PDA

View Full Version : Prvi zubići

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12

Corina26
21.09.2010., 09:47
Evo i mi dobili prvi zubić,sa 6 mjeseci,jedinica lijevo dolje!! Ni osjetili nismo (nosi ogrlicu).
:-)

larazg
22.09.2010., 08:05
pitanje za mame....

mi imamo gornje jedinice i dvojke
mi imamo i donje jedinice i dvojke

jučer primjetim da je izašla gornja 5 tica...

pa jel to moguće :ne zna:

kako mogu tako napreskok izlaziti :ne zna: pa što ne izbijaju nekim redom :ne zna:

I pitanje svih pitanja.. kada izbijaju ti zubi sastrane da li to njih jako boli? ona je zadnje dvije noći nesnosna... plače, u snu plače pa se probudi pa onda opet plače... ono ko zombi sam :eek:

klarah
22.09.2010., 08:57
pitanje za mame....

kako mogu tako napreskok izlaziti :ne zna: pa što ne izbijaju nekim redom :ne zna:

I pitanje svih pitanja.. kada izbijaju ti zubi sastrane da li to njih jako boli? ona je zadnje dvije noći nesnosna... plače, u snu plače pa se probudi pa onda opet plače... ono ko zombi sam :eek:

Ej Lara. Ista situacija kod nas. Ima gornje jedinice i dvojke, donje jedinice i prije 2 dana skužim da ima skroz izniklu peticu!!! I ja sam mislila da idu redom. Očito ne, jer mi i susjeda koja ima curku kao moju kaže da joj je prek reda nikla petica. Pa valjda tim redom idu:ne zna:.
Zadnje dvije noći se budi u 12 - 1, cendra pa se vrti cijelu noć. Nemamo mira, također smo jaaako pospani. A ujutro treba na posao i tak...:D

eberlin
22.09.2010., 13:47
joooooj i mi smo pospani, bas dodoh traziti savjet...ali vidim nisam jedina ( i to olaksava ;) )
mi em smo imali trodnevnu vrucicu, pa se na to nadovezali zubi,strasno... nismo spavali zbog temp. i sad vec 2 dana od zubica...
ona se budi svakih sat vremena i place, sto nije do sad nikada... inace imamo 7 zubica, jedinice, gornje dvojke i donju dvojku desno koja me iznenadila... nisam uopce skuzila da izbija...
nemam pojma koji sad ide kad je toliko muci!
sta dajete vi bebama da ima olaksate??
mi imamo i homeopatske kuglice i gel, ali to je sve nista! nista ne pomaze!

dubrovčanka
22.09.2010., 15:45
a mi imamo 14 mjeseci i nešto sitno dana i samo donje jedinice :D

agni
22.09.2010., 19:02
Mi smo zubati! navršili 9 mjeseci imamo 8 zuba :cerek:

Sister mi je zubar pa mi veli da nakon dvojki u pravilu rastu četvorke. Kasnije idu trojke, ona su radi dugog korjena najproblematičnije i neku djecu dosta bole...

carrie23
22.09.2010., 20:48
pitanje za mame....

jesi sigurna da je petica? one obično ide zadnje kad dijete ima cca 2 god. možda je četvorka?

mojoj su nakon svih jedinica i dvojki izbile 2 trojke i 1 četvorka i to u roku par dana. još joj nisu cijele izbile, a zadnje dvije noći se od djeteta koje već mjesecima spava 10 sati u komadu pretvorila u dijete koje uopće nije spavalo tj imala je milijun buđenja:( obje smo iscrpljene i na rubu snaga (dobro, možda malo više ja:rofl:)

eberlin
23.09.2010., 10:18
navodno idu: jedinice, dvojke, cetvorke, trojke pa petice.... po skolski :D

joj joj do kad to traje???? koliko je kod vas trajao taj period nespavanja i teske nervoze..?
moja sad puze po dnevnom, dode do stola i grize stol sirotica....

Blackie
23.09.2010., 12:30
jesu vam bebe puno bljucale kad su im rasli zubi? ova moja je ko mala bulimičarka, gra rukicu u usta pa povraća :rolleyes:

Nespavalica
23.09.2010., 12:38
Luka ima sve simptome izbijanja zubi, kao prije kad su mu izlazila donje jedinice, sad bi trebale gornje ali ja ne vidim ni ne osjetim ništa da bi moglo izbiti. Jel to moguće tako?

tindlbel
23.09.2010., 20:03
naš je redsoljed ovakav mala ima 14mj imamo gornje jedinice i dvojke
donje jedinice i ovaj tjedan nam nikle sve četri petice za poluditi....kakv je to redosljed?

SummerNight
04.10.2010., 11:07
maloj vec neko vrijeme izlaze cetvorke, jako joj je nateceno. Jucer smo vidjeli nekaj bijelo desno i prvi tren mislili da je probio zub, ali to se mice. :eek: Izgleda kao da je meso puklo i sad joj komadic tako visi. :horor:
sad gledam i vidim istu stvar na drugoj strani.
Neda da joj pogledamo kak spada ali u svakom slucaju nesto joj visi na obe strane :eek::eek:
jel nekome nesto slicno bilo?

Fiffy
04.10.2010., 12:31
Moja curka ima 2 i pol mjeseca i već tjedan dana užasno slini i trpa rukice i prstiće u usta... Dosta plazi i jezik imam osječaj da je proces već započeo... A tek smo se riješili grčeva.... :rolleyes:

Jesam li u pravu? Jesu to znakovi za zubiće? :D

lunica26
04.10.2010., 12:36
Moja curka ima 2 i pol mjeseca i već tjedan dana užasno slini i trpa rukice i prstiće u usta... Dosta plazi i jezik imam osječaj da je proces već započeo... A tek smo se riješili grčeva.... :rolleyes:

Jesam li u pravu? Jesu to znakovi za zubiće? :D

Dijete je otkrilo da ima rukice,i sad ih upoznaje osjetilom okusa...to je normalna faza.
Nisu to još zubi.

SummerNight
05.10.2010., 13:52
maloj vec neko vrijeme izlaze cetvorke, jako joj je nateceno. Jucer smo vidjeli nekaj bijelo desno i prvi tren mislili da je probio zub, ali to se mice. :eek: Izgleda kao da je meso puklo i sad joj komadic tako visi. :horor:
sad gledam i vidim istu stvar na drugoj strani.
Neda da joj pogledamo kak spada ali u svakom slucaju nesto joj visi na obe strane :eek::eek:
jel nekome nesto slicno bilo?

kaj nikome nije izgledalo ko da je petarda u ustima eksplodirala? :(

BlackLotus
05.10.2010., 14:05

:ne zna: mom su izbile sve četvorke najnormalnije, bez raspadanja zubnog mesa :(

nama po 3-4 zuba odjednom uvijek izbijaju, evo neki dan zadnja četvorka napokon probila i gornji očnjaci, svi odjednom :o a ja sam se čudila zašto se budi po noći cijelo vrijeme

prevarena_ri
07.10.2010., 22:54
cure, nama je već nekih mjesec dana bijela točkica na donjoj jedinici. i tek sada pošto to ne prolazi mi je palo na pamet da je to možda vrh zubića? je li moguće? neda mi baš da dobro pogledam, a kada mu mažem calgel ne osjetim ništa da je oštro... ima 4 mjeseca.

carrie23
08.10.2010., 12:13

ne:D
šalim se. mojoj su gornje četvorke izišle tj jedna, druga samo što nije pa se ništa ne vidi, vidjet ću kak će bit dolje!

mandy
08.10.2010., 14:47
06.10. punih 5 mj i donja desna jedinica :cerek:

zlatna ivkica
09.10.2010., 14:17
ja sam totalni tumplek i neznam koji zubići su jedinica a koji dvojka i itd.. ima kakva fotkica s opisom???

mayabela
09.10.2010., 18:40
Nama konačno izašao prvi zubić :cheer:!

10 mjeseci i 16 dana, imamo donju lijevu jedinicu, i već se zacrvenila druga :cerek:. Bilo je buđenja tri noći zaredom, ali nakon 15min plakanja je zaspala. Kad bi svaki tako blago došao, mama zadovoljna.

mayabela
09.10.2010., 18:51
ja sam totalni tumplek i neznam koji zubići su jedinica a koji dvojka i itd.. ima kakva fotkica s opisom???

Ima tu neka shema, prvo idu jedinice, ona dva u sredini, dolje pa gore.

http://www.trudnoca.net/tekst.php?id=105&Nicanje_zubi%C4%87a

SummerNight
09.10.2010., 20:18
ne:D
šalim se. mojoj su gornje četvorke izišle tj jedna, druga samo što nije pa se ništa ne vidi, vidjet ću kak će bit dolje!
evo, vise ne izgleda tako uzasno, danas su izasle sve 4, ne jos do kraja nego napola ali probile su.
Nije cijeli dan stavila nista u usta, tek za veceru 5 zlica griza. :kava:

zlatna ivkica
10.10.2010., 14:10
Hvala mayabela!
Nama je katastrofa, dentinox ne pomaže, one kuglice od kamilice isto nist, sad smo kupili ogrlicu od jantara, pa čemo vidjet.. isuse, ovo nije za živjet kolko on plače!!
jel kome ta ogrlica pomogla??

smeđa
10.10.2010., 14:23
joj ja neznam za tu ogricu baš mom malom nije pomogla a evo sad ni malenoj nema baš nekog veikog ucinka
a zubi joj izleze tako ludo prvo donje jedinice pa gornje dvojke pa jedna jedinica gore totalno naopako....:)

zlatna ivkica
10.10.2010., 14:31
ajme, ak ni to nebude djelovalo, ja sam u banani!!!!!!!!
stalno ali stalno plače i viče..
a kolko treba zubiću da izbije od kako se vidi u mesu???

ivalen51
10.10.2010., 14:32
mi imamo 10mj 10 dana i prije tri dana smo dobili 4 donja zubica odjednom..to je bio opci kaos..temperatura i proljev,a gornji se ni ne naziru jos..redosljed pobrkan..

ane_007
10.10.2010., 14:40
i mi smo isto u katastrofi, stalno mi plače a pogotovo u snu i po noći, ja ne znam više šta ću sa sobom
sad joj je izbija 13 zub, a nije toliko puno plakala za ove prethodne:eek:
ovo plakanje je stvarno non stop
i prije je jela sve živo baš je voljela papati a sada mi ništa ne jede skroz slabo:(

smeđa
10.10.2010., 14:40
ajme, ak ni to nebude djelovalo, ja sam u banani!!!!!!!!
stalno ali stalno plače i viče..
a kolko treba zubiću da izbije od kako se vidi u mesu???

a jedno dva do tri dana dok probije
ma neznam nema ni tu pravila netko to ni ne primjeti a netko se ispati s tim zubima tako jako
drži te se neznam šta bih ti savjetovala jer nama isto baš ništa ne pomaže puno

zlatna ivkica
10.10.2010., 14:46
a niš onda valjda ce brzo izac------- molimo boga samo da ih ne boli toliko!!

leeloo0412
10.10.2010., 20:44
bok,evo mi smo napipali zubic,ful je ostro i zvecka pod zlicicom. Koliko mu sad treba da naraste? otprilike?! ;))

maalena
10.10.2010., 20:53
bebač za par dana ima 4 mj, slini, ruke non stop trpa u usta, mijenja raspoloženje... ne vidim nikakvu promjenu na desnima :ne zna:
još ne zna čvrsto držati predmete pa ne može sam držati ono čudo za grickanje. ne znam ima li smisla nabavljati jantarnu ogrlicu dok beba ne sjedi, brinem se da bi ga žuljala. iskustva molim

Kikica123
10.10.2010., 22:13
Hvala mayabela!
Nama je katastrofa, dentinox ne pomaže, one kuglice od kamilice isto nist, sad smo kupili ogrlicu od jantara, pa čemo vidjet.. isuse, ovo nije za živjet kolko on plače!!

mi imamo 8 mj. i eto danas izašao 7.zub-donja desna dvojka.
imala temp., proljev i naravno ne spavamo. al dobro , ne spavamo već 4 mjeseca izlazio ili ne izlazio zub.
Jantarnu nosi nekih 2 tjedna-ne vidim poboljšanje, samo kao da je nešto manje slinila, ali u zadnja 2 dana je opet potop sline.
kupila danas i te kuglice pa ćemo vidjeti.
probaj sa calgelom, ja vidim da ju to malo smiri ali samo na kratko i voli žvakati one što se stavi u friđ da bude hladno- neznam kak se to zove

Orlandica
10.10.2010., 22:38
Hvala mayabela!

i mi smo isto u katastrofi, stalno mi plače a pogotovo u snu i po noći, ja ne znam više šta ću sa sobom
sad joj je izbija 13 zub, a nije toliko puno plakala za ove prethodne:eek:
ovo plakanje je stvarno non stop
i prije je jela sve živo baš je voljela papati a sada mi ništa ne jede skroz slabo:(

Mom sad izlaze gornje jedinice i nije ni blizu tak strašno kao kad su donje izbijale, a sad dal je pomagao jantar ili Osanit kuglice ili bi i bez toga bilo isto :ne zna:
Kad je tak strašno, možete im dat pola žličice Lupoceta (posebno pred spavanje da se ipak malo odmore), na uputama piše da je i za ublažavanje boli kod izbijanja zubića (dakle ne samo za temperaturu) :mig:

bebač za par dana ima 4 mj, slini, ruke non stop trpa u usta, mijenja raspoloženje... ne vidim nikakvu promjenu na desnima :ne zna:
još ne zna čvrsto držati predmete pa ne može sam držati ono čudo za grickanje. ne znam ima li smisla nabavljati jantarnu ogrlicu dok beba ne sjedi, brinem se da bi ga žuljala. iskustva molim

Nema to veze sa sjedenjem i neće ga žuljat :mig: Ja svom sad kad izbijaju novi zubići ostavim ogrlicu i po noći jer ju nakon više od mjesec dana niti jednom nije primio u ruke pa se više ne bojim da će se ozlijedit :s

marina.k.
11.10.2010., 06:24
a niš onda valjda ce brzo izac------- molimo boga samo da ih ne boli toliko!!

-nama se zubić u mesu vidi već skoro mj dana,i osjeti se vrh pod prstom ali nikako da izbije :ne zna:
-nekad mi se stvarno čini da se čak i povuče :rolleyes: mada vjerujem da to i nije baš moguče...a slinimo i stavljamo sve živo u usta već dobra 2mj(sad imamo 5 i pol) imamo i jantarnu mada ja eto imam problem s tim da me neko uvjeri da fosilizirana smola može pomoći ali dobro bitno je da ne odmaže :top:

Kayla3
11.10.2010., 08:30
pitanje za mame....

evo moj mali ima nekih 13 zubića...sad mu izbijaju ti sastrane kutnjaci i prelud je, zapravo rekla bih da svaki zubić bolje podnese...ali simptomi curenja nosića, crvenih obraza, ponekad temperatura i više stolica dnevno, nerjetko mu moramo dati lupocet da se smiri, tak da joj slobodno daš malo lupoceta ako će jako plakati jer to njih jako jako boli

mala_23
11.10.2010., 09:25
bok,evo mi smo napipali zubic,ful je ostro i zvecka pod zlicicom. Koliko mu sad treba da naraste? otprilike?! ;))

nama od kad smo čuli da zvecka pod žličicom za 4-5 dana bio vani!:top:

prevarena_ri
11.10.2010., 09:39
nama se pojavila još jedna manja točkica pored ove jedinice i to dvojka!!!! nije vrag da će mu donja dvojka izaći prije donje jedinice (desne)?? za sada imamo točkice kod donje lijeve jedinice i donje lijeve dvojke... koliko to sada može tako stajati? hoće li brzo van?

m@rty
11.10.2010., 14:47
nama je još prije mjesec i 5 dana izašla donja desna jedinica, i sad nam je izašla gornja desna dvojka!?!? valjda svi zubići na kraju izađu... ovo me totalno zbunilo... zbrkano..

prevarena_ri
11.10.2010., 16:06
da, očito će i nama biti zbrkano...

XTI
11.10.2010., 21:38
Mi ćemo prekosutra imati godinu dana a nemamo ni jedan zubić:confused:

Žabica
11.10.2010., 21:57
mi smo danas imali urlanje zbog zuba koji je probijao van... već je izbio, al danas opet krv i vrištanje...
sad ima 4kom, 2 dolje, 2 gore, zubatac mali...

lipanjskamlada
12.10.2010., 07:36
pozdrav svima.
imam 1 pitanje . ian curicu od 6 ipo miseci i ima 2 donja zuba. ovu noć je spavala nikako. tj. od 12:30 - cca 5 nije spavala.uzela bi je, ona bi zaspala ali čim je stavin u krevet odma dernjava. probala san je stavit u svoj krevet ali ni to nije pomoglo ašta san ja više pokušavala ona je više plakala. nekako je zaspala dok je dirala moju kosu i spavela do 7 i to u mom krevetu. jeli to mogu biti zubići? ja se zapravo nadan da jesu jer mi je to bolja opcija nego da nešto krivo radin. pls help! :(

ivalen51
12.10.2010., 07:51
pozz..da te utjesim i moja je cijelu noc isto tako zezala,cim bi ju stavila u kimbac urlanje..cijelu noc nismo spavali..i sad je nemogzca,jedva gleda al cvili i nebi zaspala nema toga

lipanjskamlada
12.10.2010., 08:13
znači zubi su... ima bit. a da ih spojimo pa neka jedna drugu zabavljaju a mame na odmor?

lipanjskamlada
12.10.2010., 08:59
hvala ti Bože, zaspala je. :s kako se nisan noćas sitila da joj dan sirup? :bonk:

ivalen51
12.10.2010., 11:40
ma zubi da..to ce bit nekakve tulumarke..

Žabica
12.10.2010., 15:54
pozdrav svima.
imam 1 pitanje . ian curicu od 6 ipo miseci i ima 2 donja zuba. ovu noć je spavala nikako. tj. od 12:30 - cca 5 nije spavala.uzela bi je, ona bi zaspala ali čim je stavin u krevet odma dernjava. probala san je stavit u svoj krevet ali ni to nije pomoglo ašta san ja više pokušavala ona je više plakala. nekako je zaspala dok je dirala moju kosu i spavela do 7 i to u mom krevetu. jeli to mogu biti zubići? ja se zapravo nadan da jesu jer mi je to bolja opcija nego da nešto krivo radin. pls help! :(

moja ovo radi već danima, ali hoće spavati s nama ili na rukama.
zubi ju bole, izbija do kraja prednji, pa opet ima krvi i rasturanog zubnog mesa, al sa spavanjem zeza oduvijek...:ne zna:

ina22
12.10.2010., 16:12
Curke, kako izgleda zubno meso prije nego izbije zubić? Pitam zato jer V vidim nešto na zubnom mesu i sad nisam sigurna jel bi to bio zub ili 'nešto'

m@rty
13.10.2010., 08:43
imamo dva zubića i do sad ih još nismoo čistili... jel vi čistite bebekima zubiće? kad ste počeli i s čime?? one maramice za zubiće ili???

Wedding
13.10.2010., 10:13
Curke, kako izgleda zubno meso prije nego izbije zubić? Pitam zato jer V vidim nešto na zubnom mesu i sad nisam sigurna jel bi to bio zub ili 'nešto'

prvo su desni otecene, crvene, a pred samo izbijanje su na vrhu blijede i ijako zub jos nije izbio moze ga se vidjeti:mig: pa cak i napipati

romanticna
13.10.2010., 13:57
mi još uvijek nemamo niti jedan zubić (za 3 dana 8 mjeseci), ali već dva mjeseca ih vidim ispod zubnog mesa, mogu ih i napipati (konkretno donje jedinice), zubno meso je kao "dignuto" na dodir, ali to traje već neko vrijeme...
kad će više izbiti??
mama mi je rekla da to uglavnom traje oko 3 tjedna kad ih vidim dok ne izbiju, ali kod nas je prošlo već dva mjeseca otkad sam skužila :confused:

a spavanje...
moja D. se noćas probudila u ponoć i do 03:00 tulumarila
u svom krevetiću plače, a kod mene u krevetu se igrala... ako su zubići, onda bi plakala i kod mene u krevetu ili?

pikuleta
13.10.2010., 14:08
imamo dva zubića i do sad ih još nismoo čistili... jel vi čistite bebekima zubiće? kad ste počeli i s čime?? one maramice za zubiće ili???

i mi imamo dva, a uzeli smo u dm-u one tri cetkice (http://yfrog.com/66productzahnputzlernsetxj),
sa ovom rozom sad "peremo", ta je za masiranje desni, i malena se umiri i vidim da joj pase

Nolatilus
13.10.2010., 20:08
moj mali ima 5 mj. i ima dolje 2 zubića i danas sam mu kupila ovu http://dearcrissy.com/wp-content/uploads/2010/07/hst.jpg četkicu i luuud je non stop ju grize
sve si mislim da i jos koji zubić će brzo jel je luuuud koliko grize

dubrovčanka
13.10.2010., 20:20
Mi ćemo prekosutra imati godinu dana a nemamo ni jedan zubić:confused:

i nama je prvi zubić izašao nekoliko dana iza rođendana, i evo sad sa 15 mjeseci imamo 4 zuba!:D ne brini!

Helly7
13.10.2010., 20:35
Molim vas, recite mi koliko otprilike traje da zubić probije? Mislim, malena već mjesecima trpa sve u usta i svrbe ju desni, i gricka i trlja i... Al jučer i danas je vrhunac, plače, trlja, vuče se za uho, ima laganu temperaturicu, usred klopice počne vriskati-odbija kašicu, a za par min sve ok i jede opet. Mazala sam i calgel, al bez veće pomoći. Luda sam, nemrem to slušat više. Ona je fuul umorna a ne spava nego plače... Kaj lupocet sirup da sutra kupim i dam joj? Help!

Žabica
13.10.2010., 21:23
mojoj je obično nakon 2-3 dana ludila izbio vrh zubića i onda još par dana ludila i eto zubića skroz vani...
nisam joj do sad davala lupocet, svaki put kad sam mislila dat ona se smiri...

MAX-factor
22.10.2010., 13:48
mi imamo 2,5 mjeseci i imamo zubic :eek: koji ja nisam odmah skuzila, tko zna kada mu je izbio :ne zna:

jel ima jos netko kome je tako rano izbio zubic?
da li smijem tako maloj bebici mazat celjust onim gelom?

Veky39
22.10.2010., 14:33
mi dobili prvi zubić sa 7mj donja lijeva jedinica
nakon 3dana izbila i druga donja jedinica

cura bila sva cendrava,stalno na cici i gurala prtiće u zube,papala vrlo malo tih dana krute hrane!

:tulum:

Sagitta
22.10.2010., 14:55
mi imamo 9,5 mj. i 7 zubića:D

s time da je zadnjih 5 izbilo u malo više od mjesec dana:eek:

a ono što me čudi je da su svi izlazili u paru osim ovog zadnjeg:ne zna:

Jules76
22.10.2010., 19:03
mi imamo 2,5 mjeseci i imamo zubic :eek: koji ja nisam odmah skuzila, tko zna kada mu je izbio :ne zna:

jel ima jos netko kome je tako rano izbio zubic?
da li smijem tako maloj bebici mazat celjust onim gelom?

calgel mozes nakon 2 mjeseca, pise na njemu :mig:
u What to expect pise da neke bebe dobiju vec s 2 mjeseca zubice.

prevarena_ri
23.10.2010., 16:51
već mjesec i pol imamo bijelu točkicu. i danas sam osjetila da je to ispupčeno ali još uvijek ne zvecka pod žličicom :( nadam se da će ubrzo... cijeli dan odbija cicu pa mu dajem na čašu s kljunom...

mikica_zg
25.10.2010., 12:10
Moj mali ima 8 mjeseci i već tjedan dana velike muke i probleme zbog zuba, za sad nema još ni jednog. Prvo je 3 dana imao temperaturu do 40 koju smo skidali čepićima, sad ima proljev, slabo spava po noći, jako malo jede i nakon što je jednu noć probudio se u vriskovima i nije se dao smiriti, otišli smo s njim na hitnu. Tamo mi rekli da je s djetetom sve u redu, krvni nalazi uredni i da oni ne znaju šta mu je, ali da ne može biti od zuba tako visoka temperatura.
Sinoć sam ugledala vrh donje jedinice kako se probija....eto koliko muke za jedan zub. Nadam se samo da neće za svaki biti takvih problema, a još mu ni prvi nije izbio....jao meni:flop:

mom2be
08.11.2010., 11:54
beba je odlomila vanjski komadic gornje jedinice, kuzi se kad se prodje prstom da dio fali
ima 10 mjeseci i nemam pojma jel ima smisla da ju odvedemo zubaru? (ne da ni meni da joj ceprkam po ustima)

nije nigdje pala, izgleda da ga je odlomila kad je zagrizla nesto tvrdo (grize sve - od plisanaca do kinderbeta :rolleyes:)

Jules76
08.11.2010., 15:20
odite zubaru pa ce vam rec jel to za popravljat ili sto.

ančica11
08.11.2010., 20:37
Sa skoro 6 mj. dobili zubić, zapravo dva jer su se pojavili skoro u isto vrijeme:D.
Kad se sjetim njegovih spavanja prije nekih mjesec dana kada se budio nebrojeno puta sad mi je jasno zašto, a ja se brinula i mislila da nešto nije u redu.
Kad počne nova tura rasta zuba opet će bit muke sa spavanjem.

ribica0603
08.11.2010., 20:54
beba je odlomila vanjski komadic gornje jedinice, kuzi se kad se prodje prstom da dio fali
ima 10 mjeseci i nemam pojma jel ima smisla da ju odvedemo zubaru? (ne da ni meni da joj ceprkam po ustima)

nije nigdje pala, izgleda da ga je odlomila kad je zagrizla nesto tvrdo (grize sve - od plisanaca do kinderbeta :rolleyes:)

nema smisla da je vodis zubaru...premala je ona za to jos...

a ionako joj nista ne bi ni radio jer nije veliki defekt....ako je hrapavo,moralo bi joj se malo prebrusit da se taj rub zakosi...a nema sanse da se to radi na tako maloj bebi....

pusti kako je i prati sta se desava...pa ces onda vidjet dalje...

pikuleta
08.11.2010., 21:13
a zubi joj izleze tako ludo prvo donje jedinice pa gornje dvojke pa jedna jedinica gore totalno naopako....:)

tako i nama, donje jedinice, pa za mjesec dana gornja lijeva dvojka, pa lijeva jedinica, pa desna dvojka prekjucer, a mislim da ce i desna jedinica brzo, nateceno je i danas je plakala popodne malo:(:(

marcipanka
08.11.2010., 21:30
uh.. zaboravila sam prijaviti naš šesti zub!:lux:

dvojka, dolje desno, niknula je prošli tjedan i to doslovno preko noći:eek: frajer ima 18 mjeseci:D

marcipanka
09.11.2010., 11:52
uh.. zaboravila sam prijaviti naš šesti zub!:lux:

dvojka, dolje desno, niknula je prošli tjedan i to doslovno preko noći:eek: frajer ima 18 mjeseci:D

malo sam se zabunila:rofl: to je sedmi zub :zubo::rofl: al bar sam dobro napisala koliko je dijete staro i koji je zub u pitanju:lux:

SummerNight
09.11.2010., 13:02

i mojoj fali komadic, jel se zveknula negdje ili ga slomila na necemu sto je grizla nemam pojma. ali mai komadicak kuta fali. nije mi ni pao na pamet da ju vodim kod zubara radi toga, i meni je komadic vec godinama odlomljen. :ne zna:

mom2be
09.11.2010., 14:32
i mojoj fali komadic, jel se zveknula negdje ili ga slomila na necemu sto je grizla nemam pojma. ali mai komadicak kuta fali. nije mi ni pao na pamet da ju vodim kod zubara radi toga, i meni je komadic vec godinama odlomljen. :ne zna:

necemo ni mi ici :)
hvala ribice

ribica0603
12.11.2010., 20:34
necemo ni mi ici :)
hvala ribice

nema na cemu...:mig:
barem se u zubice razumijem ako nista drugo...a puno sam se klinaca nagledala pa i savjetima mogu pomoci...

SummerNight
12.11.2010., 20:42
nema na cemu...:mig:
barem se u zubice razumijem ako nista drugo...a puno sam se klinaca nagledala pa i savjetima mogu pomoci...

ajde da te iskoristim onda malo, jel znas mozda zasto mi se malo jako jako na dvojkama skupljaju naslage? zubeki nakon cijelog dana budu zuti, ako jede nesto s mrkvom ili paradajzom i narancasti! :eek:
I to vise jedna nego drugi.
Navecer operemo, i dosta posvijetli ali nikad nije bijeli kao jedinice ili donji zubeki.
ne znam sto napraviti, kupili smo cetkicu na baterije i s njom ide dosta dobro ali nije mi normalno da se tako skuplja. :ne zna:

damafia25
13.11.2010., 09:58
mi opet kurimo zbog zubića, totalno joj rastu bez reda i rasporeda, ima gore i dole jedinice, gore i dole kutnjake, sad se naziru gornje dvojke i izgleda donje!:(
Imam osjećaj da su joj sad krenula rast najednom 4 zuba:( jako je ljuta i tužna i frustrirana.......:( mišica moja mala:(

sutra navršavamo 18 mj!:cerek:

miss daisy
13.11.2010., 10:18
koliko treba da zub izbije nakon što se već može napipati onako oštro pod mesom?

ja se nekako nadam da to znači da će uskoro, jel ima pravial ili sad i ova faza može trajati mjesecima?

Helly7
13.11.2010., 10:43
koliko treba da zub izbije nakon što se već može napipati onako oštro pod mesom?

ja se nekako nadam da to znači da će uskoro, jel ima pravial ili sad i ova faza može trajati mjesecima?

Ja sam na prošloj stranici pitala slično i rekli su mi dva tri dana. Samo kaj ja još nisam niš mogla napipati. Nama je od onda prošlo 10-ak dana i izbili su, prvo lijevi pa za dva dana desni donji sjekutić! Napokon :s, već je imala 8,5mjeseci.

dubrovčanka
13.11.2010., 11:46
glupo pitanje, kako da razlikujem četvrtice od petica?:brukica:

imamo gornje i donje jedinice, i onda veliki razmak i donje neznam jesu li četvrtice ili petice. imamo 16 mjeseci.

ribica0603
13.11.2010., 21:20
ajde da te iskoristim onda malo, jel znas mozda zasto mi se malo jako jako na dvojkama skupljaju naslage? zubeki nakon cijelog dana budu zuti, ako jede nesto s mrkvom ili paradajzom i narancasti! :eek:
I to vise jedna nego drugi.
Navecer operemo, i dosta posvijetli ali nikad nije bijeli kao jedinice ili donji zubeki.
ne znam sto napraviti, kupili smo cetkicu na baterije i s njom ide dosta dobro ali nije mi normalno da se tako skuplja. :ne zna:

dvojke su inace malo tamnije od jedinica i to je ok...
a ako se nakupljaju naslage to moze biti zbog neravne povrsine ili polozaja zubica koji nisu uvijek najidealnije postavljeni i nisu nikada potpuno ravni...

ako se to na kraju dana dobro cisti onda nemas brige...bitno je da ne ostaju naslage da se ne nakupljaju...i sve ce biti ok...:top:

SummerNight
13.11.2010., 21:34
dvojke su inace malo tamnije od jedinica i to je ok...
a ako se nakupljaju naslage to moze biti zbog neravne povrsine ili polozaja zubica koji nisu uvijek najidealnije postavljeni i nisu nikada potpuno ravni...

ako se to na kraju dana dobro cisti onda nemas brige...bitno je da ne ostaju naslage da se ne nakupljaju...i sve ce biti ok...:top:

hvala!
ali ostane malo, vide se flekice zuckaste i kad skinemo ono najgore. :rolleyes:

adriatica
14.11.2010., 10:01
Sa koliko mjeseci su vašim bebačima počele rasti petice? Zadnji zubić (četvorka) izrastao mu je sa 13 mjeseci, sada je ponovno počeo sliniti sa fazama nervoze (ima 19 mj.), pretpostavljam da su zubići? :ne zna:

extreme
14.11.2010., 10:33
jel zna netko koje ljekarne u RIJECI drže one homeopatske kuglice koje pomažu kod izbijanja zubića??

ili one OSANIT kuglice (ne znam da li je to isto homeopatski pripravak, ali sam čula da isto supr pomažu)

miss daisy
14.11.2010., 10:43
jel zna netko koje ljekarne u RIJECI drže one homeopatske kuglice koje pomažu kod izbijanja zubića??

meni je mislim rtg napisala da ih ima u biljnoj ljekarni melissa u mercatoru i kod starog kraša u gradu.

lepotuška
14.11.2010., 11:10
Moja malena ima 9 mjeseci i jučer sam primjetila prvi zubić, ali to je gornja lijeva dvojka, a mogla bi biti i trojka, dosta je lijevo ne mogu ni razlikovati:eek::eek:
Pa, kaj je moguće da budu tak izlazili... skroz čudno, nazire se isti zubić i s desne strane...

Jedino smo sretni kaj nije bilo temperature, a ni pretjerane nervoze, sunce moje malo je lijepo podnjelo svoj prvi zub, odnosno kljovicu, tak bu kaj mali slon:cerek:

extreme
14.11.2010., 12:29
meni je mislim rtg napisala da ih ima u biljnoj ljekarni melissa u mercatoru i kod starog kraša u gradu.

ok, hvala ti :)

XTI
14.11.2010., 22:09
Jučer imali 13 mj. i izbio prvi zubić:cheer::cheer::cheer:

miss daisy
15.11.2010., 09:17
evo da prijavim da je jedna jedinica djelomično provirila, a druga mrvu kasni :trio:

to bi onda kroz dan-dva trebalo biti sve vani?

prvi zubići sa 5 mjeseci, isto kao mami :cerek:

extreme
15.11.2010., 09:37

joj zakon.. prvi zub sa 13 mjeseci :s:s:s
ja bih da je i kod nas tako :moli:

SuzyQ0123
15.11.2010., 09:46

Mislim da će i kod nas tako nekako:D

Danas točno 11 mjeseci.....zubića 0 :p

Tatsha
15.11.2010., 12:41
Sa koliko mjeseci su vašim bebačima počele rasti petice? Zadnji zubić (četvorka) izrastao mu je sa 13 mjeseci, sada je ponovno počeo sliniti sa fazama nervoze (ima 19 mj.), pretpostavljam da su zubići? :ne zna:
očnjaci idu nakon četvorki
21 i po mjesec, stigao prvi očnjak (donji)

ashley
15.11.2010., 13:42
Ja ne znam sta bi mislila. Moja T ima 2 mjeseca i 3 tjedna i vec par dana trpa prstice, rukice u usta, voli kad joj se da prst da cucla, odjednom hoce i dudu varalicu (prije nije htjela) i dosta slini. Nije li to malo prerano za prve zubice? :ne zna: Gledala sam joj celjust nista se ne bijeli ni ne nazire...

zlatna ivkica
17.11.2010., 08:56
Ja ne znam sta bi mislila. Moja T ima 2 mjeseca i 3 tjedna i vec par dana trpa prstice, rukice u usta, voli kad joj se da prst da cucla, odjednom hoce i dudu varalicu (prije nije htjela) i dosta slini. Nije li to malo prerano za prve zubice? :ne zna: Gledala sam joj celjust nista se ne bijeli ni ne nazire...

nije rano, još neko vrijeme i možda izbije van.. od moje kume maloj je prvi zubić izbio sa 3mj i 1tj starosti- svi smo bili u šoku..

MAX-factor
17.11.2010., 11:44

nije rano, Gregoru su dva zubica izbila sa 2 mjeseca :eek:

BENY
17.11.2010., 12:11

I moja je stara kao i tvoja. Zadnja 2 tjedna stalno siše svoju šaku bila sita ili gladna. Desni su joj jako izraženi ali ne vidim nikakvo crvenilo. Izgleda mi baš kao da ju svrbi ali dudu neće ni pod razno:kava:

pikuleta
09.12.2010., 10:19

tako ti je i moja rano pocela sliniti k'o luda, i trpati sve u usta, ali je prvi zubić izasao sa 6 mj i 1 dan :)
ali nije nemoguće da i ranije krenu.

ontopic

Kako se zovu one maramice koje je netko spomenuo, za čistiti zubiće. i jel se to kupi u ljekarni ili ima i u dm-u?

mi smo 9 mj, 6 zubića.
redoslijed - doljnje jedinice, pa gore lijeva dvojka pa lijeva jedinica, pa desna dvojka i onda desna jedinica.
jel nebi sad trebale doljnje dvojke :confused:
meni se čini da joj gornja desna trojka ide :confused:

stipanovic
09.12.2010., 11:08
evo samo da se prijavimo mi imamo 11 mj i niti jednog zubića, krezubi ćemo dočekati prvi ročkas

disident
09.12.2010., 11:40
ontopic

Kako se zovu one maramice koje je netko spomenuo, za čistiti zubiće. i jel se to kupi u ljekarni ili ima i u dm-u?

mi smo 9 mj, 6 zubića.
redoslijed - doljnje jedinice, pa gore lijeva dvojka pa lijeva jedinica, pa desna dvojka i onda desna jedinica.

te maramice su koliko se ja sjećam bile u ljekarnama za kupiti, barem u vrijeme kad je meni to bilo aktualno :)
redoslijed nicanja postoji, ali ne mora biti da će ići baš tim redom, ovo je uobičajeno, ali ne i nužno.
http://www.trudnoca.net/tekst.php?id=105&Nicanje_zubi%C4%87a

Helly7
09.12.2010., 16:32
tako ti je i moja rano pocela sliniti k'o luda, i trpati sve u usta, ali je prvi zubić izasao sa 6 mj i 1 dan :)
ali nije nemoguće da i ranije krenu.

ontopic

mi smo 9 mj, 6 zubića.

To su ti ove maramice: http://www.drogerija.hr/proizvodi/djecja_kozmetika/spiffies-maramice5-kutija/95/
Možeš kupit u ljekarni jednu kutiju za 49kn. A ovak preko neta ak se registriraš možeš i malo povoljnije proći (38,5kn jedna kutija ak si registrirana i uzmeš 5 kutija).

Zaboravih prijaviti naš treći i četvrti zubić! I to redoslijedom kak piše u knjigama. Jedino malo kasne, punih nam je 10 mj. Sad čekamo kad će krenut slijedeći!:p

Zaraa
12.12.2010., 00:19
Prošli tjedan izbile donje jedinice :trio: 5 mj. i 3 tjedan
Preživili smo 2 plačkave noći, ali nije bilo tako strašno, mislila sam da će biti i gore.

I da extreme već me ugrizla ali isto nije tako strašno :rofl:

Kojim redoslijedom sada idu ostali zubići?

agni
12.12.2010., 06:53
Moja je sa 8 mjeseci imala već 8 zubića i od tada nijedan novi, a uskoro nam je ročkas

Lady Camomile
12.12.2010., 08:05
Mi smo prvi zubić dobili s 8 mj i 12 dana! Jeee! :cheer::cheer: Sad imamo 9,25 mjeseci :lol::lol: i stojimo na jednom. Jedinica, desna, donja! :mig: Mami super, bar ju nema s čime grickat za cicke! :cerek:

crnka st
12.12.2010., 15:31
par ana prije prvog rođendana prvi zub..sad imamo 13 mj i već 7 zubića:D

Halimeda
12.12.2010., 16:20
Sa 4,5 mjeseca 1.zubić(doljnja jedinica), nakon desetak dana je došla i druga donja jedinica; sad čekamo ostale.

Morticia Addams
13.12.2010., 09:09
Pitanje...
Prošli tjedan izbio prvi zubić, donja desna jedinica, s 5 mjeseci i 7 dana. :lux:
Imala nam je par dana proljević i bila je nervozna, ali ono što me zbunjuje jest to da je jučer imala takav napadaj plača da je to bilo strašno.
Točno se vidjelo da je užasno boli, rukice je gurala k'o luda u usta.
I sad mi nije jasno zašto takav plač i bolovi NAKON što je zubić već izbio?
Da li je moguće da izbija i drugi ili da je boli ovaj koji je već izbio jer mu sad treba izbiti deblji dio?

Tatsha
13.12.2010., 09:37
Pitanje...
Prošli tjedan izbio prvi zubić, donja desna jedinica, s 5 mjeseci i 7 dana. :lux:
Imala nam je par dana proljević i bila je nervozna, ali ono što me zbunjuje jest to da je jučer imala takav napadaj plača da je to bilo strašno.
Točno se vidjelo da je užasno boli, rukice je gurala k'o luda u usta.
I sad mi nije jasno zašto takav plač i bolovi NAKON što je zubić već izbio?
Da li je moguće da izbija i drugi ili da je boli ovaj koji je već izbio jer mu sad treba izbiti deblji dio?

moguće je, moj je sad veći, pa mi je kad su mu izbijali očnjaci rekao da ga boli zubić, a bio je već vani, još sam ga pitala koji i on mi je pokazao u ovaj koji je izbio, a ne na očnjak koji je slijedeći išao

mybabyborn
13.12.2010., 10:09
Moj dobio prva dva zubica sa tocno 5 mjeseci :tulum:
sad cekamo gornje jedinice :D

Morticia Addams
13.12.2010., 10:27
Moj dobio prva dva zubica sa tocno 5 mjeseci :tulum:
sad cekamo gornje jedinice :D

U razmaku od koliko, ako smijem pitati?
Ili su mu isti dan izbila oba?

@Tatsha- hvala ti. :)

mybabyborn
13.12.2010., 10:30
U razmaku od koliko, ako smijem pitati?
Ili su mu isti dan izbila oba?

@Tatsha- hvala ti. :)

isti mu dan izbila oba!

Morticia Addams
13.12.2010., 10:36
isti mu dan izbila oba!

Super, dvije muhe jednim udarcem. :D

mybabyborn
13.12.2010., 10:40
Super, dvije muhe jednim udarcem. :D

da, ali mi se cini da krecemo u nove pobjede jer opet sve krece ispocetka- nervoza, slinjenje, sve trpa u usta :(
bas sam pitala tu na forumu koliki je bio razmak bebama izmedju rasta zubica, al je i to individualno..

stipanovic
13.12.2010., 11:27
evo neki dan sam se pohvalila ovdje kako smo prošli 11 mj i da smo krezubi, izgleda da ćemo za 1. ročkas ipak imati zubić, prijavljujem u petak tempertura iz ničega se popela na 39 cijelo popodne skidali, navečer i kupali da bi uspješno skinuli, nou se ćesto budi uglavinom do 2 sata plače, trpa rukice u usta, ustima neda prići da mu vidim ali sinoć uspjela uvidjeti da donje jedinice su obje natečene i bijee boje ....
kroz koliko dana bi mogao izbiti zubić i dali je moguće da oba odjednom izbiju ???

žifka
20.12.2010., 20:12
ne stignem sad čitat..al kupila sam homeopatske kuglice..i sad..koliko ste kuglica davale bebama? zbunjuju me uputstva...na netu piše tri, a na kutiji piše od 2-12 g pola od doze za odrasle (3-4)
hvala:)

lotus_flower
20.12.2010., 20:20
evo neki dan sam se pohvalila ovdje kako smo prošli 11 mj i da smo krezubi, izgleda da ćemo za 1. ročkas ipak imati zubić, prijavljujem u petak tempertura iz ničega se popela na 39 cijelo popodne skidali, navečer i kupali da bi uspješno skinuli, nou se ćesto budi uglavinom do 2 sata plače, trpa rukice u usta, ustima neda prići da mu vidim ali sinoć uspjela uvidjeti da donje jedinice su obje natečene i bijee boje ....
kroz koliko dana bi mogao izbiti zubić i dali je moguće da oba odjednom izbiju ???

aj sad mi je malo lakše kad vidim da ima i starijih bezubih od moje M :)
Mi jučer napunili 9mj a zuba - 0. Nema ni naznake još :)

mybabyborn
20.12.2010., 20:21
[QUOTE=stipanovic;30522558]evo neki dan sam se pohvalila ovdje kako smo prošli 11 mj i da smo krezubi, izgleda da ćemo za 1. ročkas ipak imati zubić, prijavljujem u petak tempertura iz ničega se popela na 39 cijelo popodne skidali, navečer i kupali da bi uspješno skinuli, nou se ćesto budi uglavinom do 2 sata plače, trpa rukice u usta, ustima neda prići da mu vidim ali sinoć uspjela uvidjeti da donje jedinice su obje natečene i bijee boje ....
kroz koliko dana bi mogao izbiti zubić i dali je moguće da oba odjednom izbiju ???[/QUOTE

Kod mog je to dugo trajalo - slinjenje i nervoza, ali nakon sto mu je pobijelilo zubno meso su izbili za mozda 3 dana. I da, izbila su mu oba odjednom.:)

Ani4
20.12.2010., 20:24
Moja je prvi zub dobila 10 dana prije prvog rodendana. I onda su joj krenula 4 odjednom. Uzas! Sa rodendanske proslave nemamo ni jednu lijepu sliku, na svima place ili se mrsti.

Ani4
20.12.2010., 20:26
ne stignem sad čitat..al kupila sam homeopatske kuglice..i sad..koliko ste kuglica davale bebama? zbunjuju me uputstva...na netu piše tri, a na kutiji piše od 2-12 g pola od doze za odrasle (3-4)
hvala:)

Ja sam davala tri kuglice. Ali nisam primjetila da nesto ludo djeluju...

extreme
20.12.2010., 20:45
jel mi može netko opisati simptome izbijanja zubića..

konkretno, zanima me ta vidljiva promjena na desnima?
kad se zacrveni? mora li se nužno zacrveniti? kad pobijeli??

nešto mi je mala neobično cendrava zadnja 3-4 dana, stalno gledam te desni, i sad što ih više gledam -manje kužim promjene..
stalno mi se čini da nešto kao vidim, onda skužim da ne vidim ništa..i tako u krug..

jel to vidljivo? ono , baš vidljivo da ni meni (ćoravoj) neće promaknuti?

pliz, neki opis...

mybabyborn
20.12.2010., 20:57
jel mi može netko opisati simptome izbijanja zubića..

konkretno, zanima me ta vidljiva promjena na desnima?
kad se zacrveni? mora li se nužno zacrveniti? kad pobijeli??

nešto mi je mala neobično cendrava zadnja 3-4 dana, stalno gledam te desni, i sad što ih više gledam -manje kužim promjene..
stalno mi se čini da nešto kao vidim, onda skužim da ne vidim ništa..i tako u krug..

jel to vidljivo? ono , baš vidljivo da ni meni (ćoravoj) neće promaknuti?

pliz, neki opis...

mom ti je nakon bar 2-3 tjedna slinjenja, nervoze i toga, zubno meso jedno 2,3 dana bilo crveno, nateceno malo i kao bjelkasto. nekak svjetlije. i onda samo jedan dan vidis bas kak proviruje bijeli zubic, nemres fulat. i za dva dana su oba izbila van i vise nije bilo sumnje.:mig:

žifka
20.12.2010., 21:14
Ja sam davala tri kuglice. Ali nisam primjetila da nesto ludo djeluju...

ok... prije sam mu davala osanit i cinilo mi se da mu pomaže, ali tu ih nema za kupitt pa ću probat ove...hvala:)

maalena
27.12.2010., 19:39
moj malac već 3 mj nervozno grize prste, dudu, igračke ili što se već pokaže zgodnim za grickanje. od jučer ujutro ima natečeno mjesto donje lijeve jedinice, plačljiviji je i samo bi se mazio. koliko, prema vašim iskustvima, treba vremena dok zubić ne izbije?

dunjka
27.12.2010., 20:40
i mi prijavljujemo prvi zubić na Božić - 7 i pol mjeseci! napokon nakon 3 mjeseca slinjenja i nervoze i trpanja svega u ustaca!!!!!

Saille
27.12.2010., 20:49
Vecer!Mi smo prvi zubic dobili sa nepunih 4 mj.a sa 4 mj.i 9 dana dobili drugi(doljnje).Slinili samo ko ludi od mj.i pol,a prije izbijanja slinili ko fontanica,vise pljuvali nego slinili!:)Ja sam bebacu sa mj.i pol stavila ogrlicu od jantara,ali za prvi zubic smo dobili 38 temp.a za drugi nista,samo jedno popodne nervoze!sad cemo 5 mj.i stize nam jos jedan jer samo opet fontanica,ali ga jos nemogu napipat!:D

Helly7
27.12.2010., 21:17
Jel zna netko kak ide shema za dalje izbijanje, znači nakon prvih 8 zubića (to ima u knjižici "Moja prva godina"), koji su slijedeći?

LadyMo
27.12.2010., 21:34
Jel zna netko kak ide shema za dalje izbijanje, znači nakon prvih 8 zubića (to ima u knjižici "Moja prva godina"), koji su slijedeći?

Nakon 'jedinica' i 'dvojki' slijede 'četvorke' pa 'trojke'. To je u većini slučajeva, mada uvijek ima iznimaka.

Helly7
27.12.2010., 21:40
Nakon 'jedinica' i 'dvojki' slijede 'četvorke' pa 'trojke'. To je u većini slučajeva, mada uvijek ima iznimaka.

A-ha, ma moja je do sad sve po školski dobivala, s malim kašnjenjem. Za sad imamo 5 zubića. A jel prvo idu dole ili gore te četvorke?

LadyMo
27.12.2010., 21:49
Uh, nemam ti pojma...nama su izašle sve 4 skupa...užas...bili ludi svi skupa 10 dana..i samo na adaptiranom...

lunica26
28.12.2010., 00:14
Skužila danas 6.zubić:cerek:

A ja mislila dijete nervozno od blagdanske ludnice...a kad tamo zubek-bubek:cerek:

U zadje vrijeme izbijaju ko ludi.Ima 8 mjeseci i 6 zubeka.

lola1415
05.01.2011., 18:47
Cure kolika je normalna temperatura kad rastu zubići. Curi mi se doduše složilo izbijanje prvih zubića i nekakva prehlada, imala je oko 38 temperaturu cijeli dan. Sad sam joj stavila čepić prije spavanja.

ashley
05.01.2011., 18:56
Ajme, moja slini vec mjesec dana, ali zadnjih par dana uzas. Mijenjam joj podbradak svakih pol sata ako ne i manje. Danas je i cendrava pa nekako mislim da se opasno blizi izbijanje zubeka. Sad smo 4 mj i 11 dana.

Ugl, htjela sam pitat gdje najbolje da narucim jantarnu ogrlicu? Neka preporuka? :ne zna:

pikuleta
05.01.2011., 19:22
Ugl, htjela sam pitat gdje najbolje da narucim jantarnu ogrlicu? Neka preporuka? :ne zna:

zasto bi narucivala, imas u ljekarnama za kupiti.
mi smo platili 102 kn, i dobijes papir na kojem ti sve lijepo pise :top:

U zadje vrijeme izbijaju ko ludi.Ima 8 mjeseci i 6 zubeka.
:top: tako smo i mi, 6. sa 8 mj, sad je dva mjeseca bio mir,
ali opet je pocela nervoza i goranje prstiju nekud sa strane u usta..
pa bi mogao još koji :nezna:

GOTA
05.01.2011., 19:25
evo moja ima skoro 4 mjeseca i zadnjih tjedan dana je poludila sa slinjenjem.
slini nenormalno, sve grize, cendrava je, promijenila cijeli ritam i češće se budi noću a danas i temperaturica. na desnima još ništa ne primjetim :ne zna:.
jesu li to zubići? da li temperatura dođe kad oni već počnu izbijati ili kad se bar prometi crvenilo ili može i ovako dok se još ništa ne vidi?
koliko to može trajati?

zlatna ivkica
05.01.2011., 19:37
nema pravila.. nama je 1. zubić izbijo dugo s temperaturom, 2. se pojavio doslovno preko noći, niakvih naznaka nije bilo, a 3. se evo mrvicu bijeli u mesu več par dana, kad ce izbit, samo nebo zna, a na njemu se samo slinavost opaža..
tak da , sad budi pametan :D

ashley
06.01.2011., 06:55
zasto bi narucivala, imas u ljekarnama za kupiti.
mi smo platili 102 kn, i dobijes papir na kojem ti sve lijepo pise :top:

Pogledat cu sutra iako nekako sumnjam da ovi kod nas u ljekarni to imaju...sigurno ce mi reci pa mozemo vam narucit! :rolleyes:

Zvrksa
06.01.2011., 06:58
evo i mi prijavljujemo prvi sa skoro 7,5mj:s:cerek:

marcipanka
06.01.2011., 08:28
mi slučajno skužili 10. zub (frajer ima 20 mjeseci)!!!:cheer: četvorka, dolje desno. uopće je nismo osjetili da izlazi:eek::s s obzirom da su nam do sada svi zubi izbijali u hororu ovo je zbilja ugodna promjena!!:cerek:

mybabyborn
06.01.2011., 08:30
6,5 mj. i evo danas izbio cetvrti zubic :cerek:

pikuleta
06.01.2011., 14:09
Pogledat cu sutra iako nekako sumnjam da ovi kod nas u ljekarni to imaju...sigurno ce mi reci pa mozemo vam narucit! :rolleyes:

ako ide netko od tvojih na moj kraj (ako se sjecam sa trudnica, jednom si pricala da ti sveki tu radi u bolnici negdje http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/a015.gif ) ima u ljekarni sokač-osmak, neznam jel u onoj kod bolnice odmah ima, ali u centru preko puta crkve ima :top: 102 kn

Kikica123
06.01.2011., 14:46
mojoj maloj izgleda ide 13. zub ( čitaj: TRINAESTI ) a jučer je navršila 11 mjeseci. zadnju četvorku je dobila prije kojih 2 tjedna i sad ima po 3 kraka od 3 četvorke i 2 kraka od jedne. dal je moguće da joj ide trojka van? crveni joj je obraz ( što nikad nije bio do sad ), ima proljev ( sa svakim zubom ), ali nema temp. naravno prste glođe sve u 16, na mahove bolno zaplače po danu i po noći. dajem joj kuglice kamilice, ima jantarnu ( kuglice pomažu, a jantarna samo da ne slini ). čak sam joj jednu noć dala i sirup koliko je bolno vrištala.
ali 13 zubi sa 11 mjeseci????? ja i mm smo sa 12 imali 12 zubi i to je jako napredno ali ovo?????
a opet- možda ima proljev jer ima crijevnu virozu ( taman je preboljela prije 10 dana ), pa plače kad ima grčeve?????

ashley
06.01.2011., 18:48
ako ide netko od tvojih na moj kraj (ako se sjecam sa trudnica, jednom si pricala da ti sveki tu radi u bolnici negdje http://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/a015.gif ) ima u ljekarni sokač-osmak, neznam jel u onoj kod bolnice odmah ima, ali u centru preko puta crkve ima :top: 102 kn

E hvala ti za info! Ako ne bude bilo znam koga cu. Iako i muz moze u Os pogledat! :)

Zaraa
06.01.2011., 19:23
Ja zaboravila prijaviti - nama su dvije donje jedinice izbile istovremeno tjedan dana prije 6mj. (prije mjesec dana).
Ja nisam ni skužila kada su izbile nego sveki :brukica: jer sam mislila da će to biti odmah bijelo i da se taman vide pred izbijanje, kad ono oni već vani :rofl:
Par noći je bila plačkava (budila se svakih sat vremena u plaču), ali iskreno mislila sam da će biti i gore. Nije imala ni temperaturu ni ništa drugo.

kukuc
06.01.2011., 19:49
Čekaj a kak onda izgleda zub kad izbija? Nama to tek slijedi al se pripremam:mig:
i ja mislila da će bit odmaj bijelo nego kako:ne zna::D

Zaraa
06.01.2011., 20:11
Čekaj a kak onda izgleda zub kad izbija? Nama to tek slijedi al se pripremam:mig:
i ja mislila da će bit odmaj bijelo nego kako:ne zna::D

Bude prozirno :D, i ja sam mislila da bude bijelo pa mi je ovo izgledalo kao da je taman pred izbijanjem, a oni već bili vani. Nakon dan-dva su se zabijelili :cerek:

lucylu
06.01.2011., 22:33
Ima li netko ovdje dijete koje je dobilo zub sa pet mjeseci?
I kako je to izgledalo, mislim je li dijete manje jelo, guralo jezik van kao da ga svrbe desni???Ono za kmečanje i nespavanje znam....ovo mi je novo...

anybody??

mybabyborn
07.01.2011., 07:47
I kako je to izgledalo, mislim je li dijete manje jelo, guralo jezik van kao da ga svrbe desni???Ono za kmečanje i nespavanje znam....ovo mi je novo...

anybody??

Mom su izbila dva istovremeno tocno s 5 mj. I sad jos dva i uvijek mi manje jede, slini i sve trpa u usta

lunica26
07.01.2011., 08:10

anybody??

Mojoj su izbili sa 4,5 mjeseca.
A svega je bilo od slinjenja,naotečeno zubnog mesa...promjene kod apeita nisam primjetila,ali nervozu jesam:cerek:

miss daisy
07.01.2011., 12:34

anybody??

mom su donje jedinice izbile sa 5 mjeseci.

nije bilo nikakvih promjena što se tiče spavanja / hranjenja, jedino je tijekom dana bio nervozniji i baš stalno je trpao sve moguće u usta.

Saille
07.01.2011., 14:00

anybody??

Mi smo zube dobili u 4 mj.Nervoza,slinjenje kao fontana i trpanje svega u usta!za prvi zubic imali temp.38 i lagani proljevic,a za drugi samo nervoza!Guranje jezika je kod nas normalno,a za apetit nisam primjetila,samo je vise grizao dudu na flasi,kao da se igra!

lucylu
07.01.2011., 22:37
znači apetit se nije mijenjao cure????

mojoj E. je apetit otišao u kuki:(

skoro niš ne jede....

i ne slini ništa posebno...

ali zato gura sve u usta, najviše voli moje prste kod zglobova "gristi" baš jako, stišće da me zaboli...i gura jezik van kao daju svrbe desni:ne zna:...temp. je imala prije 4 dana 38.3 samo jednu noć i poslije toga ne....nekad mi se učini da joj vidim zubiće no ondak skužim da ipak nisu...neznam...anjviše me ustvari muči što zbilja jako jako malo jede...ali dobre je volje općenito, vesela i kao da joj ništa ne manjka:confused:

zlatna ivkica
08.01.2011., 09:46
danas se mojem dolje preko noći pojavila ljeva trojka, a gore nam se bijeli jedinica već tjedan dana i nikako izaci van.. ovo nam je već 3. zubić (nemalo 8mj)
nije bio nesto specijalno neraspoložen, al sam primjetila da već unazad tjedan dana uvlači usnicu gornju ili donju u usta, kaže moja majka da sam tako i ja nekad i tad je znala da se zubići spremaju..

žifka
08.01.2011., 11:56
[QUOTE=lucylu;30958550]znači apetit se nije mijenjao cure????

mojoj E. je apetit otišao u kuki:(

skoro niš ne jede....

i ne slini ništa posebno...

moguće je! moj zubonja je dobio prve zube s 4 mj. isto nije baš htio jesti, čak nije mogao zaspati na cici kao inače već samo s dudom...baš sam bila zabrinuta, alii nakon par dana izbili mu zubići:)

lucylu
08.01.2011., 12:56
moguće je! moj zubonja je dobio prve zube s 4 mj. isto nije baš htio jesti, čak nije mogao zaspati na cici kao inače već samo s dudom...baš sam bila zabrinuta, alii nakon par dana izbili mu zubići:)

i ona hoće samo dudu....sad sam ju počela hraniti tako da ona otvori usta jer misli da će dobiti dudu a ja joj uvalim žlicu:rolleyes:.....bocu samo kad spava...:rolleyes:

ni sisu neće:(

bojim se dehidracije:(

Peky
16.01.2011., 22:01
ne znam jel sam na pravoj temi, ali sigurno ćete naći neki dobar savjet za mene :)
kako djetetu od godine dana oprati zubiće? problem je u tome što mi ne da s četkicom ni blizu zubi.... neće si ni sam četkicu stavit u usta pa da malo gricka ili nekaj, a nemam pojma zašto.... imao je prije one četkice iz dm-a sa gumenim gore i to je stalno grizao dok su mu prednji zubi izlazili, sad ih ima 8 (i još se neki spremaju, ali nisu izašli) ali više s nikakvom četkicom ne da blizu... kad ju vidi zatvara usta i okreće glavu, eventualno posiše vodu s nje, ali i to jako dobro pazi koliko je otvorio usta da mu ne bi slučajno četkica do zubi došla, a naslage na zubima su mu katastrofa....

Morticia Addams
17.01.2011., 10:05
Evo da prijavim da smo jučer dobili i treći zubić, gornja desna jedinica! :lux::lux:
Ima 6 i pol mjeseci, prvi joj je izbio kad je imala 5.

Također joj je apetit nikakav par dana prije nego što joj izbije i slini k'o puž slinavac. :zubo:

mybabyborn
17.01.2011., 10:12
ne znam jel sam na pravoj temi, ali sigurno ćete naći neki dobar savjet za mene :)
kako djetetu od godine dana oprati zubiće? problem je u tome što mi ne da s četkicom ni blizu zubi.... neće si ni sam četkicu stavit u usta pa da malo gricka ili nekaj, a nemam pojma zašto.... imao je prije one četkice iz dm-a sa gumenim gore i to je stalno grizao dok su mu prednji zubi izlazili, sad ih ima 8 (i još se neki spremaju, ali nisu izašli) ali više s nikakvom četkicom ne da blizu... kad ju vidi zatvara usta i okreće glavu, eventualno posiše vodu s nje, ali i to jako dobro pazi koliko je otvorio usta da mu ne bi slučajno četkica do zubi došla, a naslage na zubima su mu katastrofa....

moja je frendica stomatolog za djecu i kaze da, ako ne da cetkicu ni blizu ustima, uzmes gazicu namocenu u vodu i samo malo protrljas preko zubica. ali svakako i sa unutrasnje strane.

zlatna ivkica
18.01.2011., 08:16
malac od jucer ima temp 39 (rektalno), izbio mu jucer očnjak a prekjučer sjekutić, ali i dalje ima temp, ne stalno, e sad mene zanima jel boli i kad zubić proviri van ili možda novi izbija?

valneahana
18.01.2011., 08:27
i nama prvi zubek,prva donja lijeva jedinica,u petak napunila 6 mjeseci a zubek se baš probio u nedjelju:cerek:

mandy
18.01.2011., 08:44
nakon 3,5 mj od prva 2 zuba izašao i 3.....4. jedinica samo što nije..

Peky
20.01.2011., 20:43
moja je frendica stomatolog za djecu i kaze da, ako ne da cetkicu ni blizu ustima, uzmes gazicu namocenu u vodu i samo malo protrljas preko zubica. ali svakako i sa unutrasnje strane.

hvala na savjetu, tako sada radimo i to donekle šljaka, imam nekih 5-6 sekundi za trljanje prije nego mi iščupa prst iz usta :D danas sam skužila da mu izlaze gornje četvorke, pa je možda zato malo osjetljiviji na zubiće, nadam se da će bit bolje kad izađu i da ćemo kao sva normalna djeca prati zube s četkicom :rofl:

maalena
20.01.2011., 21:00
M je već nekoliko puta po 2-3 dana imao oteknute desni i trljao ih a onda bi se sve primirilo :ne zna:

od jučer su opet oteknute, jutros je cve crveno, kao upljeno, užasno izgleda... koliko još?

lotus_flower
20.01.2011., 21:53
danas mi još jedna mama potvrdila da kad zubići jako kasno krenu, da onda samo idu jedan za drugim. prodavačica u trgovini mi naime ispričala kako je njen mališa dobio prvi zub sa 13,5mj i da samo izbijaju od onda...veli da ne spavaju već tjednima i da više i ne pamti kako izgleda nasmijano dijete jer njen samo cendra i plače :(
Pa ima da svisnem jbt :mama:
Imamo punih 10mj i zuba nula komada. I nikakve naznake da bi mogli uskoro.
Kad krenu, šaljem je babi doli u dalmaciju, majkemi :rolleyes:

maalena
20.01.2011., 21:59
danas mi još jedna mama potvrdila da kad zubići jako kasno krenu, da onda samo idu jedan za drugim. prodavačica u trgovini mi naime ispričala kako je njen mališa dobio prvi zub sa 13,5mj i da samo izbijaju od onda...veli da ne spavaju već tjednima i da više i ne pamti kako izgleda nasmijano dijete jer njen samo cendra i plače :(
Pa ima da svisnem jbt :mama:
Imamo punih 10mj i zuba nula komada. I nikakve naznake da bi mogli uskoro.
Kad krenu, šaljem je babi doli u dalmaciju, majkemi :rolleyes:

tješi se činjenicom da je svako dijete različito :zubo:

Helly7
20.01.2011., 22:01

Hm, možeš možda s onim maramicama za zubiće ( to kod moje od 11,5mj još dobro prolazi) ili s nenedent-baby (to je silikonska četkica u obliku navlake za prst). A možda i kad izbiju te četvorke bude bolje.:ne zna:

lotus_flower
20.01.2011., 22:02
tješi se činjenicom da je svako dijete različito :zubo:

tješim se, tješim :rofl:

annaaa
20.01.2011., 22:10
ja se nadam da su kod nas zubi u pitanju (a ne neka neka boleština). dakle, nema još nijedan, nema nikakvih naznaka u mesu. ali, slabije jede, neće spavat po danu, cendrav je i plačljiv, samo bi se nosio, grize dudu i sve stavlja u usta. temperaturu nema. kad mogu očekivat :zubo:

Bibi3456
21.01.2011., 10:39
ja se nadam da su kod nas zubi u pitanju (a ne neka neka boleština). dakle, nema još nijedan, nema nikakvih naznaka u mesu. ali, slabije jede, neće spavat po danu, cendrav je i plačljiv, samo bi se nosio, grize dudu i sve stavlja u usta. temperaturu nema. kad mogu očekivat :zubo:

I kOd nas je slična situacija...ti hoce spavati ali prije bi sama zaspala,sad ju je neki put toliko tesko uspavati...a o jelu da ne pričam...nece nista jesti,ni mlijeko ni kasice...jedino joj u snu uspijem uvaliti izdojeno mlijeko na bocicu...nadam se da je zbog zubi i da će uskoro izvirit... Al isto nema naznaka osim "simptoma"...i isto sve mahnito grize...

kika78
21.01.2011., 11:12
Mi prijavljujemo svoj prvi zub :cerek:

Izbio je prekjučer, dole, jedinica, lijevo. Sada očekujemo i drugi, samo što nije, tik do ovog...
Uf, prošlo je punih mjesec i pol od kada su se počeli nazirati ispod zubnog mesa pa nervoze, slinjenja, trpanja svega u usta i glockanja.... Ja sam si to bila zamislila da će nekak brže ići :ne zna:

Sad se samo nadam se da neće biti ugriza kod cicanja... :moli:

annaaa
21.01.2011., 11:16

čestitam :cerek:
ja ne očekujem prije 9-og mjeseca jer kažu da je to nasljedno, a nama svima su tad izbili, i s moje i s mm strane. glavno da su već sad drame :p

kika78
21.01.2011., 11:24
čestitam :cerek:
ja ne očekujem prije 9-og mjeseca jer kažu da je to nasljedno, a nama svima su tad izbili, i s moje i s mm strane. glavno da su već sad drame :p

Hvala :grli:
Istina, kažu da je nasljedno...
MM je rano dobio zubiće tak da je sigurno na njega (kao i sve ostalo - kosa, usta, krvna grupa, ooogromne trepavice... mamino niš zasad :kava:)

A ne mora biti da će vam dugo trajati. Možda se posreći pa izađu brzo :držimfige:

Peky
21.01.2011., 12:36
Hm, možeš možda s onim maramicama za zubiće ( to kod moje od 11,5mj još dobro prolazi) ili s nenedent-baby (to je silikonska četkica u obliku navlake za prst). A možda i kad izbiju te četvorke bude bolje.:ne zna:

jel se to u apoteci kupuje? htjela bi mu ih čim kvalitetnije očistit u tih par sekundi koliko mu smijem držati prst u ustima... :D i kolika je cijena otprilike?

supersenivac
21.01.2011., 12:54
ajme ljudi citam vas i sve mi je vise muka.
ja se nadam da su kod nas zubi u pitanju (a ne neka bolest jer sam prvo to promislila). dakle, skoro 7mj, nema još nijedan zubic, a ima vec naznaka 2 zuba od svog 3. mjeseca. sada se bijeli njih par (ako ne i vise) iz dubine, a najbolje napipam neki veliki (mislim 4vorka) i jedan ocnjak.
nadam se da ce skoro jer ne znam koliko cu ovo jos moci izdrzati, neće spavat po danu, uspavat se da jedino ljuljajuci na rukama 20min a ima 8kg i ledja mi otpadaju, doslovno je CIJELI dan trebam drzati i animirati, bali u potocima, grize i sve stavlja u usta i urla. ako je za 10sec ne uzmem onda place i tesko je smiriti. uzas jedan. i tako vec neka 2tjedna. temperaturu nema. a ja sama i nosam je... ovo je katastrofa. calgel uopce ne pomaze, nista ne pomaze. toliko sam ocajna da sam narucila jantarnu ogrlicu i stvarno se nadam da ce joj pomoci barem tako da imam vremena da otidem na wc bez urlika i da se barem na 15min sama zabavi bez nosanja i urlanja...
je li tko vidio poboljsanje nakon sto su stavili jantarnu ogrlicu, ono before i after?

annaaa
21.01.2011., 13:41
nadam se da ce skoro jer ne znam koliko cu ovo jos moci izdrzati, neće spavat po danu, uspavat se da jedino ljuljajuci na rukama 20min a ima 8kg i ledja mi otpadaju, doslovno je CIJELI dan trebam drzati i animirati, bali u potocima, grize i sve stavlja u usta i urla. ako je za 10sec ne uzmem onda place i tesko je smiriti. uzas jedan. i tako vec neka 2tjedna. temperaturu nema. a ja sama i nosam je... ovo je katastrofa.

tak je i nama. identično. ja sam ga jučer skoro na hitnu odvela :D prepala sam se da nije nešto drugo u pitanju...danas isto...jedino što ga smiri (osim mojih ruku) je ljuljačka i gledanje baby einsteina i da toga nema, ne znam kako bih, iskreno.

bubasta
21.01.2011., 15:04
tako je nekako i u nas, bas je cendrav, skoro na rubu placa (5,5mj)...
a sto je najbolje nikad nije bio takav, na prste jedne ruke mogu nabrojat koliko je puta zaplako otkad se rodio
bas se vidi da ga nesto muci :(

valneahana
21.01.2011., 16:05
jel se to u apoteci kupuje? htjela bi mu ih čim kvalitetnije očistit u tih par sekundi koliko mu smijem držati prst u ustima... :D i kolika je cijena otprilike?

zovu se spifies maramice,ima ih po privatnim apotekama,u ovima u sklopu doma zdravlja nikad nisam našla

super su,imaju okus jabuke,i sastojak(zaboravih koji) štiti od karijesa

mislim ako me pamćenje služi da ih ima 20 u pakiranju a košta oko 50 kn ali maramice su dosta velike tako sa sam ja njih uvijek rezala na pola i drugu polovicu spremila nazad u vrećicu i stavila nešto teže na nju da ne ulazi zrak i da se maramica ne osuši i to mi je uspijevalo,nije se stigla osušiti do sljedećg dana tako da onda ispadne 40 maramica ako ćeš ih rezati na pol

Peky
21.01.2011., 16:31
ajme ljudi citam vas i sve mi je vise muka.
ja se nadam da su kod nas zubi u pitanju (a ne neka bolest jer sam prvo to promislila). dakle, skoro 7mj, nema još nijedan zubic, a ima vec naznaka 2 zuba od svog 3. mjeseca. sada se bijeli njih par (ako ne i vise) iz dubine, a najbolje napipam neki veliki (mislim 4vorka) i jedan ocnjak.
nadam se da ce skoro jer ne znam koliko cu ovo jos moci izdrzati, neće spavat po danu, uspavat se da jedino ljuljajuci na rukama 20min a ima 8kg i ledja mi otpadaju, doslovno je CIJELI dan trebam drzati i animirati, bali u potocima, grize i sve stavlja u usta i urla. ako je za 10sec ne uzmem onda place i tesko je smiriti. uzas jedan. i tako vec neka 2tjedna. temperaturu nema. a ja sama i nosam je... ovo je katastrofa. calgel uopce ne pomaze, nista ne pomaze. toliko sam ocajna da sam narucila jantarnu ogrlicu i stvarno se nadam da ce joj pomoci barem tako da imam vremena da otidem na wc bez urlika i da se barem na 15min sama zabavi bez nosanja i urlanja...
je li tko vidio poboljsanje nakon sto su stavili jantarnu ogrlicu, ono before i after?

jantarna je nas spasila....
before je bilo hrpa noćnih buđenja, preko dana se nije na njemu tolko kužilo, ali kad je došlo do buđenja svakih 45 minuta, drugi dan sam trčala u apoteku
after - počeli smo spavati po noći... :mig:
i jednom prilikom sam mu ju skinula da ju isperem i stavim malo na sunce, al sam mu ju zaboravila stavit natrag i otišli smo na kavu - majica mu je bila mokra koliko je slinio tih par sati, mm i ja nismo mogli vjerovat, i grickao nas je cijelo vrijeme... vratili mu ogrlicu i sve 5 :top: otada ju ne skidamo :D

Helly7
21.01.2011., 18:01

Da, oboje se kupuje u apoteci. Za maramice ti je valneahana napisala, a ova silikonska četkica za prst+kaladontić-nenedent košta 60kn.

Nina2910
21.01.2011., 18:07

Izbio je prekjučer, dole, jedinica, lijevo. Sada očekujemo i drugi, samo što nije, tik do ovog...
Uf, prošlo je punih mjesec i pol od kada su se počeli nazirati ispod zubnog mesa pa nervoze, slinjenja, trpanja svega u usta i glockanja.... Ja sam si to bila zamislila da će nekak brže ići :ne zna:

Moj već dva mjeseca sve to isto radi i nedami da mu pogledam nazire li se što ispod zubnog mesa... a jeli tvom zubno meso bilo upaljeno? Jer mom nije... to je jedino što uspijevam vidjeti al je isto cendrav slini i gura u usta nervozno šta stigne....

kika78
21.01.2011., 21:30
Moj već dva mjeseca sve to isto radi i nedami da mu pogledam nazire li se što ispod zubnog mesa... a jeli tvom zubno meso bilo upaljeno? Jer mom nije... to je jedino što uspijevam vidjeti al je isto cendrav slini i gura u usta nervozno šta stigne....

Nije ništa bilo upaljeno ni natečeno (čak ni crveno). Samo su mu se nazirale dvije bijele crtice ispod zubnog mesa..
Eto, jedan je izašao a drugi čekamo da nikne :)

Fino operi ruke (prstima si pomozi) i pogledaj jel se što nazire :mig:

maalena
21.01.2011., 21:45
naš zubić samo što ne proviri, može se napipati i zvecka pod žlićicom.

jel vašim klincima curio nos kod izbijanja zuba. rekla mi je kolagica da je njenom curio nos tjedan dana i prestao kad je izbio zub. mom je počeo curiti nos i sutradan mu je natekla donja lijeva jedinica i evo skoro je vani.

kajbrijes1
21.01.2011., 21:59
čestitamo na prvim zubićima :) i nama niknuo -isto lijevo dolje jedinica:mig:

uglavnom malac dobro podnosi, al se budi po noći i želi s nama u krevetu pajkit..no, skužila sam da mu paše kad mu dajem vodu, malo hladniju..valjda mu to malo smiri i rashladi, pa probajte i vi :)

annaaa
21.01.2011., 22:10
čestitamo na prvim zubićima :) i nama niknuo -isto lijevo dolje jedinica:mig:

uglavnom malac dobro podnosi, al se budi po noći i želi s nama u krevetu pajkit..no, skužila sam da mu paše kad mu dajem vodu, malo hladniju..valjda mu to malo smiri i rashladi, pa probajte i vi :)

pa probaj mu onda dati one grickalice za zube što se rashlade

kajbrijes1
21.01.2011., 23:00
pa probaj mu onda dati one grickalice za zube što se rashlade

he hee, ne šljivi to uopće:p al obožava žličice gumene..

maalena
22.01.2011., 14:23
imamo 1. zubić :jumping:

jedva vidljiv, ali oštar!

ashley
22.01.2011., 16:29

Joj blago vama! Ja se svaki dan ponadam, a ono sipak. A danas je bila ajme strasno...cendra li ga cendra i lagano proljev, slini nenormalno, a po obicaju trpa sve u usta...ja se stvarno nadam da ce uskoro! :moli:

maalena
22.01.2011., 17:36
Joj blago vama! Ja se svaki dan ponadam, a ono sipak. A danas je bila ajme strasno...cendra li ga cendra i lagano proljev, slini nenormalno, a po obicaju trpa sve u usta...ja se stvarno nadam da ce uskoro! :moli:

M je isto već nekoliko puta imao simptome, ali ovaj put sam znala da je to to, 2 dana su mu desni na tom mjestu bile ljubičastocrvene i jako oteknute. ma grozno je izgledalo.

držim fige

kika78
22.01.2011., 22:33

Čestitamo :cerek:!!!

Beri
23.01.2011., 14:20
helou

pratim ovu temu jer smo u iscekivanju zuba vec nekoliko mjeseci. Samo sam hjela upozoriti forumasice cija djeca imaju temperaturu da to nije nuzno povezano sa zubima kako se cesto misli. Posebno mislim na Ashley cija mala ne spava nocima. Nasa je curica isto tako od srijede bila cendrava i neraspolozena a nocu bi se budila svako sat i po (inace spava cijelu noc) i samo bi sisala,temperatura je bila 37,nista posebno.Onda je navecer dva puta povratila pa smo je odvezli u Klaicevu gdje su je samo pregledali i uputili nas na zaraznu u slucaju vece temperature. Sutra je opet imala slabu temperaturu ali se isto igrala, jela, slinila kao i obicno medutim negdje oko podne je odjednom obamrla, temperatura joj je bila 39,9 i pocela se tresti. odvezli smo je u privatnu polikliniku gdje su joj izvadili i analizirali krv bila je nekakva upala, vjerojatno mokraćnih puteva. Strasno nesto, a sve unutar 24 sata.

ashley
23.01.2011., 17:08
Beri, moja nema temperaturu uopce, hvala Bogu!

Beri
23.01.2011., 17:56
Super, hvala Bogu! :)

my baby
24.01.2011., 10:17
moj maleni ima nešto preko 8 mjeseci i ni naznake prvom zubiću. do kad je normalno dobiti prvi zubić? ima li to s čime veze ili samo slučajnost "prirode"?

ajam1891
24.01.2011., 10:30
moj maleni ima nešto preko 8 mjeseci i ni naznake prvom zubiću. do kad je normalno dobiti prvi zubić? ima li to s čime veze ili samo slučajnost "prirode"?

Mi smo dobili donja dva sa 6 mj., a gornja 2 s 10 mj. S tim da prvi zubići su izašli bez problema, a gornji su nas namučili: temperatura do 38, 5, pa proljev, pa prehlada...padne im imunitet i zato lakše reagiraju na viruse iz okoline...nemam pojma po čemu se gleda kada će izaći ali imamo dosta prijatelja čiji su bebači dobili prve zubiće tek s 12.mj. i to 2-3 zaredom, sve su dečki i uglavnom su i roditeljima izašli zubi isto u toj dobi....ne brini, ali mislim da ako ne izađu do 13-14 mj. se treba javiti pedici i zubaru da pregledaju...

mybabyborn
24.01.2011., 11:25
mom malom ide peti zub, donja trojka
a nijedan gornji jos nema...

to je isto normalno, jel da?:confused:

Veky39
24.01.2011., 11:44
drage moje kakva iskustva i preporuke imate za homeopatske kuglice protiv bolova ???:ne zna:

moja mala ima 10 mj.i jako ju muče zubići :(
cendrava mi je već tjedan dana jer gornja jedinica neće izaći nikako,sve joj je sad poplavilo i nabubrilo i vidim da ju jako boli :(

pa sam mislila to kupiti ako netko ima iskustva da to valja išta!!:ne zna:

bionicl
24.01.2011., 12:05
drage moje kakva iskustva i preporuke imate za homeopatske kuglice protiv bolova ???:ne zna:

moja mala ima 10 mj.i jako ju muče zubići :(
cendrava mi je već tjedan dana jer gornja jedinica neće izaći nikako,sve joj je sad poplavilo i nabubrilo i vidim da ju jako boli :(

pa sam mislila to kupiti ako netko ima iskustva da to valja išta!!:ne zna:

mi smo imali kuglice i bile su super

bionicl
24.01.2011., 12:06
e da,si probala ogrlicu od jantara,onu za zube?

kika78
26.01.2011., 12:29

Evo nas i sa drugim zubićem (7 dana od prvog) :cerek::cerek:

maalena
26.01.2011., 15:23
i nama drugi zub samo što nije, zvecka pod žličicom.

jedan savjet - ja sam malca nosala i mazila kad je izbijao zub, bilo mi ga žao da plače, pa je po danu bio dobar jer se nosao a po noći pravio cirkus. jučer je bio cendrav zbog 2.zubića ali meni je prisjelo to nosanje okolo naokolo i jednostavno sam ga ostavila da neko vrijeme cendra (bio je i suh i sit). cijelo popodne je bio nikakve volje ali je po noći spavao i budio se samo 2 puta radi sisanja. možda grozno zvuči ali ono nespavanje zbog zuba no.1 je uzelo svoje.

maalena
26.01.2011., 15:25

mislim da se još ne trebaš brinuti, znam jednog malca od 11 mj koji je nekidan prohodao a još je krezub.

kika78
26.01.2011., 17:42

Bez brige... ima kikača sa po godinu dana pa nemaju još ni jedan zub :mig:
Obično je vezano uz roditelje - sa koliko ste ti ili muž dobili prvi zubić, tako će i dijete :) Nije pravilo...

maalena
26.01.2011., 18:20
naš zub br.2 nije skoro izbio, naš zub br.2 je izbio

kika78
26.01.2011., 23:03
naš zub br.2 nije skoro izbio, naš zub br.2 je izbio

:rofl:

zlatna ivkica
27.01.2011., 09:42
mi sa 8,5 mj imamo 5komada!! ili bolje rečeno, 3 cijela i 2 polovice :) .. nenormalno slini, pa mislim da još tome nije kraj..

ana:)
06.02.2011., 20:45
nije me dugo bilo tu :)

kad ide petice i jesu jako zahebane? :zubo:

ima 1-4 svud di treba :rofl:, svi su izrasli skroz i ja zaboravila na zubeke, kao to je to :lol:.
postala mi je malo nekako čudno luda i živčana i žvakala bi prst, ali bi ga sažvakala cijeli najradije :rofl:

Nova0303
07.02.2011., 14:09
ima li tu netko čija je beba rodjena sa zubom? :) zanima me kako ste ga tretirale,kad je izbio idući...bilo šta?

hanzi1010
07.02.2011., 15:29
mame čije su bebe imale temperaturu i mekšu stolicu prilikom izbijanja zubića,koliko je to trajalo?

lunica26
07.02.2011., 23:12
Prijavljujemo 8. zubek bubek:cerek:
A šefica ima 9,5 mjeseci....i baš sam rekla mm da nama već 5 mjeseci non stop izlaze zubići:lol:

pljucpljuc
07.02.2011., 23:38
ima li tu netko čija je beba rodjena sa zubom? :) zanima me kako ste ga tretirale,kad je izbio idući...bilo šta?

ako se beba rodi sa zubom postoji mogućnost da je to zubić koji bi mogao ispast i da kasnije normalno izraste "isti" taj zubić, dakle taj natalni zubić može biti samo predmlječni zubić, a pravi mlječni bit u kosti ...treba pazit, svako toliko provjerit da se ne klima, ako se klima onda je to indikacija za vađenje, da se ne bi dogodilo da ispadna pa ga beba aspirira. Inače, higijena kao i sa svakim drugim zubićem:)

marinella
08.02.2011., 07:03
juče je cijeli dan vrištao,i bio jaaaaako nervozan.pa sam dala kuglice camomilla d 12,sat nakon je odspavao puna dva sata a nikad ne spava toliko,ni blizu!kasnije ostatak dana bio ko nov!:cerek:

lotus_flower
08.02.2011., 08:30
Prijavljujemo 8. zubek bubek:cerek:
A šefica ima 9,5 mjeseci....i baš sam rekla mm da nama već 5 mjeseci non stop izlaze zubići:lol:

osmi?? :eek:

sister je napredna :cerek:

mi skoro 11mj - zuba nula...da, 0, zero, niente, null, ništa :p

lunica26
08.02.2011., 09:04
osmi?? :eek:

sister je napredna :cerek:

mi skoro 11mj - zuba nula...da, 0, zero, niente, null, ništa :p

A mislim da je to genetski:lol:

Da,to je jedini segment u kojem nisu slične...jooooj vama kad krenu bit će tuluum....:cerek:

Nova0303
08.02.2011., 13:30
ako se beba rodi sa zubom postoji mogućnost da je to zubić koji bi mogao ispast i da kasnije normalno izraste "isti" taj zubić, dakle taj natalni zubić može biti samo predmlječni zubić, a pravi mlječni bit u kosti ...treba pazit, svako toliko provjerit da se ne klima, ako se klima onda je to indikacija za vađenje, da se ne bi dogodilo da ispadna pa ga beba aspirira. Inače, higijena kao i sa svakim drugim zubićem:)

uh...em nedonošće...em sa zubom...:rolleyes::D tenkju draga...budem provjeravala stalno dal se klima...

marinella
08.02.2011., 14:13
moj opet na chamomilli spava 2 sata! :eek: a maksimum mu pola sata danju.šta je to u njima :rofl: možda bude manje nervozan i ostatak dana kao juče :moli:

extreme
08.02.2011., 16:00
moj opet na chamomilli spava 2 sata! :eek: a maksimum mu pola sata danju.šta je to u njima :rofl: možda bude manje nervozan i ostatak dana kao juče :moli:

kod moje ta kamilica nije donosila nikakve vidljive rezultate..:flop:
mala je ili cendrava ili se herojski nosi sa bolovima, ovisno kakav joj je dan ---zadnja 3 dovršavamo pakiranje onih kuglica, a cendrava je bila ludilo jedno, danas smo ostali bez kuglica- dijete prava divota... a sve joj se jadnici bijeli gore :(, žao mi ju gledati

lunica26
08.02.2011., 16:15
kod moje ta kamilica nije donosila nikakve vidljive rezultate..:flop:
mala je ili cendrava ili se herojski nosi sa bolovima, ovisno kakav joj je dan ---zadnja 3 dovršavamo pakiranje onih kuglica, a cendrava je bila ludilo jedno, danas smo ostali bez kuglica- dijete prava divota... a sve joj se jadnici bijeli gore :(, žao mi ju gledati

Mi smo imali sve,od gelova,kuglica,ogrlice,i nemam pojma kaj da mislim...:ne zna:

Kako koji zub,kako koji dan...

Al spomenula mi je jedna forumašica Osanit homeopatske kuglice koje ima za kupit samo u onoj ljekarni na Dolcu.One mi se čine ozbiljnjije,ak se to tak može nazvati...:ne zna:

marinella
08.02.2011., 16:56
Mi smo imali sve,od gelova,kuglica,ogrlice,i nemam pojma kaj da mislim...:ne zna:

Kako koji zub,kako koji dan...

Al spomenula mi je jedna forumašica Osanit homeopatske kuglice koje ima za kupit samo u onoj ljekarni na Dolcu.One mi se čine ozbiljnjije,ak se to tak može nazvati...:ne zna:

naše kuglice su iz njemačke.sad ko proizvodi kako i gdje ne znam s njemačkim sam na Vi :D

lunica26
08.02.2011., 17:51
naše kuglice su iz njemačke.sad ko proizvodi kako i gdje ne znam s njemačkim sam na Vi :D

kak se zovu???Prepiši sve kaj piše na kutijici:cerek:

leptirica 2
09.02.2011., 07:41
Ovako,mali mi danas ima 3 mj unazad par dana trpa rukice u usta i vice sve u 16..ja mislim da su ga poceli muciti bdesni.Moja sestra tvrdi da je prerano.
Mene zanima koliko prije izbijanja samog zuba pocinju muke po nicanju zubica,odnosno zuljanje....dajte koji pametni.
ja mislila uzet Calgel ili Dentinox?:kava:

Anellye
09.02.2011., 12:18
mi imamo 8 zubica, cijelih ahaa, i 9 ipo mj ali vec mj dana su zubi tu...

dunjka
11.02.2011., 06:19
Ovako,mali mi danas ima 3 mj unazad par dana trpa rukice u usta i vice sve u 16..ja mislim da su ga poceli muciti bdesni.Moja sestra tvrdi da je prerano.
Mene zanima koliko prije izbijanja samog zuba pocinju muke po nicanju zubica,odnosno zuljanje....dajte koji pametni.

i moj je tako rano počeo, stalno sam mu pipala desni i čekala zubić, a izbila su dva tek sa 7. mjeseci. Nama ništa ne pomaže, ni Calgel, ni Dentinox, ni Dentinale, ni jantar... kuglice nismo probali...

p.s. jučer nam je izbio 3. zubić :cerek:

malena curica
13.02.2011., 15:10
Al spomenula mi je jedna forumašica Osanit homeopatske kuglice koje ima za kupit samo u onoj ljekarni na Dolcu.One mi se čine ozbiljnjije,ak se to tak može nazvati...:ne zna:[/QUOTE]

zelim znati sve sto se tice tih kuglica:di ih ima za kupit ,kako se koriste,kako djeluju,da li pomazu,cijena.....moj mali miso od 3,5mj poceo jaukat i trpat rukice u usta ko lud...grize sve do cega dode osim tih gumenih cuda....zna li netko:s:s

Lepa26
14.02.2011., 05:47

Tak je i nama počelo, sa 3 mjeseca, ja reko sad će zubi....aha....figu, evo ima 8,5 mj i još nema niti jednog....:lol:
A luda sam od trpanja rukica u usta i slinjenja....
Što se tiče dotičnih mazala, calgel nam ništa nije valjao, dentinox je mrvicu bolji....ali ni to nije to, kad ublaži na 5 minuta, a onda sve po starom.
Mi koristimo homeop.kuglice od naturalije chamomilla... one su najbolje, iako nekad ni one ne pomažu....:ne zna:
Nemam ti niš pametno za reći...:lol:

Ilana
14.02.2011., 13:26

Moja je sa 3 mjeseca počela nenormalno slinit (slini i dan danas) i trpat sve u usta i svi, naravno, predviđali da će uskoro zubići... ja guglala kad najranije može izbiti zubić :bonk:

Sad imamo punih 11 mjeseci i niti jedan jedini zub (hoćemo zube!!!!) tako da mislim da ti tu nema pravila.

nika7
14.02.2011., 15:53
Mi smo sa točno 7 mj dobili zubić i sad nakon mjesec dana i dalje taj jedan. Ja bila uvjerena da idu u paru, a ono moj malac ovaj jedan i to je to. Stvarno je smiješan s njim, onako je skroz izrastao, a drugog ni na vidiku. Jel kod nekog bio ovakav slučaj i koliko je vremena prošlo do izbijanja drugog zubića???Hvala :)

Morticia Addams
14.02.2011., 17:29
Mi smo sa točno 7 mj dobili zubić i sad nakon mjesec dana i dalje taj jedan. Ja bila uvjerena da idu u paru, a ono moj malac ovaj jedan i to je to. Stvarno je smiješan s njim, onako je skroz izrastao, a drugog ni na vidiku. Jel kod nekog bio ovakav slučaj i koliko je vremena prošlo do izbijanja drugog zubića???Hvala :)

Moja mala je imala razmak između prvog i drugog zubića (donje jedinice) mjesec dana.
Prvi izbio s 5 mjeseci, drugi sa 6, treći (gornja jedinica) par dana nakon drugog i prije tri dana (opet mjesec dana kasnije) izbio četvrti (druga gornja jedinica).
Kao što vidiš, ima još "čudnovatih" krezubica. :D

nika7
14.02.2011., 19:44
Moja mala je imala razmak između prvog i drugog zubića (donje jedinice) mjesec dana.
Prvi izbio s 5 mjeseci, drugi sa 6, treći (gornja jedinica) par dana nakon drugog i prije tri dana (opet mjesec dana kasnije) izbio četvrti (druga gornja jedinica).
Kao što vidiš, ima još "čudnovatih" krezubica. :D

Uhhhh sad mi je lakše :) Hvala!! Imamo vršnjake oko nas i samo smo mi takav slučaj, svi imaju dvije donje, neki i dvije gornje jedinice. Samo bi mi još falilo da mu idući zub bude gornja trojka :lol: Ispadne da je sve normalno :confused:
Al baš je smješan i sladak ovako :cerek:

lotus_flower
18.02.2011., 09:57
prijavljujem naš prvi zubić, danas imamo točno 11mj :cerek:

počelo je još neki dan, kenjkanje, neku večer sam vidjela da je izgrebala daljinski dok ga je žvakala, a sad se baš vidi bijela linija vrha zuba.
Ide nekako ukrivo :confused: jel se to još ispravi? I nekako mi se velik čini, veći nego što vidim kod drugih beba, no možda mi se pričinjava, ne da mi baš prići :ne zna:

Koliko vam je prošlo od izbijanja kroz zubno meso dok nije izrastao skroz?

I još jedno pitanje: gdje ste uzimali jantarne ogrlice?
Navodno ima onih pravih i onih 'falših' - kako razlikovati? Vidjela sam u Mulleru da imaju, jel netko te uzimao? Jel valjaju?

Koliko pitanja :rofl:

Zaraa
18.02.2011., 10:24
Koliko vam je prošlo od izbijanja kroz zubno meso dok nije izrastao skroz?

Možda nekih 10-tak dana, 2 tjedna plafon.

Mi smo dobili donje jedinice sa 5mj. i 3 tjedna i od onda ništa :ne zna:
Za ovo drugo ti ne znam.

osvojena
18.02.2011., 11:37
Prijavljujem naša prva 2 zuba(točno 5 mjeseci),izašla paralelno:ne zna:

kika78
18.02.2011., 11:39

Za ovo drugo ti ne znam.

:eek:

Nama već prošlo dobrih mjesec dana od izbijanja i sad su tek narasli do pola.

ashley
18.02.2011., 12:15
Mi prijavljujemo prvi zubic. :cerek:
13.2. se pokazao malo i sad se vec evo dosta bijeli. A ostar je ko testera! :D
Sad nam se vec skoro i druga jedinica probila. Bit ce razmak nekih plafon 2 tjedna.
A slinili smo i trpali sve u usta 2,5 mj (od 3), a zub izasao sa 5,5!

lotus_flower
18.02.2011., 21:04

Za ovo drugo ti ne znam.

:eek:

Nama već prošlo dobrih mjesec dana od izbijanja i sad su tek narasli do pola.

kako smo mi izgleda malo spori u svemu, to bi kod nas moglo potrajati :rofl: al ok, glavno da izbiju što brže i bezbolnije, pa onda neka rastu koliko hoće :D

kupih btw jantarnu ogrlicu, za one koje će zanimati:
u Mulleru (CC1) nema više, vjerojatno neće više dobivati, ali sam našla u ljekarni - Rozistep je distributer, original jantar s baltičkog mora, ručni rad, s certifikatom... i uputama :rofl:
103 kn mamicu mu, bolje mu je da pomaže :kava:

marina.k.
18.02.2011., 21:11
kako smo mi izgleda malo spori u svemu, to bi kod nas moglo potrajati :rofl: al ok, glavno da izbiju što brže i bezbolnije, pa onda neka rastu koliko hoće :D

kupih btw jantarnu ogrlicu, za one koje će zanimati:
u Mulleru (CC1) nema više, vjerojatno neće više dobivati, ali sam našla u ljekarni - Rozistep je distributer, original jantar s baltičkog mora, ručni rad, s certifikatom... i uputama :rofl:
103 kn mamicu mu, bolje mu je da pomaže :kava:

-:tulum::lux::rock: čestitke za prvi zubić
-ja nekako ne vjerujem u jantarnu mi ju kupili daavno,istu tu kao i ti sad,kupili ju doduše bzvze jer ni danas nema traga zubićima(hm možda ih jantarna otjerala :rofl: )..ja si cijelo vrijeme ne mogu izbiti iz glave da je to samo fosilizirana smola..ali nadam se da će vama pomoći :cerek:

ashley
18.02.2011., 21:17
I mi ju imamo, ali nista posebno nisam zamjetila. Kad joj je izbijao zubic nisam ju vise ni stavljala. Al probas svasta pa mozda nesto pomogne. Nama nije ni slinjenje smanjilo, ali eto, neki kazu da im je pomoglo. :ne zna:

extreme
18.02.2011., 21:23
eo, mojoj mrvi sinoć izbio 4. zubić. sad imamo i donje i gornje jedinice. 6,5 mjeseci ima mrvica

probali smo calgel (sranje), probali smo homeopatske kuglice (žao mi reći da su sranje, al eto-izgleda da jesu), jantarnu ogrlicu nisam ni planirala kupovati.
paracetamol je još najbolja stvar i mokra hladna gaza.

i u najkritičnijim trenucima- nosanje u marami dok ne zaspe.:s
najgore je bilo kad su joj sa 4 mjeseca krenule donje jedinice, izbile su na božićno jutro kad je imala 4,5 mj.
već sa ovim gornjima je malecka to hrabrije podnijela. nadam se da će s ostalima ići još lakše- al što se mene tiče, nek se ne žure.

ashley
18.02.2011., 21:31
E, a nama Calgel pomaze. Na kratke staze, ali da!

lotus_flower
18.02.2011., 21:41
-:tulum::lux::rock: čestitke za prvi zubić
-ja nekako ne vjerujem u jantarnu mi ju kupili daavno,istu tu kao i ti sad,kupili ju doduše bzvze jer ni danas nema traga zubićima(hm možda ih jantarna otjerala :rofl: )..ja si cijelo vrijeme ne mogu izbiti iz glave da je to samo fosilizirana smola..ali nadam se da će vama pomoći :cerek:

jepa hvala :kiss:
i ja sam skeptik prema tome, al probat ću sve jbg. moja šogorica se kune u nju :ne zna:
M inače nije slinila nikad, pa ni sad, a trpa sve u usta još otkako je naučila držati stvari u rukice, dakle ima već o-ho-ho staža u žvakanju svega i svačega. iskreno, jako me iznenadio zub i odao ga tek izgrebani daljinski (jesu oštri ti zubići! :eek:)
nije mi drago ni to što mi se čini da je i ova prehlada povezana s tim, bude li svaki put tako kod izbijanja zuba, ima da se objesim!! :visi:

a ogrlica...hm...nekako kao da je manje nervozna bila večeras, ali moguće je i da ja malo brijem - ono, da opravdam 103kn za malo smole :rofl:

marina.k.
18.02.2011., 22:00
-ja mislim da uz ovo njeno ponašanje neću ni primjetiti kad joj krenu zubi...slini stalno,žvače stalno,divlja stalno,vrišti po cijele dane to joj je fora izgleda :ne zna:

lotus_flower
18.02.2011., 22:05
-ja mislim da uz ovo njeno ponašanje neću ni primjetiti kad joj krenu zubi...slini stalno,žvače stalno,divlja stalno,vrišti po cijele dane to joj je fora izgleda :ne zna:

:rofl:
jooj nismo se odavno vidjele...nećeš M prepoznati...mislim da će se dobro složiti s AP :rofl:

BUBBLE JET
18.02.2011., 22:25
Uhhhh sad mi je lakše :) Hvala!! Imamo vršnjake oko nas i samo smo mi takav slučaj, svi imaju dvije donje, neki i dvije gornje jedinice. Samo bi mi još falilo da mu idući zub bude gornja trojka :lol: Ispadne da je sve normalno :confused:
Al baš je smješan i sladak ovako :cerek:

nama je prošlo 4 i po mjeseca između donjih i gornjih jedinica, nemoram ni pisati kako smo se provodili:cerek:

Leptiricazg
18.02.2011., 22:28
Ja se "kunem" da jantar pomaže jer moj stariji je nosio tu ogrlicu i nisam znala da idu zubi samo bi se zabjelilo ...nikad nije imao temp., ili neke naznake...a slinio je nekih mjesec dana oko 3 mj. života, a prvi zubi izbili s 10 mj.

Karlo isto nosi "smola ogrlicu" i evo izbile donje jedinice bez problema ( u razmaku tjedan dana)...samo se zabjelilo.

marina.k.
18.02.2011., 22:40
Ja se "kunem" da jantar pomaže jer moj stariji je nosio tu ogrlicu i nisam znala da idu zubi samo bi se zabjelilo ...nikad nije imao temp., ili neke naznake...a slinio je nekih mjesec dana oko 3 mj. života, a prvi zubi izbili s 10 mj.

Karlo isto nosi "smola ogrlicu" i evo izbile donje jedinice bez problema ( u razmaku tjedan dana)...samo se zabjelilo.

:top:
-i karlo ima zube...svi imaju zube samo mi ne...:D
-ma ja vjerujem da pomaže...ali opet gledam na to ovako kao i sve druge stvari nekom super nekom ne...možda je do jantara a možda su tvoji klinci zakon i nemaju problema sa nicanjem zubića...ma kako god bilo super je što god bilo :cerek:

lotus_flower
19.02.2011., 14:51
krenuo i drugi, noćas se dva put probudila, malo bi kenjkala i opet zaspala. ostatak večeri smo je uzeli k nama i prospavala do 9 jutros...baš ju muči :( e jedva čekam da više izbiju i narastu :rolleyes:

lotus_flower
19.02.2011., 14:52
:top:
-i karlo ima zube...svi imaju zube samo mi ne...:D

sad će i vama brzo, ja sam mislila da ćemo prvi rođendan dočekati bezubi ali eto, ipak su odlučili se pokazati :D

kjava
19.02.2011., 14:59
Mi imamo jedan, donja desna jedinica, sad čekamo lijevu, već 3 dana ne spava kako treba, naoružali smo se jantar ogrlicom, gelom za zube i čepićima( nisu nam za sada trebali)...

lotus_flower
19.02.2011., 15:01
Mi imamo jedan, donja desna jedinica, sad čekamo lijevu, već 3 dana ne spava kako treba, naoružali smo se jantar ogrlicom, gelom za zube i čepićima( nisu nam za sada trebali)...

ja sam svojoj preksinoć dala čepić, super su jer temp za čas padne, a ona bude kao da je high, vrišti, smije se, glupira dok se ne sruši spavati :lol:
to još najbolje djeluje, šteta što joj ne smijem svaku večer dati :p

ANE10
19.02.2011., 15:05
prvi zubić sa 3 mj i 20 dana...drugi 2 dana nakon :cerek:

ashley
19.02.2011., 18:42
Izbio i drugi! :cerek:
6 dana nakon prvog! :top:

Ilana
19.02.2011., 19:48
prijavljujem naš prvi zubić, danas imamo točno 11mj :cerek:

Čestitamo na 1.zubiću!!! :tulum: :tulum:

Eto, i službeno ćemo ostati jedine bezube na forumu :rofl: :rofl: :rofl:

lotus_flower
19.02.2011., 21:06

hvala :cerek:
ma neeee, sad će i vama, vidjet ćeš!
al iskreno, da sam znala da ću imati ovakav cirkus cijeli tjedan te sa nervozom, te sa prehladom koja je najvjerojatnije povezana sa zubićima, potpisala bi odmah da ne izađu makar još pola godine :rofl:

marina.k.
19.02.2011., 21:23
krenuo i drugi, noćas se dva put probudila, malo bi kenjkala i opet zaspala. ostatak večeri smo je uzeli k nama i prospavala do 9 jutros...baš ju muči :( e jedva čekam da više izbiju i narastu :rolleyes:

-i drugiiii weeeee :cheer:
-:kiss: za žemsku!!
-ja sretna ko malo prase!!
-a kako smo ih samo čekaliiiiii!!

marina.k.
19.02.2011., 21:24

-aaa ne ne tu titulu ostavi nama :rofl: