PDA

View Full Version : Prvi zubići

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

MarinkaD
07.05.2007., 21:05
Ovako,dokica mi rekla da bi nam mogli zubići skoro krenuti(skoro 3i pol mjeseca star),pa da se pripremimo..:zubo:

Kada su vašim bebačima krenuli zubi?
Dali ste koristili išta da smanjite neugodu?
Pokrenula sam ovaj topic jer sam vidjela reklamu u "Moje dijete" za kapi kod nicanja zubića: Dentinox N
Dali ih je netko koristio?

Tinkili,Putnica,Goga.....ajmo mamice s iskustvom zlata vrijednog!:kiss:

Patkica_ST
07.05.2007., 22:06
Koristimo dentinox gel. Pomogne joj na neko vrijeme. Ali ona to dobro podnosi. Kad joj je najgore gurne si krpicu u usta da ne plače. Ja plačem umisto nje kad je vidim takvu. :(

Ive.xy
07.05.2007., 22:52
Mi smo jos kerzubi :zubo: iako za par dana punimo 9mj! Doduse sad je vec dosta muce desni, mahnito grize sve sto dohvati ukljucujuci i moju bradu. Kad mi se nocu probudi namazem je Calgel-om i dobar je, odmah ponovo zaspi :hrk:

MarinkaD
07.05.2007., 23:01
Znači,pomaže?Jel ima nekakvih nuspojava?
Patkice,koliko je tvoja malena stara?

MarinkaD
07.05.2007., 23:03
Mi smo jos kerzubi :zubo: iako za par dana punimo 9mj! Doduse sad je vec dosta muce desni, mahnito grize sve sto dohvati ukljucujuci i moju bradu. Kad mi se nocu probudi namazem je Calgel-om i dobar je, odmah ponovo zaspi :hrk:

Onda će brzo zubići!:lux:

A one grickalice koje se stave u friđ?Dobili jednu takvu kad mu krenu zubi da žulja to hladno.

Sentinel & Onyx
07.05.2007., 23:06
Dentinox je ok, grickalicu u frižider i puno, puno, mazi kad krenu jer će boljeti i bebu i strašiti pošto ona ne zna šta joj je. :grli: :grli: :grli: :kiss: :kiss:

Rita
08.05.2007., 05:17
Mi imamo dva od 4. mjeseca Aninih. Mi koristimo homeopatski gel i tabletice i nama pomazu. Glavno da ima stalno nesto za zvakati. Moze i obicni rucnik. Cosak namocis i stavis u frizer i das mu da to tak hladno zvace. Mazi ga i tjesi sto vise. Nama je to proslo s jednom i drugom prilicno bezbolno.

baja
08.05.2007., 09:12
moja mišica je prvi dobila s nepunh 7 mjeseci... nije bilo nikakvih trauma
nismo ničim mazali, samo je grizla ona čudesa namjenjena baš tomu, ohlađena i neohlađena (kako sam ovo lijepo opisala):zubo:

traxdata
08.05.2007., 09:59
:zubo:
tema zubi..

ja sam brijala kak bu mom malom izbili negdje sa 5 mjeseci, jer je bio užasan po noći. pa sam kupila dentinox kapi. što da velim...

prvi zub mu je izbio sa 11 i pol mjeseci:D

sada ih ima 7 i grize me sve u 16. evo, tak me jako malo prije ugrizao za cicu, da se još uvijek vide otisci zubi. bole me bradavice jako...

par noći prije izbijanja zuba se stalno budi i plače. to sam skužila...

Mama Ružica
08.05.2007., 12:10
Mi imamo 5 mjeseci i krezubi smo. Par puta sam već mislila da mu kreću zubi al za sada ništa. Čitajući iskustva nekih od vas unaprijed se pribojavam tog dana. Planiram kupiti neki od ponuđenih gelova pa ćemo da vidimo dal šta vrijede. I mi već imamo plavu gumenu patkicu sa tekućinom u njoj. Voli to gristi al od zuba još niš...Ne vidim ni otekline ni bijelinu. Ak bu na mene onda bude još dugo bezubaš.

Flores
08.05.2007., 12:59
mi još malo pa godinu,a samo dva zuba. nismo ih osjetili a izbili su sa 9mj. imamo dentinox kapi i ok su,malo utvrdne ali brzo prođe. to sam koristila i za prvo djete. ali ni njemu baš nismo osjetili. malo njurgavosti,ali nije bilo plakanja. paše im sve šta je malo hladno ili mokro,tipa tih gumenih stvarčica iz frižidera,mokrog ručnika,maramica. čula sam za te neke tabletice da su dobre,ali nemam iskustva s tim. pa nek neko kaže nešto o tome,možda mi zatrebaju kad budu počeli izlaziti drugi zubići.

Tinkili
08.05.2007., 13:27
Prvi zubić izbio sa 6 mjeseci i 4 dana. Jedini nagovještaj ....bolno bolno vrištanje u snu.

Drugi zubić izbio odmah par dana nakon njega...i to donja dvojka.

Tek sada, sa 8 i pol mjeseci nam je izbila druga donja jedinica.

Svaki put kad se probudi u vriskovima znam da slijedeći dan izbija zubić.

Inače tu i tamo namažemo calgel, ali on to ionako sve poliže s mog prsta dok mu mažem.

Goga_fina
08.05.2007., 13:38
Da, i mi smo koristili Dentinox kapi, pomogle su bar malo...:cool:
B. kad je došao domeka je imao 2 zubića, a drugih 2 su nas iznenadili tako da je tajo usred noći jurio u dežurnu apoteku, a mi dotle zaspali:rofl:
On nije imao temp. ni nešto extra slinio, nego kad je u toku jela povratio prvo smo išli gledati jel ide koji novi zub, i uglavnom je tako bilo svaki put, odbijanje hrane i povračanje. Cendrao nije pretjerano:top:

mandy
08.05.2007., 13:38
postoje i jantarne ogrlice koje se stave bebi (samo ih jedna beba može nosit).....sestrična imala za dvoje djece, nit su slinili, ni plakali ni bili nervozni, ni temperature...

ima ih za kupit na e-bayu....vriujedi probat

Patkica_ST
08.05.2007., 14:48
Marinka moja ima 13mjeseci. Vec sa tri četri miseca su je desni počeli gnjavit. Slinila je grozno i sve grize (još grize), ali joj je tek sa 9mj. izaša prvi. Sad ih ima pet komada. Kažu da najviše boli kad očnjaci rastu.

MarinkaD
08.05.2007., 20:41
Moj je sad tri i pol mjeseca i već 20-ak dana dosta slini.Promatram ga ko kobac:zubo: ,ali ne vidim da je nervozniji ili da više plače.Na čeljusti ja ništa ne vidim.:rolleyes:

Znači,dobro je imati u kući za nedajbože taj Dentinox ili Calgel?Jel su jednaki po učinku ili je jedan bolji od drugog?
Dentinox su kapi koji se s prstom umasiravaju na čeljust,pa mi se čini da je to bolje.Calgel je -gel,ako sam dobro skužila i stavlja se bez masiranja?

Ive.xy
08.05.2007., 22:28
Moj je sad tri i pol mjeseca i već 20-ak dana dosta slini.Promatram ga ko kobac:zubo: ,ali ne vidim da je nervozniji ili da više plače.Na čeljusti ja ništa ne vidim.:rolleyes:

Znači,dobro je imati u kući za nedajbože taj Dentinox ili Calgel?Jel su jednaki po učinku ili je jedan bolji od drugog?
Dentinox su kapi koji se s prstom umasiravaju na čeljust,pa mi se čini da je to bolje.Calgel je -gel,ako sam dobro skužila i stavlja se bez masiranja?

Nema veze sto slini, moja je pocela s dva mjeseca, kad bi je drzala s glavicom nagnutom prema dolje napravila bi lokvicu! A sad evo ima 9mj i nista od zubica, a i slinjenje se smanjilo, ili je naucila gutati :D .
Calgel se isto utrlja u desni, ali kao sto kaze Tinkili, oni to polizu prije nego stignes utrljati :cerek:

Patkica_ST
09.05.2007., 06:56
Moja je isto samo slinila mjesecima. To je bilo strašno. Morala je stalno imat babarin oko vrata. Sumnjam da će ti još trebat ta sredstva protiv bolova. Ja sam ih počela koristit tek kad je počela prava kriza. Koristila sam i Calgel. On je navodno na prirodnoj bazi. I Bonjelu (engleski proizvod, nema kod nas). Na kraju mi se čini da to samo trenutno pomaže, nisam vidila razliku. Ja sam joj i sa gelom masirala. Samo kad ih stvarno boli jedva da dopuste i namazat, a o masiranju da ne govorim.

magriz
09.05.2007., 20:59
moj mališa je počeo sliniti s 2mj, rukice je trpao u usta, a prvi zubić s 4,5mj. sad ima 15mj i 12 zubića...:D
neki su mu očito radili probleme - pogotovo noću kad se smiri, pa se budio plačući, a neke nisam ni skužila dok nisu bili fanj izašli...
dentinox sam kupila, namazala 2 puta - nikakve korisit, ali zato grickalice i bilo što gumeno nije puštao iz ruku...
dentinox sadrži lidokain - sedativ, i kod vrlo malog broja djece može izazvati poremećaj u radu srca... statistički malo značajno, ali meni dovoljno da ga ne korisitim, pogotovo kad nije bilo rezultata...
bebača mazi, nosaj, možeš mu svojim morkim prstom trljati bolne desni, daj grickalicu... :)

traxdata
09.05.2007., 21:06
dentinox sadrži lidokain - sedativ, i kod vrlo malog broja djece može izazvati poremećaj u radu srca... statistički malo značajno, ali meni dovoljno da ga ne korisitim, pogotovo kad nije bilo rezultata...
bebača mazi, nosaj, možeš mu svojim morkim prstom trljati bolne desni, daj grickalicu... :)

to sam i ja pročitala, tak da je i meni to bilo dovoljno..imala sma bočicu, ali sam svega nekoliko puta namazala i poslije ju hitila.
jer eto, moj se nije derao zbog zuba...
poslije je mm htio kupiti dentinox opet, ali mu nisam dala..rekla sam da bumo preživjeli.
probala sam ga na sebi, meni nije ništa utrnulo:D

MarinkaD
09.05.2007., 21:10
Upravo me lidokain naveo da otvorim ovaj topic,jer znam što je lidokain i ne bi to olako davala bebi.:rolleyes:

Mama Ružica
09.05.2007., 21:16
Lidokain nije sedativ nego lokalni anestetik. Zato su ga valjda i stavili u taj gel da se smanji bol kod nicanja zubi dakle isti onaj sprej kojim zubar vama šprica gingive kad vam prtlja po zubima. Koristi se i ko antiaritmik.

magriz
10.05.2007., 20:48
Lidokain nije sedativ nego lokalni anestetik. Zato su ga valjda i stavili u taj gel da se smanji bol kod nicanja zubi dakle isti onaj sprej kojim zubar vama šprica gingive kad vam prtlja po zubima. Koristi se i ko antiaritmik.

da, anestetik :o

ovo_malo_duse
11.05.2007., 04:13
postoje i jantarne ogrlice koje se stave bebi (samo ih jedna beba može nosit).....sestrična imala za dvoje djece, nit su slinili, ni plakali ni bili nervozni, ni temperature...

ima ih za kupit na e-bayu....vriujedi probat

,,, bas sam htjela pitati da li je to netko probao?
moja prija je to stavila svom malcu (4 mj) i nema nikakvih problema. mene je samo strah da se malac ne ugusi, ali ona kaze da nema straha :)

Rita
11.05.2007., 06:00
Zato ja koristim homeopatiju. Neki dan mi je starija pojela cijelu bocicu tih tabletica za zubice od mladje i uspanicila sma se,zvala doktora i uvjerili me da moze pojest i deset bocica nis joj ne bi bilo.To mi je znak da maloj dajem nesto sto joj ne skodi a stvarno pomaze,barem nama.

Veky
11.05.2007., 07:59
Jantarne ogrlice?
Još samo čekam da netko proba s magnetima :rofl:

Na koju to foru "radi" ?

Da ne budem OT, naša bebačica je idući tjedan 6 mj. i lagano očekujemo da bi mogli krenuti zubići. Već je dva dana neobično cendrava pa razmišljam je li bi bilo zgodno prije vikenda nabaviti neki od tih preparata.

sculture
12.05.2007., 08:01
Mi smo sa 6 i pol dobili dva dolje.Ali tempertura 39.3 i tako 4 dana dok nisu izbili.KOMA. Sa curama nisam ni osjetila a sa njim koma živa.

MarinkaD
12.05.2007., 08:55
Mi smo sa 6 i pol dobili dva dolje.Ali tempertura 39.3 i tako 4 dana dok nisu izbili.KOMA. Sa curama nisam ni osjetila a sa njim koma živa.

Dečki oko svega prave frku!:rofl:

putnica
14.05.2007., 22:34

ajoj, dobro da je proslo, ali meni bi se 39 cinilo previse za izbijanje zubica. mozda vam se ipak pogodilo paralelno s nekom jacom virozom?

treba na to pripaziti, da nas zubici ne zavaraju. :)

Veky
15.05.2007., 09:28
Bio sam u pravu. Zbilja su krenuli zubići. Probija donja lijeva jedinica ili dvojkica. Zacrvenilo se, lagano se bijeli. Nema temperaturu ali je malo razdražljiva, svrbi je i jače slini nego inače.

Imamo gel, kupili lupocet sirup i čepiće za slučaj temperature. OD grickalica imamo nekog medeka s tekućinom za hladnjak. Nigdje pronaći neku dovoljno malu grickalicu da je beba može gristi kako spada. Sve su oversied što je i logično (zbog sigurnosti ni ne bi trebale biti takve da beba može ugurati grickalicu u cijela usta).

2-3 dana sam odvojen od mojih cura zbog psola, pa kad se konačno vidimo zubić bi već mogao biti vani.

MarinkaD
15.05.2007., 09:33
koliko dana točno treba da zubić potpuno izađe van?Od tog bjeljenja do zubića?:cerek:

traxdata
15.05.2007., 13:01
dojiljama želim od sveg srca da im bebice što kasnije dobiju zube:D

Goga_fina
15.05.2007., 13:10
koliko dana točno treba da zubić potpuno izađe van?Od tog bjeljenja do zubića?:cerek:

Pa potraje to par dana, negdje 4-5, ako se ne varam, i onda se stvori mala oštra pilica:cerek: Mom B. kad je izlazila jedinica MM ga je hranio i skužio kapljicu krvi, i naravno sav se ustrtario:D

TYANA
15.05.2007., 13:14
evo moj ima godinu dana..ima dolje dva i gore tri..
nije bilo temperature ni proljeva ali zato 4 dana prije nego izbije plakanje..
sve mu se zacrveni i slini na sve strane..al nece nista grist..valjda ga previse boli..cak i kad mu izbija odbija mi jesti...samo mlijeko ili nesto na bocu..kad izbije zub sve 5..evo sad smo mirni neko vrijeme valjda

zaboravih napisat da koristimo calgel i djeluje malo...al on pije puno caja pa to odmah ode..bar kad je kriza malo ublazi

Ive.xy
16.05.2007., 14:28
Jutros nam izbio prvi :lux: ! Prije par dana smo napunili 9mj!
Samo nam je veselje pokvarila temperatura 38,5!! Negdi sam procitala da nicanje zubica ne uzrokuje temperaturu, ali da zubici lakse nicu pod temperaturom.
Nista, idemo skidati temperaturu, zna li netko jel' kola nekakva viroza?

TYANA
16.05.2007., 14:47
neznam jel vlada..al moji su isto bili bolesni
cestitke na prvom zubeku i navrsenih 9 mjeseci!!

fire
18.05.2007., 11:33
Moja ima 4 mj i već ima jedan zubić.Izbio joj je sa 3 mjeseca i to donja dvojka.Par dana je puno slinila a dan dva je bila malo plačljiva.Ali super je to podnjela,nije imala ni temperaturu.Jedino je srećica mala plakala bolilo ju je naravno.To je trajalo možda dan dva s tim da se po noći nije budila ( spava od mjesec dana cjelu noć).Znači mučilo ju je sam prek dana

MarinkaD
18.05.2007., 11:36
Moj isto već dva dana jako slini i jako je razdražljiv.Imamo problema sa šlajmom,pa mislim da nisu zubići.A i probala čeljust s prstom.Ja ništa ne pipam neobično.Možda se samo jedan dan probudi,nakesi mi se,a od dole virka zubek!:cerek:

MarinkaD
23.06.2007., 23:04
Malo :bara: ovu temu jer imam pitanjce za iskusnije roditelje:Mali mi ima neke crvene točkice po donjoj usni...Izgledaju kao ugrizi,jedva se vide,ali rečeno mi je da se kod nekih beba to događa kad zubići kreću van...:confused:

Anyone!:D

paspa
24.06.2007., 11:35
Malo :bara: ovu temu jer imam pitanjce za iskusnije roditelje:Mali mi ima neke crvene točkice po donjoj usni...Izgledaju kao ugrizi,jedva se vide,ali rečeno mi je da se kod nekih beba to događa kad zubići kreću van...:confused:

Anyone!:D

za crvene točkice ne znam...ali desni znaju biti crvene,upaljene pred izbijanje zubića i dosta bolne...prvorođena je zubić dobila sa 6mj,a mališa sa 11...i svi troje su isto reagirali na izbijanje zuba-mekana stolica,užasnaaaaa nervoza i povišena temperatura...noć prije izbijanja zubića nije bilo spavanja...i tako svi troje,nisu me pošparali...:cerek:

SaveAss
24.06.2007., 14:35
Mi koristimo homeopatski gel i tabletice i nama pomazu.

e ovo mene zanima...Rita, može koja riječ više o ovome? kakvi su ti homeopatski gelovi, tabletice...?

inače, evo B. je jučer probio prvi zubić, a vidim danas da izbija i drugi (donje jedinice), nema nikakve frke za sada, mnogo slini (al to traje već ohoho vremena) i sve trpa u usta. Danas sam mu po prvi put dala ono želatinasto čudo u obliku mede koji se rashladi u frižideru, pa ga eno sad to žvače...

SaveAss
24.06.2007., 21:41
,...a kak vam sad sisanje izgleda :D

a za sada je sve standardno:D
(nekoliko modrica mi je napravio nedavno bez zubiju! :eek: i to po ruci, na ramenu, na vratu, kraj bradavice...a šta me tek čeka sad kad mu zubi izbiju...:rolleyes: )

milky78
25.06.2007., 08:44
ja sam isto isprobala taj dentinox ali nisam bila odusevljena, pa sam davala kuglice na homeopatijskoj bazi... od kamilice (zovu se OSANIT) i nama je pomoglo.

MarinkaD
25.06.2007., 08:48
ja sam isto isprobala taj dentinox ali nisam bila odusevljena, pa sam davala kuglice na homeopatijskoj bazi... od kamilice (zovu se OSANIT) i nama je pomoglo.

Nisam baš primjetila da Calgel pomaže(imamo calgel,ne dentinox).Kako se te kuglice daju?Da naručim?:raspa:

milky78
25.06.2007., 09:09
Nisam baš primjetila da Calgel pomaže(imamo calgel,ne dentinox).Kako se te kuglice daju?Da naručim?:raspa:

ak mi je mala bila jako cendrava davala sam joj oko prilike svaki sat pet kuglica, ali mozes i svako pola sata ili 15min.
Stavis te kuglice ispod jezika moze i na jezik i one su slatke pa bebac pocme cuclati po njima i zaboravi bol ;)

magic blue
25.06.2007., 12:45
a kolika je velicina tih kuglica?

i stvarno, di ima za kupit?

milky78
25.06.2007., 13:37
a kolika je velicina tih kuglica?

i stvarno, di ima za kupit?

ma skroz sitne kuglice , ko pet zrnaca secera

mislim da ima i u HR kupiti barem sam vidila reklamu u novinama BEBE ak se nevaram da se tako zovu novine

MarinkaD
25.06.2007., 13:37
u Njemačkoj....:flop:
Ja ću naručiti i stiže mi sad u petak!:s

milky78
25.06.2007., 13:41
osanit (http://www.roda.hr/forum/viewtopic.php?t=21893&sid=af5a45844b8b9d5290dbf5240eefcdbf/)

pronasla sam za interesirane na stranici od rode komentare i gdje se mogu naruciti u ZG

osanit slika (http://public.fotki.com/milky78/osanit/osanit/)

SaveAss
25.06.2007., 15:20
ovo je super!
kad (ako) nam krene frka oko izbijanja zubića, nabavit ću te homeopatske kuglice:top:

ipak, neću ništa prije uzimat (kao prije poroda kad sam pokupovala po apoteke, a na kraju mi je samo byvacin koristio:rolleyes: )

magic blue
25.06.2007., 15:53
a koliko je to tvrdo, mislim ja se bojim da mi bebac to ne udahne ili se ne zagrcne ili kaj ti ja znam vec :misli:

milky78
25.06.2007., 16:09
a koliko je to tvrdo, mislim ja se bojim da mi bebac to ne udahne ili se ne zagrcne ili kaj ti ja znam vec :misli:

nebrini, ja mojoj emmi (kad je bila 4tj stara) davala protiv grceva kuglice i nista se nije desilo... rastopi se to brzo, i ako bi progutali... to je tako sitno da nemoze nista biti

MarinkaD
25.06.2007., 18:33
Imamo zub!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:s :s :s :s :s

Izašla desna jedinica!:cerek:

Odnosno,imamo oštru bijelu točkicu,ali.......imamo zuuuuuuuuuuuuuuuub!!!
:lux: :lux:

Rita
26.06.2007., 05:04
MI smo evo na druge dvije jedinice(gornje) cekali preko 3mjeseca.homeopatija rulezzzz

Curica
26.06.2007., 07:57
Kad već spominjete one grickalice za zube, zanima me koje ste vi kupili. Ja sam uzela jednu u Turbo limaču od Bebe conforta i zgrozila se kad sam je otvorila koliko smrdi. Prala sam je u nekoliko voda sa detrđentom za suđe, namakala par dana u vodi ali miris je ostao. Kako to dati djetetu u usta? Grozno.

MarinkaD
26.06.2007., 09:25
Uf,ne znam.Ja sam uzela misli od Tigexa u DM-u nekog medu koji je mekan,a unutra tekućina.Uopće ne smrdi.I lagan je pa se ne može s njim lupiti.Dobili smo i nekog leptirića kojemu su samo krila grickalice.Ali s tim se jednom tresnio po glavi pa samo medeka gricka.

Rita,šta si ti koristila?Te ogrlice?

Zmijica
26.06.2007., 20:47
marince, :lux: za zubic maleni i bravo za cvjetica :kiss:
mi smo jos bezubi, al imamo medu tigexa, plavoga :cerek:

i ne vidim neke znakove da ce zubi skoro. mislim, vruc je - al vani i u stanu je +30, slini - od drugog mjeseca. gura sve u usta - zadnja 2 mj. nes bijelo i gore i dole - vec 4 mj. nervoznjikav - od rodjenja valjda :rolleyes:

Loulou
28.06.2007., 08:39
Nama pocinej donja cetvorka i jako joj smeta, bas je nervozna.
Sta mislite da joj probam homeopatske kuglice ili da pustim?

MarinkaD
28.06.2007., 08:49
Nama pocinej donja cetvorka i jako joj smeta, bas je nervozna.
Sta mislite da joj probam homeopatske kuglice ili da pustim?

Ja bi probala sve da mu ublažim bol.Je da se neće toga sjećati kad bude velik,ali čemu da se beba pati ako joj možemo pomoći.:kiss:

Loulou
28.06.2007., 21:40
Ja bi probala sve da mu ublažim bol.Je da se neće toga sjećati kad bude velik,ali čemu da se beba pati ako joj možemo pomoći.:kiss:

SLazem se!
Probat cu ih naci!
:kiss:

MarinkaD
03.07.2007., 11:45
Izašao je i drugi!
Oba su pala,oba su pala!!:s

Samo,Mislavu prvo izađe samo točkica,a ne cijela površina zuba..Onda polako,pa nakon par dana se vidi cijeli zubek.:zubo:
jel to normalno?

SaveAss
03.07.2007., 13:19
i drugi je tu!:lux:

Dobrodošli u klub "Dva zubića":cerek:

a to da prvo vidiš točkicu - normalno kad nisu ravni, pa se prvo vrh probija:D

MarinkaD
03.07.2007., 13:20
i drugi je tu!:lux:

Dobrodošli u klub "Dva zubića":cerek:

a to da prvo vidiš točkicu - normalno kad nisu ravni, pa se prvo vrh probija:D

Klub Zubatac!:zubo:

:mama:,znači imat će neravne zube?Ou bojjjjjjjj:E

SaveAss
03.07.2007., 13:24
Klub Zubatac!:zubo:

:mama:,znači imat će neravne zube?Ou bojjjjjjjj:E

ma ne znači to ništa:zubo:
imaju oni još do trajnih zubiju...:mig:

Klub Zubatac :lol:

MarinkaD
03.07.2007., 13:29
u,super!Već mi jutros palo na pamet kakvi su to krivi zubi kad tako izlaze.:misli:

Zdenka1980
03.07.2007., 14:22
Cestitam na zubicima!!! I nama je prije sedam dana krenuo prvi i to tacno na dan kad je napunio sest mjeseci. Ja sam ostala sokirana jer nismo imali nikakvih problema osim sto je puno balavio i stavljao sve u usta. Nisam se jos nadala jer je curici prvi krenuo sa deset mjeseci i sa svakim zubom su bile muke po temperaturi,proljevu,upaljenom grlu itd. A mali beban je momcina koja to ocigledno dobro podnosi.:p

Zmijica
04.07.2007., 10:01
zdenka, dobrodosli :)

evo kici jos ni z od zuba. ajd da jednom i on ne bude prvi :s :)
imam nekak filing da ce mi bezubo bit dijete do 10 mjeseci... za inat bakama i tetama koje se vec brinu i strasno im je to cudno :rofl:

Zdenka1980
04.07.2007., 10:15
Hvala na dobrodoslici:)
nema veze sto beban kasnije dobije zubice,kazu da poslije budu jaci

sinkezg
05.07.2007., 21:00
Veli moja mama da mi je pogledala u usta i gotovo odjednom svi zubi su bili tu. Mama mi je inače zubarka :-)
I gleda baka njemu u usta neki dan i veli nam da se vidi prvi zub. Teška srca mu vadimo prstiće iz usta jer to mu je najveća utjeha. Grickalica iz frižidera samo je blijeda zamjena za prstiće. Duda više nije in. Nikakva sredstva iz apoteke (bar zasad) ne koristimo. Nit mu je mast za grčeve pomogla (derao se ko da sam ga namazao Tigrovom mašću!!) nit išta drugo.
Vidjet ćemo dalje kad će nas opet posjetiti Bolizub.

nyn@
08.07.2007., 20:37
eto i mene na ovoj temi koju pokušavam zaobići.. bar još neko vrijeme..

ha.. nas definitivno svrbe desni.. ali ono ssssssssssvvvvvvrrrrrrbbbbbbbbbbbeeeeeeeeeeee... :zubo:

duda nije dovoljna.. trpamo u usta sa strane sve kaj nam stane u usta bez obzira dal se znamo tim koristiti ili ne..
jedemo si ruke, moje ruke, tetra pelene, igračke, moju bradu, kolica a najbolji je moj prst koji tura daleko u usta pod desni..
i daaaaa slinimo sve u 16... :rofl:
ja sam mislila da je to nemoguće pa me moja mama prosvjetlila da sam ja sa 4 mj već imala zube.. :hmmmmmmm:
oboružali smo se nekim igračkama kaj se u drže u ledu pa su hladne.. no to nam niš neide u usta.. našli neku igračku kao ključeve i oni nam za sada pašu jedino ih neznamo turnut u usta.. mučimo se sa zadržavanjem u ustima.. pridržavanjem.. :o
tak da sam ja zapravo lagano očajna.. :cool:

milky78
08.07.2007., 20:57
eto i mene na ovoj temi koju pokušavam zaobići.. bar još neko vrijeme..
ha.. nas definitivno svrbe desni.. ali ono ssssssssssvvvvvvrrrrrrbbbbbbbbbbbeeeeeeeeeeee... :zubo:

evo nakon sto sam ovo procitala moram se i ja/mi predruzit ovom topicu...

hmm sada ce mo cekat kad ce izbit zubic

crvena11
11.07.2007., 12:10
Hay, ja isto nova bar što se tiče ovog foruma. Bebo 2,5 i čini mi se nešto bijelo na doljnjem mesu. Slini ful pa jel moguće? Ima tek 2,5:confused: :confused: Jučer je skužio ruku pa je stalno u ustima???!!!

MarinkaD
11.07.2007., 12:13
Hay, ja isto nova bar što se tiče ovog foruma. Bebo 2,5 i čini mi se nešto bijelo na doljnjem mesu. Slini ful pa jel moguće? Ima tek 2,5:confused: :confused: Jučer je skužio ruku pa je stalno u ustima???!!!

I nama tako počelo,isto sa 2,5.Evo,prvi izašao s 5 mjeseci.:D

mare83
12.07.2007., 10:02
moj je s tri miseca počeo balit i stavljat rukicu u usta, sad ima 5 miseci. Vide mu se dva zubića, još nisu izbili, ali se vidi bilo na donjem djelu

Zdenka1980
12.07.2007., 11:44

Nije nemoguce da beba tako rano dobuje zubice,ali je rijetkost. Po mom iskustvu sa obadvoje beba rano pocne stavljati ruke u usta i vidi se "to nesto bijelo" ali to jos nije zub. Prije nego zubic izadje donje desni se zacrvene i malo nateknu e onda je moguca temperatura i proljev(nije kod svake bebe)pa se poslije pojavi mala linija na mjestu gdje ce zubic da naraste. Ako uzmes malu zlicu i lagano kucnes po toj maloj liniji cuces PREKRASNO CIN,CIN!!!:cerek:

magic blue
12.07.2007., 11:54
a onda te nakon cin-cin bebo opizdi sakom u oko jerbo ga tamo boli a ti jos i zlicom picis po osjetljivom mjestu :D
e'o i mi muku mucimo jer vec danima ne spava, nista ne jede, temeperaturu ima i sav je zajapuren. vec 2 dana gledam na casu jel ima sta, al nista se ne pojavljuje :misli:

traxdata
12.07.2007., 12:11
jelde kak je super kad bembu vidiš prvi zub????????????
ja sam svom opazila u autu, slučajno sam se okrenula na semaforu, jer se smijao i vidjela. e, skoro sam svršila od topline:D
doduše, načekala sam se 11 i pol mjeseci:D

Zdenka1980
12.07.2007., 12:51
a onda te nakon cin-cin bebo opizdi sakom u oko jerbo ga tamo boli a ti jos i zlicom picis po osjetljivom mjestu :D
e'o i mi muku mucimo jer vec danima ne spava, nista ne jede, temeperaturu ima i sav je zajapuren. vec 2 dana gledam na casu jel ima sta, al nista se ne pojavljuje :misli:

Ma jok njemu bas prija jer ja zlicu malo rashladim u vodi, a jos ga i nasmijava dok ja vristim od srece EVO GA ZUUUB!!!!!:zubeki:

Anki
14.07.2007., 21:16
Mom malenom je danas izašao prvi zub:).

Ima 5mj i 18 dana:cerek:

magic blue
15.07.2007., 08:45
anki cestitke :kiss:

kod nas jos nista i sad me frka da ja ne mislim da su zubici, a ono nesto puno gore. ali samo mu je glava vruca, rukice i nogice hladne i ne jede. A nema proljeva, ne povraca, ne kaslje, ne smrce, nist

tough_cookie
15.07.2007., 10:08
anki cestitke :kiss:

kod nas jos nista i sad me frka da ja ne mislim da su zubici, a ono nesto puno gore. ali samo mu je glava vruca, rukice i nogice hladne i ne jede. A nema proljeva, ne povraca, ne kaslje, ne smrce, nist

magic, ne bih sumnjala na gore ako je zivahan i veseo. ne se bedirat :nono:.

mozda mu je samo vruce ili naprosto raste. (ili su zubeki spori) sutra je ponedjeljak pa mozes i nekog doktora pitat :kiss:

pusa junacini :kiss:

magic blue
15.07.2007., 10:32
pa nije bas zivahan, a povremeno je veseo :tuzni: Samo spava i cijeli dan je nervoznicki i ko da mi nije sav svoj. A desni mu nisu ni crveni, niti se sta moze napipat, nista

tough_cookie
15.07.2007., 11:13
pa nije bas zivahan, a povremeno je veseo :tuzni: Samo spava i cijeli dan je nervoznicki i ko da mi nije sav svoj. A desni mu nisu ni crveni, niti se sta moze napipat, nista

znam :grli: moja prva necakinja je imala ovakvih dana al moja sestra nikad nije dramila oko toga (vise bih ja dramila :mig: ) - znam, imala je srecu jer s bebolincima nikad ne znas. al sama si rekla da nema proljev i ne povraca (meni bi to bilo strasno) i da nema znakova prehlade, tak da je najvjerojatnije samo malo zamisljen. ja sam znala misliti kak je steta da se mi sami ne sjecamo svih tih dana, zamisli kako on micek iznutra gleda na to kako raste, sto mu se sve dogadja, pa svi ljudi oko njega :eek: :cerek:
sorry, nisam strucnjak, i vlastitog iskustva nemam, samo pamtim kad nesto cujem, vidim il procitam jer mi to interesantno. volim djecicu i uvijek bih im rado pomogla kad vidim da se pate - kad bi to bilo moguce.
sutra nazovi doktora, oni puno bolje znaju objasnit, a nadam se da ce se i on malo opustit do tada :kiss: :grli:.
samo ne brinut, sjeti se kak je bilo kad si zadnji put jako brinula. :grli:

MarinkaD
15.07.2007., 11:20
Maigc,niti ja nisam mogla ocijeniti šta je kad su išli zubi.Mjerila sam temperaturu,stalno pipala desni,nisam znala dali su nateknute ili ne.Već sam se bojala da nije nešta gore.Jer i ona viroza ga je strefila,pa nisam bila načisto.
Pogledaj grlo,ako možeš.Znaju biti razdražljivi ako ga grlo boli.Ako ne možeš vidjeti jel crveno,odi kod nekog doktora da vidi.Možda ga stvarno grlo zeza,i zato ne jede jer ga boli dok guta.....:tuzni:

Probaj javljati(ili PS),kako napredujete.:grli:

magic blue
15.07.2007., 15:22
mislim da je grlo csito koliko on da pogledat :rolleyes: ali :eek: osuo se sav po celu, prsima i ledima. sav je flekav i di god je takva fleka ko da je smirglpapir :tuzni: onda smo ga rashladili u bazencicu i bilo je bolje, enoga sad spava.
nikakva hrana definitivno nije jer smo mama i ja gruntale sta smo i on i ja jeli unazad valjda 5 dana i nista novo nismo uvodili. Kaze PS da je od sunca, ali sunca nije vidio jer se cijelo vrijeme vucemo po terasi i hladu ko krepane macke, ne znam :tuzni:

Utpala
15.07.2007., 16:56
mislim da je grlo csito koliko on da pogledat :rolleyes: ali :eek: osuo se sav po celu, prsima i ledima. sav je flekav i di god je takva fleka ko da je smirglpapir :tuzni: onda smo ga rashladili u bazencicu i bilo je bolje, enoga sad spava.
nikakva hrana definitivno nije jer smo mama i ja gruntale sta smo i on i ja jeli unazad valjda 5 dana i nista novo nismo uvodili. Kaze PS da je od sunca, ali sunca nije vidio jer se cijelo vrijeme vucemo po terasi i hladu ko krepane macke, ne znam :tuzni:

od vrućine vjerojatno i od znoja... Moja ti se isto tak osipa kad joj je vruće i koža joj je suha na pregibima: stopala, koljena, laktovi... Mažem to sa Bepanthenom i čini mi se da pomaže...

klara_23
18.07.2007., 12:06
mojoj malenoj su prvi izbili sa 4.5mj na donjoj vilici i evo sad izbijaju druga dva na gornjoj
grize sve sto stigne
jedva cekam da i ovi izbiju
bit ce ko mali zecic

mare83
23.07.2007., 10:15
ajme blago vama, mom još ni jedan nije iziša, a muče ga već od 3 miseca, a od frendice mi koja je rodila par dana nakon mene, njezinu malu je kasnije počelo mučit, a već joj jedan izbio, a mom niti jedan. Počela sam svaki dan provjeravat jel izbio, a ono ništa

Zdenka1980
23.07.2007., 11:23
Hvala svima! U sto sad grizemo sve sto stignemo,izgleda da ce ih krenut jos jer su mu i gornje desni malo crvene.

Loulou
23.07.2007., 12:25
Pomagajte!!!
Nisu prvi zubici, ali ovo je katastrofa.
Natecene su joj desne i gore i dole. Radi se cetvrticama a mozda i trojkama.
Pocelo je temperaturom prije 5 dana, a nastavilo odbijanjem hrane. Kad kazem odbijanjem - ne zeli nista, nista vec 4 dana. Popije samo pomalo mlijeka u boci.
Bali kao nikada, moram je svako malo mijenjati.
Sta da radim? Kako da jede? Daj pomagajte ja sam vise poluluda stvarno!!!

MarinkaD
23.07.2007., 12:40
Pomagajte!!!
Nisu prvi zubici, ali ovo je katastrofa.
Natecene su joj desne i gore i dole. Radi se cetvrticama a mozda i trojkama.
Pocelo je temperaturom prije 5 dana, a nastavilo odbijanjem hrane. Kad kazem odbijanjem - ne zeli nista, nista vec 4 dana. Popije samo pomalo mlijeka u boci.
Bali kao nikada, moram je svako malo mijenjati.
Sta da radim? Kako da jede? Daj pomagajte ja sam vise poluluda stvarno!!!

Jooj!:grli:

Neam pojma kak natjerati djete da jede...Davaj mlijeko u boci onda.I puno tekućine da ne dehidrira...Koliko je sad stara?

Uf,voljela bi više pomoći,ali...:o

Loulou
23.07.2007., 12:51
Jooj!:grli:

Neam pojma kak natjerati djete da jede...Davaj mlijeko u boci onda.I puno tekućine da ne dehidrira...Koliko je sad stara?

Uf,voljela bi više pomoći,ali...:o

Godina dana!!! Dajem non stop, tj. pokušavam nešto. Vodu pije, hvala Bogu, ali ostalo...
Ja ne znam koliko to traje. Znaš nikad nisam imala problema u ishrani, ovo mi je zbunjujuće i zabrinjavajuće! koliko to traje? Čime pomoći?
Neda mi da joj diram desni. Sve je sa svih strana natečeno.

magic blue
23.07.2007., 15:49
loulou i kod nas isto, samo natecenost desnih nije tako izrazena. vide se one rupice i bijeli se, ali nema jos nista vani i isto vec danima zivi na cca 2 deci mlijeka i par zlica neke hrane :tuzni: Ali je veseo i dalje i nis mu ne fali, za sad, a sta ce bit na vagi u devetom mjesecu kod pedice pojma nemam

mandy
23.07.2007., 15:52
Kako znat da zubić dolazi..Mihaelu gornje desni nisu više glatke, na mjestima jedinica je sve kvrgavo.

Koji zubi izbijaju prvo, gornji ili donji? ili nema reda?

MarinkaD
23.07.2007., 15:54
Kako znat da zubić dolazi..Mihaelu gornje desni nisu više glatke, na mjestima jedinica je sve kvrgavo.

Obično krenu donji zubi.Ali nije pravilo.Nekim bebama krenu gornji,nekima očnjaci.Ja sam čula da dok ima onaj zarez na sred usnice koji kao da se spaja s desnima(nadam se da kužite na šta mislim),zubi neće skoro.

mandy
23.07.2007., 16:13
e to još ima, baš mu gledala neki dan....

Loulou
23.07.2007., 16:44
loulou i kod nas isto, samo natecenost desnih nije tako izrazena. vide se one rupice i bijeli se, ali nema jos nista vani i isto vec danima zivi na cca 2 deci mlijeka i par zlica neke hrane :tuzni: Ali je veseo i dalje i nis mu ne fali, za sad, a sta ce bit na vagi u devetom mjesecu kod pedice pojma nemam

valjda ce to brzo proci...

Katie
23.07.2007., 16:49
Obično krenu donji zubi.Ali nije pravilo.Nekim bebama krenu gornji,nekima očnjaci.Ja sam čula da dok ima onaj zarez na sred usnice koji kao da se spaja s desnima(nadam se da kužite na šta mislim),zubi neće skoro.

:top: mi smo dobili 2 donja zubica. Nije se ponasao nista drugacije.....Samo sad voli da ujeda sa ta 2 donja zubica kao mali zeko.

Zdenka1980
23.07.2007., 20:59

U velikoj vecini prvo izbiju donje jedinice a dalje nema nekog reda.

zizitop
25.07.2007., 11:24
meni mala zadnja dva dana jako malo jede. ima 4,5 mjeseci. slini, onako normalno, trpa u usta sve živo, je li moguće da ne jede od zubića???
ja ne kužim da li su joj desni otečene ili ne, i to s bijelim crticama.
To ne jedenje me baš plaši

MarinkaD
25.07.2007., 12:06
meni mala zadnja dva dana jako malo jede. ima 4,5 mjeseci. slini, onako normalno, trpa u usta sve živo, je li moguće da ne jede od zubića???

Nejedenje može biti od vrućine.Daj joj piti što više.A klopanje će nadoći.:kiss:

Možda jesu zubi,ali moj je slinio fest dva i pol mjeseca prije nego su zubi izbili.:grli:

Javljaj kako je.:kiss:

zizitop
25.07.2007., 12:49
Ma i moja slini već dva mjeseca, nije to novo, i ručice već dugo gura u usta. Kažem, ono što me brine je što dva dana jako slabo jede, sva je nervozna, iziritirana nekako, i po noći se jako meškolji, okreće, putuje po krevetcu a zna i nekako zastenjati.
Ma idemo popodne kod pedijatrice pa ćemo vidjeti šta ona kaže

MarinkaD
25.07.2007., 13:47
Ma i moja slini već dva mjeseca, nije to novo, i ručice već dugo gura u usta. Kažem, ono što me brine je što dva dana jako slabo jede, sva je nervozna, iziritirana nekako, i po noći se jako meškolji, okreće, putuje po krevetcu a zna i nekako zastenjati.
Ma idemo popodne kod pedijatrice pa ćemo vidjeti šta ona kaže

Zvuči kao da će i vama uskoro zubić vila!!:cerek:

Sretno i javi vijesti od pedice!!:kiss:

Loulou
25.07.2007., 14:10
Nama iznikla 2 nova zuba - 2 cetvorke.
Jos 2 su nabubrene.

zizitop
25.07.2007., 14:47
Ja ta nabubrenja ne kužim. Možda zato jer ih nema, da jesu, kužila bi ih :confused: . Ali ipak se nadam da su sve te njene poteškoće zbog zubića. Proljev nema, temperaturu nema. Bar zasad. Ja se nadam da ni neće biti toga jer bi se full prepala

MarinkaD
25.07.2007., 16:07
Ja ta nabubrenja ne kužim. Možda zato jer ih nema, da jesu, kužila bi ih :confused: . Ali ipak se nadam da su sve te njene poteškoće zbog zubića. Proljev nema, temperaturu nema. Bar zasad. Ja se nadam da ni neće biti toga jer bi se full prepala

Desni nisu onako tvrde i kao u špic nego su debele(neznam kako drugačije da objasnim:brukica:).I bijele se na mjestima.Ja tek sada kad imamo dva zuba,mogu ocijeniti dali su desni natečene ili ne,jer kad su natečene,zubići su manji(kraći):cerek:

Zizi,nama je nicanje zubi bilo popračeno samo nervozom i slabim spavanjem...
Ništa drugo nije imao,:s
Nadam se da će tako i vama.:kiss:

magic blue
25.07.2007., 20:38
loulou cestitke :klap:

mi danas imali paniku u autu jer je dreco ko da mu kozu s leda deru i nikako ga umirit, cak sam ga prvi put u zivotu i dojila u autu (ne pitajte me kako :D) ne bi li ga smirila, ali nista. I kao ucinilo mi se da je krenio zub, cak javili i tajki da bi se kasnije ispostavilo da je to bila samo slina.

Marinka mi kuci idemo u utorak i to nas starci voze kasno navecer pa necemo navracat, a bas sam se ponadala da ti to pogledas jer se na donjoj celjusti vide 2 bijele crtice drito ispod koze i nismo vise "naspiceni" :D

Tara2006
25.07.2007., 22:23
mi smo prva 2 zuba dobili sa 6mj. i 3dana a 2dva tj gornje sa 8mj.jos joj izlaze ali hvala Bogu mi nemamo nikakvih problema oko toga.niti je cendrava,nema temperaturu,spava super.
malo joj namazem sa gelom desni i to je to.

lturkano
27.07.2007., 12:27

ja isto imam curicu od 5 mjeseci i 3 tjedna mi nnije ništa skoro jela, 400ml u 5 obroka u danu, užas, vodila sam je na sve moguće pretragi i sve je u redu, ali su joj neki dan izašli zubići i sad jede normalno, zato se malo strpi da vidiš da nisu zubi u pitanju. moja nije bili niti nervozna, niti je imala temperaturu, samo nije htjela jesti.

putnica
27.07.2007., 15:22
ajmo ovo probati ostaviti na prakticnim savjetima oko nicanja zubica, inace cemo imati jos jedan chat topic sa slikama prvih, drugih i cetvrtih zubica :zubo:

zizitop
28.07.2007., 09:06
ja isto imam curicu od 5 mjeseci i 3 tjedna mi nnije ništa skoro jela, 400ml u 5 obroka u danu, užas, vodila sam je na sve moguće pretragi i sve je u redu, ali su joj neki dan izašli zubići i sad jede normalno, zato se malo strpi da vidiš da nisu zubi u pitanju. moja nije bili niti nervozna, niti je imala temperaturu, samo nije htjela jesti.

3 tjedna ti je jela tako malo? A onda opet normalno nakon izbijanja zubića?
Ja se nadam da je to razlog i mojoj. Inače ima nekih zdravstvenih problema i trebamo jako paziti na sve te neke simptome.
Je li moguće da u iščekivanju zubića ne jede 3 tjedna???
Inače svi kažu da ima tih nekih problema al samo nekoliko dana prije.

magic blue
30.07.2007., 07:51
dosli se mi pofalit :cerek:
sad cekamo fanfare za ulazak u klub Zubatac :D

Esni
30.07.2007., 20:00
ja isto nisam kuzila ta nabubrenja na desnima.Bebi je za misec i pol izniklo 6 zuba i sad stoji
Ima 6 zubica i peremo ih redovno.Nije bilo nekih vecioh problema osim sto je slinio i bolilo ga. al nije imao proliv,temperaturu i sl fala Bogu.

Curica
31.07.2007., 13:33
:lux: I nama je krenuo jučer prvi zubić. Postao je nervozan i plače (što kod njega nije običaj), kad pipam danas a ono izlazi i drugi!!! 6mj. i tjedan dana.

MarinkaD
01.08.2007., 11:20
Mislim da su nam krenuli ostaki Zubatci.:D
Noćas dosta nemirno spavao,s jednim buđenjem uz bolno plakanje.Namazala Calgelom i zaspao na rukama.Desni jaaako otečene.Sad spava ,ali kad se probudi,idem s prstom izvidjeti sitjuejšn.:zubo:

Btw,nama Calgel bit će da puno pomaže.Uvijek ga u sekundi smiri.:top:

MarinkaD
02.08.2007., 12:02
Danas prvi put pocuclao Osanit kuglice i pasalo mu.Smirio se na 15-ak minuta,a kad ih je dobio u usta,smijao se k`o blesav!:rofl:

Milky78,hvala na savjetu za kuglice!:kiss:

Zasad nam gode i kuglice i Calgel i hladne grickalice.
Dali netko grickalice stavlja u zamrzivač pa daje bebi zamrznute?Ne usudim se zbog upale grla,a ovako se ugriju za 2 minute pa ih stalno mijenjamo,a jedna mama mi je rekla da da bebei iz zamrzivača....

milkica
02.08.2007., 12:22
meni rekli nikako iz zamrzivača,da može oštetiti bebi jezik i usta tako hladno

MarinkaD
02.08.2007., 13:15
meni rekli nikako iz zamrzivača,da može oštetiti bebi jezik i usta tako hladno

To sam i ja čula,odnosno logično je da se ne smije bebi dati iz zamrzivača.Neki to rade.....:o

magic blue
02.08.2007., 20:31
:visi: izaso nam drugi. dosla sam samo jos to javit i idem u nesvjest jer to vise nije normalno
ja sam danas junacku dala iz zamrzivaca jer vise nisam imala ideja sta bi od deracine. ljudi moji to vise nije normalno! dero se toliko da mu je temperatura rasla i nista nije pomagalo

MarinkaD
02.08.2007., 20:57
:visi: izaso nam drugi. dosla sam samo jos to javit i idem u nesvjest jer to vise nije normalno
ja sam danas junacku dala iz zamrzivaca jer vise nisam imala ideja sta bi od deracine. ljudi moji to vise nije normalno! dero se toliko da mu je temperatura rasla i nista nije pomagalo

A joooj.Jel spava po noći?Jesi stavila čepić?Pomoći će mu i kod bolova i temperaturu će stepsti..Jadni Junačina!:tuzni:
~~~~~~~~~ da gadovi što prije izađu!:E

magic blue
03.08.2007., 14:56
nocas je siso u 2h i u 5h, pa onda u 7h :visi: Pa to je presto radit jos s mjesec dana i krenilo je onda opet jos kad smo kod vas bili, umirem vec pomalo, a kava mi je najbolji prijatelj :zubo: Al ne smijem ni nje previse jer mu smeta jos od malena :bonk:

MarinkaD
08.08.2007., 11:43
Prepisujem iz "Bebe":

Visoka temperatura i proljev često se povezuju s nicanjem mliječnih zubi.Ne postoji znanstveno utemeljena povezanost povišenja temp. i infekcije s nicanjem zubi.Istina je da denticija remeti fizičku stabilnost djeteta,ali radi se o normalnom fiziološkom procesu i pojava vrućice visokih vrijednosti i proljeva nije opravdana.Pripisujući ove simtome nicanju zubi može biti zakašnjela dijagnoza bakterijske ili virusne infekcije,koja je stvarno dovela do bolesti.Povišenje temp. nerijetko prethodi nicanju zubi jer je metabolizam ubrzan i svi porcesi se brže odvijaju te je prema takvoj teoriji temp. prije povod nego posljedica nicanja zubi.
:confused:

magic blue
08.08.2007., 11:46
da tak nesto pise i u "moje dijete". da pedovi proljev i temp ne priznaju pod nicanje zubi, znaci ja ovoj mojoj to sljedeci put ne smijem ni spomenut jerbo ce nas poslat ni manje ni vise nego na CT mozga :zubo:

Zmijica
08.08.2007., 20:01
nocas je siso u 2h i u 5h, pa onda u 7h :visi:
ajme magicna, tek sad vidjeh, nije ti lako :kiss:
kad vas citam pomislim si da je i bolje sto kico nikad nije prespav'o noc - ja sam vec odavno zombi pa mi zubi nece tak tesko past :rofl:

magic blue
08.08.2007., 20:20
je lako tebi kad si se navikla :zubo:
nocas sam ziher da je siso 3x ali vise ne znam u koliko jer je bio mrak pa nisam vidla sat :D

MarinkaD
09.08.2007., 08:40
U "Bebama " je izašao jako dobar članak o mliječnim zubima.Ima sve o nicanju,kako pomoći bebi....Ako nemate "Bebe",prepišem ovdje neke dobre stvari.Ako želite!:cerek:

milkica
09.08.2007., 08:48
da...želimo!

MarinkaD
09.08.2007., 12:12
Pokušat ću svesti članak na najbitnije,tj. ono što nas sve muči:

Nicanje mliječnih zubi često prate neki simptomi koji su neugodni za dijete.Najčešće se javljaju slijedeći:

Obilno lučenje sline(salivacija)je način prirodne obrane jer se na taj način čiste zubi i desni.Slina služi i ublaživanju nuegodnog osjećaja koji proizlazi iz iritacije sluznice koja oblaže gingive(desni).
Kako pomoći djetetu?Višak sline svakako treba ukloniti i osušiti nekom gazom ili rupčićem jer ostaci sline dovode do iritacije nježne kože,posebno predio oko usta.

Crvenilo i otok gingivasu uzrokovani pritiskom zuba koji gura gingivu kako bi izbio na površinu izazivajući upalu.Ova pojava je vrlo neugodna za dijete posebice u noćnim satima zbog čega je vrlo razdražljivo i uznemireni.
Kako pomoći djetetu?Upaljene i crvene desni dobro je premazati sterilnom gazom namočenom u hladnu vodu ili masirati desni posebnom kremom koju preporuči pedijatar.

Slabi apetitproizlazi otuda što hrana,posebice topla,povećava iritaciju sluznice usta.Odbijanje hrane je stoga normalna obrambena reakcija djeteta.
Kako pomoći djetetu?Izbjegavati hranu koja je topla i povećava osjećaj boli.Prednost treba dati svjeežim napitcima i kašastoj hrani koja ne nadražuje desni,nego smanjujue bol i osjećaj neugode(svježi sok,voćne kašice neutralnog okusa).

Želi gristi-dijete se ponekad čini agresivnim i nastoji prinijeti do usta i zagristi bilo koji predmet koji dohvati,ponekad i mamino lice kad mu se približi.Ono to čini kako bi ublažilo neugodni osjećaj i otklonilo bol koju uzrokuju nadražene desni:zapravo griženjem ih spontano masira.
Kako pomoći djetetu?Posebni prsteni od meke gume koja ima lagano hrapavu površinu,koji se kroz nekoliko sati drže u hladnjaku(ne zamrzivaču!)kako bi se rashladilo.Grizenjem i sisanjem takvih i sličnih objekata dijete postiže učinak manje osjetljivosti koja se postižehladnoćom predmeta barem privremeno,a uz to masira i nadražene gingive.

Nadam se da je ovo nekom pomoglo!:kiss:

zizitop
24.08.2007., 13:47
I mi smo jučer dobili prvi zubić :zubo:
Hura. nadam se da je to razlog nejedenju..... i da ćemo se ubrzo vratiti u normalu, ili ti ga do sljedećeg zuba. Mislim da će ubrzo i drugi jer su mi rekli (ja to ne kužim) da je i s druge strane natečeno.
Otkrili smo da obožavamo mamine kašice, osobito je tikvica zakon :D mljeko je i dalje bljak.

Koliko treba zubiću cca da izađe skroz van, da postane onako lijep sjajan zubić??

MarinkaD
24.08.2007., 13:54
I mi smo jučer dobili prvi zubić :zubo:
Hura. nadam se da je to razlog nejedenju..... i da ćemo se ubrzo vratiti u normalu, ili ti ga do sljedećeg zuba. Mislim da će ubrzo i drugi jer su mi rekli (ja to ne kužim) da je i s druge strane natečeno.
Otkrili smo da obožavamo mamine kašice, osobito je tikvica zakon :D mljeko je i dalje bljak.

Koliko treba zubiću cca da izađe skroz van, da postane onako lijep sjajan zubić??

Čestitam na zubeku!:kiss: :gitara:
Obično ti zubi idu u paru,po dva u razmaku od nekoliko dana.Evo,maloj Barbie izašla tri odjednom!:eek:

Nama je trebalo nekih mjesec i pol da se zubeki fino vide-prva dva.Treći,gornja dvojka,se već fino vidi iako je izašao prije 10-ak dana.

Dok zubi idu,jako im smeta sve toplo,tako da je bolje više inzistirati na voću i povrću koje jedu hladno,za razliku od mlijeka koje je toplo.Moj nije htio jesti mlijeko dok se potpuno ne ohladi.:rolleyes:
Jednostavno im toplina vrijeđe ionako nadražene desni.
Ali pročitaj moj post iznad,da mi ne bi bio zaludan trud.:)

zizitop
24.08.2007., 15:26
Sve sam već tvoje postove pročitala i proučila :cerek:
I ja sam probala s hladnim mljekom, ali ne ide. Iako, čula sam da je bebama hladno mljeko skroz bljak.
Prije sam ga ohladila skroz i nije htjela, pa sam ga stavila na 5 minuta u hladnjak i nakon toga je pojela. Možda joj je pasalo što se dudica ohladila :confused:

lturkano
27.08.2007., 15:21
imam pitanje? nama su izašli zubići prvi sa 4,5 mjeseca, sad već imamo 6,5 mjeseci i ni makac dalje. kad možemo očekivati ove odozgo?

MarinkaD
27.08.2007., 17:04
imam pitanje? nama su izašli zubići prvi sa 4,5 mjeseca, sad već imamo 6,5 mjeseci i ni makac dalje. kad možemo očekivati ove odozgo?

Obično je 2 mjeseca razmaka između zuba,ali ima djece koja dobiju donja dva i ni makac po šest mjeseci....
Nama izašla dva donja,nakon mjesec i pol gornja dvojka i stojimo na tri zubeka....:rolleyes:

Sve je to individualno.:kiss:

mare83
28.08.2007., 07:39
:tuzni: nama još nije ni jedan, a vide se, s nestroljenjem ga očekujemo jer svaki dan od jutra do većeri slušamo plakanje, a predveče se smiri i ide pajkit

izabelala
28.08.2007., 08:22
Sinoc sam napipala jedno 5-6 zubica, a mozda i 7. Jos nijedan nije izasao, ali bas se osecaju pod prstom, a i vide se... i moj sin placeeee.
Preko dana pomaze da ga nosim u slingu (tummy to tummy pozicija mu je super za smirivanje), pomaze i tusiranje (sednem na ivicu kade, stavim ga u krilo i onda sa tusem... to mu je jako cool, stavi rucicu na mlaz vode i divi mu se), onda ga izmasiram... takvo kupanje i masiranje vodi do cak sat vremena spavanja...

Hladna voda mu isto prija. Posto mi jos nista ne jedemo, imamo tek pet meseci i nismo poceli da jedemo nista... a tesko sisa, onda sam pocela da mu dajem vodu da ne bi dehidrirao. Nece da cuje za flasicu, pa sam mu dala da pije iz one solje sa poklopcem, zove se training cup, ne znam osim na engleskom. Tu solju obozava, igra se sa njom, sam je drzi i voli da pije vodu iz nje... Mleko nece, moje mleko pije samo iz sise i tacka.

Uvece nastaje drama, sinoc sam mu dala suppository paracetamola, ali trebalo je docekati da pocne da deluje. Jos uvek mi se spava... nista ne umra kao moj sin kada place... nisam navikla, uvek je srecan...

Kupila sam u paracetamol u obliku sirupa, Calpol, ali mu nisam dala posto sam naknadno procitala da ima neke vestacke boje, a i zasladjivac. Ta boja nije odobrena za upotrebu za decu ispod tri godine.

mandy
28.08.2007., 08:36
zizi :lux: za zubić

izabelala kod nas slično...dosta ih možeš opipat, 2 se vide al nijeda[B]n još nije probio van.....samo je jedno popodne malo plakao....

imaš kapi dentinox ili calgel....to je baš za dojenčad....:kiss:

izabelala
28.08.2007., 09:36
Jao, mandy, ne znam sta da ti kazem. I moj je tako jednom po malo plakao, pa je onda ima naizmence dobre i lose dane... a sada su svi losi.
Imam dentinox gel, ne znam kakve su kapi. Dentinox gel deluje jako kratko... ali se moj sin ipak navukao na njega, a redovno mi se ulaguje i namesta da mu stavim gel. Freaky. Ne znam da li je calgel efikasniji...:kiss:

MarinkaD
28.08.2007., 09:55
Nama calgel prilično pomaže.Bar nekih 15-ak minuta,a onda ponavljamo mazanje po potrebi.
Naša tri zubeka su tako oštra da me strah staviti prst u usta mu da popipam,ali desni gornji očnjak je ful natečen.:eek:
Nama krenuli zubeki po školski,a sad nešto obrnuto.:rolleyes:

izabelala
28.08.2007., 10:33
Marinka... svaka ti cast, mozes tako veselo da pricas o zubima. Mene sada zvanicno dovode do ludila. Nadam se da nece dugo trajati... jer je ovo sve prava nocna mora. Tesko je.

Wedding
28.08.2007., 10:43
Evo i mi slinimo tj. poceli smo sliniti sa nepuna 2 mjeseca, bebo zvace i moje i svoje prste 200 na sat i nervozan je do bola:mad:
-jel mu smijem vec sad dati onaj gel?

MarinkaD
28.08.2007., 10:44
Marinka... svaka ti cast, mozes tako veselo da pricas o zubima. Mene sada zvanicno dovode do ludila. Nadam se da nece dugo trajati... jer je ovo sve prava nocna mora. Tesko je.

:grli:
Teško je,da.
Ali ja sam već zaboravila plač,neprospavane noći,razdražljivost....I spremni smo za nove zubeke!:mirko:

Svaki put kad bi se bebo mučio,tješim se da bar nema temperature,proljeva i sličnih gadarija.
Još da jadničak tako ne pati....:D

MarinkaD
28.08.2007., 10:47
Evo i mi slinimo tj. poceli smo sliniti sa nepuna 2 mjeseca, bebo zvace i moje i svoje prste 200 na sat i nervozan je do bola:mad:

Kakve su mu desni?Natečeno?
Mi nismo počeli s gelom dok nisam bila ziher da su zubeki.Razloga za razdražljivost bar bebe imaju.:D
Mislav je slinio od 2,5 mj.,bio razdražljiv,a prvi zub došao s ravno 5 mjeseci.:rolleyes:
Moj savjet:Daj mu hladnu grickalicu,masiraj mu desni...

Gel malo pomaže,ali svejedno ti je to kemija....Ja gel koristim kao zadnji izlaz.;)

Wedding
28.08.2007., 10:57
Kakve su mu desni?Natečeno?
Mi nismo počeli s gelom dok nisam bila ziher da su zubeki.Razloga za razdražljivost bar bebe imaju.:D
Mislav je slinio od 2,5 mj.,bio razdražljiv,a prvi zub došao s ravno 5 mjeseci.:rolleyes:
Moj savjet:Daj mu hladnu grickalicu,masiraj mu desni...

Gel malo pomaže,ali svejedno ti je to kemija....Ja gel koristim kao zadnji izlaz.;)

a nemam pojma dal su natecene:o , gornja celjust je crvena a donja ima bijele povrsine:confused: ( nisam se jos ufurala u to)..... prsti su mu zakon i stalno hobla po njima dok dudu samo izbacuje jer mu ne pomaze pa sam po tome i povezala da su zubi i naravno ima trenutaka kad slini ko pesek:rofl: ..temperaturu nema ali je jako razdrazljiv pogotovo po danu i navecer prije spavanja tako da mi ga je po danu full tesku uspavat jer se budi svakih par minuta u placu:flop:

MarinkaD
28.08.2007., 11:00
a nemam pojma dal su natecene:o , gornja celjust je crvena a donja ima bijele povrsine:confused: ( nisam se jos ufurala u to)..... prsti su mu zakon i stalno hobla po njima dok dudu samo izbacuje jer mu ne pomaze pa sam po tome i povezala da su zubi i naravno ima trenutaka kad slini ko pesek:rofl: ..temperaturu nema ali je jako razdrazljiv pogotovo po danu i navecer prije spavanja tako da mi ga je po danu full tesku uspavat jer se budi svakih par minuta u placu:flop:

Koliko je Bartol sad star?Oko 2 mjeseca,jel?
To je isto radio moj M.Moguće da su zubići počeli probijati,ali sumnjam da će skoro.Kad popipaš desni i ako su mekane,natečene su.:mig:

mandy
28.08.2007., 11:08
wed nama su ruke u ustima is linimo od 1,5 mjesec a zub još vani nije,....iako su desni kvrgave i svaki zubić možeš napipat...

Wedding
28.08.2007., 11:08
Koliko je Bartol sad star?Oko 2 mjeseca,jel?
To je isto radio moj M.Moguće da su zubići počeli probijati,ali sumnjam da će skoro.Kad popipaš desni i ako su mekane,natečene su.:mig:

Da. 15.08 je navrsio 2 mjeseca:zubo: ........ ma vise nista nije nemoguce, evo frendu klinka dobila prvi zub dok nije imala ni 2 mjeseca:s ..kad se probudi budem mu pipala desni:rofl:

klara_23
28.08.2007., 11:25
moju zubici muce za poludit,najgore je to sto su samo malo provirili,a ovi ocnjaci,ajme
kad sam pogledala sve ko ranice,a kad popipam osjetis samo iglicu
strasna je ovih dana,samo place u noci se budi 20puta...
jadnica...
calgel joj pomogne ali sam primjetila da ona to odma polize jezikom,kupila sam joj malu cetkicu za zube poa to ona grize,ceska,po cili dan joj je u ustima

MarinkaD
28.08.2007., 11:44
moju zubici muce za poludit,najgore je to sto su samo malo provirili,a ovi ocnjaci,ajme
kad sam pogledala sve ko ranice,a kad popipam osjetis samo iglicu
strasna je ovih dana,samo place u noci se budi 20puta...
jadnica...
calgel joj pomogne ali sam primjetila da ona to odma polize jezikom,kupila sam joj malu cetkicu za zube poa to ona grize,ceska,po cili dan joj je u ustima

A joj,jadička Barbie!:tuzni:
Ali proći će.:kiss:
mi smo uzeli u Dm onaj set od Bayblove-a-Gumene sam škripe kad su u sutima.:rofl:
Zadnja tri dana nevjerovatno slini-kulminacija valjda.:rolleyes:
Samo ne znam koji bi nam mogao biit idući.Očnjak mi izgleda nešto opako...:E

MarinkaD
28.08.2007., 11:44
Da. 15.08 je navrsio 2 mjeseca:zubo: ........ ma vise nista nije nemoguce, evo frendu klinka dobila prvi zub dok nije imala ni 2 mjeseca:s ..kad se probudi budem mu pipala desni:rofl:

A imaš djece koja se rode as zubom....:cool:
Ujutro su desni najnatečenije,pa pipaj onda.:mig:

klara_23
28.08.2007., 11:52
A joj,jadička Barbie!:tuzni:
Ali proći će.:kiss:
mi smo uzeli u Dm onaj set od Bayblove-a-Gumene sam škripe kad su u sutima.:rofl:
Zadnja tri dana nevjerovatno slini-kulminacija valjda.:rolleyes:
Samo ne znam koji bi nam mogao biit idući.Očnjak mi izgleda nešto opako...:E

ma njoj se tako cidi iz usta...slini li ga slini
izgleda da su najgori ocnjaci:E

Wedding
29.08.2007., 01:39
A imaš djece koja se rode as zubom....:cool:
Ujutro su desni najnatečenije,pa pipaj onda.:mig:

ok, hvala na savjetu;)

lasica76
01.09.2007., 23:21
wedding a da nisu u tvom slučaju kolike?bebe grizu ruke i kad ih probava muči,čak i kad su gladne.a kolike su najžešče baš u drugom mjesecu.dr.brazelton provjerava jednostavno da li izbija zub ili ne.pritisne se za donje zub unutarnje nepce za gornje zube vanjsko,ako drekne-vjerojatno jesu.ali odite kod pedijatra,pogotovo ako bude neka temperatura i sl.mi mislili zubi-potezao uši,grizo,slinio,nije jeo,plakao itd.temperature nema.i na kraju imao e. colli.ako se beba jako drugačije ponaša ja bi otišla kod pedijatra.

lasica76
01.09.2007., 23:24
e da,bebe kad počnu grickati sve i svašta mogu dobiti vezikulice koje izgledaju kao da će zubi a zapravo su iritacija sluznice koja se često pojavljuje i ruku pod ruku sa nekom infekcijom ili padom imuniteta.

mi_ama
02.09.2007., 00:15
evo i mene nova na ovoj temi!! Moj Leon ima 5mj i nema jos ni jedan zubić ali zato gura u usta sto god stigne ali ga nista ne smeta i ne boli a cak i primjetim da cuca donju usnicu!! Gdje se mogu nabaviti jantarne ogrlice,koliko koštaju i na kojem principu djeluju jer sam vidjela da dosta bebica ih nose???

Zdenka1980
02.09.2007., 08:19
Raportiramo...:eek: :eek: :eek: ... U petnaest dana gornje jedinice donje dvojke,a gornje dvojke su na izlazu.
Jadan moj bebi :tuzni: bas ga je namucilo

mare83
02.09.2007., 09:32
evo i mene nova na ovoj temi!! Moj Leon ima 5mj i nema jos ni jedan zubić ali zato gura u usta sto god stigne ali ga nista ne smeta i ne boli a cak i primjetim da cuca donju usnicu!! Gdje se mogu nabaviti jantarne ogrlice,koliko koštaju i na kojem principu djeluju jer sam vidjela da dosta bebica ih nose???

frendica je za malu kupila u zg jantarnu ogrlicu, tj. neka njezina frendica iz zg joj je kupila i poslala, platila je 100 kn. mala joj je bila dosta nervozna, imala temp., proljev nije tila spavat, pa mi rekla da kad joj je stavila ogrlicu nisu niti znali da je zubi muče dok joj nije izbio, niti je imala temperaturu niti je bila toliko nervozna, ali je rekla da joj je super i kad je bolesna onda joj isto stavi ogrlicu

MarinkaD
02.09.2007., 10:06
frendica je za malu kupila u zg jantarnu ogrlicu, tj. neka njezina frendica iz zg joj je kupila i poslala, platila je 100 kn. mala joj je bila dosta nervozna, imala temp., proljev nije tila spavat, pa mi rekla da kad joj je stavila ogrlicu nisu niti znali da je zubi muče dok joj nije izbio, niti je imala temperaturu niti je bila toliko nervozna, ali je rekla da joj je super i kad je bolesna onda joj isto stavi ogrlicu

Šta,stravno ih ima u Zg za kupiti?:eek: I tako jeftino?Ja sam čula da je najjeftinija 30eura i da se može nabaviti u Švici,Austriji,ali kod nas nikako.I svi koji ih koriste su zadovoljni.

Dali se to može staviti djetetu ako već ima nekoliko zubi,ali mora odmah na početku?
Mandy,prosvijetli nas.:D

mare83
02.09.2007., 10:34
mala joj je imala 2 zuba već kad su dobili tu ogrlicu, pa ima u Zg, jer je njezina frendica to tu kupila, i to ima i drugih kamenja, ne samo jantarovih, ako želite mogu je pitat di joj je to ona uzela pa vam javit, i da provjeri cjene da se nisu minjale, tada, prije godinu ipo je koštala 100 kn, a sad jel se minjalo ili nije neznam

Imann
02.09.2007., 15:21

Mi naručili iz Švice tj. dobili na poklon:) . Na kutijici piše - Amberstyle. Ima i mail i phone, pa ako treba javi. Vjerujem da se nekako može i naručiti. Moja malena isto zadnja 2 tjedna jako slini i sve stavlja u usta, a najdraža joj je cijela šaka ili obje. Ili moj prst ćopi i struže. Pokušat ću joj i ja opipat desni sutra ujutro, ali vjerujem da je to to.Imamo sada 3mj+6d i nosimo ju nekih 10 dana. Skidamo ju samo za vrijeme kupanja i ne znam da li je to ok.Uglavnom nije nervozna nešto, normalno spava, nema temp.,hvala Bogu:s ...samo guli li ga guli po desnima..Ali isto smo ćuli od frendica koje su kupile ogrlice, da nisu osjetili to razdoblje izbijanja zubića:s - što se tiče temp.

mi_ama
02.09.2007., 17:17
Ja sam iz Rijeke pa možete li mi poslati adresu ducana,naravno ako znate za jantare ili ako ih mogu negdje naručiti da mi stignu poštom?

mare83
02.09.2007., 21:07
pitala sam frendicu, platila je oko 100 - 150 kn, čut će se s svojom iz zg pa će mi javit koji je to dućan i ja vam napišem odi

MarinkaD
02.09.2007., 22:21
pitala sam frendicu, platila je oko 100 - 150 kn, čut će se s svojom iz zg pa će mi javit koji je to dućan i ja vam napišem odi

:moli:
Hvala,mare!:kiss:

Wedding
03.09.2007., 09:24
Šta,stravno ih ima u Zg za kupiti?:eek: I tako jeftino?Ja sam čula da je najjeftinija 30eura i da se može nabaviti u Švici,Austriji,ali kod nas nikako.I svi koji ih koriste su zadovoljni.

Dali se to može staviti djetetu ako već ima nekoliko zubi,ali mora odmah na početku?
Mandy,prosvijetli nas.:D

vec sam pisala otome ....... tih ogrlica ima za kupit u ducanima koji prodaju medicinsku opremu i pomagala kao i u nekim privatnim ljekarnama a cijene su od 80 kuna pa nadalje;)

npr; Orto i medi centar u Grizanskoj, Rozi step u Gotovcevom prolazu

A moze se stavit kada god zelis i nikad nije kasno jwer ce izbijat i novi zubici:cerek:

nyn@
03.09.2007., 09:26
tih ogrlica imaš u biljnoj apoteci u mercatoru..

cvijetić
03.09.2007., 10:16

Wed,mi se vratili sa mora i imamo slične simptome...
slini i gura rukicu i palac u usta...jedino nema nervoze.:s
kako se daju one hladne gumice...koliko često ?

MarinkaD
03.09.2007., 12:23
Jel ima neki dobrovoljac koji bi mi to kupio i poslao poštom?Ono,sistem plaćanje pouzećem? :angel:

mi_ama
03.09.2007., 22:12
Danas po pprvi puta Leon mi je skoro cijeli dan njurgao i plakao (ima 5mj) i skužila sam da mu izbijaju zubici, namazala sam mu zubno meso gelom Gingival i masirala i onda se je smirio i na kraju zaspao! Ogrlicu od jantara sam narucila,zahvaljujuci Maji m, pa cemo vidjeti rezultate kad nam stigne!!!

Wedding
04.09.2007., 00:05
Jel ima neki dobrovoljac koji bi mi to kupio i poslao poštom?Ono,sistem plaćanje pouzećem? :angel:

kaj treba kupiti ogrlicu? .. nije bad javi se na PM pa cemo to rijesit:cerek:

Pahuljica79
06.09.2007., 13:00
OK, pitala na Zboru Mandy za ogrlicu i skuzim da je to ovo o cem se prica za zube.
Jel kupljena u Mercatoru?
Da posaljem MM

MarinkaD
06.09.2007., 15:25
OK, pitala na Zboru Mandy za ogrlicu i skuzim da je to ovo o cem se prica za zube.
Jel kupljena u Mercatoru?
Da posaljem MM

Nama danas poslala Wedd ogrlicu iz Mercatora,čini mi se.Nije ni slična Mandynoj,ali mi je jako lijepa.Kao krunica viri ispod majice.:cerek:
Mandyna je,koliko se sjećam,stigla iz Švicarske....

mare83
06.09.2007., 20:33
Frendica mi javila da ih u Zg ima kupit u Novoj Arki u Tkalčičevoj, ako neko zna di je to

Zmijica
06.09.2007., 21:41
mame, jel moguce da se zub povuce?
sjecate se, prije desetak dana sam vidila prvi zubic :cerek:
onak, lijepo je 2-3 mm virio, i ostar bio, vidjeli ga mm i moja mama (dakle, nisam halucinirala od nedostatka sna :zubo: )
i od prije par dana se nis vise ne vidi, samo desni otecene i crvene, i bijelo ispod desni. dolje i gore, gore su tak otecene da samo sto mu ne provire kroz zatvorena usta. mali je ok, danas je cendrao popodne, al i vrijeme je za kua, pa mi je tesko rec od cega je.

sto je to sad? :misli:
jesam se prerano ponadala da smo dobili zubek bez problema? :visi:

mare83
06.09.2007., 21:52
možda mu je malo meso nateklo, zaista neznam

mandy
06.09.2007., 22:53
Frendica mi javila da ih u Zg ima kupit u Novoj Arki u Tkalčičevoj, ako neko zna di je to

tam su oko 180 kn....frend je tam kupio, a u Mercatoru su 50...mi svoju u AUS platili 13 eur cca 100 kn...

Wedding
06.09.2007., 23:34
Nama danas poslala Wedd ogrlicu iz Mercatora,čini mi se.Nije ni slična Mandynoj,ali mi je jako lijepa.Kao krunica viri ispod majice.:cerek:
Mandyna je,koliko se sjećam,stigla iz Švicarske....

nije, nije tralalalala:rofl:
Ja sam ove kupila u "Orto i Medi centru" u Dubravi ..takve iste drzi i "Rozi step" tj. oni su uvoznici;)
BTW: ove su kostale po 89 kuna

Utpala
07.09.2007., 13:55
mame, jel moguce da se zub povuce?

možda su mu desni natečene do te mjere da se ne vidi zubić...

magic blue
07.09.2007., 21:56
zmijice, sve je ok, zub je tu :D vidla i ja, to se i junacku dogodilo, oteklo ti je meso okolo i dok se to ne smiri bijela tockica pobjegne :zubo:

SaveAss
11.09.2007., 23:37

Za sve one koji nisu u Zagrebu, kao i za one koji jesu a nemaju pojma di je šta (kao ja npr:rolleyes: ) ovdje (http://smib.net/product_info.php?products_id=540&osCsid=86c0bed7fb4ce13f09b87bb20a86d095) možete naručit te čuvene jantarne ogrlice. Eto...

SaveAss
12.09.2007., 00:11
Inače, mom mišu su do sada izbila 4 zubića, a još 4 gornja samo što nisu...Nije mu lako..:tuzni:

mare83
12.09.2007., 00:23
a jesi vidila onaj irisov korijen, mislim da je bolji od jantarove ogrlice, jer je baš za gristi, ali jedina mana mu je ako se ne koristi onda mu je rok dvi godine, a jantarna stalno traje

Katie
12.09.2007., 05:41
saveass vama bas brzo zubici dolaze. Mi imamo jos uvjek samo 2 donja :rolleyes: vec 2 mjeseca......

SaveAss
12.09.2007., 10:11
a jesi vidila onaj irisov korijen

Da, zgodna stvar:) evo (http://smib.net/product_info.php?cPath=36_82&products_id=539&osCsid=86c0bed7fb4ce13f09b87bb20a86d095) i njega

mare83
12.09.2007., 11:37
najbolje bi bilo da nam je pokazala samo ogrlicu i dala adresu, ovako sad ima i taj irisov korijen pa se dvoumim, ajme za poludit. a najbolje oboje kupit i mirna ja i moji živci

mare83
12.09.2007., 11:38
ima muka, od 3 miseca kako je počeo balit stalno grize, sad je počeo i cmizdrit i neki out ima proliv i 3 puta stolicu na dan a neki put jednom i nema proliv, i sad ti budi pametan

MarinkaD
12.09.2007., 12:35
Obično kakica ima intenzivniji(kiseli)miris/smrad:zubo: kad niču zubi,pa mame-nosevi zbor!:rofl:

mare83
12.09.2007., 12:47
marko ima bodić, hulahopke, i tuticu pa se osjeti nemoraš mu se niti približit da ga pomirišeš, znam jer mi m biži na drugi kraj stana, a pogotovo kad mu pelenu skinem, ako je u blizini navuče majicu priko nosa:D

iad
12.09.2007., 12:49
Moj Andrejcic, stalno dere donje nepce i sav se ligavuca. Valjda nice zupce.

Pahuljica79
12.09.2007., 13:53
Obično kakica ima intenzivniji(kiseli)miris/smrad:zubo: kad niču zubi,pa mame-nosevi zbor!:rofl:

nama kakica smmrrrrddddiiiii, i meni i ms-u se digo zeludac evo jucer kod prematanja, zlato mamino kaki sve u 16
al to je mozda i od promjene prehrane, ne?
pa nisu zubi?

SaveAss
12.09.2007., 14:03
al to je mozda i od promjene prehrane, ne?

Ne možda nego sigurno...znam po ovom svom malom smrdeću..kako to zna smrdit majko mila....

Utpala
12.09.2007., 14:36

no onda Idi definitivno niču zubi :cool: :rofl:

patkica-slatkica31
12.09.2007., 17:00
To je bilo grozno razdoblje, prošla sam to dvaput:zubo:
kcerci je prvi zub izbio sa 5 mjeseci i 8 dana:kiss: a sinu sa 7 mjeseci i 23 dana:kiss:

Utpala
12.09.2007., 20:15
meni se čini da smo u toj fazi jer je cendrava, ne spava po noći, i nešto mi strši na dodir na desnima iako se ništ ne vidi...

Zmijica
12.09.2007., 20:52
ninek, cestitam tebi i emici :cerek:

nama je mozda jos jucer, al danas definitivno provirio i drugi dolje.
a idu i dvije gornje jedinice.
uffff.
ma dobar je kico, junacki to podnosi, al opet - vidim da ga boli, sav se nekako stisne, nije to ona moja bebica dobre volje.
na svaku dodatnu nelagodu - obrok kasni, nemre zaspat, neka buka - udri u plac. i to s krokodilskim suzama :(
umjesto da kao obicno cendra, pa sve jace.
ne volim zube. da se mene pita, ostao bi bezub do skole :cerek:

sto se tice smrada stolice i zuba, nisam primjetila neku vezu. govno bebe koja je na bilo cemu osim na cistom maminom mlijeku smrdi za onesvijestit se :zubo:

moj je jucer imao laganicki proljev. al s druge strane, prekjucer je jeo krusku. pa sad ti znaj od cega je.

milkica
12.09.2007., 21:29
prijavljujemo da se nazire jedan donji zubić,meso se rastvorilo i osjeti se pod prstima,samo što nije vani.Leon ima 4 mj i 3 tjedna

PaleBlueEyes
12.09.2007., 22:42
To je bilo grozno razdoblje, prošla sam to dvaput:zubo:
kcerci je prvi zub izbio sa 5 mjeseci i 8 dana:kiss: a sinu sa 7 mjeseci i 23 dana:kiss:

i nama je danas izbio prvi. i isto mu je 7 mj. i 23 dana :zubo: :)

mare83
12.09.2007., 22:50
nama e 7 mj. i 8 dana, vidit ćemo kad će nama prvi izbit

mi_ama
13.09.2007., 00:38
Jucer navecermi je Leon toliko plakao citaj vristao da smo skoro isli na prvu pomoc alii se je smirio. Jos nemamo zubi pa sam tu vrisku pripisala tome jer zvace sve sto stigne i cuca donju usnicu stalno: Kupili smo cak i ogrlicu od jantara, Hvala Maja m, ali jecer je bilo uzas! Ima 6mj! Cak sam mu gelom masirala zubno meso! Je li to to? a danas nismo nista plakali :s

magic blue
13.09.2007., 19:57
koliko novih zubica, cestitam svima od srca :kiss:

i prijavljujem nase dvije gornje jedinice :visi:

Utpala
13.09.2007., 21:00
isusek, kaj bumo samo mi krezubi:zubo: ?

Zmijica
13.09.2007., 22:26
mi dobili prvi s 8 mjeseci i tjedan dana, tak da imate fore :mig:

chiara
14.09.2007., 08:20

i mi smo još krezubi :zubo:

Pahuljica79
14.09.2007., 08:27
I mi smo krezubi :zubo:

maja m
14.09.2007., 08:43
I mi već slinimo i grizemo s 2 mj.-za očekivat-muž je dobio zub s 4mj,ja s 5.Kupili jantar i gumu za frižider, pa bumo vidli za koji mjesec

Zmijica
16.09.2007., 22:00
danas izasla jedinica gore lijevo.
:cerek: ili :visi:, nemre se mama odlucit.
jedva milimetar, al probila je kozu i sad ce ic lakse :s
a vidim i drugu da ce skoro, tjedan dana uvrh glave.

nis nije posebno cendrav. a budi se ionako, pa mi je sve isto :)
jedino sto se nocu nicim ne da umirit osim sisom. malo pije, a vise duda.

Utpala
16.09.2007., 22:04
moja je noćas doslovno visila na cici od ponoći do jutra. Čim sam se pokušala maknuti - vriska... Napipavam špice pod prstom. Kolko treba da zubić probije van?

Zmijica
16.09.2007., 22:09
uf... za prvi nisam nis pipala ni nis kuzila.
a za ovaj sad je pocelo bit oteceno kad je izbio prvi, dakle 23.08., a spice su bile prije cca 7 dana.
al sumnjam da ti je to od neke koristi... moze vam izbit za 2 dana, a mozete cekat jos 14.
mislim da su to neki minimumi i maksimumi, al je brate siroko medju njima :)

SaveAss
17.09.2007., 14:03
moja je noćas doslovno visila na cici od ponoći do jutra. Čim sam se pokušala maknuti - vriska..

ajoj...nije vam laka...:kiss:

A to za izbijanje...nama je do sada trebalo otprilike tjedan dana za jedinice, no čini mi se da su nešto malo dulje izbijale dvice...:misli:...e da mi onaj moj hahar dopušta da mu gledam zubiće, al neće - čvrsto stisne usnice i još stavi jezik ispred tako da na jedvite jade uspjevam vidit šta mu je sa zubićima...

Jučer smo mu vidili gornje jedinice - obje su probile...Eto - sad ima 6 zubiju (a gornje trice su se zabjelile tako i njih očekujemo uskoro :visi:)

mi_ama
17.09.2007., 15:17
Mi smo jos krezubi, nosimo jantar. Primjetila sam da mi Leon ima na jedinici gore na zubnom mesu bijeli prištić pa me zanima što je to? Ali taj prištić nije tamo gdje će izbiti zub nego sa strane?? Imamo 6mj

Utpala
17.09.2007., 16:13
nama je ovo gore od grčića :visi:

popodne sam ju hranila pa joj je baš pasalo da mi stisne svom snagom bradavicu. Zahvaljivala sam Bogu kaj nema još zubeke. Ali joj nije lako, razdražljiva je, slabo spava...
Pod prstima još jaće osjećam špice ali još ništa nije probilo kožu...

Niti meni ne da pogledati, odmah mi plazi jezik:zubo:

magic blue
17.09.2007., 16:29
Mi smo jos krezubi, nosimo jantar. Primjetila sam da mi Leon ima na jedinici gore na zubnom mesu bijeli prištić pa me zanima što je to? Ali taj prištić nije tamo gdje će izbiti zub nego sa strane?? Imamo 6mj
junacak je to imo s unutarnje strane desnih s nekih 3 mjeseca i meni stara tvrdi zub. probam prstom to mekano i bas onako prištasto i povuklo se samo kroz tjedan-dva. nismo isli pedijatru jer smo bili kod staraca u gostima, a zmijanovicka me naplasila s osjeckim pa sam gledala jel se siri ili se smanjuje i eto sve dobro proslo

Tashi
18.09.2007., 21:46
i mi jos krezubi, ali je forumska savjetnica za izdajanjehttp://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/e010.gif vidjela kako nam se bijeli grad u ustima..ali smo cendravi, razdražljivi, guramo obje ručice u usta, cuclamo od večeras dentinox, nervozno u snu tražimo cicu ili šačicu...i niz toga

mimma
19.09.2007., 07:37
a bome smo i mi u zubica krezub klubu....... donje jedinice se naziru...možda se radi njih buni par puta tokom noći i traži samo da ga primim k sebi na 5 min... (inače spava cijelu noć)....

MarinkaD
19.09.2007., 20:07
Trebam brzo pomoć!!!!!!

Imamo tri zuba,i dalje ne idu.Problem je što su mu danas desni gdje treba izaći gornja jedinica plave!:tuzni:
Dobijeno objašnjenje mi je:zub ne može izaći i stvorio se podljev krvi.:flop:
Sutra idemo kod pedice jer me to jako brine,ali on je vesel,ne izgleda da ga jako boli...Bojim se da će mu se to morati rezati..

Jel ima netko iskustva ili neki link?Nemam trenutno vremena sa traženje..

Thanks,:kiss:

Zmijica
19.09.2007., 20:18
marinka, joj :kiss:
nikad cula za tak nesto, sori.

edit: nasla ovo "Mjesto nicanja zuba može biti i plavičasto jer je zub prekinuo neku krvnu žilicu izazvavši pritom podljev krvi. Te smetnje nestanu čim zub nikne."
izvor: www.trudnoca.net (http://www.trudnoca.net/tekst.php?id=105&podrubrika=Do%201.ro%C4%91endana&rubrika=Beba%20/%20Nakon%20trudno%C4%87e)

a ovo je s rode (topik vise ne postoji, staro je): "I L. je šmrkav,cendrav i 5. zubić mu izlazi.To ga toliko jadnog muči da si ja napravio podljev griženjem raznoraznih stvari.Mažemo,ali svejedno je koma."

eto, ipak se dogadja i ne zvuci kao da ce nes rezat :lux:

klara_23
19.09.2007., 21:59
Trebam brzo pomoć!!!!!!

Imamo tri zuba,i dalje ne idu.Problem je što su mu danas desni gdje treba izaći gornja jedinica plave!:tuzni:
Dobijeno objašnjenje mi je:zub ne može izaći i stvorio se podljev krvi.:flop:
Sutra idemo kod pedice jer me to jako brine,ali on je vesel,ne izgleda da ga jako boli...Bojim se da će mu se to morati rezati..

Jel ima netko iskustva ili neki link?Nemam trenutno vremena sa traženje..

Thanks,:kiss:

marinka jel se sjecas da sam ja mislila da je mojoj plavo zbog pada,ali nije bilo od toga nego zub je gotov izac to je pukao neki kapilar koji je isunio s krvi taj dio
nista ne brini nego ocekuj zubic
to njih jako boli pa nemoj davat toplo i bocicu okreni u drugu stranu da se ne uvrjedi
eto:kiss: tebi i mislavu

MarinkaD
19.09.2007., 23:08
JOj,hvala Zmijice i Klara.Da se jako plavi sam skužila nakon kupanja,pa sam brzinski napisala post,a mm mi je pročitao Zmijicin odgovor dok sam M. hranila.Sad mi je puno lakše.Ipak ću spavati.Baš me to jako uplašilo,a on jadničak niš ne kuži-smijao se i još se i pokakio prije spavanja tako fino da sam i sebe i njega morala presvlačiti.:zubo:
I,guza mu je jaaaaako crvena iako jaaaaako puno mažemo.:tuzni:

MarinkaD
20.09.2007., 09:53
Više nije plavo!!!:s
A ni guza crvena.Najvjerovatnije će biti opet navečer,ali je prolazno stanje zbog zubeka.:D

Jel izašao zub,neam pojma jer je još otečeno,Kasnije kad malo splasne,ću probati.:mig:

nyn@
21.09.2007., 17:18
apropoo zubića..
ovu plavušu zanima..
a šćim i da li ih perete..?? :misli:
onak nije mi za dječju četkicu a mi jedemo voćne kašice.. :misli:

MarinkaD
21.09.2007., 17:24
Još ništa ali se jaaako nazire.U pm više i zubić i što ga toliko pati.:E
Imamo one četkice od Babylovea za učenje pranja zubi i s tim si sam šiba po desnima,ali sam čitala da je dobro voditi brigu o zubima čak i prije nego izađu-Nakon kašice prijeći mokrom gazom preko desni i tak.:cerek:

mimma
23.09.2007., 09:42
Žemske imam jedno pitanje... naime, mali se već jedno 2 tj. budi po noći u plaču (ne želi jest).... preko dana sve manje spava jer je nemiran....jučer mu je procurio nos... danas je užasno cendrav pa sam upotrijebila calgel pastu i masirala mu desni... ispod prsta sam osjetila kao nešto oštro (ali se ništa ne vidi još)... ma u biti, htjela sam samo pitat; jel moguće da mu je procurio nos od zubića ?

MarinkaD
23.09.2007., 10:29
Žemske imam jedno pitanje... naime, mali se već jedno 2 tj. budi po noći u plaču (ne želi jest).... preko dana sve manje spava jer je nemiran....jučer mu je procurio nos... danas je užasno cendrav pa sam upotrijebila calgel pastu i masirala mu desni... ispod prsta sam osjetila kao nešto oštro (ali se ništa ne vidi još)... ma u biti, htjela sam samo pitat; jel moguće da mu je procurio nos od zubića ?

Moguće je.:kiss:
Mislavu curi i nos i slini.Žlijezde rade ubrzano pa i nosić zna curiti od zubića.:kiss:

mimma
23.09.2007., 10:59
:kiss: hvala Marinka....

Tara2006
23.09.2007., 20:00
evo da se i ja ukljucim,moja mala ima 10mj. i osam zubica(4gore i 4 dole).
prvi smo dobili sa 4mj. a koristili smo samo CALGEL(gel za upalu desni) i dobro joj je po njemu.
ali ja sa malenom nemam nikakvih problema oko zubeka jer je jakoo malo cendrasta i skoro nikad ne place.od ovih stvari za grickanje ne koristimo nista jer to nece ali zato hoce koricu kruha ili slanac pa joj to dam da si ona slini po tome

Tashi
24.09.2007., 22:45
a mi smo na kristalićima...
nego, marinkad, čujem/čitam da ti koristiš kristaliće..u uputstvu piše - zdrobite..ako ih ulovite - barem je tako kod menehttp://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/g040.gif..ja ih samo otapam u vrlo malo vlastitoga mlijeka (forumska savjetnice za izdajanje - nadam se počasnoj lentihttp://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/d015.gif) i dajem mu na žličicu stečenu otopinu

Kleine
24.09.2007., 22:57
Tashi, kakvi kristalici?

mi imamo 5 zubi, s tim da su prva dva izbili s tocno 8 mjeseci, treci i cetvrti pred tjedan dana (znaci dva dole i dva gore) a danas sam skuzila 5. zubic, ali skroz iza gore, pa mi nije jasno na koju foru to? ne izlaze li zubici nekim redosljedom?

mi imamo ogrlicu od jantara, i recimo da pomaze, prva dva nismo ni osjetili, dva gornja malo nesto, a ovaj danas otkriveni uopce. zasada ih samo cetkamo, bez kalodonta.

MarinkaD
24.09.2007., 23:16
a mi smo na kristalićima...
nego, marinkad, čujem/čitam da ti koristiš kristaliće..u uputstvu piše - zdrobite..ako ih ulovite - barem je tako kod menehttp://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/g040.gif..ja ih samo otapam u vrlo malo vlastitoga mlijeka (forumska savjetnice za izdajanje - nadam se počasnoj lentihttp://www.cosgan.de/images/smilie/konfus/d015.gif) i dajem mu na žličicu stečenu otopinu

Da..... Kakvi kristalčići?:o
Mi za zube koristimo Osanit kuglice koje mi je preporučila milky78:s .Jedino ga to smiri.Ne znam gdje ima za kupiti osim u Njemi,ali 8 kuglica ide direktno u usta.Bez otapanja.:)

mimma
25.09.2007., 06:52
:zubo: nama je izbio prvi zubić...30. će nam bit 5 mj.... potvrdile su se sumnje da mu je zato procurio nos. budio se po noći....i cendrao bezveze pa se smijao. pa cendrao....

MarinkaD
25.09.2007., 08:18
:zubo: nama je izbio prvi zubić...30. će nam bit 5 mj.... potvrdile su se sumnje da mu je zato procurio nos. budio se po noći....i cendrao bezveze pa se smijao. pa cendrao....

:lux: i dobro došli u klub Zubatac!:cerek:
Već 5 mj.?:eek: Čini mi se da tuđe bebe rastu brže nego moj..:misli:

mimma
25.09.2007., 11:07
hvala marinka! jeeee još smo u jednom klubu....

sad koliko treba zubeku da skroz naraste? jutros je samo mala bijela pilica izvirila....

mimma
25.09.2007., 11:09
a i pročitala sam negdje da je nasljeđeno od roditelja vrijeme kad izbije prvi....tati mu je izbio sa 4 , a za mene se mama ne sjeća :flop: ... tak da je možda po tateku tak rano...

Utpala
25.09.2007., 13:11
mi još ništa:tuzni:

:ceka:

chiara
25.09.2007., 14:19

po ovome gledano, izgleda da ćemo i mi uskoro u klub zubatac :misli: ali ja ne vidim još ništa bijelo :misli:
edit: i čestitamo naravno! :lux:

Tashi
25.09.2007., 14:26
..... Kakvi kristalčići?
meni sestra :cerek: uzela u homeopatskoj ljekarni neke kristaliće, u biti su kuglice - od kamilice, 3 se zdrobe plastičnom ili staklenom žlicom, nikako metalnom i rastope u malo mlijeka ili soka te daju dojenčetu kod problema sa zubićima, preosjetljivosti kod izbijanja zuba i razdražljivosti..inače su kanadske - "homeolab";)
a znam da si ti koristila/koristiš neke pa sam mislila da su to te..:kiss:

e, a problem je, ako je problem, što se ove ne daju zdrobit :lol: :lol: pa tako upitah:D

Tashi
25.09.2007., 14:29
po ovome gledano, izgleda da ćemo i mi uskoro u klub zubatac :misli: ali ja ne vidim još ništa bijelo :misli:
edit: i čestitamo naravno! :lux:
kod nas se sve bijeli :D (vidjela forumska savjetnica za izdajanje :kiss: na svoje gornje oči:zubo: ) - a ništa ne probija...i već smo temperaturu odradili, i dentinox kupili, i homeopatske kuglice

i mi čestitamo sretnim izdancima bijeloga:lux::lux::lux:

milkica
25.09.2007., 15:08
Leonu provirila iglica i nakon 3 dana zubek

MarinkaD
26.09.2007., 12:14
meni sestra :cerek: uzela u homeopatskoj ljekarni neke kristaliće, u biti su kuglice - od kamilice, 3 se zdrobe plastičnom ili staklenom žlicom, nikako metalnom i rastope u malo mlijeka ili soka te daju dojenčetu kod problema sa zubićima, preosjetljivosti kod izbijanja zuba i razdražljivosti..inače su kanadske - "homeolab";)
a znam da si ti koristila/koristiš neke pa sam mislila da su to te..:kiss:

e, a problem je, ako je problem, što se ove ne daju zdrobit :lol: :lol: pa tako upitah:D

Koliko su velike te kuglice?NAše su skroz sitne i ne drobe se-direkt u labrte pa nek žvakulji!:D

Ak sad nisam komentirala ono što si htjela,onda mi plava boja danas prevladava.:rofl:

I :lux: za bijele desni još malo pa će biti oštre!!:cerek:

Tashi
26.09.2007., 20:52
Koliko su velike te kuglice?NAše su skroz sitne i ne drobe se-direkt u labrte pa nek žvakulji!:D
a naše su baš lijepo oblikovane kuglice veličine mrvice stiropora, trenutno se ne mogu sjetit ničeg s čim bih usporedila:D

mandy
26.09.2007., 22:45
i mi se prijavljujemo u klub zubataca :zubo:.....:lux:

uz cjepljenje još i zubić a mi ni osjetili nismo...:moli: da svi dođu tako

Zmijica
26.09.2007., 23:06
mandy, bravoooo :D
zivijo miha :cice:

mandy
26.09.2007., 23:33
jojoooj...sve me strah sisanja i zubi...:horor:

magic blue
28.09.2007., 10:48
ma nece te on nikad grist namjerno, ali u igri :horor:
zato ja ovom rascu dajem sisu kad je jako umoran i nema vremena za igru :mig:

tough_cookie
08.10.2007., 10:39
drage curke, ovih proizvoda sad ima sve vise po zg u ljekarnama za kupit, chamomilla je onaj sto tashi spominje pa bacite pogled:

http://www.homeolab.hr/unutra/dol.html

genie
10.10.2007., 16:13
nama je prvi zub izbio sa 5 mjeseci.Sada imamo 8 mjeseci i četiri zubića.

mi_ama
10.10.2007., 18:17
Mi punimo 6,5 mj i još ni z od zuba :confused:

Utpala
10.10.2007., 20:07
ajde, nismo jedini krezubi...

MarinkaD
11.10.2007., 09:02
Nek vas to ne brine što još nema zubeka.Doći će.:mig: Mi isto s 5 mj. dobili prvi i sad ,s 8,5 imamo 6 komadosa!:D

Tashi
12.10.2007., 22:21
mi smo s 4 mjeseca i 2 dana - dobili prvi, a sa 4 mjeseca i 5 dana - drugi..
inače, javno još jednom govorim - dajemo otkaz kurvetini od ove zubić vile jer je jana toliko namučila i na poklon mu donijela - bolnicu

babe2
15.10.2007., 16:53
Moj Toni već tjedan dana jako cmizdri, nešto ga tu i tamo oraspoloži, ali jako kratko... Jako slini i gura ručice u usta, ali to radi već možda dva mjeseca.
Noću se češće budi, ali kad si pocica smiri se.

Ne znam jesu li to simptomi izbijanja zubića, jer tek za deset dana puni 4 mjeseca. Koliko dugo ti simptomi traju prije nego izbiju zubići???

SaveAss
15.10.2007., 16:57
babe moj miš je slinio dobra 2 mjeseca prije izbijanja zubića (prvi su mu izbili sa 4 mjeseca).
Pretpostavljam da je i vama sve to zbog zubića, al isto ga pratite jel ima temperaturu, neke druge simptome...(nekad se izbijanju zubića pripisuju i simptomi koji nemaju veze s njima).

jelena s
15.10.2007., 22:14
Mi ima mio 4 i po mj i jos smo krezube. :zubo:
Vec sigurno 2 mj su joj rukice stalno u ustima i sinoc je bila prva noc od kad se rodila da je grintala. Nije se budila ni bas plakala al je cilu noc kenjkala.:rolleyes:
Jel to znaci dam stize zubic ili ne? Vidim da komentirate da pocnu balit sta kod nas nije slucaj.
Nism nigdi uspila vidit da spominjete ogrlicu protiv bolova kod izbijanja zubica, bas ogrlica za bebe. Znate li sta o tome?:confused: