PDA

View Full Version : Problemi sa stolicom u djece

stranice : 1 [2]

karloben
26.03.2010., 21:17
u pravu ste-neću joj to više davat-ko da mi se upalila lampica ovim vašim riječima-najvjerojatnije je zbilja od tog čepića tako jako krvarila
dobro-danas smo kako god to ipak nekako prošli,ali me je već strah sljedećih dana..

tinkaa
26.03.2010., 21:58
Danas sam mu napravila kašicu od šljiva i kruške s time da sam mu ujutro dala sok od šljiva i kakao je obilnije ali ga još je malo tvrđa stolica vjerojatno će sutra biti stolica mekša. Hvala na savjetu sutra ću kupiti i HIP kašicu od kruške.

Na žalost i moj mali ima iste probleme. Često je kakanje uz suze i plač, i moj i njegov. :(
Njemu je jedno vrijeme pomagao sok od šljive, ali od Bebivite. Kažem jedno vrijeme, jer kao da mu se probava "navikla" na sokove i kašice, šljivu i marelicu. Prije bi ga u roku par sati potjeralo i omekšalo stolicu, a sada niti to ne pomaže :ne zna:I taj sok jedini i hoće popiti. Možda i vama pomogne.

vjestica35
27.03.2010., 10:32
Na žalost i moj mali ima iste probleme. Često je kakanje uz suze i plač, i moj i njegov. :(
Njemu je jedno vrijeme pomagao sok od šljive, ali od Bebivite. Kažem jedno vrijeme, jer kao da mu se probava "navikla" na sokove i kašice, šljivu i marelicu. Prije bi ga u roku par sati potjeralo i omekšalo stolicu, a sada niti to ne pomaže :ne zna:I taj sok jedini i hoće popiti. Možda i vama pomogne.

Imam ga, taj sam mu i dala. Nešto sam si poslije razmišljala kako je vjerojatno problem i u jabukama. Poznato je da kada jabuke odstoje da one zatvaraju, e pa kad ih naribam i napravim kašicu dok on to pojede a to traje 20 min vjerojatno one imaju taj učinak na njega. :ne zna:
Kakav učinak imaju tikvice i brokula na stolicu?

cvijetić
27.03.2010., 10:35
da li su to dulcolax cepici za djecu? osobno to ne bi davala djetetu jer su ti cepici dosta agresivni..mozda je zbog toga krvarila?
postoje i blaza sredstva..lactuloza npr.
sto joj inace dajete..?

ni ja djetetu ne bi dala dolcolax. ako ne ide s prehranom postoje glicerinski čepići koje mogu djeca i trudnuce

karloben
27.03.2010., 15:45
ma znam sve to-sad se osjećam tak loše,ali mi je lakše kad vidim kak veselo trčkara uokolo
jednostavno sam poslušala pedijatra bez razmišljanja,jer opet nakon 5 dana bilo mi je jedino bitno to da se pokaka,ali nakon jučerašnjeg scenarija--nikad više!!!

timi178
28.03.2010., 14:12
Karloben, bez brige, ja sam u trenutku ocaja sama stavila djetetu dulcolax cepic (ne cijeli nego pola) jer inace mislim da i zavrsila na hitnoj..... Ona je isto imala krvi tada u stolici. Poslije sam pitala pedijatra zasto se to dogodilo, rekao je jer je stolica toliko stvrdnuta da kada prolazi kroz anus punkne krvna zilica i da se ne trebam zabrinjavati oko toga. To mi se ponovilo jos dva-tri puta. Uglavnom nama glicerinski cepici nisu pomagali, a ako stavljas dulcolax stavi pola ili manje.... Sto se tice portalaka (lactuloze) on ti djeluje na duge staze, tj. za najmanje 24 sata a i ne pomaze ako ona ne zeli pustiti stolicu...... Ne znam jel pijete kravlje mlijeko ali probajte ga izbaciti ako pijete jer su se mojoj kcerkici u crijevima od njega stvarali sapuni. Doslovce.... Stolica je bila tvrda i masna......

tinkaa
28.03.2010., 18:43
Imam ga, taj sam mu i dala. Nešto sam si poslije razmišljala kako je vjerojatno problem i u jabukama. Poznato je da kada jabuke odstoje da one zatvaraju, e pa kad ih naribam i napravim kašicu dok on to pojede a to traje 20 min vjerojatno one imaju taj učinak na njega. :ne zna:
Kakav učinak imaju tikvice i brokula na stolicu?

Moj i od tikvice i od brokule ima jake grčeve pa mu ih jako rijetko dajem i u jako malim količinama.
A izgleda da sam našla što je zaštopalo moga - gris!!! Onaj pšenični iz DM-a. Napravila sam jedno tjedan dana pauzu s njim iako ga jako voli i stolica je puno mekša.

vjestica35
28.03.2010., 18:55
Sad ćete se smijati kad vam ovo napišem. Naime, dajem već par dana kašicu od šljiva i sokić od šljiva da ublažim sinu tvrdu stolicu, a tu i tamo pojedem i popijem malo i ja. Dakle rezultat je slijedeći, na mene jedna žličica kašice od šljiva i jedan gutljaj soka od šljiva djeluje začuđujuće, više uopće nemam problema s tvrdom stolicom, dok je moj mali koji je pojeo i popio skoro sve danas kakao malo se je mučio ali nije više onako tvrda da se plaće.

karloben
28.03.2010., 20:42
timi-puno hvala,ja u svakom slučaju joj više neću davat te čepiće-jučer i danas smo na strogo kontroliranoj prehrani,sami"laksativi"ha,ha..
istina-pila je na hektolitre kravljeg mlijeka-to smo potpuno izbacili,maloprije se bez problema pokakala,juupiii!!! ni krvi,ni hemića,u 2 dana je popapala više kupusa nego u 4 godine
nema više mile,lale-sad vidi to i sama,barem će kvalitetno jesti
pozdrav-nadam se da je ova tema za mene zatvorena

tinkaa
28.03.2010., 20:51
Sad ćete se smijati kad vam ovo napišem. Naime, dajem već par dana kašicu od šljiva i sokić od šljiva da ublažim sinu tvrdu stolicu, a tu i tamo pojedem i popijem malo i ja. Dakle rezultat je slijedeći, na mene jedna žličica kašice od šljiva i jedan gutljaj soka od šljiva djeluje začuđujuće, više uopće nemam problema s tvrdom stolicom, dok je moj mali koji je pojeo i popio skoro sve danas kakao malo se je mučio ali nije više onako tvrda da se plaće.

:lol: Pa barem neka korist od šljive.

zoro007
28.03.2010., 21:03
ni ja djetetu ne bi dala dolcolax. ako ne ide s prehranom postoje glicerinski čepići koje mogu djeca i trudnuce

ja gledam joj dajem probiotik da se uz njegovu pomoc probava regulira..a nadam se da ce uskoro moci i bez toga.
laktulosu sam smanjila na 3ml, a da nije nekih ispada, vjerujem da bi je mogli skroz izbaciti.
danas sam mami po drugi put objasnjavala zasto djetetu ne treba davati samo kruh..u stilu izmedju obroka unatoc tome sto nije skroz bijel..nadam se da necu opet..:mad:

brijem da bi ga mogla poceti izbacivat kad bude iskljucivo kakala na tutu zbog nacina kakanja..da ce biti lakse

zoro007
02.04.2010., 17:36
da li je tko probao davati djetetu petrovicev med za djecju opstipaciju..?

vjestica35
02.04.2010., 19:21
Danas sam L-u dala krušku viljemovku, ne da je kakao, već je tri puta danas kakao, niti kašica od šljiva nije imala taj učinak.

Angel2
02.04.2010., 20:11
Ovako iz svog iskustva znam :mame koje doje a bebe ne jedu ništa osim mlijeka(sike)..mama nek pije sok od šljive,jede krušku..garantirano će beba kakati.Djeci koja piju bočicu ,a mala je dajte na žličicu da pije sok-kompot od šljive,kruške(bilo bi dobro ako je domaće voće)ili dajte djetetu ako već papa kašice -kašicu od tog voća,kupite kruške,ispasirajte ih,dodajte malo plazma keksiće i neka papaju .Meni je to uvijek pomagalo.:)

buba.anna
04.05.2010., 15:23
drage moje...evo ovako...moja beba ce za par 10-ak dana napuniti 4 mjeseca...s napunjenih mj. dana smo zavrsili u bolnici i tamo proveli mjesec i pol dana..3 tjedna smo bili u rijeci di su ustanovili da ima malo tezi oblik refluksa i preporucili da papa aptamil ar..do onda sam ga dojila ali kako je u bolnici poceo piti to mlijeko zbog refluksa i jer mu je moje mlijeko bilo prerijetko prestala sam dojiti i nastavili smo samo s aptamilom ar..u prvih mj dana dobio je samo 200g jer nismo znali za refluks..kada je poceo piti apt. poceo je i dobivati na tezini ali je od njega dobio i proljev i opet poceo gubiti..cim je sve krenulo na bolje otpustili su nas iz bolnice i doma je opet bilo proljeva i to nakon svakog obroka ( sto znaci 8 puta dnevno)..vratili smo se u bolnicu(rijeka) di su mu dali humanu 9 koja mu isto tako nije bas bila od neke pomoci...kada se opet na taj jedan dan sve malo popravilo otpustili su nas doma..doma opet sve po starom..pada na tezini i ima proljev..doslo je do dehidracije..krenuli smo za zg, na putu u ri 2 sata dobili infuziju da mozemo nastaviti put i u zg otkrili alergiju na proteine kravljeg mlijeka i soju i krvarenje u crijevima jer je bio doslovno ''sopan'' s kravljim..preporucili su nam u bolnici da mu radimo alfare(zbog alergije) na pudingu od rize (zbog refluksa)..no riza naravno zatvara i dijete nije kakalo danima..odlucili smo preci na jecam..prvih par dana sve je bilo ok ali poslije je polako opet krenulo to da ne kaka...ne pomaze ni hippov caj od koromaca ni kamilica sa secerom ni nista..na kasice i sve slicno tome moramo pricekati do sljedece kontrole u zg sto je 25.5.. do onda dijete ima da se raspuca..vise ni papati nece kako treba jer nema kamo to spremiti..pokaka se uzasnom mukom jednom na dan i to je nesto malo tek toliko da zaprlja pelenu i to je dosta tvrdo,zeleno i SMRDLJIVO..pa neka netko pomogne ako imam ikakvo slicno iskustvo...zahvaljujem vam svima!!! <3

Mejdi
23.05.2010., 08:38
Moj mali rođak ima opstipaciju,nije imao stolicu vec tjedan dana.Negdje sam cula da ako majka popije sok od marelice da to utjece.Molim pomoć!:(:)

EllaH
23.05.2010., 09:33
Moj mali rođak ima opstipaciju,nije imao stolicu vec tjedan dana.Negdje sam cula da ako majka popije sok od marelice da to utjece.Molim pomoć!:(:)

a koliki je tvoj mali rodjak? :ne zna:
ako je mala beba i ako je dojena (pretpostavljam da jest ako vec spominjes majku) onda moze neimati stolicu i preko tjedan dana i to nije problem sve dok ima uredno mokre pelene (6-8 po danu ako se ne varam), a ako je stariji i vec konzumira i krutu hranu onda moze biti i neka namirnica da ga je zatvorila..

tanita
23.05.2010., 10:12

za marelicu ne znam al, kašica i sok od šljive sigurno ce pomoci... sok imaš od hippa a, kašica frutek....

lehaha
23.05.2010., 13:12
Imaš tu cijelu ogromnu temu sa hrpom iskustava, savjeta i rasprava o kakanju i nekakanju:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=220212&highlight=problemi+s+kakanjem

mala tirkizna
23.05.2010., 19:28
da li je tko probao davati djetetu petrovicev med za djecju opstipaciju..?

draga mi probali i to, ali na žalost nama nije bilo baš nikakvog učinka.

i znaš kako sam se nakon 3-4 tjedna urednog kakanja pohvalila kako izgleda da je bio problem u kravljem mlijeku, pa kad smo prešli na soju da se stvar iznormalizirala - e pa zajeb, da se fino izrazim... :rofl:

kao i sa svim prirodnim "laksativima", probioticima, šljivama, sirupima od šljive i smokve, vlaknastim povrćem i svim stvarima koje smo sve tu navele jednom ili više puta, tako je bilo i sa sojinim mlijekom.. nakon nekog vremena korištenja opet smo se našli na početnoj točci nekakanja danima, svaki 3-4 dan šokovi uz suze, vrištanje, trešnju od bolova, hemeroide i krvarenje nakon kakanja. više jednostavno ništa nije pomoglo da bi moj anđelek kakao bez muka, makar bi par dana jedino i iskuljučivo jeo laksativnu hranu i još k tome koristio sve prirodne preparate za poticanje stolice.

nakon jedne takve epizode sa cjelodnevnim plakanjem od bolova :(, cendranjem i tim da je moje inače skoro pa hiperaktivno dijete provelo taj cijeli dan povlačeći se po krevetu i kauču rekla sam DOSTA!

drugo jutro sam u Italiji u ljekarni naručila 10 teglica pekmeza Tamarine koji u sebi sadrži jako mali postotak laksativa, a dan iza toga su baka i djed otišli po to. pošto smo u obitelji već imali pozitivna iskustva sa tim pekmezom , a nama više ništa nije pomagalo, to nam je bila zadnja opcija, i hvala Bogu evo več preko mjesec dana funkcionira savršeno! umjesto jedne čajne žličice, koliko je sestrićna davala malome, ja Franu dajem manje od četvrtine-samo na vršak žličice, i sad kakamo svaki dan i po nekoliko puta, ovisno o količini hrane koju pojede.Prije pajkenja dobije prekmezić i ujutro max sat vremena nakon buđenja već se pokaka prvi put. S obzirom na stupanj problema sa nekakanjem pedijatrica nam je rekla da možemo nastaviti s ovime.

Pa eto.. tko ima već veću dječicu, kao što je moj Fran (2g), a da baš apsolutno ništa nije pomagalo da se kakanje ustabili, od srca preporučujem Tamarine marmeladu. (i da ne zaboravim reći da je eto mali od sestrićne koristio to 3 godine, i sada već godinama najnormalnije ima stolicu bez ikakvih pomoći)

Dajci
22.06.2010., 09:07
Nisam znala gdje da postavim pitanje, pa sam otvorila temu.
Naša beba ima 7 dana. Kad smo 3.dan stigli iz rodilišta imala je 3 stolice - mekonijske, ali nakon toga nije imala niti jednu pravu - svoju. Inače je dojim, ima svaki puta mokru pelenu, ali stolica nikako da krene. Jučer je bila patronažna i izazvala joj stolicu toplomjerom, mi smo to ponovili navečer, budući da je beba cijeli dan bila napuhana, grčila se i imala vjetrove, i radi toga je bila plačljiva cijeli dan i nije uopće spavala.
Znam da to nisu dojenačke kolike (jer one započinju tek oko 3 tjedna), nego da je to sve zato što probava još ustvari nije profunkcionirala. Je li netko imao sličnih problema i ima li neki savjet kako joj potaknuti stolicu, ali ne samo lokalno, nego da profunkcionira cijeli sustav?

tarapearl
22.06.2010., 09:44
Naša beba ima 7 dana. Kad smo 3.dan stigli iz rodilišta imala je 3 stolice - mekonijske, ali nakon toga nije imala niti jednu pravu - svoju. Inače je dojim, ima svaki puta mokru pelenu, ali stolica nikako da krene. Jučer je bila patronažna i izazvala joj stolicu toplomjerom, mi smo to ponovili navečer, budući da je beba cijeli dan bila napuhana, grčila se i imala vjetrove, i radi toga je bila plačljiva cijeli dan i nije uopće spavala.
Znam da to nisu dojenačke kolike (jer one započinju tek oko 3 tjedna), nego da je to sve zato što probava još ustvari nije profunkcionirala. Je li netko imao sličnih problema i ima li neki savjet kako joj potaknuti stolicu, ali ne samo lokalno, nego da profunkcionira cijeli sustav?

možda lagana masaža buše njima tako crijeva počnu raditi,i malo ugrijavati bušicu..

edit: ne poticati sa toplomjerom po mom !

lola1415
22.06.2010., 10:31

Postoje dvije vrste grčeva - probavni i oni poslijepodnevno-večernji (večernja nervoza), tako mi je objasnio pedijatar. Iako obično počinju oko 20og dana, mogu itekako početi ranije. Nama su počeli par dana nakon što smo došli kući iz bolnice, a sad kad se prisjećam boravka u bolnici - čini mi se da ih je i tada imala. Imaš takvih iskustava hrpu na temi Grčevi i kolike - združeni topik pa bi bilo možda dobro da modovi ovo spoje s tom temom. Mi imamo uskoro tri mjeseca i grčevi polako posustaju. Nadam se da će vama puno, puno kraće trajati, jer je to stvarno psihički teško podnijeti kad ti dijete toliko plače. :mig: Ovo sa toplomjerom navodno nije baš dobro raditi, jer se dijeca na to naviknu pa ne znaju kasnije sama, tako sam nešto čitala. Probali smo svašta - kojekakve kapi itd. Žao mi je samo što nisam od početka čula da nekoj djeci mogu pomoći probiotici. Sad joj dajem BioGaia kapi i da sam to znala na početku samo bi joj tako nešto davala. Imaš na topiku o grčevima da može pomoći i Bowenova terapija, posebno ako se ode što prije.

Zaraa
22.06.2010., 10:50
Evo moja ima 10 dana, isto dojena beba, ima uredno stolicu ali isto je muče grčići.
Ja do sada pokušala sljedeće:
- smanjila sebi količinu popijenog mlika na minimum
- ful pazim što jedem dok se to malo ne stabilizira
- pijem puno babylove čaja za dojilje
- masiram trbušćić
- olakša joj poza kada je stavim preko svog trbuha
- čula sam i da se može ugrijati tetra s peglom i staviti im na trbuh ali to još nisam probala

i čini mi se da se probava polako stabilizira. Čak je počela prduckati bez naprezanja prije :D

Orlandica
22.06.2010., 23:09

A kaj nisi mogla probat na temu Nove mame pitaju iskusne mame?
Meni je ta tema za sva pitanja koja ne znam kamo svrstat i uvijek ima iskusnih mama koje će pomoći. :mig:

mandy
23.06.2010., 08:43
DAjci
- dojenim bebama je normalno i da do 14 dana nemaju stolicu, ne preporuča se izazivanje toplomjerom
- ti pazi na prehranu, izbaci mlijeko jer je ono teško probavljivo, napuhuje...
- jedi vlaknastu hranu, više na žlicu, pij dosta tekućine

za grčiće: masaža trbuha, topli oblozi, nošenje na ramenu, podlaktici..

Dajci
23.06.2010., 09:39
Hvala cure!
Mlijeko ne konzumiram u većim količinama, možda dva deci dnevno, ali izbacit ću ga zasad, pa vidjet kakve su reakcije.
Što se tiče prehrane, nastojim piti što više tekućine, kuham si kompot od šljiva i pijem čaj za dojilje od hippa, jedem laganije (juhice, lešadice i sl)
Za izazivanje toplomjerom znam da nije preporučljivo, i ne mislim se dalje koristiti tom metodom, to je bilo po savjetu patronažne, više nećemo.

A za grčiće - prebacit ću se na temu grčevi i kolike, pa pogledat što se tamo piše...nosamo se mi stalno kad nas grči, masažu trbuha još nisam probala, dok pupak ne zacijeli, a zasad sam također po savjetu patronažne, skuhala joj kamilicu (dec vode, žličica šećera i kamilica samo umočena na sekundu-dve u to), što joj je također trebalo izazvat probavu - stolice nije bilo, ali grčići su se primirili. Znam da nije baš dobro dodavati čaj uz majčino mlijeko, ali dok sve to proradi kako treba mislim da nema velike štete....

Ilana
18.08.2010., 15:15
DAjci
- dojenim bebama je normalno i da do 14 dana nemaju stolicu, ne preporuča se izazivanje toplomjerom

Mandy, jel stvarno normalno do 14 dana?

Ja sam izbezumljena sa mojom mišicom i njenim kakanjem.
Ona je isključivo dojena beba. Prva 2 mjeseca imala je stolicu nakon svakog podoja, a onda se to naglo prorijedilo i sada prođe najčešće po 5 dana, a par puta znala se pokakati točno 10-ti dan.

Danas nam je 11-ti dan bez kakanja i ja sam luda. Ne mogu se nikako smiriti. Ona ne pokazuje neke znakove da ju to muči (za razliku od mene :(), vesela je, trbuh joj nije tvrd, masiram ju i dižem nogice. Ima vjetrove, ali nikako se pokakati :(

Probala sam joj dati Hipp-ov čaj za probavu, ali odbija. Sad sam skuhala Bebimilov čaj od komorača i to ću joj probati dati :moli: da joj pomogne.

Znam da je do 10 dana normalno, ali preko toga?
Pedica mi je na godišnjem i ne znam jel da idem kod zamjene, da idem u ljekarnu po čepiće ili šta? :ne zna:

Ne moram ni spomenuti da svi oko mene dižu frku i paniku da nešto nije u redu itd. :(

ina22
18.08.2010., 16:06
Mandy, jel stvarno normalno do 14 dana?

znam što kažu pedijatri, znam što se govori za dojene bebe, pročitala sam sve to... ali brate mili, meni nije normalno ni tjedan dana da nemaju stolicu. Nama se do sad nije dogodilo 24 sata bez stolice, ali da nam se dogodi, odmah bi mu drugi dan dala popiti nešto da ju dobije (mislim na čajeve, sokiće i tako, malo na flašicu/žličicu pa vidjeti), ali to sam samo ja :mig:

edit: mogu reći i što bi prvo isprobala pa možda netko želi isprobati, stari narodni :D Čaj od kamilice lagano zašećeren. Djetetu sigurno niš ne bude bilo i da popije pola flašice ak mu se svidi :) a ako može pomoći.... Iskreno Ilana, 10 dana, ja ne bi mirno čekala

Zvrksa
18.08.2010., 16:21
Znam da je do 10 dana normalno, ali preko toga?
Pedica mi je na godišnjem i ne znam jel da idem kod zamjene, da idem u ljekarnu po čepiće ili šta? :ne zna:

Ne moram ni spomenuti da svi oko mene dižu frku i paniku da nešto nije u redu itd. :(

normalno je do 14 dana, čepiće nemoj ni pod razno jer ćeš samo iziritirati crijevo...to je moja frendica napravila kad joj mali nije kakao 10 dana, pa je rekla da je požalila kao nikad, jer joj je mali strašno vrištao, jako se napinjao, a ipak se nije pokakao ni od čepića nego tek idućeg dana

razumijem kak ti je, jer moj samo jednom nije 6 dana kakao pa znam kak sam se grozno osjećala (a o reakcijama i pritisku okoline da ne govorim), a mogu si misliti kak je tek tebi

evo što neke curke savjetuju - piti litre soka od marelice i jesti šljive - to bi moglo bebi pomoći kroz mlijeko....

i da - ja bih se još konzultirala s pedijatrom...

mikica_zg
18.08.2010., 17:18
Budući da ti je beba samo na mlijeku, preporučam da joj daš Hippov sok od šljiva...nama je nedavno pomogao (mali nije kakao 5 dana, a inače kaka svaki dan).

Ilana
18.08.2010., 20:41
Hvala na savjetima.
Danas je mišica obavila posao :jumping: :jumping: :jumping:
Dala sam joj Bebimil čaj od komorača i sad jel djelovao on ili je to samo od sebe, nije ni važno. Sad ću joj svaki dan nuditi taj čaj, a i počet ću sa kašicama pa se nadam da će se probava malo srediti.

tindlbel
18.08.2010., 20:44
Nama je pomagao hippov čaj za probavu i mlaka voda!

ina22
18.08.2010., 20:56
Super!! Nek je ona to obavila pa kako god :cerek: Jedino nisam za ono s toplomjerom, i čepići ako se baš ne moraju....ali piti dam bilo šta :D

lotus_flower
18.08.2010., 20:58
Možda još nekom pomogne :)

Ja sam jučer uzela probiotske kapi za bebe u ljekarni.
Nema nekih prevelikih problema sa stolicom ali zna dosta zaplakati kod hranjenja, netom prije kakanja. K tome smo prošli mj još morali formulu promijeniti jer je najednom dobila tamnozelene i sluzave stolice i to je bio pakao s tim.
Ove kapi su potpuno prirodne i ne mogu štetiti i čini se da djeluju - kakala je od jučer 3x :tulum:

radi se o ovim (http://www.biogaia.com/consumer/biogaia-probiotic-products/probiotic-drops) kapima.

piše da su još dobre i protiv kolika i općenito za jačati imunitet. :top:

Gnoyina žena
18.08.2010., 22:26
znam što kažu pedijatri, znam što se govori za dojene bebe, pročitala sam sve to... ali brate mili, meni nije normalno ni tjedan dana da nemaju stolicu. Nama se do sad nije dogodilo 24 sata bez stolice, ali da nam se dogodi, odmah bi mu drugi dan dala popiti nešto da ju dobije (mislim na čajeve, sokiće i tako, malo na flašicu/žličicu pa vidjeti), ali to sam samo ja :mig:

edit: mogu reći i što bi prvo isprobala pa možda netko želi isprobati, stari narodni :D Čaj od kamilice lagano zašećeren. Djetetu sigurno niš ne bude bilo i da popije pola flašice ak mu se svidi :) a ako može pomoći.... Iskreno Ilana, 10 dana, ja ne bi mirno čekala

Provjereno radi ;)
Moja mišica nije kakala 5 dana i ne bih se ja brinula zbog toga ali se straaaaašno mučila i jako plakala jer ju je bolio trbuščić.
Skuhala sam čaj od kamilice, zasladila ga poštenski (popila je 20 ml) i nakon tri sata obavila nuždu :cerek:

stella24
15.12.2010., 18:39
Naša beba ima 4,5 mjeseca. Isključivo je dojen. Unazad 10 dana je kako 2 puta. Ne bi to mene ništa zabrinjavalo da druga stolica nije bila jako smrdljiva (toliko da mi se želudac dizao). Uz to, stolica je bila svijetlo smeđa i nalik na nutellu (ne znam kako bi drugačije opisala). Onako, kao neka krema. Niti malo nalik njegovoj normalno stolici. Osim toga, on već 10 dana jako smrdljivo prdi. Sve to skupa me brine. Sutra ću zvati pedijatra.
Noćas se često budio plačući i onda prdne i nastavi spavati. Večeras ga je opet počelo mučiti i na kraju sam mu stavila čepić. Još se nije pokakao. Valjda će nekad kroz noć.
Jel imao netko sličnu ili istu situaciju? Šta to može biti?

MaryAnn
15.12.2010., 20:28
Naša beba ima 4,5 mjeseca. Isključivo je dojen. Unazad 10 dana je kako 2 puta. Ne bi to mene ništa zabrinjavalo da druga stolica nije bila jako smrdljiva (toliko da mi se želudac dizao). Uz to, stolica je bila svijetlo smeđa i nalik na nutellu (ne znam kako bi drugačije opisala). Onako, kao neka krema. Niti malo nalik njegovoj normalno stolici. Osim toga, on već 10 dana jako smrdljivo prdi. Sve to skupa me brine. Sutra ću zvati pedijatra.
Noćas se često budio plačući i onda prdne i nastavi spavati. Večeras ga je opet počelo mučiti i na kraju sam mu stavila čepić. Još se nije pokakao. Valjda će nekad kroz noć.

Kod dojenih beba tolerira se da nemaju stolicu do 15-ak dana. Moj max. 7 nije imao stolicu, s tim da je znao imati više stilca u jednom danu,a onda nekoliko dana nema. Jednom je imao tako nekakvu tamniju i poslije je opet nastavio po starom. I on, kad bi prnuo jako je smrdilo, ali baš jako, važno da probava ipak radi, a mislim da stolica oksidira ako beba duže ne kaka, možda je ovo u tvom slučaju.

Marlea
15.12.2010., 23:40
Nama je rekord bio 14 dana :facepalm:. To je više mučilo mene, nju niti malo. Kod isključivo dojenih beba to nije neki problem osim ako se primjeti da to muči bebu. Majčino mlijeko je lako probavljivo i nije nemoguće da beba sve izvuče iz majčinog mlijeka i da nema otpada.
Ja sam se u tim danima šopala šljivama i s xy stvari koje otvaraju => rezultat => ja sam bila česti posjetitelj wc-a :D. Zašečerena kamilica za bebu od par mjeseci mi je bilo, onak, bljakasto. Čemu dijete trpati šećerom? Toplomjer u guzu, isto mi je bilo ... hmm. Masirala sam trbuščić, ja sam jela to što bi me moglo otvoriti. Na ROdinim stranicama sam pročitala da bi bilo dobro bebeu na par sekundi okrenuti naglavačke (bilo je neko objašnjenje koje mi se činilo logičkim, a vezano uz crijeva no sad se ne sjećam) no to isto nisam mogla/znala obaviti.

stella24
16.12.2010., 07:12
Hvala na odgovorima.
I ja se nadam da je to sve ok. Ali mi se sad noću budi češće i plače pa prdne i tako stalno. Danju se bolje nosi s tim. Opće stanje mu je dobro. Dobro je raspoložen.
Najviše me brine ta zadnja jako smrdljiva i neobična stolica. Možda je neka viroza u pitanju???
Čepić dobio jučer navečer oko 6 i još NIŠTA!!! Kako je to moguće???

rtg1
16.12.2010., 07:57

Dobro dosla u moj svijet..moja je kakala 27 puta od izlaska iz bolnice, a ima skoro 4 mj...kaka svaki 4. dan u prosjeku al ima i 7-9 dana.Tada lagano vec popizdim od brige, nisam joj jos stavljala cepic, nekako uvijek se odlucim okej, idem po cepice ona se pokaka...a to bude ekoloska katastrofa, moram vjetrit sobu:cerek:, prdi glasno i smrdljivo...u biti nemam ti savjet samo suosjecam...razmisljala sam o ranijoj dohrani al vidim oprecnih misljenja pa odustajem.

GOTA
16.12.2010., 08:15
Nama je rekord bio 14 dana :facepalm:. To je više mučilo mene, nju niti malo. Kod isključivo dojenih beba to nije neki problem osim ako se primjeti da to muči bebu. Majčino mlijeko je lako probavljivo i nije nemoguće da beba sve izvuče iz majčinog mlijeka i da nema otpada.
Ja sam se u tim danima šopala šljivama i s xy stvari koje otvaraju => rezultat => ja sam bila česti posjetitelj wc-a :D. Zašečerena kamilica za bebu od par mjeseci mi je bilo, onak, bljakasto. Čemu dijete trpati šećerom? Toplomjer u guzu, isto mi je bilo ... hmm. Masirala sam trbuščić, ja sam jela to što bi me moglo otvoriti. Na ROdinim stranicama sam pročitala da bi bilo dobro bebeu na par sekundi okrenuti naglavačke (bilo je neko objašnjenje koje mi se činilo logičkim, a vezano uz crijeva no sad se ne sjećam) no to isto nisam mogla/znala obaviti.

ha, ha znam o čemu pričaš. ja nakon pet dana bez njene stolice i nakon što sam ja popila hektolitre kamilice skuhala kompot od šljiva i od krušaka. protjeralo je nju ali bome i mene pošteno. cijeli dan sam trčala. ni klistir nije imao takvu reakciju :-)

stella24
16.12.2010., 08:23
Dobro dosla u moj svijet..moja je kakala 27 puta od izlaska iz bolnice, a ima skoro 4 mj...kaka svaki 4. dan u prosjeku al ima i 7-9 dana.Tada lagano vec popizdim od brige, nisam joj jos stavljala cepic, nekako uvijek se odlucim okej, idem po cepice ona se pokaka...a to bude ekoloska katastrofa, moram vjetrit sobu:cerek:, prdi glasno i smrdljivo...u biti nemam ti savjet samo suosjecam...razmisljala sam o ranijoj dohrani al vidim oprecnih misljenja pa odustajem.

Al kod nas je ovo nešto skroz novo. Do nedavno je kako svaki dan 1-2 puta. Stolica izgledala skroz normalno. Zato mi i je šok. Ti si pričala s pedijatrom o tome? Šta kaže?

Zvrksa
16.12.2010., 18:09
stella, evo mislim da ja imam vrlo sličan primjer... moj je do 4.mj. starosti kakao non-stop, svaki dan, i to najčešće po par puta
1. put nam se duže nekakanje javilo kad je s mjesec dana počeo uzimati Dvitamin...tad je imao razmak od 6 dana, pa nakon toga 4 dana i onda se sve vratilo u normalu
od 4. mj. kaka jednom u 6-7 dana, nekad se zalomi manji razmak, prdi vrlo smrdljivo, ali njega to ni najmanje ne muči i to je način na koji njegova probava funkcionira

čepiće nemoj davati jer im oni samo nadraže crijeva, a sad si se i sama uvjerila da ne funkcioniraju...
znam da ti je teško, ali ako ti je dijete općenito veselo, ima dovoljno popišanih pelena, dobiva na težini, nema temperaturu itd. nema razloga za brigu

ono što kod mene pali da mu pomognem da se ranije pokaka je HEY-HO sok od marelice - uvijek u onom danu kad ga pijem, on se pokaka:D

zlatna ivkica
16.12.2010., 21:31
moj se pokakao danas bez problema nakon dosta mučenja tokom jučerašnjeg i današnjeg dana od pola one male avent bočice - sokić frutek željezo- i to poštenjski :D

stella24
17.12.2010., 07:46
stella, evo mislim da ja imam vrlo sličan primjer... moj je do 4.mj. starosti kakao non-stop, svaki dan, i to najčešće po par puta
1. put nam se duže nekakanje javilo kad je s mjesec dana počeo uzimati Dvitamin...tad je imao razmak od 6 dana, pa nakon toga 4 dana i onda se sve vratilo u normalu
od 4. mj. kaka jednom u 6-7 dana, nekad se zalomi manji razmak, prdi vrlo smrdljivo, ali njega to ni najmanje ne muči i to je način na koji njegova probava funkcionira

čepiće nemoj davati jer im oni samo nadraže crijeva, a sad si se i sama uvjerila da ne funkcioniraju...
znam da ti je teško, ali ako ti je dijete općenito veselo, ima dovoljno popišanih pelena, dobiva na težini, nema temperaturu itd. nema razloga za brigu

ono što kod mene pali da mu pomognem da se ranije pokaka je HEY-HO sok od marelice - uvijek u onom danu kad ga pijem, on se pokaka:D

Jučer se pokakao 2 puta. Oba puta smrdljivo. Noćas bolje spavao. Danas još nije smrdilo kad je prdio. Joj, koja tema!!! :)
Ja sam od subote jela puno brusnice. Ne znam jesam ga s tim nešto uneredila??!!! Sad sam prestala pa ćemo vidjeti. Stolica će na analizu čim se ponovno pokaka. Ne mogu se smiriti dok doktori ne kažu da je sve u redu.

MaryAnn
17.12.2010., 08:04
Jučer se pokakao 2 puta. Oba puta smrdljivo. Noćas bolje spavao. Danas još nije smrdilo kad je prdio. Joj, koja tema!!! :)
Ja sam od subote jela puno brusnice. Ne znam jesam ga s tim nešto uneredila??!!! Sad sam prestala pa ćemo vidjeti. Stolica će na analizu čim se ponovno pokaka. Ne mogu se smiriti dok doktori ne kažu da je sve u redu.

Mislim da nisi trebala uopće jesti brusnicu, piše da može izazvati probleme u organima za varenje.
Btw, ja ne jedem limun, naranču, ananas... kad dojim.

Evo link gdje piše za brusnicu:
http://www.nezavisne.com/zivot-stil/nekretnine-vrt/Mocne-crvene-bobice-brusnice-28312.html

rtg1
17.12.2010., 08:35

Brusnica inace zatvara, al mojoj nema ama bas nikakvog utjecaja moja prehrana jer ja idem dva puta na dan, a ona na dva puta na tjedan:cerek:
Ped mi prodao onu pricu o 10 dana i dojenju i ako vidim da ju jaaako muci da dam pola cepica.

stella24
17.12.2010., 10:05
Mislim da nisi trebala uopće jesti brusnicu, piše da može izazvati probleme u organima za varenje.
Btw, ja ne jedem limun, naranču, ananas... kad dojim.

Evo link gdje piše za brusnicu:
http://www.nezavisne.com/zivot-stil/nekretnine-vrt/Mocne-crvene-bobice-brusnice-28312.html

Hvala!
Imam nekih problema s mjehurom pa sam pokušala prirodnim putem. Moguće da sam njemu napravila probleme. Sad sam izbacila brusnicu pa ćemo vidjeti.

MaryAnn
17.12.2010., 10:17
Hvala!
Imam nekih problema s mjehurom pa sam pokušala prirodnim putem. Moguće da sam njemu napravila probleme. Sad sam izbacila brusnicu pa ćemo vidjeti.

Imas Brusnicin od Dietpharma za te probleme i mislim da ga smiju uzimati trudnice i dojilje. Nisam 100% sigurna, provjeri.

rale2505
22.03.2011., 18:15
Beba stara 7 tjedana, od prije tjedan dana stalno ima svjetlo zelenu stolicu, ponekad i sluzave crvene niti. Prije 3 dana smo bili kod pedijatra i rekao je da ćemo napravit analizu mokraće i urina i rekao je da joj počnemo davati čaj. Prvi čaj smo joj dali nakon obroka, kad smo joj dali odmah se ispovraćala , mislili smo da je od čaja, međutim sad se svaki dan jednom ispovraća bez nekog pravila. Danas smo dobili nalaz mokraće i on je u redu prekosutra ćemo dobiti nalaz stolice. Beba normalno jede (sisa) nema temperature i uobičajeno se ponaša (jede i spava), dobro nap. Sad samo malo zabrinuti s tim povraćanjem, u čemu bi mogao biti problem.

f@ye
22.03.2011., 18:20
Kod nas su to bili simptomi alergije na KM. Nemojte davati bebi nikakve čajeve, pogotovo ako samo doji. Žena nek izbaci mlijeko i mliječne proizvode iz prehrane, za 2 tjedna bi se situacija trebala poboljšati. I samo nek bebica doji što češće da nadoknadi gubitak tekućine.

rale2505
22.03.2011., 18:32
Prije sam puno više konzumirala mliječne proizvode ( za doručak, a sada možda dva puta tjedno) i nije bilo problema.

tiki81
07.04.2011., 07:19
evo i nas tu :(

mali mi nemože kakati kombiniram dojenje i ad...

čaj sam mu dala malo je mekša stolica ali mu moram s toplomjerom pomoći

savjeti??

sara0103
11.04.2011., 16:29
malecka od 4 i po mj mi je do sada kakila svakih 4-5 dana. no, danas (5 dan nekakanja) je pocela vriskat u snu i grcit se. skinula sam joj pelene i vidjela da zeli kakat ali kakica nikako da izadje van (izadje na pola i vrati se) i svaki put vrisak kad se napne. masirala sam joj trbuscic ali ona nije stala vriskat. sta da radim?

lianne
11.04.2011., 21:04
malecka od 4 i po mj mi je do sada kakila svakih 4-5 dana. no, danas (5 dan nekakanja) je pocela vriskat u snu i grcit se. skinula sam joj pelene i vidjela da zeli kakat ali kakica nikako da izadje van (izadje na pola i vrati se) i svaki put vrisak kad se napne. masirala sam joj trbuscic ali ona nije stala vriskat. sta da radim?

a misek mali :cerek:
ne znam kako pomoc..instinktivno bi svi reagirali mozda da to izvucemo van,ali mozda je bolje ne dirati..izgleda kao da ne uzme dovoljan zalet ili nema snage istisnut to do kraja..jel se pokakala?

sara0103
11.04.2011., 21:49
a misek mali :cerek:
ne znam kako pomoc..instinktivno bi svi reagirali mozda da to izvucemo van,ali mozda je bolje ne dirati..izgleda kao da ne uzme dovoljan zalet ili nema snage istisnut to do kraja..jel se pokakala?

nije, jadnicak moj mali..probala sam izvuci, ali iscupala sam samo komadicak jer je jako tvrdo i suho. sutra cu joj kupit sokic od sljive pa se nadam da ce pomoci

lianne
11.04.2011., 21:55
nije, jadnicak moj mali..probala sam izvuci, ali iscupala sam samo komadicak jer je jako tvrdo i suho. sutra cu joj kupit sokic od sljive pa se nadam da ce pomoci

a inace je na ciki ili AD-u?:)

OOOOOOO
11.04.2011., 22:05

moj ima skoro svaki dan,nekad se desi da ne ali isto tako tvrdo,muci se uvijek,jako stenje,crveni dok kaka a nekad i pocne plakat od muke,na kraju izbaci ko kamencic tvrdo i onda odmah odahne jadnik

FIGICA
11.04.2011., 22:12
moj ima skoro svaki dan,nekad se desi da ne ali isto tako tvrdo,muci se uvijek,jako stenje,crveni dok kaka a nekad i pocne plakat od muke,na kraju izbaci ko kamencic tvrdo i onda odmah odahne jadnik

A jeste probali Hippov čaj za probavu?
Nama je super,prije je imao stolicu jedanput i znao se naprezat,od kada pije taj čaj ni ne skužim da kaki,mekša je stolica i bude 2 puta na dan

OOOOOOO
11.04.2011., 22:13
A jeste probali Hippov čaj za probavu?
Nama je super,prije je imao stolicu jedanput i znao se naprezat,od kada pije taj čaj ni ne skužim da kaki,mekša je stolica i bude 2 puta na dan

nisam,samo onaj od komoraca od hippa pije.sta pise tocno na njemu?jel meksa stolica po njemu?

lianne
11.04.2011., 22:13
imala sam i ja probleme-no drugog tipa..evo topica da se ne ponavljam:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=155702&page=8

mozda pomogne..

uglavnom posto je razlika da li je ad ili cika(na ad-u su zacepi cesti problem)-tako treba i postupiti..mislim da je kod ad-a pozeljno davati sta vise tekucine(da razmeksa stolicu)i krenuti malo ranije sa dohranom8vlakna koja malo olaksaju praznjenje)..
moj i dan danas ima stolicu svaka 2-3 dana,ali tada se istovari da je to prestrasno..
nekad to obavi da ni ne skuzimo,a nekad ga cuju susjedi dok kaka..sav se zacrveni,uspuse od tiskanja..:rofl: :cerek:
negdje sam citala da im onda tiskanje olaksava polozaj "curice koja piski" i ja ga tako uzmem dok kaka i onda tiskamo :cerek:
valjda je njima svima to kakanje problematicno s vremena na vrijeme..ko i nama..
tu i tamo jos ima "plastelincek"(to je malo tvrda stolica te konzistencije plastelina,pa sam ju zato tako nazvala..nije nikad imao onu bas tvrdu tvrdu kao kod nas odraslih kada se desi),ali obicno je to pasteta..:D

nas su spasile te biogaia kapi..izgleda da zaista pomazu(stetit ne mogu) i puuuuuuno tekucine..mlijeko se tu ne racuna..bit je stalno im nutkati..vodica ili blagi caj..
sljive,marelice i ini inace poznati proizvodi za kakanje nam nikad nisu polucili neke kakave rezultate :zubo:

OOOOOOO
11.04.2011., 22:17
moj je na AD od pocetka..zna da na cici bebe imaju bolju i redovitiju stolicu.dam mu ja i caja od komoraca i vodice izmedju obroka.i bio gaiu od pocetka koristimo.nadam se da kad pocnemo sa sokicima,kasicama da ce ipak biti lakse

FIGICA
11.04.2011., 22:18
nisam,samo onaj od komoraca od hippa pije.sta pise tocno na njemu?jel meksa stolica po njemu?

Piše instant čaj od kamilica,anisa i komorača i ispod-čaj za probavu,ide od 2 mj
.I stolica mu je mekša po njemu.A pio je i samo komorač i samo kamilicu,ovaj je definitivno najbolji što se probave tiče

OOOOOOO
11.04.2011., 22:23
Piše instant čaj od kamilica,anisa i komorača i ispod-čaj za probavu,ide od 2 mj
.I stolica mu je mekša po njemu.A pio je i samo komorač i samo kamilicu,ovaj je definitivno najbolji što se probave tiče

probat cu mu uzet..to ti je dr rekao ili?

FIGICA
11.04.2011., 22:28
probat cu mu uzet..to ti je dr rekao ili?

u dm kupila.
ne nije mi dr.rekao nego kamilicu smo imali,i komorač a nijedan drugi se još ne smije pa uzela mu taj miješani

sara0103
12.04.2011., 07:48
sokic od sljive nije htjela ni okusiti. idem sad po taj hippov caj!

frupy
12.04.2011., 09:06
sokic od sljive nije htjela ni okusiti. idem sad po taj hippov caj!

Sara, znam da dojis pa ti je mozda bolje da ti konzumiras nesto sto ce ju otvoriti.
Kod nas provjereno pali: sok od marelice, kompot od suhih sljiva ili oni integralni digestive keksi.
Ja npr. toliko volim te kekse da nekad pretjeram i onda mali kaka 4-5 puta po danu i jos jednom po noci :facepalm:. Mjesec dana je mladji od tvoje bubamarice.:)

sara0103
12.04.2011., 09:10
Sara, znam da dojis pa ti je mozda bolje da ti konzumiras nesto sto ce ju otvoriti.
Kod nas provjereno pali: sok od marelice, kompot od suhih sljiva ili oni integralni digestive keksi.
Ja npr. toliko volim te kekse da nekad pretjeram i onda mali kaka 4-5 puta po danu i jos jednom po noci :facepalm:. Mjesec dana je mladji od tvoje bubamarice.:)

nikad cula za te kekse. ima ih u dm-u? kompot vec jedem, sok od marelice cu poceti a i kekse bih mljac :D

frupy
12.04.2011., 09:16
nikad cula za te kekse. ima ih u dm-u? kompot vec jedem, sok od marelice cu poceti a i kekse bih mljac :D

Imas ih u dm-u na policama sa zdravom hranom.:mig:
Postoji original varijanta, light i s cokoladom, ja najvise volim ove original.:s
Nisu bas jeftini, ali ja ih obozavam oduvijek, iako bas nisam fan keksa a i kakamo kao veliki.:rofl:
Evo ih:
http://www.dupin.hr/?content=list&kat_id=04&proiz_id=20

sara0103
12.04.2011., 09:26
Imas ih u dm-u na policama sa zdravom hranom.:mig:
Postoji original varijanta, light i s cokoladom, ja najvise volim ove original.:s
Nisu bas jeftini, ali ja ih obozavam oduvijek, iako bas nisam fan keksa a i kakamo kao veliki.:rofl:
Evo ih:
http://www.dupin.hr/?content=list&kat_id=04&proiz_id=20

super hvala :kiss:

frupy
12.04.2011., 09:27
super hvala :kiss:

Nema na cemu, nadam se da ce vam pomoci!:mig:

lioness
12.04.2011., 10:35
moja nije imala stolicu od subote ujutro, kombiniramo cicu i ad... koliko se tolerira nemat stolicu kad je kombinacija u pitanju?

frupy
12.04.2011., 13:10
moja nije imala stolicu od subote ujutro, kombiniramo cicu i ad... koliko se tolerira nemat stolicu kad je kombinacija u pitanju?

A jel ti vise na cici ili na ad?
Ako je vise na cici, mislim da nije bed.

lioness
12.04.2011., 13:30
A jel ti vise na cici ili na ad?
Ako je vise na cici, mislim da nije bed.

vise je na cici, stara 3 tjedna, sve vise i vise smanjujemo ad (prije par dana bilo 120, 90, jucer i prekjucer 60 ml u jednom danu)

frupy
12.04.2011., 13:37
vise je na cici, stara 3 tjedna, sve vise i vise smanjujemo ad (prije par dana bilo 120, 90, jucer i prekjucer 60 ml u jednom danu)

Ma mislim da je to ok.
Ti probaj piti taj sok od marelice i jesti kompot od suhih sljiva.:mig:
E, da i rooibos caj mog malog jako otvori (mislim, ja ga pijem, ne on:D).

lioness
12.04.2011., 13:59
Ma mislim da je to ok.
Ti probaj piti taj sok od marelice i jesti kompot od suhih sljiva.:mig:
E, da i rooibos caj mog malog jako otvori (mislim, ja ga pijem, ne on:D).

ok. jedem suhe marelice, al budem rekla dragom da kupi.

a rooibos caj pijem samo jednu salicu navecer ... budem njega pojacala, obzirom da nema kafeina

FIGICA
12.04.2011., 14:53
Super je Hippov čaj za probavu,maloprije mu idem promjenit pelenu a kad ono torta :D Lijepo mu omekša stolicu da se uopće ne treba naprezat,prije bi uvijek znala kada kaka,sada ni ne skužim

frupy
12.04.2011., 16:19
Ma ti hippovi instant cajevi u granulama su krcati secerima.
Ja da bebi dajem caj, radila bi neki u rinfuzi ili filter vrecicama.
Ne znam zasto davati npr. hipp komorac u granulama kad postoji babylove komorac u filter vrecicama dvije police dalje u dm-u.:ne zna:

FIGICA
12.04.2011., 18:15
Opet bi ga morala zasladit,bljutavog mi sigurno neće htjeti piti
I ne popije on toga puno

lioness
12.04.2011., 20:04
Ma ti hippovi instant cajevi u granulama su krcati secerima.
Ja da bebi dajem caj, radila bi neki u rinfuzi ili filter vrecicama.
Ne znam zasto davati npr. hipp komorac u granulama kad postoji babylove komorac u filter vrecicama dvije police dalje u dm-u.:ne zna:

to je valjda taj koji ja pijem, onaj za majcino mlijeko

frupy
12.04.2011., 20:12
to je valjda taj koji ja pijem, onaj za majcino mlijeko

Taj za mlijeko je u zutoj kutiji, a komorac u zelenoj. Uglavnom stoje jedan pored drugog na polici.
I fini su. Ja inace ne volim cajeve, ali su oba pomogla kad je bebo imao problema s aerokolikama i stolicom.
Ja sam ih pila, njemu nikad nisam dala nikakav caj.

OOOOOOO
12.04.2011., 22:09
kupila danas mu caj ali ne pise da ide od 2mj nego tek od 4mj.danas ga cijelo popodne,vecer muce jaki grcevi,bude ga iz sna,pocne odjednom plakat,izgleda da ni bio gaia ni sab simplex ne pomazu,nije kakao od jucer rano ujutro vjerojatno ga i to muci,dala mu jedno 30ml cajica tog negdje oko 18h ali nista jos od kakanja

FIGICA
13.04.2011., 10:59
Ma kako, na mojem 100%piše da ide od 2 mj :confused: a valjda su to sada po novom promjenili :ne zna:

Jadan maleni :( nadam se da mu je danas bolje!

sara0103
13.04.2011., 11:24
Ma kako, na mojem 100%piše da ide od 2 mj :confused: a valjda su to sada po novom promjenili :ne zna:

vidjela sam ja taj i pise od 2 mjeseca. ooooo ti si uzela onaj drugi koji ide od 4

OOOOOOO
13.04.2011., 11:28

ne znam koji ali pise od 4 nadalje,pital bas tetu kaze ima samo jedan taj od hippa za probavu.ja mu ga svejedno dala valjda nece skodit mu:(ali ne pomaze nis,od prekjucer ujutro nije kakao,tako prdi,ne moze ni spavat vise od 10min u komadu,trza se stalno,baca po kreveticu,muci ga jako.na kraju cu morat zvat i dr da vidim sta da mu dam da ga otvori

FIGICA
13.04.2011., 11:34
ne znam koji ali pise od 4 nadalje,pital bas tetu kaze ima samo jedan taj od hippa za probavu.ja mu ga svejedno dala valjda nece skodit mu:(ali ne pomaze nis,od prekjucer ujutro nije kakao,tako prdi,ne moze ni spavat vise od 10min u komadu,trza se stalno,baca po kreveticu,muci ga jako.na kraju cu morat zvat i dr da vidim sta da mu dam da ga otvori

Inače se kod beba koje dugo nisu kakale daje čaj od kamilice sa puno šećera,to ih otvori

OOOOOOO
13.04.2011., 11:44
a nisam pametna vise sta,bila sam i to probala al nista...probat cu dr zvat ako ga dobijem jel njega na tel dobit je ko na lutriji glavni zgoditak dobit:p a rekao mi je dr kad smo poceli aptamil koristiti da je moguce da po njemu nece danima imat stolicu ali desilo se najvise do dva dana ali sad tri i vidim bas da ga muci,stenje,rita se,ne moze spavat

marinella
13.04.2011., 13:42
malac nije kakio od nedjelje,i tad jedva jer je jeo kašicu od banane,jabuke i proso al očito banan mu smeta.juče davala proso i kašice od kruške oko 80 ml ,mislila danas veliku kašicu od kruške mu sad ponudit od 190 ml i proso kasnije prije spavanja.valjda će ga to otvorit?

lianne
13.04.2011., 14:08
nama nista nije pomagalo..kako bi kad bi se sam odlucio za to..
ja sam ga sopala svime sta otvara..cajevima,sljivama,jabukama,kruskama,nekim kapima za grceve,marelicama,vlaknastim zitaricama..sebe sam naljevala sokom od marelice,kompotom,sljivama,ananasom..
ma nema sta nije bilo na repertuaru..:zubo:
dok se samo nije izreguliralo-nije bilo pomaka..
jedino sto vjerujem da nam je donekle pomoglo su ove probioticke kapi,ali mozda se izreguliralo i samo od sebe :ne zna:

BoniZG
13.04.2011., 14:10
boze a moji kakaju svi u prisjeku 4 puta dnevno...f2 i do 7 puta....:rolleyes:

lianne
13.04.2011., 14:11
boze a moji kakaju svi u prisjeku 4 puta dnevno...f2 i do 7 puta....:rolleyes:
koliko su stari?

BoniZG
13.04.2011., 14:12
koliko su stari?

8 mj

lianne
13.04.2011., 14:21
8 mj

i jos tako puno kakaju?onda tebi nije lako..
moj je galebario do cca 5 mj..a onda je pocela transformacija probave..od zacepa od 10 dana preko jednom tjedno,do sad kad kaka svaka 2-3 dana..
no ne smeta mu,pa se nija ne sekiram..
a kakva im je stolica..onako pastetasta ili?

BoniZG
13.04.2011., 14:29
i jos tako puno kakaju?onda tebi nije lako..
moj je galebario do cca 5 mj..a onda je pocela transformacija probave..od zacepa od 10 dana preko jednom tjedno,do sad kad kaka svaka 2-3 dana..
no ne smeta mu,pa se nija ne sekiram..
a kakva im je stolica..onako pastetasta ili?

ma normalna najnormalnija...i pastasta i tvrda i nekada kakaju ko kozice...proljev nemaju....pa kakaju non stop...covjek izuadje sa njima 2 sata van i vrati se doma usran do zuba

lianne
13.04.2011., 14:39
ma normalna najnormalnija...i pastasta i tvrda i nekada kakaju ko kozice...proljev nemaju....pa kakaju non stop...covjek izuadje sa njima 2 sata van i vrati se doma usran do zuba

hehe..slatkisi mali :cerek:
a to ti je samo dokaz da je svaki bebac individua..jedino sta ti ne bi bila u kozi radi ekonomije,jer se namjenjas tih pelenica..ali kamo srece da ih mozemo mijenjat :cerek:

marinella
13.04.2011., 14:47
jučašnja kruška i proso učinili svoje! :D

OOOOOOO
13.04.2011., 22:36
moj danas popodne konano se pokakao i to mali brabonjak tvrd ko kamen,namucio se jadnik..a inace je znao ako mu dam malo toplije mlijeko odmah kakat dok jede

Ines Zgb
14.04.2011., 10:16
pitanje: koliko kamilice sa koliko secera za kakicu?

frupy
14.04.2011., 10:37
sara, jeste se pokakali?:D

Ines Zgb
27.04.2011., 20:15
jel netko zna kak omeksati stolicu??

jos malo pa ce 5 mj,do sad smo bili pola mm pola ad,sad je vise na ad.
unazad tjedan dana ima jaaako tvrdu stolicu,maltene kamenje kaka,i to uz viku i plac :(. jos nismo poceli s dohranom. dajem joj i onaj Hippov caj za probavu al vise ne djeluje.

ne znam kak da joj pomognem :(

sofijica
27.04.2011., 20:48

unazad tjedan dana ima jaaako tvrdu stolicu,maltene kamenje kaka,i to uz viku i plac :(. jos nismo poceli s dohranom. dajem joj i onaj Hippov caj za probavu al vise ne djeluje.

Nama je pomagalo skuhati jabuku u malo vode i tu vodu od kuhanja tj. sok ohladiti i popiti..

OOOOOOO
28.04.2011., 13:53

ista stvar je kod nas,samo sta je moj od pocetka na AD..place,stenje,crveni dok kaka,uzas jadnicak,nis ne pomaze

BoniZG
28.04.2011., 13:57

promjeni ad

Ines Zgb
29.04.2011., 08:33
promjeni ad

mislis na broj ili skroz proizvodjaca?

do sad smo bili na Nanu Sensitivu,sad smo kupili Nan 1. nan nam je pedica preporucila.

sara0103
29.04.2011., 09:48
sara, jeste se pokakali?:D

tek sad vidim tvoje pitanje :D
itekako smo se pokakale nakon sto sam popila litru marelice i pojela sve keksice :zubo:
ali i dalje nas zeza ta stolica..

FIGICA
29.04.2011., 10:27

do sad smo bili na Nanu Sensitivu,sad smo kupili Nan 1. nan nam je pedica preporucila.

Nama je Nan super,unutra već ima onih probiotika za zdravi rad crijeva
Isto sam mu prvo davala sensitiv a onda prešla na običan,ukusniji je
Sensitiv je meni smrdio po ribi

Bamby
29.04.2011., 10:58
Moj malac je znao ne kakati po tjedan dana, nako sto smo otkrili kasicu od sljive nema nikakvih problema. Jucer se triput uneredio s time da je pred spavanje skroz napunio pelenu da su me oci pekle od miomirisa :eek:

OOOOOOO
29.04.2011., 11:43
dobro je kad se bebu vec nadohranjuje pa joj mozes nesto dati da ju otvori ali sta je kod manjih beba koje su jos samo na mlijeku(moj na AD)?

paula.
29.04.2011., 11:46
Moja se jućer pokakala nakon "samo" 3 dana, inače nam je prosjek malo veći, recimo 6-7 dana, kako kada...ali je bilo puno tvrđe nego inače, kao da joj se kakica nešto promijenila...još i dalje smo samo na cici...

sara0103
29.04.2011., 11:47
Moj malac je znao ne kakati po tjedan dana, nako sto smo otkrili kasicu od sljive nema nikakvih problema. Jucer se triput uneredio s time da je pred spavanje skroz napunio pelenu da su me oci pekle od miomirisa :eek:

s koliko se pocinje davat sljiva?

FIGICA
29.04.2011., 11:48

piše na kašici od 4 mj

OOOOOOO
29.04.2011., 11:53
piše na kašici od 4 mj

a po onoj tablici sta dr da pisu opcenito kasice od 5-6mj:ne zna:mislim da je ipak sa 4 jos malo prerano

sara0103
29.04.2011., 11:54
piše na kašici od 4 mj
na tim kasicama pise sve i svasta a na tablicama drugo :ne zna: nije mi jasno

FIGICA
29.04.2011., 11:55
a po onoj tablici sta dr da pisu opcenito kasice od 5-6mj:ne zna:mislim da je ipak sa 4 jos malo prerano

A dobro,ako je jak zatvor dat mu malo sokića ili kašice od šljive,ne stalno,samo kada je frka :mig:

Bamby
29.04.2011., 11:56

Je, malo je rano, najbolje je mozda poceti sa 5... ja sam pocela sa 4 i pol ali jabuke i kruske i mrkvu, sljivu sam dala sa 5 i rizine. Sad mu idem prvi puta dati breskvu/marakuja kasicu. Naime, iznapadali me neki sto sam tako rano dala, mada sam dala samo par zlicica dnevno da se navikne na okus, nikakav cijeli obrok...

OOOOOOO
29.04.2011., 11:58
na tim kasicama pise sve i svasta a na tablicama drugo :ne zna: nije mi jasno

pa to i ja bas kazem...meni dr rekao da se drzim te tablice:ne zna:
A dobro,ako je jak zatvor dat mu malo sokića ili kašice od šljive,ne stalno,samo kada je frka :mig:

ma ok je,kuzim ali sta ja znam da mu ne naskodi:ne zna:

Bamby
29.04.2011., 11:58
dobro je kad se bebu vec nadohranjuje pa joj mozes nesto dati da ju otvori ali sta je kod manjih beba koje su jos samo na mlijeku(moj na AD)?

Glicerinski cepic? Za AD ti nisam ziher jer sam ja dojila, ono sto mi je ped rekao da dok ne cujem urlike kakve u zivotu nisam cula i ako nema tvrdi trbuh da nema razloga panici, al za AD ipak provjeri...

FIGICA
29.04.2011., 12:00
A čepići idu tek od 2 godine

OOOOOOO
29.04.2011., 12:03
Glicerinski cepic? Za AD ti nisam ziher jer sam ja dojila, ono sto mi je ped rekao da dok ne cujem urlike kakve u zivotu nisam cula i ako nema tvrdi trbuh da nema razloga panici, al za AD ipak provjeri...

ma moj se jadnicak tako zna mucit,plakat,crvenit dok kaka i kad ga to muci...prducka,tako smrdit zna da svaki put mislim da se konacno pokakao,idem ga presvuci kad ono nista.evo i sad od prekjucer nije kakao i muci ga,stalno se grci,podriguje tocno probavni problemi

Bamby
29.04.2011., 12:08
ma moj se jadnicak tako zna mucit,plakat,crvenit dok kaka i kad ga to muci...prducka,tako smrdit zna da svaki put mislim da se konacno pokakao,idem ga presvuci kad ono nista.evo i sad od prekjucer nije kakao i muci ga,stalno se grci,podriguje tocno probavni problemi

Nama ti je jako pomogla BioGaia (probiotik), nedostatak je sto kosta 80kn a potrosis je prebrzo. Sab simplex nije djelovao. Neznam da li postoji neki homeopatski lijek... za zubice imam i pomaze.

Edit: evo ima http://www.homeopatija.com/proizvodi.php?proizvod=40

Ines Zgb
29.04.2011., 12:56
Nama je Nan super,unutra već ima onih probiotika za zdravi rad crijeva
Isto sam mu prvo davala sensitiv a onda prešla na običan,ukusniji je
Sensitiv je meni smrdio po ribi

e,jesi ti polako promjenila ili si ga jednostavno pocela hraniti sa jedinicom?

OOOOOOO
29.04.2011., 13:13
Nama ti je jako pomogla BioGaia (probiotik), nedostatak je sto kosta 80kn a potrosis je prebrzo. Sab simplex nije djelovao. Neznam da li postoji neki homeopatski lijek... za zubice imam i pomaze.

Edit: evo ima http://www.homeopatija.com/proizvodi.php?proizvod=40
koristimo bio gaiu od rođenja i sab simplex i cajice ali ne pomaze nista

mybabyborn
29.04.2011., 13:15

kad vidis da bi kakao, primi ga onako kako bi curicu drzala dok piski.
ledjima o tvoja prsa, tvoja ruka ispod njegovih koljena i njegova koljena visoko, kao da ti cuci u rukama. da mu pomognes kod tiskanja.
mom uvijek pomogne.:)

BoniZG
29.04.2011., 13:38

proizvodjaca

BoniZG
29.04.2011., 13:40

ne prije 6 mj.

FIGICA
29.04.2011., 16:13
e,jesi ti polako promjenila ili si ga jednostavno pocela hraniti sa jedinicom?

Njemu su u rodilištu a bio je tamo 8 dana davali Nan 1,kada sam došla doma dala sam mu Nan sensitiv jel sam taj imala doma (kupila još prije) i kada je pojeo tu kutiju nastavila sa Nan 1,patronažna rekla da mogu tako...

OOOOOOO
29.04.2011., 18:02
kad vidis da bi kakao, primi ga onako kako bi curicu drzala dok piski.
ledjima o tvoja prsa, tvoja ruka ispod njegovih koljena i njegova koljena visoko, kao da ti cuci u rukama. da mu pomognes kod tiskanja.
mom uvijek pomogne.:)
ma svakako mu pokusam pomoc,kad vidim da se napinje brzo ti ga idem skinut i onako mu dignem nogice gore kao da radim vjezbe sa kukicima ali kad ne ide ne ide..:ne zna: samo jednom nam je to upalilo i pokako se na podmetac..evo jos nije kakao,prosao i dansnji dan..a prdi jadnik to je strasno,ne moze ni mirno spavat,muci ga,rita se stalno....

Njemu su u rodilištu a bio je tamo 8 dana davali Nan 1,kada sam došla doma dala sam mu Nan sensitiv jel sam taj imala doma (kupila još prije) i kada je pojeo tu kutiju nastavila sa Nan 1,patronažna rekla da mogu tako...

sta kad si ti bila su koristili nan?kad sa ja bila 2tj ranije su bebimil,i kad mi je frendica rodila mjesec dana za mene isto su bebimil i meni rekli da s njim nastavim doma

FIGICA
29.04.2011., 18:05
A moj ti je bio na odjelu neonatologije zbog te infekcije pa je primao terapiju i cijelo vrijeme tamo bio,tamo su svim bebama davali Nan,nekima običan,nekima Pre

manuela.st
06.05.2011., 12:15
mala mi ima šest mjeseci, počeli smo prije misec ipo s dohranom, stolica je uvik bila uredna. prošli tjedan joj je oslabio imunitet od cjepiva i pokupila je virozicu (zubići rastu, pa trpa sve u usta). fibra je prošla, ali još uvik ima mekšu stolicu, nekad proljev. pedica mi je rekla da je proljev ok ukoliko nema fibre, gubitka apetita ili osipa po guzi. zanima me što bih joj mogla davat da je malo zatvori osim mrkve, rižolina i banane, te bih li se trebala brinuti zbog te mekše stolice (žute do smedje boje...)

just z
31.05.2011., 17:15
moj je malac danas imao zelenu stolicu:(
jel ima to veze s progutanim zrakom? čini mi se da sam to jednom negdi pročitala...:misli:
a obrok prije te stolice ga nisam uspila podrignit..

OOOOOOO
31.05.2011., 17:16
jel ima to veze s progutanim zrakom? čini mi se da sam to jednom negdi pročitala...:misli:

mom se isto to desi..a svasta pise da su to stolice gladi,grcici...ko ce znat:ne zna:

just z
31.05.2011., 17:19
mom se isto to desi..a svasta pise da su to stolice gladi,grcici...ko ce znat:ne zna:

ma moj sigurno nije gladan, jer piša pelene ko veliki. i danas cili dan nacicava. ma pitat ću preksutra pedijatricu

OOOOOOO
31.05.2011., 20:31
ma moj sigurno nije gladan, jer piša pelene ko veliki. i danas cili dan nacicava. ma pitat ću preksutra pedijatricu

ma naravno da nije,kao ni moj,ali tako pisu bezveze...mi sutra demo gastroenteorologu pa cu bas pitat sta bi to bilo

extreme
31.05.2011., 21:19

stolica zna pozeleniti ako je dugo u crijevima, pa oksidira

just z
31.05.2011., 23:13
ma naravno da nije,kao ni moj,ali tako pisu bezveze...mi sutra demo gastroenteorologu pa cu bas pitat sta bi to bilo

ajde pa nam javi:mig:

stolica zna pozeleniti ako je dugo u crijevima, pa oksidira

moguće..on se meni pokakio kad sam mu radila vježbe za kukove.stalno to radi u zadnje vrime:D

bettyboop333
01.06.2011., 07:33

moja bebačica je imala zelenu kakicu uvik kad bi joj zubi nicali, sad neznam....al baš kad zubići počnu ...mi imamo zelenu pelenu..:D
nemam pojma jel povezano, al to sam primjetila....:ne zna:

monatina
01.06.2011., 08:06

moguće..on se meni pokakio kad sam mu radila vježbe za kukove.stalno to radi u zadnje vrime:D

zna ti se desit da je zelena kad je dugo u crijevima ili ako pije kakve antibiotike a najcesce bude zelena ako mu cistis nosic pa mu ubrizgas malo vise ili vise puta tekucine u nosic
al ako puno smrdi ta zelena stolica to je znak da dijete nesto boli da ima neku upalicu ili da je kakica dugo u crijevima(2 dana) cak i vise

Meri.Spalato
01.06.2011., 22:40
Mali ima 9.5 mjeseci. Prije 10 dana sam naglo prestala dojit i uvela AD.
Kakica mu je sad sivkaste boje (mrvičasta) i kaka jako cesto zadnjih 7 dana i do 7 puta dnevno. Ima li to veze sa AD-om? Ili i sa više krute hrane? Rekla pedijatrica samo 2 mliječna obroka ( a meni to djeluje malo :? )
Brine me to jer ima i žareći pelenski osip.Pedijatrica dala kremu Imazol, al ne pomaže puno.

Šta mi vi možete reć iz vlastitog iskustva?

OOOOOOO
01.06.2011., 22:44

evo bili ko dr.nista posebno nismo saznali..AD mu stvara probleme sa stolicom,to smo i prije znali.zelena stolica zna biti znak kad dugo kakica stoji u crijevima,a kao postoji sirup portalac koji je dobar za reguliranje i izazivanje stolice ali mi ne preporucuje kaze jel izaziva grceve a iovako ih ima,kako krecemo sa dohranom da nek mu dam zelenjave ,mrkve kuhane da to otvara i regulira stolicu

samosvoja
22.06.2011., 18:06
zna ti se desit da je zelena kad je dugo u crijevima ili ako pije kakve antibiotike a najcesce bude zelena ako mu cistis nosic pa mu ubrizgas malo vise ili vise puta tekucine u nosic
al ako puno smrdi ta zelena stolica to je znak da dijete nesto boli da ima neku upalicu ili da je kakica dugo u crijevima(2 dana) cak i vise

Moj bebač ima 3 mjeseca i pije bebimil...jedno vrijeme je imao problema sa stolicom, grčeve, zelenkastu stolicu pa je onda jedno vrijeme bilo sve ok. Zadnjih 6-7dana nema stolicu svaki dan, obično svaki drugi, ima grčeve, stolica mu bude zelena, smrdljiva. Inače je veseo, ali prošlu noć je imao temperaturu 37.5, danas više nema temperaturu, ali ima grčeve i prducka. Maloprije je imao stolicu zelenu, tvrdu i smrdljivu. Zanima me je li istina to za upalu...ovi praznici me zezaju pa čekam prekosutra da ga vodimo pedici.

OOOOOOO
22.06.2011., 18:10
moj zadnje vrijeme stalno ima jako tvrdu,zelenu i neredovitu,reko mi pedijatar da je to normalno:ne zna:

samosvoja
22.06.2011., 18:15
Nije ni mene brinulo do danas....brine me ta povišena temperatura od prošle noći i danas jako plače kad ga uhvate grčevi.

Lalea
22.06.2011., 21:14
šta bi moglo pomoći djetetu od 1,5 godine kod zatvora i problema s probavom? do prije tjedan i pol nije bilo nikakvih problema sa stolicom i onda odjednom užasne muke da se pokaki, ko da joj se stvorio čep na izlazu, i kakenje skoro pa svaki 3. dan... u vremenu kad kao počne kakiti ništa ne izađe, trbuh osjetim da je napet, a čini mi se da su sad počeli i grčevi. probali smo sa suhim šljivama, kašicom od šljiva, razno razni jogurti, zašećerena kamilica, a trenutno koristimo od enciana sirup ortisan kids i ne vidim neku razliku... jede raznoliko, dosta povrća, pije puno tekućine i to prvenstveno vodu i nije mi jasno što je moglo dovesti do ovoga...

lianne
23.06.2011., 08:58
šta bi moglo pomoći djetetu od 1,5 godine kod zatvora i problema s probavom? do prije tjedan i pol nije bilo nikakvih problema sa stolicom i onda odjednom užasne muke da se pokaki, ko da joj se stvorio čep na izlazu, i kakenje skoro pa svaki 3. dan... u vremenu kad kao počne kakiti ništa ne izađe, trbuh osjetim da je napet, a čini mi se da su sad počeli i grčevi. probali smo sa suhim šljivama, kašicom od šljiva, razno razni jogurti, zašećerena kamilica, a trenutno koristimo od enciana sirup ortisan kids i ne vidim neku razliku... jede raznoliko, dosta povrća, pije puno tekućine i to prvenstveno vodu i nije mi jasno što je moglo dovesti do ovoga...

ako zaista drugacije ne ide probajte sa portalakom..
da li pije manje tekucine sada kada su vrucine?jer i kod dehidracije dolazi do koncentriranja stolice zbog resorpcije vode?

Lalea
23.06.2011., 12:28
ako zaista drugacije ne ide probajte sa portalakom..
da li pije manje tekucine sada kada su vrucine?jer i kod dehidracije dolazi do koncentriranja stolice zbog resorpcije vode?

jel njega smiju mala djeca?
ne, čak mislim da pije i više, bar 5-6 puta a možda i više punimo njenu bočicu od 280 ml s vodom... danas sam joj opet dala i zašećerenu kamilicu pa da vidimo

Jaranka
23.06.2011., 14:00
...malac mi ima 3.tj... Vec 2. dana muku moci sa napinjanjem...ocito ima zatvor..vec 2. dana bez stolice...pije Aptamil confort..ima probioticke kapi...i sab simplex hipp caj od komoraca...i luda sam više..tako mali a tako se muci :)) Jucer je s mukom izbacio neki brabonjak od klikera..i to jedva..a poslje se pravo zaštopalo nikako nece van..cak i kad prdne pocne se derat..valjda mu je i to prenaporno... Ne znam jer mu uopce smijem dati kamilicu kad je tako mali.?!

lunica26
23.06.2011., 14:38
...malac mi ima 3.tj... Vec 2. dana muku moci sa napinjanjem...ocito ima zatvor..vec 2. dana bez stolice...pije Aptamil confort..ima probioticke kapi...i sab simplex hipp caj od komoraca...i luda sam više..tako mali a tako se muci :)) Jucer je s mukom izbacio neki brabonjak od klikera..i to jedva..a poslje se pravo zaštopalo nikako nece van..cak i kad prdne pocne se derat..valjda mu je i to prenaporno... Ne znam jer mu uopce smijem dati kamilicu kad je tako mali.?!

To je jaako mala bebica i ima nezrelu probavu.

Mislim da vam ne treba i Sab simplex i probiotičke kapi:ne zna:
Mi smo isto koristili Aptamil Comfort nakon što nije prihvaćala Bebimil,i suuper je imala stolicu.

Masiraj mu trbušćić,podigni visoko nogice...doći će to na svoje.

Nedavno sam pročitala da se komorač daje potiv poljeva..ne znam...možda mu ni taj čajek ne treba.

OOOOOOO
23.06.2011., 18:06
nama rekla gastroenteorolog da je portalak ok za stolicu ali da mi ga ne preporuca jel izaziva grceve a mi ih ovako vec imamo i muku mucimo

Ereshkigal
27.06.2011., 11:16
Vidim da se ovdje dosta pisalo o zelenoj stolici pa evo i nas u tom problemu. U zadnjih par dana stolica moje bebe je žuta, ali sa primjesama zelene (gladna nije sigurno), muči se dosta kakat i puno prdi...obično kada tako prdi i plače ili kenjka...uzimamo biogaiu, ali mi je tako žao gledat ju kako se muči.

aniano
27.06.2011., 13:29
ako dojis, jesi li mozda ti pojela nesto sto njoj ne pase?

Ereshkigal
27.06.2011., 15:40
Dojim. Mislim da ima neke veze jer i ja u zadnjih par dana patim od zatvora.:( Samo mi nije jasno što bi to moglo uzrokovati. Čokolada možda? (puno sam je pojela u zadnjih par dana) - drugo mi zbilja ne izgleda problematično. :ne zna:

hopeless_ri
27.06.2011., 16:01
Moguće da je čokolada, frendica koja je dojila ju je jako izbjegavala jer je maloj obavezno slijedio zatvor. Probaj bez par dana, pa vidi.

Mi imamo 2 mjeseca i već mjeseca dana muku mučimo sa stolicom. S tim da je zadnja 3 tjedna gadno. Samo dojimo. Prvo je kakao više puta dnevno, pa jednom dnevno, pa svaki treći dan i onda odjednom 7 dana nema kakice. Pedica, naravno, rekla da je to normalno za dojenu bebu, ali smo mu bili dali čepić. Pokakao je, ali ne puno, kremasto i zeleno (dugo je bilo u crijevima). I onda opet nema kakanja 8 dana. I jučer se, na deveti dan, sam pokakao (čekala sam deseti za čepić, po savjetu pedijatrice).
U međuvremenu sam mu prestala davati sve kapi. Iako ima jake grčeve. Makla sam BioGaiu i Mylicon. Primjetila sam da ima grčeve i dalje, ali da sada više nisu kroz cijeli dan i noć bez stajanja. Ima ih nekoliko puta na dan, ali odradi i nastavi dalje. A nadam se i da mu se stolica izregulira.
Osim toga, prije par dana sam počela jesti normalno, ne više samo lešade i kompote. Ionako je na tome patio od zatvora.

I sada čekam famozna 3 mjeseca da se probava bolje razvije :ne zna:

OOOOOOO
27.06.2011., 16:16
Vidim da se ovdje dosta pisalo o zelenoj stolici pa evo i nas u tom problemu. U zadnjih par dana stolica moje bebe je žuta, ali sa primjesama zelene (gladna nije sigurno), muči se dosta kakat i puno prdi...obično kada tako prdi i plače ili kenjka...uzimamo biogaiu, ali mi je tako žao gledat ju kako se muči.

ja to vec punih 5mj slusam,jadnik stalno mi ga muci

hopeless_ri
27.06.2011., 16:19
I moga zadnjih mjesec dana. Kako se napinje, ponekad imam osjećaj da će mi samo eksplodirati

aniano
27.06.2011., 16:32
nas je malac prva dva mjeseca imao problema sa probavom, ali ne da bi plakao, nego bi se napinjao, trudio, pritiskao, i uz to uzdisao. ali kako je rekla nasa babica, to jos nije neki bed i ona ne bi nista davala, pa smo pricekali i samo je proslo. sad je decko 3 mjeseca star i sve super! a ja sam nakon obje trudnoce dok sam dojila jela sve sto mi se jelo, i jedino sam skuzila da mojoj maloj svojevremeno nije pasala janjetina... neki kazu vodite dnevnik sto jedete i jel bebi smeta, bolje nego pausalno jest samo kruh i pit vodu.

Ereshkigal
28.06.2011., 09:40
Moguće da je čokolada, frendica koja je dojila ju je jako izbjegavala jer je maloj obavezno slijedio zatvor. Probaj bez par dana, pa vidi.Mi imamo 2 mjeseca i već mjeseca dana muku mučimo sa stolicom. S tim da je zadnja 3 tjedna gadno. Samo dojimo. Prvo je kakao više puta dnevno, pa jednom dnevno, pa svaki treći dan i onda odjednom 7 dana nema kakice. Pedica, naravno, rekla da je to normalno za dojenu bebu, ali smo mu bili dali čepić. Pokakao je, ali ne puno, kremasto i zeleno (dugo je bilo u crijevima). I onda opet nema kakanja 8 dana. I jučer se, na deveti dan, sam pokakao (čekala sam deseti za čepić, po savjetu pedijatrice).
U međuvremenu sam mu prestala davati sve kapi. Iako ima jake grčeve. Makla sam BioGaiu i Mylicon. Primjetila sam da ima grčeve i dalje, ali da sada više nisu kroz cijeli dan i noć bez stajanja. Ima ih nekoliko puta na dan, ali odradi i nastavi dalje. A nadam se i da mu se stolica izregulira.
Osim toga, prije par dana sam počela jesti normalno, ne više samo lešade i kompote. Ionako je na tome patio od zatvora.

I sada čekam famozna 3 mjeseca da se probava bolje razvije :ne zna:

A ništa, onda moram probat živjet bez čokolade!:(ja sam lešade jela samo prvih 15-ak dana, nisam više mogla ni primirisati juhi. Ali i sada pazim šta jedem, a čokolade se nisam ni sjetila (možda zato jer nisam htjela pomislit da ju trebam izbacit:D)

ja to vec punih 5mj slusam,jadnik stalno mi ga muci

Sad tek vidim kako ti mora biti strašno. Mi smo imali probleme sa grčevima (od biogaie nam je bolje), ali ovo sa kakanjem me uništilo, baš mi ju je žao kako se jadnica muči.:(

frupy
28.06.2011., 09:59
Cure, vi koje dojite a bebaci vam pate od zatvora: pijte sok od marelice (npr. pago), skuhajte si kompot od suhih sljiva ili jedite digestive integralne kekse - nakon toga ce se sigurno posteno "istovariti".:D

lala_dream
28.06.2011., 14:56
Cure, jel zna koja zašto bebi stolica može biti zelenkasta i sluzava?
Ok, zelenkasta mu je često, ali sluz :ne zna:
Malo je prehlađen, jel može biti da mu se sekret iz nosića slijeva u želudac :confused:
Inače ima skoro 3mj i samo cica.
Unaprijed hvala na pomoći :)

paula.
28.06.2011., 16:09
Cure, vi koje dojite a bebaci vam pate od zatvora: pijte sok od marelice (npr. pago), skuhajte si kompot od suhih sljiva ili jedite digestive integralne kekse - nakon toga ce se sigurno posteno "istovariti".:D

Bila sam u toj situaciji kad sam samo dojila bebu, a nije mi kakala po 7 dana...:eek:

Sve ovo navedeno sam probala jesti svakodnevno i nije pomagalo...:ne zna:

Tek s dohranom je počela češće kakati...premda nakon marelice i šljive ništa, nego nam je tek uvođenje banane osiguralo svakodnevno kakanje...:s

OOOOOOO
28.06.2011., 16:16
meni je mali sa uvođenjem dohrane poceo redovitije kakat,mogu reci skoro svaki dan,ali i dalje jako tvrdo,cak zna i plakat i stenjat jako

lianne
28.06.2011., 17:12
i mi smo bili na ovoj temio prije 5 mj..a sada-sada bi mi trebala tema kako smanjiti kakanje :zubo:
sad malisa papa vecinu hrane i kaka ko vidra..2-3 puta na dan pelena je dupkom puna..
a nekad davno rekord nam je 10 dana nekakanja..
i govorio nam pedijatar-doci ce to sve na svoje..i doslo je..

sa dohranom i pojacanom motorikom pocnu i kakati vise :) :mig:

hopeless_ri
28.06.2011., 17:23

Probala sve navedeno (i dalje to radim), ali mali ne kaka :( Neki dan se pokakao nakon 9 dana. Taman sam mislila dati čepić na deseti.

BOBADEA
01.07.2011., 10:41
moj mali ima proljev i krv u stolici,bez ikakvih ostalih tegoba.ima 5 mjeseci i svako malo je bolestan.do sad smo vec par puta sumnjali da ima problema sa crijevima al smo isli na uvz i pokazalo se da je sve u redu.sad me opet strah da nije nesto sa crijevima.jel imao tko slicni slucaj.bio je vec na dvije operacije bruha u preponama i sad me strah ponovnog.

BOBADEA
01.07.2011., 12:05
Probala sve navedeno (i dalje to radim), ali mali ne kaka :( Neki dan se pokakao nakon 9 dana. Taman sam mislila dati čepić na deseti.

moj mali nije uopce kakao 15 dana pa kad smo dosli kod doktorice rekla je da je to normalnokod djece koja doje.poceo je normalno kakat tek sa 2 mjeseca:mig:

lizianthus
01.07.2011., 12:14
beba 5 mj, dojena, do sad stolica 1-2 x dnevno bez mirisa, zadnjih 6 dana 3-4 stolice vodenije neizdrživog smrada. :ne zna: pedica tvrdi preko telefona :rolleyes:, sve je ok. vaše mišljenje?

lianne
01.07.2011., 13:29
beba 5 mj, dojena, do sad stolica 1-2 x dnevno bez mirisa, zadnjih 6 dana 3-4 stolice vodenije neizdrživog smrada. :ne zna: pedica tvrdi preko telefona :rolleyes:, sve je ok. vaše mišljenje?

isto..kod nas se to znalo desavati..samo prode bez ikakve intervencije..
vjerovatno se probava razvija :)

jednom se sjecam da sam i ja dobila drisku od nekog vocnog jogurta..mali je imao identicnu stolicu-vodenu i smrdljivu..kad je meni proslo,proslo je i njemu..:)
ne brini..
jedino ako potraje ili se pogorsa ili vidis krv..onda bi trebalo vidjeti sta je :)

lianne
01.07.2011., 13:34
moj mali ima proljev i krv u stolici,bez ikakvih ostalih tegoba.ima 5 mjeseci i svako malo je bolestan.do sad smo vec par puta sumnjali da ima problema sa crijevima al smo isli na uvz i pokazalo se da je sve u redu.sad me opet strah da nije nesto sa crijevima.jel imao tko slicni slucaj.bio je vec na dvije operacije bruha u preponama i sad me strah ponovnog.

a prije koliko je radena operacija?da li je krv onako svjeza svijetla ili tamna?jeli usadena u stolicu ili obavija stolicu?kakva je sama stolica-meka ili tvrda?
sta inace bebac papa..doji ili je na AD-u?

lizianthus
02.07.2011., 07:16
isto..kod nas se to znalo desavati..samo prode bez ikakve intervencije..
vjerovatno se probava razvija :)

jednom se sjecam da sam i ja dobila drisku od nekog vocnog jogurta..mali je imao identicnu stolicu-vodenu i smrdljivu..kad je meni proslo,proslo je i njemu..:)
ne brini..
jedino ako potraje ili se pogorsa ili vidis krv..onda bi trebalo vidjeti sta je :)

istina, nisam ni ja s probavom zadnjih dana baš naj naj...hvala :mig:

TroYa
02.07.2011., 16:04

Moj mali ima sad 7mj, sa 2.5 mjeseca našli sluz u stolici i u toj sluzi tragove krvi. Analiza stolice pokazala adenovirus. To je trajalo slijedećih 2.5 mjeseca, jedva smo se toga riješili.Krv se pojavljivala svaka 3-4 dana u jednoj stolici, a ta je uvijek imala sluz i jako jako jako je smrdila. Dnevno je znao imati stolicu i po 5-6 puta, bio je isključivo dojen. Bili i na zaraznoj kod infektologa i kod gastroenterologa, al eto, tome nema lijeka - virus je. Svi su nam rekli da ako beba dobiva normalno na težini i krvarenja nisu obilna- sve je ok. Kako je prošao virus, prošla i krv i sad je sve ok. Jedino sam ispalila na živce svaki put kad sam vidla te tragove krvi, to je baš onak teško za izdržat. Moja preporuka ti je dati obavezno stolicu na analizu.

WandaTheFamous
24.07.2011., 13:47
Djete je 3 god.

I zadnjih par mjeseci imamo problema sa stolicom.
Probali smo svemoguće voće-povrće koje otvara, na šljive se već i meni riga ne samo maloj.
A stolica se ne popravlja.
I dalje je tvrda, mrvičasta, grudasta.
Počelo je sve sa prelaskom na korištenje wc-a.
Ona se počela suzdržavat, trpit, i to je završilo čepićem.

Kako nisam htjela da ide kakat samo sa čepićem, uzela sam joj Portalak.
I to sad koristimo već skoro 2t.
I dok je na tome, stolica je ok.
Čim smanjim dozu, stolica se vraća u staru "tvrdu varijantu".

Ima netko ideju, koliko dugo se smije koristit Portalak?
Meni se već ova 2tj čine dosta. A strah me prestat.

Pedijatrice nam nema još 10 dana, pa nemam koga zvati.

jerry16
24.07.2011., 15:20
Djete je 3 god.

Probali smo svemoguće voće-povrće koje otvara, na šljive se već i meni riga ne samo maloj.

ja sam imala istih problema sa svojim sinom i dosta je dugo to zadržavanje stolice trajalo...isprobala sam također sve i svašta od povrća, voća međutim ništa nije pomagalo dok on u svojoj glavi nije odlučio da će kakati, a ne trpiti...sjećam se da je pomoglo kad smo mu kupili onu stepenicu da se može sam popeti na školjku i onda je on sam kao veliki sa zatvorenim vratima išao kakati....stalno sam mu objašnjavala da mora svaki dan kakati i da ne smije trpiti jer kada trpi onda kakica dođe velika i onda boli i nekako smo nakon dugo vremena muke i problema uspjeli prestati sa suzdržavanjem :s
što se tiče portalaka nazovi bilo koju drugu pedijatricu pa pitaj, dati će ti savjet, barem bi trebala

Merry Gentry
24.07.2011., 15:45
Ja li normalno da beba (21 dan) koja ima grčeve ima problema sa stolicom?

Odnosno da stolica "padne" sa 6-7 puta dnevno na jedva jednu dnevno zbog grčeva? :ne zna:

rossi79
24.07.2011., 17:41

Odnosno da stolica "padne" sa 6-7 puta dnevno na jedva jednu dnevno zbog grčeva? :ne zna:

mislim da to nema veze s grčevima. i nama se to na početku znalo desiti pa se za koji dan opet vratilo na staro...

bettyboop333
25.07.2011., 08:01

to je normalno, dogodi se nekad da ne kaka i po nekoliko dana:mig:

Merry Gentry
25.07.2011., 13:29
to je normalno, dogodi se nekad da ne kaka i po nekoliko dana:mig:

Hvala!
A kako joj mogu olakšati to što se muči i napreže istiskati tu stolicu a ne ide,pa plače i grči se :(
Masiram joj trbuščić,podižem nogice na trbuh ali svejedno svakih pol sata-sat dreka i naprezanje, a ništa ne izlazi van :ne zna:

timi178
25.07.2011., 14:51
Djete je 3 god.

Evo da te utjesim, mi smo portalak pili valjda godinu dana. Utjesno je sto on nije laksativ nego mislim mlijecni secer, ali nemoj me drzati za rijec. Stanje nam se popravilo kad smo izbacili mlijeko (pila ga je litru na dan) i naravno sve proizvode koji sadrze kakao.... Drzite se!

ivana0906
25.07.2011., 16:32
nas je dohrana skroz dotukla kad je stolica u pitanju... Nateže se, prducka ali ništa konkretno! :ne zna:
već 2-3 dana na peleni par puta dnevno nađem samo smeđu točku...

cezar5
25.07.2011., 16:58
i mi imamo problema sa stolicom otkada smo počeli sa dohranom!
malac se baš napreže i malo izađe, jedva
da probam sa Biogaiom? koliko dugo se mogu davati te kapi?

smeđa
25.07.2011., 21:19
sto toplija kupka moze dijetetu pomoci da se olakša!
kupanje u što toplijoj vodi potiće rad crijeva!

ivana0906
25.07.2011., 22:19
i mi imamo problema sa stolicom otkada smo počeli sa dohranom!
malac se baš napreže i malo izađe, jedva
da probam sa Biogaiom? koliko dugo se mogu davati te kapi?

:s:s:s hvala ti!!!! nismo jedini!!! Onda je to valjda OK, nadam se da će proći! :)

vedra
31.07.2011., 01:13
nama je biorella ful pomogla odkad smo počeli s dohranom!!prije je kakala 3-4 puta na dan, a zadnjih mjesec dana svakih 4-5 dana!sad joj već desetak dana dajem biorellu i kaka svaki dan bez mučenja i naprezanja!već sam bila luda od njenog ne kakanja i naprezanja i onda otkrila biorellu:top:

sara0103
04.08.2011., 11:14
ja vise stvarno ne znam sta da radim! od rodjenja imamo problema sa stolicom. dojila sam 8 mjeseci i kakala je svaka 4 do 6 dana i stolica je bila jako tvrda uvijek. sada smo na ad i kaka svaka 3 dana i to najvecu i najtvrdju stolicu koju sam ikada vidjela. da joj ne stisnem guzu ne bi izislo :horor:
place iz petnih zila kad joj je sila i to su teske muke. ne dajem joj rizine ni mrkvu niti nista sto zatvara. silim je da pije puno vode(a mrzi piti), vec nekoliko dana joj dajem za dorucak suhe sljive izmiksane u soku u kojem su se namakale i svejedno ne kaka!!!poludit cu!sta da radimo ?? :(

ZubaTruba
04.08.2011., 12:10
ja vise stvarno ne znam sta da radim! od rodjenja imamo problema sa stolicom. dojila sam 8 mjeseci i kakala je svaka 4 do 6 dana i stolica je bila jako tvrda uvijek. sada smo na ad i kaka svaka 3 dana i to najvecu i najtvrdju stolicu koju sam ikada vidjela. da joj ne stisnem guzu ne bi izislo :horor:
place iz petnih zila kad joj je sila i to su teske muke. ne dajem joj rizine ni mrkvu niti nista sto zatvara. silim je da pije puno vode(a mrzi piti), vec nekoliko dana joj dajem za dorucak suhe sljive izmiksane u soku u kojem su se namakale i svejedno ne kaka!!!poludit cu!sta da radimo ?? :(

joj, baš mi je žao malecke.... moj mali nije imao te probleme pa ne znam...
ali ja nakon poroda nisam uspjela 10 dana, ni dulcolax nije pomagao, niti ništa od hrane sve dok nisam otkrila babylove kašicu od šljiva i to toplu.... s njom je bilo super, ali bila sam ovisna idućih par mjeseci...
suhe šljive mi nisu pomagale
ja bih preporučila i probiotik: biogaia, biorella, normia, linex.... bilo koji
sretno bebici

OOOOOOO
04.08.2011., 23:25

sve isto mi prolazimo od prvog dana.place dok se ne pokaka,vristi,crveni,stenje,savija se...cak i sukrvica nekad,kad se konacno pokaka tvrdo ko kamen,kakko smo uveli pred cca mjesec dana dohranu prve dane je poceo skoro pa svaki dan kakat,bas sam bila happy ,isto tvrdo ali redovito,sad zadnjih 10ak dana opet mucimo muku,po 3,4 dana nista...uzas,i marelice kasice mu dam,sljiver,sokice,cajice,pije dosta zadnje vrijeme,izbjegavam rizine p,ali badave.preko dana se po nekoliko puta napinej kao da kaka,muci se,crveni,kad odem pogledat ono nista

sara0103
05.08.2011., 08:21
probat cu joj dat taj probiotik. to mi je zadnja sansa :(
hvala

OOOOOOO
06.08.2011., 00:25
sa mojim malim uvijek neki cirkus:p kako sam vec rekla vodimo borbu sa tvrdom stolicom stalno,vise ne znam sta da radimo,i zadnje 2 stolice mali skoro ko proljev,da ga nisam isla odmah presvuci ,svi bi mu probilo van.prduckao je i pokako se,bas ce culo.sad mogu samo nagadjat kako to da mu je sad odjednom takva stolica..ili je od povrca koje smo uveli u prehranu,ili je to radi zubica tako proljevasta,citam da moze biti kad izlaze van,a nedavno smo i AD mjenjali,iako mi cudno da bi bila reakcija kakva tek sad,vjerojatno bi prvi, drugi dan reagirao vec.ali isto ne kaka svaki dan,pred 3,4 dana je tako proljevasto i danas je

not perfect
07.08.2011., 03:09

imala sam i ja potpuno isti problem sa mojom malom. točno oko istog doba sam je prestala dojit i onda su počeli problemi. bilo je stvarno katastrofa, svaki put kad bi ona pokušavala kakit ja bi plakala kako je to strašno bolno izgledalo. probavala sam sve trikove, mala je živila na šljivama, blitvi i maslinovom ulju, ali sve uzalud...i onda mi je jedna susjeda rekla da maloj svako jutro na tašte dajem čini mi se dvi žlice ab kulture pomiješane sa jednom malom žličicom kokosovog brašna. nisam ti sigurna baš u ovaj omjer, al u sastojke sam 100 % sigurna. i meni je na početku zvučalo nevjerovatno, al jednostavno nisam više mogla gledat kako se mala pati.
samo tri dana poslije mala je počela normalno i redovno kakat, i fala bogu, tako je i danas, šest godina poslije.:s
prestala sam joj to davat nakon četri-pet dana, al problem se nije vratija. :s

sara0103
07.08.2011., 11:28
imala sam i ja potpuno isti problem sa mojom malom. točno oko istog doba sam je prestala dojit i onda su počeli problemi. bilo je stvarno katastrofa, svaki put kad bi ona pokušavala kakit ja bi plakala kako je to strašno bolno izgledalo. probavala sam sve trikove, mala je živila na šljivama, blitvi i maslinovom ulju, ali sve uzalud...i onda mi je jedna susjeda rekla da maloj svako jutro na tašte dajem čini mi se dvi žlice ab kulture pomiješane sa jednom malom žličicom kokosovog brašna. nisam ti sigurna baš u ovaj omjer, al u sastojke sam 100 % sigurna. i meni je na početku zvučalo nevjerovatno, al jednostavno nisam više mogla gledat kako se mala pati.
samo tri dana poslije mala je počela normalno i redovno kakat, i fala bogu, tako je i danas, šest godina poslije.:s
prestala sam joj to davat nakon četri-pet dana, al problem se nije vratija. :s

hvala na savjetu! nista me ne kosta probati i to. javim da li je sta pomoglo

zlatna ivkica
07.08.2011., 20:36
i moj je imao takvu jako tvrdu stolicu od rođenja, dok mi mama nije rekla da kapnem 2-3 kapi ulja u AD, i tako nekoliko bočica i stolica mu se skroz iznormalirala.. tako da možeš probat i to..

not perfect
07.08.2011., 22:48
znam da sam ja bila dovoljno očajna da bi probala sve. hvala bogu, pa je ovo upalilo...al vjeruj, treće sam dojila do godinu i po, baš zbog straha da se ovakvo nešto ne desi. četvrto ima godinu dana i dojim ga još. koga je opeklo, puše i na hladno. uff...kad se samo sjetim... gledaš bol u njenim očima, a ne možeš joj pomoć nikako...:(

ivana0906
10.08.2011., 18:10
koliko stolica dnevno bi trebala imati beba od 6-7 mjeseci?

Renata Molina
10.08.2011., 21:20
Hy! Normalno, to i sada moja Natalia ima. Probaj joj masirat trbuscic i lagano pritiskivati nozice na trbuh. To funkcionira sa nasom curicom. Nemoj davati nikakve sokove. Sretno, Bye! :cerek:

sara0103
12.08.2011., 12:24
mi smo se napokon preporodili :s
pedijatrica mi je preporucila novalac AS 2 (anti stitichezza-protiv zatvora) i malena kaka zadnjih tjedan dana svaki dan i to fino kasasto :s:s:s
NAPOKON!!!!svima koji imaju isti problem toplo preporucam ovo mlijeko!

danijela28
12.08.2011., 19:08
Evo i nas tu. Do neki dan (ima 5 mj. je kakio svaki dan po 2-3-4 puta. Sad odjednom 2 dana ništa, danas se pokakio ujutro i sad opet ništa. Jel to normalno? On se ništa ne buni, nije cmizdrav, ništa. Samo ga dojim.

frayla
12.08.2011., 21:41
kažu da je normalno za dojenu bebu i do 2 tjedna bez stolice....
evo moj bebač je imao fazu da nije čak po 8 dana kakio, a bio je super volje i najnormalnija beba...u zadnje vrijeme prosjek kakanja mu je svaki 3 dan, ali opet nekad se dogodi npr.jučer tri puta i danas jedanput...
koliko sam skužila kada se počne uvoditi dohrana onda bebe kakaju i po nekoliko puta dnevno...

Username2008
17.08.2011., 13:33
mi smo se napokon preporodili :s
pedijatrica mi je preporucila novalac AS 2 (anti stitichezza-protiv zatvora) i malena kaka zadnjih tjedan dana svaki dan i to fino kasasto :s:s:s
NAPOKON!!!!svima koji imaju isti problem toplo preporucam ovo mlijeko!

svaka cast! moja je isto taj novalac za probavu pila vise od 10 mj i nije imalo nikakvog ucinka. imala je toliko tvrdu stolicu da je pocela krvariti, bila u klaicevi tjedan dana i nisu otkrili nista. nakraju sam joj sa navrsenih godinu dana dala kravlje mlijeko i preporodila se...
nakon toga odem do pedice i velim joj da je djetetu sad stolica ok, a ona mi veli da ju je vjerojatno štopalo to željezo u umjetnom mlijeku :mad: nije mi to mogla reci ranije???:mad:

micek-jerry
21.08.2011., 10:25
Mali mi ima 2 mjeseca. Isključivo dojim.
S početnih 4-5 stolica na dan, došli smo na 2-3.
Brine me što se vidi da u stolici ima sluzi, onak kad pritisnem stranu pelene gdje je stolica o drugu stranu-vidi se da se ta sluz razvlači.
I stolica je zlatno žuta, mekana, rjeđa, što se ne skuži ak ga ne premotam taj isti čas kad je kakao jer pelena upije tekući dio, nego ako mi se u toku prematanja pokaka na podložak-vidi se da je rijetko.
Tak je to čini mi se od početka, stalno isto. Dobro napreduje.
Jel to normalno? :confused:

edit:
Još više me brine jer bi se kad nam se dr vrati sa godišnjeg, trebao po prvi put cijepiti, između ostalog i Rotarixom.
Kaj ak ima Rota virus (neki blaži oblik, ak je to moguće) ? I ak se u tom slučaju cijepi, koliko je to opasno?

maby
22.08.2011., 07:29
Mali mi ima 2 mjeseca. Isključivo dojim.
S početnih 4-5 stolica na dan, došli smo na 2-3.
Brine me što se vidi da u stolici ima sluzi, onak kad pritisnem stranu pelene gdje je stolica o drugu stranu-vidi se da se ta sluz razvlači.
I stolica je zlatno žuta, mekana, rjeđa, što se ne skuži ak ga ne premotam taj isti čas kad je kakao jer pelena upije tekući dio, nego ako mi se u toku prematanja pokaka na podložak-vidi se da je rijetko.
Tak je to čini mi se od početka, stalno isto. Dobro napreduje.
Jel to normalno? :confused:

edit:
Još više me brine jer bi se kad nam se dr vrati sa godišnjeg, trebao po prvi put cijepiti, između ostalog i Rotarixom.
Kaj ak ima Rota virus (neki blaži oblik, ak je to moguće) ? I ak se u tom slučaju cijepi, koliko je to opasno?

Isto to i mene zanima ?

maya_zg
23.08.2011., 13:31
Mislim da je takva stolica normalna kod dojenih beba,ja isto puno puta znam vidjet tu sluz,bas se tako rasteze kako si opisala,a nisam primjetila nikakve druge simptome,tak da je sve to ok,nekad je vise tekuce,nekad ko pasta,nekad sluzavo,nekad zuto,nekad zeleno,sve prolazi dok je beba dobro, a rota-virus je puno ozbiljniji,od njega bi bilo i 10 stolica dnevno,tekucih,smrdljivih uz lose opce stanje djeteta tak da se ne treba brinut.
Nama je rekao pedijatar da to cjepivo nije potrebno jer rota virus cini samo 30% proljeva kod beba,dakle preostaje jos 70% koje ima hrpu drugih uzrocnika i da taj proljev nije strasan za bebe koje su inace normalne tezine i dobrog stanja,vec je opasan samo za nedonoscad jer mogu dodatno izgubit na tezini i iscrpit se zato oni imaju pravo besplatnog cjepljenja,a ostali ako zele mogu platit.

micek-jerry
12.10.2011., 21:26
Ufff, opet ja sa stolicom :rolleyes:
Dakle, sad imamo skoro 4 mjeseca :cerek:
Stolice su se nakon 2-og mjeseca postupno smanjivale, došli smo i na po 4-6 dana bez stolice, pa se vratili opet na 1x dnevno, a zadnjih 5 dana opet ima po 3 stolice na dan.
Jel to previše? Kozistencija uvijek ista-žućkaste, rijetke, sa čvrščim komadićima, nešto sluzi...ostalo sve ok (osim kaj nas izgleda muče zubi, slini sve u šesnajst).

Palo mi na pamet-kak i dalje hoće ciku svakih 2 sata....možda bi mu dva podoja za redom trebala dati istu ciku, jel ovak možda dobiva previše onog prvog rjeđeg mlijeka?
Ili da to pitam na dojenju?

lioness
07.03.2012., 12:17
pozdrav ..

eto nas opet. ovaj put su stolice svakodnevne i nije problem u konzistenicij (za 2 tj godina dana), ali danas ima izrazito tamno zelenu stolicu. jucer sam joj uspjela tutnut 2 ml zeljeza sa sokom od breskve kojeg bi inace trebala davati 2 x 5 ml, ali kako princeza ne voli te dodatke (ni vit d ne zeli nikako progutati), sretna sam bila sto sam napokon uspjela 2 ml dati

znam da fe tamni stolicu, na sto trebam pripaziti (da ne bi bilo da je tamno od neceg drugog!), uz to je i jucer i prekjucer pojela po 50 ml kasice od kruskve i borovnice po prvi put ...

Lano
13.03.2012., 22:46
Da li je moguce da u HR nabavite nesto kao dzem od samljevenih zitarica (sad ne znam tacno koje su u pitanju)? Ovdje se to moze kupiti u najobicnijim trgovinama, izgledom je kao med. Ne sadrzi secer. Koristi se po jedna kasikica u mlijeku. Provjereno i to je nesto sto je sigurno (zdravo), a jako korisno i jednostavno za koristiti.
Ne sjecam se imena, provjerit cu kad budem isla u trgovinu pa javiti vise. Kontam moze nekome od vas pomoci da nadjete nesto slicno, jer je razumljivo da bebe imaju problema sa stolicom s` obzirom na ishranu prvih mjeseci. :)

metix
18.09.2012., 16:36
Imam pitanje vezano uz dječje zdravlje..

Dijete ima 27 mjeseci, uredno i zdravo se hrani, pod tim podrazumijevam da svakodnevno jede voće, povrće tople obroke, međuobroke. Zna pojesti i slatkiše, ali trudimo se da je to u sasvim malim količinama, pije uglavnom vodu, za doručak malo mlijeka. Dojen do godine dana.

TRebam li se zabrinuti glede njegove stolice. Naime, nekad je tanka, svijetlo smeđa, nekad kašasta, uglavnom svjetlija.. danas i pjenasta... Uvijek je imao često stolicu, dakle po dva, tri puta dnevno, rijetko se desi da je uopće nema ili da kaka samo jednom dnevno. Ali stolica onako normalna, smeđa nam je rijetkost. Ne nosi pelene, ne žali se na bolove, nije u vrtiću, samo je dva puta bio prehlađen, nije pio antibiotike... To traje već neko vrijeme Od prije ljeta, ali ništa nikakvih drugih simptoma nema. Jako je razigrano dijete, 98 visoko, 16,5 kg.. raste brzo i razvija se...
Prvo smo mislili da je to zbog puno vode, voća... Sad si mislim kako bi trebala ukunuti to malo mlijeka što popije.. Jel možda tako normalno kod dvogodišnjaka?

Od muža sestra ima celijalkiju pa me to još više zabrinjava.

Imate li kakav savjet? Da idemo kod dr. ili?

107
19.09.2012., 12:47

Dijete ima 27 mjeseci, uredno i zdravo se hrani, pod tim podrazumijevam da svakodnevno jede voće, povrće tople obroke, međuobroke. Zna pojesti i slatkiše, ali trudimo se da je to u sasvim malim količinama, pije uglavnom vodu, za doručak malo mlijeka. Dojen do godine dana.

TRebam li se zabrinuti glede njegove stolice. Naime, nekad je tanka, svijetlo smeđa, nekad kašasta, uglavnom svjetlija.. danas i pjenasta... Uvijek je imao često stolicu, dakle po dva, tri puta dnevno, rijetko se desi da je uopće nema ili da kaka samo jednom dnevno. Ali stolica onako normalna, smeđa nam je rijetkost. Ne nosi pelene, ne žali se na bolove, nije u vrtiću, samo je dva puta bio prehlađen, nije pio antibiotike... To traje već neko vrijeme Od prije ljeta, ali ništa nikakvih drugih simptoma nema. Jako je razigrano dijete, 98 visoko, 16,5 kg.. raste brzo i razvija se...
Prvo smo mislili da je to zbog puno vode, voća... Sad si mislim kako bi trebala ukunuti to malo mlijeka što popije.. Jel možda tako normalno kod dvogodišnjaka?

Zašto kod pedijatra ne biste zatražili uputnicu za testiranje ako imate imalo sumnje na celijakiju s obzirom na obiteljsku anamnezu?Nerado to čine jer su pretrage skupe,ali inzistirajte.

hrvoje dr.
19.09.2012., 20:34

U čemu je problem?

hrvoje dr.
19.09.2012., 20:35
Zašto kod pedijatra ne biste zatražili uputnicu za testiranje ako imate imalo sumnje na celijakiju s obzirom na obiteljsku anamnezu?Nerado to čine jer su pretrage skupe,ali inzistirajte.
Zato što ordinacija dr. nije dućan u koji dođete pa malo bi MRI, malo ovo -ono.
Za idite privatno vaditi krv,pa vidite koliko će vas doći.

107
20.09.2012., 08:21
Zato što ordinacija dr. nije dućan u koji dođete pa malo bi MRI, malo ovo -ono.
Za idite privatno vaditi krv,pa vidite koliko će vas doći.

S poštovanjem,ali di ste vidili da sam ordinaciju usporedila s dućanom :confused: Takav savjet sam dala jer smo osobno imali slučaj takvog "otkrivanja" celijakije,ne zato što nam se prohtilo malo ovog malo onog.U nekim slučajevima je isplativije napraviti određene testove odmah nego nadugo šiljkati dicu okolo.I na kraju,zašto bismo išli privatno vaditi krv,zar imamo nešto mukte,ne izdvajamo li za zdravstvo :ne zna: Znam da ima roditelja koji se stvarno i ponašaju ko da dolaze u dućan.Mislim da je bila moja greška pri pisanju posta jer kad sam rekla inzistirajte,u stvari sam mislila da triba argumentirano izniti svoje sumnje i,naravno,s pedijatricom dogovoriti daljnje radnje.Primjećujem da je sve manje vrimena posvećeno dobroj suradnji dr. i roditelja (da li zbog pretrpanosti,papirologije ili nečeg drugog :ne zna: ).Velika većina dr. se i sami postavljaju kao da su roditelji došli u dućan pa da ne bi puno ulazili u neke rasprave,otprave roditelja s npr.antibiotikom jer mi redovno inzistiramo na tome iako se radi o običnoj prehladi.No,to je već off topic pa da skratim.Nisam pozivala nikog u "shopping" u ordinaciju.Pozdrav :)

metix
20.09.2012., 16:19
U čemu je problem?

Mogući problem je u stolici koja se raspada u dodiru s vodom, koja je nekad pjenasta i svijetla, nekad tanka i svijetla, zrnasta... Rijetko "normalna". Pitam se je li to normalno?

metix
20.09.2012., 16:20

Ma nema nekih drugih indikacija pa mi to bezveze...

107
20.09.2012., 17:25
Ma nema nekih drugih indikacija pa mi to bezveze...

Onda sam te krivo skužila.Učinilo mi se da postoji razlog zbog kojeg si zabrinuta,a vezano uz celijakiju u obitelji.Moj prijedlog je samo išao u tom pravcu da skineš tu brigu :) Nadam se da nije ništa zabrinjavajuće,ali naći će se već neko stručniji po tom pitanju.Pozdrav :)

hrvoje dr.
20.09.2012., 17:27
S poštovanjem,ali di ste vidili da sam ordinaciju usporedila s dućanom :confused: Takav savjet sam dala jer smo osobno imali slučaj takvog "otkrivanja" celijakije,ne zato što nam se prohtilo malo ovog malo onog.U nekim slučajevima je isplativije napraviti određene testove odmah nego nadugo šiljkati dicu okolo.I na kraju,zašto bismo išli privatno vaditi krv,zar imamo nešto mukte,ne izdvajamo li za zdravstvo :ne zna: Znam da ima roditelja koji se stvarno i ponašaju ko da dolaze u dućan.Mislim da je bila moja greška pri pisanju posta jer kad sam rekla inzistirajte,u stvari sam mislila da triba argumentirano izniti svoje sumnje i,naravno,s pedijatricom dogovoriti daljnje radnje.Primjećujem da je sve manje vrimena posvećeno dobroj suradnji dr. i roditelja (da li zbog pretrpanosti,papirologije ili nečeg drugog :ne zna: ).Velika većina dr. se i sami postavljaju kao da su roditelji došli u dućan pa da ne bi puno ulazili u neke rasprave,otprave roditelja s npr.antibiotikom jer mi redovno inzistiramo na tome iako se radi o običnoj prehladi.No,to je već off topic pa da skratim.Nisam pozivala nikog u "shopping" u ordinaciju.Pozdrav :)
1.Nije istina ,novac daje vaš poslodavac.
2.Problem je 95% u roditeljima , a ostalih 5% je u pedijatrima. Jer npr ovakvim nastupom (vi ste napisali da ste se krivo izrazili) pacijent misli da sve mora dobiti ,bez obzira na kl. indikaciju,jer on kako nešto plaća (a nema pojma kako to ide)JER SAMO SAM JA BITAN,NEMA NEKOG DRUGOG.

Mogući problem je u stolici koja se raspada u dodiru s vodom, koja je nekad pjenasta i svijetla, nekad tanka i svijetla, zrnasta... Rijetko "normalna". Pitam se je li to normalno?
Dakle ima kašastu stolicu.
Pošto nema drugih simptoma npr. gubitak TT,dobra razvoj i sl. mislim da se neradi o ničem ozbiljnom
No ako vas to tako mući javite se svojoj pedijatrici na pregled,a neka odluči dali potrebna kakva obrada (KKS,CRP,opća biokemija,Solica na krv i parazite, uk. IgE.)

metix
01.10.2012., 15:45
.

Dakle ima kašastu stolicu.
Pošto nema drugih simptoma npr. gubitak TT,dobra razvoj i sl. mislim da se neradi o ničem ozbiljnom
No ako vas to tako mući javite se svojoj pedijatrici na pregled,a neka odluči dali potrebna kakva obrada (KKS,CRP,opća biokemija,Solica na krv i parazite, uk. IgE.)

Uglavnom, bila sam s bebom kod liječnika i spomenula kako je stariji s tom stolicom.... , on mi dao da radimo KKS, DKS i Urin.. sad sam uplašena zbog ovog DKS... Ne znam zašto to?

Napominjem, nemamo pedijatra nego klince vodimo kod ljećnika o.p.

hrvoje dr.
04.10.2012., 18:44
Uglavnom, bila sam s bebom kod liječnika i spomenula kako je stariji s tom stolicom.... , on mi dao da radimo KKS, DKS i Urin.. sad sam uplašena zbog ovog DKS... Ne znam zašto to?

Napominjem, nemamo pedijatra nego klince vodimo kod ljećnika o.p.
Nemam pojma kakve će koristi biti od analize urina.
DKS je diferencijalna krvna,leukocita slika -br. eozinofila,neutrofila,limfocita ,monocita itd.
Ugl. brinu vas gluposti ,jer pod prvo je to sastavi dio KKS.
Drugo,zapravo nije mi jasno zašto vas zbrine.

srđana
06.08.2013., 13:05
Naša djevojčica(13.08. će imati 2 mjeseca)već 8 dana ima samo jedan put dnevno stolicu i to zelenu.Nosili smo stolicu na analizu i sve je ok.Jede Nan Sensitive i poneki izdojeni obrok.Do sad je imala 4-5 stolica i sve su bile žučkaste.Ima stalno vjetrove.Mislim da ipak nešto nije kako treba.Beba dobro papa i raspoložena je...

uma123
19.08.2013., 12:43
trebam li biti zabrinuta radi proljeva koji se pojavio 3 puta u roku od 48 sati? beba ima 20 mjeseci i skoro je krenula u vrtić. posumnjala sam na virozu, ali nije bilo povraćanja ni temperature mada od petka slabije jede (jučer joj nisam ni dala ništa osim kuhane riže, ponekog tosta i čaja).

ne bih paničila ali nisam ranije vidjela takav proljev: svijetlo žuti, vodenast, nemoguće smrdljiv, u ogromnim količinama, ali samo 3 puta i to u nekim razmacima od po 12 sati? šta bi to moglo biti? postoje li infekcije bez temperature ili bi mogao biti neki prolazni virus?

Ona je inače dobrog raspoloženja, noćas je slabije spavala ali jutros je opet ok raspoložena, malo bolje i jede.

Dolores O'Riordan
18.09.2013., 10:15
skoro 2,5 godine. nakon više od godine dana problema sa zatvorom, dijete odjednom kaka mekano i staaaalno. ima nagon valjda svakih 10-15 minuta, cupka, stišće i malo mu izađe. i tako po cijeli dan. guza je katastrofa, ima jednu veliku ranu, jednu manju i još par sitnih. ne stignemo ga naprati.
još je u pelenama, ako i sjedne na wc, tamo ništ ne obavi.
dr je dala plymicol al ne pomaže, koristimo razne kreme sa cinkom, sudocrem ne pomaže, kupili smo jučer neku prašku pastu, ništ nije bolje, sad sam dobila preporuku za gavez mast iz dma. tete u vrtiću su nam rekle da tako nešto još nisu vidjele.
sljedeći tjedan idemo kod gastroenterologa, ali do tada, jel ima tko kakav savjet?! na rubu smo.