PDA

View Full Version : Najtužnija knjiga?

stranice : 1 [2] 3 4

The Satyr
11.06.2008., 23:29
Se računa ako velim Neon Genesis Evangelion? (manga)

boshkarina
14.06.2008., 10:56
Miljenko Jergović - Inšallah Madona, inšallah

Dativ
15.06.2008., 23:22
Šimunović: Duga
Mažurnić: Priče iz davnine
Kafka: Preobražaj
Dostojevski: Idiot
Andersen: Djevojčica sa šibicama
Camus: Stranac
Celine: Putovanje nakraj noći

angelina39
16.06.2008., 13:03
Šimunović: Duga
Mažurnić: Priče iz davnine
Kafka: Preobražaj
Dostojevski: Idiot
Andersen: Djevojčica sa šibicama
Camus: Stranac
Celine: Putovanje nakraj noći

Šta si ti,....srednjoškolac/ka,......?

Dativ
16.06.2008., 20:05
Nisam. Ali tvoj ad hominem me navodi da pomislim kako ti mozda jesi?
Zar ocekujes da necija imanentna interpretacija bude analogna tvojoj?
Ako te doista zanima zasto su se bas te knjige nasle na mom popisu najtuznijih knjiga koje su nas potakle na razmisljanje trebala si samo upitati i dobila bi odgovor ali imam dojam da tebe zanimaju neke sasvim druge stvari.
A sto se tice tvoje knjige... gospodja Krmpotic nije objavila Nebo iznad oblaka vec Brdo iznad oblaka.

ginger
18.06.2008., 20:27
Sad kad sam vidjela da je netko nadopisao Jergovića sjetila sam se i njegove priče Drugi poljubac Gite Danon, uvijek se raspizdim na nesretne ljubavi :rolleyes::D

shae
19.06.2008., 20:31
gita danon definitivno, zatim joanne harris- pet četvrtina naranče,
billie lets- tamo gdje je srce
alice hoffman-kralj rijeke, trenutno se ne mogu sjetiti, ali ima još koja :)

Henrietta
20.06.2008., 14:21
Kosa anđela (biografija kurta cobaina) i zločin i kazna

Dany Martin
27.06.2008., 09:14
Toby Litt - Pjesme mrtvih klinaca...

Mad_Milla
27.06.2008., 10:08
Roman o Londonu - Miloš Crnjanski

Myst
28.06.2008., 15:17
Se računa ako velim Neon Genesis Evangelion? (manga)

ne bih mange svrstavala u ovu kategoriju, makar mi je to jedna od najboljih :)

A najtužnija knjiga koje se sjećam mi je bila "Sadako hoće živjeti", još odmalena :(

Komunikativna
28.06.2008., 20:08
Kamen na cesti - Zagorka... knjiga je fakat pretužna... i tako bolno istinita...

The Satyr
30.06.2008., 22:08
ne bih mange svrstavala u ovu kategoriju, makar mi je to jedna od najboljih :)

Onda Bijeli klaun od našeg Damira Miloša.
Al NGE je predobaaar... i pretužan, i premističan... trebalo bi možda otvoriti topic o mangama.

Nikolajevna
03.07.2008., 19:38
Najtužnija? O Bože, mene skoro svaka knjiga rasplače, šta ću?:ne zna:

__John_Doe__
03.07.2008., 22:33
ma sigurno "La comte Monte Christo", ili ti ga "Grof monte Christo"....ta me knjiga uvijek navodi na razmisljane o svemu....u potpunosti mi ispire mozak, opcinjava me....i uvijek kad je citam, iako znam sta ce bit na kraju, uvijek zaplacem, jednostavno me ta knjiga tako ocarava da placem iako je ustvari nazovimo ga happy end...:D:D

The Satyr
04.07.2008., 08:08
Najtužnija? O Bože, mene skoro svaka knjiga rasplače, šta ću?:ne zna:

čitaj veselije knjige :D

Nikolajevna
04.07.2008., 18:41
čitaj veselije knjige :D

vidiš, ni na kraj pameti...:misli:

:D

Smogs
06.07.2008., 10:52
Djevojčica sa šibicama i Zagrebačka priča

The Satyr
06.07.2008., 23:29
vidiš, ni na kraj pameti...
tja, bar imaš pamet ;-)

i ak ti neko eventualno preporuči "Vodič kroz galaksiju za autostopere" (ako ga još nisi pročitala, ja ti ga preporučujem), u gore navedenoj praksi onda preskoči zadnji nastavak jer je jeeebeno depresivan. ima humora, ali je prožet negativizmom i depresijom.

sorry za oftopičarenje.

The Satyr
06.07.2008., 23:31
Djevojčica sa šibicama
totalno! ali spada to pod knjige? nije to samo priča u Andersenovom ciklusu?

miss baxuz
06.07.2008., 23:35
Sadako hoće živjeti

Original_username
08.07.2008., 17:56
Se broje zbirke novela?

Jergovic: Sarajevski marlboro.:cry:

Mazuranic, Fran: Lisce:tuzni:

_Candy Candy_
10.07.2008., 14:40
Kamen na cesti - Zagorka... knjiga je fakat pretužna... i tako bolno istinita...

X

m@non
17.07.2008., 10:24
Zagorkin Kamen na cesti je užasno tužna i depresivna knjiga, po meni jedna od najtužnijih koje sam ikad pročitala....:(

zoran k
17.07.2008., 11:13
Magle Avalona. :(

Totalno me pucala depra kad sam to čitao.

Škafet
20.07.2008., 16:22
The Trail of the fox - biografija Erwina Rommela
nije toliko tužna ali na kraju knjige se ruši sve šta je on gradio cijeli život

m@non
22.07.2008., 11:00
Magle Avalona. :(

Totalno me pucala depra kad sam to čitao.

Istina, istina....:(

Maria Mexicana
24.07.2008., 14:26
Meni su najtužnije knjige koje sam dosad pročitala Kraljica Katarina Kosača, Mor i Urota zrinsko frankopanska. Pretužna knjiga! Ne možeš, a da ne ostaneš šokiran. Plakala sam kad sam ju pročitala. Kakva sudbina! I Mor također, na njemu mi je isto malo falilo da se ne rasplačem. Ma sve tri su me ostavile osupnutom a knjiga koja me posebno dirnula je Sretni kraljević. Ne znam tko je autor, mislim Oscar Wilde. Još ću k njoj nadodati knjigu Ivana Cankara, Istina i ljubav. Na njoj sam se prvi put rasplakala zbog knjige.

Drakulj
24.07.2008., 14:40
Svila - A. Baricco

Neki dan sam lila suze pola sata, ne znam je li i drugima knjiga izazvala isti dojam ili sam ja bila u nekoj polu depri pa me pogodilo u žicu... :confused:
To beznađe i mirenje sa sudbinom glavnog lika u knjizi mi je nešto pretužno. A stil kojim je knjiga pisana je naravno veličanstven.

anam1391
24.07.2008., 23:08
ne znam da li sam na ijednu plakala al ana frank i dnevnik jedne narkomanke su mi bile tužne
ove godine su mi jedne od tužnijih bile iz lektire - ana karenjina i kabanica definitivno

Schyzm
01.08.2008., 21:19
definitvno zelena milja, kad glavni lik priča o sudbini svakoga ko je bio vezan za Johna Coffeya i kad je opisivao nesreću gdje je nastradala njegova žena, a njemu se u daljini učinilo da vidi duh johna kako plače. predobra knjiga i još bolji film

Silent assassin
02.08.2008., 14:11
Honore de Balzac: ˝Otac Goriot˝

Parva Efferus
03.08.2008., 17:07
Mučnina - Sartre

Ne toliko tužna, koliko mučna i tjeskobna. Al definitivno sam ostala deprimirana nakon nje. I zamišljena.

In Flames
05.08.2008., 13:27
Meni, koliko se sjecam, Patnje mladog Werthera...

BoomBam
05.08.2008., 19:36
Sadako hoće živjeti...pretužno, moje tada mladenačko srce jedva izduralo :)

nepostojeći
07.08.2008., 22:56
Bijeg - joj, mislim da je ovo napisao Milutin Cihlar - Nehajev
Tigana - veliki G. G. Kay
Sarantinski mozaik - pogledaj gore
Let iznad kukavičjeg gnijezda - zaboravih pisca, ali ima i sjajan film (u uskoj konkurenciji je s knjigom)
Izabrane pjesme (ali na engleskom!, znači Selected poems) - Poe
Stranac - Camus
Iz velegradskog podzemlja i U glib - Vjenceslav Novak
sve od Orwella i ona od Huxleya (Brave new world)
.
..
...
U iščekivanju Godota - nije toliko tužna knjiga, ali mene je deprimirala. zaista je tužno što sam to morao čitati (ipak nisam. nisam mogao. počinjao sam uvijek iznova i vrlooooo brzo završavao). tragično je što je dobio nobela za to. danas me i sam taj naslov deprimira

zoran k
08.08.2008., 01:29
Istina, istina....:(

Da... ono, totalno se vidi da će Arthur zbog svoje žene odbaciti staru vjeru i sve što ide s njom i da će zbog toga sve otić u klinac, ali znaš da je to sukladno njegovom i njenom karakteru i da to tako mora bit.. i vidiš da ništa neće izvuć situaciju... i moš samo plakat :ne zna::(

Zekoslawa
08.08.2008., 03:23
Ja sam se naplakala k'o rosna godina na Kome zvono zvoni:D
A tek Cankar... Ne znam kako me uspije ubiti u pojam nakon stotog čitanja s onim svojim Šalicama kave, Zastidio se majke i slično.

mateaa
10.08.2008., 20:48
ja sam se tako rasplakala na knjigu "P.S volim te"
nevjerojatno mi je to kako covjek moze tako neizmjerno voljeti drugu osobu..najfascinantnije mi je to sto u zadnjoj poruci joj napise da se neboji voljeti..a ta pisma su pisana netom prije no sto je umro..ja stvarno neznam odakle mu snaga da zeni napise da nastavi dalje bez njega..jos da se ne boji voljeti..ono e ja bi crkla na njegovom mjestu..

axlica
11.08.2008., 10:33
nisam plakala ali jedna od tužnijih koje sam pročitala je 'Krik' Zlatka Krilića
nebih rekla da je baš za djecu jer prikazuje surovost rata i ono što ljudi proživljavaju tokom istoga

strabica
11.08.2008., 18:55
bambi.:cry:

tessaa
11.08.2008., 20:56
"Žrtva" od Janka Matka.
Ta mi pada na pamet.
Ali bilo je više tužnih...

higgs
19.08.2008., 18:18
Nitko nije naveo Anđelin prah od Franka McCourta. Još tužnije kad znaš da je autobiografski. šmrc, šmrc
Od ostalih tužnih, HP 7 kada Snape umire

1962
19.08.2008., 21:14
"P.S. volim te" definitivno. I smijala sam se i plakala
Ali ono što me je potaklo na duboko razmišljanje je knjiga Slavenke Drakulić "Tijelo njenog tijela" (ili možda >Tijelo moga tijela", nisam sigurna).
Toplo je preporučam.

* Vilena *
23.08.2008., 15:34
Ljubavna priča od Ericha Segala ....
čitala sam je davno i po prvi puta da sam se na kraju neke knjige rasplakala .....
tako tužna priča ....

Patuljka
25.08.2008., 19:34
Meni, koliko se sjecam, Patnje mladog Werthera...

Kako ti može biti tužna knjiga o debilu nesposobnom da živi normalan život, salno pizdi, filozofira, kmeči, a nema dovoljno hrabrosti da se ubije? Isuse, umrla sam skoro dok sam čitala ta prekenjavanja :confused:

OT: J.Matko-Sjaj ugaslih očiju

oblak
25.08.2008., 20:20
Nitko nije naveo Anđelin prah od Franka McCourta. Još tužnije kad znaš da je autobiografski. šmrc, šmrc
Od ostalih tužnih, HP 7 kada Snape umire

nije umro snape :D
ja sam se tu isto rasplakala
i na novele oscara wildea

mili
02.09.2008., 09:18
Već duže vrijeme tražim
Naslov :
91,6 MHz - glasom protiv topova
Autor :
Alenka Mirković ( Pisac )

suicidan-x
02.09.2008., 16:49
možda ću zvučat plitko ali među najtužnije su mi knjige spadaju:
Patnje mladog werthera i Razbojnici.

Dancer
03.09.2008., 11:48
možda ću zvučat plitko ali među najtužnije su mi knjige spadaju:
Patnje mladog werthera i Razbojnici.
ama patnje uopce nisu tuzna knjiga, goethe ju je valjda napisao cisto da vidi dokle se moze biti patetican i sto moze postici opisujuci potpuno disfunkcionalnog lika.
da je ziv, covjek bi se vjerojatno rugao, na vrlo suptilan i cinican nacin, danasnjim emacima.

ot: renato baretic: "pricaj mi o njoj"; nije toliko tuzna koliko baretic zna u trenucima doprijeti do citatelja i natjerati ga da se potpuno stopi s knjigom i uzivi u nju, osjecajuci sav jad i tugu, al onu cistu, zivotnu... knjiga, naime, govori o covjeku kojemu je u ratu nestala zena s kojom ima malu curicu... ma joj :(

i jos "cigarete i tablete" kresimira blazevica, pokojnog frontmena benda animatori. crtice iz zivota opisane tako prostodusno i iskreno da boli i da ga pozelite zagrliti, a onda se sjetite da ni njega vise nema i... tak.

Kay
03.09.2008., 14:26
zadnje što sam pročitala bilo mi je jaaako tužno.
Cecilia Ahern - otok.

Soleiol
03.09.2008., 16:50
zadnje što sam pročitala bilo mi je jaaako tužno.
Cecilia Ahern - otok.

Jesi malo pomiješala dvije popularne knjige s kioska-ceciliu i victoriu hislop?

Kay
03.09.2008., 18:50
Jesi malo pomiješala dvije popularne knjige s kioska-ceciliu i victoriu hislop?

ajmeee :rofl::rofl::rofl:

da!! ne mogu vjerovati, ali barem sam se sada sama sebi nasmijala.

thanx!

Jedri mala jedrilica
03.09.2008., 19:45
Mrzim Andersena. :(
Našla sam neku njegovu zbirku priča i zasuzila već na Djevojčici sa žigicama, ali kad sam došla do Male sirene i onog dijela kad princ kaže da je voli gledati kako pleše i ona pleše za njega, iako je to strašno boli, ja sam ridala. Ridala. :(

Sorren
27.09.2008., 00:31
sretni princ od oscara wildea

walk_of_life
27.09.2008., 11:45
Uf.
Meni su sve knjige tužne. Na kraju skoro svake plačem i tužna sam:D
Rijetko koja knjiga je da sam na kraju sretna.

minche90
27.09.2008., 12:35
100 godina samoce =/

Queen Llewelyn
27.09.2008., 13:19
koja vam je najtužnija knjiga,na koju ste plakali, koja vas je natjerala na razmišljanje o nekim stvarima?

mala sirena. ridala sam na to kao luda. imala sam nekih 6 godina i mama mi je morala objasniti da nema uvijek hepi enda (barem ne onakvog kakvog prizeljkujemo).

kad sam malo odrasla, procitala sam to ponovno i shvatila da joj se neizmjerno divim. mala sirena je jako hrabra!

:tuzni:

p.s. tuzna mi je i djevojcica sa sibicama. sta mi je taj andersen radio... u novije vrijeme me nista nije tako rastuzilo. osim, mozda, p.s. volim te...

edit: tek sam kasnije vidjela da je "Jedri mala jedrilica" napisala isto sto i ja :)

Queen Llewelyn
27.09.2008., 13:20
sretni princ od oscara wildea

i meni :tuzni:

ali i mali princ mi je malo tuzan. obozavam tu knjigu i sadrzi tako divne misli... ali je ipak tuzna :tuzni:

Scimmia
27.09.2008., 23:43
nepodnošljiva lakoća postojanja.
posebno dio "karenjinov osmijeh".

Libica22
28.09.2008., 13:58
jedna od najtužnijih knjiga koje sam pročitala je definitivno: Djete zvano ono od Davida Pelzera....
to je zapravo istinita priča i knjiga je pisana u prvom licu, tj. autor piše o sebi i svom životu....
knjiga ima još dva nastavka....prestrašno....ugl, on je bilo zlostavljan u djetinjstvu od svoje mame....
to što je on proživljavao....to je nešto nevjerovatno...nisam ni mislila da se takvo nešto može dogoditi i da netko to može nekome raditi...
treba imati snage za pročitati ovo, stvarno...ali isplati se...
mislim da se drugi nastavak zove izbgubljeni dječak....to sam isto pročitala...a zadnja knjiga je Čovjek zvani Dave, al to brijem još nije došlo kod nas....

stvarno preporučujem svima...

katarina32
28.09.2008., 14:08
Da ta knjiga je prestrašna, ne preporučujem onima koji se lako šokiraju..:(
..radi se inače o trećem najtežem slučaj zlostavljanja djeteta u Americi..
...tužna mi je bila i Giovannijeva soba, ali s drugom temom potpuno (homoseksualizam)..

Silent assassin
28.09.2008., 15:29
jedna od najtužnijih knjiga koje sam pročitala je definitivno: Djete zvano ono od Davida Pelzera....
to je zapravo istinita priča i knjiga je pisana u prvom licu, tj. autor piše o sebi i svom životu....
knjiga ima još dva nastavka....prestrašno....ugl, on je bilo zlostavljan u djetinjstvu od svoje mame....
to što je on proživljavao....to je nešto nevjerovatno...nisam ni mislila da se takvo nešto može dogoditi i da netko to može nekome raditi...
mislim da se drugi nastavak zove izbgubljeni dječak....to sam isto pročitala...a zadnja knjiga je Čovjek zvani Dave, al to brijem još nije došlo kod nas....

Pročitao sam...imaš pravo, mene je knjiga stvarno šokirala, ali i naljutila...nisam vjerovao da može biti tako odvratnih ljudi na svijetu...svaka mu čast što je ostao normalan i podijelio svoju priču sa ostatkom svijeta...:)

Queen Llewelyn
28.09.2008., 18:22
kad vec spominjete zlostavljanje, jako potresna knjiga je napuklo srce. ne mogu se sjetiti tko je autor... mozda netko zna?

tuzna mi je bila i ingoliceva knjiga djecak sa dva imena, ali ona barem sretno zavrsava :mig:

Rui
01.10.2008., 13:50
Jučer sam pročitala The Notebook i jako me rastužila, shvatiš koliko se rijetko prave pravcate ljubavi nađu, a kad ju nađeš, trebaš ju cijeniti.

kika11
05.10.2008., 11:08
Čitala sam knjigu o onom zlostavljanom dječaku i morate znati da su danas takved knjige o zlostavljanima, silovanima, nevino zatočenima, izrabljivanim uz razne priručnike užasno trendy i da su mnoge pisane po naruđbi!

Laisha
05.10.2008., 18:52
1. Tolstoj - Anna Karenina, rat i mir
2. V. Korolenko - Djeca podzemlja
3. Notredame de paris

dj baraba
15.10.2008., 19:24
njh, jedina knjiga na koju sam se ja rasplakala bila je Neobični doživljaji ptića Sovića, od Antona van de Veldea... i to kada sam ju drugi put čitala

sputnjik
15.10.2008., 19:42
Plemićko gnijezdo- nije baš da sam plakala, al tužan kraj.

plagra
20.10.2008., 19:51
Zrakić-Svi me vole,samo tata ne...

LejLa22--
02.11.2008., 18:07
ljubav u doba kolere

brancilo
06.11.2008., 09:41
N epostoji tuzna knjiga, ona koja ce izazvati suze kod citalaca. Postoji samo dobra knjiga i losa knjiga. Dobra je ona koja uspije iz nas izvuci nase sospstvene osjecaje i uciniti da danima nosimo u sebi neku sliku ili lik, rijec ili recenicu i mislimo o njoj. Knjige ne nose osjecaje, oni su u nama. I, jos nesto, kada placemo, placemo iskljucivo za sobom i zbog sebe.
Da, Djevojcica sa sibicama grozno je surova, kao i onaj Diznijev crtac u kojem majka nema sta djeci dati za veceru sem uzasno tvrdog hljeba koji ne mogu pregristi. Ne postoji nista tuznije od djecaka koji problem rjesava onim slatkim "UMOCICU"!

vertigo_black
23.11.2008., 21:27
Demian od Hessea...

jonsi07
23.11.2008., 23:33
"Pokupit ću te i odvesti" od Ammanitija (za odrasle) ili "Bijeli klaun" (za djecu)

ero girl
24.11.2008., 20:06
ima ih mnogo al se sjećam da sam najviše plakala na "djevojčicu sa žigicama"... al ipak to je bilo prije nekih 10 godina

freddie"s queen
26.11.2008., 12:26
miguel de cervantes - oštroumni vitez don quijote od manche

zoran k
26.11.2008., 13:03

Meni nije bila tužna nego užasavajuća. I nisam je ni pročitao cijelu, listao sam je u knjižari.

Prestrašno. Horrore čitam bilo kakve, ali ovo mi je bilo definitivno tu mač... kad znaš da nije fikcija... pregrozno.

NoWa
26.11.2008., 18:17

slična tuzna je "Kako ga je priroda stvorila" - priča o dječaku kojeg su odgajali kao djevojčicu. stravično teska knjiga:tuzni:

despina
28.11.2008., 22:26
Matildin posljednji valcer:(

Rui
06.12.2008., 15:24
Definitivno najtužnija koju sam u posljednje vrijeme pročitala je Gonič zmajeva Khaleda Hosseinija.

mary111
08.12.2008., 20:52
najtužnija knjiga definitivno: "nikad me ne ostavljaj":cry:

Bronninho
12.12.2008., 14:01
The Girl Next Door od Jacka Ketchuma (mislim da nije izdana kod nas).

Jedna od onih knjiga koje ne samo da su pre-tužne, već vas tjeraju da nešto razbijete potreseni nepravdom o kojoj čitate. Još ako znate da je knjiga inspirirana istinitim događajem... Ovo stvarno nije štivo za svakoga.

nokturno
12.12.2008., 16:03
možda nije najtužnija ali definitivno ''Na kraju duge'' ...toliko propuštenih prilika,toliko prokockanog vremena...iako ima 'sretan' završetak,osjećaj kad ju pročitaš je gadan...barem meni...ali preporučujem knjigu

ivana146
10.02.2009., 14:28
možda nije najtužnija ali definitivno ''Na kraju duge'' ...toliko propuštenih prilika,toliko prokockanog vremena...iako ima 'sretan' završetak,osjećaj kad ju pročitaš je gadan...barem meni...ali preporučujem knjigu

baš sam to i ja htjela napisat :D
meni je knjiga prekrasna i stvarno nemam riječi. plakala sam :cry::D

daisy.fay
11.02.2009., 13:44
Jose Saramagio "Ogled o sljepoći"

jedna od knjiga koja te satare, al predobra :top:

fenomenalna knjiga je Gonič zmajeva (Kite runner) od Khaleda Hosseinija
toplo preporučam, kažu da je i film dobar, al prvo pročitajte
pis!

Tiky2
16.02.2009., 19:18
Summer Sisters. Danima nakon te knjige sam razmišljala o njoj i mislim da sam na kraju čak i plakala. Odlična, dirljiva i čarobna knjiga :s

Hexel
16.02.2009., 19:46
Zvonimir Milčec - Zvižduk s Bukovca. :(

zaigrana.foka
16.02.2009., 21:26
Junaci pavlove ulice!!! Pretužno mi je kad siromašni hrabri nepopularni blijedi Nemeček umre:(

doriana gray
16.02.2009., 22:01
ufff... bilo je toga :(

najveći bijes i nemoć u meni je izazvala Waris Dirie sa "Pustinjskim cvijetom", užasno me pogađaju takve teme, a knjiga je autobiografska pa boli dvostruko više od UN-ovog izvješća. pročitala sam je ove godine na moru (na njemačkom), pola kampa me podjebavalo jer nosim knjigu na more (:confused:), a kad sam se rasplakala svi su mislili da je zato jer me podhebavaju. ajme kad sam se raspizdila i održala im propovjed o ljudskim pravima :(

HC Andersen- apsolutno sve... s tim da sam malu sirenu znala napamet. kad me mama odvela u kino da pogledamo disneyevu počela sam urlat na kraju filma kako "hoću da ona umre... jer ona MORA umrijeti". mama me nakon toga više niakd nije vodila u kino :zubo:

Balzac- Otac Goriot

annerri
16.02.2009., 22:09
ufff... bilo je toga :(

najveći bijes i nemoć u meni je izazvala Waris Dirie sa "Pustinjskim cvijetom", užasno me pogađaju takve teme, a knjiga je autobiografska pa boli dvostruko više od UN-ovog izvješća. pročitala sam je ove godine na moru (na njemačkom), pola kampa me podjebavalo jer nosim knjigu na more (:confused:), a kad sam se rasplakala svi su mislili da je zato jer me podhebavaju. ajme kad sam se raspizdila i održala im propovjed o ljudskim pravima :(

HC Andersen- apsolutno sve... s tim da sam malu sirenu znala napamet. kad me mama odvela u kino da pogledamo disneyevu počela sam urlat na kraju filma kako "hoću da ona umre... jer ona MORA umrijeti". mama me nakon toga više niakd nije vodila u kino :zubo:

Balzac- Otac Goriot

"Mala sirena", strava. I "Morski psi i male ribe". Najprije patnja, kasnije besmisao stradavanja.

Tupelo
17.02.2009., 11:34
Mene su „ubile“:
1. Školice, Julio Cortázar - pročitala sam ih dva puta – po piščevim uputama i svaki dio zasebno. Na stranu apsurd i samoća u likovima...knjiga je prepuna žaljenja za propuštenim prilikama...od samog početka likovi zauzimaju pozicije da su stvari osuđene na propast, (pred)osjećaju kraj i gubitak i niti u jednom trenutku ne dijele ništa osim tog žalovanja. Likovi kao da se „odbijaju“ jedan od drugog i sami izazivaju kraj.

2. Stakleno zvono, Sylvia Plath – jedna od meni najdražih knjiga, no u sebi sadrži toliko tuge, bespomoćnosti, frustracije i straha. Junakinji toliko silno nedostaje volja za životom da je to doslovce opipljivo iz svake riječi u knjizi. Jedine pozitivne misli koje Esther ima, jedina radost koju ona osjeća dolaze iz pomisli na mogućnost smrti. Ok, znamo kako je Sylvia završila svoju priču, no nakon što pročitate ovu knjigu bit će vam, na neki čudan način, drago što je uspjela.

nokturno
17.02.2009., 14:28
''Kradljivica knjiga''

Emmalu
17.02.2009., 21:15
Sadako hoće živjeti, čak sam i suzu pustila čitajući je... Iako bilo je to davno.

Egenus
18.02.2009., 14:11
Dinko Šimunović "Duga"

-- blacky --
19.02.2009., 18:20
Breza od Kolara. :(

mary89
19.02.2009., 18:34
marli i ja- dzon grogan, suza za suzom su mi tekle na kraju knjige.:cry::cry:

Razlivena Tinta
19.02.2009., 22:03
Junaci pavlove ulice!!! Pretužno mi je kad siromašni hrabri nepopularni blijedi Nemeček umre:(

Ja sam nakon čitanja te knjige imala knedlu u grlu od tuge :(

sonja:)
20.02.2009., 14:02
Emile Zola -Germinal

jana_07
23.02.2009., 15:25
Definitivno "Zlatarovo zlato" od Šenoe, jako dobra knjiga sa tragičnim završetkom...

D95*
23.02.2009., 17:14
Iz velegradskog podzemlja

Lizzie Bell
26.02.2009., 18:46

E potpuno se slažem! Pročitala sam P.S. Volim te, Na kraju duge, Da me barem možeš vidjeti, od Cecelie Ahern. To su mi bile knjige stoljeća! :s

Najtužnija mi je bila ipak: Da me barem možeš vidjeti. Jednostavno, jedna žena se zaljubi u muškarca, ne može bez njega, da bi on samo ispario, nestao-zauvijek.

Također i Trinaesta priča.

twilightx
03.03.2009., 11:39
Maggie O'Farrell "Kad si otisao", obozavam ovu knjigu! So, so sad!

melin
03.03.2009., 20:54
Meni je Majstor i Margarita od Mihaila Bulgakova i Prljavi sneg od Simenona.

maretta
04.03.2009., 11:13
F.X. Toole: priče iz kuta (djevojka od milijun dolara) :cry::cry::cry:
Renato Baretić: Pričaj mi o njoj

*ribicaivana*
04.03.2009., 15:57
Zima za dvoje i Pričaj mi o njoj!!!

kiki123
04.03.2009., 23:47
Definitivno najtužnija koju sam u posljednje vrijeme pročitala je Gonič zmajeva Khaleda Hosseinija.

baš htjela napisati isto to.
knjiga mi je bila tako potresna , da sam o njoj još dugo razmišljala.
svakako preporuka za pročitati

ibis2
05.03.2009., 21:52
Boadicea keltska kraljica ,poslje te knjige i nisam se više rasplakala dok sam nešto čitala.

Smudge
06.03.2009., 17:37
Meni je Majstor i Margarita od Mihaila Bulgakova Sam kraj ili? Obožavam ovu knjigu, ali je nikada nisam doživljavao ni blizu tužne, pa me zanima kakav je osjećaj iz te perspektive?

Ms. Black
08.03.2009., 15:56
Ljubavna priča. Kad sam ju prvi put pročitala, i kad sam ju 5. put pročitala, jednako sam plakala. :cry::mama:

passenger3
08.03.2009., 17:41
Brdo iznad oblaka - Vesna Krmpotić

Plak'o ko ljuta godina :mama::mama::mama:

Valeri
08.03.2009., 18:51
Mene su „ubile“:

2. Stakleno zvono, Sylvia Plath – jedna od meni najdražih knjiga, no u sebi sadrži toliko tuge, bespomoćnosti, frustracije i straha. Junakinji toliko silno nedostaje volja za životom da je to doslovce opipljivo iz svake riječi u knjizi. Jedine pozitivne misli koje Esther ima, jedina radost koju ona osjeća dolaze iz pomisli na mogućnost smrti. Ok, znamo kako je Sylvia završila svoju priču, no nakon što pročitate ovu knjigu bit će vam, na neki čudan način, drago što je uspjela.

dobra je knjiga ali ali je stvarno tužna:(

sagena
10.03.2009., 14:41
Dama s kamelijama.

sagena
10.03.2009., 14:46
Zrakić-Svi me vole,samo tata ne...

Tu sam i ja čitala. Još u osnovnoj školi. Zbilja tužna!

"Žrtva" od Janka Matka.
Ta mi pada na pamet.
Ali bilo je više tužnih...

Da, i ta...

ivana_23
10.03.2009., 16:40
Da, i ja sam plakala na P.S. Volim te jer mi je bilo žao žene... kao i ona, ni ja ne bih imala snage nastaviti sa svojim životom nakon te tragedije ( kad nekog previše voliš... :love:) ma šta svijet oko mene pričao...

Veleta
11.03.2009., 22:01
Sadako hoće živjeti - pre-pre-pretužno:cry::cry::cry:

melin
13.03.2009., 21:40
Sam kraj ili? Obožavam ovu knjigu, ali je nikada nisam doživljavao ni blizu tužne, pa me zanima kakav je osjećaj iz te perspektive?

meni je najtužniji bio 5.roman ove knjige i 26.roman

veleno
14.03.2009., 18:28
Noć u Brelima od Nure Bazdulj Hubijar....knjiga se završava tragičnim događajem.:(

Ms. Black
15.03.2009., 11:09
Sadako hoće živjeti - pre-pre-pretužno:cry::cry::cry:

Daa... :cry: Da mi je bilo pomoć im izrađivat ždralove...

----------------
Now playing: Amanda Lear - Enigma (http://www.foxytunes.com/artist/amanda+lear/track/enigma)
via FoxyTunes (http://www.foxytunes.com/signatunes/)

mimma7
21.03.2009., 19:05

na kraju dana?

rh4ps0dy
21.03.2009., 19:17
"Rob" Isaaca Bashevisa Singera.
"Exodus" Leona Urisa.
"Na kraju dana" Kazura Ishigura.

SmoothOperatress
21.03.2009., 19:42

Posudila mi ju je prijateljica, da to moram procitat i sve se spremam da krenem s citanjem...ali nakon ovakvih komentara...samo mi jos treba da pocnem plakat i zbog knjige i da mi ostavi gadan osjecaj:zvrko:...ide na policu do nekih drugih vremena kad cu imat zivcaca za takve knjige:D...a ja se bacam na "Tkanje zivota"

Deimos
22.03.2009., 01:13
The Dead Zone od Stephen Kinga, fakat čovjeku ništa nije dobro išlo

Janis Jo
23.03.2009., 09:14
Evo sad mi pada na pamet jedna od Janka Matka, u jednom dijelu su mi suze došle na oči...
"Svijetlo ugaslih očiju"

Veeg
16.04.2009., 15:02
svi me vole samo tata ne - đuro zrakić. na tu sam knjigu toliko plakala da sam ju upropastila od suza :(
i ako smijem dodati bambija.. moja najdraža i najtužnija slikovnica..

2911
16.04.2009., 15:46
Evo sad mi pada na pamet jedna od Janka Matka, u jednom dijelu su mi suze došle na oči...
"Svijetlo ugaslih očiju"

Potpisujem.
I dodajem još "Kamen na cesti" M. J. Zagorke

Begemotica
16.04.2009., 17:13
Do Androids Dream of Electric Sheep? Philipa K. Dicka.

Svijet bez kućnih ljubimaca, i drugih životinja, to je moja vizija pakla.

chillout23
16.04.2009., 17:20
Noćna mora s anđelom. Definitivno.

Alenkica
16.04.2009., 18:14
Edmondo de Amicis: Srce

Novembre
27.04.2009., 13:02
Đuro Sudeta - "Mor" slažem se da ne odgovara osnovnoškolskom uzrastu. Najtužnije mi je ono na kraju kad opisuje Mora kako sam luta i sjeća se...
Per Olof Ekstrom - "Plesala je jedno ljeto", jednostavna ljubavna priča, tragičan kraj romanse se može naslutiti iz izdvojenih dijelova na početku svakog poglavlja. I sam naslov mi asocira na prolaznost.
Erich Maria Remarque - "Povratak", inače ne volim romane s ratnom tematikom, ali ovaj mi je bio odličan. Osim realističnih opisa ratnih grozota i umiranja tužan mi je i taj neuspio pokušaj glavnog lika i njegovih ratnih prijatelja da se prilagode normalnom životu nakon rata.
Vladan Desnica - "Proljeća Ivana Galeba", nisam plakala, ali cijeli roman je prožet nekom nostalgijom, sjećanjima, kontemplacijama...Dugo sam razmišljala o ovom romanu.

moon girl
01.05.2009., 11:47
Mostovi okruga Madison... Mislim da je to najtužnija knjiga koju sam pročitala.. 20ak puta

fishfinder
01.05.2009., 12:04
"Svjetlost se ugasila" Rudyard Kipling

Cahit
01.05.2009., 12:19
Kad je bio juli - Nura Bazdulj Hubijar. Epistolaran roman na temu Srebrenickog masakra. Jedna od tuznijih knjiga

nedodirljiva
01.05.2009., 14:51
svi me vole samo tata ne - đuro zrakić. na tu sam knjigu toliko plakala da sam ju upropastila od suza :(
i ako smijem dodati bambija.. moja najdraža i najtužnija slikovnica..

Je li ovo neka djecija knjiga?:top:

goranbo
01.05.2009., 16:12
Žerminal, Eko-eko :)

goranbo
01.05.2009., 16:15
Da da, i mali princ je jebeno tužan, mogla se knjiga zvat tužni princ, a ne mali princ :zubo:

jel' dobro?
01.05.2009., 18:12
ne znan jeste li spomenuli..
ali meni je 'kralj lavova' stvarno tuzna prica, iako ima happy end :zubo:
uvik bi plakala na nju :cry:

također suzu sam pustila i na 'p.s. I love you'
a preobrazaj od kafke u meni je probudio vise osjecaj ljutnje a ne tuge :ne zna:

Razlivena Tinta
01.05.2009., 19:02
Sadako hoće živjeti, Mali princ, P.S. I love you, Bambi (ronila sam krokodilske suze kada sam prvi put čitala) ... :tuzni:

rh4ps0dy
01.05.2009., 19:18
Jučer završih "Damu s kamelijama" i ridala sam od jada. :( A valjda zato jer je jako životna knjiga.

idač
02.05.2009., 14:31
čitala sam na ovoj temi (ja mislim) da je Ljubavna priča puno ljudi najtužnija knjiga, pa sam je odlučila posuditi da vidim i mogu reći da mi i nije tako tužna. čitala sam puno tužnijih i onako, baš sam se iznenadila vašim odabirom. ali dobro, o ukusima se ne raspravlja. :ne zna:

najtužnija, a ujedno i nevjerojatno šokantna - Dijete zvano ono

teacher75
03.05.2009., 17:10
The Kite Runner (Gonic zmajeva) definitivno!

Plastika
06.05.2009., 19:13
moja zadnja: Chuck Palahniuk Uspavanka

ima li išta tužnije od bola za mrtvim djetetom? osim bola za pokojnim djetetom i ženom koju si volio

Petrinjo
31.05.2009., 14:32
mali princ... ljudi moji, to morate pročitati ako niste... tako divna, bori se protiv predrasuda... definitivno prva knjiga koju ću dati mojoj dici da jedna dana pročitaju... ionako čitanje ne traje duže od 50 minuta(max.), a na kraju će vam bit ža šta ne traje troduplo!

slažem se, ''Mali princ'' je knjiga na koju sam pol sata ridala valda :D
tjera te da sagledaš svijet na potpuno drukčiji način i da na kraju krajeva sagledaš sebe i propitaš se o pravim životnim vrijednostima. možda zvuči ljigavo al definitivno nije ni najmanje :P

''Malog princa'' bi trebalo pročitat svake godine jedamput jer svake god. imaš više životnog iskustva i svake god. kužiš priču i njeno značenje sve bolje i bolje, po meni, i onda možeš to polako primjenjivat.

definitivno ću ju dat jednog dana svojoj djeci kad ću ih imat :top:

Miss Hyde
31.05.2009., 14:47
trenutno mi pada na pamet Okajanje.
tuga pomiješana sa ljutnjom i nepravdom na momente :(:o

a pročitala sam i tužnih knjiga, ali ni jedna me nije baš rasplakala :ne zna:
sjećam se da mi je grozan dio u ZiK bio onaj Raskoljnikovljev san - sa konjem :(

Tinach
31.05.2009., 14:58
Čuvarica sestre svoje i Došla žena doktoru. Plakala ko kišna godina.

adiam
31.05.2009., 15:09
Meni pada na pamet knjiga -Stranica ljubavi -francuskog pisca Emila Zole.

Radnja se dešava u Parizu u 19 st.Udovica Elen dolazi u Pariz sa svojom bolesnom jedanaestogodišnjem kćerkom.Tu upoznaje dr.Anrija Deberla u kojeg se zaljubljuje,ali im sreću remeti smrt njene kćerke.Udaje se za drugog čovjeka i odlazi iz Pariza.Opis na samom kraju knjige mi je najtužniji.To je njen posljednji odlazak na kćerkin grob dok je okolo vlada puka tišina i grad je bio obavijen nekom maglom,a uokolo se samo mogao čuti pokoji pad snijega sa grana borova,dok su pahulje lagano padale.
Taj opis naprosto dira u dušu.Njenu kćerku je na početku opisivao kao živahno i veselo dijete,a onda kako su dolazila hladnija godišnja doba,ona je bivala sve slabija i na kraju njena neizlječiva bolest ugasila je taj nježni cvijet...:(

Volim čitati djela tog pisca.Imam cijeli komplet njegovih knjiga i sve sam ih pročitala.

Aliera
31.05.2009., 19:29
Svi me vole samo tata ne - baš tužna knjiga. Pogodi te u srce i gotovo.:(
Ivan Cankar i njegove priče...strašno nešto, koja bol u tim pripovijestima. Sjećam se posebno jedne, mislim da se zvala Datulja...Baš mi je ostala u sjećanju.
Onda Mumu, Turgenjev čini mi se.
Prežihov Voranc i zbirka pripovijesti Đurđice.
Maksim Gorki - Djetinjstvo.
Josip Barković - Zeleni dječak. Sjećam se osobito odnosa dječaka s ocem, nisu se slagali.
Uglavnom su to priče sa socijalnom tematikom, siromaštvo...Čitala sam ih davno i dan danas ih se sjećam, te tjeskobne atmosfere i nesretnih likova iz tih priča.
Valjda mi nakon takve tuge druge knjige i ne mogu biti više tužne.
Ljubavne priče mi nisu nešto napete u tom smislu.:confused:
I definitivno Mor. To je nešto posebno.

Elfen
31.05.2009., 21:08
koja vam je najtužnija knjiga,na koju ste plakali, koja vas je natjerala na razmišljanje o nekim stvarima?

Crna kiša nad Hirošimom

high_voltage
31.05.2009., 21:57
dennis lehane-mystic river

adiam
02.06.2009., 13:55
Žerminal, Eko-eko :)

Slažem se.Žerminal je također knjiga francuskog pisca Emila Zole.
Još u osnovnoj školi sam je pročitala,jer imam komplet njegovih knjiga,
iako je ona više najmjenjena srednjim školama pa čitateljima starije dobi,dosta je opširna i govori o ozbiljnim životnim temama.

Cijela knjiga ima neku tužnu notu sebi,jer opisuje težak život glavnih
likova,siromaštvo i težak rad u rudnicima...Naravno,sve je dosta realistično
opisano,jer epoha u kojoj je pisac pisao pripada realizmu u književnosti.

Uglavnom,mene se ta knjiga dojmila,kao i većina njegovih knjiga.

lund
02.06.2009., 16:39
Djevojčica sa žigicama.
I jedna od Plenzdorfa kojoj se trenutačno nemrem sjetit naslova:o, bum dopisal ak se sjetim

haralampije
02.06.2009., 18:15
Kad sam bila mala, istočila sam more suza nad knjigama raznim, i kasnije ali ne baš toliko. Čovjek s godinama otvrdne.

Sjećam se da Andersona nisam mogla čitati, svaku priču mi je na kraju usosio, a ponekad je i bio jako okrutan, pogotovo u Crvenim cipelicama.
A zapravo sam voljela to plakanje, volim ga i danas, samo me je teže rasplakati.

Kad se sjetim knjige Kad je bio juli, odmah mi se plače. Apsolutna pobjednica na mojoj top listi najtužnijih knjiga.

haralampije
02.06.2009., 18:17
Sam kraj ili? Obožavam ovu knjigu, ali je nikada nisam doživljavao ni blizu tužne, pa me zanima kakav je osjećaj iz te perspektive?

Kad sam prvi put čitala Majstora i Margaritu, kraj me rasplakao.

chimo
05.06.2009., 12:03
Mene takve knjige uglavnom raspizde više nego me rastuže, ali mislim da bi pod taj kriterij spadale:
- Tunel, Sabato
- 1984., Orwell
- Glad, Hamsun
- Preobražaj, Kafka
- Otac Goriot, Balzac
- Derviš i smrt, Selimović
- Očevi i djeca, Turgenjev
- Putovanje nakraj noći, Celine (vjerojatno najtužnija)

putovanje na kraj noći je najtužnija.i najsmješnija.i najbolja.ikad!

a još su mi bile tužne:
arundhati roy-bog malih stvari,
emile ajar:la vie devant soi(glupavo prevedeno kao momo zašto plačeš),
manuel puig: poljubac žene pauka,
robert antelme:ljudska vrsta,
fernando arrabal:viva la muerte,
per olov enquist: pali anđeo............................................. .....................

zool
05.06.2009., 18:52
N.V.Gogolj pripovijetka"Kabanica".Nije da sam baš plakao,ali je brutalno realistična,kao uostalom i sva njegova djela.Onak,malo si razmisliš!

Mysterious girl
11.06.2009., 18:43
Djevojčica sa šibicama
Odrastanje
Pokajnik(cila knjiga je tužna i zanimljiva,tira te da je odma pročitaš,a zapravo je glavna poruka da ponekad zapostavljamo i ignoriramo ljude koji nas vole,a mi to ne vidimo)
Junaci Pavlove ulice(kad onaj mali umire)

asja I
17.06.2009., 09:06
Što sam volio
Siri Hustvedt
Zatvorila se u kupaonicu, da me djeca ne vide, i plakala, plakala

* Vilena *
17.06.2009., 09:39
ljubavna priča . . . ispustila sam mnogo suza dok je umrla na kraju . .. . a on se pomirio s ocem

chipmunk
17.06.2009., 19:20
Božidar Prosenjak - "Divlji konj" Tu knjigu sam čitala kao lektiru u 6 razredu osnovne škole. Do sada sam ju čitala, ma ne pamtim koliko puta. Svaki put sve je poučnija.

da, uz knjigu "Lovac u žitu" to mi je najdraža... stvarno je super...

shrew_
23.06.2009., 20:37
Oscar Wilde, Slavuj i ruža

Jedna jedina, do nje nisam niti znala da mogu plakati. Tako jednostavna, okrutna, bolna, istinita...
Provalilo more iz mene. :mama:

Rearviewmirror
24.06.2009., 11:09
bitak i vrijeme

a tuzna jer sam shvatio da nikad od mene pravog filozofa. :(

:rofl: totalno te shvaćam :D

mišolina
25.06.2009., 07:56
Kuća duhova (Isabel Allende) - na zadnjih dvadesetak strana uvijek dušu isplačem i jedva čekam ponovno je čitati :D

Kamena
25.06.2009., 12:35
Evo pročitala knjigu "Seljačina" Niall Grifiths-a :(
Da ti se život zgadi.

morgana le fay
25.06.2009., 15:37
"Zagrebačka priča" Blanke Dovjak–Matković.

za dijete od 12 godina koje se nikad nije moralo suočiti s gubitkom i siromaštvom (pa ni za vrijeme rata) prilično realan prikaz istog... cmizdrila sam kroz cijelu knjigu i pitala se koji je to genijalac uvrstio u lektiru za osnovnu školu?

sad znam da je takav šok bio posve opravdan jer većina djece nema doticaja sa stvarnim svijetom.
mislim da me nijedna druga knjiga nije toliko izdeprimirala.

bloddyhell
29.06.2009., 16:51
Sicilijanac - Mario Puzo- kraj mi je bio :( .... nakon što sam pročitala knjigu, a posebno kraj osjećala sam se šugavo

Lovac u žitu-skoro zaplakala na onaj dio sa vrtuljkom i kišom
Sadako hoće živjeti
HP5,HP6 i
Friedrich Schiller-Razbojnici-tužno

Dreamlover
30.06.2009., 15:14
Summer Sisters :(

Queen Llewelyn
03.07.2009., 07:55

Jedna jedina, do nje nisam niti znala da mogu plakati. Tako jednostavna, okrutna, bolna, istinita...

Jao, da... Plakala sam svaki put kad sam je čitala. :(

Filthy
03.07.2009., 14:40
fania fenelon-zenski orkestar
christian bernadac-lijecnici nemoguceg
obje o holokaustu...jako su tuzne al dosad me nijedna knjiga nije rasplakala

Filthy
03.07.2009., 14:42

za dijete od 12 godina koje se nikad nije moralo suočiti s gubitkom i siromaštvom (pa ni za vrijeme rata) prilično realan prikaz istog... cmizdrila sam kroz cijelu knjigu i pitala se koji je to genijalac uvrstio u lektiru za osnovnu školu?

sad znam da je takav šok bio posve opravdan jer većina djece nema doticaja sa stvarnim svijetom.

knjiga je odlicna,imala sam ju u 7. razredu,tako je bila dobra da san dvaput u tjedan dana procitala :D...ne znam zasto,al nije mi tuzna

Perzefon@
05.07.2009., 08:08

za dijete od 12 godina koje se nikad nije moralo suočiti s gubitkom i siromaštvom (pa ni za vrijeme rata) prilično realan prikaz istog... cmizdrila sam kroz cijelu knjigu i pitala se koji je to genijalac uvrstio u lektiru za osnovnu školu? sad znam da je takav šok bio posve opravdan jer većina djece nema doticaja sa stvarnim svijetom.

Nije opravdan jer je na programu u 6. razredu. Da bi se razumjela Zagrebačka priča, treba nešto znati o povijsnim i društvenim okolnostima između 2 rata. A to se uči početkom 8. razreda.

Knjiga je remek djelo, kao takva jasno oslikava stvarnost kroz priču jedne djevojčice. Beskrajno smiješnu i tužnu istovremeno. Milka je jedan od najslikovitijih i najjačih likova u hrvatskoj književnosti.

Uostalom, zašto si se izdeprimirala? Pa Milka je ostala uz Kečkicu. A uz nju je sve moguće.

To je djelce mene šokiralo kao malo koje. Naime, O. Wildea smatrah oštroumnim cinikom i bestidnikom. A onda ova novela, himna ljubavi. Mislim da je svaki perverznjak prikriveni romantik, i obrnuto.

princess_0s
15.07.2009., 15:54
Mi djeca s kolodvora ZOO,Bijeli klaun i Sadako želi živjeti.Definitivno najtužnije.
Ponos i predrasude te,Razum i osjećaji,P.S Volim te i The Notebook-iako imaju sretan kraj,sve dotad je tužno.:(

sleng
17.07.2009., 13:11
putovanje na kraj noći je najtužnija.i najsmješnija.i najbolja.ikad!

a još su mi bile tužne:
arundhati roy-bog malih stvari,
emile ajar:la vie devant soi(glupavo prevedeno kao momo zašto plačeš),
manuel puig: poljubac žene pauka,
robert antelme:ljudska vrsta,
fernando arrabal:viva la muerte,
per olov enquist: pali anđeo............................................. .....................

e he..ovo je dobar popis...teško sad reći što je najtužnije..al po ovom pitanju dobar popis..svaka čast

sanjito
22.07.2009., 20:47
Meni je najtužnija knjiga Patnje maldog Werthera iako bi neki rekli da je patetična, ali meni nije, stvarno je predivna knjiga puna nesretne ljubavi...
Mali princ mi je najdraža knjiga, ali na nju nisam nikada plakala koliko god sam ju puta pročitala, ali puna je ljudskih vrednota i pouka za život...
Dobra mi je još i knjiga Judita, ali od Mire Gavrana jer je potpuno drugačija od originala i zapravo je ljubava (tragična) knjiga...

Black Tattoo
22.07.2009., 21:08
Zašto su Nemeček i djevojčica sa šibicama morali umrijeti??:(:(:(

Šeba
23.07.2009., 12:38
Ja sam pročitao neku knjigu (knjižicu) "Svi me vole samo tata ne", neki naš pisac, ne mogu se sada sjetit imena autra... Nisam plakao, al me se jako dojmila

Razlivena Tinta
26.07.2009., 11:59
Svakako jedna od najtužnijih koje sam pročitala, Mi djeca s kolodvora Zoo. Na mene je ostavila ogroman utisak, ali me i beskrajno rastužila. :(
A baš sam navijala da Christiane i Detlef budu skupa, čisti od droge. :tuzni:

poison_eLf
30.07.2009., 12:42
ni mnoge knjige prije.....niti još više njih poslije....nisu ostavile tolike suze za sobom kao kada Nemeček umre, u Junacima Pavlove ulice...... :tuzni:
naivno je pomisliti da će čitanje iznova proći lakše,,da smo sada odrasli,,čvršći..jači.......uvijek je jednako bolno..

pitam se kakva je čarolija u toj knjizi kad me tako veže za sebe,,sa svom svojom slatkoćom djetinjstva i gorčinom nepravedne smrti..jer bilo je još mnogo ispisanih tragedija..
ali kažem,niti zbog jedne nisam toliko plakala,kao za malim NEMEČEKOM (i evo ime mu pišem svim velikim slovima)

:cerek:

donna_giovanna
30.07.2009., 19:05
Goetheov Werther. Zbog drustvene nepravde, dakako :o

Riot Act
31.07.2009., 00:47
Trenutno mi samo ovo pada na pamet : Miro Gavran - Zaboravljeni sin.

Cullen fan
31.07.2009., 02:05
Ljubavna priča, Romeo i Julia, P.S I love you :cry::cry::cry::cry:

A kakav sam ja to Cullen fan ako ne spomenem Mladi mjesec:D. Uz tu sam knjigu isplakala ocean suza, i opet i opet i opet, al onaj dio u Italiji.....to bih svrstala u knjige koje su nas najviše razveselile :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:

Blackrose
31.07.2009., 05:39
Goetheov Werther. Zbog drustvene nepravde, dakako :o

Takodjer...mozda i zbog toga sto sam bila hormonalno napucana...srednja skola.
Posljednje suze prolila sam uz roman Marley i ja.

*Addy
31.07.2009., 09:46
Sadako hoće živjeti
Kradljivica knjiga
zadnja tri dijela Herija P.

mišica82
31.07.2009., 14:33

U potpunosti se slažem. Dobila sam tu knjigu za osmi rođendan. Bila sam tad malo premala za nju. Kasnije sam je nekoliko puta čitala, uvijek sam se rascmoljila. :cry:

Dostojevski - Idiot :(

maher18
31.07.2009., 14:53
prvo plakanje: e.th. setton: vinipeški vuk
još nisam išla u školu, ali ne mogu zaboraviti zagrljaj maloga, zadnji zagrljaj maloga i vuka u kućici, na Badnjak...i raspomamljenu hajku u daljini...

a onda f.salten: bambi.

simply_black
31.07.2009., 18:58
Khaled Hosseini - Lovac na zmajeve
plakala sam kao kišna godina :(

Razlivena Tinta
31.07.2009., 20:17
ni mnoge knjige prije.....niti još više njih poslije....nisu ostavile tolike suze za sobom kao kada Nemeček umre, u Junacima Pavlove ulice...... :tuzni:
naivno je pomisliti da će čitanje iznova proći lakše,,da smo sada odrasli,,čvršći..jači.......uvijek je jednako bolno..

pitam se kakva je čarolija u toj knjizi kad me tako veže za sebe,,sa svom svojom slatkoćom djetinjstva i gorčinom nepravedne smrti..jer bilo je još mnogo ispisanih tragedija..
ali kažem,niti zbog jedne nisam toliko plakala,kao za malim NEMEČEKOM (i evo ime mu pišem svim velikim slovima)

:cerek:

Suze isplakala čitajući. :cry:

LeahDay
31.07.2009., 20:26
Khaled Hosseini - Lovac na zmajeve
plakala sam kao kišna godina :(

Potpisujem. Iako kraj donosi taj neki tračak sreće sve je tako teško, mučno i tragično da jedino što uistinu možeš je plakati. :(

Ali unatoč tome se nalazi na mojoj listi deset najdražih knjiga. :)

Vodenna
03.08.2009., 22:38
Najviše sam se isplakala kad sam kao desetogodišnjakinja pročitala Zagorkinu-autobiografsku- Kamen na cesti...

Aliera
04.08.2009., 00:23
Ja sam nekidan naletila na Djevojčicu sa šibicama i zasuzila. Onako baš dosta.:D Valjda sam bila u nekom raspoloženju...
Bolna priča.

Amrićak
05.08.2009., 21:26
Mi djeca sa kolodvora ZOO.Potresla me knjiga kao i priložene slike u njoj:(

eli1801
05.08.2009., 21:36
Junaci Pavlove ulice - Ferenc Molnar

Ženski bicikal - Zvonimir Majdak

Foliranti - Momo Kapor

...ako želite plakati, čitajte ovo.

Ferrari-Ficho
06.08.2009., 17:30
"Ne dam svoje dijete"- ali se nikako ne mogu sjetit tko je napisao. Potražit ću pa vas informiram

Mystic Rose
08.08.2009., 15:43
- Gogolj : Kabanica
- Cormac McCarthy : The Road (Cesta)
- Preživjela da ispriča (istinita priča o djevojci koja je preživjela holokaust u Ruandi 1994.g.)

Nica
09.08.2009., 22:16
Ne znam da li je već navedena, ali mene je jako potresla "Ja se ne bojim" by Niccolo Ammaniti.

Po knjizi je snimljen i film, ali nisam ga gledala...

Radnja se dešava u malom selu u Italiji gdje jedan dječak otkrije u šumi u skrovištu pod zemljom dječaka kojeg je netko oteo. Misli ga spasiti tako da kaže odraslima, ali onda otkrije da su njegovi suseljani, uključujući njegove roditelje toga dječaka i oteli i zarobili pa se odlučuje sam spasiti dječaka...

sods
15.08.2009., 09:13
Definitivno Mala Sirena od Andersena... Dobro, nije bas knjiga tj. roman vec je bajka... No za mene ostaje prekrasno stivo kojem se uvijek volim vratiti...

Davno mi je bila i Cipkarica (djelo jednog francuskog pisca) ...

Takodjer i Veliki Meaulnes od Alain-Fournier... - preporucujem

awia
15.08.2009., 17:36
Sadako želi živjeti, Kabanica, Junaci Pavlove ulice, Dnevnik Anne Frank
i ovo me malo sramota priznati- Harry Potter 4, 5 i 6 (kad god netko jako bitan umre)
evo samo njih par za koje se mogu odmah sjetiti da sam suze ronila čitajući određene dijelove.
problem je u tome što sam pročitala toliko knjiga da se pola njih ne sjećam naslova i autora a kamoli jesam li plakala na njih. to s plakanjem i nije toliko čudno što se ne sjećam budući da sam ribica, jbg :D

sad se sjetih nekih knjiga od Perl Bak (jbg knjige su iz vremena juge pa je tako pisao autor)- posebno u jednoj je bila scena gdje kineskoj djevojčici podvezuju noge unatoč protivljenju oca. al stvarno se ne sjećam kako se knjiga zove :(

Luna Lovegood
15.08.2009., 19:09
karl bruckner- sadako hoće živjeti
jodi picoult- čuvarica sestre svoje
đuro sudeta- mor
erich segal- ljubavna priča

MimyRose
17.08.2009., 14:12
Colleen McCullough:Ptice umiru pjevajuci

mira-iva
01.09.2009., 23:19
Najtužnija knjiga : Dijete sijene P.F. Thomese . o bračnom paru koji je izgubio svoje jedino dijete.
"Tišina u svakoj sobi vrišti da si još tu, praznina te skriva na svakom otvorenom mjestu... Nema tenigdje , jer si posvuda."
"Ako još nešto postoji, drži se u sijeni, na mjestima kamo svijetlo ne može prodrijeti( pa tako ni oko). nema neba, samo zemlja. Nema anđelčića, samo dijete u sijeni. Ljiljan među cvijećem."
"Postao sam kamen, mogao sam se još samo razbiti."
........plakala cijelo vrijeme čitanja........

Miss Hyde
01.09.2009., 23:27
Marija Jurić Zagorka - Kamen na cesti
Alenka Mirković - 91,6 Mhz - glasom protiv topova

Francesca
05.09.2009., 19:00
Mostovi okruga Madisson - a onda je došao film i sva kemija je nestala... užasno nešto...
P.S. I love you - plakala sam ko malo djete...

minna_rinch
06.09.2009., 00:16
Anton Ingolič - Gimnazijalka
Honore De Balzac: Otac Goriot
:cry:

mikimiki
06.09.2009., 00:45
g.g.marquez sto godina samoće

i junaci pavlove ulice+dnevnik anne frank

i mali princ

i djevojčica sa šibicama, i mala sirena:(:cry:

ve-ra
26.09.2009., 22:00
-Junaci Pavlove ulice
-David Copperfield

-Antigona
-Taras Buljba
-Majstor i Margarita
-Angelin prah
-Ja se ne bojim
-Otok
-Kradljivica knjiga
-Došla žena doktoru

Mopsi 7
02.10.2009., 19:54
Junaci Pavlove ulice

_Tin@_
04.10.2009., 18:42
ima dosta tužnih ali plačem samo uz one za koje se emotivno vežem.

Harry Potter 5,6,7 ( te knjige i junake i sve sam obožavala)
P.s I love you
Da me barem možeš vidjeti
Junaci Pavlove Ulice
Dnevnik Anne Frank

...

snjeska
09.10.2009., 09:25
SADAKO HOĆE ŽIVJETI, pretužna knjiga...na kraju san suze ronila

JOJ TA KNJIGA ME JE POTRESLA DO SUZA

gordanač
12.10.2009., 09:37
poslijednji svoga roda jedina knjiga na koju sam plakala ikad. mada postoje i one koje su me strašno rastužile kao što je svi me vole samo tata ne, p.s. i love you, kamen na cesti,

Papagajzp
12.10.2009., 15:36
Otac Goriot zasigurno ,te ptolomejeve dveri .

stoposto
13.10.2009., 15:14
lisa see: zaljubljena peonija

definitivno najtužnije što sam u životu pročitao

MAJAMAMA
20.10.2009., 14:41
Krepavam na Heidi, katastrofa mi je kad je odvedu od djeda :(

Bože, od svih knjiga koje sam pročitala, ja onu gotovo prvu...

tara8
20.10.2009., 15:33
Puno ih je...ali kad sam čitala Glasom protiv topova, onaj kraj gušila sam se od plača. Plakala sam i na Ptice..., i na P.S. Volim te, pa čak i na LJubavnu priču, na svaku u kojoj umiru djeca, to mi je prestrašno ali jedino kod Glasom protiv topova se sječam da sam baš ridala, a da od suza više nisam vidjela knjigu...I to baš zato što je toliko realistična, što je pisana tim novinarskim stilom, i što mi je to i inače užasno bolna tema.

Normalni nick 001
20.10.2009., 15:53
mene je 'maraley i ja' definitivno najtužnija, jer je zapravo komedija i u početku sam se stalno smijala ali kraj je :cry::cry::cry::(

MAJAMAMA
20.10.2009., 19:16
Puno ih je...ali kad sam čitala Glasom protiv topova, onaj kraj gušila sam se od plača. Plakala sam i na Ptice..., i na P.S. Volim te, pa čak i na LJubavnu priču, na svaku u kojoj umiru djeca, to mi je prestrašno ali jedino kod Glasom protiv topova se sječam da sam baš ridala, a da od suza više nisam vidjela knjigu...I to baš zato što je toliko realistična, što je pisana tim novinarskim stilom, i što mi je to i inače užasno bolna tema.

Čovječe, netko je čitao tu knjigu. Mislim, bojala sam se i spomenuti Glasom protiv topova da ne zaplačem

Dlapek
23.10.2009., 20:01
Velika bilježnica -A.Krištof
Strašna i tužna knjiga.

fantastična
24.10.2009., 10:13
prva najtužnija koju san pročitala je sadako hoće živjeti,i ona mi se baš urezala u srce...

mislavv
25.10.2009., 10:38
John Steinbeck - Plodovi gnjeva. Tužna knjiga i jedan od najboljih krajeva koje sam pročitao.

haram
25.10.2009., 11:32
Meni "Solaris" Stanislawa Lema.
O tome da covjek ima (neznajuci sto ima) nesto najdragocjenije u zivotu - dok to ne izgubi nepovratno. I tek tada shvati.

despina
25.10.2009., 16:48
"Ne dam svoje dijete"- ali se nikako ne mogu sjetit tko je napisao. Potražit ću pa vas informiram

Ajme to sam čitala :( ,predobra je knjiga

IceQueen
25.10.2009., 18:22
Čitala sam puno tužnih knjiga, ali znam da mi je u sjećanju uvijek ostala "Studengora" Charlesa Fraziera...
Podsvjesno sam nekako znala da će kraj bit tužan, ali ipak sam ronila krokodilske suze... :cry::cry::cry:
I film mi nije upropastio knjigu, ali dakako kao i u većini slučajeva knjiga je ipak naj...

kovrcava_mala
31.10.2009., 21:29
Slažem se za Glasom protiv topova..plakala sam skoro cijelu knjigu, toliko realnosti da sam imala osijećaj da snjima proživljavam te trenutke...

Silence, please
01.11.2009., 12:46
"Bijeli klaun" :( (čula sam priču, nisam pročitala), "Iz velegradskog podzemlja" i predzadnje stranice "Starac i more"(kada ga je dječak našao onako izmučenog od ribolova u krevetu), al baš(cijelu)tužnu knjigu nisam čitala.

Jaganjac
02.11.2009., 23:11
dječak u prugastoj pidžami --> pročitah je u vlaku iz beograda do granice i baš mi je blue.

jehoshua
03.11.2009., 12:26
Isabel Allende Kuća duhova

Mopsi 7
03.11.2009., 19:02
Lovac u žitu - nekak mi je bilo žao onoga klinca
Bijeli klaun
Djevojčica sa šibicama
Harry Potter i darovi smrti - cmizdrila jer sam mislila da će Harry umrijeti
Otac Goriot - nema žalosnijeg nego kad te napuste i iznevjere vlastita djeca
Sadako hoće živjeti
Iz velegradskog podzemlja - davna lektira, ali je bila jako tužna

Kalypsa
04.11.2009., 12:32
Iz velegradskoga podzemlja
Posljednji Stipančići
U registraturi
Otac Goriot
Muljika

temper
04.11.2009., 19:03
"Vjetrovito utočište", napisali G.R.R Martin i Lisa Tuttle. O ženi koja je preokrenula cijeli jedan svijet da bi mogla živjeti ono što zaista voli, samo da bi to ponovo izgubila...

Ja,Lucifer
09.11.2009., 20:16
Kradljivica knjiga.:cry:

CityGirl
12.11.2009., 23:39
Od Janka Matka bilo koja knjiga... sve su tako tužne.

chillout23
13.11.2009., 12:05
"Noćna mora s anđelom"
Autor Stephen Gallagher
Baš me pogodila :(

shikibu
12.12.2009., 16:14
najtužnija knjiga?!

pa ovako na prvu, rekla bih Mostovi okruga Madison (šmrc) i Dama sa kamelijama! Kao mala potresla me Sadako hoće živjeti i Bambi :)

shikibu
12.12.2009., 16:16
Mostovi okruga Madisson - a onda je došao film i sva kemija je nestala... užasno nešto...
P.S. I love you - plakala sam ko malo djete...

..kako misliš, kemija je nestala? pa meni je film suuper! dakako da je knjiga bolja, uvijek je tako!

Maria Mexicana
12.12.2009., 22:15
Nadodat ću i U registraturi... Plakala sam kao luda... Laura, Ivica, koje sudbine! Ona pogotovo, od samog početka nesretna. Reći ćete da nisam pri sebi jer opravdavam zločinku, ženu koja je sve uništila, ali bilo mi je žao njene sudbine i nad njom sam plakala... A sada od novih knjiga koje sam čitala jako me se dojmio Camusov Stranac. Potaknuo me na razmišljanje i jako mi se svidio.

Razlivena Tinta
15.12.2009., 21:41
ljubavna priča . . . ispustila sam mnogo suza dok je umrla na kraju . .. . a on se pomirio s ocem

Ja Ljubavnu priču nisam baš tako doživjela. :ne zna: Bilo mi je žao što je umrla, ali ona mi nekako nije neki lik. Ne znam. :ne zna:

xrulles
17.12.2009., 13:57
Kad je bio juli, Nura Bazdulj-Hubijar

plavusaxxxxxx
02.01.2010., 10:02
U registrauri, definitivnom sudbina tih likova je stvarno tužna

u prolazu...
02.01.2010., 22:09
mislim da nikada dosad nisam toliko plakala kao nakon pročitane knjige "Junaci Pavlove ulice" u osnovnoj...zatim "Povratak Filipa Latinovicza" gdje sam plakala od jada čitajući i "Svi me vole samo tata ne"...

lambor
03.01.2010., 02:35
Božidar Prosinjak- divlji konj
jaaaoo toliko sam plakala, nisam se mogla kontrolirati. mislim da sam cijelu knjigu skora utopila u suzama na kraju. :(

hasnfefer
03.01.2010., 09:26
Junaci Pavlove ulice, Čiča Tomina koliba, Mali princ, dalje ne znam! Nije da plačem, al' su tužne! Plakao sam za svojim Atilom!
Aha, zaboravio sam Sadako hoće živjeti! To je prilično teška kategorija!

mermaid_blue
03.01.2010., 14:28
Fall on Your Knees od Ann-Marie MacDonald - plakala ko kišna godina na kraju

sugardollblack0
06.01.2010., 12:36
od lektire Balzak,Otac Goriot definitivno...
od novijih Jenny Downham,Prije nego što odem....

suprnova06
09.01.2010., 02:09
Svi me vole samo tata ne

bljutava voda
12.01.2010., 00:16
Mor i kada sam čitala Stepskog vuka, totalno me podsjetio na Mora :(.
I naravno U registraturi i Zlatarovo zlato-tako mi je bilo žao Pavla i Dore :( :(.

miss.WhO
13.01.2010., 20:57
na knjigu gonič zmajeva
plakanje... jecanje...užas...:(:(:(:(
jako dirljiva knjiga

katarina1106
14.01.2010., 11:15
zaboravljeni sin-Miro Gavran

voorn7
14.01.2010., 13:32
Junaci Pavlove ulice, kad sam bila klinka, ostavila je duboki osjećaj tuge u meni....mogu se toga i dan danas sjetiti a proslo je jako jako puno vremena i knjiga kroz moju ruku....

Slavuj i ruza, kratka pripovijetka Oscara Wildea, kad sam bila malo starija, 13 ili 14 god.

A zadnje koje se mogu sjetiti da me jako rastuzila (ne mogu se sjetiti autora:ne zna:) bila je Kuća pijeska i magle( snimljen i film).

bejo
16.01.2010., 00:47
najtužnija knjiga?!pa ovako na prvu, rekla bih Mostovi okruga Madison

potpisujem! pročitala sam tu knjigu prošli tjedan i plakala sam kao kišna godina :cry:

pandistelle
19.01.2010., 20:29
germinal.

pročitala sad nakon srednjoškolskih godina.
imala sam ove opcije:
samoubojstvo
1000 sati plakanja
samoubojstvo

još uvijek mi do mozga ne dolazi da su ljudi nekad tak živjeli.

Tilia cordata
20.01.2010., 01:00
najtužnija knjiga koju sam pročitala definitivno je Zima za dvoje- Nicholas Sparks

13 shells
20.01.2010., 05:28
germinal.

pročitala sad nakon srednjoškolskih godina.
imala sam ove opcije:
samoubojstvo
1000 sati plakanja
samoubojstvo

još uvijek mi do mozga ne dolazi da su ljudi nekad tak živjeli.

neki ljudi još uvijek tako žive. nije to stvar prošlosti.

Dustflower
20.01.2010., 14:11
najtužnija knjiga koju sam pročitala definitivno je Zima za dvoje- Nicholas Sparks

moram priznati da sam i ja ronila suze na ovu, makar tvrdim da sam otporna na romantiku. bilo je nešto posve ganutljivo u ovoj knjizi.