PDA

View Full Version : Najtužnija knjiga?

stranice : [1] 2 3 4

Starfire
11.05.2007., 20:34
koja vam je najtužnija knjiga,na koju ste plakali, koja vas je natjerala na razmišljanje o nekim stvarima?

Azar'i
12.05.2007., 11:56
uf, ja sam od onih koje placu na svaku, bila tuzna ili smjesna:zubo:
zadnje strane sofijinog svijeta su me toliko izbezumile da nisam par dana dosla k sebi... sjecam se da su me i sva imena od saramaga rasplakala... sto jos, sto jos...eto nemogu se sjetit, u zadnje vrijeme citam vesele knjigice:D

jajoglavac
12.05.2007., 12:44
holokaust

jaqen h'ghar
12.05.2007., 13:37
heh, imo sam ja jedan pokušaj čitanja danielle steel, i baš ta knjiga je bila dar.... i početak je bio taj koji je bio tuzan u tolikoj mjeri da sam cmizdrio ko velki, al kasnije je knjiga sranje, kad postane ljubić actually... ono, na početku opisuje neku hepi femili koja ima mali kćer koja odma umre od neke bolesti... i tak... i onda svi tuguju, i to je predepresivno!!! mislim da je to jedina baš knjiga koja me resplakala.... al filmovi... uf, to je već druga stvar... :p

Lightness
12.05.2007., 22:37
Hmmmm.....oproštajni valcer od Kundere...
Hajd, nije me rasplakala, al me zbilja raspizdila:mad: potakla na razmišljanje i natjerala da si konačno priznam da postoje ljudi koji su jednostavno zli.:E

azrail
16.05.2007., 09:26
Hmmmm.....oproštajni valcer od Kundere...
Hajd, nije me rasplakala, al me zbilja raspizdila:mad: potakla na razmišljanje i natjerala da si konačno priznam da postoje ljudi koji su jednostavno zli.:E

da mene ta knjiga duboko potresla tolko da mi je u nekim trenucima bilo nepodnošljivo...isto sam bila bijesna..oproštajni valcer sam naziv je da se rasplaćeš od slatkoće bola...e kundera kundera neznam dal bi imala snage za još jednu takvu knjigu...iako možda jednom smognem snage da ju ponovno pročitam kad shvatim zašto..

Laotong
16.05.2007., 20:15
SADAKO HOĆE ŽIVJETI, pretužna knjiga...na kraju san suze ronila

salvador2
16.05.2007., 20:49
Jedna Lenjinova ideološko-filozofska rasprava, kojoj se ne sjećam naziva. Rekao sam sam sebi: ma idem to pročitati kud puklo da puklo; trudio sam se neizmjerno; proplakao gorko od muke žvačući te nebuloze; potpuno skršen odustao na 40-oj strani.

Još me i sad podilazi jeza kad se sjetim tih patnji. Prestrašno. Pretužno.

:cry:

lala
16.05.2007., 22:02
Valjda Dnevnik Ane Frank...jer sam znala kraj, čitala u trinaestoj godini i plakala, plakala

Lafiel
17.05.2007., 00:16
Kay: Tigana

:o

seronjaa
17.05.2007., 01:06
nisam nikad plakala od tuge u knjizi, a ono, ima tužnih,.
al recimo sadako hoće živjeti mi nije tolko tužna, ono cijelo vrijeme se bori,
to je skroz pozitivno, krzo cijelu knjigu je neki osjećaj nade i sve super, ok ,na kraju umre,.
al, recimo, nisam baš čitala ko zna kolko knjiga, al od ovdih koje znam, znam da sam uz "geranium" od ive vojnovića cijelo vrijeme imala gorzan šugav osjećaj.
nije to tuga, nego jednostavno se osjećam skoro tolko jadno ko ta ženska u knjizi i ono, strašno mi .

knjiga nije spektakularna, ni niš posebno tipično tragična, neg jednostavno, kad sam to čitala osjećala sam se ko stara baba pored koje je cijeli život prošao uzalud u nigdje,..ono..katastrofa.

k-ime-nesto.1.2
17.05.2007., 13:53
Mene takve knjige uglavnom raspizde više nego me rastuže, ali mislim da bi pod taj kriterij spadale:
- Tunel, Sabato
- 1984., Orwell
- Glad, Hamsun
- Preobražaj, Kafka
- Otac Goriot, Balzac
- Derviš i smrt, Selimović
- Očevi i djeca, Turgenjev
- Putovanje nakraj noći, Celine (vjerojatno najtužnija)

stitch
18.05.2007., 00:40
Bespuća povijesne zbiljnosti. Plakao sam kad sam čuo za honorar. :D

provincijalka_24
19.05.2007., 08:34
Kad je bio juli ; Nura Bazdulj Hubijar

...ništa ne može rasplakati kao surova balkanska nesreća....

"...otkrili su i uslikali onu masovnu grobnicu u našem selu. Sve što ih je pobilo bili u vrećama, a na svakoj vreći broj. Svakog mejta primaknuli jednog po jednog haman do stakla televizije i ja odma pozno koje su mati i Emira. Čvrsto se zagrlile, ruke im se ispreplele, glava uz glavu sve su se viđele kosti i zubi nako iskrivljeni, ko da se smiju. To me je začudilo zato što se mati gotov nikad nije smijala, samo je bila blaga i utišana. za Emiru se nijesam začudio ona se vazda smijala šta bi i drugo radila s tri godine. A znaš kako sam ih pozno. Po onoj lutki što si kupio Emiri kad si zadnji put išo u Sarajvo.....I moreš mislit, lutka ostala gotov čitava, ista ko što je i bila, samo joj haljine istruhle.
A mati i Emira, ništa isto...."

*

"....pito sam mogul vidjet tog čoeka za kojeg sumnjate da je moj babo. pušćalo me kad ono u bošči sepet kostiju. I tvoj ručni sahat darvil što su ti dali u preduzeću kad si premašijo normu. I naša slika. da mi je ne pokazaše nikad nebi znao kako sam izgledo kad sam bijo mali....Rekli su mi da sam na te visok ja se začudijo odaklen znaju koliko si ti visok pa mi kazalo da ti je duga butna kost i da se po tom more znat kolko je bijo visok čoek čija je..."

frikuscha
19.05.2007., 11:23
Bespuća povijesne zbiljnosti. Plakao sam kad sam čuo za honorar. :D

:s :s

J. L. Wisniewski: Samoća u mreži

Jakov se bacio pod vlak... :cry: :cry: :cry:

nana@
19.05.2007., 19:09
pa...... ne čitam baš neke tužne, ali najtužnija koju sam pročitala je život smrt život, potaklo me na razmišljanje o smrti

California
21.05.2007., 16:13
Zima za dvoje- nema tragičnoga završetka te se može reći da ima happy end ali knjiga me tolko potakla na razmišljanje i stavrno sam uživala :)

Potterica
22.05.2007., 09:58
Ljubavna priča. Nije neka tipična ljubavna, cmoljava, danielesteellike...
A kak završava Zima za dvoje, ne sjećam se više...

malčica
22.05.2007., 10:36
koja vam je najtužnija knjiga,na koju ste plakali, koja vas je natjerala na razmišljanje o nekim stvarima?

Nije knjiga ali je zadnje napisano što me rasplakalo, još kao dijete:
Djevojčica sa šibicama
(po mom mišljenju uopće nije za djecu)

Orah
22.05.2007., 19:51
Djevojčica sa šibicama

Djevojčica sa žigicama... tužno i mislim da je za sve uzraste!

malčica
23.05.2007., 07:14
Djevojčica sa žigicama... tužno i mislim da je za sve uzraste!

Da, i kad sam ja čitala zvala se tako ali poslije sam vidjela da su žigice preveli u šicice, bah.
Mislim da su generacije djece tulile nad sudbinom te djevojčice. Izvode se i lutkaske predstave za klince pa tom tekstu.

lana135
23.05.2007., 10:38
Dickens: Priča o dva grada

ever dreamer
23.05.2007., 21:16
Dnevnik Ane Frank, kabanica, justine ili nedaće kreposti

fanny
25.05.2007., 09:20
Kad je bio juli ; Nura Bazdulj Hubijar

...ništa ne može rasplakati kao surova balkanska nesreća....
[/FONT]

O kakvoj se knjizi radi i gdje se ista moze nabaviti?
Hvala ti na odgovoru.

mia99
25.05.2007., 10:59
Djevojčica sa šibicama

Slažem se, moja kćer kad su radili to za lektiru da priča ima hepi end - kao, pa umrla je sretna!?!!!??!!

malčica
25.05.2007., 12:42
Slažem se, moja kćer kad su radili to za lektiru da priča ima hepi end - kao, pa umrla je sretna!?!!!??!!
Radim s klincima, ovo mi je malo..., nemam riječi.. a onda se prisjećam priče, i zapravo, u razmišljanju tvoje kćeri ima nešto zrelo, da ne duljim! Iako se može izmislit stotine jednostavnih hepiendova. :)

Orah
25.05.2007., 19:51
Radim s klincima, ovo mi je malo..., nemam riječi.. a onda se prisjećam priče, i zapravo, u razmišljanju tvoje kćeri ima nešto zrelo, da ne duljim! Iako se može izmislit stotine jednostavnih hepiendova. :)

Kad vidim nesretno dijete sjetim se Djevojčice sa žigicama... koju sam pročitao kao dijete!

lunitic
26.05.2007., 17:36
Djevojčica sa šibicama
Dodajem još Bambija .A za odrasle Judino drvo ne znam više od koga i Tri ratna druga E.M.Remark .:tuzni:

abigail
27.05.2007., 10:46
Kako je Potjeh trazio istinu...:(

alexxx
28.05.2007., 01:34
heh, imo sam ja jedan pokušaj čitanja danielle steel, i baš ta knjiga je bila dar.... i početak je bio taj koji je bio tuzan u tolikoj mjeri da sam cmizdrio ko velki
sjećam se i kako se mala zvala :rofl:

zoom zoom
29.05.2007., 18:27
gavran- anđeo iz omorine (odnosno zaboravljeni sin)

(a jedna koja me mučila noćima- Božanska glad (Drakulić))

Tonnie
29.05.2007., 19:48
E, sad bih trebala dobro razmisliti ... pročitala sam puno knjiga s nesretnim završetkom i iako na kraju plačem na njih, moram priznati da uživam u njima. Uživam u literaturi koja u meni može potaknuti neke emocije, a kad još i zaplačem, znam da je knjiga dobra. Hm, sad kad se malo osvrnem na ovo što sam napisala, zvuči trknuto, ali whatever ... :cool: Anyway, znam da sam plakala na " Orkanske visove " .

E, da, DAMA S KAMELIJAMA !!!

Kako sam ja cmoljila ... :cry: A još kad sam i pogledala film ... :mama:

croteenager
29.05.2007., 20:08
mali princ... ljudi moji, to morate pročitati ako niste... tako divna, bori se protiv predrasuda... definitivno prva knjiga koju ću dati mojoj dici da jedna dana pročitaju... ionako čitanje ne traje duže od 50 minuta(max.), a na kraju će vam bit ža šta ne traje troduplo!

alexxx
29.05.2007., 21:10
davno sam to čitala, ali se ne sjećam baš da sam ridala.. :confused:

TincH
29.05.2007., 21:34
Jedna jedina knjiga me unjonjala totalno.
Zbirka pripovjetki "Slavuj i Ruža" Oscara Wildea

Nije baš bilo suza, al nisam se baš ni smijala.

TincH
29.05.2007., 21:35
Kad vidim nesretno dijete sjetim se Djevojčice sa žigicama... koju sam pročitao kao dijete!E da, i ta je bila :(

analjubica
30.05.2007., 18:47
Božidar Prosenjak - "Divlji konj" Tu knjigu sam čitala kao lektiru u 6 razredu osnovne škole. Do sada sam ju čitala, ma ne pamtim koliko puta. Svaki put sve je poučnija.

houpi
30.05.2007., 19:34
boris vian - pjena dana. :cry:

L3go
30.05.2007., 20:04

Joj, kad se slavuj nabo na ružin trn i pjevao kako bi postala crvena, a onda onaj tu ružu baci i kola je pregaze... tužno...:cry:

Gretchen
30.05.2007., 20:53
Uf, plakala sam na dosta njih, ali najtužnija koje se trenutno mogu sjetiti:

Sadako hoće živjeti :( :( :(

eh da, i Jack Londonov Zov divljine....tako sam tulila nad onim naturalističkim opisima smrti jadnih cucaka, stvarno heartbreaking :(

bond007
30.05.2007., 21:22

meni isto

kerbi
30.05.2007., 21:34
Bambi

ilonna
01.06.2007., 07:50

definitivno 'kome zvono zvoni' od hemingwaya...

samotna šetačica
01.06.2007., 10:55
justine ili nedaće kreposti

Neobicno mi je vidjeti da je netko plakao na tu knjigu...
...meni je bila gotovo smijesna, sa svim onim prenaglasenostima i pretjerivanjima koje samo De Sade valjda moze smisliti. :)

Nekada me fascinira kako se ljudska misljenja razlikuju... :)

A sto se teme tice...necu nista dodati...
...postojao je vec ovakav topic, sigurna sam da sam vec zapisala svoje "tuzne knjige"...

The White Rabbit
01.06.2007., 12:50
zadnja tužna *sulk* mi je bila Kralj Rijeke od Alice Hoffman.
Ona mi je i inaće jako dobra.:cerek:

alexxx
02.06.2007., 01:08
kad je winnetou umro sam plakala ko kišna godina.. ustvari nisam dugo plakala na knjigu, to je bio pred 11 godina, a "dar" u osnovnoj mislim. :D

maya13
02.06.2007., 15:30
Kay: Tigana

:o

počela sam to čitati prije jedno 3 godine, no onda sam se malo uplašila onog opisa kako je neki stariji lik ševio svog nećaka u sjeniku... tigana je u stvari neka zaboravljena zemlja a sjetili su je se uz pomoć neke pjesme..tako nešto ako se dobro sjećam..? ispravite me ako griješim.

maya13
02.06.2007., 15:34
definitivno 'kome zvono zvoni' od hemingwaya...

mislim da je tu najtužnije to što nakon 300-600 strana (zavisi od formata) i muke da to pročitaš on ipak umre. priznajem-i meni su suze potekle.

maya13
02.06.2007., 15:38
sjećam se da sam kao mala čitala priču "vjernost preko groba" iz neke prastare čitanke (valjda još od mog dede). ne znam ko je autor, ali na to sam ronila suze. :cry: :cry: :cry:

AnitaMuki
03.06.2007., 23:00
Ljubavna priča&My sister's keeper

LittleMiss
04.06.2007., 12:50
od marqueza sto godina samoće.....

vlale
04.06.2007., 12:56
Bijeli klaun - Damir Miloš
preeekrasna knjigica

schmokljan
04.06.2007., 14:28
sto ljudi, sto čudi

Idiot od Dostojevskog.

Onaj završni debakl me užasno potrese i uvijek mi je iznova to teško čitati.

Bezdan
04.06.2007., 14:33
ne plaćem na knjige...ali knjiga koju volim pročitat s vremena na vrijeme i koja me svaki put iznova natjera na razmišljanje je Mali princ... :p

instant madness
04.06.2007., 14:50
Pa djevojčica sa.... definetli not for čildren
dobro bambijeva mama je već izlizana, ali divlji konj, sad kad ste to spomenuli, zbilja, tužna knjiga
a što je tužno u de sadeu? meni je on samo, khm, poučan?
Možda Antigona, Medeja, Zelena milja?:misli:
ima ih toliko....

gdja Castro
04.06.2007., 15:24
Pessoa: Knjiga nemira.

Zbunjevita :)
04.06.2007., 18:13
Ja sam nekako najviše plakala na lektire u osnovnoj školi. Dvije najtužnije knjige, zbog kojih sam suze ronila, su mi definitivno bile Junaci Pavlove ulice i Divlji konj(i moja stara se bila rasplakala samo dok je čitala sažetak koji sam napisala za lektiru) :cry: :cry: :cry:

Divka Naivka
05.06.2007., 12:43
Plakala od muke dok sam citala Patnje mladog W. i Proustovu U potrazi za izgubljenim vrem. :D Koja agonija....al; moralo se, obavezna lektira. A, od onih koje su me natjerale na razmisljanje, a da ih nisam dozivjela kao nuzno sredstvo mucenja: The Jungle od Uptona Sinclaira, Dervis i smrt od Selimovica, Prokleta avlija od Andrica,...

Callia
06.06.2007., 21:45
Tužna knjiga: Patnje mladog Werthera
Knjige za razmišljanje: sve od Coelha

psycho_bitch
07.06.2007., 11:37
evo jedna super knjiga.."O svemu vidljivome i nevidljivome" Lucia Etxebarria..

condelli5
07.06.2007., 20:33
e, da, da... winetou... šokiralo me, a bijah jako mlada...

još uvik plačem na HP, nakon ne znam koliko puta ponovnog čitanja, naravno, samo na neke scene.

Junaci Pavlove ulice- kad nemeček umre, :cry: :cry: :cry:

i plakala sam na prvu knjigu koju sam u životu pročitala, bože kako davno se to čini, i zaboravila sam točan naslov, ali jedino šta mi je ostalo u glavi je riječ Hund, pa je valjda to bio dio naslova. slabo se sjećam, nažalost.

Inanna
09.06.2007., 10:50
Ja sam nekako najviše plakala na lektire u osnovnoj školi....Junaci Pavlove ulice :cry: :cry: :cry:

Ajme, ja sam plakala k'o kišna godina...:o
A tek "Djevojčica sa šibicama" i "Mala sirena"...
Te su knjige prebrutalne za djecu, ja još danas imam traume ;) :cool: (i plačem na njih).

Lostie89
09.06.2007., 18:09
kad se sjetim........ Junaci Pavlove ulice

lie
09.06.2007., 18:42
E, sad bih trebala dobro razmisliti ... pročitala sam puno knjiga s nesretnim završetkom i iako na kraju plačem na njih, moram priznati da uživam u njima. Uživam u literaturi koja u meni može potaknuti neke emocije, a kad još i zaplačem, znam da je knjiga dobra. Hm, sad kad se malo osvrnem na ovo što sam napisala, zvuči trknuto, ali whatever ... :cool: Anyway, znam da sam plakala na " Orkanske visove " .

E, da, DAMA S KAMELIJAMA !!!

Kako sam ja cmoljila ... :cry: A još kad sam i pogledala film ... :mama:

ja sam na nagovor svoje tete procitala Damu s kamelijama i totalno me je knjiga na kraju ubila u pojam..ne kazem da sam plakala al sam se osjecala bas jadno ....totalno dobra knjiga..od rijetkih tog zanra

Lostie89
09.06.2007., 20:11
i daavno prije..... Pale sam na svijetu
umalo povjerovala :D

eloi
10.06.2007., 20:28
najtužnija ikad: "svi me vole samo tata ne". pročitano iz trećeg pokušaja.

colibri
10.06.2007., 22:00
Jedna od knjiga koja me jako rastuzila.Pisma iz Sarajeva(Lettres de Sarajevo)

Od Anna Cataldi.On je jedan od jurnalista koji su za vreme rata1992 -93 zeljeli da pomognu da ta pisma dodju kod destinatera.

sagan
11.06.2007., 02:47

ko je napisao tu knjigu?
za razmišljanje-Blago cara Radovana-Jovan Dučić

a3n4a
13.06.2007., 00:07
ajme sićam se tog tužno tužno
dami je proćitati ponovo
ćak sam je imala jednom davno

Crow Jane
13.06.2007., 20:19

Isuse, i mene! Samo ta, ikad. :eek:

walter
13.06.2007., 20:25
kad je winnetou umro sam plakala ko kišna godina.. ustvari nisam dugo plakala na knjigu, to je bio pred 11 godina, a "dar" u osnovnoj mislim. :D

Taman sam pomislio da ustvari uope ne postoji knjiga koja me dirnula, kad ono... Eeeeee moj Winnetou....

eloi
18.06.2007., 14:28
neki od hrvatskih pisaca, al se ne sjecam vise. naravno, plakalo se i na bambija.

Nevjerna
22.06.2007., 17:29
"Ljubav je sihirbaz,babo" jer me podsjecala jako na oca:o

rocket_queen
22.06.2007., 18:33

:s to je jedna od najtužnijih knjiga koje sam pročitala. bila je za lektiru u 7. ili 8. razredu i čini mi se da me čak uspjela rasplakati. :cry:

dumbrella
22.06.2007., 18:48
DNEVNIK ANNE FRANK, SADAKO HOĆE ŽIVJETI I LJUBAVNA PRIČA - RONILA SUZE...
A OD DJELA EDGARA A. POEA ME PROLAZE TRNCI...

marinella
22.06.2007., 19:30
Dnevnik Ane Frank,također i film..

Sawyer
23.06.2007., 08:37
Ljubavna prica-isplakala sam se ko tuka kad sam citala:o

Scimmia
23.06.2007., 23:13
da, Sadako definitivno ali davno je to bilo... Od nešto novijih : nepodnošljiva lakoća postojanja od Kundere, već je sam naslov melankoličan,cijela knjiga je tužna na svoj poseban način( koji je teško definirat što je specifično za Kunderu koji se zbilja ne uklapa ni u kakve kalupe) al me dotukao onaj dio sa smrću psa Karenjina...
Ta knjiga me baš rastužila dok me Stranac bacio u depresiju potaknuvši u meni snažnu želju da ugasim sva svijetla, zamračim prozore i sjednem na pod sobe te dugo ,dugo ništa ne radim...

lets go...
24.06.2007., 12:50
jedna od boljih knjiga koje san procitala: Ptice umiru pjevajući-Colleen McCullough
dok film, odnosno mini-serija nevalja nista
pogotovo u usporedbi s knjigom

acraba
24.06.2007., 12:52
Andre Dubus III - Kuća od pijeska i magle

Mad_Milla
24.06.2007., 13:02
Lovac na zmajeve - khaled Hosseini

dushica
24.06.2007., 13:07
Mulen Ruz (Pjer La Mir) o zivotu Tuluz Lotreka. isplakah se ja ljudski nad tom knjigom. bilo je davno, al jos se secam.

Ruzna i debela:)
24.06.2007., 15:37
Don od Tromedje:)
jos otkada sam bila klinka:cerek:

Sandra October
24.06.2007., 16:30
Knjige za razmišljanje: sve od Coelha

coehlo me natjera na razmišljanje jednako koliko bi vjerovatno podlistak mini ljubavnog romana u gloriji :zubo:

osoba_a
24.06.2007., 16:47
coehlo me natjera na razmišljanje jednako koliko bi vjerovatno podlistak mini ljubavnog romana u gloriji :zubo:

:s :s :s svaka cast !! slazem se u potpunosti :s coehlo je precijenjeno cudoviste

Mad_Milla
24.06.2007., 18:02
:s :s :s svaka cast !! slazem se u potpunosti :s coehlo je precijenjeno cudoviste

daaa. slažem se.
njegova "filozofija" je ravna mudrostima iz fortune cookies-a

demarkis
25.06.2007., 20:43
[QUOTE=lala;8532568]Valjda Dnevnik Ane Frank...
slažem se . Nisam plakao, ali knjiga me potresla da tjedan dana nisam prestajao o njoj razmišljati. Uz nju i Sadako hoće živjeti. Za sad dvije najtužnije. Nije mi bilo jasno čemu tolika stradanja (pogotovo djece) zbog nekih ideoloških ideja velikih glupana. sada mi je malo jasnije i da ponovo čitam možda me ne bi toliko rastužile. A možda i bi.:mad:

sods
25.06.2007., 22:41
Cipkarica - Pascal Lainé

ZMAAJ
25.06.2007., 22:45
Djevojčica sa šibicama

Potpuno tacno!

edit: Anna Frank i Mali princ su mi bas bile bezveze knjige, a Coelho je truba!

Haley James Scott
26.06.2007., 19:08
Dnevnik Anne Frank,Sadako hoce zivjeti :( :(
Junaci Pavlove ulice,kad mali Nemeček umre :cry:

SamoMaloSebe
27.06.2007., 14:06
Pirgo - ono na kraju kad nali stavi natpis na kavez 'ne zaboravi me nahraniti'

marina_tha
29.06.2007., 07:12

mor. definitivno. sigurno je dodatni faktor bio i to što sam tu knjigu čitala kao mala.

Shipyard
29.06.2007., 19:02
Mamino srce od Kamova

Boo Boo
01.07.2007., 11:46
Ljubav u doba kolere

Shatra
01.07.2007., 22:04
winnetou..
ima još ali se na mogu sjetiti..

Green_Fairy99
02.07.2007., 12:00
Zvonar crkve Notre-Dame - Hugo

sods
03.07.2007., 20:58
Mala Sirena - Andersen :(((((

myo
04.07.2007., 11:42
Mala Sirena - Andersen :(((((

slazem se.

ev_obsessed
04.07.2007., 14:15
Mostovi okruga Madison. I sesti dio Harryja Pottera kad umre Dumbledore.:(

Rossella
04.07.2007., 19:52
Ja se ne bojim - Niccolo Ammaniti
Badem - Nedžma

Carlita
08.07.2007., 13:20
pa...... ne čitam baš neke tužne, ali najtužnija koju sam pročitala je život smrt život, potaklo me na razmišljanje o smrti

a ne o životu ....? :D :zubo:

smucek
08.07.2007., 15:32
Ja se ne bojim - Niccolo Ammaniti

Zašto ti je ovo tužna knjiga?Klinac na kraju preživi.
Meni A.Golden Sjećanja jedne gejše.
Za razliku od katastrofalnog filma.

Cinnamon Girl
08.07.2007., 23:16
Definitivno puna tuge, bola, sjete, a s vremena na vrijeme i neke otuzne radosti, kad ne znas da li ti se niz lice spustaju suze tuge ili ljepote.
I knjiga koju sam procitala prije tri tjedna, a jos nije prosao niti jedan dan a da na nju ne mislim.
Knjiga koju sam od tada predlozila svakome s kim sam od tada komunicirala.
I cijem se snimanju filma vec sada radujem:
Lovac na zmajeve - Khaled Hosseini
Svima koji je nisu procitali: Ne zavarajte se i ne propustite ovo pripovjedacko remek-djelo! Garantujem da ce vam proraditi sve osjecajne celije u tijelu.

ojla
09.07.2007., 12:18
"Pođi kamo te srce vodi"...

čovjek nužno shvati kako će jednog dana ipak biti zaboravljen...

moonlight
09.07.2007., 19:01
Milan Begović: Dunja u kovčegu

Prekrasna i pretužna priča o ljubavi i sudbini žena u patrijarhalnoj Zagori - pismo koje Rođena piše svom nesuđenom - ma nema šanse da ne zasuziš. Ponekad premalo cijenimo slobodu i pravo da biramo, ponekad previše zdravo za gotovo uzimamo ono što imamo...

Još jedna knjiga, koja možda nije tragična, ali je prožeta sjetom i tugom, po mom mišljenju je Barricco: Svila.

Vjestica pripravnik
09.07.2007., 23:29
Najtuznija knjiga koje se sjecam je lektira koju sam citala nekad u osnovnoj za zvala se Vauvan. Autora ne mogu da se sjetim, ali se sjecam da je Vauvan cuko od lisca koji je uvenuo kada je dosla jesen... Tad sam se bas isplakala...

Rossella
10.07.2007., 10:49
Zašto ti je ovo tužna knjiga?Klinac na kraju preživi.

Ali ovog drugog rani tata... To je po tebi veselo? Cijela mi je knjiga bila tužna ne samo kraj.

Cinnamon Girl
10.07.2007., 11:35
Ali ovog drugog rani tata... To je po tebi veselo? Cijela mi je knjiga bila tužna ne samo kraj.

Ma daj, to je bilo neko nezrelo citanje knjige. Ja sam je i procitala i gledala sam film. Plakala sam k'o kisna godina.

Sponza ri
10.07.2007., 11:56
Preobrazba- Franz Kafka

Cinnamon Girl
10.07.2007., 11:58
Preobrazba- Franz Kafka
Pa dobro, Preobrazba je totalno crna i groteskna, ali nije bas "sjetna knjiga" u tom smislu.

Rossella
10.07.2007., 13:17
Ma daj, to je bilo neko nezrelo citanje knjige.

Ovo je bilo meni upućeno ili?

jay
10.07.2007., 13:46
Knjiga o džungli.

‘The stars are thin,’ said Gray Brother, snuffing at the dawn wind. ‘Where shall we lair to-day? for, from now, we follow new trails.’

Nije zapravo tuzno, to je samo odrastanje i sve to, al me nekak uvijek dirne.

Cinnamon Girl
10.07.2007., 15:43
Ovo je bilo meni upućeno ili?
Tebi, ali o Smuceku govorim. Ne znam po cemu nije tuzna knjiga.

Rossella
10.07.2007., 17:26

A ok onda.
Gledala sam i ja film i bio je pretužan.
Ničeg sretnog nema u njemu.

njuškalo
10.07.2007., 22:12
Pripovijetka "Grobnica za Borisa Davidoviča" iz istoimene zbirke, ostao sam zatečen kako ljudsko biće može biti okrutno, naročito kada je zavedeno nekom ideologijom... sam naslov je možda za mene najpoetičniji i naj gorkopitko snuždeniji ikad... Kiš mi je omiljeni pisac, ta nizanja lijepog izlaganja slika i toka misli... njegovi opisi sumorne radosti sjećanja...

Evo iz njegovog romana "Bašta, pepeo", govoreći o ocu koji je stradao od nacista u logoru:

-"Onda bi se odjednom zaustavio nasred polja ili negde u šumi, stavio bi štap preko leve ruke i zatrubio bi kao lovački rog. Prvo jako, zatim još dva puta, slabije. Mogli ste ga čuti, naročito u šumi, pred veče, na čitavu vrstu naokolo. Zatim bi savijao to parče pomalo jeretičkih novina i bacao bi ga desno od sebe, u travu, među cveće. Tako bih ponekad, čuvajući krave gospodina Molnara, negde daleko u Grofovskoj šumi na mestima gde mi se činilo da nikada nije kročila ljudska noga, pronalazio parče požutelog Neues Tageblatta i pomislio bih u sebi, začuđen: I ovuda je lutao moj otac nedavno.

Čitave dve godine posle njegova odlaska, kada nam je već bilo jasno da se nikada više neće vratiti, našao sam na proplanku, daleko u Grofovskoj šumi, među travama i cvetovima različka, parče izbledelih novina i rekoh svojoj sestri Ani: "Gle, ovo je sve što je ostalo od našeg oca"-

goranbo
10.07.2007., 22:20
Eko Eko :D , Žerminal

Carlita
13.07.2007., 15:19
Milan Begović: Dunja u kovčegu

Prekrasna i pretužna priča o ljubavi i sudbini žena u patrijarhalnoj Zagori - pismo koje Rođena piše svom nesuđenom - ma nema šanse da ne zasuziš. Ponekad premalo cijenimo slobodu i pravo da biramo, ponekad previše zdravo za gotovo uzimamo ono što imamo...

Još jedna knjiga, koja možda nije tragična, ali je prožeta sjetom i tugom, po mom mišljenju je Barricco: Svila.

definitivo Duuuuuunja u kovčeguuuuuu, moja naj naj naj naj naj naj draža knjigaaaaa (a usto sam i Vrličanka) :) mislim da otprilike znam di su živjeli, a i znam gdje su ostavljali pisma.... :cerek: obožavam tu knjiguuuu :top: :s :cerek:

smucek
23.07.2007., 11:27

Naravno da nije veselo-ali oba klinca prežive i za mene je to ipak-happy end.:kiss:

Ahil
23.07.2007., 11:31
Braća Zemgano
Pojma nemam ko je napisao, pričitah je odaavno, još kao klinac i strašno me je pogodila. Pričao dvojici braće cirkuskih artista. Baš ću je ponovo pročitati da vidim da li je tako dobra kakvu je pamtim.

smucek
23.07.2007., 11:32
Nema potrebe da me proglašavaš nezrelim čitačem.
Meni ta knjiga jednostavno ne spada u tužne.
Dok bi se možda tebi nešto što se meni čini takvim-činilo drugačijim.
To se zove subjektivni doživljaj i ja zbog toga ničije čitanje ne bih proglasila-nezrelim.

smucek
23.07.2007., 11:33

Prežive obojica.I mučenik i heroj.

Kosorka devojka
23.07.2007., 13:32
Jedna od najtužnijih knjiga koju sam pročitala bila je Cirkus Columbia od Đikića.

Knjiga ima strahovito puno autobiografskih momenata, a tužna je zbog specifične bosanske poetike. Čitala sam je nekoliko puta i svaki me put jednako dirnula.

Leprechaun
23.07.2007., 13:48
Nura Bazdulj-Hubujar - Kad je bio juli
Antonio Lobo Antunes - Prikazanje opsjednutih

2B_or_not_2B
23.07.2007., 14:45
Jose Saramagio "Ogled o sljepoći"

myo
24.07.2007., 09:17
Putovanje na kraj noći - Celine

zemo
25.07.2007., 10:37
lovac u žitu!

Kosorka devojka
25.07.2007., 13:16
Zaboravila sam jos dodati - Johnatan Safran Foer "Sve je rasvjetljeno"! Preporuka svakome...

kamovic
28.07.2007., 10:18
definitivno čiča tomina koliba

gdja Castro
28.07.2007., 10:25
radna knjižica :zubo:

greenplastic
28.07.2007., 11:01
Pirgo
Njegove tamne tvari
U potrazi za izgubljenim vremenom

baby doll
28.07.2007., 15:19
Prva knjiga na koju sam plakala je "Filip-dječak bez imena". :cry:
A tu su još i "Ljubavna priča", "Djevojčica sa šibicama", "Bambi" i dijelovi Harrya Pottera kad umiru Sirius i Dumbledore. :tuzni: Još se od toga nisam oporavila.

Nienna2012
30.07.2007., 12:06
Slavica Tomčić - Cvrčak na kartonu, zbirka kratkih priča, sve jedna sjetnija od druge. Najgora je 'Tko će tebe htjeti', svaki put kad je pročitam se rasplačem kao malo dijete. :tuzni:

Orodiel
31.07.2007., 14:47
Čitala sam Harry Potter 7 i plakala ko nikad u životu...

dijete na planini
31.07.2007., 14:59
Okajanje od Iana McEwana, nedavno sam pročitala i preporučam!

Refulgent_Splendour
01.08.2007., 12:53
Meni definitinov najtužnija jest 'Platforma' od Michel Houellebecqa. Bio sam u depresiji nekoliko dana nakon čitanja te knjige.

Helel-Ben-Shakar
01.08.2007., 22:10
Pale sam na svijetu

peg_bundy_89
02.08.2007., 18:26
Zena vremenskog putnika - prva knjiga IKAD koja me rasplakala

nar.kO
07.08.2007., 18:26
Zlatni danci

anna_maria
07.08.2007., 22:35
Zlatni danci

:cerek:

Luster_do_poda
10.08.2007., 23:34
Triologija Njegove tamne tvari

Cijeli tjedan sam bio u depresiji, čak sam i plakao...

anakinikola
11.08.2007., 08:26
dete zvano to-dejv pelcer.jos nisam upoznao osobu koja nije pustila suzu citajuci ovaj opis decjeg zivota.i jos danas kad se setim pojednih delova suze mi krenu...

NoWa
11.08.2007., 08:36
"Kao da me nema" od Slavenke Drakulić..tako me ucrnjačila:(

i ova prilicno: "Pođi kamo te srce vodi"...

čovjek nužno shvati kako će jednog dana ipak biti zaboravljen...

Tihi-vz
16.08.2007., 12:39
isuse, nema knjige u kojoj nije malo opisana smrt ili nemoć nekog ili da su jako sretni, a da ja nisam plakala ko kišna godina.

harry potter, dijete zvano ono, djevojčica sa šibicama (na nju lijem potoke), sniježnica i tajna lepeza, ptolomejeve dveri, pleme špiljskog medvjeda, badem, grof karlstein, čudesni grm, đeparoši od marcipana, zavičaj, progonstvo i boravište (trilogija od salvatorea)...

ropeclimber
17.08.2007., 01:08
hm...babmi je prva gdje sam se rasplakala...ajde još kad mu mamu nastrijele, ali kad se na kraju knjige tata jelen pojavi pred njim...eh, i sad mi suze krenu
druga i zasad zadnja je derviš i smrt, kraj me jednostavno dotukao...

Evil_Scientist
20.09.2007., 13:49
"Čiča Tomina koliba"- plakah kao kišna godina dok sam to čitala, posebno zadnjih nekoliko stranica :(

"V for Vendetta"- nije knjiga ali je strip i to jako dobar, i definitivno su me neki dijelovi skroz dotukli

dalal
21.09.2007., 05:22
Djevojčica sa šibicama,Winnetou,Zapisi iz Mrtvog doma (od Dostojevskog,nisam plakala zbog robijaša nego zbog pasa koji se pominju),Sretni princ (Oscar Wilde),Magareće godine, (Branko Ćopić),jedna zbirka dječjih priča kojoj sam zaboravila ime od Anđelke Vuletić, tako beskrajno sjetna i iskrena

*Ana#
21.09.2007., 16:05
Gerald Green - Holokaust. Kad uzmem u obzir da su se stvari opisane u knjizi zbilja i dogodile, knjiga je još tužnija i potresnija....

bonnie billy
21.09.2007., 16:18
Elie Wiesel - Night

YaaYaa
27.09.2007., 03:55
Djuro Sudeta - Mor

elipsa
27.09.2007., 08:33
Pale sam na svijetu :lol:

Self-portrait
27.09.2007., 21:28
Mozda "Rosshalde" od Hessea

Mortalia
01.10.2007., 20:54
Sadako hoće živjeti :(

Snjeguljica*
03.10.2007., 01:05
Bambi, ni dan danas s 24 godine se ne mogu prisiliti da ponovo citam tu knjigu. jebeno je tuzna :(

Drakulj
07.10.2007., 12:05
Sandor Marai - 'Kad svijeće dogore'

Nije jedina na koju sam cmizdrila, ali je posljednja, čitala sam je pred više od godinu dana a osjećaje koje je u meni izazvala pamtim i osjećam još sada. Preporučujem svima.

-mrazomor-
07.10.2007., 12:34
michael coney - zdravo, ljeto, zbogom

to je nekakav sf, al totalno nestandardni, i lak i gušt za čitanje i neopterećujuć
i jedna od najgenijalnijih knjiga koje sam imao u rukama
i tužnijih, definitivno

captain_love
14.10.2007., 09:27
1984 - orwell

nemores pobjedit. kako san popizdia...

a caca mi nije moga spricit suze kad mi je govoria sta se desi u sirano debezeraq (jel se tako pise? nisan procita jos...)

captain_love
14.10.2007., 09:30

ja san procita plot summary na internetu da ne gubin vrime sa 7mon :kava:

Anaaaaaa
16.10.2007., 20:32
Valjda Dnevnik Ane Frank...jer sam znala kraj, čitala u trinaestoj godini i plakala, plakala

i ja sam isto cmizdrila

foxylady
16.10.2007., 20:39
od procitanih u zadnje vrijeme - o ljubavi i drugim necistim silama - marquez...

Heidegger
16.10.2007., 22:57
bitak i vrijeme

a tuzna jer sam shvatio da nikad od mene pravog filozofa. :(

Charmeine
20.10.2007., 01:24
Sadako hoće živjeti :(

slazem se...

ymber
20.10.2007., 10:19
Dnevnik Anne Frank

M3NT4L
20.10.2007., 10:57
Pirgo
Njegove tamne tvari
U potrazi za izgubljenim vremenom

Procitao si sve knjige iz potrage za izgubljenim vremenom ??

AccesDenied1
21.10.2007., 15:30
kad sam bio mali procitao sam "divlji konj" od bozidara prosenjaka.. pretuzna knjiga..strah me je sad opet citati jer se bojim da nebi imao onaj feeling kao sto sam imao kad sam bio dijete..

nedavno sam procitao "na zapadu nista novo"...citav dan sam bio tuzan i pod dojmom te odlicne knjige

Burmanska mačka
21.10.2007., 21:02
Dnevnik Ane Frank, Zov divljine i Bijeli Očnjak. :( , a najviše me dirnula Ana Karenjina.

waldo faldo
22.10.2007., 02:17
price o psima i nove price o psima,anne od zelenih zabata (1.dio) i junaci pavlove ulice

PitajTatu
22.10.2007., 22:31
Vjenceslav Novak, Posljednji Stipančići

Umnobolna tvorevina....

A najtužnija stvar koju sam pročitao bi valjda bila Djevojčica Sa Šibicama, e to je fakat žalosno:(
Sretni princ od Oscara Wildea je isto srcedrapajuća stvar

diki
22.10.2007., 22:55
Mor Đure Sudete

Jannine
21.12.2007., 19:40
sretni princ Oscara Wildea
Harry Potter 5(kad Sirius umire :mama: ) i 7
Bartimejeva triologija, treći dio :cry:
Vatropjev(Iz triologije vjetar u vatru), Williama Nicholsona
Dva neba, zadnji(9.) dio. Kad lik zažali zbog svega što je učinio i ubi se, a brat i sestra mu ne mogu pomoći.... Tjedan dana sam bila u komi radi toga. Možda mi je ovo čak i najtužnije. Čitala sam iznova i iznova. Nisam mogla vjerovat da se to dokodilo, a na kraju sam morala odložiti knjigu jer od suza nisam mogla vidjeti od suza.:cry:
...i još njih...
One koje me uspiju rasplakat su dobre knjige, jer su doprijele do srca čitača i svakom ih preporučujem. Tjedan dana u depresiji više-manje:)

barbara15
21.12.2007., 19:43
Zrinsko - Frankopanska urota, ja proplakala 518 str.

wanna_be_a.....
03.01.2008., 18:15
"svi me vole samo tata ne"- na tu knjigu jednostavno moraš plakati

moira_lilly
06.01.2008., 16:20
prva knjiga koju sam procitala i dugo vremena sam se osjecala sugavo radi nje bila je uceni macak...
jos je dobro sjecam tog filinga koji me proganjao...
a i mala sirena mi je bila hororisticna, onaj kraj kad se pretvori u morsku pjenu...
poslije sam mozda citala i vidjela i dozivjela i tuznije stvari ali eto... najzivlje pamtim to...

florence
07.01.2008., 13:55

Slažem se u potpunosti... Kad sam vidio naslov teme odmah mi je pala na pamet...

Dorian Moriarty
09.01.2008., 00:42
barry gifford- wild at heart

bez imalo dvojbe meni ce uvijek biti najtuznija

LittleMiss
09.01.2008., 09:49

ovo je prvi put da čujem da je još netko pročitao tu knjigu...nevjerovatno ali istinito.... stvarno tužna knjiga....:(

ecume
09.01.2008., 16:28
smisao književnosti definitivno nije da rastužuje

anna_maria
09.01.2008., 21:56
smisao književnosti definitivno nije da rastužuje

nije,smisao knjizevnosti je da u knjigama koje citamo nademo ono sto poznajemo.a ako je to tuga,treba i o tome pisati i citati

Dlapek
10.01.2008., 11:08
Meni definitinov najtužnija jest 'Platforma' od Michel Houellebecqa. Bio sam u depresiji nekoliko dana nakon čitanja te knjige.
Ja sam i sad čim mi padne ta knjiga na pamet.Bedara....Ali s katarzom.

ecume
10.01.2008., 19:26
nije,smisao knjizevnosti je da u knjigama koje citamo nademo ono sto poznajemo.a ako je to tuga,treba i o tome pisati i citati

i ono što ne poznajemo ;)

Gatita
10.01.2008., 20:14
Pođi kamo te srce vodi :tuzni:
Neki dijelovi Harry Pottera :cry: :cry:
Dama s kamelijama :(
I Mala sirena... i dandanas plačem na nju... Moji su mi ju čitali prije spavanja i baš mi se urezala u srce...iako onda nije imala takav učinak na mene :cry: :cry:

Bednaya Nastya
12.01.2008., 15:56
Ja sam čitala onu Disneyevu verziju kad ostane živa :cerek:
HP5 *SIRIUSSS*
HP7 *MOONY*
I još hiljadu je tskvih slučajeva, od Karenjine do Raskoljnjikova...

asterix7
13.01.2008., 02:02
Faulkner: Divlje palme
"... kada je prestala postojati, prestala je postojati polovica sjećanja, ako ja prestanem postojati, sjećanje će u potpunosti nestati. Da, pomisli on, između boli i ništavila, izabirem bol."

zajebant007
13.01.2008., 15:05
Junaci pavlove ulice-Definitivno!

Moguće da je to zbog toga jer je to prvi pravi roman koji sam pročitao, a u kojem lik s koji ti je najsimpatičnij bezveze umre...

Kad se prisjetim srednje škole, svi realisti su me znali dobrano protrest, a najtužnije mi je bila Karenjina- nije mi toliko bilo žao Ane koliko Vronskog: ona fora "suvišnog čovjeka": kada on ,na kraju, odlazi na front i u sebi zna (a ičitatelju je jasno) da ide u smrt...
Kata-fucking-strofa!
:(:(:(:(

marinella
13.01.2008., 21:41
sad čitala Dnevnik jedne narkomanke i ne prestajem plakati.tako mi je žao te djevojke! tako se lako bilo uživjeti u taj lik jer je bila tako jednostavna pri kraju dnevnika puna života i želje za oporavkom.šta se desilo?!

Meandme
14.01.2008., 16:05
možda Mrtve duše

otok06
14.01.2008., 21:39
možda Mrtve duše

Oprosti ali gdje vidiš tugu u Mrtvim dušama.Pa to je jedan od najduhovitijih romana što sam pročitao.Doduše možda težak život kmetova može kod nekoga izazvati taj osjećaj ali Gogolju to nije,mislim,bila namjera.

condelli5
16.01.2008., 13:36
HP5 *SIRIUSSS*
HP7 *MOONY*

a HP6 *ALBUS* ? :cry: :cry: sjećam se da je to bio jedini put kad sam mrtva ozbiljna odbila dalje čitati HP.

jako mi je tužan kraj knjige Junaci Pavlove ulice, kad Nemeček umre i to...

BlackMagicWoman
16.01.2008., 20:51
''Svi me vole samo tata ne'' , ''Ljubavna priča''

vanessa_92
18.01.2008., 23:15
definitvno najtužnija knjiga koju sam čitala je bila Gorka ljubav

eversleeping
19.01.2008., 09:35
Vjerovatno je neko vec napisao, ali Gonic zmajeva....

nar.kO
19.01.2008., 15:14
meni je najtuznije kada Winnetou na kraju umire...........Karl May je konj kada je to dopustio...
:cry:

AnitaMuki
19.01.2008., 16:32
Ljubavna priča od Segala(ne mogu je više čitat koliko se izridam na nju) i Tuesdays with Morrie(Mitch Albom)-predivna je knjiga, svaka stranica mi je izazivala suze. Ne da je to teško, ali...

Vitez_Tuznog_Lika
20.01.2008., 14:22
''Hamlet'' od Shakespearea... :lol:

kiki.smb
21.01.2008., 21:26
R.J. Waller - Mostovi okruga Madison

Naochalica
23.01.2008., 08:35
Pada mi na pamet Zima za dvoje - tulila sam na kante na kraju knjige :cry::cry:

wanna76
24.01.2008., 18:31
Definitivno Povijest jedne cudesne ljubavi , autor je Carl-Johan Vallgren - nije ljubavni bljak roman kakve stampaju na traci ... u biti ljubavna prica u ciloj prici i nije prebitna ... svakako procitati...

kruskica666
25.01.2008., 09:53
sjetih se dvije knjige Bijeli klaun i Svi me vole samo tata ne

komsinica_slavica
28.01.2008., 23:34
Mali ratni dnevnik(čitala u osnovnoj i plakala na svakoj strani)

Miss Hyde
30.01.2008., 16:55

:rofl:
ne znam, možda životinjska farma

Sponza ri
02.02.2008., 00:34
Kafkin Preobrazaj :(

mladi_luk
02.02.2008., 00:36
Odrastanje komičara (J.Gardell)

Tinkili
03.02.2008., 20:15
The Tortilla Curtain, T.C.Boyle

baš mi je bila tužna, jedan kratki dio života sam provela u južnoj Kaliforniji, pa su mi se pred očima još jasnije vrtjeli likovi iz knjige

upravo se snima film

Sin skinner
03.02.2008., 23:32
miro gavran - klara

ridala sam ko kišna godina čitajući je :mama:

Miss Hyde
14.02.2008., 14:42
miro gavran - klara

ridala sam ko kišna godina čitajući je :mama:

šta tu ima tužno:ne zna:

Ja,Lucifer
17.02.2008., 13:07
pa meni je otac goriot tužna knjiga.

lone rider
20.02.2008., 22:03
Mostovi okruga Madison.

ivuschka
20.02.2008., 22:24
Blanka Dovjak - Matković: Zagrebačka priča ( osnovnjak , uf, samo umiranje..pretužno za lektiru )

vertigo_black
24.02.2008., 04:42
cmizdrim na svaku drugu knjigu, ali poslije "sto godina samoće" (kad sam prvi put čitala) ostao mi je takav osjećaj osamljenosti da je to bilo strašno...već sam se zapitala imam li križ od pepela na čelu... cijela ta priča, taj stil, uživala sam i poslije svake smrti bila sam skoro potresena...

prašnjavi bajami, zlaćani daždevnjaci, krvavi ljiljani, narančasti zvižduci, žuti leptiri..

baš mi je gorak osjećaj danima poslije ostao u srcu.. eto, nedavno sam opet čitala, i sad kad se prisjećam..tužna, melankolična, bolna...

:(

vertigo_black
24.02.2008., 04:55
i da, ni proštajno pismo G.G. Marqueza nije neka veselica..

Zaljubljen u ljubav (http://www.znanje.org/i/i22/02iv05/02iv0504/zaljubljen_u_ljubav.htm)

a što se tiče dječjih lektira, fakat nisu za djecu, sve su neke tužne, pogotovo bajke andersenove, puškinove, srećom pa naša ivana nije toliko pesimistična... oda divlji konj već spominjan, srna i alkar, začuđeni svatovi, prosjak luka, i još puno takvih...grozno...
djeci treba dat nešto veselo i nerealno, npr. miro gavran- ljubičasti planet, itd.

:)

Meandme
25.02.2008., 18:39
Najtužnija mi je: Sadako hoće živjetiTako mi je tužno bilo za čitati tu knjigu,a i ipak se radi o atomskoj bombi bačenoj na Hirošimu,pa... Stvarno volim ovu knjigu!!

delilah-
01.03.2008., 12:37
sad čitala Dnevnik jedne narkomanke i ne prestajem plakati.tako mi je žao te djevojke! tako se lako bilo uživjeti u taj lik jer je bila tako jednostavna pri kraju dnevnika puna života i želje za oporavkom.šta se desilo?!

ta djevojka je umrla od predoziranja.. njeni roditelji su nakon njene smrti objavili taj dnevnik ...

Serenità
01.03.2008., 15:50
definitivo Duuuuuunja u kovčeguuuuuu, moja naj naj naj naj naj naj draža knjigaaaaa (a usto sam i Vrličanka) :) mislim da otprilike znam di su živjeli, a i znam gdje su ostavljali pisma.... :cerek: obožavam tu knjiguuuu :top: :s :cerek:

pa zato ti valjda i je najdraža. ne mogu ništa reć, i meni je draga, ali puno su mi bolje Begovićeve drame - Pustolov pred vratima, Bez trećega, Amerikanska jahta u splitskoj luci... to mi je bila i tema maturalnog rada.
btw, ja sam iz Vinalića.

kserkso
02.03.2008., 18:59
Junaci Pavlove Ulice

davors
03.03.2008., 21:50
Franz Kafka - Pisma Mileni

Martx
04.03.2008., 01:40
Ivan Ićan Ramljak- Povratnik :cry:
:cry::cry:Jako tužna knjiga, ali s happy endom :)

pretender
04.03.2008., 17:19
hm...

Najvjerovatnije G.G. Kay i Tigana

a od ostalih kad se sjetim nakad davno "Zabranjena vrata" od Krilića(ne znam zašto mi ostavlja dojam da me nekad davno rastužila), a od navedenih definitivno "Sadako hoće živjeti" i "Ljubavna priča"

malizia
06.03.2008., 00:40
stepski vuk, uvod amo reć |prekpreksinoć| :

>> ..odgajali ga...u onom smislu da je ''slamanje volje'' temelj odgoja.
to uništavanje osobnosti i slamanje volje kod ovog učenika eto nije uspjelo, za to je bio odveć jak i tvrd, odveć ponosan i duhovan.
umjesto da unište njegovu osobnost uspjeli su ga naučiti da mrzi sam sebe.
protiv sebe sama, protiv toga nedužnog i plemenitog objekta cijeloga je života tako usmjeravao svu genijalnost svoje mašte, svu snagu svoje misaone sposobnosti. u tomu je, unatoč svemu, bio posvema krist i posvema mučenik, jer je svaki oštrinu, svaku kritiku, svaku zlobu i svaku mržnju, za koju je bio sposoban, ponajprije i nadasve iskaljivao na samome sebi.
što se tiče drugih, što se tiče okoline, ustrajno je na najjunačkiji i najozbiljniji način pokušavao da ih voli, da spram njih bude pravedan i ne nanosi im bol, jer mu je ''ljubi bližnjega svoga'' bilo isto tako duboko ucijepljeno kao i mržnja spram sebe, pa je cijeli njegov život bio primjer za to kako je bez ljubavi spram sebe nemoguća i ljubav spram bližnjih, kako je mržnja spram sebe sama isto tako, te na kraju proizvodi jednako jezivu izoliranost i očajanje kao i žarki egoizam. <<

za svakog ko dobro razumije hessea, ovo je njegov depresivni dio duše - utjelovljen u ovaj lik.

malizia
06.03.2008., 00:44
Junaci Pavlove Ulice

uf, naravno, kako san ridala nad beživotnim tijelom ernesta nemečeka.

da, stepskog vuka sam tek na početku, ali sam slučajno otvorila na ''harryijevo smaknuće'' - tako da ako vam se reve :top:

Krovopokrivac
24.03.2008., 15:15
Da malko oživim ovaj topic sa još jednim tugaljivim naslovom :)

Slavko Kolar - Breza

Pročitao nekoliko puta i uvijek mi se zacakle oči :tuzni:

Zora
24.03.2008., 17:40
G.G. Kay, Tigana -- ne znam bas da li sam plakala, ali mi je kraj bio bas tuzan.
a druga knjiga, koja me toliko pogodila, da sam par dana samo o njoj mogla razmisljati je definitivno
Homeric, Mongolski vuk - roman o Džingis-kanu

Soul sister
24.03.2008., 18:18
Evo imam i ja jednu preporuku. Ovu knjigu sam procitala prije vise od jednog desetljeca, ali do sada je ostala najtuznija knjiga koju sam ikada procitala. Zove se "Bijeg u oblake", a napisala ju je Sibylle Muthesius (pseudonim). Pisana je u formi biografije, a autorica je koristila mnogo citata poznatih pjesnika. Zahvaljujuci ovim citatima Charles Baudlere je postao jedan od mojih omiljenih pjesnika. Toplo je preporucujem svima koji je nisu procitali. :)

peppa_pig
25.03.2008., 18:02
A ima ih dosta... Neke od njih su Dnevnik Ane Frank, Sadako hoce zivjeti, Ljubavna prica, Zelena milja...

Light_rose
25.03.2008., 23:48
Dama s kamelijama...Na nesretnu ljubav uvijek cmizdrim.

Vitez_Tuznog_Lika
26.03.2008., 13:22
A ima ih dosta... Neke od njih su Dnevnik Ane Frank, Sadako hoce zivjeti, Ljubavna prica, Zelena milja...

Meni ''Dnevnik Ane Frank'' uopće nije bio tužan i potresan kao što mnogi govore.Kad sam to počeo čitati očekivao sam neko djelo u kojem ima puno krvoprolića i tuge, no zapravo knjiga vrlo malo govori o progonstvu Židova.Jedino što je tužno jeste na kraju knjige epilog koji samo ukratko kaže šta se desilo s likovima.Ja to više pamtim kao dnevnik djevojčice koja opisuje ništa drugo nego dogodovštine iz svakodnevnog života.
A ta ''Ljubavna priča'' mi je više djelovala kao knjiga koja je napisana prema filmu.Ni ona mi nije nešto bila tužna. :rolleyes:

NitkoPoseban
28.03.2008., 11:56
Djevojčica sa žigicama - možda je potrebno kod djece potaknuti neke osjećaje - pobuditi empatiju - ali ja bih ovu priču definitivno bunkerirala. Plače mi se i nakon više od 35 godina od čitanja
Slavko Kolar - Breza
Gospodar muha

Deimos
28.03.2008., 17:44
Dead zone - cijelo vrijeme se nadam da će frajer konačno dobit nešto svijetla u životu, ali ne...

book_club
01.04.2008., 18:03

Ja ti uopće ne čitam te tužne knjige.Tako da ne plaćem.(jedino ako je neka za lektiru)

ocean30
06.04.2008., 01:51
Snježnica i tajna lepeza, Lisa See

Agata1979
15.04.2008., 13:43
"Ognjišta" Mile Budaka, plakala sam ko kišna godina nad sudbinom Anere.

Sonora
29.04.2008., 21:49
Prva knjiga, koja mi je natjerala suze na oči bila je Bambi.:(:cry:

*nailla*
12.05.2008., 17:15
Sadako hoće živjeti od Brucknera:cry:

Dada :)
12.05.2008., 18:58

Slažem se :)

Ninn@
12.05.2008., 23:33
Sadako hoce zivjeti :(
I na Junake Pavlove ulice sam plakala,kad mali Nemecek umre :(
Dnevnik Ane Frank također :(

Maskota
13.05.2008., 07:31
jedne jedine knjige se sjećam da me jako rastužila iako me nije rasplakala, a da se i ne sjećam skoro ničega o njoj. imala sam jako malo godina i teta mi je čitala čiča tominu kolibu. nije je ni dovršila čini mi se. to je bilo prvi put da sam se stvarno bila uživila u neki lik. kasnije se sjećam da sam sama još listala po knjizi jer me zanimalo što je bilo s njim, ali nisam je čitala jer mi je tada bila preteška da je samostalno čitam pa sam gledala crteže. skroz sam zaboravila na sve to. baš ću je pročitati, ne znam ni što se dogodilo...

Ninn@
13.05.2008., 11:15
Ja bih jos nadodala i ''Potrazi me ispod duge''.
Jako tuzna knjiga,jos k tome i istinita :(

londoneye
19.05.2008., 08:58
Blanka Dovjak - Matković: Zagrebačka priča ( osnovnjak , uf, samo umiranje..pretužno za lektiru )

isuse, da... srce mi se stegne svaki put kad je primim u ruke. uopće nije knjiga za djecu :cry:

zajebantica_
20.05.2008., 21:34
Korijeni-to mi je tako upečatljiva knjiga,čitala je par puta i svaki put cmoljila nad tolikom nepravdom...

maranhao
30.05.2008., 15:08
Viktor Hugo - Jadnici /Les Miserables/ Citala sam knjigu dosta rano, i kao sto je receno u postu pre mene, nisam verovala da zivot moze da bude tako nepravedan.
Najtuznija i najlepsa ljubavna knjiga - Emili Bronte - Wuthering Heights :tuzni:

fokylady
30.05.2008., 16:47
Ja sam tolika emotivka da me i Kishon rasplače:rofl:. Znam,plakala sam na Lessie.:(

verde
03.06.2008., 10:46
Drugo ime ljubavi-Colleen McCullough - definitivno knjiga na kraju koje nisam verovala da je kraj i proveravala nedostaje li mozda neka stranica. Sve su bile tu. A mozda je samo momenat bio takav...Istu knjigu mozemo razlicito doziveti u razlicito vreme.

ginger
06.06.2008., 16:28

Sjećam se da sam doslovce jecala kad sam je čitala za lektiru, koliko joj je ono ždralova nakraju nedostajalo do tisuću :(?

Pada mi napamet i Glasom protiv topova, autorica je Alenka Mirković, nekadašnja novinarka Radio Vukovara, nema fikcije koja se može mjeriti s tom knjigom :(...

dada7
07.06.2008., 00:18
Djevojčica sa žigicama - možda je potrebno kod djece potaknuti neke osjećaje - pobuditi empatiju - ali ja bih ovu priču definitivno bunkerirala. Plače mi se i nakon više od 35 godina od čitanja
Slavko Kolar - Breza
Gospodar muha
:top: za sve!

miss_krabappel
07.06.2008., 00:22
Patnje mladog Werthera ....... NOT

:zubo:

angelina39
07.06.2008., 20:56
"Nebo iznad oblaka" - Vesna Krmpotić,....istinita priča,..vrlo,vrlo tužna

jelena89
07.06.2008., 20:59
Mali Princ

Zlatna cura
08.06.2008., 18:51
U svakom slučaju, V. Krmpotić "Nebo iznad oblaka",
K. Hamsun "Glad"
i "Sadako hoće živjeti" - među najtužnijima koje sam pročitala.

Ranije, kao mala, "Djevojčica sa žigicama"... :cry: :cry: :cry:

Pink Freud
08.06.2008., 19:17
Ove sve "dječje" su stvarno tužne. Od klasične književnosti mi je pao na pamet Hamlet i naravno Romeo i Julija, sigurno je već netko spomenuto. Ali Hamlet je meni i tužniji. Pogotovo onaj dio kad se Ofelija ubija. To mi je ono totalna koma.

Patnje mladog Werthera mi je isto pretužna knjiga. Ono kad tak netko jako pati pa se na kraju ubije... to je grozno.

orange_girl
11.06.2008., 10:10
meni je i tužna i potresna bila mi djeca s kolodvora zoo

Dlapek
11.06.2008., 10:47
Platforma.

°!~piXiee~!°
11.06.2008., 11:33
ove su mi knjige ostale u sjećanju kao najtužnije,ima stvarno nešto u njima:
Sretni kraljević -Oscar Wilde
Mali Princ - Exupery
Kabanica - Gogolj