PDA

View Full Version : Mrlje, fleke & praktični kućni savjeti

stranice : 1 2 [3]

Electra8472
27.09.2010., 08:38
Tnx na info, evo nađoh na ebayu :mig:

sta si napisala? i mene zanima. evo idem pokusat nac.

Ruralna
27.09.2010., 10:47
Upadam kao padobranac, ali zanima me kako izgleda to cudo za "depiliranje" (fora mi je izraz :D) mucica i gdje se moze kupiti :)?

Imam jednu prastaru trenirku, a kao tipicno zensko sentimentalno se vezah uz tu "staru krpu" (ljupki izraz moje mame :cerek:), pa eto...mozda nađem nacin da mami ne bude vise trn u oku (nemam vise snage riskirati da zavrsi kao krpa za ciscenje :D)

Zahvaljujem na info :mig:
Bude ti i u Lidlu, nekih 20-25kn dođe;)

Rebelle Fleur
27.09.2010., 11:32
Cure, pomagajte!:(
Danas sam uspjela čokoladom zaprljati nove traperice i kauč. :eek: Može se to kako srediti? Ili moram nositi hlače na kemijsko?

Ruralna
27.09.2010., 11:45
Čokoladu operem bez problema :ne zna:
Malo nakapam tekućine za mrlje i uvalim u mašinu. Izađe uvijek.

Rebelle Fleur
27.09.2010., 11:48
Čokoladu operem bez problema :ne zna:
Malo nakapam tekućine za mrlje i uvalim u mašinu. Izađe uvijek.

Samo to?
Inače ne perem rublje i nisam baš upućena u te male trikove velikih majstora :D
Hvala ti puno. :)

Ruralna
27.09.2010., 11:55
Samo to?
Ma da, samo namočiš fleku s tim za mrlje ili sa deterdžentom za suđe, pustiš da malo stoji i uvališ u mašinu. Ako ti slučajno ne izađe u prvom pranju, u drugom će sigurno.

Sigurna
27.09.2010., 17:39
Samo to?

Vidi se :p.
Sorry, nisam se mogla suzdržati, ne zamjeri. Naime, fleka od čokolade je nekaj najbanalnije, pa ono, nije to nikakva tajna majstora. Da ne natrljaš ničim, oprala bi se redovnim načinom pranja.

Jelena1985
27.09.2010., 21:33
^^ :rofl: i ja htjela iskomentarisati ovo, al reko' necu da budem babaroga :zubo:

Rebelle Fleur
27.09.2010., 22:16
Bez brige, nisam zamjerila.:) Mlada sam, imam vremena naučiti.:zubo:

Ruralna
27.09.2010., 22:57
Vidi se :p.
Sorry, nisam se mogla suzdržati, ne zamjeri. Naime, fleka od čokolade je nekaj najbanalnije, pa ono, nije to nikakva tajna majstora. Da ne natrljaš ničim, oprala bi se redovnim načinom pranja.
A nemam pojma, zna se zalomiti i neka tvrdokorna :zubo:
Eno nećaci mi ispackali neke stvari s čokoladom, tek je u drugom pranju izašlo.

Bez brige, nisam zamjerila.:) Mlada sam, imam vremena naučiti.:zubo:
Nego šta, to i ja kažem uvijek:top:

scarlett_legata
28.09.2010., 09:15
sta si napisala? i mene zanima. evo idem pokusat nac.

Bobble off, mozes probati i sa lint remover :mig:

odeta
05.10.2010., 19:12
moj bra je trenerke isprljao sa silikonom.znate li za neko resenje.

Electra8472
06.10.2010., 07:50
Bobble off, mozes probati i sa lint remover :mig:

jesam, lint remover. Kupila sam jos prosli tjedan. Sad cekam da dodje iz Kine. :) Ima istih takvih na UK ebayu, samo su skuplji bili.

la_lola
11.10.2010., 12:05
komično mi je uopće postavit pitanje, al ajde ne može odmoć. uglavnom, bila sam brat masline za vikend i u jednom trenutku mi je palo nešto sa stabla na krpene patike svjetlo narančaste boje. i sad kontala sam šta god da je da ću uspjet oprat sa malo bioshout-a i u mašini međutim nije se ništa skinulo. mrlju bi opisala kao zelenkasto smeđu, iz prve sam mislila da me ptica obilježila :D. nije ljepljivo pa pretpostavljam da nije smola. neznam stvarno šta je i čime bi prala. ima li iko kakvu ideju?

Meravigliosa Creatura
12.10.2010., 07:58
Ne znam dal smijem to ovdje napisat..mislim da smijem.. :D

Ovu srijedu imate u Kozmu 40% popusta na sredstva za skidanje mrlja
(i omekšivače) :zubo:

Hvala, molim.. :cerek:

ivorena
25.10.2010., 13:49
hej ja sam nova. pozdrav svima. imam jedno pitanje
doselila sam se u zagreb na trešnjevku dali neko zna dobru čistionicu a da nije preskupa. imam neke nezgodne krpice za pranje pa se bojim sama. hvala unaprijed

odra
27.10.2010., 20:37
Pomoć...

došla sam po dijete u vrtić ono imam što vidjeti TTTTTTTUUUUUUUUŠŠŠŠŠŠ!!!!!!!!! Kako se riješiti tih mrlja od tuša?

ja sam jednom sav bijeli veš ofarbala u bljutavo zeleno. uglavnom, kupila sam u dm-u dr. beckman (ili tako nešto) sredstvo za izvlačenje takvih fleka. znači, veš se s tim oprao i osušio (morala sam ga osušiti da se ne usmrdi dok ne nađem pomoć) i rezultat je bio nevjerojatan! sve, ali baš sve je izašlo. dvije kutije tog praha sam namakala s vešom cijelu noć, zasmrdila cijeli stan, ali nisam požalila..ne znam bi li to tebi pomoglo, ali evo..

prevarena_ri
02.11.2010., 17:18
bok, imam i ja jedan problem. stavila sam prati bebinu robicu na 40 (program koji i inače koristim) i 2 majice su mi izašle van sa bijelim mrljama kao da se bijela boja pokapala za njima a zapravo boje više nema na tim mjestima :ne zna: nije mi jasno od čega?? koristila sam ariel prašak (tada prvi put) pa si mislim da nije od njega? nisam nikakav vanish i sl. koristila...

swen_blueneon
07.11.2010., 12:56
nedavno sam zaprljala najdraže svjetle rifle i neznam šta da radim :tuzni: možda netko od vas cura ima kakav savjet
vozila sam se na biciklu i kada sam došla kući cijele su bile pune nekih smeđih flekica..prvo sam mislila da je možda blato ali nije..oprala sam ih već tri puta u mašini, natapala vanishom..najsitnije flekice su s vanishom otišle, ali one velike ne..nimalo..na kraju mislim da mi je to špricalo ulje i istrošeno željezo iz amotizera..
da li ima ikakvog načina da se to opere? :moli:

Freakette
07.11.2010., 17:31
Ako je ulje, zbilja ne znam kako... možda ima Dr. beckman nešto za to, tog ti ima u DM-u. Ako beš ničim ne uspješ, probaj ih iskuhat. Ja sam jednom išla iskuhavat trapke u nadi da će se neš dogodit, da će izblijedit i promijenit se malo jer su mi dosadile, al nije im se dogodilo ama baš ništa :D

swen_blueneon
07.11.2010., 23:03
hvala ti na savjetu :) otići ću do DM-a vidjeti ako oni imaju šta. i ja sam razmišljala da ih možda iskuham, ali eto, kad kažeš da nema koristi, onda neću :D

Freakette
08.11.2010., 05:18
Ma ne kažem da nema koristi, hoću reć da ti se traperice same po sebi neće stisnut ili nešto, tako da ih slobodno možeš iskuhat, a visoka tempeatura bi možda mogla izvuć masnoću :)

žeeljka
08.11.2010., 06:14
nedavno sam zaprljala najdraže svjetle rifle i neznam šta da radim :tuzni: možda netko od vas cura ima kakav savjet
vozila sam se na biciklu i kada sam došla kući cijele su bile pune nekih smeđih flekica..prvo sam mislila da je možda blato ali nije..oprala sam ih već tri puta u mašini, natapala vanishom..najsitnije flekice su s vanishom otišle, ali one velike ne..nimalo..na kraju mislim da mi je to špricalo ulje i istrošeno željezo iz amotizera..

probaj namazati mrlje sredstvom za pranje posuđa, malo ostavi i onda tako ubaci u perilicu, ako je masnoća moglo bi pomoći i peri na najvišoj temperaturi...

grgica
08.11.2010., 08:10

Ako je to ulje/željezo najbolji je VIA VA' sprej (iz "obitelji" Bio Shout). Primijeniti prije bilo kakvog pranja. Nasprejaš i pustiš da odstoji, tj. da se posuši, onda očetkaš i većina ode. Ostalo će otići pri pranju.

Ups, sad vidim da si već prala u mašini... :( Ne znam ako će sad pomoći. U principu sve mrlje je najbolje tretirati prije pranja.

elle88
08.11.2010., 18:48
Ako si iz Zagreba, imaš to za kupit u Top Shopu, ja sam svoj konkretno kupila u Garden Mallu i košta 80 kuna :) E sad, vjerojatno se može i naručit preko telefona.

Evo to je ovakav: http://www.jmldirect.com/Bobble-Off-PB8284/

sad ću ispasti malo tupava ali na koji top shop misliš?:D onaj s tv prodaje?

Freakette
08.11.2010., 19:22
Da :D Samo kaj oni imaju svoju poslovnicu u Garden Mallu i još negdje, al se nemrem sjetit sad, di možeš doć i kupit to, tak sam ja kupila svoj :)

lilly333
15.01.2011., 18:11
imam laganu pamučnu haljinu za ljeto, crne je boje sa svijetlo naračastim cvijetovima. kada sam je oprala u mašini pustila je boju i cvijetovi su sada na fleke :( inače kod ovakvih situacija sa bijelom odjećom koristim sredstvo za mrlje koje prodaju u dm-u, ali s obzirom da je ova haljina crna strah me je da bi se situacija još više pogoršala. može li netko pomoći sa kakvim savijetom?

SmallG
15.01.2011., 18:40
Mislim da je Charlie tu stavljala sliku haljine na crno bijele pruge koja je bila pustila boju u pranju po bijelom dijelu i oprala s tim dr.Beckmannom za odbojavanje i sve je otišlo. Ima i slika prije i poslije. :) Jedino mislim da je i cif posivio al on se lako zamijeni.

Ako je haljina ovako nenosiva ja bi ju probala odbojat s tim praškom :)

lilly333
16.01.2011., 21:45
Mislim da je Charlie tu stavljala sliku haljine na crno bijele pruge koja je bila pustila boju u pranju po bijelom dijelu i oprala s tim dr.Beckmannom za odbojavanje i sve je otišlo. Ima i slika prije i poslije. :) Jedino mislim da je i cif posivio al on se lako zamijeni.

Ako je haljina ovako nenosiva ja bi ju probala odbojat s tim praškom :)

izgleda da ću morati tako. vidim da je charlie uklonila fleke, a crne boje joj nisu izbljedile tako da se nadam da će bit ok

MermaidMe
21.01.2011., 09:54
imam laganu pamučnu haljinu za ljeto, crne je boje sa svijetlo naračastim cvijetovima. kada sam je oprala u mašini pustila je boju i cvijetovi su sada na fleke :( inače kod ovakvih situacija sa bijelom odjećom koristim sredstvo za mrlje koje prodaju u dm-u, ali s obzirom da je ova haljina crna strah me je da bi se situacija još više pogoršala. može li netko pomoći sa kakvim savijetom?

dr. beckmann - odstranjivač od boja u pranju - dm
ja sam ga bila kupila radi jedne majice al nisam ga nikad probala.. tj majica je sa sljedećeg pranja došla k sebi bez fleka od prijašnjeg bojanja u pranju..

a sad nevezano.. što se tiče masnih mrlja od ulja, sjajila, umaka, mislim da čak i od motornog ulja.. čim se to dogodi - stavit debeli sloj baby pudera.. i ostavit par sati.. nakon toga ga otrest.. mrlja će bit manja, a u pranju u potpusnosti otić. ja to stalno radim na svojoj adidas majci onoj klasičnoj koja je baby plave boje i umrlja se i najobičnijim parfemom... toliko:mig:

Bartacus
21.01.2011., 10:51
Evo, jedno pitanjce, ako nije problem. :D
Danas sam zakacio spitkom (Alpha Industries jakna, Shell:100% nylon, Linning:100% nylon, Interlinning:100% polyester) za neki saraf koji je virio iz zida. Uglavnom, mala rupica na jakni, ali me bed da se nebi to prosirivalo. Mislio sam zakrpu stavit, ali neznam kako ju nasit gore a da ne rasparam materijal (upozorila me djevojka da bi se rupe koje napravim iglom i koncem mogle pocet isto sirit i parat). Prisivak ima ljepilo na sebi koje se rastopi glacalom (da stoji na mjestu) i onda se cijela stvar jos zasije.

Ideja je bila stavit jaknu, na to mjesto prisivak, preko kojega bi stavio neku krpu ili nesto, i onda zasit. A na jakni pise da se nesmije glacati (jedini nacin ciscenja jakne je dry-cleaning).

Eto, unaprijed sam zahvalan na svakom savjetu. ^^

Bartacus
21.01.2011., 21:14
Bring
Up
My
mateja122
22.01.2011., 14:00
jel zna mozda netko kako da sredim ovu kopču sa jakne,naime remen mi je pao par puta i onda mi se ta kopča onak izgrecala i sve se vidi bijelo koliko je izgrecana i mene to uzasno zivcira :D jel zna netko mozda jel mogu s necime to prefarbati da se ne vidi to,ili da odnesem negdje da se to sredi samo ne znam gdje :zubo: aj pomagajte :)
http://i55.tinypic.com/33blkye.jpg

SmallG
22.01.2011., 14:28
U hobby shopovima imaš boje za metal. Recimo
http://www.nb-net.hr/artikli/HBOJ-17.JPG
Evo što piše u opisu: Decorlack je boja na bazi vode. Pogodna za oslikavanje na svim površinama (staklo, plastika, mase za modeliranje, keramika, metal, papir, karton, drvo...)...
Ili boja u spreju.
Ili lakom za nokte :D
Ili auto lak :D

mateja122
22.01.2011., 15:12
U hobby shopovima imaš boje za metal. Recimo
http://www.nb-net.hr/artikli/HBOJ-17.JPG
Evo što piše u opisu: Decorlack je boja na bazi vode. Pogodna za oslikavanje na svim površinama (staklo, plastika, mase za modeliranje, keramika, metal, papir, karton, drvo...)...
Ili boja u spreju.
Ili lakom za nokte :D
Ili auto lak :D

hahahhaha hvala draga :kiss:
prve opcije su mi bile flomaster crni ili lak za nokte :D
a ove tvoje opcije: auto lak i ovo iz hobbya mi se cini odlicnom idejom :top:

Freakette
22.01.2011., 18:10
Nemoj sa lakom za nokte, to će ti se brzo počet gulit, uzmi radije auto lak ili neku boju namjenjenu baš za metal :)

teta M
24.01.2011., 22:00
oprala sam jaknu u petak. U nedjelju se osusila. Onak je, nije punjena perjem, neg onim mucastim necim, ne znam kak se sad to zove. Jakna je bila ko neka laganija montica, sad je taaako tanka :mama: sto da radim s njom, tresem ju, guzvam al niš :( 700 jbnih kuna

lily36
25.01.2011., 13:27
oprala sam jaknu u petak. U nedjelju se osusila. Onak je, nije punjena perjem, neg onim mucastim necim, ne znam kak se sad to zove. Jakna je bila ko neka laganija montica, sad je taaako tanka :mama: sto da radim s njom, tresem ju, guzvam al niš :( 700 jbnih kuna

Pokušaj je ubaciti u sušilicu, ja moje pernate sušim u njoj i budu odlične, napuhane. Vjerujem da bi se i tvoja uspjela napuhati. Ja uz jaknu u sušilicu ubacim i dvije tenis loptice, ne pitaj zašto, dobila sam ih uz jaknu i u uputama je pisalo da se tako suši.

LLme
13.02.2011., 15:09
Imam torbu slicnu ovoj:

http://www.danystore.com/products_uk/B._HORSE_10LIV2_arm__shoulder_bag_BLUE_XL

Ovaj donji plavi dio se isprljao i sad ne znam kako to da ocistim.. Cistila sam krpicom i vodom, ali ne pomaze.. Je li zna neko?

IvG
17.02.2011., 21:03
Pozz...
Pročitala sam cijelu temu i vidim da nema baš savjeta za one koji imaju problema sa rupicama na odjeći.Naime,imam dvije majice koje su mi jako drage al sam na njima našla po jednu,dvije rupice i ne znam kako to riješiti..Ne želim baciti majice,a na probušene dijelove ne mogu stavit platnene cvjetiće,dugmad i sl.E sad,našla sam na netu reklamu za sredstvo GRILTEX.To je nekakav prah koji se koristi za spajanje tkanina(probušenih dijelova)..Zanima me ima li tko s tim iskustva,isplati li se probati ili je to samo bačen novac.Itko?

Maremonti
26.04.2011., 13:37
Kupila sam levisice, curve nesto, tamnije, oprala prije prvog nosenja na 40 i pustaju boju. Po mojim nogama, po donjem rublju i na platnenu torbu. Nikad mi se to nije desilo. Kupljene u Vateksovom ducanu. Koliko vidim boju pusta podstava depova no nisam sigurna. Opet sam ih oprala. Sad ne znam da li da ih obucem ili ne? Da su smede pa da mi noge izgledaju osuncano no ovako ko da me netko prebio. Torbu sam oprala u masini i tek u drugom pranju otisla mrlja. Ima netko neki savjet???

Angor
02.05.2011., 22:48
:(:(Usrala sam crnu košulju i crvenu polo majicu pune su mucica bijelih,kako da ih uklonim..:(:(

Thunderdragon
03.05.2011., 08:48
uzmi onaj roler s ljepljivom trakom iz dm-a ili negdje i rolaj dok se sve ne skinu... mozes i s onom trakom za pakete ili sirim selotejpom, ali s ovim je brze

Kelj
03.05.2011., 08:57
kak se riješit masne mrlje na brušenoj koži? kapnulo mi jestivo ulje na balerinku :rolleyes:

MermaidMe
10.05.2011., 11:07
kak se riješit masne mrlje na brušenoj koži? kapnulo mi jestivo ulje na balerinku :rolleyes:

pospi sa bejbi puderom, pusti dan i onda puhni :five:

Little Miss Violet
11.05.2011., 09:30
Kupila sam levisice, curve nesto, tamnije, oprala prije prvog nosenja na 40 i pustaju boju. Po mojim nogama, po donjem rublju i na platnenu torbu. Nikad mi se to nije desilo. Kupljene u Vateksovom ducanu. Koliko vidim boju pusta podstava depova no nisam sigurna. Opet sam ih oprala. Sad ne znam da li da ih obucem ili ne? Da su smede pa da mi noge izgledaju osuncano no ovako ko da me netko prebio. Torbu sam oprala u masini i tek u drugom pranju otisla mrlja. Ima netko neki savjet???

Za tkanine koje puštaju boju: oprati u vode i malo octa. Ocat fiksira boju. Tako sam čula, nisam još isprobala...

dalcosters
11.05.2011., 09:38
Za tkanine koje puštaju boju: oprati u vode i malo octa. Ocat fiksira boju. Tako sam čula, nisam još isprobala...

ja sam isprobala ...u biti u onoj zadnjoj vodi (pri ispiranju) doda se malo alkoholnog octa i ostavi ...voda mora biti hladna...
meni je pomoglo

MrCroatNo1
18.05.2011., 13:44
Prvo pozdrav svima pošto sam novi ovdje i prva mi je tema koju postavljam. Neznam uopće da li sam dobro postavio. Ako ne, molim moderatore da mi ne uzmu za zlo i neka premjeste temu.

Problem je sljedeći. Imam mrlju od silikona na najdražoj trenerci. Nije skupa a nije ni jeftina i žao mi je sad nosit ju samo za "po doma" a najbolje mi stoji od svih :rolleyes: Materijal trenerke je 95% polisterola...nadam se da sam dobro napiso... Bacio sam ju u pranje u nadi da će proć, ali nije. Cuo sam da treba pričekat da se silikon skori pa da se može s prstima. Sad neznam sta da radim. Zanima me dali netko zna ili je imao sličnu situaciju i dal se uopče moze maknut ?

Kelj
24.05.2011., 20:44
pospi sa bejbi puderom, pusti dan i onda puhni :five:

svaka ti dala! samo sam upotrijebila puder za lice u kamenu :zubo:

mrlja0
10.06.2011., 13:41
ja sam sprljala haljinu s necim masnim. nemam pojma ni gdje ni kako samo sam vidla mrlju. tu mrlju sam oprala s likvijem za pranje suđa al bas i ne pomaze, doduše malo je manje vidljiva al jos je tamo. haljina je inace napravljena od 95% poliestera i 5% licre. obukla sam ju samo jednaput :(( tko ima ideju kako da to skinem?

Abbey Lee
12.06.2011., 01:41
ja sam pročitala cijelu temu i vidjela da mnogi spominju dr. beckmann proizvod koji skuplja boju nakon što se nešto slučajno obojalo u pranju...
e sad, ja imam jedan sako, tamnoplavi pamučni s bijelim porubima, ovakav:
http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://2.bp.blogspot.com/_-nkGLr-mfbA/SILs4bSEiaI/AAAAAAAABZA/UjGJFbF2HD0/s320/3-button%2Bblazer%2B59-50.jpg&imgrefurl=http://www.sololisa.com/2008/08/trimmed-blazer-treats.html&usg=__yUBMaXq27etdoU-fBR-REsKUYhI=&h=286&w=265&sz=12&hl=hr&start=27&sig2=E2T8MPEJjfPihRqtDfN_TA&zoom=1&tbnid=ccFOwN3KazaI_M:&tbnh=111&tbnw=99&ei=xwX0TfaOEcKxtAbvyMyXBg&prev=/search%3Fq%3Dblazer%2Bpiping%26um%3D1%26hl%3Dhr%26 sa%3DN%26biw%3D1229%26bih%3D518%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=613&page=2&ndsp=30&ved=1t:429,r:11,s:27&tx=49&ty=72&biw=1229&bih=518

u pranju mi je tamnoplavi dio pustio boju i ovaj bijeli dio je sad poplavio...kako da sad to maknem? da kupim dr. beckmann sredstvo za skupljanje plave boje? u dm-u?
i hoće mi to onda skinit plavu i s plavog dijela, tj. hoće li mi sako izbljediti od toga? i jel se to baš mora u mašini ili se može nekako i u lavoru?
ako neko ima iskustva...pliz help!:moli::moli:

Abbey Lee
16.06.2011., 22:17
help, anyone?:moli::moli:

_kleo_
16.06.2011., 22:37
Kupi. Nema za plavu boju. Univerzalno je. Skinit će ti boju, i neće poblijedit modri dio. I da, možeš u lavoru. Ali smrdi ko sam vrag :D

audrina
19.06.2011., 07:49
jel ima netko savjet za one sitne mucice što se skupe po majicama. evo kupila neki dan majicu, nosila ju 3 puta i već iza pri dnu ima te mucice kao da je stara par mjeseci. ja sam znala britvicom skidati, ali možda netko ima pametniji savjet?

grizli0606
19.06.2011., 11:23
pozdrav svima, zanima me kako maknuti masnu mrlju sa haljine od licre :(? odnjela ju u kemijsko i kazu da ne moze, ali mislim da nisu puno pokusavali jer haljina nema etikete posto je sivana...molim bilo kakav savjet? posto se nemoze licra prati u masini kako to izvesti??

Electra8472
19.06.2011., 22:51
jel ima netko savjet za one sitne mucice što se skupe po majicama. evo kupila neki dan majicu, nosila ju 3 puta i već iza pri dnu ima te mucice kao da je stara par mjeseci. ja sam znala britvicom skidati, ali možda netko ima pametniji savjet?

imas na ebayu tih brijaca za mucice. Imam ja takav jedan, ali ipak, ako su manje mucice, slabo skine. Ovisi i o materijalu, sa pamucnih stvari bolje skida nego sa recimo veste. Sad, ne znam, mozda ima i boljih takvih aparatica koji bas sve skinu :nezna:

Abbey Lee
20.06.2011., 04:04
Kupi. Nema za plavu boju. Univerzalno je. Skinit će ti boju, i neće poblijedit modri dio. I da, možeš u lavoru. Ali smrdi ko sam vrag :D

hvala ti puno! ma sako je nov novcat pa se raspitujem što bi mu se jadnom moglo dogodit:)
sve je bolje nego da stoji u ormaru..pa čak i meni još nepoznati smrad sredstva za skupljanje boje:rofl:
ovaj...gdje se to kupi?

grizli0606 ne znam baš kako ti pomoći, ali neke cure su pričale da su se one riješile masnih mrlja s jarom, tj. nekim deterdžentom za suđe pa eto probaj to ako ti ima smisla...

dubrovčanka
20.06.2011., 10:54
pozdrav svima, zanima me kako maknuti masnu mrlju sa haljine od licre :(? odnjela ju u kemijsko i kazu da ne moze, ali mislim da nisu puno pokusavali jer haljina nema etikete posto je sivana...molim bilo kakav savjet? posto se nemoze licra prati u masini kako to izvesti??

ja sve masne mrlje skidam s deterdžentom za suđe i baby puderom! utrljam, ostavim sat vremena i operem.:mig:

pika2711
25.06.2011., 19:03
zna li netko kako ukloniti mrlju na kosulji od preljeva za kosu?kosulja je bijela sa plavim crtama gustim pa me strah varikinom.. znaci ne radi se o farbi za kosu nego o preljevu (nema amonijaka, ilitiga neoksidirana boja):confused::confused::s:s

Mrs. T
05.07.2011., 13:13
Treba mi mali savjet. Kupila sam salonke otvorene naprijed, br. 39 mi je bio velik a br. 38 me malo stišće, ali budući da su nove i mrvicu tvrđe (nije gamoš, ni koža nego onaj drugi svečaniji materijal) odlučila sam ih kupit jer sam već bila očajna jer sam prošla sve dućane u gradu i nigdje nisu imali broja. Naprijed me mrvicu stišću ali su mi dosta stabilne i nadam se da će se to prilagoditi nogi, međutim budući da me stišću brine me onaj početni dio naprijed, znači ne gdje je otvoreno na prstima nego onaj prvi dio gdje počinje znači malo iznad prstiju (valjda sam uspjela objasnit), kako me stišću to mi se urezuje u kožu i pretpostavljam da nakon dugog nošenja visina pete ne radi nikakav problem nego upravo taj dio koji se ureže u kožu pa ti cipela počne smetati. E sad na koji način da ja tu cipelu malo raširim na tom djelu budući da se radi o tvrđem materijalu :confused:

ove na slici nisu moje a radi se o ovom (označenom dijelu)
http://img204.imageshack.us/img204/5544/tommyhilfigerpeeptoesal.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/204/tommyhilfigerpeeptoesal.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

WhateverCupcake
06.07.2011., 12:17
Molim pomoć. :( Naime na opranoj majici (ručno) su mi se pojavile bijele mrlje, pretpostavljam od deterđenta. Prvi put kad sam je prala, ništa takvo se nije dogodilo. Obukla sam je samo jednom i stvarno bi mi bilo iznimno žao da je majica nepovratno uništena. Ima li tko kakav savjet kako ukloniti te mrlje?

Mrs. T
06.07.2011., 12:26
a ne znam, ako nisu mrlje svjetle kao da si uništila ili izbjelila majicu, probaj ju ponovo oprat, možda nisi dobro isprala deterdžent, ili ako nije previše šarena operi je u mašini :ne zna:

Lp_GIRL_zgb
17.07.2011., 10:38
Pomoć! Kupila sam neki dan novu svijetložutu majicu i pofarbala se u pranju.
Pojavile su se crvenkaste velke fleke. :(( Kako da ih uklonim?
tnx :)

chezza91
19.07.2011., 16:05
pao mi kečap na bijele starke, probala sam ih oprat u perilici, nije pomoglo
šta da radiiiim??

MIMA13
19.07.2011., 16:21
curke, kupila sam skaj ''koznu'' jaknu u ann cristine ali je naravno ko pola njihove robe zasarana kemijskom. probala sam sa detrdentom i sapunom , onim za izvlacenje fleka, nista. da li neko mozda zna kako bi to islo dolje?? hvala puno

vjestica35
20.07.2011., 08:21
Evo da ja podjelim svoje iskustvo. Na plavoj i smeđoj majici ostali su mi tragovi omekšivača i to jako vidljivi (stavljam vrlo malo omekšivača u pranje pa me čudi kako se to dogodilo) i nakon dva pranja flekovi nisu otišli. Neki dan sam na netu pročitala da alkoholni ocat uklanja višak deterđenta i probala sam. U pet litara hladne vode stavila sam oko pola dcl alkoholnog octa, namočila sam majice i ostavila dva sata u toj vodi. Nakon toga sam ih isprala dva puta i ostavila u hladnoj vodi sat vremena da se izgubi miris octa. Majice su kao nove nema tragova omekšivača, a boja kao da je postojanija. Inače, to sam isto probala i s majicom koju je mm zaflekao čokoladom prije tri godine, na taj flek sam stavila jara i normalno da je ostao bijeli trag koji više nije htio otiči, s namakanjem u alkoholnom octu i taj flek je sada otišao. Zamislite nakon tri godine.
Nadam se da će ovo moje iskustvo nekome pomoći.

frenchkey
02.09.2011., 22:09
Ne znam da li je pitanje za podforum automobili, ali da pitam i ovdje ako možete pomoći:

Zadnjih par tjedana auto je bilo često parkirano ispod nekog stabla, mislim da se radi o topoli, ima male listove i neke zelene bobice u nizovima, grozdovima.

Posljedica svega su mali bijeli krugovi od oko 1 cm u promjeru po haubi i šajbi. Sa šajbe je otišlo pranjem, ali sa haube skoro pa ništa. Probao sam polir pastom koju imam doma (Sonax extreme 2), ali opet ništa. Iznerviran probao sa WD-40 kojeg imam u gepeku, ali ni on ne pomaže. Možda bi pomogao alkohol, benzin ili spray za katran?

Imali netko ideju kako da riješim te biljne sokove ili da tražim mail od Jadrankinih kućnih čarolija?

la primavera
06.11.2011., 13:28
ljudi ,,jučer sam iznosila smeće kad sam išla van i na nove čizme mi j očito nešto masno kapnilo..ima na par mjesta..sad je ta mrlja tamno smeđa.ima li pomoći da to skinem?????

Inna03
06.11.2011., 18:42
cure, molim pomoć... kapnula mi je kapljica tekućeg pudera na hlače. prala sam ih 2 puta, prije toga na mrlju stavila Ariel za mrlje u gelu, ali mrlja je i dalje ostala! ima netko ideju s čime ju probati skinuti??? :confused:

charlyse
25.11.2011., 10:52
kako skidate fleke od krvi??
jutros sam išla s malim vadit krv iz prsića) i kako sam ga nosila zamazao mi lijevo rame....par točkica ima, dosta se vidi jer je svjetlo sivi kaput, NOVI :503:

Varla
25.11.2011., 13:25
namociti sa hladnom vodom da se mrlja "otopi". ako ne ode sve, ponoviti, ili uzeti neko sredstvo za uklanjanje mrlja bas, mislim da u dm-u ima za kupiti i bas za uklanjanje krvi. samo, stogod cinila, ne koristiti toplu vodu, to pretpostavljam da znas, jer ce onda definitivno ostati fleka.

maja_21
27.11.2011., 07:44
Pozdrav svima! i meni je potrebna pomoć :) na bež torbicu od umjetne kože, druga ljubičasta torbica (kako su složene zajedno) je pustila boju. ne znam s čime bi to skinula?

Exclusive
27.11.2011., 11:16
Molim iskusne kolegice za pomoć..novi crni vuneni kaput iz manga ima flekice od kiše/vode! izgleda ružno, kao da je mastan.nosila sam ga na kemijsko čišćenje ali nije pomoglo, gospođa se nije usudila tretirati flekice da ne uništi kaput:503: tu (ne)uslugu sam uredno i platila:503: a kaput isti! da li je netko imao takav slučaj? i kaj da radim? bojim se ako ga cijeloga namočim vodom da se ne uništi..a volim taj kaput jako jakoooo:(
pomagajte

kat kitkat
01.12.2011., 10:26
tražim pomoć!!! novu pernatu jaknu,bijelu,sam oprala, i sve je bilo dobro,dok se nije počela sušit, jer su se sušenjem stvorile žute mrlje..ima li tko sličnog iskustva?? kako da ih maknem, kako uopće da jaknu sušim, jer čini mi se da sušenjem izbija mast iz perja..oprala ju već dvaput i ista svar..šta da radim??

Maremonti
01.12.2011., 12:22
Svi pitaju nitko ne odgovara.:confused:

Kat pernatu jaknu opres na programu za vuno i/ili osjetljivoi sa takvim tekucim deterdentom uz dodatak 10-20 kuglica/dozatora, one sprijece perje da se skupi. Nakon toga je susi u susilici sa tim istim kuglicama i nece biti mrlja. Ja tako oprala moju bijelu pernatu vec 20 puta i ovo je jedini nacin da nema tih zutih fleka.

Ja bih kapute nosila u cistionicu,neku bolju, ne perem to sama.

lee lee
01.12.2011., 16:38
cure, pomoć molim.
imam nove crne traperice koje i nakon prvog pranja i dalje imaju onaj jak ''miris'' tekstila.
kako da to izvučem? :504:
ono, sjedim danas u njima, friško oprane, a cijelo vrijeme osjetim kako smrde :503: :503:

hondaCBR
05.12.2011., 10:40
Kupio sam vestu on-line koja mi je za broj prevelika. Zanima me kako da ju smanjim dali nekim jačim programom pranja ili u sušilici ili nešto 3.?

zeljanica
05.12.2011., 20:36
kako skidate fleke od krvi??
jutros sam išla s malim vadit krv iz prsića) i kako sam ga nosila zamazao mi lijevo rame....par točkica ima, dosta se vidi jer je svjetlo sivi kaput, NOVI :503:

Ako su mrlje od krvi svježe, oprati se mogu u hladnoj vodi ili mlakoj slanoj vodi. Tragovi koji ostaju nakon toga mogu se ukloniti jakim deterdžentom, razblaženim amonijakom ili sodom bikarbonom. Vunene predmete umrljane krvlju namočite u kišnicu ili vodu omekšanu sodom bikarbonom. Ako mrlja ne nestane, natapkajte je amonijakom te isperite. Tkanine nepostojanih boja potopite u posoljenu vodu i ostavite da stoji neko vrijeme, te operite nakon toga na uobičajeni način.

zeljanica
05.12.2011., 20:44
Kupio sam vestu on-line koja mi je za broj prevelika. Zanima me kako da ju smanjim dali nekim jačim programom pranja ili u sušilici ili nešto 3.?

vesta bi se sigurno smanjila u sušilici do sljedećeg pranja ili još vjerojatnije trajno, ali veste ne smiju u sušilicu, ofucaju se, no ako ti na etiketi kojim slučajem postoji znak da je dozvoljeno sušenje u sušilici osuši ju.

kodo
07.12.2011., 11:57
imam i ja jedno pitanjce pa pomagajte:moli::D
eo ovak-naime radi se o jednoj poliesterskoj bjeloj jakni na čijim su rukavima ostali tragovi boje i sad pošto znam da je jedina opcija skidanje boje razrijeđivačem,a ja baš ne bi jer ne znam kaj bude dalje,
pa molim ako ko zna postoji li koje drugo riješenje kako ukloniti tu boju:503:
hvala!:kava:

buba_anna
12.12.2011., 15:31
mooolim vas neki savjet za skidanje mrlja s kuharske odjece..muz kuhar a ja nicime ne mogu oprati..ni namajanje, ni venish, di dr. bechmann...vec sam polako luda jer mi nije jasno kako to ne mogu oprati..i jos na 90 s predpranjem.....

creditico
12.12.2011., 16:01
mooolim vas neki savjet za skidanje mrlja s kuharske odjece..muz kuhar a ja nicime ne mogu oprati..ni namajanje, ni venish, di dr. bechmann...vec sam polako luda jer mi nije jasno kako to ne mogu oprati..i jos na 90 s predpranjem.....

Ako je bijele boje sredstva na bazi klora (osobno koristim domus od Iskre. Ima nesto i od domestosa 2x skuplje) namocis sat-dva prema upustvu na ambalazi pa normalno operes
Ako je u bojama alkohloni ocat, sol, limunov sok na mrlje (ovisno o vrsti mrlja) onda normalno pranje.

Maremonti
13.12.2011., 13:19
Meni je venis skinuo mrlje sa stolnjaka ali nakon treceg pranja, pa probaj prati vise puta, znam da mi je savjet nikakav.

buba_anna
15.12.2011., 21:09
Meni je venis skinuo mrlje sa stolnjaka ali nakon treceg pranja, pa probaj prati vise puta, znam da mi je savjet nikakav.

haha..bas i je nikakav.. :)) meni treba nesto sto skine odmah jer nije da mi muz ima 10 obleka pa da mogu prati kad hocu...sef da dvije a ti se zeno snadji... :( venish mi opcenito nis ne valja pa eto..ovaj put sam uspjela uz ribanje ali ne da mi se to..ja bi stavila namociti,u masinu i voila :rofl:

buba_anna
15.12.2011., 21:11
Ako je bijele boje sredstva na bazi klora (osobno koristim domus od Iskre. Ima nesto i od domestosa 2x skuplje) namocis sat-dva prema upustvu na ambalazi pa normalno operes
Ako je u bojama alkohloni ocat, sol, limunov sok na mrlje (ovisno o vrsti mrlja) onda normalno pranje.

probati cu ovaj domus... samo gdje ga mogu kupiti?? maltretira me to sto ne mogu kao svi normalni ljudi oprati fleke od krvi,cokolade i takvih stvari bez da perem 100puta..nemam vremena a iskreno ni volje za tim..deri,peri a opet nista.. da mi je namocit u kemiji ( :kava: ), baciti u masinu i da je to to.. :)) mirna glava..

Mannu
01.01.2012., 13:42
Naime, kupio sam kaput u sisleyu i kod prvog nosenja netko mi ga je prepalio cigaretom. Nije skroz već do bijele postave, na rukavu. Molim ako netko zna neke metode ili nešto kako bih to mogao sanirati. Hvala..

NeceLola
02.01.2012., 11:16
daklem...kako ublažiti intezivan miris kože na novokupljenoj kožnoj torbi? baš me smeta...:confused:

Sadie G.
04.01.2012., 23:29
Kupila sam ove (http://www.panamajack.es/en/catalogo/woman/boots/leila/1L14B75680/1/) čizme i ne znam s čim da ih održavam. :ne zna: Brzo se prljaju i mijenjaju boju (u tamniju) blizu đona. Gledala sam kreme za cipele, ali bojim se isprobavati da ih ne uništim jer su svijetle i svaka pogreška bi se vidjela. Pomoć?

mihaelaaa
05.01.2012., 20:35
Kupila sam ove (http://www.panamajack.es/en/catalogo/woman/boots/leila/1L14B75680/1/) čizme i ne znam s čim da ih održavam. :ne zna: Brzo se prljaju i mijenjaju boju (u tamniju) blizu đona. Gledala sam kreme za cipele, ali bojim se isprobavati da ih ne uništim jer su svijetle i svaka pogreška bi se vidjela. Pomoć?

Pokušaj sa impregnacijskim sprejom za cipele, imaš ga za kupiti u svokom bolje opremljenom dučanu sa cipelama:mig:

ceeshaer
16.01.2012., 11:10
Bok svima,

već sam lagano očajan od spoznaje da mi sva svijetla roba ima sitne žute točkice - slike:
http://www.imgplace.com/img9/1208/66imag0848.th.jpg (http://www.imgplace.com/viewimg9/1208/66imag0848.jpg)

http://www.imgplace.com/img819/1636/61imag0849.th.jpg (http://www.imgplace.com/viewimg819/1636/61imag0849.jpg)

http://www.imgplace.com/img593/6231/37imag0851.th.jpg (http://www.imgplace.com/viewimg593/6231/37imag0851.jpg)

mislio sam da se radi o lošoj veš mašini, ali u međuvremenu sam se preselio i kupio nove košulje i opet vidio da se i na njima javljaju te mrljice!!

izgledaju kao neke sitne mrlje od hrđe, ... ne znam što...

uglavnom, zanima me je li netko imao sličnu epizodu pa mi može pomoći u otkrivanju odakle te mrlje dolaze (veš mašina, štrik za sušenje veša, pegla, nemam pojma)

Hvala unaprijed!

Maremonti
16.01.2012., 11:34
Ako imas peglu na paru to bi moglo biti od nje. Ukljuci je i nekoliko puta prijedi sa najjacom parom po cistoj kuhinjskoj krpi i ako ostanu te zute fleke to je to. Te mrlje od pegle bi trebale u pranju otici. Peglu ocisti.

ifigenija
16.01.2012., 12:16
Naime, kupio sam kaput u sisleyu i kod prvog nosenja netko mi ga je prepalio cigaretom. Nije skroz već do bijele postave, na rukavu. Molim ako netko zna neke metode ili nešto kako bih to mogao sanirati. Hvala..

Najbolje da ga odneseš na umjetno štopanje. Ako si u ZG, znam da na Kvatriću ima jedna radnja koja to radi (ako nisi, proguglaj, naći ćeš nešto).
Obično radnje koje se bave presvlačenjem gumbi, vrše i to štopanje...

ifigenija
16.01.2012., 12:23
Svi pitaju kako da skinu tragove boje, ja bih rado vratila boju! :)
Radi se o slijedećem - do sada sam tamnoplave traperice nosila samo podfrknute, na balerinke, a sad bih na cipelu sa petom, pa ih moram odfrknuti. Međutim pozna se svijetliji trag od ranijeg nošenja i naravno, to ružno izgleda. Ima li itko neku ideju kako to prekriti/pofarbati s nečim?

Thunderdragon
16.01.2012., 12:28
ja sam bojala drvenim bojicama tu crtu jer sam samo tako mogla dobiti nijansu traperica

mokry
16.01.2012., 12:39
Cure, ima li koja od vas iskustva s korištenjem sušilice rublja? Kupili smo ju prije par dana pa se još učimo. :D
Zanima me jel ima nešto što nije pametno sušiti (npr. vuna, kašmir...)?
I jel vama roba miriši kad ju izvadite iz sušilice? Kupio sam one Lenor maramice za sušilicu i ubacim ih par unutra, ali na kraju veš nema nikakav miris. :ne zna:

adriatica
16.01.2012., 13:15
Vunu nisam probala sušiti. Preporuča se izbjegavanje sušenja robe sa printevima, metalom koji može oštetiti unutrašnjost, odjeće sa lastikom. Koristimo DM maramice i sasavim su OK, roba miriše (mislim da im je prioritetna uloga mekoća, a ne miris). Za sada nismo imali neugodnih iskustava :D a sušimo i donje rublje sa lastikom i odjeću sa printom.

mokry
16.01.2012., 13:45
Probao sam i te DM-ove; stavio sam 5 komada :zubo: i nikakav miris. :(
Možda da ih se stavi pred kraj sušenja? :misli:

e_ty
16.01.2012., 15:44
tražim pomoć!!! novu pernatu jaknu,bijelu,sam oprala, i sve je bilo dobro,dok se nije počela sušit, jer su se sušenjem stvorile žute mrlje..ima li tko sličnog iskustva?? kako da ih maknem, kako uopće da jaknu sušim, jer čini mi se da sušenjem izbija mast iz perja..oprala ju već dvaput i ista svar..šta da radim??

Operi normalno i osusi u susilici...

ceeshaer
16.01.2012., 15:59
Ako imas peglu na paru to bi moglo biti od nje. Ukljuci je i nekoliko puta prijedi sa najjacom parom po cistoj kuhinjskoj krpi i ako ostanu te zute fleke to je to. Te mrlje od pegle bi trebale u pranju otici. Peglu ocisti.

Thx. to je i meni palo na pamet - moguće da je od pegle.
Ali jedno je sigurno - flekice ne nestaju nakon pranja - to je provjereno.

čak sam i na kemijsko nosio košulje i nisu ih uspjeli. u pravilu imam hrpu uništenih košulja :(

biff_tannen
19.01.2012., 14:57
trebao bi mi savjet, kupih neki dan replay tenisice, danas u njima hodao cca 20 min. i tolko me bolilo iza na peti da sam molio boga da dodjem doma da ne bude krvavo. Srecom, samo je zguljena koza, al nenormalno mi je da su njihove nejeftine tenisice tako neudobne? Taj model bas na peti unutra ima tu nekakvu nazovi crtu gdje je nasiven gornji dio i onda trenje ucini svoje dok hodas. ima li smisla odnijeti to šusteru iliti postolaru da on vidi može li se išta učiniti?

hvala

noxX
21.01.2012., 13:12
Na majici jednoj imam 2 neke manje fleke od motornog ulja. Nisam nista radio po tom pitanju od ljeta. Interesuje me kako da to otklonim?

zeljanica
21.01.2012., 15:32
Cure, ima li koja od vas iskustva s korištenjem sušilice rublja? Kupili smo ju prije par dana pa se još učimo. :D
Zanima me jel ima nešto što nije pametno sušiti (npr. vuna, kašmir...)?
I jel vama roba miriši kad ju izvadite iz sušilice? Kupio sam one Lenor maramice za sušilicu i ubacim ih par unutra, ali na kraju veš nema nikakav miris. :ne zna:

ja uglavnom gledam etikete, skoro ništa ne smije u sušilicu, vuna, kašmir , traperice, nikako, uništit ćeš sve (smanjit i više ne bude oanko lijepo pod rukom), ali unatoč tome sve što je pamuk stavljam na lagano (na nisku temperaturu), primjetit ćeš da se roba stisne za pola broja (trajno) ,pegla je minimalno potrebna, moraš pazit da ne presušiš robu, znači kad ostane malo vlažna (minimalno), ja ju prebacim preko stola za peglanje, pa se malo još opusti i izavna i osuši do kraja (cca 1h). Sve što sadrži cifofe (zakopčaj prije stavljanja - da ti se ne potrgaju u sušilici).Ne koristim nikakve gluposti za sušilicu, kupujem omekšivače u mulleru (bilo koji lenor, kuschelweich, softlan, verlan, svi mi super miriše, i roba iz sušilice fantastično miriše). Ručnici su mi najdraži iz sušilice. Oni su premeki i premirisni. Samo ono što perem na 60 stupnjeva perem na 1000 okretaja, za sve ostalo smanjim broj okretaja na 800 (tako isto bolje zadrži miris odjeća- bar meni).
Nadam se da sam bar malo pomogla, ako još što treba, pitaj, sušilica je meni spas, smanjila sam broj sati peglanja, roba je meka, miriši, ma sve pohvale!

mokry
21.01.2012., 18:38
Hm... mi isto kupujemo onaj mali žuti Lenor u Mülleru, i stavljamo te maramice, ali ja ne vidim da roba nešto miriši. :ne zna: Budemo probali ovo s manjim brojem okretaja.

Do sad smo sušili skoro sve (ja sam neki dan stavio dvije veste, mješavina vune i kašmira, da se suše i bio u panici kakve će izaći, ali bile su super :D) i srećom ništa se nije smanjilo. :D

ceeshaer
23.01.2012., 09:11
Thx. to je i meni palo na pamet - moguće da je od pegle.
Ali jedno je sigurno - flekice ne nestaju nakon pranja - to je provjereno.

čak sam i na kemijsko nosio košulje i nisu ih uspjeli. u pravilu imam hrpu uništenih košulja :(

nije pegla :ne zna: vidio sam mrlje na jastuku kojeg sam oprao u mašini i nisam peglao....

jel moguće da su majstori neku hrđu izgenerirali u mašini nakon popravka (pumpe recimo) i onda tih nekoliko pranja nakon popravka da su bila "hrđava"?

ankicast
08.02.2012., 18:28
Pozdrav, imam jedan problem i nekako ne vidim rješenje. Na novim čizmama od brušene kože ovaj prednji dio je prevučen običnom kožom i vidi se da su ful fina obrada i budući da su svjetlije mislim da će se dosta prljati, ali to je sada druga priča.
Uglavnom, na lijevoj čizmi taj kožni dio naprijed sam nespretno :503: ogrebla džonom (koji je dosta velik) desne dok sam ih probavala po doma... Nisu za ovo vrijeme pa ih ni ne furam po snijegu. Skinuo se taj gornji sloj farbe ili čega već pa se sada vidi da su tu svjetlije. (vidi sliku)

Zanima me može li to postolar nekim čudom ispolirati :rofl: ili nekim kućnim preparatom? Ili da se jednostavno pomirim da će već kroz neko vrijeme izgledati pohabano :)

http://img833.imageshack.us/img833/3807/20120208134705.jpg

btw. sad mi je pao permanentni marker na pamet :lol: samo tesko cu ga naci bas u toj nijansi

Maaj
09.02.2012., 11:27
Pozz ekipa...imam torbu od brusene eko koze (bez boje) netko mi je prilikom jednog izlaska stao na nju-i sad ima crni trag cipele...zna tko kako to mogu skinuti?!

Sent from my Samsung Galaxy S2 using Tapatalk

Cinderellamare
10.02.2012., 22:01
Bok Cure i Momci.

Molim vas pomozite mi.
Ja sam kupila nove cipele, narancaste, stikle. Obozavam ih. Prvo sam uzela manji broj pa su se vokle po zamrzivacu i kod postolara na razvlacenju. Sad su mi dobre. I ja se pravila naravno pametna i u subotu po onom snijegu sam ja isla vani u njima, i netko me je isprolivao, i ostale su mi kod frendice. Frendica ih vratila tek jucer. A ono haos, cijele su crne, na fleke. Kako da ih operem? Sa sredstvom nekim sam ih protrljala i sa deterdentom, al ne izlazi, sto da radim, molim vas pomozite mi :( http://www.bershka.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/bershkahr/en/bershka/160506/514511/Bershka%2Bbackstitch%2Bplatform%2Bcourt%2Bshoes Kliknite na link, to su one. Materijal je nije ni svilenkast nego nekako cudan. Molim vasss pomoc. <3 :cerek::cerek::cerek::cerek:

Sadie G.
16.02.2012., 16:20
Pukla mi je boca od maslinovog ulja u špajzi, i između ostalog natopila i stolnjak i još neke podmetače. Hoće to izić iskuhavanjem ili postoji neki drugi način?

Maremonti
16.02.2012., 18:40
Ako mrlja od ulja ni suha stavi djecji puder, brasno pa cak sol da upiju visak masnoce ili kuhinjske papirnate rucnike,trebalo bi otici iskuhavanjem,probaj vise puta. Ima u Dm-u nesto za ulja na polici sa tim sredstvima za ciscenje pa pogledaj, ima ih vise i nisu svi za sve mrlje

Sadie G.
16.02.2012., 18:43
Hvala!

Bobo Mesar
19.02.2012., 13:37
Pozdrav svima!
Kapnulo mi je par kapi onog 'instant' jakog ljepila na hlače (jeans ako je bitno) i zanima me može li se to kako otkloniti, a da se ne izblijede hlaće i slične nuspojave? :503:

Maremonti
19.02.2012., 17:40
Citala ali nikad probala 2 mogucnosti, u skrinju pa skinuti kad se smrzne a to vrijedi i za zvaku. Druga je staviti upijajuci papir sa obe strane i mlakom peglom, i to vrijedi za zvaku.Ne znam sto je tocno upijajuci papir,kuhinjski rucnici?? Ponavljam nisam probala. Guglaj malo zna gugl odgovoriti. Probala sam skidati smjesu/pjenu i za nju znam da se ne skida.

purplebird
17.03.2012., 14:39
Kako se rijesiti neugodnog mirisa na fake koži? Tipa futrole i slicno?
Hvala unaprijed:-D

karollina
26.03.2012., 18:44
može pomoć
kupila sam predivnu suknju usku, ja kažem materijal kao za kupaći kostim :D
neznam kako da drukčije objasnim.
međutim tek kasnije sam vidjela da sam je već kupila isflekanu nečim, a prošao mi je rok za reklamaciju.
suknja mi je predivna :(
neznam s čim da pokušam skinuti, pošto je zelene boje, bojim se da još gore ne napravim..

pomagajte:(

marina1806
10.04.2012., 11:45
molim vas pomagajte....
svijetlo plave traperice su mi porozile u pranju...frendica ih je prala sa ljubicstim tajicama i one su onak na nekim mjestima porozile...sta da sad radim kako da to izvucem...

mimi123
10.04.2012., 12:30
Meni se jos davno isto to desilo, crvena košulja je pustila boju, tako da su postale ljubicaste.. I moram te razočarati, nikad ta boja nije otišla, nikad. Dugo poslije su camile u ormaru, sve mi ih bilo zao bacit, ali kasnije sam ih se morala rjesiti.

Blair_10
16.04.2012., 22:50
heeelp!! kako se skida crveno vino proliveno po cipelama od brušene kože?

Blair_10
16.04.2012., 22:57
heeelp!! kako se skida crveno vino proliveno po cipelama od brušene kože?

riječ je o mrljama starim par dana, bež cipele..pliiiz

charlyse
06.05.2012., 07:44
Molim vas, s čime mogu skinuti fleke od trave na trapericama??
Jučer sam djeci obukla nove trapke, išli smo na jedan rođendan i vratili se doma s flekama. oprala u mašini i sad vidim da su fleke ostale :(

tomorrow2
06.05.2012., 08:31
Molim vas, s čime mogu skinuti fleke od trave na trapericama??
Jučer sam djeci obukla nove trapke, išli smo na jedan rođendan i vratili se doma s flekama. oprala u mašini i sad vidim da su fleke ostale :(

Jesi probala sa vanishom?
Meni prejucer skinuo ulje sa lanca bicikla, a bilo cak i sasuseno. Jeans nije osjetljiv, ostavi malo duze da djeluje (ja ostavila 1-2 h), samo pazi da ubacis njih zadnje u masinu da nebi se neki osjetljiviji materijal ostetio.

charlyse
06.05.2012., 14:12
Jesi probala sa vanishom?
Meni prejucer skinuo ulje sa lanca bicikla, a bilo cak i sasuseno. Jeans nije osjetljiv, ostavi malo duze da djeluje (ja ostavila 1-2 h), samo pazi da ubacis njih zadnje u masinu da nebi se neki osjetljiviji materijal ostetio.

Nisam probala ništa, samo sam ih bacila u mašinu na pranje, nisam ničim tretirala fleku.
Kupit ću sutra vanish....hvala!!

Zvizgica
21.05.2012., 19:31
pomoć,

dragi ima fino vuneno odijelo od Mure, ali kako ga jako rijetko nosi (bio je u nekom ormaru u kojem su ga nanjušili vražji moljci :503: ).

Tako sada ima više manjih sitnih rupica, promjera cca. 1 mm na hlačama, oko koljena. Kako je ispod bijela svilena podstava, te rupice se vide.

Jel netko zna da li bi se to moglo i gdje (negdje u oklici Rijeke) popraviti ili hlače moramo baciti :(
čak sam našla neki polamidni prašak, ali se ne usudim to sama petljati :misli:

Hvala puno

Jelena1985
21.06.2012., 23:47
narode, jedna crna torba mi je "pustila boju" na drugu torbu, crvenu :( zna li neko cime bi se to moglo skinuti? :misli: pokusala sam cetkicom i sapunom, te acetonom - ne spada. da napomenem, nijedna nije kozna.
da odnesem kod obucara ili kozara da oboje? :misli: je li imao neko slican slucaj?

lauxret
22.06.2012., 01:04
Nitko nikoga da savjetuje, što je ovo :rofl:

LadyLoo
12.07.2012., 14:55
Bok!!

Imam i ja jedan neuobičajeni slučaj.
Moj prugasti badić je prilikom odlaska s mora bio mokar u plastičnoj vrećici i pustio je boju :504: ! Roza pruga je nekako napravila na bijeloj dosta rozih mrlja... Naravno to se osušilo i sada se badić nikako ne može očistit, napominjem više ni boja ne pušta.

Kak bi se to moglo riješit?

catty
14.09.2012., 08:42
jel ima netko savjet za kemijsku čistionicu u kojoj će mi očistiti i ne uništiti zimsku pernatu jaknu?
molim savjete samo onih koji su čistili baš pernatu jaknu ili znaju nekoga tko je čistio pernatu jaknu u dotičnoj kem. čistionici. hvala.

sugababe156
14.09.2012., 09:55
Imam običaj prvo očistiti novu pernatu jaknu u čistionici i tek onda je nositi. Jednom sam kupila 3 Gas pernate jakne i očistila ih u jednoj kemijskoj čistionici koju su, na sreću, u međuvremenu zatvorili i sve 3 jakne su mi uništili jer nisu zaštitili patent zatvarače (Okrhnuli su sve patent zatvarače pa su jakne izgledale jadno i iznošeno.). :rolleyes:

U Ograjšeku su mi do sada uvijek bili zaštitili patent zatvarače pa nisam imala problema s time. A znaju imati akcije pa ne budu ni tako skupi.

Kod njih sam čistila i krzno i isto je ispalo ok.

catty
14.09.2012., 10:09
Imam običaj prvo očistiti novu pernatu jaknu u čistionici i tek onda je nositi. Jednom sam kupila 3 Gas pernate jakne i očistila ih u jednoj kemijskoj čistionici koju su, na sreću, u međuvremenu zatvorili i sve 3 jakne su mi uništili jer nisu zaštitili patent zatvarače (Okrhnuli su sve patent zatvarače pa su jakne izgledale jadno i iznošeno.). :rolleyes:

U Ograjšeku su mi do sada uvijek bili zaštitili patent zatvarače pa nisam imala problema s time. A znaju imati akcije pa ne budu ni tako skupi.

Kod njih sam čistila i krzno i isto je ispalo ok.

koliko puta si čistila pernate jakne u ograjšeku? stvarno me jako strah da mi ju ne unište :(

sugababe156
14.09.2012., 10:30
Nekoliko puta. :ne zna:

Možeš još pitati da li će zaštititi patent. :mig:

S tim da gdje god sam čistila jaknu, uvijek bi izašlo malo perja i činila bi mi se MALO tanjom. Nisam imala nekih većih problema sa čiščenjem jakne osim ovog sa patentima.

Što tebe točno brine?

catty
14.09.2012., 18:34
Nekoliko puta. :ne zna:

Možeš još pitati da li će zaštititi patent. :mig:

S tim da gdje god sam čistila jaknu, uvijek bi izašlo malo perja i činila bi mi se MALO tanjom. Nisam imala nekih većih problema sa čiščenjem jakne osim ovog sa patentima.

Što tebe točno brine?

pa neznam, da će ju na neki način uništiti. nisam nikada dala pernatu jaknu na čišćenje tak da neznam kak ju sve mogu uništiti, mogu jedino nagađati da im ispadne svo perje.. i na samoj jakni postoji negdje rupica kroz koju mi zna izaći par pera, ne mogu naći otkuda izlazi, očito tvornička greška a prekasno sam ju uočila da reklamiram..a bila je skupa.
pa si mislim da i to nebude olakotna okolnost ispadanju perca :ne zna: :rofl:
al ako si ih ti nekoliko odnijela i sve je bilo ok, onda bu valjda i meni

belfegora
15.09.2012., 13:23
jel itko zna cime se mogu skinuti fleke od ajvara sa pamucne robe (svijetla tkanina)
moja ljubav prema ajvaru radi opasnu stetu hahahaha :503:

kodo
15.09.2012., 19:46
jel itko zna cime se mogu skinuti fleke od ajvara sa pamucne robe (svijetla tkanina)

pokušaj s vanishom

i drugi put pregaču obavezno:zubo:
ili neku staru kutu...ozbiljno:kava:

GoldenSurferFromCRO
15.09.2012., 19:57
Radi se o čišćenju kade u kupaonici. Kada za kupanje ima dosta mrlja na nekim mjestima i flekica od kapi ispod slavina. Kažu da se to sigurno čisti cijelu kadu sodom bikarbonom, no zanima me kako se točno čisti kadu sodom bikarbonom.

belfegora
16.09.2012., 15:06
pokušaj s vanishom

i drugi put pregaču obavezno:zubo:
ili neku staru kutu...ozbiljno:kava:

a znaaaam :-| svaki put kazem da hocu, al kako li takve stvari obicno budu, bas kad se nesto drugo nosi, onda plati :rofl:
nije vanish uspio, probala vec :D to je bio kvalitetan ajvar domace proizvodnje, cudi me da nije progorio tkaninu :rofl:

golden, pretpostavljam da vlaznu spuzvicu 'umocis' u sodu, ona se priljepi i tim istrljas.. bar sam ja tako.. iako i dalje bolje rade standardna sredstva za kamenac i hrdju...

kodo
16.09.2012., 17:50
a znaaaam :-| svaki put kazem da hocu, al kako li takve stvari obicno budu, bas kad se nesto drugo nosi, onda plati :rofl:
nije vanish uspio, probala vec :D to je bio kvalitetan ajvar domace proizvodnje, cudi me da nije progorio tkaninu :rofl:

a šteta,stvarno nezz kaj drugo da ti preporučim,jer se nisam nikad zaflekavila ajvarom:zubo:nadam se da će se još neko javit:kava:

Sarita 17
16.09.2012., 18:58
Ubacit ću se ka padobranac ali možda pomogne ;) Za sve vrste fleka(da ne nabrajan),čak i okorjele, ja koristim sok od limuna...odsjećem onoliko koliko mi triba,očistim koru,namažem fleke,stavim sušit okrenuto prema suncu i pnda operem u mašinu...Nestanu! :)

folsom
16.09.2012., 19:38
Pozdrav svima. kupila sam nedavno uske crne traperice u h&m-u ali tek kad sam došla kući sam shvatila da užasno smrde. baš jako se osjeti miris onog sredstva kojeg stavljaju u robu kad dugo stoji protiv moljaca ili tako nešto (zaboravih kako se zove) onda sam se nadala da će u pranju taj smrad nestati, ali nakon 2 pranja opet je tu ako tko ima kakvu ideju kako da uklonim taj smrad molim vas podijelite, hlače mi se jako sviđaju a ovako su mi neupotrebljive :(

Quaintrelle
16.09.2012., 23:00
vidis zanimljivo da se uvijek radi o crnim hlacama. ja mislim da to nema veze sa sredstvom protiv moljaca, vec s tom farbom, tkaninom, sto li.

i zapravo nemam neki savjet, sorry, nego cisto da podijelim svoje iskustvo:
imala sam crne dorothy perkins hlace koje su smrdile pa sigurno 2 god. :eek: tek je s vremenom to nekako isparilo. a nedavno sam si kupila mango crne traperice, koje takodjer smrde. nazalost, prekasno sam skuzila :504:

i nist, ja ih nosim tak smrdljive. nije jos nitko nist komentirao :D
i gle, ne vjerujem ni da tvoje smrde, bas ono, na kilometre. samo pazi da ih ne obuces za recimo romanticnu setnju s deckom kad sjednete na klupicu i kad bi eventualno mogao stavit glavu u tvoje krilo ili kad s ekipom igras twister i tak :rofl:

bricolage
16.09.2012., 23:14
u mulleru imaju neka sredstva za fleke koja totalno djeluju a nimalo ne oštete tkaninu,mislim da dođu oko 15 kn.I ima ih jedno 5-6 vrsta, ovisno o kojoj vrsti fleke se radi. Ja sam baš nedavno skinula crveno vino koje je stajalo tjedan dana na majici koja je svijetla i na mjestima od nekog baršunastog materijala, mislila sam da ju bacam u smeće jer sam se totalno zalila, ali evo ipak ne :)

sugababe156
17.09.2012., 07:48
Pozdrav svima. kupila sam nedavno uske crne traperice u h&m-u ali tek kad sam došla kući sam shvatila da užasno smrde. baš jako se osjeti miris onog sredstva kojeg stavljaju u robu kad dugo stoji protiv moljaca ili tako nešto (zaboravih kako se zove) onda sam se nadala da će u pranju taj smrad nestati, ali nakon 2 pranja opet je tu ako tko ima kakvu ideju kako da uklonim taj smrad molim vas podijelite, hlače mi se jako sviđaju a ovako su mi neupotrebljive :(

Ja sam znala kupovati kinesku robu preko ebay-a i uglavnom je pomoglo kad bih natopila dan-dva u puno Lenor omekšivača ili ostavila na balkonu tjedan-dva da se zrači. Ne znam da li bi to pomoglo i sa crnim trapericama. :ne zna:

fekica
17.09.2012., 09:50
sta raditi kad novi pulover pusta mucice po drugoj odjeci - neumjereno. doslovce, kad sam ga obukla neki dan svi u distanci od 2m su bili puni muca.. :rolleyes:
nemam ga srca baciti, novi je i bio je skuuuupppp.. :(

listopad14
17.09.2012., 12:30
vidis zanimljivo da se uvijek radi o crnim hlacama. ja mislim da to nema veze sa sredstvom protiv moljaca, vec s tom farbom, tkaninom, sto li.

i zapravo nemam neki savjet, sorry, nego cisto da podijelim svoje iskustvo:
imala sam crne dorothy perkins hlace koje su smrdile pa sigurno 2 god. :eek: tek je s vremenom to nekako isparilo. a nedavno sam si kupila mango crne traperice, koje takodjer smrde. nazalost, prekasno sam skuzila :504:

i nist, ja ih nosim tak smrdljive. nije jos nitko nist komentirao :D
i gle, ne vjerujem ni da tvoje smrde, bas ono, na kilometre. samo pazi da ih ne obuces za recimo romanticnu setnju s deckom kad sjednete na klupicu i kad bi eventualno mogao stavit glavu u tvoje krilo ili kad s ekipom igras twister i tak :rofl:
:)

Ono što bi mene dodatno mučilo u ovom slučaju je je li ta tkanina tretirana nečim što baš i nije dobro za moju kožu pa se vjerojatno ne bi usudila nositi dok se to ne bi ispralo :ne zna:

Quaintrelle
17.09.2012., 21:30
:)

Ono što bi mene dodatno mučilo u ovom slučaju je je li ta tkanina tretirana nečim što baš i nije dobro za moju kožu pa se vjerojatno ne bi usudila nositi dok se to ne bi ispralo :ne zna:

vidis, o tome nisam ni razmisljala :(

belfegora
18.09.2012., 01:12
hvala na odgovoru, pokusat cu sutra sa sokom od limuna, a ako ne uspije nije ni muller daleko, iako ne znam u koju to skupinu mrlja spada.. svakako javim dojmove, ako jos koja nesretna dusa dijeli moju smotanost i ljubav prema ajvaru :503:

Anson
18.09.2012., 12:39
sta raditi kad novi pulover pusta mucice po drugoj odjeci - neumjereno. doslovce, kad sam ga obukla neki dan svi u distanci od 2m su bili puni muca.. :rolleyes:
nemam ga srca baciti, novi je i bio je skuuuupppp.. :(

operi ga u hrpi omekšivača, i onda ga mokrog stavi na 24 h u zamrzivač..znam da zvuči ludo ali meni je pomoglo sa jednim šalom ;)

danijelovica
18.09.2012., 13:23
Bok ljudi!
Zalijepila sam se na svježe obojani rukohvat (u pitanju je svilena tunika) pa me zanima smijem li razrjeđivačem pokušati skinuti boju,a da ne skinem i ostale boje s tunike?

catty
02.10.2012., 15:28
evo za one koji žele dati pernatu jaknu u kemijsku, još jedna potvrda kako će u ograjšeku to dobro naprave

edition limitee
17.10.2012., 00:52
imam prsten za zakovicama koje su nakon dužeg perioda nošenja malo zahrđale (što je i bilo za očekivat) i sad me zanima ako ima kakav način da uklonim tu hrđu s nečim??:503:
prsten izgleda ovako:
http://i48.tinypic.com/280nzpe.jpg

June
18.10.2012., 15:37
Kako fiksirati nogu u cipeli na petu?
Znači, kad obujem deblje čarape, tipa 60 dena, noga mi u cipeli s mizernom peticom stalno ide vamo-tamo što rezultira natiscima i žuljem na prstima. Probala sam s onim silikonskim umetkom al on mi samo donji dio stopala smiri dok gornji dio prstiju i dalje strada....
Inače, nemam tih problema kad imam neke tanje čarapice, valjda su ove previše glatke pa nema trenja koje bi zaustavljalo nogu.
Ak itko ima bilokakav savjet, bilo bi to super...

Freakette
18.10.2012., 16:32
A da probaš stavit neki tanki uložak koji nije tako gladak?

June
18.10.2012., 18:06
Da, tak si i ja razmišljam, samo moram naći neki stvarno tanki da mi stane u cipelu. Budem pogledala u Deichmannu ili Pittarelu, oni imaju velik izbor. :)

LLme
25.10.2012., 19:11
Kupila sam patike kod Kineza i imaju onaj grozni smrad koji gusi?
Ne znam znate li na sta mislim... Pokusala sam sa provjetravanjem, pranjem u omeksivacu, nista ne pomaze..
Imate li kakav predlog? :ne zna:

rinica
28.10.2012., 00:02
Pomoć curke :503:

Kako ukloniti mrlju od "soka kuhanog kestena" s bijele pamučne majice?!
Nažalost, oprana je na 60 stupnjeva u perilici bez ikakvog tretiranja mrlje prije pranja
i sad su ostale ružne narančaste fleke :504: :cerek:

Hvala unaprijed na pomoći :cerek:[

adriatica
28.10.2012., 08:02
Kupila sam patike kod Kineza i imaju onaj grozni smrad koji gusi?
Ne znam znate li na sta mislim... Pokusala sam sa provjetravanjem, pranjem u omeksivacu, nista ne pomaze..
Imate li kakav predlog? :ne zna:

Probaj u unutrašnjost nasuti sode bikarbone, ona izvači mirise pa možda pomogne.

KraljicaSparoga
08.11.2012., 15:46
Na neku foru, uprljala sam pamučnu haljinicu iz wgw-a sa akrilnom bojom. Zanima me dal je ikako moguce tu boju sad maknut.

dala
11.11.2012., 20:27
ima li netko iskustva u čišćenju platneno/kožnih torbi? :)
Naime, torba je platnena, tj. neki deblji materijal svijetle boje. Nošenjem se zaprljala, pogotovo na stražnjem dijelu gdje je povukla plavu boju sa traperica. Rubovi, ručka i dijelovi za kopčanje su od tamno smeđe kože (možda i nije prava koža, nisam sigurna).
Recimo da je ovo najsličnija mojoj torbi: http://img197.imageshack.us/img197/773/91386561.jpg

Pokušala sam oprati torbu bez da namočim te dijelove, ali ispalo mi je nemoguće tako da je sad sve zafarbano u neku smećkastu boju. Uglavnom, izgleda pregrozno i nije više za nošenje. Pitanje postoji li način na koji ipak mogu isprati te fleke a da ne napravim još veći nered? Ili pofarbati cijelu torbu...? Pomagajte..

-Littlecat-
19.11.2012., 16:28
Nisam ovo nikad vidjela do sad.Naime,pojavile su mi se nekakve zlatne(kao zahrđale) mrlje na sjajnoj crnoj jakni.
Prošle godine je kupljena,nosila sam ju nekih par puta,stvarno ne previše...nije izlagana ni nekoj velikoj temperaturi ni kiši,
pa nemam pojma od čeg bi to trebalo biti :rolleyes:

Materijal je ovakav:

http://malezensketeme.net/WP/wp-content/uploads/EasyRotatorStorage/user-content/erc_49_1352637138/content/assets/69827261-1-0.jpg

Jel zna netko kako ukloniti te mrlje,ili ju mogu bacit ravno u smeće? :(

cocorina
20.11.2012., 22:51
Kapnulo mi maslinovo ulje na žutu Timberlandicu i vidi se baš :(, jel se to ikako da oprati? Ja sam probala s vodom ali nije otišlo (onda sam skužila da je ulje) :rolleyes:

Aualida
20.11.2012., 22:56
Na neku foru, uprljala sam pamučnu haljinicu iz wgw-a sa akrilnom bojom. Zanima me dal je ikako moguce tu boju sad maknut.

Par puta sam uspjela ukloniti sa KH-7 akril sa pamučne majice, i to zapečeni, par dana netretirani :)

t.star
22.11.2012., 09:01
Nisam ovo nikad vidjela do sad.Naime,pojavile su mi se nekakve zlatne(kao zahrđale) mrlje na sjajnoj crnoj jakni.
...
Jel zna netko kako ukloniti te mrlje,ili ju mogu bacit ravno u smeće? :(

To je problem kod proizvođača, jer očito perje nije bilo dovoljno dobro tretirano. Probaj odnijet na kemijsko čišćenje.

Victora
23.11.2012., 10:43
Kapnulo mi maslinovo ulje na žutu Timberlandicu i vidi se baš :(, jel se to ikako da oprati? Ja sam probala s vodom ali nije otišlo (onda sam skužila da je ulje) :rolleyes:

Riskirati ću, jer sam seljo - to je što, jakna? Majica? Torba? Od kakvog materijala?
Uglavnom, ako je nešto što se može prati u mašini, na to utrljaš neko sredstvo protiv mrlja, može i kad je mrlja stara, ako je dobro sredstvo sve će skinuti. Ja koristim, odn. najbolja su mi ova dva:

https://www.hipernet24.pl/sklep/img_items/b/136/13666.jpg imaš u Mulleru, Mercatoru...ima gore četkicu, pa se njome utrlja na flek

i

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSGP9MML32I1bguau0CgVw0h0NpT8TFG mwdIyOnv5b3dOt5mXm4LOEHJaFB a ovo ima valjda u svakom dućanu, Bio shout

Onaj prvi je bolji, ali pazi kad biraš u dućanu, dr. Beckman ima hrpu raznih sredstava, a ambalaža sva slična, pa da ne kupiš ustvari recimo nešto za dezinfekciju, umjesto uklanjanje mrlja. ;)

choc
23.11.2012., 16:26
roba koja je stajala 2 godine dobila je nekakve žute fleke po sebi. sigurna sam da je sve bilo čisto kad sam spremala. ne znam od cega je a još manje kako skinuti. oprala sam na 60°C na duljem programu i samo je malo izbljedilo, i dalje se vide:503:
pomoć molim!

audrina
23.11.2012., 16:56
Riskirati ću, jer sam seljo - to je što, jakna? Majica? Torba? Od kakvog materijala?
Uglavnom, ako je nešto što se može prati u mašini, na to utrljaš neko sredstvo protiv mrlja, može i kad je mrlja stara, ako je dobro sredstvo sve će skinuti.

timberlandice su cipele. ona popularna žuta cipela koja ne promače. :D ne može ih oprati u mašini niti nanijeti ovo za mrlje, samo bi upropastila. moj savjet, odi u shooster i kupi onaj njihov sprej za čišćenje. navodno sve mrlje s njih odlaze s time :)

Victora
23.11.2012., 22:29
:rofl:

Sam rekla da sam seljo...u moje vrijeme nije toga bilo, samo Marte. :D A i napisala je u jednini, pa me ništa nije upućivalo na cipele.

Nema veze, možda moj savjet pomogne oko mrlja na nečem od onog kaj sam navela...:ne zna::rofl:. A za obuću bi rekla da nema puno pomoći...iako, hm, možda bi išlo benzinom, ali bolje da ne isprobava, jedino ako baš ništa drugo ne pomogne.

zrntot
24.11.2012., 22:26
Osobno pošto radim u kuhinji pa imam masne fleke i npr. s bicikla masno ulje pa kuhinjske krpe i to bla bla bla i da mrlja od senfa i jednom mi je sinulo pošto mi je to bio najdraži duks bijeli pamuk, da ubacim tabletu za pranje suđa Finish Quantom nez uglavnom rublje je izašlo potpuno bijelo i naravno bez fleka fino mirisno.... sad tko ima perilicu suđa i koristi tablete nek usudi se probat ;DDD

Freakette
25.11.2012., 07:45
Ako netko ima problema s masnim flekama, čula sam da je izvrstan tekući deterđent za pranje suđa od Denkmita iz DM-a (njihova marka), zelene je boje, dosta agresivan, al izvlači bez greške.

Evo, ovaj (http://www.dm.de/cms/servlet/segment/de_homepage/denkmit_home/produkte/produkte_kueche/produkte_kueche_handgeschirrspuelmittel/11754/denkmit_spuelmittel.html;jsessionid=48856FB6926DAA 44F7C13C324BEDEBEE.hpworker4).

Austen Jannis
25.11.2012., 07:58
Pas mi se valjda u znak protesta jer je dugo bio sam, popišao na tepih što nikada ranije nije. Na internetu sam našla recept smjese od octa i soda bikarbone da se s tim istrlja mjesto, pa sam to za prvu ruku jučer i primijenila. I ostavila da tako djeluje preko noći, da bi jutros kad sam se probudila vidjela da je fleka još gora, sva naranđasta. I kako više ne znam što ću, dal ima netko tko zna što napraviti ?

Freakette
25.11.2012., 08:33
A da probaš uzet neko od sredstava baš za pranje tepiha? Možda to pomogne. Ja se više ni ne sjećam kak sam čistila takve fleke :D

Austen Jannis
25.11.2012., 09:11
A da probaš uzet neko od sredstava baš za pranje tepiha? Možda to pomogne. Ja se više ni ne sjećam kak sam čistila takve fleke :D

puno hvala, ali nema pomoći. kamo sreće da nisam bila toliko nestrpljiva i sama išla radit neke kućne recepte. tepih je vuneni i ja sam sa tom smjesom napravila da vuna jos vise oksidira i to kako je sad naranđasto, to se ne može maknuti. kao kad kosa ondulira, objasnio mi je stručnjak.

Freakette
25.11.2012., 09:20
Uf, nisam predvidjela da bi tepih mogo bit vuneni, a ja sam dosad uvijek imala neke muke po vuni što se tiče odjevnih predmeta i najčešće su završavali u smeću. Stvarno nemam ideje kako pomoći, možda jedino napravit neki razmještaj i pokrit fleku komadom namještaja :D

sugababe156
25.11.2012., 14:47
roba koja je stajala 2 godine dobila je nekakve žute fleke po sebi. sigurna sam da je sve bilo čisto kad sam spremala. ne znam od cega je a još manje kako skinuti. oprala sam na 60°C na duljem programu i samo je malo izbljedilo, i dalje se vide:503:
pomoć molim!

Ja u sve stavljam jako puno omekšivača i imam jako puno odjeće koju skoro nikad ne nosim pa sam se isto borila sa žutim flekama dok nisam saznala da to nastaje kad se veš ne ispere kako treba. Sad sve bijele stvari jaaaako dobro isperem prije nego što ih stavim u ormar.

Ja sam svoje stvari znala namočiti u Ariel Professional preko noći:
http://www.pgbalkans.com/brands/ariel-professional

Možda netko ima bolje rješenje. :ne zna:

cocorina
25.11.2012., 22:24
Victora, hvala na savjetu, ipak budem poslušala audrinu (hvala ti također), ne želim riskirati s benzinom i sredstvima za čiščenje. Nadam se da će otići mrlja, grozna mi je :(

centar
02.12.2012., 01:15
Koje sredstvo dodati (kod strojnog pranja), a da se uspješno operu mrlje od dezodoransa na majicama?

audrina
04.12.2012., 22:15
traperice su mi pustile boju po bež torbi koja je dijelom od tkanine dijelom eko koža, uglavnom, pustilo je na taj dio od tkanine. mene sad zanima dal ja nju mogu ubaciti u mašinu? na koliko stupnjeva? da ju ne uništim :ne zna:

Fleurebelle
13.03.2013., 10:33
Nova novcata košuljica zaflekana tekućin puderon,beenti robiju! :504::503:
pliz pomagajte!! :moli:
provala san sa čarlijen (deterdženton za sude) i malo je namakala..ali niišta.
za nefalit maja je bile boje..:(

Hell Blonde
13.03.2013., 11:10
Nova novcata košuljica zaflekana tekućin puderon,beenti robiju! :504::503:
pliz pomagajte!! :moli:
provala san sa čarlijen (deterdženton za sude) i malo je namakala..ali niišta.
za nefalit maja je bile boje..:(

Meni većina mrlja od biločega ode dolje vanishom. Natopim prvo nasuho, protrljam, pustim 10 min i onda još dodam malo vanisha u perlicu. I sve mi ode. Meni su stalno košulje bile od pudera na ovratniku dok sam radila jer mi je košulja bila dress code, i samo bi ih oprala u perilici na 40 bez ičega i otišlo bi, tako da mi nije jasno kako ti ne ide dolje od pudera???:ne zna:

Fleurebelle
13.03.2013., 11:57
Meni većina mrlja od biločega ode dolje vanishom. Natopim prvo nasuho, protrljam, pustim 10 min i onda još dodam malo vanisha u perlicu. I sve mi ode. Meni su stalno košulje bile od pudera na ovratniku dok sam radila jer mi je košulja bila dress code, i samo bi ih oprala u perilici na 40 bez ičega i otišlo bi, tako da mi nije jasno kako ti ne ide dolje od pudera???:ne zna:

Ma meni ti je doslovno kapnilo,jer ga je ostalo još malo,i ja stiskala ka sivonja i eto vraga. :rolleyes:
neman mašinu xD
al znan da bi uvik prije sve takve mrlje sa čarlijen uspješno skidala.. provat ću s tim vanishem..iako neznan koliko će bit učinkovito s obzirom da san već silovala taj flekani dio razno raznim pokušajima.
hvala ti :):)

Hell Blonde
13.03.2013., 12:17
Ma meni ti je doslovno kapnilo,jer ga je ostalo još malo,i ja stiskala ka sivonja i eto vraga. :rolleyes:
neman mašinu xD
al znan da bi uvik prije sve takve mrlje sa čarlijen uspješno skidala.. provat ću s tim vanishem..iako neznan koliko će bit učinkovito s obzirom da san već silovala taj flekani dio razno raznim pokušajima.
hvala ti :):)

Ma ne treba ti mašina. Natopi mrlju vanishom, pusti 10-15 min da odstoji i onda na ruke operi s tim da u lavor dodaj još malo vanisha skupa s deterdžentom i pusti da odstoji! Ja imam malu bebu i stalno se prlja svim i svačim, mora ti skinut! :mig: Sretno! P.S. Imaš vanish baš za bijelo pa kupi taj ako je košulja bijela.

Fleurebelle
13.03.2013., 12:36
Ma ne treba ti mašina. Natopi mrlju vanishom, pusti 10-15 min da odstoji i onda na ruke operi s tim da u lavor dodaj još malo vanisha skupa s deterdžentom i pusti da odstoji! Ja imam malu bebu i stalno se prlja svim i svačim, mora ti skinut! :mig: Sretno! P.S. Imaš vanish baš za bijelo pa kupi taj ako je košulja bijela.

E,al ja koliko god da pazila,uvik se zakeljan :ne zna:
Hvala ti puno!
provat ću pa javin ishod..
košuljica nije onako baš bijela bijela,više krem bijela. a cila je fina i super je na sportski look i fensi,a obukla je prvi put i eto na šta mi se desi :)

Fleurebelle
15.03.2013., 21:50

Uzela san Vanish oxi action. I radila sve kako si napisala,međutim nije se skinilo,još fleka stoji,iako nije više toliko tamna ka šta je bila.. :mig:
možda da opet provan?
jedino me straj da je na tom mistu previše ne izblidin..

Hell Blonde
15.03.2013., 23:39
Uzela san Vanish oxi action. I radila sve kako si napisala,međutim nije se skinilo,još fleka stoji,iako nije više toliko tamna ka šta je bila.. :mig:
možda da opet provan?
jedino me straj da je na tom mistu previše ne izblidin..

Hm. Neki opasan puder imaš. Ne znam što bih ti rekla.....ja bi probala opet, ali nemoj si uništit košulju radi mog savjeta, to sam samo ja. :mig:

Fleurebelle
16.03.2013., 13:07
Hm. Neki opasan puder imaš. Ne znam što bih ti rekla.....ja bi probala opet, ali nemoj si uništit košulju radi mog savjeta, to sam samo ja. :mig:

Max Factor Lasting performance.
Težak je..al provat ću još jednom šanse su 50:50 neman šta izgubit :)
Grazie biondina :D

Hell Blonde
16.03.2013., 13:18
Max Factor Lasting performance.
Težak je..al provat ću još jednom šanse su 50:50 neman šta izgubit :)
Grazie biondina :D

I ja taj koristim! :) Ma nema na čemu, nadam se da ćeš uspjet. Ako ne, evo kaže moja mama da pokušaš istrljat mrlju sa svježim limunom. Nisam probala, ali evo probaj i to. :mig:

gothic lady
26.03.2013., 14:49
Imam neke džins svijetle hlače. Primijetih na njima neke žute mrljice, očigledno sam ih nečim isflekala. Pokušavala sam sve i svašta, flekice ne spadaju, ne vide se puno, ali me jako nerviraju. Sad sam došla iz DM-a i kupila onaj njihov praškić za izbjeljivanje jer sam na jednom mjestu pokušavajući da skinem mrlju malo ih izblijedila.
Prije nego ih izbijelim, imate li kakav savjet? Zadnja opcija mi je da ih isparam na tim mjestima i ispod prišijem crvenu tkaninu, bilo bi cool.

leptirica020
02.05.2013., 15:49
Help me.

Kako ukloniti mrlje od kane sa kože ( ruku) ??

Victora
02.05.2013., 20:01
Probaj aceton.

gasolina
28.06.2013., 22:44
uništila sam traperice varikinom i sad su neujednačene :( jel to moguće ujednačiti u istu nijansu trapera ako ih odnesem na bojanje negdje?

Agrotronax
01.07.2013., 21:47
Oj!
Valjda sam pogodio topic.
Problem je sljedeće prirode. Imao sam ovakve "cipele" http://borovo.hr/index.php/hr/proizvodi/modna-obuca/muska-obuca/muska-casual-h-1360-detail i ostadoše vani i pokisnuše. I tako sam ih ostavio da se osuše. E, onda su se na njima pojavile mrlje neke, koje ne mogu nikako odstraniti. Ne znam s čime bi to sredio? Jesu li pak uništene i nema im spasa?! :/

Pheobe
22.07.2013., 14:37
pozdrav svima :w
kako pomoći odjeći na koju se lijepe dlačice,onako kao prašina?? ima li lijeka tome?

cokolada_mljeko
28.07.2013., 22:00
Zna li netko dali se ovaj problem može ikako riješiti. Naime platnene bijele tenisice oprala sam, ali ne u veš mašini nego nekom četkicom ovako rucno. Nakon sto su se osusile uz rubove se pojavilo žuto sve, to je valjda ljepilo izbilo il nemam pojma šta. Uglavnom dal zna netko dal se to može i kako riješiti?

Hvala :)

cinderella_hero
29.07.2013., 07:06
Zna li netko dali se ovaj problem može ikako riješiti. Naime platnene bijele tenisice oprala sam, ali ne u veš mašini nego nekom četkicom ovako rucno. Nakon sto su se osusile uz rubove se pojavilo žuto sve, to je valjda ljepilo izbilo il nemam pojma šta. Uglavnom dal zna netko dal se to može i kako riješiti?

Hvala :)

Ovako curke skidaju sa starki žute mrlje:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=44556944&postcount=4157
Ali ako je ovo tvoje ljepilo, ne znam onda hoće li baš pomoći :ne zna:

cokolada_mljeko
29.07.2013., 10:04

Hvala, budem baš probala :)

CocoTroll
29.07.2013., 16:02
uništila sam traperice varikinom i sad su neujednačene :( jel to moguće ujednačiti u istu nijansu trapera ako ih odnesem na bojanje negdje?

Ili kupiš boju (po mogućnosti onu za kuhanje, trajnija je od one za vešmašinu, a imaš je u chemacu i sl. hobby art-shopovima) ili odeš u neku kemijsku čistionu, frendica je imala sličan problem, odnjela ih je tamo i vratili su hlačama stari sjaj

fairy_dea
30.07.2013., 12:58
Kako skinuti stare naljepnice sa frižidera? :confused:

djevojka-broj-8
30.07.2013., 19:14
ugrij malo fenom pa ostruzi :mig:

Amra1307
07.09.2013., 16:50
caoo djevojke! imam ogroman problem koji trebam rijesit do ponedjeljka :-/ uglavnom, imam novu koznu smedju torbu koju sam u petak nosila skroz spustenu tako da mi je bila uz nogu dok sam hodala, a imala sam nove crne tajice na sebi koje su ocito pustile boju i sad torba ima crne velike mrlje na sebi, odvratna je :504: izgleda kao da sam je uprljala sa ugljenom! probala sam to oprati sa carlijem, obicnom vodom, vlaznim maramicama i stavila sam losion na krpicu i utrljavala na mrlje ali opet nista. ne zelim s takvom torbom u ponedjeljak u skoluuu. pomozite, unaprijed hvala!

peyton32
08.09.2013., 08:07
caoo djevojke! imam ogroman problem koji trebam rijesit do ponedjeljka :-/ uglavnom, imam novu koznu smedju torbu koju sam u petak nosila skroz spustenu tako da mi je bila uz nogu dok sam hodala, a imala sam nove crne tajice na sebi koje su ocito pustile boju i sad torba ima crne velike mrlje na sebi, odvratna je :504: izgleda kao da sam je uprljala sa ugljenom! probala sam to oprati sa carlijem, obicnom vodom, vlaznim maramicama i stavila sam losion na krpicu i utrljavala na mrlje ali opet nista. ne zelim s takvom torbom u ponedjeljak u skoluuu. pomozite, unaprijed hvala!

Probaj posprejati torbu lakom za kosu pa obriši suhom krpom. Tako ja skidam boju od traperica po bijelim torbama, možda i tebi uspije :mig:

Amra1307
08.09.2013., 09:34
Probaj posprejati torbu lakom za kosu pa obriši suhom krpom. Tako ja skidam boju od traperica po bijelim torbama, možda i tebi uspije :mig:

Ma ne ide :ne zna: poludit cu joooooj !!!!!

Freakette
08.09.2013., 09:59
Znam da se kemijska skida običnim medicinskim alkoholom. Možda da probaš i to skinut s njim.

Amra1307
08.09.2013., 10:15
Znam da se kemijska skida običnim medicinskim alkoholom. Možda da probaš i to skinut s njim.

probala sam, nece. samo se skida boja torbe, ali ovo crno ne :503:

axlica
08.09.2013., 11:25

meni ovo niš ne pomaže :(
imam (ex) bijele tene koje su požutile, pokušavala sam to žutilo izribat sa svim i svačim i ništa. fakat grozno izgledaju a tak su mi drage jer mi na sve idu :503:
sad ću ih po zimi probat dovest u red nekak, al više ne znam što bi probala

leptirica020
16.09.2013., 17:20
Jel zna tko kako proširiti uske traperice?? Na gornjem dijelu su mi malo uže ,a ineče su taman... Čitala sam da se može ugraditi neka guma, jel netko probao?

Freakette
14.12.2013., 07:16
Dižem temu iz pepela :D Naime, jučer sam prvi put nosila novu vestu koja u sastavu ima 30% kašmira. Ne moram vam vjerojatno ni pričati kako sam se olinjala :facepalm: Sve i svi oko mene bili su puni mucastih loptica. E sad, mene zanima, postoji li rješenje za to? Znači, nije to nošena vesta tako da mislim da onaj aparatić za skidanje mucica ne bi djelovao jer one se same po sebi stvaraju tokom nošenja. Znam za onu foru stavljanja u zamrzivač, ali me zanima jel se to onda treba ponavljati nakon svakog pranja? Čitala sam čak i da cure špricaju takve veste štirkom pa ih ona onda malo "obuzda". Ima li netko kakav konkretan i koristan savjet jer mi je vesta divna, dosta plaćena i na kraju krajeva - nova, i ne bih je se htjela riješiti :(