PDA

View Full Version : Mrlje, fleke & praktični kućni savjeti

stranice : [1] 2 3

Skattemus
12.03.2007., 14:14
zamrljala sam zutu trenirku kecapom,molim savjet kako da to skinem ili da nosim na kemijsko?

na ovom topicu mozete pisati svoje male kucne savjete tipa kako otkloniti zvaku sa hlaca ili raznorazne napasti koje nam uniste obleku

gica
12.03.2007., 18:26
...ja žvake uklanjam tako da taj dio prekrijem novinom pa dobro ispeglam...hm,čuj me,ko da svaki dan sjedam na žvake...to mi se desilo jednom i taj put je upalilo...a za mrlje probaj vanish:zubo:

just z
12.03.2007., 19:26
za zvake san cula da trebas taj komad odjece stavit u zamrzivac, i onda kad se zamrzne zvaku samo ostruzes nozem,vidila na tv-u
mislin da pali,ali nisan imala tu nesrecu da to moran radit...

Skattemus
12.03.2007., 20:22
vanish sam probala to nikom ne bi preporucila jer kad operes fleka ne ode a poslije nemres na kemijsko
laj nis za kecap?
:jadnicak:

plasibou
12.03.2007., 20:47
ak se vosak prolije..
stavi se na to papirnata vrećica pa se prođe s peglom

darin
13.03.2007., 10:20
meni vanish sve odnese a po forumu vidim da se svi zale na njega..:confused:

inace, ako je neka zesca mrlja nosim na kemijsko, nikakva kucna radinost :D

zlica
13.03.2007., 19:26
zamrljala sam zutu trenirku kecapom,molim savjet kako da to skinem ili da nosim na kemijsko?

na ovom topicu mozete pisati svoje male kucne savjete tipa kako otkloniti zvaku sa hlaca ili raznorazne napasti koje nam uniste obleku

U Bili ima za kupiti (bar je bilo prije kojih godinu dana) mislim da se zove Dr. Bechmamann (u bijeloj bočici, kosog oblika) za otklanjanje mrlja i jako sam zadovoljna s njime.
Dosad je sve otišlo što sam zaflekala, bilo bijelo bilo šareno. :)
Ima na sebi i nešto tipa četikice tak da se malo pročetka po mrlji prije pranja i traje dosta dugo.

Skattemus
13.03.2007., 21:13
U Bili ima za kupiti (bar je bilo prije kojih godinu dana) mislim da se zove Dr. Bechmamann (u bijeloj bočici, kosog oblika) za otklanjanje mrlja i jako sam zadovoljna s njime.
Dosad je sve otišlo što sam zaflekala, bilo bijelo bilo šareno. :)
Ima na sebi i nešto tipa četikice tak da se malo pročetka po mrlji prije pranja i traje dosta dugo.

moram cekat onda dok dodjem u hrv,kod nas nema bille :(

studošica
13.03.2007., 23:07
Tih specijaliziranih bočica Dr. Bechmamann za raznorazne mrlje ima i u dm-u..stvarno skida mrlje :)
btw. kak da skinem mrlje od crnog tuša (onog za crtanje po papiru)?

Ultra*
13.03.2007., 23:11
Jel vi mislite Dr.Beckmann?

studošica
13.03.2007., 23:16
ma valjda..nisam sada točno zic kak se točno zove

mrkvich
13.03.2007., 23:17

probaj oprat sa obicnim detrdzentom za sudje.

Hana_
13.03.2007., 23:24
a ja nemam problem s odjecom, nego s tepihom
naime na rodjendanu je netko trknuo svijecu i vosak je iscurio na tepih
kak da to skinem?
s peglom?
uzas

plasibou
13.03.2007., 23:26
papirnata vrećica na tepih i peglom po tom

teknoboy
30.03.2007., 09:58
Sorry ako sam zalutao ali zanima me s kojim sredstvom je najbolje skidati mrlje s robe?
Uglavnom one nesretne crvene i zute mrlje s bijelih kosulja...znate kako:s :s ? Preporucate?

Pliz help

darin
30.03.2007., 11:08
zute i crvene? kao od..ruza? :misli:

pa Vanish ili odnesi na kemijsko :)

mouse
30.03.2007., 12:36
Za sve mrlje: Bio shaut (DM). Nema mrlje koju neće skinuti!!

teknoboy
30.03.2007., 13:36
Hvalaaa!

Ove mrlje su od crnog vina i tabaska a one zute nemam pojma od kuda dodju. Mozda od vlage!?

Budem probao ovo iz DM-a!

Lady_Q
02.04.2007., 11:05
Hvalaaa!

Ove mrlje su od crnog vina i tabaska a one zute nemam pojma od kuda dodju. Mozda od vlage!?

Budem probao ovo iz DM-a!

Bijele traperice prolivene crnim vinom, bile na kemijskom - ništa se nije skinulo, zatim su stajale tako godinu dana. Dobila sam neki uzorak Venisha (u prašku) i po uputi upotrijebila, nestalo sve, kao da nikad nije ničega bilo.

pupetta.maresca
10.04.2007., 11:11
osobno motorno ulje (ulje za mašine) s odjeće skidam običnim puderom. Mrlje posipam sa dosta pudera i ostavim prek noći....funkcionira :)

Melani@
14.05.2007., 10:01
Ciao cure, izvadila sam sezonsku odjeću i na omiljenoj bijeloj suknji ugledala sam nekakvu mrlju pojma nemam od kud se stvorila i od čega je. Tretirala sam ju Vanish Oxi Action ali se ne skida! Imate li neki "bakin savjet"?:kiss:

bambi
14.05.2007., 10:05
Ciao cure, izvadila sam sezonsku odjeću i na omiljenoj bijeloj suknji ugledala sam nekakvu mrlju pojma nemam od kud se stvorila i od čega je. Tretirala sam ju Vanish Oxi Action ali se ne skida! Imate li neki "bakin savjet"?:kiss:

ovisi kakva je tkanina...ako je pamuk ..malo domestosa istrljaj isperi ( ili neš slićno)..čak i limunska kiselina pomaže ... ovisi o tkanini ..ako je osjetljivija tkanina sapun od Venisha ...100 % ..:kiss:

Melani@
14.05.2007., 10:16
ovisi kakva je tkanina...ako je pamuk ..malo domestosa istrljaj isperi ( ili neš slićno)..čak i limunska kiselina pomaže ... ovisi o tkanini ..ako je osjetljivija tkanina sapun od Venisha ...100 % ..:kiss:

Srećom pamuk je, pa se nadam da će proći. Sa svime ću tu mrlju iztretirat :) , ali šta s mrljama na šarenoj odjeći!
Tko god ima kakve savjete, HVALA vam ako ih podijelite s nama!:kiss:
:top:

7777777
14.05.2007., 10:41
ja sam jako zadovoljna sa sredstvom u rolonu, zove se Dr. Beckam ili tak nekaj slično, nisam doma pa nemrem točno napisati. Uglavnom, bijela bočica cca 12 cm sa plavim poklopcem. Natrljaš mrlju, protrljaš, ostaviš da djeluje duže ako je tvrdokornija i opereš uobičajenim postupkom. Skida mrlje od trave, crnog vina, masne...ma ja sam zbilja s tim zadovoljna. Sa Venišem nisam toliko. Probaj!

darin
14.05.2007., 12:04
zdruzeni topic o mrljama na odjeci :)

malčica
14.05.2007., 12:10
ja sam jako zadovoljna sa sredstvom u rolonu, zove se Dr. Beckam ili tak nekaj slično, nisam doma pa nemrem točno napisati. Uglavnom, bijela bočica cca 12 cm sa plavim poklopcem. Natrljaš mrlju, protrljaš, ostaviš da djeluje duže ako je tvrdokornija i opereš uobičajenim postupkom. Skida mrlje od trave, crnog vina, masne...ma ja sam zbilja s tim zadovoljna. Sa Venišem nisam toliko. Probaj!

Ja sam do sad imala sprej za otklanjanje mrlja od Amwaya i bio je prilično solidan, ali mi se ne da više nabavljat, komlicirano, Vanish nisam probala, možda zato jer mi se ne sviđa njihova reklama na TV a i nisam baš našla nekog tko ga hvali. Gdje si kupila taj rollon? Čini mi se praktičan.

finky
14.05.2007., 12:41
Za sve mrlje: Bio shaut (DM). Nema mrlje koju neće skinuti!!

:top: :top: :top: meni je to skinulo mrlje s bijele majice koje je napravio šugavi vanish...

nerealizirana_cura
14.05.2007., 22:49
meni je vanish u bilo kojem obliku dobar za mrlje od crnog vina i ajvara. sto se tice masnih fleka, nema mi do jara za sudje.

nego, imam jedan problem, bila sam jucer na geliranju noktiju, i slucajno sam sa vrhom prsta dok sam stavljala ruku u lampu okrznula sa gelom po novoj lacoste majci koja mi je jako draga.
sad ne znam kako tretirati tu mrlju, jer se onako stvrdnula kao kad se sa ljepilom zaflekas. probala sam oprati, ali nema sanse.

kemijsko? sta mislite, oce otici fleka? ili mozda zgrijati mrlju peglom??

Hvala!

Melani@
15.05.2007., 23:02
meni je vanish u bilo kojem obliku dobar za mrlje od crnog vina i ajvara. sto se tice masnih fleka, nema mi do jara za sudje.

nego, imam jedan problem, bila sam jucer na geliranju noktiju, i slucajno sam sa vrhom prsta dok sam stavljala ruku u lampu okrznula sa gelom po novoj lacoste majci koja mi je jako draga.
sad ne znam kako tretirati tu mrlju, jer se onako stvrdnula kao kad se sa ljepilom zaflekas. probala sam oprati, ali nema sanse.

kemijsko? sta mislite, oce otici fleka? ili mozda zgrijati mrlju peglom??

Hvala!

Nemoj peglom, gel je otporan na toplinu, možeš samo gore napravit, ja bi otišla na kemijsko i pitala za savjet!:)

Melani@
15.05.2007., 23:08

Evo sama ću sebi odgovoriti pa tako možda pomognem i vama :) , Nakon što sam Vanishom dobro istrljala mrlju (nakon dobrih 5 minuta trljanja s četkicom za zube) odustala sam jer mrlja nije silazila, ostavila sam suknju i Vanish na njoj i slijedeći dan nakon cca. 24 sata mrlje nije bilo :s , ne znam kako bi to ispalo da je suknja bila u boji vjerovatno bi posvjetlila tkanina. Imam sreće da je suknja bijela, znači ostavi Vanish čim dulje na mrlje - naravno ako nije šarena odjeća ili sintetika

Puno sreće:kiss:

nerealizirana_cura
16.05.2007., 12:04
Nemoj peglom, gel je otporan na toplinu, možeš samo gore napravit, ja bi otišla na kemijsko i pitala za savjet!:)

bila ja danas u kemijskoj, zena probala tretirati mrlju,ali nema sanse. zakorila se. onako tvrda je.a jebi ga, majcu platila 700 kn a nosila je 2 puta.

bas sam tuzna! :(

mare74
11.06.2007., 14:24
Cure molim vas help help....

Mama mi je jutros u mašinu stavila novu žutu majicu koju jakovolim, nažalost između sve druge robe bile su i jedne crne gaćice....možete misliti što se dogodilo...na rukavu i na kragni sada imam crne flekice....što da napravim...da li znate neki trik ili možda detrdjent koji tako nešto odlično skida....pokušala sam sa vanish sapunom...nemam pojma kako će biti jer sam majicu ostavila da se namaće do večeras...

Blowne
12.06.2007., 12:33
Pojma nemam gdje da stavim ovu temu, ali posto ima veze s odjecom pokusat cu ovdje.
Dakle, farbala sam nesto i otislo mi je par kapljica na majicu i zanima me dali se to moze skinuti. Zao mi te majice, trebala sam obuci nesto staro,ali nisam, no to sad nije ni bitno.

Hvala unaprijed!

Malina
12.06.2007., 14:39
Pih...gdje ces se farbati u novoj majici :mad:
Al ok toga si vec svjesna :zubo:

Pokusaj s varkinom ako je upitanju bijela majica...
Inace ne znam da ista drugo moze skinuti tu vrstu fleke..zao mi je..:(

Enči
12.06.2007., 14:48
Probaj sa sredstvom protiv mrlja Bioshout , ima ga kupit u DM-u nije skup, dosta je učinkovit. Ne znam koliko za tu tvoju fleku al probaj :top:

Malina
12.06.2007., 14:55
Probaj sa sredstvom protiv mrlja Bioshout , ima ga kupit u DM-u nije skup, dosta je učinkovit. Ne znam koliko za tu tvoju fleku al probaj :top:

Skontaj...to je farba znaci hemijska supstanca....ako se ne brise tako lako s kose...kako ce s majice tek...mislim da je tu neucinkovit taj bioshut..mislim da on uklanja mrlje prirodnog karaktera..

Blowne
12.06.2007., 19:01
Skontaj...to je farba znaci hemijska supstanca....ako se ne brise tako lako s kose...kako ce s majice tek...mislim da je tu neucinkovit taj bioshut..mislim da on uklanja mrlje prirodnog karaktera..

Nije farba za kosu, nego za drvo, nisam rekla da sam se farbala nego da sam nesto farbala. Nije nova majica, ali mi je draga. Sto cu sad?:o
U biti samo je par jako malih tockica, ali se vide.:flop:

darin
12.06.2007., 20:18
postoji vec nekoliko tema o mrljama na odjeci, molim te pogledaj malo po vec postojecima prije nego sto otvoris novu temu. tnx :)

darin
12.06.2007., 20:30
evo sve na jednom mjestu pa bi bilo super da tako i ostane - od fleka, preko mrlja, zvaka, rupica...all in one :D

Blowne
13.06.2007., 08:43
Cure molim vas help help....

Mama mi je jutros u mašinu stavila novu žutu majicu koju jakovolim, nažalost između sve druge robe bile su i jedne crne gaćice....možete misliti što se dogodilo...na rukavu i na kragni sada imam crne flekice....što da napravim...da li znate neki trik ili možda detrdjent koji tako nešto odlično skida....pokušala sam sa vanish sapunom...nemam pojma kako će biti jer sam majicu ostavila da se namaće do večeras...

E za to bi ti trebao pomoci Color catcher, to ti je pakovanje s nekim papirima i ubacis ih u ves masinu s odjecom i onda taj papir pokupi tu farbu. Mozda ces morati par puta probati, ali ce boja otici.

znatizeljkica
13.06.2007., 11:29
kako skinuti mrlje od voca? jel bio shout pomaze?

vekmar
13.06.2007., 11:34
e znatizeljkica..jel imas ti sta sa znatizeljkom? :rofl:

znatizeljkica
13.06.2007., 11:56
nemam, slucajno slicni nickovi:zubo:

ja007
21.06.2007., 18:39
Hmmm..da baš meni..žvakaća na najdraže jeans hlače..:o
Nisam znala di da ovo stavim niti sam našla isti topic..al evo curke pomagajte plizzz..kako da maknem tu žvakicu?:tuzni:

meg
21.06.2007., 18:48
stavi u frizer trapke i ostavi ih da se smrznu unutra... kad se smrznu bez beda ćeš moći skinuti kaugumu sa njih... :mig:

ja007
21.06.2007., 22:18
stavi u frizer trapke i ostavi ih da se smrznu unutra... kad se smrznu bez beda ćeš moći skinuti kaugumu sa njih... :mig:

hvala puno:kiss:

artemis7
21.06.2007., 22:24
ja sam skinula nakon sta sam oprala rebe dok su bile mokre

Goran2@
21.06.2007., 23:07
Bilo bi ti najbolje da odrežeš trapke tamo gdje je žvakača....:D

Imat ćeš cool trapke sa rupom, po mogućnosti na guzici.....:s :D

Kyra
22.06.2007., 09:11
Netko ti je već preporučio da ih "smrzneš" :D

Varijanta je uzet kockicu leda i dobro natrljat dio gdje je žvakača. Nakon toga ne bi trebao biti problem skinuti ju. ;)

Platna Bilanca
22.06.2007., 10:04
Stavi list novinskog papira preko i pređi peglom. Žvaka se zalijepi za papir. 100% učinkovito :top:

perla
22.06.2007., 10:46
Stavi list novinskog papira preko i pređi peglom. Žvaka se zalijepi za papir. 100% učinkovito :top:

tako je :top:
ili plavu kuvertu..

Ovo je definitvno brze od zamrzivanja :cool:

nuu
22.06.2007., 13:42
bolje žvaka na trapkama nego u kosi!!:p

charlyse
23.06.2007., 09:20
Ljudi pliz pomagajte....

Jučer sam na ruke oprala krpenu torbu, i sada kada se osušila vidim da je od metalnih krugova koji se nalaze po cijeloj torbi puštena ruzina po tkanini:confused:

Kako se toga riješiti????

charlyse
23.06.2007., 12:17
Ljudi pliz pomagajte....

Jučer sam na ruke oprala krpenu torbu, i sada kada se osušila vidim da je od metalnih krugova koji se nalaze po cijeloj torbi puštena ruzina po tkanini:confused:

Kako se toga riješiti????

PLIZ!!!!!!!!!!! :tuzni:

KAKO SE RIJEŠITI RUZINE NA ODJEĆI - u ovom slučaju na platnenoj torbi!??!

ja007
24.06.2007., 10:53
bolje žvaka na trapkama nego u kosi!!:p

ne brini, imam i s time podosta iskustva(a imam gustu, frčkastu kosu koju je ionako nemoguće češljati)..Usput, šiknula sam hlače u mašinu i samo se skinulo, ali kolike ja imam sreće opet će mi se to dogoditi kad-tad tako da čuvam vaše savjete da znam za sljedeći put..tnx svima:kiss:

extreme
24.06.2007., 11:42

aaaaa!!! :eek: ni slučajno!! to je ak ti padne vosak od svijeće....

ova toplina od pegle će samo rastopit žvaku, razvuć je i napravit još gore sranje...

dakle-pegla i novine za vosak

-zamrzivač u slučaju žvake..

perla
25.06.2007., 09:28
aaaaa!!! :eek: ni slučajno!! to je ak ti padne vosak od svijeće....

ova toplina od pegle će samo rastopit žvaku, razvuć je i napravit još gore sranje...

dakle-pegla i novine za vosak

-zamrzivač u slučaju žvake..

nemas pravo, radila sam to previse puta da bi bilo ikakvih shranja

funkcionira i to itekako efikasno

zvaka se rastopi i priljepi za novine/kuvertu

jel ti uopce znas peglat ?? :zubo: :rofl:

extreme
26.06.2007., 05:57
nemas pravo, radila sam to previse puta da bi bilo ikakvih shranja

funkcionira i to itekako efikasno

zvaka se rastopi i priljepi za novine/kuvertu

jel ti uopce znas peglat ?? :zubo: :rofl:

jednom je moj brat išao tako skidat žvaku sa majice...i samo je još gore zasro stvar.
ja na taj način jedino mogu skinutu vosak tako da se upije u novinski papir...

al, ok..ako tebi taj način pomaže... :top:

perla
26.06.2007., 09:22
s majicom nisam to nikad radila, ali na JEANSU funkcionira

mozda je u tome kvaka :confused:

malena_mrvica
07.07.2007., 18:28
žvaka definitivno u frižider!!!!!!
nego šta da napravim. rozu majicu sam zaflekala sa sjajilom, već ju 5 put perem i uvijek ostane fleka:mad: :mad: :mad: :mad:

NoWa
09.07.2007., 10:28
PLIZ!!!!!!!!!!! :tuzni:

KAKO SE RIJEŠITI RUZINE NA ODJEĆI - u ovom slučaju na platnenoj torbi!??!

u dM kupit malu zelenu bočicu na kojoj piše da je za "rust";)

Paranoid Sheep
13.07.2007., 21:18
e,ljudi.
ofarbala sam hlače šalom.padala kiša,i šal se preslikao na hlače.nece da se opere..
ima li pomoći?:tuzni:

Bandita
24.07.2007., 09:05
Hrpa potpuno novih majica šarenih boja (roskasta, žuta, svjetloplava itd.) oprane u mašini po prvi put, zajedno s crnom etiketom na kojoj je bila cijena a nisam je vidjela :mad: i koja je ostavila male crne flekice po svim majicama. Natopila sam flekice tekućim deterdžentom za šareno rublje i sve još oprala Vanishom, međutim ništa.

Što da radim?!

morfin@
25.07.2007., 09:54
Ne znam gdje bih postavila ovo pitanje pa ako neko od vas ima savjet...:s
Kupila sam svečanu haljinu koja ima po sebi nekakav štras koji se osipa i zalijepi po tijelu. Kako bih mogla smanjiti to osipanje ili sasuti sve da više ne opada? Thanks!:)

fonemf
05.08.2007., 13:05
ne znam jel ovo pravo mjesto za prakticna pitanja o skidanju fleka, pa nek administrator premijesti ako misli da cu negdje imati vise srece s mudrim odgovorima.

dakle, uprljala sam hlace tockicom smole i sad ne znam kako da to skinem.
Ako netko ima iskustva ili savjet, dobro bi mi dosli.

thanks

Mish mali.
05.08.2007., 13:06
meni je na badiću isto tako...

ali nije jako vidljivo, pa...

Nemam pojma. I mene zanima.

Samantha
05.08.2007., 16:42
medicinski benzin

Samantha
05.08.2007., 16:43
spajam

Mrs. T
05.08.2007., 19:28
ne znam jel ovo pravo mjesto za prakticna pitanja o skidanju fleka, pa nek administrator premijesti ako misli da cu negdje imati vise srece s mudrim odgovorima.

dakle, uprljala sam hlace tockicom smole i sad ne znam kako da to skinem.
Ako netko ima iskustva ili savjet, dobro bi mi dosli.

thanks

znam što se tiće žvakaće pa će vjerojatno i za ovo pomoći - benzin, ja sam koristila onaj za zippo

Mrs. T
05.08.2007., 19:31
Hrpa potpuno novih majica šarenih boja (roskasta, žuta, svjetloplava itd.) oprane u mašini po prvi put, zajedno s crnom etiketom na kojoj je bila cijena a nisam je vidjela :mad: i koja je ostavila male crne flekice po svim majicama. Natopila sam flekice tekućim deterdžentom za šareno rublje i sve još oprala Vanishom, međutim ništa.

Što da radim?!

meni se par puta desilo da mi ostanu fleke od druge odjeće i najčešće mi to prođe nakon par pranja, isto tako par puta stavim močit s venishom i deterđentom za šareno rublje...

eto i meni se opet nije dalo sve prat na ruke, iako znam da bi sve ove ljetne stvari trebala oprat na ruke, i siva majica mi pustila boju na žutu :mad:

Mrs. T
05.08.2007., 19:32
Ne znam gdje bih postavila ovo pitanje pa ako neko od vas ima savjet...:s
Kupila sam svečanu haljinu koja ima po sebi nekakav štras koji se osipa i zalijepi po tijelu. Kako bih mogla smanjiti to osipanje ili sasuti sve da više ne opada? Thanks!:)

pranjem
jedino mi to pada na pamet :o

fonemf
05.08.2007., 19:59
znam što se tiće žvakaće pa će vjerojatno i za ovo pomoći - benzin, ja sam koristila onaj za zippo

izguglala sam zanimljivu stranicu s korisnim savjetima za skidanje svakojakih mrlji (http://www.zena.hr/clanak.aspx?ID=6&clanak=222), medju kojima se spominje i skidanje smole benzinom.
mada, to je prvo sto smo probali i nije otislo. iako, mi smo koristili bas benzin za fleke. pokusat cu jos jednom.
kod takvih stvari me strah da kad sama cistim i ne ode mi dolje, samo otezavam posao kemijskoj cistionici (jer oni preferiraju da roba nije oprana i da prvi ciste jer im je tada navodno lakse - jel to tocno?)...

evo tri linka o ciscenju mrlja koje sam nasla na www.zena.hr

Ciscenje mrlja - I. dio (http://www.zena.hr/clanak.aspx?ID=6&clanak=132)
Ciscenje mrlja - II.dio (http://www.zena.hr/clanak.aspx?ID=6&clanak=152)
Ciscenje mrlja - III.dio (http://www.zena.hr/clanak.aspx?ID=6&clanak=222)

Mrs. T
05.08.2007., 20:04
a znam da ima i neka fora (za žvakaće ili druge ljepljive stvari na robi), staviš traperice, pa ja mislim novine na to i onda prođeš peglom...

nisam sigurna da je točno tako, ali znam da ima fora s peglom

Samantha
05.08.2007., 22:39
ja cu nadodati
fleke crnog vina skidamo bijelim,a bijelog vina crnim.

Prvu varijantu sam probala.

Skattemus
05.08.2007., 23:25
a zar ne ostane onda fleka od crnog?

Mrs. T
06.08.2007., 21:08
i ja mislim da bi ostala fleka od crnog? :confused:

Samantha
07.08.2007., 12:43
pa vrtis se u krug:zubo:

ne znam zato nisam isprobala,a crnu fleku redovito skidam bijelim vinom.:top:

Nutella
11.08.2007., 13:20
Kako skinuti one bijele mrlje od dezića s odjeće?

peg_bundy_89
18.08.2007., 13:00
ne znam jeli vec bila takva tema, ako je - sorry :zubo:

pitanje - ima li gdje u zagrebu cistionica u kojoj ciste torbe? imam jednu lacoste torbu, nije onaj "plasticni" materijal vec je normalna tkanina, i razlio mi se korektor po njoj (s vanjske strane). gdje bi to mogla ocistit ili kako bi ga mogla sama skinuti? imam li opce sanse da to ode dole ak je mrlja stara 2-3 godine?

:s

plasibou
18.08.2007., 14:08
mislim da koretkor ide jako teško dole, ako uopće ide :/

Samantha
20.08.2007., 20:50
Molim vas,molim vas...zaspamat cu vas svih ako mi ne odgovorite:zubo:
oprala sam sad u hladnoj vodi,tecni detergent za color robu,rucno u lavoru...haljinicu plavo bijelu...s palvom cipkom oko rubova.Boja s plave cipke presla na bijeli dio i sve u flekama obojala.
Sta da radim?obozavam tu haljinu.
kako da skinem te fleke s bijelog dijela?

anyzena
26.08.2007., 19:12
Nisam znala kud bih s ovim pitanjem pa evo tu ću!
Naime prije mjesec, dva kupila sam si predivan kožni remen koji je dosta svijetao, onako nešto između bež i boje konjaka. Ugl. nakon par nošenja ispostavilo se da je osjetljiv na vodu:eek:, slučajno mi je na njega palo par kapi vode i ostale su tamnije fleke! To sad em izgleda ružno em ispada da ga stvarno moram paziti. Nemam pojma kako da se riješim tih fleka i eventualno ga zaštitim od svih budućih osim da gledam vremensku prognozu i pazim da ne pokisne?!
S kojim sredstvom se uopće takva svijetla koža čisti a da nakon toga ne potamni i ostane ista?
Da li da ga našpricam s onim nekim sredstvom za zaštitu kožnih cipela od prokišnjavanja ali opet se bojim da će promijeniti boju?
Molim pomoć i bilo kakva ideja je dobrodošla!

plasibou
26.08.2007., 19:21
to za prokišnjavanje si trebala odma napravit :( neće promjenit boju
mislim moš opet pošpricat al takve stvari je najbolje prije pošpricat s tim
a za ovu fleku sumnjam da ti bu otišla:/

anyzena
26.08.2007., 19:49
to za prokišnjavanje si trebala odma napravit :( neće promjenit boju
mislim moš opet pošpricat al takve stvari je najbolje prije pošpricat s tim
a za ovu fleku sumnjam da ti bu otišla:/

Hvala na tako brzom odgovoru :kiss:
A koje točno sredstvo da kupim i od kojeg proizvođača (ili gdje)?
Pretpostavljam nekakav proziran sprej protiv prokišnjavanja samo što stvarno nemam iskustva s tim stvarima a na tržištu ima masa tih nekakvih sprejeva, voskova i ostalog pa bi htjela bi nešto provjereno da si ne zaribam remen do kraja!

plasibou
26.08.2007., 19:53
ja sam ubola takav sprej u je*su kad sam kupovala isto neke čizme di je bilo mekane kože i još nečeg pa su mi rekli da si s tim impregniram za svaki slučaj

anyzena
26.08.2007., 19:58
Thanks, odoh do grada ovaj tjedan po taj sprej pa ću valjda nešto uspjeti popraviti ili bar za ubuduće! A remen mi je :cerek:

plasibou
26.08.2007., 20:01
ajde :)
a niš pošpricaj još negdje pa da izgleda kao da to tak mora biti :D

iana9779
06.09.2007., 23:34
izguglala sam zanimljivu stranicu s korisnim savjetima za skidanje svakojakih mrlji (http://www.zena.hr/clanak.aspx?ID=6&clanak=222), medju kojima se spominje i skidanje smole benzinom.
mada, to je prvo sto smo probali i nije otislo. iako, mi smo koristili bas benzin za fleke. pokusat cu jos jednom.
kod takvih stvari me strah da kad sama cistim i ne ode mi dolje, samo otezavam posao kemijskoj cistionici (jer oni preferiraju da roba nije oprana i da prvi ciste jer im je tada navodno lakse - jel to tocno?)...

evo tri linka o ciscenju mrlja koje sam nasla na www.zena.hr

Ciscenje mrlja - I. dio (http://www.zena.hr/clanak.aspx?ID=6&clanak=132)
Ciscenje mrlja - II.dio (http://www.zena.hr/clanak.aspx?ID=6&clanak=152)
Ciscenje mrlja - III.dio (http://www.zena.hr/clanak.aspx?ID=6&clanak=222)

Nakon toliko savjeta možda znate kako očistiti gusene rešetke na gorenje-vom štednjaku?????????????? (ploča je staklo-keramika)

keana
10.11.2007., 21:21
Imam svijetlu jaknu za očistit, gdje da odem a da nije skupo?
Ili dajte tips&tricks kako da ju sama očistim. :D
Pitala sam u nekoj čistionici, rekli su mi da je cijena oko 200 kn :eek: I ne garantiraju da će uspjet :D Fakof :D
Toliko mi se ne da je za čišćenje jakne baš.

Hvala :cerek:

wasx
13.11.2007., 16:09
danas mi se stisla nova vunena majca:mad: , jednom sam ju nosio, majku joj ....., još i skupa bila...

jel postoji koji način da se to kako vrati nazad:confused: sad je veličine za kakvog omanjeg kineza...

Skviki
13.11.2007., 16:12
ne :(

Coco Vanilla
13.11.2007., 16:16
ne. pokloni nekom djetetu :kava:

Brančika
13.11.2007., 16:56
Ne, nema lijeka ... to se i meni dogodilo sa Dieselovom vesticom :flop:

Katrin
13.11.2007., 17:16
kaze se 'majica' :D

wasx
13.11.2007., 18:06
a piše se majca... nije bitno...

a jel bi mogla kakva fizička sila pomoć: ja sa jedne strane i pas sa druge?

lianne
13.11.2007., 18:19
a piše se majca... nije bitno...

http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=majica&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

http://www.google.com/search?client=opera&rls=en&q=majca&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

i nema apsolutno nikakve pomoci..stisla su se vlakna i kraj price...pokloni nekom...
:zubo:

managerica
13.11.2007., 18:58
To se i meni dogodilo... i to sa jako skupom vestom... ne moram ni govoriti da sam slom zivaca dobila... :mad:
Na kraju sam ju poklonila malom djetetu od sestrične...

Samantha
13.11.2007., 19:19
x

Lena Leh
13.11.2007., 20:00
A da reklamiraš?
Ako na etiketi piše da se može prati, a ne piše da se skuplja onda na to imaš pravo. Posebno ako je skupo ili iz nekog boljeg dućana.

kemik
13.11.2007., 20:02
pokloni nekom djetetu.

nema šanse da ćeš vunu vratit

a i ak je bila skupa, sigurno piše na njoj da je vuna :mig:

(moja se susjeda nadobijala mojih vunenih vesti... :D :D :D)

black_man
13.11.2007., 22:14
natopi vodom i objesi noću dok je hladno na štrik,sigurno se bude istegla

paučko
13.11.2007., 22:18
meni se sve nešto roba skuplja u zadnje vrijeme :cry:

managerica
13.11.2007., 22:37

I meni. Pocela sam prati na ruke u hladnoj vodi takve stvari... :D i opet... :mad:

Maria Antonette
13.11.2007., 23:49

mozes probati.....ali nema pomoci....:flop:

Tia Dalma
14.11.2007., 13:43

možda se ti širiš :rofl:

i ne, nema pomoći.
probaj ju još onako mokru rastezati dio po dio. možda, ipak, tko to zna :rofl:
ja sam svoju poklonila maloj sestrični

anubis00
15.11.2007., 11:03
been there, done that...nema spasa :kava:

Christina
15.11.2007., 23:06
odnesi nekoj krojacici da ti je stavi na presu, ili onim profesionalnim peglama na paru raspegla, sigurno pomaze

Clarice
16.11.2007., 10:50
izvukla sam jaknu od perja iz kutije gdje je "ljetovala" i smrdi po vlagi?! :eek:
Zašto, kako, nemam pojma..
Oprala ju u mašini, ali još se osjeti.
Vani je minus nekoliko stupnjeva, nemam namjeru opet novu kupovati ove god., jel ima tko možda iskustva s ovim?
Kako izvući taj "miris" van..

thanx

Varla
17.11.2007., 11:47
Imam svijetlu jaknu za očistit, gdje da odem a da nije skupo?
Ili dajte tips&tricks kako da ju sama očistim. :D
Pitala sam u nekoj čistionici, rekli su mi da je cijena oko 200 kn :eek: I ne garantiraju da će uspjet :D Fakof :D
Toliko mi se ne da je za čišćenje jakne baš.

Hvala :cerek:

ako je samo neka fleka, onda pomaze brus-papir. teoretski, mozes je i oprati, onak, sapun/deterdzent i voda. ali, nesto skroz blago, peri na ruke, sto manje trljaj, i pazi da se susi na zraku, i ni slucajno blizu radijatora.
(imala sam jednu torbu i jedne cizme od brusene koze, torbu sam par puta pazljivo prala, i nije se unistila, a kad mi je frendica zalila cizme, netko mi je rekao za ovaj trik s brus papirom, i pali).

mala0077
18.11.2007., 15:55
:mad: kupila sam prljavobijele/krem čizme (timberland) od brušene kože i odlične su, uopće ne propuštaju, samo su mi se danas zaprljale malo od bljuzge i sad kak se suše vidim da su flekave na nekim mjestima :horor:
mislim, to se osušilo i ne vide se jako te fleke, samo izbliza no međutim meni je i to previše....
s čime da ih očistim i dal će to uopće sići s njih?

help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xdjevojcicax
18.11.2007., 17:43
tak su se i moje bile od kiše natopile i ostale su fleke! ja sam uzela neku čistu četku za odjeću/cipele i iščetkala ih i to je malo sišlo!

Skviki
18.11.2007., 17:46
s onom gumicom za brušenu kožu? :ne zna:

mala0077
18.11.2007., 18:51
thanx skviki.....
sutra odmah idem po tu četku :kiss:

may21
18.11.2007., 18:54
a da u timberlandu kupiš sredstvo za čišćenje? ja imam njihovo i s njim čistim obuću od brušene i glatke kože.

yanaxxx
21.11.2007., 11:56
Kako skinuti one bijele mrlje od dezića s odjeće?

I mene to zanima, a nigdje ne mogu naći rješenje.
I zanima me da li se ne bijeloj košulji može nečime izbijeliti grveni konac (3-4 cm) greškom utkan... :rolleyes:

Petronjela
21.11.2007., 12:07
I mene to zanima, a nigdje ne mogu naći rješenje.
I zanima me da li se ne bijeloj košulji može nečime izbijeliti grveni konac (3-4 cm) greškom utkan... :rolleyes:

ako ti je kosulja skroz bijela, probaj s domestosom:D
ja fleke s bijele odjece (a nekad i sarene) skidam s domestosom:D
kazu mi da nisam normalna, al to se skine za 10ak sekundi tako da mi se ni ne da razmisljat o nicem drugom:D
ako boja od konca ne izblijedi za pola minute-minutu onda operi domestos i probaj nest drugo:ne zna:

yanaxxx
21.11.2007., 12:12
A neće to uništit tkaninu? Da ne oslabi i razdere se poslije???
jel netko probao s varikinom? Ja nikad s bilo čim sličnim nisam radila, ap se ne usudim baš na svoju ruku. Košulja mi se jako sviđa, nova je, bijela sa malo elastina, ali nisam vidjela da ima to na leđima... :( Zbunjena prodavačica mi je zaboravila račun staviti u vrećicu, a kak sam se žurila nisam provjeravala...
Sad ne znam kak bi ju uopće i mogla vratiti, pa je vjerovatnije da ću morati izbjeljivati...

Petronjela
21.11.2007., 12:37
hmmm...samo jednom sam probala na novi komad odjece...posudila sam frendici bijelu majcu, i onda ju je zaflekala s necim ljubicastim, kao od borovnice i nije s nicim islo...na kraju mi stvarno nije preostalo nista osim domestosa jer sam znala da je necu moc nosit ako bude ta mrlja pa sam riskirala i sve je bilo ok:D
al pricekaj, mozda neko ima bolji svajet:)

chiara
10.12.2007., 12:39
kako da očistim vosak koji mi je kapnuo iz svijeće na trosjed. tkanina je grubi štof. probala sam iščetkati, ali ipak ostaje bijela mrlja

plasibou
10.12.2007., 12:53
staviš na to vrećicu papirnatu i peglom prek toga
papir će upit vosak

chiara
10.12.2007., 13:00
hvala :s :kiss:

plasibou
10.12.2007., 13:01
:mig:

Brinettaa
13.12.2007., 13:33
za to ti je super novina...crno bijela..
i preko toga toplom peglom..odlicna stvar :)

Brinettaa
13.12.2007., 13:36
trebam pomoc, savjet..ako uopce ima spasa :(
dali je moguce ukloniti nesto sa kamena, ako je to vec upilo???
tocnije..wc net mi se prolio u kupaonici(sva sreca ne mojoj :D) i sada je na podu na kamenu ostala zelenksta okrugla mrlja...sta da radim?dali tu uopce ima spasa?
mislila sam probati to malo natopiti sa domestos izbjljivacem..ali nisam jos probala..
pa eto..bolje da pitam vas prije..
svaki savjet je dobro dosao..
hvala!

Brinettaa
13.12.2007., 13:38
ako ti je kosulja skroz bijela, probaj s domestosom:D
ja fleke s bijele odjece (a nekad i sarene) skidam s domestosom:D
kazu mi da nisam normalna, al to se skine za 10ak sekundi tako da mi se ni ne da razmisljat o nicem drugom:D
ako boja od konca ne izblijedi za pola minute-minutu onda operi domestos i probaj nest drugo:ne zna:

domestos izbjeljivac je za to :top:
natopi kouslju/majicu u jednu posudu sa toplom vodom i malo tog domestosa..
trebalo bi izaci..:s

Lena Leh
13.12.2007., 23:43
s onom gumicom za brušenu kožu? :ne zna:

Gdje se to može kupiti?

Brinettaa
14.12.2007., 09:03
ja sam to kupila davno u puminom i adidasovom ducanu..
a gdje se obuca prodaje..pogledaj na takvim mjestima..

_kju_
14.12.2007., 19:28
kako skinut mrlju od goriva (lož ulja) sa pamučne majice?

miss-rebel
16.12.2007., 09:48
Malo sam ....spalila traperice... preblizu ih sušila kod peći....
:rolleyes:
Ostale su 2 žute crte....
jel bi to nekako išlo izbjeljivačem ili su za smeće?

:(

edwind
05.01.2008., 15:42
Na čizmama koje su tamnoljubičaste mi ostaju bijele crte od soli u snijegu. Šta da radim? Kako da to sakrijem..

me in honey
05.01.2008., 15:50
Šta ti bezbojna krema za cipele ne pomaže? :ne zna:

marina_tha
05.01.2008., 21:06
Malo sam ....spalila traperice... preblizu ih sušila kod peći....
:rolleyes:
Ostale su 2 žute crte....
jel bi to nekako išlo izbjeljivačem ili su za smeće?

:(

možda bolje da traperice obojaš u tamno

NENSI25
13.01.2008., 20:07
Pretražila sam,al nisam nigdje našla ovakvu temu,a ne znam niti gdje bi ju svrstala,pa molim moderatore ako je na krivom mjestu da je premjeste,hvala.

Pa ovako,interesira me da li je moguće očistiti bižuteriju,da joj se ponovno vrati sjaj i kako?

Čime je najbolje čistiti,odnosno na koji način zlatni nakit,a čime srebrni?

Svaki savjet je dobrodošao,hvala!:ne zna:

mala cHrna
13.01.2008., 20:24
ja srebrne stvari potopim na par stvari u alkoholni ocat i bude super, sjajno k'o novo. za drugo ne znam :)

Cordelia
13.01.2008., 21:10
Pretražila sam,al nisam nigdje našla ovakvu temu,a ne znam niti gdje bi ju svrstala,pa molim moderatore ako je na krivom mjestu da je premjeste,hvala.

Pa ovako,interesira me da li je moguće očistiti bižuteriju,da joj se ponovno vrati sjaj i kako?

Čime je najbolje čistiti,odnosno na koji način zlatni nakit,a čime srebrni?

Svaki savjet je dobrodošao,hvala!:ne zna:

Kalodont ti može poslužiti kao polir krema za bižuteriju, samo pazi da ne pretjeraš pa da ne skineš boju. Stavi malo na pamuk pa lagano usjaji metal.

me in honey
13.01.2008., 21:15
a čime srebrni?

Uzmeš komad obične folije i staviš u čašu koju napuniš slanom vodom i u tome držiš srebro par sati, meni odlično očisti ;)

Electra8472
14.01.2008., 12:47
Uzmeš komad obične folije i staviš u čašu koju napuniš slanom vodom i u tome držiš srebro par sati, meni odlično očisti ;)

mislis na aluminijsku foliju?

ah, trebala bi one tri srebrene narukvice ocistit nekako. vec nakon mjesec-dva dana od kupnje su postale zuckaste. a jedna srebrna narukvica koju sam dobila je ko nova vec godinu dana... nemam pojma u cemu je razlika.

me in honey
14.01.2008., 12:55
mislis na aluminijsku foliju?

da ;)

gia
14.01.2008., 19:17
kupila sam kratku bijelu jaknicu u naf-naf-u. na rubovima su ostale fleke od traperica (po rubovima), plus sto na etiketi pise da nije za pranje. no to nisam pogledala u ducanu. nosila sam je na kemijsko ali su mi rekli da smeda podstava pusta boju i da ne mogu nista napraviti. ako netko zna o kakvoj se jakni radi ili ima nekakav savjet....
stavila sam u vodu samo taj donji dio sa rukavima i stavila vanish ali nije skroz otislo...
molim pomoc :)

Pharmacist's Daughter
15.01.2008., 23:32
Topic. Bijeli. Greskom dospio u masinu i izasao sa zuckastim flekama, vjerovatno pokupio boju. Dali mu ima spasa posto je 95% nylon ili mu je sudbina kanta :cry: ?? help pliz

Trijezni Pijanac
20.01.2008., 12:32
nego uprljale se patike, od brušene kože, s čim da to najbolje očistim? one baš i ne vole vodu :confused:

daly1987
25.01.2008., 22:48
Imam jednu jaaaako staru crvenu torbu, srednje veličine. Čak ni nije moja, nego ju je mama kupila davno. Nedavno sam ju pronašla, ali je od stajanja postala prljava i nije više sjajna! Zna li netko kako da joj vratim sjaj i ponovno ju stavim u uporabu? Neka sredstva za čišćenje ili nešto slično??? :rolleyes:

marina_tha
26.01.2008., 10:41
Imam jednu jaaaako staru crvenu torbu, srednje veličine. Čak ni nije moja, nego ju je mama kupila davno. Nedavno sam ju pronašla, ali je od stajanja postala prljava i nije više sjajna! Zna li netko kako da joj vratim sjaj i ponovno ju stavim u uporabu? Neka sredstva za čišćenje ili nešto slično??? :rolleyes:

ja bi probala s lakom za kosu:D. evo to mi pada na pamet. ili možda limun.

sidora
29.01.2008., 05:54
komadi tko mi moze pomoci?
ispala mi je jedna od dvije kopcice na grudnjaku. di da uopce pokusam to popraviti? ona mala metalna, ja ih imam dvije na grudnjaku, s cim zakopcavam grudnjak iza. (hm, ne znam jesam li to dobro objasnila).
sjecam se da je bio pod zidom u zagrebu obrt kaj je svasta popravljao, i carape, ali toga vise nema.
any ideas?

Matea21
17.02.2008., 16:03
Bok!Veniš ne može jedino da opere tvrdokorne mrlje:rolleyes:

LadyZg
22.02.2008., 17:03
Trebam pomoć...imam super cipele koje jako iznutra farbaju i to ne samo najlonke, nego čak i stopala koja su mi nakon nošenja tih salonki kao da sam hodala bosa po asfaltu. Ima li netko kakav savjet? Unaprijed zahvaljujem :)

zelena
22.02.2008., 17:18
ulošci u cipelama? ;)

Skviki
22.02.2008., 17:22
probaj izlijepiti mjesta koja te farbaju onim medicinskim "selotejpom", ne znam kak se to točno zove al možeš nać rolicu u svakoj kutiji za prvu pomoć :)

LadyZg
22.02.2008., 17:57
To je malo teže jer cipke imaju otvorene prste.

Skviki
22.02.2008., 18:02
To je malo teže jer cipke imaju otvorene prste.

teže za uložak? :confused:
s ovim što sam ti ja predložila precizno možeš izlijepiti samo dio di ti stopalo dodiruje tako da se ne vidi

jesi probala sa onim prozirnim silikonskim podlošcima za sandale (bilo ih je za kupit u dm) ?

LadyZg
22.02.2008., 18:08
Ali one farbaju i sa strane i sa gornje strane...koma...a tako su lijepe...a i nisu bile jeftine. Iznutra su kao od tamnoplavog antilopa.

Skviki
22.02.2008., 18:14
Ali one farbaju i sa strane i sa gornje strane...koma...a tako su lijepe...a i nisu bile jeftine. Iznutra su kao od tamnoplavog antilopa.

pa da, taj "samoljepljivi zavoj" bi ti trebao moći pomoći

pažljivo izljepi s manjim komadima sve di te farba :top:

ja sam imala predivne crne kožne sandale na trakice koje su mi puštale boju i to je pomoglo, doduše nakon par nošenja moraš cijeli postupak ponovit jer se taj zavoj iscufa pa vire končići

nakon nekog vremena su prestale puštat boju

LadyZg
22.02.2008., 18:48
Nema mi druge nego probati. Ipak, nadala sam se da možda ima kakav sprej za impregnaciju...ili možda nešto iz kućne radinosti.

copy_xerox
27.02.2008., 18:51
Ja sam probala sa sprejem za impregnaciju - nije pomoglo!

Moje (ne jeftine) cipele na području pete, iznutra, imaju antilop. Ostalo nije antilop. Uglavnom tako mi fino zafarbaju stopala da to nije za vjerovati. Isto sam došla na ideju da nešto zalijepim jer nema druge nego fizičko odvajanje. Doduše meni je pao na pamet obični selotejp :-) ali možda ipak upotrijebim taj krpnati :)

jaglenac
28.02.2008., 06:04
ovako... kupila sam vrlo vrlo crven baloner ...i nije problem što je jako upadljiv, nego što ga nemam na što kombinirati.pa se pitam - bil ga bilo moguće dati obojati?- naime, plastičan je -100% poliester

espana
28.02.2008., 18:03
Taj se baloner ne može dati farbati jer kod nas kemijske farbaju samo prirodne materijale. Ne znam da li se igdje u Zg-u može farbati poliester.

jaglenac
28.02.2008., 21:47
kupila sam jarko jarko crveni baloner... i sad bih ga htjela dati prebojati - je li to moguće, s obzirom da je os polestera cijeli?

jaglenac
28.02.2008., 21:54
o bože sve sam pobrkala.:kukuc:
zaboravila sam da sam jutros postavila to pitanje ovdje, pa sam sad postavila i novu temu.hm.

ma znam, mama mi je to rekla, al sam se svejedno nadala...hvala

Christina
28.02.2008., 21:58
ja bi ubila za crveni baloner:(

nisamlu
28.02.2008., 22:14
kako skinuti fleke od hemijske olovke sa bele eko koze? :misli:

Lena Leh
28.02.2008., 22:23
ja bi ubila za crveni baloner:(

I Pacific je jednom pitala za crveni baloner, pa sam joj odgovorila da ima u AM-u. Mislim da nije skužila taj post. :(
A sad se sjetih da ti nisi iz Zg.-a. Sori! :(

jaglenac
29.02.2008., 08:29
u orsayu ga kupih, u zg u. al ima i u splitu. a ima ih, zapravo, i di god se okreneš, bar se meni tako čini.
ali moj je jaaako crven...i pomalo sjajan

white panties
07.03.2008., 13:01
eto kako i sam naslov kaze
na nekim bizuterijskim mendjusama koje imam uocila sam kao neku ljepljivu zelenu tvar
tvar se proteze od onih stapica koje idu u uho pa cak i do nekih perifernih dijelova
kako da je skinem ili ocistim? i da li se uopste moze?
od cega takvo nesto uospte nastaje-vlage ili nesto tako?
imate li slicna iskustva

Varla
10.03.2008., 02:07
eto kako i sam naslov kaze
na nekim bizuterijskim mendjusama koje imam uocila sam kao neku ljepljivu zelenu tvar
tvar se proteze od onih stapica koje idu u uho pa cak i do nekih perifernih dijelova
kako da je skinem ili ocistim? i da li se uopste moze?
od cega takvo nesto uospte nastaje-vlage ili nesto tako?
imate li slicna iskustva
ne znam moze li se ocistiti, ali meni se cini da je materijal nikakve kvalitete pa je oksidirao. na tvom mjestu ne bih to vise stavljala u usi, nego bacila u smece.

ms_paint
19.03.2008., 19:04
Nisam znao gdje ubaciti ovu temu pa sam je gurnuo u modu :D

Nedavno prilikom pranja bijele robe, majica koja ima plava slova na prsima je pustila boju i obojila mi sve ostalo :(

Nadam se da ce netko od cura znati pomoci kako da vratim staru bijelinu...

lunatic_panda
19.03.2008., 19:13
varikina ;_;? ne znam stvarno, i meni se to ponekad dogodi.

Silas
21.03.2008., 12:58
imam mrlju od boje za kosu na crnim trapericama,kako je ukloniti?

blondie_girl
21.03.2008., 13:01
mislim da ti se ta mrlja nemre otklonit jer ti boja izgrize boju na trapericama.... sjecam se da sam si ja tak jedne trapke unistila i nikak nisam mogla tu mrlju otklonit....

Silas
21.03.2008., 13:10
:cry: bemti!a to su mi najdraže trapke.jesi sigurna?

plasibou
21.03.2008., 13:47
ima neka šema meni je tak uspjelo na majici, i niš se opće ne kuži a majica je bež a boja je bila smećkasto crvenkasta
pošpricaj s lakom za kosu i stavi normalno oprat
meni je ošlo mada sam ja odma pošpricala dok je friško bilo
frizerka mi rekla za to

Sitnichava
21.03.2008., 14:06
eh sad uočih ovu temu,pa da pitam,
bila sam u žurbi i peglelal vesticu sa vanjske strane :bonk: i naravno ostao ocrtani trokut od pegle aaaaa
drugim pranjem to nije otišlo, postoji li neka druga mogućnost? :(

tamarica
29.03.2008., 16:02
kako da bizuteriju zlatne boje zastitim od toga da promjeni boju na nekakvu smedu? jel ima neki sprej ili nesto slicno?

Maxum
12.04.2008., 15:45
kak da skinem mrlju (potpis) od crnog markera sa bijelog/krem komada platnene tkanine? treba uzeti u obzir da moram oprati samo taj jedan mali dio di je taj potpis jer su na tom platnu vise potpisa koje ne bih htio obrisati. hvala

Taroth
19.04.2008., 13:31
uglavnom na pamuku..
sto je to? ne sire se ili nesto slicno.

jel to neka plijesan?
odjeca mi nije vlazna i ormari se zrace..

¤amélie¤
04.05.2008., 19:44
Dakle evo jos jedna tema o torbama. Naime, upravo danas sam kupila u Bershki torbu predobru crnu kao koznu ali ima tako uzasno intenzivan miris po kozi da je to nevjerojatno. Smrdi mi i ne znam kaj da radim jer taj miris ne podnosim. Dakle pitanje je, da li itko zna kako se riješiti tog mirisa i kako? Do daljnjeg se doma davim u smradu...:cerek:

dea93
04.05.2008., 19:46
pa ja mislim da će se nakon nekog vremena izluftat i poprimit tvoj miris i miris tvog stana..
tak meni bar :ne zna:

¤amélie¤
04.05.2008., 20:06
...da nadam se jer meni je miris :bljuv:

kling klang
05.05.2008., 13:43
bok svima,

kupio sam prije nekog vremena novi rucnik crvene boje. nakon 10-tak pranja u vesmasini i susenja u susilici jos uvijek mi ostavlja "mucice" kad se obrisem s njime..kako se rjesiti tih "mucica"?

plasibou
05.05.2008., 14:20
mislim da u prvom pranju nisi trebao stavit omekšivač

kling klang
05.05.2008., 15:52
mislim da u prvom pranju nisi trebao stavit omekšivač

hoce li sta pomoci ako naknadno operem bez omeksivaca?

plasibou
05.05.2008., 15:57
probaj, mada sumnjam

Clarice
06.05.2008., 22:24
pretpostavljam da je ova tema već bila, al mislim da se radilo o žutoj kombinicaiji boja :)
Uglavnom, bila u subotu na vjenčanju u novoj prekrasnoj bijeloj pamučnoj haljini s crnim i krem cvjetovima. I onda ubacila u vešmašinu zajedno s crvenim šalom..
Izašla van s rozim flekama!
Jedino što mi pada na pamet je ofarbati ju u crno ili plavo ili nešto na čemu će se možda još vidjeti cvjetovi.
Any ideas?
Mada bih se rađe riješila te roze boje. Odmah sam oprala još jednom s deci domestosa za veš i deci vanisha, al je otišlo samo djelomično. Čak bi i ostavila ovako da je donekle ravnomjerna količina boje, ali je na dva mjesta prejaka pa se kuži da tamo ne pripada.

Eto, ako netko ima kakvu ideju kako se riješiti roze ili prijedlog kako i gdje ofarbati, hvala unaprijed!
p.s. još ju nisam ni platila, a već zeznula :(

ana028
07.05.2008., 16:51
Kak da skinem mrlju od farbe za zidove koja se nalazi na majici? Naime,muž se naslonio na neki zid koji nije bio suh i sad je na majici veća bijela mrlja. Bojim se da krivim skidanjem još ne zakompliciram. Molim za savjet. Hvala.

tonya
07.05.2008., 17:00
@Clarice - ja sam sličan problem riješila natapanjem u Vanishu, ali onom za tepihe. Međutim, sve ovisi o materijalu, mislim da moja ofarbana majica nije bila čisti pamuk. Samo nemoj predugo držati, ne želim biti odgovorna za posljedice. :D

Clarice
08.05.2008., 09:27
hvala draga :)
probat ću.. U biti, nemam drugog izbora pa što bude bude ...
javim rezultate..

Valentina_Na
29.05.2008., 11:59
kapnula mi je tinta od printera na traperice.. pojma nemam kak da to skinem, ne znam da li se više uopće i može. prala sam i natapala, ali nije čak niti izbljedilo :(

doryca
22.06.2008., 19:29
pao mi je žar od cigarete na bijele pamučne hlače :(
odmah sam ga stresla ali je ostao mali žuti trag!!
ima li ikakve šanse da to ode dole...? ako ima tko kakav savjet dobro bi mi dosao! super su mi hlače, najdraže i ne znam kaj ću bez njih!

arlenna
23.06.2008., 16:58
molim za pomoć- kupila sam nedavno bijelu torbu kožna je (ne brušena koža) i nakon par puta što sam ju imala počela mi je lagano siviti ..onak kao lagano zmazana..i sad neznam čime bi ju brisala da se to makne...znam da inače takve stvari idu s alkoholom dolje ali ne bi ju htjela uništiti.. radi se o ovakvoj torbi http://www.zippofashion.it/default.asp?id=1673 na najvećoj slici je.

pomoć :ne zna:

Apolonija
30.06.2008., 21:26
Molim pomoć! Kako skinuti fleku od trave s jakne od velur kože! Strah me je nešto probati da je do kraja ne uništim, a i ovako stoji u ormaru. Help...

Göttspöđä
07.07.2008., 00:16
Kako skinuti flekicu od sjajila sa crne majice bez da uništim boju majice :misli:

ivy24
31.08.2008., 11:29
Kupila sam vestu na kopčanje u berskhi, prelijepa, nisam je još ni jednom obukla:(, i idem sinoć i skužim kako je zelene boje da je na nekom mjestima vidljivo svjetlija, i sada ne znam jesam li je takvu kupila :misli:, a mislim da nisam ili je kako moja mama misli, slabo ofarbana pa kada sam je stavila prati i to ručno dio boje je otišao..
I sada mene zanima da li bi bilo pametno je ofarbati pošto je 75 % bombaž i da li ima neka čistiona u zg, koja i farba odjeću i dali je to povoljno..)

tnx, unaprijed..

Hoover
15.09.2008., 08:24
Bok ekipa,

molio bih malu pomoć, naime na SVIM košuljama su mi se pojavile male smečkaste točkice koje nikako neidu dole i nemam pojma od čega su. Bacio sam peglu i kupio novu i isto tako i novu navlaku za peglanje. Idući korak je veš mašina u krajnjoj liniji al svejedno nemogu bacit i baš sve košulje.
Molim pomoć.

hvala

ivy24
15.09.2008., 15:56
Bok ekipa,

molio bih malu pomoć, naime na SVIM košuljama su mi se pojavile male smečkaste točkice koje nikako neidu dole i nemam pojma od čega su. Bacio sam peglu i kupio novu i isto tako i novu navlaku za peglanje. Idući korak je veš mašina u krajnjoj liniji al svejedno nemogu bacit i baš sve košulje.
Molim pomoć.

hvala

Odnesi ih do kemijske čistione, oni će ti znati reći više, od čega je to i dali ima pomoći...

Meni su rekli da nema pomoći za moju majicu da je ne smiju čak ni farbati na tako visokoj temperaturi:tuzni::cry:... :(

sretno :mig:

chichita
15.09.2008., 17:44
ovako... kupila sam preko foruma crnu košuljicu koja je, kad mi je stigla sam skužila, peglana s prednje strane i sad se onako negdje-negdje sjaji pa me zanima jel ima učinka ofarbati ju... materijal je neki lan-pamuk... da se više ne sjaji?!

Hoover
16.09.2008., 10:31
Hvala Ivy24, budem probao

ivy24
17.09.2008., 07:46
Hvala Ivy24, budem probao

nema na čemu, ako se sjetiš javi rezultate... :mig:

malizia
18.09.2008., 19:42
nisam ga nanijela direktno na robu, ali oÄŤito je koncentracija u koju sam uvalila beĹľ dĹľemper bila prejaka (ruÄŤno pranje)

sada izgleda kao da je iz indian shopa

nisam ga ni stavila sušit.. namače se u deterdžetu

šta da još napravim, ima li nade ?

fatmama
30.10.2008., 18:06
a kako skinuti žvaku iz kose? osim škarama??

Varla
30.10.2008., 23:14
a kako skinuti žvaku iz kose? osim škarama??
uf! probat stavit kockicu leda, pa kad se zvaka stvrdne, mozda je bude lakse odstraniti...ili mozda sa uljem (znam da inace ulje otapa neka ljepila i "gumene" stvari, pa mozda i sa zvakom upali).
samo nagadjam, ne garantiram uspjeh.

omahen
07.11.2008., 07:13
Nedavno sam kupio suskavac, neki jeftini ali sluzi svrsi po ruznom i kisnom vremenu. Problem je u tome sto smrdi po plastici tj materijalu od kojeg je sasiven. Moze li se i kako ukloniti taj miris. Mozda da ga davim par sati u nekom omeksivacu, bi li to pomoglo ili vi dajte neko drugo rjesenje !

N_P2
14.11.2008., 17:25
Pomoć...

došla sam po dijete u vrtić ono imam što vidjeti TTTTTTTUUUUUUUUŠŠŠŠŠŠ!!!!!!!!! Kako se riješiti tih mrlja od tuša?

Gipsyqueen
14.11.2008., 19:56
Pomoć...

došla sam po dijete u vrtić ono imam što vidjeti TTTTTTTUUUUUUUUŠŠŠŠŠŠ!!!!!!!!! Kako se riješiti tih mrlja od tuša?

Djeci u vrtiću daju da crtaju tušem? :zubo: Te mrlje je skoro nemoguće skinuti. :tuzni:
U srednjoj školi sam zaflekala hlače i ništa nije do kraja opralo mrlju. Probala sam sapun za mrlje, Vanish,... 0 bodova.
Čula sam da za tuš pomaže destilirana voda, ali samo ako je mrlja netaknuta, tj. ako se već nije fiksirala.

I da, u dm-u ima sredstava koja uspješno uklanjaju mrlje od tinte, ali kod tuša ne pomažu. :rolleyes: :zubo:

barbara 15
14.11.2008., 21:14
imam jedne krasne crne hlače (najdraže mi), al sam ih u žurbi popeglala s prednje strane i sad su ostale crte (samo oko koljena, ali rastopljene - mislim da su hlače imale nekakav saten kao "pokrov") jel imam ikakve šanse vratit ih na normalu?

greengirl
30.11.2008., 12:40
Cure, molim pomagajte!
Jučer mi je, spretnoj kakva jesam, pao komadić pizze na kožnu jaknu i ostala je masna mrljica :cry:. Ima li ikakava način da je se riješim?:moli: bilo kakav savjet; mogu li je odnijet na kemijsko, može li se to ikako uklonit?

FKIT
30.11.2008., 12:54
neznam jel tu spada al eto,jucer vani u guzvi mi je neko ugasio fino pljugu na rukavu grrrrrrr ostala je mala rupica(1cm),jakna je helly hansen suskava i od finog je materjala,sad me zanima dal se to moze ikako zatvorit,sljepit,prekrit bilo kaj u svezi toga,rub uz rupicu je zute boje i stim bi trebalo nesto smislit,neznam jel to mogu popraviti ovi kaj imaju popravke i sivanje odjece?i pomogucnosti da se previse ne vide radovi:top:

espinada
15.12.2008., 07:38
Molim Vas HELP ME!
Sjela sam s relativno novim hlaćama na žvaku, a nakon toga sam još tu žvaku prenesla na sjedalo u autu. Dakle, uništila sam si hlaće i zic u atu. . .
Svaki savjet dobro dođe! :(

Electra8472
15.12.2008., 10:24
Molim Vas HELP ME!
Sjela sam s relativno novim hlaćama na žvaku, a nakon toga sam još tu žvaku prenesla na sjedalo u autu. Dakle, uništila sam si hlaće i zic u atu. . .

ohladi se s ledom, pa se ostruze? nisam probala, al sam cula.... :)

imam jednu haljinu koja ispusta dlake. Jel zna netko kako cu se rijesit toga - cetkanje haljine i drzanje haljine u zamrzivacu par dana ne pomaze. :mad:

Varla
15.12.2008., 12:01
Molim Vas HELP ME!

ako je veci komad, zamrzni pa ostruzi. ako se razmazalo i uljepilo sve, otici ce dolje sa benzinom, on bi trebao rastopit zvakacu, ili mozes stavit malo tekuceg deterdzenta (moze i za sudje) na to, posipat sa malo soli, i onda istrljat van (onak, tkaninu o tkaninu).
jedino pranje u vrucoj vodi i iskuhavanje ne preporucam, frendica si je tako zvaku samo jos zacementirala u majcu.

espinada
15.12.2008., 13:50
Hvala, probat ću nešto od toga. .

Hlače me i ne zabrinjavaju (kupit ću nove), al mi je posebno bad za sjedalo u auto. . Pa ne mogu samo tak kupiti novi auto. . . :lol:

tigrica1
15.12.2008., 14:49
Hvala, probat ću nešto od toga. .

Hlače me i ne zabrinjavaju (kupit ću nove), al mi je posebno bad za sjedalo u auto. . Pa ne mogu samo tak kupiti novi auto. . . :lol:

..možeš probati i popeglati preko novina, papira,...pa se žvakaća rastopi..
tako ja upravo sada skidam vosak sa deke, peglam preko običnog papira i sve se fino skida :D :klap:

Electra8472
16.12.2008., 08:32
..možeš probati i popeglati preko novina, papira,...pa se žvakaća rastopi..
tako ja upravo sada skidam vosak sa deke, peglam preko običnog papira i sve se fino skida :D :klap:

A ako je vosak na stolu? Cime bi to mogla skinit? Zna netko?

Varla
16.12.2008., 10:09
A ako je vosak na stolu? Cime bi to mogla skinit? Zna netko?

vece komade sastruzi - noktima, plasticnim nozem, necim slicnim - ne obicnim nozem da ne izgrebes stol, a ako nesto ostane, samo malo zagrij fenom da se rastopi i onda obrisi.

Electra8472
16.12.2008., 11:39
vece komade sastruzi - noktima, plasticnim nozem, necim slicnim - ne obicnim nozem da ne izgrebes stol, a ako nesto ostane, samo malo zagrij fenom da se rastopi i onda obrisi.

hvala. :mig:

espinada
16.12.2008., 13:45
Evo, ja ću se još jednom zahvaliti na savjetima!
Žvaka je otišla uz pomoć deterđenta i soli! :s

sanjinko
18.12.2008., 19:27
Kada sam prvi put oprao takvu dolčevitu, ona se jako stisla i sada ju više ne mogu obući.
Ima li netko iskustva o tome kako da pranjem ili nekom drugom metodom raširim taj vuneni odjevni predmet?

m@non
19.12.2008., 09:47
Hej, imam mali problem. Zamrljala sam majicu silikonskom kremom koja se koristi u labosu, ne ide dolje pranjem ni alkoholom. Majica je plava tak da razni izbljeđivači, klor i ostalo ne dolazi u obzir. Ima li netko iskustva s tim?

Barica
21.12.2008., 17:29
pozdrav svima

tema je malo glupava :D, aliii gdje drzite kapute kad ih ne mozete staviti na vjesalicu? npr. na predavanjima imam opciju prebaciti preko stolca ili na onaj piljak gdje svi stavljaju, a strah me da se ne uništi i ne izgubi formu na piljcima i na stolcu :confused: sto da radim?

Barica
21.12.2008., 20:38
nitko?:(

magjar07
24.12.2008., 23:20
jel ima neka fora kak da se taj sjaj malo smanji....

kupio bi neke druge al ove su mi zakon....

(probao ih zaprljat :D nije upalilo)

\mania/
01.01.2009., 13:16
hvala draga :)
probat ću.. U biti, nemam drugog izbora pa što bude bude ...
javim rezultate..

Clarice kako je proslo? nisi javila rezultate. ja naime imam slican problem pa me zanima. ja sam oprala tamnu sarenu kosulju zajedno s nekom ciklama boje i sad su po njoj ostale roze mrlje. kako da to uklonim ako ikako mogu?

yation
08.01.2009., 11:48
Krzneni šal od polarne lisice počeo se strašno linjati:mad:. Star je oko 19 god. Kapa od iste , ko nova.:D Obrada kvalitetna. Bunda od nutrije, stara 20 god, ko nova.:D
U čemu je problem sa šalom :ne zna:Kako spriječiti ili zaustaviti linjanje. Napominjem da je u stanu centralno, temp cca 24 st. C.

MacaKlinka
08.01.2009., 16:40
Kada sam prvi put oprao takvu dolčevitu, ona se jako stisla i sada ju više ne mogu obući.
Ima li netko iskustva o tome kako da pranjem ili nekom drugom metodom raširim taj vuneni odjevni predmet?

Mislim da joj nema povratka :(

Cleooo
17.01.2009., 14:58
kupila sam neku torbu na sniženju u bershki...onak je od umjetne glatke 'kože' i ima neki miris karakterističan za te jeftinije dućane....kako da je očistim? čime da je prebrišem da bi taj miris nestao? :confused:

Teeja
17.01.2009., 15:32
Clarice kako je proslo? nisi javila rezultate. ja naime imam slican problem pa me zanima. ja sam oprala tamnu sarenu kosulju zajedno s nekom ciklama boje i sad su po njoj ostale roze mrlje. kako da to uklonim ako ikako mogu?

ja bi takve predmete koje su imale mrlje od druge odjeće nosila na kemijsko i svaki put bi to sredili :mig:

shljokica*
27.01.2009., 23:21
a od korektora ovog za kemijske?? imam nesta na hlacama..vanish pretpostavljam? fala :)

studentica21
23.02.2009., 09:53
ajme pomozite,prešla sam peglom po gumenom natpisu na majici sad se razmazao po majici,ima li nekakvo čudo koje će otkloniti gumu sa ostatka majice (a i da majica ostane cijela:D)?

pliz pomozite:(

IvanHoc
03.03.2009., 15:33
ljudi moji,imam jedan problem....prije tjedan dana kupio sam pamučnu debelu majicu sa printom na kockice u Zg,kada sam došao doma i oprao ju pojavile su se svjetlo sive mrlje na rukavima i leđima (a majica ima nijanse od tamno sive pa do crne)...neznam zašto se to dogodilo i da li se to uopće može ukloniti,slijedio sam uputstva koja pišu na etiketi,kada sam ju isprobavao u dućanu nije bilo mrlja na majici.....pa bi vas molio za savjet kako da to maknem,isperem??????????

Electra8472
04.03.2009., 13:15
ljudi moji,imam jedan problem....prije tjedan dana kupio sam pamučnu debelu majicu sa printom na kockice u Zg,kada sam došao doma i oprao ju pojavile su se svjetlo sive mrlje na rukavima i leđima (a majica ima nijanse od tamno sive pa do crne)...neznam zašto se to dogodilo i da li se to uopće može ukloniti,slijedio sam uputstva koja pišu na etiketi,kada sam ju isprobavao u dućanu nije bilo mrlja na majici.....pa bi vas molio za savjet kako da to maknem,isperem??????????

siguran si da se nije pralo s necim tamnim, pa je pustilo boju? Ili su tamne kockice pustile boju?
A meni sta god se obojalo, nikako to nisam uspila maknut. Osim ako je bilo oprano na 90, sto ne mozes ucinit s tom majicom.

marieta2005
26.03.2009., 00:50
Kupila sam bundu van Hrvatske, prekrasna, točno onakva kakvu sam htijela. Ima veliki probljem linja se, posvuda ostavljam tragove, ispadaju sitne dlačice. neznam koje je krzno. Jako je ružno što mi svu odjeću uništi i svima oko mene. Kako nisam nikad imala krzno neznm ništa o tome, kupila sam onu koja mi se sviđa. U čemu je problem, je li to samo u početku pa prođe, hoće li stalno tako, što da napravim.
Help, please????????????????????????????????????????

daze
26.03.2009., 01:42
Probaj s ovim.

http://www.maruthimedicals.com/yahoo_site_admin/assets/images/dog_hair_brush.257113707_std.JPG

spookyy
27.03.2009., 11:22
Ukratko, na svim...ali SVIM majicama su mi se nakon nekog vremena pojave bijele fleke (vjerojatno od dezića) koje nikako ne mogu oprati. Da li postoji nešto čime bi ih mogla eliminirait? Ili nema spasa? pomagajte!!!

Manny Calavera
20.04.2009., 12:31
Pitanje i savjet:

imam par cipela, po default-u su to one najdraže, koje mi na palac puštaju boju. to mi nevjerojatno ide na živce jer mi pofarbaju i nokat i to više ne mogu oprati niti za živu glavu, treba tjedan dana nenošenja tih cipela i svakodnevnog ribanja da mi to ode.
sad dolazi sezona otvorenih prstiju i nemrem okolo hodati sa pofarbanim palcem!!
molim prosim fino savjet.
palo mi je na pamet žrtvovati par pamučnih stopalnica i odrezati ih ispod prstiju, ali se bojim da će mi se rolati i gužvati u cipelama i žuljati..
help needed!!

Manny Calavera
20.04.2009., 12:59
ahh, moderator me "zaljepio" tude, pa sam pročitala ovu temu i našla savjet sa ljepljivim, ajmoreć, flasterom.
kupiti ću danas u dm-u i probati, ap javim kako je uspjelo. imam sreće jer mrcine farbaju samo palac.

biker_94
21.04.2009., 18:20
Bog svima.... Imam patike adidas sala ball mozda znate kakve su te sa strane imaju nesto kao spuzvice i to bijele boje. Kako im vratiti bijelu boju osim pranja u masini

GothicRomance
21.04.2009., 18:35
Slucajno mi je krema za suncanje iscurila po zelenim pamucnim hlacama :(. Probala sam sa vanishom i alkoholom i nije otislo. Da li je uopce moguce da ta mrlja s necim ode? hlace su mi bas drage :(.

Sakura
22.04.2009., 13:34
Sinek se vratio doma sa trapericama (novim) skroz poflekanim mrljama od trave (pogotovo po koljenima):eek::mad:
Bio shout nije pomogao, sve je ostalo isto. Pada mi na pamet farbanje u masini sa plavom bojom za traperice, ima li stogod drugo za probat prije te drasticne mjere?

tamarichka
23.04.2009., 14:32
ne znam gdje bih ovo stavila, znam da ne spada baš pod ovu temu, ali probat ću ovdje, ipak je savjet neke vrste :) :
jel modni grijeh obući prozirne (mat, ne one sjajne) najlonke na peep toe cipelice, kojima su 2 prstića otvorena? nisam to nikad tako nosila, ali idem na jednu svadbu i trebaju mi najlonke pošto je vrijeme ovakvo kakvo je, pa se dvoumim. hvala!

Electra8472
24.04.2009., 08:58
ne znam gdje bih ovo stavila, znam da ne spada baš pod ovu temu, ali probat ću ovdje, ipak je savjet neke vrste :) :
jel modni grijeh obući prozirne (mat, ne one sjajne) najlonke na peep toe cipelice, kojima su 2 prstića otvorena? nisam to nikad tako nosila, ali idem na jednu svadbu i trebaju mi najlonke pošto je vrijeme ovakvo kakvo je, pa se dvoumim. hvala!

pa zasto ne?
Meni su jos bolje one sitne mrezaste. :cerek:

garfield01
27.04.2009., 13:42
Doslo vrijeme za nositi suknje :D
Ali s tim i nesto lose...vidjela sam neke zute mrlje na bijeloj suknji i ne znam kako ih skinuti.
(suknja se ne smije prati u perilici)

outlaw9
07.05.2009., 19:14
Radi se o majicama 100% pamuk.
Relativno nove, nikakvog problema kod pranja.

Tokom peglanja javljaju se bijele mrlje na naborima...:confused:
Ono tipa na prednjoj strani ima nekakav nabor/šav/... i kada peglam straznju stranu majice te konture se preslikaju na straznju stranu majice...

nije nista strasno al me iritira...:mad:

zasto? kako to sprijeciti?

Kornelia
14.05.2009., 20:02
Koliko se najduže smije držati sredstvo protiv mrlja na tkanini da se ne uništi? Imam Dr. Beckmann roll on...

ivana146
14.05.2009., 21:51
ovako može meni pomoć ako ko zna :D

ima kožnu žutu torbu. koža je onako mekana. "janjeća" :D neznam kako da objasnim. baš je mekana. i več nakon par nošenje je od iza poprimila plavo od traperica biće. i sad več nakon godine dana ona više nije žuta :tuzni:
isla sam na kemijsko rekli su da ne rade s kožom i da bi to ako bi radili došlo oko 200kn . to mi se ne isplati. pa neznam ako imate kakav savjet :ne zna:
ako treba uslikam torbu :)
hvala :grli:

Piccola Ana
23.05.2009., 13:10
pozdrav svima,
neki dan sam si polila smeđu pamučnu majicu maslinovim uljem... što da radim?

Ivana146, probaj mlijekom za skidanje šminke - malo utrljaš pa ribati vatom ili krpicom, može i niveom ili regeneratorom za kosu
imala sam isti problem ali bijela torba i crna jakna, išlo je dolje, samo to treba redovito i odmah čim se boja počne primati

Electra8472
23.05.2009., 15:32
jel zna netko jel se hlace na crtu mogu pretvorit u hlace bez crte? nekako sumnjam da se to moze ispeglat samo. :ne zna:

7poem
24.05.2009., 11:52
pozzdrav svima!
sjela sam sa pamučnim hlačama na smolu od bora, sa čime se to može ukloniti?

ivana146
24.05.2009., 12:10
pozdrav svima,
neki dan sam si polila smeđu pamučnu majicu maslinovim uljem... što da radim?

Ivana146, probaj mlijekom za skidanje šminke - malo utrljaš pa ribati vatom ili krpicom, može i niveom ili regeneratorom za kosu
imala sam isti problem ali bijela torba i crna jakna, išlo je dolje, samo to treba redovito i odmah čim se boja počne primati

e hvala.. probat ću:mig:

Kornelia
25.05.2009., 12:33
Smola od bora se skida benzinom.

7poem
25.05.2009., 13:50
benzin stavljati na pamučne hlače???

uglavnom oprala sam hlače na nagovor tete sa ariel gel color m-zim5 i sve je otišlo!!! jako sam happy

Kornelia
25.05.2009., 14:51
benzin stavljati na pamučne hlače???

uglavnom oprala sam hlače na nagovor tete sa ariel gel color m-zim5 i sve je otišlo!!! jako sam happy

Neću lagati - to sam čula, ali nisam probala - vjerujem da djeluje. Sa benzinom se i ruke peru od raznoraznih ulja, smola i slično - to je 100% provjereno. Uvijek je bolje prije probati s nekim sredstvom protiv mrlja, a tek onda ići na ove recepte. Drago mi je da se uspjelo oprati na lakši način :mig:

7poem
26.05.2009., 10:16
joj nažalost kad su se hlače osušile ostale su mrlje, hlače su smeđe boje pa se nije kužilo kad se opralo sad izgledaju kao da sam sjela na nešto mokro, ugl, mogu ih baciti!