PDA

View Full Version : Prekršajni postupak, prigovori, zastare i dr.

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

testdrive
30.06.2007., 17:20
.

trebam li dodati jos nesto ili..?? i u zakonu NE MOGU naci da mi se vraca dozvola NAKON STO PRESTANU OKOLNOSTI...to me pati

ovu recenicu:

"Smatram da u konkretnom slučaju nema zakonskog temelja da bi mi se vozačka dozvola oduzela na toliki period."

izbaci skroz,

u "U zakonskom roku ulažem prigovor protiv gore navedenog Naloga" rijec "prigovor" zamijeni sa "zalbu", a

a to "nakon sto prestanu razlozi" ti je zospc 285.3 (kad ti ja moram i po zakonima rovat...) pa to navedi i citiraj taj 285.3. i tak, malo slozi.

napisi da se upucuje "nadleznom" prekrsajnom sudu i potpisi.

spooky
30.06.2007., 18:18
sastavljeno, pozvao sam se na taj članak i rekao da smatram da mi se vozačka treba vratiti s obzriom da su okolnosti zbog kojih mi se vozačka oduzela prošli.
s obzirom da sam u prigovoru stavio da - predlažem - da Prekršajni sud ukine nalog i predmet uputi na redoviti postupak da li E SAD, i žalbom protiv ovog Naloga trebam dodati da s "obzirom na navedemo (isto tako) predlazem da se ovaj nalog ukine, proglasi nevažećim ili što??

ili je kraj nakon sto sam spomenuo da želim da mi se vozacka vrati iz tih i tih razloga ??

spooky
01.07.2007., 05:11
e ovo sam slozio dobro da se ponosim sam sobom: naravno adresirano prekrsajnom sudu, putem prometne policije....

U zakonskom roku ulažem žalbu protiv gore navedenog Naloga o određivanju mjere opreza od 29. 06. 2007.

Prometna policija pozivajući se na Zakon o prekršajima, članak 138. stavak 4. a zbog postojanja sumnje da sam prekršio članak 199. stavak 6. Zakona o sigurnosti prometa na cestama oduzela mi je vozačku dozvolu u trajanju od 29. 06. 2007. do 02. 07. 2007.

Članak 285. stavak 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama kaže: Policijski službenik će privremeno oduzeti vozačku dozvolu i isključiti iz prometa vozača, dok stavak 3. istog Zakona kaže: „Na temelju odredbi stavka 1. ovoga članka, vozačka dozvola se privremeno oduzima dok ne prestanu razlozi zbog kojih je oduzeta, a najduže do 30 dana.“

Smatram da mi je prometna policija dužna vratiti vozačku dozvolu odmah nakon što prestanu razlozi zbog kojih mi je ista oduzeta, a ne 72h nakon što mi je Nalog predan. Stoga takav pravni nalog i njegovo postojanje više ne proizvodi pravne učinke .

S obzirom na navedeno

Predlažem

da se Nalog o određivanju mjere opreza broj: xxxx-xxx-xx-x od 29. 06. 2007. stavi izvan pravne snage.

sta mislite???

testdrive
01.07.2007., 08:33
dobro da se ponosim sam sobom:

ma preskroman si, cuo sam i da te bajic trazi, vidio je ovaj tvoj uradak i zeli te za svog prvog zamjenika, navodno kaze da ga malo frka da ga ne zasjenis i ne zasjednes na njegovo mjesto, ali da talent poput tebe ne smije ostati neotkriven, pa sta kosta nek kosta... :D

dobro ti je to, jasan si, pise sve sto treba pisati, samo si ispravi u dijelu "dok stavak 3. istog Zakona kaže" umjesto rijeci "zakona" stavis "cl. zakona" i posluzit ce svrsi...

ajd sad da vidimo sto se moze sa samim prek. nalogom, lara ne da ono sto ti je savjetovala, pa daj da, cisto za svaki slucaj, vidimo ima li kakvih bitnih gresaka sa dregerom - sto pise u zapisniku o ispitivanju alkoholiziranosti u ovim dijelovima:

1- u koliko tocno sati si zaustavljen?

2- pio si/nisi pio (sto je zaokruzeno)

3-ako si pio, sto je tocno napisano tamo gdje se po tvojoj izjavi unosi sto si i kada pio?

4- u koliko je sati upotrijebljen dreger?

spooky
01.07.2007., 17:20
1. i 4. pise isto vrijeme i zaustavljanja i upotrebe dregera

2. zaokruzeno je da prihvacam ispitivanje, da ne poricem i da ne zahtjevam sturcni pregled, uzimanje krvi i urina.

3. rekao sam im da sam popio 2 piva par sati prije, a oni su napisali pivo, 0,5 litara sat i pol prije vremena zaustavljanja.

neki mi savjetuju da se zalim da mi kapica nije bila predana u ruke, nego da je vec bila postavljena u dregeru! sto se tice ostalih nejasnoca, sve mi se cini u redu: adresa, broj registracije, policajac s kapom i reflekt.prslukom. jedino je stvar sto sam ja vec bio izasao iz auta i krenuo zakljucavati auto kada mi je on prisao, a njihovo vozilo je stajalo iza coska. pitao me gdje cu: ja sam rekao kod cure. na to je on rekao, pa ne mozes stat i ici u rikverc, sto ja NISAM napravio, vec sam samo stao i izasao iz vozila.

colour
01.07.2007., 17:34
ma preskroman si, cuo sam i da te bajic trazi, vidio je ovaj tvoj uradak i zeli te za svog prvog zamjenika, navodno kaze da ga malo frka da ga ne zasjenis i ne zasjednes na njegovo mjesto, ali da talent poput tebe ne smije ostati neotkriven, pa sta kosta nek kosta... :D

priča se da će spooky zasjenit i jubitua, a to je već nešto :)

spooky
01.07.2007., 17:44
:cool: a dobro nemojte sad tako, /skromno spustih glavu prema cipelama i zacrvenih se/

colour
01.07.2007., 17:55
čovječe, kao da doktorat pišeš :)

spooky
01.07.2007., 18:00
ajoj pa daj nemoj biti smiješna, hocu to napraviti kako spada, a sto je najvaznije zelim da bude tocno. inace forma svih prigovora, zalbi, tuzbi i slicno je jednaka, zalis se na nesto i zelis nesto drugo, pa to pokusavam i napraviti..
..
a ti samo kupis informacije, nadam se da ti to nikad nece ni trebati :)

larazg
01.07.2007., 18:44
ti si meni fora... toliko halabuke i kombinacija oko jednog prekršaja... kaj bi bilo da si počinio kazneno djelo? npr. ubio pješaka na zebri ?

spooky
01.07.2007., 19:03
lara,
nemoj pretjerivati! pobogu, kakvo kazneno djelo, kakvo gazenje pjesaka! jezik pregrizla! :eek:

testdrive
02.07.2007., 08:09
1. i 4. pise isto vrijeme i zaustavljanja i upotrebe dregera

2. zaokruzeno je da prihvacam ispitivanje, da ne poricem i da ne zahtjevam sturcni pregled, uzimanje krvi i urina.

3. rekao sam im da sam popio 2 piva par sati prije, a oni su napisali pivo, 0,5 litara sat i pol prije vremena zaustavljanja.

sve je to ok, nigdje nije pogrijesio...

a ovako: mozes u dva smijera

1- prigovor usmjeren na vrstu i visinu prek sankcije, taj zaobilazi 1. stupanj i ide direkt na vps

2- klasican prigovor, pa pred suca

prednost ovog pod 1 ti je da se neces f2f crveniti pred sucem i da kazna/troskovi ne mogu biti veci od onih iz naloga, a ovo pod 2 ti daje nes vecu mogucnost zastare, ali i mogucnost da udjes sa 2000+150 kn, ali izadjes sa vise kn ili vise mj. vozacke.

obzirom da ti je prvi put, da je konc. relativno mala i da si student, nema bas velike sanse da ako ides na ovo pod 2 na 1 stupnju dobijes vise od minimalne kazne/sig. mjere, ali nema garancije

isto tako, ako si u zgb ili pred kojim vecim sudom, to je za eventualnu zastaru dobro, ali isto tako postoji mogucnost da te "zakaci" novi zp po kojem ce zastara biti 4 god, pa onda po pitanju zastare pisi propalo

eto, tako stoje stvari pa odluci

inace, procitao sam sve zamjerke koje si naveo, tesko (ma ne tesko, vec gotovo sigurno) da tamo ima nesto sto bi "ozbiljno" pomoglo u smislu da te se oslobodi... znaci samo zastara igra...

testdrive
02.07.2007., 08:19
kaj bi bilo da si počinio kazneno djelo? npr. ubio pješaka na zebri ?

u tom slucaju i obzirom da bi tada sanse za izvlacenje bez osudjujuce egzistirale iskljucivo u sferi teoretskog - manje bi filozofirao - sve bi se svodilo na kajanje i molbu da dobije uvjet, pa koliki god + isto to samo napismeno u obliku zalbe/odgovora na zalbu za 2 stupanj.

larazg
02.07.2007., 09:45
u tom slucaju i obzirom da bi tada sanse za izvlacenje bez osudjujuce egzistirale iskljucivo u sferi teoretskog - manje bi filozofirao - sve bi se svodilo na kajanje i molbu da dobije uvjet, pa koliki god + isto to samo napismeno u obliku zalbe/odgovora na zalbu za 2 stupanj.

ma da? :confused:

spooky
02.07.2007., 16:30
u policiji su mi rekli da zalba na nalog o mjeri opreza, tj zalba na mjeru opreza nije ostvariva!! wtf! doduse odustao sam od te zalbe, al kaze meni lik: reci ti tome ili time koji su ti rekli da je zalba moguca da ja, pero peric, kazem da nije! i vrati mi vozacku, malo popricali i hvala dovidjenja

testdrive
02.07.2007., 19:53
u policiji su mi rekli da zalba na nalog o mjeri opreza, tj zalba na mjeru opreza nije ostvariva!! wtf! doduse odustao sam od te zalbe, al kaze meni lik: reci ti tome ili time koji su ti rekli da je zalba moguca da ja, pero peric, kazem da nije! i vrati mi vozacku, malo popricali i hvala dovidjenja

da se to meni dogodilo, ja bih sada nadopisao na poseban papir slijedece:

dana xx pristupio sam u pp xx s ciljem izjave zalbe protiv xx, a koju prilazem, pri cemu sam od djelatnika pp xx pere perica vracen rijecima" sto ti vec rece".

radi gore navedenog ovu zalbu izjavljujem putem nacelnika pp xx te istu neposredno dajem na znanje 1 - nadleznom prek sudu; 2- ustavnom sudu rh 3 - opcinskom drzavnom odvjetniku u xx iz razloga sto je rijec o krajnjoj samovolji oso-a cije je postupanje prema meni kao zalitelju direktno protivno izricitoj odredbi (clan zp po kojem podnosis zalbu), a sto je dovelo i do povrede mojih ustavnih prava jamcenih cl. 18. st 1 ustava rh.

nadalje, smatram da je ovakvim postupanjem oso pp (neke) u svojstvu sluzbene osobe ostvarila sva obiljezja kd iz cl. 112 kz, te predlazem nadleznom do-u da poduzme sve mjre iz svoje nadleznosti.

i to bih predao na 1 - ured nacelnika te pu, i dalje "na znanje" - po redu: a/ prekrsajni, b/ ustavni, c/ drzavni odvjetnik...

to bi ja napravio, a kako ces ti postupiti, na tebi je...

testdrive
02.07.2007., 19:57
ma da? :confused:

pa da... ili si ti nekada vidjela primjer da se vozaca koji je usmrtio pjesaka na pjesackom prijelazu oslobadja?

ako jesi, bit cu ti zahvalan kad bi podijelila sa mnom, ja takvoga, naime, jos nisam vidio...

colour
02.07.2007., 20:48
spooky i testdrive, sorry ali malo ste mi čudni,
ma da se vas dvoje ne zezate :confused:
mislim, noćni rad, pero perić .....

spooky
02.07.2007., 21:05
uf, ovo je zvucalo bas ono...da se smrznes, ali Testdrive-u, koliko bih si sranja navukao zbog toga.
Istina, isti mi je rekao i da po diskreciskoj odluci suca mogu proci jako dobro, i da je moguce da mi spusti kaznu na najnizu mogucu, no da bih vozacku svakao izgubio.
dakle, da kazem da sam dosao predati zalbu na mjeru opreza, isti mi je rekao da zalba na mjeru opreza nije moguca..i da apsorpcija alkohola iz krvi a to je bila od 0.5 pa navise, traje 72h. stoga su mi i uzeli vozacku na ta 3 dana. bez obzira sto bi mozda i bili u pravu mislio sam podnijeti zalbu, no sada mi ostaje prigovor na prekrsajni nalog a kad vidim kod kojeg suca cu doci razmislit cu da li cu traziti blazu kaznu ili cu ostati kod svog prava na zalbu (jer u brzini suci samo izdiktiraju da je okrivljenik odlucio da se nece zaliti) pa cu dalje vidjeti kako.
..
verzija A: riskirati i odluciti ici pod milost i nemilost suca, platiti kaznu za koju se nadam da ce biti minimalna i predati vozacku na 3 mj
verzija B: zaliti se: na izuzece suca, na kapicu na dregeru, na to da me zaustavio dok sam bio van vozila i ici do visokog prekrsajnog suda. posto sam iz slavonije, vjerujem da cu poziv za sud dobiti poslije godisnjih odmora, inace presuda ide nakon prvog rocista ako se slazes sa predlozenim (bar sam tako cuo) i jer je ovo prekrsaj kojeg oni zele brzo rijesiti.
..kad se odlucim zaliti visokom prekrsajnom sudu, recimo da ce do toga doci za nekih 6 mjeseci, kolika je vjerojatnost da ce to visoki sud rjesiti u godinu i pol?
...
ili sam pobrkao loncice: ako se odlucim zaliti na prigovor - na kapicu, na krivi prekrsaj-za voznju, a ja nisam vozio(kako to onda srociti?), koji je daljnji postupak - isti sud odlucuje o tome i opet donosi odluku, a nakon te druge odluke onda slijedi zalba visokom prekr.sudu??

...

testdrive
02.07.2007., 23:10
uf, ovo je zvucalo bas ono...da se smrznes

jedino sto je ovdje zvucalo "da se smrznes" je cinjenica da negdje u rh postoji oso koji do ove mjere bahato sprijecava gradjanina da se koristi pravom zalbe, a sto je svetinja i koje pravo se ne stiti uzalud i kz-om i samim ustavom.

na zalost i sudeci po tvom replyu, nadlezni do za ovo nikad nece saznati, no to je naravno tvoje pravo i tvoja procjena.

"razlozi" koje navodis da ti je rekao su smijesni, niti je on toksikolog pa da zna koliko treba za "apsorpciju" 0.5 promila alkohola (a nije apsorpcija vec eliminacija, a niti priblizno ne treba 72 sata) niti je njegov posao to procjenjivati, niti je njegovo da odlucuje o zalbi, a najmanje je, ali je i kaznjivo "otpiliti" podnositelja i ne primiti njegov podnesak, sve u svojstvu oso.

za sam prekrsaj:

ti sada imas minimalnu kaznu, policija kada izdaje nalog ne smije izdati nista drugo nego minimalnu. samo sudac moze ici ispod nje (mislim da je 50 zp), ali po prigovoru okr. nije vezan onim sto je izrekla policija, moze on i vise (ali rekoh ti, po ovome sto citam, ja mislim da to kod tebe nije izgledno)

pa dalje:

1-izuzece suca ti svakako predlazem da izostavis u bilo kojoj opciji.

2-ako ces prigovarati sa ovim razlozima koje navodis, pisi prigovor bez obrazlozenja. unazad par str na ovom forumu imas jedan dobar predlozak.

3-zvat ce te na pripremno rociste, tamo si sam i tamo kazes to sto zelis rec. ako kazes ovo sto navodis, slijedi rasprava, najvjerojatnije suocenje sa policajcem i izgledna osudjujuca za tebe. kad ju primis imas 8 dana za zalbu za vps. bez rjesenja ti se ne moze sugerirat na sto da ukazujes u zalbi.

4-vjerojatnost da ce vps po zalbi odluciti prije aps. zastare je velika... ako te "zakaci" novi zp, onda gotovo 100%-tna.

btw, sa vps-om vec duze vremena postoji "problem" koji se ocituje u tome da se rjesenja dostavljaju godinu ili vise nakon nastupa aps. zastare, ali je unutra rjesenje sa sjednicom vijeca na datum koji je unutar zastarnog roka. takvo rjesenje je pravomocno danom donosenja, pa nije pod zastarom u trenutku kad ti se urucuje.

cibox
03.07.2007., 02:10
pisi prigovor bez obrazlozenja. unazad par str na ovom forumu imas jedan dobar predlozak.
Jel može link na tu stranicu da i ja pročitam taj predložak?

larazg
03.07.2007., 07:15
pa da... ili si ti nekada vidjela primjer da se vozaca koji je usmrtio pjesaka na pjesackom prijelazu oslobadja?

ako jesi, bit cu ti zahvalan kad bi podijelila sa mnom, ja takvoga, naime, jos nisam vidio...

vidjela sam naravno da ima oslobađajućih. ne puno. ali samo pod uvjetom da je vozač bio trijezan. kada je pijan to je nešto drugo (actio libera in causa-radnje slobodne u uzroku) tada se primjenjuje ovaj institut

testdrive
03.07.2007., 08:25
Jel može link na tu stranicu da i ja pročitam taj predložak?

joj aj ga nadji sam, 3-4-5 str. ovog foruma, tu negdje, thread je dosta dugacak, a zapocinje autorom koji u 1 postu prepisuje svoj iznimno opsiran prigovor... pa jedan od odgovora na to, tamo ti je predlozak...

al to ti nije nis, 3 recenice...

testdrive
03.07.2007., 08:32
vidjela sam naravno da ima oslobađajućih. ne puno. ali samo pod uvjetom da je vozač bio trijezan. kada je pijan to je nešto drugo (actio libera in causa-radnje slobodne u uzroku) tada se primjenjuje ovaj institut

ali lara, kad sam te zamolio da taj primjer podijelis sa mnom, ocekivao sam nesto vise od "vidjela sam", npr da mi kazes kako je to obrazlozeno?

naravno, ako je rijec o "egzoticnom" primjeru tipa vozaca copio snazan infarkt sa nesvjesticom 15 metara prije zebre potvrdjeno od 3 vjestaka ili iznenadni tehnicki kvar na uredno servisiranom vozilu, onda je to ono sto sam brojao pod teoretsku sferu - to mi ne treba.

btw, pijan-trijezan ne moze ciniti razliku izmedju 272 kriv je-nije, to eventualno moze ciniti razliku izmedju neizravna namjera-nehaj, ovisno o uzrocnoposljedicnoj vezi alc stanja i vozacke greske koja je dovela do nesrece.

colour
03.07.2007., 09:22
joj aj ga nadji sam, 3-4-5 str. ovog foruma, tu negdje, thread je dosta dugacak, a zapocinje autorom koji u 1 postu prepisuje svoj iznimno opsiran prigovor... pa jedan od odgovora na to, tamo ti je predlozak...

al to ti nije nis, 3 recenice...

http://www.forum.hr/showthread.php?t=226472

e ovog sam zapamtila po stvarno iznimno opširnom prigovoru, i ne dobrom, blago rečeno
jesi mislio na to?
samo što ovaj predložak nije dobro adresiran, žalba ide na PU
a i tu smo se nešto nadmudrivali....
:)
ali ima tih jednostavnih predložaka, pun ih je net..........

larazg
03.07.2007., 09:31
ali lara, kad sam te zamolio da taj primjer podijelis sa mnom, ocekivao sam nesto vise od "vidjela sam", npr da mi kazes kako je to obrazlozeno?

naravno, ako je rijec o "egzoticnom" primjeru tipa vozaca copio snazan infarkt sa nesvjesticom 15 metara prije zebre potvrdjeno od 3 vjestaka ili iznenadni tehnicki kvar na uredno servisiranom vozilu, onda je to ono sto sam brojao pod teoretsku sferu - to mi ne treba.

btw, pijan-trijezan ne moze ciniti razliku izmedju 272 kriv je-nije, to eventualno moze ciniti razliku izmedju neizravna namjera-nehaj, ovisno o uzrocnoposljedicnoj vezi alc stanja i vozacke greske koja je dovela do nesrece.

pod vidjela sam mislila sam vidjela sam svoje završne riječi na zapisniku te nakon predivne rečenice glavna rasprava je zaključena uzima se stanka od sat vremena te će tada sud objaviti presudu.

I onda uđeš i digneš se, i sudac kaže: 'Okrivljenik je oslobođen optužbe' i obrazlaže je i obrazlaže..

A kako? Pa to je tajna zanata - to ti nijedan kolega neće reći točno kako! Trebaš prepoznati gdje su ti rupe u postupku

testdrive
03.07.2007., 18:20
A kako? Pa to je tajna zanata - to ti nijedan kolega neće reći točno kako!

ali lara,

koliko god razumijem potrebu vas odvjetnika (koji se naplacujete od klijenta po tarifi, za svako rociste i podnesak posebno) da mistificirate kazneni postupak, drzite okrivljene laike-platise u uvjerenju kako vi ipak nesto mozete napraviti uz klasicne "a vidjet cemo sto ce sudac reci" itd, ovo ti je zbilja na nivou malog djeteta...

ubijes covjeka na zebri, angaziras laru sa "tajnom zanata" i izadjes iz sudnice uz isprike suca i naklon do-a koji cim ti izadjes utuzi rodbinu usmrecenog...

dakle lara.... i za odvjetnicu je previse...

testdrive
03.07.2007., 18:25
jesi mislio na to?
samo što ovaj predložak nije dobro adresiran, žalba ide na PU
a i tu smo se nešto nadmudrivali....
:)

da, na taj sam mislio...

btw, potpuno je nebitno koga adresiras, po ps-u bi trebalo pu (pa on po sl duznosti salje dalje), ali mozes navesti i ps, a i ps putem pu, svejedno, bitno da posaljes na adresu pu koja je izdala nalog.

testdrive
03.07.2007., 18:30
u stvari taj je prigovor protiv naloga prek suca, pa je u svakom slucaju ispravno adresiran...

uglavnom varijacija na temu , pu; ps; nebitno, bitno da ide na adresu onoga tko je nalog izdao.

goranbo
04.07.2007., 00:56
1)Ovak, napravio sam nekakav prometni prekrsaj izgleda u svibnju 2005. godine. Sada mi ej stiglo rjesenje na zalbu s Vrhovnog prekrsajnog suda da se zalba odbija i poslali mi uplatnice na ukupno 610 kn.
Nije li nastupila zastara?
Trebam li platiti tu lovu, ili sto bi sad trebao napraviti?

2) Isto tak, nedavno su me zaustavili zbog svjetala. zaboravio sam se zaliti u roku od osam dana. Ne znam ni gdje su mi uplatnice, dovraga, imo sam selidbu neku , mislim daasu mi ostale u posudjenom kmbiju koji je sad tko zna gdje. U kojem sam roku moro platit te uplatnice?? (ak ih ne platim dolazi me policija trazit?)
Ajmo rec da sam naso to rjesenje koje su mi dali na licu mjesta i uplatnice - ako ne zelim platit, nego novcanu kaznu zamijenit, onda s tim rjesnjem trebam ic na lokalni prekrsajni sud, ured za kazne, jel?

goranbo
04.07.2007., 00:57
Evo dopune:

Ne ne, evo ispravka.

Prekrsaj: 11. svibnja 2005
sjednica vijeća (VPSRH): 20. ožujka 2007. godine
nadnevak na dopisu od PU u cijem privitku i je to stiglo: 04. lipnja 2007. godne.

jel nastupila tu kakva zastara?

goranbo
04.07.2007., 00:59
Joj, ja mislio da postam na pravu ... pratite odgovore pravnika na istoimenom topiku na pdfu Pravo

testdrive
04.07.2007., 06:16
Evo dopune:

Ne ne, evo ispravka.

Prekrsaj: 11. svibnja 2005
sjednica vijeća (VPSRH): 20. ožujka 2007. godine
nadnevak na dopisu od PU u cijem privitku i je to stiglo: 04. lipnja 2007. godne.

jel nastupila tu kakva zastara?

nema zastare, sjednica vijeca je bila unutar zastarnog roka

ovo sa uplatnicama, ako ne platis u roku slijedi prek nalog u kojem ce pisati ista stvar, ali ce ti jos nadodati 100-tinjak kuna troskova

kazne do 500kn mozes mijenjati za rad (cini mi se da je to i ova sa vps-a ako je 610kn u stvari 500kn kazne + 110 troskova)

troskove (tih 110kn) moras platiti...

ako mijenjas, a nemas razloga ne mijenjati jer se taj rad (jos) ne provodi, ne idi ti sam kod suca vec cekaj da te on pozove. kada te pozove, obavezno se odazovi, potpisi im tamo pristanak i zaboravi na stvar...

testdrive
04.07.2007., 06:27
2) Isto tak, nedavno su me zaustavili zbog svjetala. zaboravio sam se zaliti u roku od osam dana. Ne znam ni gdje su mi uplatnice, dovraga, imo sam selidbu neku , mislim daasu mi ostale u posudjenom kmbiju koji je sad tko zna gdje. U kojem sam roku moro platit te uplatnice?? (ak ih ne platim dolazi me policija trazit?)
Ajmo rec da sam naso to rjesenje koje su mi dali na licu mjesta i uplatnice - ako ne zelim platit, nego novcanu kaznu zamijenit, onda s tim rjesnjem trebam ic na lokalni prekrsajni sud, ured za kazne, jel?

uh cekaj, ti si dobio i rjesenje (nalog?) i uplatnice...

u tom slucaju, ako nisi prigovarao i ako ne platis u roku (mislim da je rok 15 dana po pravomocnosti) te ako je kazna do 500kn onda ti ide prvo taj poziv da se izjasnis oko zamjene za rad, a za troskove ide prisilna naplata.

ako je kazna veca od 500kn, prvo se ide u prisilnu naplatu preko porezne, ako ne uspije u 6 mjeseci, donosi se rjesenje kojim se novcana mijenja kaznom zatvora, minimalno tri dana, svakih zapocetih 300 kn = 1 dan zatvora.

goranbo
04.07.2007., 10:58
NE razumijem samo zasto je taj rad sam za kaznu do 500 kn, i da li kad odjedanput dobijem vise kazni, recimo jednu od 350, jednu od 500 pa jos jednu od 500, da li se to broji kao veca kazna od 500 ili ne?

Drugo, mislim, bar sam ja tak prije isao, da postoji na prekrsajnom sudu referent za kazne - aha da to je bilo prije dvije tri godine pa se ne sjecam bas. Mislim da sam dobio neki poziv, i da sam onda to sredio. Ali nisam imao nikakvih dodatnih troskova....

Dakle oni ce mene pozvat za to, oko te zamjene - zapravo za obje kazne, oba slucaja to vrijedi? Da samo cekam? To mi je malo tesko povjerovat da sve tak zovu koji ne plate kaznu...

ovo sa uplatnicama, ako ne platis u roku slijedi prek nalog u kojem ce pisati ista stvar, ali ce ti jos nadodati 100-tinjak kuna troskova

Aha govoris za ovaj drugi slucaj...
Pa dobio sam te uplatnice i ne rjesenje nego no sto se dobije od Policije kad te zaustavi, zapisnik. NIsam podnosio zalbu i nisam platio u roku.

Što s toga tice, pa ne mogu li to zamijeniti za rad prije nego sto mi dodje jos taj prekrsajni nalog s dodatnim troskovima postupka koje cu morat platit?

Uh, sve mi se pomijesalo, prvi i drugi slucaj, a zelio bih biti siguran u postupak da mi ne dodje policija pa da moram platit kaznu.

testdrive
05.07.2007., 09:12
NE razumijem samo zasto je taj rad sam za kaznu do 500 kn, i da li kad odjedanput dobijem vise kazni, recimo jednu od 350, jednu od 500 pa jos jednu od 500, da li se to broji kao veca kazna od 500 ili ne?

pa evo, to sa granicom od 500 kn do koje moze zamjena za rad je tako jer je zakonom propisano, a tako ide od kad je ovaj zp na snazi, znaci od 2002 god...

kada odjednom dobijes vise kazni (stjecaj), hoces li ih moci mijenjati za rad ovisi o "tehnikalijama" - ako policajac ide na foru globe, pa ako si na licu mjesta dobio posebne uplatnice za svaku kaznu (npr jednu na 300 i jednu na 500kn) onda ce se obje u konacnici moci zamijeniti radom.

ako pak ide prek. nalog ili te policija salje sucu, onda oni u jednom zahtjevu za pokretanje prek postupka navedu oba prekrsaja, pa to sudac rijesi jednim rjesenjem gdje ti prvo utvrdi kaznu za svaki prekrsaj posebno, ali ih onda zbroji i izrekne ukupnu kaznu - u ovom slucaju 800 kn - i to se ne moze mijenjati za rad.

za ovaj drugi slucaj, i dalje mi je nejasno jesi li ti na kraju dobio prek. nalog ili ne? prek nalog se tako i zove, a mora sadrzavati uputu o pravnom lijeku (prigovor ps-u u roku 8 dana)

ako nisi dobio prek nalog - isti ce ti doci, a u njemu ce biti i troskovi njegovog izdavanja i tu ne mozes nista napraviti (ne mozes otici "unaprijed" zamijeniti tu kaznu za rad)

ako jesi dobio prek nalog - to je to, samo cekaj poziv od suca za zamjenu za rad.

i jos nesto... rad se ne provodi, nije se nikada ni provodio jer nema provedbenih propisa, a tebi od pravomocnosti naloga/rjesenja tece jedna posebna zastara - zastara izvrsenja prek sankcija. kad ona nastupi, zdravo rad, a sve i ako se prije nje nesto dogodi i taj rad pocne provoditi, ti jos uvijek imas opciju platiti kaznu i ne raditi.

huh, znam da sam zakomplicirao, ali kad je - komplicirano :)

spooky
09.07.2007., 18:39
prigovor je poslan! sad je samo pitanje kada cu dobiti pismo od suda! kada na sudu pocinju godisnji odmori? ako nista, valja se sprijateljiti s poštarom tako da mi samo ubacuje žute papirice, ili da promjenim adresu...u svakom slucaju, kazu mi da na visoki prekrsajni sud ne racunam jer nije mi jedna osoba rekla da znaju poslati rjesenje puno nakon zastare, i testdrive je to potvrdio, tako da mozda bolje to skresati prije nego je otislo u jos veci trosak,

hvala svima

testdrive
11.07.2007., 07:05
kada na sudu pocinju godisnji odmori?

kad i svugdje, 7 i 8 mjesec uglavnom, samo to ne znaci da sud uopce ne radi...kada ce te zvati ovisi o gradu/sudu, manji sudovi rade brze, veliki sporije, ali alkohol ima prioritet svugdje.

iako je tocno da vps nerijetko rjesava unutar zastarnog roka, a salje s velikim zakasnjenjem to jos uvijek ne znaci da nista ne pada u zastaru na samom vps-u, a po tvojoj zalbi rjesenje ne moze biti losije po tebe od 1-stupanjskog, pa nemoj pravo zalbe zanemariti samo zbog straha od troskova/vece kazne...

najbolje ti je da odlucis jos prije 1 iskaza hoces li pobijati ili moliti, pa se toga i drzis do kraja, a na vps ides u oba slucaja, ako ne nista, a onda to dozivis kao bekamatni kredit jer sve i ako potvrdi 1 stupanjsko, nisi duzan placati kaznu do pravomocnosti.

a ako se eventualno zali (i) policija, tu ionako nista ne mozes niti tvoja zalba mijenja na stvari.

sretno.

spooky
11.07.2007., 18:21
hvala Testdrive-u, biti ću slobodan opet te nesto priupitati ukoliko bude bilo prilike i potrebe..
hvala jos jednom

qwer
14.07.2007., 20:42
Evo na legalisu nitko ne odgovara pa možda ovdje netko hoće, barem do četvrtka do kad moram odlučiti.

Moje pitanje odnosi se na zastaru za prometni prekršaj, ali imam par specifičnosti pa me zanimaju odgovori onih koji imaju iskustva s sličnim slučajevima.
Dakle, ja sam iz Splita i prije par dana sam odjednom dobio kazne za pojas, svjetla i zaboravljenu prometnu, ukupno 1100kn. E sad, opcije su mi ili platiti i zaboraviti na to ili žaliti se i pokušati doći do zastare. Pitanja sa sljedeća:

1. Hoće li me na sud zvati samo jednom za sve ili 3 puta za svaki prekršaj posebno. To mi je bitno zbog slobodnih dana na poslu i zbog sudskih troškova, koji, ako se ne varam, iznose 150 kn.

2. Ako predmet ode u zastaru, odnosi li se to i na troškove suda?

3. Trenutno sam u Splitu, ali uskoro idem u Zagreb zbog posla. Poziv na sud mi dolazi naravno u ST, ali ću tražiti da se postupak prebaci u ZG budući da ću tada biti gore. Koliko vremena uobičajeno prođe dok me sud u ZG ponovno ne pozove? Čime pravdam zahtjev za delegaciju nadležnosti, nekavom potvrdom o zaposlenju u ZG ili prebivalištem/boravištem u ZG. To pitam zato što ne znam hoću li morati vaditi novu osobnu kad odem gore, ili samo promijeniti boravište dok trenutna važi.

4. I za kraj, općenito pitanje vezano za dostavu. Nekidan sam u novinama pročitao savjete sa neke web-stranice kako treba uporno izbjegavati poštara jer mi poziv mora biti osobno uručen. Je li to istina? Ako je, mogu li moji ukućani odbiti primiti pismeno bez obrazloženja, uz navođenje moje trenutne adrese? Znam da mi je sestra dobila poziv na sud ubačen u sandučić?

Hvala na eventualnim odogovorima!!!

Justice4All
14.07.2007., 21:43
1. Ako ti je to sve policija napisala prilikom 1 zaustavljanja tada će te na sud zvati jednom za sve zajedno.

2. Da

3. U mojem gradu Prekršajni sud je vrlo flexibilan. U prijevodu, ako ne možeš doći taj dan za kada imaš poziv-moguće je telefonski sa sucem dogovoriti termin koji ti odgovara. Ako baš nisi u mogućnosti uopće doći, dogovoriš sa sucem da ćeš svoju obranu iznesti pismeno pa tamo ne moraš niti dolaziti.

4. U 15 godina vozačkog staža prošao sam svašta. Slijedi primjer iz mojeg iskustva:
-napravim prometni prekršaj
-zaustavi me murija i pitaju jel sam voljan platiti-kažem da nisam i oni to proslijede na prekršajni sud
-za par mjeseci stiže žuta cedulja u poštanski sandučić za koju znam da dolazi sa prekršajnog suda ( poznam nekog na pošti pa ga priupitam tko je to poslao )
-ignoriram tu cedulju
-za mjesec dana evo je opet, ja je ponovno ignoriram
-za dva mjeseca evo mi murije na vrata i nose mi tu poštu, ja je uredno preuzmem i potpišem-to je poziv da dođeš iznesti svoju obranu
-sada ti tu ide točka 3
-nakon što sud sasluša ili pročita tvoju obranu, donese rješenje i šalje ti opet kući
-žutu cedulju ponovno 2 puta ignoriraš i čekaš drugove da ti je dostave
( ne boj se ništa, oni ne grizu, cijeli dan tako raznose poštu umjesto da hvataju dilere )
-otvoriš rješenje i piše da si kriv
-pišeš žalbu na visoki prekršajni sud u zg
-opustiš se i zaboraviš na to
-nakon otprilike 2 i pol godine od dana kada su te zaustavili dolazi žuta cedulja iz zg-a sa visokog prekršajnog suda
-to podigneš i unutra piše ZASTARA

NAPOMENA: tako radim zadnjih 10 godina i u tom periodu na taj način 7 prometnih kazni je otišlo u zastaru. Oni tamo imaju tisuće predmeta i nema šanse da stignu to rješavati
POUKA: što nas više piše žalbe, oni su bolje zatrpani i veća šansa je da sve ode u zastaru

I još u svezi tvojeg 4. pitanja:
Kada ti murija dođe sa tom poštom doma, ti recimo pošalješ staroga pred njih i on im kaže da ste u svađi, da ne zna gdje ti jesi, da te nema 3 mjeseca itd, te da ne želi preuzeti/potpisati tvoj poziv/rješenje, murija ti tada može upisati takvu napomenu i ubaciti poštu u sandučić ili pribiti čavlom na vrata i smatra se da ti je pošta uredno dostavljena.

Eto, nadam se da sam ti pomogao.

Pozdrav!

qwer
14.07.2007., 22:39
Bome ovo zaslužuje jedno veliko HVALA!!! A još i ovaj nick, nadam se da je vezano za jedan band. Ako nije, zaboravi.
Vezano za ovo pod 4. Kako idem u ZG, a vjerovatno ću radit čitav dan, i ja i cimeri, pa će se teško dogodit da je tijekom dana itko doma, pa me ni plavci neće naći. Jedino da dođu vikendom. A opet, u Zakonu o prekršajima stoji da me mogu tražit na poslu, al kako će znat gdje radim? No, pretpostavljam da će plavci treći put ostavit cedulju iz koje je vidljivo da mi je poziv uredno dostavljen.

Ako može još netko pojasniti formalnosti oko delegacije nadležnosti u ZG, jer mi je to zgodan način za pridobit koliko-toliko vremena.

testdrive
15.07.2007., 06:41
Ako može još netko pojasniti formalnosti oko delegacije nadležnosti u ZG, jer mi je to zgodan način za pridobit koliko-toliko vremena.

nije to delegacija nadleznosti vec zamolbeno saslusanje, a mozes to napisati jos u prigovoru, da molis da te se ispita pred sudom u zgb jer tamo radis... s tim da ti se to ne mora uvaziti, narocito ne jer ne prilazes nista cime bi to potkrijepio niti imas tamo prijavljeno boraviste.

btw, troskovi jesu 150 za sada, nakon postupka mogu biti i veci, a sa zastarom vise nije bas tako idilnicno kao sto je nekada bilo, ali je jos uvijek moguca.

nulakuna
24.07.2007., 10:59
Ako je se prometna nezgoda dogodila 25. 7. 2005 god, može li mi netko reći kada točno nastupa apsolutna zastara. Prvostupanjsko rješenja sam dobio 23. 7. 2007 god. a rok za žalbu je 8 dana.

vaci
24.07.2007., 14:53
žali se :kava:

nulakuna
24.07.2007., 19:33
žali se :kava:

Naravno da ću se žaliti. Samo kada bi mi netko mogao reći kada nastupa zastara bilo bi mi lakše napisati žalbu.
Prema Zakonu o prekršajima iz 2002. god. (NN 88/02) to je 25. 7. 2007. god. tj. sutra. Postoji li neki noviji Zakon o prekršajima ili neka izmjena tog zakona?

vaci
24.07.2007., 19:44
ovako, po 1263 put, materemi ić će ka naslov podforuma "pravo-zastara za prekršaje 1 tj. 2 godine"
:rolleyes:

nulakuna
26.07.2007., 09:33
ovako, po 1263 put, materemi ić će ka naslov podforuma "pravo-zastara za prekršaje 1 tj. 2 godine"
:rolleyes:

Bolje bi bilo da nisi ništa napisao, obzirom na ton i vrijeđanje. :flop:

Pitanje je bilo gdje to piše. Ili možda misliš da se u žalbi trebam pozvati na tebe u stilu "Vaci je rekao".
Rokovi zastare mogu biti propisani raznim zakonima.
"Posebnim zakonom može se propisati duži rok za pokretanje prekršajnog postupka za prekršaje propisane tim zakonom.
", ili "Nakon svakog prekida zastara počinje ponovno teći. Zastara nastupa u svakom slučaju kad protekne dvostruko vrijeme od onoga predviđenog stavkom 1. ovoga članka, odnosno kad protekne dvostruko vrijeme od onoga koje je za zastaru predviđenu posebnim zakonom iz stavka 2. ovoga članka." piše u zakonu o prekršajima.
U rješenju prekršajnog suda nigdje ne pišu NN u kojima su objavljeni zakoni na koje se sud poziva, pa ću još jednom upitati u kojim NN su objavljeni Zakon o prekršajima i njegove izmjene, te Zakon o sigurnosti prometa na cestama i njegove izmjene a koje se odnose na zastare.

PS. Ovo pitam jer dobijam oprečne informacije o zastarama. Unaprijed se zahvaljujem svim dobronamjernim forumašima.

vaci
26.07.2007., 10:08
kao što rekoh napisano je već bezbroj puta na forumu :kava:
u zakonu o prekršajima ti sve lipo piše

da slučajno postoji neki noviji zakon, ti kao i svi ostali, proguglate i eto ga. Šta misliš da pravnici sve zakone znaju napamet? O izmjenama da i ne govorim.
Ja sam jednom prilikom trebala neke odredbe zakona o lovstvu. ŠTo misliš da i to imam memorirano u glavi :zubo:

usput, žensko sam :raspa:

testdrive
27.07.2007., 09:26
Pitanje je bilo gdje to piše. Ili možda misliš da se u žalbi trebam pozvati

u zalbi se ne moras pozivati ni na sto, na zastaru u prek postupku sud pazi po sl. duznosti

konkretno za promet vrijede opci zastarni rokovi, dakle 1 god relatvna, 2 apsolutna.

za sada, a kako ce biti nakon novog zakona o prek i hoce li se isti primjenjivati i na postupke u tijeku, ne zna se.

testdrive
27.07.2007., 09:32
Niti jedan sud ne može unaprijed staviti datum pravomoćnosti, nego je isti 8 dana (ili onoliko koliko je propisano da se stranke mogu žaliti na dotično rješenje) nakon što SVE strane u postupku prime rješenja i to potvrde potpisanom dostavnicom.

rjesenja vps-a su pravomocna danom donosenja bas zato sto se na njih ne moze zaliti.

sbrbot
03.08.2007., 14:53
Može li netko preporučiti (argumentirano) postupak što sve i kako treba napraviti da se prekršajna prijava odgura u zastaru? Znači ono sve legalno, koristeći sve pravne mogućnosti, ali na način da iskoristiš sporost sustava i da prekršaj ode u zastaru.

new.one
03.08.2007., 15:02
da ne otvaram novi topic, ako moze mala pomoc. zaustavili me policajci pa trazi vozacku i prometnu, prometnu nemam. policajac kruzi oko vozila, dok njegov kolega zaustavlja druge aute. primjeti on da nemam naljepljenu naljepnicu od tehničkoj ispravnosti vozila. ja mu pokusam objasniti da nisam vlasnik auta, da je vlasnik bio na tehničkom prije 2 dana i da je imo problema s osiguranjem zbog lizinga pa da su svi papiri od auta kod njega, nazovem ja vlasnika i kaze mi on da ce dopeljati sve papire (bio je udaljen 10km) i ja to kazem policajcu, a on odgovara da njega to ne zanima, da on vidi cega nema i pocne nabrajati kazne. 300kn naljepnica, 500kn prometna i 300 kn jer putnik na zadnjem sjedalu nije vezan, te mi sam zbroji i kaze to vam je 1100kn, uzme vozacku i ode u svoj auto. vrati se s vozačkom i kaze da imam vise prekrsaja i da ce mi rjesenje doci postom za nekoliko dana. zar nebi trebao dobiti neki papir odnosno potvrdu da se vidi da sam uopce bio tamo? zar nije dozvoljeno policajcima zaustavljati samo jedan auto?

neznalicaXXL*
04.08.2007., 09:02
Kad si napravio prekršaj, i da li je policija već popkrenula postupak kod suda?

Prebo
04.08.2007., 16:44
Vojky (ili tko je vec obrisao post), mislim da moj odgovor uopce nije bio off topic, pogotovo ne ako se cita izmedju redaka.

vaci
04.08.2007., 23:21
niko ti nije obrisao post na ovom topicu :)
bar ja ne vidim da je

Dijete Cvijeća
05.08.2007., 00:39
niko ti nije obrisao post na ovom topicu :)
bar ja ne vidim da je

Je, izbrisan je. A pogađao je "usridu".

nerealizirana_cura
05.08.2007., 11:45
jucer na podrucju pule (veli vrh), partizanski put, cesta prema galizani, u 16.40 zaustavi me policija zbog neprilagodjene brzine u naselju, vozila sam 73 (-10)=63 km /h a dopusteno 50km/h. mjereno je onim pistoljem.

na cesti nije bilo nikoga skoro, naselje se priblizavalo kraju, a cesta je isla nizbrdo, te nije bilo znaka za brzinu... malo kuca, pa nisam isla za tim da je to naselje

i sad, 500 kn +110 + 1 kazneni bod.

student sam, ne placa mi se kazna a neki bosanac pandur nije bio raspolozen za kompromis, tipa da napise neku manju kaznu za neki drugi fiktivni prekrsaj.
nisam potpisala nista.

dajte mi savjet da li da pisem prigovor na ovaj preksraj ili da priznam krivnju i vezem se na to da sam student bez love i da mi umanje kaznu.

sta se u principu navodi kao prigovor kod prebrze voznje?

moze i na pvt!

Hvala !

nice_girl
05.08.2007., 11:49
dok to dođe do suda....tamo dođeš počneš plakati i kažeš da nemaš para ,da si student.... oslobodit će te kazne i nećeš morat platit...

nerealizirana_cura
05.08.2007., 12:01
nesto konkretnije?
dok dodje do suda ja cu vec biti ex student.

Invizigoth
05.08.2007., 12:13
A da platiš kaznu i naučiš nešto iz svega toga?

neznalicaXXL*
05.08.2007., 13:34
Je izbrisan je, samo pojma nemam zašto?

Prebo
05.08.2007., 13:56
Je, izbrisan je. A pogađao je "usridu".

Nema veze, Google pamti (http://209.85.135.104/search?q=cache:AAQQ6onpBV0J:www.forum.hr) :)

vaci
05.08.2007., 14:01
okej, onda mi je jasno zašto je izbrisan :top:

ovako, tema u ovom smjeru je bilo more i ja stvarno ne znam što više da napravim dal da ih zatvaram, dal da čupam stare, dal da uputim ljude da čitaj ono na vrhu što se zove UPUTA (top tema) di piše koliki je rok za što, al eto ne piše kako izbjegavat dostavu isl :rolleyes:

ako ova tema skoro ne dobije suvisao odgovor, sve ću pospajat pa nek traže među već postojećim ;)

vaci
05.08.2007., 14:06
ključat ću ovo
svega mi
pa nemogu virovat više - šta nije bio nijedan ovakav toipic do sad :eek:

Prebo
05.08.2007., 14:06
okej, onda mi je jasno zašto je izbrisan :top:

ovako, tema u ovom smjeru je bilo more i ja stvarno ne znam što više da napravim dal da ih zatvaram, dal da čupam stare, dal da uputim ljude da čitaj ono na vrhu što se zove UPUTA (top tema) di piše koliki je rok za što, al eto ne piše kako izbjegavat dostavu isl :rolleyes:

ako ova tema skoro ne dobije suvisao odgovor, sve ću pospajat pa nek traže među već postojećim ;)

Pa ja osobno mislim da je itekako interesantno da se vidi da se ovakva pitanja postavljaju jer na neki nacin i pitanja i odgovori objasnjavaju kako je moguce da za volanom sjedi netko tko vec posjeduje 108 prijave.
Prije bih predlozio da se ova tema proglasi top temom i da se ne spaja sa drugima. Samo pitanje mozda i spada u neki grupni thread ali iz a ovog pitanja se krije i odredjena drustvena problematika.

vaci
05.08.2007., 14:11
šta, da napravim statistiku koliko puta su ovo pitali?

ovo već ima odgovore na nekoliko mista i sad ću to fino pospajat, jer ovo ne rađa konstruktivnu raspravu već pitanje - šta ako sam ja 13.5 xx kad mi zastarjeva, jel to znači taj dan, jel to znači kad sam dobio presudu, a kad sam dobio presudu - jel to kad sam je uzeo ili kad je napisana, onda će doć neki padobranac nije 2 nego 1 godinu (bez daljnjih obajšnjenja) :rolleyes: onda će doć jedan kojem je netko rekao 3 godine (bilo nedavno) pa ima jedna zanimljiva rasprava edgara i polluxa di se mišaju kruške i jabuke
mislim, strahota :D

vaci
05.08.2007., 14:40
sad se ovo sve malo izmišalo, no nije me briga - ko otvori temu bez da nađe odgovor u ovoj, ja ga ključam

nabacit ću ovde još par korisnih savjeta i bit će vidljivo i
- kako se piše prigovor
- kad nastupa zastara
- kad se i kome ulaže žalba

i ostalo
:amen:

no idea
05.08.2007., 15:49
nabacit ću ovde još par korisnih savjeta i bit će vidljivo i
- kako se piše prigovor
- kad nastupa zastara
- kad se i kome ulaže žalba“
Baš sam htio predložiti :D

Lijepo sve dodaj u početni post topica da bude pregledno, valjda će ljudima biti sve jasnije onda :cerek:

testdrive
05.08.2007., 23:28
Znam da su semafori sihronizirani, ali zar ce sud potrositi vremena i nabiti troskove zbog vjestacenja?

nece.

nije uopce moguce vjestaciti na okolnost koje je svjetlo bilo na semaforu ako se nije dogodila prometna (otkud ti to uopce?)

ide ti klasika - oso drzi svoje - njemu se vjeruje.

Zjena
06.08.2007., 14:51
evo sam skoro sve ovo procitao ali nisam nasao odgovor na svoje pitanje.
Prije vise od 2 godine sam prebrzo vozio i dobio kaznu od 500 kn na koju sam se zalio Visokome prekrsajnome sudu.
I danas doslo rjesenje. Pise da je postopak pokrenut 24.6.2005. a da je 19.5.2007. doneseno pravomocno rjesenje i odbijena mi je zalba.
Pitanje je da li je moguce da sam cekao skoro 3 mjeseca da to dobijem ili stvarno tako rjesavaju zastare? Koje su mi opcije, mogu li izbjeci kaznu na neki nacin? Hvala vrijednim pravnicima;)

vaci
06.08.2007., 19:26
ako si sve pročitao onda si mogao uočit da je zastara 2 godine od počinjenja prekršaja o čemu ne samo da piše u ovom topicu već i u top-temi - UPUTA - pročitati prije otvaranja teme

nerealizirana_cura
06.08.2007., 21:37
ljudi, niste me savjetovali sta da napisem u tom prigovoru zbog prekoracenja brzine u naselju.

ajde nek se javi netko bistar a ne ovi sto sole pamet da se najbolje rijesiti toga ako platis

Zjena
06.08.2007., 22:03
ako si sve pročitao onda si mogao uočit da je zastara 2 godine od počinjenja prekršaja o čemu ne samo da piše u ovom topicu već i u top-temi - UPUTA - pročitati prije otvaranja teme

ok, to sam vidio ali isto sam vidio i da pisu kako napisu datum prije kraja zastare. A posto je ocito vidjeti da je postupak 24.6.2005. a da je rjesenje od 19.5.2007, a ocigledno je da to rjesenje nije moglo putovati 2.5 mjeseci do mene... Pitanje je da li nesto mogu uciniti jer su mi dostavili da platim 500 + 110 kn troskova. Hvala.

testdrive
07.08.2007., 07:19
a ocigledno je da to rjesenje nije moglo putovati 2.5 mjeseci do mene...

zasto ne bi moglo? i ne putuje to odmah tebi, vec 1-stupanjskom tijelu pa onda oni salju podnositelju zahtjeva i okrivljeniku.

nemas vise redovnog pravnog lijeka, rjesenje ti je pravomocno, a odluka donesena unutar zastarnog roka. mozes tih 500 kn umjesto da ih platis mijenjati za rad, 110 kuna moras platiti.

testdrive
07.08.2007., 07:27
ljudi, niste me savjetovali sta da napisem u tom prigovoru zbog prekoracenja brzine u naselju.

ako je stvar u novcu, nemoj uopce prigovarati, 110 plati, 500kn mijenjaj za rad.

to je najbolja opcija jer ako prigovaras rjesenje ce kasnije biti pravomocno, pa ce tek od tog dana poceti teci zastara izvrsenja sankcija, pa su vece sanse da se u medjuvremenu taj rad pocne provoditi.

Zjena
07.08.2007., 09:04
A kome se obratim da cu tih 500 kn mijenjati za dobrotvorni rad? Valjda 1. stupanjskome sudu?
E i jeli istina da nikoga ne pozovu na taj rad?

testdrive
08.08.2007., 09:06
A kome se obratim da cu tih 500 kn mijenjati za dobrotvorni rad? Valjda 1. stupanjskome sudu?
E i jeli istina da nikoga ne pozovu na taj rad?

nikome se ne obracaj, cekaj da tebe pozovu (1-stupanjski) da se ocitujes pristajes li na taj rad ili ne. obavezno se odazovi i ne izbjegavaj urucenje tog poziva jer se u suprotnom moze smatrati da ne pristajes na rad, pa onda ide zatvor. istina je da nikoga ne zovu na rad, za sada nema provedbenih propisa pa se rad niti ne izvrsava...

vaci
08.08.2007., 10:27
kako se ne izvšava
eno ti ih na zrinjevcu, izvršava se od početka 6og mislim, u zagrebu

link: http://www.novi-zagreb.info/step.jsp?newsid=113031

testdrive
09.08.2007., 07:26
kako se ne izvšava
eno ti ih na zrinjevcu, izvršava se od početka 6og mislim, u zagrebu

link: http://www.novi-zagreb.info/step.jsp?newsid=113031

to su oni sa kaznenih sudova...

vaci
09.08.2007., 11:38
ja sam bila uvjerna da su sa prekršajnih :D

Pollux
17.08.2007., 07:59
Dakle pitanje za pravnike i one sa "iskustvom" ;)

Da ne ponavljam što se dogodilo evo ovak bi ja napisao žalbu a upućene molim da mi pomognu oko podataka i oblika žalbe jer istu nikada nisam pisao...

Hvala

PRIGOVOR/PREDSTAVKA NAČELNIKU

Na prekršajni nalog broj: xxx-xxxxx---xxxxxx-xx/07 od 01.06.2007
Na rad djelatnika policije: Službeni broj: XXXXX

PU Zagrebačka, PP Dugo Selo

Kretao sam se prema pružnom prijelazu iza jednog automobila zagrebačkih tablica. Nisam primijetio svjetlosne signale upozorenja.
Kako je vozilo ispred mene prešlo prugu (dužine preko 30tak metara) primijetio sam blicanje svjetla policijskog vozila koje se kretalo prema prijelazu,
prema gradu i dovezavši se usporedno do policijskog vozila ne znajući o čemu se radi, djelatnik policije (Služ. broj: XXXXX) je otvorivši svoj prozor rekao da
skrenem sa ceste na sporednu cestu. Napravio sam kako mi je rečeno i izašao iz vozila. Djelatnik je došao do moga vozila, zatražio moju prometnu i vozačku.

Dao sam svoje dokumente, a djelatnik policije je rekao kako mi svjetla nisu upaljena i da je to kazna od 300 kn (svjetla su bila ugašena) i rekao je da sam
prešao preko prijelaza dok su svjetla upozorenja svjetlila i da je to kazna od tisuću kuna.

U šoku i iznenađen odgovorio sam da nisam primijetio treptajuča svjetla upozorenja. Djelatnik policije je odgovorio kako ga ne zanima i sjeo u svoje vozilo dok sam ja stajao na cesti pored automobila. Iznenađen postupkom i otresitim odgovorom službene osobe ljubazno sam pojasnio još jednom da u trenutku kada sam ja prilazio prijelazu NISAM vidio upaljena svijetla i kako je prijelaz dugačak i problematičan za prijeći (rupe i više pruga za vlakove) da su se možda svjetla upalila kada sam prelazio no da to nisam mogao vidjeti a i da sam vidio nisam se sigurno mogao vraćati i praviti manevre po pružnom prijelazu.

Djelatnik policije je bio neumoljiv i nije htio ništa komentirati. Nisam niti siguran je li djelatnik bio na dužnosti jer je na suvozačevom mjestu bila žena obučena u civilu sa torbicom na krilu s kojom je par puta djelatnik policije nešto komentirao, tako da mi nisu jasni postupci navedenog djelatnika policije. Nakon što sam nalog dobio, proučio sam ga i nisam primijetio kaznu za ugašena svijetla (koja jesu bila ugašena) pa vjerujem da mi je djelatnik tu kaznu "oprostio" što smatram sramotnim postupkom za jednu službenu osobu koja provodi zakone pravne države.

Kako sam išao na sastanak za posao u tvrtku XXXXXX (što možete provjeriti u navedenoj tvrtci) i na koji nisam stigao te radi toga propustio razgovor
za posao sa vlasnikom tvrtke, a kako mi djelatnik policije nije napisao (oprostio pretpostavljam) prekršaj za ugašena svjetla, a kazna za prijelaz dug 30tak metara i pun rupa koji sam prelazio je u najmanju ruku diskutabilno je li svjetlo upozorenja bilo upaljeno ili ne, radi čega sam spreman suočiti se i sa
eventualnim svjedocima, smatram da mi je učinjena velika ekonomska šteta iz razloga što nisam imao prilike obaviti poslovni razgovor na koji sam došao iz
Osijeka, a posao mi znači egzistenciju isto kao i vozačka dozvola, stoga ovim putem šaljem ovaj prigovor na prekršajni nalog i šaljem predstavku na rad djelatnika policije Načelniku....

Što bi Vi dodali, izbacili...pomozite.

Hvala

Ok, ekipa mi je savjetovala kako nisam ništa potpisao, nisam se žalio, da sve to skupa bacim u smeće...

E jeb ga...ja poslušao i sada je očito sranje...danas sam podigao preporučenu pošiljku sa suda koja ima subjekt "poziv iz IZM" (što je to) i kada sam otvorio, poziv da dođem predati vozačku dozvolu "B" kategorije????
Pa hebemu!

Što sad?

Pollux
17.08.2007., 08:01
Dakle nisam pisao ovaj prigovor gore niti sam bilo što slao. Prošlo je dva i pol mjeseca i sada sam dobio taj poziv. ovo gore sam quotao samo da vidite o čemu se radi...

Katrin
17.08.2007., 08:26
nista posebno, odes u pp, oni ti udare zig da od tog do tog datuma imas zabranu upravljanja b kategorijom i ides kuci.

koliko se sjecam ovog slucaja, dosta ljudi ti je savjetovalo da pises prigovor.

Pollux
17.08.2007., 08:48
MOLIM!!!? Na osnovu čega mi mogu uzeti dozvolu??
Kao prvo meni dozvola znači posao a ako je nemam onda sam socijalni slučaj.

Kao drugo zašto bih otišao tamo da mi udare žig, radi čega??? Niti ne znam je li to radi toga slučaja, ništa ali baš ništa ne piše osim da dođem da mi uzmu vozačku...

ma super...

dosta ljudi mi je savjetovalo i da ne pišem prigovor

Katrin
17.08.2007., 08:55
MOLIM!!!? Na osnovu čega mi mogu uzeti dozvolu??
Kao prvo meni dozvola znači posao a ako je nemam onda sam socijalni slučaj.

Kao drugo zašto bih otišao tamo da mi udare žig, radi čega??? Niti ne znam je li to radi toga slučaja, ništa ali baš ništa ne piše osim da dođem da mi uzmu vozačku...

ma super...

dosta ljudi mi je savjetovalo i da ne pišem prigovor

gle, nemoj se sad na meni iskaljivati. ljudima kojima je vozacka neophodna zbog posla ju cesto ne 'uzimaju'.

za ovo ti je prvo trebalo stici rjesenje kojim ti se odredjuje kazna i mjera. mozda ti ovo i je poziv za neku drugu stvar.

ne moze murja samoinicijativno odrediti da ti se lupi zig. pogledaj broj spisa, ili sta vec pise pa usporedi s dokumntacijom koju imas.

Pollux
17.08.2007., 09:00
Ma sorry ne iskaljujem se na tebi. Samo ne mogu vjerovati da nikakvo rješenje ni ništa i onda oduzimanje vozačke dozvole? Hallo? Nema drugih slučajeva, imao sam tri - četiri prekršaja radi brzine ali sve od 300 - 500 kn i to je sve odavno riješeno...

Imam u tom pozivu samo br. uruđbenog naloga i dolje piše da trebam doći OSOBNO i poziv iz IZM. I što je IZM? Jel tko to zna...

testdrive
17.08.2007., 10:00
Ma sorry ne iskaljujem se na tebi. Samo ne mogu vjerovati da nikakvo rješenje ni ništa i onda oduzimanje vozačke dozvole? Hallo? Nema drugih slučajeva, imao sam tri - četiri prekršaja radi brzine ali sve od 300 - 500 kn i to je sve odavno riješeno...

Imam u tom pozivu samo br. uruđbenog naloga i dolje piše da trebam doći OSOBNO i poziv iz IZM. I što je IZM? Jel tko to zna...

majku mu koja te budala savjetovala da ne pises prigovor?! moglo se tu iskamciti uvjetno oduzimanje....

izm ti je najvjerojatnije Izvrsenje Zastitne Mjere (zumv)... samo to bi onda moralo biti sa policije, ne sa suda...

inace rjesenje si dobio... to je onaj prekrsajni nalog... njime je odredjeno oduzimanje b kat, jel tako? kako se nisi zalio (prigovarao) postao je pravomocan istekom roka za podnosenje prigovora...

gledaj, prije koliko ti je taj nalog urucen? mozda se jos moze probati sa molbom za povrat u prijasnje stanje...

Pollux
17.08.2007., 10:10
Dakle pitanje za pravnike i one sa "iskustvom"

Da ne ponavljam što se dogodilo evo ovak bi ja napisao žalbu a upućene molim da mi pomognu oko podataka i oblika žalbe jer istu nikada nisam pisao...

Hvala

PRIGOVOR/PREDSTAVKA NAČELNIKU

Na prekršajni nalog broj: xxx-xxxxx---xxxxxx-xx/07 od 01.06.2007
Na rad djelatnika policije: Službeni broj: XXXXX

PU Zagrebačka, PP Dugo Selo

Kretao sam se prema pružnom prijelazu iza jednog automobila zagrebačkih tablica. Nisam primijetio svjetlosne signale upozorenja.
Kako je vozilo ispred mene prešlo prugu (dužine preko 30tak metara) primijetio sam blicanje svjetla policijskog vozila koje se kretalo prema prijelazu,
prema gradu i dovezavši se usporedno do policijskog vozila ne znajući o čemu se radi, djelatnik policije (Služ. broj: XXXXX) je otvorivši svoj prozor rekao da
skrenem sa ceste na sporednu cestu. Napravio sam kako mi je rečeno i izašao iz vozila. Djelatnik je došao do moga vozila, zatražio moju prometnu i vozačku.

Dao sam svoje dokumente, a djelatnik policije je rekao kako mi svjetla nisu upaljena i da je to kazna od 300 kn (svjetla su bila ugašena) i rekao je da sam
prešao preko prijelaza dok su svjetla upozorenja svjetlila i da je to kazna od tisuću kuna.

U šoku i iznenađen odgovorio sam da nisam primijetio treptajuča svjetla upozorenja. Djelatnik policije je odgovorio kako ga ne zanima i sjeo u svoje vozilo dok sam ja stajao na cesti pored automobila. Iznenađen postupkom i otresitim odgovorom službene osobe ljubazno sam pojasnio još jednom da u trenutku kada sam ja prilazio prijelazu NISAM vidio upaljena svijetla i kako je prijelaz dugačak i problematičan za prijeći (rupe i više pruga za vlakove) da su se možda svjetla upalila kada sam prelazio no da to nisam mogao vidjeti a i da sam vidio nisam se sigurno mogao vraćati i praviti manevre po pružnom prijelazu.

Djelatnik policije je bio neumoljiv i nije htio ništa komentirati. Nisam niti siguran je li djelatnik bio na dužnosti jer je na suvozačevom mjestu bila žena obučena u civilu sa torbicom na krilu s kojom je par puta djelatnik policije nešto komentirao, tako da mi nisu jasni postupci navedenog djelatnika policije. Nakon što sam nalog dobio, proučio sam ga i nisam primijetio kaznu za ugašena svijetla (koja jesu bila ugašena) pa vjerujem da mi je djelatnik tu kaznu "oprostio" što smatram sramotnim postupkom za jednu službenu osobu koja provodi zakone pravne države.

Kako sam išao na sastanak za posao u tvrtku XXXXXX (što možete provjeriti u navedenoj tvrtci) i na koji nisam stigao te radi toga propustio razgovor
za posao sa vlasnikom tvrtke, a kako mi djelatnik policije nije napisao (oprostio pretpostavljam) prekršaj za ugašena svjetla, a kazna za prijelaz dug 30tak metara i pun rupa koji sam prelazio je u najmanju ruku diskutabilno je li svjetlo upozorenja bilo upaljeno ili ne, radi čega sam spreman suočiti se i sa
eventualnim svjedocima, smatram da mi je učinjena velika ekonomska šteta iz razloga što nisam imao prilike obaviti poslovni razgovor na koji sam došao iz
Osijeka, a posao mi znači egzistenciju isto kao i vozačka dozvola, stoga ovim putem šaljem ovaj prigovor na prekršajni nalog i šaljem predstavku na rad djelatnika policije Načelniku....

Što bi Vi dodali, izbacili...pomozite.

Hvala
--------------------------------------------

01.06. dakle...
Kako kaznu nisam platio, očekivao sam riješenje sa prekršajnog suda i mislio se žaliti na to?

Katrin
17.08.2007., 10:19
Kako kaznu nisam platio, očekivao sam riješenje sa prekršajnog suda i mislio se žaliti na to?

prvo ulozis prigovor na prek. nalog, tek onda se bakces sa sudom.

Pollux
17.08.2007., 10:22
super... znaci sada to vise ne mogu? Pa ne pada mi na pamet da odem u PP da mi lupe žig na vozačku...

Što da radim? Da šaljem prigovor?

testdrive
17.08.2007., 10:24
.

01.06. dakle...

joj pollux... pa kako te nitko nije savjetovao kvragu :-(

gotovo je sad... tebi je urucen prek nalog policije na licu mjesta, bez obzira sto nisi platio kaznu, od dana urucenja +1 tece rok za prigovor... kako taj prek nalog ne bi postao pravomocan, morao si uloziti prigovor u roku 8 dana...

sad je pravomocan, a prosao je i rok za povrat u prijasnje stanje...

na zalost nista se ne moze napraviti vise, morat ces predati vozacku, a morat ces i platiti kaznu i troskove jer ce ti u suprotnom u prisilnu naplatu preko porezne, a ako ne uspije, onda ce mijenjati za zatvor...

stvarno steta, tu se ako nista skoro sigurno mogla izbiti uvjetna zabrana upravljanja mv, a vjerojatno i nesto manja kazna...

pa kvragu zar nitko od pravnika nije mogao covjeka savjetovati?!

testdrive
17.08.2007., 10:27
Što da radim? Da šaljem prigovor?

ne mozes, ne mozes vise nista :-(

odi tamo nek ti lupe, ako ne odes slozit ce ti jos jednu prekrsajnu (mislim 500kn) a onda ce te traziti policija da ti ju uzme...

jedino, ak ti ne pase bas sad, mozes tamo otic pa tu referenticu onak nesluzbeno zamoliti da ti malo odgodi, mjesec il dva, pa da te onda pozove (to se ne bi smjelo, al ak oce...)

Pollux
17.08.2007., 10:37
gle...ja ne mogu ostaviti vozačku, ako ju ostavim onda sam doslovno socijalni slučaj. Ajd kaznu bi i platio ali kako da im objasnim da vozačku ne mogu ostaviti...

Kako bi mogao navesti opravdani razlog zašto nisam odmah slao prigovor a šaljem sada nakon 2 mj?

Koji razlog bi to mogao biti?

Katrin
17.08.2007., 10:41
pa kvragu zar nitko od pravnika nije mogao covjeka savjetovati?!

vrati se na stranu 4 ovog topica, tamo je cijela stvar. i savjeti da pise prigovor, naravno.

Pollux
17.08.2007., 10:57
i hrpa savjeta da ga ne pišem...

Katrin
17.08.2007., 11:06
i hrpa savjeta da ga ne pišem...

e jbg, kad ne slusas pravnike nego seoske mudrijase.

Pollux
17.08.2007., 11:09
ok, glup sam bio priznajem ali ja ne mogu ostaviti vozačku, ako ju ostavim onda sam doslovno socijalni slučaj. Ajd kaznu bi i platio ali kako da im objasnim da vozačku ne mogu ostaviti...

Kako bi mogao navesti opravdani razlog zašto nisam odmah slao prigovor a šaljem sada nakon 2 mj?

Koji razlog bi to mogao biti?

edit:
sada sam pričao sa odvjetnicima...kao što je gore naveo testdrive, eventualno mogu odgoditi oduzimanje za vrijeme kada mi više odgovara. Nema šanse da zadržim vozačku a da ne bude oduzimanja. Hebate... pa ne mogu vjerovati...

Je li postoji ŠANSA da se vrati sve u prvobitno stanje i da se žalim??
Ima li tko tu informaciju?

Pollux
17.08.2007., 11:29
i...ja nisam kriv...mislim hebena svjetla nisu svjetlila :(
mogu li mi tu odvjetnici pomoći?

Pollux
17.08.2007., 12:18
sad je pravomocan, a prosao je i rok za povrat u prijasnje stanje...

Koji je rok? Ma može li se kako vratiti u prijašnje stanje?

zvecs
17.08.2007., 12:59
Gle nećeš ti morat vozačku ostavit jer ti dobiješ žig da ne smiješ upravljat vozilom od tog do tog datuma. Tak je i meni bilo 6 mjeseci. ako ti je toliko neophodno da se ipak voziš u tom razdoblju u onaj omot od vozačke zatakni još neki dokument (zdravstvenu il nešta) da se ne vidi žig, stisni zube i vozi. ja sam tak progurala 6 mjeseci, ali nije da bi ponovila jer možeš završit u još većoj gabuli, al eto... možda je sreća i na tvojoj strani

goranbo
17.08.2007., 13:13
A dajte me prosvijetlite, zbog cega je dobio oduzimanje vozacke, zbok KOJEG konkrentog prekrsaja?

Ja sma se inace vec totalno pogubio glede svojih zalbi i sto je sljedece i gdje su mi uplatnice i pitaj boga kaj ne - al nema toga puno, mislim samo jedan ili dva prekrsaja... E da, i donijeli su mi presudu na Vrhovnom naknap prije isteka 2 godine, ne kasne vise s tim, nema zastara tak jednostavno.

PS: Pollux, Ona zalba sto si piso, svejedno sto je ne mozes sad vise ulozit, ali za ubuduce: zvuci previse (previse previse) iritantno i svadjalacki, tako da sumnjam da bi kod bilo koga (Policije ili Suda) imala ikakvu prodju. Trebas malo progutat ponos ili barem glumit to, pravit se malo lud i blesav, jadan i siromasan, dobar i naivan, cak pomalo glup :zubo: - tak se pisu molbe. A ne ovak ko ti.

Pollux
17.08.2007., 14:46
Nosim vozačku u PP i gotovo, nema pomoći. A ovih 1000,00 kn ne mogu platiti na par puta? Uplatnicu sa 1000,00 kn sam dobio od policajca.

testdrive
17.08.2007., 15:44
Koji je rok? Ma može li se kako vratiti u prijašnje stanje?

rok je mjesec dana od dana propustanja s tim da treba biti predano 8 dana od kad su prestali razlozi propustanja.

u svakom slucaju, sad je gotovo, nema spasa, a ak te tjesi da bi se uvazila molba za povrat, razlozi moraju biti i jaki i dokumentirani (npr. boravak u bolnici, smrt clana uze obitelji isl)

ovih 1000 kn kazne, pa na rate... vidi, da je to dao sud, islo bi, za policiju ne znam, mozda da nazoves bas njihov odjel za skracene prek postupke pa pitas...

Pollux
18.08.2007., 07:38
Ne može na rate...provjerio sam a sada kada sam došao kući vidio sam nalog...
po članku 137 stavka 2 mjera zabrane upravljanja motornim vozilom 3 mjeseca??? pa zašto tri jel netko ima pristup tom zakonu ili ga može vidjeti???

Pa mislio sam da je mjesec dana :(

testdrive
18.08.2007., 09:17
po članku 137 stavka 2 mjera zabrane upravljanja motornim vozilom 3 mjeseca??? pa zašto tri jel netko ima pristup tom zakonu ili ga može vidjeti???

to ti je (ne)zaustavljanje pred prugom u slucaju brklje/zvucnog/svjetlosnog signala...

ide minimalno 1000kn, maximalno 3 mj bez vozacke i fiksno 2 boda.

policija je s nalogom ogranicena na najmanju predvidjenu kaznu (nju su ti i dali, 1000kn) ali nije ogranicena unutar raspona zastitne mjere (dali su ti najvecu mogucu)

sve su po ps-u napravili, ne moze se to (sada) rusiti nikako...da si bar prigovarao kvragu, zastitna mjera je definitivno prestroga...valjda si se svadjao tamo sa drotom, sto li...

jedino sto mozes, ako imas prihode, ovih 1000 kn ne moras odmah platiti pa cekaj da to policija proslijedi sudu na prisilnu naplatu, pa sud poreznoj, pa dok ti porezna skine imas nekoliko mjeseci lufta...

isto tako, ako porezna ne moze skinuti u roku 6 mjeseci, sud ce ti to zamijeniti zatvorom, ali ti mora poslati rjesenje sa pravom zalbe, pa tek onda kad to dobijes plati i dostavi (obavezno!) uplatnicu sudu... isto tako, nikako se ne igraj sa izbjegavanjem urucenja te posiljke...a u medjuvremenu prikupljas tih 1000 kn...

na zalost sad je to sve sto se moze napraviti...

Pollux
19.08.2007., 02:31
ma ne muci me tih tisuću kuna nego tri mjeseca vozačke...jer ako sam ja bez vozačke tri mjeseca, onda će mi i 10 kn biti puno.

Nisam se svađao sa policajcem... samo sam imao OS registraciju u Dugom selu...biti će da je to...

Je li netko možda zna ime i prezime Načelnika PP Dugo Selo i adresu te PP.
Bio bih mu jako zahvalan...

testdrive hvala na savjetima i vremenu...

owen
27.08.2007., 11:38
ispričavam se u startu, vidim da se kužite u prometne prekršaje al mi je hitno i ne stignem sve čitat (na poslu sam) pa vas molim da mi odgovorite

ovako,
kolegicu su uhvatili da vozi pod utjecajem alkohola u 7 mj. 2005. god. ona je dobila poziv za sud otišla i kad je dobila presudu žalila se (ne znam točno detalje), da bi joj prošli tjedan došlo da plati 1500 kn, 3 mj. bez dozvole i milslim 3 kaznena boda

sad mene zanima jel nije tu nastupila zastara, jel ima pravo žalbe

puno vam hvala

daso
27.08.2007., 13:29
zato i kažem, trebalo bi na dan pravomoćnosti otići na sud i tražiti u pisarnici uvid u spis, i uz svjedoke potvrditi da na dan nastupa zastare odluka nije donesena...

naravno, to je samo teorija, a u praksi kako bi to išlo, hm, BLAGO sam skeptičan...:rolleyes:

Ne znam ni ja, ja nisam jos cuo da se nesto ovako desilo,
ja mislim da bi pravio presedan... neka proba...
super ti je teorija btw...:top:

Nar
27.08.2007., 19:18
dobio sam kaznu zbog korištenja mobitela u vožnji. policajac je nakon što me je pitao dal sam kažnjavan zbog mobitela,kad sam rekao da nisam,ladno počeo pisat zapisnik i rekao mi da se žalim i da cu proči sa opomenom (to nema veze sa pismenim upozorenjem kad nemaš kaznu u god. dana)
napišem zamolbu i ne prođe mi jer imam kaznu u godinu dana ali ne mobitel
šta sad,opet prigovor da napišem ili šta????'

vaci
28.08.2007., 22:01
a šta uopće želiš? platit, platit manje, gurat do zastare?
jer post ti vrvi informacijama :zubo:

Nar
29.08.2007., 21:28
a šta uopće želiš? platit, platit manje, gurat do zastare?
jer post ti vrvi informacijama :zubo:
neželim platiti,koja je to fora sa opomenom jer sam prvi put kažnjavan za takav prekršaj

Brane111
30.08.2007., 15:40
Eto molio bih pravnike za savjet pri kaznjavanju...

Dakle sto ako te policajac zaustavi i ne napravi nikakav zapisnik(a naravno tvrdi da sam za nesto kriv), tj. nista sta bi svjedocilo (citaj: nista potpisao) da sam ja bio tamo?!
Da li imam sanse se praviti blesav i reci da tamo uopce nisam ni bio ako dobim poziv od suda ili nesto takvo?!

vaci
30.08.2007., 15:43
premještam na topic o prekršajima

vaci
30.08.2007., 15:46
neželim platiti,koja je to fora sa opomenom jer sam prvi put kažnjavan za takav prekršaj

zakon u ruke i pogledaj propisane sankcije
o zastarama ti isto sve piše ovde na topicu

Damir100
30.08.2007., 15:47
Bok !
I sam sam imao takav slučaj , završio sam na sudu , naime policajac me zaustavio jer nisam bio vezan , legitimirao me i podatke zapisao u nekakav svoj blok ( meni nije dao ništa da potpišem ) - i eto poziv sa suda za prekršaj .
Žalio sam se - policajac nije došao na suočenje i mene sudac pustio samo sa opomenom .
Suca nije niš zanimalo kad sam rekao da nisam dobio nikakv dokument.

Damir

Weedeemer
30.08.2007., 17:50
trebao bih primjer žalbe na kaznu za voznju poslije 23h
takodjer sam istom prilikom zaboravio vozacku doma.

puno hvala!

ps. kakve su sankcije ako ne platim... takodjer ne platim ni opomene...

Katrin
30.08.2007., 17:56
primjeri su vec stavljani na ovu temu i o svemu sto te zanima je vec pisano, pa malo procesljaj.

Weedeemer
30.08.2007., 18:04
primjeri su vec stavljani na ovu temu i o svemu sto te zanima je vec pisano, pa malo procesljaj.

češljam :)

no, jedno pitanje usput. visa filozofija.
zaustavi me policajac, (parkiram na propisnom mjestu) zakljucam se u auto, dignem prozore. (sakrijem se u gepek)
nazovem starog da mi donese vozacku...+ otfura me doma... ili jednostavno bude "pratnja u autu"....

sto policajac može i(li) hoće napraviti?

(ps. ne zna imam li ja vozacku ili nemam, jesam li mlad ili nisam)

Weedeemer
30.08.2007., 18:26
pa evo, to sa granicom od 500 kn do koje moze zamjena za rad je tako jer je zakonom propisano,

pa ako si na licu mjesta dobio posebne uplatnice za svaku kaznu (npr jednu na 300 i jednu na 500kn) onda ce se obje u konacnici moci zamijeniti radom.

dakle, odmah sam dobio 3 uplatnice, 110, 300, 500....

zanima me jel' <500 ili je =<500

Weedeemer
30.08.2007., 18:46
SAJB :)

Kad vas policija iduci put zaustavi, probajte neke od ovih stvari:

1. Ako policajac prica s tobom, pretvaraj se da si gluh.
2. Pitaj ga mozes li vidjeti njegov pistolj.
3. Ako neda, nego te pita zasto, reci da hoces vidjeti da li je veci od tvojega.
4. Rukuj se s njim i stalno ga dodiruj.
5. Pitaj ga gdje je dobio takvu ludu odjecu.
6. Pitaj ga da li ti posudi svoj kostim
7. Pitaj ga za ime i prezime i onda ga oslovljavaj samo imenom.
8. Pretvaraj se da si peder i pitaj ga hoce li izaci s tobom.
9. Ako kaze ne, pocni plakati.
10. Ako kaze da, prijavi ga nadredjenima.
11. Ako te hoce pregledati i kaze da moras rasiriti noge, reci mu da te ne zanima.
12. Reci mu da ti se svidjaju muskarci u uniformi.
13. Potkupi ga slatkisima.
14. Probaj istovremeno s njim reci: "Dobro vecer gospodine, vozacku i prometnu molim."
15. Ako ti da nesto za potpisati, prvo se pocesi po guzici pa onda uzmi njegovu olovku u ruku.
16. Ako ti da kemijsku u ruke, skrivaj je, rastavi i izvadi ulozak.
17. Pitaj ga ima li kcerku. Ako da, reci mu da ti je poznato njegovo prezime.
18. Nek ti sve objasni dvaput.
19. Ponovi potiho sve sto on kaze.
20. Pricaj sam sa sobom.
21. Probaj mu prodati svoj auto.
22. Pitaj ga, hoce li ti prodati svoj auto.
23. Ako te hoce voditi u policijsku postaju, pitaj mozes li ti sjediti naprijed.
24. Ako moras sjediti straga, probaj ga pipkati po glavi kroz resetku.
25. Prije nego krenete provjeri jeste li svi vezani.
26. Brzo uzmi limenku piva i otvori prije nego dodje do tvojega auta.
27. Nek ti pridrzi pivo dok trazis dokumente.
28. Reci mu barem dvaput da prtljaznik ne treba pregledavati.
29. Pitaj ga je li on jedan od Village People i pitaj gdje su ostali.
30. Pitaj ga je li ikad ubio covjeka.
31. Ako odgovori da, pitaj je li to bilo na poslu.
32. S osmjehom na odlasku mu reci: "Pozdravi zenu i moju djecu"

Pollux
31.08.2007., 05:54
:D :D

dobaj
02.09.2007., 20:18
gledao neki dan na tv-u-- kako mozete reci da su novcane kazne male? pa hej tko olako moze odvojiti 600kn danas? za te pare mos ic 3 dana na ljetovanje... u americi postoje opomene,second chance, kod nas samo kazne. ljepo. ako iimate u komjuterskoj bazi nekog da je u mjesec dana napravio 4 prekrsaja, da uduzmite mu dozvolu mjesec dana ALI ako se nezgoda dogodila u istoj ulici 4 puta -pleas nesto nije u redu s tom ulicom.

a bilo bi se ljepo sjetiti da su neki vec platili svoje za takvu ulicu... i dizali glasove uzalut...

sat pracenje. je dobra stvar. ulozite sami u jedan satelit i napravite svoju tehnologoju ali mislim da to vise nece biti voznja i nitko nece imati anonimnost vise.-..ali otom potom. ja bi rade to iskoristio kao dojavu jel ti tko ide iz suprotnog smjera...

i onda bi auto cesta mogla bit 150

regionalne ceste 70

i sve 5

vaci
02.09.2007., 21:57
onaj ko ne čini prekršaje ne triba odvajat ni kune :kava:

opomena postoji i u nas :kava:

tiger eyes
04.09.2007., 17:27
C/P

Dobio sam poziv na sud da sutra donesem dokaz(uplatnicu) da je kazna za prekrsaj placena ili da se izjasnim zelim li zamjeniti kaznu za rad za opce dobro.
Kazna je 500 kn(nisam potpiso), a napisana je zbog prekomjerne brzine. Nisam se zalio ni platio, ali su policajci prilikom utvrdivanja prekrsaja bili nepropisno parkirani(preko pune crte), u civilnom autu na sto sam ih i upozorio.
Zanima me sto znaci ovaj rad za opce dobro, jer sam cuo da to u nas jos nije zazivilo i sto mi vi preporucujete.

Unaprijed hvala.

~~~~~
05.09.2007., 10:07
bok!
ispričavam se na uletu ali me samo nakratko zanima vaše mišljenje - kazna za prekršaj nepropisnog parkiranja izdana je puno prije izvršenja prekršaja. ta kazna je predočena nadležnoj PU prije nego je prekršaj sa kazne uopće izvršen. da li je to dovoljan razlog za žalbu? laici vele da je, pa me zanima stručnije mišljenje...
unaprijed hvala!

Katrin
05.09.2007., 10:56
to netko vidovit pise kazne?
nije mi uopce jasno kako se to dogodilo. no ako se prekrsaj dogodio, a to ce se morati utvrditi da bi se pobila ranije napisana kazna, ipak ce kazne biti, pa onda ne vidim svrhu.

~~~~~
05.09.2007., 11:30
prekršaj se u neku ruku je dogodio - auto nije bio parkiran nego je stao na pločnik (u noći, nije bilo žive duše u blizini), vozač je stajao kraj auta neke 2 minute (bez namjere da tam i ostane) kad je došao policajac i rekao "tu čekajte dok ovom (nekom drugom) autu napišem kaznu, onda budem i vama". prvo uopće glupost kaj je išao pisati kaznu (bili su specijalni uvjeti radi festivala u gradu + bila je još hrpa auta bez ljudi kraj njih - bez kazne), a onda je još i stavio krivi datum...

Katrin
05.09.2007., 12:06
koliko znam, do 3 minute je zaustavljanje, ne parkiranje.

~~~~~
05.09.2007., 12:13
e, pa da! i da nije rekao "čekajte, bla bla bla" to ne bi niti bilo više od 2 min...
ali ne možeš baš bježati od policije...
i kaj sad? :confused:

Katrin
05.09.2007., 12:18
zalite se, naravno.

~~~~~
05.09.2007., 12:53
:) hvala na inputu :kiss:

SAS
05.09.2007., 20:20
Nakon koliko vremena nastupa zastara sudskog postupka pokrenutog zbog prometnog prekršaja počinjenog u 4 mj. 2006. god. Prvo i jedino ročište bilo je u 10 mj. 2006. god. te se protustranka nije pojavila.

qwer
05.09.2007., 20:22
VAAAAAAACIIIIIIII ! ! !
A lipo san ti govoria da ti upute niko ne čita:kava: .

vaci
05.09.2007., 20:25
Nakon koliko vremena nastupa zastara sudskog postupka pokrenutog zbog prometnog prekršaja počinjenog u 4 mj. 2006. god. Prvo i jedino ročište bilo je u 10 mj. 2006. god. te se protustranka nije pojavila.

što top tema - obavezno pročitati nije dovoljno uočljiva?
možda misliš da je ona samo za one ispod 18godina :zubo:

a da ne kažem da je u ovom topicu o tome pisano 592847 puta.
al teško je to, to traži puno truda :rolleyes: puno je lakše otvorit novu temu :kava:

vaci
05.09.2007., 20:26
VAAAAAAACIIIIIIII ! ! !
A lipo san ti govoria da ti upute niko ne čita:kava: .

tražit ću dopuštenje da idu ubuduće crveni za postavljanje ovakvih pitanja :D ako ne i trajni ban :rofl:

qwer
05.09.2007., 20:29
tražit ću dopuštenje da idu ubuduće crveni za postavljanje ovakvih pitanja :D ako ne i trajni ban :rafl:

Željezna lady, nema šta.

Weedeemer
07.09.2007., 14:06
evo, da i ja napišem svoje iskustvo od prije neki dan.

bilo je oko 00:30, ulazim u mcdrive, narucim klopu, stanem na obliznjem parkiralistu, ... guštam u klopi... nisam gledao na sat, bacim smeće, nastavim dalje prema doma... cekam na semaforu, kad prodju policajci iz drugog smjera..... ja nastavim u svom smjeru... i bla bla , nakon 30 sekundi evo njih iza mene.

radnja:

žmigavac,
manevar,
parking.

zgasim ga, izadjem van, zakljucam i pocnem trcat, izgubim se u parku

i tak, prosli su milion puta oko auta, obišli okolne ulice...... he he.
onda mi je to vec dosadilo i otiso sam doma tramvajom koji je baš naletil

nebuju oni mene :)

Budala2
07.09.2007., 15:07
E pa ovako:
27.12.2006. nešto iza jedan sat u noći vraćao sam se s jedne fešte (pijan naravno) i ne znam šta se točno dogodilo,no završio sam nasred ceste s kotačima u zraku.Na sreću bio sam sam u autu,a nisam nikog ni udario tako da sam samo sebi napravio štetu.Iz auta su me izvukli prijatelji koji su išli iza mene i odveli me na hitnu zbog krvarenja iz glave.Zaradio sam dva šava,a drugdje nigdje ni ogrebotine.Dogovor je bio da kažemo da sam se napio i pao s balkona,no ja sam još u šoku sve izbrbljao te su doktori zvali policiju.Napuhao sam 1,96 promila.
3 mjeseca kasnije dobio sam poziv za saslušanje na kojem je stajalo 4 ili 5 prekršaja (alkohol,mladi sam vozač pa nisam ni smio voziti iza 23h itd...).Kazna za to bi bila ogromna pa sam odlučio da idem za zastarom.
Poslao sam molbu da mi odgode za ljeto jer studiram u Zagrebu (što je istina).Krajem lipnja mi je došao odgovor na to,no nagovorio sam poštara da piše da nema nikoga doma i vrati poziv.Prije nekoliko dana mi je došao poziv za glavnu raspravu za 11.9. pa me zanima da li bi mogao još nešto napisati i "ukrasti" 2 ili 3 mjeseca ili se moram pojaviti?
Da li bih se mogao izvući na to šta sam student,to mi je prvi prekršaj ili na to šta se nesreća nije dogodila u mojoj županiji,jel bi mogao tražiti premještaj samo s ciljem da prođe što više vremena?
Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

baja
11.09.2007., 08:25
molim savijet vezano za slijedeći slučaj;
zaustavljena sam prošlo ljeto zbog prekoračenja brzine (ograničenje 50, a ja sam u preticanju vozila 73 km/h) pa kako se radilo o uistinu nikakvoj brzini ja sam se tužila
prošlo je preko godinu dana i ja skoro i zaboravila na to
međutim, dobila sam "ljubavno" pismo od prekršajnog suda jer je moja žalba odbijena, a slučaj proslijeđen prekršajnom sudu koji traži da se pi smeno očitujem
ja ne znam što da radim, što da napišem?
uistinu mislim da nisam ugrožavala sigurnost prometa pretičući kamion s dvije prepune prikolice, a priznam li odmah da sam kriva platit ću, pretpostavljam, i kaznu (600 kn) i sudske troškove
a ako se inatim i dalje mogla bi proći još i gore...
ima li netko nešto pametno i spasonosno za reći :moli:

Iustus
11.09.2007., 11:35
Pozdrav,

pregledao sam sve topice, ali nisam pronašao (ili mi je promakao) sličan slučaj.
Radi se o iščekivanju zastare, koja je često spominjana, ali uvijek u slučajevima kad se išlo na sud, pa se pisala žalba na presudu...
Danas su točno dvije godine od počinjenog prekršaja (0,6 promila, pojas).
Prvo je išao prigovor (nepotpisan) na rješenje PU Zagrebačkoj koja je dostavila rješenje u roku od desetak dana, zatim sam dobio poziv da pošaljem potpisani prigovor (nakon 8 mjeseci, svibanj 2006.) i nakon toga dva puta neuspjela dostava sudskog poziva, jedna oko Božića 2006, a druga početkom ovog ljeta.
Znam da sam kriv, ne poričem i neugodno mi je zbog te gluposti. To mi je bio prvi i zadnji put da sam konzumirao alkohol i sjeo za volan u 16 godina koliko vozim.

Treba mi pomoć.. što sada, da li je sa današnjim danom nastupila zastara (prekršaj počinjen 11.09.2005.) i postoje li fore sa rješenjem VPS-a donesenim unutar 2 godine, koje mi može biti dostavljeno tko zna kada?

Hvala unaprijed.

I.

vaci
11.09.2007., 14:27
žuti zbog nečitanja uputa, a lipo piše na vrhu pdf- OBAVEZNO PROČITATI!!!

O kakvom VPSuz govoriš kad, koliko sam razumila ti nemaš niti rješenje prekršajnog suda :confused:
snivaj snom pravednika, poilo vrtime sve, kejs klozd :amen:

vaci
11.09.2007., 14:33
molim savijet vezano za slijedeći slučaj;
zaustavljena sam prošlo ljeto zbog prekoračenja brzine (ograničenje 50, a ja sam u preticanju vozila 73 km/h) pa kako se radilo o uistinu nikakvoj brzini ja sam se tužila
prošlo je preko godinu dana i ja skoro i zaboravila na to
međutim, dobila sam "ljubavno" pismo od prekršajnog suda jer je moja žalba odbijena, a slučaj proslijeđen prekršajnom sudu koji traži da se pi smeno očitujem
ja ne znam što da radim, što da napišem?
uistinu mislim da nisam ugrožavala sigurnost prometa pretičući kamion s dvije prepune prikolice, a priznam li odmah da sam kriva platit ću, pretpostavljam, i kaznu (600 kn) i sudske troškove
a ako se inatim i dalje mogla bi proći još i gore...
ima li netko nešto pametno i spasonosno za reći :moli:

u ovom topicu, kojeg si btw trebala pročitat prije nego si otvorila novi :raspa: , ti se nalaze svi odgovori, odvoji lipo 15 minuti i pročitaj, sve će ti bit jasnije :)

dk1
11.09.2007., 14:53
Bože, kako mi se gadi ova država i većina njenih građana.

baja
11.09.2007., 15:17
:brukica: samo sam malo brzopleta....

.... a i ovo bi mogla biti top-tema...

Madame Hooch
11.09.2007., 20:54
mogu ja ? mogu li, mogu li ? :o

evo prekršaj - neispravno uključivanje u promet ; posljedica - mala saobračajka bez materijalne štete i teških ozljeda

poziv na prvo ročište 60 dana prije termina - prihvaćen:
prvo ročište - 8 mjeseci nakon događaja - utvrđivanje stanja i ispravak policijskog uviđaja (odvjetnik nije bio upleten, samo moj iskaz, kopiju uviđaja nisam unaprijed tražila već sam ju osporavala na ročištu pred sutkinjom i zapisničarkom)

poziv za glavnu raspravu (u očekivanju) 6 mjeseci nakon prvog ročišta - nije preuzet (nije me bilo doma, GO )

pitanje 1): za koliko vremena mogu očekivati ponovljeni poziv na glavnu raspravu
pitanje 2): kada nastupa zastara za prekršaj iz gornjeg opisa

hvala unaprijed na odgovorima ...s jedne strane vjerujem da treba odgovarati za sve protuzakonito što si počinio, s druge strane - razni javno izloženi slućajevi individua koje su se ogriješile puno teže, često, a uz to imaju i više novaca nego ja ( opetovani slućaj(evi) Žužić & Son) izazivaju u meni otpor od priznavanja bilo kakve krivice i plaćanja bilo kakve kazne, a kamoli sudskih troškova ...:mad:

Katrin
11.09.2007., 21:01
mogu ja ? mogu li, mogu li ? :o

evo prekršaj - neispravno uključivanje u promet ; posljedica - mala saobračajka bez materijalne štete i teških ozljeda

poziv na prvo ročište 60 dana prije termina - prihvaćen:
prvo ročište - 8 mjeseci nakon događaja - utvrđivanje stanja i ispravak policijskog uviđaja (odvjetnik nije bio upleten, samo moj iskaz, kopiju uviđaja nisam unaprijed tražila već sam ju osporavala na ročištu pred sutkinjom i zapisničarkom)

poziv za glavnu raspravu (u očekivanju) 6 mjeseci nakon prvog ročišta - nije preuzet (nije me bilo doma, GO )

pitanje 1): za koliko vremena mogu očekivati ponovljeni poziv na glavnu raspravu
pitanje 2): kada nastupa zastara za prekršaj iz gornjeg opisa

kakvog termina?

1) to se kod nas ne zna :D
2) apsolutna zastara je 2 godine od pocinjenja prekrsaja

dobaj
11.09.2007., 21:06
slazem se da bolje auto ima prednost haha. salim se ali ima manji put kocenja sto je je. vazi i za gume

Madame Hooch
11.09.2007., 21:21
kakvog termina?

datum prvog ročišta (prkršajni sud u zagrebu) je bio 15.03. og , a poziv poštom je stigao sredinom siječnja, dakle 60 dana prije termina ročišta

pa, ako je ovaj poziv koji nisam preuzela, isto došao 60 dana prije datuma za koji su me zvali (termina) ...(ne bih znala, jer nije preuzet :rolleyes:) ...koliko im treba da sazovu novi termin glavne rasprave , pa plus xx dana za poziv i odaziv na isti ...odnosno - u konačnici - kakve su mi izgledne šanse da utjeram sve skupa u zastaru a da se ne kompromitiram :p

NAGLAŠAVAM - nešto takvo mi se prvi puta u životu događa, nije bilo štete i nije bilo ozljeđenih, prekršaj je minoran i ne nosi kaznu oduzimanja vozačke (prijevozno sredstvo - bicikl) ...ali, poučena iskustvom iz medija, na slućajevima koji su opetovani kod istog počinitelja ...sve si mislim, ako može Žužić 19 puta, zašto ne bi i ja 0,004 puta 8u usporedbi sa onime za šta su njega sve hvatali pa puštali ...)

Katrin
11.09.2007., 21:28
kao sto rekoh, nema pravila. ovisi o zatrpanosti suda, o sucu... sansa za zastaru uvijek postoji.

Madame Hooch
11.09.2007., 21:38
kao sto rekoh, nema pravila. ovisi o zatrpanosti suda, o sucu... sansa za zastaru uvijek postoji.
koliko puta mogu ne preuzeti poštu, a da ne dođu dva policajca u 6 ujutro mojoj mami zvonit na vrata i pitat za mene ? ...moja je adresa boravišta, naime, izvan područja prekršajnog suda na kojem se prekršaj dogodio ...da li, uopće za tu težinu prekršaja (max. kazna 500KN + sudski troškovi) dolazi murija pitat za junačko zdravlje ?

testdrive
12.09.2007., 10:41
O kakvom VPSuz govoriš kad, koliko sam razumila ti nemaš niti rješenje prekršajnog suda :confused:

ako je prigovarao na nacin da se iz toga moze zakljuciti kako pobija iskljucivo odluku o sankciji, to bi islo na vps bez 1-stupanjskog...

testdrive
12.09.2007., 10:46
koliko puta mogu ne preuzeti poštu, a da ne dođu dva policajca u 6 ujutro mojoj mami zvonit na vrata i pitat za mene ?

obicno jednom ili nijednom... ako se nesto ne moze uruciti "redovnim" putem, angazira se policija bez obzira na visinu zaprijecene sankcije odnosno ako su ispunjeni uvjeti ide na oglasnu plocu...

Iustus
12.09.2007., 10:59
ako je prigovarao na nacin da se iz toga moze zakljuciti kako pobija iskljucivo odluku o sankciji, to bi islo na vps bez 1-stupanjskog...
Ja stvarno ne znam...
Napisao sam u žalbi da smatram da je kazna prestroga (ili nešto u tom stilu).
Suda nisam nikad vidio (ni prvostupanjski ni VPS), jer nisam primio pozive, koji su bili slani isključivo poštom. Policija me nije tražila na kućnoj adresi.
Ima li možda i tu nekih kriterija, možda 'teži' slučajevi idu žurnije?
Teži u smislu više alkohola, sudari, višestruko kažnjavani?
Kod mene se radilo o 0,6 promila, nikad prije kažnjavan...

Meni je pravo totalna nepoznanica, možda su pitanja glupa, ali...

testdrive
12.09.2007., 11:18
Napisao sam u žalbi da smatram da je kazna prestroga (ili nešto u tom stilu).

to bi moralo zavrsiti na vps-u bez 1-stupanjskog i bez saslusanja.

moguce da je ono sto nisi primao, a smatras da je sudski poziv, u stvari pravomocno rjesenje vps-a po tvom prigovoru...

uglavnom, ako se netko u policiji zeznuo, pa predmet poslao na 1-stupanjski, sada je nastupila aps. zastara (pises da je to bilo 11.09.2005). ako se nije zabunio pa slao na vps, izbjegavanjem primitka ne postizes nista.

iduci put primi pa ces biti na cisto...

Iustus
12.09.2007., 11:20
tnx.

I.

marijan24
13.09.2007., 14:44
:cool: Ovako ljudi,molim vas za pomoc...

Danas sam dobio kaznu 2000 kuna i troskovi suda 110,al sam slao zalbu za taj prekrsaj i doslo mi je ovih 2110,pa vas molim za savjet da mi velite sta da ucinim,jer nemam toliko novaca za platit,student sam,redovni i ne vidim nacin kako da to platim.

Za ovaj prekrsaj me je uslikao radar i trazili su da velim ko je vozio,ja ili stari,pa sam napiso u zalbi da sami odluce ko je vozio jer nemam slike....

Molim sve koji znaju o ovakvim slucajima bilo sta da mi se javi ili pomognu na privatne poruke....

Unaprijed hvala.

z-dna
13.09.2007., 15:32
prije mjesec dana me policija zaustavila i napuhao sam 0.57 tj. 0.47 i sve sam uredno potpisao i čekao kaznu 500 kn.

danas dobijem kaznu za promile 500 kn i za pojas 500kn

stvar je u tome šta meni policajac dok me zaustavio nije ništa pisao za pojas niti u zapisniku išta piše u vezi pojasa niti sam ja potpisao ništa u vezi pojasa.(valjda nisam potpisao,nabacio sam par potpisa, policajac mi je rekao sad se potpiši tu, tu i tu...) čak se i ne sječam jel sam bio vezan ili ne.
dobio sam od njega samo zapisnik o alkotestu i potvrdu da mogu drugi dan podici vozacku dozvolu.
jel mi on bio dužan dati neki papir u vezi pojasa?

razmišljam da ne platim kaznu, napišem žalbu i na prekršajnom kažem da sam bio vezan i da nemam pojma zašto kazna za pojas.

vaci
13.09.2007., 20:04
@ marijan24
Zalba za prometni prekrsaj
Ovako ljudi,molim vas za pomoc...

Danas sam dobio kaznu 2000 kuna i troskovi suda 110,al sam slao zalbu za taj prekrsaj i doslo mi je ovih 2110,pa vas molim za savjet da mi velite sta da ucinim,jer nemam toliko novaca za platit,student sam,redovni i ne vidim nacin kako da to platim.

Za ovaj prekrsaj me je uslikao radar i trazili su da velim ko je vozio,ja ili stari,pa sam napiso u zalbi da sami odluce ko je vozio jer nemam slike....

Molim sve koji znaju o ovakvim slucajima bilo sta da mi se javi ili pomognu na privatne poruke....

Unaprijed hvala.

uz to sad imaš i žuti zbog nepoštivanja pravila pdf-a :kava:
misliš da za tebe ne vrijede?
uz to ne vidiš temu PREKRŠAJI - čisto sumnjam s obzirom da se nalazila pri vrhu kad si otvorija svoj topic - čak nisi mora ni skrolat :rolleyes:
topic prebacujem tamo di spada

testdrive
13.09.2007., 20:08

a sto ti rec nego da se drugi put ne pravis pametan i da se zahvalis onome tko te savjetovao da ovako postupis...

pisi prigovor i idi moljakati suca da to smanji do neke razumnije mjere, narocito ako je zaprijecena kazna za brzinu kojom si prosao pored radara visestruko manja od kazne za nedostavljanje podataka o vozacu (a vjerojatno je)

Gork
14.09.2007., 16:32
Pozdrav svima, trebao bi savjet.
Naime, još u petom mjesecu ove godine oko 2:30 am, zakačio se se tipom na Jelačićevom trgu, tipična "popio batina" priča; čekam tramvaj s curom, dolazi lik u vidno alkoholiziranom stanju i počne nekaj mrmljat prema meni, ja ga mudro ignoriram, ovaj da kaj se pravim pametan i tras! mene šakom u glavu. Odjednom se stvara policajac kod nas, razdvaja obadvojcu, osobne molim itd. OK, nikom ništa, neću ga tužit ko ga j.... A onda danas iznenađenje, poštar mi uručio pisamce od Prekršajnog suda u Zg, točnije prekšajni nalog u kojem se utvrđuje da smo obojca krivi zbog kršenja javnog reda i mira, svaki 400 kn kazne i još 150 kn poradi sudskih troškova. Obrazloženje navodi da je pokretanje prekršajnog postupka pokrenulo nadležno tijelo po prijavi službene osobe utemeljenoj na neposrednom opažanju bla,bla.
E sad, mene zanima dal da platim tih 550 kn kazne (i zaželim da onog tipa pokupi kamion) ili da uložim prigovor? Najradije bi se žalio, jer mi nije zabavno da plaćam to što me tip napao, a pošto sam student ta lova mi je prijeko potrebna. Hoće li me taj prigovor na kraju izać još više nego ovih 500 kn?

vaci
14.09.2007., 22:39
možeš prigovorit, otić na sud kad te pozovu na raspravu, objasnit sucu i postoji mogućnost da odeš samo sa opomenom :D
a postoji mogućnost da ti samo nabiju još kojih cca 100 kn sudskog troška :o

slash
17.09.2007., 00:54
Dobar dan. Evo još jednog studenta i još jednog remećanja javnog reda i mira. :D

Dakle, dobio sam pismo sa Prekršajnog suda da se moram odazvati na pripremno ročište radi remećenja javnog reda i mira. U pismu također piše da sam dužan izvjestiti Sud o promjeni adrese, te bih u protivnom mogao dobiti kaznu od 5.000 kuna. :confused:

Konkretno se radi o tome kako sam zaspao u parku pod utjecajem alkohola, te time «izazvao pozornost prolaznika i stanara okolnih zgrada», koji su pozvali hitnu, koja me odvela na triježnjenje. :o

Sad me zanima nekoliko stvari:
1. Pripremno ročište? :eek: Dakle, zar će ih biti više, pošto to baš i nije neki prekršaj u kojem se kazna ne bi mogla odrediti odmah na početku?
2. Kolike su kazne za remećenje javnog reda i mira, tj. koliko ću morati platiti? Nisam nikad imao problema sa zakonom, ovo je prvi put, student sam i nemam stalna primanja. Da li bi to moglo olakšati situaciju? Nadam se da nije veća nego za kolegu Gork-a, ali mi nije jasno zašto sam ja dobio poziv na ročište, a ne, kao on, kaznu? Našao sam na internetu da je kazna za ovaj moj, 20. članak 50-200 dem, ali marke više baš i ne postoje, tako da ne znam da li se to povećalo u zadnjih par godina otkako marke ne postoje
3. Ovo sa izvještavanjem Suda o promjeni adrese. :confused: Što to znači? Da li ih moram obavezno obavijestiti i kakva promjena adrese? Da li ih moram zvati ako nisam i neću mjenjati adresu? Vjerovatno ne moram, ali za svaki slučaj pitam, da ne bih morao plaćati 5 tisuća kuna zbog neznanja.

Unaprijed vam se zahvaljujem na odgovorima. Eto, o pravu nemam pojma, tako da bi neka od ovih pitanja mogla biti glupa, ali se vodim po onoj, «tko pita, ne skita». :D

testdrive
17.09.2007., 08:45
1. nece biti vise rocista ako priznas krivnju
2. nije se povecao taj raspon, i dalje je 50-200 dem. osim toga, sudu je procesnim zakonom ostavljena mogucnost da ide i ispod 50 dem odnosno da umjesto kazne izrekne mjeru upozorenja (opomenu)
3. o promjeni adrese moras obavijestiti sud samo ako adresu na kojoj ti se mogu uruciti pismeni doista i promijenis, inace ne moras nista.

slash
17.09.2007., 20:51
Hvala. :s :top:

tomislav10
18.09.2007., 10:44
U nedjelju odem na Voloderske jeseni, parkiram se uz cestu i po povratku nađem kaznu za krivo parkiranje od 500 kunića po čl 82. st. 3. (parkiranje na rskrižju Trg sv Antuna i ulica sv Barbare). Koliko sam primjetio na mjestu gdje sam parkirao nije raskršće (tko pozna Voloder; između crkve i mostića prema Kutini uz cestu s desne strane). Što da radim? Da se pozovem na krivo utvđeno činjenično stanje? Inače na obavijesti o počinjenom prometnom prekršaju nema žiga, potpisa, nikakvog zaglavlja, iza je zaklamana uplatnica, teoretski bi svaki cigan (bez uvrede dotičnoj nacionalnoj skupini) mogao takav papir zataknuti za brisač ... Molim za savjet ...

betboy
18.09.2007., 10:55
Pozdrav svima, zanima me koji se uvijeti moraju ispuniti da bi sudac izrekao uvijetnu kaznu za vozačku dozvolu i dali mi netko može preporučiti dobrog pravnika za prometne prekršaje. Hvala :top:

supher mali
18.09.2007., 12:06
to je kod nas sve pomalo bez korisno jer si ti automatski pozvana kao: okrivljena, a sudkinja ce ti u svakom slucaju gledat prisit sve sto moze bez da te salusa u punom smislu. jer sve sto ti kazes je samo navedeno ali bez postojece unutar jako malo uminh granica u nasem prometu. nisam imao potrebe do sada, ali cuo sam da su odvjetnici carobnjaci za pravo-sudtstvo kod nas. vjerovatno imaju jace glasnice ili kombinatoriku govora. ne znam bas pravi odgovor..ali od sad palcam sve samo Da nemam posla s njima

vaci
18.09.2007., 12:30
U nedjelju odem na Voloderske jeseni, parkiram se uz cestu i po povratku nađem kaznu za krivo parkiranje od 500 kunića po čl 82. st. 3. (parkiranje na rskrižju Trg sv Antuna i ulica sv Barbare). Koliko sam primjetio na mjestu gdje sam parkirao nije raskršće (tko pozna Voloder; između crkve i mostića prema Kutini uz cestu s desne strane). Što da radim? Da se pozovem na krivo utvđeno činjenično stanje? Inače na obavijesti o počinjenom prometnom prekršaju nema žiga, potpisa, nikakvog zaglavlja, iza je zaklamana uplatnica, teoretski bi svaki cigan (bez uvrede dotičnoj nacionalnoj skupini) mogao takav papir zataknuti za brisač ... Molim za savjet ...

koliko sam ja primjetila, kao i većina forumaša, na vrhu ima tema "UPUTA, obavezno pročitati prije otvaranja teme"

a odmah do tvog topica, tema PREKRŠAJI

Nećeš vjerovat, al nakon 388 postova na forumu, sva pravila vrijede i za tebe :amen:
a ova tema ide tamo gdje joj je mjesto

izzz
18.09.2007., 16:59
Prekršaj je nenošenje zaštitne kacige prilikom vožnje skuterom. Zanima me što se događa ako ne platim kaznu i pošaljem žalbu prekršajnom sudu?
Nemam namjeru platiti kasnije ni sudske troškove jer nemam nikakvih primanja niti imovine,a punoljetan sam pa odgovornost ne prelazi na roditelje...
I koliko traje uopće služenje kazne u slučaju da mi je žalba odbijena, a ja ništa ne platim?? :)
Thx

vaci
18.09.2007., 19:09
jel skuter tvoj?
:D

već ti je ovde sve napisano, šta se događa kad postupak pokreneš :)

izzz
18.09.2007., 19:13
ma nije skuter moj, od starog je hehe.
al bojim se da i ako me pozovu na taj prekrsajni sud, da se neću moći odazvati ako ću predavanja imati... pa me zanima kaj mi onda mogu napravit?

Katrin
19.09.2007., 07:49
izzz, svrha ovog topica nije samo da sva pitanja o prekrsajima budu na jednom mjestu, vec da i autori pitanja tu brzo mogu naci odgovore na ono sto ih zanima, a napisano je vec 20 puta, bez da se isti savjeti i odgovori ponavljaju na svakoj strani.

Lokalni cuger
19.09.2007., 12:02
Ovako imam jedan problem, tocnije problemcic... vjerojatno ima na ovom podforumu nesto slicno no zanima me bas vase misljenje.
Dakle debilna situacija: Dobio sam kaznu za voznju u javnom prijevozu u iznosu od 100 kn i naravno nisam platio iz nekih razloga blabla i tako vrijeme je prolazilo i meni su stizale te obavijesti dok mi nije evo konacno dolsla kazna od prekrsajnog suda:D

Uglavnom imam kaznu od 100kn i 100kn sudu hahah i ono mogu je platit naravno ali necu iz principa.. i da bi bilo bolje ovo mi je pisalo u tom pozivu...

Dakle imam tri opcije: platit kaznu, dobrotvorni rad u roku tri dana ili zatvorska kazna u roku tri dana hahahahahahha (mislim wtf?)

Nisam ni zalbe ulagao ni nis i sad imam tri dana za javit se na sud pa ono:rofl:
ispricavam se radi debilnosti teksta

Profesorica78
20.09.2007., 14:43
Sestra mi je u visokom stupnju trudnoce vozila i izazvala manju prometnu nezgodu. Naime, jurila je u bolnicu usljed bolova u trbuhu. Policijski zapisnik je ustanovio da je oduzela prednost i da je pobjegla s mjesta nesrece (sto nije tocno jer je razmjenila podatke s ostecenim autom i nastavila put za bolnicu). Proslo je godinu dana, sama je s djetetom i nezaposlena, nema kome ostaviti dijete i otici na sud. Sto joj je ciniti? Sto je sa zastarom? Hvala

mwm
20.09.2007., 17:43
Ima sestru. ;)

Profesorica78
20.09.2007., 18:36
kome se šalje žalba? mislim da nije primila niti jedan poziv na sud...

izgubljena
20.09.2007., 18:53
a kaj je primila?

Profesorica78
20.09.2007., 19:00
mislim ništa, tj ima probleme s poštom inače jer joj ne stiže ništa, ali rekla mi je da je par puta policajac zvonio na vrata, kad se dogodila nezgoda bila je na policiji i dala izjavu, a nakon toga je sve podredila bebi

camus
20.09.2007., 19:16
ne kuzim, nije dobila nista?!?! zasto bi morala na sud ako je nitko nije zvao?!?!

Profesorica78
20.09.2007., 21:58
zato što je navjerojatnije pokrenut prekršajni postupak...bez obzira to sto joj ne stižu obavijesti...policajac joj je bio na vratima jučer...

Vojky
20.09.2007., 22:04
Pa ode na sud s djetetom, nikakav problem.

Ako bude ovako nastavljala - pritvoriti će je, a dijete će preuzeti socijalna služba ako se nema tko brinuti.

testdrive
21.09.2007., 00:27
policajac joj je bio na vratima jučer...

ako ju nije priveo, bit ce i sutra na vratima, a kada zavrsi, sve te troskove ce platiti onaj tko bude oglasen krivim odnosno drzava ako ju oslobode.

gledajuci ovako sa strane, a mislim i da ce uredjujuci sudac dijeliti moje misljenje, trudnica ako treba med. pomoc, zna broj hitne, nije nikakvo opravdanje bjezati policiji zbog navodnih trudova... jer mozda ne treba niti stati na zebri zbog navodnih trudova... pa predje li necije dijete iz osnovne skole preko zebre, a trudnica koja ne staje policiji, valjda ne staje ni na zebri, pa zgazi li to dijete, to bi, po svim kriterijima bila neizravna namjera po kz-u, a po ocu tog djeteta tko zna sto...

testdrive
21.09.2007., 00:31
nema kome ostaviti dijete

kako ne bi imala? samo napise podnesak prek sudu sa ovim obrazlozenjem i czss ce preuzeti dijete dok sud bude odlucivao o sposobnosti buduce majke koja bjezi sa mjesta prometne nesrece da skrbi o vlastitom djetetu...u medjuvremenu ce dijete biti u sigurnijim rukama, sigurno ga nitko nece izlagati pogibelji u prometu.

vaci
21.09.2007., 10:38
lipo u ovom topicu sve piše
uzmi po ure vrimena i pročitaj - šta je sa zastarom, koje su posljedice neodazivanja sudu, jedino mi je sumnjivo da joj pošta ne dolazi :confused: da je ne prediže - e to je drugi par postola, to mi nije sumnjivo :D

a dijete - nek si za te 2 ure suda uzme sittericu, ako ga već ti ne možeš pričuvat :cool:

tommyc
23.09.2007., 01:25
U vlaku su mi uzeli podatke s osobne jer nisam imao kartu (tj. imam pokaz, koji mi vrijedi od zagreba do sesv. kraljevca, a ja sam išao jednu stanicu dalje do dugog sela). Pokaz za tu jednu jedinu stanicu dođe više nego pokaz za relaciju od sesv. kraljevca do zagreba (pa i dalje od njega) i to nitko ne kupuje, pa uvijek kad su kontrole u vlaku pojave se baš između sesv. kraljevca i dugog sela.

Uglavnom, zanime me da li je itko imao konkretnih iskustva baš sa HŽ-om, da li će me stvarno tužiti ako ne platim tih 300 ili 400 kn kazne, zbog mogućnosti da tu kaznu zamijenim za rad za opće dobro?

Da li ih ikako mogu "zastrašiti" da me uopće ne tuže tako da im pošaljem odgovor da ću u slučaju da me sud kazni tražiti zamjenu kazne za rad za opće dobro, što mislite o tome?

testdrive
23.09.2007., 08:38
Da li ih ikako mogu "zastrašiti" da me uopće ne tuže tako da im pošaljem odgovor da ću u slučaju da me sud kazni tražiti zamjenu kazne za rad za opće dobro, što mislite o tome?

time sigurno neces postici nista...

Clantor
25.09.2007., 13:04
Prešao sam preko crvenog svjetla kao pješak i zaustavila me je policija.:flop: Dobio sam prekršajni nalog koji sam potpisao i uplatnicu na licu mjesta. Kazna je 400kn. Rekao sam policajcu da ja nemam para (i nemam) za platiti to, na što me je on pitao da li mi je ovo prvi prekršaj. Ja sam rekao da je, pa je on rekao da mogu onda uložit prigovor u roku od 8 dana. E sad, sve bi bilo ok da se prekršaj dogodio u Zagrebu. Ali dogodio se u drugom gradu koji je daleko. I sad me zanima, da li ću ja morati ići na prekršajni sud u tom gradu ili mi se više isplati da platim kaznu.

testdrive
25.09.2007., 23:57
ili mi se više isplati da platim kaznu.

prek. kazne manje od 500kn mozes mijenjati za rad za opce dobro, a taj ti se ne provodi...

najob
30.09.2007., 22:12
da li se kazna moze plaćati s odgodom

testdrive
02.10.2007., 10:58
da li se kazna moze plaćati s odgodom

sud ti moze dozvoliti da ju placas na rate

izgubljena dusa
02.10.2007., 16:14
sud ti moze dozvoliti da ju placas na rate

ma vraga daje na rate, mene je zaustavila policija na rutinskoj kontroli i ispalo da je istekla rega tri dana o cemu nisam imala pojma jer auto nije bio moj i tako mi lupili kaznu od 500 kuna koje nisam platila i dobila poziv na prekrsajni sud i rekli da biram rad za opce dobro ili da platim kaznu. receno mi je da ne daju na rate vec odgodu od mjesec dana najvise, a da za rad za opce dobro me mogu zvati u roku godine dana.

e sad si misli...

Katrin
02.10.2007., 16:20
pa sud ti to ne mora dozvoliti...

newwbie
02.10.2007., 19:02
-vožnja u zabranjenom smjeru-
eh,JOŠ jedan student sa prekršajem..
danas sam u Dubravi (kod tržnice)išao parkirat auto na klasično mjesto gdje se parking ne naplaćuje, kad ono dok se parkiram blene murjak pokraj mene i pita vozačku i prometnu.Ja zujim, a on mi pokaže GANC novi znak jednosmjerne ulice...(vjerojatno je tamo i čekao jer je ulica prenamjenjena juče ili prošli tjedan, a ja iz navike nisam gledao)
uglavnom, vozio sam nekih 20ak metara u suprotnom smjeru ''nazovimo ulice''(avenija dubrava u smjeru grada poslije INE desno, pa prva desno, ak netko zna na što mislim)). rekao je 2000kn kazne i 6 mjeseci bez vozačke.nikakav papir mi nije dao, to mi je prvi prekršaj nakon 4 godine(otkad sam položio). što mi savjetujete(ako se ima što)?
hvala

testdrive
03.10.2007., 19:29
ma vraga daje na rate, mene je zaustavila policija na rutinskoj kontroli i ispalo da je istekla rega tri dana o cemu nisam imala pojma jer auto nije bio moj i tako mi lupili kaznu od 500 kuna koje nisam platila

nisi platila, nisi prigovarala, to ti je postalo pravomocno, ti nisi ni vidjela sudskog postupka pa ti se prema tome nije niti moglo odobriti da placas na rate...

testdrive
03.10.2007., 19:31
što mi savjetujete(ako se ima što)?
hvala

prvo sacekas da dobijes nesto napismeno...

4g63t
08.10.2007., 19:06
po vec neznam koji put sam popusio kaznu naravski odbio platit na licu mjesta i potpisat

sad sastavljam neki prigovor pitanje:

dali se bolje izvlačiti na pobijanje mjerenja brzine , ispravnost uređaja, nestrucnost milicajca

ili igrati na shemu ja sam kriv al sam jadan student bez primanja, nemam ni kune, nikad kaznjavan itd...

aj fala:top:

Pero dipl. ing.
08.10.2007., 19:55
ovako za sve.

prva stvar koju trebas viditi kada te zaustavi prometnik je ima li na sebi : cinove, znacku(na vidljivom mjestu), kapu (na glavi) i onaj debilni prsluk. t mora imati ako to nema odmah mu kazes da vidi da nisi debil i da si procitao zakon. nakon toga ako nema nesto od navedenog samo mu kazes da ces se zaliti na njega i da ti da broj znaceke ne uvid.

u tvom slucaju ja bi ga trazio ali sve lijepo pristojno:

1. broj znacke
2. broj vozila
3. serijski broj aparata
4. datum posljednjeg umjeravanja istog
5. te njeguovu potvrdu o osposobljenosti za rukovanje istim

dakako kada pises zalbu stavi da se zalis na sve:

"Zalim se na sve zalidbene uvijete"

znam da zvuci debilno ali radi tako i to ti je najbolje. eto pozdrav

4g63t
08.10.2007., 20:33
eto puno hvala

stvar je u tome da fakat on nije imao ni kapu ,ni čin, ni prsluk bio je motorist

i jos se sakrio ispod podvožnjaka i iskočio mi nasred ceste tak da sam jedva stao

goran91415
09.10.2007., 13:31
Pozdrav svima...
Moram priznati da sam pročitao temu od početka:kava: tražeći slični problem kao moj no svejedno ću napisati moj slučaj u nadi da će se naći dobra duša sa savjetom:s

Student sam ,nikad do sada nisam kažnjavan po bilo kejm slovu zakona.

Prije nešto manje od 3mjeseca upravljao sam vozilom oko 3h ujutro vračajući se kući nakon posla. Na cesti nije bilo previše prometno i uglavnom ja sam bio u krivo vrijeme na krivom mjestu i zaustavili su me. Ponašanje policajca je bilo jako korektno. Nakon što sam im dao prometnu i vozačku te nakon što sam odgovorio da nisam konzumirao alkohol prihvatio sam testiranje (dreger) te sam napuhao 0,2x. Policajac mi je napisao kaznu te sam se ja u zapisniku potpisao gdje je on naveo da sam konzumirao jedno pivo.
Danas mi je stiglo riješenje sa prekršajnog suda gdje piše da sam kriv te se kažnjavam sa 1.200,00kn plus 230,00kn (troškovi). Imam pravo žalbe u roku od 8 dana.
Inaće po zakonu se mogu kazniti od 500,00kn do 1500,00kn pa me čudi da sam kažnjen (za sada) sa kaznom bližom maksimalnoj nego minimalnoj ako se uzme u obzir da sam student ,da sam se korektno ponašao na licu mjesta te da mi je to prvi put u životu da sam kažnjavan...
Citat zakona
"(5) Novčanom kaznom od 500,00 do 1.500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač, ako u organizmu ima alkohola do 0,50 g/kg, odnosno miligrama u litri izdahnutog zraka.
Osim novčane kazne može mu se izreći jedan negativan bod."

Planirao sam pisati žalbu pa bi molio pomoć...

Solucija 1.) Ne poricati rezultate testiranja ali poricati konzumaciju alkohola te u žalbi navesti kao razlog rezultata na drageru konzumaciju vočnih kolača te glavobolja koju sam imao. Zbog glavobolje sam prije popio neku tabletu (aspirin ,apaurin) te sam zapisnik potpisao ne čitajući ga sa ciljem što prijeg odlaska doma u krevet zbog glavobolje...
Cilje: pokušati proći sa opomenom... molio bi savjet koliko je to realno očekivati i koje su moguće poslijedice ovakvog postupka

Solucija 2.) Priznati krivnju ,izraziti žaljenje i naglastiti da sam student...
Cilje: minimalna kazna (dali je moguće ovakvim pristupom dobiti samo opomenu?

Svaki savjet je dobrodošao...

Ovo me zanima čisto hipotetički...
(9) Vozaču motornog vozila, tramvaja ili instruktoru vožnje koji u razdoblju od 24 mjeseca unatrag od dana počinjenja prekršaja bude dva ili više puta pravomoćno kažnjen za prekršaje iz ovoga članka, umjesto novčane kazne prekršajni sud može izreći kaznu zatvora do 60 dana te zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od jedne do dvije godine i odrediti će mu se pet negativnih bodova.
Ako fizička osoba u roku od 24 mjeseca bude 2 puta kažnjena zbog konzumacije alkohola te upravljanja vozilom dali ona osim što plaća kaznu po sistemu automatizma gubi dozvolu na godinu-dvije ili o o tome sud odlučuje pa u slučaj da ste prije imali 1bod zobg alkohola i sada dobijete 5 = 6 te i dalje imate dozvolu...

Katrin
09.10.2007., 17:31
napisi zalbu na iznos kazne, napisi da si student i da ti je to prvi prekrsaj (ako je). kaznu ce ti 99% sigurno smanjiti.

nemoj se vaditi da nisi procitao zapisnik da bi brze otisao jer tu su fore za malu djecu i ne prolaze na sudu.

vezano za drugu situaciju, hipotetsku- nema automatizma, ovisi o konkretnom slucaju. to sud prosudjuje.

testdrive
09.10.2007., 20:56
Svaki savjet je dobrodošao...

obavezno prigovor i to prigovor bez obrazlozenja i sa prijedlogom da te se saslusa.

u vezi onog "hipotetskog", lijepo i ispravno si boladao "moze" sto ne znaci da i mora...

therock
09.10.2007., 20:59
reci da si student jadan bez primanja, ostalo ti teško prolazi jer to nećeš moć dokazat. ako si recidivist neće ti ništa pomoć skoro sigurno. bitan ti je samo nastup pred sucem za prekršaje, šta si naveo u prigovoru uopće nije bitno.
a to traženje broja i sličnih stvari ne preporučam nikome jer ćeš tek onda platit itekakvu kaznu, to preporučam samo pravnicima koji znaju šta govore... nisu ni oni toliko blesavi, imaju i oni svoje šeme (a znam da najviše mrze seratore i njima s guštom pišu sve što mogu - a uvijek mogu nać puuuno toga).
rok 8 dana, prigovor nadležnoj policijskoj postaji, dobivaš poziv sa prekršajnog suda i good luck.

testdrive
09.10.2007., 21:00
napisi zalbu na iznos kazne, napisi da si student i da ti je to prvi prekrsaj (ako je). kaznu ce ti 99% sigurno smanjiti.

nemoj se vaditi da nisi procitao zapisnik da bi brze otisao jer tu su fore za malu djecu i ne prolaze na sudu.

sve si odlicno savjetovala za bilo koji drugi prek. osim ovoga... ovo zlo sa manje od 0.5 promila, to je danas vise politicko pitanje, a uskoro su izbori... jedna stranka favorit na izborima izricito naglasava kako ce dekriminalizirati takvo postupanje, a kada i ako to ucini, ako postupak nije pravomocno okoncan, isti se mora obustaviti... zato (i samo zato) mislim da mu je bolje da odugovlaci...

testdrive
09.10.2007., 21:03
dekriminalizirati

ne dekriminalizirati jer to nikad ni nije bilo kd, vec opcenito brisati iz zakona kojim su predvidjene prek. sankcije, dakle legalizirati...moja greska, isprika.

testdrive
09.10.2007., 21:18
sad sastavljam neki prigovor pitanje:

ja mislim da je therock puno bilizi realnom stanju stvari od pere dipl ing-a....

vaci
09.10.2007., 21:31
4g63t karton zbog kršenja pravila pdf

inžinjeru peri pitanje - kome se i zašto žalit i koji su to žalbeni razlozi :D

4g63t
09.10.2007., 21:32
i ja mislim al uvijek treba probat

ja nikad nisam ni bezobrazan ni arogantan prema njima.. upravo iz tog razloga jer su oni uvijek u pravu:D

jebiga zgrijesio rodjace ti pisi svoje ja se žalim i to je to i meni se lik smije i jos pita jel ide pila :D :D jebig a kaj da mu velim :ne zna: :D

a zakaj karton??? ne kuzim

vaci
09.10.2007., 21:42
piše ti uredno u top temi - UPUTA -obavezno pročitati prije otvaranja teme :kava:

The Chemist
11.10.2007., 09:58
Imam pitanjce glede pisanje zalbe.

Frendu su uzeli vozacku zbog "voznje" u alkoholiziranom stanju.

Radi se o tome da je na parkiralistu (odvojenom od prometnice) sjeo u auto i upalio ga da se zgrije (tako kaze, valjda su bili vani, nemam pojima).

E sad, uopce nije vozio, samo sjedio u ukljucenom autu na parkingu. Policajac mu pokuca na prozor, prometnu, vozacku, izadite iz auta, jeste li sta popili, alkotest.... (ocito su na parkingu cekali potencijalne zrtve).

Vozacku su mu vratili i sad ceka kaznu. To je bilo prije par dana.

E, sad bi on htio pisati zalbu. Pitanje, kada se pise zalba i kome je tocno upucena?

Jel odmah sada, ili kad dobije kaznu doma?

Thx!

Katrin
11.10.2007., 10:28
ako je dobio prekrsajni nalog, na njemu ima uputu o pravnom lijeku. sudu podnosi prigovor u roku 8 dana.

The Chemist
11.10.2007., 16:08
ako je dobio prekrsajni nalog, na njemu ima uputu o pravnom lijeku. sudu podnosi prigovor u roku 8 dana.

Eh, ne znam tocno sto je dobio.

Koliko sam shvatio, vratili su mu vozacku i dobio je samo nekakve papire od alkotesta. Mislim da nista vise...

Dakle, ceka plavu kuvertu, ili krece odmah u akciju?

Katrin
12.10.2007., 07:25
ako nije dobio na licu mjesta, onda ce dobiti od PU po mjestu prekrsaja. mora dobiti neko rjesenje ili nalog na koji ce pisati prigovor, ne ide to samo tako :)

tajanstvenaa
12.10.2007., 09:16
vidim da se ovdje dosta toga brka.pokusat cu vam objasniti kako postupak u stvari ide.

evo ovako, zaustavi vas policija, izda vam prekršajni nalog.na nalog izjavljjete prigovor u roku 8 dana od primitka tog naloga( rok se počinje teći prvog sljedećeg dana nakon primitka naloga).Prigovor se šalje uvijek onom tko je nalog izdao , dakle npr. MUP RH, PU Splitsko dalmatinska, PP Makarska, a na prigovoru se naznači za prekršajni sud.sve to skupa, u tri primjerka predajete na policiju, jedan vam vračaju, dva idu u protokol.
nakon toga policija spis salje prekršajnom sucu koji vodi postuapk.
po okončanom postupku, sudac donosi rješenje na koje se izjavljuje ŽALBA,žalba se šalje sudu koji je donio rješenje sa naznakom za visoki prekršajni sud u zagrebu...eto, nadam se da sam vam pojasnila tijek postupka...barem malo

Katrin
12.10.2007., 12:15
da si procitala topic vidjela bi da je to vec objasnjeno milijun puta, ali uvijek se nadje netko s novim pitanjem.

i btw, ne dobije se uvijek prekrsajni nalog/sto vec na licu mjesta.

tajanstvenaa
12.10.2007., 13:22
objasnjavam klasicni postupak, a iz dugodisnje prakse (sutkinja prekrsajnog suda i sad odvjetnica) jako dobro znam kako ide postupak, i ovo moje objasnjenje je bilo dobronamjerno i nadam se da je nekom pomoglo,tebi koja ocito cekas sve komentare na noz porucujem da ne citas postove koji te ne znaimaju ,ima onih koje zanimaju...i u 99% slucajeva dobijes prekrsajni nalog, molim lijepo...

Katrin
12.10.2007., 13:44
nemam nista protiv objasnjenja, samo protiv tog nastupa 'sad cu ja vama objasniti neke stvari'... mi to tu radimo vec mjesecima.

nhf

tajanstvenaa
12.10.2007., 14:01
bez ikakve zle namjere napisala sam "pokusat cu vam objasniti", bez namjere da ikog smatram ne daj boze glupim ili da ga pocijenjujem, pa i ja sam na nekim drugim podrucjima totalna neznalica (npr.dionice t-ht-a, hahaha ko da prica netko strani jezik kad o tome govori).znam da ljudi cesto brkaju te stvari kao prigovor, žalba i slicno, nadam se da sam uspjela samo malo pojednostavnit stvar, bez namjere pametovanja, dapace, cesto sam i ja sa druge strane zakona....pozdrav:)

tajanstvenaa
12.10.2007., 14:03
katrin, izvinjavam se na nastupu, ako ti je zasmetao, vjeruj mi nisam nista lose sa tim promislila:mig:

Katrin
12.10.2007., 14:10
sve ok :mig:

Katrin
12.10.2007., 14:11
dapace, cesto sam i ja sa druge strane zakona....

:nono: :zubo:

The Chemist
12.10.2007., 15:45
objasnjavam klasicni postupak, a iz dugodisnje prakse (sutkinja prekrsajnog suda i sad odvjetnica) jako dobro znam kako ide postupak, i ovo moje objasnjenje je bilo dobronamjerno i nadam se da je nekom pomoglo...

Meni pomoglo!

Zahvaljujem!! :top:

vaci
15.10.2007., 10:53
na ovom topicu ljudi ne brkaju prigovor i žalbu
njima je sve žalba :zubo:

usput, dobrodošla tajanstvena :o

betboy
15.10.2007., 12:33
Dali postoji ovdje odvijetnik/ca koji ima prakse u prometnim prekršajima. Ako ima molim pm radi dogovora. :top:

testdrive
15.10.2007., 13:22
u tri primjerka predajete na policiju, jedan vam vračaju, dva idu u protokol.

nije potrebno nositi tri primjerka, dva su dovoljna i oba ostaju, kao sto se dva salju kada se prigovor predaje posti, preporuceno, ali to je manje bitno - u ovom slucaju (alkohol) je pitanje hoce li policija uopce izdavati nalog.

ovisno o koncentraciji i onome sto pise u pe osumnjicenika policija je u slucajevima alkohola sklonija predmet predavati prek sudu jer sudac, za razliku od policije, u slucaju izdavanja naloga nije vezan najnizom propisanom kaznom/zastitnom mjerom, a zospcom su za svaki alkohol iznad 0,5 propisane samo najnize kazne (najvise su 10.000kn po zp)

zato ako se misli prigovarati, onda po primitku treba dobro provjeriti tko je izdao prek nalog i njemu uputiti prigovor (ako uopce bude nalog, moze biti i poziv za pripremno rociste bez prethodnog naloga bilo policije, bilo suda...)

vaci
15.10.2007., 13:36
dobro, tajanstvena je to objasnila sa praktične strane (3 primjerka) - ostane ti jedan ispečatiran kao potvrda da si predao prigovor :)

da lee boor
15.10.2007., 13:38
moj prekršajni postupak je u tijeku i imam pitanje: da li po okončanju postupka, ukoliko se dokaže da nisam kriv, imam pravo na naknadu troškova (odvjetnik, izgubljena dobit, direktni troškovi) ili, da bih ostvario tu nadoknadu, moram podnesti privatnu tužbu protiv službene osobe (poznat samo broj službene iskaznice)?
unaprijed hvala na odgovorima

testdrive
15.10.2007., 13:43
moj prekršajni postupak je u tijeku i imam pitanje: da li po okončanju postupka, ukoliko se dokaže da nisam kriv, imam pravo na naknadu troškova (odvjetnik, izgubljena dobit, direktni troškovi) ili, da bih ostvario tu nadoknadu, moram podnesti privatnu tužbu protiv službene osobe (poznat samo broj službene iskaznice)?
unaprijed hvala na odgovorima

u slucaju da se prek postupak obustavi, troskovi postupka padaju na teret proracunskih sredstava sto bi znacilo da imas pravo na naknadu troskova i da ne moras tuziti nikakve pvl. sl osobe.

inace nekakve "izgubljene dobiti" sasvim sigurno neces dobiti, u obzir ti u velikoj vecini slucajeva dolazi samo trosak odvjetnika i autobusna karta od tvog prebivalista do suda.

testdrive
15.10.2007., 13:44
dobro, tajanstvena je to objasnila sa praktične strane (3 primjerka) - ostane ti jedan ispečatiran kao potvrda da si predao prigovor :)

aha to... to je onda ok, krivo sam razumio..

tajanstvenaa
15.10.2007., 16:38

svaka cest, naravno da je potrebno da ti jedan ostane pecatiran.....

tajanstvenaa
15.10.2007., 16:40
sto se troška postupka tiče, naravno da imas prava na njega.ne trebas nikok tužiti, već češ sud dostaviti trošak postupka, dakle, trosak odvjetnika , autobusa i sl...taj ce trošak pasti na teret onog tko je spor izgubio, dakle nije bitno da postupak bude obustavljen, moguće je i da bude okončan ali da presuda bude oslobađajuća.

da lee boor
15.10.2007., 19:43
sto se troška postupka tiče, naravno da imas prava na njega.ne trebas nikok tužiti, već češ sud dostaviti trošak postupka, dakle, trosak odvjetnika , autobusa i sl...taj ce trošak pasti na teret onog tko je spor izgubio, dakle nije bitno da postupak bude obustavljen, moguće je i da bude okončan ali da presuda bude oslobađajuća.

puno hvala na informaciji!!!

testdrive
15.10.2007., 22:00
dakle nije bitno da postupak bude obustavljen, moguće je i da bude okončan ali da presuda bude oslobađajuća.

bitno je da postupak bude obustavljen jer u prek postupku oslobadjajuca presuda (tj rjesenje ili nalog) ne postoji.

dakle ishod moze biti ili kriv je, ili postupak se obustavlja, trecega nema.

vaci
16.10.2007., 20:40
test ti si nama dragocjen ovde :)

sad imamo i tajanstvenu za prekršaje, uvik dobro dođe još jedna ruka, bar zbog polemika :o

tajanstvenaa
17.10.2007., 08:21
potrudit cu se koliko mi znanje i posao omogići sudjelovati na ovom forumu, a krajnji cilj je nekom pomoći, a naravno i ja nešto da naucim, makar sa nekih drugih područja...:mig:

vaci
17.10.2007., 13:02
a za chat imamo gore top temu "svi na chat" - dobrodošla si :s :s

testdrive
18.10.2007., 18:51
test ti si nama dragocjen ovde :)

:mig:

i forum je sjajan, nisam se mislio toliko dugo zadrzati ovdje, al eto, svidja mi se :)

ja i bash ja
18.10.2007., 18:58
evo odma ja sa "mutnim" pitanjem ...naime, čula sam od nekih da su, kad je došla uplatnica na 500KN , platili 50KN sve isto s pozivom na broj ...a dok je ovima na Sudu došlo iz dupeta-u-glavu , predmet je otišao u apsolutnu zastaru i nikome ništa :D

jel' to istina ?

Katrin
18.10.2007., 19:10
mozda je nekom i uspjelo, ali sigurno ne uvijek i svima.

Madame Hooch
18.10.2007., 19:16
mozda je nekom i uspjelo, ali sigurno ne uvijek i svima.

ajde malo konstruktivnije , a ne blablatrućtruć ....dakle : na kaznama po presudi na Prekršajnom sudu gdje slućajevi ulaze u apsoluntnu zastaru za 2 godine od NAPRAVLJENOG PREKRŠAJA -> koliko treba da se cijela procedura zavrti (uz uključene odgode, nepojavljivanja na ročištu, nepreuzimanja pošte, kašnjenja s plaćanjem ...) a da cijela stvar ode u zakonski zaborav (vidi tema Slućaj Žužić i njemu slični sa 20-tak prijava a nikad prosekucija ...) :mad:

Katrin
18.10.2007., 19:21
a ti ko da ne zivis u ovoj drzavi. ne rjesava se svaki slucaj istom brzinom i u istom roku. nekom slucaj ode u zastaru, nekom drugom za istu stvar ne ode i doceka ga kazna. ovisi o sudu i sucima, koliko su zatrpani i koliko su revni.

Madame Hooch
18.10.2007., 19:35
govorim o prekršajnom sudu u Zagrebu , Kennedijev trg ....odaziv na prijavu 8 mjeseci, poziv na glavnu raspravu 6 mjeseci od prvog ročišta ...dakle - već smo potrošili 14 mj. a zastara nastupa za 24 :rolleyes:

testdrive
18.10.2007., 19:35
apsoluntnu zastaru za 2 godine od NAPRAVLJENOG PREKRŠAJA -> koliko treba da se cijela procedura zavrti (uz uključene odgode, nepojavljivanja na ročištu, nepreuzimanja pošte, kašnjenja s plaćanjem ...)

trebas izostaviti ovo "kasnjenje s placanjem" buduci da za to tece jedna posebna zastara koja se ne broji od dana pocinjena prek. , a za ostalo, sama si rekla - treba 2 god

Madame Hooch
18.10.2007., 20:21
trebas izostaviti ovo "kasnjenje s placanjem" buduci da za to tece jedna posebna zastara koja se ne broji od dana pocinjena prek. , a za ostalo, sama si rekla - treba 2 god

ok, i sad si mi iskomentirao i izbacio jedan od načina odugovlačenja, ali nigdje odgovora :rolleyes: ...

vaci
18.10.2007., 22:12
gle, kako na kojem sudu, a na zagrebačkom čak i kako kod koje sutkninje. Recimo, meni za prekršaje koji su se vodili na trešnjevci (nisam ni znala da tamo ima prekršajni sud :D) mislim da nijedan poziv nije stiga :misli:

na kanadijevom pak ima par revnih sutkinja, te su me tražile po ciloj hrvatskoj i našle, čak im nije dugo ni trebalo (našle su me nakon 3 mjeseca, samo su me počele traži nakon 6 :zubo: )
pripremno ročište, glavna rasprava, rješenje, žalba - sve se to da odgodit ne baš bezbroj puta, al ovde misec dana, tamo 2 miseca, primitak rješenja, jednom ne drugi put da, zadnji dan roka žalba i tako to :raspa:

da će past u zastaru niko ne ne može reć sa sigurnošću, al da ima velikih šansi u većini slučajeva - istina je.
Ja obično odem u razmatranje zastare nakon prvog poziva - ovisi koliko nakon prekršaja je uslijedio. I dakako, u koje doba godine :zubo:

-kec-
19.10.2007., 06:56
sad od nove godine nema više zastara i sl.... rokovi zastare prooooduljeni.... prekršajci postaju face... oni rješavaju promet i sl. i po žalbi.... pravni lijekovi postaju bezvezni....

autoscout
19.10.2007., 11:20
Znaci, ako od pocinjenja (navodnog) prekrsaja nije deneseno rjesenje. Do kad mora bit doneseno?

Koja je razlika između apsolutne i relativne zastare i primjenjuju li se obje na takve prekrsaje?

aquama
19.10.2007., 15:41
Razbio sam auto, i banderu od elektre, imao sam 0,6 promila.
Nitko nije bio samnom i nisam ozlijeden.
Kolku novcanu kaznu mogu dobiti? ..otprilike..
Iskustva bilo kakva..
Hvala!

tweety
20.10.2007., 18:15
Moja sestra imala je prometnu nesreću ; friški vozač, na njezinoj strani ceste bilo je parkirano dostavno vozilo,sa guzicom prema van. Htjela ga je zaobići,ali se joj s druge strane velikom brzinom pojavilo vozilo i malo prešlo u njezin trak,te je skrenula u desno i udarila to dostavno vozilo. Na dostavnom vozilu nije bila nikakva šteta,a na njezinom velika. Kako svi govore kad imaš kasko mora se pozvati policija. E sad,kad policija dođe piše se i prekršajna prijava s sad je ona u utorak pozvana na sud. :flop: U rješenju ne piše koja je kazna.
Da li netko zna kako to ide, kakve su kazne? :confused:

testdrive
21.10.2007., 20:37
ali nigdje odgovora :rolleyes: ...

ne mogu iscitati sto tocno pitas?

ako te zanima apsolutna zastara, da, dobro si rekla, za vecinu prekrsaja ta procesna smetnja nastupa protekom 2 god od dana pocinjenja prekrsaja (postoje i izuzeci sa duzim zastarnim rokovima)