PDA

View Full Version : Tlocrti stanova

stranice : [1] 2 3 4 5 6

Topnick
08.07.2004., 17:19
Imate li koji link gdje se mogu naći tlocrti potkrovlja?

Pokusao sam proguglati ali nikaj korisnog nije bilo.

Ruda
11.07.2004., 07:30
A zakaj ne napraviš sam sebi tlocrt...ili više verzija....znaš kaj hočeš, znaš koliki prostor imaš i sl.

Hary
11.07.2004., 11:02
Možeš sam nacrtati i vidjeti izgled potkrovlja pomoću programa
ArCon koji postoji i u Hr verziji.
I ja sam ga koristio u demo verziji i mogu reci da je odlican.
Nacrtaš jednostavno tlocrt a on sam ti izradi 3D prikaz koji možeš
gledati sa svih strana.Čak možeš unjeti i namještaj u tlocrt i vidjeti ga u prostoru.Probaj i nečeš se razočarati :)

Ruda
12.07.2004., 18:35
Hary kaže:
gledati sa svih strana.Čak možeš unjeti i namještaj u tlocrt i vidjeti ga u prostoru.Probaj i nečeš se razočarati :)
Slažem se, a i čovjek sam najbolje zna kaj hoče. Možeš kombinirati i seliti i pregrađivati i kaj ti ja sve znam...

Topnick
12.07.2004., 22:31
Hary kaže:

ali nazalost imam verziju arcona 2.5 koju nikako ne mogu natjerati da radi pod windowsima xp.

help sa sajta od arcona ne pomaze.

Zecky
24.11.2006., 12:59
Trabao bih malu pomoč, namjeravam nešto preuređivati kuću, odnosno sebi sređivati kat gdje ću živjeti. Imam neke ideje kako bi to izgledalo al bi htio da mi netko od zanata napravi projektić, nacrt il tako nešto da je to mogu na papiru vidjeti kako bi to izgledalo iz vana, pa da se mogu napraviti neke korekcije i sl.
Znanima me dal ima netko slišna iskustva, kome se obratiti za takav poslić, kako se kreću cijene za za takve projektiće?

elegant
16.05.2007., 08:07
Nakon što sam malo pregledala tlocrte stanova, uglavnom novogradnje, ne mogu se suzdržati i ne otvoriti ovu temu.

Jedina asocijacije je ... vjerovali ili ne i to se prodaje :confused:

http://www.geoprojekt-zg.hr/lokal/R1/R1-504.htm

http://www.geoprojekt-zg.hr/lokal/R1/R1-708.htm

Ili se to možda samo meni čini da ovi stanovi baš i nemaju naročito logičan raspored prostorija?!

Svi linkovi i slike sličnih stanova su dobro došli ....

laella
16.05.2007., 08:13
ne kužim u čemu je problem kod ovog drugog stana (708)?

elegant
16.05.2007., 08:14
ne kužim u čemu je problem kod ovog drugog stana (708)?

pa recimo, dolaziš s placa ... imaš hrpu vrećica za odložiti ... u kuhinju!

laella
16.05.2007., 08:22
pa recimo, dolaziš s placa ... imaš hrpu vrećica za odložiti ... u kuhinju!
odložiš ih odmah u ovu ostavu ;)
a dobro sad...u modernim stanovima ne možeš imati baš sve funkcije zadovoljene (prozor u kupaoni, iz ulaznog hodnika posebna vrata za sve sobe i sl.)...sve ostalo mi se čini sasvim solidno

elegant
16.05.2007., 08:29
odložiš ih odmah u ovu ostavu ;)
a dobro sad...u modernim stanovima ne možeš imati baš sve funkcije zadovoljene (prozor u kupaoni, iz ulaznog hodnika posebna vrata za sve sobe i sl.)...sve ostalo mi se čini sasvim solidno

meni se čini logičnije na lijevoj strani stana organizirati kuhinju i dnevnu sobu, a desno imati privat dio stana ... sobe i kupaonicu ... no, ok ... ako je to moderno :p

kurjoza
16.05.2007., 08:32
Drugi stan je naoko ok, ali uzmite u obzir da te sobe imaju 5 i pol i 8 kvadrata!!!!

Ispod svake norme!!!

laella
16.05.2007., 08:35
Nije stvar u tome da je takav stan moderan, već da je postalo moderno da se kod gradnje današnjih zgrada i stanova gleda samo na maksimalnu iskoristivost svakog centimetra, a ne na logiku životnog rasporeda, pa me ovakav stan više uopće ne čudi..mislim, stvarno sam se nagledala kojekakvih rješenja...da se smrzneš..
Npr. ovaj prvi (504) mi je užas...mrzim 'uski kanal' stanove

Frankie
16.05.2007., 08:43
Drugi stan je naoko ok, ali uzmite u obzir da te sobe imaju 5 i pol i 8 kvadrata!!!!

Ispod svake norme!!!

kolko para tolko muzike
a može se i uzeti malo od boravaka pa povećati sobe

mighty_aphrodite
16.05.2007., 08:52
Ajoj, ovaj prvi je teži užas....

Isto se ne čudim toliko investitorima jer njima je samo lova, lova, lova,... briga njih
najviše se čudim ljudima koji to kupe :eek: i to uz to jebeno pretplate!!! a svi se stanovi ipak prodaju- dakle, netko i to kupi.... :bonk:
di je tu ikakva logika?

elegant
16.05.2007., 08:57
Ajoj, ovaj prvi je teži užas....

Isto se ne čudim toliko investitorima jer njima je samo lova, lova, lova,... briga njih
najviše se čudim ljudima koji to kupe :eek: i to uz to jebeno pretplate!!! a svi se stanovi ipak prodaju- dakle, netko i to kupi.... :bonk:
di je tu ikakva logika?

iskreno, ja ju baš i ne vidim :kukuc: a cijene su ... khm ... prava sitnica :top:

Junix
16.05.2007., 09:08
ZAGREBGRADNJA, zasto se uopce cudite, dobro da lift le prolaz kroz stan!!! :)

elegant
16.05.2007., 09:09
ZAGREBGRADNJA, zasto se uopce cudite, dobro da lift le prolaz kroz stan!!! :)

hahahahaha i to što kažeš ... jedino je žalosno što nisu oni jedini .... :cool:

barevg
16.05.2007., 09:12
Ovaj prvi ne zasluzuje ni komentar, a a ovaj drugi bi volio vidjeti dimenzije namjestaja koji su na tlocrtu namjenili u ove "sobe za sluzincad". Mislim da ni bracni krevet za hobite + ormar ne moze stati u 5,93 m2 :eek:

elegant
16.05.2007., 09:19
Ovaj prvi ne zasluzuje ni komentar, a a ovaj drugi bi volio vidjeti dimenzije namjestaja koji su na tlocrtu namjenili u ove "sobe za sluzincad". Mislim da ni bracni krevet za hobite + ormar ne moze stati u 5,93 m2 :eek:

joooj ja naprosto nisam mogla odoljeti i ovo ne dati na zabavu svekolikom pučanstvu :cerek:

u to ime ... evo još malo ... nije ovo tako loše, ali mogli punoooooo bolje! Kud li sturaše kuhinju?! A spavaća odma iz hodnika ...

http://www.pionir.hr/imgs/ponuda/SAVICA/B6_B.jpg

ili varijanta gdje je najvažnije imati veliki hodnik .....

http://www.pionir.hr/imgs/ponuda/SPANSKO/B4_B.jpg

mighty_aphrodite
16.05.2007., 10:20
Prvi stan - bojler je na hodniku, što nije ni lijepo ni funkcionalno, a u najmanju ruku hodnik bi morao bit ventiliran... kupaonica je mikroskopska... sve ostalo mi je OK, jedino što bi se do kuhinje trebalo nekako lakše doći; ako nema već ulaz iz hodnika bar da ne moraš kružiti naokolo po dnevnom...

Drugi stan je više-manje OK, nije idealan ali nije loš.

elegant
16.05.2007., 10:41
Prvi stan - bojler je na hodniku, što nije ni lijepo ni funkcionalno, a u najmanju ruku hodnik bi morao bit ventiliran... kupaonica je mikroskopska... sve ostalo mi je OK, jedino što bi se do kuhinje trebalo nekako lakše doći; ako nema već ulaz iz hodnika bar da ne moraš kružiti naokolo po dnevnom...

Drugi stan je više-manje OK, nije idealan ali nije loš.

da, drugi bi se dao srediti ... nije tako tragično ...
Gledala sam i Mešićeve stanove. Svi imaju tu grozotu od bojlera u hodniku ... to mi se nikako ne svidja.
Stan u kojem sam trenutno (Tehnika), kao podstanar, ima plinski bojler postavjen u velikoj kupaonici što mi se čini boljim rješenjem. Ali isto umobolan tlocrt .. jednosoban stan od 52m2 :eek: nema ni kuhinje, ni spavaće sobe, ali ni balokona! A kmica u pol stana jer je stan naravno orjentiran samo na jednu stranu ... me tko li im izmišlja takve kreacije?! I koliko li takva čarobna rješenja naplaćuju?!

mighty_aphrodite
16.05.2007., 10:53
da, drugi bi se dao srediti ... nije tako tragično ...
Gledala sam i Mešićeve stanove. Svi imaju tu grozotu od bojlera u hodniku ... to mi se nikako ne svidja.
Stan u kojem sam trenutno (Tehnika), kao podstanar, ima plinski bojler postavjen u velikoj kupaonici što mi se čini boljim rješenjem. Ali isto umobolan tlocrt .. jednosoban stan od 52m2 :eek: nema ni kuhinje, ni spavaće sobe, ali ni balokona! A kmica u pol stana jer je stan naravno orjentiran samo na jednu stranu ... me tko li im izmišlja takve kreacije?! I koliko li takva čarobna rješenja naplaćuju?!

A čuj, bojler se nikako ne bi trebao stavljati na hodnik ako je moguće... kod velikih zgrada to zna bit komplicirano, jer je puno stanova i dimnjaka... ipak, o tom bi trebalo misliti već pri projektiranju idejnog:)

A 52 m2 je stvarno previše za jednosobni, još i bez balkona... ja sam živjela u jednosobnom od 45m2 sa odvojenom kuhinjom, a u sobi se svejedno moglo igrat nogomet :) Činjenica je da su se prije radili stanovi s manjim brojem većih soba, a danas je obrnuti trend jer ljudi imaju klince, a nemaju love za 100 m2 :flop:

Uglavnom, očito je da sa tvojim sadašnjim stanom projektant nije znao što bi, a nije mogao napraviti dvosobni radi jednostrane orijentacije.

Ja se sad selim u dvosobni od 52m2, super funkcionalan stan, plus super balkon, sasvim OK kvadratura za dvosobni stan, još je dvostrano orijentiran. Ali viđala sam i trosobne stanove s tom kvadraturom (s minimini sobama), svega ima...

elegant
16.05.2007., 11:10
Ja se sad selim u dvosobni od 52m2, super funkcionalan stan, plus super balkon, sasvim OK kvadratura za dvosobni stan, još je dvostrano orijentiran. Ali viđala sam i trosobne stanove s tom kvadraturom (s minimini sobama), svega ima...

isto, čekam dovršenje stana krajem godine ... 50 funkcionalnih kvadrata!!! :top: :D Istina, jednostrana orjentacija, ali stan ima smisla :D
A ovaj stan ... živa smijurija ... hodnik i kupaona su ziher 20m2 :flop:

schizzy
16.05.2007., 12:07
ne razumijem zašto je 52 m2 previse za jednosobni stan i čemu taj strah od prostora :misli:

mighty_aphrodite
16.05.2007., 12:27
ne razumijem zašto je 52 m2 previse za jednosobni stan i čemu taj strah od prostora :misli:

Zato što:
1. - ako netko ima love na bacanje i nije mu problem platiti 52m2 za jednosobni stan će svejedno htjeti POSEBNU spavaću sobu, da mu gosti ne sjedaju na krevet i ne gledaju ga, a to u ovom slučaju nema- jer je stan jednosobni.
Ako nekom novac nije problem, a želi da mu je stan prostran i luksuzan, će kupiti dvosobni stan od 100m2 (obavezno sa balkonom) a ne jednosobni od 50 m2.
2. - većina ljudi, kojima novac ne raste na grani, jedva si priušti kupiti 50m2, i sigurno u tom stanu, koji otplaćuju do kraja života, neće htjeti kuhati, boraviti i spavati u istoj prostoriji (i još s djecom).

Alexei the Kozak
16.05.2007., 12:33
Zato što:
1. - ako netko ima love na bacanje i nije mu problem platiti 52m2 za jednosobni stan će svejedno htjeti POSEBNU spavaću sobu, da mu gosti ne sjedaju na krevet i ne gledaju ga, a to u ovom slučaju nema- jer je stan jednosobni.
Ako nekom novac nije problem, a želi da mu je stan prostran i luksuzan, će kupiti dvosobni stan od 100m2 (obavezno sa balkonom) a ne jednosobni od 50 m2.
2. - većina ljudi, kojima novac ne raste na grani, jedva si priušti kupiti 50m2, i sigurno u tom stanu, koji otplaćuju do kraja života, neće htjeti kuhati, boraviti i spavati u istoj prostoriji (i još s djecom).

Kod nas se sve pomaknuto zove, zbog glupih ljudi koji daju oglase...

U normalnom svijetu je ovako:

Jednosoban stan = 1 Spavaća soba, dakle odvojena od dnevne

A ovo što ti opisuješ je garsonijera, dakle, samo 1 multifunkcionalna soba

laella
16.05.2007., 12:35
Individualno je to : ovisi o prioritetima/željama...imam jednosobni 52m2 ('ubila' sam jedan neljudski sobičak od par m2) i obožavam sav taj slobodni prostor (ogroman dnevni boravak).
Nisam kupila stan da bih ga prilagođavala rijetkim prigodama kad se gosti pojavljuju, već svojim svakodnevnim potrebama, a djeca, ako dođu, poknaufam 2 zida i vratim sobičak.
Naravno, pod jednosobnim smatram stan sa odvojenom spavaćom sobom + ostalo .

McGrubi
16.05.2007., 12:44
504 - tragedija, 46 m2 i niti jedne sobe ? bacanje novaca
708 - zahtijeva preuređenje (osim ako su to nosivi ab zidovi), šta je prozor iznad glave? , najmanja spavaća soba za ležaj 160/200cm je 8,32m2, tj 2,6/3,2m, a ako izbaciš ormar, onda možda bi se i provukla dimenzija 2,6/2,6m

mighty_aphrodite
16.05.2007., 12:52
Kod nas se sve pomaknuto zove, zbog glupih ljudi koji daju oglase...

U normalnom svijetu je ovako:

Jednosoban stan = 1 Spavaća soba, dakle odvojena od dnevne

A ovo što ti opisuješ je garsonijera, dakle, samo 1 multifunkcionalna soba

Gledaj, ne zove se to tako radi glupih ljudi koji daju oglase, nego zato jer se to službeno, u struci tako zove. Na taj način se odmah zna šta je šta, bez daljnjeg pojašnjavanja. U svemu, pa tako i ovome, postoji norma šta je šta, tako da se čim napišeš dvosobni zna o čemu je riječ.

Garsonijera - kuhinja, soba, dnevna- sve u 1 prostoriji, samo je kupaona odvojeno
Jednosobni - kuhinja odvojeno, kupaona odvojeno, dnevna i spavaća u jednoj sobi
Jednoiposobni- soba odvojeno, kuh+dnevni+blag skupa u drugoj prostoriji (kuh nije odvojeno)
Dvosobni - kuhinja posebno + dvije sobe (od kojih jedna dnevna)
itd.

Tako je kod nas. Možda je u Švicarskoj drukčije ali mi ne živimo tamo.

elegant
16.05.2007., 13:03

nije strah, nego potreba za funkcionalnost prostora :top:

schizzy
16.05.2007., 13:10
Individualno je to : ovisi o prioritetima/željama...imam jednosobni 52m2 ('ubila' sam jedan neljudski sobičak od par m2) i obožavam sav taj slobodni prostor (ogroman dnevni boravak).
Nisam kupila stan da bih ga prilagođavala rijetkim prigodama kad se gosti pojavljuju, već svojim svakodnevnim potrebama, a djeca, ako dođu, poknaufam 2 zida i vratim sobičak.
.

:top: upravo sam to htjela reći...ne znam zašto se ljudi uvijek opterećuju gostima ... i zašto živjeti u nekoj budućnosti i kupovati stan za djecu koju nemaš...dođu djeca,prodaš stan,kupiš drugi...;)

schizzy
16.05.2007., 13:19
Zato što:

ja mislim da tu ne govorimo o ljudima koji imaju obitelj i kupuju stan do kraja zivota (jer ni ne znam sta znaci stan do kraja zivota i kako mozes bit siguran u takvo nesto) vec o samcima koji kupuju garsonijeru ili jednosoban stan :p a tu se onda nastavlja moja prica odozgora :cool:

mighty_aphrodite
16.05.2007., 13:53
ja mislim da tu ne govorimo o ljudima koji imaju obitelj i kupuju stan do kraja zivota (jer ni ne znam sta znaci stan do kraja zivota i kako mozes bit siguran u takvo nesto) vec o samcima koji kupuju garsonijeru ili jednosoban stan :p a tu se onda nastavlja moja prica odozgora :cool:

A dobro, ja da sama kupujem stan od 50m2 svejedno bih htjela posebnu sobu za spavanje... al sto ljudi sto ćudi

schizzy
16.05.2007., 14:00
sve 5 ;)

elegant
17.05.2007., 06:39
Ne radi se ovdje samo o osobnim potrebama kupaca stana, iako je to apsolutni prioritet, nego sam ovaj topic otvorila u želji za komentiranjem logike projektanata ... i njihovoj logici o stvaranju životnog prostora!
Naravno, svatko od nas kupuje ono što mu treba i što mu se svidi, ali neki od ovih projekata, za moj osobni ukus, jednostavno nemaju veze s ... ničim :rofl:

Frankie
17.05.2007., 08:52
:top: upravo sam to htjela reći...ne znam zašto se ljudi uvijek opterećuju gostima ... i zašto živjeti u nekoj budućnosti i kupovati stan za djecu koju nemaš...dođu djeca,prodaš stan,kupiš drugi...;)

a je, to bi tak bilo da nema ovog porasta cijena kvadrata
mislim da se kod nas ipak isplati razmišljati o budućnosti kad se kupuje stan

schizzy
17.05.2007., 09:20
a je, to bi tak bilo da nema ovog porasta cijena kvadrata
mislim da se kod nas ipak isplati razmišljati o budućnosti kad se kupuje stan

pa uvijek ces taj svoj stan moći prodati po toj cijeni kvadrata koja je na tržištu i kupit novi koji ti bolje odgovara svojim tlocrtnim rasporedom...jer šta ljudi rade... kupe stan ,zatim nakon par godina shvate da im treba još prostora pa zatvaraju lođe i balkone ,vidjela sam čak par primjera gdje se zatvaraju i dijelovi galerijskih stubišta, zatim pregrađuju sobe i svašta još ....znam čak i neke primjere sa saobama bez prozora... :s
a što se tiče budućnosti ...ne možeš o njoj razmišljati kad ne znaš šta te čeka ...to je isto ko kad naše bake i djedovi čuvaju novce u čarapama za crne dane a ti crni dani nikako da dodu :E

schizzy
17.05.2007., 09:23
Ne radi se ovdje samo o osobnim potrebama kupaca stana, iako je to apsolutni prioritet, nego sam ovaj topic otvorila u želji za komentiranjem logike projektanata ... i njihovoj logici o stvaranju životnog prostora!
Naravno, svatko od nas kupuje ono što mu treba i što mu se svidi, ali neki od ovih projekata, za moj osobni ukus, jednostavno nemaju veze s ... ničim :rofl:

jako puno stambenih zgrada uopće nisu projektirali arhitekti nego građevinari (kojima nije struka projektiranje) pa je možda to djelomično odgovor :rolleyes:

elegant
17.05.2007., 09:49
jako puno stambenih zgrada uopće nisu projektirali arhitekti nego građevinari (kojima nije struka projektiranje) pa je možda to djelomično odgovor :rolleyes:

da, lako moguće ... a njima je izgleda bitno da se stambeni kvadratni metar iskoristi u teoriji ... praksa im izgleda nije bitna :rofl:

mighty_aphrodite
17.05.2007., 09:58
Pa ipak se svaki takav debilni stan PRODA! Pa zato i mogu raditi idiotarije, jer će svaka idiotarija nać svog kupca!:eek:
Dio tih "brilijantnih" rješenja nastana i na licu mjesta (na gradilištu)- samo da se zna... kad investitor odluči od kuhinje od 6 m2 napravit dodatnu sobu (jer će tako lakše prodati...) pa kuhinju, blagovaonu i dnevni utrpa tamo gdje je bio samo dnevni, u 15 m2.... Onda ljudi pizde po projektantima kako rade sobe od 5-6 m2 (kao u ovom tvom stanu br.2) i kako su dnevne sobe premale.

elegant
17.05.2007., 10:02
Pa ipak se svaki takav debilni stan PRODA! Pa zato i mogu raditi idiotarije, jer će svaka idiotarija nać svog kupca!:eek:
Dio tih "brilijantnih" rješenja nastana i na licu mjesta (na gradilištu)- samo da se zna... kad investitor odluči od kuhinje od 6 m2 napravit dodatnu sobu (jer će tako lakše prodati...) pa kuhinju, blagovaonu i dnevni utrpa tamo gdje je bio samo dnevni, u 15 m2.... Onda ljudi pizde po projektantima kako rade sobe od 5-6 m2 (kao u ovom tvom stanu br.2) i kako su dnevne sobe premale.

Iskreno, činjenica da netko i to plaća, fascninira :eek:

Frankie
17.05.2007., 10:20
pa uvijek ces taj svoj stan moći prodati po toj cijeni kvadrata koja je na tržištu i kupit novi koji ti bolje odgovara svojim tlocrtnim rasporedom...jer šta ljudi rade... kupe stan ,zatim nakon par godina shvate da im treba još prostora pa zatvaraju lođe i balkone ,vidjela sam čak par primjera gdje se zatvaraju i dijelovi galerijskih stubišta, zatim pregrađuju sobe i svašta još ....znam čak i neke primjere sa saobama bez prozora... :s
a što se tiče budućnosti ...ne možeš o njoj razmišljati kad ne znaš šta te čeka ...to je isto ko kad naše bake i djedovi čuvaju novce u čarapama za crne dane a ti crni dani nikako da dodu :E

i onda sam na gubitku jer za novac koji se prije 5 god. moglo kupiti 80-ak kvadrata sad se može 50 a po svemu sudeći trend porasta se nastavlja i dalje.
Ali vama ženama je lako kad se ionako u večini slučajeva vi selite kod svog budućeg a svoj stan možete prodati/iznajmit :)

schizzy
17.05.2007., 10:54
Ali vama ženama je lako kad se ionako u večini slučajeva vi selite kod svog budućeg a svoj stan možete prodati/iznajmit :)

:rofl: :raspa:

schizzy
17.05.2007., 10:56

e tocno to...to to to...:s :s :s

elegant
17.05.2007., 11:22

eh ... da nam je svima ta sudba ... ali ima nas kaj smo nadobudne i mislimo da je ljubav važnija od činjenice da nam je budući "useljiv"

:W

simba
21.05.2007., 13:28
Što mislite o ovome?

http://www.sigma-centar.hr/s1/ts.tip09.htm

Vojky
21.05.2007., 14:17
Što mislite o ovome?

http://www.sigma-centar.hr/s1/ts.tip09.htm

Super je kada u donjem rublju trčkaraš preko dnevnog boravka gdje netko sa susjedima pije kavicu... :)

Po meni - svaki veći stan treba imati odvojen stambeni i "gostinjski" dio, dakle tamo gdje su sobe i kupatilo mali hodnik i posebna vrata.

crvenkapica33
21.05.2007., 14:22
Super je kada u donjem rublju trčkaraš preko dnevnog boravka gdje netko sa susjedima pije kavicu... :)

Po meni - svaki veći stan treba imati odvojen stambeni i "gostinjski" dio, dakle tamo gdje su sobe i kupatilo mali hodnik i posebna vrata.

slažem se. i ne mogu shvatiti da netko u 123 kvadrata ne može složit kuhinju veću od 4,5 kvadrata. ili kuhinju S PROZORIMA I VRATIMA.

arhitekti ne mogu shvatiti (ali nikako :zubo: , znam iz iskustva) da ljudima kuhinja ekčuli treba ZA KUHANJE.

McGrubi
21.05.2007., 14:40
ma to ti investitori gnjave s što jeftinijim instalacijama vode i kanalizacije, pa si uvik ograničen što se tiče položaja kuhinje

malo sam pogledala i vidim mogućnost preuređenja kupaonice i dvi spavaće sobe tako da mala soba ima također ulaz iz hodnika a ne iz dnevnog boravka što je malo nezgodno

dlasic
21.05.2007., 17:52
A koji je ovo k....? :eek: http://www.sigma-centar.hr/s1/ps.560.htm

elegant
21.05.2007., 18:25

a najljepše što piše ... rezervirano :zubo: :eek:

tko li za to daje novce?! i na kraju krajeva, očito je da i takve umobolnosti prolaze, pa čemu da se onda ekipa trudi napraviti suvisli stan?! I još da se zamaraju tako nebitnim detaljem kao što je činjenica da bi netko u tome trebao i živjeti?! Što se reklo ... to je sramota struke :cool:

chateauxdeif
21.05.2007., 19:56
fakat, da nije tragično, bilo bi smiješno: terase ili balkoni!? pogledajte: iz svake sobe može se kroz prozor ili vrata izaći na terasu, pretrčati, dok gostima netko iz obitelji odvlači pažnju, pokraj dnevne sobe ili blagovaonice i preko druge sobe doći do kupaonice. i to je to... ako je ta, jedina prostorija koja služi za održavanje higijene a ujedno i pražnjenja tijela, zauzeta treba posegnuti za tradicionalnom posudom koja se nekada nalazila pod krevetom...
očekuje vašu oduševljenost mojom genijalnošću !!!!!!!!

simba
21.05.2007., 20:01
slažem se... sa svime što kažete..

jel ima netko ideju kako da se izbjegne to da se iz dnevne ulazi u malu sobu?!

laella
21.05.2007., 22:11
slažem se... sa svime što kažete..

jel ima netko ideju kako da se izbjegne to da se iz dnevne ulazi u malu sobu?!

Sumnjam da kupaonu možeš seliti, pa ti, pretpostavljam, ostaje još jedina opcija da u malu sobu dođeš iz one druge, malo veće...a time se baš i ne dobiva nešto extra.
Ono što je prava veselica u ovom stanu je da kad netko..hm...proizvodi par extra decibela u kupaoni, lijepo i kvalitetno ga se čuje sa svih strana..i iz svake prostorije stana..ne mo'š se skriti, nit' dovoljno tih biti ;)

Vojky
21.05.2007., 22:14

Mislim da je arhitekt razmišljao o idealnom okruženju za Swinger party...

elegant
22.05.2007., 07:36
Mislim da je arhitekt razmišljao o idealnom okruženju za Swinger party...

:vidiga: :traca:

dlasic
22.05.2007., 08:15
a najljepše što piše ... rezervirano :zubo: :eek:

tko li za to daje novce?! i na kraju krajeva, očito je da i takve umobolnosti prolaze, pa čemu da se onda ekipa trudi napraviti suvisli stan?! I još da se zamaraju tako nebitnim detaljem kao što je činjenica da bi netko u tome trebao i živjeti?! Što se reklo ... to je sramota struke :cool:

Ovaj je još slobodan, ali ima ih jednako čudnih koji su već prodani. Kome padaju na pamet takve ideje: kuhinja bez vrata i na strani stana koja nema prozore; terasa površinom jednaka ostatku stana; velika terasa, ali sa izlazom samo iz spavaće sobe; ulaz u obje spavaće sobe iz dnevne...
I sve prodano dok su bili gotovi samo temelji... Cijenu nisam našao, ali sumnjam da je ispod 2200€/m^2. A to je na samoj Selskoj. Zakrčenoj Selskoj. I 200 metara prema jugu je onaj novi blok zgrada. I ako si sretnik, pa ti je stan na istoku, imaš prekrasan pogled na toplanu (još kad ukrase dimnjak sa LED rasvjetom :rofl: ).

elegant
22.05.2007., 10:02
I sve prodano dok su bili gotovi samo temelji... Cijenu nisam našao, ali sumnjam da je ispod 2200€/m^2. A to je na samoj Selskoj. Zakrčenoj Selskoj. I 200 metara prema jugu je onaj novi blok zgrada. I ako si sretnik, pa ti je stan na istoku, imaš prekrasan pogled na toplanu (još kad ukrase dimnjak sa LED rasvjetom :rofl: ).

e to me podsjeti na jednu priču koju sam neki dan čula:

bračni par bez djece ... poslovno spretni (čak legalno poslovno spretni) odlučili napokon kupiti si stan po svojoj mjeri i zamisli. Na Ilici i čošku jedne od uličica, novogradnja. Kupili penthouse (vrh zgrade, lift u stan) od 150m2, plus terasica od 160 m2. Za njih dvoje ... čist po mjeri čovjeka.
Pribavili potrebnu suglasnost za roštiljanje na terasi koju su dali popločiti u mramor. Namještaj sav po mjeri ....vrlo primjeren i po cijeni. Sve 5 :top:

Nije prošlo par mjeseci ... stan je na prodaju :eek: Zašto?!
Eh na terasi se ne da sjediti ... kad puše s juga smrdi iz Pivovare, kad puše sa sjevera smrdi iz Franka :zubo: A čini se da se je njihova osjetljivost proporcionalna uloženoj svoti para u stan koji sad baš i ne mogu prodati za traženo (i realno uloženo)... jer potražnja čini se i nije ... tako platežno sposobna :rolleyes: :rofl: :D

Vojky
22.05.2007., 12:12
bračni par bez djece ... poslovno spretni (čak legalno poslovno spretni) odlučili napokon kupiti si stan po svojoj mjeri i zamisli. Na Ilici i čošku jedne od uličica, novogradnja. Kupili penthouse (vrh zgrade, lift u stan) od 150m2, plus terasica od 160 m2. Za njih dvoje ... čist po mjeri čovjeka.

A gdje u svijetu bogati ljudi kupuju stan koji se nalazi "na ćošku" jedne od najprometnijih ulica u gradu...

Vojky
22.05.2007., 12:14
:vidiga: :traca:

A mogu i laganiji švedski filmovi... U onoj sobi lijevo se cure presvlače nakon treninga, kad u dnevni boravak uleti mlađahni gazda stana po najam, i s njim inkasator za plin... Onda cure trčkaraju preko balkona do druge sobe da bi u kupatilo...

Ma, dalo bi se snimit dosta toga... :D

elegant
22.05.2007., 12:17
A mogu i laganiji švedski filmovi... U onoj sobi lijevo se cure presvlače nakon treninga, kad u dnevni boravak uleti mlađahni gazda stana po najam, i s njim inkasator za plin... Onda cure trčkaraju preko balkona do druge sobe da bi u kupatilo...

:cerek:

elegant
22.05.2007., 12:19
A gdje u svijetu bogati ljudi kupuju stan koji se nalazi "na ćošku" jedne od najprometnijih ulica u gradu...

eh eh desilo se na Balkanu :rofl:

elegant
22.05.2007., 12:24
ova Stigma je zbilja kreativna ....

pogledajmo ovo ... pa vi donesite iz kuhinje klopu na stol ... lijepo pored dječje sobe, npr ... preskočite hrpu igrački ili imajte nestašnog klinca koji vreba pravi trenutak da otvori vrata od sobe ... juhaaaaaaaa letiiiiiiiiiii :cerek:

http://www.sigma-centar.hr/s2/ps.p12a.htm

elegant
22.05.2007., 12:27

a evo što je netko kupio ... hm .... kuhinja, kuhinja gdje si?!

http://www.sigma-centar.hr/s2/ps.p33.htm

ili

http://www.sigma-centar.hr/s1/ts.tip13a.htm uz pitanje, a kako proluftati kuhinju?!

laella
22.05.2007., 14:46
to su stanovi za ljude koji malo/nikako kuhaju :cool:
pomalo odgovaram opisu

crtica
22.05.2007., 14:52
to su stanovi za ljude koji malo/nikako kuhaju :cool:
pomalo odgovaram opisu

Nitko ni riječi ne bi rekao da se kod nas vodi briga o tzv. nišama (niche), pa se za svaku kategoriju stanovništa ima što za ponuditi od stanova.

No u ovoj pretužnoj "Lijepoj našoj", arhitekti su posvemašnji robovi primitivnog kapitala, gdje je najvažnije što više kvadrata natiskati u zgrade i prodati debilima (a mi to jesmo), što je skuplje moguće. Pa se tako grade stanovi za nekakve imaginarne japije, kojima je jelte, najvažnije imati terasu oko stana (kao da smo negdje na moru, ne daj Bože lođu) umjesto kuhinje jer oni jedu stalno po restoranima.

Stoga se imaju ovakva "rješenja", kao što je to ovdje prezentirano od "veličanstvene" Sigma gradnje. Mislim da svatko od nas treba barem dva stana zakapariti kod njih. :rofl:

I svakako trebaju objaviti imena arhitekata. Da im se prizna zaslužena slava :D

mighty_aphrodite
22.05.2007., 14:55
Ajme, svi su im stanovi zbilja odvratni. Ako jedan-dva stana ne uspije imati raspored kako treba radi raznih okolnosti, pa ajde, ali tu su svi grozni.
Ovaj je bez komentara: http://www.sigma-centar.hr/s2/ps.p12a.htm
U sve se sobe ulazi iz dnevne!! praktički ni raspored namještaja ne možeš napraviti od silnih vrata, a svi članovi obitelji se prešetavaju preko dnevnog cijeli dan. Ta dječja soba je na putu iz kuhinje u blagovaonu, ma zbilja debilno.
Zbilja su ekskluzivni stanovi, na još ekskluzivnijoj Selskoj :lol:

elegant
22.05.2007., 17:53
Stoga se imaju ovakva "rješenja", kao što je to ovdje prezentirano od "veličanstvene" Sigma gradnje. Mislim da svatko od nas treba barem dva stana zakapariti kod njih. :rofl:

I svakako trebaju objaviti imena arhitekata. Da im se prizna zaslužena slava :D

:cerek: ajmo ... ah k vragu, jedan sam kupila u nekoj drugoj novogradnji .... ali za ekipu, ma jednog bar kaparila :cerek:

zlocestoca
22.05.2007., 18:34
htjela sam i ja vidjet cemu se toliko smijete, a site ne radi :tuzni:

il su ga od srama sami zgasili il ste im srondali server :zubo:

atlantis
22.05.2007., 18:37
radi, klikaj ponovno :)

zlocestoca
22.05.2007., 18:38
proradio :zubo:
idem sad kliktat

dubac
22.05.2007., 21:57
Nešto sam htjela napisati vezano uz te stanove, ali svaki komentar postaje suvišan. Zanima me kako nazivaju stan od 74 kvadrata s boravkom i tzv 3 spavaće sobe od kojih 2 imaju 6 kvadrata. Dvo i pol i pol sobni? I za koga je to uopće (osim za snimanje filmova :zubo: )? Mislim za djecu nije, nigdje ne možeš staviti pisaći stol. Valjda se cijela obitelj sastaje u boravku, a dijete uči na vratima pećnice u kojoj upali svjetlo (bitno da nije plinska)... Ma stvarno strašno. Ti bi arhitekti trebali izgubiti licencu, ako kod njih takvo nešto postoji.

crtica
23.05.2007., 09:23
Nije Sigma usamljena, evo nešto i od Hypo projekta, tamo na Pešćenici di je i Banditić kupijo stančić :D

stančić od 112 kvadrata (http://www.hypo-qart.com/l1/tip_c_1.htm)

S kuhinjom od 7,45, a hodnikom od 9,5 :D

Ili ovaj (http://www.hypo-qart.com/l1/tip_e_1.htm)ukupno s terasom od 123 kvadrata, a dnevnom sobom od 41,5 m2 i hodnikom od 17,5 :eek:

kurjoza
23.05.2007., 09:31
Nije Sigma usamljena, evo nešto i od Hypo projekta, tamo na Pešćenici di je i Banditić kupijo stančić :D

S kuhinjom od 7,45, a hodnikom od 9,5 :D

Ili ovaj (http://www.hypo-qart.com/l1/tip_e_1.htm)ukupno s terasom od 123 kvadrata, a dnevnom sobom od 41,5 m2 i hodnikom od 17,5 :eek:

Sta fali ovom drugom???

Stan je fuckingly savrsen, ima razdvojenu dnevnu i nocnu zonu, predivan boravak i super terasu!

Nevidim gdje je mana boravku od 40 kvadrata? Stanu ti bar svi ljudi i izgleda divno i prostrano.

A lokacija je super! (i ne, nazalost ne zivim u njemu)

Vojky
23.05.2007., 09:32
Pa se tako grade stanovi za nekakve imaginarne japije, kojima je jelte, najvažnije imati terasu oko stana (kao da smo negdje na moru, ne daj Bože lođu) umjesto kuhinje jer oni jedu stalno po restoranima.

Pa da - to je vrhunska tržišna specijalizacija, poseban stan za japija koji jede po restoranima, a obogatio se na sustavima za regulaciju prometa, tako da želi živjeti u Selskoj gdje se odmah uz kuću brojači prometa vrte kao zvrk... J... lokaciju ako nema 40.000 vozila u 24 sata!

crtica
23.05.2007., 09:42
Sta fali ovom drugom???

Stan je fuckingly savrsen, ima razdvojenu dnevnu i nocnu zonu, predivan boravak i super terasu!

Nevidim gdje je mana boravku od 40 kvadrata? Stanu ti bar svi ljudi i izgleda divno i prostrano.

A lokacija je super! (i ne, nazalost ne zivim u njemu)

Naravno da ništa ne fali. Stan je prekrasan. Ne moraš se bojat, obzirom da je većina takva kao ti, kad rješava najvažnije pitanje u životu, ovakvi "savršeni" stanovi su nam sudbina. :mig:
I naravno da je lokacija super...imaš divan pogled na susjednu zgradu ili poslovni niz na Heinzelovoj :top:

@Vojky, a čuj, moraš se nečim zabavljat kad si na terasi od 160 kvadrata... :D

Frankie
23.05.2007., 10:07
Nešto sam htjela napisati vezano uz te stanove, ali svaki komentar postaje suvišan. Zanima me kako nazivaju stan od 74 kvadrata s boravkom i tzv 3 spavaće sobe od kojih 2 imaju 6 kvadrata. Dvo i pol i pol sobni? I za koga je to uopće (osim za snimanje filmova :zubo: )? Mislim za djecu nije, nigdje ne možeš staviti pisaći stol. Valjda se cijela obitelj sastaje u boravku, a dijete uči na vratima pećnice u kojoj upali svjetlo (bitno da nije plinska)... Ma stvarno strašno. Ti bi arhitekti trebali izgubiti licencu, ako kod njih takvo nešto postoji.

čuj ja sam odrastao u 5,5 m2 sobi. Stane krevet, radni stol i mali ormar. Jedino su se vrata mogla otvoriti samo do pola :) ali vrijedi imati svoju sobu kakva god ona bila..

mighty_aphrodite
23.05.2007., 10:24
čuj ja sam odrastao u 5,5 m2 sobi. Stane krevet, radni stol i mali ormar. Jedino su se vrata mogla otvoriti samo do pola :) ali vrijedi imati svoju sobu kakva god ona bila..

Možda vrijedi, ali neki humani minimum bi trebao postojati, i to zakonski. Dok to nije tako investitori će i dalje uvaljivati "sobe" od 4,5 m2. Soba bi trebala biti BAREM 6-7 m2, i to ona minimalna, da stane mali krevet, mali ormar i stol. I naravno da se vrata mogu otvoriti.

crtica
23.05.2007., 10:35
Meni nikako nije jasno da većini građana ove zemlje ne smeta činjenica da kod nas nema nikakve strategije upravljanja prostorom koji je izuzetno bitan resurs i koji nije nepotrošiv. A kad ga se jednom uništi, nema lakog povratka.

Kojom logikom mi ovdje u zemlji čija prosječna gustoća naseljenosti nije velika, moramo imati uvjete stanovanja jednog Japana? U većini gradova.

Hrvatska je dovoljna da barem prostorno imamo kvalitetu dostojnu čovjeka jer nam je Bog dao zemlju koja je gotovo sva naseljiva. Nemamo zone džungli, tajfuna, pustinja, neprestanih potresa, poplava i ostalih "ljepota" kao neke druge zemlje. Samo treba razviti infrastrukturu i jednako se dobro može živjeti u Slavoniji, na moru, Lici, Zagorju...

I zašto u ovoj zemlji nema prepoznatljive gradnje? Zašto imamo zastrašujući austrijski i bavarski kič? Gdje su nestale tradicionalne hrvatske kuće? Koji je problem bio stvoriti projekte što se može i kako se smije graditi; bilo da se radi o stambenoj ili gradnji kuća?

Zapravo postavlja se pitanje, di je arhitektura u nas? Da li je više uopće ima?
Meni se čini da je nema. A nekad ju je bilo.

kurjoza
23.05.2007., 10:48
Naravno da ništa ne fali. Stan je prekrasan. Ne moraš se bojat, obzirom da je većina takva kao ti, kad rješava najvažnije pitanje u životu, ovakvi "savršeni" stanovi su nam sudbina. :mig:
I naravno da je lokacija super...imaš divan pogled na susjednu zgradu ili poslovni niz na Heinzelovoj :top:

@Vojky, a čuj, moraš se nečim zabavljat kad si na terasi od 160 kvadrata... :D

Nego zanima me koja je tocno MANA ovog stana ako uzmemo u obzir cinjenicu da zelis zivjeti u tom kvartu i imas love koliko god pozelis.

kurjoza
23.05.2007., 10:55
Meni nikako nije jasno da većini građana ove zemlje ne smeta činjenica da kod nas nema nikakve strategije upravljanja prostorom koji je izuzetno bitan resurs i koji nije nepotrošiv. A kad ga se jednom uništi, nema lakog povratka.

Kojom logikom mi ovdje u zemlji čija prosječna gustoća naseljenosti nije velika, moramo imati uvjete stanovanja jednog Japana? U većini gradova.

Hrvatska je dovoljna da barem prostorno imamo kvalitetu dostojnu čovjeka jer nam je Bog dao zemlju koja je gotovo sva naseljiva. Nemamo zone džungli, tajfuna, pustinja, neprestanih potresa, poplava i ostalih "ljepota" kao neke druge zemlje. Samo treba razviti infrastrukturu i jednako se dobro može živjeti u Slavoniji, na moru, Lici, Zagorju...

I zašto u ovoj zemlji nema prepoznatljive gradnje? Zašto imamo zastrašujući austrijski i bavarski kič? Gdje su nestale tradicionalne hrvatske kuće? Koji je problem bio stvoriti projekte što se može i kako se smije graditi; bilo da se radi o stambenoj ili gradnji kuća?

Zapravo postavlja se pitanje, di je arhitektura u nas? Da li je više uopće ima?
Meni se čini da je nema. A nekad ju je bilo.

Sto se tice arhitekture u Hrvata, mislim da nas to ne bi trebalo cuditi, ako u obzir uzmemo cinjenicu da je vecina finacijskih institucija (da ne kazem sve) strana! U jednoj zemlji koja nema osnovne uvjete za zdravi rast i razvoj nekako mi se cini da je nazalost arhitektura jedna od zadnjih stvari kojom se netko bavi - a pogotovo ako uzmemo u obzir gradevinsku mafiju i zna se vec cije stanove...

crtica
23.05.2007., 10:56
Nego zanima me koja je tocno MANA ovog stana ako uzmemo u obzir cinjenicu da zelis zivjeti u tom kvartu i imas love koliko god pozelis.

Meni je zastrašujuća činjenica da me ti sasvim ozbiljno pitaš što je mana u tlocrtu stana (čiji kvadrat košta oko 2000€ - a stan je u potkrovlju), od ukupno 124 m2, a koji ima dnevnu sobu od 41 m2, dok je kuhinja od 11,7 m2. Također ima i čak tri sobe, sve do jedne oko 11 m2.

I sve garnirano s terasom od 54 m2. Provizorno natkrivenom, prema slici, s nekakvim pleksiglasom.

A kao vrhunac, sve to u klasično jadnjikavom kvartu u Zagrebu, blizu prometnog raskrižja koje ima u svakom smjeru 4 prometne trake i gusti tramvajski promet. A s druge strane je, Branimirova, također velika prometnica i vlak. Sve garnirano onim malim ulicama i poslovnim zgradama koje niču duž Heinzelove.

Tebi stvarno nije jasno da se ne može pod luksuz smještavat svašta u bezvezne kvartove? Da luksuz znači, osim izvrsnog tlocrta, mir, tišinu, zelenilo, a ne napučene uličice u kojima se između obiteljskih kuća grade nekritički stambene mrcine, a infrastruktura je ista kao i u proteklim vremenima.

Što ti doista tako malo od života očekuješ, pa se zadovoljavaš i čak diviš svemu? Tako malo cijeniš svoju lovu, da bi ju dao jednog dana ovakvim hohštaplerima? :)

EDIT: nije samo građevinska mafija kriva. Da nema potražnje, ne bi ni nje bilo u takvom broju. Krivi su svi oni kojima je sve dobro, koji sebe i svoj novac tako malo cijene da će doista sve ići kupiti, po bilo kojoj cijeni. Očito je urbanistička kultura, kao i postojanje kriterija, mjera razvijenosti neke zemlje, a mi ju definitivno nemamo. Balkan u pravom smislu riječi.

kurjoza
23.05.2007., 11:02
Draga radim u blizini i mogu ti reci da je to stan u CENTRU, u extra MIRNOM prekrasnom kvartu sa apsolutno svom infrastrukturom - poprilicno udaljen od Heinzelove, a gotovo kilometar od Branimirove ulice.

Terasa je iskoristiva, dnevni krasan, a sto to nedostaje kuhinji od 11 m2 ne mogu dokuciti... Sobe su pristojne, i ODVOJENE od dnevne zone.

U kvartu su inace ne privatne kuce vec starinske vile s divnim okolisem.

Ali pretpostavljam da tebi vise odgovara nesto poput npr. Vrbana 3, pa necu vise o ovome ;)

crtica
23.05.2007., 11:05
Kad se ne zna niš odgovorit, ide se ad hominem. :)

A nakon što sam tako iskritizirala naguranost ovih 5 zgrada, ići mene trpati u Vrbani fanove, doista govori o tvojoj mogućosti logičnog zaključivanja. :D

kurjoza
23.05.2007., 11:10
A vidis meni se cini da ti ne znas nista odgovoriti, bar ne argumentirano, stalno ponavljas isu frazu, dnevni od 40 i kuhinja od 11 - i tako ukrug...

Nekako imam dojam da sam svoje argumente sasvim jasno izlozila!

ako treba, mogu ponoviti ;)

crtica
23.05.2007., 11:16
Evo Ingrinih stanova u Ilici...još jedna luksuzna gradnja (http://www.ingra.hr/stanovi/stanovi.html#) :D

Gazda
23.05.2007., 11:20
Sto se tice arhitekture u Hrvata, mislim da nas to ne bi trebalo cuditi, ako u obzir uzmemo cinjenicu da je vecina finacijskih institucija (da ne kazem sve) strana! U jednoj zemlji koja nema osnovne uvjete za zdravi rast i razvoj nekako mi se cini da je nazalost arhitektura jedna od zadnjih stvari kojom se netko bavi - a pogotovo ako uzmemo u obzir gradevinsku mafiju i zna se vec cije stanove...

Kontradiktorna si. Tko je u građevinskoj mafiji? Jesu li Hrvati ili stranci? Kakve veze imaju banke s arhitekturom i poslovnim planiranjem?

kurjoza
23.05.2007., 11:29
Velike veze imaju Gazda, jer se krediti moraju realizirati preko banaka, a preko kredita se kupuju razno razne stvari kod nas, pa tako i stanovi. U zemljama razvijene ekonomije postoje tzv stambene banke koje po veoma povoljnim uvjetima kreditiraju gradane SVOJE drzave. Kod nas nema banaka kojima bi takvo sto bilo u interesu zato sto naravno strancima nije u interesu dobrobit ljudi u stranoj zemlji vec iskljucivo oplođivanje kapitala. A novac ipak pokrece mnogo stvari pa tako i arhitekturu.

A sta se tice gradevinske mafije, mislim da ona nema nacionalnosti, kao ni kapital ustalom. Ali zna se tko je potpomaze raznim izmjenama GUP-ova i slicnog - ne zelim se baviti imenovanjima ocitog, tako da cu imena izostaviti jer mislim da smo ih vec previse puta prozvakali.

Gazda
23.05.2007., 11:33
Velike veze imaju Gazda, jer se krediti moraju realizirati preko banaka, a preko kredita se kupuju razno razne stvari kod nas, pa tako i stanovi. U zemljama razvijene ekonomije postoje tzv stambene banke koje po veoma povoljnim uvjetima kreditiraju gradane SVOJE drzave. Kod nas nema banaka kojima bi takvo sto bilo u interesu zato sto naravno strancima nije u interesu dobrobit ljudi u stranoj zemlji vec iskljucivo oplođivanje kapitala. A novac ipak pokrece mnogo stvari pa tako i arhitekturu.

A sta se tice gradevinske mafije, mislim da ona nema nacionalnosti, kao ni kapital ustalom. Ali zna se tko je potpomaze raznim izmjenama GUP-ova i slicnog - ne zelim se baviti imenovanjima ocitog, tako da cu imena izostaviti jer mislim da smo ih vec previse puta prozvakali.

Ovak. Banke ne diktiraju kako i gdje će se graditi. One samo koriste postojeću situaciju. To pod jedan.

Pod dva, jako se varaš ako misliš da banke u inozemstvu vodi patriotizam i altruizam :rofl:, nego profit, kao i kod nas, a nacionalnost vlasnika banke tu ne igra nikakvu ulogu.

Ovdje pričamo o retardiranim tlocrtima stanova, ružnim zgradama naguranim jednim do druge na lošim lokacijama bez zelenila i popratnih sadržaja, zbrda-zdola kvartovima gdje se izmjenjuju prastare prizemnice i zgradetine od 6 katova jedne do drugih, nedostatku nekakvog vizualnog identiteta gradnje itd.

Oni koji grade takve zgrade su krivi, naravno. Ali, krivi su i građani koji mahnito kupuju te užase (po visokoj cijeni obzirom na njihovu platežnu moć) i još briju da su super prošli.

A vidi čuda, i graditelji i građani su - Hrvati. ;)

Gazda
23.05.2007., 11:36
E da, taj Hypo kvart. Po meni jedan od boljih novih kvartova u gradu, iako naravno ima svoje nedostatke. Ali ima npr. parking, zgrade nisu baš na 5 m jedna od druge, zelenila oko zgrada itd.

Taj kvart su gradili - stranci. A mogu li Hrvati sami sagraditi kvart po mjeri čovjeka? Mogli su do 1990, zašto sad ne mogu?

kurjoza
23.05.2007., 11:43
Varas se ako mislis da banke ne gledaju patriotizam u zemljama u kojima dolaze. Kao sto rekoh u npr. Njemackoj postoje banke koje su sponzorirane djelomicno od gradova i opcina a bave se iskljucivo kreditiranjem gradana za kupovinu stanova i ulaganje u projekte po super povoljnim uvjetima.
Daj mi reci koja bi banka takvo sto organiziral kod nas?

A reci mi sa kim ima veze GUP i tko je zaduzen za nedovrsavanje poticane stanogradnje u npr. Zagrebu. I da li je to iskljucivo zbog gradana Hrvatske ? I sto se dogada je da ljudi koji se trebaju okuciti kupuju ono najpovoljnije zbog nedostatne ponude. A to znaju biti ovakvi ili slicni tlocrti.

A kapital uvelike diktira arhitekturom i strukom jer bas i ne znam ljude koji rade i zive od ideja, pa ako uleti jos i neki super posao, predivna arhitektonska cjelina, odradit ce je s gustom, a vecinu stvari ipak rade za novac.

Gazda
23.05.2007., 11:50
Varas se ako mislis da banke ne gledaju patriotizam u zemljama u kojima dolaze. Kao sto rekoh u npr. Njemackoj postoje banke koje su sponzorirane djelomicno od gradova i opcina a bave se iskljucivo kreditiranjem gradana za kupovinu stanova i ulaganje u projekte po super povoljnim uvjetima.
Daj mi reci koja bi banka takvo sto organiziral kod nas?

A reci mi sa kim ima veze GUP i tko je zaduzen za nedovrsavanje poticane stanogradnje u npr. Zagrebu. I da li je to iskljucivo zbog gradana Hrvatske ? I sto se dogada je da ljudi koji se trebaju okuciti kupuju ono najpovoljnije zbog nedostatne ponude. A to znaju biti ovakvi ili slicni tlocrti.

A kapital uvelike diktira arhitekturom i strukom jer bas i ne znam ljude koji rade i zive od ideja, pa ako uleti jos i neki super posao, predivna arhitektonska cjelina, odradit ce je s gustom, a vecinu stvari ipak rade za novac.
A reci, što spriječava naše gradove i općine da subvencioniraju stambene kredite? Misliš da neka banka ne bi pristala na takav deal, obzirom na količinu klijenata koje bi dobili?

A GUP i poticanja stanogradnja, naravno, pogoduju građevinskoj mafiji. Koju čine HRVATI. Od kojih, svršavajući na priče o executive Grohe wc školjci, stanove kupuju HRVATI. Najveća krivnja banaka je što takvim retardiranim građanima dopuštaju da se zadužuju. Ali, na prijedloge da se ograniči kredite na 1/3 plaće odmah ti isti građani idu drvljem i kamenjem, ne?

Zaključak: Hrvati su za sve krivi, jer su izrazito glup narod :D

crtica
23.05.2007., 11:53
E da, taj Hypo kvart. Po meni jedan od boljih novih kvartova u gradu, iako naravno ima svoje nedostatke. Ali ima npr. parking, zgrade nisu baš na 5 m jedna od druge, zelenila oko zgrada itd.

Taj kvart su gradili - stranci. A mogu li Hrvati sami sagraditi kvart po mjeri čovjeka? Mogli su do 1990, zašto sad ne mogu?

Zgrade jesu nagurane jedna do druge i gledaju jedni drugima u prozore, preko nevelike ceste. A nekakvih 15-ak metara preko je Heinzelova, na kojoj je niz poslovnih zgrada, čija dvorišta su okrenuta i tik su do tih novih zgrada.

Isto tako, stanovi su dosta mračni jer samo oni koji su na tom 5. katu ne gledaju u druge zgrade, a manji su svi jednostrano orijentirani, što je naprosto mantra naših "arhitekata".

Evo ti položaj naselja (http://www.hypo-qart.com/lokacija.htm)

A ono što je najtragičnije, kako su nikle te zgrade, tako će u tom kvartu, u toj ulici, koja je bila kakva takva oaza obiteljskih vila, niknuti tko zna koliko još ovakvih četvrti. Tako da se nikako ne može planirati život, sa sigurnošću, za te ogromne novce.

U normalnoj zemlji se zna da ako je četvrt definirana kao stambena, onda nema poslovnih objekata, šoping centara. Kad daješ lovu ti znaš za što ju daješ. Dok u nas...lutrija :D

elegant
23.05.2007., 12:42

:eek:

e ovo me oduševljava ... nemoš korak napravit da ne naletiš na vrata! 6 vrata iz hodinika!!!! :eek: ne daj bože da poželiš objesit sliku ili špigl :cerek: a da bi iz hodnika ušla u kuhinju prvo u još jedan hodnik :top:

laella
23.05.2007., 12:58
a da bi iz hodnika ušla u kuhinju prvo u još jedan hodnik :top:
ma nije..ideš direktno u kuhinju ...ovaj drugi hodnik ti je za 2 sobe +kupaonu

elegant
23.05.2007., 13:25
ma nije..ideš direktno u kuhinju ...ovaj drugi hodnik ti je za 2 sobe +kupaonu

ah ah to mi promaklo ... zaplela sam se o tolika vrata :mad:

dlasic
23.05.2007., 13:29
nemoš korak napravit da ne naletiš na vrata! 6 vrata iz hodinika!!!!
Ako računaš ulazna, 7...

Mada, ako moram birati, uvijek ću izabrati ovo rješenje, nego da idem iz sobe u sobu. Slike su precijenjene... :rofl:

elegant
23.05.2007., 14:10
Ako računaš ulazna, 7...

Mada, ako moram birati, uvijek ću izabrati ovo rješenje, nego da idem iz sobe u sobu. Slike su precijenjene... :rofl:

to da, samo kaj bi vrijedilo dio zidova pomaknut, a dio porušit da bi stan imao ikakvog smisla :flop:

ali dvosobni su im još kreativniji .... http://www.hypo-qart.com/l1/tip_a_1.htm ... kroz cijeli stan do kuhinje i ostave ... ultra praktično :top:

crtica
23.05.2007., 14:16
A sve je moglo biti drugačije da je na mjestu sobe br. 3, stavljena kuhinja...no, mali stanovi, a i ovaj spada u to, služe za popunjavanje prostora u zgradi, pa se njima posvećuje još manje pažnje, no većima...ako je to moguće zamisliti :D

Ne znam što se uopće muče i stavljaju te špelunke od kuhinja u stanove :D

gnjavež
23.05.2007., 21:34
nije u zg-u al morate priznati da je predobar:s :s :s
http://www.domo.hr/images/stannnn6.jpg

:rofl: :rofl: :rofl:

TincH
23.05.2007., 21:37
Ova "dječja" soba je fenomenalna :eek:
I boravak :s

laella
23.05.2007., 21:49
ovaj je zaista remek djelo
ne znam ni kojom intervencijom bi se značajno popravio..čak i da se eventualno skrati ovaj bespotrebno dugi hodnik tj. presječe u ravnini zida kupaone, ne dobiva se nikakav koristan prostor iskoristiv za povećanje minijaturnog dnevnog boravka (jer i dalje taj prostor mora ostati prolazan da bi se došlo do ostalih soba)...

elegant
24.05.2007., 07:05
Ova "dječja" soba je fenomenalna :eek:
I boravak :s

a ovaj kreativan prelaz iz sobe u sobu?! čarobno :cerek:

kils 10
24.05.2007., 10:07
evo nesto za samce kojima treba puno prostora
http://www.geoprojekt-zg.hr/lokal/R4/R4-07.htm

zrixy
24.05.2007., 11:57

Prolazna izba!:rofl: :rofl: :rofl:
Strašno što neki mogu napraviti sa puno kvadrata i malo ili ništa kreativnosti!:zubo:

elegant
24.05.2007., 12:01

ovo je u stilu onoga što netko ovdje reče: dobro da kroz zagrebgradnjine stanove po sredini lift ne prolazi :top: :D

Renata
24.05.2007., 12:43

pa ne znam dal si ikada gledao kakav film o new yorku i imućnim građanim istoga grada.
oni na vrhu sa ogromnom terasom a ispod njih užurbanost jednog od najvećih grada na svijetu

Renata
24.05.2007., 12:47
a evo što je netko kupio ... hm .... kuhinja, kuhinja gdje si?!

http://www.sigma-centar.hr/s2/ps.p33.htm

ali kako ti misliš ufurati veću kuhinju u maleni dvosobni stan?
ako baš nekog i smeta, može ovdje proširiti kuhinju prema blagovaoni. inače je sve potpuno ok, osim po mome, kad uđeš u nečiji mali dom, prva prostorija bi morala biti dnevna soba, pa bi bilo bolje da je stan zrcalno složen, tako da je spavaća soba dolje, na dnu ulaznog hodnika.

TincH
24.05.2007., 12:50

O majketi, ovo je za one koji vole pobjeći sami od sebe :rofl:

Btw, degažman mi ima smisla u stanu predviđenom za 2-3 generacije, ali ovo je hebeno razbacivanje kvadratima.

Gazda
24.05.2007., 13:01
pa ne znam dal si ikada gledao kakav film o new yorku i imućnim građanim istoga grada.
oni na vrhu sa ogromnom terasom a ispod njih užurbanost jednog od najvećih grada na svijetu

:rofl: :rofl: :s :s :s

elegant
25.05.2007., 12:38
O majketi, ovo je za one koji vole pobjeći sami od sebe :rofl:

Btw, degažman mi ima smisla u stanu predviđenom za 2-3 generacije, ali ovo je hebeno razbacivanje kvadratima.

ma ako se na čije stanove može dobro nasmijati ... zggradnja je ta :top:

ali da ne ispadne da samo kritiziramo, evo i jednog od rijetko svijetlih primjera

http://www.burza-nekretnina.com/opPic.aspx?name=123_35855_0

:top:

Frankie
25.05.2007., 13:10
viš kak ne treba raspravljat o ukusima. Meni je taj svjetli primjer ful bezveze. I balkon je totalno premali

elegant
25.05.2007., 13:49
viš kak ne treba raspravljat o ukusima. Meni je taj svjetli primjer ful bezveze. I balkon je totalno premali

slažem se s tobom .... ukusi su različiti ... no, meni se ovaj stan čini ok na iskoristivost kvadrature, činjenice da je to ipak mali stan ... ali za dvoje sasvim ok, pa sad balkon je u tom kontekstu ... solidan.

kisikana
25.05.2007., 13:59

Bila sam u vrlo sličnom stanu - jebeš ti svu moguću kvadraturu kad se u njemu osjećaš klaustrofobično - odmah s vrata zid i vrata drugih prostorija, odvratno.

kurjoza
25.05.2007., 14:00
Pogledaj malo bolje - u ves masinu uopce ne mozes otvoriti od wc skoljke - u u kuhinju se ulazi drito s ulaznih vrata u stan + mislim da bi mi se vrtilo u glavi od ovih zakrivljenih zidova :)

Inace soba je super, a ni dnevni nije los - al to su sve kompromisi.

McGrubi
25.05.2007., 14:55
pa izbaciš kadu iz kupatila (staviš tuš) i pomakneš WC

kurjoza
25.05.2007., 15:42
Izbacis kadu? :horor:

A mirisne kupke uz svijetlost svijeca, latice ruza i te fore?

Nema toga u tebe ha?

A.Bandini
25.05.2007., 16:04
problem kod ovog stana je to sto kuhinja nije prirodno ventilirana (nije blizu prozora, zapravo je na sasvim drugoj strani stana) a ne vidim ni dimnjak za ventilaciju. inace, mogu se ugradit klizna vrata tamo tako da se kuhinja ni ne vidi kod ulaza u stan. problem moze biti i premala kupaonica, ali s tusem bi se to dalo rijesit. kosi zidovi nisu najsretnije rješenje obzirom da se mora radit i namještaj po mjeri. balkon bi mogao bit veći (da je recimo 5 kvadrata, platila bi svega 2,5 tako da mislim da se isplati dat 4000 eura gore za pristojno sjedenje na otvorenom, a sjedit se na otvorenom moze i više od pola god, pogotovo obzirom na kretanje klimatskih uvjeta u posljednje vrijeme. osim ovih primjedi, stan ima natprosjecan tlocrt, i pitanje je samo koja je cijena i kvaliteta izgradnje.

laella
25.05.2007., 20:25
http://i148.photobucket.com/albums/s17/dingac72/E_121-122_pp.jpg

Jedan luksuzno opremljen, na 'elitnoj' lokaciji, cijena nije ni stavljena na net
Highlights: kuhinja-tunel bez trunke prirodnog svjetla (po meni je prirodno svjetlo u kuhinji 'must have'), a onaj mali WC iz kojeg se ulazi iz blagovaone mi je žešća misterija...evo, prosvijetlite me

McGrubi
25.05.2007., 21:25
koliko mi samo rušenja pada na pamet :)
sa hiltovkom bi ovo mogao postati dobar stan

(ako ima ventilacijski kanal s napom , nije nužan prozor)

neman ja vrimena za kupke :mrgreen:

Autosjedalica
25.05.2007., 21:41
a onaj mali WC iz kojeg se ulazi iz blagovaone mi je žešća misterija...evo, prosvijetlite me

Nije to WC, nego ostava/mjesto za perilicu/nešto tako. Mislim, stan je bezveze, ali to nije WC u koji ideš iz blagovaone.

fonemf
25.05.2007., 21:49
procitala sam sada cijeli ovaj topic i moram primijetiti par stvari:
ako ne gledam stanove s njihovom cijenom i polozajem (obzirom da nisam iz zg i ne znam gdje su, kakvo je susjedstvo itd.), meni vecina tih tlocrta nije bila losa. mozda zato sto si ne mogu predociti kako to u stvarnosti izgleda (pa detalje kako posloziti namjestaj itd.; sto se pokaze zeznutim kad se useljavas i shvatis da nemas previse izbora...), ali mozda i jednostavno zbog toga sto zaista sve prihvacam i razumijem da ljudi prije svega zele nesto svoje i da mozda ne razmisljaju o detaljima. ne mislim da su zato idioti. sve je dobro dok god svi imaju mjesto za spavati, kuhati, prati se i obavljati nuzdu...
necu raspravljati o cijenama. jer ako imas dovoljno novaca onda imas i veci izbor, pa ne moras kupiti nesto skroz nelogicno i skuceno...
razumijem da se o tim tlocrtima mozes raspravljati teorijski i u tom pogledu kritizirati one koji su ih crtali i radili. ali prosjecan kupac gleda samo kako bi dobio prostorije koje mu trebaju...

no, evo tlocrt mog stana, i bas me zanima sto mislite. ne morate me stediti kritika. bit ce mi drago pojasniti kako je to najbolja kupnja ikad :)

http://img158.imageshack.us/img158/1517/stanfbm6.th.jpg (http://img158.imageshack.us/my.php?image=stanfbm6.jpg)

TincH
25.05.2007., 21:50
laella, Koma su mi stanovi izvorno projektirani tako da je jedna (ili obje) sobe kilometrima udaljena od kupaone.
Kod naknadnih adaptacija takve su situacije razumljive ali ovo je suludo.
I za sve to se plaćaju masne pare :bonk:

TincH
25.05.2007., 21:52
procitala sam sada cijeli ovaj topic i moram primijetiti par stvari:
ako ne gledam stanove s njihovom cijenom i polozajem (obzirom da nisam iz zg i ne znam gdje su, kakvo je susjedstvo itd.), meni vecina tih tlocrta nije bila losa. mozda zato sto si ne mogu predociti kako to u stvarnosti izgleda (pa detalje kako posloziti namjestaj itd.; sto se pokaze zeznutim kad se useljavas i shvatis da nemas previse izbora...), ali mozda i jednostavno zbog toga sto zaista sve prihvacam i razumijem da ljudi prije svega zele nesto svoje i da mozda ne razmisljaju o detaljima. ne mislim da su zato idioti. sve je dobro dok god svi imaju mjesto za spavati, kuhati, prati se i obavljati nuzdu...
necu raspravljati o cijenama. jer ako imas dovoljno novaca onda imas i veci izbor, pa ne moras kupiti nesto skroz nelogicno i skuceno...
razumijem da se o tim tlocrtima mozes raspravljati teorijski i u tom pogledu kritizirati one koji su ih crtali i radili. ali prosjecan kupac gleda samo kako bi dobio prostorije koje mu trebaju...

no, evo tlocrt mog stana, i bas me zanima sto mislite. ne morate me stediti kritika. bit ce mi drago pojasniti kako je to najbolja kupnja ikad :)

http://img158.imageshack.us/img158/1517/stanfbm6.th.jpg (http://img158.imageshack.us/my.php?image=stanfbm6.jpg)
Tvoj mi se čini ok, ima odvojen spavaći i dnevni dio, kuhinja ima nešto svjetla. :)
Dvije kupaone, čist u redu.

fonemf
25.05.2007., 22:21
Tvoj mi se čini ok, ima odvojen spavaći i dnevni dio, kuhinja ima nešto svjetla. :)
Dvije kupaone, čist u redu.

prostor kuhinje i blagavaone od balkona dijeli staklena stijena (s kliznim vratima), a balkon ima prozirnu ogradu od nekakvog jaceg pleksiglasa (nešto prozirno, valjda pleksi)
3/4 zida dnevnog boravka otpada na ogroman trokrilni prozor...
u manjoj sobi (broj 5, koja nama nije bracna) je francuski prozor, a u drugoj (br. 5a) obican dvokrilni... samo kupaone nazalost nemaju prozora jer je stan u sredini zgrade... :(
btw, ovo se racuna kao dvosobni stan...

evo jedna manja slika bez nepotrebnih informacija (o polozaju stana u zgradi) jer je ona prethodna velika...

http://img473.imageshack.us/img473/9167/tlocrtfkl3.th.jpg (http://img473.imageshack.us/my.php?image=tlocrtfkl3.jpg)

elegant
26.05.2007., 10:51
evo i moje novogradnje ... po prvim linkom je orginal tlocrta, pod drugim moja prerada .... primaju se sve sugestije, jer je stavr jos u izgradnji i sve je izvedivo
btw na original tlocrtu krivo su upisane mjere dn. boravka, pa je ukupna površina 50 m2

thnx

http://imgcash3.imageshack.us/img152/9524/stancetvrti7xs1.gif

http://imgcash2.imageshack.us/img95/4821/tlocrtnamjesteno1ds3.gif

simba
26.05.2007., 11:08
khm...meni se ne sviđa taj ulaz drito u kuhnju...:cool:

elegant
26.05.2007., 11:34
khm...meni se ne sviđa taj ulaz drito u kuhnju...:cool:

ali zato su postavljeni elementi drugacije, a kod ulaza je šank duž 120 cm

simba
26.05.2007., 11:47
znam..ali po meni, je dnevni boravak nekako ljepše vidjeti kad ulaziš nego kuhnju. I ne kužim zašto su ti pločice postavljene onako duboko. Ja bi ih presjekla kod šanka, ako bi ostavila ovako ...:rolleyes: :kiss:

McGrubi
26.05.2007., 14:01
evo i moje novogradnje ... po prvim linkom je orginal tlocrta, pod drugim moja prerada .... primaju se sve sugestije, jer je stavr jos u izgradnji i sve je izvedivo]

raspored je ok

ulaz u kuhinju i dnevni: a da staviš vrata - dvokrilna pod 45°, onda češ ulaskom u taj prostor dobiti bolji osječaj prostranosti, ovako ulaskom na kuhinjski stol mi je malo klaustrofobično

i mislim da vam neće stati kutni ormar onakav, soba ima samo 340cm, dakle samo jedno krilo bi tvorilo kut, krevet nije uopće u mjerilu (na orginal nacrtu), koja je to dužina 150cm?

i kuhinjski stol je bar za 30% duži da bi imao min 120cm, a obični imaju 140/80cm - premali prostor - biti će zgužvano
i pogotovo zato nije dobro da se ulazi direkt na stolice i stol

(samo sugestije... nej se ljutit)

stvarno vam treba kada? ako stavite tuš (ima i onih s radiom ) kupatilo će biti komodnije

eeee ... što se tiče sobe , jel može klizna stijena a ne obična balkonska vrata, jer kad se stavi pravi krevet mislim da će biti problema sa otvaranjem
balkonskih vrata

to bi bilo na prvi pogled:cool:

McGrubi
26.05.2007., 14:04
e, da je moj stan ja bih stavila tu stijenu pod 45° i neki štosni otvor , ali ne bih stavljala vrata (ne volim puno vrata )

toncica
26.05.2007., 15:27
evo i moje novogradnje ... po prvim linkom je orginal tlocrta, pod drugim moja prerada ....

i moj je sličan raspored i slična kvadratura, ali ja sam imala na nacrtu iz hodnika vrata prema kuhinji i prema dnevnom boravku ali sam tražila da ostave samo vrata prema dnevnom a ova kuhinjska neka ostane zid.

pa mi je iz mog kuta to što ti radiš suprotno malo nespretno. slažem se sa drugima da je bolje ulaziti u dnevni nego u kuhinju :)

i pošto je kupaona dosta mala možda je tuš bolje rješenje

i vidim da je stan okrenut na zapad, to je nešto što sam ja htjela pod svaku cijenu izbjeći jer ti po ljeti cijelo popodne sunce lupa u prozore i to je grozno. i to znam iz vlastitog iskustva

tako da sam sada izabrala stan koji gleda na suprotnu stranu :D

fonemf
26.05.2007., 15:35
evo i moje novogradnje ... po prvim linkom je orginal tlocrta, pod drugim moja prerada .... primaju se sve sugestije, jer je stavr jos u izgradnji i sve je izvedivo
btw na original tlocrtu krivo su upisane mjere dn. boravka, pa je ukupna površina 50 m2

thnx

http://imgcash3.imageshack.us/img152/9524/stancetvrti7xs1.gif

http://imgcash2.imageshack.us/img95/4821/tlocrtnamjesteno1ds3.gif

Lijepi ti je stančić.

Slažem se s nekim primjedbama: pločice bih stavila samo koliko je kuhinja (sve nakon šanka može biti parket).

možda da malo uvučeš šank prema kuhinji da nije odmah na vratima. ili da napraviš klizna vrata prema dnevnom boravku (napisala si da je taj zid 160cm, a da je klizna stijena 80cm, pa da jednostavno kliznu stijenu prebaciš prema dnevnom boravku, i imaš još 80cm zida gdje ona klizi kad se otvara (možda bolje s hodničke strane). u slučaju da je klizna stijena prema dnevnom boravku, šank može biti više na van, ili širi)...
ovo je radni stol u dnevnom boravku? ako tu staviš klizna vrata, i stol ti smeta (možda ni ne bi smeta), njega prebaciš u drugi kut, uzmeš kutni stol, a kauče malo pomakneš prema tim kliznim vratima...
ako sve puštaš ovako, onda pazi da su ti šankerske stolice niže, bez naslona, da ih možeš staviti ispod šanka, u protivnom pri otvaranju kliznih vrata odmah dolaziš na stolice što je zeznuto...

i izlaz na balkon u sobi bi zaista bilo pametno staviti klizna vrata (staklena).
a ako ti ne stane veći ormar, može se savim lijepo napraviti da iznad kreveta imaš ormariće. to može ukusno izgledati ako se dobro promisli kakve kupit... krevet na sredini sobe, dvokrilni ormar sa strane hodnika, a jednokrilni prema balkonu, a iznad njih ih spajaju ormarici...
samo za primjer jedan link
http://web.doimochannel.it/doimochannel/catalogo/fg/896.jpg

elegant
26.05.2007., 15:38
ulaz u kuhinju i dnevni: a da staviš vrata - dvokrilna pod 45°, onda češ ulaskom u taj prostor dobiti bolji osječaj prostranosti, ovako ulaskom na kuhinjski stol mi je malo klaustrofobično

ma gle... meni se čini to pomalo gubitkom prostora, a zez je i činjenica kaj taj stol stane "na knap"; zato sam lijevo od ulaza i postavila elemente koji glume šank, da bih dobila kakav takav dojam dva prostora; namjeravam se još malo poigrati i keramikom na podu; uzeti istu za hodnik i dio kuhinje s "vanjske" strane šanka, a s unutrašnje, kuhinjske stranu drugu boju istog tipa pločice; prolaz između šanka i visokog elementa (microw, pećnica) je 90 cm ... čini mi se dovoljno, ali sugestija primljena na znanje!

i mislim da vam neće stati kutni ormar onakav, soba ima samo 340cm, dakle samo jedno krilo bi tvorilo kut, krevet nije uopće u mjerilu (na orginal nacrtu), koja je to dužina 150cm?

kutni ormar ide ovako ... niša je širine 60 cm, duzina niše je 180, a kraća strana (l) može biti 40 cm; završilo kod kreveta; nema noćnih ormarića, krevet rađen po mjeri (dim 140*190); uz prozor još ima mjesta za neku varijantu onog niskog stolića ili nečeg sl.
i kuhinjski stol je bar za 30% duži da bi imao min 120cm, a obični imaju 140/80cm - premali prostor - biti će zgužvano
i pogotovo zato nije dobro da se ulazi direkt na stolice i stol
kuhinjski stol je u sklopljenom stanju dim 100*100; razvlačenje na 180, ali kad su gosti u stanu ... ah pa pomaknut ćemo ga ... nije bed

(samo sugestije... nej se ljutit)

stvarno vam treba kada? ako stavite tuš (ima i onih s radiom ) kupatilo će biti komodnije

ja sam pristalica kade ... da ne velim, pjenica do grla, knjiga u ruke, pa nek traje :D mislim da je to čist komotno jer mi je veš mašina manjih dim (otvara se gore); e da, kadu ću dati odmah zatvoriti staklenom stijenom i mislila sam umivaonik dati ukomponirati u ormar. Mislim da je to ok ... nema klinaca :)

eeee ... što se tiče sobe , jel može klizna stijena a ne obična balkonska vrata, jer kad se stavi pravi krevet mislim da će biti problema sa otvaranjem
balkonskih vrata

o tome sam i ja ozbiljno razmišljala ... ali ... veli gospon izvođač, ne bi išlo ... a jednog dana... stigne se, nije o glavu ;)

to bi bilo na prvi pogled:cool:

lijepo od tebe ... hajde da te čujem sad :s

elegant
26.05.2007., 15:50
Lijepi ti je stančić.

Slažem se s nekim primjedbama: pločice bih stavila samo koliko je kuhinja (sve nakon šanka može biti parket).

možda da malo uvučeš šank prema kuhinji da nije odmah na vratima. ili da napraviš klizna vrata prema dnevnom boravku (napisala si da je taj zid 160cm, a da je klizna stijena 80cm, pa da jednostavno kliznu stijenu prebaciš prema dnevnom boravku, i imaš još 80cm zida gdje ona klizi kad se otvara (možda bolje s hodničke strane). u slučaju da je klizna stijena prema dnevnom boravku, šank može biti više na van, ili širi)...
ovo je radni stol u dnevnom boravku? ako tu staviš klizna vrata, i stol ti smeta (možda ni ne bi smeta), njega prebaciš u drugi kut, uzmeš kutni stol, a kauče malo pomakneš prema tim kliznim vratima...
ako sve puštaš ovako, onda pazi da su ti šankerske stolice niše, bez naslona, da ih možeš staviti ispod šanka, u protivnom pri otvaranju kliznih vrata odmah dolaziš na stolice što je zeznuto...

i izlaz na balkon u sobi bi zaista bilo pametno staviti klizna vrata (staklena).
a ako ti ne stane veći ormar, može se savim lijepo napraviti da iznad kreveta imaš ormariće. to može ukusno izgledati ako se dobro promisli kakve kupit... krevet na sredini sobe, dvokrilni ormar sa strane hodnika, a jednokrilni prema balkonu, a iznad njih ih spajaju ormarici...
samo za primjer jedan link
http://web.doimochannel.it/doimochannel/catalogo/fg/896.jpg

pogledaj što sam napisala dolje ... ali evo samo na tvoje sugestije (na kojima ti hvala!)

ovo je samo izgledom šankom, a ne funkcijski u smislu sjedenja za njim; to su spojena dva klasična kuh elementa, na njima je ploča šir. 80cm, napuštena sa unutrarnje (kuhinjske strane); iznad toga, bočno na zidu je mala vitrina (gornji kuh elemenat sa staklom, ispod njega otvorena polica); zbog svega toga, išla bi do ruba otvora (- 5cm).
Iz razloga da dobijem iole odvojen radni prostor, zatvorila sam vrata iz hodnike u dn. boravak; stol je postojeći, duž 120 cm, a iznad njega u L postavili bi police s knjigama; uvijek su tu negdje može vizualno odvojiti prostor nekim pomičnim paravanom. Mislim da bi bilo kakva stijena za odvajanje tog prostora, bila suvišna.

U spavaćoj sobi ... sorry, ali alergična sam na ovaj tip ormara sa ukomponiranim krevetaom, kao što je na linku! Radije nemam noćne ormariće, nego male otvorene police u podnožju kreveta (vjerojatno znaš te sheme iz talijanskih designa kreveta) ... a o balkonskim vratima... rekla sam... za sad, kaj je tu je ;)

thnx

elegant
26.05.2007., 15:55
i moj je sličan raspored i slična kvadratura, ali ja sam imala na nacrtu iz hodnika vrata prema kuhinji i prema dnevnom boravku ali sam tražila da ostave samo vrata prema dnevnom a ova kuhinjska neka ostane zid.

pa mi je iz mog kuta to što ti radiš suprotno malo nespretno. slažem se sa drugima da je bolje ulaziti u dnevni nego u kuhinju :)

i pošto je kupaona dosta mala možda je tuš bolje rješenje

i vidim da je stan okrenut na zapad, to je nešto što sam ja htjela pod svaku cijenu izbjeći jer ti po ljeti cijelo popodne sunce lupa u prozore i to je grozno. i to znam iz vlastitog iskustva

tako da sam sada izabrala stan koji gleda na suprotnu stranu :D

meni je glupo sve što donosim u stan, nositi kroz dnevnu sobu da bi donije u kuhinju!

a zapadne strane se ne bojim ... meni paše ;)

toncica
26.05.2007., 16:15
meni je glupo sve što donosim u stan, nositi kroz dnevnu sobu da bi donije u kuhinju!

tu imaš pravo, ali moja kuhinja je manja od tvoje pa mi je dodatni zid umjesto vrata bio bitniji
a i stan je ionako mali, pa sad su mi to sve skupa 3 koraka više pa valjda neće biti problem:D

a zapadne strane se ne bojim ... meni paše ;)
doduše danas su manji prozori na zgradama, a ja sam živjela u stanu koji gleda na zapad koji ima prozore po cijeloj dužini zida i mene je to sunce dotuklo a sad sam podstanar u stanu koji gleda na istok i puno mi se više to sviđa tako da kad sam birala orijentaciju za svoj stan birala sam istok iako je pogled stana koji gleda na zapad bio ljepši
ali ne može se sve baš poklopiti:)

fonemf
26.05.2007., 16:16
pogledaj što sam napisala dolje ... ali evo samo na tvoje sugestije (na kojima ti hvala!)

ovo je samo izgledom šankom, a ne funkcijski u smislu sjedenja za njim; to su spojena dva klasična kuh elementa, na njima je ploča šir. 80cm, napuštena sa unutrarnje (kuhinjske strane); iznad toga, bočno na zidu je mala vitrina (gornji kuh elemenat sa staklom, ispod njega otvorena polica); zbog svega toga, išla bi do ruba otvora (- 5cm).

hm, ja imam kuhinjski element koji je šank (napravila sam ga povišeno od ostalih elemenata, i širine je 60cm, a ploča je 80cm pa dobiješ mjesto za stolice a da ti ne smetaju vratašca ormarića za noge... pretpostavljam da je slično tome. Iz osobnog iskustva preporučam i dublju ploču s obje strane: dakle da ti ploča viri bar 5-10cm i prema firižideru, i prema kuhinji (ako je s te strane prazno). mada meni je logičnije da ti je prazni dio prema boravku pa da stolice (ako ih budeš kupovala) gledaju prema kuhinji...

Iz razloga da dobijem iole odvojen radni prostor, zatvorila sam vrata iz hodnike u dn. boravak; stol je postojeći, duž 120 cm, a iznad njega u L postavili bi police s knjigama; uvijek su tu negdje može vizualno odvojiti prostor nekim pomičnim paravanom. Mislim da bi bilo kakva stijena za odvajanje tog prostora, bila suvišna.

ovo nisam skuzila. odnosno, nisam predlozila stijenu da odvaja radni prostor od sobe, nego klizna vrata prema dnevnom a ne prema kuhinji. ali ok je i ovako... u tom slucaju je ono idealan radni kutak...

elegant
26.05.2007., 18:49
hm, ja imam kuhinjski element koji je šank (napravila sam ga povišeno od ostalih elemenata, i širine je 60cm, a ploča je 80cm pa dobiješ mjesto za stolice a da ti ne smetaju vratašca ormarića za noge... pretpostavljam da je slično tome. Iz osobnog iskustva preporučam i dublju ploču s obje strane: dakle da ti ploča viri bar 5-10cm i prema firižideru, i prema kuhinji (ako je s te strane prazno). mada meni je logičnije da ti je prazni dio prema boravku pa da stolice (ako ih budeš kupovala) gledaju prema kuhinji...

Da, slažem se s tobom, ali ja ne namjeravam imati nikakva stolice oko tog šanka, pa mislim da će i ovako biti fumkcionalno

ovo nisam skuzila. odnosno, nisam predlozila stijenu da odvaja radni prostor od sobe, nego klizna vrata prema dnevnom a ne prema kuhinji. ali ok je i ovako... u tom slucaju je ono idealan radni kutak...

ma bilo je nešto o tome da bi taj stol smetao, ako bi bilo otvoreno iz hodnika... na to sam mislila; no, ja sam od tih vrata odustala bas u ime tog radnog prostora.

elegant
26.05.2007., 18:51
tu imaš pravo, ali moja kuhinja je manja od tvoje pa mi je dodatni zid umjesto vrata bio bitniji
a i stan je ionako mali, pa sad su mi to sve skupa 3 koraka više pa valjda neće biti problem:D

doduše danas su manji prozori na zgradama, a ja sam živjela u stanu koji gleda na zapad koji ima prozore po cijeloj dužini zida i mene je to sunce dotuklo a sad sam podstanar u stanu koji gleda na istok i puno mi se više to sviđa tako da kad sam birala orijentaciju za svoj stan birala sam istok iako je pogled stana koji gleda na zapad bio ljepši
ali ne može se sve baš poklopiti:)

ah meni je muka od kompa u dnevnoj sobi, pa iako se nije dalo zmislit još jednu sobu, ovo mi se činilo najbezbolnije rješenje ;)

btw vrata hodnik/kuhinja trebala bi biti iz ove firme ... tip dakle, mutno staklo u punoj visini do plafona

www.girasole.hr

... ovdje su staklene površine umjerene ... ima svjetla, ali nije staklo od poda do stropa; u dnevnoj sobi su dva dvokrilna prozora (svako krilo je otvorivo zabeno), a to je čist dovoljno svjetla; a pogled je ... super...sve do Medvedgrada :D

naebi
27.05.2007., 11:43
Evo nasao sam jedan dobar na stranici od gik-gradnje, ovo je za mene dobar tlocrt. Sto vi mislite o tome? Stan je velik 43 m2, soba je 13 m2, a dnevni boravak 16 m2..

elegant
27.05.2007., 12:12
Evo nasao sam jedan dobar na stranici od gik-gradnje, ovo je za mene dobar tlocrt. Sto vi mislite o tome? Stan je velik 43 m2, soba je 13 m2, a dnevni boravak 16 m2..

vrlo solidno, noa malo je zeznut hodnik, jer nigdje nema zida ni za kapute objesit, nego tek ormar na kraju. Kupaona je minimalističke, ali uzevši u obzir ukupnu kvadraturu, bolje ne može. Dnevna ok ... možda neka vizualna pregrada ili staklena klizna stijena prema hodniku, malo drugacije bi se dalo namjestiti, ali to je zanemariv detalj ... all in all, prolazi :D

toncica
27.05.2007., 12:26
ah meni je muka od kompa u dnevnoj sobi, pa iako se nije dalo zmislit još jednu sobu, ovo mi se činilo najbezbolnije rješenje ;)

btw vrata hodnik/kuhinja trebala bi biti iz ove firme ... tip dakle, mutno staklo u punoj visini do plafona

www.girasole.hr

vrata su mi super
onakva sa onim metalnim vodilicama imam na poslu :D i rekli su da to košta ko sam vrag:E

... ovdje su staklene površine umjerene ... ima svjetla, ali nije staklo od poda do stropa; u dnevnoj sobi su dva dvokrilna prozora (svako krilo je otvorivo zabeno), a to je čist dovoljno svjetla; a pogled je ... super...sve do Medvedgrada :D

ja sam u početku imala strah da neće biti dovoljno svijetla u kuhinji jer ona sama nema prozora, ali ja imam dva francuska prozora + balkonska vrata i kad sam išla vidjet kako napreduje gradnja vidla sam da je to dosta svjetla :)

a i ja bi rado pogled na medvedgrad, ali sam daleko od toga :)

toncica
27.05.2007., 12:29

ne volim stanove gdje se direktno ulazi u dnevni boravak ili slično, radije imam hodnik ma koliko god mali on bio

a ovdje imaš hodnik ali ne na ulazu, pa mi se to ne čini najpraktičnije

elegant
27.05.2007., 15:30
vrata su mi super
onakva sa onim metalnim vodilicama imam na poslu :D i rekli su da to košta ko sam vrag:E

7.400 kn

ja sam u početku imala strah da neće biti dovoljno svijetla u kuhinji jer ona sama nema prozora, ali ja imam dva francuska prozora + balkonska vrata i kad sam išla vidjet kako napreduje gradnja vidla sam da je to dosta svjetla :)

isto mi se tako čini ... al ipak neću riskirati sa nikavim zatvaranjem tog dijela, čak ni mutnim staklom ... bar za sad

a i ja bi rado pogled na medvedgrad, ali sam daleko od toga :)

to je presudilo u izboru ... alternativa je bila gledanje u tuđi stan :zubo:

laella
27.05.2007., 22:10
evo jedan (po meni) solidan za samo 43m2 (naravno, ako je crtano u mjerilu)
stavila bih dodatna vrata prema dnevnom boravku i to je to

http://www.odranska-zavrtnica.com.hr/images/modeli/2/2.0model2.jpg

elegant, znam da se tebi neće svidjeti jer je kuhinja daleko od ulaza ;)

elegant
28.05.2007., 12:06

http://www.odranska-zavrtnica.com.hr/images/modeli/2/2.0model2.jpg

elegant, znam da se tebi neće svidjeti jer je kuhinja daleko od ulaza ;)

hehehehehe :top: svaka čast na pretpostavci :D no, za mene ima manu veću od te ... ne bi ja prizemlje :(

Vojky
28.05.2007., 13:28

Taj bi bio odličan da su ulazna vrata samo malo lijevo, tako da se odvoji "spavaći" dio s kupatilom.

miems
28.05.2007., 13:55
evo pronašla sam i ovu temu... kupujem stan u novogradnji i sad...pa...evo ovo je nacrt kojim sam dobila bidet u kupaoni (veća kupaona - ipak sam žensko), i malo prostora za ugradbeni ormar u funkciji izbe u predsoblju (isto prioritet), nešto širi db i kuhinju... trebam što prije konačno odlučiti što ću napraviti sa stanom...pa dajte konstruktivne kritike i prijedloge...sve cijenim... :)

elegant
28.05.2007., 14:03
evo pronašla sam i ovu temu... kupujem stan u novogradnji i sad...pa...evo ovo je nacrt kojim sam dobila bidet u kupaoni (veća kupaona - ipak sam žensko), i malo prostora za ugradbeni ormar u funkciji izbe u predsoblju (isto prioritet), nešto širi db i kuhinju... trebam što prije konačno odlučiti što ću napraviti sa stanom...pa dajte konstruktivne kritike i prijedloge...sve cijenim... :)

hm, ali može li veća slika ... ja tu jedva da kaj vidim :cool:

laella
28.05.2007., 14:48
hehehehehe :top: svaka čast na pretpostavci :D no, za mene ima manu veću od te ... ne bi ja prizemlje :(
pa o tlocrtima pričamo...
ostali elementi ne ulaze u analizu

miems
28.05.2007., 15:19
hm, ali može li veća slika ... ja tu jedva da kaj vidim :cool:

je...sad vidim da je premala...poslat ću veću čim doma stignem...:s

elegant
29.05.2007., 07:13
pa o tlocrtima pričamo...
ostali elementi ne ulaze u analizu

:) naravno ... meni je taj tlocrt vizualno vrlo dopadljiv, ali bojim se da je funkcijski malo nespretan. I slažem se sa idejom da bi bilo bolje da su ulazna vrata malo više lijevo. Čak me ne bi smetalo da je ta kuhinja tako na kraju stana da u hodniku postoji neka mala ostava ili slično. Ovako ... kuhinja daleko, moram proći posred dnevne sobe, zaobići stol ... khm, ja bi neku funkcionalniju varijantu.
Sviđa mi se ovako velika terasa dostupna iz svih soba .... ali da je terasa ... i prozor u kuhinji :top:

meni se ovaj sviđa

http://www.odranska-zavrtnica.com.hr/modeli/tlocrt2-5_2.html ili npr ovo nije loše http://www.odranska-zavrtnica.com.hr/modeli/tlocrt2_3.html

Mr_Orang3
29.05.2007., 08:25
Hah evo i mog novog.
Prezadovoljan sam tlocrtom. Jedino sto sam mjenjao je to da sam rusio onaj zid izmedju kuhinje i blagovaone i napravio sank.
Posebno sam zadovoljan izbom u kuhinji i dvama mjesta za ugradbene ormare koji uskoro stizu, tako da ce sve fino biti potrpano u njih! :D
http://img157.imageshack.us/img157/176/bs2sn8.jpg

elegant
29.05.2007., 08:59
Hah evo i mog novog.
Prezadovoljan sam tlocrtom. Jedino sto sam mjenjao je to da sam rusio onaj zid izmedju kuhinje i blagovaone i napravio sank.
Posebno sam zadovoljan izbom u kuhinji i dvama mjesta za ugradbene ormare koji uskoro stizu, tako da ce sve fino biti potrpano u njih! :D
http://img157.imageshack.us/img157/176/bs2sn8.jpg

lijepo :D

mhadina
29.05.2007., 09:05
http://img129.imageshack.us/img129/4430/44m2kp4.jpg

stan je 1-soban s lođom i spremištem uz hodnik pretvorenim u garderobu...
još uređujem kuhinju s blagovaonom( to je ona skroz desna prostorija)
i nisam siguran da li da bude kako je na tlocrtu ili ostaviti sadašnju
situaciju gdje je kuhinja i blagovaona u produžetku, komentari?
Isto tako, soba je velika i imamo kvalitetan trosjed na razvalačenje
za svakodnevno spavanje, što mislite o ideji odvojene spavaće prema skici?
Inače, zidovi su svi nosivi pa čaki između kuhinje i sobe.
Lođu želimo zadržati, za sad, dok ne narastu potrebe - čitaj brojnost članova obitelji :) (znači za sad smo samo nas dvoje)
hvala

elegant
29.05.2007., 09:10
http://img523.imageshack.us/img523/4703/44m2mj4.jpg

stan je 1-soban s lođom i spremištem uz hodnik pretvorenim u garderobu...
još uređujem kuhinju s blagovaonom ( to je ona skroz desna prostorija)
i nisam siguran da li da bude kako je na tlocrtu ili ostaviti sadašnju
situaciju gdje je kuhinja i blagovaona u produžetku, komentari?
Isto tako, soba je velika i imamo kvalitetan trosjed na razvalačenje
za svakodnevno spavanje, što mislite o ideji odvojene spavaće prema skici?
Inače, zidovi su svi nosivi pa čaki između kuhinje i sobe.
Lođu želimo zadržati, za sad, dok ne narastu potrebe - čitaj brojnost članova obitelji :) (znači za sad smo samo nas dvoje)
hvala

e sad ...
kuhinjski stol ... khm, ono tam dolje uz lodju?! za moj ukus puno predaleko od kuhinje?! i da li je u velikoj sobi, iza vrata zid, pa u tome spavaći dio ... i da li je on zatvoren nekim kliznim vratima (a bez prozora)!? daj pojasni to još malo, please ili tu sliku u irfanu prebaci u negativ, da bi podloga bila svjetlija i slika jasnija :s

ali na prvi pogled, ja bi ovako:
- vrata u dn boravak zamjeniti kliznima na desno, mogu stati na desni zid, a taj ormar ili komoda mogu ići naprijed tih par cm
- kuhinja - umjesto zida, napraviti šank, a izbaciti ovaj zadnji ormar (uz glavni zid) i tu ostaviti prolaz prema blagavaonici, koju bi organizirala u prostoru "sobička"; tamo se može organizirati odličan prostor za sjedenje, a stala bi koja manja ne previsoka komoda (za posuđe, npr.)
- ona garderoba ja odlična i zato ne vidim svrhu još tolikog broja ormara po stanu!
- dosta prostora prema lodji bi se dobilo zamjenom klasičnih vrata kliznima
- odvojen prostor za spavanja je dobro rješenje, ali treba paziti da se na neki način osigura dahnje svjetlo; ne bi li se umjesto ovih ormara prema dnevnoj sobi, postavila neka staklena stijene (od mutnog stakla), a sa strane dnevnog boravka ormari visine max 120 cm. Moglo bi biti vrlo dekorativno i zgodno! A taj prostor zatvoriti kliznim vratima na lijevi zid u hodniku.

eto, za sad toliko ...

mhadina
29.05.2007., 09:40
e sad ...
kuhinjski stol ... khm, ono tam dolje uz lodju?! za moj ukus puno predaleko od kuhinje?! i da li je u velikoj sobi, iza vrata zid, pa u tome spavaći dio ... i da li je on zatvoren nekim kliznim vratima (a bez prozora)!? daj pojasni to još malo, please ili tu sliku u irfanu prebaci u negativ, da bi podloga bila svjetlija i slika jasnija :s

****ne, nije to još tako riješeno već samo ideja....

ali na prvi pogled, ja bi ovako:
- vrata u dn boravak zamjeniti kliznima na desno, mogu stati na desni zid, a taj ormar ili komoda mogu ići naprijed tih par cm
- kuhinja - umjesto zida, napraviti šank, a izbaciti ovaj zadnji ormar (uz glavni zid) i tu ostaviti prolaz prema blagavaonici, koju bi organizirala u prostoru "sobička"; tamo se može organizirati odličan prostor za sjedenje, a stala bi koja manja ne previsoka komoda (za posuđe, npr.)

****mislio sam imati kuhinju uz zid dužine do 3,3m što je malo više od pola prostorije (ukupno 6m) a tih zadnjih 30cm bi bila širina šankića koji bi
bio maks. dužine 90cm da se može prolaziti(širina prostorije je 175cm),
a uz lijevi zid bi stavio tu komodu minimalne dubine, isto radi prolaženja između
nje i kuh. elemenata....

- ona garderoba ja odlična i zato ne vidim svrhu još tolikog broja ormara po stanu!

****u pravu si, al već sada smo popunili taj prostor našim stvarima; nisu
to ugradbeni ormari do stropa, htio sam uštediti pa su govtovi visine 220cm,
al budem upgrejdao do stropa i popunio lakšim stvarima, po potrebi....
izradio sam kutni ormar za hodnik pa bum valda i to...:)

- dosta prostora prema lodji bi se dobilo zamjenom klasičnih vrata kliznima

****ma znam, fantazija, al skupo, iako je u planu ako nećemo u skoroj budućnosti imati kuda u veći stan, da klizna stijena je želja la bojim se bez 2-3 kile eura neću ni razmišljati...hvala, odličan tip...

- odvojen prostor za spavanja je dobro rješenje, ali treba paziti da se na neki način osigura dahnje svjetlo; ne bi li se umjesto ovih ormara prema dnevnoj sobi, postavila neka staklena stijene (od mutnog stakla), a sa strane dnevnog boravka ormari visine max 120 cm. Moglo bi biti vrlo dekorativno i zgodno! A taj prostor zatvoriti kliznim vratima na lijevi zid u hodniku.

****također odličan savjet...mutno saten staklo ili klizne stijene od istog npr.
i ovaj niski omrarić da bi prostor ostao otvoren barem s 1 strane...čast...

eto, za sad toliko ...

..............

miems
29.05.2007., 09:41
evo ovo je popravak:

miems
29.05.2007., 13:26
2933

miems
29.05.2007., 13:27
a ovo ispred je stan :)

elegant
29.05.2007., 13:43
..............

drago mi je da ti se ponešto dopalo od mojih idejica .... mislim da bi za sada ipak trebalo ostaviti blagavaonu di je predviđena ... a kad se ekipa poveća :D lako se to malo preuredi. A mislim da te ne bi baš jako puno koštala zamjena baklonskih vrata ... pitaj, možda se ugodno iznenadiš; držim fige ;)
Garderoba (ma tome ti zavidim)... ma ormari do gore, tako da dobiješ što više iskoristivog prostora ... od onog lufta gore ionak nema koristi, a ovako tam potrpaš sav višak, sezonske potrebštine, nabaviš one vreće na ispuhavanje i zbrineš tako sve zimske jakne, kaputa, višak posteljine i sl.

Kuhinja ... jesi razmišljao da kuhinju produžiš do sobnih vrata, pa kod tih vrata odmah desno napraviš taj šankić? Ostalo bi dovoljno mjets za prolaženje. Ne znam kakav ti je pod ... da li je vec tu negdje prelaz parket/keramika, pa da li bi zato bilo izvedivo, no ovak vizaulno, ne čini mi se loša ideja. Dobio bi dovoljnu dužinu kuh elemenata po glavnom zidu ... uostalom, tam di počinje parket postavi se namještaj u smislu kredenaca ili komoda, nešto kao što je sad na kraćem kuhinjskom zidu, a ostatak prostora bi se dao još kojekako iskoristiti možda nekim handmade policama i romarićima (kad ti to već ide), a za stol i stolice dovoljno mjesta kod prozora. Pokušaj malo kombinirati na tu shemu. :W

elegant
29.05.2007., 13:57
a ovo ispred je stan :)

prilično dobro! I sama sam gledala nešto vrlo vrlo slično. Svidja mi se što obje sobe imaju koristi od balkona, a što je izlaz na balkon iz dnevne sobe. Ko što kažeš, kupaonica uzorno velika. Ovaj ormar u hodniku lijepo ukomponiran, ali moglo je to tako po cijeloj dužini tog zida. Ne vidim dimenzije kuhinje, ali ako kuhinju uzimaš po mjeri, možda ne bi bilo loše iskoristiti taj zid za ugradbeni ormar pol zida sa strane, a pol sa strane kuhinje. Tu stane ... ahhhh nema kaj ne stane! To je ko da imaš špajzu. Savršeno! Stol bi se mogao postaviti i dužom stranom uza zid, pa bi bilo više mjesta za prolaz u kuhinju.
I sjedeću ganituru bih postavila tako da je "leđima" okrenuta kuhinji. Ako je kutna, onda barem kraći kraj L tako.

elegant
12.06.2007., 12:02
evo malo kretaivnih rješenja :zubo:

http://www.stan-gradnja.com/a_2.php

elegant
12.06.2007., 12:40
Što mislite o ovom

http://www.pionir.hr/imgs/ponuda/SAVICA/A7_B.jpg

McGrubi
12.06.2007., 12:54
Što mislite o ovom

napraviti šank prema kuhinji pa će se dobiti na prostranosti

toncica
12.06.2007., 12:57

ne volim stanove bez hodnika, kad se sa ulaznih vrata ulazi drito u dnevnu sobu, a vidim da je većina takvih

i ne volim kad se iz dnevne sobe ide u ostale sobe, onda samo imaš viška vrata, i prolaznu dnevnu sobu :flop:

a i onaj najveći na toj kvadraturi je mogao baš i imati kuhinju i blagavaonu kao zasebnu prostoriju a ne dio dnevnog boravka

toncica
12.06.2007., 12:59
Što mislite o ovom

mislim da se tebi tu ne sviđa što je kuhinja daleko od ulaza pa sve treba nositi kroz cijeli stan :D

elegant
12.06.2007., 13:00
mislim da se tebi tu ne sviđa što je kuhinja daleko od ulaza pa sve treba nositi kroz cijeli stan :D

ista stvar se ni meni ne svidja; baš sam pregledala sve stanove na toj lokaciji i svaki je s tom shemom. No ... možda mi pojma nemamo, možda je to novi trend :confused: :rolleyes: :rofl:

toncica
12.06.2007., 13:23
ista stvar se ni meni ne svidja; baš sam pregledala sve stanove na toj lokaciji i svaki je s tom shemom. No ... možda mi pojma nemamo, možda je to novi trend :confused: :rolleyes: :rofl:

a svašta je novi trend
ali očito ljudi sve kupuju jer da nije tako ne bi se radili takvi rasporedi stanova
a valjda imu svoje razloge zašto:rolleyes:

meni isto smetaju kad naprave sobičke od par kvadrata u koji jedva da stane krevet i stol, ali samo zato da stan ima jednu sobu više. :flop:

elegant
12.06.2007., 13:39
a svašta je novi trend
ali očito ljudi sve kupuju jer da nije tako ne bi se radili takvi rasporedi stanova
a valjda imu svoje razloge zašto:rolleyes:

meni isto smetaju kad naprave sobičke od par kvadrata u koji jedva da stane krevet i stol, ali samo zato da stan ima jednu sobu više. :flop:

ma isto mi je tako ... btw i ja sam kupila novogradnju di se ulazilo u kuhinju kroz dnevni boravak ... doduše odma iza ugla, ali ipak, i to je prva stvar koju sam dala da mi izmjene :top:

pogledaj i onaj drugi link što sam dala ... e ti su likovi zbilja kreativni! :rolleyes:

polly
12.06.2007., 13:48

ako imaš malo novaca ta ti kreativnost dobro dođe ;)
obitelji s dvoje djece je bolji sobičak za svakog pa da imaju mir, nego da svi spavaju u istoj sobi

i ja mislim da bi sobe trebale biti min 16 kvadrata, 20 bi bilo taman
dnevni boravak od 30, kuhinja od 15, 2 kupaone, terasa od 50,.....
samo još treba novce privredit za to :zubo:

toncica
12.06.2007., 14:01
ako imaš malo novaca ta ti kreativnost dobro dođe ;)
obitelji s dvoje djece je bolji sobičak za svakog pa da imaju mir, nego da svi spavaju u istoj sobi

i ja mislim da bi sobe trebale biti min 16 kvadrata, 20 bi bilo taman
dnevni boravak od 30, kuhinja od 15, 2 kupaone, terasa od 50,.....
samo još treba novce privredit za to :zubo:

ma jasno je to meni da je novac taj koji je ograničavajući faktor
bio je i u mom slučaju:D
i ja bi rado da sam si mogla priuštiti veći stan, ali nisam

samo ponekad su te sobice zbilja premalene, moja spavaća soba ima 11 kvadrata i sva mi je neka mala jer starom stanu ('socijalističke izgradnje' :) ) ima soba 15 kvadrata i uvijek mi se činila da je taman i da joj ne bi škodilo da je veća :D

ali vremena su drugačija, i navikvamo se na sve manje kvadrata
čast izuzecima

toncica
12.06.2007., 14:10
ma isto mi je tako ... btw i ja sam kupila novogradnju di se ulazilo u kuhinju kroz dnevni boravak ... doduše odma iza ugla, ali ipak, i to je prva stvar koju sam dala da mi izmjene :top:

pogledaj i onaj drugi link što sam dala ... e ti su likovi zbilja kreativni! :rolleyes:

ja sam učinila malo obrnuto od tebe, i makla si vrata koja su ulazila u kuhinju iz hodnika i ostavila samo ona u dnevnu sobu, ali je kuhinja odmah korak iza tih vrata. sa tim sam dobila iskoristiv zid u hodniku za oramar za jakne,kapute i cipele, pošto ga ne bi inače imala kuda staviti jer je hodnik malen i pun vrata

a i u kuhinji taj zid dobro dođe jer je i kuhinja mala
ma zapravo cijeli stan je malen :D

ali još malo pa će biti moj, a to je bitno :)
a najviše se veselim trenutku stavljanja pločice sa prezimenom na vrata
mislim da taj osjećj vrijedi plaćanja kredita sljedećih 20 godina :cerek:

atlantis
12.06.2007., 14:47
Što mislite o ovom

meni ne sjedi nekaj, sam nemrem prstom uprijeti i reci tocno sto mi ne sjedi...

previse 'coskova', dnevni povezan s kuhinjom a blagovaona na drugoj strani prostorije :hm:

nekaj

Ipanema
12.06.2007., 14:51

Uh, pršti od kreativnosti :rolleyes:

atlantis
12.06.2007., 15:23
evo naseg (http://www.novogradnja.hr/web-spanskoC/katalog/pdf/B.pdf) stana :cerek:

(pdf je preko 1M pa se link ne preporuca onima s modemom :zubo:)

elegant
12.06.2007., 16:07
Uh, pršti od kreativnosti :rolleyes:

:kokice: :misli: baš si nešto mislim ... ko li je naplatio tu kretivnost :confused:

elegant
12.06.2007., 19:06
evo naseg (http://www.novogradnja.hr/web-spanskoC/katalog/pdf/B.pdf) stana :cerek:

ok, osim kaj je stol nasred puta :D no to je ipak riješiv problem :top:

atlantis
12.06.2007., 19:37
ok, osim kaj je stol nasred puta :D no to je ipak riješiv problem :top:

nece biti stola ;)

bit che shank na izvlacenje (kad dodju gosti) :)

zoranp
12.06.2007., 21:50
Prvi stan - bojler je na hodniku, što nije ni lijepo ni funkcionalno, a u najmanju ruku hodnik bi morao bit ventiliran...

Da li je netko bio u stanu gdje je plinski bojler za etažno grijanje smješten u spavačoj sobi. Ja jesam. Cijena kvadrata ja oko 4000 E

zoranp
12.06.2007., 22:29
Neka od ovih arhitektonskih ideja mi se čine kao neslana šala, ali na žalost to postoji. Svaka čast svima vama koji uspijevate izvući maximum iz minimuma mogućnosti.

Nemam se energije upuštati u komentare, jer se sjetim kojekakvih bedastoća koje sam vidio po novim stanovima, od preširokih hodnika, do preuskih soba, dvije kupaonice u stanu od 60 kvadrata (jedna za goste a druga za domaćine, pitanje je samo kako smjestiti goste u preostalih 35 kvadrata osim ako nisu patuljci), podpultnih bojlera u stanu sa plinskim etažnim grijanjem, stan od 35 kvadrata koji ima oblik polukruga u koji ne možeš staviti niti jedan komad četvrtastog namještaja itd itd.

Na kraju se sve svodi na to da su stanovi one veličine, kolike su naše mogučnosti, tako da se razgovor o razmještaju i funkcionalnosti pojedinih tlocrta ovdje rezultira time da fali kvadrata,a kvadrata fali zato jer fali novaca.

Činjenica je i ta da prosječan hrvatski građanin prije braka živi sa roditeljima umjesto da stanuje u jednosobnom stanu, a kad osnuje obitelj živi u jednosobnom stanu umjesto u trosobnom.
Nije to tako loše, Hrvati se zbog toga u svojim četrdesetima osječaju poput dvadesetogodišnjaka.

Ipanema
12.06.2007., 22:35

Fino bome :)

elegant
13.06.2007., 05:22
Da li je netko bio u stanu gdje je plinski bojler za etažno grijanje smješten u spavačoj sobi. Ja jesam. Cijena kvadrata ja oko 4000 E

:zubo: :eek: no to je zbilja kretaivno :top:

elegant
13.06.2007., 05:22
nece biti stola ;)

bit che shank na izvlacenje (kad dodju gosti) :)

onda super .... lijepi stan, svaka ćast :top:

atlantis
13.06.2007., 10:01
fala curke :) za sat vremena je kljucan trenutak ;)
imamo sastanak s njima :o

polly
13.06.2007., 10:07

ja u stanu di je u dnevnom boravku :D
i u stanu di su zaboravili montirat wc školjku, zgrada gotova i na pol useljena, ja se zbunjeno ogledavam i na pitanje kaj tražim odgovram "pa wc" "a to smo zaboravili, al' ni vam to neki problem ugradit" :rofl:
zatim stan u potkrovlju s kadom smještenom ispod strehe tak da se osoba od 1.60 s 50 kila nemre uvuć u nju :rofl:
stan na 2. katu u koji se ide po lojtrama
prolazni stan, veliki i dugački hodnik, desno sobe, lijevo kuhinj, blagovaona, kupaona, wc, a kroz hodnik se ide u drugi stan :rofl:
kolegica bila u stanu u centru, stan na katu, kupaona s wc-om u dvorištu :rofl:

polly
13.06.2007., 10:08

jel treba reć da se drže fige? :kiss:

elegant
14.06.2007., 10:52

i kako prošao sastanak?!

atlantis
14.06.2007., 10:54
jel treba reć da se drže fige? :kiss:

draga polly :cerek:

sastanak je prosao odlicno... ak se sutra uspijemo dogovoriti s bankom kupujemo tu krasotu :cerek:

elegant
14.06.2007., 10:58

sastanak je prosao odlicno... ak se sutra uspijemo dogovoriti s bankom kupujemo tu krasotu :cerek:

bravo ... ajd javi ... uh, znam kako je ... bili u istoj situaciji :eek:

polly
14.06.2007., 11:12

dakle i sutra se drže fige :kiss:

elegant
14.06.2007., 11:24
dakle i sutra se drže fige :kiss:

mislim da su te presudne ... ako mi je suditi po vlastitom nedavnom iskustvu :eek:

kurjoza
14.06.2007., 11:28
Atlantis - tlocrt je :cerek: - sto drugo reci!

Sve mi je super, od rasporeda, preko strane svijeta, kvadrature - zakon :)

Zelim ti srecu sutra s bankom i javi nam dobru vijest!

atlantis
14.06.2007., 11:59
hvala svima :kiss:

miems
14.06.2007., 13:20
http://i7.tinypic.com/4kokz8n.jpg
evo ovo je moj budući stan kako sam ga malo preuredila (novogradnja je u pitanju... kao i prije, svi komentari su dobrodošli...

atlantis
14.06.2007., 13:34
meni je premalo prostora (fali mi jedna soba) i previse vrata u dnevnom boravku... osim toga je okej :)

elegant
14.06.2007., 13:38
[QUOTE=miems;8927968 evo ovo je moj budući stan kako sam ga malo preuredila (novogradnja je u pitanju... kao i prije, svi komentari su dobrodošli...[/QUOTE]

Moje mišljenje :
- ulaz iz dnevne u spavaću, jednostavno nije fukcionalan!
- u ime ormara u hodniku, gubi se previše toga, a taj se isti ormar da izvesti samo malim pomicanjem zida nasuprot kupaonice i dobiti nišu u kompletnoj dužini tog zida, što mislim da je dovoljno za "skladište"
- moguće je izvesti šank prema sobi, pa u sklopu toga imati alternativno rješenje stola.

miems
14.06.2007., 13:42
pa... pošto sama financiram i sama useljavam...mislim da je za jednu osobu uuu...puno prostora...44m2... ;)
a ovo s vratima se slažem...bio je plan klizna vrata u spavaću sobu, al je nezgodan spoj zida od gipsa i cigle i to kod vrata i u spavaću i u dnevni (previše treskanja pa bi popucao spoj kad tad...a i za to bi trebalo nadoplatit još oko 3 soma kuna)...tako da mi je najmanja slijedeća žrtva bilo okrenut vrata u db jer su ionako u prostoru koji je neiskoristiv za bilo što drugo...

miems
14.06.2007., 13:45
ako ima netko bolji prijedlog za ulaz u spavaću sobu...ja presretna čuti... :)

elegant
14.06.2007., 13:48
ako ima netko bolji prijedlog za ulaz u spavaću sobu...ja presretna čuti... :)

da li je stan gotov?! Jer ako još nije, možda se mogu te male (a za izvođača su to male) promjene dogovoriti s njima.

i ovo mi baš nije jasno?!
"a ovo s vratima se slažem...bio je plan klizna vrata u spavaću sobu, al je nezgodan spoj zida od gipsa i cigle i to kod vrata i u spavaću i u dnevni (previše treskanja pa bi popucao spoj kad tad..."

miems
14.06.2007., 13:58
nije gotov ni blizu... pa htjela sam ugradbena klizna vrata (ne krilo) (na istom mjestu gdje se sada nalazi krilo koje se otvara prema db-u)koje bi ulazilo u gipsani zid (dakle u zid koji vodi prema hodniku) ali tada bi cijeli taj zid morao biti gips (a ne opeka) tako da bi i ulazna vrata u db bila ugrađena s jedne strane u gipsani zid, a s druge strane u zid od opeke...ne znam jesam li sad pojasnila bolje... sve u svemu, na gradilištu su mi rekli da može, ali da to baš i nije najsretnije rješenje zbog potencijalnog pucanja spoja te dve vrste zida uslijed trajnog treskanja kojem je uzrok otvaranje i zatvaranje vrata)

JimBob
14.06.2007., 14:00
hm, pa ako se prema gore navedenom prijedlogu ormar postavi prekoputa kupaonice taman bi se (uz malo pomicanje zida između boravka i sobe prema boravku - onih 20cm) mogla uguziti vrata u spavaću iz hodnika (umjesto predviđenog malog ormara)

elegant
14.06.2007., 14:04
nije gotov ni blizu... pa htjela sam ugradbena klizna vrata (ne krilo) (na istom mjestu gdje se sada nalazi krilo koje se otvara prema db-u)koje bi ulazilo u gipsani zid (dakle u zid koji vodi prema hodniku) ali tada bi cijeli taj zid morao biti gips (a ne opeka) tako da bi i ulazna vrata u db bila ugrađena s jedne strane u gipsani zid, a s druge strane u zid od opeke...ne znam jesam li sad pojasnila bolje... sve u svemu, na gradilištu su mi rekli da može, ali da to baš i nije najsretnije rješenje zbog potencijalnog pucanja spoja te dve vrste zida uslijed trajnog treskanja kojem je uzrok otvaranje i zatvaranje vrata)

ma gle ... pročitaj onaj moj post s promjenama ... uopće ti ne trebaju na TOM zidu vrata! Nego otvoriš iz hodnika, pored kupaone vrata, klasična, krilo, na lijevi zid spavaće sobe, a tamo možeš dati da ti naprave komad zida, ako bi imala nišu za ugradbeni ormar. Kužiš?!

elegant
14.06.2007., 14:06
hm, pa ako se prema gore navedenom prijedlogu ormar postavi prekoputa kupaonice taman bi se (uz malo pomicanje zida između boravka i sobe prema boravku - onih 20cm) mogla uguziti vrata u spavaću iz hodnika (umjesto predviđenog malog ormara)

o tome i ja pričam!

tonka
14.06.2007., 14:11
http://img170.imageshack.us/img170/3897/stanpz7.jpg (http://imageshack.us)ljudi..pomagajte..u nehajskoj sam dobila originalne nacrte stana.. ali ne kuzim ( po tim nacrtima) sto je pregradni a sto nosivi zid...
kako zelimo napraviti preinake u stanu.. jako mi je bitno da znam sto smijem a sto ne rusiti..

pa ako medu vama ime netko tko se kuzi u to... bila bi zahvalna

elegant
14.06.2007., 14:13
ljudi..pomagajte..u nehajskoj sam dobila originalne nacrte stana.. ali ne kuzim ( po tim nacrtima) sto je pregradni a sto nosivi zid...
kako zelimo napraviti preinake u stanu.. jako mi je bitno da znam sto smijem a sto ne rusiti..

pa ako medu vama ime netko tko se kuzi u to... bila bi zahvalna

odi na topic Tlocrti stanova ... i objavi sliku, pa ćemo ti pomoći

fangs
14.06.2007., 14:13
Pa pogledaj po debljini zidova...ali najbolje nađi nekog tko se malo bolje razumije u to pogotovo ako mislite rušiti i rekonstuirati... :top:

miems
14.06.2007., 14:14
kužim što želiš reći...i to je bila ideja...ali u tom slučaju ne mogu imati garderobni ugradbeni ormar u spavaćoj sobi po cijeloj širini sobe već za 90 cm manji (kolka su vrata)...znači ormar sa svom odjećom bi bio svega 150 cm!! a ne može se nigdje drugdje staviti obzirom da je soba široka svega 240cm...a ako bi bio uz bilo koji drugi zid, ne bi imao gdje stati krevet...

elegant
14.06.2007., 14:15
kužim što želiš reći...i to je bila ideja...ali u tom slučaju ne mogu imati garderobni ugradbeni ormar u spavaćoj sobi po cijeloj širini sobe već za 90 cm manji (kolka su vrata)...znači ormar sa svom odjećom bi bio svega 150 cm!! a ne može se nigdje drugdje staviti obzirom da je soba široka svega 240cm...a ako bi bio uz bilo koji drugi zid, ne bi imao gdje stati krevet...

pa postoje ormari i u L ... pogledaj malo po sitovima, a pogotovo je to izvedivo ako radiš ugradbeni ormar po mjeri! A za to imaš mjesta ko u priči! Soba ti je duga 375 cm ... krevet ako ga staviš ko kojoj god hoćeš strani ... duža strana uza zid ili okomito na zid, sve stane.

tonka
14.06.2007., 14:16
evo i slike:))

miems
14.06.2007., 14:18
ovako? http://i7.tinypic.com/67s1jwh.jpg

elegant
14.06.2007., 14:19

>To te ja pitam ... možeš još ormar povući na zid di je krevet jer ako si solo, nije bed imati krevet na razvlačenje (po potrebi) a ovako ti štedi mjesta ... no bilo kako bilo, sve stane

elegant
14.06.2007., 14:20

:confused: di slika?! ups... ok... vidim

logika ide otprilike ovako ... tamo di su vodovodne instalacije, po svemu sudeći je glavni nosivi zid, pa se u to bolje na petljat. Di su ulazna vrata stana, vrata balkona - isto tak :D Kuponski zidovi di su kada, wc i umivaonik, ne rušiti!
Ne znam što biste željeli, ali pokušajte to nacrtati, pa se još konzultirati s ljudima iz struke. Oni će bez poteškoća odrediti koji je kakav zid, a vi znate što bi u stanu htjeli mijenjati.
Po mojoj procjeni (a i po tome što piše ... svaki zid je 15 cm), mislm da ne bi trebalo biti većih problema u realizaciji.

tonka
14.06.2007., 14:21
gore..na prvom mom postu. sori..trudim se :p

polly
14.06.2007., 14:23

imaš kutnih ormara i onih koji su ukošeni 40/60 pa ti se to da fino složit
recimo uzmeš taj kosi koji ide do vrata (i ja bi stavila ulaz iz hodnika) pa na njega normalni ili odmah kutni (zavisi koliko imaš mjesta, nisam sad gledala), pa ako stane opet normalni, krevet, i normalni komad
ja bi razmislila i o mostu

ako hoćeš pošalji mi na pm mail pa ću ti poslati elemente od alplesa, više ih nemaju na starnici
princip slaganja i dimenzije su i kod ostalih proizvođača namještaja jednaki, pa si možeš složiti neku kombinaciju čisto da stekneš dojam

miems
14.06.2007., 14:29
kad dođem doma, baš ću probat nacrtat i vašu ideju...da vidim kako će to funkcionirati.... inače..ova druga slika je original nacrt...moje preinake su bile slijedećeg motiva: 1. htjela sam u predsoblju ormar min. DUBINE 40 cm, dalje htjela sam bidet u kupaonici i proširiti db jer mi nekako inače djeluje kao dugačak hodnik...jer 5,6m*samo 3,1m stvarno može djelovati kao hodnik...a onda sam pomaknula i zid u kuhinji prema hodniku kako bi bila malo šira kako bi na tu stranu ukomponirala kolko tolko pristojnu radnu plohu...sve u svemu...na uštrp spavaće sobe u kojoj želim imati samo što veći ormar (2,4*0,6m) je optimalno i krevet (min. 1,6*2,2m - specifična je visina mog dragog ...ah...) pa uzimajući to sve u obzir...i ograničen prostor...nije ni meni lako... ;)

miems
14.06.2007., 14:34
a nažalost kombinacije s krevetom na razvlačenje ne dolaze u obzir jer ipak je to najbitniji dio namještaja u stanu...čuva glavu ;) nekako su mi još i roditelji utuvili da krevet i cipele moraju biti iznimno kvalitetni (sad znate zašto mi treba veliki ormar - hi hi) tako da...krevet je krevet...kauč je kauč...

elegant
14.06.2007., 14:36
kad dođem doma, baš ću probat nacrtat i vašu ideju...da vidim kako će to funkcionirati.... inače..ova druga slika je original nacrt...moje preinake su bile slijedećeg motiva: 1. htjela sam u predsoblju ormar min. DUBINE 40 cm, dalje htjela sam bidet u kupaonici i proširiti db jer mi nekako inače djeluje kao dugačak hodnik...jer 5,6m*samo 3,1m stvarno može djelovati kao hodnik...a onda sam pomaknula i zid u kuhinji prema hodniku kako bi bila malo šira kako bi na tu stranu ukomponirala kolko tolko pristojnu radnu plohu...sve u svemu...na uštrp spavaće sobe u kojoj želim imati samo što veći ormar (2,4*0,6m) je optimalno i krevet (min. 1,6*2,2m - specifična je visina mog dragog ...ah...) pa uzimajući to sve u obzir...i ograničen prostor...nije ni meni lako... ;)

Gle... samo u hodniku ako zid poravnaš sa onom početnom nišom koja je u kuhinji, dobiješ ormar kakav želiš. A više si izgubila ako u ime malog ormara (70 cm) u hodniku, zezneš i dnevnu sobu.
I mi imamo sličan stan ... i moj je muž 2 m ... pa smo samo u spavaćoj izbacili noćčne ormariće ... sad imaš kreveta koji imaju male police u podnožju kreveta, a ormar smo zakrenuli ko što sam ti predložila. I sve je stalo!
Za vas dvoje, kuhinja ostaje sasvim dovoljno velika. Stol je ionako u db, uz kuhinju, a ako kuhinju vizualno odjeliš malim šankom, dobivaš sve što ti treba! A dnevnu sobu možeš više odijeliti i na način da sjedeću garnituru okeneš bar kutem leđima prema stolu i orjentiraš sjedenje prema prozoru.

miems
14.06.2007., 14:39
tonka... samo komentar...sviđa mi se taj tvoj stan...a ak ti nije bed imat spojen dnevni s blagavaonom... dao bi se fini otvoreni prostor napravit...

elegant
14.06.2007., 14:41
tonka... samo komentar...sviđa mi se taj tvoj stan...a ak ti nije bed imat spojen dnevni s blagavaonom... dao bi se fini otvoreni prostor napravit...

ma znala sam da sam taj tlocrt već negdje vidjela ... pogledaj ga tu!!!!

http://www.net.hr/moj-dom/net-arhitekti/page/2007/06/08/0357006.html

miems
14.06.2007., 14:46
tako je planiran db...sa kutnom okrenutom prema prozoru... sad jedva čekam sjest doma i otvorit visio... ;)
nacrtat ću to da si predočim...pa pošaljem da skupno pogledamo... inače probala sam već raditi nišu tako da pomaknem zid od kuhinje unutra pa da bude ormar po cijeloj dužini u hodniku...al onda u kuhinji ostaje prolaz od 1m...ne znam...inače sam odrasla u starogradnji s prostranom kuhinjom pa me vjerojatno ulovi panika od skučenog prostora u kojem boravim...vidjela sam kakve se kuhinje sad rade i znam da je ova moja još i velika...al meni se opet čini skučenom...ah...

miems
14.06.2007., 14:47
ideš!! hvala elegane...je istina je da sam i tamo poslala sliku jer više nisam imala ideja...a evo sad mi je i odgovorila teta...jupi...idem pročitat...

JimBob
14.06.2007., 15:27

meni se samo čini da su svi ti zidovi koji su kotirani sa 15cm armirano betonski zidovi pa to malo otežava rušenja
(vanjski zidovi su isto kotirani sa 15 pa je to valjda takav sistem gradnje)

elegant
14.06.2007., 15:32
meni se samo čini da su svi ti zidovi koji su kotirani sa 15cm armirano betonski zidovi pa to malo otežava rušenja

hm da i to je moguće ... a bormeš onda ne bu lako! Bar ne u vlastitoj režiji ....

-mobyXXL-
14.06.2007., 20:58

al mislim kak je ovom projektantu uspjelo nakenjat toliko kota na faking crtež? Ja mrzim kad ima manjak kota ko kod gip pionira al ovo je koma. Kako neuredan crtež. Muka mi je kad se neki očito neznaju koristit ACAD-om a nemaju blage ni o pravilima tehničkog crtanja pa naprave ovakav proljev. Mislim ono moglo je bit manje namještaja pa samo naziv prostorija i svakako manje kota, gledam ovo još jednom i ne vjerujem. A i onaj text dole velka slova unutar objekta i preko jedne od prostorija. Pa upravo zbog takvog šlamperaja nebi ni uzeo to u obzir

zoranp
14.06.2007., 21:41
Moje mišljenje :
- ulaz iz dnevne u spavaću, jednostavno nije fukcionalan!
- u ime ormara u hodniku, gubi se previše toga, a taj se isti ormar da izvesti samo malim pomicanjem zida nasuprot kupaonice i dobiti nišu u kompletnoj dužini tog zida, što mislim da je dovoljno za "skladište"
- moguće je izvesti šank prema sobi, pa u sklopu toga imati alternativno rješenje stola.

Stvarno nemam pojma što je tim arhitektima, svaki nedostatak svoje kreativnosti kompenziraju tako da beskorisni kut zatvore sjedne strane knaufom i proglase to ugradbenim ormarom. Ako to već imaju na umu, neka ostave taj prostor otvoren pa će ga stanari iskoristiti na možda njima korisniji način. ako već žele ugradbeni ormar na tom mjestu, svaki bolji majstor će im taj knauf ipostaviti i naknadno.
Ispričavam se svima onima koji su arhitekti, ali ti ormari su mi već ispilili živce, jer knauf majstori ih naprave sa takvim ausvinklima i bez ikakavih pojačanja, da nemaš našto ušarafiti niti vrata a niti police.

JimBob
14.06.2007., 23:08

pa ovo je za zatvor :D

tonka
15.06.2007., 06:55
ma znala sam da sam taj tlocrt već negdje vidjela ... pogledaj ga tu!!!!

http://www.net.hr/moj-dom/net-arhitekti/page/2007/06/08/0357006.html

Elegant, vidla sam na net.hr-moj dom nacrt ovofg stana.. po svida mi se ..ali bi ti trebali onda kuhinju seliti na drugi zid (prema susjedima) .. i u tom zidu nema vodovodnih cijevi.
s druge strane.. ne znam kako je imati kuhinju na "kraju" dnevne sobe..radi provjetravanja, mirisa i sl...

tonka
15.06.2007., 06:56

Ma da.. tako MM i ja smatramo..ali zelimo strucno misljenje. ne zelim rusiti zidove i narusavati statiku zgrade...mada smo zadnji kat...

tonka
15.06.2007., 06:58
hm da i to je moguće ... a bormeš onda ne bu lako! Bar ne u vlastitoj režiji ....

ispada da je jedini pregradni zidic onaj izmedu wc-a i sobe

Hannah
15.06.2007., 08:56

vrlo korektan tlocrt. :)

jedino bi te upozorila da ucrtani namjestaj je sigurno umanjenih dimenzija u odnosu na stvarne standardne dimenzije. recimo dupli krevet u spavacoj sobi od 10,7m2 i da ostane onoliko porstora oko njega...hm, I don't think so...:cool:

elegant
15.06.2007., 08:56
ispada da je jedini pregradni zidic onaj izmedu wc-a i sobe

a čini mi se i onaj donji dio kuhinjskog zida di su vrata prema boravku i gornji dio di su vrata hodnik/boravak

elegant
15.06.2007., 09:01
Elegant, vidla sam na net.hr-moj dom nacrt ovog stana.. po svida mi se ..ali bi ti trebali onda kuhinju seliti na drugi zid (prema susjedima) .. i u tom zidu nema vodovodnih cijevi.
s druge strane.. ne znam kako je imati kuhinju na "kraju" dnevne sobe..radi provjetravanja, mirisa i sl...

Nije joj problem povući malo vodovodnih cijevi; to čak nije ni skupo ... tipa 100€; moram ti priznati da mi se to rješenje jako sviđa. Zato mi je i zapelo za oko na netu. A u svom stanu ću imati istu situaciju sa kuhinjom i boravkom i mislim da uz dobru napu (koja isto ne mora biti skuplja od 1.000 - 1.500 kn) neće imati baš nikakvih problema.

elegant
15.06.2007., 09:03
Stvarno nemam pojma što je tim arhitektima, svaki nedostatak svoje kreativnosti kompenziraju tako da beskorisni kut zatvore sjedne strane knaufom i proglase to ugradbenim ormarom. Ako to već imaju na umu, neka ostave taj prostor otvoren pa će ga stanari iskoristiti na možda njima korisniji način. ako već žele ugradbeni ormar na tom mjestu, svaki bolji majstor će im taj knauf ipostaviti i naknadno.
Ispričavam se svima onima koji su arhitekti, ali ti ormari su mi već ispilili živce, jer knauf majstori ih naprave sa takvim ausvinklima i bez ikakavih pojačanja, da nemaš našto ušarafiti niti vrata a niti police.

Mislim da smo i ti i ja pogrešno skužili u čemu je stvar. To što nam je poslala je njena ideja pregradnje stana. Sad kad je stavila original tlocrta, ispada da je to vrlo funkcionalan raspored, na kojem je potrebna minimalna intervencija. Osobno svidja mi se prijedlog koje je na Net.hr dobila!

elegant
15.06.2007., 09:04
pa ovo je za zatvor :D

i to ne bilo kakav zatvor .. to je zatvor od gotovo 75m2 :zubo:

miems
15.06.2007., 09:07
evo pošto znam i točne kote tog stana...ja sam vaše savjete uvažila (i više od toga) jučer sam to i izvela u visiu i moram priznat da sam sad definitivno odlučila napraviti tako kako je na moj-arhitekt (inače od gđe Vlatke mi se sva rješenja jaaako sviđaju...to me i navelo da ju zamolim za pomoć), no bit će jedna preinaka...bit će veći dio na strani hodnika jer tamo može izaći ormar do 45 cm bez problema...a u kuhinji će samo biti prostor 45*40cm za kutnu vitrinu koja će gledati prema db-u...tako neću morati produljivati kuhinju već ću taj prostor iskoristiti za blagavaonu...malo mi je teško točno opisat tako da ću vam poslati gotov nacrt... ovi na gradilištu će me obožavat kad im u ponedjeljak dođem s potpuno drugačijim konceptom stana i zidova...hi hi

polly
15.06.2007., 09:10
A u svom stanu ću imati istu situaciju sa kuhinjom i boravkom i mislim da uz dobru napu (koja isto ne mora biti skuplja od 1.000 - 1.500 kn) neće imati baš nikakvih problema.

kod mene je tak
boravak od 20 kvadrata i u dnu kuhinja od 5,nešto kvadrata
niš ne smrdi po stanu a bome se nakuhava
napa snažna i spojena na ventilaciju, ipak je to bolje od onih koje rade samo na filter pa preporučam svakome koji tak može

no mi svi doma smo bolesni na luftanje, pa vjerojatno i to pomaže :D

miems
15.06.2007., 09:12
Elegant, vidla sam na net.hr-moj dom nacrt ovofg stana.. po svida mi se ..ali bi ti trebali onda kuhinju seliti na drugi zid (prema susjedima) .. i u tom zidu nema vodovodnih cijevi.

samo mala ispravka... kuhinja i je na tom zidu (prema susjedima) u mom nacrtu je na suprotnom zidu samo radna ploha s donjim elementima i polica... no sad se odričem cijele te strane u ime ugradbenog ormara u hodniku... ah... moraš nešto dat da bi nešto dobila... ;)

polly
15.06.2007., 09:14
i to ne bilo kakav zatvor .. to je zatvor od gotovo 75m2 :zubo:

realno, na 75 kvadrata može se dobiti samo trosoban stan a da to bude koliko toliko normalno
na uštrb hodnika i prešetavanja u gaćama :zubo: dobila se još jedna spavaća soba

meni je i nekak nenormalno u stanu s 2 i više spavaćih soba ne imati još dodatan wc, a to opet troši kvadrate

nažalost zbog fantastične kupovne moći moramo svi raditi nekakve kompromise :tuzni:

elegant
15.06.2007., 09:20
realno, na 75 kvadrata može se dobiti samo trosoban stan a da to bude koliko toliko normalno
na uštrb hodnika i prešetavanja u gaćama :zubo: dobila se još jedna spavaća soba

meni je i nekak nenormalno u stanu s 2 i više spavaćih soba ne imati još dodatan wc, a to opet troši kvadrate

nažalost zbog fantastične kupovne moći moramo svi raditi nekakve kompromise :tuzni:

slažem se s tobom ... kad vidim što sam iskemijala u svojih 50 kvadrata, mislim da je ovaj njihov tlocrt čista "zezancija"

dlasic
15.06.2007., 10:35

Gdje vi to točno vidite 75 kvadrata? Skoro 17 (obračunskih) od toga je loggia... :bljak:

atlantis
15.06.2007., 10:38
vrlo korektan tlocrt. :)

jedino bi te upozorila da ucrtani namjestaj je sigurno umanjenih dimenzija u odnosu na stvarne standardne dimenzije. recimo dupli krevet u spavacoj sobi od 10,7m2 i da ostane onoliko porstora oko njega...hm, I don't think so...:cool:

krevet je 1,90x2,00 :)

ali hvala na upozorenju :)

Hannah
15.06.2007., 12:04
krevet je 1,90x2,00 :)

ali hvala na upozorenju :)

ogroman krevet!

ovo sto sam spomenula najvise ces skuziti kad budes kupovala namjestaj, jer puno toga sto izgleda dobro u salonu jednostavno ne stane u stanove velicine 50 m2, a da se gotovo svakodnevno ne oceses u namjestaj :rolleyes: .
no to je vec neka d(r)uga prica...
stan je bas dobar. i dobar balkon imas ;)

atlantis
15.06.2007., 12:08
gle ;)

trenutno dragi, cucak i ja zivimo u 35 kvadrata...

soba od 22 kvadrata je spavaca, dnevna i radna (dva stola ukupne duzine 3 metra s dva ormara od firme ;)... vrata od ormara ne mogu otvoriti do kraja ak je krevet rastegnut... kad cucak spi na sred sobe nemresh ga zaobic :zubo:

vjeruj, tih 58 ce nam biti kao dvorac :cerek:

elegant
15.06.2007., 12:14
Gdje vi to točno vidite 75 kvadrata? Skoro 17 (obračunskih) od toga je loggia... :bljak:

to je ono što ti prodaju pod 75 kvadrata! pa poanta i je u tome da je sve skupa tolalno neiskoristivo!

elegant
15.06.2007., 12:19
:rofl: evo što smo mi napravili od originalnog tlocrta

original
http://img152.imageshack.us/img152/9524/stancetvrti7xs1.th.gif (http://img152.imageshack.us/my.php?image=stancetvrti7xs1.gif)

prilagođeno
http://img519.imageshack.us/img519/2177/tlocrtnamjesteno1fv7.th.gif (http://img519.imageshack.us/my.php?image=tlocrtnamjesteno1fv7.gif)

ispričavam se nije baš sve u mjerilu, ali ovo je orijentacioni raspored namještaja :D

McGrubi
15.06.2007., 12:33
znaš šta...
razmišljala sam i nešto mi je palo na pamet .. taj radni dio je "neuredni dio" , bilo bi super njega izolirati vizualno od dnevnog boravka
a to bi se moglo napraviti s staklenom opekom (pjeskarenom, do visine od 2,10 (ili gornjeg ruba štoka vrata), pa bi zrakj dolazio iz dnevnog boravka, ulaz u taj dio bi bio iz hodnika , dim min 150/150cm

dnevni zrcaliti : na mjestu TV-a - garnitura a regali na suprotnu stranu
kuhinjski stol rotirati za 90% da svi koji sjede imaju pogled prema dnevnom (osječaj prostranosti) , da se pogled ne ograniči zidom i vratima
a onda bi bilo dobro i kuhinjski šank staviti na suprotnu stranu jer ovako kuhinjski stol zauzima ulaz u kuhinju (a i kad se stol rotira)
pa bi klizna stijena klizila s unutarnje strane kuhinje, a ne (pretpostavljam po nacrtu) u hodnik, time se dobiva (u hodniku) još mjesta za ormarić s cipelama ili sl.
a sudoper se može staviti u šank, pa taj najneuredniji dio kuhinje postaje nevidljiv iz dnevnog i blagovaonice, i ulaza dakako (instalacije idu kroz pod bez problema, a i može se izgraditi zidić visine 110-120 cm )

elegant
15.06.2007., 12:45
znaš šta...
razmišljala sam i nešto mi je palo na pamet .. taj radni dio je "neuredni dio" , bilo bi super njega izolirati vizualno od dnevnog boravka
a to bi se moglo napraviti s staklenom opekom (pjeskarenom, do visine od 2,10 (ili gornjeg ruba štoka vrata), pa bi zrakj dolazio iz dnevnog boravka, ulaz u taj dio bi bio iz hodnika , dim min 150/150cm

dnevni zrcaliti : na mjestu TV-a - garnitura a regali na suprotnu stranu
kuhinjski stol rotirati za 90% da svi koji sjede imaju pogled prema dnevnom (osječaj prostranosti) , da se pogled ne ograniči zidom i vratima
a onda bi bilo dobro i kuhinjski šank staviti na suprotnu stranu jer ovako kuhinjski stol zauzima ulaz u kuhinju (a i kad se stol rotira)
pa bi klizna stijena klizila s unutarnje strane kuhinje, a ne (pretpostavljam po nacrtu) u hodnik, time se dobiva (u hodniku) još mjesta za ormarić s cipelama ili sl.
a sudoper se može staviti u šank, pa taj najneuredniji dio kuhinje postaje nevidljiv iz dnevnog i blagovaonice, i ulaza dakako (instalacije idu kroz pod bez problema, a i može se izgraditi zidić visine 110-120 cm )

ne zvuči loše ... ti se da pokušat to nacrtat?! :s
btw ja sam sudoper zato i planirala u kutu; on je onaj tip da jedno korito ide na jedan zid, a drugi na stranu gdje je pećnica. Tako je postao nevidljiv iz resta prostora, a jedino mi ovakav raspored kuh elenemata osigurava kakvu takvu radnu površinu. Ako ti se da ... pogledaj rasproed kuh elemenata u topicu Izrada kuhinja po mjeri :)
To sa dnevnom sam i sama razmišljala, ali na način da je klizna stijena od desnog zida (iza ugla) pa do prozora ... no, prilično mi je velika sjedeća garnitura i sve bi se poprilično zagušilo ... čini mi se.