PDA

View Full Version : Aktivni medicinski ugljen

*ante*
21.05.2007., 19:28
Imam prijateljicu koja redovito jednom tjedno pije medicinski aktivni ugljen da bi navodno očistila organizam od otrova kojih ima u hrani.(konzervansi, boje...) To je ona sama izmislila bez savjetovanja sa liječnikom. Zapravo je jako zdrava i nikad ne ide liječniku. Moram priznati da je inače vrlo pametna i načitana, a uvijek me zadivi kako ljudima postavlja dijagnoze i terapije. Sad i mene nagovara da pijem taj ugljen pa me zanima da li je to možda stvarno dobro ili ima kakvih štetnih nuspojava?

snjoxi
21.05.2007., 19:40
koliko znam ugljen se pije kod manjih trovanja zeluca, te za probavne smetnje, npr proljev.

ante dumbledore
21.05.2007., 19:40
ne bi trebalo imati nikakvih posljedica naravno ako prestane sa tim...dugoročni učinci aktivnog ugljena mi nisu poznati
ali on se koristi kao adsorbens u ingestijskim otrovanjima...tako da donekle bi teorijski njena hipoteza imala smisla međutim kad se hrana apsorbira nema više koristi uzimati ugljen...

*jezebel*
21.05.2007., 20:05
treba li povecati unos vitamina za vrijeme uzimanja aktivnog ugljena, odnosno smanjuje li resorpciju istih? jel' pise sta na pakiranju?

ante dumbledore
21.05.2007., 20:27
aktivni ugljen je nespecifičan dakle sve što stigne pokupi

*jezebel*
21.05.2007., 20:36
a-ha!:mudri: smanjena resorpcija hranjivih tvari plus crna stolica... ne bih, hvala!

ante dumbledore
21.05.2007., 20:40
pametan odg! aktivni ugljen ima svoju terapijsku indikaciju i ona svakako ne podrazumjeva "čišćenje od toksina uneseni svakodnevnom prehranom"

Lecka
21.05.2007., 21:26
+ ne uzimati ga za vrijeme korištenja oralnih kontraceptiva, jer i njeh apsorbuje. :flop:

trebor
21.05.2007., 21:34
Imam prijateljicu koja redovito jednom tjedno pije medicinski aktivni ugljen da bi navodno očistila organizam od otrova kojih ima u hrani.(konzervansi, boje...) To je ona sama izmislila bez savjetovanja sa liječnikom. Zapravo je jako zdrava i nikad ne ide liječniku. Moram priznati da je inače vrlo pametna i načitana, a uvijek me zadivi kako ljudima postavlja dijagnoze i terapije. Sad i mene nagovara da pijem taj ugljen pa me zanima da li je to možda stvarno dobro ili ima kakvih štetnih nuspojava?

Mislim da se tvoja prijateljica malo, da prostiš, prenemaže....seljački rečeno, preserava.

ante dumbledore
21.05.2007., 22:10
kako je njoj super pametnoj moglo promać da jednotjedno korištenje med ugljena nema ni teorijsku koristi? btw nije za pohvalit da određuje ljudima dijagnoze i terapije

*ante*
21.05.2007., 23:33
kako je njoj super pametnoj moglo promać da jednotjedno korištenje med ugljena nema ni teorijsku koristi? btw nije za pohvalit da određuje ljudima dijagnoze i terapije

Vidiš da je meni odredila da pijem taj ugljen. Lakše mi je popit nego se njoj suprostavit.

ante dumbledore
22.05.2007., 17:45
lol

chickeneye
24.05.2007., 13:04
koliko dodje taj prah?

beautifullcat
18.01.2011., 00:01
Ja sam cula da bi ga trebalo popiti koji sat prije jela ili koji sat poslje jela i svakako
da se netreba pretjerivati s tim jer kako apsorbira otrove tako apsorbira i dobre stvari.
Svaki tjedan.... pa to nema nikakvog smisla to je pretjerano i bez razloga.

LoveGood
20.04.2012., 16:23
Molim moderatore da ako ova tema nije na pravom mjestu da je presele.
Naslov sve kaže. Da li je imao ko iskustva s njime i kako djeluje?
Hvala.:)

trebor
20.04.2012., 18:05
Molim moderatore da ako ova tema nije na pravom mjestu da je presele.
Naslov sve kaže. Da li je imao ko iskustva s njime i kako djeluje?
Hvala.:)

Univerzali nespecifični antidot...tj zbog velike površine ima sposobnost vezanja na sebe svakojakog dreka unutar probavne cijevi čime sprečava resorpciju istog u krv....S aktivnim ugljenom nikad ne možeš pogriješiti i možeš ga uzeti na lopate bez bojazni....Kod pijanstava, intoksikacija slučajnih ili namjernih, proljeva, ovog ili onog....ugljen to izneutralizira i u velikom mjeri pomogne tijelu u oporavku....Moš neko vrijeme malo crno kakit da prostiš...i to je to od nuspojava....:cerek:

LoveGood
21.04.2012., 12:16
Univerzali nespecifični antidot...tj zbog velike površine ima sposobnost vezanja na sebe svakojakog dreka unutar probavne cijevi čime sprečava resorpciju istog u krv....S aktivnim ugljenom nikad ne možeš pogriješiti i možeš ga uzeti na lopate bez bojazni....Kod pijanstava, intoksikacija slučajnih ili namjernih, proljeva, ovog ili onog....ugljen to izneutralizira i u velikom mjeri pomogne tijelu u oporavku....Moš neko vrijeme malo crno kakit da prostiš...i to je to od nuspojava....:cerek:

Hvala na odgovoru :top:
A ima kakvih nuspojava? koliko se smije popit i u kojim razmacima? (ako ko zna molim da napiše)
Hvala :)

Ivanicapeca
21.04.2012., 15:30
A ima kakvih nuspojava? koliko se smije popit i u kojim razmacima? (ako ko zna molim da napiše)

Pa lijepo ti je rekao čovjek, na lopate. Apsorbira sve živo na sebe, pa bi analogno tome nuspojava mogla biti glad i nedostatak nekih za tijelo potrenih vitamina, minerala i dr. tvari. Osim toga oboji ti se stolica. Kod otrovanja hranom npr. razmuti se obično žličica u čaši vode, i to radiš dokle god se stvar ne smiri.

LoveGood
21.04.2012., 15:42
Pa lijepo ti je rekao čovjek, na lopate. Apsorbira sve živo na sebe, pa bi analogno tome nuspojava mogla biti glad i nedostatak nekih za tijelo potrenih vitamina, minerala i dr. tvari. Osim toga oboji ti se stolica. Kod otrovanja hranom npr. razmuti se obično žličica u čaši vode, i to radiš dokle god se stvar ne smiri.

Hvala :mig:

chocolatecookie
21.04.2012., 15:51
Piše ti na uputi o lijeku.

sarcasticator
18.05.2013., 06:57
Dal taj ugljen pomaže u izbacivanju THC-a iz organizma?

Ivanicapeca
18.05.2013., 07:14
Dal taj ugljen pomaže u izbacivanju THC-a iz organizma?

Samo ako si prozvakao travu i progutao je i prije nego je stvar otisla u crijeva popio ugljen.Cak i onda se ne apsorbira 100%,nesto ipak ostane.

Katerine
21.11.2013., 14:34
Da, ukljanja sve ostatke, kako droga tako i lijekova. Zato ga i piju oni koji idu na testiranje na droge.
Piti aktivni ugljen svaki tjedan je malo pretjerano. Jednom u svaka dva tjedna bi imalo smisla za one koji se hrane kupovnom hranom, tj. voćem koje je špricano s 50 različitih pesticida, mesom koje se uvozi iz Ukrajine gdje je velika radijacija itd.
Za one sretnike koji imaju svoj vrt i svoje domaće životinje, takav tretman je nepotreban.
A najvažnije, aktivni ugljen se ne smije piti "na lopate"! 4 do 7 dana za redom je maksimum kontinuiranog korištenja, čak i manje za mršave ljude jer ugljen izvlači apsolutno sve! Od otrova do minerala i vitamina. Ako se uzima u večim količinama može doći do smrti uzrokovane manjkom hranjivih tvari.
Svakako pročitajte upute!

lahor
22.11.2013., 22:05
Nemojte biti smiješni, ne može se ugljenom prikriti ni izbaciti THC. Malo razmislite prije konzumacije koje bi sve probleme mogli imati kao posljedicu.

9009
04.02.2014., 08:33
gdje se može nabaviti aktivni ugljen?

Trebaju mi filter čajne vrečice za filtriranje vode.

leeloo27
04.02.2014., 09:55
U ljekarni. Imaš Carbomed, 30 tableta aktivnog ugljena je u jednom pakiranju. Ne znam jedino koliko dođe, kupovala sam ga davno.

9009
04.02.2014., 11:37
U ljekarni. Imaš Carbomed, 30 tableta aktivnog ugljena je u jednom pakiranju. Ne znam jedino koliko dođe, kupovala sam ga davno.

nažalost to je premalo za filter vode treba biti ugljen veličine čajne vrečice.