PDA

View Full Version : Vaginalete

stranice : 1 [2] 3

Pru
18.08.2009., 10:28
to je super i poželjno

i ja si znam pogotovo nakon menge stavljati par dana i nekad kad mi se da nakon sexa isto tako jer i menga i sex međuostalom narušavaju ph rodnice pa bar onda malo popravim ph tim vaginaletama

ja koristim vagisan

btw. u americi je normalno da žene koriste gelove za tuširanje rodnice iznutra,s tim se gelovima dobije aplkator i to se gurne u rodnicu i ispere s tim gelom koji isto služi za ph,kod njih to ima kupiti u običnim marketima

čula sam za to u americi, navodno crkinje to ful često rade jer imaju intenzivan miris, ali ne bi sad u te sfere ...

uglavnom hvala za savjet!

Borjana
18.08.2009., 20:34
koje brisove radis?

U Modernoj dijagnostici paket "sve za žene":
aerobi, anaerobi, HPV dnk pcr, mycoplasma, ureaplasma, klamidija, trichomonas, gardnerella, mislim da je tamo još jedna, ali sad se ne sjećam.
sad ću prvi put onamo.

kyra_zg
19.08.2009., 07:53
U Modernoj dijagnostici paket "sve za žene":
aerobi, anaerobi, HPV dnk pcr, mycoplasma, ureaplasma, klamidija, trichomonas, gardnerella, mislim da je tamo još jedna, ali sad se ne sjećam.
sad ću prvi put onamo.

Borjana, javi koliko si sve to platila. Bash me zanima koliko to kosta.

Borjana
19.08.2009., 08:20
Borjana, javi koliko si sve to platila. Bash me zanima koliko to kosta.

Kad sam se svojedobno raspitivala bilo je 1950kn (čini mi se), dobije se papa test gratis. :D

Javim kad obavim

ta.ja
19.08.2009., 10:40
Budući da sam zbog bolesti u obitelji, stresa i iscrpljenosti zaradila bakterije u mokraći i herpes, dobila sam Klavocin. Dva dana nakon što sam popila zadnji Klavocin, počelo peckanje, svrbež i bijeli iscjedak. Ginekologica me naručila za sutra (nadala sam se da će mi samo napisati recept, ali rekla je da mora napraviti pregled).

Čitajući malo vaše zadnje postove, vidim da koristite Acidosalus i Vagisan preventivno. Kako me i u budućnosti očekuje stres, vjerojatno bih se i ja trebala dati u prevenciju. E sad, koje od navedenih izabrati :confused: Da li mi treba recept ili se kupuju bez recepta?

Zahvaljujem na odgovoru :kiss:

bounderby
08.09.2009., 16:23
cure, jedno pitanje!
za liječenje sam, između ostalog, dobila vagitorije Rojazol - izgledaju kao mali tamponi i umeću se u rodnicu tijekom noći.
Ugl.to se ne vadi kasnije??
logično mi je da ne jer i nema kako (kao tampon npr.konopčić)
hvala:ne zna:

Lilit
08.09.2009., 18:20
di nabavljate taj acidosalus i u kojoj formi je to (vaginalete, tablete..)?

*jezebel*
08.09.2009., 20:23
cure, imate na zadnjim stranicama vise opseznih postova u kojima se spominje acidosalus. jednostavno pritisnete ctrl+f i ukucate trazenu rijec ako vam se ne skrola po cijeloj stranici. stvarno nema smisla da se tol'ko ponavlja kad vam je sve pred nosom. imate i link s popisom ljekarni, a i sajt proizvodjaca na kojem se mozete raspitati o svim proisvodima. sto se tice forme za vaginalnu upotrebu, postoje i tekucina i vaginalete. ja sam bila uvjerena da je samo tekucina, ali onda je netko javio da imaju oboje. citat' topik.

sagena
11.09.2009., 14:13
cure, jedno pitanje!
za liječenje sam, između ostalog, dobila vagitorije Rojazol - izgledaju kao mali tamponi i umeću se u rodnicu tijekom noći.
Ugl.to se ne vadi kasnije??
logično mi je da ne jer i nema kako (kao tampon npr.konopčić)
hvala:ne zna:

Ne vade se. :mig: Same iscure. Nakon što obave svoje (valjda:D)

Nego pitanje: Vagisan vaginalete - negdje sam čitala o njima da su dobre kad se radi o blažim infekcijama i za obnovu vaginalne flore.... ima li ih za nabaviti i koliko koštaju? Koliko je pakiranje? tnx

Lilit
12.09.2009., 18:55
vagisan - ima ih 7 komada, kostaju oko 70kn i kupuju se bez recepta :mig:

ninolina
18.09.2009., 16:39
kakav je geonistin i Acidosalus ? moze li mi neko reci razliku i za sta sluze???? hVala

Lilit
18.09.2009., 18:28
geonistin je lijek a acidosalus nije
prvi ide na recept (iako se navodno moze dobit bez recepta) a acidosalus ne ide
i razlicit je sastav

Neuhvatljivaa
22.09.2009., 12:16
Cula sam toliko pohvala za Acidosalus vaginalete .Za sta su one tacno,koliko ih ima u pakovanju,koliko kostaju i kakao se koriste?

Lilit
22.09.2009., 12:17
7 komada, oko 90kn
za sta su tocno neznam sta rec, kao prevencija kandide, kod ucestale kandide ali i nekih drugih upala

Neuhvatljivaa
25.09.2009., 09:38
Da li se smije imati odnos za vrijeme koristenja Medazol vaginaleta.Dobila sam ih radi upale.
.

šećerna vata
30.09.2009., 10:30
Jel postoji nešto što se može uzimati kao lijek za infekciju umjesto vaginaleta, a da jednako djeluje i liječi infekciju? jer meni su one koma i ne mogu ih do kraja nikad staviti (nemojte pitat kako, ne znam il me previše strah il ne znam zakaj...), a vidim da ginekolozi uvijek prvo daju vaginalete..:confused:

Neuhvatljivaa
30.09.2009., 13:20
Jel postoji nešto što se može uzimati kao lijek za infekciju umjesto vaginaleta, a da jednako djeluje i liječi infekciju? jer meni su one koma i ne mogu ih do kraja nikad staviti (nemojte pitat kako, ne znam il me previše strah il ne znam zakaj...), a vidim da ginekolozi uvijek prvo daju vaginalete..:confused:

Kako si stavljala vaginalete?Legnes na ledja i nece biti problem staviti je do kraja.Nema te cega biti strah.....
Ja licno mislim da su ti vaginalete najucinkovitije,pokusaj i ustelices se....

šećerna vata
30.09.2009., 16:08
Ma nemrem jednostavno muka mi je dok ih stavim, već sam više puta ih dobijala i nisam mogla..
Znači nema ništa drugo, zar nema neka krema ili tablete koje piju??

Neuhvatljivaa
30.09.2009., 16:37
Ma nemrem jednostavno muka mi je dok ih stavim, već sam više puta ih dobijala i nisam mogla..
Znači nema ništa drugo, zar nema neka krema ili tablete koje piju??

:ne zna:Zaista ne znam,vaginalete su ipak ono najdjelotvornije.Kako mislis muka ti je dok ih stavis?Ne vidim razloga,pa pomislis da je za zdravlje i gotovo.:)

šećerna vata
30.09.2009., 21:03
:ne zna:Zaista ne znam,vaginalete su ipak ono najdjelotvornije.Kako mislis muka ti je dok ih stavis?Ne vidim razloga,pa pomislis da je za zdravlje i gotovo.:)

pa ne mogu ih do kraja stavit boli me, možda se ja ukočim il šta ne znam, al ne mogu ih do kraja stavit, kak da objasnim:rolleyes:, a znam da se tak trebaju staviti da bi pravilno djelovale...

Neuhvatljivaa
01.10.2009., 09:40
pa ne mogu ih do kraja stavit boli me, možda se ja ukočim il šta ne znam, al ne mogu ih do kraja stavit, kak da objasnim:rolleyes:, a znam da se tak trebaju staviti da bi pravilno djelovale...

Mozda si ukocena pa te boli.Hajde samo pomisli kako je za zdravlje,opusti se i gotovo.Nikome nista nije bilo od vaginaleta.Kako te nije boljelo za vrijeme odnosa ili kod ginekologa,vaginalete su nista za to:)

Neuhvatljivaa
02.10.2009., 09:26
Imam pitanja za pojedine vaginalete.Posto sam citala da su dobre(bas na ovom forumu)nadam se da ce mi cure koje su ih koristile reci nesto vise.Radi se o tabletama Lactogyn,i vaginaletama:Revensare i Albothyl.
Juce sam u apoteci nasla jedne od ponudjenih i apotekarka mi je rekla da se moram posavjetovati sa ginekologom jer se ne smiju onako piti?
Sad sam zbunjena-da li ih uzeti ili ne i za sta su tacno kome pomogle.

sagena
04.10.2009., 10:24
Da li se smije imati odnos za vrijeme koristenja Medazol vaginaleta.Dobila sam ih radi upale.
.

Možeš koristiti kondom. Pošto liječiš upalu, za vrijeme terapije ne bi smjela imati odnose.

hySTeria
09.10.2009., 19:15
bok svima!
imam pitanje, neznam na koju temu bi ga postavila, valjda je tu okej.
dakle, na papi imam klamidiju pod upitnikom i za to mi je gin dao sumamed 500mg, jednu kutiju.
pitala sam ga za vaginalete, pošto znam da antibiotici znaju izazvati neželjene reakcije, pa da se uz njih najčešće daju i vaginalete, na kaj je on meni rekao da sad popijem sumamed, pričekam mjesec dana (da mi prođe jedna menstruacija), te da si nakon toga dođem po vaginalete.

e sad, pošto sam ja paničar, sad me strah piti taj sumamed bez vaginaleta, pa me zanima ak je netko imao slično iskustvo?
i kolko bi bilo pametno da sad na svoju ruku, uz sumamed, uzimam i neke vaginalete, ili lactogyn?

Neuhvatljivaa
13.10.2009., 14:03
Da li se Acidosalus vaginalete cuvaju u frizideru i smeta li da stoje na sobnoj temperaturi?

Lost_in_Wonderland
19.10.2009., 20:00
Imam pitanja za pojedine vaginalete.Posto sam citala da su dobre(bas na ovom forumu)nadam se da ce mi cure koje su ih koristile reci nesto vise.Radi se o tabletama Lactogyn,i vaginaletama:Revensare i Albothyl.
Juce sam u apoteci nasla jedne od ponudjenih i apotekarka mi je rekla da se moram posavjetovati sa ginekologom jer se ne smiju onako piti?
Sad sam zbunjena-da li ih uzeti ili ne i za sta su tacno kome pomogle.

Hej meni je moja ginekologinja prepisala albothyl i kanesten vaginalete zbog upale...mnoge djevojke i žene albothyl koriste i zbog hpv-a ali i kod upala...doktorica mi je rekla da prvo koristim kanesten vaginalete and nakon sljedeće mjesečnice albothyl svaki drugi dan.
Inače mi je savjetovala da koristim i multy gin irigator i šumeće tablete za ispiranje rodnice 3 puta tjedno...još nisam počela sa terapijom ali obaveuno uz to moram uzimati neki probiotik jer mi se kod konzumacije antibiotika redovito javi kandida.

Ono što mene zanima je...da li se mogu imati seksualni odnosi tijekom terapije i da li je kondom nužan???

Lost_in_Wonderland
19.10.2009., 20:04
Molola bih sve koji imaju iskustva sa albotyl vaginaletama ako mogu nešto napisati o njima i kakve su nuspojave imale ???
i ono što vidim da dosta ljudi ovdje zanima da li se tijekom terapije mogu imati odnosi...da li je kondom zaista nužan ili je dovoljna samo pilaula ako je u pitanju opasnost od trudnoće u kombinaciji sa albotylom??

eMeM
28.10.2009., 12:04
Ja sam danas dobila medazol vaginalete i summamed za liječenje, doktorica mi je rekla da sljedećih 10 dana ne smijem imati spolni odnos, samo me zanima rekla je da u vrijeme mjesečnice se ne smiju stavljati vaginalete, zbog žurbe nisam ju pitala jer ne smije se uopće stavljati dok još ima malo krvi ili ne smije biti uopće?!
Pitam to jer meni je 5 dan i još uvijek imam mjesečnicu to kod mene uvijek bude duže jer ono bude malo ali opet imam, i onda dok se to sve očisti to traje nekih cca 8-10 dana :(

nephthys
28.10.2009., 15:05
Ja sam danas dobila medazol vaginalete i summamed za liječenje, doktorica mi je rekla da sljedećih 10 dana ne smijem imati spolni odnos, samo me zanima rekla je da u vrijeme mjesečnice se ne smiju stavljati vaginalete, zbog žurbe nisam ju pitala jer ne smije se uopće stavljati dok još ima malo krvi ili ne smije biti uopće?!
Pitam to jer meni je 5 dan i još uvijek imam mjesečnicu to kod mene uvijek bude duže jer ono bude malo ali opet imam, i onda dok se to sve očisti to traje nekih cca 8-10 dana :(

mislim, nisam sigurna, mislim da se to ne uzima kad imaš menstruaciju jer se brzo "ispere" iz rodnice. ako ti stvarno tokom dana iscure tri kapi, a noću ništa, ako ti je hića zbog simptoma, mislim da nema problema. no, ako curiš i noću i/ili nemaš jako izražene simptome, sačekaj ta 3 dana.
mislim da se mijenja i flora rodnice tokom menge, može biti povezano, ali možda stavrno samo lupam bezveze.
da ju nazoveš pa pitaš?

eMeM
28.10.2009., 18:46
Ma strpit ću se još tih dan dva, a šta da radim :) Hvala na savjetu! :top:

aranea
24.11.2009., 10:23
trudna sam...u 25-tom tjednu.
U trudnoći sam dobila e.colli.... bar sam kod upale mjehura saznala za nju, što ne znaći da je i prije nije bilo.
Od tada sam pila Novocef, Ceporex, sada pijem NInur...još mi je ostalo 4 dana...
Prošli tjedan sam kupila acidosalus forte koji pijem paralelno uz Ninur, pa me zanima dali bi i Acidosalus vaginalete bile previše????
Mogu li piti to uz Acidosalus forte i antibiotik ili da pričekam recimo da završim s Ninurom???
Na žalost doktorica me nije slala na antibiogram, a ja sama nisam znala za tu mogućnost. Saznala sam kada sam već krenula s antibioticima i sada čekam da popijem tablete kako bi napravila urinokulturu s antibiogramom.
I da...u slučaju da krenem s vaginaletama, hoće li one utjecati na nalaz???
Dali za taj period moram prekinuti piti i acidosalus forte???

lidija84
30.11.2009., 15:33
trudna sam...u 25-tom tjednu.
U trudnoći sam dobila e.colli.... bar sam kod upale mjehura saznala za nju, što ne znaći da je i prije nije bilo.
Od tada sam pila Novocef, Ceporex, sada pijem NInur...još mi je ostalo 4 dana...
Prošli tjedan sam kupila acidosalus forte koji pijem paralelno uz Ninur, pa me zanima dali bi i Acidosalus vaginalete bile previše????
Mogu li piti to uz Acidosalus forte i antibiotik ili da pričekam recimo da završim s Ninurom???
Na žalost doktorica me nije slala na antibiogram, a ja sama nisam znala za tu mogućnost. Saznala sam kada sam već krenula s antibioticima i sada čekam da popijem tablete kako bi napravila urinokulturu s antibiogramom.
I da...u slučaju da krenem s vaginaletama, hoće li one utjecati na nalaz???
Dali za taj period moram prekinuti piti i acidosalus forte???

Ček malo, trudnica a doktorica ti je prepisala sve te silne antibiotike bez nalaza antibiograma od urinokulture??? :confused:

Vaginalete slobodno koristi tj. obavezno a prije nove urinokulture treba napraviti pauzu cca. 5 dana bez antibiotika i vaginaleta.

bjelovarcanka
11.12.2009., 17:10
ovako,trebam jednu malu pomoc, pocela sam sa terapijom sa vagineletama,plymicol.e sad ja sam primjetila da mi tek sad ce iscuriti,pa sta je moguce, da cijelu noc nije i tek sad...osjecam da bude,i pece me!

mimoza40
11.12.2009., 17:34
ovako,trebam jednu malu pomoc, pocela sam sa terapijom sa vagineletama,plymicol.e sad ja sam primjetila da mi tek sad ce iscuriti,pa sta je moguce, da cijelu noc nije i tek sad...osjecam da bude,i pece me!

Sve je moguće...iscuri dio koji na sebi nosi lijek+sluz iz rodnice
...važno je da se lijek otopi u rodnici i da dovoljno dugo ostane....
to što te peče riješi nekom masti.. npr dječja mast+plimycol kr/pomiješane na prstu 3x/dan-u početku će peći ali kasnije bude bolje...:top:

bjelovarcanka
11.12.2009., 17:55
a ok, jer kad sam stavljala tesko sam ju stavila:)

mimoza40
11.12.2009., 18:06
a ok, jer kad sam stavljala tesko sam ju stavila:)

E pa sad...namoči je malo vodom prije...i zauzmi ležeći položaj sa savijenim nogama...i znaš kaj onda treba....:rolleyes:

bjelovarcanka
11.12.2009., 21:49
pa tako i radim;(

mimoza40
11.12.2009., 22:54
:rofl::)pa tako i radim;(

onda je sve ok....peče kad je rodnica suha i iziritirana...proći će...

Neuhvatljivaa
12.12.2009., 14:28
Ja sam pocela prije par dana stavljati MUMIE vaginalete (biljne,bolje od kantariona).Ima ih 14.Da li je normalno da mi u toku noci nista ne iscuri ali naredni dan ulozak ne smijem vaditi jer stalno curi smedje crveno(slicno menstruaciji)?Svake do sada vaginalete iscure ujutro,ove cure konstantno po cijeli dan malo.Da li je to normalno?

bjelovarcanka
12.12.2009., 16:30
e.tako je i meni,da mi cijeli dan ne iscuri,tek predvecer mi iscuri!

Pru
18.12.2009., 08:00
Cure pozdrav!
Molim vas za jedan savjet. Zadnji papa mi nije bio baš dobar pa sam odradila dve kure vaginalete. Ginekologica mi je rekla da mogu povremeno uzimati vaginalete (do idućeg pregleda) kad primjetim iscjedak. Nisam baš ljubitelj vaginaleta pa razmišljam da probam lactogyn ili acidosalus ili nešto sl. MOlim vas možete mi reći vaša iskustva i savjet što je bolje koristiti. HVala :mig:

mimoza40
18.12.2009., 08:32
Cure pozdrav!
Molim vas za jedan savjet. Zadnji papa mi nije bio baš dobar pa sam odradila dve kure vaginalete. Ginekologica mi je rekla da mogu povremeno uzimati vaginalete (do idućeg pregleda) kad primjetim iscjedak. Nisam baš ljubitelj vaginaleta pa razmišljam da probam lactogyn ili acidosalus ili nešto sl. MOlim vas možete mi reći vaša iskustva i savjet što je bolje koristiti. HVala :mig:

Ništa nisi rekla o problemu,ni o kojim je vag.riječ.....
La:top:ctogyn uvijek možeš uzimati....1 preventivno....2kaps/dan kao terapiju....

Pru
18.12.2009., 11:51
Imaš pravo, nisam objasnila, ispričavam se. Pred šest mjeseci sam napravila dve kure sa rojazolom i malo mi se smirila situacija. A problem koji imam je konstantni bijeli iscjedak. Papa mi pokazuje prisutnost gljivica kojih se nikako ne mogu riješiti .... flora moje rodnice divlja zbog diana 35 koje sam godina koristila i nakon što sam prestala mi se pogoršala situacija. SAd opet imam taj iscjedak i htjela bi napraviti jednu do dve kure s vaginaletama ili oralnim sredstvima pa za par mjeseci opet na papu. Samo me interesira što je učinkovitije :confused:
Ne volim biti sam svoj doktor za ovakve stvari (iako mi je ginekologica rekla da na svoju ruku uzmem vaginalete ako primjetim iscjedak) pa se dvoumim da li napraviti jednu ili dvije kure. Pretpostavljam da je važno pratiti reakcije tijela pa po tome odlučiti.

mimoza40
18.12.2009., 13:55
Imaš pravo, nisam objasnila, ispričavam se. Pred šest mjeseci sam napravila dve kure sa rojazolom i malo mi se smirila situacija. A problem koji imam je konstantni bijeli iscjedak. Papa mi pokazuje prisutnost gljivica kojih se nikako ne mogu riješiti .... flora moje rodnice divlja zbog diana 35 koje sam godina koristila i nakon što sam prestala mi se pogoršala situacija. SAd opet imam taj iscjedak i htjela bi napraviti jednu do dve kure s vaginaletama ili oralnim sredstvima pa za par mjeseci opet na papu. Samo me interesira što je učinkovitije :confused:
Ne volim biti sam svoj doktor za ovakve stvari (iako mi je ginekologica rekla da na svoju ruku uzmem vaginalete ako primjetim iscjedak) pa se dvoumim da li napraviti jednu ili dvije kure. Pretpostavljam da je važno pratiti reakcije tijela pa po tome odlučiti.

Dobro pretpostavljaš...ako ti je dr tako odobrila onda poslušaj....Rojazol vag 14 dana,krema3x/dan,Lactogyn 2x1/14 dana,dalje 1x1......važno je i liječenje partnera:rolleyes:
dr ti također može propisati lijek koji se pije....a i sve ovo osim Lactogyna ide na rp pa nema potrebe da plaćaš punu cijenu:top:
postoje i preparati za ispiranje rodnice-dr ti ih isto može preporučiti ali na žalost ne idu na rp:(

Pru
18.12.2009., 14:20
hvala za savjet :mig:

mimoza40
18.12.2009., 15:04
hvala za savjet :mig:

Uvijek sam zadovoljna ako nekom pomognem savjetom:)
Ugodan vikend!:kava:

MoKoSh
21.12.2009., 23:18
Drage,

među vama se sigurno netko susreo s ovakvom situacijom, pa molim savjet ili barem mišljenje, kad već sama ne znam što da učinim.

Imam gljivice, ginekolog mi je u petak pripisao Plymicol (2 paketa, dakle 6 komada), 3 dana po jednu, zatim svako drugi dan po jednu.

Danas trebam staviti 4 po redu (dakle, početi drugi paket), ali sam dobila mengu (uranila tjedan dana, kud baš sad...)

Dakle, pitanje - dal' da nastavim s terapijom unatoč mengi ili što? Glupo mi je prestajati na svoju ruku, jer mi ginekolog nije niti spomenuo što u slučaju da dobijem?

Molim odgovore brzo. Hvala! :)

Zhuta
22.12.2009., 03:44
Neznam šta će ti ovdje savjetovat pametnije i iskusnije žene, ja ti samo mogu reć osobno iskustvo.
Dobila sam plimicol vaginalete , 1 pakiranje, i taj dan dobila mengu. Kako mi menga ne traje dugo, pričekala sam 3 dana i kad je završila krenula sam sa terapijom.
Po meni, bezveze mi je bilo stavljat vaginalete kad će ionako ubrzo završit vani.
Prvu najjaču upaalu si suzbila, tako da vjerojatno nemaš svrbež više, pa ti nije problem pričekat par dana pa onda završit s terapijom.
No možda sam u krivu.
Najpametnije bi ti bilo da sutra nazoveš ginekologa i pitaš ga.

ta.ja
22.12.2009., 06:44
Na nekim vaginaletama i piše da se ne smiju stavljati za vrijeme menstruacije

Ivanicapeca
22.12.2009., 08:44
Ništa, zaboravi na to.
Odi do nje i traži je da ti da Difulcan. To je tableta koja se popije i samo je jedna.
I kud te uopće gnjavila Plymicolom :rolleyes: Postoji Canesten jedna bomba vaginaleta i sve bi riješila odjednom :o

mimoza40
22.12.2009., 09:45
Drage,

među vama se sigurno netko susreo s ovakvom situacijom, pa molim savjet ili barem mišljenje, kad već sama ne znam što da učinim.

Imam gljivice, ginekolog mi je u petak pripisao Plymicol (2 paketa, dakle 6 komada), 3 dana po jednu, zatim svako drugi dan po jednu.

Danas trebam staviti 4 po redu (dakle, početi drugi paket), ali sam dobila mengu (uranila tjedan dana, kud baš sad...)

Dakle, pitanje - dal' da nastavim s terapijom unatoč mengi ili što? Glupo mi je prestajati na svoju ruku, jer mi ginekolog nije niti spomenuo što u slučaju da dobijem?

Molim odgovore brzo. Hvala! :)

Pročitaj si uputu u kutijici!!!!pod mjere opreza ti jasno piše da se liječenje NE PROVODI tijekom menstrualnog krvarenja...
makon menstruacije nastavi s vaginaletama jer bi za par tjedana mogla imati isti problem....obavezno je i liječenje partnera...:eek:
Imaš cijelu temu o Candidi na ženskom zdravlju pa pročitaj....
tamo je i moj odgovor zašto 1 Canesten 1 vag nažalost mnogima nije dovoljna...ginekolog prema razmazu i količini iscjedka odredi kolko dana treba trajati terapija....to može potrajati i duže od 6 dana ako on tako procijeni....
što se tiče Diflucan caps možeš pitati dr misli li on da bi to za tebe bilo dobro...nažalost nekad ni ta jedna kaps nije dovoljna...nego se uzima 1 tjedno kroz neko vrijeme.....sve po preporuci dr...:)
nadam se da sam pomogla...:kava:

tarra_zg
22.12.2009., 10:01
pa plimycol i canesten - isti sastav, drugi proizvodjac.
a diflucan definitivno popi-ako ti je zaostala candida i pritajila se u mokracnim putevima, ubit ce je.
vjerovatno je najbolje da pricekas par dana dok se smanji krvarenje i nastavis s terapijom, ovako nema nekog efekta.

Ivanicapeca
22.12.2009., 10:04
Pročitaj si uputu u kutijici!!!!pod mjere opreza ti jasno piše da se liječenje NE PROVODI tijekom menstrualnog krvarenja...
makon menstruacije nastavi s vaginaletama jer bi za par tjedana mogla imati isti problem....obavezno je i liječenje partnera...:eek:
Imaš cijelu temu o Candidi na ženskom zdravlju pa pročitaj....
tamo je i moj odgovor zašto 1 Canesten 1 vag nažalost mnogima nije dovoljna...ginekolog prema razmazu i količini iscjedka odredi kolko dana treba trajati terapija....to može potrajati i duže od 6 dana ako on tako procijeni....
što se tiče Diflucan caps možeš pitati dr misli li on da bi to za tebe bilo dobro...nažalost nekad ni ta jedna kaps nije dovoljna...nego se uzima 1 tjedno kroz neko vrijeme.....sve po preporuci dr...:)
nadam se da sam pomogla...:kava:

Ma kaj god, sve ulaze tak studiozno u candidu :rolleyes:. Stvar je u tome da je Plimycol jeftiniji, pa državu manje košta od Canestena, a liječnici su pod pritiskom da moraju štedjeti. Lakše je stavit osobu da se gomba tjedan dana, nego platit par kuna više. Osim toga, postoji terapija od 3 vaginalete Canestena u kombinaciji s kremom. Nema te Candide koje neće riješiti. Problem je takvo stanje održavati, jer se mora pravilno hraniti, papati acedofil, ab kulture i sl.

mimoza40
22.12.2009., 10:13
Ma kaj god, sve ulaze tak studiozno u candidu :rolleyes:. Stvar je u tome da je Plymicol jeftiniji, pa državu manje košta od Canestena, a liječnici su pod pritiskom da moraju štedjeti. Lakše je stavit osobu da se gomba tjedan dana, nego platit par kuna više. Osim toga, postoji terapija od 3 vaginalete Canestena u kombinaciji s kremom. Nema te Candide koje neće riješiti. Problem je takvo stanje održavati, jer se mora pravilno hraniti, papati acedofil, ab kulture i sl.

Ti si ginekolog?
Potpuno si u krivu što se tiče cijene....koštaju isto....3 vag Canestena ista stvar ko i tri Plimycola...a i Plimycol krema ide na rp pa je nije potrebno kupovati...i nije to gombanje pacijenata nego procjena dr da 3 dana NEĆE biti dovoljno....a to najbolje znaju one cure koje su svaki čas na vaginaletama:ne zna:

Ivanicapeca
22.12.2009., 10:37
Ti si ginekolog?
Potpuno si u krivu što se tiče cijene....koštaju isto....3 vag Canestena ista stvar ko i tri Plimycola...a i Plimycol krema ide na rp pa je nije potrebno kupovati...i nije to gombanje pacijenata nego procjena dr da 3 dana NEĆE biti dovoljno....a to najbolje znaju one cure koje su svaki čas na vaginaletama:ne zna:

Draga, za neke stvari nije potrebna diploma iz astrofizike :rolleyes:. Recimo samo da sam stara koka iz masne juhe. Prošla sam to gombanje po desetak dana na vaginaletama Plimycola, Geonistina i Difulcana i ništa se nije pomaklo dok nisam prešla na Canesten i u tri dana riješila problem. Zašto je to tako, ne znam, al vidim da i drugi govore da im je Canesten najbolji.
Ide i Canesten na recept, a MPC cijena u apoteci i to što je nama, da idemo sami kupovati, ista, ne znači da je ista i državi kada plaća proizvođaću i nabavljaću po tvom receptu. To su interni dogovori između proizvođaća, nabavljaća i HZZOa i tu postoji razlika u cijeni.

mimoza40
22.12.2009., 11:38
Draga, za neke stvari nije potrebna diploma iz astrofizike :rolleyes:. Recimo samo da sam stara koka iz masne juhe. Prošla sam to gombanje po desetak dana na vaginaletama Plimycola, Geonistina i Difulcana i ništa se nije pomaklo dok nisam prešla na Canesten i u tri dana riješila problem. Zašto je to tako, ne znam, al vidim da i drugi govore da im je Canesten najbolji.
Ide i Canesten na recept, a MPC cijena u apoteci i to što je nama, da idemo sami kupovati, ista, ne znači da je ista i državi kada plaća proizvođaću i nabavljaću po tvom receptu. To su interni dogovori između proizvođaća, nabavljaća i HZZOa i tu postoji razlika u cijeni.

Ja ne pišem recepte....
osim toga ovo nije mjesto za takve prepiske....
i ne možeš a priori tvrditi da je rješenje tvog slučaja primjer drugima...
a za pisanje nekih stvari je potrebna diploma ...:kava:

mimoza40
22.12.2009., 11:43

a to što je tebi pomogao tek Canesten nakog svega samo ide u prilog tezi da terapija mora trajati dovoljno dugo 10 i više dana ako treba...i ne znači da je Canesten jedini djelovao.... Diflucan ili bilo koji drugi isto se piju po par mjeseci..1x tjedno.....:top:

Ivanicapeca
22.12.2009., 12:00
Ja ne pišem recepte....
osim toga ovo nije mjesto za takve prepiske....
i ne možeš a priori tvrditi da je rješenje tvog slučaja primjer drugima...
a za pisanje nekih stvari je potrebna diploma ...:kava:
Djevojko, zabrijala si nešto :o . Tko piše recepte :confused:? Ja? Kaj treba diploma za napisati iskustvo na forumu? Ma da, nisam znala...:kava:
Iznjela sam svoje iskustvo i mišljenje. Cura će odlučiti što će. Sorry, ak te moje iskustvo vrijeđa.
a to što je tebi pomogao tek Canesten nakog svega samo ide u prilog tezi da terapija mora trajati dovoljno dugo 10 i više dana ako treba...i ne znači da je Canesten jedini djelovao.... Diflucan ili bilo koji drugi isto se piju po par mjeseci..1x tjedno.....:top:

Ne ide, jer ne znaš kada sam ga uzela, što sam radila u međuvremenu i sl. Postojala je dobra pauza između gdje sam se liječila homeopatski, eto do toga je došlo. Ali mi svi ovdje pričamo iz svojih iskustava zar ne? Moje je iskustvo da je Canesten bolji od ostalih i da sve što se stavlja predugo u vaginu uglavnom napravi više problema nego koristi.
Jednom kad se flora zbrčka, jako je teško vratiti u normalu. Čini mi se da mnogi ginekolozi i liječnici to zaboravljaju kad olako prepisuju silne doze antibiotika i antimikotika. Fala bogu, promijenila sam ginekologa, i ovaj novi je toga jako svjestan.

mimoza40
22.12.2009., 12:36
Djevojko, zabrijala si nešto :o . Tko piše recepte :confused:? Ja? Kaj treba diploma za napisati iskustvo na forumu? Ma da, nisam znala...:kava:
Iznjela sam svoje iskustvo i mišljenje. Cura će odlučiti što će. Sorry, ak te moje iskustvo vrijeđa.

Ne ide, jer ne znaš kada sam ga uzela, što sam radila u međuvremenu i sl. Postojala je dobra pauza između gdje sam se liječila homeopatski, eto do toga je došlo. Ali mi svi ovdje pričamo iz svojih iskustava zar ne? Moje je iskustvo da je Canesten bolji od ostalih i da sve što se stavlja predugo u vaginu uglavnom napravi više problema nego koristi.
Jednom kad se flora zbrčka, jako je teško vratiti u normalu. Čini mi se da mnogi ginekolozi i liječnici to zaboravljaju kad olako prepisuju silne doze antibiotika i antimikotika. Fala bogu, promijenila sam ginekologa, i ovaj novi je toga jako svjestan.
pročitaj kaj si napisala par odgovora prije....po tvom receptu
i hvala ti na ovom djevojko...

Lost_in_Wonderland
23.12.2009., 09:45
Molila bih sve koji imaju iskustva sa albotyl vaginaletama ako mogu nešto napisati o njima i kakve su nuspojave imale

Ivanicapeca
23.12.2009., 09:51
pročitaj kaj si napisala par odgovora prije....po tvom receptu
i hvala ti na ovom djevojko...

:confused:... ok.... whatever, drago mi je da te veselim:o

mousse od čokolade
11.01.2010., 10:56
Kolko dana nakon zavrsene terapije vaginaletama mogu ici na papa test? Ono, jel postoji neki vremenski rok dok se sve ocisti od tog lijeka? :)

hvala

lidija84
11.01.2010., 16:40
Kolko dana nakon zavrsene terapije vaginaletama mogu ici na papa test? Ono, jel postoji neki vremenski rok dok se sve ocisti od tog lijeka? :)

hvala

Trebalo bi se pričekati bar mjesec dana ne zbog toga da se "očistiš" od lijeka već da se stanice koje se "postružu" kad se uzme bris obnove.
Isto tako ako se prebrzo radi kontrola nakon terapije, nalaz može biti prividno dobar. Sve ovisi o kakvoj se upali radi...

mousse od čokolade
11.01.2010., 17:22
Trebalo bi se pričekati bar mjesec dana ne zbog toga da se "očistiš" od lijeka već da se stanice koje se "postružu" kad se uzme bris obnove.
Isto tako ako se prebrzo radi kontrola nakon terapije, nalaz može biti prividno dobar. Sve ovisi o kakvoj se upali radi...

hvala ti! ma jucer sam zavrsila, a u petak sam narucena na bris!
stvar je u candidi, stalno mi se vraca od antibiotika pa svaki put kad trebam na papu prisutna je i candida, a onda nema smisla raditi test dok se upala ne smiri.. sad je taman povoljno razdoblje pa da vidimo konacno ostatak nalaza papa testa.

al ako kazes da se tako dugo treba cekati... :/

lidija84
12.01.2010., 11:17
hvala ti! ma jucer sam zavrsila, a u petak sam narucena na bris!
stvar je u candidi, stalno mi se vraca od antibiotika pa svaki put kad trebam na papu prisutna je i candida, a onda nema smisla raditi test dok se upala ne smiri.. sad je taman povoljno razdoblje pa da vidimo konacno ostatak nalaza papa testa.

al ako kazes da se tako dugo treba cekati... :/

Dobro dok je samo candida....
Kad god uzimaš antibiotike, obavezno paralelno stavljaj vaginalete! Svejedno canesten, betadine... Bitno da stavljaš jer to je prevencija protiv gljivica jer znaš i sama da ti se vrate nakon antibiotika!

Ako te je naručio na briseve, odi nek ti ih uzme ali s papom bolje pričekat.

kawaii23
12.01.2010., 14:07
malo sam citala po rznim temama i zamolila bih da mi kazete nesto malo informativno o tom duflucanu.

lidija84
12.01.2010., 14:28
malo sam citala po rznim temama i zamolila bih da mi kazete nesto malo informativno o tom duflucanu.

Što reći... Oralni antimikotik - pakiran u raznim dozama - vezano uz terapijsku indikaciju.
Obzirom da je ovo "ženska tema" , diflucan se koristi u liječenju vaginalne kandidijaze. Terapija je ugl.jednokratna, kapsula od 150mg.
To je u principu to. Najjednostavnije i najosnovnije.

Neuhvatljivaa
15.01.2010., 14:04
Moze li mi neko reci za sta su konkretno ACIDOSALUS vaginalete,cula sam mnoga misljenja o njima.....Za ovo,za ono,nije za to,jeste za to.....Pa me zanima ko zna malo vise o njima da mi kaze nesto

lidija84
15.01.2010., 14:37
Moze li mi neko reci za sta su konkretno ACIDOSALUS vaginalete,cula sam mnoga misljenja o njima.....Za ovo,za ono,nije za to,jeste za to.....Pa me zanima ko zna malo vise o njima da mi kaze nesto

One služe za obnavljanje vaginalne mikroflore. Što to znači... Naša rodnica nema neutralni ph nego kiseli ph oko 4 . Kada je narušen ph rodnice (brojni načini) lakše dolazi do upala.

To je najčešći razlog zašto se uzimaju te vaginalete. Ja kažem, za imunitet rodnice. :D
Isto tako je bitno da za intimnu higijenu koristimo preparate sa ph nižim od 5 !

yslp
15.01.2010., 14:41
One služe za obnavljanje vaginalne mikroflore. Što to znači... Naša rodnica nema neutralni ph nego kiseli ph oko 4 . Kada je narušen ph rodnice (brojni načini) lakše dolazi do upala.

To je najčešći razlog zašto se uzimaju te vaginalete. Ja kažem, za imunitet rodnice. :D
Isto tako je bitno da za intimnu higijenu koristimo preparate sa ph nižim od 5 !

Koliko dugo bi ih trebalo koristiti da joj se imunitet :D popravi

mousse od čokolade
15.01.2010., 15:07
cure u kojim ljekarnama ima za kupiti te ACIDOSALUS vaginalete i kolko kostaju?

lidija84
15.01.2010., 16:29
Koliko dugo bi ih trebalo koristiti da joj se imunitet :D popravi

Ima ih 7 u pakiranju i koštaju oko 80 kn. Trebala bi ih manje- više svaka ljekarna držati.
Ako je neki vaginitis u tijeku onda bi trebalo za početak sveku večer po jednu / 7 dana a kasnije ovisi o okolnostima. Uglavnom bi bilo dobro primjeniti nakon odnosa. Acidosalus ili betadine vag.

dr.Mika
23.01.2010., 15:18
Postoje mnoge prirodne stvari koje cuda cine po pitanju ove teme.Ja sam uvjek za prirodno.

Iv@
24.01.2010., 11:45
Postoje mnoge prirodne stvari koje cuda cine po pitanju ove teme.Ja sam uvjek za prirodno.

Podijeli s nama, ako za još nešto nismo čule..:)

chriestie_321
03.02.2010., 15:29
pozdrav svim curkama!!

zanima me da li je neka od vas koristila vaginalete? naime,dobila sam ih jučer prvi put,i trebam ih korisiti svake druge večeri.u kombinaciji s doksiciklinom.
a da se stvar zakomplicira,danas sam dobila mjesečnicu....:s
e sad,na tabletama pise da se terapija treba dovrsiti do kraja,bez obzira na menstrualno krvarenje..i sto sad? da li netko ima kakvog iskustva s tim?

Pravnica Zg
03.02.2010., 15:49
Nažalost,ne znam za vaginalete, ali korištenje vaginalne kreme treba prekinuti dok ne završi krvarenje. I kasnije normalno nastaviti koristiti.

Taj savjet sam dobila od ginekologinje i u ljekarni.

chriestie_321
03.02.2010., 15:55
Nažalost,ne znam za vaginalete, ali korištenje vaginalne kreme treba prekinuti dok ne završi krvarenje. I kasnije normalno nastaviti koristiti.

Taj savjet sam dobila od ginekologinje i u ljekarni.

e hvala ti,već lagano šizim..i meni je logično da prekinem za vrijeme mjesečnice,no zbunilo me to što piše na onom papiriču uz njih..

lidija84
03.02.2010., 17:11
Vaginalete se mogu (ne sve...) paralelno koristiti uz mjesečnicu pogotovo još ako piše u uputstvu!
Gadno je jedino gurat prst u krvavo... :o

hercegovka_zg
04.02.2010., 18:29
Postoji li mogućnost kupnje gynodactarin vaginaleta bez recepta?

lidija84
05.02.2010., 15:57
Postoji li mogućnost kupnje gynodactarin vaginaleta bez recepta?

"Privatne" ljekarne prodaju SVE bez recepta! :zubo:

mimoza40
06.02.2010., 13:43
"Privatne" ljekarne prodaju SVE bez recepta! :zubo:

Nije to baš u svim ljekarnama tako...Možeš kupiti bez recepta ako imaš povijest bolesti ili neki dokument od liječnika iz kojeg je vidljivo da ti treba takva terapija...

lidija84
06.02.2010., 15:30
Nije to baš u svim ljekarnama tako...Možeš kupiti bez recepta ako imaš povijest bolesti ili neki dokument od liječnika iz kojeg je vidljivo da ti treba takva terapija...

Nisam mislila sve privatne ljekarne već sve lijekove. Dobro, ako ćemo tako na tanane, ne baš sve ali puuuno toga.
Normalno da će naići netko tko ti neće htjeti nešto prodati ali takvi su rijetki... Na žalost.

Neuhvatljivaa
07.02.2010., 12:14

U Zagrebu mislim da ih ima u nekim apotekama,ja sam ih dobijala iz Zagreba

nephthys
07.02.2010., 17:56
ajmo se držat teme, može?
a savjeti o tome gdje se koje vaginalete koje se daju isključivo na recept mogu kupiti bez recepta ću brisati. ista stvar i s pilulama. zato vam fale neki postovi.

Georgia_6
20.02.2010., 22:39
curke imam pitanje, molim pomoć po potvrdu za moje misli...

zadnjih dana (desetak) mi je pao imunitet i eto gljivica... išla sam ginekologu i rekla situaciju, rekao mi je da ne moram obavljat pregled, pitao me samo jesam sigurna da su gljivice u pitanju, ja reko naravno, ne bih bubala na pamet a i dobro znam simptome... dao mi je 1 canesten vaginaletu i uz nju oralno kapsulu. e sad, moje pitanje je: do sada sam samo jednom koristila vaginalete i to one voštane tipa Rojazol. Canesten kao što valjda i same znate, je baš tableta, samo poveća :P koja je umetne dolje. kroz jednu noć tableta se otopila do kraja, ali su unutra ostale kao male suhe bijele mrvice (kao da su se dijelovi tablete, što je i logično, zadržali u rodnici i opkolili gljivice lol). je li to normalno? vjerujem da je, ali samo provjeravam pošto evo prvi puta koristim takvu TABLETU....... piše u uputama da je moguće da se ne otopi do kraja ako je rodnica suha te da simptomi budu vidljivi do 4 dana nakon terapije....

nephthys
21.02.2010., 06:49
jeee, normalno. meni kada ispada, ispada tek popodne i to u grudicama, za razliku od rojazola koji samo iscuri ko neka tekućina. fuj je (a da ne spominjem neugodno kada osjetiš da izađe dok šećeš glavnim trgom zg :D) ali normalno.

Georgia_6
21.02.2010., 12:01
jeee, normalno. meni kada ispada, ispada tek popodne i to u grudicama, za razliku od rojazola koji samo iscuri ko neka tekućina. fuj je (a da ne spominjem neugodno kada osjetiš da izađe dok šećeš glavnim trgom zg :D) ali normalno.

hahahah, upravo to!! jučer hodam gradom i baš tada se sjeti dio izletit van :rolleyes:
ouki douki, fala ! :D

Mayalenna
11.04.2010., 22:51
Cure da vas pitam,koliko često se smiju vaginalete koristit?:)Ja ono radi sebe,preventivno tri puta godišnje stavljam,dakle svaka četiri miseca,sad jel smijem npr dva pakovanja zaredom jedan mjesec stavljati?Inače preferiram ove Acidobacilus..:mig:

llollipop
15.04.2010., 14:53
dobar vam danček:mig:
mene zanima da li se može kupiti posebno aplikator za vaginalete u ljekarnama?
ginić mi je dao vivag vaginalete za floru dolje i tak..al su onako kao canesten pa ih je teško ugurati!
aplikator mi je potreban pa ako ga ima posebno za kupiti super ak nema onda moram kupiti canesten3 pa ću ga jedino tako imati!

Antenica
25.05.2010., 13:55
ej :) meni je ginekologica dala MEDAZOL vaginalete nakon sto sam obavila PAPA-u. Navodno se radilo o nekoj upali. Zna li netko o kakvoj bi se mogucoj upali tu radilo ako nikad nisam imala odnose bez kondoma???

:confused:(oprostite na mojoj neinformiranosti, ali vec sam par puta cula da se upala moze dobiti jedino i iskljucivo preko odnosa) :confused:

Soo
25.05.2010., 21:28
medazol je najcesce terapija za trichomonas vaginalis, iako mislim da pokriva i neke druge bakterije. trichomonas je parazit i ako ga ti imas, ima ga i partner 99%.

nephthys
25.05.2010., 21:47
daj nemoj plašit curu, medzaol se prepisuje za gro drugih bakterijskih upala. koliko sam ga ja puta dobila, a partneru niš nije bilo.

može doći do bakterijske upale neovisno o seksu, svugdj emožeš nešto pokupiti.

Pink Star
27.05.2010., 10:20

Acidosalus proizvode ( pa i vaginalete) možete kupiti u njihovoj Veleprodaji - Marina Lab po jeftinijim cijenama. Ja sam neki dan zvala i tete su jako ljubazne. Mislim da ću se prošetati ovih dana do njih jer ipak su proizvodi po 20ak kuna jeftiniji nego u ljekarni.

evo link ; http://com.hok.hr/web/marinalab/proizvodi_hr.html

Antenica
27.05.2010., 21:47
medazol je najcesce terapija za trichomonas vaginalis, iako mislim da pokriva i neke druge bakterije. trichomonas je parazit i ako ga ti imas, ima ga i partner 99%.

ali mi nikad nismo imali odnose bez kondoma, kužiš??? zato mi nije jasno :eek: ah... moram se informirat ;)

mimoza40
28.05.2010., 15:12
Mislim da super informacije možeš dobiti na stranici www.poliklinika-harni.hr:top:

mimoza40
28.05.2010., 15:25
[QUOTE=nephthys;26873540] medzaol se prepisuje za gro drugih bakterijskih upala

Medazol je lijek baktericidnog djelovanja kod infekcija uzrokovanih bakterijama anaerobnog tipa(gram+ i gram-), te protozoarnih bolesti.
Propisuje se kod ginekoloških infekcija-endometritisa,trihomonijaze,bakterijske vaginoze,upalne bolesti zdjelice, kod infekcije s Gardnerellom vaginalis...

Razičito je doziranje, ovisno o vrsti infekcije...
I gotovo uvijek se provodi kod oba spolna partnera(muški najčešće problem ni ne osjete)...
:kava:
Također se u tabletama propisuje kod upala usne šupljine,crijeva,želuca...

mimoza40
28.05.2010., 15:28
Acidosalus proizvode ( pa i vaginalete) možete kupiti u njihovoj Veleprodaji - Marina Lab po jeftinijim cijenama. Ja sam neki dan zvala i tete su jako ljubazne. Mislim da ću se prošetati ovih dana do njih jer ipak su proizvodi po 20ak kuna jeftiniji nego u ljekarni.

evo link ; http://com.hok.hr/web/marinalab/proizvodi_hr.html

Cijena u ljekarni 91 kn....
Obavezno ih čuvajte u hladnjaku 8-15 stupnjeva C :top:

*Leanne*
01.06.2010., 13:04
Već sam jednom davno koristila vaginlete koje sam dobila na recept od ginekologa i upute.
Sada su mi se gljivice opet vratile i nikako ih se ne mogu riješiti. Nekoliko dana osječam svrbež pa se umijem u kamilici... onda bude sve ok par dana i svrbež se vrati.
Tlaka mi je ići u ginekologa radi recepta,ali me zanima kako pravilno dozirati vaginalete.

Hvala

nephthys
01.06.2010., 17:55
pregrizi i odi ginekologu. gljivice se NE liječe čajem od kamilice.

*Leanne*
01.06.2010., 21:20
pregrizi i odi ginekologu. gljivice se NE liječe čajem od kamilice.

Ma radi se o tome što sam sigurna da su gljivice,a ne neka spolna bolest.
Već sam ih jednom lječila... zato mi je tlaka ponovno u ginekologa.
Znaći nije pametno na svoju ruku uzimat vaginalete?

nephthys
01.06.2010., 21:27
ma sve mi prije ili kasnije dođemo do toga da same kupujemo vaginalete. ali s obzirom da to kod tebe već traje i da se možda zavuklo, ja bi radije da odeš do ginekologa jer je moguće i neka blaža bakterijska infekcija, a osim toga, možda ti da i nešto oralno (diflucan) da ih sve pobije kak se spada.

zasada odi a onda ubuduće čim krene svrbit- ti u ljekarnu.

*Leanne*
01.06.2010., 21:39
Nephthys, hvala ti.
Upravu si....I sama znam da bi tribala do ginekologa. To ću i napraviti i tako bit najmirnija.

Neuhvatljivaa
02.06.2010., 09:25
Ja sam dobila BETADINE vaginalete,zna li neko za sta se one koriste i kakvo djelovanje imaju?Jos me interesuje,vec 3 noci koristim i BAS NISTA ne iscuri.Jeli to normalno?:confused:

Silvery
03.06.2010., 18:18
Betadin vaginalete sadrže povidon i jod i djeluju protiv bakterija, gljivica, virusa (kako kad, ovisi) i trihomonasa. Upotrebljavaju se za liječenje vaginalnih infekcija + još: nespecifični vaginitis, vulvovaginitis, te vaginitis. Ginekolozi ih dosta često daju kad se pojavi kakva upala na papi. Ne sadrže antibiotik. Njihova glavna komponenta je jod koji djeluje dezinfekcijski na sluznicu. Neke cure/žene znaju biti preosjetljive na Betadine, pa ih zna peckati. U tom slučaju treba prekinuti terapiju i zamoliti ginekologa za neku drugu terapiju.

Načitala sam se oprečnih mišljenja o tome jeli se trebaju ili ne uzimati za vrijeme menstruacije. Neki kažu da ne treba prekidati za vrijeme menstruacije, a neki da treba jer menstrualna krv donekle "ispere" ono što ostavi vaginaleta i tako nema poptuni učinak. :ne zna:

Za vrijeme terapije poželjno je koristiti uložak, meni bi često ujutro znalo (pogotovo kad bih se naglo digla) iscuriti nekad više, nekad vrlo malo smeđkaste tekućine - jod.

A to što ti ništa ne iscuri, stvarno ne znam. Ne mora biti nikakvo mjerilo. Vjerojatno si super dobro "ugurala":D zaista ne znam :mig:

Neuhvatljivaa
04.06.2010., 10:27
Ni meni nije jasno.A ne uguram bas toliko da joj je nemoguce iscuriti.I dao mi je radi upale na papi.

Baustelka
19.06.2010., 12:47
Djevojke, može mala pomoć?
Naime, pojavio mi se svrbež, nakon toga spolni odnos postao bolan..otišla sam giniću, uzeo mi bris, pogledao pod mikroskopom i rekao da je bakterijska infekcija te mi dao Dalacin V..nakon terapije s Dalacinom, svrbež nestao...spolni odnos još ostao bolan..otišla opet giniću te mi on rekao kako rijetko nailazi na slucajeve poput mene, da je upala nestala, te da mu nije jasno zašto me još smeta tokom spolnog odnosa i zašto mi ulaz u vaginu jos crven kao da je nadražen...na tom drugom pregledu dao mi Canesten vaginalete plus krema..terapija zavrsena prije 5 dana, al izlijeceno definitivno nije. Bol nije tako oštra, al je još tu..pa što više da učinim? Da kupim opet Canesten, pošto mi malo bolje je? :confused:

sky5
19.06.2010., 14:01
kakva je bol? peče? može bit od suhoće...

Baustelka
19.06.2010., 15:20
Joj, vjeruj mi, nije od suhoće..od tolike apstinencije o suhoći ni riječ..imam osjecaj kao da mi stalno nadraženo..nisam prakticirala odnose kad sam se lijecila dalacinom..nakon sto sam potrosila sve, tada sam probala..boljelo me..kad mi dao ginić canasten, takoder sam apstinirala..i napokon sam mislila da bude ok i opet isto..doduse dosta manje nego prije..al svejedno..

Silvery
19.06.2010., 16:05
... uzeo mi bris, pogledao pod mikroskopom i rekao da je bakterijska infekcija te mi dao Dalacin V..nakon terapije s Dalacinom, svrbež nestao...spolni odnos još ostao bolan..otišla opet giniću te mi on rekao kako rijetko nailazi na slucajeve poput mene...

A kakav bris ti je uzeo, to samo onako da ti pogleda pod mikroskopom ili "pravi bris"? Što ti nije uzeo ostale briseve, sigurno nešto je kad te tako nadržai da te boli ili su ti gljivice prilično uporne. Što ti ne uzme briseve, možda imaš kakvu bakteriju za koju je potrebna prava terapija po antibiogramu, a ne napamet.

Baustelka
19.06.2010., 16:09
Obican bris i pod mikroskop..inace, svi su jako zadovoljni tim ginekologom pa si mislila valjda zna covjek, znam da bi najpametnije bilo otic opet..al stvarno mi vec dosta svaki cas k njemu..i pomogao mi je canesten..al ne do kraja..pa sam mislila opet kupit jos jedno pakovanje...al ne znam jel to dobra ideja..

Silvery
19.06.2010., 16:13
Nemoj baš na svoju ruku uzimati. Rekao ti je da je bakterijska infekcija, znači nema veze sa gljivicama. Slične simptome zna imati gardnerella vaginalis i još neke bakterije za što je potreban antibiotik po antibiogramu i eventualno uz to vaginalete. Briseve na aerobe i anaerobe; zatima na mikoplazmu i ureaplazmu, te klamidiju (isto tako i HPV) nije zgorega napraviti jednom godišnje, a tebi bi dobro došlo da znaš koja je to bakterija izazvala infekciju pa da si barem mirna. Sretno :)

Sinderella
03.07.2010., 09:57
dobila sam medazol vaginalete, jučer stavila prvu. al problem je taj što je nikako ne mogu ugurat kako spada. dosad sam koristila samo rojazol i on je super glatko kliznuo unutra! :zubo: savjet kakav?

sky5
03.07.2010., 21:35
u kakvom si položaju bila?

0merta
03.07.2010., 23:44
Ja legnem i ide bez problema :) od Plimycola su. Zato se i stavljaju navečer, kad se ide spavat, a ne da hodate poslje.

Sinderella
04.07.2010., 14:41
Ma problem je taj što mi je nekako presuha i pregruba i zapne! Rojazol je onako kremast, ko sapun i glatko klizne. Ali sad ove su mi koma. Stavila sam je par sekundi pod vodu kak i piše u uputama, ali jednostavno ju ne mogu gurnut! Probala sam i čučeči i ležeči i tek nakon par minuta ju uspijem ugurat. :ne zna:

0merta
04.07.2010., 16:36
I ja sam sinoć malo teže...ali ušla je. Isto je kao tableta, onako suha...a vjerojatno ovisi i od (prirodne) suhoće odnosno vlažnosti vagine. :D I treba bit što opušteniji...

Silvery
04.07.2010., 20:22
Ja sam se nagurala tih vaginaleta i stvarno nikad nisam imala frke ni sa "suhim" ni sa "masnim" vaginaletama, ali sam se zato sad sjetila jedne svoje kolegice :rofl: koja je to legenda, možda vam i pomogne. :mig:
Jednom prilikom smo o tome ćakulale i ona kaže da zna muku mučit s tim vaginaletama i da joj se to uvaljivanje općenito gadi. Ja je pitam: pa kako se onda liječiš bez njih? A ona meni: pa gurnem ja njih, samo se prvo moram napalit :cerek: i onda sam taman vlažna za vaginalete, taman lijepo sjednu gdje trebaju. :s:s:s
:lol:

0merta
04.07.2010., 22:50
Hahahah :lol: a carica !!!! Pa to bar nije teško...zar ne ? :p

Swordgirl
13.07.2010., 00:36
Nadam se da pitam na ispravnom mjestu.
Imam nekakvu upalicu i doktorica mi je pripisala Gyno dactarin vaginalete. I sad malo prije krenem ja vaditi prvu vaginaletu iz ful čvrstog pakiranja, a kad ono vaginaleta uopče nije čvrsta nego je ko neka malo tvrđa mast. :eek: Totalno se raspada. Piše da treba držati na temp do 25 celzijusa, a to je pakiranje kod mene već zadnjih tjedan dana iznad 25 stupnjeva. Sad sam vaginalete stavila u frižider, pa me zanim aima li tko iskustva sa istim vaginaletama. Dali je normalno da su takve gnjecaste, pa ću ih u tom slučaju upotrijebiti ili bi bilo bolje da pričekam sutra, pa nazovem dr ili kupim nove, pa budem ziher? Pa.:rolleyes:
A baš sam mislila danas krenuti sa konzumacijom dok mi dragog nema, pa da bude riješeno dok dođe.:rofl:
Help!

llollipop
13.07.2010., 07:17
Ma problem je taj što mi je nekako presuha i pregruba i zapne! Rojazol je onako kremast, ko sapun i glatko klizne. Ali sad ove su mi koma. Stavila sam je par sekundi pod vodu kak i piše u uputama, ali jednostavno ju ne mogu gurnut! Probala sam i čučeči i ležeči i tek nakon par minuta ju uspijem ugurat. :ne zna:

ja sam si kupila canesten1 jer u tom pakiranju dobiješ i aplikator pa ti on može pomoći i za druge vaginalete!
i ja isto nisam mogla vaginatele osim rojazola ugurati pa sam si kupila to i pd tada sve pet:)

Doll House
13.07.2010., 08:54
]Ja sam se nagurala tih vaginaleta i stvarno nikad nisam imala frke ni sa "suhim" ni sa "masnim" vaginaletama,[/B] ali sam se zato sad sjetila jedne svoje kolegice :rofl: koja je to legenda, možda vam i pomogne. :mig:
Jednom prilikom smo o tome ćakulale i ona kaže da zna muku mučit s tim vaginaletama i da joj se to uvaljivanje općenito gadi. Ja je pitam: pa kako se onda liječiš bez njih? A ona meni: pa gurnem ja njih, samo se prvo moram napalit :cerek: i onda sam taman vlažna za vaginalete, taman lijepo sjednu gdje trebaju. :s:s:s
:lol:

Ja se nisam baš puno u životu nagurala, ali nisam imala nikakav problem s naguravanjem.:rofl: Grozno je samo ono kad mi sutradan ispada otopljeni ostatak:rolleyes:, ali s tim sam naučila živjeti.:cerek:

Swordgirl
13.07.2010., 10:55
Evo mene dosadne. Sve ok, taj gynodactarin su neke takve mekane i idu bez beda u bilo kojem položaju:D.
I za sada neam nikakav ispadajući otopljeni ostatak. :rofl: Baš su ko kremica.:cerek:

Silvery
13.07.2010., 23:17
Grozno je samo ono kad mi sutradan ispada otopljeni ostatak:rolleyes:, ali s tim sam naučila živjeti.:cerek:
Joj da, pogotovo ako su baš masne i bijele. Ja sam prvi put skroz zaboravila na to i budim se, obavila nuždu, jelte :rofl: i taman da ću pustit vodu pogledam u školjci brdo bijelog masnog materijala. Onako još snena, padajući s Marsa, ostala sam ko trica i blijedo gledala ta divna bijela čuda kako plutaju dok se nisam sjetila :lol:, a feeling kad se brišeš, kao da imaš mast (naravno zavisi koje vaginalete, nisu sve). :D
Evo mene dosadne. Sve ok, taj gynodactarin su neke takve mekane i idu bez beda u bilo kojem položaju:D.
I za sada neam nikakav ispadajući otopljeni ostatak. :rofl: Baš su ko kremica.:cerek:
Jest, to su jedne od onih najmekših vaginaleta i uglavnom sam znala ponekad zbog njih imati masni bijeli "otpad" ujutro. Nije uvijek, ali zna se dogoditi ponekad.

Pripazi kod temperature sad ljeti, bitno ih je dobro čuvati. :)

Te-te
16.08.2010., 11:51
Zanima me je li ko koristio ove vaginalete? Naime, gin mi ih je propisao zbog gljivica, a upute su na francuskom a u ljekarni je bio neki zbunjeni dečko kojem je očito bilo bed bilo kaj komentirati a kamoli mi reći kako se upotrebljava
našla sam po forumima da je dosta žena dobilo osip od njih i sad mi j još gore...
ima ko iskustva? hvala :)

blentori
16.08.2010., 15:54
nisam polygynax koristila nikada.ako su onak oble i pomalo masnjikawe samo si ju tutni dokle prst seže nawečer.medazol je suha plosnata TABLETA pa se mora pod wodom na par sec.isplahiti da lakše uklizne. za polygynax probaj proguglati ak tye tolka frka zbog uputa..

pitseleh
26.10.2010., 12:53
dobila sam, nakon perzistirajućeg vaginitisa i 2 uzastopne terapije vaginelatema (royazol i acidosalus) u mjesec dana, uputu od ginekologice da sada koristim medazol i canesten vaginalete, i to paralelno, što me me malo zbunilo, trebala sam pitati za pojašnjenje.
ima li netko iskustva sa simultanim korištenjem dvije vrste vaginaleta ili sam nešto krivo shvatila?
pošto mi je ginekolog u pritvoru, sad sam prvi put bila kod ove doktorice :D

ona očito sumnja i na bakterijsku upalu, a simptomi u mjesec dana variraju od nesnosnog svrbeža, bockanja i sirastog iscjedka, do sadašnjeg osjećaja žarenja i peckanja, uz nešto rjeđi, "kredasti" iscjedak, koji nema izražen vonj.
dečka svrbi, on se maže kremom pa mu se naizgled smirilo.

dakle, jel netko koristio medazol v. uz antimiotik vaginalete? staviti obje vaginalete odjednom, u rasporedu nekoliko sati, ili da si odvojim terapiju? čini mi se da su žestoke.

što je ironično, zbilja volim gljive. bakterije ipak manje. ako netko zna, hvala na odgovoru!

Sashica
26.10.2010., 19:56
Pitseleh, nemam iskustva sa simultanim korištenjem 2 vrste vaginaleta pa pričekaj odgovore drugih cura.

Ali kažeš da ti doktorica sumnja na bakterijsku upalu. Zašto ti ne napravi bris na aerobe/anaerobe? (i ostale ciljane briseve, ako ih još nisi radila)

pitseleh
26.10.2010., 20:28
Ali kažeš da ti doktorica sumnja na bakterijsku upalu. Zašto ti ne napravi bris na aerobe/anaerobe? (i ostale ciljane briseve, ako ih još nisi radila)

sad se i ja to pitam. valjda će to biti sljedeći korak ako ova odokativna terapija ne da odgovarajući rezultat.
odlučila sam prvo uzeti medazol pa onda otpočeti s canestenom. bila bi prevelika gužva u suprotnom :)

ljubica_zubica
27.10.2010., 14:03
bok.

sad sam dobila nalaze papa testa, i imam upalicu. moram koristiti vaginalete POLYGYNAX.
da li je netko već koristio?
kakve su?

veronika_87
17.11.2010., 16:06
I ja sam dobila nalaze papa testa i ginekologica mi je rekla da imam upalu i dala mi je tablete medazol koje moramo piti i ja i dečko,ja uz to moram koristiti i vaginalete dva tjedna.
S obzirom da mi nije ništa više rekla o tome zanima me da li je netko imao istu terapiju kao ja od čega mi uopće ta upala?
Inače nemam uopće nikave simptome,ne svrbi mi,ne pecka tako da se nisam ni nadala da nešto imam :eek:
Ginekologica mi je rekla da dođem na kontrolu za 4-6 mj da ponovno napravim papa test i da to nije ništa opasno,ali mene je ipak to malo zabrinulo pa pitam ako tko ima sličnog iskustva.

Silvery
18.11.2010., 23:31
Ha, čuj - papa sam po sebi neće naći uzročnika, a dosta tih beštijica i nema simptome, tako da se svi iznenadimo kad se nađe nešto, a papa čist i ne osjećamo ništa.
Dakle, mogla ti je napraviti briseve pa tek onda dati terapiju, možda čak bude trebao i antibiotik ili nešto posve drugo - ovisno o rezultatima briseva.
Upala je jaaako širok pojam i ne bi se smjelo štediti na uputnicama, tj. brisevima i davati napamet svakakve vaginalete, ali nadam se da je dobro procijenila pri pregledu ikao je to sve teško bez briseva.
Nemoj me hvatati za riječ, čini mi se da sam Medazol jednom koristila zbog Gardnerelle (bris anaerobi i aerobi) i bila je uspješna terapija.
Nisam imala nikakve nuspojave i nakon 3-4 tjedna sam morala opet ponoviti bris - bio je negativan, a nakon još 3 mjeseca ponovila sam konačno i papu.
No meni je bilo još nešto izolirano (isto bez simptoma) tako da sam nastavila svoje bitke - uspješno. :mirko:

ursula1000
19.11.2010., 11:05
Pozdrav! :)

Došli su mi nalazi briseva i urina i sve je ok, a nedugo sam liječila jaču upalu mjehura s puno bakterija..Znači prije tjedan dana sam bila god ginekologa i već onda me nekaj peckalo, a on nije vidio nikakvu upalu ili nešto :rolleyes:

Kak me praktički tjera uvijek od sebe i već mi je neugodno dolazit (ne volim ga) i jedva sam ga nažicala da mi uzme briseve pošto me se često beštije love, sad me zanima dal mogu na svoju ruku kupit Vagisan vaginalete (mliječna kiselina je sastav, one su kao za regulaciju pH vrijednosti). To mi je preporučila žena u ljekarni..Jeste ih trošile možda? Jer cijelo vrijeme me nešto pecka, onaj čudan osjećaj :ne zna:

Linea Exclusive
19.11.2010., 11:35
Pozdrav! :)

Došli su mi nalazi briseva i urina i sve je ok, a nedugo sam liječila jaču upalu mjehura s puno bakterija..Znači prije tjedan dana sam bila god ginekologa i već onda me nekaj peckalo, a on nije vidio nikakvu upalu ili nešto :rolleyes:

Kak me praktički tjera uvijek od sebe i već mi je neugodno dolazit (ne volim ga) i jedva sam ga nažicala da mi uzme briseve pošto me se često beštije love, sad me zanima dal mogu na svoju ruku kupit Vagisan vaginalete (mliječna kiselina je sastav, one su kao za regulaciju pH vrijednosti). To mi je preporučila žena u ljekarni..Jeste ih trošile možda? Jer cijelo vrijeme me nešto pecka, onaj čudan osjećaj :ne zna:

Naravno da možeš, ja uvijek imam Vagisan doma, za svaki slučaj. Ne mogu škodit, to je mliječna kiselina. A pomoći mogu.
A možda su i gljivice, ako si pila antibiotike za upalu mjehura.:ne zna:

ursula1000
19.11.2010., 13:23
Naravno da možeš, ja uvijek imam Vagisan doma, za svaki slučaj. Ne mogu škodit, to je mliječna kiselina. A pomoći mogu.
A možda su i gljivice, ako si pila antibiotike za upalu mjehura.:ne zna:

Hvala ti :kiss: Jurim poslije odmah u ljekarnu

leeloo27
19.11.2010., 16:25
Jel zna netko možda koliko koštaju Vagisan vaginalete?

*Cupcake*
19.11.2010., 22:29
Bok :)

Evo sutra kupujem Canesten. Zanima me isto ako netko zna cijenu jer ih nikad nisam kupovala na svoju ruku/bez recepta.
Isto tako, nemogu se konzultirat s ginekolog jer mi trenutno nije dostupan (studiram u drugom gradu-nemogu doci do svojeg, a ovdje moram cekat 2 mjeseca na ginekologa :D) pa pitam vas. Ako imam infekciju/upalu i izljecim se Canestenom (obicno nakon dva, tri dana mi prodje) da li mi je decko "zarazen", tj. da li mi on opet moze prinjeti gljivcnu infekciju? Da li da se i on maze kremicom ili slicno, ili se nemoram brinut?

Hvala :)

leeloo27
19.11.2010., 22:34
Canesten ti dođe koliko sam čula, po novome, nekih 40-tak kn.

Ako sumnjaš da imaš upalu tu ti canesten neće baš nešto pretjerano pomoći. I definitivno bi se i dečko trebao liječiti (može canesten krema).

Linea Exclusive
20.11.2010., 15:12
Jel zna netko možda koliko koštaju Vagisan vaginalete?

Ako se dobro sjećam, oko 85 kn za 7 komada.:misli:
Nije malo, ali meni sigurno isplativije od Lactogyna (još uvijek mi nije jasno kako nešto što se uzima peroralno može djelovati bolje od nečega lokalnog :ne zna:).

leeloo27
20.11.2010., 16:52
A i mislila sam si da je cijena tako negdje.

A što se tiče lactogyna premalo ih je za previše novaca. Mogu se naći lgg bakterije u kapsulama od drugih proizvođača koji su možda malo skuplji ali ima puno više kapsula u kutiji ili bočici.

*Cupcake*
20.11.2010., 17:32
E leeloo hvala na odgovoru, platila sam 75 kn za 3 vaginalete + kremica.

Pitala sam za Vagisan i kostale su 80 kn.

leeloo27
20.11.2010., 17:34
Jel to u jednoj kutiji ili zasebno? Jer puno mi je to 75 kn. Ok je cijena ako su vaginalete zasebno i ako je krema zasebno, al ako je to ono što je moja legica kupovala (u kutiji mala kremica i 3 vaginalete) onda je to bezobrazno skupo.

ursula1000
20.11.2010., 17:41
Sve je prebezobrazno skupo..Bar sve što imalo vrijedi

Jučer htjela kupit Vagisan, računala sam da su kojih 50-60, al kad sam čula da su skoro 90kn (u Vž), nažalost morat će još malo pričekat. Pretanak je novčanik u pm :o :Srdimse:

*Cupcake*
20.11.2010., 22:38
@leeloo - ne, sve je u jednoj kutijici :( 75 kn za kutijicu gdje su 3 vaginalete i mala kremica od 20g. Veli mi teta u ljekarni da je kremica za partnera, a ako mi rodnica odbaci vaginaletu (ak je suha) onda da mazem rodnicu (?!) kremom, to mi nije jasno jer na kremici pise podebljano "samo za vanjsku primjenu". Nis ne razumijem, nadam se da ce tabletica zadrzat tamo gdje treba :D

@ursula - i ja sam u vz to kupila, danas sam isla i po vagisan, da imam kad mi zatreba, ali prek 150 kn za par tabletica je previse, pa sam uzela canesten za sada :)

leeloo27
21.11.2010., 10:01
@leeloo - ne, sve je u jednoj kutijici :( 75 kn za kutijicu gdje su 3 vaginalete i mala kremica od 20g. Veli mi teta u ljekarni da je kremica za partnera, a ako mi rodnica odbaci vaginaletu (ak je suha) onda da mazem rodnicu (?!) kremom, to mi nije jasno jer na kremici pise podebljano "samo za vanjsku primjenu". Nis ne razumijem, nadam se da ce tabletica zadrzat tamo gdje treba :D

@ursula - i ja sam u vz to kupila, danas sam isla i po vagisan, da imam kad mi zatreba, ali prek 150 kn za par tabletica je previse, pa sam uzela canesten za sada :)

:eek: To je onda ono što je moja legica bila kupila. Prestrašno koliko su nabili cijenu. A jel se ne bi više isplatilo da si uzela zasebno vaginalete a zasebno kremu? :misli: Jer same vaginalete dođu 40-tak kuna, a krema ova koja se kupuje je sigurno veća nego ta mala kremica.

Možeš mazati i rodnicu sa kremom. Ja sam znala kad nemam vaginalete namazati sa kremom. A to neki ginovi znaju i u trudnoći preporučiti kod gljivica, kad cure ne smiju stavljati vaginalete da se ne otvore.

Imaš gore na stranici top temu o gljivici candida, pa si malo pogledaj tamo, ima dosta dobrih savjeta.

*Cupcake*
21.11.2010., 14:11
E hvala ti puno, onda budem i s kremicom mazala, i budem pogledala temu :) Ma nije mi se isplatilo jer mi je u ljekarni zenska ponudila vaginaletu, jednu u pakovanju, i cijena je bila ak se ne varam oko 25 kn pa jos da sam kremu kupila, skuplje bi mi izaslo, jer ionako moram uzeti 3. Ma strasno, kad mi je frendica zadnji put kupovala prije negdje pol godine, malo vise, 3 vaginalete je platila oko 30 kn. Ali dobro, ako me izljeci, neka novaca :D

leeloo27
21.11.2010., 14:15
Ja sam 3 vaginalete plaćala ispod 20 kn. Ma nisu normalni. :flop:

slikica99
04.12.2010., 09:13
trebam pomoć.. ponekad me svrbi dole, imam iscjedak bjele boje jako neugodnog miris i curi mi non stop, boli me kad imam spolne odnose s deckom.. jer mi može neko preporučit neke vaginalete ili nesto, ali koje se mogu kupit i bez recepta..?? molim vas pomoć.

leeloo27
04.12.2010., 19:36
Možeš uzeti canesten u ljekarni al ja bi ti savjetovala da odeš kod ginekologa. Mogu biti gljivice al može biti nešto puno ozbiljnije pa ja baš ne bi to tako napamet liječila.

banana123
06.12.2010., 11:08
Već sam vidjela da je nekoliko njih pitalo isto što i ja, al nitko nije dao odgovor. Mene zanima dal itko zna mogu li se u ljekarnama kupit samo aplikatori za vaginalete i dal se ti aplikatori mogu koristiti recimo za medazol? Koristim i rojazol i medazol vaginalete, sa stavljanjem rojazola nemam baš nikakvih problema al sa medazolom muku mučim. Nikako ih ne mogu stavit, što god isprobala. :confused: Čula sam da je sa aplikatorima puno jednostavnije.

leeloo27
06.12.2010., 20:38
Već sam vidjela da je nekoliko njih pitalo isto što i ja, al nitko nije dao odgovor. Mene zanima dal itko zna mogu li se u ljekarnama kupit samo aplikatori za vaginalete i dal se ti aplikatori mogu koristiti recimo za medazol? Koristim i rojazol i medazol vaginalete, sa stavljanjem rojazola nemam baš nikakvih problema al sa medazolom muku mučim. Nikako ih ne mogu stavit, što god isprobala. :confused: Čula sam da je sa aplikatorima puno jednostavnije.

Imaš ih u canesten kutiji skupa sa vaginaletama, al ne znam dal se mogu kupiti sami aplikatori bez nekakvih vaginaleta. :ne zna:

Silvery
07.12.2010., 00:09
trebam pomoć.. ponekad me svrbi dole, imam iscjedak bjele boje jako neugodnog miris i curi mi non stop, boli me kad imam spolne odnose s deckom.. jer mi može neko preporučit neke vaginalete ili nesto, ali koje se mogu kupit i bez recepta..?? molim vas pomoć.

S obzirom da je neugodnog mirisa - trk u ginekologa!
Ovdje ti ne možemo preporučiti vaginalete jer ne znamo što imaš.
Napravit će ti bris(eve) i na osnovu toga pripisati terapiju.
Vrlo vjerojatno da je neka bakterijska infekcija za koju će trebati popiti antibiotik, ali ovdje možemo samo nagađati - terapiju nikako napamet uzimati.

Gljivice karakterizira bijeli, ali sirasti iscjedak, dakle nije baš da "curi" i nisu definitvno jako neugodnog mirisa tako da nisam bša sigurna koliko bi ti canesten vaginalete i krema pomogli :ne zna:

slikica99
07.12.2010., 08:43
ajmee. sada me strah.. al ne volim ici kod ginekologa nekako mi je neugodno al ipak cu moati.hvala :)

leeloo27
07.12.2010., 08:56
Ma nema ti šta biti neugodno kod gina, nagledali su se oni svačega. :) A gle, ovaj tvoj iscjedak ne mora biti ništa tj. mogu biti samo gljivice al može biti nešto i bakterijski. Najbolje je da ti to gim pogleda i prepiše terapiju nego da si sama eksperimentiraš.

I budući da te boli tijekom odnosa ja bi ipak rekla da je neka upala u pitanju.

Anariel
29.12.2010., 12:09
help out da nemoram citat cjeli topik od 20 strana :/ dobila sam vaginalete Polygynax al su eto upute na francuskom a teta u ljekarni mi nije nista rekla :( :( jel me moze ko uputit bila bi zahvalna puuuuno! Kolko cesto to treba stavljat i kad i pretpostavljam da se netreba vadit neg da se rastope il neki vrag... ?

leeloo27
29.12.2010., 14:55
A za šta su te vaginalete, zbog čega si ih dobila?

A vjerovatno za njih vrijedi ko i za ostale, staviš ih navečer prije spavanja, malo ih zamočiš prije nego što ih staviš.

Love_Me_Do
29.12.2010., 15:21
Bila sam jučer kod gin. nakon pregleda rekla mi je da imam malu upalu i dali mi Dalacin kremu i onda sam ja tu na forumu pročitala kako ima jako puno nuspojava (vrtoglavica, gljivice...) i da je jako rizično. Mene zanima što uopće lijeći ta krema i zašto bi mi ju dala ako je toliko opasna? Prošli put mi je dala neke vaginalete(ne sjecam se koje su bile) i nakon njih su mi nestali svi simptomi (svrbež, pojačan iscjedak) Trenutno imam sve to isto samo sto mi je ovaj put dala tu kremu a nije mi jasno zašto krema ako ona uzrokuje gljivice??

leeloo27
29.12.2010., 15:38
Dalacin je isto što i Klimicin koliko sam ja uspjela skontati na netu, samo je drugačiji proizvođač.

Klimicin sadržava aktivnu tvar klindamicin. Klindamicin je antibiotik iz skupine linkozamida koji se primjenjuju u liječenju bakterijiskih infekcija. Djeluje tako da uništava bakterije i druge uzročnike infekcije.
Liječnik vam je prepisao Klimicinza liječenje bakterijskih infekcija koje uzrokuju bakterije osjetljive na klindamicin:

- infekcije gornjih dišnih puteva - ....
......

- infekcije u ginekologiji - endometritis (upala unutarnjeg sloja maternice), parametritis (upala vezivnog tkiva uz rodnicu i maternicu), salpingitis (upala jajovoda), turboovarijalni apsces (nakupina gnoja uz jajnike i jajovode), kod kirurških zahvata...

Znači to ti je antibiotik (i kao ostali antibiotici može prouzročiti gljivice u maternici), doktorica ti je posumnjala na neku upalu pa ti je to prepisala. Po meni bi možda bilo bolje da je napravila bris pa ako je stvarno neka upala to ciljano liječiti, al svi oni idu na slijepo pa ako upali super a ako ne onda tek bris rade.

Love_Me_Do
29.12.2010., 16:22
Pila sam neke tablete koje mi je dala doktorica opce prakse kao za lječenje infekcije gornjih dišnih puteva na čijim uputstvima je pisalo da uz to liječe i ovo nabrojano (infekcije u ginekologiji). Super, sad mi jos samo treba da mi se nesto pogorsa...sto je najgore nije rekla ni da dodem na neku kontrolu niti ista jer sama očito neću primjetit da se išta poboljšalo pošto ne znam ni koji su simptomi te upale. :/

Kikica1111
29.12.2010., 16:37
Mene zanima dal itko zna mogu li se u ljekarnama kupit samo aplikatori za vaginalete i dal se ti aplikatori mogu koristiti recimo za medazol?

Mislim da je medazol dosta siri od ovog novog pakiranja canestena tako da ne vjerujem da bi mogla koristiti njegov aplikator. Ne znam imaju li u ljekarni posebno aplikatore, ali pitaj.

Nago, nesto me zanima. Ja sam prije uredno mocila vaginaletu prije stavljanja jer je tako pisalo u uputstvu. Za ove nove canesten vaginalete s aplikatorom to ne pise i ja sam ih stavljala suhe. Uredno su mi se otapale i samo bi malo isteklo u jutro kada bih ustala. Sada ovdje citam da se i one trebaju smociti pa mi nije nista jasno. :ne zna: (Inace, gljivice su nestale, tako da je ocito dobro djelovalo)

leeloo27
29.12.2010., 16:42
Ja uvijek namočim i kad piše i kad ne piše. Recimo Rojazol su neke malo masnije i ne piše u uputama da se namoče, ja ih svejedno namočim. Što je sigurno, sigurno je. :rofl:

Love me do ma neće ti se ništa pogoršati, nemoj se bojati. Nego bilo bi bolje ići ciljano, al ne znači da ova terapija nije dobra. Moj savjet ti je da uz tu kremu pij probiotike, da ti se ne nakote gljive.

dnp
29.12.2010., 22:22
jučer sam počela koristiti acidosalus vaginalete, i lactogin tablete,zanima me ima li netko iskustva s tim proizvodima. zapravo sam htjela pitati je li se netko uspio rješiti gljivica bar neko vrijeme jer meni se stalno vračaju, imam ih bar 4-5 puta godišnje i sad sam odlučila probati s ovom terapijom jer mi je canestena i rojazola i svih drugih vaginaleta puna kapa.

Anariel
30.12.2010., 14:37
eto nakon prvog tretmana mi se svrbez od jucer samo pojacao :( jucer me svrbilo ful malo i danas od ujutro nakon prve vaginalete katastrofa kolko svrbi i smeta. Jel to uobicajeno il koji vrag?

Anariel
30.12.2010., 17:00
A za šta su te vaginalete, zbog čega si ih dobila?

A vjerovatno za njih vrijedi ko i za ostale, staviš ih navečer prije spavanja, malo ih zamočiš prije nego što ih staviš.

a dala mi je zenska na slijepo bez pregleda. Kaze vjerojatno upala a posto sam na antibioticima da ce i sprijecit da gljivice dobijem

E al najgore od svega je kaj sam ja danas dobila mengu i sad neznam jel da pauziram vaginalete dok ne prođe pa onda nastavim ili da prekinem skroz ili kaj da radim :(:(:(

leeloo27
30.12.2010., 19:28
Ne znam, na većini vaginaleta piše da se ne koriste za vrijeme menge. :ne zna:

A dok imaš mengu, ljušti se maternica pa mislim da nema ni potrebe za vaginaletama u to vrijeme jer mislim da se gljive u tom periodu ne mogu pretjerano nakotiti. Al to je samo moje laičko mišljenje. :ne zna:

Winter_Lady
02.01.2011., 00:38
Vaginalete - jel se mogu koristit za vrijeme menge? Pise da ih se nastavi koristit i ako dodje menga,ali me zanima jel ih mogu bas pocet koristiti kad je dobijem? Htjela bi svesti nosenje ulozaka na minimum. :(

leeloo27
02.01.2011., 10:02
Ako piše u uputama da može, onda možeš iako ja ne vidim razlog zašto bi ih počela koristila tek kad dobviješ mengu, jel nije bolje sačekati da ti prođe? :confused: A nemaš potrebe nositi uložak dok ih stavljaš ako ih staviš navečer prije spavanja, tokom noći će se otopiti a ono što se ne otopi iscjediti će se ujutro kad se ustaneš.

MalaZeko
03.01.2011., 09:25
zna netko jel se mogu dobit betadine vagitorije bez recepta? imam jedan, posteno mu istekao rok, ne stignem kod ginica. u Zg-u sam. hvala!

malla21
04.01.2011., 08:27
Jutro!!

ovako imam ureaplasmu u mycoplasmu i doktorica mi je dala recept za Mysteclyn vaginalete, u kojoj god ljekarni sam tražila samo su mi rekli da ih nemaju i to je to.
U jednoj su mi se ponudili naručit ih i rekli da dođem za tj. po njih.
Ja dođem jedan tjedan po njih - ništa, nisu stigle, drugi ništa tako i treći.
Sada treći tjedan kada sam došla po njih i pitala što je s njima, ljekarnica mi kaže da su maknute sa tržišta.

Zovem svoju doktoricu, ona na godišnjem do ponedjeljka.

Mislim, već sam mjesec dana izgubila, sada ako još čekam do ponedjeljka, u to će stići M....
Komplikacije....

Zanima me koje vaginalete mogu kupit u slobodnoj prodaji. Mislim da mogu Acidosalus?

Sigurna
04.01.2011., 13:56
Jutro!!

ovako imam ureaplasmu u mycoplasmu i doktorica mi je dala recept za Mysteclyn vaginalete, u kojoj god ljekarni sam tražila samo su mi rekli da ih nemaju i to je to.
U jednoj su mi se ponudili naručit ih i rekli da dođem za tj. po njih.
Ja dođem jedan tjedan po njih - ništa, nisu stigle, drugi ništa tako i treći.
Sada treći tjedan kada sam došla po njih i pitala što je s njima, ljekarnica mi kaže da su maknute sa tržišta.

Zovem svoju doktoricu, ona na godišnjem do ponedjeljka.

Mislim, već sam mjesec dana izgubila, sada ako još čekam do ponedjeljka, u to će stići M....
Komplikacije....

Zanima me koje vaginalete mogu kupit u slobodnoj prodaji. Mislim da mogu Acidosalus?

Ja znam da možeš Acidosalus i Canesten.

Silvery
05.01.2011., 01:04

Ja se samo nadam da ti je dala barem antibiotik za ureaplasmu i mikoplazmu. Pogotovo zato što su udružene. :eek: Najčešće se daje Doksiciklin, ovisno što je antibiogram pokazao - koji je najbolji izbor.

Baš same vaginalete to neće rješiti. Mislim da su ove vaginalete iz Njemačke ili tako nešto. Netko ih je jednom spominjao i to čak da je bilo zbog Candide :confused:.

A ne znam što da kažem za ginekologicu - umjesto da pripiše kako treba terapiju ona ga komplicira.

Svakako ti same vaginalete neće pomoć, pogotovo ne ako napamet uzimaš i kad već imaš idružeen bakterijske infekcije.

Ja sam godinama vukla ureaplasmu. Stalno mi se vraćala unatoč terapiji po antibiogramu. Uvijek bi uz antibiotik (čak i duplu dozu Sumameda) dobila različite vaginalete. Betadine, Medazol, pa opet Betadine i više se ne sjećam koje sam dobivala. Potraži ginekologicu i reci da tih vaginaleta nema i da ti se ne da čekat nešto što je vrlo upitno hoće li ti uopće pomoći. Ne znam što drugo da ti dobronamjerno savjetujem psim toga. Sretno :)

malla21
05.01.2011., 06:32
Ja se samo nadam da ti je dala barem antibiotik za ureaplasmu i mikoplazmu. Pogotovo zato što su udružene. :eek: Najčešće se daje Doksiciklin, ovisno što je antibiogram pokazao - koji je najbolji izbor.

Baš same vaginalete to neće rješiti. Mislim da su ove vaginalete iz Njemačke ili tako nešto. Netko ih je jednom spominjao i to čak da je bilo zbog Candide :confused:.

A ne znam što da kažem za ginekologicu - umjesto da pripiše kako treba terapiju ona ga komplicira.

Svakako ti same vaginalete neće pomoć, pogotovo ne ako napamet uzimaš i kad već imaš idružeen bakterijske infekcije.

Ja sam godinama vukla ureaplasmu. Stalno mi se vraćala unatoč terapiji po antibiogramu. Uvijek bi uz antibiotik (čak i duplu dozu Sumameda) dobila različite vaginalete. Betadine, Medazol, pa opet Betadine i više se ne sjećam koje sam dobivala. Potraži ginekologicu i reci da tih vaginaleta nema i da ti se ne da čekat nešto što je vrlo upitno hoće li ti uopće pomoći. Ne znam što drugo da ti dobronamjerno savjetujem psim toga. Sretno :)

Ja sam i prije imala ureaplasmu, isto tako sam ju lječila svim i svačim od Acidosalusa, Medazola, Betadine vaginaleta, pila sam Eritromicin i ko zna što sve ne..

Izlječila sam ju onaj mjesec kada sam si kupila šumeću brusnicu od Enciana, kantarionovo ulje + Evin čaj..

Ali vratila se i to udružena s mycoplasmom.

Stvar je takva da sam prije imala ureaplasmu u koncentraciji više od 10 na 4.

A sada imam i mycoplasmu i ureaplasmu manje od 10 na 4.

Doktorica je rekla da većina doktora ne prepisuje nikakvo lječenje za takvu dijagnozu ( dakle, manje od 10 na 4 ) tako da mi je dala samo vaginalete eto tako da ipak bakterije nestanu.

Pošto mi je doktorica prilično daleko nije mi zgodno ići po drugi recept, ali morat ću nešto iskemijat.

Silvery
06.01.2011., 00:52
Ne znam što bih ti pametno preporučila. Betadine možda da to nekako "dezinficiraju". :ne zna:
Ako je 10 na 3 - onda ne bi trebalo liječenje.

Lilypad
06.01.2011., 14:14
Jel zna netko jel ima ovog kod nas za kupit ?? Po mogućnosti u Splitu
http://www.cydonia.com.ba/ba/vagitorije-i-supozitorije/5-vagitorije-sa-uljem-australijskog-ajevca

ajam24
09.01.2011., 17:21
Nakon korištenja medazol vaginaleta, i nakon toga canesten vaginaleta, i dalje imam pojačani bijeli iscjedak. znači li to da nisam izlječila Gardnerelu, ili sam uspjela navuči još neku beštiju? paralelno sa vaginaletama sam uzimala i lactogyn probiotike..help..

Saky 90
19.01.2011., 22:40
Molim za mišljenje dal se uopšteno vaginalete stavljaju za vrijeme menstruacije? Ja sam počela stavljati ali sam dobila, a čula sam da ne valja prekidati već onoliko koliko je propisano dan za danom stavljati dok se ne potroše... hvala

leeloo27
20.01.2011., 11:00
Molim za mišljenje dal se uopšteno vaginalete stavljaju za vrijeme menstruacije? Ja sam počela stavljati ali sam dobila, a čula sam da ne valja prekidati već onoliko koliko je propisano dan za danom stavljati dok se ne potroše... hvala

Pa to bi ti trebalo pisati na uputama, neke se smiju stavljati a neke se ne smiju.

Pročitaj upute, ako se nigdje ništa ne spominje onda možeš nastaviti stavljati.

Silvery
20.01.2011., 22:23

Ja radim to ovako: ako će mi se za vrijeme terapije potrefiti crvena vještica (:cerek:), onda radije počekam da prođe, pa mirne duše bez prekidanja krećem s terapijom. Jer sigurno jest da će se i onima koje se mogu stavljati za vrijeme menstruacije učinak donekle smanjiti. Ovako igram na sigurno, a neće se ništa dogoditi kroz par dana.

Lalaloo
24.01.2011., 10:43
Molim vas ako mi možete reći gdje mogu nabaviti macmiror vaginalete, vidjela sam d mnoge cure to koriste na rs forumima i komentiraju, ja ih nigdje ne mogu nabaviti, ima li netko neka saznanja gdje ih se može nabaviti?

Angor
26.01.2011., 23:21
Silvery i ostale je li dobro kantarionovo ulje stavit na vaginaletu pa stavit prije spavanja,navodno štiti,obnavlja,liječi,jel ko koristio ili je to patka?:ne zna:

LUNA000
28.01.2011., 07:49
jel kupovao tko nedavno geonistin???? Koja mu je cijena i dali se još uvijek može dobiti bez recepta???

lidija84
28.01.2011., 10:30
jel kupovao tko nedavno geonistin???? Koja mu je cijena i dali se još uvijek može dobiti bez recepta???

Ne može se dobiti bez recepta. Preko recepta se nadoplaću je cca 20kn (dopunska lista lijekova).

ryell
16.02.2011., 19:40
Molim pomoć/preporuku.
Kako mi je na Papi nađen ASC-US i parakeratoza (HPV visokog rizika negativan, niskorizični nije isključen...), da li bi bila dobra ideja "samoinicijativno" tu i tamo koristiti neke vaginalete?
Konkretno, s kantarionom ili australskim čajevcem ili nešto treće...?

Wicked Lovely
19.02.2011., 14:55
Zanima me da li je moguce da se koza dolje jako iziritira i pocne svrbit i gulit malo (suho, grudasto) zbog precestog izbrijavanja? Imam doma vivag vaginalete, ali ne bih ih htjela koristiti ako postoji mogucnost da sam samo iziritirala kozu brijanjem. Naravno, mogu pricekati neko vrijeme da vidim dal ce samo prestati, ali htjela bih poceti lijeciti ako su gljivice posrijedi (opet :mad: ). Hvala.

Kiss80
20.02.2011., 14:33
Nakon korištenja medazol vaginaleta, i nakon toga canesten vaginaleta, i dalje imam pojačani bijeli iscjedak. znači li to da nisam izlječila Gardnerelu, ili sam uspjela navuči još neku beštiju? paralelno sa vaginaletama sam uzimala i lactogyn probiotike..help..

Ne mora znaciti da si navukla jos nesto, ali upotreba vaginaleta koliko je dobra toliko je i losa, jer pored raznih bestija, unistava i prirodnu floru vagine, i upravo zbog toga smo mnogo podloznije cestim gljivicnim oboljenima ! Lactogyn nije los, ali problem je sto se tek poslije 2 mjeseca koristenja osjeti poboljsanje. Ako imas priliku brobaj nabaviti DÖDERLEIN VAGINALKAPSELN( u austrijskim i njemackim apotekama ima sigurno ), koje su ustvari laktobakterije u suhoj tvari i upotrebljavaju se kao vaginalete. Vec poslije 2 dana koristenja bit ce bolje. Vise o tome sam napisala na temi Candida albicans, pa pogledaj.

mimoza40
21.02.2011., 16:01
Ne može se dobiti bez recepta. Preko recepta se nadoplaću je cca 20kn (dopunska lista lijekova).

Gdje se to može nabaviti Geonistin,kaj nije već duže vrijeme izvan proizvodnje??Zadnje pošiljke koje su bile imale su kratak rok valjanosti,a kasnije je rečeno da je teško postići stabilnost nistatina koji je u njemu:ne zna:

chica_bomb
01.03.2011., 16:46
što je sa spolnim odnosima za vrijeme korištenja vaginaleta?
mislim ne normalno odmah kad ju stavim,nego recimo sljedeći dan dok se ova otopi i prije nego što stavim 2.?:D
neki kažu da ne uopće,neki da,al normalno uz kondome :confused::ne zna:

leeloo27
01.03.2011., 20:51
Najbolje je apstinirati.

Ja vas ne kontam, liječite se i ne možete izdržati tih par dana dok se stavljaju vaginalete. I onda kad se opet vrati to što liječite čudite se zašto (a neke vaginalete smanjuju efikasnost kondoma, tako da se ja osobno ne bi ni s time igrala).

ms*day*dreamer
02.03.2011., 11:32
Je li neku svrbilo nakon upotrebe vivage vaginaleta? One imaju te laktobacile u sebi i mislila sam da je slučajno, ali evo 3. put za redom me malo svrbucka nakon stavljanja..više ih neću koristiti.

chica_bomb
02.03.2011., 12:11
Najbolje je apstinirati.

Ja vas ne kontam, liječite se i ne možete izdržati tih par dana dok se stavljaju vaginalete. I onda kad se opet vrati to što liječite čudite se zašto (a neke vaginalete smanjuju efikasnost kondoma, tako da se ja osobno ne bi ni s time igrala).

to je 1. put da ih koristim,a ginekolog mi niš nije reko u vezi toga.
samo se informiram!

leeloo27
02.03.2011., 13:04
to je 1. put da ih koristim,a ginekolog mi niš nije reko u vezi toga.
samo se informiram!

Ma sve pet, nisam ništa loše mislila. :)

Bolje se suzdrži tih par dana nego da se opet moraš liječiti. A što se tiče kondoma, na nekim vaginaletama u uputama piše da smanjuju njihovu učinkovitost tako da se ja ne bih s time igrala.

Je li neku svrbilo nakon upotrebe vivage vaginaleta? One imaju te laktobacile u sebi i mislila sam da je slučajno, ali evo 3. put za redom me malo svrbucka nakon stavljanja..više ih neću koristiti.

Možda ti je to nekakava alergija na njih. :ne zna:

chica_bomb
02.03.2011., 13:12
Ma sve pet, nisam ništa loše mislila. :)

Bolje se suzdrži tih par dana nego da se opet moraš liječiti. A što se tiče kondoma, na nekim vaginaletama u uputama piše da smanjuju njihovu učinkovitost tako da se ja ne bih s time igrala.

ma ok,bude shvatio dragi:) a jel se on isto mora liječiti? nema nikakve simptome,znam da kod dečki ti simptomi budu neprimjetni,
a i on je nedavno bio na antibioticima jer je bio bubani,
pa jel postoji mogučnost da su ti antibiotici kod njega rješili moguče genitalne infekcije/upale?:confused:

leeloo27
02.03.2011., 13:16
A zbog čega si moraš stavljati vaginalete?

Ako su gljivice u pitanju najvjerovatnije se ne mora mazati jer jako rijetko gljivice pređu na njih (ako može čisto preventivno da budete i ti i on mirni), a ako je nakakva bakterija u pitanju onda se on treba liječiti skupa s tobom.

chica_bomb
02.03.2011., 13:27
reko je ginekolog da je upala u pitanju i dao mi rojazol i arilin rapid..:ne zna:
niš konkretno mi nije rekao kakva bakterija može bit u pitanju..
i naručio me za papa test za 3 tjedna..

leeloo27
02.03.2011., 13:39
A upala je širok pojam, može biti od gljivica a opet može biti i od nekakve bakterije. Kad si staviš zadnju vaginaletu sačekaj 2-3 tjedna i onda odi kod gina i inzistiraj na brisevima. Na papi se ionako pola toga ne vidi, tako da džabe mu ponovljena papa.

A budući da ne znate o kakvoj upali je riječ ja bih ti savjetovala da dečko i ti koristite kondom dok ne otkriješ o čemu je riječ. Kažem, ako su gljivice u pitanju mala je vjerovatnost (mislim da sam pročitala negdje da oni samo u 10-15% slučajeva pokupe od nas gljivice, dok mi od njih praktički pod obavezno pokupimo) da će ih pokupiti al kod ostalih stvari treba biti oprezan.

chica_bomb
02.03.2011., 13:45
A upala je širok pojam, može biti od gljivica a opet može biti i od nekakve bakterije. Kad si staviš zadnju vaginaletu sačekaj 2-3 tjedna i onda odi kod gina i inzistiraj na brisevima. Na papi se ionako pola toga ne vidi, tako da džabe mu ponovljena papa.

A budući da ne znate o kakvoj upali je riječ ja bih ti savjetovala da dečko i ti koristite kondom dok ne otkriješ o čemu je riječ. Kažem, ako su gljivice u pitanju mala je vjerovatnost (mislim da sam pročitala negdje da oni samo u 10-15% slučajeva pokupe od nas gljivice, dok mi od njih praktički pod obavezno pokupimo) da će ih pokupiti al kod ostalih stvari treba biti oprezan.

hvala.:) i uvijek koristimo kondom.

leeloo27
02.03.2011., 13:48
Onda dobro :). Ma moguće je da su samo gljivice u pitanju al traži ti briseve za svaki slučaj, pa si onda mirna.

chica_bomb
05.03.2011., 13:57
još jedno pitanje :)
dal vaginalete mogu utjecat na ciklus? mene već sad lagano bole
grudi,a trebam dobit za malo više od tjedan dana,a inače me znaju bolit samo
3-4 dana prije..ili je to neka nuspojava?:confused:

leeloo27
05.03.2011., 14:08
Ma nema ti to veze sa vaginaletama. Mene isto nekad bole par dana prije menge, a nekad me bole i 2 tjedna prije, vjerovatno ovisi od ciklusa do ciklusa.

mimoza40
11.03.2011., 10:13
Uz privatni recept(ginekologa) može se nabaviti alternativa Geonistinu,Polygynax vag ..
Košta oko 82 kn..
Za sve kojima je potreban ovo je samo informacija,nikako reklama.

Nightmare.
13.04.2011., 20:44
Bila kod ginića, rekao da sam iziritirana dolje, nemam gljivice, bla bla. Dao mi Rojazol vaginalete. Mislila sam da je upala mjehura pa sam pila Sinersul. I pošto ne pomaže, počela sam koristit te Rojazol. Prije sat vremena sam stavila prvu. Nakon sat vremena je počelo curit van. Malo pecka. Ne želim da mama sazna. :rolleyes: Normalno piškim, i kad se popiškim, neka čudna bol krene. :ne zna: Jel okej to ako curi?

Sashica
13.04.2011., 20:49
Bila kod ginića, rekao da sam iziritirana dolje, nemam gljivice, bla bla. Dao mi Rojazol vaginalete. Mislila sam da je upala mjehura pa sam pila Sinersul. I pošto ne pomaže, počela sam koristit te Rojazol. Prije sat vremena sam stavila prvu. Nakon sat vremena je počelo curit van. Malo pecka. Ne želim da mama sazna. :rolleyes: Normalno piškim, i kad se popiškim, neka čudna bol krene. :ne zna: Jel okej to ako curi?

Krivo radiš. Vaginalete se preporuča staviti navečer, ali prije spavanja, a ne ovako dok si još budna, krećeš se po stanu, normalno da će ti sve iscuriti.

I da, normalno je curenje, vaginaleta se otopi i to ide van, zato trebaš staviti neki pamučni dnevni uložak ili vatu. Ali, stavljaj vaginalete prije spavanja.

Nightmare.
13.04.2011., 21:06
Krivo radiš. Vaginalete se preporuča staviti navečer, ali prije spavanja, a ne ovako dok si još budna, krećeš se po stanu, normalno da će ti sve iscuriti.

I da, normalno je curenje, vaginaleta se otopi i to ide van, zato trebaš staviti neki pamučni dnevni uložak ili vatu. Ali, stavljaj vaginalete prije spavanja.

Ujutro ću isprat s kamilicom. I jel bi ovo više moglo pomoć? :(

leeloo27
14.04.2011., 14:43
Šta ćeš ispirati sa kamilicom? Mjehur? Rodnicu?

Ako si mislila na mjehur, možda ti je bolje uzeti brusnicu i nju piti jer je diuretik a i sprečava balterije da se uhvate na stjenku mjehura. A rodnicu ni pod razno s ničim ne ispiri jer ćeš si navući neko sranje.

Silvery
15.04.2011., 01:25
Jesi ti na svoju ruku pila Sinersul? Inače, znaju tako otić i dobre bakterije iz rodnice i još dodatno poremetiti ionako iziritiranu floru što dovede do Candide, tj. njenog prekomjernog razmnožavanja, a to opet pogoduje lošim bakterijama i tako u krug. Ovo govorim za rodnicu. Što se tiče Rojazola, ali i općenito vaginaleta, trebaš ići po uputama. Eto Sashica ti je objasnila. U ležećem položaju, taman pred spavanje. Sve drugo je krivo. Ispiranje nikakvo ti ne treba. Ako to traje, a ginekolog i dalje to svrstava pod iritaciju (:ne zna:) mora postojati razlog, pa ne bi bilo loše da ti uzme bris, barem za početak onaj na aerobe i anaerobe. ;)

activia
15.04.2011., 11:06
VIdim da muku mučite s vaginaletama. Iscure, ne pomaže ni uložak, a tampon nije preporučljiv. Predlažem higijensku vatu, jer je ona fleksibilna, a ne guši ko tampon...i sprječava da upropastite svu posteljinu koju imate doma...

Nightmare.
15.04.2011., 15:53
Jesi ti na svoju ruku pila Sinersul? Inače, znaju tako otić i dobre bakterije iz rodnice i još dodatno poremetiti ionako iziritiranu floru što dovede do Candide, tj. njenog prekomjernog razmnožavanja, a to opet pogoduje lošim bakterijama i tako u krug. Ovo govorim za rodnicu. Što se tiče Rojazola, ali i općenito vaginaleta, trebaš ići po uputama. Eto Sashica ti je objasnila. U ležećem položaju, taman pred spavanje. Sve drugo je krivo. Ispiranje nikakvo ti ne treba. Ako to traje, a ginekolog i dalje to svrstava pod iritaciju (:ne zna:) mora postojati razlog, pa ne bi bilo loše da ti uzme bris, barem za početak onaj na aerobe i anaerobe. ;)

Oke, skužih ovo za vaginalete. Baš mi i ne pomažu, i mislim da je zbilja u pitanju jača upala mjehura jer me peče dok piški. :rolleyes: Inače, krvarim. :ne zna: I iskreno se nadam da je to menga. I od stresa i pada imuniteta sam dobila i herpes. :horor: :(

Little Daphne
12.06.2011., 11:32
Potrban mi je vas savjet.
Popila sam prvu kutiju Logest pilula i svih 21 dana dok sa ih uzimala konstanto sam imala smedji sluzavi iscjedak tzv. spotting.
Za vrijeme uzimanja pilula mi je stigao nalaz PAPA testa i dijagnosticirane su mi gljivice,tako da mi je ginekolog prepisao Canesten3 vaginalete sa istoimenom kremom. Moram napomenuti da nemam apsolutno nikakvih simptoma ni smetnji uzrokovanih gljivicama(nikakva bol,svrbez,pecenje ).
U uputstvima kontracepcijskih pilula procitala sam da se iscjedak zna zadrzati cak 3 mjeseca,pa me to malo zabrinjava.

Zanima me ako smijem koristiti vaginalete dok imam taj smedji iscjedak ?

U suprotnom,dakle ako moram cekati da iscjedak nestane(3 mj.) kako bih mogla iskoristiti vaginalete, dovesti cu svoj seksualni zivot na rub zivcanog sloma :P

Zahvaljujem unaprijed na Vasem odgovoru.

ryell
14.06.2011., 03:05
Kad ti prestane menstruacija tj. kad počneš s novom kutijom, možeš koristiti i vaginalete.

0merta
17.06.2011., 11:00
Pitanje; pošto sam primjetila da me zadnja dva dana povremeno kao malo zasvrbi dolje, da li bi ja mogla na svoju ruku uzet recimo Betadine vaginalete...imam ih zapravo od zadnjeg puta, nije im istekao rok. I da li bi mogla namazat se dole Plimycolom ili Canestenom ? Papa test + briseve idem radit u 8.mjesecu. Ne mogu prije jer sam zadnjeg papu radila pred 2 mj.

Ps: koristim povremeno Gyno Pro - mješavinu 100% čistih eteričnih ulja u baznom ulju...našpricam dolje ili na uložak.

venija
18.07.2011., 09:30
Cure, molila bih pomoć... ginekolog mi je propisao dvije vrste vaginaleta zbog CIN-a I, Polygynax i Betadine, sa opaskom za svaku od njih da se uzimaju jednom na dan, uvečer. Podrazumijevala sam da prvo trebam potrošiti jedne pa odna druge, ali sam više nisam sigurna, možda treba istovremeno ili jedne jednu večer, druge drugu :ne zna:

Pitala bih ja njega, ali je na godišnjem trenutno.

Puno hvala!

opeliac
18.07.2011., 17:15
Prije poslednje menstruacije (koja se završila juče) sam imala nekih problema, svrab ali ne jak nisam imala potrebu da se češem, nego jednostavno neprijatan osjećaj dole, i sekret. Da napomenem da se to pojavilo posle seksualnog odnosa, i moj dečko je takođe osjetio svrab. Sada kada mi je prošla menstruacija, uzela sam vaginalete sa kantarionovim uljem... Da li je to uredu? Svrab više ne osjetim, ali sam ih uzela jer su na prirodnoj bazi, da možda malo obnovim sluzokožu??? Molim odgovor

Silvery
18.07.2011., 23:15
Sad je vrućina i vjerojatno se znojiš više, kupaći su u điru pa je i raj za candidu (gljivice koje su prirodno u nama, ali se pretjerano razmnože uslijed remećanja ph). U tom slučaju idu canesten vaginalete. Ovo je samo pretpostavka budući da i dragi ima slične simptome. Uz njih ne mora ići sekret, ali ako jest onda je to obično bijeli, sirasti, tj. specifičan mrvičasti iscjedak - bez nekakvog posebnog mirisa. Naravno, može se raditi i o bakterijskoj infekciji koja se opet drugačije liječi, ako uopće postoji. Najbolje da odeš na pregled ukoliko je bilo "čudnog" sekreta i da koristite kondom.

Lilit
02.08.2011., 21:48
pliz info.... kakav okus ima acidosalus koji se pije?

Sashica
03.08.2011., 08:11
pliz info.... kakav okus ima acidosalus koji se pije?

Ako misliš na Acidosalus od Marinalab-a, ima sasvim normalan okus, kao svaki jogurt. Ako uzmeš forte (u kojem ima češnjaka), naletit ćeš tu i tamo na koju mrvicu češnjaka :D

leda99
03.08.2011., 14:27
pozz:)

nedavno sam bila na pregledu kod gin i imala sam neku upalu, dala mi je mislim da medazol vaginalete i tablete, i par dana nakon kaj sam završila s tim svim opet mi se vratio iscjedak i čudan miris.. isto mi je rekla da kupim lactogyn vaginalete koje moram stavit jednu nakon svake menstruacije.. ali ja bi najrađe odmah sad počela s tim i svaku večer stavila jednu(7 ih ima) a ne znam dal smijem... ne mogu sad kod nje jer sam na moru a opet ne znam dal će mi to pomoć... ako mi netko može dat neki savjet molim vas :)

Kristina19
07.08.2011., 10:58

nedavno sam bila na pregledu kod gin i imala sam neku upalu, dala mi je mislim da medazol vaginalete i tablete, i par dana nakon kaj sam završila s tim svim opet mi se vratio iscjedak i čudan miris.. isto mi je rekla da kupim lactogyn vaginalete koje moram stavit jednu nakon svake menstruacije.. ali ja bi najrađe odmah sad počela s tim i svaku večer stavila jednu(7 ih ima) a ne znam dal smijem... ne mogu sad kod nje jer sam na moru a opet ne znam dal će mi to pomoć... ako mi netko može dat neki savjet molim vas :)

Možda se nisi riješila bakterije koju si imala. Odnosno, sigurno se nisi riješila ako su isti simtomi i ako si imala nezaštićeni odnos. Meni je tak bilo jednom, a onda je i dečko dobio tablete, nismo imali odnose tih 10 dana i poslije toga je bilo super. :top:

mimoza40
08.08.2011., 11:03
Lactogyn vaginalete ne koriste se za vrijeme menstruacije (pročitati uputu priloženu u kutiji).
Također je pametnije posjetiti ponovno ginekologa jer prisustvo iscjetka neugodnog mirisa upućuje na neizlječenu infekciju.
Obično terapiju trebaju provesti oba partnera istovremeno.
Za vrijeme trajanja terapije suzdržavati se odnosa,a ako to nije izvedivo,koristiti prezervativ.

angie4ever
21.08.2011., 16:36
Šta se tiče gljivica...jednom kad ih dobiješ one se vraćaju..treba paziti na higijenske uloške..donje rublje..sve je to jako važno..a najveći razlog pad imuniteta...u lejkarni bez recepta se mogu dobiti vaginalete i krema za vanjsku upotrebu..canesten jako dobar..sad ovisi nekom pomogne a nekom ne..ovisi...opet svaka žena je drukčija...

angie4ever
21.08.2011., 16:39

medazol je jako agresivan i jak..ja nemam dobro iskustvo s tim...radila sam na ginekologiji i medazol se dosta izbjegavao..opet svaka žena drukčije podnosi..mene su "SPALILE" dolje..grozno..vaginalete i krema koje nisu jako agresivne a zaista su dobre i dobiješ ih bez recepta..canesten vaginalete i krema za vanjsku upotrebu..samo treba na vrijeme reagirati..pozzzz:)

no_logoo
21.08.2011., 18:21
Bok cure, jesu li kvasci=gljivice?

angie4ever
22.08.2011., 13:19
Bok cure, jesu li kvasci=gljivice?

pozz,da kvasci jesu gljivice...:D

Luuu.
24.08.2011., 19:36
Jel se može počet koristit vaginalete Medazol na 1. dan menge?!
Ne bi pričekala zato što se to pogoršava i htjela bi to što prije riješit, a
na uputama za korištenje se ne spominje ništa vezano za mengu.
Inače sam dobila 1. kutiju Medazola, i 2. kutije Rojazola.
I dal' mogu nakon Medazola pričekat dan - dva, pa tek onda počet koristit Rojazol?
Ginekolog nije ništa rekao :ne zna:.

Hvala.
:w

angie4ever
27.08.2011., 09:41
Jel se može počet koristit vaginalete Medazol na 1. dan menge?!
Ne bi pričekala zato što se to pogoršava i htjela bi to što prije riješit, a
na uputama za korištenje se ne spominje ništa vezano za mengu.
Inače sam dobila 1. kutiju Medazola, i 2. kutije Rojazola.
I dal' mogu nakon Medazola pričekat dan - dva, pa tek onda počet koristit Rojazol?
Ginekolog nije ništa rekao :ne zna:.

Hvala.
:w

Ja ti savjetujem da nazoveš ginića uvijek pitaš za savjet to ti je bar najsigurnije i bit ćeš mirna,tako bar ja napravim,iako meni moja uvijek da sve upute..ginić te treba uputiti za terapiju kako i šta...a šta se tiče vaginaleta i korištenaja na dan menstruacije nije bitno jel 1 ili 5,mislim da to zaista nije preporučljivi iz razloga šta ne djeluje kako treba..meni su rekli ne koristiti canesten za vrijeme menge..čekati da prođe pa onda..pozzzz:mig:

Z e t t a
27.08.2011., 10:59
Može li uzimanje vaginaleta radi kandide
uzrokovati oštećenje ploda ako je žena trudna?

Please, svaka info mi je dobrodošla...

leeloo27
27.08.2011., 11:32
Može li uzimanje vaginaleta radi kandide
uzrokovati oštećenje ploda ako je žena trudna?

Please, svaka info mi je dobrodošla...

Mislim da ne jer znam jako puno cura koje su koristile i kreme i vaginalete za candidu u trunoći i sve je bilo ok.

Mislim da se jedino u prvom tromjesječju ne preporuča stavljanje vaginaleta već se umjesto toga koristi krema. Al nisam sigurna.

Z e t t a
27.08.2011., 12:31
Mislim da ne jer znam jako puno cura koje su koristile i kreme i vaginalete za candidu u trunoći i sve je bilo ok.

Mislim da se jedino u prvom tromjesječju ne preporuča stavljanje vaginaleta već se umjesto toga koristi krema. Al nisam sigurna.

Meni je sad možda (još ne znam) oko 2-3 tjedna.
Frendica mi je koristila to u trudnoći i mali joj se rodio mjesec dana ranije, radi nekih komplikacija.
Naravno da možda nisu vaginalete te koje su to uzrokovale, ali tko to može znati?

Hvala ti

leeloo27
27.08.2011., 13:32
Kažem ti, znam jako puno cura koje su koristile pa nisu imale nikakvih problema. Najbolje je nazvati gina i posavjetovati se prije uzimanja i stavljanja biločega.

A i na uputama obično piše da li se nešto smije koristiti u trudnoći ili ne.

Z e t t a
27.08.2011., 14:43
Kažem ti, znam jako puno cura koje su koristile pa nisu imale nikakvih problema. Najbolje je nazvati gina i posavjetovati se prije uzimanja i stavljanja biločega.

A i na uputama obično piše da li se nešto smije koristiti u trudnoći ili ne.

Ma naravno da idem kod gina. Ali danas je subota, a ponedjeljak je daleko.
A jučer otkrila da nešto ne valja. Tako me strah, ah...

snowflakeoo
30.08.2011., 09:41
malo mi je previse za listat a i nova sam na forumu... al imam problem... za mene jako veliki... naime pojavile su mi se u isti dan kad i menstruacija , a posto se canesten nesmije koristiti za vrijeme menstruacije neznam kaj da drugo uzmem a postaje sve gore i gore... prosla sam par ljekarna i ne prodaju nikakve tablete koje nejdu uz kremu , jel moguce da mi nema pomoci jos sljedecih tjedan dana?! nadam se brzom odgovoru

Aneria
05.09.2011., 11:38
Jel se kojoj nakon uzimanja Plimycol vaginaleta pojavilo jako slabo krvarenje?

blinding_tears
13.09.2011., 12:44
pozdrav!
ginekologinja mi je preporučila korištenje linex lady vaginaleta zbog pojačanog iscjedka, rekla mi da ih koristim 2x na tjedan, a piše na njima kao da svaki dan kroz 14 dana, al dobro poslušala sam ginekologinju
i sad pitanje, da li koja cura od vas koristi njih i da li joj pomažu? meni uopće ne, ne znam jel to zbog korištenja 2x na tjedan ili stvarno nisu dobre? :503:
hvala

Shady Lane
02.10.2011., 13:25
što se plymicol više ne može dobiti bez recepta? :503: koje se još mogu dobiti bez recepta osim canestena i vivag jer sam trenutačno u potrazi za novom gini pa nemrem čekati? :504: hvala :)

hrvoje dr.
02.10.2011., 18:17
što se plymicol više ne može dobiti bez recepta? :503: koje se još mogu dobiti bez recepta osim canestena i vivag jer sam trenutačno u potrazi za novom gini pa nemrem čekati? :504: hvala :)
Nemože.

legica21
03.10.2011., 20:50
Jel netko zna pošto su acidosalus vaginalete marinaLab?? Ima li koristi od njih? Koliko ima komada u pakiranju? :D

lee lee
11.10.2011., 11:28
mene nakon dosta dugo spopale gljivice te sam otišla jutros u ljekarnu kupiti canesten 1 (obično sam uzimala 3, ali reko ajd da probam s ovim, ipak terapija krače traje) i šokirala se kad mi je teta za pultom rekla 43 kn :zvrko:

e sad mene za ubuduće zanima dal se canesten još može dobiti na recept i ako ne dal postoji neka jeftinija alternativa i koja?

tnx cure :mig:

rossi79
11.10.2011., 11:57
Jel netko zna pošto su acidosalus vaginalete marinaLab?? Ima li koristi od njih? Koliko ima komada u pakiranju? :D

ja uvijek imam kutiju acidosalus vaginaleta u frižideru... nek se nađe kad zatreba. :D ima ih 7 komada i meni osobno najviše koriste od svih vaginaleta s lactobacilima. čim osjetim peckanje ili suhoću rodnice stavim jednu i odmah mi je bolje. ipak je to bolje od vaginaleta kao canesten ili plymicol. inače kostaju oko 85kn u ljekarnama i 70 direktno u MarinaLabu.

black_diamonds
21.10.2011., 15:27
jel zna koja od vas za neke vaginalete abledyn tak neš slično, ne znam njen rukopis pročitat..?

Viki29
26.10.2011., 22:55
Trebam pomoć, trudna sam 6 mjeseci i na svakom pregledu mi je doktor preporučio dozu Canesten vaginaleta, kako nisu pomogle kod iscjetka ovaj put mi je dao Medazol, međutim sada nakon tri noći otečena sam dolje pogotovo dio koji vodi do anusa, jel to može biti reakcija na njih?

sagena
01.11.2011., 10:10
Imam trilemu... što od ova 3 proizvoda kupiti:
- Linex lady
- Lactogyn vaginalete
- Lactogyn kapsule

:confused:

rossi79
01.11.2011., 12:10
Imam trilemu... što od ova 3 proizvoda kupiti:
- Linex lady
- Lactogyn vaginalete
- Lactogyn kapsule

:confused:

ja s linex lady imam loša iskustva i ne preporučam ih nikome. lactogyn kapsule i vaginalete su ok, ništa posebno ni spektakularno. osobno su mi najbolje acidosalus vaginalete i vivag nije loš.

lalalaland
02.11.2011., 07:29
ja s linex lady imam loša iskustva i ne preporučam ih nikome. lactogyn kapsule i vaginalete su ok, ništa posebno ni spektakularno. osobno su mi najbolje acidosalus vaginalete i vivag nije loš.

Možeš molim te opisati što misliš pod loša iskustva?

rossi79
02.11.2011., 11:43
Možeš molim te opisati što misliš pod loša iskustva?

čim sam navečer stavila linex lady osjetila sam strašno pečenje, a idući dan i krv na ulošku i naravno zovem ginekologicu i kaže mi da su se već 3 cure javile u toku dana s istim simptomima i da odmah prekinem terapiju s njima. umjesto njih uzela sam vivag i sve super.

Tee.lady
05.11.2011., 18:50
Trebam pomoć, trudna sam 6 mjeseci i na svakom pregledu mi je doktor preporučio dozu Canesten vaginaleta, kako nisu pomogle kod iscjetka ovaj put mi je dao Medazol, međutim sada nakon tri noći otečena sam dolje pogotovo dio koji vodi do anusa, jel to može biti reakcija na njih?

Baš sam došla ovdje zbog slične stvari, naime upravo sam završila desetodnevnu terapiju Medazola i 8. dan sam imala odnos da bi me na području koje ti navodiš počelo peći,te pomalo natekne... u "Uputama" su navedene nuspojave,no stručnim izrazima tako da ništa ne razumijem pa me zanima da li tko zna jesu li ovo nuspojave ili se nisam riješila bakterije :503:

*tearsinheaven
06.11.2011., 12:52

Meni su linex lady bile ok, za par dana su mi popravile stanje. Malo ih je nespretno staviti jer su dosta male, no to im je, po meni, jedina mana.
Doduše, bolji mi je rojazol, no on se dobiva samo na recept.

rossi79
06.11.2011., 14:52
Meni su linex lady bile ok, za par dana su mi popravile stanje. Malo ih je nespretno staviti jer su dosta male, no to im je, po meni, jedina mana.
Doduše, bolji mi je rojazol, no on se dobiva samo na recept.

rojazol i linex lady se ne mogu uopće uspoređivati jer je rojazol kao i canesten ili plymicol antimikotik i služi za liječenje gljivičnih infekcija (iako djeluje i na neke bakterije), a linex lady kao i lactogyn, vivag, acidosalus, vagisan i dr. su probiotici koji služe za obnavljanje vaginalne flore, a sadrže laktobacile.

*tearsinheaven
06.11.2011., 16:16
rojazol i linex lady se ne mogu uopće uspoređivati jer je rojazol kao i canesten ili plymicol antimikotik i služi za liječenje gljivičnih infekcija (iako djeluje i na neke bakterije), a linex lady kao i lactogyn, vivag, acidosalus, vagisan i dr. su probiotici koji služe za obnavljanje vaginalne flore, a sadrže laktobacile.

Ja sam bila prisiljena koristit linex za candidu jer sam jedino to mogla dobit bez recepta (a ginićka mi nije radila), tako da sam cijeli vikend s petkom koristila linex i stanje se drastično popravilo dolje. Tak da od mene dobiva svaku pohvalu :top: Nakon toga mi je doktorica pripisala rojazol, makar mi više nije bio ni potreban jer je linex obavio najveći dio posla.

hrvoje dr.
06.11.2011., 16:26
Baš sam došla ovdje zbog slične stvari, naime upravo sam završila desetodnevnu terapiju Medazola i 8. dan sam imala odnos da bi me na području koje ti navodiš počelo peći,te pomalo natekne... u "Uputama" su navedene nuspojave,no stručnim izrazima tako da ništa ne razumijem pa me zanima da li tko zna jesu li ovo nuspojave ili se nisam riješila bakterije :503:
Može doći do iritacije.

Angor
06.11.2011., 19:28
Doktore,imam jedno pitanje,na roacutaneu sam imam neku upalicu sad bi ja htjela uzeti vaginelate acidosalus to su sa probiotikom jel bi mi to šta štetilo?Pretpostavljam da one neke tipa Medazol,Canesten štete jer je koža dosta osjetljiva otkad pijem taj lijek...jel bi mi štetilo šta kad bi uzela Acidosalushttp://www.proteka.hr/biljna/shop/acidosalus-vaginalete/p2530to su ove.Hvala:)

Sashica
07.11.2011., 09:56
Doktore,imam jedno pitanje,na roacutaneu sam imam neku upalicu sad bi ja htjela uzeti vaginelate acidosalus to su sa probiotikom jel bi mi to šta štetilo?Pretpostavljam da one neke tipa Medazol,Canesten štete jer je koža dosta osjetljiva otkad pijem taj lijek...jel bi mi štetilo šta kad bi uzela Acidosalushttp://www.proteka.hr/biljna/shop/acidosalus-vaginalete/p2530to su ove.Hvala:)

To su vaginalete na prirodnoj bazi i neće ti štetiti. Samo se pripremi, imaju malo neugodan miris :mig:

hrvoje dr.
07.11.2011., 10:12
Neće štetiti.