PDA

View Full Version : KINESKI SKUTERI

glasnik
24.05.2007., 23:56
Zanima me vase misljenje o kupnji kineskog skutera koji su sve više zastupljeni na našemu tržištu, a i cijena im je višestruko povoljnija od ostalih skutera na trzistu, no bojim se za rezervne dijelove i kvalitetu! Što se tiče dizajna nisu ni loši neki modeli me čak podjećaju na gileru runner www.viskovo.info/elitauto molim komentar!

lega_osijek
25.05.2007., 00:35
moze se naci djelova ali ako pogledas npr runnera 10 god starog i novog baotiana....hebiga razlika je u godinama ali runner je ipak skuter a ovo mos bacit u kantu!!!

Eladio
25.05.2007., 06:57
onaj na vrhu stranice sto nalikuje na "runnera" je ventura ili nesto slicno..
dosta los kinez , pogotovo 2t inacica :cool:
bolje taj ne, ima boljih i jednako lijepih za istu lovu..

..oni TGB skuteri na toj stranici su solidni skuteri

a sto se tice rijeke, visem ni neznam tko ima tih kineza osim marcela i eurowinda :o

Bosanac_iz_bosne
26.05.2007., 07:39
NE!

:flop: :flop: :flop:

Ni za boga ne kupuj taj skuter...

Nevalja nista,em je spor...malo ga kvrcneš,sje*es plastiku ak je veća plastika 200 - 300 kn za novu... kvaliteta je NULA!

Ja ga imam i sad se pokvario i nemogu naci kvar...a mome prijatelju je pukla radilica,pa moze ga samo baciti....

:flop: :flop: :flop:

ZAKLJUČAK:NE kupuj taj skuter!

Belthazor
27.05.2007., 21:31
Ja imam kao noviju verziju kineza od 50 ccm (baotian), tek negdje mjesec dana. Čovjek koji radi s njima, tj popravalja i servisira rekao je da se gotovo i nekvare za raziku od onih starih mislim ital scooter kineza kojima su se znala događat mnoga sr....
Samo, za te pare ne očekuj ništa osim male potrošnje, ne vuče nikako i sporo ide, s blokadama 44-50km/h.:amen:

occasional
27.05.2007., 21:34
javi kako je kad se skine blokada, i dal su ti to napravili po defaultu na servisu...

Ja imam kao noviju verziju kineza od 50 ccm (baotian), tek negdje mjesec dana. Čovjek koji radi s njima, tj popravalja i servisira rekao je da se gotovo i nekvare za raziku od onih starih mislim ital scooter kineza kojima su se znala događat mnoga sr....
Samo, za te pare ne očekuj ništa osim male potrošnje, ne vuče nikako i sporo ide, s blokadama 44-50km/h.:amen:

glasnik
27.05.2007., 23:07
pa cijena je golicava stavka u kupnji kineskih skutera, mislim znam onu "nisam bogat da kupujem jeftino", ali opet ako su bas totalno smeće zar bi opstali na trzistu? a koliko vidim sve ih se više vozika po cestama, a mislim da i je garancija do cak 3 god. na skuter... ne znam mozda se varam...:confused:

Pugsley Adams
27.05.2007., 23:28
pa cijena je golicava stavka u kupnji kineskih skutera, mislim znam onu "nisam bogat da kupujem jeftino", ali opet ako su bas totalno smeće zar bi opstali na trzistu? a koliko vidim sve ih se više vozika po cestama, a mislim da i je garancija do cak 3 god. na skuter... ne znam mozda se varam...:confused:

Ne varas se. Vecina ovih koji pljuju po kinezima su klinci zeljni performansi iz 50ccm.
Od mnostva proizvođaca ima boljih i losijih. Naravno da nije sve isto.
Recimo doticni runner koji toliko dizu u nebesa se također kvari, malo bolje promotri po gradu vecina runnera prosle generacije ima nakosen zadnji kotac, valjda su na novima to rijesili. U Rijeci je bio decko koji nikako nije mogao izvuci garanciju od Piaggio Hrvatska. Dakle nije ni tu sve med i mlijeko.
Naravno da kinez od 5000kn nije jednako kvalitetan ni tehnoloski napredan kao 4 puta skuplji talijan, ali kotrlja se i uglavnom se ne kvari. Nece ici 80km/h ali ce te odvesti to cilja.

Kako16
28.05.2007., 20:40
Imas pravo, samo ovisi i o tome u koju svrhu kupujes motor.

casual_firm
01.06.2007., 09:02
ljudi što kažete na ovo?
jin lun... 49ccm, 6500 kn sa koferom?!
http://www.hmk.nl/IMAGES/Images/scooter/JL50QT-6.JPG

jamac
01.06.2007., 11:20
Definitivno NE kupovini jeftinog kineskog sranja.
Kaj više reć nego da je meni kad sam kupovao skuter sam prodavač sugerirao da to smeće ne kupujem.
U svakom slucaju je bolje stari talijan neg novi kinez.

occasional
01.06.2007., 16:00
Jel ti je to prodavač osobno reko i odma ponudio nekej 3x skuplje ili ti je to objavio preko glasnogovornika ? :)

Busak
01.06.2007., 16:22
koliko je registracija za 2 takta

Busak
01.06.2007., 16:23
ja namjeravam kupiti lunu 50 i bas mi je super pa vi govorita sta ocete,cijena mu je 7.500

ENZZO
01.06.2007., 19:12
ja namjeravam kupiti lunu 50 i bas mi je super pa vi govorita sta ocete,cijena mu je 7.500

i ne bus pogresil, ja ju imam vec 2 mj.oko 1200 km i bez greske:)

Eladio
02.06.2007., 13:42
i ne bus pogresil, ja ju imam vec 2 mj.oko 1200 km i bez greske:)

koliko ti ide? :zubo:

ENZZO
02.06.2007., 18:48

Pa oko 75 kmh potegne i malo vise ali koliko je tocno :confused:

Sparoga
02.06.2007., 20:52

Nemoj se ljutiti ali nisu svi iskompleksirani klinci kojima je bitno je mogu na skuteru potegniti ludih 85km/h :rofl:

Prije su im argumenti bili da ti skuteri neće trajati ni godinu dana, sad
kad se vidi da nije baš tako, onda su se prebacili na brzinu.
Pa ako hoću brzinu sigurno neću kupiti skutera (nebitno talijanskog ili kineskog).

sweky
02.06.2007., 22:09
ae nek netko ugasi sve teme o baotijanima, svi smo se slozili da je sranje i da ga se ne smije kupovat i da su u svakom pogledu sranje

occasional
03.06.2007., 10:44
Tak je sveki :top: reda biti mora :)

Eladio
03.06.2007., 15:12
Nemoj se ljutiti ali nisu svi iskompleksirani klinci kojima je bitno je mogu na skuteru potegniti ludih 85km/h :rofl:

Prije su im argumenti bili da ti skuteri neće trajati ni godinu dana, sad
kad se vidi da nije baš tako, onda su se prebacili na brzinu.
Pa ako hoću brzinu sigurno neću kupiti skutera (nebitno talijanskog ili kineskog).

sta je govornik htjo ovime reci? :confused: :D

Sparoga
03.06.2007., 15:29
sta je govornik htjo ovime reci? :confused: :D

Pa to da na skuterima nije najbitnija brzina nego to da malo troše i da te odvezu sa točke A na točku B.

Eladio
03.06.2007., 16:25
Pa to da na skuterima nije najbitnija brzina nego to da malo troše i da te odvezu sa točke A na točku B.

pa da..

ja sam samo upitao covjeka koliko njegov ide.. jer ja sam vozio jednog drugog pa usporedjujem :zubo:

Busak
04.06.2007., 21:31
Jeli zna možda netko koliko košta registracija za skuter?

Ujo
04.06.2007., 21:42
nisam siguran al čini mi se da je za skuter od 50 ccm oko 600 kn.nemoj me uzimat za riječ nisam siguran

Scaras
04.06.2007., 22:08
Ja imao neko vrijeme baotian qt-9.
To je model što se prodaje po 4000 kuna po shopping centrima i manjim auto salonima.
Prodao sam ga jer je slab skuter. Teško vuče uzbrdo mojih 90 kila malenkosti i 1.87m :). Iz Rijeke sam i ovdje je dosta brdovito pa ovaj nedostatak dođe do vidjela. Na ravnom uz moju kilažu ide 50-55.

Kupi ga ako ti treba za par kraćih vožnji dnevno (kroz grad,na ljetovanju do dućana). Troši malo jer je 4 taktni motor. Mali je to skuter pa je lako manevrirat.Ako voziš putnika također će ići sporije ali ipak dosta za grad.
Nemoj ga kupiti ako se želiš malo brže voziti ili je kod tebe je dosta brdovito.

Ne znam koliko se kvare. Samo znam da nakon 8000 km ovaj nije imao kvarova. Prije mene ga je vozila moja sestrična i bez problema je putovala na fax i nazad više od 10 km od Rijeke. Moguće je da su neki raniji modeli bili lošiji. Redovno servisiraj naravno. Kvaliteta plastika je loša ali neka te to nebrine: ako voziš smireno i bez divljanja nećeš ih ni stići razbiti.

Zaključak: Za lagani smireni prijevoz u gradskim gužvama je i više nego u redu.4000kn, mala potrošnja i jeftiniji dijelovi. Krađe se ne moraš bojati,nisu baš ludi za njime.Ako radiš veću kilometražu dnevno po većim prometnicama, kupi malo jači i brži skuter. Nije ugodno kada te auti stalno zaobilaze. Ako se 'oćeš dizati na zadnji i jurcat po kvartu, onda ga DEFINITVNO nemoj kupit.

Busak
05.06.2007., 16:22
ljudi triba mi točna informacija koliko je registracija da znam koliki kredit dignit

mrcina 22222
06.06.2007., 08:51
prva oko 1000kn za 125, a druga oko 600 kn

razoyn
06.06.2007., 19:21
da soma kuna za 125-ice

Tiček
12.06.2007., 09:10
Jeli zna možda netko koliko košta registracija za skuter?

Ja sam registrirao Lunu 50 Vision prije 10 dana i sve me koštalo blizu 600 kuna - ne znam točno sad ali uglavnom ti je tu oko 600 kuna. Naravno - radi se o PRVOJ registraciji - jer poslije odbiješ Knjižicu vozila i prometnu dozvolu, pa njihovo izdavanje itd - što je nešto manje od 200 kn...

Tiček
12.06.2007., 09:27

Imam sad 600 km s njim (novi je) i nemam problema - osim naravno blokade).
Svi se dive da dobro izgleda, a istina bog - i nije tako loš kako neki ovdje pljuju po tim skuterima. Na kraju krajeva - moramo mi obični smrtnici opet ponoviti onu frazu - nije mi tata tajkun jebi ga....
Pozdrav.

Mikes
12.06.2007., 11:34
Ma seru bez veze po kinezima... moja supruga ima tog Boatiana od lani, za po gradu genijalno, malo troši, možeš svud s njim. Neka bena ga autom prevrnula na parkirališu, pukla ručica kočnice; popravak 60 kn.
Tak je dobar da sam si i ja kupio kineza!:D http://www.zongshen.hr/motori/Zongshen%20ZS%20250-5.jpg
nije baš Triumph Speedmaster... ali ja prezadovoljan, za te novce.:s

razoyn
14.06.2007., 18:01
Ma seru bez veze po kinezima... moja supruga ima tog Boatiana od lani, za po gradu genijalno, malo troši, možeš svud s njim. Neka bena ga autom prevrnula na parkirališu, pukla ručica kočnice; popravak 60 kn.
Tak je dobar da sam si i ja kupio kineza!:D http://www.zongshen.hr/motori/Zongshen%20ZS%20250-5.jpg
nije baš Triumph Speedmaster... ali ja prezadovoljan, za te novce.:s

čudo kaj ti je Baotian izdržo tako dugo....dođi sine bliže, da te tata naući nešto o Baotianu:
za manje od godine dana radilica krepava (doslovce), jer se samo unutarnja strana radilice podmazuje, a vanjsku ulje jedva dodiruje! i zato sve to ode brzo!!!
ali Zigošen je čist dobar...i lijep! (pljujemo po Baotianu...a ne po zigošenu, hyosungu i ostaloj kosookoj ekipi!:top: ):D

jagermaister
25.06.2007., 20:44
e a kaj ti buncas skuter je dosta dobar za nase potrebe ja imam moj ide 70 a to kaj ti veli da puca radilica neje istina ja ga imam med prvema pa mi se neje nikaj dogodilo a takvi poput tebe kjoji ga nadizu na zadnji ja im nisam kriv kaj im puca radilica samo da znas za provozati je dobar a to kaj se s njim dela to je druga stvar je da rikne akumulator nakon 2 i pol godine a kaj 150 nije nist za takav skuter:

jagermaister
25.06.2007., 20:51
skuter je dosta dobar a ak neko misli ga nadizat na zadnji to mu ja nesem kriv kaj mu pukne radilica ili nekaj slicno ja ga imam vec 2 godine i nije mu nikaj je da sam premenil akumulator a to kaj neko veli za gilleru da je dobar skuter je dobar je ali pogledaj ispod poklopca imao sam ga dao sa 20.000 kn riknul je za godinu i pol isto nema delova to su zapravo isti motori samo je malo bolji karburator radilica auspuh hladenje i nesto je cvrsci u tomke je sva mudrija

Vieri
27.06.2007., 20:42
dođe oko 750 kn, plačaš osiguranje 350, tehnički pregled oko 200, cestarinu, i još možda neku sitnicu, nisam točno siguran što sve plačaš, al oko 750 kn

GoldenSurferFromCRO
12.07.2007., 11:31
Evo sada u Konzumu reklamiraju Boatian za 4194 kn (u 6 rata po 699kn!!!) plus kaciga za 99kn. Mislim da bih to trebao vidjeti i kupiti za moju zenu, hm, hm....cisto da ona odvozi rutu od doma do posla i nazad a to je cistih 10km svakog dana...

cok
12.07.2007., 13:12
di u splitu mogu kupit jin lun 50 ccm?

Bajic
17.07.2007., 09:52
slazem se sa svim navedenim!! :top:
Ja imam frenda koji ima 100kila i visok je 180 i ne zali se! Vozika se po gradu i tu i tamo koju uzbrdicu, cak i sa svojom curom. Ima ga vec par mjesecui i nije mu nist!!
Treba gledati realno. Ja smatram da je za tu lovu cist dobar skuter, samo kaj je kod nas temeljni problem s prestizom itd, itd...ako nije marka je sranje...to je nazalost u svemu tako. Inace sam iz njemacke i idem cesto poslovno gore, i tamo ima skuter za koje nikad nisam ni cuo!! Vecina ih vozi neke jeftinjace, jer im je to za grad i doci od tocke A do B sasvim dovoljno.... :cool:
Ja idem sutra po Baotiana... :D

blabla123
18.07.2007., 12:42
Ja bi si uzo baotiana za po kvartu...al bi ga i uzo za buraza do ducana i tak...pa me zanima bu ga on mogo vozit ima 13god. a i ni bas visok(140cm)!I jos me zanima ak me u kvartu copi murija jesu li dosta samo papiri il mora bit regan i te gluposti

@Purger@
19.07.2007., 10:41
Ja bi si uzo baotiana za po kvartu...al bi ga i uzo za buraza do ducana i tak...pa me zanima bu ga on mogo vozit ima 13god. a i ni bas visok(140cm)!I jos me zanima ak me u kvartu copi murija jesu li dosta samo papiri il mora bit regan i te gluposti

Pazi da ti buraz ne završi ko ona 15-godišnja cura prije 2 godine kojoj su starci kupili Baotian za rođendan i koja je pala i poginula. Ljudi, nemojte se zajebavat! Pad sa skutera pri 50 km/h može bez odgovarajuće opreme biti koban.

Kučak
19.07.2007., 11:21
Pazi da ti buraz ne završi ko ona 15-godišnja cura prije 2 godine kojoj su starci kupili Baotian za rođendan i koja je pala i poginula. Ljudi, nemojte se zajebavat! Pad sa skutera pri 50 km/h može bez odgovarajuće opreme biti koban.

da,slažen se 100%

blabla123
19.07.2007., 12:05
mislio sam da nosi kacigu,makar se i ja dvoumim...

Belthazor
31.07.2007., 16:17
Ja sam skinuo blokadu s baotiana i ide dobro, navuce 60-65 km/h po ravnom, a kad imas neku nizbrdicu da se zaletis i sagnes se ide 80 i poslje toga vozis 70 po ravnici. Malo, al malo kao bolje vuče... Dosta ga uzbrdice zezaju... Mani je dobar za otic na posao jer imam 9km do posla, najeftiniji prijevoz a za 35 kn je pun...

jezdimir14
09.03.2008., 16:27
kolko košta registracija(prva) i tehnički za skuter ak ga regam na firmu?i šta mi treba od firme(koji papiri)? i dal mogu ić ja na registraciju ako nisam vlasnik firme?nego radim u njoj.

bokygs
09.03.2008., 21:57
Sve što mogu reći o tim Baotianima i ostalim kinezima je:"koliko para,toliko muzike."
Ja osobno vozim TGB 303r i zadovoljan sa s njim,a susjed mi ima Baotiana i kažem ti,ipak je razlika i to veelika.

SinKeun
19.03.2008., 15:53
kupio sam nedavno kineski skuter u pevecu, tj slican je tomee baotian. i nisam imao nnikakvih pogreski presao je vise od 500km.imam 73 kg i moze me povuci cak 60 kmh kad je zagrijan(lud)
malo trosi, mali je , lagan je, jeftin je, sta ce mi ''marka'' i ti sminkerski skuteri
meni je taj skuter skoro 1 placa pa mi se isplati, a na gorivo cu dati jedva 1300kn godisnje:p
ZATO KUPITE KINEZE !!! :)
pozdraf !

OneMan
30.04.2008., 08:17
Pozz imam jedno pitanje? Danas sam isao ujutro na kavu u selo vozio sam ga malo brze i samo mi je odjednom stao dali tko zna sta bi moglo biti ali kurblu ne mogu uopce stisnuti dali je zaribo ili je nesto drugo u pitanju a kada stisnem alnaser samo mi kvrca i nista vise uopce nedaje nikaki zvuk? Aj ako neko zna sta bi moglo biti neka mi javi. Hvala unaprijed

John_Doe
28.07.2008., 15:46
zna li možda netko gdje se može kupiti luna 50 caper osim u zagrebu? mislim na novi skuter, ne polovni. jel ima možda prodajno mjesto u osijeku ili negdje u blizini? brod, đakovo...
možda u pevecu ili tako nešto? vidio sam da imaju uglavnom ital scooter.

bokygs
28.07.2008., 16:04
Evo u Osijeku
MOTO CENTAR PNEU REMIX Osijek 031 374176 SV. L. B. Mandića B.B.

Ovdje ti je popis svih prodajnih mjesta
http://beta-moto.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2&Itemid=20

UBERSOLDAT
28.07.2008., 22:26
Moj neki frend je kupio taj baotian za 4k kuna i vozio se on jako dugo s njim,
ali je problem bio što lik ima 120kg, pa ga je išao nabrijavat da bolje vuče....
e taj motor je napravljen da jedva izdrži deklarirane 2,2KS,
a nabrijavanjem ili skidanjem blokade mu skratiš život najmanje 10 puta.

Inače solidan motorić za te novce, te uz mizernu potrošnju služi uglavnom kao
zamjena za bicikl, a ne kao zamjena za CAGIVU mito!

Čuvanjem i normalnom vožnjom ovaj motor može dosta kilometara proći,
ali svi znamo kako klinci čuvaju motore, pa prema tome se da zaključiti da je
Baotian Speedy 50 namjenjen starijoj i ozbiljnijoj populaciji,
a ne nabrijanoj klinčadiji željnoj gasa i divljanja.

John_Doe
29.07.2008., 23:59
Evo u Osijeku
MOTO CENTAR PNEU REMIX Osijek 031 374176 SV. L. B. Mandića B.B.

Ovdje ti je popis svih prodajnih mjesta
http://beta-moto.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2&Itemid=20

hvala

John_Doe
30.07.2008., 00:28
jel moze netko iz iskustva usporediti BT50 QT9 i Lunu 50 Caper
razlika u cijeni je velika s obzirom da su vrlo jeftini pa me zanima jel luna opravdava tih 1500kn vise

dietrich
30.07.2008., 08:35
jel moze netko iz iskustva usporediti BT50 QT9 i Lunu 50 Caper
razlika u cijeni je velika s obzirom da su vrlo jeftini pa me zanima jel luna opravdava tih 1500kn vise

To ti je sve isto.
Kod tih malih skutera nemoj gledati što piše, nego gledaj kotače. Što veći to bolje (jer su premali ionako).
Nije isto Baotian QT9 i QT12. Razlika je upravo u kotačima.
Možda Luna košta više upravo zato.

Eladio
30.07.2008., 21:19
To ti je sve isto.
Kod tih malih skutera nemoj gledati što piše, nego gledaj kotače. Što veći to bolje (jer su premali ionako).
Nije isto Baotian QT9 i QT12. Razlika je upravo u kotačima.
Možda Luna košta više upravo zato.

npr caper ima 12"

commando9
31.07.2008., 23:24
Jeste vi svi snobovi ??? Čovjek možda nema love il nije lud da za skutere da prek 10tkn, pa kaj svi pljujete po kinezima ??? Ja imam Baotiana 4 godine i prije par mjeseci mi se pokvario i sad sam ga popravio i sve šljaka ko prije i metnul bum kit za soma kuna i gljivu isto i išel bu bolje neg vaši svi presrani talijančići. I ne pljujite više po kinezima !!!

gpanda
01.08.2008., 07:55
Ja vec dva mjeseca imam kineski skuter Kymco super 9 i prezadovoljan sam.Skinuo sam blokadu i ide 75km/h.Na vecim uzbrdicama čak do 60.Do duse prosao sam samo 600km do sada ali vrijeme če pokazati.Prolazio sam najviše 50km iz komada a sad ga vozim na posao oko 50km u oba smjera.Sad za sad je super.Malo je veča potrošnja oko 4,5 kad ga vozim pod maksimalnim gasom.Sve u svemu super dizajn,dosta mjesta za kacigu ispod sjedišta i sa dvije osobe nema problema da razvije iste performanse kao sa jednom osobom.Toplo preporučujem ovog kineza svima!

Igoreta
01.08.2008., 08:07
mali ispravak...
Kymco je inače Tajvanska firma, ali radi se u Kini, kao i dobar dio Talijanskih skutera (ili bar nekih djelova)...
glupo je Kymco uspoređivati sa ostalim "no name" Kinezima jer je on cijenom između razvikane konkurencije i tih Kineza, a kvalitetom u rangu sa razvikanom konkurencijom, a neki modeli i kvalitetniji...
za ovaj tvoj Super 9 je bio napravljen test izdržljivosti u jednom časopisu, i nije bilo nikakvih zamjerki, osim malo veće potrošnje, koja je na testu bila oko 4 litre, za sve ostalo je dobio pohvale, a uspoređivali su ga sa renomiranim proizvođačima...

Q-bit
01.08.2008., 08:29
moj frend ima baotiana jedino sta mu se pokvarilo u god dana voznje je starter...

commando9
01.08.2008., 23:20
Pozz imam jedno pitanje? Danas sam isao ujutro na kavu u selo vozio sam ga malo brze i samo mi je odjednom stao dali tko zna sta bi moglo biti ali kurblu ne mogu uopce stisnuti dali je zaribo ili je nesto drugo u pitanju a kada stisnem alnaser samo mi kvrca i nista vise uopce nedaje nikaki zvuk? Aj ako neko zna sta bi moglo biti neka mi javi. Hvala unaprijed

To je meni bilo na baotianu pa mi je samo proradilo nakon 2h, probaj opet zapalit ga il zamjenit akumulator.

šajo
27.08.2008., 13:24
125ccm za 6.500,00 - gdje ćeš bolje. u king crossu isti takav ali se zove x-plorer košta 9.999,00 kunića. razlika u cijeni 3.500,00kn, valjda zbog naljepnice:)

SvinjskiBut
28.08.2008., 01:28
pa nemože kupi suzuki gsx r1100 ili yamahu r1 ili yamahu r6 ili kawasaki ninju ako hoćeš brzinu skuter je za male troškove vožnju po gradu i probijanje kroz kolone zaobiđeš kud hoćeš, mala potrošnja, jeftinija registracija, ako kupuješ kineza nemoj se udebljati, ako treba uzbrdo onda neće.

m-622
28.08.2008., 05:11
hmm...pa ja điram baotiana vec 1 godinu po gradu i presao sam snjim 10 000km...jedino sta mi je oslo 2 puta je guma koju sam probusio,naletio 2 puta na ekser,ali ovako nista...meni je ok za grad :ne zna:

mili
30.08.2008., 06:55
Ja sam kupio LUNU Exakly 50 2 takt 6690kn za keš,do sad sam napravo 18000km po gradu svakodnevno ga koristim evo punh godinu dana i to bez greške. Što se tiće održavanja redoviti servis svakih 3000 km iznosi 180kn i po gasu, pustite priče pula radilica pukolo ovo otišlo ono, te priče sam i ja slušao prije kupvine.

mili
30.08.2008., 06:58
Ko voli šminku neka kupi Yamahu,Gilieru...za vožnju kinez je zakon jeftino održavanje...

šajo
30.08.2008., 15:16
živjeli kinezi, živjeli jeftini skuteri, uskoro živjeli jeftini automobili:D

kike01
30.08.2008., 23:41
...Pozdrav....

-de ak netko ima kakvo iskustvo s skuterima x-plorer..vidjeh ga dosta jeftino...7000kn za 125 ccm plus 1 god kaska protiv krađe...pa ako iko išta zna....::mig:

Banderas-Sedmica
31.08.2008., 06:57
... plus 1 god kaska protiv krađe...pa ako iko išta zna....::mig:

A šta će ti kasko za to, kao da bi ga netko ukrao :confused:

:rofl:

šajo
31.08.2008., 11:35
...Pozdrav....

-de ak netko ima kakvo iskustvo s skuterima x-plorer..vidjeh ga dosta jeftino...7000kn za 125 ccm plus 1 god kaska protiv krađe...pa ako iko išta zna....::mig:

a di si ga vidio za te pare?

aina_mo
03.09.2008., 12:56
bjezi od kineza...koliko para toliko muzike...

kike01
22.09.2008., 17:37
a di si ga vidio za te pare?

....merkatonje...jošaki maš amerikan il nekaj tak...ispeglaš ga na 2-3 godine...ne osjetiš ratu a iamš fini motorčić.....bar tak zgleda...

pRo_xXx
23.09.2008., 20:27

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ZACVIKALA RADILICA ILI KLIP!!!

tak je mom burazu bilo na piaggio nrgu mc2, nakon 30 tisuca predenih km u 10 god je tek prije 1mj krepo, ISTA STVAR NEMOZE KURBLU STISNUT, ZACVIKALO!!!

yello
24.09.2008., 17:40
Nije zbog naljepnice nego je ital skuter lopovska firma koja nema niti servisa niti dijelova pa ces vidjeti zasto kosta toliko za jedno godinu dana kada ti nesto krepa a uvoznik koji je do sada promjenio 5 imena firmi jer svaki puta kada ga netko tuzi on promjeni ime firme nema niti komada rezervnih dijelova pa onda taj skuter slobodno gurni u savu

Ja sam imao Ital skuter i sada imam X-plorer i razlika u cijeni vrijedi svake lipe jer iza X-plorera stoji do sada koliko imam s njima iskustva profesionalna firma a iza italskutera banda lopova koje treba staviti sve u zatvor!!!

Sretno dok se ne pokvari onda ravno u savu sa italskuterom

kakooooo si isfuren aaaaaaaa na taj iksplorer

kinez ko kinez svi su isti, a ti sebe uvjeravaj kako oces, da je taj iksplorer nesto bolji, lol zbog cega, zbog jakog servisa, mos si mislit, svi dijelovi pasu na sve te kineske skutere, imali neki svoj servis ili ne, jednom rijecju nebitno

a i jake li te tvoje iksplorer firme koja ne postoji nigdje osim kod nas, jer naravo to je nasa "firma" (jer koliko vidim na netu nema nigdje nista o njima osim kod nas) koja uvozi dijelove i sklapa te skutere pod svojim imenom x plorer...mos mislit

mislim kako vec sebi nisi dosadan sa tim svojim skuterom i davljenju na ovom forumu, e pa ako nisi sebi, vjeruj svim ostalima jesi

igor.sb
24.09.2008., 18:43
samo cekam da netko otvori temu

koji skuter uzeti? baotian speedy, italscooter speedy, ili xplorer speedy

kad ce netko shvatiti da je to isto osim naljepnica koje se ljepe na plastike

a ti rebelyyy il si mutav il ti noge smrde :ne zna:

igor.sb
25.09.2008., 09:51
:lol::lol::lol::lol:

:flop:

no dobro znaci ciju masinu ima x plorer? a ciju ima baotijan, ital, kvinki, peda i ostale pm

i tko ima pravi plastike, zasto svi imaju jednake plastike? i istu naljepnicu speedy na kadi podnici

i ako si tako pametan ocu detaljnu razliku u masinama od gore navedenih, u cemu se razlikuju?

e da xplorer je sranje ital skuter je bolji

Igoreta
25.09.2008., 13:40
a Piaggio Zip 50ccm 4T?
on je isto 4T (dakle kur...cu ne ide) i ima 10" kotače...
to onda nije šrot?
ja sam prije imao Kymca Agilitya 50ccm 4T, i nije isto k.. išao, ali je bio bolji skuter od mnogih talijana... (da ne govorim Peugeota)...

a kaj se tiče tih "Hondinih" mašina, zbilja su se pokazale nepoderive i malo troše, inače se ne bi ni ugrađivale u tolike marke, pa makar bile i sve kineske...

centurion 22
25.09.2008., 13:45
:lol::lol::lol::lol:

:flop:

no dobro znaci ciju masinu ima x plorer? a ciju ima baotijan, ital, kvinki, peda i ostale pm

i tko ima pravi plastike, zasto svi imaju jednake plastike? i istu naljepnicu speedy na kadi podnici

i ako si tako pametan ocu detaljnu razliku u masinama od gore navedenih, u cemu se razlikuju?

e da xplorer je sranje ital skuter je bolji

Explorer je bolji.
Dokazano.
U delta force(prvi dio) Chuck Norris vozi explorera dok arapi voze ital skutere i ne mogu ga stići jer u Libanonu nema servisa za njh, dok za explorer ima na svakom ćošku. Glavna razlika je što na explorer možeš montirati minobacač dok na ital skuter iz Buzina ne možeš.
Razlika je i u snazi, jedan tip iz Gorske službe spašavanja je .sa explorerom je izvukao cijeli šleper sa ital skuterima iz provalije, dok ital skuter sam ne može ići uz brdo. eto...

ryder on the storm
25.09.2008., 14:16
Jeste vi svi snobovi ??? Čovjek možda nema love il nije lud da za skutere da prek 10tkn, pa kaj svi pljujete po kinezima ??? Ja imam Baotiana 4 godine i prije par mjeseci mi se pokvario i sad sam ga popravio i sve šljaka ko prije i metnul bum kit za soma kuna i gljivu isto i išel bu bolje neg vaši svi presrani talijančići. I ne pljujite više po kinezima !!!
metni kaj češ, i neće ti ič bolje od mog presranog talijana sa gotovo svim malossi djelovima.kiezima svaka čest za malu potrošnju, održavanje,...,al o performasama nećemo

igor.sb
25.09.2008., 18:34
Majstore svaka tvornica radi svoje motore a, skoro sve se radi po licenci po jednom starom hondinom motoru koji je prakticki najprodavaniji motor na svijetu ako pricamo o modelu speedy

X-plorer skuteri imaju keinhl karburator ,usis karburatora je 1 mm veci motor tako dobiva vise snage,ima drugaciji omjer zadnje getribe,imam drugaciji sistem katalizacije ispusnih plinova itd.....

Ti samo pricas o jednom model sa 10" kotacima i oni svi isto izgledaju izvana to sto ti kazes da su plastike iste ali iznutra je jako velika razlika u kvaliteti

Nemoj pricati gluposti o necemu sta ne znas ja kazem da X-plorer ima 18 modela četverotaktnih,dvotaktnih,125 ccm,150 ccm cak vidim sada i 250 ccm
Tako da je ital skuter ne moze u nicemu s njima mjeriti,italskuter je smece ali radi njega ne treba osudivati druge uvoznike

Razlika je velika ,prevelika pogotovo sta je ital skuter lopovska firma koja nema servisa ,dijelova niti garancija

Kakva je to firma koja je do sada 5 puta ,mjenjala ime samo da ga ne mozes tuziti.

LP

di su ti 18 modela da ja vidim, i kazem ti de mi nađi neku stranicu di se spominje x plorer a da nije nasa stranica, ja ju nisam nasao, ne znam koji k...al ti ocito radis u tom x ploreru il sta

lol ako vodece svijetske firme skutera ne prave svoje masine, zasto bi svaki kinez pravio svoju, a zna se da svi trpaju one gy6 masine

jebote piaggio pravi masine za 4 tvornice danas, minarelli je prije bio daleko najjaci pravio je za 6-7 tvornica, franco morini isto tako

de ajd bok dosadan si stvarno, kad budes natuko 30 tkm na exploreru bez vecvih problema, onda mozemo pricat

btw...nisam znao da veci karburator daje snagu :lol:

commando9
26.09.2008., 19:19
Mutav si definitivo ti

Majstore nemas pojma o cemu pricas pa bolje suti nego da meljes gluposti

Jel znas gdje se sve radi X-plorer skuteri ne znas sigurno onda ne seri gluposti

Nema Ital skuter i X-plorer veze s vezom kakva jebena naljepnica.

Skuteri X-plorer se radi u 4 najbolje kineske tvornice vidio sam katalog za drugu sezonu imaju 18 modela skutera kakve to jebene veze ima sa icim drugim

Tako da se seri o necemu sta nemas pojma!

Speedy model od itala skutera nemam veze s x-plorerom jer se ne radi u istoj tvornici,makar tako pise na izjavi o sukladnosti ali to da ti idem objasnjavati bi ti vjerovatno trajalo cijeli dan.

Ital skuter ima 3 modela,a X-plorer 18 kakve onda oni veze imaju jedni s drugima

Ne serite o necemu sta nemate pojma!
UMIŠLJENO MULE, NAĐI SI ŽIVOT I GLEDAJ MALO DALJE OD 2 METRA ISPRED SEBE I SVOG ZAJEBANOG SKUTERA KOJI JE NAJJAČE BOŽANSTVO NA OVOM FORUMU, NEMREM VJEROVAT DA TI MISLIŠ DA SI U PRAVU NAKON KAJ TI IGOR.SB KOJI SE KUŽI 100X BOLJE OD TEBE U MOTORE. MALO OHLADI S EXPLOTEROM:lol:, I PROBAJ VJEŽBAT GLEDAT DALEKO, A NE 2 METRA, ZA POČETAK PROBAJ 3, PA 4 ITD.

Igoreta
27.09.2008., 08:32
UMIŠLJENO MULE, NAĐI SI ŽIVOT I GLEDAJ MALO DALJE OD 2 METRA ISPRED SEBE I SVOG ZAJEBANOG SKUTERA KOJI JE NAJJAČE BOŽANSTVO NA OVOM FORUMU, NEMREM VJEROVAT DA TI MISLIŠ DA SI U PRAVU NAKON KAJ TI IGOR.SB KOJI SE KUŽI 100X BOLJE OD TEBE U MOTORE. MALO OHLADI S EXPLOTEROM:lol:, I PROBAJ VJEŽBAT GLEDAT DALEKO, A NE 2 METRA, ZA POČETAK PROBAJ 3, PA 4 ITD.

a sad kontra....

gle, ja ne sumnjam u znanje imenjaka mi, ali to da on ne vidi dalje od talijana.... to svakako stoji.....:s

isto tak i Rebelyyy...

al činjenica je da nisu svi kinezi baš identično isti....
ako mislimo na Baotian, onda jesu, samo je razlika tko je naručitelj (i eventualno kakve zahtjeve o kakvoći je dao), ali sada već imaš dosta ozbiljnu ponudu....
ajmo uzeti za primjer talijane, kad su već tako zakon...
imaš Piaggio mašine (od 125, 250, 400, 500 ccm) koje su potpuno iste i u Apriliji, i Gileri, i Vespi, Peugeotu (neki modeli), a za 50ccm nisam siguran jer se drugačije nazivaju, ali vjerujem da je to opet ista mašina i u Runneru, SR50 i NRGu...
i po čemu se razlikuju po tom pitanju od kineza???
ajmo dalje...
Gilera u Hr ima ponudu od svega 3 modela (Stalker, Runner i Nexus, i dobro sad je došao GP800), Aprilia 5 modela skutera (Atlantic, Mojito, SR50, Sportcity u dvije varijante i Scarabeo), Piaggio je tu ipak car sa kojih 9 modela...
jedan Kymco, kojeg svi smatraju Kinezom (iako po mjestu proizvodnje i jest), ima u ponudi 10 modela, dakle nisu mu ni do koljena Gilera ili Aprilia...
Keeway ima 6 modela, TGB ima 7 modela itd itd...
i po čemu oni tu zaostaju za talijanima???

druga stvar je to što Baotiana ima u milijun verzija...

a da mi je vidjet talijana za te novce da li bi bio kvalitetan, lijep, brz i pouzdan... (za primjer uzeti Piaggio Zip 4T koji košta preko 5000 kn više)

igor.sb
29.09.2008., 09:38
ja jos uvijek cekam

NAĐI MI NEKU STRANICU O XPLORER SKUTERIMA A DA NIJE HR SAJT

igor.sb
29.09.2008., 11:57
eto, to si mogao odma i reci za x plorer a ne pravit od sebe majmuna i od ostalih

ajd bok

commando9
30.09.2008., 16:49
X-plorer brand je plod rada hrvatske firme stare vec 17 godina na našem tržištu,mogu ti dati broj mojeg servisera pa neka ti on objasnjava

Svaki uvoznik u svakoj zemlji kineske skutere radi pod svojim brandom kao i x-plorer kod nas

Gdje na internetu ima lune osim kod nas jer se rade u longjia tvornici i svaki uvoznik ga radi pod svojim brandom.

Quadro se radi u 10 tvornica u kini i sve se radi pod njihovom brandom quadro to ti je najbolji primjer ,ne postoji quadro tvornica nego sve kupuju u kini u razlicitim tvornicama i stavljaju pod svoj brand

Godine ce pokazati kvalizetu skutera i kvalitetu uvoznika , ali po podacima moto pulsa po prodaji u hr ,x-plorer skuteri su nejprodavaniji u hr

To nesto govori o kvaliteti zar ne?
Jebote... upropastiš svaku temu s jebenim xplorerom.... fakat... neam kaj za reć.. :flop::flop::flop: Dobro... ajmo reć da explorer je super i da je cvijetić i biser, ali mogo si se odmah izjasnit, ovak si ispo malo ko neki glupan, a možda nisi, možda je taj explorer ok....Malo probaj mislit prije neg kaj pišeš... Nadam ti se da buš nastavio bolje, a ne pisat gluposti...

electroextreme
16.10.2008., 00:59
STARI TO SU TI SKROZ OK MOTORI TI KINEZI SU PRVO JEFTINI.DJELOVI ISTO.BRATE MENI JE PREŠAO 22000 SAMO ULJE I NIŠTA JOŠ SVIĆU NISAM DIRA.SVI TI KINEZI SU TI RAĐENI PO LICENCI SUZUKIA I MOTORI SU PERI DERI SAMO AKO NISI GLUP PA DA GA DEREŠ LADNOG ITD

Igoreta
16.10.2008., 04:35
kakav sad Suzuki?

n_ik
09.11.2008., 20:23
Nemoj Boatiana ako zelis vozit, Moj susjed kupio novog 504t i nakon 1 god i jako puno kvarova covjek ga doslovno bacio, ne zeli cut za njega, sad je kupio polovnog Liberty 50 2t i prezadovoljan je.

Igoreta
09.11.2008., 22:18
dok nakon godinu dana opet ne popizdi i baci i toga u k.....

n_ik
10.11.2008., 14:12
nije takav lik covijek stariji i vozi motire vec 30g.nego je Boatian stvarno smece, Uvijek i 10god star Talijan bolje nego novi Boatian

rebelxxy
10.11.2008., 15:08
nije takav lik covijek stariji i vozi motire vec 30g.nego je Boatian stvarno smece, Uvijek i 10god star Talijan bolje nego novi Boatian

Normalno da je svaki talijan bolji od baotiana,

Ja imam kineski skuter i nije smece ,nije talijan ali niti toliko ni priblizno ne kosta.Ja sam sa svojim super zadovoljan

Gdje je frajer kupio skuter jer se danas prodaje sve i svasta pod svakakvim imenima?

n_ik
10.11.2008., 15:42
kupio je novog Boatiana kod ovlastenog dilera,
Svaki pa i 10 godina star talijan ako je imalo ocuvan je bolji od Kineza, a za iste novce

Igoreta
10.11.2008., 20:20
ajde nemoj gledati skutere koji nisu u istoj klasi, to ti je kao da uspoređuješ da je merceses star 20 godina bolji od novog opela....
je, ako je S klasa mercedes i ako je Opel corsa... Sve drugo je teški burek... a to je već pitanje dal je bolje staro ili novo...
nemaš baš neku ponudu talijana koji bi se mogli mjeriti sa kinezima (Piaggio Zip, Gilera Stalker) pa onda pogledaj taj skuter 10 godina star pa izjavi ovu istu rečenicu... i naravno nek budu oba dva 4T!

činjenica je da 3-4 godine star baotian možeš nać za kojih 500 kn koliko te samo rega košta, pa je opet velika razlika u cijeni između njega i 10 godina starog talijana...

n_ik
10.11.2008., 21:04
Rekao sam da je bolje Liberty 50 2T star 10 god nego novi Boatian a cijena im je tu, pod uvijetom da je liberti bar malo ocuvan.
Iza te recenice stojim. A ako malo promislis sto si rekao za 500kn........ sve si rekao. 500kn kosta osrednji djecji bicikl, pa po tome si sam rekao koliko vrijede Kinezi.

rebelxxy
11.11.2008., 09:12
kupio je novog Boatiana kod ovlastenog dilera,
Svaki pa i 10 godina star talijan ako je imalo ocuvan je bolji od Kineza, a za iste novce

Zanima me gdje i tko je uvoznik skutera jel ima jedna lopovska firma u hr bas me zanima jel njihov

Kinezi u danasnje vrijeme imaju sve bolje i bolje skutere zaposljavaju talijanske dizajnere i imaju sve bolju kvalitetu i bacili su sve europske proizvodace skutera doslovno na koljena i svi iz europe bjeze u kinu raditi svoje za sada samo osnovne modele ali za koju godinu će skoro pa sve modele raditi u kini.

Kineski skuteri barem oni kvalitetni su zakon i da nema njih ne bi bilo 50 ccm skutera ispod 15 000kn tako da ne priaj gluposti ne ne generaliziraj stvari

Kineza ti je do 6 mjeseca prodano u hr 6000 kom a jednog piaggia 1900 to sve govori zar ne!

Igoreta
11.11.2008., 09:35
Rekao sam da je bolje Liberty 50 2T star 10 god nego novi Boatian a cijena im je tu, pod uvijetom da je liberti bar malo ocuvan.
Iza te recenice stojim. A ako malo promislis sto si rekao za 500kn........ sve si rekao. 500kn kosta osrednji djecji bicikl, pa po tome si sam rekao koliko vrijede Kinezi.

kaj to znači da je bar malo očuvan? da je radio 100 km godišnje?
ma nemoj me zajebavat da 2T 50ccm može biti u originalnom stanju nakon 10 godina normalne upotrebe, a to je nekih bar 2000 km godišnje...

a neznam nikog ko ima tak dugo 2T skuter da nije nekaj šerafio po njemu....

i opet ti govorim da uspoređuješ kruške i jabuke... koliko je taj Liberty koštao dok je bio novi? 15000 kn? il sam malo rekao?
Kupi Piaggio za 6-7000 kn (što je opet 2-3000 skuplje od Baotiana) pa onda pričekaj 10 godina i reci da je bolji od novog Baotiana...

a ti si onda rađe za te novce kupi bicikl pa pedaliraj....

dietrich
11.11.2008., 14:45
Nemoj Boatiana ako zelis vozit, Moj susjed kupio novog 504t i nakon 1 god i jako puno kvarova covjek ga doslovno bacio, ne zeli cut za njega, sad je kupio polovnog Liberty 50 2t i prezadovoljan je.

Moje mišljenje je slijedeće: dobro složen kineski skuter je dugotrajan i uglavnom se ne kvari.
E sad ima tu jedna caka: najčešće je dobro složen nešto skuplji skuter, dakle Sharpy, Rocky, Hero. A ovi manji za 3000 kn se često loše sklope pa se i znaju kvariti. Nije pravilo, sve ovisi o savjesnosti nabavljača koji ih kupuju u kontejnerima pa sklapaju ovdje.

Recimo, ja vozim Rockyja 50 ccm jer mi je simpatičan po pitanju davanju državi, štedljivosti, a i ne ide tako loše. Od 7. mjeseca ove godine prešao sam 7800 km bez težih kvarova (svi kvarovi: žaruljica prednjeg svjetla, semering reduktora, remen koji sam promijenio sukladno pravilima servisiranja nakon 5000 km). Dakle, samo mijenjanje ulja i svjećica i točenje goriva. Jednom sam temeljito oprao filter za zrak. To je sve.

Ključna boljka: akumulator...pali kao grom. Originalni akumulator koji je došao s njim. Zašto? Zato što se vozim na duže pruge pa nikada nije ispražnjen. Klinci naime često pale motore pa se voze 10 minuta i onda stanu pa opet upale i tako dalje. Takav režim kad tad isprazni akumulator, a ako se učestalo akumulator nalazi potpuno ispražnjen, stradaju mu elektrode. Zato je moj akumulator full pun, a ako se vozim na kratke ture, i motor je već ugrijan, palim ga na kurblu.

Boljka 2: crko mi bendiks (elektropokretač, anlaser)...jasno da će crknuti ako se vergla duže od propisane 4 sekunde u komadu, i ako se vergla pod punim gasom pa kad motor primi može doći do oštećenja sustava za električno paljenje. Moj je oriđiđi i radi k'o sat. Nekada, kod jeftinih skutera, prilikom samog sklapanja to ne naprave kako treba pa anlaser bude oštećen.

Boljka 3: rasplinjač. E tu se voli šarafiti uzduž i poprijeko da bi "bolje išao". Nema se šta tu šarafiti. Eventualno ler gas. Nikako ne šarafić za namještanje stehiometrijskog omjera smjese, osim ako se ne zna što se radi.

Dakle ukratko: uz pravilno održavanje, kinez je jednako trajan kao i bilo koji talijan. Ali nije neuništiv i nije savršeno sklopljen. Treba na prvom servisu sve nedostatke prijaviti i ukloniti.

rebelxxy
11.11.2008., 15:15
Moje mišljenje je slijedeće: dobro složen kineski skuter je dugotrajan i uglavnom se ne kvari.
E sad ima tu jedna caka: najčešće je dobro složen nešto skuplji skuter, dakle Sharpy, Rocky, Hero. A ovi manji za 3000 kn se često loše sklope pa se i znaju kvariti. Nije pravilo, sve ovisi o savjesnosti nabavljača koji ih kupuju u kontejnerima pa sklapaju ovdje.

Recimo, ja vozim Rockyja 50 ccm jer mi je simpatičan po pitanju davanju državi, štedljivosti, a i ne ide tako loše. Od 7. mjeseca ove godine prešao sam 7800 km bez težih kvarova (svi kvarovi: žaruljica prednjeg svjetla, semering reduktora, remen koji sam promijenio sukladno pravilima servisiranja nakon 5000 km). Dakle, samo mijenjanje ulja i svjećica i točenje goriva. Jednom sam temeljito oprao filter za zrak. To je sve.

Ključna boljka: akumulator...pali kao grom. Originalni akumulator koji je došao s njim. Zašto? Zato što se vozim na duže pruge pa nikada nije ispražnjen. Klinci naime često pale motore pa se voze 10 minuta i onda stanu pa opet upale i tako dalje. Takav režim kad tad isprazni akumulator, a ako se učestalo akumulator nalazi potpuno ispražnjen, stradaju mu elektrode. Zato je moj akumulator full pun, a ako se vozim na kratke ture, i motor je već ugrijan, palim ga na kurblu.

Boljka 2: crko mi bendiks (elektropokretač, anlaser)...jasno da će crknuti ako se vergla duže od propisane 4 sekunde u komadu, i ako se vergla pod punim gasom pa kad motor primi može doći do oštećenja sustava za električno paljenje. Moj je oriđiđi i radi k'o sat. Nekada, kod jeftinih skutera, prilikom samog sklapanja to ne naprave kako treba pa anlaser bude oštećen.

Boljka 3: rasplinjač. E tu se voli šarafiti uzduž i poprijeko da bi "bolje išao". Nema se šta tu šarafiti. Eventualno ler gas. Nikako ne šarafić za namještanje stehiometrijskog omjera smjese, osim ako se ne zna što se radi.

Dakle ukratko: uz pravilno održavanje, kinez je jednako trajan kao i bilo koji talijan. Ali nije neuništiv i nije savršeno sklopljen. Treba na prvom servisu sve nedostatke prijaviti i ukloniti.

Na skuteru se naprvi nulti servis tj,stavi se prednji kotac zategnu svi vijci i ulije goriva da se vidi kako pali i eventualno podesi karburator nema tu nege logike,ti pricas koda skuter dode u dijelovima i tu ga sklapaju
To svi rade isto i tko zna drzati kljuc u rukama zna uz majstora da mu pokaze sklopiti i skuter

n_ik
11.11.2008., 15:25
Ja necu, ja imam 6mj star Sportcity 250 ie, a ti sezabavljaj s "pouzdanim" Kinezima

qsebastian
11.11.2008., 22:02
ja imam Keeway 125 ccm, i prezadovoljan sam s njim...kupio ga po preporuci od jednog kolege s ovog foruma i eto...nisam se zaj....samo sto sam sad kupio jači motocikl, pa mi je ovaj jednostavno visak pa ga prodajem...
...da mi žena ima A kategoriju, nebi ga ni prodavao, sto posto... a mozda ga ni ovako ne prodam, pa cu ga odfurat na vikendicu, i tamo cu ga koristiti za do ducana i za voznju po selu...laganini...

Igoreta
12.11.2008., 09:58
rista imamo isti problem....
ja uskoro mislim kupiti neku "poštenu pilu" a tako mi je žao riješiti se svog 250ccm skutera....

ajmo zajedno razvit taktiku da nam žene polože A kategoriju?

qsebastian
12.11.2008., 18:12
ja uskoro mislim kupiti neku "poštenu pilu" a tako mi je žao riješiti se svog 250ccm skutera....

he,he, moze, ajmo mozgat , pa da se ne moramo rjesit nasih ljubimaca... :top:

Igoreta
12.11.2008., 19:42
meni je problem kaj je cura dosta mala, a skuter je mrcina (Yamaha Xmax) pa joj je teško s nijm upravljat pri malim brzinama i na mjestu...
zato bih joj prvo nabavio nekaj od 50 ccm da malo skuplja kilometre a onda kad bude mogla ga "spremit pod ruku" onda bi valjda i mogla ovog većeg...
a i bilo bi joj puno lakše položiti za A kategoriju jer bi bar imala iskustva u ponašanju u prometu, ono žmigavci mrtvi kutevi, kiša i sl...

n_ik
13.11.2008., 11:50

Oces kupit Kinesku pilu?:lol:

Igoreta
13.11.2008., 18:23
imam u planu fazera 600, ak te baš zanima....

da kinezi imaju nešto upola dobro kao to, i da košta 4x manje, vjeruj mi da bih ga već vozio....
ali nemaju.... (još)

a i opet nije isto uzet skuter za 4000kn i bez brige si (čitaj extra troška) i motor koji bi koštao 15-20000 kn i onda još moraš polagati za A kategoriju... al mislim da bi se svejedno odlično prodavao....

n_ik
14.11.2008., 10:44
imam u planu fazera 600, ak te baš zanima....

da kinezi imaju nešto upola dobro kao to, i da košta 4x manje, vjeruj mi da bih ga već vozio....
ali nemaju.... (još)

a i opet nije isto uzet skuter za 4000kn i bez brige si (čitaj extra troška) i motor koji bi koštao 15-20000 kn i onda još moraš polagati za A kategoriju... al mislim da bi se svejedno odlično prodavao....

šteta što nisi za enduro, jer ja prodajem Yamahu XT 660 R 2godine stara s kao nova.

Gilberth
14.11.2008., 11:44
meni je problem kaj je cura dosta mala, a skuter je mrcina (Yamaha Xmax) pa joj je teško s nijm upravljat pri malim brzinama i na mjestu...
zato bih joj prvo nabavio nekaj od 50 ccm da malo skuplja kilometre a onda kad bude mogla ga "spremit pod ruku" onda bi valjda i mogla ovog većeg...
a i bilo bi joj puno lakše položiti za A kategoriju jer bi bar imala iskustva u ponašanju u prometu, ono žmigavci mrtvi kutevi, kiša i sl...

Treba malo pogledat oglasnike. Skuteri puno na vrijednosti izgube u prvih godinu dana, pa se da dobit npr. kvalitetnog i dvotaktnog Kymca Vitality za kojih 8000kn. Uglavnom imaju malo kilometara i u sjajnom su stanju te definitivno bolji nego novi Kinez i nego 5-6 godina stari Talijan.

Atis
22.04.2009., 15:01
zelim kupiti ovaj kineski skuter,ali vlasnik ne zna ni koja je cijena ni koji je model.

Molim vas ako netko moze predloziti cijenu.Motor je kupljen u ducanu i stajao je u garazi 2 godine,nije ni registriran.

ja sam planirao dati za njega oko 2000kn,jel to vrijed?

ima 50cc

hvala

http://picasaweb.google.hr/atilaseke/KineskiMotor?authkey=Gv1sRgCOar2fmCouOAcQ#53275150 03932354098

GoldenSurferFromCRO
22.04.2009., 15:09
2000kn je puno, bez obzira sto je stajao u garazi.
Bolje bi bilo da mu das 1500kn.

Eladio
22.04.2009., 15:13
zelim kupiti ovaj kineski skuter,ali vlasnik ne zna ni koja je cijena ni koji je model.

Molim vas ako netko moze predloziti cijenu.Motor je kupljen u ducanu i stajao je u garazi 2 godine,nije ni registriran.

ima 50cc

hvala

http://picasaweb.google.hr/atilaseke/KineskiMotor?authkey=Gv1sRgCOar2fmCouOAcQ#53275150 03932354098

vrijedi, ali imas dobre temelje da rusis jos cijenu, na nekih 1000/1500kn
PS
pazi da ti sve stima s papirima da nebi bilo nisam znao :o

Gilberth
22.04.2009., 22:33

ima 50cc

hvala

A zašto je stajao u garaži? Da nije pokvaren?

maky96
28.07.2010., 10:27
di su ti 18 modela da ja vidim, i kazem ti de mi nađi neku stranicu di se spominje x plorer a da nije nasa stranica, ja ju nisam nasao, ne znam koji k...al ti ocito radis u tom x ploreru il sta

lol ako vodece svijetske firme skutera ne prave svoje masine, zasto bi svaki kinez pravio svoju, a zna se da svi trpaju one gy6 masine

jebote piaggio pravi masine za 4 tvornice danas, minarelli je prije bio daleko najjaci pravio je za 6-7 tvornica, franco morini isto tako

de ajd bok dosadan si stvarno, kad budes natuko 30 tkm na exploreru bez vecvih problema, onda mozemo pricat

btw...nisam znao da veci karburator daje snagu :lol::)