PDA

View Full Version : Shakira

stranice : 1 [2] 3 4 5 6

Vedder
25.07.2006., 01:56
http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2006,7,13,shakira_koncert,35651.jl

Pa ti sad kontaj! Dvije privatne gaže? Za koga je druga? I gdje je sad tu Nica? Da bar svi napišu isto, čovjek prosto ne zna ko pije ko plaća... Možda nije ni bitno.

Vedder
25.07.2006., 02:29
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2006,7,24,nesvakidasnja_humanost,37087.jl

Sam pitam sam odgovaram:) Ovo je fina vijest... Svaka čast Shakiri a pogotovo svaka čast anonimnoj donatorici:)

wade2b
25.07.2006., 18:26
aa bas lepo! ali bas me zanima koliko je shakira donirala.

Anyway, znam da je ovde neko trazio snimke sa koncerta... e pa nema snimaka iz Hrvatske, ali evo iz Rumunije... super su snimci (ono sto se pustalo na video bimu)

Te Dejo Madrid (31 MB) - http://www.box.net/public/static/4lg76uvp8x.mpg
Don't Bother (53 MB) - http://www.box.net/public/static/hbzkafs7ul.mpg
Hips Don't Lie (67 MB) - http://www.box.net/public/static/52hkzg4ag2.mpg

P.S. Antonio nije otisao u Budimpestu nego u Bukurest, i nije zalutao nego nema aviona za Temisvar...

Vedder
25.07.2006., 20:21
Ej, baš ti hvala za ove klipove, odmah ću ih downloadovati.

ali bas me zanima koliko je shakira donirala.

Pa i mene zanima, novinski članak je nedopustivo neprecizan i neodređen. Isprva sam pomislio da je Shakirin dio nekakvih 15000 kuna što bi bilo smiješno i nije mi bilo jasno zašto je uopšte tolika gungula nastala ako je bilo potrebno svega 30-ak hiljada kuna. To pogotovo nije mogao biti cio Shakirin honorar. Međutim, cijena transplantacije jetre je daleko veća od tih 33000 kuna koliko su donirali građani i prikupila Vesna Škare-Ožbolt, mislim da je minimalno bilo potrebno još 100-ak tisuća i da je to taj dio Shakirinog honorara ili možda čak i čitav honorar, zavisi koliko je bilo potrebno...

E sad, šta je uključeno u cijenu? Honorari za liječnike koji su možda pristali da rade džaba; da li donator dobiva nekakvu odštetu ili se podvrgava operaciji dobrovoljno i besplatno; tretman, hrana, lijekovi... Mislim da bi bilo neumjesno cjepidlačiti i brojati koliko je ko dao. Ako baciš pogled na komentare ispod novinskih članaka možeš pročitati užasne stvari i gluposti od kojih ti se želudac izvrne, npr. da je Shakira željela promociju i prodaju karata, a ja u takve stvari neću da se pačam. Mislim da je čitava stvar urađena sa najplemenitijim ciljem i da je svako učinio koliko je mogao i koliko je bilo potrebno. Brojati i zanovijetati bi bilo pogrešno i nepravedno...

wade2b
26.07.2006., 01:39
Evo moje misljenje iskreno.

Meni je sve to malo sumnjivo, hocu da kazem, zar mislis da su ovi iz Lupe rekli Shakiri :"E, jedan mali je bolestan, trebaju mu pare za operaciju, aj' pomagaj". Ja bas mislim da je to bio marketinski trik Lupe (NE Shakire, jer ona nema veze s prodajom karata), sa ciljem da povecaju prodaju karata, i onda ako bude uspesno da doniraju nesto, ako ne, onda nista.

A ako je Shakira stvarno saznala za tog decka i htela da mu pomogne, onda sam ubedjen da je platila operaciju koliko god da kosta.
Jer ako nije nista uplaceno onda znamo da Shakira nije ni znala za tog decka, jer je njen honorar od koncerta unapred odredjen bez obzira koliko je karata prodato, jedino ukoliko se proda vise ulaznica nego sto je ocekivano, moze da dobije jos nesto para. A njen honorar je mnogo mnogo veci od 100.000 kn, Njen honorar (ukljucujuci i bend i sve ostale) je NAJMANJE 400.000 eur.! Samo za Rumuniju je dobila 1.000.000, a secam se da je u vreme LS ere nasima trazila 300.000 eur da dodje ovde, ali su nasi odustali.

A i cinjenica da je Lupa izgubila 320.000 eur ti govori koliki moze biti njen honorar.

Vedder
26.07.2006., 05:20
Znaš šta, mislim da to ima savršenog smisla, zapravo daleko većeg nego ono moje. I ja kontam, Shakira ako se uključila u to, onda ne mogu da vjerujem da bi išta prepuštala slučaju ili čekala da se napabirči 20 hiljada od građana. Jednostavno bi dala koliko treba i ćao. I upravo to što kažeš, ona svoj dio honorara unaprijed zna, šta ima pozivati ikoga da dođe na koncert. Međutim, evo ti još ovaj članak, u njemu možda ima jedan detalj zbog kojeg bi se pomislilo da Shakira ipak jeste znala za cijelu stvar.

http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2006,7,10,shakira_toni,35083.jl

Kaže tamo: "Osim toga, Shakira je pozvala obitelj malog Tonija da budu počasni gosti na njezinu koncertu u subotu, kada će im uručiti ček."

Ali to zvuči besmisleno, jer Shakira tada još nije ni bila u Hrvatskoj, pa kako je mogla pozvati roditelje da budu počasni gosti ili "preko organizatora" pozvati gledatelje da dođu u što većem broju... Osim toga, Shakira u Hrvatsku čak nije ni došla par dana ranije kako članak najavljuje već samo par sati prije koncerta... Pojma ona o tome nije imala i stvarno je bruka da joj se ovako iza leđa igraju ugledom jer moglo se desiti šta hoćeš.

Najvažnije je da je mališan za sada dobro, iako mi nije jasno kako je 33000 kuna moglo dostajati za operaciju. Ne znam...

wade2b
26.07.2006., 10:33
Da im je ona licno urucila cek to bi sigurno bilo u svim mogucim novinama. Fotke i ostala cuda.

Mada, ne znam, ali stvarni mi je cudno da novine ne pisu nista o tome...

Vedder
26.07.2006., 20:27
Da, stvarno je glupo da puste neku informaciju u javnost i onda ko da ništa nije ni bilo. Nije to slučaj samo na ovim prostorima, ali ovdje je to pogotovo slučaj. Stvarno glupo...

BTW, ovi videi su baš dobri; teško da bih mogao probrati tri manje omiljene Shakirine pjesme, ali su opet sve tri dobro izvedene. DB mi se pogotovo dopala, na početku me sa onim stenjanjem zastrašila ali je poslije baš tečno otpjevala pjesmu, fin je aranžman i to... Te dejo Madrid je isto cool, onako opuštajuća pjesma... Stoga, hvala za klipove:)

wade2b
27.07.2006., 15:29
ma meni su sve super, ali Estoy Aqui verzija sa koncerta mi je omiljena, postavicu kad nabavim...

Cudi me da nije izvela "No" u Hrvatskoj jer je nastup neverovatan.. evo baci pogled na klipove... mislim da je to njen najbolji scenski nastup

ovo je samo deo.. http://www.youtube.com/watch?v=aG9ftX683c0

Vedder
27.07.2006., 23:31
ma meni su sve super, ali Estoy Aqui verzija sa koncerta mi je omiljena, postavicu kad nabavim...

To care:) Mada moram priznati da za mene ništa ne može nadmašiti Unplugged verziju Estoy aqui, tako da mi sve druge verzije sa disko ritmom zvuče blijedo u poređenju sa unplugged:) Ali dobro, ne može se uvijek onako otpjevati pjesma.

Vidio sam ovu haljinu u No, stvarno je vizuelno upečatljivo, baš dobra ideja. I ono sa kanafom (WW) je cool, šteta da se onog nije ranije sjetila:) Ipak ja najviše volim kad se skoncentriše na pjevanje, kao u onim verzijama No (ako nemaš reci da šaljem) gdje na kraju urla no-no-no bez back vokala, to je baš super. "No" je stvarno jedna od njenih najljepših i najzrelijih pjesama. Šteta da je nije izvodila u Hrvatskoj.

wade2b
28.07.2006., 13:03
Da, da znam na koji deo mislis, odlicno!

Nije mi uopste jasno zasto je u Cro pevala Animal City a ne NO, svuda je pevala No, a animal city nije nigde.

Vedder
28.07.2006., 20:48
Meni se Animal city jako dopada i drago mi je da izvodi tu pjesmu, sve pjesme treba da dobiju šansu u toku turneje, ali No ne bi trebalo izbacivati. Šteta je da neke pjesme ostanu potpuno zaboravljene, i stare i nove, pogotovo što su često te pjesme moje omiljene:)

A šta radi sa Obtener un si? Pročitao sam da na zavjesu projicira orkestar, ali šta bude sa muzikom, je li koristi klavijature naštimane da zvuče kao gudačka sekcija ili koristi matricu/plejbek za taj dio? Jasno, meni bi ovo prvo bilo mnogo milije.

jelena g.com
28.07.2006., 22:18
stvarno šteta šta nije pivala No jer mi je to jedna od najdražih pisama, i haljina i nastup su savršeni.al isto nam nije pivala si te vas i nije bilo dia de enero i prilike vikat "antonio!"...a šta se tiče obtener un si mislim da je matrica, jer je orkestar samo na ekranu...p.s. imaš pravo EA na unplugged je nenadmašiv ali ovaj uvod na koncertu je odličan

Vedder
29.07.2006., 22:46
Dobro, bit će prilike da se vidi uživo Obtener un si pa ću skontati je li matrica ili klavijatura. Klavijaturom se može postići zvuk vrlo sličan zvuku gudačke sekcije...

Inače ne volim "privatne" pisme i zato mi se riči na zadnjem albumu ne sviđaju previše, ali DDE je prekrasna pisma:)

Imaš pravo, uvod u EA je odličan, pomislio bi da će biti rogobatno kad bi ti neko reko na početku "ovo je EA", ali na kraju ispadne pravo iznenađenje i super zvuči. I inače su ti razigrani uvodi na Shakirinim koncertima odlični (pogotovo WW), sada i Ojos asi ima uvod koji je izgleda uzet iz pjesme čuvene egipatske pjevačice.

wade2b
30.07.2006., 20:00
Vedder, ti nisi bio na koncertu?
bice prilike... ja planiram Bec (Vienna) :)

Nemoj mi reci da nisi gledao DVD Live and Off the record. Bas mi se svidja kako su odradili intro za Ojos Asi (traje 9 min.). Ako nisi gledao skini sa shakiramedia.com (ako imas premium account, ako nemas dacu ti ja sifru za moj (posto ja to dajem svima :) )).

Ja sam odusevljen albumom Fijacion Oral vol.1 Na njemu su stvarno jako kvalitetne pesme. Oral Fixation vol.2 mi se isto mnogo svidja ali je malo vise komercijala. Inace, sledeci singl je najverovatnije Animal City.A ja bih vole i Timor kao singl :)

WW live je stvarno ekstra, najvise mi se svidja poslednji deo pesme.

Vedder
30.07.2006., 21:02
Gledao sam LOTR, kako da nisam, onaj intro je odličan, samo ja nisam bio siguran da li da ga shvatim kao uvod u Ojos asi ili kao početak koncerta:) Ali ipak, ako ima zanimljivih stvari za vidjeti na premium accountu molim te da mi trzneš tu šifru na email eminakc@yahoo.com, neću je zloupotrebljavati. To bi bilo velikodušno od tebe:) Nemam kreditnu karticu i jednostavno nema načina da platim par EURA za premium account a dao bih im i donaciju, fakat su suludi šta sve imaju na websiteu;)

I meni je FO njen ponajbolji studijski album (DELL nisam slušao ne pamtim otkad jer je Unplugged praktično DELL samo EA umjesto Que vuelvas, a Unplugged je van svakog poređenja), izuzetno ujednačen kvalitetom a raznovrstan po pjesmama.

OF mi se većim dijelom ipak nije dopao, ponajprije zbog riječi koje su suviše privatne i meni nezanimljive a nekako upadaju u prvi plan i ne mogu ih "zaobići". Dva prevoda su bolja u originalu, ostane još deset pjesama od kojih mi se pola sviđa a pola i ne baš. Ali Animal city mi se sviđa, odlična je pjesma i volio bih da bude single (ali radije Illegal)...

WW live je stvarno ekstra, najvise mi se svidja poslednji deo pesme.

Mhm, mislim da je baš živa verzija pokazala koliko je to ustvari dopadljiva pjesma, i meni se svidjela puno više od radio verzija (bile su dvije jelte), odlična izvedba...

Rock Star
03.08.2006., 10:42
A kaj je privatno na Oral Fixation? Niš. Privatniji je Fijacion Oral, kao i bolji. Potrošila se tamo, a OF je izdala samo zato da ima i nekaj na engleskom jer zna da bez toga ne bi bilo niš od svjetske turneje. I zašto toliki kažu da je Unplugged tak dobar album? Daleko od toga da je loš, al meni baš i nije nešto, imala je i boljih. I nadam se da Illegal neće biti sljedeći singl, loš bi to potez bio, mislim ja, naime, tu kopira Alanis, to joj fakat nije trebalo, ne? A i stvar je relativno dosadna.

Vedder
06.08.2006., 11:50
Da bog sačuva:) Drago mi je da tako misliš, ali ne mogu ni sa čim da se složim, osim da OF nije toliko privatan koliko sam ja rekao, ali jesu neke pjesme koje mi se zbog toga manje sviđaju. FO je, s druge strane, "ličan", ali ne i privatan, tamo pjeva pjevačica a ne 29-godišnja Shakira čiji su ormari puni odjeće koju (jadna) nikad ne nosi i koju nema ko da miluje po 24 inčnom boku jer je (jadna) stalno na putu... "Socijalne" pjesme su takođe slabašne po mom mišljenju. Možda jesu znak dobre volje, ali nisu baš neka umjetnost (možda sam malo nepravedan ali tako mislim). Ne mislim da se "istrošila" - ko zna šta je prvo komponovano a šta zadnje - naprimjer za En tus pupilas je prvo pravljena engleska verzija - uostalom i ne moram da znam tačno šta je ali nekako ne štima mi sve najbolje sa tim albumom. Illegal za mene međutim nije "relativno dosadna" nego vrlo dirljiva pjesma koja mi ne zvuči kao Alanis, a ponajmanje kao neka kopija...

wade2b
06.08.2006., 20:37
Uh, kako me to nervira kad neko kaze da Shakira kopira ovog ili onog... najbednije je bilo kad su pricali da kopira Britney, jbt, pa to jedno s drugim ne ide. FO je jedan od najkvalitetnijih SHakirinih albuma, i tu nema vise sta da se prica!

Anyway, ja ne bih bio ja kad vam ne bih dao nesto da downloadujete :)
Shakirin koncert u Moskvu 23.07.2006

Estoy Aqui
http://rapidshare.de/files/28331518/Shakir...u_Live.avi.html (http://rapidshare.de/files/28331518/Shakira_Estoy_aqui_Moscu_Live.avi.html)

Don't Bother
http://rapidshare.de/files/28334443/Shakir...u_Live.avi.html (http://rapidshare.de/files/28334443/Shakira_Dont_bother_Moscu_Live.avi.html)

Underneath Your Clothes
http://rapidshare.de/files/28337374/Shakir...u_Live.avi.html (http://rapidshare.de/files/28337374/Shakira_Underneath_Moscu_Live.avi.html)

La Tortura
http://rapidshare.de/files/28340806/Shakir...u_Live.avi.html (http://rapidshare.de/files/28340806/Shakira_La_tortura_Moscu_Live.avi.html)

Whenever, Wherever
http://rapidshare.de/files/28345756/Shakir...u_Live.avi.html (http://rapidshare.de/files/28345756/Shakira_Whenever_Wherever_Moscu_Live.avi.html)

Hips Don't Lie:
http://rapidshare.de/files/28357703/Shakir...u_Live.avi.html (http://rapidshare.de/files/28357703/Shakira_Hips_dont_lie_Moscu_Live.avi.html)

Vedder
06.08.2006., 21:26
hej, wade!

FO je jedan od najkvalitetnijih Shakirinih albuma, i tu nema vise sta da se prica!

Imaš pravo, u krajnjoj liniji i ja se našao da pametujem...

Uh, kako me to nervira kad neko kaze da Shakira kopira ovog ili onog...

Moram priznati da to i meni smeta, nisam htio da kažem, ali fakat je tako. Pogotovo su poređenja sa Alanis nekako potrošena i besmislena, bez uvrede...

Svaka čast za ove linkove, molim te da mi uvijek ovako das neke linkove kad imaš, i ja ću tebi obećajem:)

bue
06.08.2006., 21:57
:love:

wade2b
08.08.2006., 09:09
Shakira - Te Dejo Madrid & Don't Bother (clip) (Velika Gorica - 15.07.2006) (http://www.fileden.com/files/11618/Shakira_-_Pink_TV_-_CityKids_-_Report_from_Shakiras_concert_in_Velika_Gorica(cli p)_by_wada.AVI) (13 MB)

right click/ save target as...

Ovo je klip sa koncerta... bice i celih pesama...

Rock Star
12.08.2006., 22:13
Shakira se fura na Alanis opako; čak je i sama rekla da je te usporedbe ne smetaju jer je Alanis una grande artista.

You said you would love me until you died and as far as I know you're still alive

And every time you speak her name
Does she know how you told me you'd hold me
Until you died, till you died
But you're still alive

Hello!? Ima toga još.

Kaj se socijalnih pjesama tiče - Timor je jako loš. Ne znam kaj si je s tim mislila. How about the people who don't matter anymore? Wtf?!

Vedder
13.08.2006., 01:11
Hello!? Ima toga još.

Imaš li još koji primjer? Ovo je zanimljivo, nikad nisam o tome razmišljao. Muzički zvuči sasvim drugačije, ali zaista se riječi poklapaju kao da je slušala pjesmu pa "preuzela" "stih".

Hoće to Shakiru, neke pjesme ne uspijevaju sakriti utjecaj, npr. La Pared koja "liči" na Clocks od Coldplaya. Ali bez obzira na to razlike postoje i ne treba pretjerivati sa uspoređivanjima...

Timor je dobar pokušaj, ali napisati dobru socijalnu pjesmu je jako teško a da se izbjegne nekakav "propovijednički" ton i to ona nije uspjela po mom mišljenju. A nekako baš i ne priliči da ona kritikuje MTV i šta ja znam šta.

Rock Star
13.08.2006., 12:04
Pa ima toga još, al u manjoj mjeri, bolje je to zakamuflirala, al generalno, previše je počela kopirati. I slažem se - tko je ona da kritizira MTV?! Mislim, stvarno...

Vedder
13.08.2006., 14:36
ok. ja lično ne mislim da je počela previše kopirati, ali joj se dešavaju tu i tamo takvi imitatorski ispadi kojih ne mislim da je svjesna. ona vjerovatno i ne primjećuje da je sličnost upadljiva, mada i to nekad može biti stvar subjektivne procjene, ono, jedno je liči, drugo je podsjeća, treće plagira i tako to... za mene je njena muzika i dalje itekako prepoznatljiva samo što mi se čini da u živim nastupima ne insistira na pravim pjesmama. to je moja osnovna zamjerka.

Rock Star
13.08.2006., 14:43
Ne zamjeram joj ni ja previše, logično je da te oblikuje glazba koju cijeniš i da se njen utjecaj može osjećati u tvojoj glazbi, no čini mi se da sad malo previše šara. Piše pjesme dečku, piše o ljubavi, piše o socijali, dok je istovremeno i srcedrapajuća (iako je meni Illegal očajna pjesma!), ali i mrda bokovima i trese se ko luda (Hips Don't Lie).

wade2b
14.08.2006., 09:13
Ne znam, meni se uopste ne cini da kopira Alanis...

nego, je l' neko od vas primetio da drugi kopiraju Shakiru? kao npr. Fergie (ako se tako zove ona iz Black Eyed Peas). U spotu My Humps. Niko pre Shakire nije radio ono sa grudima, a sad svi to rade. Ili onaj pokret iz Whenever , wherever kada kao mase krilima. To sad radi i Beyonce u Deja Vu spotu.

By the way, jeste li vi culi obrade shakirine dve pesme koje su obraadile Romana i Vesna Pisarovic??? ja sam to tek skoro cuo...

Rock Star
14.08.2006., 10:43
Kopira ona, kopira...

A to kaj rade Fergie i Beyonce, mislim da to nije kopiranje Shakire, tak se uglavnom kreću te pjevačice koje okupiraju stasom, ne glasom. Pa mora spot biti vruć, ne?

Vesna Pisarović je davno obradila Ciegu, mislim da se u njenoj verziji zove Oko tvoje, a za ovo drugo ne znam - koja je Shakirina stvar u pitanju?

Vedder
14.08.2006., 15:34
Meni je uvijek izgledalo debelo pretjerano svako upoređivanje Shakire sa Alanis, pogotovo ova "vanjska" poređenja, u smislu da imaju slične glasove ili sviraju gitaru i šta ja znam. To su bedastoće. Za mene su muzičke razlike uvijek bile očigledne i svaka je razvila svoj stil, najposlije, njihova muzika na mene djeluje različito. S tim da za Shakiru znam da nekad ne uspije sakriti utjecaj, ali to nema veze sa sistematskim kopiranjem, pogotovo ne Alanis, nego se tako jednostavno desi (zanimljivo je što se to obično dešava muzičarima daleko slabijim od Shakire, obično početnicima). Možda je najočigledniji primjer pjesma La pared. To bi je neko trebao pitati u intervjuu, da vidimo šta ona misli o tome, i šta si je time mislila, a ne da je pitaju po stoti put iste gluposti...

Lično mislim da potcjenjujete npr. Beyonce. Mene nervira što su njeni živi nastupi napola na plejbek, sa ispraznim i nezanimljivim aranžmanima koji bez studijskog uglađivanja ni na šta ne liče. Sama Beyonce, međutim, ima predivan, pun, bogat, izražajan glas i njene najbolje pjesme (solo i sa DC) mi se bez daljeg jako sviđaju. U plesne pokrete se ne razumijem, čini mi se da Beyonce, slično Shakiri, dobro pleše i da je izvještila to (za razliku od Fergie koja više zauzima "provokativne poze" nego što pleše, barem koliko sam ja vidio), s tim da to često ide na uštrb živog nastupa i pjevanja i to joj ne valja i čini da gubim interes za nju.

Rock Star
14.08.2006., 15:52
Da, to ni meni nije jasno jer Shakira i Alanis ne dijele pretjearno slične glasove. Shakirin nije loš, no mislim da se je ogradila od toga da je se gleda kao glas umjesto stasa, pjevajući i snimajući spotove tipa Whenever Wherever. Isto je i s Beyonce - ona možda dobro pjeva (meni se ne sviđa nimalo), ali to nitko ne primjećuje jer je na svakom spotu možeš vidjeti polugolu i kak se izvija. Isti je slučaj sa Shakirom. Ona se sada oblači manje izazovno, želi da je se shvati ozbiljno, ali pomalo je kasno za to, u što se je mogla i sama uvjeriti; naime, Oral Fixation se nije nikako prodavao sve dok nije izdala Hips Don't Lie, u stilu La Torture i prijašnjih bokomrdajućih stvari. Zato je Alanis, po meni, bila i ostala kvalitetnija glazbenica i usporedba Shakire s njom može joj biti samo kompliment. Veliki.

Vedder
14.08.2006., 16:04
Dobro tu se uglavnom ne slažemo, ali razloge smo već razjasnili tako da nema potrebe da se ponavljamo... Lično nisam zadovoljan pravcem kojim ide Shakira, ali isto tako nema spora da su njeni najbolji momenti nešto prvoklasno i s onu stranu svih poređenja. Tako i Alanisini...

Rock Star
14.08.2006., 16:42
Apsolutno. Ali činjenica je da je ona "obilježena" i to nije toliko loše jer se je sama obilježila, nije mi samo jasno zašto toliko bježi od toga...

crvenaguza
25.08.2006., 21:18
E baš me zanima kako ljudi doživljavaju Shakiru na ovim prostorima. Imam blagi osjećaj da Hrvati nemaju veliku naklonost prema komercijaliziranoj glazbi iako ona u sebi sadrži iznimne muzičke vrijednosti. Sama činjenica da bi jedan Thompson popunio najveći hrvatski stadion a Shakira , sa svojom reputacijom ,nije uspjela dovesti niti desetak tisuća ljudi, pokazuje da smo ipak samo obični Balkanci. A shakira očito to nije dobro procijenila....
Po onome što vrijedi pljucamo a ono što u nama budi sirove emocije uzdižemo.... To Europljani ne rade...:flop:

Germa
25.08.2006., 22:05
mrdni malo tom guzom...:s...;)

Mjuzik
26.08.2006., 03:17
Gle.. hrvati su takvi. Seljaci. Meni je žao što sam hrvat. Al stvarno. I da, žalosno je to što kažeš... a tako je.

I debili ovdje će prije znat ko je Seka Aleksić nego npr. Gwen Stefani lol

untitled
26.08.2006., 10:06
ides iopet neki topic za pamcenje..

kako to mislis da rvat ne slusa komercijalnu glazbu poglec vamo (http://www.forum.hr/showthread.php?t=159440) , a poznato je da nema veceg hrvata od normalnog nicka.. o shakiri smo sve vec napisali, negdje topic postoji.. razlog sto ovdje ekipa pise o glazbi punoj "sirovih emocija" je jer ih vodi onaj emo klinac dmj ili pak mod koji nikako da shvati da pank nije otac..kako jebena europa ima veze s nasim glazbenim neukusom, ja sam cuo da oni i pedofile podrzavaju i da nam nece dat da koljemo kad se kolje i sir i vrhnje i sve.. i ko vam je ta Gwen Stefani uopce

p.s. ako oces mos s nama na nelly furtado , al moras u katu podrzat odredjenu biljku

haddock
26.08.2006., 10:41
beyonce frkadne i shakiru, i neli furtado i....kako ono dalje? :misli:...nešto s jajcima:zubeki:

C2V3N
26.08.2006., 11:01
istina, kod nje bokovi ne lažu :P

Šoki
27.08.2006., 21:40
SHAKIRA, SHAKIRA
I never really knew that she could dance like this
She makes a man wants to speak Spanish

DA POSTOJI SHAKIRIN SMAJLIĆ JA BI GA SAD TU STAVIO

Narantxa
27.08.2006., 21:50
I JA BI GA SAD STAVIO :cice:

~Jesen
27.08.2006., 21:53
al dobro, njoj ni ne treba veći možda

Rock Star
29.08.2006., 23:14
al dobro, njoj ni ne treba veći možda

:cerek:

wade2b
04.09.2006., 12:08
Ma, Hrvatska, Srbija sve je to isto... ovde (u Srbiji) je jos gore nego u Hrvatskoj, samo se fura jebena Grand Parada, Seka Aleksic i kompanija. Mada, da je Shakira dosla ovde, sigurno bi napunila stadion jer je porede sa onom Indirom (koja nema veze s vezom).

Kad je i Beyonce pocela da kopira Shakiru, sve je jasno ko je Shakira danas http://www.forum.hr/images/smilies/Hail.gif

http://img241.imageshack.us/img241/8316/shakibeyoncewm7.gif

Rock Star
04.09.2006., 12:24
Kad sam Shakiru vidjela na VMA-ima neki dan, pomislila sam kak izgleda ko kopija Beyonce.

Šoki
04.09.2006., 20:40
BEYONCE NIJE NI DO KOLJENA SHAKIRI
I SHAKIRA IMA JEDNU PREDNOST
PJEVA NA ŠPANJOLSKOM

Rock Star
04.09.2006., 23:37
PJEVA NA ŠPANJOLSKOM

Meni je Beyonce totalka bez veze, mislim da je previše previkana. Uvijek prije Shakira nego ona, mada, u jednu ruku, sve je to isto. Nažalost.

wade2b
21.10.2006., 23:54
ko je propustio Shakiru u Zagrebu moze da je gleda u Budimpesti, Madjarska 05. marta 2007 ili u Vienni, Austriji 06.marta 2007 :)

prsluk od zlata
22.10.2006., 04:03
PJEVA NA ŠPANJOLSKOM

nakon što sam pročitao ovo pala mi je na pamet želja:
beyonce i shakira na koljenima ispred mene:top:

bee*
12.03.2007., 20:26
PJEVA NA ŠPANJOLSKOM

imaš gadnih problema - beyonce je kraljica ... za razliku od shakire koja zavija i jodla :E

Šoki
12.03.2007., 22:14
ma beyonce mi se gadi - kak moš nju uopče slušat - kad je čujem sam tam neki vrag vrišči i dok pukne vicoki c ko bi je slušo

wenchy snouflejk
25.05.2007., 09:45
Evo javi te se svi koji imate mišljenje o ovoj predivnoj i nadarenoj kolumbijskoj pjevačici koja izbacuje hit za hitom a pokazala se i izrazito nadarena u sklapanju dueta:cerek:
najnoviji-shakira i beyonce -beautiful liar

dajte...najljepše pjesme...najljepše stihove...a posebno oni koji razumiju španjolski recite kako vam se sviđaju stihovi...evo ja cu poceti....meni je posebno lijepa i zanimljiva pjesma Octavo dia:s

ciganche
25.05.2007., 10:57
Ništa posebno po izgledu-mala, zdepasta, guzice ko aerodrom, lice bezveze, kosa kojoj hitno treba šišanje. Ne sviđa mi se ono njeno eksperimentiranje s glasom. Ali mala je popular šta ćeš :cerek:

wenchy snouflejk
25.05.2007., 11:00
Ništa posebno po izgledu-mala, zdepasta, guzice ko aerodrom, lice bezveze, kosa kojoj hitno treba šišanje. Ne sviđa mi se ono njeno eksperimentiranje s glasom. Ali mala je popular šta ćeš :cerek:

ma da nije sad baš neki model(iako meni je u licu bas prelijepa)ali mi je bas nekako originalna....

res publica
25.05.2007., 13:45

jesi li je vidjela uživo :kava:?

wenchy, potpis za octavo dia.

Barca
25.05.2007., 14:22

Nego sta.
Ne samo da je ruzna nego ni plesat ne zna (http://www.youtube.com/watch?v=htJuGVrhKWc&mode=related&search=) :flop:

Ma vid ju opet. (http://www.youtube.com/watch?v=mtnix7W9NKY&mode=related&search=) :eek:

Sramota za zenski rod. (http://www.youtube.com/watch?v=rW0XmTiKNfA&mode=related&search=) :zubo:

wenchy snouflejk
25.05.2007., 14:34
Nego sta.
Ne samo da je ruzna nego ni plesat ne zna (http://www.youtube.com/watch?v=htJuGVrhKWc&mode=related&search=) :flop:

Ma vid ju opet. (http://www.youtube.com/watch?v=mtnix7W9NKY&mode=related&search=) :eek:

Sramota za zenski rod. (http://www.youtube.com/watch?v=rW0XmTiKNfA&mode=related&search=) :zubo:

ma cura je zakon:s

like it?
25.05.2007., 14:39
meni je shakira prezakon i mislim da ju je sve više 'glazbenica počelo kopirati...možeš ti reć da su sve iste ali beyonce stvarno skida neke shakirine pokrete i to se vidi

-slažem se za octavo dia,dodajem moscas en la casa(predivno)

res publica
25.05.2007., 14:59
teško mi je izabrati najdražu, ali jedna od dražih mi je si te vas :s .

like it?
25.05.2007., 15:03
teško mi je izabrati najdražu, ali jedna od dražih mi je si te vas :s .

:jumping: da super je...meni je pri vrhu i inevitable...namucila sam se dok sam naucila tekst:zubo:

wenchy snouflejk
26.05.2007., 10:19
:jumping: da super je...meni je pri vrhu i inevitable...namucila sam se dok sam naucila tekst:zubo:
:s :s :s

M@j@1501
15.06.2007., 15:48
Najbolja Shakirina pisma je OCTAVO DIA....po mom mišljenju..onda slijedu Poem To A Horse, Inevitable, Si Te Vas, How Do You Do,Don't Bother,Fool, Que Me Quedes Tu,La Pared...:top: a šta se dueta tiče...ovaj duet s Beyonce je sranje,teška komercijala,neznan šta je bilo Shakiri kad je odlučila snimati išta s njon..nadan se da je bila napušena :rolleyes: !! Najbolji duet je Miguel Bose & Shakira- :s Si Tu No Vuelves! Pisma je prelipa! A ovo hips don't lie i la tortura....nisu to loše pisme, jer te su pisme i napravljene da budu hit,a Shakira naravno vrlo dobro zna šta danas pali publiku,jer nije glupa!! al to nije ništa prema njenin starijin stvarima kao šta su npr. ove gori navedene!! Eto to je moje mišljenje! :)

deprived_soul
15.06.2007., 16:22
hihihi, bila i ja na shakirici :p

ma zena je simplasticna nema kaj :zubo:

Chocolate Soufle
05.07.2007., 11:18
evo i ja se javljam kao veliki shakirin fan, ja mislim da je ona stvarno super, i neznam kak je ljudi uopce mogu usporedivat s ostalim ..zvjezdama'' jer je zena fakat posebna i nije neka umisljena koja sam misli na pare i slavu.to ja mislim ..zena je cool, sam mi je zao kaj nisam bila na koncertu , pa valjda ce opet doc.

sunnygirl
09.07.2007., 16:23
mda... nekako cisto sumnjam poslije svega sto je dozivjela u hrvatskoj, ali eto, sta mos, jedino nada preostaje... :(

Chocolate Soufle
10.07.2007., 20:28
mda... nekako cisto sumnjam poslije svega sto je dozivjela u hrvatskoj, ali eto, sta mos, jedino nada preostaje... :(

ja se nadam....za mene je uopce cudno kaj je dosla u hrvatsku , pa mozda nas opet iznenadi i opet dode (DAJ BOZE)...

res publica
10.07.2007., 20:31
malo vjerojatno. organizacija je bila katastrofalna, a ni interes (mada velikim dijelom upravo zbog loše organizacije) nije bio veliki.

sunnygirl
11.07.2007., 11:02
da... ali ja to jednostavno ne mogu shvatiti...
jedan tomphson skupi toliko ljudi (nije da imam nešto protiv), ali ipak covjek bi ocekivao da kad dode jedna od najpoznatijih pjevacica svijeta, plus sto dio ide u dobrotvorne svrhe, da ce biti vise ljudi...
ali ocito da hrvati vjeruju u onu dobru staru: vjeruj u se i u svoje kljuse... lol

lol*shit
27.08.2007., 12:45
:s Shakira

Chocolate Soufle
29.08.2007., 20:08
jeste culi da se shakira napokon udaje, a u jedenom clanku pise da je mozda trudna pa da je zato POZURILA u brak (iako je vec 6 godina zarucena - ja neznam di je tu zurba )

lol*shit
29.08.2007., 20:42
Zaručena je 7 godina...A to za vinčanje se nagađa već 3 miseca...al nije ona ništa potvrdila tako da su to sve vjerojatno gluposti...a to da je trudna je još veća glupost!!:rolleyes:

Shakira fan
16.09.2007., 10:09
ja sam bila na koncertu pa ak netko ima neki video nek mi se javi na dontbother13@net.hr pa ak se želite mijenjati tu sam. Ja imam ojos asi, la tortutu, animal city.... i još toga, cijele pjesme.

carie
19.09.2007., 13:25
SHAKIRA JE JEDINA GUZLATA PJEVAČICA KOJA NEŠTA VRIDI.

K Q
20.09.2007., 01:19
da... ali ja to jednostavno ne mogu shvatiti...
jedan tomphson skupi toliko ljudi (nije da imam nešto protiv), ali ipak covjek bi ocekivao da kad dode jedna od najpoznatijih pjevacica svijeta, plus sto dio ide u dobrotvorne svrhe, da ce biti vise ljudi...
ali ocito da hrvati vjeruju u onu dobru staru: vjeruj u se i u svoje kljuse... lol

kad thompson za kartu stavi 60 kn, a ona tristo kn....
jebemti hrvatski standard!!!

Chocolate Soufle
22.09.2007., 21:32
ja nisam bila na koncertu i zalim zbog toga i to nas kak , pa ak neko ima ljepi video da ga stavi , jel oni na you tubu su onak , losa slika..

byee

Bishop_45
26.09.2007., 07:59

nista posebno........pa zgodnija je od 99% pjevacica i glumica koje mozete vidjeti danas....to sto se velik broj cura izgladjuje jest kronican napad debilizma, to nikada necu shvatiti !!!

a kosa mi je bila presexy u onom unpulgged videu (crvena), plava kosa mi nije bas nesto........

Chocolate Soufle
27.09.2007., 13:49
meni je shakira odlicnaaa , najbolja , obozavam ju!!jedva cekam novi album il nesto!!:cerek: :cerek:

lol*shit
28.09.2007., 13:34

:eek: Nemoj krivo svatiti..ali jel tebi vid u redu?? Kao prvo šta ima veze da je mala....drugo ja san je vidila na koncertu UŽIVO i kad je ušla u publiku stala san joj vrlo vrlo blizu!! Uopće nije zdepasta niti ima guzice kao aerodrom??? o svašta...a šta se kose tiče sasvin joj je u redu!
I ako je ovo nekom ružno onda stvarno???

http://img233.imageshack.us/img233/7026/04225615so5.jpg

i još nešto....Shakira je jedna od rijetkih koja je od početka imala neki svoj stil,a da nije nikog kopirala...za razliku od nekih s kojima je uvik nažalost uspoređuju kao npr. Beyonce i ekipa šta samo kopiraju druge...:rolleyes:

Chocolate Soufle
28.09.2007., 19:20
kak je ljepa na toj slici!!njoj fakat sve dobro stoji!!i kad si bila na koncertu kak ti je bilo??joooj blago tebii.

shakira1977
04.10.2007., 20:27
ja sam jedan od naj fenova od shakire bilo bi mi drago da se dopisujem s nekim ko je isto fan i ko zna ko je brendan buckley

lol*shit
04.10.2007., 20:36
Bubnjar...prelako pitanje,za mene bar!;) Jel imaš još koje?

Chocolate Soufle
10.10.2007., 16:17
vjerojatno ste vec culi da se shakira trebala vjencati proslog mjeseca..zna netko neku informaciju o tome??jel bilo ista ??

lol*shit
12.10.2007., 21:39
Normalno da nije bilo ništa od vjenčanja,jer Shakira nikad nije ni najavila to vjenčanje...to su novinari sami izmislili?!! znaš kako to ide kod njih,pišu šta in paše i takve gluposti! I mislin da se ona neće tako skoro vjenčati...zaručena je 7 godina...ne žuri se njoj očito...i bolje!

shakira1977
15.10.2007., 13:45
isuse ja vas ne razmem da znate kak je malo shakira fanova vi dalje od pjesme hips don't lie ni neznate (možda) uvjek mislite da je shakira "dobra" cura mrzim taj njen imiđ ona u stvarnosti i nije tak

shakira1977
15.10.2007., 13:49
da i ja mislim da novinari sereju ali nekaj mi je čudno znaš da shakira nema niti jedan nastup od 7 mjeseca možda zato jer studira povijest neznammmmmmm šmrc
e lol*shit imaš MSN moj je misa1300@hotmail.com plz javi seeeeeee

Shakira fan
16.10.2007., 08:14
e pa sad ću ja vama nešto reć: vi koji serete po Shakiri ne znate šta je žena jer sam je i JA vidjela užvo u VG na koncertu i kao 1. žena je predobra, non stop se smije i stavrno se potrudila a kao 2. žena odlčno izgleda. a još bolje pjeva. to što ima takav glas to joj samo daje prednost. osim toga Shakira ima i ostale kvalitete osim plesa "mrdanje guzicom". Pjesme Hips don't lie i le tortute i te slične jesu dobre ali me živcira što neki ljudi misle da je na sceni da bi mrdala guzicom samo za vaše oči. Ona ima jako puno kvalitetnih pjesama poput Pies Descalzoz, Poem to a horse, Quiero mas, Si tu no vuelves.. zaprevo sve su njene pjesme kvalitetne al neki ljudi se samo drže pjesama poput hdl , lt i ojos asi....

http://img99.imageshack.us/img99/2175/normalefephotoslive5316fg6.jpg (http://imageshack.us)

by the way- trebala se udat u 9.mj al nije zato jer su novinari previše rastegli tu priču a čak se i govorilo da su prekinuli (a nisu)

http://img148.imageshack.us/img148/5843/normal0100126631000004mpt3.jpg (http://imageshack.us)

Ollantay
16.10.2007., 10:47
[QUOTE=Shakira fan;10781193]e pa sad ću ja vama nešto reć: vi koji serete po Shakiri ne znate šta je žena jer sam je i JA vidjela užvo u VG na koncertu i kao 1. žena je predobra, non stop se smije i stavrno se potrudila a kao 2. žena odlčno izgleda. a još bolje pjeva. to što ima takav glas to joj samo daje prednost. osim toga Shakira ima i ostale kvalitete osim plesa "mrdanje guzicom". Pjesme Hips don't lie i le tortute i te slične jesu dobre ali me živcira što neki ljudi misle da je na sceni da bi mrdala guzicom samo za vaše oči. Ona ima jako puno kvalitetnih pjesama poput Pies Descalzoz, Poem to a horse, Quiero mas, Si tu no vuelves.. zaprevo sve su njene pjesme kvalitetne al neki ljudi se samo drže pjesama poput hdl , lt i ojos asi....

:top: Slazem se s tobom. Zena izgleda sjajno, pjeva odlicno, uostalom, tko voli nek slusa, tko ne..... nek se ne zamara. A njeni su siroki bokovi tipicna gradja juznoamerikanki. Bila sam u Juznoj Americi u vrijeme hita Ojos asi, bila na koncertu i zaista je odlicna. I uz to pise odlicne tekstove, tko god moze i zna nek si malo prevede.:top:

shakira1977
16.10.2007., 13:16
ja nemam nikaj protiv hips don't lie i tak pjesma ali me živciraju ljudi koji shakiru smatraju pop zvijezdu ko moja frendica koja veli da shakira nije rock
p.s. shakira bi trebala napraviti spot za costume makes the clown

Rock Star
18.10.2007., 09:14
Radije bih vidjela spot za Animal City.

dave mira
19.10.2007., 17:14
http://elnuevocojo.com/images/stories/101905/shakira.jpg
http://img211.imageshack.us/img211/2707/shakiraoralfixationvol2cover8h.jpg
http://img201.imageshack.us/img201/1278/normal017e42ll0.jpg
http://www.newsic.it/assets/images3/fo_lyrics_shakira2.jpg

shakira1977
20.10.2007., 14:13
shakira snima spotove -samo koje joj producenti odrede jer ona nema valjda lovu još tome ima neku glupu meneđericu koja joj nedopusti da si narušava imiđ:mad: patricia je bila BOLJAAAAAAAAAAA

miša_shakira
22.10.2007., 13:48
shakira je najbolja

Chocolate Soufle
23.10.2007., 13:34
joj jedva cekam da izade shakirin cd sa turneje 06/07.!!!!!jedva cekam.

i love shakira:cerek: :cerek: :cerek: :cerek:

WichitaQ
23.10.2007., 17:04
shakira je najbolja

i regao si se samo da to kažeš :rofl:

Rock Star
25.10.2007., 06:26
shakira snima spotove -samo koje joj producenti odrede jer ona nema valjda lovu još tome ima neku glupu meneđericu koja joj nedopusti da si narušava imiđ:mad: patricia je bila BOLJAAAAAAAAAAA

Otkud ti to?

miša_shakira
25.10.2007., 13:14
ja sam shakira1977 samo kaj sam banned ot kut mi to logički razmišljam sad ima neku glupu producenticu koja joj nikaj neda to je adam zimmon rekel sad se zmisli kaje bilo za vrijeme patricie laundry service ima gotovo sve spotove a oral fixation nema. EVO od kut mi to

miša_shakira
25.10.2007., 13:17
da odgovorima na
#regao si se samo da to kažeš #
ja bi i pješke došla do kolumbije da se potpišem na kipu sat ti veli zaka sam ?

Shakira fan
26.10.2007., 14:37
http://img527.imageshack.us/img527/8127/shakiraoralfixationtourwe4.jpg (http://imageshack.us)
http://img527.imageshack.us/img527/8127/shakiraoralfixationtourwe4.7bddb03e91.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=527&i=shakiraoralfixationtourwe4.jpg)ova slika će se vjerojatno nalaziti na naslovnici. Na DVD-u će se naći 6 pjesama izvedene u Miamiu, te iza scene (making off tour)

1. Intro
2. Estoy Aquí
3. Te Dejo Madrid
4. Don't Bother
5. Antologia
6. Hey You
7. Inevitable
8. Si Te Vas
9. La Tortura
10. No
11. Whenever, Wherever
12. La Pared
13. Underneath Your Clothes
14. Pies Descalzos
15. Ciega, Sordomuda
16. Ojos Así
17. Hips Don't Lie

U PRODAJU IZLAZI U 11 MJ
HTTP://SHAKIFANFULL.BLOG.HR

JEL IMA NETKO NEKI VIDEO IZ VELIKE GORICE???

Shakira fan
26.10.2007., 14:38
POSJETITE: www.shakira.forumotion.com

WichitaQ
26.10.2007., 16:20
šta se ovdje samo reklamiraju blogovi i forumi :confused: :E

miša_shakira
27.10.2007., 09:21
ja imam iz skoro svih zemalja svijeta video zapise ali iz velike gorice nemam:(

Shakira fan
27.10.2007., 09:52
šteta...

miša_shakira
27.10.2007., 10:10
shakira fan imaš msn moj je misa1300@hotamil.com
p.s. imš ti kakve vdeje

Shakira fan
27.10.2007., 11:40
kakve ideje?

ps: ja ti nemam msn.

mala s mora
09.11.2007., 10:50
evo jedna slika iz velike gorice! koncert je bio super!!! obozavam shakiru i imam sve njezine cd-ove cak i one najstarije na spanjolskom!

http://i138.photobucket.com/albums/q263/nala_023/IMGP1141.jpg

iako mi je pjesma beautiful liar super nadam se da shakira nece inace krenit u te vode jer je za moj ukus to prevelika komercijala!

Chocolate Soufle
10.11.2007., 18:46
dobra slika!!jooj nikad necu prebolit to kaj nisam bila na koncertu :cry: :cry: !!ko zna kad ce opet doc (ako ce doc) u hrvatsku...

lol*shit
16.11.2007., 15:48
http://shakira.forumotion.com/index.htm

Hrvatski forum o Shakiri...koga zanima neka ode viditi!

Chocolate Soufle
24.11.2007., 10:38
vjerojatno ste culi da je shakira jucer u 18 sati (po vremenu u kolumbiji) bila na chetu na stranici el heraldo. ja sam se prikljucila na taj chet , poslala sam joj poruku u svoje ime i ime svojih hrvatskih obozavatelj , stavrno se puno ljudi javilo , u 10-ak minuta se otvorilo 80 (!!!) stranica ispisanih poruka za nju , ona je odgovorila na njih 14 , na chetu je bila 48 minuta

evo sto je na kraju porucila : (predivne rijeci)

-Ha sido un placer compartir este tiempo con ustedes. Gracias por asistir a este chat. Gracias a mis amigos entrañables de EL HERALDO y a toda la gente que estuvo con nosotros esta noche. Un beso muy grande, y no se olviden que rubia, pelinegra o pelirroja, con las uñas pintadas o sin pintar, sobre la alfombra roja o sobre la arena de Salgar, siempre, siempre, siempre, los quiero mucho. Shakira

parliament
24.11.2007., 11:23
evo sto je na kraju porucila : (predivne rijeci)

-Ha sido un placer compartir este tiempo con ustedes. Gracias por asistir a este chat. Gracias a mis amigos entrañables de EL HERALDO y a toda la gente que estuvo con nosotros esta noche. Un beso muy grande, y no se olviden que rubia, pelinegra o pelirroja, con las uñas pintadas o sin pintar, sobre la alfombra roja o sobre la arena de Salgar, siempre, siempre, siempre, los quiero mucho. Shakira
e nakon ovih rijeci, ja je jos vise volim.

Shakira fan
24.11.2007., 13:38
eh, da sam bar ja tam mogla biti, a DVD je izašao, ima ga već u cd-shopovima po 180kn

Chocolate Soufle
24.11.2007., 16:53
eh, da sam bar ja tam mogla biti, a DVD je izašao, ima ga već u cd-shopovima po 180kn

i kod nas ili vani????

Shakira fan
26.11.2007., 08:43
ima kod nas u cd shopovima

sitna_dinamitna_vz
06.12.2007., 14:54
ijaaaj shakira je zakon...stvarno je zenska i zgodna i super glas ima i fakat zakon plese i sve:top: al najvise mi ide na k. kaj dost pjevacica ju kopiraju po stilu plesanja....i ustvari ona je pokrenula taj novi stil plesanja "drmanje s guzom" :P hehe...barem ja tak mislim:rolleyes: tak da shakira :s

Dodo2007
23.12.2007., 08:04
sranje u varaždinu nije izašao još dvd

lol*shit
24.12.2007., 12:48
ha ha,a čak je ode u ''zaostalom'' Šibenku doša! :rofl:

mala s mora
21.02.2008., 21:57
gledam ja sinoc prljavi ples 2 (koji je btw jako los) i cujem pjesmu hips don't lie u drugoj obradi:eek:
http://youtube.com/watch?v=NzRK3XpdcKQ

sad sta je original a sta obrada???:confused:

nokoment
28.02.2008., 20:13
gledam ja sinoc prljavi ples 2 (koji je btw jako los) i cujem pjesmu hips don't lie u drugoj obradi:eek:
http://youtube.com/watch?v=NzRK3XpdcKQ

sad sta je original a sta obrada???:confused:

Original je s Prljavog plesa, inače , ova vaša je isto plagijator ljuti poslušaj ovo:
http://www.youtube.com/watch?v=T4M41hssHSM

malizia
22.03.2008., 00:16
E baš me zanima kako ljudi doživljavaju Shakiru na ovim prostorima. Imam blagi osjećaj da Hrvati nemaju veliku naklonost prema komercijaliziranoj glazbi iako ona u sebi sadrži iznimne muzičke vrijednosti. Sama činjenica da bi jedan Thompson popunio najveći hrvatski stadion a Shakira , sa svojom reputacijom ,nije uspjela dovesti niti desetak tisuća ljudi, pokazuje da smo ipak samo obični Balkanci. A shakira očito to nije dobro procijenila....
Po onome što vrijedi pljucamo a ono što u nama budi sirove emocije uzdižemo.... To Europljani ne rade...:flop:

a e ka.. kad ljudi vole komentirat i ono o čem nemaju pojma, uzdignit se iznad, popljuvat

žena sa 7 studijskih albuma, koja piše pisme od svoje 12-e i onda je neko popljuje da je to ona tuka s 'whenever..'

da se razumimo, svi izvođači se povremeno moraju priklonit komercijali, ko ona s 'hips don't lie' i 'beutiful liar' (taj shit nisam nikad poslušala)
al iza 'hips' stoji njen ne najbolji, al definitivno najrealniji album - oral fixation

žena je filozof btw..

evo moj nekakav slobodan prijevod iz 'octavo dia':

..tko bi mogao zamisliti da će sam bog na povratku
zateći sve to u jednom paklenom neredu
da će se pretvoriti u još jednog nezaposlenog više..

..hoda strpljivo čekajući nekoga
s kim će barem mirno
moći poprilčati..

ako iz nedostatka okupacije
ili zbog iznimne osamljenosti
bog se prestane opirati
i prebaci na drugo mjesto
to će biti naša propast
nećemo imati drugog izbora nego
obožavati Billa Clintona, Michaela Jacksona ili Tarzana

teže je biti kralj bez krune
nego jedna obična osoba
jadan bog što ne izlazi u časopisima
nije model, umjetnik ili iz kraljevske obitelji

malizia
22.03.2008., 00:21
meni nekako najdraže ipak su - ''no creo'' (kako ja gledam na ljubav) i ''pies descalzos'' (o tome kako ljudska vrsta ide u k.., propast, ništavilo, carstvo mediokriteta, uf ~svršava~)

evo no creo, pies..kad mi se bude dalo prevodit, nemam spremljeno:

Samo ti dobro znaš tko sam
I zato je tvoje moje srce..
Samo ti daješ mi razlog
I zato gdje god hoćeš – idem….

Ne vjerujem da će more ikada izgubiti slan okus,
Ne vjerujem u sebe još uvijek,
Ne vjerujem u slučaj..
Samo vjerujem u tvoj nebeskoplavi osmijeh
I tvoj kristalni pogled,
I u poljupce koje mi daješ..
I u sve što govoriš

Samo ti daješ mi razlog
I zato gdje god hoćeš – idem..
Ako govorim previše,
Nemoj otići odavde..
Nitko te neće voljeti
Onako kako to radim ja….

Ne vjerujem u Veneru i Marsa,
Ne vjerujem u Karl Marxa,
Ne vjerujem u Jean Paul Sartrea,
Ne vjerujem u Brian Weissa..
Samo vjerujem u tvoj nebeskoplavi osmijeh
I tvoj kristalni pogled,
I u poljupce koje mi daješ..
I govorim što govorim:

Samo ti daješ mi razlog
I zato gdje god hoćeš – idem..
Ako govorim previše,
Nemoj otići odavde..
Nitko te neće voljeti
Onako kako to radim ja….

..Ja
Želim ti se zavjetovati,
Biti tvojih usta jedna pjesma
Tvojih krila uvijek biti vjetar..

Tvoja posuda za sol,
Zraka sunca,
Koja kamo ti kažeš da
Želiš da ide, ići će..
Moje si prokletstvo, moja obećana zemlja,
Moje proljeće,
Moj uzlaz na nebo..
Zato ostajem tu i hodam
Uz tebe
I nikada ti ne bi mogla reći ne……..

Ako govorim previše,
Nemoj otići odavde..
Nitko te neće voljeti
Kako to radim ja…………

p.s. manično 'iracionalno' voljenje, njammi

malizia
22.03.2008., 01:07
i evo je ~fanfare~ .. fatalističko, cinično remek-djelo:

pies descalzos, suenos blancos - bose noge, bijeli snovi

Bose noge, bijeli snovi

Pripadao si jednoj staroj rasi
Bosih stopala i bijelih snova
Prah si bio, prah jesi
Promisli, željezo se uvijek na toplini nužno tali

Zagrizao si jabuku
I odrekao se raja
Osudio se na jednu zmiju
Bila je tvoja jer si tako htio

Milenijima i milenijima preživljavao si gol
I suprotstavljao se dinosaurima
Pod jednom nadstrešnicom i bez oklopa

I sada si Tu
Želeći biti sretan
Kada te zanima te ni jednu mrvu tvoja sudbina :ne zna:

Prah si bio, prah jesi

Iskonstruirao si jedan savršeno točan svijet
Tako savršenih postignuća :zubo:
Svaka stvar iskalkulirana u podoban prostor i vrijeme
Meni koja sam jedan totalan kaos :mig:
Ulazi, izlazi, imena i mjere
Ne dopiru do osjetila :cerek:

I sada si Tu
Želeći biti sretan
Kada te zanima te ni jednu mrvu tvoja sudbina

Prah si bio, prah jesi
Promisli, željezo se uvijek na toplini..
Prah si bio prah jesi

Pozdravi susjeda
Odmori se na jedan sat
Radi čitav dan da bi mogao živjeti
I postići samo to, i osjećati samo to
I da nas Bog poštedi od nečasnih misli

Iskupi se pokorama
Asistiraj na sveučilištu
Što bi rekla obitelj da si bio crna ovca
Nosi uvijek cipele
Ne budi glasan na misi (hahah ja nekidan prid crkvom upala-jebote kako lipa crkva, prijateljica šiznila :rofl:)
Par večernjih cipela
I kravata na zabavama
Žene se udaju uvijek prije 30-e
I ako ne obuku vjenčanice
I ako ne vole :visi::visi::visi::visi:
I prije nego proslava počne
Bolje je ne zaboraviti
Jedan fin šampanjac
I plesati dobro valcer
I plesati dobro valcer

mala s mora
22.03.2008., 10:29
ma ja inace slusam rock/metal (znaci ne-komercijalu) i shakiru i amy winehouse pa valjda to govori dovoljno o njihovoj kvaliteti!
ali definitivno beautiful liar je pjesma koja joj nije trebala, a hips don't lie je obrada. stavila sam link na original par strana prije.

lol*shit
24.03.2008., 22:15
E slažen se ''mala s mora'' !
I :s malizia! Odlični komentari!

Al ipak ja smatran da joj je najbolji cd Donde Estan Los Ladrones!

Chocolate Soufle
05.04.2008., 23:35
shakira je stvarno preeodlicna pjevačica i stvarno je sve 5 kod nje..i nije jedna u nizu onih raskalašenih zvijezda koji rade raznorazne gluposti da dođu u novine...ona je jedna od rijetkih pametnih ijako je bogata i poznata..i ima odlicne pjesme i plese odlicno..sve savrseno...

i forum..hrvatski..prijavite se i budite stalan clan i pokazite da ste shakirin fan!!!

http://shakira.forumotion.com/

Rock Star
03.08.2008., 19:34
Zašto je zamro topic? :(

Ines_17
24.08.2008., 07:08
Ljudi, ja mislim kupiti CD oral fixation volumes 1 & 2 (oba cd-a u jednom pakiranju). No, zanima me jel se isplati kupiti sve u jednom ili oba cd-a odvojeno (je l' se dobije ona knjižica s riječima u cd-u volumes 1&2)? Unaprijed hvala na pomoći!!!

Andrea_Shaki
27.09.2008., 14:16
više ti se isplati kupit onaj zajedno....

RBDfan
29.06.2009., 10:56
Prvi singl sa Shakirinog novog albuma!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pjesma je:s:s:s:s:s:s:s:s!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Youtube+down.link

http://www.youtube.com/watch?v=t0owHjFAv2g

Dreamlover
30.06.2009., 16:39
The One i Underneath Your Clothes s Laundry Servicea su mi i dandanas jedne od najdražih pjesama općenito. Dodala bih još i Illegal, ali prve dvije su mi :cerek:

misty333
30.06.2009., 19:35
Loba je odlična. Shakira svaki put iznova iznenadi svojom originalnošću. Ovo mora biti smash.

mala s mora
30.06.2009., 20:02
Prvi singl sa Shakirinog novog albuma!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pjesma je:s:s:s:s:s:s:s:s!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Youtube+down.link

http://www.youtube.com/watch?v=t0owHjFAv2g

meni je razocaranje tesko:flop:

misty333
01.07.2009., 03:07
meni je razocaranje tesko:flop:

Zašto?

mala s mora
01.07.2009., 13:25
Zašto?

pa zato sta volim shakiru od samih pocetaka, a ovo je samo neki kao nastavak onog shita zvanog beautifull liar... mozda cijeli album ne bude takav, ali ova pjesma konkretno mi se ne svida...

misty333
01.07.2009., 19:28
Pa ne znam, Beautiful Liar je bila puno komercijalnija od ove pjesme koja je pomalo neobična. Uostalom svaki Shakirin album ima neki ovakav singl, dok su ostale pjesme na albumu jako raznolike. To već i sama znaš. :)

tetija09
01.07.2009., 22:51
obožavam Shakiru, ali ova pjesma mi nikako ne sjeda :ne zna: možda kad bih vidjela neki live nastup...maybe...:ne zna:

Kaky
02.07.2009., 09:11
obožavam Shakiru, ali ova pjesma mi nikako ne sjeda :ne zna: možda kad bih vidjela neki live nastup...maybe...:ne zna:

također.

misty333
04.07.2009., 11:48
Loba je dan nakon izlaska došla na 1. mjesto Meksičke Airplay ljestvice :D

tetija09
04.07.2009., 13:06
a ma dobro to sad...naravno da ce stic tako daleko kad ju pola svijeta voli i slusa, ne? pogotovo ovi klinci koji jos ne znaju sta je prava mjuza pa im je dobro sve sto izađe i sto je trenutno IN :)
ja preferiram starije stvari iako ne mogu rec da me ne zanima sta ce novo izdat jer je zena fenomenalna stvarno :cerek:

misty333
04.07.2009., 13:13
Ja slušam puno toga, a Shakira mi je opet jedan od najdražih izvođača. Meni su svi njeni albumi odlični, pa tako i ovaj novi singl :D

Sepija
04.07.2009., 14:07
meni je pjesma zakon. !
obožavam ju.
inače sve infrmacije možete nači na shakira croatian forumu

http://shakira.forumotion.com/

evo nove slike

http://www.shakiragallery.com/albums/userpics/28507/1246524994.39/normal_975yd4.jpg

http://www.shakiragallery.com/albums/userpics/1001/1246605539.37/normal_shewolfsingle_640.jpg

http://www.shakiragallery.com/albums/userpics/12807/1246252034.27/normal_IMAGEN-5557347-2.gif

http://www.shakiragallery.com/albums/userpics/12038/1246611669.29/15339368.jpg

evo i malo informacija o novom albumu

Nakon 2 h i 30 min kašnjenja, Shakira se napokon pojavila u dvorani Hotela Sheraton
gdje se sastala s desetak novinara prije lansiranja pjesme Loba s kojom se vraća na španjolsko tržište.

Iako će se cijeli album temeljiti na engleskom jeziku,
Shakira se s novom pjesmom na španjolskom jeziku želi zahvaliti
svom narodu koji je znatno utjecao na razvoj njezine karijere.

"Na Nassau, Karibskom otoku gdje živi i piše..."bio je citat
polovice kolumbijskog tiska.

Unatoč toj jednostavnosti, Shakira je opet prikazana kao moderna žena.
"Me voy con mis piernas y mi juventud por ahi aunque te maten los celos",
kaže jedan stih njezine pjesme u kojoj se stalno čuje urlanje, zadihanost i
senzualna oplakivanja. To su već karakteristike njezinog stila.

"Llevo conmigo un radar especial para localizar solteros / si acaso me meto en aprietos también llevo el número de los bomberos / ni tipos muy lindos ni divos ni niños ricos, yo sé lo que quiero / pasarla muy bien y portarme muy mal en los brazos de algún caballero".

Ovo je upravo jedan od najzabavnijih dijelova pjesme.
Osim pjesme Loba, koja već svira, zvijezda je dopustila
da poslušamo englesku verziju pjesme istog naslova i još
četiri pjesme među kojima se nalazi rock balada Últimamente (U posljednje vrijeme).

Tako se čini da se Shakira želi vratiti svom početku,
ali s promjenom načina sastavljanja rečenica.
Gađanje je središnja ideja u ovoj pjesmi.

Koristeći drevne orijentalne ritmove koji su popularni u pjesmi Ojos Asi , Kolumbijka
dolazi s udaraljkama u pjesmama Why Wait, Good Stuff i Did it Again.
To su još tri pjesme koje su oni(valjda novinari)dobili pravo poslušati prvi.

Potpuni CD bit će objavljen u listopadu.
Novinari koji su dobili pravo poslušati CD garantiraju uspjeh CD
i povratak Shakire u svijet noćnih klubova.

Album na engleskom sadržava 10 pjesma, od kojih je 7 na engleskom a 3 na španjolskom.
S obzirom na glazbeni stil, objasnila je album ovako:
"to je raznoliki album: u
ritmovima, koncept elektro i plesa.
Ali sam nastavila
provoditi spajanja s različitim zvukovima kao što su Indijska glazba, tu je
i sintisajzer ali i ideje na Carnival of Barranquilla. (Karneval u Barranquilli)
Ovaj album više vuče na "disco 80 godina", vrlo je plesan ".

Shakira je također objasnila da će drugi album biti izdan u 1. polovici 2010. To će uključivati i duet s Calle13.
Amulet parfem će biti objavljen istovremeno s tim drugim albumom i Shakira će tada krenuti na turneju po cijelom svijetu.

Naslovi od 5 pjesama su i objavljeni:

* Why Wait
* Good Stuff
* Did It Again
* Ultimamente
* Devoción

i danas je izašlo 30 sekundi pjesme She Wolf (Loba na španjolskom)

http://www.youtube.com/watch?v=OPNPte2P4Ec&feature=player_embedded

cijela pjesma izlazi 13.07
a spot 16.07

misty333
04.07.2009., 14:20
Hvala na informacijama :)

Sepija
04.07.2009., 14:45
nema na čemu.. haha
držite fige da sljedeće godine kad ide na turneju da dođe u hrvatsku .!

mala s mora
04.07.2009., 21:54
nema na čemu.. haha
držite fige da sljedeće godine kad ide na turneju da dođe u hrvatsku .!

cisto sumnjam s obzirom kako je posjecen prosli koncert bio...:(

Dorée
11.07.2009., 00:58
You're too far to bring you close
And too high to see below
Just hangin' on your daily dose
I know you never needed anyone
But the rolling papers for your grass
How can you give what you don't have

You keep on aiming for the top
And quit before you sweat a drop
Feed your empty brain
With your hydroponic pot
Start out playing with yourself
You get more fun within your shell
Nice to meet you but I gotta go my way

I'll leave again `cause I've been waiting in vain
But you're so in love with yourself
If I say my heart is sore
Sounds like a cheap metaphor
So I won't repeat it no more

I rather eat my soup with a fork
Or drive a cab in New York
`Cause to talk to you is harder work

So what's the point of wasting all my words
If it's just the same or even worse
Than reading poems to a horse

You keep on aiming for the top
And quit before you sweat a drop
Feed your empty brain
With your hydroponic pot
I bet you'll find someone like you
`Cause there's a foot for every shoe
I wish you luck but I've other things to do

I'll leave again `cause I've been waiting in vain
But you're so in love with yourself
If I say my heart is sore
Sounds like a cheap metaphor
So I won't repeat it no more
:s:s:cerek:

Sepija
11.07.2009., 12:35
^^ uz ready for the good times najbolja pjesma ... poem to a horse !

Antoine de Sain
11.07.2009., 12:43
meni je ona isto super,sve i sve..Ali njezina pjesma i spot -No- uh,uh tacno sam umrla, dva puta:))

Antoine de Sain
11.07.2009., 12:45
http://www.youtube.com/watch?v=5DXPGfRQTzo ...A i tekst je boli glava..

Sepija
11.07.2009., 13:01
http://www.youtube.com/watch?v=5DXPGfRQTzo ...A i tekst je boli glava..
u dobrom ili lošem smislu boli glava
meni je no savršena pjesma

RBDfan
11.07.2009., 13:18
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/4/43/SheWolf545.jpg

engleka verzija je upravo izasla i odlicna je tisucu puta bolja od spanjolske!!!

http://www.youtube.com/watch?v=I8qB83_ttO0

:s:s:s:s:s:s:s:s

http://themusiccitytoday.blogspot.com/

Kaky
11.07.2009., 14:43
engleska verzija je stvarno puno bolja od španjolske!!! :top: :s
u početku mi se pjesma nije baš sviđala, ali nakon puno slušanja i sad, kad je izašla engleska verzija - definitivno mi je jako, jako dobra. i pjesma No nije loša, također. :top:
sve u svemu, jako mi je drago što je izbacila neki hit nakon poprilično dugo vremena.

Sepija
11.07.2009., 15:41
engleska verzija je stvarno puno bolja od španjolske!!! :top: :s
u početku mi se pjesma nije baš sviđala, ali nakon puno slušanja i sad, kad je izašla engleska verzija - definitivno mi je jako, jako dobra. i pjesma No nije loša, također. :top:
sve u svemu, jako mi je drago što je izbacila neki hit nakon poprilično dugo vremena.

aaaaa

pjesma je savršena !!!!!

Chocolate Soufle
11.07.2009., 16:04
aaaaaaa pjesma je savrsenaaaaaaa!!!!!!!!!!!
ostala sam bez teksta!!!!!!!!!!
preprepreeeeeee omg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

RBDfan
13.07.2009., 13:45
Video preview!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Sx1eNba9cLw

:s:s:s:s:s:s:s:

OMG

need4speed
17.07.2009., 10:26
vidim da je shakira inspiraciju potrazila ni manje ni vise nego u cirkusu britney spears....

misty333
17.07.2009., 16:29
Da, pomalo razočaravajuće. Gubi svoju posebnost. Nije mi tu ona latina iz 2001.

izzy_the_onne
17.07.2009., 19:39
Ženska je prezakon,ali sad je fkt malo slusam..prije sam bila big fan

lol*shit
25.07.2009., 22:30
vidim da je shakira inspiraciju potrazila ni manje ni vise nego u cirkusu britney spears....

:lol: svaka čast :s

Inače meni osobno je pjesma sasvim solidna DOK je ne usporedim malo sa starijima tipa Octavo Dia, Inevitable...pa čak i sa Whenever Wherever! :ne zna:

Iako u novom spotu odlično izgleda, više po ničemu nije posebna! Sve već viđeno! :kava:

candy333
25.07.2009., 22:52
sta reci pjesma zakon zarazna!!!
bas trazio na youtube video od pjesme ali nije jos izasa!!!!
Ali danas izasao video kako je snimala spot i moram priznati video ce biti odlican!!!:s:s:s Pogledajte:

http://www.youtube.com/watch?v=R37qOeS-q5A

IceQueen
26.07.2009., 23:47

slažem se...
inače mi je shakira bila oduvijek posebna i drugačija od ostalih kvazi pjevačica tipa b.spears itd koje se znaju samo uvijat oko šipke i stenjat :rolleyes:
ali ova nova pjesma mi je kratko rečeno bezveze :kava:

candy333
30.07.2009., 19:10
Video izasa!!!!!!!!!! Video godine!!!! Najbolji video ikada !!!
:s:s:s:s:s:s:s:s

http://www.youtube.com/watch?v=mtEgoBAPHaM

candy333
31.07.2009., 00:05
Novi link za video!!!

http://www.youtube.com/watch?v=vNFddCk0SAQ

Video odlican Shakira bomba!!!:s:cerek:

Perdita_Durango
31.07.2009., 00:19
nije joj trebala ova loba/she wolf
pjesma je bezveze, video je bezveze... a tek ono plesanje... užas, ko neka luđakinja
definitivno je izgubila na kreativnosti i pridružila se moru pop lutkica... kao da ih već nemamo dovoljno

Lana.
10.08.2009., 20:51
meni je nova pjesma super,spot..a ono..prolazi..:mig:

mIcAa-pIcAa
12.08.2009., 18:01
nekako mi to nije prava shakira ako nema nikakvog latino ritma nego kad se ovako vidi da je muzika napravljena u studiju...kao da je izgubila svoj zar koji je prije imala...:) :ne zna:

hypo2_t
17.10.2009., 18:40
dakle...nakon Fijacion oral iz 2005. Shakira nam je izdala She wolf.
Osobno mi je cd relativno ok. Najavni singl She wolf/ Loba mi je ok, ali mi se više sviđa španjolska verzija. Osim što mi lipše zvuči na španjolskom, jedan malo dio na kraju se i razlikuje od she wolf, i zato mi se više sviđa.
Posebno mi se svidila pjesma Long time...meni je to možda i najdraža na cilom cd-u. osim nje još su mi se svidile i sljedeće:why wait, good stuff i gypsy, a pjesma spy mi se na prvih par slušanja uopće nije svidila, ali mi je kasnije postala draga.
šta vi kažete? jeli još neko polušao cd?

IV-FY
02.11.2009., 18:43
Meni je super pjesma She Wolf!

Vidio sam da Cd košta samo 90 kn, ali ne bih ga kupio prije nego što čujem ostale pjesme.

misty333
08.11.2009., 22:09
Pogledajte novi spot: http://www.shakira.com/ Odličan je!

LepaSeka
12.11.2009., 21:44
She wolf - ovo je totalna komercijalizacija muzike.....

She wolf - koliko sam je puta čula po lokalnih i nelokalnih radio stanicama normalno da mi je "ušla u uho"
Mon Amour - jedna od boljih, tj. glas joj više odgovara rock-u, pa je ugodna za slušanje u ovoj pjesmi
Did it again - kulerski beat-ovi

.......ostalo hmhmhmh

In Think
23.02.2010., 17:07
Shakira je zapravo vukodlak, ali zakamufliran?

Čini se da je Shakira htjela napraviti svoj zadnji album po principu kakva je ona sama IZVANA, htjela je lijepu produkciju, htjela je pokazati da može lijepo tancat (ali to uopće ne znači da tanca na pravu stvar).

Ali kakav je album iznutra?

Pa, ono, vukodlak.

She Wolf - Naizgled izgleda kad se usredotoči samo na produkciju i samu Shakiru, da ova pjesma govori o tome da oslobodite svoju divlju stranu, svoju razuzdanost i strastvenost.

Ali kad se pogleda tekst, stvari stoje malo drugačije.

Koliko god da je Shakira htjela napisati pjesmu u prenesenom značenju, čini se da je otišla u krivu stranu, pa se pjesma može shvatiti i doslovno.

Ona doslovno želi da se pretvorite u vukodlaka.

"There's a she wolf in disguise
Coming out, coming out, coming out"

"Moon's awake now, with eyes wide open
My body is craving, so feed the hungry"

"There's a she wolf in the closet
Open up and set her free"

A ovo je posebna katastrofa:

"The moon's my teacher, and I'm her student"

Did It Again - Shakira želi raditi greške opet i ponovno i o tome dreči i kriješti u beskonačnost.

Istina kaže ona i

"And all the mistakes
That went on for too long
Wish there was a way
I could delete it"

Ali to se nekako izgubi.

Zato što ona kaže i

"Smells like danger
Even better
Set your goals
I'm in trouble
But it feels like heaven"

"I got it all wrong
But it felt so right
I can't believe it"

Iako moram priznati, spot je izvrstan i ostavlja izvrsnu poruku, prikazuje buran život jednog para koji se samo uništava međusobnim greškama.

Give It Up To Me - Ova pjesma je došla od samoga vraga.

Vrag želi da mu se podate, da mu date sve. Zauzvrat, naizgled, nudi sve.

Ali postoji trik. Vrag vam ne može ponuditi sve, jer vrag nema ništa.

Zato se vrag koristi trikovima iz raja. Upotrijebio je odlične plesače koji nisu dovoljno svijesni što rade i na što će se upotrijebiti njihov ples, te je stavio svoj tekst.

Ali uz vraga nema plesa. Sve je mrtvo. Jedini uzvišeni ples može doći od pozitivnih sila.

A vrag je negativna sila.

Uz vraga se samo stvara nova patnja.

Svi na kraju svog puta žele ugledati svjetlo. Ali svjetlo radimo sami svakim svojim djelovanjem, na bilo koji način.

Vrag je tama.

A u tami se ne vidi ništa.

Tekst:

"You can have it all
Anything you want you can make it yours
Anything you want in the world
Give it up to me

Nothing too big or small
Anything you want you can make it yours
Give it up to me"

Čini se da Shakira sve mora prikazati strastveno. Ona mora i svoj kretenizam prikazati strastveno.

O Shakiri postoje nekoliko parodija, a napravili su ih Mad Tv.

Mad Tv je genijalan.

Parodije:

Shakira - Whatever, Don't Matter (http://www.youtube.com/watch?v=jlVwBDPvi6A)

Shakira - Translation (http://www.youtube.com/watch?v=QgdieJ9hwKs)

nella_opi
13.09.2010., 09:24
joj ljudi jel znate kak se zove ona full nova pjesma od Shakire?? strasno dobra melodija , na Otvorenom su je pustili prije 2 tj samo jednom i to je to jer kao ju samo oni imaju.. znam da ne pomaze puno ali se nadam da ce netko znat :)

ucky
13.09.2010., 13:19
joj ljudi jel znate kak se zove ona full nova pjesma od Shakire?? strasno dobra melodija , na Otvorenom su je pustili prije 2 tj samo jednom i to je to jer kao ju samo oni imaju.. znam da ne pomaze puno ali se nadam da ce netko znat :)

Loca!:)

sleng
14.09.2010., 14:31
Tu vrstu glazbe, s obzirom na način izvođenja, tj. kako se to kaže, kroz ples i slične vještine na stejdžu koje liče na to, treba nazvati bluz trzoguz.

Ameella
15.09.2010., 12:32
She wolf mi se nikako ne sviđa,ali zato je loca super pjesma,super je meni i dalje Shakira :cerek:

Shakira Loca /Hell's Angel Making Barcelona 20 New Original Version Espanol
http://www.youtube.com/watch?v=dDygwaVKmFM&feature=related

nella_opi
15.09.2010., 19:07
Loca!:)

jooj to je taa :cerek:

hvala :cerek:

Lollyca
08.10.2010., 20:31
Obožavam ju:cerek: carica totalna...nova pjesma Loca je:top::s:s
A tek stare pjesme na španjolskome...s njom se nitko ne može mjeriti.

marija01
09.10.2010., 02:30
Loca mi je super,Shakira :s :s

Vanda*
27.11.2010., 11:56
loca je savršena :top:

a tek novi album :s i turneja:s

šteta što je Lupa Promotion jedini organizator koncerata u hrv. :flop: . da su pravi doveli bi ju i ove godine u hrv.

za ovo bi platila kolko god
http://www.youtube.com/watch?v=GSyWxVNjzeo&feature=related

eudora
28.03.2011., 07:05
Obožavam ju:cerek: carica totalna...nova pjesma Loca je:top::s:s
A tek stare pjesme na španjolskome...s njom se nitko ne može mjeriti.

potpis od riječi do riječi :cerek::cerek::cerek:

Vanya83
28.03.2011., 09:04
Kolumbijka vatrena:mig::)

Sierra Leone
28.03.2011., 11:27
Ajmee jedva cekam da dode, kolko su ono karte?

eudora
28.03.2011., 11:43
Ajmee jedva cekam da dode, kolko su ono karte?

evo teme o koncertu:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=623651

:cerek: :cerek: :cerek:

PRODAJA ULAZNICA:

Ulaznice su podjeljene u nekoliko kategorija:

Fan Pit: 400 kn
Sjedenje tribina dolje 1 : 400 kn
Sjedenje tribina dolje 2: 350 kn
Sjedenje gornja tribina: 300 kn
Stajanje : 330 kn
Loža.: 750 kn

U prodaji su i dva posebna paketa ulaznica:

EARLY ACCESS:

Ulaznica za FAN PIT
Raniji ulazak u Arenu kako bi osigurali najbolje mjesto u FAN PITU
Poseban ulaz na koncert
Poseban SHAKIRA poklon
Voucher za ‘merchandise’ u vrijednosti od 150 kn
Propusnica sa ovogodišnje turneje za uspomenu

CIJENA OVOG PAKETA JE 1550 KN I REZERVIRAN JE ZA SAMO 100 PRAVIH FANOVA!!

HOT SEAT:

Najbolje mjesto na koncertu
Poseban SHAKIRA poklon

CIJENA OVOG ‘VRUĆEG’ PAKETA IZNOSI 1550 KUNA, A U PRODAJU JE PUŠTENO SAMO 100!!

>> www.sveulaznice.com (http://www.sveulaznice.com/glazbene-vijesti/shakira-u-zagrebu-11052011)
[ne obazirite se, nisu promijenili datum i piše im da je koncert 10.5., a nije, nego je 11.5. ]

Sierra Leone
28.03.2011., 14:12
evo teme o koncertu:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=623651

:cerek: :cerek: :cerek:

PRODAJA ULAZNICA:

Ulaznice su podjeljene u nekoliko kategorija:

Fan Pit: 400 kn
Sjedenje tribina dolje 1 : 400 kn
Sjedenje tribina dolje 2: 350 kn
Sjedenje gornja tribina: 300 kn
Stajanje : 330 kn
Loža.: 750 kn

U prodaji su i dva posebna paketa ulaznica:

EARLY ACCESS:

Ulaznica za FAN PIT
Raniji ulazak u Arenu kako bi osigurali najbolje mjesto u FAN PITU
Poseban ulaz na koncert
Poseban SHAKIRA poklon

CIJENA OVOG PAKETA JE 1550 KN I REZERVIRAN JE ZA SAMO 100 PRAVIH FANOVA!!

HOT SEAT:

Najbolje mjesto na koncertu
Poseban SHAKIRA poklon

CIJENA OVOG ‘VRUĆEG’ PAKETA IZNOSI 1550 KUNA, A U PRODAJU JE PUŠTENO SAMO 100!!

>> www.sveulaznice.com (http://www.sveulaznice.com/glazbene-vijesti/shakira-u-zagrebu-11052011)
[ne obazirite se, nisu promijenili datum i piše im da je koncert 10.5., a nije, nego je 11.5. ]

Gdje je fan pi? I gdje tse sjedi dolje?

Lollyca
28.03.2011., 18:54
Malo su joj skupe ulaznice za koncert...:eek:
Al za nju vrijedi dat i 5000 kn!:cerek:

eudora
20.04.2011., 13:27
Službeni Shakira team u Hrvatskoj? po čemu to?

mainscream
20.04.2011., 19:52
ma dobra je to bomba,
vrhunska!
zato joj i oproštam bavljenje glazbom!! :-D

Alicia_K
25.04.2011., 15:53
kaj reć o shakiri, nisam baš sve stranice čitala... al drago mi da postoji ;) posebna je, draža mi je starija, sa starijim albumima do she wolf albuma, al sale el sol je super, ta pjesma i gordita su mi predobre... :cerek: a waka waka, loca loca malo iste, al vesele su pa nek, i takvih treba :mig:

samo se nadam da nebude previše tak komercijala pjesama i da bude nas počastila još kojom tipa poem to a horse, inevitable :cerek:

_el_diablo_
25.04.2011., 20:01
ja obozavam njene live nastupe :cerek: zapravo nju jako volim jer je toliko simpa i draga da ne mozes biti lose volje kad nju gledas..o pjesmama da i ne govorim...zelim na koncert ali nemam kartu jos...:( a tako bi htjela vidjeti kako izgleda u zivo :(

Alicia_K
25.04.2011., 22:49
da i ja sam gledala live dvd-e, baš je simpatična i jednostavna, bosa cupka, nema neke haljine specijalne... :mig: i u intervjuima kaj sam gledala na youtube-u čak je ponekad i sramežljiva, ko bi rekal dok pleše she wolf :lol: al to valjda alter ego, ko i beyonce sasha fierce :D svi ga mi imamo :p

_el_diablo_
25.04.2011., 22:57
volim skhakiru...bas sam gledala njene intervju-e...cini se tako pametna i draga :) kako dobro prica engleski! tome se uvijek divim..:) trebale bi se sve zvijezde biti kao ona :(

Alicia_K
26.04.2011., 18:04
niš, el diablo put arene 10.5 i uživat ;)

da, super je, piše po portalima da nije tražila neke ektreme za ekipu i sebe, nikakve tone leda i ormare s lokotom ko dotična gaga o kojoj na svakoj temi se otvori :DDD
prizemljena je i zato je ljudi vole... neznam osobu koja je nemre smislit... bar jedna pjesma ti mora biti draga :cerek:

_el_diablo_
27.04.2011., 11:48
niš, el diablo put arene 10.5 i uživat ;)

da, super je, piše po portalima da nije tražila neke ektreme za ekipu i sebe, nikakve tone leda i ormare s lokotom ko dotična gaga o kojoj na svakoj temi se otvori :DDD
prizemljena je i zato je ljudi vole... neznam osobu koja je nemre smislit... bar jedna pjesma ti mora biti draga :cerek:

ni ja ne znam osobu kojoj bar jedna pjesma nije draga..bas su mi cudni ljudi kad kazu da je irtantna i antipaticna..ne kuzim kak ona moze nekome bit antipaticna al ok :D

sleng
27.04.2011., 11:50
ni ja ne znam osobu kojoj bar jedna pjesma nije draga..bas su mi cudni ljudi kad kazu da je irtantna i antipaticna..ne kuzim kak ona moze nekome bit antipaticna al ok :D

Pa kad isključim ton i gledam njezin bluz trzoguz, ne mogu reći da nije simpatična. :D

Mariposas
27.04.2011., 17:56
hajmo vi koji idete na koncert, koje su vam najdraže pjesme?:mig:

Alicia_K
27.04.2011., 19:33
ovak na prvo mjesto definitivno underneath your clothes :)) pa poem to a horse i inevitable... zatim don't bother i donde estan ladrones, ciega sordomuda, the one, i sale el sol :)) to bi neki moj red bio na playlisti na winampu, a dalje bi onda išle ostale :mig::mig:

Mariposas
27.04.2011., 19:46
meni je prva Poem to a horse, a onda ne poredu idu Antologia, Inevitable, No, La pared (acoustic), Don't bother.....voljela bi da su ostale No, La pared i Don't bother sa prošle turneje ;)

Alicia_K
28.04.2011., 19:23
ček, kaj neće don't bother izvoditi ?? :(:(:( pa ne valjda..

Mariposas
29.04.2011., 13:55
njet,ništa od Don't bother :(

Alicia_K
13.05.2011., 15:05
rabiosa je slijedeći singl s albuma... kaj mislite o tome? ili je trebala neki drugi uzet? ja osobno sam za antes de la seis, ali ovaj će biti ljetni hit izgleda, već vidim neki veseli spotić... :mig:

Mariposas
13.05.2011., 18:06
dadada, pa i nije mi baš neka omiljena pjesma, slična je ko Loca, zabavna.... ali,ja bi radije da je neka "ozbiljna" pjesma, ili rock tipa Don't bother što znači sa novog cd-a Devocion, Tu boca ili balada kao Antes de la seis, Lo que mas:top::cerek:

Alicia_K
23.05.2011., 16:12
http://www.youtube.com/watch?v=6JfyyHyBG6E

predivna :cerek: šteta kaj nije dobila zlatni globus za ovu pjesmu...

jossy
24.05.2011., 11:59
Veliki sam fan Shakire (od 1999.). Ne prođe dan, a da ne poslušam bar jednu njenu pjesmu...Bila sam na oba njena koncerta u Hrvatskoj...iako sam nakon prvog bila uvjerena da više nikad neće doći u Lijepu našu...ipak, iznenadila me :D
Moram reći da mi je prvi koncert bio bolji, ne zbog nje same, već zbog moje prevelike pripreme za drugi...Drugi koncert sam znala napamet prije nego što je počeo (hvala youtube-u :kava:), pa mi je prvi bio više euforičan, nepredvidiv itd...Ali, sve u svemu, išla bih opet sutra i prekosutra i uvijek na njene koncerte, jer to radi najbolje! Od studio pjesama izvuče ono najbolje iz njih, pjeva, i da, mrda guzom i bokovima i zbog toga ju obožavam. (probajte vi doma mrdat guzom, bokovim i trbuhom...samom probajte!)

Što se tiče njene najbolje pjesme, na to ne mogu odgovorit samo jednom pjesmom...ali, ove su mi naj: Tu, Sombra de ti, Ojos asi, Las de la intuicion, Hay amores, La despedida, poem to a horse, Devocion, Sale el sol... hah, mogu ih tako skoro sve nabrojat...

I da odgovorim nekim ljudima ovdje: nitko nije savršen! Ona je samo čovjek, i ona radi greške, švrlja svuda kad joj nestane inspiracije i zato ju nikad neću osuđivat zbog dueta s Beyonce ili She wolf albuma (meni najgori njen album, iako i tu ima ok pjesama). Samo ću joj bit zahvalna na onim odličnim stvarima koje je već napravila i koje tek slijede. Njen privatan život me se ne tiče, ni od koga je uzela lovu za nastup (bili to Rusi ili neki drugi "mafijaši" i tajkuni). Ona ovo radi, da može živjet, prehranit sebe, svoju obitelj, osigurat si budućnost i za svoju zakladu "Pies descalzos". Briga me koliko na šta troši, žena si je sama sve zaradila svojim radom...a sad, za kontradiktorne izjave, svi ih imamo u životu...sigurno nemamo cijeli život isto mišljenje o nečemu, ono se mijenja, razvija, javlja se neki interes itd...

pitanje: koja vam je najbolja live izvedba Shakire? to me baš zanima!

PS pozdrav svim Shakirinim fanovima! :s

monteo
24.05.2011., 12:08
ma obozavam ju ;) nevjerojatno talentirana sa predobrim pjesmama. na koncertu mi je naj live izvedba bila hips don't lie zbog atmosfere :) Ja bi opeeet!

Alicia_K
24.05.2011., 18:43
jossy !! lijepo si to sve sročila :)) slažem se u svemu s tobom... a sad je posala i chavezu gitaru :lol: jer je izrazio želju da nauči svirati , hehe...

meni je na koncertu bilo prebrutalno inevitable, definitivno je rasturila... :s :top: i nothin else matters od metallice (odličan cover) u despedidu kao nastavak, predivno, umirujuče... uz to onaj uvod pienso en ti s početka koncerta sva sam se naježila kad sam čula kolko joj je čist glas bio i samo gledala odakle dolazi ta ljepota... :s:s

samo kaj bi htjela čuti njen live undearneath your clothes (acustic verziju) i don't bother i objection.. al to su samo moje male i skromne želje ;)) da je još to bilo na koncertu di bi nam kraj bil :mig:

jossy
24.05.2011., 22:01
Meni je odličan Te dejo Madrid s ove turneje (bolje nego s prošle, vjerojatno zbog odličnog (i zgodnog) Grecca Buratta :cerek: ) Sviđa mi se Nothing else matters/La despedida i Gypsy - cijeli taj dio, pogotovo onaj ples... i napokon mi je Whenever wherever odlična, isto malo žešća...dobro mi je što je u nju ubacila Unbelieveble od EMFa...
Hips don't lie i Waka waka zbog atmosfere na kraju :s

Mariposas
27.05.2011., 11:55
jossy !! lijepo si to sve sročila :)) slažem se u svemu s tobom... a sad je posala i chavezu gitaru :lol: jer je izrazio želju da nauči svirati , hehe... meni je na koncertu bilo prebrutalno inevitable, definitivno je rasturila... :s :top: i nothin else matters od metallice (odličan cover) u despedidu kao nastavak, predivno, umirujuče... uz to onaj uvod pienso en ti s početka koncerta sva sam se naježila kad sam čula kolko joj je čist glas bio i samo gledala odakle dolazi ta ljepota... :s

samo kaj bi htjela čuti njen live undearneath your clothes (acustic verziju) i don't bother i objection.. al to su samo moje male i skromne želje ;)) da je još to bilo na koncertu di bi nam kraj bil :mig:

njezina produkcija se izjasnila da mu nije ništa poslala:lol:
to je bio playback, zato je i zvučalo tako:kava:

s kocerta su mi naj live izvedbe bile Ciega sordomuda, neznam sva mi je bila zakon u toj pjesmi, i Hips don't lie i Waka Waka:s

Vanya83
27.05.2011., 13:48
odlična Kolumbijka,uskoro ću je gledati live u Rusiji :D

Alicia_K
27.05.2011., 15:39
njezina produkcija se izjasnila da mu nije ništa poslala:lol:
to je bio playback, zato je i zvučalo tako:kava:

s kocerta su mi naj live izvedbe bile Ciega sordomuda, neznam sva mi je bila zakon u toj pjesmi, i Hips don't lie i Waka Waka:s

mariposas neee... nije bio playback odbijam vjerovat :P

e, da ciega je super kak skače smiješno :lol:

Mariposas
27.05.2011., 16:53
mariposas neee... nije bio playback odbijam vjerovat :P

e, da ciega je super kak skače smiješno :lol:

a šta ćeš, istina je, i to ne samo to, nego i dio Why Wait i refreni u Waka Waka, She wolf, Loca itd da ti sad ne uništim doživljaje:)

Alicia_K
29.05.2011., 10:13
ma dobro, za waka waka mu jasno, i locu, pa čak i hips don't lie ipak pleše ko luda... al ovo sam baš mislila da je live :(

Alicia_K
29.05.2011., 15:46
http://www.youtube.com/watch?v=uRzrr7MBzjU&feature=youtu.be e da, evo iz zagreba, jeeej !! :)) samo kaj kratko traje...

Simpsolina
07.06.2011., 21:10
izašao novi spot

Shakira - Rabiosa ft. Pitbull (http://www.youtube.com/watch?v=a5irTX82olg&feature=player_embedded)

:eek::s

http://fast1.onesite.com/mipagina.univision.com/user/camdac/b34af3990427f1e76d08a2f04a972714.gif?v=89600
http://fast1.onesite.com/mipagina.univision.com/user/camdac/6d30fc2aa2135232fc7ff8162edee594.gif?v=89600
http://i52.tinypic.com/11rspoz.gif

http://25.media.tumblr.com/tumblr_lmevd8WGTu1qd5bcwo1_500.gif
http://28.media.tumblr.com/tumblr_llf2ac0RGm1qhpkboo1_500.gif
http://27.media.tumblr.com/tumblr_llgnzyuLuq1qhpkboo1_500.gif

jossy
08.06.2011., 00:39
Hm, ne znam šta bi mislila o novom spotu...sve je to super, ona izgleda odlično...ali, očekivala sam ipak nešto drugačije (bar za ovu pjesmu).:ne zna:
Ali, svi vi koji volite striptiz, pogledajte spot White Stripesa "I just don't know what to do with myself" u kojem ga izvodi Kate Moss...puuno bolje :s

eudora
08.06.2011., 04:25
Hm, ne znam šta bi mislila o novom spotu...sve je to super, ona izgleda odlično...ali, očekivala sam ipak nešto drugačije (bar za ovu pjesmu).:ne zna:
Ali, svi vi koji volite striptiz, pogledajte spot White Stripesa "I just don't know what to do with myself" u kojem ga izvodi Kate Moss...puuno bolje :s

Stvarno izgleda odlično u spotu, ali ja nisam zadovoljna njime uopće.. baš mi je slabašan .. prvo ta šema s partijem koja je prožvakana i isfurana petsto puta od gage do ke$he, iako nije loše kao ideja - način na koji ju kamera prati, kretanje kroz prostorije, moglo se to super isfurati.. odlična joj je perika, pravo osvježenje.. al onda taj striptiz, ubačen unutra samo za rajcanje muške populacije, i malo komercijalizacije.. taj dio mi nema veze sa spotom, niti s pjesmom, ako ćemo po riječima pjesme, očekivala sam nešto divlje, al ovo oboje mi je ni tu ni tamo.. ili je trebala sve napraviti na štangi, ali puno dorađenije i senzualnije (za što je ona sposobna), a ne da u tih par ubačenih scena vidimo par pokreta, ne pretjerano zanimljivo koreografiranih.. ili je trebala onda ići skroz s tim partijem ali da se složi neka priča unutra.. ovako sve skupa nije ispalo ništa..
iako mi je prekrasna, i preslatka, i seksi na štangi, svaka joj čast..
unatoč svemu tome, nije mi spot baš nešto..

što se tiče White Stripesa i Kate Moss (http://www.youtube.com/watch?v=HQWkJyjwvnU&feature=related), to mi je fakat loše.. Shakira mi je pet puta bolja, i ne zato što ju volim.. ovo s Kate je tako bezvezno snimano da mi se ne da ni gledati taj spot, a ona pleše kao da se ne snalazi i kao da je urokana, nit mi je senzualna nit nešto dobro usklađena.. baš je bezvezna.. a sve mi dodatno kvari loš način snimanja.. ima svega par lijepih kadrova, kamera ide random oko nje i onda još uhvati strop i reflektore bez ikakve potrebe.. baš sam očekivala nešto super, a to je ispalo niš posebno.. nije uvijek rješenje samo ubaciti spot u c/b..

jossy
08.06.2011., 11:42
Stvarno izgleda odlično u spotu, ali ja nisam zadovoljna njime uopće.. baš mi je slabašan .. prvo ta šema s partijem koja je prožvakana i isfurana petsto puta od gage do ke$he, iako nije loše kao ideja - način na koji ju kamera prati, kretanje kroz prostorije, moglo se to super isfurati.. odlična joj je perika, pravo osvježenje.. al onda taj striptiz, ubačen unutra samo za rajcanje muške populacije, i malo komercijalizacije.. taj dio mi nema veze sa spotom, niti s pjesmom, ako ćemo po riječima pjesme, očekivala sam nešto divlje, al ovo oboje mi je ni tu ni tamo.. ili je trebala sve napraviti na štangi, ali puno dorađenije i senzualnije (za što je ona sposobna), a ne da u tih par ubačenih scena vidimo par pokreta, ne pretjerano zanimljivo koreografiranih.. ili je trebala onda ići skroz s tim partijem ali da se složi neka priča unutra.. ovako sve skupa nije ispalo ništa..
iako mi je prekrasna, i preslatka, i seksi na štangi, svaka joj čast..
unatoč svemu tome, nije mi spot baš nešto..

što se tiče White Stripesa i Kate Moss (http://www.youtube.com/watch?v=HQWkJyjwvnU&feature=related), to mi je fakat loše.. Shakira mi je pet puta bolja, i ne zato što ju volim.. ovo s Kate je tako bezvezno snimano da mi se ne da ni gledati taj spot, a ona pleše kao da se ne snalazi i kao da je urokana, nit mi je senzualna nit nešto dobro usklađena.. baš je bezvezna.. a sve mi dodatno kvari loš način snimanja.. ima svega par lijepih kadrova, kamera ide random oko nje i onda još uhvati strop i reflektore bez ikakve potrebe.. baš sam očekivala nešto super, a to je ispalo niš posebno.. nije uvijek rješenje samo ubaciti spot u c/b..

Spot od White stripesa ima bar nekog smisla...ona (Kate) ne zna šta će sa sobom, pa se cijelo vrijeme vrti oko štange...svaka čast Shakiri, volim ju i super izgleda u novom spotu, ali taj spot mi je njen najlošjij...

Ameella
08.06.2011., 12:56
Nova pjesma mi se baš sviđa.Odlična je uvijek Shakira mnogo je volim slušati :cerek:
Spot mi nije nešto super izgleda u njemu ali nešto fali moglo je to bolje.

tweety214
08.06.2011., 13:05
Spot od White stripesa ima bar nekog smisla...ona (Kate) ne zna šta će sa sobom, pa se cijelo vrijeme vrti oko štange...svaka čast Shakiri, volim ju i super izgleda u novom spotu, ali taj spot mi je njen najlošjij...

slažem se :top: kate moss je baš otplesala kako treba, glupo je reći da je bezveze otplesala kad je to smisao pjesme

eudora
08.06.2011., 16:24
slažem se :top: kate moss je baš otplesala kako treba, glupo je reći da je bezveze otplesala kad je to smisao pjesme

ma ne, slažem se s tim, Katein ples se uklapa u spot/pjesmu,
što kod Shakire nije slučaj - i tu se isto slažem sa jossy,

i nije mi glupo reći da je bezveze otplesala, kad meni je,
kužim da ne zna šta bi sa sobom pa se vrti oko šipke,
al meni to bezveze izgleda..
jer ako su htjeli plesom oko šipke pokazati da ona ne zna šta bi sa sobom,
glupo je da taj ples koji bi trebao biti savršen i senzualan,
izgleda "bezvezno" jer ona ne zna šta bi pa se navlači oko šipke,
kao ni ne trudi se nego se dosađuje..
ako je to trebao biti cilj, trebalis u uzeti nešto drugo, a ne ples oko šipke,
jer on super izgleda tek ako je savršeno izveden,
a ovako kako ga ona izvodi, meni ne izgleda baš..

piece of a dream
09.06.2011., 17:39
Pjesma mi se sviđa, ali nekako mi nije taj spot "šakirast" :)
Očekivala bih od nje neki živi ples, kao i obično.
Perika je :cerek: Super joj stoji.
Ples oko šipke...... odlično je nju zamisliti u tome svemu, ali se ovdje ne uklapa uopšte i mislim da je ubačen samo ne bi li muški gledali što više, jer ruku na srce ostatak spota i nije vrijedan gledanja 20 puta. :ne zna:

tweety214
09.06.2011., 19:06
imala je već sličnu periku samo ljubičastu.. u ovom spotu http://www.youtube.com/watch?v=GKlpL4FhzUs

Alicia_K
10.06.2011., 13:11
imala je već sličnu periku samo ljubičastu.. u ovom spotu http://www.youtube.com/watch?v=GKlpL4FhzUs

da da , to je malo katica perry pokupila od nje..
a kaj se tiče ove perike, meni je bila čudna malo al sam se navikla... :top: pa mi je slatka sad... a ples je sexy baš i glupo je ovaj spot uspoređivat sa kate mo(o)se :lol::lol: svaki ima svoju priču i to je to... ovaj je mislim ubačen da se privuče pažnja i klikovi mmuškaraca, a i shakira je mislim valjda htjela vidjet svoje mogućnosti, ili ih bar podijelit sa širom publikom kaj joj je uspjelo :mig::mig:

eudora
11.06.2011., 07:30
a kaj se tiče ove perike, meni je bila čudna malo al sam se navikla... :top: pa mi je slatka sad... a ples je sexy baš i glupo je ovaj spot uspoređivat sa kate mo(o)se :lol::lol: svaki ima svoju priču i to je to... ovaj je mislim ubačen da se privuče pažnja i klikovi mmuškaraca, a i shakira je mislim valjda htjela vidjet svoje mogućnosti, ili ih bar podijelit sa širom publikom kaj joj je uspjelo :mig::mig:

potpisujem! :D :D :D

Mariposas
11.06.2011., 09:45
pjesma mi se nikad nije nešto posebno sviđala tj.uvijek sam radije slušala neke druge s albuma no s vremenom sam ju zavoljela ;)a, što se tiče spota....katastrofa.....ništa se ne uklapa.Od samog covera za album gdje je u zimskim čizmama na snijegu :bonk:, do plesanja oko šipke. Spot bi mi još bio i ok da je cijeli kao na početku, ali ono njezino plesanje mi je malo previše, niti se uklapa niti je na istom mjestu gdje je radnja spota. Nažalost, ne kaže se za ništa da "sex sell all", slušam Shakiru jer je odlična kantautorica, pjevačica i plesačica, a povrh toga i super osoba, no ako će u svakom spotu pokušati pridobiti slušatelje tako da se skida, a ne pjevanjem onda je to stvarno jadno:flop:Uvijek je bila izvan ove mase pjevačica kao što su Beyonce, Rihanna itd. jer je bila jednostavna i svoja, no izgleda da sve više i više postaje komercijalna:kava:

jossy
11.06.2011., 12:20
pjesma mi se nikad nije nešto posebno sviđala tj.uvijek sam radije slušala neke druge s albuma no s vremenom sam ju zavoljela ;)a, što se tiče spota....katastrofa.....ništa se ne uklapa.Od samog covera za album gdje je u zimskim čizmama na snijegu :bonk:, do plesanja oko šipke. Spot bi mi još bio i ok da je cijeli kao na početku, ali ono njezino plesanje mi je malo previše, niti se uklapa niti je na istom mjestu gdje je radnja spota. Nažalost, ne kaže se za ništa da "sex sell all", slušam Shakiru jer je odlična kantautorica, pjevačica i plesačica, a povrh toga i super osoba, no ako će u svakom spotu pokušati pridobiti slušatelje tako da se skida, a ne pjevanjem onda je to stvarno jadno:flop:Uvijek je bila izvan ove mase pjevačica kao što su Beyonce, Rihanna itd. jer je bila jednostavna i svoja, no izgleda da sve više i više postaje komercijalna:kava:

Slažem se!!!

tweety214
11.06.2011., 15:49

:top: i ja se slažem :)

eudora
11.06.2011., 16:44
i ja :)

jossy
11.06.2011., 19:32

Nisam samo ja primijetila sličnost s Kate Moss (na Shakirinoj službenoj hrvatskoj stranici ima i članak o tome)...a o ukusima se ne raspravlja, i Shakira i Kate Moss su to odradile svaka na svoj način...samo kažem da mi Shakirin spot nema veze s pjesmom za razliku spota White Stripesa...ali, to je moje skromno mišljenje...:kava:

_Gabrielle_
11.06.2011., 22:13
Dio Shakirina imidža je oduvijek bila naglašena seksualnost. Počela je s trbušnim plesom sa pjesmom Ojos Asi koja je izašla na albumu Donde Estan Los Ladrones iz 1998.Dakle...Ne čudi me ples oko šipke,meni ona super izgleda u spotu,ali da se moglo napraviti i bolje - moglo je.Ona ima tu jednu eksentričnu crtu u sebi koju bi trebala više isticati.:p Kao u spotu za Loca.
Surađivati s Pitbullom...Baš i ne zna zašto je to napravila.Mogla si je naći boljeg repera da je htjela.Taj ples oko šipke u tom preminijaturnom crnom bikiniju...Ne znam zašto,podsjeća me na neki photoshoot od Britney Spears.:rofl:
Ne sviđa mi se to što je album bilingualan.Do te mjere da je skoro svaka pjesma na engleskom i na španjolskom.Addicted To You lako ulazi u uho i bila bi savršena da je ili na španjolskom ili na engleskom.
Antes De La Seis je odlična.Gordita ima eksentričan i malo pomaknut tekst.Ne znam kako bi to prošlo na televiziji,da snimi spot.Svašta se zabranjuje.Loca i Rabiosa mi zvuče bolje na španjolskom.
Ali da,spot i tema pjesme za Rabiosa se ne poklapaju.:ne zna:Djeluje kao da je sve rađeno na brzinu.

Alicia_K
13.06.2011., 10:43
Dio Shakirina imidža je oduvijek bila naglašena seksualnost. Počela je s trbušnim plesom sa pjesmom Ojos Asi koja je izašla na albumu Donde Estan Los Ladrones iz 1998.Dakle...Ne čudi me ples oko šipke,meni ona super izgleda u spotu,ali da se moglo napraviti i bolje - moglo je.Ona ima tu jednu eksentričnu crtu u sebi koju bi trebala više isticati.:p Kao u spotu za Loca.
Surađivati s Pitbullom...Baš i ne zna zašto je to napravila.Mogla si je naći boljeg repera da je htjela.Taj ples oko šipke u tom preminijaturnom crnom bikiniju...Ne znam zašto,podsjeća me na neki photoshoot od Britney Spears.:rofl:
Ne sviđa mi se to što je album bilingualan.Do te mjere da je skoro svaka pjesma na engleskom i na španjolskom.Addicted To You lako ulazi u uho i bila bi savršena da je ili na španjolskom ili na engleskom.
Antes De La Seis je odlična.Gordita ima eksentričan i malo pomaknut tekst.Ne znam kako bi to prošlo na televiziji,da snimi spot.Svašta se zabranjuje.Loca i Rabiosa mi zvuče bolje na španjolskom.
Ali da,spot i tema pjesme za Rabiosa se ne poklapaju.:ne zna:Djeluje kao da je sve rađeno na brzinu.

možda i je, šuška se da je trudna :D pa je možda htjela plesom oko šipke pokazat kaj može prije nego kaj se porodi :lol::lol::lol:
inače i meni je draža do albuma she wolf, od tog albuma je postala sva komercijalna i ko da sony određuje koje se pjesme prodaju, a njoj ostane svega par pjesama na albumu koja opisuju nju kakva jest... prava mala rockerica :top::top:

_Gabrielle_
13.06.2011., 19:41
I ne,ne mislim da je to što govorite da Kate Moss bolje izvodi striptiz od Shakire...Plus za Kate Moss.:rolleyes:
Mislim da taj striptiz u spotu Shakiri uopće nije trebao.Ali što ćeš.Valjda je i ona malo "povodljiva" ili igra na kartu da malo šokira publiku.Nepotrebno.
Mogla je staviti kakav ples u "odjevenijem" izdanju,pa da opet ispadne bolje od ovog uz šipku.
Pjesmi barem ne fali ritma.:rolleyes:

Isadora Cadaver
13.06.2011., 20:30
Novi spot je baš bezveze, mogla je umjesto toga objaviti neku baladu konačno
Meni se jako sviđa Lo que más :cerek: već mi je 2 dana na repeatu

Mariposas
14.06.2011., 12:24
Novi spot je baš bezveze, mogla je umjesto toga objaviti neku baladu konačno
Meni se jako sviđa Lo que más :cerek: već mi je 2 dana na repeatu

da, ja se slažem ili Antes de la seis i onda neki spot kao što je bio za No, e to bi bilo savršeno:s

Alicia_K
14.06.2011., 19:58
da, ja se slažem ili Antes de la seis i onda neki spot kao što je bio za No, e to bi bilo savršeno:s

al kak god bilo rabiosa ima već 20 mil gledanja a imat će sigurno još puno više...

no kvotam te zato jer bi i ja za antes de la seis spot, to sam već prije rekla... al mi je pre super za illegal spot, ona boksačka tema mi super baš... to je i mom dečku bilo gledljivo, a da nije gola i da se izvija :eek:

Alicia_K
14.06.2011., 19:59
i sam se oču nadodat, da je presexy u toj crvenoj haljinici i pogotovo dok joj zumiraju facu ima prelijepe oči :top::top: priznajem ona je moj girl crush :cerek::cerek::lol::lol: svi imamo, ne :D

eudora
16.06.2011., 01:50
i sam se oču nadodat, da je presexy u toj crvenoj haljinici i pogotovo dok joj zumiraju facu ima prelijepe oči :top::top: priznajem ona je moj girl crush :cerek::cerek::lol::lol: svi imamo, ne :D

joj alicia čitaš mi misli, od riječi do riječi, i posebno dio za girl crush XD

Vondyca
16.06.2011., 07:09
Meni je spot za Rabiosu predobar

piece of a dream
16.06.2011., 13:55
joj alicia čitaš mi misli, od riječi do riječi, i posebno dio za girl crush XD

+1 :cerek:
Preslatka je!!! Kako joj oči lijepo dolaze do izražaja i lice joj sa tom frizuricom super uokvireno :zvrko:

Mariposas
16.06.2011., 15:54

a,budimo iskreni kad ona izgleda loše ;) samo sad ovisi tko voli slatku ili zavodljivu:top:

Alicia_K
18.06.2011., 14:50
ma volimo je kakva god da je... :)) a kaj mislite jel fakat trudna kak je to net.hr objavil na sva zvona :lol::lol:(mislim ipak je to net.hr , beyonce bi već trebala imat bar 5 djece da je po njihovom :rofl::rofl:)
špijuniram piquea na twitteru :cerek::cerek:: niš ne piše otkad je to došlo u medije inače piše svaki put kad ode na wc :lol::lol: pa možda i je ?:ne zna:

Mariposas
20.06.2011., 12:43
ma volimo je kakva god da je... :)) a kaj mislite jel fakat trudna kak je to net.hr objavil na sva zvona :lol::lol:(mislim ipak je to net.hr , beyonce bi već trebala imat bar 5 djece da je po njihovom:rofl:)
špijuniram piquea na twitteru :cerek::cerek:: niš ne piše otkad je to došlo u medije inače piše svaki put kad ode na wc :lol::lol: pa možda i je ?:ne zna:

ma ne vjerujem, svaki put kad se malo udeblja odmah je trudna, to je proklestvo žena:lol:

Alicia_K
22.06.2011., 13:44
hahahaha, mariposas imaš pravo :lol::lol::lol: makar sad je taman... u loci u spotu mi nekak žgoljava i premršava... :confused: ili se to meni sam tak čini...

Big P.
22.06.2011., 13:58

E pa ja se ne slažem, Shakira je uvijek bila iskomercijalizirana. Kada su to Beyonce ili Rihanna bile više iskomercijalizirane od Shakire? Samo što je Shakira bila iskomercijalizirana u Južnoj Americi..pa tek poslje u cijelom svijetu, što je u redu. :top: Još davno je proglašena najpopularnijom trbušnom plesačicom (ako ne i najboljom :eek:) na svijetu - šta to nije onda iskomercijalizirano?

Tako da su to gluposti što pričate..tj. to da je uvijek bila drugačija. :rolleyes:

Mariposas
23.06.2011., 11:04
hahahaha, mariposas imaš pravo :lol::lol::lol: makar sad je taman... u loci u spotu mi nekak žgoljava i premršava... :confused: ili se to meni sam tak čini...

istina,bila je dosta mršavijam tamo nije ni imala trbuh:lol:

@ Big Paulie: nema tu nikakve veze trbušni ples, ne govorim o tome, nego na način kako je nekad prodavala svoju glazbu i kako prodaje danas, dosta se toga promijenilo:kava:

Alicia_K
23.06.2011., 11:17
slažem se s mariposas.... iskomercijalizirali su ju da ju prodaju u svijetu i ona tu nikaj očito nemože... moraš se prepustit menadžmentu koji te prodaje i plesat kak oni žele (doslovno) .. vidi se to po novim albumima, naprave joj par hitova koje mora reklamirat , pravit spotove i ostalih par pjesama koji su po njenim mjerama, ko na zadnjem antes de la seis, devocion, sale el sol... ili mon amour s prošlog she wolf... tak da pričat da je ona komercijalna bila oduvijek, nije, pogledaj samo spotove nekad i od she wolf albuma... http://www.youtube.com/user/505ICEgirl#p/f/15/raTrqto72fw primjerice estoy aqui....

Big P.
23.06.2011., 14:07
Pa to nema veze sa komercijalizacijom nego sa novcima. Prije si nije mogla prisuštiti nikakve promocije niti bolje spotove..danas može jer su je zapazili. U čemu je problem? Svaka joj čast! Iz tako siromašne zemlje i obitelji...steći takvu popularnost i zaradu je hvale vrijedno. Ja stvarno ne kužim zašto se vi bunite :confused:

Alicia_K
23.06.2011., 15:59
Pa to nema veze sa komercijalizacijom nego sa novcima. Prije si nije mogla prisuštiti nikakve promocije niti bolje spotove..danas može jer su je zapazili. U čemu je problem? Svaka joj čast! Iz tako siromašne zemlje i obitelji...steći takvu popularnost i zaradu je hvale vrijedno. Ja stvarno ne kužim zašto se vi bunite :confused:

sry al sumnjam da si nije mogla priuštit bolje spotove.. no dobro to je bilo pred 10 godina kad spotovi ni nisu bili neznam kaj strašno ko dns dok se u njima svakaj vidi :ne zna::rofl: al kolko ja znam ona je od svoje 13, 14 godine kod sonyja i oni su ulagali u nju... tak da... sad su ju iskmercijarizilari da bi je mogli prodat... nemam ja nikaj protiv wake wake, loce, rabiose, sve su to slatki zarazni pjesmuljci, samo velim da postoje bolje na albumima od tih ;) ove su ti da se ti isti albumi prodaju :top:

Big P.
23.06.2011., 16:40
Pa nije si mogla priuštiti da..bila je siromašna. Vidjela sam ja njene nastupe od prije dok je imala crvenu kosu. Tek je sa albumom Laundry Service postala poznata, tj. taj album se počeo jako prodavati i postala je poznata u svijetu. Mislim da su upravo hitovi kao Whanever Wherever, Tango i Ojos Asi nju proslavili :top:

Mariposas
23.06.2011., 17:08

moje mišljenje je da tu novci i nisu presudni, radi se o tome želi li netko biti komercijaliziran ili ne, usporedbe radi prije je bila obična cura koja je nosila kožne hlače i obične majice ali su joj pjesme bile super te joj je stalo bilo upravo do toga, a ne kako će izgledati....u novije vrijeme nakon što se globalno proslavila Sony je iskoristio priliku i odlučio ju je unovčiti nakon što su skužili što pali kod publike...tako da u zadnje vrijeme dobivamo pjesme koje su za publiku tipa loca, rabiosa itd, a one koje stvarno nešto vrijede i koje na neki način i predstavljaju Shakiru onakvu kakvu je znamo, ostaju tek na albumu i nikad izvođene:flop:

sleng
24.06.2011., 00:39
Moja nećaka koja ima 8 godina misli da je ona kraljica. Ajd se vi ostali koji brijete na nju i na tu temu zamislite. Ja pitam jednostavno, koji vam je kurac?

Alicia_K
24.06.2011., 10:58
Moja nećaka koja ima 8 godina misli da je ona kraljica. Ajd se vi ostali koji brijete na nju i na tu temu zamislite. Ja pitam jednostavno, koji vam je kurac?

tvoja nećakinja je ju vidjela negdje i super joj je i kaj sad?? bolje da joj je ona super nego severina, rozge i takve pevaljke... ne smije nikom drugom biti dobra osim klincima? ne vidim poantu tvog komentara a ni tebe koji si očito zalutao na ovu temu... :mig:

ja i dalje stojim iza svog rečenog, da su ju prodali, jesu... da ima dobrih pjesama na albumu kak je mariposas rekla koje će ostat na albumu nikad izvođene, ima...

eudora
30.06.2011., 12:43
alicia_keys - samo da ti kažem, potpisujem svaku tvoju riječ,
čitala sam tvoje komentare u ovoj temi - misli mi čitaš! ;)

tako da u biti i nemam što dodati, slažem se sa svime što si napisala!

Mariposas
30.06.2011., 14:11
tvoja nećakinja je ju vidjela negdje i super joj je i kaj sad?? bolje da joj je ona super nego severina, rozge i takve pevaljke... ne smije nikom drugom biti dobra osim klincima? ne vidim poantu tvog komentara a ni tebe koji si očito zalutao na ovu temu... :mig:

ja i dalje stojim iza svog rečenog, da su ju prodali, jesu... da ima dobrih pjesama na albumu kak je mariposas rekla koje će ostat na albumu nikad izvođene, ima...

potpisujem, kao da u današnje vrijeme postoji neka razlika što slušaju djeca, a što stariji:rolleyes: