PDA

View Full Version : Uklanjanje dlačica sa lica

stranice : 1 2 [3] 4

Dotty
08.04.2010., 17:31
Zar se moraju brijati na licu prije lasera?Nema šanse!O_o

Ereshkigal
08.04.2010., 18:48
Zar se moraju brijati na licu prije lasera?Nema šanse!O_o

DA!To je ono što je mene odbilo od lasera. Trabaš ih brijati da budu što tamnije i jače da ih laser bolje "uoči" i ukloni. Laički rečeno.
I između tretmana je najstrože zabranjeno čupkanje i sl, smiješ samo brijati!
Nema šanse da brijem išta na licu.:eek:

Dotty
08.04.2010., 19:22
DA!To je ono što je mene odbilo od lasera. Trabaš ih brijati da budu što tamnije i jače da ih laser bolje "uoči" i ukloni. Laički rečeno.
I između tretmana je najstrože zabranjeno čupkanje i sl, smiješ samo brijati!
Nema šanse da brijem išta na licu.:eek:

WTF. Mislim da bi moje laser mogao dovoljno uočiti i bez brijanja, pa dugačke su i crne(ja ih ili izbjeljujem ili čupam). Ako je tako ja ću odustati od lasera. :confused:

-edit- Da ih obrijem a nitko ne garantira da će laser uopće ukloniti dlake, a kamoli semi-permanentno?Đizus.

Ereshkigal
09.04.2010., 08:24
WTF. Mislim da bi moje laser mogao dovoljno uočiti i bez brijanja, pa dugačke su i crne(ja ih ili izbjeljujem ili čupam). Ako je tako ja ću odustati od lasera. :confused:

-edit- Da ih obrijem a nitko ne garantira da će laser uopće ukloniti dlake, a kamoli semi-permanentno?Đizus.

Upravo tako. Nitko ne garantira. I šta onda?!:rolleyes::eek:
I ja sam odustala od lasera zbog toga. Ali otiđi na razgovor s doktorom pa vidi, možda će ti on reći drukčije mada čisto sumnjam.
Možda elektroepilacija?Ja o tome razmišljam.

Dotty
09.04.2010., 10:16
Znači brijanje je pravilo je a ne iznimka?:confused: Tako samo mogu napraviti gore ako se te dlake uopće ne skinu.:o Sad mi nije jasno zašto ljudi to rade jer mi zvuči totalno neisplativo, lol. Idem na drugi topik o depilaciji raspitati se malo :zubo:

Još jedna stvar, interesantno je kako neki na ovim temama o uklanjanju dlačica kažu da dlačice neće biti čvršće i gušće od brijanja, dok profići koji "trajno"uklanjaju dlake zahtjevaju da se one obriju upravo zbog toga - da se proguste i pojačaju tj.bolje vide. :rofl:

Wonder Woman
09.04.2010., 11:30
dok profići koji "trajno"uklanjaju dlake zahtjevaju da se one obriju upravo zbog toga - da se proguste i pojačaju tj.bolje vide. :rofl:

Ma neeeee! :rofl:
Krivo totalno! Ako se dlaka iščupa nema korijen na koji bi laserska zraka mogla djelovati, dakle ne djeluje!
Brije se zato da ostane korijen i zato da se dlake na površini kože ne zapale.

Dotty
09.04.2010., 11:47
Ma neeeee! :rofl:
Krivo totalno! Ako se dlaka iščupa nema korijen na koji bi laserska zraka mogla djelovati, dakle ne djeluje!
Brije se zato da ostane korijen i zato da se dlake na površini kože ne zapale.

Onda mi ne treba brijanje, zar ne?Pa neću ih pobogu počupati iz korijena i otić na lasersko skidanje. :rofl:

Ereshkigal
09.04.2010., 13:13
Ako ništa drugo -morat ćeš ih sigurno izbrijati prije samog tretmana. Ali kažem ti, najbolje ti je otoći na razgovor pa vidjet. RAzgovor te ništa ne obvezuje.

Dotty
09.04.2010., 13:57
Na tijelu nema problema, ali na licu...:ne zna: Kad budem u ST-u otići ću ih pitati kako to ide.

djevojka-broj-8
09.04.2010., 14:08
a koliko bi laser košto? to ne bi valjalo radit prije ljeta(zbog sunca mislim) ili se mpže kad god?

Wonder Woman
09.04.2010., 16:08
Onda mi ne treba brijanje, zar ne?Pa neću ih pobogu počupati iz korijena i otić na lasersko skidanje. :rofl:

Evo odgovora zašto se briju dlačice prije tretmana laserom :)

http://www.forum.hr/showpost.php?p=19704120&postcount=831

Dotty
10.04.2010., 07:23
Evo odgovora zašto se briju dlačice prije tretmana laserom :)

http://www.forum.hr/showpost.php?p=19704120&postcount=831

:(

Wonder Woman
10.04.2010., 12:23
:(

Ma kokica mala :grli:
Pa nećeš se brijati svaki dan, valjda će ti nešto i otpasti nakon tog tretmana, kaj ne? Pa onda do sljedećeg tretmana izbjeljuješ dlačice da se manje vide i opet prije tretmana obriješ.

Ili odi na elektroepilaciju ako se toliko groziš brijanja.

Dotty
10.04.2010., 16:34
Ma kokica mala :grli:
Pa nećeš se brijati svaki dan, valjda će ti nešto i otpasti nakon tog tretmana, kaj ne? Pa onda do sljedećeg tretmana izbjeljuješ dlačice da se manje vide i opet prije tretmana obriješ.

Ili odi na elektroepilaciju ako se toliko groziš brijanja.

Osobnu ne znam nijednu žensku koja bi si namjerno obrijala lice. :ne zna: Znam što sam sebi napravila brijanjem mjesta koja su prije imale plave, jedva vidljive dlačice :( Nikad više, osim ako nije zadnja opcija(recimo na nogama i preponama to radim). Uzmi u obzir da imam bijelu kožu i da se svaka i najmanja dlačica na licu užasno vidi.

Možda da na licu napravim elektroepilaciju?Znači da napravim elektro na licu, a laser na tijelu. Ima netko kakva iskustva?Da ne čitam sad cijelu temu...Čitam da elektroepilacija jako boli:o A opet, to mi se čini ko stvoreno za nadušnicu i zasebne dlake jer se ionako tretira jednu po jednu, plus navodno je jedino trajno rješenje za dlake :)

Razmišljam na glas. :rofl:

mardar
18.04.2010., 00:01
evo postoji i krema koja nakon 4-5mj ukoni dlacice s lica,vidila sad na forumu,pa cemo vidit sta ce reci oni koji je koriste

legica21
21.04.2010., 12:58
jel mi može netko reći koliko košta lasersko skidanje dlačica sa lica??

mala_cici
21.04.2010., 21:26
e ljudi moji, ja to lijepo čupam. inače su mi te dlačice, dosta guste i izrazene, i onda si lijepo kupim one trake za depilaciju, prođem par puta i skine mi BAŠ SVE :D i onda sam na miru,fina glatka :D

boli mrvicu,treba se naviknuti, sad mi je to piece od cake.. a sta se crevenila tiče, radim to prije spavanja, i onda ne stavim nikakvu aloe veru jer mi to nikako ne paše nego onu gustu kremu za bebe..i ujutro sam si :cerek:

Sekhmet
27.04.2010., 16:17
Ja sam taj problem riješila elektrolizom i prezadovoljna sam rezultatima :)

Dotty
27.04.2010., 16:25
Ja sam taj problem riješila elektrolizom i prezadovoljna sam rezultatima :)

A di, ako se može znati?:) I koliko te koštalo? Ja isto namjeravam sve na području lica/vrata tako skinut. Nije ih puno(izražene su)pa mislim da bi se isplatilo.

Sekhmet
27.04.2010., 18:37
Naravno..:mig:
Ja sam bila u salonu Forma kod Maksimira. (Sad će ispasti da ih reklamiram jer sam ih već spominjala,ali iskreno nemam veze s njima već sam samo zadovoljna korisnica usluga)

Rješavala sam nausnicu gdje sam imala svijetle dlačice koje su se isticale..Nije to bilo tako strašno,ali kad bi stavila puder točno bi se vidila svaka dlaka.. probala sam ih i pofarbati,al onda sam ispala kao Asterix.:rolleyes:

Uglavnom, njih i još par dlačica na dekolteu sam riješila elektrolizom. Proces je dugotrajan (ja sam skoro godinu dana išla jednom na mjesec) i malo boli, no sad vidim rezultate...

Sve je čisto i glatko, a tek svakih cca 2 do 3 mjeseca skočim do njih da mi sprži koju novu dlačicu...

Ono kaj je bitno za elektrolizu da se između tretmana dlačice nesmiju čupati niti uklanjati s kremema ili pjenama..Smiju se samo obrijati kako se nebi dirnuo korijen...

Cijena tretmana je za prvih 20 minuta 140 kn
a svakih 20 narednih minuta je 100 kn.

Meni je obično trebalo po pola sata, no ja se naručim na 40 minuta da me pošteno ispregleda i sve detaljno pretraži da nebi propustila koju dlačicu...

Dotty
27.04.2010., 19:08
Uf, svaki mjesec toliko :o Ovo za puder zvuči i više nego poznato, tako je sad meni kad crne izbjeljujem, blijedoputa sam pa se opet vide. A tek na fotkama :( Kako misliš"malo boli"?:zubo: Na koji način?

alpinestars
28.04.2010., 08:04
evo da i ja podijelim svoja iskustva, naime sama si cupkam brkiće trakicama nekih par mjeseci i stvarno sam zadovoljna. No cini mi se da mi je to podrucje svjetlije u odnosu na ostatak lica, s obzirom da mi se uvijek skine i mali sloj koze (joj kako sam sad to rekla, valjda me kuzite) :misli:
zapravo najvise me muci kako ce to izgledat preko ljeta kad pocrnim u licu i onda ih krenem skidat....

vrazica-18
02.05.2010., 13:57
Zanima me dali je probao tko ovu stvar
http://www.youtube.com/watch?v=jx-tU_MNIFQ&feature=related
cini mi se full zanimljiva ,,, vidila tu negdje vec na forumu da se spominjala al nemogu nac topic ,,, pa ako tko zna neka javi hvala puno

kika123
02.05.2010., 16:52
imam ti ja to...a ono, čupa!!! :D
probala sam samo na nausnici, za ostale dijelove me strah da mi ne urastu dlake

Termination
02.05.2010., 17:38
premješteno sa Zdravlja...

Dotty
11.05.2010., 13:39
Ljudi, gdje u ST-u ima za laser/elektroepilaciju osim kod Gorice?Njih koliko vidim svi pljuju. :confused:

_Nika_Bella_
01.06.2010., 12:50
em... imam i ja sličan problem u vezi "brčića". Prvo sam izbjeljivala ali je svejedno bilo grozno, pa upravo krećem sa voskom, tj čupko trakama. Kako bi se smanjila iritacija nakon depilacije (btw. radite ju navečer) namažite sloj niveom, i sve nestane do jutra (crvenilo,prištići i sl.)- to mi je rekla kozmetičarka! Mene samo zanima koliko dugo traje, kad radite sa čupkom? i dali se nakon što to duže vremena radite pojačava rast?

_pequena_
11.06.2010., 12:39
ja problem s tim imam vec dulje vrijeme. prvi put sam brcice pocupala kod kozmeticarke, no vrlo brzo su narasli. te dlacice su kod mene dosta tamne bolje receno skroz crne pa su odmah vidljive, cim pocnu rasti. kad sam drugi puta dosla kod kozmeticarke rekla mi je da jos nisu dovoljno narasle da bi ih mogla pocupati pa sam ih ja pocela brijati misleci da trenutno nema drugog rjesenja. naravno to je najgore sto mozete napraviti jer onda dlacice postaju sve gusce i brze rastu.. probala sam cak i izbjeljivanjem no to je također vidljivo, osobito na suncu. cupko trake su ipak najbolje jer sve uklone, ali kad ponovo pocnu rasti treba cekati određenu duljinu da ih se ponovo pocupa.. trenutno ih izbjeljujem no uzasno me zivciraju, a strah me da ako ih ponovo pocnem cupati da ce biti jos gusce i deblje..
slican problem imam i s tzv zulufima..te dlacice mi nisu toliko tamne, ali su svejedno vidljive. jos ih nisam cupala i bojim se da cu time postici slican rezultat kao i s brcicima, a to sigurno ne zelim.
nisam probala kreme poput one Vitaskin, zanima me kakva su vasa iskustva s tim i sto bi mi preporucili, jer sumnjam da bi to kod mene imalo boljih rezulata :(

andie91
17.06.2010., 20:21
pozdrav,nova sam ovdje i tema mi je boli glava...imam problema s tim dlacicama valjda od kada sam se rodila uzas ...
pa me zanima jel ima netko ko je isao u vinkovcima u nekakav kozmeticki ili nesto i kako se najbolje i najbrze uklone a da nije neka prenabijena cijena ili kako to vec sve ide.. citala sam malo i vidim da ima i ta neka elektroepilacija ali kazu da to boli??

annci :)
06.07.2010., 01:05
Bok, evo i mene.. vidim ima nas dosta s tim problemom..
Imam 16 godina, i najviše kod sebe mrzim to kaj sam dosta dlakava.. prije par mjeseci sam počela čupat pincetom brčiće, ali samo u kutovima, iako ih je puno i tamni su al sam mislila da mi se manje bude vidlo.. i prije par dana sam pukla, više nisam to mogla trpit i počupala sam skoro sve (nisam samo one ispod nosa jer se bojim da mi stvarno ne počne užasno rasti to) jer me stvarno bilo sram hodat takva okolo. I uglavnom, pojavila su mi se dva tri prištića koji su mi se i prije znali pojavljivat..i gledam danas, čini mi se da su već brčići počeli rasti i da su dosta narasli i nemrem vjerovat, mislila sam da bar budu pričekali tjedan dva da se pojave, a kad ono evo njih :mad:
Ne znam kaj da radim..nemam baš novaca za laser, a i nisam sigurna jel bi riješilo moj problem, a kod kozmetičarke bih vrlo rado otišla, možda mi i ona sama da neki dobar savjet.. samo ne znam kak da se barem na dva tri tjedna riješim tih odurnih dlaka iznad usne.. bojim se da mi nakon vrućeg voska ne izbije više prištića ili da mi ne počnu rasti jače, gušće i tamnije dlake.. :ne zna::mad:
Na to sve, ispod pupka pojavile su mi dlačice koje sam par puta obrijala i sad sam napravila užas iz toga, tamnije su, gušće i jače, pa da usput pitam jel bi bilo dobro i to s voskom odstranit? :confused:
Molim vas, POMOĆ!!

mavita
06.07.2010., 08:09
Možda ti prištići nastaju jer ti je koža osjetljiva,a možda
je do pincete pa dlake pucaju pri korjenu.Ja sam u početku
imala prištiće nakon čupanja,ali vremenom se koža "navikne",
pa bude manje problema.Dlačice čupam depilac.trakama kući,
i ne rastu mi desetak dana.Ako misliš da ne možeš to sama
izvesti kući,otiđi u kozmetički salon.Poslije ćeš moći sama.
A dlake ispod pupka depiliraj voskom za depilaciju tijela,probaj
ne boli puno.Nadam se da sam ti malo pomogla.

06.07.2010., 14:05
Budem razmislila još o kozmetičarki, ako mi stanje bude takvo stalno budem otišla do nje.. a gdje sve ima za kupit taj vosak? Osim u ljekarnama.. i cijena otprilike :)

Hana020
06.07.2010., 17:07
neka vam čupaju egipatskim voskom (manje boli i manje iritacije kasnije); nemojte se bojati čupati dlačice, što češće to radite to će one slabije rasti.. nemojte brijati, bolje je čupanje ;)

Dotty
06.07.2010., 19:05
Svi spominju tu egipatsku, gdje ju rade u ST-u?To bi bilo dobro za kompletnu depilaciju(brazilku)i bedre.

06.07.2010., 21:34
neka vam čupaju egipatskim voskom (manje boli i manje iritacije kasnije); nemojte se bojati čupati dlačice, što češće to radite to će one slabije rasti.. nemojte brijati, bolje je čupanje ;)

A, bolja je nego s vrućim voskom?
Treba više vremena da dlačice izrastu?
Kod kozmetičarke kolko je skuplja egipatska od v. voska?

Hana020
07.07.2010., 06:15
A meni je bolje, i traje mi duže.. ali to ti sve ovisi od osobe do osobe, ako ti dlačice inače brzo rastu i onako su jače, neće ti biti neke razlike u vremenu ponovnog rasta (možda tek s vremenom ukoliko učestalo čupaš).. mislim da razlika u cijeni nije prevelika, ovisi od salona do salona..

07.07.2010., 13:55
Budem vidla, ak mi čupanje pincetom nebude dobro, odlazim k teti kozmetičarki :mig:

Mare1302
10.01.2011., 11:00
Pozdrav!
Evo, malo sam se zainteresirala za ovu temu sa željom da odem na lasersku epilaciju, no... ipak postoji problem!
Ispričat ću vam priču pa molim komentar.
Pri ulaskom u pubertet počele su mi se pojavljivati dlačice na donjem dijelu brade (na onom mekom dijelu kad podignem glavu). To je bilo još u OŠ, a i mama je mislila da su to one trajne, njih nekoliko) duge i tamne koje će tamo ostati i da se to više neće širiti (kao one što narastu iz madeža il slićno), no... to se proširilo tako da sam u srednjoj školi imala dio ispod lica i sam vrh brade dlačice kao muška brada. Bilo je tu svega!
Bila sam i na testiranju hormona-svi u granicama normale, pila Diane35 itd.
U početku sam se služila svim i svačim; čak i britvica, kreme, vosak (nezgodno zbog položaja),pa čak i nekoliko el.epilacija kod kozmetičarke dermatolodije. Sve je to završilo sa laserom. Tada nisam znala da postoji više vrsta lasera, a i na meni se isprobala 2. Uglavnom, tada su to bile još i marke i bila je mogućnost da se plati paušalno 1000 DM ili nešto više i koliko bude trebalo.
Hm, bila sam ja na 10 tretmana, a možda i više. Već sam spomenula-bila sam na dvije vrste lasera i to je to. Tada mi je ta liječnica koja je držala te tretmane savjetovala da ja to počupam i da će duže trajati zbog prethodnog lasera. I jesam... sve je bilo isto... njene riječi su bile, "žao mi je, mislim da bi treblao pričekati bolje tehnologije".
Ah, dragi moji, mislite da li su sada puno bolji laseri??? Mislim, prošlo je više od 10 godina!
Sada se za dlačice brinem sama i polako mi kidaju živce, a oduzimaju i vrijeme, a i zadovoljstvo da povežem kosu kad bi to htjela. Čupam ih pincetom ili kad ih ima puno uzmem obični epilator za čupanje dlaka na struju, samo što tad moraju biti duže i to je to. GADI MI SE VEĆ TO!
Nadam se da me shvačate i da mi ne zamjerate na tako dugoj priči!
Možete li mi pomoći sa savjetima-ŠTO DA RADIM? U 26.sam godini i nemam se snage više boriti s dlačicama.
Svijetle su puti, a dlake su svijetlosmeđe. Neke su svijetlije, neke tamnije.
Žene, zavidim vam što imate problem samo s "brčićima" (to je tako malo) :(
Pomozite barem savjetom!:confused:

NoStress
10.01.2011., 12:25
Ja isto imam dlacice na bradi ali ne ka ti Mare ispod nego bas na bradi,sa live i desne strane.Vec par godina idem na epilaciju i mislim da je to jedini nacin da ih se rijesim.Cupanje pincetom je najveca greska koja se moze napravit jer nece one od toga postat rijedje nego se samo ucvrscuju.Epilacijom se dlaka pali u korjenu i na taj nacin slabi.Meni su prije bile crne i cvrste,a sad su bijele i tanke i puno manje ih ima.Idem otprilike svaka dva tjedna i skroz sam zadovoljna.

Mare1302
10.01.2011., 22:14
Ja isto imam dlacice na bradi ali ne ka ti Mare ispod nego bas na bradi,sa live i desne strane.Vec par godina idem na epilaciju i mislim da je to jedini nacin da ih se rijesim.Cupanje pincetom je najveca greska koja se moze napravit jer nece one od toga postat rijedje nego se samo ucvrscuju.Epilacijom se dlaka pali u korjenu i na taj nacin slabi.Meni su prije bile crne i cvrste,a sad su bijele i tanke i puno manje ih ima.Idem otprilike svaka dva tjedna i skroz sam zadovoljna.

Koliko stoji jedan tretman epilacije? Ako se ne varam-to ide na vrijeme?! Ipak, hvala na savijetu! :)

aria
11.01.2011., 00:52
Funkcionira li epilacija na svijetlim dlacicama?

NoStress
11.01.2011., 12:55
Aria funkcionira na svim dlacicama koliko ja znam.Jer se time slabi korjen dlake i tako bi one trebale nestat.Samo to nije za vece povrsine i puno dlaka jer se svaka dlaka mora ubost.
Mare je ide po minutama,sad ti nebi tila lagat koliko dodje minut ali mislim ovde di ja idem 5kn jer meni ugl ispade oko 30kn.

Zlatna cura
11.01.2011., 13:37

A gdje ideš na tu epilaciju?
Može i na PP, ako ne smije ovako javno.

more33
13.01.2011., 12:45
Bok cure. Evo i mene sa svojim problemom. Vrlo sam mlada a puna problema s dlačicama (dlačurinama). Nema gdje ih nema. Zna li netko od Vas kada je najmanja dobna granica za lasersku depilaciju i još nešto za "brčiće" kako sam pročitala između 2 laserska tretmana se smiju samo brijati. Interesira me nakon prvog tretmana za koje vrijeme počinju rasti da su vidljivi. Pomagajte

Jabuka_Ja
20.01.2011., 10:38
Ja svoje brčiće čupam sa čupko trakicama za osjetljivu kožu i moram reći da sam jako zadovoljna :) Nikad mi nije palo na pamet da ih brijem. Kad sam počela čupati, nakon prvih par puta su mi se pojavili sitni prištići, sada više nemam problema s njima. Najvažnije je da kad čupate trakicu da jako zategnete kožu lica. Tako će manje boljeti. A nakon što ste trakicu brzo skinuli, pritisnite prstima to mjesto i držite par sekundi, tako se spriječava stvaranje podlijeva i oteklina. I onda to mjesto namažem aloe vera gelom. Ja sam inače tamni tip kože, a otkad ih čupam tim trakicama dlačice su sve svijetlije i manje ih je :s

Meni su pomogle :ne zna:

tascha
20.01.2011., 12:50
evo ja sam imala problema zbog brčina :rolleyes: već sam bila očajna, prvo sam brijala britvicom :facepalm: onda sam otišla kod kozmetičarke na depilaciju.... auchhh bolilo je, svi su mi rekli pretrpi tu bol, kasnije si mirna kojih 2-3 tjedna... otišla ja par puta a kad ono brčine se naziru već 2-3 dan :rolleyes:
tada sam pokušala sa Čupko trakicama al ja to nisam znala tako čisto počupat.. eto sad prije 2 tjedna ponovno otišla na depilaciju kod kozmetičarke i evo tek nakon 2 tjedna su počele izbijat na površinu.... na moju sreću svakim čupanjem su sve rijeđe i manje :D

a kad ono-ja
21.01.2011., 22:49
Ja čupam jeb.. dlačurde nekih 7,8 god i nisan primjetila da su niti rijeđe niti tanje, dapače, ko da je invazija dlaka! nisan ih nikad brijala, a na elektroepilaciji san bila par puta i nije mi apsolutno ništa pomoglo, nego mi se činilo još i gore..a da ne spominjem koja je to bol bila,redovito bi nakon tretmana morala popit vode i šećera da dođen sebi.. užas!! A ova je bila toliko stručna (moš mislit) da me je bola iglon debljine čačkalice pa su mi se stvarale sitne krastice jer mi je krv tekla... koje horore san proživljavala s njom!! i onda san se ponovo vratila na trakice... isplakala san suza da navodnjavam saharu narednih 5 god.. :( Napokon, kupila san ipl aparatić :D pa ako bog da moj križni put je gotov...

eyedetox
21.01.2011., 23:03
Ja čupam jeb.. dlačurde nekih 7,8 god i nisan primjetila da su niti rijeđe niti tanje, dapače, ko da je invazija dlaka! nisan ih nikad brijala, a na elektroepilaciji san bila par puta i nije mi apsolutno ništa pomoglo, nego mi se činilo još i gore..a da ne spominjem koja je to bol bila,redovito bi nakon tretmana morala popit vode i šećera da dođen sebi.. užas!! A ova je bila toliko stručna (moš mislit) da me je bola iglon debljine čačkalice pa su mi se stvarale sitne krastice jer mi je krv tekla... koje horore san proživljavala s njom!! i onda san se ponovo vratila na trakice... isplakala san suza da navodnjavam saharu narednih 5 god.. :( Napokon, kupila san ipl aparatić :D pa ako bog da moj križni put je gotov...

Kakav je to aparatić i gdje se kupuje?

Ocean13
23.01.2011., 18:09
Napokon, kupila san ipl aparatić :D pa ako bog da moj križni put je gotov...

Možeš malo više o tom aparatiću, molim te?
Neki dan sam čitala da su se pojavili ti IPL aparatići za kućnu upotrebu, ali kao da su samo za tijelo, a ne za lice. :ne zna:

a kad ono-ja
25.01.2011., 10:33
http://www.philips.co.uk/c/hair-removal/lumea-sc2001_00/prd/ Ja sam ga tek nedavno naručila u italiji jer ga nema za kupit u nas. Tu je link pa se informirajte. Nisam ga još koristila za nausnicu jer je i mene malo strah, ali savjetujem se s jednom curom koja ga već duže vrijeme koristi, i koja je riješila nausnicu s njim... i praktički cijelo tijelo. ja sam napravila tek jedan tretman ali imam osjećaj da ću bit jako zadovoljna... :D ;)

Mushmula
25.01.2011., 10:42
400 funti!? :eek: Morat ću pročitat opako puno reviewa prije nego se odlučim za tu investiciju... A i ne bi se ja igrala s tim ako nije predviđeno za lice.

Ocean13
26.01.2011., 10:35
@ a kad ono-ja

Ti nas se samo, molim te, sjeti, pa napiši nakon nekog vremena kako si s tim zadovoljna (za lice).

Koliko znam, općenito ti aparatići, za epilaciju, depilaciju, nijedan nije deklariran da je predviđen za lice, svi su kao samo za tijelo, mislim da su to mjere predostrožnosti kod proizvođača, jer normalno da je lakše ozlijediti lice nego noge, pa da skinu odgovornost.

Ali vjerojatno ako je čovjek jako pažljiv može to koristiti i na licu, znam da se neki usude, a neki ne usude, ali eto... Zanima me jesi li ti to mogla bez frke koristiti na licu, pa javi kako ide. :mig:

Bebwy
27.01.2011., 14:53
400 funti!? :eek: Morat ću pročitat opako puno reviewa prije nego se odlučim za tu investiciju... A i ne bi se ja igrala s tim ako nije predviđeno za lice.

cak jos i pise da lampa ima ogranicen vek trajanja (Long lamp lifetime
Esimated lamp lifetime:50,000 flashes), pretpostavljam da bi menjanje lampe doslo jos kojih 100tinjak funti :ne zna:
mali on-off:
uglavnom, u poslednje vreme (otkako je izasla vest da su marilyn monroe i liz taylor brijale lice) puno sam citala o tome kako bas dosta zena bukvalno brije citavo lice (jer tvrde da "shaving face is saving face" (i da (d)epilacija ne bi davala iste rezultate)) tvrdeci da im je to 'spasilo' lice, kako imaju manje bora i sl sl... naravno, bapske price su ono da posle brijanja dlaka izrasta deblja i tamnija (ustvari dlaka koju sad imamo na licu je izbledela od sunca i vrh dlake nije tup kao sto bi bio kad bi se ta dlaka obrijala), al svejedno jako me plasi sama cinjenica da bih svaki dan morala brijati lice (dovoljno, i previse mi je sto moram depilirat nadusnicu svako nekoliko dana)... isto tako tvrde da muskarci upravo zato imaju mnogo bolji ten od zena jer oni brijanjem exfoliate kozu dnevno i kao to je duboki exfoliate (zaboga, ne mogu smislit nasu rec za to - mozak stao :rofl: ) za razliku od obicnog peelinga. ne znam da li bih imala hrabrosti uopste pomislit na to da obrijem citavo lice, i sta bi me sacekalo "u" ogledalu dan kasnije! :rofl: al eto cinjenica da jako puno zena to radi i da sam ja to tek 'otkrila' me je shokirala! :mig:

a kad ono-ja
30.01.2011., 19:31
cak jos i pise da lampa ima ogranicen vek trajanja (Long lamp lifetime
Esimated lamp lifetime:50,000 flashes), pretpostavljam da bi menjanje lampe doslo jos kojih 100tinjak funti :ne zna:
mali on-off:
uglavnom, u poslednje vreme (otkako je izasla vest da su marilyn monroe i liz taylor brijale lice) puno sam citala o tome kako bas dosta zena bukvalno brije citavo lice (jer tvrde da "shaving face is saving face" (i da (d)epilacija ne bi davala iste rezultate)) tvrdeci da im je to 'spasilo' lice, kako imaju manje bora i sl sl... naravno, bapske price su ono da posle brijanja dlaka izrasta deblja i tamnija (ustvari dlaka koju sad imamo na licu je izbledela od sunca i vrh dlake nije tup kao sto bi bio kad bi se ta dlaka obrijala), al svejedno jako me plasi sama cinjenica da bih svaki dan morala brijati lice (dovoljno, i previse mi je sto moram depilirat nadusnicu svako nekoliko dana)... isto tako tvrde da muskarci upravo zato imaju mnogo bolji ten od zena jer oni brijanjem exfoliate kozu dnevno i kao to je duboki exfoliate (zaboga, ne mogu smislit nasu rec za to - mozak stao :rofl: ) za razliku od obicnog peelinga. ne znam da li bih imala hrabrosti uopste pomislit na to da obrijem citavo lice, i sta bi me sacekalo "u" ogledalu dan kasnije! :rofl: al eto cinjenica da jako puno zena to radi i da sam ja to tek 'otkrila' me je shokirala! :mig:

1. naravno, sve ima svoj vijek trajanja, ali tri godine garancije nije malo.. pa ti razmisli. i nisam nigdi pročitala da se lampa mijenja, vjerojatno zato jer u njoj i je cijela poanta priče, kad odradi posao-amen je! cijeli aparat ne vrijedi kao ona pa ako se i može mijenjat (u što čisto sumnjam) mislim da bi došla puuuno više od nekih sto funti.. pogotovo jer aparat još nije doša u nas.. jeb... balkan :rolleyes:

2. I mene je šokiralo ali ne činjenica da si masu žena brije lice već to da ljudi još uvijek uporno trube kako brijanje ne jača dlake. :rolleyes: Dam ti svoje tijelo kao dokaz. One sretnice kojima ne jača dlaka vjerojatno ionako imaju slabu ili svijetliju dlaku pa im brijanje ništa ne znači. Ali prava crnka si to ni slučajno ne bi smila dozvolit. Em što jača dlake em što izaziva urastanje em što izbacuje osip... na bilo kojem dijelu tijela pa tako i na licu. A šta se tiče muških pitaj njih jeli im radi brijanja takav ten... Viruj mi i oni imaju iste probleme s licem kao i mi... doduše dosad nisan još vidila pozitivne strane brijanja osim što ne oduzima puno vrimena...

I upravo radi toga se još nisam usudila isprobat si svoju lumeicu na licu... Ali što se tiče ostatka tijela, preeeezadovoljna!!! i to nakon samo jednog tretmana! :s aparatić rulez!! :top:

Muffet
30.01.2011., 23:34

Mislim da već dugo nisam pročitala ovakvu glupost :eek::ne zna:

Bebwy
31.01.2011., 09:53
2. I mene je šokiralo ali ne činjenica da si masu žena brije lice već to da ljudi još uvijek uporno trube kako brijanje ne jača dlake. :rolleyes: Dam ti svoje tijelo kao dokaz. One sretnice kojima ne jača dlaka vjerojatno ionako imaju slabu ili svijetliju dlaku pa im brijanje ništa ne znači. Ali prava crnka si to ni slučajno ne bi smila dozvolit. Em što jača dlake em što izaziva urastanje em što izbacuje osip... na bilo kojem dijelu tijela pa tako i na licu. A šta se tiče muških pitaj njih jeli im radi brijanja takav ten... Viruj mi i oni imaju iste probleme s licem kao i mi... doduše dosad nisan još vidila pozitivne strane brijanja osim što ne oduzima puno vrimena...

kazu/pishu da je dlaka lica drugacija od dlake na drugim delovima tela... ja nesto ne verujem u to i ne planiram testirati! :mig: ne vidim sebe kako svako jutro uz pranje zuba, umivanje lica i kreme - brijem lice... ;)

@Muffet - http://www.beauty-and-the-blog.com/skin-care-and-anti-aging-information/anti-aging-skin-care-shaving-face-is-saving-face/ :lol:

a kad ono-ja
31.01.2011., 11:25
@Muffet - http://www.beauty-and-the-blog.com/skin-care-and-anti-aging-information/anti-aging-skin-care-shaving-face-is-saving-face/ :lol:

Nemogu ti opisat koliko mi sve to zvuči glupo i lažirano. Katastrofa! Japanke da si briju lice!? Pa one, takoreć, nemaju dlake ni na nekoj stvari, a kamoli na licu!! :lol: I oni komentari mi nisu bili previše uvjerljivi.. kao da ih je napisa neko kome je to u interesu... :rofl: Mislim da je to prevara stoljeća, jedan prljavi trik samo da bi dermatolozi i saloni imali više posla. Urota protiv nas!! :lol: Haaha
Al sad stvarno, baš je glupo.. :rolleyes:

Muffet
31.01.2011., 11:40
Dovoljno mi je da se sjetim kako su mi noge (i dlake na nogama) izgledale dok sam ih brijala, a kako sad kad ih depiliram.
A i sama pomisao da stojim pred ogledalom i brijem lice :horor:

PurpleRain<3
13.02.2011., 11:17
hej cure..evo ja sam skroz nova na forumu..čitam vas i imamo iste probleme..ja planiram depilirati nausnicu...
kupila sam čupko trake za depilaciju tijela na bazi meda, jer nisam mogla naći nigdje čupko s hladnim voskom za lice..pa me zanima jel smijem brčiće počupati s tim trakama za tijelo?

NoStress
13.02.2011., 19:28
hej cure..evo ja sam skroz nova na forumu..čitam vas i imamo iste probleme..ja planiram depilirati nausnicu...
kupila sam čupko trake za depilaciju tijela na bazi meda, jer nisam mogla naći nigdje čupko s hladnim voskom za lice..pa me zanima jel smijem brčiće počupati s tim trakama za tijelo?

Moj prijedlog ti je da za prvi put odes u kozmeticarke to sredit i onda se posavjetujes s njom koje bi ti trakice najbolje pasale.
Ja sam prije par godina bila toliko mudra i tila sama doma uklonit neke dlacice na bradi i uzela sam one trakice za bikini zonu jer sam jedino njih imala doma a i bile su male i prakticne.I sta se desilo kad san odlipila-digla se koza i izgledalo je ka da san bradom negdi zaorala,a dlake su ostale di su i bile :D Tako da se nemoj bas igrat sa trakama koje nisu namjenjene za lice da ti se ne bi desilo sta i meni:)

PurpleRain<3
14.02.2011., 13:38
hvala na odgovoru i na vlastitom primjeru;) budem vidjela što ću napraviti..samo mi treba još malo hrabrosti:)

mademoiselle...
16.02.2011., 10:34

Kupi one koje su namjenjene baš za lice i nemaš beda. Ja ih koristim još od srednje škole, sve su mi tanje i rjeđe. Nema mi gore stvari nego vidjeti ženu s brkovima :eek: Zato, sve metode depilacije podržavam :top:

PurpleRain<3
16.02.2011., 18:42
nisam ih više mogla gledati i čupnula sam ih s ovim trakama za tijelo..i suuuuperrr je ispalo!!:)))) nije me niti bolilo puno.skrooozz malo..počupalo je sve dlakice..jako malo se crvenilo..na kraju sam namazala s aloa vera gelom..ali to imam baš neku kremu doma općenito za ta crvenila, opekotine..pa je poslužilo i za ovo..jako sam zadovoljna:) a koža mi je prekrasna na tom mjestu..mekana je i glatka..nema nikakvih prištića..hvala Bogu, a i vama na savjetima,što sam to napokon napravila!;)))

tonija
05.03.2011., 09:57
Bok cure!Prvi put namjeravam skinuti dlačice s nausnice.
Koju bi vi metodu ili preparat izabrale?

tascha
05.03.2011., 11:11
Bok cure!Prvi put namjeravam skinuti dlačice s nausnice.
Koju bi vi metodu ili preparat izabrale?

preporučujem kozmetičarku :top:
odpočetka ćeš morati ići sve češće, a nakon 3-4 depilacije sve rijeđe i rijeđe... možda 1 na mjesec.. :mig:

Mono*
11.03.2011., 11:50
pozdrav,
ja kao i vi imam problem s brcicima, ali ne mozda toliko strasan... jednom tjedno odem na balkon pa si pod prirodnim svjetlom iscupam pincetom svaku dlacicu, tako i obrve i par onih ispod brade.
problem je sto sam prije dugo izbjelivala brcice cupkom, zatim neko vrijeme koristila trakice za cupanje pa mi je sad ostao bijeli trag koji se bas nekako vidi. tako mi je bilo i na ljeto pa sam mislila bit ce bolje na zimu, i naravno nista. pitala sam jednu kozmeticarku da li se to kako sredit, ona mi je odgovorila da ne, "to ce s vremenom doc na svoje".
eto, ako je koja imala takav problem i uspila ga rijesiti, nek se javi :)

telkita
15.03.2011., 02:22
Madeze je zdravije ukloniti nego da ostanu na tijelu. Naravno nakon razgovora sa doktorom. Mislim da je zivot bez njih puno laksi :)

hate_nicknames
03.04.2011., 13:39
Evo,danas sam prvi put čupala svoje brčiće Čupko trakicama:mig:
Sve je u redu,jako sam zadovoljna..dlačica više nema,crvenilo je brzo prošlo:rofl:
Ali zanima me nešo drugo..unutra ima 16 trakica (znači za 16 čupanja) ali samo 2 one maramice za skidanje ostatka voka.Čime se koristite kad ih više nema?:confused:
Možda nije prava tema ali eto..bila bih zahvalana da mi netko pomogne :):cerek:

poison_ivy_5
03.04.2011., 14:05
ja sam koristila te čupko trakice za lice i s njima sam i počela čupati nausnice ali su mi se počeli pojavljivati oni mali prištići i to me užasno nerviralo i smetalo,i mazala sam sa melemom i aloa verom ali ko da nisam :(.
pa sam prešla na Vitaskin depilacijsku kremu za lice i ona mi je super,nikakvi prištići ili iritacije :D, to je ova http://www.beauty-mania.rs/censura/images/product/9357/600/1c0b9912.jpg

TheEmpress
03.04.2011., 16:47
Evo,danas sam prvi put čupala svoje brčiće Čupko trakicama:mig:
Sve je u redu,jako sam zadovoljna..dlačica više nema,crvenilo je brzo prošlo:rofl:
Ali zanima me nešo drugo..unutra ima 16 trakica (znači za 16 čupanja) ali samo 2 one maramice za skidanje ostatka voka.Čime se koristite kad ih više nema?:confused:
Možda nije prava tema ali eto..bila bih zahvalana da mi netko pomogne :):cerek:
Ja maramicu spremim natrag u vrećicu i u kutiju i imam za više korištenja. Samo zavrnem vrećicu da se maramica ne posuši i traje mi dosta dugo. Mislim, nema smisla da bacam maramicu kad mi ionak ne treba cijela maramica za obrisat se, praktički dobru maramicu bacim u smeće. :ne zna: Ovak ju spremim i nije njoj niš od stajanja.

5rich
03.04.2011., 16:49
ja sam koristila te čupko trakice za lice i s njima sam i počela čupati nausnice ali su mi se počeli pojavljivati oni mali prištići i to me užasno nerviralo i smetalo,i mazala sam sa melemom i aloa verom ali ko da nisam :(.
pa sam prešla na Vitaskin depilacijsku kremu za lice i ona mi je super,nikakvi prištići ili iritacije :D, to je ova http://www.beauty-mania.rs/censura/images/product/9357/600/1c0b9912.jpg
i ja ju koristim (zbog PCOSa depiliram skoro cijelo lice:()..prije sam išla u salon na depilaciju,ali ova kremica mi je preporod :s

TheEmpress
03.04.2011., 16:57
Jel stvarno skida dlačice? Nemam dobra iskustva s tim kremama za depilaciju, obično mi niš ne skinu. :ne zna:

5rich
03.04.2011., 17:05
o da, savršeno ih skine...jedina joj je mana što smrducka...ni ja ne volim kreme za depilaciju inače,al ova mi je super i jako dugo traje (jedna tubica 5-6 mjeseci)

poison_ivy_5
03.04.2011., 17:43
jep stvarno dobro skine...a miris izdržiš nekako hihh... meni i nije toliko intenzivan ili sam možda navikla :lol:

Daisy.L
03.04.2011., 18:19
Imam tu vitaskin depilacijsku kremu jer mi odlicno skida dlacice sa bikini zone, a za lice koristim cupko trakice. Jucer sam depilirala i uzas koliko se koza zacrvenila :( i sad je crvenilo proslo ali je ostala ostecena koza i suha - grozno. Malo mazem avene skin recovery kremom ali nema nekog napretka, sigurno cu morati pricekati 10ak dana da se koza oporavi. Cupam zadnjih godinu dana svakog mjeseca, a jos nikad mi se koza iznad usana nije ovoliko isusila i postala hrapava. Vjerovatno cu i ja poceti vitaskin kremom skidati brcice :( nema mi druge

Tajda
03.04.2011., 21:20
i ja ju koristim (zbog PCOSa depiliram skoro cijelo lice:()..prije sam išla u salon na depilaciju,ali ova kremica mi je preporod :s

Jesu li ti ojačale dlake od kreme? I ja dosta toga moram skidat sa lica zbog pcos-a ko ti:(. No, od silnog čupanja mi se koža strašno zna iziritirat pa sad češće posežem za kremama za izbjeljivanje(Lycia je odlična!), nema mi druge.

Osim nje koristim i šećernu pastu, od nje mi se manje koža zna iziritirat nego kad čupam voskom. No, kad moram najbolji mi je opet Lycia vosak trakice(ima ih u Limonija kupit).

Sarajka_Mazza
04.04.2011., 13:51
Kakva je afroditina krema za depl.?
Jel bolja/losija od vitaskin? :)

mademoiselle...
05.04.2011., 07:23
Imam tu vitaskin depilacijsku kremu jer mi odlicno skida dlacice sa bikini zone, a za lice koristim cupko trakice. Jucer sam depilirala i uzas koliko se koza zacrvenila :( i sad je crvenilo proslo ali je ostala ostecena koza i suha - grozno. Malo mazem avene skin recovery kremom ali nema nekog napretka, sigurno cu morati pricekati 10ak dana da se koza oporavi. Cupam zadnjih godinu dana svakog mjeseca, a jos nikad mi se koza iznad usana nije ovoliko isusila i postala hrapava. Vjerovatno cu i ja poceti vitaskin kremom skidati brcice :( nema mi druge

Tako se i meni crveni kad se depiliram, znaju mi i mali prištevi izbiti.
A lijek za to je melem! Smiri crvenilo i umiri kožu kroz sat-dva :top:

tascha
05.04.2011., 09:27
očito je svima fobar ova Vitaskin krema za depilaciju, meni nije bila... apsolutno ništa nije skinula... tako da je moj izbor opet kozmetičarka

Corazondemelon
05.04.2011., 11:20
Ja već par godina koristim Čupko trakice za depilaciju.Depiliram nausnicu i to mi je postalo baš rutinski :D Boli skoro ni nema,a trakice su mi super,ne bude mi jako crveno poslije i nikad mi se nije dogodilo da su mi izbili neki prištići zbog njih.Preporučam umjesto izbjeljivanja i sl. :mig:

Daisy.L
05.04.2011., 12:28
Opet zavisi kakav tip koze osoba ima, kod mene je koza hiperosjetljiva i cupko trakice odlicno skinu ali grozno crvenilo ostave :(. Sada su mi izbili pristici i djelujem kao da imam neko kozno oboljenje :(. I da, u pravu si madamoiselle melem mi je lijepo omeksao i nahranio kozu. Nakon cjelodnevnog isprobavanja krema, predvecer je melem napokon dao neki rezultat. Definitivno prelazim na vitaskin kremu.

5rich
05.04.2011., 22:27
Jesu li ti ojačale dlake od kreme? I ja dosta toga moram skidat sa lica zbog pcos-a ko ti:(. No, od silnog čupanja mi se koža strašno zna iziritirat pa sad češće posežem za kremama za izbjeljivanje(Lycia je odlična!), nema mi druge.

Osim nje koristim i šećernu pastu, od nje mi se manje koža zna iziritirat nego kad čupam voskom. No, kad moram najbolji mi je opet Lycia vosak trakice(ima ih u Limonija kupit).

ne, iste su kao i prije...još uz to koristim neku kremu koju mi je vichyjevka preporučila za usporavanje rasta dlačica,i zbilja djeluje...produži mi i na 15-20 dana razdoblje među depilacijama...
meni se inače lice perutalo 10 dana nakon depilacije, isprobala sam milijun kremica za dehidraciju,al eto niti jedna nije djelovala :(

lothloriens3
06.04.2011., 00:01
Pozdrav

Ja sam nekoliko mjeseci koristila te cupko trakice za skidanje dlaka iznad usana i katastrofa rezultat. Nije da imam puno dlacica, nije suma, ali ih imam. I toliko mi je ostetilo kozu da je to strasno. Crvenilo mi je trajalo po 3 dana, a da ne spominjem pristice. Ista stvar je i sa veet trakicama (mislim da i veet ima za dlacice iznad usne, jel? ). Nije da sam krivo radila, krivo potezala nego ne znam, nisu mi ocito odgovarale. I sad imam recimo male buhtice iznad usana. Nije jako ocito, valjda ljudi misle da imam prirodno tako, ali vidim da mi se od te depilacije ostetila koza i da je lagano zadebljana na tom dijelu.

Sad vec tri godine upotrebljavam samo pincetu i dobro je.
Samo sto sam ju prije koristila svaki drugi ili treci dan, a sad bome moram skoro svaki dan.
Pa mi to nikako ne ide u glavu. Depilacijom s voskom se razrijede dlacice, a zar ne bi tako isto trebalo biti sa pincetom?
Jer nije da se brijem ili rezem dlacice pa mi rastu jos jace?
Ali je naporno svaki dan sa pincetom :/
Blago vama koje to mozete napraviti sa trakicama :(
Imam 23 i nadam se da budu najkasnije za 10 god nesto novo izmislili, i nesto jeftinije od lasera :D

NoStress
06.04.2011., 06:45
Pozdrav

Ja sam nekoliko mjeseci koristila te cupko trakice za skidanje dlaka iznad usana i katastrofa rezultat. Nije da imam puno dlacica, nije suma, ali ih imam. I toliko mi je ostetilo kozu da je to strasno. Crvenilo mi je trajalo po 3 dana, a da ne spominjem pristice. Ista stvar je i sa veet trakicama (mislim da i veet ima za dlacice iznad usne, jel? ). Nije da sam krivo radila, krivo potezala nego ne znam, nisu mi ocito odgovarale. I sad imam recimo male buhtice iznad usana. Nije jako ocito, valjda ljudi misle da imam prirodno tako, ali vidim da mi se od te depilacije ostetila koza i da je lagano zadebljana na tom dijelu.

Sad vec tri godine upotrebljavam samo pincetu i dobro je.
Samo sto sam ju prije koristila svaki drugi ili treci dan, a sad bome moram skoro svaki dan.
Pa mi to nikako ne ide u glavu. Depilacijom s voskom se razrijede dlacice, a zar ne bi tako isto trebalo biti sa pincetom?
Jer nije da se brijem ili rezem dlacice pa mi rastu jos jace?
Ali je naporno svaki dan sa pincetom :/
Blago vama koje to mozete napraviti sa trakicama :(
Imam 23 i nadam se da budu najkasnije za 10 god nesto novo izmislili, i nesto jeftinije od lasera :D

Izmislili su oni odavno nesto jeftinije od lasera a to je epilacija :) Je da ces morat ic svaka 2 tjedna otprilike ali bolje i to nego pinceta.Sa epilacijom dlake postaju sve tanje,svjetlije i manje ih je.Sa pincetom ih samo jos vise ucvrscujes tako da bi ti to preporucila ka zadnju opciju jer samo radis sve gore i gore.Ne znam zasto je tako jer je i meni logicno da bi se tribale prorijedit pincetom al kozmeticarka mi je rekla da je to najgore sta se moze radit.Sta prije prestanes bolje :)

lothloriens3
06.04.2011., 10:08
Izmislili su oni odavno nesto jeftinije od lasera a to je epilacija :) Je da ces morat ic svaka 2 tjedna otprilike ali bolje i to nego pinceta.Sa epilacijom dlake postaju sve tanje,svjetlije i manje ih je.Sa pincetom ih samo jos vise ucvrscujes tako da bi ti to preporucila ka zadnju opciju jer samo radis sve gore i gore.Ne znam zasto je tako jer je i meni logicno da bi se tribale prorijedit pincetom al kozmeticarka mi je rekla da je to najgore sta se moze radit.Sta prije prestanes bolje :)

Joj hvala ti :)
Sad sam gledala po internetu, ima epilatora za lice dosta jeftinih, nije to ni toliko skupo koliko sam mislila.
Jel kozmeticarka radi s takvim epilatorom, ili s nekakvim drugacijim na drugi princip? npr kao ovo:
http://zena.hr/webshop/artikl.aspx?id=8236

Lakse bi mi bilo kupiti to, i doma raditi, nego da stalno dajem novce kozmeticarki (pogotovo jer nisam bas pri novcu trenutno).
Hoce se s tim (na baterije) isto prorijediti dlacice ili je isto sto i pinceta?
Jer znam da epilacija ima veze sa strujom.

NoStress
06.04.2011., 11:04
Joj hvala ti :)
Sad sam gledala po internetu, ima epilatora za lice dosta jeftinih, nije to ni toliko skupo koliko sam mislila.
Jel kozmeticarka radi s takvim epilatorom, ili s nekakvim drugacijim na drugi princip? npr kao ovo:
http://zena.hr/webshop/artikl.aspx?id=8236

Lakse bi mi bilo kupiti to, i doma raditi, nego da stalno dajem novce kozmeticarki (pogotovo jer nisam bas pri novcu trenutno).
Hoce se s tim (na baterije) isto prorijediti dlacice ili je isto sto i pinceta?
Jer znam da epilacija ima veze sa strujom.

Nema to veze sa epilatorom u kozmeticarke,ovde pise za brijanje.Taj kod kozmeticara je cili aparat koji ima jos funkcija a ovo se radi sa iglicom tj.zabode iglicu u korijen dlake i przi strujom.Nije bolno ka sta zvuci,osjeti se samo kad pusti struju ali nista strasno.Ja ne bi kupovala te kucne da sam na tvom mistu jer to nema veze sa tim i mislim da ovi samo brije.Treba strujom unistit korijen a i za to trebaju godine,sta je duze cupano pincetom to ce se duze rjesavat.Inace meni ti kosta 5kn 1min tako da se mozes orjentirat za cijenu.Meni traje max 10min al ne znam koliko ti imas dlaka pa ne mogu rec koliko bi tebi trajalo.

Tajda
06.04.2011., 13:36
ne, iste su kao i prije...još uz to koristim neku kremu koju mi je vichyjevka preporučila za usporavanje rasta dlačica,i zbilja djeluje...produži mi i na 15-20 dana razdoblje među depilacijama...
meni se inače lice perutalo 10 dana nakon depilacije, isprobala sam milijun kremica za dehidraciju,al eto niti jedna nije djelovala :(

Dobro zvuči ta krema za usporavanje rasta dlačica..Malo je off, al kako se zove? Ja koristim onu Bioxet, ali nisam primjetila neke rezultate, pa sam prekinila sa korištenjem. No,sad sam je, nema dugo ponovo počela upotrebljavat čisto da mi ne propadne:rolleyes: Nadam se da će ovaj put biti nekog uspjeha.

@NoStress jel se smije epilacija radit prek ljeta?

NoStress
06.04.2011., 14:05
@NoStress jel se smije epilacija radit prek ljeta?

Smi,ne utjece nista sunce na to jer se samo korijen unistava,iglica ide direktno u njega tako da nema veze sa kozom da bi sunce utjecalo.

aria
06.04.2011., 15:20
moze li elektroepilacija ukloniti svijetle dlacice na obrazima? tanke
su i mekane ali ih puno imam

lothloriens3
06.04.2011., 20:25
Nema to veze sa epilatorom u kozmeticarke,ovde pise za brijanje.Taj kod kozmeticara je cili aparat koji ima jos funkcija a ovo se radi sa iglicom tj.zabode iglicu u korijen dlake i przi strujom.Nije bolno ka sta zvuci,osjeti se samo kad pusti struju ali nista strasno.Ja ne bi kupovala te kucne da sam na tvom mistu jer to nema veze sa tim i mislim da ovi samo brije.Treba strujom unistit korijen a i za to trebaju godine,sta je duze cupano pincetom to ce se duze rjesavat.Inace meni ti kosta 5kn 1min tako da se mozes orjentirat za cijenu.Meni traje max 10min al ne znam koliko ti imas dlaka pa ne mogu rec koliko bi tebi trajalo.

E, stvarno, hvala ti puno :)
Pogledala budem malo po zagrebu, kamo bi mogla otici i budem to pocela rjesavati ovo ljeto.

NoStress
07.04.2011., 06:14
moze li elektroepilacija ukloniti svijetle dlacice na obrazima? tanke
su i mekane ali ih puno imam

Mislim da to ne bi bilo dobro za to jer svaku dlaku treba ubost u korijen pa tim nacinom nikad ne bi bilo gotovo ako ih ima bas puno.Znam da moja kozmeticarka ni brkove iz pocetka ne skida na taj nacin nego voskom pa kad se prorijedi onda moze epilacija jer ne bi imalo smisla.

lolita_RI
07.04.2011., 10:57
ja si brčiće počupam sa čupko trakicama za lice (za osjetljivu kožu) tako da ih prije zagrijem fenom. Bolje i brže se zagriju nego među rukama. i onda sam mirna mjesec-mjesec i pol i svaki put ih je sve manje :top:

Tajda
07.04.2011., 11:40
Smi,ne utjece nista sunce na to jer se samo korijen unistava,iglica ide direktno u njega tako da nema veze sa kozom da bi sunce utjecalo.

Thnx;) Skidaš dlačice sa nausnice, jel tako? Jel ti se znalo desit da se negdje stvore mali ožiljci od iglice? Mene je toga najviše strah..Ja bi išla skidat višak sa obrva, a tu je koža dosta tanka, posebno onaj dio između obrva. I naravno nausnicu

NoStress
07.04.2011., 12:22
Thnx;) Skidaš dlačice sa nausnice, jel tako? Jel ti se znalo desit da se negdje stvore mali ožiljci od iglice? Mene je toga najviše strah..Ja bi išla skidat višak sa obrva, a tu je koža dosta tanka, posebno onaj dio između obrva. I naravno nausnicu

Skidam sa brade.Ne stvaraju se oziljci,zna se samo dikod pojavit neki mali bijeli pristic jer se ipak nakon ubadanja iglom pincetom iscupaju dlake vanka.Nisam jos cula da je neko isa obrve sredjivat na taj nacin al sve je moguce :)

Rei Ayanami
10.04.2011., 14:21
Kakva je afroditina krema za depl.?
Jel bolja/losija od vitaskin? :)

Joooj nemoj to, ja sam to koristila nekih desetak puta u razdoblju od godine dana i nakon toga sam išla na dubinski pregled kože kod kozme, žena mi je rekla da iznad nausnice imam duboke pigmentacijske fleke.

Rekla sam joj s čim skidam dlačice, žena je :horor:, kaže ni slučajno, nikad više, jesi li razmišljala kakav to otrov stavljaš na kožu kad ti dlake otpadaju od toga :rofl:

Najbolje ih je čupat dlačice šećernom pastom i nisam imala neku prejaku reakciju od toga, al kak mi se ne da ići kozm. toliko često koliko bi trebalo da ne budem brko :o onda ih rješavam pincetom. Je tlaka, ali sam odustala od krema u strahu od fleka kojih se daleko teže riješiti od dlaka.

modra
10.04.2011., 15:48
meni je vitaskin krema loša. malo osjetljivije lice imam pa sam si uzela onu s kamilicom namijenjenu baš licu i niš mi ne skida. držala sam prvi put 10min koliko piše i ništa. sinoć sam držala skoro 20 i nije mi sve otišlo... morat ću sad vidjet, sinoć pod svjetlom nisam vidjela da su otišle baš
a probala sam i maminu vitaksin originalnu, isto ništa..

tak da, sad ću valjda nekako potrošit ali onda prelazim na neku drugu.

Eve*
10.04.2011., 23:27
meni je vitaskin krema loša. malo osjetljivije lice imam pa sam si uzela onu s kamilicom namijenjenu baš licu i niš mi ne skida. držala sam prvi put 10min koliko piše i ništa. sinoć sam držala skoro 20 i nije mi sve otišlo... morat ću sad vidjet, sinoć pod svjetlom nisam vidjela da su otišle baš
a probala sam i maminu vitaksin originalnu, isto ništa..

tak da, sad ću valjda nekako potrošit ali onda prelazim na neku drugu.

Ja tu za lice vitaskin koristim i baš je danas htjela kupit opet, al nije je bilo u mom dm-u:( (importanne galerija)

Gdje si je ti kupila?:)

chiasm
10.04.2011., 23:57
bit cu vjerojatno u zg vecinu 5 i 6mj pa da pitam unaprijed, ako imam nesto svijetlih dlacica iznad usta i zelim ih se rijesiti (povremeno cupnem pincetom), dal da za to idem na lasersko micanje ili je to kod debljih/tamnijih dlacica?

mademoiselle...
17.04.2011., 22:10
Otkriće protiv crvenila i prištića nakon depilacije voskom - Encian nevenova krema.

Depilirala nausnicu, nanijela kremu i za pola sata izašla van :top:

Teica-Photo
25.04.2011., 21:14
Ja već 4 mj. koristim domaće napravljenu šećernu pastu tj. egipatsku metodu i mogu reć da sam zadovoljna, koliko mogu biti, nije to trajno riješenje, ali brijanje stvarno više nema smisla - navečer obrijem, ujutro već vire dlake :S

Dlake ispod pazuka su sve rijeđe, a i brčići, iako s brkovima nisam imala veliki problem, al sad jednom mjesečno potegnem par puta i ok je :D I ja kao sve žene, razmišljam o trajnom uklanjanju, no problem novca je uvijek prisutan. Dok ne nabavim novčiće, radit ću to za 10kn mjesečno doma, laganini uz TV :D

Kendi
25.04.2011., 21:25
Imam neki kremu za skidanje dlacica sa lica,drzis par minut i skidas sa krpicom,super je samo ima jak miris koji me dovodi do ludila ali vaksiranje ne dolazi u obzir,preosjetljiva sam:flop:

Eve*
27.04.2011., 09:21
Imam neki kremu za skidanje dlacica sa lica,drzis par minut i skidas sa krpicom,super je samo ima jak miris koji me dovodi do ludila ali vaksiranje ne dolazi u obzir,preosjetljiva sam:flop:

Kak se zove i gdje se kupi?:)

plain vanilla
28.04.2011., 10:50
Da kažem i ja svoje iskustvo :p

Naime, skontala sam da trebam nešto napravit, a ta krema za posvjetljavanje dlačica na licu se činila kao najbezbolniji izbor. I odradim ja to, međutim...upravo tako kao šta si rekla, riđe dlačice koje se tako sjaje..ma kao pacov :D:lol: Tada sam odlučila da ih moram odstraniti, nema druge.. I odem u kozmetički salon, odrade mi to, i hajd. Al prištići se isto stalno pojavljuju, kako god poslije da ih (uglavnom voskom ih i radim), i crveni se baš ružno... nemam pojma šta tu da se radi. Nisam pročitala sve što ste pisali, ako nađem vremena prelistaću da vidim je li neko spomenuo neko rješenje za te prištiće.

poison_ivy_5
28.04.2011., 11:16
Da kažem i ja svoje iskustvo :p

Naime, skontala sam da trebam nešto napravit, a ta krema za posvjetljavanje dlačica na licu se činila kao najbezbolniji izbor. I odradim ja to, međutim...upravo tako kao šta si rekla, riđe dlačice koje se tako sjaje..ma kao pacov :D:lol: Tada sam odlučila da ih moram odstraniti, nema druge.. I odem u kozmetički salon, odrade mi to, i hajd. Al prištići se isto stalno pojavljuju, kako god poslije da ih (uglavnom voskom ih i radim), i crveni se baš ružno... nemam pojma šta tu da se radi. Nisam pročitala sve što ste pisali, ako nađem vremena prelistaću da vidim je li neko spomenuo neko rješenje za te prištiće.

Mislim da je neko napisa nevenovu kremu od Enciana :)... ja sam stavljala melem prije kad sam sa trakicama depilirala ali nije mi nešto jako pomoglo(nešto malo ipak je) ali sam prešla na vitaskin kremu i nemam više prištiča

plain vanilla
28.04.2011., 21:23
Mislim da je neko napisa nevenovu kremu od Enciana :)... ja sam stavljala melem prije kad sam sa trakicama depilirala ali nije mi nešto jako pomoglo(nešto malo ipak je) ali sam prešla na vitaskin kremu i nemam više prištiča

bojim se da to ovdje ne mogu naći. Da probam sa bilo kojom nevenovom masti?

andyca
28.04.2011., 22:25
Babylove zelena http://www.dm-drogeriemarkt.hr/template/images/upload/images/babybonus/babylove%20proizvodi/babylove-krema-protiv-iritacija-i-crvenila-150ml.jpg

Meni je odlična za prištiće općenito a osobito nakon depilacije.
Malo je gušća,al ajd ako pomaže...

Eve*
29.04.2011., 00:16

Koristiš vitaskin za osjetljivu kozu, tj ovu u žutoj kutiji:http://www.moja-lekarna.com/wolthuis.aspx?productid=1459&size=medium ?

Prije sam ju kupovala u dm, sad je nema:(
Gdje je ti kupiš? Tnx:)

poison_ivy_5
29.04.2011., 13:01
Koristiš vitaskin za osjetljivu kozu, tj ovu u žutoj kutiji:http://www.moja-lekarna.com/wolthuis.aspx?productid=1459&size=medium ?

Prije sam ju kupovala u dm, sad je nema:(
Gdje je ti kupiš? Tnx:)

aha tu,za lice mislim da piše na njoj. ja sam je uzela u dm-u prije biće nekih misec dana otp. probaj viditi u konzumu,mulleru ili bipe-tribali bi imati :)

plain vanilla
29.04.2011., 18:02
Babylove zelena http://www.dm-drogeriemarkt.hr/template/images/upload/images/babybonus/babylove%20proizvodi/babylove-krema-protiv-iritacija-i-crvenila-150ml.jpg

Meni je odlična za prištiće općenito a osobito nakon depilacije.
Malo je gušća,al ajd ako pomaže...

aaa, extra, hvala

modra
05.05.2011., 15:32
nakon očajne vitaskin kamilice koja mi ni nakon pola sata ne ukloni sve dlačice nego 30-40%, a treba se držat 10min, uzela sam strep pa ćemo vidjeti.. nakon nje ne znam koju bi uzela više , vitaskin ne valja, afrodita kamilica me sprži.. druge ja ni ne viđam (u bipi i dm-u), a nije da ne gledam

Sigurna
06.05.2011., 12:43
nakon očajne vitaskin kamilice koja mi ni nakon pola sata ne ukloni sve dlačice nego 30-40%, a treba se držat 10min, uzela sam strep pa ćemo vidjeti.. nakon nje ne znam koju bi uzela više , vitaskin ne valja, afrodita kamilica me sprži.. druge ja ni ne viđam (u bipi i dm-u), a nije da ne gledam

http://aff.ysi.bz/assets/58/773/l_p0016077358.jpg

U Kozmu. :mig:

modra
07.05.2011., 11:39
fala :) ali, nemam tu kozmo... :( samo bipa i dm
šmrrcc

modra
07.05.2011., 12:25
ova strep je dobra izgleda! što se tiče uklanjanja dlačica... drži se 5-10 min, ja sam negdje 7-8 i otišlo je sigurno 95% dlačica ako ne i sve, mana je što me peče i ostavlja crvenilo... kao i afroditina :( ali nema mi druge nego nju sad koristit

mrnja
07.05.2011., 12:50
plain vanilla i modra, zašto ne probate ukloniti dlačice s egipatskom?? ....vidim da se mučite sa kremama za uklanjanje dlačica ....a kad ih počupate s egipatskom nebude vam ništa crveno , ne nastanu prištići kao nekima nakon voska, i što je najbolje ne rastu poslje tamnije i jače dlačice... ja sam stvarno zadovoljna ;)
kakve vam dlačice narastu nakon kreme za depilaciju?? mislim jer budu šta tamnije ili iste kao prije??

Lena1310
08.05.2011., 00:32
Ah te dlacice,cemu sluze?!ja ima svega 19god.prije pol godine dijagnosticirani su mi policisticki jajnici,pretpostavljam da su oni uzrok pojacane dlakavosti,naime pojavile su mi se dlacice na bradi(prije nego sam saznala za pol.jajnike)u pocetku je to bila jedna do 2dlacice koje sam cupkala.u zadnje vrijeme se pojacalo.lijecnik mi nije tjeo dati nikakve hormonske zbog godina al dao mi je za uredovanje menstruacije.sada me jako to frustira i ogranicava pa sam se odlucila na lasersko uklanjanje ili nesto slicno,pa me zanima koja je metoda najucinkovitija? :-)

Eve*
08.05.2011., 13:22
plain vanilla i modra, zašto ne probate ukloniti dlačice s egipatskom?? ....vidim da se mučite sa kremama za uklanjanje dlačica ....a kad ih počupate s egipatskom nebude vam ništa crveno , ne nastanu prištići kao nekima nakon voska, i što je najbolje ne rastu poslje tamnije i jače dlačice... ja sam stvarno zadovoljna ;)
kakve vam dlačice narastu nakon kreme za depilaciju?? mislim jer budu šta tamnije ili iste kao prije??

Probala ja, i budu prištići:ne zna:
Laser isto probala, dlake otpadnu i opet narastu

brukica
31.05.2011., 18:24
Mislim da je cesto kod zena da ih smetaju tkzv. ''brkovi.'' E, mene takoder. :D
Znam ove nacine s laserom i to. ali ja sam jos u tinederskoj dobi i jos se razvijam (tako su mi rekli u kozm. salonu) pa kazu da ja to ne mogu. ali mene to stvarno smeta i nabija mi komplekse! cula sam i za neku secernu pastu, pa jel ja to mogu koristiti u svojoj dobi? znate li ista sto bih mogla? bojim se depijacijskih krema, a trake za depilaciju me takoder bas i ne privlace. molim vas pomozite! :s

~Scarlet~
31.05.2011., 18:43
Pa ako ne želiš kremu ili trake, možeš ih posvjetliti hidrogenom.
Ili se obrij.:D Mislim nemaš baš bezbroj opcija.:ne zna:
Ja jednom mjesečno odem u kozmetički salon i to tamo riješe voskom za 30 sekundi.

wednesday
02.07.2011., 21:52

Zna li ikoja od vas gdje se još može kupiti ova krema? Konkretno, zanima me za Zagreb, ali može i za Split.
Ovo mi je idealna kremica, ali u DM-u je više nema, kao ni u Kozmu (doduše, ne znam jesu li je oni ikad imali, uvijek sam je u DM-u uzimala).

poison_ivy_5
02.07.2011., 23:13
Zna li ikoja od vas gdje se još može kupiti ova krema? Konkretno, zanima me za Zagreb, ali može i za Split.
Ovo mi je idealna kremica, ali u DM-u je više nema, kao ni u Kozmu (doduše, ne znam jesu li je oni ikad imali, uvijek sam je u DM-u uzimala).

Što ozbiljno nema u dm-u :eek: ... probaj pogledati u mulleru možda... I ja sam u dm-u bila kupila

wednesday
03.07.2011., 00:55
Što ozbiljno nema u dm-u :eek: ... probaj pogledati u mulleru možda... I ja sam u dm-u bila kupila
Obišla sam danas pola grada, nema je u ni jednom DM-u :ne zna:
Nisam doduše još bila u onom velikom DM-u u Dubravi, ali centra sam "pokrila" i nema je.
Svratit ću do Mullera, tnx, zaboravila sam na njih :)
Moram malo istražit ovu temu, da vidim koje druge kremice koristite.
Jer ja bi prešla na neku drugu, al u DM-a UOPĆE nema krema za dep. lica.

kleopatra_23
19.07.2011., 15:38
Danas sam bila prvi put uklanjati dlacice s brade voskom i zasad nema nikakve reakcije( pristica,crvenila) .Nakon depilacije mi je namazala tretirano podrucje aloe verom i to je to. Inace nemam osjetljivu kozu .

Malena 1950
21.07.2011., 18:57

ajmeee, i ja je tražim posvuda :-(
danas sam pitala tetu u dm-u, rekla je da ne znaju hoće ju uopće više imat u asortimanu :-(

kupila sam onu "Čupko", al piše da nije pogodna za uporabu na licu, sad me strah uopće probat ..
:ne zna:

wednesday
03.08.2011., 20:06
ajmeee, i ja je tražim posvuda :-(
danas sam pitala tetu u dm-u, rekla je da ne znaju hoće ju uopće više imat u asortimanu :-(

kupila sam onu "Čupko", al piše da nije pogodna za uporabu na licu, sad me strah uopće probat ..
ja nisam htjela riskirati s tim kremama, barem ne još dok imam vitaskin. javi kako je prošlo :mig:

Malena 1950
04.08.2011., 01:08
ja nisam htjela riskirati s tim kremama, barem ne još dok imam vitaskin. javi kako je prošlo :mig:

prošlo je ok :) ja nisam imala nikakve posljedice, ali.. krema mi nije baš tako djelotvorna kao što mi je bila vitaskin..

i nažalost, potvrđeno mi je iz dm-a da su povukli vitaskin kremu iz asortimana, i više je neće bit u prodaji :(

ako netko zna gdje se još može nabavit ta krema, neka javi, please :)

Frrrrrrrrr
10.11.2011., 19:35
Budući sam "blagoslovljena" :504: i dlakavija od prosječne ženske populacije već se godinama čupkam - još kao djevojka sam odlazila u kozmetički salon, a budući te dlačurde rastu pomahnitalo i moraju se često čupati (a ja sam prelijena svaki tjedan ići na čupanje u kozmetički) fino sam se sama jednom tjedno trakicama čupala. 5 minuta posla i voila :raspa: Uvijek sam kupovala streps trakice koje su mi se pokazale kao najučinkovitije. Veet, čupko, balea itd. mi ne bi počupale ni pola mojih dlačurda - posebno one jače i deblje. Ehhhh problem je što više nema za kupiti streps trakica u DM-u, a niti u Plodinama gdje su ih držali neko vrijeme nakon što su ih povukli iz DM asortimana :503: . Molim ako netko zna da mi javi da li postoji neko mjesto gdje se još uvijek ima za kupiti streps trakica. Ili ako netko ima dobar savjet za neke druge dobre trakice koje će biti u stanju dati mojim dlačurdama ono što zaslužuju :usama: Zahvaljujem!!!

iglica8
11.11.2011., 11:31
za streps ne znam, ali meni su dobre cupko trakice u obicnom narancastom pakiranju, iako ih nisam nikad koristila na licu, ali na nogama jako dobro odrade posao, ali trebas pazit da ih obavezno malo zagrijes medju dlanovima :)

Nocturnity
12.03.2012., 21:51
Inače imam brčiće što me užasno nervira a velika me panika hvata od kozmetičara (u rangu su mi sa zubarima :D ) zato ja doma koristim čupko trakice za lice, brz potez malo zaurličem, uljna maramica, aloa gel i nema crvenila i prištića. Kad nebi stavila aloa gel prištići bi momentalno izašli.

mademoiselle...
15.03.2012., 10:29
Molim ako netko zna da mi javi da li postoji neko mjesto gdje se još uvijek ima za kupiti streps trakica. Ili ako netko ima dobar savjet za neke druge dobre trakice koje će biti u stanju dati mojim dlačurdama ono što zaslužuju :usama: Zahvaljujem!!!

Kozmo drogerije, čak i Konzum :mig: U slučaju da nema trakica za lice, kupis za tijelo i siječeš škarama, tak ja radim :rofl: I fakat su najbolje, u jednom potezu odu sve dlačice

pet_točkica
15.03.2012., 21:56
čitala sam malo ovdje po temi i sada imam masu pitanja...dakle imam problem sa dlačicama po licu, lako za brčiće, ali imam i bradu...čupala sam te dlačice pincetom što je pogoršalo situaciju, čupam ih čak i sa trakicama koje koristim za nusnicu al mi je to nedovoljno učinkovito. Razmišljam ozbiljno da odem na neki tretman epilacije ili laserom mada koliko čujem nije ni to trajno. Je li neko bio? Kakva su iskustva?
Osim toga imam dužih dlačica i po vratu (mislim da kad bi 2 puta prošla žiletom imala bi pravu mušku bradu :( ) koje su svjetlije ali opet me smetaju. Bojim se početi koristiti kremu jer mi se to čini kao brijanje pa me strah da mi od toga te dlačice ne ojačaju još više i postanu totalno grozne i nepodnošljive. Je li se to ikome od vas dogodilo ili ja tu paničim bezveze? Još me zanima i koliko otprilike vremena vam prođe dok dlačice ne počnu opet rasti?
I zadnje pitanje, razmišljala sam da sve dlačice sa lica pa i te sa vrata uklonim šećernom pastom...mislite li da bi to bila dobra ideja?

Wedding
16.03.2012., 08:57
čitala sam malo ovdje po temi i sada imam masu pitanja...dakle imam problem sa dlačicama po licu, lako za brčiće, ali imam i bradu...čupala sam te dlačice pincetom što je pogoršalo situaciju, čupam ih čak i sa trakicama koje koristim za nusnicu al mi je to nedovoljno učinkovito. Razmišljam ozbiljno da odem na neki tretman epilacije ili laserom mada koliko čujem nije ni to trajno. Je li neko bio? Kakva su iskustva?
Osim toga imam dužih dlačica i po vratu (mislim da kad bi 2 puta prošla žiletom imala bi pravu mušku bradu :( ) koje su svjetlije ali opet me smetaju. Bojim se početi koristiti kremu jer mi se to čini kao brijanje pa me strah da mi od toga te dlačice ne ojačaju još više i postanu totalno grozne i nepodnošljive. Je li se to ikome od vas dogodilo ili ja tu paničim bezveze? Još me zanima i koliko otprilike vremena vam prođe dok dlačice ne počnu opet rasti?
I zadnje pitanje, razmišljala sam da sve dlačice sa lica pa i te sa vrata uklonim šećernom pastom...mislite li da bi to bila dobra ideja?

cupanje nije pogorsalo stanje nego hormoni /ili genetika:mig:

Laser ili IPl nije los i oslbodit ce te napasti na par godina ili ako zelis jeftiniju varijantu tada se cupaj egipatskom serenom pastom koja ce s vramenom jako oslabit dlake:D

a sa kremomk se ja osobno nebi igrala jer je to isto kao i zileta tj kratis ih

djevojka-broj-8
16.03.2012., 09:55

ja isto imam probelma sa dlacicama po licu. kao i ti razmisljala sam otici na neko trajno uklanjanje ali posto se prije toga mora brijati dlaka odustala sam. skidala sam ih sa cijelog lica sa secernom pastom kod jedne kozmeticarke a kad sam otisla kod druge mi je rekla da mi to ne savjetuje vise jer ako mi dodje do pogorsavnja hormona (u trudnoci npr jer sad nemam nikakvih problema a nikad nisam ni imala) mi mogu sve dlake ciji je korijen diran potamnit. a vodila sam se logikom da mi nece potamnit jer ipak secerna uklanja sa korijenom ali eto.. tako da sam sad prestala s tim i cupak samo nausnicu. (ali mislim da cu prije ljeta bez obzira na savjet kozmetivcarke skinuti i sve ostalo)

Wedding
16.03.2012., 17:57
ja isto imam probelma sa dlacicama po licu. kao i ti razmisljala sam otici na neko trajno uklanjanje ali posto se prije toga mora brijati dlaka odustala sam. skidala sam ih sa cijelog lica sa secernom pastom kod jedne kozmeticarke a kad sam otisla kod druge mi je rekla da mi to ne savjetuje vise jer ako mi dodje do pogorsavnja hormona (u trudnoci npr jer sad nemam nikakvih problema a nikad nisam ni imala) mi mogu sve dlake ciji je korijen diran potamnit . a vodila sam se logikom da mi nece potamnit jer ipak secerna uklanja sa korijenom ali eto.. tako da sam sad prestala s tim i cupak samo nausnicu. (ali mislim da cu prije ljeta bez obzira na savjet kozmetivcarke skinuti i sve ostalo)

Ajme, kozmeticarka je stvarno biser:rofl:, bolje neka suti nego da lupa takve gluposti

rojo-mojo
16.03.2012., 17:59

Totalno suosjecam sa tobom :(

E ovako..ja sam prvo pocela sa pincetom, a onda su mi nesto hormoni divljali (mada sam ih vadila i u normalnoj su razini i doista ne znam objasnjenje, ali nemam problema niti sa njima, niti mi je to u genetici, a niti imam policisticne jajnike:( Na kraju sam pocela razmatrati teoriju je li od jedne kreme koja je sadrzala kostikosteroide doslo do tog "poremecaja". A u zivotu nisam prije toga imala niti jednu malu dlacicu i odjednom bum) pa mi je dojadilo jer nisam mogla pocupati bas sve pa sam onda presla epilatorom koji je imao nastavak za cupanje dlacica sa lica (jer su me izludjivale dlake duze koje nisam vidjela na vratu :mad:)

E tad sam napravila blago receno sranje. Od tad mi pak dlacice urastaju :eek:. Pogotovo mi je desna strana jaca dok na lijevoj skoro nista.
Sto je najgora stvar ja sam cupala te dlacice pincetom (o bolnosti cupanja uraslih dlacica koje su skoro napravile "mrezu" ispod koze ne trebam govoriti kao niti o tom da sam na tom dijelu napravila promjenu boje koze i da uvijek nesto tud ceprkam :()

Nakon toga sam otisla na IPL - nisam zeljala brijati dlacice vec sam ih skratila jako malim skaricama (bas ono precizno da sam skoro usla u kozu sa njima tako da nisu virile van, a dobro sam ih potkratila. Cak se i par puta porezala:D).. Inace sto bi normalnim ljudima vjerojatno otislo nakon par tretmana, meni nije otislo ni nakon 9. :( Nisam mogla vise na tom raditi, iako su se prorijedile i pocele polakse rasti, ali nisu otisle i nisu otisle bas one najgore :( Tako da kad sam dosla domeka, nakon svega sam ih opet pocupala pincetom (sto je uzasno boljelo jer je korijen bio totalka).

Slijedeci korak je otici na egipatsku cisto da neko vrijeme mogu izdrzati normalno. A ovaj ili onaj mjesec idem dermatologu jer ja vise ovako ne mogu. Ja uopce ne mogu opisati koliko to mene cini nesretnom :(

pet_točkica
16.03.2012., 18:24
cupanje nije pogorsalo stanje nego hormoni /ili genetika:mig:
Laser ili IPl nije los i oslbodit ce te napasti na par godina ili ako zelis jeftiniju varijantu tada se cupaj egipatskom serenom pastom koja ce s vramenom jako oslabit dlake
a sa kremomk se ja osobno nebi igrala jer je to isto kao i zileta tj kratis ih
Otprilike sve što sam i ja sama mislila. Mislim da genetika jeste imala dosta utjecaja a sumnjam da su u pitanju hormoni jer inače nemam nikakvih baš problema. Planiram za svaki slučaj otići doktorici čim stignem pa provjeriti i tu mogućnost.
Što se tiče lasera ja sam zapravo više razmišljala da napravim elektrolizu jer koliko sam skužila ona bi trebala biti trajna...izdržala bi ne znam koju bol da ih se otarasim zauvijek.

ja isto imam probelma sa dlacicama po licu. kao i ti razmisljala sam otici na neko trajno uklanjanje ali posto se prije toga mora brijati dlaka odustala sam. skidala sam ih sa cijelog lica sa secernom pastom kod jedne kozmeticarke a kad sam otisla kod druge mi je rekla da mi to ne savjetuje vise jer ako mi dodje do pogorsavnja hormona (u trudnoci npr jer sad nemam nikakvih problema a nikad nisam ni imala) mi mogu sve dlake ciji je korijen diran potamnit. a vodila sam se logikom da mi nece potamnit jer ipak secerna uklanja sa korijenom ali eto.. tako da sam sad prestala s tim i cupak samo nausnicu. (ali mislim da cu prije ljeta bez obzira na savjet kozmetivcarke skinuti i sve ostalo)
M asve mi se čini da ću počet i ja to rješavat šećernom, pa nek potamne opet ću ih čupat mada bi mi logika bila da se u trudnoći pojačavaju ženski hormoni koji bi trebali smanjivat dlakavost, zar ne?

Totalno suosjecam sa tobom :(
E ovako..ja sam prvo pocela sa pincetom, a onda su mi nesto hormoni divljali (mada sam ih vadila i u normalnoj su razini i doista ne znam objasnjenje, ali nemam problema niti sa njima, niti mi je to u genetici, a niti imam policisticne jajnike. Na kraju sam pocela razmatrati teoriju je li od jedne kreme koja je sadrzala kostikosteroide doslo do tog "poremecaja". A u zivotu nisam prije toga imala niti jednu malu dlacicu i odjednom bum) pa mi je dojadilo jer nisam mogla pocupati bas sve pa sam onda presla epilatorom koji je imao nastavak za cupanje dlacica sa lica (jer su me izludjivale dlake duze koje nisam vidjela na vratu :mad:)
E tad sam napravila blago receno sranje. Od tad mi pak dlacice urastaju :eek:. Pogotovo mi je desna strana jaca dok na lijevoj skoro nista.
Sto je najgora stvar ja sam cupala te dlacice pincetom (o bolnosti cupanja uraslih dlacica koje su skoro napravile "mrezu" ispod koze ne trebam govoriti kao niti o tom da sam na tom dijelu napravila promjenu boje koze i da uvijek nesto tud ceprkam )
Nakon toga sam otisla na IPL - nisam zeljala brijati dlacice vec sam ih skratila jako malim skaricama (bas ono precizno da sam skoro usla u kozu sa njima tako da nisu virile van, a dobro sam ih potkratila. Cak se i par puta porezala:D).. Inace sto bi normalnim ljudima vjerojatno otislo nakon par tretmana, meni nije otislo ni nakon 9. :( Nisam mogla vise na tom raditi, iako su se prorijedile i pocele polakse rasti, ali nisu otisle i nisu otisle bas one najgore :( Tako da kad sam dosla domeka, nakon svega sam ih opet pocupala pincetom (sto je uzasno boljelo jer je korijen bio totalka).
Slijedeci korak je otici na egipatsku cisto da neko vrijeme mogu izdrzati normalno. A ovaj ili onaj mjesec idem dermatologu jer ja vise ovako ne mogu. Ja uopce ne mogu opisati koliko to mene cini nesretnom :(
Ja pretpostavljam da se kod mene radi o genetici, nemam policistične jajnike i moja dlakavost se nije baš pojavila od jednom nego se razvijala kroz pubertet i bujala:( Nije mi na kraj pameti bilo da to epilatorom uradim jer se bojim da bi bilo prebolno a vjerujem da urastaju zato što ja epilatorom čupam na nogama. Srećom imam zahvalnu kožu pa nemam nikakvih fleka. Nažalost i ja sam na licu izazvala promjenu boje kože, čupanje pincetom mi je izazvalo urastanje i eto ti ga na...sad mi je grozno šta sam sama sebi napravila. Nakon ovoga što si napisala ipl mi ne pada na pamet iako imam svjetlu kožu i tamne dlake pa bi logikom trebao dobro djelovati. Znam koliko si nesretna jer i mene to užasno smeta, opterećuje i ograničava u životu...nadam se da će u skorijoj budućnosti izmisliti neku tableticu od koje ti dlake samo odpadnu zauvijek :)

Ima li neko preporuku dobre kozmetičarke u splitu kod koje bi to mogla ići ukloniti šećernom pastom?

djevojka-broj-8
16.03.2012., 20:13
Ajme, kozmeticarka je stvarno biser:rofl:, bolje neka suti nego da lupa takve gluposti

meni je time utjerala strah u kosti (i ako sto su cure navele dlake me cine jako nesretnom, utjecu na moj svakodnevni zivot) pa sam ju bolje odlucila poslusat nego da kasnije zalim.
znaci ti mislsi da bi to mogla bez problema ukloniti i da se ne brinem kako cu zbog toga postat vukodlak?
savjetovala je meni ona i da zulufe izbijelim sa cupkom ali imam jako osjetljivu kozu pa se bojim toga.
i meni su rekli da mi je to mozda od kortikosteroida koje koristim pa skoro cijeli zivot. kozmeticarke misle to a doktorica mi je rekla da nema velike poslejdice zbog tih krema.. pa sad kome je za vjerovat ne znam..

Windsy
16.03.2012., 21:08

Ma daj molim te, to nema veze s mozgom.
Trudnoća nije nikakva bolest niti "pogoršavanje hormona", i nikakve dlake ti neće najednom potamniti zbog načina na koji si ih skidala.

Meni su pak mnogi rekli da je bolje dlačice s lica skidati šećernom pastom, nego voskom, jer da zbog voska pucaju kapilare. Mislim da ih slobodno i dalje možeš skidati šećernom pastom ako do sad s tim načinom skidanja nisi imala problema.

Wedding
16.03.2012., 21:21
meni je time utjerala strah u kosti (i ako sto su cure navele dlake me cine jako nesretnom, utjecu na moj svakodnevni zivot) pa sam ju bolje odlucila poslusat nego da kasnije zalim.
znaci ti mislsi da bi to mogla bez problema ukloniti i da se ne brinem kako cu zbog toga postat vukodlak?
savjetovala je meni ona i da zulufe izbijelim sa cupkom ali imam jako osjetljivu kozu pa se bojim toga.
i meni su rekli da mi je to mozda od kortikosteroida koje koristim pa skoro cijeli zivot. kozmeticarke misle to a doktorica mi je rekla da nema velike poslejdice zbog tih krema.. pa sad kome je za vjerovat ne znam..

Ma nemas se sto brinut:mig:, recimo, osobno nisam nikad imala dlacice po bradi i nakon drugog poroda mi se javilo cca 10ak dlacica a taj dio nije nikad diran dok istodobno ruke i noge su ostale na istom nivou... Tak da eto, hormoni su cudna stvar i dovoljan je jedan disbalans hormona i odlakavis ko majmun a na pretragama se to nece vidjet jer je prosla svrsena stvar:D

Kortikosteroidi mogu bit gadna stvar u dodiru sa suncem ( ne smijes na sunce ako recimo tretiras izlozene dijelove tijela) a sto se tice ostalih interakcija tu je puno nejasnoca i mnogo doktora govori drugacije i misim da bi se medjusobno i posvadjali oko te teme al nije đabe to lijek koji se u pravilu dozira zadnji tj kada nista ne pomaze (druga stvar je astma itd gdje ustvari ni nema drugog efikasnog lijeka)

Na tvom mjestu nebi brinula i rjesavala bi se tih dlaka na sve nacine koji su ti dostupni platezno i koji su tebi efikasni - meni osobno je egipatska mrak i sve depiliram sa njom (nausnice, ruke, noge, pazuh, čuču) i dlake su mi mnogo tanje, rijedje i svijetlije)

djevojka-broj-8
17.03.2012., 14:08
bila sam u salonu koji je dosta hvaljen na temi "kozmeticki saloni" (ne znam smijem li napisati ime tu, pa ako nije dopusteno neka se obrise, salon se zove runolist) i posto su forumasice zadovoljne mislila sam da su tamo strucne kozmeticarke tako da kad mi je rekla da bolje ne diram to poslusla sam ju da se kasnije ne grizem zbog gluposti. ali super sto ste mi rekle da je to glupost. iduci puta idu sve dolje :rospija:
depilirala bi i ja sve sa secernom ali mi je preskupo pa najcesce potegnem za britvicom jer sa voskom ruke ne mogu pocupat sama-pola mi pukne tako da to odem u salon, a dlake na nogama ne mogu odozada pocupat pa onda sve skidam sa britivicom.
sa kortikosteroidima su me mazali od glave do pete i to neovisno o svemu. eto vec 22 godine ne zivim bez njih (sad se trudim ne korisiti ih ali nekad bude stanje prelose pa jedini pomognu).
sad sam se vec malo i navila da imma te dlake ali i dlaje se micem sa sunca, idem van navecer najvise, ne vezem rep, poginjem glavu..a onda mozete mislit kakav sam na spoju kad izadjem :(

Kiluma
18.03.2012., 00:45
dal možda znate ima li kupiti vitaskin kremu u ljekarni? ja sam negdje pročitala da da, ali bih htjela potvrdan odgovor. hvala :):)

The Unstoppable
18.03.2012., 21:16
Ja sam koristila prvo Strep trake pa prešla na pincetu jer mi se nije dalo čekati po tjedan dana da narastu dovoljno duge da se mogu počupati, ali izgleda da ću se vratiti ipak na trake. Od pincete ništa, samo ih prekinem i ostanu proklete točkice.

Uklanja li itko dlačice sa strane lica, blizu ušiju?

yaTzna
19.03.2012., 11:14
Koliko je meni poznato, u trudnoći se hormoni izbalansiraju (ako je prije bilo kakvih hormonalnih poremećaja), odnosno poveća se razina ženskih spolnih hormona. To utječe na kratkotrajno smanjenje dlakavosti u vidu sporijeg rasta i nježnijih dlačica, rijetko kada suprotno. Zato se, primjerice, mnogim djevojkama s PCOS-om savjetuje trudnoća.

djevojka-broj-8
19.03.2012., 13:19
eto uklonila sam dlacice sa cijelog lica (osim cela) i ne mislim ikad vise to napravit :504::504:
uzasno me pece lice, ogulila mi je sloj koze jer mi je koža presuha i sad se samo mogu nadati da cu sutra moci izac među ljude :(
ne znam sta mi je to trebalo :kava:

Wedding
19.03.2012., 13:41
eto uklonila sam dlacice sa cijelog lica (osim cela) i ne mislim ikad vise to napravit :504::504:
uzasno me pece lice, ogulila mi je sloj koze jer mi je koža presuha i sad se samo mogu nadati da cu sutra moci izac među ljude :(
ne znam sta mi je to trebalo :kava:

:eek:, ajme pa sta ti uradi?

Pa gdje si to bila:eek: Ajme:(

djevojka-broj-8
19.03.2012., 13:53
to sto sma ostala bez lica je do moje koze sigurno ejr imam uzasno suhu kozu pa se lijepi za pastu :503:
i kad me je alergija patila mi lice nije ovako gorilo i bilo crveno :mad:
al tak mi i treba kad sma opsjednuta tim dlakam umjesto da se bavim stvarnim problemima i prekinem se gledat u ogledalo.
iduci puta cu samo nausnicu srediti jer ovo si ne mogu raditi kozi.
(a posto su dlacice bile tanke i svijetle nadam se da nece ni narasti tako brzo :moli::moli: )

Wedding
19.03.2012., 13:55
to sto sma ostala bez lica je do moje koze sigurno ejr imam uzasno suhu kozu pa se lijepi za pastu :503:
i kad me je alergija patila mi lice nije ovako gorilo i bilo crveno :mad:
al tak mi i treba kad sma opsjednuta tim dlakam umjesto da se bavim stvarnim problemima i prekinem se gledat u ogledalo.
iduci puta cu samo nausnicu srediti jer ovo si ne mogu raditi kozi.
(a posto su dlacice bile tanke i svijetle nadam se da nece ni narasti tako brzo :moli::moli: )
Dal ti je prvo napudrala lice talk puderom? - to se radi na osjetljivim djelovima (pazuh, lice, brazilka) i na osijetljivoj kozi

djevojka-broj-8
19.03.2012., 14:04
je nesta malo mi je stavila na lice. i kasnije prebrisala alkoholom i nekim aparatom za dezinfekciju presla i namazala i stavila neku kremicu u boji. i bez obzira na to sve sam crvena ko rak! :mad:kad skinem kremicu u boji necu se ni pogledat u ogledalo da se ne uplasim. a veceras imam spoj :503: mislim da ako zelim ista sa tim deckom bi ga ipak trebal otkazat :kava:
ili moze neki savjet za brzinski oporavak koze?

djevojka-broj-8
19.03.2012., 14:11
(ali nije mi ostala niti edna dlacica na licu, jos mi je i pinceton cupala :cerek: svaka cast kozmeticarki, lijepo mi je rekla da ne radim to ali kad ju necu poslusat eto onda ce mi sve skinuti )

Wedding
19.03.2012., 14:14
je nesta malo mi je stavila na lice. i kasnije prebrisala alkoholom i nekim aparatom za dezinfekciju presla i namazala i stavila neku kremicu u boji. i bez obzira na to sve sam crvena ko rak! :mad:kad skinem kremicu u boji necu se ni pogledat u ogledalo da se ne uplasim. a veceras imam spoj :503: mislim da ako zelim ista sa tim deckom bi ga ipak trebal otkazat :kava:
ili moze neki savjet za brzinski oporavak koze?

ajme pa cumu to.

samo je mogla stavit kremicu za umirenje i nista vise, pa alkohol je izjeo osijetljivu kozu:( - pa stvarno svatko danas sebe naziva kozmeticarom:kava:

Probaj stavit jogurt na lice:ne zna:, on umiruje crvenilo

BW: a ti bas naletis na zene koje pojma nemaju, ona prva lepeta gluposti a ova druga nema pojam o poslu :(

djevojka-broj-8
19.03.2012., 14:23
rekla je da to nije bas cisti alkohol i na moje cviljenje da me pece cim me je doatknila je rekla da me mora obrista za dezinfekciju :ne zna:
nemam jogurt samo mlijeko, moze to ? jer ne znam bas koliko mi je pametno izaci na sunce sada.

Windsy
19.03.2012., 16:55
Ako imaš neku hidratantnu ili hranjivu masku (ili neku masku za osjetljivu kožu), stavi u deblljem sloju i ostavi malo duže da odstoji. Ako ništa slično nemaš, stavi bar jogurt kao što su ti rekli.

I sad duže upotrebljavaj nešto za oporavak kože. Pada mi na pamet aloe vera gel da si možda kupiš (ima u ljekarnama), stavljaš u debljem sloju na lice kao masku dok si doma.

rekla je da to nije bas cisti alkohol i na moje cviljenje da me pece cim me je doatknila je rekla da me mora obrista za dezinfekciju :ne zna:
nemam jogurt samo mlijeko, moze to ? jer ne znam bas koliko mi je pametno izaci na sunce sada.

Mlijeko mislim da ti neće pomoći. Nije ti pametno ići na sunce.

djevojka-broj-8
19.03.2012., 17:25
Hvala na savjetima!

od krema za lice jedino belobazu koristim jer mi je koza preosjetljiva pa mi je dermatolog sve drugo savjetovo da ne koristim. tako da sam sa belobazom malo umutila bademovog ulja. jel to ok?
moram sutra na sunce, tj van iz kuce a nemam nikavu kremu sa faktorom. moze preporuka?
i sada cu kupiti jogurt. smarcilo se pa mogu van :raspa:
umila sam se i skinila tu kremu u boji koju mi je stavila. nije bas jako crveno, tj je ali mi je gore sto imam osjecaj da me pece i steze. kajrcu i dlake! :503:

insomnia2011
20.03.2012., 10:37
Ja sam otkrila nešto u Dm-u, tamo kod brijaćih aparata tj. britvica. Ne znam točno kak se zove firma, ali u nekakvoj četvrtastoj kutijici, unutra je nekakav krug - izgleda kao masažer a gore je nešto poput brus papira...uglavnom, s 3 poteza makne mi sve dlačice iznad usana i stvarno je mrak jer je nešto što u par sekundi makne dlačice, bez ikakvih priprema, voskova i sl. Vrlo je praktično jer mogu nosit u torbi pa ak ih primijetim samo ih maknem. Ne rastu ništa brže, niti tamnije, piše da čak usporava rast...ne znam, nadam se da sam nekome pomogla jer mi je to otkriće za dalje.. ne plaća mi se depilacije svaki mjesec ili pripreme sa čupkom i trakama. A ovo je toliko jednostavno i brzo gotovo, bez iritacija..malo je samo koža kao kad ju malo istrljaš, namažem običnom kremom i gotovo...Košta oko 60 kn i može trajat mjesecima jer su unutra 3 ili 4 zamjenska kruga

djevojka-broj-8
21.03.2012., 12:27
imam i ja to nesto okruglo ali mislim da to rast ne usporava. mislim da je to vise kao britvica, ostruze dlaku. to niti cupa niti djeluje tako da pusti nesto u kozu.
ne savjetujem to za lice nikako. jedina prednost toga je sto se moze strugati poo suhoj kozi (barem ja to vidm kao prednost)
ako nemam pravo neka me netko ispravi :mig:

insomnia2011
22.03.2012., 12:11
ma meni je to super jer najnormalnije uklonim dlačice iznad usana, štedim vrijeme i vrlo je praktično. Zasad mi je to ispalo najbolje rješenje jer inače ili bi morala stavljati trake, vosak, a to je cijeli postupak i nakon toga je sve crveno i iziritirano, a u salon svaki mjesec mi se ne da, a i skupo mi je to. Ne kažem da svima odgovara, možda ne nečijem licu nije dobro, al meni je ok, tj. namažem običnom kremom ili kremom od lavande i sve super. Ne znam dal usporava, ali u mojem slučaju definitivno ne ubrzava i ne raste mi gušća ili tamnija dlaka. Zadnje čupanje mi je bilo s koncem, trajalo je nekih mjesec dana, a onda odjednom počele rasti gušće i tamnije dlačice i sad očito moram cijeli život uklanjat, a prije konca se nisu ni vidjele. Al eto, na greškama se uči

Windsy
22.03.2012., 15:11
Ja sam otkrila nešto u Dm-u, tamo kod brijaćih aparata tj. britvica. Ne znam točno kak se zove firma, ali u nekakvoj četvrtastoj kutijici, unutra je nekakav krug - izgleda kao masažer a gore je nešto poput brus papira...

insomnia, ne znaš kako se to zove?
Bar kakve je boje kutija ili tako neki opis? :D

Wedding
22.03.2012., 17:53
insomnia, ne znaš kako se to zove?
Bar kakve je boje kutija ili tako neki opis? :D

To ti je ovo
http://www.google.com/search?tbm=isch&source=mog&hl=hr&gl=us&client=safari&tab=wi&q=depillfarma%20liss&sa=N&biw=320&bih=356#i=0

EDIT: nista od slike preko moba :(, to se zove Depillfarma Liss pa googlaj

Windsy
23.03.2012., 12:06
Hvala, potražit ću. :)

A sad sam našla i neki stari post na forumu o tome:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=194499&page=290

"Jučer sam sa nevjericom kupila spužvu za depilaciju od Depil farme koja sadrži kristale Carbex, to je zapravo rukavica kojom masiraš malim kružnim pokretima mjesta koja želiš izdepilirati, košta 60 kn u Kozma, i došla kući izdepilirala sam ruke u par minuta laganom masažom, ostala sam oduševljena ovim proizvodom jer ne volim bolne depilacije, evo što sam našla na internetu o njoj i stvarno je tako :

Depilfarma® liss jedina je vrsta depilacije koja u malo minuta sa jednostavnom masažom daje izvanredne rezultate mekane i nježne kože. Budući da se ne koristinikakva vrsta kemijskih sastojaka, proizvod je prirodan i ne izaziva alergijeke reakcije. Ne boli prilikom upotrebe jer ne čupa dlake nego ih troši zahvaljujući posebnojkompoziciji površine rukavice koja je sastavljena od pravih kristala CARBEX.

Depilfarma® liss uz depilaciju istovremeno vrši blagi peeling eliminirajući suhe kožne stanice koje kožu čine umornom i bez sjaja.
Zahvaljujući peelingu koji stimulira mikro-abraziju stanica kože, spriječava se nelagodna rast potkožnih dlaka. Sa stalnom upotrebom proizvoda, dlake oslabe i produžuje se razmak između depilacija.

Depilfarma® liss je jednostavan i praktičan proizvod, uvijek pri ruci za potpunu ili parcijalnu depilaciju.

… napokon mekana, sjajna i glatka koža kao svila!"

djevojka-broj-8
23.03.2012., 15:23
na koji način to usporava rast dlacica ako ne cupa?? :confused:
mozda sam svo ovo vrijeme u zabludi oko djelovanja toga pa ako jesam onda cu se kreniti trljati od glave do pete i nikad vise necu zbog depilacije secernom ostati bez pola koze lice.

Ereshkigal
23.03.2012., 19:58
Koliko se sjecam bilo je dosta rasprave o tome tu na forumu, prvo su svi bili osusevljeni time, a zatim je svima bilo grozno. Malo sam to uguglala i cini se da je to ipak nesto slicno brijanju i mene bi bilo strah to koristit na licu.

djevojka-broj-8
29.03.2012., 12:59
eto prosalo je tjedan dana od depilacije lica a vec osjetim dlake pod prstima :eek::503::503:
bila sma na ljeto kod endokrinologa i zakljucak je bio da ne trabam vadit hormone (dala bi mi moja doktorica uputnicu ali su mi na rebru rekli da to daje endokrinolog) jer menstruacije su mi redovite, +/- par dana, štitnjača mi je ok a i jajnici nemaju cista.
ali nije normalno da mi tako brzo narastu te kozmeticarki nevidljive i svijetle i tanke dlake ako nemam nekih problema sa zdravljem :mad:
ide ljeto i biti cu u sve gorem psihickom stanju zbog tih dlaka a ne mogu ih svako malo ici cupat kad mi je lice osjetljivo.. :(:(

iglica8
29.03.2012., 18:53
A da ipak odes kod ginekologa i da ti da uputnicu za vadjenje hormona. Mozda imas viska muskih spolnih hormona, menstruacija bi dolazila uredno bez obzira na njih. I jesi li razmisljala o kontracepcijskim pilulama? Nije bas neko super rjesenje, ali moja frendica ih je upravo iz tog razloga pocela pit, rezultate je cekala sigurno nekih 6 mj ali ona kaze da se isplatilo.

djevojka-broj-8
29.03.2012., 21:33
vadila sam vec jednom hormone, prije 4godine mozda i bili su ok. a posto su mi na rebru rekli da se spolni hormoni vade samo sa uputnicom od endokrinologa ginekolog mi ne moze tu pomoci. pila sam pilule jedno vrijeme i mislim da mi je to dodatno pogorsalo ove probleme.i prije sam bila dlakavija, imala brcice i guste obrve ali sad imam dlake od tjemena do palca noznog. postoji mogucnost da prije nisam uocavala te dlake po licu iako su postojale ali msilim da ih ovako nije bilo. unazad 2godine ih imam.
i ja sam razmisljala o pilulama ali ne znam koliko mi se to "isplati". zbog spolnih odnsa ih ne trebam, 100kuna mjesecno nije mali iznos , imam nekih drugih problema zdravstenih pa kad se to sve zbroji ne mogu odvagnuti sto mi je bolja opcija, pilule ili ne.
pa onda nek netko kaze da je zena lako bit!!

iglica8
30.03.2012., 11:26
Vjerujem da ti zadaju probleme i nesigurnost, jer i samoj mi zbog njih nije lako:zubo: ali nije mi jasno zasto bi ti samo endokrinolog mogao dati uputnicu. Meni je ginekologica (mora biti preko hzzo-a) napisala uputnicu i bez problema sam ih izvadila. Odi do nje, reci sto te muci i bez obzira sto njoj na ultrazvuku jajnici izgledaju dobro trazi da ih vadis. Mozda ti je testosteron povisen, u 4 godine se puno toga moglo promijeniti. A ako su spolni hormoni dobri, nazalost ostaje ti depilacija, izbjeljivanje, a i morat ces se malo manje opterecivat vidi li se koja dlacica. Neke smo jednostavno dlakavije od drugih :)

Talia22
05.04.2012., 22:48
Jeli itko od vas cura dlačice potkraćuje? Ja sa oba dvije strane lica imam svijetle dlačice koje se jako kuže pogotovo po suncu, i jedno vrijeme sam ih čupala voskom i lice mi je izgledalo kao bojno polje, pa sam ih počela skraćivat škaricama i postale su totalno nevidljive, a sad sam si nabavila i mali trimmer koji ih "podšiša" na razinu gdje su gotovo nevidljive.

Fembot
13.04.2012., 09:00
Kako izgleda taj trimmer, gdje si kupila?

Talia22
20.04.2012., 21:51
To je ono što se reklamira na tv-u, top-shop trimmer :rofl: Služi svrsi :D

MOMIMGAY
20.04.2012., 21:58
Ajme kako ovu temu nisam prije vidjela?!?!

Ja imam problema s dlakama ali sve ću pregrmiti ali ovo što mi se na licu događa je već alarmantno, prije par godina sam imala 1 veliku i crnu dlaku na bradi, pa 2, 3... Sad ih imam 25 :( (nije da sam ih brojala nego ih je zaista puno neki vršnjaci suprotnog spola nemaju toliko). Ja to s voskom čupam, s pincetom, s epilatorom... Nakon 1-2 dana evo ih vani.

Na što mi liči područje iznad gornje usnice neću ni govoriti (dobro ajde hoću)... Sve je trag dlaka duži i duži tj. brčine se rasprostranjuju sve više i više :(
A kako mogu tek dugačke narasti. I njih s voskom, epilatorom, bila sam u koz. salonu da mi sa šećerom.... MA K* za par dana evo ih.

Preporuke?

huskybucka
21.04.2012., 17:33
Pozdrav!
Imam pcos, iz toga najvjerojatnije proizlazi moj problem d dlačicama, rastu mi dlacice na podrucju vrata, brade.
To izgleda katastrofa, i ne znam ni sama sta da radim..
Gledajuci slucajno na ponuda dana.hr, naisla sam na ponude trajnog uklanjanja dlačica.
Radi se o trajnoj depilaciji laserom i druga je ponuda IPL- isto trajno uklanjanje dlačica.
Molim pomoć ako je tko isao na jedno od toga dvoje, da mi kaze dal je ucinkovito??
Ako moze odgovor sto hitniji, jer ponuda dana uskoro istječe

Silvery
21.04.2012., 19:46
Ovo je za podforum Kozmetika (preparativna kozmetika). ;)

Stiglo sa Ženskog zdravlja.

usagicha
21.04.2012., 20:48

ne panicaris bezze:cerek:

ja sam imala jednu na bradi,pinceton je nikad ogodit,ili bi mi ostala tockica,i predjem ja nju onom venus britvicom i mmm super glatko,kad za dva dana eto nje i ekipe:lol:
i tako,otad,SVAKI dan ja povlacim moj venus,je da mi ide na zivce iskreno,ali to redovito radim na suhoj kozi,nema crvenila,nema niceg,al eto,sam pojam brijanja na tom dijelu tijela:rofl:

da,i nadusnici isto potegnem -.-
razlog zasto uopce rastu me ne zanima,jer ukoliko ne izmisle neko gnojivo koje ih moze trajno unistiti kao korov,nista drugo me ne zanima:cerek:

djevojka-broj-8
22.04.2012., 16:20
svaki dan skidate dlacice sa lica britvicom?? :eek::eek: kako izgledaju kad ne stignete obaviti tu rutinu? jesu dlake jako crne? i ostre?

usagicha
22.04.2012., 21:13
svaki dan skidate dlacice sa lica britvicom?? :eek::eek: kako izgledaju kad ne stignete obaviti tu rutinu? jesu dlake jako crne? i ostre?

oooo nadjem za to uvijek vremena:cerek: cak- cak i gotovo,uglavnom ujutro.
za dan one ni ne mogu narasti,al osjetim da mi nije skroz glatka koza pa predjem,nisu crne,nisu nesto ni ostre,vise su mekane,al da ih pustim bilo bi ih,tako da mi je svejedno kakve su,dok god postoje:503::D
vosak ne volim,mislim da bi mi koza bila crvena,plus boli i procedura je,a s ovim mogu na suho u svakoj situaciji:)

MOMIMGAY
22.04.2012., 21:29
Nonsens, ja sam 2-3 puta povukla tak po bradi jer sam hitno trebala ličit na nešto i požalila sam. Namnožile se, pocrnile, podebljale se.

djevojka-broj-8
22.04.2012., 23:03
ja cu se probati prebaciti kod ginica u zg narednih dana pa porazgovarati o pilulama ili o kremi vaniqa. nesto malo sam procitala o topj kremi, kao je djelotvorna ali i skupa no nista drugo mi ne preostaje jer se previse time opterecujem i moram sama sebi nekako olaksat. nadam se samo da cu brzo doci na red kod ginica i da ce se ozbiljno prihvatiti teme moje dlakavosti a ne kao vecina doktora-kozmeticara odmahnuti rukom.
a do tada ih nikako ne zelim dirati britvicom jer me strah. moze to biti samo mit da ce se pogustiti ali sto je sigurno je sigurno. mozda cu jos jednom otici na egipatsku cijelog lica. o tome cu jos razmislit. u svakom slucaju, brcice cu i dalje u salonu skidat s vremena na vrijeme

Tinare
23.04.2012., 18:31
cure možete li mi reći da li se još igdje može nabaviti depilacijska krema Vitaskin?
čitala sam da je super i da je sada slabo gdje ima kupiti :/

yaTzna
24.04.2012., 12:03
Ako ne nađeš u DM-u, Mulleru i sličnim trgovinama, pokušaj u ljekarnama Farmacie, vidjela sam da tamo imaju.

Tinare
24.04.2012., 15:28
oky doky hvala ti puno :) kad nađem negdje javim vam gdje ima :)

teamaja
31.05.2012., 09:56
Bok,,, da li se mogu te trakice koristit i za zulufe ? ČUPKO TRAKICE

Martinella
01.06.2012., 22:14
Bok,,, da li se mogu te trakice koristit i za zulufe ? ČUPKO TRAKICE

mislim da ne...te trake nisu baš toliko jake

Kamykaza
07.06.2012., 19:14
Pozz svima!

Koristim veet trakice za lice i time skidam brčiće već godinama.. Samo što uvijek dobijem male gnojne prištiće! Uvijek! Probala sam mazati bivacinom, probala sam dječji puder, probala sam oprati dječjim sapunom lice nakon depiliranja, ali uvijek isto.. Prištići ne budu strašni, ali ipak ih bude.. Što mi preporučujete? Thx..

Ashampoo
07.06.2012., 21:04
Koja bi sad na kraju bila preporuka uklanjanja sitnih bijelih dlačica sa lica (vidljivih na suncu)?

Hvala

Nikita Durango
15.06.2012., 23:25
Evo imam ja jedan problem.Vec par godina uklanjam dlacice iznad ucana ali moram to raditi pincetom :rolleyes: Probala sam sve vrste trakica i sama i skidala voskom kod kozmeticarke i svaki put bi mi taj predio koji cupam bio sav u ranam sljedecih 7 dana :ne zna: Pojavi mi se prvo crvenilo a onda i pristici i neke krastice kao sitne ogrebotine.Katastrofa.Na kraju sam odustala od trakica i cupam pincetom ali je to strasno strasno sporo :rolleyes:
Da li je iko imao ovakav problem sa ranama i ogrebotinama poslije cupanja i kao to rijesiti?Jesu li u zadnjih 2 godine izmislili neke trakice koje cupaju samo dlake a ne i kozu :rofl:
Postoji li neki epilator za lice???

tina sch
15.06.2012., 23:35
Evo imam ja jedan problem.Vec par godina uklanjam dlacice iznad ucana ali moram to raditi pincetom :rolleyes: Probala sam sve vrste trakica i sama i skidala voskom kod kozmeticarke i svaki put bi mi taj predio koji cupam bio sav u ranam sljedecih 7 dana :ne zna: Pojavi mi se prvo crvenilo a onda i pristici i neke krastice kao sitne ogrebotine.Katastrofa.Na kraju sam odustala od trakica i cupam pincetom ali je to strasno strasno sporo :rolleyes:
Da li je iko imao ovakav problem sa ranama i ogrebotinama poslije cupanja i kao to rijesiti?Jesu li u zadnjih 2 godine izmislili neke trakice koje cupaju samo dlake a ne i kozu :rofl:

jesi li probala šećernu pastu ?

Nikita Durango
16.06.2012., 07:40
jesi li probala šećernu pastu ?

Nisam ali ja ti zivim u vukojebini i mislim da to kod nas nema :rolleyes:
U stvari zna li neko ima li secerna pasta negdje u Banja Luci?
Mislis da mi to ne bi pokidalo?Ovo sa pincetom stvarno postaje naporno a i ne mogu ih nikad sve poocupati :rolleyes:

tina sch
16.06.2012., 10:33
Nisam ali ja ti zivim u vukojebini i mislim da to kod nas nema :rolleyes:
U stvari zna li neko ima li secerna pasta negdje u Banja Luci?
Mislis da mi to ne bi pokidalo?Ovo sa pincetom stvarno postaje naporno a i ne mogu ih nikad sve poocupati :rolleyes:

u banja luci sigurno ima salona koji rade i sa šećernom pastom, samo treba googlati. šećerna pasta u manjem postotku potrga dlake nego vosak i ne izaziva iritacije ni oštećenja kože. svakako preporučam ..

Nikita Durango
16.06.2012., 14:42
u banja luci sigurno ima salona koji rade i sa šećernom pastom, samo treba googlati. šećerna pasta u manjem postotku potrga dlake nego vosak i ne izaziva iritacije ni oštećenja kože. svakako preporučam ..

Potraziti cu onda.Hvala.

yaTzna
16.06.2012., 20:39

Isti problem. S tim da sam ja nekoliko godina bez problema skidala voskom pa prešla na izbjeljivanje. Mislim da mi je to učinilo kožu užasno osjetljivom u području nadusnica. Nikakva šećerna pasta ne pomaže (isprobano). Eventualno losion od klindamicina koji bi mi pomogao da se mjehurići ne gnoje, osuše i brže prođu. Nakon svih tih muka, odlučila sam se za laser koji je dlačice prorijedio do te razine da više nisu jako uočljive.

ivančica 05
29.07.2012., 11:50
Koja bi sad na kraju bila preporuka uklanjanja sitnih bijelih dlačica sa lica (vidljivih na suncu)?

Hvala

i mene to zanima u posljednjih pola godine izrasle su mi po cijelom licu :(((

jel itko zna riješenje?????

malimi
29.07.2012., 19:53
preporuka curama s infekcijama i sličnim nakon depilacije voskom i sl.: aloe vera gel ili dječja penaten krema (http://babybuy.co.il/wp-content/themes/KidzStore/thumb.php?src=http://babybuy.co.il/wp-content/uploads/products_img/artikel_0000010_s_1.jpg&w=270&h=259&zc=1&q=80&bid=1)protiv pelenskog osipa. nanijeti gel kad imate vremena, da se stigne dobro upiti i da ga možete obnoviti nakon nekog vremena, dok se iritacija smiri, s tim da možete stavljati i sljedećih dana recimo ujutro i navečer. penaten kremu dobro utrljati, ostavlja izrazito bijeli trag pa se tako ne može izaći, tako da je također dobro tempirati depilaciju kad ne trebate izaći ili prije spavanja. osobno mi je ova krema najbolje rješenje (super je i na drugim dijelovima ako su osjetiljivi na depilaciju, tipa bikini zona ili već), ali dok je nisam otkrila, aloe vera me spašavala.
eto, nadam se da će možda nekom pomoći... :)

blooms
05.08.2012., 09:32

Vidim da su ti cure savjetovale depilaciju šećernom pastom pa prenosim svoje iskustvo "u borbi":očito imaš vrlo osjetljivu kožu lica, prema tome šećerna pasta nije dobar izbor za tebe jer se pastom prelazi više puta po istom mjestu, odnosno tako dugo dok ne "skine"sve dlačice. Bar je tako radila kozmetičarka kod koje sam ja bila. I moja koža je jako osjetjiva pa sam mislila da će iritacija proći za dan-dva, međutim bilo je sve gore i gore, završila sam na hitnoj, katastrofalnu reakciju sam imala na šećernu pastu! Bolje ju je isprobati npr. na nogama prvi put. Nakon toga sam počela s uklanjanjem voskom kod kozmetičarke-jedan potez i gotovo, ukoliko je stručna i vosak dobre temperature i kvalitete sve bi moralo otići u jednom potezu. Povremeno mi se (primjetila sam da je to povezano s danima u mjesecu) javi nelagoda i iritacija, ali to riješim termalnom vodom/kemom od nevena/aloe vere-kako kad. Sretno!

Ye Yo
06.08.2012., 08:33
Ja koristim Čupko set za depilaciju tijela za osjetljivu kožu. Razrežem ih na sitnije, odnosno potrebnu veličinu, jer sam skužila da su iste po sastavu (i efektu) onih za lice, a ovako je to osjetno isplativije. Koristim ih 1-2x tjedno, a mislim da će ih biti za još barem par godina uporabe :zubo:

http://www.jatrgovac.com/usdocs/cupko-trake-tijelo-sensitive.jpg

Ranije sam koristila kreme za depilaciju jer nisam vjerovala da te trakice mogu biti učinkovite, no bila sam primorana naći neko drugo rješenje jer bi mi sve do jedne kreme skurile kožu pa nisam mogla 2 dana izaći iz kuće dok se koža ne oporavi. S ovime sam mirna em što se tiče negativnih reakcija, odnosno njihova izostanka, em što odlično obave posao. Ostane eventualno dlakica-dvije koje samo pincetom čupnem. Nakon trakica, obrišem ostatke uljnom maramicom, namažem debelim slojem aloe vera gela (kojeg koristim i nakon čupanja obrva) i već za 2h bez straha mogu izaći na ulicu, što mi je bilo nezamislivo sa ranije spomenutim preparatima.

Probala sam i Čupko set za lice za normalnu kožu, ali ove za osjetljivu su osjetno blaže, a jednako učinkovito obave posao :top:

halves
06.08.2012., 15:38

A da probaš threading? Tako ja to rješavam. Ne boli kao s pincetom, a iritacije (crvenila) što bude, prođe nakon sat-dva. Jest da može potrajati (u usporedbi s čupanjem trakama) ali vjerojatno ne traje koliko traje čupanje pincetom ;D

pandaaa
11.08.2012., 13:12
ja sam u svom jadu počela koristit bioxet kremu za lice. dlačice su mi svijetle ali dosta vidljive (osobito iz bliza). čupam samo nadusnicu i bradu, a ovo ostalo se nekak bojim dirat. nezz ni sama kaj da radim, imam 21 g. morat ću se savjetovat s dermatologicom jer već sam dugo god na terapiji protiv akni. jel bi mi vi savjetovale nešto što eventualno uklanjanjem ne bi pogoršalo situaciju?

Ruby 07
11.08.2012., 15:18
Meni te čupko trakice za lice ništa ne pomažu i uvijek mi skoro sve ostane. Već sam se navikla da radim s pincetom, ali isto znam dobiti male prištiće i crvenilo. Razmišljala sam čak da pokušam s izbjeljivanjem, ali me strah :horor:

Ye Yo
11.08.2012., 21:02
Ruby 07 možda ih ne zagriješ dovoljno? Ja ih ugrijem fenom dok maltene ne počnu curiti između folija (cca 1 min). Sve hladnije od toga mi nije djelovalo :)

Ruby 07
12.08.2012., 14:09
Ruby 07 možda ih ne zagriješ dovoljno? Ja ih ugrijem fenom dok maltene ne počnu curiti između folija (cca 1 min). Sve hladnije od toga mi nije djelovalo :)

Ma dovoljno sam ih zagrijala sve dok nije počelo curiti van. Kad sam radila to preko zime uvijek sam ih stavila na radijator tako da su bile jako vruće. Ali meni to i dalje ne počupa pola toga....sva sreća da ih nemam previše, ali i dalje sam prisiljena ukloniti ostatke pincetom.
Probala sam čak i s čupko voskom iz posudice, ali opet isto. :ne zna:

Ye Yo
13.08.2012., 09:35
O jebem mu miša, baš mi je žao :(

Ne kužim zašto ne rade kako treba, kad kod mene uspijevaju :ne zna: Možda otići kod kozmetičarke na čupanje i pitati nju za savjet :)

Nixete
24.08.2012., 08:06
ee ovako! vjerojato nisam ni prva ni zadnja koja muku muči s dlačicama na nausnici ili ti brčičima. zanimame kako ih se vi rješavate. trakama za depilaciju (veet, čupko) ili ih čupate ručno pincetom. molim vas da mi pomognete! već sam tražila teme na forumu, ali ništa što bi odgovorilo na moja pitanja!

chiasm
24.08.2012., 08:16
naravno da nisi prva ni zadnja pa tom logikom tema o ovom pitanju vec postoji, na drugoj stranici

Nixete
24.08.2012., 09:36
mene zanima mogu li se tim trakama počupati i one sitne dlačice veličine pola mm što (naravno) ponovno narastu nakon čupanja

Nixete
26.08.2012., 11:10
mene zanima mogu li se tim trakama počupati i one sitne dlačice veličine pola mm što (naravno) ponovno narastu nakon čupanja

nema nikog?:504:

Ye Yo
01.09.2012., 18:52
Nixete ja ih, nažalost, moram malo pustiti da narastu :zubo: One koje baš udaraju u oko čupnem pincetom, a za ostale se tješim da se ne vide tih dva-tri dana koliko im treba od nevidljivosti do toga da budu dovoljno dugačke da ih trakice mogu iščupati :)

Nixete
02.09.2012., 11:10
Nixete ja ih, nažalost, moram malo pustiti da narastu :zubo: One koje baš udaraju u oko čupnem pincetom, a za ostale se tješim da se ne vide tih dva-tri dana koliko im treba od nevidljivosti do toga da budu dovoljno dugačke da ih trakice mogu iščupati :)

meni dlake općenito rastu brzo pa ću onda valjda morat čekat manje

aleksandra123
02.09.2012., 12:39
ee ovako! vjerojato nisam ni prva ni zadnja koja muku muči s dlačicama na nausnici ili ti brčičima. zanimame kako ih se vi rješavate. trakama za depilaciju (veet, čupko) ili ih čupate ručno pincetom. molim vas da mi pomognete! već sam tražila teme na forumu, ali ništa što bi odgovorilo na moja pitanja!

svako ima svoj nacin: ja sam svoj rjesila laserom (jako skupo>3000kn) ali nazalost i nakon toga su ostale malecke bestije koje rjesavam secernom pastom koja mi je puno manje agresivna od voska:cerek:

bubić
05.10.2012., 07:00
Može li mi ko reći gdje u bih ima kupiti vitaskin depilaciska krema za lice nemogu je nigdje naći:503: a koristim je već nekih 5god najbolja je skida sve.unaprijed hvala

divazg
05.10.2012., 09:40
Može li mi ko reći gdje u bih ima kupiti vitaskin depilaciska krema za lice nemogu je nigdje naći:503: a koristim je već nekih 5god najbolja je skida sve.unaprijed hvala

nama na kvatriću ih drži, ako si iz zg :)

bubić
05.10.2012., 10:29
nama na kvatriću ih drži, ako si iz zg :)

Nisam ali sam spremna otići i u zg po njih.Hvala ali negdje u bih bi mi bilo puno jednostavnije:)

anoda
05.10.2012., 12:37

ljekarna? vidjela sam da drze njihove proizvode....

bubić
05.10.2012., 16:08
ljekarna? vidjela sam da drze njihove proizvode....

bila sam u par njih nije bilo,katastrofa ništa mi drugo ne pomaže:504:Da sam znala da ih neću naći kupila bi cijeli paket.Prije dvije god sam kupila par komada i trajali su mi do sad:ne zna:

*Lory*
07.10.2012., 19:50
bila sam u par njih nije bilo,katastrofa ništa mi drugo ne pomaže:504:Da sam znala da ih neću naći kupila bi cijeli paket.Prije dvije god sam kupila par komada i trajali su mi do sad:ne zna:

Meni je Vitaskin isto bila naj depilacijska krema za lice, otkad je nema imala sam par većinom loših, sve dok nisam kupila u Mulleru jednu, zove se SNA Epil, roza kutija, neka njemačka marka. Odlična mi je, a cijena joj je manje od 15 kn ako se dobro sjećam.

bubić
07.10.2012., 21:01
Meni je Vitaskin isto bila naj depilacijska krema za lice, otkad je nema imala sam par većinom loših, sve dok nisam kupila u Mulleru jednu, zove se SNA Epil, roza kutija, neka njemačka marka. Odlična mi je, a cijena joj je manje od 15 kn ako se dobro sjećam.

Hvala lory,nadam se da ću je naći i u bih negdje.Neka krema zamjenska postojati mora:confused:

zabrinuta1
11.11.2012., 19:33
cao cure...i ja imam taj problem sa dlacicama iznad usana, crna sam inace po prirodi, dlacice imam crne i jake dosta...i evo po prvi put hocu da skinem dlacice iznad usana, do sad nisam smjela ni sa cim, jer se bojim da ne p'ocnu rasti onako tipa kao kad se obrije musko...pa me zanima da li od te vitaskin kreme ili neka slicna njoj dlacice rastu kakve su i bile ono mekse kakve i jesu u prirodi,ili rastu kao kad obrijete, cvrste, jake i bas upadljive, kao kod muskaraca...??

..Lana..
11.11.2012., 20:05
Ja koristim Čupko set za depilaciju tijela za osjetljivu kožu. Razrežem ih na sitnije, odnosno potrebnu veličinu, jer sam skužila da su iste po sastavu (i efektu) onih za lice, a ovako je to osjetno isplativije. Koristim ih 1-2x tjedno, a mislim da će ih biti za još barem par godina uporabe :zubo:

http://www.jatrgovac.com/usdocs/cupko-trake-tijelo-sensitive.jpg

Ranije sam koristila kreme za depilaciju jer nisam vjerovala da te trakice mogu biti učinkovite, no bila sam primorana naći neko drugo rješenje jer bi mi sve do jedne kreme skurile kožu pa nisam mogla 2 dana izaći iz kuće dok se koža ne oporavi. S ovime sam mirna em što se tiče negativnih reakcija, odnosno njihova izostanka, em što odlično obave posao. Ostane eventualno dlakica-dvije koje samo pincetom čupnem. Nakon trakica, obrišem ostatke uljnom maramicom, namažem debelim slojem aloe vera gela (kojeg koristim i nakon čupanja obrva) i već za 2h bez straha mogu izaći na ulicu, što mi je bilo nezamislivo sa ranije spomenutim preparatima.

Probala sam i Čupko set za lice za normalnu kožu, ali ove za osjetljivu su osjetno blaže, a jednako učinkovito obave posao :top:

..ja koristim one baš za lice na bazi meda, tako da je ovo super korisna informacija ako isto djeluju, a puno je isplativije..:thumbup:

tiburon
11.11.2012., 20:59
cao cure...i ja imam taj problem sa dlacicama iznad usana, crna sam inace po prirodi, dlacice imam crne i jake dosta...i evo po prvi put hocu da skinem dlacice iznad usana, do sad nisam smjela ni sa cim, jer se bojim da ne p'ocnu rasti onako tipa kao kad se obrije musko...pa me zanima da li od te vitaskin kreme ili neka slicna njoj dlacice rastu kakve su i bile ono mekse kakve i jesu u prirodi,ili rastu kao kad obrijete, cvrste, jake i bas upadljive, kao kod muskaraca...??

mislim da ti je bolje depilirati to s voskom, nikako s kremama, to ti je isto ka da ih brijes :kava:

zabrinuta1
12.11.2012., 10:49
ima li jos neko misljenje, da li je bolje kremom ili voskom, meni je svejedno koju metodu da koristim, samo da dlacice ne rastu kao kod muskarca jake i jos jace i upadljivije?

..Lana..
12.11.2012., 12:55
..i ja sam više za vosak, nego za kremu..:mig: na tom osjetljivom području ne bi baš previše eksperimentirala..:)

Emma1313
12.11.2012., 13:54
Definitivno vosak, s kremama ti je isto ko da ih brijes, a to ti nije dobro, bit ce ti sve jace i gusce

Glo
10.02.2013., 13:03
Čupam dlačice (brkove) čupko trakicama i super počupam,ali potegnem i dio kože,pa imam fleke tjeda-dva i to mi je odvratno. Kreme nisam našla za depilaciju lica,samo za depilaciju tijela,a s njima se ne usudim na lice. Kod kozmetičatke mi se ne ide mjednom jesečno. Sad čitam da kreme ipak postoje,ali da ti dlake rastu kao da ih briješ (?!) Ima netko iz prve ruke iskustva?

tina sch
10.02.2013., 13:31
tako je- nakon depilacije kremom dlake izbiju već idući dan jer depilacija kremom je skraćivanje dlake u razini površine kože, dakle isto što i brijanje britvicom. a kad se dlaka počupa s korijenom treba tjedan-dva da iz folikula nikne nova dlaka...
kreme u svakom slučaju ne bi preporučala za lice da ne dođe do iritacija ili alergijskih reakcija. preporučujem šećernu pastu kao idealnu metodu depilacije za lice i kao dugotrajnije riješenje od kreme...

tiburon
10.02.2013., 13:43
Čupam dlačice (brkove) čupko trakicama i super počupam,ali potegnem i dio kože,pa imam fleke tjeda-dva i to mi je odvratno. Kreme nisam našla za depilaciju lica,samo za depilaciju tijela,a s njima se ne usudim na lice. Kod kozmetičatke mi se ne ide mjednom jesečno. Sad čitam da kreme ipak postoje,ali da ti dlake rastu kao da ih briješ (?!) Ima netko iz prve ruke iskustva?

pokusaj savladati depilaciju s koncem:kava:

Glo
10.02.2013., 16:16
pokusaj savladati depilaciju s koncem:kava:

http://www.youtube.com/watch?v=SK6Y12IpCpM&list=PL54B23471829EE173
Probala :)

Hvala ti puno,ovog se ne bih NIKAD sjetila! Malo sam nespretna,ali ponavljanje je majka znanja :)

Hvala ti još jednom!

tiburon
10.02.2013., 17:44
http://www.youtube.com/watch?v=SK6Y12IpCpM&list=PL54B23471829EE173
Probala :)

Hvala ti puno,ovog se ne bih NIKAD sjetila! Malo sam nespretna,ali ponavljanje je majka znanja :)

Hvala ti još jednom!

Nema na cemu!!! :mig:

Victora
14.02.2013., 12:40
Jel probao netko ovo:

http://www.byly.com/eng/web/images/depilatorios/melocoton_papaya/facial_melocoton_papaya_bod.jpg

Uslijed PCOS-a sam strašno "podlakavila" po licu. Nausnicu oduvijek čupam trakicama s voskom za lice i one su mi trenutno čak i najmanje bolna točka, valjda je korijen oslabio kroz godine. No, imam bradu i zulufe :rofl:. To sam do sad tretirala istim trakicama, kremom za depilaciju lica i britvicom. Sve je to kratkotrajno. a nemam živaca čekati da mi dlačice narastu "do kraja" po posljedično niti ne počupam trakicama koliko bi trebala...mah, dakle, probato tko?

Ne znam više kaj napraviti, a budžet mi je jako ograničen.

antun tun
14.02.2013., 14:52
victora nisam probala, ali vidim da koristiš kremu za depilaciju. ja skidam bradu s njom 1x mjesečno, u međuvremenu izbjeljujem. strah me češće jer sam čula da može izazvati depigmeniranost kože. koliko često ju ti koristiš, jesi imala neke nuspojave :)

Victora
14.02.2013., 15:15
Nikakve nuspojave. Sve 5, nema ni crvenila. Samo se za dva dana već vide crne točkice.

Samo nisu sve kreme dobre....izbjeljivanje, a? E to jedino nisam probala, baš zato kaj sam čula da one rade ovo kaj ti spominješ :ne zna:.

tiburon
14.02.2013., 16:05
kad vam se ukaze prilika skinite to trajnom epilacijom :)

Victora
14.02.2013., 16:20
Ne znam kad će to biti, s obzirom da ne radim. Do onda trebam se nekako "krpati".

vedra
14.02.2013., 18:19
Ne znam kad će to biti, s obzirom da ne radim. Do onda trebam se nekako "krpati".

zašto ne probaš sa koncem? nisam probala, al sam gledala tutoriale, ne izgleda mi baš tak teško za pohvatat!
baš ću probat ovih dana!

tiburon
14.02.2013., 18:42
zašto ne probaš sa koncem? nisam probala, al sam gledala tutoriale, ne izgleda mi baš tak teško za pohvatat!
baš ću probat ovih dana!

sto se tice konca, lako se nauci, samo je praksa potrebna, ali bi ja u slucaju brade koristila nesto trajnije, na tom mjestu dlake su drugacije nego na nausnici, upornije, pa je trajna epilacija bolje rjesenje, ako se moze, naravno:kava:

antun tun
15.02.2013., 09:42
ja izbjeljujem već godinama i brkove i bradu jer imam jaaako osjetljivu kožu, nema nuspojava nikakvih :) probala sam čupati voskom ali mi onda izbiju prištići po principu jedna dlaka=jedan prišt :mad: i onda hodam bezdlaka sa prištevima. katastrofa. tako da mi je krema jedina opcija za uklanjanje :ne zna:

Victora
15.02.2013., 12:54
Jel ta krema za izbjeljivanje djeluje i na jačim dlačicama? Jer su moji "zulufi" jači od ostatka lica...i ako možeš, napiši mi ukratko postupak. I treba li se to, i koliko često ponavljati?

Victora
15.02.2013., 17:25
Jel probao netko ovo:

http://www.byly.com/eng/web/images/depilatorios/melocoton_papaya/facial_melocoton_papaya_bod.jpg

Evo mi odgovora (http://beautyandsweets.com/2011/09/24/disappointment-of-the-week-byly-roll-on-vosak-za-lice/). :rolleyes:

antun tun
16.02.2013., 08:34
Jel ta krema za izbjeljivanje djeluje i na jačim dlačicama? Jer su moji "zulufi" jači od ostatka lica...i ako možeš, napiši mi ukratko postupak. I treba li se to, i koliko često ponavljati?

trebala bi i jače dlačice izbjeliti, da. imaš dvije kremice, posudicu i špatulu za miješanje/nanošenje. staviš 1/3 jedne kreme i 2/3 druge, promiješaš, naneseš i držiš 10 min. ispereš i to je to. ja radim svakih 7-10 dana :) koristim čupkovu, ima u dm-u, oko35kn

Victora
16.02.2013., 12:56
Hvala ti. Jučer sam nakon već postavljenog posta dosta o tome guglala i došla do zaključka da nije to za mene. Ja moram maknuti dlačice, izbjeljivanje me ne bi zadovoljilo, vidjelo bi se to i dalje.

Norii Blue
27.02.2013., 12:36
Imam doma dva epilatora - onaj veći (kako da se izrazim...) :rofl: i onaj za dlačice na licu. No nisam ih još upotrijebila.
S obzirom na to da imam dosta madeža po licu, koliko je pametno da taj epilator za lice uopće koristim?

Je li netko probao uklanjanje koncem? Mislim, što točno podrazumijevate pod tim? Je li prebolno?

kikica8888
12.03.2013., 14:52
Jel probao netko ove Kozmo trake za depilaciju nausnica? http://www.kozmo.hr/proizvod/proizvod-938-kozmo-trake-za-depilaciju-lica-i-bikini-zone-161

Do sad sam koristila Veet i Byly trakice, ali nisam nešto oduševljena. Byly su mi super počupale, i one najmanje dlačice, ali nakon njih mi svaki dan izbije po jedan mali bijeli prištić. :mad: Veet mi nisu bile tako učinkovite. Više su bile suhe, pa se od jednog poteza rukom nisu sve počupale. Sad ne znam jel da probam ove od Kozma?!:ne zna:

p.s. Čime mažete nausnicu nakon depilacije? Ove maramice što daju uz trakice su uvijek tako masne, da mislim kako će mi od njih izbiti još više prištića. Nekad namažem Sudocrem kremicom, ali i ona je dost "teška"...

branka primorac
12.03.2013., 21:29
Je li netko probao uklanjanje koncem? Mislim, što točno podrazumijevate pod tim? Je li prebolno?

ja i odlično je:D doduše, kod kozmetičarke, ali famozno mi to napravi. mirna sam dva tjedna i nema nuspojava:mig:

moj savjet svima je da nipošto ne prilazite vosku kad je riječ o nadusnici, jer sam ja tako zaradila doživotne "brkove" tj. hiperpigmentaciju iznad usne:bang:

krema za depilaciju mi ne dolazi u obzir na lice, a kremu za izbjeljivanje mi je presmiješno koristiti..cure, dlačice su tu, vide se i ružno je-bez obzira što su svijetle tj. žute..

Ereshkigal
13.03.2013., 09:47
A postoji li uopće koja kozmetičarka u Rijeci koja radi s tim koncem? Nigdje to nisam vidjela.

tiburon
13.03.2013., 09:55
A postoji li uopće koja kozmetičarka u Rijeci koja radi s tim koncem? Nigdje to nisam vidjela.

imas na YT kako, da se jako brzo savladati tehnika:kava:

yogalove
13.03.2013., 10:39
imas na YT kako, da se jako brzo savladati tehnika:kava:

uuu ovo prvi put vidim :facepalm: moram to naucit radit :cerek:

Victora
13.03.2013., 11:28
Ja sam na ovoj temi pročitala da netko upotrebljava Čupko onaj za osjetljivu kožu, ali ne za lice, nego onaj za noge. Pa sam htjela isprobati isto, jer su mi one trakice za lice premalene, jednostavno, neisplative. No, na tom Čupku je bilo naglašeno da nije za lice, a i 30kn mi je bilo previše dati - za probu. Jer sam 1x davno probala isto sa Veet trakama i nije nikako išlo. No, odlučila sam dati šansu ovima (http://4.bp.blogspot.com/-oiRFzdjC6jI/T9OXZE1rUYI/AAAAAAAAAXg/CRhk1XyKSDM/s1600/DSC03473.JPG), jer sam ih našla na sniženju za 17kn zbog kratkog roka trajanja - i oduševljena sam. Efekt odličan, a trajati će mi dulje od onih baš za lice. Ka potrošim kopujem iste te, jer znam sad da su mi dobre.

branka primorac
14.03.2013., 08:38
I dalje toplo savjetujem, da ni u ludilu ne koristite vosak na lice, a kamoli neki koji nije ni namijenjen tom području, koje je osjetljivije nego ostali dijelovi tijela..
15 kn dođe threading, najviše 40..i da mi je vratiti vrijeme NIKAD u životu ne bi niti jednom povukla trakicu iznad usne:504:
Ja inače nemam sklonost hiperpigmentaciji i svejedno mi se to dogodilo, zamisli curu koja inače ima po licu mrlje, vosak bi tu kožu dodatno oštetio i omogućio lakše nastajanje melazme itd.

yogalove
14.03.2013., 08:46
I dalje toplo savjetujem, da ni u ludilu ne koristite vosak na lice, a kamoli neki koji nije ni namijenjen tom području, koje je osjetljivije nego ostali dijelovi tijela..
15 kn dođe threading, najviše 40..i da mi je vratiti vrijeme NIKAD u životu ne bi niti jednom povukla trakicu iznad usne:504:
Ja inače nemam sklonost hiperpigmentaciji i svejedno mi se to dogodilo, zamisli curu koja inače ima po licu mrlje, vosak bi tu kožu dodatno oštetio i omogućio lakše nastajanje melazme itd.

ja koristim vosak namjenjen za lice i za osjetljivu kozu ali mi svejedno osteti i odere kozu, koza mi poslje bude crvena, nakon par dana se pocne ljustiti i primjetila sam hiperpigmentacije na nausnici.. jako me interesira taj threading (ako je to ovo sa koncem), u kojim salonima u zg to rade, koja duzina dlacica mora biti i kakav je rezultat?
ne zelim vise nakon depilacije hodat kao klaun sljedeca 3 dana :(

branka primorac
14.03.2013., 12:05
ja koristim vosak namjenjen za lice i za osjetljivu kozu ali mi svejedno osteti i odere kozu, koza mi poslje bude crvena, nakon par dana se pocne ljustiti i primjetila sam hiperpigmentacije na nausnici.. jako me interesira taj threading (ako je to ovo sa koncem), u kojim salonima u zg to rade, koja duzina dlacica mora biti i kakav je rezultat?
ne zelim vise nakon depilacije hodat kao klaun sljedeca 3 dana :(

u zg radi manuela iz salona Adam i Eva (EDIT: jel ovo reklama, smijem li to inače tako navoditi :confused:), blizu glavnog kolodvora. Ženska je tu tehniku naučila u Londonu i meni je najbolja, a probala sam ih više, jer trenutno živim u st. Ne tribaju biti duge, jer konac hvata i najmanju dlačicu:s i čitala sam da nakon nekog vremena prestanu rasti, jer konac stvara neku vrstu elektriciteta, pa na neki način oštećuje dlaku-nije provjerena informacija, ali želim virovat da je tako:D
vrlo brzo i spretno to odradi, počupa i ono što viri malo iz nosa, a to boli ko sam vrag:503: ali prezadovoljna sam!

koja god može, neka se prebaci na tu tehniku, da je bar meni netko rekao:(..ja sam još manijakalno čupala i nisam se libila poslije izložiti suncu:facepalm:
najgore što možete napraviti, ne gine vam melazma...

srećom, povuče mi se preko zime, ali ljeti je to užas:(

Victora
14.03.2013., 12:16
Kod mene toga nema, tog "konca" jel. Jedino se radi depilacija voskom, a to mogu i doma. I k tome u salonu košta 40-80 kn - kod mene, barem. Nausnicu pak depiliram već 15 godina i dlačice su s vremnom postale slabije.

Do sad nisam imala drugih problema, prema tome, ne vidim nakon svega napisanog, koje su mi druge opcije. Osim da se brijem, a to tek ničem ne vodi :ne zna:.

tiburon
14.03.2013., 12:46
u par pokusaja mozete same savladati depilaciju koncem....

Victora
14.03.2013., 13:55
Probala sam sama - ne. Iz puno razloga.

yogalove
14.03.2013., 14:23
u zg radi manuela iz salona Adam i Eva (EDIT: jel ovo reklama, smijem li to inače tako navoditi :confused:), blizu glavnog kolodvora. Ženska je tu tehniku naučila u Londonu i meni je najbolja, a probala sam ih više, jer trenutno živim u st. Ne tribaju biti duge, jer konac hvata i najmanju dlačicu:s i čitala sam da nakon nekog vremena prestanu rasti, jer konac stvara neku vrstu elektriciteta, pa na neki način oštećuje dlaku-nije provjerena informacija, ali želim virovat da je tako:D
vrlo brzo i spretno to odradi, počupa i ono što viri malo iz nosa, a to boli ko sam vrag:503: ali prezadovoljna sam!

koja god može, neka se prebaci na tu tehniku, da je bar meni netko rekao:(..ja sam još manijakalno čupala i nisam se libila poslije izložiti suncu:facepalm:
najgore što možete napraviti, ne gine vam melazma...

srećom, povuče mi se preko zime, ali ljeti je to užas:(

super, daj mi jos samo reci koja je cijena u adam i evi?

tiburon
14.03.2013., 15:28
Probala sam sama - ne. Iz puno razloga.

tvoj izbor....
a razlozi su.....