PDA

View Full Version : Bazeni - cijene, ponuda, izbor

stranice : [1] 2 3 4

dorlic
21.03.2006., 21:58
Ajde novi post - Tko ima bazen u vrtu? Pišite nam kako ste ga napravili, koliko košta takav luksuz?
Htjeli bi napraviti bazen ali ne znate kako, dali smijete, koliko košta...
Interesantna tema jer dolazi nam ljetooooo...

Juraj2
26.03.2006., 20:11
http://www.jerkic.hr/tkosmo.htm
http://www.valek-commerce.hr/bazeni.html
http://www.inet.hr/~bbeltram/

ima toga jos ali trazi sam/a
Btw. nije to tako skupo kako ljudi misle

'peacocks' fan
26.03.2006., 20:27
Btw. nije to tako skupo kako ljudi misle
ajd napisi cijenu za bazen srednje velicine, na stranicama ne pisu cijene

Juraj2
27.03.2006., 21:40
Za nekih 7-8 k eura mozes dobiti pristojan bazen od 8x4 m s kompletnom tehnikom (pumpe, filteri, pokrov, cak i pumpu za protustrujno plivanje). Sam bazen te velicine je pola, pola je pribor.

Devil^NooB
03.06.2007., 18:44
molim za help,preporucite neki site,ja pucam na montazne ili poliesterske bazene.......

dao bih do 12 000 kn,,,,,,,,,,,,,,

nepta
04.06.2007., 08:04
http://www.google.hr/search?hl=hr&q=bazeni&btnG=Google+pretraga&meta=cr%3DcountryHR

Devil^NooB
04.06.2007., 14:21
http://www.google.hr/search?hl=hr&q=bazeni&btnG=Google+pretraga&meta=cr%3DcountryHR

na to sam utrosio 3 sata i prije nego si mi sad dao i nema nigdje ponuda ni cijena.......

gven_s
04.06.2007., 16:41
Čini mi se da je bila nekakva ponuda u Baumaxu i točno negdje oko 12000 kn.

nepta
05.06.2007., 16:07
http://www.vojta-plan.hr/waterair_bazeni.htm

vragolast
13.06.2007., 19:20
www.niveto.hr

spoki007
14.06.2007., 06:26
ako bi se radio u ssm izvedbi?
armirano betonski bazen(u nivou zemlje) poljepljen iznutra plocicama ili tako nesto ???

dali je izvedivo i kako?

pivecko
15.06.2007., 09:46
....dali je izvedivo i kako?

Sve je izvedivo, AB teško da ćeš kvalitetno izvesti bez stručnjaka, jer da ti si taj, znao bi da AB naj-teži i naj-skuplji su za izvesti.

vragolast
15.06.2007., 21:46
ali se u svemu biti ce zanimljivo, stovise puno zanimljivije da sam pravis.

Galeb
31.08.2007., 02:07
Bazeni, armirano betonski, dubine 1.30 (europski standard) s sustavom filtracije vode (koji se zasebno ugradjuje u neku kucicu par metara od bazena) cca. 5x5m kostaju oko 8 000 - 10 000 €.

bobson
13.06.2008., 09:02
Molim savjet, ima li netko iskustvo ili informaciju o montažnim bazenima Royal Dolphin po sistemu uradi sam? Cijena je više nego prihvatljiva ima neka akcija trenutno, ali nismo sigurni u kvalitetu jer neznamo nikoga tko ih ima.

migi
13.06.2008., 10:56
Daj nam nešto napiši o tim bazenima, koliko koštaju, kakav je sistem uradi sam, kakve su garancije u svemu tome itd, daj link pa da se vidi jel to vrijedi!

bobson
13.06.2008., 12:39
www.bazeni.info
3,75x6,5 dubine 1,20 20.000kn, dubine 1,5 29.500kn sa svom opremom plus neka dodatna poput usisavača, reflektora i sl.

Benstona
23.06.2008., 17:52
Haj ljudi,

Lijepo molim pomoc. Imam montazni bazen u vrtu - krug sirine 3,6 m i dubine 90cm i nakon 3 godine pokvarila mi se pumpa koja je ujedno i filter za bazen. Ona uvlaci u sebe vodu - propusti kroz filter i vraca s drugim crijevom cistu vodu u bazen. Da li je netko kupio takvu filter-pumpu i gdje, da li je netko vidio zamjensku pumpu za takvo nesto - bila kakva pomoc je dobro dosla.
Jer ako se bazen ne filtrira odnosno ako se voda ne vrti kroz tu filter-pumpu voda se vrlo brzo pocne kvariti, dolazi do stvaranja algi i onda 8,5 kubika vode mogu baciti. Pa ljeto je tek pocelo, ako mi tko moze pomoc....bila bi vrlo vrlo zahvalna.

Porucnik31
10.07.2008., 09:37
imas u obi,konzum,pevec te pumpe........

da ne otvaram novu temu immam pitanje o odrzavanju......u bazenu imam 10 kubika vode,filtriram ga i stavio sam za tu kolicinu klora koliko je potrbno,nisam kupio algicid jer ga ne mogu nigjde naci,sve pro,dali bi bilo dobro baciti u bazen 5 kg soli kuhinjske radi kamenca,primjetim na dnu da ga ima,sta napravit za unistavanje algi???dali ce klor biti dovoljan???
neki savjeti
pliz...trebam pomoc brzo.......klinci oce u bazen

Atomski mrav
17.07.2008., 16:58
Algicid možeš naći na

http://www.bazeni-fontane.com/Nasa-djelatnost/
2917-953

još ti ga dostave doma, dođe oko 80-90 kuna

Renata
22.05.2009., 07:47
Otvorena je tema, ali nije baš bilo neke rasprave, pa ajde ljudi, nije valjda da nema nitko bazen u dvorištu!

Mene zanima okrugli bazen kakav se može kupiti i u Pevecu, Metrou, Baumaxu, čak i u Konzumu, svi su slični, visine 90-122 cm, promjera 450-550 cm, ali su neki gumeni na napuhavanje, a drugi su sa čvrstim stranicama.

Nekako mi se po visini najviše sviđa najviši (122), promjer - naravno što veće to bolje, ali me zanima što je bolje, sa čvrstim stranicama ili gumeni?
Što je lakše za održavanje?
Da li je kod gumenog bazena prednost što su stranice mekane pa se možeš nasloniti? Da li mu je mana što se lako probuši?
Da li bazen sa čvrstim stranicama ima doista čvrste stranice (da se to ne raspadne čim se malo naslonim)?
Koliko se zapravo može i plivati u takvim bazenima?
Da li jednom složeni bazen može i ostati na dvorištu i preko zime?

Takvi bazeni stvarno nisu skupi, od 1500 do 3000 kuna!

miana
24.05.2009., 22:39
Otvorena je tema, ali nije baš bilo neke rasprave, pa ajde ljudi, nije valjda da nema nitko bazen u dvorištu!

Mene zanima okrugli bazen kakav se može kupiti i u Pevecu, Metrou, Baumaxu, čak i u Konzumu, svi su slični, visine 90-122 cm, promjera 450-550 cm, ali su neki gumeni na napuhavanje, a drugi su sa čvrstim stranicama.

Nekako mi se po visini najviše sviđa najviši (122), promjer - naravno što veće to bolje, ali me zanima što je bolje, sa čvrstim stranicama ili gumeni?
Što je lakše za održavanje?
Da li je kod gumenog bazena prednost što su stranice mekane pa se možeš nasloniti? Da li mu je mana što se lako probuši?
Da li bazen sa čvrstim stranicama ima doista čvrste stranice (da se to ne raspadne čim se malo naslonim)?
Koliko se zapravo može i plivati u takvim bazenima?
Da li jednom složeni bazen može i ostati na dvorištu i preko zime?

Takvi bazeni stvarno nisu skupi, od 1500 do 3000 kuna!

mi smo prošle godine kupili taj čvrsti bazen i super je. Širine je 4.5 m i može se zaplivati. Jedino što ispod njega treba čvrta,ravna podloga da se ne iskrivi kao moj prošle godine,ali bar sam se uvjerila da je stvarno čvrst.Nismo ga ostavljali preko zime zbog smrzavanja,a i nije ga problem rastaviti ni sastaviti.

Renata
25.05.2009., 11:54
mi smo prošle godine kupili taj čvrsti bazen i super je. Širine je 4.5 m i može se zaplivati. Jedino što ispod njega treba čvrta,ravna podloga da se ne iskrivi kao moj prošle godine,ali bar sam se uvjerila da je stvarno čvrst.Nismo ga ostavljali preko zime zbog smrzavanja,a i nije ga problem rastaviti ni sastaviti.

Na što misliš kad kažeš čvrsta podloga? Ne bih baš željela betonirati nešto nasred vrta.

miana
26.05.2009., 11:15
pa bilo bi najbolje kad bi se izbetoniralo,jer one stope oko bazena propadnu u zemlju od težine.dobije se snjim neki najlon koji se stavi ispod ali je on tanak pa probije kroz to.mi smo mislili ove godine ubaciti nekave daske ispod tih nogu od bazena...:ne zna:
ne mora značiti da će i kod tebe propadati,mi smo friško nasipali dvorište pa je zemlja još mekana,ali vidjela sam kod dosta ljudi da su betonirali ispod bazena,vjerovatno su imali istih problema.

scad456
26.05.2009., 19:46
Miana, imaš montažni sa čeličnim okvirom i od pvc stijenki (npr INTEX) ili imaš onaj sa alu metalnim stjenkama? Ovih sa alu metalnim baš i nema nešto u ponudi - jedino ne znam što ima u Baumax-u - ali ovaj sa čeličnom konstrukcijom i pvc stjenkama je prilično povoljan - već od 1.500,00 kn, pa ni sama ne znam.
Sestra mi je u njemačkoj imala taj alu stjenke i koristili su ga 5 godina - oko 9 m3 veličina bazena.
Pumpa koja joj je došla u set-u joj je trajala koliko i bazen - filter pumpa, ne pjesak pumpa.
U sezoni jednom (2) mijenja vodu i potroši možda 2 zamjenska filtera (cca 20 - 30 kn). U početku su imali one testere za ph, ali kaže da se brzo naučiš samim pogledom na vodu skužiti koliko klora i koji (sporo ili brzo otapajući) staviti.
Mislim da je i razlika što ovaj s alu stjenkama, zimi može ostati vani, dok ovaj Intex-ov treba pospremiti.
Ne znam ni sama što je bolje - u svakom slučaju - ovi sa napuhanim rubom ni slučajno - u njemu moraš vodu mjenjati svakih 4 do tjedan dana...
Da li je tko vidio ovih bazena sa alu stjenkama - gdje i koliko novaca?

miana
27.05.2009., 14:13
Miana, imaš montažni sa čeličnim okvirom i od pvc stijenki (npr INTEX) ili imaš onaj sa alu metalnim stjenkama? Ovih sa alu metalnim baš i nema nešto u ponudi - jedino ne znam što ima u Baumax-u - ali ovaj sa čeličnom konstrukcijom i pvc stjenkama je prilično povoljan - već od 1.500,00 kn, pa ni sama ne znam.
Sestra mi je u njemačkoj imala taj alu stjenke i koristili su ga 5 godina - oko 9 m3 veličina bazena.
Pumpa koja joj je došla u set-u joj je trajala koliko i bazen - filter pumpa, ne pjesak pumpa.
U sezoni jednom (2) mijenja vodu i potroši možda 2 zamjenska filtera (cca 20 - 30 kn). U početku su imali one testere za ph, ali kaže da se brzo naučiš samim pogledom na vodu skužiti koliko klora i koji (sporo ili brzo otapajući) staviti.
Mislim da je i razlika što ovaj s alu stjenkama, zimi može ostati vani, dok ovaj Intex-ov treba pospremiti.
Ne znam ni sama što je bolje - u svakom slučaju - ovi sa napuhanim rubom ni slučajno - u njemu moraš vodu mjenjati svakih 4 do tjedan dana...
Da li je tko vidio ovih bazena sa alu stjenkama - gdje i koliko novaca?

moj je intex,ali je sa željeznim stjenkama,platila sam ga 1100 kn u konzumu,bila je nekakva akcija,sada su takvi 2500.ima isto filter pumpu u koju se stavlja klor,i pisalo je u uputama da ako se redovito filtrira da voda može 5 godina biti da se ne mijenja. A ovaj na napuhavanje,isto intex-ov,ima isto takvu pumpu tako da se ni njemu ne mora voda mjenjati.

scad456
27.05.2009., 19:52
Miana, to je mrak cijena - super si to pogodila!
Sada me muž nagovara da platimo i više, ali da uzmemo taj sa metalnim stjenkama... stvarno ne znam što je pametnije...
A u vezi onih bazena sa napuhanim rubom - voda se sigurno više zaprlja iz vrlo jednostavnog razloga - kada je više ljudi i/ili djece - teško je kontrolirati - zbog napuhanog ruba ulazi se sa svih strana, a kod ovih montažnih - moraš koristiti ljesve, pa je dovoljno staviti neku posudu (vanicu) sa vodom za noge, pa je ipak čišće nakon trčanja po travi...
I da, kako sam spominjala sestru - oni su prošlo ljeto kupili novi taj sa čeličnim stjenkama i ugradili ga (ukopali). Sve skupa nije ih koštalo više od 500 EUR, a sasvim pristojno izgleda. Iako mora se priznati - šogor mi je prilično sposoban i pedantan.
Ako nekog zanima kako izgleda....
http://picasaweb.google.com/scad456/Bazen#5340236524380877746
http://picasaweb.google.com/scad456/Bazen#5340237040250123650

miana
27.05.2009., 21:51
super izgleda:top:

Renata
28.05.2009., 11:13
Miana, to je mrak cijena - super si to pogodila!
Sada me muž nagovara da platimo i više, ali da uzmemo taj sa metalnim stjenkama... stvarno ne znam što je pametnije...
A u vezi onih bazena sa napuhanim rubom - voda se sigurno više zaprlja iz vrlo jednostavnog razloga - kada je više ljudi i/ili djece - teško je kontrolirati - zbog napuhanog ruba ulazi se sa svih strana, a kod ovih montažnih - moraš koristiti ljesve, pa je dovoljno staviti neku posudu (vanicu) sa vodom za noge, pa je ipak čišće nakon trčanja po travi...
I da, kako sam spominjala sestru - oni su prošlo ljeto kupili novi taj sa čeličnim stjenkama i ugradili ga (ukopali). Sve skupa nije ih koštalo više od 500 EUR, a sasvim pristojno izgleda. Iako mora se priznati - šogor mi je prilično sposoban i pedantan.
Ako nekog zanima kako izgleda....
http://picasaweb.google.com/scad456/Bazen#5340236524380877746
http://picasaweb.google.com/scad456/Bazen#5340237040250123650

slike su fenomenalne! točno tako ja želim sebi složiti, ali se bojim da montažni bazen ne bi izdržao ukpovanje i takvo korištenje.

molim te da mi opišeš kakva je podloga bazena, da li ste npr. betonirali samo temelj ili sve okolo u krug prema promjeru bazena!

scad456
29.05.2009., 09:49
Najprije – nesporazum – to je dvorište kod moje sestre u Njemačkoj. Opisali su mi kako su to napravili...

Radi se o bazenu 3,5 x 0,9 sa čeličnim tankim stjenkama (na kraju sam našla takav u Baumax-u – definitivno najpovoljnije – cca 1.700,00 kn). Šogor je iskopao rupu tako da je imao 20 cm lufta u širini (znači promjer 3,90) i dubinu oko 0,80. Kako je zemlja na toj dubini prilično tvrda – nije ništa sabijao, samo je postavio podlogu - ovaj bazen iz Baumax-a nema tu podlogu u setu – to je nekekav materijal koji propušta vodu. Mislim da se može staviti ono kao platno koje se stavlja kod polaganja kamena za staze – ono da ne raste korov. Tip u baumax-u nam je rekao da može ispod ići i ona spužvica koja ide ispod laminata, ali ne znam da li ona propušta vodu. Nije ništa betonirao – bitno je da je ravno. Znači na tu platnenu podlogu je stavio donju okvir bazena i u biti sklopio stjenke – taj čelični dio.
Sad – ovo je dosta bitno – unutar bazena još ide ona plava folija u koju u biti ide voda, ali prije folije on je uz unutarnji rub – dno i stranice - nasuo malo pijeska i rasporedio ga uz stranice, a tek na to ide folija. Kada bi gledao presjek bazena – donji unutarnji rubovi nisu oštro pod devedeset, nego zaobljeno kao kod slova U.
Znači na to ide ta plava folija i gornji okvir bazena učvrsti foliju. Dobro je da bazen viri iznad zemlje tipa osam ili više centimetara, jer se vremenom još slegne. Njima se slegnuo i sada viri iz zemlje 5 centimetara.
Nakon toga je nasuo zemlju direktno na stranice bazena – kažu mi da nisu ničim zaštitili jer im je takav već stajao vani 5 godina i uvjerili su se da je nehrđajući. Ja bih ga možda zaštitila samo onim građevinskim najlonom koji kupiš u Bauhaus-u ili Pevecu. Znači nasuo je zemlju i neko vrijeme ju je dobro zaljevao i lagano sabijao da se slegne. Na kraju je postavio kamene kocke.

E sad – još ostaje pitanje pumpe za čišćenje bazena. Ovaj set u Baumax-u ne sadrži pumpu, nego čisti nekako preko skimera što je bez veze (skimer je nekakva plastična naprava koja pliva pa površini i u koju se stavljaju tablete klora i nešto kao i čisti) – znači treba kupiti pumpu kojoj se može mijenjati filter. I šogi si je kupio pumpu – kao što se može vidjeti na jednoj od fotki – on ju je nekako do pola ukopao. E sad – inače kod tih pumpi idu dva fleksibilna crijeva i na klasičnim se montažnim bazenima spaja na stjenku bazena jedna cijev gore – nešto ispod razine vode – ona ubacuje vodu u bazen, a druga cijev je spojena niže i isisava vodu u filter ili odvod. Kako uz ovaj bazen iz Baumax-a ne ide pumpa – na stranicama nema rupe, na što mi je sestra rekla da je i bolje, jer jedino gdje su oni vidjeli koroziju u toku 5 godina kada im je bazen bio vani – je na tim spojevima.
Šogor je to složio prilično lukavo. Uzeo je 5cm širine čvrste plastične vodoinstalaterske cijevi.Nije uopće bušio stjenke. Pitanje je samo kako ih je spojio na pumpu jer je promjer cijevi iz pumpe trideset i nešto milimetara – u biti ih je možda samo proturio kroz ove čvršće. Uglavnom – onu cijev iz koje dolazi voda iz filter pumpe u bazen – on je postavio tako da završava iznad površine vode, pa voda pada u bazen i obogaćuje se kisikom (što je isto kao bitno – nemam pojma zašto), a druga cijev koja usisava vodu – postavio ju je dosta duboko kako bi pokupila što više nećistoće sa dna. Samim time što su to čvrste plastične cijevi – ne moraju se nikako pričvrstiti na stjenku – pa se ona ne oštećuje.
Ove izmjenjive filtere treba redovito čistiti - oprati.

Na kraju ostaju kemikalije. Rekli su mi da s vremenom sam naučiš skužiti ph vode – kao to se da vidjeti – tako da ti onih listića za provjeru ph treba tek toliko da skužiš. Treba ti taj neki klasični klor u tableticama koji stavljaš normalno, a ako profulaš i voda ti počne „kuhati“ – znači razvoj bakterija, a onda i algi – odmah stavljaš taj brzootapajući klor kao šok terapiju. Još ti treba ona mrežica za čišćenje nećistoće sa površine, a za dno – postoje ti tzv. usisavači koji se pomoću flexi cijevi spoje za cijev koja usisava vodu – ali za prvu ruku – to možeš posisati tako da samo spojiš neku flexi cijev.
Imaš dosta podataka o održavanju vode na
http://www.intex.com.hr/hr/negavoda/dezinfekcija
pod – Njega vode – ali uzmi u obzir da ti oni žele štošta prodati...

Eto – mislim da sam sve napisala, pa ako nekome pomogne – super!

Baumax:
Bazen 1.700,00 kn
Set kemikalija 200,00 – 300,00 kn

Metro:
Pumpa sa filterom – tip 1000 – 300,00 kn
Rezervni filter 2kom, 30,00kn/kom
Set za održavanje bazena (mrežica za lišće, teleskopska drška, četka za dno na koju se može prikačiti usisno crijevo – crijevo nije priloženo) – 70,00 kn

Bila sam u Metro-u, i još mi muž treba otići danas ili sutra po bazen i kemikalije u Baumax. Ja bazen neću za sada ukopavati – moramo još svašta u dvorištu...

Ako netko još ima iskustva sa kemikalijama i gdje se mogu kupiti povoljno – dajte savjet - zanimaju me iskustva i savjeti u vezi održavanja vode!

Renata
29.05.2009., 14:21
puno hvala na detaljnom odgovoru i objašnjenju, odmah sam copy-paste u word dokument da informacije ostanu na sigurnom kad ćemo mi slagati takav bazen!
:cheer:

Hannuma
29.05.2009., 14:53
Ma bravo ljudi.

Ajde dajte još info, kupuje se bazen ovih dana!!!! :cheer:

damir9
01.06.2009., 07:31
..pa vjerujem da većina ljudi u ovo vrijeme razmišlja o bazenu u vrtu, sasvim logično

Imam frenda koji je neko vrijeme radio u jednoj poznatoj građ. tvrtki koja se, izmežu ostalog bavi izradom bazena, i baš je bio voditelj tog, bazenskog odijela....

Uglavnom, nije to baš tako jednostavno kako se čini ovdje na forumu, ali, nije ni tako komplicirano i skupo kako će vam to prezentirati tvrtke specijalizirane za gradnju bazena.

Naime, budući da se bazeni grade svega nekoliko mjeseci u godini, marže koje ostvaruju specijalizirane firme su izuzetno visoke....Uglavnom, ovo je vrlo loše vrijeme za početi raditi bazen. O tome razmišljajte na jesen....Baš kao što ćete i kabriolet ili motocikl povoljno kupiti na jesen, a ne sad kad je sezona...

Razmislite kakvu opremu želite, razmislite za što Vam bazen treba, želite li bazen u pravom smislu te riječi ili samo korito ispunjeno vodom koja cirkulira kroz nekakvu kinesku pumu i kartonski filter....

Netko je gore napisao da je "čišćenje bazena preko skimera bezveze"......Pa kvalitetan skimmer je jedna od ključnih stvari za filtraciju vode, osim ako se ne radi o bazenu s preljevnim sistemom...

Vrlo je važna i kvaliteta folije ako se radi o "liner" bazenima....Sve ispod 1,5 mm je dječja igra....Ove folije iz baumaxa i bauhausa su tanki najlonići debljine najviše 0,8mm. Kvalitetnu foliju (DLW ili slično) možete kupiti za cca 25 eura po kvadratu....

..i tak....sve ima svoje zašto i zato....

hit me
01.06.2009., 16:43
slažem se sa damirom ovo je dječija igra,za koji dan budem stavio par slika pravih bazena.

scad456
02.06.2009., 15:57
Super – napokon action!
Iako ovi mali montažni bazeni možda djeluju neozbiljno u odnosu na zidane, ali nekome će taj mali bazenčić pružiti više sreće i veselja nego nekom drugome olimpijski... nemojmo biti oholi...
Osobno, za par godina kad na to dođe na red, radili bismo veći bazen, poluukopan jer bi bio u sklopu veće drvene terase (teren je na blagoj kosini). Gledala sam kako to radi waterair i to mi djeluje nekako slabašno sa onim relativno tankim stjenkama, opet zidala ne bih jer mi to se to čini preskupo, i onda mi se na kraju jako svidio sistem gradnje prikazan na www.jerkic.hr pod Izgradnja. Djeluje čvrsto... da li itko zna kako se kreće cijena jednog takvog projekta cca 4x 6 ili 7, vjerovatno ovalni ili oblik baš takav kakav su prikazali u izgradnji...
Kritika na skimer je upućena za određeni paket montažnog bazena koji ne sadrži pumpu, nego čisti nekako samo preko skimera – što meni neupućenoj djeluje slabašno...
damir9 napiši nam za što u biti služi skimer i što je to uopće...! Kakve ti je frend radio bazene – daj nam ukratko opiši neki projekt sa ciframa ako je moguće.
Ovo za gradnju na jesen je odlična sugestija – u biti vrlo logično :)
Dajte vi koji znate o velikim bazenima – napišite malo i općenito – kao npr. kakav je to liner bazen?
Da li je preljevni skuplji od onoga sa skimerom (-ima) i kako to otprilike ide?

hit me
03.06.2009., 05:21
http://i44.tinypic.com/2j1rcpz.jpg

http://i43.tinypic.com/2zf8guf.jpg

http://i43.tinypic.com/2j0xuzc.jpg

http://i43.tinypic.com/14c67tj.jpg

Evo kao što sam i obećao.
U ovom sportu važi ona stara "koliko para toliko muzike" ali vjerujte mi na riječ da sami osjećaj kupanja u ovakvim bazenima sa staklenim mozaikom je neopisiv.
Ukratko pošto žurim, kod betonskih bazena vrlo je važna..
1.hidroizolacija, svi znamo zašto :)
2.kvalitetan izbor opreme
3.sigurnost (mnogi na ovo nemisle)

Već kasnim moram na posao, večeras stavim jednoga u izradi baš ga završavamo....nastavak sljedi...

damir9
03.06.2009., 14:09
Poštovani scad456

..ja zapravo ne planiram graditi bazen i ne zanima me takva investicija, ovdje sam samo ispričao o detaljima koje sam dugo vremena slušao od čovjeka koji je to godinama radio, pa sam mnoge stvari i zapamtio....

..konkretne projekte i primjere u ovom trenutku ne znam, ali kad pitate kakve je bazene njegov tim ljudi postavljao, odgovor je sve one vrste i tipove kakve je klijent želio. Pa su tako radili i betonske i stiropool, i čelične. i ove od plastičnih panela, i neke uvozne iz francuske......nije sad ni važno

Uglavnom, znam da je vrlo dobar biznis i da ljudi koji to grade i prodaju imaju ooooogromne marže, toliko su brutalni i besramni u lupanju cijena, da je to gotovo nevjerovatno. Ali, još uvijek je kod nas uvriježeno da bazene grade samo dvije kategorije ljudi:
- oni koji su besramno bogati
- oni koji imaju nekretninu i onda naprave bazen za cca 10 000 € kako bi nekretnini poduplali cijenu prije prodaje

..pa onda ovi koji im bazene prodaju i grade, to koriste.....

A što se tiče skimmera...a možda je jednostavnije da malo proguglaš, uglavnom, to je sistem (čitaj komad plastike) preko kojeg voda zajedno s površinskom nečistoćom odlazi iz bazena k filter stanici....

..i za usporedbu.....da stekneš dojam o cijenama

skimmer za bazen cca 30 kubika vode u HR nećeš naći ispod 1500-2000 kn, isti takav u Mariboru u jednoj specijaliziranoj trgovini bazenske opreme košta cca 130 €, a preko e-baya npr, možeš ga dobiti za cca 60-70 €......

..i tak...

tom_tom
14.06.2009., 07:57
Scad456, daj pitaj šogija što rade sa bazenom preko zime.
Tenks.

feeling
18.06.2009., 10:30
Imam montažni bazen 400x90 cm pa me interesira gdje za njega kupiti ljestve i pokrivać..

P.S U bauhausu, pevecu i metro-u nem,a...

tom_tom
19.06.2009., 08:19
Pitaj u Isposu na Samoborskoj, ako je Intex bazen.

damir9
16.07.2009., 14:21
..hebemu...zaista treba vjerovati onoj rečenici "nikad ne reci nikad"...

..pa sudjelovao sam na ovoj temi o bazenima, sasvim usput, ovlaš, rekao bih....

..i kažem to svom pajdašu kojeg sam spominjao ovdje na forumu, da sam nešto kao piskarao na forumu o bazenima..bla bla...
.i tako, ljetno je doba (vrijeme prije onih kiša), sjedi se na terasici, pije se gemištec....i veli on..pa daj, kaj se zaje*avaš, daj idemo to napravit tu kod tebe, pogle kak imaš fino mjesto, kak je sve idealno..livada..šumica, nema znatiželjnih pogleda, imaš klince, i ti buš se kupal, budeš partijal, tulumaril..bla bla..

..ma daj, kaj ti je, nebum..
..buš..
...daj još jedan gem..
..daj idemo..
..pa neznam..
.idemo..
..ajd, idemo, ko ga *ebe...

..uglavnom, krenulo se u akciju, nabavio se materijal zahvaljujući njegovim vezama (stiropool, skimmeri, mlaznice, podvodna rasvjeta, crijeva, cijevi, filteri, pumpe, alroplan folija, hrpetina kemikalija preko 50 kila svega i svačega, klora, algocida, multiitableta........)..nešto kupili kod nas u HR, nešto naručili iz Francuske i Njemačke, nešto on nabavio zahvaljujući svojim još uvijek aktivinim žnoricama iz tog područja....

..sve je stiglo, eno čekam bager..
u ponedjeljak kopamo rupu, pa rokamo deku....he he

..dakle, nikad ne reci nikad...

spoki007
17.07.2009., 08:41
nemoj zaboraviti napuniti baterije za digitalac i udrit po fotkama ..... :)

scad456
04.08.2009., 15:31
Pa damir9 - tek sad sam skužila tvoj post- pa kako ide gradnja - se kupate?
Daj nam nekih detalja.
Ovaj naš mali služi svrsi - stariji klinac mi je još malkice pa proplivao (4,5 godina), a i mi se veliki malo osvježimo. Do sada smo jednom mijenjali vodu - kad smo se vratili s mora....

tom_tom - sestra mi kaže da ne naprave baš ništa - ostave ga do polovice punog cijelu zimu i prije sezone samo operu i stave novu vodu...

damir9
06.08.2009., 08:43
..pa evo..ide ide...

zapravo, najgrublji radovi su iza nas....iskop, ab deka, slaganje iglu blokova, armiranje i punjenje betonom, ugradnja tehnike....

..baš jučer je pogletano na "prvu ruku", poslije toga je došao čovjek koji će polagati foliju, pa im je dao im još neke upute....u subotu ide gletanje na fino, da se dobije "staklo" po stijenkama....jer, kaže folijaš, i najmanja kvrgica može poderati foliju (alcorplan 1,5 mm)

..cijela "bauštela" je ogoromna, sve me podsjeća na ne tako davne dane kad smo kuću gradili, cijelo dvorište je zametano šalunzima, armaturnim mrežama, šljunkom, batudom, paletama....svuda su hrpe zemlje od iskopa...malo mi to smeta, ali što se može....

..sa žaljenjem pamtim mladu, brižno njegovanu travicu koja je sad uništena.....

...ja se svkodnevno bavim laganim zatrpavanjem prostora između školjke bazena i zemljišta. školjka bazena je propisno izolirana s vanjske strane i sad lagano furam batudu na tačkama....nemogu pozvati bager jer je kiša prije nekoliko dana doslovce natopila teren...

..popodne mi dolaze frendovi sredit (dozidat) strojarnicu koja je ostavljena na poziciji iza školjke bazena, i čiji krov (deka) će bit tzv "plaža"...možda je malo tricky, ali obzirom da je teren u laganom padu, prostor za strojarnicu se sam po sebi nametnuo kao najlogičnije riješnje...

..a gosopođa se intenzivno bazim "kubiciranjem" uređenja okoliša...izgleda da će okolo ići ono drvo otporno na vlagu....meni je svejedno, ja samo navijam da sve bude gotovo do rođendana od klinaca....

damir9
18.08.2009., 07:15
..evo , gotovo je..

...bazen je u funkciji...i sve što mogu reć je..feeling je nenadjebiv!!! Nenadjebiv!!! MIslim da sam sve rekao.....Puuuuno puuno puuuno veći gušt, od recimo kupovine novog auta srednje klase, što je otprilike nekakva cijenovna usporedba....

..jedino što bazen nemožeš parkirat pred birtiju pa glumatat frajera....he he...

ako nekoga nešto zanima, mogu na pp...

pozzz

damir

..

seceruuu
19.08.2009., 11:41
damir9.. možeš mi na pm napisati koliko si sve to platio,iskop materijal, baš sve....

migi
23.08.2009., 13:03
Može i meni isto ako nije problem, baš smo u zbrajanju troškova izrade kuće pa možda negdje uguramo i ovu investiciju!

Hvala unaprijed!

Tomi95
24.08.2009., 07:49
damir postovanje,

molim baci koju fotku i dimenzije , kao i troskovnik ,

spremam se na takovu investiciju

thx

mokke22
16.09.2009., 09:24
ja se evo spremam kupiti staru kamenu kućicu i u to malo dvorište ubaciti neki bazenčić. sve gledam koji bi, što bi, iskreno, pokušala bih izbjeći blještavo tirkiznu boju koja se nikako ne bi uklopila.
uglavnom to mi ostavlja mjesta za ovu 1,8 foliju. postoji li mogućnost da se takva lijepi na montažni bazen, ili bolje na stiropool?
dobila neku ponudu za nekih 10000€, stiropool, sva oprema, bez građevinskih radova.
damir9, možeš lii mi molim teposlati svoj troškonik radova, usporedbe radi?
puno hvala,
pozdrav svima

damir9
22.09.2009., 07:13
...boje folija su različite, možeš izabrati koju želiš, međutim, najčešće se traži i prodaje plava. To je možda i najpraktičnije zbog kasnijih eventualnih popravaka i "krpanja"...naime, folija se može mehanički oštetiti pa je potrbna sanacija.....komad plave folije češ uvijek lako naći, ali kao imaš neku vanstandardnu boju, to će biti malo teže....

hmmm..kako da ti sad objasnim, ovako, da je zapravo građevinski dio ujedno i najnepredvidiviji za kalkulaciju....građevina kao građevina....nikad ne znaš što če u tijeku radova iskrsnuti kao problem i dodatno poskupiti planirani proračun...

..kod bazenske opreme su troškovi vrlo egzaktni, točno znaš koliko te košta folija, filteri, pumpa, ostala oprema......

Trilli@n
22.09.2009., 07:37
Puno pozdrava svima!

Evo i mi doma razgovaramo o bazenu pa bi sad trebali sve troskove staviti na papir pa bi mi za pocetak trebalo par informacija. jos ne znamo kakav bazen bi radili(nekako sam najvise za betonski, ali ne znam da li ce biti novaca za to) pa me zanima da li postoji velika razlika u cijeni odrzavanja betonskih i montaznih bazena? koliko novaca mjesecno trosite na bazen(odrzavanje i potrosnja vode) i koliko mjeseci godisnje uopce koristite bazen?

damir9
22.09.2009., 16:33
..pa nisam baš dugo eksploatirao, naime, naš je u funkciju stavljen polovicom 8 meseca.....detaljnije ću moći o ovom pisati sljedeće ljeto..
..no, vodu i dalje tretiram i održavam, evo i danas smo se ja i kćer brćkali ( ne kupali, nego doslovce brćkali, pili kavicu nogu namočenih u vodu..)....doduše, voda nije više onako ugodna, ali, može se, obzirom da je naš bazen kontinuirano na suncu.....

...na pitanje o tome koliko trošimo na bazen, možda je najbolje odgovoriti kontrapitanjem....

koliko trošimo tijekom ljeta kad skoro svaki vikend jurcamo na more, srljamo, plaćamo cestarine, gorivo, preskupu cugu i klopu na moru..???...sigurno puuno puuno više..

..neka svatko sam sebi "odvagne" voli li više ljetne mjesece provoditi vozeći svaki vikend prema moru, ili se svaki dan poslije posla brboćkati u dvorištu (uz pripadajuće relikvije u vidu gemišta i roštiljeva..he he). Ja spadam u ovu drugu kategoriju. Svaki dan - godišnji odmor!!!!

b_var
24.02.2010., 19:49
Ne želim nikome pametovati, nego dati koji korisni podatak.
U toj branši sam radio 7 godina i mogu reći da znam puno toga.

Jedini pravi bazen je ukopani bazen (beton, paneli, stiropool).
Betonski su najčešći i oblažu se folijom ili keramikom. (izbjegavajte boju, sika premaze i ostale gluposti). Panela i stiropoola ima svakakvih i to pazite.
Ja imam skimerski, jeftiniji je, zauzima manje mjesta jer nema kompenzacionog bazena kao kod prelivnog, čišći je. (vizualno je prelivni bolji).
Bježite od bazena koji imaju kompletno postrojenje u stepenicama ili slično.
Jedino pravo je kada usisni dio je na suprotnoj strani od mlaznog dijela
Folija ima više debljina i više proizvođača.
Najbolje folije su alkorplan, dlw, flag.
Kod keramike treba paziti tko ju postavlja, hidroizolacija !!! jer npr. mozaik zna otpadat.
Folije su po meni najbolja opcija, i ima ih raznih dezena.
Ja osobno imam 0,75mm debljine ispod koje sam stavio 350g antibakterijski filc.
Nema nikakvih problema u ovih 5 godina. Ljudi uzimaju 1,5mm zato što je to deblje, ali to "vari" radnik (ima ih svakakvih) u vašem bazenu. Moja je skrojena strojno po dimenzijama u tvornici. Garancija je ista.
Ovo je oprema koja je pouzdana:
pompe - Spech, Hayward, Dinotec, Saci
filteri - Dinotec, Hayward, Astral, Triton

Najbolji filteri su sa pješćanom ispunom: npr
10m3 - 12m3 = 100kg
14m3 = 150kg
To je neki standard, koji varira od proizvođača do proizvođača

Filtracija je dobra ako se količina vode okrene u roku 3-4 sata.

Svi ostali elementi su manje bitni.
Reflektori mogu biti obični ili led, jednobojni ili multicolor.
Protustrujno plivanje nemojte uzeti slabije od 60m3- jako dobro i kao masaža.
Preporučam automatiku za kemiju, pogotovo ako vam je bazen u vikendici.
Ja imam regulaciju Ph i Cl-a i voda je non stop savršena.

Oko kemije: ja preferiram klor, može biti i solni sterilizator, i uv i svašta nešta.
Kombinacija natrijev hipoklorit i regulacija Ph minus je standard.
Algicid je preventiva. Flokulant za bistrenje vode (najbolji u tabletama)
Kad voda pozeleni jedini spas je šokiranje klorom u granulama.
Ni slučajno ga ne bacati u bazen na foliju nego nasuti u skimer i čekati.
Nemojte se kupati neko vrijeme dok klor ne ispari.
Multitab - nemam neko mišljenje o tome.

Nadam se da sam vam dao dobre informacije, i sretno.

maliodpalube
05.05.2010., 14:12
Složio sam jučer montažni bazen 488 cm x 122 cm (promjer x dubina). Firma je INTEX ili tako nekako. Aluminijska konstrukcija s koje visi "vreća" od debele folije. U njega stane 20 m3 vode. Budući da je bazen u dvorištu vikendice od koje sam 35 km daleko, tamo idemo samo vikendima. Osim toga, tamo nema vodovoda, nego bazen punim iz bunara. Budući da nije baš izdašan, složio sam pumpu koja se uključuje dva puta dnevno po petnaest minuta. Na teži sam način naučio da bunar ne smijem isprazniti previše odjednom jer nova voda u njega tada dotiče brzo i donese puno blata i mulja. U tih petnaest minuta u bazen doteče nešto manje od 600 l vode. To bi značilo da će bazen biti pun za cca petnaestak dana. Dovoljno da se voda "pokvari" ako je ne tretiram kemikalijama.

Prvo je pitanje zna li netko koja je otprilike PH vrijednost bunarske vode (okolica Vrbovca).
Naša zagrebačka pipovača je uglavnom bazična i treba neka PH minus kiselina da bi se svela na cca 7.

Drugo je pitanje trebam li svu kemiju (klor, algicid i najvjerojatnije PH minus dodati odmah za cijelu količinu vode ili dodavati pomalo, zavisno od količine vode. Tijekom punjenja bazena nije mi problem otići tamo i preko tjedna jednom ili dvaput.

Treće pitanje - IZOSAN. Na pakovanju uvijek piše količina ali nikad ne piše kako ga često stavljati. Klor "hlapi" iz vode, ali ne znam kojom brzinom i kojim ga količinama nadomjestiti i u kojim vremenskim periodima.

Bit ću vrlo zahvalan svakom znalcu koji konkretno odgovori na moja pitanja. Napominjem da je cilj (kao i uvijek) proći što jeftinije. Zato spominjem IZOSAN koji u ljekarnama košta barem pet puta manje nego neki bazenski klorni preparati (a skupi su samo zato što su bazenski). Primjerice, smanjivanje tvrdoće vode - sol za perilice posuđa (CALGONIT). Na kutiji piše da se može koristiti isključivo za perilice posuđa, ali piše i sastav: 90 i nešto posto NaCl... a kuhinjska sol je cca 2 kn za kilogram. Pa se pitam tko je ovdje lud?! Kad napunim bazen, rastopit ću cca 20 kg obične kuhinjske soli i ubaciti u vodu. Ako griješim, neka me netko ispravi (lijepo molim).
Naravno, kojekakve skupe automatske dozere ovoga ili onoga (jer me uglavnom nema tamo) nemam namjeru kupovati.
Još jedna napomena... kad napunim bazen, sistem 2x15 min dnevno svježa voda iz bunara ću i dalje zadržati. Tako će se redovito trošiti voda iz bunara (pa će biti zdravija i čišća) a i u bazenu će se cijela količina zamijeniti novom svakih cca petnaestak dana. Bazen će preko tjedna uvijek biti pokriven originalnom pokrovnom ceradom koja ne propušta svjetlo, što će (nadam se) algama uvelike otežati razvoj.
Eto, to je plan! Slušam (odnosno čitam) kritike i savjete...

to-ri
10.06.2010., 15:51
ej ljudi blago vama vi imate bazen, e pa imam ga i ja ali moj je definitivno drugaciji od vaseg i znatno jeftiniji!!!!
e sad cu vam ja obijasnit kako i zasto!!!!!
betonski je dimenzija 4m x 3m dubine 70 cm, zanci da stane nekih amo rec cca 8m3 vode u njega!!!
posto imam gustijernu (bunar koji skuplja kisnicu sa krova) cca 30m3 imam dovoljno i previse vode ljeti za bazen i vrt!!!!
e sad da pocnem!!!!
moj stari je pomorac (strojar) i on puno toga zna tako se razumije i u bazene, pumpe, filtere.... tocnije zna kako to funkcijonira i kako se voda cisti.
jednog dana smo poceli kopat rupetinu i odlucili napravit bazen!!!!
zazvo je poduzetnika da šaluje bazen po nacrtu sto mu je stari dao, naravno stari je proveo sve cijevi od gustijerne do bazena. sve je to zavrseno u roku 7 dana. dovuko je neku kantu od smeca u nju spojio cijevi ventile, a filter je sastavio od kante jupola koju je probusio na dnu sa 15-ak rupa i u nju stavio spuzve!!!!
veoma domisljato i sad kad gledam i nije tako lose!!!!
ali ja isto jednog dana planiram to srusit povecat bazen i napravit strojarnicu kako bog zapovijeda

morino
16.06.2010., 16:06
ima sta novoga?
vrlo interesantna tema.

damir9
17.06.2010., 02:36
..hehe..nema niš novog...ljepo vrijeme pa ne izlazimo iz vode..zato i ne pišemo po forumu..

uglavnom, sve sto sam napisao prosle godine - stoji. Moja preporuka svima, koji imaju uvjete, dakako, nek razmisle o vlastitiom bazenu. Zaista, ali vjerujte, zaista daleeeeko veći gušt od kupovine novog auta srednje klase, što je otprilike cjenovni rang.

..neopisivo....

Ted250
19.06.2010., 14:46
Pošto dolazi ljeto dolazi i vrijeme bazena.
Imam montažni bazen 76cm dubok i 3m promjera te me interesiraju sredstva za održavanje vode.
Na uputama od klora u prahu piše da se 50g stvalja na 10m3 koliko se stavlja na 3500l vode?
Algicida se stavlja 50ml na 10m3 koliko na 3500l?
PH 150g na 10m3 koliko na 3500l?
Klor tablete 1tableta na 20m3?
I koji je bolje klor stavljat? Klor u prahu ili klor tablete?
Oprostite što toliko sam zahtjevan ,ali doista želim ovu godinu odličnu vodu u bazenu.
Hvala!

damir9
20.06.2010., 10:57
klor u tabletama za kontinuiranu dezinfekciju
a klor u granulama za šok kloriranje....trebaš i jedan i drugi, ovisno o situaciji, broju kupača, kiši......isto tako i PH, držati između 7.0 i 7.4...inače ostale kemikalije ne djeluju, odnosno nemaju max učinak....

..ako je voda pretopla, klor brzo isparava. Nabavi testere i prati vodu svakih dva dana...

algicid preventivno...to skužiš po vodi koliko se pjeni...

ako želiš odličnu vodu, prvenstveno povedi računa o kvalitetnoj fltraciji, tj, da se voda u bazenu "okrene" tri puta tijekom 24 sata....

za bistrenje dodaj flokulant, kad flokule opadnu na dno, posaugaj saugerom

vodi računa da flokulant nema funkciju dezinficiranja, nego smo bistrenja...

morino
20.06.2010., 17:03
Pošto dolazi ljeto dolazi i vrijeme bazena.
Imam montažni bazen 76cm dubok i 3m promjera te me interesiraju sredstva za održavanje vode.
Na uputama od klora u prahu piše da se 50g stvalja na 10m3 koliko se stavlja na 3500l vode?
Algicida se stavlja 50ml na 10m3 koliko na 3500l?
PH 150g na 10m3 koliko na 3500l?
Klor tablete 1tableta na 20m3?
I koji je bolje klor stavljat? Klor u prahu ili klor tablete?
Oprostite što toliko sam zahtjevan ,ali doista želim ovu godinu odličnu vodu u bazenu.
Hvala!

pa računaj 1m3 je 1000 litara

PetraLala
21.06.2010., 09:03
I obavezno svi na tuširanje prije ulaska u bazen!
(temeljito:D:mig:)
Inače bude ti vrlo brzo žabokrečina. bljak

damir9
21.06.2010., 09:59
...paako je netko baš došao iz rudnika ili slično, onda da..hehe

inače, nije potrebno, ako je dobar filtracijski sustav i ako je voda pravilno tretirana, jedno punjenje bazena na početu sezone je sasvim dovoljno da voda bude ok do kraja sezone

PetraLala
22.06.2010., 00:05
naš bazen ima 95m3 vode,tako da nam nije zgodno riskirati-svi se tuširaju prije ulaska,poslije pi-pija...e onda uz sve kemije i marljivog robota se može voda održati cijelu sezonu...
A i odvratna mi je pomisao da mi netko uđe u bazen znojan,musav i sl.
To tako provodimo od početka,bez iznimaka,i svi su to prihvatili,a i to je stvar kulture i poštovanja,zar ne?
Isto kao kad dođeš nekome,pa izuješ cipele ,a i doma čim uđeš izuješ cipele,jer ipak prenose svašta....
Tako i ljudi po sebi imaju svašta,znam da klor ubija sve,ali ipak....
Nemojte me krivo shvatiti,ne mislim ništa loše,samo sam osjetljiva ...:azdaja::mig:

damir9
22.06.2010., 09:55
...draga sve 5, no problem

No kod nas ipak nije takva gužva i navala, ionako se najviše kupamo ja, gospođa i dvoje klinaca. Povremeno, ali tek povremeno, dolaze u posjete najuži prijatelji i kumovi. Tak da......

..hmmm..pa, ipak, zalomi se i pokoji žešči, muški tulum, kad ima svega...pive..gemišta..pi - pi.....ali to riješim šok kloriranjem i nemam frke...voda je kristal....

PetraLala
22.06.2010., 11:01
Ma bazen je mrak stvar.
Od kada ga imamo,uopće više nemam volje ići na more-dok pripremim cijelu seobu,poslije raspakiravanje,luda dječurlija jure na sve strane....
Evo moje mlađe dijete je malo prije ušlo u bazen i uživa,iako je hladna voda.
Ludača!
Uglavnom,nama su se najboljima pokazala sredstva od Planet pool-a,i na njima sve lijepo piše kako upotrebljavati-ima ih u Bmaxu.
Koristimo Multitab od 200g(multifunkcionalne tablete-te su izvrsne-stavljaju se u skimer),ph-minus granulat,algacid(ima standard i special-razlika je jedino što se special pjeni,a puno je skuplji)...eto,sad još imam volje pričati o tome,pred kraj sezone mi je već pun kufer,ko laborantica sam sa tim testovima i mjerenjima...

007boy
24.06.2010., 12:20
Haj ljudi,

Lijepo molim pomoc. Imam montazni bazen u vrtu - krug sirine 3,6 m i dubine 90cm i nakon 3 godine pokvarila mi se pumpa koja je ujedno i filter za bazen. Ona uvlaci u sebe vodu - propusti kroz filter i vraca s drugim crijevom cistu vodu u bazen. Da li je netko kupio takvu filter-pumpu i gdje, da li je netko vidio zamjensku pumpu za takvo nesto - bila kakva pomoc je dobro dosla.
Jer ako se bazen ne filtrira odnosno ako se voda ne vrti kroz tu filter-pumpu voda se vrlo brzo pocne kvariti, dolazi do stvaranja algi i onda 8,5 kubika vode mogu baciti. Pa ljeto je tek pocelo, ako mi tko moze pomoc....bila bi vrlo vrlo zahvalna.

pogledaj u ovom ducanu a moguca je i dostava,ja sam prosle godine kupio bazen,i pumpa super radi http://www.intex.com.hr/hr/trgovina/pumpe--filteri--grijaci-2/pumpa-eco-3000

Ulla
13.07.2010., 09:48
Od ove godine imam i ja bazen :).
Naravno iskustvo u njegovom održavanju nemamo nikakvo. Tako bi vas molila savjete.
Na internetu ima sve i svašta ali ništa baš konkretno.
Trebaju mi iskustva drugih ljudi, jer mi se čini da i nije tako jednostavno održavanje vode bazena. Stavi ovo, stavi ono, cijeli dan se treba razmišljati o tome kolika je vrijednost klora, da li je dovoljna ph vrijednost. Imam osjećaj da nema nekoga uživanja dok se razmišlja o svim tim kemijama koje se moraju dodavati u bazen.
Uglavnom iskustva ljudi koji imaju bazen su poželjna. Što stavljati, koliko često, koliko često da pumpa radi? Pokrivalo za bazen ili ne?
Neiskustvo je vrlo prisutno tako da i briga oko svega toga je još i veća.
Hvala svima.

damir9
14.07.2010., 11:54
...za tebe je ond idealna ugradnja automatskog dozatora kemikalija, raspitaj se malo u pool shopovima....

..premda, u početku djeluje komplicirano, vrlo brzo ćeš već po samoj vodi shvatiti kaj i kako dozirati...

drži ph izmedju 7.0 i 7.4...sve dok ph nije balansiran, sve drugo nema učinka

klor ja drzim izmedju 0,5 i 1,0, samo nakon žešćeg kupanja i partijanja radim šok tretman

flokulant po "feelingu", cca svakih 15ak dana 3 dcl na 40 kubika, voda je bistra kao suza

algicid po feelingu, to je preventive radi, shvatit ćeš po tome koliko se voda "pjeni"

multi tab sam prstao koristiti, iako imam doma još dvije pune kante, čini mi se da je kvalitetniji tretman svaka kemikalija posebno. Nemam neko posebno mišljenje o tim multi tabletama.

u svaki skimmer po jednu 200 gr tabletu klora, tjedno, za "dugotrajnu" dezinfekciju

ako je voda jako topla, klor brzo isparava

pumpa mora barem dvaput "okrenut" vodu u roku 24 sata, idelano je triput. Ovisi o kapacitetu i protoku pumpe.

Ako imaš automatski čistač (robot) skratit ćeš si muke oko čišćenja dna. To je meni zapravo bio najgori dio...sauganje dna pomoću gibljivog crijeva, pa kroz skimmer...uff.... Od kad je došao "robot" to je postalo zanimljivo, pa čak i atraktivno kad se mali penje po stijenkama bazena.

Backwash jednom tjedno. Korisno je prije backwasha zatvoriti odvod prema mlaznicama, da ti jedan dio zmazanog ne vrati unutra u bazen.

..eto, nadam se da sam pomogao.

N-joy!

Gustavo
14.07.2010., 12:20
Jel može malo Domestosa umjesto klor tableta, ista stvar samo tekuće?

damir9
14.07.2010., 13:35
..he he Gustavo, je'l to neka zeka peka ili kaj?? He he..pa nemam pojma za domestos, nebi se usudio sad eksperimentirat. Ovako kako sam napisao, tak sam naviko i vidim da je voda dobra, evo već 2 i pol mjeseca od punjenja i voda je i dalje kristalno bistra!

Gustavo
14.07.2010., 22:39
..he he Gustavo, je'l to neka zeka peka ili kaj?? He he..pa nemam pojma za domestos, nebi se usudio sad eksperimentirat. Ovako kako sam napisao, tak sam naviko i vidim da je voda dobra, evo već 2 i pol mjeseca od punjenja i voda je i dalje kristalno bistra!

http://www.domestos.com.hr/hrv/index.asp?cat=111-savjeta&page=izvan-kuce

Evo piše da se mogu bazeni čistit s Domestosom, meni to miriši na klor, ne znam jel to ista stvar:ne zna:

damir9
15.07.2010., 00:37
..ne znam frende, ti probaj, ja radije nebih.....

a za čišćenje ruba bazena koristim randclar..tak da.....

P.S. poštujem domestos, u školjki je nenadjebiv....al' ovo je druga priča.....

lion406
15.07.2010., 02:30
zanimljiv topic i zanimljiva iskustva što u izradi bazena, što u savjetima za održavanje..... svaka čast svima :s :top:

kako je mene žena nagovarala nekih tjedan dva "...idemo kupit u konzum ima bazen za 200kn (kupili ga kumovi) da se možemo bar malo rashladit na ovim vručinama....", rekoh pa jebemu neću valjda kupit bazenčič za 200 kn (išao sam logikom ako je 200kn tu koliko je on uopće vrijedan tj. kvalitetan za te novce)

i vrag mi neda mira (kao i za sve drugo kad nabavljam, kupujem), idem malo prosurfat po netu da vidim šta se tu svega nudi, po kojoj cijeni, dimenzije itd...

naravno naletio sam i ovdje na forumu na ovaj topic (ovdje bar konkretno ljudi iznesu svoja iskustva, viđenje i slično što uvelike pomaže nama/meni laicima)
gdje bi mi bio kraj kad bi imao bazenčinu tipa 20x10m ali naravno kao prvo za to treba imat prostora pa onda love...jbg. niti jednog niti drugog :(

(@damir9 na tebe sam malo zavidan jerbo si imao stručnu osobu koja ti je mogla pomoć i to vrhunski a da te košta koliko to stvarno vrijedi + prostor, samo ću reći jednu stvar....UŽIVAJ :top: )

ali to ne znači da nema alternative....:)

i tako čitajuči vaše postove odlučih da vidim gdje se šta nudi i pogledam na netu od Intex-a i vidjeh da cijene i nisu tako velike za neki bazenčič od 3,6x0,76-0,91....ali ima naravno i lijepih i večih ali iskreno sad mi je stavka od nekih 3500 pa nadalje velika....

ajde rekoh idem ih nazvat pa da vidim šta imaju od ponuđenog.... i kad ono banana....NIŠTA na lageru...tek idući tjedan (konkretno sam gledao Easy I od 366x91 i Easy II od 457x91)

meni se iskreno više sviđaju oni sa konstrukcijom tipa "Rondo" ali mi malo cijena nije bila po volji pa sam bio ostao na "Easy" modelima tj. htio sam da su bar od 90 dubine pa nadalje....

i tako ja šta ću odoh malo prosurfat ovaj put gradom tj. točnije Konzum (da vidim šta je to za 200kn), pa do Interspar-a, svratio prije toga u Baumax i recimo tamo je bila ponuda bazena tipa "Easy" ali ne od Intexa već sad ne znam čija točno (Blue ili tako nešto.... :ne zna:).... i ajde rekoh bar tu ima nečega dok Konzum ima samo neke bazene za 39,90kn :rofl:, a Interspar je imao večih dimenzija ali ode kao da se dijelilo (nisam saznao po kojoj su cijeni bili i kojih dimenzija)

u Bauhausu isto tako su imali neke bazene za cca. 1500kn i neki još malo skuplji....ali kako me zanimalo od Intex-a nisam previše se zagledavao u te modele (vidio sam da neki uopće ne daju uz bazen recimo ljestve, pokrov za bazen ili onu podlogu ispod itd dok uz Intexov ide sve u paketu....)

zadnja stanica mi je bila Metro u Sesvetama i kad tamo naletih ja na Intex-ove bazene od malih pa do 3,66x76....3,66x0,91 ali i 457x107 sa rubom na napuhavanje cijena cca. 1800kn, a kad ono do njega iste dimenzije 457x107 ali sa alu konstrukcijom za složit tj. ovo http://img199.imageshack.us/img199/2484/clip16e.th.jpg (http://img199.imageshack.us/i/clip16e.jpg/)
i to za 1119 kn :eek:

naravno zadnji na paleti stoji i nema mi druge nego kolica uzeo i na kolica i pravac blagajna....i eto ga doma još uvijek zapakiran u kutiji i čeka sutra tj. danas

moram još napomenut jednu bitnu činjenicu za buduće kupce bazena, a to je da ovaj moj indentičan bazen tj. INTEX Rondo III koji sam platio znači 1119kn u METRO-u košta na Intexovoj stranici točno 3135,90kn..... to sam ustvari saznao večeras jer me zanimalo koji je to bazen koji sam uzeo iz njihove ponude i kad sam vidio bilo je :eek:

ako @maliodpalube čita topic (jer nisam vidio da mu je itko pomogao oko njegovog pitanja tj. problema ako ga možemo tako nazvat pa je možda odustao i od posječivanja ovog topica), kako si zadovoljan sa svojim bazenom pošto su isti tip samo drugih dimenzija konkretno mislim na samu konstrukciju koliko je čvrsta te naravno foliju ali naravno i tvoji sveukupni dojam....hvala na odgovoru ako ga bude bilo !!!

eto za sad toliko od mene, budite pozdravljeni i uživajte u kupanju, ja ću uskoro

Ulla
15.07.2010., 14:39
"damir9" puno hvala. Automatski dozator za kemikalije je dosta skup tako da mislim da ću se morati ovako snaći :). Ništa to nije problem kad se otkriju sve te sitnice i kad se dobije netko iskustvo.
Vidila sam da u Baumaxa i Brico storea imaju skoro sve kemikalije potrebne za održavanje vode. Sad jedino pitanje je da li kupovati velike kante svake kemikalije posebno ili po potrebi kupiti što ti treba? Kakva su tvoja iskustva?

E automatski čistač je sigurno odlična stvar, možda dogodine :). Kolike su im uopće cijene? Jako je nezgodno s onim usisivačem čistiti po dnu. A i stranice bazena se tako ne očiste. Nemam uopće ideju s čime ih očistit?!
"a za čišćenje ruba bazena koristim randclar..tak da....." - kojeg ruba bazena?

Navečer pokrivaš bazen ili ne? Bar kod mene je puno muha i letećih mravi navečer iza 10h tako da nemam baš neke volje za kupanjem :).

Usput još jedno pitanje. Što je s zimom? I prezimljavanjem bazena? Kakav je postupak? Ispraznit bazen skroz ili ne? Tretirat ga kemikalijama ili imat smrdljivu vodu :)? I kako to onda slijedeće godine očistit?

Hvala na odgovoru.

damir9
15.07.2010., 15:11
đizzz..koliko pitanja...

ajd probat ću ti nekako na sve odgovoriti....

..kemikalije ne kupujem kod nas, nego isključivo u jednom njemačkom pool shopu. Platim pay-palom i stigne mi za dva, tri dana. Prošle godine sam kupio 10 kg ph minus, 10 kg T granulat, 10 kg T grosstableten, 10 lit algicida i 10 kg multitab. To još koristim i mislim da će izdržati još do kraja sezone. Jedino što sam kupio kod nas je flokulant. I kupio sam nekoliko litara od jedne firme iz Ivanića koja prodaje bazenske kemikalije.

Moja su iskustva da treba toga imati uvijek u pričuvi. Jer, ako se dogodi da ti nešto zatreba odmah, a nema u dućanu...ode voda....

Automatski čistač bazena je sigurno jedna od najbitnijih stvari za, uvjetno rečeno, komforno kupanje. Cijene su im različite, ovise prvenstveno o veličini tvog bazena. O cijeni svojeg neželim govoriti. Samo tvrdim da vrijedi, dosta vrijedi potrošenog novca.

Čišćenje ruba podrazumijeva čisšćenje "tamne linije" koja se nakon nekoliko tjedana jednostavno nataloži po rubovima bazena, tj po rubovima folije. Napominjem,moj bazen je "liner". Kakva je situacija kod keramike ili betona, neznam. Dakle, ispustiš 5-10 cm vode (najbolje kroz jedan pošteni backwash filtera), oribaš rub i nadoliješ vodu natrag.

Navečer ne pokrivam. Puno se kupamo upravo navečer i čak po noći. Mušice riješavaju skimmeri. Isprogramiraj rad pumpe tako da te ujuro dočeka isfiltrirana voda. Ako je nabavljena tehnika koju zahtijevaju "pravila stuke" i ako je usis preko skimmera dobro riješen, mušice ne bi trebalebiti nikakav problem. Mi s tim nemamo problema. Osim pokoje ose ili slične živine koje vadimo odmah i ne čekamo da skimmeri posaugaju.

I što se tiče zime. Velim, mi imamo liner, ne znam kako vi imate. Kad završi sezona, možeš sve ispraznit, pa pokrit. MI nismo. Ispustili vodu do ispod mlaznica. Preostalu vodu tretirali sredstvom za prezimljavanje. Kad je stisla zima, površina se zaledila i ta ledena korica je zapravo, preuzela ulogu pokrova. U proljeće, prije početka sezone, preostalu vodu ispraznili, oprali bazen miniwashem, napunili...i let's go....

Ulla
16.07.2010., 08:05
Hvala na odgovorima :).
Mi imamo betonski bazen, ali mislim da je isti način održavanja.
Da li su po tvojim iskustvima cijene tih kemikalija vani jeftinije nego kod nas?

Skimmer nam dobro radi i pokupi on sve ujutro ali se ja vjerojatno nisam navikla na sve te male životinjice koje plutaju.

U svakom slučaju bazen je pun pogodak. Svakome savjetujem ukoliko ga sebi može priuštiti da ga nabavi :).

Veky39
16.07.2010., 21:36
Bok!

Kaj sve treba za odrzavanje vode cca 6 000 L?
Imam onaj okrugli bazen. za prvu silu je kupljeno: multifunkcionalne tablete s klorom, tekucina za bistrenje vode( stavio danas nesto manje od 0.04 l), tekucina algicid ( danas stavljeno nesto manje od 0.04 l).
Imam plasticnu gljivu za tabletu. unutra mi stane pola tablete i to mi je cijelo vrijeme u bazen, osim kad se kupamo. Pumpa sa filterom mi radi cijelo vrijeme( dal je potrebno da radi non stop? )
Koliko cesto se treba mijenjati voda?
jel trebam kakav skimmer i usisavac i kolka je otprilike cijena, a i di ima toga za kupit( ebay ?)?
vidim da mi se na dnu talozi nekakva tvar slicna grumenu prasine, a sa mrezicom nemrem pokupit?

ispricavam se na puno pitanja, ali posto smo bazen dobili na poklon, nismo se nista pripremili za njega sa znanjem i priborom, a sad je voda treći tjedan unutra i vrijeme je da se mijenja ili se moze nesto sa tim kemikalijama napravit. moram se malo ufurat, al treba vremena za to, a voda nemre čekat?

još jedna stvar, kupamo se ja, muž i sin 3 i pol godine. jel ko kupao dijete od 4 mjeseca u takvom kućnom bazenu?
doktori su nam na GO da pitamo, a ne usudimo se curkom unutra, a ona inače uživa u vodi. kaj mislite o tome?

e da, recite kaj jos trebam nabavit da se mozemo bezbrizno kupat?

puno hvala unaprijed:top:

lion406
16.07.2010., 23:32
Ja bih htio naglasit (neka me isprave ako griješim), koliko sam pročitao u uputama za filter pumpu nije dobro ju držat uključenu dok ste u bazenu.....razlog vrlo jednostavan proboj struje na pumpi i naravno mogućnost da vas struja zdrma a nedao Bog ubije.... savjet 220V blizu vode u bilo kojem smislu mičite.....vrag nikad ne spava

pumpu uključite da radi kad ste gotovi sa kupanjem i kad ste doma neka onda odradi svoj posao a ne dok ste unutra

što se tiče ovog oko održavanja to ću i ja pričekat da ti odgovore (moj je 14500 l vode)....ali mislim da je @damir9 sve to lijepo rekao u jednom od svojih postova
__________________________________________________ ____________________________________________

P.S. ja imam pitanje, pošto još nažalost nisam stigao montirat bazen, danas sam bacio pogleda na teren gdje bi ga stavio i imam jedan recimo problem....

teren nije ravan kao ogledalo tj. kad sam uzeo vaser vagu od 2m i položio ju na alu ljestve koje sam okrenuo okomito na travnjak (stali ja i žena svaki na jedan kraj da napravimo pritisak na podlogu), vidio sam da ima odstupanja da bi bilo u vagu nekih 5-6 cm jer travnjak je lagano pri kraju u nekom nagibu prema ogradi ne velikom naravno ali oku vidljivo....

e sad da li to tj. toliko odstupanje od ravnoga može škoditi samoj konstrukciji bazena te i samom bazenu kad se napuni vodom... znam da je velika sila prisutna ali me zanima da li tolika razlika je problem?

hvala na odgovoru jer me iskreno malo strah da nebi nešto pošlo po zlu jer 14 kubika vode nije mala stvar

ako će te davat savjet da izbetoniram podest jbg. mislim da niš od toga tj. puncu se nebu svidjelo, ostaje mi možda jedino da skinem sloj travnjaka pa da dobijem ravninu ali ne znam niti da li bu to prošlo kod punca.....jbg kad nisi skoz na svom :(

damir9
17.07.2010., 07:56
@ veky32

..za održavanje 6000 litara treba sve ono što treba i za bilo koju drugu količinu. Prema onom što si napisao, vidim da nisi napravio prvi i najvažniji korak u tretmanu vode, a to je PH regulacija. Sve dok PH ne stabiliziraš izmedju 7.0 i 7.4 sve druge kemikalije neće davati maximalni učinak. Voda se ne mijenja, odnosno, ako je pravilnim tretmanom održavaš, nema potrebe za mijenjanjem. Ponavljam još jednom, ja sam napunio prije dva i pol mjeseca (1.5.) i voda je još uvijek kristalno bistra.
Pumpa ne treba raditi cijelo vrijeme. Već sam pisao o tome. Ovisno o njezinu kapacitetu izračunaj vrijeme koje je potrebno da bude uključena. Idealno je da se kompletna voda "preokrene" 3 puta u 24 sata.
Ovo grumenje prašine su tzv flokule (nastaju djelovanjem tekućine za bistrenje) i vadiš ih van iz bazena pomoću bazenskog usisavača (nebitno jeli to ručni, venturi ili automatski sauger).
Oprez!!! Flokulant nema funkciju dezinfekcije. Bez obzira što "bistri" vodu, to ne znači da ju dezinficira.
Nabavite tester za vodu (tablete ili lakmus,) pa kad vidite da je sve u granicama dopuštenog, nema razloga da se bebać ne kupa. Najmlađi koji se u našem kupao je mali kumić stra svega tri mjeseca...tako da..Uostalom i naš mlađi ima tek godinu i pol, a kupal se i prošle godine kad je imal 6, 7 mjeseci.....

@lion406

...kaj se tiče bazenske tehnike (pumpa, veliki pješćani filter, 6 putni ventil, trafo za bazensku rasvjetu, elektro ormarić....), u mom slučaju se sve to nalazi u posebnoj prostoriji koja se zove strojarnica i smještena je pod zemljom, izolirana i s riješenim provjetravanjem radi kondenzata. Ne vidim strah od proboja struje prema bazenskoj vodi. Kako se to riješava kod ovih montažnih nadzemnh bazena to doista neznam i bilo bi dobro da vam to odgovori netko tko je profi u tom području.

..aa za punca...ufff..tu nemam niakav savjet.....možda najpametnije da pobereš femili i odeš na Čatež ili bilo kam....samo da ga ne gledaš dok se kupaš..jer, bez uvrede, ako će te tlačit za to malo travnjaka, kaj bu tek onda delal kad krene kupanje i popratna bazenska sceonografja (roštiljanja, gemištarenja, tulumarenja, ekipa svaki dan.....i tak)...

beznicka
17.07.2010., 08:02
Zanima me ova tehnika betonskog bazena. Koliko sam skuzio, napravi se AB deka i na nju se ozida zid od betonskih blokova u koje se stavi armatura i onda se ta supljina u blokovima zalije betonom? Da li je te blokove onda potrebno povezati na vrhu sa jednim betonskim vijencem?

damir9
17.07.2010., 11:12
imaš dosta načina da gradnju bazena

meni je pajdo koji me i nagovorio na cijelu priču savjetovao stiropool. To je neka vrsta stiropor blokova koji se, red po red, slažu i zalijevaju betonom. Po sistemu izgubljene oplate stiropor koji ostane sa svake strane preuzima ulogu svojevrsne toplinske izolacije. Isto tako, izmedju ab deke i folije, tj filca, preporučio mi je da stavim 5 cm stirodura. Čuj, ja sam poslušao frenda koji je godinama radio te stvari i preporučio mi je, doista najbolje. I pritom je svojim znanjem, kontrolirao svaki dio izrade. Možda djeluje na prvi pogled trivijalno, ali postoje fore i momenti kod kojih treba biti oprezan kako bi u konačnici stvar izgledala kako spada.

Samo jedan primjer...u građevini, majstori obično toleriraju jedan centimetar. No kod bazena se doista pazi na svaki milimetar, jer, bazen kad je napunjen, zapravo izgleda kao velika vaser vaga. I ako pobjegne centimetar ili dva, vjeruj mi, jaako bode u oko dok voda miruje.

Neznam može li se raditi s betonskim blokovima. Nisam čuo za takve primjere. Postoje gotovi paneli, postoje cijele gotove plastične školjke, neke firme koje grade bazene imaju gotove oplate za betonske bazene, postoji stiropool....Ali moj pajdo mi nije ni u jednom trenutku spomenuo da se ide delat s blokovima....Valjda postoji razlog...

Da ne ispadne da sad nešto previše kakam i kompliciram. Ja se nebih samostalno upuštao u takvu (ne malenu) investiciju, da nisam imao čovjeka koji je imao znanje o tome. Uglavnom, i u toj branši, kao i u svakoj drugoj, postoje "tips & tricks" koji su važni. Izgradnja bazena, iako u prvi moment ne izgleda tako, je puno kopliciranija od onog "kaj sad, skopam rupu, malo zbetoniram i to je to"

Potražite savjete stručnjaka. Ima ih u HR dosta, neki su vrlo renomirani i imaju dugogodišnje iskustvo. Ako već idete gradit, napravite kako spada. I tad ćete se godinama bezbrižno i s guštom kupati i uživati. Mislim da nije pametno previše oko toga raditi na svoju ruku. Jer, ozbiljan bazen je puno puno više od obične rupe zalijane betonom....

Veky39
17.07.2010., 12:21
2 lion406

pumpa je uvijek isključena prilikom kupanja, zaboravio sam napisat. ne igram se sa takvim stvarima.
moj bazen je takodjer na travnjaku. ispod bazena sam stavil geotekstil. kad se bazen napuni onda se na dnu osjete razne rupe i neravnine, ali posto je moj bazen samo pvc folija, znaci nema tvrde stranice, ne dira me previse kaj je voda neravna. ionak je pokriven kad se ne kupamo.

2 damir9

pošto nisam napravil regulaciju PH, dal moram sad mijenjat vodu ili mogu postojeću stavit u red? di ima za kupit tih papirica za kontrolu PH i kakve kemije mi trebaju?
jel u redu da gljivu sa tabletama drzim cijelo vrijeme, osim kupanja, u vodi? dal su te multi tablete u redu?
cijena ručnog usisavača da je dobar za moj bazenčić?
di ima tih testera za vodu za kupit? kaj tester testira u vodi?
jel mi treba skimer?
jel dobar ovaj usisavač http://www.intex.com.hr/hr/trgovina/usisivaci-2/set-za-ciscenje-venturi?
uf kolko pitanja, al jebiga, ne želim neku kožnu bolest navuć sebi ili klincu. već se sad zagrijavamo da bi kupili neki malo veći bazen, pošto imamo ogromno ravno dvorište, al se prije toga moram opremiti opremom i znanjem o održavanju vode

e da, ajd pukni neku sliku bazena:D

beznicka
17.07.2010., 12:41
Potražite savjete stručnjaka. Ima ih u HR dosta, neki su vrlo renomirani i imaju dugogodišnje iskustvo. Ako već idete gradit, napravite kako spada. I tad ćete se godinama bezbrižno i s guštom kupati i uživati. Mislim da nije pametno previše oko toga raditi na svoju ruku. Jer, ozbiljan bazen je puno puno više od obične rupe zalijane betonom....

Znam da je bazen malo kompliciranija stvar, samo sam primjetio da si spominjao neke blokove, armiranje i nasipanje betona pa sam mislio da se radi o betonskim blokovima. Mene interesira izgradnja ribnjaka a tu postoji slicna tehnologija kao ovo sto si ti izveo sa blokovima od stiropola samo sto se umjesto blokova od stiropola stavljaju betonski blokovi

http://www.cilawinn.com/dcp_2163.jpg

damir9
17.07.2010., 12:47
tester za bazen ima u svakom pool shopu, od onih trivijalnih s tabletama do sofisticiranih, digitalnih.....savjet je kupuj u inozemstvu (e bay.de) jer je daleko jeftinije nego kod nas. Testira ti razinu PH, količinu slobodnog klora.....sve ono kaj je bitno za regulaciju vode

za gljivu s tabletama neznam, jer ja tablete stavljam direktno u skimmer....

o multi tab, rekao sam već, nemam neko posebno visoko mišljenje....ali, bolje i to nego ništa (to je samo moja impresija, netko drugi će možda reći drugačije). Osobno radije doziram svaku kemikaliju posebno, ovisno o potrebi. Sad kad je jako vruće, npr, klor jako brzo isparava, ali PH je stabilan..pa onda ovisno o tome..bubaš kemikalije....

skimmer ti netreba jedino ako imaš prelivni bazen s kompenzacijom. Drugog načina ja nevidim......Kako to funkcionira kod ovih intex ili konzum bazenčića, to doista neznam.....

..slike ti mogu privat na mail, neželim javno, samo mi daj mail...

Veky39
17.07.2010., 13:11
tester za bazen ima u svakom pool shopu, od onih trivijalnih s tabletama do sofisticiranih, digitalnih.....savjet je kupuj u inozemstvu (e bay.de) jer je daleko jeftinije nego kod nas. Testira ti razinu PH, količinu slobodnog klora.....sve ono kaj je bitno za regulaciju vode

za gljivu s tabletama neznam, jer ja tablete stavljam direktno u skimmer....

o multi tab, rekao sam već, nemam neko posebno visoko mišljenje....ali, bolje i to nego ništa (to je samo moja impresija, netko drugi će možda reći drugačije). Osobno radije doziram svaku kemikaliju posebno, ovisno o potrebi. Sad kad je jako vruće, npr, klor jako brzo isparava, ali PH je stabilan..pa onda ovisno o tome..bubaš kemikalije....

skimmer ti netreba jedino ako imaš prelivni bazen s kompenzacijom. Drugog načina ja nevidim......Kako to funkcionira kod ovih intex ili konzum bazenčića, to doista neznam.....

..slike ti mogu privat na mail, neželim javno, samo mi daj mail...

znaci ebay. je povoljniji za opremu?
nis idem trazit po ebayu, makar neznam di da trazim posto njemacki nekuzim bas nis( slobodno na pm posaljes koje kemije ti kupujes na ebayu)

edit 1 : jel ovo u redu?http://cgi.ebay.co.uk/Swimming-Pool-Spa-Water-PH-CL2-Chlorine-Tester-Meter-PH-/330445760597?cmd=ViewItem&pt=UK_Swimming_Pools_Hot_Tubs&hash=item4cf01a2855
jel mi treba tak nekaj ili su bolje obične trakice?

lion406
18.07.2010., 14:10
@damir9 ajde pliz i meni pošalji slike na mail (znatiželjan sam kako si to sve napravio tj. kako izgleda :mig:)....mail mi stoji kad klikneš na moj nick pod kontaktima, THX !!!

evo samo da kažem da sam jučer po onoj jeb..oj vrućini (37,38 stupnjeva...koliko već :eek:) montirao bazen, ja i žena solo....

iako sam ipak malo skidao gornji sloj trave sa travnjaka bazen mi nije 100% na ravnoj površini konkretno na tih 4,5m promjera razlika je nekih 5-6cm s jednog kraja na drugi ali za sad tj. do idućeg ljeta će jbg. ostat tako...

vodu sam punio iz vodovoda preko crijeva od 1 cola i punio se od 19h do 4 ujutro kad sam isključio slavinu (bio sam budan do pol 2, a nakon toga budilica :) )

e sad moram u ponedjeljak u nabavu sitnica za vodu pa eto osim @damir9 koji preporučuje e-bay (za sad ne mogu jer idemo na more 25.7.), gdje bi mi preporučili kupovinu kemikalija lokacija Zagreb i izuzev INTEX-a koji još?

i sad...prvo napravim Ph test....i recimo da mi je voda tvrda tj da prelazi onih 7,4 (recimo da je 8) uzimam kemikaliju minus Ph i stavljam prema upsutvima kemikalije

šta sljedi iza toga i KAD ???....znači bazen je napunjen, KAD bi trebao stavit klor, tekučinu za bistrenje (vjerujem kad se počne mutit voda tek onda), pa ne znam protiv algi (ako sam shvatio dobro i to je posebno) itd...

problem je sljedeće vrste...znači idem na G.O. tj. na more 25.7. i vraćam se 8.8. do tad je punac i punica doma ali bolje da ja njima niš ne govorim jer neće znat, a i mislim da neće se htjet petljat u to

da li će AKO se nitko neće kupat u tih 2 tjedna biti kakvih problema sa kvalitetom vode, mislim značajnih...(bazen će biti prekriven pokrivačem koji smo dobili uz njega cijelo vrijeme)

drugo pitanje.... uz bazen sam dobio i skimmer, ručni usisavač (kakav je link stavio @Veky39), filter pumpu koja vrti 3785 l/h .....ali me zanima jedna stvar, skimmer stavljam u bazen i spajam ga na onaj gornji otvor u bazenu tj. otvor od kud pumpa vuče vodu (donji otvor je kud vraća vodu ako se ne varam) ili sam pobrkao lončiće i poklopce ???

e sad sam ja malo dosadan ali eto ako će imat tko volju da mi malo to objasni taj redosljed i ostalo

stavit ću slike kasnije pa da vidite kako to izgleda u našem dvorištu, do tad pozdrav :mig:

Veky39
18.07.2010., 14:16
daj ti meni reci kak radi usisavač?:)

lion406
18.07.2010., 14:28
daj ti meni reci kak radi usisavač?:)

Sad ću biti malo zločest ali mi nemoj zamjeriti....ovo je copy/paste sa stranice koju si ti stavio link

"Usisavač čisti neovisno od filtracijskog sistema.Za dijelovanje koristi vrtno crijevo priključeno na vodovodnu mrežu. Usisavač se priključi na vrtno crijevo za polijevanje i pomoću tlaka pitke vode osigurava da prljavština ulazi u mrežu koja je za to namijenjena."

znači kad spojiš crijevo s kojim recimo zaljevaš vrt, cvijeće na taj usisavač na drugom priključku je platnena vrečica koja sakuplja tu prljavštinu sa dna bazena i gura ju zbog tlaka u nju i tamo ostaje i to je to...

još ga nisam upotrijebio ali na video instrukcijama koje sam dobio uz bazen se vidi kako čisti...

P.S. - @Veky39.... muško ili žensko, sorry prvo sam po jednom postu shvatio da si žensko ali već u nekom drugom da je muško u pitanju, čisto zbog obračanja ona ili on... :)

Veky39
18.07.2010., 14:36
procital sam na stranicama intexa, ali me zanima iskustvo iz prve ruke:D. znaci on automatski i puni bazen.
haha, ovo je zenin account, malo ja pisem malo ona. neda mi se non stop log off/on:D:D

lion406
18.07.2010., 14:46
pa na određen način da ali je to mala količina na kubikažu bazena...ako i bude malo više vode toliko se može i izvadit van, zar ne...

prepostavio sam da je to u pitanju, malo jedan malo drugi.... sve 5 :top:

Sarnev
19.07.2010., 13:33
Najvažnije je
1) održavanje ph, ph u 95% slućajeva ga treba smanjivati, znaći nabaviti obavezno ph minus u granulama ili tekući, (idealna vrijednost 7.0 - 7.4 ph). Može i do 7.6, ali više od toga nikako, pojavljuje se peckanje očiju, klor ne funkcionira....
2) Klor koji treba biti od 0.5 - 1.5 nećega :).

Sve ostale kemikalije su nijanse, za manje bazene i bazene koji su puni par mjeseci to je bacanje novaca, isto tako koištenje multifunkcionalnih tableta i kemikalija nije pametno, jer opet nemate kontrolu nad najvažnije dvije stvari ph i klor. Tester 20 mjerenja za ph i klor dođe oko 10 € (poslije kupujete samo tabletice 5€) i ima ga u bauhausu, baumaxu kao i gore navedene kemikalije. Ph minus je najobičnija 15 %-tna sumporna kiselina, navodno da se može i ona uzeti za snižavanje ph, ali to još nisam radio. Ionako ćete nakon određenog vremena znati što u vodi fali, pa vam tester neće trebati svaki drugi dan, već svaki peti, pa svaka 2 tjedna itd ....

Druga stvar su bazeni koji su puni kroz cijelu godinu, tu treba voditi brigu o svaćemu, algama, kisiku (sami kisik unosite u vodu svojim plivanjem i brčkanjem inače :) ) i ostalim inim stvarima. A i tu se onda dosta toga da automatizirati, postoje varijante sa solima i uređajima koji automatski rade potrebnu količinu klora, postavi se u bazen pumpa da radi neku vrstu vodopada, koja automatski daje kisik vodi itd.. itd ...

lion406
19.07.2010., 21:33
hvala na savjetima @sarnev

evo danas sam uspio nakon posla uzet si malo vremena pa obići neke trgovine s tim da trgovina tipa "IVERO" je sve samo ne trgovina :D

OK ne kažem da se ne može kod njih kupit samo trebaš reći šta i koliko čega trebaš e sad koliko su kvalitetni i pouzdani ne znam kao niti cijene koje sam dobio za određene proizvode...(npr. KLOR gran. 60kn/kg, pH minus gran. 15kn/kg, Algicid 25kn/L, Flokulant 20kn/L, pH minus tekući 4kn/L i recimo Pooltester 250kn.....na sve cijene PDV ide)....

pa sam onda otišao u Bauhaus i proizvodi od "Seerose" - Startset za bazene 209kn, Granule Super klora 5kg-149kn, Tablete 20g Super klora pakiranje od 5kg-179kn, Tablete Super klor 1kg-44,90kn, pH minus 3kg-44,90kn, Algicid 5L-84,90kn, Aktivator sa kisikom 5L-199kn, Flokulator 1kg-22,90kn, Multifunkcionalne tablete 200g, pakiranje 5kg-179kn, Dugotrajne klor tablete 200g, 5kg-159kn, pH minus 8kg-94,90

i imaju nešto od proizvođača "NEPTUN"....jer ne zna u čemu je razlika osim u imenu :ne zna:

nakon toga sam otišao u Baumax.... i tamo sam iskreno ostao paffff :eek:

tamo su prevladavali skoro pa 95% proizvodi "Planet pool" koji su odskakali cijenom od ovih "Seerose" iz Bauhausa...

e sad ja laik ne kužim jel ovaj Planet poll BMW među automobilima, a recimo Seerose srednja klasa tipa Opel,Ford itd ili to kod kemikalija nema nikakve veze jer kemikalija je kemikalija tj. tu nema ja ću dodat malo više šećera da mi bude slađe.....ako je nečega toliko i toliko postotaka nečega onda je isto zar ne.....molim ispravak netočnih (mojih) navoda :mig:

u Baumax-u sam ušao u razgovor sa jednim čovjekom koji je također sebi kupovao kemikalije za bazen i koji je dobio savjet od svog prijatelja (navodno čovjek ima bazen već 15 god. i time se prije bavio pa ima iskustva) da je "Planet pool" vrhunski proizvod i da vjerojatno je toliko i skuplji od proizvoda "Seerose" ...ja :ne zna:

uzeo sam pH i klor tester...Ph vode u bazenu mi je 7.7 jer je boja između 7.6-7.8.....a klor je na 1.0 (vodovod grada Zagreba, istočni dio)

nisam još ništa kupio pa stoga savjet je dobro došao...

Sarnev
21.07.2010., 00:31
kao što sam rekao prije, nikakvi algicidi, flokulanti, multi tablete ili multi išto, ako misliš to kupovat, onda možeš i moju satnicu kupiti od 150 kn (bez PDV-a).....ispast će te jeftinije ....
Klor je klor, nabavite ga gdje god hoćete, ali što se tiće ph minus je bolji u granulama, nego tekući .... ja koristim "Planet pool" kao što ti kažeš da je BMW u klasi, ma je pm, obična sumporna kiselina, provjerio sam, ako je jača kiselina treba manje uliti u bazen, i ono što piše na poleđini o potrošnji pomnoži sa x3 (govorim o vodi u Zagrebu i popunjenesti bazena 20% na dan, znaći ono dođeš doma poslije posla, vikendi i to) pazi sa klorom, makar, tu nema nekih problema, u tuhelju je klor jaaaaaako visok, ako se kupate tamo ili bilo gdje drugdje, vidite dobro svoje crvene oći, a tek one kemikalije o spuštanju klora, ma daj, to je stvarno u extremnim slučajevima, ako si dodao više klora, neg vode u bazen.

NEMOJTE PRETJERIVATI SA KEMIKALIJAMA
ispast će vas skuplje kemikalije od vode da ju mjenjate svaki tjedan, bilo kakav bazen imali ....

Najvažnije je
1) održavanje ph, ph u 95% slućajeva ga treba smanjivati, znaći nabaviti obavezno ph minus u granulama ili tekući, (idealna vrijednost 7.0 - 7.4 ph). Može i do 7.6, ali više od toga nikako, pojavljuje se peckanje očiju, klor ne funkcionira....
2) Klor koji treba biti od 0.5 - 1.5 nećeg - slobodno može i do 3.0 - 4.0 (bitno je samo da ga ima u bazenu :) makar ga pijemo svaki dan kroz vodovod, u svakom slučaju ph je važniji od klora po važnosti ...

ostalo su perverzije - netko i to voli :)

a onda po važnosti nije ni jedna druga kemikalija već pumpa koja pročišćava vodu, koja vodi daje kisika itd .. itd ...

Mislim da je to za početnika o održavanju vode u bazenu korisna informacija, jer ja sam ju stjecao godinama, da je to meni netko nekad prije rekao, dao bi mu mnogo penez i iskopao bazen golim rukama, jer kad vam se pokvari velika količina vode u 2 tjedna, a voda nije jeftina, kemikalije ne pomažu ...

ne znam se potpisat, ali ću izreklamirat svog frenda koji je zapoćeo sa nekretninama u doba recesije: Nekretnine Hrvatska, http://www.ekvadrat.hr ukoliko je i takva reklama uopće moguća, i ja o ovom već pišem i razmišljam više od sat vremena ....

koki5
21.07.2010., 20:16
Pozdrav,
Mi koristimo Intexov bazen ( 457x107) sa metalnom konstrukcijom dvije godine i prezadovoljni smo te uspijevamo jednu vodu imati cijelo ljeto, a time da je savršeno čista i bistra ko prvog dana.
Koristimo multitablete, algicid i klor granulat "Planet pool" kupljeno u Baumax-u ili OBI-u, koristimo trakice za provjeru ph i klora, ali to radimo samo prvi tjedan, a onda tu i tamo.
E sad, kako mi koristimo sredstva. Naravno, koristimo ih prema uputama na sredstvima gdje je sve jasno napisano.
Evo našeg načina održavanja bazena:
prvo, što učinimo je to da se prije punjenja bazena, on cijeli premaže laganom otopinom algicida (to radimo spužvom) i pričeka se da se osuši, to je kao predzaštita protiv algi;
drugo, nakon punjenja obavezno radimo šok kloriranje, inače koristimo bunarsku vodu (ponavlja se svakih 7-14 dana, ovisi o korištenju bazena, odnosno o "zagađenosti" vode i smanjenju klora u vodi);
treće, tek sljedeći dan nakon šok kloriranja dodajemo prvu jaču dozu algicida pripremljenu prema uputi na ambalaži (onda svakih 7 dana dodavanje algicida prema uputi na ambalaži);
četvrto, obavezno pumpa radi cijeli dan (znam da to baš nije dobro, zbog opasnosti od strujnog udara dok smo u vodi, ali bolje mi se pročisti voda dok se mi brčkamo, pa sva "nečistoća" lebdi po vodi i tako lakše uđe u pumpu) , a preko noći se gasi radi taloženja nečistoća na dno bazena;
peto, svako jutro prije paljenja pumpe obavezno usisavamo dno od nataloženih nečistoća (intexovim usisavač sa onom vrećicom, mi smo sašili novu vrećicu koja je od gušće tkanine pa tako uspijevamo zadržati u njoj i vrlo male čestice, koristimo i usisavanje vrtnim crijevom uz pomoć pumpe);
šesto, koristimo skimmer, koji nam "čisti" površinu vode od lišća, muha, sve što padne u bazen, pa tako i nemamo baš potrebe koristiti mrežicu, a i filter nam je puno čišći;
sedmo, obavezno peremo filter svaku večer, tako da je za sljedeći dan uvijek čist;
osmo, bazen pokrivamo preko noći (dok je jako toplo ne jer nam je onda drugi dan voda pretopla za kupanje), a kroz dan je obavezno otkriven;
deveto, multitableta je uvijek u vodi ( za održavanje klora, bistrenje i stabilizaciju pH-a), ona se meni pokazala jako dobra

Evo, ovo je naš način održavanja bazenske vode i nikad nemamo nikakvih problema što se tiče ispravnosti vode, a i našeg zdravlja,. Samo pratimo upute i to je to. Obavezno se držati uputa i u ničemu ne pretjerivati, ipak su to kemikalije. Nikog ne potičemo da koristi sve što i mi i ne mora se složiti s našim načinom održavanja, samo smo željeli pomoći i podijeliti naše iskustvo.

lion406, ja isto ima točno takav bazen, isto sam skidao sloj trave da sam dobio ravninu, ali nisam 100% uspio, malo mi voda visi i malo se konstrukcija nagnula, ali ništa zabrinjavajuće. Da, skimmer se spaja na izlaz vode iz bazena, ja sam prezadovoljan s njim. Preporučam ti, da dok ga pričvršćuješ na bazen, da ispod onog dijela gdje su plastične stezaljke staviš neku gumenu podlogu, inače ćeš ošteti bazensku foliju zatezivanjem istih. A i jako zategni onaj debeli bijeli konop, da ti "noge" bazena ne otiđu širom, što zbog pritiska vode , a što zbog ludovanja u bazenu.

LP

vrabec-te-dal
21.07.2010., 21:30
gdje se sve može kupiti algicid i klor
(osim u baumax, haus
ili ovim specijaliziranim trgovinama, koji rade bazene=
jel se može npr u ljekarnama to kupiti
ili u kemoboji???

Veky39
21.07.2010., 22:04
Pozdrav,
Mi koristimo Intexov bazen ( 457x107) sa metalnom konstrukcijom dvije godine i prezadovoljni smo te uspijevamo jednu vodu imati cijelo ljeto, a time da je savršeno čista i bistra ko prvog dana.
Koristimo multitablete, algicid i klor granulat "Planet pool" kupljeno u Baumax-u ili OBI-u, koristimo trakice za provjeru ph i klora, ali to radimo samo prvi tjedan, a onda tu i tamo.
E sad, kako mi koristimo sredstva. Naravno, koristimo ih prema uputama na sredstvima gdje je sve jasno napisano.
Evo našeg načina održavanja bazena:
prvo, što učinimo je to da se prije punjenja bazena, on cijeli premaže laganom otopinom algicida (to radimo spužvom) i pričeka se da se osuši, to je kao predzaštita protiv algi;
drugo, nakon punjenja obavezno radimo šok kloriranje, inače koristimo bunarsku vodu (ponavlja se svakih 7-14 dana, ovisi o korištenju bazena, odnosno o "zagađenosti" vode i smanjenju klora u vodi);
treće, tek sljedeći dan nakon šok kloriranja dodajemo prvu jaču dozu algicida pripremljenu prema uputi na ambalaži (onda svakih 7 dana dodavanje algicida prema uputi na ambalaži);
četvrto, obavezno pumpa radi cijeli dan (znam da to baš nije dobro, zbog opasnosti od strujnog udara dok smo u vodi, ali bolje mi se pročisti voda dok se mi brčkamo, pa sva "nečistoća" lebdi po vodi i tako lakše uđe u pumpu) , a preko noći se gasi radi taloženja nečistoća na dno bazena;
peto, svako jutro prije paljenja pumpe obavezno usisavamo dno od nataloženih nečistoća (intexovim usisavač sa onom vrećicom, mi smo sašili novu vrećicu koja je od gušće tkanine pa tako uspijevamo zadržati u njoj i vrlo male čestice, koristimo i usisavanje vrtnim crijevom uz pomoć pumpe);
šesto, koristimo skimmer, koji nam "čisti" površinu vode od lišća, muha, sve što padne u bazen, pa tako i nemamo baš potrebe koristiti mrežicu, a i filter nam je puno čišći;
sedmo, obavezno peremo filter svaku večer, tako da je za sljedeći dan uvijek čist;
osmo, bazen pokrivamo preko noći (dok je jako toplo ne jer nam je onda drugi dan voda pretopla za kupanje), a kroz dan je obavezno otkriven;
deveto, multitableta je uvijek u vodi ( za održavanje klora, bistrenje i stabilizaciju pH-a), ona se meni pokazala jako dobra

Evo, ovo je naš način održavanja bazenske vode i nikad nemamo nikakvih problema što se tiče ispravnosti vode, a i našeg zdravlja,. Samo pratimo upute i to je to. Obavezno se držati uputa i u ničemu ne pretjerivati, ipak su to kemikalije. Nikog ne potičemo da koristi sve što i mi i ne mora se složiti s našim načinom održavanja, samo smo željeli pomoći i podijeliti naše iskustvo.

lion406, ja isto ima točno takav bazen, isto sam skidao sloj trave da sam dobio ravninu, ali nisam 100% uspio, malo mi voda visi i malo se konstrukcija nagnula, ali ništa zabrinjavajuće. Da, skimmer se spaja na izlaz vode iz bazena, ja sam prezadovoljan s njim. Preporučam ti, da dok ga pričvršćuješ na bazen, da ispod onog dijela gdje su plastične stezaljke staviš neku gumenu podlogu, inače ćeš ošteti bazensku foliju zatezivanjem istih. A i jako zategni onaj debeli bijeli konop, da ti "noge" bazena ne otiđu širom, što zbog pritiska vode , a što zbog ludovanja u bazenu.

LP

e to se zove pravi tutorijal.:s:s
za vikend idem u nabavu usisavača i s ebaya bum naručil ono čudo za testiranje vode, cca 10 €. nabavit još ph granule i to je to. ostalo imam.
kolko često mijenjate filter? ja sam već 4 komada promijenil, a tek sam drugi put vodu promijenil:D:D.

jel mogu ja postojeću vodu, staru 3 tjedna sad dopeljat u red? koristil sam do sad samo multi tablete i izmjena filtera. u petak sam bubnul 0,03 algicida i ono za bistrenje. vidim da na dnu ima puno prašine, a i filter je već lagano pri kraju.

ovaj usisavač, jel služi svrsi? ja mislim kupit taj usisavač. ima u intexu za 149 kn.( ima di jeftinije?)

mazanje aligicidom prije punjenja, kolko treba L da se premaže cijeli bazen?

lion406
21.07.2010., 23:46
@koki5

hvala na savjetima (mislim da sam već negdje pročitao ovo...vezano za forum o bebama,trudnoća....tako nešto :ne zna:)....

što se tiče rada pumpe dok ste u vodi iako ste svjesni da postoji mogućnost strujnog udara ne znam šta bi rekao na to....samo jedno :flop:

ovo sa algicidom prije punjenja vode sam prekasno pročitao jer sam već vodu napunio u bazen...ali na godinu će ići tim postupkom :mig:

eto samo da kažem da je sa puncem dogovoreno betoniranje ravnog podesta na koji će ići bazen za sljedeću sezonu, (možda na godinu i kupimo veći tj. dublji 457x122 ili 549x132....samo za njega nisam siguran da bi stao tamo gdje bi htjeli :) , a ovog prodamo)

vraćam se na algacid...neki kažu da se on upotrebljava tj. usipava u vodu kad se pojave alge i da nema potrebe sipat u vodu ako je voda OK...(sam algacid je otrov naravno za alge ali ćemu onda da je u vodi ako je voda OK...samo pitanje i mišljenje naravno !?)

što se tiče rada pumpe, bratić mi je dao saavjet koji je odličan (on isto tako je napravio za svoj bazen), kupio sam MEHANIČKI vremenski uređaj za uključivanje i isključivanje struje....(mehanički sam naglasio jer je imao problema sa digitalnim pa je uzeo mehanički i da sad sve radi kako treba)

konkretno....produžni kabel do bazena uključim timer u produžni,a pumpu u timer i najestio sam da mi se uključuje pumpa u 7 pa do 10h, pa onda od 12 do 14h, 18-21h i u noći da radi od 2-3h....i bez brige sam, pogledam kad dođem domsa s posla filter od skimmera i očistim ako ima šta

bazen pokrivam navečer i ujutro ako vidim da je lijep da maknem pokrov

kupio sam danas u Bauhaus jednu drvenu podlogu 50x50cm koja ima po sebi neke kanalice urezane u drvo (da nije sklisko) i lijepo si dovućem šlauf do bazena i kad se ide u bazen lijepo se stanem na to i isperem noge dok sa lavorom ili nekom većom kantom imam problem što se onda nakon prvog ili drugog pranja voda već zaprlja i jbg. nije mi to to....ovako mi je i više higijenski i ziher, samo vodom isperem podlogu jer nije dasčice jedna do druge već imaju razmak od cca. 1cm.

kupio sam za sad u Bauhausu proizvode od Seerose-a, pH minus 3kg, Super klor u granulama 1 kg, dugotrajne klor tablete od 200g 1kg, algicid 1L, i flokulator 1kg te tester za vodu.....sve skupa 217kn

prvo sam naravno stavio pH minus tj. razrijedio u jednoj posudi sa vodom i poslije ulio u bazen na različitim mjestima (voda mi je bila cca. pH 7.7...sad je pH 7.2)

klor mi je bio prvo 0,1 mg/l...nako prvog doziranja (kako je stajalu na uputama cca. 120g super klora u granulama sam rastopio i sto u kanti sa vodom i onda ulijevau u skimmer dok je radila pumpa

to sam radio sve navečr da bi ujutro idući dan išao napraviti test i ono malo me zbunilo pH je bio 7.2 ali je klor skočio na 3.0 pa nisam više bio siguran jel sam ga ja to pretjerao ili šta....

poslije sam opet izmjerio ali tek predvečer i bio je 0.6 :rolleyes:

danas je bilo tek prvo kupanje (nećakinja i njena frendica), a poslije oko 21h ja i žena ....i šta reći nego odlično :top:

one dugotrajne tablete namjeravam stavit u skimmer ali tek u subotu jer u nedjelju idemo na mora sve do 8.8. tako da bi to trebalo biti dovoljno (piše tjedan do dva traju,a kako čisto sumnjam da će se punac i punica htjet kupat to bi bilo to dok ne dođemo)

e sad ima pitanje, ove dugotrajne 200g tablete klora su namjenjeneza cca. 20 kubika vode, a naš je 14-15 kubika.... da li će biti problem ako ju stavim cijelu u skimmer ili bi trebao ju potrgat u 4 jednaka dijela pa stavit samo 3/4 tablete tj. 3 komadića od te jedne cijele ???

nekako ima osjećaj da će se ta 3 kom. kud i kamo prije razgradit u vodi nego jedna cijela

što se tiče kupnje sljedećih kemikalija mislim da ću probat isto tako preko e-bay ili ako ima neka kvalitetna firma da prodaje internetom i šalje poštom (mučim je jedino kilaža kad bi poslali recimo DHL-om....da nebi na kraju morao platit i toliku težinu paketa pa da me dođe skuplja pita nego tepsija :) )

koki5
22.07.2010., 07:10
vrabec-te-dal, u ljekarnama znam samo za Izosan G, za ovo drugo nisam čuo da ima drugdje.

Veky39, ja filter uopće ne mijenjam, svakodneveno ga peremo i ok je
što se tiče vode od 3 tjedana, naravno da ju možeš dovesti u red, ja cijelu sezonu uopće ne mijenjam vodu, a bazen se jako puno koristi, zna ga koristiti jako puno osoba. Važno je da radiš šok kloriranje, naravno prema potrebi (kakva je onečićenost, ja radim svakih tjedan dana) i stanju klora, koliko vidim koristiš sve kemikalije, onda ne bi smio imati nekih velikih problema sa vodom. Znači koliko vidim tebi je dno puno svega, pa ga usisaj, ako nemaš usisavač, upotrijebi vrtno crijevo uz pomoć pumpe, samo ti još preporučam da "oribaš" stranice i dno sa nekim brisačem ili četkom da makneš alge koje si ubio algicidom (naravno ako ih je bilo) i onda pustiš da pumpa filtrira cijeli dan , znači to radiš nakon usisavanja dna..
Intexov usisavač sa vrećicom mi je ok, nije da sad "usisava" ko lud, treba lagano prelaziti preko dna, ali sam zadovoljan
A za premazivanje bazena ti treba oko litra vode (više-manje) sa malo algicida, znači samo lagano premažeš spužvom ili čak je brže da upotrijebiš špricu pa sve poprskaš

lion406, da vidio si na trudnoći, volim podijeliti iskustvo sa svima, znam kako je meni bilo, dok sam bio početnik.
Ma da, malo bi nas trebalo po guzi zbog rada pumpe, ali kućne bazene korisitm već pet godine i nije se, hvala bogu, ništa dogodilo, također kabel je visoko na ogradi pa voda ne može do njega, a koliko sam pregledao cijelu pumpu, ona je dobro izolirana i cijela je plastična (ajde, pokušat ću da je gasim dok smo u vodi), također koristim mehanički vremenski uređaj, onaj sa onim "krugom" od 24 sata.
S algicidom imam iskustvo, ako ga ne dodajem redovito, prema uputi na ambalaži, pojavljivale su mi se skliske stranice, unatoč mojem redovitom održavanju, dobro, ta sklizavost je bila jedava primjetna, ali redovnim korištenjem algicida to mi se uopće ne događa. Zašto da čekam tu sklizavost odnosno alge, neću se kupati u takvoj vodi, tu se povodim za onim, bolje spriječiti nego liječiti.
Multitablete su mi se pokazale jako dobre i ne mogu bez njih, one su od prvog dana u vodi do zadnjeg. Ja ih neću stavljati u skimmer jer cirkulacijom vode, brže se rastope, nego ih imam u plutajućem dozatoru i meni drže najviše 7-8 dana, pogotovo sada dok je bila jako topla voda u bazenu. Slobodno stavi cijelu tabletu, ja ju stavljem, jer bi se lomljenjem vrlo brzo rastopila. Ako sad ideš na more i neće cirkulirati voda, slobodno ju stavi u skimmer, a inače ti preporučam da nabaviš plutajući dozator. Također, bilo bi dobro da tu i tamo netko otkrije bazen (voda dok je pokrivena brže se "kvari", pogotovo ako je jako vruće) i pusti da pumpa radi kroz dan, tako će te dočekati super voda.
Isto sam kupac preko ebay-a i našao sam proizvode dosta povoljnije od naših, npr, 5 kg multitableta i to čak sa 5 funkcija (5u1), za 20 eura, ali nigjde nema dostave za HRV, većinom Njemačka i nešto sitno do Slovenije. Ne znam kako bi i to prošlo na carini, pošto su ti proizvodi "otrovni" i naravno nemaju vodoprivrednu dozvolu kod nas. Ako netko ima iskustava s narudžbom tih proizvoda iz drugih zemalja, neka javi od koga točno naručuje.
Da, još imam i savjet da se bazen ne pokriva po nevremnima jer meni ga uvijek vjetar otkrije i potopi u vodu, unatoč tome što sam jako zategnuo onu uzicu, pa se onda mučim da ga izvadim. Čak mi ga je malo i potrgao. Naravno, onda ima svačega unutra, ali sve se to da očisiti. Moja je voda i bazen, nakon već skoro dva mjeseca, čist ko suza.
Pozdrav svima i uživajte u kupanju.....

lion406
23.07.2010., 19:40
Hvala @koki5 još jednom na svim savjetima (naravno i drugima :top:)...

evo kako bi se reklo bazen je ko` vurica.... danas sam opet radio test vode pa sam vidio da je pala razina klora na opet onih 0,1mg/L pa sam dodao opet malo super klora u granulama jer ovu dugotrajnu 200g tabletu stavljam sutra prije puta na more

stavit ću je u skimmer jer nisam stigao do neke trgovine po plutajući dozator...pumpa će mi radit kako sam namjestio timer tako da će biti cirkulacije pumpe tokom dana

puncu sam samo rekao da kad se budu kupali da izvadi onaj plastični filter iz skimmera (da ga ne rastavlja sa nosača) a ujedno će tada i izvaditi tabletu klora, da ako mu se da da sa onim skupljačem poskida lišće, kukce ili što god da sa pojavi na površini i da pokrivaju bazen navečer i da ako je loše vrijeme da ga niti ne otkrivaju

znam da od njega ne mogu tražit da provjeri testerom koji put vodu pa tako niti da ubacuje pH minus ili da vidi koliki je klor (nadam se da će ova klor tableta to držati u razini koja je potrebna...)

jedino možda dodam sutra u vodu algicid da se ipak u ova 2 tjedna ne stvore alge i to bi trebalo biti to.....vidjet ćemo kako će sve to izgledat kad se vratim :mig:

evo i par slikica bazena
http://a.imageshack.us/img801/9503/p1100329.th.jpg (http://img801.imageshack.us/i/p1100329.jpg/);http://img132.imageshack.us/img132/434/p1100303.th.jpg (http://img132.imageshack.us/i/p1100303.jpg/);http://a.imageshack.us/img190/7669/p1100328.th.jpg (http://img190.imageshack.us/i/p1100328.jpg/)

Veky39
23.07.2010., 20:19
odličan bazen:s.
kolko je to veliko i kolko treba hrvatskih zivotinja za tak nekaj?

lion406
23.07.2010., 21:30
odličan bazen:s.
kolko je to veliko i kolko treba hrvatskih zivotinja za tak nekaj?

@veky,veky :) .... napisah u postu pod brojem #73 :kava:

ali evo samo za tebe ćemo ponovit... dimenzije 457x107 (14,5 kubika vode, stane po njihovim info.), ja ga platio 1119 hrv. životinja, a recimo i to ću opet tu napomenut, na Intex-ovim stranicama identičan bazen košta kod njih 3135 hrv. životinja (dobro mi je ovo sa životinjama :D ), zašto je tolika razlika :ne zna:

koki5
23.07.2010., 22:38
Evo i mog "kućnog ljubimca" o kojem se redovito brinem:), isti kao kod tebe lion406. Voda prekrasna kao i prvog dana, s time da napominjem, da ove godine koristimo bunarsku vodu, koju je u početku vrlo zahtjevno održati. Puno mi je lakše bilo sa vodom iz vodovoda.
Ovako bazen izgleda nakon mjesec i pol korištenja:
http://i32.tinypic.com/20auscj.jpg
Stvarno smo prezadovoljni s njime i uopće više nikud ne idemo na kupanje. Doma nam je i previše.
Pozdrav svima i uživajte u ljetu i kupanju.

lion406
24.07.2010., 23:06
e da još nešto sam se sjetio a zaboravio u postu prije napisat...

Uložak za filter tip "A" (http://www.intex.com.hr/hr/trgovina/pumpe--filteri--grijaci-2/ulozak-za-filter--a) tj. za pumpe iz programa Intexovih bazena tipa ECO 2000, ECO 3000 i OPTIMO 5700 znači u koje idu ti kartonski filteri možete kupit u Konzumu po cijeni od SAMO 10kn (ja ih kupio prekjučer)....dok vidite koliko dođu na stranicama Intexa....(lopovi :mad:)

koki5
25.07.2010., 06:41
Samo 10 kuna!?! Danas odmah onda krećem u "lov" na taj filter u Konzum. Cijena u Baumax-u i OBI-u im je isto cca. 75 kuna.

LP

vrabec-te-dal
26.07.2010., 14:56
ja kupila prije nekog vremena za 19 kn u konzumu

btw jesu spustili cijene bazena u konzumu, naš ispušta i zrak i vodu, izgleda se od ovih nevremena negdje probušio

Sarnev
27.07.2010., 16:08
Više nema nićeg u Konzumu; imali su cijene 1/3 vrijednosti od INTEX-ovih, takozvana navlakuša (samo mi nije jasno kako si to INTEX dozvoljava). Sve je rasprodano....

Netko voli kemiju, netko prirodno :) Ja trošim mjesećno 10 % kemije / vrijednosti koliko vode ima u bazenu ...

Netko voli se algicidirat, iskisikidirat, multifunkcionirat, zagadit vodu do kraja, potrošit više penez neg da vodu mjenja i onda ju ispust u zemlju; jadni roditelji, tu trava više ne raste.....

koki5
27.07.2010., 16:47
Sarnev,
kako nema, upravo sam došao iz Konzuma i kupio dva filtera po 10 kuna, još ih ima najmanje 30-tak. Tako sam i prošle godine kupio svoj bazen za 996,00 kuna u Konzumu, dok mu je "prava" cijena prema Intexovim stranicama preko 3000,00 kuna. Ja sam prezadovoljan da sam prošao tako jeftino, tko ne bi, šta me briga za Intex, tko pa gleda za nas, svi nas iskorištavju gdje mogu i muzu lovu iz nas.
Ne znam kakav ti imaš bazen, ali mojih 15 kubika vode nije baš jednostavno mjenjati svaki čas. Pa da i mjenjam svaka dva tjedna vodu to je cca. 45 kubika vode mjesečno, znači napunim ga 1. u mjesecu, pa 15, pa opet 29, pa to nije onda nikakva računica, a ove godine sam tek potrošio 90 kuna za multitablete i još možda ću kupit jedne, a sve ostalo imam od prošle godine, znači potrošit ću najviše 200,00 kuna. A da ja dva mjeseca potrošim 90 kubika vode, pa to nije normalno. Pogotovo tko nema bunara, kamo bi došli s tom svojom "računicom" da to radimo. A da ne pričam kakva je to poplava po dvorištu kada se tih 15 kubika ispusti. Malo dok sve to sagledaš mislim da sam u pravu što koristim kemiju i uživam već par godina u svom kristalno čistom bazenu i nikad nitko nije ima problema sa zdravljem. Što se tiče trave, moja je prekrasna jer ta kemija se s vremenom "izgubi" u vodi i dok na kraju sezone ispuštam vodu nema skoro ni traga kemiji. Mi nismo jadni roditelji, mi pružamo svojoj djeci veselje kroz ljeto koje će prepiričavati cijeli život, bolje da mi se dijete kupa u takvoj vodi, nego u ljigavoj vodi, punoj bakterija, algi i sve i svačega ili na javnom bazenu punom urina.
A kakv je cijeli svijet oko nas, pijemo kemiju, jedemo kemiju, udišemo kemiju. Koji je onda problem da se i kupam u kemiji?!?

Sarnev
28.07.2010., 04:14
Ajajaj, ja šumom, mislim da su svi ostali shvatili, mogao bih svakome biti poklopac u pm. Rekoh nema bazena u dućanu, hebeš filtere za par kuna .... ak ga puniš 1. u mjesecu, pa 15, pa opet 29, daj preskoći 29, jer ćeš ga onda puniti ubrzo, a kaj ak mjesec nema 29 dana? Jadni roditelji, ajajaj, jadna trava i tvoja djeca .... samo ne kužim zakaj nisi odabrao 30-ti dan u mjesecu, već 29-ti..... manja je razlika do 1.

koki5
28.07.2010., 06:24
Ma daj Sarnev, pa nisam ja tebe napadao, samo iznio neke činjenice, znaš ti dobro da sam ja pisao ove datume samo za primjer da punimo bazene svakih dva tjedna, a i vidim da ti ne ide matematika, dva tjedna su 14 dana, pa 15 + 14 dana je 29 dana, znači 29. u mjesec, a sljedeći mjesec bi ga punili 13. ili 14., matematički točno (zavisi o duljini mjeseca, kapiš, a ne 1.), a i ne znam u ljeti koji to mjesec nema 29 dana :mig:. Nitko nije spominjao ovih dana bazene u Konzumu, nego filtere, ti si napisao: "Više nema ničeg u Konzumu", pa onda stoji iza napisanog, a ne da se onda izvlačiš, kao, mislio sam samo na bazene. Ja sam samo naveo da nečeg ipak ima, iako su to filteri za 10 kuna, glavno da mi uštedimo.
Hvala ti još jednom na komentaru da smo jadni moja djeca i ja, svaka ti čast :s.
Glavno da mi uživamo u veliiiiiiiiiiiiiiikom i kristalno čistom bazenu cijelo ljeto.

Pozdrav Sarnev i uživaj u prirodnom.

Sarnev
29.07.2010., 23:12
Ma šalimo se, hebeš kaj sam ja mislil prošli tjedan.... Ne uzrujujavaj se, ak se smatraš napadnutim, nije mi to bio cilj, neg kemija ..... inaće sam kemičar po struci, pa izbjegavam čak i vegetu podravkinu jer je to kemija ....

Ali mi svjedno nije jasno ak su dva tjedna 14, zakej zbrajaš 15? Ne kužim, nemoj se uvrijedit, dosadno mi pa pitam .... ak zbrajaš 4 tjedna, ne preskačeš sa 14.-tog dana na 15.ti da bi to zbrojio .... ma šalim se opet, nemojmo se hvatati za slamku .....

ja sam dao savjet, evo već mi 2 tjedna je voda stajačica, jer je usrano vrijeme ( a to što je najgore za bazen, ne unosi se kisik, ph stalno raste, Klor je OK, jer nema sunca,) i šta da radim? Pazimo samo na ph, nema nikakve potrebe za drugom kemijom ....... byeeee dosta za ovu godinu ....

kemijajte kak mislite da vam je najbolše ----

PS: nisam mislio ti uvrijediti djecu, oprosti, nisu ona kriva ..... i opet ponavljam, ne shvaćaj sve osobno, ja se opet šalim i vratit ću se do godine .... Kaj ti je brale? Bumo se prepucavali? Si normalan? Šala, ajd bog!!!!

koki5
30.07.2010., 10:10
Ma kakvo prepucavanje, sve pet. Opet me zezaš sa danima :D, vratit ću ti drugu godinu kad se vratiš (šala). Pozdrav

sonea
09.08.2010., 14:45
mene zanima da li neko ima iskustva sa bazenima koje vam donesu onako "u komadu",na vama je da iskopate rupu i pripremite je po njihovom projektu a oni isporuce gotov bazen,to je neki materijal koji lici na plastiku,manji bazeni stizu u komadu i sve je gotovo za 1 dan,a veci stizu u vise delova pa ih "zavare" na licu mesta:ne zna:

pre nekog vremena sam naletela na neki sajt gde sam videla takve bazene i jako mi se dopalo,super izgleda a deluje mnogo jednostavnije nego zidati bazen,a sad ne mogu da iskopam taj sajt:lol:

ako neko ima takav bazen znacilo bi mi da cujem iskustvo,unapred hvala:s

sonea
09.08.2010., 14:50
boze dragi sat vremena sam trazila sajt bez uspeha i sad kad sam vec iskuckala post nadjoh sajt,evo mozete pogledati na sta sam mislila www.bazenimjn.co.rs

lion406
10.08.2010., 23:16
evo da se i ja javim nakon povratka s mora i u kakvom sam stanju našao bazen....

iako je bilo vrijeme užas što se tiče Zagreb-a tj. non stop neka kiša pa oblaci itd., punac i punica su koliko su mogli otkrivali bazen preko dana i navečer ga prekrili (samo to sam ih zamolio ostalo nisu ništa dirali)...

kad sam stigao nakon 14 dana mora voda u bazenu je bila skroz do ruba od obilnih kiša tako da smo morali izbacit određenu količinu vode van, a što se tiče same kvalitete vode koju sam napravio sa testerom je bila u granicama 7,5pH i klora između 0,1 i 0,3 mg/l

vjerujem da je za pH bila i kiša zahvalna jer kišnica je dosta mekana voda

čistoća je bila u zavidnoj razini, posaugao sam malo dno jer je bilo raznih sitnica po dnu plus površinski nešto ali zato je filter u pumpi bio zmazan prestrašno (ok nije se dirao 14 dana tako da hvala mu na odrađenom poslu ;) )...odmah sam stavio drugi i to onaj prvi koji je bio i kojeg sam očistio prije puta (još jedan novi je u pripremi)

nema nikakvih naslaga algi (nisam uljevao algicid uopće), voda je bistra i danas smo se malo okupali i mogu raći da sam jako zadovoljan

naravno da bi bilo vjerojatno drugačije da se netko kupao jer nebi se vodila prevelika briga dok nas nebi bilo ali eto tako je kako je :top:

miia
16.08.2010., 23:55
Prodajem pumpu za Intexove bazene, Optimo 5700, nekorištena, kupljena u Konzumu prije mjesec dana. Samo 250 kn. Oprostite ako sam off topic. Hvala.

Humana dolina
01.09.2010., 08:56
Jel gotovo sa bazenima za ovu sezonu ili će biti još prilike?

vrabec-te-dal
01.09.2010., 19:44
mi smo ga spremili već prije dva ili tri tjedna
dodijale mi ove kiše :rolleyes:

maderica
03.09.2010., 10:55
molim vas ako je neko imao iskustva sa ovim bazenom ili se razumi u kvalitetu...da li se isplati kupiti ovako nešto...malo sam skeptična.

http://www.bazeni.info/hr/bazeni.php?chap=privatnibazeni&cat=montazni&subcat=premium

damir9
03.09.2010., 12:25
Jel gotovo sa bazenima za ovu sezonu ili će biti još prilike?

..hmm..izgleda da je pri kraju....

malo prije sam se okupao i otplivao, ali nije bilo baš "ugodno". Prošle godine, čini mi se, nije tako rano zahladjelo jer znam da smo se kupali u prvoj polovici devetog mjeseca...

..i sad dolazim do onog, na što me moj kolega koji me i nagovorio na bazen, upozorio. Ovo što imamo danas je zapravo samo početak priče....Razmišljam o dogrijavanju, jer, zašto nebi sezona počela ranije i završavala kasnije. Razmišljam o protustrujnom plivanju, jer, ako već plivam, zašto moram stati nakon što sam 5 puta zamahnuo......Kad tad ću razmišljati i o pokretnim kupolama za potpuno zatvaranje, jer, ako već bude riješeno dogrijavanje, zašto se ne kupati i u jeseni i zimi....

..i tako, ta priča nikad nema kraj.....

..a bio sam upozoren, i sad mi je sve jasno, što je moj pajdo meni zapravo odmah u početku govorio :)

Pollux
09.09.2010., 23:50
molim vas ako je neko imao iskustva sa ovim bazenom ili se razumi u kvalitetu...da li se isplati kupiti ovako nešto...malo sam skeptična.

http://www.bazeni.info/hr/bazeni.php?chap=privatnibazeni&cat=montazni&subcat=premium

Ovo je zanimljivo i cijena je ok!

taja0507
08.11.2010., 14:55
www.tip-bazeni.hr
to vam je firma iz Valpova, gradić pokraj Osijeka.
covjek je meni radio bazen. ima toliko iskustva.
rade sve vrste bazena. cak sam vidjela neke sa delfinima. mozete imat i sluke na dnu bazena. rade sve u vezi bazena, bazenske tehnike, agregata, termogena, jaccuzzi-a, sauna. super su. oduševljena sam njima.
a nisu toliko skupi.
za sve informacije mozete ih nazvat i na mobitel : 091 122 13 00

thunderstorm
22.03.2011., 15:52
Jel ima neko info kad se u konzumu počinju prodavati Intexovi bazeni?

ivala
12.05.2011., 06:50
haj svima...
spremamo se kupiti bazen budući da je ovog ljeta zbog male bebe koja će se roditi u 7.mj ne idemo na more skroz do 9.mj.
Budući da je bazen namijenjen prvenstveno klincima, bacila sam oko na ovaj topic i ponudu Intexovih bazena pa mi je zapeo za oko njihov montažni bazen

http://www.intex.com.hr/trgovina/montazni-bazeni-2/bazen-splasher-350x90-cm

e sad, ne znam u čemu je razlika u kvaliteti između njega i ovog

http://www.intex.com.hr/trgovina/bazeni-rondo-2/bazen-rondo-iii--366x76

osim što mi onaj montažni ljepše izgleda. Zna li netko koji je bolji, kvalitetniji, više se isplati?
Druga bitna stvar, budući da je uglavnom za klince, izbjegla bih kemikalije koliko god je to moguće tako da se pitam ne bi li bilo dovoljno samo preventivno mazanje protiv algi, pumpa i ph-regulatori?
imam taj luksuz da imamo svoju vodu, golemi neiscrpni bunar sa džabe vodom pa si nekak mislim da bih mogla možda svaki tjedan ili svaka dva tjedna ispustit vodu i staviti novu pa tako izbjeći klor i ostale kemikalije.
prednost je također što je taj dio dvorišta stotinjak metara od kuće tako da mi ništa neće biti nepopravljivo poplavljeno, a vodica s ionak vraća doma tako i dodatno filtrira kroz zemlju...
eto molim dobre ljude da uskoče sa kojom primjedbom, zamisli i savjetom :s

Humana dolina
12.05.2011., 07:47
Svaki tjedan punit i praznit oko 5 kubika vode...:ne zna:
Ako ćeš tako onda ti ne trebaju nikakve kemikalije!

ivala
12.05.2011., 08:18
i, da se nadovežem, što mislite o ovom?

http://www.aquasmarter.com/

malo sam pretraživala - oni koji ga koriste tvrde da je super (stranci, SAD i Njem), a stručnjaci tvrde da je glupost u najmanju ruku.

ivala
12.05.2011., 08:20
7 kubika, točnije ;)
ne znam bi li mogla voda držati dva tjedna samo sa ph+ i - regulatorima?

mojca1
12.05.2011., 14:33
neće držati već nakon tri dana se počinje mutiti i razvijaju se alge,ništa kod toliko vode bez kemije,a i treba štediti vodu bez obzira dali ju plačamo ili ne.

ivala
12.05.2011., 14:40
ma probat ću onda sa ovim iz Amerike...pa javim dojmove kroz mjesec-dva

Alenko V6
18.05.2011., 14:09
I ja bih trebao koji savjet oko izbora,
Do sada smo (10 god) koristili fi 360 x 0.90 sa metalnom konstrukcijom i pocinčanim limom.
Sada me zanima ovaj;
Bazen Rondo III - 457 x 122
http://www.intex.com.hr/trgovina/bazeni-rondo-2/bazen-rondo-iii---457-x-122
Bili su u konzumu prošle godine za malo para, ali me zanima kakvo je to točno sranje od bazena, on koliko vidim nema lim sve okolo nego nekakvu foliju?
Kakva je to folija, jeli u jednom komadu pa unutar ide ova koja drži vodu, Kakva je to konstrukcija, šuplje cijevi ili?
Kako to izgleda nakon 1-2 godine, dali se deformira, što kada je više ljudi unutra, dali se "frče" i sl?
Sigurno netko ima taj bazen od prošle godine pa napišite nešto...
Ili ipak ovaj
Bazeni "Ultra-Rondo"

http://www.intex.com.hr/trgovina/bazeni-ultrarondo-2/bazen-ultra-rondo-i---488x122
Koliko vidim i taj je od te "super tough" folije ??
Znači isto, jedino je valjda konstrukcija malo jača?
.....
Najradije bih kupio limeni, kakav sam imao, no malo mi se čini preskup;
http://www.intex.com.hr/trgovina/montazni-bazeni-2/bazen-ronda-450x120-cm
...
Da čujem vaše mišljenja dali ultra rondo (30 cm širi) vrijedi tih 1500 više?

ivala
19.05.2011., 06:25
evo ja bila baš jučer u Intexovom dućanu i raspitivala se o istim tim stvarima. zanimala me razlika između tog montažnog i onog rondo i ovalo s ojačanim konstrukcijama...
uglavnom, rekli su mi da bi uvijek preporučili taj od lima jer da je robusniji i kvalitetniji, da traje 10ak godina (kao što si se vidim i sam uvjerio) dok je kod ovih drugih trajnost oko 5g i podložne su utjecaju kućnih ljubimaca, mačaka i pasa koji u igri ponekad oštete bazen izvana (naravno, imaju oni setove za krpanje itd)
dobra strana tih bazena je da ne zahtijevaju nikakvu specijalnu podlogu dok ovi montažni navodno zahtijevaju super ravnu podlogu što znači da bismo morali betonirati površinu od 4,5m - nisam sretna zbog toga nit financijski nit vizualno. ima li možda neko drugačije iskustvo s tom podlogom za montažni bazen?

Alenko V6
19.05.2011., 08:03
Limeni je stvarno odličan bio, da smo ga pospremali preko zime bio bi kao novi. Naime u uputama piše da se ostavi 20 cm vode i može preko zime. No, led vjetar i ostalo učinili su svoje. Bazen se u principu još može sastaviti ali su nam sada apetiti porasli:rolleyes: 0.90 dubina je bull shit ko i 107 cm.
122 je najbolje, više ni nema, tj bazen mora biti u tom slučaju djelomično ukopan.
Limeni smo prvi puta stavili na travu (podloga stari tepih, najlon) i bilo je ok.
Sada imamo betonirano, ali to je terasa, pa ima i pad od 5 cm. Znaći nije mi baš ultra ravno jer bi mi voda ostajala po zimi na tome.
Malo ću morati podložiti stranu koja visi.
No, cijela priča o trajnosti od 5 godina ?!?
Mački i psi koju mogu izvana razderati foliju ? I kaj onda potop?
Ne sviđa mi se to nikako a limenko je i dalje preskup.
Bojim se da se nakon 16-17 kubika vode, 5-6 ljudi unutra, djeca skaću sve ne razvjesi ko stara baba, na što će to ličiti?, još neka ga đukele dokrajče ispast će ko ono sranje na napuvanje od 500 kn
Kaj ve?

ivala
19.05.2011., 11:55
nda, i meni je to malo čudno, ali ovaj koji si spomenuo - ultra rondo - mi se čini kao nešto između montažnog i onog drugog - možda bi ti to bila bolja varijanta obzirom da je velik i dovoljno dubok. izgleda ko da je fakat ojačan limom. Čak sam na tren razmatrala taj, ali on dolazi sa pumpom na kartonski filter tako da bi na tu veličinu ionako opet morala uzeti pumpu na pješčani koja košta oko 1500kn tako da to ispada onda puno više od zamišljenih 'blizu 5000kn'.
meni je ok dubina od 90cm jer ionako uzimam radi djece, planiramo kroz dvije godine napraviti veliki ukopni (to su oni planovi tipa ako upali ovo, ako bude ono) tako da mi paše ovaj imati samo za djecu...ne znam, nisam ni sama pametna.
znači moglo bi funkcionirati sa nekakvim filcom ili tepihom od umjetne trave na maksimalno zaglađenu zemlju?

Alenko V6
19.05.2011., 13:14
Sa filtrom se ne zamaraj, mi čak ni pumpu nismo koristili. Važno ga je svakodnevno prekrivati, i tu i tamo pokupiš smeće mrežicom. To ionako nije filter kako spada ni po kapacitetu ni po izvedbi. (mislim smeće bi trebalo sa dna vući a ne skimer i one gluposti)
90 cm ti je jako malo, voda ide još 5-10 cm niže, a djeca neće biti uvijek mala. Za 1-2 godinu već će stajati u tom bazenu, onda bude trebalo uzeti veći...
I ide sve na kako kažeš utabanu zemlju, malo tepiha ili se kupi linoleum i par slojeva i ko bog.
No taj ultra rondo, na kraju on ima lim okolo, ili? Presvučen? Ili je taj super tough materijal obična plastika, tj malo deblja folija?
Dali se u intex-u ti bazeni mogu vidjeti, ili se bar preko maila mogu zatraziti puni info?

mojca1
19.05.2011., 14:10
Smeće koje je veće a sakupi se podnu mi usisamo sa gumenim crijevom.Obični šlaf za zalijevanje vrta stavimo na dno bazena,na drugu stranu pustiš vodu van i tako kupiš smeće po dnu i ispuštaš van.

ivala
19.05.2011., 16:04
nažalost nijedan ne možeš vidjeti na licu mjesta :ne zna:
totalno blesavo ali to ti nalikuje onom top-shopu što se veličine tiče, sve je bazirano na internetu.
dodatne informacije možeš dobiti na onom broju na webu iako su one opet manje-više takve koje pročitaš na stranicama. dao si mi mislit ovo s dimenzijama iako su mi klinci fakat mali (7,5,4,2,0)...nekak sam si mislila da će to ostat kasnije kad klinci narastu (uz veći bazen) ko veća kada u vrtu, za pivicu u ruci u jednoj i kubansku cigaru u drugoj sa lightshowom :D
fakat misliš da nema razlike između te dvije pumpe?
malo me frka bez pumpe jer ne volim kemiju a ne bih htjela da klinci točaju gljivice i alge

Humana dolina
20.05.2011., 06:11
nažalost nijedan ne možeš vidjeti na licu mjesta :ne zna:
totalno blesavo ali to ti nalikuje onom top-shopu što se veličine tiče, sve je bazirano na internetu.
dodatne informacije možeš dobiti na onom broju na webu iako su one opet manje-više takve koje pročitaš na stranicama. dao si mi mislit ovo s dimenzijama iako su mi klinci fakat mali (7,5,4,2,0)...nekak sam si mislila da će to ostat kasnije kad klinci narastu (uz veći bazen) ko veća kada u vrtu, za pivicu u ruci u jednoj i kubansku cigaru u drugoj sa lightshowom :D
fakat misliš da nema razlike između te dvije pumpe?
malo me frka bez pumpe jer ne volim kemiju a ne bih htjela da klinci točaju gljivice i alge

Oho... velika obitelj!:top:

ivala
20.05.2011., 07:07
lol :D
ma nije (još) - zasad troje, živim s bratom u istoj kući pa mi je njegovih dvoje ko mojih - al bit će tu ozbiljnih brojki :cerek:
nego da ne idem offt

ovdje hvale taj ultra rondo kao bolji izbor od metalnog

http://hubpages.com/hub/Intex-Ultra-Frame-Pool-Set

http://ezinearticles.com/?Intex-Ultra-Frame-Metal-Pool-Review&id=1122867

možda ga ipak i ja uzmem na kraju

thunderstorm
21.05.2011., 20:36
I ja bih trebao koji savjet oko izbora,
Do sada smo (10 god) koristili fi 360 x 0.90 sa metalnom konstrukcijom i pocinčanim limom.
Sada me zanima ovaj;
Bazen Rondo III - 457 x 122
http://www.intex.com.hr/trgovina/bazeni-rondo-2/bazen-rondo-iii---457-x-122
Bili su u konzumu prošle godine za malo para, ali me zanima kakvo je to točno sranje od bazena, on koliko vidim nema lim sve okolo nego nekakvu foliju?
Kakva je to folija, jeli u jednom komadu pa unutar ide ova koja drži vodu, Kakva je to konstrukcija, šuplje cijevi ili?
Kako to izgleda nakon 1-2 godine, dali se deformira, što kada je više ljudi unutra, dali se "frče" i sl?
Sigurno netko ima taj bazen od prošle godine pa napišite nešto...

Kupio ga maloprije u konzumu za 1494kn, bio jedan jedini.
Čekao sam ga skoro godinu dana :)
Imaš iskustva korisnika par stranica prije na ovoj temi. :s

Alenko V6
22.05.2011., 12:05
Da, vidim ali više se nitko ne javlja, valjda se kupaju već, ili ga krpaju pa traže novi:rofl:
U kojem si konzumu to našao, sada bi trebale neke akcije biti
Ali šta vrijedi kada ne valja, tj. možda i vrijedi tih 1000 i nešto kuna?

Humana dolina
23.05.2011., 13:26
Kad planirate izvaditi svoje bazene?
Ja imam neki bazen od 5-6 kubika vode i mislio sam ga ovaj tjedan osposobiti, neznam jel rano još...
Ovaj jedan ga je već napunio, i to 30 kubika vode.

Humana dolina
25.05.2011., 21:01
Današnji dan je bio malo mukotrpan...
Izvadio sam bazen, kad ono pri napuhavanju četiri nove rupe...jupi!
Sad je zakrpan (valjda) i sutra ujutro pred posao ćemo vidjeti da li je ispuhao.
Ako je sve u redu slijedi pujenje...nije 6 nego 8,5 kubika vode...
I da, danas sam kupio one tabletice za provjeravanje ph vode...100kn su! (obi)

Humana dolina
26.05.2011., 06:12
Današnji dan je bio malo mukotrpan...
Izvadio sam bazen, kad ono pri napuhavanju četiri nove rupe...jupi!
Sad je zakrpan (valjda) i sutra ujutro pred posao ćemo vidjeti da li je ispuhao.
Ako je sve u redu slijedi pujenje...nije 6 nego 8,5 kubika vode...

I da...nije ispuhao...ostao je uvijek isti
jedini bazen u dvorištu mom...
ostao je uvijek isti....
jedini bazen na putu mom...

damir9
26.05.2011., 13:21

..još jednom, svima koji imate bazene...savjet..ne kupujte u HR..sve je toliko preskupo, bezobrazno skupo.....čim nešto ima epitet "bazensko"..odmah su cijene astronomske....

na primjeru, evo ovih tabletica za pH i klor.....evo ..2 eura koštaju...15 kuna

http://cgi.ebay.de/20x-Nachfulltabletten-Tabletten-DPD-Pooltester-Chlor-Ph-/150550160687?pt=Pool_Zubeh%C3%B6r&hash=item230d7d252f

nadam se da sam nekome pomogao !!!

thunderstorm
27.05.2011., 09:28
Ne šalje u HR :(
Jel ima neko za preporučit pouzdanog sellera na ebayu?

koki5
28.05.2011., 22:33
Pozdrav,
evo i mene natrag ove godine, još malo i ponovo uživanje u bazenu (slika bazena na str. 6 ovog foruma).
Čitam malo nove postove i vidim da se raspravlja o bazenu kakvog mi imamo, pa da iznesem svoja iskustva. Bazen je jedna velika deblja folija koja ima metalnu cijevastu konstrukciju. Mi smo se odlučili za njega, zbog pristupačne cijene i veličine, a i mislim da je praktičniji od onog sa metalnim stranicama (možda se varam). Imali smo prilike vidjeti jedan takav metalni bazen u susjedstvu i nije bio lijepi prizor, jer je bazen bio sav uvijen, a to je bila posljedica ludovanja u bazenu i udaranja u stranice, dok kod našeg toga nema (pošto je samo debela folija), a isto smo cijelo prošlo ljeto imali više osoba na kupanju i ludovalo se, skakalo i udaralo po bazenu. Bazen mora biti na ravnoj i malo čvršćoj površini, pogotov ako je travnjak, i to zbog nogica koje bi se mogle s vremenom ukopati u zemlju (pogotvo zbog vode koja se izljeva) te zbog toga da bazen ne stoji na stranu. Mi smo puno ludovali, a ta konstrukcija se nije ništa uvinula, vrlo je čvrsta. Ispod bazena smo stavili još jednu foliju prije one koju smo dobili s bazenom zbog sigurnosti da se dno ne ošteti pošto je ono tanje od stranica. Što se tiče pumpe, ona je dosta dobro obavljala svoj posao, ali uz često pranje kartonskog filtera i dugotrajni rad. Jedini problem smo imali sa pokrivačem kojeg nam je (unatoč jakom zatezanju) malo jači vjetar uvijek podigao tako da se i malo poderao po šavu, pa smo odustali od pokrivanja. Sve u svemu, mi smo prezadovoljeni, pogotovo jer smo ga kupili za 996,00 kuna u Konzumu, dosta je veliki i prilikom spremanja je bio kao nov, a stvarno se je dosta koristio. A o načinu na koji ga održavamo pisao sam prošle godine, pa ko ima volje neka pročita. Pozdrav i uživajte u vlastitom bazenu...

thunderstorm
29.05.2011., 21:12
Mi smo ga uzeli u konzumu prije tjedan dana upravo zbog preporuke forumaša, namjeravamo ga sklopit 15.06. pa ćemo napisati svoja iskustva. :top:
Gdje kupujete kemikalije?

koki5
30.05.2011., 06:24
Mi kupujemo u Baumaxu ili OBI-u, ali ove godine smo primijetili da nema multitableta u pakiranju od 1 kg , već samo 3 kg i cijena je 267,00 kn, ostalog svega ima kao i prijašnjih godina. Bazen ćemo isto postaviti oko 15.06.

Humana dolina
30.05.2011., 06:47
Najvažnije je
2) Klor koji treba biti od 0.5 - 1.5 nećega :).

Sve ostale kemikalije su nijanse, za manje bazene i bazene koji su puni par mjeseci to je bacanje novaca, isto tako koištenje multifunkcionalnih tableta i kemikalija nije pametno, jer opet nemate kontrolu nad najvažnije dvije stvari ph i klor. Tester 20 mjerenja za ph i klor dođe oko 10 € (poslije kupujete samo tabletice 5€) i ima ga u bauhausu, baumaxu kao i gore navedene kemikalije. Ph minus je najobičnija 15 %-tna sumporna kiselina, navodno da se može i ona uzeti za snižavanje ph, ali to još nisam radio. Ionako ćete nakon određenog vremena znati što u vodi fali, pa vam tester neće trebati svaki drugi dan, već svaki peti, pa svaka 2 tjedna itd ....

Druga stvar su bazeni koji su puni kroz cijelu godinu, tu treba voditi brigu o svaćemu, algama, kisiku (sami kisik unosite u vodu svojim plivanjem i brčkanjem inače :) ) i ostalim inim stvarima. A i tu se onda dosta toga da automatizirati, postoje varijante sa solima i uređajima koji automatski rade potrebnu količinu klora, postavi se u bazen pumpa da radi neku vrstu vodopada, koja automatski daje kisik vodi itd.. itd ...

Ne znam baš...mislim da treba biti od 0,3 - 0,6

martyca
12.06.2011., 10:09
Mi smo ga uzeli u konzumu prije tjedan dana upravo zbog preporuke forumaša, namjeravamo ga sklopit 15.06. pa ćemo napisati svoja iskustva. :top:
Gdje kupujete kemikalije?

koji ste uzeli, i za koliko love:confused::confused::confused:

RobRhett
16.06.2011., 07:18
Uzeo ga prije 10 dana za 1500kn u konzumu, kupio kemikalije u Bauhausu, pročitao brdo tema o punjenju bazena i eto, jutros u 7i15 je počelo punjenje.:rofl::s

BrkaOsijek
16.06.2011., 12:39
Pozdravljam vas sve, ljubitelje bazena i kupanja u svom dvorištu. Drago mi je da sam našao i ovdje temu na našim stranicama jer sam se prošle godine uključio na jednoj stranoj stranici i mogu reći podosta i naučio: http://www.elitemadzone.org/t267753-Bazeni-Intex-Bestway

Ja imam bazen, pretpostavljam da je Ronda (limeni) dimenzija 450x90 cm već 4 godine. Uživamo svake godine od početka do kraja. Djeca posebno.
Ovdje sam pročitao neke stvari s kojima se ne bih nikako složio, a tiču se filtracije. Po meni je ona najbitnija jer ako ne filtrirate vodu, onda se vaš bazen pretvara u baru, baruštinu. Ja filtriram 24/7 s filterom koji sam sam napravio od bureta, pumpe za centralno i spužvi, s 2 skimera (jedan kupi s površine a drugi glumi unutrašnji filter) te s malo kemije (klor i algicid), te redovnim čiščenjem i održavanjem, voda bude kristalno čista cijelu sezonu.
I jedan trik koji sam pročitao na gorespomenutoj stranici:
prilikom čišćenja bazena, optrčite u vodi uz rub 3-4 kruga i stvorite tako kovitlac koji sve nečistoče stjera u sredinu bazena. Kad se voda smiri, sve to pokupite s mrežicom i obavili ste 70 % čišćenja tj usisavanja. Barem.

martyca
16.06.2011., 15:05
Uzeo ga prije 10 dana za 1500kn u konzumu, kupio kemikalije u Bauhausu, pročitao brdo tema o punjenju bazena i eto, jutros u 7i15 je počelo punjenje.:rofl::s

a koje dimenzije:ne zna: puno pitam jer još nismo ništa kupili,nadamo se ovih dana, ako netko zna kakvu akciju.... inače intex trenutno nema taj koji bi mi :flop:

RobRhett
16.06.2011., 22:49
a koje dimenzije:ne zna: puno pitam jer još nismo ništa kupili,nadamo se ovih dana, ako netko zna kakvu akciju.... inače intex trenutno nema taj koji bi mi :flop:

Rondo III (metalna konstrukcija) 457x107cm:zivili:. Za mene pravi best buy. 2 dana nakon što sm ga kupio cijena mu je skočila na 2000kn. od tada im se gubi svaki trag. Intex (Kaikos d.o.o. u hrvata) ima mršave akcije. Da sam imao više novaca Rondo Wood bio bi moj izbor. 10.200kn, lijep, dobro opremljen. No, za početak i učenje u tehnikama bazenske relaksacije i ovaj mi je premija:frajer:. Konzum je prošle god. u 7 mj. imao nemoralno niske akcijske cijene (kažu ljudi) pa se nadam da će se to ponovit i ove godine.. (1000-1200kn).
Upravo sam večeras izmjerio pH (7,2-7,4) i klor (0,1-vodovodna voda) i napravio šok kloniranje, a sinoć sam postavio bazen na prethodno dobro pripremljenu tvrdu podlogu i stijenke premazao algicidom.
Mmmmmm, sline mi cure kad vidim kakvo banjanje mi slijedi uskoro:top:
Puno sreće u traženju:W

martyca
17.06.2011., 19:19
Rondo III (metalna konstrukcija) 457x107cm:zivili:. Za mene pravi best buy. 2 dana nakon što sm ga kupio cijena mu je skočila na 2000kn. od tada im se gubi svaki trag. Intex (Kaikos d.o.o. u hrvata) ima mršave akcije. Da sam imao više novaca Rondo Wood bio bi moj izbor. 10.200kn, lijep, dobro opremljen. No, za početak i učenje u tehnikama bazenske relaksacije i ovaj mi je premija:frajer:. Konzum je prošle god. u 7 mj. imao nemoralno niske akcijske cijene (kažu ljudi) pa se nadam da će se to ponovit i ove godine.. (1000-1200kn).
Upravo sam večeras izmjerio pH (7,2-7,4) i klor (0,1-vodovodna voda) i napravio šok kloniranje, a sinoć sam postavio bazen na prethodno dobro pripremljenu tvrdu podlogu i stijenke premazao algicidom.

TAJ SAM I JA HTJELA:mama:

thunderstorm
20.06.2011., 08:54

Taj sam i ja kupio (1500kn na 6 rata), prezadovoljan, napunjen prošli tjedan, okupao se u subotu prvi put. :top:
Uzeo u baumaxu planet pool starter kit oko 225kn, sadrži:
- klor granulat 1kg
- klor velike tablete 1kg
- algacit standard 1kg
- ph minus 1kg
- 5x testeri za ph i klor
Premazao bazen algacitom prije punjenja, ubacio ph minus i razmućeni klor granulat, nakon par dana ubacio tabletu klora u skimer da se polako otapa.
Dalje ću održavati vodu multitabletama planet pool 1kg = 89kn baumax.

mecropa
22.06.2011., 13:32
Taj sam i ja kupio (1500kn na 6 rata), prezadovoljan, napunjen prošli tjedan, okupao se u subotu prvi put. :top:
- klor granulat 1kg
- algacit standard 1kg
- ph minus 1kg
Premazao bazen algacitom prije punjenja, ubacio ph minus i razmućeni klor granulat, nakon par dana ubacio tabletu klora u skimer da se polako otapa.

Di si kupio???
Zanimaju me bazeni do 1500 +-100kn Jel ima kakvih kvalitetnih ili naznaka na akcije u sljedecih tjedan dva?

thunderstorm
22.06.2011., 16:49
Di si kupio???
Zanimaju me bazeni do 1500 +-100kn Jel ima kakvih kvalitetnih ili naznaka na akcije u sljedecih tjedan dva?

U konzumu na akciji, sad su po 2000kn.
Ja bi na tvojem mjestu čekao akciju u metrou, obično bude oko 15.07.

Humana dolina
22.06.2011., 20:58
- klor granulat 1kg
- algacit standard 1kg
- ph minus 1kg

Znači umjesto otapajuće klor tablete ti ćeš imati multitabletu koja će se otapati?
Ja sam svoj bazen napunio 25.5 i do dan danas stavljam samo otapajuću tabletu klora i povremeno ph minus...i da, jednom sam bacio malo algicida!
Ph vode je uvijek od 7,2 - 7,6 i klor oko 1!
Mislio sam da je klor od 0,3-0,6, ali eto...

okarmmarko
23.06.2011., 10:20
ja svoj ovalni 4,5*1,2 odrzavam samo sa izosanom G i svakih 10ak dana stavim malo algicida... godisnje me ispada cca 150kn, a voda je savrsena od 6 do 9 mjeseca...

listice za mjerenje ph sam kupio jos prije 3 god na ebayu za neku smijesnu cifru tipa 30kn za 500 listica..

preko noci mi je upaljena pumpa i svo smece se zbog cirkulacije skupu na sredini bazena.. ujutro spojim crijevo i posisem dno i to je to od odrzavanja...

Humana dolina
23.06.2011., 10:29
Ja ni ne usisavam svakodnevno...dva puta tjedno, a bazen mi je cijelo vrijeme nepokriven

martyca
23.06.2011., 16:30
hajde sad vi maheri, meni lijepo recite što mi sve treba od tih sredstava,( sutra idem u šoping i ne vraćam se bez bazena doma):mig: a neda mi se tražiti po prijašnjim postovima, pa ako bi netko bio ljubazan da mi "nacrta" sve po redu, algicid, klor itd.:s pliiiiiz:jumping:

thunderstorm
23.06.2011., 19:20
Bazenski komplet 229kn strana 10
http://www.baumax.hr//flyer/2011/HR_0601dge/blaetterkatalog/index.html#/10/

Armstrong
23.06.2011., 20:07
hajde sad vi maheri, meni lijepo recite što mi sve treba od tih sredstava,( sutra idem u šoping i ne vraćam se bez bazena doma):mig: a neda mi se tražiti po prijašnjim postovima, pa ako bi netko bio ljubazan da mi "nacrta" sve po redu, algicid, klor itd.:s pliiiiiz:jumping:

Iz iskustva: klor granulat, klor tablete i pH minus. Usput kupi i inikator klora i pH i bovu za klor tabletu.

Za bazene do 4kubika, dovoljno je sipati jedan čep granulata i ostaviti klor tabletu da djeluje. Po potrebi (tj. indikatoru) kad treba smanji pH s jednim čepom pH minusa.

Algicid je nepotreban :top: ,ako redovno sipavaš kemikalije, a ne pustiti bazen da se naprave alge.

martyca
23.06.2011., 21:27
KUPILA SAM GA !!!!
rondo IV 549*122!! polovni, kolegin kolega ga je kupio lani pa zaključio da mu je previše.( nadam se da neću i ja doći do tog zaključka)

Veky39
25.06.2011., 11:03
Kupili ručni usisavač sa vrećicom i priključkom za vodu.
Uspije pokupit smeće, osim grudica prašine. Kako to riješit da i to pokupi?
Prašina je na dnu, voda je bistra, čim se ubacimo, prašina se digne i voda je mutna.
Kaj stavit umjesto te original mrežice da pokupi tu prašinu?
Pumpa sa filterom radi cijelo vrijeme, osim kod kupanja
Jel ima tko ovo?
Ja sam upravo kupila. Jeftinije je to od tableta.
http://cgi.ebay.co.uk/Pool-SPA-Water-Quality-PH-CL2-Chlorine-Tester-Meter-/170510334920?pt=UK_Swimming_Pools_Hot_Tubs&hash=item27b3353bc8

okarmmarko
25.06.2011., 13:06
ja sam sebi sam napravio "usisavac".. 5m slaufa (35kn), prazna boca cole i 5 min. vremena...

evo slika..
http://img708.imageshack.us/img708/8800/hpim1383.th.jpg (http://img708.imageshack.us/img708/8800/hpim1383.jpg) http://img818.imageshack.us/img818/8851/hpim1380.th.jpg (http://img818.imageshack.us/img818/8851/hpim1380.jpg) http://img861.imageshack.us/img861/5950/hpim1381.th.jpg (http://img861.imageshack.us/img861/5950/hpim1381.jpg)

funkcionira savrseno... princip mislim da je jasan svima... najprije se usteka tamo gdje pumpa izbacuje vodu tako da se iz crijeva izbaci zrak, i onda se gurne u rupu iz koje pumpa usisava vodu... a bocom se secemo o po dnu i usisavamo smece... moze se namontirati i neki stap tako da se moze iz vana usisavati...
kad se boca odreze onda se malo provrti na ugrijanoj tabli tako da sekrajevi uvuku i zaoble... tako ce rub biti gladak i cvrst.. (vidi se na sl. 3)

moze se uzeti i sira boca pa se usisava vece podrucje, mada i ova je ok.. meni treba max 5 minuta da prodjem kompletno dno...

Humana dolina
25.06.2011., 15:24
ja sam sebi sam napravio "usisavac".. 5m slaufa (35kn), prazna boca cole i 5 min. vremena...

Svaka čast...vrlo inovativno i jeftino...i bolje od onod usisavača jer sa ovim sistemom ide i pjesak i prašina sa dna!:top:
Šta je ovo plavo na drugoj slici, odakle ti takav priključak?

okarmmarko
25.06.2011., 16:23
to plavo je onaj cep koji se dobije sa bazenom... ako ne stavljas pumpu onda sa tim cepom zacepis rupu... meni je ovo crijevo bilo malo preusko za tu rupu pa sam iskoristio taj cep da bude na knap...

martyca
25.06.2011., 19:05
bazen je pun :D :D :D čeka se toplije vrijeme da ga isprobamo izgleda oooooogromno. i šta sad?:ne zna: osim kupanja naravno, i nemojte mi reći gupačo jedna pa već smo ti rekli, nego mi lijepo objasnite šta kud i kad!!! teoriju znam, ph, klor i to, ali me zanima kad i koliko često te sve kemijice treba stavljati. prety please!!!:cerek::cerek:

Veky39
25.06.2011., 21:50
taj plavi pipac uštekaš umjesto filtera na pumpu, a crijevo iz pumpe koje vraća vodu u bazen izvadiš i pustiš u prirodu. Jel tak?.

Humana dolina
26.06.2011., 10:25
Čovjek prekjučer napunio bazen sa 70% bunarske vode i 30% vodovodne!
Napravio je šok kloriranje i to je to. Voda je bila kristalna!
Međutim ujutro ga je čekalo neugodno iznenađenje...voda mu je pozelenila doslovno!!
Prije punjenja nije premazao stijenke bazena algicidom i to veće nije mu pumpa radila.
Jučer je bacio algicida i sad čeka što će se desiti.
Ja osobno ne vjerujem da je pozelenila ako nije prvotno premazao stijenke bazena algicidom.
Možda zato što mu pumpa nije radila to večer?
Ili je u pitanju bunarska voda?

Humana dolina
26.06.2011., 12:05
Evo sad sam se vratio od njega, nisam mogao vjerovati voda je kristalno čista!
Eto šta mogu napraviti zajedno 3dcl algicida i filtriranje vode!

martyca
26.06.2011., 15:05
i ja sam premazala algicidom, šta slijedeće trebam??:ne zna::ne zna::ne zna:

martyca
26.06.2011., 15:05
klor?? ili??

Humana dolina
26.06.2011., 18:46
klor?? ili??

Onda šok tretman.
Onda staviš otapajuću klor tabletu u skimer.

martyca
26.06.2011., 21:08
Onda šok tretman.
Onda staviš otapajuću klor tabletu u skimer.

problem je jedino što nisam dobila skimer sa bazenom, pa dok ga ne nabavim, šta mogu učiniti????

Humana dolina
26.06.2011., 21:33
problem je jedino što nisam dobila skimer sa bazenom, pa dok ga ne nabavim, šta mogu učiniti????

Sutra napravite ručni rad skimer!
Kanticu u kakvoj ste kupili klor tablete ili granulat izbušite na donjoj strani rupe i unutra stavite tabletu. Preostali klor spakujte u vrećicu!
Nek pluta po bazenu!!
Kužite?

BrkaOsijek
27.06.2011., 06:12
Što se tiče usisavanja bazena, ja to radim tako da pometem partvišem dno, prema usisu filtera. Moj filter je DIY pa sam spustio crijevo do dna te metem prema usisu. Naravno da filter radi non-stop te usiše sve čestice. Poslije svakog kupanja pometem. Tako se i izbjegava razvoj algi, a algama treba za njihov razvoj:
SUNCE
HRANA
Hranu dobijaju od razne prljavštine, a posebno od prljavštine koja otpadne s kupača. Tu ne pomaže tuširanje prije kupanja. Pomaže redovno održavanje i čiščenje poslije kupanja. Meni se jednom dogodio bum algi jer nas se sedmoro kupalo a ja sam bio lijen očistiti te se voda zazaelenila da se nije vidjelo dno. Na greškama se najbolje uči. Od tada nikad više nije bilo algi. Mislim da je i bespotrebno premazivati bazen otopinom algicida prije punjenja. Gubljenje vremena.

martyca
27.06.2011., 14:36
Sutra napravite ručni rad skimer!
Kanticu u kakvoj ste kupili klor tablete ili granulat izbušite na donjoj strani rupe i unutra stavite tabletu. Preostali klor spakujte u vrećicu!
Nek pluta po bazenu!!
Kužite?

kužim - hvala. :top:

ivekBely
27.06.2011., 18:58
vo-zdra ljudi, imam problem, jučer sam dobio bazen na poklon- veliki- 4,5m promjer, e sad to nije problem, nego je problem što nemam pojma kak se voda može očuvati čistom. nešt sam malo čito vaše postove,al mi nije baš jasno, ništ ne kužim te vaše šok terapije pumpe skimere:ne zna: ne razmem ti se ja ništ u to, ak bi neko bio tak dobar pa da mi objasni šta je to sve i kak ide, šta točno moram kupit i gdje to mogu kupit, koliko mi tog treba...... stvarno ništ ne znam. nadam se da će neko imati strpljenja da mi pojasni :misli:

Armstrong
27.06.2011., 19:31
vo-zdra ljudi, imam problem, jučer sam dobio bazen na poklon- veliki- 4,5m promjer, e sad to nije problem, nego je problem što nemam pojma kak se voda može očuvati čistom. nešt sam malo čito vaše postove,al mi nije baš jasno, ništ ne kužim te vaše šok terapije pumpe skimere:ne zna: ne razmem ti se ja ništ u to, ak bi neko bio tak dobar pa da mi objasni šta je to sve i kak ide, šta točno moram kupit i gdje to mogu kupit, koliko mi tog treba...... stvarno ništ ne znam. nadam se da će neko imati strpljenja da mi pojasni :misli:

Pa jebemu.

Kako večina sugerira mazanje stijenka algicidom prije samog punjenja, tako i to napravi.
Onda kad se napuni stavi dvije klor tablete u bovu-plutaču (ili ako imaš skimer- filter u obliku plutače koji je prikačen za bočnu stranicu bazena).

Kupi pH i klor tester, pa kad vidiš da se nešto ne poklapa toga dodaj.

Od kemikalija trebaš klor tablete i granulat (klor), pH minus i algicid za prvobitno premazivanje stranica.

P.S. nemoj stavljati klor tablete na dno bazena jer plastika doslovno izgori :D

ivekBely
27.06.2011., 20:18
Pa jebemu.

Kako večina sugerira mazanje stijenka algicidom prije samog punjenja, tako i to napravi.
Onda kad se napuni stavi dvije klor tablete u bovu-plutaču (ili ako imaš skimer- filter u obliku plutače koji je prikačen za bočnu stranicu bazena).

Kupi pH i klor tester, pa kad vidiš da se nešto ne poklapa toga dodaj.

Od kemikalija trebaš klor tablete i granulat (klor), pH minus i algicid za prvobitno premazivanje stranica.

P.S. nemoj stavljati klor tablete na dno bazena jer plastika doslovno izgori :D

hvala ti :s :s još mi samo reci gdje to mogu nabaviti, apoteka ili???

ivekBely
27.06.2011., 20:20
i kako znam koliko klora mi treba za takav bazen, piše na njemu doziranje, ili?? i ako ne tablete na dno kud onda u skimer?? i kolliko često mi mora pumpa raditi, jel u nju ide samo onaj filter ili i tamo dodajem neki klor.????

Veky39
27.06.2011., 22:15
al da ga jebeš, ja se još uvijek borim sa prašinom na dnu. Zašili još jednu gazu na usisavač, ali i dalje prođu sitne čestice.
Probala ovo sa flašom, ali moram priznat da ne kužim kaka to funkcionira

Humana dolina
28.06.2011., 09:37
i kako znam koliko klora mi treba za takav bazen, piše na njemu doziranje, ili?? i ako ne tablete na dno kud onda u skimer?? i kolliko često mi mora pumpa raditi, jel u nju ide samo onaj filter ili i tamo dodajem neki klor.????

Samo malo!!
1. Prvo izračunaj kubikažu bazena!
2. Premaži stijenke i dno bazena otopinom vode i algicida!
3. Napuni bazen
4. Napravi šok terapiju sa klor granulatom! (ima formula doziranja na pakovanju)
5. U skimer (ono što pluta na površini) slijedeći dan stavi klor tabletu ili koliko ti treba prema tvojoj kubikaži.

Armstrong
28.06.2011., 16:30
al da ga jebeš, ja se još uvijek borim sa prašinom na dnu. Zašili još jednu gazu na usisavač, ali i dalje prođu sitne čestice.
Probala ovo sa flašom, ali moram priznat da ne kužim kaka to funkcionira

Jbm, ak te tolko muči ta prašina, uzmi usisavač s vrečicom i usiši :lol: :D

Gle večina ima prašinu u bazenu, nemožeš protiv nje.

Ako baš hočeš žestoko protiv prašine kupi aquabot koji ljepo sam ide po dnu bazena i čisti, ali zato košta +3000kn

Inače imaš za kupiti u baumaxu ili u takvim dučanima primitivne usisavače koji koštaju oko 100kn

ivekBely
28.06.2011., 20:02
ok sad mi je sve jasno!!!! valjda. hvala!!!!!!!

Armstrong
28.06.2011., 20:42
ok sad mi je sve jasno!!!! valjda. hvala!!!!!!!

Usput, jesi napunil bazen????

Ako misliš točiti vodu iz vodovoda, budi spreman na veći račun :zubo: , pogotova ako imaš još k tome i kanalizaciju :D

ivekBely
28.06.2011., 21:44
Usput, jesi napunil bazen????

Ako misliš točiti vodu iz vodovoda, budi spreman na veći račun :zubo: , pogotova ako imaš još k tome i kanalizaciju :D

jes,sve mi je jasno, zat me i zanima kako što duže održati vodu čistom :top: pun je bazen,al se još nismo kupali

ivekBely
28.06.2011., 21:45
još imam samo jedno pitanje, u vezi ph vrijednosti, sa čime to mjerim, kak to ide? i kak često treba bacati klor i te ostale kemije :D

Armstrong
28.06.2011., 21:52
još imam samo jedno pitanje, u vezi ph vrijednosti, sa čime to mjerim, kak to ide? i kak često treba bacati klor i te ostale kemije :D

:visi:
ph valjda određiješ s pH testerom. Imaš tester u obliku malih listića (i za klor i pH u jednom) kojeg umočiš u vodu i nakon 1min. očitaš tako što imaš skalu boja na kutijici od pH testera. Ako ga nemaš, kupi ga u baumaxu,pevecu, intex itd.
Ili ako želiš kupi digitalni mjerač,ali ti ga ne preporučujem jer ga treba baždariti, itd, uglavnom komplicirano.

A kemikalije dodaješ onda kad vidiš na testeru kaj nije u granicama normale. Najčešće se dodaje 1 tjedno.

Sorry ako ima tiskarskih grešaka, već jedva gledam :zzz:

Armstrong
28.06.2011., 21:53
S kojom vodom si točil?

ivekBely
28.06.2011., 21:57
vodovod, i hvala čovječe!!!:bonk::amen:

ExCenTric
29.06.2011., 06:19
Jbm, ak te tolko muči ta prašina, uzmi usisavač s vrečicom i usiši :lol: :D

Gle večina ima prašinu u bazenu, nemožeš protiv nje.

Ako baš hočeš žestoko protiv prašine kupi aquabot koji ljepo sam ide po dnu bazena i čisti, ali zato košta +3000kn

Inače imaš za kupiti u baumaxu ili u takvim dučanima primitivne usisavače koji koštaju oko 100kn

Imam takav primitivni usisavač na koji smo zašili još jednu krpu, ali i dalje prolazi .
Ono gore sa šlaufom ne kužim baš. Jel to ide prek pumpe ili se radi na principu vađenja vina iz bačve sa šlaufom:D?

:visi:
Ili ako želiš kupi digitalni mjerač,ali ti ga ne preporučujem jer ga treba baždariti, itd, uglavnom komplicirano.

Kaj nebi oni trebali biti baždareni? Ja čekam ovog sa e-baya da vidim kak to šljaka. Preskupe su tablete i listići kod nas.

Armstrong
29.06.2011., 09:42
1.Imam takav primitivni usisavač na koji smo zašili još jednu krpu, ali i dalje prolazi .
Ono gore sa šlaufom ne kužim baš. Jel to ide prek pumpe ili se radi na principu vađenja vina iz bačve sa šlaufom:D?

2. Kaj nebi oni trebali biti baždareni? Ja čekam ovog sa e-baya da vidim kak to šljaka. Preskupe su tablete i listići kod nas.

1.da, šljaka na principu vađenja vina iz bačve, ali meni je to sranje pa se negdje to pospremil, a niti ne koristim to više- najrađe bi nekom prodal za 30kn

2. :rofl: ,imao sam digitalni mjeraš pH ,to je rupa bez dna, ogromno sranje, ako si platio jeftino. Pod sranje smatram pH mjerače koji su <200€ . Svi ti jeftiniji, već nakon 5 puta očitavanja ne pokazuju točno. Digitalne mjerače sam baždariš s posebnim praškom kojeg moraš dodatno kupovati, jer taj mjerač ima elektrode, koje se kasnije shebu onda ih treba baždariti. Nisam baš skužil princip, pa mi je to radio jedan čovjek kod kojeg sam kupil bazen.
On je tvornički podešen,ali to trebaš ti isto raditi svako malo.
Pravi mjerač mi je preskup( on bez baždarenja drži jedno 20-ak kontrola), a bogami za tu lovi si ljepo nabavim paket trakica koje me drže 4god, a koštaju 30kn, tako da za mene digitalija nema smisla.
Kasnije sam ga prodal po istoj cijeni po kojoj sam ga kupil :D .

ExCenTric
29.06.2011., 13:36
di si kupil trakice za 30 kn?

Armstrong
29.06.2011., 16:18
di si kupil trakice za 30 kn?

Čakovcu.
Usput, nekad sam ih zanali dobiti gratis jer sam kupil kemikalije :top:
Ak te zanima točno, javi na pm.

hit me
29.06.2011., 18:20
meni samo nije jasno zasto novce bacate na razne tablete kad u Ivanić gradu imate tvornicu koja proizvodi te iste a imate ih i u tekućem stanju....
ja ih kupujem po cijeni od 3 kn/kg (ok ja uzimam na veliko ali nije velika razlika) i svako drugi dan ulijete 2-3 dcl i mirna Bosana...
googlajte ivapool odnosno inokem.
A za sitno prašinu imate tekućinu koja se zove frokulant koja tu istu finu prašinu veže u veće grudice tako da vam ostanu u filteru....
http://img268.imageshack.us/img268/4197/p5160045d.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/268/p5160045d.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
evo slika ist kemije samo u bacvama od 60 kg i postrojena bazena....

http://img33.imageshack.us/img33/1200/copyofp5190088.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/33/copyofp5190088.jpg/)

zadnji bazen napravljen i pušten u 5 mjesecu

Humana dolina
29.06.2011., 18:29
meni samo nije jasno zasto novce bacate na razne tablete kad u Ivanić gradu imate tvornicu koja proizvodi te iste a imate ih i u tekućem stanju....
ja ih kupujem po cijeni od 3 kn/kg (ok ja uzimam na veliko ali nije velika razlika) i svako drugi dan ulijete 2-3 dcl i mirna Bosana...
googlajte ivapool odnosno inokem.
A za sitno prašinu imate tekućinu koja se zove frokulant koja tu istu finu prašinu veže u veće grudice tako da vam ostanu u filteru....

Opa prijatelju, svaka čast!
Super bazen, misliš na flokulant za bistrenje i vezanje prašine u grudvice?
Imam ju ali ju još nisam koristio...imam malo nekog pijeska na dnu bazena ali ništa zato!
Dok god imam klor i ph vrijednost vode u granicama ništa me ne sekira.

Veky39
29.06.2011., 21:50
Mene sekira ta sitna prašina jer se voda zamuti čim se neko baci u vodu.
Stavim pola deci tog flokulanta za bistrenje od Ivapola svakih 10 dana. Kupamo se cca svaka dva dana. Bube, i travu pokupim bez problema, a prašina se skupi u granule. Nekaj pokupi filter, ali slabo. Onda idem s tim usisavačem i pokupim cca 50%. Ostalo se opet pretvori u sitnu prašinu koja zamuti vodu.

2Armstrong, ajd javi ExCenTricu na PM, a on će meni:D

mama rena
02.07.2011., 15:58
Ja sam uzela prije nekih dva tjedna intexov bazen 457x107 u konzumu na vikend akciji,platila ga 996,oo kn,dječica su oduševljena,što moja što tuđa,svi guštaju...e sad ga moram očistiti pa me zanima kako se barata s onim malim klinčićem nalik stopalu od usisivača,na kojem to principu radi.

soory ako je već negdje objašnjeno ali imam malog hahara od 5 mj.pa ne stignem sve postove isčitat,stoga ako ima koja dobra duša da mi malo pojasni stvar bit ću zahvalna:mig::D

Humana dolina
03.07.2011., 10:06
Ja sam uzela prije nekih dva tjedna intexov bazen 457x107 u konzumu na vikend akciji,platila ga 996,oo kn,dječica su oduševljena,što moja što tuđa,svi guštaju...e sad ga moram očistiti pa me zanima kako se barata s onim malim klinčićem nalik stopalu od usisivača,na kojem to principu radi.

soory ako je već negdje objašnjeno ali imam malog hahara od 5 mj.pa ne stignem sve postove isčitat,stoga ako ima koja dobra duša da mi malo pojasni stvar bit ću zahvalna:mig::D

1. Natakneš usisavač na dršku.
2. Vrećicu zaveži na lijevu rupu usisavača ako već nije zavezana
3. Na desnu rupu priključi vrtno crijevo.

To je to...pusti vodu koja pod tlakom usisava i baca prašinu u onu vrećicu.
Vidjet ćeš, ta vrećica će biti napuhana.

Veky39
03.07.2011., 15:29
1. Natakneš usisavač na dršku.
2. Vrećicu zaveži na lijevu rupu usisavača ako već nije zavezana
3. Na desnu rupu priključi vrtno crijevo.

To je to...pusti vodu koja pod tlakom usisava i baca prašinu u onu vrećicu.
Vidjet ćeš, ta vrećica će biti napuhana.

ali kroz tu vrećicu grudice prašine prolaze. ja sam zašila još jednu na gazu, ali i dalje prolazi.

koki5
03.07.2011., 17:18
Pozdrav,

Veky39, probaj zašiti novu vrećicu, ali ovaj put upotrijebi jednu od onih "magičnih" krpa sa mikrovlaknima, one krpe koje s jedne strane imaju malo veća vlakna, a s druge nešto kraća. Strana s većim vlaknima neka bude unutrašnja strana vrećice. Ja sam tako riješio taj problem. Ili, pokušaj uzeti jedno deblje vrtno crijevo, cca. 5 m (odnosno, dužinu prilagoditi širini bazena da možeš njime po cijelom bazenu) i potopi u vodu da se ispuni vodom i tada uguraj u otvor gdje voda ulazi u cijev koja vodi vodu u filter pumpu i pokušaj što dalje gurnuti, što više do pumpe, tako ćeš dobiti "usisavač" s kojim ćeš usisati s dna tu prašinu i koja će se zadržati u filteru.
:W

Veky39
03.07.2011., 21:39
Pozdrav,

Veky39, probaj zašiti novu vrećicu, ali ovaj put upotrijebi jednu od onih "magičnih" krpa sa mikrovlaknima, one krpe koje s jedne strane imaju malo veća vlakna, a s druge nešto kraća. Strana s većim vlaknima neka bude unutrašnja strana vrećice. Ja sam tako riješio taj problem. Ili, pokušaj uzeti jedno deblje vrtno crijevo, cca. 5 m (odnosno, dužinu prilagoditi širini bazena da možeš njime po cijelom bazenu) i potopi u vodu da se ispuni vodom i tada uguraj u otvor gdje voda ulazi u cijev koja vodi vodu u filter pumpu i pokušaj što dalje gurnuti, što više do pumpe, tako ćeš dobiti "usisavač" s kojim ćeš usisati s dna tu prašinu i koja će se zadržati u filteru.
:W

eh, ja imam pumpu na bazenu i s unutarnje strane je filter. Znači nemam di gurnuti cijev da prođe kroz filter.

Niš, probat ču zašit i tu magičnu krpu na ove dvije. Onda ču imat 4 sloja ukupno, original, dva sloja pamučne i magična:D

Humana dolina
04.07.2011., 05:56
eh, ja imam pumpu na bazenu i s unutarnje strane je filter. Znači nemam di gurnuti cijev da prođe kroz filter.

Niš, probat ču zašit i tu magičnu krpu na ove dvije. Onda ču imat 4 sloja ukupno, original, dva sloja pamučne i magična:D

Znaš šta sam ja uzeo, stavio sam one dvije ženske najlonske čarape.

ExCenTric
04.07.2011., 06:51
Znaš šta sam ja uzeo, stavio sam one dvije ženske najlonske čarape.

i to funkcionira?
To mi baš ne djeluje da bude prašina ostala unutra:ne zna:

Mamica4
04.07.2011., 10:09
obzirom da sam na mobu nezgodno mi prelistavat
imam veliki bazen,intex oko 560x120 okrugli
e sad sam primjetila da mi je na par mjesta probušen,s čime mi je najbolje to srediti
netko govori sa onom sivom širokom trakom ili da kupim set za popravak
koliko uopće taj set košta?

BrkaOsijek
04.07.2011., 12:35
obzirom da sam na mobu nezgodno mi prelistavat
imam veliki bazen,intex oko 560x120 okrugli
e sad sam primjetila da mi je na par mjesta probušen,s čime mi je najbolje to srediti
netko govori sa onom sivom širokom trakom ili da kupim set za popravak
koliko uopće taj set košta?

Imaš u Baumaxu za kupiti:
VINYL POOL REPAIR ADHESIVE (WORKS UNDER WATER)

Na bazi nekog vinila i silikona. Ja s tim krpam rupe. Za sada drži.
Ovako nešta:

http://spartanpools.com/images/vinyl_repair_kit-2oz.jpg

Mamica4
04.07.2011., 13:02
Imaš u Baumaxu za kupiti:
VINYL POOL REPAIR ADHESIVE (WORKS UNDER WATER)

Na bazi nekog vinila i silikona. Ja s tim krpam rupe. Za sada drži.
Ovako nešta:

http://spartanpools.com/images/vinyl_repair_kit-2oz.jpg
a koliko košta

Armstrong
04.07.2011., 20:36
a koliko košta

Jedno 15-ak kuna :top:

branaja
05.07.2011., 14:17
evo i ja se priključujem temi :)

zanima me je li itko gradio podlogu za montažni bazen od dasaka?
ja imam intexov easy bazen (366 promjer 76 dubina) i prošle dvije godine i nije bio baš na ravnome -.- tako da sam ove godine odlučio sagraditi podlogu od dasaka i laminata...

i u vezi čišćenja.. ima li gdje za kupiti saklupljač lišća i usisavač onaj na koji ide vrtno crijevo jako jeftino?
i je li velika razlika između izosana i klora običnoga? koristio sma izosan dvije godine. ali nisam pH vrijednost mjerio :/ možda će biti bolje ove godine..

i za kraj - ovo premazivanje algocidom, je li moguće da nagrize foliju bazena?

puno hvala na odgovorima ;)

Humana dolina
05.07.2011., 14:38
http://i51.tinypic.com/55rwio.jpg

Imaš bazen kao i ja...u tvom slučaju preporučujem podlogu samo od dasaka, eventualno na njih filc za laminat!
Algicid neće nagristi stijenke bazena, klor hoće!

branaja
05.07.2011., 15:49
u tvom slučaju preporučujem podlogu samo od dasaka, eventualno na njih filc za laminat!

misliš da laminat ne bi podnio teret ili?

Humana dolina
05.07.2011., 18:14
misliš da laminat ne bi podnio teret ili?

Ma ne, bacaš novce...jer taj laminat više nećeš moći nigdje upotrijebiti

branaja
05.07.2011., 18:18
Ma ne, bacaš novce...jer taj laminat više nećeš moći nigdje upotrijebiti

ma to je stari laminat koji se lijepi i nikome se ne da postavljati i mučiti s time ;)

negdje ga se trebam riješiti a ovo bi čak i bilo korisno :) inače bih trebao dosta dasaka...

Humana dolina
05.07.2011., 18:21
ma to je stari laminat koji se lijepi i nikome se ne da postavljati i mučiti s time ;)

negdje ga se trebam riješiti a ovo bi čak i bilo korisno :) inače bih trebao dosta dasaka...

Rekao si da trebaš "izravnati" tlo ispod bazena?
Pa moraš imati nešto čvrsto...
Gdje postavljaš bazen...zemlja, trava, beton?

BrkaOsijek
07.07.2011., 08:07
evo i ja se priključujem temi :)

zanima me je li itko gradio podlogu za montažni bazen od dasaka?
ja imam intexov easy bazen (366 promjer 76 dubina) i prošle dvije godine i nije bio baš na ravnome -.- tako da sam ove godine odlučio sagraditi podlogu od dasaka i laminata...

Ja sam planirao napraviti postolje od dasaka, ali sam odustao pa sam napravio ovako:

http://img11.imageshack.us/img11/8726/46037149696793841710606.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/11/46037149696793841710606.jpg/)

Humana dolina
07.07.2011., 09:31
Ja sam planirao napraviti postolje od dasaka, ali sam odustao pa sam napravio ovako:

E to je to...super riješenje s kojim ne uništavaš travu...

Veky39
07.07.2011., 21:35
riješeno čišćenje prašine i ostalih stvari sa dna.
Običan šlauf bez ičega, jedan kraj unutra drugi van i peglaj miško.
Posaugano je 99% zmazanoće.
:D:D:D:D:D:D

BrkaOsijek
08.07.2011., 08:08
riješeno čišćenje prašine i ostalih stvari sa dna.
Običan šlauf bez ičega, jedan kraj unutra drugi van i peglaj miško.
Posaugano je 99% zmazanoće.
:D:D:D:D:D:D

Tako sam i ja par puta čistio, samo prije usisavanja probaj optrčati 4-5 krugova uz rub u bazenu da uskovitlaš vodu. Centripetalna sila sve nečistoće stjera u sredinu bazena tj grupira ih pa onda možeš puno lakše i brže usisati nečistoću.

ExCenTric
08.07.2011., 11:42
Tako sam i ja par puta čistio, samo prije usisavanja probaj optrčati 4-5 krugova uz rub u bazenu da uskovitlaš vodu. Centripetalna sila sve nečistoće stjera u sredinu bazena tj grupira ih pa onda možeš puno lakše i brže usisati nečistoću.

Ali tak se prašina raspadne iz onih grudica.
Ja sam polako cijeli bazen prošao i nema ničega unutra :D

ivekBely
08.07.2011., 16:45
kupamo se evo već danima, svi sretni in zadovoljni. sad mi je problem što je voda dobila neku muuutnu boju, jel to treba ph minus staviti''':mig:

Humana dolina
08.07.2011., 18:26
kupamo se evo već danima, svi sretni in zadovoljni. sad mi je problem što je voda dobila neku muuutnu boju, jel to treba ph minus staviti''':mig:

Izmjeri vrijednost vode!!!
Onda ćeš tek vidjeti jel trebaš stavit ph minus!

ivekBely
08.07.2011., 22:24
koliko nakon kloriranja se nesmiju klinci kupati u bazenu??? samo mi nemoj reći da opet nešto izmjerim, jer nemam s čim:lol:

BrkaOsijek
09.07.2011., 05:19
koliko nakon kloriranja se nesmiju klinci kupati u bazenu??? samo mi nemoj reći da opet nešto izmjerim, jer nemam s čim:lol:

Ja recimo navečer poslije kupanja odradim tretman s klorom i algicidom, a već se kupamo idući dan oko podneva prije ručka. I tako već par godina i nikad nije bilo problema.

Pojasni malo tu mutnu boju. Da li je mutna zbog čestica prljavštine koje plivaju u bazenu ili je baš voda poprimila drukčiju boju?
Ako je prvo onda FILTRACIJA, FILTRACIJA, FILTRACIJA.
Ako je drugo onda vjerojatno dolazi do razvoja algi što riješavaš algicidom.

Armstrong
09.07.2011., 16:01
Ja recimo navečer poslije kupanja odradim tretman s klorom i algicidom, a već se kupamo idući dan oko podneva prije ručka. I tako već par godina i nikad nije bilo problema.

Pojasni malo tu mutnu boju. Da li je mutna zbog čestica prljavštine koje plivaju u bazenu ili je baš voda poprimila drukčiju boju?

Inaće se nesmije mješati algicid i klor :facepalm: :D

ivekBely
09.07.2011., 22:10

mutna je zbog toga što se digne prljvština, inače je bistra (kad se niko ne kupa), mislim da nema algi,nije ljigavo i sklisko.... :ne zna:

ivekBely
09.07.2011., 22:12
algicidom smo mazali prije punjenja inače ga poslije nisam stavljao.... jesam trebao????????? : Facepalm: : Visi:

BrkaOsijek
10.07.2011., 08:29
Armstrong, imaš one sporootapajuće tablete koje sadrže i klor i algicid. Vidiš da se može miješati. Nikada do sada nisam imao problema miješajući klor i algicid.

IvekBely, usisati dobro prljavštinu. Probaj kao što sam napisao, optrčati par krugova uz rub bazena da uskovitlaš vodu, pa se onda sva prljavština koncentrira u sredini. Kad se smiri voda, onda uzmeš crijevo obično i potopiš ga u vodu, te jedan kraj van bazena, a drugim po sredini usisaš tu prljavštinu. Prljavština van. Morat ćeš malo povući vodu ko kad pretačeš gorivo iz auta (mada je to postalo skoro pa nemoguće-sustav spojenih posuda). Em malo zaliješ travnjak, em očistiš bazen, em si hamer.
I nemoj se opterećivati s blagom zamučenošću prilikom kupanja jer je to normalno.
I opet: FILTRACIJA, FILTRACIJA, FILTRACIJA.
Ako ne filtriramo, onda je to bara.

Mamamia 5
10.07.2011., 20:47
Danas sam u Konzumu kupila bazen, zadnji, naravno 488*122, sastavili ga i počeli puniti, kad ono negdje pušta...pretpostavljam dno, jer napunio se samo do gležnja otprilike, jel imao tko i takovo iskustvo?

Humana dolina
10.07.2011., 20:53
Danas sam u Konzumu kupila bazen, zadnji, naravno 488*122, sastavili ga i počeli puniti, kad ono negdje pušta...pretpostavljam dno, jer napunio se samo do gležnja otprilike, jel imao tko i takovo iskustvo?

Molim?
Kako pušta?
Jel ima vode oko bazena pa znaš da pušta?
Kad ste počeli puniti, možda se sporo puni?

Mamamia 5
10.07.2011., 23:13
Da ima vode oko bazena, napunili smo ga onako, do gležnja, kad sam primjetila vodu s vanjske strane...perkinuli punjenje, još uvijek ima vode i u bazenu a i izvan, pretpostavljam da propušta negdje na spoju na dnu...Koma, ujutro ću zvati i reklamirati, al ko će ga sada rastavljati, a i kutije smo danas onako srteni rastrgali

Humana dolina
11.07.2011., 06:03
Da ima vode oko bazena, napunili smo ga onako, do gležnja, kad sam primjetila vodu s vanjske strane...perkinuli punjenje, još uvijek ima vode i u bazenu a i izvan, pretpostavljam da propušta negdje na spoju na dnu...Koma, ujutro ću zvati i reklamirati, al ko će ga sada rastavljati, a i kutije smo danas onako srteni rastrgali

Možeš probati reklamirati, ali možda ti kažu da ste to vi poderali negdje razvlačeći ga po podu ili sl!
Ako bude tako ispraznite malo bazen, ostavite malo vode i pogledajte gdje pušta...i zakrpajte!

Mamamia 5
11.07.2011., 07:15
Naravno da ću reklamirati, ne vjerujem da postoji ikakva šansa da smo ga mi poderali jer smo ga razvlačili na njegovoj podlozi, a k tome to je debela, teška folija ( više kao kamionska cerada) koju ne možeš samo tako probušiti. Vode još uvijek ima jutros, negdje curi minimalno ali kako to pronaći na dnu nemam pojma

Humana dolina
11.07.2011., 08:16
Naravno da ću reklamirati, ne vjerujem da postoji ikakva šansa da smo ga mi poderali jer smo ga razvlačili na njegovoj podlozi, a k tome to je debela, teška folija ( više kao kamionska cerada) koju ne možeš samo tako probušiti. Vode još uvijek ima jutros, negdje curi minimalno ali kako to pronaći na dnu nemam pojma

Nazovite onda konzum da vidite šta će reći, ako ne prihvate zovite "intex".

Doka 1008
11.07.2011., 11:36
Pozdrav svima,novi sam na forumu.Evo da podijelim svoja iskustva sa vama.Kupio sam bazen prije 20 dana u Konzumu,bila je akcija 457x107,cijena 996,00 kn.Punio sam vodu iz svog bunara,susjedovog i iz vodovoda.Od kemikalija koristim Chlormax granule od prvog dana i voda mi je čista već 15 dana.

Elabela
11.07.2011., 14:24
Lijep pozdrav kupači!molim pomoć.Kad smo napunili bazen stavila sam Izosan,a algicid sam stavila nekih 6 dana nakon punjenja. Na rubovima se osjeti sklisko,a kad zagrebem pod noktima mi ostane žućkasto i ljigavo.Kako to očistiti? Nisam mjerila ph jer u Kutini nema ništa osim izosana u ljekarnoj,a algicid sam nabavila iz Novske,60kn/l. Nekima je Izosn dovoljan za bistru vodu,pa sam se nadala da će biti tako i nama.U bazen stane 12m3 vode i nadam se da se neće zazeleniti.Jer nebi je tako bacala,naime voda nije jeftina.

Mamamia 5
11.07.2011., 14:32
Zvala sam Konzum, oni priznaju reklamaciju, ali nemaju drugi bazen, pristaju vratiti novac, al meni se to nekak neda, rađe bi drugi bazen, zvala sam i Intex, oni su mi rekli nek nađem rupu izakrpam te da je to zato kaj sam kupila u Konzumu...( kao oni godinama skladište robu )
A kaj se pak bazena tiče, malo sam ga punila i zabilježila gdje sam stala ( 5 plavi kvadratić iznad čepa ) to je bilo oko pol 12, sad sam došla doma, voda i dalje na istom mjestu, a ispod bazena mokro i lokvica oko skoro svake noge ( bazen malo visi na jednu stranu i na toj strani molo veće lokve) ustvari niš strašno pa ga najradije ne bih vraćala
Da li je Vama sve ispod suho ili ima ovakvih slučajeva?

Timbalandica
11.07.2011., 16:31
Evo mi imamo Intexov bazen,to je onaj od 4m :D
evo slika
http://img26.imageshack.us/img26/7449/c3c998f0702649ae8c8912c.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/26/c3c998f0702649ae8c8912c.jpg/)

Ja sam ga lijepo sastavila, ostavila mami da se puni i kad sam došla doma imala sam što vidjeti....Rupica veličine recimo dosta debele igle. :O Nije tako strašno ali curi. Pošto se ćaća brine o bazenu a njega trenutno nema doma, možete li mi onako, kao djevojci objasniti kako i čime bi ja to zakrpala. Znači nije onaj bazen na napuhavanje nego ovaj montažni, na sastavljanje...votevr :zubo: :zubo: Tenkju :D

gogoti
11.07.2011., 16:43
Pozdrav svima !! Dakle kako naslov veli prosle godine smo kupili taj famozni BLUE bazen u baumax-u i nigdje nemogu nabaviti filter za pumpu koja je bila uz bazen. Naime radi se o filteru tipa A ali nije dugacak vec kratak filter.:rolleyes: Zvala sam ih nekoliko puta od drugog mjeseca ali kao uvijek naruceni a nikako da stignu. Ako netko ima negdje diljem lijepe nase da mozda zna da postoji filter bila bi zahvalna da mi se javi da se dogovorimo oko kupnje..(placam postarinu i filter ) samo da ga nabavim:) Probala sam traziti na netu ali nazalost nemogu nigdje naci ni slike ni nista vezano za taj tip bazena. U baumax-u i nadalje drze te bazene i trenutno su im na akciji ali dodatne opreme nemaju:ne zna:... Uvoze ih oni iz austrije.. Hvala unaprijed na pomoci :)

Armstrong
11.07.2011., 16:58
Pozdrav svima !! Dakle kako naslov veli prosle godine smo kupili taj famozni BLUE bazen u baumax-u i nigdje nemogu nabaviti filter za pumpu koja je bila uz bazen. Naime radi se o filteru tipa A ali nije dugacak vec kratak filter.:rolleyes: Zvala sam ih nekoliko puta od drugog mjeseca ali kao uvijek naruceni a nikako da stignu. Ako netko ima negdje diljem lijepe nase da mozda zna da postoji filter bila bi zahvalna da mi se javi da se dogovorimo oko kupnje..(placam postarinu i filter ) samo da ga nabavim:) Probala sam traziti na netu ali nazalost nemogu nigdje naci ni slike ni nista vezano za taj tip bazena. U baumax-u i nadalje drze te bazene i trenutno su im na akciji ali dodatne opreme nemaju:ne zna:... Uvoze ih oni iz austrije.. Hvala unaprijed na pomoci :)

POgledaj na oglasniku i intex.hr

Armstrong
11.07.2011., 17:00
Inače ljudovi, interesira me, vi koji imate bazene koji su viši od 1m i kaj su dulji od 4m. Koliko vremena vam je potrebno da se voda zagrije, na cca 25C.

Imam manji bazen- onaj s napuhanim obrućom, i tamo treba jedno 3dana.

Usput, vi koji imate intexov bazen 457x 107, kako je to napravljeno ( mislim na konstrukciju), jeli kvalitetna, tj. dali se ne savija cijela konstrukcija kada se naprave valovi itd.

Tnx, na odgovorima :top:

Marino15
11.07.2011., 17:05

imao sam i ja blue bazen od ja mislim 2.5m full cudan bazen.. mislim ima cudnu pumpu i filter.. bacio sam ga nakon 3 sezone koristenja i kupio intex:)

BrkaOsijek
11.07.2011., 18:12
Timbalandice, stavio sam koju stranicu prije link na ljepilo s kojim možeš krpati bazen čak i pod vodom, pa prosurfaj.

Gogoti, filter možeš i sama napraviti. Inače djeca u 3ćem razredu OŠ prave filter od plastičnih boca i šljunka. A evo i kako je moj kolega napravio filter koji je nakačio na pumpu koju većina ima pored svojih bazena:
http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=60818.0

Armstrong, ja imam limeni 450 X 90 i ja se bacam po bazenu s djecom već 4 sezone. A čuj, savija se on, al neće nikuda. Čak i škripi. Malo me je bilo strah izpočetka, al sad više nije. Ipak je lim spojen s preko 20 vijaka (nisam nikad brojao kolko ih je). Najveći mi je problem kod tih limenih bazena što je bazenska folija tanka. Moj bazen je izbušen ko sir. Al se to sve da zalijepiti i ne pušta.

Mamamia 5, ako i curi onda je to zanemarivo. Preporučam da napraviš isto kao i ja: ne opterećuj se s par lokvica i uživaj ovo ljeto u bazenu. Onda na kraju sezone opereš bazen i pregledaš centimetar po centimetar i pokrpaš. Je, zjbano je i dugotrajno (znam jer sam to radio prije ove sezone i trajalo je beskonačno i na kraju mi je promakla koja rupa pa i dalje curka al nije strašno).

Eto, ak smije bit tolko slobodan pa odgovoriti na par pitanja ili utješiti ljude.
:)

BrkaOsijek
11.07.2011., 18:19
Lijep pozdrav kupači!molim pomoć.Kad smo napunili bazen stavila sam Izosan,a algicid sam stavila nekih 6 dana nakon punjenja. Na rubovima se osjeti sklisko,a kad zagrebem pod noktima mi ostane žućkasto i ljigavo.Kako to očistiti? Nisam mjerila ph jer u Kutini nema ništa osim izosana u ljekarnoj,a algicid sam nabavila iz Novske,60kn/l. Nekima je Izosn dovoljan za bistru vodu,pa sam se nadala da će biti tako i nama.U bazen stane 12m3 vode i nadam se da se neće zazeleniti.Jer nebi je tako bacala,naime voda nije jeftina.

Za bistru vodu je potrebna filtracija. Kemija ne spašava vodu od mutnoće. A zašto si sipala algicid nakon 6 dana? Algama ne treba puno da bi se razvile. Tek malo prljavštine koja otpadne s naše kože i sunce. Očistiti to možeš s pojačanim tretmanom s klorom i algicidom da pobiješ alge koje će onda popadati po dnu te to usisati tj izbaciti van bazena (vrtno crijevo i sustav spojenih posuda). Možeš pripomoći i ribanjem sa stijenke bazena, pa pustiti da se slegne na dno. I van iz bazena.

Mamamia 5
11.07.2011., 18:45
Timbalandice, stavio sam koju stranicu prije link na ljepilo s kojim možeš krpati bazen čak i pod vodom, pa prosurfaj.

Gogoti, filter možeš i sama napraviti. Inače djeca u 3ćem razredu OŠ prave filter od plastičnih boca i šljunka. A evo i kako je moj kolega napravio filter koji je nakačio na pumpu koju većina ima pored svojih bazena:
http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=60818.0

Armstrong, ja imam limeni 450 X 90 i ja se bacam po bazenu s djecom već 4 sezone. A čuj, savija se on, al neće nikuda. Čak i škripi. Malo me je bilo strah izpočetka, al sad više nije. Ipak je lim spojen s preko 20 vijaka (nisam nikad brojao kolko ih je). Najveći mi je problem kod tih limenih bazena što je bazenska folija tanka. Moj bazen je izbušen ko sir. Al se to sve da zalijepiti i ne pušta.

Mamamia 5, ako i curi onda je to zanemarivo. Preporučam da napraviš isto kao i ja: ne opterećuj se s par lokvica i uživaj ovo ljeto u bazenu. Onda na kraju sezone opereš bazen i pregledaš centimetar po centimetar i pokrpaš. Je, zjbano je i dugotrajno (znam jer sam to radio prije ove sezone i trajalo je beskonačno i na kraju mi je promakla koja rupa pa i dalje curka al nije strašno).

Eto, ak smije bit tolko slobodan pa odgovoriti na par pitanja ili utješiti ljude.
:)
E pa upravo sam to i odlučila, pošto nam cijelo dvorište ima lagan pad,a to iziskuje dodatne radove kojima MM baš nije oduševljen i vjerojatno ću na to čekati cijeli ovaj tjedan, toliko ću i pričekati da vidim da li će u Konzumu pronaći novi ( u ovom će dotle stajati voda do koljena tek toliko da vidimo situaciju ), ako ne bude za zamjenu, nećemo ga vraćati nego puniti. Jedva čekam.
Hvala na podršci:)

Elabela
11.07.2011., 19:02
Ej BrkaOsijek,ma baš sam rekla mužu da će mi se javiti neki slavonac za odgovor.Kad ono stvarno!
Algicid nisam mogla naći,pa sam čekala da dodje u jednu trgovinu.A preko foruma sam pročitala da ima neka trgovina u Ivaniću,a to mi nije daleko pa ću probati tamo naći trkice za provjeru ph vode. Stijenke bazena sam oribala,uključila pumpu a sutra nastavljam usisavanje sa šlaufom.Danas sam usisavala, ali zbok mutnoće nisam vidjela što radim nego onako napamet.Javim napredak.

damir9
11.07.2011., 19:14

Već smo pisali o tome, ali, aj'd budemo ponovo....

PH regulacija je prva i osnovna stvar. Dok PH ne izbalansiraš na vrijednost 7.0 - 7.4, sve druge kemikalije nemaju smisla.
Klor na ovim vrućinama brzo isparava i potrebno je dozirati često.
Kad voda postane "mutna" jedini spas je šok - kloriranje.
To "ljigavo" po rubu bazena nisu alge, nego zmazanoća od ljudskog tijela, znoja, kremica za sunčanje.... Oubičajena stvar, otklanja se i čisti kemikalijama za čišćenje ruba (randklar..ili slični preparati). Ispusti vodu par cm ispod prljavog ruba, očisti i nadolij vodu nazad.

Sretno

Doka 1008
11.07.2011., 19:57
Inače ljudovi, interesira me, vi koji imate bazene koji su viši od 1m i kaj su dulji od 4m. Koliko vremena vam je potrebno da se voda zagrije, na cca 25C.

Imam manji bazen- onaj s napuhanim obrućom, i tamo treba jedno 3dana.

Usput, vi koji imate intexov bazen 457x 107, kako je to napravljeno ( mislim na konstrukciju), jeli kvalitetna, tj. dali se ne savija cijela konstrukcija kada se naprave valovi itd.

Tnx, na odgovorima :top:

Ja sam svog sastavio nisam ni ravnao ispod njega,malo mi je nagnut na jednu stranu,ali ne mrda nikuda,a nema šta ne radimi u njemu.