PDA

View Full Version : Za body bildere :) i iskusne na području teretane i slično...

stranice : 1 2 [3] 4

Glosy
28.10.2007., 20:57
Kak si jak. Mora da je od steroida ili nekog praška.

De, ajde, da ne živim u neznanju, objasni mi postupak sinteze whey proteina više. Da mogu na miru spavat noćas.

Slušaj pametnjakoviću... Ja se ne zamaram sa glupostima o sintezama i sl.. Znam hrpu tipova koji su za vrjeme bb trošili preparate i kakvi su ostali nakon prestanka s konzumacijom.. A ako si i ti jedan od onih što se šopa dodatcima onda bi te molio da se skineš s njih na jedno duže vrjeme.. Pa se uvjeri tko govori istinu a tko laže..

Glosy
28.10.2007., 21:01
A ti ZNAŠ da je to od preparata ili pretpostavljaš?
I još jedno pitanje- oni su uzimali preparate pa prestali i uzimati i trenirati ili samo uzimati.

Nastavili su sa treningom ali su izbacili dodatke(whey,amino kis. crestin) Nema su tu šta pretpostavljati. Poznajem ljude i gledao sam kako iz tjedna u tjedan gube masu koju su natukli..

batler
28.10.2007., 21:01
Slušaj pametnjakoviću... Ja se ne zamaram sa glupostima o sintezama i sl.. Znam hrpu tipova koji su za vrjeme bb trošili preparate i kakvi su ostali nakon prestanka s konzumacijom.. A ako si i ti jedan od onih što se šopa dodatcima onda bi te molio da se skineš s njih na jedno duže vrjeme.. Pa se uvjeri tko govori istinu a tko laže..

Da,ti sve u životu zaključuješ sistenom rekla-kazala.
Tipično za osobe niske inteligencije.

Glosy
28.10.2007., 21:04
Da,ti sve u životu zaključuješ sistenom rekla-kazala.
Tipično za osobe niske inteligencije.
Daj nemoj se sada vrjeđati.. Znam da ti nije lako:D

The Uništavač Topika
28.10.2007., 21:10

Tvoj mozak se ne zamara sa puno toga. A znaš kako kažu, u zakržljalom tijelu, zakržljali mozak.

Ja da prestanem s konzumacijom proteina, ugljikohidrata, glukoze, laktoze, vitamina i minerala, te ulja i masti, zasigurno bih atrofirao, stoga ih namjeravam uzimati do kraja svog života.

Tipovi koji su za vrijeme bb trošili suplemente, zacijelo su nakon prestanka konzumacije smršavili ili izgubili dio mišićne mase a dobili nešto sala, što je zapravo i logično, jer ako prestaneš trenirati, tvoje tijelo više nema potrebu za održavanjem tolike mišićne mase, jer ju ne koristiš za ikakve fizičke napore, a zbog nastavka sa uobičajenim režimom prehrane koji si stekao tokom BBa, vrijednost kalorija koje dnevno unosiš u sebe će biti prevelika i skupljati ćeš salo. Dakle desilo bi im se isto što bi se desilo i bilo kojem drugom aktivnom sportašu koji se prestao bavit sportom, bez obzira na to uzima li on suplemente ili ne.

Uzmi si vremena da pročitaš i shvatiš ovo. Pročitaj svaki paragraf u tri serije po 15 ponavljanja. Mozak je isto mišić koji se može vježbati kao i svaki drugi. Biti ćeš i ti pametan jednom ako se malo potrudiš.

Glosy
28.10.2007., 21:13
Tvoj mozak se ne zamara sa puno toga. A znaš kako kažu, u zakržljalom tijelu, zakržljali mozak.

Ja da prestanem s konzumacijom proteina, ugljikohidrata, glukoze, laktoze, vitamina i minerala, te ulja i masti, zasigurno bih atrofirao, stoga ih namjeravam uzimati do kraja svog života.

Tipovi koji su za vrijeme bb trošili suplemente, zacijelo su nakon prestanka konzumacije smršavili ili izgubili dio mišićne mase a dobili nešto sala, što je zapravo i logično, jer ako prestaneš trenirati, tvoje tijelo više nema potrebu za održavanjem tolike mišićne mase, jer ju ne koristiš za ikakve fizičke napore, a zbog nastavka sa uobičajenim režimom prehrane koji si stekao tokom BBa, vrijednost kalorija koje dnevno unosiš u sebe će biti prevelika i skupljati ćeš salo. Dakle desilo bi im se isto što bi se desilo i bilo kojem drugom aktivnom sportašu koji se prestao bavit sportom, bez obzira na to uzima li on suplemente ili ne.

Uzmi si vremena da pročitaš i shvatiš ovo. Pročitaj svaki paragraf u tri serije po 15 ponavljanja. Mozak je isto mišić koji se može vježbati kao i svaki drugi. Biti ćeš i ti pametan jednom ako se malo potrudiš.

Nastavili su vježbat ali su izbacili preparate.. Sve sam ti rekao i ne zajebavaj

batler
28.10.2007., 21:19
Nastavili su sa treningom ali su izbacili dodatke(whey,amino kis. crestin) Nema su tu šta pretpostavljati. Poznajem ljude i gledao sam kako iz tjedna u tjedan gube masu koju su natukli..

Ti zapravo najviše reklamiraš te dodatke:) To upravo proizvođači tih dodataka hoće tako prezentirati da bi ih više prodali.Stavljaju na pakovanja i propagandni materijal slikice profesosionalnih bildera(koji su na anaboličkim steroidima,HGH,inzulinu,tiroidnim hormonima,IGF1....365 dana u godini) kako bi klinci pomislili da su ti dodaci neka posebna stvar.
Stvar je zapravo u tome kaj su večina tih dodataka koji se nude na tržištu potpuno beskorisni,a ovi otali su korisni kao praktična dopuna svakodnevnoj prehrani,ali nemaju nikakav posebniji učinak od "normalne prehrane".
I definitivno whey i ostali proteini u prašku nisu nikakvi umjetni proteini.

Napoleon Bonaparte
28.10.2007., 21:37
Ti zapravo najviše reklamiraš te dodatke:) To upravo proizvođači tih dodataka hoće tako prezentirati da bi ih više prodali.Stavljaju na pakovanja i propagandni materijal slikice profesosionalnih bildera(koji su na anaboličkim steroidima,HGH,inzulinu,tiroidnim hormonima,IGF1....365 dana u godini) kako bi klinci pomislili da su ti dodaci neka posebna stvar.
Stvar je zapravo u tome kaj su večina tih dodataka koji se nude na tržištu potpuno beskorisni,a ovi otali su korisni kao praktična dopuna svakodnevnoj prehrani,ali nemaju nikakav posebniji učinak od "normalne prehrane".

Dobro, nećemo pretjerivati. Umjetni su. Istina, jednako kao i sok iz tetrapaka, šećer, mlijeko u prahu, kakao...

batler
28.10.2007., 21:53
Dobro, nećemo pretjerivati. Umjetni su. Istina, jednako kao i sok iz tetrapaka, šećer, mlijeko u prahu, kakao...

Pa nisu umjetni,nego proteini izolirani iz hrane,kojima su dodani umjerni okusi i zaslađivači.Ali sami proteini nisu umjetni.Neke firme nude i whey bez dodanih umjetnih okusa i sladila,samo kaj je to odvratnog okusa:)

Stipe23
28.10.2007., 22:05

Šokantno je ovo tvoje otkriće kako se manjim kalorijskim unosom i manjim unosom pojedinih nutrijensa može gubiti na masi.... :D

-Stipe

Stipe23
28.10.2007., 22:10
Whey nije prirodan protein i štetan je..

Ti sigurno nadmašuješ neke rekorde po tome koliko gluposti strpaš u pojedinu rečenicu.

-Stipe

Glosy
29.10.2007., 08:49
Šokantno je ovo tvoje otkriće kako se manjim kalorijskim unosom i manjim unosom pojedinih nutrijensa može gubiti na masi.... :D

-Stipe

kalorije iz preparata su zamjenili sa običnom hranom.. Znači nije bilo smanjenja unosa kalorija.. nadam se da je rasprava završila

Stipe23
29.10.2007., 08:52
kalorije iz preparata su zamjenili sa običnom hranom.. Znači nije bilo smanjenja unosa kalorija..

Jamačno.

-Stipe

reader
29.10.2007., 10:23
Jučer bila kod neurokirurga...kaže da vježbe koje radim za kralježnicu (vježbe sa fizikalnih terapija) meni nisu dovoljne i da moram raditi u teretani po malim opterećenjem, višestruka ponavljanja vježbi, pod nadzorom stručne osobe. Dijagnoza mi je hernija diska (3 diska), po 8 mm svaki u živčano tkivo...operacija, po nalazima, može odmah, ali obzirom da se dosta dobro držim, dobro to podnosim jer vježbam, pješačim, sjedim na lopti itd. kaže da postoji još šansa da ojačanim mišićima to "imobiliziram"....tu, kaže ,prestaju vježbe koje sam radila i moram ići na "jači" program...
Tko mi određuje opetrećenje i tip vježbi; tip/tipica u teretani ili netko od medicinsog osoblja u bolnici?

Evo ubacila sam vlastiti citat samo da vas podsjetim šta sam neki dan bila pitala...
Danas sam, vežući se na ovo gore,išla fizijatru koji inače redovito vježba u teretani radi sebe...pregledao nalaze i rekao mi da se vidimo u utorak u toj i toj teretani, da ima već grupica ljudi sa sličnim problemom koja tamo vježba...da će mi pokazati i objasniti šta i kako, pa mogu nastaviti sama, a on će dolaziti ovisno o mogućnostima. Odlično!!

Zalac
29.10.2007., 10:24
Pa ti si, iskreno govoreć, glup ko kurac. Ali oprostit ću ti jer si mlad i u pubertetu i još nisi naučio iznositi argumente za tvrdnje koje iznosiš.
Stoga mi je dužnost da te educiram i pomognem.

Za početak, objasni mi kako se sintetizira whey protein (ako neznaš nađi negdje na internetu). I pazi što sam rekao: SINTETIZIRA. Uopće me ne zanimaju procesi izolacije, koncentracije ili hidrolizacije koji prikupljaju prirodni whey protein. Ja želim da mi objasniš kako se SINTETIZIRA, čistom kemijom, bez jaja i sireva.

Drugo, kako ti je pala na pamet nebulozna tvrdnja poput ove da u hrani nema dovoljno proteina za ljudske potrebe? Ako jedan komad mesa koji pojedem, u sebi ima 30 grama proteina, a to mi je premalo, onda ću pojesti deset takvih komada mesa...pa ću konzumirat 300 grama proteina. Ako mi je i to premalo pojest ću 30 komada. Pa ću imat kilu čistog proteina u svom tijelu.
Tako da molim te, nemoj trabunjat kako u hrani ne postoji dovoljno nekih sastojaka, kad je jedino što je potrebno, povećati količinu te hrane da bi se povećala količina željenog sastojka u tvom organizmu.

Šta znaš o kreatinu? Ništa naravno. A ti sad ne bi tipkao ovdje po forumu, da tvoje tijelo polovicu potrebne dnevne doze kreatina ne proizvodi iz različitih aminokiselina, a drugu polovicu dobiva iz mesa što jedeš. No da, kao što postoje i razne druge tvari u ljudskom organizmu kojih ne smije biti ni previše ni premalo, nego u granicama normale, jedna takva tvar je i kreatin. A višak kreatina će polučit stvaranje kreatinina i tvoji bubrezi će otić kvragu.

vidim da su ljudi ovdje sve samo ne razumni i hvataju se za dijelove rečnica koje naravno bez konteksta zvuče glupo, ali ako bi se malo razmislilo shvatilo bi se da itekako ima smisla. ti dodes i kazes da sam ja glup ko kurac i da idem bez argumenata. koji si ti u argument u svome tekstu iznio???? osim toga što si napravio nekakav bedasti račun koji ne služi ni kod oplodnje krave.
dakle, kako se sintetizira protein? u laboratoriju care. danas ljudi proizvode ljudsku kožu i pigmente, bubrege, srčane zaliske... kako onda ne bi mogli običan protein ili aminokiselinu? zato molim vas više ne serite samouvjereno da je to iz čistog sira i bjelanjka. moze bit da je ali nevjerujem da weider kupuje tolko jaja i sira da bi mogao proteinskog praska napravit koliko ga proda.

drugo, ja nisam napisao da u hrani nema dovoljno proteina za ljudske potrebe već sam napisao da u hrani nema dovoljno proteina za sportasa kako bi se on kvalitetno oporavio od treninga i dobivao mišićnu masu. jedino tuna, puretina, piletina, bakalar i nekolicina drugih prehrambenih proizvoda ima "čisti" protein.
sva ostala hrana je masna i puna ugljikohidrata što dakakako u velikim veličinama dovodi do debljanja, a to niti jedan sportaš ne želi. dakle jedan sportaš si ne moze dozvolit da se natrpa svinjetinom, kao što ti veliš, jer je svinjetina "masna". tako je i sa ostalim. naravno da u hrani ima dovoljno svega za čovjeka, ali sportas jednostavno ne moze svaki dan pojest pet kila pilećeg mesa.
ps jesi kad pojeo deset komada mesa? nisi. nego si popio tri šejka i to ti bilo dovoljno.
profesionalnim sportašima je suplementacija neophodna, ali za ostale stvarno nije. recimo, bolje si je napravit dobru prehranu i zadovoljit se sa slabijim i konstantnim rastom, nego sa brzim napumpavanjem koje će nakon prestanka uzimanja otić u vjetar.
a što ti znaš o kreatinu osim ovoga što si napisao ? osim toga da ne valja kad ga nema u tijelu, zadražava vodu u mišićima i da ga nije dobro u velikim količinama uzimat. ništa naravno.

to su argumenti, a ne ovo sto vi radite. ko se ne slaze je trol i ko ga jebe, glup je ko kurac. pa kakav je to argument ti si mlad i u pubertetu? :lol: :lol: :rofl: :rofl:

Napoleon Bonaparte
29.10.2007., 10:44
Sad si i ti počeo.
Kako vam nije jasno da mišići dobiveni proteinima (to je uopće glupa izjava, ne dobivaju se mišići od proteina, ne barem izravno) su identični onima dobivenim "prirodnim" vježbanjem.
Nemate nikakvih dokaza za ove tvrdnje osim "Od Prijateljevog prijatelja bratićev curin bivši dečko je prestao uzimati proteine i ispuhao se":s

PS. Naravno, SVAKI, laborant i znanstvenik su u uroti zajedno sa prehrambenom industrijom:kava:

Glosy
29.10.2007., 11:16
Zalac vam je rekao istinu.. Ono što sam vam tupio danima da uzimanjem umjetnih proteina(whey), aminokiselina i ostalih dosataka daje rezultate samo za vrjeme konzumiranja.. Nekon predtnka konzumcije preparata rezultati koje ste dobili posteno nestaju i ostajete onakvi kakvi ste bili u početku kad ste počeli s bb..

reader
29.10.2007., 12:45
Jao, smirite tenzije već jednom....svima je već jasno tko šta želi reći....

The Uništavač Topika
29.10.2007., 13:05
vidim da su ljudi ovdje sve samo ne razumni i hvataju se za dijelove rečnica koje naravno bez konteksta zvuče glupo, ali ako bi se malo razmislilo shvatilo bi se da itekako ima smisla.

:rofl:

ti dodes i kazes da sam ja glup ko kurac i da idem bez argumenata. koji si ti u argument u svome tekstu iznio???? osim toga što si napravio nekakav bedasti račun koji ne služi ni kod oplodnje krave.

Nisam iznio argument. Iznio sam poredbu. Glup "kao" kurac. Znamo da je kurac glup jer nema inteligenciju, ali se reflexno diže na sve što ga napaljuje. Isti slučaj je i s tobom, napalio si se na moj tekst i sad tu gnojiš gluposti.

dakle, kako se sintetizira protein? u laboratoriju care. danas ljudi proizvode ljudsku kožu i pigmente, bubrege, srčane zaliske...kako onda ne bi mogli običan protein ili aminokiselinu? zato molim vas više ne serite samouvjereno da je to iz čistog sira i bjelanjka. moze bit da je ali nevjerujem da weider kupuje tolko jaja i sira da bi mogao proteinskog praska napravit koliko ga proda.

U laboratoriju? Nemoj srat šerloče! I onda ostatkom svoje izjave pobiješ da se whey radi u laboratoriju. :D :rofl:

drugo, ja nisam napisao da u hrani nema dovoljno proteina za ljudske potrebe već sam napisao da u hrani nema dovoljno proteina za sportasa kako bi se on kvalitetno oporavio od treninga i dobivao mišićnu masu. jedino tuna, puretina, piletina, bakalar i nekolicina drugih prehrambenih proizvoda ima "čisti" protein.
sva ostala hrana je masna i puna ugljikohidrata što dakakako u velikim veličinama dovodi do debljanja, a to niti jedan sportaš ne želi. dakle jedan sportaš si ne moze dozvolit da se natrpa svinjetinom, kao što ti veliš, jer je svinjetina "masna". tako je i sa ostalim. naravno da u hrani ima dovoljno svega za čovjeka, ali sportas jednostavno ne moze svaki dan pojest pet kila pilećeg mesa.
ps jesi kad pojeo deset komada mesa? nisi. nego si popio tri šejka i to ti bilo dovoljno.

Jak si i što se tiče nutricionizma. :kava:

a što ti znaš o kreatinu osim ovoga što si napisao ? osim toga da ne valja kad ga nema u tijelu, zadražava vodu u mišićima i da ga nije dobro u velikim količinama uzimat. ništa naravno.

O kreatinu znam apsolutno sve što je potrebno znati, al vidim da ti neznaš ništa osim onog što si pročitao na pakiranju kad si ga išao kupovat. :kava:

to su argumenti, a ne ovo sto vi radite. ko se ne slaze je trol i ko ga jebe, glup je ko kurac. pa kakav je to argument ti si mlad i u pubertetu? :lol: :lol: :rofl:

I dalje nisi iznio ni jedan argument. :kava::rofl:

Zalac
29.10.2007., 14:17
:rofl:

Nisam iznio argument. Iznio sam poredbu. Glup "kao" kurac. Znamo da je kurac glup jer nema inteligenciju, ali se reflexno diže na sve što ga napaljuje. Isti slučaj je i s tobom, napalio si se na moj tekst i sad tu gnojiš gluposti.

U laboratoriju? Nemoj srat šerloče! I onda ostatkom svoje izjave pobiješ da se whey radi u laboratoriju. :D :rofl:

Jak si i što se tiče nutricionizma. :kava:

O kreatinu znam apsolutno sve što je potrebno znati, al vidim da ti neznaš ništa osim onog što si pročitao na pakiranju kad si ga išao kupovat. :kava:

I dalje nisi iznio ni jedan argument. :kava::rofl:

opet jadan tekst. nisi napisao apsolutno nista. sve ti se svodi na neki jadnicki cinizam. i onda kazes da ja nisam iznio ni jedan argument? pa daj si pogledaj tekst.

malo bolje procitaj te dvije tri rečenice za koje si rekao da se pobijaju ako ni tada ne shvatis onda mi je zao tj. svejedno mi je.

The Uništavač Topika
29.10.2007., 15:00
opet jadan tekst. nisi napisao apsolutno nista. sve ti se svodi na neki jadnicki cinizam. i onda kazes da ja nisam iznio ni jedan argument? pa daj si pogledaj tekst.

Pa znam da nisam. Sad znaš kako je nama kad čitamo tvoje postove. :)

Opaki Šišmišar
31.10.2007., 00:28
koliko dizete iz cucnja, na benchu i mrtvom dizanju?
kolika vam je kilaza i koliko dugo vam je trebalo da dodjete do tih tezina?

bez laganja molim lijepo. :rofl:

cocoo
31.10.2007., 08:55
Zalac vam je rekao istinu.. Ono što sam vam tupio danima da uzimanjem umjetnih proteina(whey), aminokiselina i ostalih dosataka daje rezultate samo za vrjeme konzumiranja.. Nekon predtnka konzumcije preparata rezultati koje ste dobili posteno nestaju i ostajete onakvi kakvi ste bili u početku kad ste počeli s bb..

LOL ne pričaj gluposti molim te... ti ni neznaš što je whey, čemu služi isto tako i aminokiseline...

please informiraj se pa onda tu pričaj gluposti

Stipe23
31.10.2007., 16:00
zato molim vas više ne serite samouvjereno da je to iz čistog sira i bjelanjka.

Whey nije iz sira, nego iz sirutke.
I jest, iz čiste je sirutke.
Protein sirutke dobiva se iz - sirutke.

a što ti znaš o kreatinu osim ovoga što si napisao ? osim toga da ne valja kad ga nema u tijelu, zadražava vodu u mišićima i da ga nije dobro u velikim količinama uzimat.

Ja znam par detalja.

Recimo, koja je direktna posljedica, indirektne posljedice, točan mehanizam djelovanja, načini uzimanja, načini doziranja, rezultati načina doziranja, eventualne nuspojave, stvari o kojima se vodi računa kad se uzima, i još poneki trač.

Ako lijepo pitaš, doznat ćeš i ti.

to su argumenti, a ne ovo sto vi radite. ko se ne slaze je trol i ko ga jebe, glup je ko kurac. pa kakav je to argument ti si mlad i u pubertetu? :lol: :lol: :rofl: :rofl:

Gle, to nije neki nivo na kojem ekipa ovdje želi razgovarati.
Dapače.
Kod dosta ekipe ovdje možeš vidjeti suprotno.
Da teže znanju. Ne pizdarijama, ili ovakvim spikama.
Nego baš suprotno - kod nekih ljudi vidiš da su uložili neko vrijeme i trud da steknu i neko znanje o temi.

E onda kad oni tak ulože i vide nekog tko to očito NIJE napravio da im tupi ovo ili ono, normalno je da ga isprave.
E kad netko takav tupi i dalje i dalje, pa postane naporan, pa počne i spamat po svim mogućim temama, pa već svima lagano digne živac...
Normalno je da se dešava to kaj se dešava.
Na kraju krajeva, to i jest posljedica zbog koje postoje moderatori i zbog koje se ne dozvoljava spam.

Ja sam već upozorio na tu stvar na podforumu za to, međutim, još se ništa nije riješilo.

-Stipe

Stipe23
31.10.2007., 16:01

Ovo je dijelom neprecizno, dijelom nejasno i dijelom netočno.

-Stipe

Glosy
31.10.2007., 20:14
Ovo je dijelom neprecizno, dijelom nejasno i dijelom netočno.

-Stipe

U ovome poforumu je min. 90% korisnika preparata koji jedni druge podržavaju.

Opaki Šišmišar
31.10.2007., 20:58
upravo sam popio svoj shejk. :)

Napoleon Bonaparte
01.11.2007., 11:34
U ovome poforumu je min. 90% korisnika preparata koji jedni druge podržavaju.

U ovome podforumu je min. 90% korisnika piletine i posnog sira koji jedne druge podržavaju.

Kažem vam, izbacite piletinu, živite zdravo! Nakon što izbacite piletinu i posni sir, svi mišići će vam se ispuhati. Probajte samo!

A o podrijetlu grožđanog šećera bolje da ne pričam:rofl:

patriot
01.11.2007., 13:21
ljudi stanimo malo na loptu i ajmo logicki ic razmisljat..uzmimo nekog sa 100kg i bf25%..daklen dali ce on izgubit salo ako jede sve ono sto ga i dovelo do te kilaze i do tog bf..naravno da nece..takodjer uzmimo nekog sa 85kg i jednoznamenkastim bf..dali ce on ako prestane uzimati dodatke prehrani,al bude imao jednaku kolicinu unesenih iz prehane proteina,izgubit misicnu masu..naravno da nece..ja vec vise od pola godine ne uzimam nista jer neam para i nisam izgubio nista na misisicima..ima i nekih takmicara koji jednostavno nemaju za proteine i samo iz hrane uzimaju sve sto im potrebno..da zvuci nevjerojatno,ali je tako..ima puno takvih ljudi..dakle kakvog utjecaja moze imat protein sirutke u prahu-whey da bi se misic ispuhao nakon prestanka vjezbanja:confused: ..jedna doza ima jednako proteina kao i konzerva tune od 160grama,sto je gotovo nista..jednostavno protein sirutke je najbrzi i najjednostavnje ga je tako uzimati..nekako je neprakticno poslije treninga trpat u sebe 5-6bjelanjaka kao drugi brzi izvor proteina..dakle valda shvacate kakva glupost je recena..to je kao da kazete da netko tko uzimo dnevno iz konzerve tune 25 grama proteina,da ce ako prestane sa tunom i pocne sa oslicem,to sve izgubit

Stipe23
01.11.2007., 13:45
Evo ubacila sam vlastiti citat samo da vas podsjetim šta sam neki dan bila pitala...
Danas sam, vežući se na ovo gore,išla fizijatru koji inače redovito vježba u teretani radi sebe...pregledao nalaze i rekao mi da se vidimo u utorak u toj i toj teretani, da ima već grupica ljudi sa sličnim problemom koja tamo vježba...da će mi pokazati i objasniti šta i kako, pa mogu nastaviti sama, a on će dolaziti ovisno o mogućnostima. Odlično!!

E ovo zvuči jako, jako dobro! :D

-Stipe

sven_22
01.11.2007., 20:48
kao prvo pozdrav svima ;-)

upravo sam si dao truda i pročitao 22 stranice ove teme :mig:

Neću potpuno pobiti glosy-a, ali mislim da je trebao navesti da taj pad mišićne mase ovisi od osobe do osobe.

trenirao sam oko godinu dana redovito, i dobio oko 13 kg.
pio sam whey i glukozu, jedno vrijeme i kreatin.

sada već godinu dana ne treniram, tj tu i tamo, ali mogu na prste nabrojati.

u tih godinu dana otkako ne treniram i ne pijem ništa od navedenog, izgubio sam svega 2 kg. ali nemam masnih naslaga. da ne bi to pomislili.

moje mišljenje je gubitak mase ovisi od osobe do osobe.

Glosy
01.11.2007., 21:19
kao prvo pozdrav svima ;-)

upravo sam si dao truda i pročitao 22 stranice ove teme :mig:

Neću potpuno pobiti glosy-a, ali mislim da je trebao navesti da taj pad mišićne mase ovisi od osobe do osobe.

trenirao sam oko godinu dana redovito, i dobio oko 13 kg.
pio sam whey i glukozu, jedno vrijeme i kreatin.

sada već godinu dana ne treniram, tj tu i tamo, ali mogu na prste nabrojati.

u tih godinu dana otkako ne treniram i ne pijem ništa od navedenog, izgubio sam svega 2 kg. ali nemam masnih naslaga. da ne bi to pomislili.

moje mišljenje je gubitak mase ovisi od osobe do osobe.
Sve je moguće.. Iskreno nisam bio na wheyu i ostalim dodatcima pa i ne znam kakav je osjećjaj.. Od ljudi koje poznajem dobio sam informacije da nisu dobri.. Dečki su ih trošili i nakon prestanka jednostavno splasnuli.. Dali su možda uzimali još nešto a ne žele priznati ,
to je isto moguće.. Zahvaljući njihovoj priči o preparatima ja sam odlučio napraviti zid..

patriot
01.11.2007., 21:41
glosy..pa sta ti mislis da misici rastu od 25g proteina u prahu:lol: :lol: ..nema nista bez sredjene prehrane..

Glosy
01.11.2007., 22:45
glosy..pa sta ti mislis da misici rastu od 25g proteina u prahu:lol: :lol: ..nema nista bez sredjene prehrane..

25 grama ne.. ali zato 200gr ima učinak

Stipe23
01.11.2007., 23:36
Sve je moguće.. Iskreno nisam bio na wheyu i ostalim dodatcima pa i ne znam kakav je osjećjaj.. Od ljudi koje poznajem dobio sam informacije da nisu dobri.. Dečki su ih trošili i nakon prestanka jednostavno splasnuli.. Dali su možda uzimali još nešto a ne žele priznati ,
to je isto moguće.. Zahvaljući njihovoj priči o preparatima ja sam odlučio napraviti zid..

Zasnovao si svoj stav na "pričama".
I to još ne blo kakvim pričama, nego si zasnovao stav na pričama ekipe kojoj ni sam ne vjeruješ.
I još uz sve to veliš da je to ekipa za koju ne znaš ni sam što su točno uzimali.

Zvuči jako dobro. :D

-Stipe

Glosy
01.11.2007., 23:59
Zasnovao si svoj stav na "pričama".
I to još ne blo kakvim pričama, nego si zasnovao stav na pričama ekipe kojoj ni sam ne vjeruješ.
I još uz sve to veliš da je to ekipa za koju ne znaš ni sam što su točno uzimali.

Zvuči jako dobro. :D

-Stipe

Ako je vaša tvrdnja da whey,aminokiseline i sl. ne može utjecati na brzo povećanje mišića onda očito da je nešto veće posrjedi.. Već kad smo kod toga o vjerovanju šta tko koristi.. Čovječe klinci se drogiraju pa starci tek na kraju skuže šta klinici rade da meni sad netko tko mi nije u ništa priznao šta sve troši.. Ti možeš isto tu pričat kako si na wheyu, ali samo ti znaš šta si eve futrao u sebe kao što i ja znam da sam izgradio svoje mišiće hranom bez wheya,amino itd.

Glosy
02.11.2007., 00:14

Ako whey i aminokisline(kapsule, tablete,ampule) ne daju ništa bolji učinak od obične hrane onda stvarno neznam zašto uopće i trošiš to sranje u prahu. Eto.. whey je hrana u prahu a na reklama su naslikani bodybuilderi koji su 365dana u godini na steroidima,inzulinu,hgh,tiroidnim hormonima itd. I onda se ti batler pitaš zašto ljudi mrze Bodybuilding i zašto im je pun k...c vas u fitness centrima kad propagirate o zdravom i sportskom životu.. :lol:

Opaki Šišmišar
02.11.2007., 08:14
kako si naporan...

Stipe23
02.11.2007., 10:49
Ako je vaša tvrdnja da whey,aminokiseline i sl.

"Ako" je vaša tvrdnja?

Poslije sveg ovog tipkanja, svih tih stranica i postova, ti pišeš "AKO".
Ako je tvrdnja to i to.

Pa ti još uvijek nisi ni skontao što je točno čija tvrdnja. :D

Ako whey i aminokisline(kapsule, tablete,ampule) ne daju ništa bolji učinak od obične hrane onda stvarno neznam zašto uopće i trošiš to sranje u prahu.

Odgovor je vrlo jednostavan.

Da si čitao temu, znao bi zašto.

-Stipe

Napoleon Bonaparte
02.11.2007., 10:51
Ako whey i aminokisline(kapsule, tablete,ampule) ne daju ništa bolji učinak od obične hrane onda stvarno neznam zašto uopće i trošiš to sranje u prahu. Eto.. whey je hrana u prahu a na reklama su naslikani bodybuilderi koji su 365dana u godini na steroidima,inzulinu,hgh,tiroidnim hormonima itd. I onda se ti batler pitaš zašto ljudi mrze Bodybuilding i zašto im je pun k...c vas u fitness centrima kad propagirate o zdravom i sportskom životu.. :lol:

Uzima se jer je praktičnije.Možeš ti poslije treninga popiti litru mlijeka ali sadrži šećere i masti tako da to nije baš korisno za poslije treninga. Lakše je popit 3 deci nego jednu litru. Još ako ideš iza toga jesti, nema šanse da imaš dobar obrok poslije mlijeka....

Glosy
02.11.2007., 10:56
"Ako" je vaša tvrdnja?

Poslije sveg ovog tipkanja, svih tih stranica i postova, ti pišeš "AKO".
Ako je tvrdnja to i to.

Pa ti još uvijek nisi ni skontao što je točno čija tvrdnja. :D

Odgovor je vrlo jednostavan.

Da si čitao temu, znao bi zašto.

-Stipe
Skontao da su svi ti prparati k.... na batini i čupanje love iz džepa..

Glosy
02.11.2007., 11:01
Radije ću nakon treninga imati normalan obrok koji ima proteina,ugljikohitrata i nešto malo masti nego popiti whey.. Ali svako ima svoj odabir.. Ti Stipe23 više voliš vitamine u tabletama , dok ću radije pojest voće

Stipe23
02.11.2007., 11:09
Radije ću nakon treninga imati normalan obrok koji ima proteina,ugljikohitrata i nešto malo masti nego popiti whey.. Ali svako ima svoj odabir.. Ti Stipe23 više voliš vitamine u tabletama , dok ću radije pojest voće

Ja sam ovdje dosad jedino ispravio par tvojih nebuloznih tvrdnji i ukazao ti na nelogičnosti u tvojem spamanju ("proteini rade, zato ih nemojte piti jer kad ih ne pijete ne rade"?? :D)

S druge strane, ti nemaš previše pojma što ja volim ili ne volim.
A bezobrazno je bez takvog znanja stalno ovako pisati o drugima kao što ti radiš.

Skontao da su svi ti prparati k.... na batini i čupanje love iz džepa..

Aha.
Dal se i na benzinskoj pumpi ideš žalit da je taj benzin beskoristan jer kad ga potrošiš auto ne ide dalje? :D

-Stipe

sven_22
02.11.2007., 11:12
stvarno ste uporni :rofl:

još je netko pisao da mu je "kao" whey uništio jetru. to su gluposti.
svake godine kontroliram krvnu sliku i dok sam trenirao i sada je sve potpuno isto.

za glosy-a: znam i ja dečke koji su nakon treniranja postali još mršaviji nego su bili prije. ali ne poznam ih i ne znam kaj su još koristili.

frend je koristio isto kaj i ja, ali je drugačije građe. on je išao u teretanu da skine kile, a ja da dobijem. ali njegova građa tijela je, ne znam kak da kažem, "mekanija". dok ima povišenu temperaturu nekoliko dana zna izgubiti 5 kg.

sam sebi sam primjer da zbog whey nisam izgubio na masi, i to mi je dovoljno.

u ponedjeljak počinjem opet trenirati i opet ću koristiti isto.

Glosy
02.11.2007., 11:18
Ja sam ovdje dosad jedino ispravio par tvojih nebuloznih tvrdnji i ukazao ti na nelogičnosti u tvojem spamanju ("proteini rade, zato ih nemojte piti jer kad ih ne pijete ne rade"?? :D)

S druge strane, ti nemaš previše pojma što ja volim ili ne volim.
A bezobrazno je bez takvog znanja stalno ovako pisati o drugima kao što ti radiš.

Aha.
Dal se i na benzinskoj pumpi ideš žalit da je taj benzin beskoristan jer kad ga potrošiš auto ne ide dalje? :D

-Stipe

Ti uporno svrstavaš prparate pod normalnu hranu.. Izjednačavaš whey sa mlijekom, mesom, jajima itd.. To je ono što mi ide na živce kod tebe. A da se šopaš sa tabletama i praškom više nego što uzmeš normalne hrane u to sam siguran 99%

cocoo
02.11.2007., 11:29
tu je jedini Stipe i još par njih koji se kuže u neke stvari...

ostali ste nažalost neinformirani ili krivo informirani što se tiče suplemenata,
naravno da postoji brdo suplemenata koji su štetni ali postoje i neki suplementi koji su potrebni kod vježbanja i povećanih napora...

tako npr skrenuo bi pažnju na whey protein, on u kombinaciji sa glukozom služi za oporavak mišića nakon treninga... a sad ću vam to pobliže probat objasnit... (evo jedan tekst što se tiče navedenog)

Tokom naseg treninga sa utezima nasa misicna vlakna su stavljena pod veliki pritisak koji uzrokuje da kod misicnih stanica dolazi do gubljenja ATP zaliha, glikogena te aminokiselina. Ljudsko tijelo ce uvijek nastojati biti u normalnom stanju (homeostazi) te kada je afektirano teskim treningom ono se prebacuje u "tonalitet prezivljavanja" gdje jednostavno reagira na potraznju.

U to vrijeme (odmah nakon treninga) fizioloska sklonost tijela jest da se pobrine za shok koji se upravo dogodio (gubitak glikogena i ATPa, te takodje gubitak aminokiselina zbog mikro pucanja misicnih vlakana uzrokovanih intenzivnih tezinskim treningom).

Dakle, tijelo trazi pristupacne hranjive tvari da nadoknadi izgubljeno. Ono sto mnogi bodibilderi ne shvacaju jest da je "manevarski prostor" vrlo uzak i kratak, mozda svega jedan sat najvise. Ukoliko oni nemaju pristupacne hranjive tvari te ukoliko nemaju dostavljacki sistem koji ce transportirati te tvari u stanice, mišić može počet propadat - a to je ono što ne želimo.

To je ono gdje glukoza dolazi u prvi plan. Ukoliko pomijesamo prilicnu kolicinu glukoze (50-150 grama ovisno o duzini I intenzitetu treninga, grupi misica koja je trenirana te procjeni izgubljenog glikogena) sa brzoprobavljajucim whey proteinom (40-60 grama, ovisno o tezini tjela) mi stvaramo povoljne uvjete za izgradnju mišića. Glukoza ide u nas krvni sistem za 3 minute te prema znanstvenim istrazivanjima dozivljava vrhunac nakon 40 minuta. Whey proteini ce dostaviti slobodne te peptidski povezane amino acide u nas krvni sistem za 20-30 minuta - te kao sto svi znaju do tada ce visok stupanj krvnih secera (glukoze) prouzrokovati da nasa gusteraca oslobodi najjaci anabolicki hormon, koji je takodjer hormon "zaliha" - INZULIN.

Ono što ovdje imamo jest mehanizam dostave (inzulin) koji prikuplja sve sto mu je dostupno (aminokiseline, glukozu, creatin I glutamin) te ih transportira u slobodna mjesta zalihe (misicne stanice koje smo upravo trenirali).

Nadam se da ste shvatili, vi koji niste baš pretjerano educirani po pitanju proteina, čemu oni služe...

Onda ... netko je napisao da će rađe pojest voće nego multivitaminske tablete... pa slažem se... ako možeš pojest toliko voća da nadoknadiš sve vitamine koji su potrebni tijelu svaka čast... al meni je jednostavnije svaki dan popit uz ručak tabletu Supradyna s kojim mi tijelo dobiva sve potrebne vitamine i minerale za taj dan...

Stipe23
02.11.2007., 11:54
Ti uporno svrstavaš prparate pod normalnu hranu.. Izjednačavaš whey sa mlijekom, mesom, jajima itd..

Whey i jest normalna hrana.

To je ono što mi ide na živce kod tebe.

Budeš preživio.

Ti uporno lupetaš gluposti i usput pišeš razne svoje "teorije" o svim ljudima oko sebe.
I nemaš blage veze ni o tome kako se dobiva whey, ni kako se dobiva kuhinjski šećer, ni tko je što uzimao od ekipe oko tebe. Ali lupaš li ga lupaš.
Pa i ekipa ovdje jednako trpi. :D

A da se šopaš sa tabletama i praškom više nego što uzmeš normalne hrane u to sam siguran 99%

To je zato jer nisi baš bistar.

Ali, da se razumijemo, da su suplementi korisni onome tko si ih može priuštiti, svakako jesu.

-Stipe

Napoleon Bonaparte
02.11.2007., 12:07
Mene ovo "šopanje tabletama i praskom" jako bode u oči. Znači teoretski ako ja pijem svaki dan čokolino i kakao ja se svaki dan "šopam praškovima" a ako pijem C vitamin preko zime "šopam se i tabletama"!?
Pa jebote, pola klinaca u svijetu je tableto-praško-mani!!! A tek pekari... koliko praška oni koriste:rofl:

Glosy
02.11.2007., 12:22
Mene ovo "šopanje tabletama i praskom" jako bode u oči. Znači teoretski ako ja pijem svaki dan čokolino i kakao ja se svaki dan "šopam praškovima" a ako pijem C vitamin preko zime "šopam se i tabletama"!?
Pa jebote, pola klinaca u svijetu je tableto-praško-mani!!! A tek pekari... koliko praška oni koriste:rofl:

čokolino,kakao nema veze sa proteinima, aminokuselinama ,kreatinom i sl.. Preparati koje ti koristiš nemaju ama baš nikakve veze sa normalnom hranom..

Glosy
02.11.2007., 12:30
Whey i jest normalna hrana.

Budeš preživio.

Ti uporno lupetaš gluposti i usput pišeš razne svoje "teorije" o svim ljudima oko sebe.
I nemaš blage veze ni o tome kako se dobiva whey, ni kako se dobiva kuhinjski šećer, ni tko je što uzimao od ekipe oko tebe. Ali lupaš li ga lupaš.
Pa i ekipa ovdje jednako trpi. :D

To je zato jer nisi baš bistar.

Ali, da se razumijemo, da su suplementi korisni onome tko si ih može priuštiti, svakako jesu.

-Stipe
Whey nije normalna hrana. Nije niti će ikada bit. Pusti sad priču o procesu dobivanja wheya. Šta još proizvođać baca TI sigurno ne znaš niti ćeš ikad saznat ali glavno da ih štitš..

Glosy
02.11.2007., 12:48
Stipe23.. Kad ćeš pozvati mene , Harda i slične nama u jednu od tvornica koje se bave proizvodnjom wheya,amino itd itd pa ne sce lijepo tamo objani kako se šta dobiva i koliko je zdravo... Samo budala vjeruje da su preparati zdravi i jednaki hrani..

Stipe23
02.11.2007., 12:50
Whey nije normalna hrana. Nije niti će ikada bit.

Whey je normalna hrana.

Pusti sad priču o procesu dobivanja wheya. Šta još proizvođać baca TI sigurno ne znaš niti ćeš ikad saznat ali glavno da ih štitš..

Opet si počeo drobit gluposti.

Ajde, kad već živiš u strahu od zlih proizvođača -
što misliš što je rizičnije, razni superjeftini topljeni sirevi, kole za 5 kuna 15 litara, ili - proteini? :D
Što je pod povećalom kontrolora?
Prvo ili drugo?
Što je pod indirektnom kontrolom samih korisnika, čiji korisnici više paze na svoje nalaze, i na rezultat trošenja neke namirnice?
Prvog ili drugog? :D

-Stipe

Stipe23
02.11.2007., 12:53
Stipe23.. Kad ćeš pozvati mene , Harda i slične nama u jednu od tvornica koje se bave proizvodnjom wheya,amino itd itd pa ne sce lijepo tamo objani kako se šta dobiva i koliko je zdravo...

Da si htio, mogao si već biti.

Da malo progooglaš, našao bi informacije onih koji su već bili.

Da je zdravo, ne da je zdravo nego je superzdravo.
I to vrijedi pogotovo za whey. To si već isto tako mogao i sam pronaći da si malo manje lupetao, a malo više googlao ili surfao po medicinskim stranicama.
Kaj misliš zakaj ljudi to piju, nego zato kaj imaju realnu korist.

Samo budala vjeruje da su preparati zdravi i jednaki hrani..

"Preparati" je toliko širok pojam da je ova rečenica posve besmislena i o njoj se ne može razgovarati.
Isto tako, "jednaki hrani" je termin koji nema nikakvo značenje.

Čak i ako stavimo na stranu sad to koliko ti nemaš pojma o temi.

-Stipe

Stipe23
02.11.2007., 12:55
čokolino,kakao nema veze sa proteinima, aminokuselinama ,kreatinom i sl.. Preparati koje ti koristiš nemaju ama baš nikakve veze sa normalnom hranom..

Čokolino je jedna od najvećih prevara "zdrave" prehrane, u paru s npr. cedevitom.
Junk carbs.

Al ne daj ti da te neke jednostavne činjenice ometu u tvojem marljivom tipkanju... :D

-Stipe

Glosy
02.11.2007., 13:00
Whey je normalna hrana.

Opet si počeo drobit gluposti.

Ajde, kad već živiš u strahu od zlih proizvođača -
što misliš što je rizičnije, razni superjeftini topljeni sirevi, kole za 5 kuna 15 litara, ili - proteini? :D
Što je pod povećalom kontrolora?
Prvo ili drugo?
Što je pod indirektnom kontrolom samih korisnika, čiji korisnici više paze na svoje nalaze, i na rezultat trošenja neke namirnice?
Prvog ili drugog? :D

-Stipe

kola je otrov i to se već dugo zna, pogotovo ovi sokovi za sitnu lovu.. A što se tiče kontola pogotovu Hrvatskoj to budi siguran da samo puni loše robe,od gmo pa zatrovane hrane koja stvara karcinome.. što se tiče proteina oni su posebno sranje a onaj tko ihreklamira kako su zdrav dodatak je kreten do daske.. Kvalitetna hrana je još uvjek u opticaju kad smo kod toga...

Stipe23
02.11.2007., 13:03
kola je otrov i to se već dugo zna, pogotovo ovi sokovi za sitnu lovu.. A što se tiče kontola pogotovu Hrvatskoj to budi siguran da samo puni loše robe

U Hrvatskoj?
Ti pričaš o kontrolama u Hrvatskoj?

Te kontrole nemaju veze s proteinima.
Proteini se ne proizvode u Hrvatskoj, uvoze se izvana.

što se tiče proteina oni su posebno sranje

Ma nek si ti to nama rekao.
Jer su ti to objasnila tvoja tri frenda kojima ionako ne vjeruješ i za koje ne znaš kaj su uzimali. :D

-Stipe

Glosy
02.11.2007., 13:15
Proteini moraju isto proći kontrole samo ih nitko nije pravo kontrolirao nego ih propuštaju.. Netko od glavnih dobija u džep a državu to i ne brine kad ionako te preparate troše Bodybuilderi i njima slični.. Što se tiče mojih frendova oni su nešto poput tebe.. Jedno pričaju a drugo rade.. Dečko nije mogao dobiti 54cm nadlakticu normalnim putem..

The Uništavač Topika
02.11.2007., 13:32
25 grama ne.. ali zato 200gr ima učinak

200 grama wheya dnevno? Jesi li to htio reći? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Opaki Šišmišar
02.11.2007., 14:18
pa zasto ne. :ne zna: meni kanta od 5kg traje mjesec dana. uzimam whey na iglu. odlicno puca, misici sami rastu, ne moram niti vjezbati :s

Stipe23
02.11.2007., 15:41
Proteini moraju isto proći kontrole samo ih nitko nije pravo kontrolirao nego ih propuštaju..

Malo si se izgubio.
Sad si pomiješao 2-3 teme u jednu.

Reci o čemu ti točno u ovom pasusu pokušavaš napamet lupetati, da ti se može odgovoriti.
Tko ih propušta, koja to točno kontrola, što točno imaju "propuštati"? Odnosi li se to na Nijemce, Mađare, Amere, sve? :D

Netko od glavnih dobija u džep a državu to i ne brine kad ionako te preparate troše Bodybuilderi i njima slični.. Što se tiče mojih frendova oni su nešto poput tebe.. Jedno pričaju a drugo rade..

Ja jedno pričam, a drugo radim?
Da, ja zapravo jedem čokolino, pijem cedevitu i ne pijem whey.
Bravo, Sherlock. :D

Ne znam zašto te ja toliko mučim.
Al kolko vidim, ti uopće ne pričaš o temi. Koliko vidim, ti mene zamišljaš ko nekog od ekipe iz teretane, tko je nekim čudom ogroman, kome zavidiš i spram koga imaš komplekse, i tko ti priča da se nije rokao, pa ovako marljivo tipkaš o svemu tome i o meni.

I još uz to svugdje vidiš te svoje "frendove" i njihove lovačke.

Čini se da imaš priličnih problema u svom životu, takvih da ovo neznanje čak i nije među većima.

-Stipe

Stipe23
02.11.2007., 15:43
200 grama wheya dnevno? Jesi li to htio reći? :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Što je najbolje, jest, to je mislio reći.

Al čekaj još da ti objasni da su njegovi frendovi koji su srkali 200g wheya (što on provjereno zna) još uz to i sigurno nastavili s istim unosom proteina kad su prestali piti whey...

Svaki bi opustošio jednu prosječnu turopoljsku farmu pilića u tjedan dana. :D

-Stipe

Glosy
02.11.2007., 17:23
Što je najbolje, jest, to je mislio reći.

Al čekaj još da ti objasni da su njegovi frendovi koji su srkali 200g wheya (što on provjereno zna) još uz to i sigurno nastavili s istim unosom proteina kad su prestali piti whey...

Svaki bi opustošio jednu prosječnu turopoljsku farmu pilića u tjedan dana. :D

-Stipe

želim reći da 200gr proteina dovoljno za izgradnju mišića.. pod tih 200 gr proteina ubrajam meso,mlijeko,sir,bjelnjke.. O.k netko ima i veću potrebu za proteinima..

Glosy
02.11.2007., 17:34
Malo si se izgubio.
Sad si pomiješao 2-3 teme u jednu.

Reci o čemu ti točno u ovom pasusu pokušavaš napamet lupetati, da ti se može odgovoriti.
Tko ih propušta, koja to točno kontrola, što točno imaju "propuštati"? Odnosi li se to na Nijemce, Mađare, Amere, sve? :D

Ja jedno pričam, a drugo radim?
Da, ja zapravo jedem čokolino, pijem cedevitu i ne pijem whey.
Bravo, Sherlock. :D

Ne znam zašto te ja toliko mučim.
Al kolko vidim, ti uopće ne pričaš o temi. Koliko vidim, ti mene zamišljaš ko nekog od ekipe iz teretane, tko je nekim čudom ogroman, kome zavidiš i spram koga imaš komplekse, i tko ti priča da se nije rokao, pa ovako marljivo tipkaš o svemu tome i o meni.

I još uz to svugdje vidiš te svoje "frendove" i njihove lovačke.

Čini se da imaš priličnih problema u svom životu, takvih da ovo neznanje čak i nije među većima.

-Stipe
Ne pričaj o kompleksima jer ja nisam žgoljavac kako ti zamišljaš.. Moja nadlaktica od 40cm obujma je 10 puta kvalitetnija od nekoga tko je na preparatima i ima 15cm obujma veću nadlakticu.. Kvaliteta a ne kvantiteta:top:

Stipe23
02.11.2007., 18:12
Ne pričaj o kompleksima jer ja nisam žgoljavac kako ti zamišljaš..

Ja ti nisam rekao da si žgoljavac, nego da zvučiš iskompleksirano.

Ja iz posta u post gledam kak bi se ti malo svađao sa svojim frendovima, malo sa mnom, malo sam sa sobom.
A teme se obično ne uspiješ držati dulje od dvije rečenice.

Moja nadlaktica od 40cm obujma je 10 puta kvalitetnija od nekoga tko je na preparatima i ima 15cm obujma veću nadlakticu..

Super. :D

-Stipe

patriot
02.11.2007., 18:20
i to na ladno kao jednog naseg dragog kolege forumasa sa drugog topica:lol: :lol: :lol: :D ..e ovo nisu istine sta ovaj decec pise..stipe neznam zasto opce ides odgovarat..btw jesi vidio sta die faust radi feitosi..:s

Stipe23
02.11.2007., 18:40
i to na ladno kao jednog naseg dragog kolege forumasa sa drugog topica:lol: :lol: :lol: :D ..e ovo nisu istine sta ovaj decec pise..stipe neznam zasto opce ides odgovarat..btw jesi vidio sta die faust radi feitosi..:s

Nisam vidio, promaklo mi je.
Vidio sam od novijih stvari kako je Aerts u strašnoj formi i kako je dobio Sefa.
I čekam Harija protiv Schilta ili Bonjaskog.

-Stipe

The Uništavač Topika
02.11.2007., 20:39
Ne pričaj o kompleksima jer ja nisam žgoljavac kako ti zamišljaš.. Moja nadlaktica od 40cm obujma je 10 puta kvalitetnija od nekoga tko je na preparatima i ima 15cm obujma veću nadlakticu.. Kvaliteta a ne kvantiteta:top:

Čak si i mjerio. Svaka čast. Al moram ti reć da je 40 cm prilično žgoljavo. Jesi razmišljao o uzimanju wheya? :s

cocoo
02.11.2007., 23:08
Sad već počinjem vjerovat da nas Glosy zajebava... fakat nemožeš toliko gluposti napisat...

a ako nas ne zajebavaš, Glosy.. onda stvarno upucaj se...
nismo ti mi krivi što si ti tako zatucan i ne educiran u vezi s treniranjem i suplementima...

i please pročitaj tekst koji sam samo zbog tebe tamo postao ... tamo ti je objašnjeno sve što je whey i čemu služi...
ako i nakon toga budeš razmišljao kao što sad razmišljaš... onda te fakat moram zamolit da prestaneš pisat u ovom topicu i nervirat nas sa glupim postovima..

cocoo
02.11.2007., 23:19
Nisam vidio, promaklo mi je.
Vidio sam od novijih stvari kako je Aerts u strašnoj formi i kako je dobio Sefa.
I čekam Harija protiv Schilta ili Bonjaskog.

-Stipe

kad smo već kod Aerts-a ... gledao sam borbu vs sefa i stvarno predobar je bio... nisam ga zadnje vrijeme pratio ... čini mi se da je dobio dosta mase.. i da su mu noge dosta sporije... ?

patriot
03.11.2007., 01:49
feitosa ga je dobio,ali prema izgledu lica i nije bas:D ..e ulicna tuca,ali sa tehnickim znanjem..tako nekako bi nazvao mec..publiak u ekstazi,aplaudiraju die faust makar izgubio jer je mali srce ostavio u ringu..znas da boksac,a uz to jos i manji od feitose(die faust177,feitosa193),ali iako padao dvaput na pod izudarao feitosu samo tako i pokazao da zna primit teske udarce..
poslije njih leko vs bonjasky..znas da oni se doslovno mrze zbog prolse godine kada leko pogodio dvaput zadnjim kruznim u jaja bonjaskog..i to zadnji put bas namjerno..brate mili to je bila tuca,to je lektira za klince..neznas koji mec lduji..feitosa i die faust ili bonjaski protiv leke..na kraju leteci gospodin u svom stilu koljenom u glavu pogadja leku..ali jao kakve tuce..zadnja bila (moj idol)bad boy le banner protiv onog iz koreje:confused: ..le banner zavrsio u svom stilu poput buldoga..inace bilo na eurosport i ja svrsio doslovno:rofl: lada vidio kako se makljaju..svaka im cast:top: ..a ne ko neki koji u zadnje vrijeme previse taktiziraju
isprike na off-u

patriot
03.11.2007., 01:51
Čak si i mjerio. Svaka čast. Al moram ti reć da je 40 cm prilično žgoljavo. Jesi razmišljao o uzimanju wheya? :s
hm pa 40 cm nadlaktice,izdefinirane naravno i nije mrsavo

cocoo
03.11.2007., 12:53
aj sad dosta!
ONTOPIC :)

batler
05.11.2007., 15:23
Glosy,pogledaj sastav nekog kvalitetnog wheya i sastav čokolina pa usporedi koji proizvod ima više umjetnih dodataka.:mig:

batler
05.11.2007., 15:25

Otkud sad pak to,a na onom jednom drugom topicu si tražio savjete za skidanje sala:rolleyes:

Glosy
05.11.2007., 20:12
Glosy,pogledaj sastav nekog kvalitetnog wheya i sastav čokolina pa usporedi koji proizvod ima više umjetnih dodataka.:mig:

Ma jebe mi se za whey.. Dobio sam rezultate bez njega i rješio se viška kila... Jel te još kaj zanima? Inače odjedri u drugom smjeru..

cocoo
05.11.2007., 22:16
Ma jebe mi se za whey.. Dobio sam rezultate bez njega i rješio se viška kila... Jel te još kaj zanima? Inače odjedri u drugom smjeru..

ma ti ni neznaš šta je whey... a ja ti lijepo sve objasnio .. umjesto da mi se zahvališ ti i dalje lupaš po svome.. c c c

Zalac
06.11.2007., 11:18

nemos sad uspoređivat čokolina sa whey jer to nema veze jedno sa drugim. usporedi rade whey sa piletinom ili puretinom ili tunom ili posnim sirom. što ima više umjetnih dodataka ?

Napoleon Bonaparte
06.11.2007., 12:34
nemos sad uspoređivat čokolina sa whey jer to nema veze jedno sa drugim. usporedi rade whey sa piletinom ili puretinom ili tunom ili posnim sirom. što ima više umjetnih dodataka ?

Isuse koji su to argumenti i usporedbe:rofl: Kao da kažeš ne možeš uspoređivati bijeli šećer sa natrenom. Usporedi ga sa jagodama:rofl:
Imaš li ti doma kokoši koje uzgajaš i onda jedeš? Jedino tako možeš biti siguran da su zdrave i prirodne. Nemamo niti pojma kakvim sve hormonima rasta šopaju piceke, u kakvim uvjetima odrastaju, kako stres utječe na njih...

Stipe23
06.11.2007., 13:13
nemos sad uspoređivat čokolina sa whey jer to nema veze jedno sa drugim.

Po nekoj funkciji same po sebi ne.

Ali može kad je u kontekstu u kojem je bilo, gdje odgovara nekome tko neinformirano priča i o jednom i o drugom.

-Stipe

Lindy
06.11.2007., 16:09
ajde vi meni lipo objasnite sto je to whey protein? jel to uzimaju body builderi ili mogu i ja npr. koja zelin dobiti misice da se vide ali opet nista pretjerano?

Zalac
06.11.2007., 18:15
Isuse koji su to argumenti i usporedbe:rofl: Kao da kažeš ne možeš uspoređivati bijeli šećer sa natrenom. Usporedi ga sa jagodama:rofl:
Imaš li ti doma kokoši koje uzgajaš i onda jedeš? Jedino tako možeš biti siguran da su zdrave i prirodne. Nemamo niti pojma kakvim sve hormonima rasta šopaju piceke, u kakvim uvjetima odrastaju, kako stres utječe na njih...

razumijem ja što je on htio reć sa tom usporedbom, ali ona nema logike. sad usporedivat neki proizvod sa (napamet pričam) 90% ugljikohidrata i šećera sa whey koji je 90 postotni protein.

batler
06.11.2007., 18:30
razumijem ja što je on htio reć sa tom usporedbom, ali ona nema logike. sad usporedivat neki proizvod sa (napamet pričam) 90% ugljikohidrata i šećera sa whey koji je 90 postotni protein.

Pa ja ih uspoređujem po količini raznih kemijskih aditiva,a ne po njihovom osnovnom nutricionističkom sastavu.:rolleyes:

The Uništavač Topika
06.11.2007., 18:48
ajde vi meni lipo objasnite sto je to whey protein? jel to uzimaju body builderi ili mogu i ja npr. koja zelin dobiti misice da se vide ali opet nista pretjerano?

To ti je protein koji se može dobiti izolacijom iz sirutke. Koristi se za brži razvoj i oporavak mišića kod sportaša, a ima i neke primjene u medicini. Najbrže je probavljiv od svih proteina te je stoga odličan izbor za obrok odmah nakon vježbanja.

reader
07.11.2007., 12:23
To ti je protein koji se može dobiti izolacijom iz sirutke. Koristi se za brži razvoj i oporavak mišića kod sportaša, a ima i neke primjene u medicini. Najbrže je probavljiv od svih proteina te je stoga odličan izbor za obrok odmah nakon vježbanja.

kod nas ga nema.... I ne samo da ga nema, nego prodavači nikad čuli za to!:ne zna:

El Pájaro
07.11.2007., 12:37
kod nas ga nema.... I ne samo da ga nema, nego prodavači nikad čuli za to!:ne zna:

Gdje je to "kod nas"? I gdje si pitala te prodavace? To se inace ne prodaje u supermarketima...

The Uništavač Topika
07.11.2007., 14:56

To je sportska prehrana, dakle moraš ići u trgovinu sa sportskom prehranom.
Ili ako ti je draže, možeš svaki dan kupovat 4 litre sirutke i sve popit na eks odmah nakon vježbanja. :D

batler
07.11.2007., 18:23
To je sportska prehrana, dakle moraš ići u trgovinu sa sportskom prehranom.
Ili ako ti je draže, možeš svaki dan kupovat 4 litre sirutke i sve popit na eks odmah nakon vježbanja. :D

Teško da će to biti isto jel sirutka inače sadrži puno laktoze i mlječne masti,kaj će skroz usporiti apsorpciju proteina iz sirutke.

Saradonija
09.11.2007., 21:00
Krenula ja u teretanu s ciljem vraćanja kondicije, skidanja kila, uglavnom radi popravka zdravlja. Kako mi je preporučeno više pažnje posvetiti aerobnim vježbama zanima me koja je razlika između bicikle, one male bicikle, stepera, veslanja i orbitreka u smislu utjecaja na tijelo?:ne zna:

Lindy
10.11.2007., 22:49
Ma znan ja da se to koristi za obnovu mišića, al jel je to potrebno meni npr. koja vec dugo vjezbam dnevno jedan sat i zelin da mi se svi misici onako lipo vide al ne opet previse da izgledan kao mali bodybuilder,strah me ako pocnem to uzimati se ne udebljan i dobijem previse mišica?!

cocoo
10.11.2007., 23:01
Ma znan ja da se to koristi za obnovu mišića, al jel je to potrebno meni npr. koja vec dugo vjezbam dnevno jedan sat i zelin da mi se svi misici onako lipo vide al ne opet previse da izgledan kao mali bodybuilder,strah me ako pocnem to uzimati se ne udebljan i dobijem previse mišica?!

ti brkaš malo neke stvari...
aj ukratko da ti objasnim...

tokom vježbanja s utezima dolazi do mikro oštećenja mišića... i whey proteini služe za oporavak mišića.. znači nećeš se udebljat niti ćeš izgledat ko bodybuilder od whey-a ... a whey se pije s glukozom .. jer glukoza podiže inzulin i onda ubrza proces dolaska whey-a u mišić ..

to ti je onako .. rečeno da razumiješ :)

Lindy
10.11.2007., 23:40
thanks na odg!

reader
12.11.2007., 11:40
Šta jedete/pijete vi koji ne koristite whey?

cocoo
12.11.2007., 13:02
Šta jedete/pijete vi koji ne koristite whey?

ja koristim whey al to nema veze... ne znači ako koristim whey da ne jedem ništa drugo...

prije spavanja ... pa pojedem tunu ili posni sir ... il tako nešto...

black_man
13.11.2007., 03:33
kad je već rasprava o whey-u jel netko zna gdje ima kupiti Mrp nitrate fuel od twinlaba..već ga neko vrijeme ne drže u twinlab trgovinama.:(

Saradonija
13.11.2007., 08:53
Krenula ja u teretanu s ciljem vraćanja kondicije, skidanja kila, uglavnom radi popravka zdravlja. Kako mi je preporučeno više pažnje posvetiti aerobnim vježbama zanima me koja je razlika između bicikle, one male bicikle, stepera, veslanja i orbitreka u smislu utjecaja na tijelo?:ne zna:

Zar nitko ne zna odgovor na ovo pitanje?:confused:

cocoo
13.11.2007., 09:33
Zar nitko ne zna odgovor na ovo pitanje?:confused:

pa to su sve aerobne vježbe tako da vjerojatno imaju isti utjecaj na tijelo...
vjerojatno ih koristiš kao aerobne vježbe za skidanje viška masnih naslaga...
pa svaka sprava će ti donekle pomoć u tome, neka malo više neka malo manje... al funkcija im je ista :) ... al savjetovao bi ti da se zadržiš na orbitreku i bicikli...

Napoleon Bonaparte
13.11.2007., 10:18
pa svaka sprava će ti donekle pomoć u tome, neka malo više neka malo manje... al funkcija im je ista :) ... al savjetovao bi ti da se zadržiš na orbitreku i bicikli...

:rofl: :confused:

Saradonija
14.11.2007., 07:13

Da, koristim ih za skidanje sala. Znam da sve imaju istu temeljnu funkciju, ali sigurno postoje i razlike. Zbog čega bih se trebala zadržati na orbitreku i bicikli?
Hvala:)

reader
14.11.2007., 11:27
Sinoć išla sa fizioterapeutom u teretanu, da me uputi i pokaže mi kako, šta i koliko (prema uputi neurokirurga ,obzirom da imam problema sa kralježnicom).
Sve mi lijepo pokazao, objasnio,savjetovao na čemu ne smijem nipošto vježbati, na čemu smijem ali bez ikakvih opterećenja (znači, samo sprava, bez utega), a na čemu smijem do max 10 kg! Kaže vježbati 2 puta tjedno, ne više. Sad sam happy...krećem sa dodatnim vježbama, uz one kod kuće...ne dam se "pod nož"!

cocoo
14.11.2007., 11:46
Da, koristim ih za skidanje sala. Znam da sve imaju istu temeljnu funkciju, ali sigurno postoje i razlike. Zbog čega bih se trebala zadržati na orbitreku i bicikli?
Hvala:)

zato jer su orbitrek i bicikla učinkovitije sprave od ovih drugih koje si nabrojila... i u manje vremena ćeš postić to što želiš...
al najbolje bi ti bilo trčat... ili brzo hodat...

evo ti nešto s čim ti garantiram da ćeš u malo vremena dobit rezultate:

ujutro kad se probudiš na prazan želudac, samo kavu možeš popit... odi brzo hodat 60 minuta...
mjesec dana tako i rezultati su tu :)

i naravno ... vodi računa o prehrani jer prehrana najviše utječe na sve...
junk food izbaci, premasnu hranu, slatkiše, kolače itd...

Saradonija
14.11.2007., 12:01
zato jer su orbitrek i bicikla učinkovitije sprave od ovih drugih koje si nabrojila... i u manje vremena ćeš postić to što želiš...
al najbolje bi ti bilo trčat... ili brzo hodat...

evo ti nešto s čim ti garantiram da ćeš u malo vremena dobit rezultate:

ujutro kad se probudiš na prazan želudac, samo kavu možeš popit... odi brzo hodat 60 minuta...
mjesec dana tako i rezultati su tu :)

i naravno ... vodi računa o prehrani jer prehrana najviše utječe na sve...
junk food izbaci, premasnu hranu, slatkiše, kolače itd...

Da, hrana je osnovna. Ipak tu više nemam problema jer sam u zadnjih pola godine totalno promijenila prehranu-radi upale žuči, iako sam mogla lakšim putem-pod nož! Kukavica kakva jesam rađe sam sve promijenila, tako mogu reć da se zdravo hranim zahvaljujući upaljenoj žuči. Inače nikad nisam bila ljubitelj junk fooda, slatkog,..više sam mesni tip-domaća seljačka kuhinja...
Što se tiče hodanja...teško...dižem se u 5 ujutro...teško da bi se ustala u 4 radi hodanja kad idem spavati oko 12, 1h. Hvala na prijedlogu, možda jednom i uspijem to ukomponirati u svakodnevicu.
Primjetila sam da se najviše umorim na bicikli, zapravo na orbitreku-uopće mi se ne sviđa, nesvjesno ga izbjegavam.Sigurno bi mi baš zbog toga najviše koristio :D Najdraže mi je ipak veslanje..mogla bih satima veslati...:D
Znam da bi uz tvoj savjet brzo postigla željeno, ali obaveze me sprečavaju, pa sam uzela za cilj period do ljeta, uz 3x tjedno teretane....

cocoo
14.11.2007., 18:28
Da, hrana je osnovna. Ipak tu više nemam problema jer sam u zadnjih pola godine totalno promijenila prehranu-radi upale žuči, iako sam mogla lakšim putem-pod nož! Kukavica kakva jesam rađe sam sve promijenila, tako mogu reć da se zdravo hranim zahvaljujući upaljenoj žuči. Inače nikad nisam bila ljubitelj junk fooda, slatkog,..više sam mesni tip-domaća seljačka kuhinja...
Što se tiče hodanja...teško...dižem se u 5 ujutro...teško da bi se ustala u 4 radi hodanja kad idem spavati oko 12, 1h. Hvala na prijedlogu, možda jednom i uspijem to ukomponirati u svakodnevicu.
Primjetila sam da se najviše umorim na bicikli, zapravo na orbitreku-uopće mi se ne sviđa, nesvjesno ga izbjegavam.Sigurno bi mi baš zbog toga najviše koristio :D Najdraže mi je ipak veslanje..mogla bih satima veslati...:D
Znam da bi uz tvoj savjet brzo postigla željeno, ali obaveze me sprečavaju, pa sam uzela za cilj period do ljeta, uz 3x tjedno teretane....

pa sve se može prilagodit :)

uglavnom sretno ... nadam se da ćeš ostvarit to što želiš

Amman
14.11.2007., 19:01
Pozdrav svima. Nakon poduze pauze odlucio sam ponovno vjezbati body building.

Buduci se na trzistu pojavio velik broj proizvodjaca suplemenata, molio bih iskusne za savjet kojeg proizvodjaca odabrati.

Nekad sam koristio Weider, Prolab i Scitec preparate. Najvise sam bio zadovoljan s Prolabom, ali ako ima nesto bolje, a da ima dobar odnos cijena/kvaliteta bio bih zahvalana.

Usput, vec sam postavio pitanje o izboru teretane. Dakle ako mi neztko moze preporuciti neku koja ima vise klasicnih sprava i slobodnih utega i da nema velike guzve (osobito tijekom dana) bio bih isto tako zahvalan.

Pokusavam izbjegavati fensi smensi mjesta jer me zanima vjezbanje :)

Pat & Mat
14.11.2007., 21:35
trebas mi navesti kakvi te preparati zanimaju: protein,kreatin,glutamin,... pa to mogu kazati po mom misljenju sta je najbolje

cocoo
15.11.2007., 09:21
Pozdrav svima. Nakon poduze pauze odlucio sam ponovno vjezbati body building.

Buduci se na trzistu pojavio velik broj proizvodjaca suplemenata, molio bih iskusne za savjet kojeg proizvodjaca odabrati.

Nekad sam koristio Weider, Prolab i Scitec preparate. Najvise sam bio zadovoljan s Prolabom, ali ako ima nesto bolje, a da ima dobar odnos cijena/kvaliteta bio bih zahvalana.

Usput, vec sam postavio pitanje o izboru teretane. Dakle ako mi neztko moze preporuciti neku koja ima vise klasicnih sprava i slobodnih utega i da nema velike guzve (osobito tijekom dana) bio bih isto tako zahvalan.

Pokusavam izbjegavati fensi smensi mjesta jer me zanima vjezbanje :)

po meni ... dosta ti je whey i glukoza... eventualno neki multivitamini za tokom dana...

al opet ovisi sve o tvojim ciljevima...
po meni su ok Dymatize i Weider ... drugo iskreno nisam ni isprobavao

inače ja koristim:
Dymatize Elite Whey
Glukozu naravno
Universal Nutrition Amino 100% Egg
Supradyn - multivitaminske tablete

i eto zadovoljan sam :)

p.s. http://forum.teretana.net

tamo ima dosta iskusnijih ljudi koji su sve i svašta probali... pa možeš napravit si topic o suplementima, reć svoje osnovne podatke, ciljeve i što želiš konzumirat od suplemenata i vjerujem da će te dobro savjetovat

reader
21.11.2007., 13:53
Koliko je vremena potrebno zagrijavati se (traka za hodanje, bicikl, orbitrek) prije rada na spravama u teretani?

Napoleon Bonaparte
21.11.2007., 14:26
Koliko je vremena potrebno zagrijavati se (traka za hodanje, bicikl, orbitrek) prije rada na spravama u teretani?

5-10 min je uvrh glave

Zli Mali Medo
21.11.2007., 14:45

Ja se ne zagrijavam aerobno. Zagrijavanje mi je iskljucivo utezima, manjim tezinama.

reader
22.11.2007., 09:13
Ja se ne zagrijavam aerobno. Zagrijavanje mi je iskljucivo utezima, manjim tezinama.

Meni je fitioterapeut rekao da se moram zagrijati aerobno prije sprava...pa kad je on sa mnom, niti ne razmišljam-kaže mi kad je dosta, a kad ga nema izgubim pojam o vremenu. Zato pitam, odprilike koliko (da ga ne zvrckam za takvu "glupost").:rolleyes:

cocoo
23.11.2007., 12:39
Zagrijavaš se dok ne osjetiš da ti se tijelo zagrijalo, dok se ne počneš znojit, neznam kako da ti kažem...

A koliko vremena treba to je individualno, nekome treba 5 min, a nekome 20 min

Dobro ti je fizioterapeut rekao da je dobro tijelo zagrijat aerobnom vježbom prije vježbanja s utezima

Netko je rekao da se ne zagrijava aerobno, nego s utezima al manjim kilažama... pa da to stoji to je također preporučljivo, tako da "aktiviraš" mišić prije dizanja većih kilaža, al to nije ista vrsta zagrijavanja kao npr orbitrek ili bicikla... - nadam se da ste shvatili što oću reć

-Mauro

mnemic
28.11.2007., 17:51
ej ljudi, imam pitanje,

zna li tko gdje ima za kupiti bučica a da su u jednom komadu - ne da se stavljaju ploče na njih, tražim nešto ovako:

http://www.ironcompany.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=828

ili

http://www.ironcompany.com/index.asp?PageAction=VIEWPROD&ProdID=829

također tražim ovakvu (ili sličnu) klupu za vježbanje sa podesivim nagibom, nešto ovako (da ne zauzima puno prostora):

http://www.bluegym.hr/trgovina/kucne/klupe/KLUPA%20WEIDER%20PRO%20130.htm
http://www.bluegym.hr/trgovina/kucne/klupe/GRT200.htm

u osijeku i okolici , ili drugdje :top:

hvala unaprijed :D

reader
29.11.2007., 09:05
Zagrijavala sam se prošli put (u utorak) 15 min (10 min brzo hodanje po traci+5 min bicikl), onda sam odradila sprave (naravno, one koje smijem), serije od po 20x, zatim još jedan krug serija od 10x , vježbe na lopti i za kraj trčanje na traci 5 min. To mi sve skupa traje sat vremena i osjaćam se dobro, osim što me sve zateže u lumbalnom dijelu kralježnice...mogla bi to biti upala tih mišića?
Smatram da sam sve radila propisno, mala opterećenja/višeputna ponavljanja...A kralježnica me boli svaki dan, pa zato sad više ne znam boli li me ona tadi problema ili je to upala mišića...?

tutti_frutti
29.11.2007., 17:10
Poštovanje ljudi....Imam par pitanja i bio bih zahvalan kad bi dobio odgovor na njih...Čitajući ovaj forum nailazim na razne gluposti od strane nekih članova pa bih zamolio da mi na pitanje odgovore oni nešto iskusniji željni da pomognu...Visok sam 183 i imam 66 kilograma..:rofl: Izgledam prilično dobro za svoju kilažu i imam izražene mišiće posebice prsne...Trčim par puta tjedno i doma imam utege..Želja mi je povećati masu za 7-8 kilograma čiste mišićne mase...Zanima me koji bi mi suplementi pomogli u tome a da me ne oderu po džepu(ipak sam student:ne zna: )...marljivo ću radit s utezima 3 puta tjedno i trčati po šumi dva puta tjedno:D hehe....zahvaljujem...:top:

tvuk
30.11.2007., 07:23
Ono sto je najvaznije je da puno jedes. Dodaci prehrani su ono sto im i ime kaze - samo dodaci. 5-6 obroka dnevno, i to dobrih povecih obroka sa puno ugljikohidrata i bjelancevina. Od dodataka ti na pocetku trebaju eventualno whey i glukoza za shake poslije treninga s utezima.

Napoleon Bonaparte
30.11.2007., 08:46
I idi u teretanu... nemoj vježbat doma (osim ako doma nemaš teretanu, a ni onda, jer ćeš brzo izgubiti motivaciju).

tutti_frutti
30.11.2007., 15:02
znači whey i dekstroza...na kakvu dekstrozu misliš???:ne zna: znan da ima neka koja se može u običnoj trgovini nabavit jer ona je praktički šećer..a što se tiče motivacije za to nema brige neću je izgubit...:top: eto hvala još jednom!:s

tvuk
30.11.2007., 15:07
znači whey i dekstroza...na kakvu dekstrozu misliš???:ne zna: znan da ima neka koja se može u običnoj trgovini nabavit jer ona je praktički šećer..a što se tiče motivacije za to nema brige neću je izgubit...:top: eto hvala još jednom!:s

Glukoza = traubenzucker u DM-u. Grozdjani secer.

tutti_frutti
30.11.2007., 16:14
što točno mogu očekivati u prvih 6 mjeseci??u smislu porasta mišićne mase...znam da je svako tijelo različito i da ne reagiraju svi isto..ono zanima me otprilike koliko većina ekipe dobije na mišićnoj masi??
I još nešto kad sam bio u trgovini dodacima prehrani prodavačica mi je preporučila neki gainer od siteca i aminokiseline u boci od 1000 ml...kao da je to idealno..ali to je idealno skupo:confused: izađe oko 500 kuna mjesečno...moglo bi se reći da mi je to previše.morao bi štediti i na jutarnjoj kavi:kava: ....je__takav život:ne zna:

tutti_frutti
30.11.2007., 16:42
protein 80 plus od weidera....kombiniram sa glukozom poslije treninga kako je tvuk rekao...mislim jel valja taj protein???

Gooran
30.11.2007., 17:04
protein 80 plus od weidera....kombiniram sa glukozom poslije treninga kako je tvuk rekao...mislim jel valja taj protein???

Valja. To je 4-komponentni protein.

tutti_frutti
30.11.2007., 17:21
hvala na odgovorima-znam da sam vas umorio ali eto kad neznam moram pitat.bolje to nego da bacim novac i vrijeme.:top:

Hardparker
01.12.2007., 08:31
Neznam jeli se ovo moze kupiti u hrvatskoj, ali optimum nutrition whey protein je dobar i fini.

cocoo
01.12.2007., 16:21
što točno mogu očekivati u prvih 6 mjeseci??u smislu porasta mišićne mase...znam da je svako tijelo različito i da ne reagiraju svi isto..ono zanima me otprilike koliko većina ekipe dobije na mišićnoj masi??
I još nešto kad sam bio u trgovini dodacima prehrani prodavačica mi je preporučila neki gainer od siteca i aminokiseline u boci od 1000 ml...kao da je to idealno..ali to je idealno skupo:confused: izađe oko 500 kuna mjesečno...moglo bi se reći da mi je to previše.morao bi štediti i na jutarnjoj kavi:kava: ....je__takav život:ne zna:

ako se pridržavaš pravilne prehrane, imaš dobar program za vježbanje i redovan si u teretani u 6 mjeseci možeš očekivat dosta velike rezultate...

inače preporučujem ti da koristiš samo whey i glukozu nakon treninga... i eventualno neke multivitaminske tablete supradyn npr. svaki dan po jednu tabletu...

tvuk
01.12.2007., 20:36
Valja. To je 4-komponentni protein.

I bas zato ne valja za poslije treninga. Poslije treninga treba uzimati cisti whey i glukozu. Taj preparat je vise za zamjenski obrok.

Mislim, bolje i to nego nista, ali obican cisti whey je bolji.

Gooran
02.12.2007., 13:40
I bas zato ne valja za poslije treninga. Poslije treninga treba uzimati cisti whey i glukozu. Taj preparat je vise za zamjenski obrok.

Mislim, bolje i to nego nista, ali obican cisti whey je bolji.

I po meni je cisti whey bolji ali ni ovaj nije toliko los jer je jedna od tih komponenti i whey protein koji se brzo apsorbira a daljnje komponente 'po malo' hrane misic.

Iako iskreno i ja osobno preporucam cisti whey kao opciju poslije treninga a ovaj protein 80+ je bolji kao 'međuobrok' kao npr. pretposljednji obrok prije spavanja.

branimir7
02.12.2007., 16:07
Od bildanja ćete postati napuhani i ružno ćete izgledati

batler
03.12.2007., 01:50

:rolleyes:

Hardparker
03.12.2007., 06:39

gtfo

tutti_frutti
03.12.2007., 10:58
koji whey protein je kvalitetan i povoljan???i kad ga kupim kako da ga doziram i mješam sa tim groždjanim šećerom???

tvuk
03.12.2007., 11:12
Ako trazis povoljno onda ti je najbolje kupit vece pakiranje, sto se kvalitete tice sa npr. Dymatize, Optimum Nutrition, Inkospor itd. nemozes pogrijesiti. Doduse u zadnjih godinu dana cijene su dosta otisle prema gore...

Najbolji omjer cijene/kvalitete ima Scitec kanta od 5kg za cca 750 kuna.

U pakiranju obicno dodje mjerica. Uzmes shaker, stavis mjericu wheya (obicno cca 25-30g), dodas jos toliko i malo vise glukoze (ona je gusca tako da stavis tezinski duplo vise nego wheya), dolijes vode kolko ti pase, promuckas i popijes. Mozes jos dodavati toga, npr. kreatin, glutamin itd.

tutti_frutti
03.12.2007., 11:32
dvi mjerice ili jednu malo si nejasno napisao:ne zna: a kreatina imam doma tako da ću i njega stavljat.

tvuk
03.12.2007., 11:44
Jednu mjericu wheya i cca jednu i pol glukoze.

tutti_frutti
03.12.2007., 12:59
zahvaljujem..za razliku od nekih ovdje što se raspišu i popune 25 lajnova texta dao si jedan koristan naputak.tnx:s :top:

Gooran
03.12.2007., 23:00
dvi mjerice ili jednu malo si nejasno napisao:ne zna: a kreatina imam doma tako da ću i njega stavljat.

A jel imas doma BCAA? I to si stavi... :D

Kako volim kad ekipa koristi proizvode a ne znaju ni cemu to sluzi, ni kako se sta uzima / koristi...

Daj ti prvo kreni u teretanu i za pocetak ti je dosta whey + glukoza i pravilna prehrana. Nakon 6 mjeseci vidi do kuda si stigao pa dalje razmisljaj.

tutti_frutti
13.12.2007., 16:33
A jel imas doma BCAA? I to si stavi... :D

Kako volim kad ekipa koristi proizvode a ne znaju ni cemu to sluzi, ni kako se sta uzima / koristi...

Daj ti prvo kreni u teretanu i za pocetak ti je dosta whey + glukoza i pravilna prehrana. Nakon 6 mjeseci vidi do kuda si stigao pa dalje razmisljaj.
Prijatelj mi je na wheyu i carbo matrixu(od weidera ugljikohidrat) i rezultat je vidljiv.koristi tu kombinaciju već pola godine i dobia je oko 4-5 kila čistog mišića bez sala i ičega i osjeća se super.sad me zanima jel mi bolje taj carbo matrix ili tu glukozu iz dm-a...vjerovatno je bolji carbo matrix.:confused:

jebate led
13.12.2007., 17:55
Prijatelj mi je na wheyu i carbo matrixu(od weidera ugljikohidrat) i rezultat je vidljiv.koristi tu kombinaciju već pola godine i dobia je oko 4-5 kila čistog mišića bez sala i ičega i osjeća se super.sad me zanima jel mi bolje taj carbo matrix ili tu glukozu iz dm-a...vjerovatno je bolji carbo matrix.:confused:

To što je on dobio 4-5 kg na vagi,a bez vidljivog sala,ne znači da je dobio "čiste" mišiće.Došlo je do punjenja mišićima glikogenom i vodom(kao adaptacija na nov oblik fizičke aktivnosti),a tek manji dio od tih 4-5 kila otpada na "novostvorena" mišićna vlakna.

Carbo shit je jedino skuplji od glukoze,bolji nije sigurno!

Nepobedivi
09.02.2008., 11:42
whey,glutamin,kreatin,bcaa+anavar,deka,omnadren=mi sicni rast!:mad:

latissimus
16.02.2008., 20:03
Nepobijedivi pa zar ti misliš da će neki početnik odvajat tolko para za proteine

shrika_007
10.09.2008., 00:26
Imam jedno pitanje kako da razvijem trbušne mišiće?!?! Dnevno napravim 100 trbušnjaka na kosoj klupi ali se ne vide inace visok sam 181 i težak oko 86 kg

tvuk
10.09.2008., 07:47
Trbušni mišići su ti razvijeni al se ne vide od sala. To trbušnjacima nećeš riješiti. Trk na top temu "Kako izgubiti trbuščić" i počni čitati od početka.

Titania
10.09.2008., 08:42
Imam jedno pitanje kako da razvijem trbušne mišiće?!?! Dnevno napravim 100 trbušnjaka na kosoj klupi ali se ne vide inace visok sam 181 i težak oko 86 kg

Aerobni trening i dijeta su vazniji za izgled trbusnjaka od samog treninga.

fizioterapeut14
21.09.2008., 17:39

e pa tu smo negdje. imam 2 kg više od tebe.
ako ti je večina kilaže u mišićima i ako ti se trbušnjaci barem malo naziru ja se ne bi na tvom mjestu brinuo. :top: ebeš trbušnjake. glavno da si velik i jak:mig:
rađe više pozornosti obrati na dobivanje još kojih 4 kila mase u prsa ramena leđa. a mali trbušćić se pored toga onda nebude niti primjetil:D

tinkerbell1985
28.09.2008., 11:29
nisam citala od pocetka, ali me zanima koristi li netko kakve fat burnere ili nesto?? na visokoproteinskoj prehrani sam i sada cekam da mi stigne od labrde charge asf, a do sada sam koristila burner i l-carnitin od weidera.. ima li netko iskustva sa labradom???

fizioterapeut14
16.10.2008., 15:30
nemam s tim iskustva al kažu da je lipotherm odlična stvar.

vidra
16.10.2008., 18:23
gledam weider katalog i kaže vreća 5kg Super Mega Mass 2000za 520kn jel to skupo ili ne ???

Pilatus
16.10.2008., 19:15
gledam weider katalog i kaže vreća 5kg Super Mega Mass 2000za 520kn jel to skupo ili ne ???

Jel skupo dati 520 kuna za 3 kg šećera i tek nešto više od 500 grama proteina.
Mislim da je:mig:

Inače,svi Mega Mass proizvodi su sranje.

vidra
16.10.2008., 20:17
znači njet kupovat hvala

Clarky
17.10.2008., 18:50
Trosim Whey konstantno 3mjeseca od 150 do 200 grama dnevno sa glutaminom prije i poslije vjezbi i prije spavanja.
Mislim da sam se predozirao glutaminom jer radim fizicki posao, odnosno nocne smjene pa volim pretjerati. Za nagradu skoro sam se ugusio od smrada kojeg izlucuje L-glutamin iz tijela,
a to je vrlo jak octeni-miris, jaci od samog alkohola. Kroz noc popio sam vise od 4 litre vode jer mi se sve pocelo nabivati prema gore u jednjak i jezik.
A uzeo sam 60 grama Exterme Pro Whey + 50 grama Glutamina + Super Charge X.energetski stimulator> 30 grama.

vidra
17.10.2008., 18:59
]Trosim Whey konstantno 3mjeseca od 150 do 200 grama dnevno[/B] sa glutaminom prije i poslije vjezbi i prije spavanja.
Mislim da sam se predozirao glutaminom jer radim fizicki posao, odnosno nocne smjene pa volim pretjerati. Za nagradu skoro sam se ugusio od smrada kojeg izlucuje L-glutamin iz tijela,
a to je vrlo jak octeni-miris, jaci od samog alkohola. Kroz noc popio sam vise od 4 litre vode jer mi se sve pocelo nabivati prema gore u jednjak i jezik.
A uzeo sam 60 grama Exterme Pro Whey + 50 grama Glutamina + Super Charge X.energetski stimulator> 30 grama.

150 - 200 g dnevno jesi li ti normalan čovječe toliko ti nije potrebno wheya dnevno je previšššeee kolko ti traje pakovanje 2 dana od 0,5 kg smanji količinu budeš si bubrege uništio a sa glutaminom lakše ako ti je do zaštite mišića kupi aminokiseline i sa njima polako a to što radiš fizički posao nije opravdanje da si uništiš zdarvlje do kraja života

Clarky
17.10.2008., 19:12
Mozda je previse, ali nije ako dnevno napravim 4km trcanja + 1 sat na utezima (razlicite serije svaki dan) + vreca za boks + 150 trbusnjaka + dizanje na precki + voznje na biciklu..
Gotovo svo slobodno vrijeme iskoristim za akciju, a malo se odmaram.
Whey uzimam nakon svakog kaloricnog obroka dobrih 50 grama.
Za mogucu popratnu stetu opkrivit cu nocnu smjenu.

zecinjo
17.10.2008., 20:17
uništiti ćeš si zdravlje s wheyom :rofl:

ne bi da je rekao da se krka s dianabolom :rolleyes:

Johnyzg
18.10.2008., 00:06
Mozda je previse, ali nije ako dnevno napravim 4km trcanja + 1 sat na utezima (razlicite serije svaki dan) + vreca za boks + 150 trbusnjaka + dizanje na precki + voznje na biciklu..
Gotovo svo slobodno vrijeme iskoristim za akciju, a malo se odmaram.
Whey uzimam nakon svakog kaloricnog obroka dobrih 50 grama.
Za mogucu popratnu stetu opkrivit cu nocnu smjenu.

Malo se odmaras, to nije dobro.

Mora da su financije odlicne cim tako mozes koristit glutamin i whey, nikaj strasnog, vise vode i to je to.:top:

bill
18.10.2008., 04:30
Previse buraz, smanji to malo *ebemu :rofl:

Ako vec hoces malo vise unositi gledaj da se bazira na krutoj hrani.
A kao dodatak onda kazein tijekom dana a whey samo poslije fizickog
napora.

Heh kladim se da ti je kreatinin u nebu :)

2cool4school
18.10.2008., 10:41
Heh kladim se da ti je kreatinin u nebu :)

Aaa, to sam ja bas htio napisat :D:D Aj napravi krvnu sliku onak iz fore :kokice:

zecinjo
18.10.2008., 11:17
zašto bi mu kreatinin bio u nebu?napisao je samo da unosi 150-200g wheya dnevno,a nije napisao koliko još unosi proteina iz drugih izvora...možda niš drugo ne jede

bill
18.10.2008., 11:58
Cisto sumnjam da zivi samo na prahu, pa nije valjda toliko lud.

vidra
18.10.2008., 12:11
uništiti ćeš si zdravlje s wheyom :rofl:

Znaš onu svaka stvar je otrov samo od doze zavisi kolko će biti otrvona
Antoanie Lavoaise Kemičar

zecinjo
18.10.2008., 13:24

da,,,a ta količina sigurno nije 150 g :rolleyes:

Pilatus
18.10.2008., 13:42

Inače,zar autor te izreke nije Paracelsus,a ne Lavoisier :mig:

fiat doblo
18.10.2008., 15:13
Molim vas, napravite mi program za vježbanje, a u obzir uzmite ove stvari :

1. imam vrlo malo vremena za vježbati, cca 30 min. (između vođenja djece u vrtić i početka posla)

2. cilj mi je povećanje mišićne mase, vježbao bi intenzivno sa što je moguće većim težinama što manji broj ponavljanja (jer nemam vremena), npr. uvjesto 4*90 napraviti 2*100 ili čak 1*110 ? Hvala na odgovorima...:):)

I da, nikako ne mogu vježbati u toku dana, popodne ili navečer radi posla (direktor u firmi), a navečer ne mogu ostaviti ženu s troje male djece. Hvala na razumijevanju...

Gutaperka
18.10.2008., 15:32

1. imam vrlo malo vremena za vježbati, cca 30 min. (između vođenja djece u vrtić i početka posla)

2. cilj mi je povećanje mišićne mase, vježbao bi intenzivno sa što je moguće većim težinama što manji broj ponavljanja (jer nemam vremena), npr. uvjesto 4*90 napraviti 2*100 ili čak 1*110 ? Hvala na odgovorima...:):)

I da, nikako ne mogu vježbati u toku dana, popodne ili navečer radi posla (direktor u firmi), a navečer ne mogu ostaviti ženu s troje male djece. Hvala na razumijevanju...
a da kupiš sve potrebno pa da vježbaš doma?

2cool4school
18.10.2008., 17:54

+ Supercharge

Schockrae
18.10.2008., 18:14

Za 200 kn ti sastavim program. Javi na pm ako si zainteresiran.

Clarky
20.10.2008., 19:05

Ispricavam se sto nisam odmah napisao:
Znam kako stvari stoje sa ugljikohidratima i koja hrana kako apsorbira proteine.

Najvise treniram ruke, ali neznam zbog cega gubim masu na rukama.
Nakon treninga se poznaju misici, no vec nakon nekoliko sati sve skupa kiksne.
Sad vise necu praviti nikakve druge vjezbe s kojima sam pretjerivao, svu snagu usmjerit cu na ruke pa cemo vidjeti. Mozda se oremalo odmaram..
Inace proteine i ostale preparate trosim nepuna tri mjeseca, svakodnevno. Cuo sam da za Whey nema obiljezenih nus-pojava, a dnevna kolicina proteina za prosjecnog covjeka je 154 grama, za Bodybildera 200; sto unesemo sa Wheyom, sto s hranom.

zecinjo
20.10.2008., 19:20
postoji jedna jako zanimljiva izreka u bb-u,glasi otprilike ovako: you want bigger arms???DO SQUATS!!

Johnyzg
20.10.2008., 19:37
Clarky, daj zvekni program svoj , pa cemo vidjet kaj ne valja.........

Clarky
21.10.2008., 16:22
kaj ne valja... Ne nađem si vremena za odmor, izgleda, a previse se krecem.
Kad se vratim s posla, misici na rukama su jos vruci. Najedem se i popijem protein+glutamin i krenem polako na trcanje.
Uzmem vode sa sobom..
Poslije trcanja doma na utege, na klupi(60 kila) a zatim vreca za boks 10-15 minuta, ne duze. Ovisno o redosljedu napravim 8 puta 8 na svakoj ruci za biceps malim utegom.
Prije nego zavrsim vjezbe, nekoliko serija na precki (ne znam kako to stucno zovete "vojnicki potisak,tako nesto) i na kraju ako se sjetim oko 30 sklekova. (Ljeti je bilo dodano plivanje)
Da, tu su jos i obavezni trbusnjaci prije spavanja 2x50 komada u najkracem roku. Prije i poslije tezih vjezbi uzmen prah.
Prehrana mi je vise-manje ovakava: Kruh, riza, muslija (3 vrste), zitarice krumpir, mlijeko, sir, masline, ribe, piletina, salate... Prvi obrok mi je u 5:00 sati ujutro i vrlo je obilat.
Trosim uz obroke: Extreme Pro Whey (150 grama/day), L-Glutamine (30 grama/dan), Super Charge Extreme (30 grama/day), Milk & Egg (30 grama). (mislim nabaviti originalni Kreatin)
* Onako, posto NE pohađam teretanu nego sve radim na svoju ruku obazirajuci se na tutorijale sa interneta, nista cudno da negdje grijesim.

Zombi Mesar
21.10.2008., 17:13

trazis nemoguce. 30 minuta je premalo vremena za trening.

kad radis sa vecim tezinama i manje ponavljanja ti treba vise odmora izmedju serija tak da vremenski dodje na isto.

Za 200 kn ti sastavim program. Javi na pm ako si zainteresiran.
LOL :lol:

cocoo
21.10.2008., 17:28
nemora nužno značit da je 30 min premalo za trenign :)

zecinjo
21.10.2008., 17:30

mislim da mora ipak...

zecinjo
21.10.2008., 17:32
[QUOTE=Clarky;16675510]kaj ne valja... Ne nađem si vremena za odmor, izgleda, a previse se krecem.
Kad se vratim s posla, misici na rukama su jos vruci. Najedem se i popijem protein+glutamin i krenem polako na trcanje.
Uzmem vode sa sobom..
Poslije trcanja doma na utege, na klupi(60 kila) a zatim vreca za boks 10-15 minuta, ne duze. Ovisno o redosljedu napravim 8 puta 8 na svakoj ruci za biceps malim utegom.
Prije nego zavrsim vjezbe, nekoliko serija na precki (ne znam kako to stucno zovete "vojnicki potisak,tako nesto) i na kraju ako se sjetim oko 30 sklekova. (Ljeti je bilo dodano plivanje)
Da, tu su jos i obavezni trbusnjaci prije spavanja 2x50 komada u najkracem roku. Prije i poslije tezih vjezbi uzmen prah.
Prehrana mi je vise-manje ovakava: Kruh, riza, muslija (3 vrste), zitarice krumpir, mlijeko, sir, masline, ribe, piletina, salate... Prvi obrok mi je u 5:00 sati ujutro i vrlo je obilat.
Trosim uz obroke: Extreme Pro Whey (150 grama/day), L-Glutamine (30 grama/dan), Super Charge Extreme (30 grama/day), Milk & Egg (30 grama). (mislim nabaviti originalni Kreatin)

ti si lud ko puška :D

zanimator90
21.10.2008., 17:50
ti si lud ko puška :D

slazem se :D... da vidimo ima li ovo moje nade...

aj budite dobri pa nek mi odgovori neko tko se razumije malo vise od mene u ove stvari.. .. ovako: imam 19 godina... e sad.. nisam debel niti mrsav (ono..visina skoro 190, 76-77kg).. i krenuo ja nedavno u teretanu... mislim da za ruke, noge, prsa nece bit problema...al cujem da za trbuh moras najprije maknut salo da bi se mogli uopce nazirat neki misici tamo... :kava:

evo..ja cu samo rec kako radim pa mi recite jel to ispravno, sta izbacit, je li malo/puno i ako imate savjet koji..

-teretana pon, sri, petak- po sat , sat i pol vremena...
-trcanje svaki drugi,treci dan po 15-ak minuta

sto se tice prehrane... cujem da bi za skinuti masnocu najbolje namirnice bile: jabuke, zobene pahuljice ili tako neke jutarnje zitarice, špinat, bjelanjak (zbog proteina) ....

imam i ja dva "problema"...pa nemogu zivjet na spinatu ko popaj ili na jabukama i jajima.. dakle... jel problem tijekom dana pojest mali topli sendvic i obicnu porciju npr. mesa i krumpirica ili nesto sl. ručat??

onda... oce bit cega od ovoga moga plana ili...? i nabacite jos neke namirnice koje su dobre i koje treba izbjegavat...

i da..vrlo vazno... ne bi zelio gubit na kilazi... pa covjece.. ako na visinu od preko 180cm imas 60kg ..jel to normalno!?..hebes i plocice onda...:ne zna:

Schockrae
21.10.2008., 17:56
trazis nemoguce. 30 minuta je premalo vremena za trening.

kad radis sa vecim tezinama i manje ponavljanja ti treba vise odmora izmedju serija tak da vremenski dodje na isto.

LOL :lol:

Upecao si se na udicu koja ti nije bila namjenjena. :)

Taj tip je postavio isto pitanje pred neka 3,4 mjeseca i tamo sam ozbiljno odgovorio i rekao mu par stvari, no ostalo je na tome.

Čovjek nema niti iz bliza predođbu kakve bi korake trebao poduzeti kako bi napredovao u smjeru koji želi. Za njega je to par treninga u teretani, popiti koji proteinski shake i to je to.

Kako nema smisla upuštati se u neka pojašnjenja, jer niti će on početi sa treninzima, niti će on mijenjati prehranu (nema vremena, univerzalni odgovor na sve :mig: ), niti išta... odlučio sam se malo našaliti s njim.

Očekivao sam da će se javiti netko i reči, kakvih 200 kn jesi lud, pa ima milijun programa na netu, ovo, ono... ili sam autor, no nije nitko zagrizao, osim tebe.

Dok sam bio manje iskusan sa ljudima sa foruma pisao sam čudesa i gomile programa, no kako je to uzalud utrošeno vrijeme i energija... samo se malo šalim. :)

cocoo
21.10.2008., 18:21
30 min bi bilo dosta... ako svaki dan jedan mišić trenira ili odradi neki kružni trening

zanimator90
21.10.2008., 18:54
a mene niko ne sljivi ni 2% :)

Clarky
21.10.2008., 19:19
a mene niko ne sljivi ni 2% :)
Svakakvih nas ovdje ima, ja sam bio posve iskren a ispao lud.
A zasto ti strajkas na hrani? Jedi hrane koje debljaju: meso, jaja, krumpir, tijesteninu, bolje od Popaja ti izgleda Brad Pitt u Troyi:)

zanimator90
21.10.2008., 19:25
Svakakvih nas ovdje ima, ja sam bio posve iskren a ispao lud.
A zasto ti strajkas na hrani? Jedi hrane koje debljaju: meso, jaja, krumpir, tijesteninu, bolje od Popaja ti izgleda Brad Pitt u Troyi:)

e..ma znam... :mig: ..

nego.. neznam ja stvarno sta je bilo prije, vidis da sam novi... al meni se cini da vjerojatno znas vise od mene o ovoj temi... pa aj molim te bar mi na pm odgovori na onaj post prije ako nije problem... :mig:

Clarky
22.10.2008., 13:44
e..ma znam... :mig: ..

nego.. neznam ja stvarno sta je bilo prije, vidis da sam novi... al meni se cini da vjerojatno znas vise od mene o ovoj temi... pa aj molim te bar mi na pm odgovori na onaj post prije ako nije problem... :mig:

Ne vjerujem da te nitko nije posavjetovao u teretani.
Vidis, ja imam takodjer problema ne dozvoljavam misicima da se regeneriraju,
ne pruzam tijelu dovoljno odmora, samo preko noci.

capra
22.10.2008., 14:03
imam pitanjeu vezi suplemenata, jer me sad nakon citanja ovog threada, sve jos vise zbunilo

ovak, vratila sam se u teretanu nakon kojih 7 mjeseci izbivanja :D
prije sam dosta cesto isla, i progresirala dosta
kak mi je ostao isti apetit kojeg sam imala tijekom i poslije sto sam prestala ic :D, imam sad kojih 5-6 kg viska
ispod jos uvijek je okej muskulatura
je bi htjela i dalje radit na masi, al zgubit spek, a iskreno nemam zivce sad ic u period definicije, pa mase....draze bi da sve to odradim odjednom, pa nek bude sporije

sad slijede pitanja...sto da je uzimam? i kolko? prije sam si uglavnom popila protein 30g nakon treninga, nisam bas niti jako bila fokusirana na suplementa, a sad ocu "by the book" sve radit
da li da uzimam protein + glukozu, ako zelim gubit kile? i koji omjer? ili samo protein? nakon koliko da mi bude obrok nakon shake-a?
L-carnitin sam uzela u kapsulama, koliko mi je dnevnom mg potrebno? da li uzimam kad treniram, ili svaki dan? prije, za vrijeme, poslije treninga?

puno fala onima kojima ce se dat odgovorit :)

Zombi Mesar
22.10.2008., 14:25
10-15 minuta ode samo da se razgibam i rastegnem...

Upecao si se na udicu koja ti nije bila namjenjena. :)
ne pratim topic pa eto....

vidra
22.10.2008., 18:08
imam pitanjeu vezi suplemenata, jer me sad nakon citanja ovog threada, sve jos vise zbunilo

ovak, vratila sam se u teretanu nakon kojih 7 mjeseci izbivanja :D
prije sam dosta cesto isla, i progresirala dosta
kak mi je ostao isti apetit kojeg sam imala tijekom i poslije sto sam prestala ic :D, imam sad kojih 5-6 kg viska
ispod jos uvijek je okej muskulatura
je bi htjela i dalje radit na masi, al zgubit spek, a iskreno nemam zivce sad ic u period definicije, pa mase....draze bi da sve to odradim odjednom, pa nek bude sporije

sad slijede pitanja...sto da je uzimam? i kolko? prije sam si uglavnom popila protein 30g nakon treninga, nisam bas niti jako bila fokusirana na suplementa, a sad ocu "by the book" sve radit
da li da uzimam protein + glukozu, ako zelim gubit kile? i koji omjer? ili samo protein? nakon koliko da mi bude obrok nakon shake-a?
L-carnitin sam uzela u kapsulama, koliko mi je dnevnom mg potrebno? da li uzimam kad treniram, ili svaki dan? prije, za vrijeme, poslije treninga?

puno fala onima kojima ce se dat odgovorit :)

Prvo l-karnitin je preporučen u dozi od 1500mg-3000m dnevno ali neće baš puno pomoći za tolko malo špeka , nema mase i definicije u isto vrijeme možeš probati kombinirati treninge mase i definicije u isto vrijeme znači radimo na masi a pred kraj treninga ubaci biciklu ili mokro veslanje u trajanju 30 min dakle trening 50:50
kuoi si aminokiseline i pyurete da biš ubrzala metabolizam masnoća i naravno prehrana ti je 80% ključ uspjeha gledaj da sve što uneseš potrošiš do kraja dana

Zli Mali Medo
22.10.2008., 18:16
je bi htjela i dalje radit na masi, al zgubit spek

Bravo. Lijepo. :top: Moze i fotka na slike forumasa. :)

, a iskreno nemam zivce sad ic u period definicije, pa mase....draze bi da sve to odradim odjednom, pa nek bude sporije

Nis, kao i prije, whey + glukoza nakon treninga s utezima. Ostalo nista. Pojacaj malo aerobne treninge i promijeni rezim prehrane. Idi na ketogenu dijetu. Ketogena dijeta je dosta naporna dijeta, ali mozes je malo ublaziti i prilagoditi. U svkaom slucaju smanjii UH i povecaj masti.

L-carnitin ne, bacanje para. Radije te pare ulozi u kvalitetnu omegu 3 i slicno.

Clarky
22.10.2008., 18:25
Mozda netko zna gdje se moze kupiti/nabaviti melatonin ? Melatonin => http://www.building-body.com/San-za-velicinu.html
I ako netko moze postaviti link gdje kupujete cistu glukozu (ne glutamin)
Hvala.

vidra
22.10.2008., 18:26
glukozu čista 100% u apoteci cijena sitnica 500g 70kn

Stipe23
22.10.2008., 18:30
glukozu čista 100% u apoteci cijena sitnica 500g 70kn

Ne znam je li to neka fora, al glukoza čista ti je u DMu 11.50 za pol kile.

-Stipe

Zli Mali Medo
22.10.2008., 18:31
I ako netko moze postaviti link gdje kupujete cistu glukozu (ne glutamin)
Hvala.

DM, 12 kn, 500 g.

Clarky
22.10.2008., 19:32
Zahvaljujem se ljudi.
Krecem onda u najoobicniju apoteku.

vidra
22.10.2008., 19:44
evo ekipa guglam i guglam i naletim na link
http://rapidshare.com/files/82988610/Body.Building.pdf
sve fino objašnjeno uživajte

PS tutorijal je freeware

capra
23.10.2008., 08:58
hvala svima na odgovorima

super je ovaj vodic
ali 2 pitanja
ko prvo, nije li 75 -120g glukoze malo too much po shake-u? :confused:
ko drugo, uzmimo cum grano salis da je protein soje los po muske zbog estrogena, sto je za zenskama? za nas je okej kao protein? specificno sojino mlijeko, jer ne pijem obicno...

Zli Mali Medo
23.10.2008., 09:22
ko prvo, nije li 75 -120g glukoze malo too much po shake-u?

Kako za koga. Ja uzimam od 70-100, 100 kada radim noge, 70 kada radim prsa i ramena. I ja sam duplo tezi od tebe, tako da, brojka ovisi o kilazi i misicnoj masi.

ko drugo, uzmimo cum grano salis da je protein soje los po muske zbog estrogena, sto je za zenskama? za nas je okej kao protein? specificno sojino mlijeko, jer ne pijem obicno...

Fitoestrogen je sojin najmanji problem. Guglaj sojine otrovne tvari: radi se o sljepljivanju eritrocita, inhibiciji metabolizma proteina, smanjenomimunitetu i tak. Fujfuj soja.

capra
23.10.2008., 09:33
@zli mali

ma tak sam si i ja misla, staviti 30g proteina + 50g glukoze
nisam ja bas nesto sicusna, visoka sam i ima me, pogotovo sad :D

a sto se tice soje, sad sam bas pocela citat, i u svakom slucaju puno oprecitih stajalista i kontroverze...
cini se da se svi slazu da izolat sojinog proteina je a big no-no :D
pitanje je sto je sa cjelovitom sojom...znaci tofu, soja u zrnu i to...

Zli Mali Medo
23.10.2008., 09:39
a sto se tice soje, sad sam bas pocela citat, i u svakom slucaju puno oprecitih stajalista i kontroverze...

To bi ti trebalo biti dovoljno. Cim se oko neke hrane, pazi - hrane, vrte kontroverze, to treba izbjegavati u sirokom luku. Uzmi u obzir da je vecina soje GMO i u rukama velikih multinacionalnih kompanija i da su prosoja-clanci sponzorirani uglavnom od tih istih kompanija.

Clarky
23.10.2008., 20:29
Moze netko iskusan napisati koja je maksimalna tezina utega (onih manji bucica) za ruke, koliko otprilike vi dizete?
Ja imam jedan od 20 kila i jedan od 14 kg tako da mogu postepeno prelaziti na tezi.
http://www.busybody.com/busybody/PRODIMG/SDGG-CI-smgroup.jpg

ketty blue
25.10.2008., 21:59
hej ekipa, moze mala pomoc?

uglavnom, lik koji radi u teretani mi je dao da radim neki papir sa popisom kruznih vjezbi (ima ih tisucu, izgleda kao plan za bodybildera...) i rekao 'ma samo ti tako svaki put...'
meni se to ne svidja.

ja bi radila 4x tjedno, i to po principu npr.:
pon: ledja-biceps
ut:ramena-triceps
itd.
e sad, zanima me po koliko razlicitih vjezbi, serija i ponavljanja za jednu misicnu skupinu?
i to je ok jelda da pauza bude 7 dana za svaku misicnu skupinu? medo mi je vec tako nesto pisao, da je to dosta (jer se meni cinilo premalo radit samo jednom tjedno jednu skupinu, ali dosta ljudi je potvrdilo da je to ok.)

pliiiz ako netko iskusan ima koju minuticu da mi to napise. i pliz, onako polako i laicki, plavusa:D

cocoo
26.10.2008., 16:13
hej ekipa, moze mala pomoc?

uglavnom, lik koji radi u teretani mi je dao da radim neki papir sa popisom kruznih vjezbi (ima ih tisucu, izgleda kao plan za bodybildera...) i rekao 'ma samo ti tako svaki put...'
meni se to ne svidja.

ja bi radila 4x tjedno, i to po principu npr.:
pon: ledja-biceps
ut:ramena-triceps
itd.
e sad, zanima me po koliko razlicitih vjezbi, serija i ponavljanja za jednu misicnu skupinu?
i to je ok jelda da pauza bude 7 dana za svaku misicnu skupinu? medo mi je vec tako nesto pisao, da je to dosta (jer se meni cinilo premalo radit samo jednom tjedno jednu skupinu, ali dosta ljudi je potvrdilo da je to ok.)

pliiiz ako netko iskusan ima koju minuticu da mi to napise. i pliz, onako polako i laicki, plavusa:D

pa napravi 4-5 vježba za veći mišić (prsa, leđa, noge) i 2-3 vježbe za manji mišić (biceps, triceps, ramena...)

serije i ponavljanja... pa za početak napravi npr jednu seriju zagrijavanja i još 2-3 radne serije... možeš npr počet s manjim kilažama pa svaku seriju dodavat kilažu i smanjivat ponavljanja...
npr. 12-10-8

7 dana je dosta, zapravo 48h je dosta odmora...
ako smatraš da je prevelika pauza između 2 treninga za isti mišić ubaci još koji dan taj mišić... al bitno da ima bar 48h odmora

ketty blue
26.10.2008., 21:48
7 dana je dosta, zapravo 48h je dosta odmora...
ako smatraš da je prevelika pauza između 2 treninga za isti mišić ubaci još koji dan taj mišić... al bitno da ima bar 48h odmora

hm, cek sad... jel onda 7 dana previse pauze ili mogu po tom programu??
ja nemam previse znanja o tome, pa ne mogu smatrati jel ok ili nije:) zato pitam.
par ljudi mi je reklo da si rasporedim tako ta 4 x tjedno:
pon, ut, cet, pet- svaki dan dvije razlicite skupine misica.

:ne zna:

Clarky
27.10.2008., 16:03
A, koji sam ja glupan. Umjesto "Traubenzucker" u ducanu kupio Fruchtzucker-vocni secer u zutom pakovanju. To nije isto kao glukoza ili samo "Grozdjani secer".
Eej; popusio 24 kune.

Silent assassin
30.10.2008., 08:07
Moze netko iskusan napisati koja je maksimalna tezina utega (onih manji bucica) za ruke, koliko otprilike vi dizete?
Ja imam jedan od 20 kila i jedan od 14 kg tako da mogu postepeno prelaziti na tezi.
http://www.busybody.com/busybody/PRODIMG/SDGG-CI-smgroup.jpg

Najveća težina bućica koje sam ja vidio je 25 kg...radim sa 20 kg(3 serije po 8 ponavljanja)...

Diego
30.10.2008., 09:51
A, koji sam ja glupan. Umjesto "Traubenzucker" u ducanu kupio Fruchtzucker-vocni secer u zutom pakovanju. To nije isto kao glukoza ili samo "Grozdjani secer".
Eej; popusio 24 kune.

razlika je kao da si se zeznuo i natočio u rezervoar super95 umjesto super98 benzin...dakle ne zamaraj se sitnicama, ne moraš baciti fruktozu... ali drugi put pazi..

zecinjo
30.10.2008., 12:07
razlika je kao da si se zeznuo i natočio u rezervoar super95 umjesto super98 benzin...dakle ne zamaraj se sitnicama, ne moraš baciti fruktozu... ali drugi put pazi..

razlika bi bila prije kao da je natočio dizel umjesto super 95...razlika je OGROMNA

teta-čuvalica
30.10.2008., 13:10
ok iskusni ljudi pomognite jednoj mamici da postane sexy mama
visoka 165 teška 62 stara24g... dakle trebam izgubiti 5 kg ali neželim se samo osušiti jer to mogu sa dijetom(skinula sam 13kg u 12mj) i sad želim malo zategnuti noge i malo guzu- ruke su mi jake jer stalno nešt radim ... dižem klinca... i tak, imam kučni bic i kupit ću legmagic i sad molim da mi netko savjetuje koliko da vježbam na bicu a koliko na legu možda neke dodatke prehrani , mogu napraviti 20 sklekova muških i 50 trbušnjaka i 2km odtrčati... hvala svima koji pročitaju ovaj postek

cocoo
30.10.2008., 20:58
najbolje za to što želiš je teretana u kombinaciji s nekom aerobnom vježbom npr. trčanjem
al mama si pa pretpostavljam da nemaš vremena pa zato kupi si bučice i http://www.bodybuilding.com/fun/exercises.htm - imaš video i slikovni prikaz te objašnjenje svake vježbe - tu pronađi par vježbi za svaki mišić koje možeš izvodit sa opremom koju imaš i treniraj kod kuće... i da svakako bar 4 puta tjedno bicikl/trčanje

ali ono najvažnije od svega je PREHRANA, imaš na netu brdo materijala pa malo pročitaj... prehrana je 80% svega (forum.teretana.net - tu imaš 99% odgovora na sva pitanja vezana za treninig, prehranu, suplementaciju itd...)

PashkoPata'q
30.10.2008., 21:47
ok iskusni ljudi pomognite jednoj mamici da postane sexy mama
visoka 165 teška 62 stara24g... dakle trebam izgubiti 5 kg ali neželim se samo osušiti jer to mogu sa dijetom(skinula sam 13kg u 12mj) i sad želim malo zategnuti noge i malo guzu- ruke su mi jake jer stalno nešt radim ... dižem klinca... i tak, imam kučni bic i kupit ću legmagic i sad molim da mi netko savjetuje koliko da vježbam na bicu a koliko na legu možda neke dodatke prehrani , mogu napraviti 20 sklekova muških i 50 trbušnjaka i 2km odtrčati... hvala svima koji pročitaju ovaj postek

Nemoj ništa kupovat (pogotovo NE preko top shrota). Najbolji trening ti je onaj prirodni jer na taj način ćeš najdulje i najbolje imati i održavati željeni izgled.

Također teretana/fitness centri su gubljenje vremena i novca.

Kao što kaže cocoo, najvažnija ti je prehrana, a onda idu vježbanje i odmor. A sve moraju ići zajedno. Nema eskiviranja ni na jednoj strani. Upornost i redovitost.
Prvi korak ti je educiranje o prehrani i radi dosta aerobnih vježbi. Mijenjaj ih. Brzo hodanje, trčanje, plivanje, rolanje, bicikl...

Ovdje (http://www.teretana.ba/?akcija=vjezbe) imaš kako se rade pojedine vježbe. Izaberi si one koje će ti pomoći i radi ih doma. U početku radi polagano sve vježbe dok ti se tijelo navikne i dok shvatiš kako se pravilno izvode vježbe.
I posjeti teretana forum i prvenstveno google.hr.

Educiraj se i budi uporna. :top:

teta-čuvalica
30.10.2008., 22:12
ma znam sve to o papici..... proteini........... nema zločestih ugljikohidrata. i tak to....... ah........ evo danas sam izgulila 500 kalorija na bicu i 30 sklekova i 100 trbušnjaka.. nadam se da ću i sutra tako

Clarky
31.10.2008., 16:36
....... ah........ evo danas sam izgulila 500 kalorija na bicu i 30 sklekova i 100 trbušnjaka.. nadam se da ću i sutra tako

500 kalorija, to ti je "nula"
Ja ih dnevno od 3000 do 3.500
Nista od bicikla. Vjeruj mi.
No, trcanje srednjim tempom dva tjedna za redom po 3 kilometara
i popiti 4-5 litara vode dnevno vec je nesto sto ce maknuti nepozeljan celulit

pakleni_patuljak
31.10.2008., 17:12

potrošiš 3 do 3.5k kalorija trčeći po 3 kilometra!?? :confused:

jebate, pa ja toliko ne potrošim na cijelom trekking treningu!
evo ti jednog primjera treningića na učki iz mog forerunnera:

total distance: 25.00 km
total time: 4:29 h
avg pace: 10.46 min/km
avg speed: 5.6km/h
max speed: 14.2 km/h
total calories: 3443 kcal
avg heart rate: 149 bpm
max heart rate: 191 bpm
total ascent: 1860 m
total descent: 1857 m

ketty blue
31.10.2008., 18:20
kako izgubit sto vise kalorija tokom vjezbanja u teretani, mislim na spravama?
vjezbam i aerobno, al me zanima kako dobiti maksimalnu potrosnju i dok radis na misicima?
imam jos malo sala, i cilj mi je krenuti na ucvrscivanje.

kao sto sam napisala, radim po dvije misicne skupine dnevno, tako da ne znam kako radit pauze izmedju, da to sve ubrzam malo?
znam da se u kruznom treningu isto dosta trosi, al meni je receno da ne radim kruzni:ne zna:
jel dovoljno jednom tjedno jednu skupinu misica, kao po mom programu?? pliiiz:(

Walker_CRO
31.10.2008., 18:46
sumnjam da dnevno potrosis 3000 kalorija, ja se svaki dan ubijam na sobnom biciklu po sat, sat i pol i u prosjeku gubim oko 650 kalorija po satu, stim da vozim pod dosta velikim opterecenjem i fakat brzo vrtim, nije da je neka laganini voznja, nego bas sat vremena ubijanja...

pakleni_patuljak
31.10.2008., 19:14
ja na mtb kod jako intenzivnog treninga trošim od 1200 do 1600 kcal na sat (ovisno o terenu) sa prosječnom brzinom od cca 20 km/h.

teta-čuvalica
01.11.2008., 09:15
e ljudi pa ja dnevno ne pojedem 3000 kalorija da ih moram i potrošiti s obzirom na opće stanje volje mislim da i tih 500 kalorija na bicu dugoročno gledajući sasvim dovoljno, ipak neću ja u profi bildere ili tak neš... neznam dal imate klince ali jednom kad dobiš decu nekako ti dan kratko traje za sve a onda još i vježbati... ali evo i jučer sam spucala 550 kalorija i 150 trbušnjaka i za guzu i tak svašta... probala sam na ljuljački napraviti zgibove ali majko mila napravim 2 i mislim da ću umrit.... ali uspjet ću.. bavila sam se jahanjem i sad samo treba tjelo podsjetit da se vrati u formu...
ja to mogu ja to hoču

ketty blue
01.11.2008., 11:51
zasto mene ignorirate:ne zna: ?

pakleni_patuljak
01.11.2008., 12:31
na spravama ne možeš brže sagorjevat kalorije.
to jednostavno nije tome namjenjeno.

ja radim jedom tjedno vježbe za svaku mišićnu grupu. to je sasvim oke za ljude koji nemaju prevelike ambicije.
kružni trening bi curi ipak bio puno korisniji...

minutemade
01.11.2008., 12:56
Mislim da sam nasao

http://www.freewebs.com/thundwind/

vidra
01.11.2008., 17:22
Papaya nemoj msilit da mi to neznamo ova tema ima sve odgovore samo treba čitati a za sve ostalo imamo profesora tvuka :D inače nemoj msilt ako ideš 2 mjeseca u teretanu da si boga uhvatio za jaja skoro svi znamo što je whey i što je glukoza a ono što kažeš za aminokiseline one su potrebne kako profesionalcima tako i nama rekreativcima jer ipak našim mišićima želimo najbolje a to je fin rast i lijepa definicija , a to što je nama potrebna manja doza to je druga stvar

ketty blue
01.11.2008., 21:40
na spravama ne možeš brže sagorjevat kalorije.
to jednostavno nije tome namjenjeno.

ja radim jedom tjedno vježbe za svaku mišićnu grupu. to je sasvim oke za ljude koji nemaju prevelike ambicije.
kružni trening bi curi ipak bio puno korisniji...

hm.
razmisljala sam da onda mozda promjenim plan: da to bude teretana 3x tj., znaci pon, sri, pet, i radim sve misicne skupine.
znaci izmedju prodje 48h, a to kazete da je minimalno potrebno da se misici oporave.

jel to dovoljno za pristojno oblikovanje tijela? :)
samo se nadam da cu si slozit ok vjezbe na spravama,.....

zanimator90
02.11.2008., 12:22
hm.
razmisljala sam da onda mozda promjenim plan: da to bude teretana 3x tj., znaci pon, sri, pet, i radim sve misicne skupine.
znaci izmedju prodje 48h, a to kazete da je minimalno potrebno da se misici oporave.

i mene zanima jel to dovoljno za pristojno obl. tijela?? ... moj sistem je isto pon, sri, pet.... po sat i po vremena...ali prodem totalno sve sprave (nije ogromna teretana, ima jedno 15-20 razlicitih sprava).. :kava:

ketty blue
02.11.2008., 21:47
ajme od toliko ljudi koji su u teretani nitko nam ne zeli odgovorit:D

miss l on the road
02.11.2008., 21:59
ketty, to jel tebi dovoljno je jako individualno, evo ja idem u teretanu 5-6x tjedno i ostajem 2-3 sata. manje mi ne bi bilo dovoljno :ne zna:

al ti moraš sama probat pa vidjet kako ti paše :)

pisala sam jednoj curi opširan odgovor na PM u vezi sličnog pitanja, al sam ga nažalost izbrisala. možda ti ga ona proslijedi ako pročita ovo :mig:

teta-čuvalica
03.11.2008., 06:36
ok ok evo razlog za odustajanje... već 4 dana uporno vježbam i ne večeram izbacila sam slatko i ztvarno se super osječam... samo što kad sam krenula vježbati imala sam 62kg a evo sad sam se ujutro vagala i imama 63,8 a stvarno jedem manje nije da se sad tu forsam nešt ali evo nije mi jasno wtf ...

sylar86
03.11.2008., 14:41
vec 4 dana ? Nemoj zezat.. uf... dug staž :D

Prvo, nemoj ne večerat, to je glupi mit. Jedi navečer obavezno. ali ne ugljikohidrate (znaci moze nekakav posni sir, ili obican sir, pa bademe ili kikiriki itd).

Drugo, ovisi koliko vode iams u organizmu, kila gore dolje... to je litra gore dolje.. jos ak ti ivaga nije bas posve tocna..

Al mislim... ak ocekujes u 4 dana rezultate onda nisi trebala ni poceti.

teta-čuvalica
03.11.2008., 14:49
uf kaj si nabrijana.... ha ha fala bogu pa sam ja normalna i neću biti tako arogantna... ugl... bolje početi ikad nego nikad to je moje mišljenje
a tvoj negativan stav prema početnicima ti je jako loša karakterna crta . zato. .... daj se opusti....
ugl.... vježbat ću i dalje i neću večerati pa da vidimo...

Johnyzg
03.11.2008., 15:55
uf kaj si nabrijana.... ha ha fala bogu pa sam ja normalna i neću biti tako arogantna... ugl... bolje početi ikad nego nikad to je moje mišljenje
a tvoj negativan stav prema početnicima ti je jako loša karakterna crta . zato. .... daj se opusti....

heh, zasto ne jedes veceru?

teta-čuvalica
03.11.2008., 16:12
zašto.... pa da smanjim koju kilicu.... mislim... neznam... kažu da se nesmije jest poslije 18 h... a meni je večera u 20 h eto... kaj sad to nije ok. ma jebemu sunce danas sam vidla djete u kolicima... invalid..... ma koma. a ja se na svoje dvoje derem da šta divljaju po cesti... huh....i šta ti je smisao onda........ ma jebeš te 4 kile nek idu vrit mogu ja živjet i s njima

ketty blue
03.11.2008., 18:41
ketty, to jel tebi dovoljno je jako individualno, evo ja idem u teretanu 5-6x tjedno i ostajem 2-3 sata. manje mi ne bi bilo dovoljno :ne zna:

al ti moraš sama probat pa vidjet kako ti paše :)

pisala sam jednoj curi opširan odgovor na PM u vezi sličnog pitanja, al sam ga nažalost izbrisala. možda ti ga ona proslijedi ako pročita ovo :mig:

ok, hvala na odgovoru.
zanima me jer mozda netko trenira toliko na odredjeni nacin, pa da usporedim, ne znam.
nemam nikog kompetentnog za upitat kako da si slozim program, da li da stvarno radim kruzni posto idem 3x tjedno, ostale dane trcim.
jednostavno ne stignem vise od toga. ali odluka je takva da ta tri dana budem i dva sata tamo ako je potrebno.
samo ne znam kako sloziti program, i da li je u redu da radim sve misicne skupine posto je to ipak 48 sati izmedju a citala sam da je to dovoljno da se misici oporave.
jbg, kad zivim u losem kvartu:)

sylar86
03.11.2008., 19:07

Musko sam :)

Nisam negativan prema pocetnicima jer sam i sam početnik.

Ali gle, ti isto tak neces prihvatiti moj savjet da večeraš. Zašto? (raspitaj se malo ovdje svi ce ti reci da obavezno večeraš)

cocoo
03.11.2008., 19:38
treba večerat... e sad zašto:
npr. ideš spavat u 22.00 i probudiš se u 08.00, a zadnji obrok si pojela u 18.00 - znači tijelo je 14 sati bez hrane a to je loše (da ne filozofiram)

PashkoPata'q
03.11.2008., 22:45

Tvoj način hvalisanja i razgovora je nula.
Niti djevojka može imati isti trening kao muški niti netko tko nije navikao piti 4-5 litara vode smije toliko početi piti odjednom.

hm.

3 puta tjedno je čist ok i radi cijelo tijelo i poslije toga aerobno obavezno ako želiš "učvršćivanje". Ali to ušvrš. ti ide više zbog načina prehrane i genetike. Tako da ako nemaš već genetske predispozicije za to preporučam samo normalnu i uravnoteženu prehranu jer razne vježbačke prehrane za tesanje su uglavnom dijete i kao takve nisu adekvatna prehrana.

Što ti se tiče programa vježbanja - vježbaj cijelo tijelo + aerobno poslije, možeš i prije zavisi o danu, ako ti se da radi ako ne izbaci. Uvijek postoji drugi dan i promijena ne dolazi brzo. U vježbama za cijelo tijelo ne postoji neki određeni smjer, radi kako su sprave gotove. Minimalno ili srednje opterećenje s 15 ponavljanja po seriji, po 3 serije. Minimalni odmor između serija, a između sprava bez odmora. Dok treniraš pij vode i to poslije svake serije ili sprave. Tijelo će ti se postepeno navikavati na toliku količinu vode, a izbacuješ ju znojenjem i wc. Čuj ako postoji neki trener tamo neka ti pokaže sprave jer je važno ispravno izvoditi vježbe.

Zavisi o opterećenju mišića koliko je potrebno za oporavak, ali da moglo bi se reći 48h.

@teta-čuvalica

To "ne poslije 18h" su izmislili izgleda čudnovati ljudi. Možeš jesti i 5 minuta prije spavanja samo pazi što ćeš i koliko pojesti, nemoj stvari poput kolača, torte, mmmmm sladoled i to, ali ponekad si naravno možeš dozvoliti malu devijaciju od plana - ipak su to sve slatki užitci :). Izostavljanje večere samo daje jutarnju glavobolju od gladi.

teta-čuvalica
04.11.2008., 07:01
sylar sorry nekako mi je to ime žensko. neznam.... he he
ok ekipa onda ću večerati , jel je moguće ako pijem kontracepcijske pilule da mi dijeta ima slabiji učinak
kad sam bila na prvoj atkinson dijeti skinula sam 8 kg u 2 tjedna u drugoj sam skinula 5kg i onda sam počela piti pilule i išla na treću "kuru" i u 9 dana niti kila dole pa sam odustala ....ne kužim....

sylar86
04.11.2008., 08:55
Ma mislim da pilule nemaju veze s time... nekako nema smisla.

Ja sam pocetkom ove godine isao 5 mjeseci u teretanu i otkad sam krenuo pa do zadnjeg mjeseca mi se nije kilaza promijenila (varirala je 2-3 kile). Samo je razlika sto sam od škembe ipak napravio malo ravniji trbuhi veće misice.

Jucer mi je bio prvi trening nakon 3 mjeseca sjedenja doma :) auuuuu sve boli opet :D

teta-čuvalica
04.11.2008., 09:24
neznam...valjda je sada ostao onaj tvrdokorni celulit pa se neda i neda... ha ha ha trebat će mi neka masaža jaka za razbijanje celulita

PashkoPata'q
04.11.2008., 10:52
ok ekipa onda ću večerati , jel je moguće ako pijem kontracepcijske pilule da mi dijeta ima slabiji učinak

Ovo upitaj neku stručniju osobu, svog doktora/icu.

ketty blue
04.11.2008., 15:07
pasko patak hvala ti puno!!!! napokon mi je netko odgovorio:)
pozdrav

p.s. koliko aerobno voziti nakon sprava? taman jos imam za skinut kojih par centimetara ...

vidra
04.11.2008., 21:01
neznam...valjda je sada ostao onaj tvrdokorni celulit pa se neda i neda... ha ha ha trebat će mi neka masaža jaka za razbijanje celulita

sylar sorry nekako mi je to ime žensko. neznam.... he he
kad sam bila na prvoj atkinson dijeti skinula sam 8 kg u 2 tjedna u drugoj sam skinula 5kg i onda sam počela piti pilule i išla na treću "kuru" i u 9 dana niti kila dole pa sam odustala ....ne kužim....

kontrracepscijske pilule neće izgubiti svoje djelovanje pito staru a stara doktorica
celulit češ razbiti samo aerobniom treningom prepuručam ti biciklo svaki drugi dan po 1h samo pazi da te ne ulove hemoroidi inače ako možeš kupi pyrute on ubrzava metabolizam masti pa brže sagorjevaš za vrijeme treninge inače najvažnija je prehrana izbaci slatkaće iz prehrane i to je to nema neke nauke inače da ne zaboravim nabavi jabučni ocat jer on isto ima blago svojstva na celulit i pij ga malu čajnu žličicu na 0,5l vode svaki dan i polako češ dođ na svoje a dijetu baci u pizdu materinu

vidra
04.11.2008., 21:03
pasko patak hvala ti puno!!!! napokon mi je netko odgovorio:)
pozdrav

p.s. koliko aerobno voziti nakon sprava? taman jos imam za skinut kojih par centimetara ...

čuj sprave idu 10 min na početku samo za zagrijavanje a aeroban trening radi odvojeno
racimo da si 2h u teretani onda radi 50 min sprave i 70min neki aeroban trening najbolje brzo hodanje na spravi za tračnje na finoj uzbrdici ali sprava neće zamijeniti prirodu

teta-čuvalica
04.11.2008., 21:14
časne mi masne da ću voziti bic svaku večer , mislim i vozim ga samo sad mi je pms i bolovi za umrit pa nemogu
e vidra kaj to veliš za hemeroide i bicikl??????????????
šta mislite o onim tabletama jabučnog octa?????

vidra
04.11.2008., 21:18
neznam ko je spominjo ovdje od ove sumnjive ekipe ovdje na forumu da je vježbala svaki dan na bicikli i da je nakon par mjeseci uvatili hemoroidi iskreno smijao sam se ali sada neznam đe sam to pročitao
inače rađe si kupi jabučno ocat tekući em je jeftiniji em je bolji i koristiš ga kao začin za salatu

bill
04.11.2008., 22:02
jel je moguće ako pijem kontracepcijske pilule da mi dijeta ima slabiji učinak

Da.

teta-čuvalica
05.11.2008., 06:45
heh... inaće radimo si domaći jabučni ocat tak da mi nije stvar u cijeni nego mi je to nekak prekikelo...uh
a što se tiće pilula... hm.... joj . pa nebudem sad zbog 4 kile rizkirala trudnoću. joj neznam ni sama

vidra
05.11.2008., 07:12
a da se držiš apstinencije par tjedana ????

teta-čuvalica
05.11.2008., 08:37
ha ha ha ha ha vidra sipaš dobre fore... znaći da se odreknem čokolade I SEXA??? ha ha ha pa bum se vubila

zanimator90
05.11.2008., 19:56
e da...jedno pitanje... jel se od wheya dobije na masi stagod ???

dJ_rush1
05.11.2008., 20:37
Naravno da se dobiva..ujutra sa zobenim, ili poslije treninga sa glukozom..koliko je to samo puta prozvakano u ovoj temi.
Ako zelis dobiti na masi..pretpostavljam misicnoj..raspodijeli prehranu na 5-6 obroka i nece ti trebati whey za pocetak. Iz mog i tudeh iskustva..naravno, ako zelis veci ucinak..uzmi si i whey ;)

vidra
05.11.2008., 20:58
hrana su sporo razgradčjivi proteini a hey je brz protein i on se najbrže apsorbira u mišić poslije treninga zato se dobiva veća masa a ako je pomiješan sa glukozom onda je veća apsorcija

bill
05.11.2008., 21:50
Kolege forumasi, samo da ispravimo jednu opcepoznatu zabludu.
Od Whey proteina se ne raste.

Whey protein samo pomaze u sprjecavanju katabolizma poslije
treninga (samo smanjuje catabolic rate).
Raste se u slijedecih nekoliko dana (prehrana, odmor...)

Amen.

PashkoPata'q
06.11.2008., 10:41
Kolege forumasi, samo da ispravimo jednu opcepoznatu zabludu.
Od Whey proteina se ne raste.

Whey protein samo pomaze u sprjecavanju katabolizma poslije
treninga (samo smanjuje catabolic rate).
Raste se u slijedecih nekoliko dana (prehrana, odmor...)

Amen.

Kolega bill, samo jednu zabludu ispravimo.

Whey protein je suplement, znači zamjenjuje obrok. Korištenjem whey proteina poslije treninga omogućuje se brza apsorcija proteina potrebna tijelu kojemu je poslije treninga povećana izgradnja mišićne mase.

Whey protein sudjeluje u izgradnji (rastu) tijela, ali svakako nije najbitnija komponenta. Nego je potrebna i ostala adekvatna prehrana, trening i odmor.

@zanimator90

potraži preko googlea forum.teretana i tamo ćeš naći sve odgovore koji te zanimaju za treniranje, prehranu itd.

@dJ_rush1

Whey protein se preporuča samo poslije treninga jer se brzo razgrađuje u tijelu. Kada se koristi u danima kada ne treniraš ili ako nije nakon treninga ima suprotan učinak od željenog, ne iskorištava se pravilno - ne odlazi za izgradnju mišića nego ode u škembu.
Ako misliš o što većoj upotrebi whey proteina i samim time bržem napretku u teretani, opusti se i polagano. Nema brzog napretka osim na štetu vlastitog tijela.

bill
06.11.2008., 11:23
Kolega bill, samo jednu zabludu ispravimo.

Whey protein je suplement, znači zamjenjuje obrok. Korištenjem whey proteina poslije treninga omogućuje se brza apsorcija proteina potrebna tijelu kojemu je poslije treninga povećana izgradnja mišićne mase.

Povecana izgradnja misicne mase slijedi u periodu od slijedecih nekoliko dana
a ne odmah poslije treninga. Neposredno nakon treninga misici su u fazi debelog katabolizma.
Sa whey proteinom se moze samo umanjiti taj catabolic rate.

Neki tjelesni mehanizmi se ne mogu samo tako 1000 puta ubrzati te im
je potrebno odredeno vrijeme da odrade svoj ciklus.

Prouci si malo tjelesne mehanizme, cisto radi sebe.

zanimator90
06.11.2008., 12:01
@zanimator90

potraži preko googlea forum.teretana i tamo ćeš naći sve odgovore koji te zanimaju za treniranje, prehranu itd.

bio sam ja tamo...samo ..ono je forum bas za bodybuildere...profice.. prehrane su objasnjene do grama .... to meni ne treba :raspa:

PashkoPata'q
07.11.2008., 09:32
bio sam ja tamo...samo ..ono je forum bas za bodybuildere...profice.. prehrane su objasnjene do grama .... to meni ne treba :raspa:

Prouči samo f.a.q. i to je to, uzmi osnove informacije - o gramima nek se fanatici brinu.

@bill
Zapravo povećana izgradnja mišića počinje od prvog zamaha s utegom. Ilti ciklus započinje već sa samim početkom vježbanja, a ti dani iza su nastavak ciklusa.

bill
07.11.2008., 11:32
Sto ce reci da se hipertrofija ne moze svrstati samo u vremenski period od
nekoliko sati poslije treninga.

PashkoPata'q
07.11.2008., 23:26
Yes, in my humble opinion, čim počneš vježbati događa ti se povećana izgradnja mišićne mase jer dotad ti je bila normalna izgradnja mišićne mase. Sad, upotpuni to s prehranom i odmorom i imaš hipertrofej - biceps i po' :D