PDA

View Full Version : Rab

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7

princessstar
20.04.2011., 11:52
Hvala ti, svaka informacija dobro dođe :)

A kao što kažeš, možda će netko od Rabljana znati više

Evo ja Rabljanka a nikad čula za to :/

darkerica95
20.04.2011., 12:41
Ma nema problema, naišla sam negdje na tu informaciju pa sam mislila možda netko zna o čemu se radi :)

evometusam
20.04.2011., 17:07
Evo ja Rabljanka a nikad čula za to :/

eh, kakva si mi ti rabljanka, valjda loparanka :mig:

heroj apsyrt je bio jedan od argonauta
apsyrtides je antičko ime za cres i lošinj :)

darkerica95
20.04.2011., 19:44

Onda su to očito neke pogrešne informacije na koje sam naišla.. kao da nešto takvo postoji na Rabu i da se treba pogledati.. čudno..

tandara
20.04.2011., 19:47

A ti si kamporac/ka ?

evometusam
21.04.2011., 10:28
A ti si kamporac/ka ?

nego ča :mig:

princessstar
21.04.2011., 10:44

loparanka? valjda loparka!?

i nisan!e

felix_arba
21.04.2011., 12:42
opa,budimo se lagano iz zimskog sna :mig: već sam mislio da je tema otišla na vječna lovišta :D

exzuja
21.04.2011., 17:05
opa,budimo se lagano iz zimskog sna :mig: već sam mislio da je tema otišla na vječna lovišta :D

wov!
vec sam bila uvjerena da sam jedina rabljanka ovisna o forumima....

za bilo kakvu informaciju o rabu, tu sam!
i, jesam bodulka ali ne naplacujem:mig:

darkerica95
21.04.2011., 17:19
wov!

Čula sam već dosta iskustva drugih i saznala jako puno ovdje na forumu od dragih forumaša, ali svaka tvoja informacija je dobro došla.. bilo što što misliš da treba posjetiti, znaš li više o hotelu International, da sad ne nabrajam, sve što misliš da je bitno možeš reći da znam još više :)

felix_arba
21.04.2011., 18:34
wov!

ocito da nas ima vise :D i ja stojim na usluzi,za svaku informaciju,tu smo :mig:

darkerica95
21.04.2011., 20:07
ocito da nas ima vise :D i ja stojim na usluzi,za svaku informaciju,tu smo :mig:

Isto kao i exzuja, svaka tvoja informacija je dobro došla.. ako imaš bilo što važno o Rabu za dodati, slobodno! Ako ne, već ću se ja kroz koji dan sigurno nečeg sjetiti :D

tandara
01.05.2011., 22:55
postali smo centar svijeta,ovih dana rab je na tv-u više od reklama :)
cnn svrstao rab kao raj za nudiste,naravno,opet onaj britanski golać http://www.cnngo.com/explorations/life/ten-islands-everyone-246168?hpt=Sbin

Sabačka
01.05.2011., 23:22
E, pa kad smo već kod nudizma...
Ovo ljeto idem nakon ohohooo godina opet na Rab. Zadnji put sam bila prije cca. 10 godina i obožavala sam nudističku plažu na onom poluotoku, Frkanj.
Može mi netko reći - je li još uvijek onako super? Da ima hlada i da nije gužva i da je sve lijepo i da je onaj restorančić još uvijek u hladu borova? Gdje se parkirati ak se ide na nju? I jel još uvijek naplaćuju ulaz 7 kuna?
Hvala unaprijed :)

evometusam
02.05.2011., 08:05
frkanj i kandarola su još uvijek super, samo što su u srpnju i kolovozu opećnito sve plaze na rabu prenapućene ...grozno.
u svibnju i rujnu se s autom moze na frkanj, od lipnja se zatvara rampa na prilaznoj cesti i tamo je parkiralište koje se plaća (ca. 8kn), dapče moze se preko gradonačelnika i organizirati ključ po isprikama da nemreš hodat 1km itd (ili po rodbinskoj vezi :mig: )
upad na frkanj se plaća 10 kn, restauran biser kandarole je zadnjih godina malo popustio u kvaliteti ali je još uvijek ok, dok su ga vodili mladi gvačići je bio super.

darkerica95
02.05.2011., 12:55
Može netko pobrojit sve nudističke plaže na Rabu (Rab, Lopar, Banjol itd.) da ne zalutam slučajno :D.. naravno ako ih nema puno da vas ne mučim puno..

evometusam
03.05.2011., 22:19
Može netko pobrojit sve nudističke plaže na Rabu (Rab, Lopar, Banjol itd.) da ne zalutam slučajno :D.. naravno ako ih nema puno da vas ne mučim puno..

pa nuduistčkih plaza nema nema puno; to je poluotok frkanj i poluoficijelno uvala sahara (saramić) u loparu.
ali,... defacto je svako mjesto u kalifrontu i loparu (osim rajske plaze)
gdje se skineš gola - nudistička plaza, prilično jednostavno :mig:
to ti ja kao jedini rabljanin nudist-aboriđin mogu garantirati :D

osim toga, imam fotke od početka 20og stoljeća gdje se vidi da je rajska plaza u loparu bila prva nudistčka plaza na rabu :D

Jasna 1963
05.05.2011., 12:59

Ma ne brini , pa što ako zalutaš.
Mi se godinama kupamo u badićima po raznim uvalama i ne zanima me da li su nudističke plaže ili ne.
Meni ne smetaju nudisti a i oni nas nisu potjerali:)
Najdraža uvala mi je Zastolac i sad sam na karti vidjela da je FKK.

Uživaj , jer Rab je doista predivan

jerfra
05.05.2011., 13:19
hej ljudi !
nisam nikad bio na rabu, a ove godine idem definitivno.
gledam malo cijene na netu apartmana ili soba možda....vidim u privatnom smještaju od 40 do 60 eura manji apartman dnevno.
jel to ok cijena ? meni se čini da je koliko znam za druga mjesta kak je.

darkerica95
06.05.2011., 08:28
Ma ne brini , pa što ako zalutaš.
Mi se godinama kupamo u badićima po raznim uvalama i ne zanima me da li su nudističke plaže ili ne.
Meni ne smetaju nudisti a i oni nas nisu potjerali:)
Najdraža uvala mi je Zastolac i sad sam na karti vidjela da je FKK.

Uživaj , jer Rab je doista predivan

Budem, iako ga još nisam posjetila toliko sam već toga čula da sam sigurna da je prekrasan :)

snjeska
06.05.2011., 13:46
fakat ova rekla mi je bila odlicna,cula sam prek radio antene kak su to komentirali :), ajde da i svijet jos malo cuje o nama :)

snjeska
06.05.2011., 13:49
hej ljudi !
nisam nikad bio na rabu, a ove godine idem definitivno.
gledam malo cijene na netu apartmana ili soba možda....vidim u privatnom smještaju od 40 do 60 eura manji apartman dnevno.
jel to ok cijena ? meni se čini da je koliko znam za druga mjesta kak je.
mislim da ti cijena ovisi o velicini apartmana, ja znam da moja mama je prosle godine po 30 eura jednosobni, gdje imas bracni( koji je mislim 2 kreveta spojen) a tam gdje su 2 sobe mislim da je bilo 50
gle fakat ne znam, jer ja udana puca pa vise ne zivim s njima :), kak je to tek cudan osjecaj, doci svojima u goste

ja osobno idem kod frendova na more, obozavam istru i sve vezano za istru,al volim i dalmaciju ipak mi je tata dalmos :)

padmé_amidala
06.05.2011., 23:29
mislim da ti cijena ovisi o velicini apartmana, ja znam da moja mama je prosle godine po 30 eura jednosobni, gdje imas bracni( koji je mislim 2 kreveta spojen) a tam gdje su 2 sobe mislim da je bilo 50
gle fakat ne znam, jer ja udana puca pa vise ne zivim s njima :), kak je to tek cudan osjecaj, doci svojima u goste

ja osobno idem kod frendova na more, obozavam istru i sve vezano za istru,al volim i dalmaciju ipak mi je tata dalmos :)

aqhahahhaha citam i mislim si ovo mi je poznato...kad ono snjeska hahaha XD umrijet cu...

jerfra
08.05.2011., 08:25

hvala ti !
ma za mali apartman do 50 eura nije greda, ako je sve ok.
lp

PAULA123
08.05.2011., 10:46
Zna li netko kuda sve voze oni brodići sa Rive u Rabu, odnosno na koje plaže, u sezoni?

Sjećam se kada sam ja bila na Rabu prije dosta godina da su vozili samo na Frkanj......

prvo krstarenje
09.05.2011., 11:01
Molim pomoć, išli bi na Rab za mjesec dana, imamo dvoje male djece, pa nas zanima najbolji hotel na Rabu? Otvoreni i zatvoreni bazeni, dobra hrana, mjesto za šetnju...

snjeska
10.05.2011., 09:39
aqhahahhaha citam i mislim si ovo mi je poznato...kad ono snjeska hahaha XD umrijet cu...

i jos se cudis ahahah, drzim fige kak ovaj tjedan tak i za maturu

snjeska
10.05.2011., 09:43
hvala ti !
ma za mali apartman do 50 eura nije greda, ako je sve ok.
lp

mama veli da je njen veci 40 eura, znaci da moze i jeftinije :),a dobijes bas apartman s 2 sobe, ima slatku kuhinju,kupaonu i sl

predlazem ti da malo googlas,zivkas i vidis kak se cijene krecu, tam ima milijun iznajmljivaca i zato fakat imas izbora
ja ne znam dal ima kuce koja ne iznajmljuje se,a rab je prekrasan, ja sam znala setat od mame do centra grada, pol sata fine setnje i lijepog pogleda
centar raba je prekrasan, ja sam oci pasala na jahtama u luci :)
jest imas za svaki dzep, ducana velikih ak mislis kuhat da si kupis, ma imas bas sve

ivica20
11.05.2011., 17:32
Čula sam već dosta iskustva drugih i saznala jako puno ovdje na forumu od dragih forumaša, ali svaka tvoja informacija je dobro došla.. bilo što što misliš da treba posjetiti, znaš li više o hotelu International, da sad ne nabrajam, sve što misliš da je bitno možeš reći da znam još više :)

Darkerica, najbolje ti je da uzmes bicikl (ima ih za iznajmiti) i sve budes vidjela. Rab ti nije veliki, za tjedan dana prijeci ces ga cijeloga i sve ces vidjeti...ni pjeske nije problem (ove blize lokacije) a imas fakat puno toga za vidjeti. Bio sam prosli tjedan u Internacionalu, ok je, dorucak i vecera su svedski stol i klopa je ok. Tocno je da je donja ulica puna kafica i da je bucno (sad jos nije puna sezona pa je bilo ok), ali manje-vise u sezoni ti je svuda tako. Obzirom da ces vjerojatno navecer do kasno vise plaziti okolo i nebus u krpama u 10, mislim da ti i to nebu problem. Inace, Rab je prekrasan, nisu zabadaf engleski mladenci razmisljali o medenom mjesecu na Rabu...:)

darkerica95
11.05.2011., 20:35
Darkerica, najbolje ti je da uzmes bicikl (ima ih za iznajmiti) i sve budes vidjela. Rab ti nije veliki, za tjedan dana prijeci ces ga cijeloga i sve ces vidjeti...ni pjeske nije problem (ove blize lokacije) a imas fakat puno toga za vidjeti. Bio sam prosli tjedan u Internacionalu, ok je, dorucak i vecera su svedski stol i klopa je ok. Tocno je da je donja ulica puna kafica i da je bucno (sad jos nije puna sezona pa je bilo ok), ali manje-vise u sezoni ti je svuda tako. Obzirom da ces vjerojatno navecer do kasno vise plaziti okolo i nebus u krpama u 10, mislim da ti i to nebu problem. Inace, Rab je prekrasan, nisu zabadaf engleski mladenci razmisljali o medenom mjesecu na Rabu...:)

Gdje se i po koliko mogu iznajmiti bicikli u centru Raba?

Baš mi je drago čuti da ti je bilo dobro u Internationalu, posebno što se klope tiče - svega je bilo dosta? Izbor hrane je bio dovoljno velik? Ima i voća?

Ako mi možeš još bilo što reći o hotelu, samo pucaj.. kakva je posluga, kako je kod njih regulirano ono vrijeme prijave i odjave (idemo autobusom pa još ne znamo kako ćemo doći tj. u koje vrijeme, a i postoji mogućnost da na dan odlaska recimo ako je odjava do 10 h, nama će ići možda bus za natrag u 17 h, pa me zanima i da li je moguće nakon odjave kod njih ostaviti stvari negdje). I zanima me da li u cijenu koju platimo ulaze i cijene dostave u sobu i ostale slične usluge?

Što se buke tiče, ma neće nam smetati nikako.. baš kao što kažeš.. ionako ne idemo tamo spavati nego uživati, vidjeti itd.

I ako imaš još kakav prijedlog što obavezno posjetiti, za preporučit neki restoran, pizzeriju, slastičarnu.. trgovine.. bilo što.. :)

micamaca30
11.05.2011., 22:03
Bok ekipa!
Pratim ovo o čemu raspravljate, pa sam shvatila da mi je ovo najbolje mjesto za pravi savjet.
Molim ako netko zna smještaj na Rabu-2 sobni apartman s kuhinjom (nešto bolje, novo, može i nešto skuplje) na mjestu vrlo blizu plaži koja je pogodna za malo dijete?
Ako netko ima prijedlog, br.tel, ili slike molim vas za info, ili pp. Kako želite.Puno hvala. E da-i prilično mi je hića.

snjeska
12.05.2011., 14:29
rab i bicikl savrsena ideja, sam moja debela guza i bicikl hm :)

amster
12.05.2011., 14:56
tražim sobu sa balkonom i pogledom na more u periodu od 16.07-26.07 može na p p hvala

bata barata
12.05.2011., 16:23
pozdrav!
evo imam jedno pitanje za rabljane i naravno rabljanke, ako ih ima na forumu...mozete li mi reci gdje sve ima stomatoloskih ordinacija u gradu rabu?!
hvala unaprijed!

euskal
13.05.2011., 08:15
Molim pomoć, išli bi na Rab za mjesec dana, imamo dvoje male djece, pa nas zanima najbolji hotel na Rabu? Otvoreni i zatvoreni bazeni, dobra hrana, mjesto za šetnju...

mislim da ti je najbolji Imperial ili Padova koji su udaljeni od samog centra na 5-10min lagane setnje,a inace koliko sam upoznat imas oko 7-8hotela i mislim da svatko moze nac sta mu pase,naravno zavisi o dubini djepa,inace ja sam se zaljubio na prvi pogled i rado navratim:top:,a i dobra je stvar sta imam dosta frendova tamo i osjecam se kao kod kuce:cerek:

mario_net
15.05.2011., 12:09
Ako ima netko slucajno da iznajmljuje ili zna nekog da iznajmljuje apartman u Lopru za dvoje, bio bih zahvalan na svim informacijama :)

princessstar
16.05.2011., 11:36
pozdrav!
evo imam jedno pitanje za rabljane i naravno rabljanke, ako ih ima na forumu...mozete li mi reci gdje sve ima stomatoloskih ordinacija u gradu rabu?!
hvala unaprijed!

osim onih u ambulanti ima još u šarengradu par privatnih ordinacija. dr. bastijančić ima ordinaciju ali neznam ako on još radi pošto sam čula da je u mirovini i ima još jedna ali neznam tko ju drži,znam da je stomatologinja jedna gospođa melita a sad dali je ona drži ili netko drugi neznam ali sam čula jako puno pohvala za njih.

kukomah
17.05.2011., 07:37
Pozdrav svima!

Bio sa curom na Rabu prije 5 godina u kampu. Kupali smo se u uvalima blizu šume Dundo.

Ove godine želimo iči u hotel ili u apartma blizu mora. Sada gledam dva hotela, koja sta blizu ovih uvala. Hotel Eva in hotel Carolina. Znam, da je Carolina noviji, i sobe so bolje, a svejedno, kojeg mi priporučujete?

Isto tako, ako ima kojeg dobrog apartmana blizu mora za dvije osobe, bilo bi mi vrlo drago, ako mi nešto kažete.

Može i na p.p.

Pozdrav!

Weah23
17.05.2011., 16:07
mama veli da je njen veci 40 eura, znaci da moze i jeftinije :),a dobijes bas apartman s 2 sobe, ima slatku kuhinju,kupaonu i sl

ovo mogu potvrdit iz prve ruke, cura i ja bili prosle godine kod snjeskine mame i stvarno sve pohvale :top:

dalia123
18.05.2011., 11:52
Hej forumaši :)
Da li znate kakav je hotel Lopar u TN San Marinu? Da li je stvarno u takvoj komi kak sam čula :eek: ili se da prenoćiti i otuširati ipak? :rolleyes:

Hvala vam!

kukomah
18.05.2011., 14:41
Pozdrav!

Tražim sobu ili apartma za dvije osobe u suhoj punti (u blizini hotela carolina).

Ima li tamo kakvih apartmana? Može kontakt na p.p.

MAX-factor
21.05.2011., 22:01
trazim aparrtman 2-sobni ili stan za najam od 01.06. do 01.09. naravno potpuno opremljen. ponude u inbox :D

preferiram Lopar :cerek:

darkerica95
22.05.2011., 08:19
Još 55 dana i nekoliko sati do odlaska na Rab :D:cerek:

crna pantera
23.05.2011., 12:10
bok svima...mali help...
trazim mali app ili studio za 2 osobe i malog psa...od 25.06.-30.06.2011
ponude od agencije koje sam dobila su malo smijesne...ok app 35eura, ali onda taksa, pa ekoloska pristojba, pa registracija gosta, pa neki fee, pa pas 6 eura dnevno, pa klima 5 eura dnevno....mislim stvarno uzas! studio za 5 dana u 6 mj ispada preko 1750kn....zna li za netko za nesto jeftinije????? :eek:

snjeska
23.05.2011., 12:12
ak ko trazi apartman u naselju barbat bilo garsonjera, 1,5 sobni il dvosobni po 30,40 i 50 eura neka mi posalje privatnu poruku

princessstar
23.05.2011., 16:31
evo kad snjeska nudi nudim i ja 3 apartmana. svi imaju sve. jedan je za 4 osobe,drugi 2-3 osobe a treći može do 10 osoba. nalazimo se u blizini crkve svete eufemije u kamporu. inbox sa pitanjima pliz.

nutrizone
24.05.2011., 13:03
Dal semo že naći na rabu apartman za dvoje do 30 E?

nasmijanonebo
24.05.2011., 13:12
ja sam jucer cijeli dan trazila za brata (ja sam bila u kampu) i curu smjestaj na rabu (termin je spica sezone)..i cijene su uglavnom 40 eura za apartman ali ima lijepih dvokrevetnih soba sa vlastitim wc-om i balkonom za 30 eura.
izvan sezone bi nasla za 30 eura apartman.

nutrizone
24.05.2011., 16:45
Pa u špici sezone, heheh poslije 29.7 :/

anin1
24.05.2011., 22:03
Hej forumaši :)
Da li znate kakav je hotel Lopar u TN San Marinu? Da li je stvarno u takvoj komi kak sam čula :eek: ili se da prenoćiti i otuširati ipak? :rolleyes:

Hvala vam!

Prenoćit i otuširat - doslovno!!(ako odvod nije začepljen, naravno)..
Meni to nije bilo važno, vrijeme sam željela provodit vani, a i što jeftinije proći, ako i tebi smještaj nije važan, može proć...

kukomah
25.05.2011., 07:31
Evo promjene plana.

Tražim sada apartma u početku 7. mjeseca za 2 osobe u blizini uval Padova što bliže moru i sa pogledom na more. Znate za takav apartma?

dalia123
25.05.2011., 09:47
Prenoćit i otuširat - doslovno!!(ako odvod nije začepljen, naravno)..
Meni to nije bilo važno, vrijeme sam željela provodit vani, a i što jeftinije proći, ako i tebi smještaj nije važan, može proć...

puno hvala na odgovoru! znači bila si u tom hotelu i nije tak baš jako strašno? kak stoje sa urednošću, mijenjanjem ručnika, jel bude vruće u sobi pošto nema klime? :rolleyes: ja sam isto rezervirala preko agencije, znam što mogu očekivati za dvije zvijezdice tak da ne očekujem previše, ali opet nadam se da je čisto i uredno. A ak se odvod začepi žalit ću se, što ću drugo :mig:

anin1
26.05.2011., 22:07
Dalia..

Bila u tom hotelu...puno puta...mijenjaju ručnike...ak promaše, sama si
uzmem s kolica koja su u jutarnjim satima uvijek negdje po hodniku jer sobarice "čiste"(kao) sobe...
Ja nisam bila zadovoljna čistoćom..imala sam osjećaj da istom krpom prođu tko zna koliko podova...smetalo me što samo "uliče" ono što se vidi i to jako površno, a ispod kreveta prašuma od prašine..Ma, bilo mi je jasno da neće radit generalku za svaki dan za vrijeme mog boravka tamo, ali me jako smetalo što je takvo stanje i kog prvobitnog "preuzimanja" sobe...prašina (višemjesečna) ispod kreveta, iza polica, i tak..čak ni pločice na balkonu nisu bile prebrisane kak spada (onako, i po ćoškovima)..

U prizemlju tog hotela H.N.San Marino smešta svoje osoblje - i oni negdje moraju biti a taj hotel je i tako najlošiji...uglavnom, ja sam jedne godine bila na prvom katu (iznad osoblja), a osoblje ispod (neznam, kuharice, sobarice, svejedno9 su se derale do duboko u noć da je to bilo :flop:...pile su i svašta...vikale...uz popratne izjave "što me briga nek se čuje dosta mi je svega" i tak...četvrti dan sam to lijepo snimila s balkona i pravac šefu (ipak sam ja bila s dvoje male djece tamo koja do tri ujutro nisu imala šanse zaspat)...sve ispalo ok...premjestili su nas gdje se ne čuje :top:

Svašta ja tu napisah...nisam baš bila zadovoljna tim hotelom...ali me to nije smetalo da i dalje idem baš na Rab...a kako je taj hotel u H.N.San Marinu najjeftiniji, s vremenom sam te uvjete i prihvatila kao takve..kažem, došla sam provodit vrijeme na moru, a ne u hotelu..

eto, nadam se da sam pomogla..Uživaj

dalia123
27.05.2011., 10:00
Dalia..

Bila u tom hotelu...puno puta...mijenjaju ručnike...ak promaše, sama si
uzmem s kolica koja su u jutarnjim satima uvijek negdje po hodniku jer sobarice "čiste"(kao) sobe...
Ja nisam bila zadovoljna čistoćom..imala sam osjećaj da istom krpom prođu tko zna koliko podova...smetalo me što samo "uliče" ono što se vidi i to jako površno, a ispod kreveta prašuma od prašine..Ma, bilo mi je jasno da neće radit generalku za svaki dan za vrijeme mog boravka tamo, ali me jako smetalo što je takvo stanje i kog prvobitnog "preuzimanja" sobe...prašina (višemjesečna) ispod kreveta, iza polica, i tak..čak ni pločice na balkonu nisu bile prebrisane kak spada (onako, i po ćoškovima)..

U prizemlju tog hotela H.N.San Marino smešta svoje osoblje - i oni negdje moraju biti a taj hotel je i tako najlošiji...uglavnom, ja sam jedne godine bila na prvom katu (iznad osoblja), a osoblje ispod (neznam, kuharice, sobarice, svejedno9 su se derale do duboko u noć da je to bilo :flop:...pile su i svašta...vikale...uz popratne izjave "što me briga nek se čuje dosta mi je svega" i tak...četvrti dan sam to lijepo snimila s balkona i pravac šefu (ipak sam ja bila s dvoje male djece tamo koja do tri ujutro nisu imala šanse zaspat)...sve ispalo ok...premjestili su nas gdje se ne čuje :top:

Svašta ja tu napisah...nisam baš bila zadovoljna tim hotelom...ali me to nije smetalo da i dalje idem baš na Rab...a kako je taj hotel u H.N.San Marinu najjeftiniji, s vremenom sam te uvjete i prihvatila kao takve..kažem, došla sam provodit vrijeme na moru, a ne u hotelu..

eto, nadam se da sam pomogla..Uživaj

hvala ti puno na informacijama :cerek:
ja isto idem s malim djetetom, tak da se nadam da neće biti potrebe za intervencijama kod direktora zbog buke, ali sad sam i na to spremna :rolleyes:
a što se tiče čistoće, mislim da bez obzira što je to hotel sa dvije zvijezdice, čistoća bi trebala biti na razini, tak da mi neće biti problem gnjaviti ih i zbog toga :D
uglavnom, sad još bolje znam na što mogu biti spremna odprilike, ali isto tako mi je najbitnije da sam blizu plaže koja je super za djecu i da ne moram kuhati, pa sam zato i odabrala ovakav smještaj...

Hvala još jednom! :)

Loza
27.05.2011., 10:01
Mene za Rab vežu jako lijepa sjećanja i prekrasno ljetovanje u djetinjstvu. zadnji put sam ljetovala 2000.godine, i želja mi je jednog dana ponovno doći na taj prekrasan zeleni otok.
ljetovali smo na Barbatu, prvo naselje na desno, dok se siđe s trajekta.
kozjim putem smo išli na plažu. miris mora i bora rano ujutro,neprocjenjivo. pogled na otok Lun..:cerek:
plaža Pudarica i skakanje sa nekadašnjeg trajektnog pristaništva.
Rajska plaža; pokušavanje plivanja do otoka (nikad uspješno) i spuštanje sa aquagana (tobogana).
za mene prekrasno ljetovanje.
ako Bog da, opet ću doći na taj otok!:top::cerek:

micamaca30
30.05.2011., 20:51
Evo ekipa!
Molim preporuke i ponude za ljetovanje na Rabu (mjesto nije bitno, može Lopar prvo,pa onda i ostalo) od cca 30.07. kroz 14 dana.
Bitno mi je da je jaaako blizu plaža pogodna za malo dijete i da je dvosobni apartman s pogledom na more!
Spremna na višu cijenu. Evo ako tko ima ponudu može i na pp.
Hvala!!

darkerica95
31.05.2011., 13:12
Ovako, mene zanima da li se na okolne otoke i mjesta (Pag, Krk i Baška, Lošinj itd.) može još kako osim u sklopu organiziranih izleta s turističkim agencijama? Naravno, pritom treba uzeti u obzir da putujemo autobusom, da smo autom ne bi bilo nikakvog problema :). Mislim da bi nam bilo najbolje da možemo na cijeli dan na te otoke i da smo cijeli dan tamo slobodni, razgledavamo što i kako želimo, sami... Pa eto, možda se može autobusom doći do jednog od dva trajektna pristaništa pa se tamo možda može kupiti karta za neki od otoka ili nešto slično?

nasmijanonebo
31.05.2011., 13:34
prije se moglo trajektom iz lopara do Baške..na zalost, oni su tu liniju ukinuli, tj. preusmjerili u Valbisku (otok Krk). Valbiska je pripizdina i nema nacina da dodjes iz Valbiske u neko drugo mjesto osim autostopa.
Do otoka PAga vozi brodic do Luna
vozni red
http://www.lun.hr/promet.html
Lun (u biti brodic pristaje u Tovarnele-morska ispostava sela Lun). Iz Luna je skoro nemoguce javnim prijevozom po otoku. Lun je poznat po stoljetnim maslinama (neka stabla su jos iz rimskog doba). I to je to.

Najbolje solucije za izlete od otoka na susjedne otoke (jednodnevni izleti) ima otok Korcula.

Black Mary
01.06.2011., 12:01
kakav je noćni život na rabu i u kojem je mjestu nabolje rezervirati smještaj a imajući u vidu noćni život ?? :)

Dlapek
01.06.2011., 13:39
kakav je noćni život na rabu i u kojem je mjestu nabolje rezervirati smještaj a imajući u vidu noćni život ?? :)

Da ima nekih ludih zabava - nema.
Ako kanite partijati i drvariti do zore rab i nije neka destinacija.

nasmijanonebo
01.06.2011., 13:41
istina, nije neko ludilo od nocnog zivota..
"najzivlje" je u Rabu

Coco_Nut
01.06.2011., 14:05
Nije da nema događanja, ali konzervativniji neka paze da ne zalutaju :-)

Events:
Rab Gay Summer Opening – June 18th, 2011
June 18th – Welcome Party, La baya club
June 25th – Main Party

Rab Gay Cruise (June 24th, 2011)

nasmijanonebo
01.06.2011., 14:07
Rab je oduvijek bio poznat i kao gay destinacija..doduse, to debela vecina nikad nije znala niti ne zna..a i ne primjecuje se to uopce kao npr. u Barceloni :D
ja cula i price o bordelu za gayeve u samom gradu Rabu. (prica iz 80/90-tih):rofl:

Dlapek
01.06.2011., 14:11
Nije da nema događanja, ali konzervativniji neka paze da ne zalutaju :-)

Events:
Rab Gay Summer Opening – June 18th, 2011
June 18th – Welcome Party, La baya club
June 25th – Main Party

Rab Gay Cruise (June 24th, 2011)
Mislim da se ne radi jesi li ili nisi konzervativan,nego jesi li gay ili nisi.
Strait osoba se ne osjeća posve opušteno na gay zabavama.

Coco_Nut
01.06.2011., 14:18
Strait osoba se ne osjeća posve opušteno na gay zabavama.

Možda, iako znam ženske osobe koje se baš tamo osjećaju opušteno jer im se nitko ne uvaljuje. Naravno ako se radi o normalnoj zabavi, a ne nečemu ekstrenmom :mig:

nasmijanonebo
01.06.2011., 14:30
cure idu zbog toga da im se nitko ne uvaljuje? to je razlog? mos misliti:lol:
totalno bezveze razlog..uvijek mozes otkantati one koji ti se upucavaju..vrlo lako. ja znam da su neke isle zbog znatizelje (heterozene)..a nece one valjda priznati to ni za zivu glavu pa pricaju lovacke price o upucavanjima.

Dlapek
01.06.2011., 15:02
cure idu zbog toga da im se nitko ne uvaljuje? to je razlog? mos misliti:lol:
totalno bezveze razlog..uvijek mozes otkantati one koji ti se upucavaju..vrlo lako. ja znam da su neke isle zbog znatizelje (heterozene)..a nece one valjda priznati to ni za zivu glavu pa pricaju lovacke price o upucavanjima.

Baš sam to htjela napisati.
"nitko im se ne uvaljuje" osim lezbijki obrijanih glava .
Kao da su gay osobe isključivo muuškarci.
Ne radi se o nelagodi seksualne prirode ,nego nelagodi jer si svjestan da tu ne pripadaš.Ima nekaj u zraku kaj je ...čudno...
Ja sam bila na par zabava toga tipa,radi dobre glazbe,ugodnog društva gay frenda...Ali da je neka ludnica od provoda - nije.

marko_31
02.06.2011., 13:13
Rab je oduvijek bio poznat i kao gay destinacija..doduse, to debela vecina nikad nije znala niti ne zna..a i ne primjecuje se to uopce kao npr. u Barceloni :D
ja cula i price o bordelu za gayeve u samom gradu Rabu. (prica iz 80/90-tih):rofl:

-smiješno, može neki konkretni argument , ili je to rekla kazala priča...
-svi na Rabu znaju za jedan kafić, gdje se okuplja njih 5-6, i samo tako nazvati Rab gay destinacijom je smiješno i žalosno istovremeno
-šteta, imate i dobrih postova, ali ovo vam nije trebalo ( a da samo znate kojih sam ja priča čuo... )

nasmijanonebo
02.06.2011., 13:24
ma zafrkavala sam..uz Rab se veze i Dubrovnik kao gay destinacija.
Kazem, ja nisam nikad primijetila da ima gayeva u Rabu..samo u Barceloni mi je upalo to u oci iako se prica da je i Pariz i London i Berlin i ovo i ono.
Za Rab se pricalo u starijih generacija (rodjeni 50-60 tih), pa pitaj njih ako si lokalac :mig: (bio jedan gay bordel, ne znam u kojoj ulici, Srednjoj)?
btw, nisam ja pocela s tim gay-evima, nego Coco Nut sa obavijestima o gay dogadjajima :D (da, cinkarim)

edit:
http://www.gay.hr/magazin/6196
(tu se spominju 80-te, kao sto sam vec prije napisala) :D
a bilo je dovoljno samo guglati rab homoseksualci.

Coco_Nut
02.06.2011., 16:01
ma zafrkavala sam..uz Rab se veze i Dubrovnik kao gay destinacija.
Kazem, ja nisam nikad primijetila da ima gayeva u Rabu..samo u Barceloni mi je upalo to u oci iako se prica da je i Pariz i London i Berlin i ovo i ono.
Za Rab se pricalo u starijih generacija (rodjeni 50-60 tih), pa pitaj njih ako si lokalac :mig: (bio jedan gay bordel, ne znam u kojoj ulici, Srednjoj)?
btw, nisam ja pocela s tim gay-evima, nego Coco Nut sa obavijestima o gay dogadjajima :D (da, cinkarim)

edit:
http://www.gay.hr/magazin/6196
(tu se spominju 80-te, kao sto sam vec prije napisala) :D
a bilo je dovoljno samo guglati rab homoseksualci.

ok. neću više. majke mi :D

marko_31
02.06.2011., 21:12
pa pitaj njih ako si lokalac.

-sve ok nasmijano...
-ne, nisam lokalac-ali sam na Rabu i nekoliko puta godišnje zadnjih 20-ak godina, pa su mi stoga zasmetale takve insinuacije

nasmijanonebo
02.06.2011., 21:31
ma razumijem te..nisam mislila nista lose..sjetila se nekih prica koje su me davno ono sokirale (bila jako mlada i naivna)..
i ja jako volim rab (hetero sam):top:
p.s. ni ja ne volim da se neki grad veze uz odredjenu grupu ljudi (ne mislim na gayeve, nego ocpenito da se ogranici na neku grupaciju (npr. ono Hvar je in za "zlatnu mladez" blabla.., to mi ima elitisticki prizvuk sto nikako ne volim.

Black Mary
02.06.2011., 22:30
, evo vidim da ima neki club santos i da je brija tamo, pa dovoljan je 1 club, nego dali netko zna za neki smještaj, odnosno apartman za 6 osoba od 22.7. nekih 7,8 dana ??

dalia123
03.06.2011., 08:26
Imam jedno pitanjce - na stranicama Rabske plovidbe se spominje uz Jablanac i Stinica kao polazište trajekta za Rab (Mišnjak), pa mi nije sad više ništa jasno? Jel zna netko ovdje nešto o tome? I što mislite, da li će 9.7. biti već gužve za trajekt, pošto putujemo s malim djetetom pa da znam na što se trebamo spremiti :rolleyes:
Gledala sam i da ima trajekt sa Krka za Lopar, ali je cijena duplo veća nego iz Jablanca, pa iako idemo u Lopar mislim da nam je možda ipak bolje iz Jablanca, ili ne? :ne zna:
hvala na svim informacijama! :)

nasmijanonebo
03.06.2011., 08:37
Imam jedno pitanjce - na stranicama Rabske plovidbe se spominje uz Jablanac i Stinica kao polazište trajekta za Rab (Mišnjak), pa mi nije sad više ništa jasno? Jel zna netko ovdje nešto o tome? I što mislite, da li će 9.7. biti već gužve za trajekt, pošto putujemo s malim djetetom pa da znam na što se trebamo spremiti :rolleyes:
Gledala sam i da ima trajekt sa Krka za Lopar, ali je cijena duplo veća nego iz Jablanca, pa iako idemo u Lopar mislim da nam je možda ipak bolje iz Jablanca, ili ne? :ne zna:
hvala na svim informacijama! :)

Stinica je jako jako malo naselje kraj Jablanca (odmah kraj njega:mig:, de facto spojeni)..znam da se tamo gradi novo trajektno pristaniste koje ce otvoriti (ako vec nisu:ne zna:) i onda se vise nece polaziti iz Jablanca..
tako da necete fulati, kad dodjete tamo, vidjet cete na magistrali kad se spustite di vas upucuje putokaz na cesti -da li na staro ili novo pristaniste.
da, ide iz Valbiske (Krk) i na Lopar..pa ak je cijena duplo veca, onda je svakako bolje iz Jablanca.
9.7. jos nisu neke guzve za trajekt. a i ako jesu, trajekti onda voze cesce.

dalia123
03.06.2011., 09:09
Stinica je jako jako malo naselje kraj Jablanca (odmah kraj njega:mig:, de facto spojeni)..znam da se tamo gradi novo trajektno pristaniste koje ce otvoriti (ako vec nisu:ne zna:) i onda se vise nece polaziti iz Jablanca..
tako da necete fulati, kad dodjete tamo, vidjet cete na magistrali kad se spustite di vas upucuje putokaz na cesti -da li na staro ili novo pristaniste.
da, ide iz Valbiske (Krk) i na Lopar..pa ak je cijena duplo veca, onda je svakako bolje iz Jablanca.
9.7. jos nisu neke guzve za trajekt. a i ako jesu, trajekti onda voze cesce.

Puno ti hvala! :)

Sabačka
03.06.2011., 12:25
S bebom od 7 mjeseci idem mjesec dana na Rab i jedva čekam :)

Imam (zasad) par pitanja:
- smješteni ćemo biti negdje u Barbatu, kuća je do mora - kakvo je tamo za kupanje? Nadam se da neće biti nekih gužvi obzirom da još nije ful sezona... Osim tamo, kupat ćemo se i na FKK Frkanj (ili kak se već zove...)
- koji su veliki marketi na Rabu? Znam da ima DM (to mi je važno zbog pelena i ostalih sitnica), ali ne mogu nigdje naći kojih još dućana ima, da znam zbog kupovine namirnica...
- trajekt Rab - Krk još uvijek postoji? Nekad smo išli Baška - Lopar, a kako vidim to je sad ukinuto i postoji Lopar - Valbiska? Vozi svaki dan?

Hvala unaprijed na odgovorima :mig:

marko_31
03.06.2011., 12:30

- smješteni ćemo biti negdje u Barbatu, kuća je do mora - kakvo je tamo za kupanje? Nadam se da neće biti nekih gužvi obzirom da još nije ful sezona... Osim tamo, kupat ćemo se i na FKK Frkanj (ili kak se već zove...)
- koji su veliki marketi na Rabu? Znam da ima DM (to mi je važno zbog pelena i ostalih sitnica), ali ne mogu nigdje naći kojih još dućana ima, da znam zbog kupovine namirnica...
- trajekt Rab - Krk još uvijek postoji? Nekad smo išli Baška - Lopar, a kako vidim to je sad ukinuto i postoji Lopar - Valbiska? Vozi svaki dan?

-od Barbata prvi market ( veći ) prije ulaza u grad Rab je Petra
-drugi veći market je Diona, na izlazu iz grada prema Suhoj punti
-gužve - uvijek je previše ljudi, ali naći ćete svojih par kvadrata
-za trajekt, da vozi svaki dan : http://www.rab-croatia.com/travel_hr.htm

Sabačka
03.06.2011., 12:47
-od Barbata prvi market ( veći ) prije ulaza u grad Rab je Petra
-drugi veći market je Diona, na izlazu iz grada prema Suhoj punti
-gužve - uvijek je previše ljudi, ali naći ćete svojih par kvadrata
-za trajekt, da vozi svaki dan : http://www.rab-croatia.com/travel_hr.htm

E, to je to :)
Hvala puno na odgovorima...:top:

Dlapek
03.06.2011., 12:54
E, to je to :)
Hvala puno na odgovorima...:top:

jao kakv nick.
hihihihi
Odmah se sjetim svoje nekadašnje susjede Ruskinje.

darkerica95
03.06.2011., 14:19

Možeš li mi reći gdje se nalazi DM?

A gdje je Diona?

Sponza ri
03.06.2011., 15:22
Ako kome treba smjestaj po povoljnoj cijeni, 10min pjesice do mora, slobodno nek se javi pm-om :)

marko_31
03.06.2011., 16:26
Možeš li mi reći gdje se nalazi DM?

A gdje je Diona?

-za Dionu pročitati stranicu prije:kava:
-DM - od Šarengrada (dio gdje se nalazi tržnica, kafići, dućani...- par zgradica ) prema centru Raba, kod drugog kružnog toka, a prije početka naplate parkiranja s desne strane u prizemlju jedne kuće ( jesam zakomplicirao :ne zna: , ali lako je za naći)

-a evo i adrese : Šetalište M.Dominisa 3, 51280 Rab
Radno vrijeme: pon-pet:8-20 sub:8-15 ned:zatvoreno

oceanborn
03.06.2011., 17:54
Meni će ovo biti prvo ljeto otkad sam se rodila da neću ići na Rab :(
Lijepo se zabavite i nauživajte i za mene.

I što se tiče gužvi na plažama u Barbatu, ima dosta manjih plaža di stvarno nema previše ljudi. Ovisi opet u kojem ste dijelu.

evometusam
03.06.2011., 20:08
nezanam ... kad čitam barabat onda mi se odmah diže kosa, pa to je urbanistička katastrofa, najružnije naselje od bergena(n) do kap hoorna(jar)

ali nek bude, tko voli nek izvoli :D

dm se nalazi u prijašnjoj policijskoj postavi, koga "milicioner luka" nije tamo "vaspito" taj nezna što je život
...mene je :rolleyes: :D

tropical
03.06.2011., 20:21
meni je bilo lakše u loparu kad je klinjo bio mali- što se plaža tiče. iako nisam neki fan tog tipa bljaki fuj ultraplitkih mekopješčanih plaža. al za bebe od 7.mj dušu dalo

nasmijanonebo
03.06.2011., 20:30
da, tko ima malu djecu, definitivno lopar zbog plaza.a grad rab za setnju, razgledavanje.
pa sto nije fora hodati po finom pijesku i dogegati se do onog otocica:cerek: (dobro, treba malo plivati do otocica, ali vrlo malo)..i sa otocica di cesto nema zive duse gledati krcatu rajsku plazu:D

evometusam
03.06.2011., 21:19
meni je bilo lakše u loparu kad je klinjo bio mali- što se plaža tiče. iako nisam neki fan tog tipa bljaki fuj ultraplitkih mekopješčanih plaža. al za bebe od 7.mj dušu dalo

... a druga urbanistčka katastrofa na rabu je lopar :rolleyes:
dobro, imaju rajsku plažu :rolleyes: i to je to

ma, problem lijepe naše je apartmenizacija cijle obale, prava katastrofa
nema ideja, nema koncepta, nema ponude.... samo sagradi, izbetoniraj i postavi tablu "cimer fraj" :zvrko:

tandara
04.06.2011., 01:33
... a druga urbanistčka katastrofa na rabu je lopar :rolleyes:
dobro, imaju rajsku plažu :rolleyes: i to je to

ma, problem lijepe naše je apartmenizacija cijle obale, prava katastrofa
nema ideja, nema koncepta, nema ponude.... samo sagradi, izbetoniraj i postavi tablu "cimer fraj" :zvrko:

Što bi Rabljani radili da na otoku nema Lopara?Vjerovatno bi umirali od dosade.Ah taj Lopar,to vikendaško mjesto s katastrofalnim urbanističkim planom,ah ti Loparani i njihovo RRRRRRRR,ah ta hdz-ovska općina,ah da je na tipkovnici stisnuti delete da nestane.Joj,skoro nikad ne osjećam potrebu za nešto napisati,ali kad ste baš počeli.
Ja vjerujem da turiste i ljude koji su zainteresirani za ljetovanje na otoku naša prepucavanja ne zanimaju i ne želim se spuštati na razinu ostalih...ali eto.
Krenimo od urbanizma...to na Rabu postoji?Svi znamo da je po tom pitanju Barbat najgori,bez objašnjenja,tko je tamo prošao bar jedanput u životu sve će znat,super je jedna kuća što je izgrađena ove zime i nalazi se točno na zavoju,pola metra od ceste,nadam se samo da je spavaća soba nalazi na drugoj strani,jer se ja sigurno nebi lijepo osjećao da se probudim s oznakom mečke na čelu.Drugo svaka čast ljudima koji tamo žive i mogu čim otvore prozor ugledati susjeda,pa čak mu dati i ruku,zamislite rukujete se sa susjedom ,a svatko se nalazi u svojoj kući :lol:
Lopar jest urbanistička katastrofa,ali ne postoje baš slučajevi da ljudi skaču more s kućnog praga kao u našoj lijepoj Supetarskoj ili Barbatu.
Jesi ti Rabljanin?Dobro prošeći se malo do 1.Padove,pa nam poslikaj malo one borove na onome brežuljku i onu viletinu,ma znaš onu što ima zid 20 m u visinu da se nebi brdo srušilo na nju.Poslikaj malo ono brdo iznad restorana Pio i one panjeve što su ostali od nekad prekrasnih borova.
Ah,da Kampor i one zgradurine,one što se crvene usred polja.
Jesi bil na Škveru zadnjih dan?Poslikaj nam one lijepe "alge" :top: (neću napisat ča je,ali ča su bili i pomirisali će znat)
No,ajmo nazad na Lopar,ah zaostali smo,izgleda da jesmo pošto se do 2006. Lopar sustavno zaobilazio u širokom luku,a o većim projektima neću ni govoriti,no došlo je prije 5. godina i to vrijeme kad konačno možemo reći da smo svoji na svome.Jest da i dalje općinu sprdaju sa svih strana i jedva čekaju taj dan da država smanji broj općina kako bi Rabljani konačno mogli mjesec dana živjeti u sreći i sprdati Loparane.Imam jednu super anegdotu od jednog lika što je tu na forumu.Uglavnom lik je iz Zagreba,a ima neki rod tu,i tako mi nekako dođemo do razgvora odakle smo,ja kažem s Raba(da nisam rekao Lopar)i on kaže da je tamo svako ljeto,pa super gdje budeš po ljeti,a on kaže Vila Petrac,ja kažem Lopar,odmah instantno sprdanje i kretenističko ponašanje i onda udri,i onda lik kaže:"hahhah pa ja nisam u životu ni vidio,ni čuo da se dio otoka preseli u drugu županiju"hahhah meni žao budale,kicari mu napunili glavu.Ne znam,ali meni se ljepše vozit na dijelu ceste D105 od Lopara do Gornje Drage,nego na dijelu od Gornje do Raba,šteta amortizera,lijepo mi je vidjeti pokupljeno smeće svako jutro ispred kućnog praga,nego čekat Vrelo da pokupi s onih "deponija" uz cestu svako 2. tjedna,lijepo mi je vidjeti ulaganja iz godine u godinu i uređenje okoliša...
Ajmo na rajsku,ahhhhh to sranje od plićaka....kome smeta možda?Pročitajte ustav RH,jesu možda svi građani RH slobodni?!Ako ti se ne sviđa Rajska imaš Murter,Vis,Hvar,Lastovo itd. Ja,kome je Rajska 10 min od kuće,nikad nisan ni prst umočil tamo...i pišen možda ča protiv?!Ne,jer me ne zanima.S druge strane shvaćam da ljudi žive od turizma i moraju zaraditi,pa se ne bunim.
Evo zahvaljujem se svima,ali baš svima od srca :s :s :s :s ,svima onima koji za Lopar jedino vežu Rajsku,koji misle da Loparani imaju jedino Rajsku,svim neinformiranim turistima i posjetiteljima(čast iznimkam tipa darkerica idr.) koji znaju za Rajsku i koji tamo odlaze.Hvala vam! Stvarno vam hvala mogu se mirno okupati na Saramiću,Dubcu,Dedanu i uživati bez gužvi,u ljepoti,bez dječurlije,staraca iz hotela stupidnih turista(čast iznimkama).
Hvala ti evometusam ča ne znaš doć tamo,hvala ti znaš kako je lipo bez tebe:s
Hvala ti ča mi nisi smetal,hvala svima i toćajte se i dalje u plićaku na rajskoj i pišite kako je Lopar koma,a zapravo ni ne znate niš,evo mene bi iskreno bilo sran pisat o onome ča ne znan

p.s. uživajte u slikicama...rajska?...NOT
http://imageshack.us/g/860/dsc00013so.jpg/

*klepetalo*
04.06.2011., 12:20
Pozdrav, ljudi!

razmisljala sam ovo ljeto "skoknuti" do raba, u sklopu svoje turneje 'kvarnerski otoci' :D zasad imam samo dva pitanja!

1. znate li dal su losinj i rab povezani onim izletnickim brodicima? cula sam prije bila da neki vozi s losinja na rab... jer, koliko sam skuzila, s losinja se do raba moze doci samo preko Rijeke ?

2. je li moguce naci (privatni) smjestaj na licu mjesta, kakav osjecaj imate?

thanx!! :) :)

nasmijanonebo
04.06.2011., 12:32
tandara ima pravo, molim da se prekine sa lokalnim prepucavanjima..i rab i kampor i lopar i barbat i ovo i ono-sve je to dio jedne cjeline. i nema mjesta pljuvanju ijednog od mjesta ili plaze.
a i kome se ne svidja rajska plaza, ne mora doci tamo. zivimo u slobodnoj zemlji i svi (osim zatvorenika, tesko bolesnih itd) imamo slobodu kretanja. pametnome dosta.

evometusam
04.06.2011., 20:47
tandara ima pravo, molim da se prekine sa lokalnim prepucavanjima..

ma, nije mi do prepucavanja, samo sam ustanvio neke žalosne činjenice :rolleyes:

*klepetalo*
07.06.2011., 16:10
Pozdrav, ljudi!

razmisljala sam ovo ljeto "skoknuti" do raba, u sklopu svoje turneje 'kvarnerski otoci' :D zasad imam samo dva pitanja!

1. znate li dal su losinj i rab povezani onim izletnickim brodicima? cula sam prije bila da neki vozi s losinja na rab... jer, koliko sam skuzila, s losinja se do raba moze doci samo preko Rijeke ?

2. je li moguce naci (privatni) smjestaj na licu mjesta, kakav osjecaj imate?

thanx!! :) :)
evo, ako ste gotovi s utvrdjivanjem cinjenica, podsjecam na svoj post:D ako netko mozda zna! thanx

Belimisimus
07.06.2011., 16:12
Bok svima,

evo cura i ja odlučili po prvi put na Rab. Vidim ovdje na forumu je dosta aktivno pa jel ima netko za preporučit neki apartmancic? Možda samo mjesto Rab ili bliža okolica, negdje od 16.7 pa desetak dana!

Evo ispraznio sam sve poruke iz inboxa tako da stanu vaše :)

darkerica95
07.06.2011., 19:11
evo, ako ste gotovi s utvrdjivanjem cinjenica, podsjecam na svoj post:D ako netko mozda zna! thanx

Eto, ja nisam s Raba ali također planiram na Rab s dragim, pa da ti pokušam odgovoriti :D.

1. Lošinj i Rab jesu povezani izletničkim brodićima, a ima i izleta i na druge otoke, na Pag, na Krk - u Bašku, ali i oko otoka itd.

2. Ja sam osobno ovaj put rezervirala hotel, putujemo autobusom, ali prema komentarima ostalih na ovom forumu mislim da bi mogla naći smještaj na licu mjesta.. mislim da je nasmijanonebo nešto pričala da je znala tražiti smještaj na licu mjesta i uspješno ga nalazila, ali nisam ti sto posto sigurna.

Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogla :).. kad se javi netko s Raba ćeš sigurno više saznati.

nasmijanonebo
07.06.2011., 19:18
moglo bi se naci smjestaj na licu mjesta, ali preporucujem da se dodje ujutro jer je veca sansa..kad se dodje navecer, onda je malo zeznuto.
banjole, palit (novi dio grada raba) i lopar imaju najvise smjestajnog kapaciteta pa je s tim i veca sansa naci smjestaj..

marko_31
07.06.2011., 19:40
banjole, palit (novi dio grada raba) i lopar imaju najvise smjestajnog kapaciteta pa je s tim i veca sansa naci smjestaj..

-možda si slučajno pogriješila, ali obzirom da ponekad znam čuti još ljudi koji kažu banjole, eto samo da ispravim - kaže se Banjol
-Banjole su malo mjestašce u Istri

nasmijanonebo
07.06.2011., 20:06
pardon, brzo sam pisala, lapsus calami - banjol...znam za banjole:mig: (steta onog uzasnog hotela tamo, to nije trebalo :( )
a brata i curu poslala u banjol..gledala 2 dana smjestaj za njih..

*klepetalo*
07.06.2011., 20:24
Eto, ja nisam s Raba ali također planiram na Rab s dragim, pa da ti pokušam odgovoriti :D.

1. Lošinj i Rab jesu povezani izletničkim brodićima, a ima i izleta i na druge otoke, na Pag, na Krk - u Bašku, ali i oko otoka itd.

2. Ja sam osobno ovaj put rezervirala hotel, putujemo autobusom, ali prema komentarima ostalih na ovom forumu mislim da bi mogla naći smještaj na licu mjesta.. mislim da je nasmijanonebo nešto pričala da je znala tražiti smještaj na licu mjesta i uspješno ga nalazila, ali nisam ti sto posto sigurna.

Eto, nadam se da sam ti bar malo pomogla :).. kad se javi netko s Raba ćeš sigurno više saznati.

moglo bi se naci smjestaj na licu mjesta, ali preporucujem da se dodje ujutro jer je veca sansa..kad se dodje navecer, onda je malo zeznuto.

e hvala!! ja sam u medjuvremenu cak bila samostalna sto se tice brodica, pa sam na losinjskoj stranici otkrila da postoji izlet na rab, al ne znam kolko kosta... ako nije vise od ne znam kolko, onda bih s njim do raba, uz blagoslov organizatora da se vise ne vratim s njima :D (to u slucaju da bih ostajala par dana na rabu, sto mi je od prije 2 sata ponovna opcija :D nakon sto sam bila razmatrala da odem tam na 1 dan s losinja.. ovo je samo jedna mala struja svijesti i nije bitna , zato je napisana manjim slovima :D)

nasmijanonebo, ovo za novi dio raba i smjestaj je superkorisna informacija!

darkerica, i ja sam primijetila na nekom postu da nasmijanebo zna uspjesno naci smjestaj, pa si razmisljam da nju povedem sa sobom :D

vacation
13.06.2011., 10:24
Ćao, nova sam ovdje..Ove godine smo odlučili na Rab ja i dečko. Našla sam par apartmana na internetu..Ali nemam predstavu o tome gdje je npr bolje..Čitala sam prethodne postove, dosta mi je pomoglo.Npr. dvoumim se između lokacije Palit i Banjol? ova u Palitu kaze da je 200 m grad Rab udaljen i to je super :top: Ali koliko je palit pristupačan za kupanje i kakve su plaže?(315 eura apartman za 2 s boravišnom taksom-7 noći). U Banjolu sam našla smjestaj kod Padove I.šta predlažete..??

cherrymoon
13.06.2011., 10:41
Palit je blizu "grada", lagana šetnjica .... iz Banjola dulja šetnjica kada odlučiš ići u grad ali imaš taxi barkice koje te prepeljaju iz grada u Banjol, tako ako nisi za šetnjicu ima barkica kojoj je taxi stanica na rivi. Palitu, kolko ja znam, bliža plaža je ona s vanjske strane grada, stjene i poploćeni dio povrh plažice je šumica, parkić ....
Hotel Padova ima betoniranu plažu, na trećoj padovi je kamp, tamo je sitni šljunak i u moru pjesak od prve do treće padove imaš pješice možda 15 minuta šetnje uz more, ali ispret hotela je taxi barkica koja te prepelja na treću padovu ako nisi za šetnju, na tom putu do kampa imaš male plaže i u moru je pjesak, i jedan dio je stjenovit ...
Ja bi se odučila za Banjol, tamo mi je lijepše ....

vacation
13.06.2011., 11:25
:) Hvala ti puno..Uglavnom što god izaberem neću pogriješiti..i mene Banjol vuče..ne znam zašto..valjda po slikama :ne zna:

Indigo Girl
14.06.2011., 12:49
Isla bih s deckom na 3/4 dana na Rab, nismo nikad bili, pa me zanima koje mjesto preporucate? Nije nam nuzno do ludih izlazaka, radije bismo se negdje lijepo prosetali i pojeli dobru veceru.

Isto tako ako netko nudi apartmane na Rabu, molim da mi se javite na PM.

ivzlender
14.06.2011., 18:11
Dečko i ja bi ove godine išli na Rab oko 10.7. na jedno 10 dana u apartman pa ako netko ima kakvih ponuda slobodno se obratitite!

felix_arba
16.06.2011., 12:03
sve samo zauzete dolaze :( šalim se , I. padova,Banjol , je dobra lokacija,zato što imaš do grada cca 15min lagane šetnjice,a već je i spomenuto da možeš i taxijem...Što se tiče plaža u blizini,odmah ispred ti je betonska plaža,al ako nastaviš dalje tamo je Marjan i otočić Školjić di je praktički otvoreno more i to je moja fav pozicija :D onda je II. padova sa pješčanom plažom,isto ok i na kraju je III. padova (kamp) također sa pješčanom plažom...moj glas za Banjol :mig:

Exora
16.06.2011., 17:31
Ako netko iznajmljuje/zna nekog tko iznajmljuje apartman ili kuću za 8 osoba, Palit/Banjol, molim da mi pošalje poruku :)

morpheous
16.06.2011., 23:57
dolazim sa curom na otok...23.-30.07., molim ponude na PM

KraljicaSparoga
17.06.2011., 00:33
Ja živim na krku i svakih par mjeseci skocim na jednodnevni izlet na rab. Grad rab me odusevio, ovo ostalo bas i nije. Za vas koji ne znate imate trajekt Kr( Valbiska)- Rab (LOpar).Vozi se sat i pol s trajektom. Ona cura koja planira ic sa turistickim brodom sa malog lošinja na rab, ne preporucam,. Tu na krku uzimaju po 400 kn do raba.
Bilo bi ti jednostavnije da dodes sa trajektom do krka ( cres- krk trajekt vožnja je 30 min i po osobi bez auta košta 18 kn) i onda se na krku prebaciš na trajekt za rab (37 kn po osobi do raba). To ti je sve u istom trajektnom pristaništu valbiska

KraljicaSparoga
17.06.2011., 00:34

Jeste kad culi za http://www.apartmani-hrvatska.com/ ?
Od 25-27.7 je rapska fjera i preporucam ti da cim prije rezerviras sobu jer ce tad bit sve bukirano ;)

*klepetalo*
17.06.2011., 16:03
Ona cura koja planira ic sa turistickim brodom sa malog lošinja na rab,

prepoznala sam se u ovom :D

hvala na ideji, nisam znala za taj trajket krk-rab, jer sam gledala samo jadrolinijine stranice!

nasmijanonebo
17.06.2011., 16:33
sjecam se da smo na ovoj temi spominajli trajekt valbiska-lopar..samo je malo bed ak nisi sa autom..ili ides busom sa losinja pa sidjes u valbiski sa trajekta pa se ukrcas na trajekt za rab.

KraljicaSparoga
17.06.2011., 19:54
Trajekt valbiska - lopar ima neka linijska nacionalna plovidba.
Plovidbeni red; http://www.lnp.hr/upload/Pdfs/plovidbeni-sezlop05.pdf
Cjenik: http://www.lnp.hr/upload/Pdfs/Novi%20cjenik%20Lopar-Valbiska-v05.pdf
A od lopara do grada raba vam treba autom nekih 20ak min, a bus bas i ne voz cesto, jedino je to mana.

tandara
17.06.2011., 23:28
Evo,ako nekog zanima raspored vožnje(ljetni)
Rab - Lopar
4.20 4.40
5.40 6.00
6.50 7.10
8.30 8.50
10.15 10.50
12.00 12.20
14.15 14.35
15.15 15.50
17.30 17.50
19.30 19.50
22.30 22.50

S obzirom kakve su linije prema drugim mjestima,ovo su "super česte " linije.

snjeska
20.06.2011., 07:57
ovo za krk rab nisam znala al dobro zvuci :)

darkerica95
20.06.2011., 11:56
Evo još jedno pitanje..

Jel postoje kakve trgovine u kojima se mogu kupiti vodeni rekviziti, poput luftića?

Ili to sve moramo nositi od doma?

Sponza ri
20.06.2011., 12:20
vidim da vas dosta trazi apartmane... ja imam jedan za 8, jedan za 4, jedan za 5 i jedan za dvoje ljudi pa se slobodno obratite na pm :)

tv, satelit, klima, kuhinja, parking i sve sto ide uz godisnji odmor :D

KraljicaSparoga
20.06.2011., 14:00
Evo još jedno pitanje..

Jel postoje kakve trgovine u kojima se mogu kupiti vodeni rekviziti, poput luftića?

Ili to sve moramo nositi od doma?

U centru imas hrpu standova pa tamo kupis.

darkerica95
20.06.2011., 14:55
U centru imas hrpu standova pa tamo kupis.

Onda super, hvala ti!
I mislila sam da ima, ali sam htjela pitati da budem sigurna pa da ne vučem sve to od doma.

Felidae
20.06.2011., 15:51
Pozdrav svima!
Zanimaju me pješačke staze po Rabu: našla sam ovdje (http://bit.ly/kfIfYM)zadovoljavajuće upute i dobru mapu (http://bit.ly/lljP5v), no zanima me jesu li staze dodatno označene.. npr. hoću li naći ulaz na Premužićevu stazu ili moram tragati? :zubo: Isplati li se ići iz Raba na Kamenjak ili se može parkirati u selu Mundanije?
Što se tiče ovih staza koje kreću iz Raba, isplati li se pješke ili biciklom? Da vidim da li da ju nosam sa sobom ili ne :D

macka_
20.06.2011., 16:48
on ide sutra bez mene :mama: tako mi i treba kad ne dajem ispite na vrijeme :(

ugl, ako nekom treba apartman u barbatu, slobodno se javite :mig:
jedva čekam 1.8. da i ja odem :cheer:

padmé_amidala
20.06.2011., 21:50
Onda super, hvala ti!
I mislila sam da ima, ali sam htjela pitati da budem sigurna pa da ne vučem sve to od doma.

bolje ti je kupit u Petri - supermarket- tam ima po pristupacnim cijenama ko kod nas u konzumu, nego na standu u centru!:)

urban illyria
20.06.2011., 23:39
Cao svima!
Trazim 2 sobni apartman(Barbat/Lopar) u periodu od 08/07-14/7.
Mi smo 4 clana obitelj(2 djece od 10 i 7 g) iz Belgije i htjeli bih provesti koji dan odmora na Rabu.
Bio bih vam zahvalan jos ako bih mi dali savjet kako najbolje autom stici do Raba.
Moze i p.p.
Hvala unaprijed

os24a
21.06.2011., 00:30
tko treba smještaj za kraj 8 mjeseca,nek se javi na pm.

os24a
21.06.2011., 08:03
našao sam last minute ponudu za rab po odličnoj cijeni,termin je 22.6 do 2.7, ako nekom treba neka se javi.

darkerica95
21.06.2011., 08:33
bolje ti je kupit u Petri - supermarket- tam ima po pristupacnim cijenama ko kod nas u konzumu, nego na standu u centru!:)

Hvala na savjetu!

Onda ćemo potražiti taj supermarket :).

Još samo manje od mjesec dana :D:cerek:

felix_arba
21.06.2011., 11:31
Ne možeš ga promašit :mig: inače,ovu subotu je otvaranje santosa :top:

darkerica95
21.06.2011., 12:26

Joooj, stalno neke informacije nove :D.. kako ću ja ipak dočekati da prođe još taj zadnji mjesec?? hehe..

Kuzerica
21.06.2011., 12:36
Sta nije jeftinije u C&C
bar je nekad bilo :D
ah

Flato
21.06.2011., 13:54
pozz svima!
Ako nekog zanima imam slobodan apartman u Banjolu od 16.7. do 30.7. za 4/5 osoba, 1 linija do mora, doslovno 5m do plaže. Apartmani kompletno uređeni s klimom, parking, vrt,roštilj, panoramski pogled...
pm

KraljicaSparoga
21.06.2011., 17:03

26,7 je rozga u santosu...

felix_arba
21.06.2011., 21:35
26,7 je rozga u santosu...

Da,iako nisam baš ljubitelj takve glazbe :ne zna: :D Elemental,Urban i Shapeshiftersi prolaze al ovo drugo...nisam baš nešto oduševljen al nea veze :)

KraljicaSparoga
21.06.2011., 22:20
Da,iako nisam baš ljubitelj takve glazbe :ne zna: :D Elemental,Urban i Shapeshiftersi prolaze al ovo drugo...nisam baš nešto oduševljen al nea veze :)

Urban, urban..kad je urban? Nama su srusili cross, pa bi se mogla zaletit do raba na urbana...obožavam ga...
Nisam ni ja bas fan rozge, al za feštu napravit je super....

macka_
22.06.2011., 13:46
Santos:
25.06. OTVORENJE
16.07. DJ FREEMANSONS
20.07. ELEMENTAL
26.07. JELENA ROZGA
29.07. DJ SHAPESHIFTERS
03.08. TONY CETINSKI
05.08. DJ RIVA STARR
10.08. URBAN & 4
13.08. after beach party DJ STEREO PALMA
17.08. JOLE
24.08. KLAPA INTRADE

felix_arba
22.06.2011., 16:12
Bit će dobro,samo da se još ispiti rješe :moli:

darkerica95
22.06.2011., 19:10
Kako su plaže u Rabu, pa u području Padove I,II,II, i u Loparu opremljene?
Mislim, imaju li kabine za presvlačenje, tuševe, wc-e i slično?

macka_
22.06.2011., 19:22
Zašto je u Santosu sve u tjednu? Da je bar za vikend pa da mogu reć idem na vikend i na koncert :D

felix_arba
22.06.2011., 22:00
II padova ima tuševe, III i tuševe i kabine,a za Lopar ovisi gdje,al imaju i oni sve :)
Zašto je u Santosu sve u tjednu? Da je bar za vikend pa da mogu reć idem na vikend i na koncert :D

Kako misliš sve? Subota je subota,klasika,a koncerti i after beach,pjena vo no su preko tjedna...razlog? razmisli :)

Anrimu
23.06.2011., 07:46
planiram s dečkom na ljetovanje u drugoj polovici sedmog mjeseca. gledali smo kampu u loparu, možete mi reći vaše dojmove o kampu ili preporučiti neki smještaj za dvije osobe? :)

PAULA123
23.06.2011., 14:21

Ako misliš na plaže u SAMOM GRADU HVARU, njihova glavna gradska plaža je smještena iza hotela imperial, prođeš onu šumu i dođeš do te plaže. Plaža onako iskreno i nije nešto, betonirana je, ni prevelika ni premala ima mjesta, ali nema hlada i i ima normalan ulaz u more. Kraj plaže je kafić gdje možeš nešto pojesti.

Isto tako sa rive u Rabu ti voze brodići do Frknja, gdje su ti šljunčane uvale i tamo isto imaš kafić gdje možeš i pojesti nešto.

Koliko se sjećam Padova I i II je samo beton, mi kada smo onuda prolazili nismo niti vidjeli neke kupače, čak mislim da se to i ne može zvati nekim plažama, a Padova III ti je šljunčana plaža, dosta krcata, imaš hlada, more ti je dosta plitko, isto imaš kafiće tamo, ali meni se tamo najmanje svidjelo, nekako sve to skupa izgleda i zmazano, odmah iza te plaže ti je i kamp.... S time da do Padove III imaš nekih pola sata hodanja pješice od centra i to največim dijelom bez hlada....

Što se tiče samog gradaRaba, ono ako si bez auta i nije nešto što se tiče plaža....

vriisky
23.06.2011., 16:11

ma da sad!! 1. padova ti je beton, ali ima ležaljke, suncobrane, tuš, kabine za presvlačenje i sl. 2 padova je pješčana uvala, IDEALNA za picigin i tako to, a 3. padova ti je isto pješčana samo je voda malo dublja (nije veliki plićak kao 2.) u Loparu su ti većinom pješčane plaže, na glavnima je inače gužva, ali ima onih manje poznatih na kojima baš i nema ljudi, čak i u špici, pa zna biti odlično.... a grad rab ima samo plažu pod gradom koju baš i ne bih preporučila... :rofl: Mislim, nije to sve od plaža, ali za to si pitala... :)

vriisky
23.06.2011., 16:15

hihihihihihi...:lol: :rofl: :lol: rano si se sjetio tražit termin za špicu!!! :lol: :lol:

macka_
23.06.2011., 20:09
Kako misliš sve? Subota je subota,klasika,a koncerti i after beach,pjena vo no su preko tjedna...razlog? razmisli :)

03.08. TONY CETINSKI
10.08. URBAN & 4
17.08. JOLE

pa ono kak da netko ide na koncert ako dolazi na vikend nikako :D
a kako će oni koji su od subote do subote, njihov problem :D
Eto ja bi na Urbana al mi je u tjednu, a ne paše mi baš :o

felix_arba
23.06.2011., 22:34
Ako misliš na plaže u SAMOM GRADU HVARU, njihova glavna gradska plaža je smještena iza hotela imperial, prođeš onu šumu i dođeš do te plaže. Plaža onako iskreno i nije nešto, betonirana je, ni prevelika ni premala ima mjesta, ali nema hlada i i ima normalan ulaz u more. Kraj plaže je kafić gdje možeš nešto pojesti.

Isto tako sa rive u Rabu ti voze brodići do Frknja, gdje su ti šljunčane uvale i tamo isto imaš kafić gdje možeš i pojesti nešto.

Koliko se sjećam Padova I i II je samo beton, mi kada smo onuda prolazili nismo niti vidjeli neke kupače, čak mislim da se to i ne može zvati nekim plažama, a Padova III ti je šljunčana plaža, dosta krcata, imaš hlada, more ti je dosta plitko, isto imaš kafiće tamo, ali meni se tamo najmanje svidjelo, nekako sve to skupa izgleda i zmazano, odmah iza te plaže ti je i kamp.... S time da do Padove III imaš nekih pola sata hodanja pješice od centra i to največim dijelom bez hlada....

Što se tiče samog gradaRaba, ono ako si bez auta i nije nešto što se tiče plaža....
Hlad,hlad,hlad...pa pobogu ideš na more,ako ti toliko smeta sunce instaliraj si fino suncobran iznad sebe :rolleyes: Padova I je beton,da, a II je pješčana plaža..i odakle ti to da se ne može zvati plažom,pa to su jedna od najpoznatijih kupališta..

darkerica95
23.06.2011., 23:28
03.08. TONY CETINSKI
10.08. URBAN & 4
17.08. JOLE

pa ono kak da netko ide na koncert ako dolazi na vikend nikako :D
a kako će oni koji su od subote do subote, njihov problem :D
Eto ja bi na Urbana al mi je u tjednu, a ne paše mi baš :o

Kad su pjena partyji? :D

felix_arba
23.06.2011., 23:33
Kad su pjena partyji? :D

Ubace ih svako toliko,kad nemaju ideja više :)

PAULA123
24.06.2011., 07:07
Hlad,hlad,hlad...pa pobogu ideš na more,ako ti toliko smeta sunce instaliraj si fino suncobran iznad sebe :rolleyes: Padova I je beton,da, a II je pješčana plaža..i odakle ti to da se ne može zvati plažom,pa to su jedna od najpoznatijih kupališta..

Pa mislim da u današnje vrijeme "prženje" na plaži i nije ljudima na prvom mjestu. Mislim da im je itekako važno ima li ili nema hlada :ne zna:

A isto tako ima ljudi koji preferiraju prirodan hlad.... A ne da još moraju vući suncobran sa sobom :rolleyes:

Padova III možda je najpoznatije kupalište na Rabu, ali da je neka ljepota od plaže nije, ja barem volim šljunčane plaže i ne smeta mi gužva na plaži, ali ovo mi se definitivno nije nimalo svidjelo ......

Anrimu
24.06.2011., 07:50
Može li mi netko reći podrobnije o autokampu San Marino?

Dlapek
24.06.2011., 08:05

A zašto ne hlad?
Ja se nikad ne sunčam niti minute i za mene plaže na kojima nema hlada,od drveća ili suncobrana, kao da i ne postoje.

darkerica95
24.06.2011., 09:52
Ubace ih svako toliko,kad nemaju ideja više :)

Mi budemo u hotelu International.. mislila sam da ima negdje raspored partyja kao i za koncerte.. čini se da nam preostaje samo odlaziti tamo izvidjeti situaciju hehe :D.. hvala ti!

morpheous
24.06.2011., 11:35
hihihihihihi...:lol: :rofl: :lol: rano si se sjetio tražit termin za špicu!!! :lol: :lol:

ak nemas nista pametno za napisati radije ne pisi! a sprdaj se sa nekim drugim.

da nisam posvuda pisao i trazio ne bih ni nasao. sve se moze kada se hoce.

ja sam svoj smjestaj uz malo truda nasao, i to prvi red do mora, u terminu koji sam trazio i za debelo manje pare od onih koje sam ocekivao. i najbolje od svega jos sam mogao birati izmedju vise ponuda po kakvim god sam htio kriterijima. toliko o tome da se ne moze naci.

felix_arba
24.06.2011., 12:40
Ma moze se naci i na ''ćoravo'' kad se ide,nisu apartmani bas tako puni :ne zna:
@darkerica95 bude ti raspored partya po oglasnim plocama,bez brige :mig:

vriisky
24.06.2011., 20:03
Mi budemo u hotelu International.. mislila sam da ima negdje raspored partyja kao i za koncerte.. čini se da nam preostaje samo odlaziti tamo izvidjeti situaciju hehe :D.. hvala ti!

imaš na fejsu njihovu stranicu pa ti piše i kad su pjenice :eek: , i studio 54:cerek: , i mambo night :mig: i tak tooo...ma ima svašta, samo treba voljeeee!!! :cheer: :tulum:

Sogeking
24.06.2011., 20:23
Mislim da je netko pitao o pješačkim stazama na Rabu. Mogu reći za one prema jugoistočnom dijelu oko Supetarske Drage prema Kamporu. Označene su, i sada nisam prolazio njima ima koja godina, ali se mogu proći. Mislim svaka staza ili vodi negdje ili može zarasti, ja sam ih prolazio s biciklom i bilo je super iskustvo :D. Pogotovo u brdima se malo bolje doživi stari doživljaj Raba jer u staro vrijeme ljudi su imali kuće u brdima, sada im služe kao mjesta za pohranu svačega :).

felix_arba
24.06.2011., 21:28
imaš na fejsu njihovu stranicu pa ti piše i kad su pjenice :eek: , i studio 54:cerek: , i mambo night :mig: i tak tooo...ma ima svašta, samo treba voljeeee!!! :cheer: :tulum:

Mislim da nisu još stavili na fb a mislim da to i ne objavljuju,samo koncerte...

malikop
27.06.2011., 18:26
ja i cura smo rezervirali smještaj u hotelu international....zanima me imate li kakav prijedlog za plaže ....čitao sam da se može doći barkama do nekih plaža???kako je s parkingom??i imate li kakav prijedlog za noćni život....
idemo automobilom...
thanks

malikop
27.06.2011., 18:28

očito idemo u isti hotel....
što ste istražili???

darkerica95
27.06.2011., 19:20
očito idemo u isti hotel....
što ste istražili???

Uh, ako pročitaš ovaj topic u zadnjih par mjeseci, svakakva pitanja sam postavljala i imam osjećaj kao da znam Rab napamet hehe, pa si slobodno pročitaš :D. Ako te nešto određeno zanima pitaj.. samo što mi idemo s autobusom tako da za parking ne znam ništa.

malikop
27.06.2011., 19:37
Uh, ako pročitaš ovaj topic u zadnjih par mjeseci, svakakva pitanja sam postavljala i imam osjećaj kao da znam Rab napamet hehe, pa si slobodno pročitaš :D. Ako te nešto određeno zanima pitaj.. samo što mi idemo s autobusom tako da za parking ne znam ništa.

meni se hotel international činio dosta dobar....ima 3 zvjezdice a mislim da su sve sobe hotela preuređene...u hotelu imaju i masaže....što se tiče plaža gdje bi se mogli kupati ????a da je blizu hotela

darkerica95
28.06.2011., 10:12
meni se hotel international činio dosta dobar....ima 3 zvjezdice a mislim da su sve sobe hotela preuređene...u hotelu imaju i masaže....što se tiče plaža gdje bi se mogli kupati ????a da je blizu hotela

I meni se hotel International činio dobar, iako ljudi više preporučuju Imperial i Padovu, ali je studentski budžet presudio kod odabira :D.

I ja mislim da su sve sobe preuređene, i prema Booking.com baš mi sve izgleda lijepo.. ja se samo nadam da će biti dobra hrana (mi smo uzeli doručak i večeru) i to je to. Ionako nećemo biti u puno u sobi nego ćemo lutati po otoku :D. U samom je centru, tako da je sve blizu što je super.

Što se plaža tiče, mi ćemo autobusom do Lopara i istraživati pješćane uvale a ponekad ćemo i do plaža u Padovi I,II,III (Padova III je pješćana mislim). Isto tako i s druge strane postoje neke male plažice, mislim s one strane otoka gdje se ide prema Supetarskoj Dragi itd... ne znam kako bih objasnila..

Baš sam neki dan čula od nekoga tko je bio puno puta na Rabu da je prekrasno, da je sve blizu i da kad god su bili na Rabu bilo im je fenomenalno, tako da jedva čekam i nadam se da će i vama biti tako dobro! :mig:

malikop
28.06.2011., 10:14
mi smo isto uzeli polupansion.....došlo nas je 1600,00 kn tri noćenja...
i mi planiramo ići po plažama sa automobilom...a navečer možda do santosa...
imaš li kakav prijedlog za pustu plažu ....

os24a
28.06.2011., 11:03
mi smo isto uzeli polupansion.....došlo nas je 1600,00 kn tri noćenja...
i mi planiramo ići po plažama sa automobilom...a navečer možda do santosa...
imaš li kakav prijedlog za pustu plažu ....

dosta je to novaca, puste plaže tražiti u suhoj punti,znači ostaviti auto i lagano prema sv.mari, ima dosta uvalica..

sashaangelkovik
29.06.2011., 13:09
Zdravo forumasi Tema vam je super bas ono sto meni treba.Ja sam iz Makedonije i planiram ovog leta posetiti Hrvatsko primorje.Zelim izabrati 4 top destinacije otoci i kopno,ali vise preferiram otoci i na svako od njih boraviti po 4 dana.Posetiti lepe plaze po mogoucnosti pescane,videti lepu prirodu i naravno lepih gradica.Na pocetku sam razmisljao za kvarner ali ima lepih mesta i po dalmaciskog primorja.I jos jedno pitanje:Adrolinija je dosta skupa,naso sam naprimer Rabsku plovidbu ona je dosta jeftinija.Pitanje je dali mozete da mi predlozite druge privatne kompanije sto vrse plovidbu po hrvatskim vodama.

rab2011
29.06.2011., 17:38
ovako...ja sam sa raba,nocni zivot vam je donekle ok.ako imate love mozete se zabaviti po klubovima a ako ne preostaju vam lijepi parkovi ili plaze za cugu.u gradu ima dosta izbora za sve ukuse ali po meni je ok proci i ostala mjesta kao lopar,banjol ili cak i do santosa napraviti đir.
sve u svemu bitna vam je ekipa

malikop
29.06.2011., 18:21
dosta je to novaca, puste plaže tražiti u suhoj punti,znači ostaviti auto i lagano prema sv.mari, ima dosta uvalica..

uzeli smo polupansion znači da ne moramo trošiti na hranu....

malikop
29.06.2011., 18:36
di je dock 69???

malikop
29.06.2011., 18:56
zanima me da li je x-club u rabu gay lokal???

Kuzerica
30.06.2011., 08:51
bas .I jos jedno pitanje:Adrolinija je dosta skupa,naso sam naprimer Rabsku plovidbu ona je dosta jeftinija.Pitanje je dali mozete da mi predlozite druge privatne kompanije sto vrse plovidbu po hrvatskim vodama.

Samo da ti kazem da Rapska Plovidba ti voti samo na Rab i natrad na kopno a Jadrolinija vozi svugdje po otocima i gradovima u Hrvatskoj i šire :mig:

rab2011
30.06.2011., 13:03
dock 69 je u gradu na rivi di i svi bircevi..do docka 69 je i X-club....koji NIJE GAY CLUB

felix_arba
30.06.2011., 19:23
dock 69 je u gradu na rivi di i svi bircevi..do docka 69 je i X-club....koji NIJE GAY CLUB

Nije isključivo,ali su friendly ja mislim...

sancho_panza
30.06.2011., 19:40
tražim smještaj za 2 osobe u suhoj punti u periodu od 16.-21.07.

sreća da smo počela tražiti na vrijeme, a ne kad je počela sezona i sve skoro bukirano :klap:

ako kojim čudom ima što slobodno, molim javite mi se na PM. :moli:

vriisky
30.06.2011., 20:26
sve u svemu bitna vam je ekipa
:headbang::top::top::top::gitara::Pivo: - sve je rečeno!!!!!

Anabella28
30.06.2011., 21:12
Ja osobnom ne preporučam Loparske plaže, osim ako nisu u pitanju djeca i hodanje po pijesku kilometar da se dođe do vode do koljena. Prema Barbatu postoje prekrasne malene plažice koje gledaju na otočić Dolin i jedna kraj Santosa Pudarica, ali je ona uvijek krcata. I definitivno prođirati Suhom Puntom.

Bila prošle godine na Rabu i vraćam se i ove jer je bilo fenomenalno! :jumping:

sashaangelkovik
01.07.2011., 08:10
Samo da ti kazem da Rapska Plovidba ti voti samo na Rab i natrad na kopno a Jadrolinija vozi svugdje po otocima i gradovima u Hrvatskoj i šire :mig:

Jel mogu tako da trazim za svakog otoka??Posto naso sam i na Cres plovidbu
a uvek su jeftinije od Jadrolinije.Jel mozaes da mi preporucis jos neki otok koji stvarno treba videti?

rass
02.07.2011., 14:54
Pozdrav,

ako moze mala pomoc u vezi smjestaja na otoku Rabu,tocnije Lopar ,apartman za cetiri osobe ,blizina mora obavezno...razdoblje od 5.7 do 8.7 (tri nocenja)...

Hvala

Dorchy:)
02.07.2011., 16:16
evo za sve vas koje zanima raspored u santosu :mig:
valjda smijem stavit sliku ovdje :ne zna:
http://img715.imageshack.us/img715/7594/santosraspored.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/715/santosraspored.jpg/)

inače rab je super, a za plaže treba malo istražiti, ja ljetujem ovdje već 8 godina (imam kuću u banjolu) i oduševile su me baš one plažice koje treba malo potražiti...također lijepe su mi male plažice pokraj pudarice, a ima i puunoo prekrasnih uvala do kojih se može doći samo brodićem....
ima i puno mjesta za uživanje u prirodi, recimo planinarski put do vrha kamenjaka, ima nekih 45 minuta hoda po šumskim puteljcima koji će oduševiti ljubitelje prirode
postoji i plaža nazvana sahara do koje vode puteljci kroz idilični šumski krajolik :cerek:
grad je prekrasan, a nočni provod je također zadovoljavajuč
sve u svemu isplati se posjetiti rab
meni je osobno na rabu prekrasno :D

felix_arba
02.07.2011., 20:07
Susjeda,ti si već domaća onda :D meni je teško objektivno reći,al slažem se sa svime što si rekla,osim noćnog života...da nema santosa,mrtvo mjesto,a i ovako iza 1-2 sve prazno,tako da mislim da je ocjena 2/5...a opet,sa dobrom ekipom je dobro svuda,i bez kafića :)

Dorchy:)
03.07.2011., 13:48
Susjeda,ti si već domaća onda :D meni je teško objektivno reći,al slažem se sa svime što si rekla,osim noćnog života...da nema santosa,mrtvo mjesto,a i ovako iza 1-2 sve prazno,tako da mislim da je ocjena 2/5...a opet,sa dobrom ekipom je dobro svuda,i bez kafića :)

ja se polako i osječam domačom :rofl:
istina, bilo bi super kad bi otvorili neki dobar klub i u gradu, santos je prilično daleko od grada, voljela bi nešto di se pješice može doć :p

marko_31
03.07.2011., 14:06
ja se polako i osječam domačom :rofl:
istina, bilo bi super kad bi otvorili neki dobar klub i u gradu, santos je prilično daleko od grada, voljela bi nešto di se pješice može doć :p

San Antonio?

felix_arba
03.07.2011., 22:45
San Antonio?

To je preko ljeta samo terasa,do prije par godina je meni super bio Grand ilitiga Vox,ništa posebno al opet je bilo krcato...

ivchica
05.07.2011., 08:53
Pozdrav svima,

tražim apartman za 4 osobe u periodu od 31.07. - 07.08. Ako znate nekoga da renta, helpjate pliiiiz. :moli:
Znam da sam se malo kasno sjetila, ali možda se nađe još nekaj

falaaaaa

Kuzerica
05.07.2011., 09:23
Jel mogu tako da trazim za svakog otoka??Posto naso sam i na Cres plovidbu
a uvek su jeftinije od Jadrolinije.Jel mozaes da mi preporucis jos neki otok koji stvarno treba videti?

Nikad cula za Cres plovidbu

Lijep je i Lošinj al Rab je meni osobno najljepsi u ovom djelu Jadrana
Puno ljepsi od Cresa

A u juznoj Dalmaciji Korcula,Brac ,Hvar,Vis....ma puno ih je
Ne mozes pogrijesiti
Sve ovisi takodjer sta zelis i kakav si tip
Npr:jel volis vise izlaske,obiteljski odmor,Robinzonski turizam.....

sto se tice trajekta samo vozi Jadrolinija na otoke (osim rapske plovidbe)
a mozes ako si bez auta i hidrogliserom npr. to ima vise tvrtki sto voze

Uzivaj i nadam se da sam ti bar malo pomogla
Ako ima tko da me ispravi slobodan je :D

vriisky
05.07.2011., 10:15

a jesi grintav..čudo jedno...do 2 sata ti je dosta, treba se naspavat...a imaš nešto u loparu ako ti santos ne odgovara. A pošto si sa raba valjda shvaćaš zašto u gradu ne može biti špica cijelu noć. Uostalom, kao što si i sam rekao- BITNA JE EKIPA!!
Nigdje na svijetu nije zabavno ako si potpuno sam....

felix_arba
05.07.2011., 19:33
a jesi grintav..čudo jedno...do 2 sata ti je dosta, treba se naspavat...a imaš nešto u loparu ako ti santos ne odgovara. A pošto si sa raba valjda shvaćaš zašto u gradu ne može biti špica cijelu noć. Uostalom, kao što si i sam rekao- BITNA JE EKIPA!!
Nigdje na svijetu nije zabavno ako si potpuno sam....

Ne,nego mi je santos jedino sta odgovara :D i nisam grintav,preko zime sam u sjevernim krajevima pa sam se naucio na cjelonocne izlaske,bit ce da je to...

darkerica95
06.07.2011., 09:05
Jedno pitanje za one koji su putovali autobusom na Rab ili za one koji znaju odgovor :D.

Vidjela sam da vožnja trajektom traje nekih pola sata (linija Valbiska Mišnjak).
E sad mene zanima da li je to onaj uobičajeni trajekt kao od Jadrolinije, tj. da li je to trajekt na koji se s busom ukrcamo i onda možemo izaći na palubu ili je to neki manji trajektić na kojem si svih pola sata u autobusu i ne može se nigdje ići?

Eto, možda je malo glupo pitanje ali volim se voziti trajektom, slušati more :D...

marko_31
06.07.2011., 09:12
Jedno pitanje za one koji su putovali autobusom na Rab ili za one koji znaju odgovor :D.

-linija je Jablanac-Mišnjak
-15 minuta traje plovidba
-možeš biti na palubi

vriisky
06.07.2011., 09:41
Ne,nego mi je santos jedino sta odgovara :D i nisam grintav,preko zime sam u sjevernim krajevima pa sam se naucio na cjelonocne izlaske,bit ce da je to...

imaš u petak (8.7.) u kamporu na melu capoeira show, mislim da će to bit ok....iako je meni čist ok bit do 1 u gradu pa laganini za santos...ako je drink&drive problem, imaš bus... :D :D

darkerica95
06.07.2011., 09:49
-linija je Jablanac-Mišnjak
-15 minuta traje plovidba
-možeš biti na palubi

Da, moja greška.. čudno, piše u rasporedu vožnje autobusa da traje 35 min..
Hvala ti! :)

Zli_Medo
06.07.2011., 10:17
Par pitanja, sorry ako su već bila.
Gdje na Rabu dobro pojesti :) :klopa:
Smještaj? Glupo pitanje znam :D ali kolike su šanse da u špici sezone (kraj 7. mj) jednostavno "uletimo" na Rab i nađemo smještaj za par dana?
Ima li neka posebna plaža koju bi trebalo vidjeti?
Neko događanje u tom periodu koje bi trebalo posjetiti?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima :top:

nasmijanonebo
06.07.2011., 10:34
Smještaj? Glupo pitanje znam :D ali kolike su šanse da u špici sezone (kraj 7. mj) jednostavno "uletimo" na Rab i nađemo smještaj za par dana?

sto se tice plaza- meni je jako draga ćifnata..ali kad nema jahti..inace sve tamo vrvi jahtama:flop:

Zli_Medo
06.07.2011., 12:28
sto se tice plaza- meni je jako draga ćifnata..ali kad nema jahti..inace sve tamo vrvi jahtama:flop:

Molim nešto kaj nije jako razvikano (čitaj da nema 12 ljudi po kvadratnom metru :D ), ali da je lijepo i da ima birtiju :zubo: u neposrednoj blizini :D

nasmijanonebo
06.07.2011., 13:27
mislis birc na plazi?

jeanne
07.07.2011., 10:38
ja bi s deckom na rab, banjol ili supetarska draga, studio app za dvoje ili app za dvoje u terminu od 24./25.-31.07.

na pp, hvala puno

darkerica95
07.07.2011., 15:12
Još 9 dana, već odbrojavam :D

nasmijanonebo
07.07.2011., 15:17
darkerico, lakse malo..
preporucujem da ne ocekujes puno pa ces se oduseviti..da ne bi ispalo obratno.
ali ne brini, svidjet ce ti se:top:

darkerica95
07.07.2011., 15:31
darkerico, lakse malo..
preporucujem da ne ocekujes puno pa ces se oduseviti..da ne bi ispalo obratno.
ali ne brini, svidjet ce ti se:top:

A znam... ali ja sam ti ko malo dijete, svemu se veselim pet put više nego "normalni" ljudi :D:cerek:..

nasmijanonebo
07.07.2011., 15:45
i ja isto, mene sve veseli kad je neko putovanje u pitanju:cerek:

darkerica95
07.07.2011., 18:23
Onda me bar ti razumiješ :D.. veselim se kao da idem na drugi kraj svijeta hehe..

tvojraul
07.07.2011., 19:22
pozdrav svima!

ove godine ljetujem na rabu, u banjolu...pa me ukratko zanima gdje se tocno nalazi taj klub santos i koliko je udaljen od banjola...

gospođa kod koje iznajmljujem paratman kaže da do grada raba ima nekih 15,20 -tak minuta hodanja

felix_arba
07.07.2011., 21:05
pozdrav svima!

ove godine ljetujem na rabu, u banjolu...pa me ukratko zanima gdje se tocno nalazi taj klub santos i koliko je udaljen od banjola...

gospođa kod koje iznajmljujem paratman kaže da do grada raba ima nekih 15,20 -tak minuta hodanja

Udaljen je 5km od tebe :) U gradu ti vozi bus ako nemaš kako doć do tamo...

camerondiaz
07.07.2011., 22:27
Pozdrav svima,

tražim apartman za 4 osobe u periodu od 31.07. - 07.08. Ako znate nekoga da renta, helpjate pliiiiz. :moli:
Znam da sam se malo kasno sjetila, ali možda se nađe još nekaj

falaaaaa

http://www.travel-tourist.com/obj2269_hr.htm

apartmani margeta kampor rab ... ljubazni...bili 2x ...ako ne zamoli ih da ti nađu u susjedstvu ...nećete zeznuti ...simpa obitelj!

camerondiaz
07.07.2011., 22:32

Ne znam hoće pomoći, Rab je širok pojam ... ima oblik raka i jedino automobilom možeš sve obići i doživjeti ... plaža San marino je lijepa ali krcata ima plaža gdje god hoćeš jer je obala otoka razvedena, nema šanse da ne nađeš neku plažu po svom guštu samo pitaj mještane ... a sam grad je suuuuper neće te razočarati pogotovo u doba Rabske fjere ....predivno nešto ...
Svuda ima zimmer frei vjerujem da se uvijek može nešto pronaći ...

evo jedne preporuke ... http://www.travel-tourist.com/obj2269_hr.htm ova obitelj je mlada ima apartmane u kojima možeš voziti bicikle...prijazni a naći će smještaj i u susjedstvu ako su oni popunjeni ... pozzz

ivchica
08.07.2011., 10:45
@camerondiaz, hvala puno! :) idem im odmah slati mail

tvojraul
08.07.2011., 13:36
Udaljen je 5km od tebe :) U gradu ti vozi bus ako nemaš kako doć do tamo...

ok hvala, a kolko je grad rab...jel drži ta prića vodu 15...20 minuta hodanja?

felix_arba
08.07.2011., 14:33
ok hvala, a kolko je grad rab...jel drži ta prića vodu 15...20 minuta hodanja?

a ovisi di,imas banjol odakle ti treba 45min pješice a imaš banjol di si za 5min u gradu...znas mozda kucni broj?

tvojraul
08.07.2011., 19:03
a ovisi di,imas banjol odakle ti treba 45min pješice a imaš banjol di si za 5min u gradu...znas mozda kucni broj?

adresa je banjol 339 ili 349 tako nesto ugl 330 otprilike,kao u blizini auto campa III padova

felix_arba
08.07.2011., 21:30
adresa je banjol 339 ili 349 tako nesto ugl 330 otprilike,kao u blizini auto campa III padova

Da,to ti je to onda...imaš do starog grada cca 15min :)

vriisky
09.07.2011., 09:32
http://www.facebook.com/CroatiaRAB?sk=wall#!/CroatiaRAB , za one koje zanima nešto o ovom happy islandu, ima korisnih informacija...za ostalo, tu je forum!! :))

vriisky
09.07.2011., 09:38
Da,to ti je to onda...imaš do starog grada cca 15min :)

a imaš i taxi brod koji te sa 3. padove prebaci do grada za 10 kuna...nije neka cifra, ali je fora đir...isplati se provozati..uštediš noge za santos!!! :mig:

La_LuNa
09.07.2011., 14:41
Rabljani (Felix :cerek:) i Raboljupci, samo da vam :w
tuzna srca sam usla na ovu tako mi dragu temu, jer ove godine nista od ljetovanja na Rabu. razlog je vidljiv u sigu, a muz ima GO tek od polovice kolovoza, tak da.. ne bih bas riskirala trudove dok cekam u koloni za trajekt :rofl:

al iduce ljeto eto nas u troje :cerek: i iz principa odbijamo ici u Lopar sam zato kaj cemo imat puzafca. a jok. nadam se opet smjestaju u Banjolu i celicenju bebe na Suhoj Punti :cerek:

PAULA123
09.07.2011., 17:47

Ako si kod Padove III, imati ćeš pola sata hodanja do centra.

Loza
09.07.2011., 17:52
:(
kad ću ja opet na Rab?? sanjam dan kad ću ga opet posjetiti. ali sve mi se čini da ću suze liti kad ću čekati trajekt.

ima neka tajna veza između mene i tog otoka.. :cerek:

tvojraul
10.07.2011., 11:51
[QUOTE=PAULA123;34755597]Ako si kod Padove III, imati ćeš pola sata hodanja do centra.[/QU

hvala na info

a restorani,neki pristupaćni,cijene,kvaliteta?

felix_arba
10.07.2011., 14:35
Rabljani (Felix :cerek:) i Raboljupci, samo da vam :w
tuzna srca sam usla na ovu tako mi dragu temu, jer ove godine nista od ljetovanja na Rabu. razlog je vidljiv u sigu, a muz ima GO tek od polovice kolovoza, tak da.. ne bih bas riskirala trudove dok cekam u koloni za trajekt :rofl:

al iduce ljeto eto nas u troje :cerek: i iz principa odbijamo ici u Lopar sam zato kaj cemo imat puzafca. a jok. nadam se opet smjestaju u Banjolu i celicenju bebe na Suhoj Punti :cerek:
Pozdrav :) iduće ljeto onda nadoknada ide :D
[QUOTE=PAULA123;34755597]Ako si kod Padove III, imati ćeš pola sata hodanja do centra.[/QU

hvala na info

a restorani,neki pristupaćni,cijene,kvaliteta?

Labirint,u srednjoj ulici,meni osobno daleko najbolji,ni marco polo nije loš,možda malo skup,a ako si kod auto kampa,onda ti je blizu i restoran ville petrac,vraški dobar :D

darkerica95
10.07.2011., 17:55
Pozdrav :) iduće ljeto onda nadoknada ide :D
[QUOTE=tvojraul;34764197]

Labirint,u srednjoj ulici,meni osobno daleko najbolji,ni marco polo nije loš,možda malo skup,a ako si kod auto kampa,onda ti je blizu i restoran ville petrac,vraški dobar :D

Može nešto malo više o restoranima? Kakve su cijene, hrana, da li prevladava riba ili u kojem prevladava kontinentalna mesna prehrana, pa vegerarijanska..

Neka pizzerija možda?

felix_arba
10.07.2011., 19:30
Može nešto malo više o restoranima? Kakve su cijene, hrana, da li prevladava riba ili u kojem prevladava kontinentalna mesna prehrana, pa vegerarijanska..

Neka pizzerija možda?
Ajoj,svake godine ista pitanja,pogledaj 20ak str natrag :D Pizzerija Barba Ivo najbolja,ali bogme i skupa :ne zna: ali isplati se:) Uglavnom,većina restorana su mješani,znači riblje-mesni...koliko ih reklamiram mogli bi me i sponzorirat :durica

darkerica95
11.07.2011., 13:54
Ovako, zanima me nešto u vezi trajekta iz Lopara za Bašku na Krku.. ako bi mi autobusom došli iz grada Raba u Lopar, gdje bi onda mogli kupiti karte za taj trajekt i koliko bi nas koštale? I da li trajekt stoji baš u Baški ili u nekom mjestu blizu Baške? I kako je s povratkom s Krka - gdje se kupuju karte, i koliko kasno navečer ide zadnji trajekt otprilike natrag za Lopar.. pa da stignemo još busom iz Lopara za Rab...

I zanima me gdje se točno nalazi Fjord Zavratnica? Čitala sam da se do njega može i nekom uređenom stazicom a ne samo brodom, pa me zanima pošto smo s autobusom da li možemo ikako do Zavratnice osim s brodom?

nasmijanonebo
11.07.2011., 14:21
na zalost, ukinuo se jos preklani trajekt lopar-baška. umjesto toga ide lopar-valbiska. totalno bezveze za one koji su pjesaci, a bolje za one koji idu autom..
iz valbiske je malo zez doci do baske, jer bi se moralo ici busom do grada krka pa tamo probati uloviti neku vezu do baške..uglavnom, ne preporucujem i jako su lose veze. na zalost, do baške ces morati turistickim brodom.

Zavratnica je ispod Velebita pa je prelazak sa Raba do Velebita i fjorda Zavratnice jedino moguce brodom ili plivajuci:D.. Moze se pjeske od Jablanca (trajketnog pristanista na kopnu, odatle idu trajekti za Rab) do Zavratnice šetnicom, nekih 20 min hoda.
Inace, u Jablancu je planinarski dom koji je na najnizoj nadmorskoj visini u Hrv..jedva nesto iznad mora, tj. 20 m iznad mora :rofl:

marko_31
11.07.2011., 14:23
Ovako, zanima me nešto u vezi trajekta iz Lopara za Bašku na Krku.. ako bi mi autobusom došli iz grada Raba u Lopar, gdje bi onda mogli kupiti karte za taj trajekt i koliko bi nas koštale? I da li trajekt stoji baš u Baški ili u nekom mjestu blizu Baške? I kako je s povratkom s Krka - gdje se kupuju karte, i koliko kasno navečer ide zadnji trajekt otprilike natrag za Lopar.. pa da stignemo još busom iz Lopara za Rab...

I zanima me gdje se točno nalazi Fjord Zavratnica? Čitala sam da se do njega može i nekom uređenom stazicom a ne samo brodom, pa me zanima pošto smo s autobusom da li možemo ikako do Zavratnice osim s brodom?

-trajekt je Lopar-Valbiska (Krk), s tim da tamo gotovo nema ničega , a kako bi išli bez auta ne preporučam, rađe idite na jednodnevni izlet na Pag (u Lun ) , ali ne znam cijenu - imate telefon u prilogu pa provjerite...
http://www.rab-croatia.com/travel_hr.htm
http://www.lnp.hr/upload/Pdfs/Novi%20cjenik%20Lopar-Valbiska-v05.pdf

-Zavratnica je uvala kraj Jablanca, ok je označeno i treba pješice oko 20-ak minuta, više manje uređenim stazama
http://www.lickosenjska.com/?page=zavratnica

darkerica95
11.07.2011., 14:46
nasmijanonebo i marko 31, hvala vam puno.. baš šteta što onda ne možemo do baške trajektom.. preostaje nam samo izviditi u agenciji u Rabu koji su izleti mogući :cerek:

tomo_pajser
12.07.2011., 00:13
dolazin i ove godine, nazalost samo 5 dana. nema boljeg mista za punit baterije:)

tvojraul
12.07.2011., 09:03
gledao malo 20-tak stranica unazad što se tiće ove teme...to je očekivano po meni da neka jela varijaru 5 do 10 ln gore dolje,a i ista ta jela do 20,30 kn,ništa me ne čudi.

zanima me samo jel ima negdje neki restorančić di se može pojest ručak tipa za nekih 40-tak kn

os24a
12.07.2011., 11:33
ako nekom treba smještaj na rabu u 8 mjesecu,u drugoj polovini,nek se javi na p.m.

Kuzerica
13.07.2011., 08:57
-Zavratnica je uvala kraj Jablanca, ok je označeno i treba pješice oko 20-ak minuta, više manje uređenim stazama
http://www.lickosenjska.com/?page=zavratnica

:cerek:

Kakva tisina, to jos nisam dozivila u zivotu
najbolje u predvecerje (meni osobno)

Ouroboros
13.07.2011., 09:50
Pozdrav, ljudi!

Ne mogu vjerovat,pregledao sam sve stranice na ovoj temi i oči ostale na mjestu!! :jumping: a sad je vrijeme da nešto i napišem...

Dolazimo djevojka i ja autobusom na Rab od 5.8. do 8.(9).8. i rado bismo našli neki smještaj na relaciji grad-Palit-Kampor.
Želja nam je iznajmit biciklove te se otkotrljat po Kalifrontu, a možda i otpješaćit na Frugu..

Daklem, tražimo što jeftiniji apartman ili studio apartman za 2 na spomenutim lokacijama u spomenutom terminu, pa ako netko ima nešto od toga u ponudi ili dobru preporuku, neka javne na PM.

Hvala^2!!! :D

babysittingnatalija
13.07.2011., 09:58
Molim preporuke za hotel ili apartman na rabu koji nudi puni pansion i da nije preskupo... s nama je beba od godinu dana pa preferiramo plažu s hladom i da nema ogromne gužve...

Hvala!

marko_31
13.07.2011., 10:14
Molim preporuke za hotel ili apartman na rabu koji nudi puni pansion i da nije preskupo... s nama je beba od godinu dana pa preferiramo plažu s hladom i da nema ogromne gužve...

Hvala!

-plaža u hladu i bez gužve - u 7 i 8 mjesecu na Rabu ?
-doduše nisi napisala kada bi išla, ako je to početkom devetog možda se takvo nešto i nađe...
-obzirom da dijete ima tek godinu dana, mislim da nije moguće da s njim idete na malo skrivenije i udaljenije plaže, tako da ćete eventualno naći hlad ali osamu teško ...
-predlažem ipak Suhu puntu (ima puno prirodnog hlada, kafić , slastičarnu)
-za hotele i apartmane će ti netko drugi morati dati preporuku...

babysittingnatalija
13.07.2011., 10:38
Sorry...planiramo ići 22.8. ili 29.8. na 7 dana

Hijo_de_Puta
14.07.2011., 11:34
Pozdrav svima :) ! Sljedeći tjedan u pon.-uto. bi trebo ići na Rab s još dva kumpanjona a vraćali bi se u pon. il nedjelju dakle oko 6 dana. Zanima cijena smještaja?..( kolko sam vidio iz prijašnjih postova cijene apartmana se kreću od 40-60 eura naravno i više ), a mi bi išli grlom u jagode do tamo pa na licu mjesta da nađemo mislim da je najbolje tako. Barbat, Rab, Lopar ili? Šta je najekonomičnije od tih mjesta i di nema gužve?

P.S. Jel netko bio možda u Jablancu il tamo mjesta oko Zavrtnice? Kake su cijene tamo? To je odma preko puta Raba al opet mirnije je šta je veliki +

nasmijanonebo
14.07.2011., 11:41
u Barbatu je mozda najveca sansa da ces naci smjestaj na blef. u loparu je guzva a u Rabu, banjolu mozda.
Cijene se krecu tako od 15-20 eura po osobi.
Za smjestaj u Jablancu ne znam. to ti je jako jako malo mjesto sa vrlo malo kuca. ima kraj Jablnaca Stinica -novije naselje, novije kuce i apartmani, ima vise smjestajnog kapaciteta nego sam Jablanac.

Hijo_de_Puta
14.07.2011., 14:05
u Barbatu je mozda najveca sansa da ces naci smjestaj na blef. u loparu je guzva a u Rabu, banjolu mozda.
Cijene se krecu tako od 15-20 eura po osobi.
Za smjestaj u Jablancu ne znam. to ti je jako jako malo mjesto sa vrlo malo kuca. ima kraj Jablnaca Stinica -novije naselje, novije kuce i apartmani, ima vise smjestajnog kapaciteta nego sam Jablanac.

Hvala na info :top:

trance_energy
14.07.2011., 14:50
stime da u STINICI obavezno trazite app preko oglasnika jer su i do 20 eura jeftiniji nego u agenciji na licu mjesta!

Ouroboros
14.07.2011., 15:48
jel ima tko kakvih iskustava sa raznim tur. agencijama na Rabu? sa kojom bi bilo najbolje dogovarat se za smještaj?

vriisky
14.07.2011., 18:43
jel ima tko kakvih iskustava sa raznim tur. agencijama na Rabu? sa kojom bi bilo najbolje dogovarat se za smještaj?

imaš dosta agencija i svi su ti manje-više ok. odmah na ulasku na otok, u barbatu imaš agenciju koja se zove info (ili turist info, nisam sig), valsnici su ok, a u gradu na kružnom toku je full ok agencija vardarika i katurbo.... samo imaj na umu da su ti sad sve "dobre" lokacije popunjene i da je ono što ćeš vjerojatno dobiti kuća u brdu, dalje od grada i udaljenija od plaže...tako da se odmah pripremi na malo "aerobika", što i nije loše..hehehehe :lol: Ali ako si autom to ti ispadne čist ok...a i tamo su cijene malo niže...
P.S.-treba bukirat na vrijeme!!!! :mig:

vriisky
14.07.2011., 18:48
Sorry...planiramo ići 22.8. ili 29.8. na 7 dana

29.8. ti je svakako bolja opcija jer su cijene niže, a i zadnjih par godina je oko 20.8. uredno kišilo 5-6 dana na rabu...ne znam zašto....i onda opet lijepo vrijeme do sredine 10. mj. Prošle sam se godine kupala 17.10., to mi je za sad vrhunac... :) A i krajem 8. ti nisu tolike vrućine, pa je bolje za bebu. Pošto ti s malim djetetom treba plićak i pijesak, traži Banjol, 1., 2. ili 3. Padova, ili Lopar, oko rajske plaže.
A što se tiče hotela, imaš na 1. padovi hotel Padova, cijene su ok, a u loparu cijelo hotelsko naselje na rajskoj plaži.... Valsnik svih hotela ti je imperijal, tako da možeš brojeve i sl. naći na njihovoj stranici.
Nadam se da sam pomogla, pozzz

Ouroboros
14.07.2011., 19:37
tnx Vriiisky! ;)

ma, radi se o tome da do zadnjeg nismo znali kad budemo imali cajta za otići... tak to nekak je mnogima danas :lol:

felix_arba
18.07.2011., 16:50
Izgleda da se stanje sa ulica odražava i na forumu :D :(

jaandooo
19.07.2011., 12:50
Ja planiram ici u subotu 30.07. na rab. Krenuo bi iz Zagreba oko 5h ujutro, prosjecne voznje do Jablanca je kak sam procitao oko 3-3,5h pa me zanima da li da ocekujem jako velike guzve za cekanje za trajekt, posto je vikend? Navodno se zna cekati i po par sati :ne zna:
Hvala

jaandooo
19.07.2011., 14:18
Na internetu sam pronasao da na Rabu imaju slijedeci kampovi - San marino i Padova III. Jel ima jos koji, mozda neki manji koji se ne reklamira?
Hvala

nasmijanonebo
19.07.2011., 14:25
ima jedan mali robizonski u loparu..taj se ne reklamira, a do njega nikako sa autom..ostavi se auto dalje od tog kampa i taj kamp je kao ekoloski..:top:
http://www.irc-rab.com/hr/lopar.html

rapajic_st
19.07.2011., 15:32
Ja planiram ici u subotu 30.07. na rab. Krenuo bi iz Zagreba oko 5h ujutro, prosjecne voznje do Jablanca je kak sam procitao oko 3-3,5h pa me zanima da li da ocekujem jako velike guzve za cekanje za trajekt, posto je vikend? Navodno se zna cekati i po par sati :ne zna:
Hvala

idi ti prije malo--oko 4 -- jer ak potrefis guzve cekac ces i vise od 2 sata tamo u jablancu..bolje prije doc pa popit kavu na otoku nego na vrucini cekat trajekt..

*ROMINA*
19.07.2011., 22:29
I ja napokon stižem ovo ljeto na prekrasan Rab (ako mi vi u tome malo pomognete). :moli:

Naime, muž i ja imamo 4 dana slobodno od posla,djece i ostalih obaveza pa molimo neku dobru dušu
za preporuku slobodnog smještaja u terminu od 28.07. do 31.07. (znam da gori termin nismo mogli izabrati, ali eto tako je ispalo).
Tražimo sobu s TV, hladnjakom i kupatilom, možda i balkonom da možemo uživati u pogledu.

Još jednom vas molim koju frišku preporuku dobrog restorana ili konobe koje ne smijemo zaobići.
Hvala unaprijed svima!

mane85
20.07.2011., 12:04
Ta velika plaža u San Marinu mi se definitivno ne sviđa... nije to onaj fini žuti pijesak, nego sivi, a 5 cm ispod površine pijeska je crna tvrda zemlja. A... treba ti dobrih 20 minuta da odeš u dovoljno duboko vodu da se okupaš i plaža je krcata malom djecom koja buše rupe u pijesku (zemlkji) di god stignu i sve djeluje dosta prljavo...

Možda je bolja Suha Punta... ako već ne želi u grad Rab...

Ovo iako je prastaro tek sad vidim... i autor zaslužuje...ermm, ništa, samo pokazuje da ne zna o čemu priča.. Jednostavno sam morao ovo napisat.
Kao prvo naravno da je pijesak 15ak cm ispod svoje površine tamniji... (doh) stavi ga na sunce 10 min pa ćeš dobiti žuti pijesak ko onaj di ljudi stavljaju ručnike.. Inače taj pijesak se peljao kamionima u Opatiju, u Zg za turnire odbojke na pijesku... to je potpuno prirodno i ništa nije nasipavano... a na netu se mogu naći slike Rajske plaže prije 50ak godina i više kada je izgledala doslovce kao pustinja sa dinama malenima.. Inače to je paža za djecu malu savršena jer se mora hodati 150m do dubine preko struka normalnoj osobi... Možda ako se kotrljaš treba 20 min .. A inače to ima plavu zastavu... Stvarno ovo što si napisao nije ništa točno... Shame on you... Da zemlja..ja ću se rasparat od smijeha.. ah ah

nasmijanonebo
20.07.2011., 12:38
definitivno je za djecu san marino idealan!
a suha punta nije. ne znam, toliko mi nahvalili tu suhu puntu da me to malo razocaralo. jest lijepa suma borova i uvala i priroda ali..necu vise komentirati, ali nije nesto naj.
ima toliko drugih lijepih mjesta na rabu za kupanje.

flaash
20.07.2011., 15:44
Ajde ljudi pomagajte!!
Trebao bih smjestaj za dvoje(par) od 31.07 ili 01.08 na rabu,prednost kampor ili lopar pa ako netko zna nesto molim u privat
Zahvaljujem!!!

jadzi
20.07.2011., 22:37
Ajde ljudi pomagajte!!
Trebao bih smjestaj za dvoje(par) od 31.07 ili 01.08 na rabu,prednost kampor ili lopar pa ako netko zna nesto molim u privat
Zahvaljujem!!!

I ja isto tako, povoljne cijene molim

vjesttica
21.07.2011., 16:43
Ako kome treba povoljan smještaj neka mi se javi na pp...
slobodan termin je od sutra dakle 22.7- 31.07

kikaI
24.07.2011., 10:31
dečko i ja mislimo na rab 5.8... pa ako netko zna neki povoljan smještaj (da nije daleko od grada, u blizini neke lijepe plažice, jer ne dolazimo sa autom tako da svugdje možemo pješice..) bila bih vam jako zahvalna.. neznamo kolko dana ćemo ostati, ovisi o cijeni smještaja, od 3 da 5 dana.

crofis
24.07.2011., 17:18
Jel zna netko kako bi najlakše autobusom/trajektom/katamaranom stigao iz Šibenika do Raba?

nasmijanonebo
24.07.2011., 19:06
hm, busom do novalje pa na katamaran do raba..najkomotnije..ali katamaran za rab ide svaki dan (osim nedjelje) u 6h ujutro a nedjeljom u 9h. vikendom rijetko kad ima mjesta na katamaranu (domaci imaju prednost plus rijecani masovno odu na vikend u zrce pa se vracaju tim katamaranom).
ili odi busom iz Sibenika do Novalje (ima ih, to su ovi sto idu iz Rijeke za ST i obratno..provjeri idu ki i drugi busevi tako)..u Novalji odes na bus do mjesta lun (tovarnele). to je najzapadnije mjesto na otoku pag. i iz tovarnele ide brod do raba (samo pjesaci i bicikli).
vozni red Novalja-Lun (Tovarnele)
http://www.novalja.info/news/e3a97b6dd89361b1f3a770/gradski-prijevoz-city-bus-novalja-vozni-red.html
barka tovarnele-grad rab
http://www.tz-novalja.hr/admin/voznired/amico.pdf

vriisky
24.07.2011., 19:10
Jel zna netko kako bi najlakše autobusom/trajektom/katamaranom stigao iz Šibenika do Raba?

hm...najlakše....busom do jablanca, pa trajektom prijeko na rab...ako prije dogovoriš smještaj, vjerujem da bi te došli pokupit na trajekt....