PDA

View Full Version : Vize - izdavanje, ukidanje, pitanja, odgovori, iskustva...

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19

nukac
26.11.2010., 12:25
Zašto ne bi spomenula da ideš iz Kanade... Ko da se njih to tiće. Ustvari za vizu ni ne treba dokaz o avionskoj karti. Najbolje ti je sve reči kako stvari stoje, iskreno, jer ako te slučajno uhvati u muljanju, zaboravi vizu.
Jedan moj frend je rekao službeniku ambasade da ide u USA proslaviti Božić, a na zahtjevu je napisao da ide 28.12. Naravno, odbili ga...

red berries
26.11.2010., 12:28
Ma i mislila sam reci,al opet sta ja znam da nebi bio neki problem zato sam i pitala...Reci cu onako kako je....

funkster
26.11.2010., 12:30
Zašto ne bi spomenula da ideš iz Kanade... Ko da se njih to tiće. Ustvari za vizu ni ne treba dokaz o avionskoj karti. Najbolje ti je sve reči kako stvari stoje, iskreno, jer ako te slučajno uhvati u muljanju, zaboravi vizu.
Jedan moj frend je rekao službeniku ambasade da ide u USA proslaviti Božić, a na zahtjevu je napisao da ide 28.12. Naravno, odbili ga...

trebao se deklarirati kao pravoslavac :)

nukac
26.11.2010., 12:39
Da da... :rofl: pravoslavac s tamnijom puti i kosim očima... :lol:

funkster
26.11.2010., 12:42
..ako crnac moze biti gradonacelnik Pirana, moze i netko iz azije biti pravoslavac :D

nukac
26.11.2010., 12:47
Vidiš ti te Zlovence, kak su oni kopirajući narod... Prvo Ameri izabrali crnog predsjednika, i sad Zlovenci brže bolje izabrali gradonačelnika - crnca. :rofl:

kikila
26.11.2010., 18:40
...Necu pitati kakve su mi sanse heheh,al da upitam jel moram svezat kosu na slici? Jer sam vidila da neki spominju da se usi moraju viditi?
Mozda malo glupo pitanje al da se ne zahebem....

Ne moraš imati svezanu kosu... Ni ja ni frendica nismo :)

red berries
27.11.2010., 09:00
Hajd super, nego jos da upitam jel garantno pismo mora biti orginal ili moze i skenirano? Vjerujem da mora biti orginal,al da upitam za svaki slucaj, jer ne znam kad ce mi orginal stici u vrijeme ovih blagdana posta je prespora....I izvadak sa racuna samo koliko para imas na njemu trenutno?
Vjerojatno su pitanja odgovorena,procitala sam negdje do 40 stranice i zadnjih 20 stranica, tesko se snaci medju puno razlicith zemalja i viza za njih...

kikila
28.11.2010., 13:53
I izvadak sa racuna samo koliko para imas na njemu trenutno?

ja sam tražila potvrdu o stanju računa u zagrebačkoj banci (6kn ove godine, a prošle za istu stvar su mi naplatili 80 :ne zna: ).
za garantno pismo neznam, nisam ga imala, mada vjerujem da treba original... šta ne piše ništa na netu, na njihovoj stranici?

red berries
28.11.2010., 18:02
ja sam tražila potvrdu o stanju računa u zagrebačkoj banci (6kn ove godine, a prošle za istu stvar su mi naplatili 80 :ne zna: ).
za garantno pismo neznam, nisam ga imala, mada vjerujem da treba original... šta ne piše ništa na netu, na njihovoj stranici?

Buduci da imam prebivaliste u Bih, a hrvatsku putovnicu ,vizu moram vaditi u Sarajevu ..Malo je procedura drugacija nego u Zagrebu,termin zakazujes telefonom itd..Ali punjavas iste papire..Na njihovoj stranici nisam nasla nista u vezi toga, kao ni pola nekih ostalih pitanja..Na stranici od americke ambasade u Zagrebu sam nasla da kaze :
Da li mi je potrebno pozivno (garantno) pismo osobe iz SAD-a kojoj idem u posjet i kako ono mora izgledati?

O: Nije nužno, ali ako ga imate donesite ga. Mora sadržavati podatke koga se poziva, kamo, u kom periodu, koja je svrha putovanja i tko će snositi troškove. Druga opcija je da se popuni obrazac I-134 dostupan na našoj internetskoj stranici. Može vam biti poslano poštom, faxom ili skenirano pa poslano e-poštom.

Prema ovome obrazac moze biti skeniran iliposlan faxom?
Iako vidim da pojedinci spominju da mora biti orginal...
Ako budem cekala orginal mogla bih se nacekati, buduci da su poste vec krcate zbog blagdana...

KILLERDOG
29.11.2010., 11:26
Vidiš ti te Zlovence, kak su oni kopirajući narod... Prvo Ameri izabrali crnog predsjednika, i sad Zlovenci brže bolje izabrali gradonačelnika - crnca. :rofl:

ja bi rađe da je u zagrebu gradonačelnik jedan od arapa koji su prihvatili zagreb kao svoj grad i ostali raditi ovdje, nego ovaj kamenjar

samo sumnjam da je to moguće :(

nukac
29.11.2010., 11:49
Nemoj se previše žalit, još ćete dobit onog vicmahera od 120 godina...

voditeljica1
29.11.2010., 17:01
Buduci da imam prebivaliste u Bih, a hrvatsku putovnicu ,vizu moram vaditi u Sarajevu ..Malo je procedura drugacija nego u Zagrebu,termin zakazujes telefonom itd..Ali punjavas iste papire..Na njihovoj stranici nisam nasla nista u vezi toga, kao ni pola nekih ostalih pitanja..Na stranici od americke ambasade u Zagrebu sam nasla da kaze :
Da li mi je potrebno pozivno (garantno) pismo osobe iz SAD-a kojoj idem u posjet i kako ono mora izgledati?

O: Nije nužno, ali ako ga imate donesite ga. Mora sadržavati podatke koga se poziva, kamo, u kom periodu, koja je svrha putovanja i tko će snositi troškove. Druga opcija je da se popuni obrazac I-134 dostupan na našoj internetskoj stranici. Može vam biti poslano poštom, faxom ili skenirano pa poslano e-poštom.

Prema ovome obrazac moze biti skeniran iliposlan faxom?
Iako vidim da pojedinci spominju da mora biti orginal...
Ako budem cekala orginal mogla bih se nacekati, buduci da su poste vec krcate zbog blagdana...

Mislim da prihvacaju samo original, mozes im poslati upit na mail. P.S. ako ti je country of origin BiH bolje da ides na bosansku putovnicu

red berries
29.11.2010., 18:35
Mislim da prihvacaju samo original, mozes im poslati upit na mail. P.S. ako ti je country of origin BiH bolje da ides na bosansku putovnicu

Bosansku putovnicu nemam, a i ne vjerujem da mi je bolje ici na bosansku....Idem na hr,pa sta bude....Danas sam izvadila potvrdu iz banke, a mail cu im sutra poslati pa da vidim...
Thx na odgovorima...

student33
09.12.2010., 18:24
Ja sam nova na forumu , procitala sam dosta postova al nisam pronasla nes sto bi mi pomoglo ili zapravo nekog sa slicnim iskustvom .

Bila sam u Americi na J1 visi dvije godine , jos za vrijeme J1 vise u Americi sam upisala faks i promjenila moj status u F1 visu . Sa svojim prvim dolaskom doma naravno sa svim papirima morala sam do ambasade da mi oni potvrde visu . Kad sam dosla u ambasadu na razgovoru uz prilozene sve papire , potvrdu s faksa , potvrdu da sam promjenila svoju J1 visu u F1 u Americi , potvrdu od sponsora moja viza je odbijena :/ Nisam mogla vjerovat , bila sam u soku ponajprije zbog tog jer su moje sve stvari u Americi , doma sam trebala doc na samo tjedan dana(smrtni slucaj) i ni u snu nisam mislila da bi mi se ovo moglo dogodit . Kao razlog odbijanja moje vize je bio da nema dovoljno dokaza da cu se vratit u Hrvatsku. Zanima me jel netko imao slican slucaj ? Ja se spremam u ambasadu ponovno cim mi stigne novi I 20 s faksa iz Amerike . Zanima me dal netko imao slicno iskustvo ? Koliko vremenski treba proc da opet odem u ambasadu dal ima neki period ?

Koji bi to dodatni dokaz mogla donijet da se ja mislim vratit u Hrvatsku nakon studiranja? Ne radim ovdje , nemam bas neke ustedevine na racunu ... imaju mi starci , jel mi netko moze pomoc ??

Hvala naljepsa

nukac
09.12.2010., 18:37
Mislim da ti je bolje otići na pdf Dijaspora i tamo postaviti pitanje. Ovdje ti imamo iskustva s turističkim vizama, ne ovim J1, F1 i takvim... :)

student33
09.12.2010., 20:34
trazim al nisam uspjela nis nac ...:confused:

nukac
09.12.2010., 20:42
Postavi tamo pitanje... :)

kosooki
09.12.2010., 20:43
trazim al nisam uspjela nis nac ...:confused:

Nadi na stranicama ambasade njihov broj koji mozes nazvati svaki radni dan mislim od 13:30 do 14:30 i oni ce ti sve objasniti, ja sam imao isto jedan problem s J1 vizom i stvarno su mi preko telefona pomogli.

akcija1
09.12.2010., 21:21
Usao sam u UK na Heathrow terminalu 1 dobio pecat u putovnici, vracao sam se i nitko mi nije u povratku putovnicu pogledao. Cekirao se i samo prosao 2 security checka jel to OK , da nema kontrole putovnica na izlasku iz zemlje ?

nukac
09.12.2010., 21:27
U UK nema kontrole putovnice na izlasku iz zemlje. Izlaziš iz zemlje kako god hoćeš, nikoga briga, glavno da nisi ostao.

Viceroy
14.12.2010., 16:55
Možda će nekome koristiti:

http://www.youtube.com/user/usembassyzagreb

http://www.youtube.com/watch?v=sgn_wjS5Qro

nukac
16.12.2010., 06:25
Opet malo po novinama o ukidanju viza za SAD.

HRVATSKI građani bi uskoro mogli putovati u SAD bez viza, vijest je koju je najavio Davor Božinović, državni tajnik u hrvatskom Ministarstvu vanjskih poslova i europskih integracija. Prema pisanju Glasa Amerike, Božinović je održao sastanak u američkom State Departmentu s pomoćnikom državne tajnice za europske poslove Philipom Gordonom.

Hrvatska je strana najavila da je Hrvatska usuglasila sve potrebne sporazume i stekla preduvjete o potpisivanju sporazuma o ukidanju viznoga režima. Božinović je naglasio da Hrvatska mora raditi na smanjenju broja odbijenih viza. "Uz jednu lobističku akciju i podršku State Departmenta i drugih institucija u SAD-u, sljedeće ćemo godine raditi na potpisivanju toga sporazuma", rekao je državni tajnik.

Prema Božinovićevim riječima, na sastanku se nije razgovaralo o odbjeglom premijeru i bivšem predsjedniku HDZ-a Ivi Sanaderu. "Razgovarali smo o ispunjavanju uvjeta za zatvaranje poglavlja u pregovorima s EU", rekao je Božinović.

Na kraju, Božinović je rekao kako je SAD najavio Hrvatskoj da će određeni broj "nesretnih dokumenata" biti objavljen, najavljujući WikiLeaksovu akciju, ali da ni objava istih nije narušila dobre odnose sa SAD-om.

S tim da se ja ne bi previše radovao, jer u članku piše: "Uz jednu lobističku akciju i podršku State Departmenta i drugih institucija u SAD-u, sljedeće ćemo godine raditi na potpisivanju toga sporazuma."
Daklem, tek će sljedeće godine radit na tome da se sporazum potpiše... Mislim da prije 2012. ne treba očekivati ukidanje viza... :rolleyes:

sumrak200
16.12.2010., 07:38
Problem je u tome što da bi se vize ukinule, mora biti broj odbijenih zahtjeva manji od 3%. Što se tiče hrvatskih građana koji žive u RH, brojka se spustila ispod 3%, ima već neko vrijeme, ali zbog vlasnika putovnica iz BiH i Srbije sve skupa je dosta iznad i dok se to ne riješi, ništa od ukidanja. Tako mi je rekao jedan djelatnik am. veleposlanstva. Rekao je da je i 2012. optimistična, ali ne i nemoguća.

nikica_os
18.12.2010., 07:52
pozdrav,

evo da ne otvaram novu temu, postavit cu pitanje ovdje, pa ako netko zna ...
zivim i radim u meksiku, imam work permit ovdje, iz hrvatske sam te imam nasu putovnicu..

ako zelim aplicirati za turisticku usa vizu, jel se moram vracati nazad kod nas ili mogu iz meksika?

hvala,
pozz

nukac
18.12.2010., 07:56
Iz Mehika, u HR bi te ionako odbili.USA vizu radiš prema boravištu.

tomaklc
24.12.2010., 13:44
Da li je netko vadio vizu za Belize ( procedura, gdje i kako )? Mislim da mi treba za iskrcavanje s kruzera. Hvala.

Brick2k
24.12.2010., 14:20
Prema MVPEI-u (http://www.mvpei.hr/MVP.asp?pcpid=1161&dmid=58#pocdrz) trebas kontaktirati Veleposlanstvo Ujedinjene Kraljevine Velike Britanije i Sjeverne Irske u Zagrebu.

http://ukincroatia.fco.gov.uk/en/about-us/our-embassy/contact-us

Tamo ti valjda mogu objasniti cijelu proceduru. :ne zna:

Hard Candy
27.12.2010., 20:06
Treba li nam viza za Dubai? Imam par sati vremena na aerodromu pa me zanima mogućnost izlaska u djir po gradu..

Malinnna
31.12.2010., 13:52
Da li je potrebna viza za Brazil?
Hvala na odgovorima.

HappyTraveller
31.12.2010., 14:18
Da li je potrebna viza za Brazil?
Hvala na odgovorima.

stvarno nije bilo tesko provjeriti ovdje:

http://www.mvpei.hr/mvp.asp?pcpid=1161&dmid=63#pocdrz

Malinnna
31.12.2010., 14:30
Hvala. Googlala sam po netu, ali neuspjesno. Sad znam na kojoj strnici i sledeci put traziti informacije.:mig:

conan
31.12.2010., 18:35
Treba li nam viza za Dubai? Imam par sati vremena na aerodromu pa me zanima mogućnost izlaska u djir po gradu..

ako letiš sa emiratesom onda su ti oni sponzor i vizu dobiješ na njihovom šalteru unutar aerodroma tik do granične kontrole . U slučaju da letiš nekim drugim onda Dubai vidjeti nečeš....

BenjaminBarker
03.01.2011., 16:12
Pozdrav svima.

Vadim američku vizu i popunjavam njihov online obrazac DS-160.
Kod informacije o putovnici navode "passport number" i "passport book number". Potonji (book number) je opcionalan. Imaju li HR putovnice rečeni broj? Nisam uspio naći informaciju.

Unaprijed zahvaljujem.

Viceroy
06.01.2011., 14:39
Pozdrav svima.

Vadim američku vizu i popunjavam njihov online obrazac DS-160.
Kod informacije o putovnici navode "passport number" i "passport book number". Potonji (book number) je opcionalan. Imaju li HR putovnice rečeni broj? Nisam uspio naći informaciju.

Unaprijed zahvaljujem.

Upisuješ samo broj putovnice. Neke države imaju i passport book number, Hrvatska ne.

poručnik
10.01.2011., 20:16
Vis-a-vis vize za USA. Pročešljah temu, ali ako je netko i napisao nešto - ja promaših. Dakle, za one koji ne žive baš u ZG, kako funkcionira slanje putovnice? Može li se u veleposlanstvu uglaviti slanje na kućnu adresu ili treba doći sa kovertom i plaćenom poštarinom?

nukac
10.01.2011., 20:36
Evo što kažu na stranici:
Alternatively, applicants may opt to leave their passports after their visa interview to be returned by registered mail. To do this, applicants must bring with them a stamped and self-addressed envelope. The required postage ranges from 12,20 – 14,20 HRK depending on the number of passports mailed in one envelope (maximum 4 passports per envelope). Please allow Croatian Post 2-3 business days to deliver your passport. For details please contact the closest office of Croatian Post.

A third option for receiving your passport is to call a private courier after your visa application has been approved (after your interview). They will collect your passport when it is ready and mail it to you for a fee. Contact information for companies that have agreed to do this is available in the consular section.

tomaklc
10.01.2011., 21:02
Vis-a-vis vize za USA. Pročešljah temu, ali ako je netko i napisao nešto - ja promaših. Dakle, za one koji ne žive baš u ZG, kako funkcionira slanje putovnice? Može li se u veleposlanstvu uglaviti slanje na kućnu adresu ili treba doći sa kovertom i plaćenom poštarinom?

Ja sam tako napravio. Ostavio im kovertu na koju sam napisao svoju adresu i zalijepio sam 15kn markica. Putovnica došla za 2-3 dana.

marq.fcb
13.01.2011., 14:44
trebao bi poslat jedan mail američkoj ambasadi u zg-u u vezi green karte pa me zanima dal se može poslat na hrvatskom ili je engleski obavezan ?

ango-vitez
13.01.2011., 16:43
Pozz svima! Ovako:
U kolovozu ove godine idem na praksu u SAD, ostajem čitavu godinu. Međutim, postojeća putovnica mi ističe u srpnju 2012. tj mjesec dana prije moga povratka ovamo. Ljudi koji rade u ovoj organizaciji s kojima ću sređivati vizu su mi rekli da je najbolje da poništim postojeću putovnicu i pravim drugu. Zanima me zapravo je li moguće tek tako poništiti putovnicu, je li potrebna kakva procedura ili se možda čak može ići u neki vid produživanja roka "trajanja" :D ove koju imam?
Eto, thanks. :)

PS. HR putovnica

comi1
13.01.2011., 17:06
@marq
Ja bi pisao na engleskom al mozes poslat na hr pismu...znaju ti oni tamo nas jezik(ipak je to usa ambadasa a ne seprtlja..),a imaju i ovih domacih potrckovica,tako da nemas beda.

@vitez
pa gledaj mozes ti dobit vizu u taj pasos a kasnije izvadis novi i nosis obadva(jedan koji ti vrijedi a drugi u kojem je viza)..
hr pasos mozes izvadit ranije..(samo moras im reci "razlog zasto vadis ranije"..hehe)..sto bi ti bila i najbolja solucija....jedino to na kraju moze bit kontraproduktivno kod trazenja USA vize na novi pasos:mig:

marq.fcb
13.01.2011., 17:52
@marq
Ja bi pisao na engleskom al mozes poslat na hr pismu...znaju ti oni tamo nas jezik(ipak je to usa ambadasa a ne seprtlja..),a imaju i ovih domacih potrckovica,tako da nemas beda.

:Pivo:

Eva Sawyer
14.01.2011., 03:36
..ljudi,helpajte.. eo me u Portugalu na razmjeni studenata.. dobila sam vizu na 4 mjeseca, koja je trenutno istekla.. vrijedila je do 5.1. ja 26.1. idem nazad i nisam htjela davat 120€ za produženje za 3 tjedna jer ih iskreno nisam imala.. planiram se vratiti letom PORTO-MILANO i vlakom do Trsta, tamo me čeka prijevoz do Kroejše.. e sad ide problem.. šta da napravim sa slovencima?? :ne zna: oni će me ziher davit.. mislila sam im reć da sam bila u Portugalu stvarno do 5.1., reći ću da sam odma poslje nove otišla i putovala Europom.. S obzirom da na aerodromu u Portu ne lupaju štambilje, ne mogu me provjerit.. to znam da ne lupaju jer sam putovala dosta ovih par mjeseci i nitko ništa, samo pogledaju dal je isto ime na putovnici i na karti (nadam se da neću dobit nekog nadobudnog ko će gledat vizu :() ok, oće li me slovenci davit ili? stvarno ne bi voljela dobit zabranu ulaska u EU :mad:

nukac
14.01.2011., 06:38
Preko kojeg graničnog prijelaza ideš? Uglavnom Zlovenci ne gnjave, kod izlaska niti ne pogledaju štambilj i takve stvari....

Eva Sawyer
14.01.2011., 16:03
Preko kojeg graničnog prijelaza ideš? Uglavnom Zlovenci ne gnjave, kod izlaska niti ne pogledaju štambilj i takve stvari....

..dragonja vjerojatno.. ma mislim si hoće li uzeti putovnicu i tam ju skenirati i to? onda će vidit vizu.. jer najbolje od svega, kad sam išla u portugal, išla sam osijek-frankfurt-porto i imam samo štambilj u osijeku :D znači misliš da bi mi mogla normalno proć priča "putovala sam europom" ??

kikila
14.01.2011., 18:00
..dragonja vjerojatno.. ma mislim si hoće li uzeti putovnicu i tam ju skenirati i to? onda će vidit vizu.. jer najbolje od svega, kad sam išla u portugal, išla sam osijek-frankfurt-porto i imam samo štambilj u osijeku :D znači misliš da bi mi mogla normalno proć priča "putovala sam europom" ??

ne brini za slovence! prolazim tamo minimalno jednom mjesečno i ne pamtim kada su mi zadnji put pogledali putovnicu na izlazu iz slovenije :) Ili im daj osobnu :mig:

Eva Sawyer
14.01.2011., 19:18
ne brini za slovence! prolazim tamo minimalno jednom mjesečno i ne pamtim kada su mi zadnji put pogledali putovnicu na izlazu iz slovenije :) Ili im daj osobnu :mig:

..pa zar ne dobiješ papir kad ulaziš u sloveniju sa osobnom? neku potvrdu.. taj papir moraš pokazati na izlazu kad daješ osobnu.. ja to neam :ne zna:

nukac
14.01.2011., 21:08
S osobnom ne bi išlo, jer trebaš kartonček sa štambiljom. Kod izlaska uglavnom ne skeniraju putovnicu, a i ako vide vizu, vrate putovnicu a da je i ne pogledaju... Nećeš imati problema.

aaston
15.01.2011., 00:54

Tebi nisu ali osobi koja je bila sa mnom u autu su nedavno prigovorili da nema ulazni pečat. Slovenac na ulazu je taj dan propustio pečatirati jednu putovnicu. Dakle ponekad znaju i provjeriti (ne uvijek), sve ovisi o tome kako je ovaj raspoložen i koliko mu je dosadno.

(Nije pravio probleme jer je bio u putovnici ulazni pečat od nekoliko tjedana ranije pa je sve bilo ok)

JPK
15.01.2011., 01:35
Dakle, imam boravište u zemlji A (članica EU), i tamo želim izvaditi boravišne vize za zemlje B i C (isto članice EU). Je li to itko napravio i ima li skrivenih birokratskih zajeba na koje treba paziti pri traženju vize izvan Hrvatske?

Da, pitao sam administraciju, ali s obzirom na to da ne vjerujem previše tajnicama, zanima me je li netko to radio i kako je prošlo. :D

Hvala.

kikila
15.01.2011., 08:14
Tebi nisu ali osobi koja je bila sa mnom u autu su nedavno prigovorili da nema ulazni pečat. Slovenac na ulazu je taj dan propustio pečatirati jednu putovnicu. Dakle ponekad znaju i provjeriti (ne uvijek), sve ovisi o tome kako je ovaj raspoložen i koliko mu je dosadno.

(Nije pravio probleme jer je bio u putovnici ulazni pečat od nekoliko tjedana ranije pa je sve bilo ok)

e pa neznam, ja taj karton nikad nedam na izlazu jer mislim da su mi ga pečatili svega tri puta otkad su ih uveli (i to na početku, dok su bili još pod presingom valjda). jesu to nedavno prigovorili tom tvom suputniku ili?
mislim da je vjerojatnost da joj prave probleme zbog kartona ista onoj da joj nšto kažu zbog vize koja je istekla.

a što se tiče raspoloženja graničnih službenika na izlazu iz slovenije: zadnjih pola godine jedva da te i pogledaju, imaju oni boljeg posla (moraju oržavati profile na facebooku) :rofl:

kikila
15.01.2011., 08:44
ups, sad vidjeh da si napisao da je to nedavno bilo :brukica::bonk:

al mi nije jasno što imaju prigovarati kad ga u 70% slučajeva ne lupaju u putovnicu:confused::rolleyes:?!

pizzi777
17.01.2011., 16:37
bok svima...mene zanima da li americka ambasada provjerava nase stanje na deviznom ili kunskom racunu (mislim, da li zove banku da se uvjeri) ili joj je dovoljna potvrda banke o trenutnom stanju
jer netko moze uplatiti novce, uzeti potvrdu i izvaditi novce van

hvala Vam puno...poZZZ...

Eliann
17.01.2011., 17:19
bok svima...mene zanima da li americka ambasada provjerava nase stanje na deviznom ili kunskom racunu (mislim, da li zove banku da se uvjeri) ili joj je dovoljna potvrda banke o trenutnom stanju
jer netko moze uplatiti novce, uzeti potvrdu i izvaditi novce van
hvala Vam puno...poZZZ...

lol Pa to ti svi rade. Kad sam ja tražila vizu, stavila sam novce na račun, dobila potvrdu, dobila vizu, digla novce i nosila ih sa sobom u SAD.

Čisto sumnjam da zovu banku. Onda bi bili na telefonu cijeli dan. Iako, za svaki slučaj, možeš pričekati da dobiješ vizu pa onda digni novce.

aaston
17.01.2011., 17:26
ups, sad vidjeh da si napisao da je to nedavno bilo :brukica::bonk:

al mi nije jasno što imaju prigovarati kad ga u 70% slučajeva ne lupaju u putovnicu:confused::rolleyes:?!

Kako misliš da ga ne lupaju? Prije nego su uveli one glupe kartone stvarno nisu nikad lupali ali od onda ja se stvarno ne sjećam da sam ikad ušao u Sloveniju (iz Istre) i da nisu lupili. A od kada su suputniku prigovorili uvijek pazim da ga zveknu prilikom ulaska.
Isto ne vjerujem da će joj itko praviti probleme. Nikad se ne zna ali stvarno bi me iznenadilo.

Čisto sumnjam da zovu banku. Onda bi bili na telefonu cijeli dan. Iako, za svaki slučaj, možeš pričekati da dobiješ vizu pa onda digni novce.

Čak mislim da banka ni ne bi smjela tek tako davati informacije o nečijem račun ubez odobrenja ili sudskog naloga.

kikila
17.01.2011., 19:14
Kako misliš da ga ne lupaju? Prije nego su uveli one glupe kartone stvarno nisu nikad lupali ali od onda ja se stvarno ne sjećam da sam ikad ušao u Sloveniju (iz Istre) i da nisu lupili. A od kada su suputniku prigovorili uvijek pazim da ga zveknu prilikom ulaska.

Isto ne vjerujem da će joj itko praviti probleme. Nikad se ne zna ali stvarno bi me iznenadilo.

U pravilu slovencima ne dajem putovnicu, jer bi u protivnom imala punu putovnicu njihovoh pečata :kava: (a i paranoja me da mi ne unište am. vizu :eek:), ali znaju oni često ''zaboraviti'' na pečat. Sad, neznam jel ima veze to što živim blizu granice, iako sumnjam... :ne zna

[/QUOTE]Čak mislim da banka ni ne bi smjela tek tako davati informacije o nečijem račun ubez odobrenja ili sudskog naloga[/QUOTE]

Točno, banke nemaju pravo davati informacije o stanju računa svojih klijenata NIKOME bez punomoći ili naloga.
Al ambasada ionako ne provjerava, dovoljna im je potvrda od banke

pizzi777
18.01.2011., 12:16
HVALA NA ODGOVORIMA Eliann, Aaston i Kikila ;)

pizzi777
19.01.2011., 01:57
jos jedno pitanje imam...inace, na koliko mjeseci/godina imaju praksu davati vizu...kako sam ovdje citao (radi se o turistickoj vizi) uglavnom sam vidio da daju na 3 mjeseca i 10 godina...pa me zanima imaju li paksu davati i na cca 6mj, 9 mj ili godinu dana...unaprijed hvala !!! :)

nukac
19.01.2011., 06:40
A za koju državu te zanima?

red berries
19.01.2011., 14:51
Evo mene opet...Za americku vizu teta na telefonu mi je rekla da usi moraju biti otkrivene, a isto sam dobila od njih u mailu ..Sad ne znam da li da se ponovo slikam jer na mojoj sici se usi ne vidi.Imam pustenu kosu...I jos jedno pitanje na forumularu na pitanja ime i prezime nativnom abecedom ili tako nekako jel se pisu nase kvakice? Nekako mi ostalo da nisu,ali to me buni...

kikila
19.01.2011., 20:08
jos jedno pitanje imam...inace, na koliko mjeseci/godina imaju praksu davati vizu...kako sam ovdje citao (radi se o turistickoj vizi) uglavnom sam vidio da daju na 3 mjeseca i 10 godina...pa me zanima imaju li paksu davati i na cca 6mj, 9 mj ili godinu dana...unaprijed hvala !!! :)

ja sam prvu dobila na šest mjeseci i sa jednim dopuštenim ulazom u zemlju, a drugu na deset godina(i naravno sa neograničenim brojem ulaza) :cerek: al to stvarno nije pravilo, doslovce ovisi o raspoloženju konzula :rolleyes:

Evo mene opet...Za americku vizu teta na telefonu mi je rekla da usi moraju biti otkrivene, a isto sam dobila od njih u mailu ..Sad ne znam da li da se ponovo slikam jer na mojoj sici se usi ne vidi.Imam pustenu kosu...I jos jedno pitanje na forumularu na pitanja ime i prezime nativnom abecedom ili tako nekako jel se pisu nase kvakice? Nekako mi ostalo da nisu,ali to me buni...

:confused::confused::confused:

Stvarno mi nisu jasni... Ja nijednom nisam imala otkrivene uši na fotografiji, a ni cure koje su bile samnom...
Evo što piše na stranici američke vlade:

* The image must contain the full face, neck, and shoulders of the applicant in frontal view with a neutral, non-smiling expression and with eyes open and unobstructed and directed at the camera.
* All facial features must be visible and unobstructed.
* No extraneous objects, additional people, parts of the body below the applicant's shoulders, or other artifacts.
* The image must be from a recent (within 6 months) photo of the applicant.

jedino ako oni uši smatraju djelom lica.... Gle, da sam na tvome mjestu ja bi se ponovo slikala, ipak si im i mail poslala sa tim upitom (da te nisu možda zapamtili :mig: )

red berries
19.01.2011., 21:33
Kad sam zvala da zakazem intervju spomenuli su mi to,kao i u mailu koji sam dobila od njih kao potvrdu i evo sta pise:
Jedna fotografija dimenzija 5 x 5cm ne starija od 6 mjeseci mora ispunjavati slijedeće standarde: lice mora biti okrenutno prema kameri, bijela pozadine, uši izložene, bez tamnih naočala ili odsjaja koje stavaraju naočale, bez pokrivala za glavu (osim u slučaju vjerskih razloga).
Uslikat cu se ponovo za svaki slucaj da nebi bilo nekih problema...
Jos da mi netko kaze odgovor na ovo drugo pitanje sto sam pitala and me happy :) ..Do sljedeceg nejasnog detalja hehe:rofl:

pizzi777
19.01.2011., 23:09
A za koju državu te zanima?

za USA, hvala...

nukac
20.01.2011., 06:29

Ovisi o trenutnom raspoloženju službenika ambasade... Dok ne obaviš intervju, nemaš pojma na koliko ćeš dobiti vizu, jer nema nikakvih realnih kriterija (odnosno kriterija koje bi mi drugi znali objasniti). :ne zna:

red berries
20.01.2011., 19:05
Opet ja
Moze li mi netko reci sto se podrazumijeva pod imediate relatives u ovom njihovom pitanju? Do you have any imediate relatives,not including parents, in the United States? Kad predjem misem prijevod je direktne rodjake..Naime ja imam tetku tamo,pa sad jel ona spada u te ili ne? Pls somebody...Ja osobno mislim da neali nisam 100% sigurna...

akcija1
20.01.2011., 19:17
Ja sam u Becu na aerodromu, izlazio iz nesengenskog tranzita na pola sata da se vidim s frendom na kavi jer on nije mogao uci u tranzit jer nije bio putnik. Na ulasku u Austriju tj. Schengen teta me skenirala i rekla da nece udarati pecat jer cu isti dan izaci.

Na izlasku iz Austrije tj. Schengen granicar me nista nije pitao, samo mi je skenirao putovnicu i nije ni on nikakav pecat udario.

Jel ovo OK, idem za mjesec u NJemacku(granica FRA airport) da me ne vrate s granice ?

aaston
20.01.2011., 20:51
Ne bi trebao imati problema. Na izlasku iz Schengena je uobičajeno da im se neda zveknuti pečat. Problem bi mogao biti da na izlazu ne vide odgovarajući ulazni pečat.
Prilikom ulaska nije ih briga kad si zadnji put izašao, ono šta ih zanima je da nemaš kakvih zabrana i da su ti dokumenti ispravni. Tebe zanima da ti ovaj zvekne ulazni pečat.

tonca666
21.01.2011., 02:15
Hej, ljudi

Imam dva pomalo glupa pitanja i bila bi jako sretna ako mi možete dati odgovore na njih.

1. Treba li viza za Ukrajinu?
2. Treba li viza za Indiju? Planiram ići tamo na studenski rad, pa me zanima postoji li posebna procedura ukoliko netko zna.

Hvala

Beljki
21.01.2011., 03:21
Za indiju ti treba.

Nisam uzimao nista osim turisticke pa ne znam sto tocno treba za rad, ali imati ce na stranicama ambasade.
Baci pogled i ovdje, a i cijeli forum je pun korisnih informacija: http://www.indiamike.com/india/indian-visa-and-passport-questions-f9/

Beljki
21.01.2011., 03:23
trebaju li tranzitne vize za presjedanja u kataru ili emiratima?

nukac
21.01.2011., 06:29
Mislim da na ranijim stranicama piše da ne treba za tranzit ni za Qatar ni ua Emirate.

red berries
21.01.2011., 11:47
Opet ja, sad me zanima sta izabirem b1 vizu b2 ili b1 i b2 zajedno.kad je svrha putovanja posjet obitelji..Moze li mi netko brzinski odgovoriti,trebala bih sto prije ovo da popunim...pls!

nukac
21.01.2011., 11:51
Kaže: Pleasure, Tourism, Medical Treatment - Visitor Visas (B-2)

red berries
21.01.2011., 11:52
Kaže: Pleasure, Tourism, Medical Treatment - Visitor Visas (B-2)

Hvala punoo!!!

Brick2k
21.01.2011., 18:58
Hej, ljudi

1. Treba li viza za Ukrajinu?

Za Ukrajinu treba ti vizu. Vise informacija ima na strani Ukrajinskog veleposlanstva u Zagrebu.

http://www.mfa.gov.ua/croatia/cro/2075.htm

TheNYCityBabe
29.01.2011., 19:20
Imam samo jedno pitanjce - treba li viza za Dominikansku republiku?? Ja bi iz SAD-a letila tamo pa onda nazad u HR, ali nisam se dosad uopće sjetila da mi možda treba ta glupa viza... :rofl:

San Francisco
29.01.2011., 21:33
Imam samo jedno pitanjce - treba li viza za Dominikansku republiku?? Ja bi iz SAD-a letila tamo pa onda nazad u HR, ali nisam se dosad uopće sjetila da mi možda treba ta glupa viza... :rofl:

MVPEI kaže da ne treba za posjete do 90 dana uz turističku kartu pribavljenu na granici i putovnicu važeću barem 6 mjeseci od dana dolaska ;)

p.s. Jel i ove godine ideš u New York?

TheNYCityBabe
29.01.2011., 21:45
MVPEI kaže da ne treba za posjete do 90 dana uz turističku kartu pribavljenu na granici i putovnicu važeću barem 6 mjeseci od dana dolaska ;)

p.s. Jel i ove godine ideš u New York?

E hvala na odg, to je super vijest :lux:
Frendica me nagovara da idem s njom na Floridu (Miami i okolica) pa se još nekako dvoumim između toga i New Yorka.. Naravno da bih voljela posjetiti i ostale gradove osim NYC, Miami među prvima, ali srce mi ne da da idem negdje drugdje...tješim se da ću ih posjetiti kad se preselim u USA :rofl:

pizzi777
29.01.2011., 21:48
ja sam svoje odradio, pa da Vam kazem kako je bilo...

naime, ja sam zatrazio turisticku vizu na 4 mjeseca (za USA)
osim osnovnih dokumenata, donio sam jos 2 vlasnicka lista, dokumente koji pokazuju da sam suvlasnik firme, stanje racuna na koji sam stavio malo vise od 11 000 eura, i izvadio isti dan (sto znaci da ne provjeravaju, ili makar meni nisu...i da se moze novce staviti i odmah izvaditi), isto tako sam prilozio prometnu i knjizicu vozila, ali taj papir mi je odmah vratio, tako da se ne morate oko toga muciti, to ih ne zanima...

intervju je poceo na hrvatskom, ali me sluzbenik zamolio da pricamo na engleskom...postavljao je uobicajena pitanja tipa...kod koga ides, koliko dugo mislis ostati, da li si ikada prije bio u USA (jesam)
i onda je malo poceo cackati po tim vlasnickim listovima i suvlasnistvu firme...postavljao pitanja kako firma posluje, cime se sve bavi, kolika su mi primanja...
nakon cijelog razgovora (koji je trajao cca 5min), kao da je paR sekundi dvojio i mahao mojim papirima po zraku i onda mi ih vratio i rekao da dodjem sutra po vizu.

dobio sam vizu na 10g, m (multiple entries) :)

eto, toliko od mene...nadam se da sam pomogao makar malo sa informacijama

poZZZ...

Đorđ Kostanza
30.01.2011., 18:11

osim osnovnih dokumenata, donio sam jos 2 vlasnicka lista, dokumente koji pokazuju da sam suvlasnik firme, stanje racuna na koji sam stavio malo vise od 11 000 eura, i izvadio isti dan (sto znaci da ne provjeravaju, ili makar meni nisu...i da se moze novce staviti i odmah izvaditi), isto tako sam prilozio prometnu i knjizicu vozila, ali taj papir mi je odmah vratio, tako da se ne morate oko toga muciti, to ih ne zanima...

intervju je poceo na hrvatskom, ali me sluzbenik zamolio da pricamo na engleskom...postavljao je uobicajena pitanja tipa...kod koga ides, koliko dugo mislis ostati, da li si ikada prije bio u USA (jesam)
i onda je malo poceo cackati po tim vlasnickim listovima i suvlasnistvu firme...postavljao pitanja kako firma posluje, cime se sve bavi, kolika su mi primanja...
nakon cijelog razgovora (koji je trajao cca 5min), kao da je paR sekundi dvojio i mahao mojim papirima po zraku i onda mi ih vratio i rekao da dodjem sutra po vizu.

poZZZ...

daj mi molim te reci dali to sad znaci da ti slijedecih deset godina kad god hoces ici u ameriku ne trebas vizu i vrijedi ti ta sto si sad dobio,zatim dali ti mozes sada otici tamo na deset godina ili manje nije sad bitno i zivjeti bez straha od deportacije i trece sta se dogadja kad ti istekne putovnica dali se ta viza samo prenosi ili moras vadit novu...hvala unaprijed!!

red berries
31.01.2011., 10:12

poZZZ...

Ja sam im donijela izvod iz banke na kojem sam imala vise nego sto je potrebno, reci cu samo da je vise od 10 000 eura, u vlasnistvu imam 2 stana i zemlju, te auto..Vanredni student,ali ne zaposlena..Dobila sam vizu na 1 godinu..Pitala me je neka pitanja kao npr odakle mi novac, odakle mi stanovi kad sam tako mlada itd..Ne znam kako kod vas u Zagrebu,ali u Sarajevu se intervju odvija na salteru,tako da se u biti ispovjedas i ostalim ljudima koji tu cekaju..Isto sam imala intervju na engleskom..Jer zenska ne zna nas jezik, druga joj prevodi..:eek:

pizzi777
31.01.2011., 16:32
daj mi molim te reci dali to sad znaci da ti slijedecih deset godina kad god hoces ici u ameriku ne trebas vizu i vrijedi ti ta sto si sad dobio,zatim dali ti mozes sada otici tamo na deset godina ili manje nije sad bitno i zivjeti bez straha od deportacije i trece sta se dogadja kad ti istekne putovnica dali se ta viza samo prenosi ili moras vadit novu...hvala unaprijed!!

mislim da to znaci da mogu u sljedecih 10g ici kad god pozelim i ne trebam drugu, nego vrijedi ta, ali kada dodjem tamo oni ce mi odrediti koliko dugo mogu ostati...koliko sam upucen tamo dopustaju uglavnom ostanak od 6 mjeseci, ali nakon toga ja mogu otici u Mexico i opet uci u zemlju i tako svakih 6 mjeseci...mozda rijesim, ali koliko sam cuo tako su neki radili...

sto se dogadja kada mi istekne putovnica, to i mene zanima...pa ako netko zna i meni bi dobro dosao odgovor (putovnica mi istice krajem ove godine, a viza mi vrijedi sljedecih 10g)...sto se u tom slucaju se radi ??

hvala...

pizzi777
31.01.2011., 16:34
Ja sam im donijela izvod iz banke na kojem sam imala vise nego sto je potrebno, reci cu samo da je vise od 10 000 eura, u vlasnistvu imam 2 stana i zemlju, te auto..Vanredni student,ali ne zaposlena..Dobila sam vizu na 1 godinu..Pitala me je neka pitanja kao npr odakle mi novac, odakle mi stanovi kad sam tako mlada itd..Ne znam kako kod vas u Zagrebu,ali u Sarajevu se intervju odvija na salteru,tako da se u biti ispovjedas i ostalim ljudima koji tu cekaju..Isto sam imala intervju na engleskom..Jer zenska ne zna nas jezik, druga joj prevodi..:eek:

za porijeklo novca nisu isli toliko u dubinu, ali su ispitali puno toga vezano za posao, sto, kako posluje firma...
kod nas se isto odvija na salteru i ispovjed je ista kao i kod vas...intervju je bio na engleskom, ali u pravilu ne mora biti (ovisi da li pricas engleski) ;)

Teeja
31.01.2011., 17:05
sto se dogadja kada mi istekne putovnica, to i mene zanima...pa ako netko zna i meni bi dobro dosao odgovor (putovnica mi istice krajem ove godine, a viza mi vrijedi sljedecih 10g)...sto se u tom slucaju se radi ??

hvala...

Dat ćeš u MUP produžiti putovnicu, ali će ti viza pritom i dalje važiti. Kad sam ja to nedavno išla napraviti onda su me pitali imam li kakve vize kako bi ih mogli evidentirati i na novoj putovnici. :top:

nukac
31.01.2011., 17:33
Ako ti prestane vrijedit putovnica, viza i dalje vrijedi. Samo se ne smije izbušiti. A onda uz novu putovnicu nosiš i staru u kojoj je viza. Naime, američka viza je vezana uz osobu, ne uz putovnicu. Isto tako, ako žensko dobije vizu prije udaje, i onda promijeni prezime, viza i dalje vrijedi. :)

BUBICAMA
31.01.2011., 18:56
pozdrav

s obzirom da me zanima tranzitna viza za ameriku, tj. samo prolazak kroz ameriku, a rečeno mi je da za tranzitnu vizu treba isto što i za turističku vizu.
koliko košta izrada vize i sve vezano uz vizu?

nukac
31.01.2011., 19:24
Vjerojatno onda isto 600 i nešt kunića...

pizzi777
01.02.2011., 00:54
hvala Nukac, hvala Teeja ;)

canex
01.02.2011., 12:10
zna li netko na koji se (što duži) period može dobiti turistička viza za Iran?
i koji je postupak, može li se preko maila natezati s ambasadom ili je jednostavnije doći osobno pa riješiti stvari u pol popodneva?

aaston
01.02.2011., 14:16
Hmmm.... ako se dobro sjećam sad se može dobiti vizu po dolasku na aerodrom ali trebao bi ih nazvati da dobiješ točnu informaciju. Prije nekoliko godina sam morao osobno ići u ambasadu na razgovor :rolleyes: pa onda opet osobno po vizu nakon tri tjedna.

canex
01.02.2011., 14:28
Hmmm.... ako se dobro sjećam sad se može dobiti vizu po dolasku na aerodrom ali trebao bi ih nazvati da dobiješ točnu informaciju. Prije nekoliko godina sam morao osobno ići u ambasadu na razgovor :rolleyes: pa onda opet osobno po vizu nakon tri tjedna.

da, i ta aerodromska turistička viza vrijedi 7 dana, a to mi je prekratko
osim toga, namjeravam putovati vlakom tako da mislim da bi trebao ranije tražiti vizu u ambasadi...treba li razgovor/sastanak posebno ugovarati ili je dovoljno doći za radnog vremena?
i ako im trebam slati mail, da li pišem na hrvatskom ili engleskom? :brukica:

ovo će biti prva viza koju radim tako da nemam pojma o ničemu :zubo: pa eto isprike za sva potencijalno glupa pitanja :)

EDIT: vidio sam da je tvoja viza trajala 30 dana, je li to maksimum ili može i duže?

aaston
01.02.2011., 14:31
Najbolje da ih nazoveš. Pričaju hrvatski. Pusti mailove, u ovom slučaju je bolji poziv.
Unatoč obavezi dolaska meni je to bilo najbolje iskustvo s ambasadama, bili su ljubazni i još sam dobio čaj na kratkom razgovoru :D

Valjda se nisu promijenili šta se tiče uslužnosti.

Vlakom po Iranu? Rijetki su i nisu neki, ako možeš birati autobusi su bolja opcija. Idu posvuda i stalno.

canex
01.02.2011., 15:32
Najbolje da ih nazoveš. Pričaju hrvatski. Pusti mailove, u ovom slučaju je bolji poziv.
Unatoč obavezi dolaska meni je to bilo najbolje iskustvo s ambasadama, bili su ljubazni i još sam dobio čaj na kratkom razgovoru :D

Valjda se nisu promijenili šta se tiče uslužnosti.

Vlakom po Iranu? Rijetki su i nisu neki, ako možeš birati autobusi su bolja opcija. Idu posvuda i stalno.

ma vlakom do Tehrana, a po ostatku Irana vjerojatno busevi (pogotovo nakon ove tvoje sugestije) :D
uglavnom, puno hvala na pomoći :)

BUBICAMA
01.02.2011., 17:22
nažalost i sa tom svotom avionska karta za srednju ameriku je najjeftinija preko amerike.

Hvala i pozdrav :)

Vjerojatno onda isto 600 i nešt kunića...

nukac
01.02.2011., 18:00
Jesi provjerila iz Venecije? Ili COndor ili Air Berlin iz Njemačke?

BUBICAMA
02.02.2011., 22:28
pogledala sam Condor i ima preko dominikanske i paname.. cijena mi dođe kao i preko amerike + viza
neda mi se ić vadit viza ( + benzin do Zagreba, traženje slobodnog dana....).
još ću malo pogledati...
... hvala na savjetu :) :mig: .

veprica8
04.02.2011., 08:39
http://www.ezadar.hr/clanak/u-sad-bez-vize

aatmaa
06.02.2011., 20:07
Kako funkcionira to s vizama?
Recimo ako netko ide vlakom, autom, autostopom itd. i prolazi kroz razne države, treba li za svaku državu izdavati vizu?
Mora li se to unaprijed izdati u Hrvatskoj ili se može izdati u državi u koju dođeš?
Koliko se kreću cijene viza, za države kroz koje samo prolaziš?
Koje vrste viza uopće postoje i koje su razlike?
Recimo da dođeš u neku državu, a istekne ti viza za one kroz koje već prođeš, onda izdaješ novu u toj državi u kojoj si?

aaston
06.02.2011., 20:56
Za neke države je viza potrebna, za neke nije.
Ako je potrebna, za neke države ju dobiješ na granici, za neke u Hr a za neke u nekim trećim zemljama (od ovih ponekad ju možeš dobiti poštom, ponekad moraš osobno).
Neke vize su besplatne a neke mogu koštati i do 100$.
Neke su tranzitne i traju samo dan, dva, tri, neke traju 15 dana, 30 dana, nekoliko mjeseci a neke i do 10 godina.
S nekima možeš samo jednom ući u zemlju, s nekima dva puta a s nekima neograničeni broj puta.

Preopćenito je pitanje jer svaka zemlja ima svoju regulaciju i ima bezbroj kombinacija Ako te zanimaju konkretne zemlje reci pa ćeš dobiti upotrebljive odgovore.

kongres
06.02.2011., 22:51
aastone ajde meni reci kako ide sa americkom vizom?ako se ide u new york,sta je potrebno i da li se u zg-u mora vaditi viza?devojka i ja moramo negde u 4. m.,pa gledam razne opcije i kontinente :rofl:

aaston
07.02.2011., 07:49
Jedino znam da ju trebaš vaditi u Zg. Za sve ostalo ćeš si morati pročitati malo ovu temu jer se ovdje govori uglavnom upravo o američkoj vizi i sve ti je već napisano više puta :)
Inače meni za SAD viza nije potrebna tako da se oko toga nikad nisam previše interesirao. I svejedno mi SAD još uvijek nije u bližim ciljevima :zubo:

mila32
07.02.2011., 12:08
Pitanje...

namjeravam vadit hitno poslovnu vizu za ameriku. Medjutim nije uopce sigurno da li idem sada ili u 5om mj dva su eventa, al svejedno moram izvaditi za svaki slucaj sad odmah...moje pitanje je da li zna netko u slucaju da ja nejdem sad a navela sam u aplikaciji datum ovaj prvi, nego idem u 5om mj da li bi mogla imati kakvih problema? Također ako je naveden jedan grad kao destinacija a to u petom mj idem u drugi grad da li je to ikakav problem?

Nadam se da ste me uopce razumijeli :)

Hvalaaaaa

2lava
07.02.2011., 12:12
To objasniš konzulu na razgovoru.
Dobiti ćeš B1/B2 i to najvjerojatnije za oba termina. Sretno!

mila32
07.02.2011., 13:25
Odlicno hvala.

A ne razmijem koja je razlika izmedju te b1 i b2? Jel ja onda ako mi izdaju tu vizu na 6 mj godinu kolko vec mogu ici u ameriku i privatno s tom vizom ne samo poslovno?

kongres
07.02.2011., 14:58
Jedino znam da ju trebaš vaditi u Zg. Za sve ostalo ćeš si morati pročitati malo ovu temu jer se ovdje govori uglavnom upravo o američkoj vizi i sve ti je već napisano više puta :)
Inače meni za SAD viza nije potrebna tako da se oko toga nikad nisam previše interesirao. I svejedno mi SAD još uvijek nije u bližim ciljevima :zubo:

iskreno listao sam nekoliko stranica unazad i vidim ovo za razgovor i te fore na koliko ce ti dati,ali nisam bio siguran da li samo u zg-u mogu!to mi je zalosno da moram toliki trosak napraviti do zg-a i platiti vizu,sto bas i nije malo!ipak imam km dosta do vu do zg!to mi je bilo bitno da znam,da li samo tako mogu doci do nje!jbt lakse doci do vize za dubai,nego do americke :flop:

kikila
07.02.2011., 17:55
iskreno listao sam nekoliko stranica unazad i vidim ovo za razgovor i te fore na koliko ce ti dati,ali nisam bio siguran da li samo u zg-u mogu!to mi je zalosno da moram toliki trosak napraviti do zg-a i platiti vizu,sto bas i nije malo!ipak imam km dosta do vu do zg!to mi je bilo bitno da znam,da li samo tako mogu doci do nje!jbt lakse doci do vize za dubai,nego do americke :flop:

Eh, da.... US vizu vadiš u američkoj ambasadi u Zg-u... A za nas koji nismo baš blizu glavnog nam grada skupi se poveći trošak. Ja sam, računajuči trošak izrade vize, autoput, benzin i sve ostalo potrošila 1000kn :flop:

Inače na stranici američke ambasade (http://zagreb.usembassy.gov/vize/neuseljenike-vize.html) možeš saznati sve što te zanima vezano uz izradu vize (od toga kakva mora biti fotografija, koji ti dokumenti trebaju, ispunjavanje on-line obrasca i zakazivanje termina za razgovor).

nukac
07.02.2011., 18:06
Ameri imaju jako stroga pravila oko vize tipa kakva mora biti slika, kad doci u ambasadu kad podici vizu i drugo. No ako se ne pokoris pravilima - zaboravi vizu.

kongres
07.02.2011., 20:00
ma ovo je prestrasno sta sve traze,procitao sam od pocetka do kraja sve!previse komplikacija,a kosta cak i malo vise od 100 e!oni su ludi kakva procedura mora biti!mislio sam da su emirati strogi i da je zeznuta procedura,ali ovi se prezaje....!nije ni cudo sto ih pola sveta ne voli :D!i samo jos jedno pitanje,ako si ikada odlucimo ici tamo (mada tesko da cemo imati volje nakon ovih saznanja),da li oboje moramo ici u zg i na taj razovor?znaci da li smo obavezni sve odvojeno ugovarati i sastanak?koliko mi se cini iz teksta,jedan po osobi termin,pa valjda svako za jednu vizu!

aaston
07.02.2011., 20:24
E da, svako ide na svoj razgovor. Ali nije to ni tako strašno ipak su u Zg i vizu dobiješ relativno brzo. Pogledaj šta ti sve treba za Novi Zeland :mig:
E da, za Kanadu ti viza ne treba pa ako baš želiš ići u onom smjeru zašto ne u Kanadu?

kongres
07.02.2011., 20:57
ma kakva kanada,samo se new york gledao,velika zelja od devojke (a meni se kupa negde na toplom :D),ali ovo je ipak prevelika zafrkancija!dobio sam mail od wayout agencije,da ce imati povoljnije aranzmane za dubai,a o tome cu napisati u toj temi!

2lava
08.02.2011., 09:13
Odlicno hvala.

A ne razmijem koja je razlika izmedju te b1 i b2? Jel ja onda ako mi izdaju tu vizu na 6 mj godinu kolko vec mogu ici u ameriku i privatno s tom vizom ne samo poslovno?

Viza se zove B1/B2, turističko-poslovna. To je jedna viza, nisu dvije.
Ako dobiješ vizu na 6 mjeseci sa M (multiple) entry onda mozes ulaziti i izlaziti.
Prilikom ulaska, immigration te pita razlog dolaska. Ako je turisticki B1, onda imas pravo ostanka do 90 dana; ako je poslovni B2, onda ce te pitati koliko namjeravas ostati i toliko ce ti dati.

2lava
08.02.2011., 09:14
znaci da li smo obavezni sve odvojeno ugovarati i sastanak?koliko mi se cini iz teksta,jedan po osobi termin,pa valjda svako za jednu vizu!

i otiske svih 10 prstiju. i svatko na svoj šalter na razgovor.i pretres na ulazu.

5ivy
08.02.2011., 18:12
da li je potrebna viza za boravak u sjevernoj irskoj (do 3 mjeseca)?

5ivy
08.02.2011., 18:17
pozdrav,

da li zna itko - je li za boravak u sj. irskoj (do 3 mj.) potrebna viza?

Brick2k
08.02.2011., 19:21
pozdrav,

da li zna itko - je li za boravak u sj. irskoj (do 3 mj.) potrebna viza?

Sjeverna Irska pripada do Ujedinjenog Kraljevstva. A za UK ne treba vize za boravak do 6 mjeseci.

http://www.timaticweb.com/cgi-bin/tim_website_client.cgi?SpecData=1&VISA=&page=visa&NA=HR&AR=00&PASSTYPES=PASS&DE=GB&user=DL&subuser=DELTAB2C

Pozdrav

Uta
08.02.2011., 19:22
meni je danas stigla viza za usa, dobila sam ju na 10 godina....i doista ovisi samo o raspoloženju konzula. frend kojeg sam slučajno srela tamo na razgovoru dobio je na godinu dana iako je već imao njihovu vizu i sasvim solidnu hrpu papira kojima dokazuje kako ima zašto vratiti se u hrvatsku. ja sam ju tražila prvi put, ali sam puno treptala i smješkala se konzulu ko sumanuta i dobila sam 10 godina :lol:
što znače one zvjezdice ispod slike? ja imam jednu, frend tri

nukac
08.02.2011., 19:45
Sjeverna Irska spada pod UK, daklem, ista pravila vrijede kao i za UK, ako ne namjeravaš raditi tamo (legalno), onda po britanskim zakonima možeš ostati u državi maksimalno 6 mjeseci.

nukac
08.02.2011., 19:46
Po internetu se piše da znači koliki si sigurnosni/imigracijski problem, manje zvjezdica, manje su opasan... :)

Uta
08.02.2011., 20:15
pa naravno da nisam sigurnosni problem....fino sam u upitniku napisala kako nisam terorist, narkomanka, diler, prostitutka ili makro :rofl:
koji besmisleni upitnik :bonk:

kikila
08.02.2011., 21:58
... ali sam puno treptala i smješkala se konzulu ko sumanuta i dobila sam 10 godina

:top: imale smo istu taktiku! :rofl:

Po internetu se piše da znači koliki si sigurnosni/imigracijski problem, manje zvjezdica, manje su opasan... :)

baš sam se i ja pitala čemu to... znači i ja sam minimalna prijetnja! :)

mila32
09.02.2011., 08:57
Viza se zove B1/B2, turističko-poslovna. To je jedna viza, nisu dvije.
Ako dobiješ vizu na 6 mjeseci sa M (multiple) entry onda mozes ulaziti i izlaziti.
Prilikom ulaska, immigration te pita razlog dolaska. Ako je turisticki B1, onda imas pravo ostanka do 90 dana; ako je poslovni B2, onda ce te pitati koliko namjeravas ostati i toliko ce ti dati.
Ok super hvala puno. :)

Ali imam jos jedno pitanje...medjutim prvi datum kada bi trebala cak ici je sad za 10-15 dana, a ja da vidim uopce da li ima slobodnog termina ili da se nekako uguram u neki slobodni moram predati prvo aplikaciju. Kako da ja upisem datum tipa 25.02 ako oni mene do tada ni ne prime na razgovor?

Mada cu ja trebati ici i poslje, ali neki mi pricaju da strogo mora biti taj datum koji i idem pa vise ne znam.....? Ima li netko konkretnu informaciju?

Hvala

AnteD
09.02.2011., 11:59
Zna li netko možda u kojem vremenu se predaju zahtjevi za izdavanje vize u Kineskom veleposlanstvu i ako se radi viza po žurnom postupku za jedan dan, kada budu gotove. Zahvaljujem na odgovoru.

zeljka2905
10.02.2011., 13:15
Od kada nama ne treba viza za Kanadu? Nemam pojima...eto bas dragi danas nesto pricao da bi u Kanadu isao :)

nukac
10.02.2011., 13:58
Već neko vrijeme... Nešto kao 2008 ili tako nekako... :)

2lava
10.02.2011., 15:34
Ok super hvala puno. :)

Ali imam jos jedno pitanje...medjutim prvi datum kada bi trebala cak ici je sad za 10-15 dana, a ja da vidim uopce da li ima slobodnog termina ili da se nekako uguram u neki slobodni moram predati prvo aplikaciju. Kako da ja upisem datum tipa 25.02 ako oni mene do tada ni ne prime na razgovor?

Mada cu ja trebati ici i poslje, ali neki mi pricaju da strogo mora biti taj datum koji i idem pa vise ne znam.....? Ima li netko konkretnu informaciju?

Hvala

Ako nema termina - nema termina. Kasno pališ :ne zna:
Zovi Veleposlanstvo.
Drugo pitanje ne razumijem.

2lava
10.02.2011., 15:38
Od kada nama ne treba viza za Kanadu? Nemam pojima...eto bas dragi danas nesto pricao da bi u Kanadu isao :)

vize ukinute 29/3/2009

red berries
13.02.2011., 21:28
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/hrvatska-ispunila-sve-uvjete-sad-moze-ukinuti-vizni-rezim.html

nukac
14.02.2011., 06:48
Otprilike 2-3 puta godišnje se u novinama pojavi ista vijest, tamo negdje još od 2005 godine... Sad je 2011 i vize još uvijek nisu ukinute. Svaki pit smo bili 1 cm od ukidanja viza.

zeljka2905
14.02.2011., 13:11
Već neko vrijeme... Nešto kao 2008 ili tako nekako... :)

Eh ja to nisam znala i zato nisam ni isla na Niagara Falls jer smo mislili da nesmijemo u Kanadu samo tak :lol:
A dobro...razlog vise da idemo opet :D

megasvk
16.02.2011., 10:23
Zna li netko koliko se unaprijed otprilike moze rezervirat termin za razgovor za americku vizu ?

Hvala.

nukac
16.02.2011., 10:27
3 mjeseca unaprijed.

mila32
17.02.2011., 08:47
Ako nema termina - nema termina. Kasno pališ :ne zna:
Zovi Veleposlanstvo.
Drugo pitanje ne razumijem.

evo upravo mi je odobrena viza. podignite je sutra u 3. nego ja sam puna pitanja pa tako i sad jel zna netko na koliko se izdaju minimalno poslovne vize? tipa manje od mj dana?ja sam napomenula da trebam ici i sada i za dva mj pa si mislim jel moguce da mi izdaju samo tipa na mj dana, pa idi ponovo placaj i vadi za dva mj kad ces ic opet....? ma sve je moguce znam.....al eto ako netko ima kakva iskustva neka podijeli

a drugo pitanje oje ne razumijes je bilo, na poslovnoj vizi ako datum i mjesto ulaska u sad pise tipa 27.02 miami jel ima kakve veze ako dodjes 12.03 u new york? to pitam....jel strogo i striktno onako kako si naveo u aplikaciji?

conan
17.02.2011., 11:44
evo upravo mi je odobrena viza. podignite je sutra u 3. nego ja sam puna pitanja pa tako i sad jel zna netko na koliko se izdaju minimalno poslovne vize? tipa manje od mj dana?ja sam napomenula da trebam ici i sada i za dva mj pa si mislim jel moguce da mi izdaju samo tipa na mj dana, pa idi ponovo placaj i vadi za dva mj kad ces ic opet....? ma sve je moguce znam.....al eto ako netko ima kakva iskustva neka podijeli

a drugo pitanje oje ne razumijes je bilo, na poslovnoj vizi ako datum i mjesto ulaska u sad pise tipa 27.02 miami jel ima kakve veze ako dodjes 12.03 u new york? to pitam....jel strogo i striktno onako kako si naveo u aplikaciji?

vize se odobravaju na minimalno godinu dana ...ti možeš ući gdje god hoćeš ...pa čak i u Porto Rico pa onda u Kansas city ako to želiš....

nukac
17.02.2011., 11:53
To baš i nije točno, vize daju na koliko im se svidi, mislim da je najkraće 3 mjeseca (ja sam imao takvu, 3 mjeseca s jednim ulaskom).

mila32
17.02.2011., 11:57
vize se odobravaju na minimalno godinu dana ...ti možeš ući gdje god hoćeš ...pa čak i u Porto Rico pa onda u Kansas city ako to želiš....

Hvala na odgovoru :)

Minimalno godinu dana??? Ovo mi je prvi glas...mislila sam da se B1 vize odobravaju na jako kratko i to iskljucivo i strogo u periodu u kojem su i aplicirane.

A i ovo sam nasla pa mi je pozlilo

Length of Stay and Extension For B1 Visa (Business Visa):
A person can stay only up to the date mentioned. They have to depart from America on or before this date or they will be out-of-status.

Ali ako je ovo zaista pouzdana informacija da se izdaju na minimalno godinu dana onda je to zaista olaksavajuce, mada nisam sigurna da to vrijedi i za poslovne......:ne zna:

mila32
17.02.2011., 12:00
To baš i nije točno, vize daju na koliko im se svidi, mislim da je najkraće 3 mjeseca (ja sam imao takvu, 3 mjeseca s jednim ulaskom).

Opet ja :). Znaci u tih tri mjeseca mozes uci gdje hoces i kad hoces jednom unutra jednom van i bok. Jel znas nesto o poslovnima? Mislim da su dosta strozi sto se toga tice i na imigracijskom, ako pise tjedan dana tjedan dana ces i dobit. Razlog zasto sam toliko u panici je taj sto sam htjela spojiti ugodno s korisnim pa to kada cu ici poslovno produzit jos tjedan dana turisticki, a ne znam oce li mi to bas biti moguce....khm khm....

nukac
17.02.2011., 12:01
Moraš ući u državu unutar vremena valjanosti vize. Ovo moje je isto bio poslovni put, dobio na 3 mjeseca, kolegica koja je išla sa mnom dobila na godinu dana. Sve ti ovisi o razgovoru. Nigdje na vizi ne piše gdje trebaš ući u zemlju.

mila32
17.02.2011., 12:16
Moraš ući u državu unutar vremena valjanosti vize. Ovo moje je isto bio poslovni put, dobio na 3 mjeseca, kolegica koja je išla sa mnom dobila na godinu dana. Sve ti ovisi o razgovoru. Nigdje na vizi ne piše gdje trebaš ući u zemlju.

Hvala puno.

A koliko su ti udarili tamo da smijes ostat unutra?

nukac
17.02.2011., 12:19
E sad se više ne sjećam točno, mislim da je bilo 6 mjeseci, ali to ti nekad udare nekad ne. Zadnji puta mi nisu udarili ništa. Još sam se kasnije čudio.

žile
18.02.2011., 11:02
:ne zna:ispričavam se ako je netko već postavio ovo pitanje,prtraživala sam ali nisam našla....dakle ovako-zaručnik i ja planiramo ovo ljeto u Chicago njegovoj rodbini.

Ostali bi do 3 tjedna,a razlog posjeta je odmor,i nošenje pozivnica za svatove.on vizu ima,u Chicagu je već bio,vratio se i sve je bilo ok.Računala sam dobiti garantno pismo od njegove tetke,no tamo su je odbili i rekli joj da joj ga ne mogu izdati pošto sam ja još uvijek student i nisam zaposlena.

E sad,zbunjeni smo,jer nismo znali da postoje takvi uvjeti za dobivanje garantnog pisma...ima li netko sličnih iskustava??

inače od potvrda imam potvrdu s faxa o studiranju,potvrdu o kaparenoj sali za svatove,pozivnicu,potvrdu od poslodavca u kojoj stoji da mi nudi posao čim diplomiram,jer mu kronično fali moja struka,i potvrdu od gradske uprave o stipendiji koju sam tijekom studiranja primala,a koju sam u slučaju nezapošljavanja na području grada nakon faxa dužna vraćati....

trebam li sve te potvrde nositi na razgovor za vizu,ne znam,malo mi je blesavo nositi pozivnicu,ali opet,ona je jedna od garancija da se vraćam u Hrvatsku....:ne zna:

Hvala svima unaprijed na svakoj informaciji/mišljenju/sugestiji! :mig:

mila32
18.02.2011., 11:09
:ne zna:ispričavam se ako je netko već postavio ovo pitanje,prtraživala sam ali nisam našla....dakle ovako-zaručnik i ja planiramo ovo ljeto u Chicago njegovoj rodbini.

Ostali bi do 3 tjedna,a razlog posjeta je odmor,i nošenje pozivnica za svatove.on vizu ima,u Chicagu je već bio,vratio se i sve je bilo ok.Računala sam dobiti garantno pismo od njegove tetke,no tamo su je odbili i rekli joj da joj ga ne mogu izdati pošto sam ja još uvijek student i nisam zaposlena.

E sad,zbunjeni smo,jer nismo znali da postoje takvi uvjeti za dobivanje garantnog pisma...ima li netko sličnih iskustava??

inače od potvrda imam potvrdu s faxa o studiranju,potvrdu o kaparenoj sali za svatove,pozivnicu,potvrdu od poslodavca u kojoj stoji da mi nudi posao čim diplomiram,jer mu kronično fali moja struka,i potvrdu od gradske uprave o stipendiji koju sam tijekom studiranja primala,a koju sam u slučaju nezapošljavanja na području grada nakon faxa dužna vraćati....

trebam li sve te potvrde nositi na razgovor za vizu,ne znam,malo mi je blesavo nositi pozivnicu,ali opet,ona je jedna od garancija da se vraćam u Hrvatsku....:ne zna:

moje misljenje ja da sa svim tim potvrdama nebi trebala imati problema. mislim da dokazujes da ces se vratiti a to je njima najbitnije

sretno :)

žile
18.02.2011., 11:15
hvala puno! :)

iskreno,nismo računali na odbijenicu garantnog pisma,nekako mi to nema logike,jer garantno pismo nije apsolutna potvrda dobivanja vize,nego samo jedna stavka koja može pomoći pri dobivanju,tako da sam mislila da ga,ako imaš od koga dobiti,možeš bez problema...

ali očito nije tako...

kikila
18.02.2011., 20:09

Sve im odnesi! Točno to što kažeš: što više dokaza da imaš razloga za povratak tim bolje, Ako vam matičar/svećenik mogu izdati potvrdu da će vjenčane biti taj i taj dan još bolje! :mig:

Mislim da nećeš imati problema, a i čujem da više nisu toliko strogi... Sretno!

Grupa Queen
21.02.2011., 11:03
Kratka dva pitanja, nisu vezana uz vizu za Ameriku jer nju vec imam ;)

1. Za Japan ne treba nista? Mogu se samo pojaviti na aerodromu u Tokiu i to je to?
2. Za Kinu treba viza. Sto se sve trazi, vadi li se u ZG i koliko ranije treba aplicirati zahtjev?

Hvala na odgovorima koji ce doci. ;)

dracmu
21.02.2011., 11:15
pozdrav svim forumašima ;)
planiram ići u Ameriku, konkretno u Honolulu, na tečaj engleskog jezika, na dva tjedna... E sad, ovo mi je prvi put da putujem u Ameriku i nemam pojma kako to s vizama funkcionira. Zanima me u biti samo vremenski period, dakle kad mi recimo sad krenuo raditi na tome koliko bi mi vremena trebalo, znači da ih danas nazovem i kažem da bi na razgovor za vizu, do dobivanja vize, koliko mi mjeseci treba? hvala unaprijed :)

aaston
21.02.2011., 12:06
Kratka dva pitanja, nisu vezana uz vizu za Ameriku jer nju vec imam ;)

1. Za Japan ne treba nista? Mogu se samo pojaviti na aerodromu u Tokiu i to je to?
2. Za Kinu treba viza. Sto se sve trazi, vadi li se u ZG i koliko ranije treba aplicirati zahtjev?

Hvala na odgovorima koji ce doci. ;)

1. ne treba
2. sve ti je opisano na temi ''Kina''

2lava
21.02.2011., 16:40
planiram ići u Ameriku, konkretno u Honolulu, na tečaj engleskog jezika, na dva tjedna... E sad, ovo mi je prvi put da putujem u Ameriku i nemam pojma kako to s vizama funkcionira. Zanima me u biti samo vremenski period, dakle kad mi recimo sad krenuo raditi na tome koliko bi mi vremena trebalo, znači da ih danas nazovem i kažem da bi na razgovor za vizu, do dobivanja vize, koliko mi mjeseci treba? hvala unaprijed :)

saznaj koji tip vize ti treba, pa na web od veleposlanstva i po malo.
sretno!

marina2101
21.02.2011., 17:24
Hallo!
Pretpostavljam da se ovakva pitanja postavljaju već jako puno puta, ali htijela bih najsviježiji odgovor ako je ikako moguče.
Dečko i ja želimo ići raditi i živjeti u Ameriku, ja imam 25 godina, dečko 26, jedan i drugi imamo stalno zaposlenje u Hrvatskoj , ali želimo probat malo van Hrvatske .
Nemamo nikoga u Americi i zanima nas kako bismo mogli dobiti vizu za rad i dali je uopće moguče?
Oboje imamo srednju stručnu spremu, s time da dečko igra i profesionalno nogomet.
Nadam se da ćete nam pomoći

Hvala Vam!

aaston
21.02.2011., 19:10
Mislim da si na krivom podforumu postavila pitanje. Najtočnije informacije za radne vize i sve šta ide uz to ćeš dobiti na podforumu ''dijaspora''.

zdele
21.02.2011., 21:06
popunjavam aplikaciju za američku vizu (turističku) i u jednom koraku traže da napišem gdje ću odsjesti,
sad mi je to malo čudno jer nisam rezervirao još smještaj, a imam razgovor u ambasadi za 3 dana, jel mogu napiasti bilo što ili moram donijeti neku potvrdu rezervacije za hostel, hotel ili slično
panika je , pomagajte:(

Basil Fawlty
21.02.2011., 21:12
popunjavam aplikaciju za američku vizu (turističku) i u jednom koraku traže da napišem gdje ću odsjesti,
sad mi je to malo čudno jer nisam rezervirao još smještaj, a imam razgovor u ambasadi za 3 dana, jel mogu napiasti bilo što ili moram donijeti neku potvrdu rezervacije za hostel, hotel ili slično

bio sam u sličnoj situaciji. ja sam napisao samo ime grada u kojem ću boraviti i to je to. dobio vizu :)

tiha27
22.02.2011., 06:02

čula sam da inzistiraju da imaš rezerviran smještaj:rofl:

rezerviraj preko booking.com hotel koji možeš naknadno besplatno otkazat:mig:

nukac
22.02.2011., 06:31
Po novom ne inzistiraju, čak ti i preporučaju da nemaš nikakvih rezervacija prije nego dobiješ vizu...

kikila
22.02.2011., 07:38
Ni ja nisam imala rezerviran smještaj. Napisala sam ime hostela koji sam namjeravala rezervirati i sve ok! :top:

ekadriba
22.02.2011., 09:04
Sorry ak je pitanje postavljeno al mi naposlu ne daju da provodim vrijeme na forumu:)
Jel neko vadio vizu za Dubai preko emirates.com?
Nije mi jasno zasto je jeftinija 25€ nego u emiratesu u Zagrebu:confused:

Yossarian
26.02.2011., 14:52

Prvo moraš aplicirati online ispunjavanjem formulara i nakon toga odabrati slobodni termin za intervju. Pri aplikaciji ti je potrebna fotografija. Takodjer, dokumenti koje moraš ponijeti na intervju - popis se nalazi na stranicama ambasade kao i detaljnije informacije. Brzina procedure ovisi o slobodnom terminu i vremenu koje ti treba da prikupis dokumente. A samu vizu ako je odobrena podignes slijedeci dan.

Yossarian
26.02.2011., 14:57

Pisao sam adresu hotela u kojem smo planirali odsjesti iako nismo imali potvrdu o rezervaciji niti nam je to bio jedini smještaj. Viza nam je odobrena.
Zanimljivo je da se preporuča da se ništa ne rezervira prije dobijanja viza a ipak se rubrika mora popuniti.

dracmu
28.02.2011., 17:03
Prvo moraš aplicirati online ispunjavanjem formulara i nakon toga odabrati slobodni termin za intervju. Pri aplikaciji ti je potrebna fotografija. Takodjer, dokumenti koje moraš ponijeti na intervju - popis se nalazi na stranicama ambasade kao i detaljnije informacije. Brzina procedure ovisi o slobodnom terminu i vremenu koje ti treba da prikupis dokumente. A samu vizu ako je odobrena podignes slijedeci dan.

hvala puno :top:

telmo
28.02.2011., 17:52
mislim da se već govorilo o tome,al nemojte mi zamjerit:
konkretno me zanima što je s vizom za ukrajinu u ljetnim mjesecima,zanima me kraj 6 mjeseca,treba li nam viza za ukrajinu u tom periodu ili ne?
ako treba da li je dovoljan turistički vaučer ko i za rusiju??

Yossarian
28.02.2011., 18:07
mislim da se već govorilo o tome,al nemojte mi zamjerit:
konkretno me zanima što je s vizom za ukrajinu u ljetnim mjesecima,zanima me kraj 6 mjeseca,treba li nam viza za ukrajinu u tom periodu ili ne?
ako treba da li je dovoljan turistički vaučer ko i za rusiju??

Mogu predložiti internet stranicu ministarstva vanjskih poslova. Tamo postoje informacije o viznom režimu za svaku zemlju. Možda se spominje nešto o ljetu.

minimarko
01.03.2011., 14:16
pozz ..
Planiram putovati za Ameriku na ljeto pa me zanima sljedece. Pošto imam 18 godina., redoviti sam srednjoskolac zanima me sta sve da im prilozim od dokumenata. Nemam nikakve nekretnine nit ista :D
-svjedodžbu prethodnog razreda
-potvrdu iz skole
-ispis racuna iz banke
-onda garantno pismo

e sad.. tamo imam obitelj (FL), ali takoder planiram posjetit i prijatelja u drugom mjestu. Pa me zanima da li bih mi bilo bolje da prilozim dva garantna pisma ili ne ?! :D

Casio2009
02.03.2011., 20:25
trebas imati kao 100 dolara za svaki dan koji ces tamo provesti....

ja sam bio malo skeptican za dobivanje vize, al sam bio gotov za manje od minute. tip na brzaka pogledao papire i rekao da sutra dojdem po vizu

imao potvrdu poslodavac da radim na neodredeno, izlist place i to je manje vise to.

veci problem su oni mangupi na ulazu.

zenu kaje je zakasnila na interview 5 MINUTA poslali doma i da ponovo uplati 140 dolara za novi termin

ljudi na ulazu izrazito neljubazni i bahati....dakle DOĐITE PRIJE ZAKAZANOG TERMINA

mRaDjE
02.03.2011., 21:36
mene zanima sto se tice turisticke vize sa USA

Ako imam dokaz da si mogu platiti put i imam dovoljna sredstva da li trebam donijeti i ono garantno pismo affidavit of support od prijatelja kojemu idem u posjetu?

Ili je dovoljno da napisem njegovu adresu gdje cu odsjesti?

Znaci 100 dolara po danu to je provjereno? znaci ako ides na mjesec dana i imas 7000 eura na racunu odobrili bi vizu?

koji je postotak odbijanja viza i koji su najcesci razlozi?

mRaDjE
03.03.2011., 01:42
Pročitao sam da ako nemate stalni posao nema šanse da vam izdaju vizu je li to istina? Pomaže li ako na sebi imate nekretnine u Hrvatskoj i dovoljno novca na računu?

Yossarian
04.03.2011., 14:47
Pročitao sam da ako nemate stalni posao nema šanse da vam izdaju vizu je li to istina? Pomaže li ako na sebi imate nekretnine u Hrvatskoj i dovoljno novca na računu?

Ne vjerujem. Znam za slučaj nezaposlene osobe kojoj je viza odobrena. Naravno, u tom slučaju prilozis stanje računa i dokaz o vlasništvu nad nekretninom i vjerujem da neće biti problema.

mRaDjE
04.03.2011., 17:06
Ne vjerujem. Znam za slučaj nezaposlene osobe kojoj je viza odobrena. Naravno, u tom slučaju prilozis stanje računa i dokaz o vlasništvu nad nekretninom i vjerujem da neće biti problema.

Hvala na odgovoru ali rijesi sam stvar, prijatelji su mi u Pittsburghu ici cu u Toronto oni ce doci i tjedan dana cemo biti tamo, stvarno mi se ne da kroz svu onu papirologiju prolazit za 7 dana boravka. A biti ce mi i zarucnica tamo ako stigne na let pa bi ovi u ambasadi sto posto mislili da se zelim useliti i prati sudje u mcdonaldsu do penzije

Kao da su obecana zemlja

Hvala Bogu na Kanadi:D

crystalmaiden
05.03.2011., 11:20
pa sta naknada za obradu zahtjeva za vizu kosta 140$??!!!:eek::eek::eek: o jebem ti ja ameriku, pa ja cu bankrotirati i u ameriku otici s 200 kn u dzepu.

jel se prvo zakazuje termin pa onda ispunjava obrazac ili prvo obrazac pa onda termin?

nukac
05.03.2011., 11:23
To je cijena slobode. OK je ako ti ju daju na 10 godina, katastrofa ako te odbiju, pa badava daš lovu.

crystalmaiden
05.03.2011., 11:28
da procitala sam upravo, i da prvo obrazac pa onda termin. najbolje bi bilo da recimo platim tih 140$ i onda tamo za mjesec dana se ukine vize:bonk:

Yossarian
05.03.2011., 15:49
da procitala sam upravo, i da prvo obrazac pa onda termin. najbolje bi bilo da recimo platim tih 140$ i onda tamo za mjesec dana se ukine vize:bonk:

Bez brige, ukidanje neće tako skoro. Svaka viza se plaća pa tako i ova. Na salteru zagrebačke banke.

fooreest
05.03.2011., 19:11
Danas platio vizu (USA) 770,00 kn + 10,00 kn troškova banke.
Glede slike koja ide na upload u web-aplikaciji vodite brigu da nije veća od 41 KB jer se u suprotnom ništa ne događa.

crystalmaiden
06.03.2011., 15:09
sad sam cula da kao za ameriku mora biti biometrijska putovnica?jel to zaista tako?ako imam staru, sta to znaci jos 500 kn gore?:visi:

huh, nasla, ipak ne moram pljunuti jos 500 kn

Za posjet SAD-u nije potrebno imati biometrijsku putovnicu, sve dok vam nije istekao rok važenja "stare" isprave. Naime, RH još uvijek ne sudjeluje u Programu izuzeća od viza

barut.matko
06.03.2011., 17:40
pitat ću i ovdje.Ujak mi nudi posao u Melburnu, e sad ja bih onda tamo ostao živjeti pa mene sad znaima kakvi mi sve papiri trebaju za stalnu vizu, odakle da krenem?vjerovatno ste vi to sve prošli pa pitam ovdje.

Lijep pozdrav!

nukac
06.03.2011., 18:00
,
Pitaj na pdf Dijaspora, ovdje imamo iskustva s turističkim vizama.

elwuss
07.03.2011., 18:03
pozdrav,

turistički idem u Ameriku krajem 6. mjeseca
zanima me hoću li imati problema s dobivanjem vize jer nemam stalni posao (freelancer sam)...

rečeno mi je da se pobrinem da imam nešto love na računu prije nego idem po vizu, to mogu sredit...

inače, idem na 3 tjedna (NY+zapadna obala), smještaj u NY imam bukiran, a po Zapadnoj ćemo rentat auto i ići okolo...

vaša iskustva?
hoće me zajebavat?:ne zna:

mRaDjE
08.03.2011., 01:33
pozdrav,

turistički idem u Ameriku krajem 6. mjeseca
zanima me hoću li imati problema s dobivanjem vize jer nemam stalni posao (freelancer sam)...

rečeno mi je da se pobrinem da imam nešto love na računu prije nego idem po vizu, to mogu sredit...

inače, idem na 3 tjedna (NY+zapadna obala), smještaj u NY imam bukiran, a po Zapadnoj ćemo rentat auto i ići okolo...

vaša iskustva?
hoće me zajebavat?:ne zna:

a gledaj bitno da ti konzula uvjeris da ne zelis ostati u americi nakon sto dodjes, ja sad idem u kanadu umjesto u pittsburgh upravo jer imam zarucnicu dolje i obitelj i nemam stalni posao tako da znam da mi lik ne bi povjerovao,pa cemo se sresti u torontu to je njima blizu, dok ne rijesim tu K1 vizu.... sto se tice novaca nije dobro ni ''pretrpati'' racun jer to njemu moze znaciti da ti mislis zivjeti od toga dok ne nadjes posao dole, bitno je da ga uvjeris da imas jake veze sa Hrvatskom koje te da tako kazem tjeraju da se vratis natrag...

a mozda ovisi kakve je covjek volje taj dan svasta sam citao:ne zna:

elwuss
09.03.2011., 08:41
a gledaj bitno da ti konzula uvjeris da ne zelis ostati u americi nakon sto dodjes, ja sad idem u kanadu umjesto u pittsburgh upravo jer imam zarucnicu dolje i obitelj i nemam stalni posao tako da znam da mi lik ne bi povjerovao,pa cemo se sresti u torontu to je njima blizu, dok ne rijesim tu K1 vizu.... sto se tice novaca nije dobro ni ''pretrpati'' racun jer to njemu moze znaciti da ti mislis zivjeti od toga dok ne nadjes posao dole, bitno je da ga uvjeris da imas jake veze sa Hrvatskom koje te da tako kazem tjeraju da se vratis natrag...

a mozda ovisi kakve je covjek volje taj dan svasta sam citao:ne zna:

što se tiče para, koliko je optimalno da se nađe na računu?
meni je netko spomenuo cifru od 20ak tisuća kn da bi bilo OK imat...

nukac
09.03.2011., 08:58
U principu bi trebalo biti kao 100$ po danu.

Explorer
11.03.2011., 07:28
Evo našao nešto na netu, vruća vijest:
Croatia suspends visas for tourists from Russia, Ukraine and Kazakhstan
Croatian Times
Croatian government has decided to temporarily suspend visa requirements for citizens of Russia, Ukraine and Kazakhstan from April 1 through to October 31 in order to encourage tourism from those states.
During the same period, citizens of Jordan, Qatar, Kuwait, Oman and United Arab Emirates will enter the country more easily if they already have a Schengen Visa. Also, citizens of India and China will have the same privileges under the condition that they are part of a group touring the country and are coming from one of the Schengen countries.
All of these travellers, however, will need to have a valid travel insurance, the daily Vjesnik writes.

Dakle Rusi ukrajinci i kazahstanci neće trebati vize samo putno osiguranje. Sad čekamo reciprocitet da i mi možemo tako putovati.

nukac
11.03.2011., 07:45
Mislim da je to već treću godinu tako...

KILLERDOG
11.03.2011., 08:13
jep,sad samo da ovi nama uzvrate istom mjerom

susannah
11.03.2011., 09:43
jep,sad samo da ovi nama uzvrate istom mjerom
pomogucnosti ovo ljeto :D

KILLERDOG
11.03.2011., 10:14
do ljeta sigurno bu bilo

susannah
11.03.2011., 10:18
je'l to samo topla nada ili zbilja postoji mogucnost da tako bude?
uh, to bi mi sacuvalo dosta i kinte i vremena... :)

xxxxxxxxxxxxx
11.03.2011., 22:41
pozdrav..evo ovako.ja san napravila vizu prije 3 mjeseca..medutim dali su mi je na 4 mjeseca,a u tih 4 mjeseca ja nisam mogla poc na putovanje.zdrastveni problemi...znaci viza mi je istekla..zanima me..da li ce mi dat drugu vizu normalno ili..

aaston
11.03.2011., 23:06
Još da si rekla čija je viza... :s

xxxxxxxxxxxxx
12.03.2011., 21:50
americka

kikila
13.03.2011., 11:09
pozdrav..evo ovako.ja san napravila vizu prije 3 mjeseca..medutim dali su mi je na 4 mjeseca,a u tih 4 mjeseca ja nisam mogla poc na putovanje.zdrastveni problemi...znaci viza mi je istekla..zanima me..da li ce mi dat drugu vizu normalno ili..

Ne vidim razlog zašto nebi dobila ponovo vizu ako ti je stara istekla. To što nisi išla na put tvoja je stvar. Al mi nešto nije jasno, ako si ju napravila pred tri mjesea, a traje 4, onda ti vrijedi još mjesec dana, zar ne? :misli:
E sad, sumljam da možeš tražiti novu ako/dok ti stara još vrijedi

aaston
13.03.2011., 13:21
Mene zanima od kad počinju teći ta 4 mjeseca koliko viza vrijedi. Da li od trenutka izdavanja vize ili od trenutka ulaska u zemlju. U ovom drugom slučaju bi trebao postojati rok u kojem bi najkasnije vizu trebalo početi koristiti.

Radio sam razne vize (osim američke) pa znam da je bilo svakakvih pravila, ovisno o pojedinoj zemlji.

_catwoman_
13.03.2011., 13:52
Mene zanima od kad počinju teći ta 4 mjeseca koliko viza vrijedi. Da li od trenutka izdavanja vize ili od trenutka ulaska u zemlju. U ovom drugom slučaju bi trebao postojati rok u kojem bi najkasnije vizu trebalo početi koristiti.

Radio sam razne vize (osim američke) pa znam da je bilo svakakvih pravila, ovisno o pojedinoj zemlji.

Vrijedi 4 mjeseca od trenutka izdavanja.

nukac
13.03.2011., 14:40
Američka vrijedi od trenutka izdavanja. U USA moraš ući do zadnjeg dana do kada vrijedi viza. U USA smiješ ostati do datuma do kojeg ti na granici lupe u putovnicu (ponekad i ne lupe taj datum, meni zadnji put nisu).

Oui
14.03.2011., 14:29
da li se može primjera ruska viza vaditi na aerodromu u Moskvi? jer sam vidjela na aedromima kao na Plesu recimo neke šaltere na kojima piše 'VIZE'.

maratonka
14.03.2011., 14:35
ako letiš za Moskvu direktnim letom iz zagreba i imaš sa sobom voucher za hotel, u pravilu ti ne treba viza, ali nije garancija da ćeš ući u zemlju. ukoliko želš biti siguran da ulaziš izvadi vizu ranije u ambasadi, treba ti rezervacija povratne avio karte i garantno pismo od hotela("priglašenje") ili od osobe kod koje ideš privatno, ali za ovo privatno čula sam da ono tamo moraju svakakve neke potvrde ishodit, pa je jednostavnije rezervirat barem 2 noći hotela i tražit priglašenje. to prilašenje mora biti baš od hotela na memorandumu sa pečatom i potpisom odgovorne osobe.

Oui
14.03.2011., 23:02
hvala ti baš si srce :) . Znači od hostela priglašenje ne priznaju samo hotel?

maratonka
15.03.2011., 10:00
hvala ti baš si srce :) . Znači od hostela priglašenje ne priznaju samo hotel?

ma mislim da može i hostel, ali mora biti službeni dopis sa potpisom i pečatom:mig:

Aoife
16.03.2011., 11:42
Već sam čitala nešto o tome ali evo za svaki slučaj ako netko ima svježije informacije... Za Keniju i Tanzaniju ne trebam raditi nikakve vize unaprijed nego samo platim na ulasku u zemlju? U Keniju ulazim preko aerodroma a u Tanzaniju negdje cestovno.

sputnjik
19.03.2011., 20:02
Idem u Moskvu na ljeto u Puškinov institut. Oni će mi poslati original pozivno pismo. Čitam po forumu da mi s originalnim pismom ne treba viza, ali iz instituta su mi rekli da, kad dobijem pismo, MORAM u konzulat po vizu.
Koliko se plaća viza i plaćam li to tamo, u konzulatu?
Hvala!:)

ChoksaRules
22.03.2011., 10:09
bok!
idem uskoro u ameriku i krajnji mi je rok za prijavu. muku mučim sa slikom. kad sam išla ispuniti obrazac i kad sam je uploadala, prošla je, sve ok. i onda sam kasnije dok sam surfala naišla na photo requirements pa sam to čitala i vidim da mora biti min 600x600 pixela. moja je 420x430 al je svejedno prošla.. ne kužim zakaj je onda prošla! hoće li mi na razgovoru fotka raditi probleme premda je uspješno uploadana kod rađenja obrasca? i trebam donijet na razgovor fotku. znate koja dimenzija mora biti. moja je 45x35.. znači li to da se moram ponovno slikati? :( ovo sam se slikala nedavno za putovnicu. pomagajte!!!
fala:mig:

nukac
22.03.2011., 10:15
Za USA vizu slika mora biti veličine 5 x 5 cm. Radije se slikaj još jednom u tom formatu.

ChoksaRules
22.03.2011., 13:13
a evo saznala sam i ja da mora biti 5x5.. a ništa opet moram. ima tko preporučit kakav dobar foto studio di se super ispadne na slikama? :P
i da.. koji broj upisujem u national identification number - JMBG ili OIB?

nukac
22.03.2011., 13:53
Pa ak si grda, samo čarobnjak može od tebe napravit ljepoticu... ;) Ili Photoshop....
Ako nisi sigurna, upiši oba broja, iako je kao JMBG tajni broj, a OIB službeni, tako da vjerojatno onda OIB.

Made in heaven
22.03.2011., 14:01
a evo saznala sam i ja da mora biti 5x5.. a ništa opet moram. ima tko preporučit kakav dobar foto studio di se super ispadne na slikama? :P
i da.. koji broj upisujem u national identification number - JMBG ili OIB?

Ja sam prošli tjedan otišla u foto studio na uglu Praške i trga (Zagreb). Ušla, rekla da bi se slikala za američku vizu, čovjek me slikao (odma sam napravila ozbiljnu facu pa me nije upozoravao na to), došla za 10 min, platila 50 kn i dobila 2 slike izrađene i cd sa tom slikom (za uplodanje).

Ispala sam tak da o tom ne bi :rofl:, ali to je tak sa tim obziljnim slikama (di nema uopće profila).

nukac
22.03.2011., 14:14
Meni na slici za USA vizu samo još fali pločica s brojem... :rofl:
Srećom su je na vizi isprintali crno-bijelu... :)

ChoksaRules
23.03.2011., 07:44
nukac, hvala na savjetu :) al vjerujem da ću dobro ispast, nisam tak grda :P mislim da ću otići u petrinjsku kod jednog dragog gospona koji me nedavno slikao za putovnicu, i to sve dok nisam bila zadovoljna ;) tko to još radi? :cerek:
što se tiče OIBa/JMBGa, ja sam unijela JMBG, al budem to još jednom provjerila. ionako mi ta prijava sad ne vrijedi kad moram imat dobru sliku. malo se previše zafrkavam s time:P ipak su ti ameri opasni tam u ambasadi, moram se uozbiljit ;)

nukac
23.03.2011., 07:56
Ma nisu toliko opasni, ali mogu te odbit radi usrane slike, koja ne zadovoljava dimenzijama... Tipa - zašto ne čitate pravila kakva mora biti slika... A to znači dodatnih skoro 700 kn, i ponovni odlazak u Ambasadu... :)

Yossarian
26.03.2011., 15:58
Ma nisu toliko opasni, ali mogu te odbit radi usrane slike, koja ne zadovoljava dimenzijama... Tipa - zašto ne čitate pravila kakva mora biti slika... A to znači dodatnih skoro 700 kn, i ponovni odlazak u Ambasadu... :)

Je, ali vjerujem kako svaki pristojni foto studio zna kako izraditi fotografiju za vizu.

nukac
26.03.2011., 17:16
Pa ne baš svaki, jer je 5 x 5 cm vanstandardna slika za europske pojmove. U nekim manjim foto studijima im to posebno moraš naglasiti, i čudom se čude... :)

ChoksaRules
28.03.2011., 06:37
da vas još pitam-pismo poslodavca? šta on treba napisati tu? i još jedna stvar, ja sam na određeno, da li oni to ikako mogu saznati? meni će se ugovor produžiti, možda i na neodređeno, da li da mi poslodavac to napiše, da li da to u ambasadi spomenem ili da se pravim luda ako oni ne mogu saznati da sam na određeno?
da li se umjesto pozivnog pisma može ispuniti I-134 ili je uz taj obrazac poželjno imati i pozivno pismo?

Vanya83
28.03.2011., 15:35
Za rusiju treba viza a za druge države nisam siguran..zavisi kako koje..

goldietrickz
28.03.2011., 15:48
da vas još pitam-pismo poslodavca? šta on treba napisati tu? i još jedna stvar, ja sam na određeno, da li oni to ikako mogu saznati? meni će se ugovor produžiti, možda i na neodređeno, da li da mi poslodavac to napiše, da li da to u ambasadi spomenem ili da se pravim luda ako oni ne mogu saznati da sam na određeno?
da li se umjesto pozivnog pisma može ispuniti I-134 ili je uz taj obrazac poželjno imati i pozivno pismo?

nece te to nitko ni pitati. odresci 3 zadnje place, stanje na bankovnom racunu (moze biti jako bitno) i tako. ako vide da imas para, pustit cete da ih u SAD trosis.

moj intervju za proslu americku vizu trajao je 1 minut.

od papira imao sam samo potvrdu od poslodavca da me treba kao radnika i bankovni racun na kojem je bilo dosta love. dobio sam na 6 mjeseci samo, to je istina.

ChoksaRules
30.03.2011., 10:02
što se tiče plaće, napisali su mi koliki mi je prosjek zadnje 3 plaće. kažu kod mene u firmi da je to dovoljno, da ne trebam za svaki mjesec imati dokaz kolika mi je plaća bila..
zbog čega ljude zapravo odbijaju na razgovoru? osim slučaja kad su nezaposleni. Da li ako nešto fulaš u prijavi preko weba, da li to može biti razlog da te odbiju?

IvanaLDS
30.03.2011., 13:32
Bok, imam pitanje. Studiram na Ekonomskom fakultetu u Rijeci, 2. godina, i namjeravam se prebaciti na BYU, Provo, Utah, fakultet. Transfer je već počeo u biti, sređujemo dokumentaciju s BYU-om, tako da ću sljedeće godine tamo studirati. Kako će mi funcionirati to s vizom, da li su vize za studente teške za dobiti ? Stvar je u tome da si kupujem one way ticket za Salt Lake City, dakle ne namjeravam se vratiti u Hrvatsku. Sad, znam da to u ambasadi ni za Boga ne smijem spomenuti :) Na koliko dugo će mi ta viza biti (ako bude) odobrena ? Šta je s tim garantnim pismom, jer nemam rođaka in Amerika, imam hrpu prijatelja iz Crkve, ali ću živjeti sama, u stanu blizu kampusa. Da li da, kad budem išla na razgovor za vizu, donesem potvrdu da sam upisana na BYU. Ako sam već upisana na fakultet, trebali bi mi odobrit vizu, šta ne ? Hvala unaprijed na pomoći !

ChoksaRules
31.03.2011., 12:12
papiri iz firme mogu biti na hrvatskom?

Yossarian
31.03.2011., 15:22
papiri iz firme mogu biti na hrvatskom?

Moji su bili na hrvatskom. U biti su svi papiri bili na hr.

Viceroy
11.04.2011., 07:27

Nije bas tako. Moja sestra se poslikala kod njih u cekaoni na automatu. Samo su je vratili da se slika u cekaoni ali je nisu odbili. Vizu je dobila.

kikila
11.04.2011., 19:32
Nije bas tako. Moja sestra se poslikala kod njih u cekaoni na automatu. Samo su je vratili da se slika u cekaoni ali je nisu odbili. Vizu je dobila.

pretpostavljam da je to nije bilo nedavno? S obzirom da sliku sada moraš uploadati pri ispujavanju prijave, tj. prije nego što se rezervira termin? Ne mogu se sjetiti da li je taj aparat bio tamo prošli put kad sam bila :misli:

aatmaa
12.04.2011., 17:09
Zna li netko koja je cijena tranzitne vize za Iran i Pakistan, i koliko dana traju?

Koje su cijene vize za Indiju za jednu godinu i je li teško dobiti vizu za duži period i koja je cijena?

Koje su cijene letova iz Teherana za Delhi?

Jenny888
12.04.2011., 18:30
Zna li netko nešto više o vizi za Australiju ili možda imate neki link na kojem se mogu informirati, stvarno nema smisla da čitam temu od 150 strana :mig:

Viceroy
12.04.2011., 21:11
pretpostavljam da je to nije bilo nedavno? S obzirom da sliku sada moraš uploadati pri ispujavanju prijave, tj. prije nego što se rezervira termin? Ne mogu se sjetiti da li je taj aparat bio tamo prošli put kad sam bila :misli:

Nije joj valjala uploadana slika i ponovno se slikala u čekaoni i sve ok.

mRaDjE
13.04.2011., 01:39
je li zna netko ako gledaju da li si prije putovao kada trazis vizu za ameriku? otisao bih na dva tjedna u svibnju upravo sam se vratio iz kanade veceras prosli mjesec sam bio u UK i po Europi. nisam zaposlen ni student pa me brine jer citam da takvima odbijaju vize dosta, novaca imam ustedjenih pa putujem okolo. pa ako ima netko iskustva

ChoksaRules
13.04.2011., 10:31
jeeeeeeeeeeeee :) dobila sam vizu za usa!!! razgovor je trajao točno 15 sekundi :P sad moram dočekat sutra da vidim na koliko su mi dali :D

Brick2k
13.04.2011., 19:52
Zna li netko nešto više o vizi za Australiju ili možda imate neki link na kojem se mogu informirati, stvarno nema smisla da čitam temu od 150 strana :mig:

Evo ovdje imas tako zvani "Visa Wizard": http://www.immi.gov.au/visawizard

Sve ce biti onda jasno.

Pozdrav

bullseye13
14.04.2011., 10:58
Pozdrav.

Imam jedno specifično pitanje u vezi vize za Kinu.
Bio sam u Kini 2 puta u zadnjih 12 mjeseci.planiram ići ponovno pa me zanima dali ću imati problema u konzulatu zato što imam več dvije vize udarene u putovnici.
Dali da pravim novu putovnicu ili mogu slobodno ići sa ovom starom?
Hvala unaprijed na odgovorima.

OGM SA86
14.04.2011., 11:24
Bok, imam pitanje. Studiram na Ekonomskom fakultetu u Rijeci, 2. godina, i namjeravam se prebaciti na BYU, Provo, Utah, fakultet. Transfer je već počeo u biti, sređujemo dokumentaciju s BYU-om, tako da ću sljedeće godine tamo studirati. Kako će mi funcionirati to s vizom, da li su vize za studente teške za dobiti ? Stvar je u tome da si kupujem one way ticket za Salt Lake City, dakle ne namjeravam se vratiti u Hrvatsku. Sad, znam da to u ambasadi ni za Boga ne smijem spomenuti :) Na koliko dugo će mi ta viza biti (ako bude) odobrena ? Šta je s tim garantnim pismom, jer nemam rođaka in Amerika, imam hrpu prijatelja iz Crkve, ali ću živjeti sama, u stanu blizu kampusa. Da li da, kad budem išla na razgovor za vizu, donesem potvrdu da sam upisana na BYU. Ako sam već upisana na fakultet, trebali bi mi odobrit vizu, šta ne ? Hvala unaprijed na pomoći !

Uz dosta kasnjenja, ako vec nisi otisla:D Situacija ti je komplikovana, a i na pogresnom mjestu pitas. Najbolje ti je da skoknes na zelena lutrija forum jer tamo ima informacija i oko opcije studiranja...

Potvrdu obavezno, dokaz o tome gdje ces zivjeti (i raditi) tokom studija takodjer...Garantno bi ti moglo biti mali problem ako ga budu trazili, ali ima i za to opcija...
Sretno :mig:

OGM SA86
14.04.2011., 11:29
je li zna netko ako gledaju da li si prije putovao kada trazis vizu za ameriku? otisao bih na dva tjedna u svibnju upravo sam se vratio iz kanade veceras prosli mjesec sam bio u UK i po Europi. nisam zaposlen ni student pa me brine jer citam da takvima odbijaju vize dosta, novaca imam ustedjenih pa putujem okolo. pa ako ima netko iskustva

Budi iskren na razgovoru za vizu. Reci da si i ranije isao, da si bio u Kanadi i tako...da ides turisticki ili zbog cega vec...

ChoksaRules
15.04.2011., 09:41
jučer pokupila vizu. zašto sam dobila samo na godinu dana? :flop: imam seku tamo, ovdje radim.. ne kužim :confused:

nukac
15.04.2011., 09:50
Očito se nisi svidjela gospodinu na šalteru... Nema nekog pravila. Iako obično prvu i drugu vizu dobiješ na kratko, a ostale onda na 10 godina... Iako ni to nije pravilo.

ChoksaRules
15.04.2011., 11:56
to je čist nemoguće da mu se nisam svidjela tako da je nešto drugo :p samo me sad zanima što :D

Dawar
15.04.2011., 12:08
jučer pokupila vizu. zašto sam dobila samo na godinu dana? :flop: imam seku tamo, ovdje radim.. ne kužim :confused:

Strah ih je da ne ostaneš sa sekom tamo

crystalmaiden
18.04.2011., 11:38
slika za američku vizu mora biti 51x51 mm, tako piše na njihovoj stranici, a tu na forumu sam pročitala da pišete 5x5 cm, jel igra veliku ulogu taj jedan mm? ili zaista mora biti točno u mm?

ChoksaRules
18.04.2011., 12:02
@Dawar Ajmo reći da je tako, da se ne mislim šta je.. muči me to da ću za godinu dana, ili dvije, opet morat istu proceduru prolazit..
@crystalmaiden mislim da nije problem 1 mm, baš sam mjerila svoju slika i 51x51 je.. ma znaju oni tamo u fotostudiju

macka
18.04.2011., 12:13
Očito se nisi svidjela gospodinu na šalteru... Nema nekog pravila. Iako obično prvu i drugu vizu dobiješ na kratko, a ostale onda na 10 godina... Iako ni to nije pravilo.

stvarno nema pravila... ja i dragi prvi put trazili i odmah dobili na 10 godina... na kraju stvarno ovisi o tome koliko si se svidio/svidjela teti/barbi na salteru :D

crystalmaiden
18.04.2011., 12:22
još jedno pitanje, što se tiče pisma poslodavca, ja recimo radim u 3 škole, jel mi dovoljno donijeti kopije ugovora ili mi baš svaki ravnatelj mora sad nekaj napisati?

ChoksaRules
18.04.2011., 14:03
vi šta ste u paru se ne javljajte, lako je tako dobiti vizu na 10 godina :D

j.a.
21.04.2011., 11:19
kakve veze ima na koliko je vrijeme izdana? važno je koliko puta dobiš pravo ući, i kada tamo dođeš koliko ti na imigraciji daju pravo da ostaneš nakon ulaska.

nukac
21.04.2011., 11:37
Pa vizu na 10 godina ne izdaju kao single entry nego kao multiple... A vrlo važno je na koliko je izdaju, nije isto jel je dobiješ na godinu ili na 10 godina. Izdavanje USA vize je kompleksan proces, traje dva dana (za ljude iz ZG to baš i nije jednostavno dva puta dolaziti u ZG), košta 600-tinjak kn, i dosta papira treba sakupiti.
A što se tiće imigracije, nekad lupe do kad možeš ostati, nekad i ne lupe... Meni zadnji puta nisu.

j.a.
21.04.2011., 12:06
koja onda pravila vrijede ak ti ne stave onaj papirić na imigraciji? ako postoje negdje zapisana?

nukac
21.04.2011., 13:47
Stave ti papirić, ali u putovnicu nisu upisali datum do kad mogu ostati. Prva dva puta jesu, ovaj puta - ništa.

amstel
21.04.2011., 19:31
Pitanje...

Da li mogu u Kanadi u US veleposlanstvu/ambasadi izvaditi turističku vizu ili moram baš u ZG?

Hvala

comi1
22.04.2011., 15:23
Pitanje...

Da li mogu u Kanadi u US veleposlanstvu/ambasadi izvaditi turističku vizu ili moram baš u ZG?

Hvala

kolega Amstel,
nemoj bit lijen i amater...pa cekat ovdje odgovor...

fino uzmi svoj skupi telefon i zovi tamo kraj smetlista da ti daju sluzbene info..:mig:

darxsys
23.04.2011., 11:57
Molim pomoc. Dakle, jucer sam ispunio i submitao ds160 formular. I onda sam otisao ugovoriti appointment u US veleposlanstvu i sve je proslo okej, ali sam slucajno izisao iz firefoxa prije nego sam uspio isprintati ili sacuvati onaj njihov appointment ID i sve podatke o appointmentu. Sto da radim? Bez toga ne mogu u ambasadu, novi appointment ne mogu napraviti jer nece prihvatiti. Ima neko iskustva? Moze li se taj ID nekako dobiti nazad?

crystalmaiden
23.04.2011., 13:48
Molim pomoc. Dakle, jucer sam ispunio i submitao ds160 formular. I onda sam otisao ugovoriti appointment u US veleposlanstvu i sve je proslo okej, ali sam slucajno izisao iz firefoxa prije nego sam uspio isprintati ili sacuvati onaj njihov appointment ID i sve podatke o appointmentu. Sto da radim? Bez toga ne mogu u ambasadu, novi appointment ne mogu napraviti jer nece prihvatiti. Ima neko iskustva? Moze li se taj ID nekako dobiti nazad?

ja mislim da ti taj appointment ID ne treba, samo isprintani ds160 formular, ali najbolje da ih nazoveš. ja sam kod ugovaranja appointmenta krivo utipkala prezime i to poslala i jos uz to zaboravila taj ID i nazvala drugi dan i žena me izbrisala i ponovno se prijavila. jer važno je da znaš kad i u koliko sati imas razgovor. ali najbolje nazovi ih

darxsys
23.04.2011., 14:22
ja mislim da ti taj appointment ID ne treba, samo isprintani ds160 formular, ali najbolje da ih nazoveš. ja sam kod ugovaranja appointmenta krivo utipkala prezime i to poslala i jos uz to zaboravila taj ID i nazvala drugi dan i žena me izbrisala i ponovno se prijavila. jer važno je da znaš kad i u koliko sati imas razgovor. ali najbolje nazovi ih

Hm, ali na webu pise da je obavezno imati isprintan taj ds 160 confirmation I TAKODJER appointment podatke koje dobijes ispisane nakon sto ugovoris appointment. Naravno, prvo imam. Ovo drugo nemam jer sam napravio glupost. Poslao sam mail, ali sumnjam da ce odgovoriti do utorka. u svakom slucaju hvala, sad sam mirniji.

crystalmaiden
23.04.2011., 14:32
Hm, ali na webu pise da je obavezno imati isprintan taj ds 160 confirmation I TAKODJER appointment podatke koje dobijes ispisane nakon sto ugovoris appointment. Naravno, prvo imam. Ovo drugo nemam jer sam napravio glupost. Poslao sam mail, ali sumnjam da ce odgovoriti do utorka. u svakom slucaju hvala, sad sam mirniji.

ups onda i ja imam problem, doduše ja sam si zapisala taj appointment ID. ali nisam isprintala i sad sam isla provjeriti mogu change/cancel appointment ali ponovno isprintati onu stranicu kako ti se prvi put pokaže nakon sto rezerviraš ne mogu:bonk:. a sranje. a naporni su ti ameri i bome cjepidlače. a niš moram i ja opet zvati u utorak :mad:

darxsys
23.04.2011., 15:07
ups onda i ja imam problem, doduše ja sam si zapisala taj appointment ID. ali nisam isprintala i sad sam isla provjeriti mogu change/cancel appointment ali ponovno isprintati onu stranicu kako ti se prvi put pokaže nakon sto rezerviraš ne mogu:bonk:. a sranje. a naporni su ti ameri i bome cjepidlače. a niš moram i ja opet zvati u utorak :mad:

a ti barem imas id. ja ne mogu uopce vise pristupiti appointmentu. valjda ce bit dobre volje u utorak. nadam se.

mRaDjE
24.04.2011., 13:02
Budi iskren na razgovoru za vizu. Reci da si i ranije isao, da si bio u Kanadi i tako...da ides turisticki ili zbog cega vec...

pa imam punu putovnicu pecata stalno putujem nego me zanima da li je to njima bitno ili ih ne interesira uopce?

Joškica
28.04.2011., 19:11
draga ekipo,
jel netko zna za koji najkraci period je dovoljno za izradu vize- Bali?
s obzirom da cu u zadnji cas dobiti odgovor o g.o. ne znam jel 10 dana prije leta prekasno za vizu?
ima tko slicnih iskustava...

maratonka
30.04.2011., 08:36
hmmm...ovak: viza za Indoneziju vadi se u Budimpešti, da li si mislio/la vaditi sam/a ili preko agencije koja ti radi aranžman?(ako ideš preko agencije)
agencije to u pravilu naplačuju ca 400kn po putovnici i traje ti 7-10 dana tako da je vrlo na knap, jer u pravilu oni to šalju DHL-om ili Fedexom-ili slično...možeš i sam tako poslat, ili možeš sjesti u auto i pravac Budimpešta :mig: no, u tom slučaju prvo nazovi u ambasadu u Budimpešti i reci da dolaziš iz Hrvatske sa svim papirima i da trebaš da ti je viza gotova isti dan da ne moraš spavati u Budimpešti pa će ti oni reći kad da dođeš, nije bed rade to tako stalno :mig: može i netko drugi ići, ne moraš osobno ako ne možeš dobiti slobodan dan na poslu

susannah
02.05.2011., 11:47
ok, imam 2 pitanja.

1. viza za mongoliju. da li je mogu napraviti u pekingu?
sad sam zvala konzulat i kaze zenska da ona bas i ne zna (:rofl:)

2. viza za ukrajinu. cula sam da mozda nije potrebna preko ljeta, ali nigdje ne mogu naci sluzbeni podatak.
telefonom uredno dobivam samo sekretaricu koja kaze da sacekam operatera i nakon toga nista
+ da li se za ukrajinsku vizu treba pojaviti glavom i bradom, ili netko moze predati putovnicu u tvoje ime?

:zvrko: :D

Buda83
02.05.2011., 12:10
ok, imam 2 pitanja.

1. viza za mongoliju. da li je mogu napraviti u pekingu?
sad sam zvala konzulat i kaze zenska da ona bas i ne zna (:rofl:)

2. viza za ukrajinu. cula sam da mozda nije potrebna preko ljeta, ali nigdje ne mogu naci sluzbeni podatak.
telefonom uredno dobivam samo sekretaricu koja kaze da sacekam operatera i nakon toga nista
+ da li se za ukrajinsku vizu treba pojaviti glavom i bradom, ili netko moze predati putovnicu u tvoje ime?

:zvrko: :D

http://www.mvpei.hr/MVP.asp?pcpid=1161&dmid=189#pocdrz

Ne kužim jel se to onda odnosi i na nas ili samo na njih, ali tu piše da da :ne zna:

http://metro-portal.hr/u-ukrajinu-bez-viza-od-15-lipnja-do-31-listopada/42158

http://www.mvpei.hr/MVP.asp?pcpid=1161&dmid=136#pocdrz

Negdje sam čuo/pročitao da se viza dobije na graničnom prelazu kod ulaska i da nije potrebno ići u Beč zbog toga.

Ili piši Mateši, valjda on znam :D http://www.mvpei.hr/MVP.asp?pcpid=1160&dmid=136#pocdrz