PDA

View Full Version : Vize - izdavanje, ukidanje, pitanja, odgovori, iskustva...

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19

vanelic
07.10.2011., 21:35
Haha... I tebi dopizdila glupava :503: pitanja... :rofl:

A kako ne bi? Svako malo na ovaj forum uleti neki novi i postavi ovakvo pitanje!

cubagirl
12.10.2011., 12:33
Kako doći do turističke karte za Kubu?

tramper
18.10.2011., 18:34
Letim za Indiju preko UAE (Sharjah). Na booking confirmationu mi piše slijedeće:
Please check and observe the visa and entry requirements for the country of destination and any transit countries!! I baš tako sa dva uskličnika:confused:

E sad... jasno mi je da ti u tranzitu ne treba viza te zemlje jer ne napuštaš terminal...ali arapima ne možeš vjerovat:503:, zato i pitam ima li ko slična iskustva sa UAE.

Paha Laps
18.10.2011., 21:23
Ima li tko iskustva ovdje s putovanjem u Portoriko?
Vrijedi li isti vizni režim kao za SAD?
Zahvaljujem.

sally howard
18.10.2011., 22:22
help!

Prije dva mjeseca išla sam u Veliku Britaniju (bas u vrijeme onih nereda). U zračnoj luci na granici odbijen mi je ulazak u zemlju. Rekla sam da bi ostala do 2 mjeseca što je ok jer u Vel.Britaniji možeš ostati i do 6 mjeseci i ne trebaju vize. Uglavnom, smatrali su me potencijalnim useljenikom i morala sam se isti dan vratiti u HR. Nakon toga, dva sam puta tražila turističku vizu za Vel. Britaniju i oba puta mi je odbijena iako sam na računu imala dosta novca bar mislim (3200 eura), mislila sam ostati samo dva tjedna i redovni sam student.

A sad problem

Krajem godine mislim ići u SAD-e. Moj dečko tamo radi i njegova firma bi mi poslala garantno pismo. Ja sam redovna studentica pete godine i osao mi je jos samo diplomski rad, imam super ocijene (ak to išta pomaže). Uz garantno pismo i potvrdu o stausu redovnog studenta i potvrdu od banke, moj mentor bi mi napisao preporuku da cu se vratiti u HR radi obrane diplomskog rada određenog datuma. Priložila bi još i potvrdu o nekažnjavanju.

I što onako realno mislite uz sve te papirine imam li ikakve šanse da dobijem turističku vizu na mjesec dva obzirom na moju imigracijsku prošlost? Ova Vel.Britanija me bas zaje...

Jumai
18.10.2011., 23:51
To što ti je dečko tamo ti je minus, a to za VB me čudi, mora da si nešto GRDO zeznula kad su te vratili s aerodroma, falsificirala dokumente i sl.

sally howard
19.10.2011., 02:56
To što ti je dečko tamo ti je minus, a to za VB me čudi, mora da si nešto GRDO zeznula kad su te vratili s aerodroma, falsificirala dokumente i sl.

Ne, pa naravno da ne bih napravila nesto tako. zapravo, nisam napravila nista lose. U Vel.Britaniji, kad sam došla u zračnu luku imala sam 300 funti i rekla sam da bi bila tamo 2 mjeseca. Kad sam išla u vb nisam uspijela dignuti novac s banke jer je bila zatvorena tako da mi je mama trebala poslati ostatak. Mozda jedino zbog novca i tih nereda koji su bili tada pa je kontrola bila veca.

Zasto mi je minus sto mi je decko tamo? Njegova firma ce mi poslati garantno pismo.

Jumai
19.10.2011., 13:52
Ti si prva za koga čujem da su je vratili s aerodroma, viza za VB nije potrebna već 5 godina, a imigracijsku nikad nisam doživljavao ozbiljno.

Što se tiče US, ako te ne žele tamo - a najčešće ne žele, bitno je da im dokažeš kako se imaš iskonskog razloga vratiti u Hrvatsku nakon što ti istekne planirano putovanje, odnosno da nemaš razlog i uvjete za ostati tamo. Ti imaš i razlog i uvjete za ostati u US, na temelju tvog komentara sam stekao dojam da se ne planiraš vratiti tako brzo. ;)

Ipak, kad bi dali vizu samo onima koji 100% ispunjavaju te uvjete, ne bi nitko dobio vizu tj. dobiju je i mnogi koji ne ispunjavaju spomenute uvjete pa postoji mogućnost da je dobiješ i ti.

sally howard
20.10.2011., 02:35
Pa znam da je velika stvar što su me vratili, naša granicna policija je bila nevjerojatno zacuđena time. To je nikakav razlog. Bas me zanima po cemu si zakljucio da se ne bi vratila, iz kojeg komentara? Mislim, studiram u Hrvatskoj 5 godina i sad sam upisala apsolventsku tako da ako ne diplomiram ovu godinu gubim pravo skolovanja. A ono kao sta ima veze sto sam učila 5 godina i jos sam korak do diplome, radije cu ilegalno ostati u USA. Ma daj, ne bi to napravila kamo li da cu guvernerka tamo postati:-))).

Kiki
20.10.2011., 12:56
Problem je u tome sto imas decka gore, a to ti je veliki minus jer ce u ambasadi smatrat da imas i te kako debelog razloga da ostanes u USA. Vracanje iz UK ti isto ne ide na ruku.

Jumai
20.10.2011., 14:26
Pa znam da je velika stvar što su me vratili, naša granicna policija je bila nevjerojatno zacuđena time. To je nikakav razlog. Bas me zanima po cemu si zakljucio da se ne bi vratila, iz kojeg komentara? Mislim, studiram u Hrvatskoj 5 godina i sad sam upisala apsolventsku tako da ako ne diplomiram ovu godinu gubim pravo skolovanja. A ono kao sta ima veze sto sam učila 5 godina i jos sam korak do diplome, radije cu ilegalno ostati u USA. Ma daj, ne bi to napravila kamo li da cu guvernerka tamo postati:-))).

Zato što ti u Hrvatskoj diploma ne garantira posao, a kamoli dobro plaćen posao. Ipak, to je uredan razlog zbog kojeg bi mogla dobiti vizu.

S druge strane, tamo imaš gdje stanovati dok ne nađeš posao, možeš usavršavati jezik i pritom tražiti posao. Bez obzira na papire, postoji realna šansa da nađeš npr. posao kao prodavačica u shopping centru za $12-14 netto + healtcare. $12*173h mjesečno je $2076. Malo ako moraš plaćat smještaj, hranu itd.. ali ako ti dečko već ima smještaj i hranu djelite, bolje ti je nego u HR (i još si s dečkom).

sally howard
20.10.2011., 17:20
Kuzim sve to, ali kuca u kojoj zivi je od firme i on je dobio radnu vizu na godinu dana. Iskreno, ne bi ja tamo ostala, ne privlaci me to. Ej a sto mislis o ovome? Ja planiram nakon zavrsenog faksa postati casnica hrvatske vojske i vec sad bi se mogla upisati (na temelju prvostupničke diplome). Mislim to bi mi s jedne strane garantiralo povratak jer ogromna je šansa da se zaposlim i državni je posao i ono vojska je ozbiljna stvar. A opet s druge strane, mogu me opet povezati ne znam s cime (teroristickim napadom možda:-)). Mislim na potvrdi bi pisao datum kad sam se prijavila i tako.
E da, jos jedna stvar. Vidjela sam da je dobro imati potvrdu o posjedovanju nekretnine, koju ja nemam, ali imam auto paa da im donesem i tu potvrdu? Negdje sam procitala da vole puno papira.

Hvala puno, super ste mi pomogli

Jumai
20.10.2011., 19:51
Ne znam to za časnicu, mislim da je to malo kompliciraniji postupak, moraš odraditi dobrovoljni rok do određenih godina starosti, a na dobrovoljni se zna čekat više od godinu dana od kad prođeš testove.

Ali to nije bitno, s obzirom na napisano mislim da imaš velike šanse dobiti vizu, ali s amerima nikad ne znaš. Moraš probat, nema druge. :)

red berries
22.10.2011., 01:01
Ja ni ne bih spominjala da imam decka tamo....

mRaDjE
23.10.2011., 12:17
meni je istekla viza za SAD i sada sam aplicirao za novu, ja zivim u Torontu tu radim i sve tako da tu moram ici po vizu, je li zna neko da li im je bitno ako si vec imao vizu ili nije? kako na to gledaju u HR?

mRaDjE
23.10.2011., 12:55
Zasto mi je minus sto mi je decko tamo? Njegova firma ce mi poslati garantno pismo.

kada sam bio u ZG bila su dva studenta slicnog statusa normalni decki, nisu imali neke pare niti to ali jedan je rekao da ide u NY iz zajebancije jer nikada nije bio, a drugi je povadio jedno 4 garantna pisma od svih rodjaka iz US, ovaj prvi je dobio vizu drugi nije, mozda je slucajno ali ipak...

MissQC
28.10.2011., 21:19
Imam pitanje u vezi svoje vize, pa nadam se da mi netko moze pomoci.
Dakle radi se o turistickoj vizi za SAD koju sam dobila u 7. mj. na 3 godine.
Bila sam u SAD-u od pocetka 8. do pocetka 9., dakle tocno mjesec dana ove godine i sad se spremam opet. Isla bih na 3 mjeseca, od 11. do 2.
Na vizi mi pise M, dakle imam multiple entries i pise na stranici od ambasade SAD-a da kad dobijes vizu na odredeno vrijeme na kojoj pise M, da mozes neograniceni broj puta uci u zemlju.

Ineteresira me jel ja sad trebam jos neki dokument ako idem ponovo ili samo tako odem na aerodnom i odletim tamo?

I muci me jos jedna stvar, pise na stranici da sluzbenik na ulasku u zemlju odlucuje mozes li uci u zemlju ili ne. Sto sad to pak znaci? Da provedem 15 sati na letu da bi mi sluzbenik na aerodromu rekao da se vratim doma iz xyz razloga? Ne razumijem :ne zna:

PRINCEZA0504
28.10.2011., 21:41
Ako imas vizu na 3 godine onda mozes u te tri god. ulaziti u USA kad zelis a sluzbenik odreduje koliko smijes ostati u zemlji i to je to:D....Samo pazi da se vratis u roku....... :crta:

Imam pitanje u vezi svoje vize, pa nadam se da mi netko moze pomoci.
Dakle radi se o turistickoj vizi za SAD koju sam dobila u 7. mj. na 3 godine.
Bila sam u SAD-u od pocetka 8. do pocetka 9., dakle tocno mjesec dana ove godine i sad se spremam opet. Isla bih na 3 mjeseca, od 11. do 2.
Na vizi mi pise M, dakle imam multiple entries i pise na stranici od ambasade SAD-a da kad dobijes vizu na odredeno vrijeme na kojoj pise M, da mozes neograniceni broj puta uci u zemlju.

Ineteresira me jel ja sad trebam jos neki dokument ako idem ponovo ili samo tako odem na aerodnom i odletim tamo?

I muci me jos jedna stvar, pise na stranici da sluzbenik na ulasku u zemlju odlucuje mozes li uci u zemlju ili ne. Sto sad to pak znaci? Da provedem 15 sati na letu da bi mi sluzbenik na aerodromu rekao da se vratim doma iz xyz razloga? Ne razumijem :ne zna:

MissQC
28.10.2011., 22:35
Ako imas vizu na 3 godine onda mozes u te tri god. ulaziti u USA kad zelis a sluzbenik odreduje koliko smijes ostati u zemlji i to je to:D....Samo pazi da se vratis u roku....... :crta:

Hvala ti! ma imam vec povratnu kartu, sto znaci da se sigurno vracam, ali me to brinulo oko ulaska u zemlju. znaci sve normalno, ne treba mi nikakva dodatna dokumentacija, samo odem tam s tom istom vizom. :)

Guud
28.10.2011., 22:39

To što piše na stranici je istina.

Immigration officer te može vratiti natrag.

PRINCEZA0504
28.10.2011., 22:58
Pa naravno da moze da te vrati nazad ako ima kakvu sumnju.....I ja odlazim i vracam se vec vise od par mjeseci nikad nikakvih problema.....I opet idem 15.12 na mjesec dana.....Samo ti odi i lijepo uzivaj.......:rofl:

MissQC
29.10.2011., 14:28

Nitko nije rekao da nije istina da te sluzbenik moze vratiti doma. Ali ocito te ne moze vratiti zbog neosnovane sumnje, eto tako jer mu se ne svidas. A mislim da ak imas povratnu kartu te ne bi vracali doma. Osim ako na svom proslom putovanju nisi napravio neku svinjariju, npr. zavrsio u pritvoru. A to nisam.

mRaDjE
29.10.2011., 17:18
immigration officer te moze vratiti natrag bez da ti da razlog i nemas pravo zalbe, kada sam ulazio u US bas sam ga pitao, taj doticni mi je rekao da nije nikada nikoga vratio natrag u 10 godina sta radi btw, ali ima pravo to uciniti, bez da da razlog

MissQC
29.10.2011., 22:03
immigration officer te moze vratiti natrag bez da ti da razlog i nemas pravo zalbe, kada sam ulazio u US bas sam ga pitao, taj doticni mi je rekao da nije nikada nikoga vratio natrag u 10 godina sta radi btw, ali ima pravo to uciniti, bez da da razlog

To me interesiralo. Ja sam mislila da mora biti nekakavo obrazlozenje, recimo ovo sa pritvorom bi mi imalo smisla. Ocito ne. Ali dobro, nadam se da mi se to nece dogoditi :D

Jumai
29.10.2011., 22:16
Nitko nije rekao da nije istina da te sluzbenik moze vratiti doma. Ali ocito te ne moze vratiti zbog neosnovane sumnje, eto tako jer mu se ne svidas. A mislim da ak imas povratnu kartu te ne bi vracali doma. Osim ako na svom proslom putovanju nisi napravio neku svinjariju, npr. zavrsio u pritvoru. A to nisam.

Radje ti je već odgovorio, može te vratiti ako mu se ne sviđa tvoja frizura i ne mora s tobom progovoriti ni riječi, ne mora ti dati obrazloženje.

Ali nisam čuo da je ikad ikog vratilo s aerodroma u US, a kamoli VB sve dok se prije desetak dana nije Sally javila u ovu temu (na vrhu prethodne stranice).

http://forum.hr/showpost.php?p=36286401&postcount=3242

bonima
30.10.2011., 20:30
Molim za savjet. Trebao bih u travnju 2012. ići iz Budimpešte za Dubai preko Dohe (sve Qatar Airways). Obzirom da sam na aerodromu u Dohi cca 3 sata, dakle, samo u tranzitu da li mi treba viza za Qatar, a ako da gdje i kako se ista može dobiti?

Maca TZ
31.10.2011., 21:38
Ako dođe do prodaje nečega,muž i ja planiramo iduće godine do New Yorka.:D
Pošto ja imam hrvatski,a on bosanski pasoš,šta mislite da li je bolje tražiti vizu u Sarajevu ili Zagrebu.:ne zna:

Hvala.:)

Made in heaven
31.10.2011., 21:50
Ako dođe do prodaje nečega,muž i ja planiramo iduće godine do New Yorka.:D
Pošto ja imam hrvatski,a on bosanski pasoš,šta mislite da li je bolje tražiti vizu u Sarajevu ili Zagrebu.:ne zna:

Hvala.:)

Vizu za SAD morate tražiti prema mjestu stanovanja. Dakle, ako oboje živite u RH, onda oboje morate podnijeti zahtjev za vizu u ambasadi u Zagrebu.
Ako oboje živite u BH, onda morate traživi u ambasadi u BH.
Ako oboje živite u nekoj trećoj zemlji, onda vizu tražite u ambasadi u toj trećoj zemlji.

Naime, njima je za izdavanje vize bitno da vide da li ta osoba ima razloga vratiti se doma, a ako negdje živiš onda si tamo stvorio određeni život (posao, stan/kuća, auto, djeca)-pa je to sve razlog da se i tamo vratiš.

Ako hoćeš biti sto posto sigurna evo citata sa stranica američke ambasade u Zagrebu:

"P: Živim i radim/studiram u BiH, ali osim bosanske imam i hrvatsku putovnicu. Mogu li zahtjev za izdavanjem vize podnijeti u Zagrebu?

O: Ne. Zahtjev za vizu podnosi se u zemlji u kojoj se nalaze vaše veze za povratak (zaposlenje, studij, obitelj, nepokretna imovina i sl.)"

Ovaj odgovor se nalazi na često postavljanim pitanjima, ovaj link:

http://zagreb.usembassy.gov/vize/neuseljenike-vize/esto-postavljana-pitanja-faq/o-vizama-i-potrebnoj-dokumentaciji.html

Maca TZ
01.11.2011., 20:15
Hvala,živimo oboje u BiH,ako dođe do toga da planiramo putovanje,ići ćemo u Sarajevo,a do tada će se valjda i smiriti ova frka sa napadom na ambasadu.:(

Malo me bunilo jer sam ja vizu za Australiju tražila i dobila u Zagrebu,ali to je zato što u BiH nema australske ambasade.

red berries
02.11.2011., 07:37
Onda za sigurno trazite vizu u Sarajevu..I ja sam iz Bih i po vizu sam isla u Sarajevo:)
Nadam se da ovaj napad na ambasadu nece pridonijeti smanjenju izdanih viza..

vanelic
02.11.2011., 09:53
Molim za savjet. Trebao bih u travnju 2012. ići iz Budimpešte za Dubai preko Dohe (sve Qatar Airways). Obzirom da sam na aerodromu u Dohi cca 3 sata, dakle, samo u tranzitu da li mi treba viza za Qatar, a ako da gdje i kako se ista može dobiti?

Po n-ti put, TRANZITNA VIZA ZA DOHU NIJE POTREBNA! Čitaj malo prijašnje postove. O tome je već previše puta bilo razgovora.

vanelic
06.11.2011., 18:56
Napravio appointment za američku vizu 23.11 i sad vidim da je 24.11. Thanksgiving Day pa pretpostavljam da taj dan neću moći podignuti putovnicu s vizom (ako mi ju budu izdali). Ostaje petak 25.11., ali taj petak letim za Južnu Ameriku...
Sada, je li netko ikada pokušao podići putovnicu s vizom ujutro, npr. 7-8h?

vanelic
07.11.2011., 09:16
Napravio appointment za američku vizu 23.11 i sad vidim da je 24.11. Thanksgiving Day pa pretpostavljam da taj dan neću moći podignuti putovnicu s vizom (ako mi ju budu izdali). Ostaje petak 25.11., ali taj petak letim za Južnu Ameriku...
Sada, je li netko ikada pokušao podići putovnicu s vizom ujutro, npr. 7-8h?

Danas su "pustili u promet" još nekoliko dodatnih termina i sada sam uhvatio 21.11. u 09:15h. Iako mi se čini da je bolje biti na razgovoru što ranije dok još nisu narajcani? Ili se varam? :D

vanelic
07.11.2011., 12:09
I još jedno pitanje, umjesto da idem u banku i platim im onaj izvadak koliko novaca imam na računu, da li bi bilo dovoljno s internet bankarstva isprintati promet po svom obrtu za ovu godinu i ukupnu konačnu svotu raspoloživih sredstava?
tnx

Made in heaven
07.11.2011., 12:16
I još jedno pitanje, umjesto da idem u banku i platim im onaj izvadak koliko novaca imam na računu, da li bi bilo dovoljno s internet bankarstva isprintati promet po svom obrtu za ovu godinu i ukupnu konačnu svotu raspoloživih sredstava?
tnx

Mi (samostalni djelatnici) moramo ne za ovu godinu, nego godinu dana od dana razgovora dostaviti podatke o prometu.
Pa sam ti ja sam banku zatražila da mi isprintaju promet godinu dana unazad (od dana kad sam zatražila, a to je bilo 2-3 dana prije razgovora za vizu). Toga je ispalo nekoliko stranica jer ne mogu samo prihode izlistati, nego i rashode. I onda sam uzela prvu i zadnju stranicu, označila markerom na vrhu svoje ime i adresu, i na dnu označila ukupan prihod u tih godinu dana.

btw. ne znam da li si zadnji put kada si bio na razgovoru za vizu bio isto samostalni djelatnik (čitaj: bez šefa), ali kako mi nemamo šefa da nam napiše potvrdu da smo u vrijeme boravka u SAD-u na godišnjem, odkad radimo i kolika nam je mjesečna plaća/prihod (kao što imaju oni koji su zaposleni), ja sam napisala potvrdu sa tim podacima, stavila svoj štambilj i potpis kojima jamčim točnost podataka (dosta im je to bilo značajno na razgovoru).

vanelic
07.11.2011., 12:34
Mi (samostalni djelatnici) moramo ne za ovu godinu, nego godinu dana od dana razgovora dostaviti podatke o prometu.
Pa sam ti ja sam banku zatražila da mi isprintaju promet godinu dana unazad (od dana kad sam zatražila, a to je bilo 2-3 dana prije razgovora za vizu). Toga je ispalo nekoliko stranica jer ne mogu samo prihode izlistati, nego i rashode. I onda sam uzela prvu i zadnju stranicu, označila markerom na vrhu svoje ime i adresu, i na dnu označila ukupan prihod u tih godinu dana.

btw. ne znam da li si zadnji put kada si bio na razgovoru za vizu bio isto samostalni djelatnik (čitaj: bez šefa), ali kako mi nemamo šefa da nam napiše potvrdu da smo u vrijeme boravka u SAD-u na godišnjem, odkad radimo i kolika nam je mjesečna plaća/prihod (kao što imaju oni koji su zaposleni), ja sam napisala potvrdu sa tim podacima, stavila svoj štambilj i potpis kojima jamčim točnost podataka (dosta im je to bilo značajno na razgovoru).

prošli put kada sam bio u SADu, bio sam još student i nisam imao obrt. tada sam dobio vizu na 6 mjeseci (bilo je to 2007.)
sada sam im mislio izlistati promet za posljednjih godinu dana (ali to će biti dobrih 20-tak stranica), predati i porezno rješenje za prošlu godinu, radnu knjižicu i obrtnicu. nadam se da će to biti dosta što se tiče posla... :ne zna:
na koliko si bila dobila vizu?

Đorđ Kostanza
07.11.2011., 12:39
pozdrav imam 2 pitanaj pa ako moze pomoc
dali austrijski drzavljani trebaju vizu za ameriku,i kako to uopce ide ako ti drzava nema vizni rezim sta samo kupim kartu sjedenem na avion i odoh ja u ameriku ???

i drugo pitanje dali ima sanse osoba daa dobije vizu za ameriku tu kod nas ako nije u radnom odnosu ni student ni skolarac vec jednostavno nisam nista od navedenog a mogu prikazat da na racunu imam određenu svotu znaci nisam klosar neki bez stana posla iitd ( dobro bez posla da :) )

hvala

nukac
07.11.2011., 13:04
Austrijanci ne trebaju vizu, ali moraju par dana prije puta ispuniti elektronski obrazac. https://esta.cbp.dhs.gov/esta/

vanelic
07.11.2011., 14:18
Znam da sam dosadan, ali imam još jedno pitanje :D
Na online aplikaciji sam uploadao normalnu fotku (neamerickog standarda) i ona je prošla tj. prihvaćena je. Na razgovor za vizu donijet ću istu tu, samo u američkim dimenzijama. Hoće li biti problema zbog toga?

Jumai
07.11.2011., 15:13
i drugo pitanje dali ima sanse osoba daa dobije vizu za ameriku tu kod nas ako nije u radnom odnosu ni student ni skolarac vec jednostavno nisam nista od navedenog a mogu prikazat da na racunu imam određenu svotu znaci nisam klosar neki bez stana posla iitd ( dobro bez posla da :) )

hvala

Da, postoji realna šansa da ta osoba dobije turističku vizu.

Made in heaven
07.11.2011., 15:17
prošli put kada sam bio u SADu, bio sam još student i nisam imao obrt. tada sam dobio vizu na 6 mjeseci (bilo je to 2007.)
sada sam im mislio izlistati promet za posljednjih godinu dana (ali to će biti dobrih 20-tak stranica), predati i porezno rješenje za prošlu godinu, radnu knjižicu i obrtnicu. nadam se da će to biti dosta što se tiče posla... :ne zna:
na koliko si bila dobila vizu?

I meni je bila hrpa stranica prometa, zato sam im dala samo prvu i zadnju - na zadnjoj na dnu piše ukupan iznos prihoda za proteklih godinu dana. Uzmi sa sobom i ostale stranice, ali im predaj samo prvu i zadnju, pa ak traže sve onda daj ostatak.
Uz ove ostale dokumente napiši si još i onu izjavu da si tada na godišnjem, da si obrt otvorio tada i tada, i da ti je godišnji prihod toliko i toliko, i na kraju se potpiši.

Ja sam dobila na 10 godina, više ulaza.

Made in heaven
07.11.2011., 15:18
Znam da sam dosadan, ali imam još jedno pitanje :D
Na online aplikaciji sam uploadao normalnu fotku (neamerickog standarda) i ona je prošla tj. prihvaćena je. Na razgovor za vizu donijet ću istu tu, samo u američkim dimenzijama. Hoće li biti problema zbog toga?

Ne bi smjelo biti. Tak je i moj frend napravio, i bilo je ok. Kažu da ak je prošlo da je onda ok.

Đorđ Kostanza
07.11.2011., 15:37
Ja sam dobila na 10 godina, više ulaza.[/QUOTE]

ej molim te jos jedno pitanje , vidim da si napisla da si dobila tu na 10 godina više ulaza , šta to točno znači i kada dobiješ takvu vizu koliko najduže moš ostat...??hvala

Made in heaven
07.11.2011., 21:05
Ja sam dobila na 10 godina, više ulaza.

ej molim te jos jedno pitanje , vidim da si napisla da si dobila tu na 10 godina više ulaza , šta to točno znači i kada dobiješ takvu vizu koliko najduže moš ostat...??hvala[/QUOTE]

To ti znači da slijedećih 10 godina nemoram ponovno tražiti vizu, jer mi ova vrijedi (što znači da mogu mirnije planirati putovanja znatno unaprijed, a ne čekati da mi odobre vizu i kupovati karte na akcijama-ak hoću :).

Dakle, unutar ovih 10 godina mogu ulaziti i izlaziti koliko puta hoću (to su višestruki ulazi).
Duljinu boravka u svakoj zemlji određuje prilikom ulaska služebenik na granici. I on ti lupi štambilj na kojem piše do kada moraš napustiti zemlju. Za SAD je to obično 3 mj.za turiste.

Prije isteka tog vremena na štambilju moram izaći van.

I onda kad ponovno uđem dobijem štambilj koliko sada smijem ostati.

btw. ova viza (10 godina, višesturki ulazi) je max koliko sa kod nas može dobiti.

nukac
08.11.2011., 08:13
Nema u principu pravila koliko možeš ostati, i ne lupi ti uvijek do kad moraš napustiti USA. Baš gledam u putovnici, zadnji puta mi nije lupio ništa do kad mogu ostati. S tim da po zakonu (njihovom) je maksimum 6 mjeseci. Malo su liberalniji nego EU.

Đorđ Kostanza
08.11.2011., 09:41
OK ljudi hvala puno, sta bi mi bez vas :D :503: :kava:

Made in heaven
09.11.2011., 00:26
Nema u principu pravila koliko možeš ostati, i ne lupi ti uvijek do kad moraš napustiti USA. Baš gledam u putovnici, zadnji puta mi nije lupio ništa do kad mogu ostati. S tim da po zakonu (njihovom) je maksimum 6 mjeseci. Malo su liberalniji nego EU.

Kad se ulazi u zamlju se mora ispuniti neki papirić (bijeli), i onda dio tog papirića ispunjavaš ti a drugi dio službenik.E meni je na taj papirić lupio datum, i onda ga je zaklamao na stranicu pored vize, i kod izlaska službenik pregledava te papiriće i uzima ih nazad.

Pedja87
09.11.2011., 01:57
Kad se ulazi u zamlju se mora ispuniti neki papirić (bijeli), i onda dio tog papirića ispunjavaš ti a drugi dio službenik.E meni je na taj papirić lupio datum, i onda ga je zaklamao na stranicu pored vize, i kod izlaska službenik pregledava te papiriće i uzima ih nazad.

Kad se izlazi iz amerike mora se povesti racuna da im se preda onaj I-94(mali bijeli papir) formular jer cesto ga oni ne uzmu kad ti provjeravaju kartu i pasos. Meni su zaboravili da ga uzmu kad sam izlazio iz zemlje, nego sam morao postom da im ga saljem nazad.
Tako da to treba provjeriti dobro, jer je to jedini dokaz da ste napustili zemlju.

Grupa Queen
09.11.2011., 13:07
Kad se izlazi iz amerike mora se povesti racuna da im se preda onaj I-94(mali bijeli papir) formular jer cesto ga oni ne uzmu kad ti provjeravaju kartu i pasos. Meni su zaboravili da ga uzmu kad sam izlazio iz zemlje, nego sam morao postom da im ga saljem nazad.
Tako da to treba provjeriti dobro, jer je to jedini dokaz da ste napustili zemlju.
E, to. Meni nije istrgao na aerodromu taj listić. Treba li to zaista vraćati?

Pedja87
09.11.2011., 13:19
E, to. Meni nije istrgao na aerodromu taj listić. Treba li to zaista vraćati?

Moras, inace prilikom sledeceg ulaska ili trazenja vize mogu da te odbiju. Nadji na internet kako da to postom posaljes. I moras neki dokaz da prilozis. Tipa neke transakcije karticom koje si imao ovdje, stranicu iz pasosa gdje su ti udarili pecat prilikom povratka...

Gracia
10.11.2011., 10:54
Hello....ljudi. Sta ima,kako ste. Imam jedno pitanje. Zelim da idem na godisnji odmor u Dubai. Da li mi treba viza. Imam hrv.putovnicu i green card. Da li treba i mom djetetu,ona ima americki passport i ima 3 god. Unaprijed vam zahvaljuljem..... Pozz

Grupa Queen
10.11.2011., 11:51
Moras, inace prilikom sledeceg ulaska ili trazenja vize mogu da te odbiju. Nadji na internet kako da to postom posaljes. I moras neki dokaz da prilozis. Tipa neke transakcije karticom koje si imao ovdje, stranicu iz pasosa gdje su ti udarili pecat prilikom povratka...
Čekaj, čekaj, ne vjerujem da je to tako bitno. Da je vrlo bitno onda bi carinik svakako to iskidao jer je virilo van pasoša i još ga je detaljno pregledao.

Što drugi misle o tome?

nukac
10.11.2011., 12:05
Koliko ja znam, na izlasku iz USA više nema nikakve kontrole putovnica, već te formulare uzme teta na check-inu. Barem je kod mene bilo tako kod zadnja 2 puta.

A koliko je važno predati taj bijeli papirić ti piše ovdje: http://zagreb.usembassy.gov/visas/general_information/i94-form.html

Grupa Queen
11.11.2011., 11:32
Koliko ja znam, na izlasku iz USA više nema nikakve kontrole putovnica, već te formulare uzme teta na check-inu. Barem je kod mene bilo tako kod zadnja 2 puta.

A koliko je važno predati taj bijeli papirić ti piše ovdje: http://zagreb.usembassy.gov/visas/general_information/i94-form.html
If you returned home with your Form I-94 (white) or Form I-94W (green) Departure Record in your passport, it is possible that your departure was not recorded properly.
If you departed by a commercial air or sea carrier (airlines or cruise ships), your departure from the U.S. can be independently verified, and it is not necessary to take any further action, although holding on to your outbound (from the U.S.) boarding pass - if you still have it - can help facilitate your reentry next time you come back to the United States.

Dakle, neću ništa slati.

I nije istina da nema kontrole putovnica. Nema one klasične, ali na ulazu u pregled ručne prtljage stoje policajci i pregledavaju pasoše svima.

Pedja87
11.11.2011., 13:11
If you returned home with your Form I-94 (white) or Form I-94W (green) Departure Record in your passport, it is possible that your departure was not recorded properly.
If you departed by a commercial air or sea carrier (airlines or cruise ships), your departure from the U.S. can be independently verified, and it is not necessary to take any further action, although holding on to your outbound (from the U.S.) boarding pass - if you still have it - can help facilitate your reentry next time you come back to the United States.

Dakle, neću ništa slati.

I nije istina da nema kontrole putovnica. Nema one klasične, ali na ulazu u pregled ručne prtljage stoje policajci i pregledavaju pasoše svima.

Ja kad sam pitao ambasadu, rekli su mi da posaljem to nazad postom. Ne vidim sto ti je toliki problem poslati pisamce jedno, a veliki je potencijalni ulog imati problema sa carinicima na ulazu u ameriku.

vanelic
11.11.2011., 13:15
Ja kad sam pitao ambasadu, rekli su mi da posaljem to nazad postom. Ne vidim sto ti je toliki problem poslati pisamce jedno, a veliki je potencijalni ulog imati problema sa carinicima na ulazu u ameriku.

Slažem se. Riječ je o običnom pismu, nalijepiš markicu 7-8kn i to je to.
Bolje nego imati zajeb sljedeći put na ulazu u SAD. Bolje ne riskirati...

nukac
11.11.2011., 13:16
Lijepo kažu na onom linku:

If you failed to turn in your I-94 Departure Record, please send it, along with any documentation that proves you left the United States to:
DHS - CBP SBU
1084 South Laurel Road
London, KY 40744
U. S. A.

mRaDjE
12.11.2011., 09:11
meni je taj I94 jos u pasosu a aplicirao sam za novu vizu, ja sam izasao iz US u Kanadu autom i uopce nema granice Americke samo prodjes kroz tunel jedan i izadjes u kanadu, na kanadskoj granici su mi udarili pecat da sam usao, pa sta nije to dokaz da sam izasao iz amerike? novi intervju mi je tu za 12 dana u torontu?

red berries
12.11.2011., 10:33
Meni je ostao u putovnici kad sam bila u tranzitu,nisam ni znala da ga moram vratiti..kasnije sam ponovo usla u drzavu i dobila novi papiric,koji sam dala teti kad sam se vracala kuci..a onaj prvi jos nisam vratila...trebali bi to malo bolje objasniti jer ja nisam imala pojma kome da predam taj papiric,niti je itko drugi predavao isti :ne zna:

Grupa Queen
14.11.2011., 09:33
Meni je ostao u putovnici kad sam bila u tranzitu,nisam ni znala da ga moram vratiti..kasnije sam ponovo usla u drzavu i dobila novi papiric,koji sam dala teti kad sam se vracala kuci..a onaj prvi jos nisam vratila...trebali bi to malo bolje objasniti jer ja nisam imala pojma kome da predam taj papiric,niti je itko drugi predavao isti :ne zna:
Upravo to. Ako je vraćanje tog listića tako bitno, zašto ga nitko nije uzeo ili barem oznakom na zidu ili na razglasu naglasio da je vraćanje bitno. Policajac na aerodromu mi je uzeo putovnicu, pregledao ju, vidio taj listić i onda mi vratio putovnicu. Aha, vratit će me idući puta s granice kući. :rolleyes:

Uostalom, lijepo vam piše gore u onome što sam kopirao da se papirić ne treba vraćati poštom ako ste otputovali sa komercijalnim letom (a bit ću dovoljno hrabar da procijenim kako preko 95% Hrvata ulazi i izlazi iz SAD-a na taj način).

sally howard
15.11.2011., 15:29
bok, imala sam obdijen ulazak u vel. brit i odbijenu vizu, sad sam napravila novu putovnicu (biomet.) koja je prazna i ne sadržava informacije o odbijenim vizama i ulascima. uskoro cu dobiti garantno pismo od firme za koju moj decko radi (necu reci da mi je decko, tnx na ranijim savjetima). imat cu dovoljno novca na racunu, potvrdu o nekažnjavanju i mislila sam izvaditi potvrdu da posjedujem automobil (ak već nemam nekretninu, pa bar nešto), što mislite o tome?
ja sam studentica, upisala sam apsolventsku i ostao mi je samo diplomski. po bolonjskom procesu izgubila bi pravo studiranja ako ove godine ne diplomiram. probat cu na faksu uzeti neku potvrdu u kojoj b to pisalo, ako ne uspijem dobiti takvu potvrdu s faksa onda cu valjda tijekom razgovora moci to usputno napomenuti, ili?
što mislite kolike su mi šanse? ostala bi mjesec i pol i išla bi polovicom 12.mj.

Bondage Animal
16.11.2011., 03:09
Nisam znao gdje da smjestim temu jer je pitanje opcenito...

Treba li imati tranzitnu vizu ako se presjeda u americi i ako se ne ide van terminala?

vivax
16.11.2011., 05:50
nisam sigurna, ali ako ne izlaziš iz terminala i ne prolaziš kroz nikakve kontrole, mislim da ti ne treba.

mi smo tako letili preko UAE i nismo imali vize, samo promijenili avion na tranzitu bez prolaska kroz bilo kakve kontrole.
možda je ta USA drugačije, ali bi mi bilo logično da ne treba.

nukac
16.11.2011., 06:20
Pls, ne lupetat ako ne znate odgovor. Za USA treba tranzitna viza. Osim toga ima tema o vizama.

I ako UAE ima neku proceduru, ne znači da je u nekoj drugoj državi približno ista. Svaka država ima svoje procedure.

UglyKidJoe
16.11.2011., 06:22
Pretpostavka je majka za****.

Maca TZ
16.11.2011., 17:44
Da li neko zna zašto ne mogu otvoriti stranicu američke ambasade.:confused:
Ima li to kakve veze sa onim incidentom,ili zato što su ovdje (BiH) agenti FBI-a.:ne zna:

Bondage Animal
16.11.2011., 20:01
Nukac znaci tranzitna viza treba, ma lijepo bome...ima ono svakavih iskustava netko kaze da obavezno treba, drugi kazu da ih nitko nista nine pitao...

Zaci ipak da....hvala na odgovoru... :D

nukac
16.11.2011., 20:18
Pa na stranicama Ambasade USA lijepo kaže da treba. Tako da nemaš što razmišljat. Ili nađi drugi let koji ne ide preko USA.

sally howard
16.11.2011., 21:09
bok, imala sam obdijen ulazak u vel. brit i odbijenu vizu, sad sam napravila novu putovnicu (biomet.) koja je prazna i ne sadržava informacije o odbijenim vizama i ulascima. uskoro cu dobiti garantno pismo od firme za koju moj decko radi (necu reci da mi je decko, tnx na ranijim savjetima). imat cu dovoljno novca na racunu, potvrdu o nekažnjavanju i mislila sam izvaditi potvrdu da posjedujem automobil (ak već nemam nekretninu, pa bar nešto), što mislite o tome?
ja sam studentica, upisala sam apsolventsku i ostao mi je samo diplomski. po bolonjskom procesu izgubila bi pravo studiranja ako ove godine ne diplomiram. probat cu na faksu uzeti neku potvrdu u kojoj b to pisalo, ako ne uspijem dobiti takvu potvrdu s faksa onda cu valjda tijekom razgovora moci to usputno napomenuti, ili?
što mislite kolike su mi šanse? ostala bi mjesec i pol i išla bi polovicom 12.mj.

nukac
16.11.2011., 21:47
Uf, to pitanje si već postavila 3 puta, pa pošto ti nitko nije odgovorio, pretpostavljam da nitko nema pojma.
Sorry, ali stvarno ti ne možemo pomoći, najbolje ti je platiti i isprobati.

vanelic
16.11.2011., 22:04
Uf, to pitanje si već postavila 3 puta, pa pošto ti nitko nije odgovorio, pretpostavljam da nitko nema pojma.
Sorry, ali stvarno ti ne možemo pomoći, najbolje ti je platiti i isprobati.

Cekaj, brzo ce i cetvrti post :D

sally howard
16.11.2011., 22:08
pa nisam tri puta, evo ovo mi je drugi:). @NUKAC- bas me zanima tvoje misljenje, izgleda kao da se bas kuzis. Što misliš, ima šanse? Mozda bi se bas trebala potruditi dobiti od faksa nekakvu potvrdu u kojoj bi pisalo da ako ne diplomiram u ovoj akademskoj godini, gubim pravo studiranja. To bi bilo nesto sto me definitivno veze za povratak u Hrv. Anyway, zanima me sto mislis:). TNX

sally howard
16.11.2011., 22:09
Ma daj, nemoj me zezati. Samo o vizi mislim. A sta cu....:)

nukac
17.11.2011., 06:17
Pojma ti nemam... Kod Amera je - kako im se sprdne taj dan. Ti uzmi sve potvrde kojima bi im mogla dokazat da ćeš se vratiti. Nemaš druge. I probaj biti čim više iskrena, odnosno, ako lažeš, laži dosljedno da te ne uhvati. Jer ako te uhvati u najmanjoj laži - zaboravi vizu.

rubra
21.11.2011., 17:51
Nova sam u cijeloj proceduri, igrom sudbine zapela u cijelom procesu ;d, stoga vas molim za max. pomoć i unaprijed zahvaljujem....:))

Vrlo blizak prijatelj Indijac (indijska putovnica) s mjestom boravka u Dubai...kako doći do vize? Najbliža HRV. ambasada je u Kairu (Egipat)...s obzirom da ne znam kako bi iti jedan od nas trebao doći do Kaira da izradimo tu vizu ima li tko kakvog iskustva ili pametan savjet?!

Ja pišem garantno pismo, to mi je jasno, no, što dalje?! danas mi čovjek u našem Ministarstvu vanjskih poslova kaže da se to može mailom pa da se potom njegova viza pokupi u putu..primjerice Turska, prije ulaska u Hrvatsku....kako je to moguće? Na aerodromu?! O.o

Još nešto...odavdje bi voljeli putovati dalje....dakle, treba dodatnu vizu za primjerice Mađarsku?

Može li se to pojednostaviti?!

Šengenska viza ne dolazi u obzir za nas s obzirom da (još) nismo u EU!

HVALA unaprijed na odgovorima...:cerek:

goldietrickz
21.11.2011., 18:01

ne vidim zbog cega je ne bi dobila danas?! :ne zna:

kod amera je to sve stvarno bez nekog posebnog pravila. vecina ljudi koji danas idu po vizu, i dobijaju je, a moguce je da je nekima, nekad u proslosti bila i odbijena. ne mislim da ce to biti razlog da te odbiju, ako te uopce odbiju.

nukac
21.11.2011., 18:35
Ne može se pojednostavit. Za Mađarsku treba Schengenska viza, naravno, ona Mađarska. Ali se ta može vaditi u bilo kojem drugom EU veleposlanstvu koje postoji u Indiji. Iako, za Indijca mislim da će biti teško dobit EU vizu.

iLQ
21.11.2011., 20:22
Nova sam u cijeloj proceduri, igrom sudbine zapela u cijelom procesu ;d, stoga vas molim za max. pomoć i unaprijed zahvaljujem....:))

Vrlo blizak prijatelj Indijac (indijska putovnica) s mjestom boravka u Dubai...kako doći do vize? Najbliža HRV. ambasada je u Kairu (Egipat)...s obzirom da ne znam kako bi iti jedan od nas trebao doći do Kaira da izradimo tu vizu ima li tko kakvog iskustva ili pametan savjet?!

Ja pišem garantno pismo, to mi je jasno, no, što dalje?! danas mi čovjek u našem Ministarstvu vanjskih poslova kaže da se to može mailom pa da se potom njegova viza pokupi u putu..primjerice Turska, prije ulaska u Hrvatsku....kako je to moguće? Na aerodromu?! O.o

Još nešto...odavdje bi voljeli putovati dalje....dakle, treba dodatnu vizu za primjerice Mađarsku?

Bok Nova!

Prije par godina i sam sam kopao po toj proceduri.

Ne znam da li tvoj Ind ima vec kupljenu avio kartu... ali:

- Istanbul je za vas dobro mjestasce iz dva razloga: 1. popularan je aerodrom A-kompanijama (cijena karte)/i usput je po striceku atlasu a ima i direkt za CRO; 2. Turska nema Šengena i to je sva fora jer za-pret-post-avit je da je nekoj "cudnoj putovnici" lakse dobiti Tursku vizu nego Š-vizu pa samim time "olaksati" dobijanje HDZ vize. Kao sto kazes, Š viza ne dolazi u orbiz.
- Kairo je isto moguc - sto da ne - ali onda ima jedan stop vise. Osim-mozda ako je njemu sa IND pasportom lakse dobiti Egypt vizu od Turske? Hmmm?
- Madarska - Nukac je rekao. Nazalost nista od sira i kobasica. :mig:

Akcija je: papire salji u Tursku/Zagreb, on po Tursku tamo gdje je, poslije vizu pokupi u IST, let - pljus u Zagreb i ti ga cekas na aerodromu. Cmok cmok.

rubra
21.11.2011., 22:54
Bok Nova!

Prije par godina i sam sam kopao po toj proceduri.

Ne znam da li tvoj Ind ima vec kupljenu avio kartu... ali:

- Istanbul je za vas dobro mjestasce iz dva razloga: 1. popularan je aerodrom A-kompanijama (cijena karte)/i usput je po striceku atlasu a ima i direkt za CRO; 2. Turska nema Šengena i to je sva fora jer za-pret-post-avit je da je nekoj "cudnoj putovnici" lakse dobiti Tursku vizu nego Š-vizu pa samim time "olaksati" dobijanje HDZ vize. Kao sto kazes, Š viza ne dolazi u orbiz.
- Kairo je isto moguc - sto da ne - ali onda ima jedan stop vise. Osim-mozda ako je njemu sa IND pasportom lakse dobiti Egypt vizu od Turske? Hmmm?
- Madarska - Nukac je rekao. Nazalost nista od sira i kobasica. :mig:

Akcija je: papire salji u Tursku/Zagreb, on po Tursku tamo gdje je, poslije vizu pokupi u IST, let - pljus u Zagreb i ti ga cekas na aerodromu. Cmok cmok.

Ljudovi.....HVALA..

Ipak..mislim da smo svi skupa...(ILQ pogotovo) ;d...zakomplicirali cijelu stvar...u Zagrebu postoji Indian Embassy...i to je najjednostavniji put...pretpostavljam.....uz to...sve da taj put "ne upali"....imam prijatelja u Kairu....valjda on to sve može..dopremiti mailom...

sir i kobasice....hihihihi...vegetarijanka....Mađarka = Ozora.....:)

vanelic
22.11.2011., 14:34
Jučer bio na razgovoru za američku vizu. Putujem 20.02. Nitko me nije pitao ništa tipa zašto tako rano apliciram.
Danas u putovnici viza na 10 godina, multiple entry, jedna zvijezdica.
Jupi! :D

nukac
22.11.2011., 16:51
Znači da si isto totalno nezanimljiv tip. :)

mRaDjE
23.11.2011., 01:15
ma kod amera je li la, meni su dali na 3 mjeseca 1 entry a imao sam podlogu za 10 godisnju a nekom tipu iz mog grada skupa smo bili gore bio je ispred mene jedva skupio pare za put nezaposlen i to dobio 5 godina

sada sam u torontu isao vaditi novu jer tu zivim i dali su mi je opet bas me zanima da li ce opet biti 3 mjeseca 1 entry

i sta znace te zvjezdice? ja isto imam jednu na staroj vizi

sally howard
23.11.2011., 03:11
zna li netko mozda da li pozivno/garantno pismo mora biti orginal (poslano poštom koju mi je predugo cekati) ili moze biti skenirano ili faksirano? tnx

nukac
23.11.2011., 08:07
Ustvari nitko nema pojma što znače zvjezdice, ali na internetu postoje neke pretpostavke o tome da zvjezdice znače koliko si opasan tip. Čim manje zvjezdica, to si nezanimljiviji, mislim da je maskimum 4* i onda si kao dosta velika prijetnja sigurnosti, pa te na imigraciji dulje zahebavaju.

rubra
23.11.2011., 16:39

Unaprijed se ispričavam na smetnjama u komunikacijskom kanalu i mojoj presvetoj "inteligenciji" koja si je dala zaključiti da u Indijskom ambasadi u Hrvatskoj mogu riješiti vizu za Indijca za ulazak u Hrvatsku....to, dakako, nije moguće...

Morat ćemo ipak preko Egipta....dakle, saznah sve detalje pa ipak ostadoh uskraćena za nekoliko sitnica:

- Viza se, osim u Egiptu, može pokupiti u nekom od veleposlanstva u Europi. To ambasada radi na pismeni upit! E, sada, ON osobno mora doći pokupiti tu vizu. Kako?! Mislim, uzimajući u obzir da ide iz Dubaija preko Turske i ima ukupno 2 sata slobodno između četova ne znam kako pretpostaviti da se u ta dva sata pretvori u Supermana i odleti do ambasade koju treba tražiti i u njoj čekati na proceduru....

- Zdravstveno osiguranje?! Je li nužno za ulazak u Hrvatsku?...kada sam išla za Dubai nitko me ništa nije pitao, pa vas molim da mi kažete svoja iskustva..mora li ON imati navedeno za ulazak u HRV?!

- Stanje na tekućem računu....čovjek je švorc...ne znam kako to riješiti i ako sam ja garant ovdje (zaposlena) može li to biti neka garancija za njega da neće biti na teret državi kao ne-daj-bože socijalni slučaj?! Molim iskustva s tim dijelom priče...

- Također, posljednje pitanje oko garantnog pisma nije loše...iako se ti detalji lako mogu saznati na mail, pretpostavljam da netko ima iskustva sa slanjem pošte/maila..kako oni prihvaćaju elektronski oblik apliciranja?

- Kod nas trošak vize ide max. 350kuna....zašto sam ja onda preko agencije u Dubaiju za ulazak morala platiti 100€ agenciji za vizu?! Je li to zaista realan iznos ili me netko oderao?!

HVALA unaprijed na odgovorima....

Ako kako mogu pomoći, svojim iskustvom, nakon cijele procedure, bit ću vam na raspolaganju....

:)

Brick2k
23.11.2011., 19:30
Unaprijed se ispričavam na smetnjama u komunikacijskom kanalu i mojoj presvetoj "inteligenciji" koja si je dala zaključiti da u Indijskom ambasadi u Hrvatskoj mogu riješiti vizu za Indijca za ulazak u Hrvatsku....to, dakako, nije moguće...

Morat ćemo ipak preko Egipta....dakle, saznah sve detalje pa ipak ostadoh uskraćena za nekoliko sitnica:

- Viza se, osim u Egiptu, može pokupiti u nekom od veleposlanstva u Europi. To ambasada radi na pismeni upit! E, sada, ON osobno mora doći pokupiti tu vizu. Kako?! Mislim, uzimajući u obzir da ide iz Dubaija preko Turske i ima ukupno 2 sata slobodno između četova ne znam kako pretpostaviti da se u ta dva sata pretvori u Supermana i odleti do ambasade koju treba tražiti i u njoj čekati na proceduru....

- Zdravstveno osiguranje?! Je li nužno za ulazak u Hrvatsku?...kada sam išla za Dubai nitko me ništa nije pitao, pa vas molim da mi kažete svoja iskustva..mora li ON imati navedeno za ulazak u HRV?!

- Stanje na tekućem računu....čovjek je švorc...ne znam kako to riješiti i ako sam ja garant ovdje (zaposlena) može li to biti neka garancija za njega da neće biti na teret državi kao ne-daj-bože socijalni slučaj?! Molim iskustva s tim dijelom priče...

- Također, posljednje pitanje oko garantnog pisma nije loše...iako se ti detalji lako mogu saznati na mail, pretpostavljam da netko ima iskustva sa slanjem pošte/maila..kako oni prihvaćaju elektronski oblik apliciranja?

- Kod nas trošak vize ide max. 350kuna....zašto sam ja onda preko agencije u Dubaiju za ulazak morala platiti 100€ agenciji za vizu?! Je li to zaista realan iznos ili me netko oderao?!

HVALA unaprijed na odgovorima....

Ako kako mogu pomoći, svojim iskustvom, nakon cijele procedure, bit ću vam na raspolaganju....

:)

1. Ima direktne letove iz Dubaia u Kairo preko www.egyptair.com . Povratan let stoji od prilike 250,- EUR. Indijci ne trebaju vizu za egipat za maksimalan boravak do 15 dana. (http://www.timaticweb.com/cgi-bin/tim_website_client.cgi?SpecData=1&VISA=&page=visa&NA=IN&AR=00&PASSTYPES=PASS&DE=EG&user=DL&subuser=DELTAB2C)

2. Prema instrukcijama Hrvatskog veleposlanstva u Kairu (http://eg.mfa.hr/?mh=295&mv=2787) treba imati:
"Certificate of medical travel insurance is required."
Tako da treba imati zdrastveno osiguranje.

3. Ehh ovdje nemam iskustva s tim. Ali nazalost je cesto tako da ako nema novaca onda ce biti tesko...morate probati. Ti ko sponzor moras napraviti slijedece:
Personal Visit (private, tourism, etc..)
Personal invitation letter must be stamped by Notary Office in Croatia.
Personal identification number of inviter (OIB)
Certificate of salary, Pension or bank statement of the inviter.

Opcenito je tako da on mora prije sredit sve ove papire koje pisu u instrukciji, posalit u Kairo i cekati. Kad bi dobijo pozitivno rjesenje bi trebao tamo letijeti pokupit svoju vizu i se vratit.

To je sve sto znam. Imam nadu da sam mogao malo pomoc. Zelim sve sretno da uspije.

Pozdrav

rubra
24.11.2011., 09:33
1. Ima direktne letove iz Dubaia u Kairo preko www.egyptair.com . Povratan let stoji od prilike 250,- EUR. Indijci ne trebaju vizu za egipat za maksimalan boravak do 15 dana. (http://www.timaticweb.com/cgi-bin/tim_website_client.cgi?SpecData=1&VISA=&page=visa&NA=IN&AR=00&PASSTYPES=PASS&DE=EG&user=DL&subuser=DELTAB2C)

2. Prema instrukcijama Hrvatskog veleposlanstva u Kairu (http://eg.mfa.hr/?mh=295&mv=2787) treba imati:
"Certificate of medical travel insurance is required."
Tako da treba imati zdrastveno osiguranje.

3. Ehh ovdje nemam iskustva s tim. Ali nazalost je cesto tako da ako nema novaca onda ce biti tesko...morate probati. Ti ko sponzor moras napraviti slijedece:
Personal Visit (private, tourism, etc..)
Personal invitation letter must be stamped by Notary Office in Croatia.
Personal identification number of inviter (OIB)
Certificate of salary, Pension or bank statement of the inviter.

Opcenito je tako da on mora prije sredit sve ove papire koje pisu u instrukciji, posalit u Kairo i cekati. Kad bi dobijo pozitivno rjesenje bi trebao tamo letijeti pokupit svoju vizu i se vratit.

To je sve sto znam. Imam nadu da sam mogao malo pomoc. Zelim sve sretno da uspije.

Pozdrav

Brick2k..zaista HVALA na informacijama...

Mi smo mladi par koji planira vjenčanje...za mene nije problem otići u Dubai, no za njega predstavlja ogroman problem doći meni u Hrv. radi poprilično kompolicirane hrvatske procedure...

- 250€ za nas je puno i previše da bi samo otišli u Kairo i pokupili vizu...to nam je otprilike pola povratne karte iz Emirata za Hrvatsku...rješenje je da se pismenim putem zamoli da se viza pošalje u neko od europskih veleposlanstva...u tom slučaju opet se mora razbijati karta kako bi se ostao barem jedan dan da se sve to obavi...opet duplo skuplja varijanta...

- što se putnog zdravstvenog osiguranja tiče, sada sam pričala s Ministarstvom i to jedino može srediti agencija iz Dubaija...ne znam koliko to pak košta----

- što se tiče sredstava na računu, mora imati potvrdu da ima 50€ dnevno x 90 dana koliko je max. ostanak omogućen = cca. 5000€ O.o.....to me je malo šokiralo jer nam je realno nemoguće skupiti tu cifru....(moja garancija i zapošljavanje, pa i sredstva na računu ne garantiraju da će ga pustiti bez njegove potvrde o računu - tako mi je barem rečeno). Moje pitanje tada glasi: mogu li se sredstva posuditi, staviti na račun, izvaditi potvrda i potom vratiti od koga je posuđeno?!

Nadam se da ne zamaram i da će moje detaljno istraživanje pomoći ostalima u sličnoj situaciji...

sally howard
21.12.2011., 20:13
Bok, dobila sam vizu na 10 godina i jednu zvjezdicu, jeiiii. Ali evo imam opet jedan problem. Na granici mi je immigration officer udario pečat da moram napustiti SAD do 18. siječnja sto sam tek poslije vidjela. Vec sam kupila povratnu kartu za 24. veljace koja se ne moze refundirati. Postoji li mogucnost da mi je produzi boravak?

Ili, da li bi mogla otići u Kanadu 16. siječnja,ostati tamo tjedan dan pa se onda vratiti u SAD? Da li je to moguće?

nukac
21.12.2011., 20:55
Moguće, zašto ne? pa izlaziš izvan USA, i ponovno ulaziš... :) Ili radije odi na Karibe...

sally howard
22.12.2011., 00:43
Tnx Nukac, ti uvijek spasis. Poslala sam i ambasadi mail, nadam se da ce sve biti OK. Pozdrav iz suncanog Los Angelesa:)

chergi
03.01.2012., 11:53
Zna li itko, da li se zahtjev za vizu podnosi iskljucivo u veleposlanstvu ili moze i u konzulatu?

nukac
03.01.2012., 12:03
Vjerojatno to ovisi od države do države. Nekad čak ni u ambasadi, jer nema "licencu" za izdavanje viza.

marcov
05.01.2012., 10:52
pozdrav svima! znam da se o tome već dosta govorilo, ali jako me zanima. Naime, Ja, i cura planiramo na proljeće otići u New York, turistički. Vanredni smo studenti, trenutno nezaposleni, pa me zanima imamo li šanse dobiti vizu. Što sve uzimaju u obzir za dobivanje vize,znači li im išta ako netko želi vizu a iz drugog je kraja Hrvatske pa mora puovati u zg... Zanima nas kakve su nam šanse, da ne idemo uzalud, a na kraju ne dobijemo vizu.. Netko ko je nedavno bio u ambasadi, ako može reći iskustva???

ČmareC
06.01.2012., 02:41
Jedno brzinsko, da li mi treba tranzitna viza za Ukrajinu ? I jos jedno koje sam se sad sjetio, a nisam uopce mislio na to, iz Hong Konga letim za Tajland, i vidim na stranici visahq, da nam treba turisticka viza :confused:, da li ju mogu kupiti na aerodromu u Bangkoku kad sletim ili kako to ide ?

Hvala

Cordell
06.01.2012., 17:43
nije baš pitanje vezano uz vizu, ali je slično :)
naime idem 3.2 u London na tri dana i sad me zanima da li je na snazi još uvijek ono pravilo da putovnica mora vrijediti najmanje 6 mjeseci? putovnica mi ističe u 7.mj pa da znam da li da vadim novu. hvala!

nukac
06.01.2012., 18:45
Ne treba, dovoljno da vrijedi do dana kad misliš napustiti zemlju. To vrijedi za UK.

Cordell
06.01.2012., 19:17
ok, hvala na brzom odgovoru!!

amstel
09.01.2012., 10:55
pitanje...

tražim obrasce za američku turističku vizu(b2) i koliko vidim postoji samo online aplikacija...imaju u pdf-u da se isprinta ds-160 obrazac, ali u njemu nema niš osim objašnjavanja kako se ispunjava.
jel se mogu ti obrasci isprintati i ispuniti olovkom(nemam printer) ili možda da ugovorim appointment pa tam to sve ispunim, jel to moguće

i još me traže da im uploadam sliku online...nemam sliku, to im mogu dati samo ovako...šta da se slikam digitalcem, editiram i uploadam ili?

jebeni ameri :)

hvala

kikila
09.01.2012., 18:27
pitanje...

tražim obrasce za američku turističku vizu(b2) i koliko vidim postoji samo online aplikacija...imaju u pdf-u da se isprinta ds-160 obrazac, ali u njemu nema niš osim objašnjavanja kako se ispunjava.
jel se mogu ti obrasci isprintati i ispuniti olovkom(nemam printer) ili možda da ugovorim appointment pa tam to sve ispunim, jel to moguće

i još me traže da im uploadam sliku online...nemam sliku, to im mogu dati samo ovako...šta da se slikam digitalcem, editiram i uploadam ili?

jebeni ameri :)

hvala

da, da, morat ćeš popunjavati online aplikaciju, nema drugog načina. zapravo, ni ne možeš ugovoriti appointment dok ne apliciraš. :mig:
pogledaj si najprije upute na njihovoj stranici jer je vrijeme popunjavanja aplikacije ograničeno (2009. kad sam popunjavala nije bilo, pa kad bi došla na neki dio koji mi nije bio jasan pogledala bi FAQ, međutim 2010. su uveli neke promjene, među kojima je upravo to ograničeno vrijeme, uploadanje slike i sl.)
što se fotografije tiče, mislim da ti je najpametnije da odeš u foto studio pa ti ju oni stave lijepo na cd ili usb jer slike za vizu nisu kao za naše dokumente. mada, možeš se i sam slikati, samo pazi da su ve vrijednosti točne jer inače nećeš moću uploadati sliku

amstel
09.01.2012., 21:32
da, da, morat ćeš popunjavati online aplikaciju, nema drugog načina. zapravo, ni ne možeš ugovoriti appointment dok ne apliciraš. :mig:
pogledaj si najprije upute na njihovoj stranici jer je vrijeme popunjavanja aplikacije ograničeno (2009. kad sam popunjavala nije bilo, pa kad bi došla na neki dio koji mi nije bio jasan pogledala bi FAQ, međutim 2010. su uveli neke promjene, među kojima je upravo to ograničeno vrijeme, uploadanje slike i sl.)
što se fotografije tiče, mislim da ti je najpametnije da odeš u foto studio pa ti ju oni stave lijepo na cd ili usb jer slike za vizu nisu kao za naše dokumente. mada, možeš se i sam slikati, samo pazi da su ve vrijednosti točne jer inače nećeš moću uploadati sliku

ok, hvala

prošle godine sam ispunjavao nisu tražili sliku već na početku...limit je bio 20min, pretpostavljam da je i sada takav...samo me taj printer zajebava...

u svakom slučaju hvala na odgovoru

SuZi KjU
14.01.2012., 13:57
Evo par kratkih pitanja vezano za američku vizu:

- planiram putovati krajem petog mjeseca ali na razgovor za vizu sam mislila već kroz 10-ak dana jer želim ostaviti dosta vremena za planiranje puta i pronalazak povoljnijih karata
- mogu li ja njima u ambasadi reći da putujem u npr. 4. mjesecu da mi ne prigovaraju zašto tražim vizu tako rano.
- na poslu su mi uz potvrdu o zaposlenju, kopiju radne knjižice i potvrdu o plaćama dali i rješenje o godišnjem odmoru od 1. do 15. 6. jer su tako morali krajem prošle godine pisati u nekom planiraju godišnjeg nisam ni sama shvatila što, i sad više ne mogu mijenjati potvrdu (?!)
- stvar je u tome što ja vizu želim imati spremnu pa da mogu u miru planirati put jer još ne znam gdje točno idem i na koliko dugo.

- također, u obrascu DS 160 piše da mi treba adresa gdje ću odsjesti dok sam tamo, a ja idem sama na road trip (možda s nekoliko prijatelja koji se još nećkaju) i obići ću nekoliko gradova. nekoliko dana ću odsjesti kod prijateljice u Bostonu, ali ona se boji slati mi garantno pismo jer se udala tamo i u procesu je dobivanja zelene karte a svaki mjesec šalje pismo za članove obitelji koji je stalno posjećuju jer je nedavno rodila. pa joj je to riskantno. mogu li staviti samo njenu adresu bez garantnog, bojim se da će im to u ambasadi biti sumnjivo. Ili da stavim neki hotel, hostel na blef (jer ionako uglavnom namjeravam rezervirati motele i hostele na licu mjesta pa neću imati potvrdu o rezervaciji)

Dakle, ne želim ništa muljati nego se želim osigurati za vizu da mogu u miru planirati put.
Što mislite, hoću li imati problema?

maxpayne
15.01.2012., 17:03
jedna me stvar zanima možda se čini glupo pitanje ali nemam iskustva sa ovim stvarima..naime imam dvojno državljanstvo (BiH i HR) , a namjeravam u 7 mjesecu na put u London,znam da su ukinute vize za državljane RH ali ja nisam još izvadio HR putovnicu na koju imam pravo,e sad me zanima dali postoji neki uvjet koliko dugo putovnica mora biti valjana da sa njom mogao putovati u UK.

red berries
16.01.2012., 08:52
Jedno brzinsko, da li mi treba tranzitna viza za Ukrajinu ? I jos jedno koje sam se sad sjetio, a nisam uopce mislio na to, iz Hong Konga letim za Tajland, i vidim na stranici visahq, da nam treba turisticka viza :confused:, da li ju mogu kupiti na aerodromu u Bangkoku kad sletim ili kako to ide ?

Hvala

Viza za Tajland se vadi u Tajladnskom veleposlanstvu i nije ju moguce dobiti na aerodromu, barem nije bilo moguce kad sam ja isla prije 2-3 godine..A sumnjam da je doslo do nekih promjena...

jedna me stvar zanima možda se čini glupo pitanje ali nemam iskustva sa ovim stvarima..naime imam dvojno državljanstvo (BiH i HR) , a namjeravam u 7 mjesecu na put u London,znam da su ukinute vize za državljane RH ali ja nisam još izvadio HR putovnicu na koju imam pravo,e sad me zanima dali postoji neki uvjet koliko dugo putovnica mora biti valjana da sa njom mogao putovati u UK.

Od dana kad preuzmes putovnicu ona postaje valjana...

Soo
16.01.2012., 21:55
jel zna netko koji su termini za razgovor moguci u americkoj ambasadi? sad sam rezervirala u 8.15, malo sam gledala razlicite dane, a ono sve slobodno oko 8, cak 7:45 :confused:
jel oni rade samo tako rano ili se normalniji termini brzo rezerviraju?

congiuntivo
16.01.2012., 23:13
jel zna netko koji su termini za razgovor moguci u americkoj ambasadi? sad sam rezervirala u 8.15, malo sam gledala razlicite dane, a ono sve slobodno oko 8, cak 7:45 :confused:
jel oni rade samo tako rano ili se normalniji termini brzo rezerviraju?

Ja sam bookirao termin 3 tjedna unaprijed i za sve datume (početak ovog mjeseca) jedini slobodni termini su bili samo ti u 07:45 h. I meni je bilo malo čudno. Do 8h je bila gomila ljudi pred ambasadom i sljedeći dan kad smo skupljali vize svi ti isti ljudi su čekali preuzimanje, stekao sam dojam da drugih termina ni nema.

mscpoesia
18.01.2012., 19:04
procitala sam zadnjih nekoliko stranica ovog topica i dosla do zakljucka da za dobijanje vize za US nema bas nikakvih pravila. Danas smo se ja i suprug slikali da mozemo poceti ispunjavati obrazac. Dali stvarno moramo napisati adresu gdje cemo odsjesti iako kazu da ne rezerviramo niti hotel niti let dok ne dobijemo vizu? Vize vadimo iz jednostavnog razloga sto nam se vise puta ukazala prilika za jeftinije karte, ali nismo imali vizu. Nemamo tamo nikakve rodbine pa samim tim niti garantno pismo, ali smo oboje zaposleni ( ja sam vlasnik poduzeca koje solidno posluje) i imamo dvoje djece koje ostaju doma sa bakom i dedom. Nadam se da i je to dovoljna garancija da cemo se vratiti i da dobijemo vizu ( ja se nadam na vise godina sa neogranicenim ulaskom). I zadnje pitanje dali se u ambasadi ceka bez obzira na termin ili su tocni pa primaju na vrijeme kako si i narucen?

nukac
18.01.2012., 19:21
Čeka se, jer se u isti termin naruči 10 ili 20 ljudi.

mscpoesia
18.01.2012., 19:25
Čeka se, jer se u isti termin naruči 10 ili 20 ljudi.

tnx, e pa bas sam tako nesto i mislila :rolleyes:

Made in heaven
18.01.2012., 21:36
:mig:procitala sam zadnjih nekoliko stranica ovog topica i dosla do zakljucka da za dobijanje vize za US nema bas nikakvih pravila. Danas smo se ja i suprug slikali da mozemo poceti ispunjavati obrazac. Dali stvarno moramo napisati adresu gdje cemo odsjesti iako kazu da ne rezerviramo niti hotel niti let dok ne dobijemo vizu? Vize vadimo iz jednostavnog razloga sto nam se vise puta ukazala prilika za jeftinije karte, ali nismo imali vizu. Nemamo tamo nikakve rodbine pa samim tim niti garantno pismo, ali smo oboje zaposleni ( ja sam vlasnik poduzeca koje solidno posluje) i imamo dvoje djece koje ostaju doma sa bakom i dedom. Nadam se da i je to dovoljna garancija da cemo se vratiti i da dobijemo vizu ( ja se nadam na vise godina sa neogranicenim ulaskom). I zadnje pitanje dali se u ambasadi ceka bez obzira na termin ili su tocni pa primaju na vrijeme kako si i narucen?

Morate napisati adresu, a čak i broj telefona-sustav ne pušta da se dalje ispunjava ak se to ne napiše. možda su sad nekaj promijenili, ali prošle godine je bilo tak.
Vidite na booking.com neki hotel koji je u trenutku ispunjavanja aplikacije slobodan u razdoblju u kojem bi išli, zapišite si njegovu adresu i broj telefona i to napišite. TAko svi moraju napraviti.

Pretpostavljam da imate okvirni termin kada bi išli? Naime, morate na razgovor doći sa točnim planom-od kada do kada bi točno išli, ili baram mjesec (ne-paaa negdje na proljeće, nego: 1.-15.4.2012., odnosno: u 4.mj.2012.), koje gradove bi posjetili, i par znamenitosti koje bi vidjeli (da se vidi da imate točan plan razgleda, i kad to obavite idete doma djeci).

Budući si navela da si vlasnica firme onda za sebe trebaš ovo:
- rješenje o osnivanju firme,
- od banke par dana prije razgovora zatražiti ispis prihoda u zadnji 1 god. (moja banka ne može izvaditi samo prihode, pa su meni dali i rashode, a onda sam ja markerom označila na pravoj stranici moje podatke i na zadnjoj ukupan iznos prihoda-da konzul ne luta u papirima i onda promaši bitno)
- napiši izjavu (kao da pišeš dopis klijentu) u kojoj ćeš navesti da si u razdoblju putovanja na godišnjem, da se nakon puta vraćaš radit u svoju firmu nazad, da u toj firmi radiš od tada i tada i kolika ti je prosječna mjesečna plaća, i na kraju štambilj i potpis (naime-treba takva potvrda od poslodavca, a kako mi koji smo sami svoji poslodavci tog poslodavca u stvari nemamo, onda moramo napisati ovakvu izjavu-to uvelike olakšava razgovor, ja sam dolila na 10god.sa neograničeno ulaza :mig:).

Nadam se da sam pomogla.

mscpoesia
19.01.2012., 09:37
Made in heaven

tnx, stvarno si mi puno pomogla :top::)

mscpoesia
19.01.2012., 16:30
evo upravo sam zavrsila sa ispunjanvanjem i prijavila se za razgovor i na redu smo vec u utorak 24.01. u 09:45
Sada mi ostaje da na brzinu skupim dodatnu dokumentaciju i da se nadam :moli:

hard.fallxxx
19.01.2012., 21:46
Evo ako koga zanima :) mozda mu ovo pomogne.

Danas smo decko i ja bili u americkoj amabasadi na razgovoru za vizu, mi smo rezervirali termin u 7 i 45, a to je zapravo bio pun pogodak jer smo bili na pocetku, kasnije su ljudi poceli dolaziti i bilo je cirka 7 ljudi po treminu. Tako d dok smo mi dosli na red skupilo se negdje 20-tak ljudi. Tako da smo u biti cim su poceli sa predajom dokumenata i intervjuom mi smo bili gotovi. Ali ako ste u 7 i 45 sigurno necete biti u 7 i 45 nego oko 8 i nesto, mi smo do 9 bili gotovi.
Ako slucajno ima nezaposlenih tu i strahuju za vizu, neka samo nabave pismo od nekog poslodavca neke firme da se zaposljavaju od mjeseca koji im pase i nece biti problema za vizu.
Decku i meni je odobrena, ja sam studentica, a on je nezaposlen, mada sam ja dosta bila ispitana o faxu s obzirom da sam 3. god da li mislim nastaviti i tako.
Tako da eto mi smo jos jedni koji u 3. mjesecu via USA :).

Maca TZ
19.01.2012., 22:28
Moj svekar je vlasnik firme u kojoj muž i ja radimo,ali muž je direktor.
E sad,da li trebaju u tom slučaju podaci o poslovanju firme,odnosno porezu,prihodima i sl.:ne zna:
Ili može napisati da radi neki određen posao u istoj,jer u suštini može navesti šta hoće,pečat je kod njega,mislim u stilu kako će oni provjeriti,jer imaš papire o zaposlenju,što je valjda najvažnije.:ne zna:

Mi bi vjerovatno išli preko turističke agencije,(mada nije 100% sigurno),i šta treba,da pošaljem agenciji rezervaciju,a oni meni potvrdu o tome,pa da pokažem u ambasadi.:confused:

prijekilijek
20.01.2012., 15:09
Nisam vidio ovaj treadh evo ovdje pitanje:)

prijekilijek
20.01.2012., 15:11
Dobar dan
Bio sam u Svajcarsku od 9 septembra do 4 decembra.I treba da idem opet na duzi period.Interesuje me kako funkcionise ulaz i izlaz u zemlje sngen zone.Kad imam opet pravo da odem u Svajcarsku na duzi period.

Pedja87
21.01.2012., 15:39
Evo ako koga zanima :) mozda mu ovo pomogne.

Danas smo decko i ja bili u americkoj amabasadi na razgovoru za vizu, mi smo rezervirali termin u 7 i 45, a to je zapravo bio pun pogodak jer smo bili na pocetku, kasnije su ljudi poceli dolaziti i bilo je cirka 7 ljudi po treminu. Tako d dok smo mi dosli na red skupilo se negdje 20-tak ljudi. Tako da smo u biti cim su poceli sa predajom dokumenata i intervjuom mi smo bili gotovi. Ali ako ste u 7 i 45 sigurno necete biti u 7 i 45 nego oko 8 i nesto, mi smo do 9 bili gotovi.
Ako slucajno ima nezaposlenih tu i strahuju za vizu, neka samo nabave pismo od nekog poslodavca neke firme da se zaposljavaju od mjeseca koji im pase i nece biti problema za vizu.
Decku i meni je odobrena, ja sam studentica, a on je nezaposlen, mada sam ja dosta bila ispitana o faxu s obzirom da sam 3. god da li mislim nastaviti i tako.
Tako da eto mi smo jos jedni koji u 3. mjesecu via USA :).

Kako funkcionise dobijanje vize za osobu koja je nezaposlena? Ako nije tajna, koje je dokumente(veze sa zemljom) prilozio tvoj decko? Ovo pitam jer sam i ja u slicnoj situaciji(nezaposlen), a aplicirao bih za vizu. Hvala!

hard.fallxxx
23.01.2012., 22:29
Kako funkcionise dobijanje vize za osobu koja je nezaposlena? Ako nije tajna, koje je dokumente(veze sa zemljom) prilozio tvoj decko? Ovo pitam jer sam i ja u slicnoj situaciji(nezaposlen), a aplicirao bih za vizu. Hvala!

Pa evo ovako...On je prilozio stanje na racunu, posebna potvrda od banke, uzeo je dokumente i za auto da posjeduje, ali to mu nisu gledali bas, i pismo od budceg poslodavca da se zaposljava od 4. mjeseca, tipa dokaz o buducem zaposlenju, i normallno potvrda za uplatu vize i sve one papire sto treba sa sobom donijeti sto je navedeno na stranici i mislim da su ga bas zbog tog pisma
i pustli, dobio je an 3 mjeseca, ali on je zadovoljan, dok sam ja dobila na 10 god, i jos mi je to uvijek malo misterionzo kako..:).. Ali ako si nezaposlen i dalje mislis biti samo nadi neku firmu ili nekoga koga znas da vodi neki bussines i reci da ti napravi to pismo. i to ti je to.

goldietrickz
23.01.2012., 22:36
Dobar dan
Bio sam u Svajcarsku od 9 septembra do 4 decembra.I treba da idem opet na duzi period.Interesuje me kako funkcionise ulaz i izlaz u zemlje sngen zone.Kad imam opet pravo da odem u Svajcarsku na duzi period.

odgovoreno ti je vec. 90 dana u 180 dana. mozes biti 3 mjeseca, onda 3 mjeseca moras biti izvan. mozes biti 10 dana unutra, pa 20 vani, pa 5 unutra, pa 49 vani... carinik gleda najnoviji pecat u putovnici, minus 180 dana, ukoliko je u tih 180 dana vise od 90 dana unutar Schengena, u prekrsaju si.

zvuci komplicirano, a ponekad i jest komplcirano. cariniku ponekad treba kalkulator kako bi sve to tocno izracunao.

koje su kazne za prekoracenje ovisi ponajvise o carinikovom raspolozenju. predmnijevam da svicarski carinici bas i ne gledaju kroz prste previse...

to sve ako ides avionom u Svicarsku. ne znam kako je sad na granici s Njemackom npr. ako dolazis autom, ima li uopce ikakve kontrole, znas to sam ako si dolazio tamo autom. pravilo je isto, ali se mozda uhvatiti poneku krivinu na taj nacin ulaska, sto ne bih preporucio

ovisi i ciji si drzavljanin...

ringoslava
23.01.2012., 23:11

Ja sam takodjer nekidan dobila vizu, i to na 10godina, nezaposlena sam, nedavno zavrsila faks i nemam nikakav posao na vidiku. Jedino sto sam imala od dodatne dokumentacije da sam vlasnica stana i spomenula sam da imam decka, i imala sam potvrdu koju mi je tata napisao u kojoj potvrdjuje da mi on placa putovanje.

mscpoesia
24.01.2012., 20:43
evo vratili se mi iz Zagreba i dobili smo oboje vizu na 10 godina neogranicen broj ulazaka :jumping:

Made in heaven
24.01.2012., 20:55
evo vratili se mi iz Zagreba i dobili smo oboje vizu na 10 godina neogranicen broj ulazaka :jumping:

Sjajno!!!! :jumping:

RedskinFan
30.01.2012., 08:30
Kad HR i službeno postane 1 od članica EU-a (oko lipnja 2013.) dali hrvatski državljani tada neće više trebat vize za ulaske u neke zemlje za koje sad moramo vadit vize? Mislim na afričke zemlje, azijske zemlje, karpske otoke, USA, Australija...

PitWeiler
08.02.2012., 22:39
nekoliko dumbass pitanja :) naime, planiram sestri pokloniti za skorasnji rodjendan avionsku kartu do amerike... e sad kako to mora biti iznenadjenje (dakako :) ) trazim najbolji nacin kako to izvest.. ona bi naime bila kod rodbine koja tamo zivi, konkretno na floridi.. ali sad me zanima, nacin, procedura... sta prvo uraditi? izvaditi vizu ili kupiti kartu? mogu li uzet kartu, pripremiti sve za vizu pa onda nju pozvati da obavi taj razgovor u ambasadi ili kako vec... ljudi pomozite :) zadao sam si projekt, koji mi se sve vise cini nemogucim za izvesti :) unaprijed fala svima :D

mscpoesia
10.02.2012., 09:31
nekoliko dumbass pitanja :) naime, planiram sestri pokloniti za skorasnji rodjendan avionsku kartu do amerike... e sad kako to mora biti iznenadjenje (dakako :) ) trazim najbolji nacin kako to izvest.. ona bi naime bila kod rodbine koja tamo zivi, konkretno na floridi.. ali sad me zanima, nacin, procedura... sta prvo uraditi? izvaditi vizu ili kupiti kartu? mogu li uzet kartu, pripremiti sve za vizu pa onda nju pozvati da obavi taj razgovor u ambasadi ili kako vec... ljudi pomozite :) zadao sam si projekt, koji mi se sve vise cini nemogucim za izvesti :) unaprijed fala svima :D

u ambasadi savjetuju da ne kupujes karte prije nego odobre vizu, medutim kada smo mi bili na razgovoru, bilo je najvise onih koji su trazili vizu zbog posjeta rodbini. Bilo je umirovljenika, zaposlenih, nezaposlenih ali su svi dobili vizu ( jedino se razlikuje u trajanju i brouju ulazaka) :D. Ako ti mama ima cvrste dokaze da je povezana sa Hrvatskom u toj mjeri da ce se vratiti onda nema beda. Tj. da je vlasnik neke nekretnine, da ima djecu i eventualno unuke, nekakvu usteđevinu, a ako kuci ostavlja muza onda sigurnio nema problema. Sve to ti govorim iskljucivo na osnovu onoga sto sam cula u ambasadi u 2 sata koje smo proveli tamo. Najidealnije bi bilo da prvo dobije vizu pa da kupis kartu, ali u nekim kompanijama ako ti ne odobre vizu, vracaju novac....pa ti vidi

PitWeiler
10.02.2012., 15:41
u ambasadi savjetuju da ne kupujes karte prije nego odobre vizu, medutim kada smo mi bili na razgovoru, bilo je najvise onih koji su trazili vizu zbog posjeta rodbini. Bilo je umirovljenika, zaposlenih, nezaposlenih ali su svi dobili vizu ( jedino se razlikuje u trajanju i brouju ulazaka) :D. Ako ti mama ima cvrste dokaze da je povezana sa Hrvatskom u toj mjeri da ce se vratiti onda nema beda. Tj. da je vlasnik neke nekretnine, da ima djecu i eventualno unuke, nekakvu usteđevinu, a ako kuci ostavlja muza onda sigurnio nema problema. Sve to ti govorim iskljucivo na osnovu onoga sto sam cula u ambasadi u 2 sata koje smo proveli tamo. Najidealnije bi bilo da prvo dobije vizu pa da kupis kartu, ali u nekim kompanijama ako ti ne odobre vizu, vracaju novac....pa ti vidi

radi se o sestri, ne mami :) nije udana, ali tamo sam citao na str. od ambasade da je dovoljan dokaz i potvrda da si stalno zaposlen, izvod place od zadnja 3 mj... to je isto kontam ok??

hbek
10.02.2012., 20:56
Bok svima, zanima me gdje mogu skinuti obrazaca za izdavanje viza za put u JAR

susannah
10.02.2012., 21:18
Bok svima, zanima me gdje mogu skinuti obrazaca za izdavanje viza za put u JAR
ja sam ga trazila i nisam nasla, tako da mi je zenska iz agencije poslala, ako hoces daj mi mail pa ti proslijedim :)

SuZi KjU
17.02.2012., 19:42
Bila sam jučer na razgovoru za američku vizu, a danas sam je pokupila i vidim da sam dobila na 10 godina. Baš sam jučer gledala ljude koji su sa mnom čekali na razgovor, a danas je za preuzimanje pasoša bio veliki red i svi ljudi od jučer su bili tu. Čini mi se da je strah od nedobivanja neopravdan.
Inače, Amer na šalteru me pitao di idem, na koliko, s kim, šta ću tamo raditi i koja mjesta namjeravam posjetiti. i na kraju gdje radim. Bio je opušten i ležeran, jedva me pogledao, osim onog uobičajenog "hi, how are u" :)
Tamo gdje se ostavlja otisak prsta sam predala sve potvrde- potvrdu o zaposlenju, kopiju radne knjižice, platne liste, potvrdu o korištenju godišnjeg, dokaz o nekretnini i novcima na računu. garantno pismo nisam imala.
E, da i Amer me pitao imam li obitelj ili rodbinu u americi. Rekla sam da nažalost nemam i složila tućnu facu, kao, voljela bi da imam jer bi imala gdje odsjesti. :ne zna:

Uglavnom, razgovor traje kratko, važno je da ostavite dojam da vam SAD nisu napete za useljenje i sve će bit ok.
Nadam se da sam pomogla.

MUAddict
19.02.2012., 10:36
Krećemo u prikupljanje podataka za vizu za usa, ja sam zaposlena za stalno, imam dobra primanja, dečko je vlasnik firme i ima 3 nekretnine u Zagrebu, mislim da je to dovoljno primamljivo za vratiti se :) uz to, oboje smo vanredni studenti. Za dokumente znam, čitala sam zadnjih pedesetak stranica, tako da mislim da nebi trebalo biti problema.

Hvala vam svima na savjetima prije, jakooo korisni su i pomogli su mi :cerek::)

maxpayne
20.02.2012., 02:08
jeste li čuli da USA razmišlja o ukidanju viza za hrvatske državljane ....awesome

nukac
20.02.2012., 06:17
O tome razmišljaju već cca 5 godina... :rolleyes: Ne treba se preveč nadati.

deniKID
22.02.2012., 18:22
pozdrav!
evo imam nekoliko pitanja oko turističke vize za ameriku
pročitao sam tu na forumu podatak iz 2008 da je cijena vize oko 730 kn. je li se cijena mijenjala? gdje mogu naći takav podatak?

answer1210
22.02.2012., 18:42
pozdrav!
evo imam nekoliko pitanja oko turističke vize za ameriku
pročitao sam tu na forumu podatak iz 2008 da je cijena vize oko 730 kn. je li se cijena mijenjala? gdje mogu naći takav podatak?

mislim da je malo skocila, 140$ je sada...
http://zagreb.usembassy.gov/vize/neuseljenike-vize/turistika-viza.html

sowuljaga
23.02.2012., 21:23
820kuna je trenutno

radilica123
24.02.2012., 20:34
Zanima me, ako netko ima iskustva sa dobivanjem vize za SAD ukoliko posjećujem SAD u sklopu krstarenja i zadržavam se tamo jedan dan? Je li to olakšava dobivanje vize i apliciram li tada za običnu turističku vizu ili ima neka tranzitna viza? Koliko mi novaca treba na računu u tom slučaju?
Dodatne info: Nemam tamo rodbine ni prijatelja, a ovdje nemam posao.

angie2901
24.02.2012., 21:52
Ljudi imam pitanje, ima li ko iskustva sa J1 vizom? Bila sam prošle godine u Americi. Work & Travel program. Apsolventica sam 1. godine ( 5 godina- ekonomija: Računovodstvo i revizija). Produžila sam godinu radi toga. Sada sam opet uplatila taj isti program, al na tu produženu godinu :)) Položila sam jedan ispit od poslije kako sam se vratila, i mislim još upisat prije viziranja ocijenu iz seminara. Ostat će mi još diplomski i kritički prikaz. Dal ima netko ko je u ili je bio u sličnoj situaciji? Kakve su mi šanse da dobijem j1 vizu opet ove godine ?:confused:

SANVAN
06.03.2012., 10:44
Imali tko iskustva i zna dali cu imati problema ako sam u formuralu za USA vizu upisala JMBG a ne OIB..:504:... da ponesem fotokopiju OIB-a:ne zna:
Hvala

amacelloo
06.03.2012., 20:51
Bok svima! molim vas ako netko moze rijesiti zavrzlamu u mojoj glavi,,, nakon par sati pretrazivanja,, jos uvijek nisam shvatila da li je potrebno izvaditi ulaznu vizu za Hong Kong (entry visa for Hong Kong). putujem za 8 dana. i dali netko zna sto je MCV visa? please, netko tko zna tocan odg.... Hvala!!!!!

red berries
07.03.2012., 09:17
Koliko me pamcenje sluzi, viza za Hong Kong ne treba ukoliko ne ostajes duze od 14 dana...Tako je barem bilo prije par godina kad sam ja isla...
A za drugo pitanje malo googlanja ne skodi :

http://www.google.ba/#hl=bs&source=hp&q=what+is+mcv+visa&btnG=Google+pretraga&gbv=2&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&fp=8b80856e5f3599fb&biw=1366&bih=664

Viceroy
27.03.2012., 13:07
Imali tko iskustva i zna dali cu imati problema ako sam u formuralu za USA vizu upisala JMBG a ne OIB..:504:... da ponesem fotokopiju OIB-a:ne zna:
Hvala

Ne bi trebala. Oba broja su i dalje u upotrebi pa je svejedno koji stavis.

Viceroy
27.03.2012., 13:13
Zanima me, ako netko ima iskustva sa dobivanjem vize za SAD ukoliko posjećujem SAD u sklopu krstarenja i zadržavam se tamo jedan dan? Je li to olakšava dobivanje vize i apliciram li tada za običnu turističku vizu ili ima neka tranzitna viza? Koliko mi novaca treba na računu u tom slučaju?
Dodatne info: Nemam tamo rodbine ni prijatelja, a ovdje nemam posao.

http://zagreb.usembassy.gov/vize/neuseljenike-vize/tranzit.html

benko222
28.03.2012., 10:57
Pozz.Ovako imam par pitanja u vezi vize za USA!!?znaci ovako ja bi isao u ameriku iduce ljeto s frendicom koja bi bila preko W&T programa.posto ja jos nisam na faksu pa nemogu ici.Znaci moje pitanje je dali se uopce isplati da ja trazim vizu,jel bi ja u americ proveo 5 mjeseci i radio usput..çitao sam tu dosta po forumima da moram imat razlog zbog kojeg cu se sigurno vratiti.(imam nekretninu na sebi pa neznam dal ce to biti dovoljno)svaka informacija bi mi bila od pomoci!!ako je neko uspio tako dobiti vizu nek mi se javi u poruku ili neka ovdje odg!!Hvala :D:D:D

vanelic
30.03.2012., 10:13
Pitanje: kod izdavanja vize (konkretno one za Kirgistan, Kinu i Sjevernu Koreju), da li zahtjevaju dve susjedne stranice u putovnici da budu prazne ili je dovoljna samo jedna? Jer znam da za Južnu Afriku obavezno traže dvije prazne stranice...

Pitam jer mi je danas kuja od mađarske policajke srala zbog onih papirića 'Please don't stamp this page' i objasnim ja njoj da trebam to prazno zbog viza da ne radim novu putovnicu prijevremeno i kuja meni namjerno udari pečat nasred prazne stranice na kojoj je bio taj papirić sa zamolbom!!! :(
Sada imam dva para praznih stranica i još jednu samu. Dovoljno?

sowuljaga
07.04.2012., 22:43
ja cem popizdit.
trebam krajem mjeseca po vizu(ceka se lovica neka) za ameriku i sad ju opet dizu na 912kn.
mamicu im njihovu :503:

dsimunja
08.04.2012., 17:17
ja cem popizdit.
trebam krajem mjeseca po vizu(ceka se lovica neka) za ameriku i sad ju opet dizu na 912kn.

od kud ti to? :504:

nukac
08.04.2012., 17:25
O đizus... 912 kn za fuckin vizu???

Green Iguana
08.04.2012., 22:15
Ima itko iskustva s vizom za Indiju, Nepal ili Butan?

vanelic
08.04.2012., 22:20
Ima itko iskustva s vizom za Indiju, Nepal ili Butan?

Nepalska viza dobiva se na granici, a indijska u indijskom veleposlanstvu na Pantovčaku u Zagrebu - traže samo rezervaciju aviokarte, mislim 360kn i za par dana je gotova.

Green Iguana
08.04.2012., 22:33
Nepalska viza dobiva se na granici, a indijska u indijskom veleposlanstvu na Pantovčaku u Zagrebu - traže samo rezervaciju aviokarte, mislim 360kn i za par dana je gotova.

Hvala na brzom odgovoru! :mig:

Za Butan sam pročitala da se po danu plaća oko 200 USD tako da on otpada... zasada.

sowuljaga
09.04.2012., 21:57
od kud ti to? :504:

posao mi je povezan sa zabom

Mandarin
10.04.2012., 13:08
Bok svima,
Ovako, davne 2009 isao sam preko J1 vize u NY i uredno se vratio doma i sve. Moj frend je dobio tu vizu na 6 mj a ja na 5 godina. Sada,htio bi opet ić u 10 mj i zanima me da li ja moram ić u ambasadu po šta ili jednostavno meni ta viza još vrijedi? Entries mi je M. I jos jedna napomena,sada sam vanredni student pa bi me zanimalo šta da radim? :)

mya_7920
10.04.2012., 14:36
ja cem popizdit.

Otkud ti ta info, pa ja sam neki dan uplatila 812 kn :misli:

sowuljaga
10.04.2012., 16:34
13.04. je dizu na 912kunica :)

mya_7920
10.04.2012., 16:49
Dobro otkud ti informacija? Na stranicama ambasade je nema, a niti agencija s kojom idemo u SAD nam nije ništa rekla.

sowuljaga
11.04.2012., 07:11
ajde lijepo procitaj moj post prije tvog pitanja pa mozda povezes odgovor.
zasto bi ti agencija morala rec da ide povecanje vize ako nema jos informaciju, ako je ambasada iskljucivo predala zahtjev za povecanjem vize banci koja ih jedina naplacuje i da to stupa na snagu od 13.04.
na stranicama ambasade ti lijepo pise 140dolara, a ne kunska protuvrijednost.

mya_7920
11.04.2012., 07:15
I dalje ga ne povezujem, takve stvari se najavljuju prije. :ne zna: $140 je točno 812 kn tako da ne vidim povezanost te cifre s 912 kn koje spominješ?

sowuljaga
11.04.2012., 08:57
ako si platila vizu ne vidim logiku da se ti time opterecujes. info je za one koji planiraju za koji dan po vizu da odu prije 13. uplatit.
i takve stvari se ne najavljuju prije :mig:

Pedja87
11.04.2012., 09:24
u CG od 13. ovog mjeseca ce biti 160$ za vizu, stavljeno je obavjestenje na sajt ambasade. Dzukele jedne. Za srbiju i hrvatsku nije bilo nikakvog obavjestenja.

mya_7920
11.04.2012., 10:35
Idem s prijateljicom koja nije platila pa mi je bitno :) Stavili su obavijest upravo i na hrvatsku stranicu. :(

vanelic
11.04.2012., 14:05
Idem s prijateljicom koja nije platila pa mi je bitno :) Stavili su obavijest upravo i na hrvatsku stranicu. :(

Dobro da sam ja izvukao vizu prije par mjeseci i vrijedi 10 godina jer ovo je strašno! 160 dolara!

sowuljaga
11.04.2012., 16:15
gle, nema potrebe da napadas ljude bezveze, nisam bezveze to rekla, jer mi je eto dosadno

Yossarian
11.04.2012., 16:23
Bok svima,
Ovako, davne 2009 isao sam preko J1 vize u NY i uredno se vratio doma i sve. Moj frend je dobio tu vizu na 6 mj a ja na 5 godina. Sada,htio bi opet ić u 10 mj i zanima me da li ja moram ić u ambasadu po šta ili jednostavno meni ta viza još vrijedi? Entries mi je M. I jos jedna napomena,sada sam vanredni student pa bi me zanimalo šta da radim? :)

J1 viza, pretpostavljam da vrijedi, zašto ne bi vrijedila? Multiple entries... Možda poslati upit ambasadi.

Yossarian
11.04.2012., 16:25
ja cem popizdit.

Bila Vesna kod Hilary nedavno pa su se dogovorile oko cijene... :ne zna:

Mandarin
12.04.2012., 13:05
J1 viza, pretpostavljam da vrijedi, zašto ne bi vrijedila? Multiple entries... Možda poslati upit ambasadi.
Ma pitam jer vidim da se ovdje svi kuže pa me zanimalo. Budem poslao upit u ambasadu..Tnx

Pedja87
13.04.2012., 21:47
Bok svima,

Da bi posao u ameriku na J1 vizu moras da imas DS formular uz vizu. Nije to turisticka viza da mozes kao turista da ides kad god hoces.

Catalyst Group
15.04.2012., 17:32
Kratko pitanje - jel treba viza za Katar?

susannah
15.04.2012., 17:34
treba. (http://www.mvep.hr/MVP.asp?pcpid=1161&dmid=108#pocdrz)

megasvk
16.04.2012., 07:48
Kakva je procedura za americku turisticku vizu za malo dijete (4 god...) ja i supruga imamo vize pa me zanima jel za dijete ista procedura kao za odraslog ?

Catalyst Group
16.04.2012., 14:59

Ok, a kako ju je najlakše izvaditi? Preko putničke agencije, budući da nema njihovog veleposlanstva nigdje u blizini...?

Brick2k
16.04.2012., 17:26
Ok, a kako ju je najlakše izvaditi? Preko putničke agencije, budući da nema njihovog veleposlanstva nigdje u blizini...?

Eventualno možeš se kontaktirati za veleposlanstvom u Sarajevu:

Embassy of Qatar in Sarajevo
ADDRESS
Radon Plaza Hotel- Sarajevo
Dzemala Bijedica 185
71000 Sarajevo
Bosnia and Herzegovina
PHONE LOCAL: (033) 752.925
INTERNATIONAL: +387.33.752.925
FAX LOCAL: (033) 752.926
INTERNATIONAL: +387.33.752.926

dsimunja
16.04.2012., 17:34
dali se moze birati termin u US ambasadi tj datum i vrijeme ili sta te snadje i jel moguce da dvoje ljudi odjednom ima razgovor na istom salteru? Hvala

Čačkalica
16.04.2012., 20:22
Kad smo vec kod katara, ja samo presjedam u kataru, jel mi treba viza za jedan sat cekanja na aerodromu?

Brick2k
16.04.2012., 21:03
Kad smo vec kod katara, ja samo presjedam u kataru, jel mi treba viza za jedan sat cekanja na aerodromu?

Za tranzit do max. 8 sati ne treba nikakve vize.

http://www.timaticweb.com/cgi-bin/tim_website_client.cgi?SpecData=1&VISA=&page=visa&NA=HR&AR=00&PASSTYPES=PASS&TR=QA&user=DL&subuser=DELTAB2C

scarface_cro
16.04.2012., 21:22
dali se moze birati termin u US ambasadi tj datum i vrijeme ili sta te snadje i jel moguce da dvoje ljudi odjednom ima razgovor na istom salteru? Hvala

Možeš sebi izabrati slobodan termin ali tek kad ispuniš obrazac. Termini su od ponedeljka do četvrtka ujutro. Možete zajedno na šalter ako imate termin u isto vrijeme.

Možda ti i ovo zanima da se turistička viza od 13. travnja 2012. naplačuje 160$ umjesto 140$.

http://zagreb.usembassy.gov/vize2/poveanje-naknade-za-vizu.html

getready
17.04.2012., 17:20
Pozdrav. Trebao bi malu pomoc oko papira koji se trebaju dofurati.
Na stranici ambasade pise :
"Zaposlene osobe trebaju priložiti pismo od svog poslodavca, uključujući informacije o dužini radnog staža, plaćenom i neplaćenom odmoru, te prosječnim mjesečnim primanjima u zadnja tri mjeseca."

E sad. Kako izgleda to pismo od poslodavca? Jel to neki sluzbeni dokument ili se samostalno ispise, isprinta, poziga i potpise od strane poslodavca? Ili to kupim onaj obrazac u NN gdje pise to sve (da sam na neodredeno, da imam godisnji od tad do tad...)

I zanima me kako se dokazuju ta prosjecna mjesecna primanja? Jel to isto neki sluzbeni papir ili se drugacije to prikazuje?

Pa molim one koji su vec bili na razgovoru u ambasadi sa tim papirima da mi pomognu. Moze i na PM. Fala ;)

nukac
17.04.2012., 17:27
Na komadu papira koji ima memorandum tvoje firme ti šef ili kadrovska napiše da si zaposlen na tom i tom radnom mjestu na neodređeno i da imaš toliko dana godišnjeg.
Prosjek plaće dobiješ ako ti firma ima neki Odjel za obračun plaća, napišu da su ti u tri mjeseca isplatili toliko love.
Sve to može biti na hrvatskom.
Iako ako se ja dobro sjećam taj prosjek plaće nije frajer ni pogledao nego mi je odmah vratio.

getready
17.04.2012., 17:56
Na komadu papira koji ima memorandum tvoje firme ti šef ili kadrovska napiše da si zaposlen na tom i tom radnom mjestu na neodređeno i da imaš toliko dana godišnjeg.
Prosjek plaće dobiješ ako ti firma ima neki Odjel za obračun plaća, napišu da su ti u tri mjeseca isplatili toliko love.
Sve to može biti na hrvatskom.
Iako ako se ja dobro sjećam taj prosjek plaće nije frajer ni pogledao nego mi je odmah vratio.

Nukac :s
Hvala na brzom odgovoru. Kaj mislis jel problem da na istom papiru bude i taj prosjek placa? Moram te zagnjaviti sa jos par pitanja ( nemoj zamjeriti)

Idem u posjetu prijatelju, pa neznam da li da tako napisem i kazem ili je bolje reci da idem u razgledavanje (navedem nekoliko turistickih lokacija)? To pitam jer je prijatelj Hrvat pa da nebi posumnjali da ostajem.

Jel imas kakav prijedlog kako je najbolje ici do NY-a? Gledao sam dosta opcija pa ima raznih:
- ZG - London - NY sa easyjetom...ali u ovoj opciji moram prespavat u Londonu
- budimpesta - Ny ... Tu koliko vidim je najjeftinija karta ali je trajanje puta 33h, jer se valjda ide preko Duseldorfa ili moskve (ne sjecam se tocno) + jos prijevoz vlakom zg - budimpesta.

Čačkalica
17.04.2012., 19:35
Za tranzit do max. 8 sati ne treba nikakve vize.

http://www.timaticweb.com/cgi-bin/tim_website_client.cgi?SpecData=1&VISA=&page=visa&NA=HR&AR=00&PASSTYPES=PASS&TR=QA&user=DL&subuser=DELTAB2C

Hvala lijepa

nukac
17.04.2012., 19:56
Bolje ti je reći da ideš turistički na tjedan dana i adio... Kad te pita jel poznaješ koga, ostani pri tome da ne poznaješ. Da ćeš biti smješten u hotelu.
U principu ti prosjek plaće može biti na tom istom papiru, nisu formalisti po tom pitanju.
S Londonom ti je problem ako je promjena aerodroma. Easyjet leti na Gatwick, vjerojatno za USA leti s Heathrowa, a ako ideš s aerodroma na aerodrom računaj minimalno 10 do 15 funti po smjeru za transfer. A i samo spavanje ako ćeš neki hotel, cca 30 funti na noć je.
Iz Budimpešte se nađe jeftino, malo se igraj s datumima, sigurno ima datuma da se ne putuje 30 sati. Pogledaj na matrix.itasoftware.com

Bilobrkster
17.04.2012., 22:10
Ako putujem vlakom u zemlju A preko zemlje B, a za obje zemlje mi treba viza, je li išta pametnije tražit vizu jedne prije ove druge ili je sasvim svejedno?

jure.motovilec
19.04.2012., 09:03
Kad uđeš s osobnom u Sloveniju, Italiju i/ili Madžarsku jer se to broji ko onih 90 dana u Šengenu. U pasošu to nemam evidentirano al ne znam koji je sustav s onim kad zlovenac zove onog svog pa provjerava.

često sam u SLO poslovno pa me brine da neću moć turistički u šengen mamicu im :D

nukac? ti su u sličnoj situaciji je li?

nukac
19.04.2012., 09:07
Nisam, ja imam dovoljenje za prebivanje. Tako da meni niti ne lupaju štambilj kod ulaska u ZLO.

jure.motovilec
19.04.2012., 15:18
ok, ne lupaju ti štambilj ali si u šengenu. po ovome mogu zaključit da ako udjem s kartonom to se ne zbraja u nekoj aplikaciji na razini EU.

jer ako se zbraja onda i tvoj ulazak evidentiraju a onda jbajiga

znam da recimo kad istkene ili studentska ili radna viza da onda moraš čekat da prodje 3 mjeseca dok ponovno možeš u šengen.

nukac
19.04.2012., 17:23
Ma kakvi. Moj ulazak se ne evidentira, jer sam rezident SLO. Niti mi ne skeniraju putovnicu kod ulaska. Samo pogledaju karticu (sad više po novom se dovoljenje za prebivanje ne zalijepi u putovnicu, nego se dobije kartica koja izgleda skoro ko osobna), eventualno provjere jel isto ime i u putovnici.
A po zakonu u SLO mogu boraviti 365 dana u godini, a u drugoj EU državi 3 mjeseca unutar 6 mjeseci, nevezano koliko boravim u SLO.

sowuljaga
21.04.2012., 23:32
s obzirom da smo imali gadnih problema s foticem i potrajalo je dok se rijesilo, a nitko u blizoj family nema fotic. zanima me postoji li mogucnost da telefonski dobijemo raniji termin za vizu jer jedini slobodni koji smo mogli zakazati je 30.5, a mi letimo 1.6.?

hoce li biti kakvih problema vezano za kratak period od odobravanja vize do polaska?

nukac
22.04.2012., 07:17
Ne. Cim dobijes vizu mozes je uporabit. Cak i isti dan.

sowuljaga
22.04.2012., 17:27
super. hvala nukac :)

getready
23.04.2012., 15:43
s obzirom da smo imali gadnih problema s foticem i potrajalo je dok se rijesilo, a nitko u blizoj family nema fotic. zanima me postoji li mogucnost da telefonski dobijemo raniji termin za vizu jer jedini slobodni koji smo mogli zakazati je 30.5, a mi letimo 1.6.?

hoce li biti kakvih problema vezano za kratak period od odobravanja vize do polaska?
Koliko ja vidim slobodnih termina ima od 10.5-31.5 :confused:
Ili se ne radi o američkoj vizi?

getready
27.04.2012., 15:38
Nukac, ili ostali

Da li je problem ako dodjem kod immigration officera sa jednosmjernom kartom? Oce li mi on stvarati probleme?
Jer neznam tocno koliko bi ostao pa mi se onda neda uzimati povratnu kartu sa fixnim datumom kad to stvarno neznam kad bi povratak bio.
Rijec je o turistickoj vizi.

kikila
27.04.2012., 16:46
Nukac, ili ostali

Da li je problem ako dodjem kod immigration officera sa jednosmjernom kartom? Oce li mi on stvarati probleme?
Jer neznam tocno koliko bi ostao pa mi se onda neda uzimati povratnu kartu sa fixnim datumom kad to stvarno neznam kad bi povratak bio.

Čekaj, jel riječ o dobivanju vize na ambasadi u Zg ili misliš na immigration officera koji te dočeka na aerodromu?
Ako misliš na ovo prvo (onda je to konzul :mig: ), rađe nemoj pokazivati tu kartu... Ionako na stranicama ambasade piše da ne rezerviraš kartu prije dobivanja vize jer ti oni ne garantiraju da će ti biti odobrena. Ako imaš sve ostale dokumente i potvrde nećeš imati problema sa dobivanjem vize, a jednosmjerna karta bi mogla zakomplicirati stvari

trivial
27.04.2012., 17:38
UKRAJINSKI predsjednik Viktor Janukovič potpisao je dana zakon o uspostavi bezviznog režima s Hrvatskom, javili su ukrajinski mediji pozivajući se na informacije iz Ureda predsjednika.

Zakon će na snagu stupiti 1. lipnja, a nakon tog dana hrvatskim državljanima više neće trebati viza za Ukrajinu ili tranzit preko njenog teritorija pod uvjetom da njihov boravak ne prelazi 90 dana. To je svakako dobra vijest za hrvatske navijače, naravno pod uvjetom da hrvatska reprezentacija prođe skupinu na Euru i natjecanje nastavi u Ukrajini.

Ustupak je napravljeni s druge strane, pa će Hrvatska privremeno u periodu od 1. travnja do 31. listopada ukinuti vize za ukrajinske državljane.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvati-u-ukrajinu-odsad-mogu-i-bez-viza/612185.aspx

Ukrajina ukida trajno turističke vize.

goldietrickz
27.04.2012., 20:47
Kad uđeš s osobnom u Sloveniju, Italiju i/ili Madžarsku jer se to broji ko onih 90 dana u Šengenu. U pasošu to nemam evidentirano al ne znam koji je sustav s onim kad zlovenac zove onog svog pa provjerava.

često sam u SLO poslovno pa me brine da neću moć turistički u šengen mamicu im :D

nukac? ti su u sličnoj situaciji je li?

Mislim da to nema nikakve veze i da ne postoji nekakav zajednicki centralni sustav koji biljezi svaki ulazak u EU. Svaka zemlja pojedinacno, mozda to i ima, ali sumnjam da postoji zajednicki sustav. Zasto to mislim? Kad bi postojao takav lako provjerljivi sustav, ne bi onda carinici toliko zagledali u pecate i racunali ulaske i izlaske iz neke zemlje.

Tako da ja mislim da si potpuno siguran i da je to zasad jedini nacin na koji se moze i preko 90 dana ostati u Schengenu bez ikakvih posljedica.

Bilobrkster
28.04.2012., 01:01
Ukrajina ukida trajno turističke vize.

Jeeeeeeeeeeej!!! :tulum: :tulum: :tulum:

getready
28.04.2012., 09:00
Čekaj, jel riječ o dobivanju vize na ambasadi u Zg ili misliš na immigration officera koji te dočeka na aerodromu?
Ako misliš na ovo prvo (onda je to konzul :mig: ), rađe nemoj pokazivati tu kartu... Ionako na stranicama ambasade piše da ne rezerviraš kartu prije dobivanja vize jer ti oni ne garantiraju da će ti biti odobrena. Ako imaš sve ostale dokumente i potvrde nećeš imati problema sa dobivanjem vize, a jednosmjerna karta bi mogla zakomplicirati stvari

Pa i napisao sam imigration officer :D
Znam da konzulu ne treba karta. Nego me zanima kad sletim u NYC, oce bi problema kod imigration officera ako imam jednosmjernu. Jer me ovaj iz agencije uvjerava da me nece pustit sa jednosmjernom. A cini mi se da je to zbog toga da mi uvalja skuplju kartu (povratnu) :lol:

nukac
28.04.2012., 10:49
Obicno su jednosmjerne karte skuplje od povratnih.

getready
28.04.2012., 11:16
Obicno su jednosmjerne karte skuplje od povratnih.

Jesu ako znas tocan datum povratka. A ja neznam. Pa bi onda morao stavit neki okvirni datum povratka i kasnije ga mijenjati. Ta promjena kosta minimalno 200€, tak da to na kraju ispadne koliko i dvije jedosmjerne karte.

Nego me muci to za tog imigration officera. Oce me on na ulasku u zemlju pitati za povratnu kartu ili mu to nije bitno.

goldietrickz
28.04.2012., 11:23
Jesu ako znas tocan datum povratka. A ja neznam. Pa bi onda morao stavit neki okvirni datum povratka i kasnije ga mijenjati. Ta promjena kosta minimalno 200€, tak da to na kraju ispadne koliko i dvije jedosmjerne karte.

Nego me muci to za tog imigration officera. Oce me on na ulasku u zemlju pitati za povratnu kartu ili mu to nije bitno.

Moze te pitat, i moze ti radit probleme zbog toga, a i ne mora. Skoro da je nemoguce ovdje odgovoriti na tvoje pitanje, osim ako neko nema upravo takvo iskustvo, a to opet ne mora znaciti da ce tako biti i u tvom slucaju. Ja bi to sve rekao konzulu i kod njega se informirao. Ako on kaze da to moze biti problem, kupio bih ovu kartu s mjenjanjem datuma.

Jamal0704
28.04.2012., 21:53
[QUOTE=jamal
vecer. imam pitanje za sve koji znaju nesto ili imaju bilokakvog iskustva o sljedecem?
Dobio sam posao i odlazim u qatar za koji mjesec. Pitanje je vezano uz vizu za moju curu, posto mogu podici zahtjev za njenom vizom tek sa dolaskom u qatar.Dal ce lakse dobiti vizu ako smo ''samo'' u vezi ili ako smo u braku?

kikila
29.04.2012., 12:51
Pa i napisao sam imigration officer :D
Znam da konzulu ne treba karta. Nego me zanima kad sletim u NYC, oce bi problema kod imigration officera ako imam jednosmjernu. Jer me ovaj iz agencije uvjerava da me nece pustit sa jednosmjernom. A cini mi se da je to zbog toga da mi uvalja skuplju kartu (povratnu) :lol:

Dva puta sam bila u USA i nijednom me nisu tražili povratnu kartu na uvid. Sad, dal je to bila slučajnost :ne zna: A vjerojatno oni mogu provjeriti dal imaš rezervaciju u krajnjem slučaju ako si im sumljiv.. Ja te officere i nisam baš ozbiljno shvatila-prvi na kojeg sam naletila me tražio broj mobitela i želio pokazati NYC :rofl: , a drugi me zadržao doslovce dvije minute, tako da mi cijeli taj proces izgleda više kao formalnost, gdje može imati prolema neko tko zaista i mulja nešto...

mya_7920
29.04.2012., 13:50

Imaš karte iz Budimpešte koje imaju besplatnu promjenu datuma pa si razmisli i o njima :)

delilah2012
29.04.2012., 17:26
evo imam i ja par glupavih pitanja u vezi dobivanja turističke vize za ameriku...
1. kad zelim zakazati sastanak s konzulom moram upisat br putovnice, sad ja postojecu putovnicu moram promijeniti jer ističe u 7.-om mjesecu pa me zanima jel mogu upisat br ove sadasnje putovnice ili moram cekat da dobijem novu?

2. u ameriku bi isla u posjet decku (spanjolcu) koji ce tamo biti 6 mjeseci, radi nesto na faksu... pitanje vidila sam da se izbjegava spominjanje deckiju i cura na intervjuu jel to jos vrijedi?

puno hvala na odgovoru

sowuljaga
29.04.2012., 18:58
Koliko ja vidim slobodnih termina ima od 10.5-31.5 :confused:
Ili se ne radi o američkoj vizi?

nema je izlistao 30.05 kao prvi slobodni termin

getready
29.04.2012., 20:53
Hvala kikila i goldietrickz

Imaš karte iz Budimpešte koje imaju besplatnu promjenu datuma pa si razmisli i o njima :)

To sa LOT-om ili nesto drugo? Imas neki link

mya_7920
30.04.2012., 17:23
Ne znam, samo mi je to rekla cura u agenciji (Da da da) jer me Budimpešta nije zanimala. Provjeri s njima :D

Pedja87
01.05.2012., 09:31
evo imam i ja par glupavih pitanja u vezi dobivanja turističke vize za ameriku...
1. kad zelim zakazati sastanak s konzulom moram upisat br putovnice, sad ja postojecu putovnicu moram promijeniti jer ističe u 7.-om mjesecu pa me zanima jel mogu upisat br ove sadasnje putovnice ili moram cekat da dobijem novu?

2. u ameriku bi isla u posjet decku (spanjolcu) koji ce tamo biti 6 mjeseci, radi nesto na faksu... pitanje vidila sam da se izbjegava spominjanje deckiju i cura na intervjuu jel to jos vrijedi?

puno hvala na odgovoru

Moras izvaditi novi pasos obavezno ako mislis putovati, jer da bi isla u USA, pasos mora da ti vazi najmanje 6 mjeseci od datuma povratka.

Ne pominji nikakvog momka, nego reci da cisto turisticki da ides.

Pedja87
01.05.2012., 09:36
Nukac, ili ostali

Karta u jednom pravcu ti je cak i vise nego duplo skuplja od povratne. Tako da ti je bolje da uzmes povratnu, neke kompanije nude jednu besplatnu promjenu datuma, a uglavnom je oko 150 eura promjena.

E sad sto se tice toga imigracionog sluzbenika na granici.... ja sam se svacega nagledao, od onih koji prodju za sekund, do onih sto ih zadrze tu masu vremena. Kad sam ja ulazio deteljno su me isprovjeravali, iako nije bilo nikakvog razloga za to. Ali su prosto htjeli da procesljaju svaki dokument koji imam. A ja se ne bih usudio da idem sa kartom u jednom smjeru kod njih, bolje ti je povratnu da uzmes, nego da rizikujes.

getready
02.05.2012., 08:16
Hvala Pedja87

Zanima me jos jel se isplati spominjati osoba kod koje idem, pa nabaviti garantno pismo?
Jer citam neke teorije da je bolje reci da se ide ovak po hotelima itd neko spominjati tu osobu i garantno pismo jer onda zapnu za tu osobu pa krenu to propitkivati. Ima li tu istine?
A vidim na stranici ambasade da oni pod istu tocku stavljaju dovoljnu kolicinu novaca za boravak tamo i garantno pismo. Znaci ne trebam imati oboje?

P.S. Jel ta kolicina novaca jos uvijek $100/dan?

conan
02.05.2012., 12:01
Oman nam je opet dopustio visu on arrival , pa kome treba jedan problem manje !!!
OMAN, 2 May
Nationals of Croatia and Venezuela can obtain their visa on
arrival. They are also eligible for the 21 day visa exemption

when holding a visa or entance stamp issued by Dubai or Qatar,
provided arriving directly from Dubai or Qatar.

vanelic
02.05.2012., 13:42
Oman nam je opet dopustio visu on arrival , pa kome treba jedan problem manje !!!
OMAN, 2 May
Nationals of Croatia and Venezuela can obtain their visa on
arrival. They are also eligible for the 21 day visa exemption

when holding a visa or entance stamp issued by Dubai or Qatar,
provided arriving directly from Dubai or Qatar.

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!!!!! :504::503: :503: :503: :504:
Uvijek kada se ja obavezno namučim s nekom vizom, onda ju nakon toga ukinu! Tako je bilo s Marokom, Meksikom i sada Omanom...:rolleyes:

osoba_a
03.05.2012., 19:34
Pozdrav!
Ima li netko ideju koliko je pametno kao dokaz o vezama sa domovinom za američku vizu donijeti ugovor o hipotekarnom kreditu?
S obzirom da mi veći dio plaće firma direktno plaća banci za ratu kredita, i nemam neke velike uplate na tekućem.
I još jedno pitanje - trebao bih putovati poslovno sa kolegom koji već ima vizu (10 god - M) - da li je neophodno da navodim njegovo ime i prezime u poljima koja pitaju o osobama koje s vama putuju.
Hvala :)

jure.motovilec
05.05.2012., 13:11
jel bilo to već ovdje?

dakle uđem u italiju s osobnom, al letim iz treviza za barcu, di da dobijem štamblij u pasoš? u barci po sletanju? tražim ga u italiji pri poletanju...

hm..

goldietrickz
05.05.2012., 16:32
jel bilo to već ovdje?

dakle uđem u italiju s osobnom, al letim iz treviza za barcu, di da dobijem štamblij u pasoš? u barci po sletanju? tražim ga u italiji pri poletanju...

hm..

Ne kuzim. Zasto bi ulazio u Italiju s osobnom, a ne s putovnicom?

akcija1
05.05.2012., 17:36
jure.motovilec, zasto ces to raditi, ako udjes s osobnom u Italiju i dalje ides na sengenski let za Barsu nemas vise nikakvih granicnih kontrola i nitko ti nece udariti pecat u putovnicu. U tom slucaju imat ces pecat samo na kartonu i ako te policija u ES zaustavi ilegalno boravis u ES.

Obavezno idi samo s putovnicom.

jure.motovilec
05.05.2012., 18:03
zato što idem u sloveniju često i ne želim da me jebu da sam prošao onih 90 dana. a prije tog izleta od 3 dana ću bit u SLO 10 dana otkud idem za treviso na let.

simple as that.

goldietrickz
05.05.2012., 18:34
zato što idem u sloveniju često i ne želim da me jebu da sam prošao onih 90 dana. a prije tog izleta od 3 dana ću bit u SLO 10 dana otkud idem za treviso na let.

simple as that.

Bez pecata u putovnici, ja ti ne bih savjetovao nikakve letove, iako, u teoriji, nitko ti ne bi trebao ni traziti putovnicu, jer nema nikakvih kontrola.

U svakom slucaju, bez ulaznog pecata EU u putovnici, u prekrsaju si. Koliko velikom, niko ne zna.

Ovo ostalo, priznajem, ne kuzim.

Nebitno je u kojoj od zemalja Schengena si potrosio 90 u 180 dana. Moze biti jedna, moze 3, moze 20. Sve se broji, a posebno su velike kontrole toga na bilo kojem aerodromu.

Autom kad se ide, to se toliko ni ne gleda, jer to ni ne stignu svima pogledati.

Ako je to pitanje?

Ovo sa kartonom je super fora kad se cesto ide u Italiju ili Sloveniju, ali nije preporucljivo iz tih zemalja nastavljati putovanje u neku drugu zemlju Schengena, bez pecata u putovnici. Ne znam sto bi rekli spanjolski carinici kad bi im pokazao taj karton i izvadio putovnicu da ti tu udare pecat.

delilah2012
05.05.2012., 19:09
pitanjce:

dogovorila sam termin za intervju za američku vizu jucer, danas sam ga htjela promijenit za neki drugi datuma al kad ukucam podatke kaze mi da nema nikakvog zakazanog intrevjua s tim podacima....

jel netko mozda imao takav slucaj?

savjeti, da se pravim tupava i samo dođem s potvrdom na kojoj pise da imam zakazani intervju ili?:503:

mya_7920
05.05.2012., 20:27
Nazovi ambasadu pa s njima provjeri. :top:

jure.motovilec
06.05.2012., 10:08
Bez pecata u putovnici, ja ti ne bih savjetovao nikakve letove, iako, u teoriji, nitko ti ne bi trebao ni traziti putovnicu, jer nema nikakvih kontrola.

U svakom slucaju, bez ulaznog pecata EU u putovnici, u prekrsaju si. Koliko velikom, niko ne zna.

Ovo ostalo, priznajem, ne kuzim.

Nebitno je u kojoj od zemalja Schengena si potrosio 90 u 180 dana. Moze biti jedna, moze 3, moze 20. Sve se broji, a posebno su velike kontrole toga na bilo kojem aerodromu.

Autom kad se ide, to se toliko ni ne gleda, jer to ni ne stignu svima pogledati.

Ako je to pitanje?

Ovo sa kartonom je super fora kad se cesto ide u Italiju ili Sloveniju, ali nije preporucljivo iz tih zemalja nastavljati putovanje u neku drugu zemlju Schengena, bez pecata u putovnici. Ne znam sto bi rekli spanjolski carinici kad bi im pokazao taj karton i izvadio putovnicu da ti tu udare pecat.

pa što nije jasno. ako uđem s pasošem potrošit ću 10 dana i gadno ću se približit brojci 90 dana.

ako uđem s osobnom i dalje ću bit -10 dana u šengenu.

dakle, moram uć s osobnom, izać s osobnom pa onda opet uć s pasošem :D to je jedino rješenje

gastra
10.05.2012., 13:33
Jedno pitanje, dali za američku vizu treba platit ovih 160 $ prije popunjavanja obrazca ili mogu i kasnije kad se ugovori termin i to se popuni...?

vanelic
10.05.2012., 13:37
Jedno pitanje, dali za američku vizu treba platit ovih 160 $ prije popunjavanja obrazca ili mogu i kasnije kad se ugovori termin i to se popuni...?

To platiš prije nego dođeš na razgovor. Možeš i na dan razgovora. I obavezno im na razgovor moraš donijeti tu potvrdu uplate od ZABAe.

gastra
10.05.2012., 13:59
To platiš prije nego dođeš na razgovor. Možeš i na dan razgovora. I obavezno im na razgovor moraš donijeti tu potvrdu uplate od ZABAe.

E, puno ti hvala :)

MillionMan
12.05.2012., 20:16
viza za ameriku. jel bas moram unaprijed bukirati let? posto ce to biti individualno putovanje... mozda i odustanem.

od ostalih dokumenata imam spremno: primanja iz porezne, vlasnik nekretnine zk izvadak, novci na kartici, pasos, da nisam kaznjavan... bukirat mogu neki hostel i isprinati im buking. zapravo idem na neki festival i ujedno bi mjesec dana malo sarao okolo pa me zanima jel to b2 vrsta vize, kako je tamo navode? i za koliko mjeseci da trazim vizu. sto bi vi trazili?

online ispuniti, uplatiti, sliku i zakazati datum. jel moguce odma sutra dan zatrazit intervju? ili kad oni odobre

nukac
12.05.2012., 20:31
Američku vizu ne tražiš na koliko da ti daju, oni odlučuju sami na koliko i kakvu će ti dati.
Također ne preporučaju kupovinu karte prije. S tim da ti je bezveze dati 700 kn za vizu i onda odustati od putovanja.

MillionMan
12.05.2012., 20:44
procitao sam malo topik

samo da ispunim u kojem cu hotelu biti i koliko cu dugu biti

dali da im spominjem uopce festival ili ne? kad vec placam kartu vjerovatno bi ostao mjesec dana ali bi volio 2, 3 mjeseca da pise?

ovo s terminom za sastanak sam pohvatao.

ps orignale papire na uvid? i kopije ekstra

buhac
12.05.2012., 20:49
Američku vizu ne tražiš na koliko da ti daju, oni odlučuju sami na koliko i kakvu će ti dati.
Također ne preporučaju kupovinu karte prije. S tim da ti je bezveze dati 700 kn za vizu i onda odustati od putovanja.

Američka viza je trenutno 930 kn

nukac
13.05.2012., 00:23
Vise dodje viza nego nova putovnica... :rolleyes:

JPK
13.05.2012., 02:09
Ja sam američku vizu platio 128 eura, plus 25 eura omotnicu u kojoj su mi ju poslali poštom, 10 eura zakazivanje sastanka telefonskim automatom, 109 eura sobu u groznom hotelu i 159 eura kartu za vlak.
I još sam čekao taj dan u redu od parsto ljudi pred ambasadom. Tako to izgleda u Parizu, kamo sreće da sam mogao obaviti u Zagrebu.

MillionMan
13.05.2012., 07:59
kome ti opravdavas troskove a kome oni zaradu je tema za nov topik. uglavnom procedura je da te zavrte oko malog prsta, da imas dojam...

ali sto je tu je, druge nema... hvala na odgovorima. sad moram izgubit cjelo popodne dok to sve ispunim.

orfanto
16.05.2012., 15:12
Panama!

prijatelj i ja idemo u SAD raditi preko ljeta, pa planiramo poslije posla u 10. mj proputovati malo po Centralnoj Americi. Neki incijalni plan bio bi sletjeti u Cancun i od tamo se spuštati do Belizea, Guatemale, Salvadora (možda), Nicarague, Costa Rice i možda do Paname jer jedna poznanica živi tamo... ako put u Panamu ne uspije onda se vratiti iz San Josea u HR.

zanima me da li je netko pokušavao ili ulazio u Panamu kopnenim putem i na granici probao srediti vizu tj. ulazak u zemlju ili to nije baš moguće?
možda je na granici moguće "dogovoriti se" sa nadležnim ljudima kao u velikom broju "banana" država?

pročitao sam da je ovdje http://putopix.com/panama/city.php jedan avanturist ušao bez vize, ali ništa detaljnije ne piše...

ako ima netko iskustva ili savjet molio bih da ga podjeli :)

Brick2k
17.05.2012., 20:28
Panama!

prijatelj i ja idemo u SAD raditi preko ljeta, pa planiramo poslije posla u 10. mj proputovati malo po Centralnoj Americi. Neki incijalni plan bio bi sletjeti u Cancun i od tamo se spuštati do Belizea, Guatemale, Salvadora (možda), Nicarague, Costa Rice i možda do Paname jer jedna poznanica živi tamo... ako put u Panamu ne uspije onda se vratiti iz San Josea u HR.

zanima me da li je netko pokušavao ili ulazio u Panamu kopnenim putem i na granici probao srediti vizu tj. ulazak u zemlju ili to nije baš moguće?
možda je na granici moguće "dogovoriti se" sa nadležnim ljudima kao u velikom broju "banana" država?

pročitao sam da je ovdje http://putopix.com/panama/city.php jedan avanturist ušao bez vize, ali ništa detaljnije ne piše...

ako ima netko iskustva ili savjet molio bih da ga podjeli :)

Prema ovim (http://www.timaticweb.com/cgi-bin/tim_website_client.cgi?SpecData=1&VISA=&page=visa&NA=HR&AR=00&PASSTYPES=PASS&DE=PA&user=DL&subuser=DELTAB2C) podacima možeš biti u Panami max. 30 dana ako imaš valjanu vizu za npr. SAD koja je već bila korištena.
Znači ako viza za SAD još nije istekla nebi trebalo biti problema...za svaki slučaj kontaktiraj se za veleposlanstvom u Beču:
Elisabethstraße 4/5/4/10, 1010 Wien
Tel: (+43 / 1) 587 23 47
Fax: (+43 / 1) 586 30 80
E-Mail: mail@empanvienna.co.at

orfanto
18.05.2012., 14:17
hvala ti na informacijama!

getready
21.05.2012., 13:59
Od danas se americka viza placa 944 kn.
Pa eto da znate i tu lijepu vijest.....

kontra
21.05.2012., 14:39
a sutra ce bit 7kn jeftinija :lol:

getready
24.05.2012., 11:48
evo da javim da sam danas bio na terminu ambasadi i dobro je prošlo - dobio sam vizu

Standardna pitanja:
1. kakav posao radite?
2. koja vam je plaća?
3. gdje idete?
4. koliko ostajete?
5. gdje mi roditelji žive?

- dođite sutra po vizu

I svi koji idete ili imate neke strahove - OPUSTITE SE
Ja sam bio unutra 75 minuta i od 40-tak ljudi koji su cirkulirali apsolutno svi su dobili vizu (osim jedne cure koja ide u srednju školu, ali nisam dobro skužio koji je razlog njezinog odbijanja i neki dečko koji je spominjao work & travel program i da ima 3 ispita još do kraja, pa ga možda zato nije pustila)

2 su konzula. Frajer i ženska koja izgleda tipično Američki (što se kila tiče). Kod njega se ljudi zadržavaju doslovce minutu i on djeluje puno pristupačnije. On priča na hrvatskom u startu, a ženska samo engleski i ona je malo onak ozbiljnija ali velim, puštali su sve.

Znači ne trebate se ničega bojati, ali i ako budete u strahu u periodu čekanja ćete cuti razna iskustva i vidjeti da je to sve ok.

notme
24.05.2012., 14:08
Imam par pitanja, trebam ic u NY, sredinom 1.mjeseca, i zelim napraviti vizu sto ranije jer onda mogu i rezervirat let, a sto ga ranije rezerviram to je jeftiniji. Ali na stranici ambasade sam vidjela da pise:
"Napominjemo da zahtjev za vizu ne podnosite ranije od tri mjeseca od očekivanog datuma putovanja."
Zar stvarno moram cekat do 10.,11.mjeseca? Vec sam se slikala i pocela prikupljat papire..
2. Kad se ugovara sastanak za vizu, rekli su mi da ponude par datuma, pa me zanima da li ponude skore datume ili se mora duze cekati i na sastanak?
3. Također pise kad se ispunjava taj online obrazac, da pretrazivac mora podrzavati enkripciju od 128 bita. U to se stvarno ne razumijem, i to mozda nije ni pitanje za ovaj forum al kad vec pisem sve da pitam i to. Koristim mozillu, google chrome i operu, i ne znam kako se to provjerava?
4. I sto se tice printanja potvrde, da li je moguce da potvrdu posaljem mailom nekome da mi ju isprinta posto nazalost nemam printer?
Tko god ima iskustva bit cu do neba zahvalna ako mi malo pomogne jer me sve to pomalo plasi i bojim se da necu napraviti sve kako treba..Hvala unaprijed :)

Cesc
24.05.2012., 14:36
dal je itko vadio vizu za kambodžu u bangkoku? koliko traje postupak?

Brick2k
24.05.2012., 19:40
dal je itko vadio vizu za kambodžu u bangkoku? koliko traje postupak?

Za Kambodžu vizu dobiješ prije ulaska:

Cambodia (KH)
- Passport and/or passport replacing documents must be valid at least 4 months on arrival.

Visa Issuance:

Nationals of any country can obtain a visa on arrival, for a max. stay of 30 days, provided:
- holding a passport photo.
- passport contains at least one unused visa page.

Fee: USD 20.- for tourists; USD 25.- when traveling on business.

http://www.delta.com/planning_reservations/plan_flight/international_travel_information/visa_passport_information/index.jsp?lang=de

Pozdrav

akcija1
24.05.2012., 20:38
Mozes kupiti avio kartu i bez vize, i ako te nedaj Boze odbiju s vize, predas agenciji odbijenicu s vize i imas totalnu refundaciju karte, samo TSC ne vracaju .

getready
26.05.2012., 06:59
Imam par pitanja, trebam ic u NY, sredinom 1.mjeseca, i zelim napraviti vizu sto ranije jer onda mogu i rezervirat let, a sto ga ranije rezerviram to je jeftiniji. Ali na stranici ambasade sam vidjela da pise:
"Napominjemo da zahtjev za vizu ne podnosite ranije od tri mjeseca od očekivanog datuma putovanja."
Zar stvarno moram cekat do 10.,11.mjeseca? Vec sam se slikala i pocela prikupljat papire..
2. Kad se ugovara sastanak za vizu, rekli su mi da ponude par datuma, pa me zanima da li ponude skore datume ili se mora duze cekati i na sastanak?
3. Također pise kad se ispunjava taj online obrazac, da pretrazivac mora podrzavati enkripciju od 128 bita. U to se stvarno ne razumijem, i to mozda nije ni pitanje za ovaj forum al kad vec pisem sve da pitam i to. Koristim mozillu, google chrome i operu, i ne znam kako se to provjerava?
4. I sto se tice printanja potvrde, da li je moguce da potvrdu posaljem mailom nekome da mi ju isprinta posto nazalost nemam printer?
Tko god ima iskustva bit cu do neba zahvalna ako mi malo pomogne jer me sve to pomalo plasi i bojim se da necu napraviti sve kako treba..Hvala unaprijed :)
1. dobro si procitala, ali krivo shvatila. Ne ranije od 3 mjeseca ranije znaci da ti oni predlazu da ne rezerviras termin recimo 2 tjedna prije puta. Nego od 3 mjeseca na vise. Sto je u tvom slucaju dobro. Iako, ja sam bio 2 tjedna prije i nikakvih problema nije bilo ;)
2. Ovo si mogla vec i provjeriti na stranici ambasade. Punude ti cijeli mjesec termine, pa biras koji datum ti pase. Naravno, zna se to dosta brzo popunjavati pa je zato bolje pozurit sa rezervacijom (koju uvijek mozes otkazati ako zelis mijenjat termin)
3. Ne brini se za enkripciju. Sve kaj si nabrojala je dovoljno.
4. Moze ti isprintati bilo tko, naravno. Kad rezerviras termin kopiraj tu potvrdu sa kodom i posalji nekome na mail. A kad ispunis DS-160 formular do kraja, imat ces ponudenu opciju da posaljes na neki mail tu potvrdu u slucaju da nemas printer. Tako da se nemoras brinuti ni oko toga.

notme
26.05.2012., 09:44
1. dobro si procitala, ali krivo shvatila. Ne ranije od 3 mjeseca ranije znaci da ti oni predlazu da ne rezerviras termin recimo 2 tjedna prije puta. Nego od 3 mjeseca na vise. Sto je u tvom slucaju dobro. Iako, ja sam bio 2 tjedna prije i nikakvih problema nije bilo ;)
2. Ovo si mogla vec i provjeriti na stranici ambasade. Punude ti cijeli mjesec termine, pa biras koji datum ti pase. Naravno, zna se to dosta brzo popunjavati pa je zato bolje pozurit sa rezervacijom (koju uvijek mozes otkazati ako zelis mijenjat termin)
4. Moze ti isprintati bilo tko, naravno. Kad rezerviras termin kopiraj tu potvrdu sa kodom i posalji nekome na mail. A kad ispunis DS-160 formular do kraja, imat ces ponudenu opciju da posaljes na neki mail tu potvrdu u slucaju da nemas printer. Tako da se nemoras brinuti ni oko toga.

Puuuuuuuuuuuno ti hvalaaaaaa :s:s:s :D

cro_majorettes
28.05.2012., 21:18
evo ovako imam pitanje , trebam ici u Chicago u sedmom mjesecu , skupila sam sve dokumente za visu , ispunila DS-160 obrazac, uplatila nepovratnu naknadu u zagr.banci i sad gledam termine za intervju i pise da su jedini dostupni oni u 7om mjesecu . ŠTO DA RADIM ?

gastra
29.05.2012., 07:26
evo ovako imam pitanje , trebam ici u Chicago u sedmom mjesecu , skupila sam sve dokumente za visu , ispunila DS-160 obrazac, uplatila nepovratnu naknadu u zagr.banci i sad gledam termine za intervju i pise da su jedini dostupni oni u 7om mjesecu . ŠTO DA RADIM ?

Rezerviraj jedan termin u 7 mj, i onda svako malo se ulogiraj i pronaći ćeš datum i ranije i promjeni ga, tak sam i ja, prvi mogući mi je bio 12.06, a idem sutra ,puno ljudi rezervira termin, pa ga otkaže,a i oni stave dosta novih termina :mig:

notme
29.05.2012., 18:02

Opet ja..naisla sam na neke probleme pri ispunjavanju DS-160 obrasca, uglavnom evo opet redom pitanja..
1. Nisam sigurna sta trebam napisati prvo ide city of birth, to je ok Osijek, zatim State/Province i tu sam pretpostavljala da treba ic Hrvatska. Al odma iza toga je place of birth i tu imam ponudjene drzave gdje moram odabrat Croatia. Pa mi nije jasno da li u State/Province pisem drzavu, zupaniju ili opet grad, i usto - ako treba napisat drzavu da li trebam napisat Hrvatska ili Croatia? Isto to me pita u dijelu gdje mi je izdana putovnica, s tim da uz state/province pise *if shown on passport..
2. Prije otvaranja aplikacije mi je bio ponudjen jezik prilikom ispunjavanja, engleski znam stvarno dobro, ali kad je ovako nesto u pitanju zelim bit sigurna,pa sam si ja sam lijepo odabrala crnogorski tako da imam prijevod svaki put kad stavim kursor na odredjenu recenicu. Da li ce to igrat neku ulogu kod zahtjeva? Mislim nece se valjda vidjet negdje da sam crnogorski odabrala? :P
3. Pitanje za national indetification number sam odgovorila sa OIB-om, a ispod toga su navodili U.S. social security number, i Tax number ako se dobro sjecam, i na te dvije sam stavila kvacicu na "does not apply": Jesam dobro napravila?
4.Passport/Travel Document Number i Passport Book Number?? Ovo prvo je valjda broj putovnice? A ovo drugo??

nukac
29.05.2012., 19:21
1. Pod Province - upisuješ županiju
3. OIB je ok, možeš stavit i JMBG, SSN nemaš kao ni ostale stvari.
Za ovo 4 nemam pojma. Prvo je broj putovnice, ovo drugo vjerojatno stoji za neke druge države.

b_for_brownie
29.05.2012., 19:28
Opet ja..naisla sam na neke probleme pri ispunjavanju DS-160 obrasca, uglavnom evo opet redom pitanja..
1. Nisam sigurna sta trebam napisati prvo ide city of birth, to je ok Osijek, zatim State/Province i tu sam pretpostavljala da treba ic Hrvatska.

ja sam stavljala opet zagreb, možeš županiju, ne moraš ništa.

i usto - ako treba napisat drzavu da li trebam napisat Hrvatska ili Croatia?

na engleskom je formular.

Isto to me pita u dijelu gdje mi je izdana putovnica, s tim da uz state/province pise *if shown on passport..

pa jel ti piše na pasošu?

2. Prije otvaranja aplikacije mi je bio ponudjen jezik prilikom ispunjavanja, engleski znam stvarno dobro, ali kad je ovako nesto u pitanju zelim bit sigurna,pa sam si ja sam lijepo odabrala crnogorski tako da imam prijevod svaki put kad stavim kursor na odredjenu recenicu. Da li ce to igrat neku ulogu kod zahtjeva? Mislim nece se valjda vidjet negdje da sam crnogorski odabrala? :P

nemoj se ljutiti, ali pitanje ti je krajnje blesavo.

3. Pitanje za national indetification number sam odgovorila sa OIB-om, a ispod toga su navodili U.S. social security number, i Tax number ako se dobro sjecam, i na te dvije sam stavila kvacicu na "does not apply": Jesam dobro napravila?

zaboga, pa jel imaš američki social security i tax number? da, dobro si napravila. ajd čitaj formular.

4.Passport/Travel Document Number i Passport Book Number?? Ovo prvo je valjda broj putovnice? A ovo drugo??

to drugo imaju neki drugi pasoši, ne i hrvatski. unesi broj pasoša i preskoči dalje.

apropos tvog gornjeg pitanja, "ne ranije od 3 mjeseca" znači "ne prijavljujte se dok datum prijave ne postane datum koji je vremenski 3 mjeseca prije dana kad mislite posjetiti SAD".

gastra
02.06.2012., 13:06
Jedno pitanje, ako se viza za SAD dobije na 3 mj od 29.5
A putujem 16.8, dali moram izac do 29.8 ili mogu biti do 20.9? Kak to ide
dali je bitno da udes do tad ili kaj?

nukac
02.06.2012., 22:12
Bitno da udjes do kad ti traje viza.

Bilobrkster
03.06.2012., 11:46
Ima li itko ovdje da je radio turističku vizu za Rusiju? Baš vizu, ne vaučer :mig:

thirsty
04.06.2012., 23:39
Mene zanima što trebam učiniti ako želim ići na 2/3 mjeseca sad preko ljeta u SAD i naći neki mali posao. Trebam li nekakvu working holiday vizu za to? Jako malo znam o tome pa ako bi me netko bilo kako uputio bila bih zahvalna. :)

lijalaura
07.06.2012., 15:04
pozdrav svim putnicima :)

može jedan info - kako,gdje i kolko košta viza za bangladesh

hvala :)