PDA

View Full Version : Vize - izdavanje, ukidanje, pitanja, odgovori, iskustva...

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

karamba
26.10.2007., 10:08
Trenutno sam apsolvent i zanima me da li je pozivno pismo dovoljno za dobiti neku vizu za SAD za boravak od nekih 2,3,4 mjeseca?

frogy
26.10.2007., 11:22
Trenutno sam apsolvent i zanima me da li je pozivno pismo dovoljno za dobiti neku vizu za SAD za boravak od nekih 2,3,4 mjeseca?

Meni su ko apsolventu dali vizu kad sam imala 5 ispita do kraja (na temelju garantnog pisma). Samim ulaskom u Ameriku ti se odobrava boravak od 6 mjeseci (boravak i viza nemaju veze jedno s drugim). Međutim, čula sam da ako imaš manje od 3 ispita do kraja, vizu ti neće dati. Da li je to istina, ne znam. Meni su ju drugi put odbili, ali ja sam onda imala samo još 1 ispit za položiti i rekli su NE! Ako mene pitaš, to ti je lutrija. I još jedan savjet - nemoj na engleskom razgovarati kad apliciraš za vizu, traži razgovor na hrvatskom jer su jednog mog prijatelja odbili pod izlikom da predobro govori engleski.

karamba
26.10.2007., 12:40
A kakvu si vizu dobila i kakvu bi ja trebao tražiti?

frogy
26.10.2007., 13:45
A kakvu si vizu dobila i kakvu bi ja trebao tražiti?

Turističku. Takvu bi i ti trebao tražiti, s ostalima je mislim ipak veća komplikacija. Dovoljno ti je garantno pismo (meni je bilo). Ovdje imaš sve informacije: www.usembassy.hr.

vanelic
27.10.2007., 12:39
Hej!
Nekako razmišljam o odlasku u SAD preko Božića i Nove godine na cca 15-20 dana pa imam jedno pitanje. Ako prikupim potvrdu faksa da sam student (upravo upisana 4. godina), izvadak bankovnog računa (na cca 20.000kn), potvrdu o vlasništvu nad nekretninom u Zagrebu te dionicama, kopiju povratne avio karte, a možda i izvadak porezne uprave o plaćenim porezima na honorare (veći dio godine radim kao honorarac), da li bi mi mogli odobriti turističku vizu na 2-3 tjedna ili da se uopće ne trudim i otiđem negdje drugdje gdje ne treba viza?
BTW Putovnica mi je skoro pa puna (ostalo je samo 4-5 praznih stranica), već je unutra hrpa pečata i viza, pa bi i tu mogli vidjeti da dosta putujem i da ne mislim ostati u Americi...

Hvala

kisikana
27.10.2007., 12:43
Meni su ko apsolventu dali vizu kad sam imala 5 ispita do kraja (na temelju garantnog pisma). Samim ulaskom u Ameriku ti se odobrava boravak od 6 mjeseci (boravak i viza nemaju veze jedno s drugim). Međutim, čula sam da ako imaš manje od 3 ispita do kraja, vizu ti neće dati. Da li je to istina, ne znam. Meni su ju drugi put odbili, ali ja sam onda imala samo još 1 ispit za položiti i rekli su NE! Ako mene pitaš, to ti je lutrija. I još jedan savjet - nemoj na engleskom razgovarati kad apliciraš za vizu, traži razgovor na hrvatskom jer su jednog mog prijatelja odbili pod izlikom da predobro govori engleski.

Nikad čula za poveznicu neizdavanja vize i ispita na faksu... Plus, znam nekoliko ljudi koji su odbijeni (što apsolventi, što ljudi i stalnom radnom odnosu) i nikome nisu rekli razlog, pa mi nije jasno otkud ljudima te sheme ako ovo, ako ono onda nećeš dobiti...

MOLOKAI
27.10.2007., 13:20
Ako mene pitaš, to ti je lutrija. I još jedan savjet - nemoj na engleskom razgovarati kad apliciraš za vizu, traži razgovor na hrvatskom jer su jednog mog prijatelja odbili pod izlikom da predobro govori engleski.:ne zna: that's weird

da probam hablati español, jel onda ima vise chance? :rofl: :lol:

mrgudiroda
29.10.2007., 13:43
Ispunio sam četiri prijave za američku vizu ,a zakazao sam intervju samo za moju prijavu.Da li trebam i ostale tri ?Da li na intervju ide cijela obitelj ili samo ja?

aaston
30.10.2007., 06:38
Putovnica mi je skoro pa puna (ostalo je samo 4-5 praznih stranica), već je unutra hrpa pečata i viza,

Sorry na OT ali na ovo sam ljubomoran :s

Šta se desilo sa juž. Afrikom? Nisi valjda odustao?

vanelic
30.10.2007., 14:49
nisam odustao od Zambije i Malawija, samo sam malo odgodio taj put. ove godine ne mogu ranije putovati zbog posla, faksa i dr, a u 12./1. mjesecu je već u južnoj Africi kišna sezona pa se ne preporuča. između ostalog je i rizik malarije daleko veći. taj dio svijeta ostavljam za 10./11. mjesec sljedeće godine. sada je plan za Božić i Novu godinu SAD (cca Chicago-Washington-New York-Niagara Falls-Boston i nešto od Connecticuta ili Mainea), a ako ne dobijem američku vizu, idem vjerovatno za središnju Ameriku (Guatemala, Kostarika ili slično).

frogy
31.10.2007., 10:16
Hej!
Nekako razmišljam o odlasku u SAD preko Božića i Nove godine na cca 15-20 dana pa imam jedno pitanje. Ako prikupim potvrdu faksa da sam student (upravo upisana 4. godina), izvadak bankovnog računa (na cca 20.000kn), potvrdu o vlasništvu nad nekretninom u Zagrebu te dionicama, kopiju povratne avio karte, a možda i izvadak porezne uprave o plaćenim porezima na honorare (veći dio godine radim kao honorarac), da li bi mi mogli odobriti turističku vizu na 2-3 tjedna ili da se uopće ne trudim i otiđem negdje drugdje gdje ne treba viza?
BTW Putovnica mi je skoro pa puna (ostalo je samo 4-5 praznih stranica), već je unutra hrpa pečata i viza, pa bi i tu mogli vidjeti da dosta putujem i da ne mislim ostati u Americi...

Hvala

Mislim da će tebe proglasiti idealnim kandidatom za posjet Americi, he,he. Za ozbiljno, mislim da uopće ne bi trebao imati problema oko dobivanja vize.

frogy
31.10.2007., 10:31
Nikad čula za poveznicu neizdavanja vize i ispita na faksu... Plus, znam nekoliko ljudi koji su odbijeni (što apsolventi, što ljudi i stalnom radnom odnosu) i nikome nisu rekli razlog, pa mi nije jasno otkud ljudima te sheme ako ovo, ako ono onda nećeš dobiti...

Nisam ni ja ranije, da jesam ne bi ni aplicirala 2. put i poklonila im dolare. Jer kako inače objasniti da sam im s 5 ispita do kraja dobrodošla, a s jednim ne?! Radi se o tome da sam, po njihovoj logici, mogla dobiti vizu i već idući dan položiti ispit, u skorom roku obraniti ddiplomski i mirne duše (i punog index-a) emigrirati u SAD. Pet ispita ipak zahtjeva malo više vremena. Onda mi je rekao frend da su ljudi tražili profesore da im ne upisuju ocjene u index nego samo u prijavnicu sve dok im viza ne bude odobrena.
Btw, točno da nisu dužni reći razlog, no ponekad vele. I ja znam ljude koje su odbili bez veze, i isto tako su mi neki od tih ljudi potvrdili da ako su opet u kratkom roku išli aplicirati viza im je bila odobrena (kao ono, ako imaju love za aplicirati vizu na neviđeno, onda valjda neće ostati u Americi). Znam da sve to skupa nema puno logike, no Amerikanci su općenito malo čudan narod...

frogy
31.10.2007., 10:41
:ne zna: that's weird

da probam hablati español, jel onda ima vise chance? :rofl: :lol:

Kao što napisah ranije, Ameri su čudne biljke... Stvarno, frend išao aplicirati, tip je obrazovan, radi, jedino što je neoženjen (opet po njima potencijalni kandidati za ostati preko bare). I sipao je engleski ko iz rukava. Mene je konzul pitao da li želim razgovarati na hrvatskom ili engleskom, ja sam izabrala hrvatski. Mislilm da je bolje ništa ne prepuštati slučaju, iako pravila kod njih nema...

RedskinFan
31.10.2007., 10:52
da... panamska viza je laka za dobiti! doduse, ja sam svoju poslovnu uzimao na drugi nacin i ne u veneciji.
definitivno se najbolje prolazi po tom pitanju u zemljama gde su vecina stranaca turisti ili poslovni ljudi.

Za milosha ali i ostale...
A dali bi mogao zatraziti vizu za Panamu na granici sa Kostarikom? Iz CR ulazim u Panamu

I još neš...
cura mi je iz Crne Gore, i ima UK vizu koja joj traje do 01.04.2008.
Mi ćemo na putovanju po Srednjoj Americi biti od sredine veljače do pred kraj ožujka 2008. Dali njoj ne trebaju vize za Belize i Panamu (i ostale zemlje jer je CG-ka) budući da ima Uk vizu?

conan
31.10.2007., 16:53
Za milosha ali i ostale...
A dali bi mogao zatraziti vizu za Panamu na granici sa Kostarikom? Iz CR ulazim u Panamu

I još neš...
cura mi je iz Crne Gore, i ima UK vizu koja joj traje do 01.04.2008.
Mi ćemo na putovanju po Srednjoj Americi biti od sredine veljače do pred kraj ožujka 2008. Dali njoj ne trebaju vize za Belize i Panamu (i ostale zemlje jer je CG-ka) budući da ima Uk vizu?

Njoj treba viza za Belize i Panamu iz za još puno puno južno američkih država...

Možeš posjetiti i : http://www.raptim.nl/popups/timaticweb/webdocsI/spdbmainv.html

conan
03.11.2007., 09:48
Ima dvije vijesti ...Prva je dobra a druga je loša !
Dobra vijest je da je Kanada ukinula vize ...
Loša vijest je da se to ne odnosi na nas nego na Latviju i Češku...

dadopg
03.11.2007., 22:28

kako si me digo e! hehe..

conan
04.11.2007., 11:26

:) :) :)

RedskinFan
05.11.2007., 06:20
Quote:
conan kaže: Pogledaj post

... a ništa... nađimo cure Latvijke ili Čehinje (puno lakše), veza, brak... i voila!

Ianr
06.11.2007., 20:12
Imam jedno pitanje. Dobio sam vizu 2004.g. vrijedi mi do 2009.g. ulaza mi pise da imam M. Problem je u tome što mi je u međuvremenu istekla putovnica i to 2006.g.
Da li ja mogu s novom i starom putovnicom putovati u SAD ili moram vaditi novu vizu? Bio sam na stranicama ambasade SAD-a u Zagrebu i nisam mogao naci odgovor na ovo pitanje :(
Stvarno ne znam koja je procedura. Ako netko zna molio bih da napise. HVALA PUNO

Frish
06.11.2007., 21:51
Odgovoreno je nekoliko puta u topicu i koliko se sjećam viza vrijedi i dalje, samo što bi sa novom putovnicom morao nositi i staru u kojoj ti je viza.

Ianr
06.11.2007., 23:06
Odgovoreno je nekoliko puta u topicu i koliko se sjećam viza vrijedi i dalje, samo što bi sa novom putovnicom morao nositi i staru u kojoj ti je viza.

Ok Thx.

vanelic
15.11.2007., 23:03
Dobio sam danas USA vizu!!! :-)
evo informacija iz prve ruke:

-ispunio sam online formular za vizu, dobio barkod na tom formularu koji je potreban da se zakaže termin za razgovor kod konzula (ja sam zakazao za 09:45)
-u Zagrebačkoj banci uplatio trošak izdavanja vize koji stoji USD 100 po 'tečaju koji odredi veleposlanstvo SAD-a' - u prijevodu 550kn
-skupio hrpu papira: isprintani formular s nalijepljenom slikom (isključivo američki format 5x5cm), još jedan formular za svakog muškarca rođenog prije 1987. godine (tu te pitaju koje si zemlje posjetio u zadnjih 10 godina, da li si obavio vojnu službu, da li si bio u nekim terorističkim aktivnostima itd itd), itinerer puta s mjestima koja se posjećuju i hotelima u kojima se spava, papire s rezerviranim hotelima i hostelima za svaku noć (napravio rezervacije online), povratna avio karta, izvadak s bankovnog računa, kupoprodajni ugovor stana, potvrdu fakulteta o redovnom studiranju i indeks.
-sa svime gore došao već oko 09:20 pred ambasadu i stao u red i čekao na hladnoći do iza 10:00 (iako sam imao zakazano u 09:45) da tek uđem u prvu zgradu gdje te policajci pregledaju, prođeš kroz detektor metala, ostaviš ovdje sve uređaje s baterijama (npr mobitele, mp3 playere, laptope i slično) koje na povratku podigneš
-nakon kontrole, prođem u glavnu zgradu gdje najprije idem na šalter 6 gdje mi službenica uzme sve one papire gore
-nakon 20-tak minuta me zovu na razglas da dođem na šalter 5 gdje se samo uzimaju otisci prstiju: najprije sva 4 lijeve ruke odjedanput, zatim sva 4 desne ruke odjedanput i na kraju oba palca zajedno
-i sada čekaš i čekaš i čekaš. i još čekaš. otprilike sat vremena.
-konzulica me konačno zove na šalter 2 (uz ovaj, za vize je i šalter 1)
-prvo moram staviti palac desne ruke na skener i onda mi postavlja pitanja: vidim da dosta putujete po svijetu. čime se bavite? odgovaram da redovno studiram i da sam na 4. godini. Pita me da li sam gotov sa slušanjima? odgovaram da ne, da još moram odslušati 4. godinu i položiti ispite. Pita koliko ispita? Kažem 15. Onda me pita kako to da toliko studiram? Odgovaram da sam pauzirao dvije godine zbog posla i da sam se ove godine vratio na faks. Zatim me pita tko će mi platiti putovanje i koliko planiram da će me doći? Kažem da ga plaćam je i da računam na oko 13000kn. Onda me pita budući da mislim spavati u Hiltonu u Chicagu, a u Westinu u Washingtonu, da li stvarno imam novca. Kažem joj da pogleda izvadak iz banke, a i da radim kao turistički pratitelj, pa ako joj treba koji ugovor da ih imam. Tada joj dajem na uvid sve ugovore o djelu i radu od ove godine + porezno rješenje na kojem stoji koliki su mi godišnji prihodi. Na kraju me pita da li je stan moj ili od roditelja. Odgovaram da je moj. A ona: viza vam je gotova sutra u 15.00. Sretan put.

Ukupno 10 minuta ugodna razgovora. Na hrvatskom (nije me ni pitala na kojem jeziku želim).
Koliko sam primjetio, svi su dobivali vize. Dok sam bio tamo tih sat vremena, nikog nisu odbili. Bio jedan tip koji ide kod kćerke koja je upravo diplomirala u Americi i nema uopće dokaz o zaposlenju u Hrvatskoj, malo ga je gnjavila s tim da li je siguran da neće emigrirati u Ameriku itd itd, i na kraju ga pustila nakon 20min...

Sve u svemu, ništa strašno.

TincH
15.11.2007., 23:08
Nisi me baš odobrovoljio ovim postom :(

Što ću im ja reći? Ugovore o djelu i radu nemam, stan nemam, putovala sam praktički nigdje :D

Đizs, sad sam stvarno tužna :( :(

dadopg
16.11.2007., 00:06
Nisi me baš odobrovoljio ovim postom :(

Što ću im ja reći? Ugovore o djelu i radu nemam, stan nemam, putovala sam praktički nigdje :D

Đizs, sad sam stvarno tužna :( :(

niti mene,, kada vidim sve ovo izgubim volju za otici u usa.

vanelic
16.11.2007., 08:26
ma nije strašno. možda tebe ne budu pitali ništa. kažem ti da je tip prije mene došao bez dokaza o stalnom zaposlenju i da ga je žena gnjavila i gnjavila, ali na kraju mu ipak dala vizu.
mislim da je ova viza prava lutrija. ovisi ponajprije o raspoloženju konzula

vanelic
16.11.2007., 15:32
da nadodam na gornji post. upravo sam podigao putovnicu s USA vizom unutra. podizanje traje 15 sekundi. viza je multiple entry na 6 mjeseci.

e sad jedno pitanje. s obzirom da je multiple entry, razmisljam sada da skoknem na kanadsku stranu Niagare i mozda cak do Montreala. kakva je procedura za dobivanje KANADSKE VIZE? ima li netko first hand info?

conan
16.11.2007., 18:03
da nadodam na gornji post. upravo sam podigao putovnicu s USA vizom unutra. podizanje traje 15 sekundi. viza je multiple entry na 6 mjeseci.

e sad jedno pitanje. s obzirom da je multiple entry, razmisljam sada da skoknem na kanadsku stranu Niagare i mozda cak do Montreala. kakva je procedura za dobivanje KANADSKE VIZE? ima li netko first hand info?

Prvo i prvo malo mi je čudno da su ti dali vizu samo na 6 mjeseci !?:eek:
Ja sam vizu za Kanadu dizao u Beču jer je tamo jednodnevna procedura. Moraš imati sve dokumente kao i za USA vizu . Njihov zahtjev za istu i ako se dobro sjećam šta mi je neki dan rekla prijateljica koja je ove dane otputovala u Toronto : 1ulaz 1 izlaz 60 dolara 150 dolara multipla...
Niagaru svakako preporučujem vidjeti sa Kanadeske strane :top: sretno

x-type
16.11.2007., 18:59
ništa strašno? ja sam nakon ovoga totalno izgubio bilo koju volju za put u SAD. ne toliko zbog same procedure, već iz principa

vanelic
16.11.2007., 20:45
conan, da li postoji mogućnost da zatražim kanadsku vizu ovdje u Zagrebu pa oni sve te papire pošalju u Beč? Ne da mi se baš ići do Beča. Radije ću onda pokušati u kanadskom konzulatu u Buffalu,NY

FFE
16.11.2007., 21:19
heh, ja sam svoju zadnju vizu za USA trazila prije 6 godina, ovdje u svicarskoj. isla sam u posjeti svojemu tadasnjemu dragome, a danasnjem muzu. :D imala sam posao, novce na racunu (dokaze mu prilozila), ovdje situirana, no svejedno me konzul malo propitkivao, pa kam ja to idem, pa zakaj i tak.:D naravno da sam mu slagala, jer sam znala: nikada ne reci dragome ili dragome, jer bi to znacilo da ostajes tamo. :D pa sam zmislia da idem rodjaku. :D naravno da je trazio i ime i prezime, i adresu itd., bilo mu malo cudno, no nisam mogla reci da idem rodjakinji, jer je ime ipak musko. :D a na imigraciji u dallasu (isla sam preko dallasa) me je vrlo zajebavao, tipa pa kakav je to rodjak, pa ovo, ono,:D i naravno da je sve proslo na kraju OK, iako me je bilo strah. :) u medjuvremenu sam dobila CH-putovnicu, i fala ti boze, ne treba mi vise nikakva viza za USA, jupi. :) a cak sam ovaj put isla na aerodromu s muzem i djetetom preko imigracije za USA drzavljane, i sve bilo bez problema. :) nije me poslao na salter za ne-USA-drzavljane, cega me ovaj puta bilo strah.

conan
17.11.2007., 12:19
conan, da li postoji mogućnost da zatražim kanadsku vizu ovdje u Zagrebu pa oni sve te papire pošalju u Beč? Ne da mi se baš ići do Beča. Radije ću onda pokušati u kanadskom konzulatu u Buffalu,NY

Da, vizu možeš zatražiti u Zg ali procedura je dugotrajna cca. 30-40 dana ¨!

vanelic
17.11.2007., 12:31
tanx conan. toliko vremena nemam. pokušat ću onda u Buffalu. navodno se može dobiti i tamo ako već imaš USA vizu u putovnici.

conan
17.11.2007., 13:14
tanx conan. toliko vremena nemam. pokušat ću onda u Buffalu. navodno se može dobiti i tamo ako već imaš USA vizu u putovnici.

Zaš da nisan baš siguran da će ti je dati ! Neznam gdje sam čitao ili čuo da su nekome rekli u USA da ide u HR izvati vizu pa da se onda vrati...ne drži me za riječ...

vanelic
17.11.2007., 13:32
ako mi je ne daju, onda nikom ništa. vidjet ću Niagaru iz SAD-a

lorena_5
18.11.2007., 18:21
Dragi i ja planiramo otici u New York na ljeto, i vec sada kupujemo karte i razmisljamo o vizi..i rece mi da postoji mogucnost da meni ne odobre vizu, kada vrijeme za to dodje, jer sam studentica i oni imaju masu pravila po kojima se izdaju vize i da u tom pogledu mogu biti zakinuta. Sto vi znate o tome? On je stalno zaposlen i kao njemu vjerojatno ne bi trebalo biti problema s tim a meni kao studentici bi. :(

Beduin
18.11.2007., 20:35
Dragi i ja planiramo otici u New York na ljeto, i vec sada kupujemo karte i razmisljamo o vizi..i rece mi da postoji mogucnost da meni ne odobre vizu, kada vrijeme za to dodje, jer sam studentica i oni imaju masu pravila po kojima se izdaju vize i da u tom pogledu mogu biti zakinuta. Sto vi znate o tome? On je stalno zaposlen i kao njemu vjerojatno ne bi trebalo biti problema s tim a meni kao studentici bi. :(

Bok Lorena, ja sam ko studentica isla u SAD i ono sto je ambasador gledao je koliko ti je ispita ostalo do kraja (npr ako si tek na pocetku sumljiva si ... ilia ko si sve polozila... ako si na pola sve je OK!) onda te pitaju da li imas tamo kakvu rodbinu (NE naravno) i to je to. Putujes sa deckom, znaci neces se tamo zeniti za Amera i dati ce ti vizu bez problema!! Bitan im je index!:top:

lorena_5
18.11.2007., 22:47
ja imam jos 30 ispita do kraja al sam na 4. godini, jel to problem?

super_star
19.11.2007., 14:37
Prikupljam lagano sve papire..cekam garantno pismo i potpunu adresu i brojeve telefona od sestricne iz US..strasno..
Al dobro i to cemo prezivjet..i sad tamo pise, garantno pismo ili dokaz da imate dovoljno novčanih sredstava da pokrijete troškove putovanja..
sta to znaci? jel onda moram imati i jedno i drugo ili moram sad okolo skupljat lovu i stavljat na racun?
Hvala svima..super ste

Frish
21.11.2007., 13:25
Nije na odmet imati i jedno i drugo, ali najbolje je imati dovoljno novaca na računu, a to znači minimalno $100 po danu borvka. Ili bi oni morali dokazati da imaju dovoljno novaca tijekom tvog boravka.

kisikana
21.11.2007., 16:08

Ne može. Imam i ja USA vizu na 5 godina pa nisam mogla dobiti kanadsku samo za taj jedan ulaz i izlaz. Uostalom puno više toga možeš vidjeti sa američke strane, obavezno odi i malo uzvodno od Niagare - predivno je :cerek:

kisikana
21.11.2007., 16:10

Prvi put kad sam putovala u SAD imala sam 5 ispita do kraja, nisam imala garantno pismo a bome ni novaca na računu i svejedno su mi odobrili ali na 3 mjeseca i samo jedan ulazak.

lorena_5
22.11.2007., 11:15
meni dosta na tri mjeseca.:) I jedan ulazak..malo sam citala onaj podforum ili sto vec o new yorku i sad sam totalno napaljena na taj ny.:) A tek je 11. mjesec...:) Kako idem u 8. mjesec pretpostavljam da vizu onda ne trebam zatraziti prije 5.mjeseca? ako ce mi vrijediti samo 3 mjeseca...? Ili vrijedi tri mjeseca od ulaska u sad, pa je mogu zatraziti odmah, oni mi odobre i ja krenem u 8. mjesec??

vanelic
22.11.2007., 11:22
meni su vizu odobrili prošli tjedan na 6 mjeseci koji počinju teći do dana izdavanja vize (znači od 15.11.), a ne od dana ulaska u SAD.

kisikana
22.11.2007., 11:23
meni dosta na tri mjeseca.:) I jedan ulazak..malo sam citala onaj podforum ili sto vec o new yorku i sad sam totalno napaljena na taj ny.:) A tek je 11. mjesec...:) Kako idem u 8. mjesec pretpostavljam da vizu onda ne trebam zatraziti prije 5.mjeseca? ako ce mi vrijediti samo 3 mjeseca...? Ili vrijedi tri mjeseca od ulaska u sad, pa je mogu zatraziti odmah, oni mi odobre i ja krenem u 8. mjesec??

Od dana izdavanja vrijedi 3 mjeseca (ili 6 ili već na koliko dobiješ). Nema potrebe tražiti vizu prije srpnja. Btw NY je bzvz spram većine većih gradova u USA...

lorena_5
22.11.2007., 12:07
u zivotu sam van Hrvatske bila u Spanjolsku na ekskurziju i u Italiju s dragim u Gardaland :)) Tako da mi je NY pojam, a vjerujem i svima koji su tamo bili i/ili zele otic. Mislim da je to grad koji treba vidjeti, svidio ti se ne svidio, samo ako imas kunica.:)

TRAP-JAW
22.11.2007., 12:57
Od dana izdavanja vrijedi 3 mjeseca (ili 6 ili već na koliko dobiješ). Nema potrebe tražiti vizu prije srpnja. Btw NY je bzvz spram većine većih gradova u USA...

Ja sam prošle godine dobio US vizu (B1/B2) s multi ulascima na 5 god. Od papira sam imao samo garantno pismo i onaj on-line formular. Također sam vidio da nitkome tko je bio ispred mene u redu za vize nije odbijena viza. Dva puta sam išao u US, oba puta preko Chicaga. Što se imigracijskog tiče, oba puta sam prošao bez ikakvih problema, ako sam bio 2 min na šalteru, to je max! Dok su bratića koji je bio odmah iza mene, kvalitetno izgnjavili. Sve skupa, od vize do ulaska u zemlju, ocjena 5! Čuo sam dosta raznih iskustava, dobrih i onih loših. Moje je bilo odlično! Pozdrav i sretno svima koji tek idu tražiti vize!

bob10
22.11.2007., 16:07
u zivotu sam van Hrvatske bila u Spanjolsku na ekskurziju i u Italiju s dragim u Gardaland :)) Tako da mi je NY pojam, a vjerujem i svima koji su tamo bili i/ili zele otic. Mislim da je to grad koji treba vidjeti, svidio ti se ne svidio, samo ako imas kunica.:)

NYC je jedan od najzanimljivijih i najdojmljivijih gardova ne samo u SAD, nego u svijetu. Nemoj dopustiti da ti razni negativni komentari ili sugestije unaprijed pokvare doživljaj toga veličanstvenog grada.

Taj grad ima sadržaja za razne profile turista/putnika namjernika i rijetki odu iz njega razočarani. Naravno koristi zdravi razum kada si tamo, kao i bilo gdje drugdje u svijetu.

Kraj kolovoza i početak rujna su dobro vrijeme za posjetiti NYC.

Sretno!

lorena_5
22.11.2007., 17:05
thanks bob.:) imas ti kakvi savjet sta bi trebalo pogledati,gdje kupovati i sl? Mozes mi se javiti na pvt ako hoces.:) znam da ima jos dosta do 8. mjeseca :) ali sam pocelaistrazivati i bas mi je napeto to sad.:)

motivacija
26.11.2007., 02:54
bok. imam jedno pitanje. nadam se da ce mi netko moc pomoc. kako dobit turisticku vizu za canada s statusom kao ne zaposlena osoba. cujem razne price i sad ne znam sta je istinito??? garantno pismo dobivam 100% od rodbine...i sta sad dalje....jel ima sanse otic tamo na mjesec dana??

nadam se da ce mi neko moc pomoc:)

Frankie
30.11.2007., 10:03
Dobio sam danas USA vizu!!! :-)
evo informacija iz prve ruke:

-ispunio sam online formular za vizu, dobio barkod na tom formularu koji je potreban da se zakaže termin za razgovor kod konzula (ja sam zakazao za 09:45)
-u Zagrebačkoj banci uplatio trošak izdavanja vize koji stoji USD 100 po 'tečaju koji odredi veleposlanstvo SAD-a' - u prijevodu 550kn
-skupio hrpu papira: isprintani formular s nalijepljenom slikom (isključivo američki format 5x5cm), još jedan formular za svakog muškarca rođenog prije 1987. godine (tu te pitaju koje si zemlje posjetio u zadnjih 10 godina, da li si obavio vojnu službu, da li si bio u nekim terorističkim aktivnostima itd itd), itinerer puta s mjestima koja se posjećuju i hotelima u kojima se spava, papire s rezerviranim hotelima i hostelima za svaku noć (napravio rezervacije online), povratna avio karta, izvadak s bankovnog računa, kupoprodajni ugovor stana, potvrdu fakulteta o redovnom studiranju i indeks.
-sa svime gore došao već oko 09:20 pred ambasadu i stao u red i čekao na hladnoći do iza 10:00 (iako sam imao zakazano u 09:45) da tek uđem u prvu zgradu gdje te policajci pregledaju, prođeš kroz detektor metala, ostaviš ovdje sve uređaje s baterijama (npr mobitele, mp3 playere, laptope i slično) koje na povratku podigneš
-nakon kontrole, prođem u glavnu zgradu gdje najprije idem na šalter 6 gdje mi službenica uzme sve one papire gore
-nakon 20-tak minuta me zovu na razglas da dođem na šalter 5 gdje se samo uzimaju otisci prstiju: najprije sva 4 lijeve ruke odjedanput, zatim sva 4 desne ruke odjedanput i na kraju oba palca zajedno
-i sada čekaš i čekaš i čekaš. i još čekaš. otprilike sat vremena.
-konzulica me konačno zove na šalter 2 (uz ovaj, za vize je i šalter 1)
-prvo moram staviti palac desne ruke na skener i onda mi postavlja pitanja: vidim da dosta putujete po svijetu. čime se bavite? odgovaram da redovno studiram i da sam na 4. godini. Pita me da li sam gotov sa slušanjima? odgovaram da ne, da još moram odslušati 4. godinu i položiti ispite. Pita koliko ispita? Kažem 15. Onda me pita kako to da toliko studiram? Odgovaram da sam pauzirao dvije godine zbog posla i da sam se ove godine vratio na faks. Zatim me pita tko će mi platiti putovanje i koliko planiram da će me doći? Kažem da ga plaćam je i da računam na oko 13000kn. Onda me pita budući da mislim spavati u Hiltonu u Chicagu, a u Westinu u Washingtonu, da li stvarno imam novca. Kažem joj da pogleda izvadak iz banke, a i da radim kao turistički pratitelj, pa ako joj treba koji ugovor da ih imam. Tada joj dajem na uvid sve ugovore o djelu i radu od ove godine + porezno rješenje na kojem stoji koliki su mi godišnji prihodi. Na kraju me pita da li je stan moj ili od roditelja. Odgovaram da je moj. A ona: viza vam je gotova sutra u 15.00. Sretan put.

Ukupno 10 minuta ugodna razgovora. Na hrvatskom (nije me ni pitala na kojem jeziku želim).
Koliko sam primjetio, svi su dobivali vize. Dok sam bio tamo tih sat vremena, nikog nisu odbili. Bio jedan tip koji ide kod kćerke koja je upravo diplomirala u Americi i nema uopće dokaz o zaposlenju u Hrvatskoj, malo ga je gnjavila s tim da li je siguran da neće emigrirati u Ameriku itd itd, i na kraju ga pustila nakon 20min...

Sve u svemu, ništa strašno.

Hvala na iscrpnom izvještaju, vidim da gnjave kao što su i uvijek..
Ja nisam uspio dobiti vizu prije par godina, htio sam posjetiti neku rodbinu, imao sam garantno pismo, stalno zaposlenje, novaca na računu.. ali "nisam bio dovoljno uvjerljiv" :mad: i onda sam neko vreme izgubio volju da više ikad pokušam. Ipak čujem da je u zadnje vrijeme lakše dobiti nego nekad prije (dok su još bili u Praškoj). A i mislim da sad više ne bih imao problema kad imam stan u svojem vlasništvu, čujem da nekretnine dosta igraju ulogu u dobivanju vize.

miloshz
03.12.2007., 07:39
ameri su jedni od opustenijih za vize. pitajte nekog sa srpskim ili bosanskim pasosem kako lakse dobije USA nego schengen vizu.

naravno... moze se desiti da konzul nije jeb'o dugo pa sve odbije. :( ;)

anasplit
12.12.2007., 08:22
Muz mi 19.12. sa jos 2 kolega ide u Brisbane. Imaju neku poslovnu vizu koja im je odobrena od 18.12. do 05.01. Znaci, do 05.01. moraju van iz Australije. Ove datume smo im i napisali u molbi za vizu, ali tada jos nismo imali avio-kartu. Avio kartu smo kupili prije neki dan, i nije bio povratak drugog dana nego 08.01. E sad problem je ova tri dana, od 05.01. do 08.01. Pokusali smo produziti do 08.01. ovu poslovnu vizu sto imaju ali ne daju, vec ova zena kaze da za ta 3 dana moraju traziti turisticku vizu dole u Australiji...
Pa zelim pitati ako netko ima iskustva, kakva je procedura i da li je problem dobiti tu turisticku vizu na samo 3 dana vec jednom kada si u Australiji.
Thx.

Dr.Bashir
12.12.2007., 22:34
Pozdrav svima!

Želim ići u Uk kao Au Pair i već sam pronašao obitelj. Zanima me koja je procedura oko dobivanje vize i koliko od prilike traje? Koje sve dokumente trebam priložiti od strane obitelji, a koje od mene?

Sandee
17.12.2007., 10:05
Na govornom automatu ruske ambasade zena na vrlo losem hrvatskom objasnjava ruski vizni rezim - uglavnom, ako sam je dobro shvatila, postoje dvije vrste viza - za 3 dana (kosta nesto sitno i ukljucuje obavljanje klasicnih formalnosti) i visekratna (za godinu dana, ako sam dobro shvatila) ili vise, sto kosta soma kn i ukljucuje HIV test i slicne budalastine.
Uglavnom, muz ide u Rusiju na 8 dana na neki seminar. Bio je i prije koji mjesec nekim drugim poslom i tada mu je vizu sredila organizacija koja ga je zvala. Tada je isto bio 8 dana i nitko ga nista nije trazio, samo je uplatio nekih 200-tinjak kn. Sad vizu mora sredjivati sam - ima li tko kakvu svjezu informaciju o vizama za Rusiju?:ne zna:

NoWa
17.12.2007., 11:00
bila sam u rusiji tjedan dana, uredno dobila vizu tu u ambasadi u zagrebu, nekakvih 170 kuna.

Sandee
17.12.2007., 14:57
Kad si bila? Bio je i on u veljaci i sve je bilo ok. Ne znam je li se sto u medjuvremenu promijenilo.

x-type
17.12.2007., 15:30
bila sam u rusiji tjedan dana, uredno dobila vizu tu u ambasadi u zagrebu, nekakvih 170 kuna.

jesi li uz vizu trebala i pozivno pismo?

macka
10.01.2008., 14:08
ekipa, molim pomoc - vidim da za Vijetnam treba viza, ali jedina informacija o njenom trosku koju nalazim je kad ju ishodi neka turisticka agencija... i da kosta 890 kn?!?! wtf???

a da ne kazem da bi, narafski, vizu trebalo dobiti na ulasku u zemlju, ne unaprijed... zna netko kako ide procedura?

falaaaa! :D

RedskinsFan
10.01.2008., 17:10
US viza...

S obzirom na broj ulazaka u USA, kakve vize postoje? Viza za 1 entry, pa 2 entry i multy entry ILI samo dvije opcije - 1 entry i multy entry?
The fact is da uskoro idem u Srednju Ameriku i letim preko Miamija i treba mi viza, idem na razgovor sad u utorak za vizu pa me zanima ak dobijem vizu na 2 entryja (ak takva uopće postoji) dal moram ostat na aerodromu kad presjedam u Miamiju ili npr. na povratku iz Srednje Amerike mogu ostat u Miamiju par dana?

conan
10.01.2008., 17:31
US viza...

S obzirom na broj ulazaka u USA, kakve vize postoje? Viza za 1 entry, pa 2 entry i multy entry ILI samo dvije opcije - 1 entry i multy entry?
The fact is da uskoro idem u Srednju Ameriku i letim preko Miamija i treba mi viza, idem na razgovor sad u utorak za vizu pa me zanima ak dobijem vizu na 2 entryja (ak takva uopće postoji) dal moram ostat na aerodromu kad presjedam u Miamiju ili npr. na povratku iz Srednje Amerike mogu ostat u Miamiju par dana?

U principu USA visa se izdaje na multiulaz ali ako ti tražiš samo tranzitnu vizu onda neznam !

Fida
10.01.2008., 22:38
ekipa, molim pomoc - vidim da za Vijetnam treba viza, ali jedina informacija o njenom trosku koju nalazim je kad ju ishodi neka turisticka agencija... i da kosta 890 kn?!?! wtf???

a da ne kazem da bi, narafski, vizu trebalo dobiti na ulasku u zemlju, ne unaprijed... zna netko kako ide procedura?

Kad ideš u Vijetnam? Evo ja sam neki dan pročitala u Travelu da će za Tajland i kambodzu bit ista viza i da isto planiraju i za Vijetnam, Laos i još neke zemlje pa ako ideš preko Tajlanda za par mjeseci možda to već počne...

macka
11.01.2008., 09:15
Kad ideš u Vijetnam? Evo ja sam neki dan pročitala u Travelu da će za Tajland i kambodzu bit ista viza i da isto planiraju i za Vijetnam, Laos i još neke zemlje pa ako ideš preko Tajlanda za par mjeseci možda to već počne...

eee... da je par mjeseci... ali nazalost (ma sta nazalost, na srecu! :D) se ide vrlo brzo! :cheer:

iLQ
11.01.2008., 09:56

Bok!

Ja sam vidio vizu za VN prije 3 mjeseca. Ako picis direkt za VN iz Europe onda je najbolje i najsigurnije (cuo sam da su neke finkinje poljubile granicu jer su mislile da ce dobiti vizu na istoj...) izvaditi ju prije puta u Becu (75€). Ako ces biti dole negdje u Aziji - onda si ju sredi tamo. Ja sam si ju sredio u Bangkoku (preko guesthousea) za jedan dan sto me kostalo 70$. Ako imas vremena mozes traziti da ti bude gotova za 3 dana i onda kosta cca. 40-50$...

Ako trebas jos koji hint za VN - javi se - mozda mogu pomoci...

macka
11.01.2008., 10:04
Bok!

Ja sam vidio vizu za VN prije 3 mjeseca. Ako picis direkt za VN iz Europe onda je najbolje i najsigurnije (cuo sam da su neke finkinje poljubile granicu jer su mislile da ce dobiti vizu na istoj...) izvaditi ju prije puta u Becu (75€). Ako ces biti dole negdje u Aziji - onda si ju sredi tamo. Ja sam si ju sredio u Bangkoku (preko guesthousea) za jedan dan sto me kostalo 70$. Ako imas vremena mozes traziti da ti bude gotova za 3 dana i onda kosta cca. 40-50$...

Ako trebas jos koji hint za VN - javi se - mozda mogu pomoci...

thanks za info! :top:

ali majke ti sta je skupa! zasto? ni za Tajland ni za Kambodzu ni za Laos nije toliko... pfff...
ne idemo direktno, tako da nista od Beca... a nemamo ni par dana u BKK, tako da nista od jeftinije verzije... dakle, 70$... mamicu im ja njihovu :hebemu:
te se pare zaista mogu pametnije iskoristiti hehe

a ne brini se, ako stvarno 'uleti' i Vijetnam u plan puta (za sada je Laos prva opcija), zagnjavit cu te :mig: :D

iLQ
11.01.2008., 10:09
thanks za info! :top:

ali majke ti sta je skupa! zasto? ni za Tajland ni za Kambodzu ni za Laos nije toliko... pfff...
ne idemo direktno, tako da nista od Beca... a nemamo ni par dana u BKK, tako da nista od jeftinije verzije... dakle, 70$... mamicu im ja njihovu :hebemu:
te se pare zaista mogu pametnije iskoristiti hehe

a ne brini se, ako stvarno 'uleti' i Vijetnam u plan puta (za sada je Laos prva opcija), zagnjavit cu te :mig: :D

Ak te nekaj zanima i za Laos... samo daj... ima jedan super gh u Luangu...

vec sam (smo) laganini off-topic...

macka
11.01.2008., 11:13
Ak te nekaj zanima i za Laos... samo daj... ima jedan super gh u Luangu...

vec sam (smo) laganini off-topic...

cek, cek, sad cu ja iskopati topic o Laosu :D

shoole
11.01.2008., 18:06

Ja sam ju prošle godine vadio i nije bila skupa!
Sve sam riješio preko agencije Aurora Travel iz Vietnama:

http://www.vietnamstay.com
visa@vietnamstay.com

Agencija je bila preporucena na thorn tree forumu. Uglavnom posaljes mail da bi vadio vizu, od nih dobijes dokument koji ispunis i posaljes. Platis preko banke 28$ po osobi. Nakon nekoliko dana dobijes na mail potvrdu da su ti odobrili vizu sa pecatom i svime. Potvrdu isprintas i pokazes u Vietnamu na aerodromu i oni ti onda izdaju vizu. Na aerodromu platis jos 25$ po osobi i to je to. Nismo imali nikakvih problema.

kovactrue
14.01.2008., 14:24
Imam slijedece pitanje:
Radi se o peteroclanom bandu koji je pozvan na tour po Mexicu i sad mene zanima koliko je posto sanse za dobivanje vize, gdje da podignemo vizu, koliko kosta, koje sve dokumente treba imati za vizu i jos koji korisni podatak ako ga tko ima.
Viza nam treba tek tamo u 10-om mjesecu, tako da nema neke pretjerane zurbe!Eto tko zna ovakve detalje lijepo ga molim neka ih podijeli samnom. Hvala!

conan
14.01.2008., 18:32
Imam slijedece pitanje:
Radi se o peteroclanom bandu koji je pozvan na tour po Mexicu i sad mene zanima koliko je posto sanse za dobivanje vize, gdje da podignemo vizu, koliko kosta, koje sve dokumente treba imati za vizu i jos koji korisni podatak ako ga tko ima.
Viza nam treba tek tamo u 10-om mjesecu, tako da nema neke pretjerane zurbe!Eto tko zna ovakve detalje lijepo ga molim neka ih podijeli samnom. Hvala!

Pozivno pismo i skok do Budimpešte. Od prošle godine Mexička ambasada sama
odlučuje o izdavanju viza tako da se postupak smanjio od 1 mjeseca na 2 dana.

RedskinsFan
14.01.2008., 19:49
Imam slijedece pitanje:

Bilo je već spike o tome davno... ja ne znam detaljne podatke, al ambasada im je u Budimpešti, a plus je što ste pozvani i to kao bend. Ja sam bi os klubom u Australiji i USA i tako je uvijek lakše, uopće nismo išli na razgovore neg smo samo sve poslali poštom (pasoše, svu dokumentaciju, print-rezervaciju avio-karti) stavili nam vizu i riješeno.
A vama nek ti koji vas zovu lijepo napišu 1 službeni poziv di će navesti da vas pozivaju i da će vam osigurati smještaj (nek navedu i adresu, makar to sve ne mora bit istina, al oni nek vam to napiši), nek to napišu 3 mj. prije puta pa dok vam to dođe, bit će taman. Kad dobijete taj papir i skupite dokumente, zatražite vizu oko mj. i pol prije puta jer su mexicanci spori. A kartu nemojte uplatit prije nego vam izdaju vizu, zato postoje te print-rezervacije. Pitajte u Student Centru u Zgb sve o tome ak iz Zg letite, tamo idu na ruke što se karata tiče, nađu najjeftinije, bar meni jesu

RedskinsFan
14.01.2008., 20:01
Pozivno pismo i skok do Budimpešte. Od prošle godine Mexička ambasada sama
odlučuje o izdavanju viza tako da se postupak smanjio od 1 mjeseca na 2 dana.

E Conan, a reci mi ovo - idem sad u Guatemalu... šta misliš da bi mi na granici Guate/Mex odobrili vizu prije nego uđem u Mex? Ne planiram u Mex, nit je zatražit u Guatemala City al ak sam blizu, da uđem bar u Mex.

conan
15.01.2008., 11:20
E Conan, a reci mi ovo - idem sad u Guatemalu... šta misliš da bi mi na granici Guate/Mex odobrili vizu prije nego uđem u Mex? Ne planiram u Mex, nit je zatražit u Guatemala City al ak sam blizu, da uđem bar u Mex.

Prošle zime namjeravao sam putovati za Mexico perko Italije . Pošto sam kretao iz Italije i u njoj htio uplatiti izlet pretpostavio sam da bi mi bilo lakše vizu izvaditi u Milanu nego u Budimpešti. U ovo drugoj tražili su mi nemoguću misiju tj.
da prevedem sve taljanske dokumente na engleski ili španjolski i obavezno svi dođemo na razgovor u Budimpeštu i onda čekamo vizu cca. 1 mjesec. Ja sam službenici tog dana odgovorio da bi ja za tih 30 dana morao se nalaziti negdje u kući i zaboraviti da sam npr. prije 10 dana bio u Mexicu ! Ja se nisam predao
pa sam htio malo ubrzati i nazvao Milano . U toj ambasadi su mi rekli da mi možemo izvaditi vizu za Maxico isključivo u Budimpešti . Na njen odgovor
ja sam joj jednostavno odgovorio .....Adios Mexico...

prilika
15.01.2008., 12:30
Da li je problem dobiti vizu za SAD ako ideš preko naše turističke agencije, a ne radiš i ne studiraš. Recimo da li možeš reći da si prije radio pa si zaradio za put, iako sada trenutno ne radiš? Da li te uopće na razgovoru pita takva pitanja? Ili je bolje reći da su ti roditelji platili put, iako oni ne putuju?

Blago Slovencima, njima već neko vrijeme ne treba uopće viza za SAD, slobodno putuju kada požele.

Da li je i za druge države u svijetu (recimo Kanadu, Australiju, Kinu, Brazil, Meksiko, Tajland, Rusiju) problem dobiti vizu ako putuješ preko agencije, ali ne radiš i ne studiraš? Ja sam do sada samo tražila u Zagrebu kratkotrajnu jednodnevnu vizu za Egipat, za jednodnevni izlet sa crusera i dobila sam je bez problema i ništa me nisu pitali osim što sam im pokazala ugovor iz agencije za krstarenje. Čak sam je podignula i za članove obitelji jer sam ponijela i njihove putovnice i sliku, tako da oni nisu uopće morali tamo otići. Bila je gotova za 5 dana. To je inače bila viza koja je vrijedila tri mjeseca. :)

cagliostro
15.01.2008., 13:47
[QUOTE=conan;12175423]Prošle zime namjeravao sam putovati za Mexico perko Italije . Pošto sam kretao iz Italije i u njoj htio uplatiti izlet pretpostavio sam da bi mi bilo lakše vizu izvaditi u Milanu nego u Budimpešti....
Conane, i ja sam probala sa sa ambasadom u Milanu, nije išlo....Milom ili silom mora se preko Budimpešte, no za razliku od 2004. kada sam prvi put vadila vizu za Mexico, 2007. postupak izdavanja je trajao znatno manje:s
Na kraju priče mislim da se definitivno isplati malo namučiti oko te vize jer je Mexico stvarno super.
Za RedskinFana - Ja sam ti prošle godine išla u obrnutom smjeru iz Mexica u Gvatemalu (avionom) i iz Gvate ponovno u Mexico (busom), mislim da nema šanse da dobiješ ikakvu vizu na ulasku, ne znam da li znaš kako izgledaju granični prijelazi (ne mislim tu na aerodrome) u Gvatemali..... :D, zemljani put,
prašnjavi stari američki autobusi, jedan stari prastari kiosk u kojim sjedi policajac....dobrano naoružani policajci.... tegliš prtljagu kroz prašinu do Meksičke strane, kad tamo sve super profesionalno, konrola vize (ja imala "dobla entrada"), ispunjavanje dodatnog formulara itd... Sretno:top:

dadopg
15.01.2008., 15:09
da prevedem sve taljanske dokumente na engleski ili španjolski i obavezno svi dođemo na razgovor u Budimpeštu i onda čekamo vizu cca. 1 mjesec. Ja sam službenici tog dana odgovorio da bi ja za tih 30 dana morao se nalaziti negdje u kući i zaboraviti da sam npr. prije 10 dana bio u Mexicu ! Ja se nisam predao
pa sam htio malo ubrzati i nazvao Milano . U toj ambasadi su mi rekli da mi možemo izvaditi vizu za Maxico isključivo u Budimpešti . Na njen odgovor
ja sam joj jednostavno odgovorio .....Adios Mexico...

ja sam bio prosle zime u mex, po starim pravilima, jos sam isao na shemu pozivnog pisma (koje ne preporucam nikome) i isto kaos prije puta, al sam ipak otisao, sada su pravila malo drugacija, i ako imas sve u 2 dana imas vizu.
ovo za milano, da tako je sa vecinom ambasada, uputiti ce te u onu koja je zaduzena za hrvate, osim ako ne radis u toj drzavi, tj na radnoj vizi si.
ako odlucis doci, javi se, da popijemo koju tequilu :)
poz

RedskinsFan
18.01.2008., 06:46
Da li je problem dobiti vizu za SAD ako ideš preko naše turističke agencije, a ne radiš i ne studiraš. Recimo da li možeš reći da si prije radio pa si zaradio za put, iako sada trenutno ne radiš? Da li te uopće na razgovoru pita takva pitanja? Ili je bolje reći da su ti roditelji platili put, iako oni ne putuju?

U utorak bio u US Veleposlanstvu, tak da mi je sve friško - Priloži sve papire koje imaš, ako studiraš/radiš, onda potvrdu, ako ne, onda taj novac, koji su ti roditelji dali, položi na račun banke i kaži banci da ti izdaju potvrdu koliko love imaš na njihovom deviznom računu u svrhu zahtjeva za US vizu. Ja sam posudio lovu od frendova + moju i sve položio na svoj devizni račun, dobio potvrdu (košta od 20 do 50 kn, ovisno o banci) i to priložio. Imaj 100$ za svaki dan boravka u USA. Ja sam imao svu živu dokumentaciju pa je vrlo kratko mi trajao razgovor - minut i pol, a viza na 5 godina, a smiješno je da ja zapravo idem preko Miamija u Srednju Ameriku, al tim bolje, sad mogu kad želim u USA.

I tko zna kakva je procedura za kanadsku vizu, dal treba iste stvari priložiti, koliko košta viza, gdje se predaje zahtjev...?

RedskinsFan
18.01.2008., 06:48
ja sam bio prosle zime u mex,
poz

Ej, još si u Mexicu? Kad se ti (ako se) vraćaš doma? :)

RedskinsFan
18.01.2008., 06:51
Za RedskinFana - Ja sam ti prošle godine išla u obrnutom smjeru ... da li znaš kako izgledaju granični prijelazi (ne mislim tu na aerodrome) u Gvatemali... do Meksičke strane, kad tamo sve super profesionalno, konrola vize (ja imala "dobla entrada"), ispunjavanje dodatnog formulara itd... Sretno:top:

Ma ne idem u Mex, baš zbog tih viza sam otkantao ga zasad, ionako ću dosta tog vidjet sad, 5-6 zemalja Srednje Amerike.

Dobla... dupla?

Koliko košta Mex. viza u Budimpešti?

dadopg
18.01.2008., 15:42
Ma ne idem u Mex, baš zbog tih viza sam otkantao ga zasad, ionako ću dosta tog vidjet sad, 5-6 zemalja Srednje Amerike.

Dobla... dupla?

Koliko košta Mex. viza u Budimpešti?

ahoy,, jesam jesam,, tu sam,, vidim da ne planirate doci tj da cete me preskociti:( al nema veze,, doma,, planiram u 5mj, i probat ostat bar da se okupam ko covjek, al moram vidjet sa godisnjim.
javi se! :)

cagliostro
18.01.2008., 16:30
Evo pogledala u putovnicu, sama viza za dva ulaza koštala je 36 $, no tu treba pridodati trošak legaliziranog prijevoda potvrde banke o stanju na tvom deviznom računu, trošak dostave dokumentacije u Budimpeštu i vračanja iste u Hr, slike .....

dadopg
18.01.2008., 16:35
Evo pogledala u putovnicu, sama viza za dva ulaza koštala je 36 $, no tu treba pridodati trošak legaliziranog prijevoda potvrde banke o stanju na tvom deviznom računu, trošak dostave dokumentacije u Budimpeštu i vračanja iste u Hr, slike .....

prevodjenje dokumentacije o stanja racuna na banci nisu potrebni, tako da taj trosak od 150kn je nepotreban, samo neka fino sve bude u dolarima i nema frke.
ovo slanje i sve, se meni vise isplatilo kao jednodnevni trip u budimpestu vlakom.
inace kome treba slozio sam u pdfu ratnu mapu za frenda, pa mogu podijeliti i sa ostalima, vlak-zag-budimpesta, sa svim mogucim detljima :) lol

cagliostro
18.01.2008., 16:51
primam na znanje, btw ja sam za dostavu papira angažirala našeg poslovnog partnera, poslala njemu poštom, on u ambasadu, pa opet poštom nazad meni, puno jeftinija varijanta od DHL-a ii puta u Budimpeštu:)

dadopg
18.01.2008., 16:54
primam na znanje, btw ja sam za dostavu papira angažirala našeg poslovnog partnera, poslala njemu poštom, on u ambasadu, pa opet poštom nazad meni, puno jeftinija varijanta od DHL-a ii puta u Budimpeštu:)

ma jasno,, al ako ide obicno, npr ja sam bi pitao par agencija i kako se ne radi o njihovim aranzmanima trazili su 500-600kn, a malo manje od toga me dosao put u pestu, popit kaficu i pojest nest.

al tko ne moze, mora kurirom slat

cagliostro
18.01.2008., 17:04
Vidim da si tamo, baš ti zavidim.... Hasta luego!:)

dadopg
18.01.2008., 17:08
Vidim da si tamo, baš ti zavidim.... Hasta luego!:)

da, hehe :) eto..
hasta luego

toma-zg
19.01.2008., 11:26
Evo ovak.ja i dva frenda smo zamislili da bi išli autom do dubaia.ideja je možda luda i pomalo uzrokovana alkoholom,ali zasad stojimo pri tome.zanima me sve o vizama koje moramo ili nemoramo imati.Prolazili bi kroz srbiju,Bugarsku,Tursku,Siriu,Jordan,Saudijsku Arabiu i na kraju Ujedinjene Arapske Emirate.skoćili bi možda i do Omana.Molim vas za sve moguće informacije.:trio:

lorena_5
19.01.2008., 14:17
dragi i ja idemo u ameriku, raspitivala sam se vec ovde..zanima me što točno trebam za vizu sve (student sam) i sto treba pisati u onom pismu-pozivnici koje neki amerikanac treba napisati? i da li se to pismo salje direktno u ambasadu ili ga salje meni pa ga ja nosim gore s ostalim papirima?hvala unaprijed

RedskinsFan
19.01.2008., 15:13
ahoy,, jesam jesam,, tu sam,, vidim da ne planirate doci tj da cete me preskociti:( al nema veze,, doma,, planiram u 5mj, i probat ostat bar da se okupam ko covjek, al moram vidjet sa godisnjim.
javi se! :)

Ma ono kao klub nismo išli u Mex, tj. oni nisu išli jer se nisu mogli organizirat, a ja našao curu i idem s njom po Srednjoj Americi. Izbjegli smo Mex baš zbog tog pilanja oko viza, al smo trebali nabavit US vize jer letimo preko Miamija i na kraju je još bolje ispalo - dobio sam vizu na 5 godina + na porvatku ostajemo 4 dana u Miamiju kod frenda... banja!
Vidimo se na gelatu kad se tornaš doma ;) MOrat ću te pitat nove stvari... dobio sam ideju da next year idem u Kolumbiju + Venezuela + Amazona pa da mi malo kažeš o Kolumbiji

conan
19.01.2008., 17:15
Evo ovak.ja i dva frenda smo zamislili da bi išli autom do dubaia.ideja je možda luda i pomalo uzrokovana alkoholom,ali zasad stojimo pri tome.zanima me sve o vizama koje moramo ili nemoramo imati.Prolazili bi kroz srbiju,Bugarsku,Tursku,Siriu,Jordan,Saudijsku Arabiu i na kraju Ujedinjene Arapske Emirate.skoćili bi možda i do Omana.Molim vas za sve moguće informacije.:trio:

Nedavno sam gledao na taljanima dokumentarac odnosno putopis muža i žene koji su krenuli od Budimpešte do Omana autom. Mislim da je to sve izvedivo samo mi viza za UAE malo smrdi pošto se viza dobia na 1 ulaz izlaz i to isključivo ako se putuje emiratesom ili ako je nekakav hotel sponsor te nihova ambasada ne izdaje vize nego sama vlada izdaje e-vize ....

lorena_5
20.01.2008., 20:41
dajte pliz recite mi ono za pozivno pismo za usa..kome treba se poslati, ambasadi ili meni i sta treba pisati tocno u njemu?:(

shoole
21.01.2008., 12:28
ma jasno,, al ako ide obicno, npr ja sam bi pitao par agencija i kako se ne radi o njihovim aranzmanima trazili su 500-600kn, a malo manje od toga me dosao put u pestu, popit kaficu i pojest nest.

al tko ne moze, mora kurirom slat

Koje si agencije sve pitao? Tj. koja agencija u HR ima uslugu ishođenja vize za Mexico?

shoole
21.01.2008., 19:08
Još nekoliko pitanja za USA vizu:

Žena i ja idemo uskoro u SAD na nekih 2-3 tjedna i iznajmit ćemo auto. Budući da ne znamo gdje ćemo spavati, tj. spavat ćemo u motelima uz cestu, hoće li biti problema ako nemamo rezervacije hotela/motela?
Idemo li na razgovor zajedno ili jedan po jedan (ako idemo odvojeno da li su potrebna 2 vjenčana lista? Da li treba novac na deviznom računu biti na 2 odvojena računa - npr. ja imam 3000$ i ona 3000$ - ili sve stavimo na jedan?

hvala

nety
22.01.2008., 10:02
uskoro planiram u Svedsku pa bi trebala pomoc Sta mi treba sve za vizu?
Idem turisticki ali u svom vlastitom aranzmanu Nmeam nikog tamo i nemogu dobiti pozivno pismo

Frish
22.01.2008., 11:58
dajte pliz recite mi ono za pozivno pismo za usa..kome treba se poslati, ambasadi ili meni i sta treba pisati tocno u njemu?:(

To pismo nosiš sa sobom na razgovor za vizu u ambasadu.

conan
22.01.2008., 14:32
uskoro planiram u Svedsku pa bi trebala pomoc Sta mi treba sve za vizu?
Idem turisticki ali u svom vlastitom aranzmanu Nmeam nikog tamo i nemogu dobiti pozivno pismo

ovo je provokacija .....svaka ti čast ali ipak 1 april je za 3 mjeseca....:top:

MoonShine
23.01.2008., 12:24
Molim Vas da mi netko kaze da li mi treba viza ako putujem sa Hrvatskom putovnicom u Englesku?

Hvala

x-type
23.01.2008., 12:48
Molim Vas da mi netko kaze da li mi treba viza ako putujem sa Hrvatskom putovnicom u Englesku?

Hvala

ne treba

MoonShine
23.01.2008., 12:52
znači samo dobra volja :)

Hvala

miloshz
01.02.2008., 12:55
za UK ti ne treba nista. samo putovnica i lova [mnogo love ;)]. cak te nece pitati ni za povratnu kartu.

nego... jel' vadio ko skoro kanadsku ili meksicku vizu? ali, u USA. osoba koja trazi ima nasu putovnicu, stalni boravak u UK i trenutno je u US na turistickoj vizi [na ulasku odobreno 6 meseci].

dadopg
01.02.2008., 14:58
za UK ti ne treba nista. samo putovnica i lova [mnogo love ;)]. cak te nece pitati ni za povratnu kartu.

nego... jel' vadio ko skoro kanadsku ili meksicku vizu? ali, u USA. osoba koja trazi ima nasu putovnicu, stalni boravak u UK i trenutno je u US na turistickoj vizi [na ulasku odobreno 6 meseci].

u D.C.u je nasa bajna ambasada, neka zvrcne jedan dan i pita njih, neka im kaze situaciju, i to je to. mislim da ne bi trebalo biti problema :) javi kako je proslo da znaju buduci upitnici :)

KILLERDOG
08.02.2008., 18:40
negdje je bila tema o vizama i za koliko zemalja treba itd.
nemrem ju nać pa ću otvoriti novu temu u nadi da će moderator spojiti (možda staviti kao atach o vizama? )
uglavnom službeni odgovor od našeg ministarstva sam dobio s malim zakašnjenjem (+ sam ja bio na putu) ali evo tekst u cijelosti i zahvaljujem ljudima koji rade u ministarstu što svakom tulipanu odgovore :D
respect gospodinu Vinku Ljubičiću (ili onome koji mu odgovara na e-poštu )

Preneseno:

VI. Uprava za konzularne poslove

Odjel za vize

Klasa: 216-03/08-01/79

Ur. broj: 521-VI-02/MT-08-02

Zagreb, 7. veljače 2008.

Poštovani,

zahvaljujemo na Vašem upitu dostavljenom ovome Ministarstvu elektroničkom postom 28. siječnja 2008., te Vas obavješćujemo o sljedećem.

Na web stranicama ovoga Ministarstva (www.mvpei.hr, Pregled viznog sustava) dostupne su obavijesti o viznom režimu drugih država u odnosu na hrvatske državljane.

Hrvatskim državljanima nije potrebna viza za sljedeće države:

Republika Albanija, Kneževina Andora, Argentinska Republika, Republika Austrija, Barbados, Kraljevina Belgija, Republika Bolivija, Bosna i Hercegovina, Savezna Republika Brazil, Republika Bugarska, Republika Cipar, Republika Crna Gora, Češka Republika, Republika Čile, Kraljevina Danska, Zajednica Dominike, Dominikanska Republika, Republika Ekvador, Republika Estonija, Republika Finska, Francuska Republika, Republika Gvatemala, Helenska Republika, Republika Honduras, Irska, Republika Island, Država Izrael, Japan, Kirgiska Republika, Republika Kolumbija, Republika Koreja, Republika Kostarika, Republika Latvija, Libanonska Republika, Kneževina Lihtenštajn, Republika Litva, Veliko Vojvodstvo Luksemburg, Republika Mađarska, Republika Makedonija, Malezija, Republika Malta, Kraljevina Maroko, Savezne Države Mikronezije, Kneževina Monako, Republika Nikaragva, Kraljevina Nizozemska, Kraljevina Norveška, Savezna Republika Njemačka, Republika Paragvaj, Republika Peru, Republika Poljska, Portugalska Republika, Rumunjska, Republika El Salvador, Republika San Marino, Republika Singapur, Slovačka Republika, Republika Slovenija, Republika Srbija, Kraljevina Svazi, Sveta Stolica, Sveti Vincent i Grenadini, Kraljevina Španjolska, Kraljevina Švedska, Švicarska Konfederacija, Talijanska Republika, Republika Trinidad i Tobago, Republika Tunis, Republika Turska, Ujedinjena Kraljevina Velike Britanije i Sjeverne Irske, Istočna Republika Urugvaj, Bolivarijanska Republika Venezuela.

Također, hrvatskim državljanima nije potrebna viza za Posebno upravno područje Hong Kong NR Kine, ni za Posebno upravno područje Macao NR Kine.

Hrvatskim državljanima potrebna je viza za sljedeće države:

Islamska Republika Afganistan, Alžirska Narodna Demokratska Republika, Republika Angola, Antigva i Barbuda, Republika Armenija, Australija, Republika Azerbajdžan, Zajednica Bahamâ, Kraljevina Bahrein, Narodna Republika Bangladeš, Belize, Republika Benin, Republika Belarus, Republika Bocvana, Brunej Darussalam, Burkina Faso, Republika Burundi, Kraljevina Butan, Republika Côte d’Ivoire, Republika Čad, Republika Džibuti, Arapska Republika Egipat, Republika Ekvatorska Gvineja, Eritreja, Savezna Demokratska Republika Etiopija, Republika Fidži Otoci, Republika Filipini, Gabonska Republika, Republika Gambija, Republika Gana, Grenada, Gruzija, Republika Gvajana, Republika Gvineja, Republika Gvineja Bisau, Republika Haiti, Republika Indija, Republika Indonezija, Republika Irak, Islamska Republika Iran, Jamajka, Republika Jemen, Hašemitska Kraljevina Jordan, Republika Južna Afrika, Republika Kabo Verde, Kraljevina Kambodža, Republika Kamerun, Kanada, Država Katar, Republika Kazakstan, Republika Kenija, Narodna Republika Kina, Republika Kiribati, Unija Komorâ, Demokratska Republika Kongo, Republika Kongo, Demokratska Narodna Republika Koreja, Republika Kuba, Država Kuvajt, Laoska Narodna Demokratska Republika, Kraljevina Lesoto, Republika Liberija, Socijalistička Narodna Libijska Arapska Džamahirija, Republika Madagaskar, Republika Malavi, Republika Maldivi, Republika Mali, Republika Maršalovi Otoci, Republika Mauricijus, Islamska Republika Mauritanija, Sjedinjene Meksičke Države, Unija Mjanmar, Republika Moldova, Mongolija, Republika Mozambik, Republika Namibija, Republika Nauru, Savezna Demokratska Republika Nepal, Republika Niger, Savezna Republika Nigerija, Novi Zeland, Sultanat Oman, Islamska Republika Pakistan, Republika Palau, Republika Panama, Papua Nova Gvineja, Republika Ruanda, Ruska Federacija, Salomonovi Otoci, Nezavisna Država Samoa, Kraljevina Saudijska Arabija, Republika Sejšeli, Republika Senegal, Republika Sijera Leone, Sirijska Arapska Republika, Sjedinjene Američke Države, Somalijska Republika, Srednjoafrička Republika, Republika Sudan, Republika Surinam, Sveta Lucija, Sveti Kristofor i Nevis, Demokratska Republika Sveti Toma i Prinsipe, Demokratska Socijalistička Republika Šri Lanka, Republika Tadžikistan, Kraljevina Tajland, Ujedinjena Republika Tanzanija, Demokratska Republika Timor - Leste, Togoanska Republika, Kraljevina Tonga, Turkmenistan, Tuvalu, Republika Uganda, Ujedinjeni Arapski Emirati, Ukrajina, Republika Uzbekistan, Republika Vanuatu, Socijalistička Republika Vijetnam, Republika Zambija, Republika Zimbabve.

Napominje se kako hrvatskim državljanima nije potrebna viza za ulazak u Rusku Federaciju, ako posjeduju ovjereno pozivno pismo fizičke ili pravne osobe iz Ruske federacije ili ako posjeduju vaučer turističke agencije.

Što se pak tiče olakšica pri ishođenju vize, kao što je primjerice i izdavanje vize na graničnom prijelazu, ukoliko je neka država utvrdila takvu mogućnost i o tomu diplomatskim putem obavijestila hrvatsku stranu, relevantne obavijesti također su dostupne na web stranicama ovoga Ministarstva.

S poštovanjem,

Pomoćnik ministra

Vinko Ljubičić

conan
09.02.2008., 10:59
negdje je bila tema o vizama i za koliko zemalja treba itd.
nemrem ju nać pa ću otvoriti novu temu u nadi da će moderator spojiti (možda staviti kao atach o vizama? )
uglavnom službeni odgovor od našeg ministarstva sam dobio s malim zakašnjenjem (+ sam ja bio na putu) ali evo tekst u cijelosti i zahvaljujem ljudima koji rade u ministarstu što svakom tulipanu odgovore :D
respect gospodinu Vinku Ljubičiću (ili onome koji mu odgovara na e-poštu )

Preneseno:

VI. Uprava za konzularne poslove

Odjel za vize

Klasa: 216-03/08-01/79

Ur. broj: 521-VI-02/MT-08-02

Zagreb, 7. veljače 2008.

Poštovani,

zahvaljujemo na Vašem upitu dostavljenom ovome Ministarstvu elektroničkom postom 28. siječnja 2008., te Vas obavješćujemo o sljedećem.

Na web stranicama ovoga Ministarstva (www.mvpei.hr, Pregled viznog sustava) dostupne su obavijesti o viznom režimu drugih država u odnosu na hrvatske državljane.

Hrvatskim državljanima nije potrebna viza za sljedeće države:

Republika Albanija, Kneževina Andora, Argentinska Republika, Republika Austrija, Barbados, Kraljevina Belgija, Republika Bolivija, Bosna i Hercegovina, Savezna Republika Brazil, Republika Bugarska, Republika Cipar, Republika Crna Gora, Češka Republika, Republika Čile, Kraljevina Danska, Zajednica Dominike, Dominikanska Republika, Republika Ekvador, Republika Estonija, Republika Finska, Francuska Republika, Republika Gvatemala, Helenska Republika, Republika Honduras, Irska, Republika Island, Država Izrael, Japan, Kirgiska Republika, Republika Kolumbija, Republika Koreja, Republika Kostarika, Republika Latvija, Libanonska Republika, Kneževina Lihtenštajn, Republika Litva, Veliko Vojvodstvo Luksemburg, Republika Mađarska, Republika Makedonija, Malezija, Republika Malta, Kraljevina Maroko, Savezne Države Mikronezije, Kneževina Monako, Republika Nikaragva, Kraljevina Nizozemska, Kraljevina Norveška, Savezna Republika Njemačka, Republika Paragvaj, Republika Peru, Republika Poljska, Portugalska Republika, Rumunjska, Republika El Salvador, Republika San Marino, Republika Singapur, Slovačka Republika, Republika Slovenija, Republika Srbija, Kraljevina Svazi, Sveta Stolica, Sveti Vincent i Grenadini, Kraljevina Španjolska, Kraljevina Švedska, Švicarska Konfederacija, Talijanska Republika, Republika Trinidad i Tobago, Republika Tunis, Republika Turska, Ujedinjena Kraljevina Velike Britanije i Sjeverne Irske, Istočna Republika Urugvaj, Bolivarijanska Republika Venezuela.

Također, hrvatskim državljanima nije potrebna viza za Posebno upravno područje Hong Kong NR Kine, ni za Posebno upravno područje Macao NR Kine.

Hrvatskim državljanima potrebna je viza za sljedeće države:

Islamska Republika Afganistan, Alžirska Narodna Demokratska Republika, Republika Angola, Antigva i Barbuda, Republika Armenija, Australija, Republika Azerbajdžan, Zajednica Bahamâ, Kraljevina Bahrein, Narodna Republika Bangladeš, Belize, Republika Benin, Republika Belarus, Republika Bocvana, Brunej Darussalam, Burkina Faso, Republika Burundi, Kraljevina Butan, Republika Côte d’Ivoire, Republika Čad, Republika Džibuti, Arapska Republika Egipat, Republika Ekvatorska Gvineja, Eritreja, Savezna Demokratska Republika Etiopija, Republika Fidži Otoci, Republika Filipini, Gabonska Republika, Republika Gambija, Republika Gana, Grenada, Gruzija, Republika Gvajana, Republika Gvineja, Republika Gvineja Bisau, Republika Haiti, Republika Indija, Republika Indonezija, Republika Irak, Islamska Republika Iran, Jamajka, Republika Jemen, Hašemitska Kraljevina Jordan, Republika Južna Afrika, Republika Kabo Verde, Kraljevina Kambodža, Republika Kamerun, Kanada, Država Katar, Republika Kazakstan, Republika Kenija, Narodna Republika Kina, Republika Kiribati, Unija Komorâ, Demokratska Republika Kongo, Republika Kongo, Demokratska Narodna Republika Koreja, Republika Kuba, Država Kuvajt, Laoska Narodna Demokratska Republika, Kraljevina Lesoto, Republika Liberija, Socijalistička Narodna Libijska Arapska Džamahirija, Republika Madagaskar, Republika Malavi, Republika Maldivi, Republika Mali, Republika Maršalovi Otoci, Republika Mauricijus, Islamska Republika Mauritanija, Sjedinjene Meksičke Države, Unija Mjanmar, Republika Moldova, Mongolija, Republika Mozambik, Republika Namibija, Republika Nauru, Savezna Demokratska Republika Nepal, Republika Niger, Savezna Republika Nigerija, Novi Zeland, Sultanat Oman, Islamska Republika Pakistan, Republika Palau, Republika Panama, Papua Nova Gvineja, Republika Ruanda, Ruska Federacija, Salomonovi Otoci, Nezavisna Država Samoa, Kraljevina Saudijska Arabija, Republika Sejšeli, Republika Senegal, Republika Sijera Leone, Sirijska Arapska Republika, Sjedinjene Američke Države, Somalijska Republika, Srednjoafrička Republika, Republika Sudan, Republika Surinam, Sveta Lucija, Sveti Kristofor i Nevis, Demokratska Republika Sveti Toma i Prinsipe, Demokratska Socijalistička Republika Šri Lanka, Republika Tadžikistan, Kraljevina Tajland, Ujedinjena Republika Tanzanija, Demokratska Republika Timor - Leste, Togoanska Republika, Kraljevina Tonga, Turkmenistan, Tuvalu, Republika Uganda, Ujedinjeni Arapski Emirati, Ukrajina, Republika Uzbekistan, Republika Vanuatu, Socijalistička Republika Vijetnam, Republika Zambija, Republika Zimbabve.

Napominje se kako hrvatskim državljanima nije potrebna viza za ulazak u Rusku Federaciju, ako posjeduju ovjereno pozivno pismo fizičke ili pravne osobe iz Ruske federacije ili ako posjeduju vaučer turističke agencije.

Što se pak tiče olakšica pri ishođenju vize, kao što je primjerice i izdavanje vize na graničnom prijelazu, ukoliko je neka država utvrdila takvu mogućnost i o tomu diplomatskim putem obavijestila hrvatsku stranu, relevantne obavijesti također su dostupne na web stranicama ovoga Ministarstva.

S poštovanjem,

Pomoćnik ministra

Vinko Ljubičić

Malo da ažuriram listu:
Za Haiti više nam nije potrebna viza !

x-type
09.02.2008., 11:13
Malo da ažuriram listu:
Za Haiti više nam nije potrebna viza !

što imaš ažurirat kad je prekjučerašnji datum na tom dokumentu koji je kopiran gore?! a nisam čuo baš da su se jučer ili jutros razgovarali Jandro i haićanski ministar

conan
09.02.2008., 11:30
što imaš ažurirat kad je prekjučerašnji datum na tom dokumentu koji je kopiran gore?! a nisam čuo baš da su se jučer ili jutros razgovarali Jandro i haićanski ministar

Za Haiti na viza ne treba već preko 1 godine ali maše ministarstvo nije baš ažurno . Primjerice , prošle godine poslao sam im mail na znanje da su nam
Honduras i Trinidad i Tobagu ukinuli vizu i to barem 3 mjeseca a oni nisu imali pojma o tome . Poslali su mi par mailova i njima nije bilo jasno kako ja znam a oni to neznaju . Poslao sam im link : http://www.raptim.nl/popups/timaticweb/webdocsI/spdbmainv.html te su oni dalje krenuli u kontaktiranje sa tim ambasadama . Mjesec dana kasnije primio sam mail od mvpei.hr sa zahvalom itd itd....

El Cosmo
09.02.2008., 13:49
Čisto da informiram pučanstvo svježim iskustvom iz prve ruke i (u granicama mogućeg u datim okolnostima) pohvalim ekipu iz MX ambasade u Budimpešti – dobih double-entry vizu u putovnicu točno 48 sati nakon što sam im e-mailom poslao dokumentaciju.

Dakle, stvarno ne traje dugo, ali naravno da ostaje tiny little issue odlaska u Budimpeštu. No, u mom slučaju, teško žabu u vodu nagovorit'... :D

Frish
10.02.2008., 17:24
Ne znam da li je pravi topic, ali probat ću. Trebao bi me posjetiti frend iz SAD-a i ako želimo tijekom njegove posjete Hrvatskoj skoknuti do Mađarske ili Slovenije, da li je njemu išta potrebno osim putovnice, kakvi dokumenti, bilo što? Isto tako čitao sam nešto da bi se on trebao prijaviti pri dolasku ovamo na muriji. Zna li netko malo više o tome?

conan
11.02.2008., 11:35
Ne znam da li je pravi topic, ali probat ću. Trebao bi me posjetiti frend iz SAD-a i ako želimo tijekom njegove posjete Hrvatskoj skoknuti do Mađarske ili Slovenije, da li je njemu išta potrebno osim putovnice, kakvi dokumenti, bilo što? Isto tako čitao sam nešto da bi se on trebao prijaviti pri dolasku ovamo na muriji. Zna li netko malo više o tome?

Da trebao bi se prijaviti ako misli ostati više od 90 dana . Inače američki državljani putuju europom samo s putovnicom....

Frish
11.02.2008., 15:35
Znači za boravak do cca dva tjedna ne treba prijavljivati? Mislim, logično da ne treba, ali nešto sam čitao na MUP-ovim stranicama i to je tak blesavo sastavljeno da na kraju ništa nisam saznao.

KILLERDOG
11.02.2008., 15:43
a nisam mislio na ovu temu ali evo ipak dobro došlo
pošalji i mvp mail da za haiti više netreba ;)

El Cosmo
11.02.2008., 19:49
Da trebao bi se prijaviti ako misli ostati više od 90 dana . Inače američki državljani putuju europom samo s putovnicom....

Neka me bolje upućeni isprave ako griješim, ali mislim da bi se svaki stranac trebao prijaviti nadležnoj PU neovisno o duljini boravka (a za boravak dulji od 90 dana tražiti još neka posebna odobrenja itd.)

Caka je u tome da ako stranac spava u hotelu/hostelu/kampu ili bilo kojem drugom turističkom objektu, tu vrstu prijave automatizmom obavljaju iz tog objekta.

Ako pak fizička osoba ugošćuje stranca, morala bi prijaviti nadležnoj PU adresu na kojoj stranac boravi. E, sad, druga je priča što tu obavezu (vjerojatno prilično opravdano) nitko ne shvaća jako ozbiljno.

Frish
12.02.2008., 07:38
Hm... ajde ako netko može ovo potvrditi ako zna sa 100%-tnom sigurnošću.

KILLERDOG
12.02.2008., 09:31
znam da je kod nas tako da se treba prijaviti ako boravi kod tebe doma

conan
12.02.2008., 10:26
Neka me bolje upućeni isprave ako griješim, ali mislim da bi se svaki stranac trebao prijaviti nadležnoj PU neovisno o duljini boravka (a za boravak dulji od 90 dana tražiti još neka posebna odobrenja itd.)

Caka je u tome da ako stranac spava u hotelu/hostelu/kampu ili bilo kojem drugom turističkom objektu, tu vrstu prijave automatizmom obavljaju iz tog objekta.

Ako pak fizička osoba ugošćuje stranca, morala bi prijaviti nadležnoj PU adresu na kojoj stranac boravi. E, sad, druga je priča što tu obavezu (vjerojatno prilično opravdano) nitko ne shvaća jako ozbiljno.

OK. odgovoriti ću ti najtočnije pošto mi je to posao. Svaki stranac koji boravi u HR mora se prijaviti u najbližoj PU te se za istoga treba platiti i boravišna pristojba u turističkoj zajednici . To ti govorim šta bi značilo DEJURE a DEFACTO se toga nitko ne pridržava osim u sezoni na jadranu prilikom iznajmljivanja apartmana strancima....

badejo
12.02.2008., 18:31
Ima li netko informaciju u vezi vize za Filipine?
Jel se može izvaditi na ulazu u zemlju ili ne,a ako ne može,gdje se vadi za hvatske državljane?

Amabel
13.02.2008., 15:35
Može li mi netko reći kako treba izgledati garantno pismo za USA? Mislim, što treba pisati? Postoji li neki opći obrazac? Treba li mi prijateljica to pismo ovjeriti negdje u USA? Hvala na odgovorima.

conan
13.02.2008., 18:01
Može li mi netko reći kako treba izgledati garantno pismo za USA? Mislim, što treba pisati? Postoji li neki opći obrazac? Treba li mi prijateljica to pismo ovjeriti negdje u USA? Hvala na odgovorima.

Mora pisati da ćeš biti njen gost, adresa , ime i prezime jer će oni u svom kompjuteru vidjeti da li postoji ta osoba i to je to. Ako imaš pismo onda donesi i kovertu ali može biti i mail....

Amabel
13.02.2008., 22:32
Mora pisati da ćeš biti njen gost, adresa , ime i prezime jer će oni u svom kompjuteru vidjeti da li postoji ta osoba i to je to. Ako imaš pismo onda donesi i kovertu ali može biti i mail....

Ok hvala ti.

Meandme
16.02.2008., 14:05
Trebam li ja imati vizu za Švedsku???

x-type
16.02.2008., 14:21
Trebam li ja imati vizu za Švedsku???

ne

Meandme
16.02.2008., 14:30
hvala na odg.:)

def_mode
27.02.2008., 20:03
DAKLE OVAKO MOJA DESTINACIJA BI BILA BOLIVIJA, ALI BI UZ TO POSJETIA BRAZIL ARGENTINU I PERU. PA ME KONKRETNO ZANIMA KAKO DOBITI VIZU ZA BOLIVIJU, NAMJERAVAM U 5 MISECU. TE KAKO NAJJEFTINIJE OTPUTOVAT TAMO. UZ TO ME ZANIMA JELI TREBA VIZA ZA BRAZIL PERU I ARGENTINU I KAKO IH DOBIT ZAHVALJUJEM NA INFORMACIJAMA UNAPRID EEKIPA POMOZITE

TRAP-JAW
29.02.2008., 12:37
Viza za Brazil, Peru i Argentinu ti ne treba! Znam da je prošle godine za Bolivju bila potrebna viza, a ovo sad piše na stranicama Mvpei-a: državljani Republike Hrvatske od 1. prosinca 2007. neće morati imati vizu za ulazak u Republiku Boliviju u turističke svrhe. Migracijskim vlastima Republike Bolivije prilikom ulaska morat će predočiti slijedeće isprave:
# putovnicu s rokom valjanosti ne manjim od šest mjeseci
# uvjerenje o cijepljenju protiv žute groznice
# povratnu putnu kartu

Amabel
01.03.2008., 13:00
Ja imam razgovor za amer. vizu u pon 10.03. i već sad ludim. Valjda će sve biti ok.

def_mode
07.03.2008., 18:43
e hvala ti lipa na informacijama. jos da si sredim financije i latin americ here i come. yea it will be nice ill bring u pic lol. ma hvala znaci sa mogu putovat okolo latinske amerike bez vize. još da jebeni ameri oče ukinut svoju...ma trebali bi mi nji sjebat

Blagajnica
08.03.2008., 13:49
malo sam off topic, ali imamo li temu o Ruandi i jel netko bio tamo?

jbone
08.03.2008., 18:54
ljudi help! malo sam citala ove prijasnje postove i posteno se zabrinula:eek::o nisam mislila da je tako tesko dobiti tu vizu.
trebala bi ici sad na ljeto u ameriku kod rodbine u posjet, studentica sam...
kakve su mi sanse? :zubo: i na koliko se daje viza?

Frish
08.03.2008., 22:25
Ajme, mogla bi malo sjesti i pročitati temu. Em što se zna naći zanimljivih stvari, vjerovatno ćeš naći i odgovor za sebe. Viza se daje od 6 mjeseci do 5 godina.

mare_vk
09.03.2008., 15:48
evo imamo jedno pitanje.. doduse ne bas pametno, sorry..ali nadam se da ce mi netko moci odgovoriti.. :)
htjela bi ovog ljeta otici u usa raditi, ali ne preko neke agencije (kao ccusa ili slicno), vec ovako... mogu li preko neke H vize?
imam vec potencijalnog poslodavca, i imam smjestaj..
ima li za sanse za tako sto? naravno, student sam 4.godine... pa mi je to plus, jer znaju da se moram i zelim vratiti...

Amabel
10.03.2008., 09:56
Ja sam danas dobila vizu za USA. Od papirologije sam imala one njihove formulare isprintane, izjavu poslodavca da radim za firmu i primam plaću, izjavu Zagrebačke banke da preko njihovog računa primam plaću, potvrdu banke da sam uplatila 130$ naknade, potvrdu banke o stanju na računu, ugovor o radu, garantno pismo i mislim da je to to. Nakon što su me isprepipali predala sam papire, dala otiske i čekala na razgovor. Pozvali su me na šalter gdje me žena ispitivala na eng. zašto idem, kod koga, što mi je ta osoba, kako smo se upoznale, tko mi je u Hr., imam li koga u USA, jesam li ikada bila u USA, s čim se bavi firma u kojoj radim i sl. Malo ju je mučio iznos moje plaće (šljiviš privatnika koji se prijavi na malu plaću ;) pa sam objašnjavala da ja radije ulažem lovu u stambenu i životnju štednju nego u mirovinsko koje tko zna hoću li dočekati. Mislim da me to ništa nije skužila jer sam objašnjavala polo eng. polu hrv. jezikom. Na kraju je rekla da je viza sutra gotova i da mi želi sretan put. Koliko sam ja vidjela nikome nisu odbili vizu.

Amsterdam
13.03.2008., 17:55
Amabelmil....jel mi mozes reci jesi li zaposlena na određeno/neodređeno, imaš li svoju nekretninu ili živiš s roditeljima, i koliko uopće imaš godina. Jesi li kad ranije dobivala vizu za SAD? Pitam jer bih pokušala ponovno tražiti vizu a zadnju puta su me odbili. Unaprijed zahvaljujem....mozes odgovor poslati i na PM. Hvala!

Amabel
13.03.2008., 18:59
Zaposlena sam na neodređeno s tim da sam se prijavila na manju plaću, nekretninu nemam i to me nisu niti pitali, godina imam 25. Pitali su me tko mi je u Hr. i ja rekla svi. Nikada prije nisam podnosila zahtjev i jučer mi je stigla poštom putovnica i dali su mi vizu na 5 godina ;)

TRAP-JAW
13.03.2008., 19:58
Kanada ukinila vize novim članicama Eu-a, osim Rumunjskoj i Bugarskoj. Kad ćemo mi doći na red, pitam se.

conan
14.03.2008., 18:39
Kanada ukinila vize novim članicama Eu-a, osim Rumunjskoj i Bugarskoj. Kad ćemo mi doći na red, pitam se.

Malo ti je stara vijest ali svakako je ja ne volim više čitati .....
Mi ćemo na red .....sam bog zna....

Amsterdam
16.03.2008., 13:07
Amabelmil, hvala ti puno, upravo si mi dala nadu ! Ja sam inace provela godinu i pol u americi, i budla nsiam ostala. vratila sam se ovdije, pa su me hladno odbili za vizu. trenutno radim na neodredjeno vrijeme u jednoj od nasih telekomunikacijskih tvrtki, i pokusala bih ponovno traziti vizu tamo negdje u 9-10mj, ndam se da cu ovaj puta imati puno vise srece. Inace niti ja nemam nikakvu nekretninu,al imam 28 goidna :D

Bilobrkster
16.03.2008., 15:25
Nešto me kopka, kemijam nešto za posjet New Yorku ovo ljeto, ali me pere par sitnica:

1.) Da li se mora biti zaposlen? Jel može ugovor od djelu jer mi ugovor na određeno ističe 5.5. kada postajem vanjski suradnik a ja bi putovao krajem lipnja i vratio se sredinom srpnja...

2.) Koliko novaca triba imat na računu (i kojem) za dokazat amerima da si sposoban financirat to putovanje?

3.) Koliko sve skupa košta izdavanja US vize sa svim mogućim troškovima?

4.) Jel puno 650€ za povratnu kartu?

5.) tamo nemam nikoga dakle idem čisto turistički i naslijepo

Frish
16.03.2008., 17:54
Nešto me kopka, kemijam nešto za posjet New Yorku ovo ljeto, ali me pere par sitnica:

1.) Da li se mora biti zaposlen? Jel može ugovor od djelu jer mi ugovor na određeno ističe 5.5. kada postajem vanjski suradnik a ja bi putovao krajem lipnja i vratio se sredinom srpnja...

2.) Koliko novaca triba imat na računu (i kojem) za dokazat amerima da si sposoban financirat to putovanje?

3.) Koliko sve skupa košta izdavanja US vize sa svim mogućim troškovima?

4.) Jel puno 650€ za povratnu kartu?

5.) tamo nemam nikoga dakle idem čisto turistički i naslijepo

1. Da li će itko u Ambasadai znati da ti ugovor traje do 5. svibnja? Neka ti šef napiše pismo u kojem stoji da ćeš za putovanje koristiti svoj godišnji odmor i zdravo.
2. Trebao bi imati minimalno $100 po danu boravka. Ne znam da li se ta cifra dizala u zadnjih godinu dana. SVe piše na stranicama Ambasade. Ili doneseš izvod svog trenutnog računa ili otvoriš devizni na koji ćeš prebaciti novce prije odlaska na razgovor.
3. Troškovi vize su bili $100, mada mislim da sam pročitao da je netko nedavno napisao da su digli na $130. Ipak je dolar drastično pao.
4. To bi bila ok cijena za ljeto, mada bi se trebalo dat naći nekih $50-100 jeftinije.
5. OK, i? :) Rezerviraj si hotel/hostel prije i sve bude fajn. Samo nemoj prije razgovora, u slučaju da moraš platiti online cijelu cijenu boravka.

Bilobrkster
16.03.2008., 18:06
1.) Mislim da to neće ići jer je to državna firma pače faks i tu nema "vlastitog" godišnjeg već samo kolektivni, a osim toga ja nemam "šefa" mi radimo ko mravi (doslovno i figurativno :cerek:) mislim, mogu li ja biti i nezaposlen pa dobiti vizu?
5.) Ma to sam spomenuo onako ovlaš ako bi imalo ikakvog efekta na dobivanje vize :D

kendi_99
18.03.2008., 11:25
trebam podnijeti zahtjev za vizu i ici u posjet kod osobe koja jos nije americki drzavljanin, vec 'legal resident'? jel to ima kakve veze, da li osoba mora imati drzavljanstvo?:ne zna:

Amabel
18.03.2008., 12:20
trebam podnijeti zahtjev za vizu i ici u posjet kod osobe koja jos nije americki drzavljanin, vec 'legal resident'? jel to ima kakve veze, da li osoba mora imati drzavljanstvo?:ne zna:

Moja frndica isto ima radnu vizu, poslala mi je pismo i nije bilo nikakvih problema.

kendi_99
18.03.2008., 12:44
ok, hvala:)

kendi_99
20.03.2008., 17:34
jos jedno pitanje, koliko se dugo ceka za razgovor u americkoj ambasadi, kak to ide sve? znam da si moramo zakazat termin prek neta .... :D:mig:

vanelic
20.03.2008., 17:35
upravo na web stranici MVPEI naišao na sljedeću obavijest pa odlučih je staviti ovdje:

-------------------------

Zagreb, 20. ožujka 2008.

Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija Republike Hrvatske obaviješteno je od strane Ministarstva vanjskih poslova Republike Slovenije da od petka, 21. ožujka 2008. godine, za hrvatske državljane više neće postojati mogućost prelaska hrvatsko-slovenske granice sa starim osobnim iskaznicama.

U noti Ministarstva vanjskih poslova Republike Slovenije navodi se da stare osobne iskaznice ne udovoljavaju sigurnosnim standardima Europske unije. Za prelazak hrvatsko-slovenske granice će se od 21. ožujka 2008. godine uvažavati putovnice ili novije osobne iskaznice koje se u Republici Hrvatskoj izdaju od 1. siječnja 2003., kao i do sada uz posebno priložen obrazac nadležnih tijela.

Mario Dragun
Glasnogovornik

-------------------------

lorena_5
20.03.2008., 19:30
Dragi i ja dobili vizu za USA prije par dana.:) Pa evo kako je sve to islo..:)
Ispunis termin na netu (stranica ambasade), tamo ispunis i sve potrebne dokumente koje moras isprintat i ponijet sa sobom na razgovor (muski izmedju 16 i 46 godina trebaju ispunit jedan dokument vise od cura :) ). Ja sam student pa sam imala potvrdu sa faksa da sam redovni student i indeks (koji mi je teta konzulica prelistala i pitala me da koliko mi je ispita ostalo i da li sam dala koji u zadnjih god dana) a dragi radi pa je ponio potvrdu o stalnom zaposlenju. I tako, mi bili naruceni u 8 ujutro, dosli na red oko 8.45.:) Dakle, dodjes pred ambasadu gdje cekas vani pod nekim natkrivenim prostorom. Ulazi se unutra kako je tko imao zakazan termin. I udjes i tamo te pregledaju nasi (bez mobitela i bilo kakvih elektronickih naprava se dolazi tamo), i oni te upute u ambasadu gdje predas papire, das otiske prstiju i cekas da te pozovu na salter. Tamo te teta pita nekoliko pitanja (mene jedno 10 komada a dragog samo 2) i teta ti kaze da dodjes sutra u 3 po vizu.:) Meni su ljudi rekli da neznas odmah jesi dobio vizu nego vidis tek kad dodjes po putovnicu koja ostane kod njih (jer u nju lijepe vizu). Tako da sam ja lipo tetu pitala jesam ja onda dobila vizu i ona je rekla da jesam i zazelila sretan put.:) I to je bilo to.. Sad, jedan momak je bio prije mene i cini mi se da njemu nije odobrilo, pojma nemam zasto, prijavio se on i otac i prijatelj mu jedan al mu je odmah putovnicu vratila.. Tako da sam se ja prepala kad me pozvala i pita me jesam dala koji ispit u zadnjih godinu dana..:) Sutra smo dosli u 3, ulazi se jedan po jedan i nasi ovi sta su nas jucer pregledavali nam daju putovnice, potpises se i to je to. I to je to..:) Sad pocimam planirat put.. I hope I helped.:)

kendi_99
20.03.2008., 19:34
wow jako opsirno lorena tnx :mig:

ajd samo jos reci kad si radis termin za razgovor na netu, koliko dugo se ceka(tjedni ?), sam biras kad hoces doci ili ti je ponudjeno nekoliko termina ili?

Amabel
20.03.2008., 21:13
wow jako opsirno lorena tnx :mig:

ajd samo jos reci kad si radis termin za razgovor na netu, koliko dugo se ceka(tjedni ?), sam biras kad hoces doci ili ti je ponudjeno nekoliko termina ili?

Nakon što ispuniš formular, dobiješ kod. S tim kodom si rezerviraš termin. Biraš između slobodnih termina. Ja sam čekala desetak dana.

lorena_5
21.03.2008., 09:14
mi smo termin rezervirali u 2. mjesec, sami smo birali datum i oni tamo imaju ponudjene termine (dane i sate) i ti odaberes svoj (mi smo odabrali 17.3., 8:00), ispunis neki formular di te pitaju ime, koji isprintas, i to nosis sa sobom tamo. I termin mozes ispunit prije nego ispunis onaj formular za vizu, ja sam ga ispunila prije. a taj formular za vizu ima kod. I da, treba ti slika od 5X5 za taj formular, to je vece o od ovih nasih za putovnice, tako da ce ti u foto studiju znat sta ti treba samo reci za koju drzavu ti treba viza..

Frish
21.03.2008., 19:28
Meni je jedino smotano kak se dolazi do same zgrade Ambasade, jer nemaš nekakvo parkiralište za goste, pa ljudi parkiraju na parkiralištu od benzinske pumpe malo dalje. Ja sam se prvi puta dofurao pred samu zgradu jer nema nikakvih uputstva gdje i kako doći, pa su me fino okrenuli od kud sam došao. :D

lorena_5
21.03.2008., 21:58
ipak je to "americki teritorij", ne mozes se ti tek tako parkirat tamo...:p A sta ces... Meni je bilo baza sta su grijali taj vanjski natkriveni prostor di cekas dok te ne prime unutra. :) Bilo je zima i oni nas lijepo griju vani...pih. :)

prilika
24.03.2008., 10:21
Ako se uzme cjelokupno putovanje preko naše turističke agencije za SAD zajedno sa fiksnim avionskim kartama za New York sa grupnim polaskom s vodičem, je li se onda dobije viza bez problema? Recimo ako netko trenutno ne radi i ne studira? Ili se u tom slučaju ne može dobiti viza? Ako netko radi koje sve potvrde o poslu trebaju? Ako je netko u mirovini koje su onda potvrde potrebne?

latina_vk
24.03.2008., 10:50
Pozzz svima! Dosla sam na forum iz radoznalosti, jer putujem prvi put za Canadu i zanima me da li ima netko iskustva s putom, vizama i sl. I da li je za prvi put bolje ici direktno ili presjedati..??

Frish
26.03.2008., 08:05
Ako se uzme cjelokupno putovanje preko naše turističke agencije za SAD zajedno sa fiksnim avionskim kartama za New York sa grupnim polaskom s vodičem, je li se onda dobije viza bez problema? Recimo ako netko trenutno ne radi i ne studira? Ili se u tom slučaju ne može dobiti viza? Ako netko radi koje sve potvrde o poslu trebaju? Ako je netko u mirovini koje su onda potvrde potrebne?

Svejedno je ideš li u vlastitom aranžmanu ili preko agencije, sam si moraš ići izvaditi vizu. Jedino koliko znam ako ideš preko onih agencija koja šalje studente za rad preko ljeta onda ona sređuje svima vize.

A za dokumente, treba sve pisati na stranicama Ambasade.

prilika
26.03.2008., 08:36
Fish

Nisi shvatio moje pitanje. Znam da svatko mora ići sam po vizi u američku ambasadu. Mene zanima ako ću recimo ići preko agencije sa njihovim cjelokupnim aranžmanom-smještaj i let, grupni polazak. Je li je onda problem dobiti vizu ako trenutno ne radim, a nisam ni student? Valjda ne misle da ću tamo ostati ako idem sa grupom i imam fiksni datum povratka.

matematičarka_
26.03.2008., 09:14
gdje se to online prijavi za razgovor za američku vizu? :confused:

nemogu nać na siteu, dajte link da se ne mučim :(

i btw. mi treba i osobna i putovnica, ili mi je dosta samo putovnica? (izgubih osobnu, necu valjda morat sad nabrzinu vadit :()

Frish
26.03.2008., 09:25
Fish

Nisi shvatio moje pitanje. Znam da svatko mora ići sam po vizi u američku ambasadu. Mene zanima ako ću recimo ići preko agencije sa njihovim cjelokupnim aranžmanom-smještaj i let, grupni polazak. Je li je onda problem dobiti vizu ako trenutno ne radim, a nisam ni student? Valjda ne misle da ću tamo ostati ako idem sa grupom i imam fiksni datum povratka.

Razumio sam te i želio sam ti reći da je njima svejedno u kakvom aranžmanu ideš i da jednako vrijede "pravila". To imaš li ti aranžman sa fiksnim datumom povratka nikome ne garantira da nećeš ostati isto kao i moja povratna karta kada idem u solo aranžmanu. Ako nisi student, niti ne radiš ne izgleda baš sjajno, ali sigurno nećeš saznati ako ne probaš. Košta te samo stotinjak dolara. :D

Frish
26.03.2008., 09:27
gdje se to online prijavi za razgovor za američku vizu? :confused:

nemogu nać na siteu, dajte link da se ne mučim :(

i btw. mi treba i osobna i putovnica, ili mi je dosta samo putovnica? (izgubih osobnu, necu valjda morat sad nabrzinu vadit :()

Nije trebalo puno kopati da se nađe (http://zagreb.usembassy.gov/vize.html). ;)

lorena_5
26.03.2008., 09:59
dosta je putovnica, jer ionako ne mozes izvadit putovnicu bez osobne, a i svugdje gdje dodjes putovnica ti "vrsi" funkciju osobne

matematičarka_
28.03.2008., 13:49
za USA: potrebno
dokaz da imate dovoljno novčanih sredstava da pokrijete troškove vašeg putovanja.

- jel to mogu donjeti samo keš na razgovor ili bi bilo bolje na devizni stavit dosta dolara ili???

Vlasnici nekretnina mogu priložiti dokaze o vlasništvu izdane od strane općinske uprave, dokumente o vlasništvu ili kupoprodajne ugovore.

imam 25% stana u kojem živim, kaj se i to računa, i za to moram priložit dokaze?:rolleyes:

Frish
28.03.2008., 14:01
Ma kakav keš za boga miloga. Doneseš izvod iz banke da na računu imaš dovoljno novaca. I da, dofuraj neki dokument u kojem se vidi da si vlasnica 25% stana. Donesi što više papira, nije na odmet. :D

matematičarka_
28.03.2008., 14:49
Ma kakav keš za boga miloga. Doneseš izvod iz banke da na računu imaš dovoljno novaca. I da, dofuraj neki dokument u kojem se vidi da si vlasnica 25% stana. Donesi što više papira, nije na odmet. :D

:D ma lakše mi je keš zato, ja sam još uvijek "na džeparcu" pa se baš nme koristim tim deviznim/tekućim itd računima.
ipak je keš u rukama jedina garancija :D

ajme di cu jos i taj dokument morat vadit :mad:

Frish
28.03.2008., 19:40
Ma ne možeš im tamo sa buntom novčanica doći. Moraš imati nekakav tekući, žiro ili devizni račun sa lovom i na temelju kojeg ćeš dobiti izvod od banke kao dokaz. Nećeš se sigurno po Americi šetati sa hrpom love u džepu. Samo plastika i poneki coin.

Amsterdam
29.03.2008., 12:56
Ljudi, kako da idem natrag...molim Vas pomozite!
Bilo kakav prijedlog je dobrodošao!
Odbili su me za vizu u 11 mjesecu prošle godine, sad me strah ići ponovo.
Napravila sam ogromnu grešku što sam se uopće vratila, i zaista neznam više kako da idem natrag!

Frish
29.03.2008., 16:14
Ljudi, kako da idem natrag...molim Vas pomozite!
Bilo kakav prijedlog je dobrodošao!
Odbili su me za vizu u 11 mjesecu prošle godine, sad me strah ići ponovo.
Napravila sam ogromnu grešku što sam se uopće vratila, i zaista neznam više kako da idem natrag!

A vratila si se zato jer ti je viza istekla? Kako si mislila ostati tamo? Kao ilegalac? Zar bi stvarno tako željela živjeti? I tu ti ne možemo pomoći sa prijedlozima kako da dobiješ vizu, jer pravila znaš.

I pretpostavljam da znaš da ako dobiješ vizu, odeš i ostaneš, da ako te nađu, deportiraju te i onda zbogom SAD za sva vremena.

Amsterdam
29.03.2008., 23:29
Krivo sam se izrazila, ne želim ja ostati tamo, ali bih željela imati priliku posjetiti svoje prijatelje..... a budući da je teško ponovo dobiti vizu.... pa sam u tom smislu rekla da sam pogriješila!
Nisam luda ostati tamo ilegalno! Da sam htjela, mogla sam....samo mi je žao da sad nemogu posjetiti svoje prijatelje koje sam ondije stekla. Sorry. što sam se nespretno izrazila...ponekad kao da ne pričam hrvatski jezik :)

matematičarka_
30.03.2008., 00:16
e a zašto su ti odbili vizu???

kolko to često odbijaju vizu za SAD??

Mali-mačak
30.03.2008., 09:50
Pozdrav svima!
Eto čitam malo po svim ovim postovima o vizama!
I gledam malo procedure i što je sve potrebno. Ali nigdje ne vidim što oni od sve te silne dokumentacije koja se prilaže zadržavaju kod sebe?
Samo taj osnovni formular DS-156? Ili i sve ostalo?
Eto, hvala na odgovoru!

lorena_5
30.03.2008., 11:03
Oni zadrzavaju samo taj formular sto ispunis online. S tim da muski izmedju 16 i 45 godina trebaju ispuniti jos jedan formular, imas link za to na njihovoj stranici. Meni cak potvrdu s faksa nisu zadrzali nego mi je vratila.:) Zadrzala je samo papir sa slikom.:)

Frish
30.03.2008., 11:43
e a zašto su ti odbili vizu???

kolko to često odbijaju vizu za SAD??

E pa sada, nema tu pravila. Oni tamo postoje da bi procjenili da li si ti kao podnositelj zahtjeva za vizu potencijalno opasan ili da možda nemaš namjere ostati tamo ilegalno. Zato i traže sve te papire i potvrde.

RedskinsFan
31.03.2008., 07:07
OK. odgovoriti ću ti najtočnije pošto mi je to posao. Svaki stranac koji boravi u HR mora se prijaviti u najbližoj PU te se za istoga treba platiti i boravišna pristojba u turističkoj zajednici . To ti govorim šta bi značilo DEJURE a DEFACTO se toga nitko ne pridržava osim u sezoni na jadranu prilikom iznajmljivanja apartmana strancima....

Ej ma di ti u Poreču radiš?

matematičarka_
04.04.2008., 03:17
Jel problem što mi putovnica istječe 20/10/2008, a išla bi u SAD 12-19.5. 2008.. ??????

Frish
04.04.2008., 09:55
Jel problem što mi putovnica istječe 20/10/2008, a išla bi u SAD 12-19.5. 2008.. ??????

Mislim da ne, ali će ti vrlo vjerojatno na ulasku dati zadnji dan odlaska prije nego ti putovnica istekne. zapravo ne vrlo vjerojatno, već sigurno.

marko356
04.04.2008., 16:14
dajte mi recite sta sve triban ako iden u kanadu na 2 tjedna, cuo sam da triba nekakva viza, :ne zna:

hvala

Frish
04.04.2008., 22:58
dajte mi recite sta sve triban ako iden u kanadu na 2 tjedna, cuo sam da triba nekakva viza, :ne zna:

hvala

Naravno da ti treba viza. Samo kaj po nju moraš ići u Beč ili pak papire slati poštom. Pisalo se o tome već na forumu. Prolistaj.

nukac
05.04.2008., 10:48
Mislim da ne, ali će ti vrlo vjerojatno na ulasku dati zadnji dan odlaska prije nego ti putovnica istekne. zapravo ne vrlo vjerojatno, već sigurno.

Mislim da si u krivu. Amerikanci su po tom pitanju liberalni, daju ti vizu na neki svoj rok, a ako ti istekne putovnica, samo sljedeći put kad ideš, nosiš staru putovnicu sa sobom. :top:

Frish
05.04.2008., 11:20
Mislim da si u krivu. Amerikanci su po tom pitanju liberalni, daju ti vizu na neki svoj rok, a ako ti istekne putovnica, samo sljedeći put kad ideš, nosiš staru putovnicu sa sobom. :top:

Mislim da se nismo razumijeli. Pitala je da li bi bilo problema ako joj putovnica ističe u listopadu, a mora u SAD idući mjesec. Velim da će joj na ulasku vjerovatno lupiti datum do kojeg može ostati u SAD-u prije nego joj putovnica istekne, što je logično. A vizu, ako joj vrijedi i dalje će nositi u staroj putovnici sa novom kada ju izvadi.

nukac
05.04.2008., 12:55
Eto, možda i neke koristi od Busheva posjeta Hrvatskoj:

Na sastanku Sanadera i Busha bilo je riječi i o viznom režimu. Bush je rekao da su ga neki u Hrvatskoj pitali kada će moći lakše putovati u SAD kako bi posjetili svoje rođake.

''Mislim da bi trebali biti u mogućnosti to učiniti, želimo pomoći vašoj zemlji da njezini ljudi lakše putuju, surađujemo s vašom vladom'', rekao je Bush, naglasivši ipak da ne želi stvoriti ''lažne nade'' da bi se to moglo dogoditi odmah.

Živi bili pa vidjeli... Nadam se da će to biti još ove godine. :top:

conan
05.04.2008., 15:29

Na sastanku Sanadera i Busha bilo je riječi i o viznom režimu. Bush je rekao da su ga neki u Hrvatskoj pitali kada će moći lakše putovati u SAD kako bi posjetili svoje rođake.

''Mislim da bi trebali biti u mogućnosti to učiniti, želimo pomoći vašoj zemlji da njezini ljudi lakše putuju, surađujemo s vašom vladom'', rekao je Bush, naglasivši ipak da ne želi stvoriti ''lažne nade'' da bi se to moglo dogoditi odmah.

Živi bili pa vidjeli... Nadam se da će to biti još ove godine. :top:

Aprilska šala ...samo što Bush kasni par dana....

nukac
05.04.2008., 15:55
Nadam se da nije... :):top:

TRAP-JAW
05.04.2008., 19:02
Teško da će biti ukidanja viza od strane amerikanaca, barem u bližoj budućnosti.

Baya_Rober
06.04.2008., 00:19
Jel potrebna viza za HR pasosem za Australiju???

nukac
06.04.2008., 09:38
Za Australiju treba viza. :flop:

matematičarka_
08.04.2008., 08:37
ja imam stipendiju prema kojoj nakon diplome moram radit 2 godine u hrvatskoj. fora je kaj je taj ugovor na hrvatskom. jel to ok? ili treba na engleskom?

Frish
08.04.2008., 13:25
ja imam stipendiju prema kojoj nakon diplome moram radit 2 godine u hrvatskoj. fora je kaj je taj ugovor na hrvatskom. jel to ok? ili treba na engleskom?

Ako misliš za razgovor za vizu, onda ne mora. Pa sve dokumente koje nosiš su na hrvatskom.

matematičarka_
16.04.2008., 02:29
a kakve to osobe moraju ici i na fizicki pregled zbog vize?

samo stare ili???

Frish
16.04.2008., 07:25
Za fizički pregled nisam čuo. Znam da se radi liječnički u slučaju ako te izvuku za Zelenu kartu, ali za običnu turističku vizu... nikad čuo.

NoWa
16.04.2008., 09:27
na osobnoj imam jednu adresu, na putovnici drugu (piše u zakonu da nakon promjene adrese nije nuzno raditi novu putovnicu).no moram li vadit novu da mi ameri ne bi radili problema?
na onaj broj us embassy gdje kao mozes nazvat izmedju 13.30 i 14.30 se javlja automat retardirani, ne mogu ih pitat telefonski:tuzni:

Frish
16.04.2008., 13:36
Pa ne traže na immigrationu osobnu. Samo putovnicu. Kako bi znali da ono što ti piše u putovnici nije isto onome što piše na osobnoj?

bob10
16.04.2008., 19:00
na osobnoj imam jednu adresu, na putovnici drugu (piše u zakonu da nakon promjene adrese nije nuzno raditi novu putovnicu).no moram li vadit novu da mi ameri ne bi radili problema?
na onaj broj us embassy gdje kao mozes nazvat izmedju 13.30 i 14.30 se javlja automat retardirani, ne mogu ih pitat telefonski:tuzni:

Drži se adrese koju imaš u putovnici, jer ti je ona za vizu jedino i bitna.
Nisi jedina koja imaš taj problem. Sve bi trebalo biti O.K.

NoWa
16.04.2008., 21:03
Pa ne traže na immigrationu osobnu. Samo putovnicu. Kako bi znali da ono što ti piše u putovnici nije isto onome što piše na osobnoj?

pa na papirima koje bi dostavila (pismo od firme, izvadak da posjedujem nekretninu, sve te nekakve dodatne stvari...) piše druga adresa..pa mislim promijenit putovnicu:ne zna:

matematičarka_
30.04.2008., 05:03
dobila sam vizu do 1.5. 2011 godine, a putovnica mi vrijedi do 20.10.2008.
kaj to znaci da mi viza poslije neće vrijedit kad budem imala novu putovnicu?
na vizi naravno piše broj putovnice

Frish
30.04.2008., 08:10
Već je bilo pisano o tome. Nakon što ti istekne putovnica, vadiš novu, ali ako ti treba viza iz stare, onda nosiš i staru putovnicu na put.

TincH
21.05.2008., 09:08
Dobila i ja vizu za USA, ne znam na koliko jer tek trebam po nju, ali javljam se čisto da dam ljudima do znanja da je dobit vizu veća pizdarija nego kaj svi tvrde.

I meni je sad zapravo žao što sam slušala sve te silne crne priče, tim više kad se sjetim koliko sam dana bila tužna i u nekakvim glupim strahovima :D

Dakle, nemam ni stalan posao, niti stan, niti muža, niti djecu. Dakle, imaju me osnove odbit po bilo kojem kriteriju, međutim nisu :)
Priložila sam povratnu avionsku kartu (jer idem turistički), potvrdu poslodavca za kojeg radim honorarno, i garantno pismo koje je ionako nužno, ali mislim da su mi najviše pomogle frendice koje putuju sa mnom i koje su na razgovoru bile isti dan kada i ja, točnije isti sat :D

Žena nije puno gnjavila jer je vidjela da smo u paketu, da sve imamo nenormalno različite poslove i shvatila da fakat brijemo na turizam. Doduše, mene je malo ispitivala o poslu i stanu, no nije pravila nikakve probleme.

Drugo, tamo je fakat gomila ljudi i mislim da se njima ne da zajebavat s predugim ispitivanjima. Mislim da su više manje svi ljudi dobili vize (barem koliko sam ja uspjela vidjeti).

Uglavnom, idem na put :lux:

TincH
21.05.2008., 09:12
za USA: potrebno
dokaz da imate dovoljno novčanih sredstava da pokrijete troškove vašeg putovanja.

- jel to mogu donjeti samo keš na razgovor ili bi bilo bolje na devizni stavit dosta dolara ili???

Ja ovo nisam imala, niti me to itko tražio :ne zna:

Ma kakav keš za boga miloga. Doneseš izvod iz banke da na računu imaš dovoljno novaca. Ni ovo :D Samo su me pitali koliko mjesečno zarađujem i to je to.

Pozdrav svima!
Eto čitam malo po svim ovim postovima o vizama!
I gledam malo procedure i što je sve potrebno. Ali nigdje ne vidim što oni od sve te silne dokumentacije koja se prilaže zadržavaju kod sebe?
Samo taj osnovni formular DS-156? Ili i sve ostalo?
Eto, hvala na odgovoru!Zadržali su mi onaj formular njihov, uplatnicu iz banke, i sliku naravno. Ostalo (potvrdu s posla, pismo i kopiju avio-karte) su vratili.

Živi bili pa vidjeli... Nadam se da će to biti još ove godine. :top:Da, moguće da sam zbog toga vizu dobila lako :D

kisikana
21.05.2008., 10:32
i garantno pismo koje je ionako nužno

Šipak je nužno, ja nisam imala garantno pismo pa sam dobila vizu na 5 godina :raspa:

inra
21.05.2008., 21:50
ma i ja sam dobila vizu puno lakše nego prošli put. prošla je bila na 3 mjseca s jednim ulaskom a sada je na 5 godina s M ulazaka. što znači to 'M' kod entries?

Frish
22.05.2008., 11:54
ma i ja sam dobila vizu puno lakše nego prošli put. prošla je bila na 3 mjseca s jednim ulaskom a sada je na 5 godina s M ulazaka. što znači to 'M' kod entries?

Multiple entries. Možeš putovati tamo-natrag više puta, odnosno koliko želiš u tih 5 godina.

Elaine123
22.05.2008., 15:55
Dobila i ja vizu za USA, ne znam na koliko jer tek trebam po nju, ali javljam se čisto da dam ljudima do znanja da je dobit vizu veća pizdarija nego kaj svi tvrde.

I meni je sad zapravo žao što sam slušala sve te silne crne priče, tim više kad se sjetim koliko sam dana bila tužna i u nekakvim glupim strahovima :D

Dakle, nemam ni stalan posao, niti stan, niti muža, niti djecu. Dakle, imaju me osnove odbit po bilo kojem kriteriju, međutim nisu :)
Priložila sam povratnu avionsku kartu (jer idem turistički), potvrdu poslodavca za kojeg radim honorarno, i garantno pismo koje je ionako nužno, ali mislim da su mi najviše pomogle frendice koje putuju sa mnom i koje su na razgovoru bile isti dan kada i ja, točnije isti sat :D

Žena nije puno gnjavila jer je vidjela da smo u paketu, da sve imamo nenormalno različite poslove i shvatila da fakat brijemo na turizam. Doduše, mene je malo ispitivala o poslu i stanu, no nije pravila nikakve probleme.

Drugo, tamo je fakat gomila ljudi i mislim da se njima ne da zajebavat s predugim ispitivanjima. Mislim da su više manje svi ljudi dobili vize (barem koliko sam ja uspjela vidjeti).

Uglavnom, idem na put :lux:

Ključ cijele priče. Bila tamo, slušala što žena pita i što je frajer pitao.

Konkretan primjer: Ja vadila vizu 2. put...uz garantno pismo, indeks,dan prije dala ispit zadnji (to gledaju), podosta love na računu (da mi teoretski garantno pismo nije ni trebalo)...frajer me ispilio i dao mi vizu na godinu dana.

Frendica prvi put išla u Ameriku, samo garantno pismo, skoro ista situacija s faksom, bez love dodatne..dola kod žene..žena ju pitala vi namjeravate raditi u Hrvatskoj kad završite faks. Ova bubnula da naravno. Op..viza na 5 godina.

Druga frendica u sličnoj situaciji došla kod frajera...6 mjeseci.

A da ne pričam kako je otpilio jednu žensku ispred mene koja je pripravnik u odvjetničkom uredu i htjela je u posjet sestrični.

Dakle..situacija s Američkom vizom je ista ko da idete na usmeni ispit na faksu. Kak se netko digao ujutro i kod koga naletite. :rolleyes:

TincH
23.05.2008., 19:19
A ne znam, sve što znam znam iz osobnog iskustva :ne zna:
I da. Dali su mi na 5 godina vizu. :eek: Eeeeej, 5 godina! Pa što se sve može dogodit u 5 godina :s

Frish
23.05.2008., 23:04
A ne znam, sve što znam znam iz osobnog iskustva :ne zna:
I da. Dali su mi na 5 godina vizu. :eek: Eeeeej, 5 godina! Pa što se sve može dogodit u 5 godina :s

Primjerice, u EU ćemo sigurno ući u tom roku, a tada ti vjerovatno više niti neće trebati viza za SAD. :mig:

conan
24.05.2008., 09:16
Primjerice, u EU ćemo sigurno ući u tom roku, a tada ti vjerovatno više niti neće trebati viza za SAD. :mig:

Ulazak u EU ne znači automatski ukidanje vize za USA . Niti jednoj od novih država koje su ušle u EU 2004 ili 2007 do dan danas nisu ukinute vize iako su
u više navrata amerikanci to obečavali. Ameri su dosta tvrdi po tom pitanju i lakše će ti izdati vizu na 5 ili 10 godina nego jednoj državi totalno ukiuti ...

beli91
24.05.2008., 13:54
hey!!imam jedno pitanje!!!imam 17 godina i prijatelji iz amerike su me pozvali da dodjem!!i tamo su se raspitivali i rekli su im u ambasada da ja nemogu sam da putujem posto nemam 21 godinu!!ali posto sin od prijatelja ima 231 godinu rekli su da mogu s njim da dodjem!!eh sad kad sam ih pitao za vizu rekli su mi da cu dobiti vizu i da cu tamo moci ostati koliko god hocu jer postoji neka vrsta produziva+nja te vize i placa se odprilike oko 260 dolara!!jel zna neko o cemu je rijec???

Frish
24.05.2008., 15:00
Ulazak u EU ne znači automatski ukidanje vize za USA . Niti jednoj od novih država koje su ušle u EU 2004 ili 2007 do dan danas nisu ukinute vize iako su
u više navrata amerikanci to obečavali. Ameri su dosta tvrdi po tom pitanju i lakše će ti izdati vizu na 5 ili 10 godina nego jednoj državi totalno ukiuti ...

Zato sam i napisao "vjerovatno". Slovencima, koju su prija par godina ušli u EU, je ukinut vizni režim.

hey!!imam jedno pitanje!!!imam 17 godina i prijatelji iz amerike su me pozvali da dodjem!!i tamo su se raspitivali i rekli su im u ambasada da ja nemogu sam da putujem posto nemam 21 godinu!!ali posto sin od prijatelja ima 231 godinu rekli su da mogu s njim da dodjem!!eh sad kad sam ih pitao za vizu rekli su mi da cu dobiti vizu i da cu tamo moci ostati koliko god hocu jer postoji neka vrsta produziva+nja te vize i placa se odprilike oko 260 dolara!!jel zna neko o cemu je rijec???

Gluparije.

burek1981
02.07.2008., 20:54
Pozdrav svima !

Daj mi recite kako se i gdje treba najaviti online za vizu?

Frish
03.07.2008., 11:10
Padobranac i pol. Sad bi mi trebali izvaditi sa polica čarobne kugle i pogledati u njih da saznamo za koju ti državu treba. :rolleyes: :D A ako je u pitanju viza za SAD, u što bih se mogao kladiti, prolistaj si temu. Odgovoreno je više puta.

SmoothOperatress
03.07.2008., 12:40
Dobila sam i ja vizu - na 5 godina...bilo me malo frka jer sam između zavrsenog faxa i nalazenja stalnog posla, jos su me ispitivali dosta za posao i sta cu radit, ali dobila sam ju...vjerojatno je pomoglo to sto sam bila vise puta u USA...ali uzasno mi ide na zivce taj novi potpupak za izdavanje vize...jebo online prijave, cekanje u redu ispred ambasade, pa cekanje u redu opet kod saltera...ali dobro je na kraju, ipak sve ok

Frish
03.07.2008., 21:46
Da mi je znati što mi već nemamo te biometrijske putovnice. Imaju ih i Crna Gora, Albanija i Srbija ih uvodi. Kaj mi čekamo?

mediteran
05.07.2008., 14:53
Zna li neko, ali sigurno, može li se sirijska viza dobiti u zračnoj luci u Damasku (Sirija). Čuo sam da može jer mi ovdje nemamo njihovog veleposlanstva. Treba mi sigurna informacija.

conan
06.07.2008., 11:33
Da mi je znati što mi već nemamo te biometrijske putovnice. Imaju ih i Crna Gora, Albanija i Srbija ih uvodi. Kaj mi čekamo?

Odgovor je jednostavan....Albaniji , Srbiji , BiH , Makedoniji je biometrijska putovnica uvijet da bi im EU ukinuo vize dokle nama ona nije potrebna .
Drugi razlog je taj što je to biometrijska putovnica uvijet da bi se moglo putovati u ameriku bez vize te su je zajednički uvele sve drževe EU . Nas europa to nije tražila dokle amerika nije još imala namjeru stupiti snama u pregovore oko ukidanja viza . Sada kad nam je amerika to ponudila odjednom smo se sjetili da bi i mi to trebali uvesti ....

p.s. biometriska putovnica kod nas već postoji ali samo za diplomatske putovnice i to kao svojevrsan test ....

sway
09.07.2008., 20:41
Zna li itko kod izdavanja vize za USA koliko je potrebno da ti još važi putovnica?

niniane
10.07.2008., 15:23
Nas nekoliko bismo trebali putovati u Poljsku na 7 dana + put do tamo i natrag, u 12.mj. Idemo na konvenciju koja je pod pokroviteljstvom EU i cijela ta konvencija je zapravo u sklopu tog EU Youth in Action programa koji nam plaća i put i smještaj.
E sad, mene zanima, pošto nikad nisam podnosila zahtjev za ikakvu vizu, što mi je sve za to uopće potrebno. Proguglala sam poljsku ambasadu i uspjela otkriti:mig: gdje se u Zagrebu nalazi, ali izgleda da nemaju svoj web sajt pa da tamo skupim informacije. Pa pitam prvo ovdje, da ne dođem tamo kao totalni tudum:mig:

funkster
10.07.2008., 15:33
Nas nekoliko bismo trebali putovati u Poljsku na 7 dana + put do tamo i natrag, u 12.mj. Idemo na konvenciju koja je pod pokroviteljstvom EU i cijela ta konvencija je zapravo u sklopu tog EU Youth in Action programa koji nam plaća i put i smještaj.
E sad, mene zanima, pošto nikad nisam podnosila zahtjev za ikakvu vizu, što mi je sve za to uopće potrebno. Proguglala sam poljsku ambasadu i uspjela otkriti:mig: gdje se u Zagrebu nalazi, ali izgleda da nemaju svoj web sajt pa da tamo skupim informacije. Pa pitam prvo ovdje, da ne dođem tamo kao totalni tudum:mig:

Ne treba ti viza za Poljsku. Osim ako si Naci :zubo:

conan
10.07.2008., 16:37
Ne treba ti viza za Poljsku. Osim ako si Naci :zubo:

Ma šta ne kužiš da je to Bosanac !

niniane
11.07.2008., 14:06
Ja vas lijepo pitah... Pa, hvala na odgovoru.

Ciklama
16.07.2008., 23:09
Nisam čitala od početka pa sorite ako je već netko napisal...uglavnom netko je spominjal da ga stalno na ulazu u SAD-u ispituju zbog vraćanja doma...rekli nam da ispod vize imaš određeni broj zvjezdica ispod slike...što je veći broj zvjezdica to znači da si sumnjiviji...provjereno sa 5 * ideš svaki put na razgovor pri ulasku (barem tako jednom našem frendu studošu)...tako da oni između ostalog procjenjuju i po tome...:)

Frish
17.07.2008., 07:12
Nikad čuo, a ni obraćivao pozornost na eventualne zvjezdice ispod slike na vizi. Ima tko putovnicu sa vizom u blizini da provjeri?

prilika
17.07.2008., 07:41
Jučer sam pitala u agenciji adiatica.net i rekli su mi da mogu uplatiti preko njih organizirani grupni aranžman za SAD ili krstarenje s polaskom iz Floride i da ću uz potvrdu agencije bez problema dobiti američku vizu i ako nisam zaposlena. Rekla sam da bi sa mnom išao tata koji je umirovljenik i on sve plaća, ali oni nisu rekli da je to uopće bitno s kim idem.

Neki su me tu na ovom topiću uvjeravali prije par mjeseci da ne mogu ići niti preko agencije ako nisam trenutno zaposlena i da neću dobiti vizu, a to nije uopće istina. Bio bi problem jedino kada bi kupila samo avionsku kartu, a ne bi išla preko agencije i ne bi imala rezervirani smještaj i jedino onda ne bi dobila vizu.

Frish
17.07.2008., 09:21
Ne znam koja je razlika ako ideš preko agencije ili sama u očima amera, jer ti ako želiš otići i ostati, onda ćeš ići preko agencije koja tvrdi da preko njih sigurno dobijaš vizu, što nema logike. Znači, potencijalni "prebjezi" ne bi sami pokušavali izvaditi vizu, već bi uplatili aranžman u agenciji i bili sigurni da će ju dobiti. Meni ovo izgleda kao navlakuša od strane agencije.

Dawa
26.07.2008., 14:36
Lijepo molim pouzdanu informaciju o vizama za Mozambik i Bocvanu (mjesto izdavanja, trosak, vrijeme potrebno za proceduru i.e. bilo kakav koristan naputak).
Zahvaljujem unaprijed.

_she_
26.07.2008., 22:51
Nikad čuo, a ni obraćivao pozornost na eventualne zvjezdice ispod slike na vizi. Ima tko putovnicu sa vizom u blizini da provjeri?

Imam jednu zvjezdicu ispod slike pa štogod to značilo :D

vanelic
28.07.2008., 18:46
imam i ja jednu zvijezdicu :)

GLOBTROTER
01.08.2008., 14:06
Vidim neki dan da su se neki mučili oko vize za Mauritius pa mi je i to bio povod registracije. Dakle za vizu se obratite u veleposlanstvo Mauritiusa u Berlinu i to MR. Bowan te na e-mail: consular@mauritius-embassy.de pošaljete ispunjeni formular koji vam on pošalje, kopiju putovnice, potvrdu rezervacije aranžmana ili aviokarte, potvrdu hotela sa Mauritiusa o svom boravku, 1 sliku za putovnicu te eventualnu potvrdu o zaposlenju. Sve to skenirate i pošaljete.
GARANTIRANO Vam VIZA stiže e-mailom,faxom ili poštom za samo 7 dana.
I ono najvažnije: VIZA JE BESPLATNA (zbog promocije turizma na Mauritiusu)

Nemojte ni slučajno tražiti vizu u britanskom veleposlanstvu u ZG jer je komplicirano traje 2 mjeseca i košta 440,00 kuna. Glupost.

prilika
03.08.2008., 10:52
Frish

Ja sam dobila takvu informaciju preko agencije adriatica.net i vjerujem da je to točno. To nisu jeftini aranžmani i ti imaš i povratnu kartu, osiguran smještaj i agencija garantira za tebe. Potencijalni prebjezi nemaju oko 15000 kn po osobi za tjedan dana. Ja sam pitala za krstarenje na koje se kreće iz Miamija i ide se brodom na Karibe, a uključeno je i jedno noćenje na Floridi. Aranžmani za New York su oko 11000 kn za 6 dana i to je grupno putovanje preko Kompasa, a imaju to slično i druge agencije. Ne znam kako ti gledaš recimo na umirovljenike. Barem kod nas ima dosta mladih umorovljenika, recimo već sa 55 ili najviše 60 godina, i po tome oni ne bi mogli uopće putovati u SAD. Jel možda netko od 55 godina tko je zdrav možda želi naći posao u SAD-u i uz našu malu penziju nešto dodatno zaraditi.

Inače čula sam na vijestima prije par dana da je Europska unija rekla da će uvesti vize za SAD, ako što prije ne ukine vize za NOVE ČLANICE EU.
I ja se slažem sa tim potezom EU. Trebali bi i mi uvesti vize za SAD, pa da velik broj američkih turista sa kruzera koji posjećuju Dubrovnik moraju tražiti vize. Mi se nepotrebno dodvoravamo Amerikancima. I ne znam na kakve europske prebjege misliš jer su prebjezi uglavnom iz Afrike.

Frish
03.08.2008., 15:23
Vidiš, meni su pak u istoj toj adriatici rekli da se sam snalazim sa vizom, odnosno da mi ju oni ne vade, niti ne garantiraju za nju. To je bilo prije godinu i pol, a ako se nešto promijenilo u međuvremenu, ne bih znao. A to sa lovom nema veze, jer sam ja u vlastitom aranžmanu avio kartu i hotel ukupno platio oko 9.500 kn.

Tide
06.08.2008., 00:21
Ovako, pročitala sam cijeli topic i nisam naišla na sličnu situaciju pa postavljam pitanje i nadam se odgovoru :D

Trenutno sam u SAD-u na studentskoj radnoj vizi (work and travel program).

Dečko je izvanredni student, radi u državnoj firmi i aplicirati će za turističku vizu.

Zanima me koje su šanse da dobije/ne dobije vizu s obzirom da ima iznadprosječnu plaću, imat će više od 100$/danu na računu, na zadnjoj je godini studija (26g.) i ima rezervaciju povratne avio karte?

Da li je bolje da ja pošaljem garantno pismo da će živjeti na mojoj adresi u SAD-u ili da rezervira online smještaj pa donese potvrdu od hotela?
Da li u ambasadi imaju potpunu bazu podataka o ljudima koji su aplicirali za vizu jer sam ja stavila njegove podatke tamo gdje su tražili osobe od povjerenja (ime, prezime, adresu i br. telefona)?

Eto, samo toliko :D

Hvala:)

conan
06.08.2008., 07:53
Ovako, pročitala sam cijeli topic i nisam naišla na sličnu situaciju pa postavljam pitanje i nadam se odgovoru :D

Trenutno sam u SAD-u na studentskoj radnoj vizi (work and travel program).

Dečko je izvanredni student, radi u državnoj firmi i aplicirati će za turističku vizu.

Zanima me koje su šanse da dobije/ne dobije vizu s obzirom da ima iznadprosječnu plaću, imat će više od 100$/danu na računu, na zadnjoj je godini studija (26g.) i ima rezervaciju povratne avio karte?

Da li je bolje da ja pošaljem garantno pismo da će živjeti na mojoj adresi u SAD-u ili da rezervira online smještaj pa donese potvrdu od hotela?
Da li u ambasadi imaju potpunu bazu podataka o ljudima koji su aplicirali za vizu jer sam ja stavila njegove podatke tamo gdje su tražili osobe od povjerenja (ime, prezime, adresu i br. telefona)?

Eto, samo toliko :D

Hvala:)

Dobit će vizu 100%...

mush mushi
07.08.2008., 18:33
mene zanima koliko košta turistička viza za US sada te da li još uvijek traže neki garantni list od onih koje posjećuješ te da li puno pile sa pitanjima na razgovoru? koliko se ranije treba poslati formular tj. koliko se čeka na razgovor u ambasadu?

Frish
07.08.2008., 18:47
Sve ti piše na stranicama ambasade (http://zagreb.usembassy.gov/), gdje se trebaš prijavtiti i gdje ćeš saznati kada ti je prvi slobodni termin.

arbanasi84
07.08.2008., 19:48
pOZDRAV SVIMA!
I meni jučer odbili dat vizu za Ameriku :( . Sve super smjeska se , prica samnom, kad ono na kraju nazalost ne moze mi dati jer nemam cvrste dokaze da se vracam. Ma fuck :/ a za misec iipo trebala ici na 5 tjedana.
Diplomirala sam prije 3 miseca dva jezika, trenutno radim -sezonski, imala garantno pismo ovjereno u americi kod notary public u kojem pise sve i zasto me poziva, i da snosi sve troskove ta osoba i povratnu kartu kupljenu i sve uzalud. Naime problem je sto radim tek 2ipo miseca, i nije stalan posao, nemam muza, dicu,stan..auuuch! Ali ono, namjeravam se vratiti natrag i traziti posao u struci i ne, neda i tocka.grrrrr
E sad, za misec dana cu ici opet u ambasadu,ponit cu mu isto sta i sada , plus izvod sa svog deviznog racuna, potvrda o 3 zadnje place i zadnje sto me zanima i ne znam, je ta potvrda o zaposlenju. Naime, nije problem zamoliti direktora da mi napise da radim tamo, da koristim neplaceni god.odmor i visak prekovremenih satu to, ali ne znam tocno sta treba napisati. Pa bi molila da mi netko pomogne..fala unaprid :)

Jer ako vide da imam tu potvrdu i da se vracam radi posla mozda ce mi dati :/ (phe nadam se samo da nece traziti ugovor o radu)

p.s. fala

mush mushi
08.08.2008., 10:05
koji smradovi, bila sam na stranicama ambasade i nije mi jasno zašto ne vraćaju iznos uplaćen za vizu ako ti je ne odobre??!

Frish
08.08.2008., 10:29
koji smradovi, bila sam na stranicama ambasade i nije mi jasno zašto ne vraćaju iznos uplaćen za vizu ako ti je ne odobre??!

A i ti se čudiš. Ne plaćaš to zbog tog komada papira koji ti naljepe u putovnicu. Plaćaš to što prelistaju tvoje papire i porazgovaraju s tobom tri minute. Ništa nije besplatno.

kisikana
08.08.2008., 12:23
Sve ti piše na stranicama ambasade (http://zagreb.usembassy.gov/), gdje se trebaš prijavtiti i gdje ćeš saznati kada ti je prvi slobodni termin.

Sve osim.....

Promjenila sam prezime. U staroj putovnici (koja ističe za 5 mjeseci i na kojoj je moje djevojačko prezime) imam vizu na 5 godina (viza traje još cca 3,5 god). Pošto ću u prosincu morati promjeniti putovnicu a samim time ću dobiti putovnicu sa novim prezimenom, da li opet moram u ambasadu ili mogu nositi staru putovnicu i ne znam..možda vjenčani list ili nešto? :confused:

Frish
08.08.2008., 13:57
Ako imaš vizu koja vrijedi, onda koliko se sjećam iz pisanja u ovoj temi, nosiš i staru i novu putovnicu kad putuješ.

kisikana
08.08.2008., 14:31
Ako imaš vizu koja vrijedi, onda koliko se sjećam iz pisanja u ovoj temi, nosiš i staru i novu putovnicu kad putuješ.

To znam, ali uz putovnicu mjenjam i prezime, viza će biti na Kisikana O2, a nova putovnica na Kisikana B4 ...

Frish
08.08.2008., 18:05
E, onda u ponedjeljak zovi ambasadu. I budi uporna sa okretanjem broja i čekanjem da ti se netko javi. Pogledaj si kada možeš zvati, jer mislim da se javljaju u svega dva sata dnevno od ponedjeljka do petka. Ne znam da li je tako sada kada su godišnji.

arbanasi84
08.08.2008., 20:57
pOZDRAV SVIMA!
I meni jučer odbili dat vizu za Ameriku :( . Sve super smjeska se , prica samnom, kad ono na kraju nazalost ne moze mi dati jer nemam cvrste dokaze da se vracam. Ma fuck :/ a za misec iipo trebala ici na 5 tjedana.
Diplomirala sam prije 3 miseca dva jezika, trenutno radim -sezonski, imala garantno pismo ovjereno u americi kod notary public u kojem pise sve i zasto me poziva, i da snosi sve troskove ta osoba i povratnu kartu kupljenu i sve uzalud. Naime problem je sto radim tek 2ipo miseca, i nije stalan posao, nemam muza, dicu,stan..auuuch! Ali ono, namjeravam se vratiti natrag i traziti posao u struci i ne, neda i tocka.grrrrr
E sad, za misec dana cu ici opet u ambasadu,ponit cu mu isto sta i sada , plus izvod sa svog deviznog racuna, potvrda o 3 zadnje place i zadnje sto me zanima i ne znam, je ta potvrda o zaposlenju. Naime, nije problem zamoliti direktora da mi napise da radim tamo, da koristim neplaceni god.odmor i visak prekovremenih satu to, ali ne znam tocno sta treba napisati. Pa bi molila da mi netko pomogne..fala unaprid :)

Jer ako vide da imam tu potvrdu i da se vracam radi posla mozda ce mi dati :/ (phe nadam se samo da nece traziti ugovor o radu)

p.s. fala

Moze meni ko pomoci? ili nema nade za mene i ameriku :(:s:s:mama:

Frish
08.08.2008., 21:30
Ima. Kao što veliš, kada možeš odi opet, ali ako nemaš posao, vrlo bi ti se lako moglo isto dogoditi. Ova odbijenica je bila šablonski: tek diplomirala, bez stalnog posla, znanje dva jezika.

arbanasi84
09.08.2008., 15:44
Ima. Kao što veliš, kada možeš odi opet, ali ako nemaš posao, vrlo bi ti se lako moglo isto dogoditi. Ova odbijenica je bila šablonski: tek diplomirala, bez stalnog posla, znanje dva jezika.

A evo dobit cu neki ugovor samo da im mogu dokazati da se vracam 2.11 raditi, ebem ti sad mi zao sto sam diplomirala prije 2 miseca. Zavrsila njemacki i ruski a engleski govorim odlicno, i odbili me. Prije bi s ta dva jezika nasla posao u Hrvatskoj nego tamo..ali ebiga... mozda ce biti dr.put srece.
:ne zna:

bambi_cro
09.08.2008., 17:18
planiram ici u libiju cisto turisticki,pa me zanima jeli neko vec bio tamo i jeli ima kakva iskustva sa vadenjem vize za tu zemlju?!
ako neko ima bilo kakvu informaciju koja moze pomoc neka kaze,jer apsolutno nista neznam,osim da je jako tesko dobit vizu :)

Tide
14.08.2008., 04:09
Dobit će vizu 100%...

To se i ja nadam jer stvarno nema razloga da ga odbiju, jasno je ko dan da dolazi samo na 15 dana...

Sad me samo muci to garantno pismo? Koliko sam procitala, moram biti US gradjanin bla bla, dakle nema sanse da ja posaljem garantno pismo ako sam privremeno tu? E i moram prikazat stanje na racunu od prosle godine, primanja...

Neka alternativa? Ili je sasvim dovoljno ovo sto vec imam¬ima od papirologije?

Molim sto prije za odgovor, u ponedjeljak je zakazan termin u ambasadi :(

Mauzi
15.08.2008., 17:11
jel mi netko moze reci realno koliko se ceka na vizu za spajanje obitelji i dali mi mogu uvaziti svjedodjbe iz srednje i osnovne skole pod A1 stupanj..unaprijed hvala !

Mauzi
15.08.2008., 17:13
ah da radi se o Njemackoj i udala sam se gore..zbunjena![

milanam
16.08.2008., 14:17
Prije 9 mjeseci sam dobila turističku vizu za Ameriku i to na dve godine(istice mi krajem 2009. kad i putovnica).Nisam imala nikakvih problema,vjerojatno zbog toga sto sam redovni student. Sad bih opet isla za Ameriku pa me zanima da li ta viza i dalje vazi i da li su mi opet potrebni neki dodatni papiri ili idem normalno.
Zahvaljujem unaprijed ako mi ima neko za odgovoriti ..neko sa slicnom situacijom...i uostalom gdje to mogu provjeriti,u ambasadi nikako,ne javljaju se uopce

Frish
16.08.2008., 15:30
Pa, da li ti pod "Entries" piše M? Ako piše, onda možeš putovati koliko puta hoćeš dok god ti je viza valjana.

I BTW, Ambasadu možeš zvati samo radnim danom i to po par sati. Piše na webu.

mxj4607
19.08.2008., 10:17
Dali ce bit problem dobivanja vize ako mi putovnica istice 28/10/2008, a imam interviju ovi cetvrtak u US ambasadi.
Hvala

Frish
19.08.2008., 12:30
Bilo bi ti pametnije da si prije toga vadio novu, ali ovako ako dobiješ vizu, morat ćeš otići i vratiti se prije nego ti ta istekne ili vaditi novu nakon vize, a onda moraš sa sobom imati i novu putovnicu i staru zbog vize u njoj.

miloshz
01.09.2008., 20:10
imam isti slucaj. dok nisam dobio pasos s kojim ne trebam vizu za US, nosio obe putovnice.

jel' vadio ko skoro mexicku vizu? cujem da je lakse nego ranije.

remix
01.09.2008., 23:26
Zna li tko sto oko procedure ako si obrtnik i trazis US vizu...Isao bi turisticki za NY u NY..., tamo bi imao smjestaj kod rodbine, treba li mi garantno pismo uopce?
Vlasnik sam obrta koji posluje vec nekoliko godina, ima 7 stalno zaposlenih ljudi, prihode imam... sto uopce da im pokazem od papira? Da sam sebi izdam potvrdu da radim? thnx

miloshz
01.09.2008., 23:32
papire o registraciji obrta i izvod iz banke nosis. za US vizu nam ne treba invitation letter.

mush mushi
04.09.2008., 13:57
da li kod potrebne dokumentacije za vizu moram imat potvrdu sa stanjem deviznog računa u banci ili je dovoljno donijeti potvrdu sa stanjem kuna na tekućem računu?

Frish
04.09.2008., 21:11
Za to nisam siguran, ali ja sam just in case otvorio devizni i na njega prebacio novce i sa tim izvodom ozišao na razgovor.