PDA

View Full Version : Vize - izdavanje, ukidanje, pitanja, odgovori, iskustva...

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Magic Mushroom
03.11.2004., 19:03
Cao, evo ovo je moj prvi post, pa da postavim jedno pitanje :) Znam da vama u Hr ne trebaju vize za EU, ali znam da su i vama do skoro trebale. Zanima me kako ste u to vreme nabavljali vize. Lako je kada se uplati neki (skupi) all inclusive, ali sta je sa nama backpackerima (koji putujemo na budget). Imao sam jednu osobu koja mi je ranije slala garantna pisma, tako da mi ranije nije bio problem, ali vise nemam. Da li znate neke "cake" ? :D Ajde pozdrav i hvala na odgovorima!

El Tomo
03.11.2004., 19:32
Sto ce ti garantna pisma? :confused:

Najprije rezerviras avionsku kartu. Na poslu uzmes potvrdu da si zaposlena osoba. Ili student na faksu. Usput si nabavis neku kreditnu karticu, ako mozes (American, MasterCard). Pa eventualno stavis novce koje ces potrositi na putu na deviznu knjizicu i zatrazis izvadak-izvjestaj o tom novcu.

Pa nazoves ambasadu ili potrazis na internetu sto ti sve treba. Pokupis sve papire i odes u ambasadu. Platis vizu. Dobijes vizu. I kraj price, vise manje :confused:

Treba ti viza za maleziju? Za tajland imas ambasadu u Zagrebu.

Magic Mushroom
04.11.2004., 02:04
A sta je sa smestajem? Provereno mi nece dati vizu ako ne vide vaucer hotela. Ja obicno putujem po hostelima i nemam para za skupe hotele sa 4 i 5 * . Hostele u 99% ne mozes rezervisati preko neta, a ako kojim slucajem naidjes na neki koji moze (cisto sumnjam), kako to uraditi za 7-8 gradova (u slucaju da radim Eurotrip sa Iterrailom sto je najisplativije)?! :confused:

Frame
04.11.2004., 05:34
Magic Mushroom kaže:
...Zanima me kako ste u to vreme nabavljali vize. ..
Kod švercera, preko oglasa, a bilo je i na Hreliću za nabavit!:D

aaston
04.11.2004., 06:37
Vjerojatno El Tomo i Frame nisu skužili da si ti u Srbiji a ne u Hr.
Nama treba viza samo za UK, a za većinu ostalih EU zemalja nam viza nije nikad ni trebala (izuzetak je Norveška i valjda još neka gdje je do prije 5-6god. bila potrebna). Jedini put kada mi je trebala viza za npr. Francusku bilo je prije 14god. a i tada smo bili u sastavu SFRJ.

Ovdje se ili raspitam direktno u nekoj ambasadi ako takva u Zg postoji ili u Generalturistu ako je najbliža ambasada u Beču ili Budimpešti. Valjda i ti doma imaš koju tur. agenciju koja ti za neku naknadu može izvaditi vizu ili bar srediti potrebnu rezervaciju u nekom hotelu.

El Tomo
04.11.2004., 12:54
Skuzio sam na pocetku da je covjek iz srbije, i da mu treba viza za svaku prdaru (nemoj se ljutiti, i nama treba viza za svaku prdaru koja nije u evropi :D )

Uglavnom, ja sam mu naveo sve ono sto trazi vecina ambasada za dobivanje vize. Osobno, nikada nisam napravio sve te gore navedene papire (nikada nisam stavljao novce na bankovni racun pa trazio izvadak da ga pokazem na ambasadi). Uvijek sam isao sa avionskom povratnom rezervacijom, eventualno sa studentskom potvrdom, sa karticama i to je bilo to.

Hotelski vaucer tesko je dobiti ako to radis privatno. Kako ti je aaston rekao, najbolje se raspitaj po tuistickim agencijama, mozda ti oni uspiju nesto srediti, a i ne moras putovati u zagreb, bec, budimpestu...

Nemam ideje kako dobiti vaucer hostela, jer im u velikoj vecini slucajeva ne mozes platiti unaprijed. No, ako ne ides u SAD ili VB, ono gore bi ti trebalo biti dovoljno.

Magic Mushroom
04.11.2004., 13:25
Kad smo vec kod toga da vam treba viza za UK. Da li vam treba viza i za Irsku? Koliko ja znam, te vize su razlicite, mada izmedju Irske i Severne Irske ne postoji granica, tako da se bez problema moze uci u UK, zar ne?

El Tomo
04.11.2004., 14:02
Za Irsku nam ne treba viza. I da, preko granice sa sjevernom Irskom mozes bez problema. No, na 'kopneni dio' VB ne mozes tek tako niti iz sjeverne Irske, tako da se ne mozes na taj nacin svercati.

Magic Mushroom
04.11.2004., 14:11
Ne shvatam. Reci nesto vise. Hoces reci da postoji granicni prelaz izmedju Severne Irske i Skotske/Velsa/Engleske ??? (u smislu kada ides brodom/trajektom)

minja
04.11.2004., 14:48
Magic Mushroom kaže:
Ne shvatam. Reci nesto vise. Hoces reci da postoji granicni prelaz izmedju Severne Irske i Skotske/Velsa/Engleske ??? (u smislu kada ides brodom/trajektom)

Ma El Tomo lupeta(sori, ali nemoj davati informacije koje nisu tocne). Ja sam upravo preko Dublina usao u GB i nikakve, ama bas nikakve kontrole nema. Moze se uci bez problema. istina, malo su poostrili kontrolu zbog 11-9 ali i dalje se moze upasti u GB preko Irske

Magic Mushroom
04.11.2004., 16:27
aaston kaže:
Vjerojatno El Tomo i Frame nisu skužili da si ti u Srbiji a ne u Hr.
Nama treba viza samo za UK, a za većinu ostalih EU zemalja nam viza nije nikad ni trebala (izuzetak je Norveška i valjda još neka gdje je do prije 5-6god. bila potrebna). Jedini put kada mi je trebala viza za npr. Francusku bilo je prije 14god. a i tada smo bili u sastavu SFRJ.

Hoces reci da Hrvatskoj nisu bile potrebne vize za Shengen zemlje jos od nastupanja Shengen sporazuma 96e ili vec kada???

Ja sam mislio da su vama Shengen vize ukinute sad skoro kada ste postali kandidat za EU.

p.s. Ma moj cale je rodjen u Hrvatskoj, u Vinkovcima, 1939e, ali nece da mu daju pasos odnosno putovnicu. Ne znam ni sam zasto, valjda zato sto je za vreme II Svetskog Rata izbegao u Beograd.

Roko
04.11.2004., 17:31
Magic Mushroom kaže:
Hoces reci da Hrvatskoj nisu bile potrebne vize za Shengen zemlje jos od nastupanja Shengen sporazuma 96e ili vec kada???

Ja sam mislio da su vama Shengen vize ukinute sad skoro kada ste postali kandidat za EU.

p.s. Ma moj cale je rodjen u Hrvatskoj, u Vinkovcima, 1939e, ali nece da mu daju pasos odnosno putovnicu. Ne znam ni sam zasto, valjda zato sto je za vreme II Svetskog Rata izbegao u Beograd.

do 95 mislim imali smo vize samo za Norvesku i Svedsku a od 95 su nam uveli za UK jer je puno Srba iz podunavlja trazilo azil tamo sa Hr putovnicama:mad:

sad nam ne treba za nist osim UK a i dobivanje te je formalnost. Ni za Norvesku nam vise ne treba a u Italiju se moze sa osobnom.

Vi u SiCG trebate sad i za Rumunjsku jel tako?? i Bugari bi mogli uvest vize nesto se pricalo.

Magic Mushroom
04.11.2004., 17:54
Pa logicno je da od kada postoje Shengen vize, da vam ne trebaju vize ni za Norvesku, jer medju Shengen zemljama nema granica. Ako vi mozete sa osobnom (to je valjda licna ?) u Italiju, onda mozete iz Italije i na Island ako treba, sve je to Shengen.

Nama tebaju Shengen vize. Za Nemacku, Austriju, Italiju i Grcku se najlakse dobijaju, ostalo jako lako ako imas sve papire. Kao i za UK/Irsku (to nije shengen). Ostalo po evropi (van EU) ne. Sto se tice Madjarske i Rumunije, to je samo zvanicno. Za madjarsku dodjes u ambasadu, trazis vizu, oni te nista ne pitaju i daju ti multi vizu na godinu dana. I pri tom je i besplatna. Za rumuniju je jos lakse jer mozes i na granici izvaditi. Problem je sto SCG nije kandidat za EU, a svi kandidati moraju uvesti vize. Zbog toga su Rumuni to uradili, ali im se to definitivno ne isplati. Mnog Rumuna radi u Srbiji, dok niko odavde ne radi u Rumuniji. A kada su oni nama uveli, uveli smo i mi njima. Ajde jos da su besplatne, nego se placaju i to debelo, tako da je to Rumunima jedan VEEELIKI minus. Sto se tie Bugarske i Hrvatske, ono sto sam ja cuo je da nece uvoditi vizni rezim dok ne pristupe u EU. A to je 2007 ili 2012 ili vec kada. A dotle mozda i Srbija postane kandidat. Ja sam ziveo jedan period zivota u Kanadi, trenutno sam ponovo u Beogradu, ali nameravam da se vracam tamo, tako da me ce me pravo i brigati uskoro koji ce sve vizni rezimi postojati za Srbiju. Ja tvrdim da od Srbije kao kandidat za EU nema nista dok se ne odrekne Kosova, sto i treba sto pre uraditi. A mislim da bi sve islo lakse kada bi se i Crna Gora odcepila. Mozda i ukinu vizne rezime Srbiji kada neko normalan dodje na vlast, ali dotle cu ja vec biti daleeeko :)

El Tomo
04.11.2004., 22:46
minja kaže:
Ma El Tomo lupeta(sori, ali nemoj davati informacije koje nisu tocne). Ja sam upravo preko Dublina usao u GB i nikakve, ama bas nikakve kontrole nema. Moze se uci bez problema. istina, malo su poostrili kontrolu zbog 11-9 ali i dalje se moze upasti u GB preko Irske

Gledaj, to sto tebe nisu provjerili ne znaci da je tako svugdje i uvijek! Ili smatras da si ti jedino mjerilo prema kojemu se cijeli svijet (pa tako i 'pregled putovnica u Irskoj/VB') kroji? :confused:

Prosle godine poznanici su bili na jednoj konferenciji u Irskoj, pa su otisli u Belfast i okolicu. Nitko ih nista nije pitao kada su prelazili granicu Irska/sj.Irska. No, kada su se odlucili ukrcati na brod i otici na 'kontinentalni' dio VB, trazili su ih identifikacijski dokument, a samim time i vizu i putovnicu. Oni su to ionako planirali pa su imali sve sto im je trebalo.

El Tomo
04.11.2004., 22:47
Roko kaže:
do 95 mislim imali smo vize samo za Norvesku i Svedsku a od 95 su nam uveli za UK jer je puno Srba iz podunavlja trazilo azil tamo sa Hr putovnicama:mad:

Samo da nadopunim - bile su potrebne i vize za Beneluks. Ja sam 95 radio vizu za Nizozemsku.

aaston
05.11.2004., 10:23
El Tomo kaže:
Skuzio sam na pocetku da je covjek iz srbije, i da mu treba viza za svaku prdaru (nemoj se ljutiti, i nama treba viza za svaku prdaru koja nije u evropi :D )

Ma šta bi se ljutio :)
Shvatio sam da čovjek pita za Europu pa sam na to mislio u svom postu. Za ovo drugo znam, mada sam pao na dupe kada sam vidio da nam vize ne trebaju za npr. Japan, J.Koreju, Singapur i pola Juž. Amerike.
Još kada ne bi bilo tamo (daleki istok) tako skupo...

Donauschwabe
05.11.2004., 10:52
Magic Mushroom kaže:
Pa logicno je da od kada postoje Shengen vize, da vam ne trebaju vize ni za Norvesku, jer medju Shengen zemljama nema granica. Ako vi mozete sa osobnom (to je valjda licna ?) u Italiju, onda mozete iz Italije i na Island ako treba, sve je to Shengen.

teoretski možemo kad uđemo u Italiju s osobnom ići dalje u npr. Francusku, Španjolsku bez kontrole, ali to je ilegalno. Ako francuska ili španjolska policija traži dokumene, a nemaš putovnicu s udarenim žigom gdje i kada si ušao u "Schengenland" možeš imati velikih problema. Zato ja osobno kada preko Italije ili Austrije idem dalje obavezno trazim da mi lupe žig u putovnicu.

Mislim da Island i Norveška nisu u Schengenskom režimu. Velika Britanija sigurno nije.

aaston
05.11.2004., 12:08
Donauschwabe kaže:
mislim da Island i Norveška nisu u Schengenskom režimu.

Jesu.

Donauschwabe
05.11.2004., 13:05
aaston kaže:
Jesu.

Da, jesu. Sad sam malo gledao po internetu. Bilo mi je čudno zato što nisu u EU.

Link na stranicu MVP o Schengenu

http://www.mvp.hr/MVP.asp?pcpid=52

minja
05.11.2004., 14:25
El Tomo kaže:
Gledaj, to sto tebe nisu provjerili ne znaci da je tako svugdje i uvijek! Ili smatras da si ti jedino mjerilo prema kojemu se cijeli svijet (pa tako i 'pregled putovnica u Irskoj/VB') kroji? :confused:

Prosle godine poznanici su bili na jednoj konferenciji u Irskoj, pa su otisli u Belfast i okolicu. Nitko ih nista nije pitao kada su prelazili granicu Irska/sj.Irska. No, kada su se odlucili ukrcati na brod i otici na 'kontinentalni' dio VB, trazili su ih identifikacijski dokument, a samim time i vizu i putovnicu. Oni su to ionako planirali pa su imali sve sto im je trebalo.
ovako.. U prethodnom postu si kategoricno napisao da se preko Irske ne moze presvercati u UK. Ja tvrdim da se moze i to na osobnom iskustvu. I to sto su provjerili tvoje kolege isto ne znaci da je to tako stalno u uvijek. Ili smatras da su tvoji frendovi jedino mjerilo...

El Tomo
05.11.2004., 14:33
aaston kaže:
Ma šta bi se ljutio :)
Shvatio sam da čovjek pita za Europu pa sam na to mislio u svom postu. Za ovo drugo znam, mada sam pao na dupe kada sam vidio da nam vize ne trebaju za npr. Japan, J.Koreju, Singapur i pola Juž. Amerike.
Još kada ne bi bilo tamo (daleki istok) tako skupo...

Ma meni je smijesno kada nam vize ne trebaju za Svedsku, Nizozemsku ili Japan, a trebaju za Nikaragvu, Honduras, Meksiko, Gvatemalu, razne Africke drzavice, Tajland, Vijetnam....

Ovo nase ministarstvo vanjskih poslova stvarno nis ne radi ako nije u stanju uspostaviti diplomatske odnose sa ovim drzavicama, koje su vrlo cesto destinacija hrvatskih turista. A sumnjam da bi se tajlandani i meksikanci nesto trsili da migriraju u hrvatsku....

Zbog tih 'neradnika' u ministarstvu, redovno treba iskesirati 30-ak dolara za idiotske vize za meksiko, brazil ili slicno (srecom tajlandani naplacuju samo 100 kn :D ) i jos uz to se sav iznerviras jer, naravno, ambasade nema u hrvatskoj, pa moras u bec ili budimpestu. Ili daviti turisticke agencije da to za tebe ucine. :flop:

El Tomo
05.11.2004., 14:35
Donauschwabe kaže:
Ako francuska ili španjolska policija traži dokumene, a nemaš putovnicu s udarenim žigom gdje i kada si ušao u "Schengenland" možeš imati velikih problema. Zato ja osobno kada preko Italije ili Austrije idem dalje obavezno trazim da mi lupe žig u putovnicu.

U principu imas pravo. Ali meni se niti jednom nije dogodilo da mi na granicnim prijelazima lupe zig kada ulazim u Italiju. Cak i kada inzistiram na tome, jednom su mi rekli da trenutno nemaju zig :confused: i da mi to ne treba.

No, kada ulazis vlakom u EU, meni su svaki puta uredno lupali zigove. Cak i nasi carinici.

Noemi
05.11.2004., 18:06
Mene zanima da li nam treba viza za Jugoslaviju ili mozemo nesmetano ulaziti i izlaziti?

Magic Mushroom
05.11.2004., 19:41
Jugoslavija se davno raspala ;) Ako mislis na SCG, ne trebaju vam vize, mozete dolaziti bez, vizni rezim je ukinut pre godinu i po dana.

Noemi
05.11.2004., 23:50
MA da,na to sam mislila.
Brzi su mi prsti od mozga danas:o

Kiki
06.11.2004., 04:36
Mda...al vize za ove nerazvijenije zemlje izvan Europe je lako dobit.
Ja sam isla u Brazil par puta ove godine i nis me nisu pitali. Popunila sam formular za vizu (ono...ime, prezime, adresa), dala im avionsku kartu, £16 i nisu me pitali ni di radim, ni sta radim ni di cu odsjest. Samo na koliko hocu vizu...odnosno koliko ostajem. Zadnji put su mi jos i rekli "Nu, ti mora da volis Brazil kad stalno tamo ides...hehehehe" i sredili mi vizu jos i brze nego prethodnih puta. :D
Isto i za Tajland.

Magic Mushroom
06.11.2004., 12:07
A jel ima neko iskustva sa vadjenjem viza za Maleziju i/ili Kinu?

Roko
06.11.2004., 13:05
ja sam vadio Laos vizu u Bankoku i trebalo im je pol sata. Ja mislim da tim zemljama vize sluze i kao izvor prihoda i neke imaju drugacije namete ovisno o zemlji iz koje dolazis tako da za neke zemlje moze viza doci i po 50 US.

Evo za Sri Lanku ne treba viza na ulasku ali te oderu za neku izlaznu taksu oko 15 dolara.

El Tomo
06.11.2004., 13:12
Roko kaže:
ja sam vadio Laos vizu u Bankoku i trebalo im je pol sata. Ja mislim da tim zemljama vize sluze i kao izvor prihoda i neke imaju drugacije namete ovisno o zemlji iz koje dolazis tako da za neke zemlje moze viza doci i po 50 US.

Evo za Sri Lanku ne treba viza na ulasku ali te oderu za neku izlaznu taksu oko 15 dolara.

U Bangkoku sam vado vizu za Kambodzu, i trebao im je jedan da :D uz cijenu od 20-ak USD.

Najgori su amrikanci - 2000. godine sam platio vizu 45 USD na godinu dana, ove godine skoro 100 USD na 2 mjeseca, jedan ulaz :confused:
I jos su me izgnjavili kako takvima kao ja inace ne daju vize :confused:

El Tomo
06.11.2004., 13:17
E da, sto se tice tih nekakvih izlaznih taksa - znam sigurno da ih vecina zemalja ima, i da ih trebas platiti prilikom odlaska. To su najcesce nekakve turisticke ili 'ekoloske' takse, take za ocuvanje kulturne bastine, blablabla.

No, vecinu tih taksi placas samo kada odlazis avionom, na aerodromu, pa mozes u nekim slucajevima eskivirati. U Meksiku postoji takva taksa, dode 15-ak dolara, ja je srecom nisam platio. U tajlandu takoder postoji, ali je opet nisam platio. Jedinu izlaznu taksu platio sam o Belizeu, i tu su nas odrali skoro 0 dolara (toliko je viza!!!). Na kraju sam se isao svadati sa carinicom od zivcanosti, dok me nije pitala 'Ima li problema, gospodine?'.... onda sam shvatio da je vrag odnio salu i platio :D

Inace, u Gvatemali pri ulazu i izlasku takoder placas 'taksu' u visini raspolozenja carinika :D Pri ulasku sam platio 1 USD, pri izlasku takoder 1 USD jer su mislili da sam amerikanac (ni pasos nisu pogledali). Prijatelji su platili po 5 USD jer su skuzili da oni nisu amerikanci :D

aaston
08.11.2004., 06:22
El Tomo kaže:
Ma meni je smijesno kada nam vize ne trebaju za Svedsku, Nizozemsku ili Japan, a trebaju za Nikaragvu, Honduras, Meksiko, Gvatemalu, razne Africke drzavice, Tajland, Vijetnam....

Još smješnije je što nama trebaju vize za neke žnj države dok njima za Hr ne trebaju :confused:
Tako ti je sa Bolivijom, Paragvajem, Salvadorom, Brazilom...
Ako naše MVP ne može ishodovati ukidanje onda neka se bar drži reciprociteta :confused:

aaston
08.11.2004., 06:26
El Tomo kaže:
E da, sto se tice tih nekakvih izlaznih taksa - znam sigurno da ih vecina zemalja ima, i da ih trebas platiti prilikom odlaska. To su najcesce nekakve turisticke ili 'ekoloske' takse, take za ocuvanje kulturne bastine, blablabla.

No, vecinu tih taksi placas samo kada odlazis avionom, na aerodromu, pa mozes u nekim slucajevima eskivirati. U Meksiku postoji takva taksa, dode 15-ak dolara, ja je srecom nisam platio.

U Argentini je npr. 18 US$ :hebemu:
i naravno da sam je morao platiti, eskiviranje nemoguće. Nakon što toliko novaca ulupaš na putovanje tih 18 US$ nije neka stavka ali nervira nakon što pomisliš da ti preostaje samo let za doma da opet ima neki razlog zbog kojeg moraš zavući ruku u džep.

El Tomo
08.11.2004., 17:24
aaston kaže:
Još smješnije je što nama trebaju vize za neke žnj države dok njima za Hr ne trebaju :confused:
Tako ti je sa Bolivijom, Paragvajem, Salvadorom, Brazilom...
Ako naše MVP ne može ishodovati ukidanje onda neka se bar drži reciprociteta :confused:

E, pa to ni meni nije jasno :confused:

Mislim, ne trebaju nam vize za Japan, Maleziju, Singapur, a trebaju za Brazil... Dok njima ne trebaju vize za doci u hr.... to meni nema veze s mozgom, to MVP bi vec jednom trebalo poceti raditi i uvesti reciprocitet. Kao Brazilci :D

Pa ako se amerima dolazi u hrvatsku, neka iskesiraju 100 USD...

El Tomo
08.11.2004., 17:27
aaston kaže:
U Argentini je npr. 18 US$ :hebemu:
i naravno da sam je morao platiti, eskiviranje nemoguće. Nakon što toliko novaca ulupaš na putovanje tih 18 US$ nije neka stavka ali nervira nakon što pomisliš da ti preostaje samo let za doma da opet ima neki razlog zbog kojeg moraš zavući ruku u džep.

E, pa to i mene nervira ocajno. Kada putujem, nastojim si tako isplanirati potrosnju da mi na izlazu iz doticne zemlje ne ostane vise od dolar dva u njihovoj domacoj valuti, jer mi se ne mjenja njihov novac natrag u dolare po ocajnom aerodromskom tecaju... i onda te docekaju s idiotskom 'izlaznom ekoloskom taksom'.

Mi smo meksikance zeznuli jer ta taksa vrijedi samo ako doletis avionom u meksiko. A mi smo u meksiko dosli kopnenim putem, iz SAD-a :D

Magic Mushroom
08.11.2004., 19:39
Zasto se cudite? Pa naravno da je Brazil uveo svima vize kada zna da ceo svet dolazi u Rio. Hoce da se nakupe kesha. A Hrvatska je namerno ukinula vize svima, kako bi se exploatisao i poboljsao hrvatski turizam.

El Tomo
08.11.2004., 21:11
Je, bas ce amerikanci i brazilci podici hrvatski turizam, mos si misliti :confused:

aaston
09.11.2004., 06:24
Magic Mushroom kaže:
Zasto se cudite? Pa naravno da je Brazil uveo svima vize kada zna da ceo svet dolazi u Rio. Hoce da se nakupe kesha. A Hrvatska je namerno ukinula vize svima, kako bi se exploatisao i poboljsao hrvatski turizam.

Nije istina ni jedno ni drugo. Slovenija, Poljska, Mađarska i sl. nisu trebali vize za Brazil davno prije primanja u EU isto kao ni cijela zap. Europa.

Nekako bi se pomirio s time da iste vize bar mogu dobiti prilikom ulaska u zemlju, ali neeee... treba u ambasadi koje obično ni nema u Hr. Pa ajde ti plaćaj 300Kn agenciju da ti je napravi i još skupljaj hrpu papira.

Opet ima i drugih nelogičnosti, npr viza za Keniju u kojoj nisam bio (još :D): Ako je vadiš u Britanskoj ambasadi treba ti potvrda o zaposlenju o primanjima :blabla: a ako je vadiš prilikom ulaska u zemlju samo daj cash :confused:

To za amere bi i ja napravio, a i za britance i australce... obavezna viza. Onaj koji želi tu doći - nabavit će je.

Psydakk
10.11.2004., 11:05
Dobra je tema. Nama Bosancima sad trebaju vize za vecinu zemalja (samo za 16 nam ne trebaju, a i to su zemlje u koje i nema puno ljudi sansu da ide tipa Ekvadora, Malezije, Kube itd). Sjecam se da se jos u ratu moglo normalno putovati bilo gdje sa onim ljiljanskim pasosem, pa je negdje 98 italija uvela vize, pa madjarska ... Ma ludilo. Jedino sto mi smeta je protektoratski status, da dolazi ko i kako hoce ovdje bez viza pa cak i sa licnim kartama (EU), a mi ne mozemo tek tako otici negdje. Valjda je i to posljedica rata, pa im ne mozes uvesti vize jer ima dosta nasih ljudi u tim zemljama, koji trebaju dolazit ovdje, a i ova medjunarodna uprava se ne bi slozila ...

Magic Mushroom
10.11.2004., 13:15
Ma vi barem mozete u Hong Kong i Maleziju bez viza, mi ne mozemo ni to. Jedine zemlje za koje nama ne trebaju vize (govorim o Sr) su okolne (pod oslovom da nisu EU), par latino, par arapskih i par africkih.

Marin23
22.11.2004., 23:49
:B

saky
17.01.2005., 10:06
Isto je bilo postano na Iskon forumu, a posto mi je poprilicno hitno ponavljam ovdje...

Pozdrav svima!
Evo ovako, pocetkom 2. mjeseca bi sa frendom trebao otici do Londona na par dana, pa me zanima kakva je procedura sa dobivanjem vize, koliko kosta, gdje se nalazi ambasada njihova, da li se treba prije uplatiti u banci nekoj za vizu (kao npr. za Ameriku), kakve su mi sanse da ju dobijem posto sam nezaposlen i tako...e sad, ima tu jos jedan veci problem zbog kojeg vjerojatno jedini London kojeg cu vidjet bit ce onaj na slikama...prijatelj mi ima zabranu ulaska u Sloveniju, i sad mene zanima da li postoji ikakva mogucnost da mu oni to u ambasadi zanemare (vjerojatno glupo pitanje, ali nikad se ne zna ), tj. da mu unatoc toj zabrani izdaju vizu...i tu jos nije kraj problemima, jer iako mu izdaju vizu mi trebamo doc do Trsta jer od tamo ide avion, ali to je za sada manji problem, ako treba preplivat cu ja do tamo ...eto, sorry na poduzem postu, i hvala lijepa svima na odgovorima...

Indi
17.01.2005., 10:25
Pa neznam bas da tvoj frend koji ima zabranu ulaska u Slo (zemlja EU) da ce ga tako lako pustit u UK. Tamo na formularu te pitaju svakojaka takva pitanja....

Nek ti detaljnije odgovori neko ko je nedavno vadio vizu za UK - ja nemam pojma o tome osim sto su oni zajebani... Formular sam nedavno gledala jer sam htjela na vikend u London, al kad sam vidla kolko jebade treba oko vize, rekoh - no way da se zajebavam sa time zbog jednog vikenda. :flop:

xiola bleu
17.01.2005., 11:44
jedino kaj ti mogu reci je da se pripremis na birokraciju na kvadrat. frendicu su mi tako izmaltretirali i skoro joj nisu dali vizu, iako su imali i moje garantno pismo i sve ostale pizde materine (pardon na psovanju) koje su zatrazili. i daj si vremena da je izvadis jerbo procedura traje, pogotovo kad izmisle neke probleme. aj sretno.

Romi
17.01.2005., 11:55
pozdrav!

ja sam prosle godine 2004 vadio vizu za put u Oxford. Zivim u Njemackoj, pa neznam kakve su procedure u hrvatskoj. Ja sam napavio sljedece: isao sam na stranice britanske ambasade i tamo detaljno pise koje dokumente trebas njima poslati. Sjecam se da je bilo dosta papirologije (koji hotel,avion,zasto se ide tamo ....). Kad sam skupio potrebnu dokumentaciju poslao sam s postom sve dokumente zajedno s pasosom i nakon 2 tjedna dobio sam vizu.

Moj savjet: pogledaj internet stranicu britanske ambasade.

Nadam se da sam bar malo pomogao!!

Romi

Roko
18.01.2005., 09:05
ne kuzim zasto se vezujes uz frenda. neka si on sredjuje vizu. Takodjer je pitanje zasto ima zabranu za ulazak u Slo.

ak je nesto benigno a to ne kaze kad vadi vizu onda neka se pozdravi jer je moguce da ce saznati.

kao sto romi veli odi na stranice i raspitaj se a mozes ih i nazvati i informativno pitati.

Leona81
18.01.2005., 10:19
..evo ti brojceka pa zovi i prupitaj 01/6009-100..

saky
18.01.2005., 10:37
Roko kaže:
ne kuzim zasto se vezujes uz frenda. neka si on sredjuje vizu. Takodjer je pitanje zasto ima zabranu za ulazak u Slo.

Vezujem se uz njega jer on ima karte za avion, tamo bi bili kod njegove sestricne itd, dakle jedine pare koje mi trebaju su za vizu i tamo trosit...ima zabranu ulaska jer se kad se vracao s tekme neke (neznam tocno koje, Dinamo-netko) popisao po nekom zidu na granici (jako pametno)...

ak je nesto benigno a to ne kaze kad vadi vizu onda neka se pozdravi jer je moguce da ce saznati.

ma bojim se ja da nista od Londona, bio sam jucer na stranici i kad sam vidio sta ti sve treba da dobijes vizu, nekako me prosla volja...i pogotovo sto ja nisam student a nisam ni zaposlen, tesko da bi dobio vizu...hvala lijepa svima na odgovorima...

kao sto romi veli odi na stranice i raspitaj se a mozes ih i nazvati i informativno pitati.

NoWa
18.01.2005., 10:49
saky, svatko bi trebao dobit turističku vizu. Nazovi i pitaj, nemaš sto izgubit. Il pitaj preko neke turisticke agencije kako to oni rjesavaju.

Znam dosta ljudi koji su tamo otisli bez problema.

sritno. steta je da propustis priliku:)

Constatinopol
19.01.2005., 11:05
NoWa kaže:
saky, svatko bi trebao dobit turističku vizu. Nazovi i pitaj, nemaš sto izgubit. Il pitaj preko neke turisticke agencije kako to oni rjesavaju.

Znam dosta ljudi koji su tamo otisli bez problema.

sritno. steta je da propustis priliku:) :flop:

Saky,odi ti kod sestricne za par godina kao covjek,a ne placati 500 kuna i ispunjavat svakakve upitnike,s mogucnoscu odbijenice.
Moj savjet-odi u Irsku.Nije iz Trsta ,vec iz Venecije.
Sestricna ce,jel dati dzeparac:D

LadyInRed
19.01.2005., 16:23
ovako, i da dobijete obojica tu vizu to nije kraj "provjeravanja" i sl. s obzirom da ste od kuda jeste (Hrvatska):D na svakom aerodromu stojite u posebnom redu (non EU citizens) i to nosi svoje probleme. s obzirom da ste 2 dečka, pretpostavljam mlada, ispod 35-40 godina opet će vas provjeraavti na način da će vas SIGURNO ukucavati u kompjutere, pitati svakakva podpitanja i sl. to prolazim svaki put u svakoj zemlji i to je dio standardne procedure. pa i da ne vide u UK embassy da frend ima "zabranu" (što je malo vjerovatno) vidjet će u jednom od kompjutera sigurno. zemlje EU su povezane takvim informacijama, zato i provjeravaju u kompjuteru kada misle da treba.

ja se ne bi igrala jer odbijenica vize je "teška" stvar. vrlo ju je teško dobiti nakon odbijenice.

Constatinopol
19.01.2005., 20:37
LadyInRed kaže:
.ja se ne bi igrala jer odbijenica vize je "teška" stvar. vrlo ju je teško dobiti nakon odbijenice.

Kada te jednom odbije bilo koja zemlja,svi te imaju na spisku ili te u formularima pitaju jesi li ikada bio odbijen za vizu,pa se potpuno slazem s ovim savjetom odozgo.
Hvala Bogu,ja sam vize uvijek dobio bez problema,ali stvarno pripremim 200% dokumentacije i papira,garantnih pisama i sl.
Ne igraj se s time,ok!

Ljelja
22.01.2005., 07:54
otidji u hiboldtovu 4 ili nazovi broj koji ti je leona dala. ono sto trebas imati jest pozivno pismo od domacina koji mora potvrditi da ce snositi troskove tvog boravka, ili potvrdu boravka (rezerviran hotel ili sl.), nadalje, treba ti 35x45 mm slika, ispunjen formular VAF1 koji mozes skinuti na njihovoj web stranici i jos na kraju putovnica i 414 kuna u gotovini. procedura je gotova ak je sve u redu za 24 sata!

alex_cp
23.01.2005., 08:22
Da li je moguce otici do francuske, holandije odakle vec ide pa posle vozom do uk :p .Da li proveravaju pasose u vozu.Kako to funckionise?

Constatinopol
23.01.2005., 08:57
alex_cp kaže:
Da li je moguce otici do francuske, holandije odakle vec ide pa posle vozom do uk :p .Da li proveravaju pasose u vozu.Kako to funckionise? LOL:s :klap: :lux:
Ma ne.U UK se ulazi samo tako.Sve ti je to Schengen zona:bang:
Ti vjerojatno nikad nisi bio u zemljama EU-a,ili?!
Naravno da se provjeravaju putovnice i dokumenti i na ulasku u vlak i na granici France-UK

Constatinopol
23.01.2005., 09:00
Ljelja kaže:
otidji u hiboldtovu 4 ili nazovi broj koji ti je leona dala. ono sto trebas imati jest pozivno pismo od domacina koji mora potvrditi da ce snositi troskove tvog boravka, ili potvrdu boravka (rezerviran hotel ili sl.), nadalje, treba ti 35x45 mm slika, ispunjen formular VAF1 koji mozes skinuti na njihovoj web stranici i jos na kraju putovnica i 414 kuna u gotovini. procedura je gotova ak je sve u redu za 24 sata! Covjek nije student niti je zaposlen.Ne gurajte ga u nesto rizicno i neizvjesno.
problem nije sto ce izgubiti lovu,vec spisak za vize svih zemalja.
S birokracijom UK-a nema zajebancije

milk
25.01.2005., 10:45
saky kaže:
Isto je bilo postano na Iskon forumu, a posto mi je poprilicno hitno ponavljam ovdje...

Pozdrav svima!
Evo ovako, pocetkom 2. mjeseca bi sa frendom trebao otici do Londona na par dana, pa me zanima kakva je procedura sa dobivanjem vize, koliko kosta, gdje se nalazi ambasada njihova, da li se treba prije uplatiti u banci nekoj za vizu (kao npr. za Ameriku), kakve su mi sanse da ju dobijem posto sam nezaposlen i tako...e sad, ima tu jos jedan veci problem zbog kojeg vjerojatno jedini London kojeg cu vidjet bit ce onaj na slikama...prijatelj mi ima zabranu ulaska u Sloveniju, i sad mene zanima da li postoji ikakva mogucnost da mu oni to u ambasadi zanemare (vjerojatno glupo pitanje, ali nikad se ne zna ), tj. da mu unatoc toj zabrani izdaju vizu...i tu jos nije kraj problemima, jer iako mu izdaju vizu mi trebamo doc do Trsta jer od tamo ide avion, ali to je za sada manji problem, ako treba preplivat cu ja do tamo ...eto, sorry na poduzem postu, i hvala lijepa svima na odgovorima...

...kad sam bio pretproslo ljeto:

- njihov formular sa svim mogucim 'dal si ubijao srbe, priznaj tko ti je jos prebjegao u UK' podacima i slikom...
- lova (500injak kuna)
- garantno pismo faksirano na njihovu ambasadu
- potvrda faksa uz potvrdom banke da imas love ili potvrda zaposlenja...
eto samo to...:D:D

Constatinopol
25.01.2005., 19:40
milk kaže:
...kad sam bio pretproslo ljeto:

- njihov formular sa svim mogucim 'dal si ubijao srbe, priznaj tko ti je jos prebjegao u UK' podacima i slikom...
- Ti se salis,right?:s

saky
25.01.2005., 23:50
eto, samo da javim da smo odlucili da necemo ici do Londona, previse muke (a i novaca bogme) za par dana veselja, plus jos rizik da mi odbiju vizu (hvala Carigrade ;)), jednostavno trenutno nije vrijedno...hvala svima na odgovorima i lijepi pozdrav!

milk
26.01.2005., 07:57
Constatinopol kaže:
Ti se salis,right?:s

djelomicno :D:D

rover
15.03.2005., 16:53
jeli je potrebna viza za Makedoniju?

jel bio ko u Skopju?
-kak to zgleda, cijene, smještaj, izlasci,......

stoneisland
15.03.2005., 19:26
naravno da ti NE treba viza za makedoniju.
izgleda malo cudno, pogotovo s druge strane rijeke, "albanski dio". cijele priblizne nasim, nista specijalno i posebno, ali zanimljivo za vidjeti i pogledati...onako za proci u jedan dan...i nastaviti putovati dalje. popij skopsko pivo.

vanelic
16.03.2005., 16:40
U Skopju nemaš baš što vidjeti, osim prošetati albanskim dijelom grada. Grad je jako stradao u potresu (60 i neke godine, ne sjecam se tocno) tako da se morao u potpunosti obnavljati. Gotovo sve je moderna arhitektura.

Moja preporuka je da otideš do Ohrida. Prekrasno mjesto...

Ako znaš engleski pogledaj moj putopis s putovanja po Balkanu iz listopada 2003. na http://members.virtualtourist.com/m/6116a/

Pozdrav!

banderas
26.03.2005., 16:04
Da se ne uvrijede Makedonci, ali Skope je uvjerljivo najružniji grad koji sam vidio. Zamisli kako izgleda grad koji je malo manji od Zagreba (Skopje je bio 3. grad po veličini u SFRJ) a praktički nema zgrade više od 3 kata. Ogroman teritorijalno i vrlo ružan. Ima par zanimljivih mjesta, recimo, Lady Blue :D
Ono što će ti se svidjet je da je za naše prilike vrlo jeftin. Najedi se i napij :D
Ohrid je zato kao iz bajke :top:

Michele San Pietro
27.03.2005., 16:32
Potvrdjujem da hrvatima ne treba ulazna viza za Makedoniju, u ljetu od prije tri godine ja i moja zena (koja je hrvatica) napravili smo dvotjedno putovanje kroz balkanske zemlje, jedan dan smo isli na izlet u Makedoniju od Soluna (gdje smo imali hotel) i ona je mogla uci bez vize... Iako i Skoplje ima zanimljive stvari (ali ljeti je vrucina uzasna), ja mislim da u Makedoniji treba vidjeti prije svega tri jezera, Ohridska, Prespanska i Dojranska, koja su inace samo dijelom makedonska...

Cohiba
16.06.2005., 10:50
Ima li ko iskustava kako se vadi viza za Brazil, ako se ne ide preko agencije.

Hvala :w

Kiki
16.06.2005., 13:05
Imam ja.
I brat i ja smo vadili vizu, ja u Londonu, on u Austriji, cini mi se.
Njega su trazili sve moguce papire....faks, ja sam trebala slat potvrdu o primanjima (izvadak iz banke) posto sam ja financirala put, trebao je imat povratnu kartu itd...
Mene su u ambasadi u Londonu trazili nis. Samo da im pokazem povratnu i bog te blagoslovio.
Apsolutno nikakve druge dokumente.

Cohiba
16.06.2005., 18:49
Kiki kaže:
Imam ja.
I brat i ja smo vadili vizu, ja u Londonu, on u Austriji, cini mi se.
Njega su trazili sve moguce papire....faks, ja sam trebala slat potvrdu o primanjima (izvadak iz banke) posto sam ja financirala put, trebao je imat povratnu kartu itd...
Mene su u ambasadi u Londonu trazili nis. Samo da im pokazem povratnu i bog te blagoslovio.
Apsolutno nikakve druge dokumente.

Hvala ti, a tvoje pisanje o Brazilu me i navratilo da idem tamo :D , hajd piši i dalje :D

Može li se u 10 dana običi Rio, slapovi i Manaus ?

Kiki
16.06.2005., 22:09
Pa....realno, da, al ja ne preporucujem.

Marin23
17.06.2005., 00:08
ja sam trazio 2 puta,i nema problema,ako dodjes osobno dobijes dan poslje,ispunis formular,das garantno pismo il rezervaciju hotela ako tako ides,slike,platis....i hmmmmm...........da,ako imas kreditnu karticu,das presliku,ako nemas das prevedeni racun iz banke kao sto sam ja dao,ako si student ovjeris to i prevedes i predas,ako radis,onda od poslodavca,uglavnom,nema nikakvih problema,dosad sam 6-7 puta trebao vizu i dokumentaciju i sto se toga tice brazilci su najbolji,bar u mom slucaju

Marin23
17.06.2005., 00:09
Cohiba kaže:
Hvala ti, a tvoje pisanje o Brazilu me i navratilo da idem tamo :D , hajd piši i dalje :D

Može li se u 10 dana običi Rio, slapovi i Manaus ?

u 10 dana stignes obici Rio i slapove,pa i Manaus,al cemu Manaus ????? ima puno zanimljivijih mjesta

Marin23
17.06.2005., 00:13
Kiki btw,nasao sam stan za 2.200 kuna mjesecno,ako znas ona najvisa zgrada u Botafogu sa izravnim pogledom na Pao de Azucar,sto je prije 15-tak godina bila najvisa u Riju,stan je mrak,100m2,2 kupaonice,2 spavace,bazen,garaza,osiguranje,dnevna,kuhinja,
itd.....stvarno smjesna cijena sa obzirom na cijene ovdje u Hrvatskoj za tako nesto,ako postoji :D

ludilo

Kiki
17.06.2005., 03:20
Cool....al ja ne bi rentala nego kupila. ;)

Cohiba
17.06.2005., 06:57
Marin23 kaže:
u 10 dana stignes obici Rio i slapove,pa i Manaus,al cemu Manaus ????? ima puno zanimljivijih mjesta

Pa odakle su najbolji izleti u Džunglu? A i fino je vidjeti Amazon ili...? Btw, koje mjesto ti preporučuješ? :W

Marin23
17.06.2005., 07:27
Kiki kaže:
Cool....al ja ne bi rentala nego kupila. ;)

ma i ja,ja cu kupit cim sredim stanje tamo,jer ak ne budem mogao tamo bit cijelu godinu onda mi glupo kupovat,to cu vidjet za par mjeseci kad istekne turisticka sta ce bit

Marin23
17.06.2005., 07:29
Cohiba kaže:
Pa odakle su najbolji izleti u Džunglu? A i fino je vidjeti Amazon ili...? Btw, koje mjesto ti preporučuješ? :W

iz Belema su najbolji,cijepi se obavezno,Rio i Amazon su :top: ,ja preporucujem cijeli Brazil,uzduz i popreko :D

Cohiba
17.06.2005., 07:54
Marin23 kaže:
iz Belema su najbolji,cijepi se obavezno,Rio i Amazon su :top: ,ja preporucujem cijeli Brazil,uzduz i popreko :D

Eh rado bih, ali imam max 15 dana. Gdje dođe Belem i kako se od Ria prebaciti, vlak, zrakoplov?

Hvala još jednom :top:

Update: Našao sam gdje je, samo ostaje još pitanje prevoza :W

Marin23
17.06.2005., 08:46
zrakoplovom ti je najbolje ako ti se ne da 2 dana putovat busom

Cohiba
17.06.2005., 10:34
Hajmo, dajte linkove na vaše slike iz Brazila, hajmo Marin hajmo Kiki brzo...brzo :klopa:

Marin23
17.06.2005., 11:12
evo tu mozes naci iz Rija neke slike http://maarinx.multiply.com/photos/album/1

Kiki
17.06.2005., 12:42
A tu (http://www.flickr.com/photos/kikij/sets/312647/)
moje.
Ovo je sa zadnjeg izleta tamo.

Ja, isto ko i Marin, preporucam cijeli Brazil....jug je drugaciji nego sjever, unutrasnjost drugacija nego obala.
Sve je super.

Cohiba
15.07.2005., 07:43
A vi koji ste bili, šta bi prije izabrali za posjetiti: slapove ili Manaus?

Marin23
15.07.2005., 13:39
Manaus,slapove imas i kod nas :D

Ipanema
15.07.2005., 13:44
Kiki kaže:
A tu (http://www.flickr.com/photos/kikij/sets/312647/)
moje.
Ovo je sa zadnjeg izleta tamo.

Ja, isto ko i Marin, preporucam cijeli Brazil....jug je drugaciji nego sjever, unutrasnjost drugacija nego obala.
Sve je super.

Fenomenalne su ti slike :top:
Boje,boje, boje... predivne boje :):)

karlovacko3
19.07.2005., 10:55
Treba li hrvatskim drzavljanima ili ne (idem poslovno)?

U Budimpesti i Becu kazu da treba, iako mi je frend putovao lani i u ambasadi su mu rekli da mu ne treba. I isao je bez vize.
Inace, ceka se minimalno 3 tjedna!!!! A ja trebam putovat slijedeci tjedan.

bionda
19.07.2005., 13:34
Ne treba ti viza 100%...bila ja lani!, doduše turistički

Marin23
20.07.2005., 01:50
naravno da ti treba,ne znam sta ti pricas,ja sam tamo zivio od 2001 do 2004 skoro,viza ti treba,koliko se ja sjecam taj ured u Becu te salje na Budimpestu,uglavnom,vizu cekas dosta dugo,ja sam ju 2x vadio tamo,prvi puta je bilo 25 dana drugi put 28 dana,dakle racunaj mjesec dana,uglavnom ako imas potvrdu da si student il sa posla,kreditnu karticu ili iz banke potvrdu o lovi na racunu,vizu ce ti odobrit,te naravno garantno pismo ili rezervaciju u hotelu

Marin23
20.07.2005., 01:53
sad tek vidjeh,ako putujes poslovno,treba ti poziv od poslovnog partnera,i sljedeci tjedan nema sanse da dobijes,al mozes ih nazvat i zamolit da ti je hitno,al nisam siguran da li ce uspjet,jer im je birokracija uzasno spora,ja sam studentsku cekao 2 godine skoro al dobro bio sam tamo,al sto mozes napravit je kao sto su neki,doci tamo bez vize,pa ju mozes izvadit na aerodromu,al moras imat dobar razlog zasto nisi prije ju izvadio inace te mogu jebat

bionda
20.07.2005., 07:53
Marin23 kaže:
naravno da ti treba,ne znam sta ti pricas,ja sam tamo zivio od 2001 do 2004 skoro,viza ti treba,koliko se ja sjecam taj ured u Becu te salje na Budimpestu,uglavnom,vizu cekas dosta dugo,ja sam ju 2x vadio tamo,prvi puta je bilo 25 dana drugi put 28 dana,dakle racunaj mjesec dana,uglavnom ako imas potvrdu da si student il sa posla,kreditnu karticu ili iz banke potvrdu o lovi na racunu,vizu ce ti odobrit,te naravno garantno pismo ili rezervaciju u hotelu

Sta ja pricam.....pricam da mi nije trebala visa prosle godine.....doduse imala sam USA vizu pa ne znam da li ima to nekakve veze jer znam i masu ljudi koji su isto iz USA isli u Tijuanu bez mex. vize.....ja sam brodom bila i sve ok!

Marin23
20.07.2005., 11:30
pa amerikancima ne treba viza naravno,oni imaju kao i meksikanci posebne kartice za prelaz koje mogu izvadit il osobnu il putnovnicu,nama koji idemo iz hrvatske treba viza za meksiko,to
sto tebe nisu trazili si se provukla nekako,uostalom pogledaj na www.mvp.hr

bionda
20.07.2005., 12:52
Marin23 kaže:
pa amerikancima ne treba viza naravno,oni imaju kao i meksikanci posebne kartice za prelaz koje mogu izvadit il osobnu il putnovnicu,nama koji idemo iz hrvatske treba viza za meksiko,to
sto tebe nisu trazili si se provukla nekako,uostalom pogledaj na www.mvp.hr

Ne govorim o amerima nego o hrvatima sa hrvatskim putovnicama.....ocito im se malo vise njih provlaci jer ja nisam jedina koja je bez vize isla .....ili ne kontroliraju ako ulazis iz SAD-a!

Marin23
20.07.2005., 13:02
onda ulaz ne kontoliraju,pogotovo tijuanu za to znam

shani
21.07.2005., 03:48
me zanima zasto zele rezervaciju hotela, sta ne mozes dobiti turisticku i onda kad dodes, nac hotel ili drugo???

sta ako zelis ostati 6 mjeseci-- godinu, jel se moze dobit neka viza ili produziti ako financijski mozes ili sta?

posto si zivio u mehico city-u znas li za koliko se moze iznajmiti stan(namjesten ili ne) u prosjecnom susjedstvu s blizinom prijevoza??

ili nekom drugom mjestu mozda na obali (ne turisticko-americkom) mjestu kao cancun ili puerta valarta

gracijas amigo

PS. moze li se prezivjeti u mehicu sa 500-1000$ mjesecno

Marin23
21.07.2005., 04:21
shani kaže:
me zanima zasto zele rezervaciju hotela, sta ne mozes dobiti turisticku i onda kad dodes, nac hotel ili drugo???

sta ako zelis ostati 6 mjeseci-- godinu, jel se moze dobit neka viza ili produziti ako financijski mozes ili sta?

posto si zivio u mehico city-u znas li za koliko se moze iznajmiti stan(namjesten ili ne) u prosjecnom susjedstvu s blizinom prijevoza??

ili nekom drugom mjestu mozda na obali (ne turisticko-americkom) mjestu kao cancun ili puerta valarta

gracijas amigo

PS. moze li se prezivjeti u mehicu sa 500-1000$ mjesecno

pa naravno da ne mozes,ne znam gdje mozes doci i onda traziti vizu itd,mislim znam da ima drzava,znam npr.da koreanci npr. mogu trazit vizu na ulazu u meksiko ,al mi hrvati ju moramo izvadit prije,drugacija politika,turisticku mozes produzit do 6 mjeseci nakon 6 mjeseci moras vadit il poslovnu,il studentsku il tako neki tip vize,za stan znam samo za Mexico City,stan te izadje oko 1800-3000 pesosa u normalnoj cetvrti,u lose ne idi nikako,al tamo mozes za 500-1000 pesosa naci,kad sam ja bio onda je 1 pesos bio isto kao 1 kuna,razlika recimo 10 lipa kuna jaca,al pesos je pao pa sada ne znam,pogledaj na netu,al razlika je skoro 1 : 2 sada koliko sam vidio prije 3-4 mjeseca recimo,uglavnom stan i svi troskovi su ti najskuplji u mexico cityu,sto je logicno jer je centar svega,al pripremi se ako ides tamo na velike udaljenosti al zavisi gdje ides,grad ti je oko 5.500km2 sto je skoro 1/10 hrvatske i 30 to 35 miliona ljudi tamo zivi,tako da je poprilican kaos,iako se popravilo u zadnje vrijeme,stan sto sam ti dao cijenu je namjesten stan koji dijelis s nekim,sam ne znam koliko bi izasao,ja sam prvi stan dijelio s 2,drugi s 1,prvi me je kostao 1800,drugi 3500 pesosa,iliti recimo 1200 do 1900 kuna mjesecno,otprilike,hrana i sve ostalo je jako jeftino ako znas gdje,al stanovi su dosta skupi,ja sam prezivljavao sa 6-9 tisuca kuna tamo s time da sam placao stan 1200 pa 1900,te fakultet 2500 mjesecno,na ostalo jako malo potrosis,rezije su jako jeftine,internet je recimo ADSL 50 kuna mjesecno neograniceno,hrana par kuna dnevno,prijevoz,metro kunu,bus 0.75 do 2 kune zavisi o udaljenosti,ako imas pitanja jos pitaj,al cijene ne znam kakve su sad,al bolje je sigurno jer pesos pada dosta,pa je sad jeftinije dosta vjerovatno,Cancun kad sam bio je skup,hotel je bio oko 1200 kuna noc,al je bio 5 zvijezdica pa ne znam jer mozes naci puno jeftinije naravno,al hrana je bila jeftina jako,sjecam se da smo jeli skampe za 15 kuna,pa jastog za 25 sljedeci dan,pa opet skampe,i porcija ogromna,al Cancun ti je pun pijanih amerikanaca,al plaze su divne prekrasne,a imas i blziu puno ljepsih mjesta,ja sam bio kad je bio Spring Breake,il kako se vec zove,tako da.... :bljak:

Marin23
21.07.2005., 04:24
Puerto vallarta ti je puno jeftinija opcija od Cancuna,al ak volis neke cudne predjele i dobru zabavu tipa hippi komuna,onda ti preporucam Zipolite (al ne u svako doba godine) ... i ako slucajno ides tamo reci mi da ti dam par savjeta

El Tomo
28.07.2005., 02:39
Za meksiko, na zalost, jos uvijek treba viza. Slovencima ne treba viza vec jedno 6-7 godina, npr. Ja sam u meksiko isao zajedno s jos desetak prijatelja, i postupak je bio poprilicno jednostavan. Iako su nas ljudi iz avio kompanije prilicno preplasili tvrdeci kako je tesko dobiti vizu. Uglavnom, mi smo najprije od njih zatrazili obrazac za vizu s uputstvima, i to dobili faksom. Zatim sve to ispunili, prikeljili fotografije, kopije povratnih avio karata, kopije kreditnih kartica, potvrde da smo studenti ili da imamo radni odnos, i sve to faksirali meksikancima u ambasadu u budimpesti. Cekali smo tri tjedna, nazvali, i dobili potvrdu da je sve ok. Sjeli dvoje nas u auto i otisli s putovnicama u Budimpestu. Najprije su meksikanci u ambasadai zaj*** jer nisu htjeli odmah dati sve vize za nas deset u jednom danu pod izlikom da im se ne da lijepiti, stambiljati i potpisivati toliko pasosa. Na kraju smo ih nagovorili da nam to ipak naprave.

BTW, u budimpesti je pakao s autom se vozikati.

U Tijuani nas nitko nista nije pitao, samo se meksicki carinik naljutio jer smo ga probudili i potjerao nas ca. A mi smo samo htjeli pecat i da nam poniste izlaz iz SAD-a. Na kraju smo po to morali otici na nekakav terminal pored tijuani (slijedeci dan), gdje nam je tip bez ruke i noge lupio nekakav raznobojni pecat gledajuci nas cudno zasto mi to od njega trazimo.

Marin23
28.07.2005., 02:45
hehehe,upravo tako,ako imas dokumente koje traze nema problema sa vizom,mislim da je tako sa svima osim paranoicnim nacijama kao USA koje te mogu odbit bez razloga,ja sam imao srecu kad sam vadio vizu za brazil jer mi je falio dokument koji nije pisalo da treba al su imali nekog lika koji je znao hrvatski pa su odobrili,sa meksikancima nikad problema,jedino sto se dugo ceka,u pravilu 20-30 dana,ja sam cekao uvijek 25-29 dana,a slovenci su zakon,njima skoro nigdje ne treba viza kako sam citao,ni za brazil ni za meksiko a netko je spomenuo ni za USA,al nasa MVP politika je totalno u k,stoga me ne cudi,brazilska mi je zakon npr.,kako oni nama tako mi njima,zadnji primjer je onaj sto su ameri uveli uzimanje otisaka i slikanje a njima brazilci isto,tako bi trebali i mi da smo pametni :D

El Tomo
28.07.2005., 03:04
Marin23 kaže:
al nasa MVP politika je totalno u k,stoga me ne cudi,

Pa nasi kreteni u MVP nisu u stanju otvoriti ambasadu u meksiku! Mi uostalom uopce nemamo diplomatske odnose sa meksikom - niti konzulat, a kamo li ambasadu! Vrlo vjerojatno viza ni ne bi bila potrebna da postoji ambasada....

Meni taj MP izgleda kao velika sprdacina i necija privatna obiteljska partija... imamo konzulate u nekim znjgnj drzavama poput sierra leonea ili gane jer tamo zivi neki tip koji je mio politicarima u MVP (pa je zato postao konzul), ali nismo u stanju srediti ambasade u brazilu, meksiku...

Meni nije jasno za meksiko - juga je imala super odnose s meksikom, cak se dvije ulice u mexico cityju zovu tito i zagreb.

brazilska mi je zakon npr.,kako oni nama tako mi njima,zadnji primjer je onaj sto su ameri uveli uzimanje otisaka i slikanje a njima brazilci isto,tako bi trebali i mi da smo pametni :D

Eh, mi smo kreteni pa kada oni udare sibom, mi trazimo jos.... prvo bi opalio vizu onim englezima. Pa oni su jedini koji nama zahtjevaju vize! I to bi fino opalio kojih 500 kuna, pa ako zele na nasu obalu, neka plate! I ne samo to - neka fino na granici organiziraju poseban red za 'viza holder', pa neka cekaju satima na ulaz u hrvatsku po przecem suncu izmedu bantu crnaca i libijskih arapa. Isto onako kako i mi cekamo na ulaz u englesku...

Marin23
28.07.2005., 03:12
upravo tako,ma nasa vanjska politika je ocajna,kao i nasi svi dosad ministri koji osim hrvatskog pricaju nesto malo engleskog i njemackog,.....ma to je sve gamad mutava

ttc
16.08.2005., 19:32
Najprije da se ispricam ako je bila teme, nisam je uspio pronaci ili ako ovo npravo mjesto za postaviti ovo pitanje...
Dakle, zanima me kolike su sanse da dobijem turisticku vizu za US, mislio sam da je procedura "pođeš-platiš-dobiješ" no rekli su mi da to ine ide baš tako jednostavno.
Imam 21 godinu, usred studija sam, nisam zavrsio vojsku, nemam nikakav policijski dosje, ni najmanji prekrsaj. Nisam musliman (kazu da je i to bitno) imam pozivno pismo, imam smjestaj i mislim da je to to od onih pitanja za vizu.
Molio bi vasa iskustva ili ako znate nesto o tome.
Zahvaljujem :)

tockicha
16.08.2005., 19:44
znam da moras ispuniti mali miljon papira, neki ko upitnik sa priglupim i smijesnim pitanjima i onda oni odluce dal te budu pustili ili ne... nije lako, al da se...
sretno! ;)

richi
16.08.2005., 20:35
I ja sam trebo.
Platijo sam oko 100 Maraka prije 5 godina.
Moras ispunit nekakih pitanja, posaljes sa slikom
i trajalo je mozda do 3 tjedna, dok sam dobijo.

Ali vazi onda 5 godina:)

ttc
16.08.2005., 21:01
Čuo sam neku foru sa agencijama, onda ne trebaš vizu oni sve srede, valjda ti oni izvade, oni su odgovorni za tebe ili nešto slično.
Koliko u tome ima istine i isplati li se?

Leda
17.08.2005., 08:31
S obzirom da oni na svakoga gledaju kao na potencijalnog useljenika u US, vazno ti je na razgovoru ostaviti dojam da se svakako mislis vratiti; a osobito je bitno da te nesto veze u Hr da se vratis. Za tebe bi trebalo biti dovoljno sto si usred studija; znaci namjeravas se vratiti i zavrsiti zapoceti studij. Ne znam jedino kako gledaju na neodsluzenu vojsku.

Leda
17.08.2005., 08:37
richi kaže:
i trajalo je mozda do 3 tjedna, dok sam dobijo.
Ali vazi onda 5 godina:)
Sto je trajalo 3 tjedna?
U pravilu vec isti dan imas ili nemas vizu u putovnici.

I... sto vazi 5 godina?
Viza moze vaziti 3 mjeseca i da u ta tri mjeseca imas dozvoljen jedan ulazak u US. Moze vaziti 5 godina s neogranicenim brojem ulazaka, ali ttc takvu sigurno nece dobiti. A koliko moze ostati u US ne ovisi o vizi nego o tome koliko mu dozvoli ured za imigrante na samom ulasku u US.

sara4
17.08.2005., 09:05
Dobila sam vizu prije cca 3 godine i procedura je bila sljedeca: pronadjes na web stranici ambasade formular koji isprintas i ispunis. Trebaju i jedna ili dvije fotografije za dokumente. Treba ti garantno pismo onog kod koga ides, ako radis, potvrda od poslodavca s iznosom place u zadnja 3 mjeseca, kao studentu mozda ce ti trebati neka potvrda od faksa da si njihov student, mozda index ili njegova kopija, vidi malo na web stranici ili nazovi u Zagreb te potvrda od banke da na nekom racunu imas $100 dnevno za svaki predvidjeni dan boravka u USA. TAko je to bilo pred 3 godine. Sa svime time ides u Zagreb na ambasadu. Sad imaju novu zgradu pa ne znam tocno proceduru i s obzirom na stanje tamo (terorizam i sl.) ne znam da li je i dalje tolika guzva za ici u USA, ali prije su ljudi dolazili jako rano tamo jer su primali samo odredjen broj ljudi dnevno. Sad, ako si iz Zagreba nije ti problem doci drugi dan, ali ako si dosao iz npr. Splita, nije bas sjajno. Ponavljam, ne znam kakva je situacija otkad imaju novu zgradu i da li se nesto promijenilo. E da, i putovnica je morala vrijediti barem jos 6 mjeseci od dana podnosenja zahtjeva.

Dodjes tamo, prekontroliraju tebe, torbu, mobitele se moralo ostavljati ispred, kod policajca, udjes u prostoriju, predas papire i cekas da te konzul pozove na razgovor. Svaki puta kad sam radila vizu, nisu bili nimalo ugodni, nema smjeska, nema bas ni neke ljubaznosti, hladno postavljanje pitanja. Kao sto je Leda rekla, zele provjeriti da li si potencijalni useljenik i zato naglasavaj stvari koje pokazuju da ces se vratiti kuci definitivno i da te zivot tamo ne interesira i da ides samo u posjet. ALi nemoj pretjerivati, budi iskren.

Koliko sam uspjela skontati, trajanje vize i broj ulazaka ovisi o nekakvoj procjeni konzula. Recimo, ja sam dobila vizu na tri godine sa neogranicenim brojem ulazaka iako sam trazila vizu samo za odlazak na vjencanje, ali ide mi u prilog sto sam tamo studirala i vratila se u Hr., zaposlila i valjda ga tijekom razgovora uvjerila da se meni vise ne vraca u USA. :D

Mislim da richi govori o slanju svih dokumenata postom. Nisam nikad probala, no da li izdaju turisticke vize na taj nacin, mislim, da te ne vide i ne porazgovoaraju s tobom, posebo danas kad pokusavaju limitirati sumnjive tipove koji ulaze u zemlju?

Sto se tice agencija, toga se sjecam, ali mislim da ti oni uzimaju neku lovu za to i sl., a i ne znam kako funkcionira to danas. U svakom slucaju, na webu ces sigurno naci broj telefona ili neku email adresu pa se raspitaj

richi
17.08.2005., 09:30
Trajalo je 3 tjedna, dok sam dobijo vizu!!!!!!!!!!!
Ja nisam iz Zagreba - ja sam ispun ijo vizu online!!!!!!! I moro sam ju poslat!!!!!!!!5 Godina vazi viza, to znaci, da 5 godina imas mir - nemoras svaku godinu novi vizum!!!!!!!
Da svaki puta nesmijes duze nego 3 mjeseca ostat - to je svagdje, zasto onda ne u SADu????

Ako je kod mene trajalo 3 tjedna, dok su moi poslali nazada putovnicu - onda sta ja mogu - zasto da lazem!!!!!!!!!!:cool: :B

TiNa.
17.08.2005., 12:05
richi legendo jesi cuo za onaj datum 9/11? twin tower?

ring a bell?

Leda
17.08.2005., 13:13
richi kaže:
Da svaki puta nesmijes duze nego 3 mjeseca ostat - to je svagdje, zasto onda ne u SADu???? a sto si s ovim htio reci? :confused:

ttc
17.08.2005., 14:42
Sve mi je ok osim ovih 100$ dnevno na racunu :D pa student sam boze mili, nisam toliko love u zivotu ni vidio (dva tjedna)

Leda
17.08.2005., 15:58
ttc kaže:
Sve mi je ok osim ovih 100$ dnevno na racunu :D pa student sam boze mili, nisam toliko love u zivotu ni vidio (dva tjedna) *mislim* da je - ili garantno pismo - ili 100$ dnevno - opcija.
No, u svakom slucaju, ja sam imala garantno pismo (i pored sebe sestricnu kod koje sam u USA trebala boraviti) i nisam trebala nikakvih 100$ po danu na racunu. zamisli koliko bi to moralo biti za mojih 3mj boravka :zubo:, a ja isto tad bila student.
e da, na razgovor ponesi index. meni je gledao index i ispitivao me o faksu.
sretno, nadam se da ces dobiti vizu :w
(i vratiti se u RH :zubo: )

ttc
17.08.2005., 17:26
Leda kaže:
...sretno, nadam se da ces dobiti vizu :w
(i vratiti se u RH :zubo: )
thnx, vratit cu se, valjda... :D

Nego poslao sam mail kompasu, oni za povratnu kartu traze 800€ ima li mozda negdje malkice jeftinije...?

richi
17.08.2005., 18:27
TiNa. kaže:
richi legendo jesi cuo za onaj datum 9/11? twin tower?

ring a bell?

sta hoces mi sa time reci???????:B

ttc
17.08.2005., 18:36
richi kaže:
sta hoces mi sa time reci???????:B
Hoce ti reci nesto tipa ovo...
Frend mi je dobio stipendiju za NYU, ono sve plaćeno, karta, faks, stan hrana + džeparac....
Samo ima mala caka, tip je musliman, odbili su mu zahtjev za vizu + je dobio zabranu traženja iste na 5 godina, rodio se u dubrovniku, ima 22 godine, ma ni T od terorista, prava duša od čovjeka....

Nego, gdje bi ja mogao potražiti najjeftinije karte, da idem preko agencija (kojih?) ili da si sam isplaniram avionsku kartu ili kako, pls savjet ei isto, kada mi je najbolje vrijeme za poci buduci da idem tek tako, nista obavezno....

thnx

sara4
18.08.2005., 08:32
Najeftinije je putovati u 10. i 11. mjesecu ili 2. i 3. Karte su ljeti i u 12. i 1. mjesecu jako skupe i ako stvarno ne trebas ici, ne isplati se putovati tada. Ove sam godine u 3. mjesecu nasla kartu nesto preko 300 eura u agenciji. Trebas proci vise agencija, svaka ima neku svoju semu, ne znam odakle si, ali ako si blizu Italije, najeftinije je putovati iz Venecije, zatim iz TS, a tek onda dodju Ljubljana i Zagreb koji se uvijek pokazu kao najskuplje opcije.

Sto se tice $100, provjeri prije nego odes u Zgb da li ti to treba. Sjecam se da su mi i to trazili kad sam jos bila srednjoskolka, a imala sam garantno pismo. Jedino se ne sjecam da li je bilo ok da je racun na ime roditelja. Nazovi i pitaj tocno sto ti treba.

undercover
19.08.2005., 12:03
evo ti mojih friskih iskustava s vizom:
najprije pogledaj na njihovoj internet stranici i ispuni one formulare(zna se dogodit da ovo nekad ne radi onda isprintaj formulare i ispuni ih rukom)-zatim ces morati dogovoriti datum i sat posjete takodjer online.
tu stranicu na kojoj pise koji datum i u koliko sati imas termin u ambasadi obavezno isprintaj jer bez toga ne pustaju unutra.
na stranici mozes vidjeti detalje u vezi slika koje moras ponijet(trebaju ti dvije 5*5cm al imaju neke uvjete kako moras biti uslikan) i imas broj ziro racuna zagrebacke banke na koji moras uplatit 100 $ i tu uplatnicu moras ponijet sa sobom.
osim toga treba ti garantno pismo i sto vise papira imas od obitelji kod koje ides to bolje (dobro bi bilo da oni posalju stanje sa svog racuna)
od tvojih papira ti treba potvrda s faksa i obavezno index jer ga tamo pregledavaju i mozebitno potvrda da si nekaznjavan i da nisi odradio vojsku (to jos vidi na internetu)...
i to je sve
dodjes tamo petnaestak minuta prije svog termina-ne prije i kad bude tvoj red dodjes na salter i tamo ti neki tip dok lista tvoje papire postavi koje pitanje (zasto ides , kad i gdje i pita te koliko jos imas studirat/sto duze to bolje/)
vizu dobijes isti dan u 15 sati popodne, traje godinu dana...

milk
19.08.2005., 12:10
ttc kaže:
Hoce ti reci nesto tipa ovo...
Frend mi je dobio stipendiju za NYU, ono sve plaćeno, karta, faks, stan hrana + džeparac....
Samo ima mala caka, tip je musliman, odbili su mu zahtjev za vizu + je dobio zabranu traženja iste na 5 godina, rodio se u dubrovniku, ima 22 godine, ma ni T od terorista, prava duša od čovjeka....
Nego, gdje bi ja mogao potražiti najjeftinije karte, da idem preko agencija (kojih?) ili da si sam isplaniram avionsku kartu ili kako, pls savjet ei isto, kada mi je najbolje vrijeme za poci buduci da idem tek tako, nista obavezno....
thnx

vidi STA-travel tako nesto...:top:

ttc
19.08.2005., 12:42
milk kaže:
vidi STA-travel tako nesto...:top:
Karta 360€ bez obzira koji mjesec ides, agencije mi ne traze ispod 750, mislim da je to to, thnx :)
Sto se tice garantnog pisma, idem u US cisto turisticki, tj kod male koja je dobila stipendiju na godinu dana tako da opcija sa tim pismom odpada, znaci ostaje mi prebaciti nekako odnekle 2000$ na svoj racun :)
Uhvatih malo vremena pa idem procitati sve na njihovom siteu...
Hvala svima na odgovorima, ako jos ima netko kakav savjet, preporuku bilo sto neka slobodno napise :)

richi
21.08.2005., 21:23
njemacke kompanije www.ltu.de i www.condor.de lete za 99 Eura u USA - nemoze se birati odlazak - ali moze se i povratnu kartu dobit za 99 Eura

ttc
21.08.2005., 21:29
richi kaže:
njemacke kompanije www.ltu.de i www.condor.de lete za 99 Eura u USA - nemoze se birati odlazak - ali moze se i povratnu kartu dobit za 99 Eura
Jel moras potpisivati nesto da letis na vlastitu odgovornosti ili? :D
thnx budem vidio

LadyInRed
21.08.2005., 23:08
ne kužim zašto toliko komplicirate s pokazivanjem stanja na računu. fino isposuđuj što više para možeš, stavi sve to na devizni račun, uzmi izvadak od banke i nakon toga vrati pare koje si posudio. rijetko tko ima samo tako 10 000, 15 000, 20 000 kuna na računu da ih može prikazati.
potrudi se da to bude i više od 100$ po danu, a u ambasadi te neće pitati izvadak iz banke star pola sata. može biti star i tjedan dana tako da bez problema obaviš sve novčane transakcije. sretno.

milk
22.08.2005., 08:43
ttc kaže:
Karta 360€ bez obzira koji mjesec ides, agencije mi ne traze ispod 750, mislim da je to to, thnx :)
Sto se tice garantnog pisma, idem u US cisto turisticki, tj kod male koja je dobila stipendiju na godinu dana tako da opcija sa tim pismom odpada, znaci ostaje mi prebaciti nekako odnekle 2000$ na svoj racun :)
Uhvatih malo vremena pa idem procitati sve na njihovom siteu...
Hvala svima na odgovorima, ako jos ima netko kakav savjet, preporuku bilo sto neka slobodno napise :)

ajd bas dobro...ja sam preko STA uzimao karte i nisam imao nikakvih problema...cure sto tamo rade su super...
javi kako je bilo sa vizama na kraju...procedura i to ? :-)

ttc
22.08.2005., 09:19
javim sve, nema problema, sada se bacam na taj mukotrpan, po njima "quite easy", posao dobivanja vize :)

Ima li jos netko kakav savjet sto se tice vize, ei smijem li ja njih nazvati i pitati sto i kako ili?

Uranus
24.08.2005., 08:39
Bilo bi dobro da ako si usred studija da poneseš iindeks kad budeš tražio vizu. Ja sam morala objašnjavati koliko ispita imam, kad sam položila zadnji ispit...valjda da se uvjere da si ozbiljan student i da se misliš vratiti nastaviti studij.

TiNa.
27.08.2005., 17:30
naravno da ih smijes nazvati i pitati

ja sam upravo jucer dobila americku vizu :D

vinlovci
31.08.2005., 05:50
sa lovom 2 milje $, odes kod odvjetnika i napises izjavu da imas 2 milje on to ovjeri i gotovo

tako sam ja napravio kad sam dobio vizu, stvarno sam bio zacuden da su to prihvatili i da to moze

ali kao sto odvjetnik rece: ti mozes napraviti izjavu da si mrtav i on ce to ovjeriti :)

karlovacko3
29.09.2005., 07:22
Ne mogu vjerojovat da za takve bezvezne zemlje trebamo vizu i to onu na koju se ceka tjednima. Idem poslovno i firma u Mexicu mi sredjuje vizu, predaje molbu u neki lokalni Institucion de migraciones ili kaj ti ja znam. Kad oni odobre, onda salju to u ambasadu (za HR je u Budapest) de ja pokupim. No problem je sto se ceka 4-6 tjedana!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tako da vjerojatno na mene nece moci cekati i trazice nekog drugog, koji nije iz Hrvatske, kome ne treba viza.

A da idem turisticki, tek onda jebada, sa skupljanjem papira i ovjerenim prevodima na spanjolski ili engleski.

Eto toliko. Katastrofa!

NoWa
29.09.2005., 09:53
za mnoge zemlje ti je tako.

niste mogli preko neke agencije sredit brze dobivanje vize?znam da su neke moje koje su isle u turisticki pohod dobile vizu relativno brzo.

Marin23
29.09.2005., 16:17
pa da, agencija ako ide taj tjedan po vize, srede to za par dana, ma da skupljanje papira za turisticku ti traje 2 dana ako si sposoban/na, a mozes pokusat sto su mnogi kako sam citao, dodjes tamo s papirima svim pa izvadis na aerodromu, kazes da nije bilo vremena bla bla, i dat ce ti...par ih je tako napravilo bas za meksiko....ja sam svoju studentsku za meksiko cekao skoro 2 godine hahaha, al sam bio tamo tako da nije bio problem, a i ako putujes kuci da ju ti poseban list s kojim se mozes vratit dok proces traje,na kraju nakon 2 i pol godine sam se vratio za stalno kuci, a studentsku nisam ni dozivio.

dr.kronja is back
01.10.2005., 00:51
pizdarija za dobit vizu za meksiko je zbog americke granice,jel meksikanci je stalno prolaze pa ako im jos neko uleti sa strane ali ako imas sredjeno u kojem hotelu ces biti i sve sto dolazi uz to ne bi trebao imat problema:W

Nemruth Dagi
01.10.2005., 16:39
Zato sam odustala za sad od Mexica baš zbog te jebade.
I Marokanci su odustali od vize a ovi kaktusari još briju sa tonom papira i potvrda o platežnoj nemoći i moći........:bljak:

Re-Invented
03.10.2005., 01:42
karlovacko3 kaže:
Ne mogu vjerojovat da za takve bezvezne zemlje trebamo vizu i to onu na koju se ceka tjednima. Idem poslovno i firma u Mexicu mi sredjuje vizu, predaje molbu u neki lokalni Institucion de migraciones ili kaj ti ja znam. Kad oni odobre, onda salju to u ambasadu (za HR je u Budapest) de ja pokupim. No problem je sto se ceka 4-6 tjedana!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tako da vjerojatno na mene nece moci cekati i trazice nekog drugog, koji nije iz Hrvatske, kome ne treba viza.

A da idem turisticki, tek onda jebada, sa skupljanjem papira i ovjerenim prevodima na spanjolski ili engleski.

Eto toliko. Katastrofa!

Ja sam bio i da ti ne govorim da su stavili Hrvatsku na listu TERORISTIČKIH ZEMALJA?!
Možeš vjerovat? Samo zato jer su to napravili ameri, a onaj konzul u Budapestu Senor Preciado je živi šupak.

Marin23
03.10.2005., 03:07
a gdje si to procitao za Hrvatsku ????? ja ne vidim nista na njihovoj stranici, i Hernandez je njihov ambasador tamo, taj Preciado je tajnik samo

Re-Invented
03.10.2005., 03:09
To su mi rekli kad sam zvao ambasadu kad sam htio ponovo zatražiti vizu.
Na kraju sam odustao. Previše papirologioje i zajebancije za neku zemlju trećeg svijeta. Dok kod nas svako ulazi i izlazi kako ga je volja. Jadno

Marin23
03.10.2005., 03:12
papirologije je isto kao i za sve zemlje koje nas traze vizu, jedino sto kod njih birokracija radi jako sporo pa se ne ceka malo neko puno, mene iste papire kao za meksiko su trazili i za brazil i za USA i za nizozemsku prije ukidanja, itd, sve isto, samo sto se duze ceka, al papiri koji se traze su isti

vinlovci
03.10.2005., 03:31
sam da ako im pokazes da imas oko 1 milju $ mjesecno, mozes dobiti vizu koliko dugo zelis, dok god lova traje.....zna li netko tocnije, mislim da je to FM2 ili FM3 visa

Marin23
03.10.2005., 03:39
ja sam dobio sa 1.100 eura vizu na 3 mjeseca, produzio ju tamo bez ikakve dokumentacije, nista nisu trazili, jedino sam im prilozio potvrdu iz skole, al nikakvu financijsku potvrdu nisu trazili za produzetak............prvi put kad sam isao, ako imas kreditnu karticu onda ne trebas nikakav novac, samo fotokopiju kartice

vinlovci
03.10.2005., 03:43
me to zanima.....po tvome(tebe nisu trazili lovu jer si student, ali ostale ??) dok god imas love mozes produziti vizu i ostati tamo, 6 mjeseci, godinu, par godina ????

Marin23
03.10.2005., 03:44
minimalac uopce nije bitan, bitne su cinjenice naravno i kako oni vide sve to kao kod svih Viza, eto prijatelj koji je recimo milijunas, odbili su ga za vizu za USA bez razloga, iako ima para do neba, kreditne, pozivnicu (g.pismo), sve papire,itd....itd, za Meksiko bar ja nisam nikad imao ikakvih problema, je da se ta viza ceka ceka 20-25 dana za razliku od drugih koje se dobiju za dan do 3, al se dobije, nisam cuo jos da je netko odbijen

vinlovci
03.10.2005., 03:48
ljudi tamo prica engleski, jel skoro kao kod nas ili ako ne znas spanjolski moras se sporazumjevati rukama i nogama....hvala na ovom malom chatu i info?

Marin23
03.10.2005., 03:49
prvi puta sam isao kao nezaposlen, imao sam karticu, pozivnicu od osobe tamo, rezervaciju karte i nista vise, drugi put sam isao isto tako kao turista, samo sa lovom u banci umjesto kartice, a studentsku sam zatrazio nakon 6 mjeseci (nakon 3 mjeseca sam samo produzio turisticku) kad sam na fax krenuo, studentsku doduse nisam dozivio, al opet, dobije se sve bez problema, a kad si tamo pogotovo :D (kao vozacka,itd), al znam par ljudi koji su otisli tamo bez papira, i izvadili vizu na aerodromu, iako je 2 falilo neki dokumenti koji se traze, al to je puno jednostavniji nacin nego cekat 20-25 dana na vizu, nisam cuo da su nekog ikad deportirali, dobije se nakon par sati i 50-tak dolara u djepu sefa :D

Marin23
03.10.2005., 03:54
vinlovci kaže:
ljudi tamo prica engleski, jel skoro kao kod nas ili ako ne znas spanjolski moras se sporazumjevati rukama i nogama....hvala na ovom malom chatu i info?

zavisi gdje si, ja bi rekao kao u nas 50 % ljudi zna nesto malo engleskog dovoljno za sporazumjevanje,20 % zna odlicno, ostali ne znaju, ne znam kako je svuda, al u Mexico DF je tako recimo, bar tako kontam, iako u krugu u kojem sam se ja kretao skoro 3 godine 99 % ljudi je pricalo engleski odlicno, al otom potom

Marin23
03.10.2005., 03:57
ako nekoga zanimaju neki podaci o Mexico City-u tu sam, znam cijeli jug isto, na sjeveru nisam bio, osim Guadalajare, y prigradskih naselja Mexico city-a, ima mnogo zanimljivosti sto se tog grada tice, fenomen

dr.kronja is back
03.10.2005., 20:36
[QUOTE]Nemruth Dagi kaže:
Zato sam odustala za sad od Mexica baš zbog te jebade.
I Marokanci su odustali od vize a ovi kaktusari još briju sa tonom p

apira i potvrda o platežnoj nemoći i moći........:bljak: [/QUOTE

ma koji ces ***** tamo ako izadjes iz okruga gdje ti nkazu da se mozes kretati mozes izgubiti glavu zbog sata ili malo para sto imas sa sobom sigurno je lijepo tamo ali odi negdje di ima malo vise bijelih ljudi i gdje nisi upadljiv

Marin23
03.10.2005., 20:39
to je glupost, ja sam svijetle puti svijetle kose, i stalno sam bio u pokretu po svim dijelovima grada, cak igrao basket u cetrvti gdje policija ne ide, i nema nikakvih bedova, naravno ako nosis debelo zlato vidljivo da postoji opasnost, al Mexico DF je siguran koliko i NY,Paris,Madrid,Roma,L.A, nema nista vise kriminala nego u tim gradovima npr.

dr.kronja is back
03.10.2005., 21:05
mozda si malo pocrnio pa te nisu skuzili ili si se dobro maskirao jebiga ja sam cuo vise drugacijih prica

Marin23
03.10.2005., 21:16
ja sam tam zivio skoro 3 godine pa znam sta pricam, pocrnio nisam jer tamo temperatura rijetko prelazi 25 C,uglavnom je 17-23 cijele godine manje vise.To je sve propaganda, nadji na netu 7 gradova sa najvise kriminala po glavi stanovnika u svijetu su u USA, Detroit i Washington nr.1 i 2....a nigdje tesko ces negdje naci da se prica nemojte ici u washington zbog velike stope kriminala, nego se pljuje samo po zemljama treceg svijeta....kao npr. Rio de Janeiro, 98 % svih zlodjela tamo se desi duboko u favelama, nocu uglavnom, i 99 % smrtno stradalih su iz obracuna bandi u favelama, al to nitko ne spominje, nego samo se prica ne mojte ici tamo, tamo ljude ubijaju, glupost, ja se sigurnije osjecam u Riju il Mexico DF npr. nego u NY il Madridu, vise ljudi sam cuo da je opljackano u Madridu i Rimu npr. nego bilo gdje drugdje, a i nije usporedjivati 200 ubojstava u Mexico DF sa 80 mjesecno npr. u New Yorku, nije NY sigurniji zato, Mexico DF ima 35 miliona stanovnika a NY 18, kad se podijeli po glavi stanovnika dobije se malo drugaciji podatak, da ne spominjem npr. da NY pokriva 900km2 povrsine, dok Mexico DF je mrcina od 5.250km2 (skoro desetina Hrvatske), treba sve faktore uzet u obzir.
Kao one price isto sa taxijem u Mexicu, ja sam se vozio cca 1000-1500x tamo taxijem, nikad nista, jedina pljacka koju sam dozivio je bila od policije 2x al to je bilo placanje mita a ne prava pljacka doduse.

dr.kronja is back
03.10.2005., 22:22
bas mi je drago da cujem i druge price mada su se ti dogadjaji desili vjerovatno di su americki resorti pa je ocekivati i kriminala tamo che pasa parscero:D :D

Marin23
04.10.2005., 01:30
ne kontam sta pricas

karlovacko3
04.10.2005., 12:56
Enivej,
nis od mog puta u Mehiko, odustala je firma, jer ne mogu tak dugo cekat da ja dobijem vizu.

Marin23
04.10.2005., 15:02
cudi me da se business visa ceka dugo, za turisticke razumijem, al ovo bas ne

dr.kronja is back
05.10.2005., 01:48
Marin23 kaže:
ne kontam sta pricas

e jebiga :W

Marin23
05.10.2005., 02:44
whatever :top:

avril
28.10.2005., 23:30
Jel se s njima u ambasadi razgovara na engleskom?
Il je domacin tamo na salteru :)

da li se svi ti papiri (dokaz o primanjima, stanju na racunu, zaposlenju, pozivu prijatelja k sebi u usa...) nose obavezno ili na njihov zahtjev?

undercover
29.10.2005., 09:52
na salteru je amer a kojim pricas na hrvtaskom
papire moras odmah ponijet, sto vise to bolje
oni ih prolistaju i vrate ti ih odmah natrag

AFRODITA69
30.10.2005., 14:59
ttc kaže:
Najprije da se ispricam ako je bila teme, nisam je uspio pronaci ili ako ovo npravo mjesto za postaviti ovo pitanje...
Dakle, zanima me kolike su sanse da dobijem turisticku vizu za US, mislio sam da je procedura "pođeš-platiš-dobiješ" no rekli su mi da to ine ide baš tako jednostavno.
Imam 21 godinu, usred studija sam, nisam zavrsio vojsku, nemam nikakav policijski dosje, ni najmanji prekrsaj. Nisam musliman (kazu da je i to bitno) imam pozivno pismo, imam smjestaj i mislim da je to to od onih pitanja za vizu.
Molio bi vasa iskustva ili ako znate nesto o tome.
Zahvaljujem :)

tvoj slucaj je dosta tezak..jer si sam,jel si mlad jer vjerojatno ne posjedujes firmu ili kucu na svoje ime doma.imam iskustvo samo sa ruljom koja je trazila vizu(za posjet naravno)i koja je bila starija ili pak vlasnici firme,vlasnici kuca,muzevi bez zena ili zene bez muza(naime drugiog partnera ostavljaju doma)ili pak bracni par a ostavlja djecu doma.oni su svi lako dobili jer se po tome sto imaju u zagrebu vidi da ne kane ostati...ali tvoja situacija je malo teza..jer obicno takvi ko ti udu a nikaad ne izadu!
al probaj!

ttc
30.10.2005., 15:11
AFRODITA69 kaže:
tvoj slucaj je dosta tezak..jer si sam,jel si mlad jer vjerojatno ne posjedujes firmu ili kucu na svoje ime doma.imam iskustvo samo sa ruljom koja je trazila vizu(za posjet naravno)i koja je bila starija ili pak vlasnici firme,vlasnici kuca,muzevi bez zena ili zene bez muza(naime drugiog partnera ostavljaju doma)ili pak bracni par a ostavlja djecu doma.oni su svi lako dobili jer se po tome sto imaju u zagrebu vidi da ne kane ostati...ali tvoja situacija je malo teza..jer obicno takvi ko ti udu a nikaad ne izadu!
al probaj!
Znaci nikako im na razgovoru ne bi trebao spomenuti da idem u posjet djevojci koja je posla gore na par mjeseci ;)
Ali ono, studiram, redovno, druga godina na FERu, "dobro" zivim imam tu neki financijski oslonac, zapravo starce i ono zasto bi ostao gore, zapravo kako bi ostao gore, ne kazem da ne bi zelio :D ali jedan studos na drugoj godini faksa...jedino ako cu po restoranima prati case :D
Odo ja po vizu pa sto bude, najgore sto mi se moze dogoditi jest da ostanem bez tih 100 bucksa i da ne podjem naravno :)

AFRODITA69
30.10.2005., 15:35
ttc kaže:
Znaci nikako im na razgovoru ne bi trebao spomenuti da idem u posjet djevojci koja je posla gore na par mjeseci ;)
Ali ono, studiram, redovno, druga godina na FERu, "dobro" zivim imam tu neki financijski oslonac, zapravo starce i ono zasto bi ostao gore, zapravo kako bi ostao gore, ne kazem da ne bi zelio :D ali jedan studos na drugoj godini faksa...jedino ako cu po restoranima prati case :D
Odo ja po vizu pa sto bude, najgore sto mi se moze dogoditi jest da ostanem bez tih 100 bucksa i da ne podjem naravno :)

a cuj..sve ovisi o ovome koji ce te pitati pitanja.znas kakvi su ameri???tu nemas kaj puno pricati.ali probaj.imala sam ja mladog decka koji sad zavrsava medicinu u zagrebu prosle godine,ali oni doma imaju cjelu farmu i kaj ti ja znam kaj sve ne i pola je kao njegovo.dobio je vizu i bio je tu...zato kazem-lakse je kad imas nesto i ostavljas...nego kad si student.ali...probas pa vidis. mozda uspije mozda ne.nemas kaj izgubiti!;)

Nova81
24.11.2005., 09:45
Htjela bi na proljeće u NY pa me zanima kakvi su amerikanci pri odobravanju vize.
Ja sam stalno zaposlena, studiram izvanredno, nemam nažalost ovdje nikakvu imovinu ni obitelj. Kakve su mi šanse?

Prije nekih 2,3 godine sam iz zezancije poslala zahtjev za onu lutriju za zelenu kartu.
Dal mi to sad utječe na dobivanje turističke vize?

Emericzy
24.11.2005., 21:20
Ne bi smjela imati baš nikakvih problema, ali smisli neki razumni razlog zašto ideš tamo, jer je to jedno od bitnih pitanja. Idi na web stranicu US Embassy i tamo imaš totalno detaljno objašnjenu svaku sitnicu u vezi vize. Trebat će ti 2-3 sata da sve proučiš. Iimaš i online formular za vizu i sve. Uopće nije problem dobiti vizu ali se moraš jako potruditi ispuniti sve te formalnosti i nabaviti sve papire; inače ćeš samo gubiti vrijeme. BTW, vizu dobiješ isti dan.

Nova81
25.11.2005., 06:56
Išla bi ko turist, valjda im je to dovoljan razlog, nemam niš pametnije.

Najviše me brine zbog te lutrije, zato što na onom formularu koji se popunjava ima pitanje "da ste ikad podnijeli zahtjev za neuseljeničku vizu" pa ne znam da li se ta lutrija vodi kao zahtjev ili ne trebam ništa pisat.
Probala sam ih zvat, al se ne javljaju.

Emericzy
25.11.2005., 10:11
Lutrija nema s time veze; to nije zahtjev za vizu.

Turizam nije dovoljan razlog ako nemaš za njih jasnu sliku što to u praksi znači -- drugim riječima, jasan itinerer, kalendar, plan, po mogućnosti rezervacije itd. Ako ideš preko neke agencije, onda nema problema, ali ako sve organiziraš sama, moraš imati plan koji ćeš im predočiti. U zahtjevu za vizu moraš, na primjer, navesti gdje planiraš boraviti -- tu treba konkretna adresa itd. Što ćeš im ti napisati?

Moj je prijedlog da napišeš da ideš u posjet prijatelju i da navedeš njegove (njezine) podatke i adresu. Ti se time ne obavezuješ i slobodna si unutar važenja vize ići kamo želiš, ali neku konkretnu 'bazu' moraš imati, barem u teoriji.

Pobrini se da imaš love na bankovnom računu jer ćeš morati predočiti potvrdu od banke da lovu stvarno imaš (vidjet ćeš minimalne iznose u formularu za vizu). Veće banke znaju o čemu se radi, pa im ne moraš puno objašnjavati.

Ne zaboravi da ti priča mora biti sasvim jasna jer ćeš cijeli proces proći još dvaput -- pri ukrcavanju u avion kojim letiš u USA (na zadnjem aerodromu u Europi) i pri slijetanju u USA, na šalteru za imigraciju. Imaj negdje pri sebi napisane sve potrebne podatke, adrese, telefonske brojeve itd., da ne moraš kopati po koferima da to pronađeš.

Svakako pogledaj te uvjete i formular na web stranici ambasade.

Nova81
25.11.2005., 11:55
Nisam još sigurna da li ću ići preko agencije ili ću naći nešto preko interneta. Normalno i ako rezerviram preko interneta imat ću adresu hotela i neki papir kao potvrdu.

Negdje sam pročitala da trebam imat 100 dolara po danu, a to mogu podignut s računa čim mi banke napiše potvrdu. Bar sam tak napravila kad sam išla u Eng.

Daj mi još reci da li Master i Visa od ZABE vrijede u Americi. Ne znam zašto ne bi, al provjeravam za svaki slučaj.

Emericzy
26.11.2005., 08:38
Da, lovu možeš dići slijedeći dan. Ja bih pričekao da dobijem vizu pa onda dignuo, za svaki slučaj. Sve međunarodne kartice izdane kod nas rade u USA normalno -- Visa, MasterCard, American Express i Diners, ali ovaj zadnji rijetko gdje primaju osim u hotelima i restoranima.

Nova81
26.11.2005., 12:39
Hvala za info

Putnik92
02.12.2005., 13:55
Nova81 kaže:
Daj mi još reci da li Master i Visa od ZABE vrijede u Americi. Ne znam zašto ne bi, al provjeravam za svaki slučaj.
U teoriji da, u praksi može ne proći autorizacija i u tom trenutku ti kartica ničemu ne služi. Tako sam jednom u Francuskoj skoro ostao bez avio-karte za Kubu (spasila me samo ljubaznost službenice), a drugi put sam ostao bez rent-a-cara na Kanarskim otocima...

Emericzy
03.12.2005., 09:21
Putnik92 kaže:
U teoriji da, u praksi može ne proći autorizacija i u tom trenutku ti kartica ničemu ne služi. Tako sam jednom u Francuskoj skoro ostao bez avio-karte za Kubu (spasila me samo ljubaznost službenice), a drugi put sam ostao bez rent-a-cara na Kanarskim otocima...
Da, ali to se i Amerikancima dešava u Americi; to nema veze s time važe li kartice ili ne.

El Tomo
06.12.2005., 23:03
Emericzy kaže:
Da, ali to se i Amerikancima dešava u Americi; to nema veze s time važe li kartice ili ne.

Hrvatska je zadnja karitcarska rupetina na svijetu. Kao zemlja, nalazimo se na famoznoj black listi karticarskog poslovanja, i vrlo je velika vjerojatnost da neces dobiti autorizaciju za koristenje kartica u SAD-u. MasterCard jednom mom frendu nije radio 2000. godina, ali zato American Express radi svugdje i uvijek. Uostalom, u njihovoj poslovnici uvijek mozes podici emergency check bez puno pitanja. Oni ce cak nazvati hrvatsku i traziti izravnu autorizaciju, bez automata. Zato toplo preporucam American karticu koja me nikada nije nigdje ostavila na cjedilu (pa cak ni u zemljama poput Gvatemale, Hondurasa ili Kambodze).

Sto se tice same vize - od 11.09. postali su jako teski na izdavanju vize, i potpuno nejasni. Za isti razlog i isti znanstveni projekt ja na jedvite jade dobijem vizu na mjesec dana, a moj suradnik na godinu dana s beskonacno ulaza! Tako da ti tu bas i nema neke logike. Potrebno je pruziti dosta dobar dojam na sluzbenika.

Njima su potrebne samo dvije stvari - da mozes normalno prezivjeti za vrijeme boravka u SAD-u, i da te nesto veze za hr tako da su sigurni da ces se vratiti. Zato obavezno ponesi potvrdu o zaposlenju, potvrdu o studiranju koji njima garantiraju da nemas namjeru napustiti hrvatsku.

Takoder ce ti biti potrebno garantno pismo iz SAD-a. Od nekog prijatelja, na primjer. Ako to ne mozes dobiti, uzmi rezervacije hotela ili otidi preko neke agencije. I da - sto ti je veci bankovni racun, to bolje.

Shtefitza
07.12.2005., 05:45
Ne znam da li se dobro sjecam, ali mislim da ce te pitati da li si ikada aplicirao za usljenicku vizu. A lutrija za zelenu kartu spada pod to. Nisam sigurna da li mozes zatajiti lutriju, odnosno da li oni imaju uvid u tvoje sudjelovanje u lutriji.

bionda
07.12.2005., 08:49
El Tomo kaže:
Hrvatska je zadnja karitcarska rupetina na svijetu. Kao zemlja, nalazimo se na famoznoj black listi karticarskog poslovanja, i vrlo je velika vjerojatnost da neces dobiti autorizaciju za koristenje kartica u SAD-u. MasterCard jednom mom frendu nije radio 2000. godina, ali zato American Express radi svugdje i uvijek. Uostalom, u njihovoj poslovnici uvijek mozes podici emergency check bez puno pitanja. Oni ce cak nazvati hrvatsku i traziti izravnu autorizaciju, bez automata. Zato toplo preporucam American karticu koja me nikada nije nigdje ostavila na cjedilu (pa cak ni u zemljama poput Gvatemale, Hondurasa ili Kambodze).

Sto se tice same vize - od 11.09. postali su jako teski na izdavanju vize, i potpuno nejasni. Za isti razlog i isti znanstveni projekt ja na jedvite jade dobijem vizu na mjesec dana, a moj suradnik na godinu dana s beskonacno ulaza! Tako da ti tu bas i nema neke logike. Potrebno je pruziti dosta dobar dojam na sluzbenika.

Njima su potrebne samo dvije stvari - da mozes normalno prezivjeti za vrijeme boravka u SAD-u, i da te nesto veze za hr tako da su sigurni da ces se vratiti. Zato obavezno ponesi potvrdu o zaposlenju, potvrdu o studiranju koji njima garantiraju da nemas namjeru napustiti hrvatsku.

Takoder ce ti biti potrebno garantno pismo iz SAD-a. Od nekog prijatelja, na primjer. Ako to ne mozes dobiti, uzmi rezervacije hotela ili otidi preko neke agencije. I da - sto ti je veci bankovni racun, to bolje.

Ja se i ne bi bas slozila sa tobom sta se kartica tice......bila sam u zadnjih godinu dana dva puta u USA i kartice....MasterCard i Amex su sljakale bez problema, sve u 16:rolleyes:...osim toga i na bankomatu sam dizala sa Visa Electron bez problema, imam racun u ZaBi...

Sto se vize tice...to je vec druga stvar i fakat mi se cini da je najvaznije kakav dojam ostavis na sluzbenika... garantno pismo, da li imas stalni posao, odnosno da li si student ! Lova na racunu ti bas i ne znaci puno jer uvijek tu lovu mozes posuditi i nakon sta dobijes vizu dignuti sa racuna i vratiti!

Nova81
07.12.2005., 09:27
Shtefitza kaže:
Ne znam da li se dobro sjecam, ali mislim da ce te pitati da li si ikada aplicirao za usljenicku vizu. A lutrija za zelenu kartu spada pod to. Nisam sigurna da li mozes zatajiti lutriju, odnosno da li oni imaju uvid u tvoje sudjelovanje u lutriji.

Na formularu piše: 1. da li je itko ikada u vaše ime aplicirao za useljeničku vizu i 2. da li vam je ikada odbijena viza.

Zvala sam u ambasadu i kaže ženska da na ovo prvo pitanje odgovorim NE (zato jer nije nitko drugi u moje ime pisao), a isto da i na drugo odgovorim NE (jer meni nije viza odbijena, samo me nisu izvukli).
Ja nekak nemam baš povjerenja u to kaj mi je rekla, sve mi se čini da tamo vlada pravilo "kako kod koga".
S obzirom da ne namjeravam još ići po vizu, nazvat ću još jednom prije nego krenem da vidim dal će mi dati isti odgovor.
A u najgorem slučaju mogu ostavit prazno pa tu rubriku tamo ispunit. To s lutrijom mi je najveći problem

Inače imam stalni posao, radim već 10 godina u istoj firmi, tak da mi za to nije frka.

El Tomo
07.12.2005., 15:29
bionda kaže:
Ja se i ne bi bas slozila sa tobom sta se kartica tice......bila sam u zadnjih godinu dana dva puta u USA i kartice....MasterCard i Amex su sljakale bez problema, sve u 16:rolleyes:...osim toga i na bankomatu sam dizala sa Visa Electron bez problema, imam racun u ZaBi...

Ha gledaj, ja sa Mastercardom imam malo drugacija iskustva. Poanta nije u tome koja je kartica bolja, vec u alternativi i koristenju veceg broja razlicitih kartica. Ja na put uvijek odlazim s najmanje dvije kartice i povecom kolicinom putnickih cekova. Samo mi je trecina sredstava u papirnatom novcu.

El Tomo
07.12.2005., 15:33
Shtefitza kaže:

Ne bi se bas slozio s tobom. Od kada to lutrija spada pod zahtjev za useljenicku vizu? Lutrija je lutrija, a ne useljenicka viza. Po toj logici, nedobitak na lutriji bi znacio odbijanje zahtjeva za useljenickom vizom? Ili sto?

Mislim da se ne trebas bojati. Jer za zahtjev je ipak potrebno ispuniti obrazac kojim se zahtjeva useljenicka viza. Nakon cega americke vlasti takav zahtjev odbacuju ili prihvacaju. A to bas nema puno veze s lutrijom.

No, treba pitati obavezno direktno u ambasadu. Zovi ih dok ih ne dobijes, jer je dosta tesko dobiti tamo nekoga (stalno se javlja prokleta automatska sekretarica). Prije 11.09. americka ambasada je bila puno puno puno ugodnije mjesto, a sluzbenici vise ljudi a manje preplaseni paranoicni roboti.

Shtefitza
09.12.2005., 04:19
Nova81 kaže:
Na formularu piše: 1. da li je itko ikada u vaše ime aplicirao za useljeničku vizu i 2. da li vam je ikada odbijena viza.

Zvala sam u ambasadu i kaže ženska da na ovo prvo pitanje odgovorim NE (zato jer nije nitko drugi u moje ime pisao), a isto da i na drugo odgovorim NE (jer meni nije viza odbijena, samo me nisu izvukli).

Ako je stvarno tako, onda im mozes vjerovati.

Amerikanci su jako opsjednuti svojom demokracijom. Njima to znaci da drzava ne smije imati totalno uvid u sve sto radis, pogotovo ako ti to ne kaze. (Big broder paranoja, i te fore) Ako su ti jasno rekli da Lutrija pod to ne spada, mislim da im mozes vjerovati.

M-klasse
09.12.2005., 15:48
Tocno je da lutrija nije zahtjev za useljenicku vizu. Samo ako su te izvukli na toj lutriji **i** podnio si zahtjev za green card bi odgovorio "yes" :)

Medjutim, potvrdan odgovor na to pitanje NE ZNACI automatsko odbijanje turisticke vize. To im je u naputku... cak i s potvrdnim odgovorom mozes dobiti turisticku... sve se svodi na diskreciju konzularnog osoblja.

dr.kronja is back
09.12.2005., 22:35
pazi sve zavisi od lika koji ce te ispitivati ako te vec prije toga ne odjebu ja sam bio sav u frci a on me pitao da li je sve sto sam podnio u zahtjevu istina i da podignem ruku da se zaklinjem i sve je bilo gotovo za minutu a poslje toga moja sestra je dobila vizu na godinu dana uz garanciju od moje punice;)

AFRODITA69
14.12.2005., 03:03
Emericzy kaže:
Lutrija nema s time veze; to nije zahtjev za vizu.

Turizam nije dovoljan razlog ako nemaš za njih jasnu sliku što to u praksi znači -- drugim riječima, jasan itinerer, kalendar, plan, po mogućnosti rezervacije itd. Ako ideš preko neke agencije, onda nema problema, ali ako sve organiziraš sama, moraš imati plan koji ćeš im predočiti. U zahtjevu za vizu moraš, na primjer, navesti gdje planiraš boraviti -- tu treba konkretna adresa itd. Što ćeš im ti napisati?

Moj je prijedlog da napišeš da ideš u posjet prijatelju i da navedeš njegove (njezine) podatke i adresu. Ti se time ne obavezuješ i slobodna si unutar važenja vize ići kamo želiš, ali neku konkretnu 'bazu' moraš imati, barem u teoriji.

Pobrini se da imaš love na bankovnom računu jer ćeš morati predočiti potvrdu od banke da lovu stvarno imaš (vidjet ćeš minimalne iznose u formularu za vizu). Veće banke znaju o čemu se radi, pa im ne moraš puno objašnjavati.

Ne zaboravi da ti priča mora biti sasvim jasna jer ćeš cijeli proces proći još dvaput -- pri ukrcavanju u avion kojim letiš u USA (na zadnjem aerodromu u Europi) i pri slijetanju u USA, na šalteru za imigraciju. Imaj negdje pri sebi napisane sve potrebne podatke, adrese, telefonske brojeve itd., da ne moraš kopati po koferima da to pronađeš.

Svakako pogledaj te uvjete i formular na web stranici ambasade.

i naravno osoba k kojoj ide mora poslati garantno pismo-bez toga nema nista!

Emericzy
15.12.2005., 12:48
AFRODITA69 kaže:
Pa, ne bih baš rekao. Ja sam ove godine dobio vizu bez problema bez ikakvog garantnog pisma, a išao sam samo u zajebanciju. Svi su mi papiri bili u redu i imao sam dovoljno love na računu. Doduše, ja već imam nekoliko američkih viza otprije, pa to valjda njima nešto znači.

AFRODITA69
15.12.2005., 17:37
Emericzy kaže:
Pa, ne bih baš rekao. Ja sam ove godine dobio vizu bez problema bez ikakvog garantnog pisma, a išao sam samo u zajebanciju. Svi su mi papiri bili u redu i imao sam dovoljno love na računu. Doduše, ja već imam nekoliko američkih viza otprije, pa to valjda njima nešto znači.

mojim svima je trebalo garantno pismo osim ako nisu isli sa skupinom turista

El Tomo
15.12.2005., 19:39
AFRODITA69 kaže:

Kako Emericzy kaze, to ipak nije tocno. Mozes dobiti vizu i bez ikakvog garantnog pisma. Naravno, pri tome trebas dokazati i 'uvjeriti' konzula kako si cvrsto vezan za hrvatsku i kako se sigurno namjeravas vratiti. Dakle, kako je vec ranije receno, trebas biti vezan za hrvatsku poslom ili studijem. Pri tome sto je posao bolji i vise placen, imas vece izglede dobiti vizu. Zato uzmi i potvrdu o visini place - to ce ti dobro doci. Nadalje, obavezna je povratna avionska karta (rezervacija), a vrlo dobro ce ti doci rezervacija hotela i plan puta. Preporucljivo je imati nekoliko jakih kreditnih kartica (American, Mastercard, Visa) koje obavezno pokazi, i odredena svota na bankovnom racunu.

Po logici Afrodite ispada kako u SAD nikada nitko ne bi otisao u turisticki obilazak u privatnom aranzmanu. Da podsjetim, SAD su jedna od najvecih turisticih velesila, s brojem nocenja po glavi stanovnika medu najvisima u svijetu. Dakle, SAD jesu turisticka destinacija.

AFRODITA69
16.12.2005., 02:23
El Tomo kaže:
Kako Emericzy kaze, to ipak nije tocno. Mozes dobiti vizu i bez ikakvog garantnog pisma. Naravno, pri tome trebas dokazati i 'uvjeriti' konzula kako si cvrsto vezan za hrvatsku i kako se sigurno namjeravas vratiti. Dakle, kako je vec ranije receno, trebas biti vezan za hrvatsku poslom ili studijem. Pri tome sto je posao bolji i vise placen, imas vece izglede dobiti vizu. Zato uzmi i potvrdu o visini place - to ce ti dobro doci. Nadalje, obavezna je povratna avionska karta (rezervacija), a vrlo dobro ce ti doci rezervacija hotela i plan puta. Preporucljivo je imati nekoliko jakih kreditnih kartica (American, Mastercard, Visa) koje obavezno pokazi, i odredena svota na bankovnom racunu.

Po logici Afrodite ispada kako u SAD nikada nitko ne bi otisao u turisticki obilazak u privatnom aranzmanu. Da podsjetim, SAD su jedna od najvecih turisticih velesila, s brojem nocenja po glavi stanovnika medu najvisima u svijetu. Dakle, SAD jesu turisticka destinacija.

da,samo sto svi turisti imaju kuce,biznise i puno puno love na racunu..ili pak ostavljaju djecu,roditelje kozna koga vec.samo kazem da je jako rigorozno i da se vize ne dijele samo tako.nama stalno netko dolazi pa znam...

piper
30.12.2005., 02:16
Potvrda s posla o stalnom zaposlenju (poziciji u tvrtki), te odobrenju godisnjeg odmora u vrijeme tvojeg puta u USA. Novac u banci s potvrdom. *Iskren* i otvoren nastup pri razgovoru s konzulom (odn. konzularnim sluzbenikom).

On/ona ima diskreciono pravo odluciti prema svojoj subjektivnoj procjeni. Tako to ide sa puno stvari ovdje, kad su upleteni vladini sluzbenici (od IRS-a do FBI-ja).

"Affidavit of Support" osobe u USA ti nije potreban, osim ako posjecujes neku odredjenu osobu koja ti garantira smjestaj (ponekad i skrb tijekom boravka, ako je problem s novcima).

Opet - sve se svodi na diskreciono pravo konzularnog sluzbenika. Na pitanja u aplikaciskom formularu odgovaras iskreno i ogranicavas odgovor tocno na ono sto te se pita u formularu. Pitanje da li si aplicirala za imigrantsku vizu NIJE pitanje da li si ucestvovala u "visa lottery", pa je odgovor 'ne.' Ukoliko te sluzbenik pita da li si cula za visa lottery, te da li si kad ucestvovala u istoj - kazes mu da jesi. Ako te ne pita, nikom nis.

Ako ti se i desi da mu nesto ne pase s tobom u svezi, pitaj ga otvoreno u cemu je problem.

El Tomo
01.01.2006., 15:50
da,samo sto svi turisti imaju kuce,biznise i puno puno love na racunu..ili pak ostavljaju djecu,roditelje kozna koga vec.samo kazem da je jako rigorozno i da se vize ne dijele samo tako.nama stalno netko dolazi pa znam...

Ma nemaju svi turisti ni kuce, ni biznise, ni puno puno love na racunu. Evropski turisti u SAD-u su uglavnom srednja klasa, koja nema bogzna sto novca. Niti ja nemam ni djecu, ni zenu, ni kucu ni novac, idealan sam kanditat za pobjeci u SAD, pa sam ipak dobio vizu dva puta. Pri tome je jednom bio iskljucivo turisticki obilazak, i nisam imao nikakve novce na bankovnom racunu osim dvije kreditne kartice. I hrpa mojih poznanika uglavnom nemaju nekih vecih problema, ali samo zato stu su dobro pripremljeni prije odlaska u ambasadu i sto imaju potrebne dokumente. A isto su tako siromasni studenti, i tamo odlaze u 'turizam' ili na ljetni rad.

Uostalo, Piper je jako jako dobro odgovorio. Dobivanje vize uistinu puno ovisi o dojmu koji ostavis na konzula. Papiri jesu bitni, ali nisu od presudnog znacaja.

tom tom
05.01.2006., 14:35
za koje zemlje,osim Tunisa, van Europe ne treba viza?

aaston
05.01.2006., 18:45
Maroko, Malezija, Turska, Japan, Singapur, J. Korea, Argentina, Urugvaj, Čile, Peru, Ekvador, Kolumbija, Venezuela.

Za ove znam napamet.
Klikni ovdje ako te volja istraživati više (http://www.mvp.hr/MVP.asp?pcpid=1161)

tom tom
05.01.2006., 21:37
Maroko, Malezija, Turska, Japan, Singapur, J. Korea, Argentina, Urugvaj, Čile, Peru, Ekvador, Kolumbija, Venezuela.

Za ove znam napamet.
Klikni ovdje ako te volja istraživati više (http://www.mvp.hr/MVP.asp?pcpid=1161)

mislio sam za nas građane Hrvatske. Tip s posla mi je pričao da je prije par godina letio za Australiju s presjedanjem u Singapuru. Kako je imao par sati do leta, poželio je vidjeti grad, i platio VIZU na aerodromu 20$. ????

tom tom
05.01.2006., 21:41

Za ove znam napamet.

sad sam vidio link od MVP. Hvala na informacijama !!!

Marin23
06.01.2006., 13:03
mislio sam za nas građane Hrvatske. Tip s posla mi je pričao da je prije par godina letio za Australiju s presjedanjem u Singapuru. Kako je imao par sati do leta, poželio je vidjeti grad, i platio VIZU na aerodromu 20$. ????

mozda je platio taxu, al u mnogim drzavama vizu mozes na aerodromu izvadit bez ikakvih papira, samo putovnica i pare.

Sova77
06.01.2006., 19:52
Bahrain izdaje vizu na dolasku. Osim pasoša, jedini dokument koji ti treba je 15US$ :zubo:

aaston
07.01.2006., 12:00
Ima dosta zemalja koje vizu izdaju pri dolasku, npr. Libanon, Jordan, Nepal, Armenija, većina afričkih i ostalih malih zemalja koja nemaju puno diplomatskih predstavništva po svjetu.

Ovo sa Singapurom je možda promijenjeno u međuvremenu. kao šta Marin23 kaže, možda je to bila nekakva taksa. Bo? Svaka zemlja ima neke svoje propise koji opet ne vrijede za svakoga isto.

s&i
10.01.2006., 07:49
Krajem mjeseca putujemo na Kubu i u Meksiko pa nas zanima zna li netko treba li viza za Meksiko i kako doći do nje? Putujemo preko španjolske agencije.

WENZE
10.01.2006., 08:13
netreba, a sad ti meni reci koliko planiras platiti kartu do meksika jer ja planiram u 8. mj u Cancun, da znam planirat, parem sto se cijene puta tice

s&i
10.01.2006., 08:46
Mi idemo preko agencije, i sve skupa (uključujući i povratnu kartu iz Madrida do Havane) dođe 700 eura... znači krstarenje i pun pansion

aaston
10.01.2006., 09:09
netreba,

Ovdje kažu drukčije.
http://www.mvp.hr/mvp.asp?pcpid=1161&dmid=134#pocdrz

Alopex
10.01.2006., 09:31
naravno da treba. konzulat je u budimpešti i treba ti:
1. pasoš (mora imati rok trajanja najmanje pola godine nakon povratka)
2. application form (3 strane, opći podaci)
3. 3 fotografije 4X4 cm-a
4. avionska karta ili rezervacija karte
5. rezervaciju smještaja (hotela)
6. dokaz o ekonomskoj solventnosti - izjavu banke, izjavu firme u kojoj radiš o radnom mjestu, visini plaće i koliko dugo tamo radiš, međunarodnu kreditnu karticu
8. kopije viza za druge zemlje u kojima ste već bili i kopije trenutno validnih viza.

ovo je naravno za turističku vizu za meksiko. papiri moraju biti prevedeni na engleski i šalju se faksom u budimpeštu u ambasadu. odlučuju za 20 radnih dana o izdavanju vize, i onda treba sa svim originalnim dokumentima doći u ambasadu i platiti 36 dolara.

br na koji se šalje: 00 361 3150 379 ili 00 361 3260486

WENZE
10.01.2006., 10:08
:misli: onda sam ja bio u krivom uvjerenju
ovo nam nije bilo u planu, hehe

WENZE
10.01.2006., 10:12
a ustvari kako onda netreba viza kada se ides npr. u meksiko ukrcat na brod?
pomorci i sl.

aaston
10.01.2006., 11:12
Pomorci su ti posebna kategorija. Mislim da je njima dovoljna pomorska knjižica ili neka slična potvrda. Nisam siguran.

s&i
10.01.2006., 15:33
A ako silazimo s broda na samo jedan dan u Meksiko? Mislim, s ogromnog broda za krstarenje. Za Kubu isto formalno treba viza, ali se izlazi sa turističkom "kartom" koja se napravi na licu mjesta.

bionda
11.01.2006., 07:43
A ako silazimo s broda na samo jedan dan u Meksiko? Mislim, s ogromnog broda za krstarenje. Za Kubu isto formalno treba viza, ali se izlazi sa turističkom "kartom" koja se napravi na licu mjesta.

Ja bila ovo ljeto...isto na krstarenju cruiserom i nije mi trebala viza, bez beda sam silazila sa broda par puta samo sa karticom koju dobijes na brodu, a sluzi ti kao neka vrsta ID-a tj. dokaza da si putnik!
Imala sam samo americku vizu jer sam se tamo ukrcala na brod!

Nemruth Dagi
11.01.2006., 13:51
6. dokaz o ekonomskoj solventnosti - izjavu banke, izjavu firme u kojoj radiš o radnom mjestu, visini plaće i koliko dugo tamo radiš, međunarodnu kreditnu karticu
8. kopije viza za druge zemlje u kojima ste već bili i kopije trenutno validnih viza.

ovo je naravno za turističku vizu za meksiko. papiri moraju biti prevedeni na engleski i šalju se faksom u budimpeštu u ambasadu. odlučuju za 20 radnih dana o izdavanju vize, i onda treba sa svim originalnim dokumentima doći u ambasadu i platiti 36 dolara.

Strašno, kad to sve obaviš izgubiš volju da odeš u Mexico.:flop:
Pretpostavka je da ne žele naseljavanje u svojoj zemlji a sami bježe u SAD.
I što je turistička zemlja :eek: kad ti da dođeš do nje treba mjesec dana papirologije.....

Alopex
11.01.2006., 14:15
:D
i mene je zabezeknulo. a kaj sad, nadala sam se da će se javiti netko tko je prošao cijelu priču is prve ruke, ali za sada nikoga.
još da je to u zagrebu pa ajde nekako, a još cijeli put u budimpeštu i mora se osobno doći po vizu :rolleyes:
javit ću kako je prošlo, kad prođe... ako prođe... :zubo:

aaston
11.01.2006., 16:05
[QUOTE=Alopex]:D
i mene je zabezeknulo. a kaj sad, nadala sam se da će se javiti netko tko je prošao cijelu priču is prve ruke, ali za sada nikoga.
[QUOTE]

Pošalji PM Marinu23, on je tamo i boravio godinu ili dvije (ako se dobro sjećam). Mislim da bi još negdje na forumu trebao biti neki topic baš o meksičkoj vizi, žene potražite malo :zubo:

El Tomo
11.01.2006., 18:25

Ja sam bio u meksiku prije 3 godine, i ovo gore je sve tocno iz prve ruke. Dakle, dobiti vizu za meksiko je poprilicno tesko i zeznuto, jer su jako rigorozni, spori i zajebavaju gdjegod stignu. I naravno otezu. I nije ih briga sto iz zagreba dolazite u budimpestu - ako vam nesto fali, nece vam dati vizu na lijepe oci, i odbit ce vas dok ne donesete trazene dokumente.

Za meksiko viza treba. Bez avionske karte ili rezervacije nemojte niti slati zahtjev (ili rezervacije cruisera). Rezervacija hotela nije toliko potrebna, ali im pokazeti dokument s planom vaseg puta, gradovima i hotelima u kojima mislite odsjesti. I iskopirajte doslovno cijeli pasos.

Kada sve imate, faksirajte. Nemojte se uzdati u onih 20 dana, jer smo mi cekali 35 dana za vizu. Dakle, ucinite to barem tri mjeseca prije polaska na putovanje. I obavezno imajte debeli bankovni racun, a barem dvije kreditne kartice (American Express, MasterCard - sve drugo je vise-manje beskorisno, eventualno Diners koji se moze dizati u Citibanku) jako olaksavaju dobivanje vize.

Na kraju kada smo otisli u budimpestu po vizu, nisu nam je htjeli dati pod obrazlozenjem da konzul vise nema vremena za izdavanje vize, pa neka dodemo drugi dan. Tek nakon inzistiranja i natezanja dobili smo vizu isti dan. Potrebno je doci u ambasadu sto ranije, jer red zna biti jako dugacak. Ako ne dodete na red do kraja radnog vremena, lijepo vas odjebu za drugi dan. Ako idete autom, u budimpesti je totalan kaos sto se tice smjerova i puta do ambasade.

Alopex
16.01.2006., 07:32
uf....

totalno nam je naknap s vremenom sa vizom i da je 20 radnih dana, ali se ipak nadam pošto je riječ o biznis vizi koja je pet puta skuplja da će nam ipak izdati na vrijeme.

hvala, el tomo! :)

karlovacko3
18.01.2006., 11:04
Ja sam trebao ici poslovno, i kad je firma cula sto sve trebam za vizu, trazili su da dodje neko drugi umjesto mene kome n treba viza. I poslovna se ceka barem mjesec dana.

Najgore od svega sto Mexikancima NE TREBA viza za Hrvatsku!!!!A nas jebu

Alopex
18.01.2006., 11:21
nešto su nam ovi iz meksika natuknuli da bi se trebalo cijepiti protiv žute groznice i još nečega :confused: na stranicama ništa nisam pronašla.

el tomo?

Zla patka
19.01.2006., 19:41
ja sam cula da jedna od ove 3 slike treba biti desni profil...

El Tomo
19.01.2006., 21:58
nešto su nam ovi iz meksika natuknuli da bi se trebalo cijepiti protiv žute groznice i još nečega :confused: na stranicama ništa nisam pronašla.

el tomo?

Ma nikakvo cijepljenje protiv zute groznice nije potrebno! To vazi samo ako dolazis iz zemlje u endemicnom podrucju koje se nalaze juznije od neke paralele (zaboravio sam koje) - uglavnom, mi nismo u tom podrucju. Cjepljenje ti treba eventualno ako si boravio u endemicnim podrucjima gdje ima zute groznice u zadnjih sest mjeseci ili tako nesto, a to se vidi iz viza koje imas u putovnici. No sumnjam da si bio u Sierra Leoneu ili Centralnoafrickoj republici prosle godine :D :D

Ja sam se cjepio protiv hepatitisa A i trbusnog tifusa, primio booster dozu za tetanus i uzeo antimalaricni lijek chloroquine koji se odlicno podnosi bez ikakvih nuspojava i vrijedi gotovo iskljucivo u sredisnjoj i juznoj americi. Cijena chloroquinea je neka sica i lako se nabavi (mi smo ga dobili besplatno na zavodu za javno zdravstvo u zagrebu jer mu je istjecao rok valjanosti)

El Tomo
19.01.2006., 22:00
ja sam cula da jedna od ove 3 slike treba biti desni profil...

Desni profil? 2000. to nisu trazili...

Bemti, a kada se sjetime slovenaca koji su jos 2000. odlazili u meksiku bez vize. A sve zbog nekog naseg morona u MVP-u koji nije bio u stanju uspostaviti diplomatske odnose s Meksikom, i podici tamo barem konzulat :( :( :flop:

Zla patka
20.01.2006., 07:44
Desni profil? 2000. to nisu trazili...

Bemti, a kada se sjetime slovenaca koji su jos 2000. odlazili u meksiku bez vize. A sve zbog nekog naseg morona u MVP-u koji nije bio u stanju uspostaviti diplomatske odnose s Meksikom, i podici tamo barem konzulat :( :( :flop:

profesor s faxa ide na neku konferenciju...bas mi je neki dan pricao kaj sve treba i izmedju ostalog i slika desnog profila...
prijateljica prije 3 godine nije dobila vizu jer kako su naveli - ima 18 godina i zensko je...

Alopex
20.01.2006., 13:39
za turističku vizu ne treba desni profil, ali za biznis vizu treba 5 fotki, od toga 2 desni profil. na fotografiji pozadina mora biti bijela i ne smiju se nositi naočale i naušnice :lol:

ma, sam ih čekam.... negdje do 10.02. bi se trebali očitati oko moje vize i sam ih čekam.... kartu sam naravno morala već platiti, a lufthansa ima povrat 100% ako je viza odbijena. a ako je oni ne izdaju na vrijeme, mislim da sam spušila.

baš gledam neki dan, burkina faso ima konzulat, kazahstan ima konzulat ali meksiko :flop:
mvp :fuj:

a za cijepljenje, ako nije nužno ne bih se baš cijepila...

aaston
20.01.2006., 15:53
baš gledam neki dan, burkina faso ima konzulat, kazahstan ima konzulat ali meksiko :flop:
mvp :fuj:

A i ti si našla ići u tamo neki Mehiko, trebala si u Burkinu Faso ići sklapati poslove :zubo:

El Tomo
20.01.2006., 22:22
A i ti si našla ići u tamo neki Mehiko, trebala si u Burkinu Faso ići sklapati poslove :zubo:

To ti jaoko ovisi gdje zivi i radi ministrova rodbina, prijatelji, rodbina diplomata, itd itd. Ako se slucajno nade netko u npr liberiji, njemu fino daju titulu konzula (pocasnog) i deri!!!

El Tomo
20.01.2006., 22:30
a za cijepljenje, ako nije nužno ne bih se baš cijepila...

A gledaj, niti jedno cjepivo nije nuzno. Ali ako poberes doticnu bolest, onda ces plakati. BTW, cijepljenje trebas zapoceti idealno mjesec dana prije polaska na put. Ako ti je to vrijeme vec isteklo, onda ni nema nekog prevelikog smisla. Naravno, to ovisi od cjepiva do cjepiva. Takoder, nisu sva cjepiva ista - neka su totalno bezopasna, a neka mogu izazvati nuspojave.

Cjepivo protiv hepatitisa A je potpuno sigurno i gotovo bezopasno. Danas se svi medicinski radnici i radnici u zdravstvu i oni koji rade s krvlju obavezno cijepe protiv hepatitisa. Uostalom, vec duze vrijeme traje kampanja u hrvatskoj medu epidemiolozima da se cijepljenje protiv hepatitisa uvede kao obavezno (to slucajno znam zbog cure koja radi na tom podrucju).

Cjepivo protiv paratifusa je isto tako poprilicno sigurno i bezazleno, a pruza 10 godina zastite. Booster doza za tetanus niti nije pravo cijepivo, vec samo 'pojacava' ucinak antitijela koje vec svi imamo (protiv tetanusa si sigurno cijepljena u osnovnoj skoli). Uostalom, tu dozu dobijes i kada te ugrize neka zivotinja ili pri vecoj ozlijedi.

Naravno, na tebi je da odaberes. Imas i druga cjepiva, ali ja ih puno ne preporucam. Za meksiko ne treba cjepivo protiv zute groznice. Encefalitis ces jako jako tesko pokupiti, a koleru jos teze (ionako cjepivo zak oleru ima ucinak od nekih 50%).

Boozer
01.03.2006., 12:09
Velika Britanija ukida vize za hrvatske državljane 22. ožujka, izjavio je u srijedu u Zagrebu britanski veleposlanik Sir John Ramsden.
Kako je kazao Ramsden, britanski ministar unutarnjih poslova Charles Clarke o tome je obavijestio britanski parlament, što je standardna procedura u ovakvom postupku. Britanija je uvela vize za Republiku Hrvatsku 19. studenoga 1999. godine. Viza je bila potrebna i za tranzitna putovanja preko zračnih luka u Britaniji, ali je London u listopadu 2003. donio odluku o ukidanju obveze posjedovanja vize za direktni tranzit. Ta se odluka odnosila na hrvatske državljane koji putuju preko Velike Britanije, odlaze i dolaze preko iste zračne luke i pritom ne prolaze kroz kontrolu.

:jumping: :jumping:

undercover
01.03.2006., 13:42
jupiiiiiiiii
sad mozemo sa wizzair-om u shoping u london!!!!!!!!!!!!!!!!!!

neno1966
01.03.2006., 14:05
:top: Bilo je i vrijeme, odmah ćemo skočiti do tamo

'peacocks' fan
01.03.2006., 14:36
napokon :klap:

milk
01.03.2006., 15:10
falabogu vise :rolleyes:

Putnik92
01.03.2006., 17:57
Ja sam bio u VB tik prije no što su *uveli* vize i davili su me pol sata na granici (Dover, išli smo brodom iz Kalea).

Boozer
01.03.2006., 18:17
Bolje da me gnjave pola sata,nego da pljunem 500 kuna. :D

Mooky Sissa
01.03.2006., 18:50
Skupa zemlja. Loše vrijeme. Viza ili ne-viza. Čist svejedno. Ima puno više ljepših, zanimljivijih i jeftinijih zemalja.
Eventualno onima koji su u trazitu s Ryanairom ili sl. će biti lakše.

Constatinopol
01.03.2006., 22:14
Ovu vijest već godinama čekam...Kakvo hapšenje Mladića i Karadžića,ovo je VIJEST!!! Toliko me toga veže s Britanijom da sam presretan zbog ove odluke i naravno,češće ću putovati u UK i time sipati svoje turističke funte u trezor Bank of England.

Nisu glupi ti Englezi,15 000 HR posjetitelja godišnje nije mala brojka,a sada će ih sigurno biti još duplo toliko

Constatinopol
01.03.2006., 22:17
Skupa zemlja. Loše vrijeme. Pretty right

Eventualno onima koji su u trazitu s Ryanairom ili sl. će biti lakše. Ryanair iz Trsta ruuuuuules !!!

Constatinopol
01.03.2006., 22:22
Bolje da me gnjave pola sata,nego da pljunem 500 kuna. :D 575kn + slike + prijevoz do ambasade u ZG,izaslo bi oko 800kn.

Za građane van EU sasvim je svejedno trebaju li ili ne vizu u putovnici,

procedura prema svima je ista,ispunjavaš obrazac sa svojim podatcima i odgovoriš na par pitanja imigracijskom služubeniku i to je to.

Znači i sa vizom bi čekala 15-ak minuta,kao i bez nje.

Nije ti to visa card pa da imaš nekakve povlastice :D

Putnik92
01.03.2006., 22:44
Za građane van EU sasvim je svejedno trebaju li ili ne vizu u putovnici,

procedura prema svima je ista,ispunjavaš obrazac sa svojim podatcima i odgovoriš na par pitanja imigracijskom služubeniku i to je to.

I onda tip pita kod koga ćeš i di ti je broj telefona te osobe, i onda ju pokušava dobiti na telefon a niko se ne javlja...

Synodo
01.03.2006., 22:52
Kakvo hapšenje Mladića i Karadžića,ovo je VIJEST!!! :top:

Radije 500kn ostavim LU za mjesecni travelcard za zonu 1 nego ambasadi za jedan jebeni stambilj!

Dodajmo ovome da od lipnja Easyjet leti za Luton London iz Rijeke (Krk), uz vec postojeci Wizzair iz Zagreba.

:cerek:

She
02.03.2006., 00:42
Aleluja:top: bilo je i vrijeme

Stvarno svaki put te tako peglaju za vize, te ovo...te ono...te cekaj samo jos 2 sata da te pustim

i napokonnnnnnn...

Yessssssss.... sto znaci da cu iz Perua moci direkt za London i usput pokupiti sve moje ljetne krpice koje sam ostavila sveKRVi na cuvanje:lux: :jumping: :trio:

u prijasnjem slucaju, ubijam se za naci dobar i jeftin let za Spanj.
...pa doma na ljeto(moj Dbk) ...pa u Zg. vadi vizu, pa se peglam do sutra s pitanjima i glupostima i napokon

AJ em HEPI

Marin23
02.03.2006., 02:31
jel se smije psovat ??? JEBE MI SE za UK, treba njima stavit vizu za HR i naplatit 200 funti, gamad :D

Arijela
02.03.2006., 09:21
Skupa zemlja. Loše vrijeme. Viza ili ne-viza. Čist svejedno. Ima puno više ljepših, zanimljivijih i jeftinijih zemalja.
Eventualno onima koji su u trazitu s Ryanairom ili sl. će biti lakše.

Predivna trava i najljepši vrtovi na svijetu, jezik koji znam, najbolji balet u jednoj od najboljih opera na svijetu, sve avangardno, čaroban Lake District, Cornwall, vrijes u rujnu u Škotskoj, najviše megalitskih spomenika, i svašta bi se još našlo (primjerice kulturni ljudi koji te pitaju treba li ti pomoći s koferom - to malogdje možeš doživjeti)...

Mooky Sissa
02.03.2006., 13:50
(primjerice kulturni ljudi koji te pitaju treba li ti pomoći s koferom - to malogdje možeš doživjeti)...

E da, Englezi su posebno poznati kao kulturni narod. Od te njihove kulture se stanovnicima Amsterdama, te Grčkih otoka diže kosa na glavi.

Blowne
02.03.2006., 14:28
E da, Englezi su posebno poznati kao kulturni narod. Od te njihove kulture se stanovnicima Amsterdama, te Grčkih otoka diže kosa na glavi.

Pa dobro, Britanci su inace prilicno ljubazni i za svaku sitnicu kazu, hvala, izvoli i sl. Dok su nizomzemci druga prica-zivim tu, neljubaznijeg naroda nisam vidjela.:flop:

Constatinopol
02.03.2006., 14:58
Sutra,u petak easyjet stavlja u prodaju karte na realciji Rijeka-London... Lijepo se sve to posložilo

enigma
02.03.2006., 19:29
Jos da dodu i do Splita :cerek:

dadopg
01.04.2006., 12:04
evo ja se spremam ici u mexico, naime cura mi tamo, pa ono, cijela situacija je dosta teska. enivej,, krajem prvog mjeseca smo podnjeli zahtjev, posto bi spavao tamo kod nje, onda stara njezina kao garantira za mene saplacom itd jer mi zena u ambasadi rekla da moram imati 2soma dolara na racunu i kreditnu.

jucer je dosao odgovor, nakon skoro 2 mjeseca, da imamo 10 dana da polozimo 3soma dolara na racun njihov u uredu imigracije i da cu ih dobiti kada budem napustao zemlju.

ono, to je samo spustilo 'vezu' na nizu razinu, tako da sam iskreno dosta lud.
navodno smo zemlja sa tim kriterijima da to moraju zahtjevati.

eto. samo to

She
01.04.2006., 20:57
JeBo Mehiko!:mad: :flop: da se tako izrazim

Zivjela sam u Playa del Carmen, odmah do Cancuna i nemam pojma sto mi bi:confused: 7 mjeseci prosle godine...pakao

i..jeb... su me za vizu samo tako, da je na kraju dragi(Britanac) morao jamciti za mene jer nisu htjeli pomoci, a ja kako nisam znala ,vec kupila kartu(jbg mi smo Hrvati, vecina ih i ne zna gdje smo, znaju za rat i ostala .ranja i misle da su bogom dana nacija) a zapravo su ljenguze i neradnici:s

Nitko ih ne voli u Centralnoj a i sad znam zasto.

usput njihovom greskom sam takodjer bila ilegalni posjetitelj skoro pa mjesec dana. Birokracija Sucks u nas , al u mehiku je dvaput gore!

Radje idi u Belize:top: il Panamu:top:

dadopg
01.04.2006., 21:01
JeBo Mehiko!:mad: :flop: da se tako izrazim

Zivjela sam u Playa del Carmen, odmah do Cancuna i nemam pojma sto mi bi:confused: 7 mjeseci prosle godine...pakao

i..jeb... su me za vizu samo tako, da je na kraju dragi(Britanac) morao jamciti za mene jer nisu htjeli pomoci, a ja kako nisam znala ,vec kupila kartu(jbg mi smo Hrvati, vecina ih i ne zna gdje smo, znaju za rat i ostala .ranja i misle da su bogom dana nacija) a zapravo su ljenguze i neradnici:s

Nitko ih ne voli u Centralnoj a i sad znam zasto.

usput njihovom greskom sam takodjer bila ilegalni posjetitelj skoro pa mjesec dana. Birokracija Sucks u nas , al u mehiku je dvaput gore!

Radje idi u Belize:top: il Panamu:top:

ma nedavno sam se vratio iz kolumbije bio tamo pola godine, zakon za nase pojmove od cijena i svega.. sve ovisi gdje ides i slicno, to za birokraciju, da nazalost im je tako sjebana, al meni bas i nije svejedno jer idem tamo sa razlogom, ali eto,, budem vidio

thanx na informaciji
d

Kiki
02.04.2006., 01:10
Idi u Brazil. Za njih nam isto treba viza, al te ne traze nish. Samo avionsku kartu im trebas pokazat. Ja sam bila tri put zadnje dvije godine. Jednom na mjesec i po, jednom dva tjedna i zadnji put dva i po mjeseca.
Idem opet u Novembru.
U ambasadi su ljubazni.
Nish ne pitaju. Zadnji put su mi rekli:"Oho, vidi kako ti volis Brazil. Kolko vremena oces da ti DAMO ovaj put?". Ja rekla:"Daj tri mjeseca". I oni dali. :zubo:

El Tomo
02.04.2006., 04:31
jucer je dosao odgovor, nakon skoro 2 mjeseca, da imamo 10 dana da polozimo 3soma dolara na racun njihov u uredu imigracije i da cu ih dobiti kada budem napustao zemlju.

eto. samo to

:confused: :confused: :confused: A u kojoj zemlji zivis???

Ja s meksickom vizom nisam imao nikakvih problema. Istina, cekao sam je sto godina (2 mjeseca), morao po nju otici u budimpestu (jer bi inace valjda cekao jos mjesec dana) i malo se svadao sa sluzbenicima ambasade koje su ljencine i nije im se dalo zalijepiti vizu i udriti pecat u pasos isti dan.

dadopg
02.04.2006., 09:15
da to sam isto cuo, pa iz hr sam.
dosao je odg, bit ce sluzbeno u ponedjeljak.
odgodio sam put u za 6mj. tamo mi jedan odvjetnik, frend od cure to sredjuje tj trci i nosi papire. samo me cudi ovih 3soma dolara koje moram dati i koje ce mi vratiti kada napustam zemlju.

d

aaston
03.04.2006., 06:21
Idi u Brazil. Za njih nam isto treba viza, al te ne traze nish. Samo avionsku kartu im trebas pokazat. Ja sam bila tri put zadnje dvije godine. Jednom na mjesec i po, jednom dva tjedna i zadnji put dva i po mjeseca.
Idem opet u Novembru.
U ambasadi su ljubazni.
Nish ne pitaju. Zadnji put su mi rekli:"Oho, vidi kako ti volis Brazil. Kolko vremena oces da ti DAMO ovaj put?". Ja rekla:"Daj tri mjeseca". I oni dali. :zubo:

Ti nikako da skužiš da nije isto vaditi Brazilsku vizu u Londonu i u Beču. :rolleyes:
Pa već smo jednom raspravljali o tome, daješ ljudima krive informacije.

Uostalom koji će pimpek u Brazilu kad mu je cura u Meksiku :confused:

dadopg
03.04.2006., 08:15
aaston haha :)
evo,, nekako smo dosli, da me dodje isto, pa cu vjerovatno dati pare da ona dodje tu za ljeto,, oept je bolje tu poi ljeti da malo vidimo i sve,, pa cu ja kasnije tamo,, na jesen ili zimu..

ANNAPURNA
05.04.2006., 11:31
Da li netko sa sigurnošću zna može li se u Limi dobiti viza za Boliviju?

aaston
05.04.2006., 12:07
Može. vanelic ju je tamo napravio.

ANNAPURNA
05.04.2006., 12:14
Hvala, a koliko to košta??

aaston
05.04.2006., 13:13
Ne znam u Limi, ali u Buenos Airesu sam je prije tri godine platio 30US$.
Više od toga ne bi smjelo biti.
Pošalji vanelicu PM, on će ti dati točniju informaciju gdje i kako.
Baci pogled na njegov blog: http://backpack.blog.hr/

...makar njemu obično treba nekoliko desetljeća da ga dovrši :D

Frasier
15.04.2006., 16:42
http://www.gulfairco.com/plan/visa.asp

Zgodno za pogledati, naročito ako su u pitanju tranzit i eventualna tranzitna viza.

milk
27.04.2006., 20:26
moze li se dobit viza na aerodromu po dolasku ? zna tko ? :-)

aaston
27.04.2006., 22:18
Bojim se da ne, a i ako letiš pravo tamo ti je poprilično skupo jer mislim da nemaju direktne veze s Europom.

milk
28.04.2006., 07:03
Bojim se da ne, a i ako letiš pravo tamo ti je poprilično skupo jer mislim da nemaju direktne veze s Europom.

ma jest al trenutno mi je to povoljnija opcija jer obrnuto je sve puno...idem vidit na mvp sta kazu...