PDA

View Full Version : Mali Lošinj (i Veli Lošinj)

stranice : [1] 2 3

boromir
03.02.2005., 19:38
Zna li tko nešto o vili Rosemary u Malom Lošinju? Inače, to je odmaralište Hrvatskih šuma. Zahvaljujem na svakoj informaciji!
Pozdrav

Indi
04.02.2005., 15:31
Zao mi je sto ti se niko ne javlja :(
Ja naime znam otok Losinj relativno dobro i otok je jako lijepi i valja ga cijeloga obici. Ako imas vremena i prilike, obidji i Cres, neces zazalit :)

dmj
08.02.2005., 17:05
S Losinja sam i podrzavam ideju da ga treba otici razgledati, ali o toj vili nazalost ne znam ama bas nista.

marioreni
11.04.2007., 16:12
molim informaciju.....gdje ima lijepih plaža na Malom Lošinju a da nisu prenapučene turistima, s čistim morem...za obiteljskog čovjeka?? zadnji put sam bio kao klinac na lošinju pa nemam pojma gdje su takve plaže....

x-type
11.04.2007., 18:55
meni je predivna ona plaža u Velom Lošinju. khm, mislim da se zove Punta. uglavnom, tamo kod onih nekakvih apartmana/hotelskih paviljona kad se od centra krene prema Malom Lošinju

anouk
12.04.2007., 11:39
ima šetnica duž cijelog otoka, možeš krenuti od grada prema Čikatu okolo naokolo... ili od Sunčane uvale dalje... iza Borika je neasfaltirano i vodi stazica... ima krasnih uvalica i obično nisu prenapučene.

marioreni
14.04.2007., 08:46
hvala na infu :)

badejo
17.04.2007., 07:29
Imas super sljuncanu plazu(tj.nekoliko malenih,1 veca i 1 velika),gdje gotovo da nema turista malo dalje od losinjskog aerodroma.
Ide se do aerodroma,pa dalje do mora (zemljani put).
Zove se Kurila.
Isto tako u uvali Zabodarski,ali tamo vec ima vise turista(ali nema guzve).

Ida_zgb
19.06.2007., 23:49
kakvi su izlasci na lošinju po noći ??
frendice i ja bi htjele negdje na more a ne znamo di pa smo misle možda tamo :confused:

badejo
20.06.2007., 09:17
frendice i ja bi htjele negdje na more a ne znamo di pa smo misle možda tamo :confused:

Slabi.
Ali uvijek su tu sunce i more:D

davidoff_lights_1
20.06.2007., 12:38
ako malo procackas i nadjes domacu ekipu moze ti biti pre.ebeno :D

losinjan
21.06.2007., 08:58
molim informaciju.....gdje ima lijepih plaža na Malom Lošinju a da nisu prenapučene turistima, s čistim morem...za obiteljskog čovjeka?? zadnji put sam bio kao klinac na lošinju pa nemam pojma gdje su takve plaže....

imas dosta toga pitanje je da li zelis ici barkom, autom ili pjeske...:)
barka je idealna solucija ali teze izvediva opcija....:)
moji prijedlozi su slijedeci:

- iza crkvice na Cikatu
- potez izmedju Suncane uvale prema uvali Cikat
- Valdarke (prema velom losinju)
- ako imas djecu lijepo ti je na susku, pjescane plaze idealno za klince
ako te jos sta zanima pitaj...:)

losinjan
21.06.2007., 09:00

ako mislis na izlaske tipa zrce zaboravi losinj....:)
na losinju imas 1 klub, 2 konkretna kafica a sve se svodi na samoinicijativu sto ce reci da nocni zivot nijebog zna kakav ....:)

losinjan
21.06.2007., 09:06
vidim da je losinj nesto slabije zastupljen na ovom forumu...:)
zanima me vasi komentari vezani za losinj? (naravno oni koji su bili neka komentiraju)....:)

lola1415
24.06.2007., 12:25
Ja sam s Lošinja i to je najljepši otok na Jadranu! Znam da sam malo subjektivna, ali, nema ljepše stvari nego kad otplivaš malo dalje i onda osjetiš one mirise, ma predivno! Lošinj je idealan za obitelji s klincima i one koji se baš žele odmoriti. Ja imam stresan posao i ništa mi nije draže nego otići dolje i odmoriti se. Ljetni raspored - doručak, kava i novine u gradu ili na terasi, malo na plažu pa ručak, pa opet plaža, večera, telka, izlazak. Čista uživancija.

girl_from_ipanema
25.06.2007., 00:12
meni je losinj u super sjecanju ostao - to mi je bilo prvo more solo sa frendicama tak da sam mozda subjektivna... ali paze su mark i ima ih dosta, susak je blizu, noćni zivot i nije bas lud, ali moze biti dobar..

kad sam ja bila bio je neki "night club" priko i diskac je bio energy cini mi se...ostalo su bircevi... al meni je i tako bilo dobro i uspjela sam se zabavit i upoznat nove ljude, sto domacih sto turista

Kyra
25.06.2007., 09:53
Meni je Lošinj u jako lijepom sjećanju. Ljetovala dvije godine u Malom Lošinju i bilo mi je super. Lijepe plaže, mir, borovi...a sve tako nekako daleko od kopna (za razliku od npr. Krka ili Raba...iako potonji volim jer sam s mamine strane od tamo...ali nije to kao Cres ili Lošinj).

walter wingfield
27.06.2007., 23:24
Pola dana sam proveo, imao sam velika očekivanja a skroz sam otišao na kriva mjesta i pokvario si dojam o Lošinju.
Ja sam bio u subotu na Lošinju i ne mogu vjerovati da samo km od centra zjapi napuštena bivša vojarna koja se pretvara u smetlište i to na ogromnom prostoru.
Otišao sam u pizzeriu, e sad ne znam jel se zove galeb ili koralj i plodovi mora su im katastrofa, ma da netko takvu pizzu ponudi u Zagrebu nitko mu ne bi došao; a Cola je po 18 kuna i to onak bez flašice.

lola1415
28.06.2007., 08:55
Pola dana sam proveo, imao sam velika očekivanja a skroz sam otišao na kriva mjesta i pokvario si dojam o Lošinju.
Ja sam bio u subotu na Lošinju i ne mogu vjerovati da samo km od centra zjapi napuštena bivša vojarna koja se pretvara u smetlište i to na ogromnom prostoru.
Otišao sam u pizzeriu, e sad ne znam jel se zove galeb ili koralj i plodovi mora su im katastrofa, ma da netko takvu pizzu ponudi u Zagrebu nitko mu ne bi došao; a Cola je po 18 kuna i to onak bez flašice.

Baš mi je žao to čuti, da si bar bio duže i malo prošetao, sigurno bi imao bolji dojam. :)

zagrijavanje
28.06.2007., 16:27
ja sam dosta vremena provela na Lošinju, frendica mi tamo živi, i moram reći da sam skroz zavoljela taj otok. Doduše, sigurno je to stvar osobnog doživljaja jer su mi se tamo uvijek događale lijepe stvari, a manje se radi o lijepim plažama ili sličnom. ipak, preporučam Lošinj ljudima kojima se sviđa mirnije ljetovanje, a pogotovo onima koji vole pješke istraživati nova mjesta. Naime, oko Malog Lošinja ima jako puno dobro označenih pješačkih staza tako da sam ja praktično prohodala cijeli taj dio otoka i svaki sam se dan kupala u nekoj novoj neotkrivenoj uvali (preporučam uvalu Krivica). Ako se odlučite za to dobro ćete se zabaviti i nahodati :) , al ne idite nikud bez ogromnih zaliha vode, ja to naučila iz vlastitog iskustva.

losinjan
29.06.2007., 09:46

sto se doticen vojarne ona zjapi prazna i pretvorila se u smetliste iz jednog jednostavnog razloga sto je drzava u vlasnistvu te vojarne, grad je predlagao da se prepusti nadleznost gradu pa da se sredi cijeli taj dio za restorane,....ali cuj drzava inace brzo reagira tako da to stoji....:)))...
ocito si falio pizzeri-u .... savjet: pitaj lokalne di se dobro jede....:)

mehaničar
29.06.2007., 21:51
Navratite na pizzu u Glamour,tu je ok (40 kn,piva 13kn)
Vikendom je za izići ok u Mini Marinu kod kipa sa llijeve strane trga,živa muzika svira rock,bluzz i to (točena 20kn,sokići 10 kn) ili u Zanzibar,tu su domaći

_ANDY_
01.07.2007., 15:36
na losinju je meni predobro..
mislim na veli..idemo na Puntu i Rovenjsku (plaže)a navečer je u velom cist ok,imamo disco u sklopu odmaralista..i tack

La Havre
02.07.2007., 06:44
previše pijanih engleza i skandinavaca za moj ukus...

kamicko
06.10.2007., 21:49
Ajd sad vi domaći lijepo recite koliko se kreću cijene građevinskog zemljišta na lošinju? :) Prodao sam na Pagu i sad bi na Lošinj.

tough_cookie
01.06.2008., 14:18
pozdrav!

isli bismo ove godine na losinj, nas dvoje s autom. gdje (u kojem mjestu) bi bilo najpametnije smjestiti se da su nam dohvatne plaze, restorani i mjesta za setnju i razgledavanje?

sve preporuke dobrodosle!

hvala! :s

Johnyzg
01.06.2008., 23:35
Tough cookie:
Di god se smjestite, nece vam bit problem ako ste s autom, posto je Losinj, ajmo rec relativno malen grad, sa autom ste na bilo kojoj plazi za 5-10 minuta maksimalno. Sumnjam da cete u centar ici s autom jer se naplacuje dulje zadrzavanje, posto je centar zatvoren rampom.

U M.Losinju sam svake godine.....Novalja je ajmo rec blizu, ako se bas hocete krsit od tulumarenja i tako, sve u svemu grad je odlican za ljeto, pogotovo plaza 'Suncana uvala'.

Pozdrav

tough_cookie
02.06.2008., 06:59
johnny, puno hvala na odgovoru.

(nazalost, ova tema se zove mali losinj pa je malo zbunjola jer ja se raspitujem za cijeli otok)

mi nismo bas fokusirani iskljucivo na mali losinj kao grad, zapravo jos nismo odlucili gdje cemo se uopce smjestiti, tako da to nije jedina opcija. ali svejedno, svaka informacija je korisna :s:mig:

Belfastchild
02.06.2008., 07:31
Moja djevojka i ja, zaljubili smo se u cijeli otok, ne samo u Mali. Što se plaža tiće, nije baš za izbirljive, ali Sunčana Uvala , Čikat i Svati Martin mogu poslužiti. A i Cres je blizu, a Cres je PREDIVAN također. Tko nije bio u Lubenicama i na plaži ispod mjesta, a bio je na Cresu, ništa nije vidio. Preporučujem, svakako!
Osim toga tu je i lošinjski arhipelag - Susak, Ilovik, Unije, Srakane ... pa i Silba (koja već spada pod Zadar).
Grad i otok nemaju baš neki noćni život, al ko' što su neki rekli, ako imaš dobro ekipu i inicijativu ... ništa nije nemoguće.
Lošinj je definitivno otok za odmor! Nije preblizu, a ni predaleko od obale ... a ima se što za vidjeti!
:top::cerek:

tough_cookie
07.06.2008., 15:18
pozdrav!

isli bismo ove godine na losinj, nas dvoje s autom. gdje (u kojem mjestu) bi bilo najpametnije smjestiti se da su nam dohvatne plaze, restorani i mjesta za setnju i razgledavanje?

sve preporuke dobrodosle!

hvala! :s

sta nitko ne ide na losinj? :tuzni: :confused:

tinchey
14.06.2008., 23:46
hm...da....ovaj losinj....savrsen otok za starce i obiteljski odmor...za sve mlade od trideset nije bas nesto....ja sam inace zivjela na losinju i doslovce zbrisala u srednju u zgareb.....kaj se tice prirodnih ljepota stvarno otok je prekrasan ali inace kaj se provoda tice...otok i nije nesto....od birceva:Tropic(jedina stvar izuzet staraca koja me drzi tamo preko ljeta-twinsi su legende, ekipa je super ali naravno zatvara se u dva kao i svi drugi birecvi...)a onda svi zivi( tocnije budni) idu u anabelu...neki nazovi diskac koji je velicine prosjecnog birca u tkalci...nikaj extra...ali ako se upozna dobra ekipica otok ipak moze biti sasvim uredu...ja sam uspijela nazicati da na Losinj idem tek sredinom sedmog a vec pocetkom osmog planiram zbrisati u split i na zrce......

Kejto
20.06.2008., 09:00
Pozdrav svima!

Ja i cura planiramo da idemo na Losinj sredinom 7og mjeseca...

Neki insider bi trebao da nam sredi neki smjestaj..ali u slucaju da se nesto iskomplikuje, jeli pametno ici na slijepo...moze li se naci nesto, ovako, cisto :"Mi dosli...", i kojeg reda su cijene sobe-apartmana za 2.

Btw, prelistao sam postove i vise manje mi je sve jasno... Jedino to sto ne dolazimo kolima, pa me brine malo mobilnost..kako do tih boljih plaza i uvalica? Postoje li kakvi brodici, barcice...?

Superbare
20.06.2008., 18:51
trebala bih smještaj za 6-oro ljudi od 4.do 10.8. (nešto povoljnije s obzirom da smo studenti.. :) ) pa ak netko ima preporuku ...
unaprijed hvala! :mig:

*cinderella*
22.06.2008., 11:25
Jedino to sto ne dolazimo kolima, pa me brine malo mobilnost..kako do tih boljih plaza i uvalica? Postoje li kakvi brodici, barcice...?

ako ste negdje u centru do svake od ovih plaza (Cikat, Suncana, Borik...) vam ne treba vise od 30 min pjeske, a imate i lokalni bus koji vozi na trasi Veli Losinj (Punta) - Mali Losinj - Bellevue (hotel) - Aurora (hotel). raspored voznje uzmete u bilo kojem hotelu.

mene zanima zna li netko kako se kreću cijene (okvirno) dvosobnih stanova u malom losinju - ne za iznajmit nego za kupit (sorry na offtopicarenju :o)

zna_što_želi
05.07.2008., 17:34
Molim vas help.
Ja tražim sobu samo za sebe (isključivo za noćenje) na Malom Lošinju u periodu od 12.07-14.07.2008. i u periodu od 19.07-21.07.2008.!
Dali znate nekog tko iznajmljuje, da je čisto, uredno i da je ok cijena i da je blizu centra naravno. Nisam previše zahtjevna. Hvala puno!

Pilatus
05.07.2008., 17:40
netko je rekao da nema mjesta za izać?

hm...a onaj brod/disko?
Pa onaj klub odmah u centru grada(zaboravio sam kako se zove)

i na kraju Katakomba:s

Al cijene,cijene su užasne:eek:

zna_što_želi
06.07.2008., 16:34
Još mi nitko ništa nije odgovorio :confused:

Gianluca Vialli
06.07.2008., 17:42
Evo, pa pretražuj ako nema drugog načina:

http://croatia.hr/Hrvatski/Home/Naslovna.aspx

da boo
23.07.2008., 19:18
trebala bih smještaj za 6-oro ljudi od 4.do 10.8. (nešto povoljnije s obzirom da smo studenti.. :) ) pa ak netko ima preporuku ...
unaprijed hvala! :mig:

Bok!Pokušaj na www.tz-malilosinj.hr pa na "hoteli",pa na hostel "More".mislim da bi to moglo biti ok,makar nisam baš siguran da će biti mjesta baš u to vrijeme.Praktično je počela špica sezone i prilično je teško naći nerezerviran bilo kakav smještaj,a pogotovo jeftiniju varijantu za 6 ljudi:) Ali vrijedi pokušati.
alternativa:pokušaj preko agencije www.artmedias.com.Agenciju vodi mlađa ekipa,pa će najlakše skužit vaše potrebe i mogućnosti.
By

galway
07.08.2008., 07:12
Pozdrav svima! :w

Idem za nekih 10ak dana na Lošinj s djevojkom, pa me zanima, ako mi netko može reći, da li ima smisla uzimati (idemo u Mali Lošinj), role, odnosno kakav je teren po tom pitanju u gradu i okolici?

Hvala! :)

lola1415
08.08.2008., 10:05
Pozdrav svima! :w

Idem za nekih 10ak dana na Lošinj s djevojkom, pa me zanima, ako mi netko može reći, da li ima smisla uzimati (idemo u Mali Lošinj), role, odnosno kakav je teren po tom pitanju u gradu i okolici?

Hvala! :)

Na Čikatu bi se mogli rolati, ali cijeli otok ti je inače uzbrdo-nizbrdo. :)

Miichelle
02.06.2009., 19:24
ima li itko preporuka za povoljan privatni smještaj?
može i neki manji studio apartman za 2 osobe.

tnx

;)

balzac
02.06.2009., 20:55
htjela bih iznajmiti apartman s frendicom u malom lošinju.možete li me savjetovati s koje strane otoka.naime nemamo auto,a željele bismo biti blizu centra i blizu plaže.Je li bolji položaj čikat ili npr.zagazinjine,sv.martin.Vidjela sam fotke plaže u čikatu i nikako mi se ne sviđa takva gužva i zabava.
hvala

Putnik92
03.06.2009., 08:46
U sezoni teško da ćeš izbjeći gužvu u Lošinju.

balzac
03.06.2009., 21:06
To vjerujem,jer sam čula da je otok prekrasan.Samo me zanima s koje strane otoka su ljepše plaže.Našla sam smještaj i u zagazinama i blizu uvale valdarke i u istarskoj ulici,a kako sam prvi put ne znam udaljenosti između plaža i grada.npr.sunčana uvala-zagazinjine.
Znate li postoji li veza mali lošinj-rab
hvala

kika78
03.06.2009., 22:59
Tražim smještaj na Malom Lošinju od 01.08-15.08 za dvoje.
Tražim preko net-a i sve je ili zauzeto ili je srednja žalost..
help, mi bi na Lošiiiiinj...

Putnik92
04.06.2009., 07:37
Plaža ima posvuda, sad koja je ljepša ne znam, svakome neka druga. Meni su na Lošinju naj-plaže van grada, jedna prema Iloviku (stijene i vrlo malo hlada, te malo ljudi) i uvala Krivica (spušta se putem s ceste od kapelice, zna biti natrpana nautičarima). I sa zapadne i sa istočne strane Maloga postoji lungomare i može se jednostavno doći do mnogih plaža. Pored toga, iz luke svakodnevno kreću izletnički brodovi na sve okolne otoke (za one koji se hoće malo ranije dići preporučam odlazak Jadrolinijom na jednodnevni izlet na Susak ili Unije, daleko je jeftinije od izletničkih brodova).

croxxx69
04.06.2009., 13:54
pozdrav,

zanima me smještaj u malom lošinju... znaci 2 osobe i neki malo jeftiniji smještaj u hotelima koliko koštaju i negdje u privatnom smještaju.
znači ako netko ide ili ako je netko išao koliko ste platili za recimo 2-5 dana od periodu 15.06.-25.06. ili 15.07.-01.08.

il jel možda znate neke last minute ponude?

Gortyna
07.06.2009., 18:09
To vjerujem,jer sam čula da je otok prekrasan.Samo me zanima s koje strane otoka su ljepše plaže.Našla sam smještaj i u zagazinama i blizu uvale valdarke i u istarskoj ulici,a kako sam prvi put ne znam udaljenosti između plaža i grada.npr.sunčana uvala-zagazinjine.
Znate li postoji li veza mali lošinj-rab
hvala

Postoji izletnicka linija iz Malog Losinja za Rab. Pogledaj ovdje

http://www.tz-malilosinj.hr/List.aspx?idLokacijaTip=10&mid=Izleti

Planinarka
07.06.2009., 18:43
Pozdrav svima!

Ja i cura planiramo da idemo na Losinj sredinom 7og mjeseca...

Neki insider bi trebao da nam sredi neki smjestaj..ali u slucaju da se nesto iskomplikuje, jeli pametno ici na slijepo...moze li se naci nesto, ovako, cisto :"Mi dosli...", i kojeg reda su cijene sobe-apartmana za 2.

Btw, prelistao sam postove i vise manje mi je sve jasno... Jedino to sto ne dolazimo kolima, pa me brine malo mobilnost..kako do tih boljih plaza i uvalica? Postoje li kakvi brodici, barcice...?

Ja bila u Velom, more je predivno, plaže su tak..niš posebno..puno kamenja..
Crkva u Velom L je PREDIVNA..u njoj a i ispred nje je puno masonskih simbola , uglavnom zanimljivo jako..

Što se tiće noćnog života uopće mi nije nedostajao, jer volim sunce, mir i sl..

Doduše u Velom nema apartmana baš sa terasama, sve je nekako zbuksano, nema mjesta, ( u centru smo bili, kod pošte ).nisu baš nešto..u hotelima je vjerovatno ljepše ali su zauzeti svi!.Izleti su nama bili preskupi, voće i povrće samo ići u plodine, konzum inače PRESKUPO i nema ga baš..

Ima se besplatni parking što je nevjerovatno kod nas na moru..

Uglavnom lijepo za odmor..ali ima bolje..

petrica_zg
26.06.2009., 11:02
na losinj ovo ljeto idem po jedanaesti put imala sam malu pauzu od pet godina..i onda ponovno prosle odlucila otici...meni je veli losinj najdraze mjesto na jadranu..prosle godine sam vidjela da se konacno nesto pocelo desavat..birc na zagrebackoj,na rovenskoj(mislim koji rade po noci )..malo pomalo ga sredjuju i ima potencijala..postat jedno od jacih mjesta na jadranu..mi smo se skompali s lokalcima i bilo nam je odlicno..ako si znas sam organizirat i zabavit se..stvarno dobar provod je zajamcen...priroda je prekrasna..a plaza ima dosta koje su skrivene i predivne samo treba istrazivat..

Aamy_11
27.06.2009., 19:44
M.Lošinj je najljepši otok na Jadranu i šire :D
Bila sam prošlo ljeto prvi put i zaljubila sam se u njega. Uvala Čikat, Sunčana, ah, nešto savršeno. Samo oono kaj je malo dalje od silnih turista. Iako jako volim tamo ispod hotela Bellevue tamo na onom zbetoniranom, čisto zbog toga kaj je i ona slastičarnica/birc odmah iznad glave i muzika trešti :). A kad se tek sjetim svakodnevnih pješačenja po stazici uz more. Ah nostalgijom mojaa.

Nije ni loš noćni život, samo ako je ekipa luda i ako se upoznaš sa Lošinjanima koji su totalno ludi :D

A ako želite na okolne otočiće, odite sami sa Jadrolinijom, a ne ovim izletnim brodicama jer ono, manje platiš i ne ovisiš o nikome (ok, samo o trajektu ili katamaranu xD). Susak je predivan, otočić koji te oduševi. I ako idete na Susak, ponesite si lopticu za picigin :)

I da, nadajte se da ovo ljeto ne bude tsunami kao prošle godine, iako je i to bio doživljaj. Samo mi je žao svih onih birceva i trgovina i tiskovina kod rive.

Najbolje lignje su u restoranu (koji ne znam kak se zove) kad s trge kreneš ono ulicom uzbrdo prema onom supermarketu i tržnici, sa lijeve strane uz stepenice gore na terasu. Najbolje lignje i stvarno pristojni konobari.

Nemojte zaboraviti i ''Marinu'', disco na brodu. Hot, hot, hot. :cerek:

night_train
28.06.2009., 14:41
Recite mi jel tko putovao nekim brzim brodom (mislim da ide iz Pule) za Zadar? Navodo vozi par sati?
E da, preko ide preko Malog Lošinja
:)

Aamy_11
28.06.2009., 15:02
Moguće da misliš na katamaran. On je fkt brz i preudoban, iznutra kao veći avion (sjedala i to) :).

night_train
28.06.2009., 15:15
Jes.. evo nasla sam... :) to je valjda katamaran :)
http://www.agencija-zolpp.hr/Brodskelinije/tabid/1267/Default.aspx

znaci, okej prica za spustit se na juzniji dio RH, beza auta i bez obilaska Krka...

Aamy_11
28.06.2009., 17:41
Yap, to ti je katamaran :)

Putnik92
29.06.2009., 09:28
Moguće da misliš na katamaran. On je fkt brz i preudoban, iznutra kao veći avion (sjedala i to) :).

Jednom sam se vozio na dotičnom "Bišovu" od Pule do Zadra - mislio sam da ću krepat od vrućine koliko je klima loše radila (masa ljudi se hladila mahanjem kojekakvim improviziranim lepezama). Bara za piće tada nije bilo, trebalo je uhvatiti mornara da odnekud donese hladnu limenku, a sjedala su bila vrlo neudobna. Po jačoj buri u Kvarneru taj katamaran ni ne isplovljava iz Pule (kapetan zove svjetioničara na Poreru da čuje kakvo je stanje).

Marina je naprema ovom brodu bila pravi luksuz - trebalo je samo paziti na dimnjak na palubi iz kojega je kuljala čađa i padala po robi... :)

Aamy_11
30.06.2009., 14:58
Hm ne znam, ja sam se prošlo ljeto vozila dva puta od Suska do Lošinja i zakon je. Klima je radila, šank je bio u redu, bilo je ''konobara'' i oduševila sam se. Stvarno je bilo super. :)

Putnik92
01.07.2009., 09:39
Hm ne znam, ja sam se prošlo ljeto vozila dva puta od Suska do Lošinja i zakon je. Klima je radila, šank je bio u redu, bilo je ''konobara'' i oduševila sam se. Stvarno je bilo super. :)

Ej, ali to nije *taj* katamaran! :)
(ti si vjerojatno išla s Juditom ili nekim sličnim Jadrolinijinim katamaranom, za Pulu plovi Splittours)

veronika 16.05.
07.07.2009., 07:06
Pozdrav svima..imam par pitanja,pa ako netko zna i8 može odgovoriti,bila bih zahvalna..
15.08. idemo prvi put u Mali Lošinj i idemo sa psom.
uvijek pazimo da nikome ne smetamo,tj.tražimo plaže gdje ima najmanje ljudi(pas je mali,uredan,socijaliziran i obavezno uvijek čistimo za njim,ali uvijek se nađe netko tko će prigovarati pa i na najzabačenijim plažama :ne zna: )
zanima me jel mi može netko preporučiti neke plaže u Malom Lošinju za koje misli da bi odgovarale ovoj situaciji??ne poznam Lošinj,ali apartman smo uzeli u ulici Ivana Kraljića,pa ako ima nekih plaža u blizini..ali i ako su dalje,važno da se može do plaže doći autom ili biciklima..i da,poželjno je da ima hlada..
hvala puno..

lola1415
07.07.2009., 14:32

To je Jadrolinijin katamaran, a ovaj drugi koji ide do Zadra je stvarno u banani s tom klimom, ali je jako jeftin put, tako da se isplati malo pretrpiti. :mig:

lola1415
07.07.2009., 14:34
Pozdrav svima..imam par pitanja,pa ako netko zna i8 može odgovoriti,bila bih zahvalna..
uvijek pazimo da nikome ne smetamo,tj.tražimo plaže gdje ima najmanje ljudi(pas je mali,uredan,socijaliziran i obavezno uvijek čistimo za njim,ali uvijek se nađe netko tko će prigovarati pa i na najzabačenijim plažama :ne zna: )
zanima me jel mi može netko preporučiti neke plaže u Malom Lošinju za koje misli da bi odgovarale ovoj situaciji??ne poznam Lošinj,ali apartman smo uzeli u ulici Ivana Kraljića,pa ako ima nekih plaža u blizini..ali i ako su dalje,važno da se može do plaže doći autom ili biciklima..i da,poželjno je da ima hlada..
hvala puno..

Pošalji upit turističkoj zajednici mailom ili nazovi. Oni bi to trebali znati. Mada mislim da ako nije riječ o hotelskoj plaži nitko neće gunđati. :)

Aamy_11
09.07.2009., 22:50
hvala puno..

MI smo prošle godine bili u Čikatu, ali ne tamo gdje je ona pješćana plaža nego malo na ono stranu prema kampu tj. prema otvorenome moru i došli su neki ljudi sa psom i nikom nije smetalo. Pas se kupao i sve je bilo ok. A tu se može pristupiti i autom i biciklom. Ok auto ostaviš gore u ''šumi'', ali ti je ovo ful blizu, ni 5 minuta hoda ;). Ako budem našla sliku tog di smo bili budem postala, pa da ti Lošinjani bolje objasne. :D

veronika 16.05.
11.07.2009., 16:02
hvala puno..:)

putnica7
14.07.2009., 09:27
kakve su plaze uvala sveti martin i zagazine, koliko je udaljeno od ul. nikole tesle gde cu biti smestena? koliko je udaljena placa cikat?
hvala

m@rty
14.07.2009., 09:59
ima tko kakvu preporuku vezano za smještaj (apartman za 2) u malom lošinju... od 01.08.-08.08., da je ono ok uređen, ne derutan i stra i da cijena nije paprena... pogled na more bi bio mrak... nisam nikad bila na lošinju pa stvarno ne znam...

putnica7
14.07.2009., 10:05
kakve su plaze uvala sveti martin i zagazine, koliko je udaljeno od ul. nikole tesle gde cu biti smestena? koliko je udaljena plaza cikat?
hvala

Hrabri_Bambi
15.07.2009., 15:48
Kakav je hotel Helios (uvala Čikat, 1,5 km od centra)?? ima tko kakvih iskustva?

lola1415
16.07.2009., 09:47
ima tko kakvu preporuku vezano za smještaj (apartman za 2) u malom lošinju... od 01.08.-08.08., da je ono ok uređen, ne derutan i stra i da cijena nije paprena... pogled na more bi bio mrak... nisam nikad bila na lošinju pa stvarno ne znam...

Probaj pogledati po agencijama:
www.mediteran-losinj.eu
www.cappelli-tourist.hr

Pošalji im mail o tome što želiš pa će ti sigurno naći nekakav smještaj. Mislim da ti na Lošinju nema derutnih apartmana, jer se kuće s apartmanima nalaze u najljepšim djelovima grada. :o)

lola1415
16.07.2009., 09:52
kakve su plaze uvala sveti martin i zagazine, koliko je udaljeno od ul. nikole tesle gde cu biti smestena? koliko je udaljena plaza cikat?
hvala

Nije daleko, na 5 minuta. To su ti betonske plaže, a ako odeš malo dalje i stijene, imaš djelove gdje se baš ulazi u more i tamo ti je šljunak. Čikat ti je s druge strane i do tamo ti je pješice pola sata, ali ako iz ulice gdje ćeš biti smještena prošetaš do autobusne stanice (koja ti je doslovce na 2 minute udaljenosti) imaš tzv. hotelski bus koji za neku bezveznu cifru vozi do svih hotela. Sjedneš na njega, pa možeš do Velog Lošinja, Sunčane uvale i Čikata. Eto, nadam se da sam pomogla.

lola1415
16.07.2009., 09:54
Kakav je hotel Helios (uvala Čikat, 1,5 km od centra)?? ima tko kakvih iskustva?

Hotel Helios zapravo nema status hotela nego Guest hous-a. Povoljniji je od ostalih zato jer još nije obnovljen, ali je na savršenoj lokaciji, odmah blizu plaža i to na jednom od najljepših djelova otoka. Ako ti ne smeta da budeš u starijem objektu to je dobar izbor. Pod ovaj hotel spadaju i bungalovi Helios koji se nalaze pod borovima i jedna Villa kojoj sam zaboravila ime, pa se raspitaj, možda je to još povoljnija opcija.

putnica7
16.07.2009., 11:29
Nije daleko, na 5 minuta. To su ti betonske plaže, a ako odeš malo dalje i stijene, imaš djelove gdje se baš ulazi u more i tamo ti je šljunak. Čikat ti je s druge strane i do tamo ti je pješice pola sata, ali ako iz ulice gdje ćeš biti smještena prošetaš do autobusne stanice (koja ti je doslovce na 2 minute udaljenosti) imaš tzv. hotelski bus koji za neku bezveznu cifru vozi do svih hotela. Sjedneš na njega, pa možeš do Velog Lošinja, Sunčane uvale i Čikata. Eto, nadam se da sam pomogla.

Mnogo si pomogla, mnogo ti hvala.
Ako mozes da napises neke cene:
- bus od Rijeke do M. Losinja (koliko traje put
- da li ima organizovanih izleta (tvoja preporuka) i naravno cene
- kakve su cene za hranu (pica, rostilj)
- tvoja preporuka za jeftinije restorane
- ima li blizu neki market (Konzum ili slicno)
- ima li jezeva?

Hvala puno unapred

ilovik
16.07.2009., 18:36
Svaki dan plovi katamaran na relaciji MALI LOŠINJ-ILOVIK-SUSAK-UNIJE-CRES-RIJEKA i obrnuto.

Sa njime se mogu činiti i jednodnevni izleti iz Malog Lošinja na obližnje otoke Ilovik, Susak, Unije ili grad Cres, npr. ode se u 6,00 ujutro ( jeste malo rano, ali nije strašno ) iz M.Lošinja na Ilovik i vrati se isti dan poslije 20,00.

Plovidbeni red katamarana (http://www.tz-malilosinj.hr/resources/brochures/katamaranLjeto2009hrHR.pdf)

Pored ove brze brodske linije postoji i stalna M.Lošinj-Ilovik-Susak- Srakane- Unije i obrnuto, ona plovi dvaput dnevno

http://www.agencija-zolpp.hr/Brodskelinije/tabid/1267/Default.aspx

Mala napomena: ne uplovljava baš svaki dan u sve navedene otočne luke.

Cyn
17.07.2009., 10:09

Pa sveti Martin nije betonirana plaža, nego stjenovito-šljunčana s prekrasnom (i ogromnom) borovom šumom neposredno iznad, tak da se možeš sparkirat u hlad ak ti sunce na stijenama dojadi. Meni je to bila jedna od najjačih plaža u Malom Lošinju...

ilovik
17.07.2009., 11:18
Pa sveti Martin nije betonirana plaža, nego stjenovito-šljunčana s prekrasnom (i ogromnom) borovom šumom neposredno iznad, tak da se možeš sparkirat u hlad ak ti sunce na stijenama dojadi. Meni je to bila jedna od najjačih plaža u Malom Lošinju...

Jel to ovo:

http://www.artmedias.com/images/fotogallery/big/losinj-nature-028.jpg

m@rty
17.07.2009., 12:08
uglavnom izgleda da krize & recesije u našem turizmu nema!!!! koga god nazovem ili pošaljem upit putem mail-a...svi krcati i nabrijali cijene.. totalno ludo! nema nigdje slob. appartmana za dvihe osobe za cca 45 eur. izgleda da svim iznajmljivačima posao cvijeta!?!? koje mi onda statistike i jadikovke gledam na tv-u svaki dan-ja ne znam... IMA KO KAKVU PREPORUKU OO 01.08-08.08.?

lola1415
19.07.2009., 10:06
Mnogo si pomogla, mnogo ti hvala.
Ako mozes da napises neke cene:
- bus od Rijeke do M. Losinja (koliko traje put
- da li ima organizovanih izleta (tvoja preporuka) i naravno cene
- kakve su cene za hranu (pica, rostilj)
- tvoja preporuka za jeftinije restorane
- ima li blizu neki market (Konzum ili slicno)
- ima li jezeva?

Hvala puno unapred

Mislim da je u jednom smjeru oko 140 kuna, ali stvarno nisam sigurna. U svakom slučaju ti se puno više isplati ići na katamaran od Rijke do M. Lošinja jer ti to košta 40 kuna u jednom smjeru.
Za izlete se raspitaj kad dođeš. Odi lijepo u Jadroliniju, uzmi red vožnje i fino si sama sve organiziraš. Cijene su kako gdje, ne jedem baš po restačima pa iskreno ne znam. Imaš Konzum i Jadranka trgovine posvuda., Ježeva ima na stjenovitim plažama, ali lako ih se izbjegne. Oni su znak čistog mora. E da, bila sam se usredotočila na Zagazine. Sv. Martin je šljunčana plaža.

Aamy_11
19.07.2009., 12:35
U M. Lošinju imaš iznad rive i plac i supermarket koji je mrak. Hm, sad sam zaboravila kak se zove, ali tam smo mi cijelo vrijeme kupovali. Konzum ti je malo dalje, bar je nama bio jer smo mi bili u samom centru xD.
I da, radije si ti uzmi od Jadrolinije red vožnje jer je bolje da si sam organiziraš izlet do npr. Suska, Ilovika, Unije i tako, em ćeš manje potrošiti i nisi ovisna o nekome. U M. Lošinju na rivi ti nude tako nekakve jednodnevne izlete za 100 , 120 kn na te iste otoke, uključujući i Srakane, ali po meni se više isplati ovako sam otići. Tak smo mi prošle godine otišli na Susak, bili cijeli dan i bilo na je predobro. :)

Isabella
19.07.2009., 19:24
Jel se samo meni čini ili su cijene apartmana na M.Lošinju puno veće nego u srednjoj Dalmaciji?! Gledam po netu cijene i stvarno mi je to jako skupo!

ilovik
19.07.2009., 23:19
Jel se samo meni čini ili su cijene apartmana na M.Lošinju puno veće nego u srednjoj Dalmaciji?! Gledam po netu cijene i stvarno mi je to jako skupo!

Mali Lošinj je uvijek bio skuplji od Dalmacije

ivana)
20.07.2009., 11:32
Općenito Lošinj i Cres su skuplji u odnosu na Dalmaciju...

Ereshkigal
22.07.2009., 11:03
Kakav kamp preporučate Čikat ili Poljane? Koji je bliže pristaništa katamarana?

ilovik
22.07.2009., 13:45
Kakav kamp preporučate Čikat ili Poljane? Koji je bliže pristaništa katamarana?

Nisam tamo kampirao ali mislim da je Čikat nešto bliži pristaništu.Kamp Poljana je nagrađen kao vrhunski uređen kamp a priroda je na Čikatu bujnija, nisu uzalud tamo Habzburgovci gradili ljetnikovce.Mislim da bi Čikat bio bolji izbor.

http://www.apartmani-losinj-poljana.com/Images/Poljana.jpg

Kamp Poljana je nešto dalje od ovih označenih apartmana

Ereshkigal
22.07.2009., 15:10
Hvala na informacijama!Još samo da se poklopi lijepo vrijem u planiranom terminu i mislim da ćemo izabrati Čikat!

Sufraž
26.07.2009., 21:32
Uskoro pakiram kofere pa pravac Losinj! A kako jos nikad nisam putovala na taj otok zanima me da li je bolje ici autom (iz ZG) preko Krka pa na Valbisku-Merag ili preko Istre (Brestova-Porozina)? Po kilometrazi cini mi se otprilike isto, ali me zanima kakve su ceste i gdje su manje guzve za trajekt?

x-type
26.07.2009., 21:56
odi preko Krka jer izbjegavaš gužve na RI obilaznici. ostalo je sve isto - most košta isto skoro isto koliko i tunel, kilometri podjednaki, iako preko Krka čak i štediš 30 km (a i most plaćaš samo u jednbom smjeru, dok tunel u oba)

Charly
26.07.2009., 22:41
definitivno preko Krka, izađeš s autoputa izlaz Oštovica prođeš kroz Hreljin, u Križišću desno i pravac krčki most. Prijatelj mi došao jutros sa trajektom u 7:15 i bilo je samo nekih 20-tak automobila. U prilog vozni red jadrolinije.
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/332.09.e.pdf
ugodan boravak

Ethan
27.07.2009., 00:31
@ x-type

koji mrtvi tunel? ne prolazis kroz ucku do brestove :mig:

@ Sufraž

ja bi ti preporucio da ides na brestovu :mig: cesta do krka je meni katastrofa, radije se vozim kroz opatiju, lovran itd. do brestove. a i voznja preko ravnog krka je dosadna za popizdit.
then again cesta na cresu je kozja staza prema onoj na krku :zubo: dovoljno je rec da je tolko uska da nema ni crte sredine :D ok, neki dijelovi su prosireni, ali i dalje je dobar dio puta stara cesta.
jos jedna stvar, na rijeckoj zaobilaznici su radovi tak da ides kroz grad pa ti vidi. nekak mi se cini da ces izabrat krk varijantu :D

KILLERDOG
27.07.2009., 09:46
da,ne ide se kroz tunel do brestove,ali je nikad nemam sreće i uvijek upadnem u kaos u opatiji (jel tamo uvijek gužva i kolona ili je to slučaj da baš ja uvijek naletim )

ja bi ipak preko krka osobno

galway
27.07.2009., 09:55
Idi preko Krka. Brže je, a i cesta je bolja.
Preko Istre je, istina, malo zanimljivije (Opatija ...), ali to će ti oduzeti vremena - pogotovo ako zapneš na RI obilaznici, ili kroz sami grad. S druge strane, zna biti gužva prema Krčkom mostu, ali opet je brže, a cesta preko samog Krka je vrlo dobra.
Kad se iskrcaš na Cresu (Valbiska-Merag), imaš malo muke dok se ne popneš do glavne ceste D100/101, ali nakon toga osim pokoje neravnine (rupe) na cesti nemaš velikih problema. Jedan dio ceste prema Lošinju je potpuno nov, pa tu možeš fino potegnuti.
Ako ideš preko Brestove (Istra), računaj na mučnu, usku i VRLO lošu cestu sjevernog djela otoka Cresa.

P.S. Zastani u Osoru (prije mosta za o.Lošinj), ako voliš finu klopu i ambijent.:top:

kika78
27.07.2009., 10:02
Preko Krka definitivno! :mig: I moja preporuka - svrati u Lubenice na Cresu. Oduzet će ti pola sata od "glavne" ceste za Lošinj al se svakako isplati... raj na zemlji!

medo_zg
27.07.2009., 10:25
Bio sam prošli tjedan(srijeda) na malom lošinju i nazad iz Zg.
Putovao sam preko Krka, put u jednom smjeru traje 5 sat(sa trajektom) od toga ti je min. 1h po otocima do lošinja.
Preporučam dolazak na trajekt Minimalno pola sata ranije.
Kaj se tiče rute, jednom odi dole, drugom se vrati nazad i vidjeti ćeš sama razlike, brzu vožnju zaboravi jer su ceste prekrcane autima.

galway
27.07.2009., 10:36
Preko Krka definitivno! :mig: I moja preporuka - svrati u Lubenice na Cresu. Oduzet će ti pola sata od "glavne" ceste za Lošinj al se svakako isplati... raj na zemlji!

Definitvno se isplati!!!
Još ako imaš malo avanturističkog duha, uzmi dobre tenisice/cipele i spusti se do plaže u podnožju mjesta. Nećeš požaliti!

P.S. nema (otrovnih) zmija niti opasnih živina na oba otoka :mig:

Sufraž
27.07.2009., 10:51
Dakle biram Krk! :-D A znate li koju zgodnu konobicu, koja nije previse napucena, a jede se domace i fino?

galway
27.07.2009., 10:58
Konoba Cigale u uvali Čikat (Mali Lošinj). Nemreš fulat. Preporučam jadranske lignje! Prema Jutarnjem, najbolje u HR!
Imaju i fina domaća vina.
Konoba Bonifačić (Osor).

nemoralan
27.07.2009., 11:22
odi preko Krka jer izbjegavaš gužve na RI obilaznici. ostalo je sve isto - most košta isto skoro isto koliko i tunel, kilometri podjednaki, iako preko Krka čak i štediš 30 km (a i most plaćaš samo u jednbom smjeru, dok tunel u oba)

Wtf kakav tunel? Most plaćaš oba smjera al samo ako dolaziš sa kopna prema Krku. Što znači ako ćeš na Brestovu-Porozinu i vraćaš se preko Krka moš đabe preko mosta jer u tom smjeru nema naplate. Ma puno je bolje ić preko Krka jer je gužva ić preko Rijeke i Opatije, cesta kad siđeš sa trajekta Cresu jako jako uska al možeš vidjet bjeloglave supove.

definitivno preko Krka, izađeš s autoputa izlaz Oštovica prođeš kroz Hreljin, u Križišću desno i pravac krčki most. Prijatelj mi došao jutros sa trajektom u 7:15 i bilo je samo nekih 20-tak automobila. U prilog vozni red jadrolinije.
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/332.09.e.pdf
ugodan boravak

Tu pazi gadno raskrižje!

I siđi dole na plažu isplati se. Nazad je malo teže al jebi ga.

x-type
27.07.2009., 15:51
o, pa samo izvolite po D66 od Opatije do Brestove u sezoni tko voli. ja baš ne volim brzinu od 30 km/h.

Forumas-zg
29.07.2009., 10:05
Sufraž, prije konačne odluke (iako mi se sve čini da si ju već donijela) razmisli još i o ovome: Na trajektu Valbiska-Merag (preko Krka) su skoro uvijek PUNO VEĆE GUŽVE, a također, dotični vozi puno rjeđe, a i vožnja traje nešto dulje... Ljeti linija Brestova-Porozina vozi doslovce non-stop! :top:
Također, ako ideš preko Krka, cesta jest nešto bolja i ravnija, ali moraš prvo platiti mostarinu, dok preko Brestove NEMA nikakve tunelarine, krivo su ti neki to rekli, naime NE ideš kroz tunel Učku, već kroz Opatiju i Lovran, uz more. To ti je najljepši dio rivijere, prava uživancija za vožnju i razgledanje, za razliku od DOSADNOG i ravnog Krka! Preko njega kad ideš kao da se voziš negdje kroz unutrašnjost, sve ravno i jednolične šume, doslovce ništa ne vidiš, prava dosada, a za razliku od toga preko Opatije imaš prekrasne stvari usput! Na RI obilaznici ipak nije uvijek kaos, subotom su obično gužve, a i noću ju zatvaraju, danju je obično prohodna... Još bih nešto ovdje dodao: Ako ideš preko Krka, također nećeš vidjeti tzv. Tramuntanu, tj. najsjeverniji dio Cresa, koji je doista više nego prekrasan, s prekrasnim vidicima i lokalitetima! To sve gubiš ako ideš preko Krka... A ceste se spajaju par km iznad grada Cresa, dakle ako želiš u Lubenice, to možeš bez obzira kojom od ovih cesta išla...
Moja ti je preporuka da u smjeru TAMO svakako ideš preko Rijeke i Opatije, pa preko Brestove, a natrag ako baš želiš, možeš proći preko Krka da vidiš i tu cestu. Tim više, što (ako nisi znala) putem natrag se Krčki most NE PLAĆA, a kad ideš s kopna na Krk, onda moraš platiti čak 30 kn, bez obzira vraćaš li se natrag preko mosta ili ne... :rolleyes:
I još jedna napomena: iako je dobar dio Creske ceste sad obnovljen, čak i za brzine do 100 km/h, još je dobar dio ostao kao u prošlim stoljećima - uzak, opasan i bez središnje linije, tako da jako paziš na tim neobnovljenim dijelovima... :mig:

aircanada
29.07.2009., 10:31
o, pa samo izvolite po D66 od Opatije do Brestove u sezoni tko voli. ja baš ne volim brzinu od 30 km/h.

zato se krene u 5 iz kuce, pa izbjegnes i guzve i sunce :D

mangata
29.07.2009., 10:31
Pošto je Valbiska-Merag? Koliko uzimaju za auto?

m@rty
29.07.2009., 11:01
pala je odluka i slobodni su i hotel autora i hotel apoksiomen, e sad oba imaju 4 zvjezdice... koji bi mi preporučili, koji je noviji, bolja klopa, bolja usluga??? molim hitno za savijet jer moram uplatiti a ne bih htjela fulati!!!

kika78
29.07.2009., 12:54
pala je odluka i slobodni su i hotel autora i hotel apoksiomen, e sad oba imaju 4 zvjezdice... koji bi mi preporučili, koji je noviji, bolja klopa, bolja usluga??? molim hitno za savijet jer moram uplatiti a ne bih htjela fulati!!!

evo, da pokušam pomoći...
ovisi što želiš -Apoksiomen, biti smještena na samoj rivi, strogi centar malog lošinja (znači, do plaže poduža šetnja ili ići autom) ili Aurora, biti van centra (cca 30 min. lagane šetnje) pa uživati na samoj obali u miru borove šume..
znam da je aurora obnovljen u potpunosti (sad ima vanjski bazen na korištenje) a niti apoksiomen nije oronuo hotel :ne zna:
ali mislim da što god odabereš nećeš pogriješiti :top:

get
29.07.2009., 13:24
Pošto je Valbiska-Merag? Koliko uzimaju za auto?

Kaj se vidimo na Lošinju ? :P

Auto je 113, a po osobi je još 17.

http://www.jadrolinija.hr/pdfs/rijeka.01.06.pdf

Meni se čini da sam prošle godine manje plaćao ili je to bilo zato što sam išao poslije 01.09.

štemajzl
29.07.2009., 14:12
...već kroz Opatiju i Lovran, uz more. To ti je najljepši dio rivijere, prava uživancija za vožnju i razgledanje, za razliku od DOSADNOG i ravnog Krka!

Je, najljepši dio rivijere, ali ne za vožnju usred sezone. Cesta vodi kroz naselja (zebre, pješaci, parkirani auti sa strane) ili je vrlo zavojita i neodržavanog asfalta. U sezoni definitivno NIJE za guštanje u vožnji. Dosta je jedna kampica i sto auti iza nje mili ugodnih 40 na sat, a od Rijeke do Brestove ima 40 km pa si računaj... A onda još i onom uskom cesticom do Cresa... Nikako ne preporučam, bar ne u sezoni i osim ako joj je do razgledavanja, a za put je odvojila cijeli dan (ne zaboraviti da je put preko Porozine duži čak 27 km).

Cesta na Krku od mosta do trajekta u Valbiski je gotovo u cijelosti nova ili obnovljena i na putu prema jugu nema zastoja.
Moja ti je preporuka da u smjeru TAMO svakako ideš preko Rijeke i Opatije, pa preko Brestove, a natrag ako baš želiš, možeš proći preko Krka da vidiš i tu cestu. Tim više, što (ako nisi znala) putem natrag se Krčki most NE PLAĆA, a kad ideš s kopna na Krk, onda moraš platiti čak 30 kn, bez obzira vraćaš li se natrag preko mosta ili ne...
Upravo suprotno! Da, uštedit će tih 30 kn, ali subotom i nedjeljom kolona za izlaz s otoka zna biti i do Malinske (!) a to često znači i više od sat vremena stani-kreni samo do mosta.

Moja preporuka je na Lošinj svakako preko Krka, a natrag po volji.

Putnik92
29.07.2009., 15:03
Cesta (Opatija-Brestova) vodi kroz naselja (zebre, pješaci, parkirani auti sa strane) ili je vrlo zavojita i neodržavanog asfalta.

Cesta je odlična i novoasfaltirana. A i prošle nedjelje navečer nije bilo nikakve gužve...

cvor
29.07.2009., 15:39
Eva ja jučer s Lošinja iz Čikata, pa i ja da kažem koju...

Kakva Brestova-Porozine ak se ide iz Zagreba ili u Zagreb. Kao što je netko rekao, gore se odvajaš odmah poslije zadnjeg tunela na izlaz Krk - Crikvenica. Do mosta imaš cca 15 km uže ceste koja ide uglavnom dolje, natrag je koma ako vučeš kampicu od 1,5 tone, 2,3 m širine kao ja, ali to je nama s kućicama normalno.
Isto netko je rekao da je u Križišću raskršće na kojem se treba obratiti malo pažnje da se ne ode krivo. Kad ideš tamo nije panika, ali nazad polako i pažljivo jer baš i nije pregledno. Meni s kućicom posebno.
Trajekt ti plovi pola sata, čekaš ga ako profulaš vrijeme, 95% primi sve pa i u subotu jer je ogroman Ilovik, ima i potpalublje i zasigurno primi 50-60 automobila pod palubu, a gore možeš vidjeti na slici...

Most za Krk se plaća u jednom smjeru kad ulaziš na Krk, auto 30 kn, a auto s prikolicom 40 kn... Natrag ideš kroz dva izlaska i ne znam o kakvoj koloni do Malinske je riječ... jer tog nije bilo ni tamo ni nazad... Subota 11.7 na more i jučer utorak nazad...

http://i570.photobucket.com/albums/ss148/cvor1234/P7110042.jpghttp://i570.photobucket.com/albums/ss148/cvor1234/P7280288.jpg

Čak jučer koji je dolazio s Krka na Cres u dva sata popodne bio je poluprazan...

Cesta do trajekta po Krku je normalna, a onda je i uspon do Cresa normalan, a kad dodješ na prvi stop pa skrećeš lijevo za Cres i dalje Lošinj (na Cresu 5-6 km od trajekta) počinje "seks" cesta 4-5 m, zakrpa na zakrpi i polako. Još s autom i ide 50-60-70 km/h ali to ne možeš od ovakvih poput mene, kamiona i kampera jer oni ne mogu brže od 40 jer strgalo bi i auto i kućicu, a mimoilasci su.... ne mogu se izraziti. I tako je jedno 20-tak km do skretanja za Lubenice... Dalje je cesta novo složena i OK jedan dobar dio. I onda opet dolaziš na loše jedno desetak km prije mosta u Osoru gdje prelaziš na Lošinj. Taj most ti se diže u 9 i mislim u 17 sati i pušta brodove, a onda ti je cesta po Lošinju nova i najnormalnija.
Po otocima Cresu i Lošinju do samog Malog Lošinja imaš dobar sat samo s autom iako to kilometarski ne djeluje tako. Na ovim grbavim dijelovima su usponi i zavoji uglavnom i polako se vozi od kampica i kampera i uglavnom nema nikakvog pretjecanja.

A da ne kažem da je još 20 km od tog raskršća gdje se skreće za Merag pa do Porozine takve loše ceste kojom odlazi većina kamperica i kampera talijani i svi oni koji odlaze prema Trstu kroz Istru na granične prelaze...

I zato definitivno ovuda. Dok dodjes do Brestove vec si ukrcan na trajekt. Onu cestu preko Opatije znam jako dobro i njome sam prosao bezbroj puta jer mi starci imaju vikendicu u Puli, pa i zimi dok obnavljaju tunel... A sada je onih 5 km kroz Rijeku stvarno koma. Ovuda sam uglavnom vracao se nocu kad sam bio s kombijem i prikolicom jer je tunel tada skoro pa 100 kn u jednom smjeru... Ako dodjes po danu ili do 23 sata onda je to setnica svi idu po cesti skroz od Opatije, preko Lovrana, Ike, Ičića do Mošćeničke drage... Tamo tek malo popusti... Brda i dolovi nisu problem...

A i ne znam koji je gore biser napisao da se do nje dolazi Uckom bolje da nije nista napisao ako nesto ne zna...

nukac
29.07.2009., 18:33
Jedino treba verziju preko Krka izbjegavati nedjeljom navećer, jer kad svi krenu iz Crikvenice prema Zagrebu, zna se do autoceste putovati i sat vremena, brzinom 5 km/h. Postoji verzija preko Fužina, skrene se u Križišću.

štemajzl
30.07.2009., 08:39
Cesta je odlična i novoasfaltirana.
Cesta je daaaleko od odlične i novoasfaltirane osim ako su u posljednja dva tjedna potpuno obnovili svih dvadesetak km pred Brestovom.
A i prošle nedjelje navečer nije bilo nikakve gužve...
Dobro. I što s tim? :ne zna:

Sufraž
30.07.2009., 12:46
Eva ja jučer s Lošinja iz Čikata, pa i ja da kažem koju...

Kakva Brestova-Porozine ak se ide iz Zagreba ili u Zagreb. Kao što je netko rekao, gore se odvajaš odmah poslije zadnjeg tunela na izlaz Krk - Crikvenica. Do mosta imaš cca 15 km uže ceste koja ide uglavnom dolje, natrag je koma ako vučeš kampicu od 1,5 tone, 2,3 m širine kao ja, ali to je nama s kućicama normalno.
Isto netko je rekao da je u Križišću raskršće na kojem se treba obratiti malo pažnje da se ne ode krivo. Kad ideš tamo nije panika, ali nazad polako i pažljivo jer baš i nije pregledno. Meni s kućicom posebno.
Trajekt ti plovi pola sata, čekaš ga ako profulaš vrijeme, 95% primi sve pa i u subotu jer je ogroman Ilovik, ima i potpalublje i zasigurno primi 50-60 automobila pod palubu, a gore možeš vidjeti na slici...

Most za Krk se plaća u jednom smjeru kad ulaziš na Krk, auto 30 kn, a auto s prikolicom 40 kn... Natrag ideš kroz dva izlaska i ne znam o kakvoj koloni do Malinske je riječ... jer tog nije bilo ni tamo ni nazad... Subota 11.7 na more i jučer utorak nazad...

http://i570.photobucket.com/albums/ss148/cvor1234/P7110042.jpghttp://i570.photobucket.com/albums/ss148/cvor1234/P7280288.jpg

Čak jučer koji je dolazio s Krka na Cres u dva sata popodne bio je poluprazan...

Cesta do trajekta po Krku je normalna, a onda je i uspon do Cresa normalan, a kad dodješ na prvi stop pa skrećeš lijevo za Cres i dalje Lošinj (na Cresu 5-6 km od trajekta) počinje "seks" cesta 4-5 m, zakrpa na zakrpi i polako. Još s autom i ide 50-60-70 km/h ali to ne možeš od ovakvih poput mene, kamiona i kampera jer oni ne mogu brže od 40 jer strgalo bi i auto i kućicu, a mimoilasci su.... ne mogu se izraziti. I tako je jedno 20-tak km do skretanja za Lubenice... Dalje je cesta novo složena i OK jedan dobar dio. I onda opet dolaziš na loše jedno desetak km prije mosta u Osoru gdje prelaziš na Lošinj. Taj most ti se diže u 9 i mislim u 17 sati i pušta brodove, a onda ti je cesta po Lošinju nova i najnormalnija.
Po otocima Cresu i Lošinju do samog Malog Lošinja imaš dobar sat samo s autom iako to kilometarski ne djeluje tako. Na ovim grbavim dijelovima su usponi i zavoji uglavnom i polako se vozi od kampica i kampera i uglavnom nema nikakvog pretjecanja.

A da ne kažem da je još 20 km od tog raskršća gdje se skreće za Merag pa do Porozine takve loše ceste kojom odlazi većina kamperica i kampera talijani i svi oni koji odlaze prema Trstu kroz Istru na granične prelaze...

I zato definitivno ovuda. Dok dodjes do Brestove vec si ukrcan na trajekt. Onu cestu preko Opatije znam jako dobro i njome sam prosao bezbroj puta jer mi starci imaju vikendicu u Puli, pa i zimi dok obnavljaju tunel... A sada je onih 5 km kroz Rijeku stvarno koma. Ovuda sam uglavnom vracao se nocu kad sam bio s kombijem i prikolicom jer je tunel tada skoro pa 100 kn u jednom smjeru... Ako dodjes po danu ili do 23 sata onda je to setnica svi idu po cesti skroz od Opatije, preko Lovrana, Ike, Ičića do Mošćeničke drage... Tamo tek malo popusti... Brda i dolovi nisu problem...

A i ne znam koji je gore biser napisao da se do nje dolazi Uckom bolje da nije nista napisao ako nesto ne zna...

Hvala na ovako detaljnim uputama! U povratku planiramo otici na par dana u Istru, pa cemo onda iskusati i "alternativni" put preko Brestove-Porozine! :driver:

aaston
30.07.2009., 12:54
Mati mila, ne mogu vjerovati koje se doktorske disertacije pišu u vezi jednog banalnog pravca :rofl:
Koji god put odabereš pa čak i da odabereš duži, teško da ćeš izgubiti više vremena nego si morao potrošiti na čitanje svega napisanog. :D

get
30.07.2009., 13:01
Mati mila, ne mogu vjerovati koje se doktorske disertacije pišu u vezi jednog banalnog pravca :rofl:
Koji god put odabereš pa čak i da odabereš duži, teško da ćeš izgubiti više vremena nego si morao potrošiti na čitanje svega napisanog. :D

Pa ne znam baš. Netko tko je išao na Lošinj prije 15 godina, zna kakv je to put bio preko pustog Cresa.

Sufraž
30.07.2009., 13:33

Umalo pa da se i posve slozim s ovim opazanjem, ali informacije su ipak prije svega bile korisne!:top:

galway
31.07.2009., 15:28
Aurora, definitvno! Bolja lokacija i na novo preuređeni hotel.
A opet, slažem se s kikom, što god odabereš, nećeš pogriješiti.

cvor
03.08.2009., 06:12
I ja se slažem... oko Lošinja da nećeš pogriješiti bilo koji načinom ljetovanja... Aurora jer ti sam centar Lošinja ništa ne znači...

http://forum.camping-croatia.com/viewtopic.php?f=19&t=203

putnica7
04.08.2009., 13:23
Hvala svima na odgovorima, puno mi znaci.
Jos kad bi neko znao prognozu vremena od 22-30.08... gde bi mi kraj bio!
Ako neko zna neki link gde bih to mogla da pogledam. Negde sam videla da ce biti kise i grmljavine, ali sad ne mogu da nadjem taj link. Da li je uobicajeno da ima kise u tom periodu (mislim na vas koji ste bili krajem kolovoza)?
Hvala jos jednom!
pozz

Johnny Boy
04.08.2009., 13:59
Hvala svima na odgovorima, puno mi znaci.
Jos kad bi neko znao prognozu vremena od 22-30.08... gde bi mi kraj bio!
Ako neko zna neki link gde bih to mogla da pogledam. Negde sam videla da ce biti kise i grmljavine, ali sad ne mogu da nadjem taj link. Da li je uobicajeno da ima kise u tom periodu (mislim na vas koji ste bili krajem kolovoza)?
Hvala jos jednom!
pozz

vidimo se onda u Aurori ako ideš u tom terminu 22.-30.8. :mig:
Prognoze još nema za taj tjedan, ja sam danas gledao na weather.com.
A ti si već rezervirala?
Ja to planiram napraviti u tjednu od 17.-22. kad ću znati prognozu, ne bih htio platiti a onda da me tamo kiša dočeka

lizianthus
17.08.2009., 07:35
bili na lošinju tjedan dana- mali lošinj.
prirodno otok prekrasan, toliko cvijeća, mirisa i ogromnih leptira, grad mali lošinj urbanistički skroz zanimljiv, toliko ulićica sa stepenicama-svaki puta se nenamjerno penješ il spuštaš drugom :ne zna:- totalna fora- kao neki labirint- veli lošinj isto tako
al

što se tiće noćnog života :flop:- same birtije i slastičarne i to je to, grad nema dušu, mislim da smo vidjeli 2 otočana-sve neki skandinavci, englezi- kao da nisam u vlastitoj zemlji. konobari u kafiću koma, nema jedne dobre pekare za kupit dobar kruh kamoli neš više, plaže nikakve, ono malo lijepih (veli žal) je krcato pa time i zamazano jedino kad odeš nekud dalje je predivno čisto al si osuđen na skakanje sa stijena.

cres- prekrasne lubenice, valun :s:s:s, osor tak tak, u beli nam se nije išlo gledat one ptičurine

kaj ja znam- vidli već toliko ljepota RH da nas se više ne dojmi kad je u ponudi samo lijepo more i šuma. :ne zna:

kika78
19.08.2009., 09:46
ja se vratila nakon 2 preeedivna tjedna na malom lošinju...

liz, istina je što kažeš u svezi noćnog života... osim žive svirke u Priku i Tritonu do cca 12 poslije ponoći i nastavka tulumarenja u marini (nisam bila jer me diskači više i ne zanimaju) nema ništa što bi se dešavalo u gradu. moj dragi i ja smo bili prezadovoljni koncertom belana i bana na trgu :top: ali tko je željan noćnog života odabrat će neku drugu destinaciju za godišnji :ne zna:
a i ovo je napredak kakav je lošinj bio do prije cca 3 godine, kada su svi bircevi gasili muziku u 23h.

Točno je i da je grad doslovce preplavljen strancima i da navečer moraš povećalom tražiti stolicu za sjesti a birceva ima barem 15-ak... ali to je cijena koju plačaš gdje god da odeš na more (čak je i vis postao krcat strancima, još jedino jabuka nema gužvu u sezoni :) )

Plaža ima kakvih ti god srce poželi - pijesak, šljunak, beton, stijene... sam treba znati gdje su, jer ove "javne" su stvarno mravinjak (opet, kao i svugdje).
Malo truda po makadamu i nađeš se na rajskim plažama :cerek: Zanimljivo da i ono malo ljudi što je na njima su sami starnci.. kak si oni daju truda i otkriju malo mira i samoće...

nama je ovo treće ljetovanje u lošinju i uspio mi se zavući pod kožu :cerek:... ma, vratit ćemo se sigurno!!!

*darcy*
20.08.2009., 18:48
Potpuno se slažem s kikom, a naročito što se tiče plaža.
One javne me uopće ne diraju ni ne zanimaju jer to su fakat mravinjaci.
Ne možeš ni udahnuti punim plućima jer je zrak pun razno raznih mirisa od krema za sunčanje.
Zato smo ja i moja family svaki dan bili na nekoj drugoj plažici daleko od svega.
Lošinj ima stvarno predivne uvalice i plaže! Ma koji Karibi!
Samo mnogi ljudi ne znaju za njih jer se ipak treba malo i pomučiti da se dođe do njih. Ali svaki korak fakat vrijedi.
Next year slijedi nastavak otkrivanja Lošinja:)

lovelyjubbly
22.08.2009., 13:08
ako itko ima za preporuciti apartman ili sobu za 1 osobu u malom losinju za sljedeci tjedan (24-30.8.) na pm bila bih jako zahvalna! :s

mec
23.08.2009., 19:16
Ja bih isto išao sam, početkom rujna, razmišljam o tom Heliosu jer mi stvarno ne treba neki komfor.

get
25.08.2009., 07:38
Potpuno se slažem s kikom, a naročito što se tiče plaža.
One javne me uopće ne diraju ni ne zanimaju jer to su fakat mravinjaci.
Ne možeš ni udahnuti punim plućima jer je zrak pun razno raznih mirisa od krema za sunčanje.
Zato smo ja i moja family svaki dan bili na nekoj drugoj plažici daleko od svega.
Lošinj ima stvarno predivne uvalice i plaže! Ma koji Karibi!
Samo mnogi ljudi ne znaju za njih jer se ipak treba malo i pomučiti da se dođe do njih. Ali svaki korak fakat vrijedi.
Next year slijedi nastavak otkrivanja Lošinja:)

Hehe, za Lošinj idealan bicikl. Svaki dan nova plaža i nema brige.

Imaju odlične staze oko cijelog otoka (skoro).

*darcy*
25.08.2009., 09:27
Hehe, za Lošinj idealan bicikl. Svaki dan nova plaža i nema brige.

Imaju odlične staze oko cijelog otoka (skoro).

Hehe istina. Samo što se do mnogih plaža ne može nikako(ili vrlo teško) s biciklom već isključivo cipelcugom:mig:
Ne znam da li je netko uspio s bajsom do npr Cvanguskia?
Naročito zato što bi dio puta morao nositi bicikl zbog prekida staze.

get
25.08.2009., 18:07
Hehe istina. Samo što se do mnogih plaža ne može nikako(ili vrlo teško) s biciklom već isključivo cipelcugom:mig:
Ne znam da li je netko uspio s bajsom do npr Cvanguskia?
Naročito zato što bi dio puta morao nositi bicikl zbog prekida staze.

Nije mi jasno jel govoris o Lošinju kao otoku ili Malom Lošinju.

Ja sam prošao cijeli otok biciklom pa ako mozes skicirati gdje je ta plaza

http://slike.hr/slike/l/losinj_39c6d.jpg (http://slike.hr/)

Kada se id oko otoka dođe se tamo do poslije zlatne uvale i negdje kasije se ne može jel počinje plaža za nudiste, pa sam išao cestom po sredini otoka do samog kraja (Kalvarija i prava kalvarija za voziti) i onda natrag od velog lošinja sve do poljana.

frostinho
25.08.2009., 19:13
Ja sam prošao cijeli otok biciklom pa ako mozes skicirati gdje je ta plaza

http://www.tz-malilosinj.hr/resources/brochures/losinj_mapa.pdf

Ovdje imaš detaljnu mapu otoka sa ucrtanim svim uvalama pa budeš lako pronašao uvalu Cuanguski.

btw. ove godine već osmu godinu u Velom Lošinju. Odlično kao i uvijek.

get
25.08.2009., 20:26
http://www.tz-malilosinj.hr/resources/brochures/losinj_mapa.pdf

Ovdje imaš detaljnu mapu otoka sa ucrtanim svim uvalama pa budeš lako pronašao uvalu Cuanguski.

btw. ove godine već osmu godinu u Velom Lošinju. Odlično kao i uvijek.

Hvala, sada sam vidio.

To je taman valjda iza one nudističke ako ove godine nije ukinuta. I tamo se može biciklom, samo nas lik nije pustio i naplacivao je upad. Ali moze se sa gornje strane.

Ali da Lošinj ima jako puno plaža to je prava istina.

Iako je meni minimum tuš, mogu i bez, ali ipak kada plaćam sunce i more da i nešto dobijem :zubo:

montokuc
25.10.2009., 20:31
Ludi pomozite,kako se zove ova crkva u Malom Losinju?

http://imgur.com/vN3yY.jpg

Zlo i naopako
06.11.2009., 09:12
Crkvica je sv.Josipa

montokuc
07.11.2009., 06:14
Crkvica je sv.Josipa
Hvala!:D

antik
01.02.2010., 19:02
iz Varaždina smo
sa familijom (žena i 2 curice od 4 godine i 5 mjeseci)
idemo na more svaki put na drugo mjesto
obišli smo već; Pag, Opatiju, Lovran; Selce, Krk, Cres, Rab, Iž...
preferiramo hotele a na apartmane
ove godine planiramo u devetom mjesecu na 10 dana...

dvoumimo se: Šolta ili Lošinj ?

Molim Vaše savjete !!
Fala

Kikica1111
01.02.2010., 19:10
Nisam nikada bila na Lošinju, ali jesam na Šolti. Jako lijep mali otok, a blizu je Split tako da uvijek mozete napraviti i izlet u Split i upoznati se s tim gradom u kojem se ima sto vidjeti. Šolta ima lijepe uvale i mala mjesta koja vrijedi posjetiti. U svakom slucaju mogu preporuciti. :)

Putnik92
01.02.2010., 20:05
Ako hoćete u hotel -> Lošinj.

nasmijanonebo
01.02.2010., 20:54
posto imate jako male curice, losinj je bolji izbor..
em je mali losinj vece mjesto pa se imate di prosetati ako bude lose vrijeme, ili ne bude vrijeme za kupanjac..imate i veli losinj isto tako za setnju.
plus plaze u losinju imaju debeli hlad-borova suma,sto je isto bitno za djecu (npr. da drijemaju/spavaju u hladu, nema ljepseg od spavanja pod borom:cerek:)..solta je bas mali otok, sva mjestasca su stvarno jako mala (za 5 min prodjes po mjestu)i ako je ruzno vrijeme,nema se sto raditi..ne pljujem po solti, ali nije za tako male curice.

goldietrickz
01.02.2010., 21:02
imaju u Solti Necujam, bazene i tako neke stvarcice za klince. uvala je prelijepa, ali su je s onim apartmanima unistili...

tezak izbor. ja osobno birao bih Soltu. Maslinica, meni jedno od omiljenih mjesta na Jadranu uopce, pa vec spomenuti Necujam, Gornje Selo a i Stomorska ima svojih drazi.

a Losinj je Losinj. sto puta turisticki razvijeniji. ako je to ono sto trazite od odmora...

Natch
01.02.2010., 22:08
losinj, svakako.
u devetom mjesecu vise nije guzva, idealno za obitelji s malom djecom :top:

antik
01.02.2010., 23:33
Hvala vam !!!!

antik
02.02.2010., 17:59
99 % idemo na Lošinj
koji hotel tamo na Malom Lošinju bi nam preporučili?

nasmijanonebo
02.02.2010., 20:38
je li ti cijena igra ulogu?
i pogledaj o hotelima ili postavi upit na
http://www.forum.hr/showthread.php?t=231969

antik
03.02.2010., 12:43
ok Hvala

antik
03.02.2010., 12:47
iz Varaždina smo
sa familijom (žena i 2 curice od 4 godine i 5 mjeseci)
idemo na more svaki put na drugo mjesto
obišli smo već; Pag, Opatiju, Lovran; Selce, Krk, Cres, Rab, Iž...
preferiramo hotele a na apartmane
ove godine planiramo u devetom mjesecu na 10 dana...

dvoumimo se: Mali ili Veli Lošinj ?

Molim Vaše savjete !!
Fala

našao sam super ponudu za Veli lošinj na lastminute

Hotel Punta Veli Lošinj
all inclusive
11.09.2010 - 18.09.2010 2.044 kn
po osobi

jedino me još malo zanima
koliko ima od velog do malog lošinja?
Ima li i u Velom Lošinju dosta šetnica?
može li se lungo mare do malog Lošinja?
može li se iz Velog L. na Susak?
Kud se sve može izać u Velom lošinju?

Hvala

antik
03.02.2010., 13:17
našao sam još jednu super ponudu i to za Mali Lošinj
ali to je 25.09.

može li se tad još kupati u moru?

nije li prehladno već?

Mali Lošinj Hotel Vespera
polupansion
25.09.2010 - 02.10.2010 1.820 kn
po osobi

nasmijanonebo
03.02.2010., 13:38
od velog losinja do malog l.ima 5 km..i ima setnica uz more od velog do malog, cijelo vrijeme je u hladu, u borovoj sumi.
mali losinj je bas grad/ic (ipak je to najveci otocni grad na jadranu) i ima vise sadrzaja i znatno veci od velog losinja.
Veli losinj je manji ali i intimniji i mozda drazesniji i ima manje turista nego mali l.iako ni mali l. nije nikako los.ali ja nisam sa djecom pa:D
centar velog losinja obidjes za 5-10 minuta ali ima setnice i prema zaapdu/malom losinju i prema istoku ima setnica do rovenske (10 min hoda od velog l..).rovenska je dio velog losinja, ali je cisto ribarski stimung u rovenski:cerek:.
mali losinj ima stijenovite plaze i pjeskovite plaze sa debelim hladom.
veli losinj ima stjenovite plaze sa hladom i bez hlada i u rovenskoj ima jako mala sljuncana plaza.
ako iskljucimo setnice izvan naselja. u malom losinju se ima vise za setati po gradu ali u velom je vise filing da ste među domacima.
iz malog losinja ide lokalna brodska linija za susak i ostale otoke.

sto se tice kupanja oko 25.9. to ti je ziva lutrija, sve ti ovisi kakvo ce biti proljece a pogotovo ljeto, hoce li se more ohladiti u međuvremenu ili nece..ako ce biti vrelo ljeto, bit ce voda topla jos onda..
npr.ja ti volim toplo more, pa se potrefi da se kupam vec 1.5. i cak do 20.10. (ako je bila topla jesen) a nekad se zna dogoditi da se kupam tek sredinom 6.mj jer tek tad zatopli ili prestanem vec pocetkom 9.mj. ako rano pocinju kise.

*darcy*
03.02.2010., 13:42
Antik, baš mi je drago što si se odlučio za Lošinj:)
Po meni je to destinacija broj jedan, naročito za kikače:mig:
Mi toliko volimo i Mali i Veli Lošinj, da već idemo tamo 1. svibnja.

Da li ćete se odlučiti za Mali ili Veli, sasvim svejedno jer su povezani šetnicom uz more. Šetnja laganim hodom traje kojih pola sata. Možda i duže, ali meni je to toliko krasno da vrijeme jednostavno preleti:)
Malu prednost što se tiče smještaja dajem Malom Lošinju. Veći je izbor plaža, šetnica, restača i općenito je življe.
Veli Lošinj ima šetnicu uz more do jedne uvale kojih 10-tak minuta od Rovenske(to je odmah nakon Velog Lošinja).
Do Suska se svakodnevno može katamaranom i izletničkim brodicama iz Malog Lošinja; Za Veli nisam ziher, mislim da će se naći koji privat brodić.
Dakle, ako preferirate mirniji odmor, tada Veli Lošinj:mig:

Vespera je odličan hotel, prošle godine preuređen i prilagođen djeci.
Mi smo uzeli polupansion u Bellevue hotelu, tj njegovoj depadansi Vili Hortenzija u prekrasnoj uvali sa pješčanom plažom. Mislim da je i povoljnija od Vespere.

Za deveti mjesec ne znam pouzdano da li se može kupati, ali vjerujem da se more neće rashladiti. Ipak je Lošinj najtopliji otok na Kvarneru:top:

Ako ima još koje pitanje, tu sam:mig:
Bit će mi zadovoljstvo:)

(A jesam se raspisala :rolleyes:)

*darcy*
03.02.2010., 13:46
nasmijanonebo, pretekla si me:D
Puno brže tipkaš od mene.
Ali evo mislim da smo zajedno pomogle čovjeku:mig:

Volim Lošinj:cerek:

Putnik92
03.02.2010., 15:02
može li se iz Velog L. na Susak?

Ako vam se da rano dić, idite iz Maloga Jadrolinijom na Susak - imat ćete cijeli dan a platiti ćete vrlo malo za karte!

antik
04.02.2010., 07:46
hvala. ajme jedva čekam ljeto
na lošinju
naravno

antik
08.02.2010., 12:48
Kakva je plaža ( za djecu) na Velom Lošinju kod hotela Punta?

koliko vidim na slikama na netu da je dosta stjenovita...ima li koja manje stjenovita u blizini?

nasmijanonebo
08.02.2010., 14:48
na tvoju zalost, stjenovita je plaza kod hotela punta..njabliza plaza od hotela koja nije stjenovita bi bila sljuncana plaza u rovenskoj (rovenska ti je uvalu dalje od veloluske uvale-imas nekih 10 minuta pjeske od hotela, ali bez brige setaliste uz more-ali nema hlada na tom dijelu setalista)

antik
09.02.2010., 22:08
ide se prama sjeveru
ili jugu?

nasmijanonebo
10.02.2010., 08:50
iz hotela punta prema rovenskoj je smjer istok..
ili, iz hotela punta kad bi isao uz more prema istoku dosao bi prvo u sam centar vele luke, i onda samo produzis setalistem uz more, proci ces kraj glavne veloluske crkve, pa onda kraj groblja, pa kraj kuca, i dodjes u tu uvalu rovenska.ne mozes nikako fulati.
zapadno od hotela punta setaliste vodi do malog losinja, vrlo brzo na stazi ima debelog hlada za setnju do malog losinja.

baba vjestica
03.03.2010., 21:59
otocani pomagajte! rezervirali smo hotel za 8 mj na losinju, dolazimo avionom iz rijeka (krk), pa me zanima jel ima neki autobus koji vozi direkt zracna luka (krk)-mali losinj?

Mrkva01
31.03.2010., 11:50
Planiramo ove godine u srpnju ljetovanje na V. Lošinju.
Zanimaju me iskustva putovanja (dolazim iz smjera Zagreba), dakle gdje se najbolje ukrcati na trajekt, da vožnja bude što ugodnija?
Isto tako me zanima što je ne smijemo propustiti posjetiti / pogledati na V. Lošinju ili okolici?
Hvala!

nasmijanonebo
31.03.2010., 12:17
Odi na otok Krk (btw,mostarina za otok Krk povratna 40 kn) i u mjestu Valbiska se ukrcas na trajekt za Merag (Cres)..i iz Meraga samo pičiš za Veli Lošinj.
a za znamenitosti i sl. procitaj ovu temu iz pocetka:mig:

Mrkva01
31.03.2010., 13:43
Odi na otok Krk (btw,mostarina za otok Krk povratna 40 kn) i u mjestu Valbiska se ukrcas na trajekt za Merag (Cres)..i iz Meraga samo pičiš za Veli Lošinj.
a za znamenitosti i sl. procitaj ovu temu iz pocetka:mig:
Hvala!
Evo još jedno pitanjce - koliko onda još ima vožnje autom po Cresu do Lošinja, kakva je cesta? Pitam jer budem onda u 7. mj. trudnoće pa gledam koji put bude najudobniji.

Mrkva01
31.03.2010., 13:56
a joj, i još nešto - plaža kod hotela Punta - vidim da piše da je stjenovita. Da li je apsolutno nepogodna za klince? Ili, još bolje, kakav je ulaz u more? Ima puno ježeva, oštrog kamenja, ili je onaj okrugli kamen?

nasmijanonebo
31.03.2010., 14:06
Hvala!
Evo još jedno pitanjce - koliko onda još ima vožnje autom po Cresu do Lošinja, kakva je cesta? Pitam jer budem onda u 7. mj. trudnoće pa gledam koji put bude najudobniji.

cesta je dobra..najveci dio je novi asfalt (zadnja 3 ljeta to sredjivali).ima 70-ak km.
ajmo reci uvrh glave sat i pol ure voznje po cresu/losinju.
plaza kod hotela punta-nema jezeva,a nije bas skroz nepogodno za klince..u biti ne znam koliko je dijete staro pa..
evo ti fotka te plaze:
http://www.adriatyk.com.pl/c/0/PUNLOS/Hotel-Punta---Veli-Lo%C5%A1inj.JPG

Mrkva01
31.03.2010., 17:26
Jedno dijete ima 9,5 god, drugo 3,5. Za starije dijete nije problem, ionako stalno pliva i roni, za mlađeg mi je malo bed jer nema baš plićaka da se igra. Al vidim da u hotelu ima bazena i vanjskih i unutarnjih pa će eventualno na taj način kompenzirati.:)

nasmijanonebo
31.03.2010., 19:26
hotel punta je stvarno lijep a i okolica hotela je jako lijepo uredjena a i odrzavana..da, stariji ce se zabaviti :D a mladji u bazenu kao sto velis..
i grad veli losinj je jako jako blizu hotela, imas dugu setnicu (vec i sama znas kad si procitala ovu temu)..

Mrkva01
20.04.2010., 12:40
Evo, mi smo rezervirali smještaj u Hotelu Punta.
Ljetovat ćemo samo 6 dana.
Zato me zanima slijedeće - pošto je plaža kod hotela dosta stjenovita, treba mi savjet koja plaža / uvala je najbolja za djecu? Dajte 2,3, može i da se dođe autom (uz svu prtljagu za klince + ja trudnica?), al opet da se ne vozimo baš pol sata.

cvor
20.04.2010., 13:55
Hvala!

Cesta po Lošinju je skroz nova... Cesta po Krku je sasvim OK, veći dio složen...

Ali po Cresu je banana. Iako nešto roštaju i ne znam koliko su od lani od 8. mjeseca napredovali, ali ako dođeš iza neke kamperice (poput mene:lol:) nemoj se ljutiti jer uloviti 30 km/h je veliko umijeće koliko ljulja i baca... U autu to nije tako strašno, ali za prikoličare je. I taj dio ceste je uzak i uglavnom brdovit, pa i to još dodatno otežava. A u sezoni naravno da je svaki drugi auto s kamp prikolicom koji putuju prema kampovima na kraju Cresa ili na Lošinju.

Ali Lošinj će te oduševiti. Osjetit ćeš miris šume i miris mora.... I da ne lutam po jadranskoj obali mislim da bi se vratio na Lošinj...

nasmijanonebo
20.04.2010., 14:09
u rovenskoj (to ti je dio velog losinja) ima sljuncana plaza..do nje ima 15 min laganog hoda od tvog hotela (i na tom putu nema hlada) , ali ne znam koliko su ti djeca mala i ziva pa se to vrijeme moze i produziti :rofl: (nemam djecu, imam necake, pa otud znam:D)
inace, najbolja plaza za djecu je u malom losinju.tj. uvala čikat u malom losinju..pjescana uvala a sve sami hlad od borove sume..vrlo lako se parkirati,ima puno mjesta (ne znam placa li se ili ne, mi tamo samo skuterom pa:ne zna:) a od velog losinja imas max 10 min autom. jedini minus te plaze je velika guzva u sezoni, pa se onda voda malo zamuti kad igraju u plicaku, picigin itd..ali stvarno je najbolja za djecu zbog pijeska i pplicine, nije odmah duboka voda.
ima fora birc na toj samoj plazi..sve nasipano pijeskom pod borovima i lezaljke kao da si na havajima:D..
inace u velom losinju na glavnom trgu imate centar za dupine,moze se pogledati izlozba o tome itd..za djecu jako zgodno.

cro_gavran
20.04.2010., 19:32
otocani pomagajte! rezervirali smo hotel za 8 mj na losinju, dolazimo avionom iz rijeka (krk), pa me zanima jel ima neki autobus koji vozi direkt zracna luka (krk)-mali losinj?

Postoji, jer kada sam putovao iz Lošinja prošle godine smo svratili i na aerodrom, samo kada ti točno ide i koliko ti odgovara znati ćeš tek negdje početkom ljeta, kad autotrans stavi ljetni vozni red. Zasada nema informacija o tome, tako da se ne preplašiš kad na njihovoj stranici ne nađeš ništa. Imaju glupu politiku da im za mjesec dana unaprijed ne radi niti jedan vozni red. :ne zna:

Dobro se provedi na Lošinju, prekrasno je tamo...

za informacije o autobusima pogledaj:
www.autotrans.hr

Mrkva01
22.04.2010., 13:50
inace u velom losinju na glavnom trgu imate centar za dupine,moze se pogledati izlozba o tome itd..za djecu jako zgodno.
hvala puno za ovu informaciju:top:

cro_gavran
22.04.2010., 14:41

Samo nemojte biti jedni od mnogih nadobudnih turista koji se vrate loših dojmova jer nisu vidjeli dupina, a to je kao otok dupina. Ako je njihov rezervat tamo (ne znam da li još uvijek je), to ne znači da je zoološki vrt sa dupinima, i da je njihova svrha skakutati i zabavljati turiste :lol:

cvor
22.04.2010., 14:54
Samo nemojte biti jedni od mnogih nadobudnih turista koji se vrate loših dojmova jer nisu vidjeli dupina, a to je kao otok dupina. Ako je njihov rezervat tamo (ne znam da li još uvijek je), to ne znači da je zoološki vrt sa dupinima, i da je njihova svrha skakutati i zabavljati turiste :lol:

Mi smo prošle godine uputili se na Susak s klincima i bili smo sretnici jer su nam odjednom uz brod izronili dupini i skakutali i onda je i "barba" usporio i malo se vrtio po moru dok su se god oni uz brod zabavljali...

Naravno da smo obišli i Veli Lošinj i taj centar...

Da... obavezna destinacija vam je i Susak i gore popeti se do crkve i do vinarije... a na samoj plaži imate iseljenički bar gdje je u pol sezone lani kava koštala 4 ili 5 kn, pivo 7 i slične cijene...:s

nasmijanonebo
22.04.2010., 15:17

nisam ni mislila na same dupine..nego na taj centar di ima izlozba, edukativo za djecu..
btw, ja tamo u moru nikad nisam vidjela dupine..tako cesto sam na moru (preko cijele godine) i to od sjevera do juga i samo 1x sam uspjela vidjeti dupine:rofl: (na sjev.obali peljesca na pustoj plazi) ..a moj brat ode samo preko ljeta na more i vidi ih:lol:..

cro_gavran
22.04.2010., 22:06
nisam ni mislila na same dupine..nego na taj centar di ima izlozba, edukativo za djecu..
btw, ja tamo u moru nikad nisam vidjela dupine..tako cesto sam na moru (preko cijele godine) i to od sjevera do juga i samo 1x sam uspjela vidjeti dupine:rofl: (na sjev.obali peljesca na pustoj plazi) ..a moj brat ode samo preko ljeta na more i vidi ih:lol:..

znam znam, ali me podsjetilo na anegdotu oko mnoštva turista koji se vraćaju nezadovoljni sa Lošinja. :)

Ahhh, ja sam ih gledao u Bakarskom zaljevu dok sam išao u školu, jedno dva mjeseca je bio stalni gost... Na Lošinju isto nikad ni jednog... :lol:

Isto jedna mama
03.05.2010., 14:19
Jel zna netko neki povoljan apartmanski smještaj u Malom Lošinju???Hvala

spajalica
22.05.2010., 17:22
pozdrav svima! evo da se malo i ja raspitam o ovoj destinaciji za odmor. Posljednji put sam na Lošinju bila prije ohoho godina, ali imam veliku želju otići ove god. tražim smještaj. idem s dečkom i dovoljna nam je soba s kupaonom + frižider za odložiti lako pokvarive stvari. pa ako je netko od vas prisutnih imao kakvo dobro iskustvo ili iznajmljuje možda, bila bih zahvalna na informaciji.. eh, da, što se tiče lokacije, nije važna blizina samog M. ili V. Lošinja, ali bilo bi poželjno da nije baš previše udaljeno. :mig:

rapajic_st
23.05.2010., 08:12
najbolja plaza za djecu je u malom losinju.tj. uvala čikat u malom losinju..pjescana uvala a sve sami hlad od borove sume..vrlo lako se parkirati,ima puno mjesta (ne znam placa li se ili ne, mi tamo samo skuterom pa:ne zna:) a od velog losinja imas max 10 min autom. jedini minus te plaze je velika guzva u sezoni, pa se onda voda malo zamuti kad igraju u plicaku, picigin itd..ali stvarno je najbolja za djecu zbog pijeska i pplicine, nije odmah duboka voda.
ima fora birc na toj samoj plazi..sve nasipano pijeskom pod borovima i lezaljke kao da si na havajima:D...

gdje da budemo smjesteni da budemo blizu ove uvale? nisam znao da toga ima na malom losinju..i odmah mi zanimljivo postalo..
posto obozavamo sa zarucnicom pjescane uvale,pogotovo pijesak u vodi..plicaka nesto..

matejyk13
25.05.2010., 21:59
pozdrav ljudi,evo imam 16 godina i pošto mi je stari vojnik imam pravo ići na mali ložinj 5 dana,navodno se ide u neku vojarnu:D
e sad mene zanima kakva je ta vojarna danas,jer vidim na postu iz 2007 da je bila ko smetlište?!:rolleyes:

nasmijanonebo
25.05.2010., 22:13
gdje da budemo smjesteni da budemo blizu ove uvale? nisam znao da toga ima na malom losinju..i odmah mi zanimljivo postalo..
posto obozavamo sa zarucnicom pjescane uvale,pogotovo pijesak u vodi..plicaka nesto..

tek sad sam vidjela ovo pitanje..kod suncane uvale imate i kampova i hotela..ali to ti je mala uvala i strasno je velika guzva. da dobijes predodzbu, evo fotka:D
http://commondatastorage.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/4964739.jpg
saharun na dugom otoku je br.1 u hrv. sto se tice pjescanih plaza:mig: (i ja volim pijesak:D)
ako si jos zainteresiran za suncanu uvalu, reci cu ti koji kamp je blizu i hoteli.

nasmijanonebo
25.05.2010., 22:23
pozdrav ljudi,evo imam 16 godina i pošto mi je stari vojnik imam pravo ići na mali ložinj 5 dana,navodno se ide u neku vojarnu:D
e sad mene zanima kakva je ta vojarna danas,jer vidim na postu iz 2007 da je bila ko smetlište?!:rolleyes:

nisam sa losinja:D, i ne znam di je ta vojarna, ali sam nasla na jednom drugom forumu vijest od lani da je obnova vojarne u tijeku (tj.post je iz 2009.) plus malo cackala po netu i vidim da je obnovljena..vojska isla tamo na duhovne obnove itd.bio biskup u 1.mj.ove godine da blagoslovi sve prostorije vojarne i iz toga se moze zakljuciti da je ta vojarna obnovljena (vojarna Kovčanje u M.Lošinju). (blagoslivlja se kad je tek nesto dovrseno, obnovljeno itd:mig:)
odi svakako ako imas prilike:top:

matejyk13
26.05.2010., 12:29
nisam sa losinja:D, i ne znam di je ta vojarna, ali sam nasla na jednom drugom forumu vijest od lani da je obnova vojarne u tijeku (tj.post je iz 2009.) plus malo cackala po netu i vidim da je obnovljena..vojska isla tamo na duhovne obnove itd.bio biskup u 1.mj.ove godine da blagoslovi sve prostorije vojarne i iz toga se moze zakljuciti da je ta vojarna obnovljena (vojarna Kovčanje u M.Lošinju). (blagoslivlja se kad je tek nesto dovrseno, obnovljeno itd:mig:)
odi svakako ako imas prilike:top:
e hvala na informacijama,lijep pozdrav:)

top-secret-koka
27.05.2010., 15:29
isla bi sa obitelji na mali losinj, dio koji se zove zagazinjine.
vidim da su plaze svuda ispred tih apartmana, ali me zanima kakve su i koliko ima pjeske do mora, da li je to setnja kroz borovu sumu ili moramo picit uz cestu do nekog dijela gdje se moze spustiti na plazu? jesam jako nesuvisla :D ?
da li su te plaze sljuncane ili su stjene?

zapravo koji dio malog losinja bi predlozili za dijete koje se voli brckat u plicaku?

BUBAMARA22
27.05.2010., 15:37
zapravo koji dio malog losinja bi predlozili za dijete koje se voli brckat u plicaku?

čikat je mrak za klince

nasmijanonebo
27.05.2010., 15:41
čikat, tj. suncana uvala-to je pijesak, idealno za klince (a oni su tam ionako glavne musterije:D)

top-secret-koka
27.05.2010., 16:13
hvala :cerek: a gdje da trazim smjestaj da nam je cikat najblize?

ili do tamo mogu autom? imaju parking?

top-secret-koka
27.05.2010., 16:19
aaa sad vidim da ima hotel helios bungalove na cikatu...
ima li netko iskustva sa istim?

*darcy*
27.05.2010., 22:53
Nisam nikad bila u tim bungalovima, ali da ne kampiram sigurno bih se odlučila za njih:)

Na odličnom su mjestu, u hladu borove šume, a pješčana plaža za klince je minutu od tih bungalova:mig:

Dakle, go for it :top:

top-secret-koka
28.05.2010., 07:01
hvala, puno ste mi pomogli :)

matejyk13
28.05.2010., 17:20
ljudi kakva je plaža kraj te vojarne,nisam na netu našao ništa konkretno...

alison
28.05.2010., 17:45

mislim da je to ovo, cijela uvala su vojni objekti
http://i328.photobucket.com/albums/l343/alison1111/IMG_0238-1.jpg
http://i328.photobucket.com/albums/l343/alison1111/IMG_0236.jpg
http://i328.photobucket.com/albums/l343/alison1111/IMG_0235.jpg

u zadnjih godinu-dvije je to sve izgrađeno, i ne izgleda baš ko smetlište:D , prije bih rekla hotelski kompeks(barem ona prva slika), a slabo se vidi jer je dosta zumirano

alison
28.05.2010., 17:49
ljudi kakva je plaža kraj te vojarne,nisam na netu našao ništa konkretno...

tamo je "običnim ljudima" pristup zabranjen, može se vjerojatno ići s barkom, a uz cestu ima rampa i ne može se unutra- može se kupati uz cestu, ali to baš nije primamljivo
ali ima puno lijepih plaža blizu, tako da nije problem

matejyk13
28.05.2010., 23:57
mislim da je to ovo, cijela uvala su vojni objekti
http://i328.photobucket.com/albums/l343/alison1111/IMG_0238-1.jpg
http://i328.photobucket.com/albums/l343/alison1111/IMG_0236.jpg
http://i328.photobucket.com/albums/l343/alison1111/IMG_0235.jpg

u zadnjih godinu-dvije je to sve izgrađeno, i ne izgleda baš ko smetlište:D , prije bih rekla hotelski kompeks(barem ona prva slika), a slabo se vidi jer je dosta zumirano

ma kakvo smetlište izgleda predobro:D

Mrkva01
17.06.2010., 10:33
Može još savjet gdje se može dobro i jeftino pojesti u Velom Lošinju?

SuhiJr
17.06.2010., 15:32
Pozdrav

Ovak zanima me jel ima kakva trajektna linija ili katamaran neki iz novalje za mali lošinj, koja je cijena, kolko često dnevno plove, trajanje putovanja.

Hvala.

goga_25
18.06.2010., 11:38
Pozdrav

Ovak zanima me jel ima kakva trajektna linija ili katamaran neki iz novalje za mali lošinj, koja je cijena, kolko često dnevno plove, trajanje putovanja.

Hvala.

to smo mi prošlo ljeto tražili i preko neta i na licu mjesta :D al totalno bezuspješno, bilo je par brodica (onako privatno) al je to bilo nešto strašno skupo i bila je neka ponuda (u novalji) za turističko razgledavanje lošinja i otoka u okolici al je i to bilo totalno nepovoljno, pošto je nama trebao samo prijevoz

sretno u potrazi i javi ako nešto nađeš

bubicaa
21.06.2010., 17:38
Dižem malo temu :D

Dečko i ja tražimo mjesto za miran odmor, bez nagužvanih plaža... i na netu sam se zaljubila u hotel Bellevue u Malom Lošinju... kad gledam onu plažu, pa šuma, pa šetnice, nekako mi se čini baš super za odmor...
Ima netko iskustva? :)

Isto jedna mama
21.06.2010., 17:57
Ja sam tamo bila 10tak godina i meni je tamo izuzetno lijepo... odmor za dušu i tijelo

bubicaa
21.06.2010., 17:59
Baš u tom hotelu? :)

Gledam cijene, i nisu strašne, još se zna naći za taj hotel i neki last minute :)

I da, jel stvarno tako blizu grada kao što piše, nekih 1km sam našla podatke? Pa to je super za šetnju

alison
21.06.2010., 18:14
Baš u tom hotelu? :)

Gledam cijene, i nisu strašne, još se zna naći za taj hotel i neki last minute :)

I da, jel stvarno tako blizu grada kao što piše, nekih 1km sam našla podatke? Pa to je super za šetnju

nećete pogriješiti ako odete na Lošinj, predivan otok, a hotel je blizu centra :)

bubicaa
21.06.2010., 20:04
Jej :)
Drago mi je da su dobri komentari, jer sam se već zaljubila :)

Isto jedna mama
22.06.2010., 20:30
Bellvue je odličan hotel, ima i bazen s morskom vodom i podvodnim masažama, tako da ako pada kiša možeš se i tu kupat, klopa je odlična sobe imaju tv i super su. Klasa više od Heliosa no i po cijeni nešto skuplje. Sam centar je 10 minuta šetnje uz more, a može i kraće ako se ide poprečki

bubicaa
22.06.2010., 20:32
Ja se nadam da ćemo ubrati ponudu za Bellevue na last minute, nešto sniženo :D Sad ima već za 7.mjesec za 500 kn jeftinije (na last minuteu kompasa)

E one ostale stvari - te masaže, teretana, što već ima, jel se to dodatno plaća?

Isto jedna mama
23.06.2010., 07:37
U sklopu bazena je sauna i masaža, a u sklopu hotela ima i teretana, masaža se plaća dodatno, a teretana mislim da ne. Navečer je u vrtu hotela muzika, lagana i diskretna, ne plesnjak, sviječice na stolovima, jako ugodan ambijent. Premda i sam Lošinj nudi svašta pa su opcije stvarno mnogobrojne

bubicaa
23.06.2010., 07:44
E kad ovo čitam, osjećam se jaaako :cerek:
Nadam se da ćemo se uspjeti ubaciti u naš termin u hotel :) Sad svaki dan gledam last minute stranice i raznorazne ponude kad se pojavi taj 8.mjesec

Nakon radnog ljeta bit će to odmor za dušu :)

sweet Irma
23.06.2010., 09:19
Odi na otok Krk (btw,mostarina za otok Krk povratna 40 kn) :

30 kn:D

Isto jedna mama
23.06.2010., 09:33
Starci su mi sad tamo, kažu da je popunjenost oko 70% i da se vidi da je manje gostiju u Lošinju nego lani. Nadam se da će i zato spustit malo cijene.

bubicaa
23.06.2010., 10:46
Super :)

Čak sam na ovom topicu našla kako doći do tamo (ono s Krka na Cres pa autom dalje) i sad jedva čekam da krenem u finalizaciju... Ah more :cerek:

BTW jel pametno uzeti nešto za prekriti auto dok je na parkingu, čula sam da se ljudi bune da su imali probleme sa smolom koja pada od drveća?

Isto jedna mama
23.06.2010., 11:43
Nama je veći problem bila tuča jedne godine, a smole ima jer je parkiralište u borovoj šumi

paprenjak
23.06.2010., 11:45
Pozdrav,ekipa:w
Imam pitanje i molbu. Dragi radi u Velom lošinju cijelu sezonu,a ja sam trudna(i sama)u Zg. Pa me zanima ima li netko povoljan,ali stvarno povoljan smještaj u periodu od 8.7-negdje 1.9.2010. tak da mogu biti sa njim. Znam da tražim puno,ali možda se netko nađe. Ponude na pp:mig: Hvala

SuhiJr
08.07.2010., 21:47
Pozdrav

Hvala.

nisam uspjel niš naći, a jel moža tko zna jel ima koja linija s Raba za Malil Lošinj, jer ima katamaran iz Novalje do Raba.

nasmijanonebo
08.07.2010., 22:19
mostarina za krk je bila do ove godine 30 kn, pa digli na 40..mozda su ponovno spustili..
trajekt rab-losinj nema!
jedino da ides iz lopara (rab) trajektom do valbiske (krk) a iz valbiske ide trajekt za cres pa cestom do losinja..
ili katamaranom iz raba do rijeke i onda iz rijeke katamaranom do losinja .povezanost medju otocima je jako losa:mad: (za vrijeme domovinskog rata bila puno bolja povezanost)

SuhiJr
09.07.2010., 08:16
mostarina za krk je bila do ove godine 30 kn, pa digli na 40..mozda su ponovno spustili..
trajekt rab-losinj nema!
jedino da ides iz lopara (rab) trajektom do valbiske (krk) a iz valbiske ide trajekt za cres pa cestom do losinja..
ili katamaranom iz raba do rijeke i onda iz rijeke katamaranom do losinja .povezanost medju otocima je jako losa:mad: (za vrijeme domovinskog rata bila puno bolja povezanost)

fala, a kolko bi me to koštalo, katamaran do rijeke, pa onda do lošinja i kolko bi to vremenski trajalo, a i ovo s trajektom s raba do krka pa do cresa

trebalo bi se to malo bolje povezat s katamaranima, mislim da bi linija rab-mali lošinj ili novalja-mali lošinj bila dobar potez

nasmijanonebo
09.07.2010., 08:40
katamaran rab-rijeka 35 kn, a rijeka-mali losinj 40 kn.
voznja rab-rijeka ili obratno cca 1,45h
voznja rijeka-m.losinj 3 ili 4h , ovisno koji dan ides
http://www.jadrolinija.hr/pdfs/9308.2010.ljeto.hr.pdf
iz raba ide rano i onda za losinj mozes ici tek popodne..vrijeme cekanja mozes iskoristiti za obilazak rijeke, imas sto vidjeti.
stvari mozes ostaviti u garderobi autobusnog "kolodvora" u rijeci.
i jadrolinija na novom terminalu ima predvidjen prostor za garderobu, ali kad sam zadnji put bila tamo prije mjesec dana, jos nisu to otvorili.
trajekt lopar-valbiska-vozis se sat i pol, vozni red ti je ovdje
http://www.lopar.hr/pdf/plovidbeni-sezlop04.pdf
a trajekt valbiska-merag jako cesto voze..samo ne znam kako ces do losinja od meraga ako nemas auto, jedino da stopas ili pricekas neki bus za losinj (jer idu na taj trajekt)
a ako si autom, onda ne mozes autom na katamaran (samo pjesak, cak ni bicikle ne daju na katamaran, provjereno)

night_train
09.07.2010., 13:20
pozdrav ljudi...

evo, netko je spomenuo da agnecije iz Zg-a imaju deal s direktnim busevima do losinjskih hotela.. koliko je to duga voznja, vremenski.. ? vjerujem da ti busevi ne stoje nigdje osim na nekoj klasicnoj 'pish pauzi' :D

nemam pojma
09.07.2010., 14:25
Pozdrav :w

Idući zjedan idemo na Lošinj u Artatore, pa me zanima ima li tko kakvih informacija kakve su plaže tamo, koliko imamo do Malog Lošinja, kakve su cijene i sl.
Svaka informacija je dobrodošla :)

*darcy*
09.07.2010., 14:41
Artatore je naselje prije Malog Lošinja. Plaže su čini mi se šljunčane i kamene.
U blizini ima lijepih uvala i plažica, npr. Zabodarski ispod aerodroma.
Do grada ima autom kojih 3 minute. Cijene su slične kao na kopnu,možda malkice više. Ima veliki Konzum u kojem su cijene nekih stvari malo skuplje nego inače. Recimo delikatese su u prosjeku skuplje i 30%.

nemam pojma
09.07.2010., 14:54
Hej, pravo brz odgovor! Puno ti hvala :five:

Možemo li do tih plažica i uvalica pješke?

*darcy*
09.07.2010., 14:59
E za to nisam sigurna jer mi uvijek idemo autom.
Vjerojatno se može i pješice.
Autom nam treba samo od aerodroma do Zabodarskog kojih 15 minuta. Ali to je zato jer je kameniti makadam:mig: pa se vozi 15 km/h:rolleyes:

clea...
09.07.2010., 15:50
Hej, pravo brz odgovor! Puno ti hvala :five:

Možemo li do tih plažica i uvalica pješke?
Artatore je maleno naselje, uglavnom vikendaši i turisti, pa gdje god da ste smješteni nije vam daleko pješke do mora. Plaže su uglavnom stjenovite, ali ima uz mol i ispod suhe marine plaža sa lijepim ulazom u more što je dosta bitno ako imate djecu. Ako nemate, prošećete uz more i nađete gdje vam se sviđa spustiti ručnik...mogućnosti se nepregledne:)...

nemam pojma
09.07.2010., 18:25
Artatore je maleno naselje, uglavnom vikendaši i turisti, pa gdje god da ste smješteni nije vam daleko pješke do mora. Plaže su uglavnom stjenovite, ali ima uz mol i ispod suhe marine plaža sa lijepim ulazom u more što je dosta bitno ako imate djecu. Ako nemate, prošećete uz more i nađete gdje vam se sviđa spustiti ručnik...mogućnosti se nepregledne:)...

Imamo djecu, zato se i raspitujem, nas dvoje možemo pješke kilometrima, ali budući da imamo dječje prtljage za plažu, hvata me strah od pomisli na dugo pješačenje :cerek:

Hvala vam objema na informacijama :). Ako se još čega sjetite, pišite :w

tuscan
13.07.2010., 09:58
Idemo u Lošinj 24.07.-31.07. pa ako neko ima ponudu ili preporuku za apartman
za dvoje, može PM. hvala

vegga
13.07.2010., 14:40
Idemo u Lošinj 24.07.-31.07. pa ako neko ima ponudu ili preporuku za apartman
za dvoje, može PM. hvala

i ja sam mislila ici taj termin ali sam na prognozi vidjela sve te dane lisu i ruzno vrijeme

vegga
13.07.2010., 14:41
E kad ovo čitam, osjećam se jaaako :cerek:
Nadam se da ćemo se uspjeti ubaciti u naš termin u hotel :) Sad svaki dan gledam last minute stranice i raznorazne ponude kad se pojavi taj 8.mjesec

Nakon radnog ljeta bit će to odmor za dušu :)

gdje vidis last minute za 8 mj.? ja bi isto isla u bellevue tada?

bubicaa
13.07.2010., 14:45
Bellevue je imao last minute za 24.7., na stranicama kompasa. Međutim taj termin je nestao i nadam se da će se pojaviti novi za 8.mjesec :moli:

vegga
13.07.2010., 17:45
Bellevue je imao last minute za 24.7., na stranicama kompasa. Međutim taj termin je nestao i nadam se da će se pojaviti novi za 8.mjesec :moli:

imas jos uvijek taj termin ali direktno na nijovim stranicama, bar mislim

sunce moje
14.07.2010., 13:28
Mi (muž, dijete, ja) idemo u 8 mj na Lošinj (Nerezine). Planirali smo uzet bicikle sa sobom. Da li je to pametno? Ima li se gdje vozat?

nasmijanonebo
14.07.2010., 14:36
pa ovisno u kakvoj ste kondiciji:D..mozete samo magistralom se voziti, npr. do osora i natrag ili do losinja (ali to je za stvarno dobru kondiciju).. i na potezu od malog do velog losinja i iza se voziti biciklom.
da ste u malom losinju imalo bi smisla bicikle uzeti. ali nerezine je malo mjesto i ne znam bas.

*darcy*
14.07.2010., 16:51
Jedino se još možete voziti uz obalu po lungo mare od Nerezina do Ridi mutka tj. do benzinske.
To vam je kojih 10-tak minuta lagane vožnje :mig:

A čini mi se da bi se dalo i na drugu stranu Nerezina prema Galboki, ako se ne varam.
Uglavnom, kao što je rekla nasmijanonebo, malo je to mjesto.

vegga
14.07.2010., 17:03
Antik, baš mi je drago što si se odlučio za Lošinj:)
Po meni je to destinacija broj jedan, naročito za kikače:mig:
Mi toliko volimo i Mali i Veli Lošinj, da već idemo tamo 1. svibnja.

Da li ćete se odlučiti za Mali ili Veli, sasvim svejedno jer su povezani šetnicom uz more. Šetnja laganim hodom traje kojih pola sata. Možda i duže, ali meni je to toliko krasno da vrijeme jednostavno preleti:)
Malu prednost što se tiče smještaja dajem Malom Lošinju. Veći je izbor plaža, šetnica, restača i općenito je življe.
Veli Lošinj ima šetnicu uz more do jedne uvale kojih 10-tak minuta od Rovenske(to je odmah nakon Velog Lošinja).
Do Suska se svakodnevno može katamaranom i izletničkim brodicama iz Malog Lošinja; Za Veli nisam ziher, mislim da će se naći koji privat brodić.
Dakle, ako preferirate mirniji odmor, tada Veli Lošinj:mig:

Vespera je odličan hotel, prošle godine preuređen i prilagođen djeci.
Mi smo uzeli polupansion u Bellevue hotelu, tj njegovoj depadansi Vili Hortenzija u prekrasnoj uvali sa pješčanom plažom. Mislim da je i povoljnija od Vespere.

Za deveti mjesec ne znam pouzdano da li se može kupati, ali vjerujem da se more neće rashladiti. Ipak je Lošinj najtopliji otok na Kvarneru:top:

Ako ima još koje pitanje, tu sam:mig:
Bit će mi zadovoljstvo:)

(A jesam se raspisala :rolleyes:)

molim te reci mi dal je bolje u hortensiji ili bellevue, dvoumim se a hortensian je jeftinija ali nema tv ni ventilatora????

antik
14.07.2010., 17:03

a mi se nadamo da će se pojavit za 9 mjesec
jer tad planiramo na lošinj

*darcy*
14.07.2010., 17:25
molim te reci mi dal je bolje u hortensiji ili bellevue, dvoumim se a hortensian je jeftinija ali nema tv ni ventilatora????

Zato i je Hortensia povoljnija od hotela Bellevue, jer nema tv, a za ventilatore ne znam.
Za 1. maj su imali neke radove u Hortensiji, pa iako smo platili povoljniji smještaj, dobili smo sobu u hotelu:D
Tako da smo Hortensiu vidjeli samo izvana.
Ustvari, lijepo izgleda, na samoj je obali predivne uvale.
Ako možete bez ventilatora ili klime i telke (koji je u stvari portabl), uzmite Hortensiu:mig:

CrazyMo
14.07.2010., 17:56
Hortenzija je vila stara preko 100 godina, na super poziciji valjda 3metra od mora. Ako dobijete sobu s pogledom na more imat cete i prekrasan pogled. Ali to je i sve sto cete dobiti.Vila izvana izgleda jako lijepo, medjutim mislim da se u samu Hortenziju (namjestaj i sl.) nije ulagalo bar 20-tak godina(mislim da od ventilatora nista, a na Losinju je trenutacno vruce ko u paklu vjeruj mi).

sunce moje
14.07.2010., 19:44
pa ovisno u kakvoj ste kondiciji:D..mozete samo magistralom se voziti, npr. do osora i natrag ili do losinja (ali to je za stvarno dobru kondiciju).. i na potezu od malog do velog losinja i iza se voziti biciklom.
da ste u malom losinju imalo bi smisla bicikle uzeti. ali nerezine je malo mjesto i ne znam bas.

Hvala! Ma imamo mi kondicije, samo kaj je tak vruće da mi se čini da ćemo se samo po noći vozat.

nasmijanonebo
14.07.2010., 20:27
po noci voziti? hm nije bas tako siroka magistrala po losinju a auti voze svakojako pa ne znam koliko je to pametno.

sunce moje
15.07.2010., 07:46
Ma nisam mislila ozbiljno, zekam se. Hoću samo reć da kak je vruče, nema se čovjek kad ni vozit osim po noć i u 6 ujutro

cici mici
15.07.2010., 23:57
kakva je i kolika ponuda privatnog smještaja u malom lošinju ?

mislim tamo otići na buf, par dana eventualno pa da bukiram neki hotelčić ili se mogu osloniti da će biti privatnog smještaja slobodnog.

CrazyMo
16.07.2010., 06:32
Manjih hotela, ima svega par, ali zato privatnog smjestaja ima koliko hoces(apartmani,sobe). Gotovo svaka obiteljska kuca ima nesto za iznajmiti. Samo pazi iza 20.07. pa do 15.08. popunjenost istih je gotovo 100%.

nasmijanonebo
16.07.2010., 09:04
nikad nigdje na jadranu nije 100% popunjenost privatnog smjestaja. ja uvijek na blef i uvijek u terminu od 15.7. do 15.8. i uvijek uspijem naci (udarne destinacije), na ok lokaciji, pristojan smjestaj i pristojne cijene (citaj, jeftinije:D)
u m.losinju smo negdje oko 1.8. nasli vise toga, ali nam se vise dopalo spavati u velom losinju (jer nam je veli drazi) pa smo i tamo uspjeli naci, a dosli smo tek oko 21h u veli..i nasli.
nemam kontakt brojeve, ako vec netko pita (izgubila sam ovaj broj).

CrazyMo
16.07.2010., 12:11
nikad nigdje na jadranu nije 100% popunjenost privatnog smjestaja. ja uvijek na blef i uvijek u terminu od 15.7. do 15.8. i uvijek uspijem naci (udarne destinacije), na ok lokaciji, pristojan smjestaj i pristojne cijene (citaj, jeftinije:D)
u m.losinju smo negdje oko 1.8. nasli vise toga, ali nam se vise dopalo spavati u velom losinju (jer nam je veli drazi) pa smo i tamo uspjeli naci, a dosli smo tek oko 21h u veli..i nasli.
nemam kontakt brojeve, ako vec netko pita (izgubila sam ovaj broj).

Je nekad je bilo tako, al sada kako gosti u velikom luku izbjegavaju hotele(citaj zbog visokih cijena), privatan smjestaj ide ko lud. Moja 2 apartmana i 2 sobe su pune do iza 20.08., a jos imam stalno upite, eh da mi je jos koji apartman i soba :top:! Al slazem se nikad nije 100% popunjenost, samo je pitanje sta ostaje slobodno(citaj losije i na losijoj lokaciji), pa i nas bezobrazluk naplacivanja apartmana bez tv-a, bez klime, bez perilica, bez internet pristupa i sl. po cijeni apartman koji to nude i sl..

nasmijanonebo
16.07.2010., 12:37
e sad..ja ne trazim ni TV (pa nemam ni vremena to gledati:mig:) ni perilicu ni wifi i slicne kerefeke. osnovno je da je cista i uredna soba te cista kupaona i wc i ok lokacija, i zadovoljna sam. takav smjestaj je vec puno lakse naci.
mladima je najcesce samo to dovoljno (iako nisam ni ja u prvom cvijetu mladosti)..tako da ovisi i o "musterijama" koliko su zahtjevni.
a na ovom forumu su pretezno mladi:mig:

cici mici
16.07.2010., 12:41
hvala. a kakve su cijene za sobu? ptiam , ono, jel drže cijene prodali ne prodali ili ... ?

puno bi pomoglo da na kući piše dobri stari "zimmer frei" da ne kucam na 100 vrata :D

nasmijanonebo
16.07.2010., 13:30
u velom l.nam je jedna osoba u nekoj agenciji pomogla da nadjemo povoljno kod nekih poznatih od te osobe..jako ljubazna osoba.
ako nemaju nista rezervirano iducih par dana, znaju spustiti cijene (ono bolje da popune sobu malo jeftinije nego nista) ali ne debelo..ali par eura plus minus po osobi i ustedi se..mislim da smo mi v.losinj platili do 15 eura po osobi.
inace nigdje na jadranu nismo kucali o vrata:D, nego smo se raspitivali okolo(malo blesavo di smo se sve raspitivali, ne po kucama:mig:) ..to je za komunikativne ljude a i treba biti sarmantan, skompati se s domacima..najbolje je kod mladjih ljudi, lakse izadju u susret (treba procijeniti u minutu hoce li osoba pomoci ili ne, cista psihologija), makar smo nailazili i na starije jako ljubazne ljude.sve je to u biti samo cista psihologija (kao i u trgovackoj bransi). ili smo uvijek imali srecu:ne zna: jer bi vrlo brzo nasli smjestaj.
ako trazis samo osnovno kao ja (cisto, uredno) moze se naci. ako trazis tv, perilicu, net e to ne bih znala (makar smo imali negdje po moru i sobe sa tv i klimom a da nismo ocekivali).

sputnjik
16.07.2010., 18:06
Ima li u Malom Lošinju negdje za ostaviti torbe kad se dođe? Nekakva garderoba ili slično na kolodvoru?:ne zna:

*darcy*
16.07.2010., 18:46
Jedino ako su završili radove na novoj autobusnoj od Autotransa.

U svibnju još nije bilo moguće ostaviti prtljagu tamo, ali od tada su sigurno završili sa uređenjem.

Najbolje ih je nazvati i provjeriti.

CrazyMo
16.07.2010., 18:48
Autobusna je otvorena, evo ima mjesec dana

cici mici
18.07.2010., 22:20
kakva je klopa u Guest house Heliosu ?
za smještaj znam da je .. .stariji objekt, no osim dobrog i urednog kreveta i OK klope (PP) mi ne treba puno.

putnica7
19.07.2010., 12:21
prosle godine nisam uspjela otici u Mali Losinj.
kako sam gledala, katamaran od rijeke do Malog Losinja ima jednom dnevno i to posle 14, a povratak ima ujutro. kako bih isla nedelju dana ne bih da gubim ceo dan, vec bih na ML dosla ujutru moze li mi neko potrvrditi da li je istina da ne idu cesto katamarani ili sta god? pliz, hitno je

nasmijanonebo
19.07.2010., 13:09
istina je..ide samo 1x dnevno.

putnica7
19.07.2010., 13:17
Hvala, moze li onda neki predlog za mirnije mesto u Istri, pod prirodnim hladom borovine i da ima da se proseta, kao npr u Malom Losinju? Da ima nekih uvalica...

Kakva steta, a tako sam gledala Mali Losinj.... dugo ga meracim....

nasmijanonebo
19.07.2010., 13:31
A zasto se ne vratis busom u Rijeku u nedjelju.?
mislis borova suma kao na Losinju? Rovinj ima dosta borovih suma i puno uvala.Imas se di setati. Neke plaze imaju i hlad od borove sume.
Rabac ima borovu sumu ali u samom Rapcu na plazi nema hlada (iako su plaze prekrasne, sljuncane)..a ima borove sume na stijenama i tamo se ljudi znaju kupati..ima dosta tih uvalica za otkrivanje ali nije uredjena betonska setnica, nego staze kroz sumu, uz more itd..
Rabac ima dugacku setnicu i mirnije je mjesto.
U stvari, ima dosta mjesta sa borovom sumama u Istri. Umag, Porec, Pula (neki dijelovi uz more) itd..
ne znam sto mislis pod mirnije? koliko mirnije?

putnica7
19.07.2010., 13:57
kako busom u rijeku u nedelju?
mislila sam biti u losinju od 24.07.-31.07., tj. iz rijeke za natrag imam bus 31.07. uvece.
A ima li iz Pule za M.L. rano a natrag popodne?
Mali Losinj ima divna setalista uz obalu, i ima puno uvala gdje mogu biti malte ne sama, ima i pescanih, sljunkovitih i stenovitih plaza, i lep je gradic.... mislim, nije ni tako mali. i svasta nesto lepo. Ima i raznih izleta... Ima li nekih privatnih brodica?
Treba mi mirno mesto za odmor, da nije previse bucno, a da ima na plazi prirodan hlad borovine... U M.L. mi se dopada suncana uvala, cikat, ili recimo sveti martin, eto tako nesto odprilike.
Ako nema prevoz ni iz Pule, ide li odnekud drugo iz Istre? Tako bih na Mali Losinj.......

cici mici
19.07.2010., 16:38
kako busom u rijeku u nedelju?
mislila sam biti u losinju od 24.07.-31.07., tj. iz rijeke za natrag imam bus 31.07. uvece.
A ima li iz Pule za M.L. rano a natrag popodne?
Mali Losinj ima divna setalista uz obalu, i ima puno uvala gdje mogu biti malte ne sama, ima i pescanih, sljunkovitih i stenovitih plaza, i lep je gradic.... mislim, nije ni tako mali. i svasta nesto lepo. Ima i raznih izleta... Ima li nekih privatnih brodica?
Treba mi mirno mesto za odmor, da nije previse bucno, a da ima na plazi prirodan hlad borovine... U M.L. mi se dopada suncana uvala, cikat, ili recimo sveti martin, eto tako nesto odprilike.
Ako nema prevoz ni iz Pule, ide li odnekud drugo iz Istre? Tako bih na Mali Losinj.......
iz Puel kreće katamaran u 7 a iz Lošinja ide natrag oko 18:30 ...

a ja diplomirah na kombinacijama Zagreb - Lošinj ... tantalove muke :)

dvije su mi opcije:
1. direktno busom Zg - ML, 450 kn povratna. A pitanje je koliko se još čeka na ukrcaj za trajekt s Krka na Cres. U idealnom slučaju bar 5 sati puta.
Ali linija ide 3 puta dnevno u oba smjera pa je najbolja za tempiranje.

2. kombinacije bus - katamaran :D
Katamaran za Lošinj:
iz Pule :7:00 - 9:30 (ne vozi utorkom i četvrtkom). iz Lošinja kreće oko 18:25
Zadar: 16:00 - 18:30 (ne vozi utorkom i četvrtkom) iz Lošinja kreće oko 9:30
Rijeka : 17:00 do 20:15 - 21:20h (ovisno o danu). Iz Lošinja kreće natrag u 6:00

Iako je Lošinjanima idealna linija da odu u Rijeku ili Zadar na cijeli dan i vrate se navečer, za turiste koji putuju na otok totalno je nelogičan red vožnje katamarana u turističkoj sezoni. Ako idem katamaranom iz Rijeke ili Zadra gubim cijeli dan pošto dolazim na Lošinj navečer a odlazim rano ujutro.

mika007
19.07.2010., 19:33
Jel ima netko da iznajmljuje apartman za dvoje, mali ili veli lošinj? do 45eura? Može odgovor i na PM

nasmijanonebo
19.07.2010., 21:25
Iako je Lošinjanima idealna linija da odu u Rijeku ili Zadar na cijeli dan i vrate se navečer, za turiste koji putuju na otok totalno je nelogičan red vožnje katamarana u turističkoj sezoni. Ako idem katamaranom iz Rijeke ili Zadra gubim cijeli dan pošto dolazim na Lošinj navečer a odlazim rano ujutro.

svi su katamarani na jadranu prilagodjeni otocanima, bas zato da stignu u jedan dan otici do rijeke, splita itd..na zalost, tko pita turiste sto njima pase:rofl:
neces vjerovati, za vrijeme rata je sve bilo puno bolje povezano

anjche
21.07.2010., 03:15
Pozdrav,
31. ovog mjeseca dolazim na lošinj pa me zanima koliko mogu racunati na blagodati :) nocnog zivota...
bila sam vec par godina, ali zaglavljena u nerezinama s obitelji.
ove godine je odluka pala; prijateljica, pamet u glavu i volan u ruke. :D

nasmijanonebo
21.07.2010., 08:22
veli losinj nista (osim birceva)
mali losinj ima neke lounge barove, radili su do 2h u noci..sjecam se da je bio kao neki disco ali su nam domaci rekli da je prazno pa nismo ni isli

*darcy*
21.07.2010., 12:29
Disco na brodu :D ...koliko put sam prošla i uvijek mi se činilo prazno ( a možda je još bilo rano :ne zna: )
U gradu ima nekih birceva i barova.
Čula za neki da je ok za stariju škvadru; Catacomba :kava:
Ja to na žalost ne uspijem izvidjeti, jer su mi klinci još premali za takva mjesta:mig: