PDA

View Full Version : Prištići

stranice : 1 2 3 [4] 5 6

whatislove
16.04.2009., 14:27
a jel je neko koristio neku kremu koa se zowe cellucur sicca control night?
meni ju je dala kozmeticharka...
i onako nije bas da ness ekspresno djeluje al je ok

frupy
16.04.2009., 19:26

Nikad cula.. :ne zna:
To se moze nabaviti samo kod kozmeticarke? Tko je proizvodjac?

ray ban
16.04.2009., 22:31
Aknitol mali smečkasti losion je dobar za parcijalno isušivanje, ali ne mogu reći da je revolucionaran. Ima li nešto bolje od toga za isušivanje pojedinačnih prišteva?

avene diacneal

bubuljica_na_nosu
17.04.2009., 10:36
avene diacneal

Probala, ali nije mi bas nesto. Bio je ok isprva, a kasnije mi se ucinilo da mi cak produlji trajanje prista, bude onako sav crven :(

squo99
19.04.2009., 16:32
ja sam nedavno probala Eritromicin, to je pripravak koji rade u ljekarni, i sa antibiotikom je, malo ima miris, ali fakat je ok.
prvo sam kad sam ga kupila mislila(kak mi sa malo prištića imamo probleme i hoćemo ih riješiti) sam da neće biti ok, ali fakat je...........probajte, nekih 30 kn ovisi o ljekarni

squo99
19.04.2009., 16:34
to je kao tonik......imam ja nešto za reći za aknitol..
jak je to preparat za lice i ne smije se koristiti baš stalno jer ima neki dodatak koji zatvara i čepi prštiće

frupy
19.04.2009., 16:47
ja sam nedavno probala Eritromicin, to je pripravak koji rade u ljekarni, i sa antibiotikom je, malo ima miris, ali fakat je ok.
prvo sam kad sam ga kupila mislila(kak mi sa malo prištića imamo probleme i hoćemo ih riješiti) sam da neće biti ok, ali fakat je...........probajte, nekih 30 kn ovisi o ljekarni

Jel ide na recept ili ne?

laka
20.04.2009., 13:58
Jel ide na recept ili ne?

Ide, ide..:) Ja sam ga prije koristila češće dok sam imala stvarno problema s prištićima i pomoglo mi je fkt puno.. probala sam sve kreme i kremice i niš.. al ovo fkt djeluje (bar na meni).. sam moraš pazit kak ga koristiš.. ne u prevelikoj količini i ak pecka treba isprat.. sad kad mi je lice OK koristim ga sam kad mi izbije pokoji prištić..:)

goran07
25.05.2009., 17:39
e cure,nisam lijen za citati al ima ovog puno i sve pricate o licu,,,,pa da pitam,,na licu nemam pristice nego na ledima...neznam sta je,,,,tusiram se svaki dan,plahte mjenjam redovno,ali eto,,,to meni non stop iozbijaju ti pristici,,,pisao sam online doktorima,i kazu da je to "zaostatak hormonalnog neceg" i da pprobam, sa losionom Exfolica,,,ja dodem u tri ljekarne,ove me gledaju,kazu da tog losiona nema,,da Exfolica znaci opet "pocetak necega sa kožom ",,,eto uglavnom,preporucili su mi i kupio sam nekakav Young Derm Lotion,,ali ne valja nista,,to meni opet isto, , , ima te li vi neki savjet,neki losion,,cijena nije vazna,samo da ima ucinak, , , , eto, , pusa,,hvala,,,,

novabbb
25.05.2009., 19:58

ja upravo počela koristiti sicca control day također na preporuku kozmetičarke (kaže da djeluje na uklanjanje flekica-ožiljaka od bubuljica, što u upustvima baš i nisam pročitala)

novabbb
25.05.2009., 20:00
to je kao tonik......imam ja nešto za reći za aknitol..
jak je to preparat za lice i ne smije se koristiti baš stalno jer ima neki dodatak koji zatvara i čepi prštiće

ja ga korištim već skoro dvadeset godina tako što ga stavljam lokalno na prištiće više da ih kamufliram

makss
31.05.2009., 22:47
sva sreca nemam problema sa pristicima,osim sa jednim koji mi uvijek na nosu izbije,a shvatio sam da je to zbog vruce vode.a nemogu se u mlakoj tusirat:D

e sad,vec me nos pece,malo je nabubrilo i crvenkasto je i samo cekam kad ces isplovit van,pa me zanima kako da zaustavim to cudoviste malo:s

navaha
02.06.2009., 16:23
mislim da je sve to individualno.na pristice najvise utjece stres,premalo vode,prehrana i ne bavljenje tjelovjezbom.
koliko sam citala...slatko ima mal utjecaj na akne(iako od neke slatke hrane nekome izbijaju-zato treba obratiti paznju sta se jede) nego da najvise utjece slana hrana tj previse soli.
tu jos ima puno faktora...neki npr previse ceprkaju po licu pa to i dalje prenose.ne valja ni pretjerano cistiti lice jer se unistava prirodna flora na kozi i ubijaju se dobre bakterije pa se stanje moze jos vise pogorsati.
najbolji su blagi preparati ...hidratantne kreme(ne hranjive jer one previse maste kozu i zacepljuju pore).i redoviti piling je dosta bitan jer se koza tako brze regenerira.ako je stanje teze..tj ako su akne potkozne i jako upaljene cesto je problem poremecaj hormona tako da najbolje je prvo otici dermatologu i malo se posavjetovati.

Angel*from*hell
17.06.2009., 12:45
ja imam malo problema sa pristicima...nista strasno-al veliki problem mi je postalo ljustenje koze...ima li kakve pomoci za to??dali da koristim neke kreme...stvarno uzasno...koza mi je suha...please help!!! :moli:

pebbles
30.06.2009., 22:42
jel nekom skinoren još viš potaknuo lučenje loja? meni se lice nakon pol sata sjaji "ko pasja kesa" a kupila sam ga baš zbog toga da reduciram masno čelo i nos... :(

leek
02.07.2009., 12:40
Ja ću pop..dit od komedona!!
Imam ih sve više, ali samo na desnoj strani lica......kao zrnca pod rukom kad prođem po obrazu!
Kako se toga rješiti, po mogućnosti sama?

Andjelcic
02.07.2009., 14:04
Ja ću pop..dit od komedona!!
Imam ih sve više, ali samo na desnoj strani lica......kao zrnca pod rukom kad prođem po obrazu!
drzis li mozda na toj strani mobitel kad razgovaras?

pebbles
02.07.2009., 14:05

hm..zanimljivo pitanje...mogu li znati zašto ju to pitaš...jel ima to nekakve veze?

Mopsly
02.07.2009., 18:18
Pita jer se zmazanoća s mobitela prenosi na lice - to se i meni znalo dešavati a isti problem mi se dešava i kad imam neku frizuru da mi kosa "plazi" po licu..:ne zna:

Ensi
02.07.2009., 20:08
ovo je iz daljeg malo
http://de.tinypic.com/r/imjt07/5

ovo od skroz blizu (nemojte se prepast)
http://de.tinypic.com/r/20zxz0k/5

Ako netko zna kako ovo maknit bila bi mu jako jako jako jako jako jako zahvalna. :moli:
Btw nije alergija na sunce jer to imam već par godina, u istim količinama i ljeti i zimi.

***arwen***
02.07.2009., 20:38
ja mislim da ti je to pureća koža,
moja sestra je imala istu stvar po nadlakticama,

kako je to rješila:
uzalud smo godinama hodali po dermatolozima i kupovali skupe kremice, i ništa, čorak

i onda je moja malenkost otkrila forum i pdf prirodna kozmetika te je počela era mazanja prirodnim uljima (bademovim i ružinim) i uglavnom 95% toga je kroz neko vrijeme nestalo, ali dakako treba biti uporan i svakodnevno mazati, čak i po više puta

i raditi piling, ali neki jako nježni, sa sitnim sitnim zrncima - ona je koristila onaj za lice

eto :)

Ensi
02.07.2009., 20:59
Ma nije mi se problem mazat, čak i volim to. Samo da vidim neki napredak, više mi je puna kapa sjedi i držat ruke na nogama :tuzni:
Zašto ne bi mogla jači piling? Šta onda neće prije otić to sranje?

Bluegirl
03.07.2009., 06:52

To je i meni odmah palo na pamet :).

leek
03.07.2009., 08:04

Ne, baš ga držim na suprotnoj strani, lijevoj.
I kosa mi gotovo nikad nije na licu jer je stalno vežem.
E sad, kad prćkam po komedonima, možda ih i raznesem dalje, ha?
Ali zašto ih uopće imam, pitam se!!!

Bluegirl
03.07.2009., 08:31
Leek to mislis komedone kao male sitne tockice na obrazima, koje se nece izstisnut? Ili onako, da se daju iztisnut?

Ovih prvih sam se ja VRLO uspjesno rijesila sa kombinacijom Paulas choice 8% AHA i 2% BHA, prvo mi je BHA pomogla onda AHA dokrajcila. I jako mi je pomoglo, da sam lice navlazila - Vichy Aqualia balm. Prije je izgledalo, kao da imam osip po obrazu.

Meni na bradi izlete podkozni...tih se ne mogu rijesit...ostatak lica ko guza (bebina :D) a brada...a dobivam jih od MUZEVE brade...1 dnevna brada, ona kaj je ko smirgl papir a tocno se brije na 2 dana i grebe me. I ako me vidite s velikim pristom, znate kaj sam radila :D (tj mora muz na put, da se ja rijesim pristeka :D).

***arwen***
03.07.2009., 12:15
;21356341']Ma nije mi se problem mazat, čak i volim to. Samo da vidim neki napredak, više mi je puna kapa sjedi i držat ruke na nogama :tuzni:
Zašto ne bi mogla jači piling? Šta onda neće prije otić to sranje?

mislim da treba biti ful nježan da dodatno ne nadražiš i oštetiš kožu na tim mjestima - barem je to moja neka logika,
ali kako tko voli,
ja primjerice bježim glavom bez obzira od ''home mede'' pilinga tipa kukuruzna krupica - ulje jer su mi pregrubi, cijelu me izgrebu

leek
06.07.2009., 07:04
Leek to mislis komedone kao male sitne tockice na obrazima, koje se nece izstisnut? Ili onako, da se daju iztisnut?

:D).

Neravna površina kože, kao zrnca po njoj. Nisu ni crveni ni bjeklasti, baš boja kože. Daju se istusnuti, ali nešto zeže. I kad istisnem, izlazi tvrđa (masna) "kobasica" iz njih.....nema gnoja nego baš kao masnoća.....

Lorelei Lee
06.07.2009., 11:51
Meni na bradi izlete podkozni...tih se ne mogu rijesit...ostatak lica ko guza (bebina :D) a brada...

:mad::mad: ..Kao i kod mene!!! I to rijetko kada se pojavi samo jedan, nego po 2-3!! Mrzim ih, najradije bih umočila bradu u klindamicin i tako ostala par dana!!!

LadyMA
06.07.2009., 12:47
Neravna površina kože, kao zrnca po njoj. Nisu ni crveni ni bjeklasti, baš boja kože. Daju se istusnuti, ali nešto zeže. I kad istisnem, izlazi tvrđa (masna) "kobasica" iz njih.....nema gnoja nego baš kao masnoća.....

Ja imam isto tako, slično, ako ne i isto. Boja kože, kao neravnine po licu. S njima mi lice izgleda kao da imam ožiljke, one neravne, a ustvari nisu.
Kad sam znala ići kod kozmetičarke misleći kako neće baš iamti posla sa mnom, ona je znala to jako puno tiskati i nikad gotova! Onda sam počela kužiti da je to zapravo to... sad ih stalno primjećujem :) zato mi je lice bilo I GLATKO I ČISTO kad sam redovito išla kozmetičarki...
Kak se ti rješavaš toga? Kod mene nema rješenja nego redovito čišćenje.

aknestop
06.07.2009., 13:10
u zadnjih mjesec dana na čelu su mi se pojavile krajnje neobične hmmm. izrasline? :ne zna:

dakle, to nisu prištići (crveni, sa bijelim vrhom, ni potkožni, ni upaljeni) ni miteseri, nego nešto između. nekakve bijele kvrgice koje se ne daju istisnut, ne bole, zapravo nemaju apsolutno nikakve simptome osim što su neobično ružne za vidjet (iako mi drugi tvrde da se ne vide :rolleyes:) ujutro se kao smire tj. ne vide se toliko, navečer malo "narastu".

trenutno radim pauzu zbog pilula (trebam na neke kontrole, pa ne uzimam ni njih ni nikakve druge lijekove koji bi ih eventualno mogli izazvati). možda su se kvrgice/prištići pojavili zbog hormonalnih promjena :ne zna:. međutim, pokušala sam ih likvidirati i normadermom i baleom i rosalom i svim živim sredstvima ali ne pomaže. nisam mijenjala kreme ni losione ni ništa, tako da sumnjam da mi se od preparative pokvario ten. pokušala sam hodati bez pudera da vidim je li možda od njega, ni nakon pet dana se stanje nije popravilo, tako da pretpostavljam da nije puder kriv.

uglavnom, ne znam šta da radim- idu mi na živce, propucala bi se.

help! :mama:

edit- koža mi je inače suha

odgovor..

Imamo isti problem, samo ja to imam po prsima (cca 50 komada) njasra imam vec 7-8 godina a sada imam 20.. Gamad su mali bijeli, onako kao malo napireni, nemaju nigdje rupicu da se istisnu...

isao sam 1 kod dermatolog rekao je da nikakve mazaguze za to ne pomazu jer je to ispod koze(nastalo bakterijama) Otisao sam kod privatnog doktora u Austriju GRAZ (dr. Kaddu) dao mi je tablete ciscutan koje pijem 11 dana i vidm vec neke promjene.... Inace ti bijeli se znaju upaliti u velike crvene pa ostaju oziljci.... evo ti moj mail dbobas@gmail.com posalji sliku da vidim jel imam isti problem.... brijem da je to to..

leek
06.07.2009., 13:12
Ja imam isto tako, slično, ako ne i isto. Boja kože, kao neravnine po licu. S njima mi lice izgleda kao da imam ožiljke, one neravne, a ustvari nisu.
Kad sam znala ići kod kozmetičarke misleći kako neće baš iamti posla sa mnom, ona je znala to jako puno tiskati i nikad gotova! Onda sam počela kužiti da je to zapravo to... sad ih stalno primjećujem :) zato mi je lice bilo I GLATKO I ČISTO kad sam redovito išla kozmetičarki...
Kak se ti rješavaš toga? Kod mene nema rješenja nego redovito čišćenje.

E baš takvi, da.
Ja sama čačkam po tome i istisnem ih, No prave se drugi.....
Mene zanima čime ih se može spriječiti, tj. od čega se stvaraju?

LadyMA
06.07.2009., 14:21
E baš takvi, da.
Ja sama čačkam po tome i istisnem ih, No prave se drugi.....
Mene zanima čime ih se može spriječiti, tj. od čega se stvaraju?

Ah... takva nam je koža-nečista... Nekako mi je glupo reći, ali bojim se da nema pomoći. Tip kože i gotovo. Ja ne radim čuda po licu i znam da ti prištići nisu tu zato što sam ja nešto krivo napravila. To nije niti kriva krema niti ikakava agresija prema licu, začepljene pore i ostalo. Imamo problematičnu kožu, masnu, koja se stalno puni i prlja. Glupo, ali tako je...
Stvaraju se kao i ostale gadosti problematične kože, samo zato jer postoje :)

anchica
06.07.2009., 17:25
hmm egzotična papaja pomaže npr da se oslobodite prištića i nečiste kože :mudri: 1papaja 2-3 jušne žlice slatkog vrhnja su potrebne...papaju oguliti,odstraniti koštice i plod izgnječiti vilicom u kašu.Umiješati vrhnje,kašu nanijeti na tkaninu za oblog i ostaviti da djeluje 30 minuta...e sad jedino ako niste alergični na nesto od ovog onda jbg ali ima i drugih načina :mig::afro:...samo ovisi kakvu kožu imate...slobodno mi se obratite ako trebate pomoć oko tih upala prišteva i tih sranja znam neke stvari koje pomažu u njihovom rješavanju :hekla::raspa:

Bluegirl
10.07.2009., 13:16
Mrzim ih, najradije bih umočila bradu u klindamicin i tako ostala par dana!!!

:lol::rofl::cerek:

A najgore je kad radis cijeli dan, dodjes doma i cini ti se da su zreli pa u napad...naravno NISU zreli a stanje se KATASTROFICNO pogorsa!

Maja_
11.07.2009., 05:17
:mad::mad: ..Kao i kod mene!!! I to rijetko kada se pojavi samo jedan, nego po 2-3!! Mrzim ih, najradije bih umočila bradu u klindamicin i tako ostala par dana!!!
No, kad smo kod tih potkožnih na bradi, ja sam sad bila kod dermatologa i dobila Differin kremu. Jel netko koristio?

Uz nju kao trebam koristiti i SRS losion :ne zna:

Najradije bi odjebala sve te kemikalije i liječila se prirodom :rolleyes:

leek
11.07.2009., 21:26
Danas me pogledala teta u ljekarni i rekla mi da meni u kremama vrlo vjerojatno ne smetaju spf faktori nego voćne kiseline i one mi uzrokuju komedone koji se upale i prelaze u akne!!
Da trebam kupovati kreme koje ih ne sadrže.....
Ima netko kakvih znanja o tome?

bubuljica_na_nosu
12.07.2009., 09:07
No, kad smo kod tih potkožnih na bradi, ja sam sad bila kod dermatologa i dobila Differin kremu. Jel netko koristio?

Uz nju kao trebam koristiti i SRS losion :ne zna:

Najradije bi odjebala sve te kemikalije i liječila se prirodom :rolleyes:

Koristila ja na preporuku dermatologa. Osobno sam bila izuzetno razočarana jer sam osjetila da mi je koža postala osjetljiva i tanka u smislu da, kada bih išla istiskivati prišt, bih potegla pola kože s lica i dobila ožiljak.
Nisam primjetila neka znatna poboljšanja.
Isprva nisam ni bila svjesna da mi je koža osjetljivija od Differina (jer se njegov učinak počinje pokazivati nakon 3 mjeseca), ali mi je na to ukazao dečko.

liliput99
13.07.2009., 13:23
slican problem i kod mene sa bradom. nekih 5 dana prije pms-a jednostavno poludim! obavezno dobijem dva potkozna prista, bolje reci cira na bradi, i masti se 20 puta vise nego obicno (korektor kojima to pokusavam prekrit se skine jako brzo). postoji li nacin da se to sanira, ili svaki mjesec moram da se borim s tim, da ne spominjem da mi nakon svage ostane oziljak.....:(:(

Tussaud
13.07.2009., 13:58
Ja imam problema sa prištićima od 4 osnovne...po cijelom su mi licu, i to je prije stvarno bio užas! Pokušala sam svašta, od pro activa, do vichija, afrodite, nivee....ništa. Sad kad sam starija skoro su se povukle, a i koristim od Neutrgoene onaj gel Visibly Clear 2 u 1 maska i gel i kremu istu takvu, To mi je odlično! Koristim već tri mjeseca i rezultati su odlični!

mala_zg23
13.07.2009., 19:02
jel ima netko kakvu kremu za preporučiti za prištiće?imam mješovitu kožu ali sad su se počeli pojavljivati potkožni prištići i po obrazima uz kosu i na čeljusti.jel moguće od krema tipa efeklar k ili sličnih krema ? i da li je moguće od revlonovog colorstaya ? pomagajte

Tussaud
13.07.2009., 20:59
jel ima netko kakvu kremu za preporučiti za prištiće?imam mješovitu kožu ali sad su se počeli pojavljivati potkožni prištići i po obrazima uz kosu i na čeljusti.jel moguće od krema tipa efeklar k ili sličnih krema ? i da li je moguće od revlonovog colorstaya ? pomagajte

Preporučujem ti da probaš Neutrogenin visiby clear, ja isto imam velikub problema i meni je pomoglo. Moraš samo duže koristiti, imaš i tonik za mitesere..

Cure jedna obavijest - NEMOJTE IĆI KOZMETIČARKI AKO IMATE VIŠE AKNI... (upaljenje) - nikako!

tina1404
24.07.2009., 08:02
Preporučujem ti da probaš Neutrogenin visiby clear, ja isto imam velikub problema i meni je pomoglo. Moraš samo duže koristiti, imaš i tonik za mitesere..

Cure jedna obavijest - NEMOJTE IĆI KOZMETIČARKI AKO IMATE VIŠE AKNI... (upaljenje) - nikako!

Slažem se s ovime,čiščenje lica kod kozmetičarke je ok za one koji imaju mitesere ili manje probleme s kožom,ali za one koji imaju upaljene akne,ne bih preporučila,ja imam problema s aknama i išla sam na čiščenje lica,i mogu reči da nije bilo nekog učinka upravo suprotno,koža mi je jaako burno reagirala i samo se još više upalila

anchica
24.07.2009., 12:46
imam uzasan problem :(:( za par dana trebam na more...imam iritaciju na nogama,pristici mali crveni po nogama nisu za istisnut samo upaljeni kao da idu iz svake dlake...koristila nevenosvu kremu nista,malo samo smanjilo ...otisla kod dermatologa on mi dao neku elocom kremu i sad mazem s tim no nikako ne nestaju!! prije to uopce nisam imala do sad i traje evo vec 2mj!!:(:mad: vise sama luda jer nije uopce ugodno to imat.ti su pristici samo na jednom dijelu do koljena.ne po cijeloj nozi nego manjem podrucju no vidi se jer su crveni i izgleda ko osip.
Pomozite ljudi ocajna sam :ne zna::confused::mama::mama:
trebam na more a najrade bi u dugacke hlace jer je zbilja neugodno iamti to po nogama :( :mama:

BlackCandy
24.07.2009., 12:52
ovo gore mi se cini kao neka alergija

edit: probaj ne mazati sa nicime... ili aloe vera gelom

anchica
24.07.2009., 13:07
ma ali bila sam kod dermatologa i kaze da je to iritacija od britvice :ne zna::( i sad eto traje i traje...rekao je da se te sitne bubuljice zovu fulinkule :( :mama:

BlackCandy
24.07.2009., 14:15
a da probas alkoholom???

nemojte me sad svi napasti, ali to je meni uvijek pomoglo kod raznih problema!!!!

ili domaca rakija :D:D

anchica
24.07.2009., 14:31
ma joj i to sam probala...dezinficirala to na velikooooo :( i nistaaaaa :( :( :( :mama:

BlackCandy
24.07.2009., 14:42
nemoj mazati svakakvim kremicama jer mozes samo pogorsati stvar

ja sam mazala 2x dnevno alkoholom i meni se sve povuklo... sporo ali povuklo se

anchica
24.07.2009., 17:17
a imala si slican problem ko moj???
ma daj tamo svi pisu to traje po vise godina nikad se ne izljeci ...ali ja to nisam niakd prije imala :(:confused: sad ne znam uopce sto napravit,sto je najbolje ne znam ni zbog cega se pojavilo :mama::ne zna::mama::(

*ViToNkA*
24.07.2009., 17:41
pitaj dermatologa da ti prepise neki antibiotik..ja sam imala to prije jer su mi urastale dlacice dobila hiramicin tablete i povuklo se za par dana

ray ban
27.07.2009., 13:11
svima sa potkožnim prištevim toplo preporučujem Gatineau S.O.S. stick,moje najnovije otkriće,s kojim sam totalno oduševljena.:s:s
sinoć su mi počela izbijati 2 potkožnjaka na čelu i namazala ih do jutros se potpuno povukli! :eek::s:s

jedino malo je skuplji,ja sam ga platila 146 kn,ali vrijedan je svake kune.
i jako se sporo troši,pa će trajati dugo dugo. :top:

malla4
29.07.2009., 15:45
za uklanjanje pristica je najbolji losion s klindamicinom,malo pece kad se stavi na prist ali pomaze,ima u svakoj ljekarni za kupit..
@ Angel*from*hell-dobra je obicna doveova krema..

snnopy
30.07.2009., 00:49
meni ful pomaže maria galland. koristim mlijeko u pjeni za čišćenje, puder lonsion i matirajući fluid. do sada sam isprobala sve moguće preparate protiv prištića ali ništa nije pomoglo samo mi je još više upropaštavalo kožu. super mi je kod ove galland linije što istovremeno i hidratizira gornje slojeve kože.

Red Hulk
31.07.2009., 10:27
Mrzim te pristice, imam ih već 6 godina. Sad mi je najbolje stanje ikad od kad se umivam 2 put na dan sa onim antibakterijskim gelom sa cinkom i to skupa sa znatnim promjenama u prehrani:(:(:( je jako puno pomoglo. Sad dobijem možda 1 tjedno, ali problem je u tome što jako sporo zacjeljuju. Ako ih ne stisnem i slijedim ovu rutinu ipak ostanu u istom obliku pa tak mogu čekat zauvijek.

Kako mogu ubrzati zacijeljivanje?

Red Hulk
31.07.2009., 10:30
ja imam malo problema sa pristicima...nista strasno-al veliki problem mi je postalo ljustenje koze...ima li kakve pomoci za to??dali da koristim neke kreme...stvarno uzasno...koza mi je suha...please help!!! :moli:

Ako ne želiš neke preparate onda puno puno vode i nemoj prečesto prat lice max 2 put dnevno, ako ti se jako masti onda razmisli o promjeni prehrane i peri dodatno 1-2 puta dnevno ali sa toplom vodom.:top:

ray ban
31.07.2009., 11:58
moram ovdje pohvaliti neutrogenin On the spot gel,ovih dana sam tamanila smoki sa 40% kikirikija :o i naravno da mi je ten podivljao :mad:
dobila sam neke prištiće po čelu i jučer ih namazala sa tim gelom i za par sati upale se povukle! :s
super mi je što se može staviti preko većeg dijela kože,ne samo lokalno na prišt,ja sam stavila preko cijelog čela,i što je najbolje,potpuno je bezbojan,i nakon par minuta kad se osuši,slobodno mogu izaći tako van,ne kuži se uopće da nešto imam na licu.
tople preporuke!

m.*
03.09.2009., 19:41
Zna li netko kako brzo ukloniti crvenilo od prištića?

bubuljica_na_nosu
03.09.2009., 21:28
Zna li netko kako brzo ukloniti crvenilo od prištića?

Uzmes kockicu leda, zamotas je u neku maramicu - ne predebelo, i pritisnes na prist - drzis minutu do 5 min. To ponavljas. Uzmes Bepanthen plus i namazes na prist (ili Aloa Vere gel) - mozda bolje ovo prvo, preko noci. Uzmes Visine kapi za oci, nakapas malo na stapic za usi i lagano premazes SAMO na pristic (ubija crvenilo). Uzmes korektor (dobar ti je Max Factor pan stick) i zakamufliras.
Eto, probaj sa svime pa vidi sto ti odgovara.

bubuljica_na_nosu
03.09.2009., 21:30
svima sa potkožnim prištevim toplo preporučujem Gatineau S.O.S. stick,moje najnovije otkriće,s kojim sam totalno oduševljena.:s:s
sinoć su mi počela izbijati 2 potkožnjaka na čelu i namazala ih do jutros se potpuno povukli! :eek::s:s

jedino malo je skuplji,ja sam ga platila 146 kn,ali vrijedan je svake kune.
i jako se sporo troši,pa će trajati dugo dugo. :top:

Gdje si to kupila?

Mopsly
03.09.2009., 22:49
U ljekarnama se kupuje :mig:

ray ban
03.09.2009., 22:57
da,u ljekarnama ga ima,ja kupila u onoj u Avenue Mallu.

Bergamot
10.09.2009., 18:09
drage moje,iskustvo i znanje.brzo na detoxikaciju.zatim 1mj na povrće i to je to!

rosa mala
10.09.2009., 18:30
... duboki, odvratni, potkozni, upaljeni prist, i to ga ubije kao da ga nikad nije bilo.
Moze smrdit, moze bit skupo, sam da radi...

Jel znate za tako nesto, ili da i dalje sanjam :)

danas sam kupila acidosalus za imunitet a imaju i kremu za kožu za akne,...a ja koristim rougj-soap no soap zadnjih par dana i meni je ok, mitesere smanjio, ali nemam akne...bar ne česte...

marka07
12.09.2009., 14:18
ma najbolji je avene diacneal i avene gel za lice

ajaxo
08.10.2009., 11:41
ej ljudi ja imam tolko pristeva,al su krvavi i rijetko ih kad stisnem,a sram me tako jer sjedim sa curom u koju sam zaljubljen HELP

šećerna vata
08.10.2009., 13:08
ej ljudi ja imam tolko pristeva,al su krvavi i rijetko ih kad stisnem,a sram me tako jer sjedim sa curom u koju sam zaljubljen HELP

mislim da definitivno trebaš otići dermatologu za to, ako su ti krvavi to teško baš da ćeš moći sam riješiti, bez obzira kolko svi preporučuju ove ili one kremice.. ti preparati su dobri za kućnu upotrebu ali ne kod ovakvih ozbiljnijih slučajeva..

Odi kod dermatologa, ako ti ne pomogne potraži nekog drugog ako treba dalje traži, to trebaš rješavati..,:mig: i probaj piti što više vode i vježbati to uvijek pomaže stanju kože..:top:

ajaxo
08.10.2009., 14:53
ja pijem tolko vode da se gušim a imam neku ne kremu neg tekućinu pa kad to namažem onda moram stavit neš što miriši po alkoholu ali nije,pomaglo mi je ali ne sa onim malima UPOMOĆ

BlackCandy
08.10.2009., 17:28
ja pijem tolko vode da se gušim a imam neku ne kremu neg tekućinu pa kad to namažem onda moram stavit neš što miriši po alkoholu ali nije,pomaglo mi je ali ne sa onim malima UPOMOĆ

definitivno dermatolog!
ovako na slijepo tesko da ce ti netko dati savjet

zasto ne odes kod doktora?

ajaxo
08.10.2009., 20:51
ne znam :ne zna:pa meni svi kazu da sam u pubertetu i da ce mi to nestat ali ja se bolim da ne budem pjegav

šećerna vata
08.10.2009., 21:09
ne znam :ne zna:pa meni svi kazu da sam u pubertetu i da ce mi to nestat ali ja se bolim da ne budem pjegav

Ne slušaj ih ako ti to kažu!:nono:

Odi što prije kod dermatologa, jer kažeš da imaš krvave prištiće ako je tako ozbiljno nemoj se zezat s time jer poslije lako moguće da ćeš imati ozbiljne ožiljke a onda će ti pomoći samo laserski tretmani..:flop: govorim iz iskustva ljudi koje znam.

To što ljudi kažu- Proći će- to se može reći kad imaš par manjih prištića ili tak neke manje reakcije kože..

Odi to što prije riješiti, pobrini se za svoju kožu, kad ćeš ako ne sad, ne valjda sa 50 god. kad budeš imao rupe na licu (ok sad malo karikiram ali bolje takve stvari odmah rješavati):mig:

šećerna vata
08.10.2009., 21:11
I još nešto, NIKAD ne istiskivati prištiće!!:eek:

možda se čini da to trenutno pomaže ali to uvijek donese još sr... koži:D

ajaxo
09.10.2009., 11:35
pa nemam ih vas jako puno i mislim da mi ne treba dermatolog to će se osušit sa vredstvima i vremenom:kava:

BlackCandy
09.10.2009., 11:47
pa nemam ih vas jako puno i mislim da mi ne treba dermatolog to će se osušit sa vredstvima i vremenom:kava:

cekaj malo!
prvo trazis pomoc i savjet... i mi ti ga damo
i sad odjednom ti nemas toliki problem :confused:

daj odluci se!

ali akne JESU problem

šećerna vata
09.10.2009., 16:06
cekaj malo!

daj odluci se!

ali akne JESU problem

Potpis! Možda ti nas malo zekaš..:mad:

a dobro, onda čekaj "da i se sasuše i same od sebe odu":rofl:

P.S. Nikad nisam shvaćala ljude koji ne brinu uopće za svoju kožu a imaju tako ozbiljne probleme s njom:confused:, hah dobro..

ajaxo
09.10.2009., 17:05
:usama:ja sam samo tako mislio jer mi svi tako kazu al vi dajete bolje savjete:s

lord_voldemort
13.10.2009., 22:40
ajaxo, zar je tolki problem narucit se kod dermatologa da ti pogleda i kaze sta da radis dalje, dal ti treba ciscenje, kakva krema, tablete......... nece te pojest

ajaxo
14.10.2009., 16:57
stari mi je doktor i kaze da ce mi to proc

snnopy
14.10.2009., 17:15
a je li ti stari dermatolog? :kava:

girly22
14.10.2009., 20:08
:lol:

ajaxo
16.10.2009., 15:35
nije mi stari dermatolog ali se razumje u te stvari:p

šećerna vata
16.10.2009., 16:05
nije mi stari dermatolog ali se razumje u te stvari:p

onda šta nas pitaš, ak ti stari sve zna.. mi smo ti rekli što što možeš napraviti, a sad je na tebi hoćeš li ili nećeš, tj. je li ti stalo do toga da to riješiš ili ne.. Žišku?:mig:

ajaxo
19.10.2009., 12:25
htio sam mišljenje drugih ljudi

snnopy
19.10.2009., 14:08
htio sam mišljenje drugih ljudi

moje mišljenje je da ti stari nije prištolog. 90% moje obitelji su lječnici, što specijalisti što opća praksa. da sam njih pametnjakoviće slušala dan danas bih bila gubava.
Vrijedilo bi da odeš na jednu kontrolicu dermatologu premda je vjerojatno u pitanju pubertet.
Iskreno, po mom sudu osim ako nije nešto žešće u pitanju od dermatologa nikakva korist. Bolje naći kvalitetnu, iskusnu i dobru kozmetičarku da te nauči kako njegovati lice i da ti preporuči koje neagresivne proizvode da koristiš.eventualno da obavi koje čišćenje lica (ne masakriranje).

ajaxo
19.10.2009., 17:33
ma jedna mi je kozmetičarka susajeda pa mi je preporućila neku kremu i dobro pomaže ali nekad me zna zajebat jer mi ne ukloni ono crveno al inace pomaze,prije su mi se rugali jer sam se prije razvio od svojih vršnjaka jer sam viši i dlakaviji pa su mi se prije rugali al mislim da ne moram dermaču jer je u pitanju pubertet

snnopy
19.10.2009., 18:59
ma jedna mi je kozmetičarka susajeda pa mi je preporućila neku kremu i dobro pomaže ali nekad me zna zajebat jer mi ne ukloni ono crveno al inace pomaze,prije su mi se rugali jer sam se prije razvio od svojih vršnjaka jer sam viši i dlakaviji pa su mi se prije rugali al mislim da ne moram dermaču jer je u pitanju pubertet

:rofl: kakav post:rofl:, ja ovo još uvijek čitajući shvačam kao neku zebanciju, ako nije sori.:rofl:
eto na kraju bi ti nama mogao prenjeti šta ti je savjetovala kozmetičarka.
sigurno ti je objasnila osnovne stvari tipa nikad ne diraj lice jer tako prenosiš infekciju, stvaraš te mrlje i upale, ožiljke...to njoj eventualno prepusti.
nešto lagano za umivanje (bez alkohola) ujutro, navečer i te kremice što ti je preporučila...
očito ti ne treba dermatolog, šta ćeš se bez veze trovati nekim tabletama..
to je to, čekaj da prođe pubertet.:D
eventualno kupi neku termalnu vodu tipa LRP pa se tu i tamo pošpricaj malo, to isto malo smiri lice. možda još ako želiš preporuku za neku kremu jer ih je tržište puno al ako si zadovoljan s tim što ti je dala susjeda koristi i dalje...

louiana
19.10.2009., 21:01
moje mišljenje je da ti s:cool:tari nije prištolog.

prištolog....:lol::lol::lol: inačica riječi dermatolog...haha

ajaxo
20.10.2009., 12:49
ma da susjeda mi je rekla nes i to pomaze ako mazes 2 mjeseca ja sam mazao tjekom ljeta i bilo je bolje a sad idem na novu turu pa ce mi ih biti manje i usput,:eek:u mom je razredu dosla isto infekcija pristeva pa necu bit jedini tako da cu se ja rugat onim pickama hahaha:lol::lol::lol:

snnopy
20.10.2009., 13:26
lol,
a nikako da nam kažeš što to koristiša da ti pomaže...

louiana
20.10.2009., 14:31
da ajde,otkrij nam:mig:..možda nekom i pomogneš!:)

girly22
20.10.2009., 15:01
infekcija prišteva po razredu:lol::lol::lol:

ajaxo
21.10.2009., 07:50
ok imam neku tekucinu zvanu PLIVASEPT 1% i to mazem ujutro i navecer a kad to navecer namazem onda moram cekat da mi sa osusi pa onda stavim neku otopinu zvanu KLINDAMICIN OTOPINA 1% i to je to

P.S ako netko igra travian na serveru 3 speed nek dodje u moj savez koji se zove AC DC

ajaxo
21.10.2009., 12:51
a ti girl22 se samo smijes kaj ne znas nista drugo

Zua 07
18.11.2009., 06:53
cekaj malo!

daj odluci se!

ali akne JESU problem

Bome su akne problem, imam 26 godina i probala sam apsulutno sve, od svih razno raznih kremica, gelova, maski, kozmetičarka, dermatologa, faradizacija, antibiotika + kontracepcijske pilule i nista. cak sam bila i kod estetskog kirurga za mikrodermoabraziju koju nije mogao napraviti jer mi je lice preupaljeno....vise ne znam sta da radim. iskreno mislim da dermatolozi nemaju pojma jer sam bila kod par i samo su me pogledali na brzinu i rekli "da to je za atibiotike" ( koje sam pila 2 godine i nista pod milim bogom ). Hormonalni status mi je ok, nemam policisticne jajnike ni nista, i upoce ne znam od cega sve to ? mozda na psihickoj bazi?
sve mi to stvara i sad psihički problem jer bez pudera ne mogu ni smeće bacit a komoli kaj drugo, htjela bih sve sveg rjesit a ne znam sta da vise radim

frupy
18.11.2009., 09:14
A roaccutane?

snnopy
18.11.2009., 09:55
Bome su akne problem, imam 26 godina i probala sam apsulutno sve, od svih razno raznih kremica, gelova, maski, kozmetičarka, dermatologa, faradizacija, antibiotika + kontracepcijske pilule i nista. cak sam bila i kod estetskog kirurga za mikrodermoabraziju koju nije mogao napraviti jer mi je lice preupaljeno....vise ne znam sta da radim. iskreno mislim da dermatolozi nemaju pojma jer sam bila kod par i samo su me pogledali na brzinu i rekli "da to je za atibiotike" ( koje sam pila 2 godine i nista pod milim bogom ). Hormonalni status mi je ok, nemam policisticne jajnike ni nista, i upoce ne znam od cega sve to ? mozda na psihickoj bazi?
sve mi to stvara i sad psihički problem jer bez pudera ne mogu ni smeće bacit a komoli kaj drugo, htjela bih sve sveg rjesit a ne znam sta da vise radim

"kopaš" li lice?
jesi li bila na tretmanima s glikolnom kiselinom?

snarky_fish
18.11.2009., 16:11
ljudi moji,može par korisnih i pametnih savjeta? :mig: imam 18 godina i do 10.mj.ove godine nisam imala nikakvih problema s prištevima.znao se pojavit tu i tamo koji,ma koža mi je skroz kul bila,van sam mogla ic bez pudera.i od tog nesretnog 10.mjeseca sranje.mislim,popravilo se od tad dosta ali i dalje nije zadovoljavajuce.imam sitnih pristeva po celu,dobijem ih i po obrazima O.o a po bradi mi tak jednom mjesecno zna bit jedan potkozni da je to milina.ne istiscem ga,znam da ne bi izasao gnoj,nema smisla. mislim da nemam nekakvo gadno stanje s tim pristevima da bih bas morala koristiti tablete,koliko vidim,nije se s tim zajebavat,teze su malo.prije dva tjedna sam pocela uzimate oralnu kontracepciju(logest)-s obzirom da je relativno kratko pijem,možd se rezultati pojave nakon mjesec,dva?jucer sam nabavila ovaj sapun iz dm(glina i cajevac).ne znam sta da radim vise s tim.ne znam ni sta da promjenim u prehrani(vegetarijanka sam vec 5 godina),ne volim slatko,jedem puno voca i povrca,nisam fizicki neaktivna.jel da pijem vise vode,izbacim sol(priznajem,stvarno znam pretjerat sa solju),kupim nekakve vitamine,idem kod kozmeticarke.....?znala sam tu i tmao koristit losion sa klimicinom i losion od young derma ali nista zamjetno :ne zna: šta vi kažete? oprostite što sam nestrpljiva al frustrira me to :(

Zua 07
18.11.2009., 19:42
A roaccutane?

pila geomicin, minociklin, klimicin, a roacutan nisam pila jer sam cula da stanje se trenutno popravi ali nakon par godina ( tek se tada vide posljedice )da lice dodje kao osuseno i izborano, tako da jedino to nisam probala...malo me je frka ako razumijete...
:mad:

nadam se da ce doci neko rjesenje za sve, jer ruku na srce svi smo mi individue i ne pase sve svakome...al ja vise ne znam kaj da probam
A kako rješavate flekice koje ostaju nakon akni? Aha kiselinama ili?

frupy
18.11.2009., 19:45
A kuzim..
Sta da ti kazem, ja se sa skoro 30 borim s aknama.:mad::mad::mad:
Ali ja barem znam da su uzrok hormoni. Ne znam sto bih ti savjetovala...

snnopy
18.11.2009., 20:46
aha, vocne kiseline su te glikolne. dobre su i protiv prištića, ne samo mrlja. si probala napraviti par tretmana?

Zua 07
18.11.2009., 21:04
:)aha, vocne kiseline su te glikolne. dobre su i protiv prištića, ne samo mrlja. si probala napraviti par tretmana?

Ne nisam jos to probala, koliko kosta tretman?
ti bokca trebas imat brdo love, jer na sve te tretmane trebas ic redovito...to mi je spomenula moja kozmeticarka i mislim da bi to bilo ok...:)
dali netko ima iskustva s klimicinom ( clindamycinum )...ja sam danas to pocela uzimat...doktorica mi je rekla da to moram uzimat 10 dana????

Zua 07
18.11.2009., 21:15
Magic meni se cini da si jednom davno rekla za ulje od cimtea...ali i naglasila da neide svako na kozu. Bila je razprava o celulitu.

A mozda sam te zamjenila.

Uglavnom lavanda je zakon, ma nestale one krastice u roku keks. Budem rekla kirurzima u bolnici :D, da se ne muce...

Mozete mi reci di nabavljate ulje od lavande, ja ima doma neko etericno ulje od lavande, i bas mi se radi krasturina od prišta pa me zanima di to ulje mogu nabavit da mi to prode sto prije...hvala

snnopy
18.11.2009., 21:51
:)

Ne nisam jos to probala, koliko kosta tretman?
ti bokca trebas imat brdo love, jer na sve te tretmane trebas ic redovito...to mi je spomenula moja kozmeticarka i mislim da bi to bilo ok...:)
dali netko ima iskustva s klimicinom ( clindamycinum )...ja sam danas to pocela uzimat...doktorica mi je rekla da to moram uzimat 10 dana????

ja sam prije nekoliko godina bila na tom tretmanu i čini mi se da je koštalo onda oko 150 kn. nisam 100% sigurna.
to bi trebalo prvih mjesec dana raditi svaki tjedan, zatim jednom mjesečno radi održavanja. meni je to bilo ok, ali nisam radila jednom tjednom kako su mi preporučili jer tada nisam imala novaca za to.
taman se mislim dal da odem na jedan tretman sad...

znate onu seriju (ne mogu se sjetiti sad imena) -možda potpuni preobražaj?? :misli: birali su obične ljude koje su operirali, popravljali im zube, frizer, roba...
ove s problematičnom kožom su vodili dermatologici koja im je baš stavljala tu masku s aha kiselinama....

snnopy
18.11.2009., 21:56
Mozete mi reci di nabavljate ulje od lavande, ja ima doma neko etericno ulje od lavande, i bas mi se radi krasturina od prišta pa me zanima di to ulje mogu nabavit da mi to prode sto prije...hvala

ako je samo krasta, rana u pitanju dobro ti je to malo mazati s vrečicom čaja od kamilice ili stavljati oblog. kamilica ti sasuši krastu, brzo zacijeli rana.

za lavandu ne znam, to nek netko drugi odgovori. ;)

Dandy_080
19.11.2009., 01:07
za lavandu ne znam, to nek netko drugi odgovori. ;)

Sorry što se ubacujem, ali možda mogu pomoći! Zua, ulje od lavande imaš i u dm-u tamo pokraj svijeća i eteričnih ulja za svijeće! Tako nekako! Eterična se nalaze u jednoj drvenoj kutiji, a ova ostala su posebno! Još se tamo nalazi i čičak, eukaliputus, cimet i još puno drugih! :mig:

Zua 07
19.11.2009., 15:46
ja sam prije nekoliko godina bila na tom tretmanu i čini mi se da je koštalo onda oko 150 kn. nisam 100% sigurna.
to bi trebalo prvih mjesec dana raditi svaki tjedan, zatim jednom mjesečno radi održavanja. meni je to bilo ok, ali nisam radila jednom tjednom kako su mi preporučili jer tada nisam imala novaca za to.
taman se mislim dal da odem na jedan tretman sad...

znate onu seriju (ne mogu se sjetiti sad imena) -možda potpuni preobražaj?? :misli: birali su obične ljude koje su operirali, popravljali im zube, frizer, roba...
ove s problematičnom kožom su vodili dermatologici koja im je baš stavljala tu masku s aha kiselinama....

To sa kiselinama bi trebala svakako probati, hvala na savjetima!!!
Mislim da se ta serija zvala Pod nož ili tako nesto, gledala sam i ovi ljudi s problematicnom kozom...mislim stvarno su napravili cuda :)

tinaa
19.11.2009., 17:37
To sa kiselinama bi trebala svakako probati, hvala na savjetima!!!
Mislim da se ta serija zvala Pod nož ili tako nesto, gledala sam i ovi ljudi s problematicnom kozom...mislim stvarno su napravili cuda :)

Hey lijepi pozdrav! Evo ja baš stigla sa tretmana s aha kiselinama.
Odličan tretman! Ja ga radim kod svoje dermatologice, radi mi sa 70% kiselinama i prezadovoljna sam. Uglavnom prištići se pretvaraju u krastice, koje nakon 2 dana potpuno nestaju s lica.Lice je sviježe, mekano, pore se sužuju... Također super tretman za ožiljke. Možda zvuči strašno ovih 70%, ali išla sam prije i kod kozmetičarke, koja mi je radila sa 10%. Uglavnom ovaj jedan tretaman vrijedi više nego 10 kod kozmetičarke. Preporučujem, ali naravno da vam radi osoba koja je stručna za to.

snnopy
19.11.2009., 19:04
Odličan tretman! Ja ga radim kod svoje dermatologice, radi mi sa 70% kiselinama i prezadovoljna sam. Uglavnom prištići se pretvaraju u krastice, koje nakon 2 dana potpuno nestaju s lica.Lice je sviježe, mekano, pore se sužuju... Također super tretman za ožiljke. Možda zvuči strašno ovih 70%, ali išla sam prije i kod kozmetičarke, koja mi je radila sa 10%. Uglavnom ovaj jedan tretaman vrijedi više nego 10 kod kozmetičarke. Preporučujem, ali naravno da vam radi osoba koja je stručna za to.

koliko dođe to u dermatologa?
ja sam bila samo kod kozmetičarke, ne znam koliko posto ali je bilo nešto lagano.

tinaa
19.11.2009., 19:58
Ja plaćam 340 kn, jest malo skupo. Ali pošto je veća koncentracija kiselina, potreban je manji broj tretmana. Evo ja sam sad bila 2 put. A prije 3 godine sad odlazila kod kozmetičarke svaki drugi dan ali na 10%. Ovo je definitivno bolje i odmah se primjeti razlika. Evo sad mi je lice dosta crveno, sutra bude jos ok, a onda 3 i 4 dan nakon tretmana lice je puno puno malih krastica, doslovno kao da sam ronila po asfaltu:)! A onda 4.dan dakle nedelja navecer, krastice kao da otkliznu s lica i ono je čisto, mekano, sviježe,

snnopy
19.11.2009., 20:13
Ja plaćam 340 kn, jest malo skupo. Ali pošto je veća koncentracija kiselina, potreban je manji broj tretmana. Evo ja sam sad bila 2 put. A prije 3 godine sad odlazila kod kozmetičarke svaki drugi dan ali na 10%. Ovo je definitivno bolje i odmah se primjeti razlika. Evo sad mi je lice dosta crveno, sutra bude jos ok, a onda 3 i 4 dan nakon tretmana lice je puno puno malih krastica, doslovno kao da sam ronila po asfaltu:)! A onda 4.dan dakle nedelja navecer, krastice kao da otkliznu s lica i ono je čisto, mekano, sviježe,

dala si mi za misliti...
meni bi bio potreban eventualno jedam tretman, ne više. malkice me strah tih 70%. zazvat ću nekog dermatologa, pa što bude, bude...

tinaa
19.11.2009., 20:39
Nemoj se plašiti 70%, jest da dosta pecka ali to se drži samo par minuta. I nakon toga se skine s nekim neutralizatorom, i stavljaju se
hladni oblozi. Jesam sad crvena, ali nije sad ono kao da sam opečena. Evo sad si trebam stavljati obloge od kamilice ta 3 dana i ništa strašno. meni je super što se odmah vidi promjena. raspitaj se malo, neznam kak drugi to rade.

snnopy
19.11.2009., 23:11
zvuči mi dobro. raspitat ću se malo, otišla bih na jedan tretman. poslije toga bi trebalo mazati nekom jačom hidratantnom kremom. javit ću se za tjedan, dva kad vjerojatno sve to obavim. :mig:

tinaa
20.11.2009., 11:52
ova 3 dana trebam stavljat obloge od kamilice i mazat se bapanthen masti. A dalje kreme koje inače koristiš. Jer taj tretman ne isušuje kožu, pa ne zahtijeva neku dodatnu hidrataciju nego obično.
evo počele su mi se raditi male krastice danas...

snnopy
20.11.2009., 12:42
ova 3 dana trebam stavljat obloge od kamilice i mazat se bapanthen masti. A dalje kreme koje inače koristiš. Jer taj tretman ne isušuje kožu, pa ne zahtijeva neku dodatnu hidrataciju nego obično.

da. bepanthen mast je za zaštitu, obnavljanje kože. ili bepanthen ili neka jača krema.

Zua 07
20.11.2009., 14:59

Jesta da puno kosta al svakako vrijedi isprobat...dala si mi nadu da se ipak nesto moze napravit, jedva cekam da skupim koju kintu i da to isprobam, ma da sam crvena 10 dana i da mi nakon toga lice bude ok ja zadovoljna...molim te mi reci koji ti to dermatolog radi...rado bi ga kontaktirala za tretman...
pozzz
:top:

smile050
20.11.2009., 15:08
Ja koristim On the spot..od Clinique..prezadovoljna sam :)

frupy
20.11.2009., 22:05

A daj mi molim te reci kako to sve skupa trenutno izgleda, mislim te krastice...? Nije ti bed ici na posao/u skolu?
Pitam zato sto sam ja imala uzasne posljedice obicnog mehanickog ciscenja kod kozmeticarke, a buduci da imam osjetljivu kozu na kiseline ne smijem ni pomisliti.:horor:
Ja sam po tjedan dana imala krvave kraste po licu i tesko sam funkcionirala u drustvu. Tad sam jos isla u skolu. I sad si ne mogu zamisliti kako bi takva isla na posao, a uzimanje bolovanja nakon kozmeticarke naravno ne dolazi u obzir.:rolleyes:

tinaa
20.11.2009., 22:22
krastice su danas male, crvene, Zato je taj tretman najbolje raditi u četvrtak, onda si u petak još ok, ali onda u subotu i nedjelju se najviše. Ali uz obloge i bepanthen kao da skliznu s lica. prošli put u nedjelju navečer, više nisam imala niti jednu krastu.

tinaa
20.11.2009., 22:31
i da nisu to sad neke duboke kraste, da vam bolje opisem meni to izgleda kao da me netko izgrebao ili doslovno kao da sam ronila licem po asfaltu, ajme koji opisi!

snnopy
20.11.2009., 23:51
meni isto sporo zacijeljuju rane od prištića, ono crvenilo, fleke koje napravim..ponekad mi se čini da im treba godinama da prođu. :D sigurno to ima veze i s tim što sam pušać. ali ovo je samo površinski, uz malo kamilice sigurno odmah prolazi, frupy to ti je neusporedivo.

btw frupy, ako smijem pitati koja si krvna grupa?

frupy
21.11.2009., 19:07
Ajme, nemam pojma! :brukica:

lilaa
25.11.2009., 22:44
Ja sam valjda sve živo probala od proizvoda iz ljekarni, proizvoda iz parfumerija, proizvoda koje sam naručivla s neta, idem kod kozmetičarke jednom mjesečno....imala sam akne, sad imam hrpu komedona i mitesera i kad odem na čišćenje, već za dva dana osjećam kako mi se lice puni..bez puder izgledan koma...ne spavam sa šminkom, ne diram lice rukama, umivam se više puta dnevno:kada:....više mi je DOSTA! :visi::visi::visi:Htjela bi se jednom probudit ujutro i da ne moram prvo u kupaonu prekrivat facu s korektorom i puderom.:mama: A lice mi je masno, pa se nakon sat vremena sjajim tako jako da me se i u mraku vidi! :facepalm:Da barem ovi plastični kirurzi osim povećanja sisa:cice: rade transplantaciju kože lica, ja bi odmah otišla na to!!!!!!!!!:tuzni::tuzni::tuzni:

mala ninica
26.11.2009., 13:28
jel postoji netko da mi kaže koji mu je proizvod bio najbolji potiv mitesera,..i sitnih alih prištića,jer ja nemam akne!!!!!!!!!probala sam i vichy normaderm,i eucerin,nivea,afrodita,neutrogena................. i još idem jedanput u mjesec dana na čisćenje lica kod kozmetičarke,....i svejedno se vracaju,.......!!!!!!!!please help meeeeee!!!!!!!!!!:mig::D:)

Lost_in_Wonderland
27.11.2009., 12:16
Ja sam valjda sve živo probala od proizvoda iz ljekarni, proizvoda iz parfumerija, proizvoda koje sam naručivla s neta, idem kod kozmetičarke jednom mjesečno....imala sam akne, sad imam hrpu komedona i mitesera i kad odem na čišćenje, već za dva dana osjećam kako mi se lice puni..bez puder izgledan koma...ne spavam sa šminkom, ne diram lice rukama, umivam se više puta dnevno:kada:....više mi je DOSTA! :visi::visi::visi:Htjela bi se jednom probudit ujutro i da ne moram prvo u kupaonu prekrivat facu s korektorom i puderom.:mama: A lice mi je masno, pa se nakon sat vremena sjajim tako jako da me se i u mraku vidi! :facepalm:Da barem ovi plastični kirurzi osim povećanja sisa:cice: rade transplantaciju kože lica, ja bi odmah otišla na to!!!!!!!!!

mislim da nas ima jako puno s ovim problemom...meni je više dosta isprobavanja proizvoda i nekako mi se čini da je jedino riješenje čišćenje lica kod kozmetičarke...e sad opet koliko je to baš dobro često raditi..jer pore se šire o nakon svakog čišćenja primjetim nove veće rupice :(
ne znam...ozbiljno razmišljam izbaciti puder jer mi se nekako čini da odkako ga koristim da mi se pogoršalo stanje lica...pa mislim da cu se vratiti u kremu u boji...
ima možda tko kakvu preporuku? znači za mješovitu kožu, sklonu miteserima i komedonima... anyone?

BeautifullyChaotic
29.11.2009., 09:56
Ja ću poludjeti... lice mi nikad nije bilo čisto. Probala sa svime. Prištići se pojavljuju uglavnom oko brade i na čelu pa su mi rekli da može biti od jajnika. A tamo sve ok... probala milijun i jednu kremu, klindamicin losion, vitamine, nema što nisam... preko ljeta mi se malo smirilo lice od kreme s kamilicom, no čim sam kupila drugu kutiju sve po starom. Onda mi je neko vrijeme odgovarala obična Nivea, pa je opet lice poludjelo. Sad ga više ničim ne mogu smiriti. Koža mi je osjetljiva, masna, netolerantna. Ne znam više što bi. Obrazi su mi puni tih malih gadova, od potkožnih do ovih crvenih, ne znam više što da stavim. Pilinzi ne pomažu, tonici ne pomažu, lice moram nečim mazat jer ga nije dobro isušivati a na sve mi reagira upalama... ima tko kakvu kremu za takvo lice? Naravno, puder koristim jer ne mogu ovakva van, uzela sam Manhattan Clearface tekući, jako je lagan, gotovo kao kremica, on je jedina stvar koju mogu staviti trenutno..

mm21
29.11.2009., 10:37
Ja ću poludjeti... lice mi nikad nije bilo čisto. Probala sa svime. Prištići se pojavljuju uglavnom oko brade i na čelu pa su mi rekli da može biti od jajnika. A tamo sve ok... probala milijun i jednu kremu, klindamicin losion, vitamine, nema što nisam... preko ljeta mi se malo smirilo lice od kreme s kamilicom, no čim sam kupila drugu kutiju sve po starom. Onda mi je neko vrijeme odgovarala obična Nivea, pa je opet lice poludjelo. Sad ga više ničim ne mogu smiriti. Koža mi je osjetljiva, masna, netolerantna. Ne znam više što bi. Obrazi su mi puni tih malih gadova, od potkožnih do ovih crvenih, ne znam više što da stavim. Pilinzi ne pomažu, tonici ne pomažu, lice moram nečim mazat jer ga nije dobro isušivati a na sve mi reagira upalama... ima tko kakvu kremu za takvo lice? Naravno, puder koristim jer ne mogu ovakva van, uzela sam Manhattan Clearface tekući, jako je lagan, gotovo kao kremica, on je jedina stvar koju mogu staviti trenutno..

imala sam slične probleme kao i ti, ali teško je naći neku univerzalnu terapiju.svakom odgovara nešto drugo:ne zna:
sad koristim navečer avene diacneal(mislim da se tako piše) a ujutro lrp effaclar k(dosta mi je vlažna pa je super podloga za puder):D
kupi si termalnu vodu avene i špricaj se:mig: osvježava i smiruje upalu.

probaj od avene kremice, one su za osjetljivu kožu.traži testere i vidi što ti odgovara:kava:

Una1980
29.11.2009., 10:53
ok imam neku tekucinu zvanu PLIVASEPT

:misli:
plivasept je sredstvo za dezinficiranje....to koristimo u kozmetičkom salonu za dezinfekciju:ne zna:
nije mi baš prejasno,ali ako pomaže....:top:

BeautifullyChaotic
29.11.2009., 18:56
imala sam slične probleme kao i ti, ali teško je naći neku univerzalnu terapiju.svakom odgovara nešto drugo:ne zna:
sad koristim navečer avene diacneal(mislim da se tako piše) a ujutro lrp effaclar k(dosta mi je vlažna pa je super podloga za puder):D
kupi si termalnu vodu avene i špricaj se:mig: osvježava i smiruje upalu.

probaj od avene kremice, one su za osjetljivu kožu.traži testere i vidi što ti odgovara:kava:

Jedino aveneove još nisam koristila:) Osim termalne vode, ona mi je u ljetnim mjesecima spas. Znam da svakom odgovara drugo, ali ja zbilja ne znam što bi više. Koristila sam skinoren, ne znam je li diacneal sličan ili ne, uglavnom, već sam u godinama kad bih se trebala malo bolje brinuti za kožu, a ja još s tinejdžerskim problemima...:ne zna:

mm21
29.11.2009., 20:25
Jedino aveneove još nisam koristila:) Osim termalne vode, ona mi je u ljetnim mjesecima spas. Znam da svakom odgovara drugo, ali ja zbilja ne znam što bi više. Koristila sam skinoren, ne znam je li diacneal sličan ili ne, uglavnom, već sam u godinama kad bih se trebala malo bolje brinuti za kožu, a ja još s tinejdžerskim problemima...:ne zna:

Meni je od skinorena lice bilo presuho i nekako mi je cudno izgledalo.diacneal mi je zagladio kozu,pore su mi manje.bar mi se tako cini.mada mi je kad sam ga pocela koristiti lice buknulo.sve prljavstine su krenule van:mad:ali treba biti uporan,i mazati i mazati.redovitost i ustrajanost su bitni u borbi sa aknama.kupi kreme i navali,uz avene mazalice nema greski

Jelena1985
29.11.2009., 22:55
Meni je od skinorena lice bilo presuho i nekako mi je cudno izgledalo.diacneal mi je zagladio kozu,pore su mi manje.bar mi se tako cini.mada mi je kad sam ga pocela koristiti lice buknulo.sve prljavstine su krenule van:mad:ali treba biti uporan,i mazati i mazati.redovitost i ustrajanost su bitni u borbi sa aknama.kupi kreme i navali,uz avene mazalice nema greski
meni se cini da je i meni diacneal pomogao.

BeautifullyChaotic
30.11.2009., 09:39
A onda nemam što izgubiti, ne može biti gore od trenutnog stanja.:D Hvala curke, odoh do ljekarne po testeriće.:top:

amiee
02.12.2009., 12:29
mislim da nas ima jako puno s ovim problemom...meni je više dosta isprobavanja proizvoda i nekako mi se čini da je jedino riješenje čišćenje lica kod kozmetičarke...e sad opet koliko je to baš dobro često raditi..jer pore se šire o nakon svakog čišćenja primjetim nove veće rupice :(
ne znam...ozbiljno razmišljam izbaciti puder jer mi se nekako čini da odkako ga koristim da mi se pogoršalo stanje lica...pa mislim da cu se vratiti u kremu u boji...
ima možda tko kakvu preporuku? znači za mješovitu kožu, sklonu miteserima i komedonima... anyone?

hej hej evo, ja bih ti preporuchila niveinu kremu u boji - nijansa natural.
i onda je dosta tamnija, ali nakon nekog vremena se prilagodi licu i onda stvarno izgleda lijepo i svjeze.
takoder bih ti preporuchila i young derm puder/kremu u boji.
ne znam koliko se on moze nazvati puderom jer je stvarno lagan, voda ga skine s lica.
ne prekriva sve, ali lijepo ujednachi ten, ne izgledash zacementirano i daje taj neki fresh look. :)
a i cure su dosta pisale o onim BB kremama, pa baci pogled.
naime, i ja muchim istu muku i s aknama i s prishtichima i dode mi vishe da si iz koze iskochim, bash sam pochela gubiti strpljenje. :(

djevojka69
02.12.2009., 12:35
amiee jel to ovo? http://www.ekorpa.com/img/images/original/product/50/78/47850-1.jpg

koristim to ponekada, ali strah me previše se mazati sa puderima i kremam u boji da mi ne bi
još više lice poludilo! :(

amiee
02.12.2009., 13:08
amiee jel to ovo? http://www.ekorpa.com/img/images/original/product/50/78/47850-1.jpg

koristim to ponekada, ali strah me previše se mazati sa puderima i kremam u boji da mi ne bi
još više lice poludilo! :(

da, da, to je to.
mislim da te za ovo ne bi trebalo biti strah, dosta je lagane teksture.
medutim, ja prije bilo kakovg prekirvala stavim ili bioderma sebium mat ili premazem lice klindamicinom, da imam neku ljekovitu podlogu :D

a joj, ja bih dala sve da mogu izaci vanka bez kremice ili pudera, ali sam mi je kozda toliko nenormalno osjetljiva da mi se svaka zilica, crvenilo, flekica sve, sve vidi i raspoznaje.
meni je kod tih pokrivala najvaznije da izgledam koliko toliko tonirano i prirodno.
zato izbjegavam bash pudere, nego se provlachim s tim laganim kremicama u boji.

djevojka69
02.12.2009., 13:14
da, da, to je to.
mislim da te za ovo ne bi trebalo biti strah, dosta je lagane teksture.
medutim, ja prije bilo kakovg prekirvala stavim ili bioderma sebium mat ili premazem lice klindamicinom, da imam neku ljekovitu podlogu :D

a joj, ja bih dala sve da mogu izaci vanka bez kremice ili pudera, ali sam mi je kozda toliko nenormalno osjetljiva da mi se svaka zilica, crvenilo, flekica sve, sve vidi i raspoznaje.
meni je kod tih pokrivala najvaznije da izgledam koliko toliko tonirano i prirodno.
zato izbjegavam bash pudere, nego se provlachim s tim laganim kremicama u boji.

ja kao podlogu koristim rosal clearface! a lice mi je jako loše, puna sam flekica
od bivših akni i prištića i još imam i gdje koji prištić! :(

meni isto nije bitno da mi prekrije sve te flekice, već da su samo manje vidljive
i da mi ne izazove nove prištiće i akne! :zubo:
znači ti ne primjetiš nikakvo pogoršanje kad to staviš?

ja sam već luda, svega me strah, samo mislim da će mi od toga lice poluditi! :rofl:

amiee
02.12.2009., 13:25
ne, zbilja nisam nikakvo pogorshanje primijetila.
u biti, ja nikada nisam ni koristila te "prave" pudere jer me strah da che mi zachepiti pore a i da chu jednostavno izgledati neprirodno.
sve shto sam do sad koristila bio je onaj lagani manhattanov puder, taj youngderm i nivea u boji.
za younderm sam ja chak mislila da izgledam namaljano, a na kraju su mi ljudi rekli ni da se ne primjeti da imam ishta na licu (ali ne u smilsu da loshe prekirva :D ).

ja sam isto postala paranoik, pogovoto kada se sjetim gotovo alergijskih reakcija od preparata koje su mi preporuchili ljudi, a ja ih naravno slushala, a radilo se o preparatima koji na mojoj butter kozi nemaju shto raditi.
na temi o aknama cure hvale essence mousse puder, ne znam jesi li imala s njim posla? :D

djevojka69
02.12.2009., 13:32
onda ću ga početi malo češće koristiti! :cheer:

taj puder u pjeni od essenca hvale sve cure koje znam, svime je odličan! :s moja mama koristi običan, ali ima i
baš za problematičnu kožu! mami je isto super! :s
uzeti ću si taj svakako, samo mi je problem s njihovom kozmetiko što imaju samo par nijansa pudera i sve su mi
uglavnom pretamne jer sam jako svijetla! :zubo:

amiee
02.12.2009., 13:54
aha, ja sam isto poprilichno blijeda, a young derm imam 5 i ok mi je.
ma mene ta kremica odushevila na festivalu hartera, kad bi doshla kuchi u 7 ujutro :o i, nechu zvuchat umishljeno, ali izgledala odlichno! :)

ne zelim ovo rpetvoriti u temu o puderima, ali samo da pitam, ima li tko iskustva s ovim essence puderom:

http://beautycosmetic.biz/images/essencefdtclearmatt01.jpg

pishe da je oil free pa mozda ne bi bio poguban za prishtiche :ne zna:

Suzanna
02.12.2009., 14:05
Gdje kupiti taj youngderm puder i koja je cijena?

djevojka69
02.12.2009., 14:07
ja sam ga kupila u ljekarni i koštao je 15kn! :)

amiee
02.12.2009., 14:11
evo bash pogledah cijenu na svom; 10,85 :)

Suzanna
02.12.2009., 14:15
To je samo jedna nijansa ili ima više? Prekriva li išta? :) Zahvaljujem.

Jelena1985
02.12.2009., 14:20
mislim da imaju dvije nijanse, tamnija je strasno tamna :horor: (bar meni :zubo:), a za svjetliju ne znam, nisam imala :D
meni licno su lose prekrivali. :ne zna:

louiana
02.12.2009., 14:45
jel sam ja ćorava ili u dm-u nema Rosal clearface kreme? :ne zna:

Lost_in_Wonderland
02.12.2009., 18:12
ne, zbilja nisam nikakvo pogorshanje primijetila.
u biti, ja nikada nisam ni koristila te "prave" pudere jer me strah da che mi zachepiti pore a i da chu jednostavno izgledati neprirodno.
sve shto sam do sad koristila bio je onaj lagani manhattanov puder, taj youngderm i nivea u boji.
za younderm sam ja chak mislila da izgledam namaljano, a na kraju su mi ljudi rekli ni da se ne primjeti da imam ishta na licu (ali ne u smilsu da loshe prekirva :D ).

ja sam isto postala paranoik, pogovoto kada se sjetim gotovo alergijskih reakcija od preparata koje su mi preporuchili ljudi, a ja ih naravno slushala, a radilo se o preparatima koji na mojoj butter kozi nemaju shto raditi.
na temi o aknama cure hvale essence mousse puder, ne znam jesi li imala s njim posla? :D

ja sam prije koristila te niveine kremice u boji i iz nekog razoga sam prestala, jer mi nisu dovoljno prikrivale, ali znam da mi je tada lice bilo u boljem stanju nego sada. onda sam počela koristiti burjois lagani tekući puder koji je također oil free i ne znam da li od toga ili nečega drugog lice u zadnjih godinu dana mi se jako pokvarilo...potkožni i miteseri me doslovno ubijaju..
tako da mislim da cu se vratiti na neku kremicu u boji i uz to ću mineralni puder u prahu od loreala koji trenutno koristim...lagan je i dovoljno mi ga je malo staviti na t-zonu koja mi je masnija.
a kao podlogu koristim od la roche posay eff m i jako sam zadovoljna...

frupy
02.12.2009., 21:09

Mora biti, tamo gdje stoje i ostale kreme za problematicnu kozu tipa clean & clear, neutrogena, manhattan...

Dandy_080
03.12.2009., 10:57

Nema ni u mom! :ne zna:

louiana
03.12.2009., 14:35
Mora biti, tamo gdje stoje i ostale kreme za problematicnu kozu tipa clean & clear, neutrogena, manhattan...

a možda...probat ću opet!tj. pitat ću,jednostavnije....ja sam gledala tamo gdje je sve rosalovo.logično mi je bilo..:)

frupy
03.12.2009., 19:14
Ne, ne stoji ti to kod ostalih rosal proizvoda. U pravilu su ti ovi rosal clear face proizvodi gurnuti u neki kutak tako da ih je jako tesko uociti. Ali sigurno ih ima.:mig:
Vidjela sam ih jucer i danas u 2 razlicita dm-a.

Dandy_080
03.12.2009., 23:27
Ne, ne stoji ti to kod ostalih rosal proizvoda. U pravilu su ti ovi rosal clear face proizvodi gurnuti u neki kutak tako da ih je jako tesko uociti. Ali sigurno ih ima.:mig:
Vidjela sam ih jucer i danas u 2 razlicita dm-a.

Da, frupy ima pravo! :) I ja sam tražila gdje su svi Rosalovi proizvodi, ali nisu zajedno s njima, nego su odvojeni! Danas vidjela! :mig: Uglavnom u mom dm-u je kod dijela koji je baš za problematičnu kožu! Pa su tamo odmah i tu cijelu liniju stavili!

dianna
04.12.2009., 08:25
imate i u Konzumu Clear face :zubo:

snnopy
04.12.2009., 21:36
protiv rištića je dobro umivanje mineralnom vodom. znam da je to i lejla šehović radila. :)

Rhcp
05.12.2009., 20:21
Safeguard sapun je odličan :D

snnopy
05.12.2009., 21:49
Safeguard sapun je odličan :D

prije strašan :horor:
isuši cijelo lice, horor. koža nema druge nego da u svoju obranu izlučuje više masnoće onda...

sweet ivi
09.12.2009., 16:11
prije sam imala groznih problema s prištićima, ne s aknama, njih nikad nisam imala hvala bogu. nisam znala što ću s njima više jer sam isprobala sve žive gelove, tonike i kreme - garnier, oriflame, eucerin, nivea, balea, vichy normaderm (koji mi je toliko isušio kožu da sam skoro godinu dana facu morala mazat nekom specijalnom kremom koju mi je dala kozmetičarka da sredim duboke slojeve kože, koji su bili upropašteni), a nijedna nije djelovala. išla sam i na čišćenje lica kod kozmetičarke svaki mjesec, ali sam od toga imala još više prištića. onda sam prestala ići i oni su se malo sredili. u međuvremenu sam otkrila da mi je to od hormonalnog disbalansa. sada imam pokoji prištić, osim u pms-u i fazi ovulacije, kad mi faca bukne, al ju nekak sredim. uglavnom, ne koristim nikakve kemikalije, samo prirodno. ujutro očistim lice ulolinim sapunom od gline i čajevca za problematičnu kožu i stavim lerbolariovu kremu od kadulje i ružmarina za nečistu kožu. preko dana koristim alverdeove: podlogu (gotovo prozirna, za izjednačavanje tena), tekući i korektor u sticku (za prekrivanje upaljenih prištića i tragova) te toniranu kremu od badema, koja prekrije preostale nedostatke i doda mi boje u lice. navečer lice opet očistim ulolinim sapunom i stavim alverde noćni fluid s ekstraktima bisera za mješovitu kožu. probajte, svi ovi proizvodi zajedno (osim lerbolariove kreme) dođu kao jedan proizvod marke u ljekarni, a po meni imaju bolji učinak od njega. osim toga, sastojci su potpuno prirodni i u skladu s prirodom, tako da se ne moram brinuti kakve sve gluposti sve stavljam na lice (zato sam upisala kemiju, hehe).

Dandy_080
09.12.2009., 23:43
sweet ivi misliš čička i ružmarina od lerbolaria, nigdje se ne spominje kadulja, pretpostavljam da je greška, nego već dugo gledam taj Ulolin sapun, dajte još malo o njemu, kome je još pomogao, da li je nekome naštetio? :)

sweet ivi
10.12.2009., 10:07
sweet ivi misliš čička i ružmarina od lerbolaria, nigdje se ne spominje kadulja, pretpostavljam da je greška, nego već dugo gledam taj Ulolin sapun, dajte još malo o njemu, kome je još pomogao, da li je nekome naštetio? :)

da, mislim na čičak, ne kadulju, sorry, lapsus.
meni ulolin sapun izgladi površinski sloj kože, bude fino mekana i glatka na dodir bez obzira ima li ili nema prištića, uopće se ne osjete hrapave površine na mjestima gdje su prištići, fino isuši masnoću. a onda poslije ujutro stavim kremu, a navečer fluid, da vratim vlažnost koži koju sapun naravno isuši.
ako tu kombinaciju koristim intenzivno svaki dan kad dobijem napadaj prištića u pms-u ih se riješim za par dana, inače ih nemam puno pa nije potrebno toliko opterećivati kožu.

Dandy_080
11.12.2009., 23:09
hvala na odgovoru, budem probala! :mig:

ivanavelika
12.12.2009., 09:37
Iz mojega iskustva znam da za isušivanje masne kože, a u jedno i za dezinfekciju lica i borbu protiv prištića, dobro je ponekad umiti lice Plivaseptom.
Ima li itko slično iskustvo?

sweet ivi
12.12.2009., 09:44
hvala na odgovoru, budem probala! :mig:

no problem, nadam se da će ti pomoći!:)

Dandy_080
12.12.2009., 12:57
Iz mojega iskustva znam da za isušivanje masne kože, a u jedno i za dezinfekciju lica i borbu protiv prištića, dobro je ponekad umiti lice Plivaseptom.
Ima li itko slično iskustvo?

Plivaseptom?? :eek: Bojim se da je to malo prejako sredstvo, znam po sebi koliko mi isuši ruke nakon svakog dezinficiranja jer sam u tom poslu, i sad još tako nešto jako stavljati na lice...nema šanse! :nono: Iskreno, ne bih to nikome preporučila, mislim da i za najmasniju kožu i najprištavije lice ipak postoje gelovi, losioni koji su za to namjenjeni i pristupačni, a ovo to sigurno nije! :mig:
Ok, ovo je moje mišljenje! :ne zna:

Jelena1985
12.12.2009., 13:22
slazem se sa dandy! :top:

pink5
13.12.2009., 15:46
kako se rješiti sitnih prištića na nadlakticama?Sitni su i prekriveni crvenilom.

mrnja
17.12.2009., 20:32
njih ćeš se najbolje riješiti ako svaki dan kad se tuširaš taj dio dodatno istrljaš sa onom rukavicom za piling (onom nekom od "konoplja" ili šega već, uglavnom je ta rukavica od nekog prirodnog materijala).:mig:

pink5
18.12.2009., 00:26
probat ću
tnx:mig:

Estee Lauder
18.12.2009., 10:57
kako se rješiti sitnih prištića na nadlakticama?Sitni su i prekriveni crvenilom.

Pink5 , to ti ima i moja mala. Kupi u apoteci Akerat od Avenea. On ti je za tu takozvanu gušćju kožu, sadrži 10 % uree i 1.5 % salicilne. Nije skupo, 135 kn, 200 ml. Odlična stvar. Imam i onaj malo jači koji ima 30 % eree i 2% salicilne. Njega koristim za lice.:top:

Dandy_080
31.12.2009., 13:09
Nakon tri dana mazanja Baleinim gelom za isušivanje prištića pokazao mi se jako dobar :top: za potkožnjake tako- tako, ali za raskopane je savršen, barem meni! Sasušio mi ih je preko noći, sad samo ožiljke srediti i :cerek: Puno bolje mi situaciju sredi od babylove zelene kremice :mig: a i jastuk mi nije bijel! :D

jure_zd
05.01.2010., 17:09
Ako mi neko može pomoci do sada a iman skoro 19 god nisam imao prištice po torzu poceli su se polako javljati nekon nekog vremena i potkožni kada iz istisnem nastne crvena fleka koja ne svrbi samo se ljuštenjem kože širi ako neko ima mišljenje ili slicno iskustvo bio bih zahvalan hvala!! :)

_Tyche_
06.01.2010., 10:19
Ako mi neko može pomoci do sada a iman skoro 19 god nisam imao prištice po torzu poceli su se polako javljati nekon nekog vremena i potkožni kada iz istisnem nastne crvena fleka koja ne svrbi samo se ljuštenjem kože širi ako neko ima mišljenje ili slicno iskustvo bio bih zahvalan hvala!! :)

Smatram da je najbolje da posjetiš dermatologa da dobiješ dijagnozu. On će vidjeti i opipati i reći ti o čemu je riječ, ovako prek opisa, bolje je da ti mi laici ne dajemo dijagnozu.

Kad znaš na čemu si, možeš se baciti na liječenje.

Belle
01.08.2010., 15:07
A sto reci kada sa 23 prvi put u zivotu pocinjes dobivati pristice? :ne zna: U pubertetu ih nisam imala, imala sam cistu kozu, rijetkost bi bila ako bi mi se koja bubuljica pojavila, to bi bilo jednom u par mjeseci, oko PMS-a, i to samo jedna- dvije.
A sad mi je citav ten grozan. Celo je putno sitnih pristica, nos mitesera (ok, njih sam znala imati i prije), a brada je bas kriticna- i potkozni, i sitni, i bubuljice. Cak je preslo i na vrat. Sakrijem to puderom, ali kada ga skinem- uzas, sve crveno. A bez pudera se ovakva nikako ne mogu pojaviti na poslu, nazalost, jos radim sa ljudima... :(
Mislim da je uzrok prehrana i nacin zivota- zadnjih godinu dana radim u banci, cijeli dan sjedim i jedem uglavnom brzu hranu. Pretpostavljam da je do toga. No, osim mijenjanja prehrane, postoji li jos neki nacin da ubijek te pristice? Sto god probam, i ne djeljuje bas, osim kaladonta koji mi isusi potkozne preko noci :cerek:

Hoya
01.08.2010., 15:13
Jao..ja samo želim reci da to riješavate čim prije i čim se to počne pojavljivati baš mi je grozno vidjeti i žalosno ,cure sa rupavim licem :( . I onda gore natenfaju pudera kao da se to ne vidi, al badava - vidi se i to dosta. Ja ne znam sta se to dogadja u zadnje vrijeme, ja to nisam nikada imala ,a bome nisam ni vidjela kad sam bila mlada kod drugih...uffff..

frupy
01.08.2010., 22:53
A sto reci kada sa 23 prvi put u zivotu pocinjes dobivati pristice? :ne zna: U pubertetu ih nisam imala, imala sam cistu kozu, rijetkost bi bila ako bi mi se koja bubuljica pojavila, to bi bilo jednom u par mjeseci, oko PMS-a, i to samo jedna- dvije.
A sad mi je citav ten grozan. Celo je putno sitnih pristica, nos mitesera (ok, njih sam znala imati i prije), a brada je bas kriticna- i potkozni, i sitni, i bubuljice. Cak je preslo i na vrat. Sakrijem to puderom, ali kada ga skinem- uzas, sve crveno. A bez pudera se ovakva nikako ne mogu pojaviti na poslu, nazalost, jos radim sa ljudima... :(
Mislim da je uzrok prehrana i nacin zivota- zadnjih godinu dana radim u banci, cijeli dan sjedim i jedem uglavnom brzu hranu. Pretpostavljam da je do toga. No, osim mijenjanja prehrane, postoji li jos neki nacin da ubijek te pristice? Sto god probam, i ne djeljuje bas, osim kaladonta koji mi isusi potkozne preko noci :cerek:

Definitivno ti je problem u hormonima. Kad se radi o hormonalnom disbalansu, nikakva promjena prehrane i kozmeticki preparati ti nece izlijeciti pristice.

snnopy
02.08.2010., 00:16
pa ako jede samo taj junk food sigurno joj fali dosta vitamina, minerala tako da ne bi bilo loše da barem uzima neke takve vitamine ako već neće mjenjati prehranu.
koji puder i kremu koristiš?

BlackCandy
02.08.2010., 09:05
Jao..ja samo želim reci da to riješavate čim prije i čim se to počne pojavljivati baš mi je grozno vidjeti i žalosno ,cure sa rupavim licem :( . I onda gore natenfaju pudera kao da se to ne vidi, al badava - vidi se i to dosta. Ja ne znam sta se to dogadja u zadnje vrijeme, ja to nisam nikada imala ,a bome nisam ni vidjela kad sam bila mlada kod drugih...uffff..

nemoj me bedirat :(
ja imam takvo lice i znam da to nije lijepo, ali kaj da radim? stavim vrecicu na glavu??? jbga, imam takvu kozu, nikako nisam mogla sprijecit rupice, akne su bile preduboke, a moja koza jako tanka :(

nije stvar u tome da se to odmah rijesava, nego u strukturi koze i velicini problema

frupy
02.08.2010., 11:18
pa ako jede samo taj junk food sigurno joj fali dosta vitamina, minerala tako da ne bi bilo loše da barem uzima neke takve vitamine ako već neće mjenjati prehranu.

Taj junk food joj sigurno ne pomaze u cijeloj situaciji, ali ovakve akne i pristici koje opisuje su sigurno hormonalni. U svakom slucaju treba pripaziti sto jede, ali prvo neka napravi analizu hormona da vidi na cemu je.

ana21xx
04.08.2010., 18:25
koristi li itko od vas onaj serum za lice,zove se saving face iz lush-a?
za problematicnu/masnu kozu je. ima li netko iskustva s time?

Anna xD
08.08.2010., 17:01
nemoj me bedirat :(
ja imam takvo lice i znam da to nije lijepo, ali kaj da radim? stavim vrecicu na glavu??? jbga, imam takvu kozu, nikako nisam mogla sprijecit rupice, akne su bile preduboke, a moja koza jako tanka :(

nije stvar u tome da se to odmah rijesava, nego u strukturi koze i velicini problema
ma sigurna sam da se ne vidi jako ako se dobro prekrije korektorom/puderom, npr dok mi izbije neka napast na licu čim se pogledam u ogledalo to je prvo što uočim, dok recimo ostali to niti ne skuže toliko :)

Belle
09.08.2010., 17:42

Kremu trenutno Garnier Pure Active (hidradantna krema protiv bubuljica), a ja puder jako rijetko stavljam, uglavnom na pristice stavim samo korektor (Manhattan Clearface ili Essence) :ne zna:

Sigurna
09.08.2010., 17:53
Već sam negdje napisala, ali...apsolutno najbolja stvar protiv prištića mi je sapun dr. Temt. 25kn u Mulleru (najvjerojatnije ima i u drugim prodavaonicama), traje dugo, iako ne igleda baš lijepo, ali nema neugodan miris, pa....

Happy as usual
09.08.2010., 17:59
Kremu trenutno Garnier Pure Active (hidradantna krema protiv bubuljica), a ja puder jako rijetko stavljam, uglavnom na pristice stavim samo korektor (Manhattan Clearface ili Essence) :ne zna:

jel to ona krema na pumpicu?

Belle
09.08.2010., 20:32
jel to ona krema na pumpicu?

Ovo: http://www.kayeschemist.co.uk/shop/images/uploads/pure%20moist.jpg

plavusaxxxxxx
09.08.2010., 20:37
Već sam negdje napisala, ali...apsolutno najbolja stvar protiv prištića mi je sapun dr. Temt. 25kn u Mulleru (najvjerojatnije ima i u drugim prodavaonicama), traje dugo, iako ne igleda baš lijepo, ali nema neugodan miris, pa....
može fotka? unaprijed hvala:)

Jelena1985
10.08.2010., 06:41
da, i ja bih fotku tog sapuna? :)

Mopsly
10.08.2010., 08:21
http://www.skin-spa.com/temt-purity.jpg

Happy as usual
10.08.2010., 12:52
Ovo: http://www.kayeschemist.co.uk/shop/images/uploads/pure%20moist.jpg

meni je ta krema užas. pekla me strašno :tuzni: pa sam je odmah morala ispirati nakon 15min a na flekice nije imala učinak osim što su postajale još crvenije. :( garnierove kreme mi ne pašu ali su im umivalice zakon. :top:

plavusaxxxxxx
10.08.2010., 15:28
meni je ta krema užas. pekla me strašno :tuzni: pa sam je odmah morala ispirati nakon 15min a na flekice nije imala učinak osim što su postajale još crvenije. :( garnierove kreme mi ne pašu ali su im umivalice zakon. :top:

meni je napravila strašno sranje, cijelo čelo mi je podivljalo, užas:eek:

veronika_87
10.08.2010., 15:48
Kako se riješiti onih sitinih malih prištića? :ne zna:

plavusaxxxxxx
10.08.2010., 16:06
Kako se riješiti onih sitinih malih prištića? :ne zna:
meni je dermatolog rekao da čišćenje sve riješava:mig:

Belle
10.08.2010., 17:36

Meni je krema ok, ali nije da mi je nesto pomogla glede pristica. Ako imate ikakve savjete, sto je vama pomoglo, svaki savjet je dobrodosao :)

Happy as usual
10.08.2010., 18:17
Meni je krema ok, ali nije da mi je nesto pomogla glede pristica. Ako imate ikakve savjete, sto je vama pomoglo, svaki savjet je dobrodosao :)

ja sam mislila da će mi bit savršena a ono.. :(
sad koristim kreme iz ljekarni. prištići su užasni i mrzim ih :o
do sada mi nijedna krema nije bila fenomenalna, da me rješila svih nepravilnosti na licu. meni je koža ponekad masna, ponekad užasno suha (da mi se koža ljušti) i još imam prištiće. :(

dosad su mi jedino pomogli garnier 3u1 (jer imam i mitesere) nivein tonik (ali on mi je samo da mi malo nahrani kožu ujutro jer inače postane jako suha.
i la roche posay effaclar k kojeg mažem preko dana i zadovoljna sam njime, jer mi nahrani kožu i spriječi bubuljice.

mory222
10.08.2010., 20:28

Čišćenje, tretmani voćnim kiselinama, Differin, Bioderma Sebium AI, AKN i pjenušavi gel, to je moja kombinacija koja mi je puno pomogla i naravno, treba vremena.... :top:

veronika_87
10.08.2010., 20:31
meni je dermatolog rekao da čišćenje sve riješava:mig:

S čim ti čistiš lice?Ja sam neko vrijeme koristila vichy micelarnu i mislim da mi se stvorilo još više tih sitnih prištića :(
Sad koristim alverde mlijeko za čišćenje i tonik i opet ne vidim pomaka, od kad je počelo ljeto mi ih se baš puno stvorilo,prije ih skoro nisam ni imala

plavusaxxxxxx
10.08.2010., 20:55
S čim ti čistiš lice?Ja sam neko vrijeme koristila vichy micelarnu i mislim da mi se stvorilo još više tih sitnih prištića :(
Sad koristim alverde mlijeko za čišćenje i tonik i opet ne vidim pomaka, od kad je počelo ljeto mi ih se baš puno stvorilo,prije ih skoro nisam ni imala

po uputi dermatologa samo Eucerinov gel za čišćenje + 1 mj. čišćenje kod kozmetičara. zabranio me je stavljanje kreme na lice, kaže da mi od kreme može biti samo gore, tak da izbjegavam sunce u širokom luku

Sigurna
11.08.2010., 15:04
http://www.skin-spa.com/temt-purity.jpg

Hvala, Mopsly! Da, to je taj.

Happy as usual
11.08.2010., 19:36
po uputi dermatologa samo Eucerinov gel za čišćenje + 1 mj. čišćenje kod kozmetičara. zabranio me je stavljanje kreme na lice, kaže da mi od kreme može biti samo gore, tak da izbjegavam sunce u širokom luku

kakav ti je eucerinov gel za čišćenje? :)

plavusaxxxxxx
11.08.2010., 20:10
kakav ti je eucerinov gel za čišćenje? :)
odličan je, imam ga dosta dugo, malo zapijenim i to je to, koža mi je odmah lijepo matirana, a i primjetila sam da mi je koža puno čišća, e sad vjerovatno tu pridonosi i kozmetičarka:)
prije sam uvijek kupovala one dm-ovske, zbog cijene, Eucerinov je oko 92 kn, tako da sam ga odlučila kupiti tek nakon što mi je dermatolog savijetovao:mig:

Happy as usual
11.08.2010., 22:33
odličan je, imam ga dosta dugo, malo zapijenim i to je to, koža mi je odmah lijepo matirana, a i primjetila sam da mi je koža puno čišća, e sad vjerovatno tu pridonosi i kozmetičarka:)
prije sam uvijek kupovala one dm-ovske, zbog cijene, Eucerinov je oko 92 kn, tako da sam ga odlučila kupiti tek nakon što mi je dermatolog savijetovao:mig:

Kakva ti je koža?
meni je masna sa suhim fazama i još prištići :o

mislila sam si uzet možda ovaj njihov piling ili gel Dermo Purifyer http://www.eucerin.com.hr/unreine_haut/waschpeeling.asp

ne znam što ću za umivanje koristiti, pa ako mi netko može preporučiti neki proizvod neka preporuči.. :)

plavusaxxxxxx
12.08.2010., 11:46
Kakva ti je koža?
meni je masna sa suhim fazama i još prištići :o

mislila sam si uzet možda ovaj njihov piling ili gel Dermo Purifyer http://www.eucerin.com.hr/unreine_haut/waschpeeling.asp

ne znam što ću za umivanje koristiti, pa ako mi netko može preporučiti neki proizvod neka preporuči.. :)

takva je i moja koža :(
mislim da je nihov pilin dobar, kupila bih si ja i njega, ali novci su mi na izmaku:D
a za umivanje ti toplo preporučujem Eucerinov gel, meni je odličan:mig:

Happy as usual
12.08.2010., 12:32
takva je i moja koža :(
mislim da je nihov pilin dobar, kupila bih si ja i njega, ali novci su mi na izmaku:D
a za umivanje ti toplo preporučujem Eucerinov gel, meni je odličan:mig:

nemam ni ja baš puno love, još sam mala :zubo: i mami je više čudno koliko ja to krema kupujem :D
uzela bih ja taj eucerinov gel za umivanje, pročitat ću malo po temama kakav je bio drugima. dosta se puta razočaram u neke proizvode koji i nisu baš jeftini :(

drago mi je da ti je dobar :top:

Hoya
12.08.2010., 20:01
Ma uf .. ja nemam kao što sam i rekla prije, al mi ima sin s time problema. Kako je u pubertetu, pa se i pojačano znoji pogotovo sada..na nosu ima mitesere , a po čelu uz rub kose i na samom čelu, te di su uši jako puno prišteva.
Čitaj - prišteva ne prištića :(
I kaj sad da radim? Maljam ga sa Babylove zelenom kremom, jel ima kaj još kakva baš krema ?? ne žalim novaca, samo da se maže, ja to nemem vidjet jednostavno...

Happy as usual
12.08.2010., 21:09
Ma uf .. ja nemam kao što sam i rekla prije, al mi ima sin s time problema. Kako je u pubertetu, pa se i pojačano znoji pogotovo sada..na nosu ima mitesere , a po čelu uz rub kose i na samom čelu, te di su uši jako puno prišteva.
I kaj sad da radim? Maljam ga sa Babylove zelenom kremom, jel ima kaj još kakva baš krema ?? ne žalim novaca, samo da se maže, ja to nemem vidjet jednostavno...

bolje je da mu ne mažeš tu zelenu babylove, meni ona nije imala nikakav učinak. i ja sam u pubertetu.:)

najbolje da ode kod dermatologa, a od proizvoda koji su meni pomogli ti preporučujem garnier 3u1 (gel, maska i piling) ili garnier pure active (piling protiv prištića) losion će mu dati doktorica, a krema.. ja koristim la roche posay effaclar k, to ti je više flud i brzo se upija i jako je dobar.

pazi da mu ovi proizvodi ne isuše kožu, a ako mu isuše kožu, onda neka namaže hidratantnu kremu.
jako je lijepo da se brineš za njega :kiss:

BlackCandy
13.08.2010., 08:13

ja ti mogu preporucit klindamicin losion i aknitol

Hoya
15.08.2010., 18:38
Black hvala :cerek: ali sam uzela prije nego sam vidjela tvoj post, ovaj od GArniera 3u1 , odmah je napravio piling i bome stvar radi :top:
puno mitesera s nosa mu je odmah od prve otišlo, lice od prve glađe ..ja malo odahnula .
Uzela sam u ljekarni neku njihovu pastu za prištiće koje ima uz rub kose,kao da posuše to. 50gr. a 28kn..sad čemo vidjeti. javim rezultate.:mig:

BlackCandy
16.08.2010., 08:01
hoya... samo pazi da mu garnier ne napravi jos vece sr**e
to je cinkova psta, za susenje pristica, ali koliko ce mu to pomoci ne znam
meni je bila malo premasna, ako to ne upali, kupi klindamicin losion ;)

Dandy_080
16.08.2010., 18:59
Meni je nažalost Garnier žešće sranje! :( I uvijek kupim nešto, nasjednem, pojevrujem da je super stvar, a na kraju se razočaram totalno... :tuzni: Proizvodi su im krcati cinkom i još svime i svačim, užasno isušuju, a prestanom korištenja izazivaju još više bubuljica, mitesera i svega ostalog! Bar je meni trako bilo s ovim nekim 3 u 1! :flop: :(

Happy as usual
16.08.2010., 19:13
Meni je garnier 3u1 odličan i riješi me mitesera i koža je mekša. :cerek:
Koristila sam i onaj njihov active piling i bio mi je dobar.

Hoya
17.08.2010., 15:49
Ova pasta iz ljekarne, što rade je gusta sad kad kažeš...baš kao ona babylove zelena kremica..al nutra ima neke kao tamnozelene ili čak i crne granulice :ne zna: ...
ovaj Garnier za mitesere 3u1 je stvarno odradio od prve...sad ste me splašile ....kaj da prestane to koristiti?
Klindamicin losion ču uzeti :top:

BlackCandy
17.08.2010., 15:57
Ova pasta iz ljekarne, što rade je gusta sad kad kažeš...baš kao ona babylove zelena kremica..al nutra ima neke kao tamnozelene ili čak i crne granulice :ne zna: ...
ovaj Garnier za mitesere 3u1 je stvarno odradio od prve...sad ste me splašile ....kaj da prestane to koristiti?

đizs! kakve granule? :eek:
cinkova pasta je sive/bez boje i smrdi :D, bas je onako razmaziva i stavlja se samo na pristic
ovo tvoje ne znam kaj je :o

garnier je meni bas grozan :(
radije nesto iz ljekarne

Je t'aime
17.08.2010., 15:59

Ja ti preporučam da ga nastavi koristiti ako mu je dosad bio dobar, moj je brat u pubertetu i ja mu dam svoj garnier 3u1 i puno mu je bolje. sad ga stalno želi koristiti :p
Jel mu pomaže ta pasta? Mislila sam si uzet nešto što mogu stavit direktno na prištiće u nastajanju.

micek<3
26.08.2010., 18:05
cure meni dragi ima pristice po ledima ,prvo smo mislili da je alergija ali su pristici i to su oni malecki crveni upaljeni tu i tamo pokoji zuti :D a po licu nijednog ponekad zna izac jedan dva i to na celu kad je u velikom stresu ali inace nista ali zato po ledima ti sitni i sto mrljica i pokusavali smo nekako pilinzima te mrvte stanice odstrugat ali nista izgleda da ce bas morat nekakvu kremu kupiti ali neznamo koju ,ja si cka mislim da je mozda Lrp effaclar duo dobra ili mozda nekaj drugo? :ne zna: dermatologu je tek narucen za tri tjedna.

BlackCandy
26.08.2010., 19:14
cure meni dragi ima pristice po ledima ,prvo smo mislili da je alergija ali su pristici i to su oni malecki crveni upaljeni tu i tamo pokoji zuti :D a po licu nijednog ponekad zna izac jedan dva i to na celu kad je u velikom stresu ali inace nista ali zato po ledima ti sitni i sto mrljica i pokusavali smo nekako pilinzima te mrvte stanice odstrugat ali nista izgleda da ce bas morat nekakvu kremu kupiti ali neznamo koju ,ja si cka mislim da je mozda Lrp effaclar duo dobra ili mozda nekaj drugo? :ne zna: dermatologu je tek narucen za tri tjedna.

daj prvo nek proba sa klindamicinom i ESi aloe vera gelom sa cajevcem
ujutro i navecer, prvo klindamicin pa gel

plavusaxxxxxx
26.08.2010., 20:18
meni je eritromicin losion spasio leđa, više se uopće ne pojavljuju

veronika_87
27.08.2010., 12:34
Po obrazima i na bradi imam puno sitnih prištića boje kože koji nisu jako vidljivi,samo iz blizine,a kad prođem rukom po licu jako mi je hrapavo,kao puno sitnih točkica jedna kraj druge...to mi je nastalo prije nekih mjeseca dana pa sam mislila da je neka alergija i promijenila sam kremu i sve ali ništa mi nije pomoglo...a da su obični prištići prošli bi nakon nekoliko dana :ne zna:
Jel ima netko slično iskustvo?Ima li nešto što bi mi pomoglo za to? :( :s

BlackCandy
27.08.2010., 13:08
Po obrazima i na bradi imam puno sitnih prištića boje kože koji nisu jako vidljivi,samo iz blizine,a kad prođem rukom po licu jako mi je hrapavo,kao puno sitnih točkica jedna kraj druge...to mi je nastalo prije nekih mjeseca dana pa sam mislila da je neka alergija i promijenila sam kremu i sve ali ništa mi nije pomoglo...a da su obični prištići prošli bi nakon nekoliko dana :ne zna:

to su komedoni!
probaj naparit lice nekim cajem i stisnut maramicom, ako ne ide, pravac kod kozmeticarke

veronika_87
27.08.2010., 13:37
to su komedoni!
probaj naparit lice nekim cajem i stisnut maramicom, ako ne ide, pravac kod kozmeticarke

A od čega to nastane?Jer stvarno pazim kad skidam šminku da to bude temeljito :ne zna:
Hvala ti na odgovoru

v1rg1n1a
27.08.2010., 14:29
bas sam malo njuskala po dermatoloskim x-filesima :D i naisla sam na neko stanje koje se vrlo cesto zamijeni, tj. krivo dijagnosticira kao akne, pa ako netko muku muci s aknama vec godinama, prvenstveno po tijelu (ledja, dekolte..), mozda ne bi skodilo prouciti temu o pityrosporum folliculitis (http://emedicine.medscape.com/article/1091037-overview), radi se o gljivicama koje se ugnijezde uz folikul dlake i stvaraju pristice, pase im vlazna i masna koza, pa cesto uz to i idu prave akne, sto je nocna mora za izlijeciti koliko vidim, jer antibiotici za akne pogoduju gljivicama koje se onda jos vise sire.. ali uglavnom se preporuca mazanje oronazolom (i kupke u samponu) i nakon par tjedana kazu da se moze skroz povuci upala :cheer:

BlackCandy
27.08.2010., 15:32
A od čega to nastane?Jer stvarno pazim kad skidam šminku da to bude temeljito :ne zna:
Hvala ti na odgovoru

i ja detaljno cistim lice i pazim pa sam svejedno puna komedona! :o
to je do velicine pora i kako se one brzo pune

bas sam malo njuskala po dermatoloskim x-filesima :D i naisla sam na neko stanje koje se vrlo cesto zamijeni, tj. krivo dijagnosticira kao akne, pa ako netko muku muci s aknama vec godinama, prvenstveno po tijelu (ledja, dekolte..), mozda ne bi skodilo prouciti temu o pityrosporum folliculitis (http://emedicine.medscape.com/article/1091037-overview), radi se o gljivicama koje se ugnijezde uz folikul dlake i stvaraju pristice, pase im vlazna i masna koza, pa cesto uz to i idu prave akne, sto je nocna mora za izlijeciti koliko vidim, jer antibiotici za akne pogoduju gljivicama koje se onda jos vise sire.. ali uglavnom se preporuca mazanje oronazolom (i kupke u samponu) i nakon par tjedana kazu da se moze skroz povuci upala :cheer:

o jbte, jos mi samo to fali :(:(:o

Happy as usual
27.08.2010., 18:59
i ja detaljno cistim lice i pazim pa sam svejedno puna komedona! :o
to je do velicine pora i kako se one brzo pune

to ni ja ne kužim, kako toliko pazim oko lica a ti komedoni stalno izbacuju po licu :rolleyes:
a da ih ja sama krenem dirat, bila bi puna krastica :o

arubi
30.08.2010., 12:13

I ja sam to isto dobila ovo ljeto! Meni je samo po celu, ne vidi se npr. da se slikam pa pokazem, ali se vidi, pogotovo na suncu ili kad sam u busu pa se pogledam u staklo, ajme najrade bi se opalila po celendari. Ne mogu se toga rijesiti, bilo je puno bolje na moru, ali cim sam se vratila, opet, nije ni crveno, a nema se sto ni istiskati, ni inace mi lice nije neko bajno, ali mi sve prode pa budem mirna neko vrijeme, ali ova sranja imam od 6 mj. frendica mi je rekla da je mozda od sunca, a sad ga nema i opet :( uzela sam si uputnicu za dermatologa, stvarno ne znam sto da s tim radim :(
Jesi ti naparila lice i pokusala mozda? ja svaki dan hocu hocu, ali ne stignem, evo danas cu bas da vidim jer mi je katastrofaaaaa to imati!

btw, za komedon sam nasla ovo:Tako nakupljeni loj i odbačene epitelne stanice ne mogu se drenirati (izlaziti) na površinu kože, zbog čega u folikulima tvore bjelkastu masu koju zovemo komedon.
Ako je otvor komedona širok i vidljiv u obliku crne točke, zovemo ga otvoreni komedon, a ako nije vidljiv okom, a stvorile su se polukuglaste bijele tvorbe, riječ je o zatvorenom komedonu.

ne znam da li je tebi tako, da ima to bjelkasto, ali kod mene nema tako da ja imam ocito nesto drugo....
kd mene su samo kao pristici koji su boje koze i nema se sto za istiskati i jako su sitni i ima ih nekada uzasno puno nekada malo manje ...

mane1604
30.08.2010., 22:56
Imam male sitne prištiće na čelu i zanima me kako ih se riješiti?:ne zna:
Čula san da je Rosal Clear face dobar.......
Koristila san svakakve s**nja za umivanje ali nikako da ih se riješim..:(

plavusaxxxxxx
31.08.2010., 16:24
Imam male sitne prištiće na čelu i zanima me kako ih se riješiti?:ne zna:
Čula san da je Rosal Clear face dobar.......
Koristila san svakakve s**nja za umivanje ali nikako da ih se riješim..:(
povukli su ga iz prodaje

veronika_87
02.09.2010., 10:53
I ja sam to isto dobila ovo ljeto! Meni je samo po celu, ne vidi se npr. da se slikam pa pokazem, ali se vidi, pogotovo na suncu ili kad sam u busu pa se pogledam u staklo, ajme najrade bi se opalila po celendari. Ne mogu se toga rijesiti, bilo je puno bolje na moru, ali cim sam se vratila, opet, nije ni crveno, a nema se sto ni istiskati, ni inace mi lice nije neko bajno, ali mi sve prode pa budem mirna neko vrijeme, ali ova sranja imam od 6 mj. frendica mi je rekla da je mozda od sunca, a sad ga nema i opet :( uzela sam si uputnicu za dermatologa, stvarno ne znam sto da s tim radim :(
Jesi ti naparila lice i pokusala mozda? ja svaki dan hocu hocu, ali ne stignem, evo danas cu bas da vidim jer mi je katastrofaaaaa to imati!

btw, za komedon sam nasla ovo:Tako nakupljeni loj i odbačene epitelne stanice ne mogu se drenirati (izlaziti) na površinu kože, zbog čega u folikulima tvore bjelkastu masu koju zovemo komedon.
Ako je otvor komedona širok i vidljiv u obliku crne točke, zovemo ga otvoreni komedon, a ako nije vidljiv okom, a stvorile su se polukuglaste bijele tvorbe, riječ je o zatvorenom komedonu.

ne znam da li je tebi tako, da ima to bjelkasto, ali kod mene nema tako da ja imam ocito nesto drugo....
kd mene su samo kao pristici koji su boje koze i nema se sto za istiskati i jako su sitni i ima ih nekada uzasno puno nekada malo manje ...

Kod mene su isto prištići boje kože i jako sitni,imam ih već više od mjesec dana i nikako da prođu,a znam da mi sve drugo dođe i prođe :( To mi se ne vidi jako,ali ja svaki put kad se pogledam samo to vidim,ma grozno...
Nisam još naparila lice,ma nikako da stignem,naparit ću ovaj vikend pa javim rezultate...ako ti prva probaš,napiši.
Ajde molim te kad budeš išla kod dermatologa napiši što ti je rekao,hvala unaprijed :mig:

mala_zg23
02.09.2010., 11:49
ja trebam pomoć nedavno točnije prije jedno 2 dana sam namazala se niveinom hidratantom kremom i nakon toga su mi se javili sitni prištići po cijelom čelu na nekim mjestima ih ima više na nekim manje. s obzirom da sam samo to probala a sve ostalo isto mislim da mi je od toga. jel zna netko što napraviti tj. koja krema će to ublažiti da nestane?

BlackCandy
02.09.2010., 11:58
radije kupi klindamicin losion

arubi
02.09.2010., 13:07
Kod mene su isto prištići boje kože i jako sitni,imam ih već više od mjesec dana i nikako da prođu,a znam da mi sve drugo dođe i prođe :( To mi se ne vidi jako,ali ja svaki put kad se pogledam samo to vidim,ma grozno...
Nisam još naparila lice,ma nikako da stignem,naparit ću ovaj vikend pa javim rezultate...ako ti prva probaš,napiši.
Ajde molim te kad budeš išla kod dermatologa napiši što ti je rekao,hvala unaprijed :mig:

NI ja nisam naparila jos uvijek:lol:
Ali sam pojacala pijenje tekucine, dobro, ja ni inace ne pijem bas vodu sto mi je veliki minus, ali sada se trudim, pijem caj, vodu nekako ne podnosim.
I malo mi je bolje, jos su sitniji, a ponegdje su nestali u potpunosti, strah me napariti jer svaki dan radim pop, a ako to ujutro napravim, tko zna kakva cu iz stana izaci, sva izmasakrirana..lol, mislim da bi peeling pomogao, budem si napravila neki prirodni, e da, i mjenjam rucnik svaki drugi dan...javi rezultate:)

BlackCandy
02.09.2010., 13:19
izbjegavajte rucnike
kupite si papirnate rucnike (u rolama) i brisite lice

Jelena1985
02.09.2010., 13:38
izbjegavajte rucnike
kupite si papirnate rucnike (u rolama) i brisite lice
zasto?
ja bas ne volim papirnate rucnike, imam ih u kuhinji, cisto radi reda, ne koristim ih bas, eventualno ponekad ruke njime obrisem. :ne zna:

BlackCandy
02.09.2010., 14:05
zasto?
ja bas ne volim papirnate rucnike, imam ih u kuhinji, cisto radi reda, ne koristim ih bas, eventualno ponekad ruke njime obrisem. :ne zna:

pa skupljaju se bakterije,
ovako obrises papirnatim rucnikom i bacis :mig:

Jelena1985
02.09.2010., 14:29
ja rucnike mijenjam 2x sedmicno, koliko se bakterija moze skupiti za to vrijeme? :zubeki:

BlackCandy
02.09.2010., 14:58
ja rucnike mijenjam 2x sedmicno, koliko se bakterija moze skupiti za to vrijeme? :zubeki:

ne zanima me :D
ti brisi ako ti pase

louiana
02.09.2010., 15:57
ja isto ne koristim ručnik...odavno...nekad pustim da mi se samo lice osuši-minuta,dvije dovoljno...a češće onda papirnatim pobrišem...tj.samo pritisnem na lice da se upije....
a možda i previše brinem oko čistoće....:rofl: ruke mi moraju biti non stop čiste...:D (Još samo da ih obuzdam da se ne zadržavaju i ne čaprkaju po licu...:s)

louiana
02.09.2010., 15:59

100 0000 000 x 10 na n-tu.... :D

Karen_13
02.09.2010., 16:14
Tema je ko stvorena za mene - bakterije :cerek:
Trebala bih na poslu umoliti šeficu da mi dopusti trošenje materijala da napravim ovaj eksperiment: ručnik koristiti 3 dana (ne na lice) ali ruke i to, i onda uzeti briseve i zasijati na podloge. Užasno me zanimaju rezultati.
Kupatilo - vlažno i toplo, raj za rast malih slaktih bakterija.

I ja za lice samo papirne, a za ruke mijenjam skoro svaki dan, kod mene uvijek ima hrpa ručnika na pranju, a za lice imam i one male, samo sam ih totalno izbacila iz upotrebe.

Jelena1985
03.09.2010., 08:07
:p
100 0000 000 x 10 na n-tu.... :D
:rofl:

sta ja znam, ne mislim da je to toliko nesto strasno, tih "malo" bakterija :misli: :rofl:

BlackCandy
03.09.2010., 09:50
samo se ti meni belji :zubo:
bolje kupi papirnate rucnike, nemoj skupljat bakterije :rofl:

mane1604
03.09.2010., 10:41
Avene diacneal je super...:s:s:s:s
Kupila ga ima 3 dana i rezultati su super,sve manje prištića.....:):top:

plavusaxxxxxx
03.09.2010., 12:00
samo se ti meni belji :zubo:
bolje kupi papirnate rucnike, nemoj skupljat bakterije :rofl:

a šta je s jastučnicama? zar i njih treba svaki dan mijenjati!? ja ih mijenjam 2 puta tjedno

BlackCandy
03.09.2010., 12:25
a šta je s jastučnicama? zar i njih treba svaki dan mijenjati!? ja ih mijenjam 2 puta tjedno

i ja isto
ali 1x spavam sa jedne strane, drugi x sa druge, pa promjenim i tako u krug :rofl:

plavusaxxxxxx
03.09.2010., 15:35
i ja isto
ali 1x spavam sa jedne strane, drugi x sa druge, pa promjenim i tako u krug :rofl:

e tako baš i ja:D

Jelena1985
03.09.2010., 21:58
i ja isto
i ja isto tako! :top:
samo sto ih ne mijenjam bas 2x sedmicno :facepalm: (volem bakterije :rofl:)

CherryLoo
04.09.2010., 15:47
i ja isto

haha, ne mogu vjerovat da jos netko to radi :D
i to ak je velik jastuk, jedan dan normalno, jedan dan naopacke okrenem, pa onda druga strana, isti postupak. koje bolesnoce :lol:

frupy
05.09.2010., 10:33
povukli su ga iz prodaje

Cijelu liniju?:eek:
Meni je rosal clear face mlijeko najbolje na svijetu, a dobri su mi i krema i tonik.

plavusaxxxxxx
05.09.2010., 12:14
Cijelu liniju?:eek:
Meni je rosal clear face mlijeko najbolje na svijetu, a dobri su mi i krema i tonik.

nažalost da:(

djevojka69
05.09.2010., 20:25
pa ne mogu vjerovati da povlače cijelu liniju. ja također koristim njihovo mlijeko za skidanje šminke i super mi
je. nisam našla ništa ni približno tako dobro po toj cijeni. što ću sad? :(

edit: sad tek vidim ovu raspravu o bakterijama na ručnicima... :rofl:

ja koristim papirnate ubruse za brisanje lica i mijenjam navlaku na jastuku svaka 2 dana,
spavam na svakoj strani jednom i onda mijenjam. :zubo: :rofl:

plavusaxxxxxx
05.09.2010., 20:28
pa ne mogu vjerovati da povlače cijelu liniju. ja također koristim njihovo mlijeko za skidanje šminke i super mi

možda samo mijenjaju ambalažu

Jelena1985
06.09.2010., 08:35

ja koristim papirnate ubruse za brisanje lica i mijenjam navlaku na jastuku svaka 2 dana,
:eek: :eek: tu quoque brute mi fili!?!

arubi
06.09.2010., 11:05

ja ne spavam na jastuku uopce pa s tim nemam frke:D
i da, ja sam isto prije koristila ppairnate rucnike za lice i nije mi pomoglo pa sam odustala, ajde, bas budem ponovno probala.

djevojka69
06.09.2010., 11:09
:eek: :eek: tu quoque brute mi fili!?!

:rofl::rofl:

ja sam opsjednuta time, ne volem bakterije. :brukica:

p.s. ne pričam s tobom, još mi nisi odg. na poruku na fejsu. :o

ja ne spavam na jastuku uopce pa s tim nemam frke:D
i da, ja sam isto prije koristila ppairnate rucnike za lice i nije mi pomoglo pa sam odustala, ajde, bas budem ponovno probala.

ja moram na jastuku, inače ne mogu zaspati. :rofl: imam ih 4 na krevetu, a 2 koristim,
jedan veliki i jedan mali. :lol:

Jelena1985
06.09.2010., 11:56
p.s. ne pričam s tobom, još mi nisi odg. na poruku na fejsu. :o
:eek: :brukica:

frupy
06.09.2010., 13:53
možda samo mijenjaju ambalažu

Iskreno se nadam...:moli::moli::moli:

overburdened
14.09.2010., 11:31
Kako se učinkovito rješavate sitnih potkožnih prištića na bradi? Pojavili su mi se ovo ljeto (poprilično sam sigurna zbog stresa:kava:) i nikako da ih se rješim:tuzni: + što redovito čišćenje i toniziranje i piling NE pomažu...(Inače nikad nisam imala problema s licem i prištićima.)