PDA

View Full Version : Los Angeles

dice
25.06.2007., 10:22
Planiram u LA u listopadu na 3 tjedna (4. ili 5. do 25.10.). Malo sam po netu slao upite po agencijama i avio kompanijama za karte i cijene su toliko različite i visoke da je to nevjerojatno .
Ima netko prijedlog ili strategiju kako proći ispod 950$ za povratni let iz Splita ili Zagreba do LA?

mali_tomica
26.06.2007., 16:53
Evo ja sam ti našao u 3 minute let ZAG LAX preko Zuricha i nazad preko Frankfurta sa minimalnim vremenom presjedanja za 871 $

http://img103.imagevenue.com/img.php?image=72951_ZGA_LAX_122_942lo.jpg

za detalje pošalji mi PM ako želiš da te uputim gdje i kako do te karte preko neta.

blazenka
27.06.2007., 09:37
evo ja ti idem sredinom kolovoza u la, a u zagreb se vracam iz ny-a...najbolje cijene su ti preko ulix agencije..mene su ispale oko 5700, a mogu biti i jeftinije s obzirom da ne putujes u spici sezone.

kisikana
27.06.2007., 10:25
Karte riješavam preko Quo Vadisa a hotele rezerviram sama online karticom - na taj način uštedim nego da sve prebacim na agenciju.

dice
27.06.2007., 19:31
evo ovakva je situacija:
1) Ulix 05.october ZAG-ZRH-LAX
25.october LAX-FRA-ZAG (5118kn)
2) Croatia Airlines - ista ponuda 5500kn. Kad sam ženu pitao kako to da su oni skuplji, a još su i prijevoznici na ovoj ruti, nije znala odgovoriti. Nije joj baš bilo jasno... A ni meni.
3) http://www.jeftineavionskekarte.com/ - ista ponuda 5066kn+10$ troška za dostavljanje karte. (ima itko iskustva s njima?)
S obzirom da ja krećem iz Splita, ova varijanta je punooo povoljnija nego ikakvi let iz ST. Iako ima super let iz splita , ali skup:
04. october SPU-MUC-LAX
25. october LAX-FRA-ZAG-SPU (Croatia 6400kn, www.jeftineavionskekarte.com 6300kn)
Zna li itko je li potrebno imati vizu prije kupovine karte? Posto cekam izradu nove putovnice, očekujem da ću imati termin u veleposlanstvu tek krajem 7-og mjeseca.

Quo Vadis - nikad čuo, link?

morelic
02.07.2007., 08:31
pošto želiš polazak i povratak iz splita? - razmisli o varijanti koja je kompliciranija, ali bi mogla biti i jeftinija.
letiš split - gatwick (BA i EasyJet) i onda transfer do heathrow za lax

nukac
02.07.2007., 08:49
Osim toga, pogledaj i polaske iz DUblina ili iz Munchena. Znam da Aerlingus iz Dublina ima dosta jeftine karte za USA.A onda i ostale aviokompanije spustaju cijenu da budu konkurentne.
Recimo, najjeftinije kaj mi je izbacio Kayak (http://www.kayak.com) je 706 USD (3800 kn).

NoWa
06.04.2008., 21:11
Ima li netko za preporučiti ho(s)tel u Los Angelesu i podrucje gdje je najbolje odsjesti s obzirom na udaljenost od centra (iako znam da je to širok pojam za L.A.) i s obzirom na sigurnost.
http://img441.imageshack.us/img441/827/losangelesmd9.jpg

Little Tokyo, Pasadena, Burbank, West Hollywood..il tamo oko Long Beacha? Tj što da zaobilazim pod must

nasla sam Hilton hotel za 183USD/night (soba za dvije osobe, dakle svakog bi izašlo oko 90USD). jel to too much?
ne bih bas neku rupčagu, al sam svakako za jeftinije varijante. No svi jeftiniji hosteli koje sam našla, kao i Innove, imaju pregrozne reviewe (osobno ne podnosim buku) il su daleko. Ja bih nekako da prođem s oko 50USD/night

I jel stvarno tako toplo (http://www.virtualtourist.com/travel/North_America/United_States_of_America/California/Los_Angeles-753836/Things_To_Do-Los_Angeles-TG-C-1.html)zimi?:)

i tko hoće prisustvovat događaju kad netko dobije svoju zvijezdu na Walk of Fame, tu se nalazi info o upcoming ceremonies (http://www.hollywoodchamber.net/icons/upcoming_ceremonies.asp)

tko hoce biti na snimanju neke TV serije, tu je link za prijavu (http://golosangeles.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?zi=1/XJ&sdn=golosangeles&cdn=travel&tm=76&gps=106_907_1276_602&f=10&su=p531.31.150.ip_p284.8.150.ip_&tt=3&bt=1&bts=0&zu=http%3A//www.rainydaytraveler.com/RainyDayTraveler/Hollywood/TVShowTaping.htm).

marq.fcb
07.04.2008., 01:14
nasla sam Hilton hotel za 183USD/night (soba za dvije osobe, dakle svakog bi izašlo oko 90USD). jel to too much?

evo sama si si odgovorila:D

Ja bih nekako da prođem s oko 50USD/night

VandaJ
20.04.2008., 23:01
evo ovakva je situacija:
1) Ulix 05.october ZAG-ZRH-LAX
25.october LAX-FRA-ZAG (5118kn)
2) Croatia Airlines - ista ponuda 5500kn. Kad sam ženu pitao kako to da su oni skuplji, a još su i prijevoznici na ovoj ruti, nije znala odgovoriti. Nije joj baš bilo jasno... A ni meni.
3) http://www.jeftineavionskekarte.com/ - ista ponuda 5066kn+10$ troška za dostavljanje karte. (ima itko iskustva s njima?)
S obzirom da ja krećem iz Splita, ova varijanta je punooo povoljnija nego ikakvi let iz ST. Iako ima super let iz splita , ali skup:
04. october SPU-MUC-LAX
25. october LAX-FRA-ZAG-SPU (Croatia 6400kn, www.jeftineavionskekarte.com 6300kn)
Zna li itko je li potrebno imati vizu prije kupovine karte? Posto cekam izradu nove putovnice, očekujem da ću imati termin u veleposlanstvu tek krajem 7-og mjeseca.

Quo Vadis - nikad čuo, link?

Pametnije ti je sacekati sa kupovinom karte ....jer nitko ti ne garantira da ces dobiti vizu. Sta ces onda sa kartom?
Taj put kad sam dobila USA vizu mnogi su bili odbijeni.

miroslavg
21.04.2008., 10:24
znam da British Airways vraca pare ako te odbiju za vizu..... amerikanci sada daju pismeno objasnjenje zasto je aplikant odbijen pa se taj dokument moze koristiti za povracaj novca. avio kompanije zadrzavaju od 50 do 100 evra od cene karte.....

NoWa
21.04.2008., 14:09
rezervirala sam hotel na venice beach i uzela rent-a-car (http://www.avis.com/AvisWeb/home/AvisHome). nekako si zamišljam Los Angeles u jebenom autu, a i problem mi je bio nac povoljan smještaj u centru. ovako fino plažica i auto i gps i guštanje:driver:

rossko
21.04.2008., 14:20
rezervirala sam hotel na venice beach i uzela rent-a-car (http://www.avis.com/AvisWeb/home/AvisHome). nekako si zamišljam Los Angeles u jebenom autu, a i problem mi je bio nac povoljan smještaj u centru. ovako fino plažica i auto i gps i guštanje:driver:

preko koga si uzela kartu?
koja lova?

NoWa
21.04.2008., 15:04
generalturist, al ne idemo direkt u LA vec je krug po americi ny-las vegas-la. sve skupa ipak prilicno jeftino.8000 kuna po osobi.

*eva*
21.04.2008., 22:09
I jel stvarno tako toplo (http://www.virtualtourist.com/travel/North_America/United_States_of_America/California/Los_Angeles-753836/Things_To_Do-Los_Angeles-TG-C-1.html)zimi?:)

je. rebe, kratke majice, japankice, haljinice, i vestica za navecer ako ides bas za Bozic:)

have fun!

*eva*
21.04.2008., 22:10

i dobro si i napravila!

rossko
22.04.2008., 08:11
generalturist, al ne idemo direkt u LA vec je krug po americi ny-las vegas-la. sve skupa ipak prilicno jeftino.8000 kuna po osobi.

iz zagreba letiš za ny? pa onda za vegas i la? tri leta-za 8000 kn? jesam ja to dobro razumio,ili.....?

NoWa
22.04.2008., 08:16
iz zagreba letiš za ny? pa onda za vegas i la? tri leta-za 8000 kn? jesam ja to dobro razumio,ili.....?
4 točnije:D

zagreb-new york-las vegas-los angeles-zagreb

mozda je karta tako jeftina jer smo rezervirali 8 mjeseci ranije:bonk::D

rossko
23.04.2008., 08:01

bravo!
sad mi još samo reci preko koga si to rezervirala?

NoWa
23.04.2008., 08:29
Generalturist, teta u Praškoj je bila:top:

obeligz
23.04.2008., 08:49
netko je pitao hostel.. california na putu od santa monice prema zračnoj luci (lincoln blv), puno kreveta ali nije loš i jeftin je, cca 20$. preko kod pakija ima jeftin rent a car, a i dobra je lokacija.
let ima iz beograda do ny, agencija unidea za cca 3200kn povratna. ja sam ny-la platio 150$ jedan smjer.

I AKO IDETE TAMO, OBEZNO I U LAS VEGAS, PET PUTA JE BOLJI GRAD.

Frish
23.04.2008., 12:06

Daj mi reci, jesi to obavljala telefonski ili si otišla u poslovnicu? Ima li što na webu?

NoWa
23.04.2008., 14:25
ma otisla u poslovnicu i tamo sjedili dragi i ja sa zenom pola sata..ono, nadje par letova pa bi ti drugo vrijeme (da ne letis u 5 ujutro pa da moras usred noci se dizat), pa rezerviras cak i sjedala koja hoces itd.

isplati se otici i na licu mjesta odmah sve odrediti:)

Frish
23.04.2008., 19:14
Meni su preko online upita našli kartu skuplju za stotinjak dolara od onoga što sam ja našao na Expediji.

Gharani
06.09.2008., 10:18
Sredinom 10. mj putujem u Los Angeles na mjesec dana. Ima netko tko je friško bio, tj. svi koji su bili, da mi napišu ono najbitnije šta bi mi bilo pametno tamo vidjet, napravit (Las Vegas, San Francisco, izleti i to), smještaj i hranu imam kod prijatelja, tako da mi to nije problem, ali recimo koliko košta rent a car, i najvažnije, kako izlaziti po noći da se nebojiš bandi, problema, krađe i slično...Pišite sve što vam se čini bitno, tj. što bi mi moglo bit od pomoći. Hvala.

NoWa
06.09.2008., 21:02
Sredinom 10. mj putujem u Los Angeles na mjesec dana. Ima netko tko je friško bio, tj. svi koji su bili, da mi napišu ono najbitnije šta bi mi bilo pametno tamo vidjet, napravit (Las Vegas, San Francisco, izleti i to), smještaj i hranu imam kod prijatelja, tako da mi to nije problem, ali recimo koliko košta rent a car, i najvažnije, kako izlaziti po noći da se nebojiš bandi, problema, krađe i slično...Pišite sve što vam se čini bitno, tj. što bi mi moglo bit od pomoći. Hvala.za rent a car (http://www.avis.com) provjeri ovdje:mig:

i vozi unutar limita jer imaju fine kazne:D

miccek
07.09.2008., 16:11
rent a car uplati ranije ne internetu, uštedjet ćeš poprilično (ako se dobro sjećam platiš 30$/dan ali svi traže da imaš više od 25 godina, inače je skuplje). nikako nemoj propustiti otići u las vegas, grad je ludnica i ako malo potražiš, možeš proći jeftino, mi smo našli (2005) pivu za 1$, hot dog 1,5$, sobe su jeftine (isto on line rezervirajte), možeš na izlet helikopterom iznad grand canyona (100$)... u LA se držite samo zapadnog dijela (b.hills, bel air, holywood, s.monica, venice i malibu), ostatak je prilično opasan. izlascima nisam bio oduševljen, klubovi rade do 3h osim ako ne znaš nekog.. i obvezno posjetite santa barbaru, predobar grad. ako idete u SF, na alcatraz izlet morate rezervirati barem tjedan dana unaprijed. u san diegu nisam bio, al kažu da je najljepši grad u sad-u.

avril
07.09.2008., 23:06
U LA-u obavezno posjeti Universal studio, uzmi studio tour. I ako zelis vidjeti sve (ili bar vecinu) atrakcija, dodji rano ujutro i uzmi "front of line pass".
Ako te zanima Disneyland posjeti i njega. Isplati se vidjeti i Kristalnu katedralu, to je na tom kraju gdje i Disneyland.
Zatim downtown, Union station, Olvera street, Long Beach..
Rodeo drive je must see, kao i Bel Air i Beverly hills.
Santa Monica i Venice Beach su kao "must see" al mene nije odusevio. Ma nema obale do Jadranske!

U San Franciscu posjeti Alcatraz, Twin Peaks, Union Square, Golden gate, Grace Cathedral (kopija Notre Dama), Japanesse tea garden (u Golden gate parku), Pier 39, provozaj se cable carom, i Lombard streetom :)

Sto se tice Vegasa.. to je posebna prica. Cijeli grad je atrakcija, sve treba vidjeti :)
Svaki hotel ima svoj neki show navecer, a i neku atrakciju koju mozes posjetiti tijekom dana. Npr fontane ispred Bellagia, lavovi u MGM grandu, flamingosi u Flamingos hotelu, kanali i gondole kao u Veneciji u Venetian hotelu itd..
Od showowa preporucam Cirque du soleil, trenutno je aktualan KA show cini mi se, igra u MGM grandu. Ulaznica je malo skuplja nego sto bi covjek ocekivao za jednu predstavu. Al to nije "predstava", to je kombinacija cirkusa, akrobacija, glume, muzike, pjevanja, al odgledas predstavu sirom otvorenih ociju (i usta). Ja sam bila pod dojmom jos 5 dana poslije. Otisla bi u Vegas ponovno samo radi toga! Nemoj zaliti novaca za to! I rezerviraj kartu unaprijed da ne bude kasno :)
Sto se tice rentacara, bilo bi dobro ako mozes platiti i osiguranje kod rentacara, za nedajboze. I GPS navigaciju!

BTW u LA-u i SF-u (za Vegas se ne sjecam, mislim da ne vrijedi, jer je druga drzava) ako nije izricito zabranjeno, smije se skretati desno na semaforu i ako je crveno, naravno ako je krizanje pregledno te ne nailazi vozilo ili pjesak koji ima zeleno. (OK, pjesaci imaju crveno i bijelo svjetlo a ne crveno i zeleno, al sad…)
Vecina raskrizja ima 4 STOP znaka. I onda svi stanu i bleje tko ce prije krenuti. Pravilo je (tako kazu domaci) da prvi krece onaj ko je prvi dosao na raskrizje i stao na znak stop. Uz to -na vecini raskrizja je zabranjeno skretanje ulijevo (bar u SF-u koliko pamtim).
U SF-u da bi voznja bila jos teza - vecina horizontalne signalizacije tj bijelih crta na cestama je izblijedila te je nemoguce procijeniti koja je traka gdje. U odnosu na Los Angeles totalni kolaps i dezorganizacija.
Neki semafori kad gori puno crveno, ispod imaju zeleni x :) I danas ne znam sto to znaci.

Eto, nadam se da sam bar malo pomogla.
Zelim sretan put i odlican provod!!!

SmoothOperatress
09.09.2008., 16:14
Sredinom 10. mj putujem u Los Angeles na mjesec dana. Ima netko tko je friško bio, tj. svi koji su bili, da mi napišu ono najbitnije šta bi mi bilo pametno tamo vidjet, napravit (Las Vegas, San Francisco, izleti i to), smještaj i hranu imam kod prijatelja, tako da mi to nije problem, ali recimo koliko košta rent a car, i najvažnije, kako izlaziti po noći da se nebojiš bandi, problema, krađe i slično...Pišite sve što vam se čini bitno, tj. što bi mi moglo bit od pomoći. Hvala.

Hej!

Evo, ja sam se vratila prije 2 tjedna iz LAa, a tamo sam isto provela mjesec dana. Ne znam sto te zanima i kakav imas ukus, ja cu ti reci stvari koje su se meni svidjele.
Ako volis stand up comedy, odite u Largo, kad smo mi bili nastupali su Sarah Silverman i jos nekih 6 njenih prijatelja, odlicna vecer:top:, presmijesno:)
Nadi nesto sto te zanima na programu u Hollywood Bowlu...poseban osjecaj je biti tamo...imas svako malo neke kopncerte, ja sam sad bila na nekoj parodiji musicalu od Eric Idle-a, odlicno je bilo:)
Meni je Universal Studios malo bezveze, bolje idi u Magic Mountain (ali tamo su malo divlje voznje i roller coasteri, taj park je vise za adrenalinsko pumpanje) ili idi u Disneyland, ja sam sad bila tam (bila sam i u M.M., prethodnih puta kad sam bila) i meni je to bas slatko mjesto, vrijedi vidjeti...sto se muzeja tice - imas stvarno svega. Ja sam sad isla u Museum of Contemporary art, Getty Museum - predobar vrt imaju!, Jurassic technology museum (jaaako opiceno mjesto:D)...bili smo i u nekom klubu na 3. street, gdje imas dj-e i ekipu koja izvodi cabaret, vise na uzadi, rade akrobacije, hula hop - bas je dobro bilo...vrijedi vidjeti i downtown - ali bolje po danu...imaju cesto art walks, otvorene su male galerijice i mozes se posluziti vinom i grickalicama, odvijaju se i performancei po ulicama...ali nemoj se prestrasiti kad vidis kakvih sve tamo ljudi i homeless people ima...tamo bolje idi u drustvu. kad si dolje, vrijedi otici na vrh Bonaventure hotela, imaju birc koji se okrece na vrhu i vidis dobar dio LAa...sta jos...mi smo isli po starom Route 66, to je bilo fora...dobar broj klubova je u Hollywoodu, a ako si tamo po danu, ima u blizini tajni vrt:)...ajde, mogu to pricat ljudima iz Hrvatske:rofl:...napravili su ga ljudi koji zive u toj ulici, sav je od komadica stakala, saren, sa lijepim porukama...jaaako lijepo mjesto sa pozitivnom vibrom...onda imas i ocean sto se isplati pogledati...moje tople preporuke da odes u Malibu...

Bila sam u Las Vegasu, avionom...to ti je disneyland za odrasle:D...svaki hotel je napravljen u nekom tematskom stilu...mi smo bili u Luxoru, kroz koji ti tece "Nil", sve u egipatskom stilu...seacar's palace je sav u rimskom i ima hrpa toga...veeeliki kic, ali vrijedi vidjeti:)

Isla sam autom od LAa do San Francisca, predivna voznja, jako lijep grad...ali za tako nesto treba odvojiti vise dana i spavati putem...ali jako lijepa tura:top:...vrijedi vidjeti i Santa Barbaru i carmel i Monterrey i Hearst castle...a s druge strane mozete i do San Diega...predobar zooloski - ti se vozis u vozilu, a one su na slobodi i imaju dobar Sea World...to je to ukratko, ako ti mogu jos nekako pomoci, pitaj:)

avril
09.09.2008., 20:19
Meni je Universal Studios malo bezveze, bolje idi u Magic Mountain (ali tamo su malo divlje voznje i roller coasteri, taj park je vise za adrenalinsko pumpanje) ili idi u Disneyland, ja sam sad bila tam (bila sam i u M.M., prethodnih puta kad sam bila) i meni je to bas slatko mjesto, vrijedi vidjeti...
Sto ljudi sto cudi :)
Meni je Universal bas wow, a Disneyland je fora, al ne mogu reci wow. Jednostavno nije me odusevio. Valjda ovisi od osobe do osobe :ne zna:

dobar broj klubova je u Hollywoodu, a ako si tamo po danu, ima u blizini tajni vrt:)...ajde, mogu to pricat ljudima iz Hrvatske:rofl:...napravili su ga ljudi koji zive u toj ulici, sav je od komadica stakala, saren, sa lijepim porukama...jaaako lijepo mjesto sa pozitivnom vibrom...
Gdje je to? Ako ikada odem da potrazim, bas me zainteresiralo.
Kako se zove orginalno?
Secret garden? Il?

Isla sam autom od LAa do San Francisca, predivna voznja, jako lijep grad...ali za tako nesto treba odvojiti vise dana i spavati putem...ali jako lijepa tura:top:...vrijedi vidjeti i Santa Barbaru i carmel i Monterrey i Hearst castle...
Zao mi je sto nismo vidjeli mjesta putem ali nismo imali dovoljno vremena. Ako se ne zaustavljas treba ti 5-6 sati od LA-a do SF-a.
:kava:

Gharani
06.10.2008., 09:19
Sta-Zagreb ispalo 4.551 kn, moze i bolje, ali ako je na vrijeme, 4.231 kn ....mislim da ne moze jeftinije u nijednom slucaju.

nukac
06.10.2008., 10:23
Ne znam kak je trenutna situacija, ali prije par tjedana je bilo LHR-LAX 240 EUR povratna, sa svim taksama. Uglavnom se cijena LHR-LAX kretala oko 250-350 EUR. Tak da se isplati malo potražiti. Odeš na www.kayak.com/buzz

kisikana
06.10.2008., 10:52
U San Franciscu za Alcatraz je najbolje rezervirati kartu online, kad si već na pierima nikako nemoj propustiti u Fishermans wharf-u crab soup in bread bowl....

U Las Vegasu u hotelu Excalibur imaš svaku večer viteški turnir, dobiješ cijelo pečeno pile i pekarski krumpir na tanjur (naravno jede se prstima) dok se ekipa u areni nimalo ne štedi, ugođaj je zaista poseban i vrijedi pogledati :mig:

sara4
06.10.2008., 11:43
NoWa, koliko ti je došao auto?

Avril, što je to front of line pass za Universal Studios? Hoće reći da gdje god dođeš si prvi u redu? :) Koliko to više košta od obične ulaznice?

Miccek, gdje ste u LV spavali?

Da li je netko nešto veće kupovao pa tražio povrat poreza, tj. neku vrstu Tax Free? Kako to funkcionira?

Kako ste s lovom? Sve cash ili ste imali kreditne kartice? Koje uglavnom primaju? American baš i nije prihvaćen (barem je tako bilo, da li se što promijenilo)?

kisikana
06.10.2008., 12:53
Nas je 8 dana u L.A.-u rent-a-car (GMC Acadia) došao 690 dolara sa svim davanjima i full osiguranjem.

NoWa
06.10.2008., 13:35
mi smo bili u Luxoru, kroz koji ti tece "Nil", sve u egipatskom stilujel cujes buku aviona u hotelu s obzirom da je aerodrom preko puta..mislim, i ja tamo imam smjestaj pa se sve bojim:D

NoWa
06.10.2008., 13:45
NoWa, koliko ti je došao auto?

Za Pontiac G6 (http://www.avis.co.uk/Assets/fleetlarge/PontiacUSA_06_G6.jpg) 4 dana, evo točan ispis iz maila (online rezervacija):

Your Base Rate for a 4 day(s) hour(s) rental is: 247.96 USD

Surcharge : 43.75 USD

11.11% (Concession Recovery Fee)
(Up to) $1.82 per day (Vehicle License Fee, applicable only on certain corporate accounts)
2.5% (Tourism Assessment Fee)
$10.00 per rental (Customer Facility Charge)

Tax: 22.73 USD ( 8.250% )

Approximate Total: 314.44 USD
Mileage: Unlimited

Pontiac soltice ti je 94 usd, al to je samo ako nema kufere:D:https://www.avis.com/AvisWeb/images/global/en/rentersguide/vehicle_guide/pontiacsolstice2-us-06.gif

al mislim da cu uzet bolji auto, kad je bal nek je maskenbal:lol::D

Ford Mustang Coupe na dan dodje oko 122 USD:https://www.avis.com/AvisWeb/images/global/en/rentersguide/vehicle_guide/fordmustangsedan-us-07.gif
(problem je ovo: Holds 1 medium, 2 small Suitcases )

Chrysler 300 118 usd, Corvette 164 usd

I PAZITE NA VRIJEME. 12 AM je ponoc, a 12PM podne!

SmoothOperatress
06.10.2008., 14:40
jel cujes buku aviona u hotelu s obzirom da je aerodrom preko puta..mislim, i ja tamo imam smjestaj pa se sve bojim:D

Bez brige, nije tak blizu:D...fora mi je bilo sto imas jacuzzi u sobi, malo dalje od kreveta...i predobro je uvalit se u njega, uzet neku cugu i uzivat u pogledu na Las Vegas:D (bili smo visoko, a prozori su ogromni, zatamljeni izvana)

avril
12.10.2008., 23:05
Avril, što je to front of line pass za Universal Studios? Hoće reći da gdje god dođeš si prvi u redu? :) Koliko to više košta od obične ulaznice?

Recimo da su za svaki show redovi ogromni, a ti imas poseban ulaz gdje ulazis bez problema. Ne cekajuci u redu. Sjedas na slobodno sjedalo gdje te volja. Uglavnom uhvatis dobra mjesta.
Vise o tome na : http://www.universalstudioshollywood.com/tic_fol.html
A vidi koliko je cijena obicne ulaznice, ne sjecam se tocno.
Ali ako kupis obicnu ulaznicu garantirano neces u jednom danu stici sve vidjeti, jer od velikih redova i guzvi jednostavno neces stici na sve.

sara4
13.10.2008., 07:42
Hvala ti, avril, bacit cu oko. :)

sara4
18.10.2008., 09:47
Koji je iznos iznad kojeg se moze traziti tax free u USA?

sara4
22.10.2008., 05:32
da li ste u americi koristili nase mobitele, tj. simpu ili vip? Nama ovdje mobiteli ne rade iako na stranicama vipa i t-mobila postoje tarife za roaming i ostalo :confused: Mobiteli nam imaju onu neku potrebnu frekvenciju ili kako se to vec zove. Ako vam nasi mobiteli nisu radili, kako ste rijesili problem komunikacije? Priznajem da se bez moba ovdje osjecam k'o pale sam na svijetu.

nukac
22.10.2008., 06:49
da li ste u americi koristili nase mobitele, tj. simpu ili vip? Nama ovdje mobiteli ne rade iako na stranicama vipa i t-mobila postoje tarife za roaming i ostalo :confused: Mobiteli nam imaju onu neku potrebnu frekvenciju ili kako se to vec zove. Ako vam nasi mobiteli nisu radili, kako ste rijesili problem komunikacije? Priznajem da se bez moba ovdje osjecam k'o pale sam na svijetu.

Radili i vip i t-mobile. Mora biti tri band mobitel (više manje su svi), mreža je cingular ili t-mobile. Jedino što imaju lošu pokrivenost, uglavnom su pokriveni samo gradovi.
Iako možeš tamo jeftino kupiti prepaid karticu zajedno s mobitelom. Ili samo prepaid karticu, ako ti mobitel nije kodiran na mrežu. Ja sam bio u USA kupio t-mobile mobitel, i u HR mi je i dalje radio s hrvatskom t-mobile karticom, pa možda radi i obratno.

firestarter_17
07.11.2008., 19:13
Koje je vrijeme bolje za posjet Los Angelesu, veljača ili ožujak? Ako uopće ima velike razlike između ta dva mjeseca, osim što se već početkom ožujka mijenja vrijeme pa su dani dulji...Ja bih trebao ići u trećem mjesecu, a moguće da ću i u drugom sljedeće godine pa me zanimaju vaša iskustva kakav je Los Angeles u to doba godine. Planiram ostati oko dva tjedna.

marinam83
07.11.2008., 21:56
idem u SAD sredinom 2009. onako čisto turistički na 2 mjeseca, proći New York, L.A., Las Vegas, San Francisco i San Diego...kako idem prvi put ne bi voljela ići sama...pa ako netko planira isto to obići ili jedan dio puta ja bi vas zamolila da mi se javite na mail marinam83net.hr
ili možda netko zna nekakvu stranicu preko koje se može pronaći suputnik? bila bi jako zahvalna na odgovoru...

NoWa
02.01.2009., 05:08
preporucujem Venice beach hostel:top:

ekipa koja radi je super, okolo ima besplatnog parkinga (uzeli smo rent a car da se vozikamo okolo) i plaza je na 20-30 metara odavde:cerek:
i imaju malu veneciju s kanalima okolo i boardwalk i muscle beach i svasta...surfera i skejtera puno i hihihih:cerek:

do kao downtowna je cca pola sata voznje, al ugodno je.downtown je bezvezan zasad.. one zvjezdice na podu izgledaju tako jadnjikavo...i jadan hitchcock ima zvijezdu ispred nekog snack trash bara i sve te zvjezde su natrpane jedna do druge.. i nije nista chic i trendy kako bi se ocekivalo..ono, obicna prljava ulica sa zvjezdicama na podu..

al imam jos dana za se uvjerit u suprotno:-)

firestarter_17
04.01.2009., 12:29
Jel mi može netko pouzdano potvrditi može li se koristiti Visa Electron debitna kartica (Zagrebačka banka) na bankomatima u Los Angelesu?

SmoothOperatress
04.01.2009., 14:09
do kao downtowna je cca pola sata voznje, al ugodno je.downtown je bezvezan zasad.. one zvjezdice na podu izgledaju tako jadnjikavo...i jadan hitchcock ima zvijezdu ispred nekog snack trash bara i sve te zvjezde su natrpane jedna do druge.. i nije nista chic i trendy kako bi se ocekivalo..ono, obicna prljava ulica sa zvjezdicama na podu..

al imam jos dana za se uvjerit u suprotno:-)

Ak si 8.1. jos u blizini, svrati na downtown art walk http://www.bgfa.us/daw/
...meni je to super bilo:top:...downtown dozivis setajuci se tim ulicicama u svim svojim krajnostima...od otuznih klosara prek fancy novih stanova, poslovnih zgradurina do zanimljivih ljudi koji izlazu svoje umjetnine u malim galerijicama, u svakoj mozes nest i popit i pojest:)...

btw - kak je bilo u Luxoru?:D

sara4
04.01.2009., 14:52
Jel mi može netko pouzdano potvrditi može li se koristiti Visa Electron debitna kartica (Zagrebačka banka) na bankomatima u Los Angelesu?

Ne mogu, no u Ameriku nemoj ici bez kreditne kartice. Mi smo, nazalost, naucili lekciju na svojoj kozi.

firestarter_17
04.01.2009., 15:05
Ne mogu, no u Ameriku nemoj ici bez kreditne kartice. Mi smo, nazalost, naucili lekciju na svojoj kozi.

Super, kreditnih kartica nemam :(

sara4
04.01.2009., 15:49
Bez kreditne kartice mozes zaboraviti rentanje auta, rezerviranje i spavanje u vecini hotela (u motelima moze i bez kartice, ali su onako, kao iz filmova u kojima spavaju kriminalci :) :) :) ma nije tako grozno, ali ne mozes pobjeci tom osjecaju da su to oni isti iz raznoraznih filmova :))...

Ako ces tamo imati nekoga na ciju kreditnu karticu mozes iznajmiti auto ili rezervirati hotel, onda ok...mi smo se na kraju tako snasli...jer na kraju mozes sve platiti u cashu.

Ako ides tek u veljaci/ozujku...imas vremena i izvaditi neku kreditnu...

firestarter_17
04.01.2009., 18:14
Bez kreditne kartice mozes zaboraviti rentanje auta, rezerviranje i spavanje u vecini hotela (u motelima moze i bez kartice, ali su onako, kao iz filmova u kojima spavaju kriminalci :) :) :) ma nije tako grozno, ali ne mozes pobjeci tom osjecaju da su to oni isti iz raznoraznih filmova :))...

Ako ces tamo imati nekoga na ciju kreditnu karticu mozes iznajmiti auto ili rezervirati hotel, onda ok...mi smo se na kraju tako snasli...jer na kraju mozes sve platiti u cashu.

Ako ides tek u veljaci/ozujku...imas vremena i izvaditi neku kreditnu...

Meni je samo bilo bitno da ne nosim puno gotovine sa sobom nego da je podižem tamo s bankomata ovisno o tome koliko će mi trebati, ionako sam sve mislio plaćati u gotovini. Za hotel mi neće trebati jer idem kod rodbine a auto neću rentati.

sara4
04.01.2009., 18:27
Onda si na miru :) . Nadam se da ce ti netko znati odgovoriti u vezi Visa Electron kartice. Mozda mozes naci neke informacije na Internetu (stranica Visa-e) ili pitati u banci?

firestarter_17
04.01.2009., 19:23
U banci mi je jedan službenik rekao da tu karticu mogu koristiti a drugi kojeg sam pitao nije bio siguran, a na Visinoj stranici sam preko atm lokatora tražio popis bankomata u LA-u i tamo piše da je ta kartica prihvaćena ali iz nekih drugih izvora sam čuo da su mnogi imali problema s upotrebom te iste kartice. Na Trip Advisor forumu su mi rekli da mora imati star, interlink ili visa plus logo da bi funkcionirala pa sam htio informacije od nekoga tko ima iskustva s tim...ne znam kaj ću sad, smislit ću već nešto, hvala na pomoći.

mik
05.01.2009., 19:30

Ja sam na bankomatima dizala novac s Visa Electrona bez problema. Problem je bio u dosta trgovina, rent-cara i sličnog gdje nisu uzimali tu karticu (nisu je uopće prepoznavali) pa smo koristili kreditnu.

Frish
05.01.2009., 21:53
Daj si jednostavno otvori devizni račun za koji ćeš dobiti posebnu karticu koju možeš koristiti na svim bankomatima i u većini trgovina za kupovinu. Ja imam Visa Electron od PBZ-a, ali ima na sebi onaj čip. Na taj si račun stavi novce koje misliš trošiti, a ako ti prifali, nazoveš doma da te malo nadoštukaju. :mig:

NoWa
05.01.2009., 23:47
ako idete rezervirat auto, obavezno nasu i medjunarodnu vozacki i kreditnu na vase ime.

i da, los angeles je bezvezan. downtown sucks big time, al zato je obala pre..mogla bih tamo zivjeli, sve neki mali neighbourhoodovi s kućicama i velike ceste i lijepa klima:cerek:

ivano_s
05.01.2009., 23:56
ja nisam imao medunarodnu vozacku i rentao sam bez problema.. ali ipak za svaki slucaj ponesite.

koristio sam visa electron od pbz-a svugdje bez problema..

NoWa
05.01.2009., 23:57
moze, samo je na veciti ATM-ova limit 160 USD iz nekog razloga:ne zna:
a u ducanima cesto ne prolazi kao debit, nego kao credit card...drugaciji sistem valjda..

amex i diners u USA skoro nigdje ne primaju tako da su visa i mastercard itekako :s

Ak si 8.1. jos u blizini, svrati na downtown art walk http://www.bgfa.us/daw/

vratili se danas, smozdeni od jet laga jos uvijek

btw - kak je bilo u Luxoru?:D
divota:s

samo nisam znala i da ti hoteli od 5 zvjezdica imaju tako tanašne zidove. lupali su nam iz susjedne sobe da se smirimo kad smo se :Sex::o

Žbla
06.01.2009., 12:58
Pozdrav prije svega!

Naime ovako, u LA živi bratić od mog oca, i sad mi je na pamet palo da umjesto zimovanja i ljetovanja ove godine odemo tamo cura i ja na nekih 10-tak dana..

Pa me zanima koliko otprilike koštaju najjeftinije karte za avion i jel recimo jeftinije otići za neko mjesto gdje je jeftinija karta pa onda tamo kupiti kartu za LA..
Gdje se pribavlja viza i koliko to traje?

I na koliko otprilike trebam računati novaca da osiguram za takav "izlet"...
Znači bez smještaja jer ga imamo tamo.
hvala!

sara4
06.01.2009., 13:11
Po meni, isplativije ti je traziti kartu direkt za LA. Viza se izdaje u amer. ambasadi u Zagrebu, jedan dan dodjes s papirima, drugi dan je gotova viza (postoji i opcija slanja putovnice s vizom postom).

Sto se tice love, ovisi sto zelis vidjeti. U USA mozes potrositi jako malo novaca, a i jaaaako puno.

NoWa
06.01.2009., 13:22
potrosit ces jako puno:D

i ako letis direkt za L.A, pripremi se za dugorocno sjedenje u avionu...od frankfurta 11 sati, skoro na zivce nisam ispalila.

mi smo letjeli prvo u new york odavde pa je bilo lakse, a u SAD-u su avio karte jeftine... provjeri u nekoj od agencija koliko bi te izlet kostao samo u kartama. al nas su karte zgb-new york-las vegas-los angeles-zgb dosle po 8000 kuna, sta je meni nekako bilo jeftino s obzirom na kolicinu letova i puta:mig:

Frish
06.01.2009., 13:29
Po meni, isplativije ti je traziti kartu direkt za LA. Viza se izdaje u amer. ambasadi u Zagrebu, jedan dan dodjes s papirima, drugi dan je gotova viza (postoji i opcija slanja putovnice s vizom postom).

Sto se tice love, ovisi sto zelis vidjeti. U USA mozes potrositi jako malo novaca, a i jaaaako puno.

Nemojmo preskakati korake. :mig: Imaš u temi o vizama na milijardu mjesta opisano što i kako se prijavljuje za razgovor za vizu.

firestarter_17
06.01.2009., 13:43
Pozdrav prije svega!

Naime ovako, u LA živi bratić od mog oca, i sad mi je na pamet palo da umjesto zimovanja i ljetovanja ove godine odemo tamo cura i ja na nekih 10-tak dana..

Pa me zanima koliko otprilike koštaju najjeftinije karte za avion i jel recimo jeftinije otići za neko mjesto gdje je jeftinija karta pa onda tamo kupiti kartu za LA..

hvala!

Ja sam kartu platio 4900 kn (Zagreb-Frankfurt-Los Angeles), smještaj također kao i ti imam osiguran a što se tiče novaca uzet ću oko 1500 dolara za 20 dana.

nukac
06.01.2009., 13:46
Pozdrav prije svega!

hvala!

Za kartu pogledaj iz Londona, jedno vrijeme je karta London-LA bila smiješno niska, oko 300 EUR. Karte po USA su dosta skuplje nego u Europi, od jednog kraja na drugi zna biti oko 300-400 dolara.

efodiks
06.01.2009., 13:50
Pzdrav,

koliko vas je na kraju sve to kostalo? Put, boravak i ostali troskovi. Isplati li se vise ici u NY ili LA?

NoWa
07.01.2009., 01:25
Pzdrav,

koliko vas je na kraju sve to kostalo? Put, boravak i ostali troskovi. Isplati li se vise ici u NY ili LA?

los angeles je dosadnjikav, osim ako stalno ne boravis na plazi. moras imat auto za se kretat okolo i nema bas puno toga za vidjeti. svi su nam govorili da radije odemo u san francisco ili san diego...srecom pa smo bili na venice beachu, plaža spašava stvar:s

new york je zakon, al ne znam kakav je ljeti, jel podnosljivo biti na tolikoj hrpi asfalta. al tamo ima svega i za pogledat i za gustat. a i i blize ti je za doc:mig:

efodiks
07.01.2009., 07:41
los angeles je dosadnjikav, osim ako stalno ne boravis na plazi. moras imat auto za se kretat okolo i nema bas puno toga za vidjeti. svi su nam govorili da radije odemo u san francisco ili san diego...srecom pa smo bili na venice beachu, plaža spašava stvar:s

new york je zakon, al ne znam kakav je ljeti, jel podnosljivo biti na tolikoj hrpi asfalta. al tamo ima svega i za pogledat i za gustat. a i i blize ti je za doc:mig:

Po cemu je LA katastrofa?
Crnci iz susjednog Compton-a nisu bas ljubazni? :D

MOLOKAI
07.01.2009., 08:40
Katastrofa jer djeluje kao jedna velika selendra (citaj pregradje) grad se prostire u sirinu (i sve je niska gradnja osim downtowna koji je jedan od najmanjih u SADu; no to je razumljivo obzirom na puno potresa)

NoWa
07.01.2009., 14:45
Katastrofa jer djeluje kao jedna velika selendra (citaj pregradje) grad se prostire u sirinu (i sve je niska gradnja osim downtowna koji je jedan od najmanjih u SADu; no to je razumljivo obzirom na puno potresa)

prevelika selendra:D

@efodiks: nisam rekla katastrofa, vec dosadnjikav. za family life u malim dream houseima il za surfanje po plazi. za ostalo nije:amen:

sara4
07.01.2009., 14:51
Efodiks, što tebe zanima? Relax djiranje po Americi, kulturne znamenitosti, izlasci, shopping, izležavanje na plaži...onda ti se malo konkretnije može pomoći. Pitanje je i kad kažeš LA da li stvarno misliš samo LA ili se možeš i maknuti, recimo do Las Vegasa, Death Valley-a, Grand Canyona možda, San Diega...

Svaki od gradova (i okolice) ima nešto svoje i ovisno o količini vremena i preferencama pada odluka. Cali je Cali, kao što je i NY NY :) i teško je reći što je vrijednije vidjeti. Ja bi oboje. :)

NoWa
07.01.2009., 15:41
Efodiks, što tebe zanima? Relax djiranje po Americi, kulturne znamenitosti, izlasci, shopping, izležavanje na plaži...onda ti se malo konkretnije može pomoći. Pitanje je i kad kažeš LA da li stvarno misliš samo LA ili se možeš i maknuti, recimo do Las Vegasa, Death Valley-a, Grand Canyona možda, San Diega...

Svaki od gradova (i okolice) ima nešto svoje i ovisno o količini vremena i preferencama pada odluka. Cali je Cali, kao što je i NY NY :) i teško je reći što je vrijednije vidjeti. Ja bi oboje. :)
da drugi put idem na zapadnu obalu, krenula bih autom od San Francisca, skoknila do L.A, i San Diega pa definitivno do Las Vegasa koji je na 4-5 sata voznje autom:-)

efodiks
07.01.2009., 20:23

Dobro pitanje....
Zanima me....aaaa...."amerkia"....sto god to znacilo....valjda dozivjeti ameriku....sjesti u Mustang i provozat se strmim ulicama SF, ili baciti koju kockicu u LasVegasu...ne znam. Sve to najvise nudi zapadna obala. No NY me privlaci zbog svoje prepoznatljivosti.
Shopoing is out of the question.
Posto se bavim informatikom, volio bih i do San Diega zbog silicjske doline, u mustnagu naravno! :D

I sve to za uzasno jeftine pare!:ne zna:

NoWa
07.01.2009., 20:31
i da, ona koja me na PM trazila detalje...ocisti mailbox!

NoWa
07.01.2009., 20:33
Dobro pitanje....
Zanima me....aaaa...."amerkia"....sto god to znacilo....valjda dozivjeti ameriku....sjesti u Mustang i provozat se strmim ulicama SF, ili baciti koju kockicu u LasVegasu...ne znam. Sve to najvise nudi zapadna obala. No NY me privlaci zbog svoje prepoznatljivosti.
Shopoing is out of the question.
Posto se bavim informatikom, volio bih i do San Diega zbog silicjske doline, u mustnagu naravno! :D

I sve to za uzasno jeftine pare!:ne zna:nemoguce naravno za jeftine pare. samo je gorivo jeftino. a mustanga iznajmis za kojih 100 eura dnevno pa se vozis..no ne smijes u njemu spavati:D

odleti do SF-a, uzmi rent-a-car pa do san diega i onda u las vegas. tamo ostavi auto i sjedni u avion za nazad. al prije toga, skupi stagod para:D

efodiks
07.01.2009., 20:44
nemoguce naravno za jeftine pare. samo je gorivo jeftino. a mustanga iznajmis za kojih 100 eura dnevno pa se vozis..no ne smijes u njemu spavati:D

Cekaj malo....jos nismo definirali sto to znaci "uzsno jeftino". :mig:
100 eura za Mustang....nice...samo jednom se zivi.

odleti do SF-a, uzmi rent-a-car pa do san diega i onda u las vegas. tamo ostavi auto i sjedni u avion za nazad. al prije toga, skupi stagod para:D

Tamo da auto ostavim :eek: Tko ce ga pokupiti :ne zna: ???
Koliko bi me odprilike kostala takva avantura?
Islo bi nas zapravo troje, ako to imalo pojefitnjuje stvar...?

NoWa
07.01.2009., 21:16
Cekaj malo....jos nismo definirali sto to znaci "uzsno jeftino". :mig:

galon supera je 1.79 dolara:D
mislim da to znaci da je litra benzine oko 2 kune, neka me netko ispravi ako grijesim:D

Tamo da auto ostavim :eek: Tko ce ga pokupiti :ne zna: ???
Koliko bi me odprilike kostala takva avantura?
Islo bi nas zapravo troje, ako to imalo pojefitnjuje stvar...?auto mozes uzet na jednoj lokaciji, ostaviti na drugoj. znas, to su velike firme s podruznicima u svim vecim gradovima:mig:

ne znam koliko bi te kostala. niti znam tvoje potrebe, niti znam sve cijene rent-a-cara. guglaj malo jebote:D

www.avis.com npr.
za iznajmit auto, pa racunaj.

a spavat mozes u Innovima po putu za 20-30 dolara, jest u burgerkinga za 10 dolara...ako vec cicijaš:D

sara4
08.01.2009., 07:30
NoWa mudro zbori...nama je najjeftiniji ispao Budget rent-a-car...no sve se da vidjeti na stranici svake rent-a-car kuće.

Nemoj tako olako izbaciti shopping. Kad vidiš koje dobre stvari možeš u USA kupiti za male pare... :) :) . I tehniku i robu i... :) Recimo, meni su rekli da sam glupa što nisam kupila par iPhonova pa ih preprodavala ovdje :rofl: .

nukac
08.01.2009., 09:04
Najbolje je provjeriti nekoliko rent-a-car kuća... Meni je bio najjeftiniji Alamo. Jedino ima par caka. Recimo one-way-fee ako uzimaš auto u jednoj državi a ostavljaš u drugoj. Mislim da to ne vrijedi za Kaliforniju-Nevadu, odnosno za države koje su susjedne. ALi ako ideš s autom od Kalifornije do NY plačaš oko 1000 dolara. Treba biti pažljiv i što se tiće osiguranja, jer je to u americi malo drugačije, mislim da je kod njih vezano uz osobu a ne uz auto. Zato ti ga nude kao opciju.
A najveća glupost je - dobiješ rezervar prazan i moraš ga vratiti praznog...

sara4
08.01.2009., 09:18
Je, u USA je osiguranje na osobu, a ne na auto kao kod nas.

Ima i opcija pun rezervar i moraš ga vratiti punog :) .

Weah23
08.01.2009., 09:53
Sto se tice rent-a-car-a ja sam u Vegasu uzeo u Avisu(posto mi je ispao best buy u usporedbi s drugima) a vratio ga u Los Angelesu i to sto sam ga vracao u CA a ne u NV je bilo kojih 50ak $, al mislim da bi isto platio i da sam ga uzeo recimo u San Diegu a vratio u LA

kisikana
08.01.2009., 10:24
galon supera je 1.79 dolara:D
mislim da to znaci da je litra benzine oko 2 kune, neka me netko ispravi ako grijesim:D

2,39 kn po litri po današnjem tečaju.

aruba08
08.01.2009., 10:29
Rent-a-car nikad nije pljacka u USA... i sudeci po mom skorasnjem iskustvu gotovo uvijek se dobije auto za jedno ili dvije klase bolje od onog koje je naruceno... za razliku od Hrvatske gdje uvijek dobijem malo, koje sam i platila :lol: Ovo sve naravno pod uslovom da se ide preko renomiranih kuca: Budget, Alamo, Hertz itd.

NoWa
08.01.2009., 16:13
Treba biti pažljiv i što se tiće osiguranja, jer je to u americi malo drugačije, mislim da je kod njih vezano uz osobu a ne uz auto. Zato ti ga nude kao opciju
nama je bilo jeftinije jer sam ja bila starija i zensko... mlađarija placa vece osiguranje, kao i muski...

A najveća glupost je - dobiješ rezervar prazan i moraš ga vratiti praznog...mi dobili puni i vratili puni..ovisi kako se dogovoris.

al kako sam stala na benzinskoj kad sam trebala natocit, ono kako jebote:eek:
treba provuc karticu, upisat zio code i onda punit..i ne ide..i onda skuzis malim slovima da pise da NON US residents daju karticu prvo sluzbeniku unutra pa onda toce gorivo..valjda da ne pobjegnes s pumpe..sreca da nam je pomogao jedan Rus taksist koji je bio na pumpi, jos bih bila tamo pokusavajuci dokučit kako uliti benzin:bonk::D

nukac
08.01.2009., 17:57
A na nekim benzinskim ne moš natočiti puni rezervar, nego moraš unaprijed reći koliki iznoš želiš natočiti... Ko da ja znam koliko para bude stalo u rezervar.

efodiks
08.01.2009., 20:55
OK, no meni je i dalje potrebna neka cifra...ugrubo 10, 15, 20k kuna?
Znaci, povratna karta+hotel/hostel+aktivnosti = xyzw kn.

sara4
09.01.2009., 07:27
A na nekim benzinskim ne moš natočiti puni rezervar, nego moraš unaprijed reći koliki iznoš želiš natočiti... Ko da ja znam koliko para bude stalo u rezervar.

Ispališ neku cifru pa ako nisi toliko napunio, vratiš se unutra po ostatak love. Nije baš tako komplicirano :D , samo je drugačije nego kod nas.

sara4
09.01.2009., 07:32
OK, no meni je i dalje potrebna neka cifra...ugrubo 10, 15, 20k kuna?
Znaci, povratna karta+hotel/hostel+aktivnosti = xyzw kn.

Karta - ovisi za koliko nađeš, nas je došla 3700 kn
Hotel/hostel - nismo spavali u hotelu, osim u Vegasu. Na Stripu hotel $70 s time da je jeftinije ako rezerviraš preko neta (oni što sam ja gledala ide i do $50 dolara noć), moguće da u nekom motelu koji nije na Stripu možeš proći i jeftinije.
Auto - za 10 dana $450 + benzin koji ovisi koliko ćeš milja napraviti (mi cca 2000)
Aktivnosti - ovisi. Npr. Universal Studios košta $80 - $100, a ako ćeš ležati na plaži, to te ne košta ništa :)

tuntle
09.01.2009., 07:52
Universal Studios upad je 67 dolara po osobi, al se onda na neke atrakcije ceka i po uru, uru ipo. ako uzmes front of the line pass upad je 119 dolara, al si na svakoj atrakciji prvi na redu... ili bar u prvoj grupi. max cekanje ti je onda 2 minute... to je jedini nacin da vidis sve sta te zanima (a mene je zanimalo skoro sve, osim jurassic parka jer je cili mokar a bio sam nekidan) u jedan dan.

sara4
09.01.2009., 08:04
Front of the line pass je 99 dolara. Za ovo $67 imaš pravo, ja se iz nekog razloga sjećam cijene od $79, ne znam zašto. :)

efodiks
09.01.2009., 09:11
Karta - ovisi za koliko nađeš, nas je došla 3700 kn
Hotel/hostel - nismo spavali u hotelu, osim u Vegasu. Na Stripu hotel $70 s time da je jeftinije ako rezerviraš preko neta (oni što sam ja gledala ide i do $50 dolara noć), moguće da u nekom motelu koji nije na Stripu možeš proći i jeftinije.
Auto - za 10 dana $450 + benzin koji ovisi koliko ćeš milja napraviti (mi cca 2000)
Aktivnosti - ovisi. Npr. Universal Studios košta $80 - $100, a ako ćeš ležati na plaži, to te ne košta ništa :)

Karta, 3700kn povratna!?
Auto....zanci nekih 500njak $, 10 dana na nas troje...super! Mozda zaista nadoplatimo za Mustang, ako bumo socijala copimo Dodge.
Hotel-70$....s obzirom da sam kod nas znao apartman platiti 70 eura...ovo zvuci odlicno.
Toce li tamo kavu s mlijekom u birtijama?:)

Prema svemu sudeci...10k bi trebala biti svota za ugodan provod?

sara4
09.01.2009., 09:31
3700 kn povratna.

U Vegasu su hoteli 'jeftini' jer na taj način privlače ljude, a zarađuju na kocki. Sobe su velike, bez beda 4 osobe mogu spavati (jer su i kreveti veliki). Ima sigurno i kave s mlijekom :) , a u Vegasu je cuga besplatna dok kockaš :) .

Računaj hrana, benza...valjda je 10.000 kn dosta, ne znam. Mi smo uzeli love da smo mislili da ćemo se s pola vratiti nazad, a potrošili smo SVE. I potrošili bi još puno više da smo imali.

nukac
09.01.2009., 10:13
Ak vas ide 3, onda je puno isplativije...

Ak se ja dobro sjecam, prije par godina nam je za 2 tjedna kalifornije trebalo oko 1000 dolara po osobi (isto nas je išlo 3) za benzin, hotele, klopu...

Najjeftinije je za jesti u kineskim restoranima.

NoWa
09.01.2009., 11:54
Front of the line pass je 99 dolara. Za ovo $67 imaš pravo, ja se iz nekog razloga sjećam cijene od $79, ne znam zašto. :)

a bogami nije nego 119 dolara.mi bili ima par dana:D

@efodiks: ja kao kofeinski đanki sam tamo bila sva jadna...al starbuckosa ima posvuda, trazi trostruki espreso i onda natocis sam mlijeko...

sara4
09.01.2009., 12:21
Ja pogledala na web stranici - $99. Ne održavaju web stranicu?!

nukac
09.01.2009., 12:39
a bogami nije nego 119 dolara.mi bili ima par dana:D

@efodiks: ja kao kofeinski đanki sam tamo bila sva jadna...al starbuckosa ima posvuda, trazi trostruki espreso i onda natocis sam mlijeko...

Ma i taj Starbucks je meni teški šit. U svakom hotelu imaš kofi mašinu u sobi, zato je najbolje vrečicu Neskafe u torbu i sa sobom. :top:

tuntle
09.01.2009., 13:34
Ja pogledala na web stranici - $99. Ne održavaju web stranicu?!

na licu mjesta platili 119$. i to u prošli petak... mozda je preko weba jeftinije, ne znam!

sara4
09.01.2009., 14:10
Ne znam, moguće, no činjenica je da su poskupili. Mi smo bili sredinom 10. mjeseca i sjećam se lijepe cifrice od $198 za dvije osobe.

NoWa
10.01.2009., 10:59
Ma i taj Starbucks je meni teški šit. U svakom hotelu imaš kofi mašinu u sobi, zato je najbolje vrečicu Neskafe u torbu i sa sobom. :top:

najblize nasem kaficu za jutarnji obred kava+kolačić+ novine..al da fali kofeina, fali:D

Dudo81
10.01.2009., 11:51
Vezano za Rent-a-car, da li ste unaprijed rezervirali online putem kreditne ili ste na licu mjesta plaćali cash-om? Ja planiram uzeti auto u Phoenix-u i onda prema kanjonu i Las Vegasu.

Weah23
10.01.2009., 13:36
ja sam rezervirao unaprijed prek neta i nije trebao broj kartice sam ime, prezime, adresa. Tako da sam rezervirao na dvije lokacije u gradu za svaki slucaj

NoWa
11.01.2009., 15:33
Vezano za Rent-a-car, da li ste unaprijed rezervirali online putem kreditne ili ste na licu mjesta plaćali cash-om? Ja planiram uzeti auto u Phoenix-u i onda prema kanjonu i Las Vegasu.u avisu ne trebas nista unaprijed platiti niti dati broj kreditne.

tamo plaćaš kako zelis, al kartica je pozeljna:D
i da, nosite i domacu i stranu vozacku:mig:

Weah23
11.01.2009., 16:32
da, zaboravio sam napisat da sam uzeo u Avisu, a drugi put u FOXu i isto nije trebalo unaprijed platit

sara4
12.01.2009., 07:17
Mi u Budgetu nismo mogli iznajmiti auto bez kreditne, a zvali smo i druge rent-a-carove i nula bodova. Bez kreditne, trazili su putovnicu, vozacku i racun od komunalija na ime osobe koja iznajmljuje auto koji naravno nismo imali. Broj kreditne uzimaju na pocetku, a kasnije se placanje moze izvrsiti i cashom. U svakom slucaju oprez. Mi smo na kraju morali iznajmiti auto na ime moje prijateljice Amerikanke, a decko i ja smo bili dodatni vozaci. Druge opcije nije bilo. Sve to na LAX.

alter ego blagajnice
14.01.2009., 09:49
Jel netko bio u Vinskom kraju? Kakve su cijene degustacije i sličnog?

nukac
14.01.2009., 09:58
Bio u Napa Valey, ali nisam išo u degustacije. Samo znam da su po LA u dućanima vina prilično jeftina.

alter ego blagajnice
14.01.2009., 10:07
I kako je bilo u Napi? Jel bilo što zanimljivo?
Osim Nape, jesi li bio u Silikonskoj dolini? ja bi si htjela ugraditi silikone. :lol:

nukac
14.01.2009., 11:38
Napa je cool... Lijepo izgleda, svi ti vinogradi jedan do drugog, čak izglada malo neamerički.
Kaj se tiće Silicon valey, mislim da tam i nemaš baš kaj za vidjet, stakene zgrade ko zgrade... to vidiš na svakom koraku. Uglavnom San Francisco je meni bio zakon. a i vožnja od LA do SF je cool. Najbolje bi ti bilo rentat auto u LA pa ići do SF uz obalu, pa onda od SF do Taho lake. Tam vratiš auto i nazad avionom. Pogledaj za karte Southwest, Frontier ili Jetblue...

alter ego blagajnice
14.01.2009., 11:58
Auto bi trebala imati bespla od rodbine.

Teeja
18.01.2010., 19:58
Godinu i tri mjeseca kasnije... super su ove recenzije poviše, ima li još netko nešto dodat?

tinajan
24.01.2010., 11:10
I ja bi htjela jos malo informacija :).Putujem u 5. mjesecu s bebom od 9mj.Idem s deckom ali on ce 5 dana biti zauzet(navecer ce dolaziti u hotel) pa me zanima gdje bi bilo najbolje uzeti hotel ili uzeti maaali stancic u kratkorocni najam,s obzirom da ce decko uzeti auto.Htjela bih da sam blizu neke shopping ulice(vise za gledanje nego kupovanje) ili mozda blizu plaze...ne znam ni sama sto bi bilo bolje.Uglavnom biti cu sama s bebom tih par dana pa ne bi htjela biti u nekom losem susjedstvu.Decko ce biti poslovno na Beverly Hilsu pa bi mozda i hotel bio tamo-da mu nije daleko:)
Ako netko ima volje nek mi malo napise o svom iskustvu tamo.Zanima me SVE a najvise u kojem hotelu ste bili.Ja bi jeftino i cisto,a jos radije bi apartmancic:)
Moze i na pm.

One & only
24.01.2010., 14:49
I ja bi htjela jos malo informacija :).Putujem u 5. mjesecu s bebom od 9mj.Idem s deckom ali on ce 5 dana biti zauzet(navecer ce dolaziti u hotel) pa me zanima gdje bi bilo najbolje uzeti hotel ili uzeti maaali stancic u kratkorocni najam,s obzirom da ce decko uzeti auto.Htjela bih da sam blizu neke shopping ulice(vise za gledanje nego kupovanje) ili mozda blizu plaze...ne znam ni sama sto bi bilo bolje.Uglavnom biti cu sama s bebom tih par dana pa ne bi htjela biti u nekom losem susjedstvu.Decko ce biti poslovno na Beverly Hilsu pa bi mozda i hotel bio tamo-da mu nije daleko:)
Ako netko ima volje nek mi malo napise o svom iskustvu tamo.Zanima me SVE a najvise u kojem hotelu ste bili.Ja bi jeftino i cisto,a jos radije bi apartmancic:)
Moze i na pm.

Mislim da je za tebe idealna lokacija Santa Monica.

Prema frendovu savjetu sam odsjeo tamo. Prvi razlog mi je bila sigurnost. Putovao sam sa ženom i djetetom. Doista, tamo se i navečer možeš bezbrižno i sigurno šetati bez ikakve frke. Suprotni dojam sam stekao u npr. Holywoodu.

Osim što je mirno imaš jako dobru shopping zonu, zove se 3rd Street promenade, u pitanju je nekoliko blokova pješačke zone sa brdom trgovina, restorana, kafića, uličnih zabavljača isl.

I konačno, Santa Monica je uz plažu. I to kakvu! Na plaži imaš i Santa Monica Pier, završetak legendarne Route 66 koja počinje u Chicagu. To mjesto također ima dosta zabavnih sadržaja.

Ja sam odsjeo u hotelu Loews koji dosta luksuzan i skup, ali i za manju lovu možeš naći vrlo dobar smještaj. Pogledaj malo po Tripadvisoru.

tinajan
24.01.2010., 18:07
Mislim da je za tebe idealna lokacija Santa Monica.

Prema frendovu savjetu sam odsjeo tamo. Prvi razlog mi je bila sigurnost. Putovao sam sa ženom i djetetom. Doista, tamo se i navečer možeš bezbrižno i sigurno šetati bez ikakve frke. Suprotni dojam sam stekao u npr. Holywoodu.

Osim što je mirno imaš jako dobru shopping zonu, zove se 3rd Street promenade, u pitanju je nekoliko blokova pješačke zone sa brdom trgovina, restorana, kafića, uličnih zabavljača isl.

I konačno, Santa Monica je uz plažu. I to kakvu! Na plaži imaš i Santa Monica Pier, završetak legendarne Route 66 koja počinje u Chicagu. To mjesto također ima dosta zabavnih sadržaja.

Ja sam odsjeo u hotelu Loews koji dosta luksuzan i skup, ali i za manju lovu možeš naći vrlo dobar smještaj. Pogledaj malo po Tripadvisoru.

Super,ovo mi je bas pomoglo:)Sigurno cu se sjetiti jos neceg da te pitam:)
Znas li mozda kakva vozacka treba za voziti u US?

nukac
24.01.2010., 18:21
Uglavnom međunarodna, koja se uzme u HAK.
Inače u LA (točnije Anahaimu) je Disneyland.

franzjoseph
25.01.2010., 14:03
Na znanje i ravnanje: ne bacajte papiriće ili opušak cigarete na ulicu. Na Sunset Blv. vidio ploču na kojoj je za takvu nepodopštinu propisana kazna od 1000 dolara. Ak vas vide, naravno.

ivano_s
25.01.2010., 14:13
Na znanje i ravnanje: ne bacajte papiriće ili opušak cigarete na ulicu. Na Sunset Blv. vidio ploču na kojoj je za takvu nepodopštinu propisana kazna od 1000 dolara. Ak vas vide, naravno.

Takodjer na nekim plazama je zabranjeno pusenje, srecom samo su me opomenuli, to je bilo u San Diegu, ali opcenito u Cali su dosta antipusacki nastrojeni. :frajer:

music_man
25.01.2010., 15:44
Oi!

Ovo je jedina tema koju sam nasao o SADu pa cu tu postaviti pitanje.

Naime, ovo ljeto cu provesti u Americi, tocnije u Atlanti.
Imam puno priajtelja po cijelom kontinentu pa tako i u LA pa me zanima kolko se krecu cijene avionskih karata izmedu velikih gradova u SAD? I kako je najpovoljnije putovati? Da li imaju medjugradske low coast letove?

Jos jedno pitanje (ako netko zna). Takodjer bi htio poslije putovanja po SAD produziti za Kolumbiju i Argentinu... Pitanje je sto se tice vize. Vec imam jednu vizu u putovnici posto ne zivim u Hrvatskoj. Kako ce to izgledati, moja trenutna viza, viza za SAD i viza za Juznu Ameriku? Da li je to moguce?

Hvala unaprijed :D

nukac
25.01.2010., 15:50
Unutar USA ima nekoliko LCC, samo letovi i nisu baš previše jeftini (kao što je slučaj u EUropi). Najpoznatija je Southwest, ima i Jetblue, Frontier.
Uglavnom, pogledati na njihove stranice, ili provjerit i one druge kompanije na www.expedia.com.

ivano_s
25.01.2010., 16:29
Takoder pogledaj na orbitz.com, travelocity.com. Mozes kombinirati letove, hotele, rent a car..
Ja sam kupio kartu Miami-Houston-LA-NYC za 250$ Continental je kompanija. American Airlines zna imati akcije ali cijene nisu tako niske kao u Europi, kao sto je i nukac rekao.

tyn@zg
14.06.2010., 22:56
Hej, koji dio LA-a prepoučujete za iznajmit hotel, da je sigurno i da ima ok lokaciju. Hollywood? Downtown? I di jest i kaj obavezno vidjet? Kakva je klima u 8. mjesecu? :-)))

bolsa
14.06.2010., 23:24
Hej, koji dio LA-a prepoučujete za iznajmit hotel, da je sigurno i da ima ok lokaciju. Hollywood? Downtown? I di jest i kaj obavezno vidjet? Kakva je klima u 8. mjesecu? :-)))

za hotele ti ne znam baš, ja sam živjela u tarzani. u 8 mjesecu ti je sasvim okej, vruće jest, ali nema sparine pa ti je sve podnošljivo (a i svi busevi su ti klimatizirani, ako ćeš koristiti taj tip prijevoza).

tjam
15.06.2010., 09:04

Ja sam ti bio smješten u Downtownu, lokacija je bila ok, samo kak se hotel zvao ne mogu se sjetit..provjerit ću pa ako nadjem javim...

ivano_s
15.06.2010., 13:59
Meni je LA najbezvezniji grad u USA, 2 dana dosta da vidis sve "znamenitosti". Ok je vidjeti Hollywood, Beverly Hills. ali mene osobno nije previse odusevilo.. Radije iskoristi vrijeme u Santa Monici, Venice Beach, Santa Barbara...

tjam
15.06.2010., 14:28
Meni je LA najbezvezniji grad u USA, 2 dana dosta da vidis sve "znamenitosti". Ok je vidjeti Hollywood, Beverly Hills. ali mene osobno nije previse odusevilo.. Radije iskoristi vrijeme u Santa Monici, Venice Beach, Santa Barbara...

da i ovo je istina..LA je i meni bio najbezvezniji..2 dana čisto dosta..

nukac
15.06.2010., 17:35
Jedino ako posjetiš Disneyland, on je u Anaheimu. Eventualno je Long Beach još ok. Ali dva dana dosta za sve to, ev 3 za Disney. Ako odeš u Disneyland obavezno posjetiti Crystal Chatedral. Ogromna crkvetina, sva od stakla.

comi1
15.06.2010., 19:04
Slazem se s gore navedenim...
neznam dali bi mogao naci iti jedno mjesto osim LA za koje bi rekao nemoj tamo ici bacat pare...tj tesko je sranjee...vjerovatno nebi se sjetio nista osim LA,nakon dugog razmisljanja.
Grad(ako se takvo nesto moze zvat gradom) se prostire os S Bernardina sve...ogromno nesto,nista zanimljivog za vidjet..a i to sto ima u onakvim okolnostima mi izgleda blagoreceno smijesno.
Mislim da nemaju hollywooda koji ih je proslavio ostali bi supak planeta zemlje.
Universal S,knjiznjica,opservatorij,Zoo,i famozni hollywood(koji kad sam vidio-osjecao sam se ko magarac...najgluplje potroseno vrijeme u zivotu vjerovatno..hehe)..bvld..kojeg tuce svaka ulica u mom kvartu...samo jos da nasadimo te zvijezde i na konju smo.hehe..onda rodeo drive(kao neki butici skupi)..beverly hills..smijesna mjesta-a jos smjesniji ljudi koji ih idu gledat(pogotovo zasto sto nista nevidis ot tih silnih vila osim procelja..hehe).
Jedino sto me mozda donekle fasciniralo je izgled stanica metro.a koje su u hwd bile super uredjene(jer valjda tamo nitko nikad nije nti cuo za javni prijevoz..hehe)..i skoro nekoristene.
Jedino okolo ima par mjesta..tipa S Ana,Monika i ostale svetice...
Lokacija i klima su mu vrhunske.

tyn@zg
15.06.2010., 20:07
Dal je onda bolje otić u St. Barbaru il nekam (planiramo 2-3 dana Las Vegasa)? Malo ste me zbedirali ovim odgovorima... :(

bolsa
15.06.2010., 20:12
nemojte mi vrijeđati moj LA:mig: istina jest, da u LA-u samom nemaš što vidjeti, da se sve najbolje nalazi izvan, ali meni su tamo bile gušt utakmice, i samo bauljanje po raznim četvrtima. iako to turistu ne može biti pretjerano napeto. ali disney, santa monica, venice beach, malibu, to je bilo najs. ono što je mene u LA-u najviše očaravalo kako malo ljudi hoda, znalo mi se dogoditi da odem pješice do dućana i ne vidim žive duše (mislim na hodače jer se svi voze autom)

avril
15.06.2010., 21:40

Bila sam u ovom hotelu (http://www.slhotel.com/directions.aspx) i mogu ti reci da je lokacija stvarno ok. Narocito ako planiras uzeti rentacar. A ako i ne, bus je pred hotelom. Ima 1-2 stanice do Universal studia, a tamo ide i metro.. pogledaj mapu u PDFu.
Ako ces do rodeo drive-a autom, mozes preko odlicne ceste koja vodi preko beverly hillsa... prilicno lijep put.
Preko puta je velika trgovina, sa odlicnom ponudom hrane, voca, povrca, sve narezano, spremno za klopu.. a pored je i Starbucks.
Hotel nije bio skup.

xiola bleu
17.07.2010., 21:47
nemojte mi vrijeđati moj LA:mig: istina jest, da u LA-u samom nemaš što vidjeti, da se sve najbolje nalazi izvan, ali meni su tamo bile gušt utakmice, i samo bauljanje po raznim četvrtima. iako to turistu ne može biti pretjerano napeto. ali disney, santa monica, venice beach, malibu, to je bilo najs. ono što je mene u LA-u najviše očaravalo kako malo ljudi hoda, znalo mi se dogoditi da odem pješice do dućana i ne vidim žive duše (mislim na hodače jer se svi voze autom)

mi smo počinili kardinalnu grešku rekavši "pa ajde, idemo se prošetat!" osjećali smo se ko vanzemaljci. i na kraju kao, ma ajmo još malo, završili u fairfax districtu [a počeli u hollywoodu, 7025 franklin ave], onda se još trebalo vratit natrag...

lollipop
18.07.2010., 20:07
Hehe, i nas su u hotelu gledali vilica otvorenih do poda i zabezeknuti kad smo ih pitali jel se može doći pješke do destinacije za koju su nam upravo objašnjavali kako doći do nje. Otišli smo pješke i bilo je fakat blizu to gdje smo išli :rofl:

tyn@zg
11.08.2010., 09:23
Još jedno pitanje...kako je sa parkiranjem u LAu? Kako se naplaćuje, jel ima mjesta, parking oko atrakcija, kazne...? I na što posebno paziti kod rentanja auta? Jel bolje unaprijed rezervirati preko neta ili tamo na licu mjesta? I da li rentati odmah na aerodromu ili negdje blizu hotela? I jel moguće plaćati kešom rentanje, koja sve osiguranja uzeti? Znam, puno pitanja, ali... Zahvaljujem

San Francisco
11.08.2010., 12:24
Glede parkinga: mi smo se parkirali 1blok dalje od Venice Beacha i blok dalje od Walk of fame potpuno besplatno; dakle, da se naći samo treba potražit

Za Rent A Car: Mi kad smo uzimali rezervirali smo na interentu onda smo tamo imali 4-5 modela automobila koje smo mogli odabrati (ovisi o klasi)

milgrujic
11.08.2010., 12:50
Imaj samo u vidu da rent-a-car agencije zahtevaju kreditnu karticu, dakle, moraš je imati, nezavisno od toga da li plaćaš kešom ili karticom. To zahtevaju zbog mogućih saobraćajnih prestupa koje napravite, a koji na naplatu mogu doći kroz par dana ili nedelja.

San Francisco
11.08.2010., 12:50
Da još nadodam: Kad smo birali pickup location za auto na aerodromima je bilo jeftinije. Ako sletiš u Los Angeles možda ti neće sve agencije imat urede na terminalu nego u blizini ali svaka ima svoj besplatni autobus koji te odvede do tog parkinga di uzimaš auto.

tyn@zg
11.08.2010., 15:53
Ma malo me strah jer po internetu čitam samo loše kritike na račun rentacar agencija... Navodno da znaju i nakon nekoliko tjedana "skinuti" s kartice 400-500$ jer su uočili neku ogrebotinu ili slično i prijete se da imaju fotografije. Te ogrebotine nisu bile uočene od strane njihovog djelatnika prilikom vračanja auta. Zanima me koje osiguranje pokriva takve male štete i kako se osigurati od takvih prijevara. Da li je ovo osiguranje dovoljno: unlimited mileage, GPS, all local taxes & fees, CDW/LDW, liability insurance (1$ million; EP/LIS/ALI), roadside asisstance. Jel imate kakvu konkretnu rentacar kuću za preporučiti?

nesho
11.08.2010., 18:02
Po Californiji sam koristio Budget i bio sam zadovoljan. Od većih rentacar firmi oni su bili uvjerljivo najpovoljniji. Za ove manje ne znam, vjerojatno ima i jeftinije, ali treba uvijek uzimati unlimited mileage. Tamo se brzo skupi kilometara :D

seymour
25.08.2010., 14:06
..čitajući i čitajući i čitajući, mi odlučili ostati samo 1 dan u LA-u. Nadam se da mi pak sad taj 1 dan neće biti premalo ?!?!?! Više ni sama ne znam, ali sad je gotovo!

nikica_os
25.08.2010., 16:28

gledajuci s turisticke strane, nema se sto posebno za vidjeti .. osim tih par svima poznatih mjesta ..
ALI
zivjeti tamo, vjerojatno najbolji grad u USA, bio vidio probao ..

pozz

ivano_s
25.08.2010., 16:48
gledajuci s turisticke strane, nema se sto posebno za vidjeti .. osim tih par svima poznatih mjesta ..
ALI
zivjeti tamo, vjerojatno najbolji grad u USA, bio vidio probao ..

pozz

Ovo je ipak tema turizam, mene nije nimalo odusevio.
A sto se tice zivljenja, ne bih znao, meni je po tom pitanju najbolji Boston (i NY). Nekako vise preferiram E coast, al o ukusima se ne raspravlja kako kazu. :mig:

San Francisco
25.08.2010., 21:53
Ovo je ipak tema turizam, mene nije nimalo odusevio.
A sto se tice zivljenja, ne bih znao, meni je po tom pitanju najbolji Boston (i NY). Nekako vise preferiram E coast, al o ukusima se ne raspravlja kako kazu. :mig:

ja sam bia 2 dana i bilo je premalo; vjerojatno zato šta nismo cijelo vrijeme razgledavali. Inače sam oduševljen gradom.

Ali ako ćete cijeli dan razgledavat, 2 dana će bit taman za vidit sve vrijedno vidjet (jel su amerikanci skloni pretjerivanju sa must-see atrakcijama).

Naravno ako želite neki od amusment parkova (to iden 100000000000000 posto kad dođem drugi put) onda trebat odvojit više od 2 dana. U tom slučaju možete ostat čak i 7 dana da vam ne bude dosadno.

Ivan1111
28.08.2010., 17:50
pošto sam bio u svibnju dva dana u LA-u dat ću svoje dojmove.
Došli navećer u LA.Uzeli auto u Alamo na aerodromu (to se tak veli ren a car nije baš na aerodromu ko na našim aeroklub aerodromima) sa full osiguranjem,kreditna kartica kao osiguranje rentanja.Prvi dan išli u Universal studio i tu bili od 9-17sati.Skupo ko sam vrag,ulaznice,dvije karte za klopu i parking cca 1700,00kn.Nakon toga išli do Pasadena vidit kuću Brende i Brendona iz BH.Dolazak u hotel i spavanje.Drugo jutro već u 8 smo bili na ulici slvnih i hodanje od zvijezdice do zvijezdice.Parking u blizini par dolara,čuvani.Tu smo od mnogobrojnih ponuditelja uzeli dvo satnu vožnju do kuća slavnih,do vidikovca natpisa Hollywood,pa vožnja po BH,Rodeo drive i to sve uz vozača koji sve objašnjava.

Popodne sjeli u auto te otišli još malo po BH,pa u Santa Monicu,a tamo Promenade ulica,ocean,plaža itd.Na povratku stali na ultra jeftinom parkingu na Rodeo driveu te se prošetali po cijeloj ulici-niš specijalno.pa nazad u hotel.

Hotel je bio Holliday INN u blizini aerodroma cca 100$ noć.Četri zvijezdice,internet,soba sa kompovima i printerom-to nekad treba.

Ujutro gas prema Las Vegasu,ali to je već druga tema.

seymour
29.08.2010., 19:28
pošto sam bio u svibnju dva dana u LA-u dat ću svoje dojmove.
Došli navećer u LA.Uzeli auto u Alamo na aerodromu (to se tak veli ren a car nije baš na aerodromu ko na našim aeroklub aerodromima) sa full osiguranjem,kreditna kartica kao osiguranje rentanja.Prvi dan išli u Universal studio i tu bili od 9-17sati.Skupo ko sam vrag,ulaznice,dvije karte za klopu i parking cca 1700,00kn.Nakon toga išli do Pasadena vidit kuću Brende i Brendona iz BH.Dolazak u hotel i spavanje.Drugo jutro već u 8 smo bili na ulici slvnih i hodanje od zvijezdice do zvijezdice.Parking u blizini par dolara,čuvani.Tu smo od mnogobrojnih ponuditelja uzeli dvo satnu vožnju do kuća slavnih,do vidikovca natpisa Hollywood,pa vožnja po BH,Rodeo drive i to sve uz vozača koji sve objašnjava.

Popodne sjeli u auto te otišli još malo po BH,pa u Santa Monicu,a tamo Promenade ulica,ocean,plaža itd.Na povratku stali na ultra jeftinom parkingu na Rodeo driveu te se prošetali po cijeloj ulici-niš specijalno.pa nazad u hotel.

Hotel je bio Holliday INN u blizini aerodroma cca 100$ noć.Četri zvijezdice,internet,soba sa kompovima i printerom-to nekad treba.

Ujutro gas prema Las Vegasu,ali to je već druga tema.

Koja je cijena "vozača koji sve objašnjava"?

Ivan1111
30.08.2010., 10:29
Cijenkali smo se i ispalo je 30$ po osobi,a vozač koji sve pokazuje,staje da se slika itd. je u toj cijeni jedino mu na kraju daš napojnicu.

Mi smo prvo mislili solo ići sa autom jer smo s neta skinuli adrese od poznatih osoba.međutim dobro da smo uzeli ovo jer po nekim ulicama na BH smiješ proči samo jednom u 4 sata inaće dolazi kazna na rent a car,a taj čas se sjeb. i prođeš negdje dva puta.

tyn@zg
08.09.2010., 01:05
Prvi dan išli u Universal studio i tu bili od 9-17sati.Skupo ko sam vrag,ulaznice,dvije karte za klopu i parking cca 1700,00kn.

Ulaznica za Universal studio $ 79 (po osobi) i cijelodnevni parking $ 15! Kakav je to ručak za $ 150???

Ja sam oduševljena sa LA-om (i okolnim gradićima) i 3 tjedna bi mi bilo premalo!:s
Ali kako je netko rekao, o ukusima se ne raspravlja!

Fuerteventura
08.09.2010., 03:30
LA ti je selendra, kao luksuznija Zagrebacka Dubrava, samo sto ima na periferiji plazhu i vrtuljak na njoj. :D

Long Beach je s druge strane ono sto Europljani misle kad misle o L.A., no to je drugi grad (nesto kao Samobor za Zg).

Za LA je dovoljno posjetiti Hollywood i Downtown, i onda pobjeci u LongBeach
ili na relax u Palm Springs. :top:

Ivan1111
08.09.2010., 20:24
Ulaznica za Universal studio $ 79 (po osobi) i cijelodnevni parking $ 15! Kakav je to ručak za $ 150???

Ja sam oduševljena sa LA-om (i okolnim gradićima) i 3 tjedna bi mi bilo premalo!:s
Ali kako je netko rekao, o ukusima se ne raspravlja!

Ulaznica FRONT OF LINE 109$ po osobi ako želiš sve vidjeti u jednom danu i nigdje ne čekati više od 2 min.A ručak ti je cca 20$ po osobi.

TheNYCityBabe
14.02.2011., 23:09
Pozdrav, planiram ove godine preko work&travel programa u LA. Čula sam da se ljudi (pričala sam samo s onima koji su bili turistički) dosta žale na javni prijevoz pa me zanima da li je to stvarno toliki problem? Mislim, neću zbog toga odustati od ovog grada, ali čisto informativno...
Prošlo ljeto bila sam u New Yorku i prilično brzo sam se snašla što se tiče subwaya, iako na prvi pogled izgleda komplicirano... :ne zna:
Pa ako ima netko 'from the inside' da mi pojasni u čemu je toliki problem...ili nije...tnx!! :D

zeljka2905
15.02.2011., 11:00
I mi smo bili u LA na 4 dana u rujnu...mene se grad osobno nije dojmio...nema to veze sa onim sta vidimo na TV ;)
Sta se tice Universal Studio svakako preporucujem - nama se izuzetno svidjelo...

Sta se tice javnog prijevoza - ako te ne zamara previse da je jako zamazano i da smrdi unutra ko sam vrag onda nemas problema...ustvari ono kaj smo mi isli sa busom je bilo skroz lako za naci i za snaci se ;)

tyn@zg
21.02.2011., 23:27
Pozdrav, planiram ove godine preko work&travel programa u LA. Čula sam da se ljudi (pričala sam samo s onima koji su bili turistički) dosta žale na javni prijevoz pa me zanima da li je to stvarno toliki problem? Mislim, neću zbog toga odustati od ovog grada, ali čisto informativno...
Prošlo ljeto bila sam u New Yorku i prilično brzo sam se snašla što se tiče subwaya, iako na prvi pogled izgleda komplicirano... :ne zna:
Pa ako ima netko 'from the inside' da mi pojasni u čemu je toliki problem...ili nije...tnx!! :D

Javni prijevoz u LA-u (ono malo što imaju, bus i 3 linije metroa) nije za preporučiti, pogotovo samoj curi ili po noći. Taxi je dosta skup (u odnosu na NYC), pa ti najtoplije preporučam da si rentaš auto ako ikako možeš! Najsigurnije i najjeftinije...
Što se tiće raznih atrakcija (Universal, Disney, Six flags, LV, Sea water park, Downtown, Long beach, Santa Moica, Hollywood, Kuće slavnih, Rodeo dr. ...), imaš organizirane buseve (Starline...) i dosta su povoljni ako kod njih odmah kupiš i ulaznicu za atrakciju. Busić te pokupi pred hotelom, zgradom, kućom i poslije te tamo ostavi. Vrlo sigurna opcija!
I još jedan savjet, LA je poprilično opasan grad (pogotovo noću) i ne preporuča se baš lutanje ako ne znaš gdje si i ako si sama. Neke dijelove grada treba skoro u potpunosti izbjegavati (East LA, Inglewood...), ali većina atrakcija i onoga što se isplati vidjeti je ionako na sjeverozapadu.
U svakom slučaju, sigurna sam da ćeš uživati!!! :top:

supergirl_x
22.02.2011., 01:53
Trebam ici u LA oko polovice treceg mjeseca ali nikako da nadjem let ispod 900 eura :( Moze mi li tko pomoci?

tyn@zg
22.02.2011., 07:54
http://i51.tinypic.com/inew5e.jpg

ili

http://i51.tinypic.com/dc7lmq.jpg

Vjerojatno bi se dalo još toga pronaći, malo proguglaj! :-)

Eliann
22.02.2011., 18:13
Trebam ici u LA oko polovice treceg mjeseca ali nikako da nadjem let ispod 900 eura :( Moze mi li tko pomoci?

Možda. Ako napišeš kad i odakle krećeš i kad se vraćaš.

TheNYCityBabe
22.02.2011., 23:26
Javni prijevoz u LA-u (ono malo što imaju, bus i 3 linije metroa) nije za preporučiti, pogotovo samoj curi ili po noći. Taxi je dosta skup (u odnosu na NYC), pa ti najtoplije preporučam da si rentaš auto ako ikako možeš! Najsigurnije i najjeftinije...
Što se tiće raznih atrakcija (Universal, Disney, Six flags, LV, Sea water park, Downtown, Long beach, Santa Moica, Hollywood, Kuće slavnih, Rodeo dr. ...), imaš organizirane buseve (Starline...) i dosta su povoljni ako kod njih odmah kupiš i ulaznicu za atrakciju. Busić te pokupi pred hotelom, zgradom, kućom i poslije te tamo ostavi. Vrlo sigurna opcija!
I još jedan savjet, LA je poprilično opasan grad (pogotovo noću) i ne preporuča se baš lutanje ako ne znaš gdje si i ako si sama. Neke dijelove grada treba skoro u potpunosti izbjegavati (East LA, Inglewood...), ali većina atrakcija i onoga što se isplati vidjeti je ionako na sjeverozapadu.
U svakom slučaju, sigurna sam da ćeš uživati!!! :top:

ajoj, sad si me ubedirala, ja sam se u New Yorku baš sigurno osjećala...čak i kada sam živjela u Brooklynu i sama se vraćala po noći subwayom... :(

tyn@zg
22.02.2011., 23:55
ajoj, sad si me ubedirala, ja sam se u New Yorku baš sigurno osjećala...čak i kada sam živjela u Brooklynu i sama se vraćala po noći subwayom... :(

Ma nisam te htjela ubedirat...meni je LA prekrasan!

Samo pamet u glavu i ne noću lutat! :nono:

perla7
23.02.2011., 09:39
Meni je LA isto lijep, ali nikako mi nije za zivot. Odnosno ako bas zelis ic tamo zivjet, najljepse i najsigurnije se doima dolje uz obalu (tipa Venice Beach isl.). Sam grad je spoj bogatih "Hillsa" i siromasnih "Gheta". Nekako je LA previse podijeljen, nije kao u NYC da ces na cesti vidit i bogate i siromasne, i crne i bijele kako secu istom ulicom.
Jedino su mi plaze onaj LA iz filma. A ni Hollywood mi nije uzivo nista spektakularno, obicne ulice sa zvijezdama slavnih na kojima spavaju klošari.

karambol
21.04.2011., 22:53
Idem u LA na ljeto (i drugdje, ali prvo u LA), imam par pitanja:

a) preporuka za neki hostel - što jeftinije, a da je na metrou npr. ili negdje u "centru". za spavanje mi je svejedno di je samo da imam svoju sobu s kupaonom, ne brijem na udobnost i luksuz.

b) kolko je taksi skup? jel se može vozit tu i tamo? ne bi baš rento auto, to mi je malo prekomplicirano.

c) sigurnost. volio bi osim turističkih pizdarija vidit i drugu stranu LA-a, npr. Inglewood i Compton. ili tamo nije baš pametno ić ako si bijelac turist s fotićem?

d) jel se mogu dizat u Americi pare na običnu Maestro karticu od tekućeg? meni je to po Europi radilo bez problema, a Maestro je kao Masterova podružnica ili kaj već.

e) kolko košta hrana s nogu ili u normalnim (ne-fensi) restorančićima? kolko košta normalna odjeća tamo?

fala!

VisokiGost
22.04.2011., 01:09
LA je cudan "grad" odnosno skupina gradova, urbana aglomeracija, ili sta li vec. Kolima sa kraja na kraj 2 sata autoputem, ali meni je to sve nekako cool. Tu nekako ne vaze normalna merila i to je nekako i poenta.

Od atrakcija nesto ne vidim da se puno pominje Getty muzej koji je u rangu najboljih svetskih muzeja i POTPUNO JE PESPLATAN, jedino se mora rezervisati mesto za parking (i to u napred tako da je to dobro pre puta uraditi na njihovom sajtu). Inace novi kompleks je ogroman i u zapadnom LA-u je a stara zgrada (kopija anticke vile) je u Malibu
http://www.getty.edu/museum/

Od ostalih muzeja bih samo pomenuo LACMA i
http://www.lacma.org/

Hammer musej koji je sada pod okriljem UCLA, i to je jako blizo jedno drugom tako da nije lose posetiti malo kampust UCLA, taj muzej i taj deo koji se zove Westwood
http://hammer.ucla.edu/

Za vece i ko ima kola, toplo preporucujem penjanje na brdo iznad grada:
http://www.griffithobservatory.org/
Pogled na grad od gore je fenomenalan, shvatis koji je to monstrum od grada, a vidis tek njegovu polovinu jer ti je Valley iza ledja ni ne vidis
(uzgred, dolazak u LA avionom uvece je nesto spektakularno, avion bukvalno leti i leti iznad grada koga ne mozes ni sagledati - jedno MORE svetala)

Najsigurniji i najitneresantniji je zapadni deo grada WLA, Santa Monica, i Westwood, i tu jos kako tako autobusa ima i funkcionisu. Lepo je i provozati bicikl ili rolere uz okean. A ko ode u LA po meni i ne mora da vidi downtown, sve bitnije je na zapadu i/ili uz okean. Mene ti studiji i zabavni parkovi nisu puno ni interesovali ali koga zanima moze 'ladno provesti citav dan. Uzgred, bezobrazni su jer lokalni stanovnici imaju popust ali zato ko nema lokalnu vozacku dozvolu placa punu cenu, koja mi je bas drsko visoka. Doduse ti parkovi su im puni i guzva tako da im mozda i nije za zameriti... inace u Univerzalu ima par kioska u kojima se mogu dobiti karte (besplatno!) za snimanje nekog show-a. Naravno oni popularniji se razgrabe ali nije lose iskustvo prisustvovati i videti kako se to radi, kad si vec u svetskoj metropoli "entertainment industry"

Sto se tice East LA i South-centrala tu je bolje ne zalaziti, cak ni iz znatizelje i kolima. U najgore delove ni policija ne ide ako ne mora, a kad ide cesto idu u paru policijskih kola, jer nema z**nja. I svakako treba se cuvati, kao i u svakom velikom gradu, kad parkirate auto nikako ne ostavljati stvari unutra da se vide kroz prozore, itd. Kad vidite mladjariju odevenu u istu boju (recimo crvene majice) to je "gang" i najbolje diskretno se udaljiti, ne zato sto ce vam obavezno nesto uraditi nego ako naidju majice druge boje moze biti i pucnjave. A auto je u LA-u jako dobro imati jer je javni prevoz jednostavno "joke" u odnosu na NYC, Chicago, Boston, i DC. Drugi problem je da i u zapadnom delu grada gde ima vise autobusa, njima se stvarno svako i svasta vozi tako da treba biti cool i ne pokazati da te, recimo, i neki mentalni bolesnik koji urlice sam od sebe bas nesto i ne smeta...

Meni se to cudo ipak dosta svidelo mada me je malo razocaralo da je grad sa tako fenomenalnom klimom tako orijentisan na auto a nema vise pesackih zona itd.

VisokiGost
22.04.2011., 01:11
PS Problem sa taksijem je da je grad jako razudjen i retko naseljen i svi se voze svojim kolima, tako da taksija jednostavno nema puno - i to je problem. A i skup je jer su razdaljine ogromne a on mora nazad prazan, tesko da ce uhvatiti drugu voznju na putu nazad... Za i do aerodroma se obicno uzima shuttle, to su kao kombiji koji pokupe grupu sa raznih adresa u nekom delu grada i onda ih zajedno voze do LAX-a, a isto vazi i za povratak.

Fuerteventura
22.04.2011., 22:35
Ne zaboravite posjetiti Long Beach. :p

comi1
22.04.2011., 23:13
Ne zaboravite posjetiti Long Beach. :p

Meni to mjesto je totalno bezveze,kao satro neke plaze i to...
Ima neki bezvezni Arts center..nista posebno..desno od LB su neke dizalice...valjda luka ili sto...bezveze...
al stvarno nista posebno,kao i cijeli LA..
da nije bilo Hollywooda mislim da netko nikad nebi nit cuo za LA...

btw,ja sam prolazio kroz neke dijelove grada...ono ekipa nesto nabrijana:eek:...reko momci,zuurim... sok mi se grije na haubi Pontiaka..
sjeban dio totalno...kao neke face i tako to...

karambol
23.04.2011., 13:40
ha ja bi totalno htio vidit i siromašnije dijelove grada. nije vrag da će me ubit tamo odma zato što sam bijelac? potrudit ću se ne izgledat ko turist.

VisokiGost
23.04.2011., 15:31
ha ja bi totalno htio vidit i siromašnije dijelove grada. nije vrag da će me ubit tamo odma zato što sam bijelac? potrudit ću se ne izgledat ko turist.

Meni se cini da je sam pojam "siromasniji" razlicit u Evropi i Americi. U Americi kad si siromasan, pogotovo u vecem gradu, osudjen si da zivis u delu grada u kome se bas moras cuvati. A ako si jako siromasan onda ti je i glava u torbi, i to su ti delovi koje svakako treba izbegavati. Ne postoji tu neko "romanticno" cak ni "normlano" siromastvo, samo beznadje, bande tinejdzera, i totalno suludi akti nasilja. Ako postoje verovatno milioni belaca koji zive u zapadnom LA-u i nikada nisu bili u istocnom, sto bi to jedan turist cinio? A LA i americki gradovi su po tome vise slicni Riu ili Mexico City-ju nego Evropi. Jedini autenticno nebogati (ali ni preterano ne siromasni) delovi grada koji su OK i u kojima ima nade su etnicka naselja, tipa China towna. To mi je OK za posetiti, ali to onda ipak nije neki "autenticni" LA.

No mozda je pravi izraz onda "working class neighborhood", znaci nesto nepretenciozno ali ipak da nije pustos. Ima odlicna interaktivna mapa koja daje profil raznih delova grada. Znaci naci nesto gde je "income" nizi a kad se klikne na crime ne pojavi se puno tacaka sa raznim incidentima. Fenomenalno su odradili posao, moze se pomerati vremenska skala raznih incidenata. Gledajuci South-central, neki delovi su zapravo ratna zona. A na zapadu sasvim druga prica:
http://projects.latimes.com/mapping-la/neighborhoods/city/los-angeles/

nukac
23.04.2011., 17:43
Jedna super stvar u LA je i Crystall Cathedral, koja se nalazi u blizini kalifornijskog Disneylanda Anaheima... Isplati se ići pogledat.

GrIngoo
14.12.2011., 04:37
http://projects.latimes.com/mapping-la/neighborhoods/
Dakle ovdje je prikazan L.A. County i njegove regije. Čitajući temu, shvatio sam da mnogo ljudi buni što točno spada pod Los Angeles, a što ne spada.
Sve što vidite ispod regije Angeles Forest je područje koje se sastoji od bezbroj manjih i većih gradova koji su srasli, tako da zajedno tvore jedno ogrooooomno urbanizirano područje i sve to neslužbeno "spada" pod Los Angeles. U mnogo slučajeva ni lokalci ne znaju točnu granicu između dva kvarta( grada). Npr. Beverly Hills i West Hollywood su zasebni gradovi, ali su sa svih strana okruženi s gradom Los Angelesom, osim manje granice koju dijele međusobno.
Metropolsko područje grada obuhvaća i susjedni Orange County, tj. područje južno od regija Southeast i Harbor.

Šire područje grada ili Greater Los Angeles (popularno zvan Southland ili La-La Land) obuhvaća i Ventura County ( lijevo i gore od regije Santa Monica Mountains), te San Bernardino i Riverside Counties ( desno od regije Pomona Valley)
Greater Los Angeles broji približno 17 milijuna stanovnika te se prostire na površini od približno 12,000 urbaniziranih km kvadratnih. Dakle, jedan bolesno velik grad, približno 20-25 puta veći od Zagreba.

Sad kad smo to raščistili da krenem u analizu grada.
Los Angeles je L-U-D-I-L-O! Za one koji tvrde da je dosadan ili da se tamo nema što vidjeti ili raditi, ozbiljno sumnjam da Los Angelesu nisu ni prismrdili ili su došli na dan-dva, prvo otišli u Hollywood i ostali razočarani kad su shvatili da je Hollywood samo običan kvart. Mislim da je to najčešća greška koju turisti naprave. Hollywood je glorificiran kroz razdoblje 50-ih kada je bio centar filmske industrije, ali od tog vremena sve filmske kuće su se više-manje raštrkale po cijelom gradu, tako da je od Hollywooda ostao običan kvart. Ako želite vidjeti onu sliku koju imate u glavi kada pomislite "Hollywood", idite do Beverly Hillsa, Beverly Hills je sve to i više. Pogotovo područje sjeverno od Sunset Blvd-a, tamo je većina onih "kućica" od 20+ M dolara na koje slinite:D. Također dio zvan Beverly Hills Flats ( područje Beverly Hillsa između Sunset i Santa Monica Blvd-a) ima nekih lijepih "kućica". Svi željni neviđenog luksuza i bogatstva obavezno posjetite i kvart zvan Holmby Hills, u kojem se nalaze Playboy Mansion i najskuplja kuća u Americi koja se trenutno prodaje za 150 M dolara. Ali o tom potom... Ajmo dalje...

Kvartovi u koje ne ići....
Dakle ovo što ću napisati mi je osobno rekao frend koji živi u Los Angelesu već dugi niz godina. Dečko s popriličnim uličnim iskustvom, jer je klošar u duši isto kao i ja:D. Izbjegavati jedino i pod svaku cijenu istočni Los Angeles gdje 80-90% populacije čine Meksikanci i ini latino narodi. Imaju izrazito brutalne ulične bande koje se između ostalog bave velikim dijelom i otmicama. Zato pamet u glavu i tamo ni po danu ni po noći. Tak da tamo nisam zalazio.
Ozloglašeni South-Central po danu nije nikakav bauk, puno toga se popravilo u zadnjih 15-ak godina. Frend me proveo kroz Compton i nije mi pala ni dlaka s glave. Vizualno ne liči baš na geto. Palme velikim dijelom popravljaju dojam. Eto, ako netko baš želi ići ( ja sam morao jer sam ko teenager brijao na hip-hop) po danu nije baš, ne znam sad, nekakva ratna zona. Po noći ne ići nikako. Ak hoćete vidjeti istinske crackheadove preporučam kvart po imenu Leimert Park.:D.

Kvartovi u koje ići....
Generalno se držite regija Westside, Santa Monica Mountains, South Bay, Central L.A. i eventualno ak zapalite u Long Beach ili Orange County.

Rezime....
Evo još par riječi o ovom nevjerojatnom gradu. Ja sam Los Angeles doživio kao izrazito boemski grad. Sve je više manje podređeno aktivnostima na otvorenom zbog tamošnje nenadjebive klime. Vi kojima je tamo bilo "dosadno" i ne znam šta sve ne, ste definitivno tražili na krivim mjestima ili ste antitalenti za svaku vrstu provoda i zabave, ne znam jednostavno šta da vam kažem :ne zna:. Tvrditi da je grad poput Los Angelesa dosadan i da se nema što vidjeti je fakat apsurdno. Osim mainstream turističkih stvari koje svakako morate posjetiti, poput Getty.ja, Griffith obsevatorija, Disneylanda ( ludilo totalno!!!), Venice Boardwalka ( obavezno, obavezno!:rofl::rofl:), etc, etc..., evo vam još par ideja kojih nema u brošurama.
Kako sam već rekao, grad je izrazito fokusiran na aktivnosti na otvorenom. Unajmite bicikl i profurajte se po stazama Santa Monica Mountains-a. Odvezite se do navišeg vrha ( Sandstone Peak) i snimite pogled. Nešto nevjerojatno.:s:s. Posjetite ( isto u sklopu SMM) Malibu Creek State Park i Topanga State Park ( Hippyji!). Provozajte se kroz Malibu po Pacific Coast Highway. Ostat ćete bez daha. Posjetite Paradise Cove Beach Caffe i organizirajte beach party ( jedina plaža u cijelom L.A. County na kojoj je dozvoljena konzumacija alkohola) ili isplovite iz Long Beacha prema Catalina Islandu. Prelijep otok nekih 30 km, ako se ne varam, zapadno od L.A.-a. Šta još.... Da, za sve vas partijanere.... Odfurajte se u Hollywood Hills, skrenite s Sunset Blvd bilo gdje u smijeru brda, osluškujte oko sebe i OBAVEZNO se ukrpajte na jedan od doslovce desetina rave partyja koji se svakodnevno tamo održavaju na otvorenom. Nešto kao kod nas na Medvednici ako tko zna o čemu pričam ;). Samo sto puta bolje i luđe, jer tamo ak te potrefi sreća vidiš face poput Seth Rogena i sl. Ja nisam nikog poznatog na žalost vidio. Ne znam šta još.... U biti, toliko toga ima... Da ti tamo bude dosadno stvarno trebaš biti talent. A ja ću se sad ubit jer sam se prisjetio najljepših mjesec dana u životu, a sad moram crnčit na poso.... Eh, šta ćeš.... Ak će tko ić, ekipa uživajte i to je to. Palim. Pozz!

MillionMan
09.01.2012., 14:41
ima jos tko aktualan na ovom topiku? ili da ide tamo

kraj 3 mjeseca bi posao. za visu sam se informirao. jel ima tko iskustva za ostati u kaliforiji mjesec dana. smjestaj, work exchange? i kako steci frendove... izlasci

Amabel
28.01.2012., 23:42
Mi smo se upravo vratili iz LA. Na zalost samo tri dana smo imali za taj grad jer smo bili na turi LV-LA-SF. Meni je LA odlican i definitivno se vracamo na malo duze vrijeme.
Ovako smo se dosta vozali autom da vidimo grad (uostalom bez auta je tu dosta tesko), koristili onaj hop on hop off bus i tako.
Odsjeli smo u hotelu (http://www.veniceonthebeachhotel.com/)u Venice Beach na samom Ocean Front B. Odlican mali hotel na fantasticnoj lokaciji. Ima ukljucen dorucak, divnu terasu na krovu s pogledom na plazu i platili smo ga 330$ za tri dana sto je odlicna cijena s obzirom na lokaciju. Ima osiguran parking.
Posjetili smo Santa Monicu, Hollywood i sva ona turisticka must see mjesta, uspjeli upisati u navigaciju Rodeo Dr. LA umjesto Rodeo Dr. Beverly Hills i zalutali u South Central :rofl: i tako. Kvart kao da smo upali u film Dont be manace... :zubo:
Uglavnom nama se grad jako svidio i jedva cekamo doci opet da ga bolje upoznamo.

megasvk
30.01.2012., 09:28
uspjeli upisati u navigaciju Rodeo Dr. LA umjesto Rodeo Dr. Beverly Hills i zalutali u South Central :rofl: i tako. Kvart kao da smo upali u film Dont be manace... :zubo:
Uglavnom nama se grad jako svidio i jedva cekamo doci opet da ga bolje upoznamo.

Same here :) Ja sam mislio da sam jedini mulac kojem je ta greska sa upisom u navigaciju uspjela, vozali smo se dobrih sat vremena po brdima i dolinama LA-a, proklinjao i iphone i njegovu navigaciju da bi skuzili kako smo napravili isto sto i vi :) pregledao sam malo tvoje postove, odlicnu ste turu napravili sa odlicnim cijenama, nevjerojatna mi je cijena karte, toliko dodje samo let ZG-NY, nas je skoro duplo skuplje kostala na potezu ZG-MIAMI-LA-ZG, iako u zadnje vrijeme cujem od dosta ljudi da se svi okrecu letovima iz Budimpeste (prekooceanskim) jer su dosta povoljniji... pogledao sam na netu agenciju koju si spomenula ali su im stranice u izradi, ajde mi reci sa kojim ste avio kompanijama letjeli i kako ste isli do Budimpeste, ako sa autom gdje ste ga ostavili ?

btw i cijena rentanja mi je nevjerojatna, ja za 20$ nisam uspio ni LDW osiguranje platit dnevno a kamoli auto :)

Amabel
30.01.2012., 12:50
Hahaha dobro da nismo jedini :lol: Inače nismo imali problema s navigacijom no LA je zeznut jer tko će ga pohvatat što spada u LA, Beverly H. ili što već.
Mi smo ti išli do Budimpešte autom i ostavili ga na čuvanom parkingu (http://www.ferihegyparkolas.eu/) par minuta od aerodroma. Auto je u žici i pod kamerama s 24h čuvarom. Za dva tjedna je cijena 230kn. I oni te odvezu na aerodrom i dođu po tebe.
Iz BUD smo išli British A. do Londona i od tamo isto s njima do LV. Nazad iz SF je isto bio BA i presjedanje u Londonu.
Ovo ti je rent a car http://www.carhire3000.com/ i ja sam se bojala loših kritika no ispada da su sve od amerikanaca. Problem je u tome što ne čitaju mala slova gdje piše da je to agencija samo za europljane i po toj cijeni možeš dobiti auto ako imaš putovnicu s područja Europe. Oni su zapravo posrednici jer smo mi auto preuzeli u Alamo. Da ti ne kažem da je na stranici Alama cijena bila 500$ s drop off fee. Tko je tu lud ne znam no od sada uvijek uzimam kod njih :D

vara3000
30.01.2012., 13:51
pozdrav ekipo

...zanima me kako najjeftinije doći u Los Angeles, kojom rutom odnosno? Živim u Rijeci
....i može par jeftini avio kompanija usput, već sam ih našao neke na forumu, ali nikad dosta informacija.

karambol
29.06.2012., 11:40
slažem se s Gringovom ocjenom, LA je zakon. kužim da se nekom može i ne sviđat (grad je takav, jebiga, neobičan, divlji i potpuno drugačiji od NYC-a i Evrope), ali to ovisi od čovjeka do čovjeka. meni je osobno grad super.

gastra
20.07.2012., 15:37
Imam opet pitanje, u vezi parkinga, u LA-u i općenito u SAD-u, dal se može stat s autom di oćeš, kak se to plaća i koliko?

Amabel
22.07.2012., 10:59
Imas garaze na svakom kutu i placas ili po satu ili cjelodnevno. Takodjer imas obiljezena parkirna mjesta i kod svakog stoji uredjaj za parking. Mozes ubaciti lovu u njega ili cak provuci i karticu.
Ne sjecam se koliko je sat no recimo cjelodnevni parking je bio 20$ u SF.

VisokiGost
26.07.2012., 22:06
Imas garaze na svakom kutu i placas ili po satu ili cjelodnevno. Takodjer imas obiljezena parkirna mjesta i kod svakog stoji uredjaj za parking. Mozes ubaciti lovu u njega ili cak provuci i karticu.
Ne sjecam se koliko je sat no recimo cjelodnevni parking je bio 20$ u SF.

Evo i ja da potvrdim, i da dodam da neki gradovi (ukljucujuci i Cikago :503:) ukidaju parking uredjaje kod svakog mesta nego stoji jedan automat na sredini bloka za ceo blok. To me bas nervira, cesto moras do njega doci i po 30-40ak metara, provuci karticu ili ubaciti novac, i on ti odstampa papiric na kome ti pise do kad si platio parking i onda ti to moras staviti nazad u auto tako da se vidi kad kontrolor prodje. I tu treba obratiti paznju do koliko sati uvece taj rezim vazi, jer cesto hoce biti besplatno i bez ogranicenja recimo od 9 uvece do 7-8-9 ujutro.

Cene obicno variraju i sto si dalje od glavne ulice jeftinije je. A onda samo malo dalje cesto hoce biti i potpuno besplatno (barem nocu, a nekad i po ceo dan) s tim da moras obratiti paznju na ulicne znake. Sve ti lepo pise. Nekada je skroz dozvoljen parking osim recimo prvog Cetvrtka u mesecu kada ciste ulicu. Ili ce ti reci, zabranjen parking od 9 AM do 5 PM, sto znaci da van tog intervala slobodno mozes ostaviti auto. I sve je lepo obelezeno strelicama, obicno pravilo vazi od table pa na desno ili levo kuda strelica pokazuje, a ako pokazuje na obe strane, onda to vazi za ceo blok ili do prve table koja ukazuje nesto drugo. Evo ovde ima primera kako to moze da izgleda:
http://www.trafficsign.us/r7.html

Najzad, ono sto nervira, u nekim delovima grada je parking dozvoljen samo lokalnom stanovnistvu, u kom slucaju ako ides kod nekoga on ti moze unapred nabaviti privremenu nalepnicu (koja se placa ali je opet zgodna i dosta jeftina).

I obavezno izbegavati table sa znakom "no parking" jer ce ti gotovo sigurno odvuci kola a onda to dodje jako skupo. U Americi jednostavno nema sale, sve ti lepo pise i ako igras u okviru pravila ok si ali ako negde prekrsis, vrlo verovatno dodje jako skupo, i tu nema pogadjanja.

gastra
27.07.2012., 07:36
Amabel i VisokiGost najljepša hvala!! :)

Volim_glazbu
29.07.2012., 17:12
Kako najjeftinije doć s avionom? I jel teško doć do vize?

NenadX
12.08.2012., 13:14
Idem u desetom mjesecu na west coast dva tjedna, pa mi treba neka prepaid internet sim kartica, da ne ovisim o hotelima i sl.

Gledam po Verizonu u AT&Tu, a tamo sve zakukuljeno i zamumuljeno... Nigdje ljudskog objasnjenja koju prepaid karticu da uzmem i koji bon za nadopunjavanje (ako zatreba).

VisokiGost
12.08.2012., 17:09
Idem u desetom mjesecu na west coast dva tjedna, pa mi treba neka prepaid internet sim kartica, da ne ovisim o hotelima i sl.

Gledam po Verizonu u AT&Tu, a tamo sve zakukuljeno i zamumuljeno... Nigdje ljudskog objasnjenja koju prepaid karticu da uzmem i koji bon za nadopunjavanje (ako zatreba).

Joj, Amerika ti je puno iza Evrope po pitanju mobilne telefonije! Moguce da toga sa karticama i ima ali velika vecina ovde ima telefon od ATT, Sprinta ili neke druge kompanije koji je zapecacen i ne mozes tek tako ubacivati kartice. I uopste i ne znam za to da ti mozes doneti neki telefon i onda samo kupiti karticu, pogotovo ne na nekoj trafici. A i kvalitet zvuka koji dobijes je :503: i cesto ti se prekida veza. Strasno, kao da si ne u zemlji 3ceg nego 5tog sveta :504:

E sad, ako ti je izvodljivo, ja bi poneo laptop pa pricao preko Skype-a iz kafica. Svi Starbucksi i drugi kafici imaju besplatan wifi pa uvek mozes negde sesti na kafu i popricati s kim treba. I jos zaguglati nesto sto ti treba uz put, videti vremensku prognozu itd. Ironija je da ti i moteli obicno daju besplatan wi-fi, dok skuplji hoteli na dobrim mestima (downtown, uz obalu, itd.) obicno naplate bezobrazno :503:

PS Naravno, treba biti obazriv sa laptopom, ali mene ovde fascinira to da cak i u jednom ogromnom Cikagu ili SFu ljudi rade u kaficu i onda se dignu otici do WCa a da nikoga i ne pitaju da im pricuva. Pogotovo van same ultra-centralne zone. To vidjam i drugde, a dosta putujem po Americi. Ispada da je osim tih problematicnih zona u koje uopste ne treba zalaziti, kakvih ima malo po Evropi a ovde ipak dosta, ostatak Amerike velika pitomina u odnosu na Evropu. Pogotovo ako cete biti na zapadnoj obali, verovatno cete iznajmiti auto, i jedino treba paziti ne ostavljati ni laptop ni nista u kabini tako da se vidi, ali u prtljazniku bi to bilo sasvim sigurno. Dakle ne bi vam bilo problem vuci laptop okolo, ili zakljucas u prtljaznik i ides u neki obilazak, ili sa sobom poneses u kafic i pricas...

NenadX
12.08.2012., 17:47
Ma nemam uopce namjeru pricati tj. telefonirati, vec mi treba internet. Nosenje nekog notebooka i iPada se podrazumijeva, tako da mozda stvarno odustanem od mobilnog interneta i koristim Starbucks, jer negdje se mora sjest na kavu s vremena na vrijeme... ;)

svemer
24.09.2012., 13:13
Ljudi,trebam pomoc. :)
Citam ovu temu koja je otvorena prije par godina i mislim da se mozda situacija promijenila sto se tice cijena prijevoza i sl.Pa mozda imate neke nove informacije i saznanja. :) :) :)
Planiram sa prijateljem otici sljedece godine u 8.mjesecu u L.A.
Do nove godine planiramo kupiti avio.karte.Pretrazujem po internetu avio kompanije i sve mi se cini skupo.Htjeli bi proci ispod 6000kn ( da li je tu uopce moguce?),ali mi ne uspijeva pronaci nista jeftinije od nekih 7-8000kn.Posto kupujmo karte 8 mjeseci prije mislim da bi se moralo nesto pronaci.
Kakvi su vasi savjeti?Koje kompanije da pretrazimo?

Hvala vam na pomoci :)

megasvk
25.09.2012., 07:31
Ja bi ti preporucio dvije opcije, prva je da idete iz Budimpeste i ako nije obavezno da idete u osmom mjesecu onda bolje pocetkom devetog, vrijeme je tamo isto u to doba godine a karte su dosta jeftinije od sedmog i osmog mjeseca koji su inace najskuplji... sad ih mozes kupiti za 4700kn... druga opcija je da pratite ove akcije air francea srijedom, zove se wow divlja srijeda i svaki tjedan izbace jednu destinaciju u svijetu po otprilike 40% manjim cijenama, cesto budu americke destinacije a californija je zadnji puta bila ispod 5000kn iz zagreba ako se dobro sjecam... sto se leta u ameriku tice iz osobnog iskustva karte nisu jeftinije sto ih ranije kupis nego ovisi u kojem periodu letis, najpovoljnije su krajem proljeca ili pocetkom jeseni....

svemer
25.09.2012., 08:43
Ja bi ti preporucio dvije opcije, prva je da idete iz Budimpeste i ako nije obavezno da idete u osmom mjesecu onda bolje pocetkom devetog, vrijeme je tamo isto u to doba godine a karte su dosta jeftinije od sedmog i osmog mjeseca koji su inace najskuplji... sad ih mozes kupiti za 4700kn... druga opcija je da pratite ove akcije air francea srijedom, zove se wow divlja srijeda i svaki tjedan izbace jednu destinaciju u svijetu po otprilike 40% manjim cijenama, cesto budu americke destinacije a californija je zadnji puta bila ispod 5000kn iz zagreba ako se dobro sjecam... sto se leta u ameriku tice iz osobnog iskustva karte nisu jeftinije sto ih ranije kupis nego ovisi u kojem periodu letis, najpovoljnije su krajem proljeca ili pocetkom jeseni....

hvala megasvk na odgovoru :))
Jos jedno pitanje.Gdje si pronasao karte za 4700kn?moze link? hvala ti :)

megasvk
25.09.2012., 09:24
Na bilo kojem pretrazivacu za aviokarte, imas i domacih par, da ih sad ne reklamiram upisi na google avioakarte pa ce ti izbacit par agencija koje se sa tim bave, upisi budapest (BUD je oznaka aerodroma) i destinacija LAX (los angeles) imas cijeli sesti mjesec za tu cijenu i deveti i deseti... aviokompanija je talijanska Alitalija, preko rima se ide, malo se mozda duze ceka na transfer za LA ali to je sve manje bitno kad je dobra cijena, iz ZG ti je kao sto si i sam vidio oko 7000kn... za smjestaj ti preporucujem neki motel tipa super 8, mi smo tamo bili, 10 mjeseci ranije sam rezervirao izaslo nas je 40$ noc, s tim da imas bazen, dorucak, sat tv, friz, bespl. internet i sve sto imaju i puno skuplji hoteli... dobra ti je fora stranica hotwire.com tamo napises gde putujes i u kojem periodu i oni ti svaki dan na mail salju akcije letova, hotela i rent a cara, meni su nedavno nasli akciju budimpesta-los angeles sa svim taksama za 4000kn, to je 2,3 dana trajalo ali moze se naci samo moras stalno pratiti cijene, sa aviokartama je to tako... ako trebas jos sta u vezi LA i okolice pitaj...

svemer
25.09.2012., 13:43
Odlicno!Poceo sam se malo vise snalaziti oko te kupnje karata.
Da li je komplicirana online kupovina?Ne kupujem gotovo nikada preko interneta,pa nisam sasvim upucen..
Koliko si ti dnevno tamo trosio $?Tek toliko da se znam lakse pripremiti.
Ako imas jos koji savjet bit ce vise nego dobro dosao :mig:
Javit cu se ako budem imao jos koje pitanje.Hvala ti na dosadasnjim odgovorima :)

nukac
25.09.2012., 19:36
Najbolje stranice za traženje karata su www.kayak.com ili matrix.itasoftware.com

megasvk
26.09.2012., 07:33
Kupovina karata je izuzetno jednostavna,ako budes sam kupovao jako dobro obrati paznju kad upisujes svoje podatke i broj putovnice ( bez nasih znakova ćčšđž) ali razmisli i o kupnji preko neke agencije, mozes uzeti na rate, a preko njih odmah uzmes i osiguranje od otkaza putovanja za nedaj boze ako nesto iskrsne pa nemozete ici oni ti vrate 90% uplacene svote, navodno to osiguranje sad mozes uzeti i ako sam kupis karte bez agencije ali jos uvijek to istrazujem... agencije uzimaju 200-300kn provizije za karte...

Sto se amerike tice, obavezno uzmi putno zdravstveno osiguranje, u californiji nemate sta raditi bez auta (nadam se da imate dosta godina za rent a car) pa pretpostavljam da cete rentat jedan,uzmi i "cdw" osiguranje to je kao nase kasko da nisi odgovoran za kradju ili ostecenje... medjunarodna vozacka dozvola ti tamo netreba ma sta god ti netko rekao to je bacanje novca barem za usa... neznam kakvi su vam planovi ali u LA obidjete sve one poznatije stvari za 2,3 dana... a relativno blizu vam je jako puno toga pa razmisli malo o tome da se provozate do vegasa, hoover brane, grand canyona, san diega pa cak i san francisca iako je to malo vise voznje...

sto se potrosnje tice to je sve individualno i tesko je tu nesto savjetovat ja sam isao sa tim da imam bar 100$ dnevno, ali smo mi usli u dva outlet centra pa smo brzo probili taj budjet i jos se zaduzili ali se stvarno isplati... ako cete se hraniti po marketima i brzoj prehrani mozete potrositi smjesno malo novca jer amerika je po nekim stvarima jeftinija od hrvatske, naravno trebas racunati na gorivo, ulaz u parkove i na atrakcije neke i tako...

mya_7920
26.09.2012., 20:29
Ma hrana nije jeftinija nego u Hrvatskoj :zubo: Čak je i fast food precijenjen, najbolje je kad naletiš na pizza cut za $1. Odjeća je, pogotovo u outletima za nas smiješnih cijena, Amerikanci ne shvaćaju kad im objašnjavam da su Levis traperice za $40 jeftine.

NenadX
18.10.2012., 07:23
relativno blizu vam je jako puno toga pa razmisli malo o tome da se provozate do vegasa, hoover brane, grand canyona, san diega pa cak i san francisca iako je to malo vise voznje...

Mi krenuli bas od San Francisca, Monterey, pa malo po kanjonima, jedan dan u Vegasu, do Hooverove brane nismo isli ali smo bili na Powellovoj, sad smo u San Diegu, a LA je ostao za zadnja dva dana... U svakom hotelu smo imali wi-fi, tako da mi stvarno nije trebao data mobile. :mig:

Putujemo busom s agencijom, tako da nemamo problema s voznjom, umorom, gubljenjem i trazenjem...

U LA i demo u Universal studio, pa se nadam da cemo se i sa metrom snaci. Widim da postoji dnevna karta za 5$ + kartica za 2$ sto ce nam taman doci jer presjedamo dva puta. Nadam se da nece biti guzva u subotu ujutro.

VisokiGost
20.10.2012., 21:02
Mi krenuli bas od San Francisca, Monterey, pa malo po kanjonima, jedan dan u Vegasu, do Hooverove brane nismo isli ali smo bili na Powellovoj, sad smo u San Diegu, a LA je ostao za zadnja dva dana... U svakom hotelu smo imali wi-fi, tako da mi stvarno nije trebao data mobile. :mig:

Putujemo busom s agencijom, tako da nemamo problema s voznjom, umorom, gubljenjem i trazenjem...

U LA i demo u Universal studio, pa se nadam da cemo se i sa metrom snaci. Widim da postoji dnevna karta za 5$ + kartica za 2$ sto ce nam taman doci jer presjedamo dva puta. Nadam se da nece biti guzva u subotu ujutro.

Odlicna tura, ta Kalifornija je stvarno cudo. Imas
- jedan prekrasan grad svetskog ranga (San Francisko) i gomilu drugih koji su svaki na svoj nacin ili zbog necega interesantni (San Diego, Santa Cruz, Santa Barbara, ...)
- prirodna cuda tipa Death Valley (sa tackom 86 metara ispod povrsine mora ako se ne varam), Yosemite, Sequoia, i Joshua Tree nacionalne parkove,
- dugu obalu sa pescanim plazama, liticama, sta god pozelis
- wine country severno od San Franciska,
- i na kraju LA, koji je zapravo svet za sebe. I "grad" u kome se u istom danu mozes i okupati u okeanu i skijati, probati restoran verovatno bilo koje nacionalne kuhinje na svetu, i uz sve to verovatno jedna od najprijatnijih klima na svetu, ah :cerek:

MartyLOVE
24.10.2012., 15:06
Da li se moze znati preko koje agencije i za koliko para?

NenadX
24.10.2012., 21:26
Agencija je Arke (clan TUI grupacije). Mislim da je negdje cca. 1800€

Ovako je to nekako izgledalo:
4,743 kilometers in 14 days (few days relaxing):
Oct. 7, 2012 - Sunday: Oakland Airport to San Francisco / 40 KM
Oct. 8, 2012 - Monday: San Francisco city tour / 50 KM
Oct. 9, 2012 - Tuesday: San Francisco to Monterey, Carmel and Modesto / 390 KM
Oct. 10, 2012 - Wednesday: Modesto to Yosemite Valley, Mariposa Grove (sequoia trees), Fresno and Bakersfield / 515 KM
Oct. 11, 2012 - Thursday: Bakersfield to Las Vegas via Death Valley / 635 KM
Oct. 12, 2012 - Friday: Free day in Las Vegas Hoover Dam tour / 120 KM
Oct. 13, 2012 - Saturday: Las Vegas to Zion National Park and Bryce Canyon / 405 KM
Oct. 14, 2012 - Sunday: Bryce Canyon to Page, Monument Valley and back to Page / 640 KM
Oct. 15, 2012 - Monday: Page to Grand Canyon and Flagstaff / 370 KM
Oct. 16, 2012 - Tuesday: Flagstaff to Sedona, Montezuma Castle and Scottsdale / 260 KM
Oct. 17, 2012 - Wednesday: Scottsdale to San Diego / 590 KM
Oct. 18, 2012 - Thursday: San Diego city tour / 50 KM
Oct. 19, 2012 - Friday: San Diego to San Juan Capistrano, Century City, Los Angeles and hotel in El Segundo / 275 KM
Oct. 20, 2012 - Saturday: El Segundo to Universal Studios than to Hollywood Boulevard and back to El Segundo / 100 KM
Oct. 21, 2012 - Sunday: Free day in Los Angeles and fly back to Amsterdam

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/c0.0.843.403/p843x403/548847_524993474197238_37031228_n.jpg

kljuna
07.02.2013., 10:04
imam problem iso sam aplicirat za turisticku vizu za ameriku i odbili me jer sam potencjalni useljenik jer imam 22 god. i posto ne radim mada imam kucu,auto motor, zemlje.pare.. a hito sam 10 dana u LA dali je moguce preko agencije lakse dobiti ili mogu zaboraviti odlazak tammo

NenadX
07.02.2013., 16:39
imam problem iso sam aplicirat za turisticku vizu za ameriku i odbili me jer sam potencjalni useljenik jer imam 22 god. i posto ne radim mada imam kucu,auto motor, zemlje.pare.. a hito sam 10 dana u LA dali je moguce preko agencije lakse dobiti ili mogu zaboraviti odlazak tammo

Agencije obično sređuju brzo i bez problema...

Amabel
07.02.2013., 19:23
Za vizu moras sam aplicirati i to nema veze s agencijom.

nukac
07.02.2013., 20:36
Kakve crne agencije, usa viza se sredjuje osobno na ambasadi, agencija nema veze s vizom. Americkog konzula ne zanima kako ces do tamo nego samo jesi li prijetnja sigurnosti/imigracijski ili ne.

NenadX
08.02.2013., 01:14
Sjecam se da je Jumbo Tours sredjivao vize za svoje putnike. Neznam jel to bilo i za USA ili neke druge zemlje...
Ja sam trazio vizu i prilozio sam kupljenu kartu i rezervaciju za hotel, doduse i imam koju godinu vise i posao, ostalo isto.

nukac
11.02.2013., 06:50
Ali ne i za USA. Za USA vizu sređuješ sam, bez obzira na koji način putuješ. Agencija, privatno, brod, posao... Svi prolaze identičnu proceduru.

NenadX
11.02.2013., 08:05
Al kljuna je isao na blank koliko kuzim. Bez karte i hotela... Neznam kakva je procedura ako ti to sve platis a oni ti odbiju vizu?

the.elles.d
11.02.2013., 08:22
Što misliš? :)
Ako nisi kupio sobe i karte koje se mogu vratiti, izgubio si pare...

nukac
11.02.2013., 08:35
Pa karte i hoteli ti niti ne trebaju.

Kažu oni na Ambasadi (i to još sa crvenim slovima)

IMPORTANT NOTE: The Embassy advises all visa applicants to NOT make flight reservations or other travel arrangements to the U.S. until they have been told by a Consular Officer that their visa is approved and have received their visa.

NenadX
11.02.2013., 13:50
Eto vidis, mene pitali kuda idem i imam li rezerviran hotel? Napravili kopiju rezervacije.

Mozda imaju razlicita pravila za razlicite zemlje?

Ms. Ranny
03.05.2013., 13:05
Definitivno najljepši grad na svijetu! Jedino gdje bi voljela otići to je Los Angeles...Sviđa mi se što je moderan grad...Vjerujem da su cijene jako velike,ali nikad se ne zna :)

mya_7920
03.05.2013., 14:59
Očito nisi bila kad kažeš da je lijep grad. Stvarno nije :zubo:

nukac
03.05.2013., 18:46
LA je ziva dosada. Same autoceste.

megasvk
03.05.2013., 22:37
Nemoj da te ovakvi strucnjaci obeshrabre, LA je prekrasan grad, u samom centru grada zaista nemas nesto pametno za vidjeti iako nije lose za obici Staples centar i promuvati se malo, to je stogo poslovni dio grada sa neboderima, ali reci da je grad dosadan i da se sastoji vecinom od autoputeva je extra glupost... gradici u okolici koji spadaju pod LA kao sto su beverly hills, santa monica, long beach pa i hollywood se zaista isplate vidjeti i bilo da se vozis biciklom po kilometarskim plazama long beacha, navecer shopinigiras po third street promenadi ili se samo vozikas po ulicama beverly hillsa i gledas onu raskos savrsenosti uredjenja ulica i kuca,to je nesto sto se pamti ;)

mya_7920
04.05.2013., 08:05
Gradići u okolici ne spadaju pod Los Angeles već se nalaze u LA County (to je kao da kažeš da je Dugo Selo u Zagrebu). Niti Beverly Hills, niti Santa Monica i Venice pa čak niti West Hollywood nisu Los Angeles nego se samo nalaze u njegovom countyju.

Sami Los Angeles je grad u kojem postoje čak tri stvari zanimljive turistima: Staples Center, Walt Disney Hall i Pueblo u centru grada. Sve ostalo što je imalo zanimljivo iz razloga što smo to vidjeli na TV-u ili jer je drugačije od onoga što imamo doma se nalazi izvan grada. A i kad sve to usporediš s jednim fenomenalnim gradom kao što je San Francisco, ja bih radije svoje vrijeme potrošila tamo :)

megasvk
04.05.2013., 20:55
Evo sad smo dobili i lekciju iz zemljopisa, hvala Miji, mene je grad odusevio i beverly hills, santa monicu, venice i ostalo navedeno trebas gledati kao dio LA jer to i je, Hollywood nije poznat jer je u vegasu nego u LA e sad sto su oni to podjelili na okruge, distrikte,regije bla bla to prosjecnog turista ne treba zamarati, sve je to dio LA i sve je manje vise blizu... a Mya ima svoje misljenje koje treba uzeti sa rezervom kao i sva nasa misljenja ali me smeta kad se za bilo koji grad kaze da je glup ili dosadan, tebi mozda je a curi je to zivotna zelja i zasto joj to kvariti... meni je osobno SF lijep ali previse gej za moj ukus...no offense :)

PocketAces
28.05.2013., 10:34
Evo planiram sa curom ici u LA za koji mjesec. Vjerojatno sredinom sedmog ili pocetak osmog mjeseca. Imam nekoliko pitanja, pa ako se kome da mi odgovoriti.

Znam da south LA nije siguran dio grada, to cemo izbjegavati. Koji dio grada još trebamo izbjegavati? S obzirom da idemo samo cura i ja, planiramo se nekada razdvojiti jer ne zanimaju nas skroz iste stvari, tako da necu biti s njom 24/7, jel postoji jos koji dio grada u koji nije pametno ulaziti sam?
Pricao mi je prijatelj da se nije osjecao sigurnim navecer u downtown LA-u. Jel zbilja takav osjecaj tamo navecer? Ili je to samo paranoja? :D

NY u kojem sam se osjecao full sigurno u bilo koje doba dana, u 3 ujutro mi nije bio problem prošetat gradom bez straha. Jel postoji u LA-u neki dio grada u kojem nemas brige oko krađa itd. naravno ne planiram mahat lovom ili nešto takvo :D ali planiramo izlaziti van pa me to interesira.

To je to za sada :D

fskobic
29.05.2013., 11:29
Gradići u okolici ne spadaju pod Los Angeles već se nalaze u LA County (to je kao da kažeš da je Dugo Selo u Zagrebu). Niti Beverly Hills, niti Santa Monica i Venice pa čak niti West Hollywood nisu Los Angeles nego se samo nalaze u njegovom countyju.

Sami Los Angeles je grad u kojem postoje čak tri stvari zanimljive turistima: Staples Center, Walt Disney Hall i Pueblo u centru grada. Sve ostalo što je imalo zanimljivo iz razloga što smo to vidjeli na TV-u ili jer je drugačije od onoga što imamo doma se nalazi izvan grada. A i kad sve to usporediš s jednim fenomenalnim gradom kao što je San Francisco, ja bih radije svoje vrijeme potrošila tamo :)

Pretjeruješ. Tehnički, da, gradovi koje su navela (Beverly Hills, Santa Monica, West Hollywood) nisu službeno dio City of Los Angeles (Venice je), al to je jednom turistu potpuno nebitno, jer je sve spojeno u jedan veliki grad.

Čak i ako gledaš sami City of Los Angeles, imaš PUUUUNO više od 3 stvari za vidjeti. Staples, Disney Concert Hall i Pueblo su u centru (dodao bi i L.A. Live i Union Station kad si već tamo). Imaš još fenomenalne kampuse USC i UCLA (+Westwood Village), California Science Center, Los Angeles Memorial Coliseum (koji je jedini stadion na svijetu koji je DVAPUT bio domaćin Olimpijskih Igara), Farmer's Market & The Grove, La Brea Tar Pits & Los Angeles County Museum of Art, Griffith Observatory, Hollywood sign (do kojeg se možeš popest, dođeš na jedno 20 metara od njega, pogled je fenomenalan), cijeli Hollywood (Hollywood and Highland Center, Dolby Theater, Grauman's Chinese Theater, Grauman's Egyptian Theater, Pantages, Walk of Fame, Hollywood Forever Cemetary), Getty Center, Getty Villa, Lake Shrine & World Peace Memorial (sa Ghandijevim pepelom), Venice Beach & Venice Canals... Da ne spominjem stvari koje tehnički nisu unutar granica grada, nego u zasebnim gradovima, al, opet, turistu je to potpuno nebitno.

San Francisco je definitivno brutalan grad, al Los Angeles isto fenomenalan. Jedino kaj trebaš znat kaj tražiš, jer sve zanimljivosti nisu natrpane na malu površinu, nego su malo raspršene okolo... Puno ljudi se pogubi ili se loše organizira, pa većinu vremena provede u autu po nekim polu lošim dijelovima grada, i onda pljuju kako je grad jadan, ružan i kako se samo sastoji od autocesta. Zapravo, statistički, LA ima ful malo kilometara autoceste po glavi stanovnika u usporedbi s ostalim velikim gradovima u SAD-u.

Evo planiram sa curom ici u LA za koji mjesec. Vjerojatno sredinom sedmog ili pocetak osmog mjeseca. Imam nekoliko pitanja, pa ako se kome da mi odgovoriti.

Znam da south LA nije siguran dio grada, to cemo izbjegavati. Koji dio grada još trebamo izbjegavati? S obzirom da idemo samo cura i ja, planiramo se nekada razdvojiti jer ne zanimaju nas skroz iste stvari, tako da necu biti s njom 24/7, jel postoji jos koji dio grada u koji nije pametno ulaziti sam?
Pricao mi je prijatelj da se nije osjecao sigurnim navecer u downtown LA-u. Jel zbilja takav osjecaj tamo navecer? Ili je to samo paranoja? :D

NY u kojem sam se osjecao full sigurno u bilo koje doba dana, u 3 ujutro mi nije bio problem prošetat gradom bez straha. Jel postoji u LA-u neki dio grada u kojem nemas brige oko krađa itd. naravno ne planiram mahat lovom ili nešto takvo :D ali planiramo izlaziti van pa me to interesira.

To je to za sada :D

Teško je objasniti točno kaj treba izbjegavati. Sva turistička mjesta su prilično sigurna, iako se na nekima ekipa raziđe kad zađe sunce, al tak je u većini američkih gradova. Najlakše za objasniti je tak da ti dam ovaj link (http://www.richblockspoorblocks.com/). To ti je karta Amerike sa prosječnim prihodima/stanarinama za svako naselje. Odabereš Kaliforniju i ''Income'', i vidiš kak koji kvart stoji. Ona naselja koja imaju ful niska primanja i crvene se su uglavnom nesigurna. Opet, to trebaš uzeti sa rezervom, npr. naselje oko UCLA se ful crveni jer tamo žive (uglavnom prilično) bogati studenti koji nemaju nikakva primanja. Isto tako, centar Hollywooda je prilično crven jer tamo nema baš stanovnika, nego su uglavnom kina, kazališta, hoteli, muzeji i kojekakvi entertainment venues, al mi nije bilo neš jako neugodno hodat tamo malo iza ponoći... Uostalom, procijenite sami - nije ništa drukčije od ostalih gradova na zapadu. Ako nema ljudi na cesti uopće i mrak je, ili je neka čudna ekipa tamo, nije dobro zadržavat se. Prilično univerzalno pravilo.

Ak imate još pitanja, shoot. :cheers:

Amabel
29.05.2013., 18:10
Evo što je meni frendica koja godinama živi u LA napisala kada sam isto pitanje postavila :
Uglavnom, West LA, znaci, sve sto je zapadno od 405 i 10 Freeways je sigurno i interesantno. Hollywood nije zapadno od toga, ali bas zato sto je turisticka meka, tamo donekle paze na sigurnost tih par blokova u radijusu, ali ako malo zadjete van tog kruga, vidjet cete i nalicje tog grada. Izbjegavati Inglewood i taj dio.

nukac
30.05.2013., 08:53
Po meni je ostajati u LA više od 2 dana i gubit vrijeme na blesave američke parkove za mužnju novaca čisti gubitak i vremena i novaca, pogotovo ako netko dođe u Kaliforniju na tjedan-dva tri. Kalifornija ima puno više za ponudit izvan LA, road trip po nacionalnim parkovima Kalifornije je zanimljiviji.
Death valey, Yosemity, Mojave, Joshua Tree, Sequoia, Taho Lake, Mono Lake, Napa Valey... Samo su neke stvari u Kaliforniji koje su 100 puta zanimljivije od LA i blesavih zabavnih parkova i kuća pojedinih poznatih faca.

fskobic
30.05.2013., 19:07
Po meni je ostajati u LA više od 2 dana i gubit vrijeme na blesave američke parkove za mužnju novaca čisti gubitak i vremena i novaca, pogotovo ako netko dođe u Kaliforniju na tjedan-dva tri. Kalifornija ima puno više za ponudit izvan LA, road trip po nacionalnim parkovima Kalifornije je zanimljiviji.
Death valey, Yosemity, Mojave, Joshua Tree, Sequoia, Taho Lake, Mono Lake, Napa Valey... Samo su neke stvari u Kaliforniji koje su 100 puta zanimljivije od LA i blesavih zabavnih parkova i kuća pojedinih poznatih faca.

Definitivno se slažem da u Kaliforniji ima fenomenalnih stvari za vidjet osim gradova. Nacionalni parkovi su nevjerojatni. Al Los Angeles ima puuno više toga za ponudit osim zabavnih parkova i kuća poznatih. Stvar je u tome da 95% zanimljivosti nisu uopće poznate. Bio sam u LA-u dvaput po dva tjedna i obišao sam hrpetinu mjesta među kojima svatko nađe puno zanimljivih stvari. Ljudi uglavnom znaju za Disneyland, Hollywood i Beverly Hills (Rodeo Drive uglavnom). U Disneylandu nisam bio niti planiram. Prvi put kad sam bio, uopće nisam išao u Hollywood. Rodeo Dr još nisam posjetio, iako vjerojatno nekad budem, tek tolko. Kuće poznatih mi ne pada na pamet obilazit. Niti očekujem vidjeti poznate (vidio sam poznate samo jednom kad sam išao u studio na snimanje nekog showa). Ima još hrpa stvari koje fakat treba vidjeti.

Doduše, jesam jedan dan odvojio na zabavni park, i to Six Flags Magic Mountain, samo zato jer obožavam velike roller coastere, a taj park ih ima najviše na svijetu (18, ako se ne varam). Ko voli takve stvari, definitivno preporučam! :mig:

Amabel
31.05.2013., 07:17
Ako netko voli zabavne parkove i to ga veseli zasto ne? Ja ih ne volim no isto tako nisam nesto luda i za nacionalnim parkovima. Svaka budala ima svoje veselje :zubo:

nukac
31.05.2013., 07:25
Naravno, svatko ima svoje veselje. Mene fasciniraju neboderi. :rofl: A LA ih nema baš previše.

Inače, u svakom gradu na svijetu se ima što raditi tjednima, naravno, kad putuješ ipak nemaš baš vremena za sve pa moraš sam ocjeniti što ti je bitno a što ne.

PocketAces
06.06.2013., 10:11
Hvala svima na odgovorima :), za sada nemam više pitanja, procitat cu sada temu od pocetka, pa da pokupim neke korisne informacije.

Frankie
08.06.2013., 01:33
Bio poslom par mjeseci u okolici LAa i meni bilo je fenomenalno. Santa Monica i Venice Beach su mi osobno najbolje sto LA ima. Najbolji su vikendi popodne. Downtown je interesantan ali po populaciji vise lici na Mexico City pa se po tome mozda nekima cini nesiguran :)
Orange County (Newport beach i Huntington beach) za najbolje plaze i surfing scenu..
Veliki plus je blizina nac. parkova i naravno Vegasa :)
Sto nisam volio: vjecite prometne guzve na highwayima, stalna sumaglica sto zbog prirodnog fenomena sto zbog zagadenog zraka i naravno skupoca ( visoke sales taxe)
Da li bih mogao zivjeti tamo? Naravno, ali negdje izvan grada. Fenomenalna klima i interesantno okruzenje..

Chocollina
30.09.2013., 15:47
Moj dragi i ja planiramo posjetiti LA u ožujku. Kupili smo upravo karte,naravno tempirali da si on odgleda svoju NBA utakmicu u Staples centru :) Bit ćemo tamo sveukupno 11 dana,tražim sad smještaj preko airnbnb-a i vidim da svi imaju brutalne ponude po ful jeftinim cijenama dobiješ stan s bazenom,teretanom i ostalim,nije da će nam trebat ali zadivljuje me kako je način života totalno drugačiji od našeg :) Ovdje za 35 dolara na dan jedva da dobiješ krevet...anyway htjela bi se samo nadovezat na ovo prije,nekome je bitno da vidi što više umjetnosti i prirodnih ljepota,a nekome da se slika pred Hollywood znakom,posjeti shooting set od Friends-a i shoppingira na Rodeo drive-u. Svatko od nas je drugačiji. Moj dečko je bio zadivljen NY meni osobno nije bilo ništa tako spektakularno. Ja idem zbog predivnih surferskih plaža i dijelom zato jer od malena sanjam da ga posjetim. Prešla sam već pola svijeta ali LA nikako da dođe na red i sad konačno idemo!!! Ono što mene zanima je,prošle godine kad sam išla u NY moj dragi ( slovenac je) trebao je imat neku eu vizu za SAD a ja sam imala onu iz ambasade,jel i mi možemo ić sad s tom EU vizom? da li imate neki provjereni smještaj za preporučit? Koliko daleko je Beverly Hills i Orange County i da li postoji bus koji vozi do tamo na nekoj redovitoj bazi? Šta je s onim hop on hop of busom što se tiče L.A. postoji li i obuhvaća dijelove poput ovih spomenutih i Hollywooda ili je više orijentiran na središte samog L.A. ? Hvala :cerek:

eric the king
30.09.2013., 17:00
Trebas vizu ko i do sad

Preporucam ti iznajmit auto, jer ako negdje trebas imat auto onda je to definitivno LA

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m?id=1)

nukac
30.09.2013., 19:53
11 dana u LA? Mislim da je to totalni gubitak vremena. Ako ti se nije svidio NYC, LA će ti se još manje svidit... Jedino što ostaje od LA su autoceste...

Ako već imaš važeću vizu, ne trebaš vadit novu, ako nije važeća, ondatrebaš. A dragom iz SLO ona autorizacija vrijedi 2 godine.

Chocollina
30.09.2013., 20:31
11 dana u LA? Mislim da je to totalni gubitak vremena. Ako ti se nije svidio NYC, LA će ti se još manje svidit... Jedino što ostaje od LA su autoceste...

Ako već imaš važeću vizu, ne trebaš vadit novu, ako nije važeća, ondatrebaš. A dragom iz SLO ona autorizacija vrijedi 2 godine.
imam vizu koja još traje ali negdje sam pročitala da se smije samo jednokratno koristiti sad ne znam koliko je to točno ali bilo bi super da ne moram ponovno po nju. Što se tiče ovo "gubitak vremena" ja i moj dragi nismo klasični turisti koji samo žele što više razgledati sa kamerama pod rukom Svake godine si priuštimo barem jedno putovanje u ameriku da bi se osjećali onako "filmski" :cerek: Jedne godine to bude nešto urbano kao NY druge Florida sad je na redu LA i sigurna sam da ce nam bit super jer mi smo baš taj đir,nekome će se činiti glupo ja jedva čekam :) A 11 dana je ispalo sasvim slučajno da nam bude što jeftinija karta,zapravo je 14 dana ako računam da smo jedan cijeli dan u Amsterdamu a jedan u Parizu tako da će to biti super spoj :mig:

nukac
01.10.2013., 06:29
Ako ti je viza za jednokratni ulazak, smiješ je koristiti samo jednom, ali ako piše multiple entry, možeš ulaziti u USA koliko ti srce želi. Pošto ti je vjerojatno na dulje razdoblje izdana, pretpostavljam da je multiple entry.
Inače, i meni je LA bio kao san za posjetit, na kraju sam ipak ostao malo razočaran. U svakom slučaju, obavezno trebate uzeti rent-a-car, jer ne mogu zamisliti razgledavanje LA bez auta. Jednostavno je javni gradski promet katastrofa.

Chocollina
02.10.2013., 12:59
Ako ti je viza za jednokratni ulazak, smiješ je koristiti samo jednom, ali ako piše multiple entry, možeš ulaziti u USA koliko ti srce želi. Pošto ti je vjerojatno na dulje razdoblje izdana, pretpostavljam da je multiple entry.
Inače, i meni je LA bio kao san za posjetit, na kraju sam ipak ostao malo razočaran. U svakom slučaju, obavezno trebate uzeti rent-a-car, jer ne mogu zamisliti razgledavanje LA bez auta. Jednostavno je javni gradski promet katastrofa.

hvala ti,baš ću provjerit. nego daj mi reci to za rent-a car jel ti iznajmljuješ na aerodromu ili postoji preko interneta neka najbolja agencija? isto tako ako se odlučimo otići do Las Vegasa autom,zanima me jel postoji nešto što se treba kupiti za njihove ceste,nešto tipa vinjete? I da zadnje neki govore da trebaš imati neku potvrdu uz vozačku da je kao međunarodna da bi tamo mogao vozit auto,jel to istina i di se to dobije? :)

nukac
02.10.2013., 13:17
Auto je jeftinije uzeti online. Treba paziti da se uzme i osiguranje. Ako unajmite na više dana ispada jeftinije nego na manje dana.
Ne treba nikakva vinjeta, ceste su ili free ili se ponekad za neke stvari plaća cestarina.
Ako ćete ići do Vegasa, onda vam je blizu Death Valey (meni je to bilo mrak), a i Grand Canon nije predaleko. Šteta ne posjetiti.

Što se tiće međunarodne dozvole, nekima je trebala, nekima nije, ja predlažem da je uzmete, mislim da je cca 200 kn, i može se dobiti u HAK.
http://www.hak.hr/ino/mvd/

mazz
25.10.2013., 22:33
Uzimam ovaj hotel cijena je čisto ok i smješten je u sigurnoj četvrti,dal sam upravu?
http://www.booking.com/hotel/us/luxe-rodeo-drive.hr.html?aid=333365;label=los-angeles-L02bvPBucC1KB5CRntVKOwS23803006051%3Apl%3Ata%3Ap13 50%3Ap2260%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=ba73d72ca7 4ba840bc5d0d23912edd94;dcid=1;maplink=1

Pošto bi dole iznajmio auto ono šte mene zanima je dal se mogu sa autom provozat do luksuznih kvartova gdje živi glumci jer bi vrlo rado razgledao, Bel air, brda Beverly Hillsa također bi razgledao kuću od sylvester stallonea.Ima u tim četvrtima neka kontrola tj. mogu ući samo stanari jer tamo žive poprilično bogati ljudi tako da ne znam ako bi mene postili, vjerojatno policija prolazi svakih 5 minuta:ne zna:

VisokiGost
26.10.2013., 01:48
Uzimam ovaj hotel cijena je čisto ok i smješten je u sigurnoj četvrti,dal sam upravu?
http://www.booking.com/hotel/us/luxe-rodeo-drive.hr.html?aid=333365;label=los-angeles-L02bvPBucC1KB5CRntVKOwS23803006051%3Apl%3Ata%3Ap13 50%3Ap2260%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=ba73d72ca7 4ba840bc5d0d23912edd94;dcid=1;maplink=1

Pošto bi dole iznajmio auto ono šte mene zanima je dal se mogu sa autom provozat do luksuznih kvartova gdje živi glumci jer bi vrlo rado razgledao, Bel air, brda Beverly Hillsa također bi razgledao kuću od sylvester stallonea.Ima u tim četvrtima neka kontrola tj. mogu ući samo stanari jer tamo žive poprilično bogati ljudi tako da ne znam ako bi mene postili, vjerojatno policija prolazi svakih 5 minuta:ne zna:

Ja sam kad sam prvi put dosao u Ameriku na kratko ziveo u LA-u i na kratko cuvao kucu u BH nekim prijateljima koji su bili na odmoru. Vozio sam se okolo u olupanoj Toyoti i nema problema, misle da si posluga :rofl: mada i tako nema nekih kontrolnih punktova, tako da ne brinite. Mada ima i minibus tura sa temom celebrity homes, tako da ce vam i to biti opcija.

Inace ova lokacija je jako dobra i zato sto vam Wilshire i Santa Monica bulevarima ide puno autobuskih linija. Ako imate vremena obidjite kampus UCLA, jako je lep a parking je skup a nekad ga i nema (popunjeno) tako da vam je zgodnije busom.

Probajte bilo koji "Ocha" restoran, originalna lokacija im je 835 S Vermont Ave
Los Angeles, CA 90005, ali sad ih imaju i vise jer su izasli na dobar glas. Thai restoran sa fenomenalnom klopom ali mi je omiljen njihov Pad Thai, a za pocetak bilo koja supa sa "lemon grass"-om. (samo nemojte puno dalje od toga na jug u South Central LA, opasno je a i nije prijatno kad vidis puno mladih u majici iste boje, to su te njihove bande)

Ako imate auto obavezno se popnite jedno vece na Griffith Observatory, pogled od gore na grad je FENOMENALAN. Ako imate auto i vremena, danju preporucijem voznju Mulholland Driveom i Topanga Canyon Blvd.om, naravno uz Pacific Coast Hwy, do Malibua.

LA takodje ima nekoliko fenomenalnih muzeja:
http://www.getty.edu/visit/index.html
http://www.lacma.org/
http://hammer.ucla.edu/about/index.html
http://www.moca.org/museum/us_home.php?

I tu su naravno plaze i okean i obicno prekrasno vreme, tako da cete uzivati :)

VisokiGost
26.10.2013., 04:25
PS Ako krenete Santa Monica Blvd.om na istok prema centru grada ili do gore pomenute Griffith opservatorije i parka, proci cete kroz naj-gay deo grada koga sam ikada video u Americi. Pogotovo uvece se moze videti "svasta" tako da se ne iznenadite. Zapravo nema problema, u biti je jako sigurno, samo drugacije i neobicno, i nema frke cak i ako vam neko nesto kaze na ulici, ljubazno ga iskulirate i idete dalje. Mislim da je ovaj vas hotel dosta blizu te zone, sto je u biti plus, kao sto je u NYC Greenwich Village vremenom postao top lokacija...

fskobic
27.10.2013., 08:34

Hotel ti je na super mjestu, drito u Beverly Hillsu (koji ti nije pretjerano brdovit, inace haha). Necu ni pitat kolko je kostao :D. Ja se uvijek odlucim za nesto manje ''luksuzne'' lokacije za hotel, jer ako bas uzimas na tim hit lokacijama, platis dosta extra samo zbog lokacije, dok ti je 700 metara dalje 40% niza cijena. Takodjer, na takvim lokacijama ti je cesto skup parking, moras placat $30-40 parking PO DANU, dok u vecini ostalih hotela imas prilicno jeftin ili cak besplatan parking. Ali ako ti to ne smeta i voliš bit na ''spici'', odlicno, lokacija ce ti bit super!

Kaj se tice tih kvartova, skoro sve je otvoreno, u tom dijelu nema puno ''gated communities'' (ogradjeni kvartovi), ali su zato kuce vecinom odmaknute od ceste i svaka ima svoju ogradu i zivicu, tako da ne vidis bas puno ovak i onak. Ako imas neke odredjene lokacije koje bi htio vidjeti, predlazem ti da pogledas na Street View na Google Earth ili Google Maps, pa ces vidjet koliko se uopce vidi sa ceste i jel ti se isplati, da ne gubis vrijeme na gledanje velikih ograda :D Te ture gdje te busevi voze po tim kvartovima su navodno okej, al meni to nije bilo napeto. U tom gradu ima tolko drugih stvari za radit da je steta trosit puno vremena na to. Inace, imaju ti nekad patrole koje prolaze, al ti nece nis, osim ako ne probas se popest na ogradu ili nekak ometat. Ak si pristojan, sve okej! :p

Jesi isplanirao kaj ces sve razgledavat? Bitno je organizirat se, jer se inace pogubis i puno vremena ti ode na vozikanje okolo.