PDA

View Full Version : Tanka kosa

stranice : [1] 2

Elektra
21.04.2006., 16:38
Dakle, željela bih si lagano nakovrčati kosu, tj. više da bude valovita. Dužine je negdje do ramena, stepenasto ošišana i kad ju pustim ona jednostavno - pada. I to je sve. :(

Nikako da ima nekakav volumen i da djeluje svježe, lijepo, itd. :D
Jel' bi možda pomogao onaj nekakav fen sa svim onim pomagalima? Jel' ima to neka?

I da, da napomenem kako moja kosa jednostavno ne želi imati frizuru i da voli padati. :mad: Pa, ako neka ima savjet - hvala. :)

aktovka
21.04.2006., 16:48
A da nakon pranja probaš pri sušenju onako gužvati, gnjeciti kosu prstima i još prije toga naneseš neku pjenu ili neki preparat za frckanje? Makar ima kosa koje se ne obaziru na takve tretmane, nego i dalje po svom. :D

Thandie
21.04.2006., 16:55
A kako sušiš kosu?

Da probaš spustiti glavu pa sve u suprotnom smjeru - naglavačke sušenje ;)
Ili one veće viklere..i obavezno pjenu na mokru kosu.

sora
21.04.2006., 16:57
A da nakon pranja probaš pri sušenju onako gužvati, gnjeciti kosu prstima i još prije toga naneseš neku pjenu ili neki preparat za frckanje? Makar ima kosa koje se ne obaziru na takve tretmane, nego i dalje po svom. :D

E bas sam ti mislila i ja to predlozit!

vivienne
21.04.2006., 16:57
a ako je tako svojeglava onda nista,ja svoju pocesljam ,je l' nako pranja, pa naspricam wella system professional startupom/za mali volumen i stiti od fena i daje sjaj/,pofeniram cetkom,stavim viklere na par sati te onda je urolam u pundzu prije spavanja i tako spavam.Ujutro lokne ko lude:cerek:

Karmela
21.04.2006., 16:58
Dakle, željela bih si lagano nakovrčati kosu, tj. više da bude valovita. Dužine je negdje do ramena, stepenasto ošišana i kad ju pustim ona jednostavno - pada. I to je sve. :(

Nikako da ima nekakav volumen i da djeluje svježe, lijepo, itd. :D
Jel' bi možda pomogao onaj nekakav fen sa svim onim pomagalima? Jel' ima to neka?

I da, da napomenem kako moja kosa jednostavno ne želi imati frizuru i da voli padati. :mad: Pa, ako neka ima savjet - hvala. :)

Diffuser? pomaze. :)
Lagana pjena za volumen, volumizer u spreyu (na mokru kosu, uz korijen - pomaze), elektricni stap ( da si dodas par uvojaka na mjesta koja se slabije kovrcaju)... ali moja je prirodno valovita, pa mi je lako i ukovrcati i izravnati.

A i pitanje je kako kovrcavu/valovitu hoces?
Ovako (http://rds.yahoo.com/_ylt=A0Je5wsyA0lE3GUBFeyjzbkF;_ylu=X3oDMTA4NDgyNWN 0BHNlYwNwcm9m/SIG=126337alj/EXP=1145722034/**http%3a//www.crownpointchristian.org/eighth/wavy.jpg) ja volim, a ovo (http://rds.yahoo.com/_ylt=A0Je5xaVA0lEGawAG92jzbkF;_ylu=X3oDMTA4NDgyNWN 0BHNlYwNwcm9m/SIG=139sqha3v/EXP=1145722133/**http%3a//www.ultimatelooks.com/hairpiecelistingpages/SYNTHETICEXTENSIONSWAVYV1pop1s.jpg) mi je vec mrvicu previse.

Tinchi
21.04.2006., 17:23
Pfff, a ja sam se godinama pokušavala riješiti divljeg volumena, jesmo bedaste mi žene :bonk: :D
Probaj s nekim sprejevima i pjenama za volumen, i feniranje naglavačke isto pomaže.
Ili natapiraš malo kosu na tjemenu...

Mislim da postoje neki preparati za kovrčanje :misli:

res publica
21.04.2006., 18:02
i ja bi nekakve kovrče, ali ih neznam napraviti. imam dugu, jako tanku kosu i kad mi se četkom i fenom ispadne kao paučina. ok mi ispadne kad je nakon pranja podignem pa nakon par sati spustim, ali isto kovrče nisu glatke, nego više paučinaste. pjenu sam par puta stavila, ali mi nekako slijepi kosu.

ja bi evo ovo:
http://www.claudiaabreu.com/

Karmela
21.04.2006., 18:49
Pitaj frizera da ti odreze kosu tako da izgleda da ima vise volumena.
Neka ti odreze dugacke pramenove britvicom (to ce joj dati vise volumena) jer kosa ti ne smije biti sva iste duzine (ne moze ukovrcati kako dobro).
Preduga kosa isto ne pomaze. Duzina do ramena ili malo preko je odlicna.

A pjenu stavi na mokru kosu pa onda uvijaj vec koju tehniku koristis. Od same pjene u kosi nemas nemas koristi.

Martinka
21.04.2006., 19:10
Neka ti odreze dugacke pramenove britvicom (to ce joj dati vise volumena) jer kosa ti ne smije biti sva iste duzine (ne moze ukovrcati kako dobro).

Slažem se za dužinu kose, ali nikako ne preporučujem rezanje tanke kose britvicom jer će izgledati kao da je oštećena. Neka te frizer sa škarama ošiša i stavi neke pramenove sa više boja, provjereno kosa bolje izgleda.

Karmela
21.04.2006., 19:22
Slažem se za dužinu kose, ali nikako ne preporučujem rezanje tanke kose britvicom jer će izgledati kao da je oštećena. Neka te frizer sa škarama ošiša i stavi neke pramenove sa više boja, provjereno kosa bolje izgleda.

Aha!
Well, britivicom treba sjeci kosu koja je tanka i/ili fina (znas one (http://rds.yahoo.com/_ylt=A0Je5m1rJUlEXjYAL2WjzbkF;_ylu=X3oDMTA4NDgyNWN 0BHNlYwNwcm9m/SIG=12hliudaa/EXP=1145730795/**http%3a//www.hairangel.net/images/Hair-Extensions-Susan-102.jpg) glatke kosice) da dobije na volumenu. Takozvane deblje ili normalne dlake se niposto ne trebaju sjeci tom tehnikom jer onda izgleda kosa osteceno. Za deblje, normalne dlake koriste se skarice za prorijedjivanje, znam imaju funny ime ali sam sada zboravila kako se zovu.

Prema tome, fina glatka kosa treba biti sjecena britivicom ako zeli vise volumena.:top:

Martinka
21.04.2006., 19:46
To sve ovisi, ja sam se šišala britvicom i neke moje prijateljice i izgledalo je užas, a imam tanku jadnu kosu.

Karmela
21.04.2006., 20:06
To sve ovisi, ja sam se šišala britvicom i neke moje prijateljice i izgledalo je užas, a imam tanku jadnu kosu.

ovisi kakve ti je debljine dlaka i koj je teksture.
glatka, fina kosa izgleda otprilike ovako:
http://mud.mm-a2.yimg.com/image/645497866
http://rds.yahoo.com/_ylt=A0Je5qiTL0lE4E4BxkyjzbkF;_ylu=X3oDMTA4NDgyNWN 0BHNlYwNwcm9m/SIG=12oeq7rj9/EXP=1145733395/**http%3a//acunningplan.typepad.com/photos/uncategorized/good_hair_4.jpg

A zavisi puno i od toga kakv je frizer i zna li stati jednom kad pocne. :D
A i ocekivanja su nekad drugacija od stvarnosti.

tilla
21.04.2006., 20:10

pomaže difuzor jedino u sl. da ipak imaš nešto valovitu kosu.
ako pada; ravno - niš od toga.

tilla
21.04.2006., 20:12
Za deblje, normalne dlake koriste se skarice za prorijedjivanje, znam imaju funny ime ali sam sada zboravila kako se zovu.

efilirke? :misli:

Karmela
21.04.2006., 20:26
efilirke? :misli:

te su!:zubo:

Kyra
21.04.2006., 20:36
šta nisu refilirke? :misli:

Elektra
21.04.2006., 20:36

Ah, sušim ja kosu svakako. Naopačke, pa brdo pjene, gela, laka, pa gužvanje i tome sl. ali niš ne pomaže. Mislim, djeluje nakon svega toga k'o da me struja stresla a ne da kao da sam pokušala nekakvu frizuru napraviti :zubo:

A kako sušiš kosu?

Da probaš spustiti glavu pa sve u suprotnom smjeru - naglavačke sušenje
Ili one veće viklere..i obavezno pjenu na mokru kosu.

E te veće viklere sam si mislila nabaviti. Ne bih htjela izgledati ovako (http://hairstyles.free-beauty-tips.com/curly_hairstyles.html), već otprilike ovako (http://hairstyles.free-beauty-tips.com/curly5.shtml) ili ovako (http://www.crownpointchristian.org/eighth/wavy.jpg) kako je Karmela pokazala. To mi se sviđa. Blaga valovitost. :)

Diffuser?

.....

A pjenu stavi na mokru kosu pa onda uvijaj vec koju tehniku koristis. Od same pjene u kosi nemas nemas koristi.

A što je to diffuser? Prvi put čujem. :zubo: :confused:

A moja kosa i je odrezana tako da ima volumen, samo, sad mi je narasla pa je malo problem. A kao, puštam dužu kosu samo mi se ne sviđa to što je potpuno ravna i još nisam našla nešto što pomaže. Privremeno je pomagalo ono čudo koje se ušteka u struju (figaro? :D) ali i to bi kratko trajalo, cca 2h :( I kosa mi je taman dužine za valovitost kakvu želim ja, ali ju očito ona ne želi :D I da, kada mi je kosa svezana pa ju pustim, bude baš lijepo malo valovita ali se nakon kratkog vremena izravna. Šteta. :tuzni:

Elektra
21.04.2006., 20:38
ovisi kakve ti je debljine dlaka i koj je teksture.
glatka, fina kosa izgleda otprilike ovako:
http://mud.mm-a2.yimg.com/image/645497866
http://rds.yahoo.com/_ylt=A0Je5qiTL0lE4E4BxkyjzbkF;_ylu=X3oDMTA4NDgyNWN 0BHNlYwNwcm9m/SIG=12oeq7rj9/EXP=1145733395/**http%3a//acunningplan.typepad.com/photos/uncategorized/good_hair_4.jpg

A zavisi puno i od toga kakv je frizer i zna li stati jednom kad pocne. :D
A i ocekivanja su nekad drugacija od stvarnosti.

Ova prva slika - moja kosa je identična ali kraća. Čak i boja kose je moja, samo, sad sam crna.
A druga slika - i takvu sam frizuricu imala, ali malo dužu i to mi je bilo super za održavati i izgledalo je kao da imam više kose :D (bila je dužina do brade, recimo).

tilla
21.04.2006., 20:38
šta nisu refilirke? :misli:
ha možda kod tebe i jesu.
nije isključeno da to svako zove s slovom više manje.

tilla
21.04.2006., 20:40
Ova prva slika - moja kosa je identična ali kraća. Čak i boja kose je moja, samo, sad sam crna.

onda su šanse da to zavaloviš; jako, jako slabe.
barem nećeš ništa postić difuzorima, pjenama i preparatima.

Elektra
21.04.2006., 20:44
onda su šanse da to zavaloviš; jako, jako slabe.
barem nećeš ništa postić difuzorima, pjenama i preparatima.

Uh, to sam si i mislila al' sam se ipak ponadala. :(
Možda jednom nešto izume :zubo:

tilla
21.04.2006., 20:46
Uh, to sam si i mislila al' sam se ipak ponadala. :(
Možda jednom nešto izume :zubo:
pa izumljeno je odavno.

trajna :mig::cerek:

Kyra
21.04.2006., 20:48
Divno rješenje :D

tilla
21.04.2006., 20:50
o pa je; ima ih jako dobrih...

ne ova naša vidjena na cesti dosta često na ženama 50+; ali bokibome rade se.

res publica
21.04.2006., 21:18
Aha!
Well, britivicom treba sjeci kosu koja je tanka i/ili fina (znas one (http://rds.yahoo.com/_ylt=A0Je5m1rJUlEXjYAL2WjzbkF;_ylu=X3oDMTA4NDgyNWN 0BHNlYwNwcm9m/SIG=12hliudaa/EXP=1145730795/**http%3a//www.hairangel.net/images/Hair-Extensions-Susan-102.jpg) glatke kosice) da dobije na volumenu. Takozvane deblje ili normalne dlake se niposto ne trebaju sjeci tom tehnikom jer onda izgleda kosa osteceno. Za deblje, normalne dlake koriste se skarice za prorijedjivanje, znam imaju funny ime ali sam sada zboravila kako se zovu.

Prema tome, fina glatka kosa treba biti sjecena britivicom ako zeli vise volumena.:top:

jednom me je šišala britvom i upropastila mi je kosu. ne bi se baš više upuštala u to jer ih jako malo zna raditi s britvom (jedva se i s škarama snalaze).
inače, prema licu imam malo kraće pramenove i kosa mi je bojan u dvije vrste pramenova.

što se tiče uvijanja, ja pojma nemam. ne koristim ništa,osim povremeno punđe, jer neznam što koristiti za onakav look. viklere, kakve? difuzor, kakav i kako se koristi? figaro, smijem li ga uopće koristiti, budući da mi je frizerka rekla da peglu ni slučajno?
kako postići da uvijena kosa ne izgleda paučinasto?

totalna sam neznalica, ni fenirati se neznam:zubo: .

Karmela
21.04.2006., 21:22
Sestricna mi isto ima finu, glatku kosu koja njoj ( isto kao i Elektri njezina) prekrasno stoji. Stvarno je fino vidjeti osobu pravilnih proporcija i ravne kose, meni je to fakat lijepo. :cerek:

E sad, ona je jos u srednjoj otisla u Mona Lisu (tada u Draskovicevoj, valjda je jos tamo) i oni su joj napravili minival pri korijenu kose. To je prekrasno izgledalo. I dalje je trebala raditi s kosom, stilirati je (nije to samo wash and go beach hair :zubo: ) ali joj je jako lijepo i prirodno stajalo. Radila je to svakih 3 mjeseca ili tako.
Pa sad ako to nekome nesto znaci, u ML su jos prije 10 -12 godina radili perm na finu kosu.
Vrijedi otici makar samo na konsultacije.

Karmela
21.04.2006., 21:24
jednom me je šišala britvom i upropastila mi je kosu. ne bi se baš više upuštala u to jer ih jako malo zna raditi s britvom (jedva se i s škarama snalaze).
inače, prema licu imam malo kraće pramenove i kosa mi je bojan u dvije vrste pramenova.

što se tiče uvijanja, ja pojma nemam. ne koristim ništa,osim povremeno punđe, jer neznam što koristiti za onakav look. viklere, kakve? difuzor, kakav i kako se koristi? figaro, smijem li ga uopće koristiti, budući da mi je frizerka rekla da peglu ni slučajno?

Resice, imas zahtijevnu kosu i moras si naci dobrog frizera.
Evo bas sam pisala o Mona Lisi u Zagrebu. Ako si iz Zagreba nazovi tamo i trazi konzultacije s nekim tko radi dobro s finom, glatkom kosom.

tilla
21.04.2006., 21:33
difuzor, kakav i kako se koristi? figaro, smijem li ga uopće koristiti, budući da mi je frizerka rekla da peglu ni slučajno?

difuzor je onaj nastavak za fen. izgleda recimo ko klobuk.
smiješ koristit figaro; ali u konačnici to prži kosu. ako izgleda paučinasto; od figara ne bude izgledala bolje.
i ja sam neznanalica; znam jaaaaako puno teorije i vidjene prakse; al ja se skoro jedva i znam počešljat.:D
difuzor staviš na fen; pustiš sporo i ladno i tako to sušenje osjetno duže traje od običnog feniranja.
imam već takvu kosu pa je ja samo potenciram takvim sušenjem; jer sam lina krava da radim frizure koje zahtjavaju min spretnosti.
ali ravnu kosu pogotovo dužu; nećeš zavijorit ovom metodom.

enigma
21.04.2006., 21:43
a ja bih bas htjela ravnu kosu da mi pada :tuzni:

ja sam probala taj difuzor za fen, meni nista ne valja, samo mi zamrsi kosu :D
probala sam i razne pjene, nista mi nije pomoglo.

res publica
21.04.2006., 23:07
difuzor je onaj nastavak za fen. izgleda recimo ko klobuk.
smiješ koristit figaro; ali u konačnici to prži kosu. ako izgleda paučinasto; od figara ne bude izgledala bolje.
i ja sam neznanalica; znam jaaaaako puno teorije i vidjene prakse; al ja se skoro jedva i znam počešljat.:D
difuzor staviš na fen; pustiš sporo i ladno i tako to sušenje osjetno duže traje od običnog feniranja.
imam već takvu kosu pa je ja samo potenciram takvim sušenjem; jer sam lina krava da radim frizure koje zahtjavaju min spretnosti.
ali ravnu kosu pogotovo dužu; nećeš zavijorit ovom metodom.

imam difuzor, samo neznam je li dobar i kako ga koristiti. moj ima nekakve duge bodlje. kod jedne cur sam vidjela drugačiji, samo kao klobuk, s rupicama i malim kuglicama. ona bi zamotala pramen i stavila ga u difuzor i tako sušila. meni je to bilo malo čudnojer sam mislila da se to samo stavi i onda normalno suši.

@karmela, nažalost nisam u zg...

tilla
22.04.2006., 12:47
ma ima ih s bodljama; imam neki doma i s nekom mrežicom iznutra popunjeno.

moš i motat pramen; samo što se meni ne svidja konačni rezultat; kao uredne kovrče:zubo:
a traje; khm za posjedit od muke; ta tehnika.
ne suši se normalno, već se suši stavljeno na min hladno i na min jačine puhanja. ako mi se baš ž
uri onda stavim na ladno, ali da bar puše.:D
imaš dosta dobrih curl proizvoda (revlon, tigi) ali i to u konačnici prlja kosu, a i za to sam prelijena.
fino kad ti se kosa zavijori; onda je češljam onim grabljicama i protresem i tu sve moje radnje oko kose završavaju.
:zubo:

res publica
22.04.2006., 19:06
tilla, znači ti smo staviš difuzor i sušiš normalno?

marija82
22.04.2006., 20:04
i sama imam tanku kosu,iako je dosta ima,ali je dlaka tanka,a jos je k tome i plava...od malena zelim imati frkavu kosu,ali nemam.probala sam ja i dva puta minival,al mi je otpustilo nakon dva,tri tjedna.pomirila sam se s mojom ravnocom,sad uglavnom vezem rep,kljucno je dobro stepenasto sisanje.za neke frizure nemam ni vremena.eventualno kad je neka vaznija prilika stavim na velike viklere,pa mi da malo volumena iako i to brzo padne.hebi ga,uvijek zelimo nesto sto nemamo...;)

tilla
22.04.2006., 20:30
tilla, znači ti smo staviš difuzor i sušiš normalno?
da. ali ja imam kosu koja se želi ricat, pa joj difuzorom pomažem.
stavim ga na fen; uključim ledeno i sporo; i čitam f. usput.:D

ambasadorica
23.04.2006., 12:48
hebi ga,uvijek zelimo nesto sto nemamo...;)
pa,to tak nekak izgleda.
ima topic o ravnanju i o frčkanju kose:zubo:

ja odustala od takvih egzibicija. imam potpuno flat kosu.prije sam stavljala viklere i sl,htjela imat frčkavu,al to nikak nije išlo jer je svilenkasta pa se niš nije primalo,tj odmah bi se opustilo.
sad sam ponosna na svoju kosurinu.
mislim da svakome najbolje stoji onakva kakva je prirodna. ak je ravna,nek bude ravna. ak se frčka,ak su možda te frčke "ružne" (nisu oni lijepi uvojci neg nešto čudno-znam par takvih primjera),rađe ju malo još nafrčkaj pa nosi takvu,jer od silnog peglanja ćeš sam dobit slamu koja onda nikak neće valjat. isto vrijedi za ravnu kosu.
njegovana kosa,kakva god bila,izgleda bolje od one izmučene tretmanima i preparatima za ovo ili ono.

krvavameri
23.04.2006., 16:44
odustani od kovrchave kose. ja imam takvu i NEMA pomochi :) zavoli ravnu kosu :)))

Elektra
23.04.2006., 16:53
ja odustala od takvih egzibicija. imam potpuno flat kosu.prije sam stavljala viklere i sl,htjela imat frčkavu,al to nikak nije išlo jer je svilenkasta pa se niš nije primalo,tj odmah bi se opustilo.
sad sam ponosna na svoju kosurinu.

Evo, danas kao htjela malo "nagužvati" kosu i u najmanju ruku izgledam kao da me struja strasla! :mad: Popizdila sam! Došlo mi da plačem od muke! Živce će mi ta "frizura" pojesti :hebemu:
A sad mi je taman nekako kao, srednje dužine, mrvicu kraća a mislim ju pustiti dužu. Bojim se da mi neće to dugo trajati i da ću se ubrzo ošišati :rolleyes:

Elektra
23.04.2006., 16:54
odustani od kovrchave kose. ja imam takvu i NEMA pomochi :) zavoli ravnu kosu :)))

Nije da ju ja ne volim, ali s vremena na vrijeme htjela bih samo malo, jako malo promjene. Nije da puno tražim. :moli:

tilla
23.04.2006., 18:30
Evo, danas kao htjela malo "nagužvati" kosu i u najmanju ruku izgledam kao da me struja strasla! :mad: Popizdila sam! Došlo mi da plačem od muke! Živce će mi ta "frizura" pojesti :hebemu:

ma ajd; ako se nešto loše dogodi pod tuš i opet je operi.
ali neš je ni nagužvat kako spada ali dobro ne košta ništa probat:zubo: :top:

_ANDY_
30.06.2007., 12:56
ovak, mislim da ima negdje sigurno ovakve teme ali ja bi da čujete moju situaciju.
kosa mi je tanka i nakon pranja mi izgleda tako opušteno i rijetko iako nije rijetka..probala sam koristiti pjenu,ali od nje mi je kosa za 1 dan već zrela za pranje i počne mi malo ispadati. oduvijek sam imala ravnu kosu a željela sam kovrčavu.
tako sam otkrila da je ok kad nakon pranja i kad ju malo prosušiš, zavežeš visoku punđu. onda kad bi mi tako odstajala kojih 2 h, raspustim kosu, i dobijem ju lijepu s volumenom..već mi je dosta to stalno raditi i imam neki osjećaj da mi tim postupkom kosa još više ispada, pa mi recite je li to istina.
i kako bi na drugi način mogla dobiti kosu s volumenom, bez pjene i takvih sličnih preparata. hvala :s

*Crvenkapica*
30.06.2007., 13:54
Andy,

ne znam ti što reć osim da si kupiš sunđeraste uvijače za kosu. Kad ju opereš, počekaj nek ti se malo osuši, a zatim ju uviješ tim uvijačima, bez ičega, kak i tražiš. Nek odstoje na kosi 5-6h, kad ih skineš, kosu protresi rukama i eto ti frizz bez ikakve pjene.

irenko007
30.06.2007., 14:11
ovak, mislim da ima negdje sigurno ovakve teme ali ja bi da čujete moju situaciju.
kosa mi je tanka i nakon pranja mi izgleda tako opušteno i rijetko iako nije rijetka..probala sam koristiti pjenu,ali od nje mi je kosa za 1 dan već zrela za pranje i počne mi malo ispadati. oduvijek sam imala ravnu kosu a željela sam kovrčavu.
tako sam otkrila da je ok kad nakon pranja i kad ju malo prosušiš, zavežeš visoku punđu. onda kad bi mi tako odstajala kojih 2 h, raspustim kosu, i dobijem ju lijepu s volumenom..već mi je dosta to stalno raditi i imam neki osjećaj da mi tim postupkom kosa još više ispada, pa mi recite je li to istina.
i kako bi na drugi način mogla dobiti kosu s volumenom, bez pjene i takvih sličnih preparata. hvala :s

sličnu situaciju imamo!
ja sam svoju uništavala pjenom,lakom i tapiranjem 2 godine ne bi li dobila malo volumena!kad sam dobila uništenu kosu,shvatila sam da je bolje da je zdrava i bez volumena,nego kao metla!i ja sam oduvijek željela kovrčavu...
ali najbolje ti se isplati pomiriti se s tim što imaš i ne uništavati kosu za bezveze,jer ako ti bude zdrava,bit ćeš zadovoljna i samo s tim.njeguj ju maskicama koje će ju ozdraviti a time i bar malo progustiti:na bazi maslinovog ulja i tako..umjesto pjene,meni je super sredstvo za podizanje kose od korjena koje kupujem kod frizerke.kad imaš neku važnu prigodu,okrugla četka za feniranje će ti dobro doći.ja sam to tek nedavno otkrila-samo malo navlažim kosu gore na tjemenu sa stražnje strane,uvijem u četku i prosušim-i imam zurku skoro kao vanessa radman:zubo:
i moguće je da ti kosa ispada od vezanja u punđu,ja sad svoju već pol godine nosim samo raspuštenu i razlika je višenego vidljiva.vjeruj mi,kad se moja mogla od metle pretvoriti u roku tri mjeseca u zdravu i lijepu kosicu,može i voja,samo ju moraš čuvati!

crna dalia
30.06.2007., 14:15
Ako imaš dugu kosu nabavi velike uvijače.
Nakon panja, kad je kosa već skoro suha (potrebno je samo malo vlage), staviš uvijače, držiš 2-3 sata i imaš prekrsane slapove bujne kose.
Poanta je podići kosu od tjemena, a s uvijačima ne možeš pogriješiti jer ne oštećuju kosu kao ti kemijski preparati.

crna dalia
30.06.2007., 14:16
Još nešto.
Izbjegavaj vezanje punđa i repova, pogotovo na vlažnu kosu jer to lomi vlasi.

*Crvenkapica*
30.06.2007., 14:26
Ako imaš dugu kosu nabavi velike uvijače.
Nakon panja, kad je kosa već skoro suha (potrebno je samo malo vlage), staviš uvijače, držiš 2-3 sata i imaš prekrsane slapove bujne kose.
Poanta je podići kosu od tjemena, a s uvijačima ne možeš pogriješiti jer ne oštećuju kosu kao ti kemijski preparati.

Baš tako :top:

Ja imam kosu do struka i uvijam ju ovak uvijačima i bude :top: :top:

_ANDY_
30.06.2007., 14:35
super onda, hvala.
jednom sam čak htjela napraviti minival jer sam silom željela kovrčavu kosu, a sad to ne bi nikad napravila.a i ne da mi stara. uf, ubila bi me. heeh
mislim, irenko007 nije meni kosa uništena, skroz je zdrava i sjajna, samo je opuštena i takva je već godinama. stvarno mi treba promjene, i sad mislim da su mi ti uvijači pravo rješenje.
hvala, pusa

raverica
30.06.2007., 16:31
Baš tako :top:

Ja imam kosu do struka i uvijam ju ovak uvijačima i bude :top: :top:

možeš objasniti na kakve uvijače uvijaš i kak to radiš? imam isto tu dužinu kose recimo i mislim da mi ti uvijači nebi držali na kosi... jel zamotaš do korijena skroz ili samo do polovice kose?

Paranoid Sheep
30.06.2007., 16:40
super onda, hvala.
jednom sam čak htjela napraviti minival jer sam silom željela kovrčavu kosu, a sad to ne bi nikad napravila.a i ne da mi stara. uf, ubila bi me. heeh
mislim, irenko007 nije meni kosa uništena, skroz je zdrava i sjajna, samo je opuštena i takva je već godinama. stvarno mi treba promjene, i sad mislim da su mi ti uvijači pravo rješenje.
hvala, pusa

Offtopic:Aaaaah...avatar...inđija..:cerek: :cerek:

Ontopic:Neam pojma,imam i ja isti problem.Jedna frizerka je rekla da imam najtanju vlas koju je ikad vidjela.:zubo: :rolleyes:

raverica
30.06.2007., 16:41
koja utjeha, bolje da ti nije ništa rekla onda :rolleyes:

Paranoid Sheep
30.06.2007., 16:43
Ma,glupaca.Htjela biti pametna i duhovita,valjda.

*Crvenkapica*
30.06.2007., 18:29
možeš objasniti na kakve uvijače uvijaš i kak to radiš? imam isto tu dužinu kose recimo i mislim da mi ti uvijači nebi držali na kosi... jel zamotaš do korijena skroz ili samo do polovice kose?

Teško je objasnit kak točno izgledaju, al pokušat ću. Sunđerasti su, imaju "ovojnicu" na koju su nataknuti i onda ih mož spojit i "zatvorit" sa druge strane, vrlo lako se kosa moš stavit i namjestit.
Ja podijelim kosu u 9 pramenova (i isteglim ruke ko lujka neka:zubo: ) , raščešljam dobro svaki pramičak i zatim uvijem do samog korijena kose. Kosa mi je ravna i duga, ali se lako uvija. Poanta je u tome da ju uviješ kad je polu suha odma poslije pranja kose. Držiš ih nekoliko sati, koliko ti već odgovara.
Rastreseš ju prstima kad poskidaš uvijače.

Eto, moš bit sam dobro objasnila :)

raverica
30.06.2007., 20:36
ok skužila sam samo ne znam što znači riječ sunđerasti :o

*Crvenkapica*
30.06.2007., 20:42
Raverice, mislila sam na "spužvaste", mekane uvijače, da ne oštete kosu :)

raverica
30.06.2007., 20:52
aha, ok, hvala puno, probat ću jedan dan :kiss:

*Crvenkapica*
30.06.2007., 20:57
Probaj, polako ju odvijaj i uvijaj da se vlas ne bi umrsila i/ili oštetila.
Oduševit ćeš se kak izgleda, samo malo strpljenja i to je to :kiss:

raverica
30.06.2007., 21:03
i koliko ti traju ti uvojci? jer moja kosa kak je jako duga i jaaako ravna onda sve spadne sam tak :( mislim da trebam ipak staviti malo pjene

*Crvenkapica*
30.06.2007., 21:10
i koliko ti traju ti uvojci? jer moja kosa kak je jako duga i jaaako ravna onda sve spadne sam tak :( mislim da trebam ipak staviti malo pjene

Moš stavit pjenu. Sad ću ti reć kak ja to radim nekad. Uvojci traju 2 dana na mojoj kosi. Kad ju uvijem, malo pospem pjene po dlanovima i stavim, pa koliko ostane na uvijenoj kosi, sve sa uvijačima, jer oni imaju "prazni prostor" gjde se može nanet pjena. I to tako odstoji tih nekoliko sati.

Pitaj ak nešto nisam dobro objasnila :) .

raverica
30.06.2007., 21:18
super objašnjavaš ;) hvala puno :kiss:

_ANDY_
01.07.2007., 12:30
Jedna frizerka je rekla da imam najtanju vlas koju je ikad vidjela.:zubo: :rolleyes:

:rofl: haha koja glupaca,kaj ti je to uopce govorila..promijeni frizerku! :rofl:

Paranoid Sheep
01.07.2007., 18:20
Ma kod nje sam otisla taj put samo..

_ANDY_
02.07.2007., 10:50
Ma kod nje sam otisla taj put samo..

i bolje..:o

mya_7920
02.07.2007., 18:55
fen s dizuzerom za početak?

crna dalia
02.07.2007., 20:55
fen s dizuzerom za početak?

Misliš difuzerom? :lol:

On se inače koristi za frčkavu kosu.

Rock Star
02.07.2007., 21:16
Imam tanku i ne suviše gustu kosu, muče me isti problemi; rješenje sam pronašla u kovrčanju papilotama. Pjene, šamponi, regeneratori i ostali preparati za volumen su od slabe pomoći jer ako i ima efekta, on je kratkotrajan jer se kosa opusti za par minuta.
Isto mi je bujno i prihvatljivo kad se isfeniram s četkom, ali to rijetko radim jer ne volim fen, a ni ne da mi se baš.

_ANDY_
02.07.2007., 22:17
gdje ima za kupit takve uvijače?? idem odmah sutra..!

crna dalia
03.07.2007., 01:28
Kaj su to papilote?

Rock Star
03.07.2007., 01:33
Papilota ima u dm-u, Kozmu, takvim dućanima, mada meni te ne valjaju jer su spužvaste, a gumene mi daju puno bolji look.

crna dalia
03.07.2007., 01:35
A kak to izgleda, kak se koristi, kaj, kaj, kaj

_ANDY_
03.07.2007., 11:56
isto pitanje postavljam :)

Rock Star
03.07.2007., 12:19
Gumeni štapić oko kojeg omotaš pramen kose i stegneš, ostaviš neko vrijeme, a kad skineš, imaš bujne i lijepo definirane kovrče, a kosa ne djeluje nimalo tanko!

malena_mrvica
03.07.2007., 14:15
moja frendica također ima jako tanku kosu i ženska je otišla na minival. al ne onaj klasični.zahtjevala je da joj stave jako jakoi jako malu količinu te neke tekućine i da joj s tim samo ovlaš pređu po kosi. dobila je savršene valovite loknice:cerek: isprobajte, nećete požalit. ona inače ima jako slabu kosu i isto se bojala da će je uništit, no uz malu pomoćonih keune ampulica kosa joj je ljepša nego ikad. :cerek:
i pijte pivski kvasac. recimo od enciana, savršen je za jačanje kose:)

_ANDY_
03.07.2007., 16:23
Gumeni štapić oko kojeg omotaš pramen kose i stegneš, ostaviš neko vrijeme, a kad skineš, imaš bujne i lijepo definirane kovrče, a kosa ne djeluje nimalo tanko!

:top:

Rock Star
03.07.2007., 19:46
moja frendica također ima jako tanku kosu i ženska je otišla na minival. al ne onaj klasični.zahtjevala je da joj stave jako jakoi jako malu količinu te neke tekućine i da joj s tim samo ovlaš pređu po kosi. dobila je savršene valovite loknice:cerek: isprobajte, nećete požalit. ona inače ima jako slabu kosu i isto se bojala da će je uništit, no uz malu pomoćonih keune ampulica kosa joj je ljepša nego ikad. :cerek:

I ja sam razmišljala o minivalu, ali mislim da bi to moju kosu dokrajčilo!

raverica
03.07.2007., 19:51
meni minival nije ništa pomogao, isti učinak je imao kao kada nagnječim kosu sa pjenom

Paranoid Sheep
03.07.2007., 20:31

Nakon koliko se mogu davati pramenovi nakon toga?

gljivek
04.07.2007., 15:45
..i ja imam tanku kosu...imam jedno pitanje...znate li gdje ima za kupit kvalitetnih četki za kosu...cula sam na vise mjesta da su drvene ok...sto prirodnije da je bolje..

?

Rock Star
04.07.2007., 18:41
..i ja imam tanku kosu...imam jedno pitanje...znate li gdje ima za kupit kvalitetnih četki za kosu...cula sam na vise mjesta da su drvene ok...sto prirodnije da je bolje..

?

Meni su super četke iz dm-a, ebelin se zovu.

_ANDY_
04.07.2007., 20:50
svi koji su rekli da u dm-u ima onih uvijača-nema.
bila sam danas u 2 dm-a i nigdje ne mogu pronaći.
nisu ih valjda skinuli iz azsortimana?

Sugarplum Fairy
04.07.2007., 21:05
svi koji su rekli da u dm-u ima onih uvijača-nema.
bila sam danas u 2 dm-a i nigdje ne mogu pronaći.
nisu ih valjda skinuli iz azsortimana?

Ima ih u Kozmu i u Nami.
Pošaljem ti svoje ako želiš :D , bačen novac. :mad:

_ANDY_
04.07.2007., 21:19
Ima ih u Kozmu i u Nami.
Pošaljem ti svoje ako želiš :D , bačen novac. :mad:

ak je bačen novac, daj mi molim te objasni zašto? kaj nisu dobri.?!

Sugarplum Fairy
04.07.2007., 21:31
ak je bačen novac, daj mi molim te objasni zašto? kaj nisu dobri.?!

Meni nisu. Ali sigurna sam da ja nešto krivo radim, ne znam ih staviti. Ili nemam kosu za njih. Uglavnom, neće mi stajati na glavi. :zubo:
Namotam ih i samo padnu. :rofl: Možda mi je preduga kosa, nemam pojma.
Uvijači su mi bolje rješenje. Barem za moju kosu.

Rock Star
04.07.2007., 22:26
Meni nisu. Ali sigurna sam da ja nešto krivo radim, ne znam ih staviti. Ili nemam kosu za njih. Uglavnom, neće mi stajati na glavi. :zubo:
Namotam ih i samo padnu. :rofl: Možda mi je preduga kosa, nemam pojma.
Uvijači su mi bolje rješenje. Barem za moju kosu.

Jesi stavila pjenu? Nisam nikada čula da to nekome pada s glave, ne bi trebalo, bez obzira na dužinu kose.

Sugarplum Fairy
04.07.2007., 23:26
Jesi stavila pjenu? Nisam nikada čula da to nekome pada s glave, ne bi trebalo, bez obzira na dužinu kose.

Ne, ne volim pjene. Ne koristim nikakve dodatne preparate. :zubo:
Mislim da ih krivo stavljam, probala sam više puta i uvijek bi si počupala pola kose, a gadovi nisu htjeli ni stajati na glavi. :rofl:
Ali ja sam šeprtlja, nisam nikakvo mjerilo. :D

Rock Star
05.07.2007., 01:11
Ne, ne volim pjene. Ne koristim nikakve dodatne preparate. :zubo:
Mislim da ih krivo stavljam, probala sam više puta i uvijek bi si počupala pola kose, a gadovi nisu htjeli ni stajati na glavi. :rofl:
Ali ja sam šeprtlja, nisam nikakvo mjerilo. :D

E, bez pjene teško da će ostati išta kovrčavo... Probaj s tim pa onda reci kak su ti pali s glave. :)

howyesno
05.07.2007., 01:21
Imam tanku, ali gustu, dugu kosu, koja se, nažalost, isto tako uvijek nekak slegne i kad je svježe oprana :mad:

Bila sam stavila minival prije 2,5 godine, htjela sam onak onaj lagani, lagani, prvenstveno zbog volumena; a dobila sam uništenu kosu- sad još malo pa ću imati, da tako kažem, samo svoju zdravu kosu, izrasla mi je natrag,a "granica" se tako vidjela da je to bilo strašno...

Keune me spasio da mi kosa ne ode u 3 p.m. :s

I meni je stvarno dosta pomogao Herbalov šampon Citrus Lift (za volumen)

Sugarplum Fairy
05.07.2007., 11:28
E, bez pjene teško da će ostati išta kovrčavo... Probaj s tim pa onda reci kak su ti pali s glave. :)

Nema šanse, imam fobiju od pjena, gelova, lakova...Ništa od toga ne smije na moju kosu. :D
Radije ću se odreći kovrčave kose zauvijek. :D

Rock Star
05.07.2007., 12:27
Nema šanse, imam fobiju od pjena, gelova, lakova...Ništa od toga ne smije na moju kosu. :D
Radije ću se odreći kovrčave kose zauvijek. :D

Ok, ali nemoj onda širiti dezinformacije kak papilote ne valjaju.

_ANDY_
05.07.2007., 13:54
da..a meni su rekli da to valja i bez pjene...znači, bez pjene ništa, a?
super...

Sugarplum Fairy
05.07.2007., 13:56
Ok, ali nemoj onda širiti dezinformacije kak papilote ne valjaju.

Nisam rekla da ne valjaju, rekla sam da MENI ne valjaju, i više puta sam ponovila da sigurno JA nešto krivo radim.
Ajde prvo čitaj, pa onda napadaj, može? ;)

hooray
05.07.2007., 15:11
ja sam bez pjene uspijevala i spavati s njima bez da opadnu,
bitno je da cvrsto namotas, i kad dodjes do glave moras krajeve savijati uz glavu, ali u suprotnom smjeru od smjera namotavanja, tako drze same sebe,

malo vjezbe i super funkcioniraju

Rock Star
06.07.2007., 00:02
Nisam rekla da ne valjaju, rekla sam da MENI ne valjaju, i više puta sam ponovila da sigurno JA nešto krivo radim.
Ajde prvo čitaj, pa onda napadaj, može? ;)

Ma nisam napala, smajlić mi tamo fali. :)
Samo sam htjela naglasiti da papilote ne valja otpisati...
A inače mislim da je efekt puno bolji s pjenom, mada može i bez, naravno.

_ANDY_
06.07.2007., 12:26
kupila sam ih u Kozmu, jer nema nigdje drugdje..fakat.
odlični su i dobro drže bez te pjene.
sve koje zanima- 14 kn- 5 kom. ima različitih debljina i sve isto koštaju.
PoZz

chichita
06.07.2007., 16:07
e tamo sam i ja gledala, ali ne znam koje uzeti, i koliko.... jel jedno pakovanje dosta? koji su bolji za kakve uvojke?

Paranoid Sheep
06.07.2007., 16:27
Joj,ja sve više razmišljam o minivalu..od posta one cure..a strah me kako će ispasti i kako će mi kosa podnijeti..:rolleyes:

_ANDY_
06.07.2007., 20:48
e tamo sam i ja gledala, ali ne znam koje uzeti, i koliko.... jel jedno pakovanje dosta? koji su bolji za kakve uvojke?

ja sam uzela plave (srednje veličine) i kovrče nisu one sitne nego..hmm..kak bi ti rekla..debljine jednog palca na ruci..eto. meni nije dovoljno jedno pakiranje i zato sutra idem po još recimo 2 paketića.

malena_mrvica
07.07.2007., 10:27
nedaj da ti stave puno te tekućine za minival. neg samo ovlaš..
al opet, ti znaš najbolje što je dobro za tvoju kosu:)

Paranoid Sheep
07.07.2007., 12:18
Kako ce mi uhvatiti ako samo ovlas bude?
Ma,najbolje za moju kosu bi bilo da ne dam minival,ali mi vrag ne da mira.:zubo:

raverica
07.07.2007., 13:26
i ja bi minival kada bih znala da će mi dati kosi volumen i da će uopće uspjeti... a prije mi nije uspio pa me zato strah

_ANDY_
07.07.2007., 13:38
što minival nije preporučljiv za djecu poput mene?

doro..nisam baš takvo dijete..14 god.??

Paranoid Sheep
07.07.2007., 13:57
i ja bi minival kada bih znala da će mi dati kosi volumen i da će uopće uspjeti... a prije mi nije uspio pa me zato strah

Ja sam prije jedno 5,6 godina imala,ali mi je popustio nakon 2 dana..:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Jezivo.Neam pojma zas..:confused:

raverica
07.07.2007., 15:01
Ja sam prije jedno 5,6 godina imala,ali mi je popustio nakon 2 dana..:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Jezivo.Neam pojma zas..:confused:

meni nije mogao popustiti jer nije uopće primio.. frizerka mi je fino nagnječila kosu pjenom i tak sam ja svaki put radila dok sam kao imala minival i na kraju skužila da sam to mogla raditi i sa običnom ravnom kosom, isti bi bio učinak :zubo: a potrošila pjene i pjene :rofl:

Paranoid Sheep
07.07.2007., 15:06
Pa i ja njušim da mi nije primilo..al pojma neam kako..:confused:

raverica
07.07.2007., 15:11
zavisi vjerojatno od kose, nekome primi kao ludo pa mu traje mjesecima a nekome uopće ne primi

Paranoid Sheep
07.07.2007., 15:16
Meni i kovrče traju cca 15 minuta.:flop:

raverica
07.07.2007., 15:20
meni isto.. ali jednom mi je jedna frizerka napravila kovrče za svatove koje su tako izgledale još 2 dana :cerek: idem baš nać sliku da se prisjetim :zubo:

Paranoid Sheep
07.07.2007., 18:48
meni isto.. ali jednom mi je jedna frizerka napravila kovrče za svatove koje su tako izgledale još 2 dana :cerek: idem baš nać sliku da se prisjetim :zubo:

Kako je to uspjela?:eek:

raverica
07.07.2007., 21:04
nafrkala me na viklere, nisu bili preširoki i držala po haubom skoro 2 sata :) onda kak je svaki vikler skidala, špricala je lakom pramen po pramen.. cijelu onu bocu je potrošila na moju kosu :zubo: pošaljem ti sliku na pm kad ju nađem ako želiš :)

Paranoid Sheep
07.07.2007., 22:12
nafrkala me na viklere, nisu bili preširoki i držala po haubom skoro 2 sata :) onda kak je svaki vikler skidala, špricala je lakom pramen po pramen.. cijelu onu bocu je potrošila na moju kosu :zubo: pošaljem ti sliku na pm kad ju nađem ako želiš :)

još pitaš.:cerek:

adriana7
13.07.2007., 18:20
ja sam napravila minival ima godinu dana.inače imam jako tanku opuštenu kosu bez volumena,al sam minivalom dobila onako prekrasnu čičkavu kosu.sad jedini problem je što mi je napola izrasla moja kosa i to glupo izgleda,;pola moje takve slabe kose i pola tako pri vrhovima 10cm ostatak minivala.za svaku preporuku je jer stvarno da volumen takvoj kosi,ali je naporno kad počme izrastat tvoja:mad:

Paranoid Sheep
13.07.2007., 18:22
i sta radis po tom pitanju?

Rock Star
13.07.2007., 20:49
ja sam napravila minival ima godinu dana.inače imam jako tanku opuštenu kosu bez volumena,al sam minivalom dobila onako prekrasnu čičkavu kosu.sad jedini problem je što mi je napola izrasla moja kosa i to glupo izgleda,;pola moje takve slabe kose i pola tako pri vrhovima 10cm ostatak minivala.za svaku preporuku je jer stvarno da volumen takvoj kosi,ali je naporno kad počme izrastat tvoja:mad:

Je, zato ja nikad ne bih stavila minival jer mi kosa raste ko trava, pa mi ta bujnost ne bi dugo trajala...
Al ne prođe dan da ne pomislim kak bi sve mogla riješiti minivalom. Ali na kraju ipak odustanem.

adriana7
14.07.2007., 18:00
i sta radis po tom pitanju?
sad u zadnje vrime ravnam je četkom...nema mi druge,da figarom kovrčam svoju bilo bi glupo :bonk:

Paranoid Sheep
14.07.2007., 18:27
Ja sluzbeno odustajem od minivala.:zubo:
Za sada.:zubo:

Fei
18.07.2007., 14:29
evo i mene... :W

meni je prije nekog vremena frizerka jedna rekla da je imala mušteriju sa kojom nije znala šta da radi koliko joj je kosa bila tanka i lomljiva i rijetka.
kaže ona...
dođe ti cura nakon godine dana, kad ono... druga osoba.
kaže da je nije prepoznala...

kao da joj je izrasla nova kosa, tj. i je, kaže puno jače gusta kosa, totalno čvršća nego prije i da je jako puno nove kose izraslo.
onda ju je pitala da šta se to desilo.

kaže cura da je kod svakog pranja (2x tjedno) obavezno prije stavljala masku, ali baš svaki put i držala na glavi 2 sata prije ispiranja.
i sad je potpuno zadovoljna kosom.

na pitanje koju masku, ona kaže: 1 jaje, maslinovo ulje i malo meda.
i to je to.

ali poanta je u tome da se to svaki put mora staviti i biti uporan.
evo, ja to već provodim kojih mjesec dana i iskreno vam kažem da mi je kosa skroz nekako drugačija, ne izgleda mi kao metla :eek: (a više manje uvijek je tako izgledala bez obzira na tretman) i ljudi mi govore da mi super stoji.

ovaj recept ne može naškoditi nikome jer je od prirodnih sastojaka, ali ponavljam, poanta je u tome da se provodi REDOVITO.

e pa sad, svaka od vas koja ima volje neka proba i ja vjerujem da će biti zadovoljna, voljela bih da mi i javite rezultate i dojmove.

pusa svima :kiss:

The White Rabbit
19.07.2007., 08:58
ja sam svuda pokušavala naći one spužvaste viklere/aj uvijače kako hoćete, one kakve je moja baka imala, al nigdje toga nema.:flop:

sve neki fency sa bodljama, s nekim umetanjima, ostao mi taj jedan bodljikavi u kosi, isusbog, to je bilo za poludit, pola kose sam si počupala:mad: nikad više. Od onih dugačkih, što su kao gliste gumaste, ostane mi kosa kao ovci kovrčava po nekoliko dana, to isto ne valja, kad ih skinem, moram spuštati kosu i zalizivat je vodom:rofl: jer mi se popne sva na vrh glave, preblesavo nešto.
Ko košara budem.

Minival sam napravila jednom u životu, bio je prekrasan, ali kad je popustio kosa mi je bila me-tla, i morala sam više od pola odrezati.:flop:

ovaj recept za masku mi se sviđa, mogla bih ga probati.:) Iako me ovo jaje malo plaši..stavljala sam jednom masku od jajeta...pa se nije đubre dalo isprati..a skuhalo mi se valjda na glavi, kad sam ispirala toplom vodom, šta ja znam umaterinu:rofl:

plavuša u duši
01.08.2007., 22:49
I ja imam jadnu kosu, tanku i suhu a jako se brzo masti. Užas!
Što sve nisam radila. Imala sam nekog uspjeha, ali nakon nekog vremena sva ona kosa koja bi mi narasla, otpala bi. Konačno mi je moja šefica rekla da si svaku večer mažem glavu s ricinusovim uljem i ujutro operem. I stvarno, nakon nekoliko mjeseci kosa mi je narasla i dugo vremena bila kao griva, sve dok je, ne znam zašto, nisam ošišala skroz kratko. Od onda se mučim, ali nikako da počnem ponovno mazati svakodnevno ricinusom. Čaj od koprive je isto jako dobar, ojačava korijen kose. Treba samo dobro isprati sa njime opranu kosu i ostaviti da se posuši.
Volumen- sutra idem na mini val za volumen. Jedva čekam da vidim rezultat.
Pjene- od njih mi je kosa još više suha i izgleda grozno, a opet ako ništa ne stavim, koma.

plavuša u duši
01.08.2007., 22:52
Maska- stavlja se samo žutanjak od jajeta, ne bjelanjak.
Možete dodati malo ruma. Je da miriši kao kolač, ali djeluje.

Rock Star
02.08.2007., 07:24
Koji omjer ide u masku s bademovim i medom?
Naime, probala sam to jučer i kad sam u bademovo stavila med, teksture su se odvojile jedna od druge i na kraju je ispalo da zasebno nanosim ulje, a posebno med. No na kraju je kosa ipak bila mekana i podatna, pomalo svjetlija... Zadovoljna sam, samo me ovaj detaljčić malo muči...

Rock Star
02.08.2007., 07:28
I ja imam jadnu kosu, tanku i suhu a jako se brzo masti. Užas!
Što sve nisam radila. Imala sam nekog uspjeha, ali nakon nekog vremena sva ona kosa koja bi mi narasla, otpala bi. Konačno mi je moja šefica rekla da si svaku večer mažem glavu s ricinusovim uljem i ujutro operem. I stvarno, nakon nekoliko mjeseci kosa mi je narasla i dugo vremena bila kao griva, sve dok je, ne znam zašto, nisam ošišala skroz kratko. Od onda se mučim, ali nikako da počnem ponovno mazati svakodnevno ricinusom. Čaj od koprive je isto jako dobar, ojačava korijen kose. Treba samo dobro isprati sa njime opranu kosu i ostaviti da se posuši.
Volumen- sutra idem na mini val za volumen. Jedva čekam da vidim rezultat.
Pjene- od njih mi je kosa još više suha i izgleda grozno, a opet ako ništa ne stavim, koma.

Kad si staviš minival, daj, molim te, javi kak si zadovoljna rezultatom jer ja dugo već razmišljam o tome, ali bojim se da mi ne uništi kosu koju sam konačno dovela u zadovoljavajuće stanje - konačno je ima, nije ispucala, zdrava je, glatka, mekana... Je da se mučim dosta s njom i posvećujem joj poprilično pažnje, ali nakon godina mučenja s kosom koja nije mogla narasti ni centimetar bez da bi popucala, sretna sam jako! Minival bi zbog volumena, zato kaj s kovrčama uvijek imaš frizuru... I tak to. :)

*Crvenkapica*
02.08.2007., 18:18
Ricinusovo ulje :s

plavuša u duši
02.08.2007., 20:41
Koji omjer ide u masku s bademovim i medom?
Naime, probala sam to jučer i kad sam u bademovo stavila med, teksture su se odvojile jedna od druge i na kraju je ispalo da zasebno nanosim ulje, a posebno med. No na kraju je kosa ipak bila mekana i podatna, pomalo svjetlija... Zadovoljna sam, samo me ovaj detaljčić malo muči...

:afro:
U tu masku trebaš staviti i nešto gušće što će ti to sve povezati, npr žutanjak od jajeta. Žlica meda, žlica ulja i žutanjak se mješaju, možeš dodati i malo ruma. Količina naravno ovisi o dužini i gustoći kose. Ako je duža, stavi po dvije žlice ulja i meda. Možeš dodati i koju kap eteričnih ul. Od baznih ulja: maslinovo, bademovo, avokadovo, ricinusovo, ulje pšeničnih klica, kokosovo...ima ih puno, pogledaj malo po stranicama o aromakozmetici.

plavuša u duši
02.08.2007., 20:47
Kad si staviš minival, daj, molim te, javi kak si zadovoljna rezultatom jer ja dugo već razmišljam o tome, ali bojim se da mi ne uništi kosu koju sam konačno dovela u zadovoljavajuće stanje - konačno je ima, nije ispucala, zdrava je, glatka, mekana... Je da se mučim dosta s njom i posvećujem joj poprilično pažnje, ali nakon godina mučenja s kosom koja nije mogla narasti ni centimetar bez da bi popucala, sretna sam jako! Minival bi zbog volumena, zato kaj s kovrčama uvijek imaš frizuru... I tak to. :)

:hrk:
Mini val je uspio, kosa nije spaljena, stavila mi je ampulu i masirala glavu. Kovrče su prilično dobre, ali o stvarnom stanju stvari javim sutra. Moram to vidjeti na danjem svjetlu. Naime, frizerka mi je napravila lijepu frizuru, izvukla mi je kosu, ali ja sam je doma malo navlažila i ona se nakovrčala. Za sada ne bih komentirala, iako mi je, kad mi je skinula ručnik, kosa izgledala jako lijepo, kao ona kratka frizura Kyle Minoque(?)(kak se piše?ne veze, tu smo svi domači). Kvaliteta kose se nije pogoršala, mekana je i sjajna.

Rock Star
02.08.2007., 22:23
:hrk:
Mini val je uspio, kosa nije spaljena, stavila mi je ampulu i masirala glavu. Kovrče su prilično dobre, ali o stvarnom stanju stvari javim sutra. Moram to vidjeti na danjem svjetlu. Naime, frizerka mi je napravila lijepu frizuru, izvukla mi je kosu, ali ja sam je doma malo navlažila i ona se nakovrčala. Za sada ne bih komentirala, iako mi je, kad mi je skinula ručnik, kosa izgledala jako lijepo, kao ona kratka frizura Kyle Minoque(?)(kak se piše?ne veze, tu smo svi domači). Kvaliteta kose se nije pogoršala, mekana je i sjajna.

Drago mi je! Gdje si ga radila?

plavuša u duši
03.08.2007., 13:50
Salon Nicole-Nicole, koštalo me 220 Kn, platila sam karticom i nije me šišala. Da je, bilo bi vjerojatno skuplje.
Kovrče su dosta sitne, ali sve skupa jako dobro izgleda.
Vidjet ćemo, možda ponovim za 2-3 mjeseca kad se opusti. Ovaj se mini val može ponovno staviti za to vrijeme.

Rock Star
03.08.2007., 16:08
Salon Nicole-Nicole, koštalo me 220 Kn, platila sam karticom i nije me šišala. Da je, bilo bi vjerojatno skuplje.
Kovrče su dosta sitne, ali sve skupa jako dobro izgleda.
Vidjet ćemo, možda ponovim za 2-3 mjeseca kad se opusti. Ovaj se mini val može ponovno staviti za to vrijeme.

Gdje je taj salon?

raverica
03.08.2007., 16:10
uličica poslije vjesnika ako ideš od savske, imaš na njihovoj stranici nacrtanu lokaciju

Rock Star
03.08.2007., 22:04
uličica poslije vjesnika ako ideš od savske, imaš na njihovoj stranici nacrtanu lokaciju

Veselka Tenžere?

raverica
03.08.2007., 22:07
Cvjetna cesta 5

Rock Star
04.08.2007., 09:20
Cvjetna cesta 5

:kiss:

plavuša u duši
04.08.2007., 17:50

Hvala na dobrim mislima.
Ako ideš, javi kako je bilo. Sretno.
:top: Danas sam oprala kosu i posušila na zraku. Stvarno sam zadovoljna. Kovrčice su dobre, ne presitne, ne izgledam kao ovca, kosa mi je mekana i živahna. Cijelu noć sam držala pakung od žutanjka, ricinusa, ulja pšeničnih klica i meda i zaključila kako nije potrebno držati više od sat-dva. Sve ono što se resorbira, resorbira se ionako za desetak minuta.

missm
06.08.2007., 12:04
Također stavljam pakung jako sličan kao i *plava u duši*, šampone bez silikona, regenerator kod svakog drugog pranja i moja inače tanka kosa me zadovoljava. Kad želim posebniju frizuru umasiram uz tjeme Wella pjenu za volumen / istina je kako kažu na reklami da volumen drži dva dana /.

Rock Star
06.08.2007., 14:06
Skužila sam da mi regenerator baš ne pomaže... Kak je kosa tanka, ful je spljošti i izgleda ko da sam pokisla, a bez njega je baš lijepo bujna. Više mi nije ko slama jer je redovito hranim uljima, tak da mi regenerator više nije must have i definitivno ga više neću stavljati prilikom svakog pranja jer mi je bez njega bolje.

I još nešto - imam dojam da mi je kosa od dječjih šampona bujnija, mekanija, svilenkastija. Takav dojam ostavio je SauBär šampon ovaj vikend.

plavuša u duši
07.08.2007., 13:47
Skužila sam da mi regenerator baš ne pomaže... Kak je kosa tanka, ful je spljošti i izgleda ko da sam pokisla, a bez njega je baš lijepo bujna. Više mi nije ko slama jer je redovito hranim uljima, tak da mi regenerator više nije must have i definitivno ga više neću stavljati prilikom svakog pranja jer mi je bez njega bolje.

I još nešto - imam dojam da mi je kosa od dječjih šampona bujnija, mekanija, svilenkastija. Takav dojam ostavio je SauBär šampon ovaj vikend.

:confused:
Kakva ulja koristiš?
Ja trošim ricinusovo, od maslinovog imam dojam da mi je još isušenija nego inače, ali možda je to sam moj dojam. Ulje od čička od Afrodite mi je koma, kosa mi je kao žica umočena u ulje i još više ispada. Ima neki ne baš prirodan sastav.

Rock Star
08.08.2007., 14:22
Kakva ulja koristiš?
Ja trošim ricinusovo, od maslinovog imam dojam da mi je još isušenija nego inače, ali možda je to sam moj dojam. Ulje od čička od Afrodite mi je koma, kosa mi je kao žica umočena u ulje i još više ispada. Ima neki ne baš prirodan sastav.

Stavljam bademovo ulje, ponekad s medom, najčešće solo. Probala bih i jojobino, ali ne znam ima li toga u ljekarnama...

Vidjela sam u nekom časopisu recept za jako suhu kosu: rastopiti žlicu meda u malo tople vode i dodati žlicu octa, umasirati u kosu i nakon kraćeg vremena isprati. Možda probam.

plavuša u duši
08.08.2007., 16:16
Stavljam bademovo ulje, ponekad s medom, najčešće solo. Probala bih i jojobino, ali ne znam ima li toga u ljekarnama...

Vidjela sam u nekom časopisu recept za jako suhu kosu: rastopiti žlicu meda u malo tople vode i dodati žlicu octa, umasirati u kosu i nakon kraćeg vremena isprati. Možda probam.

:rolleyes:
Hvala! Probat ću i ja bademovo, do sada ga nisam koristila osim za lice i tijelo.
Inače, jojobinog ulja ima u biljnim apotekama i prodavaonicama zdrave hrane, kao i ostalih raznih ulja, različitih proizvođača i raznih cijena. Ja sam kupovala Primavera ulje pšeničnih klica jer je to ulje koje se nalazi u Dr Hauschka ulju za kosu od neema, ali mi rezultat nije bio neki.

Rock Star
08.08.2007., 22:01
:rolleyes:
Hvala! Probat ću i ja bademovo, do sada ga nisam koristila osim za lice i tijelo.
Inače, jojobinog ulja ima u biljnim apotekama i prodavaonicama zdrave hrane, kao i ostalih raznih ulja, različitih proizvođača i raznih cijena. Ja sam kupovala Primavera ulje pšeničnih klica jer je to ulje koje se nalazi u Dr Hauschka ulju za kosu od neema, ali mi rezultat nije bio neki.

Koliko košta jojobino?

Ja sam bademovo uspjela naći za 15 kuna 100 g, u običnoj ljekarni, to mi je najjeftinije do sada.

plavuša u duši
09.08.2007., 13:30
Koliko košta jojobino?

Ja sam bademovo uspjela naći za 15 kuna 100 g, u običnoj ljekarni, to mi je najjeftinije do sada.

Nisam sigurna, mislim oko 70 Kn od Primavere. Ali ima raznih, čitaj naljepnicu da vidiš je li čisto ili miješano sa nekim drugim uljima.
Ima i u Aromatici, Stara Vlaška, mislim da je tamo jeftinije.

Fleur
09.08.2007., 14:11
Mojoj tankoj kosi pomogao je minival da dobije volumen. Ali mi je dosadio.

Rock Star
10.08.2007., 07:07
Mojoj tankoj kosi pomogao je minival da dobije volumen. Ali mi je dosadio.

Je li ti kosa počela padati?
Imaš inače suhu kosu ili?
Ak imaš tanku kosu, je li ti se objesio?
Ja razmišljam o minivalu duuuugo već, ali ne želim biti ko Milanka Opačić. A mislim i da mi je riskantno jer imam poprilično suhu kosu.

Fleur
10.08.2007., 09:30
Je li ti kosa počela padati?

Ne više nego prije minivala :)

Imaš inače suhu kosu ili?

Imam masnu, isušilo mi je vrhove, ali sve se to dalo riješiti sa raznoraznim kremicama i maskicama :zubo:

Ak imaš tanku kosu, je li ti se objesio?

Objesio se s vremenom, kosa izrasla, ali je još uvijek lijepo izgledao

Ja razmišljam o minivalu duuuugo već, ali ne želim biti ko Milanka Opačić. A mislim i da mi je riskantno jer imam poprilično suhu kosu.

Ja sam stavljala biljni, a ne pravi minival i stvarno mi nije jako isušilo kosu, vlasište je ostalo masno a ne ko poslije pravog minivala suho. Iz svog iskustva preporučujem.

Pafulja
10.08.2007., 10:26
ej, curke. da se priključim. i ja sam tankokosa-spašava me jedino da imam tamnu kosu pa nije tak strašno, al se voli obijesiti i ne mogu imati dugu, max do brade jer se isto obijesi.onak otužno, kao uši od baseta izgleda.

enivej, u zadnjih god-dvije radim razne cirkuse i fakat mi se pojačala.
1. više se ne farbam-nakon nekog vremena su mi se još stanjile vlasi, a kosa mi je zanal ispadati kao blesava=>KANA. naime počela sam se kanirati. istina je da je neuredno, kapa i živcira, kosa malo smrducka kad se smoći koja 2-3 pranja poslije i trebalo mi je kojih 15 kaniranja (ne pretjerujem, a neke kane sam držala cijelu noć, cca 10 sati) da ulovim željenu nijansu (morala sam i sa time zakomplicirati-naime, hoću onu tamno smeđu čokoladu), ali su rezultati i više nego mrak.
pogustila mi se kosa, prestala je ispadati, čak ni ono proljeće-jesen, i nikad mi nije bila kvalitetnija. sad kad sam konačno skužila nijansu, ispadne skroz prirodno, jedino nekad sijede ne prime do kraja, al ionako ih imam sve skupa 5 na glavi pa nije bed. fakat mi je ozdravilo i tjeme i kosa.

2. dva pout godišnje stavljam smrdljivu kuru od tinkture od korijena koprive koju samam napravim. već sam par puta pisala o toma, al ću i opet jer je mrak. čak ju i dragi koristi i pitaju ga ljudi koji ga ne vide često što je radio s kosom, da mu je gušća nego ikad.

tinktura od KORIJENA koprive
kupi se čaj od korijena (ne list) koprive (ima u gei, encijanu, ovim bio trgovinama, cca 10 kn, može i dva komada za dvoje ljudi ili ako se hoće malo duža kura) i istrese se u staklenu teglicu (npr. pekmeza, ajvara) i prelije sa rakijom (bilo kojom-koje nije šteta) ili sa mješavinom pola vode, pola alkohola iz apoteke/votke. treba biti dva prsta iznad koprive. pusti se stajati 2 tjedna na tamnom. nakon toga se procijedi i jednom dnevno se sa kapaljkom (apoteka 8 kn) utrlja u vlasište-onako na razdjeljke kao farbanje.
jedini minusi su što malo smrdi na alkohol (ne ispari skroz) i malo je zakorena kosa poslije, tako da to stavite ili na većer, pa ujutro dobro raščešljati ili na godišnjem kad se može bezbrižno smrduckati. meni po završetku kure bude sve puno onog paperja oko cijele glave od nove kose. čak se i frizerka znala čuditi da koliko podmlatka imam-a ta kraća kosica uz tjeme odmah diže od glave dužu pa izgleda bujnije (pravi frizeri tak i šišaju). eto, probajte, fakat je super. ja sam sa tim i perut i psorijazu izljećila (kuc, kuc, kuc u drvo).

3. regeneratori fakat otegnu kosu-meni je najbolja od afrodite ti&ti krema (kozmo, dm, cca 15kn) za kosu-štiti od uv zraka pa mi nikad ne ispuca ljeti, stav je se jako malo na dlan i nanese samo na vrhove i kosa je mrak. čak imam utisak i da malo oblikuje one nestašne raščupane repiće ak imate takvu friz. od kad ju koristim, nisam imala niti jedan split end bez obzira što me jedna frizerka uništila britvom-to mi je druga teta frizeta preporučila-ona uvijek stavlja to mušterijama prije feniranja.

4. dobra frizura, ne preduga. ni boja nije nebitna-tamnije djeluje gušće jer manje svijetlo prolazi kroz nju-teta frizeta dala savijet, ona ista od gore.

znam da sam odužila, ali fakat pomaže i nadam se da će koja probati i biti u transu kao ja.

Rock Star
10.08.2007., 10:49
Fleur, još samo jedno pitanje - gdje si dala staviti biljni minival?

chichita
10.08.2007., 11:16
jel moguće staviti minival samo na kraj kose, od uha na dolje i da je krupan-krupan kao uvojci oni veliki da izgleda?

Fleur
10.08.2007., 11:34
Fleur, još samo jedno pitanje - gdje si dala staviti biljni minival?
Radila mi ga je prijateljica prošle godine, bila sam joj model za maturu, tako da nije bio u salonu nigdje :zubo:

plavuša u duši
10.08.2007., 13:36
ej, curke. da se priključim. i ja sam tankokosa-spašava me jedino da imam tamnu kosu pa nije tak strašno, al se voli obijesiti i ne mogu imati dugu, max do brade jer se isto obijesi.onak otužno, kao uši od baseta izgleda.

znam da sam odužila, ali fakat pomaže i nadam se da će koja probati i biti u transu kao ja.

Hvala na savjetima!
Meni je kosa od kane još jače ispadala, a sijede mi nije pokrila, ali koprivu sam koristila ranije i rezultati su bili više nego dobri. Hvala što si me podsjetila na taj recept, odmah danas stavljam koprivicu u alkohol.
Nadam se transatičnom rezultatu!

Rock Star
10.08.2007., 22:52
Hvala na savjetima!
Meni je kosa od kane još jače ispadala, a sijede mi nije pokrila, ali koprivu sam koristila ranije i rezultati su bili više nego dobri. Hvala što si me podsjetila na taj recept, odmah danas stavljam koprivicu u alkohol.
Nadam se transatičnom rezultatu!

Mene je kana isto uništila. Ne bih je nikome preporučila. Još uvijek liječim štetu koju mi je napravila, ali eto, ide na bolje polako... :cerek:

Pafulja
13.08.2007., 12:10
ne kužim curke. kaj to konkretno znači da vam je kana uništila kosu? i koju ste koristile? ja koristim onu iz dm-a perzijanu crnu i kesten pa miješam. obzirom na ponudu kana u zgb vjerojatno ste koristile istu.

baš čudno, meni kosa nikad bolja, i tjeme je konačno mirno-s njim sam stalno imala neke izboje i kerefeke.

samo za usporedbu, prije tri-četiri dana sam se pofarbala sa nekom švarckopfovpm i razlika je ogromna. nije mi primila jednako, doduše niti kana, ali kana djeluje prirodno, onak pramenkaste nijanse, kosa mi pada u grumenima (moram stavit tunkat koprivu), a tjeme i korijen kose me bolio doslovce dva dana-izludila sam! ko kad imaš čvrsti rep na vrhu glave pa boli kosa kad ga makneš. tjeme mi je crveno ko pavijanova guzica.

nebum se više farbala. vidjela sam neku polu prirodnu boju od l?erarbolario, mislim, nema onih najgorih kem spojeva, na bazi kane, oraha i još nekih prirodnih stvari i nema amonijaka. jes da je 60 kn, al šta sad. ak ni ta ne valja vraćam se kani raširenih ruku!:cerek:

_ANDY_
14.08.2007., 14:04
....jedina moja tema koja je opstala....

Pafulja
16.08.2007., 08:35
ne znam više da li je to bilo na ovoj temi, al nebu bilo viška u svakom slučaju.
neka od vas je rekla da je frendica ojačala kosu stavljajući žumanjak+maslinovo prije svakog pranja-e i ja sam, pa da prijavim.
stavila sam u žumanjak malo maslinovog, ricinusovog i domaćeg orahovog jer sam smečka i stavila sam četkicom za farbanje na tjeme kao da farbam izrast. držala nekih sat i pol otprilike. oprala sam u dva šamponiranja bez problema (afrodita kamilica od litre-njami!!)-mislila sam da će teže ići dolje od puno ulja.

kosa mi je super! nije mekana nešt posebno, neg je nekako nahranjena, sretna i debela-eto, tak nekak!
svakako ću to ponoviti što češće-ne znam oću li moći baš prije svakog pranja, ali ću probati min. 1x tjedno.

enivej, hvala na savjetu, odličan je!!!

mladi_luk
21.08.2007., 22:36
Ja imam kosu do ramena i zanima me ako stavim te spužvaste velike uvijače i uvijem skroz do korijena hoće mi kosa biti prekovrčava i vizualno kraća (jer nemam dugu dugu kosu)? Ja bih htjela da bude valovita, a ne kovrčava baš.

*overprotected*
22.08.2007., 17:03
Ja imam kosu do ramena i zanima me ako stavim te spužvaste velike uvijače i uvijem skroz do korijena hoće mi kosa biti prekovrčava i vizualno kraća (jer nemam dugu dugu kosu)? Ja bih htjela da bude valovita, a ne kovrčava baš.

po dužini kose imamo isto...e sad, ja sam jednom imala te velke uvijače tak i kosa mi je nakon toga bila dosta, tj. jako kraća...al lijepo kovrćava:zubo: ...e ak bi htjela da ti bude valovita, mozes probat ono kad si opereš kosu da staviš na nju pjenu i malo oblikuješ...i ne sušiš:D :D , pa bi to onda trebalo ispast ovak nekak--->

http://img211.imageshack.us/img211/8167/ovakneshjc2.jpg (http://imageshack.us):cerek:

mladi_luk
22.08.2007., 17:56
e ak bi htjela da ti bude valovita, mozes probat ono kad si opereš kosu da staviš na nju pjenu i malo oblikuješ...i ne sušiš:D :D , pa bi to onda trebalo ispast ovak nekak--->

http://img211.imageshack.us/img211/8167/ovakneshjc2.jpg (http://imageshack.us):cerek:

tak nekako bih htjela da izgleda, ali kosa mi je baš ravna pa me brine da pjena neće biti dovoljno jaka da mi je uvije, ali probat ću :top:

Rock Star
22.08.2007., 21:06
po dužini kose imamo isto...e sad, ja sam jednom imala te velke uvijače tak i kosa mi je nakon toga bila dosta, tj. jako kraća...al lijepo kovrćava:zubo: ...e ak bi htjela da ti bude valovita, mozes probat ono kad si opereš kosu da staviš na nju pjenu i malo oblikuješ...i ne sušiš:D :D , pa bi to onda trebalo ispast ovak nekak--->

Ajme, koja kosa, zakon! :s

To si ti?

*overprotected*
22.08.2007., 22:35
Ajme, koja kosa, zakon! :s

To si ti?

ah...da bar...nisam to ja:p...tek tak nasla na netu:D
al zena fakat ima jebenu kosu i frizu, i ja bi takvu...:s

adriana7
28.08.2007., 23:35
ajme probala san vaš recept sa žumanjkom,ricinusovim uljem i još sam dodala malo maslinovog.kosa mi je i nakon dva šamponiranja i ispiranja nepodnošljivo smrdila po jajima :rigo: kako se vi rješavate smrada ako ga uopće imate poslije tretmana s žumanjkom???

plavuša u duši
29.08.2007., 20:54
ajme probala san vaš recept sa žumanjkom,ricinusovim uljem i još sam dodala malo maslinovog.kosa mi je i nakon dva šamponiranja i ispiranja nepodnošljivo smrdila po jajima :rigo: kako se vi rješavate smrada ako ga uopće imate poslije tretmana s žumanjkom???

Ja sam koristila tu masku ne znam koliko puta i NIKADA mi kosa nije smrdila po jajima.:confused:
Možda je jaje koje si stavila bilo pokvareno ili je kokoš bila hranjena turbo umjetnom hranom? :confused:

naranđica
31.08.2007., 20:34
čitam vas i pitam se koliko zbilja imate tanku kosu kad možete bez pjena, laka, gela... kad možete kosu sušiti bez fena. bit će da je moja extra katastrofalno tanka. zavidim vam

ja svoju u zadnjih godinu dana feniram jer perem ujutro prije posla (frkanje otpada), i mora izgledati uredno. a drugi dan mi je već tako masna da ju obavezno moram svezati u rep ili punđu. ako ju zbog žurbe ne izvučem sa četkom čim se posuši tako se objesi da ni čista ne liči na ništa. makar ni izfenirana nije baš nešto.

ranije sam znala staviti viklere ali mi je tako ravna da nakon 45 min izgleda ispeglano. ma katastrofa

jedino sam nedavno otkrila tigi superstar, i baš mi je dobar preparat jer ju sa feniranjem malo napuše i ogrubi tak da nije baš kao dječje paperje

i kakvu frizuru odrezati. ja osobno volim klasičnu ravnu do ramena. sad mi je toga već dosta i rado bi promijenila ali boljim se da će mi svaka druga frizura koja se ne da svezati u rep biti prezahtjevna jer bi se morala dizati svako jutro prije posla a ide zima

wondergirl21
01.09.2007., 01:34

ja sam to vec davno probala i smrdila sam po maslinovom ulju odvratno, a kosa mi je izgledala jos gore.

Una67
23.09.2007., 11:45
Djevojke, bok! :)
Moja je kosa gusta, znaci ima je puno, ali je tanka i totalno bez-zivotna. Ima netko neki savjet za unijeti malo "zivota" u kosu?! :confused:

Fala! :kiss:

Dorée
23.09.2007., 13:16
pisali smo već http://www.forum.hr/showthread.php?t=234848

Una67
24.09.2007., 00:04
thanks mila :kiss:

Una67
24.09.2007., 00:16
ajme djevojke, super tema i upravo ono sto me muci......volim svoju kosu i voljela bih je jos malo duzu (sad mi je so ramena) ali je totalno bez zivota......danas krecem sa vasim savjetima i javim vam kak mi ide......drste mi fige :)

reader
24.09.2007., 13:11
Kod tanke kose najvažnija je frizura, tj. kako je ošišana!

plavuša u duši
24.09.2007., 13:40
Istina!
Zato kada nađete frizerku koja vas dobro šiša, ne puštajte je iz ruku!

dushica
24.09.2007., 16:29
čitam vas i pitam se koliko zbilja imate tanku kosu kad možete bez pjena, laka, gela... kad možete kosu sušiti bez fena. bit će da je moja extra katastrofalno tanka. zavidim vam

ja svoju u zadnjih godinu dana feniram jer perem ujutro prije posla (frkanje otpada), i mora izgledati uredno. a drugi dan mi je već tako masna da ju obavezno moram svezati u rep ili punđu. ako ju zbog žurbe ne izvučem sa četkom čim se posuši tako se objesi da ni čista ne liči na ništa. makar ni izfenirana nije baš nešto.

ranije sam znala staviti viklere ali mi je tako ravna da nakon 45 min izgleda ispeglano. ma katastrofa

jedino sam nedavno otkrila tigi superstar, i baš mi je dobar preparat jer ju sa feniranjem malo napuše i ogrubi tak da nije baš kao dječje paperje

i kakvu frizuru odrezati. ja osobno volim klasičnu ravnu do ramena. sad mi je toga već dosta i rado bi promijenila ali boljim se da će mi svaka druga frizura koja se ne da svezati u rep biti prezahtjevna jer bi se morala dizati svako jutro prije posla a ide zima

Ja imam isti taj problem jebitacno tanke kose koja se brzo masti. i dok sam godinama nosila dugu kosu (plasila sam se da se osisam, nisam verovala frizerima), isto sam je prala svaki drugi dan, s tim sto sam morala da je drugi dan uvezem u rep da se ne bi videlo koliko je masna. a onda sam pre dve godine vec poludela, pocela je i da opada zbog drzanja u repu, i ja odlucim da se osisam na kratko i da prestanem da se farbam, da je pustim brate da dise. i veruj mi nisam se pokajala. sada je perem svakog jutra pred posao (uz tusiranje), uvek je cista i uredna, posle pranja malo prosusim i stavim po ure male cicak uvijace i to uvek izgleda uredno. a i kratka frizura mi je osvezila lice i izgledam sebi lepse ( mladje). eto. to je moje resenje.

Una67
24.09.2007., 23:47

pa dajte neki prijedlog......kako bi trebala biti osisana tanka kosa......ja inace volim malko duzu kosu......mislim da mi bolje stoji

moja je osisana ovako:
odozada sva ravna, tek preko ramena
od naprijed mi je najkraci pramen nesto iznad brade i onda sve nize dok ne dodje do ravne duzine

BTW kupila sam jutros kanu, ali nema uputstvo kako se mijesa, a ja sam je zadnji put stavljala pred jedno 10-12 godina
moze malo pomoci?! jel se ono mora promijesati sa octom?? :confused: :o

reader
25.09.2007., 08:26
http://hotimg6.fotki.com/a/217_68/80_50/kosa-kratka3.jpg
http://hotimg12.fotki.com/a/217_68/80_50/kosa-kratka.jpg

Ovo su mi dvije lijepe kratke...

reader
25.09.2007., 08:29
http://hotimg12.fotki.com/a/217_68/80_50/kosa3.jpg

...a ovo mi je lijepa dugačka, jedino malo skratiti još, da se ovaj gornji kraći dio fino može podići malo pjenom ili tapiranjem.

Ja bih tako, ali moja je prirodna i neukrotiva i ne mogu je ravnati svaki dan!

Una67
25.09.2007., 08:52
http://hotimg12.fotki.com/a/217_68/80_50/kosa3.jpg

...a ovo mi je lijepa dugačka, jedino malo skratiti još, da se ovaj gornji kraći dio fino može podići malo pjenom ili tapiranjem.

Ja bih tako, ali moja je prirodna i neukrotiva i ne mogu je ravnati svaki dan!

vidis moja je ovako osisana od naprijed.......samo bih znaci trebala odozada stepenasto osisati

keep them coming! :zubo:

reader
25.09.2007., 09:31
vidis moja je ovako osisana od naprijed.......samo bih znaci trebala odozada stepenasto osisati

keep them coming! :zubo:

Ali ne jako stepenasto, da ne dobiš repove puno duže od gornjeg dijela (onda će ispasti da imaš slabu kosicu). Onako, da bude samo malo "ukoso" ošišano.
A zatim uvijek taj gornji dio na potiljku malo podigneš, natapiraš ili tak nešto (ja sam znala natapirati malo)...

sara-sb
21.04.2008., 16:32
TREBAM POMOĆ!!!
Imam tanku i ravnu kosu. Sisala sam se na stepenasto, ali kao da se nije nista promijenila.
Hoću se otici osisat ali ne znam kako. Voljela bih imati siske ali ne znam hoce li mi stajati.
Mislim da bi mi ovak nes stajalo. PLEASE HELP!!!
http://images.tvrage.net/people/17/48217.jpg
hvala

Rock Star
21.04.2008., 22:10
Meni ona djeluje kao da doslovce ima dvije dlake na glavi.

nety
02.04.2009., 15:45
Moja je tnaka i jadna ..i jos je k tome svijetla da se sav taj jad još jace vidi:rofl:
Farbam se svaka 3 mj ..nekad i svaka 2 i sad sam uglavnom na pramenovima Nakon nekog vremena mi kosa izgleda koma ko spaljena sva pa sma je pocela tretriati profi regeneratorima i maskama za kosu rezultat je dobar kosa je oporavljena vis ene zgleda ko da me neko usteko u struju:cerek: ali mi se objesi od sveg tog Neznam kako i s cime bi mogla kosu oporaviti da mi bude cvrsca i jaca

NinaLady
02.04.2009., 19:47

Al ima identičnu frizuru i tanku kosu kao i ja :rofl:

Teško ti je nama kaj imamo 2 dlake na glavi a štaš :ne zna: šmrc

Kaky
02.04.2009., 20:56
Al ima identičnu frizuru i tanku kosu kao i ja :rofl:

Teško ti je nama kaj imamo 2 dlake na glavi a štaš :ne zna: šmrc

a ja sam oduvijek mislila da je moja bujna kosica grozna :(
tek sad vidim kakve probleme stvara tanka kosa.. tj. odnedavno, kad mi je brat počeo puštat kosu (a ima tanku i normalno/masnu kosu) i kad mu je narasla oko 10 cm, sva mu je bila jadna i priijepljena uz glavu, doslovno ko zalizana, pa mu je to fakat dosadilo i sad ima opet kratku..

NinaLady
02.04.2009., 21:02
a ja sam oduvijek mislila da je moja bujna kosica grozna :(
tek sad vidim kakve probleme stvara tanka kosa.. tj. odnedavno, kad mi je brat počeo puštat kosu (a ima tanku i normalno/masnu kosu) i kad mu je narasla oko 10 cm, sva mu je bila jadna i priijepljena uz glavu, doslovno ko zalizana, pa mu je to fakat dosadilo i sad ima opet kratku..

Hoćeš se mijenjat :D
Al ak niš super je po ljeti, brzo se osuši i nije ti vruće :top:

kokoshka
03.04.2009., 15:42

ja imam još rjeđu kosu od te na slici, daj zamisli onda kak je meni!:(

piccola
03.04.2009., 18:50

meni uopce ne djeluje:misli:

NinaLady
03.04.2009., 21:18
meni uopce ne djeluje:misli:

A vjeruj mi da ljudima koji imaju gustu kosu djeluje... :mig:

Al' neznaju oni kak se mi mučimo s te 2,3 dlake da to na nešto liči :D

piccola
03.04.2009., 22:45
pa ja imam gustu kosu :) al doduše tanku dalku al dobro
neznam, ne vidi se cijela glava pa ne mogu valjda dobro procjeniti

Kaky
04.04.2009., 09:36
Hoćeš se mijenjat :D
Al ak niš super je po ljeti, brzo se osuši i nije ti vruće :top:

e a vidiš, meni se suši barem sat vremena :eek:
poludim! pogotovo kad ju navečer perem, pa mi se spava a ne smijem mokre kose u krevet :rofl:
sve ima svoje prednosti i mane :mig:

kad mi je buraz imao dužu kosu nisam ga mogla gledat pa sam mu stalno pjenu i sl. stvari stavljala u kosu.. al ništa mu nije previše pomoglo. izgleda da mu je prekipjelo, pa se ošišao..

Rock Star
04.04.2009., 12:18
ja imam još rjeđu kosu od te na slici, daj zamisli onda kak je meni!:(

A vjeruj mi da ljudima koji imaju gustu kosu djeluje... :mig:

Al' neznaju oni kak se mi mučimo s te 2,3 dlake da to na nešto liči :D

Curke, ja uopće nemam gustu kosu, naprotiv. I moja je poprilično rijetka i tanka. :tuzni:

Možda ova ženska uopće nema rijetku kosu, već mi samo tak djeluje zbog oblika glave, frizure... :ne zna:

NinaLady
06.04.2009., 23:36
Da al ti imaš frčkavu kosu a takva kosa automatski izgleda gušće nego skroz ravna tanka kosa :ne zna:
Meni isto izgleda bujno kad se nafrčem :D

Rock Star
07.04.2009., 18:16
Istina. Kad se moja izravna, izgleda očajno. :(

blue_flash
09.08.2009., 19:59
..evo ja imam užasno tanku i rijetku kosu,baš katastrofa :mama::mama:
+ toga se brzo masti tako da je to dobitna kombinacija za katastrofuu :rolleyes: :bljak:

idem na pramenove da mi ne izgleda tako priljepljena i da se ne vidi odmah kad se zamasti ..inače,svaki 2 dan perem kosu, tj. drugi dan ju moram naprašiti s puderom i zavezat u rep jer bi inače izgledala ko da me krava polizala ili još bolje ko' da me netko zalio uljem :rolleyes:
..ima li tko kakav savjet, svaki je dobrodošao :)
ne može biti gore nego što je :D

divljaruza
18.08.2009., 10:39
i ja imam jako tanku kosu koja mi se ful brzo masti pa ju moram prati svaki dan. idem svaki mjesec na preljev i na sisanje vrhova. sisam se najklasicnije na ravno sa obicnim skarama i ne pada mi na pamet stanjivanje jer to je ubitacno za tanku kosu. koristim preparate za peglu, protiv sunca tj. uv zraka i pakung za kosu koji stavljam dva do tri puta tjedno. sve od keuna. blue flash takva je i moja kosa. nema nam spasa nego da ju konnstantno peremo. ne znam drugo rijesenje? ali bolje da je i takva jer moja je bila takva sve dk ju nisam ostetila pa je nisam trebala prati po 10 dana koliko je suha bila. sada je vec ok. sada se i moja kosa isto svaki dan masti. i bez obzira koliko ju dobro isprala poslije tusiranja, svejedno mi se masti. to je takva kosa. sta mozes?:ne zna:

Doriiss :D
11.10.2009., 14:47
Ma slusajte ljudi. Ja imam dugacku kosu dod dupeta, ii jako mi je guusta. A sada, ona zenska na slici. Sto ima "dve dlake na glavi" uopce tako ne izgleda! I nije istina da nama koji imamo jacu kosu to tako izgleda. Bar meni! :D I da... Jos sam tjela pitat za neku frendicu. Ima kosu do pola leda i jako joj je tanka. Uz to ima i siske. Sto vi kazete? Kakva bi joj frizura dobro stojala? Ajde stavljajte slike da ja to mal vidim. Hvala :)

lake of fire
12.10.2009., 17:00
imam jedno pitanjce... dali je netko od vas djevojaka probao onu novu niveinu kolekciju za volumen (pjena za kosu, ono za spricati pa susiti sa fenom (ne znam kako se zove) i tako te stvarcie)... i ako je dojmove...jer moja kosa je tanka tanka, i trebam nesto za volumen...thx unaprijed =)

Pali_andjeo
17.10.2009., 13:56
Jel dobro ono nivea za volumen kaj se stavlja malo na tjeme, plava mala bočica? :D

Sara Oleari
08.12.2009., 23:38
Moj problem je ovakav: imam rijetku, tanku, lako lomljivu kosu..
Duzina kose mi je do ramena, stalno je vezem u repu jer mi raspušteno uzasno pada i prerijetka je..Dok je raspustim moram je peglati..a frizerka kaže da ja uopce nebi smijela peglati svoju kosu, a peglam ju obavezno jedanput tjedno za izlazak. :rofl:
Luda sam više od te kose..zalosna...očajna..hoću lijepu kosu,ko i druge cure!
Samo me ta kosa zeza :(
Sta da radim? Znate kakvo rješenje?
Osim ekstenzija,jer ih necu :confused:

limeta01
09.12.2009., 16:09
Moj problem je ovakav: imam rijetku, tanku, lako lomljivu kosu..
Duzina kose mi je do ramena, stalno je vezem u repu jer mi raspušteno uzasno pada i prerijetka je..Dok je raspustim moram je peglati..a frizerka kaže da ja uopce nebi smijela peglati svoju kosu, a peglam ju obavezno jedanput tjedno za izlazak. :rofl:
Luda sam više od te kose..zalosna...očajna..hoću lijepu kosu,ko i druge cure!
Samo me ta kosa zeza :(
Sta da radim? Znate kakvo rješenje?
Osim ekstenzija,jer ih necu :confused:

hej
imaš na coolinarka di su recepti iz bakine kuhinje....dakle, imaš tamo recept na prirodnoj bazi....neznam sad točno kako i šta....pronađi....radi se o tome da skuhaš dvi trave koje možeš kupiti u kalumele i sa tim čajom mažeš vlasište svaku večer...jako je dobro....probala sam....raste ti nova kosa, jača je i sjaji se....odlična stvar......jeftini prirodni recept a zlata vrijedi
aj traži
ako ne nađeš.....pošalji mi pp

Zvjezdica86
09.12.2009., 16:43
prva stvar u kojoj grijesis je vezanje u rep...STALNO!
kosu zbilja nebi trebala drzati stalno u repu jer je to jos dodatno ostecuje, a sto vidim tvojoj kosi ne treba jer je vec dovoljno unistena.
druaga stvar, zasto vezes stalno kosu u rep?
sto ce ti kosa do ramena ako je drzis u repu?

vidjela sam puno zena koje imaju zbilja rijetku kosu, jedna od tih je i moja mama.
nakon duge borbe sa pustanjem, skuzila je da ne ide jer kosa izgleda zbilja uzasno. duga i rijetka, uzasna kombinacija.

jesi mozda primjetila da cure sa rijetkom kosom nose cesce krace frizurice?
ne mislim sad da se osisas ne neku blesavu djecacku frizuru, nego da zajedno sa svojom frizerkom pokusas naci soluciju kako ipak imati lijepu, a ujedno i njegovanu kosu , bez da mora biti do ramena, i bez da je ti vezes u rep...STALNO! :horor:
jer i sama kazes da kad je raspustis da uzasno pada.
sigurna sam da bi odgovarajuce sisanje tvoje "grive" dovelo do toga da napokon pa makar djelomicno budes zadovoljna.
moja mama sad ima kratku frizuricu, nesto izmedju boba i kratke kosice i super joj je.
ne vidi se uopce da ima rrijetku kosu jer je osisana tako da ima volumena u kosi, a i uz male trikove u kupaoni, i najgora kosa moze postati najljepsa, samo ako se potrudimo.

a bitnija stvar od skari su definitivno vitamini za kosu.
u ljekarni ces naci pregrst proizvoda koji pomazu u sprjecavanju ispadanja kose i jacanju iste.
tablete se trebaju uzimati rednovno, svaki dan, najmanje mjesec dana da bi vidjela prve rezultate. preporuca se kura od tri mjeseca.
no , sa tim bi se trebala posavjetovati sa strucnom osobom koja ce ti dati odgovarajuci savjet.

sretno

Elektra
11.12.2009., 11:44

Ajme, ne mogu vjerovati da je ova tema aktivna :zubo:

uglavnom, htjela bih potpisati ovo za frizuru što se tanke kose tiče :top: Uvijek sam izbjegavala dugu kosu, naprosto mi ne stoji i to ne liči na ništa normalno i jedini trik pomoću kojeg moja kosa izgleda malo "bujnije" je tako da ju se ošiša što kraće, stepenasto i na špiceve. Trenutno imam kratku kosu i ta frizura je pun pogodak za moju kosu. :top:

Meravigliosa Creatura
11.12.2009., 11:51
Jel dobro ono nivea za volumen kaj se stavlja malo na tjeme, plava mala bočica? :D

ja imam šampon, regenerator u pjeni koji se ispire i booster koji se šprica po korjenu da odigne kosicu od glave...

dobro mi je sve...i fino miriši..
čuda nemoj očekivat jer za nas s tankom kosom čuda ne postoje..:D

blenta
11.12.2009., 12:12
Probala sam taj Nievin booster i nije me se dojmio. John Frieda booster (http://www.johnfrieda.com/products/product_detail.asp?productLine=luxurious_volume&pid=106) mi je puno bolji.

Meravigliosa Creatura
11.12.2009., 12:15
Probala sam taj Nievin booster i nije me se dojmio. John Frieda booster (http://www.johnfrieda.com/products/product_detail.asp?productLine=luxurious_volume&pid=106) mi je puno bolji.

hau mač? :D

blenta
11.12.2009., 17:20
Između 60 i 70 kn, čini mi se. Skuplji od Nivee, ali vrijedi.

plavuša u duši
12.12.2009., 07:17
Meni najbolje što sam probala za volumen moje jadne kose je od Avona specijalni tretman za volumen u onim malim pakiranjima. Kosa očigledno dobije volumen. Samo ima jedan problem kod mene- alergija. Pa sada mogu birati između volumena ili užasnog svraba.
Inače, i ja moram svaki dan prati kosu, tanka je , jadna, rijetka, užasno izgleda ujutro jer je još uz sve to dlaka suha. Pa izgleda kao žica umočena u ulje. A imala sam prije neke četri godine takvu divnu kosurinu, koju što sam više farbala bila je bolja. I u trenutku očaja ošišala se na kratko. Od onda ne znam što da radim- ispada, tanka, rijetka, suha... Malo mi je popravilo stanje ricinusovo ulje, ampule protiv ispadanja, ali kada mi se popravi, ja pomalo prestanem. I opet ispočetka. A tako bih htjela imati barem malo gušću kosu, da imam osjećaj kako imam nešto na glavi, a ne da provjeravam jesam li potpuno ćelava.

pandora_5
14.04.2010., 21:35
baš mi je jako rijetka kosa u zadnje vrijeme. vidi mi se onak koža dosta kad napravim razdjeljak :eek: peglam se tri put tjedno samo. i perem je isto tak. ima netko neki savjet šta da radim da bude malo gušća? :ne zna:

Sarah_9
02.07.2010., 06:17
Stanjila mi se kosa drasticno i to me brine , sto uraditi na prirodnoj bazi da ju ucinim guscom :( hvala

Alkemicharka
02.07.2010., 21:56
Stanjila mi se kosa drasticno i to me brine , sto uraditi na prirodnoj bazi da ju ucinim guscom :( hvala

Ja sam uspjela sa TRI-WHEAT LEAVE - IN conditionerom na bazi pšenice od Sexy Haira. Koristim ga par mjeseci, našpricam nakon pranja na mokru kosu i imam osjećaj da mi je duplo gušća:top:. Totalno mi se oporavila, a bila je izmučena i stanjena od peglanja i svakakvih eksperimenata. Doduše već neko vrijeme koristim i Syoss šampone i regeneratore i sve to skupa meni je preporodilo kosu

missm
05.07.2010., 08:42
Ja sam uspjela sa TRI-WHEAT LEAVE - IN conditionerom na bazi pšenice od Sexy Haira. Koristim ga par mjeseci, našpricam nakon pranja na mokru kosu i imam osjećaj da mi je duplo gušća:top:. Totalno mi se oporavila, a bila je izmučena i stanjena od peglanja i svakakvih eksperimenata. Doduše već neko vrijeme koristim i Syoss šampone i regeneratore i sve to skupa meni je preporodilo kosu

Gdje to kupuješ?
Meni je za volumen odlična kolekcija DICK HAIR, konkretno šampon "0 kalorija", bez SLS, bez silikona, bez parabena, bez ičega :lol::lol:
Uz to i njihov regenerator i stvarno je kosa "debela".

blue_flash
05.07.2010., 12:05
Gdje to kupuješ?
Meni je za volumen odlična kolekcija DICK HAIR, konkretno šampon "0 kalorija", bez SLS, bez silikona, bez parabena, bez ičega :lol::lol:
Uz to i njihov regenerator i stvarno je kosa "debela".

..gdje to kupuješ :D

missm
06.07.2010., 08:49
U Mulleru!
Ali nije Dick hair nego FAT HAIR!
Evo ga
http://i50.tinypic.com/10cnb0k.jpg

KANARinka27
09.07.2010., 11:51
Imam tanku, ravnu ali gustu kosu, dužine sada već negdje do ramena (najdonji sloj je čak i ispod ramena), ali se dosta mrsi i teško ju je raščešljati:mad:. Zanima me ima li netko takvih problema i ako ima kakva su vaša rješenja (po mogućnosti da ne uključuju šišanje jer mi šišanje u tom slučaju ne pomaže). Eto....

Zaboravila sam spomenuti da stavljam maske a znam da nije do bojanja jer mi je takva od djetinjstva.

TheEmpress
09.07.2010., 12:13
A ono, nema pomoći, osim koristiti kvalitetan regenerator nakon svakog pranja i jednom tjedno masku, za raspetljavanje kose. Probaj ove nove Garnier ultra naturals regeneratore, jako su dobri. Ja inače imam gustu kosu i dok je mokra nema šanske raščešljat ju, a s ovim regeneratorom ju mogu. :)

pastila
12.07.2010., 15:48
kosa mi je užasno slaba i jadna u zadnje vrijeme. repić kao špagica. ima li nekih preparata koji fakat rade?

pastila
13.07.2010., 11:04
Mene zanima ima li nekih proizvoda koji čine kosu vidljivo gušćom?

blenta
13.07.2010., 21:34
U Mulleru!
Evo ga

Ne sjećam se da sam ga primijetila, ali obratit ću pažnju idući put. Koliko košta?

missm
15.07.2010., 08:38
Cijena šampona je 80-tak kuna.
Regenerator također ima istu cijenu. Nisam ga kupila ali namjeravam nakon godišnjeg.
Šampon je stvarno mrak. Vjerujem da bi s regeneratorom iz iste linije bio još bolji rezultat.
To ti je SAMY linija. Ima za kovrčastu kosu, za sjajnu, za ravnanje... ali jedino je ovaj "0 calorija" na prirodnoj bazi i za tanku kosu.

Nakon upotrebe osjećaš kako su ti vlasi obložene nekim filmom (ali nije masno), meni ne masti tjeme što mi je jaaako važno, i imaš osjećaj dok je kosa mokra da nije dobro oprana. No kako se suši - milina, čak ne treba nikakvih stajlig sredstava, kosa je debela i poslušna.

Zmijica
15.07.2010., 08:54
Missm, a jel ti kosa farbana?

missm
15.07.2010., 11:21
Missm, a jel ti kosa farbana?

Naravno :D
Nakon višegodišnjih pramenova sad je farbam.
Imam masno tjeme i suhe vrhove, tanku normalo gustu kosu.
Volumen mi treba zbog trenutne frizure - kosa do ramena postepeno šišana i najbolje izgleda sa volumenom u korjenu kose, i zbog toga što mi se uvijek lijepi za tjeme i tako još više masti.

Budući da sad nemam taj željeni regenerator, stavljam neki balein u spreju ali samo na drugu polovicu kose i to u minimalnim količinama, i nisu mi ispucali vrhovi.

pastila
16.07.2010., 10:36
Moram probati taj Fat Hair. Moja je kosa plava, farbana, do ramena otprilike. Uvijek me nagovaraju da se ošišam na neku bob frizuru - kao to je bolje za tanku kosu. Međutim, prije nekoliko godina to sam i napravila i bilo je užasno - trebala sam kosu prati svaki dan da na nešto liči. Onda sam počela koristiti šamon za suho pranje kose, iz DM-a, neki slovenski, i moram priznati da mi je kosa od njega bila vidljivo čvršća. Nema ga više u prodaji i to je kratkotrajno rješenje - kosa dobro izgleda samo jedan dan. A neke prirodne fore?

blenta
19.07.2010., 19:56
Svratila sam danas u Mueller na Trgu, ali nije ga bilo. Imali su nekih šampona iz te linije, ali ne i taj. :tuzni:

Čula sam inače za njihove proizvode i znam da sam vidjela reklame na njemačkom TV-u za njihovu pomadu i super mi je izgledala.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/51h-7h%2BF6GL._SL500_AA300_.jpg

Evo i reklame (http://www.youtube.com/watch?v=C58HtUG31b8). Ako netko to vidi, javite mi.

pastila
20.07.2010., 13:39
I ja sam bila u Mulleru na Trgu i nisam našla. Rekla mi je kolegica da se u zadnje vrijeme reklamira neki novi Pantene šampon baš za tanku kosu - jeste li vi čule šta o tome?

mala_zg23
28.07.2010., 15:45
Cijena šampona je 80-tak kuna.
Regenerator također ima istu cijenu. Nisam ga kupila ali namjeravam nakon godišnjeg.
Šampon je stvarno mrak. Vjerujem da bi s regeneratorom iz iste linije bio još bolji rezultat.
To ti je SAMY linija. Ima za kovrčastu kosu, za sjajnu, za ravnanje... ali jedino je ovaj "0 calorija" na prirodnoj bazi i za tanku kosu.

Nakon upotrebe osjećaš kako su ti vlasi obložene nekim filmom (ali nije masno), meni ne masti tjeme što mi je jaaako važno, i imaš osjećaj dok je kosa mokra da nije dobro oprana. No kako se suši - milina, čak ne treba nikakvih stajlig sredstava, kosa je debela i poslušna.

i kolko ti izdrži bez pranja kosa? a jel ima neko sredstvo da moja tanka kosa se strši tj. one sitne dlačice da ne strše a da ne zamasti kosu?

Agripina80
30.07.2010., 13:00
Zanima me jel uspjeva nekom s tankom kosom imati dugu frizuru?
ja nikako da si pustim kosu dužu nego do ramena a da to na nešto liči..

KANARinka27
30.07.2010., 13:34
Moja frendica uspjela pustiti do guzice svoju tanku kosu usprkos svima koji su tvrdili da joj to ne stoji i sad joj kosa bolje izgleda nego kad je imala poludugu i kratku.
Jednostavno; nije je dala rezati i amen.
Treba izdržati.

Zmijica
10.09.2010., 13:27
Par savjeta za stiliziranje kratke kose, možda nekom budu korisni :)

http://www.hairthursday.com/?p=1182

nola041
11.09.2010., 17:53
QUOTE=missm;27635444]U Mulleru!
Evo ga
http://i50.tinypic.com/10cnb0k.jpg[/QUOTE]

kupila ovaj šampon, platila ga gotovo 90 kn i ništa spektakularno:rolleyes:
kosa možda je malo bolja u odnosu na neke druge šampone, ali takvih se nađe i za manje novaca. hoću reći da nakon pranja tim šamponom nisam riješila problem nedostatka volumena i svejedno moram koristit sredstva za učvršćivanje tipa pjena i lak, vikleri...proizvođač savjetuje upotrebu istog regeneratora za potpuni učinak, ali meni regeneratori još više omekšaju i zamaste kosu pa ga nisam kupila. izgleda da nema šampona koji zaista može dati volumen tankoj kosi. ako je vlas tanka potrebno je neko sredstvo da se zalijepi za vlas i učini je debljom do slijedećeg pranja, a to šamponi ne mogu, prekratko se drže na kosi i ispiru se, tako da je nemoguće da uđu u njenu strukturu, to su puste priče o kolagenu, proteinima i neznam čime što ulazi u vlas i čini je debljom...

Pacificgirl
12.09.2010., 18:05
QUOTE=missm;27635444]U Mulleru!
Evo ga

kosa možda je malo bolja u odnosu na neke druge šampone, ali takvih se nađe i za manje novaca. hoću reći da nakon pranja tim šamponom nisam riješila problem nedostatka volumena i svejedno moram koristit sredstva za učvršćivanje tipa pjena i lak, vikleri...proizvođač savjetuje upotrebu istog regeneratora za potpuni učinak, ali meni regeneratori još više omekšaju i zamaste kosu pa ga nisam kupila. izgleda da nema šampona koji zaista može dati volumen tankoj kosi. ako je vlas tanka potrebno je neko sredstvo da se zalijepi za vlas i učini je debljom do slijedećeg pranja, a to šamponi ne mogu, prekratko se drže na kosi i ispiru se, tako da je nemoguće da uđu u njenu strukturu, to su puste priče o kolagenu, proteinima i neznam čime što ulazi u vlas i čini je debljom...[/QUOTE]

Keune za volumen je meni riješio sve probleme tanke kose, daje super volumen i kosa se lako oblikuje, Probaj ga ako nisi.:top:

nola041
13.09.2010., 14:19
kosa možda je malo bolja u odnosu na neke druge šampone, ali takvih se nađe i za manje novaca. hoću reći da nakon pranja tim šamponom nisam riješila problem nedostatka volumena i svejedno moram koristit sredstva za učvršćivanje tipa pjena i lak, vikleri...proizvođač savjetuje upotrebu istog regeneratora za potpuni učinak, ali meni regeneratori još više omekšaju i zamaste kosu pa ga nisam kupila. izgleda da nema šampona koji zaista može dati volumen tankoj kosi. ako je vlas tanka potrebno je neko sredstvo da se zalijepi za vlas i učini je debljom do slijedećeg pranja, a to šamponi ne mogu, prekratko se drže na kosi i ispiru se, tako da je nemoguće da uđu u njenu strukturu, to su puste priče o kolagenu, proteinima i neznam čime što ulazi u vlas i čini je debljom...

Keune za volumen je meni riješio sve probleme tanke kose, daje super volumen i kosa se lako oblikuje, Probaj ga ako nisi.:top:[/QUOTE]

ne sjećam se da li sam imala keneov šampon za volumen, vrijedi probati, ali pitanje je koliko je tebi kosa tanka? ja sam imala normalnu kosu, ali mi se vlas jako stanjila, potpuno je ravna i bez imalo volumena

Pacificgirl
13.09.2010., 22:53
Keune za volumen je meni riješio sve probleme tanke kose, daje super volumen i kosa se lako oblikuje, Probaj ga ako nisi.:top:

ne sjećam se da li sam imala keneov šampon za volumen, vrijedi probati, ali pitanje je koliko je tebi kosa tanka? ja sam imala normalnu kosu, ali mi se vlas jako stanjila, potpuno je ravna i bez imalo volumena[/QUOTE]

Tanka mi je dlaka, ima je ali se brzo spljosti i masti, s Keune je puno bolja nego s ostalim samponima.:)

Dorja
14.09.2010., 08:40
lijep pozdrav svima ... i ja imam isti problem kao većina vas na ovoj temi ... i mislim da sam našla rješenje bar prividno i bolje u mojim očima ..
Absolute Volume .. Keune

Absolute Volume Shampoo:Gently cleanses the scalp and the hair and provides volume without adding weight. Provitamin B5 and Wheat Proteins strengthen and thicken the hair structure.
Absolute Keratin Volumizer: Essential Minerals with liquid Phyto Keratin give the hair volume, shine and a light hold.

dvije odlične stvari za volumen .. inače mi je kosa tanka i slaba i nikakva .. i probala sam svašta i u ljekarnama i kojekakvi losioni i serumi i jednostavno sam odustala od svega jer na kraju je ispalo da je kosa takva i mogu pokušati samo prividno ju volumizirati .. i eto uspjela sam s Keneom .. šampon 40-ak kuna i volumizer 60-ak kuna u Kozmu ...
uglavnom .. meni se čini da imam više kose .. he eheh

missm
14.09.2010., 09:40
nola041-žao mi je što ti ne odgovara šampon
evo, ja ga stalno korisim, i jako sam zadovoljna
doduše masti mi se dosta, ali pomirila sam se s činjenicom da mi niti jedan šampon neće odmastiti tjeme dugoročno

što se tiče volumena to je i dalje moj favorit

rekla mi moja frizerka da farbanje u plavo i uvijek iznova još više stanjuje vlasi, dok tamne boje dugoročne podebljaju vlasi ( i nije mislila samo optički nego onak konkretno )

nola041
14.09.2010., 21:05
ok cure, probat ću keuneov šampon i ovaj volumizator s keratinom, mada neki stručnjaci kažu da svi ti sastojci ne mogu nadograditi vlasi niti se upit u njih, ali ajde nadajmo se da će se barem priljepiti i privremeno vlas ućiniti debljom..

@missm šampon nije loš, ono da je do 40 kn rekla bi ajde, ali za tu cijenu sam očekivala spektakl nakon pranja he he. tvoja frizerka dobro kaže, barem ima logike, boja se uhvati za vlas pa je donekle podeblja, ništa spektakularno, ali opet mrvicu dobije na debljini. međutim i s farbama treba bit oprezan jer ukoliko je farba agresivna ili se prečesto koristi može se oštetiti keratin koji je ustvari osnovni građevni element kose pa se vlas stanji...hm, a da se ja ipak pofarbam pa vidim ima li smisla, žao mi je jer imam lijepu boju i sjaji mi se, al šta vrijedi kad je tanka
.

bekyca
14.12.2010., 09:09
Imam 13 godina i jako rijetku svijetlu kosu.Kosa mi se brzo masti, sto jos pogorsava stvar:eek: Na tjemenu mi se vidi skalp.Zanima me dali se jos neko susreo s takvom kosom :(

antea_a
16.01.2011., 15:39
E sad, ona je jos u srednjoj otisla u Mona Lisu (tada u Draskovicevoj, valjda je jos tamo) i oni su joj napravili minival pri korijenu kose. To je prekrasno izgledalo.

kakav je to minival pri korijenu kose? jer ja baš želim nešto da mi trajnije podigne kosu, odnosno da joj da volumen u korijenu.

bekyca
16.01.2011., 16:40
Imam 13 godina i rijetku kosu :ne zna::ne zna: ...Kada je operem to izgleda u redu ali drugi dan je vec :flop::flop::flop: Imam plavu kosu i vidi mi se tjeme sto mrzim...Toliko sam ljubomorna na cure sa ljepom kosom da se ponekad kad sam sama rasplacem :(:(:( Jel ima koji sampon ili nesto sto bi mogla uciniti za svoju kosu..Kosa mi ne otpada..Neznam vise sto da ucinim a tako ju mrzim :eek::eek:

ajetam
17.01.2011., 21:21
a ono slicno je i meni prvi dan ok al bez volumena imalo ,drugi dan lose samo za rep.....al naravno puno bolje kad stavim viklere ili pletenice bilo sta da je napravi bunijom.. al naravno to mi se neda radit svaki put .... mozda da probas lagano kao malo natapirat kosu i onda kao zagladis češljem to sam vidla da masu cura tak volumizira kosu na youtubu i pospricas sa lakom

Zmijica
17.01.2011., 21:31
Keune volumizer je odlična stvar.
Neće napravit čudo, al učini kosu bujnijom.

bekyca
18.01.2011., 18:54
a budem probala, razmisljala sam da si pocnem svaki dan kosu prati ali mislim da nebi imala zivce za to :rofl::rofl:

SweetBabyDolly
19.01.2011., 19:56
Ja imam tanku kosu ali zato gustu!
Već dva mijeseca pijem kasule Suhi pivski kvasac od Enciana... Počela mi je mlada kosa jako rasti i opčenito mi je brže počela rasti!:cheer:
Odličan ja a jeftin! Bočica košta samo 25 kuna :klap:

hoty
20.01.2011., 20:41
ova kolekcija me je oduševila, spasila mi je kosu ;)
http://img208.imageshack.us/img208/9049/glisskur.jpg (http://img208.imageshack.us/i/glisskur.jpg/)

blue kitty
20.01.2011., 21:15
Ja imam tanku kosu ali zato gustu!
Već dva mijeseca pijem kasule Suhi pivski kvasac od Enciana... Počela mi je mlada kosa jako rasti i opčenito mi je brže počela rasti!:cheer:
Odličan ja a jeftin! Bočica košta samo 25 kuna :klap:

Možeš mi objasniti o čemu se tu radi. Jesu li to neke tabletice za brži rast kose? :confused:

SweetBabyDolly
21.01.2011., 11:40
Možeš mi objasniti o čemu se tu radi. Jesu li to neke tabletice za brži rast kose? :confused:

To su ti vitamini koji imaju sebi b kompleks. Baš sam na forumu bila pročitala od puno ljudi da im je kosa bolja, čvršća i da im brže raste...pa sam odlučila probati. Već nakon tjedan - dva sam primjetila dosta mlade kose!:cerek:

Ja sam prezadovoljna:s, probaj i ti, nadam se da će ti pomoći:)

blue kitty
21.01.2011., 22:52
To su ti vitamini koji imaju sebi b kompleks. Baš sam na forumu bila pročitala od puno ljudi da im je kosa bolja, čvršća i da im brže raste...pa sam odlučila probati. Već nakon tjedan - dva sam primjetila dosta mlade kose!:cerek:

Ja sam prezadovoljna:s, probaj i ti, nadam se da će ti pomoći:)

Hvala na savjetu. Voljela bi probat. Ima li kakve kontraindikacije? Gdje se može kupit?

SweetBabyDolly
22.01.2011., 10:53
Hvala na savjetu. Voljela bi probat. Ima li kakve kontraindikacije? Gdje se može kupit?

U svakoj ljekarni bi trebalo imati za kupiti... ali uzmi baš kapsule a ne prah koji miješaš jer je fuj okus. I reci da želiš od Enciana jer onaj od natural wealtha je puno skuplji

Nebi trebalo imati nikakve kontraindikacije

blue kitty
22.01.2011., 12:06
Ok, hvala! Baš ću se raspitat! :)

Enter Sandwoman
21.03.2011., 11:54
I ja pijem suhi kvasac, no našla sam rješenje. Kosa mi je inače duga, plava i tanka. Ne opada, nego je jednostavno takva, kao svila. I svaki put kad bi ju oprala, jedan dan je mogla biti spuštena, ove ostale dane bi ju obavezno morala svezati u rep. I sad, nakon svakog pranja stavim na kosu dok je još mokra malo pjene, najobičnije, i 2 dana, čak i 3 ju mogu držati spuštenu, manje se masti i čini se jača.:) pa probajte....

Pajaco
22.03.2011., 17:07
Pozdrav,ako želite prirodno progustiti kosu odite na temu opadanje kose i pročitajte zadnje 2-3 stranica tamo sam sve ljepo objasnio i sada mi raste puno gušća kosa.:top:

Enter Sandwoman
22.03.2011., 18:03
Hvala, ali tanka kosa znači imati tanku vlas, i mislim da tu nema nikakve pomoći da se ona podeblja. A raste normalno, kao i sva druga kosa.....:)

Pajaco
22.03.2011., 19:58
Hvala, ali tanka kosa znači imati tanku vlas, i mislim da tu nema nikakve pomoći da se ona podeblja. A raste normalno, kao i sva druga kosa.....:)

Osim što mi je od toga naraslo puno kose ta mlada kosa od par cm je jednako debela(prije su bile malo tanje) kao i druge vlasi a neke su i deblje.Treba vremena da se vlasi podebljaju,vjerojatno neće od tanke vlasi s vremenom napraviti jako debelu i čvrstu vlas ali malo će ju udebljati.To je losion za jačanje korijena i daje pojačanu ishranu korijenu i pojačava cirkulaciju i progušćuje kosu a i onda mora rasti makar malo deblja kosa.Na jednom forumu je cura pisala da sat vremena prije pranja na tjeme stavi čičkovo ulje a na ostatak kose avokadovo i da joj je nakon nekoliko mjeseci kosa ojačala i da joj je rep čak 2,5 puta deblji nego prije:eek:,ako laže ona lažem i ja,samo govorim što sam pročitao.Tko želi može probati i neke vitamine za jačanj kose,dosta ih je pisalo kako im je kosa kvalitetnija.:top:

KANARinka27
24.03.2011., 19:58
Istina je. Ja imam prirodno svjetliju kosu i tanku vlas, ali već godinu dana redovito uzimam B-vitamin i kosa mi je osjetno ojačala.

ivan159
08.04.2011., 17:05
imam tanku kosu i cin mrvicu naraste postane neukrotiva,kad puse vitar ima je na sve strane,da negovorin kad je operen,svaka dlaka strši,bude mi ka ptićije gnjiezdo.kad se osisam onda mi je dobro dva tjedna dok opet nenaraste..kako se osisat ili kako napravit onako jednostavnu frizuru,sta goristit gel,vosak....

peachwoman
15.04.2011., 09:38
hvala ti bože što neki znaju da je za zdravlje i ljepotu potrebno puno vitamina, a ne neki instant proizvodi....:kava:

jtvatn10
23.10.2011., 03:15
Molim upute, cime nakon pranja tanke kose pojacati dlaku, ili koje sredstvo staviti da izgleda jaca dlaka, tj.kad napravim fen frizuru da mi stoji barem jedan dan, a ne da leti usprkos laku, jer nakon pononog cesljanja nemam nikakve frizure. Feniram se cetrdesetak minuta, ali sve je to nista, kod tanke kose. Koji serum, ili sta vec da upotrebim da mi kosa tj. frizura stoji malo duze. Hvala puno na preporuci.

Jade84
01.12.2012., 16:48
Poz,

Da li se nekome desilo da nakon što ima bujnu i gustu kosa, ona naglo oslabi, dlaka postane izuzetno tanka, a kosa beživotna? Koji mogu biti razlozi, šta je činiti...? Tablete i vitamini ne pomažu, kal hair force i slične stvari, proglem je neki drugi..ali koji?

Glavni frajer kaže:
01.12.2012., 17:07
prehrana, stres, suh zrak, bolest...