PDA

View Full Version : Trudnoća nakon spontanog ili induciranog pobačaja

iva1608
28.03.2007., 07:46
evo moje curke s foruma, stalno sam tu i čitam vas u nadi da ću i ja konačno uskoro biti s vama kao prava a ne samo kao wannabe trudnica.Prije 2 i pol mj imala sam kiretažu zbog blighted ovuma tj.trudnoće bez ploda.Kad se to dogodilo bila sam u 8.tjednu trudnoće. Od tada sam imala 2 uredne mjesečnice, točne u dan, bez ikakvih bolova ili komplikacija. Moj gin rekao mi je da s idućom trudnoćom mogu krenuti nakon 3 mj od dana kiretaže,što bi bilo sad sredinom travnja. Zanimaju me vaša iskustva ili iskustva vaših prijateljica,poznanica koje su imale slično iskustvo kao i ja, zanima me da li da još malo pričekam ili da krenemo u akciju :D , jesu li iduće trudnoće nakon ovakvog slučaja uspješne?

Bez brige,svog liječnika sam dobro prorešetala, al bilo bi mi drago da čujem i vaša mišljenja. :kiss:

Zmijica
28.03.2007., 09:12
moja kolegica je imala dva blighted ovuma, i jedan spontani.
nikad nije saznala zasto, isla na pretrage - sve ok.
dusu je isplakala.

evo sad bedina zdravu bebu od par mjeseci :cerek:
cetvrta trudnoca super, ni najmanji problem, osim uobicajenih - kile, ledja, zgaravica...

jelena s
28.03.2007., 09:25
Moja prija je imala 2 spontana (ako se dobro sićan 8-10 tjedana)i nakon svakog je trbala čekat 5-6 mj al to je zbog širenja maternice(beba je normalno rasla) pa mislim da tebi nije potrbno toliko. Ona je sad opet trudna i dogurala je do 6 mj i sve je ok. Nadam se da će ti sljedeći pokušaj bit uspješan!:kiss:

EllaH
28.03.2007., 09:30
ja sam imala prošle godine prekid zbog slabe prokrvljenosti posteljice.. rekli su mi da nakon tri mjeseca mogu i smijem.. ja se nisam trudila i nisam planirala tako da sam ostala trudna godinu nakon toga, ali to su neki drugi razlozi.. sad sam u 10. tj. i već sa 6 tjedana čuo se KČS što nije bio slučaj u prošloj trudnoći.. ja nisam imala i nemam za sada nikakvih posljedica.. djevojka do mene što je ležala imala je taj put drugi prekid u 6 mjeseci.. poslali su je na pretrage da isključe nešto gore od pune slučajnosti, ali su naglasili da se može dogoditi jedan ili dva puta bez ikakvog posebnog razloga.. da je to jednostavno prirodni proces i da je bolje na početku nego komplikacije u kasnoijoj trudnoći..
svašta ja napisala ali poanta je da treba biti optimist i da je moguće da ne uspije od prve.. samo što to mnogo žena nikada ni ne otkrije..
drži se i samo bez opterećenja

iva1608
21.05.2007., 11:44
Moj prvi spontani: isto!!!! Čak me nije uopće jako bolilo, ono, kao menga....
Hitna, vađenje BetaHCG svaki dan ujutro i navečer u Petrovoj, antibiotici, mirovanje i neke tablete za stezanje maternice (nisam bila na kiretaži, pa da se sama isčisti)....Bila na mirovanju doma 2 tjedna...

Savjet: ODI DOKTORU!!!

škiljo a ova trudnoća nakon spontanog, jel došla brzo i od prve ili??

diana11
21.05.2007., 11:47

i mene to zanima ja imala spntani 12.05 doktor preporucio cuvanje tj da neostajem trudna 3-6 mjeseca a godine idu uf

iva1608
21.05.2007., 11:57
[/B]

i mene to zanima ja imala spntani 12.05 doktor preporucio cuvanje tj da neostajem trudna 3-6 mjeseca a godine idu uf

diana 3 mjeseca su ti dovoljna da pričekaš,tako su meni rekli kad sam prošla isto... imala sam pobačaj 22.1., nakon toga radila sve moguće briseve i papa test i evo sad radimo opet na bebici...

3 mj ćeš valjda uspjeti izdržat,bolje da pričekaš nego da si zezneš iduću trudnoću

sretno :)

Škiljo
21.05.2007., 12:11

Trudnoća nakon spontanog je došla nakon 3 mjeseca, sasvim normalno, kao da se prije ništa nije dogodilo...Reko mi gin. da je to bilo malo prerano (kao treba proći 6 mjeseci), no ako je organizam spreman dogoditi će se i trudnoća...Eto!!!

cukerino77
21.05.2007., 13:50
Trudnoća nakon spontanog je došla nakon 3 mjeseca, sasvim normalno, kao da se prije ništa nije dogodilo...Reko mi gin. da je to bilo malo prerano (kao treba proći 6 mjeseci), no ako je organizam spreman dogoditi će se i trudnoća...Eto!!!

jako mi je drago cuti takve pozitivne primjere....skiljo, da li ti je bilo bed kad si poslije sp zatrudnila, ili da se bolje izrazim da li si se tokom prva 3 mjeseca jako brinula i bila na strahu, s obzirom da si prvi put prosla nazalost lose?

paspa
21.05.2007., 13:56
nakon prve kćeri zatrudnila sam kad je imala cca 3 god...još nisam nit znala,nit bila svjesna,a sve je otišlo k vragu...dok sam se tuširala...odmah sam išla ginu koji je rekao da sam se sama očistila,dao mi neku injekciju i još sam 2 dana mirovala...nije znao zakaj se desilo,jedino kaj je pitao dal je bilo kakvih šokova,problema...a baš tada ih je bilo...ja emotivac totalni i ishod je bio kakav je bio...

paspa
21.05.2007., 13:57
slijedeći put sam uspjela zatrudniti tek nakon 3 god...i sve 5...

Škiljo
21.05.2007., 14:00
jako mi je drago cuti takve pozitivne primjere....skiljo, da li ti je bilo bed kad si poslije sp zatrudnila, ili da se bolje izrazim da li si se tokom prva 3 mjeseca jako brinula i bila na strahu, s obzirom da si prvi put prosla nazalost lose?

Naime, nisam ni znala prva dva mjeseca da sam trudna, jer sam imala lagane mensturacije...tako da kada mi je m. izostala već sam bila 3 mjeseca trudna. Hoću ti reči u stvari ovo: ako je tijelo spremno i ako je plod u redu i zdrav, ništa ga neće izbaciti...no ako postoji i najmanja sumnja prirode da nešto ne štima, e onda nastaju problemi.

cukerino77
21.05.2007., 14:09
ne bi mi bilo svejedno da sam nakon sto je prvi put bio spontani, drugi put skuzim da sam treci mjesec eto trudna i da sam eto krvarila dva mjeseca...a vrlo vjerojatno da ce mi se bas to i desit posto i ovako imam cesto neka vanredna krvarenja....:rolleyes: ....jesi bila jako zabrinuta ili si uspjela bit racionalna i olaksat si?Kad je to bilo?:kiss:

realna
21.05.2007., 14:26

eto, ja sam imala spontani 29.12.06(kiretaza)...na pregledu 15.1 je doktor rekao da je sve ok..i da nakon mjesec dana mozemo opet...nije se uhvatilo nakon jednog, al je nakon 3...i sad je sve cool:D

cukerino77
21.05.2007., 14:44
jako mi je drago za tebe, realna:kiss: koliko si trudna?I da, ponavljam tebi pitanje koje sam prije postavila i skilji (sorry, po prirodi sam jako znatizeljna:) )
: da li si zabrinuta, s obzirom da je prvi bio spontani, kako se nosis s tim? Hvala Bogu ovaj ti je put sve u redu i svi znamo da se gleda svaka trudnoca posebno, al opet....nije uvijek lako biti cool pogotovo kad hormani divljaju...:D
Od srca ti zelim zdravog, sretnog i veselog bebaca ili bebolinu (ovisno o tvojim zeljama):cerek:

realna
21.05.2007., 15:00
jako mi je drago za tebe, realna:kiss: koliko si trudna?I da, ponavljam tebi pitanje koje sam prije postavila i skilji (sorry, po prirodi sam jako znatizeljna:) )
: da li si zabrinuta, s obzirom da je prvi bio spontani, kako se nosis s tim? Hvala Bogu ovaj ti je put sve u redu i svi znamo da se gleda svaka trudnoca posebno, al opet....nije uvijek lako biti cool pogotovo kad hormani divljaju...:D
Od srca ti zelim zdravog, sretnog i veselog bebaca ili bebolinu (ovisno o tvojim zeljama):cerek:

joj cukerino...nama je to bio drugi spontani a izmedju njih jedna vanmaternicna trudnoca...od svih prijasnjih problema ostao mi je samo desni jajnik i dvije trecine maternice...al ja sam isla sa stavom ako treba i 7x...
...dosta straha...puno pozitivnih misli...cak smo i bodrili...
kcer koja ce imati 11 godina, svaki je dan govorila u moj trbuh: "drzi se mala, drzi se...:D !"

tropical
21.05.2007., 15:07
kcer koja ce imati 11 godina, svaki je dan govorila u moj trbuh: "drzi se mala, drzi se...:D !"

slatko! super dijete!:top:
drago mi je da je sad sve ok...

diana11
23.05.2007., 09:03
slatko! super dijete!:top:
drago mi je da je sad sve ok...
to volim procitat kad je sve ok vec sam sama sebi dojadila kukanjem i samozaljenjem i uf jedva cekam svoj novi plus

cukerino77
05.06.2007., 12:54
draga iva i sve cure koje pocinju opet radit na trudnoci nakon spontanog...

podijelila bih s vama jedno svoje razmisljanje...

evo meni je spontani bio prije 3 mj. i jos nismo poceli radit na bebacu (al hocemo, ubrzo!), al kad krenemo u akciju, ja sam odlucila da necu (ili bar u ovom trenutku tako vidim stvari) radit testove za trudnocu dok mi ne kasni bar 3 tjedna...tako necu bit dugo u grcu u ocekivanju tog datuma, a i cini mi se bolje zbog toga sto ako bude spontani, ja to necu znati i dodatno se brinuti, nego cu jednostavno misliti da sam dobila eto malo jaci menzis koji je nesto malo kasnio, a to mi ne bi bilo cudno posto imam cikluse neredovite...ono ne zelim znati jer mi je tako lakse

Evo, i sad mi je kasnilo 15-ak dana, sto mi se desilo mozda 2-3 puta u zivotu, al mi je to bio ipak tek drugi menzis nakon spontanog pa mislim da jednostavno to jos nije doslo na svoje, a i nisam imala bolove pa sigurno nije bilo to to...znam da je tesko ne napraviti test, al ako trudnoca ode u jako ranom stadiju, bolje po meni ni ne znati da je tu nesto bilo...sta vi mislite o tome?

Parallel Universe
05.06.2007., 13:05
sta vi mislite o tome?

Nakon što je prošlo sedam mjeseci od kiretaže moj mm i ja ponovno pokušavamo doći do naše bebice. Što se tiče testova, poznavajući sebe mislim da ne bih izdržala da ga ne napravim (bez obzira na posljedice). Moje m. su nakon kiretaže redovite, ali nisu više uvijek 30.-ti dan kao prije (sada su od 26-29 dana). Ako mi bude kasnila ovaj mjesec pričekat ću koja 2-3 dana i sigurno napraviti test. Ionako sam i zadnji put prije nego što sam napravila test ( a radila sam ga kada mi je m. kasnila 1 dan) znala da sam trudna (imla sam apsolutno sve simptome), tako da mi odgoda testa i negiranje nečega neće pomoći. Ali, svatko od nas je drugačiji i drugačije proživljava svoje osobne tragedije, tako da Cukerino77 ako je tebi tako lakše ili misliš da bi ti bilo tako lakše svakako napravi ono što tebi odgovara. Želim ti, kao i svim curama ovdje, i naravno samoj sebi, da što prije ostanemo trudne i da nam nova trudnoća prođe školski. Da nam navjveći problem u novoj trudnoći bude trudnički dnevni meni.:s :kiss:

paspa
05.06.2007., 13:10
Nakon što je prošlo sedam mjeseci od kiretaže moj mm i ja ponovno pokušavamo doći do naše bebice. Što se tiče testova, poznavajući sebe mislim da ne bih izdržala da ga ne napravim (bez obzira na posljedice). Moje m. su nakon kiretaže redovite, ali nisu više uvijek 30.-ti dan kao prije (sada su od 26-29 dana). Ako mi bude kasnila ovaj mjesec pričekat ću koja 2-3 dana i sigurno napraviti test. Ionako sam i zadnji put prije nego što sam napravila test ( a radila sam ga kada mi je m. kasnila 1 dan) znala da sam trudna (imla sam apsolutno sve simptome), tako da mi odgoda testa i negiranje nečega neće pomoći. Ali, svatko od nas je drugačiji i drugačije proživljava svoje osobne tragedije, tako da Cukerino77 ako je tebi tako lakše ili misliš da bi ti bilo tako lakše svakako napravi ono što tebi odgovara. Želim ti, kao i svim curama ovdje, i naravno samoj sebi, da što prije ostanemo trudne i da nam nova trudnoća prođe školski. Da nam navjveći problem u novoj trudnoći bude trudnički dnevni meni.:s :kiss:

držim ti fige,zaista....eto menga kasni 4 dana...sve simptome imam,a najjači su mi grudi,pune tamnih žila,a o veličini da ne govorim...mučnine...glavobolj...umor...i napravim test a on negativan...pa ti budi pametan...i zove me moj gin i veli da pijem 3x1 dabroston i u petak ponovim test...ja izbezumljena...nadam se četvrtoj bebi,a sad sa osijećam tako isprepadano da to nemrem ni opisati...a suza suzu goni...

cukerino77
05.06.2007., 13:17
ja nisam imala skoro nikakve simptome, jedino grceve u trbuhu, po kojima bih vjerojatno i sad skuzila. islo mi je na zivce kad sam dosla kod dok. (tada sam bila trudna realno 3tj. po njoj 5) i rekla mi je prvo da je prerano, kao vidi gest.vrecicu al ne i plod, da dodjem za tjedan dana...docekam ja tih tjedan dana, kaze vidi se plod al nije sigurna za otkucaje srca, da dodjem opet za 10 dana...:mad: a ja svo to vrijeme nisam sigurna da li mogu reci ljudima i da li je sve u redu...

to sam saznala tek sa 7-8 tj. , tako da prije nego prodje toliko vremena, slijedeci put, cak i ako budem imala sesto culo da sam trudna, jednostavno ne zelim znat, kad ionako prije isteka tog vremena ne mogu znati da li je sve ok, vise ne idem tako rano kod doktorice...bolje zivjet malo u blazenom neznanju....:o

iva1608
05.06.2007., 13:17
draga iva i sve cure koje pocinju opet radit na trudnoci nakon spontanog...

podijelila bih s vama jedno svoje razmisljanje...

evo meni je spontani bio prije 3 mj. i jos nismo poceli radit na bebacu (al hocemo, ubrzo!), al kad krenemo u akciju, ja sam odlucila da necu (ili bar u ovom trenutku tako vidim stvari) radit testove za trudnocu dok mi ne kasni bar 3 tjedna...tako necu bit dugo u grcu u ocekivanju tog datuma, a i cini mi se bolje zbog toga sto ako bude spontani, ja to necu znati i dodatno se brinuti, nego cu jednostavno misliti da sam dobila eto malo jaci menzis koji je nesto malo kasnio, a to mi ne bi bilo cudno posto imam cikluse neredovite...ono ne zelim znati jer mi je tako lakse

Evo, i sad mi je kasnilo 15-ak dana, sto mi se desilo mozda 2-3 puta u zivotu, al mi je to bio ipak tek drugi menzis nakon spontanog pa mislim da jednostavno to jos nije doslo na svoje, a i nisam imala bolove pa sigurno nije bilo to to...znam da je tesko ne napraviti test, al ako trudnoca ode u jako ranom stadiju, bolje po meni ni ne znati da je tu nesto bilo...sta vi mislite o tome?

totalno podržavam tvoje mišljenje cukerino i ja sam definitvno nakon ovog gorkog iskustva ovaj mjesec odlučila da testove više - ne radim!! kad će mi kasnit 3 tjedna idem giniću i to je to ... trebala sam i sad tak napravit a ne radit test već nakon 4 dana izostanka i juriti k giniću odmah... ne bih ni znala da sam imala biokemijsku.

ja ne radim više test nikad u životu ...

kako kaže moj tata : puuuuusti te testove i samo se svaki dan puuuuuno :Sex:
to ti je najbolji recept!!! e moj stari baš si fora :zubo:

cukerino77
05.06.2007., 13:19
držim ti fige,zaista....eto menga kasni 4 dana...sve simptome imam,a najjači su mi grudi,pune tamnih žila,a o veličini da ne govorim...mučnine...glavobolj...umor...i napravim test a on negativan...pa ti budi pametan...i zove me moj gin i veli da pijem 3x1 dabroston i u petak ponovim test...ja izbezumljena...nadam se četvrtoj bebi,a sad sa osijećam tako isprepadano da to nemrem ni opisati...a suza suzu goni...

od svih simptoma paspic, najvise jer te peru hormoni i places, mislim, tj. nadam se da ipak jesi trudna...velika pusa, drzimo ti fige da nam za koji dan das lijepu vijest:kiss: :top:

paspa
05.06.2007., 13:21
od svih simptoma paspic, najvise jer te peru hormoni i places, mislim, tj. nadam se da ipak jesi trudna...velika pusa, drzimo ti fige da nam za koji dan das lijepu vijest:kiss: :top:

a rekla bnih da je psihološki moment da mi je prvo...al imam ih doma troje...znam kak to ide...svjesna sam svojih godina i toga da se nemre primit od prve...

cukerino77
05.06.2007., 13:23
iva, to je moj stav i od ranije, kad sam saznala za proslu trudnocu kod ginekologa sam isla na redovan pregled tako da nisam znala, ipak pisuci ovo, mislila sam najvise na tebe, drz se, saljem ti puno pozitivne energije i zelje da smo slijedece godine u ovo vrijeme jaaaako debele:D :cerek: :D ;)

iva1608
05.06.2007., 13:25
iva, to je moj stav i od ranije, kad sam saznala za proslu trudnocu kod ginekologa sam isla na redovan pregled tako da nisam znala, ipak pisuci ovo, mislila sam najvise na tebe, drz se, saljem ti puno pozitivne energije i zelje da smo slijedece godine u ovo vrijeme jaaaako debele:D :cerek: :D ;)

iste želje i za tebe cukerino!!! :kiss:

Parallel Universe
05.06.2007., 13:38
totalno podržavam tvoje mišljenje cukerino i ja sam definitvno nakon ovog gorkog iskustva ovaj mjesec odlučila da testove više - ne radim!! kad će mi kasnit 3 tjedna idem giniću i to je to ... trebala sam i sad tak napravit a ne radit test već nakon 4 dana izostanka i juriti k giniću odmah... ne bih ni znala da sam imala biokemijsku.

Kada sam napravila prvi puta test i bio je pozitivan, nazvala sam svog doktora i mislila sam kako ću odmah sutra biti na pregledu, ali me je on naručio tako da budem u 7. tjednu i zato sam čekala skoro dva tjedna (nisam znala da nešto nije u redu, nisam niti sumnjala, lijepo sam svako jutro ljubila wc školjku, kupila novi grudnjak jer u stari jednostavno nisam mogla ništa ugurati, trpila stravične žgaravice i sve ostalo) koja su mi uz sve pobrojane simptome trudnoće ostala u najljepšem sjećanju. Zato mi je šok da nešto nije u redu bio stravičan. Sada ionako znam da ću i sama osjetiti trudnoću i da ću i s testom i bez njega biti svjesna da sam trudna (jednako tako ću i znati ako pobacim), isto tako znam da će me doktor naručiti tek u 7. tjednu na pregled. I ovaj mjesec sam se nadala da bi moglo to biti to, ali sada, osim što si umišljam da imam mučnine, nemam nikakvih drugih simptoma i slažem se u potpunosti s Ivinim tatom (to je razmišljanje i mog mm-a). Trebamo uživati sa svojim muževima, dečkima, nadati se najboljem i zaboraviti na ružne stvari.:cerek:

pikacu
05.06.2007., 13:43

Znaju starci...
:rofl: :rofl: :rofl:

iva1608
05.06.2007., 13:43
i još nešto sam naučila iz neuspjelih trudnoća : nikada,ali baš nikada neću govorit nikome osim MM da sam trudna .. jer i dan danas me ljudi nerviraju sms porukama i pitanjima tipa :kad ti je termin? jesi se kaj zdebljala? a ja im onda moram objašnjavat da sam imala pobačaj :( to me najviše ubija zato sljedeći put .... psssssssssssssst ... nikome ni riječi dok se trbuh ne počinje vidjet :)

cukerino77
05.06.2007., 13:57
jooooj, iva, kako si u pravu...to je i nasa odluka, vise nikom ni rijeci....ako me stalno netko nesto pita, ja stalno moram razmisljati o tome, a zelim biti opustena, ma neka voze svi...nemaju sta drugi znat dok mi se trbuh ne vidi, a i onda cu se pravit da mi probava ne stima i da mi se prdi :D :rofl: :D
naravno, ako me opet ne trefi bolovanje radi cuvanja trudnoce pa cu biti priljena obznaniti :rolleyes: a valjda nece, ja sam optimist...:o

iva1608
05.06.2007., 14:09
jooooj, iva, kako si u pravu...to je i nasa odluka, vise nikom ni rijeci....ako me stalno netko nesto pita, ja stalno moram razmisljati o tome, a zelim biti opustena, ma neka voze svi...nemaju sta drugi znat dok mi se trbuh ne vidi, a i onda cu se pravit da mi probava ne stima i da mi se prdi :D :rofl: :D
naravno, ako me opet ne trefi bolovanje radi cuvanja trudnoce pa cu biti priljena obznaniti :rolleyes: a valjda nece, ja sam optimist...:o

nauči se čovjek pameti s iskustvima ...

Parallel Universe
05.06.2007., 14:22
nauči se čovjek pameti s iskustvima ...

Hvala Bogu, mi nikome osim naših roditelja i kumova nismo rekli za trudnoću i nije bilo suvišnih pitanja. Tako će biti i drugi put. samo mislim da do trećeg mjeseca nećemo reći niti starcima ni kumovima. Sve dok ne prođe prvi strah.

iva1608
05.06.2007., 14:24
Hvala Bogu, mi nikome osim naših roditelja i kumova nismo rekli za trudnoću i nije bilo suvišnih pitanja. Tako će biti i drugi put. samo mislim da do trećeg mjeseca nećemo reći niti starcima ni kumovima. Sve dok ne prođe prvi strah.

ovaj put sam isto bila glupa,rekla sam mami,šogorici i svekrvi da mi malo kasni menga i one se odmah poveselile... pa je opet bio šok kad sam rekla da užasno krvarim.

mislim da je MM jedini koji treba znati za trudnoću, barem do 3.mjeseca ... a i on je ionako njen "izvršni urednik" hahha :zubo: ... drugi ni ne trebaju znati :)

studentica21
05.06.2007., 17:13
malo ću vam upasti na temu:D mozda je strah poveznica sa ostalim postovima.

prije nesto vise godinu i pol ostala sam trudna i ta je trudnoća zavrsila namjernim pobačajem zbog mogućih malformacija mozga bebe.mogućih jer nitko točno nije znao o čem se radi.
zapravo,niti dan danas ne znam zašto se ta malformacija dogodila.

mislila sam da sam s vremenom preboljela strah za bebu,suze koje sam isplakala i osjećaj krivnje iako nisam ništa mogla učiniti po pitanju zdravlja bebe.
imam zaručnika s kojim planiram vjenčanje sljedeće godine,zajednički život i dijete koje oboje jako želimo.ne radimo na djetetu još,ali razgovaramo puno i ne bi se požalili ako bi test pokazao + :cerek:
međutim,poslije svakog sanjarenja o bebi mene uhvati strah da će se povijest ponoviti.koliko god zelja za bebom bila velika nadvlada je strah da ću možda opet proživljavati najgoru noćnu moru.
s mojim zdravljem,bar što se tiče reprodukcijskog sustava je sve u redu,al strah me ne napusta.a onda se povrh svega pocinjem bojati kako ce moj strah tijekom trudnoće utjecati na bebu.
možda ću u trudnoći pod utjecajem hormona drugačije razmišljati al sada su to moje jedine misli.
kako se rijesiti straha,jeste li se vi bojale nakon negativnih iskustava?

nina2007
05.06.2007., 18:54
...
..se povrh svega pocinjem bojati kako ce moj strah tijekom trudnoće utjecati na bebu.
možda ću u trudnoći pod utjecajem hormona drugačije razmišljati al sada su to moje jedine misli.

ako i nije prije, u trudnoći se svaka žena počme bojati za to maleno nezaštićeno biće koje raste u njoj...mislim da je to skroz prirodno.
Sve mi želimo da sve ispadne u redu, ali nažalost nekad je priroda okrutna i mi ostajemo bespomoćni, vezanih ruku...:o
Osobno nemam nikakvih iskustava od prije, ali i ovako se bojim (ok, moram priznati da sam inače popriličan paničar :kukuc: )

iva1608
05.06.2007., 19:20
studentice...

pokušat ću odgovorit na tvoje pitanje. Imala sam 2 pobačaja, prvi zbog nerazvijanja ploda odnosno blighted ovuma u siječnju ove godine, drugi je bio prije nekoliko dana biokemijska trudnoća , ukratko - otišlo je sve kao menga. MM i ja silno želimo dijete, to je još jedina stvar koja nam preostaje da bi nam život bio potpun,ispunjen. nakon prvog pobačaja užasno sam se bojala, a sad kad sam primjetila plus na testu iako mojoj sreći nije bilo kraja vjeruj mi umirala sam od straha da mi se ne ponovi ovo prvo ružno iskustvo. duboko u sebi uuuuužasno sam se bojala, noćima nisam spavala, stalno se doslovno tresla od straha....

iva1608
05.06.2007., 19:24
... i par dana nakon plusa na testu jaaako prokrvarila i shvatila - opet pobačaj. E sad ... mislim da sam naučila jednu veliku lekciju u ovome svemu - a ta je da ma koliko god me bilo strah u trudnoći moram biti smirena jer strah u biti prelazi na kraju u jedan jako velik stres a to nimalo nije dobro ni za mamu a pogotovo ne za bebu. da sam bila smirenija, možda bi se ova trudnoća odvijala kako treba, tko zna.

zato ću idući puta strah ostaviti po strani, jer sve ono što osjećam ja osjećat će i moja beba ma koliko god mala ona bila. Život je takav da nažalost ne postoje uvijek samo dobre stvari već se vrlo često događaju i one loše,ali ne treba se zamarati time jer na kraju krajeva mi smo samo mali,obični ljudi koji na život i nemaju neki veeeeliki utjecaj.

eto nadam se da ćeš uskoro imati jednu zdarvu bebicu u svom naručju! Sretno :kiss:

cukerino77
06.06.2007., 08:16
malo ću vam upasti na temu:D mozda je strah poveznica sa ostalim postovima.

prije nesto vise godinu i pol ostala sam trudna i ta je trudnoća zavrsila namjernim pobačajem zbog mogućih malformacija mozga bebe.mogućih jer nitko točno nije znao o čem se radi.
zapravo,niti dan danas ne znam zašto se ta malformacija dogodila.

mislila sam da sam s vremenom preboljela strah za bebu,suze koje sam isplakala i osjećaj krivnje iako nisam ništa mogla učiniti po pitanju zdravlja bebe.
imam zaručnika s kojim planiram vjenčanje sljedeće godine,zajednički život i dijete koje oboje jako želimo.ne radimo na djetetu još,ali razgovaramo puno i ne bi se požalili ako bi test pokazao + :cerek:
međutim,poslije svakog sanjarenja o bebi mene uhvati strah da će se povijest ponoviti.koliko god zelja za bebom bila velika nadvlada je strah da ću možda opet proživljavati najgoru noćnu moru.
s mojim zdravljem,bar što se tiče reprodukcijskog sustava je sve u redu,al strah me ne napusta.a onda se povrh svega pocinjem bojati kako ce moj strah tijekom trudnoće utjecati na bebu.

Ne smijes osjecati krivnju radi bebe, jer bi svaka od nas tako postupila, nije moglo biti drukcije, priroda je tako htjela, a valjda ces razlog takvog bozjeg plana shvatiti za koju godinu kad ti se posloze druge stvari u zivotu :o

I meni se u prvo vrijeme vrtilo po glavi da cu sa slijedecom trudnocom bit stalno zabrinuta dok nisam skuzila da se stvarno nema smisla sekirati unaprijed...vrijeme lijeci rane i do tada ce te itekako svaka negativna misao proci...evo, meni je proslo 3 mj., sad je proljece, vani je 100 mil. beba i ja se raznjezim kad ih vidim, al ne sa ceznjom i tugom u srcu, nego ono, bas budem sretna kad vidim kako uzivaju sa svojim mamama i sad me jos jace hvata zelja da imamo svoju malu srecicu :cerek: ...kad opet zatrudnim bit cu vjerojatno zabrinuta ni manje ni vise koliko i one trudnice kojima je to prva trudnoca i kojima je sve ok al ih peru hormoni pa imaju one redovne nebuloze...al o tom potom...

tako ces i ti uskoro...zelim ti puno, puno srece i pozitivnim misli:kiss: :p :kiss:

studentica21
06.06.2007., 10:30
hvala vam cure na podrsci i ja vama zelim da ipak prije mene uzmete svoje bebice u naručje!:kiss: :kiss: :kiss:

cukerino77
19.06.2007., 17:15
curke, sta su vama vasi doktori rekli, koliko nakon spontanog mozete zatrudniti?:confused:

Inace, cula sam razlicitih razmisljanja, dok koja me "rijesila" u bolnici mi je rekla da pricekam bar 2-3 ciklusa, a moja ginekologica mi je rekla da slobodno mogu odmah...znam curu koja je zatrudnila 2 mjeseca poslije i sve je proslo ok?

Koliko ste vi cekale ili cekat...ja mislim 3 mjeseca da je ok.:cool:

Parallel Universe
20.06.2007., 08:20
curke, sta su vama vasi doktori rekli, koliko nakon spontanog mozete zatrudniti?:confused:

Inace, cula sam razlicitih razmisljanja, dok koja me "rijesila" u bolnici mi je rekla da pricekam bar 2-3 ciklusa, a moja ginekologica mi je rekla da slobodno mogu odmah...znam curu koja je zatrudnila 2 mjeseca poslije i sve je proslo ok?

Koliko ste vi cekale ili cekat...ja mislim 3 mjeseca da je ok.:cool:

Meni je moj doktor isto kao i onaj u bolnici rekao da je poželjno i dobro čekati 3-4 ciklusa:) i svakako napraviti sve mikrobiološke testove i novi papa test prije ponovnog pokušaja. Ja eto sve to obavila, sve u najboljem redu:cerek: , i sada treba biti strpljiv i nadati se da će se naka bebica uhvatiti za mene čitavih 9 mjeseci.:s

iva1608
20.06.2007., 08:37
meni su rekli nakon 3 mj.... zatrudnila sam nakon 5 mj i imala biokemijsku trudnoću... trenutno mi je majčinstvo nakon svega toga zadnje na što pomišljam barem još neko vrijeme :( žalosno ali istinitno.

diana11
29.06.2007., 11:02
cure pozdrav

cukerino77
29.06.2007., 13:36
vratila se dijana, bas mi je drago!Di, ja sad krecem na more, pokupit sunce, minerale, grijat jajnike na suncu, zdravo se hranit, opustat, pit folnu kiselinu i uskoro opet "u boj"....nadam se plusicu na testu sto prije, isto zelim i tebi i ostalima koji pokusavaju......:kiss:

paspa
29.06.2007., 13:37
vratila se dijana, bas mi je drago!Di, ja sad krecem na more, pokupit sunce, minerale, grijat jajnike na suncu, zdravo se hranit, opustat, pit folnu kiselinu i uskoro opet "u boj"....nadam se plusicu na testu sto prije, isto zelim i tebi i ostalima koji pokusavaju......:kiss:

ja prošli petak pitala gina...rekao da je prenatal sasvim dobar,preporučio mi ga...

cukerino77
29.06.2007., 14:02
ja prošli petak pitala gina...rekao da je prenatal sasvim dobar,preporučio mi ga...

hvala ti, imam je od prijasnje trudnoce jos doma i prenatal i folic plus, mozda budem prvo pila 10-ak dana prenatal da poberem sve moguce vitamine i onda folic plus, jer je to jos bitnije u prvih mjesec dana radi zatvaranja neuralne cijevi i onda opet takva kombinacija ispocetka...ili da ih pijem oba istovremeno...hm...:misli:

paspa
29.06.2007., 14:32
hvala ti, imam je od prijasnje trudnoce jos doma i prenatal i folic plus, mozda budem prvo pila 10-ak dana prenatal da poberem sve moguce vitamine i onda folic plus, jer je to jos bitnije u prvih mjesec dana radi zatvaranja neuralne cijevi i onda opet takva kombinacija ispocetka...ili da ih pijem oba istovremeno...hm...:misli:

meni je rekao da u prenatalu ima sasvim dovoljno folne...i kad sam rekla da ga pijem već skoro dva mj rekao je super,tu imaš svega dovoljno...

pikacu
02.07.2007., 21:15
Cure,trebam savjet, jer sam u totalnoj nedoumici kada opet nakon spontanog pokušati ostati trudna?
Neki kažu - može odmah,pa nakon 3 mj., pa za 6 mj. ...bla,bla bla..., a meni se nije dalo čekati pa smo pokušali nakon 2 ciklusa (tj.2,5 mj.), pa mi sad svira kroz glavu jel uopće moguća trudnoća nakon tako malo vremena.
Ciklusi mi variraju od 28-38 dana, a zadnju mengu sam imala 16.06., pa me sad interesira jel to moguće, jer osjećam neke bolove u nogama,pa malo u trtici,itd.
Sve u svemu malo sam si čudna, a tek trebam najranije dobiti za 12 dana,pa bi trebala malu pomoć od vas iskusnijiih!!!
:kiss:

cukerino77
02.07.2007., 22:31
meni je jedna ginekologica rekla da moze odmah, a druga da pricekam bar 2-3 ciklusa...ne znam zasto. Primjetila sam da su mi se ciklusi nakon kiretaze totalno promjenili, puno je obilnije (ocito se cistim, mada ne znam tocno od cega kad su me ocistili oni?:confused: )al nekako bezbolnije i skroz bez pms-a. Takva su mi bila prva 2, a treci kao da sam nesto malo manje krvarila....znam curu koja je zatrudnila nakon 2 mj. i sve je bilo ok i jednu koja je nakon 5 mj i sve je ok...i znam one kojima je proslo jos vise pa je isto bilo ok...ja ne zelim gubit vrijeme pa smo krenuli nakon 2 mj, pa kad se uhvati (a nije ni iz prve, ni iz druge)

pikacu
02.07.2007., 22:59
ma ni nama se nije dalo čekati,ali nekako se čudno osjećam zadnaj 2-3 dana pa mi je prošlo kroz glavu da sam možda...:cerek:
ili je to opet nezdravi razum - :rofl: :rofl: :rofl:
imam nekakve bolove - kao uoči menge u leđima,kukovima,nogama...,a nisam ništa teško radila da sam se pretegnula
ako sam imala zadnju M 16.6., zanima me dal bi se moglo takvo šta ukazati tako rano kao moguća trudnoća,jer danas je već 2. (16 dana od zadnje M)?
Sorry što davim,ali baš se čudno osjećam!
Hvala puno!!!

mišica
02.07.2007., 22:59
meni je jedan ginić rekao da je biti već nakon 1-e menstruacije maternica spremna za novu trudnoću, ali da za svaki slučaj pričekam 3 mj. nakon mog spontanog, pa smo toliko i čekali i sad imamo svoje zlato...:kiss:

pikacu
02.07.2007., 23:45
čestitam!!!:lux:
nadam se da ću se i ja uskoro priključiti!
meni je prošlo 2,5 mj. od spontanog, pa ćemo vidjeti
pričekat ću još 2 tjedna, pa ću napraviti testić,pa šta bude - za sada se samo čudno osjećam i to je to - može i ne mora biti
brinulo me samo da nije prerano,ali kako vidim po vama, to je u redu
hvala puno!:kiss:

iva1608
03.07.2007., 07:04
ooooo pikacu vidim radi se radi ... baš lijepo!!! ja mislim da je tvoje kritično razdoblje od pobačaja prošlo i da sad nakon 3 mj možeš bezbrižno ostat trudna... evo mi na more i krećemo u akciju :):):)

ja ti držim fige da si trudna :):)

Parallel Universe
03.07.2007., 07:34
pikacu, meni je i moj, a i doktor u bolnici rekao da odmah nakon kiretaže (znači taj prvi mjesec) možeš ostati trudan (pa nam je rekao da se pazimo), ali da to nije preporučljivo i da je poželjno čekati da prođu 3-4 ciklusa. Tako da se slobodno možeš opustiti i uživati. A tko zna, možda je već mala bebica u tebi?:cerek:

alkemičarka
03.07.2007., 08:33
I meni je doc rekla da odmah nakon kiretaže mogu ostat trudna, al da to nikako nije dobro (ni za moje tijelo, ni za trudnoću). Kaže da treba čekat 4 mjeseca da se maternica dobro oporavi. Tako ćemo mi počet s radovima :D početkom devetog. Kao pripremu za trudnoću počela sam piti folnu.

pikacu
03.07.2007., 11:43
ooooo pikacu vidim radi se radi ... baš lijepo!!! ja mislim da je tvoje kritično razdoblje od pobačaja prošlo i da sad nakon 3 mj možeš bezbrižno ostat trudna... evo mi na more i krećemo u akciju :):):)

ja ti držim fige da si trudna :):)
znaš kako kažu - kad ideš na more moraš se morat:rofl: :rofl: :rofl:
i mi smo bili na moru, pa je od tuda i krenulo sve:rofl:
stvarno ti želim puno sreće, a kad si na moru sve nekako ide u laganini:kiss:

pikacu
03.07.2007., 11:52
ma hvala cure, najbolje ste!
kad dođem na ovaj forum imam osjećaj da sam na wikipediji,jer nema toga na što nećeš dobiti odgovor!
totalno sam bila u dilemi dali da sad krenemo ili da još malo pričekamo, a kad smo već krenuli u akciju, uhvatila me panika da ne zabrljam, ali sad mi je lakše.
još da mi je skužiti zašto me noge bole - želja za trudnoćom ili trudnoća, bilo bi super!
imam osjećaj kao da trebam dobiti, ali neće jer trebam dobiti tek za min. 11 dana, pa sad već počinjem voziti filmove dal stvarno nisam trudna jer koliko sam čula i to može biti jedan od pokazatelja trudnoće.

iva1608
03.07.2007., 11:56
znaš kako kažu - kad ideš na more moraš se morat:rofl: :rofl: :rofl:
i mi smo bili na moru, pa je od tuda i krenulo sve:rofl:
stvarno ti želim puno sreće, a kad si na moru sve nekako ide u laganini:kiss:

hm da... al ne idemo sami,no sva sreća sami smo u sobi tako da... bit će vremena za pravljenje bebe :zubo:

a tebi držim veeeelike fige da si trudna :moli: :moli: :moli:

-leona
03.07.2007., 12:02
ma hvala cure, najbolje ste!
kad dođem na ovaj forum imam osjećaj da sam na wikipediji,jer nema toga na što nećeš dobiti odgovor!
totalno sam bila u dilemi dali da sad krenemo ili da još malo pričekamo, a kad smo već krenuli u akciju, uhvatila me panika da ne zabrljam, ali sad mi je lakše.
još da mi je skužiti zašto me noge bole - želja za trudnoćom ili trudnoća, bilo bi super!
imam osjećaj kao da trebam dobiti, ali neće jer trebam dobiti tek za min. 11 dana, pa sad već počinjem voziti filmove dal stvarno nisam trudna jer koliko sam čula i to može biti jedan od pokazatelja trudnoće.

Ajme zelim ti srecu da bude + i da bude sve kako treba, pa da nama drugima das nadu kako sve ipak moze ispasti dobro na kraju:kiss:

pikacu
03.07.2007., 12:12
hm da... al ne idemo sami,no sva sreća sami smo u sobi tako da... bit će vremena za pravljenje bebe :zubo:

a tebi držim veeeelike fige da si trudna :moli: :moli: :moli:
hvala na lijepim željama, a što se tiče mora ni mi nismo išli sami i isto smo imali svoju sobu, ali nismo se s time previše opterećivali jer smo bili zauzeti "ljepotom mora":rofl: :rofl: :rofl:
želim ti svu sreću ovog svijeta da se vratite doma mnogobrojniji!!!:kiss:

pikacu
03.07.2007., 12:14
Ajme zelim ti srecu da bude + i da bude sve kako treba, pa da nama drugima das nadu kako sve ipak moze ispasti dobro na kraju:kiss:
hvala ti puno, ali nade uvijek ima
bitno je samo znati što želiš, a put se do tamo uvijek nekako prokopa!

iva1608
03.07.2007., 12:18
hvala na lijepim željama, a što se tiče mora ni mi nismo išli sami i isto smo imali svoju sobu, ali nismo se s time previše opterećivali jer smo bili zauzeti "ljepotom mora":rofl: :rofl: :rofl:
želim ti svu sreću ovog svijeta da se vratite doma mnogobrojniji!!!:kiss:

nadam se da ćemo se vratiti u velikom broju ... ;)

milky78
03.07.2007., 12:55
Cure,trebam savjet, jer sam u totalnoj nedoumici kada opet nakon spontanog pokušati ostati trudna?
Neki kažu - može odmah,pa nakon 3 mj., pa za 6 mj. ...bla,bla bla..., a meni se nije dalo čekati pa smo pokušali nakon 2 ciklusa (tj.2,5 mj.), pa mi sad svira kroz glavu jel uopće moguća trudnoća nakon tako malo vremena.
Ciklusi mi variraju od 28-38 dana, a zadnju mengu sam imala 16.06., pa me sad interesira jel to moguće, jer osjećam neke bolove u nogama,pa malo u trtici,itd.
Sve u svemu malo sam si čudna, a tek trebam najranije dobiti za 12 dana,pa bi trebala malu pomoć od vas iskusnijiih!!!

evo ti mala pomoc iz prve ruke, ovako:

ja sam imala isto spontani... cistili su me... to je bilo tocno 06.06.2006
u bolnici mi govorili u svakom slucaju cekat 6mj do 1god dana
na pregledu kod mog gin on meni veli cekat 2mj i to je to...

imala jednu menzu poslje spontanog

svasta sam citala, ljudi mi govorili, a ja sama za sebe odlucila nek bude kak bude...

stime da sam ostala trudna krajem 7mj... (bili na godisnjem, opustila sam se...)

PUSTI BRIGU NA VESELJE

i danas imam zdravu malu curicu

mene je strah pratila kroz cijelu trudnocu, sta ono sta ovo ali to je normalna psiha...

-leona
03.07.2007., 13:21

svasta sam citala, ljudi mi govorili, a ja sama za sebe odlucila nek bude kak bude...

stime da sam ostala trudna krajem 7mj... (bili na godisnjem, opustila sam se...)

PUSTI BRIGU NA VESELJE

mene je strah pratila kroz cijelu trudnocu, sta ono sta ovo ali to je normalna psiha...

Obozavam ove pozitivne primjere... Super,super,super... To je to sta mi sad treba...
Bas mi je drago zbog tebe:s :s :s

cukerino77
03.07.2007., 14:01
da, sto bodova ovakvim lijepim primjerima i veliko hvaaaaala:kiss:

putnica
03.07.2007., 16:12
pikacu, spojila sam s ivinom temom, identicna :)

sretno svima :cerek:

pikacu
03.07.2007., 19:16
OK DRAGA!

pikacu
03.07.2007., 19:20

PUSTI BRIGU NA VESELJE

joj,ovo me je sad ponijelo do te mjere da bi išla sad odmah kupiti testić, ali nebi još imalo efekta!
čestitam ti na hrabrosti,ali prije svega na uspjehu!
mene su isto priče totalno zbunile, ali ja sam na moru pukla i rekla sama sebi šta bude, bude

smucek
03.07.2007., 19:29
joj,ovo me je sad ponijelo do te mjere da bi išla sad odmah kupiti testić, ali nebi još imalo efekta!
čestitam ti na hrabrosti,ali prije svega na uspjehu!
mene su isto priče totalno zbunile, ali ja sam na moru pukla i rekla sama sebi šta bude, bude

Kupi sutra-neki skupi.Pa da slavimo.
Ili izvadi krv.Tu nema greške.Opet-slavimo.;)

milky78
03.07.2007., 20:46

:amen:

saljem puno ~~~~~~ da bude ++++

pikacu
03.07.2007., 22:16
ma tek trebam dobiti za min. 11 dana, tako da mislim da je još uvijek prerano da to testić skuži,jedino ak ima neki turbo:rofl: :rofl: :rofl:
kad se u krvi može skužiti najranije?

Sanja29
03.07.2007., 22:19
pikacu ja sam test napravila na dan menge... a ako odes na pliva zdravlje ... tamo je onaj kalendar ovulacije i ako gaapravis onda ti po datumu piše kad možeš napraviti

http://mladost.plivazdravlje.hr/?section=spolnost&section_menu=kalendar

mišica
03.07.2007., 23:08
pikachu i svima koji si žele bebicu držim fige da što prije uspijete!:kiss:

pikacu
04.07.2007., 07:34
pikacu ja sam test napravila na dan menge... a ako odes na pliva zdravlje ... tamo je onaj kalendar ovulacije i ako gaapravis onda ti po datumu piše kad možeš napraviti

hvala ti puno,samo što je kod mene problem što vještica nikada ne dolazi po nekom rasporedu, tako da u biti ni ne znam koliki mi je ciklus - nekad 28, pa 38,...
morat ću čekati i malo se strpiti!!!:kiss:

pikacu
04.07.2007., 07:35
pikachu i svima koji si žele bebicu držim fige da što prije uspijete!:kiss:

:kiss: :kiss: :kiss:

MAMA MAJA
04.07.2007., 20:55
E cao swima.... Owa tema mi je bas interesantna jer imam puno pitanja za vas... Naime, ja sam imala kiretazu 29.03.2007. godine, sledeći menzis sam dobila 27.04.2007.godine i narednog mjeseca je izostalo... uradila sam test i bio je pozitivan... znaci ostala sam u drugom stanju nakon nepuna 2 mjeseca. Da li je neko od vas imao slicno iskustvo

cukerino77
05.07.2007., 06:19
ajme blago tebi, ja nakon 4 mj od sp tek pocinjem pokusavati opet...cestitam i zelim ti sretnu i zdravu bebicu...jedna moja kolegica s posla je takodjer zatrudnila 2 mj. nakon spontanog i rezultat sad ide na balet :cerek: .

i da, dobrodosla na forum, javi se na trudnice zbor za druzenje!

iva1608
05.07.2007., 07:22
evo mene opet na istoj temi ... i opet u nedoumici... naime menga mi je upravo završila, a ja si toooliko želim bebicu.. međutim 10.8. idemo na jednu svadbu, i ja se užasno bojim da ako sad ostanem trudna sve će to još biti "friško" i bojim se da od plesanja opet ne počnem krvarit ko prošli mj ...

a ja bi taaaaak htjela biti trudna :(:(

najrađe bih se sad odmah bacila s MM na posao, fućkaš tu svadbu ... al opet neće mi se presjedit tamo cijelu noć...

kaj savjetujete cure? znam da je silly pitanje... al već sam luda :)

Parallel Universe
05.07.2007., 07:39
:Sex: evo mene opet na istoj temi ... i opet u nedoumici... naime menga mi je upravo završila, a ja si toooliko želim bebicu.. međutim 10.8. idemo na jednu svadbu, i ja se užasno bojim da ako sad ostanem trudna sve će to još biti "friško" i bojim se da od plesanja opet ne počnem krvarit ko prošli mj ...

najrađe bih se sad odmah bacila s MM na posao, fućkaš tu svadbu ... al opet neće mi se presjedit tamo cijelu noć...

Znaš kaj Iva, samo se ti prepusti. Vjerujem da ćeš ovog puta ostati trudna bez problema, tako da ćeš i na svadbi moći plesati. A i znaš što smo ovdje puno pisali: bez straha, s puno pozitivnih misli i bez kalkuliranja. A onda beba dođe sama (mislim uz malu asistenciju veselih roditelja:Sex: ).
Znam da ti je nakon svega malo bed, ali i ja krajem sedmog trebam ići na more, pa sam si mislila što ako se sada primi, a nešto ne bude u redu, pa ne možemo na more (a ja ti za to živim cijelu godinu, vuku me moji dalmatinski geni dolje), pa onda što ako mi je ginekolog na godišnjem i još sto glupavih misli. A onda sam si rekla: mi želimo tu bebu i neću više kalkulirati s nikakvim datumima i prognozama i izračunima. Kada se bebo primi bit ćemo najsretnija familija na svijetu i gotovo.
samo hrabro po svoju malu štrucu!:top:

cukerino77
05.07.2007., 07:46
evo mene opet na istoj temi ... i opet u nedoumici... naime menga mi je upravo završila, a ja si toooliko želim bebicu.. međutim 10.8. idemo na jednu svadbu, i ja se užasno bojim da ako sad ostanem trudna sve će to još biti "friško" i bojim se da od plesanja opet ne počnem krvarit ko prošli mj ...

nije ti uopce silly pitanje, evo ja otvorila temu o bavljenju sportom dok se pokusava zatrudniti, i mene dakle muci to skakanje, da li se moze....mislim kao nije mi bed nicega, a onda se zamaram s tim glupostima...ipak utjece na nas to sto smo imale spontani....kad se jednom opeces, puses i na hladno nazalost....pitat cu ja ginekologicu na slijedecem pregledu, pitaj i ti tvoju pa cemo si javiti njihova misljenja....:kiss:

iva1608
05.07.2007., 07:48
:Sex:

Znaš kaj Iva, samo se ti prepusti. Vjerujem da ćeš ovog puta ostati trudna bez problema, tako da ćeš i na svadbi moći plesati. A i znaš što smo ovdje puno pisali: bez straha, s puno pozitivnih misli i bez kalkuliranja. A onda beba dođe sama (mislim uz malu asistenciju veselih roditelja:Sex: ).
Znam da ti je nakon svega malo bed, ali i ja krajem sedmog trebam ići na more, pa sam si mislila što ako se sada primi, a nešto ne bude u redu, pa ne možemo na more (a ja ti za to živim cijelu godinu, vuku me moji dalmatinski geni dolje), pa onda što ako mi je ginekolog na godišnjem i još sto glupavih misli. A onda sam si rekla: mi želimo tu bebu i neću više kalkulirati s nikakvim datumima i prognozama i izračunima. Kada se bebo primi bit ćemo najsretnija familija na svijetu i gotovo.
samo hrabro po svoju malu štrucu!:top:

ma imaš pravo... ipak mi je ta beba važnija od bilo kakve svadbe i plesanja i ne znam čega sve ne...

baš sam jučer pitala MM da li nosimo i zaštitu na more... (jer do sad smo je koristili ovaj mj , kondome ) a on jadan ne zna više šta da mi odgovori. sav je spreplašen kao i ja... a ja sam mu odgovorila da ne želim više niš kalkulirat i preračunavat, normalno ćemo se :Sex: pa kaj bude.

zato, mislim da je vrijeme za - akciju :)

iva1608
05.07.2007., 07:50
nije ti uopce silly pitanje, evo ja otvorila temu o bavljenju sportom dok se pokusava zatrudniti, i mene dakle muci to skakanje, da li se moze....mislim kao nije mi bed nicega, a onda se zamaram s tim glupostima...ipak utjece na nas to sto smo imale spontani....kad se jednom opeces, puses i na hladno nazalost....pitat cu ja ginekologicu na slijedecem pregledu, pitaj i ti tvoju pa cemo si javiti njihova misljenja....:kiss:

ma baš se bojim ponekad zbog tog pobačaja koji sam imala... ponekad mi je taj strah takav da pomislim kako zbog njega nikad neću rodit... međutim dođem ovdje na forum i pogledam prekrasne bebice naših friških mamica i ne mogu a da i sebi ne poželim jednu takvu :cerek:

samo :moli: da sve bude ok koooonačno

tropical
05.07.2007., 07:52
bok curke, ja ovaj dio samo čitam.
ja nekako razmišljam da ipak odem na tablete od iduće menge.. šta ja znam, ne ide nam i ne želim biti razočarana plus ljeto, plus pms-ovi i bolne menstruacije...

cukerino77
05.07.2007., 08:38
ma imaš pravo... ipak mi je ta beba važnija od bilo kakve svadbe i plesanja i ne znam čega sve ne...

baš sam jučer pitala MM da li nosimo i zaštitu na more... (jer do sad smo je koristili ovaj mj , kondome ) a on jadan ne zna više šta da mi odgovori. sav je spreplašen kao i ja... a ja sam mu odgovorila da ne želim više niš kalkulirat i preračunavat, normalno ćemo se :Sex: pa kaj bude.

ja sam bila trudna bas u vrijeme gripe, dokt je rekla da sam mozda prosla kraj nekog ko ima gripu i da je taj virus mozda meni isao na plod...inace, par dana prije sp mi je u gostima bila sveki, normalno izljubile smo se u obraz za pozdrav i slijedeci dan smo se cule i rekla mi je da je dobila temperaturu i gripu...a ja nakon kratkog vremena spontani....iz svega navedenog ja bih vise voljela napravit bebu sada po ljeti da u vrijeme gripe koja traje cca mjesec i po beba ima vise od 3 mj pa da bude jaca.....mislim znam da ne mozes bas sve gledati, kad god zatrudnila bit cu presretna i cuvati se cisto normalno ko i svaka duga trudny ali evo, to mi se vrti po glavi....

-leona
05.07.2007., 09:48
bok curke, ja ovaj dio samo čitam.
ja nekako razmišljam da ipak odem na tablete od iduće menge.. šta ja znam, ne ide nam i ne želim biti razočarana plus ljeto, plus pms-ovi i bolne menstruacije...

Ne kuzim, pa kakve tablete ako zelis bebu?????

cukerino77
05.07.2007., 10:48
:kiss: bok curke, ja ovaj dio samo čitam.

ma izreguliraj si radje te menge s cajem od vrkute, marulje i ostalim prirodnim biljnim cajevima, s njima mozes i zatrudniti, s tabletama nikako...pogledaj si malo rodin forum, ima puno korisnih info.

tropical
08.07.2007., 08:51
aaa nešto se predomišljam za dijete... ono osjećam se mao up malo down oko te teme..

cukerino77
08.07.2007., 10:35
tropical, koliko ti je proslo od sp?Meni 4 mj i evo poceli opet radit bebu...bas si sad gledam temu ljepota trudnoce i citam kako su se cure osjecale super....ja sam totalno kul, ajmo reci zaboravila sam spontani i znam da slijedeca trudnoca nece imat veze s ovom prvom i nadam se da ce bit ok....

ipak, citajuci cure mi je pala asocijacija napamet....lezanje, krvarenje, briga, strah....kad sam samo to iskusila od trudnoce...nadam se da necu bit stalno zabrinuta kad opet zatrudnim....kako vi?:o

branči
24.08.2007., 14:22
studentice...

pokušat ću odgovorit na tvoje pitanje. Imala sam 2 pobačaja, prvi zbog nerazvijanja ploda odnosno blighted ovuma u siječnju ove godine, drugi je bio prije nekoliko dana biokemijska trudnoća , ukratko - otišlo je sve kao menga. MM i ja silno želimo dijete, to je još jedina stvar koja nam preostaje da bi nam život bio potpun,ispunjen. nakon prvog pobačaja užasno sam se bojala, a sad kad sam primjetila plus na testu iako mojoj sreći nije bilo kraja vjeruj mi umirala sam od straha da mi se ne ponovi ovo prvo ružno iskustvo. duboko u sebi uuuuužasno sam se bojala, noćima nisam spavala, stalno se doslovno tresla od straha....

Ja sam danas došla s kiretaže. Totalno sam neutješna. ovo mi je drugi spontani u 10 mjeseci. BILA SAM U 8 TJEDNU KAD SAM SAMO PROKRVARILA.u 5 tjednu sam bila doktoru zgog užasnih bolova u donjem dijelu trbuha. doktor mi je rekao da je trudnoća za 5 tjedana odlično i dao mi ustrogestan 3x 1 zbog preventivnih razloga jer sam već imala spontani. rekao mi je da s obzirom da imam zavaljenu maternicu da mi se iztežu ligamenti i da me VJEROVATNO ZBOG TOGA BOLI. Ja sam se cijelo vrijeme bojala da će nešto krenuti po zlu jer sam izgubila povjerenje u svoje tijelo. Frendice su me tješile :kiss: , govorile da će ovaj put sve biti super, da se ne brinem, muž mi je bio van sebe od sreće:grli: , već sam planirala kako moram kupiti nove hlače jer nijedne više nemogu zakopčati. i onda u 8 tj, bez najave kad me trbuh već 2 tjedna nije bolio,nisam imala ni mučnine ni povračanja(svi ostali simptomu su izrazito bili vidljivi, grudi 2 broja veće, nateknut trbuh, hormoni me šibaju)samo sam prokrvarila na poslu. PANIKA, PLAČ,NEVJERICA. odmah me muž odveo na hitnu, na ulrazvuku ploda nema :eek: , nije se ni razvio......:cry: :cry: :cry:
Proces čekanja ili kiretaža. Odaberem proces čekanja jer ne želim da mi opet stružu maternicu.Da sam znala kako je to nikad nebih čekala. 2 dana sam krvarila, a onda stravični bolovi, mislila sam da ću krepati ko pseto. Uhvatilo me na cesti kad sam se vračala iz dučana i iskrvarila nasred ceste u bež hlačama. krv i komadi cijedili su mi se niz noge a ja se srušila pred vratima od zgrade. strašno. muž me hitno odveo na SD i zadržana sam 2 dana da se do kraja sama očistim, ali ipak sam otišla na kiretažu jer je ostao jedan mali dio pa su ipak morali to završiti. NEMOŽEŠ SE POMIRITI S GUBITKOM DOK STVARNO NIJE KRAJ....ČAK NI NAKON TOGA.
sad sam malo bolje, čitajući postove, ali jako se bojim jer više nemam povjerenja u svoje tijelo...

IMA LI UTJEHE ZA MENE???

MAX-factor
24.08.2007., 14:26
Ja sam danas došla s kiretaže. Totalno sam neutješna. ovo mi je drugi spontani u 10 mjeseci. BILA SAM U 8 TJEDNU KAD SAM SAMO PROKRVARILA.u 5 tjednu sam bila doktoru zgog užasnih bolova u donjem dijelu trbuha. doktor mi je rekao da je trudnoća za 5 tjedana odlično i dao mi ustrogestan 3x 1 zbog preventivnih razloga jer sam već imala spontani. rekao mi je da s obzirom da imam zavaljenu maternicu da mi se iztežu ligamenti i da me VJEROVATNO ZBOG TOGA BOLI. Ja sam se cijelo vrijeme bojala da će nešto krenuti po zlu jer sam izgubila povjerenje u svoje tijelo. Frendice su me tješile :kiss: , govorile da će ovaj put sve biti super, da se ne brinem, muž mi je bio van sebe od sreće:grli: , već sam planirala kako moram kupiti nove hlače jer nijedne više nemogu zakopčati. i onda u 8 tj, bez najave kad me trbuh već 2 tjedna nije bolio,nisam imala ni mučnine ni povračanja(svi ostali simptomu su izrazito bili vidljivi, grudi 2 broja veće, nateknut trbuh, hormoni me šibaju)samo sam prokrvarila na poslu. PANIKA, PLAČ,NEVJERICA. odmah me muž odveo na hitnu, na ulrazvuku ploda nema :eek: , nije se ni razvio......:cry: :cry: :cry:
Proces čekanja ili kiretaža. Odaberem proces čekanja jer ne želim da mi opet stružu maternicu.Da sam znala kako je to nikad nebih čekala. 2 dana sam krvarila, a onda stravični bolovi, mislila sam da ću krepati ko pseto. Uhvatilo me na cesti kad sam se vračala iz dučana i iskrvarila nasred ceste u bež hlačama. krv i komadi cijedili su mi se niz noge a ja se srušila pred vratima od zgrade. strašno. muž me hitno odveo na SD i zadržana sam 2 dana da se do kraja sama očistim, ali ipak sam otišla na kiretažu jer je ostao jedan mali dio pa su ipak morali to završiti. NEMOŽEŠ SE POMIRITI S GUBITKOM DOK STVARNO NIJE KRAJ....ČAK NI NAKON TOGA.
sad sam malo bolje, čitajući postove, ali jako se bojim jer više nemam povjerenja u svoje tijelo...

IMA LI UTJEHE ZA MENE???

žao mi je što si to sve morala proživljavat :kiss:
znam da sad nema nikakve utjehe, odboluj to i hrabro naprijed, jednog dana kada budeš imala svoju bebicu na rukama vidjet ćeš da se sve isplati proći zbog toga, samo hrabro :kiss:
i imaš nas ovdje u bilo kojem trenu :kiss:

-leona
24.08.2007., 14:38

IMA LI UTJEHE ZA MENE???

Ista stvar i meni, samo ja nisam cekala nego na kiretazu..
A neznam sta da ti kazem, vrijeme sve lijeci i to je to.. isplaci par dana i dalje.. nazalost nema lijeka.. ali proci ce za neko vrijeme..
zbog cega je bio prvi spontani?? ista stvar ili???
i naravno imas nas, ima nas dosta kojima se to desilo, a evo neke su sad ponovo trudne i sve je ok:kiss:

tockica
24.08.2007., 15:54

IMA LI UTJEHE ZA MENE???

jako mi je žao. ima li utjehe? nema, nažalost. ako te malo umiri i ja sam u ponedjeljak bila na kiretaži, drugi puta u 5 mjeseci i vjeruj mi da znam kako ti je. bol je užasna, ali prolazi. nekako se naučiš živjeti s njom. i ovdje ćeš pronaći puno riječi podrške i spoznati da nisi sama iako ti se tako sada čini, kao i meni.

ja znam da te ništa neće moći utješiti uvijek, ali... daj si vremena. evo, ovo sada je moj dobar period ovoga dana. znam već da kasnije neće biti. no, ako ti ikako mogu pomoći ili ti treba razgovor, izmjena iskustva i svih savjeta i preporuka ginekologa i ostalih, voljela bih da mi se javiš, ako želiš, na privat, pa ćemo pokušati nešto iskemijati da vratimo povjerenje u same sebe i da treći puta bude treća sreća...

ovdje ćeš pronaći onaj oblog koji je potrebam svima nama kada tugujemo, ali ćeš isto tako pronaći i puno osmijeha onda kada ti to bude najviše trebalo.

cure su predivne! ne daj se. ne dam se ni ja :kiss:

branči
25.08.2007., 00:34
Ista stvar i meni, samo ja nisam cekala nego na kiretazu..
A neznam sta da ti kazem, vrijeme sve lijeci i to je to.. isplaci par dana i dalje.. nazalost nema lijeka.. ali proci ce za neko vrijeme..
zbog cega je bio prvi spontani?? ista stvar ili???
i naravno imas nas, ima nas dosta kojima se to desilo, a evo neke su sad ponovo trudne i sve je ok:kiss:

Prva trudnoća je isto bila u redu u 7 tjednu al plod je bio bez otkucaja srca. Doktor mi je rekao da je to u redu, da se otkucaju još ne moraju nužno vidjeti pa da pričekamo još 7 dana pa da ponovo dođem na kontrolu. U međuvremenu sam prokrvarila i odmah poslana na kiretažu:rofl: .Za dva sata sam već bila kući. Nisam mogla vjerovati kako ti se snovi sruše u jednom danu. ISplakala sam to i krenula dalje....PHD TEST je pokazao da sam imala degeneraciju krvnih resica što znači da mi prokrvljenost maternice nije bila dobra pa se plod nije uspio primit (tako mi je dr. BUTKOVIĆ objasnio sa SD)sve pohvale na toplini istručnosti i strpljenju.

Ostanem trudna ponovo nakon 8 mj.muž i ja radili smo na tome čim je prošlo 6 mj. od spontanog. Od trenutka kad sam ugledala PLUS na testu za trudnoću primio me stah "što ako se i ovaj put dogodi isto". Toliko sam se toga bojala da se bojim da nisam na to i utjecala.Međutim ovaj put na kontroli kad sam već prokrvarila doktor ultrazvukom nije našao plod. Plod se nije ni razvio...Prazna gestacijska vrečica...

Sad se još više bojim sljedeće trudnoće..
namjeravam pustiti vrijeme da prođe pa ću sama već osijetit kad sam psihički spremna, nemože se ništa forsirati..

Tiješi me pomisao da se ipak priroda pobrine za trudnoće koje nisu u redu,bolje nego da se rađaju bolesna djeca.Pitam se samo, pa kako je moguće da se baš meni to dogodilo, ali vidim sada da nisam jedina. Hvala vam cure na podršci, to mi zaista puno znači...
Može li mi netko dati savijet iz prve ruke? Da li ću morati iduću trudnoću mirovati ili postoji mogućnost da ipak bude sve savršeno u redu?

branči
25.08.2007., 00:55

SANJA 29
HVALA NA KALENDARIĆU, SUPER JE!!!:)

tockica
25.08.2007., 08:30
Prva trudnoća je isto bila u redu u 7 tjednu al plod je bio bez otkucaja srca. Doktor mi je rekao da je to u redu, da se otkucaju još ne moraju nužno vidjeti pa da pričekamo još 7 dana pa da ponovo dođem na kontrolu. U međuvremenu sam prokrvarila i odmah poslana na kiretažu:rofl: .Za dva sata sam već bila kući. Nisam mogla vjerovati kako ti se snovi sruše u jednom danu. ISplakala sam to i krenula dalje....PHD TEST je pokazao da sam imala degeneraciju krvnih resica što znači da mi prokrvljenost maternice nije bila dobra pa se plod nije uspio primit (tako mi je dr. BUTKOVIĆ objasnio sa SD)sve pohvale na toplini istručnosti i strpljenju.

Ostanem trudna ponovo nakon 8 mj.muž i ja radili smo na tome čim je prošlo 6 mj. od spontanog. Od trenutka kad sam ugledala PLUS na testu za trudnoću primio me stah "što ako se i ovaj put dogodi isto". Toliko sam se toga bojala da se bojim da nisam na to i utjecala.Međutim ovaj put na kontroli kad sam već prokrvarila doktor ultrazvukom nije našao plod. Plod se nije ni razvio...Prazna gestacijska vrečica...

Sad se još više bojim sljedeće trudnoće..
namjeravam pustiti vrijeme da prođe pa ću sama već osijetit kad sam psihički spremna, nemože se ništa forsirati..

Tiješi me pomisao da se ipak priroda pobrine za trudnoće koje nisu u redu,bolje nego da se rađaju bolesna djeca.Pitam se samo, pa kako je moguće da se baš meni to dogodilo, ali vidim sada da nisam jedina. Hvala vam cure na podršci, to mi zaista puno znači...
Može li mi netko dati savijet iz prve ruke? Da li ću morati iduću trudnoću mirovati ili postoji mogućnost da ipak bude sve savršeno u redu?

svaka trudnoća je odvojena i posebna sama za sebe... ovime sad tješim i sebe, ne samo tebe :kiss:

strah će ostati, ali i neopisiva sreća kad čuješ srce svog bebača da kuca... a onda te bu još više strah :D

samo hrabro, ko i svi ovdje :top:

branči
25.08.2007., 13:20
svaka trudnoća je odvojena i posebna sama za sebe... ovime sad tješim i sebe, ne samo tebe :kiss:

strah će ostati, ali i neopisiva sreća kad čuješ srce svog bebača da kuca... a onda te bu još više strah :D

samo hrabro, ko i svi ovdje :top:

Točkice,

Razvukla si mi osmjeh na lice:) HVALA TI
Da li možda znaš da li je nakon drugog spontanog potrebno ići na pretrage da bi se ustanovilo je li možda problem u paru. Na internetu sam našla ovo:

Ponavljani pobačaji
U mlađih osoba, preporučuje se obrada tijekom prvog tromjesečja nakon dav, a u žena starijih od 35 godina i nakon samo jednog spontanog pobačaja.
Dijagnostički postupak uključuje:
- detaljne informacije o supružnicima, bolestima njih i njihove rodbine
- detaljan pregled
- provjera kromosoma supružnika
- provjera postojanja protutjela u krvi
- mjerenje bakra u krvi
- pretrage rodnice i vrata maternice na mikroorganizme
- određivanje protoka krvi u ženskim spolnim organima
- testove kojima je cilj isključiti druge bolesti koje možda uzrokuju pobačaj: šećerna bolest, bolesti štitnjače, funkcija žutog tijela)
- provjera statusa jajnika

Ishod slijedeće trudnoće ovisi o nizu čimbenika, a povoljniji je ukoliko je žena mlađa od 30 godina, ako su izgubljene najviše tri trudnoće i ako je žena uključena u skrb visoko specijalizirane institucije. Njih 40-50% će normalno iznijeti slijedeću trudnoću.
Istraživanjima nije pronađena nikakva povezanost psihičkih čimbenika i ponavljanog spontanog pobačaja.

Koliko si ti spontanih imala, jedan ili dva?

sneeke
08.11.2007., 17:55
zanima me jedna stvar a vidim da ima znalaca pa cu pitat

dali je moguce nakon pobacaja ( a da ne odes ginekologu ) kasnije ostat trudna molim vas da mi netko odg. jer mi je bitno jako jako

cukerino77
08.11.2007., 18:41
moguce je, sve ide normalno dalje svojim tokom

Lana99
14.01.2008., 11:08
Evo i mene, nakon kiretaže zbog blighted ovuma krećem u novi pokušaj. Prošla su 3,5 mkeseca od kiretaže. Nekako mi se čini da smo ovaj prvi nezaštićeni seks pogodili baš u vrijeme ovulacije, jer mi je bazalna temp. 2 dana kasnije skočila. E pa sad, prvi puta sam zatrudnjela u prvom pokušaju. Zanima me što i kako će biti sada, jedva čekam da prodju još dva tjedna, da mogu napraviti test na trudnoću. Ako me pitate jel' me strah obzirom na prvo loše iskustvo, nije me strah. Neka bude kako mora biti.

iva1608
14.01.2008., 11:24
Evo i mene, nakon kiretaže zbog blighted ovuma krećem u novi pokušaj. Prošla su 3,5 mkeseca od kiretaže. Nekako mi se čini da smo ovaj prvi nezaštićeni seks pogodili baš u vrijeme ovulacije, jer mi je bazalna temp. 2 dana kasnije skočila. E pa sad, prvi puta sam zatrudnjela u prvom pokušaju. Zanima me što i kako će biti sada, jedva čekam da prodju još dva tjedna, da mogu napraviti test na trudnoću. Ako me pitate jel' me strah obzirom na prvo loše iskustvo, nije me strah. Neka bude kako mora biti.

bravo lana, tako treba razmišljati!! i ja sam imala blighted ovum, i evo me opet sam trudna i ni manje ni više nego još imam samo 11 tjedana do poroda! ja ti držim fige da što prije ostaneš trudna i sad će sve biti za 5.vidjet ćeš.

Lana99
14.01.2008., 13:00
bravo lana, tako treba razmišljati!! i ja sam imala blighted ovum, i evo me opet sam trudna i ni manje ni više nego još imam samo 11 tjedana do poroda! ja ti držim fige da što prije ostaneš trudna i sad će sve biti za 5.vidjet ćeš.

Hvala Iva, baš mi je drago da uspješno nosiš novu trudnoću i želim ti puuuuuuno sreće do kraja, lagan porod i prekrasnog bebača, hrabrog na mamu.

pikacu
14.01.2008., 13:04
Hvala Iva, baš mi je drago da uspješno nosiš novu trudnoću i želim ti puuuuuuno sreće do kraja, lagan porod i prekrasnog bebača, hrabrog na mamu.

sretno!
ja sam ostala trudna nakon kiretaže iz drugog pokušaja nakon 4 mj. - sad sam u 5.mj. trudnoće i upravo me Lana lupka:cerek:

Lana99
14.01.2008., 13:23
Jaoooo i ja bih jednu malu, slatku curicu. Ime, zna se: Lana...hahahha. Zato sam i izabrala taj nick još dok sam bila prvi put trudnica. Na žalost, nije mi se posrećilo, no ime je i dalje rezervirano. Pusa tvojoj Lani.

pikacu
14.01.2008., 13:28
Jaoooo i ja bih jednu malu, slatku curicu. Ime, zna se: Lana...hahahha. Zato sam i izabrala taj nick još dok sam bila prvi put trudnica. Na žalost, nije mi se posrećilo, no ime je i dalje rezervirano. Pusa tvojoj Lani.

hvala!
to ime mi je prekrasno - toliko nježno,podsjeća me na lane:cerek:
ja se samo nadam da gin neće promijeniti situaciju,jer zadnji put je rekao da je gotovo 100& siguran da je cura,ali...

meni se toliko svidjela ideja da je cura,pa se sad toplo nadam da neće biti promjena- toliko sam pokupovala odjećice u rozoj boji,da stvarno nebi bilo fer da bude promjena :lol:

mi smo ti na trudnicama zbor,pa se nadam da ćeš nam se pridružiti što prije sa svojom malom Lanom!

Tihi-vz
14.01.2008., 15:30
evo, ja sam par dana nakon spontanog došla k gin, i rekla je da budući da nije bilo kiretaže niti imam bolova, možemo odma počet na bebi radit. prošlo je sad mjesec dana od spontanog, imala sam i mengu normalno, i sad ćemo vidjet. mi ne planiramo, radimo na bebi pa šta bude i kad bude...

Lana99
15.01.2008., 13:46
hvala!
to ime mi je prekrasno - toliko nježno,podsjeća me na lane:cerek:
ja se samo nadam da gin neće promijeniti situaciju,jer zadnji put je rekao da je gotovo 100& siguran da je cura,ali...

meni se toliko svidjela ideja da je cura,pa se sad toplo nadam da neće biti promjena- toliko sam pokupovala odjećice u rozoj boji,da stvarno nebi bilo fer da bude promjena :lol:

mi smo ti na trudnicama zbor,pa se nadam da ćeš nam se pridružiti što prije sa svojom malom Lanom!

Hvala Pikacu, nadam se i ja. Isprintala sam si kalendar dr. Jonasa i bas ovaj mjesec predviđa se curica. Po njemu mi je plodni dan 17.01, odnosno 24 sata ranije, pa cu bas probati i taj termin. Dakle seks prema bazalnoj temperaturi...pa seks prema Jonasovoj metodi...ajd' sad da vidim sto nece da se ufati bebe toliko zeljeni. Kiss.

MAX-factor
15.01.2008., 13:50
Hvala Pikacu, nadam se i ja. Isprintala sam si kalendar dr. Jonasa i bas ovaj mjesec predviđa se curica. Po njemu mi je plodni dan 17.01, odnosno 24 sata ranije, pa cu bas probati i taj termin. Dakle seks prema bazalnoj temperaturi...pa seks prema Jonasovoj metodi...ajd' sad da vidim sto nece da se ufati bebe toliko zeljeni. Kiss.

od srca ti zelim da dobijes ono sto tako dugo ocekujes :grli:

MalaLu
16.01.2008., 09:43
Pozdrav svima.
Prije tocno tri mjeseca imala sam spontani. Bila sam 6 1/2 tjedana trudna. Nije bilo nekog uzroka, jednostavno su rekli da se to valjda moralo dogoditi.
Do sada su mi sve menstruacije nakon toga bile tocne, ali mi traju po 2-3 dana, a prije su mi trajale po 5-7...jel netko od vas imao slicnih situacija??
Inace se spremam otici do nekog privatnog doktora s kojim cu moci malo bolje porazgovarati, jer mi moj doktor stalno samo govori, ma sve je to ok, nije to nista, imat ces ti djece, a nikakvog konkretnog razgovora nema.... i jos dok sam bila u bolnici, najvise sam bila alergicna na izjavi poput nije to nista :rolleyes:

...i naravno, nadam se da cu za mjesec-dva i ja osjecati da sam spremna, i probati ponovo

Lili83
09.09.2008., 10:18
Drage moje . bas sam citala sto ste napisale i registrirala se na forumu --
I ja sam imala spontani u sedmom tjednu trudnoce. jednostavno sam prokrvarila blago i zavrsila u bolnici na kiretaži. prva trudnoca tri mjeseca nakon vjencanja, bilo je strasno,,, evo sad 10 mjeseci nakon toga jos uvjek pokusavamo i nista.... :-(
valjda oce... puno se opterecivamo s time koliko mogu procitati... mislim da bi se trebali oputiti jer nitko nije na silu nista postigao.
Pred menstuaciju se cak osjecam trudno nekako , valjda od želje i od hormona a kad mi dode menstruacija strasno sam razocarana i ljuta ,, dali je i vama tako?

Nova0303
09.09.2008., 11:40
lili bit će...samo po malo...kod mene isti slučaj...
spontani u 7-om tjednu...(dva mjeseca prije vjenčanja :( )
nakon toga 10 mjeseci ništa...i onda se 11-ti uhvatilo...:D
želim ti isto....:cerek:

Inica
10.09.2008., 15:45
Bok svima! Ja sam imala dva spontana, oba u 5. tjednu, jednostavno nije pocelo kucati srce. Prvi put sam, ne znajuci da sam trudna, pila dosta jake antibiotike zbog upale mjehura, pa pretpostavljam da je to razlog, a drugi put nije bilo nekog posebnog razloga, objašnjenje je bilo da svaka treca trudnoca tako zavrsi. Sva sreca, niti jednom nisam morala biti kiretirana. Tocno tri mjeseca od zadnjeg spontanog sam ostala trudna (ovaj put neplanirano), sad nam je 10. tjedana i sve je ok, samo imam dosta velikih problema zbog mucnina. Trudim se ne misliti na ono sto je bilo, no to je veoma, veoma tesko, tim vise sto sam zavrsila prije 3 tjedna u bolnici zbog dehidracije od mucnina i stavili su me u sobu sa curama kojima je beba umrla u 11.-12. tjednu i morale su na kiretazu. Nadam se da ce ovaj put sve bit ok i da cemo bez ikakvih problema pregrmiti taj 12. tjedan i uci u drugo tromjesecje. :mig:

Tatsha
10.09.2008., 15:51
ma pregrmiti ćeš, samo misli pozitivno :mig:

enigmatic
10.09.2008., 17:12
Inica samo misli pozitivno,biti će sve ok.Od srca ti želim da sve bude ok,da ti trudnoća prođe super:top::)

Suncica_B
10.09.2008., 20:13
inica, i ja ti zelim puno srece i saljem puno vibrica

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Inica
12.09.2008., 12:35
Hvala svima na dobrim zeljama, divne ste. :):)

nabryan
08.10.2008., 14:00
Nisam 100 % siguran za smještaj teme, ali sam siguran da vas (majki) ima ovdje koje su nešto slično ili isto prošle pa me zanima...
Trudnoća je trajala 3 mjeseca, do tada je bilo poznato da je fetus premali za toliko odmaklu trudnoću, samo 5 tjedana po veličini fetusa. Nastali su problemi kod veceg i neprestanog krvarenja i da skratim, doktor je preporučio abortiranje zbog kasnijeg većeg rizika za oboje.
Moje pitanje je, što sada očekivati? Prije svega ovoga prognoze su bile da ako zbog policističnih jajnika ikada zatrudni da će to biti super, iako sa mogućim problemima... Nakon svega ovoga doktorsko mišljenje da će iadući put biti vrlo teško zatrudniti...
Možda vam nisam dao dovoljno informacija pa me pitajte što vas još zanima.
Zanima me je li tko nešto slično već prošao i neka bude iskren što mu je budućnost donijela. Hvala unaprijed!

moonyena
08.10.2008., 17:30
Smjesti temu na podforum Trudnice. Tamo češ sigurno dobiti odgovore. :)

Cattleya
08.10.2008., 18:07
Nisam 100 % siguran za smještaj teme, ali sam siguran da vas (majki) ima ovdje koje su nešto slično ili isto prošle pa me zanima...
Trudnoća je trajala 3 mjeseca, do tada je bilo poznato da je fetus premali za toliko odmaklu trudnoću, samo 5 tjedana po veličini fetusa. Nastali su problemi kod veceg i neprestanog krvarenja i da skratim, doktor je preporučio abortiranje zbog kasnijeg većeg rizika za oboje.
Moje pitanje je, što sada očekivati? Prije svega ovoga prognoze su bile da ako zbog policističnih jajnika ikada zatrudni da će to biti super, iako sa mogućim problemima... Nakon svega ovoga doktorsko mišljenje da će iadući put biti vrlo teško zatrudniti...
Možda vam nisam dao dovoljno informacija pa me pitajte što vas još zanima.
Zanima me je li tko nešto slično već prošao i neka bude iskren što mu je budućnost donijela. Hvala unaprijed!

Prema ovome što pišeš ab je bio neminovan jer se ovaj plod nije adekvatno razvijao. Ako liječnici kažu da će do slijedeće trudnoće teško doći, valjda im je za vjerovati, no ipak nisu rekli da je nemoguće.
Kod policističnih jajnika često nema ovulacije, ali to ne znači da je ovulacija nemoguća i da je uopće i nikad nema te prema tome je trudnoća ( ako je samo to problem) ipak moguća. Nakon ovog teškog iskustva oboje ćete vidjeti kad ćete biti spremni na novi pokušaj, ali nakon 6 mjeseci redovitih spolnih odnosa bez trudnoće trebalo bi se javiti na daljnje preglede i eventualno postupke potpomognute oplodnje, ako ste tome skloni. To ne znači da će to odmah biti 'beba iz epruvete'. Postoje lijekovi koji potiču ovulaciju i to u određenim slučajevima bude dovoljno.
Kako će teći slijedeća trudnoća i kakav će ishod imati to nitko ne može predvidjeti.

TigerLilly
08.10.2008., 19:08
..taj pobacaj nije nista strasno, mada se vama sad tako cini..
desava se relativno cesto samo sto se o tome puno ne prica..
i nema apsolutno nikakvog uticaja (osim u rijetkim slucajevima)
na sljedece trudnoce..ni abortus sam nije nista strasno, poslije malo boli kao kod jake mege i to je to..
veci problem bi vam mogao biti taj policisticnih jajnika..nije lako
al opet kad pogledas ako je vec jednom ostala trudna zasto ne bi mogla jos jednom..a ak ne ide samo od sebe danas medicina nudi toliko dodatnih opcija tako da vecina ljudi uspije il prirodno ili potpomognuto..
niste napisali koilko ste stari ali ak je ona preko 35 onda bi treebali sto prije ici specijalistu ak ne upali prirodnim putem..
zelim vam puno srece..:)

Leonee
08.10.2008., 19:31
Jeste isli po drugo misljenje?
Moja rodica je imala slicnu situaciju (zapravo, ona nije htjela na AB nikako, na kraju je beba umrla u 5mj trudnoce I morala je roditi:( jako tuzna prica). Ona poslije te trudnoce je ponovo zatrudnila, ne odmah, ali bili su uporni..
Znam da vam je tesko, no danas postoje metode, lijekovi,.. Sretno! :grli:

larazg
09.10.2008., 07:21
a da li su ti policistični jajnici utvrđeni? da liimaš mesne ili vodene ciste.?
ja imam kolegicu koja ima mesne ciste kojoj su rekli da neće moći imati djece, imala je godišnje po dvije mestruacije..

i naišla na jednog doktora koji joj je dao debrustone...pila ih i za tri mjeseca nakon početka uzimanja zatrudnila i rodila divnog dečka...

slažem se sa curama ...drugo mišljenje..i sretno :top:

MalaLola
09.10.2008., 07:37
Žao mi je zbog tvog gubitka. Isitna je da je bolje da je, ako je bilo komplikacija, velikog zastoja u rastu bolje završiti trudnoću prije ili do 12.tjedana, nego kasnije, al svejedno gubitak je gubitak :grli:
Što se tiče slijedeće trudnoće i na ovoj temi imaš pozitivnih iskustava cura koje su nakon spontanog ostale trudne, ja evo i nakon kasnog spontanog (19.tjedan) i poroda, kao i tviti (23tt.. i nadam se da će nam se lara uskoro pridružiti:cerek:).
Što se tiče policističnih jajnika imaš tu temu o tome PCOS i trudnoća (http://www.forum.hr/showthread.php?t=342260) gdje su cure koje su napisale svoja iskustva.
Glavu gore, bit će sve ok:mig:

larazg
09.10.2008., 07:38
i nadam se da će nam se lara uskoro pridružiti:cerek:

:grli: :grli: :K:

nabryan
10.10.2008., 09:24
Tenx na strpljenju i odgovorima.
:tuzni::tuzni:

AANNAA:-)
23.10.2008., 23:45
bok svima!
u prvom mjesecu sam imala spontani,pobacila sam nakon 14 tjedana trudnoće...ne želim se ni prisjećati kako je sve bilo...zanima me dali je tko imao slično iskustvo?tek smo ovaj mjesec pokušali ponovo radit na bebi...ali i dalje nas je strah dali će uspijeti...jer ono što sam onda proživjela,ne želim stvano nikome...
:(

sleepy
24.10.2008., 00:05
nazalost spontani se precesto dogadjaju i u puno podmaklijim trudnocama.
Prirodna selekcija ili sta vec. Al ne treba te to brinuti i nemoj o tome vise misliti. To je iza tebe i sada hrabro u nove pohode. Ima ovdje puno trudnica i mama koje su prosle takav pakao i ipak docekale svoje sunce. Sretno! I dobrodosla :)

zaručena
24.10.2008., 07:26
taj strah je normalnan no treba se boriti protiv njega. ne smije strah upravljati odlukama u tvojem životu jer ćeš onda propustiti mnoge lijepe stvari. meni je sada 3. ciklus od spontanog. u početku smo oboje dramili da nećemo više ni pravit bebu, no s vremenom se ploča okrenula. nedavno sam rekla mužu da ako mi se ponovi isto, sad ću makar biti spremna na to. znam kako najgore može završiti i neće me lako moći iznenaditi. trudnoća je drugo stanje u kojem se promijeniš, otkriješ nešto o sebi. ne prođe uvijek bez problema, ali te probleme prihvaćam kao sastavni dio trudnoće i bit će kako mora biti.

MalaLola
24.10.2008., 07:38
ANNA ako je bio 14 tjedan, jesi li išla na kiretažu samo ili si imala i porod?
Ja i još par cura ovdje (a ima ih puno puno, nažalost) smo imale kasni spontani (ja u 19tjednu), sad sam trudna (sutra ulazim u 23tjedan) i sve je super, totalno drugačija trudnoća od prve, stvarno uživam ovaj put, iako naravno, nakon neuspješne trudnoće nije lako opustiti se u potpunosti, ali opet, nastojim što više:mig:
No, ništa ti nije garancija, samo nastoj uči pozitivno u novu trudnoću i nađi si ginekologa kojem ćeš beskrajno vjerovati i biti sigurna da radi sve da ti trudnoća bude dobra..
Sretno!

ivy007
24.10.2008., 09:05
Lola po čemu ti je ova trudnoća drugačija od prve, jesi tada znala i prije da nešto nije u redu? (ne znam baš dobro tvoju priču)..

Jer ja sam mjesec prije ove trudnoće imala spontani u 5 tj i od početka sam osjećala da nešto nije ok. Sada se puno bolje osjećam ali opet imam neki strah jer iako sam prošla prvi trimestar ne mogu biti potpuno bezbrižna kada vidim koliko cura je imalo kasni spontani.. Trudim se o tome ne razmišljati i vjerujem da će sve biti ok i da ću roditi zdravoga sina... :cerek:

I tebi naravno želim da sve bude ok do samog kraja.. :)

..donata..
24.10.2008., 09:12
Ja sam u ovoj drugoj trudnoći totalno napeta i neopuštena. Prva je završila ranim spontanim. Isto se trudim ne razmišljati o kasnim spontanim, ali svaki put kad prođe određeno vrijeme da ne osjetim bebu sjetim se toga. Jednostavno, uopće ne uživam u trudnoći (iako se osjećam dobro) već jedva čekam da rodim.

MalaLola
24.10.2008., 09:49
ivy u prvoj trudnoći sam otpočetka bila prestrašena, sve se odvijalo tako da sam saznala da sam trudna, pa dan poslije da imam cin1, pa sam prokrvarila, pa sam saznala da imam ureaplasmu, pa sam dobila teži stupanj candide, pa krvarenja, pa sam poslana doma na mirovanje (nisam radila) pa je beba nešto manja nego što treba biti.. bla, bla.. još sam tad tu na forumu prvi put čula da se događaju spontani pobačaji, pa da trudnice ne smiju ovo, ne smiju ono, a ja sve to radila, bila sam stalno razdražljiva, kao da me nitko ne razumije (oke to su bili hormoni), a 12. tjedan sam dočekala ko ozeblo sunce, kao ajd sad je manji rizik, ali strah je i dalje bio velik, pa sam za kraj sam završila u bolnici s dijagnozom koju ni jedna trudnica ne želi čuti.. i onda je beba umrla.. (mislim si kako i ne bi uz sav taj strah, napetost, negativu.. nije baš lijepo mjesto za rast tijelo koje je prepuno straha:ne zna:) uglavnom ni jednog trenutka tih 4 i pol mjeseca nisam bila opuštena, grozno sam se osjećala i mislila da stalno nešto krivo radim i tako je na kraju završilo kako je:(
A sad, nije bilo euforije trudnoće, otpočetka imam krasnu ginekologicu koja mi otklanja sve strahove, osjećam se sigurno, osjećam da moja beba raste na dobrom mjestu, da joj dajem dobre vibracije, a tome u prilog idu i pregledi, svaki put je sve u najboljem redu, beba je i naprednija nego što treba biti, uživam u trudnoći u svim njenim čarima, znam da imam još pola puta, ali odlučila sam uživati na tom putu, a strahovi dođu ponekad, daleko od toga, ali nisu veliki, jedino što uvijek uzmem sa zadrškom maštanja o danu poroda, vrijeme do poroda, jednostavnije mi je živjeti sada i u ovom trenutku, jer sad sam sigurna da je sve dobro, o sutra ću razmišljati sutra (i opet će biti sve dobro:D ):mig: E da i ovaj put radim cijelo vrijeme i radit ću još tri tjedna, a onda idem odmarat (bit će hladno, a nemam jaknu veliku :D)
Jedino isto je bilo to da sam oba puta imala grozne mučnine..

Inica
24.10.2008., 11:35
Cure, znam da vam je grozno, ja sam prije ovog imala dva spontana, sad sam u 16. tjednu i mm i ja smo tek zadnjih mjesec dana koliko-toliko opušteni. Prvi spontani sam ok prihvatila, jer su mi svi govorili da svaka treća prva trudnoća tako završi, drugi me slomio jer sam sve radila školski (prestala piti kavu, odustala od sira i vrhnja koje obožavam i još mnogo toga), a ovaj put slušam sama sebe. Nisam se odrekla svega, no promijenila sam posao u manje stresan (tu sam imala veliku sreću), od početka sam doma na bolovanju, no radim honorarno od doma jer mi posao to dozvoljava. Na početku ove trudnoće sam rekla mužu da ako ovaj put ne uspije, da ćemo posvojiti dijete, jer nisam znala kako bih podnjela još jedan gubitak (zadnji spontani je bio točno tri mjeseca nakon prvog dana ove trudnoće). Za sada je bebica super i već sam sad totalno zaljubljena u nju.

ivy007
24.10.2008., 12:55
Lola Mogu reći da sam ja dosta opuštena i da se sve u svemu jako dobro osjećam. Upravo zbog toga isto radim cijelo vrijeme, iako mi svi govore da sam luda što radim. Kao u stilu zbog toga što je prethodilo ovoj trudnoći trebala bi odmah na bolovanje iako se sada osjećam ok. Ali ja se ne dam, vidim da mi je ok i zašto onda radit drame oko toga (čak me jedno vrijeme to plašilo što se tako dobro osjećam; nemam mučnina i sl ali kada vidim kako je nekim znam da trebam biti zahvalna na tome :mig:). Mislim da ću oko 20 i nekog tjedna ići na bolovanje, i to iz tog razloga što me malo muči putovanje na posao.

zaručena
28.10.2008., 16:10
ja opet razmišljam da ću odmah ići na komplikacije zbog stresnog posla.

Inica
29.10.2008., 06:48
Ja sam isto tako, čak sam promijenila posao (ovaj mogu raditi i od doma, onako kako se ja organiziram). 100% sam sigurna da je na moj zadnji spontani utjecao stres na poslu. Koliko se god ja trudila biti smirena, tijelo i beba jednostavno osjećaju da nisi dobro.

danci1980
29.10.2008., 11:35
Ja sam isto tako, čak sam promijenila posao (ovaj mogu raditi i od doma, onako kako se ja organiziram). 100% sam sigurna da je na moj zadnji spontani utjecao stres na poslu. Koliko se god ja trudila biti smirena, tijelo i beba jednostavno osjećaju da nisi dobro.

Bok! Ja sam također imala spontani prije 3 mjeseca. Doktor mi je na temelju patohistološkog nalaza rekao da je upala od bakterije izazvala spontani. Radila sam bris na klamidiju jer da ona izaziva upalu a nalaz negativan. Jeli koja od vas imala sličan nalaz.

Inica
29.10.2008., 12:22
Bok! Ja sam također imala spontani prije 3 mjeseca. Doktor mi je na temelju patohistološkog nalaza rekao da je upala od bakterije izazvala spontani. Radila sam bris na klamidiju jer da ona izaziva upalu a nalaz negativan. Jeli koja od vas imala sličan nalaz.

Ja sam imala streptokok na grliću maternice, no to mi je radio dva mjeseca nakon spontanog, pa u biti ne znam jesam li ga imala i prije ili sam ga pokupila negdje u međuvremenu. U svakom slučaju, riješi to što prije, tura jakih antibiotika i prođe. No neka ti obavezno odmah da i nešto protiv gljivica.

danci1980
29.10.2008., 13:07
Ja sam imala streptokok na grliću maternice, no to mi je radio dva mjeseca nakon spontanog, pa u biti ne znam jesam li ga imala i prije ili sam ga pokupila negdje u međuvremenu. U svakom slučaju, riješi to što prije, tura jakih antibiotika i prođe. No neka ti obavezno odmah da i nešto protiv gljivica.

Zašto si navela da mi da nešto protiv gljivica? Šta i one mogu uzrokovat upalu? JVeć u 2 navrata stavila vaginalete kanesten. Imam stalno proziran iscjedak. Nema grudica ni svrbeža.

Inica
29.10.2008., 14:05
Zašto si navela da mi da nešto protiv gljivica? Šta i one mogu uzrokovat upalu? JVeć u 2 navrata stavila vaginalete kanesten. Imam stalno proziran iscjedak. Nema grudica ni svrbeža.

Zato što mi je dao uzasno jake antibiotike koje sam pila 10 dana, a gljivice sam dobila treci dan, za poludit. I onda je krenulo s Canestenom i bilo je ok. Ako si ih vec uzela, onda super.

ivapetar
24.11.2008., 11:49
Na kiretaži sam bila 7.07.2008., a danas mi je test pokazao laganu drugu crticu !

aleta
24.11.2008., 14:20
Na kiretaži sam bila 7.07.2008., a danas mi je test pokazao laganu drugu crticu !

ivapetar čestitaaam!!! :cerek::cerek::cerek: ja sam isto nedavno prošla spontani, ovo bi bio prvi mjesec da pokušavamo ponovo, ja danas ovuliram, a moj najdraži je 2 dana na putu...:mad: sve mi dođe da se pokupim i krenem put rijeke na jedan brzinski..:D

stipanovic
24.11.2008., 14:27
Ne znam što bi prije rekla ili pitala, trudna sam 5 tjedana, sve je bilo ok, no u srijedu nevečer je iz mene krenula kao sukrržvica, evo danas je već 5 kana kako lagano krvarim, bila sam kod liječnika i kaže da nezna što, otišla sam i kod drugog liječnika koji je rekao da nisam trudna ali da unutra imam nekakav mjehurić ali da nije siguran dali je to trudnoća. Evo danas sam izvadila b hcg nalazkrvi pa čekam rezultate, sutra idem zartažiti treće mišljenje kod liječnika. Dali je koja od vas imala sličnih problema, što da radim???? Savjetujte me jer ću izluditi dome ležajuće i neznajući što mi je...

mini.
24.11.2008., 14:34
Ne znam što bi prije rekla ili pitala, trudna sam 5 tjedana, sve je bilo ok, no u srijedu nevečer je iz mene krenula kao sukrržvica, evo danas je već 5 kana kako lagano krvarim, bila sam kod liječnika i kaže da nezna što, otišla sam i kod drugog liječnika koji je rekao da nisam trudna ali da unutra imam nekakav mjehurić ali da nije siguran dali je to trudnoća. Evo danas sam izvadila b hcg nalazkrvi pa čekam rezultate, sutra idem zartažiti treće mišljenje kod liječnika. Dali je koja od vas imala sličnih problema, što da radim???? Savjetujte me jer ću izluditi dome ležajuće i neznajući što mi je...

mojoj prijateljici rekao ginić da "to" nije trudnoća nego isto neki mjehurić, cista ili tako nešto...ona, hvala bogu otišla po drugo mišljenje (kod privatnika) i sad ima zdravu bebu! doduše ona nije krvarila...sretno!

stipanovic
24.11.2008., 14:35
hvala

danci1980
24.11.2008., 17:10
Ja neznam ništa o tome, ja točno prije 4 mjeseca imala kiretažu u 15 tjednu, a plod je umro u 8 tjednu i nisam imala nikakvih simptoma. Doktor rekao da je upala izazvala spontani. Napravila sve briseve na bakterije a oni negativni, i doktor kaže da je upala nastala u trudnoći, i da krenem ponovno na trudnoću. Mene je ful strah, jer neželim još jednom proć tu kiretažu i taj šok da nema više srčane reakcije.

Atica
24.11.2008., 17:50
Ja neznam ništa o tome, ja točno prije 4 mjeseca imala kiretažu u 15 tjednu, a plod je umro u 8 tjednu i nisam imala nikakvih simptoma. Doktor rekao da je upala izazvala spontani. Napravila sve briseve na bakterije a oni negativni, i doktor kaže da je upala nastala u trudnoći, i da krenem ponovno na trudnoću. Mene je ful strah, jer neželim još jednom proć tu kiretažu i taj šok da nema više srčane reakcije.

a zašto kažeš "ne želim još jednom proć tu kiretažu",ženo budi optimistična i počni radit na bebi kad ti je doktor rekao da možeš,hvala Bogu očito si zdrava i kreni,ja ti želim svu sreću!

zaručena
24.11.2008., 17:54
ja ću preživjet još jednu kiretažu ako se dogodi. svjesna sam rizika. moram se nadati najboljem. računati i na najgore, no nadat se najboljem. ajde, samo hrabro. ako se nisi oporavila, nemoj još. čekaj, koliko ti treba.

danci1980
24.11.2008., 19:04
ja ću preživjet još jednu kiretažu ako se dogodi. svjesna sam rizika. moram se nadati najboljem. računati i na najgore, no nadat se najboljem. ajde, samo hrabro. ako se nisi oporavila, nemoj još. čekaj, koliko ti treba.

Ma oporavila se ja, nego mi najprvo rečeno uzrok je upala koju je uzrokovala klamidija. Sad kad su brisevi negativni, kaže da je upala nastala u trudnoći. Imam isjedak nakon kiretaže i kaže da je to normalno. Na kraju neznam zašto je došlo do spontanog. Zato se bojim da se opet nebi ponovno isto dogodilo. Kako je vama bilo ste i vi se bojale.

Atica
24.11.2008., 19:11
Ma oporavila se ja, nego mi najprvo rečeno uzrok je upala koju je uzrokovala klamidija. Sad kad su brisevi negativni, kaže da je upala nastala u trudnoći. Imam isjedak nakon kiretaže i kaže da je to normalno. Na kraju neznam zašto je došlo do spontanog. Zato se bojim da se opet nebi ponovno isto dogodilo. Kako je vama bilo ste i vi se bojale.

draga vjeruj mi da se i ja jako bojim al ne dam se,ja sam imala kiretažu prije tri mjeseca i još mi je teško ali to je očito moralo bit tako.što se tiče uzroka ja isto ne znam koji je,meni su rekli prirodna selekcija,napravila sam briseve i sve negativni tako da radimo na bebi.strah me al želja za bebom je prejaka i ne dam se i ne odustajem.možda da odeš u drugog gina da popričaš o svemu,možda bi bila mirnija.

larazg
24.11.2008., 19:23
cure... tjelesno se tijelo oporavlja tri mjeseca ali psiha puno dulje..
ako vas je strah što je normalno i prirodno..nemojte raditi na bebici dok psihu ne pripremite i ne zalječite rane...

odite psihologu, odite na razgovor, potražite pomoć bilo kakve vrste razgovora...jednostavno to mora se zaliječiti..

morate isplakati tu bol i da želja za novom bebom anulira/potisne strah.

što vi mislite da mene nije strah? ma jeste...umirem svaki put pred UZV... ali što ću... želja mi je potisnula strah tako da se nadam najboljem a spremna za najgore... (jer sam samo najgore i osjetila)

potražite pomoć..to nije sramota

Mznatizeljna
24.11.2008., 19:28
Javljam se samo da vam dam potporu i da vam kazem da trudnoca iza spontanog(ih) moze i hoce biti ok, i ja sam imala spontani prosle godine, u 1.mjesec ove ostala trudna i sad grlim sincica od 8 tjedana. I ova trudnoca je prosla stresno jer je pocela krvarenjem i mislila sam evo opet se ponavlja, ali nije, prosla je skolski i bez iti jednog problema...ni ja se nisam mogla opustit, zivjela sam u strahu od svakog novog pregleda...skroz vas razumijem...i da imala sam endometriozu, jedan jajnik mi je manji zbog odstranjene ciste, klamidiju itd. Jedino sta vam toplo preporucujem je da inzistirate na uputnicama za sve pretrage nakon spontanog, po meni se ne treba cekat da se ponovi dva tri puta pa da bi tek onda Dr. slali na pretrage...meni se ustanovilo da imam granican LAC i ovu trudnocu sam pila od prvog dana Andol 100....da li je to bio uzrok mom prvom spontanom, nikad necu znati...zelim vam svima skolsku trudnocu, ako imate bilo kakvih pitanja, tu sam....

Atica
24.11.2008., 19:37
Javljam se samo da vam dam potporu i da vam kazem da trudnoca iza spontanog(ih) moze i hoce biti ok, i ja sam imala spontani prosle godine, u 1.mjesec ove ostala trudna i sad grlim sincica od 8 tjedana. I ova trudnoca je prosla stresno jer je pocela krvarenjem i mislila sam evo opet se ponavlja, ali nije, prosla je skolski i bez iti jednog problema...ni ja se nisam mogla opustit, zivjela sam u strahu od svakog novog pregleda...skroz vas razumijem...i da imala sam endometriozu, jedan jajnik mi je manji zbog odstranjene ciste, klamidiju itd. Jedino sta vam toplo preporucujem je da inzistirate na uputnicama za sve pretrage nakon spontanog, po meni se ne treba cekat da se ponovi dva tri puta pa da bi tek onda Dr. slali na pretrage...meni se ustanovilo da imam granican LAC i ovu trudnocu sam pila od prvog dana Andol 100....da li je to bio uzrok mom prvom spontanom, nikad necu znati...zelim vam svima skolsku trudnocu, ako imate bilo kakvih pitanja, tu sam....
hvala i iskrene čestitke na sinčiću,želim vam svu sreću!

zaručena
24.11.2008., 19:42
da lara, u pravu si. ja nisam planirala bit ovako hrabra kao što jesam. bilo me strah prvi puta nakon kiretaže nezaštićeno se sexat, ali kao što kažeš, želja je veća. a rizik - rizik postoji uvijek i za sve. pa kako nam bude.

danci1980
24.11.2008., 20:17
draga vjeruj mi da se i ja jako bojim al ne dam se,ja sam imala kiretažu prije tri mjeseca i još mi je teško ali to je očito moralo bit tako.što se tiče uzroka ja isto ne znam koji je,meni su rekli prirodna selekcija,napravila sam briseve i sve negativni tako da radimo na bebi.strah me al želja za bebom je prejaka i ne dam se i ne odustajem.možda da odeš u drugog gina da popričaš o svemu,možda bi bila mirnija.

Promjenila sam ih sigurno 10, ali ovaj je stvarno stručnjak i jedini poznati koji liječi neplodnost. Pa kad on kaže sve ok, pa onda mu vjerujem. Ali kao i tebi strah je prisutan.

branka1
26.11.2008., 12:02
Prije 2 tjedna imala sam pobačaj,sad me zanima kada bi mogla opet ostati trudna

ivapetar
26.11.2008., 12:06
7.7. sam imala kiretažu a 24.11. plus na testu !

Tatsha
26.11.2008., 12:12
ovisi koji tjedan, da li je bila kiretaža ili je samo otišlo, najbolje da nazoveš stoga svoga doktora, pa provjeriš jer ipak on zna tvoju situaciju

ja sam imala spontani u 7.tj, sve samo otišlo, pričekali 2 ciklusa po pp doktorice i u 3. ciklusu odmah zatrudnila ponovo :mig:

OOOOOOO
26.11.2008., 12:24
obicno kazu dr. da iza kiretaze nakon 3. krvarenja mozes opet zatrudnit,tako je bar rekao,a sko nisi imala kiretazu,samo spontani onda nakon 1mj,tako je bar mojoj frend. dr. rekao i nakon 4tj je vec ostala i evo nedavno rodila preslatkog bebaca.a najbolje ti je pitat svog ginek.

Nova0303
26.11.2008., 12:28
meni je trebalo 10 mjeseci da uspijem ponovo....

OOOOOOO
26.11.2008., 13:20
ja pokusavam vec 5 mj ali mi ne uspijeva,iako kazu da iza kiretaze se dosta brzo ostane trudan

ivapetar
26.11.2008., 13:36
ja pokusavam vec 5 mj ali mi ne uspijeva,iako kazu da iza kiretaze se dosta brzo ostane trudan

Nakon prve kiretaže dobila sam samo jednu m...druga više nije došla jer sam bila trudna i rodila živo i zdravo dijete !

zaručena
26.11.2008., 15:08
plod mi je otišao u 5. tjednu. kiretaža je bila prije 3 i pol mjeseca i idući plodni dani su moji!!!!! http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a075.gif
inače se preporuča 3-6 mjeseci iza kiretaže. ali i dulje ako psihički nisi spremna. ako nisi prije radila pretrage, traži ih sada. ja dobila briseve - sterilni su!!!!! http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/a070.gif

Inica
26.11.2008., 16:39
ovisi koji tjedan, da li je bila kiretaža ili je samo otišlo, najbolje da nazoveš stoga svoga doktora, pa provjeriš jer ipak on zna tvoju situaciju

ja sam imala spontani u 7.tj, sve samo otišlo, pričekali 2 ciklusa po pp doktorice i u 3. ciklusu odmah zatrudnila ponovo :mig:

Ja sam imala spontani 30.3., doktor je rekao da čekamo 3 mjeseca, budući da nije bilo kiretaže, prvi dan trudnoće 30.6. :cerek::cerek::cerek:

anchibananchi
27.11.2008., 10:35
Ja imala spontani pred 2 mjeseca u 5.tjednu, jednu mengu nakon toga i evo opet sam trudna :cerek: pokušavam se ne živcirat i mislit kak će sve ispast a kod gin.iden za 2 tjedna kad će mi bit 7 tjedana.

ivapetar
27.11.2008., 10:41
Ja imala spontani pred 2 mjeseca u 5.tjednu, jednu mengu nakon toga i evo opet sam trudna :cerek: pokušavam se ne živcirat i mislit kak će sve ispast a kod gin.iden za 2 tjedna kad će mi bit 7 tjedana.

Biti će sve o.k. Tako je meni bilo kiretaža, jedna M i za 9 mj Petar !

aleta
27.11.2008., 13:03
Biti će sve o.k. Tako je meni bilo kiretaža, jedna M i za 9 mj Petar !

hej, ivapetar! jel ti dr rekao nešto što si tako brzo ostala trudna? moj je nama preporučio čekati 2 ciklusa pa ponovo, al ja baš ne bi slušala.. :mig:

ivapetar
27.11.2008., 13:05
Pa iskreno, malo me je bilo sram jer sam i ja dobila izričitu zabranu 3 mjeseca....On je bio fin i nije komentirao i završilo je sve super...i trudnoća je bila prilično dobra.
Ne brini....sve će biti o.k.

tiki81
27.11.2008., 17:03
evo i mene nakon biokemijske trudnoće prošli mjesec ostala sam odmah trudna
i danas je gin rekao da je sve u redu...
a i ja sam smirenija jer sam jako patila zbog prošle trudnoće...:cerek::cerek::cerek:

zaručena
27.11.2008., 20:13
tiki čestitam i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da tako i ostane :cerek:

tiki81
27.11.2008., 20:32
hvala draga i tebi želim da odmah ostaneš trudna:cerek::cerek::cerek:

larazg
28.11.2008., 06:13
zaručena...ajd ne filozofiraj...na posao :rospija:

jebate moraš mi oplodit pare za okladu

ivy007
28.11.2008., 10:58
evo i mene nakon biokemijske trudnoće prošli mjesec ostala sam odmah trudna
i danas je gin rekao da je sve u redu...
a i ja sam smirenija jer sam jako patila zbog prošle trudnoće...:cerek::cerek::cerek:
Ma sve će i dalje biti ok. A baš sam te danas htjela pitati da li se ja to dobro sjećam da si ti imala biokemijsku nedavno.. Kod mene je isti slučaj. U srpnju sam imala biokemijsku u 5tj i u kolovozu odmah ostala trudna.. Rekla sam kada će moje tijelo biti spremno dogodit će se i bilo je odmah. :cerek:
Puno sreće ostalim curama...

rebecca1
20.02.2009., 07:41
Odlučila sam malo dići ovu temu jer mislim da bi moglo biti zainteresiranih.
Ja sam imala kiretažu 15. siječnja. Jučer sam bila na prvom pregledu nakon toga, s obzirom da sam dobila prvu M školski nakon 28 dana. Gin me nije ni gledao, samo je pitao dali je sve ok t je rekao da pričekam 6 mjeseci prije ponovog pokušaja. Kažem ja-čemu tako puno? A on: toliko se treba čekati nakon kiretaže. Al sam ja bila uporna, pa ponovo pitam zašto? Zbog fizičkih razloga ili možda zbog psihe (mislim da oporavak psihe puno duže traje). Kaže on: fizički.
A ja opet uporna pa mu spomenem da u stranoj praksi i sjetim se američkih doktora preporučuju da se čeka 2-3 ciklusa i to je sasvim dovoljno.
Onda sam mu malo tlak digla pa mi je rekel: nemojte mi samo Amerikance spominjati. Onda mi je rekao ovako: Čekati tako dugo trebalo bi samo zato, da u slučaju da dođe do spontanog, dvije kiretaže u tako kratkom roku nikako nisu dobre. To sve ja i sama znam, ali definitivno neću čekati duže od tri ciklusa.
I na odlasku kaže gin meni: vidimo se ljeti; a ja-ne, vidimo se u svibnju!
Onda mu ništa drugo nije preostalo nego nasmijati se.:top::top:

marmi
20.02.2009., 09:03
evo ti moje iskustvo......ja sam imala kiretazu 30.10-og.....ginekolog me je narucio na pregled nakon druge menstruacije i na uzv je endometrij vec bio 11mm, funkcionalna cista na lijevom jajniku i sve super....rekao mi je da se mogu ponasat kao da se nikad nista nije dogodilo i sad sam trudna 7 tjedana i sve je Ok....mojoj bebici kuca i srce i doci ce na svijet u 10-i mjesec.....
prema tome, nakon treceg ciklusa (iako je meni ginekologica rekla da moze i nakon drugog ako je sve ok) slobodno se "baci na posao" :D
sretno

danci1980
20.02.2009., 11:09
Ja sam imala kiretažu 25.07.2008. i doktori su mi rekli da treba čekat 3-6 mjeseci. U to vrijeme obavila sve pretrage. Nakon svega toga doktor zaključio da je srce prestalo kucat jer je moje tijelo prepoznalo plod kao manje vrijedan. Sad sam ponovno trudna, i reko mi doktor da moram paziti jer sad ovi tjedni su kritični(7-9 tjedan). Trudnoća i onda i sada krenula ok, ali govori nemože se vidjet kvaliteta ploda. I svakih 10 dana moram na kontrolu. Dakle ostala sam trudna točno 6 mjeseci nakon kiretaže.

cosadela
03.09.2009., 12:30
Pozdrav,
ponovo otvaram ovu temu, nadam se da će je neko i pročitati. u 11. mj. 2007. imala sam biokemisku trudnoću, sve se samo očistilo, u to sm vrijeme mjenjala i ginekologa tako da niko mi nije ni rekao da bi se možda trebali čuvati, sredinom 1 mj. 2008. vanmaterična, izvadili desni jajovod. i tad smo se čuvali 6 mjeseci, no ni nije nas baš išlo i jedan dan iako sam imala mengu od 1 dana 2 dana lagano (no i i nače su moje slabe i kratke) ja napravim test (01.07.2009.) i pozitivan, sreća.....ma znate, a i strah! odmah giniću, da, trudna, malo više od 5 tjedana, srce kucalo (pulsiralo), odmah bolovanje zbog prije i dabrostoni i tako. sljedeći tjedan dođem dati briseve, pa obavi pregled, srce nekuca.......15.07. kiretaža. tugu vam nemogu opisati, tek sam sad u stanju da tu i tamo pročitam slične slučajeve, no i dalje nemogu dugo jer plačem. Uglavnom, brisevi uredu, urin, krv, papa, štitnjača, ali eto. Dr. u merkuru mi preporučila dr. dujića da obavi testove, moj dr. kaže dapače, no nevidi da je to potrebno, kaže razvuče se mjesecima a često se ništa neotkrije.
Sad neznam, neda mi se mjesecima raditi neke nalaze i strepiti, teško bi se tako opustila..... a strah da ću zatrudniti pa se opet ponoviti je užasan

Bubi Trubi
03.09.2009., 17:45
Tema je slična kao "spontsni, kiretaža..." tamo je nekako aktivno.
Možda da se tamo uključiš?
Ja sam imala 1. T. urednu.
2. T. bez srčane reakcije, pa kiretaža u 8-9 tj. (10 mj. 2007)
3. T. bilo srčane reakcije, ali u 12. tj. više ne, opet kiretaža (10. mj. 2008.)
4. T. -to je sada. Zadnja M. 10.7.2009. Na pregledu sa 7+3 dr. ne vidi ništa i sumnja na vanmaterničnu. Beta 522, sutra ponovo vadim.
Kako to ide s vanmateničnom? Kako je otkriju? Kako je okončaju?

Ajde prtkljući nam se tamo s odgovorima da ne tipkamo iste stvari na 2 mjesta. Cure su pune iskustva, ali hrabre i idu dalje s glavom gore.

san26
06.09.2009., 12:18
imala spontani u 12. mj. dr., mengu dobila točno 28 dana kasnije, obavila pregled, uzv, papu i briseve, sve ok. rekao dr. da barem pričekamo 3. mj tj . 3 M da prođu.
tako i bilo, zadnja M 01.04.
sada sam 22 tj. trudna i uživam
sve je moguće...sretno svima...

Nova0303
07.03.2010., 19:59
spontani u 7-om tjednu...(dva mjeseca prije vjenčanja :( )
nakon toga 10 mjeseci ništa...i onda se 11-ti uhvatilo...:D

meni je trebalo 10 mjeseci da uspijem ponovo....

ponovo podižem ovu temu nakon puno puno vremena i quotam samu sebe jer mi je nažalost ponovo mjesto tu...
redovan pregled prije 5 dana...na sam rodjendan...puna sreće...entuzijazma...i mučnine koja me mučila cijelu trudnoću...
11-ti tjedan...strah prisutan al tješim se da je najgore prošlo...i ponovo onaj pogled ginekologa....grč na mom licu...nevjerica...suze...ne opet...

sutradan završila na kiretaži...isplakala dušu...sad sam doma...odmaram...i plačem...
dan prođe nekako...zabavim se sa svojim anđelom...čitam...gledam tv...ne dopuštam
drugima da primjete kolika je bol u meni...ali zato navečer...kad svi zaspu...kreče moj agonija...
more suza...milion pitanja...grižnja savjesti zbog takvog razmišljanja jer ipak sam osjetila čari majčinstva...
i govorim sebi da sam sebična...da trebam biti sretna...i zahvalna...i jesam da se razumijemo...
da nema mog malog kovrčavog dječačića poludila bi...

znam da ću preboljeti...da će vrijeme napraviti svoje...još je sve svježe...ali ono što me
sad muči je moja želja da na bebu krenem odmah...zadnji put sam čekala tri mjeseca i onda se nije lovilo nikako...
sad sam u takvim nekim životnim prilikama da na bebu mogu ili odmah tj. nakon prve menge ili odgoditi to za godinu dana
što mi je sada predaleko...na sto čuda sam...vjerujem da još niti ne razmišljam bistro...ne znam ni s kim bi razgovarala o tome...

guglam po cijele dane slučajeve žena koje su zatrudnile odmah...i onih koje su čekale...
važem...razmišljam...mada znam da je svaka trudnoća za sebe...da se može primiti
odmah ili se ne mora primiti još dugo dugo...moram se trgnuti pod hitno...ubit će me ovo razmišljanje...

kjava
08.03.2010., 08:01
Nova, žao mi je.... i znam kako je to, prošla sam....
meni je doc rekao da slijedeći mestrualni ciklus mogu ponovno ostati trudna,ali nisam se usudila.... trebalo je proći godinu i pol.... htjeli smo mi ranije,a li 9 mjeseci smo pokušavali i ništa... sad sam 4,5 mjeseci trudna, nadam se da će sad biti dobro...

a to, hoćešli čekati koji mjesec ili odmah, ovisi o tebi... samo nemoj odustati, ipak su djeca naša radost!!

želim ti svu sreću!!!!!

Leptiric
08.03.2010., 08:02
ponovo podižem ovu temu nakon puno puno vremena i quotam samu sebe jer mi je nažalost ponovo mjesto tu...
redovan pregled prije 5 dana...na sam rodjendan...puna sreće...entuzijazma...i mučnine koja me mučila cijelu trudnoću...
11-ti tjedan...strah prisutan al tješim se da je najgore prošlo...i ponovo onaj pogled ginekologa....grč na mom licu...nevjerica...suze...ne opet...

sutradan završila na kiretaži...isplakala dušu...sad sam doma...odmaram...i plačem...
dan prođe nekako...zabavim se sa svojim anđelom...čitam...gledam tv...ne dopuštam
drugima da primjete kolika je bol u meni...ali zato navečer...kad svi zaspu...kreče moj agonija...
more suza...milion pitanja...grižnja savjesti zbog takvog razmišljanja jer ipak sam osjetila čari majčinstva...
i govorim sebi da sam sebična...da trebam biti sretna...i zahvalna...i jesam da se razumijemo...
da nema mog malog kovrčavog dječačića poludila bi...

znam da ću preboljeti...da će vrijeme napraviti svoje...još je sve svježe...ali ono što me
sad muči je moja želja da na bebu krenem odmah...zadnji put sam čekala tri mjeseca i onda se nije lovilo nikako...
sad sam u takvim nekim životnim prilikama da na bebu mogu ili odmah tj. nakon prve menge ili odgoditi to za godinu dana
što mi je sada predaleko...na sto čuda sam...vjerujem da još niti ne razmišljam bistro...ne znam ni s kim bi razgovarala o tome...

guglam po cijele dane slučajeve žena koje su zatrudnile odmah...i onih koje su čekale...
važem...razmišljam...mada znam da je svaka trudnoća za sebe...da se može primiti
odmah ili se ne mora primiti još dugo dugo...moram se trgnuti pod hitno...ubit će me ovo razmišljanje...

:grli::grli::grli::grli::grli:
draga, znam da ti nije lako... uopce ne mogu zamisliti kolika je to bol... da ti mogu ikako pomoci, bila bi najsretnija na svijetu...
nazalost, ne znam ti reci da li da cekas, ili da krenes odmah, jer nemam pojma kako to ide... samo budi sigurna, da je odluka koju ces donijeti ispravna i da te mora uciniti sretnom... kako god...
drzi se i ljubi svog djecaka... :kiss: