PDA

View Full Version : Kovrčava kosa

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15

anna_maria
25.12.2011., 22:44
DM :)
cijena :16,90 kn :cerek:

nisam ni zahvalila :D kupila, i probala, skroz zadovoljna :cerek:
sa samponima jos uvijek muku mucim, taj balein za kovrcavu nije los, gliss kur su mi bezveze, garnier uzas, ne znam vise sto bi, htjela bi probati john freida al skupi su, pokusat cu uloviti na akciji kako ste spominjali

Tonnie
26.12.2011., 15:08
sa samponima jos uvijek muku mucim, taj balein za kovrcavu nije los, gliss kur su mi bezveze, garnier uzas, ne znam vise sto bi, htjela bi probati john freida al skupi su, pokusat cu uloviti na akciji kako ste spominjali

kupila John Frieda Frizz Ease, odnosno, ovaj tu :

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41izIQ-7ukL._SL500_AA300_.jpg

nije mi nis posebno. od tako razvikane marke i nahvaljenog sampona ocekivala sam vise.

ne znam, mozda je i do moje kose, mislim, to zasigurno ovisi i o pojedincu ali meni kovrce nisu nista vise definirane ni oblikovane nego prije.

cak mi se cini da pod prstima osjecam kako je kosa malko spetljanija dok je ispirem, kao da je i nekako grublja na dodir.

ali zato mi je cist ok Nivein regenerator za kovrce ( ali jos uvijek sam u potrazi za nekim proizvodom koji ce mi izazvati wow efekt ) :

http://ecx.images-amazon.com/images/I/41cNqiQcC5L._SL500_AA300_.jpg

BACARDI
27.12.2011., 07:51

Nema na čemu.. :)
To je jedina stvar za koju pouzdano znam da ne kosta puno, a da djeluje.. :mig:

Sad me zanima taj Nivenin sampon i regenerator za kovrčavu kosu. Djeluje li to ? :kava:

haty
02.01.2012., 10:28
Najjeftiniji, a definitivno najbolji proizvod za kovče je Subrina brilliant cream :)
zanimame kak ga nanosis i kada

*mala plava*
03.01.2012., 22:18
Dakle, trebam savjet :)
Od rodenja imam frckavu plavu kosu.Kovrce su onako srednje velicine, kao federi :) Kroz pubertet je bilo faza kad sam ju mrzila i stalno se peglala, al sam onda s vremenom prihvatila kosu takva kakva je i zavoljela ju. E sad..moj problem..dakle..ja ako kosu samo operem i ostavim da se sama osusi cijela se onak napuhne i bude puf..ne znam uopce kak da to tocno opisem..ne smijem staviti previse pjene jer onda mi se brzo zamasti..treba mi savjet kako da osusim kosu a da to dobro izgleda. Da napomenet i da mi je kosa uz korijen ravna..i onda ide u lokne. Dakle nije od korijena frckava. I jos je bitno napomenuti da mi je kosa onako strunasta...ko struna je. Molim pomoc..zelim neku lijepu frizuru sa kovrcama a da mi kosa nije jako puf,ak me kuzite :)

tropical
04.01.2012., 10:35
da, kužimo ;)
koju pjenu koristiš?
neobično mi je čuti da netko ima kovrčavu koja se masti.
u biti mogu ti predložiti što je meni ok pa će ti doći neke druge cure koje će reći da im to ništa ne valja, mislim da je svaka kovrčava kosa specifična i svakoj neke druge stvari odgovaraju.
meni osobno pjene više nisu nešto iako ona zelena garnier povremeno fakat bude ok. john frieda za kovrčavu mi je užasna pjena.
ja recimo volim keune gel zakovrčavu kosu, dok sam čitala tu da nekim curama je jednostavno užasan.
najdraži gel za kosu (da gel!! :) ) mi je bio loop&twist od kadusa, ali kadus više ne postoji i nema mog dragog gela, taj nije imao alkohol.
fudge slani sprej mi je ok, keuneov slani mi je draži, fudge sprej za kovrče mi je must (i sad mi je pri kraju)
otkad imam kerastase nutri thermique kremu, kosa mi ispadne jako sjajna kad ju sušim fenom, imam fen sa difuzerom i više uopće ne sušim kosu prirodno što sam preferirala davno prije, ai tad nisam bila stepenasto ošišana pa mi je kosu nešto moralo spljoštiti da nije preširoka dolje, što je redovito bila (u tinejđerskoj dobi). zapravo, preporučam ti najviše da si našđeš super frizerski gdje će te odlično ošišati i isprobati neke od proizvoda koji bi baš tvojoj kosi odgovarali.
zapravo mislim da ti nisam pomogla :(

cipelitza
04.01.2012., 10:57
za nas cupafce je najvazniji dobar frizer koji ce to cudo od kose strucno osisat ... onda je sve ostalo moguce napraviti s kosom. nema mi gadnijeg od kovcave kose osisane na stengu.

tropical
04.01.2012., 11:49
slažem se

tropical
04.01.2012., 11:57
evo meni je ovako ošišana kosa, doduše više nemam tu boju, i nije bila tako žuta, blic ju je požutio, jako mi se ispire smeđa sa plave od prije 100 godina.
tu je izravnata, što radim jaaaako jako rijetko ali se baš dobro vidi koliko je stepenasto ošišana pa je zato ukovrčana baš dobra. stavim i jednu kovrčavu kad se sliknem da vidiš kako je šišaje najbitniji dio procesa
http://img6.imageshack.us/img6/8659/plavaj.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/6/plavaj.jpg/)

Tonnie
04.01.2012., 12:21
neobično mi je čuti da netko ima kovrčavu koja se masti.

imam i ja taj problem :504:

ustvari, kosa mi je vise valovita nego kovrcava i takodjer je pri korijenu ravnija, pa se poslije prave lokne. pustam je da se prirodno susi, znaci ne koristim fen ( osim jednom mjesecno, kad je i ispeglam i to je povodom neke prigode ) i prvi dan mi kosa bude super, ima volumen, miris preparata se drzi na njoj, itd. jedino je malo cufasta ali navikla sam na to vec i ne nervira me to ko sto me nekad znalo.

sljedeci dan taj volumen vec splasne i lokne budu spljostenije nego prethodni dan, ali jos uvijek to ne izgleda tako lose da ne mogu izaci iz kuce :zubo:

sljedeci je dan vec moram svezati ili oprati :503:

MadeByMaja
04.01.2012., 12:32
evo meni je ovako ošišana kosa, doduše više nemam tu boju, i nije bila tako žuta, blic ju je požutio, jako mi se ispire smeđa sa plave od prije 100 godina.
tu je izravnata, što radim jaaaako jako rijetko ali se baš dobro vidi koliko je stepenasto ošišana pa je zato ukovrčana baš dobra. stavim i jednu kovrčavu kad se sliknem da vidiš kako je šišaje najbitniji dio procesa
http://img6.imageshack.us/img6/8659/plavaj.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/6/plavaj.jpg/)

gdje se šišaš? :)

i općenito, koje bi frizere (u zgb), preporučili za kovrčavu kosu? :)

tropical
04.01.2012., 14:07
ja se godinama šišam u frizeraju u medulićevoj 30, iako povremeno odem u cookie u cimermanovoj na kajzerici.
saloni su jako slični, zapravo mi je cookie u kvartu i blizu mi je, jednostavno volim frizeraj i ljude tamo pa im se zato vjerno vraćam iako mi je u cookie-u super i bliže mi je.
zapravo najviše volim činjenicu da se šišam tamo od prethistorije dok nisu držali ogledala pred stolcima za šišanje. i dan danas se šišam okrenuta OD ogledala. uznemirava me taj proces, bespotreno, volim to negledanje i wow efekt na kraju. kojeg još nakon 8 godina uvijek doživim tamo. da, to negledanje mi je super. sad već neko vrijeme imaju ogledala, za skeptike. :) prije je ogledalo bilo samo sa strane...
imam frendicu koja ima kovrčavu kosu, nešto ravniju od moje (to pri korijenu jelte) ali ona ide na raznorazna mjesta, pitat ću ju kamo ona ide, uvijek je jako dobro ošišana.
jasmine ide u trilab, vidjela sam to negdje i vidjela sam jednom njenu sliku nakon šišanja, tu na temi, pogledaj malo unazad, isto jako dobro ošišana.
trebalo bi malo prekopati po temi, vidjela sam jako dobro ošišanih kosa. a šišanje je prvo i osnovno.
mogu jednom prekopati svoje frizure, od boje preko baš šišanja, imala sam dugo kratku kosu, ne klasično šišanu.

haty
05.01.2012., 11:58

bas bi probala taj proizvod ali posto zivim u Sarajevu tu je u dm ima puno manje proizvoda nego u Zagrebu pa nez hoce li biti ali i ako bude bi li mi mogla samo objasnt postupah koristenja kada stavljas subrinu brilian crem i kako i kakav je rezultat?

BACARDI
05.01.2012., 14:47
zanimame kak ga nanosis i kada

Nakon sta posusim kosu rucnikom nakon pranja, stavim taj proizvod u saku velicine oraha, razmazem po rukama, nagnem glavu i stavljam u kosu na nacin da kosu "gnjecim" .
Onda ju pustim da se jos malo posusi(kojih 10-tak min), posusim ju difuzorom(s glavom prema dole), stavim pjenu (Nivea) i voila :D

haty
05.01.2012., 18:35
Nakon sta posusim kosu rucnikom nakon pranja, stavim taj proizvod u saku velicine oraha, razmazem po rukama, nagnem glavu i stavljam u kosu na nacin da kosu "gnjecim" .
Onda ju pustim da se jos malo posusi(kojih 10-tak min), posusim ju difuzorom(s glavom prema dole), stavim pjenu (Nivea) i voila :D

ee hvala nije ni skup proizvod a zvuci kao dobar posto zivim u Sarajevu a cesto sam i u Hrvatskoj bas sam primjetila da ima vise prozvoda za kovrcavu kosu :503:nadam se da ce u nasem dm biti i ovaj:eek: i jedno pitanje jeli to bas ovaj kao na slici http://www.kremasica.com/wp-content/uploads/2010/11/brilliant_cream_b.jpg?84cd58 i kavi su tebi rezultati nakon koristenja SUBRINE BRILLIANT CREAM :rolleyes: jer na ovoj stranici http://www.kremasica.com/kosa-recenzije/kosa-stilizovanje/subrina-styling-normal-krema-za-oblikovanje-brilliant-cream.html govore kako je isušena kosa ulepljena i bez sjaja pa ni neznam zapravo kakvi su rezultati jer ovdje na forumu hvale a ovdje na ovoj stranici ipak ima dosta kritika pa bi li mi ti mogla napisat svoja zapazanja uf nadam se da puno ne peglam hah :504:

BACARDI
06.01.2012., 11:40
to nije taj proizvod koji ja koristim od Subrine vec ovaj :

http://www.kosmetika-biolage.cz/detailfoto.php?id=1051112002

:D

Tonnie
17.01.2012., 00:47
na preporuku sam isprobala Annyerovu briljantin kremu za kosu. namjena joj je njega i visoki sjaj kose, a osoba koja mi ju je preporucila mi je rekla da se kosa takodjer malo vise nakovrca od nje.

i tako ja to danas idem isprobati iako sam inace skepticna prema kremama za kosu, nekako me to automatski asocira na nesto sto ce zamastiti kosu. al eto, moram ja eksperimentirati.

uglavnom, krema mi je KOMA.

oprala sam popodne kosu i dok je jos bila mokra, nanijela kremu.
da se malo vise nakovrcala - jest, ALI - cim se osusila, izgledala mi je ko hrpa masnih rezanaca na glavi.

ne upotrebljavajte je :503: :503:

CiCkava
17.01.2012., 11:53
na preporuku sam isprobala Annyerovu briljantin kremu za kosu. namjena joj je njega i visoki sjaj kose, a osoba koja mi ju je preporucila mi je rekla da se kosa takodjer malo vise nakovrca od nje.

i tako ja to danas idem isprobati iako sam inace skepticna prema kremama za kosu, nekako me to automatski asocira na nesto sto ce zamastiti kosu. al eto, moram ja eksperimentirati.

uglavnom, krema mi je KOMA.

oprala sam popodne kosu i dok je jos bila mokra, nanijela kremu.
da se malo vise nakovrcala - jest, ALI - cim se osusila, izgledala mi je ko hrpa masnih rezanaca na glavi.

ne upotrebljavajte je :503: :503:
Ona u plavoj tubici?
I ja imam kovrčavu kosu i meni je ta krema super što se tiče sjaja stvarno obavi funkciju al da zamasti kosu, zamasti :rolleyes:.No meni baš ne odgovaraju ti proizvodi za sjaj kose,izgleda mi kosa masno od toga tako da sam odustala od njih i od bilo kakvih preparata za kosu. Operem kosu normalno, nekad stavim mješavinu maslinovog i čičkovog ili nekog ulja kojeg imam na kosu, držim par sati i to je moj ritual.Stavim kristale na vrhove, osušim i to je to.Idući dan samo pošpricam regeratorom koji se ne ispire i super :D.Iznenadila sam se kad mi ga je frizerka stavljala kako fino definira kovrče,lako se rasčešlja kosa s njim a mirišeee ufff :cerek:

anna_maria
17.01.2012., 12:14
drage moje kovrcave, nije me neko vrijeme bilo, ali evo da se ukljiucim u temu :D

isprobala sam subrina brillant cream, ovu u crvenoj bocici koju ste mi preporucili i mogu reci da sam zadovoljna , bolja mi je u svakom slucaju od baleine kreme za kovrce, i niveine, cak i nekog spraya koji mi je frizerka uvalila i nahvalila ga a meni je uzasno mastio kosu, i jos bi me onak poceo svrbiti nakon dan-dva. s ovom kremom nema tih problema, jedino sto ja i dalje nisam u potpunosti zadovoljna ucinkom... takoder mi je pri vrhovima kovrcava, gore ravna i petlja mi se jako...
sad sam odlucila pustiti da mi naraste kosa, nakon godina i godina sisanja i kratke frizure koja je samo isla u sirinu, sam shvatila da ju moram pustiti. ali svejedno bih se mozda malo osisala, vise oblikovala frizuru, pa me takoder zanimaju neki bolji friz. saloni, gdje znaju s kovrcavom kosom! razmisljala sam o glamouru, ima netko iskustva s njima?

i jel netko probao moroccan oil intense curl cream?

anna_maria
17.01.2012., 12:16
.Idući dan samo pošpricam regeratorom koji se ne ispire i super :D.Iznenadila sam se kad mi ga je frizerka stavljala kako fino definira kovrče,lako se rasčešlja kosa s njim a mirišeee ufff :cerek:

koji je to? ja jos tragam za jednim takvim koji bi zadrzao miris malo duze :D

Tonnie
17.01.2012., 13:33
Ona u plavoj tubici?
I ja imam kovrčavu kosu i meni je ta krema super što se tiče sjaja stvarno obavi funkciju al da zamasti kosu, zamasti :rolleyes:

da, ta u plavoj tubici. nisam mogla naci neku manju sliku, jedino neku vecu a nisam sigurna kolika smije biti velicina slika pa sam odustala od objavljivanja iste.

dobila sam fraze kad sam jutros vidjela na sto mi kosa lici, em sam se sad jos zalezala, em imam te rezance. ponovno pranje mi ne gine :503:

i jel netko probao moroccan oil intense curl cream?

nisam probala ni cula za to ali me naziv jako privlaci.
tell me more :D

CiCkava
17.01.2012., 14:07
koji je to? ja jos tragam za jednim takvim koji bi zadrzao miris malo duze :D
Pa frizerkin je bio neki profesionalniji (ko fol :D) i skuplji naravno, a ja sam do sad kupovala od gliss kura, u bijeloj i crvenoj bočici, s tim da onaj u crvenoj ljepše mirišii..bar meni :cerek:.Što se tiče mirisa sumnjam da će ti bilo koji mirisati u kosi cijeli dan jer ipak je to kosa :D, skuplja svakakve mirise putem haha.Kad potrošim te namjeravam kupiti i taj neki Balein od marelice ako sam dobro shvatila,dosta ga hvale a nije skup pa bi valjalo i to probat :D.

profanfan
17.01.2012., 15:48
već sam se ovdje jadala na kosu ali još uvijek je ne mogu obuzdati
dakle, jako gusta bujna kosa, kad je mokra skroz kovrčava a sušenjem (prirodnim) se ravna.....da bi održala kovrče stavljam pjenu nivea flexible curles
-i to sve odlično izgleda prvi dan tj.poslije prve noći onda postaje raščupanija i to nekako pokušavam sljepit :rofl: glis kurovim silikonskim serumom

a ne želim je češljat jer je onda stravičnaaaaa......nema nikakav oblik i samo se "napuše" oko glave

kako bi je mogla održavat bez češljanja???

preporuka nekih novih proizvoda jer i nisam baš zadovoljna!!!

i da jako se mrsi dok je operem.....pa mi je najlakše počešljat je mokru i onda pjenu, ali ne bi je više mokru češljala.....

kako da kosi vratim sjaj???suha je, kako protiv toga???

anna_maria
17.01.2012., 19:00
Pa frizerkin je bio neki profesionalniji (ko fol :D) i skuplji naravno, a ja sam do sad kupovala od gliss kura, u bijeloj i crvenoj bočici, s tim da onaj u crvenoj ljepše mirišii..bar meni :cerek:.Što se tiče mirisa sumnjam da će ti bilo koji mirisati u kosi cijeli dan jer ipak je to kosa :D, skuplja svakakve mirise putem haha.Kad potrošim te namjeravam kupiti i taj neki Balein od marelice ako sam dobro shvatila,dosta ga hvale a nije skup pa bi valjalo i to probat :D.

aha, hvala ti, gliss kur dakle. nisam ni ja za ovaj od marelice cula, znam za tu liniju baleinih sampona i regeneratora, al ne znam jel ima taj za suho pranje/nanosenje
i znam da se ne moze dugo zadrzat, al svejedno nekad sretnem cure kojima kosa bozanstveno mirisi , pa sam ljubomorna :D

anna_maria
17.01.2012., 19:02
nisam probala ni cula za to ali me naziv jako privlaci.
tell me more :D

e ne znam ni ja puno, nego u zadnje vrijeme stalno vidim da svi pricaju o njihovim proizvodima, nedavno sam cula doris pincic da ih hvali (a ona ima predivnu kosu :cerek:), al nisu jeftini pa bi voljela cuti ako je netko imao iskustva :ne zna:

enedielle
17.01.2012., 19:02
ja sam skužila da mi duže miriši ako ostavim da mi se skoro do kraja osuši u ručniku. a koristim taj balein od breskve za suhu kosu, onaj svjetlonarančasti, skoro cijeli dan mirišim po tome :cerek: ja bi da duže traje, skroz do drugog pranja, ali i ovo je nešto :)

CiCkava
17.01.2012., 21:28
aha, hvala ti, gliss kur dakle. nisam ni ja za ovaj od marelice cula, znam za tu liniju baleinih sampona i regeneratora, al ne znam jel ima taj za suho pranje/nanosenje
i znam da se ne moze dugo zadrzat, al svejedno nekad sretnem cure kojima kosa bozanstveno mirisi , pa sam ljubomorna :D
Da, moja preporuka za njih.
Baleine još nisam probala,al odlučila sam od sad pozabavit se malo s njihovom kozmetikom :D.Privlači me općenito njihova šarena ambalaža a i cijena moram priznat.
Znam da sam sad off topic ali neki dan sam u nedostatku para umjesto clean & clear od cca. 10 km uzela neki Balein rozi gel sa sitnim česticama(kako ko to već zove) za 5km, znači to je 5km razlike.I bilo mi je krivo što si nisam mogla priuštiti taj clean & clear ali kad sam došla kući i isprobala ovaj Balein, oduševila sam se.Najbolji gel za umivanje do sad koji sam probala, znači cijena ne igra nikakvu ulogu što se tiče kvalitete.I jeftinije stvari mogu biti dobre :cerek:

Da se vratim na temu, te cure što im čitav dan božanstveno miriši kosa vjerovatno u torbici sa sobom nosaju neki mali primjerak parfema ili tog regeneratorčića u spreju :D.Ja nisam baš toliko opterećena s tim pa da nosam sa sobom cijelu kozmetiku u torbi.Ali što najviše mrzim a to mi se danas desilo, jeste da sam oprala kosu i išla u goste i sad mi kosa i roba i sve smrdi na cigare i to mrzim !!!!!!!Robu sam objesila vani da se prozrači a kosu sam odma pošpricala glis kurom da ubije malo smrad ccc :(

Tonnie
17.01.2012., 22:55
nedavno sam cula doris pincic da ih hvali (a ona ima predivnu kosu :cerek: )

ona ima ekstenzije :D

DonkyCurl
17.01.2012., 23:02
Bok kovrcave curke,ja sam nova kovrcava sa slicnim problemima i ovo mi je prvi post na ovom forumu pa se nadam da cu dobro poslati svoju porukicu.:rofl:

Ja imam plavu kosu,stavljam pramenove,gotovo je bijela ali izgleda mi prirodno jer mi je pirodna kosa isto dosta svijetla,kovrcava,tanka i rijetka ali to dvoje se bas ne kuzi zbog kovrcavosti.
Naime,moj je problem slijedeci,ne moze mi narasti ali vec sam se sa time pomirila da ispod ramena nejde (bar dok je kovrcava,kad je izravnam onda izgleda nesto malo duza) ,voljela bih kada bi imala dugu kovrcavu kosu ali zbog njene ne kvalitete to nije moguce.:rolleyes:
drugi problem je taj sto gubi formu jako brzo i onda mi samo leti na sve strane inace koristim od tafta rozu pjenu ili zelenu i super mi je ali u zadnje vrijeme tj duze vrijeme unatoc svu,sto god stavim na nju grozno izgleda pa sam se odlucilaa na sisanje.
Voljela bi imati neku formu,frizuru pa trazim savjet da li netko zna neki frizerski salon gdje su dobri sa kovrcavom kosom!?
Ja cula za limeni bubanj pa vec si mislim kod njih otic ali vidjet cu jos...

i jos bi voljela znati za neki dobar preparat za kovrcavu kosu da dobije BUJNOST i LIJEPO KOVRCANJE. :zvrko:

poz OD "nove" ;))))

Maremonti
19.01.2012., 18:49
Preporucujem friziranje kod kovrcavih frizerki, one nas jedine razumiju. Tajna sredstava za definiranje kovrci je u manje je vise,trebalo mi je dok sam naucila dozirati ta sredstva pa mi niti jedno nije valjalo. Ako stavim pravu mjeru Keune curl kreme kovrce bi traju tri dana bez problema. Za vise ne znam jer operem. Suhim kovrcama sam doskocila etericnim uljima, mjesec dana lavande u sampon i kosa mi ko griva, zdrava i mekana. Skuzila sam i da je najbolje mijenjati sampone jer se kosa navikne. Cesljam se samo dok je kosa mokra i ima regenerator ili kremu. Preporodila sam se, kosa mi ne ispada, pomirila sam se sa svojim kovcama i skuzila kako sam bila blesava jer sam je ravnala. Da ne spominjem muske poglede i komentare:):D, od mm do nepoznatih:rofl:

into.the.wild
28.01.2012., 17:23
ja se ravnam isključivo kod kovrčavih frizerki. zasad sam dvije našla :cerek:

dok ih nisam našla mislila sam da se moja kosa jednostavno ne da savršeno izravnat i da ne može trajat i nekako prihvatila to tako, ali kada sam prvi put bila kod svoje kovrčave, to je bilo neusporedivo. savršeno, držalo. ipak je tu dugo iskustvo i muke s njenom vlastitom kosom, tako da ne čudi :)

mene zanima koliko često perete kosu? ja imam osjećaj da ništa nije dobro.

ako perem svaki dan ili svaki drugi dan frizerke se primaju za glavu jer ju uništavam različitim preparatima, a i tako je suha :rolleyes:
s druge strane, već 3. dan izgleda tako da se samo može dignut u neku punđu i probat ne razmišljat kako će izgledat kad dođe red na pranje :D

CiCkava
28.01.2012., 18:02
Ja sam prestala odavno sa ravnanjem, a i kad me uhvati želja pogledam se u ogledalo vidim one fine valove i zamislim kako bi mi bilo da ostanem bez njih, da ih uništim itd i odma me prođe želja :D :cerek:

A što se tiče pranja tako mi je i samoj, prije sam je prala svako 2-3 dana, a sad pokušavam još više odugovlačit.Iskreno nekad mi bude mrska jer treba brige oko nje, al kad se počne mastit i svrbit onda je moram prat jbg :D.

Kako moja izgleda? E pa, ovako, prvi dan je nabušena, drugi dan (čitaj:čim prespavam) se sva digne negdje u nebesa,sreća samo me moji vide kad se probudim,navikli su, mislim da bi ostali traume imali :D,3 dan je već mogu vezat u punđu ili repić skromni, 4 se već počela mastit i nikakva je ali i dalje je ne perem ako mi se neda :D.

P.S. Ja nezz jel to slučaj samo samnom il su sve kovrčavice takve :ne zna:.Ja svoju kosu ne mogu pustit iz repa ko one cure(pretežno s ravnom kosom) na reklamama il u filmovima :D.Ja kad skinem gumicu meni kosa ostane još uvijek u stanju repa hahahahhaha moram je rukama namještat da bi se spustila :D

into.the.wild
29.01.2012., 00:15
uf, ja sam još uvijek u fazi kada bih sve dala da nestanu :(
iako, s druge strane, stvarno najviše komplimenata primam upravo na račun kose. i to od nepoznatih ljudi, svakodnevno. to me onda malo oraspoloži :D

to s repom je definitivno istina! tako je i meni. prvi tren se ni ne skuži da sam skinula gumicu :rofl:.

ja više ne znam na koji bih način dizala kosu da dobro izgleda, a da nije uvijek isto (s obzirom da isto moram dizat čim jednom prespavam).

inače, od preparata stavljam baleinu masku, a nakon ispiranja stavim malo regeneratora koji ne isperem (savjet jedne frizerke). kad se kosa osuši vidi se da ima funkciju sličnu pjeni. ipak, uvijek stavim i malo pjene.

haty
29.01.2012., 12:46
Da li neko mozda zna neku masku za kosu ili nesto takvo da oporavlja kovrcavu kosu kao npr. da brze raste manje ispada i sl. Ja imam bas imam problem s tim imam kovrcavu kosu koja puno ispada, a imam osjecaj da nikako ne raste:503: jer je kovrcava pa se bas i nevidi kad naraste i za kovrcavu je ljepse da je duza bar po meni sada mi je duzina odprileki ovaka a i kovrce su ovakve kao na slici http://www.google.ba/imgres?q=kovrčava+poluduga+kosa&um=1&hl=hr&biw=1280&bih=933&tbm=isch&tbnid=mafChR9qiVHMGM:&imgrefurl=http://www.forum.vjencanjesnova.com/viewtopic.php%3Ff%3D21%26t%3D128%26s
Ja bi stvarno da mi naraste go mature bar malo vise ispod ramena :(

enedielle
29.01.2012., 13:07
za masku ne znam, ja koristim baleinu za suhu kosu za vrhove, omotam u ručnik i ostavim da se potpuno u njemu osuši.
što se tiče dužine, sumnjam da će ti narasti toliko, raste otprilike centimetar mjesečno...

haty
30.01.2012., 18:58
Nasla sam na internetu bas neke prirodne maska za brzi rast kose, ali neznam koliko je to efikasno evo jedne:Koristite breza-losion za brigu o masnoj kosi: mješajte 1 žlicicu od pupoljka breze sa 5 žlicice alkohola (96%) i utrljati u vlasište svaki dan.
Da bi se postigao bolji ucinak preporucuje se dodatno isprati kosu s vodom pomjesanu sa pupoljkom breze i nakon pranja.

-I ovaj:Još jedan nacin kako bi kosa porasla brže: uzeti 1 cajnu žlicicu (TSP) ricinusovog ulja, 1 žlicica meda, 1 jaje i sok od luka srednje velicine i miješati te komponente temeljito. Utrljajte to u korijen kose 2 sata prije pranja glave. Zatim to operite šamponom ili baby sapunom i isperite kosu vodom pomijesanu sa sokom od limuna ili octa.

Kako god nema promasaj ako ih upotrbim jer su sve prirodni sastojci pa nemogu stetiti kao neke hemikalije.

nutrizone
31.01.2012., 11:22
Imam ja doma savjete od poznatog travara koji ima valjda 100 godina, budem ih kasnije postala

DonkyCurl
02.02.2012., 17:22
Curke,da li znate mozda dali je frizerski salon Limeni Bubanj dobar? Imam frckavu kosu i zelim imati napokon lijep oblik frizure a ne da mi svaki puta nakon pranja svaka kovrca na svoju stranu! :D

aurora01
03.02.2012., 15:46
http://www.homehairrescue.com.au/media/products/54/images/matrix-curl-life-spiraling-spray-gel-51.jpg

Gdje ovo mogu nac??
Ja imam kovrcavu ali tanku kosu koja se puše na sve strane, bez gumice za kosu ne mogu živit...ali ovaj sprej je zakon!!!!:cerek::cerek:
Lipo mi kosu drzi uz glavu ali svi frizerski saloni sad uglavnom drze L oreal Professionel ili Kerastese a Matrix nitko.
Gledala sam cak preko weba al nema ga ni na freeluniqe, da nije izasao iz prodaje???:confused:
Ispalit cu. Ima ko da je probao?

Miss Ivy'
04.02.2012., 14:50
zna itko kakav trik da ostavim kosu preko noći pa mi ujutro bude kovrčava ,msm inače mi je kovrčava ali ono da mi baš budu lijepe kovrče :)

full007
22.02.2012., 16:41
Može li mi tko odgovoriti da li je moguće ovakve kovrče napraviti i s čim ?! :) plizzzzzz genijalne su

inače malo se slabije vidi ,ali ne mogu naći nigdje sliku od djevojke sa spota....

http://www.youtube.com/watch?v=wMDM1DQGhPc

full007
26.02.2012., 09:13
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRs16CtaoK9OQJida6RHGHuszeQZ2hWS QEtBYedzWYY-kuiYNLkgA

ove kovrče su mi prekrasne....ja bi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

frckava17
29.02.2012., 00:37
Imam jako kovrcavu kosu koja je izuzetno suha, prhuti se ne mogu rijesiti jer mi tjeme uopce nema zraka, kada operem kosu moram staviti pola pjene za kosu ako zelim izaci iz kuce... isprobavam razno razne preparate, od onih jeftinijih pa do profesionalno skupih i sve se svede na masku za kosu i pjenu jer sve ima isti ucinak, odnosno bolje receno nema ucinak... vec sam luda od te kose i nez sta da radim da bude ljepa i sjajna... ovako je cista slama :503::503::503::503::503:

anastacija
06.03.2012., 19:00
mene zanima koliko često perete kosu? ja imam osjećaj da ništa nije dobro.

ako perem svaki dan ili svaki drugi dan frizerke se primaju za glavu jer ju uništavam različitim preparatima, a i tako je suha
s druge strane, već 3. dan izgleda tako da se samo može dignut u neku punđu i probat ne razmišljat kako će izgledat kad dođe red na pranje

ja je perem jednom tjedno jer nema potrebe za češće

i da, užasno mi je suha :rolleyes: pa koristim od balee hidratantno mlijeko za kosu od marelice (kad je operem prvo stavim šampon od pantena za dugu kosu, a onda regenerator od nivee koji je btw.odličan i lako se kosa raščešljava,a onda to mlijeko koje super miriši)

I moja kosa ima tragove od gumice kad je skinem :lol:
Inače, imam jako sitne kovrče, a kosa mi je preko pola leđa ( 5 godina je trebalo da mi kosa bude tako duga)
A što se tiče pogleda drugih, o da, veoma često, neki se čak toliko zabulje da ni ne skuže :cerek:

Inače, ako vam je kosa jako gusta i jako ispada, preporučujem prorjeđivanje (kod mene to savršeno funkcionira, a kovrče onda imaju ljepši izgled i nekako se ljepše oblikuju same od sebe jer nema više one težine kose, ako me kužite)

anastacija
06.03.2012., 19:01
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRs16CtaoK9OQJida6RHGHuszeQZ2hWS QEtBYedzWYY-kuiYNLkgA

ove kovrče su mi prekrasne....ja bi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

e, točno takva je moja :) :p

Maremonti
07.03.2012., 13:50
Imam jako kovrcavu kosu koja je izuzetno suha, prhuti se ne mogu rijesiti jer mi tjeme uopce nema zraka, kada operem kosu moram staviti pola pjene za kosu ako zelim izaci iz kuce... isprobavam razno razne preparate, od onih jeftinijih pa do profesionalno skupih i sve se svede na masku za kosu i pjenu jer sve ima isti ucinak, odnosno bolje receno nema ucinak... vec sam luda od te kose i nez sta da radim da bude ljepa i sjajna... ovako je cista slama :503::503::503::503::503:

Nedas kosi da dise sa tolikom kolicinom pjene. Operi je nekim blagim samponom u koji ukapas 5-6 kapi cajevca iz DM, stavi regenerator, isperi, stavi nesto blago i minimalno za definiranje kovrci, ponavljam minimalno, jer sa vecem kolicinom kosu otezas i ne lici na nis. I tako mjesec dva, cajevac ili poslije lavanda ce te rijesiti peruti, minimalno koristenje sredstava ce pomoci kosi da zivne. Sve to znam jer sam se tako rijesila peruti, kosa mi je prava griva, prvi dan najljepsa, poslije spavanja malo manje ali slici i dalje na nesto.

Bloody_†_Kisses
15.03.2012., 21:44
imam valovito-kovrčavu kosu, ali bih htjela skroz kovrčavu. primijetila sam da mi se najviše zakovrča kad je osušim fenom pa zatim smočim pri dnu, ali zna li itko nekakav šampon/regenerator ili sl. da mi budu lijepe kovrče npr. ovo:
http://www.vincentperez.com/iman6x.jpg
moja kosa:
http://imageshack.us/photo/my-images...722461338.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/842/1012942o.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/687/1012662.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/9/0000011zg.jpg/

diastro
18.03.2012., 00:00
Pozdrav cure! Da podijelim svoje rituale s vama... Kosu perem svakih pet, šest dana. Za pranje sam koristila sve i svašta i nikad nešto prezadovoljna i onda sam kod jedne frizerke kupila od L`Oreala (Expert linija - professionnel) šampon Shine curl, i to je bilo WOW! Kosa mi se preporodila, bila je mekana i sjajna, ma super nešto. Kupila sam bočicu od pola litre i trajala mi je cijelu vječnost - možda i preko godinu dana. I onda je nastao problem, bočica je bila pri kraju a ja nigdje nisam mogla ponovo nabaviti istu. Ta frizerka je prešla na proizvode drugog proizvođača, a ostali, koji su i držali tu liniju, ili nisu držali Shine curl ili su mi rekli da se ne proizvodi više:503: Nakon toga sam kod druge frizerke kupila neki, isto skupi, šampon ali katastrofa. U ljutnji sam kupila najjeftiniji, Balein, šampon za kovrčavu kosu i regenerator i mogu reći da sam sasvim zadovoljna. U međuvremenu sam našla i na netu svoj Shine curl (na jagodici) ali nekako mi se više ne daje 23€ za njega kad mi i ovaj funkcionira.
Druga stvar koju koristim i koja stvarno dobro funkcionira je Revlon Scrunch - fluid za aktivaciju kovrči. Stavim ga na mokru kosu i posušim i kosa mi drži 3 dana (osim kad je j... južina). Kovrče su lijepe i mekane. Četvrti dan stavim malo pjene (ali na mokre ruke), ponekad i malo pošpricam vodom kosu, onda stavim pjenu i lagano posušim fenom. Moram priznati da, dok nisam otkrila scrunch, mi je kosa već treći dan bila u repu ili u nekakvoj punđi, i onda sam čekala peti, šesti dan da ju operem jer ako bi ju prije prala bi mi se totalno sasušila i bila kao metla. Scrunch kupujem kod frizerke, 60-tak kuna 250 ml, ali traje stvarno dugo i prelijepo miriši.
Pokušavam izbjeći pjenu jer još nisam našla neku koja mi je stvarno ok, jedno vrijeme sam umjesto nje koristila gel koji bi pomiješala s vodom ali to mi je strašno prljalo i otežavalo kosu pa bi se samo objesila.
Probat ću sad umjesto pjene s ovim regeneratorima koji se ne ispiru koje ste tu spominjali, nadam se da će biti bolji.
Još sam nešto htjela reći.......... ne znam......

Ako imate neku preporuku za frizerski u Rijeci koji je curly-friend:D javite.
Trenutna frizerka nije loša što se šišanja tiče (iako može i bolje) ali me ne zna nakovrčati na kraju. Dosad me samo jedna znala nakovrčati, ali ta me katastrofa šišala.

I na kraju sličica moje kose
http://i44.tinypic.com/281hqia.jpg

I da! Ima li netko možda kakvu preporuku za frizuru - već mi je dosadilo ovako stepenasto a ne znam šta bi ovakva kosa uopće mogla isfurati osim ovoga i ne znam, na ravno - što je bzvz. Htjela bih malo promjene...

Maremonti
18.03.2012., 19:52
Diastro prvi dan moja frizura izgleda tocno kao tvoja, i boja i duzina.

Ne mogu ti pomoci, ne znam frizerke u RI, ali znam da bas i nema dobre frizure za nas osim stepenasto. Ubije nas volumen ili tezina. Balea se pokazala ok za te solde.

pagejimmy18
19.03.2012., 01:28
ajmo cureeee decki pomozite mi pod hitno hitno hitno =DDD znaci kako mogu dobiti ovakvu frizuru...mislim dobiti,sto bi se trebalo uciniti i je li tesko...ja sam iz zagreba,pa ako znate neki dobar salon da odem pa da me savjetuje netko,kako bi i si i doma mogao to napraviti sam...znaci evo ovako izgleda moja kosa ;D http://i42.tinypic.com/aucdqx.jpg a ovako bi 'trebala' izgledati. http://i42.tinypic.com/w1ohd.jpg...

pa ono,ako ima netko bilo kakav savjet,bio bih zahvalan ...i d ali je to kao prvo uopce moguce ;/ i da ,slika mi je malo onak xD...ali ne da mi se rezati sad tu facu ili sta vec...

Ofčica
21.03.2012., 10:31
imam valovito-kovrčavu kosu, ali bih htjela skroz kovrčavu. primijetila sam da mi se najviše zakovrča kad je osušim fenom pa zatim smočim pri dnu, ali zna li itko nekakav šampon/regenerator ili sl. da mi budu lijepe kovrče npr. ovo:
http://www.vincentperez.com/iman6x.jpg
moja kosa:
http://imageshack.us/photo/my-images...722461338.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/842/1012942o.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/687/1012662.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/9/0000011zg.jpg/

Evo,ovo su šampon i regenerator koji baš služe tome da ti jače zakovrčaju kosu (ako je prirodno kovrčava,čitala sam da na minivale i sl. baš i ne djeluju).
http://www.cheapsmells.com/viewProduct.php?id=140375
Meni su super. Stvarno primjećujem razliku. Ne samo da mo je kosa kovrčavija nego se i kovrče onako lijepo definiraju,"razdvoje" i ne djeluju kao hrpa raščupane kose :D
Nakon regeneratora,na mokru kosu stavljam Macadamia oil koje kosu još više omekša i daje joj više sjaja.
Nadam se da sam ti pomogla :mig:

ellafitz
21.03.2012., 10:33
Pozdrav cure! Da podijelim svoje rituale s vama... Kosu perem svakih pet, šest dana. Za pranje sam koristila sve i svašta i nikad nešto prezadovoljna i onda sam kod jedne frizerke kupila od L`Oreala (Expert linija - professionnel) šampon Shine curl, i to je bilo WOW! Kosa mi se preporodila, bila je mekana i sjajna, ma super nešto. Kupila sam bočicu od pola litre i trajala mi je cijelu vječnost - možda i preko godinu dana. I onda je nastao problem, bočica je bila pri kraju a ja nigdje nisam mogla ponovo nabaviti istu. Ta frizerka je prešla na proizvode drugog proizvođača, a ostali, koji su i držali tu liniju, ili nisu držali Shine curl ili su mi rekli da se ne proizvodi više:503: Nakon toga sam kod druge frizerke kupila neki, isto skupi, šampon ali katastrofa. U ljutnji sam kupila najjeftiniji, Balein, šampon za kovrčavu kosu i regenerator i mogu reći da sam sasvim zadovoljna. U međuvremenu sam našla i na netu svoj Shine curl (na jagodici) ali nekako mi se više ne daje 23€ za njega kad mi i ovaj funkcionira.
Druga stvar koju koristim i koja stvarno dobro funkcionira je Revlon Scrunch - fluid za aktivaciju kovrči. Stavim ga na mokru kosu i posušim i kosa mi drži 3 dana (osim kad je j... južina). Kovrče su lijepe i mekane. Četvrti dan stavim malo pjene (ali na mokre ruke), ponekad i malo pošpricam vodom kosu, onda stavim pjenu i lagano posušim fenom. Moram priznati da, dok nisam otkrila scrunch, mi je kosa već treći dan bila u repu ili u nekakvoj punđi, i onda sam čekala peti, šesti dan da ju operem jer ako bi ju prije prala bi mi se totalno sasušila i bila kao metla. Scrunch kupujem kod frizerke, 60-tak kuna 250 ml, ali traje stvarno dugo i prelijepo miriši.
Pokušavam izbjeći pjenu jer još nisam našla neku koja mi je stvarno ok, jedno vrijeme sam umjesto nje koristila gel koji bi pomiješala s vodom ali to mi je strašno prljalo i otežavalo kosu pa bi se samo objesila.
Probat ću sad umjesto pjene s ovim regeneratorima koji se ne ispiru koje ste tu spominjali, nadam se da će biti bolji.
Još sam nešto htjela reći.......... ne znam......

Ako imate neku preporuku za frizerski u Rijeci koji je curly-friend:D javite.
Trenutna frizerka nije loša što se šišanja tiče (iako može i bolje) ali me ne zna nakovrčati na kraju. Dosad me samo jedna znala nakovrčati, ali ta me katastrofa šišala.

I na kraju sličica moje kose
http://i44.tinypic.com/281hqia.jpg

I da! Ima li netko možda kakvu preporuku za frizuru - već mi je dosadilo ovako stepenasto a ne znam šta bi ovakva kosa uopće mogla isfurati osim ovoga i ne znam, na ravno - što je bzvz. Htjela bih malo promjene...

Ajme super su ti kovrče! :) I meni je taj šampon i maska iz te linije bila super, šteta kaj su povukli! :/ Što se tiče promjene frizure- jedno vrijeme sam imala duugu smeđu, stepenasto ošišanu. Kad mi je to dosadilo pofarbala sam se u crvenu ali onako bakrenu, toplu nijansu, koja je bilža plavoj nego crvenoj. I onda sam se ošišala na bob! Koliko god to zvuči zastrašujuće, kovrčava kosa može super izgledati ošišana na bob! Kad je duga, zbog težine samo pada i kovrče pomalo gude na elastičnosti a ovako meni je kosa bila živahna a kovrče ljepše nego ikad! :D jednio što sam morala jako paziti kad sam je sušila, nisam smjela okrenuti glavu prema dolje, nego držati ravno i na lagano sušiti s difuzorom. Sve u svemu, bila je to jako slatka frizura i super promjena. Sad opet puštam, neda mi se stalno šišati. Inače, šišala sam se u trilabu u ZG i odlično je bilo! Od proizvoda sam koristila Schrunch, koji je super za poticanje kovrči ali meni previše isuši kosu pa ga više ne koristim. Sad me što se tiče njege spašava ulje, bilo koje, ima ih sad stvarno puno- probala sam Moroccanoil i orofluido, a sad sam na Schwarzkopf professional miracle ulju od argana, puno je jeftinije a super je! :cerek: A nakon njega stavim neku kremu za kovrče. šampon i regenerator imam iz Schwarzkopf professional linije Curl Bounce i super su mi, najsličniji onom od loreala. sad igram neku igru na fejsu pa možda osvojim neko Preciuos ulje! :D evo vam link, satlno su nagradnjače ;) https://www.facebook.com/Trilab.hairsalons

Pozdrav svim kovrčoljupcima! :cerek:

Bershka
21.03.2012., 14:59
ajmo cureeee decki pomozite mi pod hitno hitno hitno =DDD znaci kako mogu dobiti ovakvu frizuru...mislim dobiti,sto bi se trebalo uciniti i je li tesko...ja sam iz zagreba,pa ako znate neki dobar salon da odem pa da me savjetuje netko,kako bi i si i doma mogao to napraviti sam...znaci evo ovako izgleda moja kosa ;D http://i42.tinypic.com/aucdqx.jpg a ovako bi 'trebala' izgledati. http://i42.tinypic.com/w1ohd.jpg...

pa ono,ako ima netko bilo kakav savjet,bio bih zahvalan ...i d ali je to kao prvo uopce moguce ;/ i da ,slika mi je malo onak xD...ali ne da mi se rezati sad tu facu ili sta vec...

Hmm, ne znam, tražila sam sad malo po youtubeu, al nema baš rješenja osim uvijača i figara ahahahha :D Premda ovo izgleda kao da je 'gnječio' polumokru kosu s pjenom, malo oblikovao s gelom ili tako nešto.. A uostalom ovako ti je skroz dobro, ako hoćeš probaj malo s pjenom na mokru kosu, meni ne pada ništa pametnije na pamet :p

beze
21.03.2012., 15:14
zasto frckava kosa naraste do odredjene duzine i onda stane?
ja bi onak duuugu frckavu kosicu,a duzina joj je godinama kao i kod diastro.

diastro
21.03.2012., 22:21
Ajme super su ti kovrče! :) I meni je taj šampon i maska iz te linije bila super, šteta kaj su povukli! :/ Što se tiče promjene frizure- jedno vrijeme sam imala duugu smeđu, stepenasto ošišanu. Kad mi je to dosadilo pofarbala sam se u crvenu ali onako bakrenu, toplu nijansu, koja je bilža plavoj nego crvenoj. I onda sam se ošišala na bob! Koliko god to zvuči zastrašujuće, kovrčava kosa može super izgledati ošišana na bob! Kad je duga, zbog težine samo pada i kovrče pomalo gude na elastičnosti a ovako meni je kosa bila živahna a kovrče ljepše nego ikad! :D jednio što sam morala jako paziti kad sam je sušila, nisam smjela okrenuti glavu prema dolje, nego držati ravno i na lagano sušiti s difuzorom. Sve u svemu, bila je to jako slatka frizura i super promjena. Sad opet puštam, neda mi se stalno šišati. Inače, šišala sam se u trilabu u ZG i odlično je bilo! Od proizvoda sam koristila Schrunch, koji je super za poticanje kovrči ali meni previše isuši kosu pa ga više ne koristim. Sad me što se tiče njege spašava ulje, bilo koje, ima ih sad stvarno puno- probala sam Moroccanoil i orofluido, a sad sam na Schwarzkopf professional miracle ulju od argana, puno je jeftinije a super je! :cerek: A nakon njega stavim neku kremu za kovrče. šampon i regenerator imam iz Schwarzkopf professional linije Curl Bounce i super su mi, najsličniji onom od loreala. sad igram neku igru na fejsu pa možda osvojim neko Preciuos ulje! :D evo vam link, satlno su nagradnjače ;) https://www.facebook.com/Trilab.hairsalons

Pozdrav svim kovrčoljupcima! :cerek:

Ne mogu vjerovati! Baš ovih dana razmišljam o tome da se ofarbam u tako neku svijetliju crvenu koja više vuče na plavo. Ali ne znam da li će mi se dati stalno farbati. Odlazak kod frizera mi je kao inače ljudima kod zubara, odgađam do zadnjeg trena. Mrzim ići kod frizera! Imaš možda kakvu sličicu te bob frizure? Bila sam kratko ošišana ali ne baš bob, uopće ne znam kako bi to trebalo izgledati. A i puštam kosu, dragome za ljubav. On ne može prežaliti što sam se bila ošišala. A meni već ide na živce ovako duga. Kraća je toliko lakša za održavati i kovrče su tako lijepe i kovrčavije:D Možda da se ofarbam pa kad mi dosadi crvena - bob. Ove sve proizvode od Schwarzkopfa kupuješ kod frizera? Koliko dođu? A kako vam inače podnosi kosa redovito farbanje? Strah me uopće početi da ju ne uništim. Stavim s vremena na vrijeme (2 -3 puta godišnje) malo pramenova pa mi je to ok. Zadnji put mi je frizerka stavila blajh na pramenove (inače farbu) i kosa mi je na tim mjestima baš nekako čupava, ružno čupava. Ne znam kako da ih maknem.

Ajde probaj nabacit neku sliku boba, bila bih ti jako zahvalna:grli:

tipsy
22.03.2012., 15:27
zasto frckava kosa naraste do odredjene duzine i onda stane?
ja bi onak duuugu frckavu kosicu,a duzina joj je godinama kao i kod diastro.
moja je prilično dugačka :ne zna: al kad je duža, onda se i kovrče jako brzo izvise. meni je prije bila puno kovrčavija, doduše, prilično sam sigurna da se i zbog farbanja izravnala.

evo i slikice
http://i43.tinypic.com/1z2dcsp.jpg http://i41.tinypic.com/15vdyv.jpg

tipsy
22.03.2012., 15:31
kao što je ti je i bershka već odgovorila, pjena na pola dužine could do the trick. i sušenje naglavačke, to svakako, jer mi se čini da je tvoja kosa prilično opuštena, i nema baš puno volumena, a sušenjem naglavačke dobiješ na volumenu. :)

pagejimmy18
23.03.2012., 17:09
kao što je ti je i bershka već odgovorila, pjena na pola dužine could do the trick. i sušenje naglavačke, to svakako, jer mi se čini da je tvoja kosa prilično opuštena, i nema baš puno volumena, a sušenjem naglavačke dobiješ na volumenu. :)

hehheh....vjerujte ima moja kosa volumena hahha....ali dobro,ugl..
kako da gnjecim tu kosu ,onak da uzmem pjenu za kosu u ruke i uzmem kosu u saku cijelu i onako samo ju stiscem? ;D

ali hvala vam na odazivu za pomoc ;)

Bershka
23.03.2012., 18:05
hehheh....vjerujte ima moja kosa volumena hahha....ali dobro,ugl..
kako da gnjecim tu kosu ,onak da uzmem pjenu za kosu u ruke i uzmem kosu u saku cijelu i onako samo ju stiscem? ;D

ali hvala vam na odazivu za pomoc ;)

Hm, imaš volumena? A kako je onda ovako 'splasnuta' ? Možeš staviti pjene na sam korijen kose, ali pazi da ne pretjeraš. I da baš tako, kosu posuši malo ručnikom i zgnječi je! Ali opet pazi na količinu, s tim se stvarno možeš zeznut lako.. Ako ispadne masno, nije problem opet pod vodu:) Prosuši malo fenom ali ne da je skroz raspušeš nego i dalje to gnječi rukama, ahahahha. Na kraju možeš maalo gelom stilizirat i to je to. valjda. :rofl: javi kako je ispalo ako probaš ahhaha.

pagejimmy18
24.03.2012., 08:40
naravno da cu pokusati....za sutra se budem sredio...pa javim,ako dobro ispadne mozda i fotkicu stavim ;D znaci treba to dobro izgnjeciti..:rofl:

Bershka
24.03.2012., 10:57
naravno da cu pokusati....za sutra se budem sredio...pa javim,ako dobro ispadne mozda i fotkicu stavim ;D znaci treba to dobro izgnjeciti..:rofl:

ahahhahaha, a samo nemoj to u zadnji tren, za slučaj da bude fijasko pa da možeš popravit. :rofl:

pagejimmy18
24.03.2012., 15:02
ahahhahaha, a samo nemoj to u zadnji tren, za slučaj da bude fijasko pa da možeš popravit. :rofl:

trazim adrese,ako ispadne preloše....a onda ce biti jao vama...hahhaa ;DD

PS. malo smo zaspamali....

Bershka
24.03.2012., 16:37
trazim adrese,ako ispadne preloše....a onda ce biti jao vama...hahhaa ;DD

PS. malo smo zaspamali....

Ma bar smo osvježili temu malo, možda i bude nekom od koristi :lol:

Bloody_†_Kisses
25.03.2012., 16:36
Evo,ovo su šampon i regenerator koji baš služe tome da ti jače zakovrčaju kosu (ako je prirodno kovrčava,čitala sam da na minivale i sl. baš i ne djeluju).
http://www.cheapsmells.com/viewProduct.php?id=140375
Meni su super. Stvarno primjećujem razliku. Ne samo da mo je kosa kovrčavija nego se i kovrče onako lijepo definiraju,"razdvoje" i ne djeluju kao hrpa raščupane kose :D
Nakon regeneratora,na mokru kosu stavljam Macadamia oil koje kosu još više omekša i daje joj više sjaja.
Nadam se da sam ti pomogla :mig:
a jel to ima kupiti u dućanima jer nikad nisam naručivala s neta? prijateljica mi je preporučila da kupim ovo http://www.selective-shop.de/WebRoot/Store20/Shops/61736909/4B00/4148/60C5/35E9/6341/C0A8/28BC/016D/design_curl.jpg pa je li neko imao iskustva s tim? a njena kosa je dosta kovrčavija od moje pa zato ne znam :s

callac
26.03.2012., 08:52
a jel to ima kupiti u dućanima jer nikad nisam naručivala s neta? prijateljica mi je preporučila da kupim ovo http://www.selective-shop.de/WebRoot/Store20/Shops/61736909/4B00/4148/60C5/35E9/6341/C0A8/28BC/016D/design_curl.jpg pa je li neko imao iskustva s tim? a njena kosa je dosta kovrčavija od moje pa zato ne znam :s

Ima u Irisu u Branimir centru, u petak sam baš vidjela i šampon i regenerator! Cijena im je svakom mislim oko 120kn....
a što se Selectiva tiče, od njih imam 2 faze leave in regenerator i baš je dobar, jedino je miris po nekom muškom aftershaveu :) kupila sam ga u frizerskom salonu gdje se inače friziram.

pagejimmy18
27.03.2012., 09:53
i kaj...sve ja to napravim...i onda mi frend kaze da mi kosa izgleda kao da ju nisam prao,zbog onih nakupina kose pa se stvrdne onako(kao i kad se gel stavi) nezz xD jel tog ne bi trebalo biti ili sta...

curlysue25
28.03.2012., 14:08
hej hej,curke da vas pitam..imam kovrcavu kosu,par centimetara ispod ramena :) u fazi sam puštanja i to traje i traje..pa jel ima ko kakav savjet kako izdrzati to razdoblje,bar dok mi kosa ne naraste do pol grudi?i sta pobogu napraviti drugi dan s kovrčavom kosom kad se onak zalezi,bude sva frizava i lokne vise niu lijepe?moje spiralice se prek noci izoblice i drugi dan se moram pocesljat i stavit nekakva ulja i tako te gluposti da se ponovno vrate kovrce al opet nisu tako lijepe ko friske..i kako povecat volumen pri korjenu da nisam ko zvono :) ugl hvala ako ima ko kakav savjet :)

Butterfly2
28.03.2012., 18:52
Zna tko u kojim salonima u Zagrebu se mogu kupiti Selective Proffesionals proizvodi? Konkretno me zanima onaj fluid za kovrče. Na netu nisam uspjela ništa pronaći :ne zna:

VRubens
29.03.2012., 23:50
Drage kovrčave, imam jedno pitanje! :)

Primjetila sam kako mi je kosa u zadnje vrijeme poput slame, a kovrče se već drugi dan nakon pranja izlome strašno... Onda sam shvatila da je problem u regeneratoru koji sadrži silikone tj. dimethicone i simethicone (tako piše u sastavu), problem je u tome što se ta vrsta silikona ne otapa u vodi, te se višekratnim korištenjem takvog regeneratora stvaraju naslage silikona na kosi što na kraju rezultira pucanjem vrhova i općenito lošim stanjem kose...
E sad, postoje nekakvi šamponi koji pomažu u micanju slojeva silikona s kose. Na netu sam našla da je to Schwarzkopfov BC Deep Cleansing al malo mi je skup za samo povremeno korištenje.

Zanima me zna li netko još neki šampon koji spada u tu kategoriju? :)

curlysue25
30.03.2012., 12:02
ti silikoni su zlo za kosu,bili onu u samponima,regeneratorima ili oni sta se nanose na kosu poslje pranja jer bas to,taloze se,ne mozes ih maknit,guse ti vlas i puca..a samo prividno ti kosa bude zdrava od njih..neznam koji samponi ti skidaju to,al mislim da tokom pranja kose odu sami od sebe..neznam..ja ti koristim sampon bez sulfata, i masku za kosu (regenerator jos nisam nasla po mjeri)..i kosa super.. i svaki tjedan ako imam vremena stavim pakung od ulja i svaceg neceg na glavu i bas ju jaca,vrhovi ne pucaju i cini mi se da i brze raste :)

enedielle
30.03.2012., 15:12
a podijeli onda s nama recept za taj pakung od ulja i svašta nečeg :D ja sam se nažalost zbog ispucanih vrhova morala dosta šišati i sad bih da naraste čim brže i da mi kosa bude čim jača.

curlysue25
30.03.2012., 15:24
e sad,ovisi kakvu kosu imas..trenutno mi je najbolja kombinacija ulje psenicnih klica i maslinovo (bazna ulja hladno presana) i etericno ulje cedra atlasa i ruzmarina..psenicne klice poticu rast kose,isto kao ruzmarin (koj je dobar za cirkulaciju i jacanje kose) i cedar atlas..maslinovo ulje je za hidratizaciju..mozes umjesto njega korisiti kokosovo..kako ti pase..takodjer ako imas smedju kosu orahovo je zakon..eto bas frendica i ja komentirale,narasla joj kosa od psenicnih klica nenormalno (obje se bavimo aromaterapijom) pa rekla idem i ja se pozabavit time i kosa raste..e sad ako si ko ja da ti nista nije bed stavit na glavu budi kreativna..banana je odlicna,zumanjak (onti ti stvrdne kosu ali kad se ispere je super), avokado, kiwi..svasta nesto iz kuhinje..neko sam vrijeme cak posvjetljavala kosu sa medom :) i bas bude zlatni odsjaj.. ugl evo moja receptura: 20ml psenicnih,30 maslinova, 4 kapi cedra, 4 ruzmarina ( uz to jedna banana i zumanjak,ali i ne moras) dobro namocit i izmasirat vlasiste i vrhove fino nasaftat :D..omotat prozirnom folijom i toplim rucnikom i drzat na glavi najmanje dva sata..ja ponekad i spavam s tim :D
naravno za rezultate treba bit dosljedan i ne odustajat

curlysue25
30.03.2012., 15:31
stvarno mozes napravit cuda..samo ako imas volje i strpljenja :D i na kraju krajeva treba isprobavat..nece svakome ista stvar pasat..za psenicne klice iz pouzdanih izvora mogu rec da djeluje na rast..osim ako si alergicna na psenicu,onda nikako ju kosriti..proguglaj ako ti se da :) maslinovo bi za tanku kosu moglo bit pretesko,u tom slucaju bolje je orahovo ili mozda kokosovo....sve to treba dobro isamponirat da ti ne ostanu rezanci (kao sto se meni desavalo dok nisam nasla nacin kako ju dobro cijelu isprat) moja kosa ti je kovrcava i podosta suha,sad pustam prirodnu smedju pa je ombre,a bila je plava ( pa mozes mislit sta sam ju isusila dok sam ju farbala)

VRubens
30.03.2012., 16:54
Puno hvala na odgovoru pokušat ću promjeniti šampon... i regenerator ! :O
I naravno isprobati neka od navedenih ulja :)

VRubens
31.03.2012., 14:58
A gdje se može kupiti ulje pšeničnih klica? :D

curlysue25
31.03.2012., 15:27
mozes kupit u aromatici /stara vlaska/ tam ti je 110kn,imas u bio bio od primavere cini mi se, tam je 106kn oba su 100ml..mislim da se moze narucit aromarino..ma ima po takvim ducanima..samo da znas meni osobno miris nije najfiniji..nekima pase..tako da se ne bi iznenadila..dosta su skupa i bas iz tog razloga ih mjesam sa drugima jer i ovako me previse o izadje..ja potrosila ovu iz aromatice,nedavno kupila primaverino i to potrosim pa mi se cini da cu morat ohladit malo jer je preskupo..al ako imas para i zelis si priustit,preporucam..ulje ti je dobro i za kozu (izbjegavaj usne da ti brki ne izrastu :)) i za to ti treba par kapi sam...ugl mozes nac malo i na netu..ti biljni peparati cuda rade :)

ramonche
03.04.2012., 14:58
evo, ja sam dobila informaciju od svog frizera ( koji je inače kovrčav čovjek ;) da je najbolje za kovrče na kosu prosušenu ručnikom staviti nivea mlijeko za tijelo ..ono obično plavo, na isti način kao i kad stavljate pjenu za kosu jer pjena samo isušuje kosu. Samo ne stavljat 5 kila, umjereno :) Eto, ako neko proba prije mene nek javi..ili ako je već probao :D

enedielle
03.04.2012., 16:47
O.o e to još nisam čula, mislim da budem sutra isprobala.
znači kaj, operem normalno kosu, šampon+regenerator i osušim ručnikom malo, pa na ruke razmažem malo niveinog mlijeka i gnječim kosu? jer tak s pjenom radim pa da ne fulam :D

ramonche
03.04.2012., 18:00
e baš tako! ako probaš, javi rezultat :D

Bershka
03.04.2012., 20:01
to sam i ja čula, također vrijedi i za suhu kosu, ali umjereno naravno. premda ja ne primjećujem neku razliku..

Think Pink!
03.04.2012., 22:26
Bok curke! :cerek:
Nova sam na temi, pokušala sam sve pohvatati ali bi to trajalo i trajalo...
Imam pitanje... Kakav vam je Keune curl activator? (ako se to tako zove)
I zaima me kak njegujete kosu? Ja moram koristiti specijalizirani šampon a regenerator mi je trenutno onaj s keratinom od schwarzkopfa, uz to još stavim zaštitu od topline i arganovo ulje koje je zakon! Plava sam pa od ulja više nije žedna i bez sjaja...ALI!!!! Nekak mi fali teksture, nije mi to to :ne zna: Neznam kak da opišem, ako ju sušim jako kovrčavo kakva sam prirodna onda mi zgleda preneuredno, malo zgubi na sjaju od siline kovrča. A ponekad ju propeglam pa je onak beachy lijepa ali ne dugo :/ Neznam kak da ju malo pripitomim a da ne gubi sjaj i teksturu. Svaki savjet je dobrodošao :)

curlysue25
04.04.2012., 11:01
hej..ja kupila onaj novi keune curl activator u kremi i meni osobno je ocajan :D onaj sta je u crnoj onoj kao plosnatoj boci (neznam ga opisat) prvi put ga stavila i sljepio mi kosu..jesu bile kovrce,al onak tvrde i lomljive..drugi put isla stavit manju kolicinu al opet ista stvar..isusuje mi kosu i ne valja mi..al naravno to je od osobe do osobe..mozda ce tebi pasat :) meni eto stoji pun doma i bojim ga se opet probat :) specijalizirani sampon,kakav kakav? :D i kakv je to regeneratot sa keratinom,to bas za kovrce,cijena?ja koristim macadamia natural oil sampoo al mi dosta skup..i tu masku..sve je super al kazem skupo dosta :) koristim ulje makadamija natural oil..a ja ti koristim za sjaj svilu za kosu koja je savrsena,al sam ju davno prije narucila od frendice koja se preselila u madrid i sad ju nemrem nigdje nac,od tog kovrce lagane,sjajne,leprsave..bas je genijalna..koristim i od lusha rnb..okej,al nis preposebno...

Think Pink!
04.04.2012., 20:46
Šampon koji uzimam je ustvari čisteća pjena od Rougj-a. Košta 75kn ali imam ju 2 mjeseca i zakon mi je! Počela sam ju koristiti jer mi je od stresa naglo počela ispadati kosa i sad sve štima, dermatolog je zaključio da mi ne pašu Ph vrijednosti uobičajenih šampona. Ne isušuje mi kosu jer se nanosi isključivo na vlasište i mirna sam s pranjem skoro cijeli tjedan :)
Onaj regenerator nije ustvari niš specijalno, nabasala sam na švarckopfovu liniju gliss al ubi me neznam kako se zove. Crna je bočica sa zlatnim čepom, nekih 20 i nešto kuna brijem. Fkt mi je super, možda čak i bolji od Friede a koristila sam i njega jako dugo. Uljčeko je 50kn i nabavljam ga iz salona, zakon je i nemrem živjeti bez njega više :cerek: E, hvala za Keune, nisam eto znala ništa o tome jer sve moje koleginjice eto uživaju u dugim sjajnim ravnim kosama :D

curlysue25
05.04.2012., 11:36
a di nabavis taj sampon?..i dalje je jeftiniji od macadamie :) ma ja sam pila sad solgar za kosu,pa stavljam ulja..i fkt brinem o kosi jer mi isto tak od stresa pocela jace opadat i sva sam se prestrasila pa jos gore bilo..eto ovaj solgar u dva mjeseca popravio stanje,puno mlade kose :) al i dalje brinem oko tog...pa bi probala taj..jel oram to kod dermatologa ili je sampon koj se moze ovak koristi..da ne sprcakam nes :D 50kn..di di? meni macadamia 80..ajem sta cu ustedit..mislim meni je keune inace sasvim dobar bio..koristila sampon za suhu kosu i masku neku..i stvarno je super..pa onaj od narance za cesto pranje..bio je nekad sprej aktivator za kovrce isto jako dobra..al u ovo sam se stvarno jako razocarala..tako da eto moje iskustvo..ma moje frendice isto sve ravne duge,kratke kose..svasta nesto,a ja cupava,i nit duga nit kratka i borim se s njom :D al kovrce volim najvise i jednom ce i ona bit duga :D

nutrizone
06.04.2012., 09:59
Ako koga zanima prodajem
Tigi Catwalk Curlesque Curls Rock Amplifier 150ml/5oz
ima ga sigurno 2/3 minimalno, i potrebna je jako mala količina veličine graška i manje..., definira i drži kovrče, ne isušuje,
70 kn ukl pp

Mislim da je idealan za dužu kosu, za definiranje kovrča i podizanje, bez cruncha, a za to je stvarno potrebno jako malo i zbilja fenomenalno miriši

Think Pink!
06.04.2012., 21:17
Ey malo kasnim s odgovorom. Rougj imas u svakoj boljoj ljekarni, u zagrebu znam za ljekarnu na trgu. Ulje uzimam iz jednog no name salona iz duge rese, iz karlovca sam pa se isplati...ako hoces i iz zg si mogu ga naruciti pa ti donesem :)

Maremonti
07.04.2012., 09:32
Neka napise netko tko je zaista probao mlijeko za tijelo i da li moze i neko drugo a ne bas Nivea.
Meni pase keune curl activator od desetak isprobanih ali za dugu i gustu grivu treba zaista malo kreme kao ljesnjak, i vise i manje ne djeluje ok.
Ja sam ispadanje i suhu kosu rijesila etericnim uljima

curlysue25
08.04.2012., 13:51
Neka napise netko tko je zaista probao mlijeko za tijelo i da li moze i neko drugo a ne bas Nivea.
Meni pase keune curl activator od desetak isprobanih ali za dugu i gustu grivu treba zaista malo kreme kao ljesnjak, i vise i manje ne djeluje ok.

da i mene isto ful zanima o za kremu niveinu..
i ja isto etericna ulja, mumiu tabletice za imunitet i super,i solgar dva mjeseca..skupe ali meni osobno dobre :) :top:

miseducata
08.04.2012., 13:54
meni je dobar keune kurl aktivator.al bolji mi je selective curl design.i jeftiniji :D

curlysue25
08.04.2012., 14:05
di nabavis to i kolka cijena? :)

enedielle
08.04.2012., 14:25
ja sam se farbala nedavno pa mi je kosa malo suha i ne kovrča se najbolje, stavila sam malo te kreme, nakovrčala se na krpice, ispalo je odlično. drži već tri dana, kosa mi začudo nije još uvijek masna i izgleda kao kad sam ju prvi dan složila, a obično se treći dan zamasti malo pa ju perem.
probala sma sad s tim nivea mlijekom jer to i koristim, ima sestra neko balea coconut pa ću sutra s tim probati jer miriši predivno :cerek:

e da, što se toga tiče, kako da kosa čim duže zadrži miris regeneratora ili šampona? meni se to izgubi već nakon što se osuši :tuzni:

Ofčica
08.04.2012., 14:32

Ja uvijek ljeti kad sam puno na suncu stavljam mlijeko za tijelo na kosu. Nisam stavljala Niveino nego neko drugo (ovisi koje u tom trenutku koristim). obično sam stavljala ona jako hidratantna koja se nanose nakon sunčanja.
Meni je to super ali ja imam dosta suhu i jaaako gustu kosu koja sve upije. Naravno,ne smije se pretjerati s količinom mlijeka jer se onda i na najgušćoj kosi naprave rezanci.

curlysue25
08.04.2012., 14:37
ja sam se farbala nedavno pa mi je kosa malo suha i ne kovrča se najbolje, stavila sam malo te kreme, nakovrčala se na krpice, ispalo je odlično. drži već tri dana, kosa mi začudo nije još uvijek masna i izgleda kao kad sam ju prvi dan složila, a obično se treći dan zamasti malo pa ju perem.
probala sma sad s tim nivea mlijekom jer to i koristim, ima sestra neko balea coconut pa ću sutra s tim probati jer miriši predivno :cerek:

e da, što se toga tiče, kako da kosa čim duže zadrži miris regeneratora ili šampona? meni se to izgubi već nakon što se osuši :tuzni:

stavila si nivenio mljeko za tjelo na kosu?isto sam se farbala i trazim nekaj da ozivi kovrce :) al nisam skuzila kaj si stavila..:ne zna:

marionbloom
08.04.2012., 14:44
kovrce najljepse izgledaju ako se na jos mokru kosu utrlja djecje ulje.:afro::D

enedielle
08.04.2012., 14:45
da da :D netko je na prošloj stranici napisao da je kao to dobro, pa eto, da probam, i ispalo je oke... stavila sam relativno malu količinu na toliko gustu kosu, samo sam praktički namazala dlanove malo debljim slojem i tako prošla po kosi. stavila te krpice jer mi se ne kovrča baš lijepo kosa nakon farbanja, i eto, drži za sad super, velim, tri dana nije ništa ni splasnulo ni zgužvalo se ni izravnalo :)

neko posebno dječje ulje ili bilokoje? koja količina je u pitanju? da ne završim s rezancima :zubo:

curlysue25
08.04.2012., 14:50
ahaa..ja ne stavim krpice,al definitvno cu probati stavit ovak i na zraku il na difuzor posusit :) da loknice budu sjajne :) sad kad to bude bolje od svih mogucih krema na koje sam bacila pare cu poludit :)

enedielle
08.04.2012., 14:52
ma inače ni ja, al ove syoss boje očito dosta isušuju kosu i treba dosta vremena da se oporavi.
zato ja ne bacam baš novce na te kreme, već sam davno skužila da mi malo toga pomaže :D

marionbloom
08.04.2012., 14:54
da da :D netko je na prošloj stranici napisao da je kao to dobro, pa eto, da probam, i ispalo je oke... stavila sam relativno malu količinu na toliko gustu kosu, samo sam praktički namazala dlanove malo debljim slojem i tako prošla po kosi. stavila te krpice jer mi se ne kovrča baš lijepo kosa nakon farbanja, i eto, drži za sad super, velim, tri dana nije ništa ni splasnulo ni zgužvalo se ni izravnalo :)

neko posebno dječje ulje ili bilokoje? koja količina je u pitanju? da ne završim s rezancima :zubo:

nije bitno koje.
ono ulje za djecu..i fino malo u rukice vode i ulja i po kovrcama polako natraljas.
kolicina, a cuj ne mogu oderdit ovako..ako ima puno kose onda vise
bitno je da je kosa jos mokra, jer ako je stavljas na suho nema efekat fine kovrce
sto je najzanimljivije ne daje dojam masne kose..
meni je tako super.
probaj, nista ne kosta.

miseducata
08.04.2012., 17:31
di nabavis to i kolka cijena? :)

u frizerskim salonima koji drže selective.u victinim dućanima isto drže selective.

dođe oko 50kn i traje stvarno dugo.

ovako izgleda:
http://www.selective-shop.de/Selective-Professional-NOW-Design-Curl-250ml

https://fullbusiness.com/tvrtka/selectiveprofessional/ponuda/space-stying.htm

Butterfly2
08.04.2012., 17:39
u frizerskim salonima koji drže selective.u victinim dućanima isto drže selective.

dođe oko 50kn i traje stvarno dugo.

ovako izgleda:
http://www.selective-shop.de/Selective-Professional-NOW-Design-Curl-250ml

https://fullbusiness.com/tvrtka/selectiveprofessional/ponuda/space-stying.htm

Ja sam isto taj koristila prije dok sam živjela u Splitu i bio mi je super. Al otkad sam u Zagrebu nigdje ga ne uspjevam pronaći. Prije neki dan sam svratila u jedan salon na Trešnjevci koji drži njihove proizvode, al žena mi nije htjela prodati :ne zna:

curlysue25
08.04.2012., 21:52
Ja sam isto taj koristila prije dok sam živjela u Splitu i bio mi je super. Al otkad sam u Zagrebu nigdje ga ne uspjevam pronaći. Prije neki dan sam svratila u jedan salon na Trešnjevci koji drži njihove proizvode, al žena mi nije htjela prodati :ne zna:

znaci doc do toga nije bas najlaske..bemu misa..isto ko i ova moja svila za kosu koja mi bila savrsena i nema sance..ja sam isto iz zg pa ako nadjes negdje aj pls javi

curlysue25
09.04.2012., 12:34

evo jutros stavila niveinu kremu za tjelo na kosu..i mogu rec da mi se svidja..kosa kovrcava i nekak malo drugacija na dodir :) sve u svemu meni se svidja

Maremonti
10.04.2012., 07:56
I kako danas izgledaju kovrce sa nivea mlijekom?Drzi?

Ja sad imam Dove mlijeko pa mozda sa njim isprobam i javin.

curlysue25
10.04.2012., 11:55
bolje nego inace :) inace meni drugi dan kovrce koma,sve frizave i spljostene,pa ih moram rascesljat i sa uljem ponovono oblikovat :) al danas su fkt ok,nisu lijepe bas ko jucer al su nosive :) s time da sam ovu noc spavala tak da sam izvukla kosu,i nisam lezala na njoj,neg je bila onak iznad jastuka :) neznam kak da objasnim,pa je mozda i to imalo veze s tim..probaj,nemre ti bit nis,mozes sam anc novu fintu :) ak ne,kaj sad :)

Maremonti
10.04.2012., 20:06
Hvala. Moram prespavati ali cu kad tad pokusati, vjerojatno ljeti kad cesce perem. Ja sam prvi dan kovrcava kao Kerumova Fani trenutno. Drugi i treci dan samo prodem vodom navlazenim rukama i malo zguzvam kosu a potom pospricam mokre ruke wella sprejem za kovrce i funkcionira, nisu kao prvi dam ali sasvim solidne. Wella sama mi ni valjala ali sam je samo jednom probala, a ovo sljaka, mogu i vise izdrzati samo ja ne izdrzim pa operem 3 dan ako ne drugi,zbog kuhanja. Kuzim kako spavas sue.

Baby Donna
11.04.2012., 15:55
Pozdrav kovrdzice! jel ima Sunsilka za kupiti gdje u hr, limoni..ili... ? :*

Maremonti
12.04.2012., 23:24
Vidjela sam Sunsilk u Italiji

:) sunshine
09.05.2012., 00:44
Ne znam je li ova tema već bila, ili je pod kovrčavom kosom (gdje ima skoro 500 stranica) pa ne mogu naći...uglavnom, zanima me koja vam je linija za pranje kose i maska za kosu najviše pomogla (bilo kupovna ili iz domaće radinosti).

Kako sam ja još uvijek u potrazi za pravim proizvodima, svaka pomoć je dobrodošla:rolleyes:

Moja kosa je do ispod ramena, preprepregusta i kovrčava, iako su unutarnji slojevi kose nekako ravniji i zaglađeniji, tako da mi gornji sloj kose stvara probleme jer je porozan, izgleda uništeno iako se nikada ne peglam i ne koristim fen (što bi tek bilo da koristim...).

Isprobala sam i john friedu (kosa mi bude nekako teška i porozna), guhl zeleni (ista stvar), keune i sve ove ostale preparate tipa balea (nikako), fructis i da ne nabrajam. Jedino su mi donekle dobri niveini šamponi i regeneratori, ali ne i maska. Možda ih stavljam previše na kosu...

Trebam što i sve kovrčavice, neporoznu, glatku kosu sa mekano oblikovanim kovrčama. Napominjem da sam si nedavno odrezala čak i šiške zbog gustoće i suhoće tog gornjeg sloja kose i mislim da će mi ostatak kose biti lakše oblikovati sada, iako se bojim što ću sa suhim šiškicama (moram pohvaliti i svoju frizerku koja me ošišala najbolje što je mogla).

I zadnja stvar, nisam iz zagreba pa mi kerastase i loreal prof. te slični proizvodi nisu dostupni (na moju veliku žalost) tako da su mi dostupni jedino muller, dm i kozmo te pripravci iz domaće radinosti.

Hvala svima unaprijed. :W

Ofčica
09.05.2012., 10:46
Ne znam je li ova tema već bila, ili je pod kovrčavom kosom (gdje ima skoro 500 stranica) pa ne mogu naći...uglavnom, zanima me koja vam je linija za pranje kose i maska za kosu najviše pomogla (bilo kupovna ili iz domaće radinosti).

Kako sam ja još uvijek u potrazi za pravim proizvodima, svaka pomoć je dobrodošla:rolleyes:

Moja kosa je do ispod ramena, preprepregusta i kovrčava, iako su unutarnji slojevi kose nekako ravniji i zaglađeniji, tako da mi gornji sloj kose stvara probleme jer je porozan, izgleda uništeno iako se nikada ne peglam i ne koristim fen (što bi tek bilo da koristim...).

Isprobala sam i john friedu (kosa mi bude nekako teška i porozna), guhl zeleni (ista stvar), keune i sve ove ostale preparate tipa balea (nikako), fructis i da ne nabrajam. Jedino su mi donekle dobri niveini šamponi i regeneratori, ali ne i maska. Možda ih stavljam previše na kosu...

Trebam što i sve kovrčavice, neporoznu, glatku kosu sa mekano oblikovanim kovrčama. Napominjem da sam si nedavno odrezala čak i šiške zbog gustoće i suhoće tog gornjeg sloja kose i mislim da će mi ostatak kose biti lakše oblikovati sada, iako se bojim što ću sa suhim šiškicama (moram pohvaliti i svoju frizerku koja me ošišala najbolje što je mogla).

I zadnja stvar, nisam iz zagreba pa mi kerastase i loreal prof. te slični proizvodi nisu dostupni (na moju veliku žalost) tako da su mi dostupni jedino muller, dm i kozmo te pripravci iz domaće radinosti.

Hvala svima unaprijed. :W

Ja koristim tigi hi def curls šampon i regenerator. Imam istu kosu kao što si ti opisala svoju. Inače,šampon ti je bez sulfata (to su deterdženti koji se stavljaju u šampone) i stvarno je super,ne isušuje kosu uopće. Regenerator je isto super,ali ga moraš držati otprilike 5 min na kosi jer je blaži od uobičajenog. Kovrče se stvarno lijepo formiraju nakon toga bez ikakvih posebnih fenova i sličnog (ja pustim kosu da se osuši prirodno na zraku). Još na kraju na vlažnu kosu stavim malo macadamia natural oil i to je to. Dobiješ mekanu,mirisnu i kovrčavu kosu :mig:

:) sunshine
09.05.2012., 16:51
Ja koristim tigi hi def curls šampon i regenerator. Imam istu kosu kao što si ti opisala svoju. Inače,šampon ti je bez sulfata (to su deterdženti koji se stavljaju u šampone) i stvarno je super,ne isušuje kosu uopće. Regenerator je isto super,ali ga moraš držati otprilike 5 min na kosi jer je blaži od uobičajenog. Kovrče se stvarno lijepo formiraju nakon toga bez ikakvih posebnih fenova i sličnog (ja pustim kosu da se osuši prirodno na zraku). Još na kraju na vlažnu kosu stavim malo macadamia natural oil i to je to. Dobiješ mekanu,mirisnu i kovrčavu kosu :mig:

e baš ti hvala! već mi je curly sue preporučila macadamijine proizvode, no probat ću svakako potražiti onda regenerator bez sulfata pa ću ga kombinirati s macadamia natural oil šamponom, maskom i uljem:rolleyes:

dvorac.w
10.05.2012., 23:34
ajmo..stogodisnjakinja...pa skoro..pomaze,, sampon i regenerator nek budu za kovrcavu.. nakon pranja kose na lagano frotiranu artego twist up , posusiti diruzerom, finis stogodisnjim briljantinom luxina..mirni 5 dana...nema mudrosti .prihvacam sve pohvale i kritike.:)))

Maremonti
11.05.2012., 21:48
Sunshine probaj etericna ulja ili neko ulje za kosu, to je tako nahrani i hidratizira, u pocetku redovno a potom povremeno. Meni je jako pomoglo.

ellafitz
13.05.2012., 14:19
Ne mogu vjerovati! Baš ovih dana razmišljam o tome da se ofarbam u tako neku svijetliju crvenu koja više vuče na plavo. Ali ne znam da li će mi se dati stalno farbati. Odlazak kod frizera mi je kao inače ljudima kod zubara, odgađam do zadnjeg trena. Mrzim ići kod frizera! Imaš možda kakvu sličicu te bob frizure? Bila sam kratko ošišana ali ne baš bob, uopće ne znam kako bi to trebalo izgledati. A i puštam kosu, dragome za ljubav. On ne može prežaliti što sam se bila ošišala. A meni već ide na živce ovako duga. Kraća je toliko lakša za održavati i kovrče su tako lijepe i kovrčavije:D Možda da se ofarbam pa kad mi dosadi crvena - bob. Ove sve proizvode od Schwarzkopfa kupuješ kod frizera? Koliko dođu? A kako vam inače podnosi kosa redovito farbanje? Strah me uopće početi da ju ne uništim. Stavim s vremena na vrijeme (2 -3 puta godišnje) malo pramenova pa mi je to ok. Zadnji put mi je frizerka stavila blajh na pramenove (inače farbu) i kosa mi je na tim mjestima baš nekako čupava, ružno čupava. Ne znam kako da ih maknem.

Ajde probaj nabacit neku sliku boba, bila bih ti jako zahvalna:grli:

Hej joj oprosti tek sam sad vidjela ovo. SKP proizvode kupujem kod frizera, da ispred je dućan s proizvodima. curl bounce iz SKP nisu previše skupi za profesionalne proizvode. Maska je 128, šampon negdje oko 70 kn a ulje je oko 180. Ali sve stvarno dugo traje. Što se tiče farbanja, u salonu mi u boju stave ulje i pokušavam što duže izdržati da se ne farbam, tako da idem svakih 2 mjeseca na kompletno bojanje, a onda svakih par mjeseci stavim preljev pa izdržim i preko 2 mj, preljev se ispire, nema u sebi hidogena nego samo razvijač, osvježi boju i polako se ispire tako da se izdrast ne vidi kao i s bojom. Evo i sličkice od naprijed! Meni je sad kosa narasla ali opet razmišljam da bi tako jer mi je bilo super za održavati i jako mi je kosa bila lijepa i zdrava :)

branka primorac
16.05.2012., 17:54

ja sam to radila u srednjoj (znači prije 10-ak god. :rofl:) i u to doba mi je bilo ok. mada sam imala dojam kao da mi svu "prašinu" s jastuka upija, pa bi je brzo morala prati..princip mi je bio isti za bilo koje mlijeko za tijelo, ne samo niveino..

VRubens
16.05.2012., 22:46
Gdje ima za kupiti taj tigi hi def curls šampon i regenerator? i ulje makadamije? :) I ja imam neukrotivu grivu ispod ramena ! i naravno vrlo suhu...

Maremonti
17.05.2012., 12:18
Hvala Branka. Jos to nisam isprobala ali vjerojatno ni necu.

VRubens, vec ce ti bilo koje ulje pomoci, i nesto za definiranje kovrci, ja bi mogla i 4-5 dana bez da perem, kosa mi ukrocena, i normalna, ni suha ni masna. Vele mi u salonu da imam najzdraviju kosu od svih musterija, samo zbog trackanja uljem. Redovno bojim kosu vec barem 25 lit.

crvenokosa112
17.05.2012., 12:32
VRubens, ja kupujem tigijeve šampone i regeneratore preko neta, sa lookfantastica ili feeluniquea. Šampon od 750 ml košta 18.40 eura, dok kod nas od 250 ml košta 115 kuna. Često znaju biti akcije, evo npr. ovaj ponedjeljak su na lookfantasticu tigijevi proizvodi bili sniženi 25 %. Tako sam šampon i regenerator platila 21 euro umjesto 32.

Ofčica
17.05.2012., 19:12
Gdje ima za kupiti taj tigi hi def curls šampon i regenerator? i ulje makadamije? :) I ja imam neukrotivu grivu ispod ramena ! i naravno vrlo suhu...

Ja isto preko neta kupujem i taj šampon i regenerator i ulje.
Pogledaj na feelunique ilia cheapsmells,tamo ja obično nalazim najjeftinije stvari :mig:
Evo link za ulje http://www.cheapsmells.com/viewProduct.php?id=438473&currency=USD
i evo za komplet šampona i regeneratora http://www.feelunique.com/p/TIGI-Bed-Head-Styleshots-Hi-Def-Curls-Shampoo-Conditioner-Duo-2-x-750ml

sarmica1311
18.05.2012., 19:50
Ja isto preko neta kupujem i taj šampon i regenerator i ulje.
Pogledaj na feelunique ilia cheapsmells,tamo ja obično nalazim najjeftinije stvari :mig:
Evo link za ulje http://www.cheapsmells.com/viewProduct.php?id=438473&currency=USD
i evo za komplet šampona i regeneratora http://www.feelunique.com/p/TIGI-Bed-Head-Styleshots-Hi-Def-Curls-Shampoo-Conditioner-Duo-2-x-750ml

I koliko dođe dostava?

Ofčica
18.05.2012., 20:22
I koliko dođe dostava?

Evo sad sam baš provjerila na cheapsmells,dostava u hr za ulje od 125 ml je 4,56 $
Na feelunique imaju free shipping :D

black chocolate
30.05.2012., 20:06
Imam veeeliki problem. Imam osjecaj kao da mi kosa uopce ne raste. Pustam je vec 4 godine, a sve mi je kraca i kraca. Pro tjemenu imam dosta kose, ali vrhovi su katastrofa. Uzasno su tanki i ispucali. Kada mislim tanki mislim na doslovno par dlaka. Stalno je u punđi jer kad je raspustim izgleda katastrofa. Sisam se redovito, u tome nije problem. Prije 4 godine sam imala tako lijepu gustu frckavu kosu, a sada imam jednu veliko gnijezdo na glavi. Hitno trebam pomoc! :((((((((

Maremonti
31.05.2012., 08:03
Cokolada osisaj to kod pametne frizerke, najbolje kovrcave, nakratko i koristi neko ulje da je nahranis. Vezanje joj steti.

curlysue25
31.05.2012., 13:15
curke stvarno mi treba dobar frizer koj zna raditi sa kovrcavom kosom,ko ce ju znat normalno osisati, oblikovati, lijepo ju posusit na kovrcavo? u zivotu nisam izasla iz salona a da su me lijepo posusili difuzorom,najcesce bi izgledala raspuhano i groznooo..a o obliku i sisanju necu ni pricat..neki frizer u zagrebu,od kojeg mogu dobit pokoji savjet i izac sa prekrasnom OBLIKOVANOM LIJEPO OSISANOM kovrcavom kosom iz salona.. :D bit cu vam vjecno zahvalna

babysittingnatalija
04.06.2012., 21:36
Molim preporuke za pakung, regenerator ili bilo što što će moju kovrčavu kosu uspješno raščešljati a da to ne traje pola sata :504:

Bezuspješno tražim i isprobavam i nisam s ničim zadovoljna....

branka primorac
08.06.2012., 19:01
svaki put zaboravim dat svoju preporuku za najsavršeniji poizvod za kovrčavu kosu
http://www.shespeaks.com/pages/img/review/AvedaBeCurlySerum_05132009144217.jpg
AVEDA BE CURLY ENHANCER
nema što nisam probala za kovrčavu kosu, ali ništa mi nije uspilo ovo nadmašit. kovrče su mi meke i ne stvrdnu se, glavni sastojak su proteini pšenice, odlično miriše :cerek: kako ga nema u HRV, a potrošila sam zalihe iz inozemstva:o, otkrila sam da ga ima na feelunique i sad čekam:raspa:

dvorac.w
09.06.2012., 20:50
curke iz zg, imate kakvog novog, dobrog frizera kovrcave kose..hvala:)

divazg
09.06.2012., 22:13
curke iz zg, imate kakvog novog, dobrog frizera kovrcave kose..hvala:)

pa ja sam zadnji put bila u Kefi i šišala me Ivana i zadovoljna sam. salon je nešto skuplji, ali mislim da se isplati dati novce. pranje, šišanje i frizura za dugu kosu je 190kn.

dvorac.w
10.06.2012., 08:54
hvala ti..malo cu se raspitati, tamo jos nisam bila, a cijena je uobicajena

MadeByMaja
10.06.2012., 11:18
pa ja sam zadnji put bila u Kefi i šišala me Ivana i zadovoljna sam. salon je nešto skuplji, ali mislim da se isplati dati novce. pranje, šišanje i frizura za dugu kosu je 190kn.

Ja isto od nedavno idem tamo, kovrčava sam inače. Šišao me Mario i skroz sam zadovoljna. Kosa mi je malo ispod ramena, i šišanje je bilo 160kn. Neki dan mi je Ivana skratila šiške, i nisu mi to ništa naplatili, tako da svaka im čast što se toga tiče :)

babysittingnatalija
11.06.2012., 20:55
branka primorac da li je to regenerator, maska ili nešto treće?

lamija
12.06.2012., 23:31
cure jeste li vi ošišane stepenasto? frizerka mi kaže da kovrčava kosa mora biti ošišana stepenasto,a kao rezultat toga mi je skratila kosu koju sam puštala 3 godine,kao ne bude mi dužinu dirala,a od dužine mi je ostalo dva pramena koja su duža,jaooooo,ne mogu vjerovati da sam opet na početku,a taman mi je kosa bila narasla :cry:

curlysue25
13.06.2012., 12:40
cure jeste li vi ošišane stepenasto? frizerka mi kaže da kovrčava kosa mora biti ošišana stepenasto,a kao rezultat toga mi je skratila kosu koju sam puštala 3 godine,kao ne bude mi dužinu dirala,a od dužine mi je ostalo dva pramena koja su duža,jaooooo,ne mogu vjerovati da sam opet na početku,a taman mi je kosa bila narasla :cry:

ja sam ti osisana stepenasto i imam kovrcavu kosu,i iza mi ide onak tipa kao u spic..mislim kovrce mi tako puno lijepse padaju nego kad su sve jednake duzine, onda sam ko zvono,uz glavu mi padne i siri se u duzinu.mada mislim da te mogla lijepo osisati da ti uopce ne dira duzinu..i ja ti se s time borim i fkt znaju zeznuti frizerke jer te izreckaju i samo ti ostane bas to,tri duza pramena..koristi si kremice za kovrce i uzivaj u kovrcama dok ponovno malo ne narastu,a to ce ti zacas :) i ja muku mucim sa pustanjem kose i neznam di bi kod frizera i imam zecse strahove,tako da te razumijem :cerek: al iskreno lijepse mi je vidit tako stepenaste modernije frizure nego sve u jednoj duzini,pogotovo kovrcave cure,mada je to moj ukus,nisu svi takvi!

branka primorac
13.06.2012., 16:17
branka primorac da li je to regenerator, maska ili nešto treće?

sorry, tek sad vidila. to ti je krema za kovrče ili tzv. "leave in". ja je stavljam na vlažnu kosu prije nego je malo prosušim fenom. nemam nikog kovrčavog oko sebe, tako da ne znam djeluje li svima isto...

kako sam je potrošila, odlučila sam probat macadamia kremu za kovrče i pomiješam je sa uljem (isto macadamia) i to mi je OK. triba probat, pa vidit što tvojoj kosi više paše:mig:

inače, sve moguće regeneratore ili šampone za kovrčavu kosu sam koristila i nisam primjetila neki ludilo efekt (jedino možda od John Friede, ali to mi je preskupo), efekt vidim isključivo sa kremama koje ostaju na kosi..

curlysue25
18.06.2012., 12:32
ima li tko iskustva sa friz salonom freeze i pjerom?cula sam da zna raditi sa kovrcavom kosom,pa jel ima tko iskustva?

babysittingnatalija
21.06.2012., 12:35
Meni treba nešto što će ju nakon šamponiranja lijepo raščešljati i da to ne traje pola sata.

čokokukix
21.06.2012., 14:48
Meni treba nešto što će ju nakon šamponiranja lijepo raščešljati i da to ne traje pola sata.

Raščešljavaj je prstima-vjeruj, to je bolje i puno bezbolnije je od češlja. :D
Isprobaj ovo http://www.tollfri.com/photos/w/8/829_1.jpg dođe svega 8kn a traje bar tri pranja, s time da mi je puno puno bolje od istoimenog regeneratora.

Ja ga nanesem na kosu odmah poslije pranja, ne cijedim je niti išta. Treba se držati minutu, taman ti prođe vrijeme dok ne raspetljaš kosu. Nadam se da će ti pomoći. :mig:

zaskia
25.06.2012., 10:06
Ima li ove linije u našim trgovinama, dakle za kovrčavu kosu? Nekada su mi Panteneov šampon i balzam za kovrčavu kosu bili najbolji i onda su ih odjednom prestali proizvoditi...

http://1.bp.blogspot.com/-M3NKx5N0nN4/T1oF020repI/AAAAAAAAAOI/QuTH01LsEmw/s400/IMAG0936.jpg

enedielle
05.07.2012., 15:59
mislim da je prije bilo riječi o šišanju ravno/postepeno za kovrčavu kosu.
ja sam do sad bila ošišana ravno sa stanjenim vrhovima, nije bilo moje frizerke, pa me ova druga pitala ako želim da me ošiša postepeno, da je to bolje za kovrčave cure. mislim da mi je ovo najbolja frizura do sad :D em se kovrče same oblikuju super dok se prirodno suše, kosa mi je u vidljivo boljem stanju, ljepšeg oblika, volumen taman... :cerek: ma savršeno.
stavljam samo orahovo ulje na vrhove da ne izgledaju slamnato i oštećeno zbog bojenja.
moja preporuka, svakako se probajte ošišati ovak. :)

TotallyAria
23.07.2012., 01:00
jel netko može preporučiti dobrog frizera u Splitu? Nitko mi baš ne zna ošišat kako triba:(

na koji način ste vi ošišane? hvala:mig:

Helou Kiti
23.07.2012., 15:13
mislim da je prije bilo riječi o šišanju ravno/postepeno za kovrčavu kosu.
ja sam do sad bila ošišana ravno sa stanjenim vrhovima, nije bilo moje frizerke, pa me ova druga pitala ako želim da me ošiša postepeno, da je to bolje za kovrčave cure. mislim da mi je ovo najbolja frizura do sad :D em se kovrče same oblikuju super dok se prirodno suše, kosa mi je u vidljivo boljem stanju, ljepšeg oblika, volumen taman... :cerek: ma savršeno.
stavljam samo orahovo ulje na vrhove da ne izgledaju slamnato i oštećeno zbog bojenja.
moja preporuka, svakako se probajte ošišati ovak. :)

Može pliz slikica?? :moli: :) i kako te točno stepenasto ošišala, samo uz lice ili sve, do kud ti je najkraći sloj? koliko pitanja :)
ja inače imam neku valovito-čupavu kosu i kad me frizerka stepenasto ošišala odjednom se to čupavo pretvorilo u neke ajmo ih nazvat kovrče i najbolje izgleda kad se na zraku osuši.. zadovoljna sam kad mi je kovrčavo, ali kad je izravnam mi je to nekako sve uz lice prekratko i za čas se počne izvijati i čini mi se da mi je jedna strana kraća :( nadam se da će kako raste to izgledati bolje, tješim se, a do tad ću forsirat kovrčavo-valovito :p

enedielle
23.07.2012., 16:04
sve je ošišala stepenasto i malo stanjila jer da je ostavila, imala bih zvono na glavi. najkraći sloj je već sad malo ispod brade, ostatak je skoro do pola leđa kad je ravno. naravno da sve skoči kad se nakovrča :D ravno ni ne nosim jer minimalna količina vlage, čak i vjetar, i za sat vremena sam ista kao kad se na zraku suši. kako god da je izravnam, nema smisla.
nemam skroz kovrčavu kosu, onak više kao da je srednjim figarom nakovrčana, pri tjemenu ravna, slična tvojoj.
sličica može navečer kad operem kosu, sad je masna i zgužvana u rep :zubo:

TotallyAria
23.07.2012., 22:01
sve je ošišala stepenasto i malo stanjila jer da je ostavila, imala bih zvono na glavi. najkraći sloj je već sad malo ispod brade, ostatak je skoro do pola leđa kad je ravno. naravno da sve skoči kad se nakovrča :D ravno ni ne nosim jer minimalna količina vlage, čak i vjetar, i za sat vremena sam ista kao kad se na zraku suši. kako god da je izravnam, nema smisla.
nemam skroz kovrčavu kosu, onak više kao da je srednjim figarom nakovrčana, pri tjemenu ravna, slična tvojoj.
sličica može navečer kad operem kosu, sad je masna i zgužvana u rep :zubo:

gdje si se šišala? i ja imam tako polukovrčavu, pri vrhu skoro skroz ravnu...

P.S. sviđa mi se tvoj..jel ovo potpis doli:D uglavnom, lyrics od Metallice

enedielle
04.08.2012., 23:39
eto me konačno na laptopu pa da uploadam.
prvo je slika kakvih mjesec dana prije šišanja, malo mi je bila oštećena kosa, ovo sad je tjedan dana nakon šišanja ako sam dobro izračunala. tek sad sam skužila po slikama da se mi ni ne vide ti slojevi jer kovrče s gornjeg uđu nekako i ne primjeti se :zubo: gore je popeglano jer si izgledam ko ovčica kad ostavim kovrčavo :D
nisam koristila nikakvi figaro ni vitlere, sušeno tak prirodno na zraku, oprala sam s običnim žuti gliss kur šamponom i stavila masku, još na vlažnu kosu sam stavila malo bademovog ulja i eto.
http://i49.tinypic.com/35cpug7.png

MartinaanitraM
05.08.2012., 11:11
prvo je slika kakvih mjesec dana prije šišanja, malo mi je bila oštećena kosa, ovo sad je tjedan dana nakon šišanja ako sam dobro izračunala. tek sad sam skužila po slikama da se mi ni ne vide ti slojevi jer kovrče s gornjeg uđu nekako i ne primjeti se :zubo: gore je popeglano jer si izgledam ko ovčica kad ostavim kovrčavo :D
nisam koristila nikakvi figaro ni vitlere, sušeno tak prirodno na zraku, oprala sam s običnim žuti gliss kur šamponom i stavila masku, još na vlažnu kosu sam stavila malo bademovog ulja i eto.

Ajme, prelijepa ti je kosa sad :cerek: Kod koga si išla na šišanje?

enedielle
05.08.2012., 11:35
šišala sam se kod jedne no name frizerke (okolica čakovca), kad joj je dobar dan šiša fenomenalno :zubo: očito sam taman pogodila.

Helou Kiti
06.08.2012., 14:34

ajme predivna ti je kosa, jaaao kad će meni tako narast :cerek:

bibi:)
07.08.2012., 10:07
bok cure, evo vam još jedne kovrčave :) :W

e sad, u zadnje vrijeme imam problema sa kosom jer mi je počela jako ispadati. jesam ja pod stresom i sve to, ali ovo je već nenormalno. uvijek je bila gusta i imala volumen, sad se stvarno prorijedila (u odnosu na prije). vidjela sam da je neka od vas spomenula ulje pšeničnih klica, morat ću to isprobati :top:

evo moje kosice:

http://i45.tinypic.com/jpa7bt.jpg

i još nešto: zanimljivo mi je da što mi je kosa duža, to mi se gornji dio ravna, a kovrče postaju puno blaže. vjerojatno jer je teška :p samo se bojim će nestati s vremenom. valjda neće :ne zna::moli:

enedielle
07.08.2012., 10:45
:eek:
ja hoću takvu kosu!

07.08.2012., 15:48
:eek:
ja hoću takvu kosu!

:cerek:

la rosana
07.08.2012., 19:20
:w

ovako kad sam bila mala imala sam ravnu kosu skroz s vremenom se pocela kovrcati, u pocetku mi se to nije svidalo pa sam je stalno peglala ali u zadnje vrijeme sad ju zavolila, ali sad jedan problem imam siske. Pa sad par pitanja
1. je li ima ko da ima siske, a ricanu kosu pa ispegla siske a ovo ostalo ostavi ricano, je li to uopce izgleda dobro sto vi mislite?
2. kovrcava mi je kosa (skroz) jedino ako je ne feniram sa cetkom. Npr ako je cetkam dok je feniram ispast ce mi relativno ravna, iako ne skroz vise se onako na krajevima zakovrca ali nekako je cijela napuhana pa izgleda ko slama, najcesce se zbog toga i snervam i onda je opeglam. Kovrcava mi bude jedino ako je osusim ali bez da je cetkam i ostalo. Pa mene zanima ima li neki proizvod koji mogu staviti na kosu pa da mi ostane tako lijepo kovrcava? neki regenerator, ili neka maska ili bilo sta? :moli: :)

07.08.2012., 20:07
la rosana, ja sam kao mala imala potpuno kovrčavu CRNU kosu :cerek: Onda mi se odjednom skroz izravnala, sad kad gledam slike, kao da sam se peglala :zubo: Također crna kosa (a imam plave oči :)). I negdje od 12-te godine ponovno je postala kovrčava i sve svjetlija, sada sam prirodno tamno-smeđa.

Da se vratimo na odgovor, prije sam imala šiške (ne prave, ali su mi bile znatno kraće od ostatka kose) i preporučila bih ti da ih fino izfeniraš i onda oblikuješ s nekim preparatom koji se nanosi na suhu kosu, ma možeš i s pjenom i onako ih malo provrtiš prstima da ne budu puf već opuštene. Onda ih samo zabaciš u stranu i pustiš neka padnu. Tako bih ja napravila barem :ne zna:

A možeš ih možda i lagano oblikovati figarom :ne zna:

la rosana
07.08.2012., 20:15
la rosana, ja sam kao mala imala potpuno kovrčavu CRNU kosu :cerek: Onda mi se odjednom skroz izravnala, sad kad gledam slike, kao da sam se peglala :zubo: Također crna kosa (a imam plave oči :)). I negdje od 12-te godine ponovno je postala kovrčava i sve svjetlija, sada sam prirodno tamno-smeđa.

Da se vratimo na odgovor, prije sam imala šiške (ne prave, ali su mi bile znatno kraće od ostatka kose) i preporučila bih ti da ih fino izfeniraš i onda oblikuješ s nekim preparatom koji se nanosi na suhu kosu, ma možeš i s pjenom i onako ih malo provrtiš prstima da ne budu puf već opuštene. Onda ih samo zabaciš u stranu i pustiš neka padnu. Tako bih ja napravila barem :ne zna:

A možeš ih možda i lagano oblikovati figarom :ne zna:

prvo da kazem kako imas predivnu kosu, sad sam vidila sliku jedva cekam da mi naraste tolika jer mi uvijek dode nede malo ispod ramena i stane :503:

sto se tice siski, nekako sam se navikla na njih i ja po sebi nekako ruzno izgledam kad ih maknem, mada mi ljudi govore drugacije ali eto ja to tako vidim :rofl: ali da trebala bi nesto nabaviti da mi izgledaju 'opustenije' jer ako ostavim kosu kovrcavu a njih ispeglam nekako izgledaju suho, mrtvo :ne zna:
nego ti fkt imas prelijepu kosu, mozes reci koje preparate koristis, tj koji sampon i stavljas li ista za kovrce neku masku ili nesto? :)

EDIT: ja sam kao mala bila plavusa, ali mi je s vremenom potamnjela i posla u smedu i to malo tamnije (negdje izmedu one svijetle smede i tamne) i toliko mi je dojadila ova boja, i htjela bih se obojati, ali ne znam u koju i bi li mi to stalo :503:

plavi medo
07.08.2012., 20:30
imam i ja pitanje za kovrčave! :mig:

Moja kosa je plava (pramenovi), duga, kovrčava, trebam li vam uopće govoriti koliko je suha! :503: Izbjegavala sam peglanje i figaro, koristila maske, ulja i sve ostale proizvode... i dalje je suha ko barut! Pramenova se ne mogu odreči. :o

e sad sam odlučila koristiti peglu i onaj veliki figaro, nakon njega su mi kovrče savršene, pa me zanima čime da zaštitim kosu.

07.08.2012., 21:03
Hvala ti :)

Ma joj, ja i nisam baš brižna prema njoj da ti iskreno kažem. Od šampona koristim Vichyev Anti-dandruff Shampoo jer imam problema s prhuti ako mijenjam šampon (pogotovo sa prokletim Fructisom, tko ga izmisli :503:). Masku koristim od Sensciencea Inner restore Intensif i nju stavljam samo na vrhove. Od ulja sam počela koristiti čičkovo i suho Syoss ulje i čisto su mi ok makar uvijek zagovaram prirodno.

E da, većinu vremena ju puštam da se sama osuši, a kad ravnam uglavnom je feniram, koji put i opeglam :)

Šampon:
http://www.altwoodpharmacy.com/user/products/large/Vichy-Dercos%20Anti-Dasndruff%20Shampoo.png

Maska:
http://www.parfuma.com/image/9077

la rosana
07.08.2012., 21:12
hvala :mig:

ja od sampona koristim palmolive, i to zato smo mi lijepo mirise :zubo: uopce ne znama kakav je sampon ko sampon i bih li ga trebala promijeniti
uzet cu ovu masku sto ti imas? nego da te pitam je li ti ta maska pomaze da ti ne budu suhi vrhovi, jer ja nekad imam problema sa suhocom kose

luša
07.08.2012., 21:29
i da, da li koja od vas ima kovrčavu kosu?

ja sam ti ko ova četvrta, nekad čak i više... obožavam je ja, obožavaju je drugi (dečko pogotovo :D)...

teško je za prati: 10 min pod tušem da se smoći jer je suha, šampon pa 15 min držanja regeneratora na njoj, pa tek poslje ispiranja češljane koje traje 15-ak min... onda mazanje kremama i onda ispiranje do kraja, opet...
prek zime je sušim fenom al sa onim nastavkom za kovrče, a prek ljeta sjedim na balkonu da se posuši sama i za to vreme čitam knjige :D

al pričala sam sa frizerki par i kažu da je bolje frčkava jer bolje drži ak je zravnaš dobro (odim ak je vani kiša il snijeg), nego ravna koja par sati bude frčkava... koristila sam garnier, al to je smeće, sad ovaj neki novi ljubičasti gliss kur - genijalan je! i poslje toga ona krema njihova :D

la rosana
07.08.2012., 21:36

prepredivna kosa :s ovo si je bojala u smede?
koju masku koristis?

ima li ko od vas da ima ovdje suhu kosu, da mi rece sta koristi jer me ova moja toliko nervira da bi ju iscupala :503:

branka primorac
07.08.2012., 21:49
Maska:
http://www.parfuma.com/image/9077

di uzimaš ovu masku? DM ili parfumerije?:)

07.08.2012., 22:10
la rosana ako su ti suhi vrhovi, probaj s čičkovim uljem. Kad ti je masna kosa, napackaj vrhove u njemu i pusti neka stoji. Kasnije opereš kosu i to je to. Ima puno trikova za vrhove, moja prijateljica stavlja silikon na njih :ne zna:

Masku sam kupila kod svoje frizerke, ali vjerujem da ih ima i u slobodnoj prodaji u malo bolje opremljenim dućanima. Pogledat ću idući put kad skoknem do neke drogerije :)

EDIT: Što se tiče maske, meni je dobra, vrhovi su mi mekani, ali ja imam problema u raščeljavanju kose jer mi je sva zapetljana i inače :( Nemam suhe i ispucale vrhove, tako da vjerujem da pomaže :)

la rosana
07.08.2012., 22:13
hvala @bibi :kiss:

07.08.2012., 22:22
Ništa :cerek:

Provjerim za masku prvom prilikom ;)

I već sam u ljekarni naručila ulje pšeničnih klica za rast kose :cerek:

la rosana
07.08.2012., 22:26
I već sam u ljekarni naručila ulje pšeničnih klica za rast kose :cerek:

molim, ali to postoji :jumping: ocu i ja ocu i jaaa, sto trebam reci u ljekarni: zelim ulje psenicnih klica za rast kose ili to ima neko posebno ime? ajme tako si me usrecila :jumping: imas li neki link o tome, da vidim kako izgleda

branka primorac
07.08.2012., 22:30
la rosana ako su ti suhi vrhovi, probaj s čičkovim uljem. Kad ti je masna kosa, napackaj vrhove u njemu i pusti neka stoji. Kasnije opereš kosu i to je to. Ima puno trikova za vrhove, moja prijateljica stavlja silikon na njih :ne zna:

Masku sam kupila kod svoje frizerke, ali vjerujem da ih ima i u slobodnoj prodaji u malo bolje opremljenim dućanima. Pogledat ću idući put kad skoknem do neke drogerije :)

EDIT: Što se tiče maske, meni je dobra, vrhovi su mi mekani, ali ja imam problema u raščeljavanju kose jer mi je sva zapetljana i inače :( Nemam suhe i ispucale vrhove, tako da vjerujem da pomaže :)

hvalaaa:D
p.s. odakle si? radi preporuke za frizera mislim:mig:

enedielle
08.08.2012., 06:24
prepredivna kosa :s ovo si je bojala u smede?
koju masku koristis?

ima li ko od vas da ima ovdje suhu kosu, da mi rece sta koristi jer me ova moja toliko nervira da bi ju iscupala :503:

da, prije sam bila crvena :D onako jako crvena, ko semafor skoro. ovo je nakon skidanja boje blajh-kupkom, to na slici je moja prirodna koju je frizerka uspjela dobiti.

koristila sam gliss kur, onu žutu liniju za dugu kosu sklonu pucanju vrhova - šampon, regenerator, maksa. i onda malo čitam o silikonima, i :eek: skužim da mi je kosa takva zbog silikona iz šampona, da oni maskiraju oštećenja, a ja ih neću maskirati nego ih se riješiti. sad sam ju počela prati onim balea marelica šamponom i regeneratorom, i koristim afroditinu kremu za kosu ti&ti, ali sve više ide prema ovoj staroj kosi kako ne koristim silikone. nema tu spasa, moram šišati ili probati neka ulja..

08.08.2012., 10:02
molim, ali to postoji :jumping: ocu i ja ocu i jaaa, sto trebam reci u ljekarni: zelim ulje psenicnih klica za rast kose ili to ima neko posebno ime? ajme tako si me usrecila :jumping: imas li neki link o tome, da vidim kako izgleda

pročitala sam to na jednoj temi ovdje, pa zašto ne probati :) ja sam već naručila u ljekarni, kažu cure da ima i u dućanima koji se bave aromaterapijom tj. drže takve proizvode. veselim se :D

hvalaaa:D
p.s. odakle si? radi preporuke za frizera mislim:mig:

Zagreb :)

la rosana
08.08.2012., 10:37
da, prije sam bila crvena :D onako jako crvena, ko semafor skoro. ovo je nakon skidanja boje blajh-kupkom, to na slici je moja prirodna koju je frizerka uspjela dobiti.

koristila sam gliss kur, onu žutu liniju za dugu kosu sklonu pucanju vrhova - šampon, regenerator, maksa. i onda malo čitam o silikonima, i :eek: skužim da mi je kosa takva zbog silikona iz šampona, da oni maskiraju oštećenja, a ja ih neću maskirati nego ih se riješiti. sad sam ju počela prati onim balea marelica šamponom i regeneratorom, i koristim afroditinu kremu za kosu ti&ti, ali sve više ide prema ovoj staroj kosi kako ne koristim silikone. nema tu spasa, moram šišati ili probati neka ulja..

ljepse ti je smede, barem nekako kosa izgleda zdravije :)
moram se i ja sisati ispucala je cijela :503:

pročitala sam to na jednoj temi ovdje, pa zašto ne probati :) ja sam već naručila u ljekarni, kažu cure da ima i u dućanima koji se bave aromaterapijom tj. drže takve proizvode. veselim se :D

i ja cu to naruciti, nadam se da ce djelovati :D

08.08.2012., 10:45
Pa da, zašto ne probati, a i ovako i onako će ulje malo nahraniti kosu tako da smo u svakom slučaju na dobitku :top :)

Lara_st
04.09.2012., 23:41
Drage cure, ja sam nova na ovoj temi (kao što i primjećujete :D ) i također mi treba savjet..
Je li ijedna od vas koristila Kerastase proizvode, zanima me je li pomažu šta nama (ne)sretnicama kovrčave kose.. Imam dugu kovrčavu kosu, stavit cu i sliku kasnije, i strasno me nervira šta izgleda sprženo iako je ne peglam, i šta je zbog težine poprimila užasan izgled. Vanjski slojevi su ravniji puno od unutrašnjih, pa sve skupa to izgleda jako neuredno. zato sam odlučila tu svoju dugu kosu ošišat, i to ovako: http://4.bp.blogspot.com/-2M7N3Ac5QdA/UAegX2nJdFI/AAAAAAAAPrg/BdyLdbDbKG4/s640/Irina-shayk-06.jpg
jedini problem s ovom frizurom je šta ne znam koja frizerka u gradu zna ošišat kovrčavu (ili valovitu) kosu.. više uopće ne postoji frizerka koja nema ludu želju za stanjit moju (inače) gustu kosu barem u pola debljine, i obavezno je ošišaju "na repe" (kako one to kažu) i to me uzasno zivcira :(
Ima li koja cura iz St da zna dobru frizerku, i ako ima, molim pomoc :)

crna.ovčica
07.09.2012., 08:05
moja kosa je prirodno smeđa i ovako je izgledala do prije neko vrime https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/313222_147234805376324_686448198_n.jpg ...a sada se bojam u plavo i moja kosa izgleda ovako https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/601746_253581224741681_1889106512_n.jpg šugavo neravno suho..NIKAKVO...stavim pjenu gel brinjantin sušin je 100 godina sa fen nastavkom na kovrčavu kosu i onda to amo rec lici na nesto...
ima neko neki prijedlog koji je neki ultrastrong preparat da mi se kosa ponovo kovrča, kako da je sušim..šta vi radite? užasna mi je ovako..želin ostat plava..al želimm i kovče..bar nekakve

TotallyAria
08.09.2012., 21:29
moja kosa je prirodno smeđa i ovako je izgledala do prije neko vrime https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/313222_147234805376324_686448198_n.jpg ...a sada se bojam u plavo i moja kosa izgleda ovako https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/601746_253581224741681_1889106512_n.jpg šugavo neravno suho..NIKAKVO...stavim pjenu gel brinjantin sušin je 100 godina sa fen nastavkom na kovrčavu kosu i onda to amo rec lici na nesto...
ima neko neki prijedlog koji je neki ultrastrong preparat da mi se kosa ponovo kovrča, kako da je sušim..šta vi radite? užasna mi je ovako..želin ostat plava..al želimm i kovče..bar nekakve

kosa ti izgleda dosta izmučeno. prvo da ti kažem da pjena baš i nije za kovrčavu ni suhu kosu. bolje probaj sa nekom kremom za kovrčavu kosu..briljantin je OK, al ga ja osobno ne koristim već 10-ak god, jer sam našla nove, bolje proizvode. probaj i sa uljem (samo po vrhovima, da se ne masti).
ja se ne bojam, stavljam pramenove (jednom plavuša, uvik plavuša:mig:), al isto ti mogu reć da mi više nije toliko kovrčava, kao kad sam bila prirodna..ali ih stavljam dva put godišnje i pazim je koliko mogu-ne sušim je fenom (izuzetno zimi, kad moram negdje izać na brzinu), nekad je po 2 tjedna ne operem šamponom, samo regeneratorom (to liti). zimi koristim šampone bez sulfata..
uglavnom je umotam u ručnik od mikrofibre-pogledaj ovu tehniku http://www.youtube.com/watch?v=O2qD38ZYX6A
posli kad stavim tu kremu za kovrčanje, gužvam je prstima...još ako prenoćim sa poluvlažnom kosom, ujutro bude super kovrčava:D ako bilo što još trebaš, samo pitaj:)

crna.ovčica
09.09.2012., 10:10
ajde bas cu probat i ja tako pa ti javim rezultat :d hvala :)

TotallyAria
09.09.2012., 12:35
ajde bas cu probat i ja tako pa ti javim rezultat :d hvala :)

očekujem povratnu informaciju za misec-dva najviše:D

p.s. još nešto, čini mi se da ti kosa nije stepenasto ošišana, a to ti je bitno za kovrčavu kosu..inače je preteška, pa se ravna..

lily_rose
11.09.2012., 23:08
jel mi može netko dati preporuku za frizerski salon u Zg-u gdje rade lijepi minival (da mi ne uništi previše kosu i da nije preskup)? :D

dire Dawn
17.09.2012., 14:31
moze preporuka za neki sampon koji ce potaknut kovrcanje? kosa mi je valovita, ali nekad nejednako, pa ako ima neki dobar sampon da to sve poboljsa..

Girlicious
18.09.2012., 10:58
Bok cure!

Trebam savjet :).Imam kovrčavu kosu i koristim pjenu (većinom je to bila Niveina,koristila bih i druge,no uvijek se vraćala njoj) već dugi niz godina nakon pranja koju sam jedno vrijeme kombinirala s onim baleinim serumom za kovrčavu kosu i sve je to prije tako lijepo izgledalo.No,u zadnje vrijeme sam primjetila da mi je kosa užasnoo suha,drugi dan nakon pranja je već katastrofalna i pitam se da li je vrijeme da se skinem s pjene :ne zna:.Imate li preporuku za kakvu kremu ili nešto što će mi manje isušivati kosu,a opet lijepo definirati kovrče?

divazg
18.09.2012., 12:01
da, pjene ti isušuju kosu. probaj kremu ti&ti od afrodite, ona ti je dosta masna i kosa ne bude suha od nje. dođe ti oko 20kn, a mislim da je imaš u dm-u, kozmu, nami...

http://i49.tinypic.com/5koa5d.jpg

Girlicious
19.09.2012., 15:09
da, pjene ti isušuju kosu. probaj kremu ti&ti od afrodite, ona ti je dosta masna i kosa ne bude suha od nje. dođe ti oko 20kn, a mislim da je imaš u dm-u, kozmu, nami...

http://i49.tinypic.com/5koa5d.jpg

hvala ti,isprobat ću :)

CiCkava
20.09.2012., 13:08
Evo postavit ću i ovdje isto pitanje pošto je vezano za kovrčavu kosu.Pa da ne bi prepisivala sve samo ću vam postaviti link s druge teme gje sam postavila pitanje pa ako vam se da otvorite link,pročitajte,komentirajte,odgovorite gdje hoćete ;) .Tenk ju :)

http://www.forum.hr/showpost.php?p=41415544&postcount=221

TotallyAria
20.09.2012., 17:04
Evo postavit ću i ovdje isto pitanje pošto je vezano za kovrčavu kosu.Pa da ne bi prepisivala sve samo ću vam postaviti link s druge teme gje sam postavila pitanje pa ako vam se da otvorite link,pročitajte,komentirajte,odgovorite gdje hoćete ;) .Tenk ju :)

baci oko na post koji sam napisala za crnu ovčicu:D ja bih isto primjenila za tvoju kosu+obavezno stepenasto šišanje.
što se britney tiče, takav oblik kovrča se ne postiže prirodnim putem, samo figarom, difuzorom ili nečim sličnim.

divazg
20.09.2012., 17:25

pa probaj sabrina briljantin za kosu,ne skrutne kosu, ali ona ti drži maksimalno 2-3 dana. dođe oko 20kn

VRubens
21.09.2012., 11:05
Možda će nekoga zanimati, prodajem Yellow curl and mold activator (ne šteti kosi, prirodan je, ne skručuje kosu kao pjena i u sebi sadrži ulje pšeničnih klica). Dobila sam ga na poklon, a pošto već imam jedan, trenutno mi dva ne trebaju jer ga malo trošim. Inače mu je cijena 92 kn u Irisu, ja ga dajem za 75kn.

http://www.justbeautyproducts.com/proddetail.cfm?ItemID=908 ovdje imate ukratko opis proizvoda, na slici je u crvenoj bočici.

CiCkava
21.09.2012., 12:18
kosa ti izgleda dosta izmučeno. prvo da ti kažem da pjena baš i nije za kovrčavu ni suhu kosu. bolje probaj sa nekom kremom za kovrčavu kosu..briljantin je OK, al ga ja osobno ne koristim već 10-ak god, jer sam našla nove, bolje proizvode. probaj i sa uljem (samo po vrhovima, da se ne masti).
ja se ne bojam, stavljam pramenove (jednom plavuša, uvik plavuša:mig:), al isto ti mogu reć da mi više nije toliko kovrčava, kao kad sam bila prirodna..ali ih stavljam dva put godišnje i pazim je koliko mogu-ne sušim je fenom (izuzetno zimi, kad moram negdje izać na brzinu), nekad je po 2 tjedna ne operem šamponom, samo regeneratorom (to liti). zimi koristim šampone bez sulfata..
uglavnom je umotam u ručnik od mikrofibre-pogledaj ovu tehniku http://www.youtube.com/watch?v=O2qD38ZYX6A
posli kad stavim tu kremu za kovrčanje, gužvam je prstima...još ako prenoćim sa poluvlažnom kosom, ujutro bude super kovrčava:D ako bilo što još trebaš, samo pitaj:)

Bacila pogled i opisala si moj ritual,sve ovo ja radim al mi je i dalje kosa haos.Vjerovatno od dugogodišnjeg mučenja s kemikalijama i peglom.A kosa mi je ista kao u ovčice samo zavisi od preparata koji taj dan stavim,nekad je onaka kao u nje dok je pllavuša nekad je čičkava nekad su spiralne kovrče al većinom je iznutra lijepo uvijena a vani nabušena.

Evo mog rituala,operem kosu sa Beccolino šamponom (jedino sam njega našla da SLS),moram 3 puta šamponirat jer ne pjeni baš i dok ja dođem do tog trećeg puta već mi se mnogo boje ispere (crvene) al šta ću.Onda stavim Balein regenerator od kokosa koji super omekša i rasčešlja kosu.Počešljam je takvu mokru s regenratorom na kosi jer drugačije ne bi mogla i to je u biti moje jedino češljanje do idućeg pranja jer se kovrčava kosa ne češlja.Naravno otpadne mi milijun dlaka,zato jer imam alopeciju i vjerovatno ću na kraju bit ko Britney al u onoj ćelavoj fazi. Onda procijedim kosu,zamotam je u peškir i tako stoji neko vrijeme.Prije sam stavljala makadamijino ulje i svima je pomoglo al vidiš meni nimalo.Stavljala sam kristale al od njih mi se još više nabuši kosa i rascvjetaju vrhovi, od gela dobijem perut i tvrde kovrče,od pjene mi se kosa toliko učička da se smanji za pola a već mi je dužina samo malo preko ramena tako da pjena sad ne dolazi u obzir.Briljantin mi je također stvrdnjavao kosu.Probala sam milijun krema i ulja,svaka ili nabuši ili slijepi uglavnom ne dobijem efekt koji hoću i za dan-dva opet moram prat kosu.Kosa mi je uvijek bila šišana na stepenasto jer mi tako najbolje stoji al zadnji put sam zbog slučaja koji mi se i sad dešava nažalost a to je da mi zbog blajhanja gornji dio kose primi fino crveno a donja polovica sve se ispere,morala ošišat pola kose tako da me zadnji put frizerka unakazila otkinula pola te oštećene kose i nisam mogla postić stepenasto na tu dužinu,pa sam hodala ko pudlica a i sad malo ličim na nju haha.Morat ću se pravo načekat da mi naraste pa da je mogu na stepenasto,a čini se da će prije otpast sva nego narast. :rolleyes: Već si gledam perike na ebayu naranvo crvene čičkave :D

Edit: eh da, zaboravila sam reć ljeti je ostavim na prirodnom zraku da se sušit a zimi ipak nemogu tako pa je osušim difuzorom.Znači radim sve što si navela al i dalje je oštećena.I uvijek je takva,šta god ja stavila.Već je dodatno sama od sebe suha zato što je čičkava + dodadno mučenje = crazy Britney :D

TotallyAria
24.09.2012., 12:39
haha, ja ako imam bad hair day, isto razmišljam o britney opciji:lol:

a čuj, ja nisam profesionalac, moraš sama probat pa vidit što ti paše. guglaj:mig: ono što definitivno znam je da bojanje, peglanje, difuzor, pjena dodatno isušuju kosu..možda će ti trebat i do godinu dana da ti se kosa oporavi..
meni je gornji sloj isto ravniji, ali nekako me to više ne izluđuje. pazim je dosta, pa to lijepo zgleda..kad mi je kosa bila posve prirodna, imala sam spiralne kovrče:( otkako sam počela s pramenovima, to više nije to..razmišljam da se vratim u prirodnu:503:
inače, ja na kosu dosta trošim, tako da koristim proizvode za kovrčanje od john friede, curl around, a i L'orealova linija od matične mliječi mi je izvrsna. omekša mi kosu:D ako tebi kreme spljošte kosu, a ni ulja ti ne pašu, jesi razmišljala o spreju za kovrčanje?

a to za ispadanje kose je zajeb..to ti vjerovatno dodatno oslabi kosu..piješ li neke tablete tj. one kapsule?

unexplainable
24.09.2012., 17:08
Bok svima!:)

Trebam vašu pomoć... Evo ukratko. Borim se već jako dugo sa svojom kosom :503: koja nije baš kovrčava već više valovita. Ovdje je i slika da si predočite. Htjela sam prvo staviti svoju, ali sam našla ovu koja u potpunosti odgovara mojoj – i bojom, i dužinom, i gustoćom...
http://www.google.hr/imgres?q=thick+hair&hl=hr&sa=X&biw=1366&bih=659&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=N354XPxHC2G5BM:&imgrefurl=http://www.luuux.com/health-beauty/what-can-i-do-get-thick-hair&docid=HFYuTPNhJ77nxM&imgurl=https://s3.amazonaws.com/luuux-original-files/bookmarklet_uploaded/thick-hair-md_36.jpg&w=300&h=300&ei=jn9gUJ_UComGswb8t4DwBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=391&vpy=139&dur=2710&hovh=225&hovw=225&tx=108&ty=140&sig=104055927578593616746&page=1&tbnh=144&tbnw=138&start=0&ndsp=26&ved=1t:429,r:2,s:0,i:73
Ono što mene muči je kako dobiti ovako nešto:
http://www.google.hr/imgres?q=defined+waves&um=1&hl=hr&sa=N&biw=1366&bih=659&tbm=isch&tbnid=wI-eeXQjb3FEpM:&imgrefurl=http://www.indiatimes.com/fashion/tips-to-style-your-hair-the-retro-way-14039.html&docid=rOOZxg_MwXr6kM&imgurl=http://media.indiatimes.in/media/content/2012/Feb/136350045_1330256908_1330256911_460x460.jpg&w=460&h=345&ei=hH5gUK-VItHasgan4oDYAw&zoom=1&iact=hc&vpx=451&vpy=330&dur=6723&hovh=194&hovw=259&tx=54&ty=48&sig=104055927578593616746&page=2&tbnh=143&tbnw=189&start=21&ndsp=28&ved=1t:429,r:9,s:21,i:166
http://www.google.hr/imgres?q=messy+curls&hl=hr&sa=X&biw=1366&bih=659&tbm=isch&prmd=imvnsfd&tbnid=J-tHCuIejf8OAM:&imgrefurl=http://www.my-hair-style.com/2011/06/21/try-a-messy-summer-do-this-season/&docid=6QCHdMlplfoz5M&imgurl=http://www.my-hair-style.com/wp-content/uploads/2011/06/Vanessa-Hudgens-in-a-messy-hairstyle-just-right-for-summer.jpg&w=403&h=600&ei=J2hfUPvJJYjFtAavjoD4BA&zoom=1&iact=hc&vpx=179&vpy=112&dur=3630&hovh=274&hovw=184&tx=125&ty=179&sig=104055927578593616746&page=1&tbnh=139&tbnw=101&start=0&ndsp=26&ved=1t:429,r:0,s:0,i:67
Znači kako postići da ona ne izgleda tako napuhano (to mi je najveći problem) i da te lokne izgledaju definiranije? Koje proizvode koristiti, kako se šišati...? Samo nemojte spominjati stepenasto šišanje jer mi to samo dodaje volumen i izgleda još gore!:503: Feniranje s četkom mi je mukotrpno i nikad to u potpunosti nisam svladala :rofl:, a kako mi je kosa jaaaakoo gusta feniram ju često jer nekad nemam vremena čekati da se u potpunosti osuši.
Eto sad kad znate sve detalje, molim vas za savjete!:D

divazg
24.09.2012., 17:49

Trebam vašu pomoć... Evo ukratko. Borim se već jako dugo sa svojom kosom :503: koja nije baš kovrčava već više valovita. Ovdje je i slika da si predočite. Htjela sam prvo staviti svoju, ali sam našla ovu koja u potpunosti odgovara mojoj – i bojom, i dužinom, i gustoćom...
http://www.google.hr/imgres?q=thick+hair&hl=hr&sa=X&biw=1366&bih=659&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=N354XPxHC2G5BM:&imgrefurl=http://www.luuux.com/health-beauty/what-can-i-do-get-thick-hair&docid=HFYuTPNhJ77nxM&imgurl=https://s3.amazonaws.com/luuux-original-files/bookmarklet_uploaded/thick-hair-md_36.jpg&w=300&h=300&ei=jn9gUJ_UComGswb8t4DwBQ&zoom=1&iact=hc&vpx=391&vpy=139&dur=2710&hovh=225&hovw=225&tx=108&ty=140&sig=104055927578593616746&page=1&tbnh=144&tbnw=138&start=0&ndsp=26&ved=1t:429,r:2,s:0,i:73
http://www.google.hr/imgres?q=defined+waves&um=1&hl=hr&sa=N&biw=1366&bih=659&tbm=isch&tbnid=wI-eeXQjb3FEpM:&imgrefurl=http://www.indiatimes.com/fashion/tips-to-style-your-hair-the-retro-way-14039.html&docid=rOOZxg_MwXr6kM&imgurl=http://media.indiatimes.in/media/content/2012/Feb/136350045_1330256908_1330256911_460x460.jpg&w=460&h=345&ei=hH5gUK-VItHasgan4oDYAw&zoom=1&iact=hc&vpx=451&vpy=330&dur=6723&hovh=194&hovw=259&tx=54&ty=48&sig=104055927578593616746&page=2&tbnh=143&tbnw=189&start=21&ndsp=28&ved=1t:429,r:9,s:21,i:166
http://www.google.hr/imgres?q=messy+curls&hl=hr&sa=X&biw=1366&bih=659&tbm=isch&prmd=imvnsfd&tbnid=J-tHCuIejf8OAM:&imgrefurl=http://www.my-hair-style.com/2011/06/21/try-a-messy-summer-do-this-season/&docid=6QCHdMlplfoz5M&imgurl=http://www.my-hair-style.com/wp-content/uploads/2011/06/Vanessa-Hudgens-in-a-messy-hairstyle-just-right-for-summer.jpg&w=403&h=600&ei=J2hfUPvJJYjFtAavjoD4BA&zoom=1&iact=hc&vpx=179&vpy=112&dur=3630&hovh=274&hovw=184&tx=125&ty=179&sig=104055927578593616746&page=1&tbnh=139&tbnw=101&start=0&ndsp=26&ved=1t:429,r:0,s:0,i:67
Znači kako postići da ona ne izgleda tako napuhano (to mi je najveći problem) i da te lokne izgledaju definiranije? Koje proizvode koristiti, kako se šišati...? Samo nemojte spominjati stepenasto šišanje jer mi to samo dodaje volumen i izgleda još gore!:503: Feniranje s četkom mi je mukotrpno i nikad to u potpunosti nisam svladala :rofl:, a kako mi je kosa jaaaakoo gusta feniram ju često jer nekad nemam vremena čekati da se u potpunosti osuši.

nakon pranja kose, ne smiješ je češljati niti češljem sa širokim zupcima jer ćeš je samo rascufati,izgubit će formu i dobit će napuhani volumen, znači zadnje češljanje kose ti eventualno može biti dok ti je na kosi regenerator, makar ja i to izbjegavam jer je mokra kosa sklona pucanju.
možeš probati stavljati neki gel ili kremu (npr. ti&ti od afrodite) na kosu i sušiti kosu obavezno difuzorom na manjoj brzini da ti se kosa što manje razleti, pritom je gnječi s prstima da se održe lokne.
što se tiče silikona, ja sam primijetila da kad koristim neki silikon nakon pranja da mi se kosa uvijek razleti tako da to izbjegavam.
ja ti kosu češljam samo prije nego što ću je prati i onda opet nakon idućeg pranja. nema tog češlja koji će ti sačuvati lokne.
i što se tiče slika koje si navela, vjerujem da je u njima korišten i figaro tako da nemoj očekivati ovako apsolutno uredne lokne jer ti je kod prirodne kose teško postići, a pogotovo ako se radi o suhoj kosi.

unexplainable
25.09.2012., 10:43
nakon pranja kose, ne smiješ je češljati niti češljem sa širokim zupcima jer ćeš je samo rascufati,izgubit će formu i dobit će napuhani volumen, znači zadnje češljanje kose ti eventualno može biti dok ti je na kosi regenerator, makar ja i to izbjegavam jer je mokra kosa sklona pucanju.
možeš probati stavljati neki gel ili kremu (npr. ti&ti od afrodite) na kosu i sušiti kosu obavezno difuzorom na manjoj brzini da ti se kosa što manje razleti, pritom je gnječi s prstima da se održe lokne.
što se tiče silikona, ja sam primijetila da kad koristim neki silikon nakon pranja da mi se kosa uvijek razleti tako da to izbjegavam.
ja ti kosu češljam samo prije nego što ću je prati i onda opet nakon idućeg pranja. nema tog češlja koji će ti sačuvati lokne.
i što se tiče slika koje si navela, vjerujem da je u njima korišten i figaro tako da nemoj očekivati ovako apsolutno uredne lokne jer ti je kod prirodne kose teško postići, a pogotovo ako se radi o suhoj kosi.

Ovo sa češljanjem znam i toga se pridržavam, ali svejedno... uvijek izgleda nekako veliko :503:! probat ću nabaviti ovu afroditinu kremu. inače trudim se ne koristiti previše proizvoda jer mi se jako puno masti pa se to svodi na šampon, regenerator i pakunzi.

enedielle
25.09.2012., 13:12
a koliko te afroditine kreme stavite, na suhu ili mokru kosu? ja ju ne znam kak staviti i sve mi izgleda masno i sljepljeno :tuzni:

divazg
25.09.2012., 14:10
a koliko te afroditine kreme stavite, na suhu ili mokru kosu? ja ju ne znam kak staviti i sve mi izgleda masno i sljepljeno :tuzni:

pa ovisi ti o dužini kose. ja sam stavljala dosta jer mi je kosa dugačka-do pola leđa i dosta suha. razmazala bih u ruci količinu kao pola oraha i onda stavila na mokru kosu, a zatim bih je sušila difuzorom i gnječila prstima.

enedielle
25.09.2012., 14:33
ja sam stavljala kao skoro cijeli orah na suhu kosu 10 cm ispod ramena, ne previše gustu :zubo: sad znam bar gdje sam fulala, hvala :)

Norii Blue
14.10.2012., 19:06
Ja imam kovrčavu kosu. :) Srednje,onako,pri vrhu glave je nešto ravnije i pada kovrčavo. Iako ponekad popi.di pa se cijela zakovrča,hjao
Obično je volim,mada ima dana kada mi je simply dosadna. :nezz:

CiCkava
22.10.2012., 22:19
Curke zna neko kako dobiti ovakve kovrče?
http://s11.postimage.org/50j6nk5hb/ggg.jpg (http://postimage.org/image/50j6nk5hb/)

Baš sam danas gledala ovaj film na HRT-u i sve što sam uspjela viditi u filmu je njena kosa,ništa više :D

http://s8.postimage.org/6lxmnojn5/Meg_Ryan_in_The_Women_Wallpaper_2_800.jpg (http://postimage.org/image/6lxmnojn5/)

Nisu lokne tako da pretpostavljam da se ne pravi sa uvijačem,više je nekako valovita,al predivna je! Oduvijek želim baš ovu ajmo reć strukturu kose (jer neznam kako bi se drugačije izrazila :D)

http://s11.postimage.org/s4o8tvy67/woman_me_ryan_telefoniert_DW_Kultur_Baabe.jpg (http://postimage.org/image/s4o8tvy67/)

vilawonder
03.11.2012., 22:13
Cure može pomoć, koji proizvod je najbolji da sprječava vlagu da utječe na kosu?

CiCkava
10.11.2012., 12:32
Sunce :D
Ja mislima da nema tog proizvoda od kojeg mi (nam) kosa po ovakvom vremenu neće biti nabušena.Osjećam se kao spužva,samo hodam i upijam vlagu po gradu :D.

tiny19
12.11.2012., 11:25
Pozdrav svima evo još jedne kovrčavice :)
Prilično sam zadovoljna svojom kosom(nisam je nikad bojala i stepenasto sam ošišana tako da mi kosa ima lijep oblik i definirane kovrče) i dosta je zdrava, šišam vrhove svako 3 mjeseca.
Jedini problem (neznam jesam li sama u ovome) je taj što mi kosa nekako izgubi formu nakon spavanja . Tek kad je operem bude izvrsna, baš lijepo bujna i kovrče su lijepo definirane i lijepo padaju ali nakon možda pola dana ili kad se ujutro probudim bude nekako tanja i kovrče spadnu da se tako izrazim, jednostavno mi bude neurednija i teško mi je namjestiti. Kosu inače perem svako 3 dana ali otkad sam se preselila u veći grad zbog studija primorana sam je češće prat što mi nikako ne ide u korist.

Ispričavam se ako nisam dobro objasnila, ali da li da promijenim šampon ili nešto drugo da mi kosa ostane postojana duže vremena? Molim za savjet
Hvala svima :*

Bitchy Dancer
12.11.2012., 11:38
Naravno da ti kosa padne nakon spavanja, cijelu noć se okrećeš i kosa se trlja o jastuk i normalno je da neće zadržati svoj oblik. Meni je moja iskreno najljepša prvo jutro nakon pranja, ali već sljedeće skroz splasne i izravna se. Ja onda ujutro nasprejam kosu sa malo vode, stavim malo pjene za oblikovanje i isfeniram s difuzorom da dobije opet neki oblik. Nikakve promjene u proizvodima mi tu nisu pomogle. :ne zna:

Lady Gala
13.11.2012., 09:34
Pozdrav svima evo još jedne kovrčavice :)
Prilično sam zadovoljna svojom kosom(nisam je nikad bojala i stepenasto sam ošišana tako da mi kosa ima lijep oblik i definirane kovrče) i dosta je zdrava, šišam vrhove svako 3 mjeseca.
Jedini problem (neznam jesam li sama u ovome) je taj što mi kosa nekako izgubi formu nakon spavanja . Tek kad je operem bude izvrsna, baš lijepo bujna i kovrče su lijepo definirane i lijepo padaju ali nakon možda pola dana ili kad se ujutro probudim bude nekako tanja i kovrče spadnu da se tako izrazim, jednostavno mi bude neurednija i teško mi je namjestiti. Kosu inače perem svako 3 dana ali otkad sam se preselila u veći grad zbog studija primorana sam je češće prat što mi nikako ne ide u korist.

Ispričavam se ako nisam dobro objasnila, ali da li da promijenim šampon ili nešto drugo da mi kosa ostane postojana duže vremena? Molim za savjet
Hvala svima :*

Ista stvar kod mene.
Ujutro kad se probudim, podijelim kosu u nekoliko pramenova(5-6) i zamotam u male pundjice. Držim tako dok se spremam za posao. Kad odvežem, malo rastresem i prodjem prstima.

CiCkava
14.11.2012., 12:50
Curke zna neko kako dobiti ovakve kovrče?
http://s11.postimage.org/50j6nk5hb/ggg.jpg (http://postimage.org/image/50j6nk5hb/)

Baš sam danas gledala ovaj film na HRT-u i sve što sam uspjela viditi u filmu je njena kosa,ništa više :D

http://s8.postimage.org/6lxmnojn5/Meg_Ryan_in_The_Women_Wallpaper_2_800.jpg (http://postimage.org/image/6lxmnojn5/)

Nisu lokne tako da pretpostavljam da se ne pravi sa uvijačem,više je nekako valovita,al predivna je! Oduvijek želim baš ovu ajmo reć strukturu kose (jer neznam kako bi se drugačije izrazila :D)

http://s11.postimage.org/s4o8tvy67/woman_me_ryan_telefoniert_DW_Kultur_Baabe.jpg (http://postimage.org/image/s4o8tvy67/)

Stvarno niko ne zna?! E jeste mi vi neke kovrčavice :p

Teeja
14.11.2012., 12:58
A ne znam, moja kosa je prirodno takva. Stavljam samo mlijeko za tijelo na kosu da omekša i ponekad pjenu da budu izražajnije kovrče/lokne. I onda posušim fenom. Probaj pa vidi :)

CiCkava
14.11.2012., 13:05
Ma ja pohvali se ti malo sa svojom,baš mi to treba :P
Probala sam ja i to davno,od mlijeka samo splasne i dobijem perut tj bijele točkice po cijeloj kosi a pjenu sam koristila dugi niz godina,jeste dobra (zavisi koja) ali isuši kosu.Mislila sam da se može nekako drugačije jer ne stavljam i ne želim stavljati na kosu ništa osim trenutne kombinacije (alverde šamponi i makadamija maska)koja mi za sad najbolje pomaže kosi.Ali eto vrijedilo je pitati.
Imam neki uvijač kući ali nije jedan od onih deblji već dobijem loknice u stilu Marilyn Monroe a to mi se ne sviđa :D.A i nekako po slikama ne bi rekla da je rađeno uvijačem.
Uglavnom,hvala na komentaru ;)

Teeja
14.11.2012., 14:48
ma moguće je to dobit uvijačem, samo ne znam kako :zubo: baš ću sljedeći put u frizera umjesto ravnanja pitati da mi napravi to. djeluje urednije od onog što ja imam na glavi.

CiCkava
15.11.2012., 13:34
Pitaj,zapamti i ima da mi demonstriraš ovdje sve! :D hahah
Vjerovatno će te čudno gledati ko što i mene gledaju kad reknem bilo kome da uvijam kosu.Kao ono "šta ti imaš uvijat,šta će tebi uvijač kad ti je već kovrčava kosa".E pa možda mi nije kovrčava onako kako ja hoću :D .Isto ko što se svi peglaju iako im je ravna kosa tako se i ja čičkam iako mi je čičkava haha.

sumobo
27.11.2012., 19:22

http://www.youtube.com/watch?v=YQNQLvFbPK8&feature=related :)

zLo_kRme
27.11.2012., 19:43
Pitaj,zapamti i ima da mi demonstriraš ovdje sve! :D hahah
Vjerovatno će te čudno gledati ko što i mene gledaju kad reknem bilo kome da uvijam kosu.Kao ono "šta ti imaš uvijat,šta će tebi uvijač kad ti je već kovrčava kosa".E pa možda mi nije kovrčava onako kako ja hoću :D .Isto ko što se svi peglaju iako im je ravna kosa tako se i ja čičkam iako mi je čičkava haha.

Moja prijatelica to zna dobiti figarom, ali to je višesatni posao. Uvija pramen po pramen i ima skupi figaro. Koristi i kremu Badhead za kosu, znači namaže svaki pramen, stavi u figaro, uvije.. I tako cijelu kosu. Sizifov posao.

Vesperia
28.11.2012., 18:04
:) Ovako imam prirodno jako kovrčavu kosu tj. afro kovrčavu. Kakav god regenerator,šampon ili bilo koje dodatke za njegu kose koristim ne pomaže :(:(. Kosa mi doslovno izgleda ofucano.Do sada sam koristila onaj nivein regenerator za ravnanje kose i bio mi je ok, ali mislim da su ga povukli iz prodaje. Regenerator za kovrčavu kosu gotovo nikad ne mogu pronaći u dm-u. Pa molim ako netko ima kosu kao ja i savjet koji proizvod koristiti :mig:..

snekyvz
29.11.2012., 06:57
i ja trebam pomoć... imam kovrčavu kosu do ramena otprilike.... ošišana sam postepeno....

i kovrče su mi prelijepe kad se osuše... ali drugi dan (kao i većini vas) kosa mi je :503:

i više ne znam kako to riještiti.... probala sam sve, ali baš sve....

jedino mi je ostalo da počnem spavati ko dame u srednjem vijeku - sjedeći, a ne pokvarim friz....

btw. koje šampone i regeneratore koristite? nisam čitala prijašnje stranice, sram me bilo :cerek:

Emma1313
29.11.2012., 10:34
Mokru kosu ne počešljam, stavim rozi taft, i sušim kosu prema dolje. SLjedeci dan je ok, ali naravno opet moram stavit pjenu ili vosak za kosu, da bi lokne bile izrazenije.

Bitchy Dancer
29.11.2012., 11:33
i ja trebam pomoć... imam kovrčavu kosu do ramena otprilike.... ošišana sam postepeno....

i kovrče su mi prelijepe kad se osuše... ali drugi dan (kao i većini vas) kosa mi je :503:

jedino mi je ostalo da počnem spavati ko dame u srednjem vijeku - sjedeći, a ne pokvarim friz....

btw. koje šampone i regeneratore koristite? nisam čitala prijašnje stranice, sram me bilo :cerek:

U neku praznu bočicu sa sprejem uliješ vode, lagano navlažiš kosu ujutro, staviš nešto za oblikovanje (ja u zadnje vrijeme stavljam samo ulje za kosu i to je to, odvikla sam se od pjene i sličnog), okreneš glavu i posušiš fenom s difuzorom. Ja trenutno koristim Vichy, ali to je više zbog trenutno jako osjetljivog vlasišta nego zbog kose.

CiCkava
29.11.2012., 16:21
Cure probajte od Balee locken serum ili čak ono mlijeko za kosu od marelice.Ja sam to mlijeko počela koristiti od neki dan i kad god mi je kosa nabušena i nikakva samo protrljam mlijeko među dlanovima,prođem po kosi par puta s njima i super.Kosa fino miriše,kovrče fino definirane.Nije svačija kosa ista i ne odgovara svima sve,ali eto to je moj prijedlog.A i vam ako ne pomogne nećete baciti puno para ;)

snekyvz
30.11.2012., 06:02
Cure probajte od Balee locken serum ili čak ono mlijeko za kosu od marelice.Ja sam to mlijeko počela koristiti od neki dan i kad god mi je kosa nabušena i nikakva samo protrljam mlijeko među dlanovima,prođem po kosi par puta s njima i super.Kosa fino miriše,kovrče fino definirane.Nije svačija kosa ista i ne odgovara svima sve,ali eto to je moj prijedlog.A i vam ako ne pomogne nećete baciti puno para ;)

ovo imam ja i sviđa mi se.... i od balee koristim šampon i regenerator za kovrčavu kosu... i ok mi je.... kad operem kosu umoram je u krpu od mikrovlakana... čini čuda....

NoStress
30.11.2012., 08:13

Dikson oil gel,ja bez njega ne mogu zivit.Ne lipi kosu,ispari i odlicno oblikuje sve tako da mi kosa i nakon 5 dana moze izgledat ok.

malabuba
30.11.2012., 12:52
ja imam precudnu kosu :(
sa 13 godina je od metlaste postala ful kovrcava, neukrotiva, al sam je pustala i super je izgledala, bila sjajna i zdrava :cerek:
onda mi je to malo dosadilo, pa sam za promjenu stavila pramenove i malo pokratila kosu...na sto je ona reagirala -RAVNANJEM! :503:

ali ne potpunim nego onako ko da na oprugu objesite nesto tesko.
pa sam je osisala na kratko i poblajhala se. vec razmisljam o tome kako bi sad malo pustala kosu, vratila je u prirodnu nijansu i eksperimentirala s frizurama...al ona se opet pocela kovrcat :503:
sad me strah da cu u skorijoj buducnosti pocet slicit na baku od 70 godina :mama:

jel imate neki magicni preparat kojim mogu ravnat polukratku kosu (planirala sam siske duze pustat)? :moli:

Angelfall
30.11.2012., 19:26
ovo imam ja i sviđa mi se.... i od balee koristim šampon i regenerator za kovrčavu kosu... i ok mi je.... kad operem kosu umoram je u krpu od mikrovlakana... čini čuda....
Joj vi ste sretnice. Ja ne znam zašto,ali meni ne pomaže ništa od balee.. Eventualno ona krema od marelice mi čini kosu malo mekšom. Inače i šampon i regenerator ju užasno isušuju. Ne znam šta da radim više. Što god probam ne odgovara:504:

branka primorac
30.11.2012., 23:06

di kupiš tu krpu od mikrovlakana:)

CiCkava
01.12.2012., 15:25
I mene zanima ta krpa?

Btw i da je kupim neznam kako da je perem tj.održavam,pošto su mi svi peškiri nakon svakog pranja tvrdi i grubi.Nebitno koji je omekšivač,očito ima neke veze s vodom,možda je tvrda ili šta ja znam :ne zna:.Tako da mi ne vrijedi bio tanki peškir ili ti neki posebni jer na kraju svaki bude grub,taman za piling lica i tijela dušu dao hahaha :D

A ja tako hoću one meke,nježne ko plišani medo peškire :cerek:

snekyvz
01.12.2012., 17:32
krpe možeš nabaviti u dućanima koji prodaju materijale za odjeću... ja sam svoju kupila u supermarketu kao krpu za brisanje prašine :cerek:

inače radim nešto na foru ovoga: http://www.youtube.com/watch?v=6Rw201CPpTE

a zamatam je ploppingom/plunkingom http://www.youtube.com/watch?v=r54bdlLwXnI ali ne u majicu, nego u tu krpu od mikrofibre

snekyvz
03.12.2012., 12:47
Dikson oil gel,ja bez njega ne mogu zivit.Ne lipi kosu,ispari i odlicno oblikuje sve tako da mi kosa i nakon 5 dana moze izgledat ok.

di nabavljaš to ulje/gel?

meni je kosa svakog jutra sve gora i gora.... poludit ću više....

divazg
03.12.2012., 14:04
joj, meni je dikson uljni gel bio totalni promašaj. nit je oblikovao niti učvrstio, ko da ga nisam niti stavila. nakon 2 pokušaja je završio u smeću.

a kupila sam ga jer su ga cure tu hvalile, no svaka kosa reagira različito tako da dok ne isprobaš ni ne možeš znati hoće li ti odgovarat.

ja sam ga kupila u encianu na kvatriću u zg i bio je oko 50-60kn

lavanderfields
03.12.2012., 22:37
http://www.beautybody.nl/images/produkt/7102011151700_5410091667481.jpg

cure moja preporuka svima za ovaj proizvod :)
Imam tanku kosu koje puno ima,niti kovrcava niti valovita,srednja zalost :503:
bez nekih preparata za stajling izgleda uzasno,inace se peglam ali po ovakvom vremenu se ne isplati jer cem mi dode u dodicaj s vlagom u zraku napuhne se i strsi na sve stran:503:

Mogu reci da me ova krema odusevila,da divne lokne,malo isusuje kosu ali ni priblizno kao pjene,divno mirisi,ja sam prezadovoljna :)

divazg
04.12.2012., 09:30
joj, imala sam i to i bilo mi je bezveze. poklonila sam onda to preko foruma.
no treba isprobati sve dok se ne nađe idealna stvar za kosu jer svakome paše nešto drugo.
i da kremasti proizvodi redovito manje isušuju od pjeni za kosu, ali nekako i slabije drže.

ja nikako na zelenu granu sa proizvodima za kosu.
trenutno sam samo zadovoljna sa john frieda gelom za kovrčavu kosu koji se ne može kupiti u RH, već to kupim kad sam vani ili gnjavim druge da mi ga kupe kad putuju.

lavanderfields
04.12.2012., 09:39
Meni je stvarno super. :)
S tim da ja kosu uvijek perem navecer,prije spavanja,nikad ju ne susim fenom,stavim na mokru kosu ovu kremu,zamotam u rucnik i u krevet.i divna mi bude u jutro :cerek:
u rangu ovog proizvoda jedino bi mi bila keune krema za kovrce ali taft mi je ipak isplativiji :)
EDIT meni nista od baleinih proizvoda za kovrcavu kosu ne pomaze :/
Najvece mi je razocarenje ono neko ulje u sivo narancastoj bocici,nikakvog rezultata osim masne kose :/

divazg
04.12.2012., 09:49
S tim da ja kosu uvijek perem navecer,prije spavanja,nikad ju ne susim fenom,stavim na mokru kosu ovu kremu,zamotam u rucnik i u krevet.i divna mi bude u jutro :cerek:
u rangu ovog proizvoda jedino bi mi bila keune krema za kovrce ali taft mi je ipak isplativiji :)
Najvece mi je razocarenje ono neko ulje u sivo narancastoj bocici,nikakvog rezultata osim masne kose :/

ma meni je isto bezveze balea, imala sam regenerator, sprej i onaj serum i sve mi je bilo bezveze.
keune kremu nisam probala

lavanderfields
04.12.2012., 09:52
Meni je bila super,ali teksturom mi je skroz slicna ovoj taft kremi pa ne znam kolko bi ti odgobarala.

divazg
04.12.2012., 10:02
sljedeću sam mislila probati ovu od nivee:

http://www.couch-mag.de/sites/default/files/styles/answer-thumb/public/produkte/bdni20.5b-nivea-flexible-curls-lockenbalm.jpg

hvaljena je bila negdje na forumu, vidjela sam je u mulleru za 30kn

lavanderfields
04.12.2012., 10:11
E bas sam se dvoumila izmedu te dvije kad sam uzimala..i nakraju se za taft odlucila
javi kakva ti je ak probas :)

snekyvz
04.12.2012., 12:35
sljedeću sam mislila probati ovu od nivee:

http://www.couch-mag.de/sites/default/files/styles/answer-thumb/public/produkte/bdni20.5b-nivea-flexible-curls-lockenbalm.jpg

hvaljena je bila negdje na forumu, vidjela sam je u mulleru za 30kn

imala sam ju, al mi nije bila baš nešto....
kakva su vam iskustva sa john friedom?

divazg
05.12.2012., 08:26
imala sam ju, al mi nije bila baš nešto....
kakva su vam iskustva sa john friedom?

pjena je stvarno dobro u smislu definiranja lokni i održavanja izgleda, ali dosta isušuje.

ja trenurno imam ovaj gel. dosta je dobar, ali ga nema kod nas za kupiti.
lijepo definira, sporo se troši, ne lijepi kosu.

http://i45.tinypic.com/oqf1vo.jpg

snekyvz
05.12.2012., 12:37
pjena je stvarno dobro u smislu definiranja lokni i održavanja izgleda, ali dosta isušuje.

ja trenurno imam ovaj gel. dosta je dobar, ali ga nema kod nas za kupiti.
lijepo definira, sporo se troši, ne lijepi kosu.

http://i45.tinypic.com/oqf1vo.jpg

kolika je cijena otprilike?

Emma1313
05.12.2012., 13:00

Ja imam keune kremu za kovrce ali mi nije valjala, pa sad samo skuplja prasinu. Taft raoza pjena mi je super, pa moguce da ce mi i ta krema biti dobra. Bas cu probat :rolleyes:

divazg
05.12.2012., 21:23
kolika je cijena otprilike?

oko 4-5 funti, ja sam ga prvi puta kupula u Boots-u u Londonu, drži ga tamo i Superdrug - to su drogerije u UK tipa naš Kozmo ili dm.
znaju biti na akciji 2 kom za 7 funti.
ma tamo je sva kozmetika jeftinija nego kod nas i to oko 30% u odnosu na naše cijene, a na akcijama se još više uštedi.
ja sam npr tamo u nekom shopping cetru vidjela kerastase maske po 25 funti (230kn), a kod nas su 340 kn :rolleyes:

alanni
06.12.2012., 12:06
javljam da sam poslušala savjet(jedan od...) i na kosu stavila mlijeko za tijelo. imam od evelina sa maslinovim uljem i još nekim uljima. jako jako dobro,kovrče su mekane i lijepo oblikovane,ne strše na sve strane :D
ne sušim kosu osim kad moram,koristim blagi šampon i regenerator za suhu kosu,koristila sam i keune curl activator(skupo a ništa posebno),balea(ne valja za moju kosu),nivea(onako)-sada sam krenula sa uljima: pakung od ricinusovog prije pranja jer se počela prorjeđivati na vrhu glave(držim 2-3 sata)
neko vrijeme koristim i kokosovo ulje ali nije mi se baš nešto posebno pokazalo(osim za kožicu oko noktiju :D ),dok je ulje marelice super
stvarno volim svoju kovrčavu kosu ali to je neprekidna borba sa stršečim dlakama(i ne mogu se peglati-jednom jesam i to mi je bilo užas-nisam bila ja)
čitam vas i dalje

divazg
06.12.2012., 12:09
javljam da sam poslušala savjet(jedan od...) i na kosu stavila mlijeko za tijelo. imam od evelina sa maslinovim uljem i još nekim uljima. jako jako dobro,kovrče su mekane i lijepo oblikovane,ne strše na sve strane :D
ne sušim kosu osim kad moram,koristim blagi šampon i regenerator za suhu kosu,koristila sam i keune curl activator(skupo a ništa posebno),balea(ne valja za moju kosu),nivea(onako)-sada sam krenula sa uljima: pakung od ricinusovog prije pranja jer se počela prorjeđivati na vrhu glave(držim 2-3 sata)
neko vrijeme koristim i kokosovo ulje ali nije mi se baš nešto posebno pokazalo(osim za kožicu oko noktiju :D ),dok je ulje marelice super
stvarno volim svoju kovrčavu kosu ali to je neprekidna borba sa stršečim dlakama(i ne mogu se peglati-jednom jesam i to mi je bilo užas-nisam bila ja)
čitam vas i dalje

koji šampon koristiš?

alanni
06.12.2012., 12:30
zasad babylove običan šampon,vrlo je blag. ali mislim kupiti vichy za jačanje kose jer se dosta prorijedila. ovaj babylove je dobar-ne isušuje dodatno kosu

divazg
06.12.2012., 14:10
zasad babylove običan šampon,vrlo je blag. ali mislim kupiti vichy za jačanje kose jer se dosta prorijedila. ovaj babylove je dobar-ne isušuje dodatno kosu

joj, taj vichy ti je super! i isto ne isušuje :mig:
jel ti od babylove-a ispada kosa?
znam da se netko bio žalio na forumu da mu je od njega ispadala kosa...

CiCkava
07.12.2012., 13:59
Cure što se tiče tog opadanja kose i općenito problematičnog vlasišta,dosta hvale Afroditin šampon od koprive.Ima ga 2 vrste i čini mi se da je bolji ovaj drugi što sadrži biotin.

http://www.kozmetika-afrodita.com/slike/special_pics/92c7ade06a95a152c6b05de35a458608.jpg http://www.najcena.si/images/products/large/35105/Afrodita_ampon_za_lase_in_telo_kopriva_biotinL.jpg

Ja sam inače skeptična prema ovim ogromnim ambalažama,zato ih i ne kupujem.Imam neki Afroditin od brusnice čini mi se ali opet kažem nekako su mi odbojni.Ali ovaj od koprive mi prijateljica koristi i kaže da je dobar,a i ja vidim da joj se kosa sjaji od njega (inače iako je nebitno,ima skroz dugu kosu).A i u ljekarnoj su ga preporučili tako da ću ga i ja vjerovatno isprobati.Trenutno ne mogu jer imam 3-mjesečni tretman sa drugim proizvodima zbog opadanja kose.

Jel probao iko od vas ovaj Afroditin,kako se vama pokazao?

alanni
07.12.2012., 23:45
ma i ne ispada mi pretjerano već se prorjedila poslije dvije trudnoće,i sad je nikako vratiti na staro(čak sam je i bila ošišala na kratko da se oporavi-tada sam prvi put plakala u salonu :( )
sviđa mi se ovaj od afrodite s biotinom,nisam probala

jastučnica
09.12.2012., 02:00
pozdrav cure, evo još jedne kovrčave.. Može li se ovakva http://i1.tribune.com.pk/wp-content/uploads/2012/10/448386-SingarPHOTOFILE-1349632010-138-640x480.jpg kosa dobiti minivalom? Nikad ga nisam stavljala i stvarno nemam iskustva s njim..

Inače imam dužu kovrčavo-valovitu kosu.. ovisi kako kad ju uspijem srediti. U biti izgleda večinu vremena ovako http://static.igre123.net/slike/42060-27354/shakira.jpg Naravno, nije baš tako lijepa, moja je kao ovi njeni tamniji pramenovi iza. Moja nekako padne pa to izgleda jadno i ofucano, pogotovo gornji slojevi. Ovi dolje, lokne unaju biti baš lijepe.

Zanima me kako dobiti ovu definiciju od samog korjena pramena?

Primjetila sam da kad idem s masnom kosom na kupanje ljeti, valjda od klora i sunca i masnoće :zubo: bude tolko neopisivo lijepa, svaka kovrča je definirana od korjena, ma ne mogu se prepoznati u ogledalu! Ali takva je samo kad dođem s bazena i naravno moram ju odmah oprati.. inače je meni osobno preružna, poput mase nekakve pogotovo prvih 10ak cm, onda to dalje i liči na nekakve kovrče. Neki savjet?

CiCkava
09.12.2012., 14:33
Uzmi bocu,idi na bazen ili more,napuni bocu tom vodom i peri je s njom :D
Znam,znam nije smiješno, i ja imam sličnu kosu i ljetos kad sam se kupala na rijeci mi se tako uvila kosa od korijena kao što ti govoriš.I baš me zanima šta ima u toj vodi pa da se tako uvije,jer s ovom "kućnom" ne dobivam isti efekt :D

Nemogu ti dat nikakav savjet jer da ti mogu pomoći onda bi znala pomoć` i sebi,a neznam :D čini mi se da imamo sličnu kosu.

Bitchy Dancer
10.12.2012., 00:07
Nije stvar u vodi nego u soli. Možete isto tako u sprej staviti vodu i zasoliti je i imat ćete isti efekt. Samo oprezno s tim jer sol isušuje kosu. :)

jastučnica
10.12.2012., 09:08
A nisam sigurna da je samo u soli stvar, jer nju ne stavljaju u bazene. Rekla bih da je kombinacija više stvari (sunce, klor/sol..)

CiCkava
10.12.2012., 12:28
Mislim da je Bitchy Dancer preletila to,jer i ja sam napisala da mi je od kupanja u rijeci takva kosa,a rijeka nije slana :D.A što se tiče klora,njega ima i u "kućnoj" vodi haha,pa evo ništa tako da nezz do čega bi moglo bit.Možda od riba,ispuštaju neke magične sastojke :lol:

Trebale bi se mi čičkave udružit i predložiti ovima što prave šampone i te stvari za kovrčavu kosu da analiziraju malo tu vodu,pa počnu praviti proizvode od nje :D

branka primorac
10.12.2012., 14:55
pozdrav kovrčave:D
nedavno smo raspravljali o mikrofribri, pa da vas obavijestim da sam je našla u običnom no name dućanu sa materijalima. došlo me je manje od 30 kn, a toliko otprilike dođe i ručnik od mikrofibre u dm-u (i on je odličan, samo nije čista mikrofibra i drukčije mi kosa stoji u njemu). I moram reći da je ova krpa super. Prelijena sam da stavim neku sliku, ali postupak je sljedeći: nakon što sam je ocijedila ostavila sam mrvicu da se prosuši na zraku, zatim sam stavila onaj proizvod od avede koji sam već prije navela (be curly) i zamotala je u tu krpu na već ustanovljen način:
http://www.youtube.com/watch?v=O2qD38ZYX6A :D i super mi je! mekana i curly:mig:

ja baš ne koristim ništa za učvršćivanje, jer mojoj kosi ne paše, a ni meni se ne sviđa na dodir. preoštra mi je..ovako mi bude sasvim ok i izdrži recimo dva dana, već treći dan je stavljam u polurep ili punđu:rolleyes:

ančica11
11.12.2012., 12:56
Imam jedno pitanje (ne znam gdje bih postavila pa ću ovdje), naime, imala sam valovitu kosu (rekla bih fino definirane kovrče) ali nakon trudnoće i poroda ovo kao da nije moja kosa:eek:
Kosa mi je ravna, uopće ni traga onoj valovitoj kosi. Nemam pojma zašto. Je li netko imao slično iskustvo:confused:

ančica11
11.12.2012., 13:00
Cure što se tiče tog opadanja kose i općenito problematičnog vlasišta,dosta hvale Afroditin šampon od koprive.Ima ga 2 vrste i čini mi se da je bolji ovaj drugi što sadrži biotin.

http://www.kozmetika-afrodita.com/slike/special_pics/92c7ade06a95a152c6b05de35a458608.jpg http://www.najcena.si/images/products/large/35105/Afrodita_ampon_za_lase_in_telo_kopriva_biotinL.jpg

Ja sam inače skeptična prema ovim ogromnim ambalažama,zato ih i ne kupujem.Imam neki Afroditin od brusnice čini mi se ali opet kažem nekako su mi odbojni.Ali ovaj od koprive mi prijateljica koristi i kaže da je dobar,a i ja vidim da joj se kosa sjaji od njega (inače iako je nebitno,ima skroz dugu kosu).A i u ljekarnoj su ga preporučili tako da ću ga i ja vjerovatno isprobati.Trenutno ne mogu jer imam 3-mjesečni tretman sa drugim proizvodima zbog opadanja kose.

Jel probao iko od vas ovaj Afroditin,kako se vama pokazao?
Ja sam koristila Afroditin šampon od koprive i ništa, nikakvog efekta. Kosa i dalje opada.

jasmine
11.12.2012., 13:11
što se tiče tih styling proizvoda za kovrće meni najbolje funkcionira sa john frieda proizvodima. imama pjenu,kremu,serum i stvarno najbolji efekt ikad.
probala sam ove gore navedene niveu i taft i ništa,jako loše za moju kosu.

divazg
11.12.2012., 20:39
što se tiče tih styling proizvoda za kovrće meni najbolje funkcionira sa john frieda proizvodima. imama pjenu,kremu,serum i stvarno najbolji efekt ikad.
probala sam ove gore navedene niveu i taft i ništa,jako loše za moju kosu.

koju kremu od jf koristiš?
imala sam pjenu, ali mi je previše isušivala kosu

Girlicious
12.12.2012., 09:35
koji je inače najbolji proizvod od John Friede za kovrčavu kosu?

snekyvz
12.12.2012., 13:28
evo, službeno objavljujem da mi je od današnjeg dana kosa isključivo u repu jer više nemam živaca za nju....

idem spavati sa prekrasnim kovrčama a u jutro mogu za njima jedino plakati......

jasmine
12.12.2012., 13:40
koju kremu od jf koristiš?
imala sam pjenu, ali mi je previše isušivala kosu

imam onu agent secret kremu koja je za sve tipove kose. iako to sam zaboravila napisati najljepše mi kovrće definira marocanoil krema za kovrće samo što ih malo oterža al što se tiče oblikovnja i hidratizacije nama zamjerku.
a pjenu nekoristim često tako da nisam primjetila da me isušuje al sve je moguće. :)

divazg
12.12.2012., 17:12
ok, hvala!

brightmoon
12.12.2012., 19:44
eh evo i mene... kao mala imala sam kovrdzavu kosu i vratila mi s opet tamo nekad sa 16 ako se ne varam... ja sam zadovoljna svojom kosom, onako gusta je prilicno, ima perioda kada opada proljece/jesen ali sve u svemu dobro je :D koristim baleine proizvode sampon, regenerator i onaj kao silikon i prezadovoljna sam... operem kosu samponom dva puta stavim regenerator eventualno neku maskicu (zadnjih dana koristim onu elseve onu crnu :D )posusim peskirom, stavim pjenu ( ili baleinu za definisanje lokni to je ona trojka mislim ili od welle zlatno pakiranje) i osusim fenom. ne susim skroz samo malo prosusim :D nakon toga stavim ovaj silikon za definisanje i spavanac. Lokne ujutru budu divne, prvo jutro su najbolje naravno ali ni kasnije ne budu lose kako mi je kosa suha perem je svakihh 4-5 dana ali popravljam svakodnevno (popravljanje ukljucuje kvasenje kose mokrim rukama i stavljanje malo pjene i oped definicija ovim silikonom :D ) i eto ga :D i za kraj jedna slikica da vidite o cemu pricam :) http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/556466_4221848989103_391516229_n.jpg