PDA

View Full Version : Knauf/Rigips - postavljanje i gletanje

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13

ppart
14.03.2013., 07:33
Razdjelnu traku možete postaviti, malo teže ali moguće je.
Jedino tako ćete osigurati kvalitetan spoj s drugim materijalom, ukoliko pukne izgledati će uredno tj. neće se ni primijetiti

DJ Ed Mraz
14.03.2013., 13:19
Razdjelnu traku možete postaviti, malo teže ali moguće je.
Jedino tako ćete osigurati kvalitetan spoj s drugim materijalom, ukoliko pukne izgledati će uredno tj. neće se ni primijetiti

Hvala na odgovoru. Mislite da ju nekako uguram između ploce i zida, glavno da se zalijepi. Gdjegdje imam mjesta, a tamo gdje nemam ću malo zarezat plocu! Usput, koliko najviše moze ostat mjesta između drugog materijala (ytong ili drvena greda) i knaufa, spoj kosina zid? Koliko Uniflot može najviše zapunit, čitao sam uputstva, ne piše!

nero61ri
14.03.2013., 21:33
Muci me parna brana, tj fizika. Imam namjeru, u kucu bez vanjske izolacije (za sada) ipak koliko toliko
termicki zastititi i postaviti knauf. Znaci ide, gledajuci iz sobe prema vani, knauf na profilima pa kamena vuna.

A gdje treba staviti najlon, ili sto je najbolje, kao parna brana ? Ako ide direktno na zid-parna brana, kako ju
pricvrstiti i nece li se niz taj najlon sljevati ta ista para koja sada sara i sece po zidovima.

Velika hvala na pomoci.

alphaman
16.03.2013., 13:27
Trebao bih postaviti kliznu stijenu u sobu koja za strop ima knauf. Problem je što sam stan takav kupio, a ne znam kako provjeriti na koji način je rađen strop uopće.
Dakle, šine koje bih trebao postaviti na strop me zabrinjavaju - kako ih ispravno učvrstiti, sa čime ušarafiti itd. Hvala.

ppart
19.03.2013., 10:26
Koristite Knauf Hartmut tiple.

Potrežite tehnički list u kojemu je prikazan način ugradnje

gipsman
20.03.2013., 18:57
A može i izrezat komad stropa ubaciti neko pojačanje gore pa pokrpati - ali ako klizna vrata imaju vodilice( i kotače) i dolje ( tako da teret vratiju ne visi na stropu) a ne samo gore dovoljne će biti i tiple

alphaman
20.03.2013., 19:46
A može i izrezat komad stropa ubaciti neko pojačanje gore pa pokrpati - ali ako klizna vrata imaju vodilice( i kotače) i dolje ( tako da teret vratiju ne visi na stropu) a ne samo gore dovoljne će biti i tiple

E ovo drugo sam se i ja pitao. Jer ipak mi taj knauf nikako ne ulijeva povjerenje u čvrstoću.

bradavicasta_svinja
24.03.2013., 19:50
namjeravam u skoroj budućnosti obložiti zidove gipsom i staviti termoizolaciju, koju kombinaciju profila koristiti uw-cw ili ud-cd

ppart
25.03.2013., 09:56
Cw - Uw podkonsturkcija se izrađuje za samostojeće zidne obloge.
Cd - Ud podkonstrukciju možete postaviti na max. 100 mm od masivnog zida, dok Cw - Uw možete postaviti na željenom razmaku, ovisi koliku izolaciju želite ugraditi.
Vjerojatno 100 mm za koju možete postaviti Cd - Ud

bradavicasta_svinja
25.03.2013., 12:48
Cw - Uw podkonsturkcija se izrađuje za samostojeće zidne obloge.
Cd - Ud podkonstrukciju možete postaviti na max. 100 mm od masivnog zida, dok Cw - Uw možete postaviti na željenom razmaku, ovisi koliku izolaciju želite ugraditi.
Vjerojatno 100 mm za koju možete postaviti Cd - Ud
znači ide se na cd-ud profile s obzirom da mi nije potrebna toliko debela izolacija, pretpostavljam da je razlika u cjeni znatna u korist cd-ud profila

gipsman
25.03.2013., 19:39
znači ide se na cd-ud profile s obzirom da mi nije potrebna toliko debela izolacija, pretpostavljam da je razlika u cjeni znatna u korist cd-ud profila

UW i CW profili jesu nešto skuplji, ali ušteda je na tiplama, direkt nosačima i vremenu - znači to je tu negdje - UD i CD se češće koriste jer većina ljudi ne želi izgubiti mnogo prostora...

bradavicasta_svinja
26.03.2013., 07:55
UW i CW profili jesu nešto skuplji, ali ušteda je na tiplama, direkt nosačima i vremenu - znači to je tu negdje - UD i CD se češće koriste jer većina ljudi ne želi izgubiti mnogo prostora...
meni prostor nije problem , spremam sam se odrećiprostora jer nemam vanjsku izoliranu fasadu.
zanima me koja opcija je čvršča tj.gdje je manja mogućnost da će se pokazati spojevi gips ploča nakon nekog vremana./cd se spajaju direkt noračima na zid valjda je čvršće.
Osim toga čini mi se da bi bilo dosta kompliciranije oblaganje oko prozora i vrata cd-ud profilima.
Također moram spustati plafon , tu idu cd-ud profili
e sad kad spajam plafonom na bočne zidove jeli bolje da je na bočnom zidu cw na koji ću zakucati ud profil ili cd ili je svejedno.

gipsman
27.03.2013., 19:01
meni prostor nije problem , spremam sam se odrećiprostora jer nemam vanjsku izoliranu fasadu.
zanima me koja opcija je čvršča tj.gdje je manja mogućnost da će se pokazati spojevi gips ploča nakon nekog vremana./cd se spajaju direkt noračima na zid valjda je čvršće.
Osim toga čini mi se da bi bilo dosta kompliciranije oblaganje oko prozora i vrata cd-ud profilima.
Također moram spustati plafon , tu idu cd-ud profili
e sad kad spajam plafonom na bočne zidove jeli bolje da je na bočnom zidu cw na koji ću zakucati ud profil ili cd ili je svejedno.

Ako se napravi kako treba u bilo kojoj od opcija ne bi trebalo biti problema sa spojevima - da se kvalitetno napraviti i ovako i onako - oblaganje oko vrata i prozora - opet svejedno - učvršćivanje UD profila od sp. stropa ponovno svejedno - ukoliko želite neku ekstra čvrstoću možda da stavite duplu ploču.
p.s. To što na CW profile neidu direkt nosači ne znači da ih se ne može dodatno pojačati.

Alfa KT
19.04.2013., 21:44
jedno brzinsko pitanje,koju bandaznu traku koristiti,koja je bolja recimo za spojeve,koja za alu kuteve? moze netko dat kakvo pojasnjenje i savjet? i zanima me koji je najbolji nacin za rijesiti spoj zida i stropa (knauf-knauf)?

ppart
20.04.2013., 19:23
Najbolje koristiti papirnatu bandažnu traku za sve spojeve, kut - knauf_knauf,
spojeve ploča ali treba iskustva u istome.

Ukoliko radite sami koristite mineralnu bandažnu traku i Uniflot, treči ruku napravite s nekom finom, mekšom masom.

DMan
02.05.2013., 08:05
Pozdrav!

Molio bih savjet od nekoga stručnjaka (ppart i drugi) u vezi mog malog DIY projekta.

Naumio sam napraviti police od gips ploča i profila koje bi služile za smještaj AV-HIFI opreme ispod plazme koja je obješena na zidu od Knaufa (nešto slično kao što je radio ppart http://www.forum.hr/showpost.php?p=27789851&postcount=1249 :)).

Znači, opterećenje ne bi trebalo biti jako veliko: mislim maksimalno 10-15 kg ukupno, vjerojatno i puno manje. Istovremeno bih kroz te police provukao struju i druge kablove koji mi trebaju za TV koji se nalazi iznad polica.

http://imageshack.us/a/img33/9284/policet.jpg

Zid na koji se naslanjaju police i na kojem će biti TV je pregradni zid od Knaufa, CW profili 75 mm, 2 x 12,5 mm ploče sa svake strane (dupla obloga). Zid sa lijeve strane je isto od Knaufa ali je u pitanju obloga normalnog zida, CW profili 75 mm, 12,5 mm ploča (jednostruka obloga). Žuto označeno na slici su položaji CW profila na tim zidovima.
Dimenzije polica bi bile otprilike 875 x 2000 mm, dubina police 400 mm. Mislio sam ih napraviti od UW-CW profila 50 mm radi manje debljine.

http://imageshack.us/a/img593/2016/profilik.jpg

Ovako sam zamislio položaj profila unutar police. Sivo su UW profili, a plavo CW profili (oba 50 mm).
Zanimaju me slijedeći detalji:
Da li bi ovako bilo dovoljno za neku normalnu čvrstoću/stabilnost (opterećenje znači max 10 kg/0,2 m2)?
Da li mogu ostaviti desnu stranu police bez vertikalne potpore?
Na stražnjos strani ću se ubosti u ova 3 nosača (+ još jedan na spoju zida kojega nisam ucrtao). S lijeve strane na ovaj jedan koji mi je dostupan. Zanima me na koliko mjesta bih još trebao učvrstiti UW profil, pretpostavljam s nekim tiplama za Knauf, radi optimalne čvrstoče?
Da li trebam staviti razdjelnu traku između zida i UW profila?
Kroz gornju policu bih provukao struju, AV kablove, antenski, SAT itd. (kroz rupe u CW profilima koje bih pokušao staviti da budu dostupne kroz unutrašnje profile). Kroz donju policu bih provukao struju i stavio osvjetljenje s donje strane. Radi grijanja i uštede bih se vjerojatno odlučio za LED rasvjetu, pa me zanima da li možda imate neku ideju o obliku rasvjetnih modula i o tome gdje bih to mogao nabaviti?
Što se tiče vijaka s kojima bih se pričvrstio u gips ploče između postojećih profila (za policu i nosač plazme - 50", cca 26 kg), zanima me što preporučujete? Vidio sam ovo: Knauf Hartmut (http://www.knauf.de/content/media/php/materialsuche/popup_details.php?Function=MS_DET&mat_id=8045&Material=00131376&Hersteller=1001) i to mi se čini najbolje za tu namjenu, ali naravno, kada sam to spomenuo u MD profilu, prodavač me je prvo blijedo gledao, a onda je počeo nešto trabunjati o tome kako to nitko ne traži pa i ne naručuju :rolleyes:. Zanima me što bi vi preporučili i gdje se to može nabaviti?

Eto, to bi bilo ono što sam se uspio sjetiti. Zahvaljujem za svaki savjet i pomoć :)

crnjak_xrace
02.05.2013., 11:47
Zanima me koliku tezinu moze izdrzati knauf, dvije ploce pa al profil pa staklena vuna..

dal se na takav zid mogu staviti elementi za dnevni boravak ..

hvala

ppart
03.05.2013., 19:28
Dobra ideja, lijepo će to izgledati.
Raditi ćete to sami?

Takve police imaju nosivost koju trebate.
Biti će dovoljno učvrstiti Uw profile police u zidne vertikalne profile vijcima 35 - 45.

Stavite razdjelnu traku, pojaviti će se "ris".

Plazmu postavite na Hartmut. Specijalizirane trgovine za suhu gradnju to drže.

Što se rasvjete i sličnoga tiče - ne znam puno o tom. :ne zna:

Pozdrav!

Molio bih savjet od nekoga stručnjaka (ppart i drugi) u vezi mog malog DIY projekta.

Naumio sam napraviti police od gips ploča i profila koje bi služile za smještaj AV-HIFI opreme ispod plazme koja je obješena na zidu od Knaufa (nešto slično kao što je radio ppart http://www.forum.hr/showpost.php?p=27789851&postcount=1249 :)).

Znači, opterećenje ne bi trebalo biti jako veliko: mislim maksimalno 10-15 kg ukupno, vjerojatno i puno manje. Istovremeno bih kroz te police provukao struju i druge kablove koji mi trebaju za TV koji se nalazi iznad polica.

http://imageshack.us/a/img33/9284/policet.jpg

Zid na koji se naslanjaju police i na kojem će biti TV je pregradni zid od Knaufa, CW profili 75 mm, 2 x 12,5 mm ploče sa svake strane (dupla obloga). Zid sa lijeve strane je isto od Knaufa ali je u pitanju obloga normalnog zida, CW profili 75 mm, 12,5 mm ploča (jednostruka obloga). Žuto označeno na slici su položaji CW profila na tim zidovima.
Dimenzije polica bi bile otprilike 875 x 2000 mm, dubina police 400 mm. Mislio sam ih napraviti od UW-CW profila 50 mm radi manje debljine.

http://imageshack.us/a/img593/2016/profilik.jpg

Ovako sam zamislio položaj profila unutar police. Sivo su UW profili, a plavo CW profili (oba 50 mm).
Zanimaju me slijedeći detalji:
Da li bi ovako bilo dovoljno za neku normalnu čvrstoću/stabilnost (opterećenje znači max 10 kg/0,2 m2)?
Da li mogu ostaviti desnu stranu police bez vertikalne potpore?
Na stražnjos strani ću se ubosti u ova 3 nosača (+ još jedan na spoju zida kojega nisam ucrtao). S lijeve strane na ovaj jedan koji mi je dostupan. Zanima me na koliko mjesta bih još trebao učvrstiti UW profil, pretpostavljam s nekim tiplama za Knauf, radi optimalne čvrstoče?
Da li trebam staviti razdjelnu traku između zida i UW profila?
Kroz gornju policu bih provukao struju, AV kablove, antenski, SAT itd. (kroz rupe u CW profilima koje bih pokušao staviti da budu dostupne kroz unutrašnje profile). Kroz donju policu bih provukao struju i stavio osvjetljenje s donje strane. Radi grijanja i uštede bih se vjerojatno odlučio za LED rasvjetu, pa me zanima da li možda imate neku ideju o obliku rasvjetnih modula i o tome gdje bih to mogao nabaviti?
Što se tiče vijaka s kojima bih se pričvrstio u gips ploče između postojećih profila (za policu i nosač plazme - 50", cca 26 kg), zanima me što preporučujete? Vidio sam ovo: Knauf Hartmut (http://www.knauf.de/content/media/php/materialsuche/popup_details.php?Function=MS_DET&mat_id=8045&Material=00131376&Hersteller=1001) i to mi se čini najbolje za tu namjenu, ali naravno, kada sam to spomenuo u MD profilu, prodavač me je prvo blijedo gledao, a onda je počeo nešto trabunjati o tome kako to nitko ne traži pa i ne naručuju :rolleyes:. Zanima me što bi vi preporučili i gdje se to može nabaviti?

Eto, to bi bilo ono što sam se uspio sjetiti. Zahvaljujem za svaki savjet i pomoć :)

ppart
03.05.2013., 19:31
Zanima me koliku tezinu moze izdrzati knauf, dvije ploce pa al profil pa staklena vuna..

dal se na takav zid mogu staviti elementi za dnevni boravak ..

hvala

Zidovi su testirani na takve težine.

Izdržati će

DMan
04.05.2013., 17:33
Raditi ćete to sami?

Ovo je veliki kompliment za amatera kada dolazi od takvog stručnjaka :)

Da, namjeravam raditi sam. Nemam nekog velikog iskustva s samostalnim radom s Knaufom, ali budem probao.
Najveći problem će mi predstavljati gletanje, ali budem se konzultirao ovdje ako zapnem :D
Ako sam shvatio bit, spojeve bandažirati mineralnom trakom i Uniflottom. Rubove police s profilima, prijelazi poslije isto s trakom i Uniflottom. Spoj sa zidom isto sa Uniflottom ili nešto drugo? I na kraju akril?

Biti će dovoljno učvrstiti Uw profile police u zidne vertikalne profile vijcima 35 - 45.

Znači, ovako konstruirane police su OK za moju namjenu? Dobro su odabrani profili i njihov položaj? Samo ih spojim na spojevima s pop-nitnama (nemam ona original klješta za spajanje profila...) i to je OK?

Ako sam dobro shvatio, bilo bi dovoljno učvrstiti UW profil SAMO na zidne vertikalne profile (3-4 komada na široj strani i 1-2 na užoj)? Običnim knauf vijcima? Ne bi trebalo još i kroz ploče na nekim mjestima?

Sada vidim da ste mislili na razdjelnu traku između spoja police i zida (ovako nešto (http://www.knauf.hr/media/61411/10_k432_trennfix_2008_tisak.pdf)). Budem to obavezno stavio.

Ja sam jadan neuk mislio pod "razdjelna traka" za onu (valjda akustičnu) traku koja se stavlja ispod UW profila na njegov kontakt sa zidom...
Da li to treba ili bi dovoljno bilo recimo samo silikonom presvući ili sl. prije stavljanja UW na zid?

Uh, ne znam gdje bih našao Hartmut u Osijeku...MD profil mi se činio kao najopremljeniji, ali tamo nema šanse. Da li bi možda moglo poslužiti ovo:

http://www.foerch.hr/product.aspx?p=a89157ad-a9e4-4850-9ea1-1f1306804cc5&g=efe5412e-9c0f-465c-b29b-d03d30463884

Do toga mislim da bih mogao doći, a izgleda mi slično...

Molim još jedan savjet: kada budem pričvršćivao nosač plazme vijcima za zidni nosivi profil, s kojim vijcima da to radim? Obični Knauf su mi preslabi i s premalom glavom...da li da idem na vijke za željezo s glavom za ključ ili nekim drugim?

Toliko za sada, vjerujem da će biti još pitanja kada počnem raditi :D

gipsman
04.05.2013., 20:14
Raditi ćete to sami?

Što se rasvjete i sličnoga tiče - ne znam puno o tom. :ne zna:

Možda ne bi bilo loše izraditi nišu za TV tak da bude iste dimenzije kao TV a i kablove bi bilo lakše sakriti u toj novoj oblozi.
p.s. Svaka čast na slici - ja bi to prije složil nego nacrtal i sretno s izradom budući da će Vam za to trebati poprilično spretnosti - ne znam na koji ste način zamislili da će to samo od sebe stajati u zraku na mjestu gdje nema vertikalnog ojačanja - tu "nosivost " bi trebali rješavati sa šarafljenjem bočnih ploča - no kako će one biti max. 7.5 cm širine pa nisam siguran u njihovu dovoljnu čvrstoću. Na vašem mjestu bih ipak stavio barem jedno vertikalno ojačanje - ne mora biti na kraju police - možete ga uvući prema sredini pa nećete izgubiti na vizualnom dojmu. Možete alternativno to riješiti i nekim drugim materijalom manje podložnim mrvljenju nego što je to knauf,(npr.daska) pa taj materijal naknadno " sakriti knaufom.

DMan
05.05.2013., 06:52
Možda ne bi bilo loše izraditi nišu za TV tak da bude iste dimenzije kao TV a i kablove bi bilo lakše sakriti u toj novoj oblozi.

Nišu ne bih radio jer se odmah desno od TV nadovezuje jedan polukružni dio zida od Knaufa, tako da bi niša vizuelno pokvarila kompletan dojam. A i što ako jednog dana kupim veći TV :D.
Kablove ću do ispod TV-a provući kroz ove nove police, a od polica do iza TV-a ću ih provući okomito kroz Knauf zid iza TV-a.

p.s. Svaka čast na slici - ja bi to prije složil nego nacrtal

Hvala, meni je lakše nacrtati nego napraviti :D Puno mi je lakše nešto raditi ako to prethodno kompletno vizualiziram na kompu.

SketchUp je zakon za brzu vizualizaciju. Ja ga koristim valjda već 10 godina, davno prije nego ga je Google kupio :kava:

sretno s izradom budući da će Vam za to trebati poprilično spretnosti - ne znam na koji ste način zamislili da će to samo od sebe stajati u zraku na mjestu gdje nema vertikalnog ojačanja - tu "nosivost " bi trebali rješavati sa šarafljenjem bočnih ploča - no kako će one biti max. 7.5 cm širine pa nisam siguran u njihovu dovoljnu čvrstoću. Na vašem mjestu bih ipak stavio barem jedno vertikalno ojačanje - ne mora biti na kraju police - možete ga uvući prema sredini pa nećete izgubiti na vizualnom dojmu. Možete alternativno to riješiti i nekim drugim materijalom manje podložnim mrvljenju nego što je to knauf,(npr.daska) pa taj materijal naknadno " sakriti knaufom.

Hm, da...ta nosivost na desnom rubu gdje nema vertikalnih ojačanja i mene muči jer nemam praktičnog iskustva s ponašanjem materijala, a definitivno je slaba točka cijelog projekta.

ppart kaže da je konstrukcija OK, a on je vidim radio nešto slično...

http://img203.imageshack.us/img203/6387/img6861m.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/203/img6861m.jpg/)

...gdje na jednoj strani isto nema vertikalnih ojačanja. Ne mogu procjeniti dimenzije police, ali oblik je jako sličan.

Ne znam, budem vidio kada postavim konstrukciju kako će izgledati nosivost. Ako mi se bude činilo da je slabo, staviti ću možda jednu "L" čeličnu konzolu na spoju s vertikalnim vodilicama zida iza i "utopiti" ju u gips ploču i zid kasnije da se ne vidi.

gipsman
05.05.2013., 20:15
Nišu ne bih radio jer se odmah desno od TV nadovezuje jedan polukružni dio zida od Knaufa, tako da bi niša vizuelno pokvarila kompletan dojam. A i što ako jednog dana kupim veći TV :D.
Kablove ću do ispod TV-a provući kroz ove nove police, a od polica do iza TV-a ću ih provući okomito kroz Knauf zid iza TV-a.

Hvala, meni je lakše nacrtati nego napraviti :D Puno mi je lakše nešto raditi ako to prethodno kompletno vizualiziram na kompu.

SketchUp je zakon za brzu vizualizaciju. Ja ga koristim valjda već 10 godina, davno prije nego ga je Google kupio :kava:

Hm, da...ta nosivost na desnom rubu gdje nema vertikalnih ojačanja i mene muči jer nemam praktičnog iskustva s ponašanjem materijala, a definitivno je slaba točka cijelog projekta.

ppart kaže da je konstrukcija OK, a on je vidim radio nešto slično...

http://img203.imageshack.us/img203/6387/img6861m.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/203/img6861m.jpg/)

...gdje na jednoj strani isto nema vertikalnih ojačanja. Ne mogu procjeniti dimenzije police, ali oblik je jako sličan.

Ne znam, budem vidio kada postavim konstrukciju kako će izgledati nosivost. Ako mi se bude činilo da je slabo, staviti ću možda jednu "L" čeličnu konzolu na spoju s vertikalnim vodilicama zida iza i "utopiti" ju u gips ploču i zid kasnije da se ne vidi.

Po slici mi se njegova polica čini kraćom i užom - a i neznamo namjenu - možda je samo za slike... no to nije ni toliko bitno -ukoliko je uspijete u izradi zadržati u horizontalnom stanju vjerojatno će imati kasnije i željenu nosivost - ako Vam se kons. i bude klimala naknadno to možete regulirati šarafljenjem ploča - gornju ploču police odrezati i obraditi da bude sto posto ravna - max. je stisnuti uza zid i prvo pošarafiti uza zid a naknadno na vanjski profil koji kod šarafljenja rukom malo napnete prema gore - postupak ponovite sa još jednom pločom i koristite što više vijaka. Zaboravite razdjelnu traku ionako Vam je nepotrebna - kod gletanja koristite ili bandažnu mineralnu ili još bolje papirnu traku. Ukoliko niste vješti kod gletanja prvo radite jednu stranu kuta a naknadno kad osuši drugu...

hava
06.05.2013., 14:51
Moze li netko objasniti postavljanje kamene vune na pregradni zid od sobe. Naime,treba mi radi zvucne izolacije, zid je cca 8 kvadrata. Koliko mi materijala treba, ljepila, gleta, itd itd za toliku kvadraturu.? Da li jos uz to ide i knauf ploce ili moze i bez toga?
Na zidu nece nista biti jer ga pokriva ormar :)

Inace, koliko se krecu cijene postavljanja kamene vune?

Hvala svima unaprijed!! :)

ppart
06.05.2013., 19:28
Potrebno je postaviti podkonstrukciju, postaviti vunu za zvučnu izolaciju i obložiti pločama.

ppart
06.05.2013., 19:38
Izrađujte nam nacrte a mi ćemo montirati :)
Prilikom montaže profila i ploča budite precizni i ispasti će dobro.
Obrada spojeva da, a na vanjske kuteve stavite zaštitni kutni profil.
Akril ne, samo traka.

Može popnitne.
Može i ta tipla.
Vijak ide u kompetu s tiplom za tv.

Ovo je veliki kompliment za amatera kada dolazi od takvog stručnjaka :)

Da, namjeravam raditi sam. Nemam nekog velikog iskustva s samostalnim radom s Knaufom, ali budem probao.
Najveći problem će mi predstavljati gletanje, ali budem se konzultirao ovdje ako zapnem :D
Ako sam shvatio bit, spojeve bandažirati mineralnom trakom i Uniflottom. Rubove police s profilima, prijelazi poslije isto s trakom i Uniflottom. Spoj sa zidom isto sa Uniflottom ili nešto drugo? I na kraju akril?

Znači, ovako konstruirane police su OK za moju namjenu? Dobro su odabrani profili i njihov položaj? Samo ih spojim na spojevima s pop-nitnama (nemam ona original klješta za spajanje profila...) i to je OK?

Ako sam dobro shvatio, bilo bi dovoljno učvrstiti UW profil SAMO na zidne vertikalne profile (3-4 komada na široj strani i 1-2 na užoj)? Običnim knauf vijcima? Ne bi trebalo još i kroz ploče na nekim mjestima?

Sada vidim da ste mislili na razdjelnu traku između spoja police i zida (ovako nešto (http://www.knauf.hr/media/61411/10_k432_trennfix_2008_tisak.pdf)). Budem to obavezno stavio.

Ja sam jadan neuk mislio pod "razdjelna traka" za onu (valjda akustičnu) traku koja se stavlja ispod UW profila na njegov kontakt sa zidom...
Da li to treba ili bi dovoljno bilo recimo samo silikonom presvući ili sl. prije stavljanja UW na zid?

Uh, ne znam gdje bih našao Hartmut u Osijeku...MD profil mi se činio kao najopremljeniji, ali tamo nema šanse. Da li bi možda moglo poslužiti ovo:

http://www.foerch.hr/product.aspx?p=a89157ad-a9e4-4850-9ea1-1f1306804cc5&g=efe5412e-9c0f-465c-b29b-d03d30463884

Do toga mislim da bih mogao doći, a izgleda mi slično...

Molim još jedan savjet: kada budem pričvršćivao nosač plazme vijcima za zidni nosivi profil, s kojim vijcima da to radim? Obični Knauf su mi preslabi i s premalom glavom...da li da idem na vijke za željezo s glavom za ključ ili nekim drugim?

Toliko za sada, vjerujem da će biti još pitanja kada počnem raditi :D

nitko666
07.05.2013., 08:12
Trebam ideju za postavljanje knaufa na plafon, točnije na grede.
Naime imam nekoliko betonskih greda ispod kojih želim staviti knauf ali da ostanu otvorene sastrane jer bi u njih stavljao rasvjetu.

Ovako nekako:
http://i.imgur.com/WXCxDZv.jpg

Zanima me kako to izvesti, pogotovo ove savinute dijelove na kraju.
Vidio sam da postoje gotovi savinuti elementi, ali mi nije jasno kako to pričvrstiti?

hava
07.05.2013., 18:39
Kako se zovu ovi nosaci za podkonstrukciju i koja je cijena po komadu?

http://i42.tinypic.com/2zq67ap.jpg

Plavi-9
07.05.2013., 19:51
Kako se zovu ovi nosaci za podkonstrukciju i koja je cijena po komadu?

http://i42.tinypic.com/2zq67ap.jpg

Direktni nosači i cijena je negdje oko 1.20 možda malo skuplja.

ppart
07.05.2013., 21:42
Trebam ideju za postavljanje knaufa na plafon, točnije na grede.
Naime imam nekoliko betonskih greda ispod kojih želim staviti knauf ali da ostanu otvorene sastrane jer bi u njih stavljao rasvjetu.

Ovako nekako:
http://i.imgur.com/WXCxDZv.jpg

Zanima me kako to izvesti, pogotovo ove savinute dijelove na kraju.
Vidio sam da postoje gotovi savinuti elementi, ali mi nije jasno kako to pričvrstiti?

Postavte 2 reda profila koji će nositi ploču.
Pričvršćuju se na gips ljepilo.

hava
08.05.2013., 07:17
Direktni nosači i cijena je negdje oko 1.20 možda malo skuplja.

Hvala :)

gricko80
08.05.2013., 08:00
Pozdrav svima.
Molim vas za komentar.
Imamo jednu sobu od cca 18m2 ,zidovi i plafon se ljuste jako, sve je to staro dosta, pa bi trebali bi zidove i plafon oddletati i ponovo pofarbati.
Majstori su nam rekli da bi bilo bolje da se stavi knauf na zidove i plafon , i meni se to cini bolje, imamo doma knauf na plafonu i to sve skupa izgleda ok.
Ali kako s knaufom na zidovima, zar se nece to ostetit pri svakom malo jacem pritisku ?
Cak i to mozda nije tolko bitno, vec mozda kolko bi to sve skupa moglo kostati .
Ak sam dobro skuzio , majstori bi nam bili vazni iskljucivo za postavljanje tog knaufa, a onda farbanje bi mogli sami .
Molim vas za komentare, kolko je to , kolko bi tak nesto moglo kostati , sa i bez farbanja ?
btw kuca je na moru, nismo tamo stalno, pa je bitnije da ti zidovi i plafon izgledaju normalnije nego do sada nego da je to pravi zid s onim zastitnim mrezicama itd.

ppart
08.05.2013., 08:07
Izradite zidne i stropnu oblogu.
Melalna podkonstrukcija, Cd-Ud profilima i obloga GK pločama.

gricko80
08.05.2013., 08:24
Hvala za info ,
moze molim te link na neku stranicu gdje bi vidio cijene tih materijala ?
Sto bi to bilo bolje od knaufa po zidovima i stropu ?
Da li bi to bilo jeftinije ?

hava
08.05.2013., 09:48
Pozdrav svima.
Molim vas za komentar.
Imamo jednu sobu od cca 18m2 ,zidovi i plafon se ljuste jako, sve je to staro dosta, pa bi trebali bi zidove i plafon oddletati i ponovo pofarbati.
Majstori su nam rekli da bi bilo bolje da se stavi knauf na zidove i plafon , i meni se to cini bolje, imamo doma knauf na plafonu i to sve skupa izgleda ok.
Ali kako s knaufom na zidovima, zar se nece to ostetit pri svakom malo jacem pritisku ?
Cak i to mozda nije tolko bitno, vec mozda kolko bi to sve skupa moglo kostati .
Ak sam dobro skuzio , majstori bi nam bili vazni iskljucivo za postavljanje tog knaufa, a onda farbanje bi mogli sami .
Molim vas za komentare, kolko je to , kolko bi tak nesto moglo kostati , sa i bez farbanja ?
btw kuca je na moru, nismo tamo stalno, pa je bitnije da ti zidovi i plafon izgledaju normalnije nego do sada nego da je to pravi zid s onim zastitnim mrezicama itd.

Cijena postavljanja knaufa je od 120-140 kn po m2. Tko su meni rekli jer ja isto to moram postaviti...Pogledaj malo po netu, mislim da to uopce nije problem postaviti samo treba imat volje i strpljenja. :)
Evo ti i jedan link pa pogledaj

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=Y_K5MKniev4&feature=endscreen

super_leptir
20.05.2013., 12:03
pozdrav ekipi, imam ugradbeni ormar koji bih sa zadnje i bocne strane oblozio knaufom (jer mi te stranice ulaze u kuhinju, pa zelim da mi izgleda kao zid (... nebitno)... ono sto me zanima. kako pricvrstiti knauf za taj iveral? je li dovoljno samo vijcima ili ga treba jos i lijepiti? nekim silikonom ili necim? zahvaljujem se!

Alfa KT
20.05.2013., 13:36
ako imas gdje usarafiti samo usarafi,ili na par mjesta usarafi brodski pod,lamperiju,neke letve ili slicno pa na to knauf :ne zna:

tomijek123
23.05.2013., 10:16
Pozdrav ljudi...

Trebao bi hitni odgovor. U fazi sam uređenja potkrovlja, pa imam jednu nedoumicu...

Naime zatvaram krovnu konstrukciju knaufom. Postavili smo 12cm vune između rogova, a nakon toga zabunom 10cm drugog sloja vune...
Tek kada je na pola ponestalo vune, shvatili smo gdje smo se zeznuli, jer je bilo planirano u drugom sloju 5cm, a vuna je bila u pakovanju zapresana u dva sloja..

Sad me zanima dali je to neki problem, i brine me da se ne bi javio kontra efekt, pa da umjesto 17 cm, ne dobijem izolaciju ekvivalentnu sloju od 12,13 ili 14cm..

Logika govori da je zrak unutar vune izolator (u mome je slucaju drugi sloj poprilicno stisnut), ili mozda grijesim..

Molim Vasa misljenja dali dokupiti razliku, ili sve na novo cerupat.....

Plavi-9
23.05.2013., 11:33
Pozdrav ljudi...

Trebao bi hitni odgovor. U fazi sam uređenja potkrovlja, pa imam jednu nedoumicu...

Naime zatvaram krovnu konstrukciju knaufom. Postavili smo 12cm vune između rogova, a nakon toga zabunom 10cm drugog sloja vune...
Tek kada je na pola ponestalo vune, shvatili smo gdje smo se zeznuli, jer je bilo planirano u drugom sloju 5cm, a vuna je bila u pakovanju zapresana u dva sloja..

Sad me zanima dali je to neki problem, i brine me da se ne bi javio kontra efekt, pa da umjesto 17 cm, ne dobijem izolaciju ekvivalentnu sloju od 12,13 ili 14cm..

Logika govori da je zrak unutar vune izolator (u mome je slucaju drugi sloj poprilicno stisnut), ili mozda grijesim..

Ma dokupi te razliku vune ovo drugo nema problema.

ppart
23.05.2013., 20:08
Pozdrav ljudi...

Stisnuta vuna nema potpunu učinkovitost, kako ste i napisali.

Složite kao treba, to se radi jednom.

Ne zaboravite parnu branu.

ppart
23.05.2013., 20:12
pozdrav ekipi, imam ugradbeni ormar koji bih sa zadnje i bocne strane oblozio knaufom (jer mi te stranice ulaze u kuhinju, pa zelim da mi izgleda kao zid (... nebitno)... ono sto me zanima. kako pricvrstiti knauf za taj iveral? je li dovoljno samo vijcima ili ga treba jos i lijepiti? nekim silikonom ili necim? zahvaljujem se!

Ukoliko uzmete ploču u punoj visini prostorije bit će ok.
Samo vijci

Alfa KT
25.05.2013., 18:20
Kako se radi spusteni strop kada je visina "starog" stropa cca 4 metra?

Plavi-9
25.05.2013., 18:56

na visilice

Alfa KT
25.05.2013., 19:24
znaci ima tih zica i vecih,npr 2m?
pitam posto nisam radio bas s tim vecim visinama..

brijac
26.05.2013., 01:42
znaci ima tih zica i vecih,npr 2m?
pitam posto nisam radio bas s tim vecim visinama..
postoje ti i dupli federi pa možeš spajati žice kolko te volja....

enzo
26.05.2013., 21:09

Samonoseci stropovi!!!!

Samonoseći stropovi postavljaju na metalnu podkonstrukciju od CW/UW profila, samostalno ili leđno spojeni CW profili.

Pozdrav

Alfa KT
26.05.2013., 21:34
Samonoseci stropovi!!!!

Samonoseći stropovi postavljaju na metalnu podkonstrukciju od CW/UW profila, samostalno ili leđno spojeni CW profili.

Pozdrav
znači to mogu bez problema raditi na malim prostorijama? Do kojih dimenzija prostorija se preporuca?

ppart
27.05.2013., 10:42
Potražite tehnički list Knauf D131
Svi detalji su u listu.

drasko2002
29.05.2013., 11:33
gdje najjeftinije kupiti knauf ploce, obicne, 1250x2000x12,5?

pevec, bauhaus, baumax,...?

ppart
29.05.2013., 11:54
Specijalizirane trgovine za suhu gradnju.

Plavi-9
29.05.2013., 20:21
gdje najjeftinije kupiti knauf ploce, obicne, 1250x2000x12,5?

pevec, bauhaus, baumax,...?

Laser stara karlovačka ili pogledati na njuškalo nađe se dosta povoljno.

gipsman
29.05.2013., 20:22
Specijalizirane trgovine za suhu gradnju.

i naravno kod Dragana ako ste iz Zg i okolice njegov broj: 0915130609

gipsman
29.05.2013., 20:25
Samonoseci stropovi!!!!

Pozdrav

Ako ima gdje učvrstiti žice i ako ima dovoljno visoku lojtru onda je bolje i jeftinije na visilice

drasko2002
29.05.2013., 22:18
ljepilo, fugenfuller i traku sam uzeo u pevecu,a ploce cu uzeti u maksimi, 18 kn/m2, al mi besplatno doveze doma. to kaj cu u md profilu ili prek njuskala naci za 1-2 kn manje, mi nis ne znaci kada trosim vrijeme, gorivo i zezancija s prijevozom..

Žile
30.05.2013., 10:26
Pozdrav
Jedno pitanjce , GK ploče 9,5 mm , da li se sa njima može raditi spušteni strop , mislim zbog manje težine? Ako da na koji razmak se postavljaju profili , kao kod 12,5 mm ili gušće mislim manji razmak ?
Hvala

Plavi-9
30.05.2013., 10:46
Pozdrav
Jedno pitanjce , GK ploče 9,5 mm , da li se sa njima može raditi spušteni strop , mislim zbog manje težine? Ako da na koji razmak se postavljaju profili , kao kod 12,5 mm ili gušće mislim manji razmak ?
Hvala

Može samo ja kad radim stavljam na gušće profile odnosno razmak 40 cm. Nije neka velika razlika u cijeni, nešto skuplje ali je sigurnije. Nisam previše pametan ali se ponešto razumijem.

gipsman
30.05.2013., 17:35
Pozdrav
Hvala

Za sp. stropove standardan razmak kao i za ploče 12.5 mm - ukoliko se radi o potkrovlju dobro je staviti profile na manji razmak

Žile
03.06.2013., 10:06
Za sp. stropove standardan razmak kao i za ploče 12.5 mm - ukoliko se radi o potkrovlju dobro je staviti profile na manji razmak

Pozdrav
Nije potkrovlje u pitanju , hvala na odgovorima .

CottonEyeJoe
17.06.2013., 10:06
koliko košta knauf ploča, ali ona za vanjsku primjenu?

Imam ulaz u kuću, i sad bih htio napraviti jedan predulaz koji bi bio za ostaviti obuću i radi očuvanja temperature u kući.

To bi bilo dimenzija cca 2mx1,5m, visina ide do nekih 2,5m.
Ništa preveliko, samo mali predprostor.

Nekako imam dojam da bih jeftinije i puno brže prošao sa knaufom da to radim, nego sa ciglom. Neznam, to je moje mišljenje.

Zapravo, kaj ja brijem. Pa taj predulaz mi je pod naktrovljem, tu nebude kiša padala po njemu. Jel mi dosta onda zelena knauf ploča?

ppart
17.06.2013., 18:21
Aquapanel outdoor 175,00 kn
+ masa i mrežica za obradu

CottonEyeJoe
17.06.2013., 21:20
Aquapanel outdoor 175,00 kn
+ masa i mrežica za obradu

To je po m2 cijena ili? Posto mi taj dio nebude bio pod utjecajen niti kise niti sunca,kaj nemogu staviti obicne zelene ploce?

kilkenny
27.06.2013., 15:15
Moze li mi netko reci gdje se u Zg ili Ka moze kupiti Knauf Grundierung (temeljni premaz prije licenja, nanosenja disperzijskih boja i ljepila na raznim podlogama) i s cime zakrpati ovo na fotki: http://img18.imageshack.us/img18/7982/qohg.jpg

robertinoo
27.06.2013., 19:52
To je po m2 cijena ili? Posto mi taj dio nebude bio pod utjecajen niti kise niti sunca,kaj nemogu staviti obicne zelene ploce?

ao si siguran da kisa ne bude padala po njemu, mozes sa zelenom. Dobro je impregniraj nakon obrade,pa premazi akrilnom bojom...i na spoju sa tlom na kraju dobro premazi silikonom ili stavi rubne plocice, da gips ploca ne upija vodu. samu gips plocu digni bar 0.5cm od tla

ppart
28.06.2013., 19:48
Moze li mi netko reci gdje se u Zg ili Ka moze kupiti Knauf Grundierung (temeljni premaz prije licenja, nanosenja disperzijskih boja i ljepila na raznim podlogama) i s cime zakrpati ovo na fotki: http://img18.imageshack.us/img18/7982/qohg.jpg

Uniflottom?

nikicam2
01.07.2013., 11:24
Uskoro je u planu žbukanje potkrovlja pa dolazim do pitanje kako obraditi nazidnu gredu ?

U prijedlogu su mi dva rješenja:

1. Na gredu pričvrstiti kombi ploču i ožbukati je zajedno sa ostatkom zidova.
2. Ostaviti je neožbukanu i kasnije zatvoriti sa knaufom kad se bude zatavrao ostatak potkrovlja.
3. Neko treće rješenje ?

brijac
01.07.2013., 13:54
Uskoro je u planu žbukanje potkrovlja pa dolazim do pitanje kako obraditi nazidnu gredu ?

2. Ostaviti je neožbukanu i kasnije zatvoriti sa knaufom kad se bude zatavrao ostatak potkrovlja.
3. Neko treće rješenje ?

1. i obavezno mrežicu staviti preko...

nikicam2
01.07.2013., 15:00
1. i obavezno mrežicu staviti preko...

Može samo komentar zašto je bolje od metode sa knaufom ?

toni7
01.07.2013., 19:46
Mislim da je to bolje riješiti sa knauf-om

Plavi-9
01.07.2013., 21:36

3. Neko treće rješenje ?

Obućeš je u knauf i to je to.

danijel983
03.07.2013., 18:53
Pozdrav! Radim tavanski stan. Na strop mislim staviti knauf i 15-20cm staklene vune. Koje gips ploće trebam uzeti? Koje debljine? I ako neko ima negdje za preporučiti jeftinije, preporučam se. I vi koji to radite, koliko naplaćujete po m2 sa materijalom i radom?
Hvala!

ppart
06.07.2013., 21:32
Preporuča se ugradnja jednoslojne vatrootporne ploče d = 15 mm.

gipsman
08.07.2013., 22:03
Pozdrav! Radim tavanski stan. Na strop mislim staviti knauf i 15-20cm staklene vune. Koje gips ploće trebam uzeti? Koje debljine? I ako neko ima negdje za preporučiti jeftinije, preporučam se. I vi koji to radite, koliko naplaćujete po m2 sa materijalom i radom?
Hvala!

U ovo doba godine ima puno posla, tako da i majstori drže više cijene - pričekajte zimu pa možda prođete povoljnije...

Cijene potkrovlja od 140 kn /m2 do 250 kn / m2 - ovisno o Vašim željama.

kajak
16.07.2013., 14:27
može li mi neko objasniti kako da napravim šupljinu u knauf zidu za klizna vrata a da to nije kazeta
molim lijepo

Plavi-9
16.07.2013., 20:27
može li mi neko objasniti kako da napravim šupljinu u knauf zidu za klizna vrata a da to nije kazeta
molim lijepo

Nije baš jednostavno ali se da. Već imate zid ili ga treba napraviti i unutra ugraditi vrata. U profile se mora ugraditi štafle zbog jačine i jedna vrsta nosača za vodilicu.

kajak
16.07.2013., 20:58
Radim novi pregradni zid.

ppart
16.07.2013., 21:09
Kupite kazetu

kajak
16.07.2013., 21:35
Kupi bih ali sam malo kratak s lovicom, te bih probao u svojoj verziji s vašom pomoći.

gipsman
17.07.2013., 09:04
Kupi bih ali sam malo kratak s lovicom, te bih probao u svojoj verziji s vašom pomoći.

Može se napraviti na više načina - ja sam jednom radio sa željeznim cijevima.

Kombinirao sam UW100 i CW100 sa cijevima 60x20 i 60x60.
Konstrukcija na strani u koju želite zatvarati vrata se radi od cijevi 60x20 mm.Potrebne su Vam 4 takve cijevi - učvršćujete ih obostrano u UW100 na poziciji špalete i na poziciji sljedećeg profila. Između tih cijevi uglavite cijev 60x60 na koju ćete naknadno okačiti klizna vrata - sve obradite GK pločama. Dobivate šupljinu širine 6 cm. Problem je jedino što prije zatvaranja zida morate montirati vrata i što kod eventualne demontaža morate kidati GK ploče - inače vrlo funkcionalno i jeftino rješenje. Te željezne cijevi ne bi trebale koštati više od 300-tinjak kuna.

kajak
17.07.2013., 17:49
Može se napraviti na više načina - ja sam jednom radio sa željeznim cijevima.

Kombinirao sam UW100 i CW100 sa cijevima 60x20 i 60x60.
Konstrukcija na strani u koju želite zatvarati vrata se radi od cijevi 60x20 mm.Potrebne su Vam 4 takve cijevi - učvršćujete ih obostrano u UW100 na poziciji špalete i na poziciji sljedećeg profila. Između tih cijevi uglavite cijev 60x60 na koju ćete naknadno okačiti klizna vrata - sve obradite GK pločama. Dobivate šupljinu širine 6 cm. Problem je jedino što prije zatvaranja zida morate montirati vrata i što kod eventualne demontaža morate kidati GK ploče - inače vrlo funkcionalno i jeftino rješenje. Te željezne cijevi ne bi trebale koštati više od 300-tinjak kuna.

Hvala na savjetu, mislio sam raditi s 75icom radi zida 100. Dali da uzmem pravokutne cijevi 60*10 tako da mi ostane više prostora za vrata ili da radim kako ste rekli 60*20 pa da vrata napravim od iverala koji je tanji od klasičnih vrata.

gipsman
17.07.2013., 21:08
Hvala na savjetu, mislio sam raditi s 75icom radi zida 100. Dali da uzmem pravokutne cijevi 60*10 tako da mi ostane više prostora za vrata ili da radim kako ste rekli 60*20 pa da vrata napravim od iverala koji je tanji od klasičnih vrata.

Ne znam bi li se malo pigale ove su nešto čvršće - a mislim da je i standard debljine kliznih vratiju 4 cm širine tako da imate dosta prostora.

Ne morate nužno raditi sa željeznim cijevima - možete izraditi dvije paralelne konstrukcije a u sredini ostaviti prostor za željenu debljinu vratiju. Na visini na koju želite okačiti vrata montirate profil, letvu cijev ili što Vam već odgovara...

kajak
18.07.2013., 08:28
Hvala na odgovoru, budem nešto napravio u tom pravcu.

robertinoo
01.08.2013., 19:08
zna li netko koja je neka standardna cijena za obzidavanje ugradbenog vodokotlića u knauf? s materijalom naravno

Plavi-9
01.08.2013., 19:49
zna li netko koja je neka standardna cijena za obzidavanje ugradbenog vodokotlića u knauf? s materijalom naravno

300-400 kuna cirka

zanny
01.08.2013., 21:42

ja uzmem 500

ivmafi
01.08.2013., 22:07
Da li može neko da mi objasni kako se postavlja potkonstrukcija u kutu 2 zida? Na str. 120 foruma priloženi video prikazuje postavljanje na 1 zid pa me zanima ako postavimo ud bočno na 1 zid kako postaviti bočno ud na 2 zid

lorena_5
02.08.2013., 11:22
Pozdrav. Evo ovako. Muz i ja kupujemo stan i trenutni vlasnici su valjda psotavljali kanuf prema vanjskom zidu u DB. Problem je sto je boja na tom zidu ispucala valjda duz tih ploca od "disanja" zgrade, sto ja znam..oni su rekli da stavimo preko mrezicu (ne znam kakvu, totalni laik ovdje) i da ce se problem rjesiti..a onda smo procitali da ce boja svejedno pucati..sto vi preporucujete za rjesavanje ovog problema?

robertinoo
02.08.2013., 18:00
ja uzmem 500

dobar si :) znaci 400 kn bi mi trebalo proc na istarskoj obali bez nekog većeg beda. stavljate alu kutnike ili ne...s obzirom da ce ionako preko ici plocice?

gipsman
02.08.2013., 21:33

Kolko lupiš - ca 200-300 kn, ako ide dupla ploča i izolacija možeš i malo više...

zanny
02.08.2013., 23:14
Kolko lupiš - ca 200-300 kn, ako ide dupla ploča i izolacija možeš i malo više...

pa mora ić dupla ploća radi nosivosti školjke

zanny
02.08.2013., 23:15
dobar si :) znaci 400 kn bi mi trebalo proc na istarskoj obali bez nekog većeg beda. stavljate alu kutnike ili ne...s obzirom da ce ionako preko ici plocice?

ja to naplaćujem u kompletnom poslu, doć zatvorit jedan vodokotlić se ne isplati ni tebi ni majstoru, em šta mora izgubit par sati, em šta mora dovuč alat.... rađe napravi sam

PS. i nemojte priće kako nema posla pa su cijene niske :)

robertinoo
03.08.2013., 09:07
ma ja to radim jednom decku,imam za zatvorit više vodokotlića ,pa mi nije bas toliko neisplativo...,cisto se raspitujem za cijene. Duple ploče stavljaš oko cijelog vodokotlića, ili samo prednju? kutnici?

zanny
04.08.2013., 21:31
ma ja to radim jednom decku,imam za zatvorit više vodokotlića ,pa mi nije bas toliko neisplativo...,cisto se raspitujem za cijene. Duple ploče stavljaš oko cijelog vodokotlića, ili samo prednju? kutnici?

nemoj mislit da je to naivan posao, malo je hebada uvući bušilicu između nosaća vodokotlića i zida.... duple ploće stvaljam svuda okolo, uglavnom jer mi se neda nositi retaje na otpad... ja obično montiram i vodokotliće pa onda prvo montiram u profile na pod i zid u ravnini kojoj ide, pa onda montiram vodokotlić i to onda traja vrlo kratko.... ovako imam puno beštimanja

ma naravno da se isplati zatvorit 5-6 vodokotlića

bubica1
10.08.2013., 14:19
molim pomoci malo, oke mozda se slicno pitanje vec postavilo ali mi trazilica nije pomogla

uskoro krecem u adaptaciju kupaonice, zidne plocice ce biti postavljene samo unutar tus kabine a ostatak u Dulux perivoj boji. Kako su trenutno na zidu ker. plocice nakon rusenja planiram kuaonicu obloziti knaufom. knauf planiram lijepiti na zid.
e sada logika nalaze da upotrijebim zeleni knauf ( kupaonica jeli ) ali u ponudi postoje ploce 2600x600x9,5 koje su mi dimenzijom rodjene za moj prostor. inace njihova namijena i je za izradu "suhe zbuke" ali nisu vodotporne.
sto mislite?

brijac
10.08.2013., 17:38
molim pomoci malo, oke mozda se slicno pitanje vec postavilo ali mi trazilica nije pomogla

uskoro krecem u adaptaciju kupaonice, zidne plocice ce biti postavljene samo unutar tus kabine a ostatak u Dulux perivoj boji. Kako su trenutno na zidu ker. plocice nakon rusenja planiram kuaonicu obloziti knaufom. knauf planiram lijepiti na zid.
e sada logika nalaze da upotrijebim zeleni knauf ( kupaonica jeli ) ali u ponudi postoje ploce 2600x600x9,5 koje su mi dimenzijom rodjene za moj prostor. inace njihova namijena i je za izradu "suhe zbuke" ali nisu vodotporne.z
sto mislite?

zaboravi ljepljenje ako zelis trajno i sigurno rjesenje....

bubica1
10.08.2013., 21:03
zaboravi ljepljenje ako zelis trajno i sigurno rjesenje....

zasto? jednaku stvar sam napravio u kuhinji prije 6-7 god i sve je "ko novo"

isoft
11.09.2013., 08:16
Molim za pomoc,

radim adaptaciju kuhinje pa me zanima gdje je potrebno postavit ojacanja u knaufu za kuhinsje elemente koji ce ic do stropa!!!!
Svaki savjet je dobro dosao!

ppart
11.09.2013., 20:52
Dovoljne su metalne tiple za "Knauf" zidove.

Stolar će vjerojatno koristiti onaj metalni profil za ovjes elemenata, pričvrstiti će ga u profile koji su na 60/62,5 cm.

anela
17.09.2013., 09:23
Pozdrav svim knaufarima :)

u mom ljepom stančiću ama baš niti jedan meštar nije napravio posa kako triba!
tako ni knauf.
dakle svi zidovi i plafoni su od knaufa. Rađeno prije cca 15 godina. radio vrhunski knaufar "navodno"...radio čovik godinama u canadi, kod puno poznatih i meni nepoznatih radio niko riječ zamjerke nema osim mene.

tek ove godine je sve opiturano (do sada je stan stajao prazan) i kad sam stavila rasvjetu pogotovo plafonjere vidim tisuću i jednu grešku. sad ne znam jel to stvar pituravanja ili knaufa ali vide se razni valovi, na spoju zidova pod svjetlom se vide neke trake širine cca 4 cm, pretpostavljam da su to one šine. ne znam možda griješim. spojevi ploča se vide sve puno valova i nekih grbi. da ne spominjem da je u roku od 3 miseca koliko se živi u tom stanu ima jedno 20ak pukotina u zidu. nisu to velike pukotine ali pokazale su se crte koje će kakve sam sriće se samo širiti i još više razdvajati. valjda od vibracija i zatvaranja vrata.

knaufar je navodno sve radio po pravilu struke, trakice ovo ono sve šta ide. i zaista nikome tko je do sada radio nije ima zamjerku ali meni su zidovi i stropovi pogotovo nikakvi, neravni. to ništa nije bilo primjetno dok se nije opituralo i dok se nije stavila rasvjeta.

e sad jeli to problem knaufa ili pitura?

pitur mi je rekao da je on stavljao impregnaciju prije piture i da je pituravao sa piturom za knauf.

dali postoji pravilo koliko ruku piture se može stavljat na knauf zidove? npr za godinu dana da želim osvježit stan i opiturat ga jel mogu to sama ili to treba brusit?

zanny
17.09.2013., 10:05
Pozdrav svim knaufarima :)

u mom ljepom stančiću ama baš niti jedan meštar nije napravio posa kako triba!
tako ni knauf.
dakle svi zidovi i plafoni su od knaufa. Rađeno prije cca 15 godina. radio vrhunski knaufar "navodno"...radio čovik godinama u canadi, kod puno poznatih i meni nepoznatih radio niko riječ zamjerke nema osim mene.

tek ove godine je sve opiturano (do sada je stan stajao prazan) i kad sam stavila rasvjetu pogotovo plafonjere vidim tisuću i jednu grešku. sad ne znam jel to stvar pituravanja ili knaufa ali vide se razni valovi, na spoju zidova pod svjetlom se vide neke trake širine cca 4 cm, pretpostavljam da su to one šine. ne znam možda griješim. spojevi ploča se vide sve puno valova i nekih grbi. da ne spominjem da je u roku od 3 miseca koliko se živi u tom stanu ima jedno 20ak pukotina u zidu. nisu to velike pukotine ali pokazale su se crte koje će kakve sam sriće se samo širiti i još više razdvajati. valjda od vibracija i zatvaranja vrata.

knaufar je navodno sve radio po pravilu struke, trakice ovo ono sve šta ide. i zaista nikome tko je do sada radio nije ima zamjerku ali meni su zidovi i stropovi pogotovo nikakvi, neravni. to ništa nije bilo primjetno dok se nije opituralo i dok se nije stavila rasvjeta.

e sad jeli to problem knaufa ili pitura?

pitur mi je rekao da je on stavljao impregnaciju prije piture i da je pituravao sa piturom za knauf.

dali postoji pravilo koliko ruku piture se može stavljat na knauf zidove? npr za godinu dana da želim osvježit stan i opiturat ga jel mogu to sama ili to treba brusit?

sve zavisi šta si tražila od njega, dali je brusio spojeve ? 90% građevinara ne brusi ništa i onda nastanu problemi kad se stavi rasvjeta

inaće posli dvi ili tri ruke gleatanja spojeva (sa razmakom od par dana) sve se obrusi žirafom do ravnoga, te ponovo popravi. nakon pituravanja prve ruke ponovno se prekita i pitura. tako ćeš dobit ravni zid, ali ne za 15 kn

ne moram spominjat da kod svakog koraka mora biti bočno svjetlo

anela
17.09.2013., 10:10
sve zavisi šta si tražila od njega, dali je brusio spojeve ? 90% građevinara ne brusi ništa i onda nastanu problemi kad se stavi rasvjeta

inaće posli dvi ili tri ruke gleatanja spojeva (sa razmakom od par dana) sve se obrusi žirafom do ravnoga, te ponovo popravi. nakon pituravanja prve ruke ponovno se prekita i pitura. tako ćeš dobit ravni zid, ali ne za 15 kn

ne moram spominjat da kod svakog koraka mora biti bočno svjetlo

ti spojevi koji su bili ogletani su bili skroz glatki i ravni.
pitur je brusija, mislim tako je reka da je radija. nažalost ja nisam mogla uzet godišnji te dane dok je radija da bi mu stala iza leđa i kontrolirala ga.
on je sam reka da to treba obrusit.

kako se to kita? jel postoji sad neko riješenje kad je već sve opiturano i to nekoliko ruka piture?

Plavi-9
17.09.2013., 11:12
ti spojevi koji su bili ogletani su bili skroz glatki i ravni.
pitur je brusija, mislim tako je reka da je radija. nažalost ja nisam mogla uzet godišnji te dane dok je radija da bi mu stala iza leđa i kontrolirala ga.
on je sam reka da to treba obrusit.

kako se to kita? jel postoji sad neko riješenje kad je već sve opiturano i to nekoliko ruka piture?

Kada se spojevi knaufa zbandažiraju onda se obavezno 2x gleta fugenfilerom te pobrusi ja stavljam impregnaciju te pofarbam jednu ruku bijelom bojom te zatim teranilom završim treču ruku gletanja pobrusim te farbam u boju.

anela
17.09.2013., 11:23
Kada se spojevi knaufa zbandažiraju onda se obavezno 2x gleta fugenfilerom te pobrusi ja stavljam impregnaciju te pofarbam jednu ruku bijelom bojom te zatim teranilom završim treču ruku gletanja pobrusim te farbam u boju.

meni ovo šta si ti napisa zvuči kao kvantna fizika :)

a nema mi druge nego da ovo isprintam i pokažem pituru :ne zna:

stvar je u tome šta nakon tih problema, knaufar krivi pitura, a pitur kaže da je on sve napravija kako triba da je krivica knaufara.

pokušala sam ih da se nađemo svi skupa pa da oni lice u lice rasprave tko je tu kriv ali to je mišon imposible.

tako da sad tražim riješenje da to sama nekako saniram ali vidim po tvom postu da je to isto nemoguće

Plavi-9
17.09.2013., 14:00
meni ovo šta si ti napisa zvuči kao kvantna fizika :)

a nema mi druge nego da ovo isprintam i pokažem pituru :ne zna:

stvar je u tome šta nakon tih problema, knaufar krivi pitura, a pitur kaže da je on sve napravija kako triba da je krivica knaufara.

pokušala sam ih da se nađemo svi skupa pa da oni lice u lice rasprave tko je tu kriv ali to je mišon imposible.

tako da sad tražim riješenje da to sama nekako saniram ali vidim po tvom postu da je to isto nemoguće

Problem je kada ste već angažirali pitura i knaufera da Vam to sve nije napravio isti čovijek. I uvije se krivi majstor prije majstora. To mi je poznata škola jer sam i ja u tom fahu samo ja ne želim raditi poslije knaufera ako nije dobro zagletao spojeve ili ih ja uračunam u cijenu. Ali već kada je došao pitur onda je radi sebe a i radi Vas trebao ljepo do kraja pripremiti zid za maleriju. Opet zavisi kaj ste se dogovorili dali samo maleriju ili i gletanje. to Vam je škola za ubuduće.

robertinoo
17.09.2013., 21:06
bas tako. pitur ako mu je stalo do posla bi trebao ako ne na pocetku posla,onda tokom posla vidjeti sve nedostatke onih prije sebe,i posavjetovati se sa klijentom o eventualnom otklanjanju istog. sad je tesko kazati tko je kriv, pogotovo ovako napamet, poslikaj to malo. ako je s knauferom dogovoreno da se napravi posao da je sve spremno za farbanje, tad je svakako krivica njegova. ako je pitur sutio i radio, i na kraju kad je sve bilo gotovo samo rekao "ah,to je bio posao od knaufera,ja samo farbam", tad mu u najmanju ruku nije stalo do zadovoljstva investitora.

sto se tice pukotina na knaufu, to je apsolutno i jedino krivica knaufera. No ako su se te pukotine vidjele i prije farbanja (pretpostavljam da jesu,ipak knauf ima 15 godina od gradnje), onda ih je svakako pitur trebao sanirati, tj. ZNATI sanirati na nacin da se one nikad vise ne pojave.

jedino sto mozes sad (ako ti je stalo da to izgleda vrhunski) je nac nekog pedantnog majstora da ti sve komplet pregletova, i zidove i stropove. dakle ponovo gletanje svih spojeva, saniranje svih pukotina, i onda komplet pregletovat cijeli knauf. na kraju boja. i onda pali rasvjetu koliko god oces :cerek:

I svima savjet...onaj tko vam radi knauf, dogovorite odmah i farbanje s njim. Znam da u ovom slucaju zbog odmaka kroz godine to nije bilo moguce,ali treba teziti tome, bas zato jer se javljaju ovakvi slucajevi. u protivnom cesto knauferi na brzinu opale dvije ruke po spojevima, malo pobruse rubove, i kazu "to je to,spremno za farbu". I na oko laik stvarno nece primjetiti da su spojevi odradjeni traljavo.

Onda dodje pitur i ako ima malo soli u glavi i iskustva kaze "ovo nece ispast dobro,trebam ja to jos bar spojeve jednom pregletat i pobrusit" a u vasim ocima ispada da se samo gleda kako da se izvuce jos malo love..

zanny
17.09.2013., 21:42
bas tako. pitur ako mu je stalo do posla bi trebao ako ne na pocetku posla,onda tokom posla vidjeti sve nedostatke onih prije sebe,i posavjetovati se sa klijentom o eventualnom otklanjanju istog. sad je tesko kazati tko je kriv, pogotovo ovako napamet, poslikaj to malo. ako je s knauferom dogovoreno da se napravi posao da je sve spremno za farbanje, tad je svakako krivica njegova. ako je pitur sutio i radio, i na kraju kad je sve bilo gotovo samo rekao "ah,to je bio posao od knaufera,ja samo farbam", tad mu u najmanju ruku nije stalo do zadovoljstva investitora.

sto se tice pukotina na knaufu, to je apsolutno i jedino krivica knaufera. No ako su se te pukotine vidjele i prije farbanja (pretpostavljam da jesu,ipak knauf ima 15 godina od gradnje), onda ih je svakako pitur trebao sanirati, tj. ZNATI sanirati na nacin da se one nikad vise ne pojave.

jedino sto mozes sad (ako ti je stalo da to izgleda vrhunski) je nac nekog pedantnog majstora da ti sve komplet pregletova, i zidove i stropove. dakle ponovo gletanje svih spojeva, saniranje svih pukotina, i onda komplet pregletovat cijeli knauf. na kraju boja. i onda pali rasvjetu koliko god oces :cerek:

I svima savjet...onaj tko vam radi knauf, dogovorite odmah i farbanje s njim. Znam da u ovom slucaju zbog odmaka kroz godine to nije bilo moguce,ali treba teziti tome, bas zato jer se javljaju ovakvi slucajevi. u protivnom cesto knauferi na brzinu opale dvije ruke po spojevima, malo pobruse rubove, i kazu "to je to,spremno za farbu". I na oko laik stvarno nece primjetiti da su spojevi odradjeni traljavo.

Onda dodje pitur i ako ima malo soli u glavi i iskustva kaze "ovo nece ispast dobro,trebam ja to jos bar spojeve jednom pregletat i pobrusit" a u vasim ocima ispada da se samo gleda kako da se izvuce jos malo love..

mi kad radmo samo knauf nikada ne dogovaramo i ne zabluđujemo ljude da je to spremno za farbanje, u cijeni montaže je dvi tri ruke gleta i brušenje, ali uvik naglasimo da posli prve ruke boje (kolega iz kojeg posta prije recimo
da bijelu) se ponovo sve pogleda niz bočno svjetlo i prekita

na gospođinom mistu ja bi uzeja žirafu, sve preletija, sanira pukotine sve pregleta i ponovo pitura.... za 35 kn po m2 (dajem cijenu okvirno da zna o kojem redu velićine se radi)....

BTW poštedite me/se komentara o cijeni, i naravno znam da sam preskup, da pljačkam narod, i da imaju oni iz oglasnika koji radi za 7.3 kn

Plavi-9
17.09.2013., 22:16
mi kad radmo samo knauf nikada ne dogovaramo i ne zabluđujemo ljude da je to spremno za farbanje, u cijeni montaže je dvi tri ruke gleta i brušenje, ali uvik naglasimo da posli prve ruke boje (kolega iz kojeg posta prije recimo
da bijelu) se ponovo sve pogleda niz bočno svjetlo i prekita

na gospođinom mistu ja bi uzeja žirafu, sve preletija, sanira pukotine sve pregleta i ponovo pitura.... za 35 kn po m2 (dajem cijenu okvirno da zna o kojem redu velićine se radi)....

BTW poštedite me/se komentara o cijeni, i naravno znam da sam preskup, da pljačkam narod, i da imaju oni iz oglasnika koji radi za 7.3 kn

U potpunosti se slažem sa Vama jer tek nakon prve ruke bojanja može se vidjeti nedostasci gletanja. Zato se i radi treća ruka sa teranilom da se poravnaju nedostaci. Jer je nemoguće pogletati spojeve zagladiti bez bojanja jedne ruke. Ako netko misli da je to moguće onda to nije pravi majstor. Nisam previše pametan ali sam jako dugo u tom fahu.

anela
18.09.2013., 10:33
sad mi je puno toga jasnije kad sve čitam ALI

prvo i osnovno moje iskustvo sa meštrima je da se postave ono neš ti ona je žensko pa možemo šta oćemo. jer ja sam sama u svim radovima bila. ali to je nebitno sada.

šta se tiće knaufara to je odrađeno prije 15 godina, nisam ga ja angažirala već netko drugi. i platio ga netko drugi. ne mogu doć čoviku nakon 15 godina reć ćuj zakenjao si posa, to je tribalo tada ako je bilo zakenjano.
dakle šta se tiće golih knauf zidova ogletanih niti jedne jedine pukotine nije bilo u zidu i nije bilo pripremljeno za pituru već je to tribalo brusit i šta ja znam već.

našla sam pitura isto po preporuci, dovela ga da vidi stanje da mi da ponudu.
rekla sam da vidi dobro šta sve triba, jel sve ok, jel triban zvat nekoga prije da popravi eventualne greške bla bla.
čovik je rekao ne triba, sve je ok, treba zidove brusit spojeve, ja ti stavljam impregnaciju, koristim boje za knauf, krpim, drpim šta li već ne. naravno cijena nije ista ako će neko uzet valjak i opiturat ili ako triba prije toga popravljat.
nakon šta je opitura meni je sve bilo ok, ali kad se počelo živit tu u kratkom roku su nastale pukotine. nisu to brazde velike ali crte su vidljive. par puta promaja u kući bubnu vrata eto pukotine.

ja nisan išla uštedit već san čoviku rekla napravi sve šta triba da valja.

a sad da uzimam tu žirafu sve brusin ponovo gletam i piturajem je nažalost nemoguće. jer tu se sada živi, namještaj, ne znam kako to brušenje šporkava kuću i kako bi zaštitila keramiku i parkete.
a najvažnije živci su mi toliko istančani da još jednog meštra nebi mogla podnit ukući :)

maler & CO.
18.09.2013., 15:13
U potpunosti se slažem sa Vama jer tek nakon prve ruke bojanja može se vidjeti nedostasci gletanja.

Vidiš ih pod reflektorom prije bojanja.

zanny
18.09.2013., 16:28
Vidiš ih pod reflektorom prije bojanja.

kod svakog koraka treba koristit reflektor, to dobro znaš, ali ako baš oćeš dobar rezultat prikitaš posli prve ruke... iako zadnje vrime nismo ništa kitavali, pored mog brata koji vodi piture imamo zaposlenog jednog pitura koji je radija isključivo aute, on je pacijent za pripremu pa dosta dobro pripremi prije prve ruke, a pošto špricamo, onda je dosta deblji sloj pa i sama boja pokriva dosta defekata jer se ponaša ko naliveni lak

robertinoo
18.09.2013., 17:59
bilo kako bilo,pitura sigurno ne mozes kriviti za pukotine,ako su se pojavile tek nakon farbanja. tu je greska knaufera,a mogle su se pojaviti iz vise razloga, tipa prevelikog razmaka profila, premalo pricvrsnih tocaka, lose izvedenog bandaziranja, neadekvatnog materijala za ispunu...

A ako se pod svijetlom vide spojevi i neravnine,to je svakako greska pitura,i to je trebao sanirati. Osim ako zid/strop nije izveden ravno,tj prisloni "stazu" na njega i vidi dali je valovit. tu ti pitur pomoci ne moze

Soboslikar R
18.09.2013., 18:03
kod svakog koraka treba koristit reflektor, to dobro znaš, ali ako baš oćeš dobar rezultat prikitaš posli prve ruke... iako zadnje vrime nismo ništa kitavali, pored mog brata koji vodi piture imamo zaposlenog jednog pitura koji je radija isključivo aute, on je pacijent za pripremu pa dosta dobro pripremi prije prve ruke, a pošto špricamo, onda je dosta deblji sloj pa i sama boja pokriva dosta defekata jer se ponaša ko naliveni lak

Vezano za cijene rada,kako ima jeftinih fušera koji su jeftini zato šta preskaču faze i nakraju to izgleda nikako,isto tako ima "vrhunskih" majstora ili firmi koje nadodaju tri faze rada više.Onda im je cijena visoka zbog "kvalitete" u biti je cijena tako visoka zbog nesposobnosti i neznanja.

Koliko se ja razumijem u posao,mogučnosti nanošenja boje sa špricom su višestruko manje nego sa valjkom ili nedaj bože sa četkom.
Odnosno 2 najdeblje ruke boje nanesene špricom su kao da jednom obojaš s valjkom,pitaj Auto-lakirera.
Još nešto zanny,šprica ti ne skriva več upravo suprotno "pokazuje" nedostatke! Da ne govorim o nemogučnosti popravaka iste,zbog strukture nanosa i debljine....isto tako pitaj svog Auto-lakirera ako meni nevjeruješ.

Soboslikar R
18.09.2013., 18:14
bilo kako bilo,pitura sigurno ne mozes kriviti za pukotine,ako su se pojavile tek nakon farbanja. tu je greska knaufera,a mogle su se pojaviti iz vise razloga, tipa prevelikog razmaka profila, premalo pricvrsnih tocaka, lose izvedenog bandaziranja, neadekvatnog materijala za ispunu...

A ako se pod svijetlom vide spojevi i neravnine,to je svakako greska pitura,i to je trebao sanirati. Osim ako zid/strop nije izveden ravno,tj prisloni "stazu" na njega i vidi dali je valovit. tu ti pitur pomoci ne moze

Moja diagnoza je sljedeča:

Vjerojatno je vlage bilo dosta buduči da se u prostoru nije živilo dugo,pa samim time ni prozračivalo.Znamo kako reagira knauf u kombinaciji sa vlagom,po opisu mi se čini da se upravo to dogodilo.Tako da se ne krivi odma majstora koji je to radija prije 15 godina,možda vrhunski profesionalno.
Imam iskustva sa takvim stvarima,neda mi se postavljati slike kao dokaz ali imao sam par susreta s takvim stanjima pogotovo u vikendicama u blizini mora,sve je odrađeno profesionalno ali...

Tako da ove šeme sa brušenjem žirafom i ponovnim gletanjem nepiju vodu,to nebi ništa riješilo,osim šta bi gospođa bespotrebno dobila po đepu!

zanny
18.09.2013., 19:17
Vezano za cijene rada,kako ima jeftinih fušera koji su jeftini zato šta preskaču faze i nakraju to izgleda nikako,isto tako ima "vrhunskih" majstora ili firmi koje nadodaju tri faze rada više.Onda im je cijena visoka zbog "kvalitete" u biti je cijena tako visoka zbog nesposobnosti i neznanja.

Koliko se ja razumijem u posao,mogučnosti nanošenja boje sa špricom su višestruko manje nego sa valjkom ili nedaj bože sa četkom.
Odnosno 2 najdeblje ruke boje nanesene špricom su kao da jednom obojaš s valjkom,pitaj Auto-lakirera.
Još nešto zanny,šprica ti ne skriva več upravo suprotno "pokazuje" nedostatke! Da ne govorim o nemogučnosti popravaka iste,zbog strukture nanosa i debljine....isto tako pitaj svog Auto-lakirera ako meni nevjeruješ.

pa nije to kompresor nego klipna pumpa, i špricamo da struktura ostane ujednaćena, četku ne koristimo NIKAD jer ostavlja ravne pruge, ali to je sve stvar šta se hoće postić i koji su kruteriji kvalitete

one.org
18.09.2013., 19:52
Pozdrav, ne znam gdje da postavim pitanje pa mi se ovdje cini najbolje.

Skupljam ponude za neki materijal pa me zanima dal ima razlike u kvaliteti izmedju knauffa, rigipsa i siniata? To su u principu tri proizvodjaca koji se vrte.

Hvala unaprijed

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

maler & CO.
18.09.2013., 20:01
kod svakog koraka treba koristit reflektor, to dobro znaš, ali ako baš oćeš dobar rezultat prikitaš posli prve ruke...

Naravno kako popravljaš nakon prve ruke, ali bit kod dobre pripreme je upravo da s reflektorom obradiš maksimum koji možeš kako ne bi na popravcima popušio kompletnu ruku boje na cijeloj podlozi.

maler & CO.
18.09.2013., 20:19
pored mog brata koji vodi piture imamo zaposlenog jednog pitura koji je radija isključivo aute, on je pacijent za pripremu

Nisam siguran koliko autolakireri mogu biti dobri u pripremi zidova. Čisto jer se ovdje radi o dvije potpuno različite stvari i različitim materijalima.

Jedno je brusiti auto kit a drugo materijale koji ako se pravilno ne zamiješaju kod brušenja se jednostavno rasipaju.

Podosta puta sam primjetio kako pojedini majstori ne znaju izabrati niti brusni papir a kamoli da zidne ili stropne površine bruse kako bi trebalo.

Nikada nisam imao situaciju da nakon knaufera nisam trebao popravljati. Jer znam kako bih na kraju ja bio kriv.

zanny
18.09.2013., 22:12
Nisam siguran koliko autolakireri mogu biti dobri u pripremi zidova. Čisto jer se ovdje radi o dvije potpuno različite stvari i različitim materijalima.

Jedno je brusiti auto kit a drugo materijale koji ako se pravilno ne zamiješaju kod brušenja se jednostavno rasipaju.

Podosta puta sam primjetio kako pojedini majstori ne znaju izabrati niti brusni papir a kamoli da zidne ili stropne površine bruse kako bi trebalo.

Nikada nisam imao situaciju da nakon knaufera nisam trebao popravljati. Jer znam kako bih na kraju ja bio kriv.

pa recimo ovaj je dobar zato šta pazi na detalje, jer oni nemaju prekitavanje između dvi ruke

Soboslikar R
21.09.2013., 19:34
pa recimo ovaj je dobar zato šta pazi na detalje, jer oni nemaju prekitavanje između dvi ruke

Po logici bi trebali biti pedantniji nego pituri

maler & CO.
22.09.2013., 08:15
Po logici bi trebali biti pedantniji nego pituri

I jedni i drugi imaju zeznute poslove na svoj način.

maler & CO.
22.09.2013., 08:20
pa nije to kompresor nego klipna pumpa, i špricamo da struktura ostane ujednaćena, četku ne koristimo NIKAD jer ostavlja ravne pruge, ali to je sve stvar šta se hoće postić i koji su kruteriji kvalitete

Dobro ti je rekao. Vidio sam masu puta špricane zove na kojima se vide risovi od brušenja.

Šprica vrijedi po halama i takvim prostorima, u manjim stvarima poput privatnih interijera, bez maksimalne pripreme, to je banana.

Jedino gdje se može pokazati je knauf. A i tu spojeve moraš obraditi kako treba inače Planica.

zanny
22.09.2013., 10:56
Dobro ti je rekao. Vidio sam masu puta špricane zove na kojima se vide risovi od brušenja.

Šprica vrijedi po halama i takvim prostorima, u manjim stvarima poput privatnih interijera, bez maksimalne pripreme, to je banana.

Jedino gdje se može pokazati je knauf. A i tu spojeve moraš obraditi kako treba inače Planica.

pa u bit i je u pripremi, mi smo zadovoljni špricom, o ivako dosta vrimena gubimo na pripremu i detalje i te neravnine već riješimo prije pituravanja, tako da kad je sve maskirano najbrže i najujednačenije špricom

Soboslikar R
25.09.2013., 17:53
pa u bit i je u pripremi, mi smo zadovoljni špricom, o ivako dosta vrimena gubimo na pripremu i detalje i te neravnine već riješimo prije pituravanja, tako da kad je sve maskirano najbrže i najujednačenije špricom

Vidi nije da se želim raspravljati ali radim od Huma na Sutli do Cavtata.
Upoznao sam tko zna koliko "pitura" nikad niti jedan mi nije rekao da boja sa špricom kuču ili stan. Garaže,hale...to da.

NE možeš popravke raditi sa ničim drugim nego sa špricom ako si špricao,nemožeš popravljat s valjkom jer če se poznavat.

Iskreno mislim da ti nisi još nijednu kuču ili stan bojao sa špricom ,več na ovaj način želiš doznati dali se može a neugodno ti je pitati,isto tako ti osobno nisi nikad špricao jer da jesi znao bi osnovno tima debljina nanosa,struktura koju šprica ostavlja...ja to znam jer osim šta sam radio sa baš tom špricom koju imaš,išao sam 3 godine sa Auto-lakirerima u isti razred i mislim da imam dovoljno iskustva da vidim dali netko nešto zna ili nagađa.

Nemoj se ljutiti,.samo kažem šta mislim.

Plavi-9
25.09.2013., 19:33
Upoznao sam tko zna koliko "pitura" nikad niti jedan mi nije rekao da boja sa špricom kuču ili stan. Garaže,hale...to da.

NE možeš popravke raditi sa ničim drugim nego sa špricom ako si špricao,nemožeš popravljat s valjkom jer če se poznavat.

Iskreno mislim da ti nisi još nijednu kuču ili stan bojao sa špricom ,več na ovaj način želiš doznati dali se može a neugodno ti je pitati,isto tako ti osobno nisi nikad špricao jer da jesi znao bi osnovno tima debljina nanosa,struktura koju šprica ostavlja...ja to znam jer osim šta sam radio sa baš tom špricom koju imaš,išao sam 3 godine sa Auto-lakirerima u isti razred i mislim da imam dovoljno iskustva da vidim dali netko nešto zna ili nagađa.

ovo sa špricom mi više liči na znanstvenu fantastiku ja sam u toj struci i vrtim se oko nje i kako kažeš nikada nisam čuo ali ni vidio da se radi sa špricom malerija. možda griješim ali nemam ni malo godina pa valjda nešto znam

zanny
25.09.2013., 22:50

popravljanje zida ?

pa ni dok smo valjali uvik bi ponovo valjali cili zid a ne popravljali.

šta se šprice tiće od kada smo je kupili nismo ništa valjali, a napravili smo od tada recimo 10 objekata, koristimo isključivo kemopol premium vodoperivi, XL diznu, srednji filter i procjeđenu boju

u ostalom http://www.youtube.com/watch?v=0B5dPaPjVrY

maler & CO.
26.09.2013., 16:37
popravljanje zida ? koristimo isključivo kemopol premium vodoperivi, XL diznu, srednji filter i procjeđenu boju

Ja bih ti na tvoj video prijateljski rekao kako ti majstor nema potrebnu zaštitu. Perive boje sadrže više aditiva od klasičnih.

Pogledaj njih, nema veze što se radi s drugačijim bojama (pretpostavljam), maska, odijelo. Zaštita potpuna.

http://www.youtube.com/watch?v=a8lxctpKw-A&feature=share&list=UUiJwsOrMOtLMlwSTTsap2uA

zanny
26.09.2013., 20:32
Ja bih ti na tvoj video prijateljski rekao kako ti majstor nema potrebnu zaštitu. Perive boje sadrže više aditiva od klasičnih.

Pogledaj njih, nema veze što se radi s drugačijim bojama (pretpostavljam), maska, odijelo. Zaštita potpuna.

http://www.youtube.com/watch?v=a8lxctpKw-A&feature=share&list=UUiJwsOrMOtLMlwSTTsap2uA

jednostavno ljudi neće da nose zaštitu i bog, ni kacige, jedva ih natiram da nose maske kad pituraju, u ostalom u onome odjelu je ko u paklu, ja ga nosim kad stavljam vunu skupa sa gas maskom.

zanny
26.09.2013., 20:35

meni se pari da i oni pituraju stanove, ne garaže i skladišta

maler & CO.
27.09.2013., 07:41
jednostavno ljudi neće da nose zaštitu i bog, ni kacige, jedva ih natiram da nose maske kad pituraju, u ostalom u onome odjelu je ko u paklu, ja ga nosim kad stavljam vunu skupa sa gas maskom.

Ne štiti on samo sebe. Već se i ti štitiš kao poslodavac.

maler & CO.
27.09.2013., 07:43
meni se pari da i oni pituraju stanove, ne garaže i skladišta

Lakiraju čini mi se. Ili koriste neku boju koja ide i na drvo i na zidove.

Inače oni sve špricom rade, kada su u pitanju prazne kuće i stanovi.

Soboslikar R
27.09.2013., 17:02
popravljanje zida ?

pa ni dok smo valjali uvik bi ponovo valjali cili zid a ne popravljali.

šta se šprice tiće od kada smo je kupili nismo ništa valjali, a napravili smo od tada recimo 10 objekata, koristimo isključivo kemopol premium vodoperivi, XL diznu, srednji filter i procjeđenu boju

Zanny,stvarno neznam zašto neki ljudi imaju potrebu sebe prikazivati kao vrhunske izviđače (osim u marketinške svrhe) a tek su prosječni.

Možeš ti mušterijama pričati šta god hočeš,ali nemoj mene pokušavati uvjeriti jer ja vidim da ti je znanje tek prosječno.

Ako i dalje misliš da nisam upravu pogledaj video br.3 i 4 pa mi reci zašto rade kasnije s valjkom? Ja i ovi u videu znamo,ali znaš li ti?

Daj mi samo objasni kako radite popravke oštečenja koja nastanu prilikom namještanja nekretnine? Samo mi nemoj reči špricom :504: ili valjkom jer se onda vidi razlika u strukturi i dobiješ više mat efekt kad ga usporediš sa špricom..
To su ti razlozi zašto sam ti rekao da nisi nikad radio sa špricom,i dalje to tvrdim.Zato ti je bolje da tu kuču koju si imao namjeru špricati to neradiš.
Nema šta neznam u vezi ovog posla (bez lažne skromnosti),a ipak mi se nekad dogode manje (beznačajne) greške,koje mušterije nevide ali meni smetaju.

Smeta mi samo nečje prikazivanje kao savršenog,a vidim prosječnost (da nebudem grublji) i budali je jasno da se radi o reklami,jer samo su reklame savršene.

Ljepi pozdrav

zanny
27.09.2013., 18:45
Zanny,stvarno neznam zašto neki ljudi imaju potrebu sebe prikazivati kao vrhunske izviđače (osim u marketinške svrhe) a tek su prosječni.

Možeš ti mušterijama pričati šta god hočeš,ali nemoj mene pokušavati uvjeriti jer ja vidim da ti je znanje tek prosječno.

Ako i dalje misliš da nisam upravu pogledaj video br.3 i 4 pa mi reci zašto rade kasnije s valjkom? Ja i ovi u videu znamo,ali znaš li ti?

Daj mi samo objasni kako radite popravke oštečenja koja nastanu prilikom namještanja nekretnine? Samo mi nemoj reči špricom :504: ili valjkom jer se onda vidi razlika u strukturi i dobiješ više mat efekt kad ga usporediš sa špricom..
To su ti razlozi zašto sam ti rekao da nisi nikad radio sa špricom,i dalje to tvrdim.Zato ti je bolje da tu kuču koju si imao namjeru špricati to neradiš.
Nema šta neznam u vezi ovog posla (bez lažne skromnosti),a ipak mi se nekad dogode manje (beznačajne) greške,koje mušterije nevide ali meni smetaju.

Smeta mi samo nečje prikazivanje kao savršenog,a vidim prosječnost (da nebudem grublji) i budali je jasno da se radi o reklami,jer samo su reklame savršene.

Ljepi pozdrav

zašto misliš da se ja imam potrebu reklamirat na forumu koji ima u prosjeku 50 ljudi kojima je sve skupo ?

ja svoju funkciju ovdi vidim kao nekoga koga se pita, a ja odgovaram, tj. ne misliš da je mojih 1000 i nešto postva reklamiranje na forumu ? pogledaj malo moje odgovore. meni ne treba reklama, ljudi dolaze do nas po preporuci jer mi radimo ključ u ruke, ali apsolutno sve do momenta kad zadovljna stranka parkira svog mercedesa ispred kuće a ja mu bukvalno dam ključ. a takve mušterije imaju novaca i sve vide. pogotovo, ali pogotovo uzdužne tragove valjka uz zid na kojem ima bočna rasvjeta.

tako da šprica nije uzeta bez razloga.

znaš li za koliko se zaštiti dnevni boravak od 40 m2 sa demontažom SVEGA i iznošenjem namejštaja ? za otprilike dva tri sata, zato šta to radi 5 ljudi svih struka. tako da prićamo o kruškama i jabukama

u ostalom napiši moje ime i prezime na google ili 20071216_0827

Soboslikar R
27.09.2013., 21:50
Pa evo recimo ovo ti je opet reklama,za onoga koji kuži kako funkcinira biznis.
Zašto se imaš potrebu reklamirat,pa ako se Todorič ima potrebu reklamirat,mislim da je svaki komentar suvišan.

Več sam napisao da šta se tiče mog posla za mene apsolutno nema nepoznanica. To šta ti daš ljudima ključ od fiče kad bude posao gotov mene uopče ne impresionira,kažem ti još jednom da špricanje nije dobro u nikojem pogledu za nikoga,to nije vrhunski napravljeno kako ti tvrdiš,a nisam ti jedini ja to rekao ovdje.

Sve stručno šta sam te pitao nisi mi odgovorio,jedino šta sam pročitao od tvog odgovora su "ključ u ruke,mercedes,vidi mojih reklamnih videa i slika"

Koja je razlika između tvoje stranice,postavljanja slika i videa ili pisanja po forumu prikazujuči sebe kao vrhunskog majstora,čemiu sve to??? Naravno zbog reklame.

Tvoji problemi koje si imao sa bočnom rasvjetom se rješavaju sa bojom a ne špricom,samo teba znati kako.

Nisi mi odgovorio zašto u videu nakon nanošenja špricom izvlače za valjkom?

zanny
28.09.2013., 13:29
ajde moderator lipo obriši ove moje "reklame" da ljudi budu zadovoljni

Soboslikar.... zašto imaš potrebu sa se raspravljaš ? daj svoj savijet i gotovo

maler & CO.
28.09.2013., 14:50
Mene ovo podsjeća na neke stare dane. Baš je zanimljivo :D

snakehunter
28.09.2013., 16:44

ne misliš valjda na čoporativno baniranje:lol:

maler & CO.
29.09.2013., 09:58
ne misliš valjda na čoporativno baniranje:lol:

S čim će tada doći oglašivačima u ovako teška vremena :mig:

Soboslikar R
01.10.2013., 08:36

Pozdrav stari druze.

Zanni je svatija sta sam mislija,za mene je tu kraj price.
Hebi ga,ti si uporno negirao moje tvrdnje a ja jednostavno nevolim da me netko pravi .......

maler & CO.
01.10.2013., 14:15
Pozdrav stari druze.

Hebi ga,ti si uporno negirao moje tvrdnje a ja jednostavno nevolim da me netko pravi .......

Vratimo se temi o suhoj gradnji.

zanny
01.10.2013., 17:26
Pozdrav stari druze.

ti radiš ovako, ja onako, nema smisla se prepucavati i pokazivat ko ima veći.....pinel

ja kažem svoje, ti svoje, maler svoje, oktogon svoje i nema smisla nadivat mak na konac

charlotte
03.10.2013., 00:03
Bok, zanima me odokativna cijena stavljanja knaufa u nisu od 2 krovna prozora (recimo da su 550x776, a dubina cca 300). Dobili smo ponudu za to, rjesavanje fleke na zidu od cca 1m^2 (uzrokovane curenjem vode) i krpanje jos par sitnica (tipa rupa u zidovima gdje su bile ovjesene slike) 700kn. Ne mogu procijeniti je li to realna cijena.

oktogon
03.10.2013., 07:42
Bok, zanima me odokativna cijena stavljanja knaufa u nisu od 2 krovna prozora (recimo da su 550x776, a dubina cca 300). Dobili smo ponudu za to, rjesavanje fleke na zidu od cca 1m^2 (uzrokovane curenjem vode) i krpanje jos par sitnica (tipa rupa u zidovima gdje su bile ovjesene slike) 700kn. Ne mogu procijeniti je li to realna cijena.

Jest. Taj tko će to raditi kad plati materijal i gorivo ima dnevnicu malo bolju nego spremačica i to je to.

zanny
03.10.2013., 22:39

po meni je malo, ali ako ljudi koji torade imaju računicu, neka se vesele

charlotte
03.10.2013., 23:16
Pa nakon malo surfanja i ja mislim da je realno (vi kazete i malo, ali tip koji bi radio je frend pa eto). Cisto, stan je podstanarski i vlasnici tvrde da je to previse para. U procesu su gradnje kuce i upoznati s cijenama na trzistu, no mislim da su iskljucili cinjenicu da je to 'sitnica' i da ne kosta isto ako radis nekome 150 kvadrata ili 2.

Soboslikar R
05.10.2013., 16:03
po meni je malo, ali ako ljudi koji torade imaju računicu, neka se vesele

djelim tvoje mišljenje

ivoludilo
11.10.2013., 14:16
Pozdrav,
prvi put pišem na forumu,a javljam se sa problemom na koji još nigde nisam uspeo dobiti odgovor,naime planiram raditi sa rigipsom sprat kuće,medjutim krov je u obliku zarubljene piramide pa nisam siguran kako postaviti UD profile ,da li uopšte mogu da se postave sa obzirom da nemam nijednu vertikalnu stranicu ako ne da li treba spajati CD profile u ćočkovima piramide ili ne.Drugo pitanje kako postaviti UD profil za zidove,donji u pod a gornji nisam siguran sa obzirom da je gore kosa ravan,da li ga šaviti u nju pa kriviti kao što sam video kod jednog slovenca da je radio.Ako neko ima kakvu ideju bio bih zahvalan

velemaki
11.10.2013., 18:22
Pozdrav,
prvi put pišem na forumu,a javljam se sa problemom na koji još nigde nisam uspeo dobiti odgovor,naime planiram raditi sa rigipsom sprat kuće,medjutim krov je u obliku zarubljene piramide pa nisam siguran kako postaviti UD profile ,da li uopšte mogu da se postave sa obzirom da nemam nijednu vertikalnu stranicu ako ne da li treba spajati CD profile u ćočkovima piramide ili ne.Drugo pitanje kako postaviti UD profil za zidove,donji u pod a gornji nisam siguran sa obzirom da je gore kosa ravan,da li ga šaviti u nju pa kriviti kao što sam video kod jednog slovenca da je radio.Ako neko ima kakvu ideju bio bih zahvalan

bok

na ovo sve usmeno je tesko odgovoriti
uglavnom dobro bi dosla slika krovista
sto se tice srafanja pa krivljenja ud-a nemas potrebe a i nikad ih nemozes ljepo iskriviti imaju druga rijesenja za to
sto se tice samih ud profila uvjek imas nacin kako da ih stavis samo treba
dobro smisliti kojim redom sta stavljati i zatvarati
nije pravilo da trebas sloziti kompletnu konstrukciju pa onda to platati kod tebe je to vjerovatno nemoguce
trebas da slazes pa platas segment po segment bice ti lakse sto se tice svega
sto se tice spajanja cd profila u coskovima nemoj to raditi jer je moguce da s vremenom dodje do pucanja ploca ne spojeva vec cijelih ploca
ako ih nespojis s vremenom ce mozda da dodje do pucanja spoja ali ces to uvjek moci lagano da saniras do te mjere da bude neprimjetno
sto se tice samog stavljanja ud-a bez iskrivljenja kad postas sliku nacrtat cu ti kako da ga stavljas i platas na njega ako je uopce potrebno da ga stavis jer u mnogim slucajevima nema potrebe da se uopce i stavi

pozz

ivoludilo
11.10.2013., 20:25
Ne mogu aploadovati slike ne znam zašto,ali evo malo precizniji opis soba je 4*4 metra zidovi su visine 9 blokova tj 1,8 m nakon čega ide kosi krov pod uglom od 30 stepeni dužine 1.8 metara i na vrhu na 2.55 visine ravan plafon 1*1 m.Znači kao kocka na kojoj se nalazi piramida sa zarubljenim vrhom.Prosto nevidim način da na kosi krov postavim ud profil sem da ga stavim na predhodno montirane CD profile kao poklopac ali nevidim svrhu toga jer neće biti nigde pričvršćeni.Dok kod zida na pod mofu da se šrafe dok plafon je pod uglom od 30 stepeni pa bi tako i šrafljeni profil bio pod uglom u odnosu na podni

zanny
11.10.2013., 20:51
Pozdrav,

kod izrade cijelog kata knaufom vrlo je važno napraviti prvo zidove do kraja a onda na njih vidati plafone, radi zvučne barijere, ako ostaviš zid do plafona onda se prenosi zvuk između soba

ja radim to ovako, na podove ocrtam položaje profila, prenesem vertikale laserom, možeš i stazom do loma, pa od loma ponovo spojiš točke olovkom i imaš crte di triba vidat plafon, na lomu presjećem profil kako ide lom i gotovo, znaći ud vidam u plafon po crti

ivoludilo
11.10.2013., 22:01
hvala zanny to što kažeš je ok ali i dalje je problem isti kako na piramida plafon koji je u drvenim gredama montirati profile

zanny
12.10.2013., 15:52
hvala zanny to što kažeš je ok ali i dalje je problem isti kako na piramida plafon koji je u drvenim gredama montirati profile

pa onda napravoš rebra od dasaka ili murala di treba, znaći svako 50 cm treba bit učvršeno. zaboravaija sam ti reć da pocokaš profile tako da budu okomiti na cw profile, jer ako stoje koso onda smanjuješ prorez za ulaz profila. malo je zahebancija, ali zato ne plaćaš meštre

pijem kavu
28.10.2013., 11:06
Pozdrav,

Gdje u Zagrebu mogu dobiti knauf ploče i profile po dobrim cijenama?

da li ići u dučane ili kupovati preko njuškala?

LP

ppart
28.10.2013., 17:54
Trgovine koje su specijalizirane za suhu gradnju

gogo2409
29.10.2013., 07:53
Puno si covjeku pomogo svaka cast,ako sad iz prve nemogu nabrojat 10 firmi ubi me,navedi imena,smit comerce,bit promet,probaj njuskalo,mozda ima neko nesto iz neke kompenzacije.

ppart
30.10.2013., 22:50
Napisao sam koje su specijalizirane za suhu gradnju - SAMO
Poslane pm

nikicam2
01.11.2013., 12:21
Pozdrav,

Gdje u Zagrebu mogu dobiti knauf ploče i profile po dobrim cijenama?

da li ići u dučane ili kupovati preko njuškala?

LP

Probaj ovdje:
http://www.mc-plus.hr/hr/partneri/

Imaju Neoprofil koji je povoljniji od Rigipsa i Knaufa. Ja sam kupio od navedenog proizvođača ploče, profile i pribor (mislim da ne proizvode vatrootporne) i nrmog ureći da vidim neku razliku u kvaliteti.

nikicam2
01.11.2013., 12:27
Radio bih spušteni strop direktnim nosačima. Koji je maksimalni dopušteni razmak između dva nosača. Direktne nosače bih učvrščivao u Fert gredice, pa mi je izbor 0,5m ili 1m. 0,5m mi se čini pretjerano...

Također pitanje gdje nači razdjelnu traku, ZG, ČK, VŽ, KA. Bio sam tražio na više mjesta, ali bez uspjeha. Da baš ne moram kupovati preko E-baya.

brijac
01.11.2013., 12:40
Radio bih spušteni strop direktnim nosačima. Koji je maksimalni dopušteni razmak između dva nosača. Direktne nosače bih učvrščivao u Fert gredice, pa mi je izbor 0,5m ili 1m. 0,5m mi se čini pretjerano...

Također pitanje gdje nači razdjelnu traku, ZG, ČK, VŽ, KA. Bio sam tražio na više mjesta, ali bez uspjeha. Da baš ne moram kupovati preko E-baya.

u čk imaš u Deckenmont-u

ppart
01.11.2013., 15:32

Profile na 0,40 cm okomito na gredice, direktne nosaće na svaku drugu gredicu.

robertinoo
01.11.2013., 18:24

CD profili idu OKOMITO na gredice,pa ti je razdaljina svejedna. radi se po pravilu maximalno 50cm razmaka izmedju profila. ploce idu opet okomito na profile, dakle vodis obzira da ti rub ploce sjeda na profil

nikicam2
01.11.2013., 20:03
CD profili idu OKOMITO na gredice,pa ti je razdaljina svejedna. radi se po pravilu maximalno 50cm razmaka izmedju profila. ploce idu opet okomito na profile, dakle vodis obzira da ti rub ploce sjeda na profil

Ok, hvala.
Ipak pošto cd profili idu okomito na gredice pitanje je da li direktni nosač pričvrstiti za svaku gradicu ili svaku drugu (50 ili 100cm). Dobio sam odgovor u svaku drugu što daje razmak od 100cm. I sam pretpostavljam da bi pričvrščivanje u svaku gredicu (50cm) bilo pretjerano.
Naravno razmak između svakog profila bi bio 40 ili 50 cm.

Molim da me se ispravi ako sam u krivu, koliko shvaćam ploče se pričvršćuju samo na CD profil, ali nipošto uz rub zida. CD profil treba odmaknuti od ruba zida 15 cm i učvrstiti ploču u njega, nipošto u UD profil.

ppart
01.11.2013., 23:28
Da, samo na cd, razdjelna traka onda ima potpunu funkciju.

sanjbb
03.11.2013., 20:19
bog,

zelim napravit pregradni zid sa cd i ud profilima. otvor je dimenzija 3,05x0,9m.

na kojem razmaku da stavljam cd profile obzirom da trebam sarafiti sa obadvije strane? naravno pola bi ih okrenuo na jednu a pola na drugu stranu.

imam jos jedan visoki otvor vise manja istih dimenzija pa bi smanjio taj otvor sa gornje strane. napravio nadvoj prakticki i na njega bi isla klizna vrata.

kako napraviti konstrukciju za taj nadvoj?

hvala unaprijed

ppart
03.11.2013., 23:38
Pregradni zidovi se ne rade s tim profilima

Vjerojatno to želite radi male debljine pregrade,
postaviti cd profil po širini otvora,
ugraditi ploču u punoj visini prostorije.

U profile gore dole, c lijevo i desno i dva u sredini.

sanjbb
04.11.2013., 00:04
Pregradni zidovi se ne rade s tim profilima

Vjerojatno to želite radi male debljine pregrade,
postaviti cd profil po širini otvora,
ugraditi ploču u punoj visini prostorije.

U profile gore dole, c lijevo i desno i dva u sredini.

hvala na odgovoru ali ne kuzim. znam da se ne rade s tim profilima ali moram radi debljine. cd profil po sirini mi je jasno, ali u kojem razmaku jedan od drugog. visina je 3metra. znam za ploce samo do 2,5m.

ovaj drugi dio sta ste napisali se odnosi na nadvoj? ne poznajem c i u profile a na stranici knauf-a ih ne nalazim.

ppart
04.11.2013., 14:49
Zid tj. otvor u kojem želite napraviti zid je visine 3,05m i širine 0,90 m

Postavite UD profil na strop pod i lijevi i desni masivni zid, dva CD profila postavite vertikalno na 0,42 m i 0,48 m.
GK ploča od 3,00 m

Nadvoj izvesti isto kao i gore navedeno.

sanjbb
04.11.2013., 20:25
hvala, sve jasno.

iz znatizelje sad, u i c profili postoje ili je to bila samo skracenica za nesto?

brijac
10.11.2013., 11:17
hvala, sve jasno.

iz znatizelje sad, u i c profili postoje ili je to bila samo skracenica za nesto?

cw i uw,to su zidni profili,cd i ud stropni....

w-wand,d-decke....

idempadodem
10.11.2013., 19:19
Pozdrav,

molim pomoć.

Majstor mi je doma stavljao knauf na strop i sad sve je ok lijepo je to napravioa
ALI (nazalost uvjek to postoji) spojevi između zida (cementno vapnena žbuka) i knaufa su popucali.On je na spojeve stavljao bindu te su oni prvi put pukli i nakon toga je prošao akrilom (ili silikonom) i sve je bilo ok i sad je opet sve popucalo(nije to rupa ali vidi se da je popucalo)

Zanima me da li je tu trebao staviti mrežicu pola na knauf pola na zid i jer bi onda pucalo?
Što napraviti?

Plavi-9
10.11.2013., 20:53
Pozdrav,

molim pomoć.

Majstor mi je doma stavljao knauf na strop i sad sve je ok lijepo je to napravioa
ALI (nazalost uvjek to postoji) spojevi između zida (cementno vapnena žbuka) i knaufa su popucali.On je na spojeve stavljao bindu te su oni prvi put pukli i nakon toga je prošao akrilom (ili silikonom) i sve je bilo ok i sad je opet sve popucalo(nije to rupa ali vidi se da je popucalo)

Zanima me da li je tu trebao staviti mrežicu pola na knauf pola na zid i jer bi onda pucalo?
Što napraviti?

Ne stavlja se binda nego mrežica samoljepljiva pola na plafon pola na zid dobro pregleta te pofarba jednom i na suhu farbu se stavlja akrilni bijeli suliko i još jednom pofarba. Bar ja tako radio sebi i još uvijek nikakvih popucanih spojeva nema.

CottonEyeJoe
11.11.2013., 09:26
Knauf K1, glet masa, nju mogu koristiti umjesto obične glet mase?

Nisam nikad s njom radio, uvijek je bio uniflot+mrežica ili staklena bandažna i obična glet masa, i nikad spojevi nisu pucali..

I da - za knauf koji se stavlja na suhu jelovu građu (jedan manji dio), jel bolje staviti papirnatu bandažnu ili onu staklenu?

robertinoo
11.11.2013., 11:38
Pozdrav,

Što napraviti?

nije trebao. jos jednom prodji silikonom akrilnim,ali u malo debljem sloju. tesko je to izbjeci i svaki je slucaj individualan. pogotovo u stanu di su prostorije velike a i velike su temperaturne oscilacije (malo se grije,malo ne), tu cesto dodje do pucanja

CottonEyeJoe
14.11.2013., 06:16
još jednom pitanje,

1.)
Knauf K1, glet masa, nju mogu koristiti umjesto obične glet mase?

Nisam nikad s njom radio, uvijek je bio uniflot+mrežica ili staklena bandažna i obična glet masa, i nikad spojevi nisu pucali..

I da - za knauf koji se stavlja na suhu jelovu građu (jedan manji dio), jel bolje staviti papirnatu bandažnu ili onu staklenu?

2.)

Za ovo znam odgovor, do sada sam stavljao papirnatu u kutove i samoljepivu mrežicu na spojeve + popuna sa uniflotom i nikad nije pucalo.

3.)
Nego novo pitanje, radim jedan manji predulaz u kuću, dim 2x2x1,5 - tek toliko da imam gdje cipele ostaviti.
Radit ću ga od knaufa zato jer će cijeli biti pod krovištem,nema straha od kiše.

Pošto budem stavljao stiropor fasadu 10cm, imao sam u planu da kad napravim predulaz od profila, da knauf stavim samo sa unutarnje strane zida, a vanjsku stranu između profila popunim sa stiroporom! Poljepim i pogletam.

Uštedim više na brzini, jer mi nema smisla stavljati i van knauf, između vunu, pa opet stiropor van....

kuhinja
17.11.2013., 23:14
3.)
Nego novo pitanje, radim jedan manji predulaz u kuću, dim 2x2x1,5 - tek toliko da imam gdje cipele ostaviti.
Radit ću ga od knaufa zato jer će cijeli biti pod krovištem,nema straha od kiše.

Pošto budem stavljao stiropor fasadu 10cm, imao sam u planu da kad napravim predulaz od profila, da knauf stavim samo sa unutarnje strane zida, a vanjsku stranu između profila popunim sa stiroporom! Poljepim i pogletam.

Uštedim više na brzini, jer mi nema smisla stavljati i van knauf, između vunu, pa opet stiropor van....

na brzini sigurno neces ustedit na taj nacin.Mozes ustedit na cvrstoci zida tako radeci.Ako ti je do ustede , napravi normalan pregradni bez vune , a ni to ti nebi preporucia.Radje ustedi na debljini stiropora+vuna (koja je pored toplinske i bolja zvucna izolacija)

CottonEyeJoe
18.11.2013., 06:45
Pa dobro, taj pregradni bio mi je pod krovom, nadstrešnicom, kiša po njemu nemože padati.

Jel mogu ja onda tu staviti običan knauf na vanjsku stranu, pregletat ga sa mrežicom i ljepilom kao i stiropor i poslje gore sep kad budem fasadu radio?

Mislim, imam tog običnog knaufa ko pljeve, pa bih ga iskoristio.

Jel će mu smetati vanjski uvjeti?

kuhinja
18.11.2013., 18:06
Pa dobro, taj pregradni bio mi je pod krovom, nadstrešnicom, kiša po njemu nemože padati.

Jel mogu ja onda tu staviti običan knauf na vanjsku stranu, pregletat ga sa mrežicom i ljepilom kao i stiropor i poslje gore sep kad budem fasadu radio?

Mislim, imam tog običnog knaufa ko pljeve, pa bih ga iskoristio.

Jel će mu smetati vanjski uvjeti?

Vjerovatno ce ti struka rec da nemozes. Ali , struka kaze da se nebi smilo ni na obicne ploce lipit keramika , a to sam nebrojeno puta vec napravia i evo jos stoje.Za svaki slucaj impregniraj ploce i pici ...lipilo nece otpast. Fasada (sep, neznam da ga ovdi na moru jos koriste , mozda neki sitniji granulat ) je vodoodbojna a i same gips ploce mogu pit odredjenu kolicinu vode.Neznam kako je sa smrzavanjem , al kako kazes zasticeno je od kise.

Al kako sam gore napisa mislim da je najbolje za slicnu cijenu.
Normalan knauf zid , ispunjen vunom.Na vanjski zid zalipis 5 cm stiropora umisto 10cm kako si mislia.Usparas na stiroporu, izgubis na vuni.Ploca vec imas kako kazes.Znaci dobia si slicnu toplinsku i bolju zvucnu izolaciju.Cvrsci zid , jer stvarno neznam kako bi se konstrukcija ponasala da je vatas plocama samo sa unutarnje strane.I jednostavnije za napravit , nego nekako krojit stiropor za popunjavat izmedju konstrukcije i opet ga ravnat prema vanke na golu konstrukciju.

CottonEyeJoe
19.11.2013., 06:20
Imaš ti pravo frende, neznam ni sam što kemijam u biti, hahaha :)

Napravit ću tako, običan knauf pregradni zid, između vuna 10cm, i van ću zaljepiti stiropor, neki tanji tek toliko da mogu sep staviti i da imam normalan vanjski zid :)

Problema nema.

Da, konstrukcija će biti drvena, ali mislim da ju neću vezati direktno gore na grede, nego će biti vezana samo na zid kuće i dolje temelj.
Tako da kontrukcija što manje radi, jer ipak krovište se stalno nekamo pomiče.

Kužiš, predulaz je dim., 1,8m x 2,8m, nije veliki prostor.

vladekmeister
25.11.2013., 13:33
U maloj prostoriji 3x2,5m namjeravam napraviti strop od Knauf gipanih ploča i imam 2 pitanja:

1) Zašto se koriste nosivi i montažni CD profili? Mogu li koristiti samo nosive na razmaku 50cm? Zbog male visine koristio bih direktni ovjes.

2) Ako svakako moraju nosivi+montažni, kako se spajaju CD profili u slučaju potkonstrukcije u istoj razini? To mi je interesantno opet zbog smanjenja gubitka prostora/visine. Da li se profili jednostavno prerežu i spajaju sa nivo spojnicama i to je to?

drasko2002
25.11.2013., 14:28
do koje temperature se moze raditi s ljepilom i fugenfullerom?

robertinoo
25.11.2013., 16:27
fugen dosta lose susi zimi,koristi uniflott (ne samo zbog zime, vec jer je puno bolji materijal)

drasko2002
25.11.2013., 16:44
jbga, materijal je kupljen vec u 5. mjesecu, ne mogu sad baciti...

kuhinja
25.11.2013., 17:43
U maloj prostoriji 3x2,5m namjeravam napraviti strop od Knauf gipanih ploča i imam 2 pitanja:

1) Zašto se koriste nosivi i montažni CD profili? Mogu li koristiti samo nosive na razmaku 50cm? Zbog male visine koristio bih direktni ovjes.

2) Ako svakako moraju nosivi+montažni, kako se spajaju CD profili u slučaju potkonstrukcije u istoj razini? To mi je interesantno opet zbog smanjenja gubitka prostora/visine. Da li se profili jednostavno prerežu i spajaju sa nivo spojnicama i to je to?

1. nemoras duplu.Malo vise obrati paznju da ih stavis "pod letvu" i pici.To je mala povrsina da bi se mora brinit.Na 50 i to je to

2. vidi pod 1 , ne zamaraj se sa trli-brli rijesenjima

kuhinja
25.11.2013., 17:54

Valjda 5-30 C kao i sve ostalo. Ako ti je bas bitno imam ga negdi u kuci pa mogu provjerit.A praksa je da je granica tocka smrzavanja.I kako Robertinoo kaze uniflot je zakon

vladekmeister
25.11.2013., 18:55
1. nemoras duplu.Malo vise obrati paznju da ih stavis "pod letvu" i pici.To je mala povrsina da bi se mora brinit.Na 50 i to je to

Sorry, može malo pojašnjenje što znači "pod letvu"?

Inače, uzeo sam Uniflott i za njega piše da se ne preporuča raditi na temp ispod 10C.

ppart
25.11.2013., 20:16

1) Dvorazinska podkonstrukcija za spuštene stropove ima nosive profile koji su ovješeni na žicu i sidro, te se spajaju s križnim spojnicama za montažne profile.
Na montažne se montiraju ploče.

2) Izvedite metalnu podkonstrukciju u nivou kako bi dobili na visini, spajaju se nivo spojnicama za cd.

Postavite dva nosiva profila od 3 m, na razmaku od 82cm, na šest direktnih nosača.
Postavite poprečne profile na 50 cm i spojite ih nivo spojnicama.
Profile postavite tako da ne morate ploče pričvrstiti za okolne UD-e.

ppart
25.11.2013., 20:18

Temperatura više od 10c, normalna vlaga u zraku, konstantno

Lina55
25.11.2013., 21:45
Pretražujem forum već neko vrijeme, ali nikako da nađem pravi odgovor pa molim za savjet...
Dakle, prije par dana mi je obzidan ugradbeni kotlić (Geberit Duofix) i montirana viseća školjka, ali čini mi se da školjka nije dovoljno čvrsta. Pitala sam da li je normalno da se školjka pomiče za par mm i da li se može jače učvrstiti jer imam osjećaj da će pasti i evo odgovora koji mi nisu nimalo pomogli:
1) iako imam Geberit kotlić sa metalnom konstrukcijom, isti nije obzidan knaufom (ili čime već je trebalo) već zelenim stiroporom za temelje (?) koji je učvršćen mrežicom i ljepilom pa su na to išle pločice pa navodno možda zbog toga školjka malo "pleše" (jer taj stiropor radi?)?? Da li je to moguće? Što je s onim da metalna konstrukcija kotlića (koja je dobro učvršćena) sama po sebi ima nosivost od 400 kg i da se kotlić može obzidati bilo čime?? Ili mi je nešto promaknulo?
2) Šarafi kojima se priteže školjka nisu vidljivi izvana već su sakriveni unutar školjke i učvrščuju se kroz mali otvor uz pomoć imbus ključa pa je možda problem u tome što se ti šarafi ne mogu učvrstiti jednako dobro kao oni klasični koji su dostupniji i nalaze se izvan same školjke... :confused:
Trenutno razmišljam o zamjeni školjke, to ću preživjeti, ali da li moram razbijati i pločice i kotlić zaliti tipa betonom da to bude ok?? Da li je stvarno moguće da kotlić nije dovoljno dobro učvršćen pa postoji mogućnost da nakon nekog vremena počnu recimo pucati pločice ili da se cijela konstrukcija izbije van?? :503:
I da, oprostite na prilično nespretnom izražavanju, ne baratam baš najbolje jezikom alata... :rolleyes:

morino
25.11.2013., 21:53
Pozdrav,

stanje je ovakvo:

crijep
letva
kontra letva
terpapir
daska
greda

trebao bi to izolirati

greda je 16 cm visoka.
razmak između greda je 70 cm.

Kako napraviti izolaciju?

razmišljao sam
4 cm lufta do drveta
paropropusna folija
12 cm kamene vune
direktni ovjes 5 cm profili koji idu u njega(montažni 50x30 CD)
po rubu c profil u kojeg se ovu utabanače
paronepropusna folija
knauf ploče 12,5 mm

Da li je redosljed dobar?
Koju kamenu vunu kupiti?
Koju foliju kupiti?
na što još treba obratiti pozornost?

Hvala

ppart
25.11.2013., 22:14
Pretražujem forum već neko vrijeme, ali nikako da nađem pravi odgovor pa molim za savjet...
Dakle, prije par dana mi je obzidan ugradbeni kotlić (Geberit Duofix) i montirana viseća školjka, ali čini mi se da školjka nije dovoljno čvrsta. Pitala sam da li je normalno da se školjka pomiče za par mm i da li se može jače učvrstiti jer imam osjećaj da će pasti i evo odgovora koji mi nisu nimalo pomogli:
1) iako imam Geberit kotlić sa metalnom konstrukcijom, isti nije obzidan knaufom (ili čime već je trebalo) već zelenim stiroporom za temelje (?) koji je učvršćen mrežicom i ljepilom pa su na to išle pločice pa navodno možda zbog toga školjka malo "pleše" (jer taj stiropor radi?)?? Da li je to moguće? Što je s onim da metalna konstrukcija kotlića (koja je dobro učvršćena) sama po sebi ima nosivost od 400 kg i da se kotlić može obzidati bilo čime?? Ili mi je nešto promaknulo?
2) Šarafi kojima se priteže školjka nisu vidljivi izvana već su sakriveni unutar školjke i učvrščuju se kroz mali otvor uz pomoć imbus ključa pa je možda problem u tome što se ti šarafi ne mogu učvrstiti jednako dobro kao oni klasični koji su dostupniji i nalaze se izvan same školjke... :confused:
Trenutno razmišljam o zamjeni školjke, to ću preživjeti, ali da li moram razbijati i pločice i kotlić zaliti tipa betonom da to bude ok?? Da li je stvarno moguće da kotlić nije dovoljno dobro učvršćen pa postoji mogućnost da nakon nekog vremena počnu recimo pucati pločice ili da se cijela konstrukcija izbije van?? :503:
I da, oprostite na prilično nespretnom izražavanju, ne baratam baš najbolje jezikom alata... :rolleyes:

Kotlić bi trebao biti u potpunosti fiksiran.
Prednja strana bi trebala biti direktno obložena npr. gips kartonskom pločom d = 12,5 mm ili više (ploča pričvršćena za metalnu konstrukciju kotliča direktno)
Na ploču se postavljaju pločice.
Između školjke i pločica dolazi podložna spužva debljine cca. 5 mm.
Vjerojatno radi te spužve školjka "radi" ako je tako izrađeno nema brige...

ppart
25.11.2013., 22:24
Pozdrav,

stanje je ovakvo:

crijep
letva
kontra letva
terpapir
daska
greda

trebao bi to izolirati

greda je 16 cm visoka.
razmak između greda je 70 cm.

Kako napraviti izolaciju?

razmišljao sam
4 cm lufta do drveta
paropropusna folija
12 cm kamene vune
direktni ovjes 5 cm profili koji idu u njega(montažni 50x30 CD)
po rubu c profil u kojeg se ovu utabanače
paronepropusna folija
knauf ploče 12,5 mm

Da li je redosljed dobar?
Koju kamenu vunu kupiti?
Koju foliju kupiti?
na što još treba obratiti pozornost?

Hvala

Izradite punu ispunu izolacijom 160,00 mm između rogova.

Metalna podkonstukcija CD - UD profilima, Cd profili na razmaku max. 40 cm, ovješeni na direktni nosač ili sidreni ovjes
Ispuniti podkonstrukciju izolacijom 50,00 mm ili više
Na podkonstrukciju postaviti foliju s efektom isušivanja.

Paziti na
odabir izolacije - toplinsku provodljivost izolacije, minimalno 0,035 W/mK
izolaciju postaviti bez reški,
zabrtviti i zalijepiti foliju.

Najbolje uzeti izolacijski materijal jednog sustava.

Lina55
25.11.2013., 22:24
Kotlić bi trebao biti u potpunosti fiksiran.
Prednja strana bi trebala biti direktno obložena npr. gips kartonskom pločom d = 12,5 mm ili više (ploča pričvršćena za metalnu konstrukciju kotliča direktno)
Na ploču se postavljaju pločice.
Između školjke i pločica dolazi podložna spužva debljine cca. 5 mm.
Vjerojatno radi te spužve školjka "radi" ako je tako izrađeno nema brige...

Hvala na stvarno brzom odgovoru!
Sve je kako ste napisali, osim gips kartonske ploče - umjesto toga je korišten taj zeleni stiripor. Smije li se on koristiti?

ppart
25.11.2013., 22:27
Zeleni stiropor?
Stirodur? koja debljina?

http://isover.hr/proizvodi/xps/styrodur-2800-c

Lina55
25.11.2013., 22:33
E sad, stiropor za oblaganje temelja debljine 2 cm. Po slikama stirodura (google...) rekla bih da je to to...

morino
25.11.2013., 22:36
ppart hvala na brzom odgovoru

bez paropropusne folije?

Kakva je to folija?

Najbolje uzeti izolacijski materijal jednog sustava

Koja je Vaša preporuka?

morino
25.11.2013., 22:37
da i što su to reške?

ppart
25.11.2013., 22:50
E sad, stiropor za oblaganje temelja debljine 2 cm. Po slikama stirodura (google...) rekla bih da je to to...

Ne sjećam se koliko je taj materijal čvrst... bez obzira što je iza njega metalna konstrukcija.
Fuge možda popucaju .... :ne zna:

ppart
25.11.2013., 22:59
ppart hvala na brzom odgovoru

bez paropropusne folije?

Kakva je to folija?

Najbolje uzeti izolacijski materijal jednog sustava

Koja je Vaša preporuka?

Molim.

Bez paropropusne folije, terpapir je u tu

Folija koja ima efekt isušivanja, po ljeti propušta eventualnu vlagu koja je u izolacijskom sendviču u prostor. Po zimi ne propušta paru iz prostora u izolacijski sendvič.

Ova folija je obavezna radi terpapira

Izolacija mora biti postavljana u cijeloj površini, bez razmaka....rupa...praznih dijelova

Lina55
25.11.2013., 23:03
Ne sjećam se koliko je taj materijal čvrst... bez obzira što je iza njega metalna konstrukcija.
Fuge možda popucaju .... :ne zna:

Još jednom hvala :mig: - sada barem znam konkretno o kakvom materijalu se radi. Našla sam i malo pojašnjenje o strukturi pa ću vidjeti što dalje, ali mislim da neću čupati pločice, barem zasada.

Struktura građena od ćelija toplinsko izolacijskog materijala od ekstrudiranog polistirena daje izolacijskoj ploči izvanredno visoku tlačnu i zateznu otpornost. Zbog toga se upotrebljava tamo gdje je pored izolacijske zaštite potrebno garantirati i veliku trajnu nosivost tla ili nosivost fasadih površina.

oktogon
25.11.2013., 23:04

Gotovo sve ekskluzivnije školjke imaju bočno te rupe kroz koje je pristup do imbusa. Postoje metalne šipke koje se uvrnu u vodokotlić te na vanjski dio njih najčešće ide dosjedni prsten i na njega drugi koji u sebi ima imbus. Kad se imbus zavrće onda ovaj vanjski dio gura prema unutarnjem i čini čvrst spoj. To je nešto normalno i nije manje stabilno nego sistem na klasičnu maticu.
Kad je školjka montirana u slučaju da se doslovno popne na njezin najistureniji dio progib nebi smio biti više od 1 mm.
Ako se ne čvrstoća ne može postići ponovnim dotezanjem i/ili skidanjem školjke pa "prepakiravanjem" tih spojnih elementa unutra onda ostaje rušenje tih pločica i stiropora.
Kod ovog načina učvršćenja ima par detalja na koje se treba paziti koliko je što odmaknuto od čega.
Obično se kao obloga na konstrukciju vodokotlića stavlja zeleni kanuf. Najbolje je staviti 2 ploče knaufa pa na njih lijepiti keramiku. Onda je to kvalitetno rješenje.

Lina55
25.11.2013., 23:26
Oktogon, puno hvala i Vama!

Sad kad ste spomenuli, te spojne elemente u startu nisam ni dobila sa školjkom već sam reklamirala pa su mi ih dali naknadno (vjerojatno sa izložbenog primjerka)... :rolleyes:
Joj s tom školjkom problemi od samog početka.

oktogon
26.11.2013., 20:29
Oktogon, puno hvala i Vama!

Sad kad ste spomenuli, te spojne elemente u startu nisam ni dobila sa školjkom već sam reklamirala pa su mi ih dali naknadno (vjerojatno sa izložbenog primjerka)... :rolleyes:
Joj s tom školjkom problemi od samog početka.

Da vas spojim sa ženom koja je isti radijator kupovala 3x ? Da vidite šta je očaj... I na kraju i ovaj zadnji je malo spigan ali uspio sam ga postaviti i ne curi i nije oštećen i nema hrđe na sebi :-)

Kod tih finih školjki sve igra ulogu pa i to koliko je navojna šipka "istaknuta" od gotovog nivoa pločica.... To je toliko detalja da neka poželim vratiti se u vremena od prije 15 godina kad je bilo 5 modela i zdravo đaci.
I onda se ljudi čude kad pri dogovaranju radova u kupaonici ispitujem neke detalje kakava će biti keramika,sanitarije itd. Nije isto postaviti podnu Inker polo koja košta 200-300 kn i visću Roca ili Hatria itd.... A neke od tih su toliko teške da ih jedva jedan drži dok drugi montira.

Probajete skinuti škokoljku i još jednom prepakovati sve to....samo pažljivo...jer bez obzira na cijenu, nije to namijeno skidanju i postavljanu više puta. Ako fuge ne keramici počmu pucati onda nema druge nego potrgati pločice i taj stirodur,staviti knauf i opet pločice.

vladekmeister
26.11.2013., 22:46
1) Dvorazinska podkonstrukcija za spuštene stropove ima nosive profile koji su ovješeni na žicu i sidro, te se spajaju s križnim spojnicama za montažne profile.
Na montažne se montiraju ploče.

Taj dio sam uspio pohvatati iz knauf kataloga ali ne razumijem zasto se to radi odnosno koja je prednost u odnosu da u prostoriju 3x2,5m stavim 6 CD profla direktnim nosacima i na to ploce? Vjerujem da postji razlog pa me zanima koji je?

Postavite rofile postavite tako da ne morate ploče pričvrstiti za okolne UD-e.

Moze molim pojasnjenje ovog? Hvala :)

baustelac99
27.11.2013., 10:20
Par pitanja za znalce:
Planiram vanski zid u uređenoj sobi izolirati iznutra. Izolacija izvana nije moguća jer je to 7 kad od 8 katova.
Stavio bi knauf i vunu između.
E sad, koju vunu, staklenu ili kamenu? kamena je skuplja i navodno bolja?
Kako dobro zabrtviti parnu branu sa stropom, podom i bočnim zidovima?
Na zidu ima nekoliko utikača, kako ih postaviti na novu razinu, tj pomaknuti 5cm van?

Lina55
27.11.2013., 13:49
@ oktogon, ppart i svi ostali koji dijelite znanje i iskustvo s nama, :s

@ baustelac99: Nisam ni blizu znalca, ali puno odgovora glede postavljanja knaufa i izolacije sam (osim ovdje, naravno) pronašla na http://www.knaufinsulation.hr/pitajte-nas pa evo, dok vam netko ovdje ne odgovori konkretno, pogledajte tu. Ima dosta varijacija na Vašu temu pa da ne prepisujem tuđe odgovore… Možda pomogne...

ppart
28.11.2013., 21:58
Par pitanja za znalce:
Planiram vanski zid u uređenoj sobi izolirati iznutra. Izolacija izvana nije moguća jer je to 7 kad od 8 katova.
Na zidu ima nekoliko utikača, kako ih postaviti na novu razinu, tj pomaknuti 5cm van?

Izolaciju vune odabrati prema toplinskoj učinkovitosti, ne prema cijeni.

Zabrtviti s brtvenim kitom, najbolje.

Što se utikača tiče, pripazite na parnu b. oko utikača. Izvesti ju pažljivo, zalijepiti za "bužir"

CottonEyeJoe
29.11.2013., 08:44
ppart - što ako na polusuhu jelovnu građu (štafle), pošarafim knauf, spojeve popunim uniflotom i trakom od staklenih vlakana - i na kraju još sav knauf pogletam na način da postavim svuda staklenu mrežicu od fasade?

JEl će to svesti moguće pucanje na minimum?

baustelac99
29.11.2013., 11:56
Izolaciju vune odabrati prema toplinskoj učinkovitosti, ne prema cijeni.

Zabrtviti s brtvenim kitom, najbolje.

Što se utikača tiče, pripazite na parnu b. oko utikača. Izvesti ju pažljivo, zalijepiti za "bužir"

Hm, misliš zalijepit parnu branu za kutiju? jer zid je postojeći, vodiči su u zidu i postoje kutije sa utikačima, koje sad moram izvući za 6cm.

ppart
29.11.2013., 12:58
ppart - što ako na polusuhu jelovnu građu (štafle), pošarafim knauf, spojeve popunim uniflotom i trakom od staklenih vlakana - i na kraju još sav knauf pogletam na način da postavim svuda staklenu mrežicu od fasade?

JEl će to svesti moguće pucanje na minimum?

Ne znam

ppart
29.11.2013., 13:00
Hm, misliš zalijepit parnu branu za kutiju? jer zid je postojeći, vodiči su u zidu i postoje kutije sa utikačima, koje sad moram izvući za 6cm.

Na bužir-kabel kojiće izlaziti iz postoječe kutije.
Na ploču postavite novu kutiju

hasnfefer
01.12.2013., 10:28

Dok najniža temperatura u prostoru ne padne ispod 5°C. Ali čak i ako padne ispod 5°C nema štete, ali će ti jako usporiti posao. Sporije vezanje (OK, ne će verzati za 45 minuta nego za 60, sporedno) ali će se vrijeme sušenja jako produžiti.

gzim
01.12.2013., 14:45
Koji si pak ti,šta su ti "potkrovle" nemože ti se to gledajuči naučiti:rolleyes::rolleyes::rolleyes:.
Ode ima puno onih koji pogledaju na nečjoj stranici sliku ili video pa prodaju pamet,a neznaju ni kvadraturu sobe izračunat iz zadanih dimenzija,njih kontaktiraj :D:D:D.

trazim majstore za knauf ako neko ima interesovanja neka me zove u ovaj broj tel u nemaqkojj dobra plata i stanovanje je regulisano trebaju mi 4 lljudi tel 01577 3011340 il emeil adresa gzim_seferi@live.de

gzim
01.12.2013., 14:52
:503::durica:ne zna::kava:Da vas spojim sa ženom koja je isti radijator kupovala 3x ? Da vidite šta je očaj... I na kraju i ovaj zadnji je malo spigan ali uspio sam ga postaviti i ne curi i nije oštećen i nema hrđe na sebi :-)

Kod tih finih školjki sve igra ulogu pa i to koliko je navojna šipka "istaknuta" od gotovog nivoa pločica.... To je toliko detalja da neka poželim vratiti se u vremena od prije 15 godina kad je bilo 5 modela i zdravo đaci.
I onda se ljudi čude kad pri dogovaranju radova u kupaonici ispitujem neke detalje kakava će biti keramika,sanitarije itd. Nije isto postaviti podnu Inker polo koja košta 200-300 kn i visću Roca ili Hatria itd.... A neke od tih su toliko teške da ih jedva jedan drži dok drugi montira.

Probajete skinuti škokoljku i još jednom prepakovati sve to....samo pažljivo...jer bez obzira na cijenu, nije to namijeno skidanju i postavljanu više puta. Ako fuge ne keramici počmu pucati onda nema druge nego potrgati pločice i taj stirodur,staviti knauf i opet pločice.
:confused::confused::confused:

gzim
01.12.2013., 14:53
:503::durica:ne zna::kava:
:confused::confused::confused:

ima li neko koji mi daje odgovor

hasnfefer
01.12.2013., 19:42
Općenito danas x ljudi odmah skače kad se kaže da ih čeka plaća, smještaj...

Valjda zato što nitko nikada nije prevaren :ne zna:

glk
02.12.2013., 22:48
Ppart šta ako se gkp zaljepi za zid običnim lepilom z pločice. Jel to ljepilo može nagrist gkp?

gipsman
03.12.2013., 19:16
Par pitanja za znalce:

Budući da se radi o oblozi zida a ne o spuštenom stropu ne treba puno cjepidlaćiti s postavom p.brane. 2-3 rupice neće niš naškoditi

lore
03.12.2013., 19:34
imam namjeru napraviti strop od Knauf ,razlog je kondenzacija i stvaranja gljivica,visina je 2,40m premalo da bi se stavljali neki nosivi i montažni profili,pa sam mislio slijedeći redosljedom : daska 2.50cm kao nosač knauf ploča, između daske stirodur od 2cm parna brana i knauf ploče. pitanje za znalce kako ču parna branu zalijepit za zid i jeli uopće moram zalijepit, i koju traku treba koristit za preklopna spojevima parna brane ,tražijo u Bauhausu i još nekim trgovinama i nema .jeli to mora biti neka specijalna ili može bilo koja traka ili trajno elastični kit

ppart
04.12.2013., 18:55
Ppart šta ako se gkp zaljepi za zid običnim lepilom z pločice. Jel to ljepilo može nagrist gkp?

Ljepilo dolazi po kartonu kao i s prednje strane po kartonu kada se na gkp lijepe pločice.

tim ljepilom će se teško zalijepiti - kvalitetno....ravno...čvrsto...teško
:ne zna:

ppart
04.12.2013., 18:57
imam namjeru napraviti strop od Knauf ,razlog je kondenzacija i stvaranja gljivica,visina je 2,40m premalo da bi se stavljali neki nosivi i montažni profili,pa sam mislio slijedeći redosljedom : daska 2.50cm kao nosač knauf ploča, između daske stirodur od 2cm parna brana i knauf ploče. pitanje za znalce kako ču parna branu zalijepit za zid i jeli uopće moram zalijepit, i koju traku treba koristit za preklopna spojevima parna brane ,tražijo u Bauhausu i još nekim trgovinama i nema .jeli to mora biti neka specijalna ili može bilo koja traka ili trajno elastični kit

Profili su 27mm... bolje profili

trajnoelastični kit najbolje....
samo ne znam koji razlog parna brana preko stirodura?

lore
04.12.2013., 19:06
Profili su 27mm... bolje profili

trajnoelastični kit najbolje....
samo ne znam koji razlog parna brana preko stirodura?

je se mogu profili montirat direktno na strop bez nosača? to sve radim u sobama koje su ispod terase koja nije i ni trmo ni hidro izolirana .parnu branu su mi preporučili pa neznam ako ti imaš bolji prijedlog biču zahvalan

robertinoo
04.12.2013., 20:17
svakako onda drvo,jer profili ce ti biti termo most. Bit ce i drvo,ali ima bolja izolacijska svojstva. I pitanje je dali ti se prije ili kasnije nece pojavit gljivice na knaufu, ipak to nije bas neka dobra izolacija koju mislis izvest. Zasto pak stirodur? ustedit ces sa stiroporom,mada bi ja ipak isao na staklenu vunu.

Sto je na terasi? ako je samo beton, zar je problem staviti bar kakvu takvu hidroizolaciju?

davor1973
07.12.2013., 00:23
Razbio sam staru žbuku (trstika) i vidio da moram skidati i daske koje su zakucane na grede.Dužina grede 3m.,širina između dvije grede 70cm,a debljina grede 12cm.
E sad,problem je što nije posrijedi spuštanje stropa,već je jedna greda u odnosu na drugu niža pa se to treba poravnati kako bi strop bio u vagi,odnosno ravan.

Moje prvo pitanje je:da li poprečni profil (od grede do grede) čiji nosač će biti zakucan u gredu, treba biti nosivi,odnosno onaj koji će držati vodoravni (profil po dužini grede) ili obrnuto,odnosno da profil po dužini bude nosivi.

Moje drugo pitanje je:kupio sam platnenu parapropusnu foliu misleći da neču morati skidati daske,međutim sada kad moram skinuti daske ostaje mi prazan prostor debljine grede.Stavljam vodootpornu ploču pa neznam da li da stavljam foliju (jedini mogući način je da je zaklamam od grede do grede ili nema smisla jer taj međuprostor bi sada trebalo popuniti staklenom vunom?!

Hvala.

robertinoo
07.12.2013., 15:14
ne trebas uopce radit kriz s profilima, samo cd profile poprecno na drvene grede i uhvatit ih direktnim ovjesima na svaku gredu.

zanny
07.12.2013., 21:36
ne trebas uopce radit kriz s profilima, samo cd profile poprecno na drvene grede i uhvatit ih direktnim ovjesima na svaku gredu.

ja stavim nosivu između greda, lakše je sve skupa naštimat

gipsman
08.12.2013., 16:13
Ljepilo dolazi po kartonu kao i s prednje strane po kartonu kada se na gkp lijepe pločice.

tim ljepilom će se teško zalijepiti - kvalitetno....ravno...čvrsto...teško
:ne zna:

Zalijepit će se - čak i čvršće - no nije pogodno za lijepljenje GK ploča jer ga ne možete kvalitetno zamiješati da bude čvršće - gušće samim time teško ćete izvesti oblogu koja zahtijeva veći razmak od zida a i proces sušenja ljepila traje puno duže...pogodno je za lijepit neke manje komade na ne prevelik razmak od zida - tipa špalete...

gipsman
08.12.2013., 16:13
ja stavim nosivu između greda, lakše je sve skupa naštimat

na kupaonici od par kvadrata tak svejedno...

manixman
08.12.2013., 22:58
poz, kad se učvršćuju nosači za CD profile u AB ploču mogu li se koristiti plastične tiple fi6mm ili moraju neke veće tiple i šarafi ili nekakve željezne tiple?

ppart
09.12.2013., 10:33
Strop ovjesiti na tzv. čelični čavao
plastične tiple nikako ne

vlad2804
10.12.2013., 16:25
U potkrovlju stavljam knauf. U nedoumici sam što se tiče kosog dijela stropa.
Da li da ga obučem cijelog i da se grede ne vide ili da razmake između greda stavim u knauf, a grede ostavim?

https://imageshack.com/i/0s71eaj

ppart
10.12.2013., 16:59
Ovisi o tipu uređenja stana...jel će se uklopiti

Što se tiče učinkovitosti izolacije bolje je postaviti izolaciju između i preko rogova

robertinoo
11.12.2013., 09:05
imas kakvu izolaciju iznad dasaka? ako nemas,onda obavezno knauf preko svega, i izolaciju kako ti je ppart rekao. ili ako te ne brinu troskovi grijanja/hladjenja, onda uradi kako je tebi ljepse

V@is
12.12.2013., 13:18
Imam sobu sa kosim krovom i htio bih napraviti spušteni strop po kojem se hoda (pošto visine imam). Ugradio bih i tavanske stepenice.
Prostorija je dimenzija 4,6 x 3,4 m.

Koliko sam gledao najlakše bi to bilo izvest knaufom, samo me zanima kakve noseće profile predlažete koji bi izdržali povremeno hodanje i teret stvari (spremište).

gipsman
12.12.2013., 21:12
Imam sobu sa kosim krovom i htio bih napraviti spušteni strop po kojem se hoda (pošto visine imam). Ugradio bih i tavanske stepenice.

Koliko sam gledao najlakše bi to bilo izvest knaufom, samo me zanima kakve noseće profile predlažete koji bi izdržali povremeno hodanje i teret stvari (spremište).

Predlažem Vam da prvo izradite "galeriju" od drvenih greda i dasaka - nakon toga možete dalje uređivati GK pločama

ppart
13.12.2013., 10:19

Profili nisu predviđeni za tu vrstu opterećenja.
Izraditi kako je napisao gipsman

V@is
13.12.2013., 16:48
Kako misliš da profili nisu za tu vrstu opterećenja?
Pravokutni profil recimo 80x50mm stijenke 4-5mm bi sigurno podnjeli tu težinu.
Ideja od gipsmana mi se ne sviđa zbog drvenih greda, a one se s vremenom saviju. Bojim se da bi knauf pucao ako je direktno spajan na drvo.

robertinoo
13.12.2013., 17:15
vjerojatno su mislili da pretpostavljas koristiti standardne knauf profile. takvi profili ce drzat,samo naradit ces se buseci ih da bi na njih zasarafio knauf ploce

zanny
14.12.2013., 20:52
Ideja od gipsmana mi se ne sviđa zbog drvenih greda, a one se s vremenom saviju. Bojim se da bi knauf pucao ako je direktno spajan na drvo.

mi smo radili jednom takav raspon (cca 3,5 m) sa 50 x 100 debele stjene, gore pokrili osbom, a onda dolje napravili plafon sa knauf profilima, recimo staviš čelik na neki razmak od 60-70 (kao drvene grede) a onda u bok čelika vidaš ud u koji poprečno stavljaš cd da ga moš klizat, raster namistiš da je djeljivo sa 200 znaći na 40 ili 50 tako da ti je poprečni spoj uvik na profilu

i nemoj štedit na čeliku

gipsman
16.12.2013., 08:01
mi smo radili jednom takav raspon (cca 3,5 m) sa 50 x 100 debele stjene, gore pokrili osbom, a onda dolje napravili plafon sa knauf profilima, recimo staviš čelik na neki razmak od 60-70 (kao drvene grede) a onda u bok čelika vidaš ud u koji poprečno stavljaš cd da ga moš klizat, raster namistiš da je djeljivo sa 200 znaći na 40 ili 50 tako da ti je poprečni spoj uvik na profilu

i nemoj štedit na čeliku

Hoće li raditi galeriju od drvenih greda ili čeličnih profila praktički je svejedno smatram da je za "uradi sam " varijanta sa drvom izvedivija - netreba previše posebnih vještina kao za obradu metala...

gipsman
16.12.2013., 08:07

Izrada standardnog sp. stropa ovješenog na novomontirane grede - vjerojatnost "pucanja " knaufa ista kao i u bilo kojem potkrovlju ... izabrati "jaču" i suhu građu i ne bi trebalo biti problema...uzeti grede npr.12 x 7 cm kakve se koriste kod montažnih kuća montirati ih po visini... s gornje strane OSB...budući pod "novog" tavana s donje strane GK ploče

brijac
16.12.2013., 20:52
Prije 2 tjedna sam zavrsio stropove s elementima za hladjenje - kuehldecku...sve ok,sjajno i bajno do petka...u petak je instalater ukljucio i podno i stropno grijanje,pa je podno ostavio a stropno prebacio na hladjenje ,pa opet grijanje itd...uglavnom,momci su istestirali sustav i on radi savrseno,ali.......

Od 40 duznih spojeva (dakle gdje se spajaju originali ploca) 35 ih je popucalo!!!
Da se razumijemo,nisu to sad dilatacijske fuge,na tom spoju je samoljepiva binda i ona nece puknuti,al se sigurn o da malo rasteci,debljina vlasi je u pitanju,al to treba sanirati...pitanje je na koji bi nacin bilo bolje,i jos vaznije,koji je moguci razlog za to?visoka temperatura?u stanu je bilo i po 30 C...stropovi u susjednim prostorijama gdje nema kuehldecke nemaju nikakvih ostecenja....dal mozda tezina elemenata igra ulogu?element je tezak cca 2 kg dok je pun vode a velik 40x120cm....dakle nije neka tezina,rasporedena je na vecu povrsinu,nema nikakvih vibracija,nisu u pitanju extremne temperature,mozda jedino nagle promjene....i da napomenem,precni spojevi koji su bandazirani obicnom bindom nisu popucali.....ovo mi se jos nije desilo.....

robertinoo
17.12.2013., 08:31
bas to,nagle promjene. ne to vise pokusavati raditi. koji materijal si koristio za spojeve? nemaju svi materijali ista svojstva...

brijac
17.12.2013., 17:57
bas to,nagle promjene. ne to vise pokusavati raditi. koji materijal si koristio za spojeve? nemaju svi materijali ista svojstva...

1. I 2. Ruka uniflott a 3. Ardex....nemozes to ne raditi,ubog toga se cijeli sistem i testira,koja korist od kuehldecke ako ljeti nesmijes ukljucit hladjenje??

gipsman
17.12.2013., 20:23
1. I 2. Ruka uniflott a 3. Ardex....nemozes to ne raditi,ubog toga se cijeli sistem i testira,koja korist od kuehldecke ako ljeti nesmijes ukljucit hladjenje??

U Knaufovom asortimanu postoji Fireboard masa za gletanje - koristi se kod protupožarnih sistema - pretpostavljam da bolje podnosi varijacije temperature, i probaj sve s obićnom bandažom...al ko zna...

...razmišljam možda s papirom gletati ako pukne fuga ispod neće probiti preko papira a navući ga sa Sheetrockom ili F1...

Mag99
02.01.2014., 11:27
Radim spušteni strop sa UW i CW profilima, zna li tko kako napraviti spoj knauf ploče i žbukanog zida? Kao na ovoj slici LINK (http://s28.postimg.org/ybbp0uwd9/image.jpg)

Ovako na slici ispada da se ta traka lijepi na zid, a onda ono između ispuni uniflot masom. Koja je onda svrha te trake ako ne dodiruje knauf ploču?
Kako bi izbjegao eventualno naknadno pucanje, može li mi tko reći kakva je to traka?

ppart
02.01.2014., 11:41
Radim spušteni strop sa UW i CW profilima, zna li tko kako napraviti spoj knauf ploče i žbukanog zida? Kao na ovoj slici LINK (http://s28.postimg.org/ybbp0uwd9/image.jpg)

Ovako na slici ispada da se ta traka lijepi na zid, a onda ono između ispuni uniflot masom. Koja je onda svrha te trake ako ne dodiruje knauf ploču?
Kako bi izbjegao eventualno naknadno pucanje, može li mi tko reći kakva je to traka?

Razdjelna traka se stavlja na masivni zid, do trake dolazi masa koja je zalijepljena za ploču.
Ukoliko dolazi do pucanja onda puca tj. odvaja se masa od trake, pukotina je teško uočljiva.
Traka trenn fix (trgovine za suhu gradnju prodaju)

Ziheraš
03.01.2014., 13:25
Pozdrav,

želio bih napraviti nešto ovakvo (od knaufa naravno).

http://i42.tinypic.com/2e6aakh.jpg

Molio bih za savjet od kojih profila i kako sastaviti gornju konstrukciju (100x100x40) sa otvorom. Sve skupa bi visilo na plafonu i ima vezu na jedan zid.
Evo ovako nekako otprilike sa naravno još dodatnih okomitih profila i nosačima za vrata.

http://i42.tinypic.com/2mpfjo1.jpg

Pošto sve mora biti strogo pravi kut kako bi se idealno poklopilo s akvarijem (kojeg bi dao izraditi nakon što je gotov otvor) mislio sam možda profile slagati okolo na mjeru izrezanog iverala :ne zna:

Unaprijed se zahvaljujem!

miroslaw
07.01.2014., 19:04
Pozdrav svima,

U kući sam napravio "rekonstrukciju", te sam u 3 prostorije + hodnik proveo nove instalacije, te sada planiram spuštati stropove.

Spuštao bi za nekih 17cm.
Na nekim zidovima bi napravio dodatni "pravokutnik", znači spustio za 17 cm i još dodatno nekih 15 cm dole i 15 cm u širinu. To sam vidio da se često radi (između ostaloga po kafićima).
Na tim mjestima bi možda onda dao LED trake....iako nemam pojma kako bi to izgledalo.
Instalacije sam provuko, tako da imam dovoda stuje dovoljno, te mogućnost paljenja istih preko prekidača.

Pitanja:
1. Knauf / Rigips - to su najpoznatiji proizvođači ako se ne varam? Rade iste stvari, ili je knauf bolji za stropove, a rigips za zidove?

2. Da li kupovati "original" ploče od proizvođača Knauf ili one koje su u centrima (Pevec, Bauhaus, lokalne trgovine)?
Koja je razlika u cijeni (%)?

3. Da li kupovati original profile od proizvođača Knauf ili opet one iz centara?
Od jednog lokalnog majstora sam čuo da Knauf profili i ostalo original košta 50-60% više?

4. Da li ima smisla davati tzv. crvene ploče kod spuštanja stropova?
One su tvrđe, ali smisao im je da su vatrootporne, odnosno da malo duže traju u slučaju požara. Obzirom da ja imam betonsku deku nema smisla davati crvene radi toga, ali opet čuo sam od "nekoga" da je bolje davati njih jer su čvršće i manja je šansa da se nekada nešto promota / pojave se crte (pukotine) i slično....

5. Da li je dovoljno 17cm spuštenog stropa da se unutra da 10cm vune (koju preporučujete -> staklena, kamena, mineralna?), te iznad toga još ide "hrpa" strujnih kabela (u cijevima / bužirima).

Znači imam nekih 60m2, i htio bi napraviti to kako spada (naravno ne ja, nego netko tko to radi često).

Hvala za sada na savjetima!

gipsman
08.01.2014., 09:15
Pozdrav svima,

U kući sam napravio "rekonstrukciju", te sam u 3 prostorije + hodnik proveo nove instalacije, te sada planiram spuštati stropove.

Spuštao bi za nekih 17cm.
Na nekim zidovima bi napravio dodatni "pravokutnik", znači spustio za 17 cm i još dodatno nekih 15 cm dole i 15 cm u širinu. To sam vidio da se često radi (između ostaloga po kafićima).
Na tim mjestima bi možda onda dao LED trake....iako nemam pojma kako bi to izgledalo.
Instalacije sam provuko, tako da imam dovoda stuje dovoljno, te mogućnost paljenja istih preko prekidača.

Pitanja:
1. Knauf / Rigips - to su najpoznatiji proizvođači ako se ne varam? Rade iste stvari, ili je knauf bolji za stropove, a rigips za zidove?

2. Da li kupovati "original" ploče od proizvođača Knauf ili one koje su u centrima (Pevec, Bauhaus, lokalne trgovine)?

3. Da li kupovati original profile od proizvođača Knauf ili opet one iz centara?
Od jednog lokalnog majstora sam čuo da Knauf profili i ostalo original košta 50-60% više?

4. Da li ima smisla davati tzv. crvene ploče kod spuštanja stropova?
One su tvrđe, ali smisao im je da su vatrootporne, odnosno da malo duže traju u slučaju požara. Obzirom da ja imam betonsku deku nema smisla davati crvene radi toga, ali opet čuo sam od "nekoga" da je bolje davati njih jer su čvršće i manja je šansa da se nekada nešto promota / pojave se crte (pukotine) i slično....

5. Da li je dovoljno 17cm spuštenog stropa da se unutra da 10cm vune (koju preporučujete -> staklena, kamena, mineralna?), te iznad toga još ide "hrpa" strujnih kabela (u cijevima / bužirima).

Znači imam nekih 60m2, i htio bi napraviti to kako spada (naravno ne ja, nego netko tko to radi često).

1. Osobno mi je mišljenje da ne postoji neka razlika u kvaliteti ploča - ploče nekih novih proizvođača tipa "technogips", "norgips" i sl. su jeftinije a mislim da na kvaliteti nećete izgubiti ništa. Nekad je postojao mit kako su Rigips ploče najbolje za potkrovlja jer su bile nešto elastičnije od Knaufovih, budući da se današnje koje su uglavnom prisutne na našem tržištu proizvode u Italiji u bivšoj "Placo" tvornici ni ta tvrdnja više ne drži vodu.
2.Ploče su samo jedan dio od potrebnog materijala koji Vam je potreban za izradu GK sistema -kupite ih tamo gdje Vam je najpovoljnije,gdje imate primjerice besplatnu dostavu ili sl.Razlika u cijeni između Knauf i Rigips ploča naspram ovih raznih novih nije značajna tipa 3-4 kn/m2.
3.Na profilima već i je nešto veća razlika u cijeni no postoji i veća razlika u kvaliteti - ako se odlučite na zamjenske profile probajte nabaviti one čija je debljina 0,6 mm a ne 0,5 mm, jer su dosta čvršći - kod Vas je spuštanje 17 cm što znači da ćete trebati izraditi križnu potkonstrukciju a križne spojnice se puno ljepše kopčaju na originalne profile.
4. Ne mislim da će upotreba crvenih ploča umanjiti mogućnost pojave pukotina (to će ovisiti o izboru materijala za gletanje,gibanju zgrade itd...), no nije pogrešno ni loše ukoliko sew odlučite za njih.
5.Izbor izolacije je stvar Vaših želja, odnosno što želite i koliko ste za to voljni izdvojiti, debljina izolacije nije jedini kriterij - tanja izolacija većih kvalitetnih svojstava može biti bolja. U obzir treba uzeti što je iznad betonske deke - da li je grijani prostor, da li je glazura s stiroporom ili je goli beton - u zadnjem slučaju preporučam upotrebu kvalitetnije izolacije tipa Ursa SF35 ili Knauf Unifit035 - to su kvalitetne mineralne izolacijske vune koje su ljepše za slaganje po križnoj potkonstrukciji od kamene vune

miroslaw
09.01.2014., 14:13
Ok, hvala na odgovoru.

1-2. Znači ići ću sa pločama koje nađem ovdje povoljno, obzirom da su crvene dosta skuplje neću ići sa njima pošto se nadam da će i sa ovima biti sve čvrsto, trajno.

3. Što se tiče profila ići ću na nešto bolje, znači neke koji su debljine 0,6 mm ili na KNAUF profile.

5. Iznad se nalazi tavan koji će se nekada možda prenamjeniti u tavanske prostorije. Trenutno nema nikakve izolacije u stropu/podu, te na tavanu. Strop je ploča (mont gredice - stari način), beton znači.
U tom slučaju pogledat ću cijene za izolacije: Ursa SF35 ili Knauf Unifit035

ivan-s
10.01.2014., 22:49
Na strop sam postavio konstrukciju zahvaljujuči savjetima koje sam tu pronašao, stoga vam prvo svima hvala na pomoči, međutim imam nekoliko pitanja na koje nisam mogao tu pronači odgovore ili ih nisam vidio

1. prilikom zašarafljivanja ploča na strop da li ploču odmaknuti od zida i koliko
2. ukoliko se dvije ploče spajaju na dijelu koji nije skošen dali taj spoj skositi, i odmaknuti ploču od ploče i koliko
3. dali se ploče šarafe u ud profil, jedan moj prijatelj mi je rekao da se ne šarafu
zanima me dali ih vi šarafite i kakva su vaša iskustva s time

ppart
11.01.2014., 17:17
Rub se zakosi, a ploča je odmaknuta 2 mm.

Postaviti uredno ploču do ploče.

Ploče ne šerafiti u ud