PDA

View Full Version : Montažna kuća

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16

fulcrum
19.09.2008., 17:22
Moja ti je preporuka da probaš doznati gdje je sagrađena neka njihova kuća i jednostavno odeš pitati ljude.
Inače izabrana kuća ti mrak zgleda. :top:

Moj šef živi u njihovoj kući, al puno manjoj i nisam vidio da se nekaj žali. Osim da mu je po zimi vruće. :D

fulcrum
19.09.2008., 17:30
Sad sam skužio, pa "Jasmina" ti je zidana kuća.

Codegun
22.09.2008., 08:09
Sad sam skužio, pa "Jasmina" ti je zidana kuća.

da stvarno, inače taj Dom-Projekt je izumio najbolesniji izum u graditeljstvu. Oni zidove zidane kuće zidaju negdje i onda cijeli zid donesu na gradilište! Ako to već nije njihov izum nevjerojatno je da to netko ide primjeniti!
Eto, koji retardinjo moraš biti da se ovoga sjetiš: http://www.domprojekt.hr/kuce/zidane.html

fulcrum
22.09.2008., 17:04
E, sad, možda ima i prednosti. Ako spajaš u nekom "kalupu" u dobrim temperaturnim uvjetima, imaš savršeno ravan zid, koji je očvrsnuo u idealnim uvjetima. Jedina je opasnost, kak oni to spoje naknadno. ;)

Codegun
23.09.2008., 08:08
E, sad, možda ima i prednosti. Ako spajaš u nekom "kalupu" u dobrim temperaturnim uvjetima, imaš savršeno ravan zid, koji je očvrsnuo u idealnim uvjetima. Jedina je opasnost, kak oni to spoje naknadno. ;)

i ne samo to, nego meni nije jasno kako kod transporta i drndanja na kamionu taj mort ne popuca. Još kad se sjetim dizalice i montažu tog zida ... najvjerojatnije ga ponovno zidaju kod ugradnje.

kriza
08.10.2008., 18:58
Pozdrav, konkretno me zanimaju Domusplus montazne kuce, ima li vlasnika istih i kakva su iskustva, cijene, kvaliteta? Hvala

antonela
08.10.2008., 21:52
Zanima me, ako je netko već detaljno proučavao (u zadnje vrijeme)...

pozdrav svima,nova sam ovdje...i evo imam friška iskustva s gradnjom montažne kuće...

mi smo naručili montažnu kuću od 100m2 od Krivaje i jako smo zadovoljni,što s izvedbom što s cijenom i definitivno moram poručiti svima koji govore da razlike u cijeni nema,da je definitvno ima i da se to jako osjeti...uostalom prije toga smo obišli par friško smontiranih kućica baš njihovih u našoj okolici (iz vž sam) i sve su ok i svi vlasnici su zadovoljni...

mi ćemo otprilike sa kućom,zemljom i svi papirima i priključcima doći do neke svote od oko 70-75000 eura...ali opet kažem to je vž jer znam da je zgb puno skuplji za gradilišta i komunalije....

ako netko želi neke brojeve telefona ili slično može na pm...

pozdrav:top:

Renata
10.10.2008., 05:58
mislim da bi cijene trebalo uspoređivati na način da se uspoređuje isti projekat sazidan sa ciglom i sastavljen montažno.
tada bismo mogli dobiti pravu razilku u cijeni.
no, kad vidim da neki spominju da montažna košta 500 eur/m2 do useljenja na više, to uopće nije jeftino u smislu novaca. u smislu živaca vjerojatno jest.

moja zidana kuća je pod (ravnim) krovom i doista sam sretna da je završio taj najveći dio gradnje (ostaju unutrašnji poslovi koji mogu sada lagano jedan za drugim). dizajn je vrlo moderan i sigurna sam da bi takva, ali montažna a ne zidana kuća, imala astronomsku cijenu. nije tipska nimalo.

mislim da je teško graditi zidanu kuću ako se nema vremena svaki dan skočiti pogledati što je majstor napravio, ako ne znaš ili ne želiš znati čitati projekte.
drago mi je što je gotovo, ali nije mi žao što sam to prošla. na kuću gledam ne samo kao na dom, već i kao investiciju koja mi se može dobro isplatiti ukoliko do toga dođe. mislim da je s montažnom to ipak malo teže.

NERAST
12.10.2008., 12:26
a što mislite o izgradnji kuće gotovim betonskim konstrukcijama i panelima nešto slično kao za hale???

aštosad
14.10.2008., 17:59
Molim nekoga tko zna da mi odgovori treba li kakva dozvola za montažnu kućicu koja ima 24 kvadrata.

deacon
15.10.2008., 14:33
ne treba

sowuljaga
25.10.2008., 17:34
ljudofi imam jedno pitanjce.. kad smo gledali zemljista naletili smo na nekakvu nasu firmu(jel vlasnik firme je prodavao zemljiste) koja se bavi izgradnjom montaznih kuca... al nemam pojma koja je to osim da ima ured u petrusevcu.. zna netko tko je to?
i uglavnom frajer mi je rekao da ako placam kesom da mi je fiksna cijena kvadrata princip kljuc u ruke(s centrallnim i svime) od 450€/m2.. s obzirom da sam se drugdje raspitivala ovo je cak 100€/m2 povoljnije od drugih firmi... jel to mozda prejeftino ili? mislim ja sam rekla da bi imala jedan peterokut i razvedeni krov dosta i on mi kaze da je cijena fiksna.. a drugdje da ovisi o broju vrata i svega, pa sad :ne zna:
s time da kucu od 80 kvadrata naprave u tri mjeseca prema ugovoru i imaju firmu za temelje al ne znam cijenu...

Velorien
25.10.2008., 19:32
Pozdrav ljudi!
Zanima me je li Krivaja jos uvijek najpovoljnija sto se tice montaznih kuca?
Recimo da imam zemljiste u Bjelovaru od 400 kvadrata koje je doslo 20000 eura, koliko bi jos dodatno morao potrositi da bi napravio prizemnu montaznu od Krivaje od cca 85 kvadrata?
Ima li boljih i jeftinijih alternativa :D
Ne mora biti kljuc u ruke

nemoguća misija
30.10.2008., 09:20
Evo,ja živim u montažnoj,novoj,Krivajinoj kući,15.05.stigao materijal iz Bosne,a 20.08. mi smo spavali u svojoj kući, nije tipska, rađena je prema našim željama,prohtjevima i mogućnostima.Sve je u najboljem redu,savršeno,mogla bih još hvaliti ali za to bi mi Krivajci trebali platiti...Uglavnom mi smo zadovoljni,jako,čak toliko da smo ako je neko zainteresiran voljni da nas posjeti...

nemoguća misija
30.10.2008., 18:22
Što se tiče cijene,mislim da je Krivaja još uvijek najjeftinija,što nikako ne znači da je lošija od ostalih...a što se tiče montažne gradnje svatko ima pravo odlučiti kako i u čemu želi živjeti,mi smo eto odlučili za ovu varijantu iz više razloga (ne samo financijskih) i eto nismo požalili, no isto tako uvažavam one koji zidaju i naravno da ne mislim da bi svako trebao živjeti u montažnoj kući,ali ako me se pita za savjet svakome bih je prepoeučila...

pepecisco
11.11.2008., 19:42
Bok svima na ovom forumu! Prijavio sam se na forum zbog montažnik kuća! Prije dva mjeseca sam kupio montažnu kuću od moram naglasiti GLIN-SLOVENIJA i što se tiče kuće sama izvedba je dobra! A sad ono loše o njima! Prvo sam dao polog za kuću koji je iznosio pola vrjednoisti kuće i trebao čekati dva mjeseca da ju duđu smontirati, ali se odužilo na dodatnih mjesec i pol. Sve u svemu uopče nisam zadovoljan s njima takoreči njihovim dogovorom jer su stavili krivi cerijep i umjesto hrastovih stepenica stavili su jelove stepence koje nedaj bože nešto spustiti na njih. E na kraju price nisu gotovi jer im je ostalo jos stavit prozore na krov i završiti neke radove unutra,a također najvažnije nisu još ni stavili fasadu koju čekam dva mjeseca!LUD SAM OD NJIH!!! Rađe uzmite nekog domačeg graditelja kao dom projekt,jela...

Codegun
13.11.2008., 08:06
Bok svima na ovom forumu! Prijavio sam se na forum zbog montažnik kuća! Prije dva mjeseca sam kupio montažnu kuću od moram naglasiti GLIN-SLOVENIJA i što se tiče kuće sama izvedba je dobra! A sad ono loše o njima! Prvo sam dao polog za kuću koji je iznosio pola vrjednoisti kuće i trebao čekati dva mjeseca da ju duđu smontirati, ali se odužilo na dodatnih mjesec i pol. Sve u svemu uopče nisam zadovoljan s njima takoreči njihovim dogovorom jer su stavili krivi cerijep i umjesto hrastovih stepenica stavili su jelove stepence koje nedaj bože nešto spustiti na njih. E na kraju price nisu gotovi jer im je ostalo jos stavit prozore na krov i završiti neke radove unutra,a također najvažnije nisu još ni stavili fasadu koju čekam dva mjeseca!LUD SAM OD NJIH!!! Rađe uzmite nekog domačeg graditelja kao dom projekt,jela...

nisu oni jedini, već sam tako nešto vidio i u slučaju domaće firme, a to je upravo ono što ja tvrdim da montažna gradnja nije - brza gradnja. Dok napraviš temelje i njih dočekaš za manje vremena i novaca napraviš i zidanu kuću.

zlatka
13.11.2008., 21:29
Susjed nije zadovoljan njima, kućom ili?
Nama se kuća kao kuća ta jako sviđa -i raspored i vanjski izgled...
Da li možda neka firma gradi kuće po tuđim nacrtima?
Mislim, da odnesemo u Krivaju recimo nacrt te kuće pa da nam oni naprave istu ili?

Mopsi hoće garant. Ja ih pitala. Nema problema, sve živo rade.

zlatka
13.11.2008., 21:38
Pozdrav ljudi!
Zanima me je li Krivaja jos uvijek najpovoljnija sto se tice montaznih kuca?
Recimo da imam zemljiste u Bjelovaru od 400 kvadrata koje je doslo 20000 eura, koliko bi jos dodatno morao potrositi da bi napravio prizemnu montaznu od Krivaje od cca 85 kvadrata?
Ima li boljih i jeftinijih alternativa :D
Ne mora biti kljuc u ruke

Mene su iz Krivaje tražili za 208 m2 površine 54.ooo eura -:eek: roh bau.

dlasic
14.11.2008., 07:37
nisu oni jedini, već sam tako nešto vidio i u slučaju domaće firme, a to je upravo ono što ja tvrdim da montažna gradnja nije - brza gradnja. Dok napraviš temelje i njih dočekaš za manje vremena i novaca napraviš i zidanu kuću.

Pa zašto onda ti praviš dvije godine?

Codegun
14.11.2008., 08:04
Pa zašto onda ti praviš dvije godine?

jer mi tako paše!
A zašto montažna gradnja traje po nekoliko mjeseci kad sve reklame tvrde da gradnja traje mjesec dana? A zašto ne kažu da sam moraš napraviti temelje i eventualno podrum? Zašto ne kažu da u cijenu i vrijeme treba i to ubrojiti?

dlasic
14.11.2008., 08:23
jer mi tako paše!
A zašto montažna gradnja traje po nekoliko mjeseci kad sve reklame tvrde da gradnja traje mjesec dana?
S ovim se slažem, kažu kuća gotova za 7 dana, a onda čitaš dalje uvjete financiranja i kažu da moraš dati predujam i onda gradnja započinje za cca mjesec i pol. :flop:

A zašto ne kažu da sam moraš napraviti temelje i eventualno podrum? Zašto ne kažu da u cijenu i vrijeme treba i to ubrojiti?
Nemam pojma odakle ti ovo, meni su to rekli i u Emaniti i Domprojektu i Krivaji i Marlesu...

Codegun
14.11.2008., 10:41
Nemam pojma odakle ti ovo, meni su to rekli i u Emaniti i Domprojektu i Krivaji i Marlesu...

ne kažem da to prešute, nego sigurno ne gledaju na rok i cijenu gradnje realno. Za sve firme koje prodaju montažne kuće, rok gradnje je ono koliko njima treba da sastave kuću a tako i cijena. Zašto ne kažu relano cijena je X ali ne dobivate temelje pa morate još pribrojiti i Y, a rok je Q + iskolčenje + iskop + temelji + prva ploča ili još i podrum itd. Kad se sve to zbroji onda više nema govora o brzini gradnje montažne kuće a isto tako i povoljnoj cijeni.

nemoguća misija
14.11.2008., 16:10
Ma, ljudi, raspravljate oko nebitnih stvari, ovdje se, vidim prepucavaju graditelji zidanih i montažnih kuća,a stvari su u biti vrlo jednostavne.Ako netko odluči kupiti montažnu kuću,on će je i kupiti i mislim da mu neće biti presudna niti cijena niti brzina gradnje, pa je zaista nepotrebno da neki ovdje stalno poklapaju onog koji spomene montažno i veličaju svoje zidanje jer svima nam je dobro poznato da se svaka kuća, bila zidana, bila montažna mora održavati, zar ne?Što se tiče same gradnje, meni nitko nikada nije rekao da ću useliti za mjesec dana,ali moja je kuća za mjesec i pet dana bila pokrivena,sa limarijom,fasadom,stolarijom,unutarnjim stepenicama,knaufom...Nakon toga, nama su još dva mjeseca trebala da sredimo priključke (voda,struja,kanalizacija,plin)da napravimo centralno,u kupaonicama glazure i pločice (u ostatku kuće smo stavili suhu glazuru)da pokrečimo i stavimo podove,da to je trajalo dva mjeseca većinom zahvaljujući raznim majstorima koji otežu i zatežu,a mi ništa ne znamo sami:ne zna:
Uglavnom to je to.Za temelje su nam trebala dva tjedna,kad su bili gotovi kuća je krenula u proizvodnju-kuća proizvedena-temelji spremni-mi zadovoljni.
Još nemamo zavjese, ni svu rasvjetu,nemamo ni sav novi namještaj,nemamo ni pločice na velikoj terasi (na male stavili),nismo sredili dvorište (osim što smo navezli zemlju i ispred kuće ono sitno kamenje da možemo parkirati)ali imamo prekrasnu kuću baš onakvu kakvu smo nacrtali,a sve to za par mjeseci.
Mislim da se morate složiti da uz sav novac ovog svijeta to sa zidanjem ne bi mogli, a isto tako znamo da će ova kućica uz adekvatnu skrb nadživjeti mene i mm, pa i naša će djeca ako budu željela moći u njoj živjeti,a ako ne, neće im trebati bager-samo upaljač:),jer ni ja nisam htjela kuću mojih roditelja građenu 80-tih i dva puta renoviranu,trebala bih je opet po svom preuređivati a ovo je sigurno bilo jeftinije.

marion56
15.11.2008., 10:03
koja je osnovna razlika između montažene i zidane kuće u pogledu toplinske izolacije...
na montažnu se stavlja vani 5 cm stirpora a recimo da isto ide 5 i na zidanu...

ako netko zna...

moja-kucica
15.11.2008., 10:16
koja je osnovna razlika između montažene i zidane kuće u pogledu toplinske izolacije...
na montažnu se stavlja vani 5 cm stirpora a recimo da isto ide 5 i na zidanu...

ako netko zna...

to pitanje nema veze dali je montazna ili zidana..moze biti bolja ili jedna ili druga ovisno kolko si cm izolacije stavio po ovojnicama..
u proslosti su montazne bile na glasu kao bolje jer su se one po defaultu radile sa izolacijom jer je naprosto ta tehnologija preuzeta izvana i u taj sendvic zid su svi unutra trpali 10-12 cm vune i to je jednostavno bila fantasticna izolacija. ali sad su se ljudi opametili i na klasicne kuce isto stavljaju izolaciju u jednakim debljinama i to je isto tako super..
mala prednost tih montaznih je vjerovatno kod pasivnih kuca gdje je jednostavnije konstruirati zid u koji ces utrpati kolko zelis cm izolacije. dok na klasicnu kucu mozes malo teze sad zaljepit npr. 20 cm stiropora..to malo teze ide.

roda19
23.11.2008., 19:08
Pozdrav svima ,imam jedno pitanje ako netko zna...odlučio sam se na nadogradnju....na postojeću prizemnicu od 110 metara kvadratnih koja je u cigli, nadogradio bi montažni kat
da li mi netko može preporučiti tvrtku koja se time bavi i koliko bi to okvirno sve iznosilo....(da to bude sve u nekakvom skladu).

marion56
24.11.2008., 19:09
Pozdrav svima ,imam jedno pitanje ako netko zna...odlučio sam se na nadogradnju....na postojeću prizemnicu od 110 metara kvadratnih koja je u cigli, nadogradio bi montažni kat
da li mi netko može preporučiti tvrtku koja se time bavi i koliko bi to okvirno sve iznosilo....(da to bude sve u nekakvom skladu).

malo googlay i brzo češ naći izvođače, ja ti samo mogu reći da detaljno proučiš prije nego pristaneš ili potpišeš bilo kakvu ponudu, dogvor, jer znam čovjeka koji je bio dogovorio sistem "ključ u ruke" ali na kraju nije dobio vrata, pa si je taj ključ mogao staviti.......znate gdje:rofl:

zato..oprez, ne želim nikoga ni reklamirati a ni suprotno raditi, tako da neću spominjati firmu

Velorien
27.11.2008., 09:14
Što se tiče cijene,mislim da je Krivaja još uvijek najjeftinija,što nikako ne znači da je lošija od ostalih...a što se tiče montažne gradnje svatko ima pravo odlučiti kako i u čemu želi živjeti,mi smo eto odlučili za ovu varijantu iz više razloga (ne samo financijskih) i eto nismo požalili, no isto tako uvažavam one koji zidaju i naravno da ne mislim da bi svako trebao živjeti u montažnoj kući,ali ako me se pita za savjet svakome bih je prepoeučila...

Jel mozes reci koliko vas je to sve skupa doslo, recimo temelji, pa da ovi dostave materijal iz bosne itd.
Je li bilo kakvih komplikacija i dodatnih izdataka zbog toga sto se kupuje iz Bosne i slicnih stvari :D

nemoguća misija
28.11.2008., 07:57
Pa došlo je poprilično,priznajem,ali to je jedan od nedostataka montažne gradnje,jer kuća je za mjesec dana gotova,sa stolarijom,knaufom,fasadom,razvedena je struja i voda,dakle glupo bi bilo ne povući dalje, do kraja.To čovjeka iscrpi, financijski,jer kad zidaš uvijek imaš malo lufta, praznog hoda, od jedne do druge radnje, zar ne? Čekaš ovo, pa čekaš ono, toga kod montažne nema, sve je tu, pa ti radi, tako smo mi nakon tri mjeseca izvrtali džepove...ali i uselili.Što se tiče temelja,doći će onoliko koliko ste vješti u pronalasku majstora, ili znate sami, nas je sve osim "ruku" (iskopi,najam oplate,armatura,beton,batuda i te gluposti) došlo oko 70.000,00 kn. Što se tiče Krivaje kako smo dogovorili,tako je došlo ( i toliko je došlo) bez i jedne lipe više...

antonela
30.11.2008., 15:55
pozdrav,

Velorien i ja sam ponosna vlasnica Krivajine montažne prizemnice...trenutno smo u fazi čekanja kućice,završili smo temelje koji su nas došli oko 50000kn za prizemnicu od 100m2,dakle imali smo zidare plus materijale jer sami nismo znali raditi temelje,ali najveća stavka u svemu je materijal-odnosno željezo,kvadri i iskopi...što se tiče dostave materijala iz Bosne mi smo dogovorili njihov prijevoz jer su jeftiniji nego naši transporteri,a pošto smo uzeli kompletno cijelu njihovu kuću (dakle i stolariju i crijep i fasadu)trebati će 2 šlepera što su nam rekli otprilike 1000eura...nikakvih dodatnih plaćanja nije bilo...sve je ostalo u cijeni kuće...
a što se tiče cijene kuće,ja otvoreno kažem da mislim da za te novce nebih mogla napraviti zidanu jer smo radili otprilike proračune da vidimo razliku,ali to je moje mišljenje...

Codegun
01.12.2008., 08:13
pozdrav,

Velorien i ja sam ponosna vlasnica Krivajine montažne prizemnice...trenutno smo u fazi čekanja kućice,

prvo, ako kuća još nije stigla kako si onda ponosna vlasnica?
Drugo, u vrijeme gradnje trebaš početi računati onaj dan kad je došao bager kopati temelje. Isto tako i novac.
Ja sam recimo duboko uvjeren da bi ista takva kuća da je zidana već odavno bila pod krovom a majstori bi već uvodili instalacije.

antonela
01.12.2008., 08:43
codegun,definitivno nisi u pravu,

ponosna sam vlasnica od onoga trena kada sam ju platila,moja je i nitko mi ju nemože uzeti...
počeli smo graditi temelje prije mjesec dana,i oni su gotovi a kuća nam dolazi u 1.mjesecu jer smo mi tako htijeli...dakle u pitanju su 3 mjeseca za sada...a i za iznos temelja sam napisala sav novac (uključujući s danom dolaska bagera)...pročitaj malo bolje...
a znam da u 3 mj. zidana nebi sigurno bila gotova...ali uostalom sam sam izrazila svoje mišljenje i imam na to pravo i htijela sam podijeliti svoje iskustvo sa onima koji su pitali koje to interesira...toliko....

Codegun
01.12.2008., 08:49
codegun,definitivno nisi u pravu,

ponosna sam vlasnica od onoga trena kada sam ju platila,moja je i nitko mi ju nemože uzeti...

sorry, kaj sad picajzlim, ali kako ti nitko ne može uzeti ono što još ni nisi dobila?
No pustimo to, grubi radovi i krov za zidanu prizemnicu od 100m2 bi bili gotovi za 3 tjedna, a koštali bi oko 20000€, uključujući i iskop i temelje. Naravno ako nađeš pravog izvođača. Za iduća 3 mjeseca bi bilo moguće napraviti instalacije i sve ostalo i prošla bi sigurno jeftinije i brže.

dlasic
01.12.2008., 10:38
sorry, kaj sad picajzlim, ali kako ti nitko ne može uzeti ono što još ni nisi dobila?
No pustimo to, grubi radovi i krov za zidanu prizemnicu od 100m2 bi bili gotovi za 3 tjedna, a koštali bi oko 20000€, uključujući i iskop i temelje. Naravno ako nađeš pravog izvođača. Za iduća 3 mjeseca bi bilo moguće napraviti instalacije i sve ostalo i prošla bi sigurno jeftinije i brže.

Valjda Codegun zna, gradi čovjek dvije godine...

Codegun
01.12.2008., 10:41
Valjda Codegun zna, gradi čovjek dvije godine...

a ti si se uhvatio za te dvije godine kao da tebi gradim kuću!
Baš zato i znam, jednostavnu kuću od 100m2 možeš staviti pod krov za 2 tjedna. U mom susjedstu je ekipa od deset ljudi digla manju zgradu sa krovom za 3 tjedna. Pa valjda 2 - 3 zidara mogu napraviti malu prizmenicu za 3 tjedna?!

dlasic
01.12.2008., 11:52
Bar da jesi, pa bi sada bio na svome, a ne podstanar još uvijek... :tuzni:

Baš zato i znam, jednostavnu kuću od 100m2 možeš staviti pod krov za 2 tjedna. U mom susjedstu je ekipa od deset ljudi digla manju zgradu sa krovom za 3 tjedna. Pa valjda 2 - 3 zidara mogu napraviti malu prizmenicu za 3 tjedna?!
Valjda, možda, trebalo bi... Javljam se ovako zato što imaš iskustva sa gradnjom svoje kuće, koja niti je montažna niti 'jednostavna'; no čim se netko javi sa bilo kakvim pitanjem, mišlju ili djelom vezano uz montažne kuće, eto tebe da bi se to moglo brže, bolje, više... valjda, možda...

Codegun
01.12.2008., 13:27
čuj, ja sam za to da se kaže istina, a Antonela je i u praksi potvrdila ono što ja znam: Od temelja i uplate pa do useljenja je sličan vremenski period kao i da gradiš zidanu kuću. I isto tako sigruan sam da je zidana jeftinija. Jedino priznajem da montažna ima bolju izolaciju no čini se da ćemo ja i moj susjed (koji živi u manjoj montažnoj kući) imati ove zime slične račune za plin. Tako da i ta izolacija lagano pada u vodu...

nemoguća misija
01.12.2008., 16:47

Nama je bager zagrabio prvu lopatu 15.04.,15.05.je došla kuća, 20.08. smo spavali u kući...

moja-kucica
01.12.2008., 22:59
Nama je bager zagrabio prvu lopatu 15.04.,15.05.je došla kuća, 20.08. smo spavali u kući...

i u zidanu kucu mozes tako useliti..u teoriji doduse.
ne kazem da ti nisi uselio u tom roku. samo ako tako radis moras napraviti neke stvari koje ne idu sa takvim kratkim rokovima (kao npr. raditi glazuru nego moras raditi suhom gradnjom koja se meni osobno ne svidja..puno vise volim cvrste i monolitne stvari nego nekakve osb ploce)..

u klasicnu kucu mozes isto tako useliti za 6mj ali bi morao imati dobro koordinirane majstore ili uzeti firmu i jednostavno tako ugovoriti sa firmom rokove i sl..

pa ako naprave rukometnu arenu za godinu dana kako ne bi mogli neki kucerak od 2 kata npr...

ono sta ti nisi napisao je kolko si para dao po m2 te kuce i koju si to dodanu vrijednost dobio u odnosu na klasicnu za izbijenih x Eurića iz dzepa...

sky cruiser
04.12.2008., 21:46
Hm, mislim da kad je gradnja kuće u pitanju , gledati je li nešto gotovo za 4 ili 6.5 mjeseci nema smisla . Dovoljno je da zapneš na jednoj sitnici , a ima ih 500 i sva teorija pada u vodu. Npr. parcelacija , susjed , prilazni put mogu ti uzeti 3 mjeseca a nekad i 2 godine. Na priključak plina neki koje ja znam su čekali 6 mjeseci , a kuća Ytong ključ-u-ruke bila gotova za 3 mj (firma) . I što taj čovjek da kaže, zbog plinare uselio nakon 8 mjeseci umjesto za 3 .
Ili što kaže Kućica, pa glazure se suše bar 3 mjeseca za parket! Vidio sam i neke nove Marlesice prije 2 godine, pa je opet to trajalo više od 6 mjeseci...Po meni, Codegun je to fino izveo (očito si je mogao priuštiti taj komfor da ne mora žuriti) i uselio je u suhu i tip-top završenu kuću. Čovjek je svoje teorije s interneta pretočio u stvarnost i sad može filozofirat do mile volje ( ima kredibilitet ) . Codeove savjete bi mnogi trebali poslušat dok im je vrijeme!

btw. podrzavam i stav kolege dlasića, koji je rekao da želi samo Marlesicu jer mu se to svidja. on će proći nešto skuplje ali očito si to može priuštiti i to je to. on će kvalitetu platiti ali će je sigurno i imati!

nemoguća misija
05.12.2008., 06:19
Hm, mislim da kad je gradnja kuće u pitanju , gledati je li nešto gotovo za 4 ili 6.5 mjeseci nema smisla . Dovoljno je da zapneš na jednoj sitnici , a ima ih 500 i sva teorija pada u vodu. Npr. parcelacija , susjed , prilazni put mogu ti uzeti 3 mjeseca a nekad i 2 godine. Na priključak plina neki koje ja znam su čekali 6 mjeseci , a kuća Ytong ključ-u-ruke bila gotova za 3 mj (firma) . I što taj čovjek da kaže, zbog plinare uselio nakon 8 mjeseci umjesto za 3 .
Ili što kaže Kućica, pa glazure se suše bar 3 mjeseca za parket! Vidio sam i neke nove Marlesice prije 2 godine, pa je opet to trajalo više od 6 mjeseci...Po meni, Codegun je to fino izveo (očito si je mogao priuštiti taj komfor da ne mora žuriti) i uselio je u suhu i tip-top završenu kuću. Čovjek je svoje teorije s interneta pretočio u stvarnost i sad može filozofirat do mile volje ( ima kredibilitet ) . Codeove savjete bi mnogi trebali poslušat dok im je vrijeme!

btw. podrzavam i stav kolege dlasića, koji je rekao da želi samo Marlesicu jer mu se to svidja. on će proći nešto skuplje ali očito si to može priuštiti i to je to. on će kvalitetu plat
iti ali će je sigurno i imati!
Napokon nešto suvislo, u potpunosti se slažem i mislim da je nepotrebno ovdje o tome raspravljati.Imam montažnu kuću jer smo je htjeli, to je jedini razlog, nije presudila cijena, možda bi zidanje i bilo jeftinije, ne znam (bar bi potrošnju malo razvukli).Glupo je pričati o papirima i priključcima, to je drugi par rukavica,sa tim su uvijek problemi, zar ne? Kod nas su priključci prošli ok <(uz malo vezica), al zato nemamo telefon, ali to zaista nema veze s brzinom izgradnje...Što se tiče glazura, mi smo i tu požurili, baš zbog sušenja, nakon izolacije, štafle, vuna, osb pa pod (oism u kupaonama,špajzi i vešeraju gdje su pločice),jer na od toga su nam i zidovi.Već sam više puta naglasila da poštujem svaki izbor (i podržavam),ali ovo je bio naš i nije nam žao,ali mi je žao što na ovoj temi stalno neko ima nešto protiv montažne gradnje, kad god se netko javi sa nekim pitanjem cijelo se jato sleti na njega bez razloga. Dakle, cijenim Vaš izbor, vi bar ne pljujte po mom...

Codegun
05.12.2008., 07:48
...Po meni, Codegun je to fino izveo (očito si je mogao priuštiti taj komfor da ne mora žuriti) i uselio je u suhu i tip-top završenu kuću.

:lol:

e stari moj da si došao kod mene na pivu kao što smo pokušavali dogovoriti, vidio bi koju si sad glupost ispalio. Skoro da je ovo za biser godine tu na forumu, naravno ja to tako doživljavam! No pivo još uvijek čeka, samo što ćeš se jako razočarati kad vidiš stadij završenosti.
A što se montažne gradnje tiče, ja je isto svakako podržavam i pozdravljam svaku takvu odluku ako je donesena samo zbog želje da netko živi u montažnoj kući. Sve ostale stvari kao što su brzina gradnje ili cijena, su samo plod marketinga i to me strašno živcira. Zato ja često ovdje lupam kontru prema montažnoj gradnji.

Velorien
06.12.2008., 17:25
Hvala svima na pomoci! :)
Pokusavam razmotriti sve opcije, pa me zanima Codegun ako mozes reci koliko bi dosla zidana kuca recimo cca 85-90 m2 i koliko bi bila jeftinija/skuplja u odnosu na montaznu?
U mojem slucaju se sve vrti oko cijene jer imam ogranicen iznos na raspolaganju, vrijeme izrade trenutno nije problem :)

Ali, koliko sam dosad vidio ljudi tvrde da su zidane kuce jeftinije posto oni dosta poslova obave sami, znaju hrpu majstora koji im na crno odrade stajaznam. Ja nikad nisam gradio kucu niti bi vjerovao sebi da bi obavio dobar posao jer sam nesposoban :D Isto tako, ne znam gdje bi uopce nasao nekog dobrog jeftinog majstora, ali oke to bi se vjerojatno snasao.

sky cruiser
06.12.2008., 21:05
Hvala svima na pomoci! :)
Pokusavam razmotriti sve opcije, pa me zanima Codegun ako mozes reci koliko bi dosla zidana kuca recimo cca 85-90 m2 i koliko bi bila jeftinija/skuplja u odnosu na montaznu?

a gle, 85-90 m2 bi trebao riješit sa 60 000 EUR ,bez greške, sve i tip-top. Da ti firmica odradi roh-bau i kasnije samo uzimaš male firmice, obrtnike i završavaš (voda, struja, centralno, žbukanje, fasada ) ...mislim dakle , samo na objekt i netto m2 85-90 .

sky cruiser
06.12.2008., 21:07
:lol:

e stari moj da si došao kod mene na pivu kao što smo pokušavali dogovoriti, vidio bi koju si sad glupost ispalio. Skoro da je ovo za biser godine tu na forumu, naravno ja to tako doživljavam! No pivo još uvijek čeka, samo što ćeš se jako razočarati kad vidiš stadij završenosti.

..a dobro, nećemo sad picajzlit, tu si negde.....a na pivu moram doći obavezno, nadam se da ću imat malo više vremena u narednim mjesecima. jer ovo dosad je bila ludnica, ne stignem se okrenuti

Velorien
06.12.2008., 22:39
a gle, 85-90 m2 bi trebao riješit sa 60 000 EUR ,bez greške, sve i tip-top. Da ti firmica odradi roh-bau i kasnije samo uzimaš male firmice, obrtnike i završavaš (voda, struja, centralno, žbukanje, fasada ) ...mislim dakle , samo na objekt i netto m2 85-90 .

Hvala. Ali eto, sad kad gledam tu cijenu ne vidim kako bi mi onda zidana bila jeftinija od montazne :)

Krivajina visoki roh-bau kuca od 91 m2 je 29000 € i recimo da za sve ostalo ubrojimo jos cca 15000 € dobijemo cifru od 44000 € s PDVom.

sky cruiser
07.12.2008., 14:43
da ali neće ti 15000 biti dovoljno! jer ti trebaju i temelji i sve instalacije i podovi i centralno itd...samo temelji će ti biti 50 000 kn, centralno 30 000 , struja 10 do 15 000 kn i eto tebe na 15 000 eur. a gdje su glazure, parketi, pločice, kupaonska oprema ...

ovo kad ti kažem za zidanu 60 000 EUR , mislim na sve komplet i to na prvoklasne materijale , opremu , stiropor fasadu 10 cm! itd....jer roh-bau ti neka firmica odradi za 25 000 EUR i za onih 25000 ili 30000 EUR ti završavaš bez greške.

Znači , otprilile isto te izađu a nakon toga ova zidana ima puno veću vrijednost od Krivajine. To ti je ziher. Krivajina i dalje vrijedi 60 000 a ova tvoja barem 100 000 EUR... no to su samo moja naklapanja, nek mi nitko ne zamjeri .

Velorien
07.12.2008., 18:01
Ja sam mislio da u visoki roh-bau ulazi sve osim podova i grijanja (tako se Krivaja reklamira) :D, ali ne znam tocno sto sve Krivaja podrazumjeva s visokim roh-bau? :?

gym1307
07.12.2008., 19:44
Ide ti sve osim grijanja i podova te sanitarija. Struja i voda je razvucena ali nije spojena te nema rasvjetnih tjela i uticnica. Takodjer nema satova struje i osiguraca znaci samo gruba instalacija.

sky cruiser
07.12.2008., 21:28
Ja sam mislio da u visoki roh-bau ulazi sve osim podova i grijanja (tako se Krivaja reklamira) :D, ali ne znam tocno sto sve Krivaja podrazumjeva s visokim roh-bau? :?

Ma moš mislit. Prvo i osnovno ti moraš napravit temelje i temeljnu kanalizaciju, oni ti samo ušarafe svoje knauf zidove na tvoj beton i postave gore krovište s crijepom... što se tiče struje, unutar knauf zidova postavili su ti plastične bužire i to je sve. Neš ti posla i usluge. Te bužire je meni postavio strujić džabe (tek toliko da se ne muči sa štemanjem) u armaturu gornje deke , prije betonaže. I za razvod struje uzet će ti netko 15000 kn i ovak i onak! I tako je i sa vodom i odvodnjom. I svim ostalim.

To je ta njihova spika i marketing, jedina stvar koja me živcira kod montažnih kuća, što dovode ljude u zabludu.

Velorien
07.12.2008., 23:36
A oke, ja pitam jer se zelim informirat i najjeftinije proc. Dosad sam mislio da su montazne sveukupno jeftinije :D

Znaci, zidana kuca od cca 90m2, ful oprema s temeljima se recimo moze naci za cca 60 000 €.
Ako mi netko otprilike moze rec koliko bi dosla montazna u istom stanju? :)

Codegun
08.12.2008., 10:32
..a dobro, nećemo sad picajzlit, tu si negde.....a na pivu moram doći obavezno, nadam se da ću imat malo više vremena u narednim mjesecima. jer ovo dosad je bila ludnica, ne stignem se okrenuti

morati češ naći vremena i u "ludnici" jer ta ista ludnica ni kod mene još nije prestala...

nemoguća misija
08.12.2008., 14:42
A oke, ja pitam jer se zelim informirat i najjeftinije proc. Dosad sam mislio da su montazne sveukupno jeftinije :D

Znaci, zidana kuca od cca 90m2, ful oprema s temeljima se recimo moze naci za cca 60 000 €.

Slažem se sa ranijim postovima, mislim da se kuća može zazidati za taj novac pogotovo ako imaš imalo znanja,poznanstava,prijatelja koji ti mogu pomoći,te ako ti nije bitno vrijeme izgradnje, jer realno mislim da je godina dana najminimalniji period u kojem to možeš ostvariti (stavimo na stranu dozvole i priključke - to je individualno i svakoj je kući potrebno, a ovisi o mjestu a ne načinu izgradnje) Nama je bilo jako bitno brzo završiti a uz to smo tutleki koje su i ovih par majstora dobro izvozali:D, pa je nama ovo bilo najprihvatljivije rješenje, i što je najvažnije- zadovoljni smo, ali potvrđujem još jednom- za te smo novce mogli imati i zidanu kuću da smo htjeli...

Codegun
09.12.2008., 08:27
ako je sve financijski tečno i organizirano, godina dana je puno za useljavanje čak i za zgradu. Za neku nezahtjevnu, manju obiteljsku kuću (zidanu) realan rok je oko 6 mjeseci.

rossko
10.12.2008., 10:34
ljudi moji,morao sam se javiti jer sam šokiran!!!!!! dakle,planiram graditi montažnu kuću, nazovem ja MODUS KVADRAT da malo informativno popričamo, pokušavam dogovoriti sastanak da mi se i neka ponudica složi a frajer mi odgovara da oni dogovaraju sastanak jedino ako imaš građevinsku dozvolu??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dajte vi to zamislite,pa kaj tebe boli imam li ja ili nemam građevinsku, ne potpisujemo ugovor .........
strašno nešto!!!!!!!!!!

nemojte u MODUS KVADRAT!!

Codegun
10.12.2008., 13:00
ljudi moji,morao sam se javiti jer sam šokiran!!!!!! dakle,planiram graditi montažnu kuću, nazovem ja MODUS KVADRAT da malo informativno popričamo, pokušavam dogovoriti sastanak da mi se i neka ponudica složi a frajer mi odgovara da oni dogovaraju sastanak jedino ako imaš građevinsku dozvolu??????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dajte vi to zamislite,pa kaj tebe boli imam li ja ili nemam građevinsku, ne potpisujemo ugovor .........
strašno nešto!!!!!!!!!!

nemojte u MODUS KVADRAT!!

mislim da si ti tu nešto krivo povezao, ne možeš imati građevinsku dozvolu bez projekta koji opet ne možeš imati bez firme koja će ti napraviti montažnu kuću. Ili su ovi tako bahati da ne rade ni projekt za svoju tvorevinu?

rossko
10.12.2008., 13:44
mislim da si ti tu nešto krivo povezao, ne možeš imati građevinsku dozvolu bez projekta koji opet ne možeš imati bez firme koja će ti napraviti montažnu kuću. Ili su ovi tako bahati da ne rade ni projekt za svoju tvorevinu?

ne stari moj,točno ovo kaj sam napisao je frajer rekao!!!!!!!!!!!!!!!!
za nevjerovati!!!!!!!!!!

ovo je vrhunac imbecilnosti!!!!!!!

čak razmišljam da ih prijavim udruzi za zaštitu potrošača!

Codegun
10.12.2008., 14:26
ne stari moj,točno ovo kaj sam napisao je frajer rekao!!!!!!!!!!!!!!!!
za nevjerovati!!!!!!!!!!

ovo je vrhunac imbecilnosti!!!!!!!

čak razmišljam da ih prijavim udruzi za zaštitu potrošača!

dakle, trebaš negdje ići napraviti projekt i ishoditi građevinsku i onda doći k njima da ti to naprave?! Mislim baš su debili, te firme kaj rade montažne kuće često se baš i hvale s tim da je kod njiih projekt "besplatan".
Tu mi pada jedna druga stvar na pamet, npr. u mojoj kući je obla galerija koju nemam blage ideje kako bi izveo montažno, pa čak ni u fert-u. Drugo, kad se radi projekt, fizika zgrade i statika, mora se znati od kakvog je materijala sve napravljeno. Dakle, neki bi arihtekt trebao crtati montažne dijelove, koji su često specifični za proizvođača?! Jesu ti debili kaj prodali do sada?

sky cruiser
10.12.2008., 16:44

Taj il je lud ili je neupućen ili ljut na gazdu pa mu tjera mušterije. Pa do građevinske jedino i možeš doći pomoću NJEGOVOG projekta!!! I to traje mjesecima ...ma odhebi ih i do viđenja. takvima nebi ni dao da mi idu radit kuću, a ovo tu sad im je super reklama....jer nema čovjeka koji misli gradit montažnu a da neće pročitat ovaj forum i ovu temu!

Velorien
11.12.2008., 01:17
Pa jel nije odnedavno na snazi neki novi zakon koji kaze da ti ne treba gradjevinska dozvola za objekte do 400 m2?

Codegun
11.12.2008., 08:48
Pa jel nije odnedavno na snazi neki novi zakon koji kaze da ti ne treba gradjevinska dozvola za objekte do 400 m2?

ma dobro, kad kažemo građevinska mislimo zapravo na "Riješenje o uvjetima gradnje" i za to ti treba njihov projekt.

Velorien
11.12.2008., 13:03
Ah, oke :D
Btw jel mi moze netko reci koliko treba vremena za dobit to rjesenje?

sky cruiser
11.12.2008., 21:02

ako imaš sve riješeno (geodet, parcelacija,prilazni putevi,susjedi - mirni , građ. zona i ostale čari gradnje) onda mjesec dva...ak je dobra općina.

ako nemaš, onda je samo nebo granica....od par mjeseci do par godina!

alikaz
12.12.2008., 11:07
Potreban agent za prodaju rešetkastih krovnih nosača - bindera i nosača od lijepljenog drveta za područje Hrvatske i Slovenije.

rossko
12.12.2008., 12:37
Taj il je lud ili je neupućen ili ljut na gazdu pa mu tjera mušterije. Pa do građevinske jedino i možeš doći pomoću NJEGOVOG projekta!!! I to traje mjesecima ...ma odhebi ih i do viđenja. takvima nebi ni dao da mi idu radit kuću, a ovo tu sad im je super reklama....jer nema čovjeka koji misli gradit montažnu a da neće pročitat ovaj forum i ovu temu!

ma naravno da sam ih odhebo!!!!!!
takvi da mi rade kuću...............

Velorien
12.12.2008., 16:24
ako imaš sve riješeno (geodet, parcelacija,prilazni putevi,susjedi - mirni , građ. zona i ostale čari gradnje) onda mjesec dva...ak je dobra općina.

ako nemaš, onda je samo nebo granica....od par mjeseci do par godina!

Znaci u Bjelovaru cca 6 godina :rofl:
Thx na info! ;)

antonela
16.12.2008., 15:46

moje iskustvo do sada,montažna kuća-prizemnica(stuja,voda razvedeni,crijep i fasada,treba još napraviti grijanje,podove,keramiku,sanitarije,pofarbati zidove i namjestiti) od 100m2:29000e-Krivaja + temelji:50000kn + papirologija za dozvole 50000kn + voda priključak cca.6000kn + struja priključak cca.12500kn + plin priključak cca.850e i 10000kn...toliko za sada...

Velorien
16.12.2008., 17:17
Pa to mi se recimo cini povoljnije od iste takve zidane :)
Recimo da mi starci znaju lika koji nam je prije napravio centralno za duplo vecu kucu + cijelu kupaonicu sa svim sanitarijama za sve skupa cca 5000 €. To je cca 55000 €.
Ostaje jos 5000 € za podove itd.
A u biti podjednako dodje, s time da je montazna prije gotova i recimo bolje izolirana. Vidjet cu sto ce sve bit na kraju, hvala puno na informacijama! :D

sky cruiser
16.12.2008., 20:50
Bit će da je Krivaja nekih pedesetak tisuća kuna u konačnici jeftinija od iste takve kuće izgrađene Porotherm (čitaj:najskupljom) ciglom i obložene fasadom od 10 cm stiropora (čitaj:kao takva,s boljom izolacijom od montažne)... 50 000 kn i da imaš veliku brzinu gradnje (čitaj:nema samogradnje), niti lipe više, može samo manje ali malo sporije (uz nešto samogradnje, roštilja i ekipe) ili jeftiniju ciglu i neke materijale (npr. s onim drugorazrednim crijepom koji ćeš dobit na krivaji).

Stara latinska: "O ukusima i bojama se ne raspravlja"

Ja kažem: tko voli nek izvoli!

antonela
16.12.2008., 21:26

konkrentno mogu reći za područje Varaždina odakle dolazim,uz stalno trčkanje u ured državne uprave gdje se izdaje ta dozvola,moljakanje,zvrckanje i skakanje svako malo po neki dodatni papir dobili smo to riješenje za rekordnih 2mjeseca!!!!!!!!!!!!
a tebi sretno!!!!iako je to teka pola puta papirologije prije nego zabiješ lopatu u zemlju!

Žeža
25.12.2008., 20:43
2 mjeseca je stvarno rekordno. ali me iznenadila cijena kuće - kažeš da za 100 kvadrata Krivaja daje cijenu 29000 eura?! mi smo tražili ponudu i pregovarali par puta s njihovim predstavnikom i za kuću od nekih 120 kvadrata dali su nam cijenu najprije 59000 eura i onda je teškom mukom spustili na 52000 eura (!!!). molim te javi svoje iskustvo oko toga. da li ste išli na tipsku kuću ili u čemu je fora da je tolika razlika u cijeni? 120 kvadrata ipak nije toliko više da bi cijena bila duplo viša. hvala puno. i Sretan Božić svima

antonela
27.12.2008., 22:05
2 mjeseca je stvarno rekordno. ali me iznenadila cijena kuće - kažeš da za 100 kvadrata Krivaja daje cijenu 29000 eura?! mi smo tražili ponudu i pregovarali par puta s njihovim predstavnikom i za kuću od nekih 120 kvadrata dali su nam cijenu najprije 59000 eura i onda je teškom mukom spustili na 52000 eura (!!!). molim te javi svoje iskustvo oko toga. da li ste išli na tipsku kuću ili u čemu je fora da je tolika razlika u cijeni? 120 kvadrata ipak nije toliko više da bi cijena bila duplo viša. hvala puno. i Sretan Božić svima

pozzz,

kao prvo velika je greška u koracima to što ljudi idu kod predstavnika u Hrv koji oderu svoju bogovsku proviziju,opekli su se i jedni naši frendovi na tome pa govorim iz iskustva bližnjih...mi smo kontaktirali direktno s gđom iz Bosne koja je zadužena za to,broj i inf mogu na pm...i mi smo bili kod predstavnika iz zgb pa smo od njega odmah odustali i samo zvali bosnu...dalje je sve teklo preko faxa i dogovori preko telefona,a na kraju smo se zadnji put našli u zgb,sve detalje dogovorili i potpisali ugovor ali s njom...
mi smo uzeli tipsku kuću MK-90m2 ali je s par zidova izmjenjena i definitivno iz
gleda puno lijepše i proširili smo ju na 100m2...tu istu su nam uzeli poznanici i kod njih smo ju vidjeli i samo otkupili njihov projekat uz još neke male sitne izmjene,zbog toga je možda bilo malo lakše ali imaju oni još dosta svojih tipskih kuća već prerađenih koje su isto super samo kud bi došli kad bi baš svaku stavili na net...tako da definitivno ti savjetujem da se čuješ s bosnom i s njima pokušaš dogovoriti neku novu ponudu...
eto toliko za sada...

Žeža
31.12.2008., 07:32
hvala puno Antonela na javljanju, ali... Moj dragi je iz Bosne i mi smo otišli do njih u Krivaju, bili u firmi i pričali konkretno o nacrtu koji smo donijeli sa sobom. čovjek je odmah na licu mjesta izračunao (na digitron!!!) da je to 59000 eura za našu kuću. kasnije je još jednom došao i u Varaždin i kao snizio cijenu na 52000 i to je to. ja sam npr. izričito naglasila da nećemo raditi s njima ako nam ne daju cijenu 45000. isto tako smo mu rekli za jedne susjede (koji su ga usput rečeno preporučili) koji su uzeli isto kuću od 100 kvadrata i koštala ih 32000 eura, ali on je rekao da su cijene otišle gore i da nema šanse da dobijemo tu cijenu.
oprosti što gnjavim s ovom pričom, ali neke stvari mi nikako nisu jasne. bili smo u Bosni u firmi Promo, Intal Milići, i svi su u startu dali bolju ponudu od Krivaje.
da li je to cijena s pdv-om? jeli uključen crijep u cijenu?
hvala puno na pomoći

antonela
31.12.2008., 12:28
bok žeža,

čula sam za to povišenje cijena kod njih koje su počeli od 01.08.2008. a mi smo potpisali ugovor s njima par dana prije...
to je cijena s pdv-om,toliko smo im platili sve ukupno...i crijep je u toj cijeni jer smo uzeli sve kompletno od njih...
valjda smo imali sreće,kaj da velim...
nema na čemu,samo pitaj ako još kaj imaš...
svima sve najbolje za blagdane...

Žeža
01.01.2009., 18:14
:( baš imamo sreće ...
Ako ti nije problem šalji na pm kontakt od gospođe s kojom ste vi radili. a ništa me ne košta probati preko nje nešto dogovoriti, jer ne bi se čudila da nas je ovaj tip probao navuči da uzme sebi neku proviziju :confused:
E da još nešto sam te htjela pitati-a dal ste plačali gotovinom ili ste dizali kredit?
txs

antonela
01.01.2009., 19:59
mi smo plaćali gotovinom,bez kredita,pri sklapanju ugovora 40% od punog iznosa kuće a ostatak par dana prije isporuke...

alokino
02.01.2009., 17:48
Nakon (pre)dugog računanja i razmišljanja ja sam se odlučio za montažnu kuću, kod firme Domusplus. Kuća nije tipska, već direktno po mojim planovima i nacrtima (tj. ženinim :cool: ). Ovo s cijenom zidane kuće može bit istina ako su ti svi familija (od dobavljača do radnika) pa ti svi daju gratis rad i superrabate na materijal..Inače ode cijena u nebesa (ne računajući živce).
Kod montažne kuće potpišeš cifru i to je to. Kod Domusplusa mi se sviđa što im je visoki rohbau puno sadržajniji nego kod ostalih, a i nema skrivenih troškova (npr. transport, smještaj radnika, projekt...). A i zid im je daleko najbolji na našem tržištu. Pa radije dam par eura više po m2 za bolji zid, jer kuću ionako gradim za nekoliko generacija.
Imaju čak i kombinaciju pasivnih kuća s nekim profesorom, koji na njihovu niskoenergetsku montažnu kuću doda elemente pasivne kuće. To mi se super svidjelo, još razmišljam i o toj kombinaciji (trenutno sam u izradi idejnog rješenja).

P.S. Ne pokušavam nikoga uvjeriti ili razuvjeriti, samo dajem svoje skromno mišljenje javnosti. :top:

IvanL

Pozdrav svima od novog forumaša i sve naj... naj ... u ovoj godini!
Jako sam zainteresiran za teme o montažnim kućama, naročito sam se zainteresirao za ovog proizvođača (DomusPlus), budući je prezentacija njihove ponude putem interneta najuvjerljivija, što, naravno, ne mora značiti da su zaista kvalitetniji od ostalih domaćih proizvođača.
Odlučio sam se za modificiranu varijantu njihove tipske katnice "Vitis - 185", koja je, u mom slučaju pretvorena u prizemnicu sa poluetažom (ispod koje je zamišljen suteren sa dvojnom garažom i utilitijem, sve nekih 70 m2) i smanjena na 120 kvadrata "netto" te prilagođena nagibu terena od nekih 10 %. Prema njihovom službenom cjeniku, cijena po "bruto" kvadratu, za visoki rohbau, koji je, kako smo ranije čuli, vrlo iscrpan i obuhvaća zaista puno, a sa materijalima koji su također "pohvaljeni" kao bolji, iznosi oko 400 €/m2, dok se cijena "netto" kvadrata kreće oko 440 €/m2.
Sada sam dobio ponudu za troškovnik građevinsko-obrtničkih radova za visoki roh-bau, gdje je izbačena stavka "vodovoda i odvodnje" (budući mi to rješava rođak), koja se kreće oko 420 €/m2 ako gledamo "bruto" kvadraturu ili oko 480 €/m2 "netto" kvadrature.
Zanima me kakva su Vaša (naročito od IvanaL) iskustva s ovom tvrtkom, poglavito odnos cijena/kvaliteta, kakva su iskustva oko "dinamike plaćanja" te dali se striktno drže cijene iz ugovora i ono najvažnije; da li je netko obilazio izgrađene objekte ili još bolje, živi u njima.
Vaša iskustva bila bi mi dragocjena!!!

sky cruiser
02.01.2009., 18:25
Evo jedne korisne informacije za sve koji planiraju izgraditi montažnu kuću. Uvijek sam slušao o "naselju izložbenih montaznih kuća" na ulasku u Beč. Ovih dana sam u Beču u posjetu kod prijatelja i zbilja sam vidio to naselje.

Kad ideš od Graza prema Beču, na samom ulasku tj. prilazu gradu Beču , s lijeve strane ( šoping centar WIEN-SUD...jug) , zbilja se s autoputa vidi kompletno naselje, prekrasnih i razno-raznih montaznih kuća, ima ih po mojoj procjeni barem 20-30 možda i više... isplati se pogledati , usput se obavi super šoping, jer to tamo je ogromno...a nije predaleko cca 320 km.

Žeža
02.01.2009., 20:17
ej Alokino. I ja sam dogovorila s Domusplusom kuću, napravili mi nacrt po mojim željama. Prije toga smo obišli puno drugih izvođača i odlučili se za Domusplus baš zbog najbolje ponude što se tiče kvalitete i cijene. Potpisali smo predugovor, ali ukoliko u ovoj fazi dobivanja papira nađemo nekog drugog izvođača, onda samo plaćamo dokumentaciju koju su nam napravili.
Uglavnom, htjeli smo vidjeti kuće koje su gradili ali smo dobili odgovor da oni ne ometaju ljude kojima su napravili kuću i da jedino možemo doći na novo gradilište i vidimo kako to izgleda. išli smo pogledati kuću u Samoboru, otprilike 5 dana nakon što su rekli da će početi s gradnjom i kuća je već bila pod krovom (!!!). Pogledali smo i još jednu kuću u Samoboru i bili smo zadovoljni viđenim.
Zid je definitivno najbolji, ako izuzmemo Marles, brzi su, profesionalni i do sad nismo imali nekih problema. Mi smo u predugovor stavili cijenu koju smo dogovorili, s tim da ćemo u ugovor staviti konačnu cifru u smislu da ćemo isto raditi sami vodovod, limariju i vjerojatno ćemo sami crijep nabavljati. I kod nas je ispalo oko 480 eura po netto kvadratu.
U kojoj ste vi fazi s njima? I meni će dobro doći bilo kakvo iskustvo, pogotovo kad je riječ o ovak velikom zahvatu.

IvanL, please javi iskustva :s

Što se tiče kuća u Austriji, bila sam u Grazu (kod Ikee) u njihovom naselju montažnih kuća i super je. preporučam ak ste u prilici svakako.

pozz

Žeža
02.01.2009., 20:19
antonela da li je problem da mi na pm šalješ kontakt od gospođe iz Krivaje s kojom ste radili?

alokino
02.01.2009., 20:54
ej Alokino. I ja sam dogovorila s Domusplusom kuću, napravili mi nacrt po mojim željama. Prije toga smo obišli puno drugih izvođača i odlučili se za Domusplus baš zbog najbolje ponude što se tiče kvalitete i cijene. Potpisali smo predugovor, ali ukoliko u ovoj fazi dobivanja papira nađemo nekog drugog izvođača, onda samo plaćamo dokumentaciju koju su nam napravili.
Uglavnom, htjeli smo vidjeti kuće koje su gradili ali smo dobili odgovor da oni ne ometaju ljude kojima su napravili kuću i da jedino možemo doći na novo gradilište i vidimo kako to izgleda. išli smo pogledati kuću u Samoboru, otprilike 5 dana nakon što su rekli da će početi s gradnjom i kuća je već bila pod krovom (!!!). Pogledali smo i još jednu kuću u Samoboru i bili smo zadovoljni viđenim.
Zid je definitivno najbolji, ako izuzmemo Marles, brzi su, profesionalni i do sad nismo imali nekih problema. Mi smo u predugovor stavili cijenu koju smo dogovorili, s tim da ćemo u ugovor staviti konačnu cifru u smislu da ćemo isto raditi sami vodovod, limariju i vjerojatno ćemo sami crijep nabavljati. I kod nas je ispalo oko 480 eura po netto kvadratu.
U kojoj ste vi fazi s njima? I meni će dobro doći bilo kakvo iskustvo, pogotovo kad je riječ o ovak velikom zahvatu.

Što se tiče kuća u Austriji, bila sam u Grazu (kod Ikee) u njihovom naselju montažnih kuća i super je. preporučam ak ste u prilici svakako.

pozz

Trenutno sam u fazi prihvaćanja njihove ponude za modificirani objekt pa me zanima da li se i koliko plaća prilikom potpisivanja predugovora i općenito kojom dinamikom idu plaćanja objekta?
Mislio sam da krovopokrivački radovi ( uključujiući materijal ) spadaju u obvezni dio ugovora a da se mijenjati može samo proizvođača crijepa?

alokino
02.01.2009., 21:11
Inače, tražio sam i dobio ponudu od tvrke "Tutis" za identičan objekt, kakav sam dogovorio sa "DomusPlusom".

Iako su u početku tvrdili da su "puno" povoljniji a daju najviše, kada su se rasčlanili svi elementi ponude, proizvođači i debljine materijala koji se ugrađuju, te kad se razlučila netto površina objekta i još neki elementi, uz vrlo "šlampavu", nedorečenu i zbrkanu ponudu koju su sastavili, ispalo je da su neznatno jeftiniji, uz manju debljinu zidova i upitnu kvalitetu ponuđenih materijala, tako da su, vrlo izgledno, otpali iz daljnjeg razmatranja!

Žeža
02.01.2009., 23:07
kod potpisivanja predugovora ne plaćaš ništa, tek kod sklapanja ugovora počinju plaćanja. a ugovor sklapaš kad dobiješ dozvolu za građenje ili najkasnije 3 mjeseca nakon dobivanja dozvole (to je naznačeno npr. u predugovoru). Nama su rekli da plaćanje ide na način - 60% nakon sklapanje ugovora, pa 35% nakon završene proizvodnje elemenata i 5% nakon preuzimanja objekta. Nije najpovoljnije ali ima i gorih kombinacija. Vidi i ti s njima pa možda se može još nešto dogovoriti oko toga. Ta stavka npr. nije uključena u predugovor.
Krovopokrivački poslovi jesu u ponudi i ova cijena koju sam ti rekla uključuje i kompletan krov. Ali s obzirom da imamo mogućnost nabaviti crijep povoljnije (a i htjeli smo Tondach a oni navodno rade samo s BRamacom), zamolila sam za tu opciju. Pristali su ali samo uz uvjet da oni rade krovopokrivanje jer kažu, ipak daju garanciju i htjeli bi da to bude napravljeno kak spada.
Nakon svega se ne mogu oteti dojmu da je njihova cijena ipak previsoka. Zato smo i sretni što imamo mogućnost odustati ako nađemo bolje rješenje. Ali zasad ga ne vidim

Žeža
02.01.2009., 23:19
Da li probao vidjeti u Krivaji? Antonelino iskustvo je zanimljivo. Stvarno dobra cijena za 100 kvadrata. Znam da je njihov standardni zid lošiji od Domusa, ali i to se da s njima dogovoriti.

alokino
03.01.2009., 14:03
Žeža, hvala na informacijama!
To da, do sklapanja ugovora, a već imaš idejno rješenje, temeljem kojega dobiješ odobrenje za gradnju, nemaš nikakvih financijskih obaveza, zvuči vrlo fer.

S druge strane, meni se njihova cifra za krovopokrivačke radove učinila previsoka, bez obzira na 175 bruto kvadrata krova, jer cijene "Bramac" protectora su jasno istaknute na linku proizvođača, te broj crijepova koji idu u m2, kao i svih onih sljemenjaka, odzračnika, snjegobrana, elemenata za ventilaciju, rubnih i završnih elemenata itd. i nije teško zaključiti da cijene materijala dostižu jedva jednu trećinu te cifre!?

Što se tiče "Krivaje", malo me, iz iskustva, strah najjeftinijih ponuda a i sama si rekla da su u međuvremenu značajno korigirali cijene (da li samo za hrvatsko tržište ili sveukupno)?
Strah me, osim toga, kada se ovako važne stvari kao što je stambeni objekt, dogovaraju putem telefona i faxa, direktno u drugoj državi, pa onda kome se tamo plaća, na čiji broj računa sjeda iznos i kakva se potvrda dobije, tko i na koji način garanatira za izvršene radove i kakvoću ugrađenog materijala, kome prijaviti reklamaciju i po kojim propisima ostvariti eventualnu zaštitu itd. Previše pitanja!
pozz

Žeža
03.01.2009., 19:05
i mene je na prvu iznenadila cijena krovopokrivanja ali su mi nastojali objasniti zašto je to tako. Njihova cijena je 300 kn po kvadratu krova (naš krov je dosta kompliciran), a bez crijepa to ispada 100 kn po kvadratu. Koliko znam takve su cijene i na tržištu. Mi smo dobili ponudu za crijep Tondach ali raspitat ću se još i za Bramac pa ću vidjeti. uglavnom, oni tvrde da mi sigurno ne možemo nabaviti jeftinije Bramac crijep jer oni ipak imaju ugovor s njima.
U pravu si za Krivaju, ali moram priznati da rade dobre kuće. RAde ih već godinama, u bivšoj državi su bili uz bok Marlesu, tako da znaju posao. Kad radiš s Krivajom potpisuješ ugovor s njihovim predstavništvom u Zagrebu. Ali i mene je preplašilo jedno iskustvo forumaša gdje piše kako mu Krivaja nije htjela priznati garanciju jer sad to više nije ona stara Krivaja koja mu je radila kuću (ma moš mislit...)
Javljaj novosti
Pozdrav

Žeža
03.01.2009., 19:12
vidim sa sam izostavila bitnu stvar - cijena krova bez crijepa je cijena materijala (u našem slučaju 18000 kn) + sam posao krovopokrivanja 100 kn po kvadratu. ak nisam bila jasna reci samo...

alokino
03.01.2009., 20:50
vidim sa sam izostavila bitnu stvar - cijena krova bez crijepa je cijena materijala (u našem slučaju 18000 kn) + sam posao krovopokrivanja 100 kn po kvadratu. ak nisam bila jasna reci samo...

Istina, ako se uzme kao polazna cijena 300 kn/m2, onda ona odgovara ponudi koju sam dobio.
S time, da je izrada i montaža drvenih rešetkastih krovnih nosača, za nagib krova od 20 stupnjeva, zaračunata dajnjih 200 kn/m2, pa ako računaš da krov čine krovni nosači i pokrov, tada izađe 500 kn/m2, odnosno 610 sa PDV ili 83 €/m2 krova, a to je, u mom slučaju, 14 milja € ili četvrtina u kupne cifre, što mi se čini previše?!

Priznajem, volio bi vidjeti "Krivajinu" (bez posrednika) ponudu, sa opisom radova i specifikacijom materijala, za moju varijantu građevine, pa ako netko ima kontakt brojeve, da ne tražim po netu, bio bi zahvalan!

antonela
03.01.2009., 21:07
Žeža, hvala na informacijama!
To da, do sklapanja ugovora, a već imaš idejno rješenje, temeljem kojega dobiješ odobrenje za gradnju, nemaš nikakvih financijskih obaveza, zvuči vrlo fer.

S druge strane, meni se njihova cifra za krovopokrivačke radove učinila previsoka, bez obzira na 175 bruto kvadrata krova, jer cijene "Bramac" protectora su jasno istaknute na linku proizvođača, te broj crijepova koji idu u m2, kao i svih onih sljemenjaka, odzračnika, snjegobrana, elemenata za ventilaciju, rubnih i završnih elemenata itd. i nije teško zaključiti da cijene materijala dostižu jedva jednu trećinu te cifre!?

Što se tiče "Krivaje", malo me, iz iskustva, strah najjeftinijih ponuda a i sama si rekla da su u međuvremenu značajno korigirali cijene (da li samo za hrvatsko tržište ili sveukupno)?
Strah me, osim toga, kada se ovako važne stvari kao što je stambeni objekt, dogovaraju putem telefona i faxa, direktno u drugoj državi, pa onda kome se tamo plaća, na čiji broj računa sjeda iznos i kakva se potvrda dobije, tko i na koji način garanatira za izvršene radove i kakvoću ugrađenog materijala, kome prijaviti reklamaciju i po kojim propisima ostvariti eventualnu zaštitu itd. Previše pitanja!
pozz

što se tiče krivajinih cijena,korigirali su ih za cjelokupno tržište,ne samo za nas...
u startu smo dogovarali telefonom i faxom zato jer smo htijeli sve dogovoriti s Bosnom a ne sa Zgb,namjerno zbog tih prenapuhanih provizija...a i pogodnost je bila što su identični objekat smontirali u ljeto našem poznaniku,nama se kuća jako svidjela tako da smo samo zamijenili jednu sobu i wc pa nije bilo potrebe da se viđamo više puta....sve novce smo uplaćivali na račun krivaje u zbg ali na ime gđe. iz Bosne,ali po cijenama našim dogovorenim sa njima iz bosne a ne po onim višim sa provizijom što bi nam ovi u zgb zaračunali sigurno...za sve poslove i radove garantira ti krivaja-tvornica kuća u ugovoru koji smo potpisali kada smo dali 40% avansa,i u ugovoru stoji što se dobiva za tu cijenu a što moramo sami izvesti od radova,i također koliko iznosi garancija za koji segment gradnje i materijala...sve reklamacije koje se uoče trenutno u izvršenju postavljanja kuće riješavaju se odmah,dakle kaže se radnicima i javi se dotičnoj gđi. u Bosnu koja to riješava onda a za sve naknadne nedaj Bože reklamacije zove se Bosna i oni šalju svoje radnike koji su najbliže da riješe nastalu štetu...
i ja sam u stratu kontaktirala tvrtku koju ste i vi i cijena veoma slične kuće kakva je naša mene je došla na duplo skuplju cijenu,tako da...
a zadnje što smo saznali i što mi je definitivno presudilo u odluci koga izabrati bilo je saznanje da sve te tvrtke po Hrvatskoj većinom materijal i te ploče za montažne kuće kupuju u Bosni od Krivaje i onda ovdje prodaju po svojim cijenama-to je moje mišljenje i nitko se nemora složiti ali eto-meni je to presudilo na kraju jer neželim plaćati toliku maržu,a i trenutno smo ih u Vž vidjeli par friško postavljenih i ljudi su svi prezadovoljni...
još jednom-to je samo moje iskustvo!!!!
sretno svima i javljajte novosti!

Žeža
03.01.2009., 21:09
ja ti neću dati svoj kontakt jer meni je dao užasnu ponudu, iako smo bili u Zavidovićima kod njega. Nadam se da će nam Antonela pomoći...

Žeža
03.01.2009., 21:18
slažem se u svemu s tobom Antonela osim u tome da ja imam iskustvo takvo da su mi Krivaja i Domus dali identične cijene za isti objekat, a Krivaja ima tanji zid, ima slabiji crijep od Bramaca, trebaš osigurati smještaj radnika, posebno raditi limariju, klupčice, nabaviti dizalicu, posebno platiti transport itd. itd., dok sam u toj istoj cijeni od Domusa dobila uračunato sve navedeno. očito nemam stvarno sreće kao što sam rekla i ranije i cijene su tako enormno digli samo za mene, jer koga god pitam svi su dogovorili prije poskupljenja po nižim cijenama. vjeruj mi da me to ukomirava...
ali hvala ti stvarno na tvojem iskustvu koje dijeliš s nama, i ako te opet mogu zamoliti kontakt od te gospođe iz Krivaje na pp

Žeža
03.01.2009., 21:22
jesam. sory kaj gnjavim s tim. puno ti hvala :s
i javi kad počinje gradnja :)

antonela
03.01.2009., 21:24
mi smo si u toj cijeni izabrali onaj deblji nejdeblji zid tako da...crijep je naš Hrvatski-kontinental i nevidim tu ništa loše....što se tiče smještaja radnika to je tvoja dobra volja samo da im pomogneš da ljudi nelutaju bezveze po nepoznatom kraju-ali kažem opet-nemoraš ako nećeš...limariju moramo sami-istina ali nesmatram to nekakvim velikim minusom...dizalica ti netreba za prizemnicu...a što se tiče transporta-on nas dođe cca.1000e što nesmatram nekim velikim iznosom u svemu tome...a ipak smo za te novce dobili i struju i vodu od instalacija po kući,i crijep i fasadu...
istina mi smo ulovili zadnji voz po starim cijenama...

antonela
03.01.2009., 21:25
kuću nam šalju u ponedjeljak 12.01......juppppppppiiiiiiiiii,jedva čekam!
samo mi držite fige da nebude snijega!!!!

alokino
03.01.2009., 21:59
slažem se u svemu s tobom Antonela osim u tome da ja imam iskustvo takvo da su mi Krivaja i Domus dali identične cijene za isti objekat, a Krivaja ima tanji zid, ima slabiji crijep od Bramaca, trebaš osigurati smještaj radnika, posebno raditi limariju, klupčice, nabaviti dizalicu, posebno platiti transport itd. itd., dok sam u toj istoj cijeni od Domusa dobila uračunato sve navedeno. očito nemam stvarno sreće kao što sam rekla i ranije i cijene su tako enormno digli samo za mene, jer koga god pitam svi su dogovorili prije poskupljenja po nižim cijenama. vjeruj mi da me to ukomirava...
ali hvala ti stvarno na tvojem iskustvu koje dijeliš s nama, i ako te opet mogu zamoliti kontakt od te gospođe iz Krivaje na pp

Meni je gosp. Kuretić iz DomusPlusa, kada sam pokušao srušiti ponuđenu cijenu, garantirao da većina materijala, koji je, kako on tvrdi, vrhunski, potječe iz Austrije, poglavito četinjače od kojih se rade drvene konstrukcije i da zato nemože spuštati cijenu, ali ja bi to svakako volio provjeriti iz prve ruke?!

Žeža
03.01.2009., 22:01
jel ti rekao gdje proizvode panele i kako?

alokino
03.01.2009., 22:14
Pitat ću to, već u srijedu, jer imaju pauzu do 07.01.

Žeža
03.01.2009., 22:17
meni je to ostalo kao otvoreno pitanje, smuljao me nešto a ja sam imala toliko pitanja da nisam na to obraćala pažnju. I baš me zanima da li se ta tvornica može posjetiti da se vidi stvarno kako oni to rade. ajd javi bilo kakvu novost. hvala

alokino
03.01.2009., 22:21
Javim obavezno!
Hvala Antoneli na kontakt- podacima!
Pozdrav svima!

nemoguća misija
03.01.2009., 23:49
Mi imamo Bramac crijep na Krivajinoj kući i to čak na njihov prijedlog, jer ja sam htjela smeđi-mat, a Nexe grupa za kontinental koji oni obično stavljaju ne garantira za postojanost boje, tako da sve se može dogovoriti. Što se tiče Krivaje u Zg oni su samo lutkice koje po mom mišljenju nemaju pojma ni o čemu, meni konkretno nisu znali na ništa odgovoriti, samo bi rekli dođite taj dan - dolaze bosanci. Tako da znate Krivaja u Zg postoji samo da bi se legalno moglo platiti, zar ne? Sa "bosancima" smo prezadovoljni, od mladog gazde pa do montera koji su ipak najvažniji. Njima niko nije dužan osigurati smještaj, ali kada već dolaze u tvoj kraj (njima nepoznat) stvarno nije problem pomoći im malo, jer oni moraju već prvu noć negdje prespavati, a što se prije smjeste, prije počinju raditi, a zaista rade po cijeli dan i po suncu i po kiši. I što je još važno, s njima se možeš sve dogovoriti, znaju i zid pomaknuti, i novi iskrojiti na licu mjesta ako treba...Što se tiče prijevoza mi smo ga dogovorili s njima (možete i sami ), dva šlepera 1400 eura, nemaš brige s carinom, s ničim, iznos je s PDV-om, ukalkuliran u cijenu kuće i mirna Bosna

nemoguća misija
03.01.2009., 23:56
I još samo nešto, veseli me što je ovaj topić zaživio u skladu s naslovom, evo već je cijela stranica ispisana od strane montažaca, bez i jednog upada o tome kako to nevalja, ili su odustali ili su svi na skijanju...

dlasic
04.01.2009., 13:32
a zadnje što smo saznali i što mi je definitivno presudilo u odluci koga izabrati bilo je saznanje da sve te tvrtke po Hrvatskoj većinom materijal i te ploče za montažne kuće kupuju u Bosni od Krivaje i onda ovdje prodaju po svojim cijenama

A to si saznala gdje? Nama je to rečeno u firmi Magnus koja se neko vrijeme reklamirala kao zastupnik Krivaje kada službenog zastupnika u Hrvatskoj nije bilo. Po njima je i Marles kupovao elemente od Krivaje. I Emanita. I još poneki. Što je naravno hrpa gluposti...
I dodatno, vidim da se ovdje i dalje ne pravi razlikaizmeđu ove i jugo-Krivaje. Tko ne vjeruje, slobodno neka pretraži Forum. Svojevremeno se javio i vlasnik nove Krivaje...

sky cruiser
04.01.2009., 16:13
I dodatno, vidim da se ovdje i dalje ne pravi razlikaizmeđu ove i jugo-Krivaje. Tko ne vjeruje, slobodno neka pretraži Forum. Svojevremeno se javio i vlasnik nove Krivaje...

Krivaja Zavidovići (stara tvornica montažnih kuća iz doba socijalizma, veliki kombinat, završio u stečaju) je prije 2-3 godine privatizirana , i to je sad nova, privatna tvrtka "Krivaja MK" (za koju se nadam da radi profesionalno).

Pravno gledano, oni nemaju nikakve veze sa starom tvrtkom osim imena, tradicije, dijela ljudstva i sl. Iracionalno bi bilo da oni sada krenu popravljati sve pizd..ije koje su ovi radili osamdesetih godina! Ni todorića ne zanima kakvu je majonezu Zvijezda proizvodila krajem osamdestih godina...

dlasic
04.01.2009., 16:56
Krivaja Zavidovići (stara tvornica montažnih kuća iz doba socijalizma, veliki kombinat, završio u stečaju) je prije 2-3 godine privatizirana , i to je sad nova, privatna tvrtka "Krivaja MK" (za koju se nadam da radi profesionalno).

Pravno gledano, oni nemaju nikakve veze sa starom tvrtkom osim imena, tradicije, dijela ljudstva i sl. Iracionalno bi bilo da oni sada krenu popravljati sve pizd..ije koje su ovi radili osamdesetih godina! Ni todorića ne zanima kakvu je majonezu Zvijezda proizvodila krajem osamdestih godina...

Definitivno se slažem s time, samo sam reagirao na Žežin post...

Krivaja nije htjela priznati garanciju jer sad to više nije ona stara Krivaja koja mu je radila kuću (ma moš mislit...)

Mada... Ako se reklamiraju dugogodišnjom tradicijom, onda i oni dovode kupce u zabludu. Hihihi, eto i ja pišem protiv montažnih kuća :zubo:

Kima07
04.01.2009., 18:55
meni je to ostalo kao otvoreno pitanje, smuljao me nešto a ja sam imala toliko pitanja da nisam na to obraćala pažnju. I baš me zanima da li se ta tvornica može posjetiti da se vidi stvarno kako oni to rade. ajd javi bilo kakvu novost. hvala

Neznam gdje Domusplus proizvodi panele ali njihov objekat koji sam gledao u Bilju , zaista me pozitivno iznenadio. Zidovi su odlični a i sam objekat mi se činio jako dobro uradjen.

Žeža
04.01.2009., 20:10
Kad smo mi bili u Krivaji u 9.mj. (sada radi kao Krivaja TMK), dio još uvijek nije bio privatiziran. Trebalo se to do kraja riješiti u to vrijeme. A ne znam i što je ispalo s pričom da će Ikea kupiti Krivaju

Kima07 da li si u pregovorima s Domusplusom? iskustva?

La_LuNa
05.01.2009., 17:27
lijepi pozdrav svima!
postavila sam vec pitanje na GRadjevinkoj dozvoli, no postavit cu ga i ovdje.
dragi i ja bismo radili montaznu kucicu, najvjerojatnije prizemnicu ne vecu od 100m2. vec nekoliko dana upijam teme po ovom podforumu i cini mi se da sto vise citam, to manje znam :(
stvari stoje ovako, mi imamo zemljiste (odnosno, imaju baba i deda, oni ce to nama dati, ne znam sad koja je tocno procedura prepisivanja vlasnistva). mene sad muci milijun i jedno pitanje, uopce ne znam odakle i kako krenuti.
znam da mi treba gradjevinska, rikljuci i temelji prije gradnje montazne kucice. no, koliko shvacam, da bih ja uopce dobila gradjevinski i prikljucke, meni treba idejno rjesenje, projekt, arhitekt. projekt radi firma za koju se odlucimo. i sad se ja vrtim u zacaranom krugu.. znaci, ja prvo trebam pronaci firmu, odabrati kucu koju zelim, pa da mi oni naprave projekt, i onda ja s tim projektom idem traziti dozvolu, prikljucke? ili se to moze prije projekta kuce? nekako si mislim da bi nam najidealnije bilo kada bismo prikljucke, dozvolu i temelje mogli napraviti bez odabira kuce, jer to bismo jos nekako i izveli bez kredita, kucu bas i ne..
sto je i kako izvedivo, molim pomoc, jer mi se vec vrti u glavi od svega sto sam procitala po forumu, tim vise sto se zakoni svako malo mijenaju :(

Kima07
05.01.2009., 21:12
Ne gradim kuću, samo sam gledao njihovu kuću u izgradnji i izgledalo je jako dobro.

Žeža
05.01.2009., 21:23
ćao La luNa. bez projekta kuće stvarno ne možeš dobiti dozvolu za gradnju. ja sam npr. isto tako dobila građ. zemljište na dar od oca, i tu već imam priključak vode s obzirom da je tu nekad bila stara kuća. kako bez projekta ne mogu dobiti dozvolu išli smo tražiti firmu koja može napraviti montažnu kuću kakvu smo zamislili. istina da ti firma s kojom dogovoriš izvedbu u cijeni napravi i projekte, ali mislim da to nije problem nego prednost. i mi ćemo priključke, dozvolu i temelje krpat nekako a kuću raditi iz kredita.
ne razumijem što je tvoja nedoumica odnosno problem. tu sam ako mogu pomoći

La_LuNa
05.01.2009., 21:28
hey žeža, hvala na odgovoru.
pa moja nedoumica je prvenstveno u tome sto eto, bez projekta ne mogu nista, a obzirom da bismo stvrano pokusali sve do bas same kuce (dakle, projekt, gradjevinska, prikljucci, temelji) vuci bez kredita, to bi se moglo rastegnuti na koju godinu (obzirom da (jos) nemamo pare za sve to na hrpi).
pa bi onda ispalo da ja moram platit kucu (ako sam skuzila, 40%) dok jos nista nemam niti znam koliko ce mi vremenski to trajati? ili ja mogu dobiti od firme za koju se vec odlucimo projekat, a samu gradnju kuce realizirati kroz par godina?

Žeža
05.01.2009., 21:36
ma naravno. dogovoriš s njima da ti naplate samo projekt ili da bi barem potvrde da mogu raditi takvu kuću pa ti projekt napravi netko drugi. ali nije problem s njima dogovoriti samo projekt pa ti onda krpaš sve do temeljeakroz neko vrijeme i onda ih zovneš i kažeš spremna sam. nije to problem. vjeruj mi ;-)

La_LuNa
05.01.2009., 21:46
super, super! ma vjerojatno bismo dali projekt onima koji ce na kraju krajeva kucu i graditi, jedino ukoliko bi ga naplatili masnije nego samostalni arhitekti. mada, primjecujem da i to varira podosta, da se cijene projekta zidane kuce krecu od 5 do 15 eura po metru kvadratnom :(

i jos netko, ukoliko je netko imao kontakata s domusplusovim katnim kucama, molila bih dojmove. citavo vrijeme sam za to da gradimo prizemnicu, ali sada sam na njihovim stranicama nasla jednu predivnu kucicu s potkrovljem, pa se dvoumim..
http://www.domusplus.hr/slike/popni.php?ime=41

Žeža
05.01.2009., 21:53
naplatit će ti kakav je službeni cjenik na tržištu. mi smo išli gledati jednu njihovu katnicu u izgradnji u Samoboru i stvarno je sve bilo više nego korektno.

petar_malic
05.01.2009., 21:54
super, super! ma vjerojatno bismo dali projekt onima koji ce na kraju krajeva kucu i graditi, jedino ukoliko bi ga naplatili masnije nego samostalni arhitekti. mada, primjecujem da i to varira podosta, da se cijene projekta zidane kuce krecu od 5 do 15 eura po metru kvadratnom :(

i jos netko, ukoliko je netko imao kontakata s domusplusovim katnim kucama, molila bih dojmove. citavo vrijeme sam za to da gradimo prizemnicu, ali sada sam na njihovim stranicama nasla jednu predivnu kucicu s potkrovljem, pa se dvoumim..
http://www.domusplus.hr/slike/popni.php?ime=41

Pazi kreću se cijene ali recimo idejni ti je između 8-10 ojra po m2, isto toliko ili cca 15-20% više ti je glavni projekt po m2, sve skupa cca 18-20-25ojra m2

petar_malic
05.01.2009., 21:58
naplatit će ti kakav je službeni cjenik na tržištu. mi smo išli gledati jednu njihovu katnicu u izgradnji u Samoboru i stvarno je sve bilo više nego korektno.

Događa se to da ti danas malo tko se drži cjenika komore, upravo iz toga razloga što ti oni propisuju nekakav minimum, ali događa se to da pogotovo sada kada se zakon promjenio, je arhitektima neisplativo raditi takve male kućice,jer dok poplaćaju suradnike i sve ostalo ostane im ajko mala lova, skoro pa ništa, zato je puk prisiljen plačati veću cijenu od one iz komore.

Žeža
05.01.2009., 22:00
hvala na info. dobro za znati. ovo što sam ja navela je iskustvo iz firme s kojom ćemo mi vjerojatno raditi

La_LuNa
05.01.2009., 22:01
Pazi kreću se cijene ali recimo idejni ti je između 8-10 ojra po m2, isto toliko ili cca 15-20% više ti je glavni projekt po m2, sve skupa cca 18-20-25ojra m2

cek, cek, polako, to su dakle, dva projekta, i ja oba trebam platiti?

petar_malic
05.01.2009., 22:08
cek, cek, polako, to su dakle, dva projekta, i ja oba trebam platiti?

Da, idejni projekt na temelju kojega se dobiva lokacijska dozvola, je prva faza.
Glavni projekt na temelju kojega se dobivaju uvjeti o građenju ili potvrda na glavni projekt je druga faza.
Ali uglavnom hoću ti reći da plaćaš oba dva, ali da ne filozofiramo ti je recimo sve u ovoj cijeni od 2000ojra za recimo kuću od 100m2, znači matematika kaže: 2000ojra:100m2 hiže=20ojra po m2 hiže, iliti idejni projekt dojde 8ojra,glavni 12 ojra.

La_LuNa
05.01.2009., 22:19
aha, tako znaci. krivo sam shvatila onda da treba samo jedan projekt. hvala na odgovoru

alokino
06.01.2009., 15:53
Da, idejni projekt na temelju kojega se dobiva lokacijska dozvola, je prva faza.
Glavni projekt na temelju kojega se dobivaju uvjeti o građenju ili potvrda na glavni projekt je druga faza.
Ali uglavnom hoću ti reći da plaćaš oba dva, ali da ne filozofiramo ti je recimo sve u ovoj cijeni od 2000ojra za recimo kuću od 100m2, znači matematika kaže: 2000ojra:100m2 hiže=20ojra po m2 hiže, iliti idejni projekt dojde 8ojra,glavni 12 ojra.

Mali ispravak! Kako je ovdje riječ o obiteljskim kućicama do 400 m2 bruto površine, po sadašnjem propisu nije potrebna lokacijska dozvola već se rješenje o uvjetima građenja ( koje je zamjenilo građevinsku dozvolu) dobiva temeljem idejnog projekta ali se samoj gradnji ne može pristupiti prije izrade glavnog projekta.
Nakon gradnje ovakve građevine, da bi se stambeni objekt mogao upotrebljavati kao i za upis objekta u katastarski operat nije više potrebna uporabna dozvola već je dovojno završno izvješće nadzornog inženjera o izvedbi građevine.
Zvuči jednostavniji postupak za dobivanje rješenja za gradnju i za legalizaciju objekta, ali u praksi opet se mjesecima čeka rješenje, opet treba i idejni i glavni projekt za gradnju i opet se plaćaju previsoke cifre za komunalni i vodni doprinos i za priključke ( ovisno o gradu ili općini te zoni izgradnje ).
Ne treba zaboraviti ni prenamjenu iz poljoprivrednog u građevinsko zemljište ( ako se gradi ispočetka na ledini ili livadi ), koja se plaća nakon dobivanja rješenja za građenje, a uz more i oko velikih gradova to znaju biti paprene cifre!

alokino
06.01.2009., 17:01
lijepi pozdrav svima!
postavila sam vec pitanje na GRadjevinkoj dozvoli, no postavit cu ga i ovdje.
dragi i ja bismo radili montaznu kucicu, najvjerojatnije prizemnicu ne vecu od 100m2. vec nekoliko dana upijam teme po ovom podforumu i cini mi se da sto vise citam, to manje znam :(
stvari stoje ovako, mi imamo zemljiste (odnosno, imaju baba i deda, oni ce to nama dati, ne znam sad koja je tocno procedura prepisivanja vlasnistva). mene sad muci milijun i jedno pitanje, uopce ne znam odakle i kako krenuti.
znam da mi treba gradjevinska, rikljuci i temelji prije gradnje montazne kucice. no, koliko shvacam, da bih ja uopce dobila gradjevinski i prikljucke, meni treba idejno rjesenje, projekt, arhitekt. projekt radi firma za koju se odlucimo. i sad se ja vrtim u zacaranom krugu.. znaci, ja prvo trebam pronaci firmu, odabrati kucu koju zelim, pa da mi oni naprave projekt, i onda ja s tim projektom idem traziti dozvolu, prikljucke? ili se to moze prije projekta kuce? nekako si mislim da bi nam najidealnije bilo kada bismo prikljucke, dozvolu i temelje mogli napraviti bez odabira kuce, jer to bismo jos nekako i izveli bez kredita, kucu bas i ne..
sto je i kako izvedivo, molim pomoc, jer mi se vec vrti u glavi od svega sto sam procitala po forumu, tim vise sto se zakoni svako malo mijenaju :(

Ako su baka i deda upisani u zemljišnu knjigu kao vlasnici onda je dovoljan darovni ugovor temeljem kojega se onda vi upisujete kao vlasnici i podnosite zahtjev za rješenje o uvjetima građenja.
A ako nisu upisani kao vlasnici, onda se stvari kompliciraju?!

Kako si to mislila da priključke, dozvolu i temelje možeš riješiti bez odabira kuće?
Najprije moraš odabrati oblik i veličinu kuće (kao onu kućicu što si spomenula ranije).
Onda se radi idejni projekt upravo za takvu kuću, te površine i katnosti a kasnije i glavni projekt i tu poslije nema predomišlanja (pa bi sad dodao kat, smanjio prizemlje itd.) jer bilo kakva izmjena gabarita (vanjskih)vuče novo idejno rješenje odnosno novi projekt i tu nema odstupanja.

Spomenula si da ti se sviđa katnica!
Moraš znati da je katnica u startu skuplja (barem nekih dvadesetak posto) od prizemnice slične površine a dođu i veća davanja zbog veće kubature itd.

Koliko sam mogao shvatiti, tebe zanima etapna gradnja kroz nekoliko godina, ovisno o priljevu financijskih sredstava!
U tom slučaju nisam siguran da li je montažna gradnja najbolje rješenje za tebe, budući ona, ipak, zahtjeva veći financijski napor u kraćem vremenskom razdoblju?!

alokino
06.01.2009., 17:31
ćao La luNa. bez projekta kuće stvarno ne možeš dobiti dozvolu za gradnju. ja sam npr. isto tako dobila građ. zemljište na dar od oca, i tu već imam priključak vode s obzirom da je tu nekad bila stara kuća. kako bez projekta ne mogu dobiti dozvolu išli smo tražiti firmu koja može napraviti montažnu kuću kakvu smo zamislili. istina da ti firma s kojom dogovoriš izvedbu u cijeni napravi i projekte, ali mislim da to nije problem nego prednost. i mi ćemo priključke, dozvolu i temelje krpat nekako a kuću raditi iz kredita.
ne razumijem što je tvoja nedoumica odnosno problem. tu sam ako mogu pomoći

Pa mi smo u sličnoj situaciji! I ja sam dobio zemljište, doduše livadu, koja je sad građevinsko zemljište, i ulovio se iste firme, s kojom ću sad sklopit predugovor!

I mene čeka krpanje temelja i zatvaranje kreditnog aranžmana!

Daj mi reci, molim te, koga si kontaktirala za kredit, jer moja matična banka (Erste) nema razumjevanja za ovakve objekte, dok, recimo, Privredna daje kredit na temelju procjene građ. zemljišta ali nemam pojma koliko bi tih 1375 m2 mogli procjeniti i da li bi bilo dovoljno za nekih 70 milja € (okolica Rijeke, nedaleko trgovačkih centara "Metro" i "Pevec")?
Ostaje "Wustenrot" koji jedini (ako je to dobra informacija) daje kredite za montažne građevine.
Međutim, kako čujem, oni, ako nemaš njihove štednje, odmah povećaju kredit (međufinanciranje) za 40 posto a ne gine ti ni depozit, u "kešu", od barem 10 posto, ako sam dobro pročitao?

Ako nije tajna, za koju kućicu ste se odlučili i koliko računate da bi mogli stajati temelji za nju?

Žeža
06.01.2009., 22:25
ej. što se kredita tiče, imamo milijon kombinacija ali sve mi se čini da će mi trebati hipoteka jer je svugdje ispao problem jer je riječ o montažnoj kući. Stavit ćemo hipoteku na kuću od roditelja uz dogovor s bankom da odmah po završetku montažne prebace na nju. nadam se da će to tako uspjeti. ova tvoja kombinacija sa zemljištem bi mogla upaliti jer je pozicija stvarno dobra. mi smo u okolici VAraždina i ne mogu računati da će naša parcela biti dobro procijenjena.

Naša kuća je totalno rađena po našim idejama i željama. Našli smo nešto slično u jednom časopisu pa razvijali dalje. Zbog toga nam je i Domusplus i bio zanimljiv jer im ništa nije bilo problem i nisu nam pokazivali svoje tipske kuće nego jednostavno recite što bi željeli... A temelji će vjerojatno biti oko 50000

La_LuNa
06.01.2009., 23:37
mi smo tek krenuli s planovima i jos premisljamo sto bismo i kako. proucavajuci po internetu firme koje se bave montaznim kucama zakljucili smo da nam domusplus najvise odgovara cijenom, kvalitetom i ponudom. obzirom da smo jako jako ograniceni novcima razmatramo mnoge mogucnosti. zadnja je da bismo sistemom stambene stednje u 2 godine ustedjeli 15k eura, 35 dobili na kredit od 12 godina i to bi bilo 50k eura. zasad nam se najvise i svidjela i cijenom odusevila ova kuca (http://www.domusplus.hr/slike/popni.php?ime=44) i s tih 50k eura pokrili bismo skoro sve troskove. zemljiste ima cisti vlasnicki list i gradjevinsko je, nije poljoprivredno nit je livada. kuca jest mala, no nama dovoljna (ionako planiramo samo jedno dijete, u slucaju neceg neplaniranog jednostavno cemo se snalaziti u potencijalnoj situaciji ;) ) obzirom da je druga opcija dogradnja potkrovlja u staroj kuci od 81m2, kad se zbroje svi troskovi i kad se zapravo dodje do zakljucka da bez kredita niposto ne mozemo proci, smatram da je ipak sretnije rijesenje veci kredit na duzi rok, ali vlastiti dom neovisno ni o kome.

Le Chef
07.01.2009., 18:48
Nakon dugo vremena potrage saznao za tvrtku "Eko Rosa" iz Ivanica koja radi ekološke niskoenergetske montažne kuće koje štede čak i do 90% energije a navodno i po želji implementiraju cijelu infrastrukturu solarne energije. No ono sto me najvise razveselilo i odlucio sam definitivno od njih naruciti kucu (kad cu narucivati) je da kuce nisu tipske vec ti ju izgrade po vlastitoj zamisli odnosno nacrtu. Usput prednost im je i to sto rade sami temelje i sprovode infrastrukturu a ne kao ovi drugi gdje sve moras sam pripremiti prije.

Da li je netko ovdje od njih narucivao vec kuce? Ovo njihovo mi se cini daleko naprednije od svih ostalih ponudjaca kod nas.

Žeža
07.01.2009., 19:01
jel imaju oni neku web stranicu možda za pogledati?

Le Chef
07.01.2009., 19:08
jel imaju oni neku web stranicu možda za pogledati?

ne znam nisam nasao web ali imam negdje telefonski broj pa dopisem kad nadjem

alokino
07.01.2009., 21:57
ej. što se kredita tiče, imamo milijon kombinacija ali sve mi se čini da će mi trebati hipoteka jer je svugdje ispao problem jer je riječ o montažnoj kući. Stavit ćemo hipoteku na kuću od roditelja uz dogovor s bankom da odmah po završetku montažne prebace na nju. nadam se da će to tako uspjeti. ova tvoja kombinacija sa zemljištem bi mogla upaliti jer je pozicija stvarno dobra. mi smo u okolici VAraždina i ne mogu računati da će naša parcela biti dobro procijenjena.

Naša kuća je totalno rađena po našim idejama i željama. Našli smo nešto slično u jednom časopisu pa razvijali dalje. Zbog toga nam je i Domusplus i bio zanimljiv jer im ništa nije bilo problem i nisu nam pokazivali svoje tipske kuće nego jednostavno recite što bi željeli... A temelji će vjerojatno biti oko 50000

To za temelje bi bila realna cijena. Naravno da ona ovisi o konfiguraciji terena, sastavu i još puno faktora ali u primorju teško možeš pronaći nekog tko će ti garantirati solidne armir. betonske radove uz povoljnu cijenu. Navodno na sjeveru prema mađ. granici majstori rade solidno a puno povoljnije?

alokino
07.01.2009., 22:05

jel ti rekao gdje proizvode panele i kako?

Zvao danas i raspitivao se o proizvodnoj hali i da li bi se moglo vidjeti kako to rade i s kojim drvom.
Rečeno mi je da je to negdje u zapadnom dijelu Zg ali se jedino preko direktora može dogovoriti posjeta.
Malo su mi tajanstvenihttp://www.forum.hr/images/smilies/confused2.gif

Žeža
07.01.2009., 22:05
iskreno, nismo išli u tu tematiku preduboko, ali s obzirom na hrpu inžinjera građevine u rodbini vjerujem da će nas moći dobro uputiti

Žeža
07.01.2009., 22:10
da, ima par takvih momenata. ali molim te nemoj odustati. dogovori s direktorom i razuvjeri se. ili možda uvjeri... štogod, ali bolje da se takve stvari razčiste na početku. mi smo se javili i u Krivaju, pa očekujemo što će nam i oni ponuditi

alokino
07.01.2009., 22:41
Ne pada mi na pamet da odustanem od projekta!
Ali idem gore tek kad budem preuzimao projekt. dokumentaciju. Tada ću obići proizvodnju i gradilišta.
U međuvremenu skupljam druge ponude, bez beda! Pozdrav!

gaultier
08.01.2009., 09:24
Samo mala napomena,i mene su interesirale kuce u domusplusu,i sve 5,bili na razgovoru,ali kad smo htjeli ici pogledati neku kucu koju su radili,to se ne moze,to je poslovna tajna,itd,pa smo odustali.
Malo proguglati i vidjet cete da su sadasnji ljudi u domusplusu,bivsi zaposlenici Emanite,a i katalog kuca im je slican.

Žeža
08.01.2009., 19:34
alokino imaš li geodetsku podlogu? jel stigla koja ponuda od drugih proizvođača?

sky cruiser
08.01.2009., 21:39
Imate trenutno izgradnji nekoliko jako lijepih montaznih kuća, više njih na hrpi , a čini mi se kao da su kanadske (a možda i nisu jer nije metalna konstrukcija već prava drvena), u Stupniku se grade ovih dana i mjeseci. Dvije ili tri su završili i iza je jedan mali bazen, jednu stavljaju fasadu, a na jednoj su baš danas postavili kompletnu drvenu konstrukciju (rešetkastu) na betonsku ploču. Na to valjda onda stavljaju knauf zidove i unutarnju izolaciju .Zanimljivo za vidjeti. Kućice su kao iz bajke, jako lijepo. Ima ih sad oko 5-6 komada na zemljištu od cca 3000 m2.

btw. Pozicija: na izlazu iz Stupnika (prema Rakovom Potoku - znači kad ideš prema Karlovcu starom karlovačkom), nakon pošte 100 m a preko puta vulkanizera, skreneš desno ( na uglu su neki restoran i birtija) u ulicu, i voziš njome jedno 500m ...i dođeš do tih kuća. Baš me zanima tko je proizvođač.

Žeža
08.01.2009., 22:05
a hvala na info. provjerit ćemo

alokino
08.01.2009., 22:16
alokino imaš li geodetsku podlogu? jel stigla koja ponuda od drugih proizvođača?

U utorak idem sa geodetom da mi snimi stanje na terenu i onda ide ovjera itd. Cijena prava sitnica, sa PDV- om i pristojbama 4. 800 kn (još daje kao neki popust, jer je već parcelirao ovu česticu, inače cijene su tu i veće).
Već me pitala gđa. iz Dom. za geo. podlogu, odnosno da se i njoj pošalje, zbog nagiba terena oko 10 % i proračuna visine potpornog zida za idejni projekt.

Zatražit ću i od Cheminga ponudu, djeluju mi solidno, na prvi pogled.

Volio bi i ja pogledati te kućice ali mi je gužvica na poslu a i malo sam podalje. Ako je netko u blizini neka svakako javi dojmove iz prve ruke.

Žeža
08.01.2009., 22:21
mi smo platili geodeta 2500 kn, a cheming smo otpisali zato jer su nam rekli kako imaju i previše posla s tipskim kućama da bi se zezali s našom koja je drugačija :confused:

alokino
08.01.2009., 22:27
mi smo platili geodeta 2500 kn, a cheming smo otpisali zato jer su nam rekli kako imaju i previše posla s tipskim kućama da bi se zezali s našom koja je drugačija :confused:

Sutra ću to provjerit i ako i meni isto odgovore, odmah ih stavljam na crnu listu i širim antipropagandu jer samo jedna tipskeakuća, od svih koje sam do sada vidio, me dojmila a i nju sam dosta modificirao da gi uopće dobio polazni nacrt!

alokino
09.01.2009., 20:15

Ne znam kada si ih ti kontaktirala, ali danas sam se čuo sa uredom u Zaboku i dobio informaciju da uredno prihvaćaju svaki projekt što ću odmah i provjeriti, jer smo dogovorili dostavu tlocrta i animacija putem e pošte pa da vidimo kakva će ponuda uslijediti za sličan nivo izgrađenosti ( imaju i slične materijale kao Domus ).

Žeža
09.01.2009., 20:29
mi smo njih kontaktirali negdje u svibnju, onda su nam napravili početni nacrt, ali nisu nam mogli napraviti krov kakvi smo zamislili i to su u startu naveli kao ogromni problem i nakon toga je ispalo da imaju previše tipskih kuća da bi se sad bavili sa našim zeznutim krovom.

strijelčic@
10.01.2009., 15:02
Poz, zanimaju me drvene montažne kuće, zna netko gdje toga ima? I ako imate za preporučiti koga, hvala. :)

laella
10.01.2009., 18:29
Za privatnu komunikaciju koristite PM-ove.
Slobodno i bez ustručavanja.

antonela
10.01.2009., 22:53
Poz, zanimaju me drvene montažne kuće, zna netko gdje toga ima? I ako imate za preporučiti koga, hvala. :)

pozzzzzz,

osobno iskustvo-upravo očekujem kroz koji dan drvenu montažnu kuću od Krivaje-tvornica montažnih kuća iz BiH...za sada sve najbolje o njima...

strijelčic@
10.01.2009., 23:45
pozzzzzz,

osobno iskustvo-upravo očekujem kroz koji dan drvenu montažnu kuću od Krivaje-tvornica montažnih kuća iz BiH...za sada sve najbolje o njima...

super, blago tebi :top: kolka kvadratura i koliko novaca?

antonela
11.01.2009., 22:34
super, blago tebi :top: kolka kvadratura i koliko novaca?

pozzz,

na prethodnih nekoliko stranica sam već pisala o tome pa prelistaj malo...
uglavnom 100m2 prizemnica za 29000e!

Lakeman
12.01.2009., 01:40
100m2 prizemnica za 29000e!

Prvo, čestitam antonela na kući koja stiže danas! :)).
Imam molbu: da li bi ti se dalo napisati SVE što si morala obaviti i PLATITI do današnjeg dana kada ti konkretno stiže kuća za sastavljanje. Mislim očigledno si sve prošla pa daj molim te napiši nam to. Koji papiri, koliko su koštali svi papiri zajedno, koliko je trajalo, cijena zemljista, izrada temelja, podruma? itd...

Molim, molim....

Pozdrav..:s:s

La_LuNa
12.01.2009., 12:21
mene zanima, da sad ne listam hrpu ovih stranica, ima li netko iskustva s Tutisom?

nekrifa
12.01.2009., 14:42
pozdrav,
jeli netko cuo za Intal Milići koji rade montažne kuće u Republici srpskoj u bosni.
Kvadrat kuće dođe oko 240 eur s pdvom i carinom a to je dosta jeftinije od drugih..samo neznam kako rade???

Žeža
12.01.2009., 19:19
antonela jel stigla kuća? hladno jest, ali kiše nema :-). javi svakako dojmove...

Žeža
12.01.2009., 20:35
mi smo bili u Intal Milićima. u njihovoj tvornici i nije nas se dojmilo. vidjeli smo i jednu kuću u Doboju i zaključili da to ipak nije kvaliteta koja bi nas zadovoljila, unatoč ludo niskoj cijeni

petar_malic
12.01.2009., 23:49
loši su jako......loši

nekrifa
13.01.2009., 08:23
znaci bolja je krivaja, mi imamo vec jednu od krivaje i super smo zadovoljni, ali mislio sam intal je jeftiniji pa zato.. znaći ne isplati se..hvala na odgovoru!

IvanL
13.01.2009., 10:30

pozz

Pozz,

Prije svega isprike na kasnom odgovoru jer nisam aktivan forumas, a slucajno sam naletio i vidio da se ova rasprava rasplamsala. Kada sam ja na ovom forumu trazio odgovore oko montazne kuce, vecina ljudi je bila protiv takve gradnje.
Srecom nisam se previse povodio tim postovima, odlucio za DomusPlus i mogu reci u potpunosti POGODIO!!!

Sredinom 2007 napravili smo projekt, nazalost nije ravan krov kako sam zamisljao vec klasicni na dve vode, no sve ostalo po mojim zamislima. Zahvaljujući državi i ekspiditivnosti, jos sam godinu dana bio kod punca i punice, i svibanj 2008 dobio dozvolu.
Cuo se s ekipom iz Domusa, u dva dana dogovorio detalje, a preko njih su me spojili s stedionicom, da je tu ne reklamiram jer nevolim bankare, koja mi dala hipoteku na neizgradjenu kucu. Kredit sam rjesavao oko mjesec dana.
Dogovorili termin, preko ljeta sam odradio temelje, dosli pocetkom rujna, i za 3 dana kompletno pokrili kucu! Jos 10-tak dana su trajali zavrsni radovi, i za tocno 3 tjedna visoki rohbau gotov.

Ekipu sam s guštom pocastio pecenim prasićem :lol:

Pitate me za iskustva s njima. Nemam rijeci. Sve profesionalci, pocevsi od cura koje rade u uredu i napravile mi dokumentaciju kakvu smo zeljeli, pa do ekipe na terenu, a posebno direktora koji je imao vremena za moja, vjerujem njemu, glupa pitanja. Nakon potpisa ugovora, kad je izrade kuca bila pri kraju inzistirao sam da vidim zidove i odveo me u tvornicu, gdje sam vidio svoje zidove kako se rade. Tvornica je oko 40km van Zagreba.
Takodjer mi je pokazao ateste i uvozne deklaracije ugradjenih materijala, jer sam i ja bio skeptik da je ovo se uvoz Bosna. Razuvjerio me u 5 minuta. Fakat profić.
Ja sam bas pred ovu zimu uselio, i ono sto me najvise odusevilo je da s jednim kaminom grijem cijelo prizemlje! Ova prica s niskoenergetikom se stvarno mora probati da bi se vjerovalo. Otvorim sva vrata, sat vremena zapalim kamin na jace i cijelu noc sve toplo. Tijekom noci, bez grijanja, pazi sad.. temperatura u sobi padne za jedva 1 stupanj! Mene vise ne brinu rusi i plin :top:

Zavrsit cu sam s jednim. Nema tih novaca da bih odabrao klasnicnu ispred niskoenergetske. S ovim iskustvom, cak i da je 30% skuplja, mislim da bih radje niskoenergetsku.
A sto se tice Domusplus-a, samo rijeci hvale. Necete pogrijesiti ako ih odaberete, pogotovo kad se realno usporedi njihova cijana i dobiveno/ulozeno! A lakoca rada i dogovora oko raznih detalja s njima me jos dan danas fascinira. :s
Moj zakljucak: Ne treba skrtariti na kvaliteti zida, jer tek tada dobivate pravu stvar!

Codegun
13.01.2009., 13:11
Ja sam bas pred ovu zimu uselio, i ono sto me najvise odusevilo je da s jednim kaminom grijem cijelo prizemlje! Ova prica s niskoenergetikom se stvarno mora probati da bi se vjerovalo. Otvorim sva vrata, sat vremena zapalim kamin na jace i cijelu noc sve toplo. Tijekom noci, bez grijanja, pazi sad.. temperatura u sobi padne za jedva 1 stupanj! Mene vise ne brinu rusi i plin ...

moram se osvurnuti na ovo, ja u zidanoj postižem iste rezultate a grijem s jednim kaminom dvije etaže, ukupno 160m2. Mislim da je prošlo vrijeme kad su montažne bile u nekoj naročitoj prednosti glede potrošnje energije.

dlasic
13.01.2009., 13:59
moram se osvurnuti na ovo, ja u zidanoj postižem iste rezultate a grijem s jednim kaminom dvije etaže, ukupno 160m2. Mislim da je prošlo vrijeme kad su montažne bile u nekoj naročitoj prednosti glede potrošnje energije.

Da, nakon što zagriješ zidove...

Žeža
13.01.2009., 16:25
IvanL, zašto ste se odlučili za Domusplus a ne npr. za Krivaju ili nekog drugog? jer ako je zid u pitanju i Krivaja ima pojačani zid, sve ovisi o izboru. I ako nije tajna kolika je kuća bila u pitanju i za koju cijenu? hvala puno

La_LuNa
13.01.2009., 17:54
i IvanL, molim te, ako moze na PM ime stedionice, bas me zanima, jer i mi cemo ganjati stambenu stednju i kredit preko nje, i takodjer nam je domusplus jos uvijek u prednosti spram ostalih.

sky cruiser
13.01.2009., 20:24
... ajde baš mi je drago da si zadovoljan, da napokon jedna kuća i firma nije "teža prevara" (uvoz zida iz Kine, Bugarske ili BIH)i slične teorije urote i zavjere . I da se ovdje javi netko tko je nedavno kupio MK, izgradio je i uselio, i ima neko iskustvo za podjeliti s ljudima.Pozz,

Zavrsit cu sam s jednim. Nema tih novaca da bih odabrao klasicnu ispred niskoenergetske. S ovim iskustvom, cak i da je 30% skuplja, mislim da bih radje niskoenergetsku.

Što se tiče niskoenergetike na kućama, to je pojam koji označava kuću koja troši malo energije i nužno nije kuća koju je izgradila firma Domus od knauf zidova i drvena konstrukcije. NiskoEnergetska kuća može se napraviti od cigle, ytonga, punog drveta, bakelita, betona, stiropora a eskimi ih čak rade i od snijega i leda (vjerovo ti ili ne).

npr. poznanik je prije mjesec dana uselio u novu kuću , nekih 2 stana od 105 m2 netto, njih 2 vlasnika. Imaju fasadu 10 cm stiropora i ciglu 29. I ostala izolacija po današnjim standardima . Kaže da mu se centralno upali 3 puta u danu po 15 minuta. I to priča o ovih zadnjih 30 dana. Vjerovatno je malo pretjerao, ali kuća mu neće potrošit više od 200 kn plina ovaj mjesec, kad je u prosjeku bilo -5 C cijelo vrijeme, kod njega u samoboru.

alokino
13.01.2009., 22:05
[QUOTE=IvanL;18150206]Pozz,

Zavrsit cu sam s jednim. Nema tih novaca da bih odabrao klasnicnu ispred niskoenergetske. S ovim iskustvom, cak i da je 30% skuplja, mislim da bih radje niskoenergetsku.
A sto se tice Domusplus-a, samo rijeci hvale. Necete pogrijesiti ako ih odaberete, pogotovo kad se realno usporedi njihova cijana i dobiveno/ulozeno! A lakoca rada i dogovora oko raznih detalja s njima me jos dan danas fascinira.

Moja iskustva idu upravo u tom smjeru!
U travnju ove godine ishodio sam pravomoćnu građevinsku dozvolu za klasičnu gradnju, po kojoj nikad neću graditi. Zašto?!
Prije svega projektant!
Nije pratio propise, odnosno, nije me upozorio, da je, prema načinu kako se obračunava bruto površina po etažama, uključujući potkrovlje, moja građevina premašila 400 m2 bruto i ne spada više u obiteljske kuće.
Kada sam dobio građevinsku u kojoj je pisalo da sam u obvezi ishoditi uporabnu dozvolu, bilo mi je jasno da je napravljena velika pogreška!
Ovo navodim zato jer moja dosadašnja iskustva s Domusom govore u prilog da se radi o ljudima koji prate propise i razumiju se u projektnu dokumentaciju!
Druga stvar - prikupjanje ponuda za građevinski materijal i izvođenje grubih građevinskih radova!
Svima donesem isti izvedbeni projekt, isti specifikaciju armature i isti troškovnik građevinsko obrtničkih radova!
Kada su počele stizati ponude od izvođača radova ( koji su, svi, naglašavam, odabrani po preporuci nekog poznatog) nisam mogao vjerovati, razlika od jedne do druge ponude ( za materijal i rad) nekih 200, 300, pa i 400 milja kuna.
Neki su, za grube radove za objekt od 380 m2 bruto, tražili gotovo milijun kuna a samo za armirano betonske radove preko 600 milja kuna, uz napomenu, da će konačna cijena biti iskazana prema stvarnom utrošku materijala itd.. ( računaj još 30 % gore ).
"Najbolja" je bila jedna tvrtka iz Bosanskog Broda koja je tražila samo za rad, bez materijala, nekih 630 000 kuna, bez PDV-a.
Napominjem da se ne razumijem u građevinske radove, niti namjeravam sam bilo što raditi na samoj kući (eventualno okućnici), a za sve želim čiste račune i iskazan porez.
Ovo se može opisati samo sa dvije riječi; građevinska mafija.

Nakon ovih iskustava sa klasičnom gradnjom, nova mi, zaista, ne trebaju i definitivno sam se okrenuo montažnoj gradnji. Želim unaprijed znati cijenu i rok gradnje, što kod, klasične gradnje, u Primorju, gdje ću graditi, postaje nemoguća misija, ako u obitelji nemaš građevinare!

antonela
13.01.2009., 22:49
Prvo, čestitam antonela na kući koja stiže danas! :)).
Imam molbu: da li bi ti se dalo napisati SVE što si morala obaviti i PLATITI do današnjeg dana kada ti konkretno stiže kuća za sastavljanje. Mislim očigledno si sve prošla pa daj molim te napiši nam to. Koji papiri, koliko su koštali svi papiri zajedno, koliko je trajalo, cijena zemljista, izrada temelja, podruma? itd...

Molim, molim....

Pozdrav..:s:s

pozzzz svima,evo samo da javim da naša kućica stiže sutra,eto sa dva dana zakašnjenja ali sve je to za ljude i smatram to normalnim,naravno nemamo nikakve brige,javili su nam samo da su šleper natovarili,da je prošao bosansku carinu i da čeka do ujutro u Kutini za naše carinjenje i onda ju u toku dana očekujemo u Vžd...pa vam još sve javim...

e a sada odgovaram na sva navedena pitanja pa neka svi čitaju koje zanima...
1.cijena zemljišta- 10500e za 3000m2
2.PGP- 2500kn
3.idejni projekt- 7560 kn
4.rješenje o vujetima gradnje- 800 kn
5.vodni doprinos- 7550 kn
6.komunalni doprinos- 2650 kn
7.suglasnost za vodu- 213,50 kn
8.žup.uprava za ceste,prometno rješenje- 375 kn
9.parcelacija i elaborat za iskolčenje kuće- 4000 kn
10.priključak struje- 12500 kn
11.priključak vode-cca.10000 kn (još se riješava jer moraju proširivati mrežu)
12.priključak i mreža za plin- 15000 kn
13.temelji i iskopi svi,materijal i majstori- 53000 kn
još nas čeka uvađanje plinske instalacije u kuću,cijevi,radijatori i sve što uz to ide i kopanje šahta i septičke jame i naravno uređenje naše male kućice...
sve ostalo vam javim u toku,čim stignem navečer sjesti i napisati vam...
pozzzzzzzzzzzzzzzzzzz i sretno svima...

antonela
13.01.2009., 22:50
i zaboravih dodati na popis;
14.kućica- 29000e
15.prijevoz kuće-1100e

sky cruiser
13.01.2009., 22:58
Alokino,

Gle, isto ti se može dogoditi i sa izvođačima montažnih kuća... opet, stvar je u ljudima a ne u VRSTI gradnje. Ima puno poštenih građevinara , jakoo kvalitetnih s normalnim i konkurentnim cijenama. I ljudi nisu glupi više, naročito ne oni koji se upuštaju u gradnju, velika je konkurencija, i manje više znaju se cijene unutar 10% ...barem je tako u ZG i okolici i svi oni koji su zbilja ozbiljni i žele dobit posao, imaju svoju cijenu i dati će ti ozbiljnu ponudu. Ne može nikako varirati od 600 do milijun kuna. može varirati između 550 i 610 000 kn, i to je to.
Očito u ovom trenutku ne znaš prave ljude i firme, kad takve ponude dobivaš...mogu ti ja na PM poslat 3 izvođača (svi su jako kvalitetni) pa ćeš se uvjerit u ovo što ti ja sad pričam.

alokino
14.01.2009., 04:17
[QUOTE=antonela;18165264]

e a sada odgovaram na sva navedena pitanja pa neka svi čitaju koje zanima...
1.cijena zemljišta- 10500e za 3000m2
2.PGP- 2500kn
3.idejni projekt- 7560 kn
4.rješenje o vujetima gradnje- 800 kn
5.vodni doprinos- 7550 kn
6.komunalni doprinos- 2650 kn
7.suglasnost za vodu- 213,50 kn
8.žup.uprava za ceste,prometno rješenje- 375 kn
9.parcelacija i elaborat za iskolčenje kuće- 4000 kn
10.priključak struje- 12500 kn
11.priključak vode-cca.10000 kn (još se riješava jer moraju proširivati mrežu)
12.priključak i mreža za plin- 15000 kn
13.temelji i iskopi svi,materijal i majstori- 53000 kn

Antonela, daj reci, molim te, na kojoj lokaciji gradiš, jer su ove cijene puno niže nego u Primorju.

alokino
14.01.2009., 04:46
Alokino,

Gle, isto ti se može dogoditi i sa izvođačima montažnih kuća... opet, stvar je u ljudima a ne u VRSTI gradnje. Ima puno poštenih građevinara , jakoo kvalitetnih s normalnim i konkurentnim cijenama. I ljudi nisu glupi više, naročito ne oni koji se upuštaju u gradnju, velika je konkurencija, i manje više znaju se cijene unutar 10% ...barem je tako u ZG i okolici i svi oni koji su zbilja ozbiljni i žele dobit posao, imaju svoju cijenu i dati će ti ozbiljnu ponudu. Ne može nikako varirati od 600 do milijun kuna. može varirati između 550 i 610 000 kn, i to je to.
Očito u ovom trenutku ne znaš prave ljude i firme, kad takve ponude dobivaš...mogu ti ja na PM poslat 3 izvođača (svi su jako kvalitetni) pa ćeš se uvjerit u ovo što ti ja sad pričam.

Slažem se, ali tih pravih ljudi i pravih firmi sve je manje, postali su ugrožena vrsta, prijeti joj izumiranje (barem uz more).

Pričao mi je prijatelj, koji također gradi, da
čim su "majstori" shvatili da se ne razumije u građevinarstvo, istog časa su počeli fušati, njemu pred očima, jer on jednostavno nije znao ( poslije je saznao), da se "to i to" radi upravo na "taj" način i nikako drugačije. A takvih primjera je masu!
A da ne spomijnemo situacije kada izvođač traži avans od 20, 30% unaprijed za materijal i pripremu, naravno, u "kešovini", a ti nisi siguran kada ćeš ga vidjeti i da li ćeš ga vidjeti, a kad dođe, radi par dana i onda juri na drugo gradilište.
Građevinski obrti i tvrke se svakodnevno otvaraju a, po potrebi, i brzo zatvaraju. Tu često uljeću ljudi koji nemaju blage veze sa strukom, ali ih je privukla mogućnost brze zarade. Barem je dosad tako bilo!
Napominjem da se ne razumijem u te poslove i nemam mogućnosti svakodnevno obilaziti gradilište, a nadzorni inženj. mi ne ulijevaju previše povjerenja.

Ali svakako bi bio zahvalan da mi preporučiš nekoga, za koga si se uvjerio da radi kvalitetno i ne igra se ugledom a može ponuditi posao po prihvatljivim cjenama.
Svakako ću morati napraviti temelje i suteren sa hidro izolacijom klasičnom gradnjom. Gradilište je, inače, nedaleko Rijeke, blizu trgovačke zone na Kukuljanovu.

antonela
14.01.2009., 07:32
pozzzzzz alokino,

gradimo u Varaždinu,tj.u užoj okolici Varaždina a sve ovo što pišeš znam da je živa istina jer sam i sama s mora tj.točnije iz Matulja (ali eto udala sam se u Vž),i svjesna sam toga da smo mi ostali u Matuljima vjerojatno sada nebi mogli ništa graditi,upravo zbog cijena kako priključaka i tih državnih davanja tako i što se tiče samih majstora...
ono što ti toplo preporučam je da nađeš neke majstore baš iz krajeva sz Hrv jer ti oni rade jako puno na moru ali po puno boljim i povoljnijim cijenama,barem za sada koliko znam,jer ovi dolje će te opelješiti samo tako,pogotovo ako se nekužiš baš u gradnju...mi smo baš i zbog tog razloga između ostaloga uzeli montažnu kuću jer se suprug nerazumije u građevinu,a ovako dogovoriš,platiš i znaš šta dobiješ...
sretno

Codegun
14.01.2009., 08:21
Da, nakon što zagriješ zidove...

već te dovoljno poznam pa vjerujem da znaš da je toplinski kapacitet zidova pozitivna stvar koju montažna izvedba uopće nema i to joj je mana. Isti ti zidovi kad se ugasi grijanje svoju toplinu predaju nazad prostoru. Baš zbog toga preko noći bez grijanja temperatura padne samo 1°C. Osim toga moji zidovi se nisu ni nikad ni ohladili.

I s obzirom da je netko spomenuo niskoenergetsku kuću, samo želim reći da se takvi pasivni objekti (uglavnom) izvode zidanom a ne montažnom tehnikom. Ja nisam nikad čuo da postoji pasivna kuća izvedena montažno.

dlasic
14.01.2009., 09:04
već te dovoljno poznam pa vjerujem da znaš da je toplinski kapacitet zidova pozitivna stvar koju montažna izvedba uopće nema i to joj je mana. Isti ti zidovi kad se ugasi grijanje svoju toplinu predaju nazad prostoru. Baš zbog toga preko noći bez grijanja temperatura padne samo 1°C. Osim toga moji zidovi se nisu ni nikad ni ohladili.

Da li ću nešto početi ranije grijati, pa da zagrijem zidove, ili ću nastaviti grijati malo duže jer nemam toplinski kapacitet, isto me dođe. Toplinu koju zidovi isijavaju si morao nekako dovesti...

I s obzirom da je netko spomenuo niskoenergetsku kuću, samo želim reći da se takvi pasivni objekti (uglavnom) izvode zidanom a ne montažnom tehnikom. Ja nisam nikad čuo da postoji pasivna kuća izvedena montažno.
Ovo si već barem jednom napisao, i isto tako sam ja stavljao link, evo sada jedan drugi (http://www.fertighaus.de/hersteller.htm?htyp=passivh)

IvanL
14.01.2009., 15:58
IvanL, zašto ste se odlučili za Domusplus a ne npr. za Krivaju ili nekog drugog? jer ako je zid u pitanju i Krivaja ima pojačani zid, sve ovisi o izboru. I ako nije tajna kolika je kuća bila u pitanju i za koju cijenu? hvala puno

Pozz,

Kuca je od 180m2, uzeo sam njihov visoki roh-bau, cijena je neznatno visa 3400kn po kv. Euro je tada bio jako slab, to je ispalo oko 480€.

Uzicao sam jos i TV LCD poklon :top:

A o razlozima odluke sam vec nesto pisao, necu ih previse hvaliti (iako imam svaki razlog za to) da se ne ureknem, ali ako moram jednu stvar istaknuti to je, sto Ameri kazu "exceed customer expectations" - sve sto su obecali su napravili, jos i bolje. Prvi put da mi se to desilo, a kamoli kad se to desi u necemu vaznom kao sto je stambeni objekt...

Žeža
14.01.2009., 18:13
Antonela ovo su stvarno male cifre za vodni i komunalni doprinos. Jeste imali neku staru kuću na tom gradilištu ili kako to da je cifra tako niska? Inače, dobili smo ponudu i od Krivaje, ali moram priznati da nije baš nešto povoljna. 39000 eura + PDV + prijevoz + dizalica + mješalica + skela. Za kuću od 116 kvadrata cijena dođe na 50000 eura. Moram priznati da me razočarala ponuda totalno... Alokino koje je tvoje iskustvo s njima? jel stigla ponuda?

alokino
14.01.2009., 21:09
Alokino koje je tvoje iskustvo s njima? jel stigla ponuda?

Iskreno, čekao sam tvoju ponudu da vidim koliko su digli cijene, a nakon ovog ne znam da li ima potrebe zatražiti potvrdu ovog što si navela.
Zapravo, zanima me koliko je specificirana njihova ponuda u smislu preciznog opisa radova, vrste i debljine materijala itd, jer ako nije dovoljno precizna, onda ni nema dovoljno elemenata za realnu usporedbu.
Već sam odbacio neke ponude koje su bile nedovoljno precizne a bilo je i igranja sa bruto/netto kvadraturama i sličnog.
Upravo očekujem ponudu od Cheminga, a postavio sam vrlo slične polazne osnove, kao za Domus, pa ćemo vidjeti?

Nego, koliko si ti dimnjaka predvidjela u kući. Nakon što je IvanL spomenuo kamin i grijanje cijele kuće, sjetio sam se pogledati smještaj
dimnjaka i shvatio da nisam gđi. iz Domusa naglasio da prostorija od 20-tak kvadrata u suterenu, uz garažu, koja se zapravo naknadno ucrtala, da bi se slijedile linije prizemlja u suterenu, ima smisla jedino za kotlovnicu, odnosno da u njoj bude kotao za kruta goriva i eventualno još jedan za plin ili lož ulje. A budući mi je dimnjak, prvotno predviđen u boravku, četiri metra dalje od vertikale za suteren, onda bi trebalo projektirati još jedan dimnjak za kotlovnicu, a ovaj u boravku predvidjeti za kamin, pa se postavlja pitanje ima li to uopće smisla, npr. za potrebe kraćeg zagrijavanja, recimo navečer, uključiti kamin i zagrijati lagano cijelu kuću pa to onda zadrži toplinu i dio noći, a za cjelodnevno grijanje uključivati sistem u suterenu, a sve u cilju nekakve ekonomičnosti ili je, zapravo jedan dimnjak najjednostavnije i najekonomičnije rješenje za prosječne potrebe.
Ako je netko bio u sličnoj dilemi, molio bi da iznese iskustvo!

forest
15.01.2009., 14:55
I mi se dvoumimo oko izbora gradnje.
Za sada montažna prednjači zbog jeftinije cijene, no kako ovdje čitam to i ne mora uvijek biti jeftinije.
Ohrabrenje je IvanL pa imam pitanje. Kod Domusplus je sada oko 750eura m2 visoki rho-bau. Tvoja cijena je dosta niža, o čemu to ovisi?
Daj stavi neke fotke ako ti nije problem.

forest
15.01.2009., 14:56
Alokino, koliku kvadraturu radiš? I kakva je ponuda, tj.cijena?

sky cruiser
15.01.2009., 20:03
Kod Domusplus je sada oko 750eura m2 visoki rho-bau
750?! :eek:...i to za v.roh bau?

Pa ljudi s tom cifrom rade vile...ključ u ruke

La_LuNa
15.01.2009., 20:10
ma to i je cijena za kljuc u ruke!!
visoki roh bau je, naravno, manje (http://www.domusplus.hr/cjenik.pdf)!!

alokino
15.01.2009., 20:20
Alokino, koliku kvadraturu radiš? I kakva je ponuda, tj.cijena?

Radi se o prizemnici s poluetažom (- Pneto - 120 m2 , bruto cca 145 m2 , Pbruto krova cca 175 m2), ispod koje je suteren sa dvojnom garažom i kotlovnicom (Pneto - 69 m2).
Visoki roh-bau (PVC stolarija sa roletama, transport cca. 150 km) = 365 750 + PDV = 435 000 KN

Temelje i suteren, jasno, rješava investitor, kao pripremne radnje.

Lijepa bi cifra bila bez poreza ali država još uvijek ne honorira niskoenergetske objekte kojima se rješava stambeno pitanje.

alokino
15.01.2009., 20:36
. Kod Domusplus je sada oko 750eura m2 visoki rho-bau. .

Vjerojatno nisi dobro pogledao, to je cjena ključ u ruke i samo za Zagr. županiju.
Inače za njihov vrlo solidan roh-bau između 400 i 450 €/m2
Ima i nekih složenijih objekata gdje se penje do 500 € jer se radi o vrlo razvedenim krovovima i puno velikih staklenih površina, odnosno cijena ti ovisi o puno faktora ali uglavnom se vrti oko katnosti i jasno da će prizemnica u obliku kockice sa krovom imati puno nižu cjenu nego razvedena katnica sa podrumom i potkrovljem.
Uostalom cijene za tipske objekte su istaknute na netu.

sky cruiser
15.01.2009., 21:17
Ček malo, cijena po m2 (ključ u ruke) a nema cijene temelja u tome...pa to je još 50 000 kn ( dodatnih 50 EUR po m2)

Žeža
15.01.2009., 21:48
Alokino, il ja ne kužim ili ovaj iznos plus pdv ne daje to što si napisao. :confused: e da, vidim i da rolete imate u ponudi, a mi npr. nemamo. to je dodatna opcija i koliko je naplaćuju? I mi imamo zasad 1 dimnjak za kamin predviđen, dok smo za centralno rekli da ćemo raditi fasadnog.
Ponuda od Krivaje je npr. specifična u debljini vanjskog zida koji je na ponudi 12 cm + stiropor 5 cm, dok su unatarnji zidovi 10 cm. Crijep je Vinkovci Kontinental, dimnjak promjera 18 (u Domusu je 20), fasada u ponudi je bijela...

Codegun
16.01.2009., 08:11
Ček malo, cijena po m2 (ključ u ruke) a nema cijene temelja u tome...pa to je još 50 000 kn ( dodatnih 50 EUR po m2)

ključ u ruke za 750€/m2?! Tko zna, možda su pogodili keramiku za 1000kn/m2, parket od mahagonija, bazen, kuhinju s Miele aparatima i sl.?!

antonela
16.01.2009., 12:35
Antonela ovo su stvarno male cifre za vodni i komunalni doprinos. Jeste imali neku staru kuću na tom gradilištu ili kako to da je cifra tako niska? Inače, dobili smo ponudu i od Krivaje, ali moram priznati da nije baš nešto povoljna. 39000 eura + PDV + prijevoz + dizalica + mješalica + skela. Za kuću od 116 kvadrata cijena dođe na 50000 eura. Moram priznati da me razočarala ponuda totalno... Alokino koje je tvoje iskustvo s njima? jel stigla ponuda?
pozzzz svima,
evo javljam se nakratko pa natrag na gradilište...
nismo imali nikakvu staru kuću,to su nam izračunali prema volumenu naše kuće iz idejnog projekta,naravno bez terase jer nju nismo ucrtali u projekat...inače takva je cijena za tu našu općinu u vžd...
što se tiče tvoje cijene ona mi se čini ok naspram one koju si dobila prvu kod onog inženjera,jer cijene su im s 01.08.2008. god. išle gore 20%...što se tiče PDV to se moraš dogovoriti s njima,prijevoz smo mi sada platili 1100e za šleper i kamion,a kao što sam napomenula za prizemnicu im netrebaju dizalica niti skela jer si dečki slože sami od foslina i daski,a mješalicu nama za sada nisu niti pitali a rade nam već 2 dana na gradilištu...
i samo da vam kažem i ponavljam opet (rekli su mi sada i sami radnici koji nam upravo postavljaju kuću),sve tvrtke druge kupuju njihove panele i drvo,uvoze i onda nabijaju maržu i cijenu kuća i po kvadratu i po čemu god mogu...oko debljine zidova kao i za dimljake sve se da dogovoriti s njima...
mi smo prezadovoljni,radnici su super,rade ko crvi i jako su dobri i sve se da s njima dogovoriti...nemojte biti skeptični,vjerujte mi...ako je netko s ovog područja slobodno neka dođe k meni pogledati dok postavljaju ako ga zanima...nemojte bezveze plaćati nekome proviziju...
javim se večeras još s novostima ako stignem...
pozzzzzzzzzzzzzzzz

Codegun
16.01.2009., 12:41
da su ovaj sky cruiser i codegun zaista nevjerovatne osobe

odi na moj blog i vidi cijenu koju sam tamo istaknuo koliko je mene koštao netto(!) kvadrat!

Kima07
16.01.2009., 16:58
odi na moj blog i vidi cijenu koju sam tamo istaknuo koliko je mene koštao netto(!) kvadrat!

Prijatelju, to koliko je tebe kostao kvadrat zaista nisam vidio da je itko pitao. Ovdje ljudi raspravljaju o tome kako najpovoljnije doci do montazne kuce a vaši komentari u korist klasicne gradnje zaista su vise iritirajući i mislim da postoje druge teme gdje mozete iznositi svoje mišljenje.Ako ste toliki protivnici montazne gradnje , zasto jednostavno ne zaobidjete ovu temu. Prijateljski pozdrav.

sky cruiser
16.01.2009., 21:29
da su ovaj sky cruiser i codegun zaista nevjerovatne osobe

...ti pročitaj moje postove na ovoj temi u zadnje 2 godine, pa ćeš tek onda vidjeti što ja mislim o montažnim kućama. Ja sam dugo bio u uvjerenju da ću raditi montažnu, ali htio sam samo Marles i na kraju me je odbila cijena, i to je to.

Što se tiče cijene izgradnje objekta, mislim da sam meritoran da ponešto o tome napišem jer sam u zadnjih 8 mjeseci izgradio kuću ( porotherm, beton, drveno krovište) i jako sam up-to-date s cijenama... a kad ovdje pročitam neke cifre zavrti mi se u glavi od njih :eek:.

Codegun
16.01.2009., 21:30
Prijatelju, to koliko je tebe kostao kvadrat zaista nisam vidio da je itko pitao. Ovdje ljudi raspravljaju o tome kako najpovoljnije doci do montazne kuce a vaši komentari u korist klasicne gradnje zaista su vise iritirajući i mislim da postoje druge teme gdje mozete iznositi svoje mišljenje.Ako ste toliki protivnici montazne gradnje , zasto jednostavno ne zaobidjete ovu temu. Prijateljski pozdrav.

koliko je mene koštao kvadrat trebalo bi te zanimati jer se ljudi kod montažne gradnje često zavedu da je cijena takve gradnje niska i zato se na nju odlučuju.

alokino
16.01.2009., 22:11
Alokino, il ja ne kužim ili ovaj iznos plus pdv ne daje to što si napisao. :confused: e da, vidim i da rolete imate u ponudi, a mi npr. nemamo. to je dodatna opcija i koliko je naplaćuju? I mi imamo zasad 1 dimnjak za kamin predviđen, dok smo za centralno rekli da ćemo raditi fasadnog.
Ponuda od Krivaje je npr. specifična u debljini vanjskog zida koji je na ponudi 12 cm + stiropor 5 cm, dok su unatarnji zidovi 10 cm. Crijep je Vinkovci Kontinental, dimnjak promjera 18 (u Domusu je 20), fasada u ponudi je bijela...

Aloha! Greškica. Nije 365 750 nego 356 750 + PDV.

Rolete sa pvc lamelama, u mom slučaju, poskupljuju stolariju za nekih 11 milja kn, sa porezom a radi se o 11 prozora i dva balkonska vrata, pa nije strašno. Tim više što se naknadno ugrađivanje ne preporučuje.
Tražio sam kalkulaciju i za grilje sa pomičnim lamelama, ali kad sam vidio da je doplata 32 milje kuna, ohladio sam se.

Što se tiče Krivaje vidiš i sama da je to za klasu ili dvije slabije od Domusa a razlika u cijeni i nije tako velika a tu su još i garancije, različiti standardi, propisi ... No, zatražit ću i ja od njih ponudu da budem miran.

sky cruiser
17.01.2009., 07:31
Što se tiče Krivaje vidiš i sama da je to za klasu ili dvije slabije od Domusa a razlika u cijeni i nije tako velika a tu su još i garancije, različiti standardi, propisi ...

Jel znaš od kuda je Domus donio svoju tehnologiju (know-how), jel gazda negdje prije radio s montažnim kućama. Gdje su njihove hale gdje sklapaju zidove i kako to izgleda? Nekak su mi se naglo pojavili , a ne mogu ih nigdje smjestit.

dlasic
17.01.2009., 08:33
Jel znaš od kuda je Domus donio svoju tehnologiju (know-how), jel gazda negdje prije radio s montažnim kućama. Gdje su njihove hale gdje sklapaju zidove i kako to izgleda? Nekak su mi se naglo pojavili , a ne mogu ih nigdje smjestit.

Koliko sam upoznat sa ovom firmom, neki ljudi su prešli iz Emanite, a konstrukcija zida mi je jako slična Marlesovoj...

grdosija007
17.01.2009., 09:16
Mi imamo Bramac crijep na Krivajinoj kući i to čak na njihov prijedlog, jer ja sam htjela smeđi-mat, a Nexe grupa za kontinental koji oni obično stavljaju ne garantira za postojanost boje, tako da sve se može dogovoriti. Što se tiče Krivaje u Zg oni su samo lutkice koje po mom mišljenju nemaju pojma ni o čemu, meni konkretno nisu znali na ništa odgovoriti, samo bi rekli dođite taj dan - dolaze bosanci. Tako da znate Krivaja u Zg postoji samo da bi se legalno moglo platiti, zar ne? Sa "bosancima" smo prezadovoljni, od mladog gazde pa do montera koji su ipak najvažniji. Njima niko nije dužan osigurati smještaj, ali kada već dolaze u tvoj kraj (njima nepoznat) stvarno nije problem pomoći im malo, jer oni moraju već prvu noć negdje prespavati, a što se prije smjeste, prije počinju raditi, a zaista rade po cijeli dan i po suncu i po kiši. I što je još važno, s njima se možeš sve dogovoriti, znaju i zid pomaknuti, i novi iskrojiti na licu mjesta ako treba...Što se tiče prijevoza mi smo ga dogovorili s njima (možete i sami ), dva šlepera 1400 eura, nemaš brige s carinom, s ničim, iznos je s PDV-om, ukalkuliran u cijenu kuće i mirna Bosna

Oprosti, da li im nije uvjet za gradnju da im se osigura smještaj i hrana?

antonela
17.01.2009., 11:11
sorry grdosija007 ali zar nisi pročitao postove koje pišemo cijelo vrijeme i nemoguća misija i ja,meni osobno upravo postavljaju krivajinu kuću i po stoti put ponavljam da im ti nisi dužan ništa osiguravati,niti smještaj niti hranu ali mislim da svatko tko je čovjek će pomoći drugim ljudima u nepoznatoj okolini da se prije smjeste i prije počnu raditi,treba im samo preporuka da znaju gdje da traže smještaj,Isuse Bože pa nije ti to valjda toliki problem...znam da post zvuči malo ljutito ali nemojte tako po tim ljudima...
i smatram da je ovo forum o montažnim kućama gdje razmijenjujemo iskustva,probleme i cake jedni drugima a ne forum gdje bi se trebali stalno javljati pobornici zidane gradnje i pljuvati po montažnim kućama,svatko nema odabere što mu odgovara...

antonela
17.01.2009., 11:14
neznam odakle vam info da je Krivaja lošija od ostalih??????????????i to za klasu do dvije????????
ljudi to uopće nije istina!!!!!!!!!!!!

alokino
17.01.2009., 18:30
[QUOTE=IvanL;8494908. (Domus)
A i zid im je daleko najbolji na našem tržištu. Pa radije dam par eura više po m2 za bolji zid.
Kažu mi da kod nas nije definirano što je to Roh-Bau, ali uspoređivao sam i uvidio sam da koriste samo A+ materijale: Bramac Protector, vrhunsku PVC stolariju stako isunjeno plinom, Granopor žbuke, Fermacell koji je hit u De, Isover izolaciju, ma sve po njemačkim standardima... Još uz to je u cijeni su i kamene klupčice, transport, projekt, limarski radovi, smještaj radnika, ma sve. Tvrde mi da mi neće naplatiti niti jedne kune više od onoga što će bit u ugovoru. Nema skrivenih troškova, a uz extra kvalitetu, to mi je najbitnije!! A zid je za klasu bolji od svih ostalih. (uk=0,137, pokazali mi na certificiranom softveru od IGH!).
A najvažnije je što su im prodajni savjetnici fakat znalci.

Koliko sam skuzio, firma koja je radila slicne poslove u Njemackoj, i dosli u Hrvatsku, donjeli tehnologiju i otvorili proizvodnju i prodajni office. K njima su presli najjaci igraci iz Emanite i Domprojekta, tako da s te strane nemam nikakvih bojazni!
Javim se s dojmovima. Uglavnom zaista preporucam da odete kod njih, pa makar na kavu da vidite sto svapski mentalitet i hrvatska pamet rade![/QUOTE]

I čovjek se javio prije par dana iz njihove kuće, super zadovoljan sa izvedenim radovima, profesionalnošću i ispunjenjem svih elemenata ugovora, poglavito garantiranom cjenom i kvalitetom.
Pa, ako nije njihov zaposlenik (nadam se da nije) i ako se još neko javi sa cjelovitim dojmovima i potvrdi kazano, a do sada se više njih pohvalno izrazilo, onda me ništa ne priječi da potpišem predugovor, jer sam se i sam uvjerio u profesionalni odnos i stručnost njihovog projektnog tima.

alokino
17.01.2009., 19:18

Pa prije nekih godinu i pol si o ovome raspravljao, na ovim stranicama i dobio odgovor, koji je i upotpunjem ovih dana.

alokino
17.01.2009., 19:34
neznam odakle vam info da je Krivaja lošija od ostalih??????????????i to za klasu do dvije????????
ljudi to uopće nije istina!!!!!!!!!!!!

Antonela!
Nemoj se ljutit!
Ovdje ne tražimo lošije od drugih, nego ponajbolje u kvaliteti, po prihvatljivim cjenama.
A ovi materijali i dimenzije koje je Žeža spomenula, ipak zaostaju za top ponudom.

A da meni netko danas ponudi cjenu po kojoj si ti dobila kućicu, ne bi previše razmišljao o kvaliteti i garantnim uvjetima već bi odmah rezervirao šlepere.

nemoguća misija
17.01.2009., 19:48
Oprosti, da li im nije uvjet za gradnju da im se osigura smještaj i hrana?

Ništa ne moraš, baš ništa, ali eto mi smo im pomogli, došli njih četvorica u osobnom autu,puni stvari i alata i prvo se trebaju negdje smjestiti, pa kakva moraš biti osoba da im ne pomogneš? (mada ti majstori u svom dugogodišnjem iskustvu imaju i gorkih iskustava). Odveli smo ih na neka mjesta u blizini za koja smo znali da se iznajmljuju sobe za radnike, pomogli im da odaberu i pokazali kako će najlakše dolaziti do gradilišta (mi smo im čak i malo financijski pomogli oko plačanja smještaja, i nismo požalili jer oni su nam to višestruko vratili ), počastili smo im i kojim ručkom, češće pićem, kavom, ali i oni su nas....svakodnevno smo s njima pili kavu...baš smo se s njima skompali, ali još jednom ponavljam, baš ništa od svega navedenog nismo morali.

antonela
17.01.2009., 22:12
evo da javim novosti za one koje zanima,
danas nakon 2 dana na gradilištu,dečki iz krivaje su nam digli kompletne vanjske i untarnje pregradne zidove u zrak,dakle kućica je dobila svoje prve okvire-nemogu vjerovati još uvijek ali istina je,dečki su vrijedni i rade ujutro od 8h do 16h,i sve to po toj hladnoći i snijegu,i nežale se pretjerano,donesemo im kavu,sok i čaja u termosicama i drugo niti ne traže,zadovoljni su sa svakom sitnicom što im se donese,a sve što smo ih pitali da nam naprave ili ih pitamo za savjet sve će napraviti bez problema...
sky cruiser mislim da su ti već i drugi ovdje na forumu uputili istu kritiku kao i ja,stoga je sve dalje suvišno za polemizirati,mislim da bi tvoji savjeti više pridonijeli onima na forumima o klasičnoj gradnji kuće nego nama ovdje-samo neželim da se na sve naše što napišemo javljaš ti sa svojim komentarima kako to ipak nije to,i kako je to u klasičnoj gradnji bolje i ovo i ono...da smo htijeli tako nebi bili sada ovdje...ali ako ti toliko odgovara to,samo ti piši....
alokino,samo sam htijela reći da sve to se može dobiti i kod njih,kako god ti hoćeš u svojem projektu,i deblje zidove i širi dimljak i drugi crijepovi,samo im to treba napomenuti,ono o čemu svi pišu je njihova standardna ponuda koja postoji u startu i u početnoj verziji...baš mi je danas rekao jedan od naših majstora da su nedavno radili blokove za Francusku,zidove debele 60cm jer oni imaju problema zbog ljetnih vrućina-tako da je sve izvedivo...neljutim se ja,samo mi je dosta da ljudi tako pišu po krivaji jer smatram da je to još uvijek zbog neprihvaćanja te nacije i same Bosne,tj. ljudi su skeptični...a oni ipak postoje od 1963...ja nežalim za ničim vezano za moju kućicu!!!

sky cruiser
17.01.2009., 23:32
Pa prije nekih godinu i pol si o ovome raspravljao, na ovim stranicama i dobio odgovor, koji je i upotpunjem ovih dana.

Čuj , niklo ih je dosta u zadnjih 1.5g dana, znam da smo o jednoj firmi pričali ali nisam bio siguran da je to ta firma.

Žeža
17.01.2009., 23:40
Antonela, vjeruj mi da nemam ništa protiv Krivaje, dapače, čak je želim za izvođača. Ali nikako da mi daju pravu i najbolju ponudu. Znaš i sama ustvari. Tako da sve što je izrečeno na njihov račun je samo zbog loše ponude koju sam ja konkretno dobila. Cijena tvoje kuće i nekih drugih koji su ranije dogovarali su neusporedivo povoljnije. Hvala na informacijama o radovima, javljam nam i dalje molim te.
Alokino javi kako je prošlo kod Cheminga.

La_LuNa
18.01.2009., 00:13
postoje raznorazni razlozi zbog kojih se ljudi odlucuju na gradnju montazne kuce, a ne zidane. toplinska izolacija i debljina zidova u usporedbi sa zidanom nije uvijek glavni motiv (kao sto npr. nama nije). i nisam bas primjetila unazad par stranica koliko i sama sudjelujem u temi da je itko iznio nedoumice izmedju zidane i montazne kuce, stoga bas i ne vidim smisao uletavanja onih koji zagovaraju ili grade klasicne kuce. svatko ima pravo na svoj izbor i to bi se trebalo postivati. ovo je tema o montaznim kucama i mene prvenstveno one zanimaju, kao i firme koje ih grade. kada ce mene, ili ikoga s ove teme, zanimati paralele i cijene zidanih kuca, pitat cemo na odgovarajucim temama.
stoga bi bilo lijepo, zbog poradi ove teme, da se svi suzdrzimo rasprava i paralela izmedju montazne i klasicne gradnje.

i samo jednu stvar cu reci, i jedna i druga gradnja imaju svojih nedostataka i ovise o majstorima. i kod jedne i kod druge gradnje moze biti fusarenja. imajte i to na umu kad potezete argumente za i protiv!
antonela, drago mi je sto sve napreduje po planu. mogla bi nam i koju slikicu staviti?

Lakeman
18.01.2009., 00:16
cut..

E hvala na informacijama. Pratimo napredak i dalje! :) Pozzz:top:

sky cruiser
18.01.2009., 07:55
stoga bi bilo lijepo, zbog poradi ove teme, da se svi suzdrzimo rasprava i paralela izmedju montazne i klasicne gradnje.

...vidiš , u tome i jest problem. ti tvrdiš da "netko" stalno vuče ovdje paralele između montažne i zidane a to nije istina, pročitaj malo pažljivije što se piše. ja samo reagiram na gluposti i nebuloze kad netko nazove Domus montažnu kuću "niskoenergetskom za razliku od zidanih "(koje su valjda onda visokoenergetske) i slično. čovjeku treba ukazat da ne zna i da piše pi_darije. jer svaka kuće je niskoenergestka onoliko koliko se uloži u njenu termoizolaciju po svim osima ...pod, zid, strop, krov, stolarija itd.

Da su montažne kuće tople i da troše malo je istina , istina je i da su ugodne za život (ja bio u 3 Marlesice u Mariboru i uvjerio se uživo...toplinska izolacija je fenomenalna i kuće su prekrasne)

sky cruiser
18.01.2009., 14:21
...neću to napravit jer nisam stručnjak! A i ne volim varat "budale" ... čak se razljutim kad vidim da na ovoj temi ljudi varaju "budale" uvjeravajući ih kako se od 2 ploče knaufa i nešto vune dobije pasivna kuća ... nego , ne želim više spamat jednu lijepu temu ... pustimo ljude neka pišu o montažnim kućama a ne mi sami o sebi samima.

btw. ti odi skuhaj jedan grah Bosancima iz Krivaje , bit će bolja kuća. I ja sam dvorio svoje bosance , imali su ptičjeg mlijeka na gradilištu, dok su radili. Sretno s radovima ( i nemoj se sekirati , Krivaje su dobre kuće)

alokino
19.01.2009., 21:33
Alokino javi kako je prošlo kod Cheminga.

Upravo mi je stigla njihova ponuda, gdje sam, izričito, tražio što detaljniji troškovnih građevinsko- obrtničkih radova sa detaljnim opisom montažerskih, krovopokrivačkih, fasaderskih, limarskih, itd. radova i materijala, za individualni projekt, a oni se samo nadopisali na moj e-mail upit, sa par rečenica, i prepisali informativni, uopćeni, opis ponude za tipske objekte, sa svog linka.
Namjerno sam poslao samo tlocrte (ali sam zato detajno opisao izgled i visinske razlike), da vidim kako se snalaze u prostoru, a rezultat je bio porazan.
Dakle, ponuđena cijena je, za moj objekt, oko 15% viša, za sličan nivo dovršenosti, u odnosu na Domus ( temeljitije izvedene električne instalacije ali tanji vanjski i unutarnji zidovi i nije uračunat dimjak).
I moram naglasiti, navedena je "OKVIRNA CIJENA" (dakle dodaj još 15, 20% kod sklapanja ugovora).

petra.č.
19.01.2009., 23:00
hej ljudi!
evo ja sam nova na ovom forumu i isto tako me zanima gradnja tih montažnih kuća. Pošto smo muž i ja odlučili izgraditi kuću a ne znamo kako započeti ja sam počela malo istraživati o tim montažnim kućama.
ANTONELA ja sam iz okolice Varaždina, točnije iz Svetog Ilije pa me zanima gdje ti živiš i dali je moguće doći i pogledati tu tvoju kuću. Unaprijed se zahvaljujem i nadam se da ćeš imati vremena odgovoriti mi, jer koliko vidim tvoja kuća je već u izgradnji

nemoguća misija
20.01.2009., 08:45
[ATTACH]6424[/
ATTACH]

La_LuNa
20.01.2009., 12:44
o boze, codegun, naravno da se ovdje raspravlja o firmama koje grade montazne kuce, jer ovo i jest tema o montaznim kucama!! pa gdje cemo pricato o tome, na temi o zavjesama mozda?! i naravno da se mora razglabati o tim firmama jer je to jedini nacin za izgradnju montazne kuce, nemo's doc u neki ducan tipa pevec ili bauhaus i reci "dajte mi 3 gotova zida", dok vi koji gradite zidane kuce imate puno veci izbor, a time i razlike u cijenama.
naslov ove teme je "Sve o montaznim kucama", a ne "usporedba montazne i zidane kuce".
nitko unazad nekoliko stranica uopce nije spomenuo zidane kuce niti trazio neke paralele, a ti ih uporno guras.
ne zanima nas. shvati. koga zanima, taj ce i pitati. mi smo koncentrirani na montazne kuce (svatko iz svojih razloga, koji se tebe, iskreno, ne ticu.)
ako ti imas toliko znanja i toliko volje pisati te usporedbe, otvori odgovarajucu temu (iako mislim da takva cak i postoji vec, pretrazi malo, cini mi se da sam nalatjela na nju pretrazivanjem).

antonela, ne znam jesi li vidjela, no pitala sam te bi li nam mogla okinuti koju slikicu svoje kucice u nastajanju pa da se divimo? :)

laella
20.01.2009., 12:53
naslov ove teme je "Sve o montaznim kucama", a ne "usporedba montazne i zidane kuce".
La_LuNa me preduhitrila, upravo sam takvo upozorenje htjela napisati :D .

Dakle, smatrajte se upozorenim da ne trollate ovdje sa upisima koji nemaju veze sa tematikom montažnih kuća.

Codegun
20.01.2009., 13:18
nitko unazad nekoliko stranica uopce nije spomenuo zidane kuce niti trazio neke paralele, a ti ih uporno guras.

s obzirom da je naslov teme "Sve o montažnim kućama" mislim da je potrebno da netko tko na cijelu temu gleda iz drugog kuta ima pravo reći što misli. To i je smisao foruma. Svi ovdje zaluđeno pričate o toj vrsti gradnje a nitko ne spominje mane. Ja možda nikad ne bih sudjelovao u ovom topicu da nisam gledao cijelo sastavljanje kuće od Dom projekta i tu mi se sve turbo zgadilo.
Kad bih baš cjepidlačio mogao bi pronaći dosta postova koji su napisani na prethodnim stranicama i koji u sebi sadrže rečenicu: "Odlučili smo se za montažnu gradnju jer nemamo novaca za zidanu..." ili sl. E zato ja ovdje sudjelujem.
Mene paralele ne zanimaju jer ja nikad ne bih odabrao montažnu kuću. Svi moji postovi su reakcija na nešto što je gore napisano. Mislim da imam pravo reći što mislim jer nakon iskustva sa zidnom kućom mislim da i takvo mišljenje spada u ovaj topic. Kud bi forum došao kad bi se o svakoj temi otvarali topici koji se bave detaljima i podvarijantama na neku temu?

laella
20.01.2009., 15:51
@Codegun, raspravama tipa Montažna vs. zidana i obratno nije mjesto ni na temi za montažne kuće, jednako kao ni na temi za zidane kuće.
Takve rasprave se trebaju voditi na izoliranoj temi, pa koga je volja raspravljati, široko mu polje.
Ovdje ekipa želi rješavati konkretnu problematiku NAKON što su se već odlučili za opciju montažne.
Možda su povijesno te dvije teme izgledale drugačije, pa je to uzrok trenutnih nedoumica i nesporazuma.

Zato ovo i pišem.

Dakle, ova tema ostaje SAMO i ISKLJUČIVO za konstruktivne rasprave na temu montažnih kuća, jednako kao što tema Građenje kuće ostaje SAMO i ISKLJUČIVO za konstruktivne rasprave na temu zidanih kuća (moguće da ćemo promijeniti i naslov te teme).

Kima07
20.01.2009., 16:03
Danas sam gledao jednu Krivajinu kuću, dobra je, iako mi se ne svidja što su zidovi obloženi OSB pločama (iverica) dok je kod Domusa formacel koji je cini mi se bolje rješenje, iako vjerojatno to ne bi bio problem ni sa Krivajom dogovoriti.U principu kuća je zaista OK.

laella
20.01.2009., 16:17
Za usporedbu montažne i zidane, kome se diskutira, evo nova tema (http://www.forum.hr/showthread.php?t=415238).

@Kima07, suzdrži se takvih komentara o drugim forumašima, jer su podložni kartoniranju.

sky cruiser
20.01.2009., 21:19
Ljudi mislim da ste sada malo zašli u stranputicu, jer zadirete direktno u slobodu govora i mišljenja jednog (prije svega korektnog) forumaša. Udarate u jedno od osnovnih načela Foruma. Čovjek nipošto nije fulao temu , već naprotiv vrlo izravno i konkretno iznosi činjenice o montažnim kućama , a to što se njegovo mišljenje nekom ne sviđa, to je njegov problem. Ne bavi se on nikakvim usporedbama zidana vs. montažna ako napiše da je Domprojekt sklapao kuću 12 mjeseci...Ili ako napiše kako je takvu kuću teže prodati...Ili ja , ako reagiram na neki post i kažem "nije istina da je to niskoenergetska kuća tj. da troši manje energije od zidane" (jel znam zašto to kažem)

Laella, ti spominješ "neku ekipu" koja tu pokušava nešto realizirat a Codegun (i još neki) ih uporno u tome ometa. Gle, ova tema je stara 4 ili 6 godina, a ta ekipa je tu par tjedana (i dobro da je, jer je tema ponovno aktualna) , ali isto tako možemo reći da je ta ekipa od ove teme napravila temu "Pravne zavrzlame kod kupovine montažne kuće" ili "Što mislite, koji proizvođač MK je najpouzdaniji" ...što je samo jedan segment oko građenja MK. Takva jedna ekipa je upropastila top-temu "Građenje kuće", koju sad možemo nazvati "Pravnim savjetima o građenju"...nitko tamo ne priča više o betonu, željezu , bagerima i šljunku.

antonela
20.01.2009., 22:33
hej ljudi!

ANTONELA ja sam iz okolice Varaždina, točnije iz Svetog Ilije pa me zanima gdje ti živiš i dali je moguće doći i pogledati tu tvoju kuću. Unaprijed se zahvaljujem i nadam se da ćeš imati vremena odgovoriti mi, jer koliko vidim tvoja kuća je već u izgradnji
pozzzzzzzzz,
naša kućica se trenutno postavlja,i to u Žigrovcu,dakle u tvom susjedstvu,ali ostaješ na glavnoj cesti,neideš u Žigrovec na breg...nemožeš fulati nikako,drvena montažna kuća i radnici je baš postavljaju...
slobodno se provozajte,pogledajte i popričajte s radnicima,sve će vam reći što vas zanima...
pozzzzzzzzz

antonela
20.01.2009., 22:35
antonela, ne znam jesi li vidjela, no pitala sam te bi li nam mogla okinuti koju slikicu svoje kucice u nastajanju pa da se divimo? :)

sorry stvarno ali nikako da stignem prije jer smo stalno na gradilištu...
ja nikako da skužim kako se stavljaju slikice,neide mi baš ta tehnologija...
pomognete????

laella
20.01.2009., 22:57
Ljudi mislim da ste sada malo zašli u stranputicu, jer zadirete direktno u slobodu govora i mišljenja jednog (prije svega korektnog) forumaša. Udarate u jedno od osnovnih načela Foruma...
Niti najmanje se ne zadire ni u čiju slobodu govora, ali troll-anje (post-ovi čiji ton, namjera ili nespretan izraz zrače provokacijom, a ponekad i izrugivanje s visine drugih, često novih forumaša) NIJE DOZVOLJENO.
Kao što rekoh, ne ulazim u povijest ove kao ni teme Građenje kuće.
Te dvije teme u ovom trenutku (ili od ovog trenutka..kako vam drago) su koncipirane onako kako sam već napisala.
Otvorena je i dodatna tema za debatu o prednostima i nedostacima jednog i drugog odabira.
Ako bude neophodno izmijenit ćemo naslove 'starih' tema da bude još i jasnije čemu pojedina tema služi.
Ukoliko smatrate da neke postojeće kvalitetne diskusije treba prebaciti na novu temu, nije problem da se one prebace, tako da stoje kao informacija budućim graditeljima ili kupcima montažnih kuća.

Ali ovakva situacija u kojoj se svako malo podižu tenzije na jednoj ili drugoj temi zbog sukoba mišljenja, koja se iznose na manje ili više agresivan način, je neprihvatljiva i neodrživa. I tome je sada kraj.

Za možebitni nastavak ove diskusije možete se obratiti nama moderatorima na PM-ove, jer je ovo za ovu temu itekako offtopic i kao takav će svaki upis ovdje biti obrisan.

A sad molim nastavite o montažnim kućama.

Hvala

P.S. @antonela (i ostali zainteresirani), upute kako staviti slike na forumu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=15555080&postcount=4)

petra.č.
21.01.2009., 13:49
:) ma kako nebi znala sto put kraj nje prođem, baš smo se neki dan ja i muž razgovarali čije bi to moglo biti, a čim si rekla da su komunalije tako jeftine odmah sam si mislila da je to to. Jer smo se i mi raspitivali pa su nam na općini rekli da su kod nas jako jeftine u odnosu na druge.
E baš ti hvala budemo jedan dan došli pogledati.. Na žalost danas pada kiša pa nije bilo nikoga vidla sam. Al nadam se uskorom završetku vaših radova...:s

La_LuNa
21.01.2009., 15:53
je li netko imao iskustva s njima (http://www.tutis.hr/www/?nid=426)?? u smislu trazenja njihove ponude, bilo sto?
cijena (http://www.tutis.hr/www/?nid=450) je primamljiva..
na ovoj stranici zadnja kuca (http://www.tutis.hr/www/?nid=439) (dugo selo - ostrna) je tocno u selu u kojem i mi imamo zemljiste ;D prosli smo kraj kuce, kuca je pod krovom, stolarija je na njoj, samo sto nikoga nije bilo niti u kuci niti oko nje.. cekamo da ulovimo vlasnike pa da ih detaljno izresetamo ;D
(pretpostavljam da su im oni i temelje radili, jer zasto bi inace stavili sliku s temeljima i cisternom betona za deku ako nisu oni to radili)

antonela
21.01.2009., 20:55
pozzzzzzz petra,

pa eto nemamo baš sreće s vremenom,prvo snijeg i hladnoća a sada ova jadna kiša lije ko iz kabla a taman su postavili krovnu konstrukciju...
samo vi navratite kad možete,pogledajte i slobodno uđite...
znači susjede budemo uskoro???eto da i na forumu nađem buduće susjede...

petra.č.
22.01.2009., 10:35
Hej Antonela!
Jučer sam čula slučajno na radiu da je policija privela državljane Bosne i Hercegovine koji rade bez radne dozvole u Žigrovcu. :( Odmah sam se sjetila da možda nije to kod tebe, a iskreno se nadam da nije. Evo ja imam ovaj tjedan još neke ispite na faksu, a muž isto ima neke obaveze, tak da se budemo potrudili drugi tjedan doćti pogledati.

Žeža
23.01.2009., 21:39
Alokino ima li ikakvih novosti vezano uz nove ponude. Jel možda Krivaja sad u nekoj kombinaciji?

pozdrav

alokino
23.01.2009., 21:56
[QUOTE=La_LuNa;18317462]je li netko imao iskustva s njima (http://www.tutis.hr/www/?nid=426)?? u smislu trazenja njihove ponude, bilo sto?
cijena (http://www.tutis.hr/www/?nid=450) je primamljiva..

Ja sam zatražio njihovu ponudu i imao nekoliko sastanaka sa prodajnim savjetnikom koji me pokušao uvjeriti da su najpovoljniji a daju najviše, kako se reklamiraju na svom linku.
Tamo navode da su maknuli tipski cjenik jer će svaku kuću individualno projektirati a takav se pristup ne može definirati jediničnom cijenom po m2 itd...
No dobro, dostavim im individualni projekt sa svim detaljima i animacijama i dam tjedan vremena da to poslože, a oni meni jave: takva kuća, u toj izvedbi dođe 420 €/m2. (pa tko koga tu zaj.. ).
Vade se da nemaju vremena za preciznu ponudu.
Onda im ja dostavim detaljnu ponudu drugog izvođača, gdje je sve napisani i opisano (radovi i materijali, dimenzije i postupak), samo su izbrisane cijene, da bi oni mogli dopisati svoje.
I onda opet čekanje dva, tri tjedna da bi dobio najobičniju brljotinu, gdje je napisano prvih nekoliko cijena na prvoj od ukupno pet stranica, koliko sam tražio.
Njihov agent je, naravno, shvatio da ih precizno uspoređujem sa direktnom konkurencijom i ako napišu sve cijene, dimenzije i materijale, razotkrit će se da su prilično udaljeni od onih standarda koje žele predstaviti na netu a istovremeno nisu ni naročito povoljni jer sam stekao dojam da žele poprilično uštedjeti na materijalu.
Osim toga, navedena cijena odnosila se na bruto kvadraturu, koju su oni računali čak 18 % veću od netto kvadrature (iako je riječ o montažnom objektu) a ispostavilo se da njihov roh-bau, koga su tako nahvalili, ne uključuje lakirano drveno stubište za kat, već to treba nadoplatiti, između 1 i 5 milja €, ovisno o kvaliteti!

Kada se sve zbrojilo ispali su, nimalo primamljivi, sa cjenama a upitne kvalitete i odabira materijala.

alokino
23.01.2009., 22:10
Alokino ima li ikakvih novosti vezano uz nove ponude. Jel možda Krivaja sad u nekoj kombinaciji?

pozdrav

Je! Zatražio sam konkretnu ponudu. Gđa. je, uistinu, susretljiva i ne izbjegava odgovore na bilo koje pitanje.
Istina, pokušala me uvjeriti da mi ne treba najdeblji zid i da mi ne trebaju Fermacell ploče, ali smatram da je to isključivi izbor kupca, da on odluči što je za njega najbolje.
Zapravo, suočio sam ih sa standardima "naše" firme, pa da vidimo koliko "jaku" ponudu mogu izgurati!
Inače, jučer sam poslovno krstario iznad Opatije, pa mi je jedan čovjek pokazao njihovu kuću. Ono što sam mogao vidjeti izvana djelovalo je sasvim pristojno.

Žeža
23.01.2009., 22:14
Moram je i ja ponovo nazvati jer se nismo čule otkad mi je poslala ponudu. Nekako mi se činilo da će ipak ona mene zvati, ali što ja znam.. Ipak radim u komercijali već 6 godina. Uglavnom, pokušat ću dogovoriti bolju ponudu jer ovakva kakvu mi je slala stvarno ne mogu prihvatiti. Sve se bojim što će reći kada ću je u ponudi isto tako tražiti bolji zid, crijep, fasadu u boji... Ali dobro, nema predaje! sretno!

alokino
23.01.2009., 22:17
[QUOTE=Žeža;18371758]Moram je i ja ponovo nazvati jer se nismo čule otkad mi je poslala ponudu.

Čim dobijem njihovu ponudu, javim sve detalje!
Pozdrav!!

deacon
26.01.2009., 08:15
Ima li netko iskustva ili je čuo za firmu Montažne kuće Gorički d.o.o., iz Bedekovčine. Ima web stranica, ali su malo nedefinirani!

capoeira-zagreb
28.01.2009., 08:47
ja sam krenula sa Tutisom u pregovore ali osim sto ispadaju najjeftiniji, nisam zadovoljna nacinom rada. imate li kakvih preporuka ? kuca je do 115 m2 , prizemnica. da tlocrt posaljem na sve koji rade montazne kuce pa da vidim rezultat? ili smatrate da neke nebih trebala uopce kontaktirati? pls, help!

alokino
28.01.2009., 20:39
ja sam krenula sa Tutisom u pregovore ali osim sto ispadaju najjeftiniji, nisam zadovoljna nacinom rada. imate li kakvih preporuka ? kuca je do 115 m2 , prizemnica. da tlocrt posaljem na sve koji rade montazne kuce pa da vidim rezultat? ili smatrate da neke nebih trebala uopce kontaktirati? pls, help!

To da li ispadaju najjeftiniji moraš provjeriti detaljnom analizom, jer se i meni učinilo da su puno povoljniji od drugih, dok nisam zatražio konkretnu ponudu. Npr. cijena koju oni nude odnosi se na bruto kvadraturu, koju oni računaju i do 20% više od korisne (netto) površine stanovanja. I često rade kompromise sa izborom proizvođača građ. stolarije, izborom materijala itd.

Nije toliko bitna gola cijena koliko odnos cijene i kvalitete, odnosno uloženo/dobiveno.
Uostalom zatraži detaljne ponude od svih proizvođača, pa ćeš uskoro vidjeti koliko je netko ozbiljan, poslovan, razumije se u struku i koje materijale nudi po kakvim cijenama. I naravno, što je ponuda detaljnija u opisu materijala i radova te pojedinačnih cijena to je i tvrtka koja stoji iza nje spremnija da se uhvati u koštac sa konkurencijom.
Meni se iskristalizirala jedna tvrtka ali ne bi je htio, za sada, hvaliti, jer smo još u fazi idejnog projekta.

jpereglin
29.01.2009., 10:34
Čitajući komentare na ovome forumu, nismo mogli zaobići sva pitanja i nedoumice koje ljudi imaju pa smo odlučili podijeliti svoje iskustvo sa svima koji dvoje oko gradnje montažne kuće u angažmanu tvrtke Domusplus.
Mi, evo živimo 3 mjeseca u kući koju su oni radili i možemo reći samo jedno: PREZADOVOLJNI SMO! :rofl:To zadovoljstvo odnosi se i na suradnju s izvođačem i na kvalitetu kuće koju smo odabrali. Izuzevši mukotrpne pregovore s bankom:s i ugovaranjem kredita, ni za čim što se tiče Domusa ne žalimo. Naprotiv, profesionalnost koju su pokazali nešto je što posebno izdvajamo.
Nakon dugog internetskog pretraživanja, proučavanja cjenika, ponuda i kataloga, odlučili smo se za Domusplus. Razlozi: kvaliteta materijala, transparentne cijene i ponuda, fleksibilnost pri dogovaranju oko idejnog rješenja i svih ostalih detalja. Odabrali smo Terru 81, roch-bau, tlocrt izokrenuli na 100 načina i odabrali odgovarajući te nakon sve papirologije (koja je najgori dio oko stambenog zbrinjavanja), Domus 1.9. 2008. započinje gradnju naše kućice iz snova. Moramo napomenuti da cijena kvadrata nije nimalo odstupila od dogovorene (nas je kvadrat koštao cca 518 eura/m2. Da, mnogi će reći da je puno, ali ovu smo opciju odabrali ne zbog niske cijene , već zbog kvalitete proizvoda i brzine gradnje. Radovi su trajali 3 tjedna (za ekipu radnika imamo samo riječi hvale), a unutarnje uređenje potrajalo je oko 1,5 mjesec. Mi smo 12. 11. 23008. uselili u svoj novi dom.:D
Život u kući: toplinska izolacija je fenomenalna - takva da Zagorkinom kalijevom peći grijemo cijelu kuću i hodamo kratkih rukava (jest da je prizemnica, ali na cijenu grijanja od 1200 kn godišnje, priznajte, svima rastu zazubice!:mad:)
Također treba spomenuti da smo od Domusa dobili popust 3% za jednokratnu uplatu sredstava te poklon TV LCD Samsung.:mig:
Zato, nakon svega, kažemo: Da moramo ponovno birati, učinili bismo isto.
A što se tiče žalbi na posjete izgrađenim objektima...naše je mišljenje da to i treba ostati poslovna tajna nkon što ljudi usele (pa zamislite da vam 10 parova tjedno šeće po kući i postavlja more pitanja zašto i kako....meni bi to bilo naporno...
Eto, toliko od nas! Sretno svima s gradnjom! A za neodlučne....:Tko ne riskira, ne profitira!
Franjo i Jelena

rossko
29.01.2009., 14:14
Ima li netko iskustva ili je čuo za firmu Montažne kuće Gorički d.o.o., iz Bedekovčine. Ima web stranica, ali su malo nedefinirani!

bio sam s njima na nekoliko sastanaka i sviđa mi se način razmišljanja...pogledao sam neke njihove kuće u zagorju i sasvim su ok............ popričaj malo s tipom i vidjet ćeš i sam.........

sky cruiser
30.01.2009., 12:09
Čitajući komentare na ovome forumu, nismo mogli zaobići sva pitanja i nedoumice koje ljudi imaju pa smo odlučili podijeliti svoje iskustvo sa svima koji dvoje oko gradnje montažne kuće u angažmanu tvrtke Domusplus.
Mi, evo živimo 3 mjeseca u kući koju su oni radili i možemo reći samo jedno: PREZADOVOLJNI SMO! :rofl:To zadovoljstvo odnosi se i na suradnju s izvođačem i na kvalitetu kuće koju smo odabrali. Izuzevši mukotrpne pregovore s bankom:s i ugovaranjem kredita, ni za čim što se tiče Domusa ne žalimo. Naprotiv, profesionalnost koju su pokazali nešto je što posebno izdvajamo.
Nakon dugog internetskog pretraživanja , proučavanja cjenika, ponuda i kataloga, odlučili smo se za Domusplus. Razlozi: kvaliteta materijala, transparentne cijene i ponuda, fleksibilnost pri dogovaranju oko idejnog rješenja i svih ostalih detalja. Odabrali smo Terru 81, roch-bau, tlocrt izokrenuli na 100 načina i odabrali odgovarajući te nakon sve papirologije (koja je najgori dio oko stambenog zbrinjavanja), Domus 1.9. 2008. započinje gradnju naše kućice iz snova. Franjo i Jelena

Kažeš "nakon dugog internetskog pretraživanja" , a ovdje si se registrirao jučer...a ova tema ti je prva stvar kad na Google ukucaš pojam Montažne kuće" !? I postoji od 2004 godine. :D
Malo mi bacaš na neku tajnicu iz firme "Gore-navedene". Kao da čitam katalog.

btw. ispričavam se ako sam malo sarkastičan, ali ne mogu se oteti tom dojmu.

Old fart
30.01.2009., 18:56
I ja imam isti dojam ,i to ne samo na ovom podforumu :(

jpereglin
31.01.2009., 19:28
Onima kojima je razlog pojavljivanja na ovome forumu iritantno napadanje:
Znate,neki čitaju postove na forumima (pa tako i na ovome), a da se ne odlučuju pisati jer nemaju vremena za odgovaranja i "sučeljavanja" tipa ovoga.
Čitali smo ovu raspravu još prije pola godine jer nas je zanimalo što ljudi misle o ovoj temi i kakva iskustva imaju. Nismo sudjelovali u raspravi jer smo imali važnijeg posla (npr. ishoditi kredit i sagraditi kuću). A sada, kada imamo što reći i
pokazati, javljamo se s razlogom i želimo podijeliti svoje iskustvo s onima koji su u nedoumici.
BTW.: Sarkazam je suvišan jer su neki očito stekli krivi dojam (aludiram tu i na pogađanje mojeg zanimanja ,uz dužno poštovanje tajnicama, ali ja radim u prosvjeti!). Očito je da su te rečenice napisane samo da bi se "digla prašina" i izazvala reakcija. Nemam namjeru prepucavati se i uzalud trošiti riječi.

Još jednom sretno svima koji grade ili se na to odlučuju!

alokino
01.02.2009., 10:37
pozdrav

Kao što sam najavio, zatražio sam i njihovu ponudu, da dobijem konkretnu sliku svih ponuđača koji ulaze u konkurenciju.

Kada sam im poslao materijale, javila mi se gospođa iz "TMK" d.o.o. i prva stvar koja me iznenadila, da oni ne rade takvu poluetažu i da je onda krov kompliciran itd.
Pa temelji su ionako betonski, odnosno visinska razlika će biti izvedena već u armirano-betonskim radovima a zakošeni krov, razbijen na tri krovišta, sa spuštenim stropom, profićima ne bi smio biti problem.
Čini mi se, da to odudara, malo više, od njihovih standarda i tu nastaju problemi.
Onda, uporno potenciraju OSB ploče, iako sam izrazito zahtjevao "Fermacell". ( netko je ranije spomenuo da to nije problem dogovoriti sa njima, ali izgleda da je problem).
Onda debljina zida, u, ponuđenom-Comfort sistemu gradnje, također je neuvjerljiva. Nikakvi konkretni koeficijenti se ne nude ?! već stoji: "Objekti rađeni u Krivaja sistemu gradnje osiguravaju odgovarajuću termičku i akustičnu izolaciju" A koju i koliku ?!?
Ako to nije potkrepljeno konkretnim izračunima i brojkama, onda potpada pod frazeologiju.

Nadalje, nude samo drvenu građ. stolariju.
Limarski radovi, prijevoz,mješalica i skela padaju na teret izvođača.
Kada se zbroje samo gole cijene, onda ispada 15 do 20 % povoljnije, od npr. Domusa. ali kada se kakvoća i vrste materijala stave u odnos sa cijenama, onda se gubi ta prednost.

A ako, uzmemo u obzir činjenicu da uopće ne bi mogli, prema ponudi koju su sačinili, slijediti moj individualni projekt, tada je manevarski prostor za nekakav dogovor, koji bi zadovoljio obje strane, bitno sužen.

Velorien
01.02.2009., 10:51
Koliko Krivaja točno traži eura po m2?

alokino
01.02.2009., 11:04
Limarski radovi, prijevoz,mješalica i skela padaju na teret izvođača.
.

Ispravak - na teret investitora.

alokino
01.02.2009., 11:15
Koliko Krivaja točno traži eura po m2?

To ovisi o konkretnom projektu.
Vidjeli smo, još prošlo ljeto, da je, nezahtjevna, prizemnica od 100-tinjak kvadrata išla oko 30 milja €, sa PDV-om, dakle 300/m2.
U međuvremenu su cijene išle 20 % gore, a tu je još prijevoz, skela, mješalica.
I to sve nekako hoda za objekte koji ne odstupaju bitno od tipskih objekata, inače se stvari kompliciraju.

Žeža
01.02.2009., 14:31
hvala Alokino na novim informacija. čini se da su naše sumnje potvđene na više strana - Domusplus ima stvarno dobru ponudu. treba pripaziti na par stvari - tipa kao što si rekao hidroizolacija, ali sve ostalo je stvarno korektno. Svi koji imaju iskustvo s njima i žive u kućama koje su oni izgradili, neka nam kažu na što bi eventualno trebalo pripaziti, jer sigurno ima ponešto

Velorien
02.02.2009., 01:41
To ovisi o konkretnom projektu.
Vidjeli smo, još prošlo ljeto, da je, nezahtjevna, prizemnica od 100-tinjak kvadrata išla oko 30 milja €, sa PDV-om, dakle 300/m2.
U međuvremenu su cijene išle 20 % gore, a tu je još prijevoz, skela, mješalica.
I to sve nekako hoda za objekte koji ne odstupaju bitno od tipskih objekata, inače se stvari kompliciraju.

Znači visoki rohbau od 100m2 bi negdje došao 36000€ + npr. 1000€ za prijevoz, skele itd.? Pa to je recimo još uvijek povoljno, makar su prije stvarno bili best buy. :)

jpereglin
02.02.2009., 10:08
hvala Alokino na novim informacija. čini se da su naše sumnje potvđene na više strana - Domusplus ima stvarno dobru ponudu. treba pripaziti na par stvari - tipa kao što si rekao hidroizolacija, ali sve ostalo je stvarno korektno. Svi koji imaju iskustvo s njima i žive u kućama koje su oni izgradili, neka nam kažu na što bi eventualno trebalo pripaziti, jer sigurno ima ponešto

Ako radite roch-bau hidroizolaciju stavljate sami (prvo samo na mjesta gdje će biti zidovi, a kad se postave zidovi po ostalim prostorijama - čisto iz razloga da ne dođe do oštećenja).
Nama je žao što nismo bili u mogućnosti uzeti "ključ u ruke" jer bi dečki to odradili da ne bismo niti znali da smo imali posla s nekakvim majstorima. Ovako se ipak na kraju odvuklo i bilo je malo uzrujavanja oko gletanja zidova (gletaju se samo spojevi - a hvala Bogu, ima ih izobilje:)
Zato, ako imate para...preportuka: KLJUČ U RUKE i ne morate "živce u gips":D

sky cruiser
02.02.2009., 19:34
Hidroizolacija je posao koji možete sami odraditi za 2h, s nekim frendom ili susjedom. Brener, kanta Recitola i rola ljepenke V3 za 120 kn. Ne vrijedi s tim razbijati glavu.

Ključ u ruke po meni nikako, ni slučajno, naročito ne kod Krivaje...koji su iz Bosne i ovdje nemaju razrađenu shemu. Dobit ćete najlošiju robu (a ima toga jako puno...) po cijeni top materijala. Neka oni stav svoju kuću i nek idu doma. A to bih rekao i svim drugima...

antonela
02.02.2009., 21:25
jpelegrin,
zanima me kako ste riješili podove u vašoj kućici,odnosno dali ste radili klasičnu glazuru ili ste na stiropor stavljali letve i osb ploče??i ako ste stavljali klasičnu glazuru koliko ste čekali da se osuši pošteno da ste mogli nastaviti dalje sa radovima,odnosno parketima ili ....?jer mi se čini da ste relativno brzo ušli u kuću s obzirom na početak montaže i datum useljenja?jer mi smo čuli svakakve verzije oko tih podova pa me zanima tvoje mišljenje pošto si to radio u mk!hvala
mi smo hidroizolaciju isto stavili prvo samo na mjesta gdje će biti zidovi a kasnije kada sve završe ćemo staviti po cijelim prostorijama...

sky cruiser,
a odakle ti znaš da je ključ u ruke toliko loša opcija ako radiš zk?zbilja si svestran!!!!!

laella
02.02.2009., 22:25
@antonela, smanji malo tenzije.
Možda ćeš na ovaj način dobiti i neki dobronamjeran savjet, pokušaj biti malo parlamentarna.

Za slučaj da su ostale neke nejasnoće ili nedoumice: tema je 'Montažna kuća' i na tu temu svako ima pravo (bez provociranja, vrijeđanja, ismijavanja) napisati što misli, svidjelo se to mišljenje nekom ili ne.
Sve dok ih ne počne uspoređivati sa zidanim kućama - za to postoji posebna tema.

antonela
03.02.2009., 08:18
uopće nema tenzija s moje strane...
ja se upravo zalažem da ovo ostane tema za montažne kuće kao što si napisala/o...a mislim da neki drugi nameću svoja stajališta i zagovaranja,
jer ja sam upravo ovdje da osluškujem svaki dobrodošao komentar za mk,odnosno da si i sama pomognem ako mogu...

jpereglin
03.02.2009., 08:20
jpelegrin,
zanima me kako ste riješili podove u vašoj kućici,odnosno dali ste radili klasičnu glazuru ili ste na stiropor stavljali letve i osb ploče??i ako ste stavljali klasičnu glazuru koliko ste čekali da se osuši pošteno da ste mogli nastaviti dalje sa radovima,odnosno parketima ili ....?jer mi se čini da ste relativno brzo ušli u kuću s obzirom na početak montaže i datum useljenja?jer mi smo čuli svakakve verzije oko tih podova pa me zanima tvoje mišljenje pošto si to radio u mk!hvala
mi smo hidroizolaciju isto stavili prvo samo na mjesta gdje će biti zidovi a kasnije kada sve završe ćemo staviti po cijelim prostorijama...

sky cruiser,
a odakle ti znaš da je ključ u ruke toliko loša opcija ako radiš zk?zbilja si svestran!!!!!

Mi smo strojno riješili glazure. Ali smo iznajmili strojeve koji suše glazure, inače ne bismo mogli do proljeća useliti. Pločice su polijepili odmah, jer vlaga na njih ne utječe, a svuda gdje je išao laminat sušili su strojevi i kad se vlaga spustila sa 4.4 na 2.1 stavili smo laminate.

Codegun
03.02.2009., 08:40
uopće nema tenzija s moje strane...
ja se upravo zalažem da ovo ostane tema za montažne kuće kao što si napisala/o...a mislim da neki drugi nameću svoja stajališta i zagovaranja,
jer ja sam upravo ovdje da osluškujem svaki dobrodošao komentar za mk,odnosno da si i sama pomognem ako mogu...

meni se čini da po tebi više nitko nema pravo ništa reći. Eto i ja se usuđujem reći ti i "nametnuti svoje stajalište" - "ključ-u-ruke" je najlošija varijanta! Reskirati ću spominjanje zidane kuće samo zbog slikovitog objašnjenja: ne zaboravi da se montažna i zidana razlikuju samo u zidovima i međuetažnim pločama. Sve ostale instalacije i zahvate radi ista ekipa majstora (u obje izvedbe) i najbolje je za svaku etapu tražiti zasebnu ponudu jer ćeš tako dobiti veću kvalitetu a vjerojatno i nižu cijenu. Ma koju varijantu odabrala - ako cijeniš svoj novac i budućnost - onda trebaš biti stalno prisutna na gradilištu i nikome previše ne vjeruj. Prepusti svaku etapu ekipi koja to najbolje zna, a ne da neka ekipa koja je došla iz Bosne sastaviti montažnu kuću, uvodi npr. vodu.

antonela
03.02.2009., 09:13
codegun,malo si ipak pretjerao u procjenjivanju mene kao osobe, i hvala za savjet u svakom slučaju...i imaš pravo na svoje mišljenje oko ključa u ruke,ja sam samo lijepo pitala da mi se objasni zašto to nije dobra opcija-zanima me to!!!!tj. tražim savjet zašto nije dobro!!!
mi smo uzeli mk koja nam je došla sa već uvedenim instalacijama vode i stuje u zidovima,jer smo to dobili u cijeni kuće koju sam već prije spominjala...
što se tiče ostalih radova podova,keramike,grijanja i ostaloga,to ćemo sami sa majstorima tih struka...
ja sam jedna od tih koja je konstantno svaki dan na gradilištu dok se radi,od skupljanja ponuda,obilaženja trgovina zbog cijena materijala pa do samog nadzora na gradilištu jer mogu reći da ponešto i znam...

Codegun
03.02.2009., 09:18
...mi smo uzeli mk koja nam je došla sa već uvedenim instalacijama vode i stuje u zidovima,jer smo to dobili u cijeni kuće koju sam već prije spominjala...

nije vam došla s tim nego su to uveli nakon što su sastavili (ili budu) zidove. Mislim da si i tu fazu već trebala prepustiti nekom provjerenom izvođaču koji se s tim bavi jer bi na taj način uštedila. Stvar je u tome što je izvođač MK angažirao svog kooperanta za taj posao koji vjerojatno nije neki dobar i iskusan majstor nego je najjeftiniji tako da isporučitelj tvoje MK može tebi naplatiti najveću proviziju za taj posao. Pusti nek svatko radi posao koji najbolje zna.

antonela
03.02.2009., 09:24
zidovi naše mk su došli sa već uvedenim instalacijama,kao što sam rekla,bila sam na istovaru građe i vidjela zidove kada su ih odmatali i montirali...oni to rade u svojoj tvornici prema projektu tvoje kuće,neradi im nikakav kooperant nego oni to sami sastavljaju kada sastavljaju te zidove,dakle sve se radi kod njih u njihovoj tvornici, i nesmatram to greškom,već sam čula da je kod mk veći problem sve uvoditi naknadno nego da ti već dođe u zidovima...to je moje mišljenje i stojim iza toga...

Codegun
03.02.2009., 09:31
zidovi naše mk su došli sa već uvedenim instalacijama,kao što sam rekla,bila sam na istovaru građe i vidjela zidove kada su ih odmatali i montirali...oni to rade u svojoj tvornici prema projektu tvoje kuće,neradi im nikakav kooperant nego oni to sami sastavljaju kada sastavljaju te zidove,dakle sve se radi kod njih u njihovoj tvornici, i nesmatram to greškom,već sam čula da je kod mk veći problem sve uvoditi naknadno nego da ti već dođe u zidovima...to je moje mišljenje i stojim iza toga...

mislim da si eventualno vidla bužire za struju (prazne) uvedene u zidove. I isto tako mislim, da je jednostavno nemoguće da cijevi za vodu i odvodnju već budu u zidovima.