PDA

View Full Version : Kvizomani, navalite!

stranice : 1 2 3 4 [5] 6 7

simple
17.10.2007., 07:16
:trio: :zivili: :jumping: :klap: :lux: :cheer: :tulum: :tulum:

simple
17.10.2007., 07:49
Evo i postupno odgovora:

2. Ćerka jednog pokojnog pevača i njegove pokojne žene nosi ime po izmišljenom liku iz Petra Pana, kako se zove ovaj par, a kako se zove ćerka? Tajger Lili (ćerka M. Hačinsa i Pole Jejts)

Inače, INXS su mi odlični ("By my side" mi je jedna od 5 najdražih pjesama ikad), ali ovo ni blizu nisam znao. A da ne govorim da su mi likovi iz Nigdjezemske odavno ishlapili iz sjećanja, ostadoše samo Petar Pan, Wendy i kapetan Kuka... ni T od Tiger Lilly... hmmm, možda postoji kakva verzija za odrasle da se podsjetim :mig: :D .

Usput, veliko hvala pokretaču teme i ostalim kvizomanima što su mi donijeli dosta trenutaka spoznaje, i još puno više ispraznih, tugaljivih pogleda kad bi netko uspješno odgovorio na s moje strane neodgovoreno pitanje (uz samoutjehu tipa "Ma znao sam ja to, ali danas je južina, pa se teško koncentrirati...") :D . Svaka čast :top: :top: :top: !!!

PS. Puno pozdrava lexlutoru od

colbert
17.10.2007., 09:54
He. he nikog nema ili svi čekaju 23:30h.:cerek:

Evo, meneka si zeznujo, ja sam cekala do pol 12 i onda sam zanjonjala... :)

colbert
17.10.2007., 09:57
4. Stendhalov sindrom

Ovo nisam znala! Bas zanimljivo...

macka
17.10.2007., 12:00
E pa drugari ovo nam je 1000. post!!!! Srećan nam jubilej!!!! Kad sam otvorio ovaj topic ni slutio nisam da će biti ovako uspešan zahvaljujem svima, a posebno korisnicima:Colbert, Downtown, sal Mirabilis,X-Type, Simple. myko, kikinda007. fredrik, mačka, enky, castor8, Joza124, i love IT, jebate led, tau, aqualung, pilatus i još puno puno drugih. Nadam se da će mo se i dalje super zezati.:)

Usput, veliko hvala pokretaču teme i ostalim kvizomanima što su mi donijeli dosta trenutaka spoznaje, i još puno više ispraznih, tugaljivih pogleda kad bi netko uspješno odgovorio na s moje strane neodgovoreno pitanje (uz samoutjehu tipa "Ma znao sam ja to, ali danas je južina, pa se teško koncentrirati...") . Svaka čast!!!

:cerek: :five: :cerek: :zivili: :tulum: :cheer: :headbang:

colbert
17.10.2007., 12:19
:zivili: :tulum:

Da se i ja pridruzim tulumu: :rock: :trio: :headbang: :gitara: :rozi: :Pivo: :cheer: :tulum:

lexlutor
17.10.2007., 13:01
Ovo nisam znala! Bas zanimljivo...

E pa sad znaš. A ime je dobio naravno po piscu Stendalu (ili Mari-Anri Bejlu) kako mu je pravo ime.

colbert
17.10.2007., 17:35
E pa sad znaš. A ime je dobio naravno po piscu Stendalu (ili Mari-Anri Bejlu) kako mu je pravo ime.

A dobro, to sam skuzila da je po njemu, ipak sam studirala francuski :cerek: ...

macka
17.10.2007., 18:28
aj evo opet mene u ulozi ispitivača :cerek:

1. Zastave kojih država imaju najviše zvijezda na sebi?
2. Što točno znači 'alibi'?
3. Koja riječ na arapskom znači 'stari čovjek', iako danas označava i pleme, vladara, mudraca...?
4. St. Patrick je, uz Irsku, svetac zaštitnik koje države?
5. Gdje je sjedište Interpola?
6. Kako se na swahiliju kaže 'nemaš brige'?
7. Koja država je pristupila G7 pa su postali G8?
8. Koja država na svijetu ima najviše fakulteta?
9. Što su Mizari, Kikazari i Iwazari?
10. Što je 'smućkao' dr. John S. Pemberton?

kikinda007
17.10.2007., 18:36

1. Zastave kojih država imaju najviše zvijezda na sebi?SAD
2. Što točno znači 'alibi'?
3. Koja riječ na arapskom znači 'stari čovjek', iako danas označava i pleme, vladara, mudraca...? šeik
4. St. Patrick je, uz Irsku, svetac zaštitnik koje države? nigerija -to je bilo vec
5. Gdje je sjedište Interpola? lyon
6. Kako se na swahiliju kaže 'nemaš brige'?
7. Koja država je pristupila G7 pa su postali G8? rusija
8. Koja država na svijetu ima najviše fakulteta? singapur
9. Što su Mizari, Kikazari i Iwazari?
10. Što je 'smućkao' dr. John S. Pemberton? coke

papa

Pilatus
17.10.2007., 18:55
6. Kako se na swahiliju kaže 'nemaš brige'? HAKUNA MATATA

simple
17.10.2007., 18:55

2. Što točno znači 'alibi'? Latinski, "drugdje"
8. Koja država na svijetu ima najviše fakulteta? Indija
9. Što su Mizaru, Kikazaru i Iwazaru? Tri pametna majmuna - jedan ne gleda zlo, drugi ne slusa, a treci ne govori zlo

Pilatus
17.10.2007., 18:58
1. Zastave kojih država imaju najviše zvijezda na sebi?
SAD,Brazil

macka
17.10.2007., 20:23
uhh, prebrzi ste :D
da ne quotam svakog zasebno, evo odgovori... :top: onima koji su tocno odgovorili!

1. Zastave kojih država imaju najviše zvijezda na sebi? SAD & Brazil
2. Što točno znači 'alibi'? negdje drugdje
3. Koja riječ na arapskom znači 'stari čovjek', iako danas označava i pleme, vladara, mudraca...? šeik
4. St. Patrick je, uz Irsku, svetac zaštitnik koje države? Nigerija (jbg, tko će popamtiti koja su sve pitanja bila) :)
5. Gdje je sjedište Interpola? Lyon
6. Kako se na swahiliju kaže 'nemaš brige'? Hakuna matata
7. Koja država je pristupila G7 pa su postali G8? Rusija
8. Koja država na svijetu ima najviše fakulteta? Indija
9. Što su Mizari, Kikazari i Iwazari? 3 mudra majmuna
10. Što je 'smućkao' dr. John S. Pemberton? Coca-Colu

kikinda007
18.10.2007., 14:24
da i ja vec jednom izgubim junf sa setom pitanja!

1.kako se zvalo prjevozno sredstvo Mickey Mousea?
2.koje godine je dovrsena katedrala u Barceloni Sagrada Familia Gaudia?
3.kako se zove osoba koja je najzasluznija za povratak stare formule jednog od najjacih americkih brandova?
4.koliko iznosi najdalje baceni aut na nekoj sluzbenoj nogometnoj utakmici?
5.što je Belmopan?

petaka za prvi put, ako bog da bice toga jos!
valjde cete se bar malo namuciti...

simple
18.10.2007., 14:55
da i ja vec jednom izgubim junf sa setom pitanja!

1.kako se zvalo prijevozno sredstvo Mickey Mousea? Sjećam se samo automobila s nekim brojem :D .
2.koje godine je dovrsena katedrala u Barceloni Sagrada Familia Gaudia? Zar je dovršena?
3.kako se zove osoba koja je najzasluznija za povratak stare formule jednog od najjacih americkih brandova? Je li možda Coca Cola u pitanju i pokušaj uvođenja nove formule osamdesetih? :ne zna:
4.koliko iznosi najdalje baceni aut na nekoj sluzbenoj nogometnoj utakmici? Bubam, oko 40 m...
5.što je Belmopan? Grad?

macka
18.10.2007., 15:09
2.koje godine je dovrsena katedrala u Barceloni Sagrada Familia Gaudia? Zar je dovršena?
hem, to sve i ja gledam... :misli:
jedino ako nije nesto ful frisko pa da jos nismo culi informaciju :D

kikinda007
18.10.2007., 15:10
1.kako se zvalo prijevozno sredstvo Mickey Mousea? Sjećam se samo automobila s nekim brojem :D .
3.kako se zove osoba koja je najzasluznija za povratak stare formule jednog od najjacih americkih brandova? Je li možda Coca Cola u pitanju i pokušaj uvođenja nove formule osamdesetih? :ne zna:
4.koliko iznosi najdalje baceni aut na nekoj sluzbenoj nogometnoj utakmici? Bubam, oko 40 m...
5.što je Belmopan? Grad?

1.- (bar nije ono na sto sam ja mislio) mozda ih ima vise ali ja sam pucao na ono prvotno
2.hehe +
3.na dobrom putu si...
4.+/- trazim malo preciznij odgovor
5.+ sad jos samo napisi di se nalazi (mozes i funkciju grada)

p.s. mozda su mi pitanja malo nedefinirana al znate kak se veli: prvi put uvjek boli...

x-type
18.10.2007., 15:16
konacno da sam uletio kad se trazi moje glavno podrucje - glavni gradovi! Belmopan je glavni grad Belizea. ponosno to izjavljujem bez guglanja :D

kikinda007
18.10.2007., 15:22
konacno da sam uletio kad se trazi moje glavno podrucje - glavni gradovi! Belmopan je glavni grad Belizea. ponosno to izjavljujem bez guglanja :D

bravo majstore!

simple
18.10.2007., 15:25
1.- (bar nije ono na sto sam ja mislio) mozda ih ima vise ali ja sam pucao na ono prvotno
2.hehe +
3.na dobrom putu si...
4.+/- trazim malo preciznij odgovor
5.+ sad jos samo napisi di se nalazi (mozes i funkciju grada)

p.s. mozda su mi pitanja malo nedefinirana al znate kak se veli: prvi put uvjek boli...

Nažalost, bez guglanja ne mogu dalje od ovoga... za Belmopan je već x-type dao potpun odgovor. Za Coca Colu znam da su zbog konkurentnosti Pepsiju jedno vrijeme proizvodili po novoj formuli, ali su ipak vratili staru... ja mislim da je ovo apsolutno neodgovorivo bez pripomoći sa strane.
A što se Mickeya tiče, možda role... ili tricikl :ne zna: .

kikinda007
18.10.2007., 15:32
-da, i bila je jedna osoba koja je pokrenula "rat" protiv te nove formule! neki dan je bio dokumentarac o tom događaju pa me inspiriralo za ovu temu (mozda ce netko znati...)
-probaj puknut rekord za aut mozda i pogodis (inace taj podatak se u zadnjih par dana vrtio na eurosportu)
-wrong! nikako s mickeyem na zelenu granu!

simple
18.10.2007., 15:33
-wrong! nikako s mickeyem na zelenu granu!

Avion :D ? Lokomotiva?

simple
18.10.2007., 15:44
-da, i bila je jedna osoba koja je pokrenula "rat" protiv te nove formule! neki dan je bio dokumentarac o tom događaju pa me inspiriralo za ovu temu (mozda ce netko znati...)

Onda barem daj pomoć ljudima, npr. prezime je jednako engleskom obliku množine prezimena jednog od bijelaca iz originalnog američkog "dream teama" iz Barcelone '92. A po imenu mu ne bismo trebali suditi o spolnoj orijentiranosti :lol: :mig: .

colbert
18.10.2007., 15:46

Ja sam isto tu doma! Makar sam bila bolja ko klinka... :cerek:

kikinda007
18.10.2007., 15:50
ole!
simple je kralj ove teme!

ostalo:
1.kako se zvalo prijevozno sredstvo Mickey Mousea?
4.koliko iznosi najdalje baceni aut na nekoj sluzbenoj nogometnoj utakmici?

fredrik
18.10.2007., 17:46
1.kako se zvalo prijevozno sredstvo Mickey Mousea? Vlak naravno
4.koliko iznosi najdalje baceni aut na nekoj sluzbenoj nogometnoj utakmici?reći ću negdje 30 metara

Pilatus
18.10.2007., 17:48
1.kako se zvalo prijevozno sredstvo Mickey Mousea? Vlak naravno

Ja mislio parobrod(steamboat willy:confused: )

fredrik
18.10.2007., 19:08
E vidiš možda sam zazujo. Bio sam siguran da je vlak. Sad više nisam.

jebate led
18.10.2007., 19:12
1.kako se zvalo prijevozno sredstvo Mickey Mousea?

Lada Niva Kabrijo
http://www.familyshoppingbag.com/mickwall3.jpg

simple
18.10.2007., 20:29
Evo, dragi moji kvizomani, i jednog seta pitanja radnog naziva "Sportom protiv svega i u svemu malo sporta". Ne zamjerite mi na osebujnosti :) stila kod nekih pitanja, to je samo da učinimo stvari malo zanimljivijima i teže odgonetljivima (kao da će vam to zasmetati, ali eto... ).

1. U imenu i prezimenu poznatog pisca i naslovu njegova najpoznatijeg djela kriju se prezimenom dvojica nogometaša, reprezentativaca kluba iz jednog europskog glavnog grada. Kako se zove nogometni klub čije boje brane? (HINT: Pierce Brosnan)
2. Liverpoolovi igrači Andriy Voronin i Steve Finnan možda nikada ne bi dijelili klupski dres da su njihovi preci podlegli pod prijetnjom Holodomora i An Gorta Móra. Uzrok je isti. O čemu se radi?
3. Jedan je slavni srednjoeuropski nogometaš nastupao i za reprezentaciju Španjolske, ali je neizbrisiv trag u povijesti nogometa ostavio postizavši zgoditke za reprezentaciju druge države. Kao trener vodio je jedan grčki klub do finala Europskog kupa. Tko je on?
4. Zemlja dugog bijelog oblaka majka je čovjeka koji je prvi korakom dosegao najviše oblake, i ljudi koji plesom otvaraju svaku međunarodnu bitku na zelenom polju. Koja je država geografskim položajem najudaljenija zemlji iz prethodne rečenice?
5. Kardinalova ljubavnica vjerojatno nije bila navijačica nogometnog kluba s nebeskoplavim dresom kojemu je toliko, kao pravi vođa navijača, privržena bila osoba s kojom je povezujemo. Tko je on?
6. Da je kojim slučajem Humphrey Bogart tražeći blago umjesto blaga našao dokaze o postojanju drevne igre Maja, slične odbojci, rekli bismo da je zalutao na obronke krive planine. On bi se svejedno mogao naći opravdanje. Koje?
7. U kojem je sportu legalno bacati kamenje na kuće?
8. Dva brežuljka bijahu svojedobno najviša na svijetu. Jedan je bio stariji i dvije godine hvalio se drvom lotusa sa svojih padina, a drugi je dočekao da njegovo drvo šljive rodi samo jednom i nikad više. O kojem se sportu radi i tko su oni?
9. Nađi poveznicu: Iran, desnica, svila!
10. Jedan kralj na slikama se prikazuje samo u profilu, a najomiljeniji je u Omahi i u Texasu. On je...?

colbert
18.10.2007., 20:51
Nish ne znam. Predajem se.

simple
18.10.2007., 21:09
Nish ne znam. Predajem se.

Hej, nemoj tako. Ovo su pitanja kod kojih je guglanje neophodno - asocijacija je ono što donosi prevagu, a ne izvor informacija. Iskreno, cilj mi je bio otežati ljudima pronalaženje informacije, barem kod nekih pitanja :) .
Usput, da ih nisam smislio, teško bih i na jedno od ovih pitanja znao odgovor.

Pilatus
18.10.2007., 21:14
1. U imenu i prezimenu poznatog pisca i naslovu njegova najpoznatijeg djela kriju se prezimenom dvojica nogometaša, reprezentativaca kluba iz jednog europskog glavnog grada. Kako se zove nogometni klub čije boje brane? (HINT: Pierce Brosnan) Celtic?
2. Liverpoolovi igrači Andriy Voronin i Steve Finnan možda nikada ne bi dijelili klupski dres da su njihovi preci podlegli pod prijetnjom Holodomora i An Gorta Móra. Uzrok je isti. O čemu se radi? guglao sam pa mi nije zanimljivo napisati odgovor
3. Jedan je slavni srednjoeuropski nogometaš nastupao i za reprezentaciju Španjolske, ali je neizbrisiv trag u povijesti nogometa ostavio postizavši zgoditke za reprezentaciju druge države. Kao trener vodio je jedan grčki klub do finala Europskog kupa. Tko je on?Ferenc Puškaš

6. Da je kojim slučajem Humphrey Bogart tražeći blago umjesto blaga našao dokaze o postojanju drevne igre Maja, slične odbojci, rekli bismo da je zalutao na obronke krive planine. On bi se svejedno mogao naći opravdanje. Koje? Blago Sierra Madre je ime filma.Možda kriva Sierra Madre

9. Nađi poveznicu: Iran, desnica, svila! ćiro blažević

ostalo mislim

Pilatus
18.10.2007., 21:17
5. Kardinalova ljubavnica vjerojatno nije bila navijačica nogometnog kluba s nebeskoplavim dresom kojemu je toliko, kao pravi vođa navijača, privržena bila osoba s kojom je povezujemo. Tko je on?

Da nije Mussolini i njegova ljubav prema Laziu(nebeskoplavim)

EDIT- Fuck google

Pilatus
18.10.2007., 21:20
4. Zemlja dugog bijelog oblaka majka je čovjeka koji je prvi korakom dosegao najviše oblake, i ljudi koji plesom otvaraju svaku međunarodnu bitku na zelenom polju. Koja je država geografskim položajem najudaljenija zemlji iz prethodne rečenice?.[/B]

oni ragbijaši što plešu haku?
edit-samoa?

novi zeland-najudaljeniji

simple
18.10.2007., 21:34
Odgovoreno:

3. Jedan je slavni srednjoeuropski nogometaš nastupao i za reprezentaciju Španjolske, ali je neizbrisiv trag u povijesti nogometa ostavio postizavši zgoditke za reprezentaciju druge države. Kao trener vodio je jedan grčki klub do finala Europskog kupa. Tko je on? Ferenc Puskas - mađarska laka konjica, 84 gola u 85 nastupa, trener Panathinaikosa
5. Kardinalova ljubavnica vjerojatno nije bila navijačica nogometnog kluba s nebeskoplavim dresom kojemu je toliko, kao pravi vođa navijača, privržena bila osoba s kojom je povezujemo. Tko je on? Benito Mussolini - Kardinalova ljubavnica naziv je njegove jedine knjige, vođa = duce, navijač Lazia
6. Da je kojim slučajem Humphrey Bogart tražeći blago umjesto blaga našao dokaze o postojanju drevne igre Maja, slične odbojci, rekli bismo da je zalutao na obronke krive planine. On bi se svejedno mogao naći opravdanje. Koje? Sierra Madre su obje planine (ima ih još).

simple
18.10.2007., 21:36
oni ragbijaši što plešu haku?
edit-samoa?

novi zeland-najudaljeniji

Blizu si. Pažljivo pročitaj pitanje.

Celtic i Ćiro nisu točan odgovor.

simple
18.10.2007., 21:39
Neodgovoreno:

1. U imenu i prezimenu poznatog pisca i naslovu njegova najpoznatijeg djela kriju se prezimenom dvojica nogometaša, reprezentativaca kluba iz jednog europskog glavnog grada. Kako se zove nogometni klub čije boje brane? (HINT: Pierce Brosnan)
2. Liverpoolovi igrači Andriy Voronin i Steve Finnan možda nikada ne bi dijelili klupski dres da su njihovi preci podlegli pod prijetnjom Holodomora i An Gorta Móra. Uzrok je isti. O čemu se radi?
4. Zemlja dugog bijelog oblaka majka je čovjeka koji je prvi korakom dosegao najviše oblake, i ljudi koji plesom otvaraju svaku međunarodnu bitku na zelenom polju. Koja je država geografskim položajem najudaljenija zemlji iz prethodne rečenice?
8. Dva brežuljka bijahu svojedobno najviša na svijetu. Jedan je bio stariji i dvije godine hvalio se drvom lotusa sa svojih padina, a drugi je dočekao da njegovo drvo šljive rodi samo jednom i nikad više. O kojem se sportu radi i tko su oni?
10. Jedan kralj na slikama se prikazuje samo u profilu, a najomiljeniji je u Omahi i u Texasu. On je...?

Pilatus
18.10.2007., 21:47
Drugi pokušaj - Branko Ivanković?

hmhmhmhmhm

Pilatus
18.10.2007., 21:48
Drugi pokušaj - Branko Ivanković?

hmhmhmhmhm

Curling?

simple
18.10.2007., 22:01
Curling?

:top:

simple
18.10.2007., 22:03
Neodgovoreno 6/10:

ST!
18.10.2007., 22:10
:flop:

evo malo cu jos pomoci...

2. vjecnost, stolica, Pariz, carstvo, cizma

luj 14?

kikinda007
18.10.2007., 22:21
Ja mislio parobrod(steamboat willy:confused: )
+++

-najdalje baceni aut-48 m

simple
18.10.2007., 22:21
...
Ovo su Downtownova pitanja na koja nismo odgovorili:

1. U sto je je Raider 1991. promijenio ime?
3. 1995. se suskalo o $14m za prava na jednu pjesmu, tko je kupac a tko prodavatelj?
6. Abramovic je za Chelsea dao £140m, njegov predhodnik je dao puno, puno manje. O kojem iznosu se radilo? £1 milijun
7. Tko je bila prva zena udana za Beatlesa?
10.U spilu od 52 karte jedan kralj nema brkove, koji? Kralj srca
12.Sto FC Celtic nije imao do 1994.?

Pilatus
18.10.2007., 22:26
Ovo su Downtownova pitanja na koja nismo odgovorili:

1.U sto je je Raider 1991. promijenio ime?Radi se o preseljanjuOakland Raidersa,zar ne?

ST!
18.10.2007., 22:33
[B]
12.Sto FC Celtic nije imao do 1994.?

nesto sa imenom u imenu su imali sponzora iman negdi kartu sa jedne utakmice iz 93(od strica)pa javim konacno rjesenje

simple
19.10.2007., 07:00
Neodgovoreno:

by Downtown
1. U što je je Raider 1991. promijenio ime?
3. 1995. se šuškalo o $14m za prava na jednu pjesmu, tko je kupac, a tko prodavatelj?
7. Tko je bila prva žena udana za Beatlesa?
12. Što FC Celtic nije imao do 1994.?

by simple
2. Liverpoolovi igrači Andriy Voronin i Steve Finnan možda nikada ne bi dijelili klupski dres da su njihovi preci podlegli pod prijetnjom Holodomora i An Gorta Móra. Uzrok je isti. O čemu se radi? (HINT: Tko radi...)
4. Zemlja dugog bijelog oblaka majka je čovjeka koji je prvi korakom dosegao najviše oblake, i ljudi koji plesom otvaraju svaku međunarodnu bitku na zelenom polju (HINT: haka by Pilatus). Koja je država geografskim položajem najudaljenija zemlji iz prethodne rečenice?
9. Nađi poveznicu: Iran, desnica, put svile! (HINT: voda)
10. Jedan kralj na slikama se prikazuje samo u profilu, a najomiljeniji je u Omahi i u Texasu. On je...? (HINT: "most")

macka
19.10.2007., 10:50
10. Jedan kralj na slikama se prikazuje samo u profilu, a najomiljeniji je u Omahi i u Texasu. On je...? (HINT: "most") kralj u kartama?

simple
19.10.2007., 11:15
10. Jedan kralj na slikama se prikazuje samo u profilu, a najomiljeniji je u Omahi i u Texasu. On je...? (HINT: "most") kralj u kartama?

Da. Odgovor se prihvaća. :top:

Radi se o kralju karo (King of Diamonds) - Omaha i Texas Hold'em dvije su pokeraške igre, "most" je "bridge", ilitiga kartaška igra bridž.

Pilatus
19.10.2007., 15:57
[B][COLOR="Red"]4. Zemlja dugog bijelog oblaka majka je čovjeka koji je prvi korakom dosegao najviše oblake, i ljudi koji plesom otvaraju svaku međunarodnu bitku na zelenom polju (HINT: haka by Pilatus). Koja je država geografskim položajem najudaljenija zemlji iz prethodne rečenice?

čovjeka koji je prvi korakom dosegao najviše oblake pa da - Edmund Hilary(Novozelanđanin)

Sad ako sam dobro razumio pitanje(koja je država geografski najdalje od NZ-a),na brzinu pregledavajući atlas,čini mi se da je Island točan odgovor.
Ili sam opet krivo shvatio:confused:

simple
19.10.2007., 16:14
pa da - Edmund Hilary(Novozelanđanin)

Sad ako sam dobro razumio pitanje(koja je država geografski najdalje od NZ-a),na brzinu pregledavajući atlas,čini mi se da je Island točan odgovor.
Ili sam opet krivo shvatio:confused:

Tako je, traži se država najudaljenija od Novog Zelanda. Samo moraš uzeti u obzir oblik Zemlje i to je to. Dakle, Island nije, u Europi jest...

Pojašnjenje odgovora: NZ je u maorskom jeziku Aotearoa, odnosno "zemlja dugog bijelog oblaka"; Sir Edmund Hillary, Novozelanđanin, bio je prvi čovjek na Mount Everestu; haka je ples kojim novozelandski ragbijaši obilježavaju početak međunarodne utakmice.

macka
19.10.2007., 16:32
8.Dva brežuljka bijahu svojedobno najviša na svijetu. Jedan je bio stariji i dvije godine hvalio se drvom lotusa sa svojih padina, a drugi je dočekao da njegovo drvo šljive rodi samo jednom i nikad više. O kojem se sportu radi i tko su oni?

e unisti me ovo pitanje :D
jedina poveznica koju pronalazim lotusa, sljive i sporta je kung-fu, ali to mi ne pomaze... aj daj hint :ne zna:

Pilatus
19.10.2007., 16:40
Tako je, traži se država najudaljenija od Novog Zelanda. Samo moraš uzeti u obzir oblik Zemlje i to je to. Dakle, Island nije, u Europi jest...

Pojašnjenje odgovora: NZ je u maorskom jeziku Aotearoa, odnosno "zemlja dugog bijelog oblaka"; Sir Edmund Hillary, Novozelanđanin, bio je prvi čovjek na Mount Everestu; haka je ples kojim novozelandski ragbijaši obilježavaju početak međunarodne utakmice.
Nemam globus u blizini nažalost:(,Google Earth ne pomaže,baš previše,ali Norveška mi se čini kao moguće rješenje)

simple
19.10.2007., 17:15
Nemam globus u blizini nažalost:(,Google Earth ne pomaže,baš previše,ali Norveška mi se čini kao moguće rješenje)

Kad pratiš meridijan u pravcu sjevera Norveška je bliža Novom Zelandu od tražene zemlje. Odgovor je sada samo tehničke prirode, tako da dajem :top: ; prvi mi je dio pitanja bio značajniji, a traženi podatak je samo jedna zanimljivost, i meni neočekivana. Radi se o Španjolskoj.

simple
19.10.2007., 17:21
e unisti me ovo pitanje :D
jedina poveznica koju pronalazim lotusa, sljive i sporta je kung-fu, ali to mi ne pomaze... aj daj hint :ne zna:

Samo prevedi sljedeće pojmove na jezik sporta: dva brežuljka, stariji i mlađi, svojedobno najviši na svijetu, lotus 2x i šljiva 1x.
Rješenje leži u šljivi, premda, ovako poredano, i bez šljive je više nego odgovorivo!

Pilatus
19.10.2007., 17:25
Samo prevedi sljedeće pojmove na jezik sporta: dva brežuljka, stariji i mlađi, svojedobno najviši na svijetu, lotus 2x i šljiva 1x.
Rješenje leži u šljivi, premda, ovako poredano, i bez šljive je više nego odgovorivo!
Hill Damon i Graham!

EDIT
Šljiva-viljemovka(Williams Renault 1996,pobjednički Damonov bolid)
2xlotus-Lotus:D (2 naslova Grahama u Lotusu)

Dva brežuljka(Hill-brdo, brežuljak:rofl:)

simple
19.10.2007., 17:28
Hill Damon i Graham!

:top: :top: :top:

Formula 1 - Graham Hill (dvostruki svjetski prvak u momčadi "Lotus") i njegov sin Damon Hill (svjetski prvak u momčadi "Williams" - bio bi još jednom da ne bi nesportskog Schumacherova poteza na zadnjoj utrci sezone - kako li sam tad suze ronio :) ). Williams je i poznata sorta šljive (viljamovka, he he) :D Hill, iliti brežuljak po naški, štono bi se reklo.

EDIT: Sram te bilo, još mi i čar objašnjavanja oduzimaš :mama: :cry: :zubo: :zubo: :zubo: .

simple
19.10.2007., 17:39
Neodgovoreno:

by Downtown
1. U što je je Raider 1991. promijenio ime?
3. 1995. se šuškalo o $14m za prava na jednu pjesmu, tko je kupac, a tko prodavatelj?
7. Tko je bila prva žena udana za Beatlesa?
12. Što FC Celtic nije imao do 1994.?

by simple
2. Liverpoolovi igrači Andriy Voronin i Steve Finnan možda nikada ne bi dijelili klupski dres da su njihovi preci podlegli pod prijetnjom Holodomora i An Gorta Móra. Uzrok je isti. O čemu se radi? (HINT: Tko radi...)

Pilatus
19.10.2007., 17:44
Ja sam genije,čudo prirode.... (http://www.youtube.com/watch?v=ATv722b8grA)

Sram te bilo, još mi i čar objašnjavanja oduzimaš
No hard feelings:)

Pilatus
20.10.2007., 09:26
by simple

Sjetio se!
Tottenham iz Londona

Pierce Brosnan je bio ključan,tj jedna od njegovih uloga Robinson Crusoe(autor knjige po kojoj je film napravljen - Daniel Defoe)

U Tottenhamu igraju dva engleska reprezentativca Paul Robinson i
Jermaine Defoe

Pilatus
20.10.2007., 09:33

Ovo je stvarno prelako za izguglati

Tu sam još i dalje na mrtvoj točki.

simple
20.10.2007., 13:49
Sjetio se!
Tottenham iz Londona

Pierce Brosnan je bio ključan,tj jedna od njegovih uloga Robinson Crusoe(autor knjige po kojoj je film napravljen - Daniel Defoe)

U Tottenhamu igraju dva engleska reprezentativca Paul Robinson i
Jermaine Defoe

simple
20.10.2007., 13:56
Ovo je stvarno prelako za izguglati

Pa da. Holodomor i An Gorta Mor su događaji iz povijesti Ukrajine i Irske, a radi se o gladi (u Ukrajini 1932.-33., često zvana i ukrajinskim genocidom, odnijela je milijune života; za Irsku svi znamo - bolest krumpira u 19. stoljeću bila je uzrokom tzv. lošeg života).

simple
20.10.2007., 13:59
Neodgovoreno je ostalo samo ovo, uz dodatnu, konačnu pomoć :) :

9. Nađi poveznicu: Iran, desnica, put svile! (HINTOVI: voda, majica)

Pilatus
20.10.2007., 15:26
Neodgovoreno je ostalo samo ovo, uz dodatnu, konačnu pomoć :) :

9. Nađi poveznicu: Iran, desnica, put svile! (HINTOVI: voda, majica)
Tudum sam, i ništa mi ne pada na pamet:(

simple
20.10.2007., 16:30
Tudum sam, i ništa mi ne pada na pamet:(

Odgovor je POLO. Sport potječe iz Perzije (sadašnji Iran) i smije se igrati samo desnom rukom. "Put svile" asocijacija je na osobu znanu kao Marko Polo, "voda" na vaterpolo, a "majica" na polo majice. Da sam spomenuo automobil bilo bi lako :) .

Pilatus
20.10.2007., 16:35
Odgovor je POLO. Sport potječe iz Perzije (sadašnji Iran) i smije se igrati samo desnom rukom. "Put svile" asocijacija je na osobu znanu kao Marko Polo, "voda" na vaterpolo, a "majica" na polo majice. Da sam spomenuo automobil bilo bi lako :) .

Ne bi nikad pogodio pa da si napisao i Volkswagen!

Iako sam na asocijaciju voda u jednom trenutku i pomislio "vaterpolo" ali dalje totalna blokada:D

Sport potječe iz Perzije (sadašnji Iran) i smije se igrati samo desnom rukom
ovo prvi put čujem:ne zna:

kikinda007
20.10.2007., 17:51
bogami ja isto!
sta sve nece covjek ovdje nauciti...

Polo must be played right handed. Left handed play was ruled out in 1975 for safety reasons. To date, only 3 players on the world circuit are left-handed.

lexlutor
20.10.2007., 19:11
Tačno u 23h objavljujem novi set pitanja zato dobro se spremite!!!!

colbert
20.10.2007., 19:16
Tačno u 23h objavljujem novi set pitanja zato dobro se spremite!!!!

Drzim te za rijec!
:cerek:

lexlutor
20.10.2007., 22:00
Evo održao sam reč.Tačno 23h! Proglašavam početak kviza. Ako ne odgovorite sve u 01h dajem odgovore. Pitanja su mislim lagana za razliku od prethodnih i lako se mogu izguglati, ali pokusajte sami.

1. Ako je let 714 za Sidnej kako se zove napoznatiji putnik?
2. Koje napisao knjigu Šindlerova lista?
3. Kako se zove bog braka i svadbe u grčkoj mitologiji?
4. Koji američki predsednik je jedini rođen na nacionalni praznik (4. jula)?
5.Kako se zove građanin Kejn?
6.Iz kojeg jezika potiče reč vampir?
7.kako glasi pravo ime golf legende Tajger Vudsa?
8.Za posredovanje u kojem ratu je Teodor Ruzvelt dobio Nobela za mir?
9.Kako je ime Sizifovog oca?
10.Koji slikar je bio u burnoj vezi sa Almom Maler?
11.Koji naučnik i filozof je poznat po rečenici: Sve je već bilo?
12.Kako se zvalo pismo minojske civilizacije?
13.kako glasi moto FBI?
14.Koja osoba je uhapšena 1955. godine jer nije u busu htela ustati jednom belcu?
15.Kako se strucno zove govorna mana kod koje osoba umesto slova R izgovara slovo L?
16. "Zovi me Ismael" je rečenica kojom počinje koja poznata knjiga?
17.kakva kola je izumeo Đorđ Palmon?
18.Slika koje glumice je bila na atomskoj bombi testiranoj 1946. godine na ostrvima Bikini?
19.Kako se zove devojka Alfa u istoimenoj seriji?
20.Kako se zvala letelica kojom je Lajka letela u kosmos?

Toliko od mene!:)

kikinda007
20.10.2007., 22:23
5.charles foster
7.eldrick, erick degenerick
13.fidelity bravery integrity -iiliti- vjernost hrabrost ispravnost
14.rosa pasrks

lexlutor
20.10.2007., 22:33
5.charles foster:top:
7.eldrick, erick degenerick:top:
13.fidelity bravery integrity -iiliti- vjernost hrabrost ispravnost:top:
14.rosa parks :top:

colbert
20.10.2007., 23:09
10.Koji slikar je bio u burnoj vezi sa Almom Maler? Oskar Kokoschka
13.kako glasi moto FBI?
14.Koja osoba je uhapšena 1955. godine jer nije u busu htela ustati jednom belcu?
15.Kako se strucno zove govorna mana kod koje osoba umesto slova R izgovara slovo L?
16. "Zovi me Ismael" je rečenica kojom počinje koja poznata knjiga? Moby Dick
18.Slika koje glumice je bila na atomskoj bombi testiranoj 1946. godine na ostrvima Bikini? Betty Grable?
20.Kako se zvala letelica kojom je Lajka letela u kosmos? Sputnik 2

lexlutor
20.10.2007., 23:16
10.Koji slikar je bio u burnoj vezi sa Almom Maler? Oskar Kokoschka:top:
13.kako glasi moto FBI?
16. "Zovi me Ismael" je rečenica kojom počinje koja poznata knjiga? Moby Dick:top:
18.Slika koje glumice je bila na atomskoj bombi testiranoj 1946. godine na ostrvima Bikini? Betty Grable?:flop:
20.Kako se zvala letelica kojom je Lajka letela u kosmos? Sputnik 2:top:

lexlutor
20.10.2007., 23:17
Neodgovoreno

4. Koji američki predsednik je jedini rođen na nacionalni praznik (4. jula)
18.Slika koje glumice je bila na atomskoj bombi testiranoj 1946. godine na ostrvima Bikini?

colbert
20.10.2007., 23:19
18. Jel Rita Hayworth?

lexlutor
20.10.2007., 23:21
18. Jel Rita Hayworth? Ahaaaa:top: Priznaj da si virnula malo.:D

basgo
20.10.2007., 23:56
6.Iz kojeg jezika potiče reč vampir? hrvatski?
19.Kako se zove devojka Alfa u istoimenoj seriji? Ronda?

lexlutor
21.10.2007., 00:00
6.Iz kojeg jezika potiče reč vampir? hrvatski?:flop:
19.Kako se zove devojka Alfa u istoimenoj seriji? Ronda?:top:

basgo
21.10.2007., 00:43
Jesi siguran za 6?
Vidi http://www.answers.com/topic/vampire?cat=health, između ostalog piše:
"vampire
from Serbo-Croatian
This word originated in Yugoslavia, Croatia, Bosnia-Herzegovina"

lexlutor
21.10.2007., 00:59
Jesi siguran za 6?
Vidi http://www.answers.com/topic/vampire?cat=health, između ostalog piše:
"vampire
from Serbo-Croatian
This word originated in Yugoslavia, Croatia, Bosnia-Herzegovina"

Rec vampir se u svetskim recnicima navodi kao rec srpskog porekla, al ok moze srpsko/hrvatskog.:top:

sal_mirabilis
21.10.2007., 03:12

Linearno A i linearno B su otkrivena. B je, mislim, i dešifrirano.

jagor
21.10.2007., 09:53
3. Himen

simple
21.10.2007., 10:34
Neodgovoreno

2. Koje napisao knjigu Šindlerova lista? Nitko; Schindlerovu arku netko već jest :D
8.Za posredovanje u kojem ratu je Teodor Ruzvelt dobio Nobela za mir? Rusko-japanski rat
9.Kako je ime Sizifovog oca? Eol
17.kakva kola je izumeo Đorđ Palmon? Spavaća

lexlutor
21.10.2007., 11:03
sve ste tacno odgovorili ostalo su:

4. Koji americki predsednik je jedini rodjen na nacionalni praznik,4.jula?

simple
21.10.2007., 11:29
Nitko je točan odgovor (što ćeš, tvrdoglav sam :azdaja: :D :D :D :mig: )! Knjiga Schindlerova lista ne postoji; postoji samo film tog naziva, snimljen na osnovi knjige Schindlerova arka Thomasa Keneallyja.

lexlutor
21.10.2007., 11:52
Nitko je točan odgovor (što ćeš, tvrdoglav sam :azdaja: :D :D :D :mig: )! Knjiga Schindlerova lista ne postoji; postoji samo film tog naziva, snimljen na osnovi knjige Schindlerova arka Thomasa Keneallyja.:top:

fredrik
21.10.2007., 12:38
4. Koji americki predsednik je jedini rodjen na nacionalni praznik,4.jula? Calvin Coolidge
1. Ako je let 714 za Sidnej kako se zove napoznatiji putnik? Tintin
11.Koji naučnik i filozof je poznat po rečenici: Sve je već bilo? Možda Nietzsche?

lexlutor
21.10.2007., 16:01
4. Koji americki predsednik je jedini rodjen na nacionalni praznik,4.jula? Calvin Coolidge:top:
1. Ako je let 714 za Sidnej kako se zove napoznatiji putnik? Tintin:top:
11.Koji naučnik i filozof je poznat po rečenici: Sve je već bilo? Možda Nietzsche?:flop: Nije nego Ben Akiba

Aj nek neko postavi nova pitanja.

colbert
21.10.2007., 17:08
Ahaaaa:top: Priznaj da si virnula malo.:D

Nisam!! Ja kad nemam pojma, onda to kazem jasno i glasno... :D
Oklijevala sam izmedju njih dvije, inace dosta dobro poznam staru holivudsku kinematografiju...

colbert
21.10.2007., 17:13
2. Koje napisao knjigu Šindlerova lista? Nitko; Schindlerovu arku netko već jest :D
8.Za posredovanje u kojem ratu je Teodor Ruzvelt dobio Nobela za mir? Rusko-japanski rat
9.Kako je ime Sizifovog oca? Eol
17.kakva kola je izumeo Đorđ Palmon? Spavaća

Ajme ja cu se ubit! Pa kak si skuzio da je Palmon u biti Pullman? :rofl:
Jer nek se zna, cita se najobicnije Pulm(a)n.

lexlutor
21.10.2007., 17:17

Pa tako transkribovano ne bi pronasla na guglu.:D

colbert
21.10.2007., 17:27
Pa tako transkribovano ne bi pronasla na guglu.:D

Al to je izvrtanje cinjenica :D ! Sram te bilo :cerek: !
A inace, ne bi mi trebao gugl za to, gledala sam jednu emisiju o Pullman Orient Expressu na National Geographicu il tak nekom kanalu...
Meni ti je Palmon zvucalo kao neki mafiozo...

simple
21.10.2007., 19:12

Pullman je jedini George kojeg dovodim u vezu s kolima, a kad je još u pitanju korišteno "kakva" umjesto "koja" odgovor se nametnuo sam od sebe :D .

sal_mirabilis
21.10.2007., 19:43
Teškom mukom sklopih novu hrpicu. Vidjet će se to po kvaliteti pitanja. Ako sam ponovio koje staro, neka me oni boljeg pamćenja upozore. :)

1. Kako se zvao jugoslavenski veleposlanik u Njemačkoj koji se 19. 4. 1939. sastao s Adolfom Hitlerom?
2. Čime se bavio (ciljam na zanimanje) Adolf Hittler?
3. Koji je naš znanstvenik svoj prvi znanstveni rad objavio u časopisu Chemiker Zeitung kad mu je bilo šesnaest godina?
4. Tko je dugu nazvao prikazom?
5. Tko je prvi sintetizirao androsteron i, kasnije, testosteron?
6. Što je 1883. potreslo svijet?
7. Koji je književni lik doživio ogroman šok kad je vidio kako svećenik pljuje na Ozirisov (moguće je da sam promašio boga) kip da bi ga ulaštio?
8. Kako glasi srednje ime (književnog) oca lika iz prethodnog pitanja?
9. Iscjelitelj iz Španjolske i šaman iz Sjeverne Amerike. Tko ih je stvorio?
10. Čega je previše u tijelu ako bolujete od bolesti čije ime, prevedeno na hrvatski, glasi jao-jao?
11. Kako se prezivao posljednji francuski monarh?
12. Među raznim automobilima ima i jedno uho. O čemu je riječ?
13. Koga je u zimi 1812. pokosila kuga?
14. Čiji su bili prvi univerzalni roboti?
15. Tko je, zbog svojih nečasnih rabota, podario ime trgovanju crkvenim dostojanstvima?
16. Po čemu su templari dobili ime?
17. Po čemu su ptičji eritrociti specifični?
18. Čega u kemiji nije bilo prije flogistona?
19. Kako se zove razmak među izohipsama?
20. Što tapetum lucidum omogućava onima koji ga imaju?
21. Koja je životinja nadahnula Renea Descartesa da zamisli koordinatni sustav?
22. Kako se zove sportski novinar koji je izvještavao sa sedamnaest olimpijskih igara, po čemu je rekorder?
23. Protiv koga su se borili snježni duhovi na skijama?
24. Kojim se otkrićem proslavio Samuel Hahnemann?
25. Koja država ima središte u gradu tisuću ratnika?
26. Malo asocijacija: King, 95, 1517, Eisleben.
27. Što je Galileo prozvao ušima?
28. Tko su grifoi?
29. U kojem je gradu rođen Raul Mitrovich?
30. Opet asocijacije: žuto, crno, crveno, bijelo. :o

colbert
21.10.2007., 19:46
1. Kako se zvao jugoslavenski veleposlanik u Njemačkoj koji se 19. 4. 1939. sastao s Adolfom Hitlerom?
2. Čime se bavio (ciljam na zanimanje) Adolf Hittler? Cini mi se soboslikar?
3. Koji je naš znanstvenik svoj prvi znanstveni rad objavio u časopisu Chemiker Zeitung kad mu je bilo šesnaest godina? Mozda Ruzicka?
4. Tko je dugu nazvao prikazom?
5. Tko je prvi sintetizirao androsteron i, kasnije, testosteron?
6. Što je 1883. potreslo svijet? Vulkan Krakatoa?

colbert
21.10.2007., 19:49
16. Po čemu su templari dobili ime? Po Solomonovu hramu

colbert
21.10.2007., 19:52
12. Toyota Auris?

sal_mirabilis
21.10.2007., 19:55
2. Čime se bavio (ciljam na zanimanje) Adolf Hittler? Cini mi se soboslikar? :rolleyes:
3. Koji je naš znanstvenik svoj prvi znanstveni rad objavio u časopisu Chemiker Zeitung kad mu je bilo šesnaest godina? Mozda Ruzicka? :rolleyes:
6. Što je 1883. potreslo svijet? Vulkan Krakatoa? :top:
10. Čega je previše u tijelu ako bolujete od bolesti čije ime, prevedeno na hrvatski, glasi jao-jao? Mozda beri-beri?:rolleyes: Nije to ista bolest.
16. Po čemu su templari dobili ime? Po Solomonovu hramu :top:

Oprezno pročitaj drugo pitanje. :D

colbert
21.10.2007., 19:56
11. Kako se prezivao posljednji francuski monarh? Bonaparte?

colbert
21.10.2007., 19:57
Oprezno pročitaj drugo pitanje. :D

A skuzila sam, izbrisala sam sramotu, al si bio prebrz! :cerek:

sal_mirabilis
21.10.2007., 19:57
12. Toyota Auris?

:top: Nisam znao da je pitanje toliko lagano. :)

colbert
21.10.2007., 20:05
:top: Nisam znao da je pitanje toliko lagano. :)

Ma ja ti volim jezike pa se onda ekstra potrudim na ovakvim pitanjima...
Al mislim da cu tu stati...

simple
21.10.2007., 20:05
24. Kojim se otkrićem proslavio Samuel Hahnemann? Homeopatijom
25. Koja država ima središte u gradu tisuću ratnika? Madagaskar
26. Malo asocijacija: King, 95, 1517, Eisleben. Martin Luther

simple
21.10.2007., 20:20
10. Čega je previše u tijelu ako bolujete od bolesti čije ime, prevedeno na hrvatski, glasi jao-jao? Jesi li siguran da je previše nečega u pitanju :ne zna: :mig: ?
13. Koga je u zimi 1812. pokosila kuga? Izraelce?
20. Što tapetum lucidum omogućava onima koji ga imaju? Bolji vid noću
29. U kojem je gradu rođen Raul Mitrovich? Negdje u Bosni? :D
30. Opet asocijacije: žuto, crno, crveno, bijelo. :o Čovjek?

sal_mirabilis
21.10.2007., 20:51
11. Kako se prezivao posljednji francuski monarh? Bonaparte?

:top: Nažalost, nisam našao nikakove cake pa da zakompliciram.

24. Kojim se otkrićem proslavio Samuel Hahnemann? Homeopatijom
25. Koja država ima središte u gradu tisuću ratnika? Madagaskar
26. Malo asocijacija: King, 95, 1517, Eisleben. Martin Luther

Veliki :top:

10. Čega je previše u tijelu ako bolujete od bolesti čije ime, prevedeno na hrvatski, glasi jao-jao? Jesi li siguran da je previše nečega u pitanju :ne zna: :mig: ? (Sigurno je previše.)
13. Koga je u zimi 1812. pokosila kuga? Izraelce? :rolleyes: (Pitanje je kemijsko. :) )
20. Što tapetum lucidum omogućava onima koji ga imaju? Bolji vid noću :top:
29. U kojem je gradu rođen Raul Mitrovich? Negdje u Bosni? :D (Njet.)
30. Opet asocijacije: žuto, crno, crveno, bijelo. :o Čovjek? :rolleyes: (Jako lagano pitanje.)

lexlutor
21.10.2007., 20:55
27.Da nisu u pitanju Marsovi sateliti Fobos i Deimos?

sal_mirabilis
21.10.2007., 21:01
*1111* :D

27.Da nisu u pitanju Marsovi sateliti Fobos i Deimos?

Blizu si. Malo preblizu. :)

fredrik
21.10.2007., 22:05
5. Tko je prvi sintetizirao androsteron i, kasnije, testosteron? ružička
14. Čiji su bili prvi univerzalni roboti? Rossumovi
18. Čega u kemiji nije bilo prije flogistona? Ovo ne razumijem. Flogiston bi kao bila neka tvar za koju se smatralo da ju gorenjem tijela gube. Možda misliš da je to dovelo do otkrića neznam kisika ili vodika ili klora.
19. Kako se zove razmak među izohipsama? ekvidistanca
22. Kako se zove sportski novinar koji je izvještavao sa sedamnaest olimpijskih igara, po čemu je rekorder?žarko susić
23. Protiv koga su se borili snježni duhovi na skijama?JBrijem da su to oni neki finski likovi, pa ću reći Njemaca
27. Što je Galileo prozvao ušima?saturnove prstenove
29. U kojem je gradu rođen Raul Mitrovich? u Bileći

Pilatus
21.10.2007., 22:20
23.Finci,ali protiv Rusa(Belaja smert)
28.Grifoi su mitološke leteće životinje

simple
22.10.2007., 07:57
30. Opet asocijacije: žuto, crno, crveno, bijelo. :o Mene ovo asocira samo na čovjeka, tj. na ljudske rase, a neke moje blesave konstrukcije molekule s bojama za S, C, O i H nemaju smisla :D :D :D

Downtown
22.10.2007., 11:46
prije svega ispricavam se sto me nije bilo ali riknio modem pa nisam imao net, a ruzicaste treba cekati...

evo da dam sve odgovore na moja pitanja jer malo je nezgodno da sad trazim tko je sto tocno odgovorio...

1. U sto je je Raider 1991. promijenio ime? Twix
2. Sto je patentirao Charles Darrow? Monopoly
3. 1995. se suskalo o $14m za prava na jednu pjesmu, tko je kupac a tko prodavatelj? Microsoft je kupio prava na "Start me up" od Rolling Stonesa za uvodnu pjesmu za Win95
4. Pod kojim je nadimkom poznat Albert De Salvo? Bostonski davitelj
5. Koji prijatelj plese u tami? Courtney Cox
6. Abramovic je za Chelsea dao £140m, njegov predhodnik je dao puno, puno manje. O kojem iznosu se radilo? Ken Bates - £1
7. Tko je bila prva zena udana za Beatlesa? Cynthia Powell za Lennona
8. Po cemu je poznata Josephine Cochrane? izumila perilicu sudja
9. U kojoj seriji se dogodio prvi međurasni poljubac na americkoj TV? Star Trek
10. U spilu od 52 karte jedan kralj nema brkove, koji? Crveni (herc)
11. Sto je Krating Daeng? Energetsko pice
12. Sto FC Celtic nije imao do 1994.? brojeve na majicama
13. Koji spot je bio prvi emitiran na MTV-u? Video killed the radio star - Buggles
14. Iz kojeg kluba je Sir Alex Ferguson dosao u ManUtd? Aberdeen
15. Pronadjite poveznicu: Nova godina, 9, ministar, brijac, akademija Davor Suker

sal_mirabilis
23.10.2007., 15:56
5. Tko je prvi sintetizirao androsteron i, kasnije, testosteron? ružička :top:
14. Čiji su bili prvi univerzalni roboti? Rossumovi:top:
18. Čega u kemiji nije bilo prije flogistona? Ovo ne razumijem. Flogiston bi kao bila neka tvar za koju se smatralo da ju gorenjem tijela gube. Možda misliš da je to dovelo do otkrića neznam kisika ili vodika ili klora. (U pitanju je nešto sasvim apstraktno.)
19. Kako se zove razmak među izohipsama? ekvidistanca:top:
22. Kako se zove sportski novinar koji je izvještavao sa sedamnaest olimpijskih igara, po čemu je rekorder?žarko susić:top:
23. Protiv koga su se borili snježni duhovi na skijama?JBrijem da su to oni neki finski likovi, pa ću reći Njemaca Za dlaku.
27. Što je Galileo prozvao ušima?saturnove prstenove:top:
29. U kojem je gradu rođen Raul Mitrovich? u Bileći:top:

23.Finci,ali protiv Rusa(Belaja smert) So ist es.
28.Grifoi su mitološke leteće životinje (Lete grifoni.)

30. Opet asocijacije: žuto, crno, crveno, bijelo. :o Mene ovo asocira samo na čovjeka, tj. na ljudske rase, a neke moje blesave konstrukcije molekule s bojama za S, C, O i H nemaju smisla :D :D :D

To sam pitanje malo zaribao. Ima više ispravnih odgovora (među njima je i čovjek pa molim za oprost). Ako netko pohvata ostale, neka ih kaže, a od mene evo modulacije pitanja: Crveno > crno > žuto > bijelo (ako nisam fulao poredak).

Pilatus
23.10.2007., 21:14
Crveno > crno > žuto > bijelo (ako nisam fulao poredak).

Patuljak

simple
23.10.2007., 21:55
Patuljak

Zvijezde :bonk: :bonk: :bonk:

colbert
24.10.2007., 07:43
Zvijezde :bonk: :bonk: :bonk:

Koji ste vas dva lumeni, ja se idem sad sramiti u kut do vikenda... :brukica:
Ne bih nasla rjesenje NIKAD, al NIKAD pa ni tad.

sal_mirabilis
24.10.2007., 08:21
Priznajem, raščerečiste mi zadnje pitanje. :o
Zvijezde nisu odgovor koji sam zamislio. Osim toga, ne kužim ga. Kako se uklapa crno? :confused:
Oni odgovori koje nisam imao na umu, a ispravni su, jesu čovjek, otpornik (radi onih oznaka za otpore koje su obojeni prstenovi) i vino.
Onaj koji jesam zamislio ponešto je drugačiji. Moguće je da sam profulao poredak jer sam ga, prozujavši po brojkama, morao popravljati.

Neodgovoreno (Polovica, zar sam tako grozan? :rolleyes:):

1. Kako se zvao jugoslavenski veleposlanik u Njemačkoj koji se 19. 4. 1939. sastao s Adolfom Hitlerom? (Ima nešto zajedničko s dvojicom iz ove serije pitanja.)
2. Čime se bavio (ciljam na zanimanje) Adolf Hittler? (Gugl-pitanje.)
3. Koji je naš znanstvenik svoj prvi znanstveni rad objavio u časopisu Chemiker Zeitung kad mu je bilo šesnaest godina? (Ima nešto zajedničko s još dvojicom iz ove serije pitanja.)
4. Tko je dugu nazvao prikazom? (Ovo bi trebalo biti lako, samo treba malo jezičariti.)
7. Koji je književni lik doživio ogroman šok kad je vidio kako svećenik pljuje na Ozirisov (moguće je da sam promašio boga) kip da bi ga ulaštio? (Dotični je na kraju završio u izgnanstvu.)
9. Iscjelitelj iz Španjolske i šaman iz Sjeverne Amerike. Tko ih je stvorio? (Možda veliki potop kome pomogne.)
10. Čega je previše u tijelu ako bolujete od bolesti čije ime, prevedeno na hrvatski, glasi jao-jao? (Originalan naziv je na japanskom.)
13. Koga je u zimi 1812. pokosila kuga? (Nisu ljudi.)
15. Tko je, zbog svojih nečasnih rabota, podario ime trgovanju crkvenim dostojanstvima?
17. Po čemu su ptičji eritrociti specifični?
21. Koja je životinja nadahnula Renea Descartesa da zamisli koordinatni sustav? (Gledao ju je iz svoga kreveta.)
28. Tko su grifoi? (Jesu ljudi.)
30. Opet asocijacije: žuto, crno, crveno, bijelo. :confused:

simple
24.10.2007., 09:05
Zvijezde nisu odgovor koji sam zamislio. Osim toga, ne kužim ga. Kako se uklapa crno? :confused:

Vrste zvijezda - žuti, crveni, bijeli i crni patuljak (ovaj crni predstavlja "ohlađenu" bijelu zvijezdu, onu koja više ne emitira svjetlost, tj. toplinu; kako je za prijelaz bijelog u crnog patuljka potrebno pretpostavljeno vrijeme duže od trenutne starosti svemira, u svemiru crni patuljak još ne postoji). Za ovu asocijaciju svaka čast pilatusu!

simple
24.10.2007., 09:11
9. Iscjelitelj iz Španjolske i šaman iz Sjeverne Amerike. Tko ih je stvorio?

Noah Gordon - hvala na pomoći :mig: !

fredrik
24.10.2007., 09:13
2. Čime se bavio (ciljam na zanimanje) Adolf Hittler? (Gugl-pitanje.) Pa kaj nije neko već odgovorio da je bio soboslikar. Ili slikar možda
3. Koji je naš znanstvenik svoj prvi znanstveni rad objavio u časopisu Chemiker Zeitung kad mu je bilo šesnaest godina? vladimir prelog
4. Tko je dugu nazvao prikazom? evo guglanjem sam dobio pisca imenom D.H. Lawrence koji spominje dugu kao prikazu (apparition).
15. Tko je, zbog svojih nečasnih rabota, podario ime trgovanju crkvenim dostojanstvima? brijem da je to simonija pa možda neki simon
17. Po čemu su ptičji eritrociti specifični?imaju jezgru
28. Tko su grifoi? Jao sad sam se sjetio. To je rasa neka. Brijem mješanci mulata i crnca ili žute rase ili bijelca. Uglavnom mulat i još neko. Ja ću reći crnac.

simple
24.10.2007., 09:19
10. Čega je previše u tijelu ako bolujete od bolesti čije ime, prevedeno na hrvatski, glasi jao-jao?

Kadmija! Mrzim te lokalne nazive za bolesti :D ... baš me mučilo ovo pitanje, jer to bi, kao, trebalo biti moje područje :brukica: . Čim si spomenuo japanski - :D :D :D .

simple
24.10.2007., 09:23
21. Koja je životinja nadahnula Renea Descartesa da zamisli koordinatni sustav?

Pauk? - toga se nađe po sobama...:)

Downtown
24.10.2007., 09:55
Priznajem, raščerečiste mi zadnje pitanje. :o
Oni odgovori koje nisam imao na umu, a ispravni su, jesu čovjek, otpornik (radi onih oznaka za otpore koje su obojeni prstenovi) i vino.
Onaj koji jesam zamislio ponešto je drugačiji. Moguće je da sam profulao poredak jer sam ga, prozujavši po brojkama, morao popravljati.

Neodgovoreno (Polovica, zar sam tako grozan? :rolleyes:):

moram reci da sam se sjetio otpornika ali posto si poredao boje nije otpornik jer kod otpornika neidu tim redom...

ali bas me muci to pitanje, pa sam cak dosao na ideju da bi mogao biti i kokain, od crvenog maka do bijelog kokaina, ali me muce ove druge boje...

macka
24.10.2007., 12:01
2. Čime se bavio (ciljam na zanimanje) Adolf Hittler? (Gugl-pitanje.) pa ako je ovo trik pitanje, s obzirom da su u prezimenu dva 't' (a vidim da si u prvom pitanju ispravno napisao) onda se radi o vozacu kamiona :D

simple
24.10.2007., 12:07
...da bi mogao biti i kokain, od crvenog maka do bijelog kokaina...

:confused: Lapsus. Koka - kokain; mak - opijum - morfin - heroin.

simple
24.10.2007., 12:19
...a od mene evo modulacije pitanja: Crveno > crno > žuto > bijelo (ako nisam fulao poredak).

More! :bonk: :bonk: :bonk:

macka
24.10.2007., 14:28
17. Po čemu su ptičji eritrociti specifični? za razliku od ljudskih, imaju nukleus (gugl cuda radi :))
18. Čega u kemiji nije bilo prije flogistona? kisika? ali i vodika, dusika...? ili 'nicega', s obzirom da je flogistonska teorija bila da u svakoj tvari ima odredjena kolicina 'nicega'?
30. Opet asocijacije: žuto, crno, crveno, bijelo. more mi je logican odgovor (go simple!), ali za ne falit moze i grah :rofl:

simple
24.10.2007., 14:48
17. Po čemu su ptičji eritrociti specifični?imaju jezgru

17. Po čemu su ptičji eritrociti specifični? za razliku od ljudskih, imaju nukleus (gugl cuda radi :))

Ovo je vjerojatno traženi odgovor; ako je to slučaj, naglasio bih samo malu nepreciznost u pitanju - specifičnost (ako nije navedeno u usporedbi s čim) bi upućivala na osobinu jedinstvenu skupini o kojoj se radi (ptice), međutim i drugi kralježnjaci osim sisavaca i časnih iznimki iz drugih razreda imaju nukleirane eritrocite.

macka
24.10.2007., 14:57
Ovo je vjerojatno traženi odgovor; ako je to slučaj, naglasio bih samo malu nepreciznost u pitanju - specifičnost (ako nije navedeno u usporedbi s čim) bi upućivala na osobinu jedinstvenu skupini o kojoj se radi (ptice), međutim i drugi kralježnjaci osim sisavaca i časnih iznimki iz drugih razreda imaju nukleirane eritrocite.

uhh, nisam skontala da je fredrik vec odgovorio... sorry! :bonk:
a da, ako je to odgovor, onda je pitanje neprecizno... iako je to jedina specificnost koju sam nasla :D

x-type
24.10.2007., 15:07
13. Koga je u zimi 1812. pokosila kuga?

Bosnu

sal_mirabilis
24.10.2007., 15:50
Neću sad posebno kvotati jer ste puno toga odgovorili.
Ovo je preostalo:

1. Kako se zvao jugoslavenski veleposlanik u Njemačkoj koji se 19. 4. 1939. sastao s Adolfom Hitlerom? (Ima nešto zajedničko s dvojicom iz ove serije pitanja.)
4. Tko je dugu nazvao prikazom? (Ovo bi trebalo biti lako, samo treba malo jezičariti.)
7. Koji je književni lik doživio ogroman šok kad je vidio kako svećenik pljuje na Ozirisov (moguće je da sam promašio boga) kip da bi ga ulaštio? (Dotični je na kraju završio u izgnanstvu.)
21. Koja je životinja nadahnula Renea Descartesa da zamisli koordinatni sustav? (Gledao ju je iz svoga kreveta.)

I par komentara:

2. Hittler je riješen. Negdje piše da je bio taksist, ali nekoliko puta više stranica spominje kamiondžiju.
4. Lawrence nije prvi.
10. Simple, zar ne bi bilo prelagano da sam odmah stavio itai-itai?:mig:
13. Još malo pomoći: I ljudi su nastradali zbog tih žrtava. Podatak nije najsigurniji, ali relativno se često premeće kao zanimljiva priča.
15. Fredriče, u pravu si. Imenodavac je stanoviti Simon mag.
17. :bonk: Ispričavam se poznavaocima gradiva. Prije par dana čuo sam taj podatak bez pozadine i učinio mi se zanimljivim.
18. Macka, flogiston je po nečemu prvi. Time sam rekao previše. :mig:
21. Simple, blizu si. :mig:
28. Ako nisam pobrkao stvari, grifoi ili kudravci su miješanci crne i mješanaca crne i bijele rase.
30. :cheer: simple :cheer:

colbert
24.10.2007., 18:15
More! :bonk: :bonk: :bonk:

A jebiga, moze bit i zlato!

simple
24.10.2007., 18:30
A jebiga, moze bit i zlato!

:top: Odlično. Ali ne pod uvjetima koje je nadopisao (poredak po veličini) :mig: :D :D :D .

macka
25.10.2007., 10:34
1. Kako se zvao jugoslavenski veleposlanik u Njemačkoj koji se 19. 4. 1939. sastao s Adolfom Hitlerom? (Ima nešto zajedničko s dvojicom iz ove serije pitanja.) Ivo Andrić! (ovo nisam prije znala)

Downtown
26.10.2007., 11:28

da probamo ovo rijesiti...

4. simunovic??
13. pse??
21. muha??

castor8
27.10.2007., 00:08
21. Koja je životinja nadahnula Renea Descartesa da zamisli koordinatni sustav? (Gledao ju je iz svoga kreveta.) pauk? :rolleyes:

Downtown
27.10.2007., 10:30
cini mi se da nam je topic malo zaspao, pa da ga probudimo...

evo novog seta pitanja...

1. tko je izumio bifokalke?
2. koje je najvece jezero u Britaniji?
3. tko je bio inspiracija za roman o Robinsonu Crusoeu?
4. u kojoj pjesmi se spominje smrt Isusa Krista, ruska revolucija, WWII i smrt Kennedy-jevih?
5. koliko tockica mozete naci na svakom Niveinom proizvodu?
6. tko je najprodavaniji autor svih vremena?
7. nastavite niz: decko, dama, kralj, ? (a nije kec, odnosno as)
8. tko je pisac prvog hrvatskog romana?
9. koji je najveci hrvatski grad bez katedrale?
10. koju gradjevinu iako jos nitko nije “prerastao”, vise nije najvisa?
11. koja cokoladica je dobila ime po “izumiteljevom” konju?
12. kako se zove najvece zvono na svijetu?
13. zasto su lugari iz slavonske sume jeli crni paprikas?
14. zasto su macke bile predmet obozavanja u starom egiptu?
15. koji je najstariji profesionalni nogometni klub?
16. gdje je kecap izmisljen?
17.1939. je debitirao crtic o macki i misu, kako se macak zvao?
18. sto je Jacob Nufer uspjesno obavio davne 1500.?
19. odakle potjece cetkica za zube?
20. sto je francuski fizicar Rene Laennec “podario” medicini?
21. od deset najduljih zeljeznickih tunela, koji je najstariji?
22. od koliko se otoka sastoje Havaji?
23. koji je najjuzniji glavni grad na svijetu?
24. koji je americki predsjednik imao najvise kucnih ljubimaca?
25. izbaci uljeza: John Adams, Thomas Jefferson, Benjamin Harison, Calvin Coolidge

fredrik
27.10.2007., 10:48
1. tko je izumio bifokalke? benjamin franklin
2. koje je najvece jezero u Britaniji?loch ness
3. tko je bio inspiracija za roman o Robinsonu Crusoeu? škotski mornar Alexander Selkirk
8. tko je pisac prvog hrvatskog romana? Petar zoranić - Planine
15. koji je najstariji profesionalni nogometni klub?Sheffield Football Club
18. sto je Jacob Nufer uspjesno obavio davne 1500.? carski rez
20. sto je francuski fizicar Rene Laennec “podario” medicini? stetoskop

Downtown
27.10.2007., 10:59
1. tko je izumio bifokalke? benjamin franklin :top:
2. koje je najvece jezero u Britaniji?loch ness :flop:
3. tko je bio inspiracija za roman o Robinsonu Crusoeu? škotski mornar Alexander Selkirk :top:
8. tko je pisac prvog hrvatskog romana? Petar zoranić - Planine :top:
15. koji je najstariji profesionalni nogometni klub?Sheffield Football Club :flop:
18. sto je Jacob Nufer uspjesno obavio davne 1500.? carski rez :top:
20. sto je francuski fizicar Rene Laennec “podario” medicini? stetoskop :top:

5/7 :top:

fredrik
27.10.2007., 15:15
6. tko je najprodavaniji autor svih vremena? agatha cristie?
12. kako se zove najvece zvono na svijetu? carsko zvono u moskvi

simple
27.10.2007., 15:22
cini mi se da nam je topic malo zaspao, pa da ga probudimo...

evo novog seta pitanja...

1. tko je izumio bifokalke? Ben Franklin
2. koje je najvece jezero u Britaniji? Loch Lomond
4. u kojoj pjesmi se spominje smrt Isusa Krista, ruska revolucija, WWII i smrt Kennedy-jevih? Sympathy For The Devil :gitara:
11. koja cokoladica je dobila ime po “izumiteljevom” konju? Snickers
15. koji je najstariji profesionalni nogometni klub? Ja sam isto mislio da je Sheffield FC u pitanju
16. gdje je kecap izmisljen? Negdje u Aziji?
17.1939. je debitirao crtic o macki i misu, kako se macak zvao? Tom?
19. odakle potjece cetkica za zube? Isto negdje iz Azije? :) Kina?
22. od koliko se otoka sastoje Havaji? Na stotine, ali vjerojatno mislis na 8 glavnih
23. koji je najjuzniji glavni grad na svijetu? Wellington?

jagor
27.10.2007., 15:57
14. Zašto su mačke bile predmet obožavanja u starom Egiptu?

Iz vrlo praktičnog razloga: papale su miševe koji su uništavali žito.

x-type
27.10.2007., 16:32
5. koliko tockica mozete naci na svakom Niveinom proizvodu?

14. zasto su macke bile predmet obozavanja u starom egiptu?

5. 4 (iako nemam pojma sto to znaci :confused:)
7. 10? (recimo da kartamo belu :D)
9. Karlovac
14. smatrane su svetima (jedino ako trazis precizniji odgovor)

sal_mirabilis
27.10.2007., 19:59
1. Kako se zvao jugoslavenski veleposlanik u Njemačkoj koji se 19. 4. 1939. sastao s Adolfom Hitlerom? (Ima nešto zajedničko s dvojicom iz ove serije pitanja.) Ivo Andrić! (ovo nisam prije znala)

da probamo ovo rijesiti...

4. simunovic??
13. pse??
21. muha??

Prva dva su kriva, al' muha je prava. Šetala se stropom pa je Reneu palo na pamet da bi njezin položaj mogao opisati udaljenostima od zidova.

21. Koja je životinja nadahnula Renea Descartesa da zamisli koordinatni sustav? (Gledao ju je iz svoga kreveta.) pauk? :rolleyes:

(Vidi gore.) :)

Bio bi red da dam odgovore na ono što je ostalo.

4. Tko je dugu nazvao prikazom? (Ovo bi trebalo biti lako, samo treba malo jezičariti.) Isaac Newton, pobogu. :D
7. Koji je književni lik doživio ogroman šok kad je vidio kako svećenik pljuje na Ozirisov (moguće je da sam promašio boga) kip da bi ga ulaštio? (Dotični je na kraju završio u izgnanstvu.) Sinuhe.
8. Kako glasi srednje ime (književnog) oca lika iz prethodnog pitanja? Toimi.
13. Koga je u zimi 1812. pokosila kuga? (Nisu ljudi.) Kositrene gumbe Napoleonovih vojnika. :D Priča možda i nije najvjerodostojnija, ali postoji.
18. Čega u kemiji nije bilo prije flogistona? Nije bilo nikakve poštene teorije. Tek su flogistoničari pokušali nešto teorijski objasniti.

Downtown
27.10.2007., 22:20
6. tko je najprodavaniji autor svih vremena? agatha cristie? :top:
12. kako se zove najvece zvono na svijetu? carsko zvono u moskvi :top:

...

Downtown
27.10.2007., 22:22
1. tko je izumio bifokalke? Ben Franklin :top:
2. koje je najvece jezero u Britaniji? Loch Lomond :top:
4. u kojoj pjesmi se spominje smrt Isusa Krista, ruska revolucija, WWII i smrt Kennedy-jevih? Sympathy For The Devil :gitara: :top:
11. koja cokoladica je dobila ime po “izumiteljevom” konju? Snickers :top:
15. koji je najstariji profesionalni nogometni klub? Ja sam isto mislio da je Sheffield FC u pitanju
16. gdje je kecap izmisljen? Negdje u Aziji? aha
17.1939. je debitirao crtic o macki i misu, kako se macak zvao? Tom? :flop:
19. odakle potjece cetkica za zube? Isto negdje iz Azije? :) Kina? :top:
22. od koliko se otoka sastoje Havaji? Na stotine, ali vjerojatno mislis na 8 glavnih da
23. koji je najjuzniji glavni grad na svijetu? Wellington? :top:

bravo :top:

Downtown
27.10.2007., 22:23
14. Zašto su mačke bile predmet obožavanja u starom Egiptu?

Iz vrlo praktičnog razloga: papale su miševe koji su uništavali žito.

tocno

Downtown
27.10.2007., 22:26
5. 4 (iako nemam pojma sto to znaci :confused:) :top: to je znak od Beiersdorfa a nivea spada pod njih
7. 10? (recimo da kartamo belu :D) :flop:
9. Karlovac :flop:
14. smatrane su svetima (jedino ako trazis precizniji odgovor) jagor je precizirao

...

Pilatus
27.10.2007., 22:28
13.zasto su lugari iz slavonske sume jeli crni paprikas?
Ovo je iz priče "Slavonska šuma" čini mi se Josipa Kozarca,zar ne?

Paprikaš je bio crni od tanina koji se "iscijedio" iz drvenog poklopca na loncu

Downtown
27.10.2007., 22:29
Preostalo...

13. zasto su lugari iz slavonske sume jeli crni paprikas?
15. koji je najstariji profesionalni nogometni klub?
25. izbaci uljeza: John Adams, Thomas Jefferson, Benjamin Harison, Calvin Coolidge

ajde ljudi mozete vi to...

sad me malo muci Sheffield pa cu to jos provjeriti...

Downtown
27.10.2007., 22:31
13.zasto su lugari iz slavonske sume jeli crni paprikas?
Ovo je iz priče "Slavonska šuma" čini mi se Josipa Kozarca,zar ne?

Paprikaš je bio crni od tanina koji se "iscijedio" iz drvenog poklopca na loncu

da, Bartol (kuhar) je pokrio paprikas s hrastovinom pa je curio tanin :top: :top:

ostali cini se slabo citaju lektire :mig:

Pilatus
27.10.2007., 22:33
Kulidž:D nije bio osnivač deklaracije o nezavisnosti,a i najstariji je od nabrojanih(čini mi se da je živio i u 20 st)

da, Bartol (kuhar) je pokrio paprikas s hrastovinom pa je curio tanin

ostali cini se slabo citaju lektire

Ahhh,odmah sam se sjetio,iako nije bilo baš nedavno(mislim lektira)

Downtown
27.10.2007., 23:02
sto se tice prvog profesionalnog nogometnog kluba, pitanje sam izvukao iz jednog kviza gdje naveden Blackburn Rovers kao prvi, 1888, sad nakon guglanja vidim da je 1888 osnovana liga u engleskoj, ali za nije jedan klub ne mogu naci da je prvi postao profesionalan, sto se tice Sheffielda, oni se ni ne spominju...

eto prema tom kvizu tocan odgovor je Blackburn, ali nije 100% tocno jer nigdje ne mogu naci potvrdu za tu informaciju, ispricavam se zbog toga... :(

sto se tice 25. pitanja, o ovome sto je Pilatus napisao nisam ni razmisljao, tocnim odgovorom smatram nesto drugo ali posto mislim da je pitanje pretesko, dat cu mali hint, ima veze s jednim vaznim datum za amere

nakon Pilatosovog tocnog odgovora na 13. pitanje i problema s 15., preostalo je jos 7, pa ajde to rijesite...

Pilatus
27.10.2007., 23:13

4. srpnja,datum smrti ili rođenja.sad treba izguglat odgovor

EDIT - Benjamin Harrison

Pilatus
27.10.2007., 23:15
9.
Na blef-Pula

Downtown
27.10.2007., 23:27
4. srpnja,datum smrti ili rođenja.sad treba izguglat odgovor

EDIT - Benjamin Harrison

adams i jefferson umrli 4.srpnja a kulidz rodjen, harrison je uljez (sori na greskici)

9. :flop:

simple
28.10.2007., 07:41
sto se tice prvog profesionalnog nogometnog kluba, pitanje sam izvukao iz jednog kviza gdje je naveden Blackburn Rovers kao prvi, 1888, sad nakon guglanja vidim da je 1888 osnovana liga u engleskoj, ali za nije jedan klub ne mogu naci da je prvi postao profesionalan, sto se tice Sheffielda, oni se ni ne spominju...

Sheffield FC je osnovan 1857. i od strane FIFA-e priznat mu je status najstarijeg nogometnog kluba na svijetu (kvaka je u tome sto je to amaterski klub). Najstariji klub koji je jos uvijek profesionalan je Notts County (osnovan 1862.); trenutno igra u 3. rangu.
1860. godine osnovan je Muenchen 1860, ali oni nisu igrali nogomet do 1899. godine.

glauber
28.10.2007., 12:17

9. Slavonski Brod
10. Varšavski radio jarbol

Downtown
28.10.2007., 21:03
9. Slavonski Brod
10. Varšavski radio jarbol

Downtown
28.10.2007., 21:04
Sheffield FC je osnovan 1857. i od strane FIFA-e priznat mu je status najstarijeg nogometnog kluba na svijetu (kvaka je u tome sto je to amaterski klub). Najstariji klub koji je jos uvijek profesionalan je Notts County (osnovan 1862.); trenutno igra u 3. rangu.
1860. godine osnovan je Muenchen 1860, ali oni nisu igrali nogomet do 1899. godine.

evo ja se jos jednom ispricavam, inace uvijek provjerim podatak ako uzimam iz nekog kviza ali ovaj put nisam, pa eto shame on me :(

Downtown
28.10.2007., 21:15
preostalo:

evo ljudi ostalo jos 5, ajmo to ocistiti

basgo
28.10.2007., 22:05
9. koji je najveci hrvatski grad bez katedrale? Velika Gorica?
21. od deset najduljih zeljeznickih tunela, koji je najstariji? Tunel Simplon-I, Italija/Švicarska, 19.803m iz 1906 godine?
24. koji je americki predsjednik imao najvise kucnih ljubimaca? Teddy Roosevelt - navodno 36 komada

glauber
28.10.2007., 22:11
Na Wikipediji se donose podaci iz popisa stanovništva 2001. prema kojima Slavonski Brod ima oko 1000 stanovnika više od Velike Gorice. A svi gradovi s više stanovnika imaju katedrale. Hm.

Downtown
28.10.2007., 22:28
9. koji je najveci hrvatski grad bez katedrale? Velika Gorica? :flop:
21. od deset najduljih zeljeznickih tunela, koji je najstariji? Tunel Simplon-I, Italija/Švicarska, 19.803m iz 1906 godine? :flop:
24. koji je americki predsjednik imao najvise kucnih ljubimaca? Teddy Roosevelt - navodno 36 komada :top:

21. ima jedan u prvih 10 koji je stariji od njega

@ glauber

nemaju svi... :mig:

glauber
28.10.2007., 22:31
Ajde, baš me zanima koji je to onda grad...

EDIT: Ah, bezveze, Osijek...
Kome je palo na pamet crkvi koja nije katedrala tepati da je katedrala!? :)

Downtown
28.10.2007., 22:35
Ajde, baš me zanima koji je to onda grad...

EDIT: Ah, bezveze, Osijek...
Kome je palo na pamet crkvi koja nije katedrala tepati da je katedrala!? :)

vidis da ima:mig:

stewie_griffin
28.10.2007., 22:48
7. trica? (bodovi u briškuli)

basgo
28.10.2007., 22:51
21. ima jedan u prvih 10 koji je stariji od njega

Onda ne gledamo isti popis http://home.no.net/lotsberg/data/rail.html

Downtown
28.10.2007., 22:56
Onda ne gledamo isti popis http://home.no.net/lotsberg/data/rail.html

ja sam podatak uzeo s
http://www.coolquiz.com/trivia/didyouknow/railtunnel.asp

pa ispadne gotthard

Downtown
28.10.2007., 23:02
7. trica? (bodovi u briškuli)

hint:
knjizevnost
iako se zapravo radi o Tomu, u prvijencu je macak imao drugo ime

basgo
28.10.2007., 23:04

hint:
knjizevnost
iako se zapravo radi o Tomu, u prvijencu je macak imao drugo ime

7. aaaaa špijun

Edit:17. Jasper?

Downtown
28.10.2007., 23:08
7. aaaaa špijun

eto i to rijeseno...

i jasper kao zadnji tocan odgovor ovog seta pitanja

basgo :top:

lexlutor
31.10.2007., 22:57
Gde su svi nestali?

sal_mirabilis
01.11.2007., 00:32
Gde su svi nestali?

Skupljaju pitanja? :rolleyes:
Ja imam tek jedno zanimljivo. :D

x-type
01.11.2007., 13:15
Evo nekoliko brzopoteznih:

1. Naziv jednog glavnog grada u prijevodu je "slonova surla". O kojem je gradu rijec?
2. Zahvaljujuci jednom Belgijancu, za sto je bogatiji simfonijski orkestar?
3. Tko je sluzbeno uspio najdalje baciti koplje?
4. Kamo moramo otici da bismo osusili kosu fenom bez koristenja elektricne energije?
5. Koji je europski glavni grad na najvisoj nadmorskoj visini?
6. Ako palac i sisa imaju istu namjenu, ciji je palac, a cija sisa?
7. Kakve veze ima kalcij s nogometom?
8. Koji trzalacki instrument mozemo svirati, a da pri tome ne trzamo zice prstima?
9. Po cemu je poseban himalajski vrh Khumbakarna?

simple
01.11.2007., 13:28
Evo nekoliko brzopoteznih:
1. Naziv jednog glavnog grada u prijevodu je "slonova surla". O kojem je gradu rijec? Kartum (Sudan)
2. Zahvaljujuci jednom Belgijancu, za sto je bogatiji simfonijski orkestar? Saksofon? (gospon Sax?)
3. Tko je sluzbeno uspio najdalje baciti koplje? Jan Zelezny s novim kopljem; sa starim neki Istocni Svabo
4. Kamo moramo otici da bismo osusili kosu fenom bez koristenja elektricne energije? U Svicarsku
5. Koji je europski glavni grad na najvisoj nadmorskoj visini? Ponavlja se pitanje - Madrid, ako ne racunamo Andoru
7. Kakve veze ima kalcij s nogometom? Mozda mislis na talijanski calcio?
8. Koji trzalacki instrument mozemo svirati, a da pri tome ne trzamo zice prstima? Harpsikord

simple
01.11.2007., 14:04
Pitanju broj 6 pokusavam dati metaforicko znacenje, sto mi nikako ne uspijeva... :ne zna: . A bioloski odgovor mi se cini preglupim :D.

x-type
01.11.2007., 15:02
1. Naziv jednog glavnog grada u prijevodu je "slonova surla". O kojem je gradu rijec? Kartum (Sudan)
2. Zahvaljujuci jednom Belgijancu, za sto je bogatiji simfonijski orkestar? Saksofon? (gospon Sax?)
3. Tko je sluzbeno uspio najdalje baciti koplje? Jan Zelezny s novim kopljem; sa starim neki Istocni Svabo
4. Kamo moramo otici da bismo osusili kosu fenom bez koristenja elektricne energije? U Svicarsku
5. Koji je europski glavni grad na najvisoj nadmorskoj visini? Ponavlja se pitanje - Madrid, ako ne racunamo Andoru
8. Koji trzalacki instrument mozemo svirati, a da pri tome ne trzamo zice prstima? Harpsikord

3. upravo se on i trazi jer nije pitanje aktualni WR u koplju ;)
5. zasto ne bismo racunali Andoru?:ne zna:
8. ajmo hrvatski naziv ;)

inace, ponudjeni odgovori su tocni. 6. jos malo razmisljaj ;) nije metafora

Pilatus
01.11.2007., 16:27
6. Ako palac i sisa imaju istu namjenu, ciji je palac, a cija sisa?

Jel se radi o mjerama za dužinu?

Palac je engleski valjda,a čija je sisa pitaj boga

3. Tko je sluzbeno uspio najdalje baciti koplje?
Uwe Hohn,too easy

Rain
01.11.2007., 16:51

Srbi bi rekli stavio je loptu na kreč (bijelu točku, penal) .....veza su valjda linije iscrtane po terenu otud i u talijana calcio :rolleyes:

x-type
01.11.2007., 17:15
Jel se radi o mjerama za dužinu?

Palac je engleski valjda,a čija je sisa pitaj boga

Uwe Hohn,too easy

nisu mjere hehe :D

Uwe Hohn, ja :top:

Rain - odgovoreno je vec, talijani za nogomet kazu calcio ;)

ajmo, slusam sisu i palac :D nisam znao da ce vam bas tak tesko bit. imate jos i 9. pitanje neodgovoreno

Pilatus
01.11.2007., 17:24
6.Palac djetetov,sisa majčina:confused:
Ništa drugo mi ne pada na pamet:ne zna:

9.Možda je zadnji osvojen?

x-type
01.11.2007., 19:05
6. ne. traze se bas dva imena
9. ne, ali si jako blizu rjesenja

simple
01.11.2007., 21:33
8. ajmo hrvatski naziv ;)

Cembalo

simple
01.11.2007., 21:34
9. Po cemu je poseban himalajski vrh Khumbakarna?

Mozda je najteze osvojiv?

x-type
01.11.2007., 21:39
Mozda je najteze osvojiv?

i sto onda iz toga zakljucujes?

x-type
01.11.2007., 21:42
ok, sad vidim da sam imao krivi podatak za 9. pitanje, imao sam podatak da taj vrh jos nije osvojen. ispricavam se. ostaje vam palac i sisa :D

fredrik
02.11.2007., 09:42
Ako se traže dva imena čije je palac i čija sisa ja ću reći mile i radmila naprimjer. Dijete i majka. A palac i sisa očito imaju istu namjenu jer mali mile oboje sisa. Stvarno ne razumijem kako bi još mogli shvatiti ovo pitanjce.

x-type
02.11.2007., 10:38
jok. te osobe nemaju veze jedna s drugom. rjesenje dajem veceras (ako ne zaboravim) :D

Stribor cumez
02.11.2007., 10:39
Za palac i sisu ja bi rekao kipovi Grgura Ninskog i Julije. Dodirivanjem proklamiranih dijelova tijela zazivate srecu.

x-type
02.11.2007., 10:48
bravoooo!!!!!!!:top: :cice:

simple
02.11.2007., 17:34
Za Grgura Ninskog mi je bilo odmah jasno, ali ovo za Juliju nisam znao. A bio sam u Veroni... :bonk: Tada sam se izgleda vise koncentrirao na zive primjerke :mig: :D . Odlicno pitanje :top: .

Pilatus
02.11.2007., 18:41
8. Koji trzalacki instrument mozemo svirati, a da pri tome ne trzamo zice prstima?

a klavir?
također proizvodi ton "trzanjem žice" a na njega ne djelujemo prstima već posredno preko batića

x-type
02.11.2007., 18:54
a klavir?
također proizvodi ton "trzanjem žice" a na njega ne djelujemo prstima već posredno preko batića

ne. kod klavira ne postoje trzalice, vec batici koji udaraju po zicama. kod klavicembala pritiskom na tipku aktiviramo trzalicu koja trza zice.

colbert
02.11.2007., 18:55
a klavir?

Jel zna netko jel pravilnije reci cembalo ili klavicembalo?

x-type
02.11.2007., 18:57
Jel zna netko jel pravilnije reci cembalo ili klavicembalo?

isto je. meni se nekako ucestalio naziv klavicembalo. taj prefiks klavi- zapravo znaci da instrument ima veze s tipkama. treba pitati Aby tocnu etimologiju rijeci.

colbert
02.11.2007., 19:42
isto je. meni se nekako ucestalio naziv klavicembalo. taj prefiks klavi- zapravo znaci da instrument ima veze s tipkama. treba pitati Aby tocnu etimologiju rijeci.

Moze! Al nemoj joj rec da ti se naziv ucestalio, slutim paljbu... ;)

x-type
02.11.2007., 20:30
ma ja i Aby smo si ok ;) vidis, nisam imao pojma da ne postoji glagol ucestaliti se. postoji ucestati. znaci, kod mene je ucestao izraz... khm, al nije to to. ja cesto koristim izraz... (da pojednostavimo :D)

fredrik
04.11.2007., 15:09
Nešto smo svi posustali. Sad se pojavi neko sa par pitanja i to se ubije već za par sati sve. Lex se treba malo više angažirati. Dosadno mi je ovako.

Matijac
05.11.2007., 20:51
Nastavi niz.

2
9
10
12
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

simple
05.11.2007., 21:10
Nastavi niz.

2
9
10
12
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29

90, 91, 92
Usput, mislim da ovo spada pod "male matematicare" :mig: . Ovo je vise topic za kviz znanja.

macka
06.11.2007., 13:14
Nešto smo svi posustali. Sad se pojavi neko sa par pitanja i to se ubije već za par sati sve. Lex se treba malo više angažirati. Dosadno mi je ovako.

joj, joj... mene vec danima nema na forumu... tj. ima, jer povirim na sekundu i to je to... nesto je strka na poslu, nema se vise vremena za zabusavanje :D

sve cekam da prodje cirkus, pa cu se ponovo uvaliti medju vas kvizomane... a simple, daj malo i drugima priliku da odgovaraju, ne moras odmah sve potaracati :mig: :D

sal_mirabilis
11.11.2007., 11:15
Nova serija. Ne nadajte se kvaliteti. Ja se ipak držim kvantitete. :)

1. Koja je najočitija posljedica trotjednog ispijanja isključivo teške vode?
2. Kako se zove suprug kraljice Raljice?
3. Koji je najzapadniji turski spomenik u Europi?
4. Jedan bend nosi ime jednog grada. Ja ću reći da su im rammsteinovci najveći sljedbenici, a zauzvrat tražim ime grada.
5. U kojoj se zemlji svira NDH-rock?
6. Kako se zvala punica Žigmunda Luksemburškog?
7. Godina je 1409. Prodavač je kralj, a kupac grad. Što je roba?
8. Kako Hrvati zovu Kismarton?
9. Kako su pribavljene prve količine mravlje kiseline?
10. Pod kojim je imenom poznata FSO3H-SbF5?
11. Koja naša zmija nosi ime po pogrešnom narodnom vjerovanju?
12. Tko svojem narodu nije ponudio ništa više od krvi, napora, znoja i suza?
13. Što je Napoleon III. napravio da spriječi postavljanje barikada u Parizu?
14. Tko je zaslužan za izgradnju najveće rumunjske građevine?
15. Kud se mota treći čovjek?
16. U kojoj je državi yidaki nacionalni muzički instrument?
17. Kako se zvao (tjelesno) najveći podred dinosaura?
18. Koja je bila najuočljivija karakteristika pachycephalosaura?
19. 6. svibnja 1995. jedan je predsjednik jednom diplomatu nacrtao jednu državu. Kako se zvao diplomat?
20. Koju je knjigu Mark David Chapman nosio sa sobom kad je uhićen?
21. Kako se zove najčešći (tradicionalni) stimulans korišten na Tajvanu?
22. Kako je glasilo najkraće pismo poslano u starom Rimu?
23. Što se mjeri u Daltonima?
24. Dvadesetih je pisao u duhu ultraizma, a poslije pokušavao uništiti sve što je tada napisao. Sklopio je vlastiti književni pravac, a pod starost je oslijepio. Nikad nije napisao nijedan roman. O kome je riječ?
25. Čega nema epigon?
26. Za čime se traga kroz sedam knjiga?
27. Što rade Vladimir i Estragon?
28. Kako se zove Štrumfetin otac?
29. Koliko je djece ostalo za Anom Karenjinom?
30. Kako su glasnici u staroj Grčkoj unaprijed javljali da donose dobre vijesti?
31. (budući da bi prethodno pitanje lako moglo biti nevaljalo) Koliko je cepelina eksplodiralo u povijesti?

Euronymous
11.11.2007., 12:24
1. bubrezni kamenac?

fredrik
11.11.2007., 12:47
2. Kako se zove suprug kraljice Raljice? kralj Ralj?
3. Koji je najzapadniji turski spomenik u Europi? negdje blizu zadra je ja mislim nemrem se sjetiti što
7. Godina je 1409. Prodavač je kralj, a kupac grad. Što je roba? dalmacija možda
8. Kako Hrvati zovu Kismarton? željezno
12. Tko svojem narodu nije ponudio ništa više od krvi, napora, znoja i suza? churchill
14. Tko je zaslužan za izgradnju najveće rumunjske građevine? Ceausescu
16. U kojoj je državi yidaki nacionalni muzički instrument? australiji
18. Koja je bila najuočljivija karakteristika pachycephalosaura? možda ona lubanja njegova velika
22. Kako je glasilo najkraće pismo poslano u starom Rimu? Joj e ovo se sjećam kad nam je pričala žena iz latinskog. Mislim da je pisalo samo "I". Kao imperativ od idi. Ne sjećam se sad točno.
23. Što se mjeri u Daltonima? molekulska masa
29. Koliko je djece ostalo za Anom Karenjinom? Sin serjoža ziher. Al nekako mi se čini da je imala još jedno dijete koje je zanemarivala il tako nešto. Kćer brijem.

colbert
11.11.2007., 13:03

15. Kud se mota treći čovjek? Po beckoj kanalizaciji.

19. 6. svibnja 1995. jedan je predsjednik jednom diplomatu nacrtao jednu državu. Kako se zvao diplomat? A nekom u Daytonu, Holbrook?
20. Koju je knjigu Mark David Chapman nosio sa sobom kad je uhićen? Lovac u zitu/razi
22. Kako je glasilo najkraće pismo poslano u starom Rimu? Veni, vidi, vici?
23. Što se mjeri u Daltonima?

27. Što rade Vladimir i Estragon? Cekaju Godota.

I tak...

NoWa
11.11.2007., 13:30

5. U kojoj se zemlji svira NDH-rock?
24. Dvadesetih je pisao u duhu ultraizma, a poslije pokušavao uništiti sve što je tada napisao. Sklopio je vlastiti književni pravac, a pod starost je oslijepio. Nikad nije napisao nijedan roman. O kome je riječ?
31. (budući da bi prethodno pitanje lako moglo biti nevaljalo) Koliko je cepelina eksplodiralo u povijesti?

1.smrt?

5.Njemačkoj. bend je Neue Deutsche Haerte
25. Borges?
31. jedan. 1939. godine

kikinda007
11.11.2007., 13:50

4. Jedan bend nosi ime jednog grada. Ja ću reći da su im rammsteinovci najveći sljedbenici, a zauzvrat tražim ime grada. leibach:cerek:
5. U kojoj se zemlji svira NDH-rock? u rvackoj-MPT :rofl:
7. Godina je 1409. Prodavač je kralj, a kupac grad. Što je roba? dalmacija
9. Kako su pribavljene prve količine mravlje kiseline? gnjecenjem marava:ne zna:
11. Koja naša zmija nosi ime po pogrešnom narodnom vjerovanju? bjelouska
12. Tko svojem narodu nije ponudio ništa više od krvi, napora, znoja i suza? churchill
13. Što je Napoleon III. napravio da spriječi postavljanje barikada u Parizu? jel mozda srusio cijelu ulicu (onu siroku, šan zelize il tak nesto)
18. Koja je bila najuočljivija karakteristika pachycephalosaura? krila?
23. Što se mjeri u Daltonima? jacina gromova
28. Kako se zove Štrumfetin otac? papa štrumf:ne zna:

fala kurcu za malo osvjezenja :s :s :s :s :s

BRAVO SAL!!!

x-type
11.11.2007., 14:27
3. da nije ono u Novom Zagrebu na Kajzerici kod Savskog mosta?

colbert
11.11.2007., 15:56
3. Koji je najzapadniji turski spomenik u Europi? Ja bih rekla Istanbul Doner kebab, jedna tu cevabdzinica u Parizu...

NoWa
11.11.2007., 17:45
jel ovo ima veze s harryjem potterom ili narnijom:D

sal_mirabilis
11.11.2007., 18:33
Puno odgovora dadoste pa nemam prostora da svakom dopišem je li točan ili nije. Samo ću navesti što preostade. :)

4. Jedan bend nosi ime jednog grada. Ja ću reći da su im rammsteinovci najveći sljedbenici, a zauzvrat tražim ime grada.
6. Kako se zvala punica Žigmunda Luksemburškog?
9. Kako su pribavljene prve količine mravlje kiseline?
11. Koja naša zmija nosi ime po pogrešnom narodnom vjerovanju?
13. Što je Napoleon III. napravio da spriječi postavljanje barikada u Parizu?
19. 6. svibnja 1995. jedan je predsjednik jednom diplomatu nacrtao jednu državu. Kako se zvao diplomat?
25. Čega nema epigon?
28. Kako se zove Štrumfetin otac?
30. Kako su glasnici u staroj Grčkoj unaprijed javljali da donose dobre vijesti?

2. Kraljica iz pitanja lik je iz jedne Raosove knjige.
3. Nalazi se u Hrvatskoj, ali podalje od Zagreba.
4. Kikinda007, molim te da daš ono u nas poznatije ime grada Laibacha. :)
9. kikinda007, znatno grublje. :E
11. Bjelouška zaista ima bijele pjege na glavi tamo gdje bi joj trebala stajati ušesa kad bi ih imala. :D
13. Bilo je nešto s ulicama.
19. Colbert, bio je jedan drugi. :)
26. NoWa, ni približno. ;)
31. Preporučam da se pogledaju fotografije.

kikinda007
11.11.2007., 18:53
4. laibach a.kej.a. ljubljana
9. formiranjem abnormalno velikih mravinjaka i onda kolektivni masakr

NoWa
11.11.2007., 20:22
25. nema ne znam čega. mozda nema original, ako mislim na 'epigon' kao nekog tko kopira tuđa djela. čega nema:mama:
28. gargamel pobogu. trebala je unistit strumfove, al je postala drolja:D

zakon:zubo:

da nije iz koprive il meda:misli:

sal_mirabilis
12.11.2007., 15:49
4. laibach a.kej.a. ljubljana

4. Hvala lijepa. :)
9. Još malo brutalnije. (a je iz mravaca) :D

25. nema ne znam čega. mozda nema original, ako mislim na 'epigon' kao nekog tko kopira tuđa djela. čega nema:mama:
28. gargamel pobogu. trebala je unistit strumfove, al je postala drolja:D

25. Ako mora kopirati drugoga, ... :rolleyes:
28. Ti dam ti dam ti dam... :rofl:

NoWa
12.11.2007., 16:27
25. Ako mora kopirati drugoga, ... :rolleyes:
nemoj da ti se zavrti od rolajzanja, vasa sveznajuca visosti

simple
12.11.2007., 18:19
Evo i mene. Pozdrav kvizoljupcima.

6. Nema samo Engleska svoju Elizabetu... ima i Bosna ponosna...
11. Poskok?
13. Gradio je siroke bulevare.
26. Ima li veze s magijom?

stewie_griffin
12.11.2007., 19:19
26. Za izgubljenim vremenom?

ana123
12.11.2007., 19:47
20.Lovac u žitu

sal_mirabilis
13.11.2007., 13:08
nemoj da ti se zavrti od rolajzanja, vasa sveznajuca visosti

Izvini, nisam mislio vrijeđati niti išta slično.
Vjerojatno je pitanje loše postavljeno. Ipak ću ga ostaviti jer bi ga svaki prišap učinio prelaganim. :D

Evo i mene. Pozdrav kvizoljupcima.

6. Nema samo Engleska svoju Elizabetu... ima i Bosna ponosna... :top:
11. Poskok? :p Mislim da ta zmija može skočiti ili se barem odbaciti. Ona koju tražim ima ime po nekoj radnji koju naprosto nema razloga raditi.
13. Gradio je siroke bulevare. :top:
26. Ima li veze s magijom? :flop: (trebao bi se smješkati jer pokazuje onog dolje) :)

26. Za izgubljenim vremenom? :top:

20.Lovac u žitu

Točno, ali već je bilo odgovoreno. :)

basgo
13.11.2007., 13:12
Bem mu ćuka, promakao mi je ovaj set pitanja.

11. Koja naša zmija nosi ime po pogrešnom narodnom vjerovanju? Kravosas

simple
13.11.2007., 13:48
Kravosas

Tako mi i treba kad pijem k'o smuk... :gitara: :D

basgo
13.11.2007., 14:11
Tako mi i treba kad pijem k'o smuk... :gitara: :D
:)
9. Kako su pribavljene prve količine mravlje kiseline? Destilacija jadničaka?

sal_mirabilis
14.11.2007., 17:39
Bem mu ćuka, promakao mi je ovaj set pitanja.

11. Koja naša zmija nosi ime po pogrešnom narodnom vjerovanju? Kravosas

:)
9. Kako su pribavljene prve količine mravlje kiseline? Destilacija jadničaka?

Nešto ih je puno ostalo. dat ću sutra ili u subotu odgovore. :)

25. Čega nema epigon?

basgo
14.11.2007., 19:07
Zaslužio si da se još malo potrudimo, super su ti pitanja.

3. Koji je najzapadniji turski spomenik u Europi? Han Jusufa Maškovića u Vrani?
10. Pod kojim je imenom poznata FSO3H-SbF5? Magic acid?
17. Kako se zvao (tjelesno) najveći podred dinosaura? Sauropodi?
19. 6. svibnja 1995. jedan je predsjednik jednom diplomatu nacrtao jednu državu. Kako se zvao diplomat? To je ono kad je Paddy Ashdown gledao Njofru kako crta Bosnu na salveti?
31. Koliko je cepelina eksplodiralo u povijesti? Samo jedan? (Koliko sam uspio naći od svih cepelina koji su izašli iz Luftschiffbau Zeppelin jedino je Hindenburg eksplodirao. Ameri su po licenci napravili 2 (Akron i Macon) ali su im se oba :zubo: strmopizdila u ocean bez eksplozije.)

kikinda007
14.11.2007., 19:48

ovo sam cak i vidio na nekom dokumentarcu NG-a al se nemogu sjetiti
uglavnom pusi se, (neki amfetamini posebnog kratkog naziva)

daj hint!

sal_mirabilis
15.11.2007., 07:29
Zaslužio si da se još malo potrudimo, super su ti pitanja.

3. Koji je najzapadniji turski spomenik u Europi? Han Jusufa Maškovića u Vrani? :top:
10. Pod kojim je imenom poznata FSO3H-SbF5? Magic acid? :top: (Dodat ću da se nekad nađe i Olahova.)
17. Kako se zvao (tjelesno) najveći podred dinosaura? Sauropodi?:top:
19. 6. svibnja 1995. jedan je predsjednik jednom diplomatu nacrtao jednu državu. Kako se zvao diplomat? To je ono kad je Paddy Ashdown gledao Njofru kako crta Bosnu na salveti? :s :top:
31. Koliko je cepelina eksplodiralo u povijesti? Samo jedan? (Koliko sam uspio naći od svih cepelina koji su izašli iz Luftschiffbau Zeppelin jedino je Hindenburg eksplodirao. Ameri su po licenci napravili 2 (Akron i Macon) ali su im se oba :zubo: strmopizdila u ocean bez eksplozije.)

Za ovaj jedan već je netko odgovorio, ali rekoh da nije jedan. :)
Strahovito si blizu odgovoru pa te molim da pogledaš snimke pada Hindenburga. Ipak je to jedna od najdokumentiranijih zrakoplovnih nesreća. :mig:

ovo sam cak i vidio na nekom dokumentarcu NG-a al se nemogu sjetiti
uglavnom pusi se, (neki amfetamini posebnog kratkog naziva)

daj hint!

Žvače se. Zubi pocrvene od stalne uporabe. Probao sam. Aktivna tvar se zove arekolin. :D

basgo
15.11.2007., 10:07
21. Kako se zove najčešći (tradicionalni) stimulans korišten na Tajvanu? Areku ili betel orah? To je čudo dosta zajebano http://www.hah.hr/zanimljivosti.php?cid=4&id=300&page=4.
31. Koliko je cepelina eksplodiralo u povijesti? Onda nijedan :zubo:

sal_mirabilis
15.11.2007., 11:12
21. Kako se zove najčešći (tradicionalni) stimulans korišten na Tajvanu? Areku ili betel orah? To je čudo dosta zajebano http://www.hah.hr/zanimljivosti.php?cid=4&id=300&page=4.
31. Koliko je cepelina eksplodiralo u povijesti? Onda nijedan :zubo:

:top: :top:
Hindenburg je izgorio, a veći dio poginulih je nastradao jer su skočili mjesto da pričekaju da se cepelin spusti.

Odgovori na ostatak:
2. Kako se zove suprug kraljice Raljice? Kralj Malj. (Likovi iz Doživljaja supermačka Cicija, kraljevskog muholovca, knjige za sve koji vole mačke, a ljude baš ne) :D
25. Čega nema epigon? Vlastitih ideja. :) Čekam da me netko oplete zbog odgovora.
30. Kako su glasnici u staroj Grčkoj unaprijed javljali da donose dobre vijesti? Okitili bi se npr. lovorovim grančicama da ih oni iz polisa vide. (U nekoj starogrčkoj drami koju sam morao čitati za lektiru je tako nešto pisalo.)

stewie_griffin
22.11.2007., 12:25
evo nešto novih pitanja, nisu bog zna kako maštovita, ali bolje išta nego ništa.. :mig:

1. Koliko traje tišina?
2. Što poveezuje francuski strukturalizam i marku odjeće?
3. Najviši vrh južne Amerike je?
4. Nad kime je izvršen zločin, a nad kime kazna?
5. Koji je prvi sintetizirani organski spoj?
6. Tko je otrčao prvi maraton?
7. Bernard u "Vrlom novom svijetu" nosi prezime jednog filozofa. Kojeg?
8. Na kojoj paraleli je najopasniji golf teren na svijetu?
9. U koje piće se stavlja maslina?
10. Kako se zove Obiteljski Čovjek, a kako Američki Tata?
11. Svjetsko prvenstvo u nogometu 2014.g. bit će održano u kojoj zemlji?
12. Kojeg kiklopa je nasamario Odisej?
13. Kako se zvao urbanist Brasilie?
14. Što je Joyce radio u Puli?
15. Kojem talijanskom klubu fali jedan scudetto do zvijezdice?
16. Iz kojeg grada Kant nikad nije izašao?
17. Koliko glava ima kerber?
18. Koje je najviše mjesto u hrvatskoj i na kojoj se visini nalazi?
19. Koja marka automobila je inspirirala Le Corbusiera za projekt tipske
masovno proizvedene kuće?
20. Kako se serija Seinfeld trebala zvati u originalu?
21. Koju frizuru je nosio Karlo, sin Luja 1. Pobožnog?
22. Za koji poznati europski nogometni klub bi navijao Stendhal?
23. Zbroj prvih koliko brojevi daje đavolji broj?
24. Drugi čovjek na mjesecu je bio?
25. Od koliko se blokova sastoji Manhattan?
26. Što povezuje Abramoviča i Clintona?
27. Koji opat je začetnik gotike?
28. Srednje ime Jamesa Kirka je?
29. Na kakvom se brijegu čeličio Luka Modrić?
30. Koja su tri prva strijelca u povijesti NBA?
31. Kojih životinja ima koliko i apostola?

Downtown
22.11.2007., 22:28
evo nešto novih pitanja, nisu bog zna kako maštovita, ali bolje išta nego ništa.. :mig:

4. Nad kime je izvršen zločin, a nad kime kazna? kazna na Raskoljnikovu, ne znam kak se baba zvala
5. Koji je prvi sintetizirani organski spoj? urea (krabamid)
6. Tko je otrčao prvi maraton? Filipid
9. U koje piće se stavlja maslina? martini
10. Kako se zove Obiteljski Čovjek, a kako Američki Tata? ako se radi o filmu obiteljski covjek je Cage za tatu ne znam
11. Svjetsko prvenstvo u nogometu 2014.g. bit će održano u kojoj zemlji? Brazil
12. Kojeg kiklopa je nasamario Odisej? Polifema
20. Kako se serija Seinfeld trebala zvati u originalu? Jerry
24. Drugi čovjek na mjesecu je bio? Aldrin
30. Koja su tri prva strijelca u povijesti NBA? Jordan, Jabbar, ????

evo na brzaka

stewie_griffin
22.11.2007., 23:21
4. Pola odgovora je tu, a traže se i baba i ona druga.
5. :top:
6. :top:
9. :top:
10. nije, radi se o necemu drugome, ali relativno blisko filmu..
11. :top:
12. :top:
20. :flop:
24. :top:
30. :top: , :top: , ?

sal_mirabilis
23.11.2007., 07:42

1. Koliko traje tišina?
3. Najviši vrh južne Amerike je?
17. Koliko glava ima kerber?
18. Koje je najviše mjesto u hrvatskoj i na kojoj se visini nalazi?
23. Zbroj prvih koliko brojevi daje đavolji broj?
26. Što povezuje Abramoviča i Clintona?
31. Kojih životinja ima koliko i apostola?

1. Više mogućih odgovora. Jedan je 4' 33''. Drugi da traje dok netko to ne skuži. :) Pravi je valjda neki treći.
3. Aconcagua.
7. Da nije Aristotelovo?
17. Svega tri plus jedna o kojoj pristojni ljudi ne pričaju. :)
18. Begovo Razdolje. Visinu ne znam, možda kojih 830-ak metara.
23. 36.
26. Chelsea. Jedan kupio, drugi napravio. :D
31. Znam za dvanaest majmuna i za dvanaest kineskih zodijačkih životinja.

fredrik
23.11.2007., 08:15
4. Nad kime je izvršen zločin, a nad kime kazna? Aljona Ivanovna i njena sestra Lizaveta
5. Koji je prvi sintetizirani organski spoj? ureja
13. Kako se zvao urbanist Brasilie? Lucia Costa
16. Iz kojeg grada Kant nikad nije izašao? Konnigsberga
20. Kako se serija Seinfeld trebala zvati u originalu? Seinfeldove kronike
21. Koju frizuru je nosio Karlo, sin Luja 1. Pobožnog? brijem da se on zvao karlo ćelavi
28. Srednje ime Jamesa Kirka je? ako misliš na onog iz zvjezdanih staza, tiberius
27. Koji opat je začetnik gotike? suger?
29. Na kakvom se brijegu čeličio Luka Modrić?širokom

stewie_griffin
23.11.2007., 15:30
1. Više mogućih odgovora. Jedan je 4' 33'' :top: . Drugi da traje dok netko to ne skuži. :) Pravi je valjda neki treći.
3. Aconcagua. :top:
7. Da nije Aristotelovo? :flop:
17. Svega tri plus jedna o kojoj pristojni ljudi ne pričaju. :) :top:
18. Begovo Razdolje. Visinu ne znam, možda kojih 830-ak metara. :top:
23. 36. :top:
26. Chelsea. Jedan kupio, drugi napravio. :D :top:
31. Znam za dvanaest majmuna i za dvanaest kineskih zodijačkih životinja.

ok ok! još malo..

stewie_griffin
23.11.2007., 15:31
4. Nad kime je izvršen zločin, a nad kime kazna? Aljona Ivanovna i njena sestra Lizaveta
5. Koji je prvi sintetizirani organski spoj? ureja
13. Kako se zvao urbanist Brasilie? Lucia Costa
16. Iz kojeg grada Kant nikad nije izašao? Konnigsberga
20. Kako se serija Seinfeld trebala zvati u originalu? Seinfeldove kronike
21. Koju frizuru je nosio Karlo, sin Luja 1. Pobožnog? brijem da se on zvao karlo ćelavi
28. Srednje ime Jamesa Kirka je? ako misliš na onog iz zvjezdanih staza, tiberius
27. Koji opat je začetnik gotike? suger?
29. Na kakvom se brijegu čeličio Luka Modrić?širokom

sve točno! :top:

stewie_griffin
23.11.2007., 15:35

2. Što povezuje francuski strukturalizam i marku odjeće?
8. Na kojoj paraleli je najopasniji golf teren na svijetu?
14. Što je Joyce radio u Puli?
15. Kojem talijanskom klubu fali jedan scudetto do zvijezdice?
masovno proizvedene kuće?
30. Koja su tri prva strijelca u povijesti NBA?

ovo je ostalo..

fredrik
23.11.2007., 19:23
7. Bernard u "Vrlom novom svijetu" nosi prezime jednog filozofa. Kojeg?marxa
14. Što je Joyce radio u Puli? bio je profesor engleskog

ova tema je na moju veliku žalost zamrla

stewie_griffin
23.11.2007., 20:46
šteta šta je tako, a tema je baš dobra..
btw :top: ,:top: , :mig:

bionic_man
23.11.2007., 20:55
Milan - "Crveno i crno"
2. Što povezuje francuski strukturalizam i marku odjeće?
Levi-Strauss

Downtown
23.11.2007., 20:58
15. Genoa (nisam siguran ali mislim da 10 naslova donosi zvijezdicu, proguglao sam da genoa ima 9 naslova)

Downtown
23.11.2007., 21:14
sto se tice 30. razmisljao sam tko bi mogao biti uz onu dvojicu mozda Chamberlain ili Malone

stewie_griffin
23.11.2007., 21:45
Milan :top:
Levi-Strauss :top:
Genoa :top:
Karl Malone :top:

lady a
23.11.2007., 22:14
1. Koliko traje tišina? OKO 5 MIN
2. Što poveezuje francuski strukturalizam i marku odjeće? NE ZNAM
3. Najviši vrh južne Amerike je? ACONCAGUA, TAK SE NEKAK PIŠE,A ČITA SE AKONKAGVA
NAD BABOM JE IZVRŠEN ZLOČIN KAZNU JE POPUŠIO RASKOLJNIKOV
5. Koji je prvi sintetizirani organski spoj? UREA
6. Tko je otrčao prvi maraton? A KAJ JA ZNAM
7. Bernard u "Vrlom novom svijetu" nosi prezime jednog filozofa. Kojeg? POJMA NEMAM
8. Na kojoj paraleli je najopasniji golf teren na svijetu? NE ZNAM,VALJDA NA 45
9. U koje piće se stavlja maslina? MARTINI
10. Kako se zove Obiteljski Čovjek, a kako Američki Tata?:ne zna:
11. Svjetsko prvenstvo u nogometu 2014.g. bit će održano u kojoj zemlji?:confused:
12. Kojeg kiklopa je nasamario Odisej? POLIFEMA
13. Kako se zvao urbanist Brasilie?:ne zna:
14. Što je Joyce radio u Puli? PISAO ULIKSA
15. Kojem talijanskom klubu fali jedan scudetto do zvijezdice?:confused:
16. Iz kojeg grada Kant nikad nije izašao?:confused:
17. Koliko glava ima kerber? TRI
18. Koje je najviše mjesto u hrvatskoj i na kojoj se visini nalazi? ZAVIŽAN
masovno proizvedene kuće? :ne zna:
20. Kako se serija Seinfeld trebala zvati u originalu?:ne zna:
22. Za koji poznati europski nogometni klub bi navijao Stendhal? :ne zna:
23. Zbroj prvih koliko brojevi daje đavolji broj? ZNAM KOJI JE ĐAVOLJI BROJ ALI NEZANAM ODGOVOR NA OVO PITANJE
24. Drugi čovjek na mjesecu je bio? E TO SE NE MOGU SJETITI
26. Što povezuje Abramoviča i Clintona? CHELSEA
27. Koji opat je začetnik gotike?:ne zna:
28. Srednje ime Jamesa Kirka je?:ne zna:
29. Na kakvom se brijegu čeličio Luka Modrić?ŠIROKOM
30. Koja su tri prva strijelca u povijesti NBA? JA BI TO TREBALA ZNATI?
31. Kojih životinja ima koliko i apostola? MAJMUNA

stewie_griffin
23.11.2007., 23:48
1. Koliko traje tišina? OKO 5 MIN -4'33''
2. Što poveezuje francuski strukturalizam i marku odjeće? NE ZNAM
3. Najviši vrh južne Amerike je? ACONCAGUA, TAK SE NEKAK PIŠE,A ČITA SE AKONKAGVA
NAD BABOM JE IZVRŠEN ZLOČIN KAZNU JE POPUŠIO RASKOLJNIKOV
5. Koji je prvi sintetizirani organski spoj? UREA
6. Tko je otrčao prvi maraton? A KAJ JA ZNAM
7. Bernard u "Vrlom novom svijetu" nosi prezime jednog filozofa. Kojeg? POJMA NEMAM
8. Na kojoj paraleli je najopasniji golf teren na svijetu? NE ZNAM,VALJDA NA 45, ne, ne, južnije
9. U koje piće se stavlja maslina? MARTINI
11. Svjetsko prvenstvo u nogometu 2014.g. bit će održano u kojoj zemlji?:confused:
12. Kojeg kiklopa je nasamario Odisej? POLIFEMA
13. Kako se zvao urbanist Brasilie?:ne zna:
14. Što je Joyce radio u Puli? PISAO ULIKSA pisao ga je 10 godina kasnije
15. Kojem talijanskom klubu fali jedan scudetto do zvijezdice?:confused:
16. Iz kojeg grada Kant nikad nije izašao?:confused:
17. Koliko glava ima kerber? TRI
18. Koje je najviše mjesto u hrvatskoj i na kojoj se visini nalazi? ZAVIŽAN ne, ne
masovno proizvedene kuće? :ne zna:
20. Kako se serija Seinfeld trebala zvati u originalu?:ne zna:
22. Za koji poznati europski nogometni klub bi navijao Stendhal? :ne zna:
23. Zbroj prvih koliko brojevi daje đavolji broj? ZNAM KOJI JE ĐAVOLJI BROJ ALI NEZANAM ODGOVOR NA OVO PITANJE
24. Drugi čovjek na mjesecu je bio? E TO SE NE MOGU SJETITI
26. Što povezuje Abramoviča i Clintona? CHELSEA
27. Koji opat je začetnik gotike?:ne zna:
28. Srednje ime Jamesa Kirka je?:ne zna:
29. Na kakvom se brijegu čeličio Luka Modrić?ŠIROKOM
30. Koja su tri prva strijelca u povijesti NBA? JA BI TO TREBALA ZNATI? očito ne..
31. Kojih životinja ima koliko i apostola? MAJMUNA

većina ovih pitanja je već odgovorena.. :confused:
ajde valjda si odgovarala čisto za sebe.

stewie_griffin
23.11.2007., 23:56
8. Na kojoj paraleli je najopasniji golf teren na svijetu? riječ je o jednoj granici i
na njoj je golf teren..
10. Kako se zove Obiteljski Čovjek, a kako Američki Tata? riječ je o crtićima
Family Guy i American Dad
masovno proizvedene kuće? riječ je francuskoj marki automobila, a godine su
1920. -te
25. Od koliko se blokova sastoji Manhattan? tu nema pomoći, osim googlea.. :mig:

ovo je ostalo..

sal_mirabilis
24.11.2007., 01:05
ovo je ostalo..

8. Na kojoj paraleli je najopasniji golf teren na svijetu? riječ je o jednoj granici i
na njoj je golf teren..

Da nije 56. ?
Ili koja već dijeli Koreje? :confused: :o