PDA

View Full Version : Travian.hr [*]

stranice : 1 2 3 4 [5]

danhil
31.01.2009., 18:01
postoji za to riješenje samo što balkanski mentalitet nemože to podnjeti..

da se spoje ba hr i rs serveri u jedan balkanski ( kao što je ogame bio .ba domena , tako može i travian ) uvede se opcija promjene jezika ( hr bosanski i srpski koje korisnik sam može u profilu mjanjet) i onda se ostave 4 servera , svaka 3 mjeseca se reseta jedan i to je to..

više ljudi, više ratova, više saveza i tako bi moglo bit uspješno, ali opet mentalitet ljudi to nedopušta ( a admin nam bosanac :lol: )

a na našim serverima nema ni 25k ljudi ( od tih 25k je puno njih neaktivnih i puno multiča za gold ), sad još da se smanji za broj onih koji se spoje 2 puda dnevno na 5 minuta i cifra hr igrača bi pala na manje do 7-8k igrača koji igraju aktivno, a sad da se to pomnoži sa 3 ( 3 zemlje jedan server ) bilo bi jako zanimljivo igrat takav server( a da nije speed )

aircanada
31.01.2009., 18:12
Evo, recimo hr s1, pa tamo nema 2k normalnih igraca koji igraju aktivno, dakle barem 2x2h dnevno u komadu. S3 se zasniva na multiacc., odnosno na sitterima i "korisnicima istog racunala", multihunteri ("policija" u igri) je na razini ja_znam_njega_on_zna_mene_ja_sam_sa_ovim_savezom_s a_serveru_Sx, odnosno ocu rec da su jako podlozni favoriziranju. Vecina tih igraca igra na barem 2 servera, pa samim time znaju multihuntere.

zombi0000
31.01.2009., 20:28
kao na s4 igra vaš crni ribar koji je sa s2 i nije ukrao acc od vašeg vođe sa s2,a doveo je sa sobom još dosta igraća,a ostali će doći sad kad je s2 završio.
servera u hr je malo previše al ima i dalje aktiivniih igraća dosta,a za Mh postavljaju takve glupane i idiote kakvih nema,pa taj jedva da zna kaj je travian,a aktivan je ko najslabiji igrač na serveru,ono da se svakih 3-4 dana konekta njemu je dosta idiot glupi

Black Revenger
01.02.2009., 18:27
nečeš valjda i ti ispočetka s2 ???

i hoče li MLM doč na server ??? ( to moš i na msn ili pp )

možda i ja dođem malo igrat ako nađem dobrog duala ( ili dualce ) i ako dođu iz MLM-a neki

neznam ti ja nis,
ne radi mi msn vec dulje vrijeme,

dodji na skype tamo se dogovara, al ja ne pratim.

danhil
01.02.2009., 19:17
neznam ti ja nis,
ne radi mi msn vec dulje vrijeme,

dodji na skype tamo se dogovara, al ja ne pratim.

lol , nemam skypove od njih iz saveza, samo od lignje i hyp-a ali oni su koliko vidim rijetko online

zombi0000
01.02.2009., 19:45
lol , nemam skypove od njih iz saveza, samo od lignje i hyp-a ali oni su koliko vidim rijetko online

na s4 lignja je uvijek onlien i u igru i na skype bar kolko ja vidim

danhil
01.02.2009., 19:48
na s4 lignja je uvijek onlien i u igru i na skype bar kolko ja vidim

sad nije trenutno :D

a ni negledam možda je nick promjenio ili neš, ali ga bar ja nisam dugo viio online ( možda jer imam previše ljudi na skypu :( )

crna perla
01.02.2009., 22:38
imam pitanje..
neki dan sam se prijavila... koje mi savjete mozete dati?
sta da prvo izgradim?
ono okolo, farme.. itd?
ili onu jezgru, selo....
koja je bit igre?
hvala ;)

crna perla
01.02.2009., 23:50
a joj, sad mi pise da nadogradim farmu!:eek:
a imam malo resursa da izgradim, uh :cry:
hocu dobit resurse do sutra? :klopa:
ili mogu zaboraviti igru? :visi:

Jelena1985
02.02.2009., 01:08
pa da li ti se pojavio questmaster? za pocetak radi ono sto ti on kaze, poslije ces sama skontati :mig:
bit igre... hm... :misli: razvijas svoje selo, i cekas da dodju natari... al daleko je do toga, tj.neces se dovoljno razviti da ih mozes napasti i graditi svjetsko cudo, kasno si pocela igrati.
da, dobices resurse do sutra, pise ti sa desne strane sela koliko cega proizvodis po satu.

crna perla
02.02.2009., 07:31
pa da li ti se pojavio questmaster? za pocetak radi ono sto ti on kaze, poslije ces sama skontati :mig:
bit igre... hm... :misli: razvijas svoje selo, i cekas da dodju natari... al daleko je do toga, tj.neces se dovoljno razviti da ih mozes napasti i graditi svjetsko cudo, kasno si pocela igrati.
da, dobices resurse do sutra, pise ti sa desne strane sela koliko cega proizvodis po satu.

hvala ;)
kad si ti pocela igrati?

crna perla
02.02.2009., 15:36
joj, pa koliko moram cekati da se napune resursi?! :confused:
cjeli dan nista!!!!!
netko normalan bi vec odustao od igre! :bonk:
:brukica:

Jelena1985
02.02.2009., 18:34
mislim da sam pocela igrati pocetkom decembra... ili krajem novembra :misli: ne znam tacno. ma samo nadogradjuj resursna polja :top: koji server igras? ja sam na s3, al on ce se uskoro restartovati, pa nemam bas volje za igru, jer su svi puno jaci od mene :tuzni:

crna perla
02.02.2009., 22:53
ja sam 4
hoce me netko primiti u savez? trep, trep :mig::mig:
sta ako me napadnu? :(
nitko nist ne savjetuje?!

Ken
03.02.2009., 21:53
Ako nisi u jakom savezu, onda gradi sklonista resursa :D Pocetnica si, to ti najbolje rjesenje. Ili trazi neki savez koji prima, ali to nece biti nitko iz top 20, oni obicno primaju jace igrace, kojiv ec znaju igrati, tako da pronađi neki mali savez, ako imas srece, pomoci ce ti oni puno.

MNJAG :mirko:

crna perla
03.02.2009., 22:09
Ako nisi u jakom savezu, onda gradi sklonista resursa :D Pocetnica si, to ti najbolje rjesenje. Ili trazi neki savez koji prima, ali to nece biti nitko iz top 20, oni obicno primaju jace igrace, kojiv ec znaju igrati, tako da pronađi neki mali savez, ako imas srece, pomoci ce ti oni puno.

hvala ;)

zombi0000
04.02.2009., 15:03

ti si mnjagovac?

Ken
04.02.2009., 18:27
Nego kako ;) Prije HEG sada MNJAG, uocavas pravilnost u jačini saveza :mirko: :raspa: :D ?

zombi0000
05.02.2009., 09:52
Nego kako ;) Prije HEG sada MNJAG, uocavas pravilnost u jačini saveza :mirko: :raspa: :D ?

XD onda znaći da smo u ratu :) ja sam jedan od vođa ml-ma lako se zakljući koji :kava:

pa kako je kod vas?,čujem da će se dosta jakih saveza raspasti jer odlaze na s2

Ken
05.02.2009., 15:32
Puno me pitas, nas 4 igra jedan acc, ja sam zaduzen za ekonomiju, znam samo da smo u ratu sa skoro svakim savezom na serveru :rofl:

zombi0000
05.02.2009., 20:45
Puno me pitas, nas 4 igra jedan acc, ja sam zaduzen za ekonomiju, znam samo da smo u ratu sa skoro svakim savezom na serveru :rofl:

savez vam je totalno lud :)

žajo
12.02.2009., 13:18
koju mi browser igru preporučate osim ove?

aircanada
12.02.2009., 21:29
koju mi browser igru preporučate osim ove?

ogame :D

Spectre
15.02.2009., 17:50
I ja sam danas počeo igrat ovo čudo, na s2 jer je friški. Čini mi se da skužiš kak igra stvarno funkcionira tek nakon što prođe cijela runda (13 mjeseci, jel?). No za sada je fora... BTW, to mi je prva browser igra ove vrste.

Pitanje: Di mogu nać kartu cijelog svijeta? Tj. onaj map.sql koji se vidi ovdje (http://help.travian.com.hr/index.php?type=faq&mod=544)? Jer mi se čini da sam na samom rubu civilizacije, nema apsolutno nikog istočno od mene.

Žuribus Šumasti
16.02.2009., 12:39
kak se novi registriraju baca ih na rub, nema smisla da te stavi među hrpu krvožednih i razvijenih, počeli bi te farmat minutu nakon isteka zaštite...ovak su relativno svi poredani po jačini....no, ako se registriraš dosta kasnije u zaostatku si i jednostavno se solo ne možeš razviti ako postoji neki bully u kvartu.

tako je, moraš odigrati par mjeseci da bi shvatio mehanizam igre, pogotovo završnicu koja je full kompleksna i još uvijek mnogima nejasna...naučiš malo kak se gradi, koja vojska čemu služi, postavljat obranu između valova napada i tak, slat te iste valove napada u minimalnim razmacima...kad naučiš tek onda kreneš igrat za ozbiljno, registrirat se na početku servera, skupit ekipu unaprijed, nać dobar dual i slično...

ma ukratko, ako igraš za ozbiljno treba ti gold, bez toga se ne može igrat, naglasak na NPC trgovca, brzi oporavak u slučaju napada i travian plus s kojim se neopisivo lakše upravlja svim tim selima pred kraj, imho...600 golda se da rastegnut fino a i nije pretjerano skupo...
i drugo, ono najbitnije, ovo je igra koju ne možeš igrati solo, odma nać najjaču ekipu odnosno savez oko sebe i pridružit se njima, čak i nije bitan savez koliko igrači u kvadratićima do sebe...ili si s njima ili si protiv njih, nema tu kompromisa ili dogovora...

ovo je koristan link koji sam ja koristio prije, ima i popis neaktivaca koji se da fino iskoristiti, pogotovo ako si gal, sa gromovima se komotno da farmat cijela mapa.

http://travian-hr.ttool.info/index-hr-hr.html

hf :)

Spectre
16.02.2009., 13:50
Ma nemam namjeru kupovat gold, niti igrat da budem u top 50. No recimo top 200 (nakon što se naučim igrati i krenem od starta nove runde, naravno) mi se čini realno. Ionako visim na netu stalno, no nemam namjeru pretvorit ovu igru u glavnu MP igru, za to imam druge (kupljene) igre :)

Šta se tiće pozicije, samo sam na 1 serveru tako skroz na rubu, inače nađem sela svugdje oko sebe, no na s2 nema apsolutno nikog istočno od mene :)

Ken
16.02.2009., 20:49
Mozes bez golda bit u top 200 bez problema. Naravno, puno pomaze dobar savez koji garantira da neces biti farma :D Ja ga poceo koristit tek pri kraju kad sam dizao farme na 17-18. Igram i ja S2, ali to je cista rekreativa, glavna preokupacija je S4 sada.

AsusT3200
16.02.2009., 20:52
Napravio sam acc neki dan na travian.hr ali ruku na srce...ogame je puno bolji =)

danhil
16.02.2009., 21:44
Napravio sam acc neki dan na travian.hr ali ruku na srce...ogame je puno bolji =)

hehe to je tvoje osobno mišljenje, ali puno likova je s ogamea prešlo na travian, jako puno njih, jednostavno nakon nekog vremena ili su se zasitili ogamea ili samo zbog nekih prednosti traviana nad ogameom...

PS a i ako neodigraš bar 3 mj travian nemoš shvatit igru nikako, kad napadaš kako spada, kad se braniš ili kataš nekoga, ili timska igra koja je za travian najpotrebnija tek pokažu kvalitete traviana, stoga nemoj sudit na temelju par dana igre

zombi0000
17.02.2009., 19:06
Mozes bez golda bit u top 200 bez problema. Naravno, puno pomaze dobar savez koji garantira da neces biti farma :D Ja ga poceo koristit tek pri kraju kad sam dizao farme na 17-18. Igram i ja S2, ali to je cista rekreativa, glavna preokupacija je S4 sada.

može se ja sam zasad bez zlata i duala i sveg sličnog na s4 280. a budem dok zauzmem naselje i top 200,a na s2 bez zlata(zasad) sa trialom sam zasad 10. pljačkaš ovog tjedna :) sve se može ak se dobro i kvalitetno igra

Spectre
17.02.2009., 20:41
Počeo sam i pljačkati neaktivne okolo, skupljaju se resursi po malo, imam 42 stanovnika i 4 Gorštaka. Moram si nabit proizvodnju sad. No fora je, ja noob još uvijek pod zaštitom, a okolo pljačkam :D
Jel mogu nekak maknut onog štakora kojeg mi je Questmaster poslao? Nemam gumb da ga se riješim kao pojačanje od drugog igrača.

Ken
17.02.2009., 20:46
može se ja sam zasad bez zlata i duala i sveg sličnog na s4 280. a budem dok zauzmem naselje i top 200,a na s2 bez zlata(zasad) sa trialom sam zasad 10. pljačkaš ovog tjedna :) sve se može ak se dobro i kvalitetno igra

Ma naravno, mi na s4 igramo sa zlatom, malo smo kasnije poceli, a i za nase planove je zlato potrebno, pa smo 300 i neki, a uskoro cemo biti u top 100, jos tjedan - dva.

Na s2 picim sa rimljanima, 10 legionara i derem sve oko sebe :rofl: Nikad bio neki pljackas, sad se malo zabavljam s time, samo, rimljani spori za pljacku :(

Spcetre, ne mozes, morat ce ti ga netko ubiti :D

Spectre
17.02.2009., 20:56
A dobro, 1 hrana manje dok me netko ne napadne...
Još pitanja: Kada napadam nekog tko ima 0 obrane (inaktivac), ima li razlike u normalnom napadu i pljački?
Kako skužit kad je netko online? Tek kad imaš špijune pa vidiš da troši resurse?
I ima koji savez (hr2) koji me hoće? :) U +/+ dijelu sam.

Edit: Ak sam dobro skužil, resursi koje mi jedinice nose su svi zbrojeno, a ne npr. 60 od svake jedinice (kao što je slučaj kod skrovišta)?

Ken
17.02.2009., 21:01
Gale nemoj nikaj pljackat, jer ces zavrsit u zamkama. Ostale mozes. nema razlike, samo u pljacki prvo pljackaju, ne gledaju obranu, tako da ako je ima, mozes izgubit dio vojske, koji normalnim napadom ne bi.

sto se tice saveza... mogu te ja ubacit u moj, kad uđem u njega, i kad ga napravimo :rofl:

Spectre
17.02.2009., 21:14
Nemam ni ja veleposlanstvno još, take your time :) A Gale izbjegavam, naravno.

Sad se malo igram sa simulatorom bitke (na drugom serveru), ako šaljem 1 legionara na prazni grad vraća mi kao rezultat njegovu smrt. Kako to?

Ken
17.02.2009., 21:21
1 vojnik je premalo, ubiju ga stanovnici. 2 su minimum, iako i tada jedan moze umrijeti (ovisi o tome da li ima zida, rezidencije, populacija itd...)

zombi0000
17.02.2009., 22:17
Ma naravno, mi na s4 igramo sa zlatom, malo smo kasnije poceli, a i za nase planove je zlato potrebno, pa smo 300 i neki, a uskoro cemo biti u top 100, jos tjedan - dva.

Na s2 picim sa rimljanima, 10 legionara i derem sve oko sebe :rofl: Nikad bio neki pljackas, sad se malo zabavljam s time, samo, rimljani spori za pljacku :(

Spcetre, ne mozes, morat ce ti ga netko ubiti :D

hehe ja sam prvi putna travianu konačno teutonac,sad samo pljaćkam ko lud i dižem vojsku :)

jimmy101
17.02.2009., 22:47
haha,travian je prejak..na s2 sam u vodstvu drugog saveza na serveru, ...pucamo na prvo mjesto lol

Spectre
17.02.2009., 23:02
Ti si u vodstvu HEGa? Hmm...

Spectre
18.02.2009., 15:59
Iscrpio sam si farmu, sad sam našao novu no treba mi sat i pol do nje, i još tolko nazad... Probat ću s bližim susjedima, no koji imaju 20-30 stanovnika. Valjda nemaju vojske ko ja (12 Gorštaka i raste). :)

Al ovo pere normalni razvoj, i to jako. Puna farma = 720 resursa, nema šanse da bih ikad mogao tolko sagraditi u ovako kratkom vremenu. I <3 Travian (dok me ne počnu napadat, upravo mi je istekla zaštita :))

jimmy101
20.02.2009., 14:48
Ti si u vodstvu HEGa? Hmm...

Nope,HEG je prvi savez,mi smo drugi trenutno

Spectre
20.02.2009., 15:54
Kad si pisao tvoj post HEG je bio drugi.

No svejedno, to ništa ne znači, hrpa saveza još uopće nije oformljena jer nema smisla trošit resurse na ambasadu ovako rano.

Ja se lijepo razvijam, al prebrzo trošim farme oko sebe... Populacija mi je već 70, vojnika 20-ak. Resursa se uglavnom ima, najveći problem mi je postala hrana :D

Edit: Ili ne, upravo sam liku poklao cijelu vojsku, evo nove farmice :D

zombi0000
20.02.2009., 22:15
Nope,HEG je prvi savez,mi smo drugi trenutno

XD pa raspadate se kolko vidim na svim ste kord. nećete dugo preživjet.

robinho7
21.02.2009., 16:03
meni ide zasad dobro,ne napadju me i razvijam se normalno i za nekih 2 tjedna cu lijepo pocet kilat druge

Black Revenger
21.02.2009., 18:36
bit ce veselo na hrx, skuplja se dobra ekipa :)

jimmy101
21.02.2009., 21:41
XD pa raspadate se kolko vidim na svim ste kord. nećete dugo preživjet.

hahahaha,kakvo raspadanje..pa svi smo na -/-koord..lol

danhil
22.02.2009., 12:10
bit ce veselo na hrx, skuplja se dobra ekipa :)

na kojim koord se skuplja ekipa ???

Black Revenger
22.02.2009., 12:41
na SZ,
imas pp danhile.

Ken
22.02.2009., 13:04
Bit ce veselo na hrx, ako ga ne pokorimo, za kurac smo :D

danhil
22.02.2009., 14:13
Bit ce veselo na hrx, ako ga ne pokorimo, za kurac smo :D

HEG ide na speed ili ideš u neki drugi savez ?

Ken
22.02.2009., 15:47
Pa koliko sam upoznat, na speed ide malo veca ekipa, vidio sam ljude i iz drugih saveza, a sad koji ce tag biti, stvarno ne znam :ne zna: Bas cu pogledat na forumu sto kazu.

zombi0000
22.02.2009., 20:10
hahahaha,kakvo raspadanje..pa svi smo na -/-koord..lol

pa koji ste savez onda vi?????

danhil
22.02.2009., 21:41
Pa koliko sam upoznat, na speed ide malo veca ekipa, vidio sam ljude i iz drugih saveza, a sad koji ce tag biti, stvarno ne znam :ne zna: Bas cu pogledat na forumu sto kazu.

TAG : DM Sat

:s

!!HRVAT!!
23.02.2009., 15:20
Ja cu igrat sad ovaj novi travian hr server4:top::top::top::top::top::top:(mislim)

zombi0000
23.02.2009., 18:43
Ja cu igrat sad ovaj novi travian hr server4:top::top::top::top::top::top:(mislim)

XD s4 traje vež 4 mjeseca

Jawaracing
24.02.2009., 18:15

:rofl::rofl:

da da to je taj novi xD

Japac
25.02.2009., 12:03
Zombi, igrasli ti vec tamo, ha?

zombi0000
25.02.2009., 19:18
Zombi, igrasli ti vec tamo, ha?

di?

Jelena1985
02.03.2009., 19:11
ovaj... :misli: zna li neko zasto mi heroj nije osvojio napsutenu dolinu? herojska vila mi je lvl10 i napustena dolina je u krugu 7x7 :confused: igram sa rimljanima, i slala sam legionara, mozda sam trebala nekog konjanika trenirati kao heroja :confused: ili je mozda problem u tome sto mi taj heroj kojeg sam slala nije ucestvovao u napadu na tu dolinu :ne zna:

Spectre
02.03.2009., 19:48
Kako ti može osvojiti oazu (ne dolinu) ako ju ne napada?

Jelena1985
02.03.2009., 19:58
pogresno sam se izrazila. mislila sam, da obucim jednog od onih vojnika koji je tu dolinu/oazu napadao. :mig:
ja sam aktivirala nekog starog heroja, bio mrtav, pa ga ozivila :rofl:
ali nista sad, evo uspjela sam, osvojio ju je :cheer: :cheer:
izgleda da je bitno da to bude vojnik koji je napadao tu dolinu :ne zna: i ovaj put sam obucila equitus caesaris :mirko:

Pitve
02.03.2009., 22:30
Da li mi netko želi primiti u savez? Igram kao Rimljanin, ima poulaciju 85, skrovište resursa 7, svi resursi 3 i 4, glavna zgrada 4 ostalo 1 ili 2. Stano me jedan napada i krade resurse. Ja sam Pharos

Spectre
03.03.2009., 01:12
Dobro da si server napisao...

Pitve
03.03.2009., 06:54
Ne kužim što, novi sam!?

Ken
03.03.2009., 10:20
Server 1, 2, 3 ili 4?

danhil
03.03.2009., 10:29
Server 1, 2, 3 ili 4?

ili speed možda:D

EDIT : ok moj zajeb, sad vidim da nema nikoga na speedu s tim nickom :)

Pitve
03.03.2009., 14:50
Piše Travian.hr2, pa pretpostavljam da je 2 :confused:
Prvi put sam tu igru pokupio sa "fesa" i prvi put je igram.
Tek se igram 5-6 dana. Sviđa mi se i pokušavam napredovati, ali ne kužim još sve. Napravio sam resurse, ali me stalno napada jedan susjed, pa sad sve ulažem u skrovište i u Legionare da se branim. :ne zna:

..HRVAT..
03.03.2009., 19:33
Prijavite se na plemena to je PUNO bolje od traviana:
1-nema uopce hakera
2- puno bolje izgleda selo
3- puno bolje izgleda karta
4- ima jos mnogo stvari koje su bolje probajte nemate sta izgubit
akoseprijavite na SVIJET 2

NAPISITE PORUKU ..HRVAT.. IJAVAS ZOVEMU SVOJSAVEZ KOJI JE U RAZVOJU IRANKJE29 ALISVAKIDAN IDE SVE VISE PREMA NAJBOLJEM
:top::top::moli:

techno mania
03.03.2009., 19:35
zar se i ovdje pise o travianu, ja sam u top 10 na svim serverima :)

shinobi
03.03.2009., 23:42
Prijavite se na plemena to je PUNO bolje od traviana:
1-nema uopce hakera
2- puno bolje izgleda selo
3- puno bolje izgleda karta
4- ima jos mnogo stvari koje su bolje probajte nemate sta izgubit
akoseprijavite na SVIJET 2

NAPISITE PORUKU ..HRVAT.. IJAVAS ZOVEMU SVOJSAVEZ KOJI JE U RAZVOJU IRANKJE29 ALISVAKIDAN IDE SVE VISE PREMA NAJBOLJEM
:top::top::moli:

Daj ne kakaj .

1. U TW imaš sam jednu rasu .
2. U TW možeš imat beskonačno sela , kaj je totalno previše za kvalitetno vodit , dok je u Travianu to ograničeno kulturalnim bodovima.
3.TW je pregazilo vrijeme.
4. Jedina prednost TW-a je ta kaj je premium acc jeftiniji od onog na Travianu tj u Travianu dođe više do izražaja ako igraš il ne igraš sa zlatom. Dok je na TW razlika puno manja.

5. Ako se ipak odlučite za Travian , registrirajte se preko ovog linka .
http://www.travian.com.hr/?uc=hr2_10478

..HRVAT..
04.03.2009., 16:02
ovo sto si ti napiso
pa bole je da nozes imat sela koliko hoces ovako na travianu dosegnes max i sta onda

a u tw mozes igrat dok ne ostanes jedini
ili ces izgubit
( ovo sve si reko jer si vjerojatno izgubio
probaj na plemenima
nemas sta izgubit plemena su na hr i lakse se odrzat jer je tek otvoren
ja znam jer sam na TW izgubio sela)

PROBAJTE SVI:top::top::top::top::top::top::top::top::top::t op:

zombi0000
04.03.2009., 21:04
ovo sto si ti napiso
pa bole je da nozes imat sela koliko hoces ovako na travianu dosegnes max i sta onda

a u tw mozes igrat dok ne ostanes jedini
ili ces izgubit
( ovo sve si reko jer si vjerojatno izgubio
probaj na plemenima
nemas sta izgubit plemena su na hr i lakse se odrzat jer je tek otvoren
ja znam jer sam na TW izgubio sela)

PROBAJTE SVI:top::top::top::top::top::top::top::top::top::t op:

nije badava travian 2005/6. bio najbolja browser game,a i travian je jedna od najigranijih igri takve vrste

danhil
04.03.2009., 21:44
travian ima prednost nad ogameom i twom jer je igra kompletna tj ima svoj kraj, a ne da par godina igras jedan ser dok neostanes jedini, a uz to ima puno drugih prednosti naspram drugih browser igra

..HRVAT..
05.03.2009., 13:35
ja bi se prijavio na hrvatski server

koji je naj novoji

jel igra tko na njemu prijavit cu se da probam

Final Straw
05.03.2009., 13:44
nije badava travian 2005/6. bio najbolja browser game,a i travian je jedna od najigranijih igri takve vrste

travian ima prednost nad ogameom i twom jer je igra kompletna tj ima svoj kraj, a ne da par godina igras jedan ser dok neostanes jedini, a uz to ima puno drugih prednosti naspram drugih browser igra

Gle raspale ekipe THE PTSP :rofl:

Final Straw
05.03.2009., 13:46
ovaj... :misli: zna li neko zasto mi heroj nije osvojio napsutenu dolinu? herojska vila mi je lvl10 i napustena dolina je u krugu 7x7 :confused: igram sa rimljanima, i slala sam legionara, mozda sam trebala nekog konjanika trenirati kao heroja :confused: ili je mozda problem u tome sto mi taj heroj kojeg sam slala nije ucestvovao u napadu na tu dolinu :ne zna:

Ovaj...možebiti da nisi poubijala sve životinje ili ovaj ako imaš dvorac heroja na lv. 10 i osvojenu već jednu...trebaš dizati dvorac heroja na 15 da bi mogla pripojiti još jednu :D

Eddington
05.03.2009., 15:01
Ajmo ljudi, S1. Ima li neko iz jednog od THE saveza?

WWW pao za dvi pozicije na statistici saveza :) THE i PTSP čuda čine :D

zombi0000
05.03.2009., 18:36

??? kakve ja imam veze sa PTSP???

znam sam da neki igraju na s2 s menom u savezu

Maky
05.03.2009., 19:08
zar se i ovdje pise o travianu, ja sam u top 10 na svim serverima :)
:s Moooolim te mogu ti biti frend

danhil
05.03.2009., 19:29

hahahha, ja na acc danhil neigram vec 3 mjeseca na s1, uopće ga više neigram, samo speed stoga stfu :rofl:

dragan88
05.03.2009., 21:01
Ajmo ljudi, S1. Ima li neko iz jednog od THE saveza?

WWW pao za dvi pozicije na statistici saveza :) THE i PTSP čuda čine :D

kuj trebas :)

zombi0000
05.03.2009., 21:12
:s Moooolim te mogu ti biti frend

meni bez problema možeš samo mi ostavljaj po 2-3k resi dok te dolazim posjetit,ja sve prijatelje rado posječujem :)

Maky
05.03.2009., 21:18
meni bez problema možeš samo mi ostavljaj po 2-3k resi dok te dolazim posjetit,ja sve prijatelje rado posječujem :)
Baš si strašan, evo sve sam se smrzao :D

zombi0000
05.03.2009., 21:36
Baš si strašan, evo sve sam se smrzao :D

hehe na kojim serverima igraš?

Maky
06.03.2009., 12:13
hehe na kojim serverima igraš?
Ma trenutno samo u australiji, au2.
Od hrvatskih sam odustao.
Inače treba se liječit od te travijanske boleštine :D

..HRVAT..
06.03.2009., 14:52
MOZE LI MI NEKO RECI STA JE NAJBOLJE
RIMLJANIN GAL TEUTONAC

zombi0000
06.03.2009., 18:22
MOZE LI MI NEKO RECI STA JE NAJBOLJE
RIMLJANIN GAL TEUTONAC

pa svi su po nečem dobri.ak igraš prvi put preporučam gale,imaju zamke i velka skrovišta pa ćeš se moć ak ćeš biti aktivan dobro se razvijat.ako si jako aktivan uzmi rimljane pa sa njima se uči,al nikako za prvi put ne uzimat teutonce za njih treba biti malo vještiji igrać

Pitve
08.03.2009., 21:31
Igram tek 10 dana kao Rimljanin. Prvi put sam to vidio u životu, i sad sam ko igrač 4648. Resursi su mi na 4 a neki već idu polako na 5. U selu mi je sve na 3 i imam 105 stanovnika. Da li je to slabo za 10 dana ili dobro, ili je nekak normalno. Sad su me pozvali u neki savez i pristao sam. Taj savez je rangiran 182.:ne zna:

dragan88
09.03.2009., 14:46
Igram tek 10 dana kao Rimljanin. Prvi put sam to vidio u životu, i sad sam ko igrač 4648. Resursi su mi na 4 a neki već idu polako na 5. U selu mi je sve na 3 i imam 105 stanovnika. Da li je to slabo za 10 dana ili dobro, ili je nekak normalno. Sad su me pozvali u neki savez i pristao sam. Taj savez je rangiran 182.:ne zna:

koji server, koje su ti koordinate il nick na travianu

Pitve
09.03.2009., 23:18
SERVER 2, A ostali podaci ti trebaju da me napadneš:D

zombi0000
10.03.2009., 20:21
SERVER 2, A ostali podaci ti trebaju da me napadneš:D

ma da već bežimo pitaj boga di si od nas,pa ak si u 10 dana 100 pop i nije loše za početnika

Pitve
10.03.2009., 20:45
23.02. sam se registrirao, a evo sad navečer 10.03. pop. 131:)

obersoldat
11.03.2009., 20:53
Ja sam se registrirao jučer oko 17 h i trenutna pop mi je 65.:mig:

Ali imam pitanje.Kako se množe vojnici?Trenutno imam vojarnu na lvl 1,ali koliko sam skužio,ona je samo za treniranje.Gdje da nabavim još vojske i kako?Što da gradim?

Pitve
11.03.2009., 20:54
Ja sam rimljanin, i zanima me da li je bolje ulagati u legionare ili u resurse?:ne zna:

obersoldat
11.03.2009., 21:22
Ja sam rimljanin, i zanima me da li je bolje ulagati u legionare ili u resurse?:ne zna:

i ja sam Rimljanin i razmišlja sam ovako: Da bi ima jaku vojsku,moram imati jaku ekonomiju.Dok sam pod zaštitiom početnika razvijati ekonomija:vojska,70:30.Kad postignem dovoljnu populacoju da se učlanim u savez,onda će ulaganje biti 50:50 ili možda čak više u vojsku.Ovisi kako bude,ne znam,ali za početnika mislim da je najvažnija ekonomija.Sa malom proizvodnjom će ti trebati puno duže da se razviješ.Barem tako mislim.

A kako povećati broj vojnika?

Spectre
11.03.2009., 21:46
Pa ako imaš Vojarnu, znaći da ti je Glavna Zgrada na lvl3 ili više te imaš i Okupljalište. Klikni na Vojarnu i gradi jedinice...

obersoldat
12.03.2009., 00:22
Pa ako imaš Vojarnu, znaći da ti je Glavna Zgrada na lvl3 ili više te imaš i Okupljalište. Klikni na Vojarnu i gradi jedinice...

ma skužio sam:bonk:.to ''treniraj'' znači,napravi vojnika.mislio sam da znači,obuči ovog što imaš.:bonk:hvala svejedno.

zombi0000
13.03.2009., 10:05
i ja sam Rimljanin i razmišlja sam ovako: Da bi ima jaku vojsku,moram imati jaku ekonomiju.Dok sam pod zaštitiom početnika razvijati ekonomija:vojska,70:30.Kad postignem dovoljnu populacoju da se učlanim u savez,onda će ulaganje biti 50:50 ili možda čak više u vojsku.Ovisi kako bude,ne znam,ali za početnika mislim da je najvažnija ekonomija.Sa malom proizvodnjom će ti trebati puno duže da se razviješ.Barem tako mislim.

A kako povećati broj vojnika?

nemora biti gledaj meni proizv najjačeg naselja
Drvo: 138 po satu
Glina: 92 po satu
Željezo: 67 po satu
Hrana: 9 po satu

a o ostalim naseljima da ne govorim,imam 3 naselja,pljačkam ko lud i ekonomija mi ničem ne koristi,sve rese mi donosi pljačka,al ti si rimljanin pa moraš malo više ulagat u ekonomiju,al samo teroriziraj svu okolicu i probaj se odma svih teuta riješit

frankec123
13.03.2009., 18:42
ja sam teutonac na s2 i imam 740 pop i nešto više od 160 gorštaka i nakih 89 kopljanika:D:D:kava:

zombi0000
13.03.2009., 20:58
ja sam teutonac na s2 i imam 740 pop i nešto više od 160 gorštaka i nakih 89 kopljanika:D:D:kava:

da da sigurno:lol:

xXx109
14.03.2009., 09:36
Ja san na s1 igran sa rimljanima.Samo me zanima to...iman veleposlanstvo na razini 1 i ne mogu uc u savez a jer mogu uopce ulaziti u savez kad mi je veleposlanstvo na r1??I kako mogu nekome poslat zahtijev za savez??:ne zna::ne zna:

zombi0000
14.03.2009., 10:03
Ja san na s1 igran sa rimljanima.Samo me zanima to...iman veleposlanstvo na razini 1 i ne mogu uc u savez a jer mogu uopce ulaziti u savez kad mi je veleposlanstvo na r1??I kako mogu nekome poslat zahtijev za savez??:ne zna::ne zna:

možeš ući u savez dok ti je VP na raz. 1 ali prvo moraš dobit pozivnicu,a tek na VP razina 3 možeš napravit svoj savez te pozivat igraće

obersoldat
14.03.2009., 20:04
Ej što u savezu određuje boju točke?koliko se boriš ili koliko posjećuješ forum saveza ili što?

@Zombi0000

Ima i u tvojoj taktici nešto.Kombinirat ću.The looting may begin.:D

Žuribus Šumasti
14.03.2009., 21:02
ne sjecam se tocno vremenskih rokova, ali boja pokazuje (ne)aktivnost suigrača.

plavo, igrač je online
zeleno, logirao se nedavno
žuto, nije ga bilo neko vrijeme, onak za vikend
crveno, nema ga dulje od pet dana ako se ne varam
sivo, nema ga dulje vrijeme, neaktivac odnosno zrela farma punih skladista

travian je igra rata, vise manje sve se svodi na vojsku...niti jedan tutorijal ne preporuca gradit ekonomije iznad lvl 5 na pocetku, fokus samo na pjesadiju i farmanje prvih susjeda.

xXx109
15.03.2009., 08:41
Hvala zombiooo:zivili::zivili:ali zasto ne mogu napadat nikoga a imam vojske??:ne zna::ne zna:

Spectre
15.03.2009., 11:48
Kako ne možeš? Objasni problem.

Plavabarbie
15.03.2009., 14:56
mozda nema okupljaliste..
ne sjecam se vise jel se to gradi uz pomocnika..

Spectre
15.03.2009., 15:32
Ako ima Vojarnu, onda ima i Okupljalište.
No možda ima samo onog jednog štakora, no to se ne broji kao vojska :D A ne može ga se niti slati nigdje. :(

danhil
15.03.2009., 17:11
ne sjecam se tocno vremenskih rokova, ali boja pokazuje (ne)aktivnost suigrača.

plavo, igrač je online
zeleno, logirao se nedavno
žuto, nije ga bilo neko vrijeme, onak za vikend
crveno, nema ga dulje od pet dana ako se ne varam
sivo, nema ga dulje vrijeme, neaktivac odnosno zrela farma punih skladista

plavo - online
zeleno - bio online u zadnjih 24h
žuto - nema ga više od 24h
crveno - nema ga vise od 72h
sivo - nema ga vise od 7 dana

Žuribus Šumasti
16.03.2009., 12:07
tri puta zelena točka i letiš iz saveza !! :D

Plavabarbie
16.03.2009., 14:55
tri puta zelena točka i letiš iz saveza !! :D

e to se trazi.. :rofl:

davor032
18.03.2009., 13:13
Koji je server po vama najbolji?

zombi0000
18.03.2009., 20:58
Koji je server po vama najbolji?

nema najboljeg servera,svi su dobri :)

Firestarter
18.03.2009., 22:39
nema najboljeg servera,svi su dobri :)

možda misli na kvalitetu igrača. ja bih rekao s2 :top:

Pitve
19.03.2009., 08:45
Da li mi tko može objasniti ovo. Razvio sam selo, imam pop. 180 i sad bi nešto vojske i sa strane u uputstvima piše da za imperiana trebam cca 100 do 200 resursa, a kad odem u akademiju (raina 5) traži me preko 1000 resursa !? Imam i oružarnicu i kovačnicu. Mogu samo trenirati relativno jeftino legionare u vojarni. Što je IMPERIAN stvarno tako skup ( cca 1000 resursa ) ? :confused:

Žuribus Šumasti
19.03.2009., 09:39
to je jednokratna cijena za razvoj te vrste vojnika u akademiji, jednom razviješ i mozes ga gradit, barem mislim da te to muci...

zombi0000
19.03.2009., 09:40
Da li mi tko može objasniti ovo. Razvio sam selo, imam pop. 180 i sad bi nešto vojske i sa strane u uputstvima piše da za imperiana trebam cca 100 do 200 resursa, a kad odem u akademiju (raina 5) traži me preko 1000 resursa !? Imam i oružarnicu i kovačnicu. Mogu samo trenirati relativno jeftino legionare u vojarni. Što je IMPERIAN stvarno tako skup ( cca 1000 resursa ) ? :confused:

ne :) prvo moraš razviti u akademiji impiće za malo veću cifru(to radiš samo jedamput) a poslije toga ih u vojarni razvijaš za tih cca 100-200 resa

Pitve
19.03.2009., 11:27
Hvala na odgovorima, mislim da sam shvatio. Sad samo u nabavku resursa, malo proizvodnja malo pljačka po susjedstvu :D:top:

El Tomo
20.03.2009., 03:05
Da li bi netko htio pomoci i biti sitter za moje malo selo na s2 serveru, rimljani, koordinate -/-? Selo nije veliko, ali zato nastojim sagraditi sto vecu vojsku.

zombi0000
20.03.2009., 07:20
Da li bi netko htio pomoci i biti sitter za moje malo selo na s2 serveru, rimljani, koordinate -/-? Selo nije veliko, ali zato nastojim sagraditi sto vecu vojsku.

nick?

El Tomo
21.03.2009., 01:01
nick?

Izvini zbog nepovjerenja, no nije bas pametno davati svoj nick na forumu dok drugi znaju da ti treba sitter, zar ne? Ne bih bas zelio postati necija farma.

Mogu ti dati podatke o naselju, pa se mozemo dogovoriti na PM ako zelis pomoci. U kojem si ti savezu?

zombi0000
21.03.2009., 14:47
Izvini zbog nepovjerenja, no nije bas pametno davati svoj nick na forumu dok drugi znaju da ti treba sitter, zar ne? Ne bih bas zelio postati necija farma.

Mogu ti dati podatke o naselju, pa se mozemo dogovoriti na PM ako zelis pomoci. U kojem si ti savezu?

3k
nazguls mi je nick

pa nađi si savez pa tamo nađi sittere,ne ovako tu,pitaj boga kog ćeš dobit

obersoldat
21.03.2009., 20:21
ej,kad ti zarobe dio vojnika,kako ih osloboditi?
Jednostavno ponoviti napad?
je zbunjuje me ona opcija ''raspusti'',to po meni znači da ih predam neprijatelju.Ili je to,izbavi ih?

zombi0000
21.03.2009., 20:40
ej,kad ti zarobe dio vojnika,kako ih osloboditi?
Jednostavno ponoviti napad?
je zbunjuje me ona opcija ''raspusti'',to po meni znači da ih predam neprijatelju.Ili je to,izbavi ih?

da bi izbavio vojsku iz zamki trebaš na igraća poslat napad normalno i ako bude napad uspješan,vojska će se vratit.
a ako stisneš raspusti vojska će jednostavno nestat,niko ju neće dobit

techno mania
23.03.2009., 15:06
ima li neko da igra na bosanskom serveru s4?

Gunner1980
31.03.2009., 10:08
Trazim nocnu pticu za igranje duala na razvijenim acctima - s2, s4, i hrx. S2 i Hrx teutonac, hr4 gal. Ne mora sve u paketu :D Isti mi je nick na travu pa se javite ako vas zanima, moze i na gunner@live.com

Jman
07.04.2009., 20:51
Igra tko na serveru2 hr.
Ako tko igra recite evo ja sam danas počeo:top:.

Pitve
19.04.2009., 14:25
Ja igram već 2 mjeseca i još me nije pustilo, navuko sam se...

Jman
19.04.2009., 17:09
Ja igram već 2 mjeseca i još me nije pustilo, navuko sam se...

Na kojem servru igraš?
I na kojim koordinatama?

Jagod'ca
19.04.2009., 22:31
ja igram pola godine i nije mi još dosadilo

Japac
20.04.2009., 00:21
zombi, jesi mozda vec i moderator tu postao, ako nisi, pa trebao bi, heheheh

zombi0000
20.04.2009., 08:31
zombi, jesi mozda vec i moderator tu postao, ako nisi, pa trebao bi, heheheh

da da mogao bi,skoro da sam najaktivniji poster na ovoj temi :mig:

keksic_17.
04.05.2009., 14:00
Hm, imam jedno pitanje...
Nedavno sam se registrilala i pocela igrat travian, pa me zanima kako mogu uci u neki savez...?

Jagod'ca
05.05.2009., 18:40
u savez možeš uć jedino ako ti pošalju pozivnicu oni koji su iz tog saveza zaduženi za to, meni je frendica sredila ulazak, ako nemaš koga da te ubaci raspitaj se po serveru, traži saveze koji primaju nove članove i ubaci se u što bolji

Pitve
06.05.2009., 10:45
Ako mi tko može malo pojasniti: Imam već pristojni grad preko 400 populacije, nešto vojske i tako to. E sad bi ja prikljućio si dodatnu oazu ili farmu. Da li ja u toj napuštenoj oazi kad ju osvojim mogu razvijati nove građevine poput skrovišta resursa, radionice, konjušnice, skladišta, vojarne i sl. Jel mi je moje mjesto postalo tijesno (-: :kava:

Spectre
06.05.2009., 11:29
Ne možeš. Postoje dvije vrste oaza, one koje daju bonus na samo jedan od resursa i one koje daju bonus na jedan od resursa i bonus na žito. Kada osvojite oazu ona daje bonus samo na proizvodnju u selu iz kojeg je osvojena!
->Link<- (http://help.travian.com.hr/index.php?type=faq&mod=556)

Pitve
09.05.2009., 14:22
A kako mogu osvojiti oazu? Nije mi jasno da li trebam poslati vojsku i koliko vojske? Ili moram imati naseljenike? Da li ona mora biti u mojoj neposrednoj blizini. Gje god kliknem u blizini piše mi NAPUŠTENA DOLINA!?:ne zna:

Spectre
09.05.2009., 14:26
Sve ti piše na linku... :kava:

Pitve
09.05.2009., 20:46
Sve sam proćitao ali baš mi nije sve jasno, nešto je na hrvatskom a dio na engleskom, a ja u školi ućio nešto drugo nažalost.:s

El Tomo
09.05.2009., 21:02
A kako mogu osvojiti oazu? Nije mi jasno da li trebam poslati vojsku i koliko vojske? Ili moram imati naseljenike? Da li ona mora biti u mojoj neposrednoj blizini. Gje god kliknem u blizini piše mi NAPUŠTENA DOLINA!?:ne zna:

Trebas imati heroja - to ti je prvo. Zatim, moras dvorac heroja unaprijediti do 10. razine. Tek zatim mozes pripojiti oazu i to tako da je napadnes s herojom i vojskom. Samo, za to ti treba doslovno HRPA vojske!

shinobi
09.05.2009., 21:08
Da bi osvojio oazu trebaš biti u dometu te oaze sa svojim selom u koje ju želiš priključit.

KADA TI JE SELO POZICIONIRANO NA SREDINI KARTE , sve one oaze koje se vide na karti se mogu priključiti tvom selu , ali naravno ako imaš ispunjene sve uvjete a uvijet je dvorac heroja na određenom levelu.Što znači da dvorac heroja za jednu priključenu oazu mora biti izgrađen na lvl 10 , za dvije oaze lvl 15 i za 3 oaze lvl 20 .

Oaza se osvaja sa herojem , ali nemoj u oazu u kojoj ima puno životinja slati samog heroja jer će se heroj boriti sa životinjama i vjerojatno umrijeti ako je heroj niskog LVL-a. Zato kada osvajaš oazu sa herojem pošalji i vojsku sa njim da pobije živine u oazi.

Kada heroj i vojska pobiju sve životinje u oazi , ta oaza će se priključiti tom gradu iz kojeg je poslan heroj i u kojem su ispunjeni uvjeti da bi se oaza mogla uzeti (A TO SU LVL 10 DVORAC HEROJA I OAZA MORA BITI U DOMETU TOG SELA KOJEM JU PRIPAJAŠ).

Pitve
10.05.2009., 16:37
Trebas imati heroja - to ti je prvo. Zatim, moras dvorac heroja unaprijediti do 10. razine. Tek zatim mozes pripojiti oazu i to tako da je napadnes s herojom i vojskom. Samo, za to ti treba doslovno HRPA vojske!

Što to znači hrpa vojske? Jel' dovoljno npr. Legionara 50, Pretoriana 50, Imperiana 50, Equites Legati 5, Equites Imperatoris 25? I još jedno pitanje, koga je najpovoljnije trenirati za heroja?

Pitve
17.05.2009., 21:08
Evo uspio ja osvojiti oazu:lol: a i osnovao novo naselje, bravo ja:lol:

interceptor23
16.06.2009., 08:11
Neznam jeli znate ali prije malo manje od mjesec dana je počeo hr3 server. Ima nas oko 9000 i ekipa je luđa no ikad...još vam nije kasno da se prijavite, a gdje god da se smjestite na karti oko vas ima iznenađujuće puno farmi, tako da se možete brzo razviti...tako je bar meni bilo jer sam se i ja prijavio nešto kasnije...
Dođite, vidite i pokorite svoje susjede :top:

Travian 3.5 (http://www.travian.com.hr/?uc=hr3_8092)

jimmy101
06.07.2009., 15:09
Uglavnom neda mi se trazit tu temu a hitno moram rijesit ovaj problem..
Kad udem u travian nekad je sve u redu,a nekad uopce nemam selo,tj.nema slike uopce...samo mi pisu sela koja imam a nista nemogu stavit radit,uopce nema slike sela i sveg ostalog...jel zna netko u cem je problem???nadam se da sam dovoljno dobro objasnio ovo sranje...

Joža Vac
07.07.2009., 22:59
Što to znači hrpa vojske? Jel' dovoljno npr. Legionara 50, Pretoriana 50, Imperiana 50, Equites Legati 5, Equites Imperatoris 25? I još jedno pitanje, koga je najpovoljnije trenirati za heroja?

Kad skupiš ovoliko vojske onda tek možeš oaze napadat :D

http://travian-reports.net/hr/raport.php?id=c52ff076e

Za heroja uzmi Equites Imperatorisa, najbolji su jer su najbrži.

Nadimak_nadimak
19.07.2009., 10:10
Bok, vidim da je Travian tema isparila, pa otvaram novu temu. Naime, trebao bi neku dobru dusu ili dvije koja se razumije u travian i aktivna je da mi sitta travian account na jedno 2-3 tjedna dok sam na moru. Rijec je o speed.com serveru koji je nedavno startao. Hvala.

Vidi, nije isparila...

-mod

paulvk
02.08.2009., 14:25
oo vidi vidi, ima tu i ovih mojih iz 3k :)
lijepo lijepo

sta, ova tema zamrla ili ? :s

meow_bi
02.11.2009., 05:12
Kad skupiš ovoliko vojske onda tek možeš oaze napadat :D

http://travian-reports.net/hr/raport.php?id=c52ff076e

a sta drugo na ovo rec nego......:rofl:

joža, car si :top:

Archangel
02.11.2009., 13:05
Ljudi zaboravite travian i svi dođite na hr1.plemena.com.hr :)
Dosta bolja igra.

techno mania
23.11.2009., 19:49
Ljudi zaboravite travian i svi dođite na hr1.plemena.com.hr :)
Dosta bolja igra.

Evo moj profil na travianu sa 9 banova i uprkos tome nisam los evo ovdje mozete pogledati

http://www.youtube.com/watch?v=iK2ItpoWOfg

Komrads
25.11.2009., 12:42
khanwars iliti khanratnik je bolji od traviana :)

techno mania
24.12.2009., 15:49
khanwars iliti khanratnik je bolji od traviana :)

poklanjam acc na hr serveru 4, nije farma :)

javie se na pp

Decadent Sympozium
24.12.2009., 15:53
Eh, bila su to vremena...Pitam se da li su se što igrači i igra unaprijedila od kad je smo mi osvojili drugu rundu s1 servera, od onda više ne igram...navodno je dosta splasnulo sve...

Joža Vac
28.12.2009., 04:58
Eh, bila su to vremena...Pitam se da li su se što igrači i igra unaprijedila od kad je smo mi osvojili drugu rundu s1 servera, od onda više ne igram...navodno je dosta splasnulo sve...

Dosta je došlo promjena, evo ja igram na s2 i na početku servera je bila T3 verzija, nakon određenog vremena je došla T3.5 verzija i sad nedavno i T3.6 verzija... Tako da smo prošli sve i svašta, ali uglavnom, svakim danom se otkrivaju nove cake i mogućnosti naspram onog prvog S1 gdje se nije znalo za šta služi oaza... :lol:

^^-.-DeXtEr-.-
07.02.2010., 18:30
e ovako moze neko da mi se javi da igramo duall na njegovom acc???

darkEvil
13.02.2010., 09:14
na kojem serveru... ja trebam duala na hrx-u

Floosh
13.02.2010., 11:50
ovo se fakat mora probati, čini mi se jako finooooooooooooooooooo:top:

i je,a nego koji server pocinje sutra?

Just Here
13.02.2010., 13:01
Dragi Lastane,

Server je nedavno završio i jaaaaako mi fali, a neću ići na restart :(. Kako da ga zaboravim?

Pomozi!

:lol:

Falco SM
13.02.2010., 13:27
Igrao sam pola godine, solidno je bilo. 6k popa uz 8 naselja sa par iljada napadačkih jedinica. Bio u dobrom savezu, no shvatio da je to po meni zlo i odustao. :ne zna:

Just Here
14.02.2010., 10:36
Zlo?

^^-.-DeXtEr-.-
21.02.2010., 16:30
na kojem serveru... ja trebam duala na hrx-u

eto moze na hrx..iskusan sam..mozes me dodati na fejs..Zvonimir Zvone Čolak...vidjeti ces neke slike s djecom

Black Revenger
21.02.2010., 17:58
Zlo?

zlo, slazem se, igra je zahtjevna za igrat ako zelite bit dobri i pojede vam puno previse vremena.

Myster D.
25.04.2010., 20:00
da malo osvjezim...uskoro za 10-15 dana pocinje novi hrx,pa planira li netko igrat?? :mig:

Josip4
29.06.2010., 21:23
Ma ja sam to igrao na speed serveru, jer mi ovaj običan bio prespor, ali me ubija ta igra, moral bi stalno biti uz komp.

E i da ja sam bio Venecia i imao sam sve gradove talijanskog imena, pa eto možda je prošle godine ko i igral samnom.:D

k-kekec
03.07.2010., 10:53
ma igra je za ***c i totalna koma...
ak si nov nemreš niš napravit jer te stariji i iskusniji opljačkaju i poruše sve...
fuj.:flop:

Falco SM
03.07.2010., 10:57
ak si nov nemreš niš napravit jer te stariji i iskusniji opljačkaju i poruše sve...

Nije igra kuratz kad je znaš igrat. Igrao sam pola godine, no morao odustati radi obaveza.

Previše vremena oduzima, pohvale za vse ostalo... :top:

tux_penguine
12.08.2010., 12:25
Trazim duala na internacionalnom serveru .com, na svjetskom prvenstvu(kvalifikacijski server). Također sam se predregistrirao na 3. server, pocnje sutra 13. u 6h. Probudit cu se 15 do 6, pa da budem prvi nekoliko minuta:)

tux_penguine
12.08.2010., 12:27

E na ovo totalno LoL-am. Pa radis skrovista resursa, n radis vojnike uopce, i ako si Gal zamke. I naravno expandati se, i tako dok te oni pljackaju te vec mozes dobiti jake jedinice, oni te onda prestanu pljackati, jer, jbg, vise im nisi dobra farmai eto.

mihavk
22.08.2010., 07:22
hitno trazim duala za hr3
pop:80
rang:500
savez drugi na rangu
ima dosta vojske
farma se sve okolo
1.od 06 do 12 i preko dana kad zeli
2-od 24 do 06

golderi imaju prednost:top:

tux_penguine
24.08.2010., 10:03
hitno trazim duala za hr3
pop:80
rang:500
savez drugi na rangu
ima dosta vojske
farma se sve okolo
1.od 06 do 12 i preko dana kad zeli
2-od 24 do 06

golderi imaju prednost:top:

Ma nađi si samo sittera, duala ti jos i account ukradu

mihavk
26.08.2010., 08:56
nemogu mi ukrasti acc jer je acc na mojoj e-mail adresi

tux_penguine
26.08.2010., 22:58
nemogu mi ukrasti acc jer je acc na mojoj e-mail adresi

Oh, pardon, sada vidim da su uveli te sigurnosne mjere. Inace, ko je za farming party, ja farmam, vi samo uzivate yD

chaos01
16.04.2011., 20:54
Jel zna ko koji se k**ac dešava s forumom, poslo sam pitanje podršci, još uvijek bez odgovora...

Kyara22
28.04.2011., 16:40
da malo osvjezim...uskoro za 10-15 dana pocinje novi hrx,pa planira li netko igrat?? :mig:

kada? i koji server nemam pojma ja igram na hrx-u...
ovo još traje tek je počelo prije mjesec i pol!

BassQ
02.05.2011., 00:24
kada? i koji server nemam pojma ja igram na hrx-u...
ovo još traje tek je počelo prije mjesec i pol!

Jebote, daj citaj datume :rolleyes:

mrad129
03.05.2011., 12:51
kako naći crop ako imate ikoji program crop finder koji radi javite mi se može i preko pm

techno mania
24.06.2011., 21:11
http://www.youtube.com/watch?v=iK2ItpoWOfg

kamiondzija
27.06.2011., 14:50
ajme, otkad nisan zaigra ovo... sican se dana kad bi zna igrat i po 5-6 sati :)

Igrao sam od 2006 - 2009 ovu igru, al prestao sam zbog obaveza :) Prije 2 - 3 mjeseca sam htio opet zaigrati al kad sam vidio ovi novi T4 server sve mi se zgadilo...

di su oni dani kad je bia stari travian, ekipa sa hrx - a, dok je jos floosh bio game admin :D :rofl:

FFFZ
27.06.2011., 14:58

Igrao sam od 2006 - 2009 ovu igru, al prestao sam zbog obaveza :) Prije 2 - 3 mjeseca sam htio opet zaigrati al kad sam vidio ovi novi T4 server sve mi se zgadilo...

di su oni dani kad je bia stari travian, ekipa sa hrx - a, dok je jos floosh bio game admin :D :rofl:

bio je car :D
meni se zgadio, ne igram više travian

BassQ
27.06.2011., 16:59
I meni je T4 zivo sranje...

...i sad bar znam da mi je ovo definitivno zadnji server! :)

kamiondzija
27.06.2011., 18:57
bio je car :D
meni se zgadio, ne igram više travian

također, unistili su igru do temelja, nece se nikad napravit bolja browser igra od traviana ;)

Spameripo
15.10.2011., 12:00

flooshko :cerek: Marko je ok zamjena jer je barem aktivan, ali...

A i travian forum se raspao -.-

kamiondzija
15.10.2011., 21:35
flooshko :cerek: Marko je ok zamjena jer je barem aktivan, ali...

A i travian forum se raspao -.-

ma sve se raspalo totalno, i to sve zahvaljujuci ovim novim verzijama koje tu totalno nepregledne!!!

Al ipak ostaju dobre uspomene, a pogotovo farmanja po noci ;)

Black Revenger
15.10.2011., 23:15
t4 je ok verzija,
malo se treba naviknut i bude ok.
sim sitam se na s4, jos malo pa ce kraj, gradi se ww :D

i da, slazem se, forum su sjebali totalno.

mladendobrinić
25.02.2012., 20:14
malo mi je žao što odustajete zbog promjena u igri....i čovjek se navikao na bolje s toljage na pljucu ali gle jedino šta je drukćije je to šta odma na početku imaš heroja i srebro za kupnju itd.....i glupo je jedino ono sa slanjem resursa-----OGRANIČENO---jebo ih ja......ajde vratite se ako niste zauzeti od obaveza

kamiondzija
10.10.2012., 15:03
Ekipa igra li netko hrx???

Ja poceo jucer uvatilo me nešto :)

Wiccan
21.10.2012., 12:30
Zao mi je sto dizem malo stariju temu...
Jel imamo tu nekog covjeculjka koji moze farmat nocu na travianu pa da igramo duall? Mogli bi na sljedecem HR serveru... Koji ce doc za par mjeseca... Taman da se dogovorimo :)

ante83
22.10.2012., 08:32
Zao mi je sto dizem malo stariju temu...
Jel imamo tu nekog covjeculjka koji moze farmat nocu na travianu pa da igramo duall? Mogli bi na sljedecem HR serveru... Koji ce doc za par mjeseca... Taman da se dogovorimo :)

sljedeći hr server je s1 i kreće 2.11 ;)

kordica
13.01.2013., 12:59
:w

Igra li tko? :)

Ja počela jučer i niš ne kužim. :zubo:

GULIVER72
13.01.2013., 23:04

nemoj ni počinjati ;)

Black Revenger
14.01.2013., 05:39

nemas puno tog a skuzit.
za pocetak gradi ono kaj ti veli questmaster.

i probaj si nac neki savez.
pa ce te tamo neko istrenirat.

BassQ
14.01.2013., 09:05
nemoj ni počinjati ;)

Bas sam joj to ja htio rec :D

kordica
14.01.2013., 19:44
:p

kamiondzija
14.01.2013., 23:05

nemoj ni počinjati ;)

Definitivno najbolji mogući odgovor :rofl:

Multihunter
07.03.2013., 14:37

Vjeruj mi na riječ: ima ljudi koji ni nakon 5 godina i 15 servera još ne kuže :)

BonJovi1886
08.03.2013., 06:21
Ma nije to to. Prije bi sa hrpom ljudi na travian forumu mogo nać duala u svako doba dana i noći, sad nemožeš nikako...

reKa0397
27.03.2013., 15:27
Uf, totalni raspad sistema. Na forumu sam još aktivan i nešto malo počeo igrati, ali je to sve trulo.
S foruma je otišlo jako puno legendi, što igrača što spamera, i tako. Šteta.

Stila™
02.07.2013., 15:43
Dal igra neko novi hrx server? Poceo prije par dana,
http://www.travian.com.hr/?uc=hrx_21509

BonJovi1886
02.07.2013., 21:50
Gdje da nađem ekipu....
Nema to smisla nikakvog više, ljude koje sam znao s traviana su prestali igrat, ostala jedino sjećanja tipa Mystic sa za1, i hrx i tako to sve :)

čovjekzg
28.08.2013., 12:38
Igrao sam Travian prije 3,4 godine i sada krenem vidjeti šta ima novo, a ono sve promijenjeno i modernizirano, ne sviđa mi se :503: Tako da neću ni počinjat.
A i ako ju igraš nemaš život, ja jednom nisam bio 2 dana i sve su mi uništili.

dekster84
04.02.2014., 21:55
Početničko pitanje...

Znam da je igra besplatna ali da li je koncipirana tako da svi imaju jednake šanse ili postoje neke pogodnosti koje se mogu kupiti pravim novcem? Znači ne govorim o nekim estetskim detaljima (npr. preglednija mapa i sl.) već npr da netko, recimo, kupuje resurse pravim novcem itd

mesian
06.02.2014., 17:41
Početničko pitanje...

Znam da je igra besplatna ali da li je koncipirana tako da svi imaju jednake šanse ili postoje neke pogodnosti koje se mogu kupiti pravim novcem? Znači ne govorim o nekim estetskim detaljima (npr. preglednija mapa i sl.) već npr da netko, recimo, kupuje resurse pravim novcem itd

Ne mogu se baš kupiti izravno resursi, ali može npr viša produkcija ili nekakvi artefakti srebrom koje se može kupiti.

U svakom slučaju, ne preporučujem igranje ikakvog traviana nakon verzije 3.6.

Black Gold
12.02.2014., 10:01
Igrao sam 3 puta travian. 2 puta 2000ti +- s rimljanima. Zadnji put sam se skockao,složio prave ljude na pravom accoutu i imao sam top 5 teutonski acc,redovito svaki tjedan u top 10 pljačkaša.

Prestao sam igrati od kad su stavili ono sve za heroja. Pozdrav Brezi,hvala ti što si me naučio igrati. Onda Red Dragoniteu,mojem dragom dualu. Onda,kog još znam.. Salahad svaka ti čast,bio si super protivnik na hr.2.. onda pozdrav Kiflama s hr.3. Hjoj,toliko uspomena.

-Dark-Angel-
14.02.2014., 09:15
Počeo je danas hr.3. :) Ako se nekome slučajno igra.