PDA

View Full Version : iPod (I sve o njemu)

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13

Koffee freak
22.02.2008., 12:13
pjesme su bile u library, ali ih nikako nisam mogla prebaciti na iPod. kad sam htjela sinkronizirati, idiot mi je izbrisal sve pjesme...
e sad, dal ga komp nije mogel očitati, to neznam. ali mi je normalno punil bateriju.
zato sam zbunjena!

kljukica_kviki
22.02.2008., 21:54
pa addaj ih opet u library i syncaj,trebalo bi bit dobro

DarkoZG
24.02.2008., 14:32
Citao sam u novinama da shuffle ide dolje sa cijenom...na 49 $..da li netko zna da li se to možda bude odnosilo i na nano jer ga baš planiram uzet...

kljukica_kviki
24.02.2008., 22:38
mislim da se samo cijena shuffle-a smanjila zato jer dolazi verzija od 2 GB

Marina2501
25.02.2008., 17:33
imam glanc novi iPod (4 dana) koji se usred slušanja ugasio i ne mogu ga upaliti? Jeli imao netko sličnih problema?
Nije se ispraznio.

DarkoZG
25.02.2008., 19:00
imam glanc novi iPod (4 dana) koji se usred slušanja ugasio i ne mogu ga upaliti? Jeli imao netko sličnih problema?
Nije se ispraznio.

...koji, nano ili?

Marina2501
25.02.2008., 19:11
heh, zaboravih najvažnije, da, nano. Nađoh rješenje, gumb HOLD pritisnuti ON pa OFF i zatim držati centralnu tipku i MENU najmanje 6 sekundi dok se ne pojavi Apple logo. I upalilo je. Ali eto ne znam zašto se to događa. pitala sam brata koji je prošle godine kupio nano 2nd generation i PRVI dan mu se desilo ISTO (što je naravno riješio isto ovako kao ja) Od tada je sve štimalo. Čudno.

tome0330
25.02.2008., 22:50
svi koji imate ipod touch ili ga planirate kupiti posjetite http://www.ipodtouch.bloger.hr/

tnmr9111
01.03.2008., 14:23
ovako, imam jedan problem koji me zapravo ubija u pojam. imam iPod classic 80gb, i na njemu ocu gledat fimove. imam na kompjuteru puno filmova i svi imaju subtitlove, ali kao poseban file(najcesce .srt). skinuo sam mnogo convertera ali ni jedan nema opciju koja bi spojila sam srt file i video. kako, i postoji li uopce nacin da ja na ipodu gledam filmove sa prijevodom? ako netko znam molim da odgovori. hvala unaprijed

DarkoZG
01.03.2008., 17:49
D dan!

TREBAO BI POMOĆ!

Uzeo sam iPod Nano 3rd genaration 4gb i stavio ga punit prvi put preko kompa(jer nemam onaj punjač za struju)...i na ekranu mi je stalno prikazana poruka:

Conected(Eject before4 disconnecting) i ona sličica priključka..e sad u gornjem desnom kutu je prikazana mala baterija sa mujnom...ali u uputstvima piša da kod punjanja se treba prikazati preko cijelog ekrana velika baterija sa stupnjem punjenja...da li netko zna u čemu je problem ili je možda imao sličan? skinuo sam nove Itunse i updateo zadnji softver koji mi je ponudio..

..i ekran je cijelo vrijeme upaljen..ne znam da li je to normalno?

hawk
01.03.2008., 18:04
@Darko

Da, normalno je, ejectaj iPod iz iTunesa i zatvori ih, nakon toga još možda moraš ugasiti iPod i onda bude ti tokom punjenja nacrtana ta famozna baterija ^^
Nothing to worry about ;)

DarkoZG
03.03.2008., 20:51
Hvala Hawk...

Imam još jedno pitanje: na koji način mogu spojit ipod na dva računala a da mi se ne pošeremete playliste...

DarkoZG
03.03.2008., 21:32
...da li se nagdje sa neta mogu besplatno skinuti igre za nono 3rd fenaration...baš bi htio Pac mana...vidio sam ga u i tunes store-u :)

GilmanPunk
06.03.2008., 22:23
kupio sam ipod shuffle za Bozic sebi ko poklon...i bas jucer..u skoli klizem se niz ogradu stepenica...skocim s nje...vidim ipod spao sa hlaca...zakacim ga uvijek za ono di remen ide...
i dignem ga ja da vratim...kad se zakacka ona iskrivila...malo falilo da se rasplacem...kolko sam stedio za njeg :'(....i pokusam ga ja vratiti zakacku...al ona pukne...
e sad me zanima moze li se to ikako popraviti...trebalo bi moci mislim...jer ka se baterija treba mjenjat treba se izvadit iz onog kucista...bar ja mislim...a bez zakacke mi postaje vise manje normalan mp3...jer kad skejtam nemogu bez glazbe...a sada ipod mora u džep...a posto su padovi cesti...mislim da ne bi dugo prezivio u džepu....
molim za help :D

ivan_zgd
07.03.2008., 14:45
tnmr9111 ovako ja sam jucer takodjer kupio classic 80 giga i takodjer bih stavio koji filmic na njega , e sada ni ja nisam znao kako da titlove slozim ali na kraju sam zakljucio da bi film trebalo raditi s dva programa (vjerojetno postoje programi koji sve rade odjednom ali za sada...) postoje programi kojima pustis film i das im titl i oni ga "lijepe" na film i kad program obradi film dobit ces video na kojem je vec automatski titl i onda ga skonvertiras u mp4 i peglaj sad je pitanje koji program radi takvo sto, sjecam se kada sam imao nokiu 6680 bila je fora imat film na njemu pa sam ga konvertirao preko programa smart movie koji je imao opciju dfa mu se doda titl koji je stavljao na film direkno eh sada treba malo prozujat na netu, ako ista nadem javim............mozda je cak vec bila ta tema al jbg tko ce citat 61 stranu.pozdrav

ivan_zgd
07.03.2008., 14:47
http://www.dvd-ripper-copy.com/dvd-to-ipod-converter-mac.html mozda bi tu nesto bilo treba probat iako pise for mac
http://movie-title.qarchive.org/downloads.html

Opuzenac
10.03.2008., 17:22
bok imam problem sa ipod shuffle, kad ga idem upalit pojavi se jabuka, pa poslije toga znak datoteke sa uskličnikom , ne znam što mi je raditi može li ikakva pomoć ? hvala

hawk
10.03.2008., 20:31
bok imam problem sa ipod shuffle, kad ga idem upalit pojavi se jabuka, pa poslije toga znak datoteke sa uskličnikom , ne znam što mi je raditi može li ikakva pomoć ? hvala

Probaj formatirati sa iTunesima (mislim da se opcija zove Restore/Repair). Otvoriš iTunese, uštekaš iPod, čekaš da se pojavi u Tunesima i onda dalje valjda znaš.

tutlek
10.03.2008., 22:30
Hvala Hawk...

Imam još jedno pitanje: na koji način mogu spojit ipod na dva računala a da mi se ne pošeremete playliste...

pod glavnim opcijama ipoda u itunesima namjesti da sam puniš i mičeš pjesme "manualy.....", tj. makni opciju da ti se ipod automatski sinkronozira sa itunesima

Opuzenac
11.03.2008., 07:49
Probaj formatirati sa iTunesima (mislim da se opcija zove Restore/Repair). Otvoriš iTunese, uštekaš iPod, čekaš da se pojavi u Tunesima i onda dalje valjda znaš.
ukljucim itunes, i prikljucim ipod ali se nista novo ne dogadja :rolleyes:

hawk
11.03.2008., 13:23
Probaj uštekati iPod u drugi USB port, tak bi ti ga trebal prepoznati.

Seviljski_Brijač
14.03.2008., 00:27

iPod shuffle nema ekran....:kava:

danijel0000
14.03.2008., 18:48
daaa,to sam sada bas ja hio reci...

tnmr9111
14.03.2008., 22:39
tnmr9111 ovako ja sam jucer takodjer kupio classic 80 giga i takodjer bih stavio koji filmic na njega , e sada ni ja nisam znao kako da titlove slozim ali na kraju sam zakljucio da bi film trebalo raditi s dva programa (vjerojetno postoje programi koji sve rade odjednom ali za sada...) postoje programi kojima pustis film i das im titl i oni ga "lijepe" na film i kad program obradi film dobit ces video na kojem je vec automatski titl i onda ga skonvertiras u mp4 i peglaj sad je pitanje koji program radi takvo sto, sjecam se kada sam imao nokiu 6680 bila je fora imat film na njemu pa sam ga konvertirao preko programa smart movie koji je imao opciju dfa mu se doda titl koji je stavljao na film direkno eh sada treba malo prozujat na netu, ako ista nadem javim............mozda je cak vec bila ta tema al jbg tko ce citat 61 stranu.pozdrav

skuzio sam. jodix free ipod converter sam skuzi titlove. konvertirao sam nekoliko filmova i on je sam titlove stavio na film, a na ipodu su sasvim gledljivi. svejedno hvala!

Teeja
14.03.2008., 22:50
ovako... frendica mi ima iPod od 4gb, oni klasicni malo stariji sa ekranom i koliko se sjećam, pao joj je i više ga je nemoguće upalit niti radi na kompu... otišao je navodno hard disk unutra. Pošto je kupljen vani, nema garancije. Kako da se popravi jer kad sam zvala ipod ili apple (ne sjecam se) centar u zagrebu onda su mi ga rekli zamijenit za 1000kn a toliko isto kosta novi ipod pa mi nije jasno... imate li vi kakve savjete da ne mora kupit novi

kljukica_kviki
16.03.2008., 20:21
ovako... frendica mi ima iPod od 4gb, oni klasicni malo stariji sa ekranom i koliko se sjećam, pao joj je i više ga je nemoguće upalit niti radi na kompu... otišao je navodno hard disk unutra. Pošto je kupljen vani, nema garancije. Kako da se popravi jer kad sam zvala ipod ili apple (ne sjecam se) centar u zagrebu onda su mi ga rekli zamijenit za 1000kn a toliko isto kosta novi ipod pa mi nije jasno... imate li vi kakve savjete da ne mora kupit novi

Nema treće opcije,promijeniti hard disk ili novi ipod,ja bi preporučio da uzme novi i bok,mirno je par godina,imaš npr novi nano od 4 gige i košta negdje oko 1100-1200 kn

Girl_zg
17.03.2008., 20:28
koji format videa ipod touch podržava??? kak opće stavit video kad mi javlja da će mi sve podatke izbrisat ak ga idem stavljat?!?!?!?!?

Kikica
19.03.2008., 11:14
gledam koji ću kupiti, ima ovaj novi nano i classic pa me zanima koji je bolji, na kojem baterija duže traje? Classic ima puuuno više memorije a razlika u cijeni je samo nekih 300 kuna.

PilotInstruktor
19.03.2008., 20:16
gledam koji ću kupiti, ima ovaj novi nano i classic pa me zanima koji je bolji, na kojem baterija duže traje? Classic ima puuuno više memorije a razlika u cijeni je samo nekih 300 kuna.

classic...nano je puno manji ali se vise isplati uzeti 80gb classic...:top: i duze mu traje baterija cini mi se :mig:

kljukica_kviki
20.03.2008., 00:22

Ja sam za classic,nano jedino ako ti je bitno da je jako mali i tanak

koji format videa ipod touch podržava??? kak opće stavit video kad mi javlja da će mi sve podatke izbrisat ak ga idem stavljat?!?!?!?!?
svi ipodovi koji mogu playat video podržavaju samo .mp4 i .mov
Ako nemaš taj format možeš ga pretvorit s nekim converterom

Kikica
20.03.2008., 07:42
classic...nano je puno manji ali se vise isplati uzeti 80gb classic...:top: i duze mu traje baterija cini mi se :mig:

super, hvala :top: i mislila sam tako. Idem po svoj iPod :cerek:

win32
23.03.2008., 13:55
Imam nano, ovaj od 8 GB i mogu reci samo pozitivne stvari o njemu.
No, slusalice koje dolaze sa njime nisam ni probao vec sam odmah stavio nege Philips koje su me kostale nekih 280 kn i sa zvukom sam prezadovoljan.
Jos sam i uzeo u Algoritmu onu zastitno kuciste na njega jer bi mi bilo bed da mu shebem kuciste.....ovako je bar koliko-toliko zasticeno. :kava:
Znaci iPod + slusalice + kuciste = cca 2100 kn. Nije mala lova, ali isplati se svake kune...IMHO. :kava:

Girl_zg
24.03.2008., 12:32
svi ipodovi koji mogu playat video podržavaju samo .mp4 i .mov
Ako nemaš taj format možeš ga pretvorit s nekim converterom

pa znala sam od kog ću dobit odgovor!!!!!!!! tnx :kiss:

win32
24.03.2008., 14:35
Sada sam skuzio da nemam pojma gdje su mi one gumice...nastavci ili kako se vec zove ono sto ide na Philips slusalice.
Dali to ima gdje posebno za kupiti u Zg-u?

Za ovaj model mi to treba...

http://tinyurl.com/2kgv9y

Vec sam temu otvprio no nitko nista, pa mislim da bih ovdje prije dobio odgovor...:kava:

kljukica_kviki
26.03.2008., 13:50
Sada sam skuzio da nemam pojma gdje su mi one gumice...nastavci ili kako se vec zove ono sto ide na Philips slusalice.
Dali to ima gdje posebno za kupiti u Zg-u?

Za ovaj model mi to treba...

http://tinyurl.com/2kgv9y

Vec sam temu otvprio no nitko nista, pa mislim da bih ovdje prije dobio odgovor...:kava:
-mislim da imaš kupit u paketima te rezervne gumice,valjda u nekim bolje opremljenim prodavaonama audio-video robe :D
pa znala sam od kog ću dobit odgovor!!!!!!!! tnx :kiss:
-uvijek na usluzi :grli:;)

strawberry20
26.03.2008., 15:52
Iz nekog meni neobjašnjivog razloga, zbrisao mi se cijeli iTunes libary na kompu i sada svaki put kada priključim iPod mi kaže da će mi zbrisati i sve što imam na ipodu ako "sync-am". Postoji li neki način da prebacim pjesme sa ipoda na kom? I nije valjda da neću moći stavljati pjesme sa drugih kompova osim ako sve ne izbrišem??? :(
Ako netko zna nešto korisno, puno hvala :)

I da, imam ipod nano 8G

Flo
26.03.2008., 21:31
može li kakav objektivan utisak ipod toucha od nekog korisnika??

win32
26.03.2008., 21:47
-mislim da imaš kupit u paketima te rezervne gumice,valjda u nekim bolje opremljenim prodavaonama audio-video robe :D

-uvijek na usluzi :grli:;)

Hmmm.....definiraj mi koja bi to otprilike bila trgovina u Zg!? :ne zna:

kljukica_kviki
27.03.2008., 13:07
Hmmm.....definiraj mi koja bi to otprilike bila trgovina u Zg!? :ne zna:

HG Spot,Ve-mil,Feniks,onda Nove boje zvuka možda imaju(oni imaju uglavnom svu audio-video opremu..)

strawberry20
28.03.2008., 14:47
Iz nekog meni neobjašnjivog razloga, zbrisao mi se cijeli iTunes libary na kompu i sada svaki put kada priključim iPod mi kaže da će mi zbrisati i sve što imam na ipodu ako "sync-am". Postoji li neki način da prebacim pjesme sa ipoda na kom? I nije valjda da neću moći stavljati pjesme sa drugih kompova osim ako sve ne izbrišem??? :(
Ako netko zna nešto korisno, puno hvala :)

I da, imam ipod nano 8G

-pliiiiiiiz, bilotko! pomozite dami u nevolji :cerek:

win32
29.03.2008., 13:55
HG Spot,Ve-mil,Feniks,onda Nove boje zvuka možda imaju(oni imaju uglavnom svu audio-video opremu..)

TNX

Moram otici pogledati jer mi jedna gumica stalno pada sa slusalica pa je vrlo lako moguce da je za par dana vise nece biti.... :mig:

kljukica_kviki
30.03.2008., 00:21
TNX

Moram otici pogledati jer mi jedna gumica stalno pada sa slusalica pa je vrlo lako moguce da je za par dana vise nece biti.... :mig:
ako ti stalno pada,možda je prevelika ili premala za tvoje uho:mig:

kljukica_kviki
30.03.2008., 00:26
-pliiiiiiiz, bilotko! pomozite dami u nevolji :cerek:

ovak,mislim da postoji jedna finta,ak imaš windowse u folder options uključiš show hidden files and folders,spojiš ipod na komp,al nemoj pokrenut syncanje u itunesu da ti se ne izbrišu pjesme,i mislim da imaš u ipod folderu u exploreru sve te pjesme al neamju svoje nazive pjesama neg tipa BKL100 ili ABCHJ,uglavnom ne zove se onak kak si ih ti nazvala,neg nekak drukčije pa ak ti hitno trebaju moš ih copy paste-at na komp,nadam se da pomaže,i još bi ti bilo dobro da pogledaš na appleovim stranica(engleskim po mogućnosti),na njihovom forumu,da se raspitaš
btw.ak syncaš ipod s drugim itunesom izbrišu ti se sve pjesme koje si dotad imala,oprezno i sretno :w

win32
30.03.2008., 09:39
ako ti stalno pada,možda je prevelika ili premala za tvoje uho:mig:

Hehehehe....ma ne ispada mi iz uha, vec sa slusalice! :mig:

saric@
31.03.2008., 12:42
ljudi, imam masu filmova na dvd-u, kak da ih iz onih folderica konveritram u divix format , i onda u format za ipod classic jel zna neko????:ne zna::confused::rolleyes: mucim se s tim vec dugo

strawberry20
01.04.2008., 07:41
ovak,mislim da postoji jedna finta,ak imaš windowse u folder options uključiš show hidden files and folders,spojiš ipod na komp,al nemoj pokrenut syncanje u itunesu da ti se ne izbrišu pjesme,i mislim da imaš u ipod folderu u exploreru sve te pjesme al neamju svoje nazive pjesama neg tipa BKL100 ili ABCHJ,uglavnom ne zove se onak kak si ih ti nazvala,neg nekak drukčije pa ak ti hitno trebaju moš ih copy paste-at na komp,nadam se da pomaže,i još bi ti bilo dobro da pogledaš na appleovim stranica(engleskim po mogućnosti),na njihovom forumu,da se raspitaš
btw.ak syncaš ipod s drugim itunesom izbrišu ti se sve pjesme koje si dotad imala,oprezno i sretno :w

eeee, hvala ti puno! ali nisam uspjela naći pjesme u iPod folderu.... uključila sam hidden files, al ništa... :(:(

BBBOg
01.04.2008., 13:57
Razbio mi se ekran iPodu. Di ga mogu zamijeniti i po kojoj cijeni. Inače, to je iPod video.

kljukica_kviki
02.04.2008., 22:02
Razbio mi se ekran iPodu. Di ga mogu zamijeniti i po kojoj cijeni. Inače, to je iPod video.

ne znam jesi u zagrebu al najbolje bi bilo da ga odneseš u neki ovlašteni servis

BBBOg
04.04.2008., 13:28
A jel znaš otprilike kolko košta zamjena ekrana?

JPK
05.04.2008., 11:08
ne znam jesi u zagrebu al najbolje bi bilo da ga odneseš u neki ovlašteni servis

To bi bilo najlošije. Naplatit će popravak negdje oko 2/3 cijene novog iPoda, kao što je to uvijek slučaj za veće kvarove, a to je skroz neisplativo. Najbolja opcija je naručiti dio sa ebaya, gdje ih ima po smiješnim cijenama, pa promijeniti sam.

BBBOg
05.04.2008., 11:40
Da, to sam i sam utvrdio. Kontaktirao sam apple centar i rekli su mi da oni nemaju politiku zamjene dijelova nego zamjene cijelog uređaja, a to bi me došlo 1300 kn, gotovo kao novi model.

_ANDY_
06.04.2008., 10:51
ovak, kupila sam ipod nano i sad ja probam instalirat iTunes i nece.
pokaze mi se ovo:
http://img247.imageshack.us/img247/3369/aasd3.png (http://imageshack.us)

u cem je problem????
molim vas pomoc!!:mig::mig::mig:

ma bilo bi mi najbolje kad bi se neko odazvao pa doso do mene da mi to sve sredi s iTunesom i prebacivanjem, da me poduči do daljnjeg je rja nemam pojma o iPodu....daj help!

win32
07.04.2008., 23:54
Jedna stavr koja me ultra zivcira i NADAM sed da mi netko moze dati odgovor ili neki savjet....uglavnom, kada prebacim mjuzu na nano poneke albume mi sve shebe i pobrka po folderima....pomjesa albume, pjesme....neke uopce ne zapise kao u albume vec mi ih samo pobaca tamo u "songs" i tako...uglavnom sve je shebano....
Neko rijesenje?
Koristim iTunes i uistinu mi se tamo onda sve pomjesa pa mi je na nanu poprilicna zbrka i uopce ne mogu nista naci.

win32
13.04.2008., 10:37
Sta, nitko ne zna odgovor ili svi imate tako "pohebane" albume po iPodu!? :kava:

kljukica_kviki
13.04.2008., 13:56
neam pojma,valjda ti je zapamtio taj cover u nekim tagovima

win32
15.04.2008., 22:04
Ma kakav cover!?
Gle, prebacim albume (glazbu, bendove, izvodace...kako god), na mp3 mislim u iTunes i tamo mi se sve pohebe i pomijesa! Kuzis, svu glazbu mi pomijesa i uhebe u iTunesima.

noname950xe
17.04.2008., 14:27
evo, kupio sam ipod touch 32 GB prije koji tjedan, zaista je super i zadovoljan sam u skoro svakom pogledu s njima...samo mi smeta malo sto se njegova straznja povrsina dosta lako grebe, i kako sam gledao na internetu ima dosta stvari za ciscenje toga i rjesavanje ograbotina te me zanima gdje se tako nesto moze nabaviti tu kod nas i po kojoj cijeni
takoder, zamolio bih da mi opcenito preporucite neku zastitu za ipod, da li torbica il ono kuciste...koliko vidim sam ekran je jako kvalitetan i ne vidin ni ogrebotinu, pa jel mi se isplati uzimati ona zastitna navlaka?
unaprijed hvala

Seviljski_Brijač
17.04.2008., 15:02
evo, kupio sam ipod touch 32 GB prije koji tjedan, zaista je super i zadovoljan sam u skoro svakom pogledu s njima...samo mi smeta malo sto se njegova straznja povrsina dosta lako grebe, i kako sam gledao na internetu ima dosta stvari za ciscenje toga i rjesavanje ograbotina te me zanima gdje se tako nesto moze nabaviti tu kod nas i po kojoj cijeni
takoder, zamolio bih da mi opcenito preporucite neku zastitu za ipod, da li torbica il ono kuciste...koliko vidim sam ekran je jako kvalitetan i ne vidin ni ogrebotinu, pa jel mi se isplati uzimati ona zastitna navlaka?
unaprijed hvala

moj savjet...uzmi neku zaštitnu navlaku....
...a što se tiče jebene tekućine za čišćenje, ja sam svoju u španjolskoj našao...i super radi na metalnom djelu, zaista sve crtice nestanu....
jedino na plastici i ekranu nisu bila neka poboljšanja (imam bijeli iPod 5.gen)

Ali probaj po nekim malo boljim dućanima koji imaju sve od apple-a, zna se naći....

Seviljski_Brijač
17.04.2008., 15:04
Ma kakav cover!?
Gle, prebacim albume (glazbu, bendove, izvodace...kako god), na mp3 mislim u iTunes i tamo mi se sve pohebe i pomijesa! Kuzis, svu glazbu mi pomijesa i uhebe u iTunesima.
...u iTunesu je potrebno podesiti podatke o albumima koje stavljaš....ima tu dosta posla. I ako ih ne sortiraš, nađeš covere, podesiš album, album artist,... iPod ih jednostavno pomiješa...

iksde
18.04.2008., 21:56
ok...mozda cete mislit da je ovo malo glupo pitanje al ja nemam pojma o ipodima pa uglavnom meni je stric darovao ipod...on ga je kupio u americi...onaj veliki bijeli ipod...ima 60 gb ja mislim...nemojte me pitat cega pise 60 a sad cega nemam blage veze...uglavnom tamo on meni nesto kaze da se svaka pjesma treba platit a tamo 4 tisuće pjesama ni jedna po mom ukusu...xd...uglavnom ja bi htiio to prebacit a prijatelji mi kazu da oni to neplacaju...imam itunes i sve..jel moguce besplatno prebacit???

p.s. nemojte me osuđivat zbog ovog sto sam napisao jer stvarno nerazumijem?:confused::s

iksde
18.04.2008., 22:03
i da zanima me ima li gdje kod nas kupit "keramicke slusalice" tako ih je moj stric zvao...uglavnom rekao mi je da ih pazim i sve bla bla da su skupe i najbolje a meni ih pas unistiio...nepitajte kako(imam jack russela moze skocit dva metra u zrak i pokupit sve sto nade i unistit:kava:)uglavnom predpostavljam da su skupe...:rolleyes:

too_late
19.04.2008., 14:13
ok...mozda cete mislit da je ovo malo glupo pitanje al ja nemam pojma o ipodima pa uglavnom meni je stric darovao ipod...on ga je kupio u americi...onaj veliki bijeli ipod...ima 60 gb ja mislim...nemojte me pitat cega pise 60 a sad cega nemam blage veze...uglavnom tamo on meni nesto kaze da se svaka pjesma treba platit a tamo 4 tisuće pjesama ni jedna po mom ukusu...xd...uglavnom ja bi htiio to prebacit a prijatelji mi kazu da oni to neplacaju...imam itunes i sve..jel moguce besplatno prebacit???

p.s. nemojte me osuđivat zbog ovog sto sam napisao jer stvarno nerazumijem?:confused::s

evo ovako, kao prvo, ne trebaš se ispričavati za nešto što ne znaš... U redu je što pitaš. Ovakoo, ne trebaš plaćati pjesme da bi ih stavio na iPod. to je svojstvo iTunes storea pomoću kojega možeš kupiti pjesmu online...ako je nemaš, a baš je želiš...uglavnom to je glupost jer postoji milion besplatnih načina da nabaviš pjesmu a da je ne platiš.

a glazbu na iPod stavljaš tako da glazbu iz "my documents/music" ili gdje je već držiš jednostavno tehnikom drop&drag (uzmeš mišom...) preneseš u iTunes library i onda odabereš opciju sync da se to lijepo prebaci na iPod. Pritom glazba mora biti u mp3 ili aac formatu jer iPod ne podržava druge formate....

Nadam se da sam barem malo pomogao....

too_late
19.04.2008., 14:17
i da zanima me ima li gdje kod nas kupit "keramicke slusalice" tako ih je moj stric zvao...uglavnom rekao mi je da ih pazim i sve bla bla da su skupe i najbolje a meni ih pas unistiio...nepitajte kako(imam jack russela moze skocit dva metra u zrak i pokupit sve sto nade i unistit:kava:)uglavnom predpostavljam da su skupe...:rolleyes:

i da, te "keramičke slušalice" su valjda apple bijele slušalice?!
ako jesu imaš ih kupiti u apple dućanima (zagreb/maksimirska 23) ili jednostavno u HG-spotovim dućanima....

koštaju 256kn, što je previše i ne isplati se dati za te slušalice jer jednostavno nemaju ni kvalitetu izrade ni kvalitetu zvuka koja opravdava takvu cijenu pa ti preporučujem da uzmeš neku jeftiniju stvar koja će biti kvalitetna isto kao i te slušalice ili da daš malo više kuna i uzmeš neke kvalitetne slušalice nekog drugog proizvođača...

pozdrav

iksde
19.04.2008., 17:30
Ovisi gdje zivis. Tu u CH im je relativno pala cijena i npr. razlika u cijeni iPod mini od 6GB i iPod od 20GB je nekih 80tak franaka, sto je fakat povoljno pa se naravno isplati kupit ovaj sa vise memorije. Najnoviji iPod photo od 60GB je 650 franaka - to je vec skupo.

i da, te "keramičke slušalice" su valjda apple bijele slušalice?!
ako jesu imaš ih kupiti u apple dućanima (zagreb/maksimirska 23) ili jednostavno u HG-spotovim dućanima....

koštaju 256kn, što je previše i ne isplati se dati za te slušalice jer jednostavno nemaju ni kvalitetu izrade ni kvalitetu zvuka koja opravdava takvu cijenu pa ti preporučujem da uzmeš neku jeftiniju stvar koja će biti kvalitetna isto kao i te slušalice ili da daš malo više kuna i uzmeš neke kvalitetne slušalice nekog drugog proizvođača...

pozdrav

puno hvala!:D

atomic bomberman
20.04.2008., 22:27
samsung yepp yp-t9 rulez-----ipod =sminka

Seviljski_Brijač
21.04.2008., 07:53
samsung yepp yp-t9 rulez-----ipod =sminka

...hm, da.... :kava:

blackson
22.04.2008., 21:39
e imam onaj stari ipod shuffle sto su dijelili u maxadsl akciji i problem je u tome sto mi ga komp kad ga ustekam na usb vise ne prepoznaje,on i dalje radi i svira pjesme koje su na njemu ostale,pokusao sam reset ali ni to ne pomaze,ako netko moze pomoci s bilo kakvim savjetom bio bih mu zahvalan jer mi je ovaj mali prirastao srcu i koristim ga vec godinama a neam bas love za novi:)

too_late
22.04.2008., 23:56
e imam onaj stari ipod shuffle sto su dijelili u maxadsl akciji i problem je u tome sto mi ga komp kad ga ustekam na usb vise ne prepoznaje,on i dalje radi i svira pjesme koje su na njemu ostale,pokusao sam reset ali ni to ne pomaze,ako netko moze pomoci s bilo kakvim savjetom bio bih mu zahvalan jer mi je ovaj mali prirastao srcu i koristim ga vec godinama a neam bas love za novi:)

izbriši sve drivere za iPod sa komp., pa ga pokušaj ponovo instalirat....

blackson
23.04.2008., 10:29
neznam dali uopce imam te drivere,nedavno sam formatirao disk,ovako mi to izgleda u device manageru http://img206.imageshack.us/my.php?image=usbdv2.jpg

_n.E.O.n.o.D.e.L.ic_
23.04.2008., 18:27
neznam jel bila owa tema wech.ali owako:imam ipod.i koristim itunes za njega.wech dosta dugo tj odkad ga iman:D
anyway.swe je bil u redu.chak i kad bi ishla instalirat itunes ponowo jer san kupila nowi kom blabla

i sad.nedawno san trebala ponowo ga instalirat i nakon toga nemogu vishe prebaciwat muziku na ipod.upali se library ali nishta wishe
jer inache kad bi ukljuchila kabel od ipod odma bi dosha prozorchich sa itunes na koji mosh prebaciwat muziku na ipod

jel mi ko moze rech u chemu je problem?
bila bi zahwalna:s:s:s

Seviljski_Brijač
23.04.2008., 22:04
neznam jel bila owa tema wech.ali owako:imam ipod.i koristim itunes za njega.wech dosta dugo tj odkad ga iman:D
anyway.swe je bil u redu.chak i kad bi ishla instalirat itunes ponowo jer san kupila nowi kom blabla

i sad.nedawno san trebala ponowo ga instalirat i nakon toga nemogu vishe prebaciwat muziku na ipod.upali se library ali nishta wishe
jer inache kad bi ukljuchila kabel od ipod odma bi dosha prozorchich sa itunes na koji mosh prebaciwat muziku na ipod

jel mi ko moze rech u chemu je problem?
bila bi zahwalna:s:s:s

jeli iPod učita u iTunesu....?

Seviljski_Brijač
24.04.2008., 10:25
Zanima me koje slušalice koristite za iPod... Meni je više muka od orginalnih... Skupe su, nekvalitetne i lošeg zvuka....
Aj dajte nešto predložite a da može trajati i da ima dobar zvuk...

Seviljski_Brijač
24.04.2008., 10:36
neznam dali uopce imam te drivere,nedavno sam formatirao disk,ovako mi to izgleda u device manageru http://img206.imageshack.us/my.php?image=usbdv2.jpg

Ne znam onda stvarno...znači nikako ne očitava iPod, ni kao flash drive, ni u iTunes-u.... Šteta...a to je tako lijep iPod...najbolji....

marko.maky
24.04.2008., 18:35
Zanima me koje slušalice koristite za iPod... Meni je više muka od orginalnih... Skupe su, nekvalitetne i lošeg zvuka....
Aj dajte nešto predložite a da može trajati i da ima dobar zvuk...

Ovo i mene takođe zanima :confused:.Ova njegove su ubistvo nisu ni za k...:mad:

lovee meeeeee
24.04.2008., 21:21
Hey ljudi!
da sad posebno ne otvaram novi topic za probleme s iPodom...imam jedno pitanje...
eto prije tjedan i pol crko mi iPod nano ,star jedno godinu dana...
ja ga imam jedno 2 mjeseca,prije toga ga je imala moja sestra...
uglavnom ja sam ga pretprošlu subotu slušala i radio normalno...da ću ga u nedjelju uključit ništa,blank,neće...uključim ga u kompjuter ništa...crni ekran:mad:

popizdila sam!
sestra mi je rekla da se to i njoj dešavalo ,pa ga je pustila par dana na miru pa je došo k sebi...
ali meni nije...
mislim otići na servis...a ne znam di tu u ri ga ima:confused:...
pa ako netko zna,nek kaže ,bit ću jako zahvalna jer mi je ful teško bez njega:(
:(

too_late
24.04.2008., 22:49
Ovo i mene takođe zanima :confused:.Ova njegove su ubistvo nisu ni za k...:mad:

mislim znam ja za bose, sennheiser, b&o,... ali mi opet glupo dati toliko novaca za slušalice... Mislim nije glupo, ali trenutno nemam dovoljno novaca za to....

Treba mi neki prijedlog do 300kn....
...aj pomozite molim vas...

cryzduck
26.04.2008., 09:52
e imam jedan problem...:(
nedavno sam kupila iPod classic od 80 gb.
sve normalno radi, al imam jedan problem. Videe normalno convertiram za iPod al mi zvuk neće prikazivat. Kako da "uključim" zvuk?

atomic bomberman
26.04.2008., 10:01
koss porta pro na brrax.hr doli livo skrolaj 220kn s poštarinom ...ili senn px100 technomax ima ~450kn

marko.maky
26.04.2008., 12:46
koss porta pro na brrax.hr doli livo skrolaj 220kn s poštarinom ...ili senn px100 technomax ima ~450kn

Hvala na trudu :top:.Neznam za ostale ali mene zanimaju in-ear.

cryzduck
26.04.2008., 13:21
e imam jedan problem...:(
nedavno sam kupila iPod classic od 80 gb.
sve normalno radi, al imam jedan problem. Videe normalno convertiram za iPod al mi zvuk neće prikazivat. Kako da "uključim" zvuk?

Zna netko?:mama:

marko.maky
26.04.2008., 16:28
Zna netko?:mama:

Ja imam Nano pa nemam pojma :ne zna:.Probaj sa nekim drugim programom konvertirat video...

lovee meeeeee
27.04.2008., 12:52
Hey ljudi!
da sad posebno ne otvaram novi topic za probleme s iPodom...imam jedno pitanje...
eto prije tjedan i pol crko mi iPod nano ,star jedno godinu dana...
ja ga imam jedno 2 mjeseca,prije toga ga je imala moja sestra...
uglavnom ja sam ga pretprošlu subotu slušala i radio normalno...da ću ga u nedjelju uključit ništa,blank,neće...uključim ga u kompjuter ništa...crni ekran:mad:

popizdila sam!
sestra mi je rekla da se to i njoj dešavalo ,pa ga je pustila par dana na miru pa je došo k sebi...
ali meni nije...
mislim otići na servis...a ne znam di tu u ri ga ima:confused:...
pa ako netko zna,nek kaže ,bit ću jako zahvalna jer mi je ful teško bez njega:(
:(

zar nitko???:(:confused::cry::cry::cry::cry:

_n.E.O.n.o.D.e.L.ic_
28.04.2008., 19:47
jeli iPod učita u iTunesu....?

a nije wishe.neznan zashto ha neche uchitat probala san swe ziwo

:)nisan genij shta chu:rofl:

_n.E.O.n.o.D.e.L.ic_
29.04.2008., 11:07

joj to ti se i meni dogada.pustin ga par dana i onda opet radi.
neznan di ti je u ri serwis.al ja swoj nisan nosila na serwis.prelina san!
ali waljda neki apple.owi uredaji imaju takwih problema!neznan.:ne zna:

Seviljski_Brijač
29.04.2008., 17:44
joj to ti se i meni dogada.pustin ga par dana i onda opet radi.
neznan di ti je u ri serwis.al ja swoj nisan nosila na serwis.prelina san!
ali waljda neki apple.owi uredaji imaju takwih problema!neznan.:ne zna:

Ne znam...nisam nikad imao takvih iskustava s iPodom...jest da mi je zablokirao jednom (iPod video), i prijatelju par puta iPod nano, ali kad se ispraznila baterija sve je bilo u redu...

Mislim da je neka hardwerska greška u pitanju...
Trebate to na servis odnijeti...

_n.E.O.n.o.D.e.L.ic_
03.05.2008., 15:06
mislim znam ja za bose, sennheiser, b&o,... ali mi opet glupo dati toliko novaca za slušalice... Mislim nije glupo, ali trenutno nemam dovoljno novaca za to....

Treba mi neki prijedlog do 300kn....
...aj pomozite molim vas...

ja iman sennheiser.jedne koje koristin kad izaden su dosta loshe.i skroz nekwalitetne.a druge su welike slushalice
njih samo doma koristin.ugl sawrshene su .izolacija je toliko dobra da ne chujesh ni sebe kad prichash a muzika NIJE upaljena:rofl:
a i zwuk je super
:s:s:s

cosmic girl
03.05.2008., 15:39
ej ljudi !
jel se mogu prebaciti pjesme s kompa na ipod a da nije i tunes ?
i tunes mi ne sortira pjesme po artistu ni po imenu pjesme i to su mi rekli da je zbog toga sto ocitava ID3 Tag unutra mp3 pjesme ali vecina mojih pjesama je u original cd audio formatu tj niti wav niti mp3 i nisam uspjela to prepraviti s audiograbberom pa ako znate neki drugi program s kojem to mogu napraviti da mi jednostavno sortira pjesme od artista po redu kako imam po folderima umjesto track 1,2,3,4, itd... i kako pojacavam zvuk na i podu jel to moguce jer mi je pretiho i najjace kad stavim puno hvala!:)

2cool4school
05.05.2008., 00:38

Drzi meni+srednji ili play+srednji (ne znam napamet) dok se ne resetira (10-20 sekundi). Ako ga nisi sprzila ili nesto, trebao bi se resetirat i radit normalno. Ako ne, pravac servis.

Sto se tice pojacavanja, u settingsima imas mogucnost pomaknut granicu do koje mos pojacat i vise od one tvornicke, i tad ti se pojaca i vise nego dovoljno...

Mini Me
05.05.2008., 08:17
di ima apple ducan u zagrebu?

Seviljski_Brijač
05.05.2008., 08:55
maksimirska 39...dućan se zove iStyle

Why_me
06.05.2008., 19:11
Bok,namjeravam kupiti iPod touch,i sada imam par pitanja:
1)Da li se treba nešta downloadat da se može prebacivati muzika?
2)Kako se podešava internet?Treba li to downloadat?
3)Zar to ima GPS?
4)Sve ono sa apple.com da li se te aplikacije(šta več)mogu downloadat na iTouch i da li će mi se sjeb*at zbog toga?
5)Mogu li to direkno downloadat sa iPod Toucha?
6)Kako se puni?Da li uopče na pakiranju dođe punjač?Ako ne,koliko dođe?
Evo,to je to.
Molim vas da mi netko odgovori jer bih ga išao sutra/prekosutra ići kupiti!
Bye!

Why_me
08.05.2008., 09:39
Bok,opet ja,kupio ipod touch,i sada me zanima;kako na interent?
Idem na postavke,wi-fi,nađe mi acess point,i onda ja ukucam šifru(?!)i piše mi ovak:Unable to join the network "ConnectionPoint"
Kako?

cica5
08.05.2008., 10:10
ej ljudi !
jel se mogu prebaciti pjesme s kompa na ipod a da nije i tunes ?
i tunes mi ne sortira pjesme po artistu ni po imenu pjesme i to su mi rekli da je zbog toga sto ocitava ID3 Tag unutra mp3 pjesme ali vecina mojih pjesama je u original cd audio formatu tj niti wav niti mp3 i nisam uspjela to prepraviti s audiograbberom pa ako znate neki drugi program s kojem to mogu napraviti da mi jednostavno sortira pjesme od artista po redu kako imam po folderima umjesto track 1,2,3,4, itd... i kako pojacavam zvuk na i podu jel to moguce jer mi je pretiho i najjace kad stavim puno hvalpa!:)

I mene muci ista stvar. Postoji li bar neka opcija u iTunesu da se mogu pjesme sortirati po artistu? :confused:

PilotInstruktor
09.05.2008., 14:57
Bok,opet ja,kupio ipod touch,i sada me zanima;kako na interent?
Idem na postavke,wi-fi,nađe mi acess point,i onda ja ukucam šifru(?!)i piše mi ovak:Unable to join the network "ConnectionPoint"
Kako?

imas raznih mac foruma na kojima si mogao dobiti odgovor na svoje pitanje posto ih ima mnostvo slicnih...

vjerojatno je problem u mrezi,meni se bez ikakvih komplikacija spoji na wifi...pozdrav

gunsmith
10.05.2008., 17:54
Ej ljudi... eo dobio sam iPod nono i nemam pojma kako se barata s tim.
Piše da se skine neki program (koji sam skinuo) ali ne znam ni kako se stavljaju pjesme ni kako se brišu nit išta.

Može tko pomoć?

mufc
11.05.2008., 08:11
Piše da se skine neki program (koji sam skinuo) ali ne znam ni kako se stavljaju pjesme ni kako se brišu nit išta.

Može tko pomoć?

Skinuo si vjerojatno itunes.Kada staviš ipod na kompjuter uđeš u itunes i pisat će ti devices i ime tvog ipoda.Ako hoćeš mjuzu ideš na music izabereš koju mjuzu i u desnom kutu ti piše sync,klikneš i to je to.Tako ti je za video i sve,
E sada imam ja jedno pitanje.Također imam ipod nano i sve mi je bilo u redu dva tri dana i odjedanput dok sam trčao sa nike+ stala mi je mjuza i sve.Sada mi neće otvara ni mjuzu ni slike ni video jednom riječju ništa.Ako netko zna nešto cijenio bih pomoć.

Valchyca
12.05.2008., 00:16
Ovako ljudi, molim vas za pomoć!!!! prijavila sam se na forum samo zbog ovoga i strašno mi je važno zato vas molim da mi pomognete!!!!!!!!!!!!!!!!
Prekjučer sam dobila iPod touch i danas navečer sam krenula skidat muziku na njega....downloadala sam iTunes, sve sam posložila organizirala i spremno je za skidanje.....
kad sam spojila iPod on mi kaže točno ovako:

Welcome to your new iPod

Let's get started:

1.Set up your iPod
bla, bla, bla

2.Register and set up your iTunes store
bla bla bla

I sad se ne mogu maknut dalje od toga!!!!!

ŠTO DA RADIM???????

O da, i uopće nemam onaj scroller za lijevo-desno tako da uopće ne vidim pola onoga što piše.....

FrostWolf
12.05.2008., 20:03
Jel na iPod Classicu 80Gb hard izdrzljiv, znaci da ak slucajno padne jednom hoce li raditi?

kljukica_kviki
14.05.2008., 22:21

Može tko pomoć?
skini iTunes,dodaj pjesme i albume drag i drapom ili add file/add folder,priključiš ipod usbom pokrene ti se ipod i sync-aš

E sada imam ja jedno pitanje.Također imam ipod nano i sve mi je bilo u redu dva tri dana i odjedanput dok sam trčao sa nike+ stala mi je mjuza i sve.Sada mi neće otvara ni mjuzu ni slike ni video jednom riječju ništa.Ako netko zna nešto cijenio bih pomoć.
meni + središnja tipka drži da ti se restarta,probaj spojit ipod na komp
Ovako ljudi, molim vas za pomoć!!!! prijavila sam se na forum samo zbog ovoga i strašno mi je važno zato vas molim da mi pomognete!!!!!!!!!!!!!!!!
Prekjučer sam dobila iPod touch i danas navečer sam krenula skidat muziku na njega....downloadala sam iTunes, sve sam posložila organizirala i spremno je za skidanje.....
kad sam spojila iPod on mi kaže točno ovako:

Welcome to your new iPod

Let's get started:

1.Set up your iPod
bla, bla, bla

2.Register and set up your iTunes store
bla bla bla

I sad se ne mogu maknut dalje od toga!!!!!

ŠTO DA RADIM???????

O da, i uopće nemam onaj scroller za lijevo-desno tako da uopće ne vidim pola onoga što piše.....
mislim da to ne moraš radit,stisni ignore ili da ćeš to kasnije,probaj neš :ne zna:

Jel na iPod Classicu 80Gb hard izdrzljiv, znaci da ak slucajno padne jednom hoce li raditi?

pa vjerojatno je,ne bi napravili player koji bi ti se pokvraio čim bi pao jednom,dvaput,al to ne znači da ga trebaš bacat:D:mig:

zrixy
19.05.2008., 22:48
Hej ljudi, vi koji imate ipod touch jeste li ga jailbreakali. Ja svoj jesam. Koje programe, igre i sl. ste instalirali?

zrixy
21.05.2008., 14:30
Zna li netko može li se na jailbreakan ipod touch staviti recimo knjiga u pdf formatu? Dakle imam jailbreakan ipod i instaliran pdf wievwer.
Hvala unaprijed. :top:

PilotInstruktor
21.05.2008., 16:22
neznam,nisam jos stavljao eBookove gore...puno citam pa sam pobornik starinskog papirus vulgaris nacina :D:D

inace,stavio sam hrpu programcica gore,no brzo ih se covjek zasiti,pa ih cesto i izbrisem nakon sto se malo poigram njima...vecina ih je u stvari beskorisna,tako da...

the_evil_one_
25.05.2008., 11:18
Hmm ovako ovo me vec baca o ocaj, otkako mi je frend stavljao pjesme na ipod preko svog itunes ja nikako ne mogu dodavati nove pjesme.... pola pjesama mi se pobrisalo sto je bilo, ostale samo ove sto je on stavljao.... e sada, pokusala sam instalirati itunes nanovo i onda dodati svoje pjesme...etc, no pjesme se ne dodaju uopce na ipod....
kako da pobrisem sve ove pjesme s ipoda i stavim sve novo? pokusala sam ih onako brisati i pise mi u itunes kao da imam 0 pjesama, ali kad upalim ipod imam jos onih 1200...> inace radi se o video ipodu 30gb.....

ako mi netko moze pomoci bila bih mu zaaaaaahvaaaalna do neba

p.s. sto se tice ipoda ja sam prezadovoljna, moj je stvarno do sada prezivio svasta, pad niz stepenice, zaboravila ga u vrtu pa pokisao.... ma svasta i radi i sve kul, samo me ovo sada muci, pa ak netko zna :)

mebugnot
25.05.2008., 12:25
očito je on sinkronizirao iPod sa svojim library-em/iTunes-om na kompu i vjerojatno je prezuo vlasništvo tj. postavio da se tvoj iPod može samo s njegovim kompom sinkronizirat.

odi kod njega on nek ga isprazni i neka postavi da iPod da se sinkronizira i s drugim kompvima i onda ga vrati sebi

alcatraz
02.06.2008., 14:03
ljudi, pomagajte. zašto na ipodu ne mogu slušat radio. Možda je bilo več riječi o tome ali ko če čitat ovih 70 str. pa ako me tko može uputit. podesio sam u settings-ima da mi se u glavnom meniu prikazuje radio al ga nema. pokušao sam ga i restorati par puta i niš.... u pitanju je nano.

PilotInstruktor
04.06.2008., 15:32
ipod nema radio...postoje neke spravice,tuneri koji se kresnu na njega ali on sam nema...:mig:

alcatraz
06.06.2008., 13:49
ipod nema radio...postoje neke spravice,tuneri koji se kresnu na njega ali on sam nema...:mig:

ahaaaa:D:top:

Anchy.Chanel
07.06.2008., 21:08
hm a zna netko kak mogu nabavit ipod touch od 32 gb ? ( a da nije tu kod nas u appleu ) thnxxx

gennariello
08.06.2008., 21:39
mislio sam si kupiti ipod i našao sam par dobrih među oglasima na stranici www.kupiprodaj.hr i ne čine mi se preskupi, pa eto ako još netko planira kupovati pogledajte

Anchy.Chanel
08.06.2008., 21:57
bas gledam ovo kaj si stavio, nista posebno a nikak da nadem nekog tko prodaje i touch od 30 gb nemrem ga ni preko neta kupiti :(

afk
08.06.2008., 23:49
Pozdrav svima.
Jel tko zna di se mogu skinut besplatne igre za iPod?

Nano, 3. gen...

zrixy
10.06.2008., 19:39
bas gledam ovo kaj si stavio, nista posebno a nikak da nadem nekog tko prodaje i touch od 30 gb nemrem ga ni preko neta kupiti :(

Odi na ovu (http://www.ipodtouch.bloger.hr/) stranicu i u "southboxu (tamo gdje ljudi chataju, frajer (ili žena ne znam točno), prodaje iPod touch 32gb, za 3500kn.

PCforum
10.06.2008., 19:55
Postovani korisnici, upravo je pokrenut novo otvoreni hrvatski forum na kojemu mozete diskusirati o mnogo cemu, takodjer ukoliko imate problema sa racunalom ovaj forum je savrsena prilika da pronadjete rjesenje vasega problema.
Forum je tek pokrenut i prije registrirani clanovi imaju vece prilike da postanu moderator ili pak administrator, molimo vas da budete aktivni te da nam redovno pomazete tako sto cete redovno pisati i biti aktivan clan.
Takodjer, na forumu cemo redovno organizirati nagradne igre u kojima cete biti u mogucnosti osvojiti vrijedne nagrade, zasto propustiti jedinstvenu priliku?
Registrirajte se i budite aktivni, http://soft-pc.org/forum
Vas Soft-PC pro team vas ceka!

nicholaus
11.06.2008., 02:49
Prije 2 mjeseca sam kupio iPod Touch 32 GB za 2300 kn,preko eBaya.Nov,novcat i jako sam sretan s njim.I za kupovanje preko eBaya ne morate imati kreditu.Za sve ostale informacije o eBay-u imate sve super objasnjeno u toj temi,tu,na forumu.Mislim da je pod gospodarstvo navedeno...

alcatraz
11.06.2008., 21:15
LJUDI POMAGAJTE :eek:

Nisam koristio ipod (nano) par dana i sad mi se neće uopče upali!:eek:
Neće se ni puni. Ne reagira kad ga prištekam na komp.
Niti on prepoznaje komp niti komp njega........ ništa ko mrtav.:(

Baterija mu je bila dosta slaba pa je možda se zato i neželi puniti, ali to ne objašnjava zašto mi ga komp ne prepoznaje..... :ne zna:

ako mislite da je problem u bateriji, di se može nabavit za nano

afk
11.06.2008., 21:52
Ostavi ga da se puni barem 30 min, nakon toga bi ti moral pokazivati da se puni i na ekranu.

josip1980
11.06.2008., 23:19
hm a zna netko kak mogu nabavit ipod touch od 32 gb ? ( a da nije tu kod nas u appleu ) thnxxx
pogledaj na http://www.glazbeni-oglasnik.com
cesto dileri znaju prodavat nove ispod cijene.

alcatraz
12.06.2008., 14:12
Ostavi ga da se puni barem 30 min, nakon toga bi ti moral pokazivati da se puni i na ekranu.

ima li to veze s tim da mi ga komp ne prepoznaje??

afk
13.06.2008., 11:28
Da, može imati. I probaj ga staviti u neki drugi USB port na kompu, isto može pomoći

alcatraz
13.06.2008., 13:32
Da, može imati. I probaj ga staviti u neki drugi USB port na kompu, isto može pomoći

probao ja ali ni čuti.... ko mrtav
a niš, otvoriti ću ga, samo molim boga da je kontakt s baterijom, da nije što ozbiljnije. mislim da je kontakt pošto se uopče negrije baterija ni malo kad ga "punim".

ima li neki poseban način kako se on otvara??:ne zna:

afk
13.06.2008., 16:03
Imaj na umu da kad ga otvoriš ode garancija. Ja bi ga odnesel na servis pa da vide u čemu je problem. Baterija u iPodu nije napravljena da ju mijenja korisnik. Malo proguglaj, pronašel budeš stvari koje ti trebaju za otvaranje ajpoda, a i na ebayu i takvim stranicama imaš za nabaviti zamjenske baterije.

alcatraz
14.06.2008., 10:09
LJUDI POMAGAJTE :eek:

Nisam koristio ipod (nano) par dana i sad mi se neće uopče upali!:eek:
Neće se ni puni. Ne reagira kad ga prištekam na komp.
Niti on prepoznaje komp niti komp njega........ ništa ko mrtav.:(

Baterija mu je bila dosta slaba pa je možda se zato i neželi puniti, ali to ne objašnjava zašto mi ga komp ne prepoznaje..... :ne zna:

ako mislite da je problem u bateriji, di se može nabavit za nano

evo ljudi, malo sam prolistao cijeli topic i našao upute za resetiranje.... i ipod mi je oživio:D mogao sam i prije malo pročačkati po ostalim postovima, al sam ljenčina :brukica:

nanoboot9
14.06.2008., 10:21
Jel zna itko kako se brišu fotke na iPodu jer ja u iTunesima ne vidim opciju za brisanje?

iksde
15.06.2008., 15:29
eeei....evo mene opet nakon nekog vremena...nisam iPod koristio jedno 3-4 mjeseca...niti sam ga punio ni koristio i tako to...i sad ga idem prikljucit na kompjuter ,a ne reagira ni kompjuter ni on...kad ga ukljucim u struju ok je...e sad ja mislim da je problem u ovom kabelu..(ako znate ono postolje bijelo s kojim ga se prikljucuje na kompjuter)...jer mi se na njemu ne upali ona tockica koja se inace upali kad ga prikljucim negdje...
ako znate u cemu je rijec...pomozite!:)

iksde
15.06.2008., 15:41
a groznooo..sad idem vidit pjesme i nema ni jedne.....nema ni slika ni nicega...a bilo 4000 pjesamaaa....-.-

iksde
15.06.2008., 20:01
uff...zar nitko nezna...a samo da kazem na zaslonu ipoda mi pise skoro nevidljivim tamnim slovima www.apple.com/support/ipod...

alcatraz
15.06.2008., 21:08
eeei....evo mene opet nakon nekog vremena...nisam iPod koristio jedno 3-4 mjeseca...niti sam ga punio ni koristio i tako to...i sad ga idem prikljucit na kompjuter ,a ne reagira ni kompjuter ni on...kad ga ukljucim u struju ok je...e sad ja mislim da je problem u ovom kabelu..(ako znate ono postolje bijelo s kojim ga se prikljucuje na kompjuter)...jer mi se na njemu ne upali ona tockica koja se inace upali kad ga prikljucim negdje...
ako znate u cemu je rijec...pomozite!:)

stisni istovremeno središnju tipku i menu. resetirati će se i mora upaliti.
isti sam problem imao prekjučer... i našao sam upute za resetiranje na ovoj temi
a i ti bi da si malo prolistao...:lol:

iksde
15.06.2008., 21:26
hh..nisam osoba koja voli listati...zapravo meni se određeno vrijeme na ekranu prikazivao ko neki mali ipodić s tužnom facom...i malo prije sam slucajno nogom potegnuo kabel od kojeg se puno ipod i ipod je pao na pod i proradio..sve su se pjesme vratile...zanima me jel se moze kupit posebno kabel koji prikljucuje ipod i racunalo jer sam ga izgubio i gdje se može kupiti...hvala:)

bebeto
16.06.2008., 01:53
jel se isplati uzeti polovni ipod 40 gb, 4gen sa crno bijelim ekranom za 500 kn?

kLaZnAdAr
16.06.2008., 08:40
@iksde

Imaš u Svijetu medija neki bzvz "PowerJolt" ili ako želiš originalni (a iz ZG-a si) otiđi u Maximirsku u Apple shop ili CityCenter Jankomir.

iksde
16.06.2008., 14:55
@iksde

Imaš u Svijetu medija neki bzvz "PowerJolt" ili ako želiš originalni (a iz ZG-a si) otiđi u Maximirsku u Apple shop ili CityCenter Jankomir.

hvala:top:

bebeto
16.06.2008., 19:39
jel se isplati uzeti polovni ipod 40 gb, 4gen sa crno bijelim ekranom za 500 kn?

ajde ljudi, hitno mi treba ta procjena....

marcel_st
16.06.2008., 23:21
e ljudovi evo san nabavia ipod nano 3 generacije od 8 giga. i mene zanimaju igrice za njega.. je da ima neke al se te placaju. ima li koje da se free ja san nesto sitno progoglao ali nisan uspia nac.. a stvarno san preumoran da bi sad lista sve ovo nazad tako da ako ima neko dobre duse pa mi rece.... i zanima me dii za njuega u splitu mogu nabavit dodatke neke...(fotrolicu ono sta mu nabijes za radio.. zvucnike i tako te stvari)

judgedredd
17.06.2008., 06:27
imam ipod touch
kako na njega dodavati aplikacije ?

PilotInstruktor
17.06.2008., 15:41
imam ipod touch
kako na njega dodavati aplikacije ?

mislis li na ofišl apple,kupit na stranici i deri...
mislis li na "besplatne" prvo jailbreakat pa deri misko...:mig:

judgedredd
17.06.2008., 16:22
to sam htio jailbreakat

kako ???

PilotInstruktor
17.06.2008., 16:24
http://www.ziphone.org/

eto,istrazi...:o

Xplamous
17.06.2008., 18:51
trebam na svom pc-u uradit kompletan reinstall.
hoće mi se ipod htjeti normalno spojiti kasnije na pc
čuo sam da se sve izbriže kad ga spojiš na drugi pc...

too_late
17.06.2008., 21:59
ovako....dal se isplati nabavljat novi iPhone 3g iz amerike za 200$? Jer u hratsku isto brzo dolazi....

marcel_st
17.06.2008., 23:28
i ja isto to planiram napravit za iphone jer mi stari ide sad u ameriku i donit ce miu ga.. samo di cu ga dekodirat

PilotInstruktor
21.06.2008., 15:40
trebam na svom pc-u uradit kompletan reinstall.
hoće mi se ipod htjeti normalno spojiti kasnije na pc
čuo sam da se sve izbriže kad ga spojiš na drugi pc...

da,ukoliko svoj ipod/iphone spojis na drugi komp i pozelis preuzeti sadrzaj iz itunesa,sva dotadasnja multimedija se brise.

ovako....dal se isplati nabavljat novi iPhone 3g iz amerike za 200$? Jer u hratsku isto brzo dolazi....

isplati.
i ja isto to planiram napravit za iphone jer mi stari ide sad u ameriku i donit ce miu ga.. samo di cu ga dekodirat

ziphone.org

too_late
22.06.2008., 22:23
ovako...imam crtu na ekranu iPoda, tj u ekranu...umjesto standardnim bojama ispunjen je točkicama u duljini od jedno pol centimetra.... Verojtno se radi o crknutim pikselim... Može li se to, isplati li se to popravljati...i ako su crknuli...hoće li i dalje crkavati?
očajan sam....

AcEo
23.06.2008., 09:44
Jel mi može ko reči riječ-dvuje o Shuffleu, ja bi tako maznuo, ali ta stvar je bez ekrana, tipke čudne...jel ima on koju pozitivnu stranu, ili da ipak za te novce uzmem neki Sony plejer. thx

too_late
23.06.2008., 15:45
ja imam dva Shufflea... Uz to, imam i iPod video i neki "ne iPod" player... Iz mog iskustva mogu ti reći da nikada nisam uživao u slušanju glazbe kao stom malom stvarčicom....

Istina , one nema ekran...možda će ti biti malo čudno ispočetka...ali vjeruj mi, s vremenom to ne postaje mana, nego prednost....

Jebga, nisi ga nikada imao, pa me možda sada shvaćaš kao čudaka, ali mogu ti reći da nema ništa ljepše nego kad te on iznenadi nekom pjesmom...stoga moj ti je savjet shuffle!!!!

too_late
25.06.2008., 15:55
crkaju mi jebeni pixeli na iPodu, a star je tek godinu dana, kupio sa ga neposredno prije izlaska novih iPodova.... To je iPod video 30 gb.... Šta sad...izgleda da se ovo na ekranu širi....
Ima li išta što mog učiniti osim razbit ga o zid....

too_late
25.06.2008., 15:55
crkaju mi jebeni pixeli na iPodu, a star je tek godinu dana, kupio sa ga neposredno prije izlaska novih iPodova.... To je iPod video 30 gb.... Šta sad...izgleda da se ovo na ekranu širi....

PilotInstruktor
25.06.2008., 17:20

zar je toliko tesko otici ili nazvati servis,tj. ducan u kojem je kupljen i pitati...:kava:

too_late
25.06.2008., 20:52
kupljen je na crnom tržištu...ali ako je takav problem ogovoriti povlačim pitanje. Zvao sam iStayle i tamo je radila neka glušača koja to ne zna, jer joj nisu u blizini ekipa koja to popravlja.... Tako, nadao sam se da ću ovdje uspjeti dobiti odgovor...ali očito neu

ss-lazio_
26.06.2008., 15:14
Iman jedan problem http://img92.imageshack.us/img92/3849/ipodnanoerrorwe3.jpg (http://imageshack.us)
pa ako neko zna kako ovo rišit

Foxy lady
30.06.2008., 11:50
puno je stranica ovdje a nemam bas vremena ih sve citati pa cu vas samo pitat i ispricavam se ako se vec razgovaralo o tome...
ima li netko iTrip??? ja ga imam vec 3 mj i sad je crko tj ne zeli radit, iPod najnormalnije radi ali ovo ne...
jel mozda stvar u bateriji ili necem drugom, naime ne zeli prihvatit frekvenciju sa radija koju ja namjestim nego ju sam prebaci na neku svoju a ni na toj frekvenciji ne svira :(
help...

too_late
01.07.2008., 20:19
jedno pitanje...naime kako kupiti iPhone u americi, jer treba potpisati onaj ugovor sa AT&T-om?!?

PilotInstruktor
02.07.2008., 16:51
jedno pitanje...naime kako kupiti iPhone u americi, jer treba potpisati onaj ugovor sa AT&T-om?!?

za prijasnji model nije trebalo,za novi 3g neznam,vjerojatno takodzer nece trebati. to vrijedi za kupovinu.

sto se tice koristenja,ukoliko ne jailbreakas (hakiras :rolleyes:) nemozes koristiti gsm funkcije uredzaja.

p.s. pitas najosnovnije stvari o stvarcici,

ZAR JE TESKO KORISTITI ISUSOV GOOGLE,BAR ZA TAKO BANALNE GLUPOSTI KOJE ZNAJU I TELCI NA GRANI ISUSOVOJ.

da. :rolleyes:

PilotInstruktor
02.07.2008., 16:52
Iman jedan problem http://img92.imageshack.us/img92/3849/ipodnanoerrorwe3.jpg (http://imageshack.us)
pa ako neko zna kako ovo rišit

odes na stranicu koja je prikazana NA SLICI :eek::eek::eek::eek:

?!???!!??!

too_late
02.07.2008., 22:09
za prijasnji model nije trebalo,za novi 3g neznam,vjerojatno takodzer nece trebati. to vrijedi za kupovinu.

sto se tice koristenja,ukoliko ne jailbreakas (hakiras :rolleyes:) nemozes koristiti gsm funkcije uredzaja.

p.s. pitas najosnovnije stvari o stvarcici,

ZAR JE TESKO KORISTITI ISUSOV GOOGLE,BAR ZA TAKO BANALNE GLUPOSTI KOJE ZNAJU I TELCI NA GRANI ISUSOVOJ.

da. :rolleyes:

a jesi mrzovoljan...pa pitam, mislim da je ov tema o apple-u i da mogu postavit takvo pitanje.... Sad bi ti objasnio zašto sam postavio ovo pitanje, ali neću....vidim da nema smisla.... svejedno, hvala na pomoći....

too_late
02.07.2008., 22:10
odes na stranicu koja je prikazana NA SLICI :eek::eek::eek::eek:

?!???!!??!

koji savjet....

bope
02.07.2008., 23:40
Zna li netko gdje se sve mogu nabaviti kvalitetniji zvučnici za iPod sa daljinskim upravljačem?
Ja sam nešto pronašao u HG-spot-u i Vemilu, neke Logitech i Trust, čine mi se solidnim, ali možda postoji nešto još kvalitetnije?

Ines_17
03.07.2008., 11:38
Imam jedno pitanje:
Što je bolje iPod shuffle ili iPod nano i kolika im je cijena i gdje ih ima za kupiti po povoljnijoj cijeni?:ne zna:

Foxy lady
03.07.2008., 13:11
Zna li netko gdje se sve mogu nabaviti kvalitetniji zvučnici za iPod sa daljinskim upravljačem?
Ja sam nešto pronašao u HG-spot-u i Vemilu, neke Logitech i Trust, čine mi se solidnim, ali možda postoji nešto još kvalitetnije?

u avennue mallu i city centru imas 'stand' sa ipodovima,kompovima i svim dodacima pa tako i zvucnicima-ima predobrih,od malih do velikih, ja sam si kupila JBL-ov mali za oko 600kn, i jako jako dobro se cuje, ovisi za kaj ti treba, ali zamolis tamo koga radi da ti ih upali i pojaca da cujes dokle ide :top:

Foxy lady
03.07.2008., 13:13
Imam jedno pitanje:
Što je bolje iPod shuffle ili iPod nano i kolika im je cijena i gdje ih ima za kupiti po povoljnijoj cijeni?:ne zna:

http://store.apple.com/us

shuffle nema ekran a nano ima i ima vecu memoriju, mozes stavljat i gledat slike, spotove itd...

PilotInstruktor
03.07.2008., 18:06
a jesi mrzovoljan...pa pitam, mislim da je ov tema o apple-u i da mogu postavit takvo pitanje.... Sad bi ti objasnio zašto sam postavio ovo pitanje, ali neću....vidim da nema smisla.... svejedno, hvala na pomoći....

nisam mrzovoljan,ali tvoje pitanje je bilo situacija kao "kupujem auto,a imam 14 godina,jel tezak vozacki ispit?" :mig:
koji savjet....

a kaj drugo da ti velim? :ne zna:

meni se na starom ipodu pojavljivao taj znakic...uredzaj je bio pred mirovinom...krepal je naknadno. furaj u servis.

too_late
03.07.2008., 22:06
nisam mrzovoljan,ali tvoje pitanje je bilo situacija kao "kupujem auto,a imam 14 godina,jel tezak vozacki ispit?" :mig:

a kaj drugo da ti velim? :ne zna:

meni se na starom ipodu pojavljivao taj znakic...uredzaj je bio pred mirovinom...krepal je naknadno. furaj u servis.

ok, sve u redu...samo me zanimalo. Nisam se nikada sustretao s ugovorima, a kamoli ugovorima u stranim zemljama. Znam da je novi 3G iPhone drastično jeftiniji...pa me zato zanimao to s ugovorom.... Kod mene sve ide na crno! :)
Jer mi je sve to nekako predobro zvučala da bi bilo istina... mislim 200$. pa iPod touch je skulji od toga!

tome0330
04.07.2008., 14:05
Prodaje se iPod Touch 16 GB. Savršeno očuvan, još uvijek ima naljepnicu za zaštitu ekrana, jailbrekan je, ima sve iPhone aplikacije, slušalice nikad nisu korištene, ima međunarodnu garanciju, s njim dolazi sva standardna oprema + crystal case zaštita.

Može i zamjena za iPhone od 8 GB.
Kontakt: 098/318-110

barbara 15
05.07.2008., 09:35
jel mi može neko objasnit kako pjesme s iPoda prebacit u komp?

P.S. ako netko možda prodaje iPod nano, druga generacija, 4 ili 8 Gb?

StarChild
05.07.2008., 13:41
jel mi može neko objasnit kako pjesme s iPoda prebacit u komp?

Sto se Apple-a tice - nikako. Nije za to predvidjen. Poanta je u tome da imas svoju glazbenu kolekciju u iTunesima na svom kompu a iPod je samo nacin da tu kolekciju poneses sa sobom, ne da ju dijelis okolo. Tak su si bar to oni zamislili, ali naravno, postoje nacini da se to ogranicenje zaobidje, npr. Floola. 3rd party programcic koji to omogucuje, a usput i jos dosta vrlo zanimljivih funkcija.

kresito
05.07.2008., 18:03
jedno pitanje ako bi netko mogao pomoci- imam ipod apple 30gb i odjednom totalna blokada,ne moze se uopce upaliti,napunim ga al nista ne reagira,spojim ga na komp al nista..

StarChild
05.07.2008., 19:58
jedno pitanje ako bi netko mogao pomoci- imam ipod apple 30gb i odjednom totalna blokada,ne moze se uopce upaliti,napunim ga al nista ne reagira,spojim ga na komp al nista..

Resetiraj ga ak ide, ak ne - nosi na servis.

http://www.apple.com/support/ipod/five_rs/ipod5gen/

kresito
05.07.2008., 21:11
ok hvala,samo da ne moram kupovat novi..

barbara 15
06.07.2008., 10:10
Sto se Apple-a tice - nikako. Nije za to predvidjen. Poanta je u tome da imas svoju glazbenu kolekciju u iTunesima na svom kompu a iPod je samo nacin da tu kolekciju poneses sa sobom, ne da ju dijelis okolo. Tak su si bar to oni zamislili, ali naravno, postoje nacini da se to ogranicenje zaobidje, npr. Floola. 3rd party programcic koji to omogucuje, a usput i jos dosta vrlo zanimljivih funkcija.

bil mi mogo to malo objasnit?
kaj radim kad downloudam? sigurno neću izgubit niš kaj već imam na iPodu? koje su to vrlo zanimljive funkcije? itd.

StarChild
06.07.2008., 11:16
bil mi mogo to malo objasnit?
kaj radim kad downloudam? sigurno neću izgubit niš kaj već imam na iPodu? koje su to vrlo zanimljive funkcije? itd.

A u principu to je programcic koji se instalira direktno na iPod (buduci da je iPod ipak u osnovi vanjski hard disk) i onda moze u potpunosti zamijeniti iTunese ili raditi zajedno s njima. Ako ga instaliras na iPod onda ga mozes bez problema pokrenuti na bilo kojem racunalu na koje spojis iPod, prebacit pjesme na i sa njega, sredjivat playliste, konvertirati bilo koji video direktno kroz sucelje Floole (ukljucujuci flash, npr. direktno s YouTube-a samo copy/paste link i Floola napravi ostalo), koristit last.fm, itd. Imas sve detalje na sajtu od Floole (http://www.floola.com/).

Ne bi trebalo biti problema kod instalacije ali moras paziti da izaberes pravu generaciju iPoda kad te pita, i dobro prouciti uputstva koja isto imas na sajtu prije nego sto instaliras. Nakon toga mozes sve sto imas na iPodu prebacit na komp, dapace, to bi ti trebala biti prva radnja. Floola ti moze skroz zamijeniti iTunese ali svejedno trebas za prvu instalaciju imati iTunese instalirane na kompu. Pazi da ti iTunesi ne pobrisu sve s iPod-a, pogotovo ako ga nikad nisi spajala na taj komp kojeg ces koristiti...

barbara 15
06.07.2008., 13:27
A u principu to je programcic koji se instalira direktno na iPod (buduci da je iPod ipak u osnovi vanjski hard disk) i onda moze u potpunosti zamijeniti iTunese ili raditi zajedno s njima. Ako ga instaliras na iPod onda ga mozes bez problema pokrenuti na bilo kojem racunalu na koje spojis iPod, prebacit pjesme na i sa njega, sredjivat playliste, konvertirati bilo koji video direktno kroz sucelje Floole (ukljucujuci flash, npr. direktno s YouTube-a samo copy/paste link i Floola napravi ostalo), koristit last.fm, itd. Imas sve detalje na sajtu od Floole (http://www.floola.com/).

Ne bi trebalo biti problema kod instalacije ali moras paziti da izaberes pravu generaciju iPoda kad te pita, i dobro prouciti uputstva koja isto imas na sajtu prije nego sto instaliras. Nakon toga mozes sve sto imas na iPodu prebacit na komp, dapace, to bi ti trebala biti prva radnja. Floola ti moze skroz zamijeniti iTunese ali svejedno trebas za prvu instalaciju imati iTunese instalirane na kompu. Pazi da ti iTunesi ne pobrisu sve s iPod-a, pogotovo ako ga nikad nisi spajala na taj komp kojeg ces koristiti...

e toga me strah, kak izbjegnem da mi se izbriše?
nebi ulazila u neku veliku filozofiju, samo prebacila s iPoda na komp, ostavila bi si iTunes i sve, jel se može?

StarChild
06.07.2008., 17:09
e toga me strah, kak izbjegnem da mi se izbriše?
nebi ulazila u neku veliku filozofiju, samo prebacila s iPoda na komp, ostavila bi si iTunes i sve, jel se može?

Naravno da se moze, samo pazljivo citaj sve sto te pita, jer iTunesi ce te pitat dal zelis pobrisat sve s iPoda ak ga nisi uparila s tim konkretnim racunalom. To ti je taj sistem - jedan iPod radi samo s jednom iTunes bibliotekom, odnosno nemres sinkronizirati iPod s dva razlicita kompa (koristeci iTunes, s Floolom mozes). Zato ako dosad nisi s ovim kompom na kojem ces radit sinkronizirala iPod (a pretpostavljam da nisi jer bi te to vec pitao) onda moras paziti jer ce prvi korak koji ce ti iTunesi ponuditi biti da obrisu sve s iPoda i prekopiraju sadrzaj tog kompa na kojeg si se svjeze spojila. Ti to naravno odbijes i onda lijepo radis po uputstvima s Floola stranice. A kad prebacis sve s iPoda na komp onda te bas briga, mozes iPod kompletno obrisat i krenut ispocetka s iTunesima ak zelis ili nastaviti koristiti Floolu ako ti se vise svidja. Samo, kazem, polako, citaj sve s razumijevanjem, nis nemoj klikat yes/no ak ne kuzis sto te pita i sve ce bit ok.

barbara 15
06.07.2008., 20:48
Naravno da se moze, samo pazljivo citaj sve sto te pita, jer iTunesi ce te pitat dal zelis pobrisat sve s iPoda ak ga nisi uparila s tim konkretnim racunalom. To ti je taj sistem - jedan iPod radi samo s jednom iTunes bibliotekom, odnosno nemres sinkronizirati iPod s dva razlicita kompa (koristeci iTunes, s Floolom mozes). Zato ako dosad nisi s ovim kompom na kojem ces radit sinkronizirala iPod (a pretpostavljam da nisi jer bi te to vec pitao) onda moras paziti jer ce prvi korak koji ce ti iTunesi ponuditi biti da obrisu sve s iPoda i prekopiraju sadrzaj tog kompa na kojeg si se svjeze spojila. Ti to naravno odbijes i onda lijepo radis po uputstvima s Floola stranice. A kad prebacis sve s iPoda na komp onda te bas briga, mozes iPod kompletno obrisat i krenut ispocetka s iTunesima ak zelis ili nastaviti koristiti Floolu ako ti se vise svidja. Samo, kazem, polako, citaj sve s razumijevanjem, nis nemoj klikat yes/no ak ne kuzis sto te pita i sve ce bit ok.

nisi me dobro skužio il sam krivo pitanje formulirala, ja bi s Floolom sam prebacila fileove na kompjutor i nastavila normalno radit s iTunesom, a mislila sam instalirat na komp na koji inače spajam
jooj, mene je i dalje strah da mi se sve ne zbriše:(

StarChild
06.07.2008., 21:02
nisi me dobro skužio il sam krivo pitanje formulirala, ja bi s Floolom sam prebacila fileove na kompjutor i nastavila normalno radit s iTunesom, a mislila sam instalirat na komp na koji inače spajam
jooj, mene je i dalje strah da mi se sve ne zbriše:(

Dobro sam te skuzio i dobro si pitanje formulirala. Upravo to mozes s Floolom napravit. Al kao sto rekoh, prije nego sto mozes koristiti Floolu moras bar jednom pokrenuti iTunese i spojit iPod na komp, a u tom trenutku ce te iTunesi mozda pitati da li zelis sve s iPoda izbrisat (buduci da ocito nisu sinkronizirani iPodom, a po Apple-ovoj logici iTunesi uvijek imaju prioritet) na sto svakako trebas odgovoriti ne. Nakon toga mozes instalirati Floolu i napraviti sve sto zelis. Floola ti sigurno nece nista zeznut ako pratis uputstva.

barbara 15
07.07.2008., 08:11
Dobro sam te skuzio i dobro si pitanje formulirala. Upravo to mozes s Floolom napravit. Al kao sto rekoh, prije nego sto mozes koristiti Floolu moras bar jednom pokrenuti iTunese i spojit iPod na komp, a u tom trenutku ce te iTunesi mozda pitati da li zelis sve s iPoda izbrisat (buduci da ocito nisu sinkronizirani iPodom, a po Apple-ovoj logici iTunesi uvijek imaju prioritet) na sto svakako trebas odgovoriti ne. Nakon toga mozes instalirati Floolu i napraviti sve sto zelis. Floola ti sigurno nece nista zeznut ako pratis uputstva.

uspjela sam :tulum::cheer:, puno hvala!!!
samo još jedno pitanjce - kad mi sestra spoji svoj iPod (touch) na iTunes niš se ne dešava, a meni normalno radi...:ne zna:

StarChild
07.07.2008., 08:47
uspjela sam :tulum::cheer:, puno hvala!!!
samo još jedno pitanjce - kad mi sestra spoji svoj iPod (touch) na iTunes niš se ne dešava, a meni normalno radi...:ne zna:

Ajd super, vidis da nije nije tak komplicirano :mig:

A sto se iTunesa i sestrinog iPoda tice - provjeri dal imas najnovije iTunese instalirane (najnovija verzija za Windowse je 7.6.2.9), ak imas onda napravi ovo:
http://support.apple.com/kb/HT1852 , trebalo bi nakon toga proraditi...

barbara 15
07.07.2008., 21:00
Ajd super, vidis da nije nije tak komplicirano :mig:

A sto se iTunesa i sestrinog iPoda tice - provjeri dal imas najnovije iTunese instalirane (najnovija verzija za Windowse je 7.6.2.9), ak imas onda napravi ovo:
http://support.apple.com/kb/HT1852 , trebalo bi nakon toga proraditi...

imam iTunes od prije godinu i pol, jel mogu bit dva na jednom kompu?
nego, kad upiše šifru kaže iPod is disabled i nek ga spoji na iTunes a iTunes kaže da ga nemože otvorit jer treba upisat šifru...:ne zna:

StarChild
07.07.2008., 21:55
nego, kad upiše šifru kaže iPod is disabled i nek ga spoji na iTunes a iTunes kaže da ga nemože otvorit jer treba upisat šifru...:ne zna:

E tu ti nemrem pomoc, potrazi malo na Apple support sajtu, trebala bi nac nesto... Al koliko mi je poznato mogu raditi dva iPoda na jednom kompu (i jednim iTunesima) ali naravno, oba ce biti biti sinkronizirana sa potpuno istim sadrzajem, odnosno onim koji se nalazi na tom kompu... Cim spojis iPod na neki drugi komp s iTunesima jedini nacin da nesto ubacis je da sve prebrises i ubacis s tog kompa... To je i najgluplja stvar kod iTunesa. Ako se puno prebacujes izmedju razlicitih racunala s svojim iPodom onda ti je puno pametnije instalirati Floolu direktno na iPod i koristiti samo taj program za sve.

nanoboot9
07.07.2008., 22:54

Downloadaj i instaliraj najnoviju verziju itunesa sa appleove stranice.

A za ovu šifru nisam baš shvatio, daj mi reci jel može tvoja sestra uopće normalno koristiti ipod touch ili ne(jer kolko sam ja shvatio iPod kaže da je disabled, što znači da ne možeš ništa s njim i počne joj sat odbrojavat nekakav ako puno puta pokušava, jel na to misliš :ne zna:)?

seceruuu
08.07.2008., 06:36
Dobila sam iPod nano 2gb,polovni pa nemam nikakve upute, zanima me ako mi može netko detaljno objasniti kako prebaciti muziku s PC na nano. Instalirala sam iTunes i prebacila jednu pjesmu ali je u iPodu nigdje nemogu nać. I kako da izbrišem postojeće pjesme na iPodu.
Molim Vas detaljan opis jer googlam i ništa nemogu naći!!!!

barbara 15
08.07.2008., 09:08

A za ovu šifru nisam baš shvatio, daj mi reci jel može tvoja sestra uopće normalno koristiti ipod touch ili ne(jer kolko sam ja shvatio iPod kaže da je disabled, što znači da ne možeš ništa s njim i počne joj sat odbrojavat nekakav ako puno puta pokušava, jel na to misliš :ne zna:)?

da, al više ni ne odbrojava, samo kaže da je disabled, nemože ga koristit uopće

nanoboot9
08.07.2008., 11:31
da, al više ni ne odbrojava, samo kaže da je disabled, nemože ga koristit uopće

Hm, to se dogodilo zato što ti je sestra više puta promašila password, treba resetirati ipod.

barbara 15
08.07.2008., 12:09
Hm, to se dogodilo zato što ti je sestra više puta promašila password, treba resetirati ipod.

kako?

kLaZnAdAr
08.07.2008., 13:00
ovako (http://support.apple.com/kb/HT1320?viewlocale=en_US)

nanoboot9
08.07.2008., 13:15
kako?

Evo pogledaj si još i ovaj filmić.

http://www.youtube.com/watch?v=Jzyy4puapig&feature=related

Ako ne znaš engleski napisat ću ti na hrvatskom šta treba napraviti.

barbara 15
08.07.2008., 15:09

sad sam downloudala i instalirala al nijedan iTunes se više ne želi otvorit, samim time nisam ni iPod osposobila...
kaj da radim?! ja ću puknut ko kokica ak sam izgubila sve iz iTunesa...

nanoboot9
08.07.2008., 17:02
sad sam downloudala i instalirala al nijedan iTunes se više ne želi otvorit, samim time nisam ni iPod osposobila...
kaj da radim?! ja ću puknut ko kokica ak sam izgubila sve iz iTunesa...

Kak misliš neće se otvorit, kaj ti piše? Ako sad imaš dvije verzije na kompjuteru(ne znam da li je to uopće moguće), moj savjet ti je da obadva iTunesa uninstallaš, restartaš komp, pa instaliraš ponovno novu verziju iTunesa.

Ne možeš izgubit sve iz iTunesa, sve te stvari su negdje na tvom kompjuteru(mjuza, fotke , spotovi, filmovi).

zrixy
08.07.2008., 17:24
Može li mi netko reći, je li moguće u iTunesu povećati glasnoću iToucha. Naime kad pojačam do kraja, još uvijek mi je to nekako malo. a recimo ako je pojačan na malo manje od pola, gotovo da se ništa ne čuje. Nije neki problem, ali bi mi pasalo da je malo glasniji. :D

nanoboot9
09.07.2008., 09:02
Može li mi netko reći, je li moguće u iTunesu povećati glasnoću iToucha. Naime kad pojačam do kraja, još uvijek mi je to nekako malo. a recimo ako je pojačan na malo manje od pola, gotovo da se ništa ne čuje. Nije neki problem, ali bi mi pasalo da je malo glasniji. :D

Setting, Music, Volume limit - pojačaj do kraja, ako ti je već do kraja probaj isključiti sound check(to često zna još malo pojačati zvuk), ovisi i o kvaliteti mp3-ca koje imaš i slušalicama.

win32
13.07.2008., 15:22
Hej ekipa, ako je netko zainteresiran za iPod....od prvoga dana u zastitno original navlaci, znaci ni packice nema na njemu i sa nekoristenim sluskama...neka se javi na PM. :kava:

too_late
13.07.2008., 20:45
Hej ekipa, ako je netko zainteresiran za iPod....od prvoga dana u zastitno original navlaci, znaci ni packice nema na njemu i sa nekoristenim sluskama...neka se javi na PM. :kava:

Koji iPod?

win32
18.07.2008., 15:37
Koji iPod?

Info na PM...
Inace, Nano...najnoviji model, 8GB...

Kikiller
24.07.2008., 09:49
Imam problem sa ringtones na Ipodu. Ne mogu ih prebacit. Sve sam učinio do sad, konvertirao u m4r, prebacio na Itunes..., ali ih jednostavno ne vidim kad treba odabrat za sync, mogu samo all sync a uopće ih ne vidim da su tamo. Molim ako netko zna, ne da mi se čitat sad sve stranice.

Edit:
- postano u Iphone

noname950xe
25.07.2008., 10:43
danas prilikom ulaska u itunes primjetio sam da mi se sav sadrzaj obrisa, a da apsolutno nisam nista napravio...mogu to nekako recovati ili me ceka ponovno stavljanje svega na itunes?

kLaZnAdAr
25.07.2008., 11:09
Moglo bi se (uz pomoć programčića) sa iPod-a prebaciti natrag u iTunes.

noname950xe
26.07.2008., 13:00
a programcic se zove...? Xd

madam octa
26.07.2008., 15:46
Imam pitanje: mogu li raditi dva ipoda na jednom računalu, sa istim itunesima?
Ja imam "stari" ipod i sad planiram nabavit novi, pa me zanima dali mogu sinkronizirati i stari i novi jel bi rabila obadva?

StarChild
26.07.2008., 16:00
a programcic se zove...? Xd

Floola.

StarChild
26.07.2008., 16:01
Imam pitanje: mogu li raditi dva ipoda na jednom računalu, sa istim itunesima?
Ja imam "stari" ipod i sad planiram nabavit novi, pa me zanima dali mogu sinkronizirati i stari i novi jel bi rabila obadva?

Da.

madam octa
26.07.2008., 21:44
Da.
OK, znači novi ipod samo prikopčam i trebalo bi ga prepoznat?
A hoće li mi adapter za struju sa starog radit i na novom nanu od 8gb?

inra
26.07.2008., 22:54
ipod classic 80gb, danas star dva dana. ukopčali smo ga na laptop i ništa se bitno nije desilo. otvorio se prozorčić s opcijama kao kad stavim bilo koji cd ili nešto tako. znači open folder to view files, open ovo ili ono, ali nigdje ništa što bi reklo iTunes ili iPod ili mešto slično. na my computer se prikazuje iPod i kada ga otvorim prokažu se samo calendar, contacts, notes i još nešto. nema music, videos, photos.... ništa. pokušala sam prebaciti jednu pjesmu drag and drop sistemom i na kompjuteru se prikazalo da je prebačena, ali je u iPodu nema.

inače u uputstvima piše da bi se ukopčavanjem iPoda u komp automatski trebao pokrenuti iTunes. je li to znači da ga prvo trebam downloadati ili da je on već u iPodu? nemam pojma. ovo mi je prvi iPod u životu i nemam pojma šta radim.

znači, kako ću ja ovo brdo muzike koju imam u kompu prebaciti u iPod? bez iTunesa ako ikako može.

hvala vama koji se potrudite odgovoriti!

StarChild
27.07.2008., 00:02
ipod classic 80gb, danas star dva dana. ukopčali smo ga na laptop i ništa se bitno nije desilo. otvorio se prozorčić s opcijama kao kad stavim bilo koji cd ili nešto tako. znači open folder to view files, open ovo ili ono, ali nigdje ništa što bi reklo iTunes ili iPod ili mešto slično. na my computer se prikazuje iPod i kada ga otvorim prokažu se samo calendar, contacts, notes i još nešto. nema music, videos, photos.... ništa. pokušala sam prebaciti jednu pjesmu drag and drop sistemom i na kompjuteru se prikazalo da je prebačena, ali je u iPodu nema.

inače u uputstvima piše da bi se ukopčavanjem iPoda u komp automatski trebao pokrenuti iTunes. je li to znači da ga prvo trebam downloadati ili da je on već u iPodu? nemam pojma. ovo mi je prvi iPod u životu i nemam pojma šta radim.

znači, kako ću ja ovo brdo muzike koju imam u kompu prebaciti u iPod? bez iTunesa ako ikako može.

hvala vama koji se potrudite odgovoriti!

Naravno da trebas instalirati iTunes! Bez toga ne ide... Kasnije mozes koristiti i neke druge programe, ali za prvo pokretanje MORAS koristiti iTunes. Downloadaj najnoviju verziju ovdje:

http://www.apple.com/itunes/download/

StarChild
27.07.2008., 00:02
OK, znači novi ipod samo prikopčam i trebalo bi ga prepoznat?
A hoće li mi adapter za struju sa starog radit i na novom nanu od 8gb?

Da i da.

madam octa
27.07.2008., 10:52
Hvala, i opet jedno pitanje: dal mi je bolje uzeti nano od 8gb ili classic od 80gb, jel vidim da razlika u cijeni mala? Uzela bi ja odmah classic, ali sam čula da se baterija jako brzo troši, zbog velikog harda i zaslona?

WhoFeelsLove
27.07.2008., 11:34
iPod Classic-najbolji iPod...baerija je za razliku od 5 generacije značajno poboljšana i traje jeko dugo...Ako je baterija razlog zašto se misliš onda je iPod Classic za tebe...

madam octa
27.07.2008., 12:49
Još jednom hvala! Danas mi se pojavio problem vezan za itunese: prije sam kliknula na pjesmu u windows exploreru i ona bi mi počela svirati u itunesu. Tako je bilo do danas, a od danas mi se to ne dogodi, tj, nemogu "natjerati" pjesmu da mi se pojavi u library... Probala sam i dodati pjesmu iz itunesa(ctr+o) i ni to ne radi?!

inra
27.07.2008., 21:48
Naravno da trebas instalirati iTunes! Bez toga ne ide... Kasnije mozes koristiti i neke druge programe, ali za prvo pokretanje MORAS koristiti iTunes. Downloadaj najnoviju verziju ovdje:

puno hvala na odgovoru. downloadala iTunes i mali radi k'o sat. savršena spravica.

zewsina
28.07.2008., 01:55
Planiram da kupim Ipod classic 80 gb tj.planiram da mi ga drug uzme u U.S.A pa da mi ga posalje.
Zelio bih prije nego sto mi ga posalje da ga isproba ali sam procitao i na ovom forumu da ukoliko se sinhronizuje sa njegovim itunesom postoji mogucnost da onda nece htjeti sa mojim.
Pa ako neko nesto zna o tome javite.
Pozdrav.

StarChild
28.07.2008., 23:18
Planiram da kupim Ipod classic 80 gb tj.planiram da mi ga drug uzme u U.S.A pa da mi ga posalje.
Zelio bih prije nego sto mi ga posalje da ga isproba ali sam procitao i na ovom forumu da ukoliko se sinhronizuje sa njegovim itunesom postoji mogucnost da onda nece htjeti sa mojim.
Pa ako neko nesto zna o tome javite.
Pozdrav.

To nije istina, samo je stvar u tome da ne mozes sinkronizirati iPod s 2 iTunesa odjednom, drugim rijecima, kad budes sinkronizirao s svojim iTunesima sve ce se na iPodu sto je prethodno ubaceno preko prijateljevih iTunesa - izbrisati...

zewsina
29.07.2008., 01:30
To nije istina, samo je stvar u tome da ne mozes sinkronizirati iPod s 2 iTunesa odjednom, drugim rijecima, kad budes sinkronizirao s svojim iTunesima sve ce se na iPodu sto je prethodno ubaceno preko prijateljevih iTunesa - izbrisati...

Ok..hvala ti.
Pozdrav:mig:

amerikanac
30.07.2008., 03:30

hmmm...problemcic!!!
Dobio sam i pod clasic 80giga od gazde preko bare,e sada...on ima Mac a ja Win sto je sada,cini mi se problem!?
Skoro je full sa mjuzom,a ja bi to jakkkoooo da zadrzim i prebacim kod mene na komp,posto vidim da se izuzetno dobro razumijes u te stvari...da li bi mi kak mogao pomoc sa tim i da li je to ustvari moguce?
P.S.Kad goc se povijezem sa kompom, i tunes mi trazi format i restore...(a to je brisanje,jel?)

Hvala unaprijed
Pozzz

kLaZnAdAr
30.07.2008., 06:54
Imaš programčić (floola)-spominjao sam ga i nekoliko postova prije zajedno s kolegom.
Pomoću njega prebaci sadržaj iPod-a na svoj PC, a sa iTunes (i svojim sadržajem) poslije možeš sinch-ati iPod.

madam octa
30.07.2008., 13:18
hmmm...problemcic!!!
Dobio sam i pod clasic 80giga od gazde preko bare,e sada...on ima Mac a ja Win sto je sada,cini mi se problem!?
Skoro je full sa mjuzom,a ja bi to jakkkoooo da zadrzim i prebacim kod mene na komp,posto vidim da se izuzetno dobro razumijes u te stvari...da li bi mi kak mogao pomoc sa tim i da li je to ustvari moguce?
P.S.Kad goc se povijezem sa kompom, i tunes mi trazi format i restore...(a to je brisanje,jel?)

Hvala unaprijed
Pozzz

Mislim da ti traži format i restore zato što on ima mac a ti windowse....
Isto se i meni dogodilo i morala sam formatirat:(

kLaZnAdAr
30.07.2008., 14:03
iTunes traži format ili restore, a ne OS; prema tome floola bi mogla biti od pomoći za prebacivanje sadržaja, a poslije neka radi restore, format, synchronizaciju...whatever
Treba probati, jer ako neide ovako, neće nikako i nemože spasiti sadržaj iPod-a.

StarChild
30.07.2008., 14:22
Sve ovisi o tome u kojem je file systemu iPod formatiran - ako je u Windows modu onda ce raditi i s Macovima i s PC-om, ali ako je u Mac modu onda ce raditi samo s Macom. Pod pretpostavkom da je trenutno u Mac modu morati ces naci nekoga tko ima Maca, instalirati Mac verziju Floole i prebaciti tako. Ako je u Windows modu onda mozes to napraviti i sam s Windows verzijom Floole. Pazi samo na to da kad ga spajas na racunalo koje ima iTunese odbijes sync kad te iTunesi pitaju jer ce ti pobrisati cijeli iPod! Btw, uvijek mozes probati i s brute force metodom (ako je iPod u Windows modu) sto konkretno znaci da prekopiras sve sto se na iPodu nalazi pomocu Windows Explorera na lokalni disk (sva muzika i ostalo je u hidden folderima ali sa neprepoznatljivim imenima). Imena fajlova su neprepoznatljiva, ali metapodaci (ID3 tagovi) su netaknuti pa mozes sve importirati u iTunes i sredit ce ti automatski ili mozes sam srediti pomocu nekog programa za sredjivanje ID3 tagova kao sto je npr. Tag&Rename.

Btw, da ne filozofiram previse, ako kuzis engleski tu ti je sve sto trebas znati o ovoj konkretnoj situaciji i rjesenjima koja postoje za to:

http://www.ilounge.com/index.php/articles/comments/copying-music-from-ipod-to-computer/

WhoFeelsLove
03.08.2008., 11:23
Je'l mi tko može reći koja je realna cijena iPoda video 5 gen... Moj lagano već ide u kurac jer ga ekran zeza...pa bi uzeo istog pošto mi se ne da davati 1800kn za classic...

zewsina
04.08.2008., 21:34
Kochi li classic od 80 gb ako ga napunite sa 60,70 gb.Neki su imali probleme,cak su cesto morali da ga resetuju jer zna da zakoci ako je popunjeno dosta prostora?

StarChild
04.08.2008., 21:48
Kochi li classic od 80 gb ako ga napunite sa 60,70 gb.Neki su imali probleme,cak su cesto morali da ga resetuju jer zna da zakoci ako je popunjeno dosta prostora?

Mozda je to bilo s nekim ranijim firmware-om, moj ima 1.1.2 (najnoviji) gore i cca 65 GB popunjeno, radi bez ikakvih problema...

amerikanac
05.08.2008., 01:23
Nece:-( nikako ili ja ne umijem...iscitao sam sve sa foruma,primenjivao i nece...
Najbolje onda da potrazim nekog sa Mac-om:-()
Hvala svima na trudu

zewsina
05.08.2008., 17:57
Mozda je to bilo s nekim ranijim firmware-om, moj ima 1.1.2 (najnoviji) gore i cca 65 GB popunjeno, radi bez ikakvih problema...

Ok.
Jesi zadovoljan sa njim?
Mogu da ga nabavim za 150 eura iz amerike,kapiram da je vrijedan tih para.

madam octa
05.08.2008., 21:53
Treba mi preporuka: htjela bi kupit zvučnike za ipod classic, da su negdje do 800kn i da imaju opciju punjenja ipoda dok svira glazba
Mislila sam kupit original appleove, ali sam čula da za manju cijenu mogu dobit kvalitetnije zvučnike neke druge marke?

StarChild
06.08.2008., 12:28
Ok.
Jesi zadovoljan sa njim?
Mogu da ga nabavim za 150 eura iz amerike,kapiram da je vrijedan tih para.

Super zadovoljan, iako cu vjerojatno kad izadje iPod Touch veceg kapaciteta (bar 64 GB) preci na njega. Glavna prednost Classica je ogromni kapacitet, jednostavno upucas cijelu svoju glazbenu kolekciju unutra (moja je trenutno oko 33 GB) i uvijek ju nosis sa sobom. Jos ti ostane vise nego dovoljno mjesta za video fajlove, koje ionak obicno ne gledas vise puta (osim mozda glazbenih spotova) pa ih obrises, ne nakupljaju kao glazba... Za 150 eura se definitivno isplati ako je novi.

BBBOg
06.08.2008., 12:38
Kakvo je vaše mišljenje o iPhoneu i dal ga se isplati kupiti? Imam ga priliku nabaviti iz SADa po dosta povoljnoj cijeni( ovo se sve odnosi na 1. generaciju) pa me zanima kakva su vaša iskustva s njim i kakve su zapravo njegove mogućnosti?

StarChild
06.08.2008., 12:40
Treba mi preporuka: htjela bi kupit zvučnike za ipod classic, da su negdje do 800kn i da imaju opciju punjenja ipoda dok svira glazba
Mislila sam kupit original appleove, ali sam čula da za manju cijenu mogu dobit kvalitetnije zvučnike neke druge marke?

Ima toga ko pljeve, ali sumnjam da ces za 800 kn dobiti bas neke jako dobre... Moja preporuka bi ti bila da kupis Apple universal dock s daljincem (407 kn preko apple.hr trgovine) i onda mozes ukopcat koje god hoces zvucnike na to (dock ima 3.5 mm stereo izlaz) a mozes spojiti i na komp, na tv i kontrolirati sve s daljincem.

StarChild
06.08.2008., 12:47
Kakvo je vaše mišljenje o iPhoneu i dal ga se isplati kupiti? Imam ga priliku nabaviti iz SADa po dosta povoljnoj cijeni( ovo se sve odnosi na 1. generaciju) pa me zanima kakva su vaša iskustva s njim i kakve su zapravo njegove mogućnosti?

IMHO, iPhone 1. generaciju se sad definitivno ne isplati nabavljati. iPhone 3G ce uskoro sluzbeno stici u Hrvatsku, vjerojatno preko T-Coma pa ce uz iPhone ponuditi i odgovarajuce nove tarife i data pakete (bez kojih pola iPhone funkcija niti nema smisla) a cijena ce vjerojatno biti oko 200 eura uz ugovor na 2 godine (ako je suditi prema cijenama u ostalim europskim drzavama). Sto se mogucnosti tice - mnogi telefoni vec imaju daleko vise mogucnosti (npr. Nokia N95) ali nacin na koji je to sve prezentirano na iPhone-u i naravno mocni Apple marketing je ono sto ljude privlaci. Ako imas prilike kod nekoga vidjeti iPhone uzivo prije nego sto kupis svakako preporucujem, da se ne bi zaletio pa razocarao...

zewsina
06.08.2008., 13:04
Super zadovoljan, iako cu vjerojatno kad izadje iPod Touch veceg kapaciteta (bar 64 GB) preci na njega. Glavna prednost Classica je ogromni kapacitet, jednostavno upucas cijelu svoju glazbenu kolekciju unutra (moja je trenutno oko 33 GB) i uvijek ju nosis sa sobom. Jos ti ostane vise nego dovoljno mjesta za video fajlove, koje ionak obicno ne gledas vise puta (osim mozda glazbenih spotova) pa ih obrises, ne nakupljaju kao glazba... Za 150 eura se definitivno isplati ako je novi.

Novi je u pitanju..to mu je cijena u Americi:D

madam octa
06.08.2008., 14:57
Ima toga ko pljeve, ali sumnjam da ces za 800 kn dobiti bas neke jako dobre... Moja preporuka bi ti bila da kupis Apple universal dock s daljincem (407 kn preko apple.hr trgovine) i onda mozes ukopcat koje god hoces zvucnike na to (dock ima 3.5 mm stereo izlaz) a mozes spojiti i na komp, na tv i kontrolirati sve s daljincem.

Ma ne trebaju mi neki jako dobri, nego prosječni kad sam s društvom npr. na moru ili negdje da možemo svi slušat
Vidjela sam sad i neke logitechove prijenosne zvučnike, pa neznam: apple ili logitech?

StarChild
06.08.2008., 16:23
Ma ne trebaju mi neki jako dobri, nego prosječni kad sam s društvom npr. na moru ili negdje da možemo svi slušat
Vidjela sam sad i neke logitechove prijenosne zvučnike, pa neznam: apple ili logitech?

Ako ti je prenosivost bitna onda su ti vjerojatno najbolji izbor (lako dobavljiv u Hr) ovi Logitechovi Pure-Fi Anywhere (http://www.logitech.com/index.cfm/speakers_audio/ipod_mp3_speakers/devices/3290&cl=roeu,en), al ti kostaju oko 1000 kn (ima ih u Ve-Milu)...

Na koje Apple-ove si ciljala?

cady
06.08.2008., 17:56
imam pitanje, uglavnom, dobila sam ipod nano od 8 giga i uz njega mi je došla neka mala bijela plastična spravica, za kaj je to? ne kužim se baš u to, a neda mi se tu tražit ak je već bilo. samo me zanima čemu to služi.

i još jedno pitanje. sa fotkama i pjesmama nemam nikakvih problema kod prebacivanja, al spotove i filmove mi uopće neće u library nikako stavit, a onda ih nemogu ni u ipod... u čemu je problem??

StarChild
06.08.2008., 18:06
imam pitanje, uglavnom, dobila sam ipod nano od 8 giga i uz njega mi je došla neka mala bijela plastična spravica, za kaj je to? ne kužim se baš u to, a neda mi se tu tražit ak je već bilo. samo me zanima čemu to služi.

i još jedno pitanje. sa fotkama i pjesmama nemam nikakvih problema kod prebacivanja, al spotove i filmove mi uopće neće u library nikako stavit, a onda ih nemogu ni u ipod... u čemu je problem??

Mala plasticna "spravica" je vjerojatno adapter za univerzalni dock.

Filmove i spotove ti vjerojatno nece prebaciti jer nisu u pravom formatu za iPod. Moras ih prvo konvertirati u prikladan format a onda se tek mogu prebaciti. Za to ti preporucujem Videora iPod Converter (http://www.videora.com/en-us/Converter/iPod/). Taj program ti moze automatski nakon konverzije ubaciti video u iTunese ili mozes rucno kroz "Add file to library".

cady
06.08.2008., 18:09
Mala plasticna "spravica" je vjerojatno adapter za univerzalni dock.

Filmove i spotove ti vjerojatno nece prebaciti jer nisu u pravom formatu za iPod. Moras ih prvo konvertirati u prikladan format a onda se tek mogu prebaciti. Za to ti preporucujem Videora iPod Converter (http://www.videora.com/en-us/Converter/iPod/). Taj program ti moze automatski nakon konverzije ubaciti video u iTunese ili mozes rucno kroz "Add file to library".

puno hvala probat ću

madam octa
06.08.2008., 22:21
Ja sam ciljala na ove (http://www.alpha-m.hr/cgi-bin/w2/proizvodi.asp?intProdID=7010010)
Što mislite?

StarChild
07.08.2008., 00:04
Ja sam ciljala na ove (http://www.alpha-m.hr/cgi-bin/w2/proizvodi.asp?intProdID=7010010)
Što mislite?

Pa ti su isto Logitechovi... Uglavnom, i ti su ok, isto ko i ovi Pure-Fi, samo stariji model. Medjutim moras uzet u obzir da niti jedan od ovih Logitecha ne moze sluziti kao dock za komp (to ti mozda nije vazno) i da baterije nisu izmjenjive, znaci kad krepaju, mozes slobodno baciti zvucnike i kupit nove... Kazu 500 punjenja i praznjenja, al to se brzo nakupi ako koristis stalno.

madam octa
07.08.2008., 08:41
A jel mogu pomoću njih puniti ipod?

StarChild
07.08.2008., 12:12
A jel mogu pomoću njih puniti ipod?

Da, naravno.

madam octa
07.08.2008., 15:06
Dobro,onda ću vjerojatno uzet onaj stariji model od logitecha, hvala na pomoći!

7777karl7777
09.08.2008., 19:20
za dock...

zewsina
10.08.2008., 13:05
Znam da ako ubacite lyrics preko itunes-a mogu da se vide u ipodu ako se par puta pritisne srednje dugme a mene interesuje da li mogu da se vide podaci o artist-u koje bih prethodno ubacio preko one "opcije" comments u itunes-u.
Pokusao sam biti jasan,nadam se:)

StarChild
10.08.2008., 17:21
Znam da ako ubacite lyrics preko itunes-a mogu da se vide u ipodu ako se par puta pritisne srednje dugme a mene interesuje da li mogu da se vide podaci o artist-u koje bih prethodno ubacio preko one "opcije" comments u itunes-u.
Pokusao sam biti jasan,nadam se:)

Ne, ta polja su vidljiva samo u iTunesima...

zewsina
11.08.2008., 00:52
Ne, ta polja su vidljiva samo u iTunesima...

Ok:W

fidelio29
12.08.2008., 01:07
Kupio ipod classic 80gb, instalitao itunes na win xp profesional (sp2) i odmah problem, naime instalacija je protekla OK, ikona na desktopu, međutim kad ih pokušam pokrenuti ništa se ne događa, također kad preko USB-a prištekam ipod, ništa!

Dajte molim vas neki savjet, patim se cijeli dan, a evo i noc! :mad::mad::mad:

StarChild
12.08.2008., 12:36
Kupio ipod classic 80gb, instalitao itunes na win xp profesional (sp2) i odmah problem, naime instalacija je protekla OK, ikona na desktopu, međutim kad ih pokušam pokrenuti ništa se ne događa, također kad preko USB-a prištekam ipod, ništa!

Dajte molim vas neki savjet, patim se cijeli dan, a evo i noc! :mad::mad::mad:

Ne kuzim, nece ti se pokrenuti iTunesi? Onda imas neki problem s instalacijom, probaj reinstalirati... Bez iTunesa neces moci spojiti iPod tak da to prvo moras rijesiti. Mozda te i Windowsi nesto zezaju, s ovak malo informacija ti tesko mogu pomoc.

fidelio29
12.08.2008., 15:23
Da, iTunes se jednostavno neće pokrenuti, reinstalirao i ista prica. Gledajuci u Task Manager pod Processes vidim da je pokrernut iTunes.exe. U system tray-u nema nikakve ikone za za iTunes. Inace windowsi rade besprijekorno.

StarChild
12.08.2008., 15:42
Koju verziju iTunesa pokusavas instalirati? Jesi skinuo najnoviju s http://www.apple.com/itunes/download/ ? Jel imas instaliran Quicktime?

fidelio29
12.08.2008., 21:07
Upravo sam sa tog linka skinuo najnoviju verziju iTunesa, a Quicktime sam imao i prije a i najnovija verzija je instalirana zajedno sa iTunesima!

StarChild
12.08.2008., 22:22
A cuj ne znam kaj da ti kazem, nesto ti s Windowsima ne valja, meni se iTunesi s tog linka najnormalnije instaliraju... U svakom slucaju, neces moc radit s iPodom dok to ne sredis, pa sad... Znam da je radikalno, al ak treba reinstaliraj Windowse.

kLaZnAdAr
12.08.2008., 22:34
Prije reinstalacije Windows-a, s obziom da imaš WinXP (SP2),
za početak pogledaj u Control Panel-u\Security Center\Windows Firewall,
tu imaš tab Exceptions i tu su ti nabrojani svi instalirani programi koje ti Firewall propušta i/ili blokira (ovisno što označiš kvačicom).

Ako nije to, lako moguće da ti nije startan neki od servisa pod Administrative Tools\Services,
možeš i pod Start\Run utipkati msconfig i pogledati pod predzadnji i zadnji tab (Services i Startup) i tamo bi morao vidjeti i označiti iTunes.

Ne kažem da će ti riješiti problem, ali je brže i jednostavnije to probati prije reinstalacije windowsa.

fidelio29
13.08.2008., 02:41
Hvala na pokušajima ali vec sam gledao Exceptions kod Firewall-a i sve je tamo kako bi trebalo biti, također sam gledao Services i Startup a i tamo sve stima! Sto je najgore imam jedan viška HDD od 10 GB na kojem su mi fresko instalirani isti windowsi kao na HDD-u kojeg koristim te sam i na njega pokušao instalirati iTunes, dogadja se ista stvar. Bizarno do kraja!

Jedino mi pada na pamet da nije baš do ove verzije windowsa koju imam a onaje nekakav windows "style xp", a radi se o win koje u sebi kod instalacije imaju brdo drivera, programa, zakrpa i svakojakih sitnica koje se naknadno moraju instalirati. Mozda je neka kvaka u tome, inace nikad nisam sa nicim imao problema do sada.

A problem sa iTunes-ima sam polovicno rijesio, naime posluzio sam se sestrinim laptopm na kojem je instalirana Vista i tu nema nikakvih problema.

StarChild
13.08.2008., 13:16
Jedino mi pada na pamet da nije baš do ove verzije windowsa koju imam a onaje nekakav windows "style xp", a radi se o win koje u sebi kod instalacije imaju brdo drivera, programa, zakrpa i svakojakih sitnica koje se naknadno moraju instalirati. Mozda je neka kvaka u tome, inace nikad nisam sa nicim imao problema do sada.

100% je do toga, tko zna sta tu od toga smeta... Trebas napraviti cistu instalaciju s originalnog cd-a i onda vidjet. Meni bez problema radi sve i sa SP3 za XP.

cropunk
16.08.2008., 14:30
da li posotji nacin da se na ipod prabaci muzika ali da bude isto onako kako je bila na hard disku, u svom folderu ali bez obzira dal ima tag-ove u sebi.....jer zivcira kad se sve to rastrka pa ti sad trazi gdje ti sta u jednom velikom folderu.....i da li je uopce moguce ista takovoga napraviti??? ili je to samo zelja ....heh....btw nadam se da ste skuzili sta me zanima.....pozdraf :mig:

zewsina
16.08.2008., 21:32
da li posotji nacin da se na ipod prabaci muzika ali da bude isto onako kako je bila na hard disku, u svom folderu ali bez obzira dal ima tag-ove u sebi.....jer zivcira kad se sve to rastrka pa ti sad trazi gdje ti sta u jednom velikom folderu.....i da li je uopce moguce ista takovoga napraviti??? ili je to samo zelja ....heh....btw nadam se da ste skuzili sta me zanima.....pozdraf :mig:

Jedini nacin je pravljenje playlist-a u itunes-u.