PDA

View Full Version : Igračke

stranice : [1] 2 3 4 5

Winona
05.09.2003., 19:39
Evo danas sam bila u Toy r us, nisam izasla 3 sata van :D ...kupila neke igre i igracke i kad sam malo pogledala na kojem odjelu se ljudi najvise zadrzavaju bio je to odjel s robotima, onim mini kompovima i slicnim stvarima.

Primjetila sam da se djeca jednako dobro igraju za legom, Holzeisenbahn-om ( drveni vlakici ovdje jako popularni ) Kugelbahnom, onim lutkama sto se stave na ruku i puzzlama i slicno ali to su obicno igre gdje se dijete ne voli igrati samo vec mora imati partnera u igri.

S kompjuteriziranim igrackama je lako - partner u igri je comp ?

Kupujete li djeci didakticke igracke ? Ili su one dosadne ?

Pitanje je dakle mora li dobra igracka danas neizostavno imati cip ?

evo linka gdje ima Kugel i Eisenbahn-alink (http://www.onlinchen.de/)

diadora
05.09.2003., 20:07
Kupujemo...didaktiziramo...pametujemo...
Kockice, drvene i ostale...Lego, slagalice...trudimo se razivti im mozak, motoriku , ma sve sto se razviti da...
A onda oni malo poodrastu pa im kupujemo zatupljujuce kompjuterske igre i sami se sebi cudimo zasto to radimo ...?
ALi oni imaju vec 15 i ne igraju se vise sa LEGOm kad frend dode...( moda ponekad sa mladim bratom kojem su dali sve svoje LEGO kockice - pa se igrajuci igrajuci s njim prikrivaju vlastitu nostalgiju...)

Winona
05.09.2003., 20:16
diadora slazem se da jednom 15-godisnjaku takve igracke nisu vise zanimljive.

Trebala sam se jasnije izraziti da mislim na klince do nekih 10 godina.

Kad kupujem igracke uvijek pitam klince sto zele, klinci s kojima se roditelji igraju zele hula hup, drustvene igre, plastelin, boje a oni koji se vecinom igraju sami zele robotiku.
Jer to najcesce vide na teveu.

bubamara2
06.09.2003., 08:06
Moji klinci imaju 5 i 7 godina i već neko vrijeme im ne kupujem nikakve igračke, jer se s onima koje imaju ne igraju. Jedino što koriste je LEGO kockice, a najviše se igraju između sebe tako da se natjeruju po kući, ili idu u susjedstvo natjeravati se s vršnjacima, a ipak najviše od svega bi igrali kompjuterske igrice, ali to ograničavamo na max. 2 sata dnevno. Mlađi ide u vrtić (i stariji je išao do ovog ljeta), pa se tamo naigraju didaktičkih igara i crtaju, a kad dođu kući, onda se vole baviti sasvim drugim stvarima.
Za manju djecu svaka je igračka dobra, ali sam primjetila da se onda treba i zajedno igrati s djetetom, a ne ga samog pustiti (barem moji dečki tako).

AgentScully
06.09.2003., 09:07
Evo malo da bacim pogled po sobi....

moj 4 godisnjak ima:

jedno 4-6 gradkevinskih strojeva marke Bruder (dobra marka, igracke se ne potrgaju bas lako)

4 traktora, od toga dva s prikolicom, jedan sa rotodrljacom, jedan sa utovarivacem napred...

kombajn

jos x bagera raznih tipa "sve po 12 kuna" koje je usput pokupio (razni pokloncici najcesce)

vartogasno vozilo sa lojtrom od jedno metra koji cak moze vodu spricat (al on to jos na srecu nezna :-) )

cetiri auta na baterije (tri su pokloni)

kutiju sa jedno 50 autica i tepih 2x1m sa nacrtanim cestama parkingom....

dva helikoptera...

kutiju sa legicima u vrijednosti ...hm.... nakupilo bi se 200€.

10ak videokaseta.... 2 asterixa, vjestica i 7 patuljaka, tarzan, bethoven... ostalo nije bas zanimljivo.... (naravno kupila sam video preko eBaya samo za njega, da mi ne prcka po mom)

drvenu zeljeznicu

"nedrvenu" zeljeznicu (nju dobije s vremena na vrijeme, da mu ne dosadi)

30ak knjigica, bojanki sa raznim bojicama...

tri kutije puzzli od po 49komada (to vec zna sam slozit, na moje iznenadjenje)
1 kutiju puzzli sa motivom www.neuschwanstein.de (kuca od vjestice sa 7 patuljaka) od 500komada ali to mu ja moram slagat pa mu stoji danima slozeno, on mi pomaze trazit djelove...

razni katalozi sa novim legicima..... i slicno

razni katalozi sa "gdje cemo ic u subotu ako bude dobar" (razni "gardalandi" i "kuce od vjestice" u okolici 150km)

u Kuhinji: kosarica sa milijon djelova-figurica iz kinder jaja.

na ormaru u sobi: igracke koje je dobio na poklon a koje jos nisu za njegovu dob ili se meni ne svidjaju (puske pistolji....)

trokolica kolju je prerasao pa ju koristi jos za po stanu.

A u podrumu su dvije crne vrece, mislim da je previse da sad idem jos gledat u podrum.

u krevetu: plisani krokodil i pas i medo (to jedino voli od plisanih igracaka)

u garazi: bicikla sa pomocnik kotacima, skije i sanjke, kamion bager i lopata za u pljesak.

igracke za plazu i luftic su trenutno s njim kod bake na moru...

jedna ukrasna vaza u kojoj "spavaju" plasticne zivotije... tigrovi, lav, dinosaurusi zmija gusteri 3 zabe......

u kupaoni: brod za u kadu.

i jos igracke koje nisu igracke: usisavac veliki i usisavac prirucni.... a kad mene nema doma zna se i metle dohvatit (muska djeca se moraju navikavat na kucne zadace od najranije dobi :-). Za to je tata zaduzen)

Hocete jos?

AgentScully
06.09.2003., 09:18
Zboravih naglasit da se najvise igra sa
1. legicima
2. puzzlama
3. auticima
4. vartogascima
5. gumenim zvijerima iz moje ukrasne vaze
6. glada videokasete

a kad se ide van onda obavezno bicikla kamion bager i lopata.

I ja sam se kao mala igrala na isti nacin (ajd dobro nije bilo videokaseta i legici su dosli malo kasnije). Je slicnost slucajna ili mi roditelji naviknemo djecu na igracke koje se nama samima na neki nacin svidjaju?

Ma geni su to....

sada kada kupujoem koju novu igracku, najcesce lego, ostalo ga sve manje zanima, onda si prije sam izabere iz kataloga. Pritom ga naravno ja malo "usmjeravam" s obzirom na cjenu i njegovu dob.

Winona
06.09.2003., 09:21
Mozda da napise s kojima se najradije igra ? S kojima moze sam ? Za koje voli drustvo ?

Ili koje igracke bi izabrao sam u ducanu ? ( bi li to bila slikovnica, bager, lego ilib i se odmah odlucio za cijeli ducan :D ? )

Klicni koje poznam vole prodavati u ducanu...ducan ili kazaliste lutaka ovisno o masti (http://www.jako-o.de/produkt/de/produkt_detail.mb1?mb_f020_id=ci4v3dw6wJwjPjHjjHH8&set=suche&subset=suche&suchtext=laden&detail=on&g_id=&s_id=&p_id=11532&k_id=&mb_v301_s=1&mb_v301_g=62&back_sid=&back_gid=&mb_v301_ch=89cd0)

Winona
06.09.2003., 09:23
pisale smo u isto vrijeme ;) nisam odmah vidjela tvoj drugi post.

Iako sam na putu da Lego zamrzim jer mi je partner najveci sakupljac u drzavi....:rolleyes:

Za ozbiljno smatram ih savrsenom igrackom. Sto puta se i sama izenandim kako klinci "vide" svijet i sto su sve u stanju sloziti od tih dijelova.

AgentScully
06.09.2003., 10:47
Winona1 kaže:
Mozda da napise s kojima se najradije igra ? S kojima moze sam ? Za koje voli drustvo ?

Ili koje igracke bi izabrao sam u ducanu ? ( bi li to bila slikovnica, bager, lego ilib i se odmah odlucio za cijeli ducan :D ? )

Klicni koje poznam vole prodavati u ducanu...ducan ili kazaliste lutaka ovisno o masti (http://www.jako-o.de/produkt/de/produkt_detail.mb1?mb_f020_id=ci4v3dw6wJwjPjHjjHH8&set=suche&subset=suche&suchtext=laden&detail=on&g_id=&s_id=&p_id=11532&k_id=&mb_v301_s=1&mb_v301_g=62&back_sid=&back_gid=&mb_v301_ch=89cd0)

moj ne voli ta kazalista, valjda je to vise za curice... ducan? dobra ideja, morag ga naucit to se igrat... (treba rano razvijat osjecaj za novac i poduzetnicki duh)

sa navedenim najdrazim igrackama se moze igrati sam ako bas mora, ali najvise voli kad se ja igram s njim. Tata bas nema taelnta za legice i puzzle jer mu kao malom to nisu kupovali... on je vise bio djete ulice i (rukometne) lopte.... mali nije uopce odusevljen nikakvim loptama... vise voli kockasto :D

koje igracke bi kupio u ducanu? Tu ima jedan ducan na dva kata samo sa igrackama (Obletter), i mozemo slobodno ic sa njim tamo jer ne radi scene i mozemo se uvjek dogovorit. nakraju krajeva cim udjem s njim znam unaprijed da cu mu kupit nesto, bar sitnicu, neki autic za 2€. Kad necu da mu se kupi nista, onda koristimo ulice iz kojih se ne vidi taj ducan :D pa ni ne ulazimo

ali kad god idemo onda je to nesto sta je on unaprijed odabrao iz kataloga.... (zadnjih godinu dana iskljucivo legici, ili recimo dodatna oprema za vatrogasce - sirena/zmigavci na baterije, neki poljoprivredni prikljucak za traktore....). Ja prakticiram dan dva prije bacit oko sta ima u ducanu pa ga malo "usmjerit"...

Usput imam pitanje jeli to moje "usmjeravanje" smatrate bezobraznim u smislu treba djetetu dozvolit da potpuno sam izabire igracke, ili mislite da je dobro (naravno, narast ce pa ionako necu moc tako dovijeka)?

Sada stedimo za jednu malo bolju zeljeznicu na baterije.... to je tatina ideja... valjda ima i on neostvarene zelje iz mladosti.... cekat cemo jos barem do bozica... ipak to kosta jedno 200injak eurica.... nije radi para nego da mali jos malo naraste da se zna s tim igrat a da ne razbije...

AgentScully
06.09.2003., 10:51
Winona1 kaže:
Iako sam na putu da Lego zamrzim jer mi je partner najveci sakupljac u drzavi....:rolleyes:

Ak imate viska, meni jos stane njih puno u dnevni boravak i podrum i garazu...

Salu na stranu: To je dobro, legici su prilicno skupe igracke. Ja i brat jos imamo svoje, sad se mali igra s njima kad je kod bake i iako su "prastare" (nema tako modernih djelova kao sada) njemu dobro dodje promjena.... onda su mo opet ove doma interesantne..

Sada je doma u fazi slaganja tornjeva.... sve kockice iskoristit u napravit toranj od poda do plafona.... to traje danima, pa se srusi, pa moramo krpat.... naravno moramo stat i na stol da montiramo gornje katove.....

I meni je zabavno....:)

luca
06.09.2003., 12:36
Lego :lux: kad sam bila mala nije ih bilo lako nabaviti, narocito uz mog malog bratica koji je uvijek smatrao da je svrha lego-kockice da ju se baci u wc i povuce vodu :rolleyes:

ja sam voljela Barbie (za gledat), plisane zivotinje, kockice, bojice (sve moguce), plastelin, glinu (to se mama igrala samnom), puzzle, memory-karte-mikado-domino (to su bili super provodi s mamom i tatom), role, hula-hop, lopta, reketi... i knjige i stripove :) tako sam imala uvijek sta zaradit u drustvu ili sama.
mislim da je ok da se klinci danas familijariziraju s tehnologijom koja je sve vise prisutna, ali mislim da je bezveze da roditelji zanemare cinjenicu da odrastanje ukljucuje i ucenje o medjuljudskim odnosima koji se uce kroz igru (s drugim jedinkama iste vrste ;) ). osim toga, igranje s djetetom zblizava, zasto bi neki roditelj vise zelio da mu se djete zblizi s PCjem nego s njim?

Winona
06.09.2003., 15:05
Ak imate viska, meni jos stane njih puno u dnevni boravak i podrum i garazu...

to se ti salis ne ;) to su ti sve nekir ariteti stari 20 godina i tako nisam sigurna da ce dati i vlastitom djetetu da se s tim igra dok je jos skroz malo.

Sada stedimo za jednu malo bolju zeljeznicu na baterije.... to je tatina ideja... valjda ima i on neostvarene zelje iz mladosti.... cekat cemo jos barem do bozica... ipak to kosta jedno 200injak eurica.... nije radi para nego da mali jos malo naraste da se zna s tim igrat a da ne razbije...

ovo ti je super ideja :top:

Da znas da ce se s tim rado igrati sljedecih 30 godina. Moj ima jos uvijek svoju zeljeznicu, skupa smo ljepili u podrumu travu...kamencice...to stoji uvijek na stolu. A garant ce se i muz rado s tim igrati.

Winona
06.09.2003., 15:08
kad smo kod Lega, kaze meni muz da je razocaran novim modelima, da nisu vise tako kreativni tj. da ih je prelako sloziti te da su prije modeli bili radjeni sa vise sitnih dijelova i da je trebao dan dva da se sloze neke serije.

Ja se u to nis ne kuzim. Vjerujem mu.

zblizava, zasto bi neki roditelj vise zelio da mu se djete zblizi s PCjem nego s njim?

dobro pitanje. Mozda roditelj to ne zeli. Ali pribjegava liniji manjeg otpora. U nedostaku vremena.

AgentScully
06.09.2003., 22:32
Winona1 kaže:
kad smo kod Lega, kaze meni muz da je razocaran novim modelima, da nisu vise tako kreativni tj. da ih je prelako sloziti te da su prije modeli bili radjeni sa vise sitnih dijelova i da je trebao dan dva da se sloze neke serije.

Ne bi rekla. Odi malo u ducan il na www.lego.com pa vidi sta sve danas ima....

Ak kupis one za 14.99 slazes sat vremena, one za 29.99 vec malo duze, a za slozit one od 249.99€ bogami moras uzet i koji dan godisnjeg... a ima dakako i jos skupljih...

AgentScully
06.09.2003., 22:41
Winona1 kaže:
...i tako nisam sigurna da ce dati i vlastitom djetetu da se s tim igra dok je jos skroz malo...

Naravno, jer legici su ionako igracke za djecu od 2-3 godine nadalje. Ima danas Lego i za bebe, ali to nije ono sta mi uglavnom podrazumjevamo pod pojmom "legici". To su igracke za bebe sa markom Lego, a ne "legici".

AgentScully
06.09.2003., 22:44
Winona1 kaže:
ovo ti je super ideja :top:

Da znas da ce se s tim rado igrati sljedecih 30 godina....

Ak je tako mozda umjesto zeljeznice kupim ipak novi set Zeptera. Pa neka mi se decki s tim igraju. Onak, zaozbac.

Winona
07.09.2003., 10:48
AgentScully kaže:
Ne bi rekla. Odi malo u ducan il na www.lego.com pa vidi sta sve danas ima....

Ak kupis one za 14.99 slazes sat vremena, one za 29.99 vec malo duze, a za slozit one od 249.99€ bogami moras uzet i koji dan godisnjeg... a ima dakako i jos skupljih...

znam muz si nedavno kupio neko cudo za 120 €. Ovi roboti cije cijene pises ga nisu nikad zanimali.

Nisam mjerodavna suditi o kvaliteti Lega sad i rpije 20 godina ali vjerujem sudu nekoga koji je fanatican u tim stvarima.

Inace mi smo ti na Lego odjelu svaki tjedan ( ovo bez zajebancije ) + ljeto Legoland tad da nekad u polu sali polu istini kazem da mi lego ide vec na nos van :D

Da linija Duplo je za bebe.

Daj ne budi partibrejker...zeljeznica je igracka lonci su za mamu dok se decki igraju ;)

Winona
07.09.2003., 10:55
zeljeznica imas krasnih i od Lega ;)

Sto sam mislila pod cinjenicom da je danas sve jednostavnije jer cijelo drustvo je tako orjentirano da sve mora ici brzo i lako ?

Prije je piratski brod imao oko 950 dijelova za sastaviti danas slican brod ima oko 400 dijelova. Oni s vecim brojem dijelova su stari modeli ponovo uvedeni u prodaju bas za ludjake poput ovog kojeg imam doma :rolleyes: ;)

eska
09.09.2003., 14:05
i kod mene je slicno kao i kod AgentScully, samo tome dodajte jos igracke za 2 djevojcice :rolleyes: moj stan i ne lici na stan , osjecam se kao da zivim u prodavnici igracaka.

odlucila sam da im do bozica ne kupujem nista vise. sve im je zanimljivo dva-tri dana a onda se uhvate mog posudja i sl.
povremeno sakrijem neke igracke na tavan, tako da zaborave na njih (ponekad i ne primjete da ih nema) kada ih ponovo donesem u stan oci im sjaje kao da su dobili nove :)

Sanjar61
09.09.2003., 14:33
Moji su dečkići 5 i sad su u fazi Lego robota (Bionic?) i Lego autića, onih malo večih...s tim se mogu igrati po cijele dane. Inače, zanima ih sve što se lako da sa(ra)stavljati - bilo mišljeno kao takvo ili ne. Na računalu im za sada uspjevam eliminirati sve osim Sunčice i CD-a Priče iz davnina...igrice još nisu u điru. To je što se tiče igara unutar 4 zida, ali im je najdraže biti vani, ganjati jedan drugoga, loptu ili bicikl!

Curka (7) je više misaoni tip: raznorazne glavolomke, čita knjige, crta, organizira dečkiće, drži im nastavu...a vani isto k'o i oni + neizbježne role!

Winona
09.09.2003., 15:46
povremeno sakrijem neke igracke na tavan, tako da zaborave na njih (ponekad i ne primjete da ih nema) kada ih ponovo donesem u stan oci im sjaje kao da su dobili nove

jedna frendica se kune u ovu metodu.

eska pa kad vole tvoje posudje kupi sebi lonac - dvije muhe jednim udarcem ;)

nea
13.09.2003., 22:37
moj udav je do 5 godina slago puzzle i onda mu je to postalo dosadno i preso je na lego, i sad ih voli ali ne onako kao na pocetku,
bio je totalno lud za tim, uzme knjizicu i slaze po upustvima, a moj muz nad njim puse li puse i ne vjeruje
autici, vlakici helikopteri, avioni i sva ta motorizacija najdosadnije stvari na svijetu za njega
dobio je za proslu novu godinu od tate neki veliki auto na baterije (jadan cojvek jos se trudi) mali pogledo provo i ostavio,
voli i one razne lutke supermena, spajdermena, i ne znam cega jos
ja se trudim da mu kupujem stvari gdje treba razmisljati, ali sve vise i vise vidim da kompjuter i playstation postaju vrlo vazni djelovi njegovog zivota
pa onda sad kupujem igrice za kompjuter gdje nesto uci, kao francuski ili matematiku, a mrzim one glupe zatupljujuce igre kao trke, tuce i sl.

plavva
01.09.2005., 10:00
nesto sam nacula o njihovim igrackama pa me zanima gdje oni imaju ducan i kako ste zadovoljni s time? navodno je dosta skupo ali i jako dobro:)

verica
01.09.2005., 10:13
U Galjufovoj 5/II - to je tamo kod Gotovčeve ulice. To je zapravo oprema za vrtiće i užasno je skupo, ja nisam nikada ništa tamo kupila, ali imam katalog (Wesco) i stalno ga razgledavam i planiram što ću kupiti :D Mislim da oni u tom 'dućanu' i nemaju baš puno stvari nego se stvari mogu naručiti. Meni igračke same po sebi i nisu neko čudo (osim ako u dućanu mena nečega čega nema u katalogu) nego su mi super strunjače, kocke - uglavnom te stvari za motoriku. Igračke su isto dobre, ali mislim da se uvijek može pronaći ekvivalent po puno nižoj cijeni.

plavva
01.09.2005., 10:20
onda cu zamolit moderatora da promijeni ime topica:D u ne znam, kvalitetne igracke.:moli:

meni je to fakat problem. recimo, stavila sam ban na pistolje, nozeve i slicne "igracke" i ne dam da mu se to poklanja. on slikovnice bas ne voli previse, tak da mi trebaju nekakve dovoljno kreativne motoricke igracke. gdje ih kupujete? kako ste im uredile kutke za igru? majko mila, kad se sjetim onih mirnih dana kad ga je bilo dovoljno podojit i nosat, sad imam pol kuce zalijepljeno s plastelinom, sve lonce vani, mobitele, novcanike, sve rasuto po kuci...:cerek::cerek::cerek:

verica
01.09.2005., 10:32
Ma ne kažem ja da igračke tamo nisu dobre, jesu, samo je stvarno jako jako skupo - ja nisam niti bila u dućanu, bio mi je muž i donio mi katalog, ali recimo kaže da nekakva mala lopta košta 150 kuna - takve su cijene. A oni, npr., imaju stvarno super zvečke (za male bebe) a ja sam našla slične Tomy zvečke itd. Ali, generalno, stvarno baš i nema nekih dobrih edukativnih igračaka kod nas za kupiti :( Možeš pogledati npr. na Amazonu igračke za dob tvog sina, ne znam koliko je on sada star, (npr. Lamaze ili Baby Einstein) pa tražiti nešto slično (Amazon nažalost ne dostavlja igračke u Hrvatsku)
Meni uvijek prvo padaju na pamet razne kocke za slaganje.

Juraj
01.09.2005., 10:33
... su pistolj (oni na vodu su najbolji :D), gusarski mač, autici, lego kocke i najvaznije od svega LOPTA. Sve ostalo je za pisulje :)

Plavva, kak mozes sinu jedinom uskratit zadovoljstvo imanja pistolja ? Ostat ce mu traume za cijeli zivot :D

plavva
01.09.2005., 10:34
verica kaže:
Ma ne kažem ja da igračke tamo nisu dobre, jesu, samo je stvarno jako jako skupo - ja nisam niti bila u dućanu, bio mi je muž i donio mi katalog, ali recimo kaže da nekakva mala lopta košta 150 kuna - takve su cijene. A oni, npr., imaju stvarno super zvečke (za male bebe) a ja sam našla slične Tomy zvečke itd. Ali, generalno, stvarno baš i nema nekih dobrih edukativnih igračaka kod nas za kupiti :( Možeš pogledati npr. na Amazonu igračke za dob tvog sina, ne znam koliko je on sada star, (npr. Lamaze ili Baby Einstein) pa tražiti nešto slično (Amazon nažalost ne dostavlja igračke u Hrvatsku)

ma imam ja ideja, al GDJE, GDJE. turbo limach je manje vise drek, a ostali? htjela bih mu normalne igracke kupovati:(

prometej
01.09.2005., 10:35
verica kaže:

Fine zvečke? A kakve su zvečke koje nisu fine? Uostalom, kakva je razlika između zaista finih zvečki i bezveznih uzimajući u obzir činjenicu a je jedina njihova funkcija za zveče (i da su šarene po mogućnosti)?
Što vi od djece radite jebote......

plavva
01.09.2005., 10:35
Juraj kaže:
... su pistolj (oni na vodu su najbolji :D), gusarski mač, autici, lego kocke i najvaznije od svega LOPTA. Sve ostalo je za pisulje :)

Plavva, kak mozes sinu jedinom uskratit zadovoljstvo imanja pistolja ? Ostat ce mu traume za cijeli zivot :D

jedno je pistolj na vodu, nekaj sasvim deseto su one realisticne puske, pistolji, bombe itd. kaj ce mu to? osim toga, oruzje je drito protiv sveg u sto ja vjerujem, a i moram mu ostavit nekaj da pizdi u pubertetu. :D

plavva
01.09.2005., 10:36
prometej kaže:
Fine zvečke? A kakve su zvečke koje nisu fine? Uostalom, kakva je razlika između zaista finih zvečki i bezveznih uzimajući u obzir činjenicu a je jedina njihova funkcija za zveče (i da su šarene po mogućnosti)?

ma gle, sad za male klince stvarno mozes nabavit hrpu guba stvari. ja sam mu doduse zvecke radila od rize, graha i ambalaze:D, al zakaj ne.

no dobro, nije mi prije bio bed, al sad ne znam kaj da radim. za legice je premali jos...

verica
01.09.2005., 10:39
prometej kaže:

Zvečke koje imaju različite vrste površina na sebi - hrapave, reljefne itd., što potiče osjet dodira, koje imaju kuglice koje se pojavljuju i nestaju, što stimulira vid, koje se mogu okretati u različitim pravcima i dijete ih može hvatati na različite načine, što ga potiče da otvara šakice i uči hvatati predmete. Srećom, većina roditelja ne mora na ovakav način razmišljati o igračkama, ali ima i onih koji moraju.

chani
01.09.2005., 10:45
sta fali pistoljima i kaubojskom sesiru, to su mi bile najomiljenije igracke i ona imitacija policijske znacke
:D ;)

plavva
01.09.2005., 10:45
chani kaže:
sta fali pistoljima i kaubojskom sesiru, to su mi bile najomiljenije igracke i ona imitacija policijske znacke
:D ;)

:rofl: ko sto rekoh, mora zbog neceg pizdit na mene u pubertetu:D

bigblue2010
01.09.2005., 10:46
plavva kaže:

no dobro, nije mi prije bio bed, al sad ne znam kaj da radim. za legice je premali jos...

Koliko je sad tvoj mali plavva? Meni se nešto sve ispomiješalo, ali ima preko godinu dana, je li tako?

Ima u Turbo Limaću tih Tomy igračaka koje nisu loše, uglavnom dijete mora nešto napraviti, da igračka nešto napravi, a u toj dobi to ih prilično veseli. Pa one kante u koje se ubacuju predmeti u različitim oblicima (okrugli u okruglu rubu, trokutasti u trokutastu i to). Pa imaš Lego baby explore. Za to nije premali. Pa onda one žice po kojima su sprovedene velike drvene kuglice, pa ih onda klince voze po tim žicama - toga uvijek ima u Ikei za kupiti. I tak. Nađe se toga.

plavva
01.09.2005., 10:50
vecina ljudi skoci na mene kad kazem da npr. moj mali od 20 mjeseci ne gleda crtice jer mu ne dam. ili da ne dam pistolje i takve agresivne igracke. ili da mu pod cijenu svadjanja svaki dan necu dat pokemone. i da, recimo, mislim kako je super vazno da ima igracke koje poticu kreativnost. imas ti pojma koliko je tesko naci obicne drvene kocke? ili nekakve igracke u koje dijete SAMO mora umetati, rastavljati, slagati? bez frke nadjem igracke na baterije koje sve rade same, ali one obicne kocke, brojalice i slicno - ne.
e sad, mozda sam ja preambiciozan i pretemeljit roditelj, ali zelim odgojiti dijete da bude kreativno, zaigrano, samostalno. a kad ima manje od 2 godine to mogu jedino dobrim izborom igracaka:)

Juraj
01.09.2005., 10:50
plavva kaže:
jedno je pistolj na vodu, nekaj sasvim deseto su one realisticne puske, pistolji, bombe itd. kaj ce mu to? osim toga, oruzje je drito protiv sveg u sto ja vjerujem, a i moram mu ostavit nekaj da pizdi u pubertetu. :D

Mozes ti imati sto god hoces protiv pistolja ali decki se susrecu s tim kao normalnom igrackom. Naravno ne pistolji koji ispaljuju plasticne kuglice, ali ovi na vodu ili oni koji zuje i piste su sasvim ok :) Klinjo ti ima ionako 10x vise igracki nego kaj mu treba ko i svi ostali. A realno treba samo par komada: nekakvog plisanog/krpenog cucka/macka/medu, 2-3 lopte, lego (ili slicne) kocke (a ima ih i za njegov uzrast), ljuljacka, sobni tobogan , par autica i to bi bilo to. Uz to mu treba sto vise vremena na livadi s loptom, penjanja po drvecu, igranje lovice, plivanja i ostalih aktivnosti na otvorenom. Za "pametne i odgojne" igracke ima vremena.
Nitko me nece uvjeriti u preveliku korist za dijete raznih didaktickih igracaka i izmisljanja tople vode, korisnija je lopta i livada.

plavva
01.09.2005., 10:52
bigblue2010 kaže:
Koliko je sad tvoj mali plavva? Meni se nešto sve ispomiješalo, ali ima preko godinu dana, je li tako?

Ima u Turbo Limaću tih Tomy igračaka koje nisu loše, uglavnom dijete mora nešto napraviti, da igračka nešto napravi, a u toj dobi to ih prilično veseli. Pa one kante u koje se ubacuju predmeti u različitim oblicima (okrugli u okruglu rubu, trokutasti u trokutastu i to). Pa imaš Lego baby explore. Za to nije premali. Pa onda one žice po kojima su sprovedene velike drvene kuglice, pa ih onda klince voze po tim žicama - toga uvijek ima u Ikei za kupiti. I tak. Nađe se toga.

gle, obisla sam turbo limach koji mi je u kvartu i tamo nisam nasla nista. najbolja igracka koju sam mu kupila je radni stol s alatom, koji ima hrpu stvarcica koje zahtijevaju da se on bavi njima: sarafi, zabija "cavle", hobla, busi... ziva uzivancija.

mali inace ima 20 mjeseci.

plavva
01.09.2005., 10:53
Juraj kaže:
Mozes ti imati sto god hoces protiv pistolja ali decki se susrecu s tim kao normalnom igrackom. Naravno ne pistolji koji ispaljuju plasticne kuglice, ali ovi na vodu ili oni koji zuje i piste su sasvim ok :) Klinjo ti ima ionako 10x vise igracki nego kaj mu treba ko i svi ostali. A realno treba samo par komada: nekakvog plisanog/krpenog cucka/macka/medu, 2-3 lopte, lego (ili slicne) kocke (a ima ih i za njegov uzrast), ljuljacka, sobni tobogan , par autica i to bi bilo to. Uz to mu treba sto vise vremena na livadi s loptom, penjanja po drvecu, igranje lovice, plivanja i ostalih aktivnosti na otvorenom. Za "pametne i odgojne" igracke ima vremena.
Nitko me nece uvjeriti u preveliku korist za dijete raznih didaktickih igracaka i izmisljanja tople vode, korisnija je lopta i livada.

slazem se. i kad je lijepo, vani smo, s kanticom, lopaticom i loptom:)

al ajde ti zabavi dijete od 20 mjeseci kad vani pljusti kisa;)

pistolj dobit nece, pa da do boga digne dreku.:D

chani
01.09.2005., 10:57
nabavi pesa, evo moja upravo gnjavi pesa do boli, vec jadan bjezi kod mene ispod stola:D

Juraj
01.09.2005., 10:57
plavva kaže:
imas ti pojma koliko je tesko naci obicne drvene kocke? ili nekakve igracke u koje dijete SAMO mora umetati, rastavljati, slagati? bez frke nadjem igracke na baterije koje sve rade same, ali one obicne kocke, brojalice i slicno - ne.

Ovo sam zadnji put (prije puno godina) vidio na Kaptolu na uglu gdje bus skrece u Grskovicevu . Nemam pojma da li ducan jos postoji, ali imali su samo takve igracke.

prometej
01.09.2005., 10:58
plavva kaže:
vecina ljudi skoci na mene kad kazem da npr. moj mali od 20 mjeseci ne gleda crtice jer mu ne dam. ili da ne dam pistolje i takve agresivne igracke. ili da mu pod cijenu svadjanja svaki dan necu dat pokemone. i da, recimo, mislim kako je super vazno da ima igracke koje poticu kreativnost. imas ti pojma koliko je tesko naci obicne drvene kocke? ili nekakve igracke u koje dijete SAMO mora umetati, rastavljati, slagati? bez frke nadjem igracke na baterije koje sve rade same, ali one obicne kocke, brojalice i slicno - ne.
e sad, mozda sam ja preambiciozan i pretemeljit roditelj, ali zelim odgojiti dijete da bude kreativno, zaigrano, samostalno. a kad ima manje od 2 godine to mogu jedino dobrim izborom igracaka:)

Slično je i kod mene. Princeza ima skoro 3 godine i televiziju joj do nedavno nisam dao. Ili točnije, pokušavao sam je usmjeravati na način da i ne misli na TV. Ista priča je i s pištoljima. Mada, sve mi je jasnije da zabrane tu ništa ne pomažu jer otkrit će pištolje ovako ili onako.
Za igru, imam sreće. Slikovnice i knjige općenito njen su fetiš... ;)

Juraj
01.09.2005., 11:03
plavva kaže:
al ajde ti zabavi dijete od 20 mjeseci kad vani pljusti kisa;)

Veeeeelika lopta (moze ona za pilates :D), kucni tobogan i ljuljacka. Vrlo zahvalne igracke, izmore klinca do kosti.

plavva
01.09.2005., 11:14
Juraj kaže:
Veeeeelika lopta (moze ona za pilates :D), kucni tobogan i ljuljacka. Vrlo zahvalne igracke, izmore klinca do kosti.

khm. 40m2 u potkrovlju:D

prometej
01.09.2005., 11:17
plavva kaže:
khm. 40m2 u potkrovlju:D

35 m2 u poktrovlju.
Plavva jesi ti sigurna da mi ti...da se...da se mi ne poznajemo? ;)

plavva
01.09.2005., 11:17
prometej kaže:
35 m2 u poktrovlju.
Plavva jesi ti sigurna da mi ti...da se...da se mi ne poznajemo? ;)

sve manje i manje:D

chani
01.09.2005., 11:34
khm, moja se isla pentrat na loptu za pilates i opala je ko kruska

bigblue2010
01.09.2005., 13:34
plavva kaže:
gle, obisla sam turbo limach koji mi je u kvartu i tamo nisam nasla nista. najbolja igracka koju sam mu kupila je radni stol s alatom, koji ima hrpu stvarcica koje zahtijevaju da se on bavi njima: sarafi, zabija "cavle", hobla, busi... ziva uzivancija.

mali inace ima 20 mjeseci.

O, pa s 20 mjeseci može slagati legiće uz tvoju pomoć. Dobro, ne baš legiće, mi smo u toj dobi imali mega blocks koji su ogromni i taman za taj uzrast. Ima ih u škrinjici.

U TL na žitnjaku ima raznih drvenih igračaka. Nema baš kocki, ali su igračke zgodne. nešto tipa složiš kravu, ogradu i kuću od par komada. Nisam detaljno gledala jer je moja cura već malo to prerasla. A ima i drvenih u raznim bojama elemenata u obliku kvadrata, pravokutnika itd. i može se lijepo slagati. Baš sam prekjučer to vidjela na Žitnjaku.
Onda imaš onih kakti puzzli gdje se 3 ogromna drvena komada ubace u utore u drvenoj ploči (npr. kvadrat, krug i trokut) i to u raznim bojama, pa usput vježbaš i boje.

Moja cura je u toj dobi obožavala sve na kotačima, što se može vući za sobom, po mogućnosti sve zavezano za njen mali bus, pa ja teglim bus, nju na busu i još 5-6 igračaka na kotačima zavezano otraga.

Samantha
01.09.2005., 13:52
plavva kaže:
... recimo, mislim kako je super vazno da ima igracke koje poticu kreativnost. imas ti pojma koliko je tesko naci obicne drvene kocke? ili nekakve igracke u koje dijete SAMO mora umetati, rastavljati, slagati?

takvu vrstu igracaka ima Haba,no toxic boje,drvene kocke...

btw.koji plastelin mu kupujes,jede li ga:D :D

HABA (WWW.HABA.DE)

Samantha
01.09.2005., 13:56
plavva kaže:
on slikovnice bas ne voli previse, tak da mi trebaju nekakve dovoljno kreativne motoricke igracke. gdje ih kupujete?

Ja sam nasla neke slikovnice u kojima su zivotinje napravljene od krzna,perja,krpe...tako da moze razvijati osjecaj opipa na razne dlakavce:D

inace voli slikovnice i nekoliko jednostavnih zna napamet:o

bigblue2010
01.09.2005., 13:59
Da, primijetila sam po djeci s kojom sam često u kontaktu, da male curice uglavnom vole slikovnice, a dečkići baš i ne. Oni to malo kasnije :cerek: .

plavva
01.09.2005., 14:03
bigblue2010 kaže:
O, pa s 20 mjeseci može slagati legiće uz tvoju pomoć. Dobro, ne baš legiće, mi smo u toj dobi imali mega blocks koji su ogromni i taman za taj uzrast. Ima ih u škrinjici.

U TL na žitnjaku ima raznih drvenih igračaka. Nema baš kocki, ali su igračke zgodne. nešto tipa složiš kravu, ogradu i kuću od par komada. Nisam detaljno gledala jer je moja cura već malo to prerasla. A ima i drvenih u raznim bojama elemenata u obliku kvadrata, pravokutnika itd. i može se lijepo slagati. Baš sam prekjučer to vidjela na Žitnjaku.
Onda imaš onih kakti puzzli gdje se 3 ogromna drvena komada ubace u utore u drvenoj ploči (npr. kvadrat, krug i trokut) i to u raznim bojama, pa usput vježbaš i boje.

Moja cura je u toj dobi obožavala sve na kotačima, što se može vući za sobom, po mogućnosti sve zavezano za njen mali bus, pa ja teglim bus, nju na busu i još 5-6 igračaka na kotačima zavezano otraga.

daj pliz malo objasni gdje je taj TL, ja nisam vozac pa moram nekako navigat muza:zubo:

Tijana
01.09.2005., 14:33
A ovo?

http://www.ekoigracke.com/katalog/igracke.html

bigblue2010
01.09.2005., 14:43
plavva kaže:
daj pliz malo objasni gdje je taj TL, ja nisam vozac pa moram nekako navigat muza:zubo:

Kod zelene tržnice, voziš po slavonskoj i poslije heinzlove napeto pratiš billboard-ove, pa kad vidiš ogroman gdje pište turbo Limać nešto metara desno - to je to. Malo dalje od Bauhausa. Tamo je magma centar, imaš i robice za kikiće, a i sebe i muža.

plavva
01.09.2005., 14:50
Tijana kaže:
A ovo?

http://www.ekoigracke.com/katalog/igracke.html

ovo je super. posebno mi se svidja sto ih mozemo skupa bojati:)

Rinna
01.09.2005., 15:18
nes ti brige, samo malo prosurfas

link 1 (http://www.quelle-international.com/hr/default/produkt-images/_w360_h306/9/8/988478_I360_100000262882.jpg) -179kn

link 2 (http://www.quelle-international.com/hr/default/produkt-images/_w360_h306/6/0/600853_I360_100000318702.jpg) -294kn

verica
01.09.2005., 15:27
"Ovo" - kako god se to zvalo ;) sa prve slike sam ja htjela kupiti u Ikei ali baš u Idi Didacti tj. Wesco katalogu vidim da se to preporuča za djecu od 3+ godina.

Malo sam listala katalog i bigblue je uglavnom spomenula igračke koje bi bile dore za dijete od 20-ak mjeseci - kocke (u ID imaju velike krpene kocke, slične sam vidjela u Mercatoru, a dobri su sigurno i Megablocksi), pa sve moguće igračke koje djeca vuku za sobom (ove u ID imaju još po sebi 'fine zvečke' pa vam djeca mogu bildati ruku i oko), raznorazne puzzle ali ne one za slaganje sike nego više za umetanje oblika, s tim da u ID imaju npr. puzzle sa životinjama, pa sa voćem - očito i za učenje govora. Onda imaju meni jako zgodne (ali to je za djecu od godinu dana na više) platnene kućice sa unutra krpenim figurnicama ljudi i životinja - kao farma, toga je bilo u Ikei prije. Još imaju za tu dob i vlakić sa prugom ali sve u dosta velikim dimenzijama, a slični su Tomy vlakići kojih ima u TL. Eto, i u King Crossu se sad otvorio veliki Turbo Limač, nisam ga baš detaljno gledala, ali hoću jer i meni trebaju neke velike puzzle sa jednostavnim oblicima (trokut, krug) za vježbanje.

verica
01.09.2005., 15:35
Btw. plavva nisam ,naravno, znala da si išla sa sinom na Goljak, u Idi Didacti se uglavnom i opskrbljuju roditelji koji moraju vježbati sa djecom - jer ima za kupiti strunjača, lopti i svih drugih rekvizita (pa i igračaka) potrebnih za fizikalnu i radnu terapiju; dosta stvari koje koriste na Goljaku i jesu iz ID.

bigblue2010
01.09.2005., 21:02
verica kaže:
"Ovo" - kako god se to zvalo ;) sa prve slike sam ja htjela kupiti u Ikei ali baš u Idi Didacti tj. Wesco katalogu vidim da se to preporuča za djecu od 3+ godina.

"To" s prve slike (a sto sam ja tako divno opisala u svom postu) sam kupila u Ikei kad mi je mala bila nesto preko godinu dana. I vec se onda igrala s tim, a igra se i sada (trenutacno figurira kao stalak za susenje vesa, pa sefica vjesa i kvaci s kvacicama bebinu robu, ali dobro).:D

verica
02.09.2005., 14:11
Pa i meni je bilo čudno što su "to" kategorizirali za djecu od 3+ godina, baš mi se čini pogodna igračka za vježbanje fine motorike.

Inače sličan dućan IDI Didacti postoji i u Ilici 55, zove se IDIS li tako nešto, u dvorištu je, isto drže didaktičke igračke i u principu prodaju na veliko (vrtićima itd.) ali može se kupiti i na malo. Navodno je nešto jeftiniji.

Kikica
02.09.2005., 14:30
imaš u Importane Galeriji na etaži -1 dućan sa drvenim igračkama, čak mislim da je to HABA dućan al nisam sigurna, imaju super igračke s kojima dijete stvarno "ima posla".

bobica
03.09.2005., 20:15
verica kaže:
Pa i meni je bilo čudno što su "to" kategorizirali za djecu od 3+ godina, baš mi se čini pogodna igračka za vježbanje fine motorike.
mislim da je to kod proizvođača varijanta - sve (što i u najluđem snu može nanijeti ozljede) stavljamo na 3+ kako bismo izbjegli tužbe djece roditelja djece mlađe od 3 godine. ma ja mislim da bi oni sve naradije stavili 10+ ali to bi onda potpuno izglubilo smisao.

ok, naravno da ni sama djetetu ispod 3 god. neću kupiti nešto sa sitnim skidajućim dijelovima, ali obično kod kupnje procijenjujem zdravim razumom, a kvalifikacije proizvođača zanemarujem kada je riječ o mom djetetu. ako kupujem nešto za tuđe dijete, onda nekako reda radi pazim i na te oznake, posebno ako je riječ o maloj bebi

chocogirl35b
03.09.2005., 20:20
Ida Didacta prodaje wesco i haba asortiman igračaka... U Galjufovoj je ured - uglavnom veleprodaja, ali mislim da bi prodali i privatnim osobama...

Ipak, prije je bio dućan u Importane galeriji u podrumu (tam gdje je A1 kino, dm, i balon centar) gdje su se prodavale haba i wesco igračke, ali ne znam da li je i dalje otvoren, nisam tamo dugo bila...

Gospon Pes
05.09.2005., 08:44
plavva kaže:
pa meni je okej da si reagirao jer vecina ljudi skoci na mene kad kazem da npr. moj mali od 20 mjeseci ne gleda crtice jer mu ne dam.
Ti klincu ne das gledati Toma i Jerryja??? Kaj te frka da ce zgrabiti macora za rep i udarati njime lijevo-desno po podu kao sto to slavni Spike radi? :rofl:
Cccc, bit ce ti dijete zaostalo u razvoju. :D

sanjalica
05.09.2005., 20:30
Gospon Pes kaže:
Ti klincu ne das gledati Toma i Jerryja??? Kaj te frka da ce zgrabiti macora za rep i udarati njime lijevo-desno po podu kao sto to slavni Spike radi? :rofl:
Cccc, bit ce ti dijete zaostalo u razvoju. :D

samo se ti sprdaj pesice :D, moj ima godinu i pol i tu i tamo virne u telkač, nisam sigurna da je vidio Toma i Jerrya ali sam sigurna da je neki dan NAMJERNO pun gas stao jednoj maci na rep jer mu nije dala da je gnjavi:eek: :D

Gospon Pes
05.09.2005., 20:47
Nije ga ogrebla? Si ti ziher da je to prava macka? :D
A sto se malca tice... Pa tak i ja radim svima koji mi ne daju da ih gnjavim. :raspa:
Ma dobro, nije da me osobito muci kak tko odgaja svoje male vrago...ovaj...djecu, ali eto, mislim da neki roditelji pretjeruju :D sto je po mom misljenju jednako sranje kao i sve klincima dopustiti...

chani
05.09.2005., 20:56
sanjalica kaže:
samo se ti sprdaj pesice :D, moj ima godinu i pol i tu i tamo virne u telkač, nisam sigurna da je vidio Toma i Jerrya ali sam sigurna da je neki dan NAMJERNO pun gas stao jednoj maci na rep jer mu nije dala da je gnjavi:eek: :D
moja jos nije vidjela tom&jerry crtic,ali danas je copila pesicu za rep,a nije bila daleko od guze da ispipa mozda sta tam ima,uh:eek:
pa sam ovoj rekla da sjedne ,sto je malu navelo da ju tapse po glavi ko konja tj. naspram nje male kusa i djeluje ko vranac

muzjak recimo mrzi kad ga se dira po sapama,pocne rezati,mala mu ispituje granice strpljenja, pa se cudom cudila kako kusa suti i mice sapu od nje u tisini,pa opet nogom njoj na sapu dok nisam dreknula NE,onda me onak pogledala i u plac,na sta je kusa njoj pocela davati puse pa je plac zamijenio phu,bljak neki izrazi te zmirkanje uz cudan cerek

onda ja pak furam malu u kupaonu na pranje rukica i lica , tak po 15x dnevno barem :eek:

chani
07.09.2005., 10:12
moja je danas karambolirala svoj prvi auto, nekako mislim da ce tatica biti tuzan kad dode s posla, jer imam feeling da je to vise sebi kupio:D

Juraj
30.09.2005., 09:26
... jel' si ovo htjela za sina jedinog ?

Igracke (http://www.udruga-slijepih.hr/katalog/igracke.html)

verica
01.10.2005., 08:25
Nedavno sam naletila na ovaj link, odlične igračke

ZORATOYS (http://www.zoratoys.hr)

shalimar
18.11.2006., 17:41
Da ne otvaram novi topic za jedno pitanje, da li mi netko može reći gdje ima za kupiti hula-hup za klinke? Da li to spada u igračke ili sportsku opremu? :confused: Puno, hvala.

d@d@
18.11.2006., 17:58
Tog nema među igračkama, koriste ga gimnastičarke.

Možda u Intersprotu il kod Elana na Savi. (u Rosportu sigurno nema)

šuš
18.11.2006., 19:08
Kod nas su in maloj (12 mjeseci) Tomy , ali ona obožava sve daljinske (daljinčad) i konzole od PS. Srednji (6 godina) i stariji (11 godina)

1. L E G O
.
.
.
.
.
.
.
.
.
12. sve male igračkice.

LEGOsu zakon

shalimar
20.11.2006., 14:16
Tog nema među igračkama, koriste ga gimnastičarke.

Možda u Intersprotu il kod Elana na Savi. (u Rosportu sigurno nema)

Hvala, D@d@, potražit ćemo u Intersportu.:)

Kent
21.11.2006., 14:58
kocke, auti, previše sam ga priučila (moja krivnja) na gledanje crtića, zavolio je plišane životinje...volimo čitati :))

mujsapujsa
22.11.2006., 00:28
Mom klincu (9 ) osim kompa (ograničenje na 3 sata mada je i to puno),još je u điru Lego,sitnarije iz kinder jajca i pod zadnje avioni i brodovi od papira koje radi od bilo kakvog komada papira što izluđuje gospođu učiteljicu u školi jer joj pod nosom stalno to radi.Uglavnom bilježnice mu se stanje u sekundi.

cropir
28.11.2006., 18:24
okej,sad cu ja za sebe govoriti,ergo kad sam bio mlađi:D

znaci.
lego.lego sam jako rijetko po nacrtima sastavljo a kad jesam,radio sam to sa nekim.sam sam radio tvrđave i to,pa sam se igrao sa onim covjeculjcima da oni nekog boga rade po toj tvđavi.probajte to,da se igra sa onim cim napravi pa da si na neki nacin sam radi igracke.

aute nikad nisam volio...

jako sam se volio u pjescaniku igrati,ili sa drugima.

sport: :rofl: (nikad nisam nikad necu,zivim nezdravo:zubo: )

kad sam bio manji sam znao malo na kompu sta ja znam neko 2d skijanje,i tak 2d stvarcice po najvise pol sata,a kad sam vise poceo sjedit pred tim cudom,e nebi znao.

znao sam se jako cesto igrati sa drugim da kao glumimo neke uloge (ne predstava nego recimo ducan skola etc)

kazete?o,da:top:

puske,pistolji?ne bas,jedino sta sam volio radit tog tipa je da sam se igrao sa onim zelenim plasticnim vojnicima na poteze s frendom :)

mislim da je to to,ako se sjetim jos necega,znat ce te za to ;)

traxdata
14.07.2007., 10:24
evo otvaram još jedan topik. naime, dvoumim se da li malome kupiti lutke tabisa...neki dan smo bili u turbo sportu i bile su dvije klinke, držale su lutke teletabisa, one plišane. i mali je potrčao prema njima, drito na te lutke, htio ih je uzeti:D
jučer smo išli opet u magmu i vidjeli smo da ih imaju i tak smo se dvoumili da li mu kupiti ili ne...mislim, on reagira na njih, najviše na lalu- žutu.
ma bila je smiješna situacija:

mm: ajmo mu jednu kupiti
ja: ali koju?
mm: pa na koju bu reagirao
onda smo mu sve 4 poslagali i mali je reagirao na lalu. onda je mm vidio da na slici lalu drži djevojčica, pa mu je pokušao uvaliti tinki winkija:D onda sam ja rekla da je on peder:D onda smo mu pokazali dipsija, ali na njega nije reagirao..ona zadnja po je bila previše roza...
zapravo se nas dvoje nismo mogli složiti koju bi kupili:rofl:

otišli smo van bez ičega, ali sam imala grižnju savijesti što mu nisam kupila lalu..i mislim da ću poslati mm-a danas po nju...
ali se pitam, pa on je još premali, on na sve reagira, kaj bu kasnije? bob graditelj, spužva bob (ima spužvu viledu koju obožava:rofl: )

mislim, el vi kupujete svojima ta sranja? ima pametnijih igrački...a opet, to je lala...ili čekati kad bu on sam izabrao nešto...ali kad bu on dovoljno veliki, onda ga bome ne bum vodila u turbo limač

i za kraj pitanje: ima li negdje drugdje lutki tabisa, koje ne dođu 100 kuna? a da liče na tabise?:D

magic blue
14.07.2007., 10:36
iskreno receno, ne'am pojma :zubo:

Tija
14.07.2007., 10:37
odbijam prihvatiti činjenicu da je tinki vinki peder :(

traxdata
14.07.2007., 10:38
:D
jebat ga tija, da li da mu kupim lalu ili ne?:rofl:
imaju li tvoji klinci? ma može i tinkivinkija:D

mm bu na kraju popizdio pored mene dosadne i otišao mu kupiti sve 4, hehehe...

Goga_fina
14.07.2007., 10:43
Mi smo u doba kad je naš B. bio jednogodišnjak kupili 2 kom. ali na placu, one kaj sviraju kad ih stisneš, jednog je dobio od bake i dede, a jednog od strica i strine:cerek: I još su živi, istina sad služe samo za skupljanje prašine, ali u to doba su bili glavna igračka.
Da skratim priču: kupuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:top:

Tija
14.07.2007., 10:43
moji su imali sva četiri komada i to one od sto kuna, pa neke male, pa neke plesače ali nisu to imali zato što su htjeli nego zato što imaju bolesnu mater koja je padala na samo jedan molećivi pogled. Ustvari sam igračke kupovala sebi :tuzni: :rofl:
Al opametila sam se :cerek:
pogledat ću gore negdje, ne znam točno gdje al negdje :D imam li ih još pa ću ti poslat, meni ne trebaju a ti se poigraj :rofl:

traxdata
14.07.2007., 12:05
:D prekasno, ošo mm u turbo limač:D

mandy
14.07.2007., 16:57
u mercatoneu su bile velike što sviraju po 25 kn.....vidi se da nisu origigi al štokinci znaju....:zubo:....a i svira :zubo:

magic blue
14.07.2007., 21:31
jel moremo ovu temu malo prosirit :D mislim kad smo i mi krupne pa da svi stanemo :zubo:

khm, jel se danasnji klinci igraju s icim osim s tim tabisima, jebate ja te likove nis ne znam :tuzni: Cula sam za tog spuzva bob i onog baumeistera NeZnamKakSeZove i vidla sam neke one jednoroge sta li i one neke zenske s kosama, ali jebatga kako cu a to sve polovit
a kako li cu tek polovit ko je od ove cetvorice gay, koji je glup, koji je predebeli, koji je kaj ti ja vec znam kaj

jel to klinci s vremenom pocnu gledat sami ili ste im vi okrenuli na tv pa nek bleje. mislim ja znam za miki mausa i paju patka i tak, a kak nismo dobili vrtic ne bu ni imo prilike cut za ove koje ja ne poznam, ili ?

traxdata
14.07.2007., 21:37
ma tabise sam mu snimala na teveju. jebi ga, gledam ih godinu dana, pa znam sve o njima:D
boba graditelja je počeo sad gledati sa zanimanjem. a ostali crtići nou vej..

ma zapravo mene zanima od mama koje imaju veću djecu: koliko popuštate u kupovini tih igrački? ma znam da bumo malom kupovali, ali opet...kaj ja znam, može se tako razmaziti kasnije kad skuži da može sve dobiti...

ma bez veze mi je tema..dosadno mi dok čekam ćevape:D

magic blue
15.07.2007., 08:48
e tija se tamo na skolskim torbama raspisala o nekim Munjevitom, pa da se pripremim, jel to ovo (http://slike.gradpula.com/slikeid/cars4.jpg) sunce mu munjeno :D

i u kojem terminu ide taj crtic?

MarinkaD
15.07.2007., 11:40
Ajme,koje teme!:rofl:

Iskreno,Teletabisi su mi uvijek bili debilana od crtića.A i tinki vinki je derpe.:zubo:

Meni fale Miki mause,Šiljo,Zekoslav mrkva,Tom & Jerry...To su bili crtići,a ne ovo danas..Princeza ratnica,Šta ti ja znam,Kak se zove...

Kad su ISmpsoni na telkaču,Mislav se zagleda ko hipnotiziran.Ali on je u dobi kad ne bira.Glavno da se šareni.

Nećakinje vole Fifi,Jagodicu bobicu...Bratić Spužva Boba Skockanog..Šta će biit aktualno kad poraste,nema pojma.Nadam se ne neki roboti ili teletabisi...

Give us Disney back!!!!!!:cice:

MarinkaD
15.07.2007., 11:44
:brukica:ošla ja s igračaka na crtiće...

Za sada kuujem što šarenije,šuškavije,zvoncavije,polako didaktičke igračke..Ima puno meda,zeka..koje je dobio na poklon,ali jš je mali da se s tim igra...

Iduća postaja nam je od Tiny Love ono nešta što se može narediti kao stolić,svira,priča..Jel ima netko?ovo (http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=25&state=toyTypeId=2@elementId=0@ageId=0)

Tija
15.07.2007., 11:47
e tija se tamo na skolskim torbama raspisala o nekim Munjevitom, pa da se pripremim, jel to ovo (http://slike.gradpula.com/slikeid/cars4.jpg) sunce mu munjeno :D

i u kojem terminu ide taj crtic?

da to je Munjeviti Jurić i cura mu Sanja, bivša odvjetnica :rofl:
Ne ide u nijednom terminu falinteBože:zubo: , nego kupiš dvd od 130 kuna i gledaš i nadaš se da Disney neće izbacit broj 2:zubo:
A moš ga naći i na Jubito:rofl: (Youtube) : kirin:

MarinkaD
15.07.2007., 11:52
Jubito:rofl: (Youtube) : kirin:

:lol:

Prvi put čujem za Jurića.:rofl: Moram apdejtati svoje znanje crtića.:D

Tinkili
15.07.2007., 14:58
Ma ko kaže da tema ne koristi... tabisi su i mom bili totalno oduševljenje kad smo se prije koji dan prošetali po turbo limaču, al je mene cijena od 100 kuna po primjerku ohladila od kupnje (ionako je još mali i plišanci ga vesele cirka 15 minuta) - već isprobano na kupljenoj lutkici Fifi.

Inače, ja teletubbiese kupujem po cijeni od 100 kuna DVD :eek: , Lastane jesam li normalna? Al opet to je jedini tv program kojeg puštam klincu i to svakih par dana kad ga nečim moram zaokupit, a ponuđeni lonci, poklopci, štipalice i plastične posude ne pale.

magic blue
15.07.2007., 15:09
:brukica:ošla ja s igračaka na crtiće...

Za sada kuujem što šarenije,šuškavije,zvoncavije,polako didaktičke igračke..Ima puno meda,zeka..koje je dobio na poklon,ali jš je mali da se s tim igra...

Iduća postaja nam je od Tiny Love ono nešta što se može narediti kao stolić,svira,priča..Jel ima netko?ovo (http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=25&state=toyTypeId=2@elementId=0@ageId=0)
nema, al kad otkrijes di ima za kupit javljaj brzo jer Junacku jos uvijek nismo kupili poklon za pola godine jer je imo temp pa ga nismo htjeli razvlacit po ducanima :tuzni:

kocul
15.07.2007., 15:12
Ajme,koje teme!:rofl:

Iskreno,Teletabisi su mi uvijek bili debilana od crtića.A i tinki vinki je derpe.:zubo:

Pa nisu rađeni za tebe nego za klince u dobi 1-3 godine. Spusti se na njihov nivo, pa ćeš ih shnatiti.

Inače imamo Lalu, s njom spavamo i Tinky-a :)

magic blue
15.07.2007., 15:18
e'o uprav se stara i je pofatale jerbo ona kaze do to nis nisu didakticki igracke i da je prvo i osnovno da moraju bit od prirodnih materijala i kad mi padnu na pod da ju mogu oprat :rolleyes: Pokazala joj ovu marinkinu i kako bi mu to htjela kupit, a ona me popljuva da je to bacanje novca na plasticuriju koja dreci :mad:
Glavni argument rasprave joj je bio da djeca u jaslicama ni nemaju nikakve igracke, a tek u vrtickim grupama dobiju neke krpene lutke i kaj ti ja znam kaj (stara studirala predskolski pa se sad preserava :rolleyes:). Onda sam joj ja rekla da djeca u vrticu nemaju igracke jer se do sad smatralo da se u vrticu djecu cuva ko krdo dok su roditelji na poslu, a ne da ih se poducava i kreativno razvija i da se sad tek pocela razvijat svijest o kvalitetnom vrtickom odgoju

ugl, jel mi moze neko (najbolje ako tu imamo kojeg pedagoga, pedijatre, whtever) dat link didatkicke igracke, pa sta kosta da kosta samo da nije skupo :D

tough_cookie
15.07.2007., 15:40
ugl, jel mi moze neko (najbolje ako tu imamo kojeg pedagoga, pedijatre, whtever) dat link didatkicke igracke, pa sta kosta da kosta samo da nije skupo :D

nisam pedagog (iako sam slusala pedagogiju i polozila s 5 :cerek: ) al dobro surfam i imam besplatni internet :mig:

evo ovdje?

http://www.zoratoys.hr/

ima jos:

http://www.ekoigracke.com/katalog/igracke.htm
http://www.forum.hr/showthread.php?t=110870

kocul
15.07.2007., 16:23
Naše su plišane. Lala je već malo prljava, ali neće je gristi, pobogu, nego se igrati s njom. isto ti je kad doma legne na pod. Pa ne pereš tepih svaki dan. Prašine uvijek malo ima. Čistoća je pola zdravlja , a šporkica druga polovica

Utpala
15.07.2007., 16:47
nema, al kad otkrijes di ima za kupit javljaj brzo jer Junacku jos uvijek nismo kupili poklon za pola godine jer je imo temp pa ga nismo htjeli razvlacit po ducanima :tuzni:

Tiny Love ti raste u King Crossu u onom Media Baby shopu ili tak nekak... I za Varaždince u Sedmici... Mi imamo njihov baby-gym i mobil - ludilo jedno i drugo. Sviraju Mozarta, šareni su, šuškaju, svijetle, tresu se, trube...

paspa
15.07.2007., 16:58
Tiny Love ti raste u King Crossu u onom Media Baby shopu ili tak nekak... I za Varaždince u Sedmici... Mi imamo njihov baby-gym i mobil - ludilo jedno i drugo. Sviraju Mozarta, šareni su, šuškaju, svijetle, tresu se, trube...

:misli: samo čitam...e fakat imam puno za učiti...:bonk:

traxdata
15.07.2007., 17:14
pala je lala:D
voli ju, svako malo se sjeti pa ju uzme i zagrli. i onda ju uzme za ruku i hiti:D

lala, lala, lala,...............moja prva ljubavvvvvvvvvvvv

magic blue
16.07.2007., 08:36
fala keksicka :kiss:

dodano: bit ce da je moja stara ipak u pravu. Teska srca cu joj morat pokazat link :D

tough_cookie
16.07.2007., 20:12
fala keksicka :kiss:

dodano: bit ce da je moja stara ipak u pravu. Teska srca cu joj morat pokazat link :D

nema problema :kiss: al meni se svidja i ova marinkina igrackica, ja bi ju nekom svom djetetu (postojecem = necakinja ili planiranom) bez pol problema kupila :s

moze tvoje dijete podnijet i koju ne-didakticku igracku, ima dobre gene :mig: :top:

MarinkaD
16.07.2007., 20:15
nema problema :kiss: al meni se svidja i ova marinkina igrackica, ja bi ju nekom svom djetetu (postojecem = necakinja ili planiranom) bez pol problema kupila :s

moze tvoje dijete podnijet i koju ne-didakticku igracku, ima dobre gene :mig: :top:

Ta moja košta 360 kn pa tko voli....:D Riskirala bi pare kad bi bila sigurna da će mu biit zakon.Najvjerovatnije ću i `vako riskirati....:rolleyes:

tough_cookie
16.07.2007., 20:21
Ta moja košta 360 kn pa tko voli....:D Riskirala bi pare kad bi bila sigurna da će mu biit zakon.Najvjerovatnije ću i `vako riskirati....:rolleyes:

ja sam gotovo pa sigurna da ce mu bit zakon. lani sam isla u posjetu jednom jos malo pa 2godisnjem klincu i kupila nes slicno (al dosta jednostavnije, nisam ovak nesto vidjela po ducanima), mali se odusevio, nije me ni pogledao dok sam kafenisala s majkom. nakon toga mi je pisala na mail da se mali mjesecima nije odvajao od igracke. :cerek:

najboljoj prijateljici sam kupila neku patkicu plisanu koja je kvakala za malog sina, jos nije imao ni godinu dana. kasnije mi je rekla da mali nece zaspat bez nje. :cerek:

a sta cu, uglavnom znam odabrat igracke :raspa: (a stvarno mi je vazno da nisu neka jeftina bezvezarija ili kiceraj)

Loulou
16.07.2007., 22:10

A koja je to igračka?

MarinkaD
17.07.2007., 08:05
A koja je to igračka?

Evo ova (http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=25&state=toyTypeId=2@elementId=0@ageId=0)

Tija
17.07.2007., 08:11
Evo ova (http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=25&state=toyTypeId=2@elementId=0@ageId=0)

ja imam nešto slično, ustvari nije baš moje:zubo: nego je pripadalo Kori a budući je ona veeelika cura:cerek: to joj više ne treba.
Uslikat ću popodne, nakeljit ovdje i ako se kojoj od vas svidi ~ šaljem:)

mare83
17.07.2007., 08:29
morat ću ja odi prođirat i vidit tako neku kao što je MarinkaD našla, inače odi ima slabo dućana za dicu u gradu, a baš mi se i neide u Ražine u trgovačke centre, neda mi se vući s dicom po busu po ovoj vrućini. mi smo malom kupili lava, kornjaču, ostalo je dobio na poklon te plišane, to mu je bio prioritet do prije 3 miseca, sad su kamioni i auti, stalno iz voza po kući i govori brrrrm brrrm brrrrm. A od crtića obožava Fifi, a Bob Graditelja nit čut za njega. Dok mu otac stalno pušta Bob Graditelja, mali poludi kad ga vidi, a ja mu pustim Fifi, onda mm odma: zašto to gledaš, za tebe je Bob, a ne to, to je za curice. Ili kad smo u Konzuma i sad ima dosta malih igračkica i lutkica, i mali odma krene za lutkom, a on njemu nemoj to uzimat, nije to za tebe, to je za curice i odma mu utura kamion ili auto u ruke. Meni malog bude ža, a ovog bi najrađe opalila kad mu neželi uzet ono što on oće, nego što mu ovaj da. Neznam jesu svi muški takvi, ali ovaj moj mi već pomalo ide na živce s tim, sljedeći put ću otić sama u Konzuma i namjerno mu kupit lutku, pa da vidim reakciju oca mu:E

MarinkaD
17.07.2007., 08:33
U Chiccu ima nešto slično tome.Samo nema dugmiće na obje strane.Taj Chiccov je oko 260kn..Idem guglati..MOžda nađem.;)

MarinkaD
17.07.2007., 08:44
Evo link Chicca (http://www.chicco.hr/indexHR.htm).
Odete na 5+,igračke i prva među igračkama je ta pi******* ,ali ne znam direktno staviti ođe.:D
Zove se glazbena/svijetleća šuma.

mare83
17.07.2007., 08:48
super, hvala ti. sad samo triba izabrat šta mu uzet. koliko sam vidila ima dosta toga, najbolje otić i vidit:kiss:

Esni
17.07.2007., 09:21
Ma ja i kad odem u Razine nist pametno nevidim za kupit.Nek mi neko kaze di i sta ima!Ja nemam pojma.

mare83
17.07.2007., 09:56
a i ti si iz Šibenika??? rekla mi prijateljica da ima chiccov dućan kod crkve Sv. Frane di je apoteka. Sad neznam al baš ću je otić potražit

Loulou
17.07.2007., 10:15

Hvala :kiss:
i mi imamo nešto slično! i super je! moram priznati da im je jako teško naći igračke. ja sam uvijek u dilemi kad joj idem nešto kupiti. a i izbor nije čemu.

Esni
17.07.2007., 11:10
Ja sam sa Srime.Ma vidla sam taj ducan ma nema nist posebno.

mare83
17.07.2007., 11:21
jel ima igračaka, ili nema ni toga??? a jel znaš di ima za bebe od 5 miseci u gradu

Esni
17.07.2007., 11:39
Otidji vidjeti.Ja kad sam bila prije misec dana nisu imali nist sto bi mi bilo zanimljivo.A i poskupo je!Neznam vridil to toliko?Ja sam dosta stvari mu kupila u turbo limacu a i onaj ducan u jolli-ju je dobar jer sam i tu dosta nasla.Jesil bila u bebi centru na njivicama?Tamo zna bit zanimljivih igracaka i svega.

mare83
17.07.2007., 11:41
nisam bila, otkad sam Marka rodila, nisam išla po centrima, jer auto nemamo, a sad po ovim vrućinama mi se neda autobusima vozat s njih dvoje.

kocul
17.07.2007., 22:19
Prije kupnje igračaka pogledajte stranicu

http://www.net.hr/zdravlje/page/2007/07/16/0118006.html

Loulou
18.07.2007., 10:35

Ali nemaju isporuku za Hrvatsku :(

MarinkaD
18.07.2007., 14:28
Ali nemaju isporuku za Hrvatsku :(

Mislim da imaš Tiny Love u TL-u,Baby Media Shop znam sigurno da ga ima...

Tashi
18.07.2007., 14:34
moja prijateljica psihologinja dječja kaže da su teletabisi za male bebače rođeni i za njih rađeni...

*malecka*
30.09.2007., 21:47
Zna li netko gdje se mogu nabaviti didaktičke igre?Ima li još neka trgovina osim Turbo Limača?

"kaya"
01.10.2007., 12:28
Ida didacta....kod Kvatrića....oni inače opremaju vrtiće i škole....imaju svakakva čudesa.....ali su skupi

verica
01.10.2007., 20:58
Mislim da Ida Didacta više nema maloprodaju, tj. nisu je nikad niti imali ali su htjeli prodati i kao maloprodaju a sad navodno da neće.

Osim Turbo limača postoje razni dućani sa igračkama :D Na primjer, u Domjanićevoj kod Kvatrića dućan Škrinjica koji drži vrlo lijepe igračke, između ostalog drvene Beeboo igračke - ima svakojakih didaktičkih igračaka.

Jako dobar izbor igačaka imaju Muller dućani - onaj na Trgu ima genijalnih (ali skupih) HABA igračaka, onaj pak u City Centru ima stvarno velik i krasan izbor (puno Lega, Playmobile igačke itd.).

lubyanka
01.10.2007., 22:46
Ima jedna igračka koju uporno tražim i tražim i ništa. Prije pola godine smo je kupili za prvi rođendan jednoj curici i tada me oduševila a sad kad je želim kupit svojoj curici ko da nikad nigdje takvo nešto nije postojalo.
Anyway, igračka je kao kućica s otvorima u različitim oblicima i bojama. Kad pogodiš koja kockica ide u koju rupicu, treba je unutra ugurati i zbilja jako pritisnuti da se zakači (znači ne ubacuješ unutra nego zatvaraš rupe). Kad tako složiš jednu kockicu zasvira kratka melodija i trepere lampice na kućici a kad složoš sve onda zasvira duga melodija i sve svijetli u ritmu. Onda treba sve kockice izvaditi vani na način da se jako lupi po tipki na krovu na što sve izlete vani iznenađujućom snagom. Isto tako, naizgled je svejedno na koju stranu ćeš kockicu okrenuti ali u biti samo jedna strana ima na sebi nekakav reljef i ta strana treba biti vanjska.
Baš igračka iz snova za moju malu mozgalicu! Ali ne da nisam našla takvu istu nego ama baš ništa slično. Sve neke kutijice gdje se ubacuju kockice ali nigdje 'nagrade' za uspjeh u obliku muzike ili slično. Nije me više uopće briga koliko ću platit, želim tu igračku!!!
Pretpostavljam da bi je možda u Zagrebu i našla ali od Splita do Zg-a putovat po igračku ne bi baš bilo normalno. Zato vas molim ako ste u zadnje vrijeme nešto slično vidjele po dalmaciji...pomozite!!!

putnica
01.10.2007., 23:58
Ima jedna igračka koju uporno tražim i tražim i ništa. Prije pola godine smo je kupili za prvi rođendan jednoj curici i tada me oduševila a sad kad je želim kupit svojoj curici ko da nikad nigdje takvo nešto nije postojalo.!!

ja nemam kucicu s nagradama, ali imam oblike sa zivotinjama koje se glasaju, 'oces? :mig:

lubyanka
04.10.2007., 23:00
ja nemam kucicu s nagradama, ali imam oblike sa zivotinjama koje se glasaju, 'oces? :mig:
thanx, but no thanx! :mig: Nije moguće da su to prestali proizvodit u proteklih pola godine?! Dođe mi da odem do male kojoj smo to poklonili i ukradem joj! :mad:

tough_cookie
08.10.2007., 13:15
thanx, but no thanx! :mig: Nije moguće da su to prestali proizvodit u proteklih pola godine?! Dođe mi da odem do male kojoj smo to poklonili i ukradem joj! :mad:

probaj doznat naziv proizvodjaca (ne znam jel se jos sjecas ili mozes pitati roditelje curice kojoj si poklonila), pa potrazi na internetu.

meri79
08.10.2007., 17:50
ima i u mulleru na trgu veliki izbor takvih igračaka,možda tamo nađeš

PiaLolla
10.10.2007., 08:22
Shkrinjica na Kvatrichu.....Crtich duchkas????......pa chak i Nama ima neshto......mislim :rolleyes:

A meni super duchkas je onaj u Galeriji nasuprot ex Turbo limacha, pored duchana balona...gdje imaju sve igrachkice od drva....nisu bash jeftini....Haba!

tough_cookie
11.10.2007., 21:52
nadam se da nitko nece zamjeriti, malo sam kopala i nasla 4 razlicite teme o igrackama, s prilicno dobrim idejama i preporukama, pa sam ih spojila u jedan, a ni taj zajednicki nije toliko prevelik da se u njemu ne bi moglo nesto naci. :mig:

Mortizia
24.10.2007., 08:01
Raspravi na temu igračaka je sigurno već bilo, ali nemam vremena za traženje, pa vas dragi roditelji molim za kratku info o tome gdje naći dobru (čitaj: neotrovnu, sigurnu, zgodnu, odgovarajuću, možda i didaktičku) igračku za mog nećaka koji uskoro navršava tri godine. Dogovorila sam s roditeljima da će za dijete dobiti nešto korisno, ali red je i da malac dobije nešto čemu će se radovati... Užasavam se svega kineskog, ne volim dućane tipa t. limač, iako znam da sam si time automatski suzila izbor. Dakle, ako igdje (u Zagrebu) postoji mjesto gdje se prodaju dobre igračke (pa još k tome i domaće proizvodnje) cijenila bih svaku korisnu informaciju (a dobrodošli su i vaši savjeti). Pomozite jednoj teti...

MAJA155
30.01.2008., 22:06
Mislim da sam vidjela na TV da su sutra u Konzumu igračke 50 %.

MAJA155
31.01.2008., 15:50
:jumping: Jesu, jesu 50 %.

Idem danas kupovati igračke.. :p

ksenija_2
31.01.2008., 16:34
Ja sam zaključila da se mom mališi draže igrati s njegovim čarapicama ili podmetačem za sok nego s većinom igrački koje je dobio :D

Zapravo i ne znam gdje ih više držati po stanu. Ja mu radije kupujem slikovnice pa ih listamo, pričamo i grickamo prije spavanja :D

I meni su primamljive sve te skupe zvrc-cin-cin dragunlije od didaktičkih igračaka, ali na kraju si mislim čemu. Djetetova mašta je najveće blago koje će dijete imati i koje će razviti najmanje uz pomoć takvih igračaka. Znam za slučaj roditelja koji su svojoj bebici od početka nakupovali tone i tone skupih i šarenih igračaka, a mala ni jednu ne ferma ni pola posto, jer je zatrpana njima.

Ne znam je li istina, ali čini mi se da ako dijete zatrpavam otpočetka skupim stvarima, da će ih očekivati i kad bude stariji, a neće ih cijeniti (jer mu se oduvijek nude) niti će imati osjećaj koliko vrijede.

Meni su u zadnje vrijeme postale primamljive drvene igračke, ali ne vidim da ih ima za kupiti na puno mjesta.

ksenija_2
31.01.2008., 16:36
Ima jedna igračka koju uporno tražim i tražim i ništa. Prije pola godine smo je kupili za prvi rođendan jednoj curici i tada me oduševila a sad kad je želim kupit svojoj curici ko da nikad nigdje takvo nešto nije postojalo.
Anyway, igračka je kao kućica s otvorima u različitim oblicima i bojama. Kad pogodiš koja kockica ide u koju rupicu, treba je unutra ugurati i zbilja jako pritisnuti da se zakači (znači ne ubacuješ unutra nego zatvaraš rupe). Kad tako složiš jednu kockicu zasvira kratka melodija i trepere lampice na kućici a kad složoš sve onda zasvira duga melodija i sve svijetli u ritmu. Onda treba sve kockice izvaditi vani na način da se jako lupi po tipki na krovu na što sve izlete vani iznenađujućom snagom. Isto tako, naizgled je svejedno na koju stranu ćeš kockicu okrenuti ali u biti samo jedna strana ima na sebi nekakav reljef i ta strana treba biti vanjska.
Baš igračka iz snova za moju malu mozgalicu! Ali ne da nisam našla takvu istu nego ama baš ništa slično. Sve neke kutijice gdje se ubacuju kockice ali nigdje 'nagrade' za uspjeh u obliku muzike ili slično. Nije me više uopće briga koliko ću platit, želim tu igračku!!!
Pretpostavljam da bi je možda u Zagrebu i našla ali od Splita do Zg-a putovat po igračku ne bi baš bilo normalno. Zato vas molim ako ste u zadnje vrijeme nešto slično vidjele po dalmaciji...pomozite!!!

Vidim da je davno prošlo od tog posta, ali našla sam nešto slično ovdje (http://smib.net/product_info.php?cPath=32_61&products_id=422&osCsid=9d2d5b97e324d18e35594564562ca847)

MAJA155
31.01.2008., 21:59
I tako kupovala ja danas u Konzumu :rolleyes:

A ono guuuužva...

Svi su imali puuuuna kolica igračaka i sve su se rasprodale za sat vremena.

Mi smo bili skromni i potrošili 140 kuna na Disney puzle i memory, neki veliki set vojnika i vozila i naravno 2x ninja kornjače. :D

tete
02.02.2008., 14:26
Ok, prvi post je iz 2003. ali sam se sjetila da vas ionako ima i iz drugih država pa možda netko zna, gdje ima Toys r us? Dobila sam nešto njihovih igračaka a i imaju posebnu marku robice, mislim da se zove Kids r us ili nešto slično, morala bih pogledati ali mala spava

Skviki
02.02.2008., 14:32
Ok, prvi post je iz 2003. ali sam se sjetila da vas ionako ima i iz drugih država pa možda netko zna, gdje ima Toys r us? Dobila sam nešto njihovih igračaka a i imaju posebnu marku robice, mislim da se zove Kids r us ili nešto slično, morala bih pogledati ali mala spava

mislim da je najveći, a ujedno i najbliži Toys'r us u Grazu, u sklopu onog shopping centra gdje je i ikea :misli: imaju i robicu i igračke koliko se sjećam

tete
02.02.2008., 14:40
Thanks! A jel znaš jel kvaliteta kao američka ili istočno sranje kao npr. Carter's kod nas u EU? Koja je kod njih razlika u robi! nema šanse da ovdje kupim! Kao Gerbers i Nuk koji su sličniji ili Nuby kojem su proizvodi i tu i na drugom kontinentu isti skoro skroz!

meri79
02.02.2008., 16:59
samo da se nadovežem ako nekoga zanima u svim mercator centrima je danas 50 posto popust na sve igračke

mujsapujsa
02.02.2008., 18:36
Thanks! A jel znaš jel kvaliteta kao američka ili istočno sranje kao npr. Carter's kod nas u EU? Koja je kod njih razlika u robi! nema šanse da ovdje kupim! Kao Gerbers i Nuk koji su sličniji ili Nuby kojem su proizvodi i tu i na drugom kontinentu isti skoro skroz!

Igračke u ovom Toysu u Grazu su jako dobre i kvalitetne,izbor ok a šta se tiče odjeće kvaliteta je dobra ali izbor je dosta šugav pogotovo zadnjih par godina.
Dobar je izbor raznih potrepština

jasmine
02.02.2008., 22:52
meni je najgore to sto se te igracke svidjaju i meni i ja uzivam u njima pa onda kupujem klincima i kad treba i kad netreba a inace moji klinci obozavaju one autice od 10kn i nisi im nista kupio ako se nekupe i ti autici.znali smo kupiti one lego setove sto kostaju po 500 600kn al to nevrijedi bez onog autica od 10kn.

chani
06.02.2008., 12:02
I tako kupovala ja danas u Konzumu :rolleyes:

A ono guuuužva...

Svi su imali puuuuna kolica igračaka i sve su se rasprodale za sat vremena.

Mi smo bili skromni i potrošili 140 kuna na Disney puzle i memory, neki veliki set vojnika i vozila i naravno 2x ninja kornjače. :D
kaj ja najbolje pola sata prije rasprodaje je vec zapocela guzva :D

zanimljivo kak onaj gloi medek je kakti 250 kn,a njima se isplati to dati za 125 kn, koliku marzu deru na tim igrackama,a sve su uglavnom kina porijeklo ....
mi smo uglavnom ubrali tog medeka i hrpu autica, neko srceko ogrlicu gdje se moze snimati te ona shopping kolica, a lutke ju uopce nisu privlacile :)

da li je tko vidio kakvu ok plocu za pisati kredom na stalku ili da se zasarafi na zid ?

ksenija_2
07.02.2008., 09:19
Ako koga zanima, ovaj mjesec uz kupnju min. 1kg Lino proizvoda u SuperKonzumu dobijete kutiju CLICS-a. (http://www.toykimo.com/c_index.aspx)

šiljo
07.02.2008., 10:14
chani - quelle.hr ajde na predškolce

ksenija_2
08.03.2008., 07:48
Trebam neku igračku koju mogu zakačiti za kolica da ju mali ne baci na tlo dok smo vani: zna li netko gdje takvo što mogu naći?

šiljo
08.03.2008., 13:26
beby media centar imaš super stvari

PiaLolla
13.03.2008., 08:42
http://www.ekoigracke.com/index.html

OnlySky
13.03.2008., 23:10
Trebam neku igračku koju mogu zakačiti za kolica da ju mali ne baci na tlo dok smo vani: zna li netko gdje takvo što mogu naći?

Nabasala sam danas na stranicu na internetu: www.zubic-vila.com
Tamo sam baš vidjela presimpa kopčice za kolica, a i ostale igračke su im super. Mislim da bi ti se svidjele.

cool baby
17.03.2008., 14:01
Bok ljudi! Vidjela sam kod frendice puzzle za djecu 1+. Svaki dio je veličine cca 10x10 cm, a da bi slika bila cijela potrebna su samo dva dijela! Npr. slika-lav. Jedan dio je glava, a drugi rep. I tako desetak različitih slika. Tražila sam nešto takvo po dućanima pa nikako nisam mogla nać. Je li netko nekamo sreo takve puzzle? Pitla sam frendicu gdje ih je našla, ali ih je dobila na poklon pa nema pojma!

mala-paula
04.08.2008., 19:29
udi jel zna tko di mogu u zagrebu kupiti plisanca ili bilo kaj sa likom Toma iz crtica tom i jerry????pliz netko ako zna javite:)
hvala:rolleyes:

ksenija_2
05.08.2008., 07:48
Bok ljudi! Vidjela sam kod frendice puzzle za djecu 1+. Svaki dio je veličine cca 10x10 cm, a da bi slika bila cijela potrebna su samo dva dijela! Npr. slika-lav. Jedan dio je glava, a drugi rep. I tako desetak različitih slika. Tražila sam nešto takvo po dućanima pa nikako nisam mogla nać. Je li netko nekamo sreo takve puzzle? Pitla sam frendicu gdje ih je našla, ali ih je dobila na poklon pa nema pojma!

Mi to isto imamo, dobili za rođendan. Vidjela ih neki dan u Intersparu u ZG, ima i s voćem i još nečim, mislim da su bile oko 50 kn. Izdaje ih EDUCA. Trebalo bi ih biti i po drugim dućanima, ili nazovi njih pa pitaj gdje se može kupiti.

mandy
05.08.2008., 09:04
tih puzzli ima u TL....

Parallel Universe
21.10.2008., 08:52
Tema o pranju igračaka me potaknula da se malo informiram o tome koliko i koje igračke koriste vaše bebe. Koliko igračaka imaju i koje naviše vole?
Moj Marin već sada ima brdo igračaka (većinu su mu kupili bake i deda i ostala rodbina). Ja mu kupujem uvijek igračke za njegovu dob, ne kupujem mu igračku za 12mj, kada on sada ima 7(što sam čula od nekih nadobudnih roditelja koji žele da im djeca u najmanju ruku budu Einsteini). Trenutno najviše voli jednu kuglu od Tiny Love koja jako zveči, u duginim je bojama i iznutra ima ogledala i nekog čovječuljka koji se okreće i ima više lica. Ima i dvije vrećice koje nateže i to isto voli, kao i knjige (one mekane i za vodu). Ima još raznoraznih zvečki, grizalica i neku mačku sa sto čuda (pjeva, šušti, ima mačka u mački, ogledalo...), a nju je jako volio prije i čini mi se da je se zasito. I da, budući da vidim da mu neke igračke brzo dosade, nikda mu ne dajem sve igračke na izbor ili u vidokrug, već samo par,pa neke i sklonim na nekoliko dana, a onda kad ih izvadim ponovno bude veselje.
Imate li vi neke igračke kućne radinosti koje vole vaše bebe, pa da ih mogu doma ja napraviti i dati bebaču malo za promijenu?

BUBEK
21.10.2008., 09:11
Moj ima 4 mjeseca i tek s 3 je počeo gledati igračkice. Najdraže su mu one lagane zvečkice ili mekane knjigice koje može držati sam i strpati u usta. Voli i jednog pišanog peseka a najdraži mu je mobil. To je sad valjda taj uzrast. Dobio je mobitel koji svira al još ga se boji... Inaće mu treba neko vrijeme da skuži igračku i onda ju gleda, dira i smije se

phuketya
21.10.2008., 10:14
Imamo brdo igračaka, ali najviše voli knjige. I svoj mali autić.
Isto tako, često se zaigramo slučajnim predmetima, čepovima, poklopcima, posudama... to ga posebno zainteresira, voli premještati stvari, slagati, sipati, poklapati, sakrivati, tražiti... zato se najviše igramo jednostavnim predmetima pri čemu treba uključiti malo mašte. Mislim da je to malo poticajnije od svih onih igračaka koje imamo. Njih samo razbacamo, ubrzo dosade pa ih opet spremimo u kutiju.

Lali Puna
21.10.2008., 10:31
meni se čini da je moja sad, sa 7 mjeseci, u dobi za koju nema baš pretjerano igračaka. mobili, plišanci i slično ju više uopće ne zanimaju, a još nije dovoljno velika za one slagalice tipa kolut na kolut ili kutija u kutiju. sve igračke na koje nailazim su ili 9+ ili 3-6.
ali, snalazimo se nekako. sad voli loptice, autiće i sve što se kreće (iako ju frustrira kad joj ode daleko jer ne može za tim)

od kućne radinosti imamo jednu malu kuhaču, kutiju od kreme punjenu kovanicama sitnim...ja nisam neki kreativac pa ni nemamo puno toga...

ja tražim igračke za nju od prirodnih materijala - drvo, tkanina i sl. sve joj je plastično uglavnom i to me živcira.

i sad kužim koliko je glupo bebi poklonit plišanu igračku, osobito neku veliku. ona nema ništa od toga.

BUBEK
21.10.2008., 10:41
ja tražim igračke za nju od prirodnih materijala - drvo, tkanina i sl. sve joj je plastično uglavnom i to me živcira.

U Varteksu / Mulleru na Trgu na odjelu igtračaka ima predivnih drvenih vlakića, patuljaka. Općenito puno drvenih igračaka.

Lali Puna
21.10.2008., 10:49
e, ali jesu li ok za bebu od 7 mjeseci? kaj bu ona s drvenim vlakićem?

BUBEK
21.10.2008., 10:51
Pa moj od 4 mjeseca ga drži u ruci (jedan vagon) i gleda. U bojama su....prekrasni.

Manch
21.10.2008., 11:00
LP, za 6+ mjeseci recimo imam ksilofon za bebe od diznija.

Mi se najviše igramo baby gymom, nikako da ga se zasitimo, a pet nam je mjeseci. Volimo i jednog patka koji stoji na lopti i koja se uvijek vraća u prvobitni položaj i jednu glistu koja svira. Volimo čupati zavjese, i šteke :D

pink5
21.10.2008., 11:11
Ja mu kupujem uvijek igračke za njegovu dob, ne kupujem mu igračku za 12mj, kada on sada ima 7(što sam čula od nekih nadobudnih roditelja koji žele da im djeca u najmanju ruku budu Einsteini).

čemu toliko gnjeva u ovoj rečenici:ne zna:?Možda im kupe za 12 mj,da ne trebaju poslije kupovati. To što na nekoj igrački piše +12,ne znači da neće zanimati bebu od 6 mj. Ne kužim poantu ove teme,bebe će se zaigrati i s običnim cjedilom,a većini beba je najdraža igračka mama

mandy
21.10.2008., 11:35
MIha tek zadnja 3-4 mj se zna igrat..i igra se sa igračkicama 3+ (mj) do onih za 3 godine....ugl sve se koristi..:)

Agata1979
21.10.2008., 12:03
Ja sam znala u malu prozirnu plastičnu flašicu od soka staviti one spajalice u boji ili rižu i njih je baš volio. Volio je i još uvijek voli sve muzičke igračke, razne zvečke, gumene likove iz Pooha-kasnije se igrao u kadici s njima, plastično suđe (a pogotovo vaditi ga iz ormara :cerek: ), razne male plišance koji proizvode neki zvuk, kutije od krema.

mandy
21.10.2008., 13:35
Miha trenutno obožava kocke, slaganje tornjeva, bagere, kamione, sviralice, knjige koje imaju za otvorit nešto na stranici...:)

zrnce soli
21.10.2008., 14:15
Od svih igračaka koje ima, Roko najviše voli ono što primarno nije igračka. Boce, kutije, papiri, kamenje... Obožava sve što je okruglo i što se kotrlja. A od igračkica, kad ga privuku, to su kotači na autićima, sve što se giba, uglavnom. Plišane igračke ga najmanje zanimaju. Eventualno za žvakanje.

Leonee
21.10.2008., 15:14
Volimo sve I svasta (8mj).. :D..
Od stipaljki, cetki, prozirnih bocica sa rizom, kukuruzom, grahom ili poutpurijem), mamine torbe, casopisa do kocki, giggle balla, posudica, slikovnice koje sviraju,.. E da, obozava jednog zeca.. Igracka za igrokaz, navuce se na ruku pa smisljavam predstave.. :zubo:
A najvise od svega obozava rasturat puzzle na podu! :cerek:

blond lady
21.10.2008., 15:29
čemu toliko gnjeva u ovoj rečenici:ne zna:?Možda im kupe za 12 mj,da ne trebaju poslije kupovati. To što na nekoj igrački piše +12,ne znači da neće zanimati bebu od 6 mj. Ne kužim poantu ove teme,bebe će se zaigrati i s običnim cjedilom,a većini beba je najdraža igračka mama

baš tako, imam igrački koje nisu za njenu dob pa se voli s tim igrati, ako mi se nešto svidi i vidim da se i njoj sviđa a uz to je još i edjukativno kupim i sve super i nema to nikakve veze da želim da mi dijete bude einstein....
npr. puzle za pod su tek od 3 godine (tako piše na njima) zbog toga što može odgristi komadiće i progutati a svi mi većinom imamo za bebice te puzle

blond lady
21.10.2008., 15:30
U Varteksu / Mulleru na Trgu na odjelu igtračaka ima predivnih drvenih vlakića, patuljaka. Općenito puno drvenih igračaka.

te drvene vlakiće ima i moja cura i jedno je se vrijeme dosta igrala s tim (iako su mi neki glupi ljudi govorili kako je to samo za dečka :rolleyes:)

blond lady
21.10.2008., 15:31
čitala sam na forumu da ima na kvatriću dućan ida didakta pa planiram tamo vidjeti što ima...u jaslicama većinom kupuju u tom dućanu ali vjerovatno su jako skupi

Leonee
21.10.2008., 16:14
Moj obozava kocke od unicefa. Mislim da su za djecu od 2god.. On ih voli vaditi, bacati, lupati jednu o drugu.. I smatram da se ne preseravam kupnjom slicnih stvari, tj. onih koje nisu za njegovu dob.. :hekla: :D

Tajwy
21.10.2008., 18:14
Freya nikad nije bila "zemska od igracaka" :D jednostavno NIJE TO ZA NJU. vise su ju zanimali poklopci od kašica, zlicice, plasticne case, tanjuri, uticnice, zice, kablovi, telefoni, tastatura (tata joj priskribio jednu svoju staru).... a sada kako je veca voli knjige. ali i kablove. :D
igracke su joj uglavnom kratkotrajna sreca: pogleda, kaze WAUUUUU. prevrti ih i ode. :cerek:

mandy
21.10.2008., 18:34
i mi imamo Unicefove kocke i one što se slažu od veće prema manjoj i one u kutiji sa 6 slika...:cerek:

Leonee
21.10.2008., 19:06
Mi imamo one sto se slazu jedna u drugu I cim ih snimi na podu dopuze odma do njih I okrece, vrti po podu dok ih ne povadi sve.. A onda lupa jednu o drugu ili o neku igracku.. Ili ceka mamu da stavi jednu na svoju glavu, a drugu na njegovu. :cerek:
Super su mi te kocke! :D

aapsolutno*
22.10.2008., 01:37
Moj medvjedić ima 3,5 mjeseca i već 2 tjedna kuži igračke :cerek:

Ima medu koji čita knjigicu, neki narančasti čupavac plišani kojeg staaalno grli, stišće, žvače... :rofl: presladak je! To mu je igračka za pajkiti, medo Čupko.

Inače, voli mamine ruke :lol: moje prste stišće, razdvaja, vuče... ma čuda, obavezno me drži za ruku kada ga uspavljujem.

Medo koji mu visi iznad kimbija je ljubimac za dnevno igranje... i vidim da sve više voli zvečke i sve što se okreće, miče... a ja uživam i cvatem kad ga vidim kako se zabavlja sam u kimbiju i "priča" medi po pola sata.... to gugutanje me uvijek rasplače, ne mogu si pomoći - obožavam svoje dijete! :cerek:

Joooj, da mi je netko rekao prošle godine u ovo vrijeme da ću ovo danas pisati, rekla bih mu da je šašav... a vidi me - ja sam mama. Isusek! :lol:

PiaLolla
22.10.2008., 06:43
i sad kužim koliko je glupo bebi poklonit plišanu igračku, osobito neku veliku. ona nema ništa od toga.

A mi bash obozavamo plishance.....svaki put kad mislim bacit jednog, Zuflja ga prigrli :cerek:

Imamo 15mj
- Igramo se mega blocks kockicama (stojimo na njima :eek:)
- Imamo i stvari za kuhanje - makar je to za starije, ali Zuflja sa posudjem i malom hranom hrani svoje bebe chelavice, daje im vodu, bochicu, maze ih kremicama, vozi ih u kolicima :cerek:
- obozavamo svoje knjigice i chasopise
- didaktichke igrachke koej sviraju
- voziti i penjati se na mali autich

Ma sve iograchke podjednako koristimo....makar nema nam do ofce i velikog medeka plishanca :cerek:

petra593
22.10.2008., 09:56
Bebo (14mj) naš se najradije igra sa kvačicama, a najviše ih voli trpati u kutiju od vl.maramica, rupa je tolika da taman može progurati kvačicu. Onda ih izvadimo pa ponovo.
Voli razbacivati netom skinuti veš sa štrika koji je mama uzalud posložila. Ukrade ručnik i nosi na balkon i proteže se da bi ga tobože on sam objesio:rofl:.
Kad samo raspoloženi za ples imamo bebi radio koji nosa za ručku i vrti se ukrug (pleše).
Razna kuhinjska pomagala, naravno, poklopci koji daju odličan zvuk kad se bace na pločice ili kad se udaraju jedan o drugi.
A najviše od svega volimo igračke velikog brace i to pogotovo onu sa kojom se braco trenutno igra:D

Parallel Universe
22.10.2008., 19:59

Ma nema tu gnjeva nikakvog. Mislila sam na one roditelje (a to sam vidjela ove godine na moru na svoje oči) koji svoje dijete od 5 mjeseci tjeraju da slaže kolutove na kolutove i veće autiće u manje, a dijete zanima šuškava vrećica pokraj toga. A roditelji uporni, neka nauči što prije, bit će genijalac. Ima i moj mali igračaka koje su za stariju dob (dobio na poklon), ali vidim da mu nisu toliko zanimljive kao neke za njegovu. I da, igra se on i s bočicama od jogurta koje su napunjene sitnišem i sa šuškavim vrećicama i s raznoraznim glupostima koje izmislimo na licu mjesta. Naravno da je najvažnija i najdraža igračka mama, ali nisam baš uz njega 24 sata bez prestanka (treba skuhati, pospremiti, izvjesiti veš i sl.), pa onda kada me nema ima te svoje igračkice.

MarinkaD
22.10.2008., 22:41
Nama su glavna fora kockice,traktori,motori,auti,slikovnice....Iako se zna ponekad zaletiti u kutiju s igračkama i izvuči nešto s čim se nije igrao skoro pa nikad:D

U zadnje vrijeme dugo sjedi za stolom s papirićima i olovkama i "piše":rolleyes:Ali pritom obavezno netko mora biti s njim i crtati mu.To nam se ujedno pokazalo kao super učilica-uči nove riječi,a i ponavlja nacrtano dan ranije:mig:

Što se plišanaca tiče,imamo ih na izvoz.BAr tri nosi sa sobom na spavanje.Peremo ih redovito u mašini i sušimo u sušilici da se riješimo ostatka mucica.One koje se raspadnu su rijetke ali ne žalim za njima jer mi ni ne treba igračka koja se nakon jednog pranja raspadnje:amen:

Judy
22.10.2008., 22:56
Moram konstatirati da je svaka dosada kupljena igračka, koja je bila imalo skuplja zaista propala investicija! Moj mali se voli igrati sa plastičnim bočicama od Jane, plastificiranim slikovnicama, brojkom 7(?!) iz podnih puzzli, kutijom od vlažnih maramica, kutijama od kremica, svojim cipelicama ( vađenje žniranaca mu je trenutno najdraža igra!) i sa raznoraznim "običnim" stvarima koje imamo u kući...

nightfall
23.10.2008., 06:23
Moja ima hrpu igračaka primjereno svojoj dobi (6 mj),nakupovale uglavnom bake :D, nešto malo plišanaca koje sam ja strpala u kutiju jer ih ne šljivi pol posto,ali luda je za daljincima i mobitelima :rolleyes:. Između svih igračaka na stoliću, ako može birati posegnut će za daljincem ili mobitelom. Pa kaj ih to već u tako ranoj dobi prima? :D
I da, svakojako remenje (od ruksaka, autosjedalice, kolica, hranilice) je najzanimljivije i najdraže za žvakanje,jučer mi je u autu umjesto svih igračaka koje smo ponijeli žvakala cijelo vrijeme naramenicu od ruksaka.
Ako se dokopa svoje odjeće dok je oblačim, isto je jako zanimljivo, cipelice, čarape, hlače...svejedno. Uglavnom još sve trpa u usta pa moramo paziti da nema sitnih dijelova i da je koliko toliko čisto (ne damo da žvače daljince i mobitele,a i s ostalim kaj nije za žvakanje se borimo)
Sad su postale i nogice zanimljive za igru, pa mamine ruke oduvijek i u svakoj prilici, to nam je najomiljenija igračka :rofl:

Judy
23.10.2008., 11:05
I ja sam zaboravila spomenuti daljinski i mobitel! Mobitel smo mu kupili plastični ali je skužio razliku i nije mu baš zanimljiv kao pravi a daljinski smo mu dali jedan stari koji više ne koristimo i zasad se sa njim zabavlja! Koliko sam primjetila te dvije stvarčice sva djeca vole!

UMOR
23.10.2008., 11:16
Malacu je skoro 9mj. i naravno daljinski, mobitel su favoriti. A zna se zaigrati i vađenjem kockica u kutije, u zadnjih par dana jako mu je zanimljiva kutija od jaja ona ko od stiropola ne kartonska to okreće premeće istražuje. Jel vaše klince privlači tv? Moj malac oko ne skida sa njega kad su najavne špice za seriju?

ina25
23.10.2008., 12:46
moj isto voli najave-ali pogotovo reklamu za Tele 2 i tomato-ludilo što god da radi kad su te reklame tišina i bulji...

pink5
23.10.2008., 13:00
ako može birati posegnut će za daljincem ili mobitelom. Pa kaj ih to već u tako ranoj dobi prima? :D

ovako je i kod nas,čak je uspio izvaditi baterije iz daljinskog

moment
23.10.2008., 13:12
i mi imamo dvije tipkovnice, dva miša i 3-4 stara mobitela! plišance nije ni pogledao do nekidan kad je prvi put skužio medu kojeg ima otprije izlaska iz bolnice. nije ga doživljavao bas, a sad je luuud za njim.
jako voli i tatin trimer za travu (sjedne se na trimer i dere se brmmmm) a centifugiranje veš mašine mu je nesto uaaaauuuu!

putnica
23.10.2008., 14:45
dakle DA: mobiteli, kljucevi, daljinski, uglavnom sve ono sto pokusas skloniti od njih :D

e i nemojte se zavaravati da ce se predugo igrati starim mobitelom, a jos manje djecjim, uvijek ce mamin i tatin biti zanimljiviji. :D

moji oboje su gustali na onom malom auticu koji se odguruje nogama-trebaju biti bar dvije godine, mislim :misli:, ali super se isplatio, vozio po cijelom stanu, a bome i po kvartu. jos su imali unutar sjedalice neke oblike za umetanje...uglavnom :top:

e i obozavali su velike spuzva puzzle koje su imale unutra neke oblike za umetanje s prikladnom slicicom, radili smo od toga kuce, staze, a bio je gust i umetati.

disident
23.10.2008., 17:06
i mom bebolincu-10,5 mj. su već neko vrijeme fora daljinski i mobiteli...mm mu donio dvije makete moba ali je skužio da ne svijetle pa ih rijetko pogleda:D
ima hrpu plišanih i plastičnih tu i tamo se pomazi s plišanima:cerek:aktualan mu je slonić tiny love,ubacuju se loptice pa ovo čudo svira neke melodije,a loptice još k tome i zveckaju-divota:mig:
tvrde i gumene slikovnice voli,ali ne kuži još pa nema baš strpljenja gledati u njih dok ja čitam...
obožava obične plastične boce i štipaljke...posudice različitih veličina i boja koje idu jedna u drugu, pilates loptu:rofl:

Lali Puna
23.10.2008., 17:16
Pa moj od 4 mjeseca ga drži u ruci (jedan vagon) i gleda. U bojama su....prekrasni.

eh, lako s drvenima kad ih samo drže u ruci...ali drvene su igračke za poludit teške...a moja uhvati u ruku i onda s igračkom u ruci lamaće sve u 16, nerijetko i sebi po glavi...da ne spominjem da joj je glavna fora igračke bacat čim ih malo provrti po ruci..ajde još kad padne na pod, al zna ih bime zafitiljit kojekuda...pa kad iha podu premeće isto tako ne zna ona da nemre to naglo pustit pa lupi...sve me strah kako bi to sve išlo s drvenim igračkama...s plastičnima se zna udarit i po nozi i nikom niš, a s drvenom mislim da bi ju ipak bolilo....

šta kažete?

Sanjchi
23.10.2008., 20:26
šta kažete?
Kazem da je drvena igracka, u rukama mog guzonje, ORUZJE.:D

On tako lijepo i cvrsto nesto zgrabi, pa onda isto tako lijepo, cvrsto i brzo mase tom rukicom i igrackom okolo pa posteno izudara sebe, mene a i sve one koji se nadju u blizini.
Ja uporno pokusavam da mu uguram neke "krpenjace" da se igra s njima:D
Mozda kad malo poraste dobije nesto drveno :)

pikacu
23.10.2008., 20:33
moja naprosto obožava igračke od 1. dana - neka djeca jednostavno vole neke stvari više od igračaka ali ova moja ih jednostavno obožava i ne doživljava stvari tipa mobaća,daljinaca i sl. - gleda ih,ali nisu joj interesantni,ali igračke je raspamete

kupujem joj od Chicco-a i Fisher Pricea,tu i tamo od Nuby-a jer su stvarno lijepe igračke - uvijek sam joj kuovala po dobi - kad je bila novorođenče obožavala je slušati one muzičke na potezanje (one su me spasile jer bi uvijek uz njih zaspala),sa je to više ne interesira jer su joj dosadne,spore i nisu baš živahnih boja,pa sad obožava lopte koje zveče,zvečke kojekakve,onog psića koji pjeva na hrv. i naravno Hello Kitty macu bez koje se ne zaspiva:cerek:

Leonee
23.10.2008., 20:50
e kupili smo mu danas nekog jezurku jezica od trudija.. dakle.. dijete mi se raspametilo :confused: :D.. obozava ga :cerek:.. falinteboze da smo ga uspavali da mogu jeza oprati.. :D..

abilan
23.10.2008., 21:09
I mi imamo svakakvih igračaka, ali isto su joj najdraži daljinski i mobiteli. Voli se igrati i sa štipalicama pa ih vadi i sprema u njihovu košaricu, a najnovija igra je vađenje stvari iz torbe od kolica.
Kupila sam joj neki dan nekakvu drvenu cipelu/autić u Turbo limachu pa joj je i ona trenutno super. Ima kotače i vezica se može vezivati (piše na njoj da je za 3+ godina, a to sam skužila tek kad sam doma došla :rolleyes: ) i tako baš je fora. Tako da je sad malo gura i grize. Plišane uopće ne doživljava, a imamo ih hrpu (nešto još od mene kad sam bila mala (naravno oprani su))

pikacu
24.10.2008., 09:36
I mi imamo svakakvih igračaka, ali isto su joj najdraži daljinski i mobiteli. Voli se igrati i sa štipalicama pa ih vadi i sprema u njihovu košaricu, a najnovija igra je vađenje stvari iz torbe od kolica.

Ma da,to su ovi veći koji sve već znaju i hodaju uvelike - tako sam se ja najviše voljela igrati sa didinim alatom za varenje :lol:
Dok su ovako mali ko moja onda kuže što šarenije i bučnije

sara_st
24.10.2008., 12:33
dakle DA: mobiteli, kljucevi, daljinski, uglavnom sve ono sto pokusas skloniti od njih :D

e i nemojte se zavaravati da ce se predugo igrati starim mobitelom, a jos manje djecjim, uvijek ce mamin i tatin biti zanimljiviji. :D
Istina, moja ima 3 stara mobitela i totalno su joj nezanimljivi a moj joj je najdraži kad ga vidi trči doslovno da ga uzme i sva happy kad ga stavi u ruke i pravac u usta, i od njenog slinjenja i balenja po mobitelu, mob se oštetija od vode i popravak košta 2200 kn, mislin bolje kupiti novi, al ovaj mi je tako drag, i nebi ga tila minjat.:(

moonyena
24.10.2008., 14:51
I moj mališa je od onih koji se radije igraju s običnim inventarom domaćinstva, negoli s brdom igračaka koje ima.

Najdraži su mu naravno mobiteli, kompjuter, daljinski, veš-mašina (zna rista i okrenuti programator, i uključiti, ali kad počne šumiti dok uzima vodu, onda hrabro zbriše :D), sat na šparetu, kablovi svih vrsta, kvake, ciferšlusi, kopče, drukeri, kvačice, pipe u kupaoni, sve što se otkvači-zakvači, otvori-zatvori, rastavi-sastavi itd. Inventura ladica je zadnjih dana obavezna - izvadi sve van, pa pregledava kao da nikada vidio nije.

Potpuno se raspametio otkad je pred 2 tjedna vidio mješalicu u susjedstvu. Svaki dan 500 puta trebamo ići na prozor vidjeti jel još uvijek tamo. Po cijele dane brunda ko mješalica, vrteći rukicom. :rofl:

Nedavno je dobio novog plišanog peseka, pa ga žnjara i ljubi, ali mislim da će i taj skoro na čekanje, kako su i ostali plišanci, pa samo kad slučajno naleti na nekog onda ga izljubi, stavi na mjesto i opet pa-pa. :cerek: Jedino su lego kockice i puzzle iznimka -s njima se uvijek voli poigrati. Knjige je trenutno malo zapostavio, inače ih obožava i "čita" s bakom svaki dan.

NelaZg
25.10.2008., 10:12
Imamo 8.mj. i plasticne i drvene igracke su van upotrebe jerbo toliko lamata sa igrackon da mi se jednom prilikom dok je drzala plasticnu zvecku maznila u glavu. Plisanci cista 5, kutija od stapica za uho (prazna) glavni apaurin ko i kesica od vlaznih maramica. Loptice su glavni hit :lol: Ali ko moja najbolja investicija pokazale su se prostirke. Naime, kupili smo mi puzzle winny the pooh medjutim one je ne odusevljavaju zagrebe ih 2 puta i pici dalje. Zato san bila naisla na prostirku od k's kidsa i ona ju je odusevila. Nakon toga san kupila od ode jedne forumasice jos jednu od tiny love-a, dobila jednu od sefice s posla, i jos dvi mi je mama kupila; od k's kidsa istu te od chicca sta ima trake kojima se moze svezat a i ne mora. I uglavnom cili dnevni boravak je pun tih prostirki. Pokusava puzat medjutim ne moze krenit naprid pa celom mazne oba pod medjutim sve 5 jer su mi tu prostirke i tapet pa san sigurna. Druga stvar sta je meni bitna, mi moramo vjezbat dok je bila na puzzlama nije bila zainteresirana za nista, otkad san kupila tu prostirku od k's kidsa odjednom je pocela bit aktivnija, nastavak plasticni koji se napuni vodom te ribice plivaju su mi pomogle za vjezbu kad sjedi da se odupire rukicama. Nisu jeftine ali eto ne zalin ni kune sve su se isplatile :cerek: a jesan se raspisala ali eto mozda nekome pomogne :cerek:
evo link na k's kids prostirku;
http://www.kskids.com/new2/php/KksProductImage.php?pid=194
te na chiccovu;
http://www.chicco.hr/ProductDetails/100/pgoid/be750c8d-ee1a-44e1-859e-d6c1bdde685a/lang/Croatian/Podlozak-za-igru--Djecji-kutak.wshtml

Lali Puna
26.10.2008., 22:40
kutija od stapica za uho (prazna) glavni apaurin ko i kesica od vlaznih maramica.

joj i mojoj daj kutija i najsretnija je! dam joj, ima nekoliko kartonskih koje obožava, a najsmješnije mi je kako na svim tim kutijama piše 'ova kutija nije igračka, ne dajte djetetu da se s njom igra'. ja kupim maloj igračku, a ona ju ne ferma ni pol posto nego hoće kutiju od igračke! :D
jedino me brine što ih stavlja u usta, a nisu mi baš te tiskarske farbe nešto što bih da joj se rastapa u ustima...

pikacu
27.10.2008., 08:17
evo link na k's kids prostirku;
[url]http://www.kskids.com/new2/php/KksProductImage.php?pid=194[/url

može pitanje - gdje si kupila tu prostirku?
jel zna netko gdje ima njihovih igračaka za kupiti u ZG?
bila sam u Nami u Sunčeku i oni imaju nešto,ali ni trećinu onog što ks ima u asortimanu

ima on line naručivanje ali je skupa dostava

NelaZg
27.10.2008., 08:51
Lali zanimljivo ali kutiju i maramice ne stavlja u usta nego ih privrce po rukama gleda i nesto prica. Ista stvar je sa etiketama. Uglavnom privrne igracku na guzicu uzme etiketu medju prstice i s njon se zabavi dobrih 15min. Inace, kutiju je jucer raskomadala tako da sad cekamo da potrosimo novu. Inace, kad je presvlacin dan joj kutiju i ja u miru obavim svoj posal.
Pikacu ne znan di ti to ima za uzet u zg. U casopsu bebe je bila reklama za njihove igracke, medjutim pise slijedece: Veleprodaja: Emporium, Velika cesta 17, 10020 Zg (Odra) tel. 01/6254 600 ili www.emporium.hr pa mozda da ih nazoves i pitas koji ducan drzi njihove stvari. Ja san kupila u jednom ducanu mame i bebe se kod nas zove, sad san upravo narucila jos jednu tu istu prostirku (ponosna baka dala love :)).

NelaZg
27.10.2008., 09:02
I da, zaboravila san rec za tu prostirku da se slozi u oblik torbe tako da mi je prakticna pa je odnesen kod svekrve kad idemo nediljon. A buduci da ima ta dva cicka da bi se mogla zatvorit ko torba, kad je stavin na tapet ona se zalipi za njega te je mali hahar ne moze pomaknit sa poda. Recimo ovu sta san dobila na poklon od sefice uzme rukom i vuce, trpa u usta uglavnon posvuda je samo ne di san je stavila.

pikacu
27.10.2008., 09:18
hvala ti na trudu:top:

koliko si ti svoju platila- preko interneta košta oko 600 kn - jel moguće da je baš tolika cijena,jer te prostirke uobičajeno kod nas koštaju oko 300 kn

Lali Puna
27.10.2008., 09:19
ah, moja žvali i cucla kutije

Agata1979
27.10.2008., 10:19
I moj je žvalio kartonske kutije od igračaka, pa smo nerijetko vadili komadiće iz usta. I mobiteli su bili super igračka i još su, samo hvala Bogu više ne traži naše mobitele (moj je jednom završio u čaši vode) već su mu zanimljiviji stari koji nisu u funkciji pa na njih zove prijatelje i razgovara ko veliki, čak radi i stanke u razgovoru.

NelaZg
27.10.2008., 10:43
Mi smo je platili 470kn tj.dobila san 10%popust na gotovinu na tu cijenu. Sramotno su skupe ali eto kazen meni vridi svake kune jer mi je pomoglo sa vjezbanjem. By the way 140kn san dala za dva paketa puzzli winny the pooh i eto to su mi bacene pare nekako mi je draze da slini, lize, grize prostirku nego puzzle koje su smrdile kad san ih kupila pa san nekako prezalila tu lovu a i danas sutra ostat ce za drugog bebaca. Dobila san na poklon one sa brojkama i slovima medjutim ne koristim ih jer mi je panika da ne bi one male komadice u usta stavila.
Lali ocito ima nesto u tim kutijama jer mi je terapeutica rekla da joj je dosla jedna beba na vjezbe i dok mama nije izvadila kutiju nije prestala urlikat.

Leonee
28.10.2008., 06:34
Ja sam kao dijete imala jednu prekrasnu kucicu na navijanje (potezanje spage) koja bi svirala Mozartovu uspavanku.. Tako nesto (sa Mozartovom uspavankom) bi htjela kupiti princu, samo nisam nigdje vidila.. Jeste li vi vidili gdje to ima za kupiti?
Ima sada nesto slicno koje mu je interesanstno, ali je totalno bzvze.. Neka glupa muzika I neko stvorenje kojem se samo oci glupavo micu.. :rolleyes: :D

nightfall
28.10.2008., 07:09
Sad čitam Neline postove kako je zadovoljna prostirkama i sjetim se naše. Moja obožava gnječiti i žvakati one šuškave dijelove na tim prostirkama (mi imamo neku s medvjedom koji ima par zvečkica privezanih dolje i šuškave uši i onaj luk s igračkama iznad bebe. Igračke koje vise bile su joj zanimljive dok se tek počela okretati na trbuh pa su je poticale na okret, sad ih baš ne ferma. Sad se okrene onog trena kad dotakne leđima pod i zažvače medvjedove uši. Ali pošto samo tome služi, maknula sam prostirku i stavila puzle s igračkama na pod. Sad ih hvata, pokušava se pomaknut da ih dohvati i bolje joj je od prostirke koja se gužvala pod njom i klizala pod rukama.

Curica
28.10.2008., 07:42
Evo čitam jutros u novinama kako su finci povukli igračke The Dog, a da se kod nas i dalje prodaje. Navodno sadrži 16 posto štetne tvari DEHP ( i to u njušci ), a naši uvoznici (One2Play) kažu da imaju sve potvrde i da su potpuno ispravne... Kupiš skupu igračku u specijaliziranoj trgovini i ne žališ kune jer si siguran da ti se dijete ne igra sa kineskim smećem i onda šok...

NelaZg
28.10.2008., 07:44
nightfall mi smo se dosjetili ispod te prostirke stavili onaj debeli kafeni selotejp i sad se vise ne mice buduci da je zalipljeno za tapet. Ovaj skupi ima ta dva cicka pa se ne mice. A sta se lukova sa igrackama tice jednom rukom se odize od poda a drugom grabi igracku. Inace, priznajem da ne bi imala pola igracki koje sad ima da ne moramo vjezbat jer da iden zbrajat koje smo cifre dali za sve njih zabolila bi nas glava.

NelaZg
28.10.2008., 07:48
Curica ne cudi me to sican se da je bila "afera" s velikom plisanom Jagodicon bobicom i onim Elmom sta se smije i privrce. Ja san jednom otisla u getroa i vidila jednu prilipu lopticu (tribalo maloj da otvara sakice), kupila je medjutim kad san dosla doma privrcen ja celofan i lopticu a nigdi one oznake CE. Uglavnom loptica je zavrsila u smecu.

Lali Puna
28.10.2008., 07:54
Sad ih hvata, pokušava se pomaknut da ih dohvati i bolje joj je od prostirke koja se gužvala pod njom i klizala pod rukama.

dobro si napravila jer nije dobro da beba kad se počne odizat od tla i kretat na sve četiri ima nešto za što će se uhvatit rukama tipa dekica, prostira. zato su puzzle najbolje jer se ne mogu za njih uhvatit.

moja isto ne ferma ni baby gym ni njegovu dekicu ceć odavno. lukove sam skinula negdje s 5 mjeseci, kad su joj počeli smetat za okretanje, a prostirku sam maknula kad ju je prestala doživljavat....

mandy
28.10.2008., 08:05
plišanci zanimaju ga tek zadnja 2-3 mj...du spavat sa njim, hrani ih, vozi u kolicima...i meni su bili besmisleni al sad ih obožava...

Agata1979
28.10.2008., 10:10
Ja sam kao dijete imala jednu prekrasnu kucicu na navijanje (potezanje spage) koja bi svirala Mozartovu uspavanku.. Tako nesto (sa Mozartovom uspavankom) bi htjela kupiti princu, samo nisam nigdje vidila.. Jeste li vi vidili gdje to ima za kupiti?
Ima sada nesto slicno koje mu je interesanstno, ali je totalno bzvze.. Neka glupa muzika I neko stvorenje kojem se samo oci glupavo micu.. :rolleyes: :D

Kod nas se u sklopu trgovačkog centra otvorila trgovina Baby magic ili Magic baby-ne znam dal je ima u ZG i ima nekih igračkica koje sam primjetila jer sviraju Mozarta, Bethovena i ostalu klasiku, ali ne sjećam se kojeg su oblika bile.

Tatsha
30.12.2008., 20:43
jedno pitanjce- kakvu i koju igračku kupiti kao prvu- mislila sam mobil?? :ne zna:

kate17
30.12.2008., 22:01
jedno pitanjce- kakvu i koju igračku kupiti kao prvu- mislila sam mobil?? :ne zna:

nerazumim pitanje :D , misliš maloj bebi. Zbunjuje me ovaj mobil...

oraščić
31.12.2008., 02:14
Mobil(visece muz.igrackice iznad krevetica),K,kids-pcelice sa ogledalcima,kad je beba veca gleda se u ta ogledala.....mi imamo slonice,mala ih obozava jos uvijek.Spomenula sam one lampe vec jednom,nama su zakon,slucajno ih vidjela i u S.Konzumu,nebo i zvjezdice,projiciraju po zidovima i stropu,mislim da to svaku bebu moze zanimati.Imamo i autic,vise funkcija(mekani)ima ispod ogledalo,ona se stalno gleda ,slini,(da se pohvalimo,naucila je kad kazemo ljubi mamu,bebu-sto znaci)pa bi se cura ljubila.........

Tatsha
31.12.2008., 09:19
nerazumim pitanje :D , misliš maloj bebi. Zbunjuje me ovaj mobil...

dakle u potpisu mi vidiš da još nisam rodila- a htjela bi nešto kupiti (potrošačka groznica), pa sam razmišljala o mobilu (vrtuljku) za iznad krevetića s glazbicom??
jel to prerano za mobil ili krenuti sa običnom zvečkom (naravno ne baš preobičnom :D)

Danchica_ZG
31.12.2008., 09:25
dakle u potpisu mi vidiš da još nisam rodila- a htjela bi nešto kupiti (potrošačka groznica), pa sam razmišljala o mobilu (vrtuljku) za iznad krevetića s glazbicom??
jel to prerano za mobil ili krenuti sa običnom zvečkom (naravno ne baš preobičnom :D)

Moj malac ima od rođenja mobile i lud je za njim. Preko dana ga koristim za igranje. Kad mu upalim od sreće lupa rukama i nogama i vrišti:lol:. Dok je bio još jako mali naučila sam ga uspavljivati sa mobileom. Nahranim ga, poljubim, spustim u krevetić i upalim mobile. Zaspi za par minuta. Sad mu je 4 mjeseca i tako još uvijek idemo na spavanje.

magaly
31.12.2008., 09:36

mobil je najbolji izbor za skroz male bebe. zvečke niti ne drze u ruci prije 3 mj zivota..

kate17
31.12.2008., 13:16

da, vrtuljak, dok je pohvatam rječnik...
dali su ti odgovore, a kasnije one "zdrave":mig:

Tatsha
31.12.2008., 14:10
tnx cure :cerek:

Danchica_ZG
01.01.2009., 07:09
Tatsha sjetila sam se još jedne "igračke" koju je moj malac obožavao.
Najobičniji crno bijeli crteži (razni geometrijski likovi). Mi smo mu naprintali brdo tih crteža i svakih par dana mijenjali. Obožavao je ležati i gledati u njih. Naravno da su nas svi gledali kao totalne čudake jer se dijete "igra" sa papirima, a malac je bio presretan sa svojim "igračkama":rofl::rofl:

kate17
06.01.2009., 16:38

na www.chicco.hr možeš viditi koje su igračke namijenjene za koju dob , pa se možeš lako snaći u kupnji . A chicco ujedno i zadovoljava standarde o nepostojanju PVC -a u igračkama za djecu do tri god , i standarde za plišane igračke kojima dlačice ne otpadaju.
Sretno !!!

Tatsha
06.01.2009., 18:33
kate tnx, našli smo 2 mobila, ovih dana idemo po jedan od njih, oba su tiny love :mig:

šiljo
06.01.2009., 18:36
kate tnx, našli smo 2 mobila, ovih dana idemo po jedan od njih, oba su tiny love :mig:

ja sam maloj kupila od tiny love mobile sa muzikom betoven,mocart,bah
moram li reći da sam ja uživala zajedno sa malom?

Tatsha
06.01.2009., 18:44
ja sam maloj kupila od tiny love mobile sa muzikom betoven,mocart,bah
moram li reći da sam ja uživala zajedno sa malom?
mi se dvoumimo između ovoga (http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=33&state=toyTypeId=0@elementId=0@ageId=0) i ovoga (http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=75&state=toyTypeId=0@elementId=0@ageId=0), a još u bebi media ima i ovaj (http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=217&state=toyTypeId=0@elementId=0@ageId=0)

kate17
06.01.2009., 19:02
mi se dvoumimo između ovoga (http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=33&state=toyTypeId=0@elementId=0@ageId=0) i ovoga (http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=75&state=toyTypeId=0@elementId=0@ageId=0), a još u bebi media ima i ovaj (http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=217&state=toyTypeId=0@elementId=0@ageId=0)

simpa mi je drugi, ali bitno da ima taj zvuk ptičica u pozadini :)

šiljo
06.01.2009., 20:21
ja sam ušla u bebe media centar i vidjela i kupila ovaj
http://img148.imageshack.us/img148/1894/farmyarda01tq3.jpg (http://imageshack.us)
http://img148.imageshack.us/img148/farmyarda01tq3.jpg/1/w272.png (http://g.imageshack.us/img148/farmyarda01tq3.jpg/1/)

premda mi se čini da je pinku drugačiji,možda zato što mi nije sad prid očima...
ali stvari su im super..i vride svaku kunu
imamo dosta igračaka od tiny-lova...

šiljo
06.01.2009., 20:35
sad sam gledala demo i ovaj je definitivno No1
http://img58.imageshack.us/img58/5470/pondmobilea03yo4.jpg (http://imageshack.us)
http://img58.imageshack.us/img58/pondmobilea03yo4.jpg/1/w272.png (http://g.imageshack.us/img58/pondmobilea03yo4.jpg/1/)

ako budem imlala još jednog bebača definitivno ovaj kupujem...muzika,pokreti...
savršen je...

Tatsha
06.01.2009., 21:52
sad sam gledala demo i ovaj je definitivno No1
http://img58.imageshack.us/img58/5470/pondmobilea03yo4.jpg (http://imageshack.us)
http://img58.imageshack.us/img58/pondmobilea03yo4.jpg/1/w272.png (http://g.imageshack.us/img58/pondmobilea03yo4.jpg/1/)

ako budem imlala još jednog bebača definitivno ovaj kupujem...muzika,pokreti...
savršen je...

super je, ali ga u os nisam vidjela

tropical
06.01.2009., 21:56
meni je recimo jako žao što sam ja nabrzaka bila kupila neki simpica ali običan mobil i kad sam odlučila kupiti tiny love je lovro naglo dobio chiccov koji mu nije neko ludilo a ovo znam da bi mu se svidjelo jer naprosto oboćžava sve tiny love igračke koje ima a ima ih sad već masu! u biti najomiljenije su mu njihove sve. uopće nema pogreške kad je to u pitanju. počev od tiny smarts zvečke koju obožava od starosti 2mj. i banane iz tog vremena do one ploče sa dvije strane i muzičke slikovnice koje mu je djed mraz donio!

Lali Puna
06.01.2009., 22:30
a meni je baš drago što sam brzopleto kupila prvi koji mi je bio simpa i prihvatljive cijene. iako sam poslije skužila da ima puno ljepših i s iše featurea i pomalo žalila što sam uzela taj obični, na kraju sam skužila da koliko me služio mobil i dobro da nisam dala više novaca. počela ga je doživljavat negdje s mjesec dana, s tri joj je već bio dosadan i bez veze, počela je posezat za stvarima pa mobil koji je izvan dohvata više nije bio in.

meni su isto tiny love igračke lijepe, dizajn je predivan, samo kad ne bi imale barem te bach i mozart muzike, to je atak na moje uši i na dobar ukus. klasika u izvedbi za bebi igračke - kič totalni. kad mi mala odvali kvazi mozarta s dekice od babygyma mene boli za uši.

muzička slikovnica, jel to ona sa životinjama i glasanjem? nama ju isto donio djed mraz, zanimljivija je nama nego njoj. e, al ona druga 3D, nju obožava.

tropical
06.01.2009., 23:36
da, ta sa životinjama. moj ju jako voli iako još ne kuži staviti sam leptirića na kravu. ali mu je super. i inače obožava sve te slikovnice krpene, za u vodu a i običnew. zna si nekad uzeti i listati i 'čitati' kao veliki i bez slinjenja.
3D nema.
inače, chicco tek ima pregadnu kvaziklasiku sa jako iritantnim zvukom motora koji okreće vrtuljak tako da lovro poludi kad se to i pokuša upaliti. a opet, voli te zečiće koji mu vise nad glavom pa mu ipak ostavimo to.

NelaZg
07.01.2009., 08:24
Mobil je nama terapeutica zabranila. Imala san od k's kidsa klaune koje je obozavala ali naravno u vrh glave 10min. Inace, moran prijavit da smo joj kupili slijedece http://img107.mytextgraphics.com/photolava/2007/11/30/tlot420072-48odmp0dt.jpg u tl-a dodje oko 350kn (fala babi i didi :)) ali mala ga obozava. Ima krcato melodija, digne se na njega i privrce obrce lupa ma vridi svake kune.

Lali Puna
07.01.2009., 10:01
di ste to kupili? mislim da bi moja to obožavala jer ona obožava stiskat gumbiće bilo koje vrste i fele, a još ak svijetle ili sviraju kad ih stisne njemoj sreći nema kraja...
skupo je, al baš nam se danas najavio neki zakašnjeli djed mraz

Tatsha
07.01.2009., 11:14
napisala je tl :mig:

šiljo
07.01.2009., 11:34
"kvazi muzika" ?
mislim da postoji razlog zašto stavljaju klasiku da djeca slušaju
sad što je to nekome kvazi to je druga stvar....

a "atak na dobar ukus"?
mislim da ima dobra stara poslovica,kako ono ide:misli:
ah da " o ukusima se ne raspravlja"...:kava:

Dancica
07.01.2009., 13:04
mi imamo tiny love mobil i super mi je, jos uvijek nam je aktualan a malac ima vec 9mjeseci :)
neki dan sam vidila jednu igracku koju bi mu definitivno kupila da sam ranije naisla na nju :cerek:
http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=25&state=toyTypeId=0@elementId=1@ageId=0

NelaZg
07.01.2009., 13:38
u turbo limaca u splitu. Vec duze vrime ga gledan ali mi je bia preskup. Medjutim vridi svake kune. Jedino sta se ona digne na stolic pa ga je potribno jednom rukom pridrzat inace ga gura. Premda ne moras stavit nogare. Bilo sta da pritisne svira i svijetli, ja mislin da ima negdi 30tak melodija premda mi cujemo pola jedne jer cim pocne jedna melodija lupne nesto drugo. Ova slikovnica na slici ti se pomice tj.jedna stranica. Odnosno na jednoj stranici stolic govori na eng brojke,abecedu i sl.,a na drugoj stranici su ti melodije.

Tatsha
07.01.2009., 13:56
ja sam se zaljubila u playgro igračke (http://www.playgro.com/toys.html), al ih ima samo dio kod nas- nisam našla mobile, uglavnom u billi i u ipercoopu ih ima koliko znam, ak ih tko vidi još negdje nek viče :D

tropical
07.01.2009., 13:58
"kvazi muzika" ?

ovaj dio što se odnosi na moj post- pisala sam kvaziklasika jer ono od chicca zaista to i pušta. nije klasika, nije uopće ugodnog zvuka i baš tu skladbu mrcvari. original u izvedbi jednog simfonijskog orkestra bi bio sasvim druga priča. tiny love nemamo pa nemam uvid u to kakve je kvalitete taj zvuk i kao što sam već rekla, žao mi je što ga nemamo

Dancica
07.01.2009., 13:58
imam neke njihove igracke i super su mi...
takoder i shelcore ima super igracaka, mi imamo njihovu loptu koja svijetli i svira - puno bolja od chiccove :)

Lali Puna
07.01.2009., 13:59
"kvazi muzika" ?

mislim da ni bach ni mozart nisu skladali za mobile i babygymove :ne zna:
da, s razlogom stavljaju klasiku, ne bih ja imala niš protiv da svira klasika, al u toj mobil izvedbi je kvazi klasika. nek je bebi to super, al ne mora i meni bit. meni je koma.
to je k'o van gogh na podmetačima za čaše. kič.

tropical
07.01.2009., 14:01
mi imamo tiny love mobil i super mi je, jos uvijek nam je aktualan a malac ima vec 9mjeseci :)
neki dan sam vidila jednu igracku koju bi mu definitivno kupila da sam ranije naisla na nju :cerek:
http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=25&state=toyTypeId=0@elementId=1@ageId=0

e to je hit otkad nam je djed mraz to pod bor donio! iako imam jednu zamjerku i to većini muzičkih igračaka (različitih proizvođača), ne konkretno ovoj- puno njih ima 'o suzanna' kaubojsku nasnimljenu.. kao da se dogovaraju i kao da nema drugih melodijica

Tatsha
07.01.2009., 14:09
imam neke njihove igracke i super su mi...
takoder i shelcore ima super igracaka, mi imamo njihovu loptu koja svijetli i svira - puno bolja od chiccove :)
gdje si ih kupovala- playgro i te shelcore?

disident
07.01.2009., 15:01
super je, ali ga u os nisam vidjela

jesi možda pitala da ti naruče?mislim da im roba stiže petkom pa ono...možda mogu i to dopremiti iz zg?

Tatsha
07.01.2009., 15:42
nisam, al idem danas, pa mogu vidjeti, ali nema ga na njihovoj stranici