PDA

View Full Version : Iscjedak u trudnoći

stranice : 1 [2] 3 4

djura19
25.10.2009., 22:35
evo da se javim,ja sam trudna 30tj i već nekoliko tjedana mi curi iscjedak,gusti,bjeli,niti smrdi niti miriši,ali on je tu.slala me gin na pretrage sve i svašta,sve je ok,veli da to tako mora biti.beba je dobro,a ja stalno nosim dnevne uloške,i dokle god me ništa ne boli,ne brinem,prije sam se brinila zbog iscjedka sad više ne.

ja sam ti maltene cijelu trudnocu imala iscjedak. uzas, a bas sam se bila veselila sto bar u trudnoci necu imat. to ti je sve normalno. meni je moja gin davala vaginalete

igam
30.10.2009., 10:04
Dakle, 14 tjedana sam trudna i od pocetka trudnoce imam svakodnevno bijeli iscjedak. Moj gin. kaze da je to normalno. Ja mu vjerujem, naravno.
Nego, jucer sam kada sam se brisala nakon piskenja (:)) , osim bijelog iscjetka, vidjela i malu smedju tockicu, bas smedju, ne krem ili nesto... Malo sam paranoicna pa me zanima jel to normalno ili se trebam brinuti?
Radi se o jednoj tockici, vise kao malo sluzi od 2 mm, kao zilica u bijelom iscjetku.... :ne zna:

P.S.Sorry ako sam trebala negdje drugdje staviti pitanje......

Laura-L
30.10.2009., 10:09
Dakle, 14 tjedana sam trudna i od pocetka trudnoce imam svakodnevno bijeli iscjedak. Moj gin. kaze da je to normalno. Ja mu vjerujem, naravno.
Nego, jucer sam kada sam se brisala nakon piskenja (:)) , osim bijelog iscjetka, vidjela i malu smedju tockicu, bas smedju, ne krem ili nesto... Malo sam paranoicna pa me zanima jel to normalno ili se trebam brinuti?
Radi se o jednoj tockici, vise kao malo sluzi od 2 mm, kao zilica u bijelom iscjetku.... :ne zna:

P.S.Sorry ako sam trebala negdje drugdje staviti pitanje......

Ako se ne pojavljuje više, moguće da je ostatak od prije, jer znam da se može imati lažna M. A meni je u drugoj T u vrijeme kad sam trebala dobit M, isto bilo par puta smeđe, uglavnom više od točkice i sve je bilo ok i T i porod.

igam
30.10.2009., 10:14
bez obzira sto do sada nisam imala nista? Mislim, nemam pojma kada bih trebala dobiti mengu da nisam trudna, posto nsiam imala nikakvih znakova prije mjesec ili dva.... To me i jeste zbunilo, sto se sad najednom iz cistog mira to pojavilo. I danas se stalno brisuckam i gledam i nema nista, cisto ko suza...
Uf...

Laura-L
30.10.2009., 10:22
bez obzira sto do sada nisam imala nista? Mislim, nemam pojma kada bih trebala dobiti mengu da nisam trudna, posto nsiam imala nikakvih znakova prije mjesec ili dva.... To me i jeste zbunilo, sto se sad najednom iz cistog mira to pojavilo. I danas se stalno brisuckam i gledam i nema nista, cisto ko suza...
Uf...

Ma ne brini, osim ako se pojavi još javi se, vidi mene kako to fino kažem a i ja ti isto provjeravam stalno čim me nešto muči. Moja je sestra s prvom T pred sam kraj ugledala krv, prepala se za poludit, odmah otišla na pregled, kad tamo samo pukao mali kapilar :cerek:

igam
30.10.2009., 10:28
Ma ne brini, osim ako se pojavi još javi se, vidi mene kako to fino kažem a i ja ti isto provjeravam stalno čim me nešto muči. Moja je sestra s prvom T pred sam kraj ugledala krv, prepala se za poludit, odmah otišla na pregled, kad tamo samo pukao mali kapilar :cerek:

E vise je tako izgledalo, ko neka mala kapilarica sitno sitno... Joj, hvala ti na odgovoru... Ja cu danas jos strazariti i pratiti sta se dogadja, pa ako bude stagod, idem... a je***e, sutra subota.... A nista, u ponedjeljak na pregled! :)

marlena13
16.12.2009., 14:19
Bok cure ja sam nova ovdje.
U komi sam totalnoj jer vec više od godinu dana pokušavamo zatrudniti,i sada mi trenutno kasni 10 dana i nadam se da sam trudna,Međutim brinem se jako jer sam danas na toaletnom papiru primjetila smeđi iscjedak , nešto slicno onome kada vam je menga na samom kraju pa onda ono zadnje što iscuri.
Tu i tamo me blago probode u lijevom jajniku,sise me bole za poluditi.Do jucer sam bila napuhnuta sad više nisam toliko.
Ali one i dalje bole. :confused: Zvala sam ginicku i narucila se za sutra hitno ,test nisam radila jer kad god sam ga napravila do sada bio je negativan i rekla sam kako nikad više u životu necu kupiti test za trudnocu.
Boim se da cu se razocarati i ovaj puta.Inace menge su mi ili svakih 28 ili 31 dan.Zadnja menga je bila 11.11.
Nemam nikakve druge simptome osim bolnih sikica i izostanka menge.:ne zna:
Par dana sam imala između žutog i kremastog iscjetka,i totalno prozirni kao za vrijeme plodnih dana.Jajnici su mi ok bez cista,kontrolirala ih nedavno i nalaz skroz uredan

Laura-L
16.12.2009., 14:34
U komi sam totalnoj jer vec više od godinu dana pokušavamo zatrudniti,i sada mi trenutno kasni 10 dana i nadam se da sam trudna,Međutim brinem se jako jer sam danas na toaletnom papiru primjetila smeđi iscjedak , nešto slicno onome kada vam je menga na samom kraju pa onda ono zadnje što iscuri.
Tu i tamo me blago probode u lijevom jajniku,sise me bole za poluditi.Do jucer sam bila napuhnuta sad više nisam toliko.
Ali one i dalje bole. :confused: Zvala sam ginicku i narucila se za sutra hitno ,test nisam radila jer kad god sam ga napravila do sada bio je negativan i rekla sam kako nikad više u životu necu kupiti test za trudnocu.
Boim se da cu se razocarati i ovaj puta.Inace menge su mi ili svakih 28 ili 31 dan.Zadnja menga je bila 11.11.
Par dana sam imala između žutog i kremastog iscjetka,i totalno prozirni kao za vrijeme plodnih dana.Jajnici su mi ok bez cista,kontrolirala ih nedavno i nalaz skroz uredan

A da ipak uradiš test??? Ako ne možeš izdržat do sutra...

nordea
16.12.2009., 17:04

Vidim da dugo pokusavate i ocito da si se dosta puta razocarala ali najbolje ces rezultate postici ako se prije svega opustis. Dzaba ti sve ako se ne opustis.
Otidji kupi test, clear blue moze uvijek dati rezultate-jest da je skup, ali ce ti u ovom slucaju odmah kazati jesi li ili nisi trudna. Sto se tice smedjeg iscjedka, ah, mnogima mnogima se desava to u pocetku trudnoce. ja sam, naprimjer, dobila krvarenje otprilike u isto vrijeme kad bi trebalo da dobijem menstruaciju, a ustvari sam bila trudna. Prema tome, udahni-izdahni, opusti se, popiski na clear blue da mozes fino sacekati jutro.

marlena13
17.12.2009., 09:16
hej curke.
Eto došlo je jutro napokon,izludila sam nocas,budila se non stop i imala nocne more kako sam dobila mengu.
Bila sam kod ginicke.Rekla je da cemo pretpostaviti da sam trudna i po njenoj procjeni sam trudna 5+1 valjda pet tjedana i jedan dan.Poslala me na vađenje krvi sutra ujutro.I dala mi je UTROGESTAN da ga vaginalno primjenjujem .
Nadam se da ce sve biti ok :top: molim Boga da je tako :s:s

Laura-L
17.12.2009., 09:23
hej curke.
Eto došlo je jutro napokon,izludila sam nocas,budila se non stop i imala nocne more kako sam dobila mengu.
Bila sam kod ginicke.Rekla je da cemo pretpostaviti da sam trudna i po njenoj procjeni sam trudna 5+1 valjda pet tjedana i jedan dan.Poslala me na vađenje krvi sutra ujutro.I dala mi je UTROGESTAN da ga vaginalno primjenjujem .

Drago mi je da je tako. Želim ti sreću...

mirjana22
17.12.2009., 10:11
hej curke.

draga čestitam ti od srca i sve će bit ok...

marlena13
18.12.2009., 13:49
Curke TRUNA SAM :rofl::rofl::eek::) konacno,kako sam dugo cekala da mi se ostvari ta velika želja
Nadam se da ce sve biti ok,danas sam vadila krv i zamolila sestru da nalaz bude danas gotov i napravili ga do 12
I odnjela brzo nalaz kod ginicke i ona kaže o lijepo se to primilo.
I narucila me na prvi ultrazvuk iduci tjedan

Laura-L
18.12.2009., 13:54
Curke TRUNA SAM :rofl::rofl::eek::) konacno,kako sam dugo cekala da mi se ostvari ta velika želja
Nadam se da ce sve biti ok,danas sam vadila krv i zamolila sestru da nalaz bude danas gotov i napravili ga do 12

http://i287.photobucket.com/albums/ll149/glittergn/congratulations/909008zjlg6nboev.gif

annaaa
18.12.2009., 14:43

ajme, čestitam!!!! stvarno ste dugo čekali. uživaj sada i pazite se :cerek:

marlena13
18.12.2009., 17:15
:grli: hvala Vam curke na ,moj dragi mužic i ja smo presretni :rock:
Sve Vi koje još niste uspjele ne gubite nadu.Eto ja sam vec bila na rubu sloma i odlucila piti kontracepciske,jer sam cula da se nakon njih brzo ostaje trudan,pa reko probati cu.
Ali je dragi Bog rekao , e neceš.
I ja ih vec kupila eno stoje mi u torbi,i saznam predivnu vijest.
Jako sam sretna. Za sve postoji vrijeme i razlog
Pa tako i meni :rofl::rofl:
Volim Vas sve :D:mig:

leptirić
19.01.2010., 22:37
ćao curke ja sam nova prvi put vam pišem...molim vas da mi napišete šta mislite....ja i moj sada suprug smo bili u vezi 7 godina vjenčali smo se prošle godne ...tek smo počeli prošli mjesec raditi na bebi,ali s prve se očito nije primilo.sad sam trebala dobit stvari ali su mi došle par dana prije ali imam gusto smeđe iscijedak kao da imam ali nije to to...i to traje već drugi dan,boli me strašno .inače imam bolne mjesečnice pa sam pila ketonale !!!jučer sam ih popila pa me danas želudac boli ali mi uopće ne pomaže...molim vas jeli ko imao takav slučaj .....jeli stvarno moguće da bi mogla bit trudna i imat ovako nešto....

Renata
21.01.2010., 07:10
kak ste na temi o iscjetku došle do problema sa začećem i očekivanjem trudnoće? to je totalno offtopic.

što se iscjetka tiče, sve ga imamo - u trudnoći posebno. meni je doktor objasnio da se tako beba štiti od od bakterija izvana - iscjedak sprečava da nešto loše ne uđe unutra.

Enid
27.01.2010., 08:22
Cure, ja u 26. tj. i u zadnja dva dana imam pojačani iscjedak bez mirisa i boje. Al baš curka u mlazovima i to tak da i na trenirku pređe. Brine me to, jel može plodna voda istjecati?

Laura-L
27.01.2010., 08:43
Cure, ja u 26. tj. i u zadnja dva dana imam pojačani iscjedak bez mirisa i boje. Al baš curka u mlazovima i to tak da i na trenirku pređe. Brine me to, jel može plodna voda istjecati?

Kažu da je plodna voda bez boje i mirisa, ja nemam pojma kako to bude s obzirom da su mi bušili vodenjak u bolnica pred porod i isteklo je u mlazu i nekako brzo. Da sam na tvom mjestu otišla bih gin-u i provjerila stanje. Nadam se da će ti biti sve u redu i da te nisam uplašila.

annaaa
27.01.2010., 09:21

moj ti je savjet da nazoveš svog ginekologa za mišljenje što prije pa ćeš vidjet što će reći. može biti plodna voda, ali i ne mora, no bolje provjeri da si sigurna.

rea0024
14.03.2010., 12:31
imam smeđkasti iscjedak praktički od kad je bila implantacija odnosno imala sam šest dana impantacijsko krvarenje, i od tada se skoro svaki ili bar svaki drugi dan pojavljuje taj uznemirujući iscjedak, nije uvijek iste boje - od svijetlo žutog do smeđeg, kad sam bila kod doc nije mi ništa konkretno iskomentirala, samo da ako bi slučajno krvarila da joj se odma javim ili da idem na hitnu, ne krvarim hvala bogu, ali sam svejedno užasno uznemirena zbog toga, čitala sam da se pojavljuje kod žena koje imaju hematom ili u vrijeme kad bi trebale dobiti menstruaciju,a neki ga jednostavno imaju i traje do kraja prvog tromjesječja, kod mene je konstantno već danima.... ide mi na živce i brinem se..nadam se bez razloga... :ne zna:

cvijetić
14.03.2010., 13:20
imam smeđkasti iscjedak praktički od kad je bila implantacija odnosno imala sam šest dana impantacijsko krvarenje, i od tada se skoro svaki ili bar svaki drugi dan pojavljuje taj uznemirujući iscjedak, nije uvijek iste boje - od svijetlo žutog do smeđeg,

kako ti je položena posteljica? ja sam imala hematom, ali sad tjednima imam taj smećkasti iscjedak radi niske posteljice. upućena sam na mirovanje i dobila sam utrogestane

rea0024
14.03.2010., 13:30
iskreno nemam pojma, evo mi još jedno pitanje za nju :) bila sam do sad samo na jednom pregledu, i doc mi to nije ništa spominjala, u čet idem opet,,, iako mi doc nije rekla nastojim mirovati i odmarati što više, ne raditi ništa teško, dizati i tako to....

marta26
14.03.2010., 13:35
rea, da li uzimas utrogestane?ja sam imala mrvicu iscjedak i mal krvavoga samo jedan dan, pa sam do 12 tj u strogom mirovanju. preksutra punim tih famoznih 12 tj, a imala sam hematom koji je otisao jos u 7 tj.koliko si t?

marela23
14.03.2010., 13:55
rea, da li uzimas utrogestane?ja sam imala mrvicu iscjedak i mal krvavoga samo jedan dan, pa sam do 12 tj u strogom mirovanju. preksutra punim tih famoznih 12 tj, a imala sam hematom koji je otisao jos u 7 tj.koliko si t?

marta26 kako je to brzo proslo....ne mogu vjerovat...nadam se da ce i meni....

marta26
14.03.2010., 13:58
ma meni je proletilo, nevjerovatno! hoce draga, sigurno, samo laganini i utrice. ja sam tako dva mjeseca i naravno da se isplatilo, a znala sam da cu morati, bilo mi je tesko na momente, kaj ne mrem van, al vrijeme mi je islo u prilog, zato cu sad nadam se uzivati u proljecu i ljetu:)

rea0024
14.03.2010., 14:07

ne, dala mi je samo folacin, još sam ju pitala dal trebam još nešto i kaže da za sada ne da je sve super,, po ZM 8tj ali računamo 6 jer je po uzv-u 2tj manje,bar je tak bilo zadnji put... sad više neznam šta da mislim, zovem ju opet sutra ujutro..:ne zna::ne zna::(

marta26
14.03.2010., 14:25
ne znam, ja sam si sama stavila utrice taj dan kad sam procurila i legla u krevet, dosta sam toga znala jer sam bila u tri ivf, pa sam ih i imala doma od proslog postupka. dr mi je rekao da sam super napravila, od tada do danas stavljam 3 puta po 2, ajd dobro danas sam 2 manje. ak jos curkas, zovni ju pa ju pitaj za to. moja ginicka obozava te utrice, kaze da su mrak za trudnocu

...zara...
14.03.2010., 15:08
ne znam, ja sam si sama stavila utrice taj dan kad sam procurila i legla u krevet, dosta sam toga znala jer sam bila u tri ivf, pa sam ih i imala doma od proslog postupka. dr mi je rekao da sam super napravila, od tada do danas stavljam 3 puta po 2, ajd dobro danas sam 2 manje. ak jos curkas, zovni ju pa ju pitaj za to. moja ginicka obozava te utrice, kaze da su mrak za trudnocu

imam pitanje....daj mi molim te reci što je to "utrice" i za što se koristi?hvala

marta26
14.03.2010., 15:10
utrici-utrogestan, progesteron, hormon koji se jos zove "cuvar" trudnoce, daje se kod ivf-a i prijetecih spontanih, kad ima iscjedaka ili krvarenja.

...zara...
14.03.2010., 15:13
utrici-utrogestan, progesteron, hormon koji se jos zove "cuvar" trudnoce, daje se kod ivf-a i prijetecih spontanih, kad ima iscjedaka ili krvarenja.

ja sam imala smeđi iscjedak u jednom navratu i prepisala mi je duphaston..3 puta na dan..iscjedak se nije ponavljo....znaš li dali je to nešto slično tvojim tabletama..

marta26
14.03.2010., 15:22
nisam sigurna sto je to, po guglanju vidim da ima progesterona, pa je ocito isto. utrogestani se mogu piti ili stavljati vaginalno

housewife
14.03.2010., 15:51
Meni se taj smećkasti iscjedak, povremeno tamni, počeo javljati od 6. tjedna, većinom ujutro i navečer. Sad sam 7+2 i još ga povremeno bude. Nisam još bila na pregledu, brijem da je sve ok.:) Krvi nikad nije bilo. Trbuh me još uvijek boli kao na početku tako da se neću zamarati previše..

marta26
14.03.2010., 16:22
ma nemas nista od zamaranja, dobro razmisljas. kad planiras na pregled? super si mi kaj si tak dugo izdrzala da ne odes na pregled:) sad bi ti se vec srceko culo na pregledu:cerek:

cvijetić
14.03.2010., 16:44
ja sam imala smeđi iscjedak u jednom navratu i prepisala mi je duphaston..3 puta na dan..iscjedak se nije ponavljo....znaš li dali je to nešto slično tvojim tabletama..

duphasston i utrogestan nije isto....
kad mi se hematom izlio i kad sam jako krvarila dali su mi duphastone. pila sam ih 3-4 dana i onda mi je gin rekao da s njima prestanem i prebacim se na utrogestane. ušla sam u 15-i tj i još ih koristim

marta26
14.03.2010., 17:07
a sta je onda duphaston? za sta sluzi?

rea0024
14.03.2010., 17:27
housewife slažem se s tobom ne smijemo se previše zamarati, ali pošto puno vremena provedem za kompom previše guglam pa previše toga i pročitam onda si počnem svašta zamišljati i brinuti se, jer stvarno imam super ginićku i mislim da bi mi rekla da moram na nešto posebno pripaziti... zaključak je da se moram podhitno maknuti od guglanja jer stvara još veću zabrinutost :lol:

vista
14.03.2010., 17:28
ja sam krvarila nešto u 6-om tjednu i kao terapiju dobila duphaston. pila sam ga sve do 16-tog tjedna 3x dnevno. gin mi je rekao da je riječ o hormonima, i da se sad duphaston pije umjesto utrogestana. svakako, rekao mi je, da ukoliko i nema potrebe za tom količinom, da je ona u trudnoći kao bacit šaku soli u more.

inače, čitala sam da se koristi za svašta: od uspostavljanja ciklusa pa do čuvanja trudnoće.

rea0024
14.03.2010., 17:31
a sta je onda duphaston? za sta sluzi?

kolko sam ja skužila isto za očuvanje trudnoće - kod mogućih pobačaja, zbog manjka progesterona...

housewife
14.03.2010., 17:48
Marta26, sutra ću zvati Vili pa se probat dogovorit za pregled prijepodne, inače mi ne odgovara, ali popodne imaju termin tek 24.,29. Nadam se da će se srčeko čuti, zato još i nisam bila na pregledu jer mi se lani dogodio spontani, bila na pregledu pa morala za tjedan dana zbog čekanja otkucaja koje nisam dočekala..:( Rea0024, nemoj previše googlat, i ja sam sklona tome, ali suzdržavam se. Kako bude bit će, na neke stvari ipak ne možemo utjecati, sve je u Božjim rukama.

cvijetić
15.03.2010., 08:30
utrogestan je progesteron a duphaston je didrogesteron

Lepa26
15.03.2010., 08:45
Ja sam duphaston pila od 10 do 19 tjedna zbog bolova i mogućeg pobačaja; 2*2 dnevno....utriće nikad...:ne zna:

lotus_flower
15.03.2010., 10:44
utrogestan je progesteron a duphaston je didrogesteron

:nono: I jedno i drugo su didrogesteron, tj sintetički progesteron.

...zara...
15.03.2010., 11:50

dakle da zaključimo....to je isto....možda je razlika u proizvođaču pa time i u imenu.....ali sve u svemu koliko sam skužila nije to ništa loše i može samo pomoći....:top:

lotus_flower
15.03.2010., 12:01
dakle da zaključimo....to je isto....možda je razlika u proizvođaču pa time i u imenu.....ali sve u svemu koliko sam skužila nije to ništa loše i može samo pomoći....:top:

sve je to isto. duphaston=dabroston=utrogestan
samo je razlika u proizvođaču, načinu doziranja i uzimanja.
sve je to sintetički progesteron i daje se kod manjka progesterona (da uskladi menstr. ciklus, produži lutealnu fazu), kod prijetećeg spontanog (npr zbog hematoma, da zadeblja stijenku maternice) itd.
Ja sam duphaston pila 6 mj zbog skraćenog ciklusa i još 20tj 2x2 zbog hematoma. Jedina nuspojava je bila što sam bila dosta žedna dok sam ga uzimala, ali inače ništa. E da i ten mi se pročistio, nikad čistiji nije bio :top:

cvijetić
15.03.2010., 12:02

lotus, zašto mi mašeš prstom? :confused:
imam kutiju jednog i drugog ispred sebe.
na duphastonu piše dydrogesteronum , a na utrogestanu progesteronum.znači napisala sam istinu.:mig:
nisam rekla ni da je isto ni da je različito!
moja pretpostavka je da postoji sitna razlika jer bi inače pisalo isto... ali to je samo pretpostavke:ne zna:

...zara...
15.03.2010., 12:08
sve je to isto. duphaston=dabroston=utrogestan
samo je razlika u proizvođaču, načinu doziranja i uzimanja.
sve je to sintetički progesteron i daje se kod manjka progesterona (da uskladi menstr. ciklus, produži lutealnu fazu), kod prijetećeg spontanog (npr zbog hematoma, da zadeblja stijenku maternice) itd.
Ja sam duphaston pila 6 mj zbog skraćenog ciklusa i još 20tj 2x2 zbog hematoma. Jedina nuspojava je bila što sam bila dosta žedna dok sam ga uzimala, ali inače ništa. E da i ten mi se pročistio, nikad čistiji nije bio :top:

jupi za ten...ja imam problema sa tenom pa se možda i meni popravi :top: a što se tiče žeđi to je istina.....i ja sam stalno žedna a to sam pridodala trudnoći ali znači to su ipak tablete...nema veze,samo da sve bude u redu :cerek:

lotus_flower
15.03.2010., 12:09
lotus, zašto mi mašeš prstom? :confused:

:confused:
pa to je legitimni smajlić. što ti ne bi mahala ako smatram da si u krivu. :ne zna:

imam kutiju jednog i drugog ispred sebe.
na duphastonu piše dydrogesteronum , a na utrogestanu progesteronum.znači napisala sam istinu.:mig:
nisam rekla ni da je isto ni da je različito!
moja pretpostavka je da postoji sitna razlika jer bi inače pisalo isto... ali to je samo pretpostavke:ne zna:

tvoj odgovor je implicirao da se radi o različitim stvarima. a ne radi se.
i jedno i drugo je identični sintetički hormon. način deklariranja podliježe farmaceutskim pravilnicima i ne bi htjela ulaziti u to jer mi to nije struka. ali ista stvar je recimo sa ibuprofenom. Belupo ga kao takvog deklarira, dok ga konkurentska farmaceutska kuća deklarira kao izobutilpropanfenolsku kiselinu.

Hoću samo reći da nije dobro tako pretpostavljati jer se šire dezinformacije i panika nepotrebno...mislim da je curama sa iscjecima i hematomima dosta što se time moraju baviti, a ne još zašto joj je jedan ginekolog dao dabrostone, a drugi duphastone.

...zara...
15.03.2010., 12:13
pa to je legitimni smajlić. što ti ne bi mahala ako smatram da si u krivu. :ne zna:

tvoj odgovor je implicirao da se radi o različitim stvarima. a ne radi se.
i jedno i drugo je identični sintetički hormon. način deklariranja podliježe farmaceutskim pravilnicima i ne bi htjela ulaziti u to jer mi to nije struka. ali ista stvar je recimo sa ibuprofenom. Belupo ga kao takvog deklarira, dok ga konkurentska farmaceutska kuća deklarira kao izobutilpropanfenolsku kiselinu.

Hoću samo reći da nije dobro tako pretpostavljati jer se šire dezinformacije i panika nepotrebno...mislim da je curama sa iscjecima i hematomima dosta što se time moraju baviti, a ne još zašto joj je jedan ginekolog dao dabrostone, a drugi duphastone.

slažem se u potpunosti i hvala ti na objašnjenju......sad sam mirnija....:mig:

cvijetić
15.03.2010., 12:17
:

nije mi bila namjera ikome paniku stvoriti niti sam igdje pretpostavila da se radi o različitim niti istim stvarima, niti sam implicirala da netko troši krivi lijek!:confused:
čak sam i napisala da sam koristila tj koristim i jedno i drugo.
i vidiš sama moram mirovati strogo ali me zanimala razlika jednog i drugog. jedino što sam našla je neka razlika u stukturi
"Didrogesteron je retroprogesteron, čija se struktura razlikuje od progesterona prije svega drugačijom stereokemijom prstena A", ali se koriste za iste slučajeve.

...zara...
15.03.2010., 12:21
nije mi bila namjera ikome paniku stvoriti niti sam igdje pretpostavila da se radi o različitim niti istim stvarima, niti sam implicirala da netko troši krivi lijek!:confused:
i vidiš sama moram mirovati strogo ali me zanimala razlika jednog i drugog. jedino što sam našla je neka razlika u stukturi
"Didrogesteron je retroprogesteron, čija se struktura razlikuje od progesterona prije svega drugačijom stereokemijom prstena A", ali se koriste za iste slučajeve.

ma joj naravno da nisi ništa loše mislila niti sam ja to tako shvatila.....i hvala i tebi na trudu što si išla i uspoređivati :top: :cerek: do kada moraš mirovati....

cvijetić
15.03.2010., 12:27
ma joj naravno da nisi ništa loše mislila niti sam ja to tako shvatila.....i hvala i tebi na trudu što si išla i uspoređivati :top: :cerek: do kada moraš mirovati....

ne znam, nažalost...
iscjedio mi se hematom početkom 11 tj. sad sam pri kraju 15og i ležim i dalje jer se iscjedak nastavio radi spuštene posteljice ( za koju dr.očekuje da će se dignuti). za tjedan imam kontrolu pa ćemo vidjet ima li pomaka

lotus_flower
15.03.2010., 12:31

ma znam da nisi imala loše namjere, ali sam polazila od sebe i svog iskustva. :mig:
meni kad je gin dao duphastone, sva sam bila u čudu i nisam kužila kako svim curama gin daju utrogestane (posebno onim koje su teže zatrudnjivale, u što sam i sama spadala) a baš meni on da nešto šesnaesto :confused::confused:
I onda sam krenula kopati i kopati i naučila da je to isto s*anje, drugo pakovanje. A i svi znamo da većina dr od svih tih farmaceutskih kompanija dobivaju poklone, bonuse i sl pa od tud neki pripišu ovo, neki ono, a u biti je isto.

btw, ovo što si našla je usporedba sintetičkog i prirodnog progesterona. Iako nije nemoguće, prirodne hormone je ipak teško izolirati i oni su tada većinom životinjskog porijekla.
Meni frendica (koja je ono totalno vegan i pro-nature, protiv ikakve kemije i sl) je uspjela naći prirodne hormone (zbrčkani joj ciklusi) ali to je skupo kao sam vrag i teško za naći, moraš vani naručivati i sl...

...zara...
15.03.2010., 12:33
a bemu miša.....ma ne sekiraj se možda ti na kontroli doktorica ukine mirovanje.....a kad su ti vidjeli hematom.....meni je dok. prepisala te tablete radi malo smeđeg iscjetka u jednom trenu na prvom pregledu koji je bio kad sam i saznala da sam trudna i to prošli tjedan...slijedeći pregled mi je 02.04

cvijetić
15.03.2010., 12:43
na prvoj kontroli hematoma nije bilo ili nije primjećen:ne zna:, samo sam jedno jutro na wc strašno prokrvarila i puno svačeg je ispalo iz mene da sam bila uvjerena da je otišla i beba.
srećom nije i krvarenje je prestalo kroz par dana ali se nastavio smeđi isjedak radi niske posteljice. obzirom da ga još uvijek imam iako manje očekujem da će me ostaviti još u krevetu do kontole krajem 4 mj.
a onda optimistično vjerujem da ću moći bar u šetnju:)

...zara...
15.03.2010., 12:48
ma čim ga je manje vjerovatno ti se i stanje poboljšalo...tako da se raduj šetnjicama po prvim zrakama proljetnog sunca...!!!držim fige za to....

cvijetić
15.03.2010., 14:38
lotus,
gledajući kutije još sam nešto primjetila...(nemoj me zatući:D)
utrogestan- jedna kapsula sadrži 100 mg progesterona
duphaston- jedna tabl. sadrži 10 mg didrogesterona
a oboje se jednako doziraju, svakih 8 sati 1-2 kom:confused:
baš ću na sl. kontoli pitat dr-a

lotus_flower
15.03.2010., 20:12
lotus,
gledajući kutije još sam nešto primjetila...(nemoj me zatući:D)
utrogestan- jedna kapsula sadrži 100 mg progesterona
duphaston- jedna tabl. sadrži 10 mg didrogesterona
a oboje se jednako doziraju, svakih 8 sati 1-2 kom:confused:
baš ću na sl. kontoli pitat dr-a

ma što bi te zatukla :D
pitaj, svakako dr najbolje zna.
razlika u doziranju može biti i zbog načina primjene (vaginalno vs oralno) i sl :)
inače, ovo sam sad našla od dr Harni u vezi Utrogestana (dr Harni odgovara na upit o Utrogestanima, vezano za IVF):

"Utrogestan kapsule mozete uzimati kako oralno tako i vaginalno, no ogromna je razlika u metabolizmu didrogesterona (aktivni sastojak Utrogestana) nakon oralnog u odnosu na vaginalno uzimanje."

zadnji post: http://www.poliklinika-harni.hr/cgi-bin/forum/topic.asp?cat_id=4&FORUM_ID=6&TOPIC_ID=24&Topic_Title=IVF+-+utrogestan&Forum_Title=Ginekolo%9Aka+endokrinologija+i+neplod nost

:)

cvijetić
16.03.2010., 07:44
Lotus, to sam i ja pročitala, ali baš sam zato zbunjena još više.:confused:
Utrogestan se znači bolje i brže apsorbira ako se primjenjuje vaginalno i ima 100mg, a duphaston koji ide oralno ima 10 mg istog hormona:ne zna:
kad ispitam dr-a javit ću...

ena_25
25.03.2010., 15:04
joj cure pomoć molim....ne znam jel ovo menga ili šta!!!Kao što sam rekla 2 testa su pozitivna a sad imam smeđu krv al baš smeđu.inače kod svake menge pojavila bi mi se baš crvena krv...joj!!!!!!Kakva su vaša iskustva?:(:tuzni:

MalaLola
25.03.2010., 15:20
ena idi kod ginekologa koji ce ti vjerojatno dati utrogestan ili neki sl. lijek koji ces piti ili stavljati dolje. Puno zena na pocetku trudnoce ima smedji iscjedak, sto obicno upucuje na manjak progesterona, hormona koji cuva trudnocu. Nista strasno, samo odi kod gina da ti da taj lijek..

ena_25
25.03.2010., 15:32
Hvala Mala Lola:)

najmanja
25.03.2010., 16:39
joj cure pomoć molim....ne znam jel ovo menga ili šta!!!Kao što sam rekla 2 testa su pozitivna a sad imam smeđu krv al baš smeđu.inače kod svake menge pojavila bi mi se baš crvena krv...joj!!!!!!Kakva su vaša iskustva?:(:tuzni:

Nemoj se s tim zezati, brzo kod ginekologa bilo kojeg boljeg (preporučam ti ako si u Zagrebu polikliniku Vili). Neznam u kojem si tjednu tj. da li se vidi plod, ako ne , vidjet će se makar gestacijska v. Vjerojatno će ti dati pojačanu dozu utrogestana 3x2 vaginalno i strogo mirovanje. Meni ni to nije pomoglo pa sam dobivala Proluton depo injekcije od kojih je krvarenje prestalo, a kasnije sam do 14 tjedna koristila utrogestane.

cvijetić
25.03.2010., 16:47
Ena, svakako odi ginekologu, ali obzirom da spominješ vrijeme menstruacije moglo bi biti i implantacijsko krvarenje

princess22
25.03.2010., 17:37
ena ja sam ti tako imala u subotu i to ujutro punoo na papiru ,noge mi se odsjekle mislila sam gotovo je,a prije toga bio plusic,i popodne malo samo,zvala hitnu rekli mi nista to nije ako se nastavi u pon se javiti svome ginu,u nedjelju je bilo još samo kic mozda svaki 5 put kad bi se obrisaala,i u pon kod gina ja isla da vidim jel sve ok,i kaze nema nista unutra bila izgleda stara krv pa se manifestira u smede tako,ali je dala za svaki slucaj duphaston,zato odi moze te pregledat i vidjeti i po endometriju ako si trudna i dati duphice cisto da sacuva trudnocu

housewife
25.03.2010., 18:48
Ja sam trudna 9 tjedana i danas bila 1. put na pregledu. Smećkasti iscjedak, povremeno jako tamak sam imala od 6. tjedna, malo. Nisam htjela paničarit i jurit ginici, danas sam joj to spomenula, nije ništa komentirala. Moram stavljat utrogestan 2x2.

ena_25
25.03.2010., 19:27
Hvala vam cure puno...Otišla sam vadit betu da vidim jel sve u redu-kad ono ja uopće nisam trudna,a 2 testa su mi pozitivna....Ovo je onda menga majku joj ljubim....:mad:!!!!A tako sam se ponadala....:(:tuzni:

mladenka:))
26.03.2010., 11:48
Hvala vam cure puno...Otišla sam vadit betu da vidim jel sve u redu-kad ono ja uopće nisam trudna,a 2 testa su mi pozitivna....Ovo je onda menga majku joj ljubim....:mad:!!!!A tako sam se ponadala....:(:tuzni:

a daj, pa nemoguće!!! žao mi je :grli:

ena_25
26.03.2010., 11:51
Ja ne znam što da mislim.....Čudno mi sve ovo.....Al eto ja znam da mene moj bebač čeka al očito mu se ne da još doć...:)
Još jednom hvala svima što ste me saslušale i podijelile svoja iskustva sa mnom...prave ste!!!!!:mig:

najmanja
26.03.2010., 16:49
Ja ne znam što da mislim.....Čudno mi sve ovo.....Al eto ja znam da mene moj bebač čeka al očito mu se ne da još doć...:)
Još jednom hvala svima što ste me saslušale i podijelile svoja iskustva sa mnom...prave ste!!!!!:mig:

Doći će sigurno uskoro:)
U međuvremenu provjeri razine hormona (naročito progesterona 21 dc) kako bi u slučaju eventualnog nedostaka počela s utrogestanima već 2-3 dana nakon ovulacije (da se beba bolje primi).

ena_25
26.03.2010., 18:34
Fala Najmanja na savjetu....Bit će riješeno!!!:mig:

tonka27
11.04.2010., 11:41
Ja sam sad 9+4 i od početka imam obilan iscjedak. Baš osjetim da mi je dolje vlažno i svaki put se uplašim i jurim na wc provjeriti.

Uglavnom je bijelo-žućkasti, ali ponekad se zna pojaviti obilna sluz bež boje (onako kao med, ali sluz) koja na gaćicama ostavlja svjetlo smeđu fleku. I ništa me ne svrbi, a za miris ne mogu reći objektivno jer mi mi sve smrdi :D

Jel neka od vas imala takav iscjedak? Ne želim paničarit bezveze i jurit doktoru, a sljedeći pregled mi je sa 11 tjedana pa ne mogu dočekati.

I ja isto imam taj iscjedak već 3-4 dana! A tek mi je 6tjedan.....i malo me i jajnici žicaju, iscjedak nema mirisa niti me nešto svrbi..........Boja mu je žućkasto do svjetlo smeđe baš kao boja meda...........Neznam ni ja šta je to a u dr naručena tek za 5dana!!!!!

abattoir
15.04.2010., 19:54
cure evo mene na 30+ i imam sve jači žućkasto bijeli iscjedak svaki dan, obično nakon piškenja. svaki dan moram stavljati dnevne uloške koliko ga ima. jel to normalno?

16.04.2010., 08:35
cure evo mene na 30+ i imam sve jači žućkasto bijeli iscjedak svaki dan, obično nakon piškenja. svaki dan moram stavljati dnevne uloške koliko ga ima. jel to normalno?

ja imam isto tako...uvijek imam dnevne uloške....

abattoir
16.04.2010., 12:50
meni je u tvojim tjednima bilo iscjedka ali puno manje nego sad, a ni ne znam jel smijem ovako često nositi dnevne uloške (navodno nisu dobri za vaginalnu floru).

ina22
16.04.2010., 13:18
meni je u tvojim tjednima bilo iscjedka ali puno manje nego sad, a ni ne znam jel smijem ovako često nositi dnevne uloške (navodno nisu dobri za vaginalnu floru).

i ja ga imam baš dosta, baš sam se poveselila kad sam temu vidjela :mig: i meni se čini čim više kraju idem da ga ima sve više. Ginići uvijek kažu da je normalno :ne zna: ja stavljam wc papir jer uloške ne podnosim, a i ginići baš ne preporučaju te jednodnevne. Kad nisam bila trudna, cijelo vrijeme sam neko vrijeme nosila te dnevne jer i inače imam jak iscjedak. i jedna ginićka mi je rekla neka odmah prestanem koristiti te uloške i neka trpim par dana tako mokro. Za par dana više skoro ni kapi u cijelom danu :) no u trudnoći mi se pojavilo opet pa sad rješavam wc papirom, stalno ga mijenjam (kad god idem na wc, a u trudnoći je to jako često). mm kaže da bi se više isplatilo da sam radila a ne na bolovanju bila koliko sam wc papira doma potrošila u ovih 8 mjeseci :lol:

Laura-L
16.04.2010., 13:32
i ja ga imam baš dosta, baš sam se poveselila kad sam temu vidjela :mig: i meni se čini čim više kraju idem da ga ima sve više. Ginići uvijek kažu da je normalno :ne zna: ja stavljam wc papir jer uloške ne podnosim, a i ginići baš ne preporučaju te jednodnevne. Kad nisam bila trudna, cijelo vrijeme sam neko vrijeme nosila te dnevne jer i inače imam jak iscjedak. i jedna ginićka mi je rekla neka odmah prestanem koristiti te uloške i neka trpim par dana tako mokro. Za par dana više skoro ni kapi u cijelom danu :) no u trudnoći mi se pojavilo opet pa sad rješavam wc papirom, stalno ga mijenjam (kad god idem na wc, a u trudnoći je to jako često). mm kaže da bi se više isplatilo da sam radila a ne na bolovanju bila koliko sam wc papira doma potrošila u ovih 8 mjeseci :lol:

WC papir ti nije baš sterilan pa da ne bude još i infekcija, moj savjet prepeglane pamučne krpice smotaj na veličinu uloška.

16.04.2010., 14:02

ja stalno koristim dnevne, ne mogu bez njih....ali koristim ih već 10 godina....ne znam koliko su štetni, mislim da meni nisu....:ne zna:

marta26
16.04.2010., 15:17
ja isto dnevne koristim, inace sam stalno, pa prestala, pa samo pred kraj menge, sad non stop u trudnoci, pa stavljam 6 utrogestana dnevno, ja nemrem bez njih nikako! a gore je po meni trpiti mokro, jos si prehladu navuces. zasto opce trpiti bilo sta kad ne moras.

ina22
16.04.2010., 15:40
ja isto dnevne koristim, inace sam stalno, pa prestala, pa samo pred kraj menge, sad non stop u trudnoci, pa stavljam 6 utrogestana dnevno, ja nemrem bez njih nikako! a gore je po meni trpiti mokro, jos si prehladu navuces. zasto opce trpiti bilo sta kad ne moras.

ja sam ispričala moj slučaj gdje su upravo dnevni ulošci bili krivi za taj moj iscjedak, odnosno gljivice... kad sam ih prestala koristiti, i nakon par dana što mi se to sve dolje oporavilo, više ni jednom nisam imala gljivice niti koristila vaginalete.

marta26
16.04.2010., 16:54
hajde super da si to rijesila onda. ja nemam gljivice al znam imati zelenkasti iscjedak, meni je pak poremecena flora od utrogestana, vec sam luda od njih! plimycol vaginalete sve rjesavaju. nisu gljvice tak veliki problem, koliko sam skuzila svaka skoro ih ima u trudnoci i moze biti da dodju od ulozaka jer smo sad skroz osjetljive po tom pitanju dolje. grdo je kad dodje do neke bakterije a kod koje ni nema simptoma, zato cu ja za svai slucaj jos jednom briseve raditi na sredini trudnoce. pa sam valjda ziher. koliko opcenito imam strahova, uzas, a valjda jer sam prvorotka...

twisted.x.siste
16.04.2010., 16:58

ja isto stavljam po 6 utrogestana dnevno i gaće su mi vazda mokre.:ne zna:
nekad nisam ziher jel mi to iscjedak ili mokraća
ali je potpunio bezbojno pa je valjda iscjedak
katastrofa

abattoir
17.04.2010., 21:16
nisam pametna, dal stajat u mokrome ili imat dnevne uloške. pamučne krpice - ajme,,zvuči najzdravije.
meni je prije trudnoće rekla da te dnevne izbjegavam u širokom luku i rekla da izbjegavam slatko i da jedem puno kiselog (ab kulture, acidofili, kiselo zelje itd). jedno vrijeme sam se pridržavala i onda prestala. a sad nosim dnevne i tučem po slatkom ko koza.:rolleyes: fakat sam oglupavila u t.:rolleyes:

extreme
17.04.2010., 21:28
ja ne mogu bez dnevnih- jer mi i s njima gaćice svejedno budu mokre- valjda mjehur sam od sebe popušta :rolleyes:
ne znam šta bi bilo da nemam uložak..al uloške nosim već godinama- i nisam nikad imala nikakvih problema, pa ih ne očekujem ni sad...

al meni su rekli da ne smijem ni tange nositi al ja ih nosim već 10 god. bez prestanka- tak da nemam namjeru ni sad u trudnoći na sebe navlačit obične gaće :D

svesami
18.04.2010., 14:04
meni su dnevni potpuno uništili prirodni okoliš dolje i muku mučim sa iscjetkom.pogotovo u trudnoćama.sad pijem Lactogyn,lgge,stavljam utriće pa zapravo niti neznam kakva mi je situacija. ugl.čim prestanem opet ću preventivno staviti i Vagisane,ma zapravo mi je najbitnije da sam "čista" pred porod.
mijenjam gaće koliko treba,moram si nabaviti negdje još ovih babskih bijelih,one su mi u trudnoći zaaakon!na 95 i peri deri!:)

Lavica02
18.04.2010., 14:59
ja sam tokom ove zadnje trudnoće stalno morala imati uložak ... misliš, ono trudan si i riješio si se uložak na neko vrijeme, a kad ono nosila uloške skoro svih 9 mjeseci ...
u par navrata sam koristila canesten, situacija bi se malo smirila, no nakon tjedan dva ponovo ... jednostavno je to bilo tako ...

ENA82
26.04.2010., 21:47
Pozdrav, ja sam nova. Meni je sad trnutno neki iscjedak kao bijeli-svijetlo smedi...Još ne znam jesam li trudna, imam neke simptome, grceve po stomaku i jedan dan sam jako povračala...ali da li ti isjedci imaju veze sa simptomima trudnoce, jer bih jako voljela da sam trudna, ja i m duze to planiramo...

housewife
02.05.2010., 11:23
Trenutno sam trudna 14+2. Pila sam Klavocine, 10 dana, zbog bakterija u mokraći. Otprilike u vrijeme kad sam ih počela piti javio se malo obilniji žućkasti iscjedak. Jel to može biti kao posljedica antibiotika, tj. zbog upale mjehura? Još uvijek moram stavljati i utrogestane koji ponekad iscure tako da nikako nema kraja dnevnim ulošcima.:rolleyes:

takomlada
02.05.2010., 16:52
danas sam 18+1 i još uvijek imam bijeli gusti iscjedak bez mirisa.
na pregledu sa 12 tjedana sam rekla dr za njega i pitala me pijelm li ikakve lijekove-pijem duphaston
rekla mi je da je to normalno i da je sve ok
e sad, ima li icjedak i njegova količina direktne veze sa duphastonima ili dolazi sam od ebe ne znam
ali znam da su mi gaće non stop mokre, ne stignem namjenjat dnevne uloške

dijana128
02.05.2010., 17:16
Ja imam iscjedak vec godinama,bez dnevnih ulozaka sam ko bez glave.. Otkad sam trudna,nista se nije promijenilo,iscjedak od prvog dana evo do danas,bijeli,sluzav,bez mirisa... Bila kod par dr.na pregledima i nista,sve ok:ne zna:

marta26
02.05.2010., 19:30
a to je sve normalno, pogotovo ak ste briseve radili i bili ok, to vam je potvrda da nije nesto ozbiljno, flora rodnice je cudna kod trudnoce, ja jedva cekam da prestanem s utrogestanima pa se nadam da mi vise nece ni dnevni trebati, jer kad dodje vrucina, najbolje je pamucne gacice i nis vise, a po noci bez gacica:D

kućica
02.05.2010., 20:36
a to je sve normalno, pogotovo ak ste briseve radili i bili ok, to vam je potvrda da nije nesto ozbiljno, flora rodnice je cudna kod trudnoce, ja jedva cekam da prestanem s utrogestanima pa se nadam da mi vise nece ni dnevni trebati, jer kad dodje vrucina, najbolje je pamucne gacice i nis vise, a po noci bez gacica:D

koliko si ti trudna? zakaj si na utrogestanima?
ja sam baš kao u prvoj trudnoći procurila sa smeđim iscjetkom i sad sam na normabelima i utrićima,mirovanje,imam cistu nalik na žuto tijelo na lijevom jajniku,ali nitko nije siguran.sada sam 5+ i nadam se da nebum baš do 12tjedna trebala utriće

takomlada
02.05.2010., 20:46
koliko si ti trudna? zakaj si na utrogestanima?
ja sam baš kao u prvoj trudnoći procurila sa smeđim iscjetkom i sad sam na normabelima i utrićima,mirovanje,imam cistu nalik na žuto tijelo na lijevom jajniku,ali nitko nije siguran.sada sam 5+ i nadam se da nebum baš do 12tjedna trebala utriće

marta je 18+ ako se ne varam
i da trebat ćeh utriće najmanje do 12 tjedna

kućica
02.05.2010., 20:58
marta je 18+ ako se ne varam
i da trebat ćeh utriće najmanje do 12 tjedna

a baš sam se nadala da ovaj put budem izbjegla to,zadnji put sam do 11+2 koristila utriće:(,ma lako za utriće,nego to mirovanje i ovi normabeli koji me nagrogiraju to mi je koma

marta26
02.05.2010., 21:16
jesam, 18+, a moja docica veli da je bolje tak, kao mirna mi je maternica zbog njih, sve je ok, brijem da bi mi trebala u 20 tj vec prestati to propisivati, jer cu izludit, gade mi se! i nisam cula da je netko vise od 12 tj koristio, aj, jesam, al rijetki slucajevi, s tim da kod mene nema nikakvih problema, samo sam imala sitan hematom u 6tj koji je otisao u 7tj. al ajde, sve cu pretrpiti za strucu, kad sam tak tesko dosla do nje.

marinella
03.05.2010., 14:31
ja stalno imam taj iscejdak koda sam mokra i stavljam wc papir koji često mjenjam i od tad od gljivica ni traga a kakvu sam muku mučila s njima na početku radi dnevnih uložaka,ne ponovilo se!! čim sam ih bacila nestalo i gljivica. inače protiv gljivica najbolja je soda bikarbona otpljena u vodi! i vi koje koristitite dnevne uloške a imate gljivice izbacite ih pa vidite hoće li pomoći,ja sam sigurna da hoće!

meow
04.05.2010., 12:29
I ja imam iscjedak i koristim dnevne uloske, ali jaci mi je iscjedak ako idem van (kretanje, jel) pa ako sam samo doma, pokusam biti bez, ali ako idem van, obavezno ga stavim. Po noci sam isto bez. Jako puno dnevnih ulozaka mi ne odgovara i od njih dobijem svrbez, u biti, samo su jedni koji mi pasu, a to je plava Cosmea.. ne moram ni napomenuti da ih ovdje nema, pa nosim zalihu iz Hr :rolleyes: A ako mi ih nestane prije iduceg posjeta (a moglo bi), ima da mi ih neko postom posalje :zubo: I uopce me ne zanima koliko je to glupo ili smjesno... mokrih gaca sigurno necu hodat okolo :amen:

twisted.x.siste
04.05.2010., 17:26
jesam, 18+, a moja docica veli da je bolje tak, kao mirna mi je maternica zbog njih, sve je ok, brijem da bi mi trebala u 20 tj vec prestati to propisivati, jer cu izludit, gade mi se! i nisam cula da je netko vise od 12 tj koristio, aj, jesam, al rijetki slucajevi, s tim da kod mene nema nikakvih problema, samo sam imala sitan hematom u 6tj koji je otisao u 7tj. al ajde, sve cu pretrpiti za strucu, kad sam tak tesko dosla do nje.

Joj Marta ja te razumijem.
Ja ih isto stavljam 6 komada dnevno, vaginalno i već mi je muka od toga.
Kad se tope i cijede van, ona stvar jelte ima tako specifičan miris da mi se želudac okrene svaki put kad skinem gaće.
Da prostite.
Nije neugodan, dapače po čistom miriši, ali ja kad ga osjetim slabo mi je.
Valjda to psiha :rolleyes:

Cetripenula
09.05.2010., 12:18
Ja do jučer ništa od iscjetka, a danas imam kaj vidjeti. Velika, bijela fleka na vešu, ko neki ljepljivi kreč. Nema neugodni miris, al me smeta. Ima koja od vas ženskica neko slično iskustvo dok sutra gina ne pitam?

marta26
09.05.2010., 12:22
pitaj gina, bas me zanima sta ce reci. ja cu pitati svoju kak da raspoznajem iscjedak od plodne vode kad ce trebati curkati, to me zivo zanima.

abattoir
09.05.2010., 12:37
ja stalno imam te iscjetke. većinom su bijelkasti ili vodenasti. marta - nama je patronažna rekla da plodnu vodu prepoznaš po tome što stvarno onda curi, navodno se ne može fulati, da bude toliko da ako si tetru staviš među noge, napunila bi je. a sad..:ne zna:

marta26
09.05.2010., 13:26
onda dobro, nadam se da nece barem prije 38 tj:)

vista
09.05.2010., 22:21
Ja do jučer ništa od iscjetka, a danas imam kaj vidjeti. Velika, bijela fleka na vešu, ko neki ljepljivi kreč. Nema neugodni miris, al me smeta. Ima koja od vas ženskica neko slično iskustvo dok sutra gina ne pitam?

možda candida. pitaj gina, vjerojatno ćeš dobit plymicol.

ninabv
02.06.2010., 22:53
bok svima, trudna sam 17 tjedana, ginekolog mi je zbog upale koju mi je našao još na papi dao vaginalete. stavila sam jednu preksinoć navečer i jučer ujutro u obilnom iscjetku primjetila sam tragove vaginalete ali i KRVI, ONAKO KAO ŽILICE. zvala ja odmah doktora on kaže to vam je od vaginalete nastavite uzimati. ???????molim?????????
zvala ja sve bivše i sadašnje trudnice i nikad nikom nije bilo ništa slično.
sinoć nisam stavila vaginaletu ali pospdne opet ista stvar ali samo što je iscjedak sad skroz proziran jer nema tragova vaginalete ali opet ima krvi. recimo da su 3/4 prozirne 1/4 krvava. e da i iscjedk je nekako sav ljepljiv, neznam kako da to opiše a da ne bude ljigavo...................uglavnom.........kad iscuri vani to tako rastegnuto visi da ga moram obrisati toaletnim papirom jer bi inače pet min mogla čekati da sam....odljepi.
poagajte neznam šta da radim

ddd100
03.06.2010., 09:30
Ulošci svakako nisu dobri ni inače a pogotovo u trudnoći, mislim na Always i slične.
Ali postoje higijenski samo od vate, bez ikakvih posebnih materijala i kemikalija. Baš su onako udobni i topli..jedino što su malo veči :)

BoniZG
03.06.2010., 14:05
bok svima, trudna sam 17 tjedana, ginekolog mi je zbog upale koju mi je našao još na papi dao vaginalete. stavila sam jednu preksinoć navečer i jučer ujutro u obilnom iscjetku primjetila sam tragove vaginalete ali i KRVI, ONAKO KAO ŽILICE. zvala ja odmah doktora on kaže to vam je od vaginalete nastavite uzimati. ???????molim?????????
zvala ja sve bivše i sadašnje trudnice i nikad nikom nije bilo ništa slično.
sinoć nisam stavila vaginaletu ali pospdne opet ista stvar ali samo što je iscjedak sad skroz proziran jer nema tragova vaginalete ali opet ima krvi. recimo da su 3/4 prozirne 1/4 krvava. e da i iscjedk je nekako sav ljepljiv, neznam kako da to opiše a da ne bude ljigavo...................uglavnom.........kad iscuri vani to tako rastegnuto visi da ga moram obrisati toaletnim papirom jer bi inače pet min mogla čekati da sam....odljepi.
poagajte neznam šta da radim

odi kod ginica da ti to pogleda

BoniZG
03.06.2010., 14:07
Ulošci svakako nisu dobri ni inače a pogotovo u trudnoći, mislim na Always i slične.
Ali postoje higijenski samo od vate, bez ikakvih posebnih materijala i kemikalija. Baš su onako udobni i topli..jedino što su malo veči :)

a zakaj pobogu?? Ja sam ih u bolnici nosila i nije bilo problema dok nisam prokrvarila...onda sam morala uzeti njihove

ninabv
03.06.2010., 17:07
ma ići cu ali ne radi sad kad je praznik, pa moram čekati do ponedjeljka. ma neznam više šta da radim. prva mi je trudnoća bila uredna sve do poroda koji je završio carskim ali sve ok. a ova od starta problemi. zbog iscjedka koji sam imala od 5. tjena do 14 sam pila dupaston tablete 3x2, d njih mi bila muka, loše vrtilo mi se nemoć me hvatala, a o povraćanju da ne govorim više puta dnevno u bilo koje doba dana.
mislim da ću poluditi od brige

ddd100
03.06.2010., 17:53
a zakaj pobogu?? Ja sam ih u bolnici nosila i nije bilo problema dok nisam prokrvarila...onda sam morala uzeti njihove

Trenutno govorim o ulošcima koje žene inače koriste, a i ovdje je riječ o iscjetku. Godinama muku mučim s bolovima mjehura, i svi nalazi su mi uvijek uredni, ali dijagnosticirana kronična upala mjehura. Bila sam kod svih specijalista, urologa, ginekologa, nefrologa i svi su rekli da izbjegavam ove komercijalne uloške, i da isključivo koristim higijenske sa vaticom.

Uzmi Always uložak i otvori ga, sve će ti biti jasno.
A i kad čitaš preporuke ginekologa za izbjegavanje gljivica, upala i sl. svugdje piše izbjegavanje tih uložaka. Pogotovo jer večina nas koristi dnevne, još onih 4 dana za vrijeme menstruacije ok, ali svakodnevno korištenje sigurno nije dobro.

vista
03.06.2010., 23:17
ma ići cu ali ne radi sad kad je praznik, pa moram čekati do ponedjeljka. ma neznam više šta da radim. prva mi je trudnoća bila uredna sve do poroda koji je završio carskim ali sve ok. a ova od starta problemi. zbog iscjedka koji sam imala od 5. tjena do 14 sam pila dupaston tablete 3x2, d njih mi bila muka, loše vrtilo mi se nemoć me hvatala, a o povraćanju da ne govorim više puta dnevno u bilo koje doba dana.
mislim da ću poluditi od brige

nemoj čekat do ponedjeljka. idi na hitnu. ako radi ničeg, onda da te umire.

ja sam imala stalno nekakav iscjedak, ništa spešl. onda u 24 tjednu par dana za redom poprilično obilat, jednom zelenkast, jednom bijel, jednom smeđ. računam, ma sve je ok imam kontrolu ionako za par dana. pa sam na bonus dan dobila i svježu krv i konačno otišla na hitnu (nikakva niti bol, ma ništa, ja sam još mislila da je sigurno pukla neka kapilarica jer sam na heparinu pa mi krv teče obilnije i za neke gluposti nego što sam navikla). a ustvari mi je bio započeo porod i vodenjak već ušao u rodnicu. napravili su mi serklažu i bila sam mjesecipo u bolnici. od onda mirujem.

FIGICA
05.06.2010., 10:41
Jučer prvi pregled i radila mi onaj unutarnji uzv,navečer sam primjetila mrvicu smečkastog iscjetka,danas sve ok...mislim da je to bilo zbog te sonde,ipak mi je prčkala po unutrašnjosti....

marinella
05.06.2010., 11:53
Jučer prvi pregled i radila mi onaj unutarnji uzv,navečer sam primjetila mrvicu smečkastog iscjetka,danas sve ok...mislim da je to bilo zbog te sonde,ipak mi je prčkala po unutrašnjosti....

i kod mene isto..noćas i jutros bljedoroskastog,zvala gina nisam dizala paniku al eto tek tako da sam mirna.kaže da je ok ..vi koje stavljate vaginalete ja ih prvi put koristim jel se uguraju skroz duboko,ja sam sinoć dok ih nisam prestala osjećat pod prstom ,pa sam mislila da nsiam tako što ozljedila..

prvo krstarenje
26.08.2010., 09:19
Drage moje trudnice, prvi put se uključujem na ovu temu jer sam i ja napokon, nakon skoro sedam godina opet trudna (prva trudnoća u početku krvarenja, onda se otvorila u 16. tjednu, završila na serklaži u 20. tjednu i uz STROGO MIROVANJE rodila zdravu djevojčicu. Sada sam trudna 13. tjedana i zadnja četiri dana imam vrlo oskudan (par kapi tokom dana) iscjedak, bila sam na hitnoj u Vinogradskoj i uz vaginalete Rojazol dobila sam terapiju 2 x 2 duphaston . Molim vas da mi se javi ako je neka imala slična iskustva, koliko dugo je mirovala, pila tablete... sve moguće... Hvala.

Technogirl
26.08.2010., 09:49
Drage moje trudnice, prvi put se uključujem na ovu temu jer sam i ja napokon, nakon skoro sedam godina opet trudna (prva trudnoća u početku krvarenja, onda se otvorila u 16. tjednu, završila na serklaži u 20. tjednu i uz STROGO MIROVANJE rodila zdravu djevojčicu. Sada sam trudna 13. tjedana i zadnja četiri dana imam vrlo oskudan (par kapi tokom dana) iscjedak, bila sam na hitnoj u Vinogradskoj i uz vaginalete Rojazol dobila sam terapiju 2 x 2 duphaston . Molim vas da mi se javi ako je neka imala slična iskustva, koliko dugo je mirovala, pila tablete... sve moguće... Hvala.

Ja sam prokrvarila u 12tj. bila na hitnoj u Petrovoj i tada stavljena na strogo mirovanje.
Stavljala iduća 2mj. utrogestan 3 x 2 i valjda nema vaginaleta koje nisam koristila. Dobro rojazol nisam...al majke mi svaki put sam druge dobijala.
Trenutno koristim Gino daktarin, prije Canesten, pa Plymcol, pa Betadine...ma ne sjećam se više.
Uglavnom još smo u komadu i ne moram mirovati od nekog 25j.

prvo krstarenje
26.08.2010., 10:34
Ja sam prokrvarila u 12tj. bila na hitnoj u Petrovoj i tada stavljena na strogo mirovanje.
Stavljala iduća 2mj. utrogestan 3 x 2 i valjda nema vaginaleta koje nisam koristila. Dobro rojazol nisam...al majke mi svaki put sam druge dobijala.
Trenutno koristim Gino daktarin, prije Canesten, pa Plymcol, pa Betadine...ma ne sjećam se više.
Uglavnom još smo u komadu i ne moram mirovati od nekog 25j.

ODLIČNO, baš mi je drago zbog tebe. Hvala na javljanju i sretno dalje.

machkala
26.08.2010., 10:49

krvavi iscjedak ili?

prvo krstarenje
26.08.2010., 12:22
krvavi iscjedak ili?

Hm, recimo, par kapi u toku dana. Stvarno mi je teško odrediti točno boju, da li je smeđe ili crveno. Doktor koji me je pregledao je rekao da je to sukrvica. U svakom slučaju, od sinoć pijem duphaston i ležim, i strahujem od svakog odlaska na wc.

anonymous_13
15.09.2010., 09:42
dakle... meni je doktorica propisala radi "miješane flore" na papatestu neke vivag vaginalete (sa laktobacilima mislim) na 10 dana koje kao pomažu uravnoteženju te flore... vaginalete su bijele sa jedva primjetnim smeđe-narančastim točkicama po površini ipiše na uputi da tako trebaju izgledati... rok trajanja im je okej. koristim ih pravilno.

i primijetila sam jučer i jutors malo malo smeđih sitnih grudica na gačicama... nadam se da su to nerastopljeni ostaci vaginalete samo, no strah me da su samo grudice možda ostaci vaginalete a da mi je iscjedak smeđ i da ih je iscjedak obojao u smeđe :ne zna: nemam neki obilniji iscjedak ova dva dana, zapravo imam dojam da ga nemam nikako (inače je uvijek bio obilniji bjelkasti otkako sam trudna) ali mislila sam da je to zbog vaginaleta... :ne zna:

sad me uhvatila panika, zvala sam doktoricu ali je zauzeta pa sad čekam da mi se javi... jel netko bio u sličnoj situaciji?

OOOOOOO
15.09.2010., 09:43
ja imam skoro cijelo vrijeme onako bijelkasto,zuckasti iscjedak,kazu da je to valjda normalno u trudnoci:ne zna:

simba
15.09.2010., 09:51
i ja isto imam...sva sam mokra..hehehe :P:rolleyes:

OOOOOOO
15.09.2010., 09:55
i ja isto imam...sva sam mokra..hehehe :P:rolleyes:

ja poludim,pocela sam dnevne uloske stavljat,jel ovako bi morla 10 puta dnevno mjenjat gacice...:rofl:

simba
15.09.2010., 09:59
ja pak imam cijelo vrijeme paranoju da sam prokrvarila ili da prostiš se upišala...

baš je ovo drugo stanje..hahaha :p

OOOOOOO
15.09.2010., 10:03
ja pak imam cijelo vrijeme paranoju da sam prokrvarila ili da prostiš se upišala...

baš je ovo drugo stanje..hahaha :p

isto i ja...uvijek trcim na wc,odmah gledam ima li krvi...uzasni osjecaj.

danijela28
15.09.2010., 10:13
Meni je iscjedak od početka intenzivno žute boje. I nosim dnevne uloške svaki dan. Sad trošim više uložaka nego kad nisam bila trudna. :rofl:
A krvavi iscjedak mi se pojavio 1 dan u sedmom tjednu. I od tada ništa, a sad sam u 15. Al sam na mirovanju.

rijeka511
15.09.2010., 10:14
isto i ja...uvijek trcim na wc,odmah gledam ima li krvi...uzasni osjecaj.

isto, užas.. toliko toga zna odjednom izać.. svaki put nakon pišanja gledam u papir da nema slučajno krvi... ma uz sve ostale tegobe, navikneš se

OOOOOOO
15.09.2010., 10:23
isto, užas.. toliko toga zna odjednom izać.. svaki put nakon pišanja gledam u papir da nema slučajno krvi... ma uz sve ostale tegobe, navikneš se

ja tako svaki put gledam, sad obavezno kad kupujem wc papir kupim bijeli,prije sam znala neki sareni,sa nekim uzorkom i onda me jednom prestrasilo kad sam se obrisala i vidim nesto crvenkasto ja odmah panika,kad ono skuzim to od tih nekih crvenih cvijetica...

ellyon
15.09.2010., 16:49
ja tako svaki put gledam, sad obavezno kad kupujem wc papir kupim bijeli,prije sam znala neki sareni,sa nekim uzorkom i onda me jednom prestrasilo kad sam se obrisala i vidim nesto crvenkasto ja odmah panika,kad ono skuzim to od tih nekih crvenih cvijetica...

ahah tako sam i ja na svaki osjecaj da nesh izlazi trcala na wc i panicno gledala da nije krv ...jednom je na nekom narancasto rozastom papiru izgledalo da je pa sam svu paniku digla i bezveze otrcala na hitnu :D....

danas sam eto bila kod dr...posto kod mene gljive rastu ko poslije kishe:mad: a iscjedak je od bijele ,zute do zelene boje u raznim oblicima (od tekuceg do grducasto komadicavog((kakav opis :S))...i sad mi je tek dala canesten vaginaletu ....

capoeira-zagreb
15.09.2010., 17:41
s obzirom da imate sve vise iskustva nego ja nadam se da cete mi pomoci savjetom. u 4-om tjednu trudnoce sam i danas sam primjetila smeckasti iscjedak pa onda svjetlorozi pa tamno zuti...ne na ulosku nego na toalet papiru nakon male nuzde.... koliko citam to bi moglo biti cisto normalno,a s obzirom da je gin rekao da je sve super nadam se da nije nista...neznam da li histeriziram bezveze ali iduci tjedan trebam na poslovni put na par dana i strah me da se sto ne dogodi...sta da radim?:ne zna::ne zna::ne zna:

frupy
15.09.2010., 20:45
Jel koristis utrogestane?
Smedji iscjedak je nazalost dosta cest u ranoj trudnoci, ali nikako ga ne treba zanemariti. Trazi gina da ti da utrice.
A mozda bi trebala i mirovati. Ja sam radila do 6 tj. kad sam dobila taj smedji iscjedak i dijagnozu ab. imminens. Otisla sam na mirovanje i dobila utrogestane. Ja bi si na tvom mjestu razmislila o tom poslovnom putu, ali to sam samo ja.

Nea3
15.09.2010., 20:57
Ja imam iscjedak, ali ništa pretjerano, da bi se trebala brinuti...malo više nego inače ( pošto ga izvan trudnoće ni nisam imala toliko ) tako da sam za sada mirna :D

danijela28
15.09.2010., 21:29
s obzirom da imate sve vise iskustva nego ja nadam se da cete mi pomoci savjetom. u 4-om tjednu trudnoce sam i danas sam primjetila smeckasti iscjedak pa onda svjetlorozi pa tamno zuti...ne na ulosku nego na toalet papiru nakon male nuzde.... koliko citam to bi moglo biti cisto normalno,a s obzirom da je gin rekao da je sve super nadam se da nije nista...neznam da li histeriziram bezveze ali iduci tjedan trebam na poslovni put na par dana i strah me da se sto ne dogodi...sta da radim?:ne zna::ne zna::ne zna:

Ma kakav poslovni put??? Svako krvarenje tako rano je bitno. Odmah kod gina, nek ti da teblete i na mirovanje.
Pazi, ja sam imala malo krvi samo 1 dan nakon mokrenja, moja dr. mi je odmah dala progesteron i podhitno na mirovanje, a vožnja autom ni pod razno. Zaboravi sad na posao, na kauč i čuvaj bebu!

capoeira-zagreb
16.09.2010., 08:10
potvrdile ste moje sumnje.danas ga zovem na privatni mob i narucujem se. inace, ne ne koristim nista jer je rekao da je sve super i nisam imala ovakvih problema...:( sef ce poluditi ali boli me briga! hvala vam na savjetima!:s:s:s

simba
16.09.2010., 08:17
MI isto samo bijeli WC papir kupujemo! hihi...i stalno promatram kaj ima na njemu...luđakinja

kaj se iscjedka tiće, ja sam bila na poslovnom putu, jedno 8 tjedana trudna kad sam imala neki smeškasti iscjedak, nisam išla na pregled i sve je bilo OK. Al bilo ga je fakat malo...

anonymous_13
16.09.2010., 09:09

joj ja gledam isto i mene prejseče svaki put kad pogledam jer koristim neki kleenex sa mirisom jagoda (predobro miriši a dobar je i jeftin je :cerek: ) i sav je bijeli ali sa sličicama malih crvenih jagoda... možda bolje da i ja krenem samo sa bijelim :tuzni:

no gačice su mi ugl bijele pa se na njima vidjelo :( idem na pregled danas, doktorica kaže da ne bi trebalo biti smeđe od vaginaleta :(

danijela28
16.09.2010., 09:47
potvrdile ste moje sumnje.danas ga zovem na privatni mob i narucujem se. inace, ne ne koristim nista jer je rekao da je sve super i nisam imala ovakvih problema...:( sef ce poluditi ali boli me briga! hvala vam na savjetima!:s:s:s

Ma boli te sad briga za šefa! I meni je poludila šefica i s vremenom se smirila. Ko ih šiša!! Odi provjerit dal je sve ok i dr. će ti najbolje znat reć šta dalje. Javi kako je prošlo!

OOOOOOO
16.09.2010., 10:25
joj ja gledam isto i mene prejseče svaki put kad pogledam jer koristim neki kleenex sa mirisom jagoda (predobro miriši a dobar je i jeftin je :cerek: ) i sav je bijeli ali sa sličicama malih crvenih jagoda... možda bolje da i ja krenem samo sa bijelim :tuzni:

no gačice su mi ugl bijele pa se na njima vidjelo :( idem na pregled danas, doktorica kaže da ne bi trebalo biti smeđe od vaginaleta :(

ja zadnjih par god stalno kupovala wc papir neki sareni,ukrasni kao fora je,i sad mm pita kako to da ti gledas samo obicne bijele?znaci i on je primjetio:rofl: cim se obrisem ko manijak odmah papir na pregled...a gacice znam i crne nosit pa na njima se ne vidi i odmah panika ajme da nije krv...bas smo munjene....:lol: bolje prodju one koje ne prate nis,vjerujte mi....a takvih znam jako puno..

pikicahr
16.09.2010., 11:33
joj, čitam ove vaše postove i totalno sebe vidim u tome-bijeli wc papir, trčanje na wc svaki čas...inače sam u 23.tjednu trudnoće i već 2 mjeseca imam pojačani iscjedak koji je prozirno, vodenasto bijeli, nekad (ujutro) ima i svjetlo žute boje...kad se osuši na gaćicama je bilkast ili žućkast...radila sve briseve..sve ok..
toliko me je strah da nije plodova voda da vam ne mogu opisati jer mi je 1.trudnoća završila u 19 tjednu zbog otjecanja pl.vode u roku od 5dana!(btw, ne zna se zašto- 2 tjedna ranije sam bila dosta bolesna-grlo, nos, nenormalno kašljanje i napinjanje-to je jedino što mogu povezati s tim)
eto ti vaši postovi me tješe....
u ponedjeljak idem na pregled i htjela bih prespavati do tada... toliko sam uznemirena.....

OOOOOOO
16.09.2010., 12:27
pikicahr imas privatnu p.

capoeira-zagreb
16.09.2010., 14:01
evo, cula se sa ginom i kaze da to moze biti od pregleda ali da nije za zanemariti pa da se cujemo sutra da vidimo sta dalje. no, sve mi se cini da cu ja traziti mirovanje jer cu puknuti na zivce sto ne koristi ni bebi ni meni...s obzirom da nemam zensku osobu u familiji koja bi mi pomogla savjetom, presretna sam da imam forum i vas!:cerek::cerek::cerek:

frupy
16.09.2010., 15:31
evo, cula se sa ginom i kaze da to moze biti od pregleda ali da nije za zanemariti pa da se cujemo sutra da vidimo sta dalje. no, sve mi se cini da cu ja traziti mirovanje jer cu puknuti na zivce sto ne koristi ni bebi ni meni...s obzirom da nemam zensku osobu u familiji koja bi mi pomogla savjetom, presretna sam da imam forum i vas!:cerek::cerek::cerek:

Samo ti smanji tempo i bas te briga za posao! Sretno!

anonymous_13
16.09.2010., 16:36
ja zadnjih par god stalno kupovala wc papir neki sareni,ukrasni kao fora je,i sad mm pita kako to da ti gledas samo obicne bijele?znaci i on je primjetio:rofl: cim se obrisem ko manijak odmah papir na pregled...a gacice znam i crne nosit pa na njima se ne vidi i odmah panika ajme da nije krv...bas smo munjene....:lol: bolje prodju one koje ne prate nis,vjerujte mi....a takvih znam jako puno..

joj da, fascinira me kako uspijevaju ostati smirene i flegmane tako... ja šiznem na svako probadanje, svako pišanje i brisanje, svako... sve :rofl:

a frendica od dragog veli mi kako do petog mjeseca nije ni išla kod doktora ni pazila se posebno ni ništa, i rodila živu i zdravu bebu... jedna moja frendica nije ni znala da je trudna isto tako do petog-šestog mjeseca, još je i krvarila i mislila da ima mengu i otišla na redovni pregled i tek tada saznala da je trudna... isto rodila zdravo dijete bez pol problema :lol:

a meni koja sam digla paniku odmah doktorica propisala za svaki slučaj zbog smeđeg iscjetka duphaston i što više mogu mirovanje :tuzni: na nalazu piše mirovanje c/c, što to znači točno? :ne zna:

tinimini
16.09.2010., 16:41
joj da, fascinira me kako uspijevaju ostati smirene i flegmane tako... ja šiznem na svako probadanje, svako pišanje i brisanje, svako... sve :rofl:

a frendica od dragog veli mi kako do petog mjeseca nije ni išla kod doktora ni pazila se posebno ni ništa, i rodila živu i zdravu bebu... jedna moja frendica nije ni znala da je trudna isto tako do petog-šestog mjeseca, još je i krvarila i mislila da ima mengu i otišla na redovni pregled i tek tada saznala da je trudna... isto rodila zdravo dijete bez pol problema :lol:

a meni koja sam digla paniku odmah doktorica propisala za svaki slučaj zbog smeđeg iscjetka duphaston i što više mogu mirovanje :tuzni: na nalazu piše mirovanje c/c, što to znači točno? :ne zna:

c/c ti znaci bolovanje

anonymous_13
16.09.2010., 16:45
c/c ti znaci bolovanje

thanx... :tuzni:

OOOOOOO
16.09.2010., 17:23

joj znam takvih koliko hoces,flegme,ne mare i sve ok...a bolje da su take za njih,a ne ja uvijek u stresu,nekom strahu.ja bi voljela da sam takva...a sta kad nisam...

pastirica007
16.09.2010., 18:36

ej, ja sam u istoj situaciji ko ti...
isto cca 4 tjedan, danas sam popišlikla plus, al sam sva u strahu.
tokom dana nemam iscjedak, al sad navećer kad sam piškila na toaletu bilo malo svjetlo smeđeg, sad ne znam dal da odmah sutra idem kod gine, jer sam mislila drugi tjedan se ići naručiti za prvi pregled...

capoeira-zagreb
16.09.2010., 20:43
a gle bolje ti je sto prije, kada si ti mirna bolje je:mig:moj gin kaze da to moze biti od pregleda ultrazvukom ili od svih promjena i rastezanja.najgore je tamnosmedji, krvavi ili zeleni iscjedak. ja sam razmisljala da sve izignoriram i uopce ne mislim na negativno ali da se sto dogodi nikada si nebi oprostila! a i dr su tu da pomazu, narucito privatnici:mig::mig::mig:

anonymous_13
18.09.2010., 19:02
ja sam sinoć imala obilniji tamnosmeđi iscjedak i pravac vinogradska :( i doktor veli kako mi je doktorica od ranije prepisala duphaston da nastavim ga uzimati i strogo mirovanje, krevet-zahod i to je to. kao nije na pregledu uočio nego nešto malo smeđeg iscjetka, nisam otvorena, nije me ni htio gledati na uzv (ja sam bila u panici i nisam se imala snage svađati, no sad mi pada na pamet da je vjerojatno trebao, kako zna da mi je beba dobro??) i samo me pustio doma i rekao da se javim opet samo ako bude prava krv i obilno kao menstruacija...:confused::confused::confused: i rekao je sestri kao "ne budemo naplatili ni zabilježili ovo" - ono, wtf, zar nemam pravo na hitan pregled besplatno u takvom slučaju?? neki doktor eljuga... nije mi ostavio dobar dojam. :flop:

i tako, sad ležim... :flop:

OOOOOOO
18.09.2010., 21:04
meni zadnjih par dana sve nekako obilniji iscjedak ali onako lagano zuckast,jucer bila kod ginek nis mi nije dala samo je rekla da cemo sljedeci put za mjesec dana vadit bakteriol.briseve.

frupy
19.09.2010., 18:17
meni zadnjih par dana sve nekako obilniji iscjedak ali onako lagano zuckast,jucer bila kod ginek nis mi nije dala samo je rekla da cemo sljedeci put za mjesec dana vadit bakteriol.briseve.

A jel ti to pogledala pod mikroskopom?

OOOOOOO
19.09.2010., 18:23
A jel ti to pogledala pod mikroskopom?

koje?

frupy
19.09.2010., 19:56
Taj uzorak iscjetka iz rodnice. Meni to ginica na svakom pregledu radi.:ne zna:

OOOOOOO
19.09.2010., 21:38
Taj uzorak iscjetka iz rodnice. Meni to ginica na svakom pregledu radi.:ne zna:

meni nije nista gledala,ni radila,samo pregled normalno,nego je rekla da ce mi taj bakterioloski bris radit sljedeci put i da cu onda sama u roku pol sata na zavod za javno zdravstvo nosit

anonymous_13
19.09.2010., 22:51
meni nije nista gledala,ni radila,samo pregled normalno,nego je rekla da ce mi taj bakterioloski bris radit sljedeci put i da cu onda sama u roku pol sata na zavod za javno zdravstvo nosit

meni u harnija oba puta je doktorica gledala to na mikroskop, no ranije nitko - ni doktorica u mom gradu, ni doktor na faksu, ni ranija privatna kod koje sam išla... nisam ni sad sigurna koliko je to točno bitno no svakako mi se čini boljim da ipak pogleda...

mada ne vjerujem da može na mikroskopu vidjeti ono što se može dokazati brisevima, kod briseva oni to nasade na podloge i pokušavaju uzgajati kulturu te i te bakterije ako je ima... ili bar su tako meni objasnili :ne zna:

frupy
20.09.2010., 13:34
meni u harnija oba puta je doktorica gledala to na mikroskop, no ranije nitko - ni doktorica u mom gradu, ni doktor na faksu, ni ranija privatna kod koje sam išla... nisam ni sad sigurna koliko je to točno bitno no svakako mi se čini boljim da ipak pogleda...

mada ne vjerujem da može na mikroskopu vidjeti ono što se može dokazati brisevima, kod briseva oni to nasade na podloge i pokušavaju uzgajati kulturu te i te bakterije ako je ima... ili bar su tako meni objasnili :ne zna:

Brisevi su jedno, a razmaz pod mikroskopom nesto drugo.
Briseve za ureaplasmu, mikoplasmu, anaerobe... svi nose u zavod i nalaz se ceka jer se uzgaja kultura. A pod mikroskopom se moze vidjeti npr. da li ima kakvih gljivica, bakterije tipa gardnerelle i sl. Ja sam briseve radila prije trudnoce i jos ponovo u 13. tj., a pod mikroskopom mi ginica svaki put gleda uzorak iz rodnice.

OOOOOOO
20.09.2010., 15:01
Brisevi su jedno, a razmaz pod mikroskopom nesto drugo.
Briseve za ureaplasmu, mikoplasmu, anaerobe... svi nose u zavod i nalaz se ceka jer se uzgaja kultura. A pod mikroskopom se moze vidjeti npr. da li ima kakvih gljivica, bakterije tipa gardnerelle i sl. Ja sam briseve radila prije trudnoce i jos ponovo u 13. tj., a pod mikroskopom mi ginica svaki put gleda uzorak iz rodnice.

moja taj mikoroskop nema tako da mi nije gledala,a logicno bi mi bilo da se priej trudnoce ili na samom pocetku naprave brisevi da ako nesto nije ok da se odmah reagira a ne sad na pol ili na kraju trudnoce...

frupy
20.09.2010., 15:52
moja taj mikoroskop nema tako da mi nije gledala,a logicno bi mi bilo da se priej trudnoce ili na samom pocetku naprave brisevi da ako nesto nije ok da se odmah reagira a ne sad na pol ili na kraju trudnoce...

Sve cure koje ja znam da su planirale trudnocu radile su briseve prije i jednom u trudnoci.:ne zna: Ali opet, to su cure koje su isle kod privatnika. Imam dojam da socijalci jako stede na uputnicama za briseve pa tvrde da nije potrebno to raditi u trudnoci.:rolleyes: Kad sam ja isla po uputnicu, moja socijalka me pokusala odgovoriti od toga. Ali ja sam inzistirala jer me poslala moja privatna kod koje vodim trudnocu i kojoj beskrajno vjerujem.:cerek:
On topic: brisevi su mi svaki put bili uredni (hvala bogu), ali na ovom razmazu pod mikroskopom mi je ginica vec dvaput nasla candidu i jednom gardnerellu.

OOOOOOO
20.09.2010., 16:01
Sve cure koje ja znam da su planirale trudnocu radile su briseve prije i jednom u trudnoci.:ne zna: Ali opet, to su cure koje su isle kod privatnika. Imam dojam da socijalci jako stede na uputnicama za briseve pa tvrde da nije potrebno to raditi u trudnoci.:rolleyes: Kad sam ja isla po uputnicu, moja socijalka me pokusala odgovoriti od toga. Ali ja sam inzistirala jer me poslala moja privatna kod koje vodim trudnocu i kojoj beskrajno vjerujem.:cerek:
On topic: brisevi su mi svaki put bili uredni (hvala bogu), ali na ovom razmazu pod mikroskopom mi je ginica vec dvaput nasla candidu i jednom gardnerellu.

meni su do sad uvijek bili ok brisevi,ali ko zna sad, drugo stanje,ne zove se badave tako..
meni je rekla radit ih jel imam taj iscjedak zuckasti,nekad obilniji.jel urinok ok,nis me ne boli,pece kad pisam pa kao da jos to vidimo:ne zna:

frupy
20.09.2010., 16:07
meni su do sad uvijek bili ok brisevi,ali ko zna sad, drugo stanje,ne zove se badave tako..
meni je rekla radit ih jel imam taj iscjedak zuckasti,nekad obilniji.jel urinok ok,nis me ne boli,pece kad pisam pa kao da jos to vidimo:ne zna:

Ma vjerojatno ti je sve ok. Kad mi je ginica nasla gardnerellu, iscjedak mi se bas bio osjetno pojacao i znalo mi se dogoditi da samo najednom iscuri ogromna kolicina.:eek: Bas sam se gadno prepala.:(
Ako nemas nikakvog svrbeza ili peckanja, onda je sve u redu.:top:

OOOOOOO
20.09.2010., 16:09
Ma vjerojatno ti je sve ok. Kad mi je ginica nasla gardnerellu, iscjedak mi se bas bio osjetno pojacao i znalo mi se dogoditi da samo najednom iscuri ogromna kolicina.:eek: Bas sam se gadno prepala.:(
Ako nemas nikakvog svrbeza ili peckanja, onda je sve u redu.:top:

ne,nista me ni ne pecka ni ne svrbi za sad,niti mi je taj iscjedak strasno jak,onako,ako ne stavim dnevni ulozak zakenjka mi gacice...:p

frupy
20.09.2010., 16:12
ne,nista me ni ne pecka ni ne svrbi za sad,niti mi je taj iscjedak strasno jak,onako,ako ne stavim dnevni ulozak zakenjka mi gacice...:p

To ti je onda potpuno normalno.:mig:

capoeira-zagreb
22.09.2010., 12:06
ja zavrsila na terapiji i mirovanju. smedji je presao u krvavi iscjedak i pravac petrova kako je rekao gin kada smo se culi. dosla tamo i dobila bukvicu da sta sam dolazila, da neka dodjem tek kada napunim 4 uloska sa krvi ??? na kraju mi je dala terapiju i mirovanje sto mi nije jasno ako je rekla da sam bezveze dolazila?:ne zna:

frupy
22.09.2010., 12:18
ja zavrsila na terapiji i mirovanju. smedji je presao u krvavi iscjedak i pravac petrova kako je rekao gin kada smo se culi. dosla tamo i dobila bukvicu da sta sam dolazila, da neka dodjem tek kada napunim 4 uloska sa krvi ??? na kraju mi je dala terapiju i mirovanje sto mi nije jasno ako je rekla da sam bezveze dolazila?:ne zna:

A valjda su u petrovoj mislili da ti je tu terapiju i mirovanje trebao propisati tvoj gin.:ne zna:
Dobila si utrice? Sad stvarno miruj. Nadam se da ce sve biti u redu.:moli:

anonymous_13
22.09.2010., 12:41
A valjda su u petrovoj mislili da ti je tu terapiju i mirovanje trebao propisati tvoj gin.:ne zna:
Dobila si utrice? Sad stvarno miruj. Nadam se da ce sve biti u redu.:moli:

meni je moja privatna prepisala duphaston i mirovanje nakon samo malo svijetlosmeđeg iscjetka i svejedno mi rekla da bude li obilniji da idem u bolnicu za svaki slučaj :ne zna: i u vinogradskoj mi je doktor kojemu sam došla kad je iscjedak postao obilniji i tamnosmeđi nakon što me samo dolje pogledao rekao da nastavim s duphastonom i strogo mirovanje, i da ne trebam dolaziti opet ne bude li crveni krvavi iscjedak i obilan :ne zna:

možda griješim, no stekla sam dojam da se njima u bolnici ne da gnjaviti s nama ako nisu u situaciji da apsolutno moraju. :flop:

frupy
22.09.2010., 13:41
možda griješim, no stekla sam dojam da se njima u bolnici ne da gnjaviti s nama ako nisu u situaciji da apsolutno moraju. :flop:

Vjerojatno si u pravu. Ali ja ni ne vidim neku potrebu za odlaskom u bolnicu jer ginekolog koji vodi trudnocu mora dati progesteronsku terapiju i mirovanje u slucaju smedjeg iscjetka ili sukrvice. Ne znam zasto vas vasi ginekolozi uopce salju u bolnicu.:ne zna:

capoeira-zagreb
22.09.2010., 18:15
da na utricima sam. meni je gin rekao na prvom pregledu na koje znakove da idem u bolnicu...ma vise nemam pojima, privatni je ok i mogu ga nazvati u ponoc ali nemoze mi napisati recepte i uputnice pa me salje onda valjda u bolnicu. imam vezu pa mi je sveki sredila soc.gin koji mi je sad pak napisao mirovanje duze nego privatni...ma koma da se moramo zamarati sa takvim stvarima. ali meni se to dogodilo u nedjelju tako da bi ionako isla u bolnicu da sam i kod soc. no po meni se za ovakve stvari treba "histerizirati" jer ti nitko nece reci zao mi je kada se dogodi sranje. u petrovoj me izribala ali ipak mi je dala hitno terapiju tako da nisam ocito bila glupa sto sam dolazila.:mig::mig::mig:

anonymous_13
22.09.2010., 18:41
Vjerojatno si u pravu. Ali ja ni ne vidim neku potrebu za odlaskom u bolnicu jer ginekolog koji vodi trudnocu mora dati progesteronsku terapiju i mirovanje u slucaju smedjeg iscjetka ili sukrvice. Ne znam zasto vas vasi ginekolozi uopce salju u bolnicu.:ne zna:

pa dala mi je privatna kod koje vodim terapiju i rekla da što više mirujem... no bilo je stvarno malo iscjetka dva dana tada, nisam otvorena bila na pregledu niti se na uzv vidio ikakav hematom na maternici. terapiju duphastonom i mirovanje mi je dala svejedno, jer nije ipak krvarenje niotkud, i rekla je hitno u bolnicu ako bude obilno (jer ne mogu hitno k njoj nego tek slijedeći dan) valjda za svaki slučaj, mišljenje što prije reagirati - to bolje. a i bila je subota navečer, ne bih mogla do svoje doktorice do ponedjeljka ujutro :ne zna:

frupy
22.09.2010., 19:03
Ma ok ako je bio vikend u pitanju. Mislim, pitala sam vas zato jer sam i ja u 6. tj. imala smedji iscjedak, komunicirala sam mobitelom iskljucivo sa svojom ginicom, nijednom mi nije spominjala bolnicu, dvaput sam bila kod nje u roku 3 dana, naravno bez narucivanja, dala mi je utrogestane i rekla da mirujem. Bogu hvala, sve se smirilo nakon nekog vremena.:s:s:s

angelinakc
30.09.2010., 14:04
Cure mene zanima ovako. Na početku trudnoće dva put mi se izlio smeđi iscjedak tamne boje i bila sam u bolnici i rekli su mi da je sve u redu. Evo danas sam u 29/30tj trudnoće i pojavio se smeđi iscjedak ne jako tamni i ne znam šta da radim. Ima li to veze s plodom. Zadnji put mi je rekla doktorica da je iscjedak normalan u trudnoći i to obilan. Pila sam prije tjedan dana lactogyn za iscjedak i danas mi se pojavilo malo tog iscjedka i odma stane. A prije sam koristila duphaston. Pomozite.

soks
30.09.2010., 14:53
vjerojatno ti je pukla kapilarica od nekog naprezanja. odi na ultrazvucni pregled, ak je neki hematom na posteljici to ce se vidjeti. ali odi kod dobrog ultrazvucnog dijagnosticara. moras mirovati.

kika78
30.09.2010., 15:04
Cure mene zanima ovako. Na početku trudnoće dva put mi se izlio smeđi iscjedak tamne boje i bila sam u bolnici i rekli su mi da je sve u redu. Evo danas sam u 29/30tj trudnoće i pojavio se smeđi iscjedak ne jako tamni i ne znam šta da radim. Ima li to veze s plodom. Zadnji put mi je rekla doktorica da je iscjedak normalan u trudnoći i to obilan. Pila sam prije tjedan dana lactogyn za iscjedak i danas mi se pojavilo malo tog iscjedka i odma stane. A prije sam koristila duphaston. Pomozite.

obilan iscjedak u trudnoći je normalan ali ne smije biti krvav ili sukrvav (znači, ni smeđi!). normalno je da je bijeli ili lagano žućkasti.
otiđi ponovno na pregled. vjerojatno nije ništa ali zlu ne trebalo...

angelinakc
01.10.2010., 14:51
Nazvala sam ju i rekla je ako ne preste do ponedjeljka da dođem. Rekla je da se valjda posteljica ljušti pa da se to čisti. Da je hematom vidjela bi ona na ultrazvuku, jelda? Zatvorena sam i onda to nema veze s bebom? Jer osječam jako ritanje bebe i da se stalno miče, a ništa me ne boli. Nije jako taman, već je krem smeđi. Nadam se da nije ništa.

frupy
01.10.2010., 14:54
Nazvala sam ju i rekla je ako ne preste do ponedjeljka da dođem. Rekla je da se valjda posteljica ljušti pa da se to čisti. Da je hematom vidjela bi ona na ultrazvuku, jelda? Zatvorena sam i onda to nema veze s bebom? Jer osječam jako ritanje bebe i da se stalno miče, a ništa me ne boli. Nije jako taman, već je krem smeđi. Nadam se da nije ništa.

Oprosti, meni je ovo van svake pameti..:eek:
Ja bi na tvom mjestu otisla na hitnu, cisto da provjere sto se dogadja. A ova tvoja ginekologica je stvarno:flop:

Amrićak
01.10.2010., 14:59
Ja imam iscjedak svakodnevno,bez mirisa,smećkaste boje.A čini mi se da mi je u zadnje dane pojačan.Na svakom ulošku ga imam.Uloške btw. nosim jer mi mjehur nemože izdržati naprezanja tipa kihanje,kašljanje i sl.Tak da kao riješila se uložaka u trudnoći,a nosim ih svakodnevno :rolleyes:

anonymous_13
01.10.2010., 15:00

ne nužno, moguće je da ne vidi hematom na uzv... meni isto nije vidjela ništa ali mi je svejedno zbog sukrvice dala duphaston, mirovanje i zabranu bilo kakvog naprezanja, uzrujavanja ili seksa, nakon obilnijeg smeđeg strogo mirovanje (na relaciji krevet-zahod :zubo: ) no u bolnici su rekli isto tako da ne dolazim ako ne bude baš krv, ne sukrvica i dosta obilno :ne zna: no hvala bogu smirilo se ubrzo i sve je okej sad :)

meni je rekla da je moguće da se beba namješta no ja sam još u ranoj trudnoći, ne znam što je s tim ljuštenjem posteljice i jel to normalno... :ne zna:

anonymous_13
01.10.2010., 15:02
Ja imam iscjedak svakodnevno,bez mirisa,smećkaste boje.A čini mi se da mi je u zadnje dane pojačan.Na svakom ulošku ga imam.Uloške btw. nosim jer mi mjehur nemože izdržati naprezanja tipa kihanje,kašljanje i sl.Tak da kao riješila se uložaka u trudnoći,a nosim ih svakodnevno :rolleyes:

pa što ti doktor(doktorica) veli na to? :ne zna:

mislim, na iscjedak, ne na uloške :ne zna:

frupy
01.10.2010., 15:03
ne znam što je s tim ljuštenjem posteljice i jel to normalno... :ne zna:

Ljustenje posteljice nikako ne moze biti normalno! Vjerojatno uopce nije to u pitanju, ali neka ode provjeriti da bude mirna.

Amrićak
01.10.2010., 15:07
pa što ti doktor(doktorica) veli na to? :ne zna:

mislim, na iscjedak, ne na uloške :ne zna:

Pa kažem,to mi je počelo od zadnjeg pregleda.Ništa me ne peče,i ako iscjedak pomalo smrdi.Smećkaste je boje.Sad idem za tjedan dana na pregled pa ću ga pitati.Iskreno nisam tome uopće pridavala pažnju(šta da ti kažem,nasprem prve u ovoj trudnoći sam totalno opuštena i sl. :rolleyes:)
Već sam vidjela temu,pa se sjetila :bonk:
Kaj mislite da to može ukazivati na nešto ozbiljnije :confused: ili je to uobičajeno :ne zna:

woodlands
01.10.2010., 15:30
Uh, Amrićak, ni ja se ne bih baš zezala s takvim iscjetkom. Odi ti ipak ranije na pregled!

frupy
01.10.2010., 15:30
Daj nazovi dr. za svaki slucaj!

angelinakc
01.10.2010., 16:01
Bila sam dva puta zbog iscjedka u trudnoći rekli su mi da ne treba paničariti. Isto sam uzimala duphaston ili nešto slično. I onda se to smirilo i sada je opet se pojavilo, onako smeđe-krem i rekla je da ne trebam paničariti. Da odmaram. Stalno se beba riče i mislim da bi mi rekla da je nešto ozbiljno. Kao rekla je da se to čisti iz nutra. Nemam pojma šta da radim. Uffff....:confused:

frupy
01.10.2010., 16:13
Bila sam dva puta zbog iscjedka u trudnoći rekli su mi da ne treba paničariti. Isto sam uzimala duphaston ili nešto slično. I onda se to smirilo i sada je opet se pojavilo, onako smeđe-krem i rekla je da ne trebam paničariti. Da odmaram. Stalno se beba riče i mislim da bi mi rekla da je nešto ozbiljno. Kao rekla je da se to čisti iz nutra. Nemam pojma šta da radim. Uffff....:confused:

A dobro, tvoja odluka. Onda lezi i miruj. U svakom slucaju, iskreno se nadam da ce ti iscjedak prestati.:top:

angelinakc
01.10.2010., 16:21
I ja se nadam da će prestati. Ne znam uopće. Hvala Bogu što nije jako. Kad se pomokrim onda je žuti. Jućer je bilo samo malo na ulošku u toku cijelog dana tako i danas.

anonymous_13
02.10.2010., 16:59
Pa kažem,to mi je počelo od zadnjeg pregleda.Ništa me ne peče,i ako iscjedak pomalo smrdi.Smećkaste je boje.Sad idem za tjedan dana na pregled pa ću ga pitati.Iskreno nisam tome uopće pridavala pažnju(šta da ti kažem,nasprem prve u ovoj trudnoći sam totalno opuštena i sl. :rolleyes:)
Već sam vidjela temu,pa se sjetila :bonk:
Kaj mislite da to može ukazivati na nešto ozbiljnije :confused: ili je to uobičajeno :ne zna:

pa... u mom slučaju je ukazalo na prijeteći pobačaj pa sam završila na mirovanju i duphastonu.. a ništa me nije peklo, bolilo je malo i tek tu i tamo no skoro pa ništa u usporedbi sa prvih 5-6 tjedana kad sam imala bolove svaki dan i kao pred mengu (a inače imam jake bolove pred mengu) :ne zna: s druge strane, meni se taj iscjedak dogodio sa 8+ tek, tako da pretpostavila je doktorica da je neki mali hematom ili implantacijsko krvarenje jer se sve to još namješta u stijenci (ne znam jesam li taj dio dobro shvatila :ne zna: ) i jer nisam bila otvorena...

no ne možeš znati što je u tvom slučaju stvar napamet, tim više što vidim da si ti i u poodmaklijoj trudnoći i nisam sigurna da i u tom razdoblju može biti isti uzrok... svakako odi što prije na pregled ili se javi doktorici i opiši joj situaciju, jer smeđi iscjedak koliko sam shvatila nikako nije nešto uobičajeno u trudnoći :ne zna:

Amrićak
02.10.2010., 21:00
Imam pregled uskoro,krajem idućeg tj. pa ću to prvo napomenuti...
Bebu svakodnevno osijetim,udara sve jače i češće.Niš me ne boli,niti peče...pa ću pričekati ipak taj skori pregled...neželim paničariti,i ako sam se sada malo zabrinula.

mafri
02.10.2010., 21:15
Ja isto stalno dnevne uloske nosam :rolleyes:
Imam iscjedak zuckast i to nekad obilnije...
Mene nekad svrbi pa namazem nistatinom i prodje...svrbi me i kad nepijem jogurt vise dana za redom...

housewife
13.10.2010., 12:04
Je li pojava roskastog iscjetka znak da bi porod mogao krenuti? Trudna sam 38 tjedana.

Amrićak
13.10.2010., 12:09
eto vidla temu pa se sjetila napisati,bila kod ginića rekla za iscjedak smećkasti kojeg ponekad imam...on kaže da je sa posteljicom sve u redu,da ne pritišće plod,da je plodna voda ok,ima je dovoljno,ja dolje zatvorena,
da smanjim aktivnosti malo,da se češće odmaram...
ništa znači,sve je hvala Bogu uredu :)

OOOOOOO
13.10.2010., 12:15
meni i dalje od pocetka trudnoce bijelkasto zuckasti iscjedak nekad obilniji,tako da su dnevni ulosci redovito u upotrebi.ali kazu da je to ok sve dok nije jako taman ili nedaj bog crven

mirela20
18.10.2010., 21:28
ei..
imam jedno pitanje..pa ako mi neko može pomoći..
do sada sam imala redovite menstruacije koje su trajale 6 dana..
dan prije prošle menstruacije dogodilo se nešto "čudno" prilikom spolnog odnosa sa mojim partnerom..menstruacija je došla na vrijeme.. ovaj mjesec je također došla na vrijeme ali je trajala samo 4 dana..je li moguće da sam ostala trudna ???'...please hepl...:confused::confused::confused:

p.s. znam da onda nisu bili plodni dani...ali imali šanse da sam ostala trudna?..:confused::confused::confused::confused:

Ereshkigal
20.10.2010., 06:09
meni i dalje od pocetka trudnoce bijelkasto zuckasti iscjedak nekad obilniji,tako da su dnevni ulosci redovito u upotrebi.

I meni. :ne zna: Gin. mi je gledala preko mikroskopa i kaže da je sve ok. Ali i dalje me zna brinut, svaki put gledam i proučavam boju na wc papiru. KAd ću se više prestat brinut?!:mad:
ei..
dan prije prošle menstruacije dogodilo se nešto "čudno" prilikom spolnog odnosa sa mojim partnerom..menstruacija je došla na vrijeme.. ovaj mjesec je također došla na vrijeme ali je trajala samo 4 dana..je li moguće da sam ostala trudna ???'...please hepl...:confused::confused::confused:

p.s. znam da onda nisu bili plodni dani...ali imali šanse da sam ostala trudna?..:confused::confused::confused::confused:

Mislim da nema šanse.

iiivaaanaaa0007
23.10.2010., 10:11
imam jedan problem koje me muči već danima... trudna sam 11 tjedana i za sada je sve ok.. bar je bilo na prošlom pregledu.. ovih dana mi se pojavio smeđi iscjedak i sada sam sva u brizi.. imala sam jedan spontani i sada me strah da se opet neće ponoviti.. ginekologu trebam u utorak.. dobro se osjećam, ali brine me taj iscjedak.. dali je imala koja slično iskustvo??? dali da idem na hitnu ili??? ne znam ni sama što da radim.. :ne zna:

OOOOOOO
23.10.2010., 17:26
mi u srijedu kad sam bila na pregledu vadili briseve,i sad cekam 7 dana da vidim jesu uredni.jel mi je i dalje taj iscjedak prisutan

bummby
23.10.2010., 17:45
mi u srijedu kad sam bila na pregledu vadili briseve,i sad cekam 7 dana da vidim jesu uredni.jel mi je i dalje taj iscjedak prisutan

držim fige da ti nalaz bude uredan :)

ja isto imam iscjedak već dosta dugo, i nadam se da će mi nova doktorica dat uputnicu za briseve da sam barem mirna što se njih tiče.

OOOOOOO
23.10.2010., 17:53
držim fige da ti nalaz bude uredan :)

ja isto imam iscjedak već dosta dugo, i nadam se da će mi nova doktorica dat uputnicu za briseve da sam barem mirna što se njih tiče.

tnx,joj i ja se nadam

frupy
23.10.2010., 18:54
imam jedan problem koje me muči već danima... trudna sam 11 tjedana i za sada je sve ok.. bar je bilo na prošlom pregledu.. ovih dana mi se pojavio smeđi iscjedak i sada sam sva u brizi.. imala sam jedan spontani i sada me strah da se opet neće ponoviti.. ginekologu trebam u utorak.. dobro se osjećam, ali brine me taj iscjedak.. dali je imala koja slično iskustvo??? dali da idem na hitnu ili??? ne znam ni sama što da radim.. :ne zna:

Nazovi gina. Vjerojatno nije nista, ali obavezno miruj sto vise i ne bi bilo lose da stavljas utrogestane.

OOOOOOO
27.10.2010., 12:52
radila briseve radi tog iscjedka koji me prati cijelu trudnocu i dans nalazi gotovi,sve ok,uredni..sad lakse disem...:)

bummby
27.10.2010., 19:54
radila briseve radi tog iscjedka koji me prati cijelu trudnocu i dans nalazi gotovi,sve ok,uredni..sad lakse disem...:)

baš mi je drago da su nalazi uredni :)

pogoditko
02.11.2010., 13:19
kasni mi 5 dana....imala sam nezaštićeni odnos ali nije svršio, i to sve je trajalo minutu-dvije..... jutros sam primjetila obilniji žućkasti iscjedak....a ginekolog mi radi tek sljedeći ponedjeljak....pomozite mi molim vas i recite da nisam trudna!!!

Ereshkigal
02.11.2010., 13:54
Mislim da si malo profulala temu, ali velike su šanse da nisi trudna. Teško da ti netko od nas to može sa sigurnošću reći...ako ti se ne čaka gina, kupi test.

Anboledolina
02.11.2010., 13:59
ei..

možda već off topic ali da se nadovežem na ovo . i meni su bili neplodni dani , 2-3 dana prije mjesečnice imali odnos , dobila slijedeću mj.koja je trajala 5 dana (redovna 6) i ostala sam trudna .tek nakon što sam čekala iduću sam saznala da sam trudna jer ofc nije došla :mig:

pogoditko
02.11.2010., 14:00
Mislim da si malo profulala temu, ali velike su šanse da nisi trudna. Teško da ti netko od nas to može sa sigurnošću reći...ako ti se ne čaka gina, kupi test.

onda sori svima, totalno san :ne zna::ne zna:

anonymous_13
10.11.2010., 12:51
16+, i danas primjetila lagano narančaskasti iscjedak :flop:

pijem inače eritromicin zbog ureaplazme i plimycol vaginalete, iscjedak je izašao sa ostacima vaginalete no dosad je uvijek bio bijel - vaginalete su sasvim bijele. sad je bio lagano narančastkast :ne zna:

prošli put sa 8+ kad se pojavio sličan iscjedak sam koristila vivag vaginalete zbog neke miješane flore nađene na pregledu i dva dana nakon pojavila se baš smeđa sukrvica, završila sam mjesec dana na strogom mirovanju... sad me strah da se to ne ponovi.. :(

glupo pitanje, ali jel moguće da mi vaginalete - bilo kakve - izazivaju tu sukrvicu? :ne zna:

jer pretpostavljala sam da je prvi put bilo ili implantacijsko krvarenje (ne znam koliko je to moguće i sa 16+ :ne zna: ) ili zbog ureaplazme.. i nemam pojma zbog čega bi moglo sad biti. naručena sam za pregled i uzv (u privatne) slijedeći tjedan, ima li smisla da paničarim i trčim ranije? prošli pregled i uzv (u socijalnog) je bio prije niti tjedan dana i bilo je sve okej.. jedino što mi je nalaz urina došao sa nađenom krvi, eritrocitima, leukocitima i dosta bakterija u njemu, pa mi je doktor dao uputnicu za urinokulturu kad završim piti eritromicin :ne zna:

rea0024
20.11.2010., 14:49
evo i mene s mojim iscjedkom :D

po uzv sam 5-6tj, i do sad je bio proziran-bjelkast-žućkast -kao sve ok, a danas dođem doma nakon posla i ne toliko duge šetnje iako malo bržeg hoda i iscjedak je blago rozi, sinoć sam bila na uzv-u i sve je bilo ok, jel moguće da je doc bio malo grublji ili da sam ipak prebrzo hodala pa da je od toga?

Orleanska I.
12.12.2010., 07:37
Mene živcira taj iscjedak. Rekla sam liječnici, dala mi je plymicol, ali i dalje isto.

frupy
12.12.2010., 10:51
Mene živcira taj iscjedak. Rekla sam liječnici, dala mi je plymicol, ali i dalje isto.

Kakav iscjedak (miris, boja, gustoca...)?
Jesi radila briseve?

OOOOOOO
12.12.2010., 17:31
ja hvala bogu skoro pa pred kraj trudnoce i cijelo vrijeme imam iscjedak,sad opet pojacan:p

kika78
12.12.2010., 17:54
evo i mene s mojim iscjedkom :D

po uzv sam 5-6tj, i do sad je bio proziran-bjelkast-žućkast -kao sve ok, a danas dođem doma nakon posla i ne toliko duge šetnje iako malo bržeg hoda i iscjedak je blago rozi, sinoć sam bila na uzv-u i sve je bilo ok, jel moguće da je doc bio malo grublji ili da sam ipak prebrzo hodala pa da je od toga?

Moguće od pregleda :mig:
Ne može biti od brzog hodanja :rofl:
Ako bi ga imala stalno, otiđi ponovno na pregled ili zovi gina i pitaj :)

kika78
12.12.2010., 17:55

Ja sam cijelu trudnoću imala gušći bijelkasti iscjedak..
I to je normalno. Radila sve briseve i sve bilo o.k.

Orleanska I.
13.12.2010., 07:54
Kakav iscjedak (miris, boja, gustoca...)?
Jesi radila briseve?
Nisam radila briseve.
Nije jako gust, ali je bjelkast. I slabog je mirisa.

Mischa
13.12.2010., 07:57
Ja sam radila briseve i sve je super...ali imam pojacani iscjedak, za sto mi je ginic rekao da je sasvim normalno...

Evo, Orli, ovo sam na netu nasla "Normalni vaginalni iscjedak je bistar, bijel ili kremast i prilično slinav. Može imati specifičan, ali ne i neugodan miris. Znakovi infekcije uključuju zamućen, grušast ili zelenkasti iscjedak, neugodan miris, svrab i bol, bol tijekom seksa ili bol u nižem abdominalnom predjelu. "

Orleanska I.
13.12.2010., 07:58
Ja se nadam da nemam neku upalu, bakteriju, gljivicu ili nešto sl. Na idućem ću pregledu opet napomenuti liječnici.

frupy
13.12.2010., 10:59
Nisam radila briseve.
Nije jako gust, ali je bjelkast. I slabog je mirisa.

Vjerojatno je to normalan scjedak, ako te nista ne svrbi i ne pece. Ali svakako trebas napraviti briseve da budes sigurna.

FIGICA
13.12.2010., 11:24
U zadnje vrijeme je i meni ˝dolje˝ vlažnije i živcira me,najviše zbog mirisa,perem se više puta na dan i opet nije dosta,onaj intimni šampon mi je preslab pa uzmem od mm,s njim je malo duže svježije ˝dolje˝ :lol:

anonymous_13
13.12.2010., 12:03
Ja sam radila briseve i sve je super...ali imam pojacani iscjedak, za sto mi je ginic rekao da je sasvim normalno...

Evo, Orli, ovo sam na netu nasla "Normalni vaginalni iscjedak je bistar, bijel ili kremast i prilično slinav. Može imati specifičan, ali ne i neugodan miris. Znakovi infekcije uključuju zamućen, grušast ili zelenkasti iscjedak, neugodan miris, svrab i bol, bol tijekom seksa ili bol u nižem abdominalnom predjelu. "

moj je otkako ga imam pa do dana današnjeg uvijek - u normalnim okolnostima - bio kremasti blijedožuti :ne zna: a imam ga od svoje desete i osim te ureaplazme koju sam pokupila očito pred dvije godine - pretpostavljam - i poneke gljivične upale (poberem je ponekad kad uzimam antibiotik) nisam imala nikakvih drugih problema :ne zna:

doduše, zadnjih par tjedana je dosta obilniji :ne zna:

just z
17.12.2010., 10:51
joj meni je iscjedak zadnja dva mj. obilniji, iako sad malo manje nego prošli mjesec, ali stalno je žut :/ jutros me gin pogledao, rekao da je to sve dobro ali mi dao neke veginalete zbog toga..inače ne boli ništa, ne svrbi, nema neugodan miris.a gin mi uopće nije radio briseve,samo papa test na početku. on meni kaže da se to u trudnoći ništa ne dira... :ne zna:
imala sam gljivice na početku trudnoće, pa mi je rekao da se perem isključivo vodom, da ne valja prečesto sapunom. i imao je pravo,otad nema gljivica.

Ereshkigal
17.12.2010., 13:11
joj meni je iscjedak zadnja dva mj. obilniji, iako sad malo manje nego prošli mjesec, ali stalno je žut :/ jutros me gin pogledao, rekao da je to sve dobro ali mi dao neke veginalete zbog toga..inače ne boli ništa, ne svrbi, nema neugodan miris.a gin mi uopće nije radio briseve,samo papa test na početku. on meni kaže da se to u trudnoći ništa ne dira... :ne zna:
imala sam gljivice na početku trudnoće, pa mi je rekao da se perem isključivo vodom, da ne valja prečesto sapunom. i imao je pravo,otad nema gljivica.

I meni, u zadnjih dva tjedna...gust, bjelkasto-žučkasti...ništa ne svrbi, ne peče...radila sam sve briseve i sve je bilo ok...
Na zadnjem pregledu je gin, rekla da je to normalno u trudnoći i da je sve ok, ali mi ide na živce, nigdje ne mogu bez dnevnih uložaka (koji mi ponekda i dobro dođu u druge svrhe, npr. kihnem i malo se popišam u gaće, milina!:rolleyes:).

just z
18.12.2010., 09:53
da, meni je jučer zamjenski ginić (moga nije bilo) vezano za taj iscjedak dao ecalin vaginalete - prva stvar, jedva sam ih našla, tek u 4. ljekarni i onda sam vidila na toj kutiji da im ističe rok 20.01.2011. tko zna otkad to stoji. ja to neću koristit. valjda će se u pon vratit moj doktor, pa ću mu reć da ih nisam našla, i uostalom da neću uzimat ništa napamet dok mi ne napravi briseve.

OOOOOOO
18.12.2010., 18:53
meni sad pred kraj sve obilniji,ubija me....:p svih 9mj me gnjavi ali sad posebno

Orleanska I.
19.12.2010., 07:25
onda sam vidila na toj kutiji da im ističe rok 20.01.2011. tko zna otkad to stoji.

Pa nije im istekao rok trajanja, znači da su još dobre za korištenje.

FIGICA
19.12.2010., 10:50
meni sad pred kraj sve obilniji,ubija me....:p svih 9mj me gnjavi ali sad posebno

Meni se vlažnost pojačala nakon 30 tj,baš grozno,mogla bi cijeli dan visiti na bideu i prat se :lol:

malalana
19.12.2010., 10:52
Ja se nadam da nemam neku upalu, bakteriju, gljivicu ili nešto sl. Na idućem ću pregledu opet napomenuti liječnici.

Reci doktorici nek ti napravi briseve, da se ne uvuče kakva beštija.
Pogotovo ako si negdje već pred kraj trudnoće..obavezno treba napraviti bris da se ne bi uvukla neka beštija poput hemolitičkog streptokoka b grupe koji je dosta čest kod trudnica.
Ako ga se ne otkrije, može uzrokovati probleme kod bebice..

Baš mi frendica veli da na to moram jako pazit. Njoj je sve bilo ok, nije osjetila nikakva peckanja, nikakvih problema, osim najnormalnijeg iscjetka..
prvi bris dobar, drugi pod kraj trudnoće pokazao streptokok. Frknuli su joj prije poroda injekciju penicilina tak da bebica može nesmetalo proći,a da ne pokupi to sranje. Sve bilo ok :top: ;)
Znači, najvažnije je na vrijeme otkiriti ako se potkrade bakterija.

frupy
19.12.2010., 10:56
Reci doktorici nek ti napravi briseve, da se ne uvuče kakva beštija.
Pogotovo ako si negdje već pred kraj trudnoće..obavezno treba napraviti bris da se ne bi uvukla neka beštija poput hemolitičkog streptokoka b grupe koji je dosta čest kod trudnica.
Ako ga se ne otkrije, može uzrokovati probleme kod bebice..

Baš mi frendica veli da na to moram jako pazit. Njoj je sve bilo ok, nije osjetila nikakva peckanja, nikakvih problema, osim najnormalnijeg iscjetka..
prvi bris dobar, drugi pod kraj trudnoće pokazao streptokok. Frknuli su joj prije poroda injekciju penicilina tak da bebica može nesmetalo proći,a da ne pokupi to sranje. Sve bilo ok :top: ;)
Znači, najvažnije je na vrijeme otkiriti ako se potkrade bakterija.

Istina.:mig:
I meni su otkrili streptokok a nisam imala nikakve simptome: apsolutno nikakav iscjedak, peckanje, svrbez... Bas nista.

malalana
19.12.2010., 11:10
Istina.:mig:
I meni su otkrili streptokok a nisam imala nikakve simptome: apsolutno nikakav iscjedak, peckanje, svrbez... Bas nista.

eto, baš tak i njoj..;)
e da, i veli mi , kada su joj na svakom pregledu gledali urin, isto tako nisu vidjeli nikakve naznake infekcije..možda je i to dobro napomenuti.
No, glavno samo da se otkrije ukoliko se ima bakterija, tak da doktori znaju postupiti :))

frupy
19.12.2010., 11:15
eto, baš tak i njoj..;)
e da, i veli mi , kada su joj na svakom pregledu gledali urin, isto tako nisu vidjeli nikakve naznake infekcije..možda je i to dobro napomenuti.
No, glavno samo da se otkrije ukoliko se ima bakterija, tak da doktori znaju postupiti :))

Ni meni kao laiku bas nije jasan taj streptokok.:ne zna:
Isti dan sam dala urin za obicnu kontrolu i za urinokulturu i ispalo je da mi je obican nalaz super (sve u referentnom okviru, leukociti super, samo nesto bakterija...), a nalaz uk katastrofa: streptokok 10 na 5.:confused:
Zato cure inzistirajte na brisevima i urinokulturi tamo negdje oko 35., 36.tj.!

malalana
19.12.2010., 17:56
Ni meni kao laiku bas nije jasan taj streptokok.:ne zna:
Isti dan sam dala urin za obicnu kontrolu i za urinokulturu i ispalo je da mi je obican nalaz super (sve u referentnom okviru, leukociti super, samo nesto bakterija...), a nalaz uk katastrofa: streptokok 10 na 5.:confused:
Zato cure inzistirajte na brisevima i urinokulturi tamo negdje oko 35., 36.tj.!

Mah, malo sam čitala na netu o toj bakteriji i baš je podmukla ta beštija. :mad:
ej, a kada su ti detektirali streptokok? u kojem tjednu trudnoće?

frupy
19.12.2010., 18:37
Mah, malo sam čitala na netu o toj bakteriji i baš je podmukla ta beštija. :mad:
ej, a kada su ti detektirali streptokok? u kojem tjednu trudnoće?

U 32.tj. Sad u 38.tj. sam ponovila bris pa cekam nalaze, uk mi je hvala bogu sterilna.:s

malalana
19.12.2010., 18:59
U 32.tj. Sad u 38.tj. sam ponovila bris pa cekam nalaze, uk mi je hvala bogu sterilna.:s

Držim palce da sve prođe OK.
Uuu pa ti si sad u tjednima isto kak i ja,spremna za porod :cerek:

frupy
19.12.2010., 19:01
Držim palce da sve prođe OK.
Uuu pa ti si sad u tjednima isto kak i ja,spremna za porod :cerek:

Da, samo cekam da krene....:cerek:

malalana
25.12.2010., 12:15
Da, samo cekam da krene....:cerek:

jel krenulo šta? :D
kakva je situacija sa nalazima?

OOOOOOO
25.12.2010., 12:50
meni sve vise cijedi,za poludit....valjda se priprema:ne zna:

malalana
25.12.2010., 13:04
meni sve vise cijedi,za poludit....valjda se priprema:ne zna:

Mislim da je to normalno. Meni se isto cjedi sa čuče :rofl: neki bijeli iscjedak. Dovoljno je reći da promijenim gaće 5 puta na dan :rofl: Sve si mislim da će me sad stisnut..al nish od toga.
39 sam tjedan..al se nish ne događa..
Nit mi se bušica spustila, nit mi je čep ispao..ma nish.
Na iglama sam svaki dan :D

just z
14.01.2011., 16:05
danas sam podigla nalaze briseva-sve uredno, urinokultura isto sterilna. ne znam otkud onda više taj iscjedak.obilniji je i žut :(
idem sad kod ginića na redovnu kontrolu, baš me zanima...

Ereshkigal
15.01.2011., 11:19
danas sam podigla nalaze briseva-sve uredno, urinokultura isto sterilna. ne znam otkud onda više taj iscjedak.obilniji je i žut :(
idem sad kod ginića na redovnu kontrolu, baš me zanima...

Meni moja kaže da je pojačani iscjedak u trudnoći normalan...tako da više ne brinem, samo stavim dnevni uložak kad negdje idem i ok.

katjes
15.01.2011., 11:31
aaa ee baš sam htjela pitati jel to normalno ako se iscjedak pod zadnje dane malo pojača.. ja primjećujem da je obilniji, ništa strašno, izgleda i miriši zdravo, paa :ne zna:

znači, normalno je :s (što bi mi bez foruma)

just z
15.01.2011., 11:33
mene je moj gin isto sinoć umirio -svi nalazi su mi uredni. dao mi je na izbor ako hoću da uzmem vivag vaginalete, ako neću ne moram. na njima (između ostalog) piše da se koriste i zbog narušene ph vrijednosti zbog utjecaja hormona (trudnoća), ove beštije smo isključili. on je isto spominjao tu ph vrijednost , onda je valjda to to.

mislim da ću potrošit kutiju, valjda će bit bolje...

anonymous_13
17.01.2011., 19:30
okej, ja sam danas radila ponovo briseve na ureaplazmu i jedno dva-tri sata nakon pregleda primjetila sam sukrvicu u iscjetku.. i ono, kontam se, pretpostavila sam da je doktor možda malo grublji bio pa da me zaderao i da je sukrvica zbog toga.. međutim sve do sad, svaki put kad odem na wc, iscjedak ima tragove sukrvice u sebi i cijeli je laganini smećkast cijelo vrijeme, strah me sad da nije samo do tog da je doktor zagrebao :ne zna:

inače sam na pregledu pred par dana bila zatvorena a na uzv i pregledu prije mjesec dana je isto sve bilo okej.. strah me da nije hematom na maternici možda ili tako nešto, znao me zaboljeti trbuh no ništa neuobičajeno, ponekad bi i bebač malo jače i bolnije udario no ne vjerujem da bi ti mali udarci mogli napraviti hematom :ne zna: ili nešto stoto? :ne zna: trudna sam 26+2 :ne zna:

just z
20.01.2011., 09:03
uopće nisam vidila ovaj post..ne znam šta bi moglo biti,možda netko drugi zna? a da nazoveš gineka?

kika78
20.01.2011., 13:16
okej, ja sam danas radila ponovo briseve na ureaplazmu i jedno dva-tri sata nakon pregleda primjetila sam sukrvicu u iscjetku.. i ono, kontam se, pretpostavila sam da je doktor možda malo grublji bio pa da me zaderao i da je sukrvica zbog toga.. međutim sve do sad, svaki put kad odem na wc, iscjedak ima tragove sukrvice u sebi i cijeli je laganini smećkast cijelo vrijeme, strah me sad da nije samo do tog da je doktor zagrebao :ne zna:

inače sam na pregledu pred par dana bila zatvorena a na uzv i pregledu prije mjesec dana je isto sve bilo okej.. strah me da nije hematom na maternici možda ili tako nešto, znao me zaboljeti trbuh no ništa neuobičajeno, ponekad bi i bebač malo jače i bolnije udario no ne vjerujem da bi ti mali udarci mogli napraviti hematom :ne zna: ili nešto stoto? :ne zna: trudna sam 26+2 :ne zna:

Najvjerojatnije ti je to od pregleda...
Nije ti gin. napomenuo da bi mogla imati lagano krvarenje i/ili sukrvicu??
I ja sam lagano krvarila nakon briseva...

Hematom bi ti se vidio na pregledu a bebač teško da može napraviti hematom od udarca :ne zna:

just z
20.01.2011., 13:50
ja od pregleda (uzimanja briseva) nisam imala sukrvicu al me ostatak dana sve bolilo - jedva sam se popela na 3.kat, mm me skoro nosio...
hvala Bogu, nije bilo beštija!

anonymous_13
20.01.2011., 16:00
Najvjerojatnije ti je to od pregleda...
Nije ti gin. napomenuo da bi mogla imati lagano krvarenje i/ili sukrvicu??
I ja sam lagano krvarila nakon briseva...

Hematom bi ti se vidio na pregledu a bebač teško da može napraviti hematom od udarca :ne zna:

bilo je od pregleda očito jer je stalo sad.. no ne, nije mi ništa napomenuo (nikad ništa ni ne napominje ni inače, i ne da da ga se išta pita :rofl: ), ali nisam krvarila kad sam ih prošli put radila, niti ikad ranije kad bih papatest radila isto.. :ne zna:

znam da bi se hematom vidio na uzv, no ja na uzv nisam bila mjesec dana a ovaj mi od hzzo-a ne radi uzv nego sam naručena za mjesec dana u vinogradsku tek.. zato sam se zabrinula. dosad sam uzv radila kod privatne zato, kod koje vodim trudnoću paralelno :)

svejedno, hvala :)

artkate
28.03.2011., 21:41
BOk!
Zadnja M mi je bila 23.2., 10 dana nakon momak je svršio u mene,i cijelo vrijeme nemamo zaštitu, jer ako nam se i dogodi dijete super, nema panike
Uglavnom, ciklusi mi traju 30, 31 dan i baš me ovaj ciklus zadnjih 10 tak dana konstantno boli u području lijevog jajnika. Prije par dana sam imala malo smeđkasti iscjedak, a zadnja 2,3 dana kada sam trebala dobit M, tu i tamo mi se javi malo krvi i to je to. Nema obilnog krvarenja.
Da li se tko našao u ovakvoj situaciji!

stipanovic
28.03.2011., 21:47
BOk!
Zadnja M mi je bila 23.2., 10 dana nakon momak je svršio u mene,i cijelo vrijeme nemamo zaštitu, jer ako nam se i dogodi dijete super, nema panike
Uglavnom, ciklusi mi traju 30, 31 dan i baš me ovaj ciklus zadnjih 10 tak dana konstantno boli u području lijevog jajnika. Prije par dana sam imala malo smeđkasti iscjedak, a zadnja 2,3 dana kada sam trebala dobit M, tu i tamo mi se javi malo krvi i to je to. Nema obilnog krvarenja.
Da li se tko našao u ovakvoj situaciji!

draga a da napraviš test, jer ako si trudna a što je moguće, svako krvarenje u trudnoći tako ranoj može biti znak spontanog pobačaja, ako se na vrijeme reagira može se pomoći i sačuvati trudnoću ...
može biti i lagano krvaruckanje na dane kada treba menga doći, ali bude daleko manje obinla no obićno i obično ne traje toliko dugo nego možda po 2-3 dana ...
eto toliko od mene trenutno se ne mogu još nećega sjetiti, ali ja bi ti savjetovala da ujutro s prvom mokraćočom napraviš test :mig:
javit će ti se još cura s iskustvima

artkate
28.03.2011., 21:56
sad u subotu sam kao trebala dobit M i od tada do danas mi se kroz jutro, eventualno popodne pojavi malo krvi. Inače na dan očekivane M počmem krvarit puno više nego ovo sada.
Napravim test.
Hvala puno

stipanovic
28.03.2011., 21:58
sad u subotu sam kao trebala dobit M i od tada do danas mi se kroz jutro, eventualno popodne pojavi malo krvi. Inače na dan očekivane M počmem krvarit puno više nego ovo sada.
Napravim test.
Hvala puno

bude baš svježa krv, i koliko toga malo bude ??? samo malo na papiru ili cmazi ???

artkate
28.03.2011., 22:24
neznan kako da objasnin, 2,3 cm u dužini na dnevnom ul. Kao malo veće kapi jedna do druge.

stipanovic
28.03.2011., 22:28
neznan kako da objasnin, 2,3 cm u dužini na dnevnom ul. Kao malo veće kapi jedna do druge.

to bude za cijeli dan toliko ????

artkate
28.03.2011., 22:37
to bude za cijeli dan toliko ????

da

stipanovic
28.03.2011., 22:40
da

ujutro radi test, ako je + svakako se javi svome giniću, a ako je - znaš i sama da ju treba pričekati da krene ...
svakako javi rezultate :mig:
nadam se da će sve biti u najboljem redu :moli::moli::moli:

artkate
28.03.2011., 22:51
ujutro radi test, ako je + svakako se javi svome giniću, a ako je - znaš i sama da ju treba pričekati da krene ...
svakako javi rezultate :mig:
nadam se da će sve biti u najboljem redu :moli::moli::moli:

i ja se nadam +
bit će šta bude pa javim
thanks još jednom