PDA

View Full Version : Iscjedak u trudnoći

stranice : 1 2 [3] 4

stipanovic
28.03.2011., 22:53
i ja se nadam +
bit će šta bude pa javim
thanks još jednom

ma ništa draga, mi ti za to ovdje služimo, a na našu žalost imamo svakakvih iskustava
držim figice za plusek a ovo što te to krvaruckanje zeza da sutra stane :cerek:

artkate
28.03.2011., 23:01
ma ništa draga, mi ti za to ovdje služimo, a na našu žalost imamo svakakvih iskustava
držim figice za plusek a ovo što te to krvaruckanje zeza da sutra stane :cerek:

pusa i laku noć

artkate
29.03.2011., 13:19
pusa i laku noć

Ništa od plusića :( dobila san M

Papirka
29.03.2011., 14:06
Ništa od plusića :( dobila san M
e sve si nam teme zasipala svojim pitanjima. :) bila sam sigurna da će ti biti +.
a niš, više sreće slijedeći mjesec!

evey
01.04.2011., 12:35
Drage forumašice molim pomoć, u 23 tjednu sam i imam pojačan iscjedak vodenast, neznam kako da ga opišem, ko da sam se malo popiškila. brisevi su svi uredni, a prije tjedan dana na pregledu sam bila zatvorena.
Brine me jer imam dosta kontrakcija pa sam pomislila da to ne bi možda bila plodna voda, ali nisam primjetila nikakav "sluzavi čep" o kojem svi pričaju niti išta slično, samo taj vodenasti iscjedak.
Inače mi je iscjedak od početka trudnoće pojačan, al me sad brine zbog tih kontrakcija.

ivana2703
01.04.2011., 23:52
hej!ja sam u 29 tjednu i od poćetka imam iscjedak ali sve je o,k!tako da nebrini!!!;)

linakina
02.04.2011., 08:38
a ja čak ponekad i krvavi iscjedak i svaki se put zgrozim dok ga vidim. Imam ranicu na cerviksu tak da je malo slab ali je još uvijek zatvoren i već kodd malo tvrđe stolice prokrvari. Trudna sam 24 tj, strogo mirujem i neznam kak ću s ovom psihozom do kraja

evey
02.04.2011., 11:00
Joj znam kako ti je ja mirujem praktički od početka trudnoće. Prvo zbog bolova koji su me podsjećali na one menstrualne, a od 18 tjedna sam na strogom mirovanju zbog kontrakcija.

clara85
05.04.2011., 11:28
ja sam trudna 8 tjedana i imam pojačani bijeli iscjedak, ponekad je i žute boje..i baš me nervira, pa mi je moja ginekologica dala Rojaloz vaginalete i čim sam stavila jednu , već mi je prestao..sad me strah zašto je naglo prestao...
inače nadam se da nisu bakterije ili nešto drugo...

Cattleya
05.04.2011., 11:48
ja sam trudna 8 tjedana i imam pojačani bijeli iscjedak, ponekad je i žute boje..i baš me nervira, pa mi je moja ginekologica dala Rojaloz vaginalete i čim sam stavila jednu , već mi je prestao..sad me strah zašto je naglo prestao...

Odradi sad terapiju Rojazolom te nakon toga bez obzira na iscjedak, pitaj ginekologa da ti napravi briseve. Mislim da je to danas jedna rutinska pretraga te ako ih nisi nedavno radila, mislim da ih treba napraviti. Problem s brisevima jest jedino kaj se čekaju oko 4 tjedna, otprilike.

Jaranka
05.04.2011., 11:58

Ja imam iscjedak od pocetka trudnoce, i to pojacan za popii***..bijele je boje i jako je gust...svi su mi brisevi uredni...i sve je ok...al jednostavno ide van ko blesavo :)

evey
05.04.2011., 12:09
Odradi sad terapiju Rojazolom te nakon toga bez obzira na iscjedak, pitaj ginekologa da ti napravi briseve. Mislim da je to danas jedna rutinska pretraga te ako ih nisi nedavno radila, mislim da ih treba napraviti. Problem s brisevima jest jedino kaj se čekaju oko 4 tjedna, otprilike.

Ako si u zg, odneseš ih u mirogojsku u zavod za javno zdravstvo "andrija štampar" i gotovi su za tjedan dana, ja sam nosila nedavno.

clara85
05.04.2011., 12:23
Ja imam iscjedak od pocetka trudnoce, i to pojacan za popii***..bijele je boje i jako je gust...svi su mi brisevi uredni...i sve je ok...al jednostavno ide van ko blesavo :)

ajme tako je i meni, pogotov dok šetam, baš osjetim kako mi iscuri, pa brže trčim u wc jer se pripadenem , a sad radila sam briseve pa čekam nalaze..jedino što ovaj rojazol moram stavljat svako 2-3 večer.
i inače sam imala i prije taj pojačan iscjedak, papa test uvijek bio uredan.

clara85
05.04.2011., 12:30
Ako si u zg, odneseš ih u mirogojsku u zavod za javno zdravstvo "andrija štampar" i gotovi su za tjedan dana, ja sam nosila nedavno.

ja sam u splitu, ali bit će isto gotovi za tjedan dana...a šta ako brisevi nisu u redu, jel to opasno, ili se može liječiti u trudnoći

Jaranka
05.04.2011., 14:08
ajme tako je i meni, pogotov dok šetam, baš osjetim kako mi iscuri, pa brže trčim u wc jer se pripadenem , a sad radila sam briseve pa čekam nalaze..jedino što ovaj rojazol moram stavljat svako 2-3 večer.
i inače sam imala i prije taj pojačan iscjedak, papa test uvijek bio uredan.

A meni sestricna isto kaze da je s obje trudnoce ludila jer je imala iscjedak ko da se popiški:lol:
..ja sam vec u 31. tjednu... još malo pa ce proći:cerek:

clara85
05.04.2011., 14:28
A meni sestricna isto kaze da je s obje trudnoce ludila jer je imala iscjedak ko da se popiški:lol:
..ja sam vec u 31. tjednu... još malo pa ce proći:cerek:

joj blago ti se, ja se nadam da će sve biti ok i da ću i ja dočekt svoju bebicu...još sam cijela izvan sebe..zabrinuta ajme ...
znam da je to individualno ali s koliko ti se vidio trbuh, onako da si ga ti vidila, a ne da se baš vidio...ja ga svaki dan mjerkan..jedan dan ga vidin, jedan dan ga ne vidim...isto kao i sise, jedan dan su napuhnute, drugi ne...pa ih stalno pipam...i onda još i iscjedak, stalno sam na wc-u ..trošim tone wc papira:)))
sretno ti....još malo pa si gotova

Jaranka
05.04.2011., 14:39
joj blago ti se, ja se nadam da će sve biti ok i da ću i ja dočekt svoju bebicu...još sam cijela izvan sebe..zabrinuta ajme ...
znam da je to individualno ali s koliko ti se vidio trbuh, onako da si ga ti vidila, a ne da se baš vidio...ja ga svaki dan mjerkan..jedan dan ga vidin, jedan dan ga ne vidim...isto kao i sise, jedan dan su napuhnute, drugi ne...pa ih stalno pipam...i onda još i iscjedak, stalno sam na wc-u ..trošim tone wc papira:)))

A u kojem si tjednu?
Ja sam bila ko bure napuhnuta od 6-og tjedna...pa sam brijala da mi jr to stomak:lol:....naravno nije bio...tek mi se malo poceo vidjeti sa 14 ili 15.tjedana...a u 21. tjednu sam pocela rast ko germa:rofl:
Nemaš vremena brinut se..misli na svoju bebicu i bit ce sve super...:mig:

clara85
05.04.2011., 14:49
A u kojem si tjednu?
Ja sam bila ko bure napuhnuta od 6-og tjedna...pa sam brijala da mi jr to stomak:lol:....naravno nije bio...tek mi se malo poceo vidjeti sa 14 ili 15.tjedana...a u 21. tjednu sam pocela rast ko germa:rofl:
Nemaš vremena brinut se..misli na svoju bebicu i bit ce sve super...:mig:

ja sam trudna 7 +4 tjedana, tako da ja imam još gurat ..ko u priči..jedva čekam da mi se vidi:)))

Ereshkigal
05.04.2011., 14:51

I ja. A što se više približava kraj, iscjedak je sve obilniji, bez uložaka više ne idem nigdje. Svi nalazi uredni, gin. kaže d aje to normalan trudnički iscjedak.

Cattleya
05.04.2011., 15:10

OOOO, onda su se popravili.... Super. Dobro je to znati.

Jaranka
05.04.2011., 15:18
I ja. A što se više približava kraj, iscjedak je sve obilniji, bez uložaka više ne idem nigdje. Svi nalazi uredni, gin. kaže d aje to normalan trudnički iscjedak.

najbolje mi je kad zaboravim stavit dnevni uložak... pa kad bljučne:lol::rofl:

unique_girl
05.04.2011., 15:30
najbolje mi je kad zaboravim stavit dnevni uložak... pa kad bljučne:lol::rofl:

ajooooj.. i meni nekak izgleda da ću uskoro zbog toga morat nosit dnevne uloške.. zasad skužim iscjedak samo kad se ustanem iz dužeg ležanja

evey
06.04.2011., 09:46
I meni se činilo da mi se trbuh vidio odmah od početka,ali zapravo sad kužim da to nije bio beba-trbuh nego napuhnuta crijeva-trbuh, a ostala sam trudna stvarno mršava pa mi se taj moj trbuh činio i veći nego je bio.
Za sise ne brini i ja sam paničarila kad bi me prestale boljeti na jedan dan, pa bi me drugi opet bolile pa bi se smirila.
A iscjedak je prisutan i dalje i to ponekad izgleda ko da sam se popiškila.

clara85
06.04.2011., 17:47
I meni se činilo da mi se trbuh vidio odmah od početka,ali zapravo sad kužim da to nije bio beba-trbuh nego napuhnuta crijeva-trbuh, a ostala sam trudna stvarno mršava pa mi se taj moj trbuh činio i veći nego je bio.
Za sise ne brini i ja sam paničarila kad bi me prestale boljeti na jedan dan, pa bi me drugi opet bolile pa bi se smirila.
A iscjedak je prisutan i dalje i to ponekad izgleda ko da sam se popiškila.

ja svoje sise stalno pipam....poludjujem radi toga, čas me bole čas ne...
a ja sam ostala trudna isto jako mršava..sa 50 kg:)))na gotovo 1,70 visine....

darija12
11.04.2011., 09:57
drage moje ....
imam pitanje naime imal asam obilno krvarenje u 10 tt i poslije toga nisam ilama nikakvo krvarenje nego imam smeđi iscjedak kojki izgleda kao stara krv ...
zanima me da li je to normalno da li je netko imao iskustva s tim...
Kad sam bila na hitnoj sve je bilo ok s bebom i vidilo se da srčeko kuca ..poslije toga sam bila kod gonekologa ali ne na uzv nego mi je dao tablete i mirovanje pa me strah da nešto nije ok s bebom .... valjda bi osjetila da nešto nije ok

Jaranka
11.04.2011., 11:38
drage moje ....
imam pitanje naime imal asam obilno krvarenje u 10 tt i poslije toga nisam ilama nikakvo krvarenje nego imam smeđi iscjedak kojki izgleda kao stara krv ...
zanima me da li je to normalno da li je netko imao iskustva s tim...
Kad sam bila na hitnoj sve je bilo ok s bebom i vidilo se da srčeko kuca ..poslije toga sam bila kod gonekologa ali ne na uzv nego mi je dao tablete i mirovanje pa me strah da nešto nije ok s bebom .... valjda bi osjetila da nešto nije ok

Ja se sjecam kad mi je ginicka na pocetku trudnoce rekla i to mi se jako urezalo u pamcenje... "sve je ok dok se ne pojavi smedji iscjedak...hitno se javit"...
...probaj ginica nazvat...bolje pitat...:ne zna:

darija12
11.04.2011., 12:35
Ja se sjecam kad mi je ginicka na pocetku trudnoce rekla i to mi se jako urezalo u pamcenje... "sve je ok dok se ne pojavi smedji iscjedak...hitno se javit"...
...probaj ginica nazvat...bolje pitat...:ne zna:

joj luda sam
moj je ginić malo čudan
stavljam dnevni uložak ali na njemu nema iscjedka nego kad se obrišem onda vidim u tragovima smeđi obris.
ali idem ovaj tjedan kod njega jer ulazim u 12tt pa moram raditi neke pretrage i to ...uzv će mi potvrditi da li je sve ok
ja se nadam da je

Ereshkigal
12.04.2011., 13:36
joj luda sam
moj je ginić malo čudan
stavljam dnevni uložak ali na njemu nema iscjedka nego kad se obrišem onda vidim u tragovima smeđi obris.
ali idem ovaj tjedan kod njega jer ulazim u 12tt pa moram raditi neke pretrage i to ...uzv će mi potvrditi da li je sve ok
ja se nadam da je

I ja sam u tvojim tjednima imala sličnih problema. Imala sam sukrvavi iscjedak isto preporučeno mirovanje i evo sad smo 3 tjedna pred porod. Tako da misli pozitivno i čuvaj se, odmaraj i nadam se da će i kod tebe sve biti dobro.

lamela
12.04.2011., 23:51
posto sam i ja krvarila meni su rekli da nema panike dok krv nije svijeza, da smedi iscjedak nije strasan, jos pogotovo nakon krvarenja, to je kao kraj.

darija12
13.04.2011., 11:14
eto bila kod doktora sad i kaže on meni da taj smeđi iscjedak je kao još uvijek prijeteći pobačaj i dobila sam normabel i duphaston mi je pojačao da pijem 3puta dnevno
idem na sljedeće pretrage CRP, urinokultura i na uzv ....kod mog ginekologa uzv plaćam 200kn kojih danas nisam imala kod sebe tako da idem u bolnicu ........
mislim pozitivno i znam da se moja beba neda danas je 12 tt i sretna sam .......

Jaranka
14.04.2011., 11:33
eto bila kod doktora sad i kaže on meni da taj smeđi iscjedak je kao još uvijek prijeteći pobačaj i dobila sam normabel i duphaston mi je pojačao da pijem 3puta dnevno
idem na sljedeće pretrage CRP, urinokultura i na uzv ....kod mog ginekologa uzv plaćam 200kn kojih danas nisam imala kod sebe tako da idem u bolnicu ........
mislim pozitivno i znam da se moja beba neda danas je 12 tt i sretna sam .......

dobro da si bila... samo cuvaj svoju bebicu..nek te svi tetoše...:cerek:

darija12
14.04.2011., 11:40
dobro da si bila... samo cuvaj svoju bebicu..nek te svi tetoše...:cerek:

da idem sutra na uzv u petrovu pa se nadam da budem vidila bebino srce i da bude sve ok drži mi fige molim te

Jaranka
14.04.2011., 12:13
da idem sutra na uzv u petrovu pa se nadam da budem vidila bebino srce i da bude sve ok drži mi fige molim te

Naravno...držim fige... Ma bude sve ok...javi nam ....

darija12
15.04.2011., 08:20
evo me vratila se sa uzv i sve super
beba pliva ko velika
po uzv sam trudna 13 t
jupiiiiiiii
da i rekao mi je da taj smeđi iscjedak je zapravi hematom koji nije opasan ali da moram mirovati
sad sam malo mirnija

Ereshkigal
15.04.2011., 08:49
beba pliva ko velika
po uzv sam trudna 13 t
jupiiiiiiii
da i rekao mi je da taj smeđi iscjedak je zapravi hematom koji nije opasan ali da moram mirovati
sad sam malo mirnija

Čestitam! Sad miruj i pazi se:)

Jaranka
16.04.2011., 19:30
beba pliva ko velika
po uzv sam trudna 13 t
jupiiiiiiii
sad sam malo mirnija

:grli::grli::grli:
Sad je ono najkriticnije proslo...sad samo odmaranje i uzivanje u trudnoci.
Meni moja trudnoca prolazi prebrzo...samo lete dani:ne zna:

clara85
18.04.2011., 14:51
beba pliva ko velika
po uzv sam trudna 13 t
jupiiiiiiii
sad sam malo mirnija

super, baš mi je drago, čestitam ti...sad se možeš opustit, ja ću za dva tjedna na ultrazvuk i bit ću trudna 12 tjedana, nadam se da će i meni bit sve ok..isto muku mučim sa raznoraznim iscjedtkima...:)

darija12
19.04.2011., 10:23
super, baš mi je drago, čestitam ti...sad se možeš opustit, ja ću za dva tjedna na ultrazvuk i bit ću trudna 12 tjedana, nadam se da će i meni bit sve ok..isto muku mučim sa raznoraznim iscjedtkima...:)

ma gle budeš vidila da je sve ok
ja sam bila upanici ali sad nemam nikakav iscjedak niti ništa ...sve je ok beba je super tako će biti i tebi
hehhe puseko i nedaj se

gabi_zg
20.04.2011., 12:12
:w svima, eto mene u 35 tjednu :cerek:, ali cijelu trudnoću imam veliki iscjedak i stalno koristim vaginalete, prvo sam počela sa medazolom, pa onda sa vivagom i sad mi je dr prepisala rojazol 200!
ima netko iskustva s njima? mislim, ja ih iskreno ne bi stavljala jer mi ni ove nisu pomogle, al opet me strah da kad ću rađat beba ne bi pokupila kakvu bakteriju. radila sam urinokulturu prije 2 tjedna i nema nikakvih bakterija! ima netko da me savjetuje tj umiri?

Cattleya
20.04.2011., 13:30
:w svima, eto mene u 35 tjednu :cerek:, ali cijelu trudnoću imam veliki iscjedak i stalno koristim vaginalete, prvo sam počela sa medazolom, pa onda sa vivagom i sad mi je dr prepisala rojazol 200!
ima netko iskustva s njima? mislim, ja ih iskreno ne bi stavljala jer mi ni ove nisu pomogle, al opet me strah da kad ću rađat beba ne bi pokupila kakvu bakteriju. radila sam urinokulturu prije 2 tjedna i nema nikakvih bakterija! ima netko da me savjetuje tj umiri?

Rojazol je antimikotik i uglavnom se daje za kandidu, koja je česta u trudnoći. Kandida neće teško naškoditi bebi, ali može ju beba pokupiti prolaskom kroz porodni kanal te nastane soor usne šupljine koji bebu može smetati kod hranjenja, a stolicom može doći kasnije do pelenskog osipa (i nemora, ali je rizik veći nego da nema soor).
Moja beba je imala soor, javilo se od cca 3.-4. dana. Ja nisam imala značajan iscjedak, no kandide ima svugdje, mala je bila nedonošena, rođena vaginalno pa me nije čudilo da ju je pokupila. Uglavnom, malo odbijanja dojke, pa vrištanje kod dojenja, pa guranje daktarina/Rojazol oralnog gela u usta, pa povraćanje od tog, uglavnom na kraju je prošlo, ali smo se nagnjavile, moram priznati.

gabi_zg
20.04.2011., 14:41
Rojazol je antimikotik i uglavnom se daje za kandidu, koja je česta u trudnoći. Kandida neće teško naškoditi bebi, ali može ju beba pokupiti prolaskom kroz porodni kanal te nastane soor usne šupljine koji bebu može smetati kod hranjenja, a stolicom može doći kasnije do pelenskog osipa (i nemora, ali je rizik veći nego da nema soor).
Moja beba je imala soor, javilo se od cca 3.-4. dana. Ja nisam imala značajan iscjedak, no kandide ima svugdje, mala je bila nedonošena, rođena vaginalno pa me nije čudilo da ju je pokupila. Uglavnom, malo odbijanja dojke, pa vrištanje kod dojenja, pa guranje daktarina/Rojazol oralnog gela u usta, pa povraćanje od tog, uglavnom na kraju je prošlo, ali smo se nagnjavile, moram priznati.

hvala na odgovoru :s, bolje da ih koristim nego da beba ima problema kasnije!

Cattleya
20.04.2011., 15:29
hvala na odgovoru :s, bolje da ih koristim nego da beba ima problema kasnije!

Nemaš na čemu. Kad su već preporučili, potroši. Ja bih isto da su i meni u tako visokoj trudnoći. Sretno!

evey
21.04.2011., 09:37
Ja sam na početku trudnoće u mjesec dana potrošila dvije kutije rojazol vag, tako da mislim da nemaš štete od njih u tako podmakloj trudnoći kad ih daju i u prvom tromjesečju. Ja sam još pitala jel to škodi bebi i gin mi je rekao ne.

leptirić23
21.04.2011., 12:58
Da li je sperma štetna za bebu u 4.mjesecu trudnoće?

Tatsha
21.04.2011., 13:18

ček ti stvarno misliš da sperma dođe do bebe? :ne zna: :rofl:

leptirić23
21.04.2011., 13:25
ček ti stvarno misliš da sperma dođe do bebe? :ne zna: :rofl:

ja ne,ali me moj dragi nono stop pili kako je to štetno za bebu!!!!

Yehane
21.04.2011., 13:32

Pošalji dragog nazad u školu. Možete i skupa, čim ovdje pitaš.
:facepalm: :facepalm: :facepalm:

Papirka
21.04.2011., 13:33
prvo- sperma je "iscjedak" iz muškarca, pa si malo fulala temu :rofl:

a drugo... kak misliš sperma štetna za bebu? ? :confused: :confused: :rolleyes:

Cattleya
21.04.2011., 14:46

Nije ukoliko ti je trudnoća uredna te ginekolog kaže da smijete imati odnose. Mogla bi biti štetna ako on ima neku spolno prenosivu bolest. Možda se on toga boji. :ne zna:

clara85
22.04.2011., 07:35
Ja sam na početku trudnoće u mjesec dana potrošila dvije kutije rojazol vag, tako da mislim da nemaš štete od njih u tako podmakloj trudnoći kad ih daju i u prvom tromjesečju. Ja sam još pitala jel to škodi bebi i gin mi je rekao ne.

da te pitam, jesi li ti stavljala rojazol u prvom tromjeseću, i jeli bilo sve ok , i ja imam iscjedak, nema nikakvih bakterija , radila sam briseve..a ona mi je to prepisala, stavila sam 2-3 do sada a sve se nekako bojim da mi ne naškodi...

evey
22.04.2011., 10:12
Da, u prvom tromjesečju, čim sam ostala trudna iscjedak mi se pojačao, a ja sam bila uvjerena da u trudnoći ne smiješ imati nikakav iscjedak (koja zabluda!) pa sam rekla ginu da mislim da imam gljivice, onda mi je dao rojazol, onda sam mu opet za mj dana rekla da me još muči taj iscjedak pa mi je dao još jednu turu.
Briseve sam radila tek negdje oko 18tog tjedna , ali zbog kontrakcija, ne zbog iscjetka i bili su ok.
uglavnom, meni rojazol nije niti smanjio niti promjenio taj iscjedak.

clara85
22.04.2011., 10:36
Da, u prvom tromjesečju, čim sam ostala trudna iscjedak mi se pojačao, a ja sam bila uvjerena da u trudnoći ne smiješ imati nikakav iscjedak (koja zabluda!) pa sam rekla ginu da mislim da imam gljivice, onda mi je dao rojazol, onda sam mu opet za mj dana rekla da me još muči taj iscjedak pa mi je dao još jednu turu.
Briseve sam radila tek negdje oko 18tog tjedna , ali zbog kontrakcija, ne zbog iscjetka i bili su ok.
uglavnom, meni rojazol nije niti smanjio niti promjenio taj iscjedak.

ma to je to šta mene muči, bezveze ću stavljat vaginalete, eventualno mi mogu pomoći ako su gljivice u pitanju. ..a ove tri koje sam do sada stavila mi nisu imali apsolutno nikakvi utjecat, a icjedak me izluđuje...dobro uglavnom je bijele boje, i nema mirisa jakog, ali je dosta obilan i tako me nervira...pogotov dok šetam, samo mi curka

cuba libre
22.04.2011., 10:54

"Sjemena tekućina, obzirom da sadrži prostaglandine mogla bi izazvati prijevremene trudove a time i prerani porod. Prostaglandini su tvari slične hormonima koje koncem trudnoće zajedno s oksitocinom izazivaju porodne trudove. "

gabi_zg
22.04.2011., 18:35
ma to je to šta mene muči, bezveze ću stavljat vaginalete, eventualno mi mogu pomoći ako su gljivice u pitanju. ..a ove tri koje sam do sada stavila mi nisu imali apsolutno nikakvi utjecat, a icjedak me izluđuje...dobro uglavnom je bijele boje, i nema mirisa jakog, ali je dosta obilan i tako me nervira...pogotov dok šetam, samo mi curka

ista stvar i kod mene...i tako svih 8 mj do sad!
u sri sam stavila prvu vaginaletu rojazola, i jučer, tj odmah drugi dan, dobila sam ospi po nogama, jučer navečer nisam stavila drugu jer me bilo strah ako sam od jedne dobila osip da mi se ne povečaju nuspojave! :ne zna: gin mi ne radi do utorka da ju pitam al me malo strah zbog tog osipa!

evey
23.04.2011., 13:18
Clara to sa curkanjem i mene izluđuje, ali izgleda da nam je to svima zajednički problem pa mi je malo lakše.
Gabi jesi pogledala šta piše na uputama o nuspojavama, ako je naveden osip prestani ih stavljati, a ako nije možda ti je osip od nečeg drugog, eventualno hrana ili neki kozmetički preparat?

kaktusic
23.04.2011., 14:01
meni se čini da od prvog dana imam pojačan prozirno-bijeli iscjedak, dovoljno za mali uložak...s tim da stavljam i utriće pa je nekad teško razlučit šta je rastopljena vaginaleta a šta iscjedak...

na zadnjem pregledu sam ih stavila cca sat vremena prije, i taman kad je dr radio ultrazvuk cijedili su se van u punom sjaju...pa je jadan rekao: "hm, čini mi se da imaš malčice (:lol:) glivica, pisat ću ti rojazol..." a ja njemu: "a ne, tako vam izgledaju utrogestani kad cure van"..

bilo mu je jadnom neugodno :zubo:

clara85
23.04.2011., 18:27
kaktusic ista se stvar i meni dogodila zadnji put, taman kad me gin. pregledavala počelo mi se cjedit ..i meni je odmah rekla da su sigurno gljivice pa kao evo tebi odmah rojazol....nisam se ni sitila da je od utrogestan kojeg sam stavljala par sati prije pregleda, a inače svaki put kad osjetim iscjedak na gaćicama zabijem nos u gaćice i njuškam, da nebi slučajno čula neugodni miris-valjda nisam jedina:p....ma sve ćemo mi te iscjedke izdržat ..samo da nam se bebice rode žive i zdrave....:)

gabi_zg
23.04.2011., 23:51
Clara to sa curkanjem i mene izluđuje, ali izgleda da nam je to svima zajednički problem pa mi je malo lakše.
Gabi jesi pogledala šta piše na uputama o nuspojavama, ako je naveden osip prestani ih stavljati, a ako nije možda ti je osip od nečeg drugog, eventualno hrana ili neki kozmetički preparat?

piše osip :( prestala sam odmah čim sam vidla osip!

scottie
25.04.2011., 09:46
Cure, imam iscjedak cijelo vrijeme, ali je kao sto pisete, bijele prozirne boje. Trudna sam osam tj., ali danas ujutro nakon wc-a na papiru mi je bio smeckasti ali ne tamni vec onak vise roskasti trag... Naravno, panika, nervoza....javila sam se ginicki, rekla mi je da mirujem i da sutra dodem. Inace pijem od pocetka utrogestan i svejedno mi se pojavilo danas ovo..... Aaaaa, kaj mislite?

clara85
26.04.2011., 08:03
Cure, imam iscjedak cijelo vrijeme, ali je kao sto pisete, bijele prozirne boje. Trudna sam osam tj., ali danas ujutro nakon wc-a na papiru mi je bio smeckasti ali ne tamni vec onak vise roskasti trag... Naravno, panika, nervoza....javila sam se ginicki, rekla mi je da mirujem i da sutra dodem. Inace pijem od pocetka utrogestan i svejedno mi se pojavilo danas ovo..... Aaaaa, kaj mislite?

to ti može biti i od utrogestana, čula sam za takve slučajeve, meni je pojavio isto smeđi iscjedak 2 puta , pa sam prešla na Duphastone. Jel ih uzimaš oralno ili vaginalno??? Kad se meni pojavio smeđi iscjedak 2. put išla sam na hitnu , jer je bio vikend i ginekologica mi je rekla da je najbolje da odem tamo- ovi su me na hitnoj sprašili , da šta sam dolazila - da je to samo pukla neka kapilarica jer se maternica širi...tako da ne brigaš unaprijed...

scottie
26.04.2011., 09:22
to ti može biti i od utrogestana, čula sam za takve slučajeve, meni je pojavio isto smeđi iscjedak 2 puta , pa sam prešla na Duphastone. Jel ih uzimaš oralno ili vaginalno??? Kad se meni pojavio smeđi iscjedak 2. put išla sam na hitnu , jer je bio vikend i ginekologica mi je rekla da je najbolje da odem tamo- ovi su me na hitnoj sprašili , da šta sam dolazila - da je to samo pukla neka kapilarica jer se maternica širi...tako da ne brigaš unaprijed...

hvala draga, u pravu si :cerek: bila sam na pregledu, sve je ok, nema nikakvih naznaka krvarenja ni mioma/hematoma, čula sam srčeko i sada je i moje srce na mjestu... uf, valjda dođu takvi dani gdje te opere paranoja i strah...

utriće uzimam oralno i rekla mi je neka samo nastavim, jedino ako mi se opet nešto slično pojavi da uzmem 3 x 2...

clara85
26.04.2011., 10:39
hvala draga, u pravu si :cerek: bila sam na pregledu, sve je ok, nema nikakvih naznaka krvarenja ni mioma/hematoma, čula sam srčeko i sada je i moje srce na mjestu... uf, valjda dođu takvi dani gdje te opere paranoja i strah...

utriće uzimam oralno i rekla mi je neka samo nastavim, jedino ako mi se opet nešto slično pojavi da uzmem 3 x 2...

ma vjerujem ti, čim čuješ da srce kuca uredno zaboraviš na sve brige i zaboraviš pola pitanja koja si imala pripremljena...
ja san trudna 11.tjedana, i puna sam paranoja i briga, čak i noću u snu:)jedva čekam idući pregled..
ja ti pijem 2 x dnevno Duphastone do 12.tjedna...a prije sam pila 3 x dnevno- rekla mi je da se mora postepeno smanjivati doza...puno sreće ti želim, nadam se da ćemo ovaj Božić dočekati u troje, ili ako tebi nije prva trudnoća još u većem broju:))

leptirić23
26.04.2011., 14:49
Pošalji dragog nazad u školu. Možete i skupa, čim ovdje pitaš.
:facepalm: :facepalm: :facepalm:

hahaha šta se ovdje vrijeđamo,pa ja imam iscjedak nakon sperme,tak da nebi baš trebala ići u školu...a bome više ni pitat za savijet ovdje

cuba libre
26.04.2011., 16:51
hahaha šta se ovdje vrijeđamo,pa ja imam iscjedak nakon sperme,tak da nebi baš trebala ići u školu...a bome više ni pitat za savijet ovdje

Normalno je da sperma iscuri van. Nema kud drugdje otići. Ne brini, sve OK! :top:

marina.k.
26.04.2011., 20:13

-nije da te plašim ali evo da samo napišem svoje iskustvo,meni je tako bilo mislila sam samo iscjedak,pa je to curkalo isto kad sam se kretala,i na pregledu kod svog gin sam mu to spomenula pa je rekao da napravim test,da stavim tamniju "krpu" gazu ili sl. kao uložak i držim to sat vremena i ako je mrlja veća od kovanice od 5kn da idem na hitnu...tako je i bilo u 30 tj. sam završila u bolnici radi visokog prsnuća vodenjaka-curenje plodne vode,tako da ako vam se taj iscjedak čini preobilan svakako napomenite svom gin.

evey
27.04.2011., 11:08
-nije da te plašim ali evo da samo napišem svoje iskustvo,meni je tako bilo mislila sam samo iscjedak,pa je to curkalo isto kad sam se kretala,i na pregledu kod svog gin sam mu to spomenula pa je rekao da napravim test,da stavim tamniju "krpu" gazu ili sl. kao uložak i držim to sat vremena i ako je mrlja veća od kovanice od 5kn da idem na hitnu...tako je i bilo u 30 tj. sam završila u bolnici radi visokog prsnuća vodenjaka-curenje plodne vode,tako da ako vam se taj iscjedak čini preobilan svakako napomenite svom gin.

A kako su ti to dijagnosticirali? Pregledom? Ultrazvukom? Jel ti prije toga ispao "sluzavi čep" u vidu nekog sluzavog iscjetka?
Meni ne iscuri baš svaki sat takva količina, obično mi iscuri najviše ujutro i to je puno veće od 5kn kovanice.

Tatsha
27.04.2011., 12:23

:facepalm:
možda ružno zvuči, al neki ljudi zaista bi trebali znati da su pametniji dok šute

Yehane
28.04.2011., 11:29

:facepalm:
Ponovit ću, nazad u školu svakako (vidi boldano)... :kava:
Iscjedak i curkanje sperme nakon odnosa nikako nisu jedno te isto. A ti za iscjedak nisi pitala.
Činjenica je da sperma može potaknuti kontrakcije pri kraju trudnoće (pa se zna čuti kako ginekolozi savjetuju odnos ne bi li krenuo porođaj :top:), ali u četvrtom mjesecu trudnoće ne može nikako ni dospjeti do bebe niti joj naškoditi na bilo koji način. Naravno, podrazumijeva se da govorimo o urednoj trudnoći bez komplikacija, inače seks uglavnom uopće nije dozvoljen.

Mel1
28.04.2011., 11:37
I kod mene, i kod mene :)

Bjelkasti iscjedak, pojačan odkad sam trudna. Dovoljno da mi se na rublju svaki dan vidi trag. Nije me ništa to zabrinjavalo ni brinulo dok nisam došla kod giničke. Ona me pogleda i složi gadljivu facu i procijedi..."Uf...."

Ja: "Šta je?"
Ona: "Pa ima sluzi, valjda gljivice"

A nekak si mislim da nisu gljivice, a uvalila mi je vaginalete, koje nikada, nikada nisam koristila, evo, potrošit ću ove tri, ali više neću....mislim...

Ereshkigal
29.04.2011., 10:08

Bjelkasti iscjedak, pojačan odkad sam trudna. Dovoljno da mi se na rublju svaki dan vidi trag. Nije me ništa to zabrinjavalo ni brinulo dok nisam došla kod giničke. Ona me pogleda i složi gadljivu facu i procijedi..."Uf...."

A nekak si mislim da nisu gljivice, a uvalila mi je vaginalete, koje nikada, nikada nisam koristila, evo, potrošit ću ove tri, ali više neću....mislim...

Ja konstantno imam iscjedak, ali moja nikad nije rekla da su gljivice, već da je to normalan trudnički iscjedak. :ne zna:

Papirka
29.04.2011., 10:11
Ja imam pojačan iscjedak od početka trudnoće.. i nisu gljivice.

Tatsha
29.04.2011., 11:24

papa test, bris, nešto?? il samo po izgledu ona to "zna"

uplašeni
29.04.2011., 11:31
ja isto od prvog dana imam i to jaki iscjedak i sve je ok nikakve glivice.... kažu da je to normalni iscjedak u trudnoči:ne zna:

marina.k.
30.04.2011., 09:38
A kako su ti to dijagnosticirali? Pregledom? Ultrazvukom? Jel ti prije toga ispao "sluzavi čep" u vidu nekog sluzavog iscjetka?
Meni ne iscuri baš svaki sat takva količina, obično mi iscuri najviše ujutro i to je puno veće od 5kn kovanice.

-na pregledu kod gin.sam mu to spomenula,on je pogledao količinu plodne vode(afi) koja mi je bila manja nego na prošlom pregledu
-nije mi ispao nikakav sluzavi čep jer to visoko prsnuće vodenjaka ti je na gornjem dijelu pa se slijeva polako,hm ne znam kako bi ti to bolje objasnila to je kao da si negdje "poderala" vodenjak i sad na tom mjestu polako curi voda,nije ni meni curilo stalno,valjda kako se napražem,namjestim :ne zna:
-svakako te ništa ne košta spomenuti svom gin.,ja sam imala iscjedak cijelu prvu trudnoću od početka ali to se dosta razlikuje od tog curenja plodne vode,jer plodna voda je onako prozirna,bez mirisa,nije sluzava,pa sad kad sam prošla oboje znam razliku,mada eto jako lako se to propusti,ali zato se i kontrolira količina plodne vode :top:

evey
30.04.2011., 10:23
I šta su ti onda napravili, mislim jesi morala ostati u bolnici, jesu ti nešto dali?
Meni je idući pregled za tjedan dana pa ću mu to napomenuti tada, valjda nije kasno?

marina.k.
30.04.2011., 13:44
I šta su ti onda napravili, mislim jesi morala ostati u bolnici, jesu ti nešto dali?
Meni je idući pregled za tjedan dana pa ću mu to napomenuti tada, valjda nije kasno?

-da da nakon toga sam odmah išla na hitnu Sv.Duh,i ostavili su me u bolnici do poroda(došla sam u 30-31tj-a rodila u 36tj)
-uglavnom ležiš gore i primiš inekcije za razvijanje pluća,pa te moraju redovito kontrolirati da nebi došla kakva bakterija do ploda,kako je vodenjak "poderan"pa je put slobodan skroz,što je dosta opasno.
-strogo mirovanje jer sam imala pred kraj jaaako malo plodne vode,išla sam roditi sa afi3 a neka normala je afi 8-10.
-najgore od svega je to što Visoko prsnuće vodenjaka nije baš istraženo područje,koji su uzroci i sl. pa ustvari najviše što oni mogu napraviti je paziti da se nešto ne dogodi...

SPOT
04.05.2011., 08:15
Drage cure, ja sam u šestom tjednu trudnoće. Imam 32 godine i ovo mi je prva trudnoća. Prije dva dana sam primjetila na toal.papiru kao neki svijetlo smeđi (bijela kava) trag na toaletnom papiru, jučer opet, vrlo gust. Za sad na gaćicama nema ništa. Za prvi pregled sam naručena tek za tri tjedna pa sam nazvala doktoricu da je pitam o tome, ona mi je preko sestre poručila da je to u prvih dva mjeseca kao normalno, da se plod smješta vjerojatno, i da ne treba ništa poduzimati, da se javim samo ako bude jače krvarenje ili ugrušci. Ja se naravno jako brinem jer čitam po internetu da to nije baš uvijek tako bezazleno. Za sada nemam mučnine, kroz dan me zna boliti malo trbuh kao da ću dobiti M (pogotovo kako se hrana probavlja, možda i refleksija od crijeva). Grudi su mi bolne od natečenosti s tim da sam se jučer probudila sa skroz bezbolnima i kroz sat vremena se opet vratile u natečene. Mjerim i temperaturu otkad sam primjetila taj iscjedak, bude 36.3, pa 37.2,pa 37, pa 36.5... zabrinuta sam i izluđujem muža koji me uvjerava da je sve u redu ?

gabi_zg
04.05.2011., 09:52
Drage cure, ja sam u šestom tjednu trudnoće. Imam 32 godine i ovo mi je prva trudnoća. Prije dva dana sam primjetila na toal.papiru kao neki svijetlo smeđi (bijela kava) trag na toaletnom papiru, jučer opet, vrlo gust. Za sad na gaćicama nema ništa. Za prvi pregled sam naručena tek za tri tjedna pa sam nazvala doktoricu da je pitam o tome, ona mi je preko sestre poručila da je to u prvih dva mjeseca kao normalno, da se plod smješta vjerojatno, i da ne treba ništa poduzimati, da se javim samo ako bude jače krvarenje ili ugrušci. Ja se naravno jako brinem jer čitam po internetu da to nije baš uvijek tako bezazleno. Za sada nemam mučnine, kroz dan me zna boliti malo trbuh kao da ću dobiti M (pogotovo kako se hrana probavlja, možda i refleksija od crijeva). Grudi su mi bolne od natečenosti s tim da sam se jučer probudila sa skroz bezbolnima i kroz sat vremena se opet vratile u natečene. Mjerim i temperaturu otkad sam primjetila taj iscjedak, bude 36.3, pa 37.2,pa 37, pa 36.5... zabrinuta sam i izluđujem muža koji me uvjerava da je sve u redu ?

:ne zna: što da ti kažem jer nisam imala takvo iskustvo, ali radi svojeg mira možda bi bilo najbolje da odeš na pregled pa da budeš sigurna da je sve u redu! i dr ti je rekla da je to normalno u prva dva mjeseca, al znam kak je to kad te strah da nešto nije u redu s bebicom (ja ju jednom nisam osjetila jedan cijeli dan i bila sam na rubu suza) šaljem ti puno :* da te malo umire i sigurno je sve ok :top:

Cattleya
04.05.2011., 11:06

Haj.
Znam da ti je teško, no moguće da je to normalno. Da li se pojavljuje svaki dan?.
Obično se prvi UZV radi sa navršenih 6 tjedana te je to najranije vrijeme kad se može vidjeti odjek ploda i kucaji srca. Ako si ušla u 7. tjedan te se takav iscjedak nastavi javljati, da odeš privat nekome? I da te riješi brige do prvog pregleda kod tvog doktora.

SPOT
04.05.2011., 11:16
Javilo se u zadnja dva dana, i to ne stalno. To je neka tamno žućkasta do svijetlo smeđa boja i oskudno je. Za sad ću još malo počekati, ako se nastavi idem privatno na pregled. Koliko samo briga, ja sam mislila da kad budem trudna to je to, veselje i slatko iščekivanje, a zapravo sam stalno u nekim strahovima da li je sve u redu, ne znam za vas druge, ja se stalno zabrinjavam.

disident
04.05.2011., 11:29
SPOT,
teško je bilo što sa sigurnošću reći ovako preko foruma, je li ozbiljno ili ne.
uglavnom, ja sam ti u prvoj trudnoći tijekom noći dobila iscjedak, tamno smeđi s malo svježe krvi koji se nastavio i sutradan tijekom cijelog dana. u pitanju je bio hematom koji se sam od sebe povukao ("očistio") tijekom dva,tri tjedna mirovanja i dabrostona, dalje je sve bilo ok.

u ovoj trudnoći mi se negdje isto oko 8 tjedna pojavio trag na dnevnom ulošku, ali više onako svijetlo roza boje i to nakon dva mokrenja i to je bilo to...mene je presjeklo jer sam se uplašila da nije nešto ozbiljno, ali nije se nastavilo. u biti dogodilo se taman u vrijeme kada bi trebala inače dobiti menstruaciju. na pregledu jedno tjedan dana iza toga dr. nije vidjela ništa, kaže moguće da je zbog tih dana u mjesecu ili je nekakva manja žilica puknula.

i prije i sada mi je rekla ako se pojavi svježa krv ili tamno smeđi iscjedak da se javim.

nadam se da kod tebe nije ništa ozbiljno :)

fuzzy73
04.05.2011., 12:25
Ja imam pojačan iscjedak od početka trudnoće.. i nisu gljivice.

i ja. brisevi uredni.

evey
05.05.2011., 10:31
Javilo se u zadnja dva dana, i to ne stalno. To je neka tamno žućkasta do svijetlo smeđa boja i oskudno je. Za sad ću još malo počekati, ako se nastavi idem privatno na pregled. Koliko samo briga, ja sam mislila da kad budem trudna to je to, veselje i slatko iščekivanje, a zapravo sam stalno u nekim strahovima da li je sve u redu, ne znam za vas druge, ja se stalno zabrinjavam.
Razumijem tvoj strah u potpunosti. Ja sam negdje u 5.tt otrčala na hitnu (bio je vikend) jer sam vidjela roskasti trag u iscjetku, ali rekli su mi da nije ništa, vjerojatno je neka žilica puknula.
I ja sam mislila da je trudnoća odmor u glavi, ali baš i nije. U biti zavidim trudnicama koje su u trudnoći opuštene i cjepljene od strahova i nervoze.

Mel1
05.05.2011., 11:40
papa test, bris, nešto?? il samo po izgledu ona to "zna"

Ginička je predpostavila da su gljivice i uvalila mi vaginalete, uzela bris, papu, pa ću na sljedećem pregledu vidjet... (znam, kokoš...)

A stvarno mislim da je samo pojačan iscjedak :ne zna:

Ma niš, potrošila te vaginalete, za svaki slučaj, iscjedak je malo slabiji, a na sljedećem ću pregledu vidjeti....

SPOT
05.05.2011., 14:16
Evo, sad je žut, danas jače žut, inače ga ne primjećujem, sve bude suho pri brisanju, osim nakon velike nužde (hehe) kad se valjda od blagog naprezanja više toga spusti pa se vidi na toal.papiru. Nadajmo se da će sve biti ok. Lijepo je biti informiran putem Interneta, ali isto tako mislim da uz čitanje svega toga postajem malo paranoična. Trudim se što manje čitati, i tražiti povoda brigama i stresu.

Mznatizeljna
07.05.2011., 11:53
16 tj, vec par tjedana imam sluzavi iscjedak neke neodredjene boje, nekad bas obilno, zadnja dva dana se pojavila i sukrvica, dr pogledao uvz, beba ok za sad, radila sve briseve sve ok osim ureaplazme 10 na 3 zbog koje sam dobila 3 dana sumameda....placenta mi je nisko i zahvaca dijelom usce....osijecam da nesto nije ok, ubija me ovo cekanje....jel imao netko slicnih iskustava?

Cattleya
07.05.2011., 12:15
16 tj, vec par tjedana imam sluzavi iscjedak neke neodredjene boje, nekad bas obilno, zadnja dva dana se pojavila i sukrvica, dr pogledao uvz, beba ok za sad, radila sve briseve sve ok osim ureaplazme 10 na 3 zbog koje sam dobila 3 dana sumameda....placenta mi je nisko i zahvaca dijelom usce....osijecam da nesto nije ok, ubija me ovo cekanje....jel imao netko slicnih iskustava?

Ja. Slična priča. Placenta je bila skroz nisko do ušća i počela se povlačiti, ali negdje s 15 tjedana oskudan sukrvav i povremeno sluzav iscjedak. Išla na jedan pregled, kad nije bilo iscjetka, tj. bio je normalan, i na pregledu sve ok, čak se i placenta počela povlačiti prema gore. Nakon tog u 3 navrata opet sukrvica i to uvijek roskasto i svježe zgleda pa sam se opet javila. Nakon 10 dana od onog pregleda sve u redu, placenta se i dalje povlači, nema hematoma, ma niš, brisevi su bili u redu pa nije gin. ponavljao. Premazo me s nečim unutra i nakon toga sukrvice i sluzi ko u priči. Smirilo se nakon cca 2-3 dana, čak sam htjela na hitnu ići, ali sva sreća prestalo pa nisam. Na Duphastonu sam i strogo mirujem do slijedećeg pregleda. Nešt pametnije od tog ne znam. I mene ubija čekanje.........

Mznatizeljna
09.05.2011., 11:34
Znaci ima nas jos:( Cattleya u kojem si ti tjednu sad? Kod mene stanje nepromijenjeno, i dalje iscjedak sa sukrvicom, onako narancaste boje, stavljam dnevne uloske, pokusavam odmarat sta vise jer kad sam na nogama duze od pola sata pocne pritisak, ti grcici ma ne znam vise...posto su grcevi bas nisko iznad pubicne kosti dr tvrdi da to moze biti mjehur, danas sam radila urinokulturu sve ok jedino mikroskopskom analizom pise 3-4 leukocita ne znam je li to ok...sve se nadam otkrit cu uzrok ili ce se ovo pocet smirivat al nista:(

Cattleya
09.05.2011., 14:55
Znaci ima nas jos:( Cattleya u kojem si ti tjednu sad? Kod mene stanje nepromijenjeno, i dalje iscjedak sa sukrvicom, onako narancaste boje, stavljam dnevne uloske, pokusavam odmarat sta vise jer kad sam na nogama duze od pola sata pocne pritisak, ti grcici ma ne znam vise...posto su grcevi bas nisko iznad pubicne kosti dr tvrdi da to moze biti mjehur, danas sam radila urinokulturu sve ok jedino mikroskopskom analizom pise 3-4 leukocita ne znam je li to ok...sve se nadam otkrit cu uzrok ili ce se ovo pocet smirivat al nista:(

S obzirom da ti je placenta nisko, očekuje se njeno povlačenje s napredovanjem trudnoće tako da ta sukrvica može biti od donjeg ruba placente, da je uglavnom bezopasno i da nakon nekog vremena prođe. Jel uzimaš Utrogestane ili Duphastone? Meni je dao ove druge da eventualne kontrakcije smiri. Sad već dobro osjećam bebu da se mrda i kad tulumari, ima stezanja. Prije nisam to osjećala.
Ja sam sad čak dva dana dobro, mirujem, no to ne znači da već sutra neće biti opet...... sad sam 19 tj., dakle u 20. tjednu. Za 9 dana je kontrola. Sad sam malo mirnija kako se sve smirilo, moram priznati.

U nalazu kompletnog urina se može naći pokoji leukocit koji ne mora biti da je iz mjehura, a ako je urinokultura sterilna, onda je to -to. Ako si radila urinokulturu dok si pila Sumamed, odnosno, manje od 2 tjedna nakon 3 tbl. Sumameda od 500 mg, preporučila bih ti da urinokulturu ponoviš oko 10-15 dana od zadnjeg Sumameda. Hajde drži se i javi kako je. Izdrži mirovanje. :kiss:

Kad ideš opet na pregled? Da li si razmišljala da zatražiš i drugo mišljenje nekog drugog ginekologa?

Mznatizeljna
09.05.2011., 16:34
Cattleya hvala na podrsci, meni trenutno vode trudnocu van hrvatske, bila sam u 2 dr ovdje i pisala mome doma i nitko mi nije savjetovao progesteron, kad sam pitala rekli su mi da nakon 16 tj placenta preuzima proizvodnju progesterona pa ne bi pomoglo:(

Cattleya
09.05.2011., 18:30
Cattleya hvala na podrsci, meni trenutno vode trudnocu van hrvatske, bila sam u 2 dr ovdje i pisala mome doma i nitko mi nije savjetovao progesteron, kad sam pitala rekli su mi da nakon 16 tj placenta preuzima proizvodnju progesterona pa ne bi pomoglo:(

Slažem se i ja da je to tako, ali ovdje ga pišu pa ja slušam mada znam da u načelu vjerojatno nema većeg efekta.

Mznatizeljna
09.05.2011., 19:37
Mene uvjeravaju da ovako rano ne moze bit krvarenje od placente, da je vjerovatnije od cervixa ili neceg drugog, ne znam vise ni sama, valjda mi ne preostaje nista nego cekat uf:( Dnas se iscjedak pretvorio iz rozog u krv i sve me strah da nece na dobro. Lezim odmaram koliko mogu, cim sam malo duze na nogama, pocnu grcevi i iscjedak:(Evo sam se cula danas s mojom hr doktoricom rekla da uzmem Crinone progesteronski gel i mazem svaku vecer ne bi li smanjilo malo grceve....kad su se tebi pocele smirivat stvari i jesi li bas imala krvi ili?

crni ss
10.05.2011., 08:58

Ne sekiraj se,meni se to događalo do ulaska u treći mjesec.Imali smo brige,frku,trčanje kod privtnih gin. i svi su mi rekli isto: to je normalna pojava,beba se gnijezdi. I koliko sada vidim,a sada sam u 31tj. stvarno su bile nepotrebna brige.Ipak znam kako ti je...ali opusti se,biti će sve u redu.:top:

Cattleya
10.05.2011., 10:25
Mene uvjeravaju da ovako rano ne moze bit krvarenje od placente, da je vjerovatnije od cervixa ili neceg drugog, ne znam vise ni sama, valjda mi ne preostaje nista nego cekat uf:( Dnas se iscjedak pretvorio iz rozog u krv i sve me strah da nece na dobro. Lezim odmaram koliko mogu, cim sam malo duze na nogama, pocnu grcevi i iscjedak:(Evo sam se cula danas s mojom hr doktoricom rekla da uzmem Crinone progesteronski gel i mazem svaku vecer ne bi li smanjilo malo grceve....kad su se tebi pocele smirivat stvari i jesi li bas imala krvi ili?

Pretpostavljam da ti je preporučila Crinone 8% gel koji se stavlja u rodnicu? To je sjajna stvar, ja ga koristila u prvoj trudnoći. Malo sam razmišljala o tom progesteronu i shvatila da je i on uvršten u jedan od lijekova za smanjenje kontrakcija ( tokolitike) no u velikim dozama. Mislim da je Crinone upravo dobar izbor.
Meni je to bilo skroz oskudno i jadno dok dr. nije 'pročačkao' i premazao s tupferom. Tad je krenulo. Trajalo je cca 2.5 dana te je potom kao odrezano prestalo. Bila je sukrvava sluz, jako obilna, potom i nešto rijetke krvi sa vrlo sitnim, poput točkica ugrušćića što me izbezumilo pa sam se spremala na hitnu. No, kako je to prestalo, odustala sam od hitne. Sad nemam ništa nekoliko dana, pa se javi malo pa nakon toga nestane ili se nastavi cca 1 dan, ali vrlo oskudno. I čekam pregled.
Ako je kod tebe to čista krv, a da se opet javiš giniću na pregled? Kad te zadnji put gledao i šta je rekao kad da se ponovo javiš? Svakako kod svakog pregleda pitaj šta i kako dalje, što možeš očekivati te u kojim okolnostima da se javiš ranije na pregled. drži se i javi kako si.... Kad se vraćaš u RH?

Mznatizeljna
10.05.2011., 11:39
Da da to je taj gel, bas sam ga jutros kupila, znam da progesteron ne moze odmoc jer je cuvar trudnoce...s prvom trudnocom koja je nazalost zavrsila spontanim u 8 tjednu sam koristila utrogestan ali nije pomogao. malo sam citala pa sam kupila i sumeci magnezij jer i on smiruje grceve pa cu i njega pit uz prenatal. Sve do jucer je bio onako roskast, naracanst icjedak pomjesan sa sluzi i onda jucer bas krv u 2 navrata na dnevnom ulosku - tjesi me jedino se sve to jos moze svrstat pod spotting ne neko pravo krvarenje jer je oskudno i dovoljno za dnevni ulozak ali nista vece.....sad pokusavam odmarat sto vise, dr nisu odusevljeni sta sam prije nego je sve ovo pocelo bila u posjet sestri u velikom gradu gdje sam jedno 6 dana hodala po 4-5 sati, sad mislim da sam pretjerala i da to moze bitu uzrok i samo se nadam da ce se sve ovo smirit mada je evo 6 dan da imam iscjedak. Dr. me narucio na pregled 17.5 ponovo mada se stalno cujemo, a za vikend kad se pojacao iscjedak sam otisla u obliznju bolnicu na hitni prijem da me pogledaju tako da sam uzv i pregled imala prije 3 dana. Nadam se da me eto nazad za u RH za jedno 2 tjedna ako budem mogla putovat. super sta se kod tebe to sve skupa stisava....

Cattleya
10.05.2011., 16:19
Da da to je taj gel, bas sam ga jutros kupila, znam da progesteron ne moze odmoc jer je cuvar trudnoce...s prvom trudnocom koja je nazalost zavrsila spontanim u 8 tjednu sam koristila utrogestan ali nije pomogao. malo sam citala pa sam kupila i sumeci magnezij jer i on smiruje grceve pa cu i njega pit uz prenatal. Sve do jucer je bio onako roskast, naracanst icjedak pomjesan sa sluzi i onda jucer bas krv u 2 navrata na dnevnom ulosku - tjesi me jedino se sve to jos moze svrstat pod spotting ne neko pravo krvarenje jer je oskudno i dovoljno za dnevni ulozak ali nista vece.....sad pokusavam odmarat sto vise, dr nisu odusevljeni sta sam prije nego je sve ovo pocelo bila u posjet sestri u velikom gradu gdje sam jedno 6 dana hodala po 4-5 sati, sad mislim da sam pretjerala i da to moze bitu uzrok i samo se nadam da ce se sve ovo smirit mada je evo 6 dan da imam iscjedak. Dr. me narucio na pregled 17.5 ponovo mada se stalno cujemo, a za vikend kad se pojacao iscjedak sam otisla u obliznju bolnicu na hitni prijem da me pogledaju tako da sam uzv i pregled imala prije 3 dana. Nadam se da me eto nazad za u RH za jedno 2 tjedna ako budem mogla putovat. super sta se kod tebe to sve skupa stisava....

Gle, sad što više miruj i jednostavno se pokušaj strpiti do tog pregleda. I previše pregledavanja vaginalno nije dobro. Ako je prije 3 dana bilo sve ok, onda uzmi Crinone i magnezij i lezi. I drži se. Javi se kako ide. :kiss: A to da je uzrok hodanje i putovanje - možda, a možda i nije. Nemoj si predbacivati.

Mznatizeljna
15.05.2011., 09:46
Cattleya,samo da ti javim da mi se zadnjih par dana iscjedak smanjio i taman kad sam se ponadala da cu docekat dan bez njega,jucer krv i ugrusci do koljena,mislila sam da je gotovo,dosli u bolnicu,pregledali me uzv i vaginalno, beba ok,zatvorena,krvarenje je ipak od placente tj njenog najdonjeg dijela koje je blizu usca,bas se lijepo vidi:(Dr mi je objasnio da se krivo govori kako se posteljica pomice put gore sa rastom maternice,objasnio je maternicu kao balon a placentu kao tocku na njemu,kad se puse zrak balon raste a tocka se pomice prema gore,ali placenta da bi se prilagodila rasu mora se svojim najdonjim dijelom malo odlijepiti i to zna izazivat krvarenja kao ovo...tako da je rekao kako ih mogu ocekivat i ubuduce.jos do sutra sam u bulnici pa ce me jos jednom pregledat i pustit kuci.evo citam al ne vidim puno primjera po forumu krvarenja u drugom trimestru povezanog s placentom previom...treba mi sad neka prica koja je lijepo zavrsila:) ako se ti drzis?

Cattleya
15.05.2011., 18:26
Cattleya,samo da ti javim da mi se zadnjih par dana iscjedak smanjio i taman kad sam se ponadala da cu docekat dan bez njega,jucer krv i ugrusci do koljena,mislila sam da je gotovo,dosli u bolnicu,pregledali me uzv i vaginalno, beba ok,zatvorena,krvarenje je ipak od placente tj njenog najdonjeg dijela koje je blizu usca,bas se lijepo vidi:(Dr mi je objasnio da se krivo govori kako se posteljica pomice put gore sa rastom maternice,objasnio je maternicu kao balon a placentu kao tocku na njemu,kad se puse zrak balon raste a tocka se pomice prema gore,ali placenta da bi se prilagodila rasu mora se svojim najdonjim dijelom malo odlijepiti i to zna izazivat krvarenja kao ovo...tako da je rekao kako ih mogu ocekivat i ubuduce.jos do sutra sam u bulnici pa ce me jos jednom pregledat i pustit kuci.evo citam al ne vidim puno primjera po forumu krvarenja u drugom trimestru povezanog s placentom previom...treba mi sad neka prica koja je lijepo zavrsila:) ako se ti drzis?

Hej!

Baš mi je žao da ti se sve to događa. I meni se činilo da je razlog rub posteljice tim više što si napisala da je nisko i da dijelom naliježe na ušće. Dijagnoza placente previae se ne postavlja prije cca 28 tj. trudnoće kolko ja znam. Do tada bojim se da si osuđena na strogo mirovanje. Drži se.
Ja sam za sad ok. Ne usudim se reći dobro, no ničeg nema već nekoliko dana. Čekam pregled za 3 dana.

ellyon
15.05.2011., 20:20
ja sam kad sam ostala trudna mislila fala bogu bar nece vishe bit ulozaka 9 mj ...a kad ono ...gore neg kad nisam bila trudna ...dnevni ulosci u ogromnim kolicinama svih 9 mj jer mi je iscejdak bio strasno obilan i stalno je bilo vlage i gljivica i svacega ... koma ...

evey
17.05.2011., 10:32
ja sam kad sam ostala trudna mislila fala bogu bar nece vishe bit ulozaka 9 mj ...a kad ono ...gore neg kad nisam bila trudna ...dnevni ulosci u ogromnim kolicinama svih 9 mj jer mi je iscejdak bio strasno obilan i stalno je bilo vlage i gljivica i svacega ... koma ...
A jel ti iscjedak u zadnjem tromjesečju bio onako vodenast i mliječni?
Mene i dalje pere panika od curenja plodne vode iako kažu da je plodna prozirna skroz, spomenula sam to ginu, al nije baš reagirao, a na uzv-u ima dovoljno plodne vode.

Cattleya
17.05.2011., 11:55
A jel ti iscjedak u zadnjem tromjesečju bio onako vodenast i mliječni?
Mene i dalje pere panika od curenja plodne vode iako kažu da je plodna prozirna skroz, spomenula sam to ginu, al nije baš reagirao, a na uzv-u ima dovoljno plodne vode.

Ima navodno u ljekarnama za kupit nekakvi ulošci koji se stave pa se pokaže na njima da li curka plodna vodia ili je to običan iscjedak. Ne znam kako se to zove. Ja uguglala i našla sam ovo (http://www.nihon.hr/naslovna/medicinski-materijal/al-sense-test-za-otjecanje-plodne-vode-cca-80kn-kom.html)

NorthernLight
17.05.2011., 17:20
Drage forumašice,

trebao bi mi vaš savjet i vaše iskustvo jer imam pitanje.

Da li je normalno da se u jako ranoj trudnoći (5-6 tjedana) pojavljuje svjetlo žuti iscjedak? Negdje sam na internetu čitala da je to tzv. sunčani iscjedak ali to nigdje više nisam čula o tome, pa me zanima da li vi što znate o tome.
Znam da bi možda trebala kod ginekologa, ali to želim još malo prolongirat bar do 8-9 tjedna jer sam u prvoj trudnoći išla u 6-tom tjednu i vidjela se samo gestacijska vrećica bez ploda. Izludila sam do 9-tog tjedna. Plod se i dalje nije pojavio i morala sam na kiretažu.

Tako da me ovaj put malo strah pregleda, i htjela bi to napravit kad budem sigurna da se plod definitivno trebao razvit. Jer ona iščekivanja me ubijaju.

Ali da se vratimo. Što mislite o tom žućkastom iscjetku?

Ima vec dosta odgovora ali samo da kazem da je normalno.Ja sam imala vise od jedne trudnoce i u svakoj se desavalo. A pogotovo nakon mnogo kretanja.Nije to bilo jako,ali dovoljno da primjetim jednom na par dana i da se zapitam sto je.Dali se zove suncani ili sto je to,neznam,i dali uopce pricamo o istom ali ono o cemu pricam ja je posve normalno.Naravno opet kazem u jako jako jako malim kolicinama...za koje ne treba cak niti najtanji ulozak.Doduse meni je zasmetalo pa sam iz proste higijene onako opcenito koristila najtanje uloske.Njih i inace koristim bez obzira na trudnocu ili ne.Jednostavno se osjecam cisce. Znaci,ako pricamo o istom-normalno je.Druge odgvore nisam citala...tako da se izvinjavam ako se radi o necem drugom.

evey
20.05.2011., 14:22
Ima navodno u ljekarnama za kupit nekakvi ulošci koji se stave pa se pokaže na njima da li curka plodna vodia ili je to običan iscjedak. Ne znam kako se to zove. Ja uguglala i našla sam ovo (http://www.nihon.hr/naslovna/medicinski-materijal/al-sense-test-za-otjecanje-plodne-vode-cca-80kn-kom.html)

Tih uložaka više nema u Hr, tako su mi rekli nakon par dana potrage po zg ljekarnama koje su na poisu na toj stranici. :(
Meni i dalje iscjedak isti, na gaćicama u sredini bijelo i malom gušće, a okolo mokro, užas-pola dana samo iscjedak promatram.

Cattleya
20.05.2011., 15:03
Tih uložaka više nema u Hr, tako su mi rekli nakon par dana potrage po zg ljekarnama koje su na poisu na toj stranici. :(
Meni i dalje iscjedak isti, na gaćicama u sredini bijelo i malom gušće, a okolo mokro, užas-pola dana samo iscjedak promatram.

Pa ne znam kaj bi ti rekla, ali ja se znam uznojiti tak da mi gaćice slično izgledaju :ne zna:

unique_girl
20.05.2011., 21:00

i ja imam isti takav iscjedak.. u početku je bio žučkasti a sad zadnjih tjedana je tak malo bijelog i a okolo mokro.. na bijelo sam se navikla a ovo mokro sam se u prvi mah prepala da nije plodna voda.. bila sam kod ginekologice na pregledu i ona veli da je sve ok.. imam nešto malo gljivica i dala mi vaginalete u slučaju da se iscjedak jako pojača.. :mig:
koliko si ti trudna? ja sam danas 30+4

mmz<3
20.05.2011., 21:23
I meni se to isto dogada...I malo me frka kod ginicke necu uskoro,na pregledu prije tjedan dana je bilo sve ok,isto tako i u bolnici normalna kolicina plodne vode..Svejedno napravila urinokulturu..:ne zna:

evey
21.05.2011., 07:57
Ja sam danas 29+2. Urinokulturu sam radila dva puta, oba puta sterilna tako da mislim da s tim nema veze.
A ne preostaje mi ništa drugo nego čekati idući ultrazvuk za 2 tjedna, a možda se naručim i ranije ako me opet uhvati panika-kriza.

mmz<3
21.05.2011., 10:30
Ma ja sam cesto prije trudnoce ( a i u trudnoci ) sa upalama,bakterijama i sl. Pa se uzasno bojim tih infekcija.. A vidjet cemo..

fuzzy73
21.05.2011., 11:51
ajme i ja sam LUDA više sa tim vodenastim iscjetkom. već 2 tjedna mi dobro curi, na dane. jutros sam imala bh kontrakcije, nakon njih bebe lupaju sve u 16, a gaćice su bile dobro mokre. ko kad spojiš palac i kažiprst - tolika mokra fleka. u početku bez boje, kad se osušila žućkasta.
nadam se da su mi izudarale mjehur pa da je to mokraća iscurila, ne znam više, luda sam...
danas sam 29 plus 2 blizanačke trudnoće.

pregled mi je za tjedan dana, u petak, a ginić udaljen 120 km (i bolnica). ne da mi se dizat paniku sa jedne strane, a nikad sebi ne bi oprostila da se neki bed dogodi a ja nisam reagirala.

kaj bi vi napravile da ste na mom mjestu?
žao mi je što tih uložaka više nema...

mmz<3
21.05.2011., 21:48
ajme i ja sam LUDA više sa tim vodenastim iscjetkom. već 2 tjedna mi dobro curi, na dane. jutros sam imala bh kontrakcije, nakon njih bebe lupaju sve u 16, a gaćice su bile dobro mokre. ko kad spojiš palac i kažiprst - tolika mokra fleka. u početku bez boje, kad se osušila žućkasta.
nadam se da su mi izudarale mjehur pa da je to mokraća iscurila, ne znam više, luda sam...

pregled mi je za tjedan dana, u petak, a ginić udaljen 120 km (i bolnica). ne da mi se dizat paniku sa jedne strane, a nikad sebi ne bi oprostila da se neki bed dogodi a ja nisam reagirala.

Probaj vidjet kako ce bit sutra ali ja bi svakako nazvala ginica u ponedeljak...

Alga
21.05.2011., 23:00
Nisam bas znala gdje bih postavila ovo pitanje, jer sam rijetko na ovom forumu.
Evo ovako....Ja sam u 6-toj nedelji trudnoce i papa test je pokazaao - 3a, pa mi je doktorka dala neopenotran... Ja sam juce vec stavljala vaginaletu,ali nisam nista pitala, niti sam citala uputstvo i sad vidim da pise da se ne smiju koristiti do 3.mjeseca... Ne znam sta da radim, juce sam pocela?? Doktorku nisam uspjela dobiti, pa da li da nastavim, ne znam....

evey
22.05.2011., 09:40

Je i ovo moje bude žućkasto kad se osuši i mene muče još uz to te kontrakcije. Mogu te jedino utješiti s tim što sam ja taj iscjedak prijavila ginu i gledao je pl vodu na ultrazvuku i rekao da je "količina" uredna.

evey
22.05.2011., 09:45
Nisam bas znala gdje bih postavila ovo pitanje, jer sam rijetko na ovom forumu.
Evo ovako....Ja sam u 6-toj nedelji trudnoce i papa test je pokazaao - 3a, pa mi je doktorka dala neopenotran... Ja sam juce vec stavljala vaginaletu,ali nisam nista pitala, niti sam citala uputstvo i sad vidim da pise da se ne smiju koristiti do 3.mjeseca... Ne znam sta da radim, juce sam pocela?? Doktorku nisam uspjela dobiti, pa da li da nastavim, ne znam....

Probaj nazvati neku bolnicu tj hitnu pa pitaj ili pričekaj sutra pa opet nazovi svoju dr. Ali valjda ti ne bi to dala ako zna da šteti.

lamela
22.05.2011., 11:50
meni su u bolnici prepisali neke vaginalete i kad sam dosla kod svoga doktora rekao je ni slucajno to koristiti u trudnoci, i u uputama pise da se ne preporuca trudnicama. nazvala sam u drugu bolnicu i privatnika, jedni su rekli NE, drugi da mogu, ja ih nisam koristila.

Jesen82
22.05.2011., 11:55
a što sa blagim žućkastim iscjetkom u 16tt? nema mirisa niti ništa... čekam sutra nalaze briseva ali pretpostavljam da su iscjetci normalni u trudnoći.... do prije tjedan dana sam bila na utrićima pa samo imala stalno od njega iscjetke..ali ovaj je defintivno žućkastiji...

sad u četvrtak mi je rekao doc da je kolekcija plodne vode uredna..

Cattleya
22.05.2011., 12:02
a što sa blagim žućkastim iscjetkom u 16tt? nema mirisa niti ništa... čekam sutra nalaze briseva ali pretpostavljam da su iscjetci normalni u trudnoći.... do prije tjedan dana sam bila na utrićima pa samo imala stalno od njega iscjetke..ali ovaj je defintivno žućkastiji...

Meni je od početka ove trudnoće ( a i prije) isto takav žućkast iscjedak, a brisevi su mi bili uredni sa 7-8 tjedana i to me posebno više ne živcira....

Jesen82
22.05.2011., 12:08
Meni je od početka ove trudnoće ( a i prije) isto takav žućkast iscjedak, a brisevi su mi bili uredni sa 7-8 tjedana i to me posebno više ne živcira....

thnx:mig: tako sam i pretpostavila ali reko da pitam:)

kaktusic
22.05.2011., 12:21

ja stalno imam žuti, bijeli ili prozirni iscjedak...ponekad je baš jako žut, ko boja, hm, starog zlata...:brukica: a brisevi svježe napravljeni, baš zbog toga, i uredni...:ne zna:

Inda84
22.05.2011., 12:57
pozdrav cure, trenutno sam u 14.tjednu trudnoce i konstantno imam lagano krvarenje i kad krvi nestane onda se danima proteze smedji iscjedak, skoro pa crni i kad to prestane, danima nebude nista i onda opet krv, pa smedji iscjedak pa tamni....i tako u krug, na zivcima vec polako postajem dosta tanka, ovo mi je 4.trudnoca, prva zavrsila spontanim u 7.tjednu, druga carski rez, imam sincica od 2 godine, i onda opet spontani u 6.tjednu i sad opet krvarenje...na pregledima sam bila vec milijun puta, svaki put nalaz u redu i nitko mi nemoze objasniti zasto mi se ovo stalno dogadja?!
je li moguce da nakon ovih spontanih koji je svaki zavrsio kiretazom i nakon carskog reza maternica je dosta osjetljiva, pa pucaju ti kapilarcici ili sto se to vec dogadja? tako bi se napokon htjela opustiti i uzivati ali bas kad sam pomislila da je kriza prosla kad sam usla u 4.mjesec ja opet prokrvarim u 14.tjednu...pijem duphaston 3 puta na dan i normabel po potrebi, ali normabel ne pomaze, stalno sam u strahu, u grcu, samo cekam da se nesto lose dogodi jer previse sam loseg iskustva imala sa svakom trudnocom i evo sad i sa ovom...

Cattleya
22.05.2011., 16:37
pozdrav cure, trenutno sam u 14.tjednu trudnoce i konstantno imam lagano krvarenje i kad krvi nestane onda se danima proteze smedji iscjedak, skoro pa crni i kad to prestane, danima nebude nista i onda opet krv, pa smedji iscjedak pa tamni....i tako u krug, na zivcima vec polako postajem dosta tanka, ovo mi je 4.trudnoca, prva zavrsila spontanim u 7.tjednu, druga carski rez, imam sincica od 2 godine, i onda opet spontani u 6.tjednu i sad opet krvarenje...na pregledima sam bila vec milijun puta, svaki put nalaz u redu i nitko mi nemoze objasniti zasto mi se ovo stalno dogadja?!
je li moguce da nakon ovih spontanih koji je svaki zavrsio kiretazom i nakon carskog reza maternica je dosta osjetljiva, pa pucaju ti kapilarcici ili sto se to vec dogadja? tako bi se napokon htjela opustiti i uzivati ali bas kad sam pomislila da je kriza prosla kad sam usla u 4.mjesec ja opet prokrvarim u 14.tjednu...pijem duphaston 3 puta na dan i normabel po potrebi, ali normabel ne pomaze, stalno sam u strahu, u grcu, samo cekam da se nesto lose dogodi jer previse sam loseg iskustva imala sa svakom trudnocom i evo sad i sa ovom...

Žao mi je zbog loših ranijih spontanih te si zbog toga u biti rizična. Može se raditi o polipu, može biti donji rub posteljice koji se rastom maternice pomiče prema gore, može biti i površinsko krvarenje sa grlića maternice.... i nisam sve pobrojala što može biti. Dakle, nemaš kaj drugo nego strogo mirovati, uzimati lijekove i ići na kontrole. I previše pregledavanja ne valja.
I ja sam baš u tim tjednima krenila s nekakvom oskudnom sukrvicom i ne znam o čemu se radilo. Dođe, svježa, traje jedan dan pa prestane, pa par dana nema, pa opet.... Zaključak mog ginića je bio da je to površinsko krvarenje sa grlića maternice u mom slučaju. I ja sam na Duphastonu kao ti...Drži se. Kod kog se kontroliraš? Možda da potražiš drugo mišljenje?

Inda84
22.05.2011., 18:07
Žao mi je zbog loših ranijih spontanih te si zbog toga u biti rizična. Može se raditi o polipu, može biti donji rub posteljice koji se rastom maternice pomiče prema gore, može biti i površinsko krvarenje sa grlića maternice.... i nisam sve pobrojala što može biti. Dakle, nemaš kaj drugo nego strogo mirovati, uzimati lijekove i ići na kontrole. I previše pregledavanja ne valja.
I ja sam baš u tim tjednima krenila s nekakvom oskudnom sukrvicom i ne znam o čemu se radilo. Dođe, svježa, traje jedan dan pa prestane, pa par dana nema, pa opet.... Zaključak mog ginića je bio da je to površinsko krvarenje sa grlića maternice u mom slučaju. I ja sam na Duphastonu kao ti...Drži se. Kod kog se kontroliraš? Možda da potražiš drugo mišljenje?

moj je samo naslutio da je mozda neki kapilar, bila sam i kod svog ginekologa i kod nekoliko ginekologa u bolnici jer bi me to krvarenje uvijek uhvatilo vikendom i onda bi morala na hitnu tako da sam promjenila dosad mozda 4 ginekologa i nijedan nije bio konkretan, prijeteci pobacaj, zasad sve u redu, ali....vidjet cemo! bebica se dobro razvija, srce kuca, aktivna je, okrece se, usce maternice potpuno zatvoreno ali taj iscjedak, malo krvav, malo tamnosmedj mi se cesto provlaci, nista ne boli, nemam nikakvih stezanja ni grceva, sve u svemu ja sam super ali taj iscjedak je tako dosadan i nemogu se nikako opustiti i pocet uzivati u ovoj trudnoci..stalno mislim da ce nesto krenut po zlu

Cattleya
25.05.2011., 11:17
moj je samo naslutio da je mozda neki kapilar, bila sam i kod svog ginekologa i kod nekoliko ginekologa u bolnici jer bi me to krvarenje uvijek uhvatilo vikendom i onda bi morala na hitnu tako da sam promjenila dosad mozda 4 ginekologa i nijedan nije bio konkretan, prijeteci pobacaj, zasad sve u redu, ali....vidjet cemo! bebica se dobro razvija, srce kuca, aktivna je, okrece se, usce maternice potpuno zatvoreno ali taj iscjedak, malo krvav, malo tamnosmedj mi se cesto provlaci, nista ne boli, nemam nikakvih stezanja ni grceva, sve u svemu ja sam super ali taj iscjedak je tako dosadan i nemogu se nikako opustiti i pocet uzivati u ovoj trudnoci..stalno mislim da ce nesto krenut po zlu

Jel to obilno da trebaš uložak i baš čista krv? Kod mene ginić tvrdi da je to isto neki kapilar-žilica. Pa je premazivao sa nečim sve unutra, a nakon toga sluzi i svježe sukrvice i krvce je bilo dosta slijedeća skoro 3 dana. Bila sam luda i malo ljuta na njega i već sam htjela ići na hitnu, ali se smanjilo i prestalo na kraju tako da ipak nisam. Uglavnom, nakon tog premazivanja pojavilo se možda 2x i to vrlo oskudno i nadam se da više neće do poroda.
Držim ti fige da je i kod tebe ista priča kao i kod mene....:)

Inda84
28.05.2011., 19:31
Jel to obilno da trebaš uložak i baš čista krv? Kod mene ginić tvrdi da je to isto neki kapilar-žilica. Pa je premazivao sa nečim sve unutra, a nakon toga sluzi i svježe sukrvice i krvce je bilo dosta slijedeća skoro 3 dana. Bila sam luda i malo ljuta na njega i već sam htjela ići na hitnu, ali se smanjilo i prestalo na kraju tako da ipak nisam. Uglavnom, nakon tog premazivanja pojavilo se možda 2x i to vrlo oskudno i nadam se da više neće do poroda.
Držim ti fige da je i kod tebe ista priča kao i kod mene....:)

hvala ti puno na podrsci, evo jos uvijek tu i tamo imam tamni iscjedak, skoro pa crni, stalno imam dnevni ulozak ali na njemu nema nikad nista, samo nakon mokrenja na papiru vidim kao tamne niti...evo u ponedjeljak idem na kontrolu pa cemo vidjeti sto ce biti, proslo je 15 dana od zadnjeg krvarenja, otada vise nikako nije bilo krvi, samo taj tamni iscjedak, nekad je svjetlosmedj ali vecinom tamni....mozda kad bi mogla sebi priustiti vise lezanja, mozda bi to i prestalo, ali uz dijete od 2 godine tesko da ikad mogu sekund biti na jednom mjestu, muz je pomorac, dolazi tek za mjesec dana, tako da dotad od lezanja nista..pokusavam ga ne dizati, ne potezati previse, ne raditi nista prenaporno ali onako mirovati kao sto to doktori preporucavaju ja sebi nemogu priustiti...dok muzic ne stigne! ;-))

clara85
02.06.2011., 11:07
drage moje i ja muku mučim s raznoraznim iscjedkima od samog početka trudnoće,malo smeđi pa bijeli ,pa bijeli obilni,pa žutkasti pa se taman sve smiri malo postane iscjedak oskudniji , pa mi se opet pojavio smeđi- u 16.tjednu sam sada...poludjujem više radi svega toga...nemogu se uopće opustit..neznam jer se tribam zabrinjavat opet radi toga...bila sam na pregeldu prije dva dana - sve je bilo ok...

ljx
08.06.2011., 19:11
Pozdrav bivse i sadasnje trudnice. Trenutno sam u 6-om tj trudnoce i od jucer imam onaj rastezljivi prozirni iscjedak kao sto bude u vrijeme ovulacije. Ciklusi su mi inace 28 dana, pa da nisam trudna, sad bih ovulirala, a i povremeno me u jajnicima nesto probode, onako malo jaca, ali kratkotrajna bol, cesce s desne strane. Trebam li se zabrinjavati? Na pregled sam narucena za 2 tjedna i ovo mi je prva trudnoca.

kaktusic
08.06.2011., 21:19
Pozdrav bivse i sadasnje trudnice. Trenutno sam u 6-om tj trudnoce i od jucer imam onaj rastezljivi prozirni iscjedak kao sto bude u vrijeme ovulacije. Ciklusi su mi inace 28 dana, pa da nisam trudna, sad bih ovulirala, a i povremeno me u jajnicima nesto probode, onako malo jaca, ali kratkotrajna bol, cesce s desne strane. Trebam li se zabrinjavati? Na pregled sam narucena za 2 tjedna i ovo mi je prva trudnoca.

ja upravo takvog iscjetka od početka trudnoće imam za izvoz. :cerek: Ako nemaš grčevite bolove u području maternice, mislim da se ne trebaš zabrinjavati :kiss:

ljx
08.06.2011., 21:48
kaktusic puno ti hvala! Odmah mi je lakse :K

Colisa
29.06.2011., 10:13
i kod mene se javio prije par dana samo je bio prvo svjetlonarančasti pa svjetlosmeđi:rolleyes: ali evo uz mirovanje i duphastone je prestao i nadam se da se neće ponavljati. dr. mi je rekla a to nije ništa neobično za prvo tromjesečje trudnoće ali naravno uvik se bolje odmah javiti giniću da obave potrebne pretrage. od jučer sam malo mirnija poslije uzv-a (sve ok) i manje povirivam u gaćice:D savjetovala mi je i da poslije duphastona počnem uzimati šumeći magnezij protiv kontrakcija maternice. samo se nadam da će bit sve ok jer tek sam u 12.tjednu...

jopy30
03.07.2011., 19:44
i kod mene se javio prije par dana samo je bio prvo svjetlonarančasti pa svjetlosmeđi:rolleyes: ali evo uz mirovanje i duphastone je prestao i nadam se da se neće ponavljati. dr. mi je rekla a to nije ništa neobično za prvo tromjesečje trudnoće ali naravno uvik se bolje odmah javiti giniću da obave potrebne pretrage. od jučer sam malo mirnija poslije uzv-a (sve ok) i manje povirivam u gaćice:D savjetovala mi je i da poslije duphastona počnem uzimati šumeći magnezij protiv kontrakcija maternice. samo se nadam da će bit sve ok jer tek sam u 12.tjednu...

draga naravno da ce bit sve uredu,normalna je pojava dase stvara veca kolicina iscjetka u ranoj trudnoci...jasam sada trudna po treci put i imam isto nenormalnu kolicinu iscjetka koji ne prestaje ali tako mi je bilo u obadvije predhodne trudnoce tako da se nebrinem puno...sve naj bolje ti zelim:)

rock on...
13.08.2011., 23:42
ja imam neki svijetložućkasti iscjedak i menstruacija mi kasni već 4 tjedna. nakon 2 tj kašnjenja sam u roku od par dana razlike napravila 2 različita testa za trudnoću i oba su pokazala negativno, no još uvijek mi nije jasno zašto mi onda menstruacija ne dolazi i postoji li ipak mogućnost trudnoće? dali ima smisla još jednom raditi test? :confused:

platinum blonde
14.08.2011., 07:44
ja imam neki svijetložućkasti iscjedak i menstruacija mi kasni već 4 tjedna. nakon 2 tj kašnjenja sam u roku od par dana razlike napravila 2 različita testa za trudnoću i oba su pokazala negativno, no još uvijek mi nije jasno zašto mi onda menstruacija ne dolazi i postoji li ipak mogućnost trudnoće? dali ima smisla još jednom raditi test? :confused:

najvjerojatnije nisi trudna, jer da jesi svaki test bi ti to sigurno pokazao nakon dva tjedna kašnjenja. meni je onaj najjeftiniji test pokazao trudnoću nakon samo 4 dana kašnjenja. najbolje odi kog ginekologa pa vidi da nije možda neka infekcija, upala ili slično.

rock on...
14.08.2011., 08:20
najvjerojatnije nisi trudna, jer da jesi svaki test bi ti to sigurno pokazao nakon dva tjedna kašnjenja. meni je onaj najjeftiniji test pokazao trudnoću nakon samo 4 dana kašnjenja. najbolje odi kog ginekologa pa vidi da nije možda neka infekcija, upala ili slično.

ma naručena sam 14.9., al sam uznemirena i zabrinuta već pa nikako to dočekat da vidim šta je zapravo.

gugolina
14.10.2011., 09:34
Cure, ima li koja iskustva. Jutros sam primijetila da su mi gaćice mokre veličine dlana bez prstiju, a uz to mi je izašao žuti grudasti iscjedak. Prekjučer sam stavila Rojazol vaginalete pa pretpostavljam da je ovo žuto od toga, ali otkud to mokro, ta voda? Sve ima miris po Rojazolu pa ne mogu procijeniti dal bi to bila plodna voda ili nešto drugo.

Gin mi radi tek popodne. :503:

ninica27
14.10.2011., 19:00
Cure, ima li koja iskustva. Jutros sam primijetila da su mi gaćice mokre veličine dlana bez prstiju, a uz to mi je izašao žuti grudasti iscjedak. Prekjučer sam stavila Rojazol vaginalete pa pretpostavljam da je ovo žuto od toga, ali otkud to mokro, ta voda? Sve ima miris po Rojazolu pa ne mogu procijeniti dal bi to bila plodna voda ili nešto drugo.

Gin mi radi tek popodne. :503:

Meni ti je tako bilo od Rojazola,u biti od svih vaginaleta.Iscuri ostatak vaginalete,i bude mi mokro poprilično,mali dnevni uložak pun.:)

Satelit
14.10.2011., 19:09
Tako je i meni bilo nakon korištenja vaginaleta. I evo sad mozak stao i ne mogu se sjetiti kako se zovu.:504:
Uglavnom, žuti iscjedak i mokre gaće nakon budjenja ujutro. Od tada svaki put kad ih stavljam, stavim i dnevni uložak.

gugolina
15.10.2011., 12:18
Šteta da se niste prije javile, al hvala svejedno :grli: Ja sam ipak otišla navečer na hitnu da mi to provjere. :rolleyes:
Kad ju stavim navečer i meni iscuri do ujutro, ali čudilo me kako onda cijeli dan ništa i opet sljedeće jutro bez da sam ju stavila prethodnu noć. Uglavnom, i oni pretpostavljaju da je to bilo od vaginalete jer ništa nije curilo.
Sad znam za ubuduće :kava:

Athica
21.11.2011., 07:38
Bok! Trudna sam 6 tjedana i koristim utriće. Jutros nakon što sam ih stavila, vidim nakon sat vremena na ulošku osim onog što mi od njih iscuri i nekakvu smeđu sluzavu razvučenu točkicu.
Prestrašena sam, a neugodno mi zvat gina jer ga konstantno maltretiram.
Kaj bi to moglo biti?

Aeon+
21.11.2011., 09:21
ako je smedje,moze biti stara krv,mozda od implantacije ostala,mozda je kod stavljanja utrica zilica neka malo pukla... u svakom slucaju,za svoj mir nazovi gina i reci mu,nece ti sigurno zamjeriti

Sent from my LG-P350 using Tapatalk

zabicaaa
08.12.2011., 18:13
Hej, trebala bih misljenje, vidim da vas je dosta ovdje proslo kroz slicnu situaciju. Naime, u 5. Tjednu trudnoce sam, jucer sam bila na ultrazvuku zbog pritiska u maternici i naravno da se nista ne vidi. Danas popodne sam vidjela da krvarim, tj. Bilo je smedje na gacama.. Doktor je rekao da nemam sto dolaziti jos tjedan dana, nego da uzmem utrogestan. Uzela sam 2 odmah, i sad mirujem. Mislite li da imam razloga za brigu?

marta 76
10.01.2012., 10:44
Evo bližim se 8 tjednu trudnoće. na Božić sam imala smedji iscjedak, obilan, užasno sam se prepala ali i prešla preko toga jer je trajao samo tu večer i nikad više.
Na prvom uzv početkom godine., dr. je vidjela hematom ispod ploda, na Utrogestanu sam od kad sam saznala da sam trudna a to je bio dan prije očekivane M.(imala sam biokemijsku u 7 mj prošle godine)

Eto imala sam iscjedak tada i nikad više, ali od dana uzv mirujem u krevetu, samo tuširanje eventualno mala pomoć oko ručka i to je to..iscjetka više nema, uložak je svaki dan mokar ali "čist" uzimam 600 g Utrog. dnevno tako da mi se čini da samo po cijele dane "to guram".

Sigurna sam da je sve u redu, trudnice drage držite se i čuvajte se, iako meni to nije bila stroga preporuka ginekologa (samo je rekla bolovanje i mirovanje) mislim da na svaki iscjedak u trudnoći treba obratiti pažnju.

ciganche
10.01.2012., 20:28
smeđe je stara krv - znači, ne krvariš trenutno

ja sam imala krvarenje, čista krv, pa nekoliko dana nakon toga smeđi iscjedak. Sad mi je bijeli, ponekad žućkast, ali ne zamaram se jer su mi brisevi čisti. Bitno samo da nema svježe krvi

is23
12.01.2012., 19:47
Bok svima, ja sam nova na forumu iako vas dosta pratim, pa evo da i ja ispricam svoju pricu. Prije godinu dana imala sam spontani u 24tj., takoder sam imala cijelo vrijeme smečkaste iscjetke i nekoliko puta jaca krvarenje, ali to nije uzrokovalo spontani vec aminocenteza, nazalost. Da ne duljim, sada sam otkrila da sam trudna kojih 6 tjedana i imam obilan iscjedak, proziran, ponekad rastezljiv, ali ne brine me to toliko kao rozkasti iscjedak koji sam imala prije 2 dana, bilo je slabo i nije se nastavilo, ali nakon prosle trudnoce svega me uzasno strah, jer neznam kako bih podnjela opet isto. Zanima me kakva su vama iskustva s roskastim iscjetkom i kako prozivljavate pocetke trudnoce jer vidim da nas nazalost dosta ima sa istom sudbinom.

Hell Blonde
13.01.2012., 11:47
Ja sam isto prvih 12 tt konstantno imala krvavi iscjedak i to svaka 2-3 tjedna, trajalo bi po par dana, ujutro je bilo obilnije, popodne manje. Moj ginekolog je meni savjetovao mirovanje i čekanje.U 12 tt je to skroz nestalo. Evo, sad sam u 22 tt, maternica potpuno zatvorena, uredna trudnoća. Nadam se da će i tebi biti tako, sretno! ;)

Dadolina
13.01.2012., 12:43
is23, iako sam obecala sebi da necu puno visiti na forumu i internetu kad ostanem trudna zelim ti odgovoriti jer znam kroz sta prolazis. prvu bebu izgubila sam u 23+1 tt, radjala sam punih 12 sati, beba nije prezivjela a ja sam dozivjela takvu traumu da sam godinama bila uvjerena kako cu jednog dana prije usvojiti dijete nego ostati trudna. isto sam malo krvarila, pa malo imala smedji iscjedak malo ne. uglavnom, brisevi bili cisti ko suza i ni dan danas ne znaju sta se dogodilo. ruptura placente, uslijed čega, necu nikad saznati. samo se jednog dana srusilo sve. sada sam opet trudna, u 16tt. isto imam stalno neke iscjetke (sada bijeli/svijetlo zuti, cak i svijetlo smedji), na pocetku i taj svijetlo crveni/rozi. vec mi idu na jetra :503:. ali trudnoca je uredna, svi nalazi uredni, malo vise se pazim, na mirovanju sam doma i nastojim, koliko god to na dane tesko bilo, misliti pozitivno, raditi stvari koje volim i okupirat misli necim drugim kad me uhvati strah. nije lako i znala sam da nece biti lako no dati cu sve od sebe da ovaj moji mali zvrk na ljeto dodje na svijet i da mu pruzimo svu ljubav ovog svijeta. tebi zelim sto uredniju trudnocu, slusaj ginekologa, pazi se i sto manje straha i crnih misli :grli:

AndelaB
13.01.2012., 15:12
Cure moje drage:)
Ja imam bijeli gust iscjedak ali kao da je pomiješan sa prozirnim. Imam ga od spolnog odnosa. Nadam se trudnoći. Kaj vi mislite? Imala možda koja od vas bijeli, gusti obilna iscjedak na početku trudnoće? Hvala :cerek:

Pixie777
13.01.2012., 15:17
Imaš ga od spolnog odnosa? :confused:

Od toga dana ili zbog toga? :D
Moram priznati da ne kužim. :ne zna:

Pru
13.01.2012., 15:52
Drage cure i ja muku mučim s iscjetkom, i to više psihilčku muku nego fizičku pa molim za savjet. U 8. tjednu trudnoće sam i imam prozirni iscjedak bez mirisa gotovo 2 tjedna. Ništa me ne peče i ne svrbi, ali osjećam neugodu zbog kontinuirane vlage dole. Stalno pratim iscjedak od straha da ne promijeni boju jer sam prošle godine imala spontani u 7. tt. Tada sam isto imala prvo prozirni pa bijelkasti iscjedak, koji je iz dana u dana postajao sve tamniji dok nisam prokrvarila. Znam da je pojačani iscjedak u trudnoći normalna pojava, ali ono što me brine odnosno zbunjuje je to da kada mirujem on je minimalan, čak ne ostaje na gaćicama, ali postaje obilniji kada se krećem, hodam odnosno kada sam fizički aktivnija (u smislu da ne sjedim ili ležim pola dana). Npr. unazad 10-ak dana sam bila na poslovnom putu i dan mi je bio dosta naporan. Tada je iscjedak bio ne samo obilniji nego čak gušći. Ali navečer se smirilo i drugi dan je opet bilo sve po starom. Sada sam kući na mirovanju po preporuci doktora (koji za sada kaže da je sve u redu) i naravno čuvam se, ali moram i hodati inače će mi se dupe zapeći za stolicu :D Čitam po netu i forumima svašta o iscjetku u trudnoći, ali nisam naišla na iskustvo da se on pojačava kod fizičke aktivnosti. Ima li možda neka od vas slično iskustvo? Hvala vam cure :kiss:

AndelaB
13.01.2012., 21:44
Imaš ga od spolnog odnosa? :confused:

Od toga dana ili zbog toga? :D
Moram priznati da ne kužim. :ne zna:

Od toga dana.:D

is23
14.01.2012., 09:51
Dadolina, hvala ti na podršci jako puno mi to znaci jer ljudi koji nisu prosli nemogu znati kako se mi osijecamo,lako je reci ma bude, tako je moralo biti ali dan danas se sijecam svega kao da je bilo jucer, i krvarenja i rađanja, i sobe pune trudnica sa malom dijecom, i sestara koje su me svaki dan pitale, a koja je vasa beba...ah .. Ja jos nisam otisla kod ginica, idem u ut i uzasno me strah sta ce biti, a valjda bude sve ok, mora, drzim ti fige i zelim ti svu srecu da sve prode u redu, MORA, zasluzila si, kao i sve ostale curke. Htjela bi te pitati jos, ako si iz zg da li privatno ides kod ginica ili u bolnici vodis trudnocu, jer ja sam sva u nedoumici, ne znam sta bi mi bilo pametnije?. :)

Daisyduck
17.01.2012., 08:46
trudna 5+1, koristim linex lady vaginalete, jučer 3 za redom stavila, e sad, narančasti iscjedak :eek:, to je vjerovatno od njih,?!

od prve dvije vaginalete nisam imala tu pojavu, ima li nekog objašnjenja :504:

da zovem gin ili sestru pa da pitam, ?!
nisam čitala cijelu temu pa ne znam da li je neka trudnica imala takav slučaj.

ciganche
17.01.2012., 11:32
a koje su boje te vaginalete

Daisyduck
17.01.2012., 11:42
a koje su boje te vaginalete
nisu narančaste, nego bjelkasto-krem, one su u kapsulama, nije kao ona obična vaginaleta bijela, tipa canesten :)

ciganche
17.01.2012., 15:36
pa to ti je vjerojatno od vaginalete, dok se topila. Tako je meni bilo nakon geonistina, on je žućkast

Daisyduck
17.01.2012., 22:44
pa to ti je vjerojatno od vaginalete, dok se topila. Tako je meni bilo nakon geonistina, on je žućkast
tnx :grli:

Toncica7
11.05.2012., 17:08
Ej curke, i ja sam nova pa se nemojte ljutiti ako to vec negdje pise :P

Uglavnom, uskoro sam u 15. tjednu trudnoce, a taj iscjedak mi je poceo oko 9. tjedna onako lagani, bez boje i mirisa kako i inace zna biti, ali u 13. je grozno krenulo... Zuckasto-bijele je boje, vise zute, uzasno smrdi i svrbi, ali ne konstantno, nego onako u mahovima. Redovito se perem, cak i cistim intimnim maramicama kada nemam gdje oprati.. Pocela sam cak dnevne uloske koristiti kako ne bi kroz hlace stalno promakalo... Toliko zna svrbiti da se ne mogu suzdrzati i jednostavno moram to pocohati, ali sam se par puta znala raniti jer mi je ionako koza cini se od toga osjetljiva pa jos i sila ne pomaze :tuzni:
Kod ginica ne mogu jos neko vrijeme pa zelim cuti bar necije misljenje da se ne sekiram oko toga.. Vidjela sam da se preporucuje odmor, ali studiram pa ne mogu ne dolaziti na nastavu. A sto se tice tableta, dobila ih sam od prosle ginekologinje jos prije trudnoce (iako nije bilo ovih simptoma) i bilo je samo gore. Mislim da su vaginalete ili tako nesto.

Je li to opasno, sto da radim?

anđeo-s-rogićima
12.05.2012., 00:18
moguće da imaš gljivice... pogotovo ako ima miris i svrbi te, a gljive oće svrbit do iznemoglosti. ja sam ih imala jednom u životu i mislila sam da ću riknut :d

a da se posvetim i sebi. mene prati žućkasti iscjedalžk od 6 tt... brisevi bo, sve bo, al on i dalje smara :rofl:

i u biti se pojavljuje malo pojačano ako duže hodam ili stojim na nogama..

Toncica7
12.05.2012., 07:18
Damn it... Ok, dakle nesto definitivno moram poduzeti.. Hvala :)

Cigi
12.05.2012., 07:22
Damn it... I sta, ipak moram cekati do ginekologa pa ce mi valjda dati nesto za to? I jel moze to nastetiti bebici? :(

a zašto ne možeš poći u ginekologa? :ne zna:

neće ti gljivice naštetiti bebi samo će tebi ić na živce, al bar su one lako rješive, pođi na pregled i nek ti da terapiju

Toncica7
12.05.2012., 08:12
Duga prica... Studiram u drugom gradu, a ginekolog mi je u rodnom, a necu ic jos neko vrijeme doma... Ali dobro, ako kazes da nije za bebu opasno onda bude ok, ja izdrzim jos malo i to je to =)

ivanna86
14.05.2012., 18:18
Evo i mene, drage moje. 5tt, slab smeđi iscjedak jucer, doktor mi je rekao da to ne smije biti, tj. da nije normalno, dobila utriće i preporuku mirovanja. 30 tableta, 3x1, za deset dana ponovno k njemu.. Samo da sve bude OK.. :tuzni:

anđeo-s-rogićima
14.05.2012., 19:27
nadam se da bude draga :moli:

ivanna86
14.05.2012., 20:10
Hvala ti :grli: I ja se isto nadam.

ivanna86
15.05.2012., 12:45
Evo, nakon samo tri tabletice, nema iscjetka više. Ne znam da li su pomogle ili je stalo samo od sebe (nekako mi je prerano da počnu djelovati..). Malo osjećam bolove u desnom jajniku, ali manje nego prije. I strah je još uvijek tu, ma da mi je doktor rekao ne se živcirati, ali nije to baš tako lako. :tuzni: Za deset dana sam kod njega opet na ultrazvuku, nadam se samo da će brzo proći i da ću čuti to malo srčeko..

Ozrenka
16.05.2012., 16:38
evo da se i ja javim sa svojim iskustvom u vezi iscjetka.. :rolleyes:

ja sam dogurala do kraja trudnoće (39 tjedan :klap: ) i cijelu trudnoću imam nekakav iscjedak! nekad je bio gust, pa rastezljiv, pa čak i sirast.. nekad je imao ružan miris, nekad nikakav! stalno ga pratim ali ginić mi nije ništa rekao opasno za njega pa me toliko nije ni uznemiravao..
iako me nije svrbilo osim možda jedanput, ali nelagodan je osjećaj imati ga bez dnevnog uloška pa ih većinom nosim.. e sad, ginić ih ne preporučuje nositi stalno, kao bolje da se češće u danu presvlačim nego da zadržavam to na ulošku :ne zna: tako da i njih izbjegavam.. niti jednom mi nije dao vaginalete jer očito nisu gljivice nego normalan iscjedak iz rodnice što je cure moje drage NAJNORMALNIJA POJAVA U TRUDNOĆI.. a pogotovo pred sam kraj (o količini da i ne govorim) :rofl:

forumasica28
15.06.2012., 07:07
Trudna sam 20 tjedana.Par puta u zadnjih par dana sam primjetila da su mi gaćice malo mokre.Ne mokre onako kao kad je iscjedak u pitanju jer je iscjedak gušći... gačice su mi kao da su kapi vode na njima.Mokrina je veličine 2-3 cm,nema neugodan miris i obično je na sredini mala bjeličasta mrlja.Nadam se da to nije plodova voda...jel tko imao sličnih iskustava??Popodne mi radi doc,mislim da ću se zaletit do nje...

J&B
15.06.2012., 07:59
evo da se i ja javim sa svojim iskustvom u vezi iscjetka.. :rolleyes:

ja sam dogurala do kraja trudnoće (39 tjedan :klap: ) i cijelu trudnoću imam nekakav iscjedak! nekad je bio gust, pa rastezljiv, pa čak i sirast.. nekad je imao ružan miris, nekad nikakav! stalno ga pratim ali ginić mi nije ništa rekao opasno za njega pa me toliko nije ni uznemiravao..
iako me nije svrbilo osim možda jedanput, ali nelagodan je osjećaj imati ga bez dnevnog uloška pa ih većinom nosim.. e sad, ginić ih ne preporučuje nositi stalno, kao bolje da se češće u danu presvlačim nego da zadržavam to na ulošku :ne zna: tako da i njih izbjegavam.. niti jednom mi nije dao vaginalete jer očito nisu gljivice nego normalan iscjedak iz rodnice što je cure moje drage NAJNORMALNIJA POJAVA U TRUDNOĆI.. a pogotovo pred sam kraj (o količini da i ne govorim) :rofl:
sveee isto kao i ja, čak i radila briseve za kontrolu, sve normalno, sve ok

anđeo-s-rogićima
18.06.2012., 15:28
onome kome se jednom pojavi iscjedak imat će ga cijelu trudnoću.

tak mi ej ginić rekao.

ja sam valjda već ne znam koliko kn ostavila na dnevne.. ali ja ih mienjam svaka dva sata zbog bakterija pa ih i abnormalno puno trošim.

Woman Yoya
18.06.2012., 23:06
onome kome se jednom pojavi iscjedak imat će ga cijelu trudnoću.

tak mi ej ginić rekao.

ja sam valjda već ne znam koliko kn ostavila na dnevne.. ali ja ih mienjam svaka dva sata zbog bakterija pa ih i abnormalno puno trošim.

Da, ovo je istina. I ja imala na početku i sad pri kraju opet. Može li biti opasno za bebu ako se ne izliječi do poroda, mislim bakterije?

_pahuljica_
22.06.2012., 09:32
Imam iscjedak od samog pocetka trudnoce, doktorica kaze da je sve ok. Ne koristim dnevne uloske nego se samo cesto presvlacim i zasad nikakvih problema

ivanna86
26.06.2012., 08:05
Drage moje, meni je konačno (nadam se) završilo poglavlje sa smeđim iscjetkom. To se sve zbilo jako rano (5.-6. tt), tak da sam se bojala najgoreg. Danas smo 10+5 i nema ga vec jakoooo dugo. :klap:
Međutim, sada imam taj neki žuti koji me brine. Privatni gin mi je rekao da ćemo to staviti malo pod mikroskop da vidimo da nema kakvih beštija tamo dolje, ali je na godišnjem slijedeća dva tjedna, pa bih ja otišla socijalnom jer ne mogu toliko čekati. E sad, jel zna neka od vas što gin daju u slučaju da ima neka gljiva ili sl? Da li idu klasične vaginalete ili nešt drugo? Prije trudnoće nikada nije bilo nikakvog iscjetka, a vaginalete sam viđala samo na reklamama za Canesten.. :ne zna:

Woman Yoya
26.06.2012., 10:55
Drage moje, meni je konačno (nadam se) završilo poglavlje sa smeđim iscjetkom. To se sve zbilo jako rano (5.-6. tt), tak da sam se bojala najgoreg. Danas smo 10+5 i nema ga vec jakoooo dugo. :klap:
Međutim, sada imam taj neki žuti koji me brine. Privatni gin mi je rekao da ćemo to staviti malo pod mikroskop da vidimo da nema kakvih beštija tamo dolje, ali je na godišnjem slijedeća dva tjedna, pa bih ja otišla socijalnom jer ne mogu toliko čekati. E sad, jel zna neka od vas što gin daju u slučaju da ima neka gljiva ili sl? Da li idu klasične vaginalete ili nešt drugo? Prije trudnoće nikada nije bilo nikakvog iscjetka, a vaginalete sam viđala samo na reklamama za Canesten.. :ne zna:

Niti ja nisam prije trudnoće pa čak ni u prvoj imala problema s tim gljivicama i iscjedkom.
Ako te svrbi onda je po meni nešto jače pa idu uglavnom Plymicol vaginalete s Canesten kremom. Meni je od toga prošlo, imala sam sredinom trudnoće, ali evo na kraju se iscjedak opet vratio, kaže doktorica od vrućina, hormona pa i stresa. Jedva čekam da rodim, dosta više!
Ako ne svrbi, a vidi se iscjedak, barem kod mene, onda može i Lactogyn kojeg preporučaju za zaštitu i obnovu vaginalne mikroflore. Ima 7 vaginaleta u pakiranju i dosta su dobre.
I koliko sam skužila doktoricu uvijek možeš vaginalete Lactogyn imat kod kuće, preporuča se svima pa i trudnicama, znači da su blaže od Plymicola.

ivanna86
26.06.2012., 11:00
Uglavnom ako te svrbi onda idu uglavnom Plymicol vaginalete s Canesten kremom. Meni je od toga prošlo, imala sam sredinom trudnoće, ali evo na kraju se iscjedak opet vratio, kaže doktorica od vrućina i hormona. Jedva čekam da rodim, dosta više!
Ako ne svrbi, a vidi se iscjedak, barem kod mene, onda može i Lactogyn kojeg preporučaju za zaštitu i obnovu vaginalne mikroflore. Ima 7 vaginaleta u pakiranju i dosta su dobre.
I koliko sam skužila doktoricu uvijek možeš vaginalete Lactogyn imat kod kuće, preporuča se svima pa i trudnicama, znači da su blaže od Plymicola.

Hvala ti na odgovoru. :) Ne svrbi, ne pecka, onak malko čudan miris ima. :ne zna:

Woman Yoya
26.06.2012., 11:02
Hvala ti na odgovoru. :) Ne svrbi, ne pecka, onak malko čudan miris ima. :ne zna:

Onda super, ne bi trebalo biti ništa, možda za prevenciju samo Lactogyn, ali neka ginić odredi :).

Eliena
26.06.2012., 11:21
Trudna sam 20 tjedana.Par puta u zadnjih par dana sam primjetila da su mi gaćice malo mokre.Ne mokre onako kao kad je iscjedak u pitanju jer je iscjedak gušći... gačice su mi kao da su kapi vode na njima.Mokrina je veličine 2-3 cm,nema neugodan miris i obično je na sredini mala bjeličasta mrlja.Nadam se da to nije plodova voda...jel tko imao sličnih iskustava??Popodne mi radi doc,mislim da ću se zaletit do nje...

isto ovako i meni zna bit. i sve mi je ok. naravno da sam i ja zabrijavala da nije p. voda, al nije
inace ga imam na dane, neki dan vise neki manje
dnevne koristim samo kad idem vani, po kuci se rađe cesce minjam
stavila turu acidosalus vaginaleta, rijesio me gljiva, bar privremeno, al iscjedka se ne mogu rijesit, a kad je to normalna pojava, sta cemo...

MishekPi
19.07.2012., 11:29
meni je ovako kako je forumašica28 opisala, al sam ja u sto briga jer mi je 36 tt. :( i nekad mi baš ko da procuri, a pošto mi je prvi porod počeo puknućem vodenjaka, baš se zabrinem. Al onda satima ništa, pa onda opet.
I na zadnjem pregledu mi je dr. upisala žućkasti iscjedak i kad ono fakat, uopće nisam gledala papir, a baš se vidi. Na gaćicama ostane bijeli trag, osušeni. :ne zna:
Tu i tamo si stavim linex lady kapsulu koje sam dobila još u ranijoj trudnoći radi održavanja ph rodnice jer sam imala i gljivice pa za svaki slučaj. Al kad to stavim navečer, ujutro mi se to onak slije malo, pa opet paničarim da nije vodenjak. :503: izludit će me ovo :D

brbr79
07.10.2012., 13:26

ja imam slicnu situaciju. zuckasti iscjedak a oko njega mokro, kao da je i dio pl vode iscurio. nije svaki dan al se javlja svako malo. prosli tjedan bila kod gin, rekla je da ima dovoljno pl vode. ulazim u 38 tt pa me malo brine..ima tko u visokoj trudnoci slicno iskustvo? da radim paniku ili da se opustim!?

brbr79
12.10.2012., 22:48
da se nadopunim za sve one koje zavrse na ovom topicu i pitaju se curi li im plodna voda s iscjedkom. postoji test amnisure koji mozete kupitiu ljekarnama (ne svima, ja sam se pomucila dok ga nisam pronasla u novom zagrebu, ljekarna u sigetu). odete kod gin s time i za 12 min test je gotov. kosta 300 kn al mi nije zao jer sam tim novcem kupila dusevni mir. eto, nadam se da ce nekome pomoci :mig:

Wonder Woman
13.10.2012., 07:48
Ja sam taj test napravila kod Podobnika za 200 kn :raspa:

brbr79
13.10.2012., 11:11
tko bi reko to za Podobnika...pa u ljekarnama sam test kosta 300 kn :503:

eto cure, sad znate sto vam je za ciniti u tim situacijama, pravac Podobnik!

Roly
17.10.2012., 19:13
da li je itko imao problema sa vodenkastim iscjetkom?
u 25 tt sam, i javlja se samo kad duže hodam, onako vodena mrljica sa bjelkastim u sredini. nema ga kod napinjanja, kihanja i sl. stavila sam dnevni uložak i bio je suh.
jednom mi se dogodilo kad sam si nezgodno stisnula trbuh da je malo iscurilo po nozi, onako tanka crtica, no taj dan sam imala ne baš ugodan vaginalni pregled.
inače je sve u redu s trudnoćom, zatvorena sam, nemam kontrakcije, moj ginekolog ne vidi ništa alarmantno.
ne razumijem se u curkanje plodne vode, doktor tvrdi da se ne radi o tome, svaka pomoć je dobro došla.:)

forumasica28
17.10.2012., 19:25
da li je itko imao problema sa vodenkastim iscjetkom?
u 25 tt sam, i javlja se samo kad duže hodam, onako vodena mrljica sa bjelkastim u sredini. nema ga kod napinjanja, kihanja i sl. stavila sam dnevni uložak i bio je suh.
jednom mi se dogodilo kad sam si nezgodno stisnula trbuh da je malo iscurilo po nozi, onako tanka crtica, no taj dan sam imala ne baš ugodan vaginalni pregled.
inače je sve u redu s trudnoćom, zatvorena sam, nemam kontrakcije, moj ginekolog ne vidi ništa alarmantno.
ne razumijem se u curkanje plodne vode, doktor tvrdi da se ne radi o tome, svaka pomoć je dobro došla.:)

Meni je termin za 2 tjedna a zadnja 2 mjeseca imam vodenasti iscjedak s bijelom mrljicom u sredini.Svaki dan,najviše ujutro.Bila sam se zabrinjavala,rekla doktorici koja je bila malo preoprezna pa me poslala na hitnu na Sveti Duh (misleci da možda nije plodova voda).Na Sv Duhu nisu znali što bi samnom pa su me nakon par sati cekanja i hodanja s kompresom poslali kući.Sutradan kod Vilija napravila Amni sure test i bio negativan.Uglavnom bitno je da uzv pokaže da imaš dovoljno vode i ako je tako vjerojatno je običan iscjedak kao kod mene.

Roly
17.10.2012., 19:33
hvala na odgovoru.:)
meni se iscjedak ne javlja svaki dan, na uzv je plodna voda bila u redu, još ću napomenuti to doktoru, pa ćemo vidjeti.

tonka985
19.10.2012., 13:31
Pozdrav

da se i ja ukljucim....
nazalost i ja se borim s tim iscjedkom oduvijek....od prve menstuacije u 6 razredu i sada evo svih 23 tjedna trudnoce!
nekad ga ima manje,nekad vise,nekad je onako mlijecne boje nekad zute.....ma za poludit:503:
stalno dnevni ulosci (znam da nisu zdravi ) ali ja ih oduvijek stavljam i prije trudnoce...
i eto sve je u redu s bebom,plodna voda je u redu.....urinokultura ok,nema nista,ali na brisu od 7 tjedna imam dvije bakterije koje kao nisu tome uzrok...nego eto to je normalno u trudnoci taj pojacan iscjedak!

ancizg91
28.10.2012., 19:09
kasni mi 5-6 dana, sutra radim test, al sam danas primjetila zuti iscjedak...malo me brine u slucjau da sam trudna...a inace mi se to nikad nije pojavljivalo prije M...s obzirom da imam simptome..bole grudi, sitne mucnine i bol u stomaku...jos ne znam na cemu sam al me zanima u slucaju trudnoće dal zuti iscjedak ukazuje na nesto lose ili?
hvala :cerek:

plemkinja
01.12.2012., 21:36
Pozdrav!
Po ko zna koji put pišem o tom iscjetku, više sam i sebi dosadna
uglavnom, trudna sam 22 tjedna, ali od početka imam smeđi iscjedak. Prvo sam imala hematom, njega više nema. Obavila sam briseve, urinokulturu i sve je u redu. Svom giniću sam o njemu rekla na svakom pregledu, i sve dok hematom nije nestao, govorio je da se od njegovih ostataka javlja to smeđe. Nakon što i dalje imam taj smeđi iscjedak, otišla sam čak u privatnu polikliniku na detaljan pregled da potražim drugo mišljenje od čega se javi to smeđe. Tamo su mi nakon svih pregleda rekli da jednostavno ne znaju od čega je. Sasvim je sve u redu i s bebom i sa mnom. Jedino što nisko nosim pa se događa da pucaju kapilarice i sl. Na forumu sam čitala da su neke žene imale taj smeđi kroz cijelu trudnoću. Pa više ni sama ne znam.
Molim vas za vaša iskustva. Naravno, još više se bojim i pitam se svašta jer u meni uvijek postoji strah od spontanog jer je prva trudnoća završila nažalost tako u 5. tjednu trudnoće.

buhtla_os
02.12.2012., 17:20
Pozdrav!
Po ko zna koji put pišem o tom iscjetku, više sam i sebi dosadna
uglavnom, trudna sam 22 tjedna, ali od početka imam smeđi iscjedak. Prvo sam imala hematom, njega više nema. Obavila sam briseve, urinokulturu i sve je u redu. Svom giniću sam o njemu rekla na svakom pregledu, i sve dok hematom nije nestao, govorio je da se od njegovih ostataka javlja to smeđe. Nakon što i dalje imam taj smeđi iscjedak, otišla sam čak u privatnu polikliniku na detaljan pregled da potražim drugo mišljenje od čega se javi to smeđe. Tamo su mi nakon svih pregleda rekli da jednostavno ne znaju od čega je. Sasvim je sve u redu i s bebom i sa mnom. Jedino što nisko nosim pa se događa da pucaju kapilarice i sl. Na forumu sam čitala da su neke žene imale taj smeđi kroz cijelu trudnoću. Pa više ni sama ne znam.
Molim vas za vaša iskustva. Naravno, još više se bojim i pitam se svašta jer u meni uvijek postoji strah od spontanog jer je prva trudnoća završila nažalost tako u 5. tjednu trudnoće.

ako si tu čitala ja sam imala iscjedak do nekog 19., 20.tog tjedna...nisam imala ni hematom, brisevi uredni...tako da nemaju ni dan danas pojma od čega je to...možda ti je nisko posteljica? ugl ako si iznenada dobila odi na kontrolu čisto zbog sebe...

Little Floramy
04.12.2012., 00:00
Curke meni su u bolnici rekli da je uglavnom u trudnoći pojačano bijelo pranje, sluz bijelkaste boje...... ako su grudice onda su gljivice a ovo drugo je u redu. Što se smeđkastog tiče prati dali je gusto i obilno ili blago jedva primjetno smečkasto. Meni je u 17 tt naglo počelo smeđiti da bi za tri sata obrisala svježu krv, ništa nije bilo sve ok jer za pola sata je bilo samo malo prozirno-bež na papiru. Posteljica mi je straga tako da vjerojatno neka kapilarica na njoj je puknula, hematoma ni bilo čega nije bilo a i dijete mi je sad jakooooooooooo nisko u zdjelici okrenuto naglavačke od 20tt (sad sam u 31+2tt).
Također se može pojačati željom za sex-om ili takvim mislima...tako su mi rekli...podmazujemo se :zubo:

zoro007
07.03.2013., 07:52
evo da se i ja javim na ovu temu. od jucer imam tragove svjetlosmedjeg iscjetka, dakle nista obilno..opet sam uznemirena jer sam imala dva spontana (pred koje u stvari nisam imala nikakav iscjedak, no opet). inace nemam nikakve smetnje. normalna povremena zatezanja po meternici, od jutros uzimam magneziij.
utrice tako i tako uzimam, jutros sam ih uzela oralno.
mjerila sam i PH koji je idealan. sad sam 8+6. beba je na 8+3 bila 16,5mm i sve je bilo ok.

iskustva? hvala! :)

EineKleineMaus
07.03.2013., 08:41
To se meni pojavilo s 11 t. I šorali me grčevi tri dana.Otišla doktorici, dala mi Duphaston i mirovanje. Nije bilo niš, ali iz predostrožnosti.
Uglavnom, odi doktoru.

zoro007
07.03.2013., 08:52
hvala draga!
nazvala sam praksu i totalno popi... kaze sestra nazovite iza dva pa popricajte s doktoricom..u stilu da li je uopce potrebno ici na pregled. dobila zutu minutu i napravila termin u drugoj ordinaciji.
inace uzimam aspirin i heparin. krva slika je OK, trombociti su 200 i nesto. pitam jesul raditi quick i ptt, kaze nisu, to ne pripada u standardne pretrega. pa tuko jedna mislim se, nisam ni ja standardna trudnica ako uzimam antikoagulanse :503:
uglavnom, valja cuvati zivce :)

aniano
07.03.2013., 09:21
ja imam trostruko iskustvo s krvarenjima u ranoj trudnoci. prvi put sa 12 tjedana, dobila utogest i sve super. drugi put 7 tjedan, nisam dobila nista=spontani, treci put na utrogestu od zadnje menge, krvarenje u 10-om, pojacali utrogest sa 2 na 3 dnevno. aktivnosti normalne, nikakvo lezanje i slicno. rezultat = jedna 4-godisnjakinja i jedan 2-godisnjak. sva tri puta je bio hematom
ja bi isla odmah kod dr, takvo je moje iskustvo, i pila im krv dok me ne bi primili i vidili o cemu se radi
drzim fige zoro

nymphadoratonks
07.03.2013., 09:36
hvala draga!
nazvala sam praksu i totalno popi... kaze sestra nazovite iza dva pa popricajte s doktoricom..u stilu da li je uopce potrebno ici na pregled. dobila zutu minutu i napravila termin u drugoj ordinaciji.
inace uzimam aspirin i heparin. krva slika je OK, trombociti su 200 i nesto. pitam jesul raditi quick i ptt, kaze nisu, to ne pripada u standardne pretrega. pa tuko jedna mislim se, nisam ni ja standardna trudnica ako uzimam antikoagulanse :503:
uglavnom, valja cuvati zivce :)

Inače imam averziju prema sestrama koje tako nonšalantno pričaju s nama ko da smo glupače a one doktori..Inzisitiraj da te doktor vidi pa možda i pregleda...Ja sam se sa sestrom u svog gina tako posvađala zadnji put da je sad prema meni ko da sam princeza...Išla mi je preko pulta govorit ma nemoj uzimat rojazol proć će ti samo od sebe. Dobila sam živčani slom i rekla da će me doktor odmah primit a da s njom ne želim imat više posla..

Svakako ajde kod doktora(mada znaš i sama ako nije svježa krv nije opasno) :)

zoro007
07.03.2013., 09:58
hvala cure... :) vidim da je vecinom taj iscjedak bezazlen...evo citao dopodne sam clean..ali opet..jel.

@aniano
kako to da drugi put nisu reagirali? jesu li otpisali trudnocu u startu?

Inače imam averziju prema sestrama koje tako nonšalantno pričaju s nama ko da smo glupače a one doktori..Inzisitiraj da te doktor vidi pa možda i pregleda...Ja sam se sa sestrom u svog gina tako posvađala zadnji put da je sad prema meni ko da sam princeza...Išla mi je preko pulta govorit ma nemoj uzimat rojazol proć će ti samo od sebe. Dobila sam živčani slom i rekla da će me doktor odmah primit a da s njom ne želim imat više posla..

Svakako ajde kod doktora(mada znaš i sama ako nije svježa krv nije opasno) :)

ma zenska mi se nije svidjela od pocetka :rospija:
napravila sam termin popodne kod mog bivseg ginica. mozda kod njega nastavim voditi T, mada mi logisticki nije na putu. u ovoj ordinaciji gdje obitava ova rospija su svako malo na nekom skolvanju, pa praksa ili dopodne ili popodne nije otvorena, tri su doktorice i nikad nisam sigurna kome cu siriti noge :503:
javim ma sto ce mi danas doc reci..

znam ja
07.03.2013., 11:24
Evo i moje iskustvo, sada sam 10 tt. U 5 tt sam prvi puta primjetila smedi iscjedak na gacicama, a uz to sam imala i bolove (kad pred men.). Povremeno ga nije bilo. Najcesce bi se pojavio poslije velike nuzde. Gin je rekla da je hematom i prepisala mi duphastone 2x1. popila sam citavu kutijicu, a novu mi nije dala. Iscjedak se znatno smanjio, vise ga gotovo ni nema osim koji put nakon jako tvrde stolice ali nije vise onako smedi vec neka zuta ili svijetlo smeckasta boja. Sa bebom je sve ok, 13. sam narucena na briseve i tada cu znati da li je mozda neka bakterija uzrok... ali think pink, vibram si da je sve ok :cerek:

Danicza
07.03.2013., 12:26
Evo i moje iskustvo, sada sam 10 tt. U 5 tt sam prvi puta primjetila smedi iscjedak na gacicama, a uz to sam imala i bolove (kad pred men.). Povremeno ga nije bilo. Najcesce bi se pojavio poslije velike nuzde. Gin je rekla da je hematom i prepisala mi duphastone 2x1. popila sam citavu kutijicu, a novu mi nije dala. Iscjedak se znatno smanjio, vise ga gotovo ni nema osim koji put nakon jako tvrde stolice ali nije vise onako smedi vec neka zuta ili svijetlo smeckasta boja. Sa bebom je sve ok, 13. sam narucena na briseve i tada cu znati da li je mozda neka bakterija uzrok... ali think pink, vibram si da je sve ok :cerek:

Meni je skoro isto ovako, osim što nisam imala bolove. Ali pijem duphaston 3x dnevno. Za svaki slučaj.

Na kakve briseve ideš?

znam ja
07.03.2013., 14:19
Meni je skoro isto ovako, osim što nisam imala bolove. Ali pijem duphaston 3x dnevno. Za svaki slučaj.

Koliko si sada trudna? Meni vise nije htjela dati duphaston, a po mom misljenju je trebala barem jos jednu kutijicu. :ne zna: Zdanju tabletu sam popila kad sam bila 8+4

Na kakve briseve ideš?[/QUOTE]
e na ovo pitanje ni ja ne znam odgovor, samo mi je rekla da 13. dodem da napravimo briseve. Kad saznam javiti cu.

Danicza
07.03.2013., 14:38
e na ovo pitanje ni ja ne znam odgovor, samo mi je rekla da 13. dodem da napravimo briseve. Kad saznam javiti cu.

aa, ok, baš me zanima, meni moja nije niš rekla.

zoro007
07.03.2013., 14:41
Evo ovako..s bebom je sve ok, porasla je skoro 4mm od ponedeljka. Ne vidi se nikakav hematom i nisam dobila preporuku za lezanje. Napravio mi je bris. Ne zna se od cega je..

puffko
07.03.2013., 19:18
Evo ovako..s bebom je sve ok, porasla je skoro 4mm od ponedeljka. Ne vidi se nikakav hematom i nisam dobila preporuku za lezanje. Napravio mi je bris. Ne zna se od cega je..

Ja sam imala nesto malo takvog iscjetka u ovoj trudnoci jako rano, s oko 6 tjedana.
Nisam nista napravila, to je bilo i prije prvog pregleda/ultrazvuka, pretpostavila sam da je do cerviksa.
Proslo je i vise se nije ponovilo.
Inace onaj put kad sam imala spontani nisam imala nikakav iscjedak--nego krvarenje, tek kad je spontani zaista krenuo, sto je bilo par tjedana nakon sto je na ultrazvuku ustanovljeno da trudnoca ne napreduje.
Isto i s MMC koji je zavrsio s D&C, nikakav iscjedak.

anpi
07.03.2013., 22:02
vidim da je vecinom taj iscjedak bezazlen...

ne bih se složila s ovime. prije bih rekla da iscjedak nužno ne znači gubitak trudnoće, na sreću. ali da je bezazlen, sumnjam... koliko sam ja dobila dojam niti doktori ne znaju koja će trudnoća s iscjedkom završiti sretno, a koja ne. stoga je svakako potreban oprez.

zoro007
08.03.2013., 09:30
ne bih se složila s ovime. prije bih rekla da iscjedak nužno ne znači gubitak trudnoće, na sreću. ali da je bezazlen, sumnjam... koliko sam ja dobila dojam niti doktori ne znaju koja će trudnoća s iscjedkom završiti sretno, a koja ne. stoga je svakako potreban oprez.

ma naravno, inace ne bi inzistirala na pregledu. jel :)

puffko, za sada je sve ok..malo sam se cak opustila jer me sora muka i uopce..cak sam uzela ulje protiv strija. do sada se nisam bila usudila :D

Liana-
08.03.2013., 20:03
Cure, da vas malo smirim. Meni se jučer pojavio svjetlo smeđi iscjedak i naravno da me ulovila panika i pročitala sam sve forume. Srećom sam imala dogovoren pregled jučer (6 tj.). Ginekolog mi je rekao da je krvarenje neznatno te da se to zna dogoditi zbog nekoliko bezazlenih razloga te da neke žene imaju i menstruaciju u prvom mjesecu trudnoće i bude sve OK. Nisu normalna dugotrajna krvarenja. Osim toga, rekao mi je da ne čitam forume jer na Internetu svatko može pisati. :D Nije mi dao nikakvu terapiju jer je "gestacijska vrečica pravilnog oblika, a to je znak uredne trudnoće." Danas nema smeđeg iscjetka.

puffko
08.03.2013., 23:56
Cure, da vas malo smirim. Meni se jučer pojavio svjetlo smeđi iscjedak i naravno da me ulovila panika i pročitala sam sve forume. Srećom sam imala dogovoren pregled jučer (6 tj.). Ginekolog mi je rekao da je krvarenje neznatno te da se to zna dogoditi zbog nekoliko bezazlenih razloga te da neke žene imaju i menstruaciju u prvom mjesecu trudnoće i bude sve OK. Nisu normalna dugotrajna krvarenja. Osim toga, rekao mi je da ne čitam forume jer na Internetu svatko može pisati. :D Nije mi dao nikakvu terapiju jer je "gestacijska vrečica pravilnog oblika, a to je znak uredne trudnoće." Danas nema smeđeg iscjetka.

Super su mi ovakvi savjeti :rolleyes:
Kao da ce itko prestati citati na Internetu. Pametniji savjet bi bio predloziti neke pouzdane websiteove.
Btw 'imati i menstruaciju u prvom mjesecu trudnoce' jednostavno nije tocno--menstruacija je ljustenje endometrija koje se dogadja kada ne dodje do implantacije.
Tocnije bi bilo reci da moze doci do manjih krvarenja, i da su ona cesto bezazlena.
A terapiju mnogi ne daju anyway jer je pitanje koristi progesterona u ranoj trudnoci upitno. Mnogi smatraju da koristi, drugi pak da ne.

Da, lijecnik sam po obrazovanju i pisem na internetu.

Liana-
09.03.2013., 06:57
Super su mi ovakvi savjeti :rolleyes:
Kao da ce itko prestati citati na Internetu. Pametniji savjet bi bio predloziti neke pouzdane websiteove.
Btw 'imati i menstruaciju u prvom mjesecu trudnoce' jednostavno nije tocno--menstruacija je ljustenje endometrija koje se dogadja kada ne dodje do implantacije.
Tocnije bi bilo reci da moze doci do manjih krvarenja, i da su ona cesto bezazlena.
A terapiju mnogi ne daju anyway jer je pitanje koristi progesterona u ranoj trudnoci upitno. Mnogi smatraju da koristi, drugi pak da ne.

Da, lijecnik sam po obrazovanju i pisem na internetu.

Vjerojatno ti je (kao lijecniku) poznato da lijecnici ne vole da se ljudi informiraju bilo gdje osim kod njih te da onima koji nisu lijecnici u vecini slucajeva sve objasnjavaju malo pojednostavnjeno. Cast iznimkama, no ovdje to nije bit. Sasvim je svejedno kako ce on meni nesto objasniti (jer sam polozila i anatomiju i fiziologiju),mislim da je puno bitnije da ja njemu mogu vjerovati kada mi kaze da je sve u redu i da ga mogu nazvati i doci do njega kada mi treba. A cinjenica da po Internetu svatko moze pisati je tocna i mogu ja napisati da mi je ime Asim Kurjak i tko ce znati da nije. Svrha mog posta je bila da onima koje primijete smedi iscjedak u trudnoci malo olaksam cekanje do pregleda kod lijecnika jer koja korist od zivciranja, a ne ubrzani tecaj iz fiziologije.

puffko
09.03.2013., 09:35
Vjerojatno ti je (kao lijecniku) poznato da lijecnici ne vole da se ljudi informiraju bilo gdje osim kod njih te da onima koji nisu lijecnici u vecini slucajeva sve objasnjavaju malo pojednostavnjeno. Cast iznimkama, no ovdje to nije bit. Sasvim je svejedno kako ce on meni nesto objasniti (jer sam polozila i anatomiju i fiziologiju),mislim da je puno bitnije da ja njemu mogu vjerovati kada mi kaze da je sve u redu i da ga mogu nazvati i doci do njega kada mi treba. A cinjenica da po Internetu svatko moze pisati je tocna i mogu ja napisati da mi je ime Asim Kurjak i tko ce znati da nije. Svrha mog posta je bila da onima koje primijete smedi iscjedak u trudnoci malo olaksam cekanje do pregleda kod lijecnika jer koja korist od zivciranja, a ne ubrzani tecaj iz fiziologije.

Ne, u biti se ne slazem s tobom. Mislim da nesigurni lijecnici ne vole da se ljudi i drugdje informiraju--ostalima je sasvim ok da im s pacijentom prodiskutiraju informaciju do koje je pacijent dosao na drugi nacin. I drugo, nije isto 'pojednostaviti' i reci nesto sto je u stvari--krivo :ne zna: A reci da pacijentice imaju i menstruaciju za vrijeme trudnoce je--krivo.

ovo sto se tice olaksanja--sigurno, dobro je napisati pozitivno iskustvo, i to ljudi ovdje vole cuti i zato to i pisemo ovdje.

anpi
12.03.2013., 22:18
nisam doktor ali mi njegovo objašnjenje da zato što je gestacijska pravilnog oblika neće dati terapiju niti ikako drugačije reagirati - malo čudno.

moja gestacijska je bila pravilna od početka, no to nije zaustavilo hematome koji su nicali jedan za drugim kako su tjedni prolazili niti je spriječilo krvarenje koje je bilo prisutno od prvog dana, a u nekoliko navrata je bilo obilno. zaustavilo se samo i jedino progesteronima i strogim mirovanjem (u to sam uvjerena jer je kad god nisam mirovala počelo krvarenje i ovisno o mojim daljnjim postupcima isto se pojačavalo ili smanjivalo).

za utjehu, mi smo danas 22 tj i sve je ok s bebicom. dakle, ne samo da iscjedak ne znači da će stvari završiti kobno, nego i obilno krvarenje nije nužno kraj trudnoće.

zoro007
13.03.2013., 06:32
evo da javim da je kako stvari stoje mini iscjedak nestao, vec dva dana ga nema :s
jucer sam bila na UZ (9+6), bebolino je za tjedan narastao centimetar, nema hematoma ili tome slicno.
ne smijem glasno ni izgovorit, kao da se pomalo opustam :no:

aniano
13.03.2013., 08:01
evo da javim da je kako stvari stoje mini iscjedak nestao, vec dva dana ga nema :s
jucer sam bila na UZ (9+6), bebolino je za tjedan narastao centimetar, nema hematoma ili tome slicno.

hej super! vjerojatno se nikad neces moc sasvim opustit. kod mene kako je trudnoca napredovala tako je bilo lakse borit se sa strahovima. drzim fige za dalje :)

nymphadoratonks
13.03.2013., 08:15

ja sam obećala sebi opustit se sa 12 tt, danas sam 12 tt naravno da nisam :D

Sad sam obećala na sljedećem pregledu :) Ali onda je anomaly scan u 20 tt samo vidim nove prepreke za opuštanje :)

Ali ipak je puno lakše moram priznat nego u nekom 7tt ( ali i dalje na wc-u gledam prvo u gaćice je li ima krvi ) :)

puffko
13.03.2013., 09:31

Sad sam obećala na sljedećem pregledu :) Ali onda je anomaly scan u 20 tt samo vidim nove prepreke za opuštanje :)

Ali ipak je puno lakše moram priznat nego u nekom 7tt ( ali i dalje na wc-u gledam prvo u gaćice je li ima krvi ) :)

pa ja se ipak jesam opustila nakon dobrog ultrazvuka s 12 tjedana.
Bilo mi je toliko zlo do kojih 16-17 tjedana da se nisam mogla jos i brinuti :rofl:
Sad sam na ravno 23 i zaista nisam zabrinuta.
I jos me potrefila placenta naprijed pa su i fetalni pokreti priguseni, ali ipak ih osjecam iznutra (hvala bogu da me to nije zadesilo u prvoj trudnoci!) i nekako ne razmisljam puno o tome.

nymphadoratonks
13.03.2013., 09:36
da, da mučnine su svakako smanjile zabrinutost..koliko god me uništavaju nekako me i spašavaju...

zvrck
13.03.2013., 09:53

ja sam 10tt i neki dan sam imala takav izljev iscjetka u gradu da sam ušla u prvi haustor vidit da nije krv:o
i izluđuju me bolovi tipa ko menstrualni,znam da je to normalno ali bi više voljela da me nikaj ne boli:D

nymphadoratonks
13.03.2013., 10:00
hahaha i ja sam jednom imala iscjedak i toliko panično tražila wc ( bila sam u gradu) ušla u neku prčvarnicu i pitala mogu li na wc kad ono samo progestron :D

anpi
13.03.2013., 11:05

ne brini se, ovo ćeš još duuuugoooo raditi! :bicedobro:
ja i dan danas ponekad virkam iako višenema takve bojazni:D

nplava
14.03.2013., 12:15
Pozdrav curke, ja sam nova kod vas pa da vas pitam... već 2-3 dana imam neki čudan iscjedak, vodenkasti, bjelkasti ali nije rastezljiv dakle nije ovulacija.. pa me zanima jel moguć takav iscjedak na početku trudnoće, ako npr još ne znam da sam trudna jer nisam radila test u zadnje vrijeme...

znam ja
15.03.2013., 05:31
[QUOTE=Danicza;43966708]Meni je skoro isto ovako, osim što nisam imala bolove. Ali pijem duphaston 3x dnevno. Za svaki slučaj.

Na kakve briseve ideš?[/QUOTE

Bila sam na brisevima, radila mi je PAPU, bris za ureoplazmu, klamidiju, i jos nesto... jedno 4-5 epruveta sam odnjela u labos... rezultati za 10-15 dana.
da li su to normalne pretrage u trudnoci koje sve trudnice rade, zaboravih ju pitati?!?

Liana-
15.03.2013., 06:02
Pozdrav curke, ja sam nova kod vas pa da vas pitam... već 2-3 dana imam neki čudan iscjedak, vodenkasti, bjelkasti ali nije rastezljiv dakle nije ovulacija.. pa me zanima jel moguć takav iscjedak na početku trudnoće, ako npr još ne znam da sam trudna jer nisam radila test u zadnje vrijeme...

Vodenkasti iscjedak ti je karakteristcan za ovulaciju (uz eggwhite). Za trudnocu je karakteristicniji kremasti iscjedak. Doduse, ne znam koliko to moze biti individualno.

nplava
15.03.2013., 13:52
Vodenkasti iscjedak ti je karakteristcan za ovulaciju (uz eggwhite). Za trudnocu je karakteristicniji kremasti iscjedak. Doduse, ne znam koliko to moze biti individualno.

Osjetim da je mokro, al onak među prstima je bjelkast i kremast al se brzo osuši na prstima, al nije onako suh kao pred M..ne znam kak bi to opisala...

Liana-
15.03.2013., 13:59
Osjetim da je mokro, al onak među prstima je bjelkast i kremast al se brzo osuši na prstima, al nije onako suh kao pred M..ne znam kak bi to opisala...

Vjeruj mi, kremasti bi prepoznala. :-)

Danicza
15.03.2013., 16:11
[QUOTE=Danicza;43966708]Meni je skoro isto ovako, osim što nisam imala bolove. Ali pijem duphaston 3x dnevno. Za svaki slučaj.

Na kakve briseve ideš?[/QUOTE

Bila sam na brisevima, radila mi je PAPU, bris za ureoplazmu, klamidiju, i jos nesto... jedno 4-5 epruveta sam odnjela u labos... rezultati za 10-15 dana.
da li su to normalne pretrage u trudnoci koje sve trudnice rade, zaboravih ju pitati?!?

Meni je isto radila papu na prvom trudničkom još. Ali ja stvarno dugo nisam bila na papi, pa....

puffko
15.03.2013., 17:39

Moguce je, u trudnoci je pojacan normalan iscjedak.
http://www.babycenter.com/0_vaginal-discharge-during-pregnancy_270.bc
Ali to je toliko nesiguran znak da bih ti ipak preporucila raditi test

imenka
19.03.2013., 14:12

hvala ti na ovom postu!
meni danas žuti/blago svjetlo smeđi iscjedak. Čak ni nije iscjedak, već primjetim na papiru, jel :confused: ali tako mi zna biti i dan prije menge:ne zna:

Trebala bih biti 5 tjedana, iako nisam sigurna kad je točno bila ovulacija :/
Sutra popodne idem ginićki, pa ćemo vidjeti što će se pokazati.
Nekako mi se sve čini da sam trebala napraviti test krajem ovog tjedna, pa ako dobijem mengu, onda se ne bih ni brinula. Ovako, kad znam da jesam, a dobijem bilo kakav iscjedak, šiziiiim :503:

puffko
19.03.2013., 18:22
hvala ti na ovom postu!
meni danas žuti/blago svjetlo smeđi iscjedak. Čak ni nije iscjedak, već primjetim na papiru, jel :confused: ali tako mi zna biti i dan prije menge:ne zna:

Trebala bih biti 5 tjedana, iako nisam sigurna kad je točno bila ovulacija :/
Sutra popodne idem ginićki, pa ćemo vidjeti što će se pokazati.
Nekako mi se sve čini da sam trebala napraviti test krajem ovog tjedna, pa ako dobijem mengu, onda se ne bih ni brinula. Ovako, kad znam da jesam, a dobijem bilo kakav iscjedak, šiziiiim :503:

Ne bih zurila na ultrazvuk s 5 tjedana, sanse su da ces vidjeti nista ili skoro nista... Pa ako vidis ev. gestacijsku vrecicu, opet trebas natrag uskoro...

Test, eventualno beta HCG je realno sto mozes napraviti u tom stadiju.

imenka
19.03.2013., 20:39
Ma idem svakako zbog tog iscjetka, ako ne procurio do jutra :(

Liana-
20.03.2013., 18:31
Ma idem svakako zbog tog iscjetka, ako ne procurio do jutra :(

Svakako ces biti mirnija ako te pregleda. Slazem se da ne forsiras ultrazvuk jer u 5 tjednu vjerojatno neces vidjeti otkucaje srca pa da se ne uspanicis. Meni je doktor rekao da cu prva osjetiti ako nesto ne bude u redu. Ne panicari i misli pozitivno.

tobina
27.03.2013., 17:06
Pozdrav! ukratko nakon 2 spontana i operacije septuma maternice trudna sam 8 tjedana. uzimam utrogestane vaginalno dok mi se nije pojavio smeđi iscjedak pa sam bila na hitnoj i sve je ok srce kuca. savjet moje ginekologice je da ih uzimam oralno. uzimam još i heparinske injekcije. taj iscjedak se smanjio ali nije nestao (več 5 dana) u strahu sam i ne nadam se previše! ima li netko sličnih iskustva, molim vas za kakav savjet ili možda svoje iskustvo! hvala!

lujka_x
27.03.2013., 18:15
Pozdrav! ukratko nakon 2 spontana i operacije septuma maternice trudna sam 8 tjedana. uzimam utrogestane vaginalno dok mi se nije pojavio smeđi iscjedak pa sam bila na hitnoj i sve je ok srce kuca. savjet moje ginekologice je da ih uzimam oralno. uzimam još i heparinske injekcije. taj iscjedak se smanjio ali nije nestao (več 5 dana) u strahu sam i ne nadam se previše! ima li netko sličnih iskustva, molim vas za kakav savjet ili možda svoje iskustvo! hvala!

Ja sam to isto operirala. Nema ti to veze s iscjedkom. Pitala ja. U ovoj trudnoci, isto u 8. tjednu mi se pojavio takav iscjedak pa onda i krvarenje. Na hitnoj nisu znali zbog cega, nije bilo hematoma pa su rekli da je vjerojatno pukla neka kapilarica. Beba je bila dobro. Nakon toga propisan mi je duphaston tri puta dnevno (oralno)i pila sam ga do 12. tjedna. Iscjedak je bio prisutan preko tjedan dana. Nakon toga opet se ponovilo u 11. tjednu i trajao oko tjedan dana. Opet rekli kapilara. Ne znaju niti oni u ranoj trudnoci sto je.
Uglavnom nakon toga nije vise bilo problema nikakvih. Beba super, ja super. Jedino kaj sam ostavljena na bolovanju, opreza radi.
Sigurno si u strahu, ja sam bila luda. Na hitnoj su mi prije nego su me pogledali na uzv o trudnoci pricali u proslom vremenu " koja vam je to trudnoca bila". Stvarno jadno...Samo pij sto ti je propisano, uspori, miruj. Ne mora znaciti da je kraj. Drz se!

tobina
27.03.2013., 18:58
lujka x Hvala ti puno na brzom odgovoru! malo si me utješila! meni je danas peti dan već i puno je manje nego kad sam uzimala utrogestane vaginalno! a najradije bi za koji dan opet na kontrolu ako ne prestane. ja sam na bolovanju od potvrde trudnoće zbog prijašnjih ishoda tako da mirujem a i imam mučnine pa i nisam za nigdje! hvala još jednom!

lujka_x
28.03.2013., 09:44
Nema na cemu tobina. Samo pozitivno. :) P.S. Svom sam dolazila i zvala kad god mi je bilo tesko, pogotovo dok nije prestao iscjedak. U strahu su velike oci. Bolje tako, pojela bi se bila ziva.

mimi25
28.03.2013., 20:20
Bokic... htijel bi podjelit svoje brige sa nekim osim muzem jer nakon 3 spontana strah me i nekom rec da sam trudna ili da to mislim jer me svi onda krenu saljetat i festat,a ja jadna od brige nemogu ni disat.
Uglavnom kao i prethodne trudnoce ja sam imala mengu i nakon toga mi za tj dana krene smedji iscijedak ne obilan samo prilikom brisanja na papiru,u utorak sam napravila test i nakon 4 min pokazao je kontrolnu liniju ful crvenu ,a ovu koja oznacava trudnocu svijetlo rozu... HM ??? to mi se jos nije desilo...uvijek odmah potamne obadvije istovremeno,sad cekam jos koji dan da napravim drugi ...znam ,trebam otic doktoru ali me strah jer prosla trudnoca je bila takva da sam svaki tj.morala na ultrazvuk i pila gomile tableta i u 16-om tj. je srce stalo pa se i bojim tih pregleda i svega.

Ugl. mengu sam imala 10.03 do 14.03 i onda oko 20-og je krenulo to smedje i traje jos,mirujem skroz u slucaju da sam trudna da nebi bilo...a opet se bojim spontanog :/ ... ili sam ga imala kroz mengu pa sad jos imam u sebi malu kolicinu hormona pa test pokazuje trudnocu.
Dali je itko imao takva iskustva ????

mimi25
28.03.2013., 20:50
http://http://i45.tinypic.com/e0sj7l.jpg

ovako izgleda test,sad ????

mimi25
30.03.2013., 10:28
Vidim da nikog nema :(

Ipak sam se odlucilla na odlazak doktoru i nekako bolje da i nisam,jer sad mi je jos gore...opet nista ne znam..
Uglavnom trudnoca je ali najvjerojatnije biokemiska po doktorovom misljenju,zuto tijelo postoji..gestacijska isto ali endometrijum 8mm i kaze da je to jako,jako malo i da cekam do utrorka i ako ne prokrvarim ( a on je siguran da cese to desit ) da dodjem po uputnicu za betu..aaaaaa!!!!
Boze !!!!! Po koji put vec
Uzasno se osijecam i nemogu si pomoc,najgore je to iscekivanje.
Stalno si razmisljam ...ma on je pogrijesio sve ce biti OK! a opet sva prijasnja iskustva nedaju mi mira....
Svekrva me pita dali sam si pripremila gnjezdo za zeku,a ja u plac ...naravno ona nezna zasto.
Ja nezelim nista samo da moja mala bebica zivi ....ako mi to moze dati dragi Boze nista mi drugo nije vazno.

Amelie12
30.03.2013., 20:32

Ipak sam se odlucilla na odlazak doktoru i nekako bolje da i nisam,jer sad mi je jos gore...opet nista ne znam..
Uglavnom trudnoca je ali najvjerojatnije biokemiska po doktorovom misljenju,zuto tijelo postoji..gestacijska isto ali endometrijum 8mm i kaze da je to jako,jako malo i da cekam do utrorka i ako ne prokrvarim ( a on je siguran da cese to desit ) da dodjem po uputnicu za betu..aaaaaa!!!!
Stalno si razmisljam ...ma on je pogrijesio sve ce biti OK! a opet sva prijasnja iskustva nedaju mi mira....
Svekrva me pita dali sam si pripremila gnjezdo za zeku,a ja u plac ...naravno ona nezna zasto.
Ja nezelim nista samo da moja mala bebica zivi ....ako mi to moze dati dragi Boze nista mi drugo nije vazno.
Nema nnikog, jer možda pišeš ovo na krivoj temi...

Nije bitno kakav je test, vidi se da je pozitivan. I meni je bila skoro nevidljiva crtica, pa sam otišla gin, isto kao nie rekao dobro-plod duplo manji nego bi trebao biti. I dao mi da vadim betu. Odem ja to sve privatno, jer nisam mogla čekati, i beta se poduplala. Zatim zovnem privatnika koji mi je vodio prvu trudnoću( prošle godine :) ), i on mi kaže da se ne bi trebala brinuti i da ako je beta ok, da dođem za tjedan dana. Najdulji tjedan u životu. I na kraju sve ok, sad sam 10+4 i jedva čekam idući uz. Želim ti da ti se beta podupla, ako imaš mogućnosti odi po drugo mišljenje, al prvo pričekaj nalaze bete. Drži se i sretno!!

mimi24b
01.04.2013., 18:27

http://www.forum.hr/showthread.php?t=732995&page=441
dođi na ovu stranicu...
tu se sve mučimo sa istim problemom

imenka
01.04.2013., 18:51
evo, da podjelim svoje iskustvo, nadam se da neću nikog uznemiriti.
Dakle - nakon 38. dana nemanja menge - napravila test, pozitivan, 2 tjedna od začeća, piše, i onda počelo lagano kapati, kao i kad imam mengu. Sad, prvo sam nakon panike i šizenja nazvala mamu, koja je rekla da je tako imala na zadnjoj trudnoći, urednoj, čak po tjedan dana smeđi iscjedak - tako da to može biti normalno.

Muž i ja otišli na hitnu, tamo doktor na uzv nije vidio ništa, što znam da je bilo za očekivati, i rekao odmah da postoje 3 mogućnosti - da nisam trudna i da mi je kasnila menga, a da se test zeznuo, da jesam, ali da se još ništ ne vidi, ili da imam vanmateričnu. zbog zadnjeg rizika čak sam ostala u bolnici, gdje su mi vadili bete (što možda preporučam, ako nije velika trudnoća, da odete same obaviti, u lab i preko svoje doktorice, jer će vas u bolnici zadržati i na najmanju sumnju bilo čega, ok, ovisno o gužvi) koja je bila prvo blago povišena (oko 19, normalno je do 5), pa je onda se nakon 2 dana (i, da mojeg još uvijek boravka u bolnici) se spustila na 4 i nešto. I davali su mi terapiju utrogestana.

Dijagnoza: kemijska trudnoća, došlo je do oplodnje (zato malo povišena beza i pozitivan test), ali su vjerojatno stanice propale i nisu se ni usadile. Došla menga, sve se opralo, i slijedi kontrola.

A ovo pišem zato - ako imate bilo kakvu sumnju na trudnoću - a dobijete iscjedak smećkaste ili crvene boje - odite vaditi betu - ona sve pokaže, može vam odmah dati i hormonalnu terapiju ako je potrebna.
Nemojte šiziti, sve može proći dobro, samo umjesto na forum, odite liječniku.

Meni je ovo sve skupa, iako na kraju mi nije bilo ništa, samo, eto, prerana sreća i peh, bilo jako stresno, jer sam kod kuće imala dojam da sam nešto skrivila i da sad imam spontani. Na kraju se pokazalo da ja tu ništa nisam mogla (dobro ili loše) učiniti.

Sretno svima!

imenka
01.04.2013., 18:53
i, da, do mene bila ženskica koja je imala smeđi iscjedak 1 dan, u 6. tjednu, pa su čekali da prestane krvariti, na kraju sve ok, vidi se na UZV sve što treba i plod napreduje. tako da iscjedak nekad ne mora biti ništa strašno

maliprinc2013
03.04.2013., 12:43
ja imam iscjedak sad nekih 2 tjedna, trudna sam 5 mjeseci...dnevno po 4 gaćice mjenjam..blijed je i sluzav. bez mirisa.dal se trebam brinuti?

mimi25
03.04.2013., 13:28
http://www.forum.hr/showthread.php?t=732995&page=441
dođi na ovu stranicu...
tu se sve mučimo sa istim problemom

Hvala ...stzem

Amelie12
03.04.2013., 16:54
ja imam iscjedak sad nekih 2 tjedna, trudna sam 5 mjeseci...dnevno po 4 gaćice mjenjam..blijed je i sluzav. bez mirisa.dal se trebam brinuti?
I ja isto... Papa mi je pokazao neku upalu- baš je pisalo UPALA, radila briseve i negativni ( jedino čekam nalaz na klamidiju, al nju nikad nisam imala, ne mjenjam partnere, pa sumnjam da je to..)..Idući tjedan idem na redovnu kontrolu, pa ću vidjeti šta će mi reći...

maliprinc2013
03.04.2013., 20:02
amelie12 imaš li svrbež i crvenilo?

Amelie12
03.04.2013., 20:49
amelie12 imaš li svrbež i crvenilo?
Nemam ništa. Malo me je peckalo tj između peckanja i svraba( malo, ne jako) tjedan prije zadnje menge, al se pogodilo da nisam bila u Zg tada, poslje menge je prestalo, a ubrzo sam i saznala za trudnoću i odmah radila papa test...Jedino taj jak iscjedak....

Mrs.Sepsa
05.04.2013., 13:22
ja sam trudna nekih 7 tj. ugl, imam kombinaciju bijelo-žutog iscjedka, sli pretežno je žute boje.
kad sam bila na pregledu (u 5.tt), doktorica me pitala da li mi je iscjedak bijele boje, ja joj na to odg da nije baš bijele, nego pretežno žute, a ona na to počela kimati glavom kao malo zabrinuta..

To me je pitala dok sam se presvlačila, kasnije sam je zaboravila pitati što bi to trebalo značiti..:ne zna:

zvrck
05.04.2013., 14:21
ja sam trudna nekih 7 tj. ugl, imam kombinaciju bijelo-žutog iscjedka, sli pretežno je žute boje.
kad sam bila na pregledu (u 5.tt), doktorica me pitala da li mi je iscjedak bijele boje, ja joj na to odg da nije baš bijele, nego pretežno žute, a ona na to počela kimati glavom kao malo zabrinuta..

To me je pitala dok sam se presvlačila, kasnije sam je zaboravila pitati što bi to trebalo značiti..:ne zna:

i ja imam žućkasti i isto je zabrinuta... dobila sam vaginalete tj imam upalu, vjerojatno i tvoja to misli:ne zna:
ugl. žuti iscjedak nije normalan (a ja načitala na netu da je):)

Mrs.Sepsa
05.04.2013., 15:34
i ja imam žućkasti i isto je zabrinuta... dobila sam vaginalete tj imam upalu, vjerojatno i tvoja to misli:ne zna:
ugl. žuti iscjedak nije normalan (a ja načitala na netu da je):)

ja sam isto na netu čula za taj neki "sunčani iscjedak" i mislila jeeee to imam i ja!! :confused:

zvrck
05.04.2013., 16:01
ja sam isto na netu čula za taj neki "sunčani iscjedak" i mislila jeeee to imam i ja!! :confused:

kad sam ja svojoj to spomenula samo je zakolutala očima:rolleyes:
u biti sam ja po tom iscjetku i zaključila da sam trudna, inače imam bijeli:D

Lorelai
06.04.2013., 12:42
Iskustvo koje nekoga mozda umiri-10tjedana trudna,u trudnoci velika cista i dva manja hematoma
uocena,smanjili se na pregledu u 10.tjednu trudnoce i dva dana kasnije probadanje,grcevi,bol i svjeza obilna krv,u mlazovima.
Otisla na hitnu uvjerena da je spontani,krvi je bilo zaista puno i kazu na pregledu
da je sve zatvoreno,beba super,srce kuca,malo krvi unutra(kad se sve vec izlilo),
i terapija-mirovanje i duphaston umjesto ultrogestana(koje sam dotad stavljala
vaginalno).
Jos uvijek malo krvarim,ali sve je u redu.
Ne mora svaka svjeza krv pracena bolom bit fatalna.Nasrecu!!!
Ali i dalje uplasena

Nikol32
07.04.2013., 14:32
Ja sam u 23+4 i jucer mi se pojavio slizavi smeđi iscjedak i pomalo smrdi poput trule kore od banane..... jel se moram zabrinjavati, ima li netko slicnu situaciju? plz help....

puffko
07.04.2013., 19:02
Ja sam u 23+4 i jucer mi se pojavio slizavi smeđi iscjedak i pomalo smrdi poput trule kore od banane..... jel se moram zabrinjavati, ima li netko slicnu situaciju? plz help....

Nemam slicnu situaciju, ali ne, to nije "normalan" iscjedak i moze biti znak infekcije.
Otisla bih lijecniku.

anpi
07.04.2013., 20:31
Iskustvo koje nekoga mozda umiri-
Ne mora svaka svjeza krv pracena bolom bit fatalna.Nasrecu!!!
Ali i dalje uplasena

samo miruj i bit će sve ok, imala sam isto iskustvo, a evo nas na 26 tjedana! :mig:

maliprinc2013
09.04.2013., 19:42
ma meni je sad gusti bijeli isjedak..ne znam dal se to pojavljuje od previše pišanja...već sam pravi popišanko :(