PDA

View Full Version : Nesvjestica

plavuša
13.11.2006., 14:34
Sva sam prestrašena jer mi se neki dan dogodio "kratak spoj" u glavi. Dvije-tri sekunde sam osjetila nesvjesticu i mislila da ću se srušiti, nešto me povuklo u stranu, a onda odjednom mi se svijest vratila. Možda ovako blesavo zvuči kad opisujem, ali je jako neugodan osjećaj. Pogotovo me to zabrinulo zbog toga što mi se desilo prije par godina da sam imala 5-10 min. užasnu glavobolju i smetnje u govoru, tj. ja sam mislila da govorim, a prisutni kažu da sam samo frfljala.
Molim da se javi netko ako je imao slična iskustva ili zna negog takvog.

reckless_girl
13.11.2006., 15:45
užasnu glavobolju i smetnje u govoru, tj. ja sam mislila da govorim, a prisutni kažu da sam samo frfljala.

:eek: doktor. sad ili odmah.. iznenadne smetnje u govoru i gubitak svijesti nisu nešto što bi trebalo proć bez neurološkog pregleda..odi bar preventivno, nadam se da nije ništa strašno :kiss:

TINA123
13.11.2006., 15:49
zvuči kao epilepsija...

diana11
14.11.2006., 18:43
to se i meni desava vec godinu dana, pretrage su ustanovile nizak tlak, i vratna kraljesnica

gottcha
14.11.2006., 18:55
da, nizak tlak... meni se svašta znalo događat, čak sam se i tresla i trzala (što je omogućavalo da se vrlo jako udaram u obližnji objekt pa bio to zid ili pod bez mogućnosti da se savladam :/ ) ...

ne naglo ustajat :o

darkNess(ie)
14.11.2006., 22:37
i know the feeling..nizak tlak.. zavrti se i odem malo okolo.... najgore je kad se probudim i ležim u krevetu i vrti mi se...

pčelica-maja
18.11.2006., 14:32
Pozdravljeni..jel imao ko možda kakav sličan problem i šta JE napravio???ovako:nekad,zadnje vrijeme sve češće kad ustanem mi se zavrti te zamrači i zamagli pred očima..ak ne bi sjela nazad il se čvrsto primila za nešto, srušila bi se.

Gulpa
18.11.2006., 20:32
jesi li mjerila tlak?

reckless_girl
18.11.2006., 21:05
..i zeljezo :kava:

pčelica-maja
18.11.2006., 21:23
..tlak je bio mjeren zadnji put prij oko 2mj i bio je normalan, poslije nije mjereno..a željezo..uf..jako dugo ne, tj. nekoliko godina :misli:

gottcha
19.11.2006., 18:04
evo (http://www.forum.hr/showthread.php?t=173918)

eto što ti piše: mislim, i meni je tlak kakti normalan.. al kod naglog ustajanja il u velikim gužvama i sl mi se spusti i ode :zvrko:

felis23
19.11.2006., 21:02
Vjerovatno imaš nizak tlak, naglim ustajanjem dolazi do takve reakcije. Popi kavu jaku crnu, doručkuj ujutro i brate no stress opusti se i lagano se ustaji

Gulpa
19.11.2006., 21:05
sumnjam da joj stres izaziva niski tlak :zubo:

Taroth
20.11.2006., 07:53
ooooodma doktoru i neurologu.

moze biti nist, a moze biti i mali mozdani...

gentile
12.02.2007., 19:13
Ovako...
ja bolujem od nesta ali ne znam sta je?
moji simptomi su to sto kad stojim ili sedim ili lezim nije bitno odjedanput mi stane loso i mislim da se gubim sa realnosti i da gubim svest odnosno mislim da padam u nesvest,i sve oko meni mi stoji kao neki san..isti tako kao da gubim svest u nekoliko dela sekunde.
Ljudi oko mene nista ne primecuju ,samo ja osjecam to.
ovo mi se javlja vec nekoliko godina ali ne stalno vec na periodima....bio sam na sve moguce medicinska ispitivanja i rekli su mi da mi nije nista....dali neko zna nesto da mi pomogne ..
Inace pusim cigarete,alkohol slabo pijem a od droge nisam nista ni probao.....
Ja sam sumnjao na epilepsiju ali su mi rekli da nije..
MOZDA SAM LUD?

vered
12.02.2007., 19:17
meni lici na napad panike...popricaj sa lijecnikom o tome

gentile
12.02.2007., 20:05
mislim da nije to ali hvala ipak....

Simptomi napada panike su:
-brzo, uzlupano srce
-gubljenje daha
-bol u prsima
-crvenjenje i znojenje
-osjećanje bolesti
-trešnjama ruku ili cijelog tijela
-osjećaj bolesti
-smetenost
-suha usta
-potreba ići na zahod
-osjećaj slabosti.
od ovih simptoma mislim da nemam nijedan.

ako ima jos neko ovakvo iskustvo molim da mi napise...

Šećer
12.02.2007., 20:13
Mislim da ti se to događa od umora, vrlo je moguće da kad si pod stresom da ti mozak tako reagira.

gentile
12.02.2007., 20:18
i to su mi rekli ali nisam umoran bas naprotiv nista ne radim po celi dan

duffy duck
20.07.2007., 20:37
Već par puta sam vidio da mladi ljudi padaju u nesvjest u tramvaju (pretpostavljam da je to od vrućine). Ako se to nekome već dogodilo molio bih ga da mi kaže da li postoje kakvi simptomi neposredno prije. Znam da je to individualno, ali ipak....Hvala.

Torma
20.07.2007., 21:01
Opca slabost, klecava koljena, mutan vid, hladan znoj, tahikardija, sum u usima.. Ima toga..

Endimion17
21.07.2007., 19:38
iskrice pred očima i nedefinirane, titrave granice predmeta, jarke boje, trapavost i smotanost u nogama, te stvari se pojave blizu samog kolapsa.

azucena
22.07.2007., 12:03
Evo ja sam se prošle nedjelje skljokala na misi, dolazilo mi je vruće cijelo vrijeme, i mislim si izaći ću van prije pričesti, kad na onom dijelu s klečanjem ja kleknem, ok ovo se sad nije moglo povezat :), zavrti mi se u glavi, počnu mi iskre frcat pred očima, hladan znoj me u sekundi cijelu oblio, a u ušima mi je bio užasan pritisak. I gotovo. Sljedeća scena ja vani s dvoje nepoznatih ljudi, sva tupa i zbunjena, a treba još i do kuće doć. Da ne kažem da sam danas stajala vani pred ulazom u hladu. Imam niski tlak pa mislim da se više neću ovako poigravat. ;)

KLCCLK
23.07.2007., 03:23
rekose ti ljudi sve, no problem je i u tome sto to vrlo cesto dodje u par sekundi, pa i nemas bas vremena za reakciju. meni se dogodilo jednom kad sam bio klinac, isto od vrucine i vjerojatno dehidracije (igrao s frendovima nogomet na suncu, nista nisam pio, vracao se doma busom), ali sam samo u sekundi osjetio da mi je jako lose, zakoracio da cu sjest na slobodnu stolicu i pao u nesvijest.
i nis, jebiga, za par sekundi dosao sebi kao i vecina u takvim situacijama kad je o ovakvom uzroku rijec.

grglj
23.07.2007., 11:45
Jednom sam se srušila nakon skoro sat vremena stajanja u gužvi. Čekala sam neki red. Prije rušenja sam jedva osjećala noge, bilo mi je općenito jako loše, a pred očima su mi plesale bijele točkice. :D Mislim da sam imala vremena za reakciju (ili ja to samo mislim), ali kako ja tvrdoglavo nisam htjela izgubiti mjesto u redu ostala sam stajati i slijedeće čega se sjećam: ja na podu i ljudi me pokušavaju dignuti.
Dijagnoza: nije ti ništa samo imaš nizak tlak.
Primjetila sam da me kriza hvata pri dugotrajnom stajanju ako ima puno ljudi. Od tada pazim i nije mi se ponovilo (već 9 godina). Čim osjetim nekakav znakić slabosti ja fino izađem na zrak i bude sve ok. :)

Torma
23.07.2007., 12:10
Sad sam se sjetila kad sam sam sestrom prije jedno 5 god (kraj 6og mj negdje) kad su uveli ono oslobadjanje od participacije cekala u jukicevoj kod HZZOa (red je bio vani) naguzvana s jos 1000 ljudi.. Sis je bila malo ispred mene u redu i tocno kraj nje se srusila neka zena, onako poprilicna- 100kg zive vage.. Ja vidim ali ne mogu doci do nje no skuzim kak niko ne trza (samo su se razmaknuli) osim moje sestre (cirka 47 kila) koja pokusava posjesti zenu (znaci 100 kg + umrtvljeno tijelo = 120 kila).. A kraj nje tip u najboljim godinama , kasne 30e, visok jak- a ono ficuka i gleda krosnje drveca.. Pa ja popizdila i iskomentirala nesto u stilu 'kak vas nije sram , cura od 40 kila se tu kravi a vi ko magarac stojite..', pa on nesto kak se to njega ne tice, pa moja sestra nabaci neki komentar na to i ovaj manijak ju gurne.. Ja izadjem iz reda i prikeljim kretenu samarcinu, pa on prikelji meni samarcinu (ouch) pa se decko koji je stajao do mene (s velikim rucetinama) progura do nas i razvali tipu nos.. I onda nas sve izbace iz reda.. :D

A zasto ja ovo pisem :misli: ..Pa ne znam , valjda da pazite di se rusite jer ima morona koji vas nece ni pogledati kad se skljokate.. :p

duffy duck
23.07.2007., 13:29
treba svugdje sa sobom nosit bočicu sa vodom i lagano cuclat... možda pomogne...

el_mariachi
23.07.2007., 14:22
prvi put kad sam davao krv pao sam u nesvijest... cim sam je dao odmah sam se digao i posao... krvotok mi se jos nije bio u potpunosti uspostavio i posljedica je bila za pretpostaviti... ipak taj osjecaj se ne moze opisati... otprilike kad u filmu kamera ide u krug sve brze a onda mrak...
sledeci put kad sam davao krv malo sam odlezao i nije bilo prob :vampirskizubo:

nego vi kojim se pada u nesvijest... jeste li mozda u pubertetu... to se u to doba zna desiti

sminkica
23.07.2007., 14:39
ja predosjetim pa sjednem i tako spriječim rušenje (strah me da negdi ne udrem glavom), prvi put nisam skužila simptome pa sam se skljokala u prostoriji punoj ljudi -probudila se skroz van na stubištu kad su me iznili

simptomi: izražen nagli osjećaj mučnine u želucu i kao da ću povratiti, neke kao flekice pred očima -lagano se gubi puna slika a zamjenjuju je te flekice (iskrice, crne mrlje i sl), osjećaj slabosti, gubitak ravnoteže, trnci u udovima... to traje nekih 5 sekundi, brzo se dočepam sjedalice i onda izbjegnem potpunu nesvjest, a doživim samo potpun mrak i čekam još minutu dok se slika opet razbistri

događa mi se ljeti kad je jako vruće, zimi u zagušljivim prostorijama punim ljudi (kad nema kisika jer ih masa tu diše) i kad sam jako gladna tj. kad mi je potpuno prazan želudac

sminkica
23.07.2007., 14:42
nego vi kojim se pada u nesvijest... jeste li mozda u pubertetu... to se u to doba zna desiti
u pubertetu mi se nije ni događalo, sad je uzrok logičan -prevruće je, a i u prostorijama kad je puno ljudi (a ne prozračuje se) onda je normalno da nemaš što udahnuti... sad opet ovisi koliko je tko osjetljiv po ovom pitanju

*jezebel*
23.07.2007., 14:48
jooooj sad sam se sjetila...al' mislim da sam to vec ispricala... bio lane neki novozelandski film... pazi scena: zena ide biku izdrkat' u onu spravicu pa da oplode kravu...i tak' ona to njemu radi...a biku ooooogrommmaaaannnnn...i kak' mu se sva krv slila u spolni ud (necu reci k****, ipak smo na zdravlju), bik padne u nesvijest...i to na onu zenu...i zena umre.:rofl:

btw nikad nisam bas pala u nesvijest, al' sam jednom zbog dehidracije tako gadno zamracila da bih sigurno pala da nisam sjela...u tus kabinu...ona mi je bila najbliza :)...i onda sam kad se zavjesa malo digla otpuzala do telefona da cujem neciji glas i popila gorku sol.

isto tako ne podnosim male cekaonice bez prozora i s puno (brbljavih) ljudi, cesto je covjek prisiljen sjesti na pod jer ti se tamo neko krme nece ustati jer rjesava krizaljku, a ti nemas 100 godina pa valjda nema veze ako padnes. a nisam osoba koja moli, druga stvar da je rijec o nekom drugom...npr. ako udje covjek sa rukom u gipsu (e to mi je najjace u tramvaju), a gamad srednjoskolska sjedi i prave se da ne vide il' se one debele babe s pijaca rasire sa sedam vrecica preko dva sjedala, onda ne prezam od toga da strogo opomenem. al' kad je rijec o meni... ja cu se snac' i sjesti na pod. a prostacima na savjest.

Bugy
23.07.2007., 14:48
meni je nekoliko puta došlo da ću se srušiti ali sam svaki puta na vrijeme reagirao i izbjegao rušenje

svaki puta bi mi se zabijelilo pred očima i počelo zujati u ušima(panika), tada ili legnem(provjereno pomaže i brzo se dolazi k sebi, ali da se nemili događaj ne ponovi potrebno je ležati barem 5min, a bolje će vam biti već nakon 30s) ako je moguće ili izađem na svježi zrak(ako su vrata u blizini)

sminkica
23.07.2007., 14:56
umanjuje se šansa za srušit se ako se pojede nešto slano (npr slani štapići) i uz to obavezno voda, najćešći uzrok nesvjesti je nizak tlak, sama sol ili sama voda ne pomaže, mora biti u kombinaciji jer se voda u tijelu veže za sol i tako podiže tlak
i nikako potpuno prazan želudac, niti prepun, nego umjereno

Leylah
23.07.2007., 16:38
Već par puta sam vidio da mladi ljudi padaju u nesvjest u tramvaju (pretpostavljam da je to od vrućine). Ako se to nekome već dogodilo molio bih ga da mi kaže da li postoje kakvi simptomi neposredno prije. Znam da je to individualno, ali ipak....Hvala.

osjetis jednu vrstu slabosti! zeludac se cudno osjeca, koljena su klackava, i onda vrucina, znoj (ali u valovima, bas osjetis svako malo toplotni udar) i odjednom se na ocima pocmu crne fleke pojavljivat i slabije vidis i onda paf! ali sa slabosti sve pocinje i koljenima... na to pazi!

duffy duck
08.08.2007., 15:21
i ja sam skužio da nije dobro kad je prazan želudac, jer onda počinje slabost, zamućenje vida, lagani pritisak u glavi...

nephthys
08.08.2007., 22:32
ja sam imala jedno pravo rušenje i to je bilo: osjećaj mučnine, sve oko mene maglovito i iskrivljeno, mislila sam da ću povratiti, noge popuštaju pod teretom, hladan znoj, izašla iz tramvaja, zabila se u neki auto, otišla do birca u blizini povraćat (jer sam, jeli, pristojna), uspjela sam na neki način žene pitat di je wc, one mi dale ključ, i sad, ja stojim pored wc-a i uopće ga ne vidim i pitam ja njih pa di je, one mi pokazuju, onda sam se počela vrtiti u mjestu ko sumanuta i "di je, di je?" i samo ljosnula na pod. :D
a nakon toga- ako stojim na mjestu, imam oko pola sata vremena prije rušenja, a ako je vruće, ako sam nešto jela maloprije (za razliku od vas) i manje.

diona
09.08.2007., 00:51
meni je to s rušenjem počelo još u osnovnoj kad sam kupovala neku knjigu. red bio ogroman i bilo jako vruće. ja taman platila knjigu i zamuti mi se pred ocima i zuji u usima. tad sam samo izletila iz dućana a unutra pustila i knnjigu i novcanik i samo sam trazila mjesto da sjednem.

također, nizak tlak i hipoglikemija, bas divno tako u paru.

sad nikad ne izlazim iz kuće ako nisam nista jela i uvijek imam bocu vode sa sobom. ako mi dođe nesvjestica, uvijek počne sa gubitkom sluha i vida, tj.sve mi je bijelo/žuto pred očima. izbjegavam dugo stajanje/gužve/neprozračene prostore.
i s vremenom se navikneš.
i nedaš nikom mjesto kad sjediš u busu/tramvaju :zubo:

pikastar
21.03.2008., 04:43
Mogu li past u nesvjest ako ne jedem...tj.na dijeti sam???

duffy duck
18.07.2008., 18:32
naravno da možeš. dapače, glad može prouzročiti nesvjesticu...

winnerica
09.11.2009., 07:25
Molim za vaša iskustva i mišljenje:

Imam sina od 15 g., unazad 9 mj. do danas je cca 5 puta pao u nesvijest, svaki put povezano je bilo sa vrućinom prostorije u kojoj se našao, nedostatkom zraka, gužvom... Jutros je opet pao u nesvijest u BUS-u :(, jeo je doma - nije bio natašte. Obavili smo snimanje mozga i pregled neurologa još ljetos, zaključak je bio da je to zbog prebrzog rasta djeteta.

Kako mu pomoći?

Azaleja
09.11.2009., 17:28
Možda da ima bocu vode sa sobom, ili za prigristi nešto slatko. To mi je trenutno što mi prvo pada na pamet .

Engelchen00012
09.11.2009., 17:35
Meni to sliči na napad panike...
Kakve veze ima rast s gužvom, vrućinom i nedostatkom zraka?:ne zna:

Tempion
09.11.2009., 17:54

Imam sina od 15 g., unazad 9 mj. do danas je cca 5 puta pao u nesvijest, svaki put povezano je bilo sa vrućinom prostorije u kojoj se našao, nedostatkom zraka, gužvom... Jutros je opet pao u nesvijest u BUS-u :(, jeo je doma - nije bio natašte. Obavili smo snimanje mozga i pregled neurologa još ljetos, zaključak je bio da je to zbog prebrzog rasta djeteta.

Kako mu pomoći?

Ista stvar kod mene. Dosta često sam se rušila u tramvaju u nesvjest, obično kada je gužva i nema kisika (a nedaj bože otvoriti prozor jer se odmah počnu babe žaliti da će im se upaliti uho...:rolleyes:). Sve je OK samnom, naučila sam izbjegavati takve situacije - čim osjetim da bi mi moglo biti loše, izlazim van, sjedam i pojedem nešto sa šećerom (i ulijem pola litre vode u sebe)...Imam niži tlak i kod dugog stajanja a sa malo kisika (a pogotovo ako je vani niski tlak, tad je najgore) , mozak ode malo spavati....:mig:
Ništa se ne brini, ne vjerujem da je išta opasno - samo neka nauči prepoznati znakove svog tijela - suha usta, hladne ruke, srce počne glasno lupati, vrtoglavica, noge postaju kao tijesto, i neka potraži mjesto gdje će sjesti...

Eyecandy
14.11.2009., 18:49
Točno.

Najbolje je da sam prepozna simptome prije nesvjestice.

Padala sam u nesvijest poput njega, uvijek je bilo zagušljivo, gužva, stajanje, i da, napadi panike.

S vremenom sam naučila prepoznati pa i izbjegavati loše situacije; obavezan doručak prije izlaska iz kuće, izbjegavanje pretrpanog tramvaja ( kaj sam se nahodala ko srednjoškolka), po mogućnosti sjedenje u istom, samosmirivanje :zubo:; saniranje željeza u krvi itd.

I tak', nakon što sam rodila " zabranila" sam si padanje u nesvijest ( zbog bebe, jel'te :cerek:) i nekak' je funkcioniralo.

I onda, puf, nedavno me zaskočilo. Doma. U vlastitoj kupaonici.:azdaja:
Totalno nespremnu. Hoću reći, drugačiji simptomi i situacija.:ne zna:
Baš horor.:eek:

A kaj ćeš, na žalost, ak' je tome sklon, moglo bi ga pratit' cijeli život.

Možda bi pomoglo da pazite na prehranu, da malo više jede, željezo i to.
Ja sam, uz sve, cijeli život jako anemična i, uopće, mimozasta.:raspa:

reckless_girl
14.11.2009., 23:08

Kako mu pomoći?

Ako su mu svi ostali nalazi ok, krvna slika/željezo/tlak.. možda je riječ o preosjetljivoj reakciji autonomnog sustava - što nije ništa neriješivo, dapače ne smatra se ni dijagnozom već preosjetljivošću - dobra vijest je da se ona može u velikoj mjeri ublažiti.

Probajte tražiti uputnicu za kardiologa - za tzv. tilt-test, koji se koristi pri dijagnostici nesvjestica odnosno sinkopa..Kako mu se može pomoći u slučaju da je test pozitivan, najbolje će vam reći netko stručniji, tamo gdje se taj test i radi (KB Dubrava) :mig:

Nešto više o samom testu ovdje (http://www.plivazdravlje.hr/vasa-pitanja/qa/display/28474/Tilt-up-test.html) ili na wikipediji (http://en.wikipedia.org/wiki/Tilt_table_test)

Dosta dobrih savjeta ima i ovdje (http://en.wikipedia.org/wiki/Vasovagal_episode)

*Mateinka
10.01.2010., 18:25
Malo prije mi se dogodilo nešto jako čudno. Išla sam odspavati, spavala oko 3 sata, probudila se i osjećala sam se sasvim dobro. Uzela sam laptop i sjela za stol napisati nešto kad odjednom, užasna bol u leđima i lagana vrtoglavica, baš onak ko prije pada u nesvijest. Onda vrućina, mučnina i bum..samo sam se probudila na podu, vjerojatno sam se lupila u stol/stolicu jer imam čvorugu na glavi i modricu na boku. I još me leđa bole ali ne jako.
Nemam inače problema sa leđima niti mi se takvo što inače dogodilo. E sad..neznam što je to bilo :confused:
Da sve ostavim kak je ili što drugo? Sama sam doma inače.. ne mogu otići doktoru sad.

ante dumbledore
10.01.2010., 20:20
e pa najpametnije bi ti bilo da zovneš hitnu. može se radit o vazovagalnoj sinkopi, ali ne mora, pad šećera manje vjerojatan, obavezno trebaš isključit mogućnost aritmije, ima nešto što se zove adams stokes i upravo bi to moglo odgovarat tom opisu. Koji dio leđa je zabolio i kakva je bol bila? S obzirom da si i glavom lupila ozljedu glave treba evaluirati tkđ.

lord nhl22
10.01.2010., 20:27
jel se to moze desit recimo nakod dugog sjedenja i naglog dizanja?Jer recimo imam slucajeva kad sjedim za kompijutorom i dignem se na wc i ono srce mi zakuca par puta onak ko da preskoci i onda se smiri....ali uvijek nakon naglog dizanja.

*Mateinka
11.01.2010., 09:40
e pa najpametnije bi ti bilo da zovneš hitnu. može se radit o vazovagalnoj sinkopi, ali ne mora, pad šećera manje vjerojatan, obavezno trebaš isključit mogućnost aritmije, ima nešto što se zove adams stokes i upravo bi to moglo odgovarat tom opisu. Koji dio leđa je zabolio i kakva je bol bila? S obzirom da si i glavom lupila ozljedu glave treba evaluirati tkđ.

nisam zvala hitnu, bilo mi je dobro poslije. Bol je bila nešto kao grč, uhvatilo me na jednom dijelu i užasno počelo boljeti da se nisam mogla pomaknut. Sad samo malo još boli. Idem danas kod doktora. fala:top:

minga
10.03.2010., 17:20
jel se ikom dogodilo da se rusuo sam ovak, bez ikakvih predosjecaja i nuspojava?
meni to traje vec par tjedana i događa se dosta cesto. ni prije ni poslje mi nije lose, samo na trenutak ostanem bez svijesti i cim padnem dignem se.bila sam vec u bolnici i na tisucu pretraga ali nije se nista saznalo:ne zna: i svi nalazi su u redu.

ako se to ikom dogodili kolko ja trajalo i kako ste to rjesili?

Inspektorka
14.04.2010., 18:30
Ovako, meni se desilo prosle godine, na letovanju da se onesvestim..Tog dana nisam isla uopste na plazu, sedela sam u sobi.. Bila sam s mamom i tatom, nesto smo pricali ja stajala i iz cista mira odjednom ja ostetim kao da u svakom trenutku sve vise i vise gubim snagu, pocinjem da gubim vid, kolena mi klecaju, tako par sekundi i ja mislim proci ce i samo sam uspela da kazem meni nije dobro i uhvatim se za tatu.. posle toga se ne secam nista, samo znam kada sam se probudila oni su pokusali vodom da me povrate, bila sam skroz mokra zbog toga i ostetila sam kako me tata masira za srce...par sekunde posle toga mene je nesto teralo da placem, pocela sam da placem, oni me pitali da li me nesto boli, ja kazem ne nista, a i stvarno nije me nista bolelo, posle neko vreme htela sam da ustanem iz kreveta i nisam mogla, kada bih pokusala da ustanem vrtelo bi mi se u glavi i klecala su mi kolena.. lezela sam tu i samo plakala... ni dan danas mi nije jasno zasto sam skoro ceo dan preplakala, ne znam sta me je teralo a da pritom nisam imala ni jedan razlog za to..ujutru kada sam se probudila, bila sam dobro ali ne bas najbolje...sutra dan sam bila tek ok. Vratila sam se kuci i bilo je sve u redu neko vreme dok jednog dana nisam otisla u postu, bila je velika guzva, i dok sam cekala u red tako mi se zavrtelo u glavu, pocela da osecam iste simptome i brzo otrcala napolje, kod sebe sam imala vodu, nekim cudom polila se vodom i prosla bez posledica... od tada imam neke svoje trenutke gde tako na trenutak ostetim da cu se srusiti.. isla sam kod razne lekare i svud su rezultati ok, i kazu mi kao to je ili od stresa ili puberteta, ma kakav pubertet u 18.godina a sto se stresova tice nemam ih !:confused:

sunshine-girl
14.04.2010., 20:05
Meni se događa zbog niskog tlaka i hipoglikemije. Nekad i u normalnim uvjetima, (čak i kad sam kući) samo osjetim da MORAM pojesti odmah nešto slatko. U suprotnom; mučnina, klecava koljena, čudan feeling u želucu, slabost totalna...ali meni nije jasno to s hipoglikemijom. Nisam premršava, nisam na dijetama, naprotiv, znam jako puno jesti...:ne zna: Ne kužim.

Shashava
21.05.2010., 14:01
Pregledala sam par tema ali eto nisam nasla svoj problem pa stoga nova tema. :)
Naime moj problem nije ( jos i nadam se da nece biti) kronican ali eto zadaje mi probleme pa da vidim sto se moze u vezi toga napraviti.
Najcesce gubim ravnotezu i potom svijest, muka mi je, znojim se... kad sam u zatvorenim prostorima tj klubovima gdje je glasna muzika i ima puno reflektora. Nakon takvih dogadaja doslo je do toga da sam se srusila u tramvaju, izgubila 6 stanica ili pak jedva ostala na nogama dok sam se popela na 3 kat na faxu.
Ja sam to povezala sa vrucinom i tlakom. Otisla na hitnu ( nakon tramvaj dogadaja) i tlak mi je bio nizak. I to je bilo to. Ponovo sam se srusila u disku ( tamo su mi vrtoglavice najcesce) i isla ponovo kod doktora koji mi je gledao tlak i srce i reko sve je ok.
Sad u zadnje vrijeme pocinjem se zabijati u stokove, ormarice itd... naravno frendice zakljucuju da mozda imam problem s centrom za ravnotezu i unutarnjim uhom jer kao reflektori i glasna muzika utjecu na to. Dali je to istina?
Sad meni to nije tako cesto da mi zadaje probleme svaki dan ali eto malo su me prepali pa ne znam dali to stvarno moze biti povezano ili jednostavno imam nizak tlak i malo sam nespretna. :D
Zanima me dali je netko imao slicne probleme i dali je to ipak povezano s unutarnjih uhom?
Nesto sam citala o tome i nisam pronasla kakve su terapije za to i dali ih uopce ima ako slucaj nije kronican i ne otezava zivot svaki dan-cijeli dan...
Hvala unaprijed na ikakvim savjetima. :mig:

ante dumbledore
21.05.2010., 17:47
gle, svakako bi trebala na jednu temeljitiju obradu, uraditi nalaze, snimit EKG, uradit hormone, pregled kardiologa i neurologa možda ne bi bio loš kao ni ORL. Treba provjeriti centar za ravnotežu, ali i krvne žile vrata, ev neku neuroradiološku obradu i EEG, ovisno o mišljenju neurologa, te kardiološku da se isključi neka neurokardijalna sinkopa.
Ima li itko u obitelji sličnih smetnji? jesi ikad bila anemična?

sunshine-girl
21.05.2010., 19:40
Ja sam imala više puta takvih problema, osim zabijanja u štokove.:D
I redovito se javljalo kad sam bila pod stresom, na ulici sam padala u nesvijest.:rolleyes: Prošlo bi kako je i došlo.

Zadnji put je bilo baš gadno. Čak sam i povraćala i imala povremeno temperaturu, nesvjestice, totalnu slabost. Prošla sam cijelu obradu i naravno kuki od ovce.:rofl:

Shashava
21.05.2010., 23:04
gle, svakako bi trebala na jednu temeljitiju obradu, uraditi nalaze, snimit EKG, uradit hormone, pregled kardiologa i neurologa možda ne bi bio loš kao ni ORL. Treba provjeriti centar za ravnotežu, ali i krvne žile vrata, ev neku neuroradiološku obradu i EEG, ovisno o mišljenju neurologa, te kardiološku da se isključi neka neurokardijalna sinkopa.
Ima li itko u obitelji sličnih smetnji? jesi ikad bila anemična?

EKG mi je raden kod doktora opce prakse i on je rekao da je sve ok, sad da mi je nesto objasnio nije.
Uz tlak nista mi drugo nije radio. Na hitnoj su mi vadili krv i nisam anemicna, cak sam prije davala i plazmu stoga su mi ju kontrolirali redovito.
U obitelji nitko nema takvih problema, osim mame koja ima problema s tlakom, a sad se ne mogu sjetiti dali je visoki ili niski u pitanju.

Ja sam imala više puta takvih problema, osim zabijanja u štokove.:D
I redovito se javljalo kad sam bila pod stresom, na ulici sam padala u nesvijest.:rolleyes: Prošlo bi kako je i došlo.

Zadnji put je bilo baš gadno. Čak sam i povraćala i imala povremeno temperaturu, nesvjestice, totalnu slabost. Prošla sam cijelu obradu i naravno kuki od ovce.:rofl:

Na sta si sve isla? I kazes nista nisu nasli?

Azaleja
22.05.2010., 16:50
EKG mi je raden kod doktora opce prakse i on je rekao da je sve ok, sad da mi je nesto objasnio nije.
Uz tlak nista mi drugo nije radio. Na hitnoj su mi vadili krv i nisam anemicna, cak sam prije davala i plazmu stoga su mi ju kontrolirali redovito.
U obitelji nitko nema takvih problema, osim mame koja ima problema s tlakom, a sad se ne mogu sjetiti dali je visoki ili niski u pitanju.

Ja bi na tvom mjestu otišla na detaljnu neurološku obradu za svaki slučaj-jer nitko nije ništa našao, a možda je i na psihičkoj bazi-nikada se ne zna.

Na sta si sve isla? I kazes nista nisu nasli?

Ja bi na tvom mjestu otišla na detaljnu neurološku obradu za svaki slučaj-jer nitko nije ništa našao, a možda je i na psihičkoj bazi-nikada se ne zna.

Shashava
22.05.2010., 22:47

Znaci nema mi druge nego opet kod doktora, pa me mozda i posalje na neke odredenije pretrage...

zdenka27
23.05.2010., 14:01
Shasava, baš je lijepo pročitati da se netko tako smireno nosi s takvim problemima!
Naravno, to može biti samo nešto prolazno pa da liječnici nikad ni ne otkriju razlog. Ipak postupi kao što su ti savjetovali i , kao što si i sama zaključila u zadnjem postu - do liječnika po uputnice i na pretrage!
Bolje da hodaš " bez veze" doktorima nego da se ne otkrije eventualna bolest.
Sve najbolje ti želim i javi nam što se događa!

Shashava
24.05.2010., 00:34
Shasava, baš je lijepo pročitati da se netko tako smireno nosi s takvim problemima!
Naravno, to može biti samo nešto prolazno pa da liječnici nikad ni ne otkriju razlog. Ipak postupi kao što su ti savjetovali i , kao što si i sama zaključila u zadnjem postu - do liječnika po uputnice i na pretrage!
Bolje da hodaš " bez veze" doktorima nego da se ne otkrije eventualna bolest.
Sve najbolje ti želim i javi nam što se događa!

A jebiga ne vidim razloga da se zivciram unaprijed, a hvala bogu skoro uvijek je netko bio pored mene pa pomogao kad je bilo potrebno...
Cak sam se iznenadila da ima i normalnih ljudi koje ce te uloviti u tramvaju kad se srusis, posjesti te , dati ti vode i cokolade da dodes k sebi. :mig:
Drzim fige da je samo prolazno, a nakon ispitnih rokova bjezim doktoru :)

katarina1106
30.05.2010., 15:27
ja sam bila u užasno zagušljivom kafiću,stajali smo i pili vino i odjedanput mi se zamračilo pred očima tako da sam pala na pod. Da li je to normalna pojava ako dođe do pada tlaka budući da i vino dosta snižava tlak i stvarno nije bilo zraka? I prije mi se znalo tako zavrtit ako je jako zagušljivo ali čim bi izašla na zrak to bi prošlo. Međutim ovaj put nisam stigla izaći van..inače sam dosta mršava tak da možda i zbog toga...Jel se i vama to događalo?

bolestansam
25.07.2011., 21:40
Dakle ljudi... Novi sam na forumu, i ispričavam se što sam odmah nakon registracije krenuo na otvaranje tema, ali želim prvo da vam iznesem moje probleme, pa da mi netko ako mogne pokuša pomoći, a u međuvremenu ću ja dopuniti profil sve ostalo što je potrebno...
Dakle sve je krenulo u 9. mjesecu prošle godine... Ja sam inače djete sa sela, imam 16 za mjesec dana 17 godina, i bavim se bodybildingom... Imam 75kg i mišićav sam, trčim svaki dan po 5km ne jedem ništa što ne treba, sve samo domaće prirodno i zdravo, ne pijem, ne pušim... Vježbam, i radi jako puno, imam utrenirano tijelo, i zdrav sam, pucam od zdravlja i od snage... Nikad mi ništa nije smetalo nikad nisam imao nikakvih problema, temperature su bile po 50 stupnjeva na suncu ali ja sam radio bez ikakvih problema, samo sam se znojio jako... Iii... Nikada do sada nisam bio niti kod doktora, jesam samo jednom kada mi je špena bila upala u oko pa sam to vadio... Do tada nikada, i nikada nisam bio ni bolestan u ovih mojih skoro 17 godina... Osim kod zubara, kod njega sam bio par puta... I sve je krenulo baš od njega... U 9. mjesecu sam popravio 4 zuba i jedan izvadio, i tad sam pao prvi put u nesvijest... Poslije toga sam se udario u nogu i to ne baš previše nego onako, malo, i pao sam u nesvijest... Nakon toga sam se posjekao na staklo (tu mi je isteklo jako puno krvi) i pao sam u nesvijest... Danas sam šarafcigerom probio ruku (zapravo nisam probio nego sam samo vidio gdje je zapeo, tu mi je zategao kožu ruka mi je izgledala kao piramida, najvjerovatnije da je zakačio za onu jednu venu-tetivu ili šta je već koja ide preko ruke se grana dole ispod zapešća... I tad sam pao u nesvijest... Sad ja ne razumijem zašto mi se to dešava... Svaki put sam došao do kuće, sjeo zovnuo majku, legao i tek onda pao u nesvijest... Svaki put sam vidio krv, ali nije zbog toga, kad sam se udario nije bilo krvi a ipak sam pao, i kada vidim krv, sad kad gledam ranu, i ovo što je nateklo, i ožiljak gdje je trebao izać šarafciger ništa, svejedno mi, kad gledam krv kad se netko posječe, jako gadno se posječe, ništa... jednostavno samo kada se meni nešto desi onda, a bol mogu trpiti... Nemam nikakvih problema sa tim, evo sada sa ovom rukom probijenom radim sve, pišem normalno, samo kada se tek desi tad padnem u nesvijest, što mi nije jasno s obzirom na moju iskranu, na način mog života, a onda i na moje zdravlje i na moju mišićnu masu, i samu građu tijela...
Hvala svima koji pokušaju pomoći, nadam se da vas nisam smorio...
Lijep pozdrav...

Remy Rem
26.07.2011., 11:18
Tvoj problem nije fizičke naravi, nego psihičke... Strah.

bolestansam
26.07.2011., 11:35
Ali ja nemam strah, evo ja ću sad pružiti ruku i možeš ju sjeći... Meni je svejedno... Pored svega ovoga zaboravio sam spomenuti da se bavim i stuntiranjem na BMX-u (izvođenje akrobacija) što znači da strah ne smije biti prisutan... A ako je već psihički problem, zašto se to ne desi odmah, recimo kada sam se posjekao na staklo, prvo sam otišao oprao ruku, i sve sam ja to gledao svejedno mi je bilo a obje ruke su krvave bile, i po nogama mi je kapalo, a posjekao sam se u predjelu zapešća, sreća pa vene nisam ni dotakeo, ušao u kući zovnuo majku, ona mi je zamotala, još sam joj ja i pokazao kako će zamotati i tek onda kad je se sve to odvilo, znači nakon 3-4 minute sam pao u nesvijest...
Pretpostavljam da za taj psiho problem nema lijeka, jedino da se ozljeđujem svako malo i govorim sam sebi neću past u nesvijest, neću past u nesvijest :D
A sada, kad malo bolje razmislim možda i jesi u pravu jer prvo što mi je jučer palo na pamet jest to da ću past u nesvijest i odmah sam legao dignuo noge i ozlijeđenu ruku u zrak...

Remy Rem
26.07.2011., 12:32
Vjerujem ti to što kažeš. Ono što još možeš učiniti je - pitati doktora za mišljenje. Mi ovdje možemo samo pretpostavljati. Možeš popričati s doktorom, pa da zajedno otkrijete koji je to "okidač".

Za početak, nauči prepoznati predznake nesvjestice. Kad osjetiš da stiže, da barem potražiš mjesto za leći... Da ne razbiješ glavu i slično. :mig:

bolestansam
26.07.2011., 16:47
Nemam ja nesvjesticu nikad, samo kad se nešto tako desi, kao što sam naveo gore, jako sam snažan, treniran po 3 puta dnevno i izdržljiv sam jako, otporan sam na sve moguće uvjete, bilo to -10 ili 40 stupnjeva meni je svejedno... Nikad mi se nije ni zavrtilo niti loše bilo ništa, znači apsolutno ništa... Samo ovih par puta koje sam naveo osjetio sam da ću past i lego sam... Prvi put sam sjeo u auto, ovo ostalo sam lego... I stvarno mi nije jasno da je za osobu poput mene, prvenstveno gledajući na oblik moga tijela, a potom i na moju psihičku spremnost jedna nesvjestica problem... Može se reći da me je stid toga, jer sve što nitko od mojih prijatelja ne može i nesmije, ja mogu i ja smijem, a kad se desi nešto ovako ja padnem u nesvijest... Poslije toga normalno ustanem i ništa mi, kao da nisam ni pao... Kao da se ništa nije desilo...

p..
30.07.2011., 12:30
Evo ovako, ne znam odkud da krenem...:D
u zadnje vrijeme mi se događa stalna vrtoglavica, pala sam u nesvijest i nakon toga ne mogu izaći iz kuće a da me ne pere panika da će mi se opet isto dogodit, nije me strah, nego ne želim padati u nesvijest u javnosti! :rofl:

Onda sam išla vaditi krv da vidim jeli u tome problem jer mi cijeli život manjka željeza u krvi, a kad ono krv savršena, kao nikad do sad! :D
Čak nije zbog sunca, jer me više taj glupi osjećaj hvata navečer, tako da računam da ne može bit zbog tlaka, jer nije da se nebi mogla micat iz kuće jer sam i dosad imala problema s tlakom, a i od ove zime su mi se te neke vrtoglavice znale pojavljivati. Mislim se jel ja sama sebi stvorim taj osjećaj panike pa mi to pogorša stanje ili... i jel se nešto slično vama događa?

Molim dijagnozu prije nego odem kod doktora stvarati paniku! :p

Termination
31.07.2011., 21:25
Meni to ipak miriše na niski tlak. Ajde ti prvo njega izmjeri. Kod liječnika.

p..
01.08.2011., 17:37
ma da, ali nizak tlak mi je cijeli život pa nisam imala tolikih problema, na kraju se ispostavilo da imam napadaje panike(lagane) i straha(od padanja u nesvijest) pa mi to pogorša stanje..

Gingerina
01.08.2011., 17:46
Psihički problem ili problem s iščašenim atlasom? Mislim, možda ima nešto u tome, gledala sam na Na rubu znanosti. Ovo sve zvuči misteriozno što ovdje čitam. Možda napraviti MR?

p..
01.08.2011., 19:01
kako misliš misteriozno? ne kuzim ja te stvari, doktorica mi je spomenila isto neki kralježnjak, ali nebi li se to već onda ranije javljalo?
ali uzet cu terapiju koju mi je dala pa opet ići da vidimo jeli to to..a moguće jer inače imam problema s paranojom(ništa strašno, ali ponekad me uhvati taj strah neki)

Body123
20.09.2011., 08:12
Imam 16. god i neki dan sam bio u teretani prvi put.Prvo sam radio kombinaciju trcanje hodanje nekih 15-min onda sam vozio bicikl nekih 5 min, te sam otisao na sprave, dizo sam utege ali ne previse, dizo sam ono iznad glave (nezz kak se zove), radio sam vjezbe nogu, prvo sam osjetio mucninu u trbuhu, sjeo sam i bilo mi je ok.Nakom toga sam ustao radio sam vjezbe prsa i osjetio sam da mi je jos gore nego 1 put, krenuo sam prema svlacionici i pocelo mi je sve vrtjet gore dolje upalio sam svjetlo i pao sam u nesvjest.Probudio sam se na podu zujalo mi je u glavi umio sam se i bilo mi je ok...

Pojeo sam prije teretane 1 palacinku sa nutelom i popio sam salicu mlijeka.

Mozda netko zna u cemu je problem??

btw: malo sam i prehladen kasljem,grlo me boli i smrcam...

hooray
20.09.2011., 10:25
ček, bolestan si, bilo ti je mučno i nastavio si vježbat?!?

bla,
ovako kad čitam ako si pojeo palačinku prije vježbanja i došlo ti je slabo i osjetio si vrućinu ja bi rekla da ti je šećer pao... (moje amatersko mišljenje)

ali općenito mislim da je jako blesavo što vježbaš ako ti nije dobro i definitivno bi u slučaju onesvještavanja trebao razgovarati s doktorom!!!

Body123
20.09.2011., 10:48
ček, bolestan si, bilo ti je mučno i nastavio si vježbat?!?

bla,
ovako kad čitam ako si pojeo palačinku prije vježbanja i došlo ti je slabo i osjetio si vrućinu ja bi rekla da ti je šećer pao... (moje amatersko mišljenje)

ali općenito mislim da je jako blesavo što vježbaš ako ti nije dobro i definitivno bi u slučaju onesvještavanja trebao razgovarati s doktorom!!!

da cito sam po netu da zna se desit ako jedes prije teretane nesto da ti padne secer.A opet moze bit da sam malo i dehidrirao prije teretane nisam pio nista jedno 2 sata a u teretani isto tako nista.A moguce da san se ispreforsira na brzom hodanju jer san u losoj kondi.

hrvoje dr.
20.09.2011., 16:06
Imam 16. god i neki dan sam bio u teretani prvi put.Prvo sam radio kombinaciju trcanje hodanje nekih 15-min onda sam vozio bicikl nekih 5 min, te sam otisao na sprave, dizo sam utege ali ne previse, dizo sam ono iznad glave (nezz kak se zove), radio sam vjezbe nogu, prvo sam osjetio mucninu u trbuhu, sjeo sam i bilo mi je ok.Nakom toga sam ustao radio sam vjezbe prsa i osjetio sam da mi je jos gore nego 1 put, krenuo sam prema svlacionici i pocelo mi je sve vrtjet gore dolje upalio sam svjetlo i pao sam u nesvjest.Probudio sam se na podu zujalo mi je u glavi umio sam se i bilo mi je ok...

Pojeo sam prije teretane 1 palacinku sa nutelom i popio sam salicu mlijeka.

Mozda netko zna u cemu je problem??

btw: malo sam i prehladen kasljem,grlo me boli i smrcam...
Uzroci razni npr. Obična sinakopa,aritmija......
Trebao bi se javiti dr. i napraviti osnovnu obradu krvi i EKG.

SuperCow
20.09.2011., 16:39
Uzroci razni npr. Obična sinakopa,aritmija......
Trebao bi se javiti dr. i napraviti osnovnu obradu krvi i EKG.

A što ako su nalaz krvi i EKG u redu, i tlak? Mislim, od čega onda može biti nesvjestica?

Ok, ja sam bila na bolničkoj dijeti koja inače traje 15 dana, ali sam produžila na 40, i taj 40. dan sam se onesvijestila, poslije toga sam osjetila jaku mučninu i povraćala sam nekoliko puta. Krvna slika je bila dobra, dakle i glukoza i željezo, tlak ok, 110/60, pa ne razumijem.

To se dogodilo poslije doručka, istina da je samo dvopek u pitanju ali svejedno :)

leeloo27
20.09.2011., 16:44
Može biti pad tlaka, šećera, od preforsiranja, dehidracije.... (kod ovoga u teretani)

hrvoje dr.
20.09.2011., 16:51
A što ako su nalaz krvi i EKG u redu, i tlak? Mislim, od čega onda može biti nesvjestica?

Ok, ja sam bila na bolničkoj dijeti koja inače traje 15 dana, ali sam produžila na 40, i taj 40. dan sam se onesvijestila, poslije toga sam osjetila jaku mučninu i povraćala sam nekoliko puta. Krvna slika je bila dobra, dakle i glukoza i željezo, tlak ok, 110/60, pa ne razumijem.

To se dogodilo poslije doručka, istina da je samo dvopek u pitanju ali svejedno :)
Nije toliko zabrinjavajuća ta sinkopa,već povraćanje iza nje. Ako niste bilo bi dobro se obratiti neurologu. Uzroci vazavagalna,ortostatska,hiperventilacija.....

SuperCow
20.09.2011., 16:56
Nije toliko zabrinjavajuća ta sinkopa,već povraćanje iza nje. Ako niste bilo bi dobro se obratiti neurologu. Uzroci vazavagalna,ortostatska,hiperventilacija.....

Radila sam EEG, CT i snimanje vratnih arterija (ne znam kak se to zove :zubo:), i piše da imam vratni kompresivni sindrom, no nekako su svi tu nesvijesticu povezali s dijetom pa ovaj vratni dio nije toliko ozbiljno shvaćen. Ustvari, ni ne znam može li "to" što imam uopće biti razlog gubitka svijesti :ne zna:

hrvoje dr.
20.09.2011., 17:02
Radila sam EEG, CT i snimanje vratnih arterija (ne znam kak se to zove :zubo:), i piše da imam vratni kompresivni sindrom, no nekako su svi tu nesvijesticu povezali s dijetom pa ovaj vratni dio nije toliko ozbiljno shvaćen. Ustvari, ni ne znam može li "to" što imam uopće biti razlog gubitka svijesti :ne zna:
To vam je uzrok,žile nisu slale dovoljno krvi i kisika mozgu nastalo je što je nastalo,a može biti i ta dijeta. To vam se zove CD karotida i vertebralnih arterija.

SuperCow
20.09.2011., 17:05
To vam je uzrok,žile nisu slale dovoljno krvi i kisika mozgu nastalo je što je nastalo,a može biti i ta dijeta. To vam se zove CD karotida i vertebralnih arterija.

Dakle, bila sam u zabludi :D
Uskoro krećem na fizikalnu pa će valjda i tom mom mozgu biti lakše...
Puno hvala na odgovoru!

hrvoje dr.
20.09.2011., 17:07
Dakle, bila sam u zabludi :D
Uskoro krećem na fizikalnu pa će valjda i tom mom mozgu biti lakše...
Puno hvala na odgovoru!
Da fizikalna bi trebala pomoći.

abattoir
16.10.2011., 22:29
I ja imam nesvjestice u zadnje vrijeme. Prije nekoliko mjeseci me pocelo loviti ali cca 1xtjedno. U zadnjih par tjedana se pojacalo na nekoliko puta u danu. Tocnije,vrtoglavica i slabost. Najcesce u tramvaju ili u prostoriji di ima vise ljudi. U sekundi osjetim da ne mogu udahnuti, osjetim trnce po rukama i nogama, koljena krenu klecati, pocnem drhtati i zacrni mi se pred ocima. Cure s posla me zezale da sam opet trudna (jos ja tuka kupila test a nema teorije-naravno neg.). U lipnju sam vadila krv,secer,zeljezo,jetrene probe. Sve super ko curici. Jedino hormoni stitnjace mrvu poremeceni ali kaze dokica da nema veze s ovim. Stalno si mislim da to umisljam i sto vise mislim o tome, sigurno ne pomaze.moguce da je nesto psiholoski uvjetovano?

SamaraMorgan
17.10.2011., 12:23
mene zadnjih tjedana hvata neko stanje totalne slabosti. povezano s mučninom i nekim osjećajem nervoze u želucu, omaglicom, laganim drhtanjem...kao da ću se onesvijestiti, ali se to ipak ne dogodi.
mislila sam da je tlak, jer inače sam uvijek imala nizak tlak i čim se sagnem pa naglo dignem, crni mi se pred očima.
ali izgleda da nije tlak. pokušala sam sa savjetima za prehranu niskotlakaša, ali tu se stanje uopće ne mijenja...

događa se uvijek u prvom dijelu dana (znači, od jutra pa do 14-15 h) može trajati i po nekolilko sati. neovisno o tome što radila, pojela ili ne pojela...jednostavno traje satima.:confused: nekad čak i cijelo jutro. i općenito mi je bolje kasnije. popodne i navečer.:ne zna:

edit:
zaboravih dodati, anemija nije, štitnjača također nije...:ne zna:

hrvoje dr.
17.10.2011., 15:21
I ja imam nesvjestice u zadnje vrijeme. Prije nekoliko mjeseci me pocelo loviti ali cca 1xtjedno. U zadnjih par tjedana se pojacalo na nekoliko puta u danu. Tocnije,vrtoglavica i slabost. Najcesce u tramvaju ili u prostoriji di ima vise ljudi. U sekundi osjetim da ne mogu udahnuti, osjetim trnce po rukama i nogama, koljena krenu klecati, pocnem drhtati i zacrni mi se pred ocima. Cure s posla me zezale da sam opet trudna (jos ja tuka kupila test a nema teorije-naravno neg.). U lipnju sam vadila krv,secer,zeljezo,jetrene probe. Sve super ko curici. Jedino hormoni stitnjace mrvu poremeceni ali kaze dokica da nema veze s ovim. Stalno si mislim da to umisljam i sto vise mislim o tome, sigurno ne pomaze.moguce da je nesto psiholoski uvjetovano?
Savjetujem vam pregled neurologa i psihijatra. Moguće je.

hrvoje dr.
17.10.2011., 15:23
mene zadnjih tjedana hvata neko stanje totalne slabosti. povezano s mučninom i nekim osjećajem nervoze u želucu, omaglicom, laganim drhtanjem...kao da ću se onesvijestiti, ali se to ipak ne dogodi.
mislila sam da je tlak, jer inače sam uvijek imala nizak tlak i čim se sagnem pa naglo dignem, crni mi se pred očima.
ali izgleda da nije tlak. pokušala sam sa savjetima za prehranu niskotlakaša, ali tu se stanje uopće ne mijenja...

događa se uvijek u prvom dijelu dana (znači, od jutra pa do 14-15 h) može trajati i po nekolilko sati. neovisno o tome što radila, pojela ili ne pojela...jednostavno traje satima.:confused: nekad čak i cijelo jutro. i općenito mi je bolje kasnije. popodne i navečer.:ne zna:

edit:
zaboravih dodati, anemija nije, štitnjača također nije...:ne zna:
Treba izmjeriti tlak u stojeće, te sjedećem položaju.

abattoir
17.10.2011., 21:27
Fala dok! :)

Apple Pie
24.10.2011., 18:14
Evo i mene u klubu nesvjestičara. :503:

Prije nekih 20 min, radila neke vježbe, lagano se preforsirala, ustala na brzaka i sljedeće čega se sjećam jest udarac o pod. Najednom se sve zacrnilo, bilo je i zvijezdica, stanje totalne dezorijentiranosti. Kad sam došla k sebi trebalo mi je neko vrijeme da uopće shvatim gdje sam, tko sam, što sam radila, koji je dan itd.

Užasan filing.

hrvoje dr.
25.10.2011., 09:38
Evo i mene u klubu nesvjestičara. :503:

Prije nekih 20 min, radila neke vježbe, lagano se preforsirala, ustala na brzaka i sljedeće čega se sjećam jest udarac o pod. Najednom se sve zacrnilo, bilo je i zvijezdica, stanje totalne dezorijentiranosti. Kad sam došla k sebi trebalo mi je neko vrijeme da uopće shvatim gdje sam, tko sam, što sam radila, koji je dan itd.

Užasan filing.
Vjerojatno tlak.

femmelatin
25.10.2011., 19:37
Već su mi objasnili zašto mi se zacrni pred očima kad ustanem iz ležećeg ili sjedećeg položaja (neke razlike u tlakovima), no zaboravila sam. Nisam vidjela da je dr to zabrinulo, pa me zanima malo detaljnije - zašto, je li štetno, kome se događa i može li se spriječiti.

Smeta me kad vježbam jogu, jer ima tih kajjaznam - pozdrava suncu - gdje si malo na podu, pa podizanje i svaki put mi se zacrni. Mrzim tu vježbu, a ponavljamo je i 10-20 puta.:503:

hrvoje dr.
26.10.2011., 09:31
Već su mi objasnili zašto mi se zacrni pred očima kad ustanem iz ležećeg ili sjedećeg položaja (neke razlike u tlakovima), no zaboravila sam. Nisam vidjela da je dr to zabrinulo, pa me zanima malo detaljnije - zašto, je li štetno, kome se događa i može li se spriječiti.

Smeta me kad vježbam jogu, jer ima tih kajjaznam - pozdrava suncu - gdje si malo na podu, pa podizanje i svaki put mi se zacrni. Mrzim tu vježbu, a ponavljamo je i 10-20 puta.:503:
To je dosta često javlja su oko 60-70% ljudi.
I meni se često zna desiti,pokušati se što sporije ustajati.
Kad se naglo dignete tlak padne.

theorema
04.12.2011., 16:37
sve gore spomenute pretrage radili su mi u djetinjstvu (10 god) zbog učestale nesvjestice...sve je bilo uredno a zaključak da ''brzo rastem''
danas imam 26 god, ''školski'' tlak i još uvijek imam nesvjesticu, obično prvi dan ciklusa... istovremeno mi se povraća, sila mi je na wc, hladni znoj, zujanje, maglica, imam jake bolove u maternici. jeli to razlog za istražiti situaciju ili da nastavim kako kaže dr. op. puno tekućine i slatkog, tableta pa u krevet

ico74
12.12.2011., 16:20
Molim vas da mi netko pokuša pomoći gdje da se obratim jer mi je već dosta doktora kojih sam obišao i nikakvih boljih rezultata nema.

Ukratko radi se o tome da izgubim pojam o vremenu, mjestu i osobama ukoliko su samnom na nekoliko minuta, ne više od 2-4min po prićanju djece i kolega koji su to primjećivali.Napravio sam sve pretrage( Neurološke,krvne,CT,EKG,EEG) te su svi nalazi uredu s obzirom na godine.Pošto se i dalje nastavilo isto stanje počeo sam se zatvarati i padati u depresiju te se sada lječim od toga, a stanje mi je ne promjenjeno i to me jako opterećuje.:503::503::504:

Molim pomoć, hvala.

hrvoje dr.
13.12.2011., 17:15
Molim vas da mi netko pokuša pomoći gdje da se obratim jer mi je već dosta doktora kojih sam obišao i nikakvih boljih rezultata nema.

Ukratko radi se o tome da izgubim pojam o vremenu, mjestu i osobama ukoliko su samnom na nekoliko minuta, ne više od 2-4min po prićanju djece i kolega koji su to primjećivali.Napravio sam sve pretrage( Neurološke,krvne,CT,EKG,EEG) te su svi nalazi uredu s obzirom na godine.Pošto se i dalje nastavilo isto stanje počeo sam se zatvarati i padati u depresiju te se sada lječim od toga, a stanje mi je ne promjenjeno i to me jako opterećuje.:503::503::504:

Molim pomoć, hvala.
1,KOliko godina imate?
2.Dajte malo bolje to opišite? TJ. crni li vam se pred očima,kakav je sluh,imate li kakve ispade ostali osjetila?
3.Kakav je zaključak neurologa?

ico74
13.12.2011., 18:25
1,KOliko godina imate?
2.Dajte malo bolje to opišite? TJ. crni li vam se pred očima,kakav je sluh,imate li kakve ispade ostali osjetila?
3.Kakav je zaključak neurologa?

1.Imam 50 god.
2.U trenutku kada mi to dođe ja izgubim pojam o vremenu ,mjestu ,osobama koje su oko mene, ne čujem i ne vidim ništa te nakon što poćinjem dolaziti k sebi tada znam govoriti ne povezane riječi i situacije kao (gdje sam, fulam koji je dan ili sat,te dezorjentiranost), a to sve prođe nakon 2-4 min.
3.Sa neurološke strane je sve uredu ali mi je rečeno da se previše sekiram oko svega te su me uputili kod psihijatra koji je rekao da će se to srediti te mi je prepisao ljekove za smirenje i depresiju koje i dalje trošim (promjenio 3 terepije) ali nesvjestice su i dalje prisutne i nisu se nimalo smanjile.To sam rekao svom psihijatru a on mi je svaki puta prepisao novu terapiju ali bez reultata.
Da li bi mi pomoglo odlazak kod psihitarapauta????

ili mi možete preporućiti dobrog neurologa pa da napravim ponovne preglede.

s poštovanjem,

Hvala.

hrvoje dr.
13.12.2011., 18:34
1.Imam 50 god.
2.U trenutku kada mi to dođe ja izgubim pojam o vremenu ,mjestu ,osobama koje su oko mene, ne čujem i ne vidim ništa te nakon što poćinjem dolaziti k sebi tada znam govoriti ne povezane riječi i situacije kao (gdje sam, fulam koji je dan ili sat,te dezorjentiranost), a to sve prođe nakon 2-4 min.
3.Sa neurološke strane je sve uredu ali mi je rečeno da se previše sekiram oko svega te su me uputili kod psihijatra koji je rekao da će se to srediti te mi je prepisao ljekove za smirenje i depresiju koje i dalje trošim (promjenio 3 terepije) ali nesvjestice su i dalje prisutne i nisu se nimalo smanjile.To sam rekao svom psihijatru a on mi je svaki puta prepisao novu terapiju ali bez reultata.
Da li bi mi pomoglo odlazak kod psihitarapauta????
Obzirom da je kako kažete isključen organski/neurološki uzrok tegobama uzrok je onda psihičke osnove (meni se baš ne čini,ali nisam najstručniji u neurologiji).Meni ovo vuče na neku epilepsiju.
Savjetovao bih va drugo mišljenje npr. KB Dubrava dr.S.Bašić

DrTony
05.07.2012., 08:36
Imao bih jedno pitanje u vezi padova.

Moja supruga je iznenada pala na pod i kaže da se ne sjeća pada. Meni se isto dogodi po ovim vručinama da mi padne tlak, naglo se ustanem i onda mi se zacrni pred očima. Uhvatim se za zid, dublje dišem i to prođe. Da se ne uhvatim, vjerojatno bi pao. Ali ja se sjećam toga. One se ne sjeća.

One je ujutro ustala iz kreveta, meni je rekla da se požurim, da ću zakasniti na posao i odjednom čujem u hodniku da padaju kutije po podu. Dođem tamo, kad ona leži na podu, a srušene kutije pored nje. Kaže da joj nije jasno kako se našla na podu jer se ne sjeća pada, ne sjeća se udarca u te kutije.

Da li ovo može biti posljedica tog "zacrnjenja" pred očima zbog niskog tlaka, vručine i naglog ustajanja ili je ovo znak epilepsije?

tynsy
05.07.2012., 09:52
sinkopa?

pročitaj o tome pa provjeri da li odgovara njezinom slučaju.

DrTony
05.07.2012., 10:14
sinkopa?

pročitaj o tome pa provjeri da li odgovara njezinom slučaju.

Pa da, moglo bi biti i ovo. Hvala za info. Pomislio sam da je epilepsija jer je ona kao dijete imala epilepsiju i liječila se. Liječenje je davno obustavljeno jer nije bilo problema.

Nego, znaš li da li se može javiti sinkopa odmah, bez predsinkope ili uvijek ide osjećaj omagljenosti i zacrnjenja pa tek onda nesvjest i pad na pod ili može u sekundi nastupiti nesvjest i pad.

tynsy
05.07.2012., 10:59
Pa da, moglo bi biti i ovo. Hvala za info. Pomislio sam da je epilepsija jer je ona kao dijete imala epilepsiju i liječila se. Liječenje je davno obustavljeno jer nije bilo problema.

Nego, znaš li da li se može javiti sinkopa odmah, bez predsinkope ili uvijek ide osjećaj omagljenosti i zacrnjenja pa tek onda nesvjest i pad na pod ili može u sekundi nastupiti nesvjest i pad.

sinkopa je iznenadni gubitak svijesti (iznenadna nesvjestica), a predsinkopa ti je ono crnjenje pred očima bez gubitka svijesti (što si naveo da se tebi zna dogoditi).
moguće je da osoba iznenada izgubi svijesti, moguće je samo ˝crnjenje˝, a i kombinacija toga crnjenje pa gubitak svijesti.
nakon gubitka svijesti dolazi do potpunog oporavka nakon par minuta.

uzroci sinkopa mogu biti različiti, uglavnom bezopasni kao što su naglo ustajanje, pad tlaka, vručina, zagušljiv prostor, a mogu nastati i zbog nekih opasnijih stanja kao npr. srčanih i krvožilnih bolesti.

ako se već liječila od epilepsije, trebali bi i to provjeriti.

Ivanicapeca
05.07.2012., 11:25
Obavezno na pregled kod neurologa, u svakom slučaju!

delux13
22.07.2012., 13:22
Dakle prije par dana mi se desilo nešto čudno...

Bio sam na terasi, pijem čašu gemišta (prvu) i grickam sezamove štapiće, i najednom dobijem onaj bolni osjećaj kao da sam upravo progutao cijelu jabuku i da je zapela u jednjaku... (od tu je sve počelo...)

Mislim (ali nisam 100% siguran) da se to desi kada idete rutnuti i štucnuti u isto vrijeme... vjerojatno ima neke veze s izmjenom tlakova... uglavnom, jedno 20 sekundi nisam ni disao ni govorio niti se micao samo da mi bol prođe.

Nakon 20-ak sekunda naglo mi je došla potreba za povratiti, pa sam odjurio u WC, i baš kad sam došao do tamo zadnje se sjećam onog osjećaja kao kad se naglo dignete pa vam se zamrači sve pred očima i izgubite ravnotežu.

Tad sam pao u nesvjest (očito, jer se ne sjećam pada) i zadnje se sjećam da sam došao svijesti ležeći na leđima i udarajući potiljkom u pod (posljedica toga je ogromna čvoka koju još uvijek imam na glavi).

Svijest sam pridobio nakon nekih 5-10 sekundi, kad je moja djevojka čula pad i dojurila zamnom u WC.

Nikada u životu mi se nije desilo ništa slično, nisam nikada pao u nesvijest niti imao epizode nesvjesnog lupanja glavnom u pod (?!).

Budući da su stvari slijedile jedna za drugom, imam osjećaj da je ovo nekakva uzročno posljedična veza, uzrokovana onim bolnim osjećajem u jednjaku na početku.

Da napomenem... inače patim od GERB-a ali nisam trenutno na nikakvim lijekovima (prestao prije 4 mjeseca) i od tad mi se se stanje znatno popravlja pa se ne želim vratiti lijekovima... (Controloc 20mg/dnevno).

Doduše, promijenio sam čitav način prehrane i izgubio 10 kila u procesu (tijekom nekih 3 mjeseca - sve mast...) bez ikakvih treninga i to jest malo zabrinjavajuće...

Moja prehrana se ugl sastoji od kruha, maslinovog ulja, soli, tjestenine, krumpira, riže, bijelog mesa, blitve, zelene salate, tikvica, mrkve (ugl lagana nekisela hrana) i od pića samo voda i mineralna voda (ponekad gemišt). Pošto ne smijem jogurt, uzimam probiotike u prahu.

Da li je ovo situacija zbog koje bih se trebao zabrinuti? Hvala!

hrvoje dr.
23.07.2012., 08:40
Dakle prije par dana mi se desilo nešto čudno...

Bio sam na terasi, pijem čašu gemišta (prvu) i grickam sezamove štapiće, i najednom dobijem onaj bolni osjećaj kao da sam upravo progutao cijelu jabuku i da je zapela u jednjaku... (od tu je sve počelo...)

Mislim (ali nisam 100% siguran) da se to desi kada idete rutnuti i štucnuti u isto vrijeme... vjerojatno ima neke veze s izmjenom tlakova... uglavnom, jedno 20 sekundi nisam ni disao ni govorio niti se micao samo da mi bol prođe.

Nakon 20-ak sekunda naglo mi je došla potreba za povratiti, pa sam odjurio u WC, i baš kad sam došao do tamo zadnje se sjećam onog osjećaja kao kad se naglo dignete pa vam se zamrači sve pred očima i izgubite ravnotežu.

Tad sam pao u nesvjest (očito, jer se ne sjećam pada) i zadnje se sjećam da sam došao svijesti ležeći na leđima i udarajući potiljkom u pod (posljedica toga je ogromna čvoka koju još uvijek imam na glavi).

Svijest sam pridobio nakon nekih 5-10 sekundi, kad je moja djevojka čula pad i dojurila zamnom u WC.

Nikada u životu mi se nije desilo ništa slično, nisam nikada pao u nesvijest niti imao epizode nesvjesnog lupanja glavnom u pod (?!).

Budući da su stvari slijedile jedna za drugom, imam osjećaj da je ovo nekakva uzročno posljedična veza, uzrokovana onim bolnim osjećajem u jednjaku na početku.

Da napomenem... inače patim od GERB-a ali nisam trenutno na nikakvim lijekovima (prestao prije 4 mjeseca) i od tad mi se se stanje znatno popravlja pa se ne želim vratiti lijekovima... (Controloc 20mg/dnevno).

Doduše, promijenio sam čitav način prehrane i izgubio 10 kila u procesu (tijekom nekih 3 mjeseca - sve mast...) bez ikakvih treninga i to jest malo zabrinjavajuće...

Moja prehrana se ugl sastoji od kruha, maslinovog ulja, soli, tjestenine, krumpira, riže, bijelog mesa, blitve, zelene salate, tikvica, mrkve (ugl lagana nekisela hrana) i od pića samo voda i mineralna voda (ponekad gemišt). Pošto ne smijem jogurt, uzimam probiotike u prahu.

Da li je ovo situacija zbog koje bih se trebao zabrinuti? Hvala!
To se nemože reći preko foruma.
Može se radite o ortostatskoj sinakopi,vazovagalnoj sinakopi,artimija,anemija isl.
Dakle uputno je učiniti obradu u tom pogledu /izmjeriti RR pri sjedećem i stoječem položaju,KKS,EKG,opća biokemija,ev.TTE i Holter EKG./

magic potion
18.12.2012., 16:03
Noćas kad sam se dizala iz kreveta, nakon otprilike minutu mi se počelo crniti pred očima, i osjetila sam kako mi se puls smanjuje...odmah sam legla na pod, jer znam iz iskustva da bih se inače onesvijestila.
Inače sam dolazila već u slična stanja kao rezultat hipoglikemije, ali ovaj put su izostali uobičajeni simptomi (drhtavica, znojenje, ubrzani puls, mučnina, slabost) pa vjerujem da je ovo bio zapravo samo pad tlaka.:ne zna:
Ali zabrinjava me ovo smanjenje otkucaja...ne znam je li to normalno prije gubitka svijesti? Čim sam legla normalizirali su se.

body halleck
18.12.2012., 17:11
Noćas kad sam se dizala iz kreveta, nakon otprilike minutu mi se počelo crniti pred očima, i osjetila sam kako mi se puls smanjuje...odmah sam legla na pod, jer znam iz iskustva da bih se inače onesvijestila.
Inače sam dolazila već u slična stanja kao rezultat hipoglikemije, ali ovaj put su izostali uobičajeni simptomi (drhtavica, znojenje, ubrzani puls, mučnina, slabost) pa vjerujem da je ovo bio zapravo samo pad tlaka.:ne zna:
Ali zabrinjava me ovo smanjenje otkucaja...ne znam je li to normalno prije gubitka svijesti? Čim sam legla normalizirali su se.

Svakako konzultirati svoju liječnicu/liječnika opće prakse,učiniti bar .temeljnu dijagnostiku (lab.,EKG,UZV srca po mogućnosti i transezofagealni,event.holter EKG,EEG) pa po potrebi učiniti ciljanu spec.obradu (kardiolog, neurolog...).
Po opisu u obzir dolazi i vazovagalna sinkopa, no, treba isključiti još podosta stvari . Jel netko u porodici ima slične tegobe?
Inače, bravo za odlično odrađenu prvu pomoć u kućnim uvjetima :mig:

magic potion
18.12.2012., 17:28
Svakako konzultirati svoju liječnicu/liječnika opće prakse,učiniti bar .temeljnu dijagnostiku (lab.,EKG,UZV srca po mogućnosti i transezofagealni,event.holter EKG,EEG) pa po potrebi učiniti ciljanu spec.obradu (kardiolog, neurolog...).
Po opisu u obzir dolazi i vazovagalna sinkopa, no, treba isključiti još podosta stvari . Jel netko u porodici ima slične tegobe?
Inače, bravo za odlično odrađenu prvu pomoć u kućnim uvjetima :mig:

To se meni povremeno događa zadnjih 10 godina.:rofl: Nikad ništa nije otkriveno, osim što mi se događa samo u stresnim situacijama. A jučer je bio jedan takav dan...

Ovo za prvu pomoć, pa imam nažalost previše iskustva.:zubo:

body halleck
18.12.2012., 19:36
To se meni povremeno događa zadnjih 10 godina.:rofl: Nikad ništa nije otkriveno, osim što mi se događa samo u stresnim situacijama. A jučer je bio jedan takav dan...

Ovo za prvu pomoć, pa imam nažalost previše iskustva.:zubo:

OK, onda si sigurno odradila navedene pretrage, možda i tilt-test i pretpostavljam svi nalazi uredni... Koja ti je dg napisana u papirima?

magic potion
18.12.2012., 21:32
Osim anksioznosti nemam nikakvu dijagnozu...

zvone98
10.02.2013., 19:46
Imam i ja takav sličan problem,bio sam se već 2 puta srušio , 1 puta u zboru samo mi se zacrnilo pred očima i bum. 2 puta odgovaro matematiku no tad sam reko da mi se vrti i crno mi je pred očima pa sam sjeo i bilo mi je odma bolje. i sada svako jutro prije škole bude mi jako mučno sve dok nepovratim odma mi je bolje.Bio sam kod doktora i dobio sam tablete i pijem ih. no tjeo bi se poistovjetit sa nekim tko ima isti problem molim odgovor :)

pink5
15.02.2013., 05:06
u zadnje vrijeme mi se događa da mi se odjednom zacrni pred očima, osjetim jaku slabost i kao da mi srce u tom trenu nešto pritišće. Sve to skupa traje par sekundi. To se događa do hodam, dakle nije naglo ustajanje.. I nije umor u pitanju jer nekad mi se dogodi to kad sam čila i odmorna

ČČipak
15.08.2013., 13:32
Kad sam setala psa dogodilo mi se da mi se zacrnilo .

williamka
29.12.2013., 19:24
Pozdrav,
Prije nekoliko dana prvi put sam se onesvijestila. Bila sam van sa društvom, nisam pila, nismo bili u zagušljivom prostoru taj dan sam dobro jela (ako je to bitno). Osijećala sam se super cijelu večer te sam odjednom osjetila vrućinu ali samo nakratko, sljedeće čega se sijećam je da sam sjedila na nekakvom zidu,okružena prijateljima. Rekli su mi da sam se jednostavno srušila na pod i da sam bila bez svijesti 5 minuta, pa su me morali iznositi van. Kad sam došla sebi i dalje sam se osijeća dobro :ne zna: jedino imam kvrgu na čelu od pada.

Trebam li se zabrinuti i posjetiti liječnika ili ipak nije toliko ozbiljno?
Hvala lijepa na odgovoru.

cindroman
29.12.2013., 19:52
Nesvjestica dolazi uslijed teškog metaboličkog opterečenja, ili jakog emotivnog šoka, ili fizičke ozljede glave.
Siguran sam da nisi kolabirala iz čista mira.
Možda si popila previše kave taj dan. . .savjetujem ti da posjetiš svog liječnika opće praxe, just to make sure :-) .
Sretno

body halleck
29.12.2013., 21:05
Pozdrav,
Prije nekoliko dana prvi put sam se onesvijestila. Bila sam van sa društvom, nisam pila, nismo bili u zagušljivom prostoru taj dan sam dobro jela (ako je to bitno). Osijećala sam se super cijelu večer te sam odjednom osjetila vrućinu ali samo nakratko, sljedeće čega se sijećam je da sam sjedila na nekakvom zidu,okružena prijateljima. Rekli su mi da sam se jednostavno srušila na pod i da sam bila bez svijesti 5 minuta, pa su me morali iznositi van. Kad sam došla sebi i dalje sam se osijeća dobro :ne zna: jedino imam kvrgu na čelu od pada.

Trebam li se zabrinuti i posjetiti liječnika ili ipak nije toliko ozbiljno?
Hvala lijepa na odgovoru.

Svakako za što skoriju konzultaciju nadležnog ordinarijusa, obradu po kardiologu te vrlo vjerojatno i neurologu (o tom će odluku donijeti nadležni ordinarijus koji ima adekvatan uvid u anamnezu i kliničku sliku).

prilika
29.12.2013., 23:35
Meni se isto znala događati takva nesvjestica i to prije mamine bolesti kada nisam bila pod nekim pritiskom ili teškom životnom situacijom. Mislim da je bila nesvjestica najviše od zagušljivog prostora. Samo i u tim prostorima ljudi rade, pa nemaju takvih problema. Recimo na Dolcu gdje mi se to jednom dogodilo po ljeti. Krvnu sliku sam radila iz drugog razloga u privatnom laboratoriju i bila je u redu. Na neke druge pretrage nisam išla.

Poslano sa mog HUAWEI Y300-0100 koristeći Tapatalk 4

alf999
14.04.2014., 07:52
Evo i meni se neki dan desilo da sam prvi put u životu ostao bez svijesti...valjda.
Evo kako se to dogodilo:
Feštica u kući, dosta ljudi, puno dima (vjerovatno i kakve trave), alkohol...no ja ne pušim, alkohola sam popio nešto(recimo pol litre crnog vina, možda i manje u kombinaciji sa kolom i dec neke liker-votke) no to nisam uopće niti osjetio...više osjetim jednu običnu pivu nego ovo.
Kako sam bio umoran (a ne pijan, da ne bi odmah svi se hvatali na to) išao sam leć i pokušavao zaspat...ali uz buku sam više odmarao nego spavao. Nakon cca pol sata mi se počelo pišati pa sam se dignu na WC. Kad sam došao u WC, osjetio sam naglu slabost (nekad sam to znao osjetit kad se naglo ustanem iz kreveta, stolice ili iz čučećeg/sagnutog položaja) i imao sam potrebu sjest/leći. Krenuo sam se saginjat da ću čučnut na pod...i sljedeće čega se sijećam je osjećaj kao da se budim iz sna...onako kao da sam još pospan, čujem muziku kako trešti i nešto mi užasno smeta u položaju kojem spavam...i nakon par sekundi dolazim totalno na sebe i nalazim se pored WC šolje zabijen u kut WC-a...dignem se...osijećam se totalno normalno. Vratio sam se u sobu, sjeo pa legao na kauč...i onda me oblio hladan znoj, opet slabina...ali kroz minutu dvije je prošlo. Ostatak večeri do jutra sam nekoliko puta bio na WC-u jer me je nakon ovoga počelo dosta šarafit u trbuhu...stolica je bila crna, od crnog vina valjda...

E sad, inače imam povišeni gornji tlak, malo problema i sa vratnom kralježnicom pa mi se tu i tamo zna onako malo vrtit odnosno budem "dizzy"...al da sam se ikad srušio...to ne. Uostalom, ovdje mi nije ni prethodilo nikakvo vrćenje u glavi...jednostavno prekid filma sekundu-dvije nakon naglog početka osjećaja slabosti. Dal je tu sad u pitanju kombinacija pića, dima, umora i naglog ustajanja...i da li mogu ovo smatrat kao neki izolirani incident koji se ne bi trebao ponavljati ako u buduće pripazim na ovakve situacije ili bi to mogao biti znak nečega ozbiljnijeg da zahtjeva obradu liječnika?

Malo me je strah što se to tako naglo desilo (ta slabina i da nisam stignuo čučnut ili sjest na pod) jer nisam stigao reagirati i što ako mi se to ponovi u nekim drugim okolnostima, npr. u autu ili na motoru?