PDA

View Full Version : Promjena posla

stranice : 1 [2]

zamantana
28.04.2010., 23:14
Ili se opet varam?:D
Da li se trebaju nosit neke ispricnice ako ides na 2-3 sata s posla? Ja sam danas svejedno pitala svoju doktoricu dal bi mi napisala ispricnicu ili sto vec u tom slucaju i rekla je da nema problema. pa eto bar na to mogu racunati

Sve ti ovisi o šefu/šefici. u dosta slučajeva ne moraš donijeti ispričnicu. dovoljno ti je samo reći da moraš otić u doktora.

bitchy-as-usual
28.04.2010., 23:32
zamantana, to bi bilo super. bar ne bih trebala trcat doktorici:cheer:

orka12
29.04.2010., 03:03
joj daj mogla si raditi bilo sto i upisati nekakav tezi fax s kojim ces naci posao, neki tecaj nesto :ne zna:

jedino ako se tebi bas i ne uci.... pa ti je zato onda ipak bolje ostati u drzavnoj sluzbi :mig:
neces nista rjesiti na forumu :ne zna: i ne moze ti nitko reci gdje ces ti ostati raditi, a gdje ne..... to ovisi samo o tebi :ne zna:

prilika
29.04.2010., 06:07
Ja mislim da bi za početak mogla raditi i ovaj posao koji si sada dobila i da bi trebala biti zadovoljna i sa tim. Teško ćeš u ovoj situaciji kod nas naći novi posao tako brzo. Ja imam VSS pa sam prošle godine isključivo gulila papire pet mjeseci. Skidala sam klamerice sa papira, odvajala perforacije, presavijala papire i slično. Poslije su ti papiri išli na snimanje na mikrofilm, ali na tim uređajima su radili ljudi koji dulje vrijeme rade u toj firmi. Nadala sam se da ću napredovati, možda ne u toj istoj firmi, ali je ta firma bila dio jedne velike naše firme pa sam mislila da bi mogla i tamo dobiti posao nakon ovog prvog ugovora. I još mi je na kraju stvarno bilo krivo da mi nisu produžili taj ugovor, pa makar ostala na istom poslu, iako sam jako dobro obavljala svoj posao. Plaća je bila redovita, a dobili smo i bonove za Uskrs.

Najbolje je da što manje izostaješ sa posla. Poslodavci ti baš ne priznaju ispričnice. Nije to osnovna ili srednja škola. Nemoj nikako reći da tražiš drugi posao, bolje je da oni to ne znaju.

Mene zanima koliko dugo si tražila taj posao? Da li radiš i za kompjuterom ili samo za pisačom mašinom? Da li je uvjet za posao bila i ECDL informatička diploma? Ja sam položila već dva ECDL ispita, idem i na taj tečaj i do jeseni ću imati i tu diplomu, za koju se nadam da će mi pomoći u potrazi za poslom.

cilla
29.04.2010., 07:01
Mene zanima koliko dugo si tražila taj posao? Da li radiš i za kompjuterom ili samo za pisačom mašinom? Da li je uvjet za posao bila i ECDL informatička diploma? Ja sam položila već dva ECDL ispita, idem i na taj tečaj i do jeseni ću imati i tu diplomu, za koju se nadam da će mi pomoći u potrazi za poslom.

zar ti zaista misliš da na sudu se koristi pisaća mašina?

bitchy-as-usual
29.04.2010., 09:37
orka, ja ne znam koji ti problem imas ali tvoji odgovori nemaju veze s fuckin temom:rolleyes:

Hoces reci da nemam pravo traziti posao zato sto sam jedan dobila?:confused:

Oprosti ali ja se nisam skolovala da bih cijeli zivot radila sa SSS-om posao koji cu sada raditi i naravno da tezim boljem. logika stvari je da nekako moram pristupiti testiranjima da bih uopce imala šansu naci nesto drugo.

Znas, nemaju svi mameke i tateke da poslici padaju s neba:kava:

Prekini pričati o tečajima jer mi to ništa ne znaci niti je pitanje bilo postavljeno što da radim:kava:

Hvala konstruktivnim odgovorima na ovoj temi od daisy i slicnih.

Prilika, naravno da NE SMIJEM reci da trazim drugi posao. I meni je nekako logicno da nemrem samo tako reci da moram negdje ici, a opet neko rješenje moram naci ako mislim traziti drugi posao. Naravno da ga mislim tražiti:)

Ti si išla na tečaj za daktilografa? Jedina pozitivna stvar je što ti brzo pisanje moze sluziti na bilo kojem poslu ali ja osobno ne bih išla na taj tečaj kako bih mogla raditi ovaj posao koji cu sad raditi.
Naime, ja sam išla u srednju gdje sam to učila tako da samo radi toga znam kako se piše i dobra sam.
Za taj posao ti je najbolje pratiti narodne novine i moj posao. Na narodnima moraju obvezno staviti natječaj iako im se dogodilo da su jedan stavili samo na moj posao, a ne i na narodne. srecom, provjeravala sam oboje.

Ovaj posao sam trazila nekih cca 5 mj. U tih 5 mj trazili su dosta radnika pa je bilo negdje 3-4 natječaja tj 3-4 testiranja.
Jednom sam prošla u drugi krug. Bilo nas je 5 ali nisam dobila posao. pa sam još koji put otišla na testiranje i sad zadnji put sam napokon i dobila posao.
Njih ti uopce ne zanimaju diplome jer smatraju da si prekvalificiran. Meni su se na razgovoru čudili što sam se prijavila za taj posao, a imam VSS.

Ono ko da su idioti pa ne znaju kakvo je stanje u državi:rolleyes:

Naravno ništa od toga ti neće priznati niti ćeš na temelju tog imat veću placu. Informaticko znanje nisu ni kontrolirali. Imaš testiranje diktat i prijepis i naravno moras biti sto brzi i sto tocniji. Na razgovoru su me jedino pitali da li se znam sluziti kompjuterom ali pod tim su mislili na osnove:)

Nema tamo pisacih masina. sve su laptopi ili kompjuteri:mig:

Uglavnom, da se ne skrece s teme moja pitanja su DA LI JE MOGUCE PRVIH 6 MJ TRAZITI DA TE PUSTE NA PAR SATI i kako to izvesti? i ovo drugo na koje mi je vec netko odgovorio:)

leeloo27
29.04.2010., 16:12
leeloo, znaci definitivno mi nece odbiti molbu i sve to skupa ako se prijavim za vježbenika sa VSS-om? super:)

Pa koliko sam ja uspjela shvatiti pripravnik ili vježbenik možeš biti i ako imaš radnog iskustva ali ne u tom poslu za kojeg se traži pripavnik. Znači ako si radila kao npr. administrator i prijaviš se u npr. banku za pripravnika na blagajni ne bi te trebali odbiti. Bitno je kod pripravničkog da već nisi radila na takvom ili sličnom poslu.

bitchy-as-usual
29.04.2010., 17:12
Ok, sad mi je lakse jer nisam bas shvacala to za vjezbenika. malo bi bilo cudno da se neko sa 40 javi na mjesto vjezbenika zato jer eto nije radio na tom poslu:misli:

Jel uopce ima toga?:D Meni zvuci malo cudno. Kad mi netko kaze vjezbenik ili pripravnik, prvo pomislim na ekipu koja je tek izasla s faxa :zubo:

_GrGa_
29.04.2010., 19:41
zar ti zaista misliš da na sudu se koristi pisaća mašina?

Prije 2 godine sigurno,a sada ne znam:D

bitchy-as-usual
29.04.2010., 19:51
Ne bih se slozila da se prije 2 godine pisalo na pisacim masinama:mig:

Bar ne na sudu u Zadru

leeloo27
01.05.2010., 18:39
Ok, sad mi je lakse jer nisam bas shvacala to za vjezbenika. malo bi bilo cudno da se neko sa 40 javi na mjesto vjezbenika zato jer eto nije radio na tom poslu:misli:

Jel uopce ima toga?:D Meni zvuci malo cudno. Kad mi netko kaze vjezbenik ili pripravnik, prvo pomislim na ekipu koja je tek izasla s faxa :zubo:

Pa imaš ljudi koji i sa 40 završe faks. :mig:

prilika
02.05.2010., 17:24
Ima još uvijek mjesta gdje se piše na pisaće mašine. Makar je i meni to neobično vidjeti. Ali za pisaču mašinu ne treba struja niti printer, pa je to negdje prednost. Brže se natipka na mašinu nego čekati da se nešto isprinta.

kotulica
02.05.2010., 22:18
.......

ti imaš pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora (minimum trajanje godišnjeg odmora ti je propisano zakonom o radu, a maksimum kolektivnim ugovorom - pretpostavljam onim za državne službenike i namještenike. na osnovu navedenog računaš razmjerni dio godišnjeg na koji polažeš pravo do punog, a puno pravo ostvaruješ nakon šest mjeseci rada). ne moraš nikoga ništa lagati i ne treba ti nikakva "ispričnica" od liječnika. što ćeš sa svojim godišnjim odmorom činiti je tvoja stvar (hoćeš li ići na natječaje, izlete ili što god).

za ovo drugo o čemu raspravljate (doduše nisam baš s pozornošću čitala :D), možeš se javiti na bilo koji natječaj ako zadovoljavaš uvjete (a i ako ih ne zadovoljavaš :D).

cilla
03.05.2010., 08:57
Prije 2 godine sigurno,a sada ne znam:D

na sudovima se već 10-15 godina ne koriste pisaće mašine
istina je da su testiranja bila i dugo poslije toga na pisaćim mašinama, i to čak i na onim starijim modelima bez ekrana i mogućnosti ispravka pogreške, ali se u praksi nisu koristile

Ima još uvijek mjesta gdje se piše na pisaće mašine. Makar je i meni to neobično vidjeti. Ali za pisaču mašinu ne treba struja niti printer, pa je to negdje prednost. Brže se natipka na mašinu nego čekati da se nešto isprinta.

mehaničke pisaće mašine za koje ne treba struja su daleka prošlost, tako da sa njima sigurno ne rade po sudovima.
a pitaj bilo kojeg daktilografa jer mu lakše i brže nešto napisati na kompu i to isprintati ili bi radije pisao na mašini, pa ćeš čut odgovor.

evo moj printer na poslu je isprinato stranicu (od klika do papira) za 6 sek, a nije neki poseban printer pa ne znam što je tebi tu sporo :ne zna:

bitchy-as-usual
10.05.2010., 11:33
ti imaš pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora (minimum trajanje godišnjeg odmora ti je propisano zakonom o radu, a maksimum kolektivnim ugovorom - pretpostavljam onim za državne službenike i namještenike. na osnovu navedenog računaš razmjerni dio godišnjeg na koji polažeš pravo do punog, a puno pravo ostvaruješ nakon šest mjeseci rada). ne moraš nikoga ništa lagati i ne treba ti nikakva "ispričnica" od liječnika. što ćeš sa svojim godišnjim odmorom činiti je tvoja stvar (hoćeš li ići na natječaje, izlete ili što god).

za ovo drugo o čemu raspravljate (doduše nisam baš s pozornošću čitala :D), možeš se javiti na bilo koji natječaj ako zadovoljavaš uvjete (a i ako ih ne zadovoljavaš :D).

Hmm meni je rečeno da ne mogu dobiti nijedan slobodni dan ili iskoristiti ijedan dan godišnjeg odmora prvih 6 mj. Znaci nemoguce je uzeti godisnji prije isteka tih 6 mj.
Najzadnje što sam se uspjela raspitati je to da postoji mogucnost da mi daju godisnji prije isteka tih 6 mj ali onda oni određuju kada ce mi ga dati što je opet zajeb.

Jer ako oni meni daju bubnut cu tjedan dana godisnjeg u 9 mj, a meni su testiranja početkom 10 tog (što ne mogu znati toliko unaprijed) onda je to zajeb.
Ne znam ni sama kako ce to funkcionirati. Nadam se samo da ovih prvih 6 mj nece biti puno natjecaja na koje se želim prijaviti jer ce me bedirati činjenica da cu ih puno morati propustiti.

mala shmizla
31.08.2010., 14:56
A mislite li da je tako nemoguće preći sa financija u marketing/PR?

Zapravo, prihvatila sam bilo što za početak jer novac ne raste u vrtu, ali oduvijek želim raditi u marketingu. što mislite, koje su šanse????? napominjem, radim 10 mjeseci u kontrolingu...

Što to moram reći nekome na razgovoru da bi ih impresionirala i uvjerila da bi mogla biti dobra u marketingu iako nema iskustva u tome?

možeš li molim te objasniti malo pobliže što sve obuhvaća posao u kontrolingu? to me oduvijek zanimalo...:angeleye:

BACARDI
29.01.2011., 17:38
U ovo sadašnje doba recesije,kada se broj nezaposlenih svakim danom sve više povećava i kada tonemo sve dublje u neimaštinu, da li bi mijenjali posao ili bi se držali one stare"bolje vrabac u ruci,nego golub na grani" .
Da li bi prešli iz javnog u privatni sektor, koji nudi veću plaću, ali uz to i određenu dozu nesigurnosti i neizvjestnosti.
:kava:

bravo-ri
29.01.2011., 18:57
:Du7 mjesecu nakon 3ipol godine kod jednog poslodavca dao otkaz jer jednostavno pukao sam na živce..U 11-om mjesecu počao raditi u drugoj firmi.Definitivno prezadovoljan i dao bog da potraje do mirovine ovako!:D

BACARDI
30.01.2011., 11:41
:Du7 mjesecu nakon 3ipol godine kod jednog poslodavca dao otkaz jer jednostavno pukao sam na živce..U 11-om mjesecu počao raditi u drugoj firmi.Definitivno prezadovoljan i dao bog da potraje do mirovine ovako!:D

predpostavljam da se radi o privatnom sektoru ?

Sigurna
30.01.2011., 14:50
Ovako, javni sektor, kako ga ti zoveš, sve je manje "siguran" i "popularan". Moj zadnji posao bio je u državnoj službi jer sam mislila da će biti siguran, da nema mobbinga, da se radi manje za istu plaću kao kod privatnika....otišla sam od privatnika zbog tog posla. Najveća greška koju sam napravila u životu.

Jedino što nemoj napraviti je da odeš sa posla na neodređeno na posao na određeno - to je totalni rizik u ovo vrijeme. Ako pak se radi o kojem drugom scenariju, preporučam da slijediš srce :).

bravo-ri
30.01.2011., 17:59
predpostavljam da se radi o privatnom sektoru ?

Da,privatno...Ali njemačka korporacija koja ima preko 10 000 zaposlenih...I sve je crno na bijelo...Ma milina :)

Too_good
30.01.2011., 20:56
Preporuka modu da spoji teme, budući da su istovjetne.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=586961

paloma1234
18.12.2012., 19:00
Hipotetsko pitanje: biste li dali otkaz na "sigurnom" poslu sa ne baš nekom plaću i prešli za super plaću u novo poduzeće, koje se čini perspektivno, daje super plaće, ima 500 zaposlenih,100 % u privatnom (hrvatskom ) vlasništvu, ima povijest sve djeluje i presavršeno

dr-klas
18.12.2012., 20:27
Hipotetsko pitanje: biste li dali otkaz na "sigurnom" poslu sa ne baš nekom plaću i prešli za super plaću u novo poduzeće, koje se čini perspektivno, daje super plaće, ima 500 zaposlenih,100 % u privatnom (hrvatskom ) vlasništvu, ima povijest sve djeluje i presavršeno

..radio u srednjoj školi kao profesor...ugovor na neodređeno sa punom satnicom...dao otkaz i otišao raditi kod privatnika za ne baš tako super plaću.... bilo je trenutaka kada sam mislio da sam pogriješio...kasnije kad su se neke stvari posložile postao zadovoljniji.... pitanje je što želiš, da li samo bolju/sigurnu plaću, da li želiš napredovati osobno i profesionalno... nitko tebi ne može reći što je za tebe bolje...

boom-bee
28.04.2013., 18:26
Pozdrav, pokušat ču skratiti koliko je moguče ali trebam malo objasnit moju trenutnu situaciju i dilemu pred kojom sam.Naime imam VSS ali trenutno radim u jednoj tvrtci na poslu sa srednjom stručnom spremom.Bio sam na razgovoru za jedan posao na kojem bih mogao konačno raditi sa svojom VSS i postoji mogučnost da dobijem to mjesto ali ta druga tvrtka je naš kupac i mislim da sam im upravo zbog tog i interesantan jer imam neka znanja koja njima trebaju.Ono što me brine je to da je prije određenog vremena jedan moj kolega iz firme također htio napraviti takav prelazak ali mu je naš trenutni poslodavac izričito "zabranio" (znam da on to nemože ali) riječima "možeš ići bilo kuda ali u tu firmu ne".
Dakle u mom ugovoru ne stoji nigdje uvjetovano da nesmijem prelaziti u druge firme određene branše (BTW te firme ni nisu iste branše, mi pravimo opremu za njih a oni prerađuju ljekovito bilje) več samo da sam obvezan 14 dana prije prekida upozoriti poslodavca o tome ali tu je činjenica da su vlasnici tih dviju tvrtci prijatelji i poslovni partneri i kolega je nakon tog upozorenja jednostavno odustao jer se je sa pravom bojao da ako da otkaz kod nas da če mu naš direktor "srediti" da ga ta tvrka ne zaposli čime bi on ostao u neobranom grožđu.
I sad sam ja pred tom istom situacijom, nisam još bio kod mog direktora na razgovoru u vezi mog odlaska jer se želim prvo dobro informirati koja su moja prava. Načelno njegova je snaga njegov utjecaj na vlasnika te druge tvrtke i spremnost da ju zloupotrijebi u što uopče ne sumnjam da je spreman.
Dakle zanima me kako da to izvedem, dakle kakav prekid ugovora da tražim, neznam šta se točno podrazumijeva pod sporazumnim prekidom ugovora pa vas molim za savijet kako da to sve skupa izvedem.
Jedina stvar u koju sam 100% siguran je da ne želim više ostati u ovoj firmi jer me totalno izrabljuje, samo za inf u ovom 4. mj ču imati sve skupa preko 300 radnih sati a te prekovremene nikad neču vidjeti kao što nisam ni one prije njih.

Sepulchrave
28.04.2013., 21:44
Pa ako te ta druga tvrtka želi, onda već znaju u kakvoj si situaciji i ne znam kako bi tvoj sadašnji šef mogao "srediti" da te ovi drugi ne zaposle. Ako je sigurno da će te novi šef zaposliti, odi kod njega i objasni mu situaciju. Neće valjda dozvoliti da tvoj bivši šef utječe na njega kad te on ionako želi "povući" s tvog sadašnjeg radnog mjesta.

šmizly
05.01.2014., 11:21
znam da je na meni odluka,naravno,al nisam pametna što da napravim.
cijeli svoj radni vijek sam provela u jednoj firmi,honorarno,uz to radeći gdje sam stigla,isto honorarno.
tokom zadnje dvije godine mi je obećavano stalno radno mjesto,ali stalno su izmišljali neke kvake i kao da se radi na tome,što nije bila istina,mogli su me zaposliti ali nisu htjeli.
pred godinu dana sam odlučila,otišla kod direktora i ''postavila'' mu ultimatum,ili me zaposli ili odlazim.naravno,otišla sam.
našla sam novi posao,pola godine radila besplatno,jer iako je ista struka,druga je vrst posla pa mi je trebalo vremena da se ušemim.
taman smo riješili da me uzme na onih usranih 1600 preko biroa,a u bivšoj firmi je raspisan natječaj za moje radno mjesto.

sada dvojim,dal da se prijavim i ako kojim slučajem upadnem(jer sam čula da sam se direktoru zamjerila i da me ne želi više tu) riskiram psihičko zdravlje obzirom da je to rad sa jako puno ljudi koji su u velikoj većini raznorazna vrst govana,spletkaroši i stvarno svakakvi,a na drugu stranu,posao je siguran,plaća uredna,godišnji,bolovanje,porodiljni,sve super.
....ili da ostanem na ovom sadašnjem poslu,koji mi je ruku na srce puno draži zbog ljudi,fizički dosta zahtjevniji ali zanimljiviji od ovog prvog i u njemu krećem od nule i učim sve iznova,obzirom da sam jelte,početnik u njemu,čeka me jako puno pogrešaka i učenja,ali ako Bog da da ga savladam,za koju godinu možda i otvoriti svoje.
tremaš sam i predetaljna,duže mi treba da obavim posao jer želim perfektno,komunikacija sa ljudima je jako bitna,a ja je baš i ne uspostavljam je nisam takav tip,i u jednom i u drugom poslu volim u miru obaviti što imam bez puno priče,što mi se zamjeralo i tamo a i ovdje.

ukratko:rofl: to je to,izabrati posao koji je siguran ali riskirati psihu,ili izabrati posao u kojem su ljudi pitomiji ali za koji me strah da neću uspjeti u budućnosti.

možda bitna ili nebitna napomena je da imam dijete i približavam se tridesetoj:ne zna:
šta da radim :503:

ps.hvala onima koji su uspjeli pročitati ovu bibliju od posta:cerek:

dorothyzg
05.01.2014., 11:30
Ja bih na tvom mjestu ostala na sadašnjem poslu. I sama kažeš da su ti ljudi puno draži ( što je jako bitno po meni..) a možda i za koju godinicu otvoriš svoje.. E sad ne znam o kakvim se poslovima radi kad kažeš da je fizički zahtjevniji..
A opet, rekla si i sama da ti je zanimljivije. Ma, nemoj se vraćati na staro, pomalo riskiraj i sigurna sam da nećeš požaliti ;)

Fiffy
05.01.2014., 15:00
Posto cu i ja sigurno za nekih desetak dana postavit isto pitanje, moram odgovorit na ovo potanje.. ja bi definitivno ostala na drugom poslu. Inace sam i ja tremas al u smislu da se ne bojim pogresaka jer je posao nov i nisam dobro upoznata, nego me strah otic sa stalnog i sigurnog (ali dozlaboga dosadnog i nekada nepravednog sefa) jer me strah da ne ostavim dobar dojam na novog poslodavca i da onda ostanem bez posla i primanja.
Dakle ako si se sefu "zamjerila" i ako te nije htio zaposlit za stalno zaboravi ga i kreni dalje.. nema potrebe da te strah vraca dva koraka unatrag..

Yuna
05.01.2014., 22:45
I da se prijaviš u prošlu firmu, zašto misliš da bi te htjeli uzet ako si im se zamjerila? Ja sigurno nebi uzela natrag nekoga koga nemogu smislit.
Ostani tu di jesi ili traži negdje drugdje, dalje od bivše firme...

loloch
05.01.2014., 23:36
Rado dajem savjet.ne vracaj se.moras imati ponos pa bilo to i bolno.ako se vratis,drugi ce ti se smijati i smatrati te gubitnicom.

Bizdo
06.01.2014., 05:17
Koliko sam ja shvatio iz tvog posta, ti uopće nemaš izbora iako si nekim čudom zaključila da možeš birat. Bivša firma raspisala natječaj za mjesto gdje si ti radila? Pa ti si otišla, oni te sigurno neće uzeti nazad. Vjerojatno je to mjesto već i popunjeno nečijim potomkom ili rođakom. Ako i nije, kažeš da si se zamjerila direktoru. Sorry, ali stvarno mi je smiješno da ti misliš da se možeš tamo vratiti. Znači dvojbe nema, osim možda ostati na ovom poslu ili tražiti drugi.

S druge strane, raditi za nekog besplatno 6 mjeseci, pa onda nakon toga za 1600 kn??? Ja ne bih radio niti dana besplatno osim prijatelju ako treba pomoć. Da mi negdje ponude 1600 kn rekao bih ok, to je prehrana, ali kolika je plaća?

Tebi je najbolje da zaboraviš i ovaj i onaj prošli posao i pronađeš treći, noramaln posao na kojem ljudi dobivaju plaću, a ne milostinju.

Oprosti ako ti moj post zvuči grubo, ali mislim da ne možeš očekivat da će te poslodavac cijenit ako sama sebe ne cijeniš. Problem je što je puno onih koji sami sebe ne cijene i pristaju robovat za suhi kruh pa je poslodavcu svatko lako zamijenjiv. Ima tisuću poštenih načina kojima svaka normalna osoba može zaraditi pristojan iznos mjesečno bez da se ponižava i nekome robuje.

šmizly
06.01.2014., 09:07
kako nebi zaključila da mogu birati,pa preko trećine života sam provela tamo,imam daleko više iskustva od ikog ko bi se mogao prijaviti:ne zna:
samo eto,poznanstva nažalost imaju jaču ulogu u zaposlenju pa sve i da se nisam nikom zamjerila isto smatram da bi popušila:D

zapravo bi nekako najmirnija bila da pošaljem molbu i da me odbiju,jer sam ipak,eto pokušala,a ostala bi ovdje gdje mi je makar glava na miru.
ali poznavajuć sebe,onda bi me izjedalo to što nemam siguran posao,zbog djeteta,ne zbog mene:503:

bizdo,konto milostinje koju btw država,krasna kakva jest nam daje,pristajem na to jer iako su mi obe strane struka,u ovom drugom nemam iskustva i treba mi vremena da ga savladam,tako da mi je to zapravo jedina opcija ako želim ostati u struci.
6mjeseci mukte sam radila jer sam sama tražila da me obučava,besplatno,ali se to eto odužilo,dijelom i mojom krivicom,dijelom krivicom porezne koju smo čekali 2mj da riješi jedan papir i tako dalje i tako bliže,nebitno..
svakako je tako trebalo biti,i toga dijela mi nije žao nego mladosti koja mi je otišla u prdec bez dana radnog staža,i mislim se ako kojim slučajem upadnem onda sve te godine i nisu bile uzalud...ali opet :ne zna:

:503::503::503:

hellno kitty
06.01.2014., 09:17
zapravo bi nekako najmirnija bila da pošaljem molbu i da me odbiju,jer sam ipak,eto pokušala,a ostala bi ovdje gdje mi je makar glava na miru.
ali poznavajuć sebe,onda bi me izjedalo to što nemam siguran posao,zbog djeteta,ne zbog mene:503:

Pošalji tamo molbu tako da se kasnije ne izjedaš na ovom drugom poslu da bi ti na prvom bilo bolje samo da si poslala molbu. I zato da znaš da si dala sve od sebe da se tamo zaposliš.

Bizdo
06.01.2014., 17:44
kako nebi zaključila da mogu birati,pa preko trećine života sam provela tamo,imam daleko više iskustva od ikog ko bi se mogao prijaviti:ne zna:
samo eto,poznanstva nažalost imaju jaču ulogu u zaposlenju pa sve i da se nisam nikom zamjerila isto smatram da bi popušila:D

bizdo,konto milostinje koju btw država,krasna kakva jest nam daje,pristajem na to jer iako su mi obe strane struka,u ovom drugom nemam iskustva i treba mi vremena da ga savladam,tako da mi je to zapravo jedina opcija ako želim ostati u struci.
6mjeseci mukte sam radila jer sam sama tražila da me obučava,besplatno,ali se to eto odužilo,dijelom i mojom krivicom,dijelom krivicom porezne koju smo čekali 2mj da riješi jedan papir i tako dalje i tako bliže,nebitno..
svakako je tako trebalo biti,i toga dijela mi nije žao nego mladosti koja mi je otišla u prdec bez dana radnog staža,i mislim se ako kojim slučajem upadnem onda sve te godine i nisu bile uzalud...ali opet :ne zna:

:503::503::503:

Ja ti želim sreću, ali prilično sam siguran da nema šanse da te prime na taj posao s kojeg si otišla

prirodno plava
06.01.2014., 18:44
uh,nije ti lako:503:
ja sam u sličnoj dilemi,atmosfera na poslu i ljudi su užas ali je posao siguran-----plaća je smanjena----ali je plaća,hrabrosti nemam da dam otkaz pa sam u nekakvom vakumu -čitam forum da pronađem savjet

hellno kitty
07.01.2014., 09:28
Molim savjet, komentar, bilo šta.

Imam priliku dobiti posao izvan struke sa lijepom i sigurnom plaćom. Minus je što mi se taj posao ne radi jer želim struku, a upitna je mogućnost napredovanja jednog dana, možda da, možda ne.

S obzirom da sam pri kraju faksa i snalazim se s nečim na crno, alternativa je ne prihvatiti taj posao nego okušati sreću s diplomom i slati okolo životopise i molbe. Možda ne nađem ništa, a možda se uspijem zaposliti u struci.

Što da radim?

Sepulchrave
07.01.2014., 09:55
Što da radim?

Prihvati posao i odmah počni tražiti bolje/u struci. :) Zašto bi jedno isključivalo drugo? Ne moraš se za taj posao ženiti; shvati ga kao da je samo privremen. Dok nađeš ono što ti paše, već ćeš imati iza sebe nešto radnog iskustva i ušteđenog novca. Svakako bolje nego da sjediš doma nezaposlena i tražiš posao koji možda naiđe za mjesec dana, a možda za par godina.

P.S. ovo je moj 666. post na forumu pa ga gledaj s dozom opreza. :p

hellno kitty
07.01.2014., 12:40
Prihvati posao i odmah počni tražiti bolje/u struci. :) Zašto bi jedno isključivalo drugo? Ne moraš se za taj posao ženiti; shvati ga kao da je samo privremen. Dok nađeš ono što ti paše, već ćeš imati iza sebe nešto radnog iskustva i ušteđenog novca.

Kako se traži drugi posao kad već imaš jedan? Kako ideš na testiranja i intervjue kad moraš u to doba biti na svom radnom mjestu?

Sepulchrave
07.01.2014., 13:27
Kako se traži drugi posao kad već imaš jedan? Kako ideš na testiranja i intervjue kad moraš u to doba biti na svom radnom mjestu?

Neki poslodavci organiziraju testiranja subotom, s nekima možeš dogovoriti za vrijeme kad ti paše, a nekima muljaš da taj dan ideš k liječniku ili imaš proljev. ;) Ja sam koristio ovu metodu s muljanjem, ali radio sam u fleksibilnom zanimanju gdje se izostanak mogao nadoknaditi kasnije pa ništa strašno.

BACARDI
22.02.2014., 12:53
Pitanje za žene -

Da li bi nakon 10.godina na istom radnom mjestu, dali otkaz i prešli na novi, bolje plaćeni posao ili bi ovaj prvi iskoristili za trudnoću i nakon toga tražili nešto novo?

U dilemi sam.
Postoji šansa da se maknem s ovog zatupljujućeg radnog mjesta na kojem stagniram već neko vrijeme, ali isto tako svjesna sam rizika koji promjena donosi, pogotovo kad vas novi poslodavac zaposli a vi nakon manje od godine dana odete na porodiljni.

Napominjem da je u oba slučaja riječ o državnoj službi.