PDA

View Full Version : Bolovi u trbuhu tijekom trudnoće

stranice : 1 [2] 3 4 5

kikica01
01.06.2009., 08:03
meni je počelo dan prije nego što je menga trebala stići. Također sam bila užasno živčana tih dana, iako inače nikada nemam PMS. Grudi me bole drugačije nego inače i stalno mi se piški. Mislim da ti je najbolje pričekat da ti menga kasni, pa onda napraviš test. Sretno!!!!

:top: tako ću i napraviti. Hvala

danijelaa
01.06.2009., 09:09
pozdrav!
hvala vam na izrečenim iskustvima!
ja sam u 6 tjednu trudnoće, i također imam bolove u trbuhu, probadaju me i lijevi i desni jajnik, ali evo, po vašim odgovorima, čini se da je sve ok i da nisam jedina hehe
puno sreće svima!

m@rty
01.06.2009., 19:53
mene ti je skroz na početku, 5,6,7 tjedan onak sve nadimalo, pritisak više nego baš bol... i ja sam se brinula pa mi je dok rekla da je to maternica koja se šiti.. ne brini!

argentina
03.06.2009., 09:11
bolovi na pocetku su cesta pojava. mene bolilo uzasno, toliko da sam dva puta nenajavljeno otisla ginicu, samo da vidi sta je.
bilo me strah vanmaternicne... al bilo je sve ok, i jos uvijek je :)

Nenuphar
03.06.2009., 17:58
A što kad oni prestanu u 9. tjednu naprimjer, i grudi skroz prestanu boljet, i nemaš mučnine, i UOPĆE se ne osjećaš trudno????????

Ja imam sljedeći UZV za 3 tjedna tek a već sad mislim da ću iz vlastite kože iskočit koliko me strah jel to u redu ili nije! :(

jokka55
03.06.2009., 18:11
A što kad oni prestanu u 9. tjednu naprimjer, i grudi skroz prestanu boljet, i nemaš mučnine, i UOPĆE se ne osjećaš trudno????????

Ja imam sljedeći UZV za 3 tjedna tek a već sad mislim da ću iz vlastite kože iskočit koliko me strah jel to u redu ili nije! :(

Dobro došla u moj svjet već 2 tjedna od kako su mi prestale mučnine i totalno sam se usrala i evo danas se mučnina vratila a sise su mi jedan dan veće a drugi manje i trbuh isto tako

Nenuphar
03.06.2009., 20:25
Dobro došla u moj svjet već 2 tjedna od kako su mi prestale mučnine i totalno sam se usrala i evo danas se mučnina vratila a sise su mi jedan dan veće a drugi manje i trbuh isto tako

Jokka, ja te potpuno razumijem :top:

i ovo s UZV addict - najradije bi svaki tjedan išla provjeravat jel još tu:):):):D

lechien
09.06.2009., 14:48
Evo budući da sam otvorila ovu temu, samo mala obavijest da sam bila kod ginekologa neki dan. Detektirao je točku u maternici, iako se plod još ne vidi. A što se tiče bolova u trbuhu, veli da je to sve oke :)

BUBAMARA22
09.06.2009., 14:54
je bolovi su ok, u prvoj trudnoći bolilo me kroz cjelu trudnoću,ne svaki dan ali bolovi su se pojavljivali svako malo i poslje poroda me isto tako jako bolilo, eto "čari"trudnoće

Myra
24.07.2009., 11:04

Vidiš, to i mene sada muči... Tražim po netu da li je to ok ako grudi prestanu boljeti, barem da ne bole onoliko jako kao do sada... Osjećam ih još malo, ponekad, ali to nije ni blizu onome što je bilo prije samo nekoliko dana...

Drago mi je da je s tobom sve ok, unatoč tome što te je to tada mučilo!:mig:

Cure, koje ste već u drugom i trećem tromjesječju, utješite nas koje smo još u prvom, da li ste imali sličnih situacija i da je to sve ok i normalno...?

m@rty
24.07.2009., 11:18
Vidiš, to i mene sada muči... Tražim po netu da li je to ok ako grudi prestanu boljeti, barem da ne bole onoliko jako kao do sada... Osjećam ih još malo, ponekad, ali to nije ni blizu onome što je bilo prije samo nekoliko dana...

Cure, koje ste već u drugom i trećem tromjesječju, utješite nas koje smo još u prvom, da li ste imali sličnih situacija i da je to sve ok i normalno...?

joj ja sm se isto tako brinula, na svaku promjenu u boli, bila ona na jače ili ako bi me grudi manje zatezale...ali u principu nema pravila..hormoni divljaju i boluckanje u grudima varira! i to je sakroz normalno! jjedino ako te boli nisko u trbuhu onda odmah na hitnu! opusti se i uživaj!

Myra
24.07.2009., 12:14
joj ja sm se isto tako brinula, na svaku promjenu u boli, bila ona na jače ili ako bi me grudi manje zatezale...ali u principu nema pravila..hormoni divljaju i boluckanje u grudima varira! i to je sakroz normalno! jjedino ako te boli nisko u trbuhu onda odmah na hitnu! opusti se i uživaj!

Thanks! Ma malo sam paranoična, priznajem, jer me dr svaki put pita da li još uvijek imam tih simptoma i ako imam, onda je ok. Naime, imala sam blizanačku trudnoću i sada mi je ostao samo jedan plod, pa sam u strahu čim neki od simptoma popuštaju. Pogotovo bolovi u grudima, jer su bili najizraženiji.
Nadam se da bude sve ok!:)

kriza
24.07.2009., 13:07
Bok cure,evo jucer sam isla kod gine.isla sam odmah nakon sto sam napravila test,jer nisam mogla vjerovat da sam trudna.Na ultrzvuk se jedva vidi,mala tockica tek sam u 4 tj. po mojoj racunici , a po njezinom u 6 tj. Isto sam imala bolove kao da dolazi menga,i sada me zna zabolit lijevi jajnik, i prsa me bole ali ne stalno. Doktorica mi je rekla neka se javim za 7-10 dana jedva cekam da opet vidim

inoxica
24.07.2009., 13:09
Ja sam trudna 8 tjedana i isto me od početka (od kad sam saznala da sam trudna) boli desni jajnik tj.zna me malo probosti, i zna me trbuh boliti i ginić mi je rekao da neke trudnice ništa ne boli kroz cijelu trudnoću, a neke zna boliti i da će to vjerovatno tako biti kroz cijelu trudnoću...više ne obračam pažnju na to,jedino bi ako bi me jako zabolilo,odmah išla na hitnu, iskreno se nadam da neće :) a imala sam i situaciju doma (smrtni slučaj) pa mi je dao Apaurin od 2 miligrama i onda kad sam bila jedan popila,nije me par dana ništa bolilo i bilo je super jer me ništa nije bolilo...sad opet po malo zna boliti... to tako mora biti :)

*Tratincica*
24.07.2009., 17:25
Ja sam trudna 11 tjedana, za par dana ulazim u 12.
I mene je u početku jako bolio trbuh a grudi me i dan danas rasturaju, narasle su ful i ne mogu ih taknuti.
I meni je počelo dan prije nego sam trebala dobiti mengu i uopće nisam sumnjala da sam trudna, nakon 8 dana test pokazao + :D
Sad mi je malo lakše, ne boli me toliko, osim grudi, i bolje se osjećam, sad ćemo vidjeti kako će biti dalje. I primijetila sam da su mi se kukovi malo raširili, i općenito si djelujem šira, možda umišljam :ne zna:

majaa
24.07.2009., 20:18

Ja sam imala bolove kao menstrualne samo jače negdje tokom 6og i 7og tjedna (ako se dobro sjećam, ili eventualno 8i tjedan), i bili su jaaaaki. Al nakon 15ak dana su prošli.
A grudi su isto na početku najviše boljele, al to se ne sjećam do kada. Kasnije ih samo osjećam kao nekakvu dodatnu težinu :D, al nema bolova (osim bradavica, one nekad znaju boliti, nekad=čim ih dotaknem).
I bilo mi je čudno kako se ti bolovi javljaju tako rano u trudnoći (jer su bolovi od širenja i preipreme maternice) a ne kasnije kad je širenje maternice vidljivo.
Tako da nemate brige, sve je to normalno.
Al u slučaju jačih, dužih ili neobičnih bolova obavezno u doktora!

grintava koza
25.07.2009., 22:57
BOk svima.

Jučer sam saznala da sam trudna. Napravila dva kućna testa i oba su pozitivna. Menga mi kasni pet dana. Razgovarala sam telefonom s ginekologom koji kaže da vjerujem testu i dođem na ultrazvuk za desetak dana. No, zabrinjava me što me stalno boli donji dio trbuha, a bol je kao prije menstruacije. Pomalo me bolilo sve ove dane kada mi je kasnila, ali danas jače. Počela sam paničarit i hvata me strah da ću izgubit bebu i slično.

Subota je pa jedva čekam radni dan da odem ginekologu.

A do tada, ako netko ima slična iskustva- HELP!!!

nećeš izgubit bebu :)
ja imam sina od 11mj i isto me tako bolilo na samom početku trudnoće
a imala sam spontani prije 5 god i nisam imala nikakvih bolova...
čestitam i uživaj u trudnoći
:cheer:

Noa Nao
26.07.2009., 09:58
Nisam imala nikada previše iskustva s djecom, nikad trudna, nikad previše slušala priče o trudnoći. Dakle - neznalica totalna.
Sad sam u 32 tt i sve više manje ok.
A prošla sam sljedeće (za cure koje su na početku :) :
-kao menstrualni bolovi sve do nekog 12 tt; grčevi, bol u jajnicima, bol s maternici
-povraćanje 5-6 puta dnevno od 8 - 14 tt, u 14 tt prestalo totalno naglo (povraćanje se vratilo u 28 tt. I traje još uvijek).
-grudi ispočetka toliko bolne da nisam mogla ih dotaknuti, negdje oko 16 tt bol sasvim al sasvim prestala
-konstantno probadanje na desnoj strani u području jajnika (i sada još uvijek) toliko jako da na moram trenutno leći kad me počne boljeti

Idem redovno na preglede, bila i po drugo mišljenje (luda ja i po treće otišla) - i zaključak isti: sve je u redu po nalazima i svemu, jednostavno tako moje tijelo reagira na trudnoću.
a užasno sam se na početku bojala.

ciganche
26.07.2009., 10:07
Isto sve kao Noa samo što još ne povraćam. Desni jajnik me ubija, sise da ne govorim! Ne smijem ih pogledat

Kaly
27.07.2009., 10:41
a što kada se osjećaš kao da ćeš dobiti mengu, menga kasni (par dana), napraviš test i on kaže minus?

dragi kaže da je to na psihičkoj bazi, obzirom da smo se bacili na posao i da smo nestrpljivi (dobro ja sam nestrpljiva), da moje tijelo možda jednostavno drukčije reagira ...znam da bih trebala otići ginu ali osjećam se kao da paničarim bezveze, jer ono menga će sad svaki čas, a s druge strane cijelo vrijeme mi bruji u glavi možda test nije ispao točan, možda sam stvarno zabrijala pa tijelo reagira, možda ovo i možda ono ....čak mi je bed ponovo napraviti test:)

inače, meni je svaki mjesec čak i pms drukčiji i zna se dogoditi s vremena na vrijeme da menga malo kasni ...bila kod gina prije cca dva mjeseca, sve čitavo, zdravo i u izvrsnoj formi

ma već znam otprilike sve što ćete mi reći, sama sebi to govorim cijelo vrijeme, ovo je više da se izjadam i potvrdim da sam totalno poludila:D

uciteljica
27.07.2009., 11:30
BOk svima.

Jučer sam saznala da sam trudna. Napravila dva kućna testa i oba su pozitivna. Menga mi kasni pet dana. Razgovarala sam telefonom s ginekologom koji kaže da vjerujem testu i dođem na ultrazvuk za desetak dana. No, zabrinjava me što me stalno boli donji dio trbuha, a bol je kao prije menstruacije. Pomalo me bolilo sve ove dane kada mi je kasnila, ali danas jače. Počela sam paničarit i hvata me strah da ću izgubit bebu i slično.

Subota je pa jedva čekam radni dan da odem ginekologu.

A do tada, ako netko ima slična iskustva- HELP!!!

Da slično, imam identično iskustvo. Glavu gore i bez crnih misli, :mig:
Danas imam curicu od 6 mjesece.:D

LaaL
30.07.2009., 17:42
mene je sam ova tema smirila jer vidim da nisam jedina s bolovima. Napravila sam test jučer 7 dana nakon što sam trebala dobiti M, imam plus, a već 3-4 dana me povremeno zaboli maternica, više kao neki kratki grč i imam povremeno bolove u l. jajniku. Grudi me ne bole jako, samo osjećam neku težinu u njima.
Super je kad mogu pročitati da su i drugi imali slične tegobe... čekamo da odem na prvi pregled, pa još nitko od naših ne zna za T, a glupo mi je cure koje su rodile pitati kak je njima bilo... :D

inoxica
30.07.2009., 17:53
mene je sam ova tema smirila jer vidim da nisam jedina s bolovima. Napravila sam test jučer 7 dana nakon što sam trebala dobiti M, imam plus, a već 3-4 dana me povremeno zaboli maternica, više kao neki kratki grč i imam povremeno bolove u l. jajniku. Grudi me ne bole jako, samo osjećam neku težinu u njima.
Super je kad mogu pročitati da su i drugi imali slične tegobe... čekamo da odem na prvi pregled, pa još nitko od naših ne zna za T, a glupo mi je cure koje su rodile pitati kak je njima bilo... :D

Lagani bolovi su normalni,ali kad budeš išla kod ginića svejedno mu reci da te povremeno boli, pa će ti on isto reći svoje mišljenje....:jumping: čestitam na trudnoći

LaaL
30.07.2009., 17:59
[QUOTE=inoxica;21795728]Lagani bolovi su normalni,ali kad budeš išla kod ginića svejedno mu reci da te povremeno boli, pa će ti on isto reći svoje mišljenje....:jumping: čestitam na trudnoći[/QUOT

Hvala!! ma obavezno ću mu reći...jedva čekam da odem na pregled, ipak ću tada biti mirnija :)

Kater
01.08.2009., 12:56
Meni je bilo rečeno da sve moguće vrste bolova, probadanja, grčenja, stezanja i sve tomu slično , spadaju u normalno tokom cijele trudnoće...situacija je loša jedino ako su ti bolovi jaki, dugotrajni i ako su popračeni krvarenjem u bilo kojem obliku pa se tada obavezno mora otići ili barem javiti ginekologu, inače DON't WORRY :top:

sama sam prošla razne varijante i kombinacije takvih bolova i ništa se nije loše desilo...samo je znalo biti smiješno kad bi mi se recimo na ulici odjednom zgrčilo kroz nogu a ja izgubila ravnotežu :D

.točka.
01.08.2009., 13:22
Nemojte se previše brinut, ali nemojte se previše ni opustit, možda bolje podnosite bol od nekog drugog pa zanemarite jače probadanje ili bolove kao nešto normalno.

bebimicica
04.08.2009., 21:21
evo mene prvi put na forumu.... :)

zadnju mengu sam imala 28.06. i sad sam trudna pet+1.... :D od prvog dana sam se malo cudno osjecala,pa sam napravila test i bio je plus,menga je kasnila 5 dana...i sad od prvog dana sam imala nekakve grceve,i procitala sam na netu da je to normalno....danas sam prvi put otisla na UZV i sad me dosta boli,onak pritisak mi je...nema krvarenja niti bilo kaj takvog...sa prvom trudnocom (spontani nazalost) nisam imala bolove nikakve,al me isto poslje vaginalnog UZV-a bolio trbuh...doktori vele da je to normalno,a ja u strahu,jer jako zelim svoju bebicu.......

jel ima ko sa takvim ili slicnim problemima...

zivjele sve mame i one buduce..... :) :) :)

ciganche
04.08.2009., 21:34
zadnju mengu sam imala 28.06. i sad sam trudna pet+1.... :D od prvog dana sam se malo cudno osjecala,pa sam napravila test i bio je plus,menga je kasnila 5 dana...i sad od prvog dana sam imala nekakve grceve,i procitala sam na netu da je to normalno....danas sam prvi put otisla na UZV i sad me dosta boli,onak pritisak mi je...nema krvarenja niti bilo kaj takvog...sa prvom trudnocom (spontani nazalost) nisam imala bolove nikakve,al me isto poslje vaginalnog UZV-a bolio trbuh...doktori vele da je to normalno,a ja u strahu,jer jako zelim svoju bebicu.......

mene inače sam pregled boli - vaginalni UZV i kasnije me sve zateže i pecka u donjem dijelu stomka, ali prođe brzo. Možda ti je ovo doba kad ti treba doći m, a naravno, neće :cerek: pa zato osjećaš bolove. Ja recimo imam prave menstrualne bolove, ali odspavala sam malo pa mi je sad lakše.

bebimicica
04.08.2009., 22:44
mene inače sam pregled boli - vaginalni UZV i kasnije me sve zateže i pecka u donjem dijelu stomka, ali prođe brzo. Možda ti je ovo doba kad ti treba doći m, a naravno, neće :cerek: pa zato osjećaš bolove. Ja recimo imam prave menstrualne bolove, ali odspavala sam malo pa mi je sad lakše.

vec je trbala i zavrsit...hehe :D ma bit ce to sve ok...malo sam samo valjda uplasena zbog prosle trudnoce... :ne zna:

kika_89
14.08.2009., 11:52
Evo i mene prvi put na forumu:p

Meni je sve počelo također sa bolovima u trbuhu. Bio mi je jako napuhan i tvrd kao da sam kamenje progutala, a i žgaravica je bila nepodnošljiva. Več nakon par dana me hvatala lagana mučnina uvijek nakon ručka

mir@so
31.10.2009., 12:25
cure molim vas malu pomoc....

u panici sam skroz sumnjam na trudnocu narucena sam tek u srijedu kod ginica vec imam jedno dijete ali nisam imala takav osjecaj dok sam bila trudna kao sto imam sad...

imam neki neugodan osjecaj u lijevom dijelu trbuha nikako se nemogu namjestiti ponekad me boli a najvise me zabrinjava sto me PECKA i to sve u tom lijevom dijelu trbuha...

u totalnom sam strahu te druge trudnoce a sada me zabrinjava to peckanje nije stalno ali desi se na par momenata....

dali se kome slicno desavalo....???????????

mandy
01.11.2009., 16:19
mene svaki dan nešto zaboli..u početku sam osjećala svašta u predjelima jajnika....ako nije probadajuća bol i ako se neponavljal ili ne pojačava, nema krvarenja normalno je..
sve sepočinje formirat, rastezat i raznorazni bolovi su normalni tokom trudnoće..

Lucijana
01.11.2009., 17:15
Ja sam zbog tih bolova danas otišla na hitnu, jer mene svaka bol zabrine. Dr kaže da je ok, i da su bolovi u trudnoći normalni osim onih nepodnošljivih praćeni krvarenjem.Inače me boli po malo svaki dan al rješavam to magnezijem, danas sam se prepala jer bolovi nisu popuštali.:)

marija_12
30.11.2009., 14:41
Ovako,sestra mi je trudna i ima bolove u donjem djelu trbuha.Kaže da joj je baš kao kad treba dobiti.I ima,nešto joj curi dolje smečkasto.Zanima me dali je to opasno za nju ili za bebu??:(

Capella
30.11.2009., 15:53
Ovako,sestra mi je trudna i ima bolove u donjem djelu trbuha.Kaže da joj je baš kao kad treba dobiti.I ima,nešto joj curi dolje smečkasto.Zanima me dali je to opasno za nju ili za bebu??:(

Mislilm da se ne treba brinuti jer i ja imam bolove kao da ću dobiti i rekao mi ginić da je to normalno.
Naravno da ipak treba otići na pregled i vidjeti jel' sve ok.

NessieM
04.12.2009., 11:36
evo i mene. scrollam forumima ko sumanuta već neko vrijeme pa reko vrijeme je da krenem i ja tipkat nešto :)
u 13om tjednu sam, trudnoća izuzetno dobro prolazi- samo povremene mučnine (prilikom nekih napora tipa putovanja i slično), pospanost i evo ovih zadnjih par dana prvi put bolovi u donjem djelu trbuha. iskreno- prestravilo me. svaki forum ima svoju filozofiju - negdje kaže da je sve ok negdje da je znak za uzbunu pa svakako planiram kod ginića čim prije. nadam se da je sve ok....
do sada me najviše brinulo porast težine koji je neobičan za prvi trimestar- dobila sam 5kg u mjesec dana, samo odjednom , ništa više nisam jela, ali sam prestala pušiti (smeta mi dim nevjerojatno) pa se nadam da je i od toga. ginić kaže da izgledam super pa ajde onda. i Muž je ultra sretan povećanjem grudi i guze :) pa onda je valjda ok :)
jako se veselim izmjnenjivanju iskustava i hvala vam do sada za sva ohrabrivanja tijekom zadnja 2 mjeseca :)

mirjana22
09.12.2009., 11:25
ja sam u 17tj i imam već par dana bolove kao da ću dobit..u trbuhu me zna zabolit na svaki pokret,dal se događa još kome

moja_srecica
09.12.2009., 22:36
I ja sam u 3 tjednu trudnoće i imam bolove u donjem dijelu trbuha, znaima me da li je to normalno
Hvala Va, puno

Dajci
10.12.2009., 06:17
Evo cure samo da vam napišem svoje iskustvo....
Ja sam sad napunila 14 tj. T. Od otprilike 6 do 10 tjedna sam skoro svaki dan imala bolove u trbuhu, onako tupa bol, uglavnom u djelu trbuha oko pupka. Bolovi su bili najizraženiji popodne, i naravno nisam ništa uzimala, osim što sam se skvrčala na kauču i ležala. Bolovi su bili dosta izraženi i noću, nakon noćnog pišanja. Sada još tu i tamo koji dan osjetim trbuh, ali ni približno onoliko često i onoliko intenzivno kao prije.
Uglavnom, gin. je rekla da je to sasvim normalno, da se maternica širi i da neke cure to manje, a druge više osjete.

moja_srecica
10.12.2009., 19:34
Hvala ti puno, puno si mi pomogla. Uplašila sam se bila, prva trudnoća i još dosta rana, ipak 3 tjedna....
Tek ću ići na pregled da vidimo jel sve dobro pa me sad sve sekira :)

conkica
11.12.2009., 02:19
Ništa ne brini... Mene isto često zna probadati u trbuhu od početka trudnoće... sada sam u 4 mj i često me zna žigati, također mi je ginekolog rekao da je od širenja metrnice, ali u početku sam imala cistu pa me je i to boljelio sada je nestala!

Laura-L
11.12.2009., 08:33
Hvala ti puno, puno si mi pomogla. Uplašila sam se bila, prva trudnoća i još dosta rana, ipak 3 tjedna....
Tek ću ići na pregled da vidimo jel sve dobro pa me sad sve sekira :)

Meni je 3.T i opet probada, ali najviše me probadalo s 2.T, a opet sve je bilo OK.

Kad planiraš pregled? nemoj, molim te, otić prerano pa ćeš se isprepadat kao one žene na temo nema otkucaja srca ... Idi sa 6-7tj kad se sve vidi, naravno ako nema nikakvog iscjetka. Pozz...

mirjana22
11.12.2009., 10:22
svugdje čitam da su to bolovi od širenja maternice,a ja sam nekako u panici..u utorak idem na pregled i bojim se da mi ne veli nešto što nebi nikako htjela čut..jer mene kao da me bole jajnici,i bolovi kao da ću dobit svaki čas..a toliko me zna probadat da se jedva pomaknem..bojim se najgoreg..spontanog...dal je moguće..help??

prevrtljiva
11.12.2009., 10:43
Ja nekad kad kišem osjetim naglu oštru bol u donjem dijelu trbuha odnosno preko jajnika. Šta to znači?

Trudna sam 10 + 3

Laura-L
11.12.2009., 12:38
svugdje čitam da su to bolovi od širenja maternice,a ja sam nekako u panici..u utorak idem na pregled i bojim se da mi ne veli nešto što nebi nikako htjela čut..jer mene kao da me bole jajnici,i bolovi kao da ću dobit svaki čas..a toliko me zna probadat da se jedva pomaknem..bojim se najgoreg..spontanog...dal je moguće..help??

U kojem si tjednu?

conkica
11.12.2009., 14:26
To je normalno grče ti se jajnici. Meni isto zna od kihanja ili naglog okreta jako zaboljeti u desnom dijelu... Ali sve koje sam pitala kažu da je to normalno! Događaju se promjene dole i bilo bi čudno da nema nikakvih reakcija.. ja sam 4 mj trudna pa me zna tako boljeti kao da trebam dobiti, a o jajnicima da ne pričam... Isto se jako bojim, ali uvijek je na kraju sve uredu!

mirjana22
11.12.2009., 16:06
U kojem si tjednu?

17 tjedana sam trudna

moja_srecica
11.12.2009., 17:39
[QUOTE=Laura-L;23976712]Meni je 3.T i opet probada, ali najviše me probadalo s 2.T, a opet sve je bilo OK.

Kad planiraš pregled? nemoj, molim te, otić prerano pa ćeš se isprepadat kao one žene na temo nema otkucaja srca ... Idi sa 6-7tj kad se sve vidi, naravno ako nema nikakvog iscjetka. Pozz...[/QU

Naručila me za 23. taman će biti 6 tjedana... baš me strah da mi nešto ne kaže.... sva sam u panici :)

Laura-L
11.12.2009., 18:45
17 tjedana sam trudna

Ja sam u 18. ali i mene još probada i osjetim jaku oštru bol kad kihnem kao i Prevrtljiva, ali mislim da to ne bi trebalo bit ništa strašno, ipak se svi organi pomjeraju. Mene je u 2. T više bolio stomak nego u 1., ali bilo je sve u redu.
Nadam se da će svima vama, a i meni i ovaj put biti sve ok.

Laura-L
11.12.2009., 18:52
Naručila me za 23. taman će biti 6 tjedana... baš me strah da mi nešto ne kaže.... sva sam u panici :)

To je nama ženama u krvi da paničarimo, ja isto pred svaki pregled sva se uspaničarim i ne znam gdje sam, nego govorim ti da ne ideš jer se prije ne vidi, pa te gin naruči za npr 2. tjedna i onda čekaš ta dva tj. sva u panici. Kažu da je najbolje da prvi pregled bude 45 dana od izostanka M, a to je taman oko 6tj.

Dajci
12.12.2009., 10:03
........Kažu da je najbolje da prvi pregled bude 45 dana od izostanka M, a to je taman oko 6tj.

Kako si to uspjela izračunat?...trudnoća se računa od prvog dana zadnje M, prema tome 45 dana od izostanka nije 6-ti nego 10-11 tjedan trudnoće.

Ali slažem se s ostalim curama oko kasnijeg pregleda. Ja sam na prvom pregledu bila 6+4, točkica je bila 3mm velika i vidjelo se srce. Kako sam ja shvatila gin. taj pregled je bio samo da mi potvrdi trudnoću, a tek za 3 tjedna me naručila ponovo i dala mi sve uputnice za pretrage koje se rade na početku trudnoće...

Samo bez panike, mislim da svaka od nas drugačije proživljava trudnoću, a normalno je da se tijelo mjenja i da to osjetimo...ne kaže se uzalud "drugo stanje"!

Azriela
12.12.2009., 10:23
Ovi probadajući bolovi, istina mogu biti od širenja...
Ali isto tako bolovi "preko jajnika" mogu biti povezani s mokraćnim kanalima. Od sredine leđa preko struka, kukova i jajnika spuštaju se mokraćni kanali, a znamo da su njihove upale učestala pojava u trudnoći.

Napravite nalaz urinokulture, a preventivno se natačite tekućinom, bitno je ispiranje, tako se bakterije ne stignu primiti za stijenke kanala niti namnožiti dovoljno za upalu.

mirjana22
12.12.2009., 14:49
Mene je maloprije opet naglo prerezalo dolje,ispod trbuha..bol koju nemogu opisat..sinoć kad sam kihnula bol u jajnicima..užas..od čega,pomozite

inoxica
12.12.2009., 14:54
Mirjana,kad kišeš,normalno je da te zaboli...ja sam trudna 28 tjedana i boli me kad kihnem...ali ako vas boli nešto u trbuhu,nemojte slušati forum,kad idete kod doktora na pregled,recite mu ako vas nešto boli, oni su ipak stručniji od nas...ja mom giniću kažem za svaku bol u trbuhu i sva sreća,sve je u redu, radi širenja maternice mi je :)

Ako vas baš jako,jako boli,odite na hitnu ili kod ginića isti dan,nemojte čekati ili slušati nekog drugog...nadam se da neće nitko morati ići na hitnu,ali opet...bolje da se ode pa bude mir nego da si tjednima do pregleda razmišljate svakake stvari...

mirjana22
12.12.2009., 16:05
stvar je u tome što mene do prije par dana nije boljelo ama baš ništa,normalno da ću na sljedećem pregledu reći ginekologici o ćem je rijeć..hvala

dorina1986
12.12.2009., 18:57
ej,mene također svako malo boli..neznam jos koji mi je tjedan,nisam bila jos kod gin,al po mojoj procjeni oko 5-6 tj. jel mi moze netko pomoc-imam velikih problema u vezi stolice.stalno mi je slabo,pa zato stalno jedem,jer tek kad se najedem ko slon,tad mi prestaje mucnina i sve 5.ali to mi stvara drugi problem-osjecam se napuhnuto,nikako ne mogu na wc...užas... help....:(

pcelicakarla
12.12.2009., 20:14
ej,mene također svako malo boli..neznam jos koji mi je tjedan,nisam bila jos kod gin,al po mojoj procjeni oko 5-6 tj. jel mi moze netko pomoc-imam velikih problema u vezi stolice.stalno mi je slabo,pa zato stalno jedem,jer tek kad se najedem ko slon,tad mi prestaje mucnina i sve 5.ali to mi stvara drugi problem-osjecam se napuhnuto,nikako ne mogu na wc...užas... help....:(

probaj malo-pomalo nešto jest, pazi da to bude hrana koja ne zatvara (zaboravi čokoladu, banane...), probaj popit donat mg

alejandra
12.12.2009., 21:13
U početku sam i ja imala problem sa stolicom, ali otkako sam našla savjet na forumu, pijem svaku večer prije spavanja čašu toplog mlijeka s kakaom i svaki dan imam stolicu.

Laura-L
14.12.2009., 08:03
Kako si to uspjela izračunat?...trudnoća se računa od prvog dana zadnje M, prema tome 45 dana od izostanka nije 6-ti nego 10-11 tjedan trudnoće.

Ali slažem se s ostalim curama oko kasnijeg pregleda. Ja sam na prvom pregledu bila 6+4, točkica je bila 3mm velika i vidjelo se srce. Kako sam ja shvatila gin. taj pregled je bio samo da mi potvrdi trudnoću, a tek za 3 tjedna me naručila ponovo i dala mi sve uputnice za pretrage koje se rade na početku trudnoće...

Samo bez panike, mislim da svaka od nas drugačije proživljava trudnoću, a normalno je da se tijelo mjenja i da to osjetimo...ne kaže se uzalud "drugo stanje"!

Sorry, tek sam skužila da sam napisala izostanka, a ne 1. dana ZM. Ali tako je kad si u žurbi...

Dajci
14.12.2009., 11:29
Nije bed, ispravak je bio dobronamjeran - da ne pomutimo nove trudnjače...

prevrtljiva
14.12.2009., 12:03
To je normalno grče ti se jajnici. Meni isto zna od kihanja ili naglog okreta jako zaboljeti u desnom dijelu... Ali sve koje sam pitala kažu da je to normalno! Događaju se promjene dole i bilo bi čudno da nema nikakvih reakcija.. ja sam 4 mj trudna pa me zna tako boljeti kao da trebam dobiti, a o jajnicima da ne pričam... Isto se jako bojim, ali uvijek je na kraju sve uredu!

Hvala draga. I ja mislim da nije ništa, ali opet nije mi svejedno kad zaboli.
Osmjeh na lice i pozitivno razmišljanje čuda rade. Evo ja san danas tako super raspoložena (iako je vrime katastrofa) okitila san bor na poslu, slušan božićne pisme i uživan. Nema briga i nepotrebnih problema samo uživan u svojoj trudnoći.:top: ma divota:)

mia
21.12.2009., 14:56
Bok svima, ja sam nova u 13 tj trudnoće, vidim da svi pisu dasu bolovi u zdjelici normalni, ali ...dali je ikoga to bolilo preko nekoliko dana, mene vec 4 dana i noci ubijaju bolovi, ne mogu stajati, hodati, spavati po cijele noci, pila Spasmex Normabel nista ne pomaze...nikad me nesto tako nije bolilo..
Bila u subotu na hitnoj, gledala me dezurna dr, mlada poporilicno nesigurno je djelovala i veli da je to od rastezanja, ali da to tako boli...nikada nisam osjecala takve bolove i ne prolaze ni sa cim?dali je ikoga to toliko bolilo.POmoc!!!!!!!!!

lutkish
21.12.2009., 15:19
ah ti bolovi...evo me u trecoj trudnoci i opet se zacudim kad me nesto zicne, uglavnom ti bolovi koji vas presijeku u donjem dijelu trbuha kad kihnete su obli trbusni ligamenti koji se rastezu kako maternica raste (tako meni moj gin rekao) isto tako boli ako napravite neki nagli pokret, uglavnom misici koji se rastezu kako beba raste. Eh sad, sto je mene mucilo prije neki dan je konstipacija....majko mila mislila sam da cu roditi...takva je to bol bila. usla sam u 20-i tjedan trudnoce, cijeli dan me ledja bolila, pokusala icu u wc nekoliko puta neuspijesno, navece kad sam legla u krevet pocela osjecati bolove i pritisak...pa et da nisam znala od cega je pomislila bi da je prijevremeni porod...ozbiljno muz me moro masirat, pravio mi caj i dao mi pojesti 2 probiotic jogurta, eh kad je sve to pocelo tjerati vani da izvinete znam da je previse informacije mislila sam da cu i dijete istiskat vani, groznica me uhvatila i glava pocela bolit od napona....bas kao trudovi...uffff ne ponovilo se:eek:

Sad mi muz neda da previse jedem hehehe reko aaa neces me vise tako isprepadat :cerek:

annaaa
21.12.2009., 18:45
Bok svima, ja sam nova u 13 tj trudnoće, vidim da svi pisu dasu bolovi u zdjelici normalni, ali ...dali je ikoga to bolilo preko nekoliko dana, mene vec 4 dana i noci ubijaju bolovi, ne mogu stajati, hodati, spavati po cijele noci, pila Spasmex Normabel nista ne pomaze...nikad me nesto tako nije bolilo..
Bila u subotu na hitnoj, gledala me dezurna dr, mlada poporilicno nesigurno je djelovala i veli da je to od rastezanja, ali da to tako boli...nikada nisam osjecala takve bolove i ne prolaze ni sa cim?dali je ikoga to toliko bolilo.POmoc!!!!!!!!!

pa najbolje da nazoveš svog ginekologa i pitaš ga.
ja sam imala tupu konstantnu bol, koja je bila više dosadna nego jaka. bolilo me nekih 2 tjedna. i to skroz na početku, u 6,7 tjednu trudnoće.

i baš se svima pohvalim kako mi je postala divna trudnoća nakon 12-og tjedna, i sad već 2 dana neki bolovi :rolleyes: i sad me baš propada na jednoj strani, nemam pojma kaj je sad to.

mia
22.12.2009., 12:26
Doktori na hitnoj , jednoj od uglednih Zagreb.klinika kazu to je sve ok, a moja ginićka, ...početni trudovi, strogo mirovanje hrpa Normabela..ipak znaci nije normalno, ako se ne smiri, opet na hitnu, samo kaj po adresi stanovanja spadam upravo u tu krasnu bolnicu gdje nažalost dezuruju mladi doktori bez puno iskustva.....pa ne znam kaj ce mi oni špomoci....

mala_plava_zg
05.01.2010., 13:31
Evo da se i ja pridružim ovoj temi.
Jučer sam imala jako naporan dan. Išla na pregled kod ginekologa kad ono auto neće upaliti - akumulator. Tako da sam išla na bus pa dio pješice... Mogu slobodno reći bila sam toplo obučena ali mi je bilo hladno za umrijet. Dođem kod ginekologa a ovaj me ne može pregledati jer neki uređaj se pokvario i majstori popravljaju kvar i naručuje me za četvrtak. Opet pješice, pa na bus i konačno kod kuće...u toplom... Plače mi se od jada jer ništa nisam obavila a smrzla se i bilo mi je malo naporno hodati.

I onda navečer jaki bolovi u području donjeg dijela trbuha i desnog jajnika. Mislila sam da ću se poroditi doma koliko me boljelo. A onda ono najgore - beba niti da se pomakne, ma niti da lupi onako jako. Moj dragi i ja u panici. Zvali hitnu (auto i dalje neće upaliti), pregledali me i dali mi Normabel uz preporuku da se hitno javim svom ginekologu jer izgleda da sam se "nahladila" i možda je upala jajnika. Ajmeeee.
U pola tri ujutro osjetim lupanje bebe i konačno odahnem jer sam pomišljala na najgore...jer nikad ali nikad me ne lupa u noći, pogotovo oko 3 ujutro.

Ono što sam htjela reći: trudnice moje pazite se, oblačite se toplo tj. nemojte si priuštiti "zabavu" dugog izlaganja hladnoći i još nakon svega toga moguću upalu jajnika (vidjet ćemo što će ginekolog reći u četvrtak). Mirujte koliko možete jer nekad tim strašnim bolovima u stomaku budemo glavni uzrok mi same a da toga nismo svjesne. Da, sve nam se širi, rasteže, bebač traži mjesta ali nikad se ne zna, zato i treba na svaku bol reagirati, obavijestiti doktora.

Samo sam se htjela malo izjadati... Jer ja sam bila uzrok bolova u stomaku...više nikad!

Pusa svima....

maarinaa
13.01.2010., 14:46
Trudna sam 25 + 1 i vec nekoliko dana imam jake bolove u stomaku kao nakon napornog vjezbanja, znaci kao upala misica a najjaci su kada hodam... jucer sam bila kod mog gina i on kaze da je to normalno u trudnoci pregledao me od A do Z i kaze da je sve ok i da svaka zena prolazi kroz to jer se maternica siri(neke imaju jace a neke slabije bolove) ali ipak me muci... dali se nekomu nesto slicno dogadjalo??? I ako jeste, kada ce prestati???

luna_lana
13.01.2010., 14:52
Meni je tajalo do nekih 6 mjeseci.
Poznat mi je taj osjećaj, zaista jako boli i baš je neugodno.
Meni je isto dr bila objasnila da se zdjelica širi tj ligamenti i mišići se rastežu pa to boli.
Znam da sam bila pitala koliki intenzitet te boli je normalan, kaže da se ne moram zabrinjavati sve dok se nebi uz to pojavilo nekakvo krvarenje. (naravno ako je na pregledu sve bilo ok, a bilo je)
Ja bi bila legla kad me je bolilo, neznam mislim da je ipak dobro mirovati za svaki slučaj

abattoir
13.01.2010., 21:10
ja sad imam bolove i kaže mi da je možda upala mjehura, a čula sam da kad imaš e.colli da baš boli za vrijeme kretanja ali to je neprovjerena info tako da :ne zna: ako ti je liječnik od povjerenja onda njemu vjeruj :top:

stella bella
13.01.2010., 22:18
...ja sam također imala takve bolove...nešto slično kao kad te slezena boli tokom trčanja, ali da je u stomaku :lol: ...to ti je normalno, ne brini...i ne mora biti neka bakterija, jer su meni uzeli sve moguće briseve i to 2x...sve čisto :mig:
I sad pred kraj, 35.tj. bol se javila ponovo, ali na drugačiji način, malo više steže...e to su već kontrakcije :eek: nećuuuuu...još mi rano!!!!

sofijica
13.01.2010., 23:28
...ja sam također imala takve bolove...nešto slično kao kad te slezena boli tokom trčanja, ali da je u stomaku :lol: ...to ti je normalno, ne brini...i ne mora biti neka bakterija, jer su meni uzeli sve moguće briseve i to 2x...sve čisto :mig:
I sad pred kraj, 35.tj. bol se javila ponovo, ali na drugačiji način, malo više steže...e to su već kontrakcije :eek: nećuuuuu...još mi rano!!!!

Baš sam razmišljala kako opisati tu bol i točno je tako kako si napisala! Mi smo 22+5 i jučer me baš tako strašno bolio trbuh. Ali bol je koncentrirana nekako naprijed, kao da sam se preforsirala šetanjem (a šetala sam čitavih 20 minuta :lol: ) Sad mi je lakše kad vidim da nisam jedina tj. valjda je to još jedno od uobičajenih trudničkih iznenađenja :)

ivana 0112
18.01.2010., 18:47
evo ja isto osječala takve bolove (20. tj) čak sam i puno mokrila pa sam sumnjala na upalu mjehura,ali bolovi su bili baš neugodni... kad bi hodala,sagnula se ili nešto digla!!! gin. mi je također rekla da je to normalno jer se maternica širi i beba se namješta ,čak se i našalila da ću vidjet šta je bol kad ce mi izlazit lava od 10 cm... hahaha!!!

Noise
07.04.2010., 12:16
imadem jedan problem, a to su bolovi u donjem dijelu trbuha. Kao menstrualni ali ful jači. E, rasturaju me totalno i neznam kaj da napravim. Počelo je prije tjedan dana, u srijedu i četvrtak, bolilo za popizdit, pa prestalo i danas opet me hvata. E, to nije normalno, nikada me nije tak bolilo. Jel to može biti rastezanje maternice? ako je, to je neko opako rastezanje. Popila sam neofen, znam da ga bas nesmijem, al jedino mi on pomaže (lekadola bi morala popit bar dva-tri, tak da mi dođe na isto). Jel netko imao tako jake bolove? Gin mi danas radio do pol 1 (?) tak da nemrem nazvat i pitat. Sutra idem na kontrolu pa ću tada pitati, al do tada, bilo bi utješno čuti slične priče, ako ih ima... Sad mi je 17+2 tjedan.

lunica26
07.04.2010., 12:28
imadem jedan problem, a to su bolovi u donjem dijelu trbuha. Kao menstrualni ali ful jači. E, rasturaju me totalno i neznam kaj da napravim. Počelo je prije tjedan dana, u srijedu i četvrtak, bolilo za popizdit, pa prestalo i danas opet me hvata. E, to nije normalno, nikada me nije tak bolilo. Jel to može biti rastezanje maternice? ako je, to je neko opako rastezanje. Popila sam neofen, znam da ga bas nesmijem, al jedino mi on pomaže (lekadola bi morala popit bar dva-tri, tak da mi dođe na isto). Jel netko imao tako jake bolove? Gin mi danas radio do pol 1 (?) tak da nemrem nazvat i pitat. Sutra idem na kontrolu pa ću tada pitati, al do tada, bilo bi utješno čuti slične priče, ako ih ima... Sad mi je 17+2 tjedan.

A ja sam ti ih imala u kombinaciji sa kontrakcijama..i bolovima u leđima...mmmm....
Počelo nakon 20.-og tjedna...
Moguće da je od širenja maternice,ali obavezno sutra kod ginića,i nemoj nikakave tablete uzimat na svoju ruku...Ne znam dal si radila briseve,i urinokulturu,ali ako nisi moja topla preporuka..

Probaj mirovati...trebalo bi proći...

Noise
07.04.2010., 12:35
a brisevi, imam gljivice, riješila to sa canesten vaginaletama, iako sam danas opet vidla iscjedak, UK sterilno, inače je sve ok, doduše pred dva tjedna bila na hitnoj zbog bolova u donjem desnom dijelu, sumnjali na slijepo crijevo i bubrege, na kraju sve ok, bila na dva UZV-a (u petrovoj na hitnoj i u KB Dubrava, UZV abdomena), sve u redu, bejba je ok, razvija se normalno. Čitala sam okola za to rastezanje i mogla bi se smiriti da jeto normalno, al malo mi je prerano pa se zato brinem. A ništ, sutra ćemo sve saznati.

lunica26
07.04.2010., 12:42
a brisevi, imam gljivice, riješila to sa canesten vaginaletama, iako sam danas opet vidla iscjedak, UK sterilno, inače je sve ok, doduše pred dva tjedna bila na hitnoj zbog bolova u donjem desnom dijelu, sumnjali na slijepo crijevo i bubrege, na kraju sve ok, bila na dva UZV-a (u petrovoj na hitnoj i u KB Dubrava, UZV abdomena), sve u redu, bejba je ok, razvija se normalno. Čitala sam okola za to rastezanje i mogla bi se smiriti da jeto normalno, al malo mi je prerano pa se zato brinem. A ništ, sutra ćemo sve saznati.

Malo prelistaj ovu temu,svakakve bolove su stvarno cure imale.Meni je to bilo koma,i stvarno me bilo strah,ali probaj se smiriti do sutra.Bit će to sve ok:top:

Noise
07.04.2010., 12:56
eto upravo završila sa čitanjem teme, da sam ju uspjela locirati i prije, nebi postala :) al eto, malo sam se smirila, jedva čekam sutra, al me najviše frka jer je moj gin kreten pa čist sumnjam da ću dobit neki suvisli odgovor od njega osim "to je normalno"... al ak će me nastavit boliti, spremit ću se navečer na hitnu u Petrovu... nije meni bed za bolove, neg za jačinu istih. to je jedino kaj me brine... al eto, hvala na podršci, i tema mi je pomogla. :)

Amric
07.04.2010., 13:33
Jedva čekam večeras pregled,jer me danas čitav dan boli kao menstrualni bolovi,i da znam da je moguće da se maternica širi i ostalo,ali mene je straaaaaaaaaaah :horor:

ivana3101
07.04.2010., 13:34
Jedva čekam večeras pregled,jer me danas čitav dan boli kao menstrualni bolovi,i da znam da je moguće da se maternica širi i ostalo,ali mene je straaaaaaaaaaah :horor:

ma ne brini opusti se tj.probaj se opustit da nevečer možeš uživat na pregledu gledajući malo čudo koje raste u tebi!!!:cerek::cerek::cerek:

Lepa26
07.04.2010., 13:35

:kiss: :kiss: :grli: :grli:
sve će biti ok!!!!

Amric
07.04.2010., 13:36
Hvala vam cure,najgore mi je to što sam na poslu,prikovana za stolicu,da sam bar kući....:(

lunalu
07.04.2010., 13:39

Hvala vam cure,najgore mi je to što sam na poslu,prikovana za stolicu,da sam bar kući....:(

Draga Amric, bit ce sve ok :kiss: I ja jedva ceam na ponovni pregled u petak da vidim je li sve ok..Meni su se ti bolovi danas malo smirili, ali stalno sam ih osjecala:(

MAX-factor
07.04.2010., 13:41
amric i lunalu pocnite piti magnezij, to vam opusta misice i manje cete osjecat bolove i rastezanja :grli:

svesami
07.04.2010., 13:44
cure evo i mene tu..gazim 8.tj.kontrolu imam za tjedan dana,prvu i luda sam ko puška!stalno osjećam pritisak u donjem dijelu trbuha,pijem šumeći mg da me malo opusti,mislim da ću do srijede ispaliti na živce.već zabrijavam svakakve piz.... u glavi..a nebih riječ rekla niti bi me čudilo da mi je prva trudnoća.treća!i svaki put iste paranoje i svaki put kao da je prvi..

lunalu
07.04.2010., 13:48
amric i lunalu pocnite piti magnezij, to vam opusta misice i manje cete osjecat bolove i rastezanja :grli:

Hvala na info Maksic :grli: Ja imam tablete Mg- Cal- ZN, Moze to?

MAX-factor
07.04.2010., 13:49
Hvala na info Maksic :grli: Ja imam tablete Mg- Cal- ZN, Moze to?

pa ne znam,nisam sigurna :ne zna:
ja pijem prenatal care i uz to sumeci magnezij od dietpharma 300 mg (3-4 puta na dan), ali tebi ce biti dovoljno 1 ili 2 puta :top:

Amric
07.04.2010., 14:02
cure evo i mene tu..gazim 8.tj.kontrolu imam za tjedan dana,prvu i luda sam ko puška!stalno osjećam pritisak u donjem dijelu trbuha,pijem šumeći mg da me malo opusti,mislim da ću do srijede ispaliti na živce.već zabrijavam svakakve piz.... u glavi..a nebih riječ rekla niti bi me čudilo da mi je prva trudnoća.treća!i svaki put iste paranoje i svaki put kao da je prvi..

Ja sam se danas nešto nasikirala,i evo od tada bol ne prestaje:(,kao prava menstruacija,čak "dole" osjećam i one mjehuriće,strašno...:(

BoniZG
07.04.2010., 14:29

to t normalnooooooo....ja sam se oko toga prestala sekirati tek u 18 tj.....dakle prije tjedan dana...:cerek: ...dok ne krvris nema razloga za paniku

BoniZG
07.04.2010., 14:30
Ja sam se danas nešto nasikirala,i evo od tada bol ne prestaje:(,kao prava menstruacija,čak "dole" osjećam i one mjehuriće,strašno...:(

drmni 2 mg apaurina , bu proslo

Amric
07.04.2010., 14:36
drmni 2 mg apaurina , bu proslo

:lol:
Čim dođem kući:mig:

BoniZG
07.04.2010., 14:41
Čim dođem kući:mig:

mah i ja sam se nasekirala neki dan oko gluposti....toliko da sam zvala doktora a on poslao na ctg i nije bilo nis....rekao mi je da u buduce se smirim popijem apaurin , dva ...legnem i odspavam....i da trudnoca nije vrijeme za sekiranje

Amric
07.04.2010., 14:43
mah i ja sam se nasekirala neki dan oko gluposti....toliko da sam zvala doktora a on poslao na ctg i nije bilo nis....rekao mi je da u buduce se smirim popijem apaurin , dva ...legnem i odspavam....i da trudnoca nije vrijeme za sekiranje

Sve ja to znam,možda bi mi bilo i lakše da nisam dvije godine vodila grčevitu borbu za tu bebu,a možda i ne bi...:ne zna:
Ali da sam paranoična,jesam...šta da radim!

twisted.x.siste
07.04.2010., 14:47
ja imam isti problem.
jučer sam osim toga završila na hitnoj na zaraznoj zbog povraćannja i proljeva.
htjeli su me ostaviti tako da me rehidriraju ali nisam se dala. rekla sam da mi je ljepše doma u krevetu. pijem čaj, rehidromiks itd. barem više ne povraćam.

ali danas imam bolove, slične menstrualnima.
naravno da sam u panci ali sam toliko slaba da nisam u stanju otić do doktora ponovo.:ne zna:

Amric
07.04.2010., 14:48
ja imam isti problem.
jučer sam osim toga završila na hitnoj na zaraznoj zbog povraćannja i proljeva.
htjeli su me ostaviti tako da me rehidriraju ali nisam se dala. rekla sam da mi je ljepše doma u krevetu. pijem čaj, rehidromiks itd. barem više ne povraćam.

ali danas imam bolove, slične menstrualnima.
naravno da sam u panci ali sam toliko slaba da nisam u stanju otić do doktora ponovo.:ne zna:

:grli:
Pa šta je ovo,tako mi je žao mačak...
Drži se i odmaraj...

twisted.x.siste
07.04.2010., 14:52
hvala ti draga.
reko mi je dr da stavljam utrogestane, a još jučer sam trebala ići vaditi kontrolnu betu. ali ne mogu. jedva hodam po kući.
jučer sam bila mrtvo tijelo, svekar me na hitnu vozio.
danas mi je bolje ali se vučem ko crkotina. svaki korak me love grčevi u listovima.
katastrofa.
sutra nekako moram otklimat do laboratorija izvaditi betu.

BoniZG
07.04.2010., 14:52
Sve ja to znam,možda bi mi bilo i lakše da nisam dvije godine vodila grčevitu borbu za tu bebu,a možda i ne bi...:ne zna:
Ali da sam paranoična,jesam...šta da radim!

ma i ja sam...siroti doktor mi je na brzom biranju...sam cekam da promjeni lokaciju bolnice :cerek:

mia
07.04.2010., 14:55
I ja sam u ranoj trudnoci imala bolove, pisala sam ranije o tome, uz Mg , normabel i Duphaston ( progesteron) sve se hvala bogu smirilo,i naravno ležanje na lijevom boku, hod samo do WC i nazad....zato zaboravi posao, legni i probaj se opustiti znam da je uz te grozne bolove jos i strah najgori..nemoj piti nikakve Neofene, a ni lekadol ako ne pomaze, Magnezij i Apaurin, Normabel cak i do 3x2 mg na dan....Meni se javljaju i dana danas u 28 tj, samo vise ne toliko jaki, i vise me toliko ne plaše...Početak je najgori, vele da se do 16 ili 20 tj to malo smiri , nakon sto bebac zauzme svpj polozaj i maternica se malo podigne....

Amric
08.04.2010., 07:22
Juće sam bila na pregledu doktor kaže sve ok,ali mene bolovi opet muče,malo prije me opet počeo boliti trbuh kao da imam menstruaciju...ma sve bi bilo dobro da sam kod kuće,ovaj posao me ubi u pojam i ova fol fotelja...:rolleyes:

mikamika
08.04.2010., 07:36
Juće sam bila na pregledu doktor kaže sve ok,ali mene bolovi opet muče,malo prije me opet počeo boliti trbuh kao da imam menstruaciju...ma sve bi bilo dobro da sam kod kuće,ovaj posao me ubi u pojam i ova fol fotelja...:rolleyes:

draga, probaj otići na bolovanje, bar sad u početku

inače, meni je nekoliko doktora reklo da su ti bolovi normalni, širi se maternica i tijelo se priprema za trudnoću pa se organi počnu pomicati
oko 12. tjedna prođe

Amric
08.04.2010., 07:45
draga, probaj otići na bolovanje, bar sad u početku

inače, meni je nekoliko doktora reklo da su ti bolovi normalni, širi se maternica i tijelo se priprema za trudnoću pa se organi počnu pomicati
oko 12. tjedna prođe

Nije spomenuo juće bolovanje kad sam mu rekla za bolove,očigledno ne da:(
Prihvatila sam da je normalno,jer sam vidjela da je s bebom sve ok,ali da boli,boli...kao prava menstruacija:rolleyes:

mikamika
08.04.2010., 07:50
Nije spomenuo juće bolovanje kad sam mu rekla za bolove,očigledno ne da:(
Prihvatila sam da je normalno,jer sam vidjela da je s bebom sve ok,ali da boli,boli...kao prava menstruacija:rolleyes:

da, ni meni nije dao, nažalost zbog 10-te stvari sam završila na mirovanju, nije imalo veze s bolovima

ako možeš koristiti godišnji, neko drugo bolovanje, idi do 12.tjedna

Amric
08.04.2010., 07:55
da, ni meni nije dao, nažalost zbog 10-te stvari sam završila na mirovanju, nije imalo veze s bolovima

ako možeš koristiti godišnji, neko drugo bolovanje, idi do 12.tjedna

Imam godišnji,ali novi za ovu godinu...već me nije bilo 20 dana,bila sam na Tajlandu,tek sam se vratila na posao,ko će mi dati odmor:lol:

mikamika
08.04.2010., 08:05
Imam godišnji,ali novi za ovu godinu...već me nije bilo 20 dana,bila sam na Tajlandu,tek sam se vratila na posao,ko će mi dati odmor:lol:

a čuj, treba se odmoriti od odmora :mig::rofl::lol:

Amric
08.04.2010., 08:20
a čuj, treba se odmoriti od odmora :mig::rofl::lol:

Ko pravi crnogorci:lol:

marinella
08.04.2010., 08:34

to ti je draga normalno znam da se teško opustit koji sam ja paničar čak sam ga jednom radi takvih i jačih bolova zvala nedjeljom pa me primio jadnik. doduše nije mi ga bilo prveć žao zaradio je moju dnevnicu dok mu je žena postavila ručak :rofl:

Amric
08.04.2010., 09:00
to ti je draga normalno znam da se teško opustit koji sam ja paničar čak sam ga jednom radi takvih i jačih bolova zvala nedjeljom pa me primio jadnik. doduše nije mi ga bilo prveć žao zaradio je moju dnevnicu dok mu je žena postavila ručak :rofl:

Ja juće njemu pričam o bolovima,on gleda kroz mene i mumnja sve je to uredu,dok nema krvarenja,hajd rekoh dobro,hvala!

svesami
08.04.2010., 11:56
a jesu i ti doktori munje,umjesto da te utješi on mumlja i prelazi preko toga..
ja pojma nemam šta će mi reći sljedeći tjedan,radim do pol.6.mj. pa su praznici,valjda ću izdržati toliko.
nosim svoju mlađu pa imam paranoje,a dere se ko koza kad je spustim, tješim se da se priroda pobrinula za sve..
jutros me baš šerafilo i sinoć.kad legnem i odmorim se bude lakše.a jš da prostite i zatvor imam!:rolleyes: pa neznam šta me više pritišće dolje!
ajoj Amrić ti si bar točkicu vidjela,ja ću svoju tek za 6 dana. znatiželjna i prestrašena i svašta nešta..

Amric
08.04.2010., 12:10
ajoj Amrić ti si bar točkicu vidjela,ja ću svoju tek za 6 dana. znatiželjna i prestrašena i svašta nešta..

Već dva puta sam je vidjela:cerek:
Čuvaj se,odmaraj koliko možeš i sretno na prvom pregledu:rofl:

ZARA1402
08.04.2010., 18:03
Ma to vam je sve normalno dok nema krvarenja! Ja sam u 28. tjednu pa me i dan danas još boli ko za menstruaciju, a i cijeli drob kako se širi! Ja sam do 18og tjedna paničarila, svako malo išla na wc i proučavala iscjedak:bonk:

Maslina
08.04.2010., 19:29
Aj, utješile ste me.
Naravno, i mene štreca.
Sada sam u 13 tjednu s blizancima. Mislim da su počeli rasti divljački :D.
Jučer sam bila na UZ pregledu i sve je bilo o.k.
Bol je zapravo počela nakon što me doktorica dobro izmrcvarila onim štapom tražeći dobar položaj za br. 2. (mjerila je nuha nabore).

Tihi-vz
09.04.2010., 07:43
mene jučer odjednom uhvatili neki bolovi, ali mi se čini da nemaju veze s trudnoćom... i to me boli nekak malo više na desnoj strani dolje; tolko me boljelo da mi se povraćalo. otišla sam leć u 9, i nikako da zaspim do pola 2, a i nakon toga sam se budila svako malo. danas ujutro još boli, ali ne tako strašno ko prije. bojim se kihnut, bojim se rastegnut....

i sad sam u nedoumici dal da idem dr. opće prakse, gin. ili na hitnu.... (ionak bu sve moralo pričekat do popodne, jer mm radi i nemam prevoz, a socijalno i hitna udaljeni svaki na drugom dijelu grada)

Amric
09.04.2010., 07:45
Tiki,evo mene su svi ubjedili da to nije strašno,sve dok nema krvarenja...i cure i ginekolog,svi su isto rekli...ja se samo nadam da će uskoro proći:mig:

Tihi-vz
09.04.2010., 10:16
ma znam ja to, ali u početku T me boljelo ono, znala sam da je u pitanju rastezanje maternice, i to je bilo na mahove.
a ova bol ne staje. od jučer navečer. jedino se nešto malo smanjila.

što ja smijem uzet od tableta za opuštanje mišića? ili protiv bolova (u ovom slučaju)

mladenka:))
09.04.2010., 10:17
ma znam ja to, ali u početku T me boljelo ono, znala sam da je u pitanju rastezanje maternice, i to je bilo na mahove.

što ja smijem uzet od tableta za opuštanje mišića? ili protiv bolova (u ovom slučaju)

magnezij svaki dan....

mia
09.04.2010., 10:21

uzmi Spasmex ili Normabel....

Tihi-vz
09.04.2010., 13:58
piše na spasmexu, uzeti jednu ili dvije tablete, ali isto tak, da se ne uzima u trudnoći...pa sad, hmmm....
jedna tableta ima 5 mg, a i to mi se čini previše... kolko uzeti?

Tihi-vz
12.04.2010., 19:22
tiki je u bolnici,piše njm. imala je neku upalu al je prošlo. još je na promatranju javit će se kad se vrati. ona i beba su dobro i sve vas puno pozdravljaju.

pljucpljuc
12.04.2010., 20:45
Ja moram primjetit da me zadnjih dana trbuh ne baš da boli, ali osjećam jaku neugodu, kad pojedem veću količinu hrane...baš kao da više unutra nema mjesta i počne me rastezat i bolit ponajviše u području pupka, gdje se i najviše izboči...evo, večeras sam puno jela i sad me tako boli :(. Morat ću u buduće više pazit na količine i obrok jest u više navrata..

marinella
13.04.2010., 10:33
mene je juče i preključe baš bolilo u donjem djelu stomaka..bol je počela nakon stajanja na misi pa sam odlučila ubuduće ipak ranije da mogu sjest..bol j inače ona klasična prošla.

Amric
13.04.2010., 12:02
tiki je u bolnici,piše njm. imala je neku upalu al je prošlo. još je na promatranju javit će se kad se vrati. ona i beba su dobro i sve vas puno pozdravljaju.

Dobro je da su ona i bebica dobro:cerek:
Nadam se da će se uskoro javiti sa lijepim vijestima:cerek:

Ladovina
13.04.2010., 13:25
Jel se nekoj od vas dogodilo da vas cijela maternica zaboli prilikom orgazma (ne penetracije već baš orgazma)? Onako kao bolan grč... meni se to događa... Jel to normalno ili da oglasim alarm?

BoniZG
13.04.2010., 15:12
Ja moram primjetit da me zadnjih dana trbuh ne baš da boli, ali osjećam jaku neugodu, kad pojedem veću količinu hrane...baš kao da više unutra nema mjesta i počne me rastezat i bolit ponajviše u području pupka, gdje se i najviše izboči...evo, večeras sam puno jela i sad me tako boli :(. Morat ću u buduće više pazit na količine i obrok jest u više navrata..

tak je mene bolilo oko pupka......

pljucpljuc
13.04.2010., 19:25
tak je mene bolilo oko pupka......

Isto tako kad biš previše pojela? ...ja baš jedem jabuku i sad na pola počinjem osjećat kako me oko pupka rasteže i boli...ovo izgleda da je stvarno od hrane

Diana July
14.04.2010., 12:52
Jel se nekoj od vas dogodilo da vas cijela maternica zaboli prilikom orgazma (ne penetracije već baš orgazma)? Onako kao bolan grč... meni se to događa... Jel to normalno ili da oglasim alarm?

Meni se to dogodilo nekoliko puta, odustajem od toga dok ne rodim. Neobičan osjećaj samo paničarim bez veze. Ne znam kako je kod tebe ali kod mene to traje oko minutu pa se sve smiri. Mislim da je to normalno.

Osim toga ak prebrzo hodam, inače hodam kao puž, odmah nastupe bolovi u donjem dijelu.:rofl:

pljucpljuc
14.04.2010., 19:44
Mene trbuh već boli neovisno o hranjenju...sad sam bila u šetnji i tako me poleo bolit i rastezat da sam ostatk puta prohodala stiščući trbuh....stvarno ne znam šta me to boli :confused:

marta26
14.04.2010., 20:00
i mene boli al sve rjedje i rjedje, najvise kad dulje hodam il se naglo ustanem, bas me zna presjeci, a i jako rijetko se zna pojaviti mensturalni grc, jucer bila na kontroli i sve super, to je tak, sve se siri i maternica je opterecena, ja se cudim da me jos vise ne boli, ipak je to sad bujica promjena u tijelu

pljucpljuc
14.04.2010., 20:39
Aaa, užas, ovo stvarno jako boli...jedva sam robu stavila sušit i brzo dotrčala ravno u krevet, jer nisam mogla stajat koliko me bolilo...sad više ni ne rasteže nego probada :(

extreme
14.04.2010., 22:59
mene najviše boli jedna točka iznad trbuha- onak baš između cica, pa par centimetara niže...tamo gdje počinje onaj mekani dio ispod rebara..

danas me to prvi put steglo tijekom dana, i ajd, bilo je za preživit- al vrlo neugodno..

al, često me to uhvati tijekom noći- kad se npr prebacujem s jednog boka na drugi- onda imam feeling da mi je netko u to mjesto zabio vreli nož i još ga okreće.. :horor: :(

zna li netko od čega bi to moglo biti?????

pljucpljuc
15.04.2010., 07:10
mene najviše boli jedna točka iznad trbuha- onak baš između cica, pa par centimetara niže...tamo gdje počinje onaj mekani dio ispod rebara..

danas me to prvi put steglo tijekom dana, i ajd, bilo je za preživit- al vrlo neugodno..

al, često me to uhvati tijekom noći- kad se npr prebacujem s jednog boka na drugi- onda imam feeling da mi je netko u to mjesto zabio vreli nož i još ga okreće.. :horor: :(

hehe, napisala između cica, a ja si mislim: šta ju to u prsima boli...nije mi ni palo na pamet da svi drugi nemaju vel.1 kao ja :rofl:.

Tamo baš visoko na trbuhu, između rebrenih lukova, može biti bol u želucu...žgaravica ne mora peći, mene evo uvijek više boli nego što ja osjećam neko pečenje i boli baš tamo negdje...možda je to:ne zna:

twisted.x.siste
15.04.2010., 07:20

to ti je žličica takozvana, ulaz u želudac.

mogući gastritis.

extreme
15.04.2010., 08:04
to ti je žličica takozvana, ulaz u želudac.

mogući gastritis.

i.. kak da si pomognem kad me to ćopi...:confused::(

extreme
15.04.2010., 08:05
hehe, napisala između cica, a ja si mislim: šta ju to u prsima boli...nije mi ni palo na pamet da svi drugi nemaju vel.1 kao ja :rofl:.

ma imam i ja vel. 1, al svejedno to ponosno smatram cicama!:D:rofl:

pljucpljuc
15.04.2010., 08:13
i.. kak da si pomognem kad me to ćopi...:confused::(

ja si popijem tbl koje od prije imam, iako vidim da ovdje većina trudnica trpi žgaravice i slične bolove.. A šta imam, više ni ne znam, neke IPP mislim, ali njih se može samo na recept dobit...ali ovu gastal i slično možeš bez recepta dobit.

extreme
15.04.2010., 08:19
ja si popijem tbl koje od prije imam, iako vidim da ovdje većina trudnica trpi žgaravice i slične bolove.. A šta imam, više ni ne znam, neke IPP mislim, ali njih se može samo na recept dobit...ali ovu gastal i slično možeš bez recepta dobit.

problem je (ili sreća, ustvari) što mene to drži tek desetak minuta, a ova bol tijekom noći- traje nekoliko sekundi- dok se premještam s jednog boka na drugi...
ne stignem ni otić po tabletu, a kamoli da ona stigne djelovati...
al tih par sekundi boli stvarno pakleno!!:eek:

pljucpljuc
15.04.2010., 08:27
problem je (ili sreća, ustvari) što mene to drži tek desetak minuta, a ova bol tijekom noći- traje nekoliko sekundi- dok se premještam s jednog boka na drugi...
ne stignem ni otić po tabletu, a kamoli da ona stigne djelovati...
al tih par sekundi boli stvarno pakleno!!:eek:

a ne, onda to ne bi bio gastritis....ako boli kod okretanja možda se nešto unutra prignjecne pa zaboli.. Mene ti je moj gastritis znao držat cijeli dan dok ne bi tbl.popila.

marinella
15.04.2010., 08:41
mene boli s lijeve strane malo iznad pupka i to kad ležim na lijevom boku,traje to par tjedana ne znam ni ja šta je msilila sam pitat gin sljedeći put.stomak ne boli više u smislu menstr.grčeva više u smislu duge napetosti,uvjerila sam se da ne smijem dugo stajati jer tad boli ko vrag.e sad zanima me jel koju od vas bole leđa mene prije par dana počela i ne puštaju ja sam mislila da to kasnije dođe.

extreme
15.04.2010., 08:47
mene boli s lijeve strane malo iznad pupka i to kad ležim na lijevom boku,traje to par tjedana ne znam ni ja šta je msilila sam pitat gin sljedeći put.stomak ne boli više u smislu menstr.grčeva više u smislu duge napetosti,uvjerila sam se da ne smijem dugo stajati jer tad boli ko vrag.e sad zanima me jel koju od vas bole leđa mene prije par dana počela i ne puštaju ja sam mislila da to kasnije dođe.
mene leđa, (najviše križa) bole od prvog dana i ne prestaju...
zadnjih mjesec dana usred malo dužeg stajanja bole čitava leđa i to baš onak, opako...
baš mi treba da se izvalim i malo odmorim..
osjećam se ko neka stara baba...:flop:

Torma
15.04.2010., 08:58
Extreme, bol koju si ti opisala (kratka ostra, te ona dulja tokom dana kao da se nesto uklijestilo) na mjestu koje si opisala- moze biti samo jetra.

No stvarno nema mjesta za paniku, jetra je veliki organ koji se ponekad iziritira.

extreme
15.04.2010., 09:10
Extreme, bol koju si ti opisala (kratka ostra, te ona dulja tokom dana kao da se nesto uklijestilo) na mjestu koje si opisala- moze biti samo jetra.

No stvarno nema mjesta za paniku, jetra je veliki organ koji se ponekad iziritira.

zar je jetra tako visoko?:ne zna:
al doduše, sad je sve vjerovatno visoko jer je nagurano zbog maternice, jel? :misli:

Torma
15.04.2010., 09:14
Jetra je uvijek visoko. :)

http://swissknifev.files.wordpress.com/2009/01/liver-abdomen.jpg

extreme
15.04.2010., 09:16
vidi stvarno, :)
pojma nisam imala...

znači, nema potrebe da se zabrinjavam??

extreme
15.04.2010., 09:17
Jetra je uvijek visoko. :)

http://swissknifev.files.wordpress.com/2009/01/liver-abdomen.jpg

s tim da bih ja prema ovoj slici zaključila da mene boli točno na vrhu ove tamne "crte" koja prolazi kroz sredinu jetre?:ne zna:

Torma
15.04.2010., 09:30
To je jednjak, on u biti ne prolazi kroz sredinu jetre nego iza nje i prikljucuje se u zeludac.

Mene kad je boljelo tocno gdje ti opisujes dr mi je rekla da je moguce da se radi o zucnom mjehuru- na sto sam se ja kao biolog pobunila jer znam da se z.m. ne nalazi tamo no ona mi je objasnila da se bol projicira na to mjesto..

Po meni nemas razloga za brigu dok ta bol ne postane dulja i pocne se javljati vise puta tokom dana- ja sam kad se to desilo otisla na uzv i nije bilo nista. Prestalo samo od sebe. :)

extreme
15.04.2010., 09:33
To je jednjak, on u biti ne prolazi kroz sredinu jetre nego iza nje i prikljucuje se u zeludac.

Mene kad je boljelo tocno gdje ti opisujes dr mi je rekla da je moguce da se radi o zucnom mjehuru- na sto sam se ja kao biolog pobunila jer znam da se z.m. ne nalazi tamo no ona mi je objasnila da se bol projicira na to mjesto..

Po meni nemas razloga za brigu dok ta bol ne postane dulja i pocne se javljati vise puta tokom dana- ja sam kad se to desilo otisla na uzv i nije bilo nista. Prestalo samo od sebe. :)

super, hvala na objašnjenju! :top::)
za sad je bol kratka i ne tako česta- tako da si me ovim fino utješila!
tnx!

Ladovina
15.04.2010., 11:17
Meni se to dogodilo nekoliko puta, odustajem od toga dok ne rodim. Neobičan osjećaj samo paničarim bez veze. Ne znam kako je kod tebe ali kod mene to traje oko minutu pa se sve smiri. Mislim da je to normalno.

Osim toga ak prebrzo hodam, inače hodam kao puž, odmah nastupe bolovi u donjem dijelu.:rofl:

fijuuuu.... već mene bila počela panika. mislim da to nije čest simptom. ćak sam poslala pitanje na plivazdravlje, pa su i oni rekli da ne znaju zašto se to događa...
al triba ić dalje! evo, meni ti simptomi prošli :D

pljucpljuc
15.04.2010., 15:33
Ja sam išla danas u sepcijalizirani dućan i pitala za nekakve steznike ili nešto da mi trbuh pridržava, nakon što me ono jučer uhvatio bolit za vrijeme šetnje...i žena mi je pokazala nekakav kao pojas koji ide ispod trbuha i podiže ga, samo što se to nosi tek od 5mj, a i k tomu treba imat neki trbuh oko kojeg se to zakači, a ja trbuha imam tek kad se najedem ili napijem vode..ali mislim da bi to baš bilo ono što mi treba, jer me manje bolilo kad bi kontrahirala trbušne mišiće ili od dole trbuh pritisnula...pa ono, ako netko slučajno ima kakvu sugestiju

svesami
15.04.2010., 15:44
ma pusti trbuh nek se sam rasteže,nikakvi steznici..mora boliti,pa šta vi mislite curke moje kako se samo čreveka moraju posložiti i kako su sirota prignječena?normalno da svako toliko boli kad su ona non stop aktivna,pa zapne pa stisne..
da vas mallo nasmijem-ovu bol oko pupka sam si ja zamišljala da se beba ćopi ručicama za pupčanu i onda se vrti-a mene zato boli jer ona vuče!:rofl:
ja nekako zablesam samu sebe i mislim si-ma ne boli-jer pomislim na bol u pubičnoj kosti zadnjih mjeseci..ili kad beba drmne po mjehuru...:visi:
pokušavam vas utješiti a zapravo suosjećam potpuno svama..
trudnoća je zbilja drugo stanje...

BoniZG
15.04.2010., 15:51
Isto tako kad biš previše pojela? ...ja baš jedem jabuku i sad na pola počinjem osjećat kako me oko pupka rasteže i boli...ovo izgleda da je stvarno od hrane

mene je bolilo bzvz....kao da se rasteze pupak.....drago mi je da ti je danas OK

pljucpljuc
15.04.2010., 15:57
ma pusti trbuh nek se sam rasteže,nikakvi steznici..mora boliti,

ma lako za bol ako mogu ležat, nek se rasteže vikendom i poslije 18h...u ostalo vrijeme prihvaćam bilo kakvu pomoć

pljucpljuc
15.04.2010., 15:59
mene je bolilo bzvz....kao da se rasteze pupak.....drago mi je da ti je danas OK

čim se malo više leži već je lakše :)

Tihi-vz
15.04.2010., 16:00
hej curke....

nakon malo ležanja i bockanja s antibioticima, ja sam domeka....

sumnjalo se na uroinfekciju ili apendicitis, ali urinokultura je ispala sterilna, bili su mi samo povišeni CRP (56, a panika je iznad 100) i leukociti. bol je nakon dva dana prestala, a tek treći dan se dr. Dombaj (Varaždinsko rodilište) sjetila da me pošalje na UZV abdomena i na pipanje do kirurga. prva dva dana nje nije bilo, i nitko me nije htel ni poslušat kaj me boli, samo su svi čekali te famozne krvne nalaze koji na kraju nisu pokazali ama baš ništa. Ona je jedina pitala di me točno boli, i jedina nije radila klasični ginekološki pregled, nego je tiskala dijelove di me stvarno bolelo (ostali su sam nekaj tandrcali oko jajnika, a mene je bolilo na mjestu višem od jajnika). nakon svega, uzv nije pokazal ništa, kirurg nije ništ napipal, a i taj dan dok se sve to odvijalo je mene ionak već prestalo boleti.

ugl, Dombaj je rekla da je moguće da je bila samo neka iritacija slijepog crijeva, da se u trudnoći događa svašta, a zadržali su me preventivno do kraja antibiotika zato jer sam već dvaput izgubila bebu. ostale vizite su se svodile na : "jeste dobro? doviđenja." bez da bi uopće pričekali odgovor, a isto je bilo i s mojom cimericom (upala bubrega), nitko je nije poslušal kak spada, ni pregledal ni ništ. jedino nam se Dombaj posvetila. e sad... ja nju znam i od prije i nikad nije bila tolko ljubazna, nasmijana, komunikativna i spremna sve objasnit i odgovorit... ko zna kaj se dogodilo (a nosi titulu žene zmaj).

no, bilo-prošlo, sad smo domeka, ja sam dobro, bebić je dobro i ima rukice ko boksač! :)

pljucpljuc
15.04.2010., 16:10
tiki-vz baš mi je drago da ste dobro :)

pljucpljuc
23.04.2010., 16:42
Mene je opet bolio trbuh, isto kao i zadnji put i isto nakon što sam hodala u trenirci...ovaj put me počeo bolit već nakon par minuta hoda i jedva sam se vratila doma, morala sam se stiskat za trbuh da olakšam bol. A inače sam cijelo vrijeme u trapericama koje me stisnu lijepo dole u trbuhu i mogu i hodat i stajat satima bez bolova.
Nastavilo me bolit i danas dok sam hodala, ali sam malo stiskala trbuh i malo jače pritegnula remen i bol je bila manja...
Jedva čekam idući tjedan, tada smo u 5.om mjesecu T i mogu počet nosit onaj trudnički steznik/remen.

abattoir
23.04.2010., 19:08
cure jel vas boli u donjem dijelu trbuha jako? ja sam sad u 8.mjesecu T i donji dio trbuha me prilikom kretanja (i najlaganijeg, najsporijeg, brže ne mogu) me toliko boli da jedva hoda, u zadnje vrijeme sve manje. najviše me boli kad krenem hodati ili ako malo duže (10min hodam). baš me boli trbih, ne zdjelica. većinom je osjećaj užasno jakog pritiska i ko da mi se brutano piški i steže me sve jako. uz to, osjetim da beba bude jako zgrčena i trbuh mi bude ko kamen čvrst. jel to normalno? sestra mi kaže da je nju tako bolilo pred sam porod.:ne zna:
nisam znala da ću već sad biti ovoliko slabo pokretna!

miss daisy
23.04.2010., 19:38
mene je par puta zabolilo negdje dolje desno, ni ne znam što bi sad tamo bilo, kad je maternica sve poremetila..

inače sam nasreću ok, pokretna i sve.. jedino me to područje oko pupka boli i zateže i mekano je i nervira.

ali danas vidjela sliku kako izgledaju trbušni mišići pred kraj trudnoće, pa nije ni čudo da se tako osjećam.. sve je to sad razmaknuto.

tebi bi možda pomogle one trudničke gaće ili kako već, ono što pridržava trbuh dok hodaš?

miss daisy
23.04.2010., 19:39
ovako nešto npr: http://www.chicco.hr/ProductDetails/430/pgoid/b01de124-3237-4266-a824-334348f55fed/lang/Croatian/Pojas-za-trudnice.wshtml

nisam probala pa ne znam iz iskustva, ali to bi tome služilo, ako te boli zbog težine trbuha.

dijana128
23.04.2010., 19:49
cure jel vas boli u donjem dijelu trbuha jako? ja sam sad u 8.mjesecu T i donji dio trbuha me prilikom kretanja (i najlaganijeg, najsporijeg, brže ne mogu) me toliko boli da jedva hoda, u zadnje vrijeme sve manje. najviše me boli kad krenem hodati ili ako malo duže (10min hodam). baš me boli trbih, ne zdjelica. većinom je osjećaj užasno jakog pritiska i ko da mi se brutano piški i steže me sve jako. uz to, osjetim da beba bude jako zgrčena i trbuh mi bude ko kamen čvrst. jel to normalno? sestra mi kaže da je nju tako bolilo pred sam porod.:ne zna:

Isto,isto,kao da sam ja pisala:cerek:
Ali kao nista strasno,slatke muke:cerek:

abattoir
23.04.2010., 20:33
Isto,isto,kao da sam ja pisala:cerek:
Ali kao nista strasno,slatke muke:cerek:

nije mi slatko kad se ne mogu kretati nikamo, teško mi je i do wc-a doći, da ne govorim do dućana i dalje:rolleyes: glavno da je to normalno :cerek:
miss - čula sam za taj pojas ali ne znam koliko mi se to isplati kupovati kad ne znam od čega me točno boli. ginica mi ništa nije govorila o tome, ni da nisko nosim pa da me zbog toga boli, ništa. valjda ću izdržati nekako do kraja.:) ali hvala na info :top:

pljucpljuc
23.04.2010., 21:01
Taj pojas je meni rečeno da je namjenjen trudnicama koje nisko nose da podigne trbuh i olakša pitisak na zdjelicu i ravomjernije optereti leđa. Primjer takvih trudnica su one koje na cesti vidite kako si pridržavaju trbuh od ispod. Može se nosit od 5mjeseca, košta 250kn. Ja ga namjeravam kupit, jer me trbuh ne boli samo dok imam traperice koje ga nisko dolje stisnu ili dok ga sama rukom stisnem,

meow
23.04.2010., 21:30
Mene, kao vjerojatno i vecinu vas, stalno nes bolucka, steze, pika.. kad se dignem, kad se okrecem u krevetu.... zadnja tri dana imam neki novi bol, tamo di je nekad bio lijevi jajnik (tko zna sto je sad tamo :rofl: ), nije konstantna bol, ali vise puta u danu uhvati. A i fakat se nes lose osjecam zadnja dva dana, najvise mi pase lezat.. al dosadnoooo :eek: Tako da odem lec, ako ne zaspim, ustanem nakon pol sata, ako zaspim onda nakon malo duze.. pa malo sjedim.. pa opet lezim... kombiniram :mig:

BoniZG
24.04.2010., 05:58
mene trbuh boli vec par dana za popbiiiiiiiiiiippppp......bila na pregledu i nista...to je zato kaj me bebe tuku pa se ligamenti sire.......a cu poluditiiiiiiii.....:bonk:
a kad mi dododju odmah su u kazni ...i biti ce :mljacko::azdaja::tuctuc:

joj jedva ih cekam:jumping:

pljucpljuc
24.04.2010., 07:27
mene trbuh boli vec par dana za popbiiiiiiiiiiippppp......bila na pregledu i nista...to je zato kaj me bebe tuku pa se ligamenti sire.......a cu poluditiiiiiiii.....:bonk:
a kad mi dododju odmah su u kazni ...i biti ce :mljacko::azdaja::tuctuc:

joj jedva ih cekam:jumping:

:top:

marta26
25.04.2010., 13:36
mene danas bolucka vise nego inace, valjda se beba namjesta, ko ce ga znati. nekada imam osjecaj ko da me žari nesto.

Zaraa
25.04.2010., 23:03

Ovo je po meni opis malo jače kontrakcije.

BoniZG
26.04.2010., 06:52

ne mora biti....mene stalno tako boli a maternica mirna.....:ne zna: doduse ja sam u 22 tj.

BoniZG
26.04.2010., 06:53
mene danas bolucka vise nego inace, valjda se beba namjesta, ko ce ga znati. nekada imam osjecaj ko da me žari nesto.

mene kao da netko sa nozem probada....kao da mi je zarezao dio mesa...komaaa.

leptirica 2
26.04.2010., 07:15
mene i u pikici probada i nešto mi zuji dolje:eek:

BoniZG
26.04.2010., 07:37
kak ti zuji??? Mene je znalo boliti....valjda mi se bebac tak namjestio...ali to je proslo za koji sat

leptirica 2
26.04.2010., 07:44
kak ti zuji??? Mene je znalo boliti....valjda mi se bebac tak namjestio...ali to je proslo za koji sat

Zuji kao zzzzzz..malo glup opis..ne zuji cijeli dan nego na momente..tek mi je 13 tj:eek:
A na uzv-u bebač je bio skorz s glavom zabijen gore dok je ispod nožica bilo još malo mjesta:ne zna:Sad s koje je strane sniman uzv,nemam pojma:confused:

BoniZG
26.04.2010., 07:46
o bozek...pojima nemam...meni nije nis zujalo...:ne zna: ....jel ti zuji ili ti je kao da si popila hrpu donatice pa kao mjehurici???

leptirica 2
26.04.2010., 07:51
o bozek...pojima nemam...meni nije nis zujalo...:ne zna: ....jel ti zuji ili ti je kao da si popila hrpu donatice pa kao mjehurici???Ma možda je i to ...moja kuma je rekla da je moguće osjetiti pokrete rano i da je ona osjetila sa 13 tj:eek: ma nisu valjda:eek:

BoniZG
26.04.2010., 07:53
stvarno mozda jesi.....zato te i pitam...i ja sam ih osjetila dosta rano

twisted.x.siste
26.04.2010., 07:58

e luda li si , sva sam se sad zapljuvala s kavom.

zuji joj u kokici :rofl::lol:, sirota moja.

to neka pčelica mala leti?

BoniZG
26.04.2010., 08:46
e luda li si , sva sam se sad zapljuvala s kavom.

zuji joj u kokici :rofl::lol:, sirota moja.

to neka pčelica mala leti?

:lol::lol:

Zaraa
26.04.2010., 09:43
ne mora biti....mene stalno tako boli a maternica mirna.....:ne zna: doduse ja sam u 22 tj.

Ovo da se trbuh stegne kao kamen je 100% kontrakcija; nema greške. To se meni počelo javljati sa negdje 26. tjedana, a postaje sve učestalije. Nije bolno, više je čudno i malkice neugodno.
Nego od jučer i ja osjećam probadanja na sve strane; od kontrakcija do probadanja u križima, pa iznutra.....ali me malo zabrinulo to što sam jučer popodne spavala na kauču i probudila me lagana, lagana, ma ful udaljena bol u donjem dijelu trbuha; učinila mi se jaaaako poznatom i trebalo mi je par minuta da je lociram i da se sjetim na što me podsjeća - i sjetila sam se -- menstrualna bol :eek::eek:, to sam ful zaboravila kako se osjeća i izgleda......
Naravno da sam se uspaničila da mi nisu počeli trudovi ili neko slično s**** ali kasnije je sve bilo ok.

E sada mene zanima kod ovih naprednih trudnica da li je tko doživio isto i jesu li to nekakv pripreme ili :ne zna:??

kjava
26.04.2010., 10:01
meni se zna javiti bol kod desnog jajnika, ali brzo prođe, i leđa bole kada se trebam ustati ili promjeniti položaj na spavanju, ali ništa zabrinjavajuće....

BoniZG
26.04.2010., 11:11
Ovo da se trbuh stegne kao kamen je 100% kontrakcija; nema greške. To se meni počelo javljati sa negdje 26. tjedana, a postaje sve učestalije. Nije bolno, više je čudno i malkice neugodno.
Nego od jučer i ja osjećam probadanja na sve strane; od kontrakcija do probadanja u križima, pa iznutra.....ali me malo zabrinulo to što sam jučer popodne spavala na kauču i probudila me lagana, lagana, ma ful udaljena bol u donjem dijelu trbuha; učinila mi se jaaaako poznatom i trebalo mi je par minuta da je lociram i da se sjetim na što me podsjeća - i sjetila sam se -- menstrualna bol :eek::eek:, to sam ful zaboravila kako se osjeća i izgleda......
Naravno da sam se uspaničila da mi nisu počeli trudovi ili neko slično s**** ali kasnije je sve bilo ok.

E sada mene zanima kod ovih naprednih trudnica da li je tko doživio isto i jesu li to nekakv pripreme ili :ne zna:??

znas kaj ja sam po prirodi panicar i bila sam prosli cet. kod doktora upravo zbog toga...probadalo me uzasno , bol me podsjecala na menstrualnu a kada sam se legla imala sam osjecaj kao da mi maternica kontrahira... i nis ctg uredan , prof me gledao na uzv i rekao da je sa bebicama sve ok i da su mi to ligamenti jer su me bebice izudarale....spicio mi injekcije , povecao dozu apaurina i sprasio doma....eh sad to kaj ti imas je mozda nes drugacije....

BoniZG
26.04.2010., 11:11
meni se zna javiti bol kod desnog jajnika, ali brzo prođe, i leđa bole kada se trebam ustati ili promjeniti položaj na spavanju, ali ništa zabrinjavajuće....

mene trbuh boli ledja jos nista....ali vi ste napredni 4tj.

extreme
26.04.2010., 18:01
pitanje...
negdje ispod cica, na obje strane, osjecam vrlo cudan i neugodan osjecaj-najcesce po noci ali i tijekom dana...
izgleda kao da su mi tamo nekakve cjevchice kroz koju prolaze mjehurici...:ne zna:
osjecaj je bvrlo neugodan, nije u pitanju toliko jaka bol -koliko taj neobichan osjecaj..

jel zna netko o cemu se tu radi... :confused:
zaboravila sam to pitat ginicku na proslom pregledu, a stvarno sam zabrinuta.. :(

takomlada
26.04.2010., 18:52
pomalo mi ide na živce ovo boluckanje, bockanje, probadanje :rolleyeys:

kao trebala bih uživat u najmirnijem tromjesječju, a kad me štrecne (i to često) zvjezde prebrojim

uopće nije ugodno, jedino se tješim da se to klinci negdje pomaknu pa nasjednu na nešto

marinella
26.04.2010., 19:27
mene većinom boli iznad prepona a ta bol kad je nije probadajuća nego stalna..nije ugodo al štaš..

pljucpljuc
26.04.2010., 19:30
Aaa :) ja sam danas uživala bez ijedne jedine boli ...utegla se u tek oprane traperice još vel. xxs, mislim da su te najuže koje imam i bilo mi je tako ugodno cijeli dan, a puno sam stajala. Mislim da sam jedina trudnica kojoj je ugodno sa stegnutim trbuhom :)

twisted.x.siste
26.04.2010., 19:42
Aaa :) ja sam danas uživala bez ijedne jedine boli ...utegla se u tek oprane traperice još vel. xxs, mislim da su te najuže koje imam i bilo mi je tako ugodno cijeli dan, a puno sam stajala. Mislim da sam jedina trudnica kojoj je ugodno sa stegnutim trbuhom :)

jebote xxs i to trudnica :)))))))
pa to ne bi ni na ruku mogla navuć kunem se:lol:.
nije da se imam s čime pohvaliti al dobro:rofl:.

marinella
26.04.2010., 19:46

ja bi isto mogla sve svoje hlače zakopčat al ono ispod buše ko pivski trbuh :rofl: al nekako men strah stezat pa uvučem gumu.

pljucpljuc
26.04.2010., 19:50
jebote xxs i to trudnica :)))))))
pa to ne bi ni na ruku mogla navuć kunem se:lol:.
nije da se imam s čime pohvaliti al dobro:rofl:.

te sam kupila na početku trudnoće, kad sam smršavila i sve hlače su mi počele baš ružno spadat...a sada su mi najudobnije, tako lijepo stisnu trbuh i mogu stajat satima, evo danas sam stajala od 12.30 i sjela tek u 19h...a niti me bolio trbuh, niti leđa, ništa :)

dijana128
26.04.2010., 20:35

A jesam se nasmijala,al onak od srca,mozda bebi zvoni mob unutra pa ti zuji:lol::lol: A salim se,valjda ti se bebica javlja:top:

Malo jacih,pa meni je svaka takva!?:ne zna:

extreme
26.04.2010., 21:33
pitanje...
negdje ispod cica, na obje strane, osjecam vrlo cudan i neugodan osjecaj-najcesce po noci ali i tijekom dana...
izgleda kao da su mi tamo nekakve cjevchice kroz koju prolaze mjehurici...:ne zna:
osjecaj je bvrlo neugodan, nije u pitanju toliko jaka bol -koliko taj neobichan osjecaj..

jel zna netko o cemu se tu radi... :confused:
zaboravila sam to pitat ginicku na proslom pregledu, a stvarno sam zabrinuta.. :(

nema nitko sa sličnim iskustvom da mi pomogne?:ne zna:

ENA82
26.04.2010., 21:51
Pozdrav, nova sam...Mene interesuje ima li neko iskustva sa grcevima u stomaku i u predjelu desnog jajnika prije nego li je saznao da je trudan, meni je ostalo jos 7 dana do menge ali imam neke pritiske po stomaku...ima li to veze sa trudnocom

pljucpljuc
26.04.2010., 22:00
Pozdrav, nova sam...Mene interesuje ima li neko iskustva sa grcevima u stomaku i u predjelu desnog jajnika prije nego li je saznao da je trudan, meni je ostalo jos 7 dana do menge ali imam neke pritiske po stomaku...ima li to veze sa trudnocom

možda zakašnjela ovulacija, možda vanmaternična trudnoća, a možda su u šumi...svašta može biti...za 8 dana se popiški po testu pa ćeš saznat da li je imalo veze sa trudnoćom.
Kad sam već naučila kako se stavljaju, evo malo ~~~~~~~~~ da bude plusić, ako priželjkuješ plusić, i malo ~~~~~~~~~ da ne bude ako priželjkuješ da ne bude

pljucpljuc
26.04.2010., 22:04
nema nitko sa sličnim iskustvom da mi pomogne?:ne zna:

nemam ideja....možda fascikulacije nekih mišića u toj razini ispod grudi...To ispod grudi mi je vrlo neodređena lokacija :), jer ja imam vel1 i meni je ispod grudi razina 5.-6. rebra, a nekome je to skoro u razini trbuha..

extreme
26.04.2010., 22:07
nemam ideja....možda fascikulacije nekih mišića u toj razini ispod grudi...To ispod grudi mi je vrlo neodređena lokacija :), jer ja imam vel1 i meni je ispod grudi razina 5.-6. rebra, a nekome je to skoro u razini trbuha..

već sam ti jednom ranije napisala da smo obarene istom veličinom..:D
sad su mi malo u trudnoći narasle- al taman da dokraja popunim one košarice (najmanje) koje sam prije nosila pa su zjapile napol prazne..:rofl:

pljucpljuc
26.04.2010., 22:12
već sam ti jednom ranije napisala da smo obarene istom veličinom..:D
sad su mi malo u trudnoći narasle- al taman da dokraja popunim one košarice (najmanje) koje sam prije nosila pa su zjapile napol prazne..:rofl:

a vraga se sjećam :).. da je negdje niže već bi natrabunjala par stvari, a ovako u prsima mi samo fascikulacije mišića padaju na pamet

extreme
26.04.2010., 22:17
a vraga se sjećam :).. da je negdje niže već bi natrabunjala par stvari, a ovako u prsima mi samo fascikulacije mišića padaju na pamet

a sad jednostavnim riječnikom objasni što su fascikulacije mišića..:D

pljucpljuc
26.04.2010., 22:47
a sad jednostavnim riječnikom objasni što su fascikulacije mišića..:D

treperenje...ne onako kao kad ti se noga cupka sama od sebi u nekom položaju, nego baš izolirani mišić treperi, mojoj prijateljici često na oku zna, meni obično na bedru...ako je sasvim površno može se i vidjet pod kožom..

extreme
27.04.2010., 13:33
treperenje...ne onako kao kad ti se noga cupka sama od sebi u nekom položaju, nego baš izolirani mišić treperi, mojoj prijateljici često na oku zna, meni obično na bedru...ako je sasvim površno može se i vidjet pod kožom..

neće biti to....
ovo kod mene je ipak malo žešće i jače od titranja mišića..
i svakako neugodnije i bolnije..:(

marinella
27.04.2010., 16:12
zamislite vodoravnu crtu po sredini stomaka bliže grudima,debelu 5 cm e danas me tuda boljelo čitavom dužinom,zato sam s ei probudila,a kako buša raste imam osjećaj da na boku kad ležim sve me rasteže i povlači prema van..

BoniZG
27.04.2010., 18:28
kod mene sve OK...bila na pregledu..iako me boli...danas nes manje....prof. je rekao da si doziram apaurine po potrebi

pljucpljuc
27.04.2010., 18:36
zamislite vodoravnu crtu po sredini stomaka bliže grudima,debelu 5 cm e danas me tuda boljelo čitavom dužinom,zato sam s ei probudila,a kako buša raste imam osjećaj da na boku kad ležim sve me rasteže i povlači prema van..

pričaj mi...mene tako boli i rasteže duž cijelog trbuha, ali nekako jače malo prema desnoj strani, mislim da to zato što uglavnom spavam na desnom boku...a kako tek boli nakon dužeg stajanja ili hodanja

jagoda1711
28.04.2010., 13:41
uh, kako sam se jutros prepala...užasni bolovi u donjem dijelu trbuha, pa malo pusti, pa opet...i to je trajalo nekih 15ak min. I evo sad ništa...Počelo je kao menstrualna bol, a onda baš jaka-jaka bol. Sve sam se mislila bi li išla u gin. Je li to normalno? U 19+2 sam tj

marela23
02.05.2010., 08:45
ej cure mozda je koju i vas tako bolilo
od jucer ujutro boli me skroz nisko donji dio trbuha.....i evo danas se nastavlja....mislila sam sutra zvat ginekologa pa da odem do njega na pregled....

leptirica 2
02.05.2010., 08:50
od jucer ujutro boli me skroz nisko donji dio trbuha.....i evo danas se nastavlja....mislila sam sutra zvat ginekologa pa da odem do njega na pregled....

odi ne pregled ako te jako boli...

Mene boli nekad više nekad manje,ali to uzimam pod normalno....skoro svaki dan me buša boli ujutro ko da je ranjena,pa me probode dolje nisko nešto...pa me zaboli na moment ko da imam mengu pa popusti...:ne zna:

marela23
02.05.2010., 08:52
nije to neka jaka bol vise je onako neugodno.....

leptirica 2
02.05.2010., 08:54
nije to neka jaka bol vise je onako neugodno.....
Ma onda vjerujem da je normalno...maternica se širi pa to zna bolit sve

BoniZG
02.05.2010., 08:58

i mene je jucer bolilo za poluditi i danas kad sam se probudila me bolilo ali sad mi je bol stala...popila sam 1000 mg utrogestana i 12 mg apaurina jucer i danas ujutro jos 200 mg utrogestana....prof mi je rekao ako mi se ne smiri da dodjem na infuziju...nazovi doktora

twisted.x.siste
02.05.2010., 09:01
i mene je jucer bolilo za poluditi i danas kad sam se probudila me bolilo ali sad mi je bol stala...popila sam 1000 mg utrogestana i 12 mg apaurina jucer i danas ujutro jos 200 mg utrogestana....prof mi je rekao ako mi se ne smiri da dodjem na infuziju...nazovi doktora

sirota ti draga.
ali tri bebice nisu mačji kašalj.
ALI sve će to biti ok :).
dolazi ti trostruka sreća

extreme
02.05.2010., 09:01
mene od sinoć boli na lijevoj strani- negdje kod jajnika,pa prema kuku..:(
boli samo dok stojim, ili ako mijenjam položaje dok sjedim i ležim..

BoniZG
02.05.2010., 09:03
sirota ti draga.
ali tri bebice nisu mačji kašalj.
ALI sve će to biti ok :).
dolazi ti trostruka sreća

:grli: i je , jvala!....uvijek mi je puno puno lakse kad pogledam trbuh kad se okrecu ili me lupaju pa vidim kao male valove....kako me to usreci...onda je svaka bol podnosljiva

kjava
02.05.2010., 09:06
mene od sinoć boli na lijevoj strani- negdje kod jajnika,pa prema kuku..:(
boli samo dok stojim, ili ako mijenjam položaje dok sjedim i ležim..

tako i mene zna, samo desna strana, ali prođe brzo... a zašto boli, stvarno ne znam!:ne zna:

extreme
02.05.2010., 09:12
kad se ustvari trebamo ozbiljno zabrinuti oko bolova??

BoniZG
02.05.2010., 09:17
kad se ustvari trebamo ozbiljno zabrinuti oko bolova??

meni je prof rekao kad primjetim sukrvicu ili krv...:ne zna:

extreme
02.05.2010., 09:46
meni je prof rekao kad primjetim sukrvicu ili krv...:ne zna:

dobro ako se tek tada trebamo zabrinuti...
onda je sve ok kod mene..:ne zna:

marela23
02.05.2010., 09:48
to i mene tjesi nema krvi ni sukrvice.....a bol valjda mora bit prisutna....

marela23
02.05.2010., 09:51
evo poslala sam mu mail.....ako ne stane sutra do njega....

BoniZG
02.05.2010., 10:47
dobro ako se tek tada trebamo zabrinuti...
onda je sve ok kod mene..:ne zna:

da! Ma da ja uvijek panicarim

extreme
02.05.2010., 10:58
da! Ma da ja uvijek panicarim

da, i ja sam paničar..

jutros sam se tako usrala zbog tih bolova, i onda još gledam stan u kojem su radovi, prašina posvuda, još treba hodnik okrečit.. a ja se zamislim- šta ako rodim dok to nije gotovo ???:eek::horor:
a tek ulazim u 28. tjedan :rofl:

BoniZG
02.05.2010., 14:50
da, i ja sam paničar..

jutros sam se tako usrala zbog tih bolova, i onda još gledam stan u kojem su radovi, prašina posvuda, još treba hodnik okrečit.. a ja se zamislim- šta ako rodim dok to nije gotovo ???:eek::horor:

a ja sutra u 23.....:) moram izdrzati jos 8 tj. pa bu dobro!

marela23
03.05.2010., 08:48
evo ipak idem kod doktora rekao da dodem,a strah me lovi....

takomlada
03.05.2010., 09:07
evo ipak idem kod doktora rekao da dodem,a strah me lovi....

sve će bit u redu :grli:

mene već dvije noći boli s desne strane dolje negdje prije kuka, ali isto samo kad se okrećem i sad me isto nešto lagano bolucka :ne zna:

valjda to tako mora biti, dok nije da oči ispadaju od bolova dobro je

extreme
03.05.2010., 09:20
mene je od prekjučer rasturala ta lijeva strana- pretpostavljam da je to zdjelica koja se širi, al to je bilo nešto stravično...
bol počinje negdje u sredini trbuha skroz nisko, i prolazi cijelom dužinom lijeve strane do iznad kuka.. :ne zna:

pretpostavljam da to JE zdjelica, al jbg, nisam dr i ne znam sigurno, pa me počne lovit panika..
jedva sam stajala na nogama,na momente su suze same išle :(
ma horor...

zaspala sam sa dva debele jastuka između koljena, i evo- jutros je bol puuuno manja, malo štrecne samo kad se ustajem iz sjedećeg položaja..

al majke ti mile, što je to jučer bilo pakleno.. :eek:

Zaraa
03.05.2010., 11:02
Ja sam počela imati prave pripremne trudove u kombinaciji sa sve češćim i jačim kontrakcijama :eek:, ono 2-3 puta dnevno me rasturi kao početak menge u donjem dijelu trbuha......i svaki put pomislim, nevjerovatno i uhvati me panika......
MM me htio voditi na hitnu, a kažem ja - nema smisla jer je u teoriji sve ok - osjećam pokrete, nema krvi, nije puknuo vodenjak; dakle nemam nikakve indikacije za dizati paniku....ali mislim da će mi u drugoj trudnoći (ako Bog da) biti puno lakše jer ću znati što me čeka i koji simptom što znači; ovako samo paničarim bezveze.....

I da...........blaženi drugi trimestra; sada je već totalno napornije (33. tjedan sam).....

pljucpljuc
04.05.2010., 18:13
Mene večeras trbuh i mjehur ubijaju :(...I to sve zato što nije bilo otvorenog i uporabljivog wc-a, pa sam tek u 18h uspjela piškit....toliko me boli mjehur da nisam mogla sjedit, a kako sam stajala me naravno počeo trbuh bolit i eto, sad mi je baš super, uživam :rolleyes:

BoniZG
04.05.2010., 18:31
Mene večeras trbuh i mjehur ubijaju :(...I to sve zato što nije bilo otvorenog i uporabljivog wc-a, pa sam tek u 18h uspjela piškit....toliko me boli mjehur da nisam mogla sjedit, a kako sam stajala me naravno počeo trbuh bolit i eto, sad mi je baš super, uživam :rolleyes:

kaj??? Pa kupi si one domestos maramice pa pobrisi wc prije nego kaj ides na njega....pa ne smijes toliko trpiti ludo!!!!!:nono:

tinimini
04.05.2010., 18:47
mene je prosli tjedan pocelo uzasno boliti u desnom dijelu trubuha,iznad zdjelice.mislila sam prvo aj to je normalno maternica se siri,i tako sam par dana trpila bolove dok me nije toliko pocelo boliti da bi se morala cijela zgrciti 15-ak sekundi dok bol ne popusti.nazvala sam gina,dao mi uputnicu za hitno vadenje krvi i urina i pokazalo se da imam bakterijsku upalu mokracnog mjehura.dobila novocef 500 i uz njega vaginalete.

marela23
04.05.2010., 18:47
evo cure bila kod ginekologa i sve je u redu i rekao je da je u meni prisutan strah od prvoga puta koji je zavrsio spontanim.....poslije smo se i nasmijali skupa.....

BoniZG
04.05.2010., 19:25
evo cure bila kod ginekologa i sve je u redu i rekao je da je u meni prisutan strah od prvoga puta koji je zavrsio spontanim.....poslije smo se i nasmijali skupa.....

:top:

pljucpljuc
04.05.2010., 19:50
kaj??? Pa kupi si one domestos maramice pa pobrisi wc prije nego kaj ides na njega....pa ne smijes toliko trpiti ludo!!!!!:nono:

ma kakve maramice...na jednom wc je brava strgana i ne može se otključat već 2 tjedna, a drugi danas ima zablokirana vrata :rolleyes:

BoniZG
04.05.2010., 20:50
ma kakve maramice...na jednom wc je brava strgana i ne može se otključat već 2 tjedna, a drugi danas ima zablokirana vrata :rolleyes:

pih trebala si otici u grmlje!

pljucpljuc
04.05.2010., 21:04
pih trebala si otici u grmlje!

e, da nije kiša padala :)

Dianora
06.05.2010., 17:03
da, i ja sam paničar..

hahah..ako će te imalo utješiti, ja sam 30-ti tjedan a naš stan je tek razrušen i sve treba u njemu nanovo..eto..toliko o prašini..veeeseeelooo...:)) I kako kopaju i lupaju i drndaju i pričaju, sve to lijepo čujem u sobu (gore iznad) kao da su na gemištu sa mnom a ne s mojim hazbantom..XD
I sad je cijeli tjedan kiša a mm radi popodne i niš nije stigao radit,ni sa mnom na predavanje koje..i sve stoji..i ja već pomalo luda...lol

no dobro, da ne odem skroz off, ipak je ovdje neka druga tema, pa se htjedoh samo najavit s par bolova..niš strašno, sve u svemu izdržavamo, sve teže i veće, pa i ono što me boli, pretpostavljam da je njen pritisak na zdjelicu..iako me doduše bolio lijevi bubreg prošli tjedan i na moju inicijativu tražila gin da mi da uputnicu za vadit krv i mokraću,(još mi ona najavila upalu bubrega,kad sam joj to opisala.. rekoh, suuuper!!) i sva sreća da jesam..gomila bakterija i odjednom slabo željezo..lool...a cijelo vrijeme kontam da mi organizam šalje poruku i već sam ju pitala dal' da šta pijem, a ona kaže da ne treba, sve mi uredno, sve ok...i sad mi kaže : e, vidiš, da smo dali onda jednu tabletu željeza na dan, ne bi do ovoga došlo!! a ja kažem: pa već sam vas pitala odavno, pa ste rekli da meni to ne treba....grrrrrrrr....a ona će: pa bilo je sve u redu.....e pa, bilo je, više nije...
ali, mislim pinkasto kao što je i robica koju dobivam za pišulju, pa mi je super..XD

zato i vi, drage moje, ne oklijevajte tražiti uputnice i savjete od vaših ginića..zaista ne mora biti ništa, ali, kako mi se čini, i ovdje čitajući na forumu i od mojih cura u usporedbi sa mnom, isti bolovi kod jedne cure ne moraju značiti isto kod druge...normalno je da svašta boljucka, smeta itd...ali ako potraje, možda ipak nije zato što se sve širi, premješta, smješa i namješta..
:mig:
trudničke radosti, joj, što uživam...

extreme
06.05.2010., 17:06
hahah..ako će te imalo utješiti, ja sam 30-ti tjedan a naš stan je tek razrušen i sve treba u njemu nanovo..eto..toliko o prašini..veeeseeelooo...:)) I kako kopaju i lupaju i drndaju i pričaju, sve to lijepo čujem u sobu (gore iznad) kao da su na gemištu sa mnom a ne s mojim hazbantom..XD
.

ajme, žao mi je.. totalno kužim kako ti je.. eo, moj u susjednoj sobi buši rupe za postavit ogledalo- a ova moja mala se sva uskomešala zbog buke :(
nadam se da će ti radovi biti brzo gotovi! :grli:

Dianora
06.05.2010., 17:30
ajme, žao mi je.. totalno kužim kako ti je.. eo, moj u susjednoj sobi buši rupe za postavit ogledalo- a ova moja mala se sva uskomešala zbog buke :(
nadam se da će ti radovi biti brzo gotovi! :grli:

e, totalno kužim ovo kad kažeš da se bebačica sva uskomešala..hehe..tako i moja, čim počne drndanje..ma proći će to sve brzo, i onda ćemo svi skupa :gitara::trio::grli: i nadam se i ja da će tako i vama :mig:

nikolina777
06.05.2010., 18:16
Haj ljudi...evo ja sam nova na forumu i buduća mama izgleda curice... :):):) nego...muči me jedna stvar...unazad 2 tjedna imam bolove u predjelu spolovila hm... kao da me kosti bole...i to ujutro ili nakon dužeg sjedenja...da li se netko susreo s tako nečim ili???help....

takomlada
06.05.2010., 18:19
meni moja lijeva od sinoć ne silazi sa crijeva
kad pritisne ne mogu se pomaknut-nevjerojatno mi je da tako malo dijete može pritisnuti toliko :ne zna:
šta će bit kad budu veće?

extreme
06.05.2010., 18:45
Haj ljudi...evo ja sam nova na forumu i buduća mama izgleda curice... :):):) nego...muči me jedna stvar...unazad 2 tjedna imam bolove u predjelu spolovila hm... kao da me kosti bole...i to ujutro ili nakon dužeg sjedenja...da li se netko susreo s tako nečim ili???help....

mislim da ti je to zdjelica,.. ono.. kosti se šire..
u kojem si tjednu?

nikolina777
06.05.2010., 19:03
34+1 ali na uzv beba je premala tako da mislim da možda i nije...samo da je sve ok

extreme
06.05.2010., 19:10
mislim da to nema veze s veličinom bebe..:ne zna:
ja sam u 28. tjednu i nekidan sam dva dana sve zvijezde brojila koliko su me kosti zdjelice i kuka bolile..
ne vidim drugo objašnjenje nego da se tijelo polako priprema za porod..

nikolina777
06.05.2010., 19:18
a vidjet ćemo za 1.5 tj.... uff

pljucpljuc
07.05.2010., 10:36
Mene trbuh ne samo da počne bolit nego se i cijeli desni dio maternice izboči čim malo duže ležim na lijevom boku...onda moram duže ležat na leđima da prestane, ali bar je zabavno gledat kvrgu na trbuhu dok ne nestane ;)

meow
07.05.2010., 11:41
I meni se najcesce desna strana izboci i stvrdne.. to ti je kontrakcija.. meni nije zabavno, nego pomalo elijenski :eek: :rofl:

BoniZG
07.05.2010., 11:44
I meni se najcesce desna strana izboci i stvrdne.. to ti je kontrakcija.. meni nije zabavno, nego pomalo elijenski :eek: :rofl:

ha??? kontrakcija?? :horor::horor::horor:

pljucpljuc
07.05.2010., 12:53

meni kad se kotrahira se cijela lijepo izboči kao kugla na trbuhu...fora za vidjet ;), još pogotovo kad ležim pa je trbuh ravan, a kugla samo iskoči, baš alien-ski kako kažeš :D

pljucpljuc
07.05.2010., 12:57

maternica se cijelu trudnoću kontrahira, mora mišić bit aktivan...prvu koju sam baš zamjetila je bila neki dan, odigla mi rub laptopa, sva se ukakila šta je sad to :rofl:.. Meni se događa dosta često u danu, ne boli ni ništa, samo se ukruti i zategne uske traperice ili ovako dok ležim se baš vidi, jedino mi je problem što više ne razlikujem šta je pokret a šta kontrakcija, pa moram svaki put popipat

extreme
07.05.2010., 13:04
maternica se cijelu trudnoću kontrahira, mora mišić bit aktivan...prvu koju sam baš zamjetila je bila neki dan, odigla mi rub laptopa, sva se ukakila šta je sad to :rofl:.. Meni se događa dosta često u danu, ne boli ni ništa, samo se ukruti i zategne uske traperice ili ovako dok ležim se baš vidi, jedino mi je problem što više ne razlikujem šta je pokret a šta kontrakcija, pa moram svaki put popipat

ja kad sam svojoj ginekologici rekla da mi se nekad trbuh stvrdne- žena se ukipila :eek:
i naravno, onda se i ja više usrala od straha :rofl:
rekla mi je da to nekad mogu biti kontrakcije- i da nije dobro da su mi česte u ovom periodu, a da se nekad trbuh stvrdne jer se beba namjesti u neki položaj i ne mrda..

e sad- ja mislim da je kod mene češće riječ o ovom drugom -jer sam kontrakcije osjetila par puta- kreće kao neki pritisak sa strane trbuha i i taj pritisak se "formira" u "kuglu" u sredini trbuha.
zato-pretpostavljam da mi je trbuh češće tvrd zbog položaja bebe.

al opet, nije mi baš svejedno, jer nekad mi se trbuh stvrdne čim ustanem iz sjedećeg položaja i to mi je dosta neugodno...jer onda nisam sto posto sigurna o čemu je riječ..

u svakom slučaju, napeto očekujem svaki idući pregled :D- po prirodi sam paničar:)

pljucpljuc
07.05.2010., 13:34
ja kad sam svojoj ginekologici rekla da mi se nekad trbuh stvrdne- žena se ukipila :eek:
i naravno, onda se i ja više usrala od straha :rofl:
rekla mi je da to nekad mogu biti kontrakcije- i da nije dobro da su mi česte u ovom periodu, a da se nekad trbuh stvrdne jer se beba namjesti u neki položaj i ne mrda..

valjda je pod kontrakcija mislila na prave trudove... ovo moje nema šta drugo biti nego braxton hicksove kontrakcije, a ne namještanje ovih mojih nekoliko centimetrića koji još uvijek imaju puno mjesta u maternici

extreme
07.05.2010., 13:46
valjda je pod kontrakcija mislila na prave trudove... ovo moje nema šta drugo biti nego braxton hicksove kontrakcije, a ne namještanje ovih mojih nekoliko centimetrića koji još uvijek imaju puno mjesta u maternici
sumnjam da je mislila na prave trudove :misli:
pa kad sam ju to pitala -bila sam u 25 tjednu, uredno zatvorena. mislim da je i ona mislila na BH kontrakcije, ali i ona je poznata kao paničar...

meow
07.05.2010., 19:56

Naj brinut BoniZG, kao sto pljucpljuc kaze, navodno je normalno da se maternica kontrahira.. kazem navodno, jer nisam strucnjak a i meni je sve to novo... ja sam sad 26+5 i imam ih vec dugo, prvo nisam ni znala sto je to, rekla babici, ona nije nis reagirala... nije nis rekla da sam otvorena i/ili da moram paziti... Zadnjih par dana su mi dosta ceste i ne boli ali nelagodna je ta napetost i sve mi vise smeta... bas je neugodan osjecaj, i ne svidja mi se.

Isto tako, zadnjih par dana me beba lupa na nacin koji mi se uopce ne svidja, pocinje graniciti sa boli,jest da je to samo sekundu, ali kako bude jacao, mogu zamislit kako ce me to bolit :eek: Uopce neam pojma sto on tamo nutra lupka, ali nije lijep osjecaj.

U srijedu je pregled... prosli put sam joj govorila kako se prilicno dobro osjecam, ali mislim da ce ovaj put cuti malo drugaciju pricu :rofl:

pljucpljuc
07.05.2010., 20:07
U srijedu je pregled... prosli put sam joj govorila kako se prilicno dobro osjecam, ali mislim da ce ovaj put cuti malo drugaciju pricu :rofl:

E identično o ovom sam ja ovih dana razmišljala :rofl: ...do sad je uvijek bilo: "dobro sam, samo malo te mućnine me iscrpljuju, ali inače je sve super:top:"
a idući put će biti:
-boli me kad ležim na lijevo
-boli me kad stojim i hodam u laganim hlačama
-boli me mjehur kako ovi centimetrići lupaju
-vrti mi se u glavi, puls mi je preko 120 miljon puta na dan
-ecc :D :D postat ću pacijent iz noćne more

extreme
07.05.2010., 20:12
Isto tako, zadnjih par dana me beba lupa na nacin koji mi se uopce ne svidja, pocinje graniciti sa boli,jest da je to samo sekundu, ali kako bude jacao, mogu zamislit kako ce me to bolit :eek: Uopce neam pojma sto on tamo nutra lupka, ali nije lijep osjecaj.

vrlo, vrlo neugodne udarce sam doživila i ja u nekoliko navrata nedavno. srećom, nije se ponovilo..
jedna vrsta boli je bila kao da sam doživjela strujni udar negdje iznutra. trajalo je , što kažeš-samo sekundu, al svaki put je iz mene nehotično izletio krik od boli...:(
i u nekoliko sam navrata osjeća bol koja mi je izgledala da beba povlači pupčanu vrpcu, onak nasilno :D

baš neugodno..

meow
07.05.2010., 23:09
Neko je nedavno spomenuo u nekom kontekstu 'zujanje' i mislim si ja, ma kako moze zujati... e pa moze :lol: Jucer sam prvi put u trbuhu nisko osjetila bas zujanje, kao da drzis bumbara u saci.. kog je vraga bebolino radio unutra da sam to osjecala, pojma nemam. Inace se nonstop migolji zadnjih par dana, a primjetila sam par puta se nesto uspicastilo na trbuhu pod rukom.. jel se moze to vec nogica osjetit?

Dobro kazes pljucpljuc, nis mi ne odgovara, neugodan ovaj polozaj, neugodan onaj, trne noga ovako, trne onako, nonstop se premjestam, a nis mi ne pase :ne zna: Pa boli ovako, pa zateze onako, pa pritisak ovakav, pa onakav, pa osjecaj da cu negdje po putu izgubit trbuh (stvarno cu probati onaj trudnicki pojas naci), pa boli u kostima, pa u misicima, pa mi je mucno, pa sam zivcana, pa se mucim s Karlom, pa vjetrovi, pa me stezu hlace, pa mi je tesko zavezat cipele, carape oblacim sjedecki... vec sama sebi na zivce idem... a jos su tri mjeseca pred nama :eek: :rofl: :cerek:

meow
07.05.2010., 23:15
vrlo, vrlo neugodne udarce sam doživila i ja u nekoliko navrata nedavno. srećom, nije se ponovilo..
jedna vrsta boli je bila kao da sam doživjela strujni udar negdje iznutra. trajalo je , što kažeš-samo sekundu, al svaki put je iz mene nehotično izletio krik od boli...:(
i u nekoliko sam navrata osjeća bol koja mi je izgledala da beba povlači pupčanu vrpcu, onak nasilno :D

baš neugodno..

Iskreno da ti kazem, nisam ni prije nes poznavala anatomiju :brukica: tj, di mi je sta u trbuhu, ali bar sam otprilike znala... sad fakat neam pojma di mi je sta :rofl:
Jos ne znam definirati osjecaj, ne potsjeca me bas na nista... samo znam da je neugodan jako.

Evo, da se malo nasmijemo :rofl:
Jucer sjedim ja na relax fotelji, noge skvrcene, ruka preko trbuha i onda dozivim naj alijenskiji osjecaj od pocetka trudnoce.. ja mirno polu-lezim gledam tv, krajickom oka vidim i trbuh i odjednom skuzim da se mice, a mice se i pod rukom, od sredine lijevo.. nije to bio mali pokretic kao obicno, nego bas kao da mi trbuh oce pobjeci ulijevo... issati sto sam skocila, preplasila sam se uzasno, ono: ne micem se, a micem se :eek: :rofl: poslije sam krepivala od smijeha, naravno, al platit ce mi te sijede malac kad izadje lol... kazem ja frendici da me lupa, kaze ona meni lupi i ti njega, pa kazem da necu, jer me moze jos uvijek lupit jace nego ja njega.. ali za tri mjeseca je pejbek tajm :rofl: