PDA

View Full Version : Bolovi u trbuhu tijekom trudnoće

stranice : 1 2 3 [4] 5

Amrićak
09.11.2010., 16:55
mene probada jako neugodna bol ispod desne cice i na leđima isto na toj strani....
dali se to dijete popriječilo,u kojem je položaju neznam :ne zna: ali me ubi :confused: imam osjećaj da će mi eksplodirati...sve boli,zateže i sve je tako tvrdo.... po cijeli dan ležala,hodala ili sjedila....znači samo ta desna strana,od ispod cice do leđa....ubija :(

danijela28
09.11.2010., 19:37
Joj, ta bol u trbuhu. Zadnja 2 dana imam osjećaj da ću se razletit, navečer mi trbuh bude tako tvrd i jedva ga nosim, takav mi je pritisak, ni sjedit mi nije ugodno, sve me zateže i boli, koma. A tek sam 23.tjedan, a imam osjećaj da sam u 50-tom tjednu.:lol: ne znam jel to normalno. Moja gin kaže. sve je normalno. Al, ja se ipak bojim.

OOOOOOO
09.11.2010., 20:27
i ja ti ooooo mogu samo :ne zna: kao i tvoja ginekologica.ali koliko sam shvatila ti jos nemas puno do kraja,mozda se sve to dole priprema za bebin izlazak:)bas je to cudno,da netko nema nikakvih ni cudnih ni bolnih pojava u trudnoci a netko stalno osjeca bol,probadanje,nelagodu....a samim tim i strah.

a meni se cini da je to nekako prerano,sad sam u 30tj,imam jos 10 tj do kraja ipak.danas nisam osjetila to rezanje samo pritisak strasan, sve jaci,uh!

musica20
10.11.2010., 07:55
danijela28,mene od pocetka trudnoce boli,pritisak osjecam odavno,u 23 tjednu mi je dr,rekla da mirujem i nije znala reci zasto boli.ako ti dr,kaze da je sve ok probaj se smiriti,iako po sebi znam da to nije lako. oooooo,pa mozda 30 tjedan ipak nije rano za kontrakcije,jedna moja prijateljica ih je osjecala i ranije.kazu da je najvaznije da nisu ceste i u pravilnim razmacima.ako nosis nisko pritisak je neizbjezan.kada imas kontrolu,pa da znas sta se dogada?

danijela28
10.11.2010., 08:39
musica, znam da je sve to "normalno", ali opet....jednostavno se prepadneš šta se događa. Ima li uopće trudnice koju ništa ne boli??? :ne zna:

cezar5
10.11.2010., 10:15
meni su najgori bolovi u stidnoj kosti...:eek::eek: kada ležim i kada mijenjam položaj, vidim sve zvijezde na nebu...
i jako me iritira bol ispod desne sise, prvo su me rebra boljela i mislim si to mali gura sa nogicom, a sada me taj dio peče kao da sam se opekla na vatru. wtf??
nevjerojatno...

musica20
10.11.2010., 10:19
ma mislim da ni nema,sve moje prijateljice kazu da ih je povremeno nesto bolilo,zatezalo,pritiskalo itd.cak jedna koja tvrdi da je imala super trudnocu kaze da su je nekad bolila rebra.moja mama kaze da nju nista nije bolilo,ali to je bilo davno,sigurno se nesjeca:cerek: ja sam prije trudnoce stalno imala ginekoloskih problema,ciste,upale,los papa test i skoro sam i na operaciji zavrsila i sad si mislim da me boli zbog toga,mozda neke priraslice i slicno.tko zna.ma zapravo bi bilo cudo da trudnoca ponekad neboli.koliko god je sve to majka priroda izmislila ipak u trbuhu raste zivo bice,drugacija je situacija unutra nego kad nisi truda,sta ne?:ne zna:

OOOOOOO
10.11.2010., 10:47
danijela28,mene od pocetka trudnoce boli,pritisak osjecam odavno,u 23 tjednu mi je dr,rekla da mirujem i nije znala reci zasto boli.ako ti dr,kaze da je sve ok probaj se smiriti,iako po sebi znam da to nije lako. oooooo,pa mozda 30 tjedan ipak nije rano za kontrakcije,jedna moja prijateljica ih je osjecala i ranije.kazu da je najvaznije da nisu ceste i u pravilnim razmacima.ako nosis nisko pritisak je neizbjezan.kada imas kontrolu,pa da znas sta se dogada?

17.11 imam pregled,sad me svaka 2tj narucuje

musica20
10.11.2010., 11:10
ooooo brzo ce 17-ti,pa ces vidjeti stanje,ali sigurno je sve ok:)

OOOOOOO
10.11.2010., 11:16
ooooo brzo ce 17-ti,pa ces vidjeti stanje,ali sigurno je sve ok:)
nadam se i ja:)
sad zadnja 2 dana ne osjetim neke bolove samo taj pritisak koji mi je od samog pocetka,naravno sad sve veci

musica20
13.11.2010., 12:27
di ste forumasice,jel vas jos boli?ja neznam,ili me manje boli ovih dana ili sam vse vec navikla i oglusila na sve te razno razne promjene u trbuhu:)

cranky
13.11.2010., 12:29
Cure da li koja od vas ima ciste na jajnicima u T. Ne PCOS, nego baš 2 velike "sočne" ciste. Mene na lijevom jajniku (koji je i inače uvijek bio jako osjetljiv i bolan) rastura već 3 dana, ali baš rastura tako da jedva hodam :(
Dr mi je rekao da bi one trebale same otić do cca 20 tijedna (sad sam 17) i da ne brinem. :ne zna:

lioness
14.11.2010., 07:01
mene probada jako neugodna bol ispod desne cice i na leđima isto na toj strani....
dali se to dijete popriječilo,u kojem je položaju neznam :ne zna: ali me ubi :confused: imam osjećaj da će mi eksplodirati...sve boli,zateže i sve je tako tvrdo.... po cijeli dan ležala,hodala ili sjedila....znači samo ta desna strana,od ispod cice do leđa....ubija :(

mene ti je tako probolo prije kojih 10 dana, 10 minuta, bez sprestanka, bol koja se sirila ispod desnog rebra (desni bubreg) prema ledjima .. slij. jutro sam zvala doktora pa je rekao da se mozda pijesak pomice u bubregu ili je upala mokracnih puteva - da pijem puno tekucine, caja od brusnice, jedem brusnicu i tako ... ugl, sad tu i tamo samo osjetim, ne boli me, ali ako jos jednom to osjetim, odmah idem dr.

Amrićak
14.11.2010., 07:48
mene ti je tako probolo prije kojih 10 dana, 10 minuta, bez sprestanka, bol koja se sirila ispod desnog rebra (desni bubreg) prema ledjima .. slij. jutro sam zvala doktora pa je rekao da se mozda pijesak pomice u bubregu ili je upala mokracnih puteva - da pijem puno tekucine, caja od brusnice, jedem brusnicu i tako ... ugl, sad tu i tamo samo osjetim, ne boli me, ali ako jos jednom to osjetim, odmah idem dr.

mene tako boli,svaki dan :( posebice ako sam više pokretna...
u petak bila kod ginića i rekla mu,on me prvo izlupao po bubrezima,pita jel boli? ja rekoh...ne tu,već gore iznad bubrega višlje....
nakon pregleda,mi je rekao da mi se od neprvilnog držanja :confused: :ne zna: upali mišična spazma...htio mi dati inekciju,ja nisam htjela jer ta bol nije samo u leđima...već se širi i na trbuh,kak sam napisala ispod desne cice....pa prema tome,čudna mi ta njegova dijagnoza :ne zna:
kaže,pijte normabel...jučer popila jedan od 2 mg. niš mi nije pomogao niti ublažio...
u ovoj trudnoći svašta me bolilo i boli :rolleyes:

anonymous_13
14.11.2010., 12:48
mene otkako sam na mirovanju boli čim malo duže hodam ili stojim.. nije to neka jaka bol, ali je nelagodna :ne zna:

nemam pojma zbog čega, tek sam 17+1, ne može biti pritisak bebe pretpostavljam? premda kad moram na wc ili kad se najedem dobro, zna zaboliti (u donjem dijelu trbuha, sprijeda uglavnom) jako, pa se smiri kako-tako tek kad odem na wc.. ono, kao da se svi ti organi i beba unutra naguravaju a nema mjesta :ne zna:

musica20
14.11.2010., 14:23
mene otkako sam na mirovanju boli čim malo duže hodam ili stojim.. nije to neka jaka bol, ali je nelagodna :ne zna:

nemam pojma zbog čega, tek sam 17+1, ne može biti pritisak bebe pretpostavljam? premda kad moram na wc ili kad se najedem dobro, zna zaboliti (u donjem dijelu trbuha, sprijeda uglavnom) jako, pa se smiri kako-tako tek kad odem na wc.. ono, kao da se svi ti organi i beba unutra naguravaju a nema mjesta :ne zna:
tako je i meni,dok nisam bila na mirovanju imam osjecaj da me manje bolilo,ili je to sve psiholoski :ne zna: da barem moja dr.zna zasto boli:( sta tvoj doktor kaze na te bolove?

anonymous_13
14.11.2010., 15:21
tako je i meni,dok nisam bila na mirovanju imam osjecaj da me manje bolilo,ili je to sve psiholoski :ne zna: da barem moja dr.zna zasto boli:( sta tvoj doktor kaze na te bolove?

ma mene je najprije do 6-7 tjedna bolilo kao da trebam dobiti mengu, a onda od 8 tjedna kad sam završila na mirovanju ovo sad.. smijala bih se da se ne brinem .. :ne zna:

doktorica je napisala na zadnjem nalazu od 12.tjedna "osjeća bol u donjem dijelu trbuha", no uzv i sve ostalo je bilo okej pa nije ništa strašno očito... :ne zna: ne znam, budem je pitala prekosutra kad opet odem na pregled..

rina82
14.11.2010., 15:55
:w

jel netko osjećao bolove samo u jednom dijelu trbuha? npr. ja osjećam dosta jače bolove samo u desnom dijelu trbuha, 6tjedana. osjećala sam i bolove kao pred mengu kroz cijeli trbuh, a sad uz te imam i jače bolove nakon što nešto radim samo u desnom dijelu trbuha. dosta neugodno, ne mogu baš sjesti kako ja hoću.

Betili
14.11.2010., 16:12
Pozdrav svima,

evo i mene sa svakodnevnim bolovima u donjem stomaku negde od 12 nedelje trudnoce(sada 24 nedelja), a dotad od 5 nedelje trudnoce sam imala bolove u gornjem delu stomaka, mucnine, dijareja, i povracanje i izgubila sam 8 kg zbog toga. Lezala sam 2 nedelje u bolnici, uradila sve pretrage, nista nisu nasli.

Cim se to smirilo krenuse ovi drugi bolovi u donjem delu stomaka uz ucestalo mokrenje i osecaj kao da imam najgoru urinarnu infekciju. Infekciju nemam, malo malo pa se testiram, ali zato imam gljivice kojih ne mogu da se resim.

Takodje me znaju boleti i ledja, a i ceo stomak me bolno zateze i zna biti tvrd. Zbog svega toga i losije spavam, tesko mi se namestiti u pozu u kojoj me najmanje boli, najvise mi prija lezanje na levom boku, a opet ne mogu biti stalno u istoj pozi, pokocim se sva.

Sve u svemu, mirujem i trpim bolove svakodnevno, nije nimalo lako, ali sta da se radi, doci ce kraj i tim mukama, a onda nastupaju slatke muke. :) ;)

Ginekoloskinja nema objasnjenje zasto me non stop boli stomak, ja sam sebe ubedila da je to sve iskljucivo od trudnoce, cutim i trpim. :)

Trudnocu pratim malo cesce, u proseku svakih 2-3 nedelje, jer sam i otvorena za jedan prst, zasad gin misli da ne treba raditi serklaz i da cemo pokusati izgurati trudnocu do kraja bez toga.

Od terapije uzimam gynipral i bensedin(normabel) od 2 mg uvece radi ocuvanja trudnoce.

I da, povremeno su bolovi vise izrazeniji na desnoj strani stomaka, ne mogu dugo setati ili nesto raditi po kuci, bolovi se pojacavaju, a ja se uspusem kao slonica, brzo se umaram. :)

Pozdrav svima!

musica20
14.11.2010., 16:46
neznam sta bi vam rekla curke,mene od pocetka muce razno razni bolovi.nekad probadanje,nekad kao da cu dobiti menstruaciju,nekad nisko,nekad oko pupka,nekad samo dok stojim,nekad i dok lezim,nekad samo kratka jaka bol kad mijenjam polozaj....od kontrole do kontrole samo strah i strepnja i tako vec 27 tjedana.neznam kako to moze biti normalno i nekuzim kako moja dr.nezna zasto:(

Betili
14.11.2010., 16:58
neznam sta bi vam rekla curke,mene od pocetka muce razno razni bolovi.nekad probadanje,nekad kao da cu dobiti menstruaciju,nekad nisko,nekad oko pupka,nekad samo dok stojim,nekad i dok lezim,nekad samo kratka jaka bol kad mijenjam polozaj....od kontrole do kontrole samo strah i strepnja i tako vec 27 tjedana.neznam kako to moze biti normalno i nekuzim kako moja dr.nezna zasto:(

Musice,

tako je i meni samoj, ja isto ne razumem kako nema nekog logicnog objasnjenja za te bolove?!

Ja sama sebe ubedjujem pa kad me boli donji dio stomaka, onda si kazem da mi je beba sela na mehur :), kad me boli sa desne strane, onda si kazem da me boli istezanje ligamenata i tako nastojim uvek da se utesim nekako. :)

Ja samo odbrojavam dane i cekam da udjem u neku sigurnu zonu za porod, a tek sam u 24 nedelji, ima jos da se nacekam, ihaj....

musica20
15.11.2010., 08:08
Musice,

tako je i meni samoj, ja isto ne razumem kako nema nekog logicnog objasnjenja za te bolove?!

Ja sama sebe ubedjujem pa kad me boli donji dio stomaka, onda si kazem da mi je beba sela na mehur :), kad me boli sa desne strane, onda si kazem da me boli istezanje ligamenata i tako nastojim uvek da se utesim nekako. :)

Ja samo odbrojavam dane i cekam da udjem u neku sigurnu zonu za porod, a tek sam u 24 nedelji, ima jos da se nacekam, ihaj....

ja sam na mirovanju od 22 tjedna,nemam nikakvu terapiju jer dr. kaze da ti bolovi nisu kontrakcije,nego mi je cervix mekan i lezim za svaki slucaj,tako je bilo na zadnjoj kontroli,tko zna kakva je situacija sada.znam kako ti je,jos su ti rani tjedni kao i meni.probaj i ti sto vise odmarati.

OOOOOOO
15.11.2010., 10:52
mene sad zadnjih 3,4 dana negdje navecer kad sjednem uz tv poceo trbuh bolit ko pred stvari,traje par min i prodje:ne zna:

sunashce
15.11.2010., 11:30
evo da se i ja požalim.
danas smo 13 + 1, već nekoliko dana osjećam bolove s lijeve strane stomaka, tamo negdje oko jajnika, uglavnom je to tupa bol, ali povremeno me zna onako dosta zaboliti, kao sinoć, imala sam osjećaj da mi je netko nož zabio. baš me nekako pokupi, da imam potrebu zgrčiti se i čekati da prođe. ili ako se naglo ustanem ne mogu se ispraviti, nego ostanem u tom nekom polusagnutom položaju.
nemam drugih tegoba, a na pregled idem tek sljedeći tjedan, pa ne bih paničarila bez potrebe, ali stvarno se ponekad uplašim. koliko je to normalno?

musica20
15.11.2010., 11:47
evo da se i ja požalim.
danas smo 13 + 1, već nekoliko dana osjećam bolove s lijeve strane stomaka, tamo negdje oko jajnika, uglavnom je to tupa bol, ali povremeno me zna onako dosta zaboliti, kao sinoć, imala sam osjećaj da mi je netko nož zabio. baš me nekako pokupi, da imam potrebu zgrčiti se i čekati da prođe. ili ako se naglo ustanem ne mogu se ispraviti, nego ostanem u tom nekom polusagnutom položaju.
nemam drugih tegoba, a na pregled idem tek sljedeći tjedan, pa ne bih paničarila bez potrebe, ali stvarno se ponekad uplašim. koliko je to normalno?
tako je i meni znalo biti.mislim da ako ti bolovi nisu stalni i neizdrzivi da nije frka.svakako to reci doktorici,kontrola ti nije daleko:mig:

Betili
15.11.2010., 13:57
ja sam na mirovanju od 22 tjedna,nemam nikakvu terapiju jer dr. kaze da ti bolovi nisu kontrakcije,nego mi je cervix mekan i lezim za svaki slucaj,tako je bilo na zadnjoj kontroli,tko zna kakva je situacija sada.znam kako ti je,jos su ti rani tjedni kao i meni.probaj i ti sto vise odmarati.

A koliko i kako mirujes?

Ja sam isto na mirovanju, ali ne mogu bas ceo dan prelezati :), otvorena sam jedan prst, a 24 sam nedelja. Bila sam pre neki dan na kontroli, gin kaze da se cak malo i zatvorilo od prosli put na negde pola prsta i da to hoce tako jer je grlic dinamicne strukture. Inace od tog ne boli stomak, to je i moj gin rekla. Sledeca kontrola tek za 3-4 nedelje.

Inace curke, ti kratkotrajni bolovi koji prolaze nisu zabrinjavajuci, ali ih svakako treba napomeniti gin, mene boli non stop, bez prestanka, pa evo opet guram! :)

Pozdrav!

musica20
15.11.2010., 15:27
A koliko i kako mirujes?

Ja sam isto na mirovanju, ali ne mogu bas ceo dan prelezati :), otvorena sam jedan prst, a 24 sam nedelja. Bila sam pre neki dan na kontroli, gin kaze da se cak malo i zatvorilo od prosli put na negde pola prsta i da to hoce tako jer je grlic dinamicne strukture. Inace od tog ne boli stomak, to je i moj gin rekla. Sledeca kontrola tek za 3-4 nedelje.

Inace curke, ti kratkotrajni bolovi koji prolaze nisu zabrinjavajuci, ali ih svakako treba napomeniti gin, mene boli non stop, bez prestanka, pa evo opet guram! :)

Pozdrav!
skuham brzinski rucak i to je sve sto radim.izmedu toga lezim ili sam u nekom polulezecem polozaju ako imamo goste.neidem u setnje ni u ducan,ni kod prijatelja,eventualno kod svojih roditelja na rucak jednom u 10 dana,to je 15 min voznje automom.i odlazak doktoru i to je sve.ma nije meni doktorica naredila tako strogo mirovanje,nego me boli,nemogu dugo stajati ni sjediti jer osjecam pritisak.tek sam 27 tjedan,a ovako mi je od 22.da barem neboli,bila bi mirnija i manje uplasena.

Betili
15.11.2010., 16:05
skuham brzinski rucak i to je sve sto radim.izmedu toga lezim ili sam u nekom polulezecem polozaju ako imamo goste.neidem u setnje ni u ducan,ni kod prijatelja,eventualno kod svojih roditelja na rucak jednom u 10 dana,to je 15 min voznje automom.i odlazak doktoru i to je sve.ma nije meni doktorica naredila tako strogo mirovanje,nego me boli,nemogu dugo stajati ni sjediti jer osjecam pritisak.tek sam 27 tjedan,a ovako mi je od 22.da barem neboli,bila bi mirnija i manje uplasena.

Tako i ja! Eventualno skuham rucak, ne mogu ni sudje oprati iza sebe koliko me pocne boliti, moram leci. Nista ne radim po kuci, eventualno obrisem prasinu... Meni je tako od 12-13 nedelje i sad sam se vec pomirila da ce biti tako do kraja.

Ne znam da li mi je promaklo, jesi li dobila bilo kakvo objasnjenje od svog ginica zasto je to tako?

E da, ja kad se najedem, meni hoce stomak da pukne i vise me boli dole, bude bolje nakon sat-dva-tri... ;)

musica20
15.11.2010., 18:59
Tako i ja! Eventualno skuham rucak, ne mogu ni sudje oprati iza sebe koliko me pocne boliti, moram leci. Nista ne radim po kuci, eventualno obrisem prasinu... Meni je tako od 12-13 nedelje i sad sam se vec pomirila da ce biti tako do kraja.

Ne znam da li mi je promaklo, jesi li dobila bilo kakvo objasnjenje od svog ginica zasto je to tako?

E da, ja kad se najedem, meni hoce stomak da pukne i vise me boli dole, bude bolje nakon sat-dva-tri... ;)
moja dr.mi je samo rekla da misli da to nisu kontrakcije i da mirujem.ma ja sam i prije trudnoce imala ginekoloskih problema.mene je u ovulaciji znalo boliti za poludit.stalno neke upale,los papa test,ciste...sve je to valjda ostavilo oziljke i posljedice na reproduktivne organe i mozda zato me toliko boli trudnoca.tako ja sebi tumacim bol.imam kontrolu za tjedan dana i nadam se da mi cervix nije u gorem stanju i da se nisam pocela otvarati,jer onda ovi bolovi ipak nebi bila to sta sam ja zamislila,sta ne?

musica20
15.11.2010., 19:09
mene sad zadnjih 3,4 dana negdje navecer kad sjednem uz tv poceo trbuh bolit ko pred stvari,traje par min i prodje:ne zna:

mislim da je dobro to sto traju kratko i prolaze.joj,ti prekosutra ides na kontrolu,blago tebi,znat ces situaciju.sretno i obavezno nam se javu :D

Betili
15.11.2010., 20:40
moja dr.mi je samo rekla da misli da to nisu kontrakcije i da mirujem.ma ja sam i prije trudnoce imala ginekoloskih problema.mene je u ovulaciji znalo boliti za poludit.stalno neke upale,los papa test,ciste...sve je to valjda ostavilo oziljke i posljedice na reproduktivne organe i mozda zato me toliko boli trudnoca.tako ja sebi tumacim bol.imam kontrolu za tjedan dana i nadam se da mi cervix nije u gorem stanju i da se nisam pocela otvarati,jer onda ovi bolovi ipak nebi bila to sta sam ja zamislila,sta ne?

Ma budi mirna, sigurno nisu bolovi od kontrakcija, a ni otvaranje cervixa ne boli, sto god da nam je, samo da mi fino izdrzimo do poroda, a posle ce sve to doci na svoje mesto! :) :mig:

musica20
15.11.2010., 21:25
Ma budi mirna, sigurno nisu bolovi od kontrakcija, a ni otvaranje cervixa ne boli, sto god da nam je, samo da mi fino izdrzimo do poroda, a posle ce sve to doci na svoje mesto! :) :mig:

ma potpuno si u pravu,izdrzat cemo mi,nismo jedine:cerek: sta je to jos 10,15 tjedana bolova i strepnje naspram onog osjecaja da u rukama imas svoje malo zlato:cerek:

OOOOOOO
15.11.2010., 21:51
mislim da je dobro to sto traju kratko i prolaze.joj,ti prekosutra ides na kontrolu,blago tebi,znat ces situaciju.sretno i obavezno nam se javu :D

idem da...nadam se da ce biti sve ok...:)joj sta se sve blizi kraj mene panika lovi:( jos danas na tecaju puno toga cula,vidjela...osjecala sam se kao da ja radjam dok smo gledali porod u vodi,na stolcicu,sniman u nasem rodilistu

musica20
16.11.2010., 07:55
idem da...nadam se da ce biti sve ok...:)joj sta se sve blizi kraj mene panika lovi:( jos danas na tecaju puno toga cula,vidjela...osjecala sam se kao da ja radjam dok smo gledali porod u vodi,na stolcicu,sniman u nasem rodilistu

vjerujem da te lovi panika,nije porod mala stvar.ali bit ce to sve ok.kad se izgura 9mj trudnoce sta je nekoliko sati poroda.hehehe kak sam hrabra,a kada se priblizi moje vrijeme ja cu valjhda umrijet od straha :D

njuškica
16.11.2010., 07:57
musica i betili ne znam jeste li prvorotkinje ili ne.

Meni je ovo 3. trudnoća i sama sam u stanju kakvo opisujete. U svim trudnoćama bilo je takvih problema.

Sad sam 33. tj. pa mi je malo lakše, ali zbog tih konstantnih bolova i pritiska, kontrakcija, uvijek je neka panika.

Mislim da smo nažalost takve građe i fizičkog stanja da nam trudnoće ispadnu zahtjevnije i da toga trebamo stalno bit svjesne pa se i čuvati.

Lako zatrudnim,a teško iznesem.

musica20
16.11.2010., 10:14
musica i betili ne znam jeste li prvorotkinje ili ne.

Meni je ovo 3. trudnoća i sama sam u stanju kakvo opisujete. U svim trudnoćama bilo je takvih problema.

Sad sam 33. tj. pa mi je malo lakše, ali zbog tih konstantnih bolova i pritiska, kontrakcija, uvijek je neka panika.

Mislim da smo nažalost takve građe i fizičkog stanja da nam trudnoće ispadnu zahtjevnije i da toga trebamo stalno bit svjesne pa se i čuvati.

Lako zatrudnim,a teško iznesem.

meni je prva trudnoca.ostala sam trudna cim sam si to pozelila :D i imas pravo,nase tijelo tako reagira na trudnocu,sta mozemo nego se cuvati i izdrzati.

Betili
16.11.2010., 18:13
Njuskice,

meni je prva beba i to u 38 god. s tim sto jos imam i svoju osnovnu bolest(autoimuno oboljenje cija dijagnoza nije bas 100% potvrdjena zbog nedostatka jednog parametra, ali sam svejedno lecena zbog simptomatologije i polineuropatije).

E sad, u trudnoci se moja bolest super ponasa, nisam ni na lekovima, niti osecam da je imam, ali eto taj pritisak i bol u donjem delu stomaka zna bas da bude zastrasujuci.

Cure, mozete li malo konkretnije opisati vase tegobe?

Evo ja imam manje vise stalan bol u donjem delu stomaka, prtisak na mokracni mehur, povremena vaginalna probadanja i bol, zatezanje preko uglavnom donjeg dela stomaka i pnekad mi se cini da je stomak tvrd, ali svaki put kad pitem gin, ona kaze da i nije bas toliko tvrd! :) Simptomi su slicni kao kod urinarne infekcije, ali opet razliciti, testirala sam urin, UK i briseve i nema infekcije.

Za kontrakcije nisam sigurna kako izgledaju, ranije mi se znao stvrdnuti stomak i napravi se kao neka kvrga, pa to popusti.

Sad imam dosta blagih kretanja u stomaku i udaraca raznih jacina, pa ne znam jel to moja bebica toliko nemirna ili su to mozda delomicno i ove lazne kontrakcije? Nekad me tako udari da mi taj dio stomaka poskoci, ali to nije bolno!!

Ponekad mi je tesko i okretati se nocu, osetim bolove, okrecem se k'o na raznju, dok ne nadjem iole dobar polozaj koji mi odgovara! :)

Uzimate li sta od terapije?

Ja sam na gynipralu i normabelu od 2 mg uvece.

Pozdrav i Njuskice ti jos malo imas, samo da i mi dodjemo u sigurnu zonu!

njuškica
17.11.2010., 12:41
Betili mislim da su povremena probadanja i bolovi sastavni dio trudnoće jer ipak se tijelo mora prilagoditi na novo stanje.
Mene ponekad štrecne u vaginalnom području (to je rijetko, ne zabrinjava me).
Živa muka mi je okrenut se u krevetu jer imam osjećaj kao da sam bila u teretani i dobila najgoru moguću upalu svih mišića oko trbuha i zdjelice.
Najveći problem su mi kontrakcije koje postanu intenzivne ne odmaram li dovoljno.
Tada mi trbuh izgleda kao da sam progutala nogometnu loptu, tvrd i nabijen. To potraje od 30s do 2 min i onda se opusti.
I ja sam jučer počela s normabelom, baš zbog kontrakcija.

OOOOOOO
17.11.2010., 12:49
danas rekla ginek da me navecer zadnjih par dana pocne bolit kao pred stvari trbuh i traje par min,kaze ok samo da nije duze i da su to kontrakcije

Betili
17.11.2010., 13:04
danas rekla ginek da me navecer zadnjih par dana pocne bolit kao pred stvari trbuh i traje par min,kaze ok samo da nije duze i da su to kontrakcije

A koliko si ti nedelja trudna?

Njuskice,

slazem se za te povremene bolove, ali evo ima i trudnica poput mene sa stalnim bolovima u donjem delu stomaka, pa opet trudnoca napreduje.

Ma samo neka bebi ne bude nista, a ja cu vec izdrzati! :)

Meni je samo problem, sto ja ne mogu da razlikujem te kontrakcije, ako su one bolne od ovih stalnih bolova koje imam, no kad dodju one prave, valjda cu znati. ;)

OOOOOOO
17.11.2010., 14:07
A koliko si ti nedelja trudna?

Njuskice,

slazem se za te povremene bolove, ali evo ima i trudnica poput mene sa stalnim bolovima u donjem delu stomaka, pa opet trudnoca napreduje.

Ma samo neka bebi ne bude nista, a ja cu vec izdrzati! :)

Meni je samo problem, sto ja ne mogu da razlikujem te kontrakcije, ako su one bolne od ovih stalnih bolova koje imam, no kad dodju one prave, valjda cu znati. ;)

u subotu ulazim u 32tj

vedra
17.11.2010., 14:34
Betili
Živa muka mi je okrenut se u krevetu jer imam osjećaj kao da sam bila u teretani i dobila najgoru moguću upalu svih mišića oko trbuha i zdjelice.
Najveći problem su mi kontrakcije koje postanu intenzivne ne odmaram li dovoljno.
Tada mi trbuh izgleda kao da sam progutala nogometnu loptu, tvrd i nabijen. To potraje od 30s do 2 min i onda se opusti.

i meni ovako!!
ponoći muku mučim sa okretanjem s jednog boka na drugi..a preko dana mi svako toliko trbuh ko kamen stegnut!!
samo uz to mene još boli stidna kost ko da me netko razvalio nogom dolje!!

Ereshkigal
17.11.2010., 15:02
Ja sam primijetila da me trbuh boli svaki mjesec u vrijeme kada bih trebala dobiti mengu i to na isti način. Ne znam da li se to još nekome događa?

musica20
17.11.2010., 15:34
Ja sam primijetila da me trbuh boli svaki mjesec u vrijeme kada bih trebala dobiti mengu i to na isti način. Ne znam da li se to još nekome događa?

uglavnom svaki dan osjetim nekakve bolove u trbuhu,ali sam i ja primjetila da svakih 3-4 tjedna me po 2.3 dana boli jace nego inace.mozda stvarno ima veze sa ciklusom prije trudnoce:ne zna:

Betili
17.11.2010., 15:59
uglavnom svaki dan osjetim nekakve bolove u trbuhu,ali sam i ja primjetila da svakih 3-4 tjedna me po 2.3 dana boli jace nego inace.mozda stvarno ima veze sa ciklusom prije trudnoce:ne zna:

Posve moguce, pogotovo npr. ja koja sam trpila strasne bolove tokom svih 5 dana menstruacije.

musica20
17.11.2010., 17:17
Posve moguce, pogotovo npr. ja koja sam trpila strasne bolove tokom svih 5 dana menstruacije.

a jesmo neka ekipa :D.boli ovdje,boli ondje,netko bi rekao da smo nekakve mimoze :mig: kako god nam bilo trebamo izdrzati do kraja.bogu hvala na forumuma.

cranky
17.11.2010., 17:31
Mene svaki mjesec uredno rastura jajnik kad bi bila ovulacija. Očito nikako da shvati da se može odmorit :lol:

Ereshkigal
17.11.2010., 19:05
Oh, hvala Bogu, nisam jedina:) Već i muž zna kad mu kažem boli me trbuh, on, aha, sad je taj i taj datum i sad bi trebala dobit stvari...očito ima nešto u tome. Ma nije važno, samo da sve bude ok i da djetešce bude dobro, potrpit ćemo mi nekako:)

meri lu
18.11.2010., 15:12
Bok svima.
13. sam tjedan trudnoće i noćas me počelo jako boliti dolje desno, na mjestu gdje je jajnik otprilike. Ujutro je bol popustila, ali je i dalje prisutna i sad me boli cijeli trbuh (kao da je kamenje u njemu). Uz to sam ujutro imala i temperaturu oko 37-37.2 koja se sada malo spustila.
Šta mislite jel to normalno? Jako se brinem jer to još do sada nisam osjetila...

musica20
18.11.2010., 18:26
Bok svima.
13. sam tjedan trudnoće i noćas me počelo jako boliti dolje desno, na mjestu gdje je jajnik otprilike. Ujutro je bol popustila, ali je i dalje prisutna i sad me boli cijeli trbuh (kao da je kamenje u njemu). Uz to sam ujutro imala i temperaturu oko 37-37.2 koja se sada malo spustila.
Šta mislite jel to normalno? Jako se brinem jer to još do sada nisam osjetila...

ponekad je bol u trbuhu prisutna,sa 13 tjedana me dosta znao boliti.ali temperatura nije dobra,iako nije jako visoka.ako ti to sve neprode uskoro odi doktoru,mozda je neka upala.

meri lu
19.11.2010., 09:38
ponekad je bol u trbuhu prisutna,sa 13 tjedana me dosta znao boliti.ali temperatura nije dobra,iako nije jako visoka.ako ti to sve neprode uskoro odi doktoru,mozda je neka upala.

Hvala Musica.
Dr. kaže da je to normalna temp. za trudnoću i da su bolovi normalni. A dobro, očito je sve normalno:ne zna:

gmiz
19.11.2010., 10:23
Betili mislim da su povremena probadanja i bolovi sastavni dio trudnoće jer ipak se tijelo mora prilagoditi na novo stanje.
Mene ponekad štrecne u vaginalnom području (to je rijetko, ne zabrinjava me).
Isto,isto,isto,isto!!!!!
i stidna kost. i popijem normić od 2 mg....

musica20
19.11.2010., 10:26
Hvala Musica.
Dr. kaže da je to normalna temp. za trudnoću i da su bolovi normalni. A dobro, očito je sve normalno:ne zna:

dobro je,nadam se da si barem malo mirnija.:) mene sa 28 tjedana stalno boli trbuh,temperaturu nisam nikad ni mjerila.kontrola u ponedjeljak napokpn,ja bi najradije svaki drugi dan a zvala bi doktoricu svaki,panicar:bonk:

meri lu
19.11.2010., 10:30
dobro je,nadam se da si barem malo mirnija.:) mene sa 28 tjedana stalno boli trbuh,temperaturu nisam nikad ni mjerila.kontrola u ponedjeljak napokpn,ja bi najradije svaki drugi dan a zvala bi doktoricu svaki,panicar:bonk:

I ja:D

ivana0906
21.11.2010., 19:29
evo mene već 2h boli drob ko pred M!
Da uzmem mg???

anonymous_13
21.11.2010., 19:58
jučer me počelo boljeti u donjem dijelu trbuha, sasvim dolje.. onako, nije jaka bol ali je neugodna, nije ni kao bolovi pred menstruaciju, ni kao grčevi.. 19+ sam, mislim da počinjem osjećati bebicu ali još nisam sigurna.. no to nisu udarci što osjećam... najsličnije je boli nakon udarca, ali udarac ne osjetim :ne zna:

jednostavno zaboli, boli 10ak do 30ak sekundi i polako nestane. pa se pojavi opet, nekad za par minuta, nekad za par sati.. nekad jače, nekad slabije.. :ne zna: boli me posebno kad se krenem smijati ili kad piškim :ne zna:

da zovem doktoricu ili je to normalno? :(

LelaSt
21.11.2010., 20:26
Ja pijem Duphaston od 12 tjedna (3x1) sad mi gin. rekla da prekinem, medjutim ja kad je ne popijem pocne me bolit stomak ko da cu dobit M. bas ono ko da cu procurit ovaj tren.
Jel tko jos imao od toga bol u trbuhu? Onda kad je popijem ta bol prodje.
Sad sam 18ti tjedan.

kika78
21.11.2010., 20:34
jučer me počelo boljeti u donjem dijelu trbuha, sasvim dolje.. onako, nije jaka bol ali je neugodna, nije ni kao bolovi pred menstruaciju, ni kao grčevi.. 19+ sam, mislim da počinjem osjećati bebicu ali još nisam sigurna.. no to nisu udarci što osjećam... najsličnije je boli nakon udarca, ali udarac ne osjetim :ne zna:

jednostavno zaboli, boli 10ak do 30ak sekundi i polako nestane. pa se pojavi opet, nekad za par minuta, nekad za par sati.. nekad jače, nekad slabije.. :ne zna: boli me posebno kad se krenem smijati ili kad piškim :ne zna:

Bez brige, ako nemaš krvavi iscjedak trebalo bi to biti savim normalno..
Mene je znalo rezati jako dole na desnoj strani, ko da mi se slijepo crijevo upalilo. Nije bilo ništa, to se sve rasteže polako i priprema mjesta za bebicu i sam porod :)

Jedino pripazi da nisi nahladila mjehur ili da nemaš upalu mjehura...
Utopli se, manje se kreći i pij čaj od brusnica ili ih još bolje jedi :top:

Ako neće prolaziti ni nakon par dana i stalno će te boljeti (pogotovo ako dobiš temp.), otiđi gin. pa neka te pregleda :mig:

OOOOOOO
21.11.2010., 20:51
kod mene se danas nesto cudno desava..od popodne,pa cijelo predvecer i sad.pritisak stalan,ali ajde to mi je od samog pocetka,pa sam se vec naucila nekako,skroz na uscu kao da me reze nesto,da ce mi sve ispast.ali uz to svako malo kao da cu dobit mengu,traje po par min pa stane,a kicma i zdjelica da ne govorim,pa sve u guzicu dolje.a zadnjih par dana tako se i umaram,osjecam se ko neka baba zapuhana:p jel moguce da je ta bol kontrakcije?

anonymous_13
21.11.2010., 20:58
Bez brige, ako nemaš krvavi iscjedak trebalo bi to biti savim normalno..
Mene je znalo rezati jako dole na desnoj strani, ko da mi se slijepo crijevo upalilo. Nije bilo ništa, to se sve rasteže polako i priprema mjesta za bebicu i sam porod :)

Jedino pripazi da nisi nahladila mjehur ili da nemaš upalu mjehura...
Utopli se, manje se kreći i pij čaj od brusnica ili ih još bolje jedi :top:

Ako neće prolaziti ni nakon par dana i stalno će te boljeti (pogotovo ako dobiš temp.), otiđi gin. pa neka te pregleda :mig:

hvala puno na savjetu :)

bila sam na pregledu prije par dana i sve je bilo okej, nema krvi u iscjetku, zatvorena sam, bebica sve super.. s tim da mi urin jest bio čudan, našli su krv, eritrocite i leukocite te dosta bakterija u njemu i dobila sam uputnicu za urinokulturu ali moram čekati da prođe 3 tjedna od uzimanja eritromicina koji sam pila zbog ureaplazme :ne zna:

idem kuhati čaj :)

kika78
21.11.2010., 21:04

bila sam na pregledu prije par dana i sve je bilo okej, nema krvi u iscjetku, zatvorena sam, bebica sve super.. s tim da mi urin jest bio čudan, našli su krv, eritrocite i leukocite te dosta bakterija u njemu i dobila sam uputnicu za urinokulturu ali moram čekati da prođe 3 tjedna od uzimanja eritromicina koji sam pila zbog ureaplazme :ne zna:

Ma nema na čemu :mig:
Onda je vjerojatno ta bol povezana sa mokraćnim kanalom i mjehurom...
U tom slučaju, kao što sam rekla - utopli se, više odmaraj i leži i pij čaj. Najbolje da si kupiš sušene brusnice (imaš ih u Konzumu i svakom drugom većem dućanu, na odjelu voća i povrća) i jedi. Mislim da su u tom obliku najučinkovitije :top:

Ja sam ih često žvakala :rofl: u trudnoći. Nikad nisam imala ni jednu bakteriju u urinu :s

Betili
22.11.2010., 09:28

Ja sam 25-ta nedelja i isto me stalno boli stomak, pre 4 dana sam odjurila u bolnicu, bilo je vece, a tako me scapilo u donjem delu stomaka, neka grcevita, presecajuca bol i nikako nije popustala.

Trpila sam oko 45 min kod kuce i otisla, ali nista nije bilo, i dalje grlic uloziv za vrh prsta i malo skracen(kod moje privatne gin. sam otvorena jedan prst, valjda zene ginekoloskinje imaju razlocite velicine prsta ili ko zna sta je u pitanju?! :rofl: Beba je OK! :)

Hteli su me ostaviti u bolnici na infuziji s tokoliticima, meni se nije ostajalo, pa mi povecala dozu gyniprala i bensedina, no i drugi dan me tako jako bolilo i onda je prestalo.

Mene stalno nervira sto nikad ne dobijem objasnjenje za sve te moje bolove, ali ok, samo nek je bebac dobro! :)

Betili
22.11.2010., 09:36
kod mene se danas nesto cudno desava..od popodne,pa cijelo predvecer i sad.pritisak stalan,ali ajde to mi je od samog pocetka,pa sam se vec naucila nekako,skroz na uscu kao da me reze nesto,da ce mi sve ispast.ali uz to svako malo kao da cu dobit mengu,traje po par min pa stane,a kicma i zdjelica da ne govorim,pa sve u guzicu dolje.a zadnjih par dana tako se i umaram,osjecam se ko neka baba zapuhana:p jel moguce da je ta bol kontrakcije?

Tako i meni bude, a ja sam jos i manje nedelja trudna od tebe.

Bas sam sad pitala u bolnici gin zamolivsi da mi pokaze odakle dokle se beba proteze u pupi. Kod mene je beba okrenuta glavom prema dole i to je drage moje tako nisko u zdjelici, skroz do pubicne kosti, da sam uverena da mi je taj pritisak na mjehur od bebine glavice.

Betili
22.11.2010., 09:44

Da, to lici na urinarnu infekciju. Eritrociti i Leukociti nisu dobar znak u urinu, treba se obavezno leciti, dok prisustvo bakterija bez E i L ponekad ne znaci nista, jer mogu biti saprofitne bakterije, tj. nepatogene, pa se tu ne preporucuju AB vec samo unos tekucine.

A jesi li imala neke simptome vezano za ureaplazmu?

Ja stalno gnjavim svoju gin da me testira na bakterije zbog tih bolova koje imam, al uvek se sve vrati negativno, sem gljivica, sad sam bas zavrsila terpaiju za njih.

Pitala sam da me testira jos i na hlamidiju, ureaplasmu i mikoplasmu, al ona samo odmahuje rukom...

ivana0906
22.11.2010., 13:42
:( mene i danas boli trbuh ko da ću svakog trena dobiti M! Brine me...

anonymous_13
22.11.2010., 15:50
Ma nema na čemu :mig:
Onda je vjerojatno ta bol povezana sa mokraćnim kanalom i mjehurom...
U tom slučaju, kao što sam rekla - utopli se, više odmaraj i leži i pij čaj. Najbolje da si kupiš sušene brusnice (imaš ih u Konzumu i svakom drugom većem dućanu, na odjelu voća i povrća) i jedi. Mislim da su u tom obliku najučinkovitije :top:

Ja sam ih često žvakala :rofl: u trudnoći. Nikad nisam imala ni jednu bakteriju u urinu :s

pijuckam čaj sad a budem kupila sušenih isto.. inače ih dajem zbog vitamina u njima svojim gerbilima, ali ajde sad ću i ja žvakati s njima :zubo:

jedino što nikad u životu nisam vidjela da igdje ima za kupiti svježih brusnica? :ne zna:

Da, to lici na urinarnu infekciju. Eritrociti i Leukociti nisu dobar znak u urinu, treba se obavezno leciti, dok prisustvo bakterija bez E i L ponekad ne znaci nista, jer mogu biti saprofitne bakterije, tj. nepatogene, pa se tu ne preporucuju AB vec samo unos tekucine.

A jesi li imala neke simptome vezano za ureaplazmu?

Ja stalno gnjavim svoju gin da me testira na bakterije zbog tih bolova koje imam, al uvek se sve vrati negativno, sem gljivica, sad sam bas zavrsila terpaiju za njih.

Pitala sam da me testira jos i na hlamidiju, ureaplasmu i mikoplasmu, al ona samo odmahuje rukom...

ne, nijedan simptom... i valjda je vučem skoro tri godine otkako sam sa svojim dragim, osim ako je nisam pokupila nekim nespolnim putem (bazen i slično) naknadno, no sumnjam :bonk: neugodno me iznenadilo kad sam saznala da imam, jer sam stvarno redovito išla na preglede i radila papa-test i uvijek je bio uredan.. mislila sam da ako imam nešto da se sve to vidi iz papa-testa :flop:

a ako si trudna, doktor te MORA testirati i na klamidiju, i na aerobe i anaerobe, i ureaplazmu i mikoplazmu, jer to su potencijalno opasne bakterije u trudnoći (a neke i bez obzira na trudnoću..) bez obzira na papa-test.. jer one se ne vide u papa-testu, samo što ti to ne napomenu jer im se valjda ne da. a to te može koštati komplikacija, ja sam završila na mirovanju bog sukrvice koja je vjerojatno uzrokovana ureaplazmom :flop:

ako odbija i dalje, ili promijeni doktoricu, ili otiđi to vaditi privatno - košta te nekih para, no bar si mirna :)

musica20
22.11.2010., 17:49
drage curke,neznam sta bi vam rekla.danas sam bila na kontroli i dr.je zadovoljna.nikakvih promjena od zadnji put.nezna zasto me boli,kaze da je moguce i da su kontrakcije,ali dok se neotvaram,dok nisu ceste da ne brinem.svi nalazi briseva i urinokulture su uredni,nema logicnog razloga za bol.kontrola za 4 tjedna,osim ako me bude jace bolilo da dodem ranije.i eto,sta reci,budite strpljive,a ako vas jako boli,ako ste jako zabrinute ipak odite dr.ili barem nazovite.negdje sigurno postoji statistika koliko je trudnoca ipak i bolno stanje,a ne samo blazeno:mig:

Betili
23.11.2010., 09:55
pijuckam čaj sad a budem kupila sušenih isto.. inače ih dajem zbog vitamina u njima svojim gerbilima, ali ajde sad ću i ja žvakati s njima :zubo:

jedino što nikad u životu nisam vidjela da igdje ima za kupiti svježih brusnica? :ne zna:

ne, nijedan simptom... i valjda je vučem skoro tri godine otkako sam sa svojim dragim, osim ako je nisam pokupila nekim nespolnim putem (bazen i slično) naknadno, no sumnjam :bonk: neugodno me iznenadilo kad sam saznala da imam, jer sam stvarno redovito išla na preglede i radila papa-test i uvijek je bio uredan.. mislila sam da ako imam nešto da se sve to vidi iz papa-testa :flop:

a ako si trudna, doktor te MORA testirati i na klamidiju, i na aerobe i anaerobe, i ureaplazmu i mikoplazmu, jer to su potencijalno opasne bakterije u trudnoći (a neke i bez obzira na trudnoću..) bez obzira na papa-test.. jer one se ne vide u papa-testu, samo što ti to ne napomenu jer im se valjda ne da. a to te može koštati komplikacija, ja sam završila na mirovanju bog sukrvice koja je vjerojatno uzrokovana ureaplazmom :flop:

ako odbija i dalje, ili promijeni doktoricu, ili otiđi to vaditi privatno - košta te nekih para, no bar si mirna :)

Da, skroz si u pravu, ja sam laborant po struci, pa sam upoznata sa bakterijama, a trudnocu vodim samo kod privatne ginekoloskinje, u drzavnu idem samo kad mi treba neki uput za pregled u bolnici. Mada kod nas u drzavnoj sad daju uput koji ti vredi 6 meseci, tako da sam pokrivena s tim do kraja trudnoce, pa kad god pocne jace da boli mogu da se javim u bolnicu.

Hlamidija, miko i ureaplasma obicno ne daju nikakve simptome(zato sam te bas i pitala) i prenose se iskljucivo spolnim putem, price o bazenima i sl. su izmisljene radi mira u kuci :) ;). Ja sam se testirala na te bakterije nesto malo prije trudnoce i bilo je sve negativno, ali smatram da bi se svakako i u trudnoci trebala testirati, pa cu to uraditi na sledecem pregledu. Papa test radim svake godine jednom.

Musica20,

tvoja trudnoca je bas slicna mojoj, meni je bila patronazna jutros(umalo se ne onesvestih pred zenom, samo sam pocela da tonem i nisam je vise cula sta prica, pa mi izmerila pritisak 90/60), a za bolove kaze isto da moguce da su kontrakcije, znaci da kontrahiram celu trudnocu :).

Cekam sledeci pregled kod svoje priv gin(trebamo uraditi fetalnu ehokardiografiju), isto mi rekli prosli put kao tebi za 4 nedelje da ponovo dodjem(dosad sam isla uvek na 2 nedelje), mada sam ja bila u bolnici prosle nedelje i sve je OK, stanje nepromenjeno. Kao sto neko rece vec ovde, isla bih svaki drugi dan da mogu na pregled. :)

TheWho
23.11.2010., 10:07

iss ti ko da opisuješ moju trudnoću !
sve 5 divno krasno al isto sam pokupila tu prokletu ureaplazmu i sad uopće neznam kaj će s tim biti... :(
i muž i ja smo popili svaki po 2 kutije eritromicina al mene i dalje boli mjehur. tješi me to kaj me ne pecka dok sam na wcu i tak te tipične fore.pa sve pripisujem bebačici koja ja glavom već okrenula na dolje i pritišće me . :ne zna:
sad kad će mi raditi ponovo bris nadam se da sam se riješila đubreta.sam nek putuje što dalje od mene i ja sretna.
a inače s bebicom je sve super..kaj je ipak i najbitnije.

TheWho
23.11.2010., 13:55
evo opet ja...
mene danas boli trbuh onak iznad pupka ... :confused:
i tak mi je napet trbuh od jučer...nekak ko da je tvrd malo više neg inače.
kaj bi to bilo ?

dreamer~dreams
23.11.2010., 21:24
sve 5 divno krasno al isto sam pokupila tu prokletu ureaplazmu i sad uopće neznam kaj će s tim biti... :(
i muž i ja smo popili svaki po 2 kutije eritromicina al mene i dalje boli mjehur. tješi me to kaj me ne pecka dok sam na wcu i tak te tipične fore.pa sve pripisujem bebačici koja ja glavom već okrenula na dolje i pritišće me . :ne zna:
sad kad će mi raditi ponovo bris nadam se da sam se riješila đubreta.sam nek putuje što dalje od mene i ja sretna.

preporučam acidosalus ili acidoverus proizvode. (i c vitamin.)

ja sam ga pila zbog streptokoka b kojeg se nikako nisam uspjevala riješiti i sada mi je zadnji nalaz konačno fiziološka flora!

Tamo neka
23.11.2010., 22:16
Da i ja nešto upitam.. Da li je normalno u ranoj trudnoći (cirka 7-10 tjedana) osjećati peckanje u donjem dijelu trbuha (a prije nikada!), zatim kao da se trbuh puni vjetrovima sve žubori unutra (a bez potrebe da ih izbaciš van!), te ako se povremeno skroz napušeš a nakon sat vremena opet sve kao prije? Možda je to sve normalno ali ja nemam koga pitati, tek za 2 tjedna imam pregled..

ivana0906
23.11.2010., 22:25
evo opet ja...
mene danas boli trbuh onak iznad pupka ... :confused:
i tak mi je napet trbuh od jučer...nekak ko da je tvrd malo više neg inače.
kaj bi to bilo ?

ja sam danas ipak išla do dr.-a...
al sam mirnije, kaže dr. da je sve OK (brisevi, urinokultura, UZV)! :mig:

I dalje me boli... :ne zna:

anonymous_13
23.11.2010., 23:13
Da, skroz si u pravu, ja sam laborant po struci, pa sam upoznata sa bakterijama, a trudnocu vodim samo kod privatne ginekoloskinje, u drzavnu idem samo kad mi treba neki uput za pregled u bolnici. Mada kod nas u drzavnoj sad daju uput koji ti vredi 6 meseci, tako da sam pokrivena s tim do kraja trudnoce, pa kad god pocne jace da boli mogu da se javim u bolnicu.

Hlamidija, miko i ureaplasma obicno ne daju nikakve simptome(zato sam te bas i pitala) i prenose se iskljucivo spolnim putem, price o bazenima i sl. su izmisljene radi mira u kuci :) ;). Ja sam se testirala na te bakterije nesto malo prije trudnoce i bilo je sve negativno, ali smatram da bi se svakako i u trudnoci trebala testirati, pa cu to uraditi na sledecem pregledu. Papa test radim svake godine jednom.

pa, meni je doktorica rekla da bazen ne dolazi u obzir upravo zbog opasnosti od ureaplazme i mikoplazme :ne zna:

doduše, ja ne sumnjam da sam svoju pokupila spolnim putem, jer moj dragi je imao dosta cura prije mene i nije sa svima koristio kondome, tako da ono..

ne znam, meni je doktorica rekla da 75% trudnica ima ureaplazmu i da je skoro uvijek sve u redu.. :)

ja sam popila kutiju eritromicina no imam feeling da bude trebala još jedna :ne zna:

preporučam acidosalus ili acidoverus proizvode. (i c vitamin.)

ja sam ga pila zbog streptokoka b kojeg se nikako nisam uspjevala riješiti i sada mi je zadnji nalaz konačno fiziološka flora!

koliko je pametno ih uzimati? afaik oni se rade od nepasteriziranog mlijeka i mogu sadržavati listeriju? :ne zna:

musica20
24.11.2010., 08:08
Da i ja nešto upitam.. Da li je normalno u ranoj trudnoći (cirka 7-10 tjedana) osjećati peckanje u donjem dijelu trbuha (a prije nikada!), zatim kao da se trbuh puni vjetrovima sve žubori unutra (a bez potrebe da ih izbaciš van!), te ako se povremeno skroz napušeš a nakon sat vremena opet sve kao prije? Možda je to sve normalno ali ja nemam koga pitati, tek za 2 tjedna imam pregled..

mislim da se zbog toga netrebas zabrinjavati.rana je trudnoca i u trbuhu se dogadaju razne promjene.vazno je da nemas neke velike bolove ili kakav cudan iscjedak,sukrvica i sl.

musica20
24.11.2010., 08:13
ja sam danas ipak išla do dr.-a...
al sam mirnije, kaže dr. da je sve OK (brisevi, urinokultura, UZV)! :mig:

I dalje me boli... :ne zna:

to su ti ti neobjasnivi bolovi,sve ok a boli,tesko je biti miran tako.jer nije sto nemozemo trpiti,nego nas brinu.nama ocito tako treba biti :ne zna:

Tamo neka
25.11.2010., 01:23
musica20 hvala ti na odgovoru. Pitanje je dosta banalno bilo ali kad nemam koga pitati.. jer ne želim govorit nikome još za trudnoću pogotovo ne prije prvog pregleda i dok ne prođe 3 mjeseca.

musica20
25.11.2010., 08:13
musica20 hvala ti na odgovoru. Pitanje je dosta banalno bilo ali kad nemam koga pitati.. jer ne želim govorit nikome još za trudnoću pogotovo ne prije prvog pregleda i dok ne prođe 3 mjeseca.

razumijem,a i nema banalnih pitanja sto se mene tice,trudnoca je drugo stanje,promjene se dogadaju,jos ako je prva trudnoca svi smo na iglama.sretno na prvom pregledu :)

Ereshkigal
30.11.2010., 10:14
jučer me počelo boljeti u donjem dijelu trbuha, sasvim dolje.. onako, nije jaka bol ali je neugodna, nije ni kao bolovi pred menstruaciju, ni kao grčevi.. 19+ sam, mislim da počinjem osjećati bebicu ali još nisam sigurna.. no to nisu udarci što osjećam...

Ovo kao da sam ja pisala!Sve isto. Ista vrsta boli, ma sve...tako mi je već dva dana... daj mi reci jel ti to prošlo? Jesi zvala dr?

njuškica
01.12.2010., 09:21
Ja sam u 36. tjednu za 2 dana.

Boli me kad stojim na nogama duže od 5-10 min ili kad se često ustajem.
Navikla sam na to, tako mi je bilo i u prijašnjim trudnoćama
pa onda malo više odmaram.
Čuvajte se curke, da mi sve dođete ovako pri kraj kao i ja :)

eva7
01.12.2010., 09:41
i ja prijavljujem bol s lijeve strane u predjelu jajnika. onako ko pred mengu, al samo s te strane. sjećam se jednom da mi je gin rekla da jajnici u trudnoći ne mogu bolit, pa se pitam šta bi moglo biti:ne zna:

MaLena2314
01.12.2010., 11:01
Meni je doktorica rekla da sam zanjela iz lijevog jajnika stoga da se ne čudim ako ga koji put osjetim ili me zaboli za vrijeme trudnoće da je to normlano

musica20
01.12.2010., 11:36
Ja sam u 36. tjednu za 2 dana.

Boli me kad stojim na nogama duže od 5-10 min ili kad se često ustajem.
Navikla sam na to, tako mi je bilo i u prijašnjim trudnoćama
pa onda malo više odmaram.
Čuvajte se curke, da mi sve dođete ovako pri kraj kao i ja :)
bravo njuskica,ti si stvarno dobro dogurala :top:

Betili
01.12.2010., 16:24
Evo i mene curke sa EUZ,

bebica je u redu, 27 nedelja i 760 gr.

Profesor koji je radio UZ kaze da bebca nosim prenisko i otud bolovi i pritisak na mokracni mehur, te ucestalo mokrenje, leka nema za to sem sto vise mirovanja.

Od pre neki dan poceli i bolovi u kicmi i grcevi u nogama, jutarnje nesvestice, ah te cari trudnoce! :)

musica20
01.12.2010., 18:39
Evo i mene curke sa EUZ,

bebica je u redu, 27 nedelja i 760 gr.

Profesor koji je radio UZ kaze da bebca nosim prenisko i otud bolovi i pritisak na mokracni mehur, te ucestalo mokrenje, leka nema za to sem sto vise mirovanja.

Od pre neki dan poceli i bolovi u kicmi i grcevi u nogama, jutarnje nesvestice, ah te cari trudnoce! :)

bravo betili :)bitno da je bebica ok.i napokon neko objasnjenje za tvoje bolove,mozda bi i ja trebala kod nekog profe na uz za promjenu malo :D a kud jos i te nesvjestice,ma to je faza valjda,nadam se da se nece zadrzati do kraja :)

cranky
02.12.2010., 01:01
i ja prijavljujem bol s lijeve strane u predjelu jajnika. onako ko pred mengu, al samo s te strane. sjećam se jednom da mi je gin rekla da jajnici u trudnoći ne mogu bolit, pa se pitam šta bi moglo biti:ne zna:

:confused: mooliiiim??? A šta onda mene rastura bar jednom mjesečno???
Bole i to žestoko, ali se ne bediram baš zato što znam da su jajnici u pitanju, a ne bebica :mig:

annnna
10.12.2010., 19:37
evo ja sam u 16tom tjednu i znam tu i tamo osjetit kao da me boli desni jajnik... najedanput me zaboli i vrlo brzo prestane... pregled mi je za desetak dana, ne znam bi li prije zvala i pitala, ili je to normalno?

i znam osjetit kad idem piskit, ono kad se napnem malo kao da me netko iznutra udre (znam da je prerano da osjetim bebicu :D), ali ne znam kako drukcije opisat osjecaj...

cranky
10.12.2010., 21:19
annnna ako si sigurna da je jajnik mislim da ne trebaš paničarit do pregleda. Kao što sam rekla, mene jajnici uredno štrecaju svako malo, više se ni ne obazirem na njih :rolleyes: ali ja znam locirat tu bol i sigurna sam da to nema veze s bebicom :mig:

OOOOOOO
10.12.2010., 21:21
i mene svako toliko zna pikat u jajniku,pogotovo lijevom,bas u predjelu jajnika

Tamo neka
10.12.2010., 22:03
Trudna sam 8 tjedana i doktor mi je rekao da je normalno osjetiti lagano probadanje/bol, sve dok nema krvi ili dok bol nije dugotrajna i jaka.. Zato za ova štrecanja ne trebamo brinuti :)

annnna
11.12.2010., 07:02
ajme hvala vam na odgovorima, odma mi je lakse :)... ma gotovo sam sigurna da je jer je bol identicna onoj u vrijeme ovulacije, i boli me bas dolje sastrane...

isto cu ja njega pitat za desetak dana pa cu vidit sta i on kaze, bitno da se ne zivciram previse do pregleda... do sada me uvijek hvatala neka panika pred pregled :ne zna:, valjda nece i ovi put

Ereshkigal
11.12.2010., 09:46
ajme hvala vam na odgovorima, odma mi je lakse :)... ma gotovo sam sigurna da je jer je bol identicna onoj u vrijeme ovulacije, i boli me bas dolje sastrane...

isto cu ja njega pitat za desetak dana pa cu vidit sta i on kaze, bitno da se ne zivciram previse do pregleda... do sada me uvijek hvatala neka panika pred pregled :ne zna:, valjda nece i ovi put

Bez brige, normalno je, kao što su ti cure rekle ako nije konstantno i ako nema krvi. Mene stalno nešto bolucka, osobito u vrijeme kada bih trebala dobiti mengu.

A ovo boldano - mene uvijek hvata panika pred pregled, kad stojim u čekaoni i sljedeća sam na redu, srce mi tako jako lupa kao da sam otrčala maraton, što zbog uzbuđenja jer ću vidjeti bebu, što zbog brige je li sve ok.

musica20
11.12.2010., 12:00
nakon 3o tjedana trudnoce i svako malo nekih bolova u trbuhu,ja sam se odlucila manje nervirati oko toga.kada zaboli pomislim proci ce kao i svaki put do sada i zbilja prode.jednostavno nerazbijam glavu pitanjem zasto boli.moja beba napreduje i raste,osjecam kako me lupka iznutra,doktori se nebrinu zbog mojih bolova,pa si mislim,necu ni ja :D za sada mi dobro ide.zato curke,ako nije prejaka bol i ako ste vec to doktoru rekle,probajte se umiriti i koliko je to moguce uzivati u trudnoci :)

annnna
11.12.2010., 19:09
Bez brige, normalno je, kao što su ti cure rekle ako nije konstantno i ako nema krvi. Mene stalno nešto bolucka, osobito u vrijeme kada bih trebala dobiti mengu.

A ovo boldano - mene uvijek hvata panika pred pregled, kad stojim u čekaoni i sljedeća sam na redu, srce mi tako jako lupa kao da sam otrčala maraton, što zbog uzbuđenja jer ću vidjeti bebu, što zbog brige je li sve ok.

meni je identicno... a par dana prije sam tako izgubljena i smetena :rolleyes: i cudo kako sve to nestane kad vidis ono malo cudo na ekranu kako plese :cerek:

a za bolove sam pitala i malo ljude oko sebe (uglavnom cure koje su rodile) i kazu da je sve to normalno... bas ono kako svi vi kazete, dok nije konstantno...
necu vise mislit na to, samo kako musica kaze uzivat u rastucem trbuscicu! :cerek:

musica20
11.01.2011., 17:52
evo me u 35-om tjednu :).covjek bi rekao kako se ta maternica rastegnula koliko treba,da ce manje boliti.ali ne,sto dalje to teze,povremeno me cijeli trbuh boli,po noci se jedva okrecem u krevetu od bolova,kao da sam napravila 1000 trbusnjaka dan prije :),pa tvrd trbuh cim malo duze budem na nogama,pa ponekad bolovi desno,ponekad lijevo,ponekad skroz nisko...danas bila na pregledu i sada boli kao da mi je rovarila po utrobi :)eh,jos 4,5 tjedana boli pa onda sreca najveca.ima li jos trudnica da tako boli?

FIGICA
11.01.2011., 18:00
Mene ništa ne boli u donjem dijelu trbuha ali me užasno pecka gore,odmah ispod grudi,neke dane svrbi,neke baš peče,baš iritantno

musica20
11.01.2011., 19:39
Mene ništa ne boli u donjem dijelu trbuha ali me užasno pecka gore,odmah ispod grudi,neke dane svrbi,neke baš peče,baš iritantno

e to jos nisam osjetila,a mislila sam da nema toga sta jos nisam :D

Betili
12.01.2011., 08:48
evo me u 35-om tjednu :).covjek bi rekao kako se ta maternica rastegnula koliko treba,da ce manje boliti.ali ne,sto dalje to teze,povremeno me cijeli trbuh boli,po noci se jedva okrecem u krevetu od bolova,kao da sam napravila 1000 trbusnjaka dan prije :),pa tvrd trbuh cim malo duze budem na nogama,pa ponekad bolovi desno,ponekad lijevo,ponekad skroz nisko...danas bila na pregledu i sada boli kao da mi je rovarila po utrobi :)eh,jos 4,5 tjedana boli pa onda sreca najveca.ima li jos trudnica da tako boli?

Mene konstantno boli stomak celu trudnocu(bolovi setaju svuda po stomaku), ujutro mi je nekako najlakse, najmanje boli, a onda se tokom dana bolovi pojacavaju i stomak stvrdnjava. Uvece nekad umirem od bolova. Nema nikakvog narocitog objasnjenja za toliku kolicinu bolova, sem saveta da cutim i trpim, jer imam jako dobar motiv da to sve izdrzim! :cerek:

Strah me da necu prepoznati prave kontrakcije kad dodju i bojim se prevremenog poroda, gin kaze da se ne brinem, u krajnjem slucaju znacu kad pukne vodenjak. :)

musica20
12.01.2011., 11:45
Mene konstantno boli stomak celu trudnocu(bolovi setaju svuda po stomaku), ujutro mi je nekako najlakse, najmanje boli, a onda se tokom dana bolovi pojacavaju i stomak stvrdnjava. Uvece nekad umirem od bolova. Nema nikakvog narocitog objasnjenja za toliku kolicinu bolova, sem saveta da cutim i trpim, jer imam jako dobar motiv da to sve izdrzim! :cerek:

Strah me da necu prepoznati prave kontrakcije kad dodju i bojim se prevremenog poroda, gin kaze da se ne brinem, u krajnjem slucaju znacu kad pukne vodenjak. :)

upravo sam i ja razmisljala o tome ako me stalno boli kako cu znati kada dode
vrijeme.ali svi mi kazu da cu znati,da je to nesto sto jednostavno znas :).moram priznati da je ova bol vise nesto sto me ponekad jako brine,nego nesto sto se neda izdrzati.jos nisam nijednom popila nista protiv bolova,ma boli ali nije strasno.

iplehar
12.01.2011., 22:38
Ma nema brige, bolovi su uglavnom ok. Pogotovo pri kraju trudnoce. Beba je vec velika i pritisce na sve strane. Ja sam se isto prepala prije neki dan jer me jaako zabolilo u donjem dijelu trbuha, toliko da sam se sva trznula jedno dva-tri puta. :eek: Onda je proslo i sve ok. Doktor kaze da ne treba brinuti ako nema krvarenja ili sl. :top:

musica20
13.01.2011., 08:40
Ma nema brige, bolovi su uglavnom ok. Pogotovo pri kraju trudnoce. Beba je vec velika i pritisce na sve strane. Ja sam se isto prepala prije neki dan jer me jaako zabolilo u donjem dijelu trbuha, toliko da sam se sva trznula jedno dva-tri puta. :eek: Onda je proslo i sve ok. Doktor kaze da ne treba brinuti ako nema krvarenja ili sl. :top:

:D i kazu da je trudnoca blazeno stanje.nocas me probudila bol u cijelom trbuhu,nekakav grc koji je trajao 20 min i sada me trbuh na dodir boli.beba mi je bila na zadak pa se okrenula na glavicu i mislim da sam taj okret tocno osjetila prija 2 tj.nadam se da to nocas nije bio opet okret kam netreba :).

anonymous_13
13.01.2011., 22:39
okej, ja osjetim neke čudne pokrete, kao da beba lupa nogicama iznutra po cerviksu :eek: jel to normalno? :eek::ne zna: nisu bolovi, prije neka nelagoda.. ono, baš mislim da je na samom cerviksu osjećaj.. :ne zna: inače sam jučer bila na pregledu, zatvorena sam pod prstima i ono što vidi okom doktor.. i 25+5 danas :ne zna:

musica20
14.01.2011., 08:30
okej, ja osjetim neke čudne pokrete, kao da beba lupa nogicama iznutra po cerviksu :eek: jel to normalno? :eek::ne zna: nisu bolovi, prije neka nelagoda.. ono, baš mislim da je na samom cerviksu osjećaj.. :ne zna: inače sam jučer bila na pregledu, zatvorena sam pod prstima i ono što vidi okom doktor.. i 25+5 danas :ne zna:

i ja sam to znala osjetiti jos od 20-og tjedna.zbilja je cudan osjecaj ali mislim da namas brige,pogotovo jer je jucer na pregledu bilo sve ok.

micek-jerry
15.01.2011., 21:29
Trudna sam 18 tjedana i zadnjih mjesec dana me boli ispod lijevog rebrenog luka, nakon jela. Sve više me to smeta, morat ću pitat na idućem pregledu za to.
Jel koja ima iste probleme?
Tražila malo po netu, našla da bi mogao biti iritabilni kolon, sindrom lijenalne fleksure, ali ja sa stolicom nemam problema :ne zna:

danijela28
15.01.2011., 22:20
Evo da se i ja oglasim. Mene dolje neizdrživo boli, osim ako mirujem i ne pomaknem se. Inače umirem. Danas me uhvatila panika jer se nisam mogla pomaknut od bolova pa sam otišla u bolnicu na pregled i sve je ok s bebom, hvala Bogu. Rekli su mi da su to mišići, ligamenti. Pa samo da ne paničarite ako vas nešto boli, sve je to normalno.

Fleur Delacour
15.01.2011., 22:44
Trudna sam 18 tjedana i zadnjih mjesec dana me boli ispod lijevog rebrenog luka, nakon jela. Sve više me to smeta, morat ću pitat na idućem pregledu za to.
Tražila malo po netu, našla da bi mogao biti iritabilni kolon, sindrom lijenalne fleksure, ali ja sa stolicom nemam problema :ne zna:

Ja sam u 32. tjednu i zadnja 2 mj. me boli točno na tom mjestu koje si opisala, ispod lijevog rebrenog luka, i da, uglavnom nakon jela, ali ne uvijek. Nemam pojma što bi to moglo biti ali boli k'o vrag. :(

Tamo neka
18.01.2011., 21:24
Zanima me bol u pupku..

Ima li neko objašnjenje?

Danas me u dva navrata odjednom probolo baš u pupku, kao da je netko igicu neku zabio kroz njega.
Trznulo me, trajalo je možda 2 sekunde i gotovo.

Poznat osjećaj?

NoraFora
19.01.2011., 11:15
Hmm možda samo od rastezanja kože, pupak se stvarno namuči :) Mene npr. cijeli trbuh svrbi, i leđa, bez obzira koliko mazala uljem. Valjda od rastezanja kože :ne zna:

FIGICA
19.01.2011., 11:48
Nene svrbi i pecka gornji dio trbuha,onaj dio odmah ispod sisa,nekad trne i boli..a valjda od težine trbuha

ellyon
20.01.2011., 09:59
Nene svrbi i pecka gornji dio trbuha,onaj dio odmah ispod sisa,nekad trne i boli..a valjda od težine trbuha

to meni bilo izmedju 5-8 mj ..sad prestalo...mislila sam da cu popucat sva...hvala bogu josh nisam ...a zadnjih par dana imam feeling ko pred mengu pa me malo strah...

kokolica
22.01.2011., 09:17
evo da se i ja malo javim sa svojim tegobama i iskustvima:kokice:
Dakle, bol ispod rebram probadanje u želucu koji se širi prema leđima, mene je to uhvatilo početkom trudnoče i neki dan opet, taman kad sam bila 30+6 i nisam radila paniku jer sam na 37 išla na pregled i dr.me napao da sam ga trebala odmah zvat a ja sam se pravdala da sam mislila da je udarac od bebe a on kaže da je tu žuć i onda pe pregledao palpacijom i umirala sam dok me tu dirao... savjetovao mi je da ako me opet tu zaboli popijem spasmex i normabel 2mg a naravno i poć na UZV snimit jer ako imam kamen ili pijesak da je to u trudnoči opasno... ma bit će sve ok barem se nadam.... :rolleyes:

Zatim, bolovi u zdjelici, preponama, trtici, ajme meni majko moja, umirem od tih bolova haha, a kaže dr. pa mora se sve to širiti, da kako bi drugačije beba išla van ako se ta tkiva i kosti malo ne olabave i da, naravno, kaže da me s vremenom prema kraju čeka sve više i više boli :p :eek: :p Eto tako da sam se s tom vrstom boli pomirila, nakon sjedanja i ležanja molim boga da ne zaplačem kod dizanja i pokušavanja hodanja... Da ne govorim prevrtanje s boka na bok u krevetu, prava nočna mora.... Ali, što se mora, nije teško :D:D

E sad ono što nisam pitala doktora jer počelo je od danas, dakle danas sam 31+2 i jutros sam se probudila sa predmenstrualnim tegobama, ali doslovno.... probadalo me u donjem dijelu, bolili su me zglobovi, koljena, bedre, leđa, dakle sve tegobe koje imam i inače pred menzes i dole mi je stalno osječaj kao da sam procurila a ono ništa, hvala bogu... prepala sam se jako... I najgore od svega što bebu nisam nego 3-4 puta osjetila a inače me stalno :bonk: na sve strane... Uhvatila me lagana panika sad što se više kraju prbližavam, uhhh, samo se nadam da će sve biti u redu... Totalno sam u panici i strahu u zadnje vrijeme.... Pa je li netko imao ovakve "menstrualne" bolove i je li pitao doktora što o tome, nadam se da je i to samo jedan od faktora širenja maternice, priprema za porod itd, ali moram priznati, poludit ću od brige....

ellyon
22.01.2011., 15:46
mene sinoc probudila blaga bol ...ko pred mengu...i dignem se popiskim se...kad na papiru onak rozasti iscjedak... ne moram ni rec koliko sam se uplashila...depilirala se odmah u 3 ujutro jer sam mislila da ce pocet porod...evo dans iscjedka nema al me malo bolucka ...isto ko pred mengu...su to pripreme il sta 37+ sam.......

re_nata
24.01.2011., 22:35

Jel imaš možda problema sa zatovom, on uzrokuje bolove?
Ja sam imala prije mjesec dana užasne bolove u trbuhu, sve je to bilo zbog zatvora

Mirjana 27
28.01.2011., 21:49
pozdrav svim trudnicama..
ja sam u 25.om tjednu trudnoće, a posljednjih nekoliko dana osjećam bolove na lijevoj strani trbuha s gornje strane..osjećaj peckanja..ne tijekom cijelog dana, ali posebice navečer ili kad se najedem. inače s desne gornje strane nisam ništa osjetila..trudnoća je u redu, gin. kaže da beba dobro napreduje, pa me zanima da li netko ima iskustva s tim?
puno hvala curke, puno bi mi pomogle..

micek-jerry
29.01.2011., 09:17

Bila sam kod dr opće prakse, inače ima UZV pa je bacio pogled :mig: Žuć ok, presavijena ali prazna, gušterača se slabije vidjela ali mu se činila ok, slezena malo uvećana ali to je u T normalno,....a za ove bolove kaže da bi mogli biti od kralješnice...i ima mi tu neke logike, jer mi se mijenaju kak se pomaknem.

rina82
03.02.2011., 17:23
Ja sam trudna 17+4, i užasno me boli na desnoj strani, nekad i kroz cijeli trbuh, bol nije od probavnih grčeva, već me baš boli trbuh, istrah me je. već sam imala jedan spontani, i ne znam kako bi da mi se to dogodi opet. nekad se probudim i noću, ne mogu se uopće okretat normalno u krevetu, a ponekad moram pomaknut nogu sa rukom da se mogu okrenuti na stolici, užas. najviše me strah što me ponekad boli kao pred mengu, ne znam jeli to normalno u 17 tjednu. od muke bi najradije plakala, ali se uspijem suzdržat. tek u ponedjeljak idem kod dokorice, pošizit ću do tada.

Tamo neka
03.02.2011., 21:21
Rina žao mi je, mogu ti reći da i ja osjećam bolove kao pred mengu (sutra ulazim u 17. tjedan) ali to je nakon napornog dana kada se preforsiram. Nažalost ne mogu ti pomoći više od toga, nadam se da ta bol na desnoj strani nije nagovještaj ničeg lošeg i da će u ponedjeljak sve proći u redu, obavezno nas izvijesti :) :grli:

Betili
04.02.2011., 08:31
Ja sam trudna 17+4, i užasno me boli na desnoj strani, nekad i kroz cijeli trbuh, bol nije od probavnih grčeva, već me baš boli trbuh, istrah me je. već sam imala jedan spontani, i ne znam kako bi da mi se to dogodi opet. nekad se probudim i noću, ne mogu se uopće okretat normalno u krevetu, a ponekad moram pomaknut nogu sa rukom da se mogu okrenuti na stolici, užas. najviše me strah što me ponekad boli kao pred mengu, ne znam jeli to normalno u 17 tjednu. od muke bi najradije plakala, ali se uspijem suzdržat. tek u ponedjeljak idem kod dokorice, pošizit ću do tada.

Rina,

pokusaj da se opustis, najverovatnije je nista.

Ja celu trudnocu imam bolove i u gornjem i u donjem delu stomaka, dva puta sam bila hospitalizirana i ispitivana uduz i popreko, nista nisu nasli, jednostavno takva trudnoca. Muci me jos i nesanica, gorusica, nesvestica, ucestalo mokrenje, neimanje energije, tesko disem cak i kad se zapricam sa nekim itd.

Dogurala sam do 35 nedelje sa svim tim bolovima, cesce idem na preglede, jer me dobre vesti da je sa bebom sve u redu malo i smire.

rina82
09.02.2011., 10:09
Cure, pozdrav,
hvala na podršci.

Uglavnom, bili smo u ponedjeljak kod ginićke i sve je u savršenom redu sa našom curicom :jumping:, a bolovi su najvjerovatnije od pomicanja maternice i jajnika prema gore da naprave mjesta za bebačicu :cerek: :cerek: dala mi je doktorica da pijem magnezije 350mg protiv grčeva. naravno mene boli i dalje, ali sam nekako mirnija, valjda kad sam vidjela svoju curu kako se koprca dolje i njene male savršene prstiće i glavicu i rukice :cerek:

Za vikend sam imala užasne bolove, nisam mogla ni sjedit, ni ležat, nisam mogla ni spavati, mislila sam otići na hitnu, ali me jedna poznanica smirila
, rekla je da je to vjerovatno zbog pomicanja jajnika, nekog to boli nekog ne. Bol je slična onoj boli kad jako dugo trpite, a nemate gdje otići na wc, pa bi najradije popustili bez obzira što ste okruženi sa milijun ljudi okolo vas :brukica:, ili ona bol kad vas netko škaklje, i to škakljanje pređe u neizdrživu bol, i tako bez prestanka dva dana, užas.

Sada boli, ali nije toliko jako, jer pokušavam sjedit što više mogu, i ne naprezat se puno.

rina82
09.02.2011., 19:23
Zanima me bol u pupku..

Ima li neko objašnjenje?

Danas me u dva navrata odjednom probolo baš u pupku, kao da je netko igicu neku zabio kroz njega.
Trznulo me, trajalo je možda 2 sekunde i gotovo.

Poznat osjećaj?

evo, prijavljujem i to :rofl: samo jednom, par sekundi i gotovo. Ja ću poludit šta sve ne ide na mene :lol:

Andrea25
10.02.2011., 07:31
evo, prijavljujem i to :rofl: samo jednom, par sekundi i gotovo. Ja ću poludit šta sve ne ide na mene :lol:

prijavljujem i ja ali sam skužila zašto - zbog nogice :cerek: koja baš mora izvrnut pupak na drugu stranu :D
prije par tjedana je počelo isto ovak, samo lagano pikanje ko s iglom, a sad kad je veća ( 29 tjedan) cijelom nogom lupne i cijeli pupak mi se na sekundu izvrne prema van .. to boli :kava:

re_nata
10.02.2011., 09:30
Mene posljednja dva dana boli trbuh, jučer u dva navrata i to poslije obroka. Ne znam dali je to povezano s tim.
Malo sam si legla i nakon nekog vremena cca pola sata je prestalo

P.S. imam pitanje, kad je bebe veća i riče jel to kad boli,
to znam ja komentirat pred svekrvom, tipa kak već sad riče (20 tjedan) za mjesec dva bu to već i boljelo, a ona joj kaj bi boljelo to je lijep osjećaj.
Mislim nekad pretjeruju, nije trudnoća prekrasno vrijeme, osim spoznaje da nosiš u sebi novo biće, polod ljubavi, puna je ružnih stvari (mučnina, osjećaja slabosti, umora, debljanja, ...) zato ne volim kad pretjeruju kak je to jako lijepo razdoblje, sig nije za žene koje imaju komplikacije trudnoća lijepo razdoblje

Andrea25
10.02.2011., 09:39
Mene posljednja dva dana boli trbuh, jučer u dva navrata i to poslije obroka. Ne znam dali je to povezano s tim.
Malo sam si legla i nakon nekog vremena cca pola sata je prestalo

P.S. imam pitanje, kad je bebe veća i riče jel to kad boli,
to znam ja komentirat pred svekrvom, tipa kak već sad riče (20 tjedan) za mjesec dva bu to već i boljelo, a ona joj kaj bi boljelo to je lijep osjećaj.
Mislim nekad pretjeruju, nije trudnoća prekrasno vrijeme, osim spoznaje da nosiš u sebi novo biće, polod ljubavi, puna je ružnih stvari (mučnina, osjećaja slabosti, umora, debljanja, ...) zato ne volim kad pretjeruju kak je to jako lijepo razdoblje, sig nije za žene koje imaju komplikacije trudnoća lijepo razdoblje

a čuj kad te mlatne u bubreg svom snagom nije baš da ne zaboli :rofl: .. ovo kad samo lupka i kad se premješta ili ko moja ima jutarnji aerobik pa mi skaču rukice i nogice iz trbuha to me ne boli :cerek: ali pupak i bubreg bome zabole :mig:

tina:-)
10.02.2011., 19:08
mene je jučer par puta oštro zabolilo/zapeklo sa desne strane pupka, tj. malo iznad njega... danas ujutro također tako, a od onda konstantna bol u donjem dijelu trbuha i koji put me još tako jako zabolilo kod pupka...
strah me da se nešto ne dogodi sa bebom

mala tija
11.02.2011., 10:21
Mene je trbuh bolio sve do prije tjedan dana, sad sam u 10 tjednu...i to je bol ko da ću prokvarit, ko da ću dobit menzis, traje oko 20-ak sekundi i onda prestane, tako nekoliko puta dnevno. Najgore mi je bilo što su me žene kojima sam to rekla počele plašit kako to nije dobro, kako moram piti normabel,on je jako dobar za bebu, tako nastaje spontani...međutim ja se nisam previše bojala tih "prijetnji", i rekla sam doktoru za bolove na prvom sljedećem pregledu....rekao je da je to zbog širenja maternice, da je to normalno jer neke žene osjećaju stezanje više a neke manje, neka se ne uzbuđujem, ali ako ne prestane ili se pojača da dođem do njega...ne boli me više ništa, beba je super, sve je u redu...

rina82
12.02.2011., 14:43
Ja sam se pomirila s time da me boli, je da me prođu trnci svaki put kad osjetim neku jaču bol, ali što mogu, izgleda da tako mora biti, nekog boli, nekog ne. Mislim, da me sad odjedanput prestane bolit da bi se i tada zabrinula :lol:

Tamo neka
13.02.2011., 09:23
rina82, meni bi isto bilo čudno da me navečer ne boli trbuh kad se smirim nakon cijelog dana u muvingu :zubo: Vjerujem kad bi nešto krenulo po zlu da bi umrle od bolova i imale krvavi iscjedak ili slično, tako da kad osjetim ovu kako ju ja zovem "kao nekad menstrualnu tegobu samo malo češću" se ne brinem previše.

kokolica
22.02.2011., 21:42
evo mene opet ovdje... Uz sve stare tegobe,sad sam 35+5 i sad me uvece vec 2.dan za redom pocne bolit s lijeve strane gore iznad pupka.. Mislim da mi to bebica zapne negdje s nogicom iako me strah jer uz to me malo i ledja bole a i nisko kao predmenstrualni bolovi.. Ja samo kazem da mi ne pocnu preuranjeni trudovi,to bi ipak bilo malo prerano... Jel hjmao tko takvu bol i znate li od cega?

bblack
28.02.2011., 13:17
evo zadnja tri dana imam bolove u trbuhu, ne konstantne, ali svakodnevne... oštra bol mi se javlja na mjestu desnog jajnika, a zapravo me boli ko kad moram piškiti, ali dugo čekam, pa mi se mjehur prepuni i onda me grčevi počinju hvatati... pogotovo nakon što duže sjedim...
sad mi je konačno počeo trbuh rasti pa me zanima dal je to zbog toga (širenje, ligamenti, premještanje organa i sl.)...
osjećam bebu, evo jučer navečer me tak tresnul u lijevi bubreg da sam skočila na mm, nemam nikakvo krvarenje i do sad nisam imala apsolutno nikakve probleme...
mislila sam sutra zvati gina da ga pitam.. ne bi htjela paničariti bzvz, al me lagano panika hvata... dal je možda netko imao slične bolove?

missy_
14.03.2011., 09:59
Mi ušli u 36 tjedan trudnoće. Zadnjih dva tjedna imam bolove na lijevoj strani u predjelu ošita, ispod lijeve sise. Jel imao netko sličan problem? Bol se pojača kad dulje sjedim ili hodam, manifestira se kao pritisak i konstantna žareća bol. Svaki savjet je dobrodošao :s.

re_nata
14.03.2011., 12:29
ja sam jučer navečer imala kontrakcije,
i to svako malo, tj. jak česte, u jednom trenutku sam i teško počela disati, nisam sigurna dali me boljelo oko pluča ili srca
Nakon toga sam si samo legla i mirovala
Danas je sve u redu,
Sutra idem k ginekologici i pitata ću je

Bojim se, jer sam u 25 tjednu i citiram :
"U ovom vas razdoblju moramo upozoriti na znakove koji upućuju na prijeteći prijevremeni porod. Ako primijetite sljedeće znakove, što prije se posavjetujte s liječnikom: više od 5 bolnih grčenja maternice u sat vremena, krvavi (svijetlocrveni) vaginalni iscjedak, oticanje lica, ruku i prednjeg dijela potkoljenice, glavobolju, pritisak u gornjem dijelu trbuha, sijevanje pred očima, bolno, peckajuće mokrenje (upućuje na moguću upalu mjehura, bubrega ili mokraćnog trakta), oštru ili dugotrajnu bol u trbuhu, dugotrajno povraćanje, iznenadno curenje čiste vodene tekućine iz vagine, tupu bol u križima koja ne popušta ni nakon odmora, osjećaj tiskanja prema dolje u maternici. "

klarah
14.03.2011., 19:38
ja sam jučer navečer imala kontrakcije,
i to svako malo, tj. jak česte, u jednom trenutku sam i teško počela disati, nisam sigurna dali me boljelo oko pluča ili srca
Nakon toga sam si samo legla i mirovala
Danas je sve u redu,
Sutra idem k ginekologici i pitata ću je

Bojim se, jer sam u 25 tjednu i citiram :
"U ovom vas razdoblju moramo upozoriti na znakove koji upućuju na prijeteći prijevremeni porod. Ako primijetite sljedeće znakove, što prije se posavjetujte s liječnikom: više od 5 bolnih grčenja maternice u sat vremena, krvavi (svijetlocrveni) vaginalni iscjedak, oticanje lica, ruku i prednjeg dijela potkoljenice, glavobolju, pritisak u gornjem dijelu trbuha, sijevanje pred očima, bolno, peckajuće mokrenje (upućuje na moguću upalu mjehura, bubrega ili mokraćnog trakta), oštru ili dugotrajnu bol u trbuhu, dugotrajno povraćanje, iznenadno curenje čiste vodene tekućine iz vagine, tupu bol u križima koja ne popušta ni nakon odmora, osjećaj tiskanja prema dolje u maternici. "

Ma nemoj čitat takve stvari. Pretpostavljam da si to našla na stranicama Harni, oni imaju uvijek neke crne prognoze, ja ih ni ne čitam.
Zadnje što treba trudnici je strah i deprimiranje ovakvim tekstovima.
Vjerojatno je kod tebe sve ok.
Sutra ideš doktorici da se uvjeriš... ako i je nešto, ne mora biti nešto strašno.
Postoji mirovanje, neke tablete. A i normalno je dosta često puno toga.

Lijepo miruj i odmaraj se i nemoj mislit negativno. Bit će sve ok:cerek:

re_nata
16.03.2011., 09:29
Ma nemoj čitat takve stvari. Pretpostavljam da si to našla na stranicama Harni, oni imaju uvijek neke crne prognoze, ja ih ni ne čitam.
Zadnje što treba trudnici je strah i deprimiranje ovakvim tekstovima.
Vjerojatno je kod tebe sve ok.
Sutra ideš doktorici da se uvjeriš... ako i je nešto, ne mora biti nešto strašno.
Postoji mirovanje, neke tablete. A i normalno je dosta često puno toga.

Lijepo miruj i odmaraj se i nemoj mislit negativno. Bit će sve ok:cerek:

Dobila sam normabel, u slučaju da se ponovi ista situacija
Malo sam otvorena, ali jako malo
Tako da trebam više odmarat i mirovat
A bebač je malo prevelik tj. 800g, a tolko bi trebao biti za 2 tjedna. Bolje da on raste nego mama :lol:
A ako će i dalje biti prevelik, gin će me poslat koji tjedan prije na porod, ništa zato bar ću prije imat svog anđela u rukama :cerek:

emma11
19.03.2011., 19:52
Posebnu bol u donjem dijelu trbuha osjetim samo ujutro, i prvo se pitam "ajme tko zna što sam radila u snu, jesam li spavala na trbuhu - valjda nisam". Lakše mi je sad kad sam čitala što ste pisale :) vjerojatno pomicanje maternice...

Orleanska I.
20.03.2011., 06:48
tupu bol u križima koja ne popušta ni nakon odmora

Ja osjećam ovakvu bol. Liječnica mi je rekla da ako ne osjećam stezanje u stomaku tj. grčenje da je dobro i da to znači samo da mi je kralježnica opterećena zbog stomaka. Rekla mi je i ako bih osjetila i bol u leđima i stezanje stomaka da obvezno dođem i da ne čekam.
Ne znam što se podrazumijeva pod tim odmorom, mene bol popusti nakon sat-dva ležanja.

ena1986
21.03.2011., 20:54
ja sam osjecala bol i lagano grcenje u donjem dijelu trbuha, mislila sam da je to normalno jer svi pisu da je, ali, nazalost, danas sam imala spontani. bez ikakvog krvarenja prije. nemojte kao i ja trpiti misleci da je normalno, radije odite na pregled da vidite je li sve u redu. slusajte svoje tijelo.

re_nata
22.03.2011., 12:30
ja sam osjecala bol i lagano grcenje u donjem dijelu trbuha, mislila sam da je to normalno jer svi pisu da je, ali, nazalost, danas sam imala spontani. bez ikakvog krvarenja prije. nemojte kao i ja trpiti misleci da je normalno, radije odite na pregled da vidite je li sve u redu. slusajte svoje tijelo.

Baš mi je žao,

Oprosti što ti postavljam pitanje u tako teškom trenutku,
u kojem tjednu trudnoće ti se to dogodilo?

rina82
22.03.2011., 19:01
ena1986 baš mi je žao.

ja osjećam konstantu bol, nekad jače nekad manje, uglavnom uspijem izdržat par dana na poslu, ali 4 dan mi postane nepodnošljivo i moram uzet godišnji. boli me čak i dok ležim, noću se budim od bolova. ja sam 24 tjedan. doktorica kaže da je sve ok sa bebom, da je živahna, i to je istina, ja je osjećam non stop, i hvala bogu na tome, jer uz ove bolove da ne osjećam bebu mislim da bih na psihijatriju mogla slobodno :brukica:, ali nema pojma što je sa mnom. kao moguće da su ligamenti bolovi, ali koliko sam čitala na internetu to je bol koja traje kratko nikako konstantno, i obično prolazi kad se promjeni položaj, nakon tuširanja toplom vodom i slično, tako da moja doktorica nema pojma šta mi je, rekla je da sačekam do sljedećeg pregleda, ako to i dalje bude tako da će me poslat na vađenje kompletne krvne slike, urina, pa ako bude trebalo i ultrazvuk bubrega, mokraćnih puteva...

jel netko od vas imao te ligamentne bolove, zovu se kao round ligament pain.

ena1986
22.03.2011., 21:48
ja sam bila trudna tek 6+1. ne znam šta da mislim. osjećala sam tu bol, ali svi su govorili da je to normalno. osjećala sam da mi nije ugodno nakon bilo kakve fizičke aktivnosti (usisavanja npr.), a čak i torbica mi je postala preteška. mislila sam da umišljam i da nisam bolesna ako sam trudna. drugih simptoma nisam imala. ne znam šta da mislim - je li ovako trebalo biti ili sam trebala slušati svoje tijelo. znam samo da ću sljedeći put biti puno puno opreznija.

rina82
23.03.2011., 15:31
ena1986 :grli: nažalost tako je moralo biti, i ja sam imala spontani sa 5 tjedana, i krivila sam sama sebe, razmišljala sam kao ti pa zašto sam usisavala, zašto sam šetala toliko, zašto ovo, zašto ono, ali to ne pomaže, samo odmaže, spontani se morao dogoditi, jer to je greška pri razvoju, i koliko god grozno zvučalo priroda sama odradi svoje. kad sam ostala drugi put trudna, prvih 5 tjedana nisam ni znala, nisam uopće htjela raditi test, i radila sam puno teže stvari nego za vrijeme prve trudnoće, i bebica je još tu :cerek: i nadam se da će tako ostati. iako kad sam saznala pazila sam puno više, nisam htjela ni usisavat, ni širit robu, ni dizat teške stvari, jer sam osjeća pritisak dolje kad bi to radila. tako da nemoj se kriviti, svaki doktor će ti reći da samo 25% trudnoća uspije, neke žene ni ne znaju da su bile trudne, jer je priroda tako htjela.

annnna
12.04.2011., 06:33
podzdrav cure, ne znam je li itko od vas mozda dozivio nesto slicno...

sinoc sam osjetila bol u donjem desnom dijelu trbuha, vise desno, sa strane (negdje gdje bi otprilike trebalo biti slijepo crijevo po mojoj procjeni)... nije me bolilo na dodir ni na pritisak izvana, vec na momente bi me sama od sebe bol presjekla...
i onda nakon jedno pola sata takve boli s vremena na vrijeme mi je doslo toliko slabo, skoro sam pala u nesvjest... pocelo mi se crnit pred ocima, cijela sam se preznojila, a kad bi se malo polegla na lijevi bok bilo bi mi bolje... nakon 15tak minuta ta slabost i bol su prosle...

zna li mozda tko o cemu se tu radi, je li to normalno i je li itko mozda iskusio nesto slicno?

rina82
17.04.2011., 15:54
Ja, od samog početka, ali mene sad boli na dodir (28t), doktorica nema pojma šta mi je, beba je ok, sve napreduje kako treba :cerek:. Idem vadit krv i urin u utorak, pa ćemo vidit, valjda se vidi u nalazima ako nešto nije ok.

Annna ako je slijepo crijevo onda imaš i temperaturu, a tebi bi mogli biti ligamentni bolovi, oni znaju biti jako, jako bolni, ali u pravilu ne traju duže od par minuta do 1-2 sata, i prolaze kad promjeniš položaj, znači legneš na stranu suprotnu od one na kojoj te boli, ili prošetaš ako sjediš, pomaže kao i tuširanje toplom vodom.

Cattleya
17.04.2011., 16:38
podzdrav cure, ne znam je li itko od vas mozda dozivio nesto slicno...

sinoc sam osjetila bol u donjem desnom dijelu trbuha, vise desno, sa strane (negdje gdje bi otprilike trebalo biti slijepo crijevo po mojoj procjeni)... nije me bolilo na dodir ni na pritisak izvana, vec na momente bi me sama od sebe bol presjekla...
i onda nakon jedno pola sata takve boli s vremena na vrijeme mi je doslo toliko slabo, skoro sam pala u nesvjest... pocelo mi se crnit pred ocima, cijela sam se preznojila, a kad bi se malo polegla na lijevi bok bilo bi mi bolje... nakon 15tak minuta ta slabost i bol su prosle...

zna li mozda tko o cemu se tu radi, je li to normalno i je li itko mozda iskusio nesto slicno?

Nemam pojma o čem se radi, ali moguće je da su ligamenti. Nisi napisala u kojem položaju se javila omaglica ( stajanje, koji položaj kod ležanja....) Naime, neke trudnice imaju umaglice u ležanju na leđima i stajanju jer velika maternica pritišće određene krvne žile zbog kojih može malo pasti tlak pa da se tako osjećaju. Čim se legneš na lijevi bok, te su žile slobodne i nema više tegoba. Moguće je teoretski da je i slijepo crijevo, ali mislim da bi to bilo popraćeno i nekim drugim simptomima. Možeš se javiti svom dr.-u pa da izvadiš ev. kompletnu krvnu sliku i urin da ev. se ne radi o urinarnom infektu.

annnna
18.04.2011., 07:28
Annna ako je slijepo crijevo onda imaš i temperaturu, a tebi bi mogli biti ligamentni bolovi, oni znaju biti jako, jako bolni, ali u pravilu ne traju duže od par minuta do 1-2 sata, i prolaze kad promjeniš položaj, znači legneš na stranu suprotnu od one na kojoj te boli, ili prošetaš ako sjediš, pomaže kao i tuširanje toplom vodom.

Nemam pojma o čem se radi, ali moguće je da su ligamenti. Nisi napisala u kojem položaju se javila omaglica ( stajanje, koji položaj kod ležanja....) Naime, neke trudnice imaju umaglice u ležanju na leđima i stajanju jer velika maternica pritišće određene krvne žile zbog kojih može malo pasti tlak pa da se tako osjećaju. Čim se legneš na lijevi bok, te su žile slobodne i nema više tegoba. Moguće je teoretski da je i slijepo crijevo, ali mislim da bi to bilo popraćeno i nekim drugim simptomima. Možeš se javiti svom dr.-u pa da izvadiš ev. kompletnu krvnu sliku i urin da ev. se ne radi o urinarnom infektu.

hvala na odgovorima...

ja sam sutradan bila narucena standardno kod gina pa sam ga pitala... rekao mi je da je moguce da me beba udarala tocno negdje gdje je jako bolno (jer beba se micala dok me to bolilo) i da mi je slabost dosla od boli... slabost mi je dolazila dok sam stajala na nogama i sjedila uspravno, a kad sam legla na lijevi bok proslo je...
inace, ja cak sumnjam da se tada beba okretala, jer tjedan prije je jos bila na zadak, a na tom pregledu dan poslije je bila glavicom dolje :)

boGhi
18.04.2011., 08:13
Jučer sam imala jake bolove u donjem dijelu trbuha. Nisu se nigdje širili, ali bili jesu neredoviti i spazmični. Teško sam odhodala do doma. Prije toga nisam bila aktivna (kino), pa kontam možda mi se mala nekako namjestila da me šutala/pritiskala..iako je bilo prilično bolno i trajalo je dobrih pola sata...
Možda me napuhalo nešto što sam pojela... neću paničariti, ali sutra ću upitati ginekologicu.

bopsich
18.04.2011., 08:35
Tek sam prekjučer saznala za trudnoću, dakle trudna sam nešto više od 4 tjedna... I imam bolove u donbjem dijelu trbuha kao pred menstruaciju. Bolovi nisu konstantni i kada me uhvate nisu neizdrživi ali ipak nekakvu bol osjećam. Jel to može značiti da nešto nije u redu ili su ti bolovi normalni?

Ereshkigal
18.04.2011., 08:49
Tek sam prekjučer saznala za trudnoću, dakle trudna sam nešto više od 4 tjedna... I imam bolove u donbjem dijelu trbuha kao pred menstruaciju. Bolovi nisu konstantni i kada me uhvate nisu neizdrživi ali ipak nekakvu bol osjećam. Jel to može značiti da nešto nije u redu ili su ti bolovi normalni?

Mislim da ti je to normalno. Mene je isto tako bolilo na početku, pa bih stalno išla na wc provjeravat jer sam imala filing da ću svaki tren prokrvarit.

tina:-)
22.04.2011., 09:23
mi smo u 22 tjednu.. par dana me već boli donji dio trbuha, ali povremeno.. danas me jače boli i to cijelo vrijeme, i kod sjedenja i kod stajanja.. bila sam kod doktorice i rekla je da imam neku bakteriju koju uzrokuju neki plinovi. da li je bila koja u toj situaciji??? jako me strah jer sam vidjela kod sestre u kompu da piše prijeteći pobačaj...
dobila sam dvoje vaginalete i normabel.

hera86
19.05.2011., 21:58
Ženske boli me trbuh,tupa bol poput one koja nagoviješta mengu. (31. tj.) Bebač se miče,a bol ne prestaje već 2 sata. Neznam sto mi je činiti.

rina82
19.05.2011., 22:22
I meni se to događa, ja sam 32 tjedan, samo meni traje kraće, ali se ponavlja jednom - dva put dnevno, odnosno noću dok ležim. uglavnom baš danas na trudničkom tečaju je rekla da se to vjerovatno maternica priprema za porod, a i u knjizi što očekivati u trudnoći su spominjali da je to normalno mjesec-dva prije poroda. jedino ako ti potraje do ujutro, javi se kod doktora ili na hitnu :ne zna:

unique_girl
19.05.2011., 22:23
Ženske boli me trbuh,tupa bol poput one koja nagoviješta mengu. (31. tj.) Bebač se miče,a bol ne prestaje već 2 sata. Neznam sto mi je činiti.

ko da te jajnisi pred mengu bole? je ta? ja sam danas 30+3 i već 4ti dan osjećam tu bol.. najviše u ovo doba..

OOOOOOO
19.05.2011., 22:30
moguce da su kontrakcije.ako ne stane,sutra odi ginek

hera86
19.05.2011., 22:32
a ne ne jajnici, baš trbuh... neznam kak bi drukčije opisala bol, nego tupa blesava, drito ono prije menge, al nisu jajnici.
neznam baš se bezveze osjećam..

rina82
19.05.2011., 22:37
probaj izdržat do sutra, naravno ako prestane, ako ne otiđi na hitnu. dok čuješ bebača sve je ok. jel ti još traje ili je prestalo? ili boli pa prestane, pa opet boli? to bi onda mogle biti kontrakcije :ne zna:

hera86
19.05.2011., 22:43
ne boli stalno... malo prestane pa opet zaboli... evo recimo 2 min ništa i sad opet da na nekih 15'ak sekundi,, i tako već 2i po sata...

glora's bastard
19.05.2011., 22:48
a jel' te boli donji dio leđa (križa)? imaš li osjećaj kako trebaš obaviti veliku nuždu? :D jesi se nešto posebno umarala danas?

unique_girl
19.05.2011., 22:49
ajme sad i mene plašiteeeeee.. napipala sam cervix dolje i zatvoren je.. al tu bol osjećam svaku večer već 4ti dan.. a ja u Zadru i u Zg planirala tek oko 8.6. kad mi je idući pregled..

hera86
19.05.2011., 22:52
pa.... ovak. samo u jednom momentu sam osjetila bol u križima, al ništa strašno...
e sad.. danas nisam imala stolicu doktore, ali nemam baš ni takav osjećaj. što mi je što?:lol:
e ovaaaaaaaaaaaj.... da.. dal je bitno napomenuti to da se bol pojavila poslije sexa? jer ću mu zabranit pristup na 2 m, ako je zbog toga...
ahn,,, nisam se niš posebno umarala, ko svaki daan... kad mi je sve pomalo teškoo..

rina82
19.05.2011., 22:53
ma nisu to kontrakcije, to bi valjda trajalo duže onda, 15'ak sekundi je malo :ne zna:, ali meni je ovo prva trudnoća, pa nemam pojma kako to izgleda. meni traje pola sata - sat vremena u komadu i onda prestane do sutra navečer, ili prekosutra. dobra stvar je što već par dana se nije javila nikakva bol.
probaj izdržat do sutra, pa se javi svom ginekologu. ali ako ti je baš panika, ništa te ne košta da odeš do hitne pa nek provjere. ja bi probala pričekat do sutra ujutro, jer ako su to početni trudovi (ne daj bože) onda su možda i preslabi da bi ih očitao ctg, ili da si se uopće otvorila. ali s obzirom da je i meni prvi put, možda se javi koja iskusna mama sa nekim pametnim savjetom.

glora's bastard
19.05.2011., 22:55
pa.... ovak. samo u jednom momentu sam osjetila bol u križima, al ništa strašno...
e sad.. danas nisam imala stolicu doktore, ali nemam baš ni takav osjećaj. što mi je što?:lol:

pitam zato što su takvi bolovi nagovještaji poroda (ovi za koje te pitam).

ne znam, ja bih na tvom mjestu svakako nazvala hitnu i pitala njih što da radim. vjerojatno nije ništa, ali mira radi.

rina82
19.05.2011., 22:55
i za utjehu ako se beba i rodi u 31 tjednu ima 100%-tne šanse za preživit :zubo:

glora's bastard
19.05.2011., 22:58
i za utjehu ako se beba i rodi u 31 tjednu ima 100%-tne šanse za preživit :zubo:

ma ne rađa, to joj je malo od seksa. :D

hera86
19.05.2011., 23:01
haha, utjeha, da... ma neznam, mislim da ću čekat ipak do sutra..
možda prođe ak zaspim.. u svakom slučaju pribojavam se kad za ozbiljno krene...
imam osjećaj kao kontrakcije, to sam neki dan prvi put osjetila,
točno osjećam kad se trbuh stvrdne da tak velim,
al neznam dal je bol povezana s tim..

haha gloras ali prvi put se sad tak osjećam nakon sexa... dali sam normalna? :D

rina82
19.05.2011., 23:02
da, i ja tek sad vidim nastavak posta :rofl:

unique_girl
19.05.2011., 23:02
ma nisu to kontrakcije, to bi valjda trajalo duže onda, 15'ak sekundi je malo :ne zna:, ali meni je ovo prva trudnoća, pa nemam pojma kako to izgleda. meni traje pola sata - sat vremena u komadu i onda prestane do sutra navečer, ili prekosutra. dobra stvar je što već par dana se nije javila nikakva bol.
probaj izdržat do sutra, pa se javi svom ginekologu. ali ako ti je baš panika, ništa te ne košta da odeš do hitne pa nek provjere. ja bi probala pričekat do sutra ujutro, jer ako su to početni trudovi (ne daj bože) onda su možda i preslabi da bi ih očitao ctg, ili da si se uopće otvorila. ali s obzirom da je i meni prvi put, možda se javi koja iskusna mama sa nekim pametnim savjetom.

i meni je tak ko i tebi(meni već 4ti dan svaku večer i eventualno koji put po danu i isto otprilike traje i boli ko kako me inače boli pred mengu donji dio trbuha).. znači to je ipak ok?

glora's bastard
19.05.2011., 23:05
haha, utjeha, da... ma neznam, mislim da ću čekat ipak do sutra..
možda prođe ak zaspim.. u svakom slučaju pribojavam se kad za ozbiljno krene...
imam osjećaj kao kontrakcije, to sam neki dan prvi put osjetila,
točno osjećam kad se trbuh stvrdne da tak velim,
al neznam dal je bol povezana s tim..

haha gloras ali prvi put se sad tak osjećam nakon sexa... dali sam normalna? :D

ne razumijem to čekanje, pa nazovi odmah hitnu - poziv je besplatan :D što ako trebaš doći na pregled? :ne zna:

i svakako javi :D

rina82
19.05.2011., 23:09
i meni je tak ko i tebi(meni već 4ti dan svaku večer i eventualno koji put po danu i isto otprilike traje i boli ko kako me inače boli pred mengu donji dio trbuha).. znači to je ipak ok?

ja se nadam da je, jer ako se ne nastavlja, znači ono traje pola sata, pa prestane sat -dva, pa opet i tako konstantno onda bi to trebali biti trudovi, ovo je samo priprema maternice za porod. iako, sve se ja mislim otići negdi privatno da me pregleda :zubo:, moj ginekolog je u drugom gradu. lakše mi je kad mi kaže da sam zatvorena i da nema straha.

glora's bastard
19.05.2011., 23:46
i eto, ne javi se. mogla mi je barem reć da nije zvala ako je zbog toga. sad se džaba brinem :(

lotus_flower
19.05.2011., 23:48
ajme sad i mene plašiteeeeee.. napipala sam cervix dolje i zatvoren je..

ajd si nemoj tako prste turati dolje i napipavati cervikse i šta ja znam. još ćeš si neku infekciju navući.

naravno. ima i sa manje tjedana.
ali ako misliš da je pitanje prijevremenog poroda samo preživljavanje, varaš se.
izdržite barem do 37-og tjedna, po mogućnosti školskih 40.

unique_girl
20.05.2011., 01:00
ajd si nemoj tako prste turati dolje i napipavati cervikse i šta ja znam. još ćeš si neku infekciju navući.

hvala na upozorenju.. ionak moram još par dana dole vaginalete gurat pa ispada da čačkam zato sam i skužila.. :D znam da nije dobro inače čačkat..

OOOOOOO
20.05.2011., 11:18
kako je danas?i manje seksanja sad pred kraj:cerek:

hera86
20.05.2011., 20:46
Hej, zao mi je kaj se nisam javila,zaspala sinoc u boravku mm zgasio comp.
danas super, nis ne boli, eto ko zna sto mi bi.
haha ooooo, zabrana je stupila na snagu.

OOOOOOO
20.05.2011., 22:55
Hej, zao mi je kaj se nisam javila,zaspala sinoc u boravku mm zgasio comp.
danas super, nis ne boli, eto ko zna sto mi bi.
haha ooooo, zabrana je stupila na snagu.

bas samse sjetila,tako je meni znalo biti.bolit me...evo znaju cure sa zbora,i moje terminuse,kako sam se zalila i tlacila ih svaku vecer o tome..isto bolilo pa bi stalo,uvijek sam mislila da cu tu noc dospjet u bolnicu..na kraju prenjela:)

hera86
21.05.2011., 00:19
ajoj, eto vidiš.. dobro, bitno da je sad ok.. hvala vam.

Maza2205
22.07.2011., 13:59
Imam pitanje...27/2 sam trudna i imam BEZBOLNE grčeve i to toliko jake da kad promatramo moj trbuh kao da je živo stvorenje...naočigled se grči.Napominjem da ne osjećam nikakve bolove prilikom tih grčeva ali nemogu da se ne zapitam da li je sve u redu.Kad krene zna trajati i po 48 sati, različitog je inteziteta i trajanja i nema nekog vremenskog razmaka između njih.Da li se to kome dogodilo?..Ima li tko kakva iskustva s tim?Uzimam MG i Elevit

rossi79
22.07.2011., 14:04
Imam pitanje...27/2 sam trudna i imam BEZBOLNE grčeve i to toliko jake da kad promatramo moj trbuh kao da je živo stvorenje...naočigled se grči.Napominjem da ne osjećam nikakve bolove prilikom tih grčeva ali nemogu da se ne zapitam da li je sve u redu.Kad krene zna trajati i po 48 sati, različitog je inteziteta i trajanja i nema nekog vremenskog razmaka između njih.Da li se to kome dogodilo?..Ima li tko kakva iskustva s tim?Uzimam MG i Elevit

zovi gina i odi nek provjeri što se događa. ja sam imala istu situaciju i ispostavilo se da su kontrakcije i predporođajno stanje, a mislila sam da je beba malo živahnija. bila sam u 32. tjednu.
ne želim te plašiti, ali grčevi nisu za čekanje. radije provjeri na vrijeme.

La_LuNa
22.07.2011., 15:45
cure, jel znate sto je ovulacijska bol?
ono, kad vas usred ciklusa jako propikava jajnik, bas ostra, probadajuca bol?

e, pa meni je tak vec tjednima. sto vrijeme odmice, to je sve gore i jace. imam osjecaj da bebi moji jajnici sluze kao boksacka vreca :D tocno takav osjecaj.
spomenula sam tu bol ginu, nis mi nije rekao. nit da je normalno, nit da nije :ne zna:

jel jos koja imala takve bolove?

Maza2205
22.07.2011., 16:58
zovi gina i odi nek provjeri što se događa. ja sam imala istu situaciju i ispostavilo se da su kontrakcije i predporođajno stanje, a mislila sam da je beba malo živahnija. bila sam u 32. tjednu.
ne želim te plašiti, ali grčevi nisu za čekanje. radije provjeri na vrijeme.

Uf sad si me zabrinula...al do pon.nemam kud...Moram čekati... Niš ...mirovat ću, sad je kao malo popustilo...tu i tamo me malo primi,ak se ne smiri idem na hitnu...šta ću drugo??Kam prek vikenda...:(

rossi79
22.07.2011., 17:06
Uf sad si me zabrinula...al do pon.nemam kud...Moram čekati... Niš ...mirovat ću, sad je kao malo popustilo...tu i tamo me malo primi,ak se ne smiri idem na hitnu...šta ću drugo??Kam prek vikenda...:(

hitna ti je uvijek opcija ako osjetiš neko pogoršanje. miruj, rekla si ionako da uzimaš magnezij i čekaj ponedjeljak. a onda odi ginu.
nisam te stvarno htjela prepasti, ali nekad i bezazlene sitne stvari treba provjeriti.

Cattleya
22.07.2011., 17:16

Misliš stvrdne ti se trbuh kao kamen pa kroz par sekundi popusti? Važno je koliko taj grč traje.
Shvaćam da se javljaju u nepravilnim razmacima i da ta strezanja traju po dva dana pa onda imaš mira neko vrijeme. Jel sam dobro shvatila? Koliko ih se javi u sat vremena, otprilike? Jer, ako sam dobro shvatila, moguće je da se radi samo o Braxton Hicks kontrakcijama.

livadica
22.07.2011., 17:20

možeš li se telefonom čuti s ginom?
pa mu barem telefonski objasniti o čemu se radi?
vjerojatno su, kako Cattleya kaže Braxton Hicks kontrakcije, ali bit ćeš mirnija ako ti to kaže doktor nego nekoliko nas s foruma. :mig:

Cattleya
22.07.2011., 17:21

e, pa meni je tak vec tjednima. sto vrijeme odmice, to je sve gore i jace. imam osjecaj da bebi moji jajnici sluze kao boksacka vreca :D tocno takav osjecaj.
spomenula sam tu bol ginu, nis mi nije rekao. nit da je normalno, nit da nije :ne zna:

Ja imam od samog početka trudnoće probadajuću bol u području desnog jajnika. To je jedna oštra bol, probadajuća, kratko traje i ponavlja se. Ponekad mi se javi i na drugim mjestima uglavnom u području od lijevog i desnog jajnika iznad stidne kosti. Neki put me tak zvekne da zvijezde vidim Kod mene se ne radi o ničem ozbiljnom. Čak sam na svoju ruku napravila urinokulturu jer bi me znalo probosti i kroz mokraćnu cijev.

Cattleya
22.07.2011., 17:22
vjerojatno su, kako Cattleya kaže Braxton Hicks kontrakcije, ali bit ćeš mirnija ako ti to kaže doktor nego nekoliko nas s foruma. :mig:

S boldanim se potpuno slažem. :mig:

Maza2205
23.07.2011., 07:00
Misliš stvrdne ti se trbuh kao kamen pa kroz par sekundi popusti? Važno je koliko taj grč traje.
Shvaćam da se javljaju u nepravilnim razmacima i da ta strezanja traju po dva dana pa onda imaš mira neko vrijeme. Jel sam dobro shvatila? Koliko ih se javi u sat vremena, otprilike? Jer, ako sam dobro shvatila, moguće je da se radi samo o Braxton Hicks kontrakcijama.

Više kao treperi...ono stvrdne se 1-2 sec. u razmacima od 1 sec. do 15-tak sec (po 10 min do...neznam ni sama...nemogu to izmjeriti) i u nepravilnim intervalima...Ginekologica me pitala predzadnji put na pregledu da li već imam grčeve a kad sam ju iznenađeno pitala..Grčeve??? rekla je a dobro ..i prešli smo na drugu temu... Koliko dugo te kontrakcije inače traju? Jel normalno da to traje po par dana??? Pošto sam i inače na mirovanju zbog visoko rizične trudnoće...znam...tako mi je gin. bar rekao...dok nema oštrih bolova od kičme prema trbuhu pa prema dolje i iscjedka a nedaj bože krvarenja ..netrebam se previše uzrujavati ali moram paziti na simptome...S obzirom da mi se ovo dogodilo baš pred vikend nemam nikoga osim vas da se posavjeujem i na tom sam vam neizmjerno zahvalna...

Maza2205
23.07.2011., 07:03
Nažalost do pon. ništa...vikend ne radi:eek:

Cattleya
23.07.2011., 07:51
Više kao treperi...ono stvrdne se 1-2 sec. u razmacima od 1 sec. do 15-tak sec (po 10 min do...neznam ni sama...nemogu to izmjeriti) i u nepravilnim intervalima...Ginekologica me pitala predzadnji put na pregledu da li već imam grčeve a kad sam ju iznenađeno pitala..Grčeve??? rekla je a dobro ..i prešli smo na drugu temu... Koliko dugo te kontrakcije inače traju? Jel normalno da to traje po par dana??? Pošto sam i inače na mirovanju zbog visoko rizične trudnoće...znam...tako mi je gin. bar rekao...dok nema oštrih bolova od kičme prema trbuhu pa prema dolje i iscjedka a nedaj bože krvarenja ..netrebam se previše uzrujavati ali moram paziti na simptome...S obzirom da mi se ovo dogodilo baš pred vikend nemam nikoga osim vas da se posavjeujem i na tom sam vam neizmjerno zahvalna...

Braxton Hicks kontrakcije su bezbolne, izgledaju tako da se trbuh stvrdne kao kamen na nekoliko sekundi i popuste. I to je to.
E sad možemo o osobnom iskustvu. Dakle, moje je bogato. I sa prvom princezom i sada. Uglavnom, s obzirom da imaš rizičnu trudnoću, strogo miruj, tj. lezi ovaj vikend. Uzimaj sve lijekove što ti je gin prepisala i odmah se javi u ponedjeljak. Ako su kontrakcije jako učestale i ako te to jako brine, postoji i hitna, ali bih ju ostavila kao zadnju opciju.
Da li ti je gin propisala Normabel? Naime, BH kontrakcije se smiruju na Normabel. Ja ga uzimam po potrebi, odnosno kad zareda dosta kontrakcija, uzmem. I kad se smiri nakon Normabela, znam da nema panike. Moje kontrakcije su učestale kad je i bebica živahna. Dakle, ako je živahna, bit će ih koliko hoćeš, a ako nije, uglavnom nemam niti kontrakcija.
DRži se, znam da je najteže preko vikenda. I javi kako si. :)

Suncana 007
23.07.2011., 11:15
Evo, i meni se to zna desit da mi otvrdne dio trbuha, ne boli ništa i kroz par sekundi nestane, a i ne javlja se svakodnevno. Uglavnom dok ležim, to je ok??? Sad sam na 33+1.

Cattleya
23.07.2011., 12:49
Evo, i meni se to zna desit da mi otvrdne dio trbuha, ne boli ništa i kroz par sekundi nestane, a i ne javlja se svakodnevno. Uglavnom dok ležim, to je ok??? Sad sam na 33+1.

Naravno da je to sasvim ok. :)

Suncana 007
24.07.2011., 12:41
Naravno da je to sasvim ok. :)

Hvala na odgovoru.:) Kad je bebica u pitanju, volim biti sigurna da je sve ok 100%.:)

Cattleya
24.07.2011., 12:58
Hvala na odgovoru.:) Kad je bebica u pitanju, volim biti sigurna da je sve ok 100%.:)

Na slijedećem pregledu spomeni to i ginekologu.

anteaa2009
15.09.2011., 20:43
Ja sam trudna 32+2 i prije nekoliko dana počela sam osjećati neugodnu bol i zatezanje visoko na lijevoj strani trbuha toliko jako da se moram držati za to mjesto.Danas sam pitala doktora,on kaže da je to normalno.To mjesto označava vrh maternice.Nije me briga da boli,samo neka je s bebom sve u redu.

Ovcica
08.01.2012., 14:29
isto i kod mene, malo sam digla paniku jer se nisam mogla ispružiti ili ispraviti u hodu po 15-tak minuta... otišla sam na pregled ali sve sa bebom je ok. mislim da i nadutost može doprinijeti tim bolovima. btw. meni je pupak počeo "izlaziti" već u 18-tom tjednu...

Tarsis
10.02.2012., 15:18
Ja sam se sinoć jako prepala, i još uvijek mi nije svejedno.
Naime, kasno poslijepodne počela sam osjećati grčeve u donjem dijelu trbuha i leđa, bolni poput menstruacijskih. Na baš nepodnošljivo bolni, ali dovoljno da me zabrinu, i vrlo su bili neugodni.
Tokom večeri, kad sam legla i smirila se, postalo je još gore. Baš ono grčevi.

Kaj je najbolje, jučer prije toga bila sam na pregledu, i sve je bilo ok, zatvorena sam, nema sumnjivih iscjedaka ni ništa.

I sad kolko god guglala, ne nalazim ništa što bi mi objasnilo te grčeve, osim lažnjaka. A za to mi je ipak prerano, 29+2 sam.

Jel postoji drugo objašnjenje osim lažnjaka? Jesu se ikome javili tak rano? A da se ipak na kraju beba nije prerano rodila? Baš se sad toga bojim.

Danas je ok, nemam grčeva, ali osjećam pritisak dolje cijelo vrijeme.

PinaColada000
10.02.2012., 15:56
meni ti je isto tako bilo 2 dana (uto i sri) i sada ništa. ja sam trudna 28+4. nisu to lažnjaci. vjerojatno se beba tako nariktala i pritiskala. meni su rekli da to ima veze sa maternicom,odnosno njezinim rastezanjem. tako da ništa strašno,to su nam pripreme za trudove :) ako će te boliti konstantno par dana odi opet kod ginekola, ja sam mislila jučer ići da me još uvijek bolilo,međutim bol je prestala pa nisam imala potrebe. a šta se ovog pritiska tiče,to ti je normalno. mene jako boli ako dugo sjedim za stolom za laptopom,ili ako se čudno namjestim dok ležim. uglavnom,ništa rizično ;) tako da,drži se! i misli samo pozitivno!

Tarsis
10.02.2012., 16:01
meni ti je isto tako bilo 2 dana (uto i sri) i sada ništa. ja sam trudna 28+4. nisu to lažnjaci. vjerojatno se beba tako nariktala i pritiskala. meni su rekli da to ima veze sa maternicom,odnosno njezinim rastezanjem. tako da ništa strašno,to su nam pripreme za trudove :) ako će te boliti konstantno par dana odi opet kod ginekola, ja sam mislila jučer ići da me još uvijek bolilo,međutim bol je prestala pa nisam imala potrebe. a šta se ovog pritiska tiče,to ti je normalno. mene jako boli ako dugo sjedim za stolom za laptopom,ili ako se čudno namjestim dok ležim. uglavnom,ništa rizično ;) tako da,drži se! i misli samo pozitivno!

hvala ti! :mig: sad mi je malo lakše.

inače sam navikla na kojekakve bolove, rastezanja, svašta nešto... al ovo me prepalo jer su bolovi bili baš ko menstrualni, i trajalo je cijelu večer, pa i noć...

moses
10.02.2012., 19:46
I meni je jednom bilo isto tako, isto sam se prepala, otišla na hitnu pa u bolnicu na pregled, tamo su me pregledali od glave do pete, uzv, krv, sve, i ništa nije bilo. Doktor je rekao-vjerojatno rastezanje, ligamenti, neki živac se pritisnuo......preporučio mi je odmor i magnezij.

A moj gin mi je pak na zadnjem pregledu rekao da bolovi znaju biti povezani sa spuštenim stopalima, što pak vodi u krivo držanje kod stajanja i pokreta, pa pritisak nekih živaca bla bla...tko će znati. Najbolje je provjeriti sa dr, ali ako nema nekih jakih bolova i iscjetka/krvi, vjerojatno nije ništa ozbiljno.

PinaColada000
10.02.2012., 20:25
slažem se s tobom. samo netreba od muhe radit slona. ja sam inače hipohondar i čim me nešto zaboli odmah pijem tablete,doktor itd. tako sam u početku trudnoće imala neku bakteriju,pa sve žive doktore obišla,jer mi je kuma imala spontani baš radi te bakterije,i na kraju meni sve super! tako da,shvatila sam,što manje guglaj,a što više odmaraj,neka te muž i drugi članovi obitelji služe :p i slušaju i vidjet ćeš kako će odmah svi bolovi proći ;)

Tarsis
12.02.2012., 09:47
Thanks!

Ma ja uvijek nastojim ne dizati frku i ne ići doktoru dok fakat nije potrebno. Al ovo me baš prepalo.
Sinoć me opet uhvatilo, al nešto kraće...nekih sat vremena je trajalo. Pomislila sam i ja ovaj put da je u pitanju neki živac ili nešto. A i mali zadnjih dana fakat jako lupa, možda me i on tak iziritira da boli :D

Kayla3
20.02.2012., 12:30
Thanks!

Ma ja uvijek nastojim ne dizati frku i ne ići doktoru dok fakat nije potrebno. Al ovo me baš prepalo.
Sinoć me opet uhvatilo, al nešto kraće...nekih sat vremena je trajalo. Pomislila sam i ja ovaj put da je u pitanju neki živac ili nešto. A i mali zadnjih dana fakat jako lupa, možda me i on tak iziritira da boli :D

Vidim ovdje spomiinješ kao neki živac? Malo sam od sinoć u frci, naime u donjem dijelu na lijevoj strani u predjelu jajnika me nešto pika kao da je živac, onako čudno zaboli, jel bilo nekome nešto slično?

Od prve trudnoće se ne sjećam ovoga, pa sam se malo prestrašila...

Tarsis
20.02.2012., 13:14
Vidim ovdje spomiinješ kao neki živac? Malo sam od sinoć u frci, naime u donjem dijelu na lijevoj strani u predjelu jajnika me nešto pika kao da je živac, onako čudno zaboli, jel bilo nekome nešto slično?

Hej... da, mislila sam tada da je živac možda u pitanju, al nakon par dana bolovi su se ponovili, još jači, pa sam se prepala toliko da sam otišla iduće jutro kod dr.
I dobro da jesam.
Kod mene ti se radilo o tome da sam se polako počela otvarati, a ti bolovi i grčevi bili su nešto poput lažnjaka. Sad pijem normabel 2x dnevno, pa se to malo smirilo. Ali moram mirovati.

Inače, i mene je, nakon što su se grčevi msirili, pikalo baš s lijeve strane, u predjelu jajnika. Al ne znam jel to povezano :ne zna:

Eto, ne želim te isprepadati, to je samo moj slučaj. Al ti savjetujem ako te nešto jako brine i sama vidiš da ti je čudno, tim više ako se ponavlja, otiđi kod dr. Neće ti zamjeriti, a ti ćeš biti mirnija :mig:

BlondMom
20.02.2012., 15:23
Ja sam se sinoć jako prepala, i još uvijek mi nije svejedno.
Naime, kasno poslijepodne počela sam osjećati grčeve u donjem dijelu trbuha i leđa, bolni poput menstruacijskih. Na ba

I sad kolko god guglala, ne nalazim ništa što bi mi objasnilo te grčeve, osim lažnjaka. A za to mi je ipak prerano, 29+2 sam.

Jel postoji drugo objašnjenje osim lažnjaka.

Postoji.
Jesi li imala odnos taj dan? Od sperme mozes dobiti lazne trudove! Tj.sperma izaziva kontrakcije maternice. Zato nekim zenama kojima je prosao termin preporucuju da muskarac svrsi unutra (ispricavam se ako je izraz neprimjeren...)

A moze biti i upala mjehura ili bakterija u urinu. Kod upale mjehura imas pritisak u donjem dijelu trbuha, peckanje kod mokrenja, ucestalo mokrenje...

Tarsis
20.02.2012., 16:44
Postoji.
Jesi li imala odnos taj dan? Od sperme mozes dobiti lazne trudove! Tj.sperma izaziva kontrakcije maternice. Zato nekim zenama kojima je prosao termin preporucuju da muskarac svrsi unutra (ispricavam se ako je izraz neprimjeren...)

A moze biti i upala mjehura ili bakterija u urinu. Kod upale mjehura imas pritisak u donjem dijelu trbuha, peckanje kod mokrenja, ucestalo mokrenje...

Evo gore sam baš napisala što je na kraju bilo. I da, moguće da je zbog odnosa, imali smo taj dan ili dan prije, nisam sigurna. Tek nakon toga sam saznala da sperma tako djeluje. Uglavnom, dr. nam je zabranila odnose :(:D

Da, kad je mjehur u pitanju, drugačiji su bolovi. Prije mjesec dana i na to sam posumnjala, no urinokultura je na kraju ispala super.

BlondMom
20.02.2012., 17:12
Evo gore sam baš napisala što je na kraju bilo. I da, moguće da je zbog odnosa, imali smo taj dan ili dan prije, nisam sigurna. Tek nakon toga sam saznala da sperma tako djeluje. Uglavnom, dr. nam je zabranila odnose :(:D

Da, kad je mjehur u pitanju, drugačiji su bolovi. Prije mjesec dana i na to sam posumnjala, no urinokultura je na kraju ispala super.

Aha, joj sorry, nisam čitala sve postove... :504:

miranacro02
21.02.2012., 22:29

evo ovih protrklih nekoliko tjedana , osjećam takvu bol i ne znam šta je to .....a nije ovulacija :confused:

iffka
22.02.2012., 11:33
evo ovih protrklih nekoliko tjedana , osjećam takvu bol i ne znam šta je to .....a nije ovulacija :confused:

cure, u kojem ste tjednu?
ja sam u 14. i takvo probadanje je navodno normalno za prvo tromjesečje jer se maternica širi. tako mi je doktorica rekla u prvoj trudnoći. sad mi je isto to ponovila u drugoj, pa se nadam da će uskoro prestati. :) a dotle trpim...

tokioki
22.02.2012., 15:05
Ja sam u 12 tj. i isto osjecam neko probadanje u lijevom jajniku ,nadam se da je to normalno

miranacro02
22.02.2012., 19:59
ali ja nisam ni trudna

*Lotta*
14.03.2012., 19:36
Molim vas da me netko utješi ili podijeli svoje iskustvo dok se ne javim sutra doktorici (danas radila ujutro, sutra popodne). Kraj mi je 16. tjedna, sve je bilo u redu, povremeno me znalo probosti oko pupka, mala bol u predjelu jajnika, a danas četiri sata oštre iznenadne boli u predjelu desnog jajnika i malo višlje, da nisam znala kako se zovem. Bol se reflektira na leđa, pa čak i desnu nogu. Dragi misli da su ligamenti, a ja sam inače ne paničar ipak u brizi. Manje me boli kad ležim ili sjedim nego kad stojim. Bila sam na pregledu prije tjedan dana i sve je bilo kako je rekla dr tip-top. :confused:

mamamia79
14.03.2012., 19:56
može ti bit upala mjehura,jer ne mora te peckat,ja sam imala slične bolove pred kraj trudnoće pa otišla na hitnu jer sam mislila da su trudovi a ono upala mjehura
al najbolje odi kod dr

*Lotta*
14.03.2012., 20:07
Hvala na odgovoru, mada sumnjam da je mjehur. Da, vidjet ću što će mi sutra reći. Sada me boli, oštro, cijelom dužinom ispod trbuha, nisko i najviše kad se uspravim iz sjedećeg položaja. :ne zna:

Dita Von Teese
14.03.2012., 21:12

Bok,

prvo se ispricavam, sto sam tako uletila na tu temu...

Ovo sto pricas za zivac... Tamo gdje osjecas da te boli, je obturatorni zivac. On ide ispod grudi u lijevu nogu.
Taj dio koji te boli, tamo se znaju desiti krce zile. To zna boljet u predljelu jajnika, i na gore, i u nozi. Cesce je to kod trudnica, ali moze se to i ovako desit.

Ja sam imala obturatornu kilu, koju su mi vec operirali, a sutra idem na op. krcnih zila u stomaku.
Kad sam na netu trazila info o tim zilama, naletila sam, kak se to zna desit cesce u trudnoci, a i ovako. Onda sam trazila po forumu, ali mi nije nista izbacilo van, pa sam cekirala na zenskom zdravlju, a sad gledam i tu na trudnicama, ali osim tvojih "simptoma" nista nisam nasla.

Ako tema o tome postoji, se ispricavam na offu (i lijepo molim za link :)), a ako ne, mozda sam kome pomogla.

Lp, D.

*Lotta*
15.03.2012., 17:52
Zvala doktoricu i rekla mi je da bilo kakva bol ne teba biti zanemarena pa sam odmah došla k njoj.
To i svima savjetujem, da ne čitaju po forumima nego da nazovu, popričaju sa doktoricom, odu do nje/njega!
Kako imam cistu mislila je da je pukla - to razlijevanje vode iz nje zna biti bolno, ali nije. Sad idem na sto drugih pretraga (doktorica je temeljita), čak me poslala na pregled u polikliniku po drugo mišljenje i na 4d ultrazvuk. Sumnja na neku bakteriju, infekciju. Uglavnom, mislila sam da će reći na telefon, da, to su ligamenti....očito nisu. No, bebica je dobro, pozira mamici sa prkrasnim vitkim nožicama i guzom. :cerek:

mamamia79
15.03.2012., 18:58
Zvala doktoricu i rekla mi je da bilo kakva bol ne teba biti zanemarena pa sam odmah došla k njoj.
To i svima savjetujem, da ne čitaju po forumima nego da nazovu, popričaju sa doktoricom, odu do nje/njega!
Kako imam cistu mislila je da je pukla - to razlijevanje vode iz nje zna biti bolno, ali nije. Sad idem na sto drugih pretraga (doktorica je temeljita), čak me poslala na pregled u polikliniku po drugo mišljenje i na 4d ultrazvuk. Sumnja na neku bakteriju, infekciju. Uglavnom, mislila sam da će reći na telefon, da, to su ligamenti....očito nisu. No, bebica je dobro, pozira mamici sa prkrasnim vitkim nožicama i guzom. :cerek:

imaš dobru dr ,moja bi rekla ..to ti je normalno:rofl:

*Lotta*
15.03.2012., 19:11
Čak mi je rekla i da poželim tri puta mjesečno doći, da dođem, jer treba slušati svoje tijelo a beba je najvažnija i nemam što misliti da sam hipohondrična. Da je ne hvalim previše, ali što je je, čak me i podragala, potapšala da se ne brinem toliko....valjda tako izgledam djetinjasto da me u svakoj bolnici i svi doktori tetoše.....:rolleyes:

Tarsis
16.03.2012., 17:42
Definitivno na svaku sumnjivu bol najbolje je otići kod dr. jer ovak samo možemo nagađati...i može se svašta desiti, nedaj Bože.

Ja inače ne volim bezveze ići doktorima, nikad. Al dvaput sam otišla. Prvi put nije bilo ništa, sumnjala sam na upalu mjehura jer me boljelo jako kod mokrenja, međutim nalazi su svi bili u redu i prošla je bol već idući dan.

Drugi put, sad nedavno, u 31. tjednu počelo me boljeti ko za vrijeme menge. Uhvatila me panika jer znam da ti bolovi nisu normalni u tom periodu i jedino čime sam ih mogla prisličiti bili su trudovi.
Ispostavilo se da sam se počela otvarati i da mi prijeti prijevremeni porod, otada sam na strogom mirovanju. I u bolnici sam čak prenoćila na promatranju.

Tak da nemojte se zezati...čim vam je nešto sumnjivo, odite dr.
Moja je rekla da slobodno dođem ak treba i svaki tjedan, jer ne treba ni jednu bol zanemariti.

Ne želim prepasti nikoga, kao što rekoh, prvi put nije bilo ništa. Al psihički mir...to vam nitko ne može platiti :mig:

think.pink34
16.03.2012., 17:51
jučer sam panično iščitavala ovu temu, ali teško da ćemo si samo uspješno postaviti dijagnozu bez utz-a i našeg doktora :D.

uglavnom dva dana jaki bolovi u crijevima, baš kao da mi je beton unutra, vitlalo me sto na sat. jučer sam zvala dr-a i kaže dijeta kao po simptomima je trbušna viroza. kako su mi svi doma bolesni prihvatila sam to kao vrlo realno.

međutim noćas krenula bol u maternici, jutros sam jedva na nogama stajala. iskreno, ostavila sam već piđamu i spavaćicu i sve za bolnicu na krevetu i imala crni scenarij u glavi.

nazvala opet doca i rekao da odmah dođem. uglavnom, miomi su mi jako narasli,stišću maternicu sa svih strana, maternica je povećana i moram mirovati do daljnjega. beba je super :cerek:

želim samo reći da vam jedan pregled donese mir, a ako nešto nije ok, barem znate da ste sve poduzele. kasnije nekada zna biti i prekasno.

Lorca Blue
17.03.2012., 18:17
Cure, imam pitanjce za one koje su imale sličnu situaciju. Ukratko, u 25 tt zbog kontrakcija sličnih menstrualnim i boli u donjem dijelu leđa bila u bolnici na magneziju koji je stvarno smirio kontrakcije a ove BH skoro da su potpuno nestale (tj.nema ih ni približno kao prije)
E sad dali je normalno da i dalje tu i tamo osjećam jako lagane grčiće i tu bol u leđima? Ne boli uopće jako, događa se samo povremeno ali sama prisutnost zabrinjava, ono kao par dana pred menstruaciju. Sad sam27....I umirem od straha (1.trudnoća).

*Lotta*
19.03.2012., 10:09
Na kraju sam bila četiri dana hospitalizirana. Sada sam doma, moram se paziti, bolovi su se smanjili, ali mi je cista na nezgodnom mjestu i kako se maternica sa bebom bude penjala višlje doktori se boje da će cista vući jajovod. A to nije dobro. Ukoliko ne pukne morat će je ukloniti. Svašta sam izproživljavala u ovih par dana, no bebica je dobro i zaštićena od svega u posteljici.

Javite se liječniku, ne donosite sami dijagnoze!

vetica
21.03.2012., 19:30
Cure, imam pitanjce za one koje su imale sličnu situaciju. Ukratko, u 25 tt zbog kontrakcija sličnih menstrualnim i boli u donjem dijelu leđa bila u bolnici na magneziju koji je stvarno smirio kontrakcije a ove BH skoro da su potpuno nestale (tj.nema ih ni približno kao prije)
E sad dali je normalno da i dalje tu i tamo osjećam jako lagane grčiće i tu bol u leđima? Ne boli uopće jako, događa se samo povremeno ali sama prisutnost zabrinjava, ono kao par dana pred menstruaciju. Sad sam27....I umirem od straha (1.trudnoća).

Ja sam u petak u noći zbog bolova bila i na hitnoj u Petrovoj. Cijeli dan imala sam takav grč cijele maternice, trbuh mi bio tvrd kao kamen. Navečer jaki bolovi u donjem dijelu trbuha, beba se abnomalno ritala pa sam se jako uplašila. Na kraju se ispostavilo da se beba okrenula nazad na zadak, vjerojatno izazvana jakim BH kontrakcijama. Sad pijem 2 x 250 mg magnezija i 3 x 2 mg Normabela dnevno i kontrakcije više nisu tako jake, jave se povremeno i brzo nestanu. I obavezno mirovanje! Dr. rekli da su BH kontrakcije u nekih žena žešće i neugodnije, ali da sam u potpunosti zatvorena i nemam se zašto brinuti. Ja sam u 34.tt.

Bol u leđima je normalna zbog težine i širenja trbuha, ja povremeno popijem Lupocet ako mi ne pomaže biljni gel. I lagani grčevi i probadanja u donjem dijelu trbuha su normalni,a malo i beba udari u nezgodna područja. Uglavnom, trebaš mirovati i ne naprezati se. Ako te boli, lezi i cijeli dan ako treba, poslije će biti bolje. Povremeno popij preventivno čaj od brusnice da dezinfekciju mokraćnih kanala, da ne dođe do kakve upale.

Lorca Blue
21.03.2012., 22:31
Tnks Vetica, u međuvremenu sam i ja bila na pregledu, evo copy pejstat ću odgovor koji sam ostavila na sličnoj temi:
Ja neki dan bila na pregledu i vezano za te menstrualne bolove (nisu jaki ali brinu, traju neko vrijeme i prođu) dr. kaže da se ne trebam brinuti dokle god prolaze sa Normabelom kojeg baš i ne volim, kaže da je to reakcija maternice na rast ploda (meni se to počelo događati tek u 25 tjednu) ali ja se u sebi mislim da al tako i trudovi počinju. Ma skontala sam ugl. da vam za takve bolove nitko neće reći decidirano da se ne brinete, jer takvi bolovi MOGU biti, a nekad i ne moraju alarm (npr. nekoga te kontrakcije mogu otvarati, nekoga ne). To je individualno i svačije tijelo drugačije se ponaša u trudnoći kao i u svemu, uostalom. Evo ja sam još zatvorena ali cerviks je mekan. I ne treba ih brkati sa BH kontrakcijama koje ne bole nego se samo stvrdne trbuh i stegne na 10tak sekundi cca. Npr. ja sam jako rano počela imati te BH, negdje15. 16 tt mislim nisam sigurna i imala sam ih jako često. Otkad sam bila na kuri Mg u bolnici i počela mirovati skoro da su nestale. Ugl. treba slušati svoje tijelo ali kako ako ti je prva trudnoća i skoro pa nemaš mrtve veze o ničemu?

Faye Dunaway
22.03.2012., 17:45
Moja je (prva) trudnoća krenula jako bolno...što zbog endometrioze,što zbog gastritisa,sindroma iritabilnog kolona,priraslice,alergija...i od samog sam starta imala cistu gušćeg sadržaja(na jajniku),ležala u bolnici (i to do 3-4 dana prije vjenčanja :o )
i sad (10+4,no danas doktor na uzv rekao 11+3 :cerek: ) mi je u zadnje vrijeme nekako kao sve bolje,manje tih bolova,jest da me mučnine hvataju,nesanice,glavobolje,ali nekako manje tih bolova..pomislila sam kako će biti bolje i s tom cistom,no veli doktor da bi ju najvjerojatnije bilo potrebno operirati već za vrijeme trudnoće jer se ne smanjuje i to me rastužilo i zabrinulo....da li ima tko s tim iskustvo? :(

agni
23.03.2012., 08:40
Moja je (prva) trudnoća krenula jako bolno...što zbog endometrioze,što zbog gastritisa,sindroma iritabilnog kolona,priraslice,alergija...i od samog sam starta imala cistu gušćeg sadržaja(na jajniku),ležala u bolnici (i to do 3-4 dana prije vjenčanja :o )
i sad (10+4,no danas doktor na uzv rekao 11+3 :cerek: ) mi je u zadnje vrijeme nekako kao sve bolje,manje tih bolova,jest da me mučnine hvataju,nesanice,glavobolje,ali nekako manje tih bolova..pomislila sam kako će biti bolje i s tom cistom,no veli doktor da bi ju najvjerojatnije bilo potrebno operirati već za vrijeme trudnoće jer se ne smanjuje i to me rastužilo i zabrinulo....da li ima tko s tim iskustvo? :(

U prvoj trudnoći sam imala cistu od 6cm na jajniku. Sumnja je bila endometrioza. Dr.ju je pratila dok ju je mogla vidjeti od bebe i nakon poroda na prvoj kontroli je bila 1,5cm. U drugoj trudnoći sam startala s cistom od oko 2cm. S tim da su mi u prvoj trudnoći rekli da ih odmah morala na operaciju da nisam trudna, ali tada me ništa nije boljelo i radila sam do samog kraja.
Sad u drugoj trudnoći me stalno nešto boluckalo do negdje 20tj a nakon toga imam neke kao menstrualne bolove koji su na ctgu zabilježeni kao slabe kontrakcije. (sada sam 30+5).
Ne znam što bih ti rekla...U prvoj trudnoći sam bila kod 4 dr i nitko mi nije imao što pametno za reći osim da se to rješava nakon trudnoće niti mi je itko spomenuo operaciju u trudnoći. Sad sam samo kod svoje stalne dr i ona mi je rekla da ćemo to rješavati kad rodim. Drži se i sretno! :grli:

Faye Dunaway
23.03.2012., 09:03
U prvoj trudnoći sam imala cistu od 6cm na jajniku. Sumnja je bila endometrioza. Dr.ju je pratila dok ju je mogla vidjeti od bebe i nakon poroda na prvoj kontroli je bila 1,5cm. U drugoj trudnoći sam startala s cistom od oko 2cm. S tim da su mi u prvoj trudnoći rekli da ih odmah morala na operaciju da nisam trudna, ali tada me ništa nije boljelo i radila sam do samog kraja.
Sad u drugoj trudnoći me stalno nešto boluckalo do negdje 20tj a nakon toga imam neke kao menstrualne bolove koji su na ctgu zabilježeni kao slabe kontrakcije. (sada sam 30+5).
Ne znam što bih ti rekla...U prvoj trudnoći sam bila kod 4 dr i nitko mi nije imao što pametno za reći osim da se to rješava nakon trudnoće niti mi je itko spomenuo operaciju u trudnoći. Sad sam samo kod svoje stalne dr i ona mi je rekla da ćemo to rješavati kad rodim. Drži se i sretno! :grli:

Hvala ti :grli:

Ma meni je isto rečeno da nisam trudna da bi ju odmah operirali,no s obzirom na trudnoću da će poslije....no,sad mi je doktor rekao ovo....
ipak je to samo jedno mišljenje,sigurno ću još svašta čuti :D
u principu on ni nije moj doktor,nego doktor u bolnici kod kojeg sam poslana na taj pregled,ali se čini vrlo razumnim i pametnim,i sve što mi je rekao je rekao na jako smiren i lijep način,...
a nekako sam odlučila biti što smirenija kad je sve to u pitanju jer sigurno nije dobro da gubim živce,stalno se plašim nečega....ako i bude kakve operacije,vjerujem da sve može biti u redu.....
:)
nego,kad su u pitanju ti silni bolovi u trbuhu,....pijete li kakve čajeve?melisa,đumbir?što vam najbolje paše od tih prirodnih i domaćih načina?

Lorca Blue
23.03.2012., 10:25
Ja ne pijem nikakve čajeve nego Magnezij 300, i moji dr. upiru šumeći. Ako bi baš bili jači bolovi Normabel 2mg jer on smiruje kontrakcije, njega izbjegavam al u bolnici ga dijele šakom i kapom (3puta dnevno). A navažnije je mirovati.

vetica
26.03.2012., 09:07
Ja se bojim previše eksperimentirati s čajevima, jer nigdje nema podataka kako koja biljka utječe na trudnoću. Ne zaboravimo da su nekad babe nekim čajevima izazivale pobačaj kod cura koje su neudane zatrudnile.
Držim se klasike-zeleni, kamilica, metvica i to je to. Za metvicu znam da smiruje crijevne grčeve, a na maternicu ne znam da li ima kakvog učinka.
A za Magnezij, meni je moj ginić preporučio neke u vrećicama od 300 mg, što se stavljaju pod jezik, ali preskupi su-20 kom za 50 kn. Sad koristim od Natural Weltha od 250 mg (isto je magnezijev oksid,kao i ovi iz vrećica), puno su isplativiji (100 kom/60 kn), pijem 2 x 250 mg, prema preporuci dr.H iz Petrove.
Kad sam povećala dozu magnezija, više nemam tako jake BH kontrakcije

Lorca Blue
26.03.2012., 19:03
Kad sam povećala dozu magnezija, više nemam tako jake BH kontrakcije

Neznam dali je do Magnezija ili mirovanja ali i meni su se drastično smanjile BH kontrakcije nakon kure Mg intravenozno u bolnici. A imala sam ih dosta.

vetica
27.03.2012., 12:24
Neznam dali je do Magnezija ili mirovanja ali i meni su se drastično smanjile BH kontrakcije nakon kure Mg intravenozno u bolnici. A imala sam ih dosta.

Ja sam i prije mirovala (zapravo od početka trudnoće), pa smanjenje kontrakcija pripisujem magneziju

WandaTheFamous
13.04.2012., 14:10
Pitanje.

Kako da kažem.:misli:
Imam osjećaj da me ćuća boli izvana. Ali ne na dodir. Ne mogu napipat "bolno" mjesto, zato ne mislim da je stvarno izvana, ali takav je osjećaj.
Uglavnom nije "iznutra"....
Valjda se samo tetive karlice rastežu :ne zna:

Ima neko ideju? :o

Kayla3
13.04.2012., 14:14
Wanda boli te stidna kost!? Mene razbija, jedva hodam...to ti je sve priprema za finale...;)

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?3ore2q
Sent from my iPhone

biiiiig star
13.04.2012., 14:26
I ja imam bolove u stidnoj kosti i to od 22 tt nekad manje nekad više boli,ali moj doktor kaže da je to sve normalno pa sam i ja to tako prihvatila

WandaTheFamous
13.04.2012., 14:45
:ne zna: A valjda....

Logički povezujem da to što djeluje kao "tupa bol" i dugotrajna da nije frkovito.... Tako me znaju tetive od hodanja zatezat, inače....
Da je kratkotrajno i oštro, bila bi već na itnoj :durica, ovako ne....
U prošloj T me ništa nije ni bolilo ni smetalo, pa sam sad u čudu :rofl:

biiiiig star
13.04.2012., 14:58
Meni je najgore po noći kad se moram okrenuti,no dobro proći će :)

Kayla3
13.04.2012., 15:03
Hahaha sve ce proci kad rodimo!

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?x5zyyv
Sent from my iPhone

patkica07
14.04.2012., 16:47
Već nekih dva, tri tjedna imam bolove u trbuhu. Boli me u svim položajima, kad kašljem, kišem, čak i dok mokrim. Donji dio trbuha mi je dosta tvrd. 03.04. sam bila na kontroli, sve je ok, dobila Mg za piti, ali bolovi su i dalje tu. Imam u pon 4d UZV, pa ću pitati doktora, a do tada me uvjerite da je sve to ok i normalno :) Pretpostavljam da moram mirovati, dosta sam aktivna, danas sjela tek u tri, cijeli dan na nogama... Mrdala sa mamom oko kolača, oprala tonu sudja, kupnja za ručak, pa spremanje ručka, vjerojatno sam preforsirala!?
Inače, danas sam 23+3 tt...

Moljac11
15.04.2012., 21:05
Imam pitanje, da li je netko imao slične simptome?
Bila sam kod dr. na ultrazvuku prije dva tjedna i sve je bilo ok. Sad sam pri kraju 23 tjedna. No, baš dan dva nako nultrazvuka, počeli su mi bolovi, no ne u trbuhu, nego u želudcu, ispod rebara. Ne radi se o tipičnim bolovima, nego o osjećaju užasne napuhnutosti, tako da jedva mogu udahnuti zrak. Peptoran i gastal nisu previše pomogli. Također, često mi se zna dogoditi da osjećam jako pulsiranje u želudcu, kao da mi u njemu kuca srce, to traje par sekundi, pa prestane. Pa se opet pojavi, pa prestane. To traje već dva tjedna i nemam ideje što da napravim..

Da li je netko imao slične simptome?

Lorca Blue
16.04.2012., 21:09
Da li je netko imao slične simptome?

Ja nisam al meni se to više čini vezano za gastro probleme. Meni ti je Donat Mg riješio tako neke boli u gornjem dijelu:ne zna:

A mene zanima trebam li se brinut jer mi je trbuh jako tvrd zadnjih par dana?
Nisu klasične kontrakcije jer ne popuštaju već je tvrd duže vrijeme.
Inače sam ušla u 32. Help!

ignacija
16.04.2012., 21:33
A mene zanima trebam li se brinut jer mi je trbuh jako tvrd zadnjih par dana?
Nisu klasične kontrakcije jer ne popuštaju već je tvrd duže vrijeme.
Inače sam ušla u 32. Help!

Tko je i kod mene od 32tt, valjda je bebica velika, pa više nema mjesta! Evo danas ušla u 34tt.

mucha
20.04.2012., 11:16
Evo i ja s pitanjem

Noćas oko 4.30 sam osjetila bol u trbuhu, koja se proširila na noge i onda sam morala pa, bit ću nepristojna, prdnut.
I onda oko 5.30 sam opet bol u trbuhu pa sad stvarno na wc- velika nužda.
Pa u 6.30 opet slično, ali slabije, onda u 7.30, onda sam zaspala do 10.30 pa opet wc, pa u 11.30 slično, oko 12 wc.

Jesu li to probavne smetnje ili trudovi koji potiču crijeva na rad. Ne znam što da mislim jer ne osjećam grčeve, stezanje, neku prevliku bol. Samo neka neugoda i onda osjećaj da moram na wc, i nekad odem, a nekad ne. I iako sam gledala na sat kad se to javlja, nije da mogu izmjeriti koliko traje. Mislim taj osjećaj da moram na wc traje par sekundi, ali nije da se između ništa ne događa.
Bebicu osjetim, ali već par dana manje udara, a više se migolji.
Pitam jer su razmaci tako pravilni, manje-više.
I još nešto, znam da magnezij pomaže kod kontrakcija, ali ako se predoziraš magnezijem simptom je proljev, a ja sam zadnjih dana bila Donat Mg koji kao ima 500 mg Mg u pola litre.

Kayla3
20.04.2012., 12:03
Mucha koji si tjedan? Mislim da su ti to samo probavne smetnje, al je sve dole pa ti je zato tesko povezati

---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?wvlxf1
Sent from my iPhone

ondie
11.05.2012., 15:20
cure, ne znam da li je koja imala ovakav problem... ja sam u 26. tt i već tri dana imam bolove u trbuhu i to uglavnom po sredini i malo sa strane oko pupka, boli me i na najmanji dodir rukom i kod bilo kakvog pokreta ... ne znam da li je to možda zbog položaja bebe, zadnjih dana vrlo često primjećujem "kvrgu" baš na tom predjelu gdje me boli, ponekad imam osjećaj kao da beba hoće iskočit kroz trbuh ... inače povremeno jedva mogu ustati ili hodati, ne znam da li je nešto opasno? :ne zna:

think.pink34
11.05.2012., 15:25
cure, ne znam da li je koja imala ovakav problem... ja sam u 26. tt i već tri dana imam bolove u trbuhu i to uglavnom po sredini i malo sa strane oko pupka, boli me i na najmanji dodir rukom i kod bilo kakvog pokreta ... ne znam da li je to možda zbog položaja bebe, zadnjih dana vrlo često primjećujem "kvrgu" baš na tom predjelu gdje me boli, ponekad imam osjećaj kao da beba hoće iskočit kroz trbuh ... inače povremeno jedva mogu ustati ili hodati, ne znam da li je nešto opasno? :ne zna:

ja ti već neko duže vrijeme živim na taj način...stalno neki bolovi, grčići, pa kvrge po trbuhu, pa presječe...ne znam više ni sama kako da se ponašam, na kraju dane provodim ležeći na lijevom boku. dr mi je dao spasmex /ne uzimam ga redovito nego kad baš zagusti/ i magnezij koji uzimam svaki dan.

noću me izluđuje neka ukočenost i grč u desnoj preponi :(. sad sam 25+5...ovako je cca od 19 tog tjedna.

u svakom slučaju ja bih na tvom mjestu išla kod dr-a...mene umiri jedino pregled. sad vidim da je to kod mene očito sve normalno i da će potrajati očito ovako do poroda pa se više ne uzbuđujem sve dok se bebo redovno i aktivno javlja.

ondie
11.05.2012., 15:39
ja ti već neko duže vrijeme živim na taj način...stalno neki bolovi, grčići, pa kvrge po trbuhu, pa presječe...ne znam više ni sama kako da se ponašam, na kraju dane provodim ležeći na lijevom boku. dr mi je dao spasmex /ne uzimam ga redovito nego kad baš zagusti/ i magnezij koji uzimam svaki dan.

noću me izluđuje neka ukočenost i grč u desnoj preponi :(. sad sam 25+5...ovako je cca od 19 tog tjedna.

u svakom slučaju ja bih na tvom mjestu išla kod dr-a...mene umiri jedino pregled. sad vidim da je to kod mene očito sve normalno i da će potrajati očito ovako do poroda pa se više ne uzbuđujem sve dok se bebo redovno i aktivno javlja.

eh, do moje doktorice se moš probit jedino tenkom ... mislim, nije ona kriva al u čekaoni ne možeš ni vrata otvorit pa mi je malo bed da idem, a nije nešto strašno ... i ja se tješim da je sve ok dok osjećam bebicu

think.pink34
11.05.2012., 15:42
eh, do moje doktorice se moš probit jedino tenkom ... mislim, nije ona kriva al u čekaoni ne možeš ni vrata otvorit pa mi je malo bed da idem, a nije nešto strašno ... i ja se tješim da je sve ok dok osjećam bebicu

ma tako je i kod mog, ali ja se bez ustručavanja samo tako pojavim na vratima...
a gle, možda ti treba malo terapije pa ako ti nije baš jako brzo naredni pregled ipak odi. meni je čak moj gin rekao da ako nešto nije kako treba vikendom da se samo nacrtam u bolnici. sviđa mi se kako me tretira, ali ja sam ivf trudnica i imam 37 godina i jedan spontani iza sebe...poslao me na mali milion svakakvih pretraga i svaka mu čast radi toga. nekad pomislim da je možda i previše, ali opet ovako imam barem nekoliko mira da će sve biti ok na kraju.

ondie
11.05.2012., 16:04
ma tako je i kod mog, ali ja se bez ustručavanja samo tako pojavim na vratima...
a gle, možda ti treba malo terapije pa ako ti nije baš jako brzo naredni pregled ipak odi. meni je čak moj gin rekao da ako nešto nije kako treba vikendom da se samo nacrtam u bolnici. sviđa mi se kako me tretira, ali ja sam ivf trudnica i imam 37 godina i jedan spontani iza sebe...poslao me na mali milion svakakvih pretraga i svaka mu čast radi toga. nekad pomislim da je možda i previše, ali opet ovako imam barem nekoliko mira da će sve biti ok na kraju.

imaš pravo, ako mi ne bude bolje odoh ja u pon. do nje ... i ja imam itekako razloga da budem pretjerano osjetljiva... također s dijagnozom neplodnost, nekoliko neuspjelih IVF-ova, nakon kojih dižem ruke od svega ... i nakon 7 godina ... bingo... i to prirodni, čudo jedno! ... e da, za dva tjedna punim 39 ... ti si još pupoljak za mene :D

think.pink34
11.05.2012., 16:56
imaš pravo, ako mi ne bude bolje odoh ja u pon. do nje ... i ja imam itekako razloga da budem pretjerano osjetljiva... također s dijagnozom neplodnost, nekoliko neuspjelih IVF-ova, nakon kojih dižem ruke od svega ... i nakon 7 godina ... bingo... i to prirodni, čudo jedno! ... e da, za dva tjedna punim 39 ... ti si još pupoljak za mene :D

od srca ti čestitam :grli:

onda stvarno imamo puno toga zajedničkog :mig:
javi kako je bilo kod dr...ja sam ipak sad krknula pola spasmexa, ipak me danas pretjerano sve nešto steže.

Bee-Bee
11.05.2012., 21:27
curke
ja sam u 8tj
u zadnjih par dana me dok sam ležala i kihnula nešto kao "prerezalo" u donjem dijelu zdjelice
da li je to stidna kost ili šta li, ne mogu procijeniti
zna me i mala kod tibice bolit, al pošto imam mučnine i ponekad povraćam mislila sam da me možda bole mišići od naprezanja

je li to normalno?
što bi to moglo biti?
dns mi je i prva večer bez mučnine i danas sam čak pojela neš slatko nakon dugo vremena, pa me sve to skupa brine...

minči
12.05.2012., 08:35
curke
ja sam u 8tj
u zadnjih par dana me dok sam ležala i kihnula nešto kao "prerezalo" u donjem dijelu zdjelice
da li je to stidna kost ili šta li, ne mogu procijeniti
zna me i mala kod tibice bolit, al pošto imam mučnine i ponekad povraćam mislila sam da me možda bole mišići od naprezanja

je li to normalno?
što bi to moglo biti?
dns mi je i prva večer bez mučnine i danas sam čak pojela neš slatko nakon dugo vremena, pa me sve to skupa brine...

to presjecanje kad kihneš ili naglo ustaneš je normalno, i mene je to zabrinjavalo u prvoj trudnoći, ali sad u drugoj vidim da to tak valjda mora biti....dobila sam u prvoj trudnoći i stručan odgovor od svoje dokice, ugl pojednostavljeno jednostavno ti se sve dole miče i radi mjesta za bebicu...

A što se tiče bolova u trbuhu, i mene muče ovu trudnoću puno više nego prvu pa je i mene znala uhvatiti panika, i kao što ste već napisale jedino me pregled mogao smiriti. Jedino kaj od srca preporucam je magnezij, meni pomaže

Bee-Bee
12.05.2012., 09:56
tnx minči

sinoć sam bš malo guglala, pa naišla na informacije da su takvi bolovi itekako normalni
al nakon dva spontana zbilja sam zabrinuta
u petak radi moj dr u bolnici pa ću se uputiti do njega na pregled i konzultacije
ako me i dalje bude presjecalo, probat ću s magnezijem
btw, koji magnezij kupujete?
ne bih htjela onaj neki "sve za 10", pa me zanima da li uzimate od određenog proizvođaća u ljekarni ili npr. onaj das gesunde u dm-u?

think.pink34
12.05.2012., 10:17
tnx minči

sinoć sam bš malo guglala, pa naišla na informacije da su takvi bolovi itekako normalni
u petak radi moj dr u bolnici pa ću se uputiti do njega na pregled i konzultacije
ne bih htjela onaj neki "sve za 10", pa me zanima da li uzimate od određenog proizvođaća u ljekarni ili npr. onaj das gesunde u dm-u?

vidim da nas jako puno uzima magnezij direkt od Biolectre, to ti je vrećica sa granulama po 300 mg magnezija u jednom pakiranju. stavi se samo pod jezik i stvarno je praktično jer kad si negdje vani brzo djeluje i uvijek možeš imati uz sebe. 20 vrećica dođe oko 55 kuna. ima naravno i puno jeftinijih proizvoda, ali ja im baš i ne vjerujem. ovo kupujem u apoteci, ne znam da li ih drži dm ili sl veledrogerije.

minči
12.05.2012., 10:57
tnx minči

Najiskrenije, ja kupila Mg šumeće tablete k Plus, jer sam bila u nekoj gužvi i dok sam jurila kroz dućan doslovno sam nabasala na njih i uzela ih kao dok ne skocim za koji dan do apoteke. Ugl navikla sam se navečer popiti jednu tableticu i već za koji dan bolovi se smanjili, stolica unormalila..tak da zasad ni nebum tražila nešto drugo. Uz prenatal koji pijem mislim da mi ova kombinacija ispada čist ok i da mi paše... koji put cijena nije sve... iako i ja najčešće volim provjerene stvari... i da nije tak ispalo vjerovatno nikad nebi ni kupila u konzumu vitamine...al eto ispalo meni super

:D