PDA

View Full Version : Meksičke ili brazilske?

camundongo
29.07.2007., 17:31
Koje vise volite, meksicke il brazilske?
Meksicke mi malo vuku na nase, niskobudzetne su jako, i losa gluma...

Evo sto wikipedia pise

Compared to the toned-down Brazilian soaps, Mexican soaps are considered tacky and exaggerated, but during the 90s were a huge hit with lower-class people.

http://en.wikipedia.org/wiki/SBT

Jay&AmberFan
29.07.2007., 22:51
Brazil ROCKS! :s :cerek:

cola3
30.07.2007., 01:37
Brazilske su dobre. :top:

o_k_
01.08.2007., 22:56
više volim brazilske... zanimljivije su mi... a i portugalski je prelijep jezik :-9

http://serije_1.bloger.hr

Lostie89
01.08.2007., 23:09
Iako ne gledam sapunice, prije jesam normalno - ali prošla su mi ta vremena, moram reć da su mi brazilske 100 puta zanimljivije i bolje. Sjećam se da mi je Svijet slavnih bio OK. :)

o_k_
02.08.2007., 09:05
Svijet slavnih je stvarno bio ok... i amerika isto.... glavna glumica je bila prelijepa... i bila je još jedna brazilska na hrt1, ali davno... također odlična....

Adrianna2710
03.08.2007., 15:30
eto da prekinem niz meni su Meksičke bolje, jezik mi se vise sviđa.. :)
sad cete me popljuvat..:zubo:

camundongo
03.08.2007., 18:40
necemo, svatko ima pravo na izbor :)
nije ovo diktatura ;)

Adrianna2710
04.08.2007., 00:16
necemo, svatko ima pravo na izbor :)
nije ovo diktatura ;)

odmah mi pao kamen sa srca..:cool: znaci nema ni cenzure..:rofl:

Lostie89
05.08.2007., 10:50
Svijet slavnih je stvarno bio ok... i amerika isto.... glavna glumica je bila prelijepa... i bila je još jedna brazilska na hrt1, ali davno... također odlična....

Bile su dvije - Terra Nostra (Naša zemlja) i Terra Esperanza (Zemlja Nade).

Apolon
05.08.2007., 21:25
Meksičke jer su mi nekak glumci draži

ali i brazilske obožavam, a argetinske također

u Argentinskim mi je negativac svih vremena tako da ih stvarno volim sve 3 ali ipak Mexico je mexico:s :s :s :s :s

sussana
06.08.2007., 17:53
meni su draže meksičke

Adrianna2710
08.08.2007., 01:42
Meksičke jer su mi nekak glumci draži

ali i brazilske obožavam, a argetinske također

u Argentinskim mi je negativac svih vremena tako da ih stvarno volim sve 3 ali ipak Mexico je mexico:s :s :s :s :s

i meni su mexički glumci draži vidim da nisam jedina :)

Laisha
09.08.2007., 11:33
Meni su draze brazilske sapunice. Jer brazilci stvarno znaju snimati sapunice, odlicna glazba je kod njih. Posebno svidaju mi se sapunice Glorie Peres(O Clone, Pecado do capital) i Silvija de Abrea. Uvijek uzivam u brazilskima sapunicama. Brazilske sapunice imaju sve i humor i tragediju, meksicke sapunice uvijek imaju plac i patnje.
Ali meksicke isto nisu lose. Kod nas vise kupuju meksicke telenovele zbog toga i gledam ih.

mat333
09.08.2007., 16:05
Brazilske su definitivno bolje. Vidim da su nekima bolje meksičke jer - jezik je ljepši. Iskreno, jezik meni ništa ne znači. Brazilci imaju daleko bolju glumu, maštovitije priče (meksikanci sa svom današnjom tehnologijom ni remake telenovela iz osamdesetih ne znaju napraviti kako treba:flop: ) a i muzika im je odlična. U brazilskim možete naići na svakakve vrste likova dok su u meksičkima podijeljeni samo na dvije vrste : dobri i loši. :rolleyes: Da ne govorim kako te dobre i loše likove upropaste, užas. Meksikanci ni osnovne stvari ne znaju napraviti kako spada.

camundongo
09.08.2007., 19:20
meni meksicke malo previse vuku na hrvatske, dakle vidi se da glumci glume, a to mi je ocajno :(

kolumbijske i argentinske su jedino dobro sta valja iz spanjolskog govornog podrucja (i poneka venezuelanska :) )

Apolon
12.08.2007., 17:58
avi imamo različito mišljenje i šta god jedni drugim rekli mi mišljenje promjenit nećemo

BRAVO SVI!!!!:top: :top: :top:

MedenaZG
29.09.2007., 22:37
Milsim da ovaj članak sve govori! :s :s :s :s

BRAZILSKE TELENOVELE NADILAZE MEKSIČKE!!!!!!!!!!!

Dok se u Mexicu slavi na sve strane sitnica poput 40% gledanosti telenovela poput La Fea Mas Bella i Destilando Amor, u Brazilu vlada strahuje od nestanka struje u citavoj zemlji zbog zadnje epizode telenovele Paraiso Tropical.

U Riju de Janeiru ministarstvo je morala pripremiti pricuve elektricne energije za dan prikazivanja posljednje epizode spomenute telenovele, da nebi citava zemlja ostala u mraku zbog preopterecenja. Strucnjaci sa Rede Globa tvrde da ce zadnja epizoda imat maksimalnu gledanost, sto zakljucuju iz cinjenice da tijekom cijelog emitiranja ove telenovele gledanost od pocetka nije padala ispod 90%, sto garantira vise od 186 milijuna gledatelja.

U Mexicu se ovaj fenomen dogodio daleke 1986. kad je prikazana zadnja epizoda telenovele Cuna de Lobos.

MOLOKAI
30.09.2007., 01:21
joj tako je bila i koma kad se prikazivala zadnja epizoda Amerike,
svi su ocekivali poljubac izmedju Juniora i onog kauboja, ali je tv globo izrezala, iako je bio snimljen :(

isto tako su cenzurirali neke lezbijske scene u Mulheres apaixonadas

Laisha
30.09.2007., 08:29
Sada ne mogu reci koje telenovele su bolje. Stvarno zadnja brazilska sapunica koju sam gledala je bila Mulheres apaixonadas i mala sam razocarala. Prije gledala sam Por amor i Lacos de familia, i ove telenovele su bile mi bili puno draži.
Posljie niskig reitinga MA naša televizija više ne kupova brazilske sapunice. Samo jedan kanal reprizira "O Clone".
Odavno nisam gledala brazilske sapunice. Nedostaje mi ove atmosfere koja je bila u ovima telenovelima. I brazilske sapunice imaju savakakve vrste likova, odličnu glazbu, spaju i tužne i smiješne scene.
U meksickim uvijek me je iritiralo da podijelini su samo na dvije vrste likova dobri i zli, glavna junakinja viječno cmizdra i nikad nema smiješnih trenutka. Ali isto su dobri. I priča ljubavi u meksickim uvijek je dobra i romantična. I gotovo svi moji najdraži glumci su iz Meksike.
Dakle, svi spunice su dobri.

summer123
30.09.2007., 11:53
Meksičke su mi bolje. Više mi se sviđa jezik i stil i tak...

MOLOKAI
30.09.2007., 15:00
meni su argentinske i brazilske najnaj

mearrewa
30.09.2007., 15:02
Iskreno brazilske telenovele nepodnosim.A od meksickih sam se zasitila.Stalno se jedno te isto ponavlja.Stvarno Televisa treba malo originalnosti.Nismo maloumni da nam neke stvari moraju ponoviti po 20 puta.Ja obozavam argentinske.Oni bas znaju praviti telenovele.

Jay&AmberFan
30.09.2007., 15:15
Iskreno brazilske telenovele nepodnosim.A od meksickih sam se zasitila.Stalno se jedno te isto ponavlja.Stvarno Televisa treba malo originalnosti.Nismo maloumni da nam neke stvari moraju ponoviti po 20 puta.Ja obozavam argentinske.Oni bas znaju praviti telenovele.

Možeš mi samo reći koje si brazilske gledala? Nemoj ovo pitanje shvatit kao napad, nego kao obično pitanje :(

mearrewa
30.09.2007., 15:29
Uff.Pa uglavnom one sa Hrt-a Saga o maima,Strast i ceznja,Svijet slavnih,Zemlja nade,Amerika,...

Jay&AmberFan
30.09.2007., 15:46
Uff.Pa uglavnom one sa Hrt-a Saga o maima,Strast i ceznja,Svijet slavnih,Zemlja nade,Amerika,...

Aha. :mig:

MOLOKAI
25.11.2007., 11:53
ja bih PARAISO TROPICAL :(

odlicni glumci glume
http://www.youtube.com/watch?v=yQ2k9dum_Ew

ima neke sanse da RTL otkupi paraiso tropical?

Jay&AmberFan
25.11.2007., 12:36
Ja sad završavam s Belissimom, pa krećem s gledanjem Paraisa :cerek:

lucascot
25.11.2007., 16:18
kakva je BELISSIMA,svi ja fale pa ja sam danas poceo downloadirat?!

Jay&AmberFan
25.11.2007., 18:48

Odlična :cerek:

its_me_bitch
25.11.2007., 19:06
Draže su mi meksičke.....volim i španjolski i portugalski jezik,ali španjolski mi je u srcu!

MOLOKAI
26.11.2007., 01:44
Ja sad završavam s Belissimom, pa krećem s gledanjem Paraisa :cerek:

a gdje gledas? :)

MOLOKAI
26.11.2007., 01:45

a di je ima za download?:ne zna: :confused:

Jay&AmberFan
26.11.2007., 09:58
http://globodownloads.ipbfree.com/index.php?nonportal=1&

Ovdje možete skinuti sve Globove novele, i trenutne i one koje su prošle. :)

Apolon
28.11.2007., 19:09
http://globodownloads.ipbfree.com/index.php?nonportal=1&

Ovdje možete skinuti sve Globove novele, i trenutne i one koje su prošle. :)

oo thx...:) :) :) jel su sve kompletne

lucascot
30.11.2007., 07:52
ne su svi kompletni ali ima dosta njih!Ja obozavam se sta je Brazilsko i jedva cekam Sinha moca!Go Globo!!!

yaya
30.11.2007., 09:12
ne su svi kompletni ali ima dosta njih!Ja obozavam se sta je Brazilsko i jedva cekam Sinha moca!Go Globo!!!

pa jel na pomolu neka nova brazilska inace jezim se od ovih zivcanih meksikanaca uzasss..ne gledam ni jednu..:flop:

lucascot
30.11.2007., 09:16
pa jel na pomolu neka nova brazilska inace jezim se od ovih zivcanih meksikanaca uzasss..ne gledam ni jednu..:flop:

sinha moca startuje u ponedeljak,12:30 HRT 1:top:

yaya
30.11.2007., 09:53

e super konacno da i ja dodjem na svoje, hvala idem malo procitat o cemu se radi..bas se radujem:top:

Cheza
01.12.2007., 20:35
Meksičke su sve na isti kalup pa to dosadi.I likovi su crno bijeli.ili su potpuno zli ili potpuno dobri od čega mi je zlo.Brazilske nisu takve.Jedino mi se čini da nemaju baš puno glumaca kad stalno glume jedni te isti.U svakom slučaju brazilske su bolje.

camundongo
01.12.2007., 22:17
pa kad u meksickim uzimaju ljude s ceste da glume, a ne ljude sa zavrsenim glumackim skolama :)
zato je gluma u mešikanama gora nego u zabranjenoj ljubavi :lol:

The One!
02.12.2007., 06:36

Baš šteta, ja sam se nadao da će doći Al diablo con los guapos ili još bolje Las estupidas no van al cielo :kava:

Jay&AmberFan
02.12.2007., 11:03
Baš šteta, ja sam se nadao da će doći Al diablo con los guapos ili još bolje Las estupidas no van al cielo :kava:

Kako će doć LENVAC kad je serija jedva snimila prvu epizodu? :confused:

camundongo
02.12.2007., 16:46
ja trenutno gledam Paraíso tropical, Páginas da vida
i od sutra Sinhú-moçu.

demais.
previshe :)

(demais moze znaciti i ''super'' ) ;)

bluesman
05.12.2007., 21:06
Brazilske su nekako otmjenije..

camundongo
07.12.2007., 04:07
gleda li tko SE7E PECADOS ?

odlicna je :)

MOLOKAI
07.04.2008., 21:53
Murilio Benicio:

http://blog-br.com/uploads/l/Lukinha/5753.jpg

:)

marčelina
12.04.2008., 00:42
definitivno brazilske
njih jedino gledam :top:

adolfo
12.04.2008., 13:09
Televisa je zakon,niko nije bolji od nje!!!Mada ni brazilske nisu lose mexicke su po uzbudlive

Lucio
14.04.2008., 18:44
Sve u svemu, dobre su i jedne i druge.Meksičke su izvrsne, ali i brazilske su nekako prepoznatljive i imaju "ono nešto"."Mala gospođica" je dobra, ali ruku na srce, nije toliko napeta i zanimljiva.Meksikanci znaju neke dosadne scene pretvorit u zanimljive i zabavne, pa makar to nisu.(Ipak sve ovisi kako gledaš)Brazilci nemaju toliko napetih trenutaka u telenovelama.Možda su brazilske kavalitetnije, ali zanimljivije su meksičke.

ZAKLJUČAK: Dobre su i jedne i druge.Ipak:meksičke su puno zanimljivije i napetije.

adolfo
19.04.2008., 18:22
Sve u svemu, dobre su i jedne i druge.Meksičke su izvrsne, ali i brazilske su nekako prepoznatljive i imaju "ono nešto"."Mala gospođica" je dobra, ali ruku na srce, nije toliko napeta i zanimljiva.Meksikanci znaju neke dosadne scene pretvorit u zanimljive i zabavne, pa makar to nisu.(Ipak sve ovisi kako gledaš)Brazilci nemaju toliko napetih trenutaka u telenovelama.Možda su brazilske kavalitetnije, ali zanimljivije su meksičke.

ZAKLJUČAK: Dobre su i jedne i druge.Ipak:meksičke su puno zanimljivije i napetije.

Da meksicke cu daleko bolji od brazilske.
Od brazilske novele retko koju e bas dobru a od meksicke retku koju e bas losu!!!!!!!
A i vro su dosadni brazilske!

MOLOKAI
19.04.2008., 19:49
Meksicke uopce nisu realne, ni po scenariju, ni po glumi.
Kao da gledam neku balkansku verziju Rezi me . :lol:

Ajme, zatrudnila je s ocem, ali dal joj je to otac, ili je to samo profesor tjelesnog iz osnovne? :lol:

cataliy
27.04.2008., 11:58
meksičke

Ana Jacqueline
30.04.2008., 20:48
Nisam gledala ni jednu brazilsku telenovelu. Meksičke telenovele uopšte ne gledam više.
"Machos" (Chile) je najbolja telenovela ikada :s Kamo sreće da u BiH prikazuju više čileanskih telenovela.

Jay&AmberFan
30.04.2008., 20:56

Ja bih se složio s tim da "Sinha Moca" nema napete scene koje te jednostavno zovu da kreneš pogledati drugu epizodu. Ali profesionalno urađena i odlično odglumljena s normalnim, ljudskim likovima jest. :s

Što se tiče ostalih brazilskih, problem je što mi takve napete (tipa "Paraiso Tropical") NE gledamo. Zašto? Jer Ranka Horvat, koja izabire telenovele za HRT, se sva zacrveni kad na sajmu telenovela vidi da se nudi neka Colungina/Noriegina telenovela. Pod Noriegu mislim na Victora Noriegu, ne na Adelu. :mig: Ugl, interes za otkupljivanjem modernih brazilskih je nizak, toliko da ima ljudi koji misle da Brazilci proizvode samo povijesne (a proizvode ih valjda dvije na godinu dana).

Što se tiče produkcije - brazilske šišaju meksičke o-ho-ho. Brazilske se snimaju u studijima koji liče na prave kuće i što je više moguće, izlaze van studija i snimaju po Copacabani, po brazilskim favelama, na Bahiji. Predivno. Jedina meksička telenovela koja je zadovoljila moje standarde bi bila "Piel de Otono" (Zrela ljubav) s Laurom Flores. Prosto sam se načudio da su telenovelu išli snimat čak u Španjolsku (inače Televisa scene u telenovelama gdje se likovi nalaze u drugim državama snima iz meksičkog studija :lol: ).

@Ana Jacqueline:
Slažem se. "Machos" je fantastična telenovela. Zasad jedina čileanska koju sam gledao, a moram priznat da me jako zanimaju "Brujas", "Gatas y Tuercas" i "Papi Ricky".

Ana Jacqueline
30.04.2008., 21:42
@Ana Jacqueline:
Slažem se. "Machos" je fantastična telenovela. Zasad jedina čileanska koju sam gledao, a moram priznat da me jako zanimaju "Brujas", "Gatas y Tuercas" i "Papi Ricky".

"El portal de Canal 13 de Television, Chile. Noticias, Deportes, Entretención, Comunidades y más." (www.canal13.cl) je zaista sjajan sajt :s

"Gatas y Tuercas" (http://gatasytuercas.canal13.cl)

Cristián Campos (Alonso Mercader), Diego Muñoz (Amaro Mercader), María José Prieto (Mónica Salazar), Rodrigo Bestidas (Armando Mercader), Maricarmen Arrigorriaga (Estela Salazar), Berta Lasala (Pilar Ponce), Teresa Munchmeyer (Tía Chita), Mariana Loyola (Soraya Salcedo), Marcela Medel (Clemencia Ríos), José Jiménez (Andrés 'Andresito' Mercader).

:top:

"Brujas" (http://brujas.canal13.cl/brujas/html)

Jorge Zabaleta (Álex Mercader), Carolina Arregui (Sonia Trujillo), Lorena Capettilo (Madona Ríos), María Elena Swett (Fernanda Garrido), Elvira López (Alicia).

"Descarado" (http://descarado.canal13.cl)

Jorge Zabaleta (Álex Mercader), Carolina Arregui (Sonia Trujillo), Héctor Noguera (Ángel Mercader), María Elena Swett (Fernanda Garrido), Ingrid Cruz (Belén Cruchaga), Solange Lackington (Josefina Urrutia de Cruchaga), Lorena Capettilo (Madona Ríos), Pablo Díaz (Antonio Mercader), Teresita Reyes (Imelda Robles), Alejandro Trejo (Víctor Benavides), Fernando Gómez Rovira (Rene Santibáñez).

Šta je sa Lilianom Ross (Valentina Fernández)? Nema je ni u jednoj od ovih telenovela.

"Machos" je toliko fenomenalna telenovela, kamo sreće da sam u prilici pogledati još čileanskih telenovela. Ovako, TV kuće otkupljuju samo nekakve meksičke "sapunjare".

Izgleda jedini način da se gledaju čileanske telenovele jest preseljenje u Chile (Santiago ili Viña del Mar/Valparaiso) :cerek:

Jay&AmberFan
30.04.2008., 22:03
Liliana Ross ti je glumila u telenoveli "Corazon de Maria", koliko ja znam. :D

Lucio
01.05.2008., 13:06
Ja bih se složio s tim da "Sinha Moca" nema napete scene koje te jednostavno zovu da kreneš pogledati drugu epizodu. Ali profesionalno urađena i odlično odglumljena s normalnim, ljudskim likovima jest. :s

Što se tiče ostalih brazilskih, problem je što mi takve napete (tipa "Paraiso Tropical") NE gledamo. Zašto? Jer Ranka Horvat, koja izabire telenovele za HRT, se sva zacrveni kad na sajmu telenovela vidi da se nudi neka Colungina/Noriegina telenovela. Pod Noriegu mislim na Victora Noriegu, ne na Adelu. :mig: Ugl, interes za otkupljivanjem modernih brazilskih je nizak, toliko da ima ljudi koji misle da Brazilci proizvode samo povijesne (a proizvode ih valjda dvije na godinu dana).

Što se tiče produkcije - brazilske šišaju meksičke o-ho-ho. Brazilske se snimaju u studijima koji liče na prave kuće i što je više moguće, izlaze van studija i snimaju po Copacabani, po brazilskim favelama, na Bahiji. Predivno. Jedina meksička telenovela koja je zadovoljila moje standarde bi bila "Piel de Otono" (Zrela ljubav) s Laurom Flores. Prosto sam se načudio da su telenovelu išli snimat čak u Španjolsku (inače Televisa scene u telenovelama gdje se likovi nalaze u drugim državama snima iz meksičkog studija :lol: ).

@Ana Jacqueline:

U tome se slažem.Nema u "Maloj gospođici" nekih napetih scena.Serija je pri kraju a ja cijelu seriju čekam nešto baš napeto i zanimljivo, a toga baš nije bilo.Zato mi je veći gušt gledati meksičke telenovele koje su napetije, (i naivnije), ali barem se tome možemo nasmijati.Nekim naivnim stvarima koje su napravljene da gledatelja zabave i nasmiju.

MOLOKAI
01.05.2008., 17:26
Nekim naivnim stvarima koje su napravljene da gledatelja zabave i nasmiju.

onda gledaj ne daj se nina :lol:

dame chocolate
28.07.2008., 22:32
nemam nista protiv brazilskih al definitivno meksicke....iako ni televisa nije vise sto je bila...sada definitivno navijam za telemundo...
i mexico:s:s:s:s:s:amen::love:

Maria Mexicana
09.08.2008., 19:25
Meni su isto bolje meksičke. Zanimljivije su, imaju napetije priče, a i glumci su zgodniji. Brazilske su mi nekako dosadne, ide mi na jetra što imaju stalno neke davnine s robovima. Oni u svakoj imaju robove. Ali bile su dvije koje su bile prekrasne, Zemlja nade i Naša zemlja, a bila mi je lijepa i Brazilski akvarel. Ali ove dvije su posebne. Od njihovih glumaca mi je jedini prezgodan Thiago Lacerda, njega jako volim pogledat. On i Ana Paola Arosio si lijepo pašu. Još mi je dobra ona glumica što je glumila glavnu ulogu u Brazilskom akvarelu, ne znam kak se zove. Od starijih onaj kaj je glumio Genara u Zemlji nade, Tonijevog tatu. Ubili su ga na kraju, bio je pijanist. I ona što je glumila njegovu ženu u toj seriji, ne znam kako se tamo zvala, ali glumica koja ju je glumila se zove Eva Wilma.

Jay&AmberFan
09.08.2008., 19:50
Meni su meksičke nezanimljive, svaka na svoj kalup i s lošom glumom. Da se razumijemo, ja ne očekujem od meksičkih O Clone, štoviše serije tipa Querida Enemiga i Cuidado con el Angel su normalne i sladunjave, ali prihvatljive za meksičke standarde. Na drugu stranu, ZGROZIM se kad mi netko kaže da im je
primjerice Fuego en la Sangre zanimljiva i moderna. Halo?

Što se tiče brazilskih, Mexican Girl, onda ti nisi uopće upoznata u njihovu produkciju. Brazilcima nisu u svim novelama glavna tema robovi. Druga je stvar što HRT kupuje takve serije. Brazilci na godinu snime 4 moderne i jednu-dvije povijesne (a te s robovima se snime jednom na 5 godina :lol: ).. Tako da ti argument "njima su u svakoj robovi" ne stoji.

Genara je glumio pokojni Raul Cortez, a Isu u Acuarela do Brazil je glumila predivna Maria Fernanda Candido.

Maria Mexicana
09.08.2008., 20:49
Nisam mislila konkretno na temu nego općenito kad sam robove, spomenula Općenito mi je dosadna tematika njihovih serija, izuzevši ove tri koje su mi bile dobre. A nije bila loša ni Snaga želje. Uostalom, ako kažem da su meksičke bolje to je moje mišljenje i neću ga promjenit. Što se tče Fuego en la sangre nisam tu seriju gledala i ne mogu reći jel zanimljiva ili nije. I ne vidim zašto bi se ti moraio zgražati, ako netko ima drugačije mišljenje od tvog. Svatko ima pravo na mišljenje. Tebi je El amor no tiene precio šund, a meni je bila dobra serija. Isto tako ti obožavaš brazilske serije, a meni one nisu bogzna što, rijetko koja se nađe, a da mi je dobra. I to je tako. Ne moramo se oko svega slagati.Tuđe ukuse ne treba komentirati. Kaže stara izreka: "o ukusima se ne raspravlja". Ljudi su različiti pa je sasvim normalno da imaju razliite ukuse

cobras
09.08.2008., 22:34
Ko nije pogledao O Clone, onda on nije svejstan sto su u stanju brazilci napraviti. Takvu seriju niti jedna televizijska produkcija vise nije u stanju (niti ce) napraviti.

Mireille22
19.08.2008., 00:14
Ko nije pogledao O Clone, onda on nije svejstan sto su u stanju brazilci napraviti. Takvu seriju niti jedna televizijska produkcija vise nije u stanju (niti ce) napraviti.

U potpunosti se slažem.

Bobi93
19.08.2008., 23:43
Brazilske naravno :s:s:cerek::cerek::cerek: ali samo da ih ima vise nego meksicke na TV i ce biti odlicno:top:

reygiane
20.10.2008., 13:23
brazilske radi reynalda gianecchinia, ko če više u hrvatskij otkupiti seriju s njim

http://img529.imageshack.us/img529/5208/2833849543d037f0d29fs9.jpg (http://imageshack.us)http://img529.imageshack.us/img529/2833849543d037f0d29fs9.jpg/1/w500.png (http://g.imageshack.us/img529/2833849543d037f0d29fs9.jpg/1/)

Meandme
21.10.2008., 19:30
Hm. meni su nekako jednake. recimo brazilska telenovela America mi je genijalna! ali više sam se prilagodila meksičkim telenovelama. tako da malu prednost dajem njima.

malii_gardelin
06.11.2008., 10:54
meksičke... jedina dobra brazilska serija mi je bila, ne znam kak se zove, ali znam dva brata, se stalno svađaju oko prezimena... bruno berdinazi....tako nekako... ta mi je jedina super bila...

Sekana
07.11.2008., 11:39
Volim sve vrste serija:) ali izmedju meksickih i Brazilskih se odlucujem ipak za Brazilske kao npr: O Clone, fanatasticno,neponovljivo, kao i Zaljubljene zene,a trenutno gledam Ameriku. Takodjer jedna od najboljihhh ikad mi je Machos, cileanska. Meksicke su ok,ali sve jedna na drugu nalik, toliko nerealne, dosadne,razvucene....ali Telemundove volim

is_none
06.01.2009., 20:49
Bok svima ja vise volim gledati meksicke sapunice jer mi je i jezik drazi a i rasao sam uz njih npr LA USURPADORA je jedna koja mi je definitivno ostala u sjecanju. Brazilski jezik me malo iritira

Galisa
12.01.2009., 00:08
Meksicke,....a jos su mi bolje od Telemunda...

Simpsolina
12.01.2009., 11:43
brazilske radi reynalda gianecchinia, ko če više u hrvatskij otkupiti seriju s njim

:cerek::cerek::cerek:

Lacos de familia....:top:

Štrikalica
05.02.2009., 10:19
Meksičke, naravno! Osim što je produkcija deset put bolja i jezik nije onaj iritantni vuiišš mueešš žšš išš portugalski..

Scenariji su isto tako puno bolji... Brazilci uvijek imaju one kostimirane pizdarije. :rolleyes:

Jay&AmberFan
05.02.2009., 11:28
Meksičke, naravno! Osim što je produkcija deset put bolja i jezik nije onaj iritantni vuiišš mueešš žšš išš portugalski..

Scenariji su isto tako puno bolji... Brazilci uvijek imaju one kostimirane pizdarije. :rolleyes:

Brazilci snime jednu kostimiranu na godinu. Druga je stvar šta naši uvijek kupuju samo te, kako ih ti nazivaš, "kostimirane pizdarije". A i one su puno bolje od meksičkih izbljuvaka.

Štrikalica
05.02.2009., 13:50
Brazilci snime jednu kostimiranu na godinu. Druga je stvar šta naši uvijek kupuju samo te, kako ih ti nazivaš, "kostimirane pizdarije". A i one su puno bolje od meksičkih izbljuvaka.

A gle - kad se punti zbroje - stvar ukusa.. :)

Ma je činjenica da baš ne gledam ni jedne ni druge, uključim se kad mogu..tako da dopuštam da sam u krivu.. Al ono koliko sam pratila unazad 15 godina, meksikanci su mi bili 3 razreda iznad brazilaca..

Betty Su
02.03.2009., 16:37
Meni je od brazilskih bila dobra jedino "America"....

Štrikalica
02.03.2009., 16:58
Meni je od brazilskih bila dobra jedino "America"....

nisam tu gledala...

zadnju sam gledala onu s ono dvoje koji imaju obrve ko pećinski ljudi.. ona je neka kurtizana, on vlastelin.. naravno, robova ko u priči..

Jay&AmberFan
02.03.2009., 17:24
nisam tu gledala...

zadnju sam gledala onu s ono dvoje koji imaju obrve ko pećinski ljudi.. ona je neka kurtizana, on vlastelin.. naravno, robova ko u priči..

Snaga želje (Forca de um Desejo). Divna serija. :cerek:

Štrikalica
02.03.2009., 17:46
Snaga želje (Forca de um Desejo). Divna serija. :cerek:

E, ta. Thnx. :)

Uz dve tri pincete, bila bi gledljiva.. :D

blue_boy
02.03.2009., 18:02
U ovom slučaju brazilske telenovele. Meksičke su odavno izgubile svoj sjaj. Dok su brazilske u punom sjaju. :)

vrtlog
07.03.2009., 00:34
brazilske!!! treba ih više staviti.

Razlivena Tinta
07.03.2009., 11:38
Osobno više volim meksičke :zubo:

Veleta
10.03.2009., 10:49
Brazilske su mi tako tako. Nisu loše, ali ih ne mogu gledati, portugalski jezik me nakon nekog vremena počinje iritirati. :bicedobro:. Jedine brazilske serije koje sam odlgedala do kraja su Naša zemlja i Snaga želje (ta me je posebno oduševila :) ). Meksičke su mi draže. Njih već duže vrijeme gledam, pa su mi najdraže. Nikad mi nije bilo jasno zašto HRT emitira kostimirane brazilske serije? :confused: :ne zna: Mogli bi nas koji put i iznenaditi.... :kokice:

Jay&AmberFan
10.03.2009., 16:08
Brazilske su mi tako tako. Nisu loše, ali ih ne mogu gledati, portugalski jezik me nakon nekog vremena počinje iritirati. :bicedobro:. Jedine brazilske serije koje sam odlgedala do kraja su Naša zemlja i Snaga želje (ta me je posebno oduševila :) ). Meksičke su mi draže. Njih već duže vrijeme gledam, pa su mi najdraže. Nikad mi nije bilo jasno zašto HRT emitira kostimirane brazilske serije? :confused: :ne zna: Mogli bi nas koji put i iznenaditi.... :kokice:

Jer su blesavi. I da , ako već kupe neku kostimiranu, nek kupe neku tipa "Eterna Magia" ili "Ciranda de Pedra". Ali ne...oni samo kupuju ili one o robovima ili o nekom ratu. :ne zna:

Toni I.
10.03.2009., 16:11
Meksičke definitivno,a i španjolski jezik mi je puno draže čuti :kava:

Betty Su
10.03.2009., 17:57
Meni su puno bolje meksičke.
U brazilskima se radnja većinom dešava u davnijoj prošlosti, dok su se još nosile krinoline, a radnja je uvijek na nekim plantažama s hrpom robova....
Jedina brazilska koja mi je bila odlična je "America"...

Ami13
10.03.2009., 21:49
iako ih već dulje vrijeme ne gledam, glasam za brazilske (zapravo, za bilo što osim meksičkih). likovi su kompleksniji, radnja realistična, dok u mex stalno imam deja vu, kao da su sve radnje iste, samo mijenjaju glumce. baš su mi spale na razinu domaćih humorističnih serija, gdje ti je sve neugodno gledati, koliko je glupo. :rolleyes:

Jay&AmberFan
10.03.2009., 22:30
iako ih već dulje vrijeme ne gledam, glasam za brazilske (zapravo, za bilo što osim meksičkih). likovi su kompleksniji, radnja realistična, dok u mex stalno imam deja vu, kao da su sve radnje iste, samo mijenjaju glumce. baš su mi spale na razinu domaćih humorističnih serija, gdje ti je sve neugodno gledati, koliko je glupo. :rolleyes:

:s

Apolon
10.03.2009., 23:41
Sve isto,sam da su negativci extra:s:top:

eva_cro
16.03.2009., 19:40
Ajme ja mrzim brazilske... Ne zato što su loše serije, nego zato što mi uvijek prekinu emitiranje neke super meksičke serije i stave brazilsku :mad:
I ne volim što se uglavnom njihove radnje događaju u 19.-20. stoljeću :flop:

Nevan
15.05.2010., 14:30
Evo mene da se i ja ubacim u ovu temu. Moram priznati da sam ja gledao samo meksičke od svoje 7. godine pa sve do danas kada su mi 22 godine.
Brazilskim nisam ni pružio šansu, jer je HRT od njih kupovao samo povijesne, a takve me nisu ni zanimale. Isto tako nisam pogledao nijednu povijesnu od Televise. U zadnje vrijeme kod mene je problem taj da koju god počnem gledati od Televise odustanem na 12. epizodi. Tako je bilo i sa MEPS, S, MDA i sa STD, dakle izgleda da je došlo do zasićenja od gledanja jednog te istog. Zadnje telenovele koje sam gledao i odgledao do kraja su bile Rubi i La Madrastra, i u njima sam baš uživao. E sad, ja bih volio pogledati neku brazilsku, jer sam čuo da su one dosta dobre. Zna li netko od vas ima li kakav forum ili stranica gdje se mogu njihove naći, i da li one imaju nekakve titlove? Pitam pošto španjolski izvrsno znam, a portugalski mi je stran. Mislite da bih mogao razumjeti brazilsku novelu bez titlova?

u prolazu...
15.05.2010., 19:29
što se mene tiče,znam da nema šanse da bih mogla gledati ijednu brazilsku bez titlova... čujem da jezik i nije toliko težak za naučiti, ali ima neki poseban način izgovaranja i čini mi se da ne bih znala ponoviti riječ kada je čujem,a tek je naučiti...ali zato navijam da dođe jedna na hrt poslije MP... po mogućnosti povijesna,ali gledala bih i moderniju...

Aura<3
15.05.2010., 19:47
Meksičke po meni definitvno :mig:

freddie"s queen
15.05.2010., 19:56
Brazilske definitivno, realističnije su.... Meksičke su previše patetične - glumci samo cmizdre, plaču, ridaju....

mat333
15.05.2010., 20:39
Ljudi, stvarno vam nije problem gledati brazilske bez prijevoda. :mig:

Ja ih nisam gledao puno (uglavnom ono što se vrtilo kod nas), i bez obzira na to, bez problema sam odgledao "Hildu Furacao", a sada pratim "Caras & Bocas" i "Escrito nas estrelas". Naravno, sve bez prijevoda.

Razumijem ih sigurno 80% toga što pričaju. I niti sam nadaren za portugalski niti sam ga dodatno učio. Stvarno se mogu pratiti bez prijevoda, nije baš da oni u telenovelama vode filozofske rasprave. :rofl:

On topic : uopće je glupo uspoređivati brazilske u koje se ulažu ogromne pare sa jeftinim meksičkim od kojih se velik dio radi "da se popuni termin". :D

Jedna Televisa, koja je vodeća kad je riječ o meksičkim telenovelama, u zadnjih 10 godina imala je od tolikog brda telenovela možda 3-4 kvalitetnije. Zar to nije porazno?

Nakirija
15.05.2010., 21:55
Koje vise volite, meksicke il brazilske?
Meksicke mi malo vuku na nase, niskobudzetne su jako, i losa gluma...

Evo sto wikipedia pise

http://en.wikipedia.org/wiki/SBT

Meksičke su mi draže puno i nebi se složila da su niskobudžetne ni da je u njima gluma lošija.

Aura<3
15.05.2010., 22:19
Meksičke su mi draže puno i nebi se složila da su niskobudžetne ni da je u njima gluma lošija.

slažem se, i moram nadopunit da se meksicke sapunice nemogu uopce usporediti s našima

mat333
15.05.2010., 22:23

U usporedbi s Globovim, jesu.

Ako te baš interesira, pogledaj onaj prilog o Globu koji je bio na Red Carpetu, vidjet ćeš koliko ti ljudi ulažu u svoje telenovele. Najviše od svih, i to nitko ne može poreći.

Gluma nije lošija? Oh my, oh my. :rofl:

U Televisi valjda možeš na prste izbrojati koliko dobrih glumaca ima. Ali nije čak toliko do glumaca, koliko do retardiranog scenarija. Dijalozi su im zapeli u srednjem vijeku. :kava: Da ne govorim o konzervativnosti.

Nata-SilvaFan
15.05.2010., 23:18
Što se mene tiče meksičke! Možda prvi i vjerovvatno glup razlog mi je taj što mi se ne sviđa portugalski jezik i ne mogu ga slušati, dok za španjolskim umirem! Savršen mi je, toliko melodičan i ulazi u uho! A drugi razlog, odrasla sam na meksičkim, tako da,,,,ma uglavnom...meksičke koliko god možda ponekad bile debilne i nemaju veze s mozgom, ja ih volim!

Aura<3
15.05.2010., 23:59
Što se mene tiče meksičke! Možda prvi i vjerovvatno glup razlog mi je taj što mi se ne sviđa portugalski jezik i ne mogu ga slušati, dok za španjolskim umirem! Savršen mi je, toliko melodičan i ulazi u uho! A drugi razlog, odrasla sam na meksičkim, tako da,,,,ma uglavnom...meksičke koliko god možda ponekad bile debilne i nemaju veze s mozgom, ja ih volim!

daa, s meksičkim sapunicama ja naučim španjolski, a kad gledam te brazilske imam dojam da se nikad jedna te ista rijec ne ponavljam .. svaki put čujem neku novu i to me užasno nervira .. tako da ja ostajem pri svojim meksickim :cerek::D:top:

Nata-SilvaFan
16.05.2010., 00:01
Bravo Aura, tako mi je i samoj:top::top::top:

Aura<3
16.05.2010., 00:06
ma daj, zabolime glava dok ih samo slušam :lol::lol::lol:

Nata-SilvaFan
16.05.2010., 00:09
E baš, tako mi je grub jezik kao i njemački!

Aura<3
16.05.2010., 00:19
E baš, tako mi je grub jezik kao i njemački!

a bome i francuski im je blizu :lol::lol::lol::lol:

Jay&AmberFan
16.05.2010., 00:28
Pa hvala Bogu da vam je grub jezik kad ga ne pričate... meni se meksički španjolski malo zgadio....

mat333
16.05.2010., 00:30
Portugalski je predivan jezik. :cerek:

Španjolski mi je isto lijep, ali onaj koji Meksikanci koriste totalno mi je bzvz, umjetan.

Pogledajte koji španjolski film, onda ćete vidjet kakav je pravi naglasak. :rofl:

Aura<3
16.05.2010., 00:30
Pa hvala Bogu da vam je grub jezik kad ga ne pričate... meni se meksički španjolski malo zgadio....

aa meni još ne, mislim svako ima svoj ukus, ali neodgovaraju mi portugalski, njemacki i francuski, ali baš stavrno nikako :p

u prolazu...
16.05.2010., 00:37
meni je isto portugalski među jezicima koji mi nisu u planu za naučiti... španjolski stvarno volim, i uvijek ga nastojim pokupiti po serijama...

mat33- znam da je mehički više seljački,ali moraš priznati da je španjolski lakše naučiti tako,nego preko pravog španjolskog jer oni malo frfljaju...

Nata-SilvaFan
16.05.2010., 00:37
Španjolski mi je isto lijep, ali onaj koji Meksikanci koriste totalno mi je bzvz, umjetan.

Pogledajte koji španjolski film, onda ćete vidjet kakav je pravi naglasak. :rofl:

Meni se baš taj španjolski sviđa kako ga meksikanci govore, gledala sam neku emisiju gdje su govorili baš Špajolci, i nije mi se uopće svidio kao u serijama! Al dobro, o ukusima se ne raspravlja,,haahaaaahah

Aura<3
16.05.2010., 00:40
Meni se baš taj španjolski sviđa kako ga meksikanci govore, gledala sam neku emisiju gdje su govorili baš Špajolci, i nije mi se uopće svidio kao u serijama! Al dobro, o ukusima se ne raspravlja,,haahaaaahah

ma španjolci pricaju baš španjolski i imaju onaj poseban naglasak .. kako s,c i takva slicna slova izgovaraju .. a meksikanci pricaju onaj 'meksički' španjolski u kojem nema takvih naglasaka .. sad neznam jel me to od vas razumio, al tako je :mig:

Nata-SilvaFan
16.05.2010., 00:42
Mislim da sad odlazimo malo off topic???:ne zna::ne zna:, tema su brazilske ili meksičke serije,,haahhah,,a mi zapeli za jezike, hahahhah

Aura<3
16.05.2010., 00:43
Mislim da sad odlazimo malo off topic???:ne zna::ne zna:, tema su brazilske ili meksičke serije,,haahhah,,a mi zapeli za jezike, hahahhah

e da.. :mig:
vratimo se mi glavnoj temi

Nakirija
16.05.2010., 02:07
U usporedbi s Globovim, jesu.

Ako te baš interesira, pogledaj onaj prilog o Globu koji je bio na Red Carpetu, vidjet ćeš koliko ti ljudi ulažu u svoje telenovele. Najviše od svih, i to nitko ne može poreći.

Gluma nije lošija? Oh my, oh my. :rofl:

U Televisi valjda možeš na prste izbrojati koliko dobrih glumaca ima. Ali nije čak toliko do glumaca, koliko do retardiranog scenarija. Dijalozi su im zapeli u srednjem vijeku. :kava: Da ne govorim o konzervativnosti.

Nisu sve meksičke telenovele iste.

Televisa puno ulaže u svoje telenovele, posebno one prime-time.
One nisu ni izbliza niskobudžetne.

Ja bi prije rekla da brazilske izgledaju niskobudžetno, a dobre i loše glume ima kod jednih i drugih.

Slažem se da se hrvatske telenovele ne mogu usporediti sa meksičkim.

Jay&AmberFan
16.05.2010., 02:18
Ja bi prije rekla da brazilske izgledaju niskobudžetno, a dobre i loše glume ima kod jednih i drugih.

Slažem se da se hrvatske telenovele ne mogu usporediti sa meksičkim.

:brukica:

Pričaš nešto o čemu nemaš pojma. Pogledaj koji dokumentarac o Globu, pa onda pričaj.

Osim toga, koje si ti to brazilske vidjela da možeš to tvrditi? :ne zna: Naravno, mislim na cijele novele, ne na 15 minuta jedne novele od 140 epizoda.

Fan of Belinda Carlisle
16.05.2010., 11:07
Meksičke, naravno! Glumci su zanimljiviji i ljepši, ima puno dobrih glumaca, ljepši je jezik, ne prevladava povijesna tematika od koje mi se diže želudac, itd... u svakom slučaju, Mexico! :cerek:

Aura<3
16.05.2010., 13:42
Meksičke, naravno! Glumci su zanimljiviji i ljepši, ima puno dobrih glumaca, ljepši je jezik, ne prevladava povijesna tematika od koje mi se diže želudac, itd... u svakom slučaju, Mexico! :cerek:

:top::top::top:

mat333
16.05.2010., 13:43
ne prevladava povijesna tematika od koje mi se diže želudac

Otkud ti to da u brazilskim prevladava povijesna tematika?

Stvar je u tome da naši kad kupe brazilsku, kupe uvijek povijesnu. Globo ima hrpu modernih novela, kao i svaka druga kuća.

To ti je ista stvar kao da su se npr. kod nas emitirale samo Alborada, Pasion i Amor real, i onda kažeš kako Televisa proizvodi telenovele samo sa povijesnom tematikom. :kava:

Ljudi, ne lupetajte gluposti o nečemu u što niste upućeni.

Poncha_los a
16.05.2010., 14:13
Otkud ti to da u brazilskim prevladava povijesna tematika?

Stvar je u tome da naši kad kupe brazilsku, kupe uvijek povijesnu. Globo ima hrpu modernih novela, kao i svaka druga kuća.

To ti je ista stvar kao da su se npr. kod nas emitirale samo Alborada, Pasion i Amor real, i onda kažeš kako Televisa proizvodi telenovele samo sa povijesnom tematikom. :kava:

Ljudi, ne lupetajte gluposti o nečemu u što niste upućeni.

Upravo bi zbog ovoga što si napisao bi HRT nakon Mi pecada trebao prikazati neku brazilsku i to ne povijesnu. :top: Iako , meni se baš sviđaju njihove povijesne.
A za jezik ne znam... Nikako mi ne ide. A ne isplati mi se nešto gledati na netu i skidati ako ne razumijem.

Aura<3
16.05.2010., 14:15
meni su ajme dobre povijesne serije ma bile one meksicke ili brazilske , a tek samo one haljine :cerek::cerek::D

zvrnda
16.05.2010., 22:21
Ja volim povijesne telenovele, ali ne brazilske. Što se tice kolicine novca uloženih u telenovele, to bih mogla usporediti sa nekim filmom u koji je uloženo brdo love, a doživio potpuni fijasko. Ne želim imenovati, primjera ima more. Također me smeta i jezik, ono njihovo žuntos i sl. mi para uši.
Meksicke telenovele možda jesu limunade, ali u terminima u kojima se prikazuju nitko ne želi biti na iglama što ce sada biti. Meni paše taj predvidljivi tok radnje, nezamaranje i laganini sve do kraja. Svakako, viva meksiko :top::top:.

Jay&AmberFan
16.05.2010., 22:34
Ja volim povijesne telenovele, ali ne brazilske. Što se tice kolicine novca uloženih u telenovele, to bih mogla usporediti sa nekim filmom u koji je uloženo brdo love, a doživio potpuni fijasko. Ne želim imenovati, primjera ima more.

Ti to želiš reći da su brazilske sapunice fijasko? :rofl: Pliz imenuj. Baš me zanima.

u prolazu...
16.05.2010., 22:39
evo da se nadovežem na tu raspravu-ja ne mislim da su fijasko,ali po meni se nijedna brazilska telenovela posvijesne tematike(kažem jer sam samo te gledala) ne može usporediti s filmom ili serijom te tematike... govorim to jer postovi često odaju taj dojam, a uloženi novac nikako nije pokazatelj kvalitete... žao mi je što nisam pogledala nijednu mehičku povijesnu da usporedim,ali osim toga što brazilske djeluju naoko kvalitetnij jer je u njih puno više uloženu, ništa novo nisam primjetila u njima... nema tih pretjerano klišejiziranih situacija, bolje razrađenih likova, zanimljive i nepredvidive radnje...opet kažem,davno je bilo,ali se ne sjećam da sam ostajala paf i gledala otvorenih usta... voljela bih da dođe neka brazilska upravo zbog toga,jer možda sada usoijem vidjeti to nešto posebno....

Jay&AmberFan
16.05.2010., 22:51
Pa gle, meni su povijesne većinom dosadne, tj. dosade mi nakon nekog vremena. Ja više preferiram moderne. Al da mi je ta "dosadna" povijesna brazilska zanimljivija i bolja od recimo Cuidado con el angel, je. :ne zna:

Jeste čuli za novele Manoela Carlosa? Lacos de familia, Mulheres apaixonadas, Paginas da Vida, Viver a vida? Znate koje teme u njima obrađuje? Ozbiljno, dramske serije bi ih se mogle posramiti. Downov sindrom (PDV), tetraplegične osobe (VAV), leukemija (LDF), lezbijke i zlostavljanje žena (MA)....

u prolazu...
16.05.2010., 22:58
bila je jednom tema u stilu "zašto ovoga nema u mehičkim sapunicama" u kojima je postavljeno par linkova sa scenama iz brazilskih sapunica... ja sam se bila pravo naložila na te brazilske, jer ste ti,mat33 za koje vidim da to baš vole i prate, pa ste samim time poprilični poznavaoci i mišeljenje vam se može uvažiti... i stoga me je tih par linkova pravo razočaralo... jednino što sam vidjela su bile scene nasilja i slične stvari koje definitivno nećeš vidjeti u mehičkim sapunicama... meni to što se usude dotaknuti nečega pomalo ekstravagantnog nije pokazatelj kvalitete....
ali sve je to samo površno mišljenje, nadam se da ću ga ubrzo moći potvrditi ili demantirati...

i još nešto-CCEA stvarno nije u redu primjer...

Jay&AmberFan
16.05.2010., 23:02
bila je jednom tema u stilu "zašto ovoga nema u mehičkim sapunicama" u kojima je postavljeno par linkova sa scenama iz brazilskih sapunica... ja sam se bila pravo naložila na te brazilske, jer ste ti,mat33 za koje vidim da to baš vole i prate, pa ste samim time poprilični poznavaoci i mišeljenje vam se može uvažiti... i stoga me je tih par linkova pravo razočaralo... jednino što sam vidjela su bile scene nasilja i slične stvari koje definitivno nećeš vidjeti u mehičkim sapunicama... meni to što se usude dotaknuti nečega pomalo ekstravagantnog nije pokazatelj kvalitete....
ali sve je to samo površno mišljenje, nadam se da ću ga ubrzo moći potvrditi ili demantirati...

i još nešto-CCEA stvarno nije u redu primjer...

Ti linkovi nisu iz Globovih novela. :D Takve scene sigurno nećeš nać u Globovim novelama, te scene su iz Recordovih novela koje se prikazuju u 22-23 sata. :D Pogledaj topic Caras & Bocas na ovom forumu.

Zašto CCEA? Ne shvaćam. Meni je to definitivno jedna od najgorih meksičkih telenovela ikad.

u prolazu...
16.05.2010., 23:10
ok, znači razlika je to i Globo... mislila sam da je kvaliteta ista... eto,naučilo se nešto novo...

a CCEA upravo zbog razloga kojega si nabrojala nije fer uzimati za usporedbu... sigurno se može naći puno boljih mehičkih(zapravo sve ostale:misli:)

Jay&AmberFan
16.05.2010., 23:25
ok, znači razlika je to i Globo... mislila sam da je kvaliteta ista... eto,naučilo se nešto novo...

a CCEA upravo zbog razloga kojega si nabrojala nije fer uzimati za usporedbu... sigurno se može naći puno boljih mehičkih(zapravo sve ostale:misli:)

NabrojaO. :D

Da, Brazilci imaju Rede Globo (najgledanija, novele gledanost od 20 do 60 %), Rede Record (druga po gledanosti, novele im imaju od 10-15 %) i SBT (oni većinom rade prerade meksičkih telenovela :lol: gledanost 5-6 %)..

u prolazu...
16.05.2010., 23:31
uf,još znam i napišem nabrojala...prešlo mi u naviku,još mi nema Apolona ovih par dana nema...

zanči ti treći ukratko rade prerade prerada...dobro se i drže...

Jay&AmberFan
16.05.2010., 23:37
uf,još znam i napišem nabrojala...prešlo mi u naviku,još mi nema Apolona ovih par dana nema...

zanči ti treći ukratko rade prerade prerada...dobro se i drže...

Da, a Recordovci sad emitiraju svoj remake Yo soy Betty, la fea, a počinju sa snimanjem Cuidado con el angel. :lol:

u prolazu...
16.05.2010., 23:40
niakda me neće biti jasno u čemu je fora s tom Betty da je doživjela prerade u svim mogućim zemljama:ne zna:....

Aura<3
17.05.2010., 01:23
niakda me neće biti jasno u čemu je fora s tom Betty da je doživjela prerade u svim mogućim zemljama:ne zna:....

ni meni stavrno .. ja je nisam ni do kraja uspjela pogledat kako mi je bila :flop:

Plavi kaputić
17.05.2010., 12:10
meni su brazilske povijesne jednostavno predobre! uopće mi nisu dosadne i baš mi je žao šta ih više nema nigdje za pogledat( mislim na naše programe), ali opet nisam za to da stalno idu samo brazilske povjesne(kao što je bilo jedno vrijeme prije nego je krenula invazija meksičkih)...već treba mijenjat, da ljudi malo gledaju nešto različito, drugu tematiku, druge glumce...

evo sad zadnje vrijeme non-stop se vrte isti glumci, slične teme...

u prolazu...
17.05.2010., 13:35
meni su brazilske povijesne jednostavno predobre! uopće mi nisu dosadne i baš mi je žao šta ih više nema nigdje za pogledat( mislim na naše programe), ali opet nisam za to da stalno idu samo brazilske povjesne(kao što je bilo jedno vrijeme prije nego je krenula invazija meksičkih)...već treba mijenjat, da ljudi malo gledaju nešto različito, drugu tematiku, druge glumce...

evo sad zadnje vrijeme non-stop se vrte isti glumci, slične teme...

e mislim da problem kod nas što su brazilske slabije gledanije nije u tome što su to brazilske,a ne mehičke, jer su rijetki oni kojima će smetati jezik... stvar je upravo u tome što su povijesne,a većine ljudi to ne podnosi... evo znam situaciju kod mene kući- od nas sedmero, svi se zgražaju kada gledam nešto što se događaa u starijem vremenu,s kostimima i tim stvarima...čak i kada je riječ o nekom legendarnom filmu... moderna brazilska sigurno ne bi prošla lošije od bilo koje mehičke... jedino što su one skuplje, pa im je sigurno isplativije kupiti nešto jeftinije kada će ionako imati istu gledanost... zaboli njih čega se publika zasitila dok se to ne pokazuje na gledanosti...

Plavi kaputić
17.05.2010., 14:29
@ U prolazu - ja obožavam sve šta je starinsko, kostimirano, povjesno ...i filmove i serije i sapunice i sve....

u prolazu...
17.05.2010., 14:53
@ U prolazu - ja obožavam sve šta je starinsko, kostimirano, povjesno ...i filmove i serije i sapunice i sve....

ma i ja, često me upravo to privuče na gledanje... a čak i što se stvari tiče- nikada neću prežaliti tavan s tonom tih prastarih stvari... za one stare knjige mogu čak reći da su mi fetiš...ali ovo je već off:D...

PollyS
17.05.2010., 17:10

Potpis!

A za boldano :rofl:

Aura<3
19.05.2010., 00:53
Meksičke mi usput imaju ljepše glumce i glumice .. haha :mig:

friend
19.05.2010., 22:02
Kao klinac sam vise voleo meksicke serije, svidjao mi se spanski i voleo sam tadasnje serije iz devedesetih. Brazilske me nisu mnogo zanimale jer su mi delovale dosadno i nije mi se svidjao jezik. Par puta sam sa babom gledao Forca de um desejo i Terra nostra ali se tih serija skoro uopste ni ne secam. Prva brazilska serija koju sam celu pogledao je Lacos de Familia koja me je ocarala. Ta serija mi je i dan danas jedna od najboljih. Tako da svoj glas dajem brazilskim serijama iako sam pogledao mnogo vise meksickih. Brazilske su mnogo realnije, nema podele na andjele i djavole i jednostavno price koje svakog mogu da zadese, a ne ona jadna cvecarka postaje milijarderka. Likovi su mnogo dublje obradjeni i smisljeni, dobri ljudi imaju svoje poroke, nisu andjeli sa neba. Muzika je uglavnom extra, i svidja mi se kad ukomponuju u seriju. Od brazilskih koje mnogo volim dodajem i neprevazidjenu O Clone jednu od najboljih serija ikada, Mulheres apaixonadas, Celebridade, Sinha Moca.. danasnje meksicke serije su uzasne, rimejk rimejka, gluma sve gora i gora, likovi sve debilniji (CCEA, FELS ne zna se sta je gore)

ST-DEVIL/ANGEL
04.06.2010., 13:21
Hmmmm gdje je dobra gluma dobra je i sapunica....nije važno čija je....SAMO DOBRA GLUMA (a to je rijetkost)

sonja:)
04.06.2010., 13:34
brazilske su bolje i kvalitetnije napravljene, to se vidi iz aviona, najbolje na primjeru kad se usporede povjesne meksičke i povjesne brazilske, to je nebo i zemlja, od kostima, glume, glazbe, lokacije, ma svega. al eto i Mehikanci znaju ubost tu i tamo kao sa Rubi, Sorty, CSM...ims ih i tu, al u principu, brazilske :top: samo šteta šta ih naši nikako ne otkupljuju u zadnje vrijeme:(

PollyS
04.06.2010., 13:45
brazilske su bolje i kvalitetnije napravljene, to se vidi iz aviona, najbolje na primjeru kad se usporede povjesne meksičke i povjesne brazilske, to je nebo i zemlja, od kostima, glume, glazbe, lokacije, ma svega.... al u principu, brazilske :top: samo šteta šta ih naši nikako ne otkupljuju u zadnje vrijeme:(

Ou, jes!
Još mi se sviđa što braziljerosi imaju više smisla za humor, manje popova, bogomoljki, virhenskita, jebasita i ostalih šablonskih likova i klišea tako da moj glas ide u Brazil.

sonja:)
04.06.2010., 13:48
Ou, jes!
Još mi se sviđa što braziljerosi imaju više smisla za humor, manje popova, bogomoljki, virhenskita, jebasita i ostalih šablonskih likova i klišea tako da moj glas ide u Brazil.

i općenito ono, zgodniji su narod :kava:

Apolon
04.06.2010., 14:37
ajmo malo osvježiti moj odgovor :D

meksičke(sigurno jer ih je puno više nego brazilkih kod nas), ali ne sumnjam da bi bila obrnuta situacija da malo češće stavljaju brazilske :kava:

flomas456ter
05.06.2010., 11:15
Ja obožavam španjolski i meksičke su mi super, ali kad ih sve više gledam(A POGLEDAO SAM IH JAKO PUNO)sve su mi iste.Brazilskih sam gledao možda PET-ŠEST.Brazilske su mi postale zanimljivije a najbolja mi je bila SINHA MOCA.Za AMERICA sam mislio neko vrijeme da mi je naj serija, a SAGA O MAIAMA mi je bila užasno čudna zbog brata i sestre koji se vole.Zasad glas dajem meksikancima ali mi se Brazilske sve više sviđaju.

flomas456ter
05.06.2010., 11:20
http://www.youtube.com/watch?v=73AU1yEql-Y
ODLIČNA SERIJA!

Plavi kaputić
05.06.2010., 12:42
svaka promjena dobro dođe - a za nas bi poslje ovih silnih meksičkih - brazilska bila promjena i osvježenje!

zato sad navijam za brazilske....:cheer::cheer::cheer:

(možda ranka ovo čita) :cerek:

Kevin Fisher
05.06.2010., 15:07
Ako bih mogao da biram, uvek bih izabrao brazilce al nemam ništa ni protiv drugih.

ad®ian
05.06.2010., 15:16
Nemam ništa protiv meksičkih ni brazilskih, svako gleda što voli. Ali nije korektno da se jedne striktno zapostavlja, u ovom slučaju brazilske. HRT bi mogao i trebao emitirati jednu, pa drugu, ili još bolje, na prvom meksičku, na drugom brazilsku. I ne konstantno kostimirane, kad ima toliko dobrih modernih.

PollyS
05.06.2010., 19:44
i općenito ono, zgodniji su narod :kava:

Tako je, Xico vrijedi cijeli vagon Yaneza i Čmara. :cerek::cerek::lol:

Paloma Negra
05.06.2010., 19:55
Meksičke:top: Jednostavno ne volim Brazilske. Jedina Brazilska koju sam odgledala bio je Stočar i nije mi se uopće svidjela.
U prvom redu portugalski jezik je ružan, radnja mi se ne sviđa. Stalno otkupljuju te serije s robovima.

megan2711
06.06.2010., 11:09
meksičke brazilske ne mogu smislit čim počnu govorit :trk:

Plavi kaputić
06.06.2010., 12:31
meksičke brazilske ne mogu smislit čim počnu govorit :trk:

mislim da bi ovdje bio potreban jedan zarez...

megan2711
06.06.2010., 12:37
mislim da bi ovdje bio potreban jedan zarez...

istina izgubio se po putu od trka
Meksičke dakako , brazilske nikako

srogac2
05.11.2010., 10:32
Meksičke

profanfan
05.11.2010., 16:40
http://www.youtube.com/watch?v=73AU1yEql-Y
ODLIČNA SERIJA!

joooj možeš me malo podsjetit radnje odmah po ovoj uvodnoj špici sam skužila da sam je gledala već.............je li glavni par bježao iz grada u neko obližnje selo u šumi gdje su živjeli neki crnci?!?!?!?!?!??!

ali ja ipak glasam za Meksiko!!!!!:D

Ameella
05.11.2010., 16:45
Meksičke su najbolje ,ne volim brazilske nikako ,ne volim radnju ,jezik.......

marija01
05.11.2010., 17:14

Slazem se isto i kod mene:mig:

Estrella Azul
06.11.2010., 15:05
Također meksičke, iako sam davno prije i brazilske pratila, poput ovih: Terra nostra, Forza de um desejo ili Aquarel do Brasil. Bile su mi skroz dobre, zanimljive na svoj način. Ali, od brazilskih su mi još draže argentinske, iako ih nisam pogledala puno, dvije ili tri možda; Montecristo, Sos mi vida.

Plavi kaputić
06.11.2010., 15:55
volim i jedne i druge, brazilske malo više, ali čemu da glasam za njih kad ih ionako ne stavljaju...:(

pipa
06.11.2010., 16:01

Potpuno se slazem s tobom nema do meksickih:cerek: :cerek:

sanjcho_mo
06.11.2010., 16:27
Hm..nažalost meksičke su učestalije na našim programima..Više bih volila da ima malo raznolikosti: brazilskih..argentinskih iako u na BiH programima je bilo više puta i arg i bra.

Meni su brazilske sasvim ok, često dođu kao odmor od ovih meksičkih, nova lica, novi interijeri, eksterijeri, jezik, radnja, teme i stvarno ih volim pogledati kad negdje uhvatim.:mig:

TinkerMateiich
06.11.2010., 20:24
Meksičkeee!!!! <3

la dona
16.02.2011., 19:55
meksičke :top: :s

Fan of Belinda Carlisle
17.02.2011., 10:48
Mexico, porsupuestoooooooo:cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek: :cerek:

lexluthor84
18.02.2011., 16:35
Američke

Maja43
18.02.2011., 17:13
Brazilske, definitivno.

Estrella Azul
18.02.2011., 19:01
Obje, no meksičke su mi nekako više pri srcu. :mig:

Poncho23
02.04.2011., 10:02
Meksičke , ali dobro bi nam došla koja brazilska :mig:

Ali, Mexcio rules ! :top::s:cerek::rofl:

Sunny4
02.04.2011., 10:09
Općenito gledajući, brazilske, premda se nađe i dobrih meksičkih. Ali Brazilci svaku telenovelu maestralno odrade. Tematika je svakodnevna, uobičajena, a opet ju prikažu jako zanimljivo. :top:

mudrasova
02.04.2011., 21:43
Definitivno brazilske!Ma ne mogu da se uporedjuju/ko stojadin i mercedes/,svakako mercedes je BRAZIL.

sama i sretna:)
03.04.2011., 21:59
Meksicke definitivno!!!

WitchHunter
10.01.2013., 17:55
Brazilske,puno bolje su napravljene,pazi se na svaki detalj,realne priče bez prenapuhavanja i nebuloza. :top:
Miljama kvalitetnije od meksičkih i više je ulozeno u njih,i što je najvaznije - nove,originalne,nisu remakeovi,mada se nade koji.

Alejandro^^
10.01.2013., 17:58
Meksičke :cerek: :cheer:.
Svi smo navikli na njih, a i nisam baš imao prilike gledati Brazilske, stoga moj glas Meksičkima :s

Duhizproslosti
10.01.2013., 18:18
Meksičke - jedne i jedine...:cerek::top:
:amen:

Anayi
10.01.2013., 23:29
Ma kakvo je to pitanje? :D naravno da meksičke :)

mlac13
06.01.2014., 12:43
Brazilske naravno. :s:s :cerek::cerek::cerek:

Šta glumački, šta scenografski, filmska fotografija (ovisi od redatelja), kutevi snimanja. :s Uvijek originalne, zanimljive priče i teške teme iz stvarnog života (teške bolesti, npr. leukemija ("Laços de família"), gay likovi,...) Humor predobar, baš te nasmije od srca. :lol: Lokacije uvijek prekrasne :cerek: , (panoramski snimci Rija, Copacabane, okolice, itd.). Posebno mi se sviđa šta određene serije snimaju u inozemstvu pa im nije problem potegnuti u bilo koju stranu zemlju za potrebe snimanja, vidi se da najviše ulažu u svoje serije, velik budžet, ponekad se može mjerit sa oni filmskim (pogotovo povijesne, tipa "Jóia rara", "A casa das sete mulheres",... nadam se da ne pretjerujem). "Filmska" glazba, navodim meni omiljenu Avenidu Brasil koja je doista zvučala tako, pregršt pjesama (soundtrack/OST) sa nacionalnim i internacionalnim izvođačima, opet ću nabrojati neke iz AvB. (Adele, Coldplay, Shakira, Taylor Swift,...). :s A portugalski, jednostavno predivan, postao mi je najdraži jezik.

Još da navedem da su im aberture maštovite i uvijek odlične. Evo nekih:

Saramandaia (http://globotv.globo.com/rede-globo/saramandaia/v/confira-a-abertura-de-saramandaia/2653336/)
Ti Ti Ti (http://www.youtube.com/watch?v=dhkYa9qF-BY)
Morde & Assopra (http://www.youtube.com/watch?v=gfMFd4zc4Mk)
Guerra dos Sexos (http://globotv.globo.com/rede-globo/guerra-dos-sexos/v/assista-a-abertura-da-nova-novela-das-sete/2166758/)
Viver a Vida (http://www.youtube.com/watch?v=_oYp-Zhs_jY) (jednostavna, a upečatljiva)
Cordel Encantado (http://www.youtube.com/watch?v=UFSYnpLMv6s)
Fina Estampa (http://globotv.globo.com/rede-globo/memoria-globo/v/fina-estampa-2011/2198617/)

...

Summa summarum, obožavam Brazilce i njihove novele. :s

BTW, @Jay, skužio sam da ti je na avataru ovaj dinosaurić iz aberture Morde & Assopra. xD

Poncho23
06.01.2014., 14:18
Prije tri godine moj odgovor bio je meksičke, mišljenje mi se drastično promijenilo kad sam malo više počeo istraživati i gledati brazilske prije godinu dana i jako mi je drago zbog toga. Tako da, brazilske definitivno.

...

Objasnio si, ne trebam ponavljat :D

SantaDiabla
06.01.2014., 14:52
Meni meksičke :)

cemileakarsu
06.01.2014., 17:07
Iako sam odgledala puno vise meksickih telenovela nekako su me puno njih razocarale ali ove Brazilske koje sam odgledala sve su na mene ostavile super utisak!

Tako da sam ja za brazilske od rede globo :cerek: prica, glumci, rasplet, kraj sve je super!

Ana Jacqueline
06.01.2014., 19:21
U posljednje vrijeme, samo brazilske novele. :)

Odlični autori / scenariji / sinopsisi, režiseri / režija, glumci/-ice, likovi, humor, lokacije snimanja, Soundtracks (Trilhas Sonoras). :top:

Suma sumarum, http://s29.postimg.org/rfzhwtn6r/3532484586.gif.

dennomon
06.01.2014., 19:48
Brazilske su daleko kvalitetnije. Nisam ih pogledao mnogo, ali ove godine namjeravam ispraviti grešku. :p :cerek:

mlac13
06.01.2014., 19:49
@AnaJacqueline, odličan ti je ovaj smajlić sa logom Globa :cerek: , gdje ga nađeš? Ili si ga sama nekako napravila?

Ana Jacqueline
06.01.2014., 19:54
Smajlić kopiran sa EMDT Forum-a, koji je napravio administrator tog Forum-a. :) :top:

Zahvaljujući brazilskim novelama, naučila sam prelijepi i melodični portugalski jezik. :cerek:

Anayi
07.01.2014., 00:13
Meksičke i punto!