PDA

View Full Version : Hiperpigmentacija lica

stranice : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

patientia
15.10.2007., 18:54
Da. Prvo sam koristila samo Photo-Radiance, onda par dana Photo-Radiance i Anew Clinical piling u blazinicama (dok sam potrosila staro pakiranje), a sad koristim Photo-Radiance i Ageless Results nocni serum-piling. Sve navedeno sadrzi glikolnu kiselinu.

Samantha
15.10.2007., 18:58
E hvala,sad mi je sve jasno:mig:
nisam znala za ageless serum da je s glikolnom...
ja ima nocnu ageless,ona nema glikolnu koliko mi se cini il ...?inace premasna mi je,koristim je za vrat...

patientia
15.10.2007., 19:00
Da, kreme Ageless Results nemaju glikolnu kiselinu. Od krema ju ima nocna Alternative i nesto malo (premalo za neki ucinak) dnevna Alternative. I novi piling Planet SPA s grozdjem (u blazinicama) ju sadrzi.

Samantha
15.10.2007., 19:02
Moja nocna krema trenutno je Alternative,ona u smedjoj bocici...neznam joj sad pun naziv...strah me pomisliti,a cini mi se da sam nasla moju najbolju kremu za lice...ako je tako kako da odolim mom daljnem isprobavanju drugih krema.:cerek:

Pa,ocu da te pitam,smijem li photo radiance koristi danju,s obzirom da mi je ova vec glikolna nocna....jel to ipak previse glikolne?

Samantha
15.10.2007., 19:04
Da, kreme Ageless Results nemaju glikolnu kiselinu. Od krema ju ima nocna Alternative i nesto malo (premalo za neki ucinak) dnevna Alternative. I novi piling Planet SPA s grozdjem (u blazinicama) ju sadrzi.
e vidjela sam to novo s grozdjem?jel netko probao,jeste li komentarisali na kojoj temi...?valja li?

osim blaznica,postoji cini mi se jos nesto?nemam katalog ovdje

patientia
15.10.2007., 19:15
Moja nocna krema trenutno je Alternative,ona u smedjoj bocici...neznam joj sad pun naziv...strah me pomisliti,a cini mi se da sam nasla moju najbolju kremu za lice...ako je tako kako da odolim mom daljnem isprobavanju drugih krema.:cerek:

Pa,ocu da te pitam,smijem li photo radiance koristi danju,s obzirom da mi je ova vec glikolna nocna....jel to ipak previse glikolne?

I meni je Anew Alternative nocna jedna od najboljih krema. Ja koristim Photo Radiance tretman i danju i nocu ispod kreme, ali danju imam SPF 50+. Ne znam bas da je taj SPF 15 iz Photo Radiance dovoljan s obzirom na glikolnu kiselinu. Taj tretman je skup, pa ga nanosim samo na dijelove lica zahvacene mrljama.

A znas kako izmjenjujem kreme: Alternative nocna, pa neka nova, pa opet Alternative, pa Anew Clinical Therma Firm (ona mi je isto jako dobra), pa neka nova, pa opet Alternative :) Hoces probati ove nove Ultimate proizvode: kremu i serum? Serum bi trebao rjesavati mrlje i jos mnoge druge probleme. Ja razmisljam da ih probam, iako je to za zreliju kozu. Ako nesto moze poboljsati izgled moje koze, ne vidim razloga da ne koristim u ovoj dobi...

patientia
15.10.2007., 19:18
e vidjela sam to novo s grozdjem?jel netko probao,jeste li komentarisali na kojoj temi...?valja li?

Nisam probala (osim malo na konferenciji na ruci), ali cine mi se slicne Anew pilingu s glikolnom kiselinom (a puno jeftinije, pogotovo u sljedecem katalogu). Prvih par sastojaka (onih najbitnijih) je isto.

Imaju i serum za lice (bez glikolne), ima dosta alkohola (imaju i svi pilinzi s glikolnom dosta alkohola, ali to pretrpim jer mi trebaju), piling za tijelo i kupku za stopala s cesticama za piling (nije mi bas jasno kako se upotrebljava, ako se razmuti u vodi, kako moze ribati:confused: ).

Samantha
15.10.2007., 19:42
I meni je Anew Alternative nocna jedna od najboljih krema. Ja koristim Photo Radiance tretman i danju i nocu ispod kreme, ali danju imam SPF 50+. Ne znam bas da je taj SPF 15 iz Photo Radiance dovoljan s obzirom na glikolnu kiselinu. Taj tretman je skup, pa ga nanosim samo na dijelove lica zahvacene mrljama.

A znas kako izmjenjujem kreme: Alternative nocna, pa neka nova, pa opet Alternative, pa Anew Clinical Therma Firm (ona mi je isto jako dobra), pa neka nova, pa opet Alternative :) Hoces probati ove nove Ultimate proizvode: kremu i serum? Serum bi trebao rjesavati mrlje i jos mnoge druge probleme. Ja razmisljam da ih probam, iako je to za zreliju kozu. Ako nesto moze poboljsati izgled moje koze, ne vidim razloga da ne koristim u ovoj dobi...

Znaci photo radiance mogu ispod kreme?pa cak i ove nocne alternative...pa koliko je to sve skupa glikolne na licu?zvuci too much...ako zbrajamo,jel da?da mi ne izgori koza:confused:
Oce li mi biti premasno sve to,i ja stavljam 50 SPF.Imam fleka po bradi od bubuljica,a po licu par od melasme.

a isprobat cu te nove...nemogu odolit:o
samo da potrosim ove zalihe sto gomilam...
ima li kakvih kometara na MUA,nisam nista trazila?

patientia
15.10.2007., 21:39
Da, ja tako koristim, i nije mi premasno, pricekam nekoliko minuta izmedju slojeva.

Nadjoh samo ovo:
http://www.makeupalley.com/product/showreview.asp/ItemId=95478/ANEW_Ultimate_Age_Repair_Cream_Night/Avon/Treatments

anya
17.10.2007., 11:14

Ja sam baš dobila zadnji katalog br. 14 i u njemu je nova krema, ne znam da li mislimo na istu. Čini mi se dobra, piše da sigurno rješavama problem fleka i mrlja od sunca....Mislim da ću je kupiti pa javim rezultate. Meni je lice inače dobro, ali želim da bude perfektno, bez iti jedne pjegice...

mikka
17.10.2007., 11:38
Anya, kak se zove ta nova krema, da ju upikiram :-)

anya
17.10.2007., 12:56
Krema se zove anew ultimate slixir za lice. Ta ima 30 ml i košta 239 kn. Ja bih uzela noćnu koja je jeftinija, ima 50 ml i košta 189 kn. Zove se anew ultimate age repair night le soin reparateur anti age de nuit. Piše da u roku 4 tjedna uklanja pigm. mrlje a sitne linije i bore da su umanjene.

mikka
17.10.2007., 13:06
Krema se zove anew ultimate slixir za lice. Ta ima 30 ml i košta 239 kn. Ja bih uzela noćnu koja je jeftinija, ima 50 ml i košta 189 kn. Zove se anew ultimate age repair night le soin reparateur anti age de nuit. Piše da u roku 4 tjedna uklanja pigm. mrlje a sitne linije i bore da su umanjene.

Mislim da ona ne može pomoći nama koje se borimo s melasmom, eventualno može neke sitnije i slabije pjegice izblijediti.

lulika
18.10.2007., 08:14
mikka, šta je sa Unitone 4, nema poboljšanja ? baš sam ju mislila kupit

mikka
18.10.2007., 10:47
Pa ne znam kaj da ti velim. Sad je 5 tjedana kako ju koristim. Učinilo mi se da je bolje, ali možda je stvar samo u tome što je ljeto gotovo pa nema pogoršanja. Ali poboljšanja, hmmm.. Malo je prerano za reći. Koristit ću točno tri mjeseca kak treba, pa javim rezultate.

patientia
18.10.2007., 12:59
Mozes kao ja, jednu mrljicu (koja je sakrivena, recimo ispod brade) ne mazati, pa usporedjivati s njom.

Hannah
02.11.2007., 11:56
da li je netko probao kremu Celerit plus?

prirodan je priravak, i kaže da se u roku 4 tjedan treba vidjeti napredak. ja sam dobila preporuku da je dobra. još nisam probala.

mikka
02.11.2007., 12:00
da li je netko probao kremu Celerit plus?

prirodan je priravak, i kaže da se u roku 4 tjedan treba vidjeti napredak. ja sam dobila preporuku da je dobra. još nisam probala.

Probala, i nije bilo baš nikakvog rezultata.

Samantha
02.11.2007., 20:36
patientia,nakon par dana koristenja Photo radiance i nocne Alternative...pojavila mi se jedna fleka na celu,poprilicno velika..koju dosad nisam imala...a propisno sam koristila Spf 50...
e sad,sumnjam da mi je rok ove Spf 5o istekao,otvorena je duze od godinu dana...moze li ovo biti objasnjenje za novu fleku...il...?
koliki je rok trajanje spf kremama?

danas sam uzela novu Bioderma fluide 50.

patientia
02.11.2007., 20:48
Ajme, grozno :( Nadam se da ces ju uspjeti ukloniti. Osjecam se odgovornom jer sam ti ja rekla da to nije previse glikolne kiseline :( Mineralni filteri u proizvodima ostaju (titanium dioxide, zinc oxide), a avobenzone (butyl methoxydibenzoylmethane) nije bas stabilan (drugi UVA filteri povecavaju njegovu stabilnost). Moglo je doci i do raspadanja drugih bitnih sastojaka (stabilizatora, otapala...). Najbolje je pogledati simbol otvorene kutije, te osigurati da krema nije na udaru Sunceve svjetlosti, blizu izvora topline i slicno. Ako je krema promijenila boju, miris ili konzistenciju (ili, recimo, podijelila se na dvije faze), treba ju baciti. Pretpostavljam da je u tubi, pa nema previse kontakta sa zrakom.

EDIT: Neki za kreme otvorene godinu dana racunaju upola manji SPF (UVB zastitu), ali ako ne pise kolika je UVA zastita, ne mozemo niti procijeniti kolika je nakon godine dana.

Samantha
02.11.2007., 21:04
ma krema ne izgleda sumnjivo,pakovana je u plasticnoj bocici...

a sad,sto da radim...da izbacim photo radiance?

ne osjecaj se krivom,nije do tebe,vec do moje koze:mig:
nisi nista lose mislila svojim savjetima.

Samantha
02.11.2007., 21:22
jos nesto...znas li je postotak glikolne u photo radiance i u alternative kremi?

patientia
02.11.2007., 21:26
Stvarno vise ne znam. Kad bi koristila hidrokinon, opet bi bila nuzna dobra UV zastita. Mozda da na neko vrijeme prestanes koristiti kiseline, a samo osiguras da je koza dobro zasticena od UV zracenja (jos par tjedana dok dan ne postane jos kraci). Jesi probala Eucerin SPF 50plus, u njegovim uputama bas pise da je za koristenje poslije kemijskih pilinga (makar vjerujem da i Bioderma ima dobru UVA zastitu)?

patientia
02.11.2007., 21:37
jos nesto...znas li je postotak glikolne u photo radiance i u alternative kremi?

Ne znam, no u proizvodima u slobodnoj prodaji 10% je maksimalno dopusteno, a prema reakciji moje koze (peckanju) u Alternative kremi je ima manje nego u Clinical pilingu, a u Photo Radiance jos dosta manje (jer od nje me apsolutno nista ne pecka).

flekica35
06.11.2007., 10:03
Samantha, dušice liberalna, aj ti jednoj tetki odgovori na ono što sam te molila:D :D :D

Samantha
06.11.2007., 15:01
...najbolje iskustvo imala sam s hidrokinonom 2%...sve ostalo nije davalo nikakve rezultate.

flekica35
07.11.2007., 15:35
Taj hidrokinon si naručivala u apoteci, koliko sam pročitala u predhodnim postovima.
A ja bi tila nešto lipo i skupo i djelotvorno. Ono baš fensi-šmensi.

lulika
08.11.2007., 21:22
a ja bih taj pripravak pravljen po receptu u ljekarni, sigurno nije fensi-šmensi skup, pa daj Samantha očituj se, molim :kava:

Samantha
14.11.2007., 00:09
Evo da podijelim s vama flekavicama:cerek: jedno pozitivno iskustvo,ne moje..nego mojih dviju frendica...s jednom kremicom protiv fleka.
Naime i jednoj i drugoj uzrok fleka je razlicit...jednoj od akni,istiskanja....drugoj posljedica nekavih lijekova,suncanja bez zastite...
Prva je imala tockaste fleke,znaci na mjestu akne...a ova druga skoro kompletno lice prekriveno velikom flekom...celo,obrazi,iznad usana...bas dosta.

Nisam ih vidjela mjesec dana...ostala sam zapanjena,ova prva nijedne fleke...a druga skoro pa je ''ocistila' sve...samo jos malo se naziru na obrazima...al nisu tamne boje,sive...nego roskaste...kao da je sunce malo ispeklo.Celo koje je bilo grozno sad je besprijekorno cisto.
Obe koriste kremu tek mjesec dana.

Radi se o ovoj kremi
http://www.erboristeriadulcamara.com/public/shopping/foto/cogico_dipalmitato_guamG.jpg

Kosta !5 eura

inace je iz grupe guam...ono cudotvorno blato za celulit:D

Samantha
14.11.2007., 00:10
sastav za patientiu

Sostanze Funzionali:
Cogico dipalmitato, Alfa-idrossiacidi, complesso Cetriolo-Limone in liposoma.

Componenti:
Acqua, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, PPG-15 Stearyl Ether, Stearic Acid, Titanium Dioxide, Glycolyc Acid, Citric Acid, Lactic Acid, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Ceteareth 20, kojic Dipalmitate, Acetic Acid, Sodium Citrate, Citrus Limonum, Cucumis sativus, Triethanolamine, Beewas Acid, Parfum, Propylparaben, Imidazolidinyl Urea, Methyl Paraben, Sodium Hydroxymethylglicinate.

mikka
14.11.2007., 06:21
Evo da podijelim s vama flekavicama:cerek: jedno pozitivno iskustvo,ne moje..nego mojih dviju frendica...s jednom kremicom protiv fleka.
Naime i jednoj i drugoj uzrok fleka je razlicit...jednoj od akni,istiskanja....drugoj posljedica nekavih lijekova,suncanja bez zastite...
Prva je imala tockaste fleke,znaci na mjestu akne...a ova druga skoro kompletno lice prekriveno velikom flekom...celo,obrazi,iznad usana...bas dosta.

Nisam ih vidjela mjesec dana...ostala sam zapanjena,ova prva nijedne fleke...a druga skoro pa je ''ocistila' sve...samo jos malo se naziru na obrazima...al nisu tamne boje,sive...nego roskaste...kao da je sunce malo ispeklo.Celo koje je bilo grozno sad je besprijekorno cisto.

Radi se o ovoj kremi
http://www.erboristeriadulcamara.com/public/shopping/foto/cogico_dipalmitato_guamG.jpg

Kosta !5 eura

A gdje ima za kupit?

lulika
14.11.2007., 07:08
mene, naravno isto zanima, di kupit ? 5€, zvuči nevjerojatno

lulika
14.11.2007., 07:17
evo 15€ (http://pistoia.kijiji.it/f-Compra-e-vendi-Articoli-sportivi-W0QQCatIdZ27)

Dorée
14.11.2007., 11:53
sadrži glikolnu koja lagano skida površinski sloj kože,i onda flekice blijede

flekica35
14.11.2007., 12:48
Ovoj mojoj priji fleke su posljedica sunčanja i trudnoće, ali sva je jadna i sebe zove Pirgo.
Fala ti na informaciji. KUpit ću joj ju, pa k vragu tava i jaja. Valjda neće poklon gledat kroz cijenu, nego namjeru.:D

*ViToNkA*
15.11.2007., 10:16
A gdje ima za kupit?

gdje ima za kupitiiiiiiiii.........:)

Samantha
15.11.2007., 12:17
tamo gdje drze kompletan guam program,odnosno Lacote...

*ViToNkA*
15.11.2007., 12:26
tamo gdje drze kompletan guam program,odnosno Lacote...

:confused: a di je to...

*ViToNkA*
15.11.2007., 21:50

Radi se o ovoj kremi

Kosta !5 eura

...kupila je ja danas u mulleru...105 kn pa cemo vidjet koliko dobro mice flekice...pise da je krema za izbjeljivanje...fino mirisi veceras cu probat javim dojmove...drz te fige....:mig:

Tiare Flower
16.11.2007., 12:46
javim dojmove...drz te fige....:mig:

Nemoj zaboraviti! Očekujem dojmove i rezultate s nestrpljenjem.
I držim fige! :mig: :) :)

anya
30.11.2007., 07:24
...kupila je ja danas u mulleru...105 kn pa cemo vidjet koliko dobro mice flekice...pise da je krema za izbjeljivanje...fino mirisi veceras cu probat javim dojmove...drz te fige....:mig:

Gdje se nalazi ta parfumerija?

mikka
30.11.2007., 08:38
Čujem da ima neka krema od Artistrya koja pomaže. Dođe oko 310 kn, ali nemam gdje se prodaje taj artistry.

flekica35
30.11.2007., 12:07
Čujem da ima neka krema od Artistrya koja pomaže. Dođe oko 310 kn, ali nemam gdje se prodaje taj artistry.

Amway. Kod akvizitera. Ili pogledaj na internetu.

*ViToNkA*
30.11.2007., 23:25
evo ja je mazem vec tjedan dana i izbjeljuje, al ujedno i cepi pore ko luda, pa sam prestala....i sad imam sitnih pristica kao u prici...dala sam da je phyto analizira i rekao je da je Prekomedogeno za masnu i nečistu kožu..jer taj gadni sastojak joj je vec na 2. mjestu....:eek:

mikka
03.12.2007., 10:07
evo ja je mazem vec tjedan dana i izbjeljuje, al ujedno i cepi pore ko luda, pa sam prestala....i sad imam sitnih pristica kao u prici...dala sam da je phyto analizira i rekao je da je Prekomedogeno za masnu i nečistu kožu..jer taj gadni sastojak joj je vec na 2. mjestu....:eek:

Mažeš s onom Lacote? Ali izbjeljuje? To hoćemo!
Lako s prištićima poslije se obračunat! A koju kremu preko dana koristiš? Mislim, jel ima SPF? Meni se nekak ne da gnjaviti s tim kad je ionak zima pa nije jao sunce.

*ViToNkA*
03.12.2007., 11:22
Mažeš s onom Lacote? Ali izbjeljuje? To hoćemo!
Lako s prištićima poslije se obračunat! A koju kremu preko dana koristiš? Mislim, jel ima SPF? Meni se nekak ne da gnjaviti s tim kad je ionak zima pa nije jao sunce.

phyto je rekao obavezno visoki spf ako se mazem ovom kremom, izbjeljuje al cepi pore uzas...ja je jucer bacila i nekako ima cudan miris bas po kemikalijama i to onako gadnim....

plasibou
03.12.2007., 11:33
a to se maže cijelo lice il sam strateška mjesta

Tiare Flower
10.12.2007., 23:45
Maroussia, daj javi kako ti ide sa Shiseidovim White Lucency!
Koristiš li to još i kako si zadovoljna? Ima li kakvog napretka?

Javi se, baš me zanima.

mikka
11.12.2007., 08:36
Evo mene s dojmovima nakon tri mjeseca korištenja Unitone 4.
Daklem.... Dosad mi se čini najdjelotvornija koju sam koristila. Nije sve otišlo, ali je stanje puno bolje. Smeta me što se još naziru rubovi te pigmentacije pa će s prvim suncem opet potamnit.

lulika
11.12.2007., 17:32
mikka, predlažem ti da se držiš te kreme, na proljeće samo visoki spf

ova spika sa izbjeljivanjem u roku tjedan dana mi ne pije vodu, kao ni začep pora u tako malom roku, ma dajte najte

kupujem Unitone 4 :kava:
prodano

a ti Samantha baš si škrtica, il muljaš, il ne znaš, pa nikako da napišeš recept za kremu sa hidrokinonom koja ti je jedina pomogla :p

Maroussia
11.12.2007., 22:31
Nisam se javljala dugo, ali sam vas redovno pratila, takoreci svakodnevno. :mig:

White Lucency sam koristila do pre nekih pet dana. Rezultati su vidljivi i meni i ljudima iz mog okruzenja. Drugi uglavnom komentarisu da mi je ten mnogo lepsi nego ranije, lice blistavije, podmladjeno :D i slicno. Ja sve to pratim mnogo detaljnije, cini mi se da pratim svaku flekicu i pegicu posebno i primecujem njihovo nestajanje. Na prvi pogled izgleda kao da ih nema vise, ali kad se zagledam rekla bih da su skoro sve i dalje tu, ali jedva, jedva vidljive ( jedino je ona sa cela zaista nestala, ali ona je i bila najbledja.)

Citala sam dosta o toj Shiseidovoj kolekciji, kao i o drugim slicnim kolekcijama i cini mi se da je sustina koriscenja takvih krema prevencija nastanka fleka.

Razlog zbog kojeg sam prestala koristiti White Lucency je pojava potkoznih bubuljica na bradi koje sad tretiram kremom Avene Diacneal pa ne bih htela da mesam sto vrsta krema:confused: . White Lucency nisam niti koristila u predelu brade, tacnije jesam samo dnevnu kremu, ali nisam serum niti nocnu kremu koja mi je premasna za to podrucje. Planiram koristiti Diacneal narednih mesec dana, a mozda je budem koristila i na nosu na kojem imam mitisere. Kako sam u strahu od flekica sada preko dana koristim Avene kremu za suncanje iz narandzaste kolekcije SPF 50+.

Nakon ovog tretmana planiram se vratiti na White Lucency, dnevnu kremu i serum, a kad potrosim nocnu , ne planiram kupovati novu jer mi je ipak premasna. :(

Dakle, preporucila bih ovu kolekciju svima koji ne ocekuju spektakularne rezultate, koji su strpljivi i koji nemaju masnu kozu. Glavni nedostatak ove kolekcije je cena, a pogotovo mi je strasno kad uporedim cene u Srbiji, po kojima su meni ovi proizvodi dostupni, sa cenama u Americi. To je strasno, tamo je duplo jeftinije. :flop:

Najvise me brine rekcija na prolecno sunce, plasim se da bi tad pegice ponovo mogle pobediti sve kremice i zastitne faktore. :ne zna:

anya
13.12.2007., 07:03
I ja sam probala tu white lucency (noćnu) . Potrošila sam cijeli tester od 5 ml i nisam vidjela nikakvu promjenu. Doduše, ja nemam izraženih i jakih pjegica ali ovo nema nikakvog efekta. Za tjedan dana idem na par tretmana IPL (navodno najmoderniji u hr). S tim ću tretirati lice i tijelo pa javim kako je bilo....

mikka
13.12.2007., 08:20
Anya, kamo ideš? Jesi li već bila na kojem tretmanu? Jel te muče samo sunčane pjegice ili neka jača pigmentacija?
Javi sve!

anya
13.12.2007., 09:46
Nisam bila nikada na IPL-u, samo tretmanima mikrodermoabrazije ali to je bilo davno. Nemam puno pjegica, tako reći i ne vide se (tj. samo ih ja vidim) ali želim osvježiti lice a i na čelu mi se počinju nazirati dvije vodoravne bore....Za sve detaljnije inf. javite mi se na pm. Ali idem tamo tek iza Božića i mislim napraviti 3-4 tretmana.

dugogodisnja
14.12.2007., 12:22
mikka, predlažem ti da se držiš te kreme, na proljeće samo visoki spf

ova spika sa izbjeljivanjem u roku tjedan dana mi ne pije vodu, kao ni začep pora u tako malom roku, ma dajte najte

kupujem Unitone 4 :kava:
prodano

a ti Samantha baš si škrtica, il muljaš, il ne znaš, pa nikako da napišeš recept za kremu sa hidrokinonom koja ti je jedina pomogla :p

čitala sam malo ovaj topic...ali nikako da se snađem u moru informacija.
koristim uriage depiderm već 2 mjeseca redovito i ne vidim neke promjene. naime, imam fleku na nausnici.
želim se toga riješiti što prije i kupiti ću bilo koju kremu...jer izgledam kao da imam brkove. problem je što svaku treba stavljati 2 mjeseca da bi se nešto vidjelo...i tu se gubi puno vremena ako je kriva krema.
išla bih i na laser, ali su mi rekli na šalati da laser za nausnicu ne pomaže. zašto si se odlučila za unitone 4?
i ostale molim za pomoć :(

anya
31.12.2007., 07:23
Da, laser neće puno popmoći kao ni hidrokinon iz razloga što može uzrokovati promjenu pigmentacije kože, a uz to spali kožu i postoji sumnja da je kancirogen..
Čitala sam da su jako djelotvorni proizvod Skin Answer ali nema iz za kupiti kod nas...

mikka
31.12.2007., 07:57
Kod mene hidrokinon uopće nije djelovao, ali zato kojična kis. je (Unitone krema)!
Preporučam.

alison
02.01.2008., 14:34
Kod mene hidrokinon uopće nije djelovao, ali zato kojična kis. je (Unitone krema)!
Preporučam.

koliko dugo si koristila unitone kremu?

mikka
11.01.2008., 10:11
4 mjeseca. Ali, ipak je još nešto pigmentacije ostalo i pošto sam nedavno na RTL-u vidjela prilog o rješavanju melasme u Polidermi (neke nove tehnologije _ aft i frakcijski laser) sad me zanima jel to možda netko probao i ima li efekta.

frayla
12.01.2008., 11:02
Za neku ograničenu hiperpigmentaciju možete probati neki koncentrat koji se stavlja samo na flekicu i puno je jači..ima od Plante Systema Homogene koncentrat i krema...

mikka
12.01.2008., 11:24
Od biljnih izbjeljivača sam probala jedino Celerit i nije djelovao. Razmišljala sam o toj Homogene kremi, ali meni se to čini slabo. MOžda sam u krivu. Jel tko probao?

frayla
12.01.2008., 11:37
Od biljnih izbjeljivača sam probala jedino Celerit i nije djelovao. Razmišljala sam o toj Homogene kremi, ali meni se to čini slabo. MOžda sam u krivu. Jel tko probao?

Ja sam čula od frendice za taj koncentrat da je njenoj mami pomogao, a i jača je koncentracija pa sigurno brže djeluje, ali sigurno treba neko vrijeme jer ne može baš preko noći riješiti mrlju...

mikka
19.01.2008., 11:23
Nitko ne priča o rješavanju mrlja preko noći, ja sve kreme koristim po preporuci ili još i dulje. Sad kad mi je Unitone (ili zima :-)) malo popravio stanje, probati ću Homogene, možda pigmentacija ode do kraja. Drž'te fige, a ja se javim nakon nekog vremena!

alison
19.01.2008., 11:56
Nitko ne priča o rješavanju mrlja preko noći, ja sve kreme koristim po preporuci ili još i dulje. Sad kad mi je Unitone (ili zima :-)) malo popravio stanje, probati ću Homogene, možda pigmentacija ode do kraja. Drž'te fige, a ja se javim nakon nekog vremena!

Da li si koristila Unitone 4 sa SPF 20 ili bez faktora? Ja sad namjeravam ponovo kupiti tu kremu jer mi je stara pri kraju. Inače, koristila sam Unitone 4 (bez faktora) prije 1-2 godine ali neredovito, odnosno čim su se mrlje malo povukle sam prestala, pa su mi se opet vratile. Neki dan sam bila u ljekarni, ali su imali samo tu s faktorom (za dan) pa sam odustala.

alison
19.01.2008., 12:04

Gdje se može kupiti taj Plante System Homogene koncentrat? U ljekarnama, ili gdje?

porechanka_18
20.01.2008., 18:53
cure koju kremu bi preporucile za skidanje malih mrljica od akni:confused::)

mikka
21.01.2008., 09:13
[QUOTE=alison;12242342]Da li si koristila Unitone 4 sa SPF 20 ili bez faktora? Ja sad namjeravam ponovo kupiti tu kremu jer mi je stara pri kraju. Inače, koristila sam Unitone 4 (bez faktora) prije 1-2 godine ali neredovito, odnosno čim su se mrlje malo povukle sam prestala, pa su mi se opet vratile. Neki dan sam bila u ljekarni, ali su imali samo tu s faktorom (za dan) pa sam odustala.[/QU

Unitone bez faktora, preko noći jer je on djelotvorniji, a onaj s faktorom je više-manje samo za zaštitu preko dana.

Tiare Flower
24.01.2008., 19:55
Probala sam Shiseidov "White Lucency" - dobila sam testere i od dnevne i od noćne kreme (više komada). Kreme nisu loše, dosta su vlažne (za vidjeti koliko pomažu kod hiperpigmentacije trebalo bi ih ipak duže upotrebljavati, tako da to ne mogu reći), ali nakon nekoliko tjedana upotrebe kao da su mi malo začepile pore, pa mi lice onako kao da ne "diše". Misim da ih neću kupovati. Neke kreme stvaraju mi taj osjećaj, to me jako smeta.

Maroussia
25.01.2008., 17:41
Probala sam Shiseidov "White Lucency" - dobila sam testere i od dnevne i od noćne kreme (više komada). Kreme nisu loše, dosta su vlažne (za vidjeti koliko pomažu kod hiperpigmentacije trebalo bi ih ipak duže upotrebljavati, tako da to ne mogu reći), ali nakon nekoliko tjedana upotrebe kao da su mi malo začepile pore, pa mi lice onako kao da ne "diše". Misim da ih neću kupovati. Neke kreme stvaraju mi taj osjećaj, to me jako smeta.

Potpuno se slazem sa tobom. Meni je kolekcija White Lucency zaista pomogla oko hiperpigmentacije. Opet naglasavam da nisam niti imala neke narocito velike fleke, ali ono sto je bilo poprilicno je izbledelo, ten mi je ujednacen, mnogo lepsi i blistraviji. Jedino mi je premasno, narocito nocna krema.

Interesantno mi je sto postoji White Lucency za masnu kozu, ali samo na americkom trzistu. Nocnu kremu vise ne koristim za lice, samo mazem vrat i dekolte, a dnevnu i dalje koristim, serum sam potrosila, tako da planiram naruciti dnevnu za masnu kozu iz Amerike, jer za toplije dane koji dolaze ova koju imam je premasna.

Tiare Flower
26.01.2008., 11:50
Potpuno se slazem sa tobom. Meni je kolekcija White Lucency zaista pomogla oko hiperpigmentacije. Opet naglasavam da nisam niti imala neke narocito velike fleke, ali ono sto je bilo poprilicno je izbledelo, ten mi je ujednacen, mnogo lepsi i blistraviji. Jedino mi je premasno, narocito nocna krema.

Da, kreme su u svakom slučaju "jače".
Jedino što nisam probala serum. :confused: To bih trebala još probati... Zapravo, i meni se čini da mi je u tih par tjedana upotrebljavanja testera, što se hiperpigmentacije tiče, lice jednolikije, ali bojim se to komentirati jer ipak nisam dovoljno dugo upotrebljavala: možda mi se samo čini (uostalom zima je, kad je pigment "miriji"), a možda i ne. Možda ipak djeluje?

Možda da probam koristiti samo serum i noćnu kremu po noći, (kremu ne svaku noć da ne "zagušim" lice)... za dnevnu bih trebala naći neku koja mi bolje paše...onako čisto individualno, mom "osjećaju ugode", jer za ovu, kao što rekoh, imam osjećaj da mi malo "zagušuje" lice.

mikka
11.02.2008., 10:56
Jel gledao tko jučer Exploziv, kak su jednoj curi sredili melasmu u Polidermi?
Javila se hrpa ljudi s izrazito negativnim iskustvima s Polidermom, ali ovo me je baš zainteresiralo.
Je li tko probao?

rubylife
12.02.2008., 09:16

Interesantno mi je sto postoji White Lucency za masnu kozu, ali samo na americkom trzistu. Nocnu kremu vise ne koristim za lice, samo mazem vrat i dekolte, a dnevnu i dalje koristim, serum sam potrosila, tako da planiram naruciti dnevnu za masnu kozu iz Amerike, jer za toplije dane koji dolaze ova koju imam je premasna.

Kada sam vidila reklamu u caspisu za White Lucency-rekla sam "NAPOKON!!!!" I.............Promotorica Shiseido kozmetike koja je prezentirala White Lucency (koji sam bas odlucila i dosla kupiti!) objasnila da se zapravo linija odnosi na starcke mrlje i da se s vremenom utemeljilo misljenje da je za sunceve mrlje. Uglavnom linija je osmisljena za zreliju kozu tako da u sebi ima sastojke za bore tj.kozu nakon 40 god. Rekla je da je mladu kozu (ja imam 28 god.) nepotrebno i nepozeljno opterecivati i zagusavati takvim teskim kremama. Tako da sam teska srca ali sretna sto sam dobila strucno misljenje odustala od te linije.

Jassmine
22.02.2008., 19:36
Evo mog događaja. Imala sam problema s prištićima, a nakon njih s ožiljcima od istih. S obzirom na koliko sam čula i pročitala to jedna od najboljih poliklinika u Zagrebu, odlučila sam otići tamo da mi laserom riješe ožiljke od akni. Najprije prvi tretman laserom, pa onda za mjesec dana drugi tretman. Nakon drugog tretmana stiže novi laser koji daje "revolucionarne" rezultate ( deset dana nisam smijela proviriti nos iz kuće da se nebi tko prepao! ). I nadala se čudu. Nije se desilo čudo. Nikakvo poboljšanje, a ja za cca (više se ne mogu sjetiti) 8000,00 kn lakša. Što je najgore nakon laserskih tretmana, dobila sam na DAR krasne pigmentacijske mrlje po obrazima. Doktor kaže da se to zna desiti !!! HA HA. Baš me je oduševio odgovorom. Nakon godinu dana lickanja razno raznim kremicama za izbjeljivanje (chanel, shiseido white lucency, gatineau, decleor) nikakvo poboljšanje nije uočeno. Sada sam na drugom tretmanu tartufoterapije Ishi-om i oduševljena sam. Još imam po preporuci tri tretmana. Tek tada ću vidjeti prave rezultate. Ali i ovo za sada, od dva tretmana, mi je najbolje šta sam isprobala!!!

tessaa
04.04.2008., 16:53
Malo mi je dugo čitati sve postove, pa bih molila, ako je već bio odgovor na pitanje: kako izblijediti pjegice, neka konkretna i djelotvorna krema, gdje se može kupiti i cijena?
Hvala :)

mikka
07.04.2008., 06:36
Malo mi je dugo čitati sve postove, pa bih molila, ako je već bio odgovor na pitanje: kako izblijediti pjegice, neka konkretna i djelotvorna krema, gdje se može kupiti i cijena?
Hvala :)

Draga moja, da je to tako jednostavno, onda ne bi bilo 300 postova :kava:

tessaa
07.04.2008., 08:31
:mig:

Jassmine
07.04.2008., 21:19
Curke, napravila sam 5 tretmana ISHI-om. Rezultat je prekrasna koža bez pigmentacijskih mrlja. Kod kuće koristim njihov serum. Revolucionarno rješenje. Isprobala sam sve i svašta i brdo novaca dala na svakakve izbjeljivače mrlja, ali mi je samo ISHI pomogao. I to u roku mjesec dana. Oduševljena sam. Svima iskreno preporučujem. :mig:

simple mind
07.04.2008., 21:38
Curke, napravila sam 5 tretmana ISHI-om. Rezultat je prekrasna koža bez pigmentacijskih mrlja. Kod kuće koristim njihov serum. Revolucionarno rješenje. Isprobala sam sve i svašta i brdo novaca dala na svakakve izbjeljivače mrlja, ali mi je samo ISHI pomogao. I to u roku mjesec dana. Oduševljena sam. Svima iskreno preporučujem. :mig:

ja sam seljo - kaj je to "ISHI" ? :ne zna:

mikka
08.04.2008., 07:57
@Jassmine, gdje si bila na tretmanima? Koliko traje svaki tretman i koji je razmak između njih? Koliko si platila? Piši :-)

tessaa
08.04.2008., 14:33
ja sam seljo - kaj je to "ISHI" ? :ne zna:

Nisi jedina :D
Ja pojma nemam...
A gdje se makar može taj serum nabaviti?? :eek:

Jassmine
10.04.2008., 12:26
Nisi jedina :D
Ja pojma nemam...
A gdje se makar može taj serum nabaviti?? :eek:

ISHI je talijanska kozmetička kuća. Više o tretmanu sam pisala na temi: Laserski tretman lica na 2 stranici, pa pročitajte malo šta sam napisala. Serum upotrebljavam kod kuće na bazi je bijelih tartufa i stvarno djeluje. Moje lice je nakon 5 tretmana i korištenja seruma "BEZ" jedne, jedine pigmentacijske mrljice. Da ne pišem puno, prije toga isprobano sve moguće (shisiedo, chanel, gatineu, itd...., ne mogu se više ni sijetiti....brdo novaca bačeno u blato). Curke koje imaju ovih problema stvarno će biti oduševljene rezultatima. Rezulat je vrhunski. Ja sam nabavila serum u Hotelu Milenij i tamo sam išla na tretmane tartufoterapijom (ISHI-om). Mislim da u Zg. tretmane rade u wellnssu Twin Time, vjerovatno i tamo možete nabaviti serum. Pusa!:mig:

tessaa
10.04.2008., 16:16
Thanks! :)

ladyhawke
16.04.2008., 07:38
ISHI je talijanska kozmetička kuća. Više o tretmanu sam pisala na temi: Laserski tretman lica na 2 stranici, pa pročitajte malo šta sam napisala. Serum upotrebljavam kod kuće na bazi je bijelih tartufa i stvarno djeluje. Moje lice je nakon 5 tretmana i korištenja seruma "BEZ" jedne, jedine pigmentacijske mrljice. Da ne pišem puno, prije toga isprobano sve moguće (shisiedo, chanel, gatineu, itd...., ne mogu se više ni sijetiti....brdo novaca bačeno u blato). Curke koje imaju ovih problema stvarno će biti oduševljene rezultatima. Rezulat je vrhunski. Ja sam nabavila serum u Hotelu Milenij i tamo sam išla na tretmane tartufoterapijom (ISHI-om). Mislim da u Zg. tretmane rade u wellnssu Twin Time, vjerovatno i tamo možete nabaviti serum. Pusa!:mig:

A cijena? Koliko novcica po tretmanu?

tessaa
16.04.2008., 09:49
Je li neto probao kremu za mrlje od Vitaskina?

ladyhawke
16.04.2008., 10:05
Je li neto probao kremu za mrlje od Vitaskina?
Na njihovoj stranici mozes naruciti tester. Ja jesam i stigao mi je bas brzo. U medjuvremenu sam citala da je taj tip kiseline koji se nalazi u kremi vrlo los za kozu.

Jassmine
18.04.2008., 10:11
A cijena? Koliko novcica po tretmanu?

Tretman u Mileniju u Opatiji je 440 kn. Serum je oko 720 kn. Isplativost i učinkovitost 100% svake uložene kune! Pusa.....

Tiare Flower
21.04.2008., 10:17
Tretman u Mileniju u Opatiji je 440 kn. Serum je oko 720 kn. Isplativost i učinkovitost 100% svake uložene kune! Pusa.....

Oh, dobre li vijesti! :D
Trknut ću do Twinlaba prvom prilikom, da pitam za taj serum. Nekaj me zgrabilo pa mi se trenutno ne da ići na te kozmetičke tretmane. Na IPL nisam otišla ovog proljeća, iako sam planirala - ne da mi se više tamo pržiti, dosta mi je bilo toga.

Možda nas gljive spase!!! :) :)

tessaa
21.04.2008., 16:40
Na njihovoj stranici mozes naruciti tester. Ja jesam i stigao mi je bas brzo. U medjuvremenu sam citala da je taj tip kiseline koji se nalazi u kremi vrlo los za kozu.

Uhhhuh.... pa si sad misli... je li bar tester bio dobar?:D idem da vidim na njihove stranice... :top:

ladyhawke
22.04.2008., 06:54
@tessa,
količina u testeru je takva da se eventualno djelovanje kreme ne može ni primijetiti. Oni preporučuju tri mjeseca, tako da po testeru ne možeš znati jel djeluje ili ne.
Ineče, ja sam u subotu bila malo u prirodi neka dva-tri sata. Faktor 50 (bioderma). I? Fleke se vratile kao da se nikad s njima nisam niti borila. Takva me depra lovi.

Tia22
29.04.2008., 18:51
Bas mi je drago cuti da Ishi serum pomaze! Cim skupim nesto love odmah hitam u nabavak!
Do tada me zanima: sto mislite o La Roche Posay Mela-D (narucila sam u ljekarni na Dolcu - 30€; inace je nema kod nas za kupiti)? Na stranim forumima mi se cini ok...da li je neka od vas koristila mozda?

HiperHvala (hehe..malo crnog humora):rofl:!

Tia22
29.04.2008., 19:00
@tessa,
količina u testeru je takva da se eventualno djelovanje kreme ne može ni primijetiti. Oni preporučuju tri mjeseca, tako da po testeru ne možeš znati jel djeluje ili ne.
Ineče, ja sam u subotu bila malo u prirodi neka dva-tri sata. Faktor 50 (bioderma). I? Fleke se vratile kao da se nikad s njima nisam niti borila. Takva me depra lovi.

Kaj da ti kazem ..ja vec 2 godine za redom koristim Shiseido sun protection water resistant puder SPF 40 PA+++(mislila sam da mi tak nemre probit nikak to prokleto sunce, puder+faktor)...i.....samo mi 30% manje izbijaju flekice...proslo ljeto me je frend na moru zvao "rakun eyes" - naravno, flekice su mi ispod ociju...............:ne zna::rolleyes:

P.S. 1 put su mi se i pojavile prije 2 godine.........

Jassmine
29.04.2008., 20:09
Kaj da ti kazem ..ja vec 2 godine za redom koristim Shiseido sun protection water resistant puder SPF 40 PA+++(mislila sam da mi tak nemre probit nikak to prokleto sunce, puder+faktor)...i.....samo mi 30% manje izbijaju flekice...proslo ljeto me je frend na moru zvao "rakun eyes" - naravno, flekice su mi ispod ociju...............:ne zna::rolleyes:

P.S. 1 put su mi se i pojavile prije 2 godine.........

Meni su se flekice pojavile prošlo ljeto nakon laserskog tretmana lica kojeg sam radila u drugom i trećem mjesecu. Za poklon da mi lice izgleda lijepše dobila mrljice,....da poludiš! Borila sam se sa svim i svačim.....bacala novce na razno razne firmirane kremice za izbjeljivanje. Samo mi je tretman Ishi-om i serum pomogao. Molim te reci mi dali imaš iskustva kako se mrljice ponašaju u solariju? Dali se pojave??? Joj....luda sam...! Pa nemogu biti bolesno bijela cijelo ljeto. A prije svega neznam kako se ponašati na ljeto s obzirom da sam cijelo ljeto na brodu na otvorenom!!! Od 6 mj. do kraja 8 mj. Na koji način se zaštititi od mrljica? Imaš konkretni prijedlog? Puder? Kremica? Hvala!! Pusa.

Tiare Flower
29.04.2008., 21:21
Meni su se flekice pojavile prošlo ljeto nakon laserskog tretmana lica kojeg sam radila u drugom i trećem mjesecu. Za poklon da mi lice izgleda lijepše dobila mrljice,....da poludiš! Borila sam se sa svim i svačim.....bacala novce na razno razne firmirane kremice za izbjeljivanje. Samo mi je tretman Ishi-om i serum pomogao. Molim te reci mi dali imaš iskustva kako se mrljice ponašaju u solariju? Dali se pojave??? Joj....luda sam...! Pa nemogu biti bolesno bijela cijelo ljeto. A prije svega neznam kako se ponašati na ljeto s obzirom da sam cijelo ljeto na brodu na otvorenom!!! Od 6 mj. do kraja 8 mj. Na koji način se zaštititi od mrljica? Imaš konkretni prijedlog? Puder? Kremica? Hvala!! Pusa.

Ja sam ti prije 2 godine radila IPL u 2. i 3. mjesecu...dosta fino sredila lice, makar IPL zapravo ne skida sasvim pjege, ali ih izblijedi...I prije godišnjeg odmora, odem ti ja negdje u 7. mjesecu i na jedan kozmetički tretman i lice mi bilo super, baš sam bila ponosna sama na sebe i rekoh - odoh se samo 5-10 minuta malo sunčati na terasu da ne budem tako na smrt bijela. I bila sam samo oko 10 min. na terasi, iza 17:30 ili oko 18 h, namazana po faci sa zaštitnim faktorom mislim 50 ili tako nešto....i vratim se ja u kupaonu - pogledam se u ogledalo kad li lice puno fleka!!!! :horor: :horor:

Još plus toga to ultra-kratko sunčanje mi je toliko isušilo lice da je to bilo nevjerojatno! Nisam mogla vjerovati (i to samo dan-dva nakon odličnog kozmetičkog tretmana koji mi je tako fino vratio vlagu i koža mi je bila super, revitalizirana, u odličnom stanju!).

Ne moram ti ni reći kako sam poludila! I više cijelo ljeto nisam ni slučajno sunčala lice, ni na minutu...

Ako ćeš cijelo ljeto biti na brodu na otvorenom, kupi si kreme s najvišim zaštitnim faktorima, plus neke pudere s najvišim zaštitnim faktorima (Avene, Shiseido ili sl.) i svaki dan se s tim zbetoniraj. I svako malo to ponavljaj. Šta drugo da ti kažem. Čini se da čak ni to nije garancija!

ladyhawke
30.04.2008., 12:36
Cure, definitivno faktor nije nikakva garancija, nažalost!! Ja svaki dan koristim avenov couvrance 30, onaj odvratni gusti, stavljam po flekama, i kad navečer očistim lice vidim da su fleke svakim danom sve jače. A na otvorenom sam dnevno 10 minuta, a i tad pazim da nađem hlad ako je moguće.
Kad sam bila vani sat-dva, s faktorom 50, ista stvar!
Sad sam u velikoj dilemi da li da koristim kremu za izbjeljivanje (jer sadrži kiseline i ne preporuča se koristit preko ljeta) ili da ne koristim pa će na kraju ljeta biti katastrofa od lica.

Jassmine
30.04.2008., 20:22
Tiare Flower hvala na savjetima. Zadnje vrijeme dosta sam na otvorenom. Sunca baš nema previše. Kad sam na otvorenom namažem se s Clinique city block SPF 25 i Sisley tekućim puderom bez zaštitnog faktora.... nisam primjetila da su mi se mrljice vratile. Ali sam oprezna na nadolazeće sunčanije dane. Vidim da spominješ shiseido... Koji si koristila? Čula sam da imaju vodootporni puder s visokom zaštitom??? Imaš iskustva s tim puderom??? Kakav je i kakav je za na more i u more??? Hvala ti.....Pusa!!!

Jassmine
30.04.2008., 20:34
E da, curke, da se nasmijem s vama zajedno. Ja se ko luda skrivam od sunca. Tako rekla svom dragom....., da ću si ovo ljeto kupiti marame i staviti ih prek lica tako da mi se samo okice vide!!! HA HA HA!!! Kaže da ne fantaziram! I kako mislim biti cijelo ljeto na moru i suncu??? Ja kažem: Nemam pojma. Idem na forum pa ti javim kak ću na sunce i na more ???? Pusa.

Tiare Flower
01.05.2008., 11:15
Vidim da spominješ shiseido... Koji si koristila? Čula sam da imaju vodootporni puder s visokom zaštitom??? Imaš iskustva s tim puderom??? Kakav je i kakav je za na more i u more??? Hvala ti.....Pusa!!!

Od Shiseido pudera koristila sam onaj u plavom sticku - mislim da ima SPF 35. Taj ti je kremast i zato što je sticku jako praktičan, lako ga je nanosit i popravljat tijekom dana. Prije su imali samo jednu nijansu, jako svjetlu - meni je bila dobra, ali bilo kome s malo tamnijim tenom bila bi presvijetla, no čini mi se da su prošle godine dobili 2-3 nijanse, samo ga ja prošle god. nisam kupovala.

Od Shiseida sam imala i onaj kompaktni puder za sunce (isto u plavoj ambalaži - ne onaj u žutoj, ti u žutoj imaju jako niski SPF, mislim samo 6) i taj mislim da ima SPF 32. On ti bolje prekriva nego taj u sticku i manje se topi na suncu, jer je više suh po teksturi (pa je zato vjerojatno bolji za one s masnijim ili miješanim tenom). Isto je jako dobar, dosta ujednačuje ten. Isto mi se čini da je od prošle godine počelo stizati nekoliko nijansi u naše trgovine, prije toga bila je samo jedna (a vani su uvijek imali bar 4-5 nijansi).

E da, spominješ vodootporne: ja sam prošle godine kupila taj vodootporni (iako, nisam sigurna - možda su i taj u sticku i kompaktni isto vodootporni) - to im je prošle god. bilo novo, on ti je u maloj plavoj plastičnoj bočici, isto je SPF oko 30 ili 35, možda čak 40, ne sjećam se više točno. Meni je bio jako dobar, fina je tekstura (to je, za razliku od ova prva dva, tekući puder), ravnomjerno pokriva, nije pretežak ali opet nekako fino ujednači ten i ako ga naneseš sloj na sloj ne izgleda "zbetonirano". Mislim da ima 3 nijanse.

A možda ove godine bude i nekih novosti.

Jassmine
01.05.2008., 12:08
Hvala ti Tiare Flower! Budem išla ovih dana u potragu....pa javim šta sam ubola! Nadam se da ćemo izići na kraj sa pigmentacijskim mrljicama! Pusa :mig:

Tia22
01.05.2008., 18:32

NEEEE solarij! Nisam napisala da su mi se flekice tada i pojavile zato kaj sam isla u solic. ne precesto, ali da ne budem blijeda...ko sad, kaj cu drugo jadna..:ne zna:

Tia22
01.05.2008., 18:37
@Jassmine, Ja koristim Shiseido sun protection water resistant puder SPF 40 PA+++; on je fluidan, stavljas ga SA spuzvicom.

A kaj se tice one La Roche Posay Mela - D mogu sa sigurnoscu tvrditi da izricito pise da je dnevna krema i da se moze nositi ispod npr. ovog Shiseido pudera..
Nada mse da nisam uzalud narucila, pise da NE ostavlja bijele flekice.....
A ko ce ga znat vise...........:rolleyes:

Luciferia
01.05.2008., 19:18
imam i ja problema s time..
ali pazi ovo, meni ti pametna dermatologinja preporuči tretmane AHA kiselinama, i još mi veli - dijete drago, kako se slojevi kože mijenaju tako će flekice nestajati..
znači, ja bi sada trebala čekati 10 godina.. :eek: .
Jako pametna dermatologinja, mislim si dal bi tako razmišljala da ona ima flekice po cijelome tijelu jer joj 5 doktora nije znalo reć da ima kozice (kada se imaju kozice ili nešto slično ne smije se ići na sunce, jer se onda pojave fleke na mjestima gdje je bio plik) ...
užas..
a za sunce ja ti preporučam zaštitu od Avene-a .. odlična je! ja imam s faktorom 50 :D

Tiare Flower
02.05.2008., 11:36
@Jassmine, Ja koristim Shiseido sun protection water resistant puder SPF 40 PA+++; on je fluidan, stavljas ga SA spuzvicom.
QUOTE]

E da, taj puder sam ja imala prošlog ljeta - taj sam spominjala u prošlom postu. Jako je dobar. Zaboravila sam koji je SPF, mislila sam da je 35, ali ipak je 40, Tia se očito dobro sjeća. Ostala mi je bočica u vikendici, tako da ne mogu sad pogledati. Ali to je to - dobije se i mala spužvica za nanošenje u kutiji s puderom. Opet ću si ga kupiti ovo ljeto.

[QUOTE=Luciferia;13856219]imam i ja problema s time..
ali pazi ovo, meni ti pametna dermatologinja preporuči tretmane AHA kiselinama, i još mi veli - dijete drago, kako se slojevi kože mijenaju tako će flekice nestajati..
znači, ja bi sada trebala čekati 10 godina.. :eek: .

Ja ti samo mogu reći da imam jako tanku, finu i svjetlu kožu i da jako LOŠE podnosim AHA. U roku od par dana UPROPASTI mi lice i kožu mi užasno istanji, senzibilizira i isuši - odavde pa do toga da strada na suncu je jako mali korak, tako da ti ne preporučam AHA kiseline.

Dorée
02.05.2008., 18:57

A kaj se tice one La Roche Posay Mela - D mogu sa sigurnoscu tvrditi da izricito pise da je dnevna krema i da se moze nositi ispod npr. ovog Shiseido pudera..
Nada mse da nisam uzalud narucila, pise da NE ostavlja bijele flekice.....
A ko ce ga znat vise...........:rolleyes:

jeli dobro prekriva taj puder,jel drži dugo:)

Tia22
03.05.2008., 16:15
@Doree, meni je super taj puder i ak bas ne mahnitas sa ronjenjem nis ti se ne skine (i da, prekriva "nesavrsenosti" :mig:), ali opet, velim samo mi je 30% smanjio pojavljivanje flekica -znaci 40 faktor + puder.....
Cini mi se da je taj jos prosle ljeto bio najbolji na koji sam naletila, a sada ne znam, bum vidjela, ali mislim da cu se drzati njega.
Pozz!:)

Dorée
03.05.2008., 18:29
Tia hvala ti :),ne mahnitam za ronjenjem :rofl: ,nego mi se masti t-zona ,uglavnom baš bi mogla probat taj,samo da nađem neku svijetlu nijansu :)

Tia22
04.05.2008., 21:01
Tia hvala ti :),ne mahnitam za ronjenjem :rofl: ,nego mi se masti t-zona ,uglavnom baš bi mogla probat taj,samo da nađem neku svijetlu nijansu :)

Ja imam bas tamnu da mi se uskladi sa tijelom, ali sigurno ces naci svijetliju.
Pozz!

ladyhawke
06.05.2008., 13:52
Želim s vama podijeliti najnovije iskustvo u borbi s hiperpigm.. Već nekih tjedan dana prije spavanja premažem čelo s razvodnjenim jabučnim octom. Kad se upije/posuši, prema potrebi namažem s kremom. Nisam ovo htjela prije probati jer mi se činilo preagresivno, ali nije uopće agresivnije od većine krema za izbjeljivanje. Za mrlje još ne mogu reći da li djeluje ili ne, ali je koža općenito ljepša.
Preko dana stavim City block spf 25.

Luciferia
09.05.2008., 09:28
[QUOTE=Tia22;13855581]@Jassmine, Ja koristim Shiseido sun protection water resistant puder SPF 40 PA+++; on je fluidan, stavljas ga SA spuzvicom.
QUOTE]

E da, taj puder sam ja imala prošlog ljeta - taj sam spominjala u prošlom postu. Jako je dobar. Zaboravila sam koji je SPF, mislila sam da je 35, ali ipak je 40, Tia se očito dobro sjeća. Ostala mi je bočica u vikendici, tako da ne mogu sad pogledati. Ali to je to - dobije se i mala spužvica za nanošenje u kutiji s puderom. Opet ću si ga kupiti ovo ljeto.

Ja ti samo mogu reći da imam jako tanku, finu i svjetlu kožu i da jako LOŠE podnosim AHA. U roku od par dana UPROPASTI mi lice i kožu mi užasno istanji, senzibilizira i isuši - odavde pa do toga da strada na suncu je jako mali korak, tako da ti ne preporučam AHA kiseline.

moja nije tanka, nit je svijetla, moja je nak maslinasta, ak se može za kožu reć da je onak dosta tamna i zelena :rofl: Puder ne mogu nikako takav nać!!!!!!!! a za AHA kiseline, sad si me uplašila malo, al opet.. poznato je da ljudi sa svijetlom puti imaju osjetljiviju kožu

ladyhawke
09.05.2008., 09:31
Update!
Cure, ja sam oduševljena kako ovo djeluje!! Sad mi dođe da se lupim po glavi zašto nisam prije probala umjesto svih silnih krema.
Nisam mislila da ću ovo ikad reći, ali ja lako mogu proći i bez pudera. Ovaj city block je lagano obojen, ma savršen, i nikad mi ten nije bio ljepši!

Tiare Flower
11.05.2008., 21:38
Update!
Cure, ja sam oduševljena kako ovo djeluje!! Sad mi dođe da se lupim po glavi zašto nisam prije probala umjesto svih silnih krema.
Nisam mislila da ću ovo ikad reći, ali ja lako mogu proći i bez pudera. Ovaj city block je lagano obojen, ma savršen, i nikad mi ten nije bio ljepši!

Na koji to City Block misliš? Clinique?

ladyhawke
12.05.2008., 09:19
Da, clinique city block spf 25. Kad bude jače sunce, koristit ću Roc minesol spf 50.

Tiare Flower
12.05.2008., 11:07
Da, clinique city block spf 25. Kad bude jače sunce, koristit ću Roc minesol spf 50.

Imaš li kakvih saznanja kakav je taj Roc minesol SPF 50?
Nisam nikad ništa koristila od Roca. Je li ti netko rekao da je dobro ili preporučio?

ladyhawke
12.05.2008., 11:56
Roc je inače dobra firma. Kremu sam kupila ali nisam još probala. Mislim da mi treba toliki faktor zbog jab.octa koji je kiselina i stanjuje kožu. Ipak, djeluje fenomenalno pa neću prestati niti preko ljeta.

asdf
14.05.2008., 14:35
Imam melazmu(hiperpigmentaciju koze u mrljama) vec godinama i probala sam zbilja dosta toga, al najbolja mi je i najvise mi je rezultata dala unitone 4 spf 20 i sama unitone 4 u kombinaciji s bioderminim photoderm fluidom
(narancasta krema s nekada +100 faktorom, sad pise samo +50) i toliko sam bila zadovoljna(to znaci da su mrlje nakon duze upotrebe prakticki nestale, ostale su samo u tragovima) da sam prestala koristiti, a to nije bilo dobro. sad su mi se nedavno opet lagano pojavile i opet mazem...al bitno j ereci da unitone ne sadrzi hidrokinon, ne ostecuje lice i ne stvara iritacije. fina je cak i za osjetljivu kozu, jer ja imam jako osjetljivu i netolerantnu. al najvaznije je kod te melazme to da se ona stvara zbog poremecaja u radu endokrinih zlijezda(najcesce su to spolni hormoni, disfunkcija u radu jajnika primjerice, al moze biti i stitnjaca...), u kombinaciji s fotosenzibilnijom kozom te osjetljivijim i krhkijim krvnim zilama(popucalim kapilarama sklonijim kozama) dovedu do melazme.
meni bi bilo od velike pomoci kad bi mi neko perporucio koje pretrage valja napraviti za utvrdivanje tih disfunkcija enodkrinih zlijezda koje dovode do melazme - tj. na koje bi trebalo posebno obratiti paznju?dal je to povezano s razinom estrogena ili?

Clarice
14.05.2008., 15:48
Nisam nikad ništa koristila od Roca. Je li ti netko rekao da je dobro ili preporučio?[/QUOTE]

imam ja Roc, počela od nedavno koristiti.. Ne mogu baš neku kritiku dati nakon 5 mazanja, al za sad mi se sviđa. Bolja mi je od Avene - svih kombinacija, mada mi je i Uriage tester bio dobar.
Sve u svemu, sviđa mi se sama za sebe, ali mi ne paše u kombinaciji s puderom..
Tako da ću se onda vjerojatno prebaciti na neku normalnu kremu, a gore puder s SPF-om.

Roc - like it!

Clarice
14.05.2008., 15:57

curke, jel još netko u međuvremenu isprobao ovaj ISHI serum?
Puno mi je 700 kn (po stoti puta za stotu kremu), na osnovu samo jednog pozitivnog komentara :rolleyes:
anybody?

ladyhawke
15.05.2008., 06:55
Imam melazmu(hiperpigmentaciju koze u mrljama) vec godinama i probala sam zbilja dosta toga, al najbolja mi je i najvise mi je rezultata dala unitone 4 spf 20 i sama unitone 4 u kombinaciji s bioderminim photoderm fluidom
(narancasta krema s nekada +100 faktorom, sad pise samo +50) i toliko sam bila zadovoljna(to znaci da su mrlje nakon duze upotrebe prakticki nestale, ostale su samo u tragovima) da sam prestala koristiti, a to nije bilo dobro. sad su mi se nedavno opet lagano pojavile i opet mazem...al bitno j ereci da unitone ne sadrzi hidrokinon, ne ostecuje lice i ne stvara iritacije. fina je cak i za osjetljivu kozu, jer ja imam jako osjetljivu i netolerantnu. al najvaznije je kod te melazme to da se ona stvara zbog poremecaja u radu endokrinih zlijezda(najcesce su to spolni hormoni, disfunkcija u radu jajnika primjerice, al moze biti i stitnjaca...), u kombinaciji s fotosenzibilnijom kozom te osjetljivijim i krhkijim krvnim zilama(popucalim kapilarama sklonijim kozama) dovedu do melazme.
meni bi bilo od velike pomoci kad bi mi neko perporucio koje pretrage valja napraviti za utvrdivanje tih disfunkcija enodkrinih zlijezda koje dovode do melazme - tj. na koje bi trebalo posebno obratiti paznju?dal je to povezano s razinom estrogena ili?

Dodrodošla, asdf!! Vidim da je tvoj slučaj identičan mome. I kod mene je unitone dao najbolje rezultate, ali ne bih se složila da nije štetan. On sadrži kojičnu kis.(koja je doduše bolja od hidrokinona) i glikolne kis.pa to nikako ne treba koristiti ljeti. U dnevnoj verziji spf 20 je preslab.
Smatram da si na dobrom tragu što uzrok tražiš u internim problemima. Kod mene je melasma nastala dok sam uzimala pilule a pojačala se u trudnoći. Čudno mi je bilo zašto onda nije nestala, pa sam se opet malo informirala i našla da ju može pojačati bakar (npr ako imaš bakrenu spiralu). Vani su melasmu počeli tretirati tabletama cinka (kao antagonist bakra), vit C, MSM, i to navodno dosta uspješno. Naravno,nije preporučljivo ništa uzimati na svoju ruku. Osim bakra, piše se puno i o ulozi estrogena u stvaranju melasme. Inače, doktori se prema melasmi odnose kao isključivo prema estetskom problemu, pa će te rijetko koji poslati na pretrage samo zbog toga.
Što se mene tiče, unitone čuvam za zimu, a sad si pomognem s razvodnjenim jabučnim octom.

Tiare Flower
15.05.2008., 10:15
Hvala, cure, na informacijama o RoC-u. Možda bi vrijedilo probati.

Jassmine
15.05.2008., 15:55
curke, jel još netko u međuvremenu isprobao ovaj ISHI serum?
Puno mi je 700 kn (po stoti puta za stotu kremu), na osnovu samo jednog pozitivnog komentara :rolleyes:
anybody?

Ne znam kako bi djelovao sam serum bez tretmana. Želim naglasiti da sam tek nakon 4 tretmana počela koristiti i njihov serum......,a nakon 4 tretmana mrlje su izblijedile 90%. Nakon 5 ili 6 tretmana.....nemam niti jednu jedinu mrlju. Kod kuće trenutno još uvijek koristim serum. Tako da ti mogu reći koliko ja vidim serum je za kućnu njegu....tj. nastavak njege nakon tretmana. Ja bi ti preporučila oboje. Jer zaista rezultati su 100 %!!!:mig:

Clarice
15.05.2008., 21:25
ok, hvala ti.. ostavit ću to za jesen, mislim da mi po ovom suncu sada neće biti efekta..
Ali jako dobra informacija, pogotovo ako se ne radi s hidrokinonom ili aha kiselinama..
thanx

asdf
16.05.2008., 13:09
Dodrodošla, asdf!! Vidim da je tvoj slučaj identičan mome. I kod mene je unitone dao najbolje rezultate, ali ne bih se složila da nije štetan. On sadrži kojičnu kis.(koja je doduše bolja od hidrokinona) i glikolne kis.pa to nikako ne treba koristiti ljeti. U dnevnoj verziji spf 20 je preslab.
Smatram da si na dobrom tragu što uzrok tražiš u internim problemima. Kod mene je melasma nastala dok sam uzimala pilule a pojačala se u trudnoći. Čudno mi je bilo zašto onda nije nestala, pa sam se opet malo informirala i našla da ju može pojačati bakar (npr ako imaš bakrenu spiralu). Vani su melasmu počeli tretirati tabletama cinka (kao antagonist bakra), vit C, MSM, i to navodno dosta uspješno. Naravno,nije preporučljivo ništa uzimati na svoju ruku. Osim bakra, piše se puno i o ulozi estrogena u stvaranju melasme. Inače, doktori se prema melasmi odnose kao isključivo prema estetskom problemu, pa će te rijetko koji poslati na pretrage samo zbog toga.
Što se mene tiče, unitone čuvam za zimu, a sad si pomognem s razvodnjenim jabučnim octom.

Bok, Ladyhawk drago mi je da si i ti zadovoljna unitone 4 i doista si u pravu kad kazes da nije skroz ne-stetna, moram ti reci da je meni dermatologica preporucila konstantno koristenje unitona i bioderminog fluida 100 faktor
(ili +50)osim pauze od 12-2 mjeseca, a ja sam sama spontano ljeti koristila samo zastitu za sunce danju, a nocu bi si ponovno namazala lice unitone 4 jer me lagano peckalo kad bi na sunce s njome izasla ljeti. ali htjedoh reci da je za razliku od svih ostalih, ova krema stvarno odlicna-nisam dobila nikakve lisajeve, crvenilo, iritacije niti ista drugo.Ti?Inace na netu sam naisla na podatak da je vitamin C jako dobar za nas problem, a u Unitoneu ga ima(pogledajte sastojke). I jos nesto tocno je kad kazes za estrogen, on je najpovezaniji s pigmentacijom koze izamisli, jucer sam kod ginekologice na pregledu zatrazila(i ona se slozila) uputnicu za vadenje spolnih hormona jer ona kaze da se tu vjerojatno radi o manjku estrogena, a do kojeg je doslo kod mene(konkretno) zbog vanmatericne trudnoce i ciste zbog koje sam izgubila jedan jajovod i sve se poremetilo. tako da cu ici vaditi uz hormone stitnjace i spolne hormone, evo ih sve redom-mislim da na razinu ovih hormona(ukoliko postoji melazma) treba obratiti paznju i treba ih provjeriti:
FSH, LH, TSH, T3, T4, Estradiol(estrogen?), DHEAS, androsten-dion, SHBG, testosteron, progesteron
sta o tome mislis LH?

Jassmine
19.05.2008., 14:55
Tia i Tiare Flower kupila sam si od Shiseida puder za zaštitom 40+. Super je. Hvala na savjetu!!! Pusa.

Clarice
19.05.2008., 21:43
Tia i Tiare Flower kupila sam si od Shiseida puder za zaštitom 40+. Super je. Hvala na savjetu!!! Pusa.

jel to tekući puder?
koja mu je cijena, i kakvih ima nijansi? colorstay ili rjeđi?

ladyhawke
20.05.2008., 08:25
@asdf
Super je da si pregledaš sve te hormone. Možda je caka u tome. Daj svakako javi kakvi su nalazi i koja je preporuka.
Ali čak i kad središ hormone, nekako moraš maknuti melasmu pa tek se tek onda možeš nadati da se više neće pojaviti. Hoću reći, čak i kad eventualno ukloniš unutarnji uzrok, bojim se da ona neće sama od sebe otići nego da ju moraš kremama maknuti pa onda ima šanse da se više ne pojavi.
Što se tiče vitamina c, i ja sam to čitala pa sam čak uzela onaj najkoncentriraniji od Natural Wealtha, ali ne mogu baš reći da je bilo nekog efekta. Samo mi je jako isušio kožu.
Meni zasad jako dobro djeluje (dobro u smislu da mi se stanje ne pogoršava unatoč sunčanom vremenu - a to to prije nije bilo tako čak ni sa jakim spf kremama) jabučni ocat, a uzimam i cink i c vitamin.
Nakon ljeta ako bude uopće potrebe za tim, koristit ću ili unitone ili od Guama jednu kremu, zove ti se Lacote cogico dipalmitato, po sastavu identična unitoneu, a dođe oko 100 kn.
Daj se svakako još javi kad dobiješ nalaze, i drži se! pozdrav!

BOBILI
30.05.2008., 13:49

Nakon sto sam videla na Forumu koliko hvalite ISHI i tartufe zamolila sam vlasnicu salona lepote da iz Zagreba donese tretman za izbeljivanje i u ponedeljak sam bila na prvom tretmanu.Imam po licu i rukama flekice verovatno hormonske i probala sam mnogo preparata bez uspeha i dala mnogo para.Interesuje me u EUR koliko kod vas kosta tretman izbeljivanja i serum za kućnu negu i da me malo ohrabrite da li će ovo i kod mene uspeti.Vlasnica je preparate kupila u ISHI predstavnistvu i ja bih bila presretna da uspe.Radila sam tretman i sa BABOR,MATIS,LA PRERIE,WISHI,ali bez ikakvog uspeha.Inače danas sam se prijavila na forum i ovo mi je prvo dopisivanje .Pozdrav:) BOBILI

Jassmine
05.06.2008., 20:42
Nakon sto sam videla na Forumu koliko hvalite ISHI i tartufe zamolila sam vlasnicu salona lepote da iz Zagreba donese tretman za izbeljivanje i u ponedeljak sam bila na prvom tretmanu.Imam po licu i rukama flekice verovatno hormonske i probala sam mnogo preparata bez uspeha i dala mnogo para.Interesuje me u EUR koliko kod vas kosta tretman izbeljivanja i serum za kućnu negu i da me malo ohrabrite da li će ovo i kod mene uspeti.Vlasnica je preparate kupila u ISHI predstavnistvu i ja bih bila presretna da uspe.Radila sam tretman i sa BABOR,MATIS,LA PRERIE,WISHI,ali bez ikakvog uspeha.Inače danas sam se prijavila na forum i ovo mi je prvo dopisivanje .Pozdrav:) BOBILI

Bok Bobili! Evo mene tek sad vidjela da pitaš za ISHI. Tretman kod nas u HR je 60 EUR, a serum za kućnu njegu je 95 EUR. Želim ti naglasiti da je cijena vjerovatno viša nego u kozmetičkim salonima, jer sam tretmane i serum kupila u Hotelu Milenij u Opatiji s pet zvjezdica....pa je i vjerovatno cijena viša. Meni je tretman i serum pomogao....jedina firma koja mi je pomogla u rješavanju pigmentacijskih mrlja. Pozz!

BOZI 2
16.06.2008., 12:06
Drage cure.Ja se sa melasmom borim već 10 godina(na čelu, obrazima, nad usnama) i nikakvo agresivno izbjeljivanje mi nije pomoglo niti postoji čudotvorni nestanak tih mrlja. Nije bilo tada ni krema da ih tretiram nego loši izbjeljivači koji ostavljaju bijele fleke na licu.Ako i nestanu nabrzinu,tako se mogu vratiti još intezivnije. Bila sma u kozmetičara, dermatologa (množina) i svi su rekli da se niti nezna točno kako one nastaju (hormoni, trudnoća, stres, jako sunce-kada godinama crnite i gorite se na suncu) a ima dosta stručnih članaka po netu. Uglavnom postoje one površinske koje su dosta nove i treba ih odma tretirati jer kada pređu u dubinske tada je to već dublji problem(čak ih povezuju sa snopom krvnih žila na licu i za njihovo uklanjanje treba raditi laser koji uklanja i te žilice i to nekoliko tretmana itd itd. )Eto, to sam ti ja sve pročitala . Sada kada je ljeto nikakvo izbjeljivanje ne dolazi u obzir.
ALI, već godinu ipo dana koristim,po mom mišljenju, čudo od kreme, koje mi je smanjilo i posvjetlilo mrlje na 50 %, i treba biti uporan.Da još napomenem da sam rodila prije 1 ipo godinu, sada sam opet trudna i rodit ću za mjesec dana, ljeto je a meni se mrlje smanjuju,zato smatram da je krema odlična a možeš koristiti i ljeti.
Za dan koristim La Roche Pasay-mela d koju koristim sa pauzama od 3 mjeseca kako piše u uputama (sa faktorom je i odlična kao podloga za šminku) + stavljam zaštitni faktor 30 do 50 na lice ovisi kakav je dan(ovo stavim nekad čisto od straha kada je veliko sunce). Kada lice sve upije, ako se šminkam stavljam samo mineralnu kozmetiku koja je blagotvorna za lice, bez kemija i umjetnih dodataka i ima prirodni faktor 15 u sebi (ima je naručiti na netu). A najbolje što sam probala je za noć i to od Estee Lauder - Re nutriv intensive age spot corrector 30 ml., na netu dođe oko 86 $ i jako jako je dobra. Konbiniraje je uz također Estee Lauder - Perfectionalist Peel 2 Steps Enzyme na netu za 97$(Ovo je glycolic acid pliling tretman za korištenje kod kuće) Znam da sve to dijeluje komplicirano ali sve je ubiti na 2 kreme (mela d za dan i Age spot corrector za noć).Koža se obnavlja svako 3 tjedna i trebat će toliko vremena da vidite prvi rezultat.
Nadam se da sam nekome pomogla jer znam kako to loše izgleda i nema pudera koji može pokriti jake fleke. Cure ako uspijete da vam se ljeti ne prošire i ne potamne još više to je veliki uspijeh jer samo 1 dan izlaska iz kuće bez dobre zaštite može napraviti štetu kao da niste ništa mjesecima tretirale. Tako se meni dogodilo.

BOZI 2
16.06.2008., 12:11
I da,prehrana je važna, dosta vitamina. Ja sam na hrani na pari, puno povrća, nema priganja hrane i ta klasika. Lice čistite svako jutro i svako veće prije nanošenja krema i bilo bi idealno da je čistite sa nečim blagim što potpuno ne isušuje kožu.U lusha se može naći dosta sapunica za čišćenje lica, ali to je opet po osobnom ukusu i želji.

camisinha
16.06.2008., 15:19
ajajaj!!!
procitala sam većinu postova-koji kaosi jad:-(
jedino mi bozi i jassmine zvuce zbilja zadovoljne isprobanim... vec sam bila pala u depresiju zbog svojih flekica(pils plus sunce) jer ispada da ih je nemoguce odstraniti jednom kad se uhvate, pa se pitah kud bas meni
dale ste mi nadu, nadicu...
jassmine jel mogu sad na ISHI ??- zbog sunca - zvuci bajno, nema tih para koje ne bi dala da to ode!!!!!

ladyhawke
17.06.2008., 08:39
Ima dobra krema od Guama, zove se Lacote cogico dipalmitato. Ima kojičnu i aha kiseline. Ja sam pisala mail njihovoj customer service i reklli su mi da se može, i dapače, treba koristiti i ljeti.
Ja ipak čekam jesen jer mi je van pameti kiseline koristiti ljeti. Samo možeš pigmentaciju povući u dublji sloj kože i napraviti još veće sr...
Ne znam kako mogu samo tako preporučivati upotrebu ljeti. To bi bila katastrofa.

Estee Lauder
20.06.2008., 00:28
Pozdrav svima!Ja sam isto koristila tu Guam kremu.Odlična je!Za mjesec dana mi je očistila 70% fleka,točno kako piše,samo sam je otkrila tek u prvom mjesecu,ali sad ću je odmah iza ljeta kupiti.Uz to sam stavljala i njihovu peel of masku sa 20% AHA.Ja od ove godine koristim mineralnu kozmetiku,pa ću baš vidjeti hoće li mi se flekice vratiti,zasad još nisu,a prije bi već u 4 mjesecu.Bozzi što ima taj Estee Lauder kad se može ljeti koristiti,jeli na bazi AHA ,kojične,C vitamina.Neke stvari od EL su odlične!

Tiare Flower
20.06.2008., 11:12
Pozdrav svima!Ja sam isto koristila tu Guam kremu.Odlična je!Za mjesec dana mi je očistila 70% fleka

Ozbiljno????? :confused:
Ne mogu vjerovati! A kako su ti fleke nastale? Genetski pjegava ili od nečeg drugog? (Ne vjerujem da si ovo prvo).

Estee Lauder
20.06.2008., 12:10
Nisam genetski pjegava,u posljednjih par godina,počele su mi po čelu izlaziti sitne flekice od sunca,kako sam svjetloputa obični puderi to nisu mogli prekriti.Ta krema i meni i sestri je cijelo lice pročistila.Dvije kreme sam potrošila i to mi je bilo dovoljno.Flekice po čelu nisu baš u potpunosti nestale,ali gotovo su neprimjetne.Mineralni puder tako lijepo prekrije i ono što je ostalo.
Neki su se na ovom forumu žalili da su im izlazili sitni prištići od ove kreme.Meni i sesrtri ne,imam kombiniranu kožu.Ja sad istražujem jednu japansku marku koja ima bogatu liniju za izbjeljivanje,a nije na bazi ničega ovoga uobičajenog.Imam njihovu crnu masku koju stavljam svaki tjedan i zadovoljna sam,jer sam u ovo vrijeme prošle godine već bila flekava.

Tiare Flower
20.06.2008., 15:11
Hvala ti. Ako otkriješ još nešto dobro, javi.

Estee Lauder
20.06.2008., 19:09
Nema na čemu,da bar kod nas dođe ova tartufoterapija,odmah bi je isprobala,ovako stalno eksperimentiram,ali ima nade,u to sam se uvjerila.

evelyn
24.06.2008., 13:20
Bok!Zanima me zna li koja neku dobru kremu za lagano izbjeljivanje(znam da po ljetu se to ne radi baš ili se ne smijem izlagat suncu)...kada nemam puder nekako mi lice nije iste boje svugdje,nemam nikakve fleke osim tu i tamo od nekog prištića,jednostavno bi htjela malo izbjeliti lice,probala sam kreme sa aha kiselinama ,ali nisam vidjela razliku: ne zna: Ne želim sad komentare to je jako nezdravo...znači ne želim izbjeliti lice na ton bijelog zida nego čisto malo

Tiare Flower
25.06.2008., 12:18
Stvarno ne znam.
Samo znam da većina "velikih" brandova radi takve kreme za azijsko tržište gdje to žene jako prakticiraju. Možda da malo pogledaš na netu, pa naručiš.

Estee Lauder
25.06.2008., 23:28
Imaš jednu japansku marku koja ima cijelu whitening liniju,na bazi c vitamina i ekstrakata raznih biljaka.Ja sve što od njih stavim,posvjetli mi ten.Zove se KOSE.Naručuje se preko ebaya.Samo upiši taj naziv u tražilicu i dobit ćeš kompletnu ponudu.Cijene su dosta povoljne.

ljubač
28.06.2008., 05:40
HELP

Imam 31 g,inače dobar ten,jedini problemi su suhoča lica i po zimi se lako zacrveni..Koristim kreme od Avona Retroactive,Avene za suhu kožu...ovisi o god.dobu.
Zadnja 2 mj sam primjetila 2 "fleke" ispod očiju na "jagodicama",tamnije...i jako me zabrinulo??Ne vidi se to jako,ali mislim da postaju sve tamnije...
Što napraviti?

Estee Lauder
28.06.2008., 22:55
Takve fleke ispod očiju ima moja sestra i bori se sa njihovim izbjeljivanjem.Jedini pomak joj je napravila Guam krema za izbjeljivanje fleka,koristila ju je do Uskrsa,pa će ponovno na jesen.Sada ne možeš ništa napraviti osim to područje štititi sa dobrim spf-om,pa tek na jesen pokušati to izbjeliti.

angelina39
29.06.2008., 14:59
Moja prijateljica je izgorila kožu poviše usnice vrućim voskom.E i zaboravila stavit neki zaštitni faktor(stavila običnu niveu za lice).I sad se nakon jednog sunčanja taj dio toliko zatamnio da izgleda kao da ima brkove.Molim vas ima li itko ikakav savjet šta sad da radi,s obzirom da je ljeto,a sve je tamnije,......savjet,bilo što?

evelyn
29.06.2008., 18:12
Estee Lauder,budem sada baš potražila...jel znaš možda da li se smiju ti preparati koristiti i po ljeti tj.kada je veća izloženost suncu ili po noći kada nisam u kontaktu sa suncem

Estee Lauder
29.06.2008., 19:37
Evelin,meni sada treba doći od Kose esencija koja se može koristiti po danu i noći.Isto je iz Whitening linije.Na bazi je C vitamina i biljnih ekstrakata.To namjeravam koristiti preko ljeta,po noći.Koliko sam čitala jedino preko ljeta treba izbjegavati preparate sa voćnim kiselinama jer ti koža može reagirati na suncu suprotnim efektom,odnosno još više poflekaviti.
Ovi Kose proizvodi za izbjeljivanje su uglavnom na bazi C vitamina,nisam čula da ga ne preporučuju koristiti ljeti.A preko dana stalno imam neku zaštitu.
Kada mi ovo stigne javim dojmove,a inače i njihova make up baza kada je stavim malo mi posvjetli ten,meni to paše jer sam svjetle puti.

evelyn
29.06.2008., 20:06
Javi onda...jedino što me zanima dal je za masniju mladu kožu sklonu prištićima...na ebayu ništa ne piše

Estee Lauder
30.06.2008., 18:10
:rolleyes:Ja imam mješovitu i isto izbjegavam kreme što mi izazivaju prištiće.

alison
30.06.2008., 19:39
Jel zna netko gdje se Rijeci može kupiti ta krema Lacote cogico dipalmitato(GUAM)?

Estee Lauder
01.07.2008., 00:05
Pa u Rijeci ti je njihovo glavno predstavništvo.TELURA d.o.o. 255-660.To im piše na katalogu,moja biljna apoteka naručuje od njih.

alison
01.07.2008., 13:25
Pa u Rijeci ti je njihovo glavno predstavništvo.TELURA d.o.o. 255-660.To im piše na katalogu,moja biljna apoteka naručuje od njih.

hvala ti puno, sad sam ih zvala ,imaju ih u "Zdravlje & Ljepota", ja sam tražila u dm-u, ali tamo nemaju kreme za lice nego samo blato protiv celulita itd...

alison
10.07.2008., 16:11
evo mene opet, već par dana obilazim ljekarne, biljne i one obične u potrazi za Lacote cogico dipalmitato i nigdje nema te kreme, onda sam zvala sam u zastupništvo i rekli su da im je promijenjena ambalaža (da je crvena linija prešla u plavo-bijelu i krema više nije u teglici nego u tubi).
danas sam je kupila, 30 ml - 119 kn

evo stavljam sliku, nadam se da će mi uspjeti

http://i328.photobucket.com/albums/l343/alison1111/DSC00432.jpg

Estee Lauder
10.07.2008., 16:22
Je to je to,samo sad u tubici.Imaju ti još i masku sa 20% AHA u tubici,isto tako cijena,dobra je,peel of.
Preporučuju uz kremu,ali nemoj to sad koristiti,tek početkom 9 mjeseca.

Jassmine
14.07.2008., 16:05
ajajaj!!!
procitala sam većinu postova-koji kaosi jad:-(
jedino mi bozi i jassmine zvuce zbilja zadovoljne isprobanim... vec sam bila pala u depresiju zbog svojih flekica(pils plus sunce) jer ispada da ih je nemoguce odstraniti jednom kad se uhvate, pa se pitah kud bas meni
dale ste mi nadu, nadicu...
jassmine jel mogu sad na ISHI ??- zbog sunca - zvuci bajno, nema tih para koje ne bi dala da to ode!!!!!

Za tretmane ti nisam sigurna dali možeš sad prek ljeta na njih, serum sam sigurna da ga možeš upotrebljavati navečer.....ja ga stavljam prije spavanja. Prije nego kreneš na tretmane raspitaj se dali možeš u ovo doba godine raditi tretmane.....ja sam išla na tretmane u ožujku. Pusa....:mig:

larita
15.07.2008., 04:15
jassmine molim te možeš mi reći koliko su ti bile jake te mrlje prije tretmana tartufima? je li ti se vratilo išta zbog sunca? ja se spremam iza godišnjeg na tretmane u zg-u, rekli mi da bolje ne sada dok je prejako sunce. inače dosta sam svijetla i fleke nisu toliko jake koliko se vide na mojoj koži. a pojavile se nakon elektroepilacije, prije dvije godine, ovo ljeto se pojačale...:rolleyes:

Jassmine
16.07.2008., 16:40
jassmine molim te možeš mi reći koliko su ti bile jake te mrlje prije tretmana tartufima? je li ti se vratilo išta zbog sunca? ja se spremam iza godišnjeg na tretmane u zg-u, rekli mi da bolje ne sada dok je prejako sunce. inače dosta sam svijetla i fleke nisu toliko jake koliko se vide na mojoj koži. a pojavile se nakon elektroepilacije, prije dvije godine, ovo ljeto se pojačale...:rolleyes:

I ja sam jako svijetle puti i mrlje su bile srednje jake boje, ali kao što ti kažeš imam osjećaj da se na mojoj koži zbog svijetle puti još više vide. Bila sam nekih dva tjedna na moru,na brodu po cijeli dan i tek sad sam primjetila par pjegica svijetlih, svijetlih, ma moraš se baš zagledati u lice bez make-up-a da bi ih primjetila. Iskreno nisam se baš pazila, tj. stavljala sam zaštitu, ali sam i bila po cijeli dan na suncu.Ja sam mrlje dobila zahvaljujući laserskom tretmanu uklanjanju ožiljaka od akni,.....,nisam ni rješila prvi problem, a dobila drugi. Što se tiče ISHI-a najbolji preparati i tretmani koje sam do sad isprobala, a isprobala sam sve i svašta i potrošila brdo novaca na razno razne "izbjeljivače mrlja". Iz mog iskustva ISHI mi je stvarno puno,puno pomogao! Moje lice nakon tretmana nije imalo niti jednu jedinu mrljicu....:)

larita
16.07.2008., 21:21
joooj pa to je sjajno! drago mi je da ti se nije ništa vratilo, a to i meni daje nadu da ću se ipak riješiti tih mrljetina a uz to ću moći nastaviti živjeti i kretati se ko normalan čovjek...a ne ko šišmiš...:D

Estee Lauder
31.07.2008., 22:44
Evo ovo je prvo ljeto da mi se flekice nisu vratile po čelu,a idem svaki dan na more.Mislim da je za to zaslužan mineralni puder.Prije nego što idem na plažu,namažem lice zaštitnom kremom i preko toga četkicom utrljam puder.To radim nakog svakog kupanja,jer uvijek močim kosu i ronim.Puder se uopće ne skine sa lica,kad izađem vani,obrišem lice vlažnom maramicom,namažem kremom i ponovno utrljam puder.Po prvi puta mi se lice nije izneredilo preko ljeta,niti se mastim na plaži kao prije,a najbitnije nemam ni onih sitnih prištiča što se dobiju od znoja.

ladyhawke
01.08.2008., 08:46
EL, čiji puder koristiš?

Estee Lauder
01.08.2008., 15:38
Koristim puder od Truminerals.Kupujem preko ebaya.Jako povoljni i kvalitetni,naručim kit samo sa puderima.Evi link.

http://myworld.ebay.com/true_minerals&ssPageName=STRK:MEFSX:SELLERID

snjeskavita
15.08.2008., 21:58
prvi put sam na forumu.mislila sam da sam ja jedina na svijetu sa ovakvim problemom. bila sam (i jos sam uvijek) ocajna zbog tih prokletih fleka. svi ostali misle da sam opsjednuta i luda.svasta sam probala, uglavnom jedini pravi zakljucak je: dok nisam na suncu nije lose, sunce=katastrofa.u jednom periodu nakon upornog koristenja fade out krema sve se nekako primirilo , prestala sam cak i misliti o tome.
a onda , za sve druge san, a za mene se pretvorilo u nocnu moru. dobila sam posao na sejselima i tamo provela godinu dana.vratila sam se ocajna.i tek su tad svi mislili da sam luda.zadnja 2 mjeseca boravka nisam ni jednom otisla na plazu , jer je svaki pogled u ogledalo dovodio do histerije. dzabe 50 ,60 i ostali faktori. sad cu placati sejsele dug period.bolje se osjecam puno nakon svih ovih prica i iskustava svih ovih zena.hvala svima na svim korisnim i beskorisnim savjetima, lakse mi je kad cujem da jos neko muku muci sa ovim

snjeskavita
15.08.2008., 22:03
Samo mi jos jednom recite, koji puder vam je bio najkorisniji ,za prikrivanje katastrofe, dok ne krene jesen i razni tretmani.inace imam suhu kozu .vidim da hvalite ovaj shiseido sun protector.ima li neki u tamnijim nijansama?da bas ne budem ko gejsa , jer od sejsela sam jos crna, a ne bila na plazio vec 4 mjeseca

Estee Lauder
15.08.2008., 23:45
Ništa tako dobro ne prekriva fleke kao mineralni puder.Znam često navečer vlažnom maramicom obrisati polovicu čela i ne mogu vjerovati koju kamuflažu izvede taj puder,samo treba pogoditi nijansu.Kako sam dugo patila za tekućim klasičnim puderima znala bih polovicu lica namazati tekućim,a polovicu mineralnim.Nema usporedbe.Ali to mora svatko isprobati i doći do vlastitih zaključaka.Snjeskavita,nesmiješ radi toga biti u bedu.Ovi forumi su i meni bili od koristi.Ja sam svoje 70% uspjela izbljediti sa Guamovom kremicom.A prije toga sam svašta probala.Sad malo proučavam prirodnu kozmetiku i kupila sam neka bazna i eterična ulja pa ću malo i to probati.Ovo ljeto nisam koristila veći faktor od 20,a nikad manje fleka.

snjeskavita
16.08.2008., 00:16
Ester, znaci, bolje je ovo bez hidrokinona, jer bilo je nekog efekta sa tim kremama. sta je u tim Guamovim kremema. Vjerojatno je negdje napisano, ali me mrzi da citam unazad, a vidim da si online

Estee Lauder
16.08.2008., 13:53
Evo ti sastav sa kutije.
Glikolna,octena,mlječna,pčelinji vosak,vitamin A i E,krastavac i limun u liposomima.Piše da je potpuni tretman 40 dana i skida fleke 75%.
Točan naziv je CREMA CONTRO LE MACCHIE SCURE CUTANEE.Cijena je 119 kuna.Sad je u tubici,prije bila u bočici.Sad sam je kupila i čekam da se prestanem kupati i početkom devetog je odmah koristim,ne toliko radi fleka,jer sam ih smanjila,koliko radi regeneracije kože nakon ljeta,jer mi koža voli AHA.
Izbjegavaj hidrokinone,jer nisu dobri za kožu,nekome ispočetka pomognu,ali čitala sam da mogu još pogoršati stanje.

Ja ću sad kako sam napisala najprije iskoristiti ovu Guam kremu,pa ću nakon toga za noćnu njegu koristiti mješavinu ulja 30 ml baznog ulja divle ruže,15 kapi eteričnog ulja celera i 15 kapi et.ulja sjemena mrkve.Sad ponoći stavljam na vlažno lice ulje divlje ruže,čitala sam da je dobro za hiperpigmentaciju i stvarno se to vidi na licu.

Ja sam prije par godina imala fleke preko čela da je to doslovno izgledalo kao da mi se neka ptica pokakila i sve se to onako raspršilo.Kad bi me vidjeli svak bi me pitao što ti je to?I malo po malo,to se povuklo,ostale su te sitne flekice koje na kraju jedino ja vidim kad skinem puder.

Probaj nabaviti ove mineralne pudere,kažem da sam teškom mukom otpisala tekuće,trebalo mi je skoro pola godine,a sada nema šanse da im se vratim.Stalno su mi na licu i kad sam doma nenašminkana,pa ne vidim ono na licu što sam i prije.Imam osjećaj da mi baš štite kožu od sunca jer su dobro utrljani u kožu.Evo ovo ljeto sam se u to uvjerila.

**ThE_gIrL**
17.08.2008., 11:23
imam nekoliko glupih flekica po tijelu od sunca,sigurno svi imate barem jednu...zanima me dali se one mogu ukloniti jer mi ružno izgledaju...:D

snjeskavita
17.08.2008., 15:51
hvala estee.poslusat cu savjet. iako ne znam moze li se ta krema naci u beogradu, mada sam vidjela da postoji guam kozmetika. ako neko ima informaciju, molim da mi proslijedi.u svakom slucaju mislim da je suncanje moga lica zavrseno trajno, jer nakon ljetnih radosti nastupi ocajanje kad s epogledam u ogledalo.

freckles
17.08.2008., 21:00
I meni se prije mjesec dana pojavila neka flekica na obrazu, mislim da je od sunca. :ne zna: Što je najgore ove godine sam se samo 2 puta sunčala! :rolleyes:

Tiare Flower
17.08.2008., 22:54
Ništa tako dobro ne prekriva fleke kao mineralni puder.Znam često navečer vlažnom maramicom obrisati polovicu čela i ne mogu vjerovati koju kamuflažu izvede taj puder,samo treba pogoditi nijansu.

Molim te, reci mi da li mineralni puderi isušuju kožu (ja imam suhu kožu, pa se toga bojim). Čini mi se da sam negdje pročitala da isušuju, ali nisam sigurna, više se ne sjećam što je točno pisalo...

Uopće se ne kužim u te mineralne pudere. Kod nas ih nema za kupiti, je li tako?
Dakle, ostaje samo e-bay? Ali, kako pogoditi nijansu i sl.?

I kako se koriste? Nanose se kistom? Kakva je to tekstura, kako to uopće izgleda?

ladyhawke
18.08.2008., 06:37
Ja sam probala samo Lorealov, koji naravno nije pravi mineralni (odnosno, ima hrpu loših dodataka) i meni je to otkriće!! Jako bih htjela probati i pravi min.puder, ali nemam mogućnosti naručivati s neta. Ako netko misli nešto naručiti, mogu se prikrpati? :-)

Estee Lauder
18.08.2008., 12:50
To su jako fini puderi u prahu.Nanosim ih sa gustom sintetičkom četkicom,srednje veličine.Namažem lice sa hidratantnom podlogom,onda manjom četkicom kružnim pokretima utljam puder oko obrva,nosa i usana,a na kraju većom četkicom po obrazu,čelu i kompletnom licu.Nakon toga malo lice pređem sa finish puderom,također mineralnim,da mi malo skine sjaj i zagladi pore.Ja imam mješovitu kožu i nisam primijetila da mi je ovaj puder isušio kožu,ali mi je lijepo regulirao sjaj T zone i kad ga stavim daje ujednačen ten licu.
Postoje puderi za suhu kožu,oni su malo masniji,što meni ne paše.Probala sam ih i naglašavaju mi pore.Ali oni koji imaju suhu kožu i nemaju pore,mislim da bi im pasalo.
Ovo su najmasniji puderi koje sam probala.Sad imaju besplatnu poštarinu pa vrijedi naručiti probice.Stignu za 7-8 dana.

Amalie
18.08.2008., 12:50
evo mene opet, već par dana obilazim ljekarne, biljne i one obične u potrazi za Lacote cogico dipalmitato i nigdje nema te kreme, onda sam zvala sam u zastupništvo i rekli su da im je promijenjena ambalaža (da je crvena linija prešla u plavo-bijelu i krema više nije u teglici nego u tubi).
danas sam je kupila, 30 ml - 119 kn

evo stavljam sliku, nadam se da će mi uspjeti

http://i328.photobucket.com/albums/l343/alison1111/DSC00432.jpg

gdje u Zg ima za kupiti ova krema?

Estee Lauder
18.08.2008., 12:56
Zaboravila sam dati link za masnije pudere.

http://www.joppaminerals.com/home.html

Ako ne možete naći tu kremu,imate u prethodnim postovima broj od njihova zastupništva u Rijecu,mogu poslati svoje proizvode poštom.

Estee Lauder
18.08.2008., 13:17
Ja nisam iz zg,ali su cure govorile da su je kupile u Muller-a tamo gdje je linija od Guama.

Just a Girl
19.08.2008., 12:56
evo i mene prvi put na ovoj temi :mig:
nos mi je pun pjegica, oduvijek je tako, no nisu to one "klasicne pjegice" koje imaju neki crvenokosi ljudi - znate na sta mislim. nego su nekako tamnije, ma ne znam ja to dobro opisat. u zadnje vrijeme su se pocele sirit na okolno podrucje prema obrazima i celu :tuzni:. mozda od kontracepcijskih tableta, ne znam zbilja... nisu nasljedne - nitko u obitelji ih nema :ne zna:
sad sam nakon mora primijetila jednu mrljicu, nije velika (nekih 3x5mm :zubo:) i skoro je kod uha, pa se ne kuzi toliko, al mene smeta.
i izgorila mi je jedna noga na moru (ne pitajte kako :lol:), pa mi se kod guze pojavila neka mrljetina, dosta velika...
eto, to su vam moji problemi :D i sad googlam za nekom kremicom koja bi mi pomogla. vidim da lierac ima neke kremice i serume za to, a vi hvalite ovo od guama... zapravo ni sama ne znam sta trazim - jer mislim da ovo kod mene na faci nisu one klasicne mrlje koje su dosta vece od pjegica... ako netko ima kakav pametan savjet, pucajte :zubo:

Estee Lauder
20.08.2008., 13:47
Ako si u Zagrebu probaj tretman što je napravila Jassmine, sa tartufima,ako nisi ne preostaje ti ništa nego kremice,samo trebaš naći što djeluje.Malo istraži koje kreme sve djeluju.Htjela bih samo reći da sam prošle godine kupila serum od Plantesistem,na bazi soje,kao sve prirodno.Sestra isto.Njoj su se gotovo okrastavile fleke,nakon tog seruma je morala liječiti lice,a meni, te mrljice ne da su nestale nego su crvenile,kao da su bile ispečene tako da taj Plante ne bih nikako preporučila.

angelina39
20.08.2008., 16:59
Ja koristim Eucerinov anti-pigmentni fluid protiv mrlja,...super stvar,može se koristiti i preko ljeta,...ima zaštitni faktor,....a najbolje je noću,prije spavanja,....super stvar,skoro sve fleke poviše usnice nestale,...a koristim je samo 10-tak dana :top:

ttanja0706
20.08.2008., 19:02
Cure,gdje u Zagrebu da potražim tu Guamovu kremu?

Just a Girl
21.08.2008., 06:26
mislim da cu za pocetak isprobati neku kremicu. ovi tretmani koje jassmine spominje su mi malo preskupi :ne zna:

Ja koristim Eucerinov anti-pigmentni fluid protiv mrlja,...super stvar,može se koristiti i preko ljeta,...ima zaštitni faktor,....a najbolje je noću,prije spavanja,....super stvar,skoro sve fleke poviše usnice nestale,...a koristim je samo 10-tak dana :top:

uh ovo zvuci primamljivo. ajd pliz prepisi tocan naziv kreme i cijenu ako moze. tnx :kiss:

Cure,gdje u Zagrebu da potražim tu Guamovu kremu?

kolko sam ja skontala u mulleru - neka me netko ispravi ako grijesim...

ladyhawke
21.08.2008., 07:09
Na nekom blogu koji piše cura koja se kuži u farmako-kozmetiku (jja.blog.hr) čitala sam o tome kad je napravila pregled krema za izbjeljivanje, i po njenom mišljenju u Eucerinovoj je neka nova tvar koja se dosad nije koristila, ali je u tako maloj količini da ne može biti djelotvorna. Tako bar ona tvrdi, ja nisam probala pa ne znam.
Po svemu sudeći bi Guamova trebala biti najdjelotvornija jer kombinira glikolne i kojičnu kiselinu.
Inače, meni se baš kojična pokazala kao najbolja (u kremi Unitone). Ovo ljeto mi je jako dobro prošlo (mislim, bez prevelike štete u smislu potamnjenja fleka :-) ), a najesen ću i ja uzeti Guamovu.

dendarii
22.08.2008., 13:47
bok curke! i ja sam prepigmentirana. pilule + sunce, standardna kombinacija valjda. evo, već treću godinu muku mučim sa flekama.
najgore su mi na jagodicama ispod očiju, na nosu ih začudo nemam uopće, i dvije paralelno s nosom pa povezane preko nausnice. skroz priti. doduše, imala sam među obrvama jednu oblika radioaktivnog znaka, svima je bila simpa osim meni... sad je nestala i ovo ljeto se nije ponovila. ali zato ove ispod očiju jesu.

inaće ne volim prženje na suncu niti vrućine i stvarno se sklanjam od sunca- ovo ljeto nisam niti izašla iz kuće bez debelog sloja vodootporne 50+ kreme-onak sva bijela po licu. i svejedno su se pojavile ispod očiju. ostale ne tako jako.

inaće, koristim visoki faktor cijelu godinu bez iznimke, jer makar vješala veš na terasi, evo ti njih! za kupanje koristim od sundancea iz dm-a onu plavu dječju sa max faktorom 50+ i ona mi je jako dobra jer se fakat na ispire u moru. povrh nje sam za plažu na kritična mjesta znala staviti i avene-ov puder isto 50+ iz sunčane linije u boji, koji reflektira zrake od kože-i te godine (prošle) nisam ih skoro uopće dobila. ovo ljeto sam bila bez tog pudera od avenea pa su se malo pojavile.
obzirom da taj puder nisam mogla nabaviti prije ljeta (nije bilo niti u jednoj ljekarni-sve u Zagrebu sam zvala doslovce), kupila sam od bioderme toniranu photomax i ta mi je super-lakša je od avenovog pudera i mat izgled daje licu, brzo se upije, a čak sam j i miješala sa običnom faktorskom kremom da dobijem nijansu sličniju mojem tenu- super krema!
slijedeće ljeto neidem nikud bez aveneovog pudea a super je i za zimu jer štiti lice, a koristi mi ikao šminka za posao.

čitala sam sad za ovu guam kremu i odmah sam zvala svoju ljekarnu, pa će mi u pon reći mogu li mi je naručiti i koliko kod njih košta-odmah ju uzimam! samo recite, jer se koristi samo na mrlje ispod noćne kreme ili kao noćna na cijelo lice? super preporuka!

Estee Lauder
22.08.2008., 14:22
Ja sam tu Guamovu mazala samo po noći,preko cijeloga lica.Ionako sam čitala da te kreme izbjeljuju samo hiperpigmentirana područja.Volim cijelo lice mazati s tom kremom i zbog voćnih kiselina,jer mi baš osvježe kožu.Ja sam prošle godine još naručila i njihovu masku na bazi AHA,čini mi se da je pisalo da ima 20%,pa sam je stavljala 1 put tjedno i to mi je još dodatno posvjetlilo fleke.

Što se tiče fleka ispod očiju i sestra mi ima problema,malo je to područje delikatno za tretiranje ovakvim preparatima,ako netko zna da nešto za to postoji neka napiše.

angelina39
22.08.2008., 15:51
uh ovo zvuci primamljivo. ajd pliz prepisi tocan naziv kreme i cijenu ako moze. tnx :kiss:

Evo baš ovako se zove Anti-pigment(trattamento anti-macchie)od Eucerina,cijena 210 kn,50 ml.
Ja ovako radim,...prvo dobro područje koje tretiram očistim sa clean n clear pillingom,osušim,onda lagano pređem limunovim sokom i pustim da se samo osuši i nakon toga dobro utrljam ovu kremu,....a ako idem vani preko nje stavim tekući puder.

Just a Girl
25.08.2008., 12:33
gledala sam u mulleru tu guam kremu. promijenili su ambalazu u odnosu na onu s prethodne slike. cini mi se da je na slici svijetlo plava, a sad je bijela. 30ml kosta 116kn. no nisam kupila jer na kremi pise da je za zrelu kozu sa borama i starackim pjegama, pa ne znam kako bi moja koza reagirala na nju jer pretpostavljam da je krema masnija posto je za kozu s borama... a moja koza je mjesovita/masna i dehidrirana...
nis, jos malo cu googlat :zubo:, al za sad me najvise privlaci lierac :ne zna:

ladyhawke
25.08.2008., 12:38
Imala sam i lierac, nula bodova. Baš ništa ne radi.

Just a Girl
25.08.2008., 12:44
Imala sam i lierac, nula bodova. Baš ništa ne radi.

http://us.strawberrynet.com/images/products/03968485701.jpg

ovu?
a guam ti je pomogla? kakvu kozu inace imas?

alison
25.08.2008., 18:47
http://i328.photobucket.com/albums/l343/alison1111/IMG_5084.jpg

ovo je napisano na pozadini te guamove kreme.

meni je ok, čini mi se da je malo počela izbjeljivati fleke.

alison
25.08.2008., 18:53
tu se bolje vidi

http://i328.photobucket.com/albums/l343/alison1111/IMG_5085.jpg

dendarii
26.08.2008., 12:36
pošto u mojoj ljekarni ne mogu nabaviti ovu guamovu kremicu, sutra ću do mullera na trgaču pogledati kremicu. ima tamo, ako sam dobro shvatila, jel? SUTRA JE MOJA!!

Beba67
28.08.2008., 07:27
Sad kad sam pročitala vaše postove nisam više najnesretnija žena na svijetu
Probleme s hiperpigmentacijom imam nekoliko godina po cijelom licu i isprobala sam svašta.. kreme,fluide, tinkture, premaze, namaze :confused:
Ništa nije pomoglo :(
Svakodnevno koristim sunblock kremu i poder sa SPF, ne sunčam se više uopće. Zimi se stanje malo smiri a sa prvim zrakama sunca te grozne mrlje se pojačaju :mad:
Dogovorila sam za jesen tretmane kod kozmetičarke AHA kiselinama i samo to čekam
U međuvremenu bi mogla isprobati tu Guam kremu :mig:
Recite mi samo da li se ona može i sad koristiti jer je sunce još dosta jako??

Estee Lauder
28.08.2008., 19:19
Dobro ti je mazati se takvim kremama prije AHA tretmana,da kožu polako pripremiš.Ja evo čekam još par dana pa se počinjem mazati,kupanje je gotovo,a preko dana cijelu godinu imam SPF.Meni su AHA tretmani najviše pomogli prvi put,kasnije kao da sam postala imuna,pa ću sada malo pauzirati sa njima.Ali neka dobra krema sa AHA I BHA mi uvijek lijepo legne.

Manny Calavera
29.08.2008., 13:14
evo, bila sam u mulleru na trgu i ima ta kremica. košta točno 116 kn. imaju cijelu njihovu kolekciju za lice. mislim da ću je uzeti za koji dan-kad vidim koliko koje još imam.

estee draga, ti ju koristiš i kao dnevnu i noćnu ili kak? možda si to rekla već (sori onda), al nisam zapamtila pa mi pliz ponovi..

Estee Lauder
29.08.2008., 22:30
Piše na kutijici da se koristi ujutro i navečer,ja sam samo navečer koristila jer preko dana stavljam SPF,a preko toga puder.Osobno mislim da je učinkovitije stavljati i ujutro.

snjeskavita
30.08.2008., 00:52
eto , pronasla sam i ja guamovu kremu, kao i masku za 1 put sedmicno. kupila sam dr murad dnevnu kremu sa vitaminom C i SPF 15, i onda cu do jeseni koristiti tu kombinaciju. pa cu objaviti koji su rezultati prije nego sto krenem na tretman vocnim kiselinama kod dermatologa.inace, na svu srecu, nekako se ljeto priblizilo kraju , a samim tim su i fleke u boljem stanju.inace, do sada sam koristila fade out po noci a ujutro najobicniju kremu za suncanje za lice seba med SPF 50, preko puder i stvarno se nista gore nije desilo s licem , iako sam cesto vani i hodam po suncu.mada se ja gledam sa udaljenosti od 5 cm u ogledalu pa sam i dalje ocajna. ali svi u okolini kazu da sam idiot i d as evise skoro nista ne vidi.dermatolog mi je rekao da , posto imam suhu kozu, prije tretmana sa vocnim kiselinama trebam malo "pripremiti "lice obicnim tretmanima, hranjivim kremama, da se ta suha koza prije vocnih kiselina malo nahrani i ovlazi. ako neko ima preporuku za neku dnevnu kremu sa SPF nek mi javi

Estee Lauder
30.08.2008., 14:38
Ajde javi kakva je ta Murad krema sa C vitaminom i SPF,to bi trebala biti dobra kombinacija.Ja imam Clinique city block sheer,jako dobra podloga,ali to je samo zaštitna krema.Gledam po internetu Neutrogenine Spf kreme,jako ih hvale.Imaju čak SPF sa antioksidansima.Nisu uopće skupe,čak je i na ebayu dobra ponuda.

snuppi
02.09.2008., 19:23
I ja imam mrlju na čelu i to otkad sam počela piti yasmine pilule, s kojima sam prestala najviše zbog toga. sad u zimi planiram neki tretman. Ili bi kupila guam kremu ili bi išla na tretmane u kozmetički salon. Otkad ja to imam, primjećujem da s tim ima dosta ljudi problema. Prijašnjih godina nisam to toliko primjećivala.

snuppi
02.09.2008., 19:30
Gdje se u Zagrebu može napraviti Ishi tretman ? Koliko ih je potrebno i koja je cijena ?

Estee Lauder
02.09.2008., 19:43
Uguglaj tartufoterapija i izbacit će ti u Zagrebu naziv hotela gdje se nalazi taj salon,znam kad sam gledala .

Jassmine
03.09.2008., 14:22
Gdje se u Zagrebu može napraviti Ishi tretman ? Koliko ih je potrebno i koja je cijena ?
Ja sam bila u hotelu Milenij u Opatiji. Cijena tretmana je 440 kn. Meni je bilo dovoljno 5 tretmana da bih postigla rezultat da nemam niti jednu jedinu pigmentacijsku mrljicu. :mig:

Manny Calavera
04.09.2008., 15:13
estee, da li možda na guamovoj kremi piše koliki je postotak voćnih kiselina? tračila sam na netu, ali nisam našla. naime, dvoumim se da li da uzmem ovu guamovu ili afroditinu sa kiselinama-ima 6.5% aha kiselina. ta je za suhu kožu pa me to malkoc vuče.

ako ti nije problem pogledati... hvala

Estee Lauder
04.09.2008., 19:07
Ne piše taj podatak,i ja bi to voljela znati,kod ove guamove imaš mix kiselina plus kojična.Ja sam prije probala dr Woolf i Melanex trio,gdje su čiste glikolne,ali nije mi bilo rezultata.Što mi je diglo flekice kod guamove,ne bih ti znala reći,možda mliječna ili ta kojična.A zašto mnoge kreme nisu efikasne,možda zbog samog ph.

Manny Calavera
05.09.2008., 09:10
tenks estee, fakat si turbobrza! :-))))

snjeskavita
14.09.2008., 15:12
s obzirom da sam ja iz beograda, a vidim da je bobili, koj ja doduse bila samo jednom na forumu , iz novog sad a, molila bih nju,ili nekog drugog ko zna, da mi kaze gdje u srbiji, tocnije u beogradu mogu nabaviti ISHI -jevu kozmetiku ili koji kozmeticki salon ima tu tartufoterapiju, s obzirom da na interneti ne mogu to pronaci

Manny Calavera
15.09.2008., 08:42
evo, da prijavim. kupila sam tu kremicu od guama. lagane je teksture, miriši na vaniliju i brzo se upija. još ne vidim ništa :-)), tek je četvrti dan mažem, ali se čini ok, u smislu da je moje lice 'oće.

asdf
15.09.2008., 12:30
@asdf
Super je da si pregledaš sve te hormone. Možda je caka u tome. Daj svakako javi kakvi su nalazi i koja je preporuka.
Ali čak i kad središ hormone, nekako moraš maknuti melasmu pa tek se tek onda možeš nadati da se više neće pojaviti. Hoću reći, čak i kad eventualno ukloniš unutarnji uzrok, bojim se da ona neće sama od sebe otići nego da ju moraš kremama maknuti pa onda ima šanse da se više ne pojavi.
Što se tiče vitamina c, i ja sam to čitala pa sam čak uzela onaj najkoncentriraniji od Natural Wealtha, ali ne mogu baš reći da je bilo nekog efekta. Samo mi je jako isušio kožu.
Meni zasad jako dobro djeluje (dobro u smislu da mi se stanje ne pogoršava unatoč sunčanom vremenu - a to to prije nije bilo tako čak ni sa jakim spf kremama) jabučni ocat, a uzimam i cink i c vitamin.
Nakon ljeta ako bude uopće potrebe za tim, koristit ću ili unitone ili od Guama jednu kremu, zove ti se Lacote cogico dipalmitato, po sastavu identična unitoneu, a dođe oko 100 kn.
Daj se svakako još javi kad dobiješ nalaze, i drži se! pozdrav!
Evo LadyHawk, rezultati stigli-sve je u granicama normale, s tim da mi je vecina vrijednosti na donjoj granici, samo jedna ili dvije su blizu gornje granice, al sve je dakle normalno. JEL TE ZANIMA STO TOCNO I KOLIKO?ako da, uzet cu sutra sa sobom nalaze pa sve detaljno napisem. preostaje mi samo jos progesteron, a za njega sam cula od jedne kolegice koja takoder ima te iste mrlje da joj je smanjen. ici cu ovaj ili iduci mjesec to jos izvaditi pa javim reci mi, molim te kako ti to s jabucnim octom i cinkom provodis svoju terapiju. znam da si negdje ovdje napisala, pliz ponovi ako mozes, sad sam listala i nisam na njih naisla.

ladyhawke
15.09.2008., 12:57
Pa super onda ako su ti nalazi ok. Nisam dr pa mi ne bi ništa značili detalji :-)
Evo, kod mene je stanje relativno dobro, s obzirom da je upravo završilo ljeto. Ja sam svaku večer blazinicom natopljenom s mješavinom jab.octa i vode (50:50) prebrisala kritične dijelove. Više ni to nije potrebno.
Osim toga - dnevni unos 10 g cinka i vit.C (oko 500 mg). To je meni djelovalo.

asdf
15.09.2008., 13:23
dobro je da su nalazi u redu, al ako nisu hormoni onda sto je u pitanju?jedino ako nij eipak progesteron, estrogen, odn.estradiol je ok kod mene. jos mi je na neki nacin i gore sto se nije pronasao nikakav poremecaj. bar bi znala u vezi s cime je to povezano.javim ti jos za progesteron. mozebiti to. znaci svaki dan jabucni ocat i voda 50:50 i cink + vitamin c. koji tocno cink kupujes?u vidu sumecih tableta ili?mislim da je ova terapija odlicna, koristis sve sto otprilike znamo da pomaze. probat cu i ja. a zimi to ne koristis nego kreme, zar ne?kazes unitone ili guam..pokusat cu naci tu jeftiniju od guama. hvala na pomoci

ladyhawke
15.09.2008., 13:49
Nema problema, tu smo da jedni drugima pomognemo koliko možemo.
Prvo sam koristila od Natural wealtha cink i vit c, a sam kupujem u dm-u kapsule u kojima je i cink i vit c, to mi je dosta povoljnije.
Ja sam ti ocat koristila samo nekih mjesec-dva. To inače dosta isušuje. Preživjeh ljeto bez pogoršanja, i dapače situacija je bolja.
Uskoro ću i ja početi s guam-om i mislim da će to dokraja riješiti problem. Napokon!!

snjeskavita
18.09.2008., 22:43
asdf, a propos tvojih analiza hormona, mogu da ti kazem nesto , jer sam ja ginekolog.
nista pronaci neces, vjerojatno , a i nemoj se opterecivati s tim, jer ako imas uredne menstruacije i normalne nalaze tih bazicnih hormona,tj ako ti nije postavljena sumnja na postojanje sindoma policisticnih jajnika,ili nekog tezeg endokrinoloskog poremecaja, nema potrebe da ides u detalje posto svakako nista sa time neces postici, samo ces dati novce na analize hormona. Cak ako je i uslovno receno taj progesteron snizen, ni jedan gienkolog nece prepisivati terapiju radi hiperpigmentacije. pogotovo sto je vecina komercijalnih preparata koja se upotrebljava kod stanja koja imaju manjak progesterona sintetski "progesteron" koji samo moze pogorsati stanje sa hiperpigmentacijom. lijepo je sto si iskljucila neki veci hormonski disbalans, ali baci se na lokalni tretman i tu vitaminsku bombu. to sa manjkom progesterona je samo jedna od teorija zadsto moze nastati melazma,ali nikad nisam cula da se lijeci ukljucivanjem progesterona u terapiju.eto

Estee Lauder
20.09.2008., 00:25
Snjeskavita kako tvoje flekice,znam da si davno sve nabavila,ima li kakvih rezultata?

Čitala sam da oni čija koža ne podnosi aha kiseline,da postoje pha kiseline i da daju iste rezultate samo su manje agresivne.Jedino tko ima kreme sa tim kiselinama je Neostrata.Čak imaju okoloočne kreme sa 4% pha.

ttanja0706
21.09.2008., 15:31
Kupila sam kremu prije desetak dana u Mulleru na trgu, jer u City Centru nije bilo.Još ne vidim nikakve rezultate,ali krema kao krema je ok.
Da li neko zna gdje ima za kupit Guam glico maska?

snjeskavita
22.09.2008., 09:38
estee
ne znam sta da kazem za kremu, sve skupa je bolje, ali ne znam je li od kreme ili zato sto mi je koza generalno posvijetlila radi manjka sunca. u svakom slucaju, vidjet cemo u narednih par mjeseci sta ce se desiti. masku sam pocela koristiti tek prije 10 ak dana , kad se smanjilo sunce. inace sad od oktobra cu otici kod dermatologa da probam taj tretman sa aha, iako sam svijesna da moj ten vise neikada nece biti kao nekad, ali boze moj, i stari se.ne znam, imam priliku da odem i na te dermoabrazije, jer radim na klinici za estetku kirurgiju, ali nesto se bojim, i nisam bas raspolozena za te agresivne pristupe.

Manny Calavera
22.09.2008., 09:55
hej curke, samo da prijavim-nakon tjedan do 10dana korištenja guama imam utisak da su se smanjile flekice, ali mi koža baš i nije presretna s kremom-onako mi je grapavol ice na dodir (kao da ima milijon sitnih prištića koji se na vide) i izbili su mi prištići na nekim dijelovima, a pouzdano nije slatko niti pms.
mislim da ću još kojih tjedan dana mazati samo na fleke i onda proslijediti mami-ona isto ima velike.
nekako sam si, možda naivno, mislila da kad ima kiselina razno-raznih, da će mi mali i živnuti tem od toga, ali mi se desilo baš suprotno-ugasio mi se ten skroz.
mislim da ću si kupiti ili serum od c-vitamina ili kremu od afrodite sa aha kiselinama za noćnu (najradje bi obje, al si mislim da i nije najpametnije to dvoje kombinirati), pa možda pomogne malkoc i oko pjega.
istina što kažeš snješkavita, i meni su se posvijetlile čim je nestalo sunca.

asdf
22.09.2008., 10:07
Nema problema, tu smo da jedni drugima pomognemo koliko možemo.
Prvo sam koristila od Natural wealtha cink i vit c, a sam kupujem u dm-u kapsule u kojima je i cink i vit c, to mi je dosta povoljnije.
Ja sam ti ocat koristila samo nekih mjesec-dva. To inače dosta isušuje. Preživjeh ljeto bez pogoršanja, i dapače situacija je bolja.
Uskoro ću i ja početi s guam-om i mislim da će to dokraja riješiti problem. Napokon!!

HVALA TI NA SAVJETIMA LH I SRETNO!:mig:

Estee Lauder
22.09.2008., 23:14
Ja sam bila pisala da su se neke žene žalile da su dobile te sitne prištiće.Nevalja ništa forsirati ako to koži ne odgovara.

Manny Calavera
26.09.2008., 14:16
da, estee, bit će da je to.. ništa, mama ima sreće...

...nika...
29.09.2008., 07:31
imam pjegice gotovo od rodenja.ne svidaju mi se i puno me ljudi zeza zbog njih. zna li netko mozda dali postoji neka krema ili nesto za uklanjanje pjegica?

catlover
29.09.2008., 08:14
imaš cijelu temu o hiperpigmentaciji, pokušaj tamo nešto naći.

...nika...
29.09.2008., 10:10
e zna li mozda netko nesto o pjegicama?kako ih se rijesiti?

Just a Girl
29.09.2008., 13:13
ja isto kupila guam, al nije bilo u tubici nego u teglici (u city centru u mulleru). no, cini se da je to ista krema, posto sve isto pise ko i na ovoj u tubici. al krema mi nikako ne pase :tuzni:. premasna je za moju kozu i ne upija mi se dobro - nakon par sati sta ju imam faca je i dalje masnjikava. a i pristici su mi se neki pojavili :mama:. koristila sam ju samo kao nocnu i to svega par dana, pa odustala. mislim da cu joj dat jos koju sansu, al tamo negdje po zimi kad mi koza bude "suša"...

Janis Jo
01.10.2008., 00:00
Kolko imaš godina?
Meni su same od sebe prošle kad sam odrasla...
Sad mi po ljeti dođu od sunca malo, ali meni je to slatko! :)

...nika...
01.10.2008., 08:59
imam 15 god...i nikako da mi se smanje. kad su se tebi pocele smanjivati?

Janis Jo
01.10.2008., 20:07
A pa tako nekako... Kad sam ušla u pubertet...
Znam da kad sam počela izlazit da ih više i nije bilo baš...

Vjerojatno će i tebi tako! :)

angelina39
14.10.2008., 08:26
Cure,šta mislite o Plante system kremi za hiperpigmentaciju????
Jeste li to upotrebljavale?????

ladyhawke
14.10.2008., 09:51
Naravno, isprobano :-((((
Ništa. Totalno bez veze.

Estee Lauder
14.10.2008., 20:12
Cure,šta mislite o Plante system kremi za hiperpigmentaciju????
Jeste li to upotrebljavale?????

Imala i kremu i koncentrat,sestri mi napravilo kraste na mjestima gdje su bile fleke,poslije je to sanirala pola godine.Meni flekice od kreme i seruma ne da se nisu izbjelile,nego su pocrvenile.Žali bože para.:flop:

mala kockica
16.10.2008., 18:15
Pozdrav svima!

Evo, čitajući ove postove odlučih
se za tartufoterapiju, zvuči doista obećavajuće :)

Iz Zagreba sam i zanima me gdje ovdje rade s tim
preparatima.
Internet pretraživanjem našla sam samo onaj
Tao City Wellness, a lokacija mi nikako nije na ruku..

Ima li još negdje tartufoterapija u Zagrebu?

Hvala puno unaprijed!

Bruna
20.10.2008., 09:58
Ciao,

meni su se hiperpigmentacijske flekice pojavile prije par godina, zbog valjda oralne kontracepcije. Kako imam i prirodne pjegice, nisam na te nove pjege(mrlje) niti obraćala pažnju, jer nisu bile previše vidljive, pogotovo zimi. Kako inaće imam OK kožu lica, naprosto sam prihvatila da su tu. Ne koristim nikakav SPF u kremi za lice zimi, jedino ljeti i to SPF 50. Uopće se ne zamaram tim mrljicama. Sva sreća pa mi nisu na nekim strateškim mjestima..
Stava sam da ih ionako ne mogu spriječiti, ako se misle pojaviti.
Ono što činim je da hranim kožu iznutra, tako da se nastojim zdravo hraniti, piti čajeve i vodu, izbjegavati sve što i inače šteti organizmu, dovoljno spavati, i ja sam u biti zadovoljna svojom kožom, pa i s tih par flekica.
Jedino što ekstra uzimam je dodatak prehrani BioAstin (kupujem ga u Bio&Bio), koji, između ostalog, djeluje i kao zaštita kože od sunca..

Estee Lauder
20.10.2008., 11:46
Pa kada se ti ne zamaraš sa svojim flekicama,nemoj ni sudjelovati u ovim raspravama.Da je mudrost svijeta u svim tim filozofijama,onda nebi ni postojali forumi.Inače mi svi sa ovim problemom nespavamo ,ne pijemo vodu i čajeve,ne hranimo se zdravo i ne pijemo BioAstine.

Bruna
20.10.2008., 13:31
Ok, onda napravite pravilnik po kojem se smije javljati na topic: 'Pažnja! Ako se ne opterečujete s flekicama, tj. imate neki svoj stav o tome koji se razlikuje od našeg, nemojte se javljati i smetati nas..'
Mislim, WTF?? :rolleyes:

Namjeravala sam možda kupiti neku kremu za izbjeljivanje flekica, i baš su mi u apoteci preporučili Plante Sistem, ali željna malo više info o svemu tome, zavirila sam ovdje, da vidim kakva su iskustva sa svime time.
I sad nekako mislim da neću ništa poduzimati (za sad), nego se nadam da ove koje već imam se neće pogoršati..

zuba
30.10.2008., 16:47
Drage cure.Ja se sa melasmom borim već 10 godina(na čelu, obrazima, nad usnama) i nikakvo agresivno izbjeljivanje mi nije pomoglo niti postoji čudotvorni nestanak tih mrlja.

ista stvar..lice mi je bilo šareno, tamno smeđi i svjetlije smeđi reljefni oblici po čelu i obrazima, sa jednom tamno smeđom flekom na desnom obrazu veličine 1,5 cm (bila je mala ali se širila vremenom) i dvije manje na lijevom koje su se širile identično ovoj prvoj..
nema sto nisam probala od krema i kremica, skupih i manje skupih..pratila sam sve sto se pojavi novo i isprobavala.. i nista..
prolazila sam faze tuge i ravnodušja, i tako u krug..

igrom slučaja, morala sam ukloniti jedan aterom i otišla sam kod (privatnog) kirurga plastičara..u razgovoru smo došli i do moje melasme, i da sad ne duljim..

u ponedjeljak sam bila na 25% TCA pilingu, uz njega, uklonio mi je i jedan mladež iznad usne, jedan sa vrata i tri ona mala "visuljka" sa vrata..

trenutno sam u karanteni, jer lice se ljušti li ljušti..trenutno izgleda katastrofa..
ali, ispod ovih oljuštenih dijelova pojavila se glatka, ružičasta koža.. ona velika smeđa mrlja je nestala, na njenom mjestu je sad mrlja za nijansu ružičastija od ostalog lica, a one dvije smeđe sa lijeve strane lica su nestale..
kako stvari stoje, ovo ljuštenje će potrajati još dan-dva..

eto..
ne znam što bih rekla.. trenutno sam strašno optimistična iako ne znam što mi slijedi nakon dobivanja "nove kože", koliko će ona potrajati i hoće li se ponovno ovi reljefi vratiti..
ova "avantura" me koštala 1.500 kuna (samo piling, mladeže mi je uklonio gratis!) 4 dana godišnjeg i izolacija od ljudi u trajanju 4 dana (za sada, ali bit će do ponedjeljka, garant..).. i puno zafrkancije na moj račun mojih ukućana...

zuba
02.11.2008., 08:39
trenutno sam u karanteni, jer lice se ljušti li ljušti..trenutno izgleda katastrofa..

nastavak price..

danas je 6 dan od napravljenog pilinga, lice se iscistilo, ne ljuska se vise..
jos je lagano ruzicasto na obrazima, bradi, korijenu nosa..
onih reljefa i fleka/mrlja nepravilnog oblika vise nema..ostao je jos tu i tamo trag uz sam rub kose, kao kad se bojate pa frizerka zahvati i dio koze lica..to se nece ni vidjeti kad se pocesljam, a i ocistit ce se s par pranja..
sada su mi vidljivi sitni mladezi po licu za koje nisam ni znala da ih imam, jer nisu mogli doci do izrazaja od onih intenzivno smedjih fleka koje su pokrivale lice.. :-)
nakon silnih mackanja, prikrivanja, ujutro idem na posao po prvi puta s malo kremice i korektora..

pre, presretna sam.. :-)

Estee Lauder
02.11.2008., 12:10
Zuba obavezno nosi zaštitni faktor,da nebi na tako novu kožu opet navukla flekice.

zuba
02.11.2008., 21:18
Zuba obavezno nosi zaštitni faktor,da nebi na tako novu kožu opet navukla flekice.

da, znam da moram.. i do sada sam preko cijele godine koristila +30 ili +50..ali, eto, ipak se "nahvatalo" crnila...ma, to je kao neka tamna maska bila na licu, a po njoj onda ove mrlje, fleke, kerefeke... :-)
znam i da je ovo svojevrsni zacarani krug, ali sretna sam da bar jedno vrijeme uzivam u pogledu na lice..
iako, da netko ne pomisli kako sam nakon ovog jednog tretmana odmah dobila lice kao "djecja guza" :-).. ne, nije takvo..sto je u jednu ruku, bar meni, i normalno..ipak je to bila i velika povrsina i razlicita dubina, starost fleka..tko ce to sve znati..meni je ovo jako, jako velika promjena i uspjeh..nikada nisam izasla van bez pudera, nikada..ne zato sto sam sminkerica, vec jednostavno mi je bilo mucno gledati cudne poglede ljudi i upite sto ti je to s licem..
na kontroli mi je lijecnik rekao da dodjem nakon sto se koza obnovi i odmori, pa da dovrsimo "posao"..
ajde, da se i ja malo radujem..
pozdrav :W

KissMe_
17.12.2008., 20:16
Zuba sta ima nova? kakvo je lice sada? jesu li se pjegice vratile? kod mene je ista situacija,dugo sam razmisljala o TCA pilingu ali sam cula da boli,jer to rade kiselinom. molim te..prosvijetli me,vrijedi li???:s

KissMe_
17.12.2008., 22:50
Koristim puder od Truminerals.Kupujem preko ebaya.Jako povoljni i kvalitetni,naručim kit samo sa puderima.Evi link.

http://myworld.ebay.com/true_minerals&ssPageName=STRK:MEFSX:SELLERID

Imam jedno pitanje,kad odes na datu ebay stranicu,sta tacno narucis. ja bi htjela ovaj isti puder truminerals,ali stvarno se ne snalazim,glupko pravi:ne zna:

Estee Lauder
18.12.2008., 09:14
Kad otvoriš stranicu sa lijeve strane otvori visit my store.Kad se to otvori imaš na naslovnoj strani nijanse kože fair skin,medium skin,dark......
Odaberi si za sebe nijansu i otvori.Kad otvoriš tu su ti setovi,pa odabereš koji ti najviše paše.Za sa svaki set ti stoji od čega se sastoji i koliko grama ima u posudama.Ja npr.uđem u fair skin,uzmem komplet od najvećih doza pudera,5 gr po posudi i naručim set sa dva pudera,jedan svjetlije jedan tamnije nijanse,jedan završni puder i neku malu četkicu.Mene samo od njih interesiraju puderi tako da mi je ovaj set najisplativiji,jer se ne može kod njih pojedinačno kupiti.Za svaki set ti stoji cijena i poštarina.Jako brzo šalju.

KissMe_
18.12.2008., 14:56
E.L hvala ti puunoo na iscrpnom objasnjenju, divna si! jedva cekam da mi stignu :cerek:

Estee Lauder
18.12.2008., 15:04
E.L hvala ti puunoo na iscrpnom objasnjenju, divna si! jedva cekam da mi stignu :cerek:

Nema na čemu,samo uživaj.:)

zuba
18.12.2008., 19:02
Zuba sta ima nova? kakvo je lice sada? jesu li se pjegice vratile? kod mene je ista situacija,dugo sam razmisljala o TCA pilingu ali sam cula da boli,jer to rade kiselinom. molim te..prosvijetli me,vrijedi li???:s

ha, što da kažem..
prošlo je oko 1,5 mjesec od pilinga..
sve što sam napisala u prvom postu stoji..otišao je veliki dio onih najvećih mrlja.. ti me pitaš "jesu se pjegice vratile"..ma, mene pjegice ne bi mučile da su one bile u pitanju...moje su bile "pjegurine", prave mrlje...veličine dugmeta..ne znam kako bih ti to dočarala.. a ovo ostalo je pravi reljef...kao na geografskim kartama...raznih oblika.. :-) i to sve je bilo boje od tamno smeđe do svijetlije smeđe..razne nijanse...
e, sad... oni dijelovi što su bili najtamniji, sad su postali svijetli..oni svijetliji još svijetliji, a dio je potpuno nestao.. nisam se riješila mrlja-fleka-reljefa u potpunosti, ostalo je..ali, ja sam svejedno zadovoljna..meni je i ovo veliki pomak na bolje..čitajući o pilingu vidjela sam da je svaki slučaj specifičan, rezultati različiti, koža nam nije svima jednaka, bitne su tu razne stvari..od hormona koji luduju, od dubine mrlja, od kvalitete kože..ma, svašta..
u dogovoru sa liječnikom, iza nove godine ćemo ponoviti tretman..on bi sada radio 35% piling..ne znam ni sama...glupo mi je sada stati na ovome kad je pomak na bolje vidljiv..ne očekujem lice kao u curice, jer curica odavno nisam..i hormoni mi luduju, godine su učinile svoje..ali, mislim da bih mogla još jednom pa da vidim rezultat..dok ne probam, ne znam..i da..lice mi je onako osvježeno, zategnuto..puder opet stavim, ali samo malo i to na one prijelaze reljefa da izjednačim boju sa ostatkom lica..
eto..to je to..
da li boli? uf...
polako krene mazati dio čela, a ono..peče da svisneš..oči se zasuze, budeš iznenađena osjećajem pečenja..
malo pričeka pa namaže drugi komadić lica..e sad već znaš koliko peče, pa trpiš..onda namaže dalje, pa onaj prvi namazani dio već podnosiš, ovo ostalo peče toliko da su mi suze curile, sestra ih brisala tuferom, a meni došlo da se dignem i sve to jednim pokretom zbrišem sa lica...kad je sve namazao, što traje 20 tak minuta, već si toliko jadna ispečena, ali sad je gotovo, nema natrag.. i za par minuta više ne peče..osjećaš samo kako koža gori...kao kad si recimo zaspala na plaži pa izgorila i ne znaš ćime da ohladiš to mjesto..
ne znam..ovo je moj doživljaj boli..možda nekoga drugoga to nije tako peklo..polazim od toga da mogu izdržati inaće bol i ne cvilim na sve i svašta..nisam ni tada, ali kad me se već pita reći ću da je to jedna baš nezgodna i neobična bol..
nakon pilinga, skidao mi je mladeže, dao mi inekciju za ovaj na licu i to je ok..ništa nisam osjetila..ove na vratu je krenuo bez inekcije i pita me tada da li me boli, da mi da inekciju..a ja mu rekoh, ma ne..to nije nikakva bol nakon ovog pečenja..i skinuo ih bez inekcije..eto, to samo da ti dočaram osjećaje.. :-)
u razgovoru za slijedeći piling i rad sa 35% kiselinom, obećao mi je ipak koristiti anestetik..tak da mi je i to neka utjeha da će biti lakše uz njega a i uz to što već znam što mi slijedi i kako ide ljuštenje i oporavak..

na kraju, sve u svemu nije mi žao, nisam požalila..

ako te još nešto zanima, pitaj...

inaće, čitam ovaj forum i pratim što cure pišu pa kradem savjete i iskustva i isprobavam..ipak ste sve ovdje (?) mlađe od mene pa se ne petljam puno u rasprave..
svima
:W
:top: ste...

Francesca
18.12.2008., 21:43
zuba a koliki ti je bio taj madež na licu i da li ti je ostao ožiljak?

inače za one cure kojima su se tek počele pojavljivati mrljice kao meni, pogotovo nakon ljeta i izlaganja suncu, ove godine sam koristila Vichy Capital soleil Microfluid mat sa faktorom 30, i iako su se mrlje pojavile, nestale su već mjesec dana nakon povratka s mora...

zuba
19.12.2008., 18:10
zuba a koliki ti je bio taj madež na licu i da li ti je ostao ožiljak?

mladež je bio malo ukoso i iznad gornje usne, u promjeru oko 2 mm, tamno smeđi, malo ispupčen..
uglavnom, skinuo ga je jednim rezom..
ovaj na vratu je bio mrvicu možda veći i iste boje..
oba su poslana na patologiju na provjeru i sve je ok..
nema ožiljka nigdje..kao da ih nije ni bilo..
par dana sam mazala dermazinom i to je to..
na vratu, ustvari na pregibu vrata i dekoltea samo sa desne strane, je bilo onih malih, malih mrvica koje stoje samo na niti..rekao mi je da su mi to virusni mladeži i sve ih je skinuo..kod njihovog skidanja sam osjetila lagano peckanje, kao komarac kad pecne..ništa više..
inaće, to sa skidanjem mladeža nije bila moja želja niti ideja..meni nisu smetali, naprotiv, onako su mi bili kao "moj biljeg"..čak simpa..on mi je savjetovao da ih makne iz estetskih razloga, zbog kontrasta njihove boje i boje kože a sve nakon pilinga..

KissMe_
20.12.2008., 15:57
Definitivno sam odustala od tog pilinga:rolleyes:
Inace, imam pjegice otkad znam za sebe,cini mi se od rodjenja,mada mi moji kazu da su bile vidljive od neke 10-te godine,kao i da ih je imala moja mama ali su joj u potpunosti nestale,znaci genetski.
Sitne su,posute po cijelom licu,ramenima, i dekolteu.. Svake godine primjecujem da su blijedje,neke su cak potpuno iscezle a par njih se jasno vidi. Problem je sto sam jako iskompleksirana od puberteta,ceznem za lijepim tenom,ne izlazim nigdje bez pudera,a ljeto,more, i plaza mi predstavljaju katastrofu,dok se sve moje prijateljice bez pudera suncaju,ja se krijem,proklinjem sudbinu i pitam se sta sam skrivila Bogu:(...i da ne nabrajam...jer vidim da ste sve suocene sa istim problemom. Ustvari...samo sam htjela napisati da mi je mnogo lakse kako sam vidjela da nisam sama(sto sam jedno vrijeme mislila). Inace redovno idem u solarij,koji mi stvarno izvuce pjegice,ali nakon dan-dva se povuku, i ne koristim apsolutno nikakve kreme osim obicne dnevne rosal intui kreme sa SPF15.
Ako neka djevojka ima slicnu historiju i nastanak pjegica,a neka krema joj je pomogla da budu manja primjetne,bila bi joj zahvalna da mi je preporuci.
Ipak moje misljenje je da nam nista ne moze pomoci:( jer to je iz organizma i uvijek se vraca,ali zato trebamo pomoci sebi i ne obracati preveliku paznju na taj nedostatak,vec duhom to pokusati pobjediti:mig:
Pozdrav svim pjegavicama :W
P.S. Zuba,nadam se da ce ti taj drugi piling otkloniti sve,pa da imas lice kao kod curice:) opet javljaj kako je ispalo, i sretno!

Luciferia
21.12.2008., 14:20
Ima dobra krema od Guama, zove se Lacote cogico dipalmitato. Ima kojičnu i aha kiseline. Ja sam pisala mail njihovoj customer service i reklli su mi da se može, i dapače, treba koristiti i ljeti.
Ja ipak čekam jesen jer mi je van pameti kiseline koristiti ljeti. Samo možeš pigmentaciju povući u dublji sloj kože i napraviti još veće sr...
Ne znam kako mogu samo tako preporučivati upotrebu ljeti. To bi bila katastrofa.

Pozdrav svima!Ja sam isto koristila tu Guam kremu.Odlična je!Za mjesec dana mi je očistila 70% fleka,točno kako piše,samo sam je otkrila tek u prvom mjesecu,ali sad ću je odmah iza ljeta kupiti.Uz to sam stavljala i njihovu peel of masku sa 20% AHA.Ja od ove godine koristim mineralnu kozmetiku,pa ću baš vidjeti hoće li mi se flekice vratiti,zasad još nisu,a prije bi već u 4 mjesecu.Bozzi što ima taj Estee Lauder kad se može ljeti koristiti,jeli na bazi AHA ,kojične,C vitamina.Neke stvari od EL su odlične!

jel ima te guam kreme kod nas :misli: ?
edit- jel to to http://www.worldwideshoppingmall.co.uk/body-beauty/guam-0020.asp ?

Estee Lauder
21.12.2008., 15:32
jel ima te guam kreme kod nas :misli: ?
edit- jel to to http://www.worldwideshoppingmall.co.uk/body-beauty/guam-0020.asp ?

Nije ta nego ova.

http://www.guamcosmetics.se/

Ima je kupiti ili se može naručiti u ljekarnama koje imaju Guam proizvode.Guam zastupništvo je inače u Rijeci.U Zg Muller drži Guam.

Estee Lauder
21.12.2008., 15:34
Oprosti nije mi se kopirala.Uđi u spa face,druga krema po redu.
Guam Dipalmitato 30ml

(Klicka för en större bild)

Skin lightening cream

Luciferia
21.12.2008., 17:41
Nije ta nego ova.

http://www.guamcosmetics.se/

Ima je kupiti ili se može naručiti u ljekarnama koje imaju Guam proizvode.Guam zastupništvo je inače u Rijeci.U Zg Muller drži Guam.

Oprosti nije mi se kopirala.Uđi u spa face,druga krema po redu.
Guam Dipalmitato 30ml

(Klicka för en större bild)

Skin lightening cream

hvala :)
pitat ću u svom mulleru, možda toga ima tamo, iako čisto sumnjam :(

Merlina
21.12.2008., 18:25
Budući se svakodnevno u salonu susrećem sa puno različitih žena, mogu reći meni su one sa pjegicama baš simpatične. Žene koje ih imaju su mi, ako ih prihvate, lijepe. Pjegice ne smatram nedostatkom nego dijelom prirodne ljepote neke osobe.

Estee Lauder
21.12.2008., 20:55
Meni je to isto simpatično i znam mnoge žene koje se tako lijepo namažu da se pjegice potpuno uklope u cijelu sliku.

zuba
21.12.2008., 21:09
Meni je to isto simpatično

pa da...
al' k' vragu kada ima nešto u ženskoj glavi da nikada nismo zadovoljne..

evo, ja mijenjam sve svoje reljefe i fleke za pjegice.. :)

Luciferia
22.12.2008., 15:19
ja nemam te prirodne pjegice, moje su od kozica, jer je sunce speklo neke plikove :eek: .. još uvijek tražim kremu za to :ne zna:

icygirl
06.01.2009., 21:07
imam pjegice po licu i strašno ih ne volim, i zanima me vaše mišljenje o tome

kad pitam nekoga od prijatelja svi mi odgovore kak su super bla bla, a to mi stvarno ide na živce jer znam da mi ne odgovore iskreno nego to sam tak kažu :(

postoji li itko da mu se pjegice stvarno sviđaju??? :confused:

i ako mi netko može reći jel postoji neka krema da se toga riješim, ili neš slično?? :)

Mona*
07.01.2009., 12:29
postoji li itko da mu se pjegice stvarno sviđaju??? :confused:

meni se sviđaju
moj dečko ih ima na nosu i one su jedne od stvari u koje sam se zaljubila :)
i to mi je preslatko vidit na curi
vjeruj mi,ne poznam nikoga kome su pjegice ružne

imam i ja pitanje
moja mama ima 54 godine i puno fleka po licu
sunce+godine=smeđe mrlje
postoji li način da ih se riješi?
a da je učinkovito