PDA

View Full Version : Hiperpigmentacija lica

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Estee Lauder
22.08.2011., 11:26
nema toga više.. te točkice vremenom nestanu..
ustvari, ponovno se stvori "film" - kao razblažena nijansa našega stvarnog tena (kod mene je on taman), lice poprimi opet životniju nijansu, jer ovo je za mene bilo neprirodno bijelo..(a i kratko je to trajalo..)
(ne znam kako bih vam to bolje dočarala...)

i molim lijepo, imajte u vidu da su te slike iz moje karantene u kojoj nisam imala kontakata sa ljudima, kosa se nije prala,sve u svemu stanje očaja..

danas je to druga priča. lijepa sam samo tako.. jedini problem je što se ja ne volim slikati, nikada nisam ni voljela, pa i nemam slika..pogotovo ne izbliza.. i ova zadnja, kao sadašnja, nastala u optici kao isprobavanje okvira radi slanja kčerki na ocjenu..

I jesi dobila prolaznu ocjenu, stvarno ti dobro stoje te naočale.:)

top-secret-koka
22.08.2011., 17:41
i ova zadnja, kao sadašnja, nastala u optici kao isprobavanje okvira radi slanja kčerki na ocjenu..

baci naocale!
dioptrija zlata vrijedi - odmah ce nestat fleke :D

nego da te pitam:
da li je koza zapamtila fleke? jesu se vratile potpuno identicne kroz par ljeta? ili su nastali novi oblici? ne govorim o tonu, vidim da si sad avion od zenske :top: nego o crtezima, oblicima...ne znam kak da ih nazovem.

koliko je dugo trajala karantena?
kad normalno mozes medju ljude, a da te svi ne pitaju sto se dogodilo?

s cim si se mazala dok je trajalo ljustenje?
jel jako ogranicena mimika lica?

podrucje oko ociju nije tretirano, da li se dugo vidio prijelaz izmedju stare i mlade koze? (toga se, na svojoj kozi, najvise bojim)

jel bi ponovila?

slobodno ignoriras, ak sam dosadna :D

zuba
22.08.2011., 18:46
I jesi dobila prolaznu ocjenu, ..

:) jesam.. iako su vise u kutijici nego na nosu..zaboravim da ih imam... sad i na kremicama mogu procitati sto pise.. :)
ali, nazalost, vidim i sto ne treba.. :)

da li je koza zapamtila fleke? jesu se vratile potpuno identicne kroz par ljeta? ili su nastali novi oblici?

jesi vidjela na slikama onaj dio na celu, cosak cela, sa desne strane, e, on je bio i ostao svijetliji od ostatka lica.. njega prekrije kosa, pa se ne zamaram..
fleke se nisu pojavile na istom mjestu, niti jedna.. nove jesu, ali u puuuno blazem obliku..takvom da ih prekrijem toniranom kremicom i ne vide se.. kada stavim puder, na licu se apsolutno nista ne vidi, ali rijetko ga sada i koristim, ovisno o inspiraciji, prilici i sl. radije pustim kozu da dise..

koliko je dugo trajala karantena?
kad normalno mozes medju ljude, a da te svi ne pitaju sto se dogodilo?

7 dana.. 7 dan isla na posao.. onda sam morala odgovarati sto sam to radila sa licem da mi je sjajno, glatko i zategnuto..:)

s cim si se mazala dok je trajalo ljustenje?
jel jako ogranicena mimika lica?

sa melemom, jekol masti, sa cim god samo da je stalno dobro masno..

mimika nije uopce ogranicena, sve je ok, samo ruzno izgleda da boli glava.. :D

podrucje oko ociju nije tretirano, da li se dugo vidio prijelaz izmedju stare i mlade koze? (toga se, na svojoj kozi, najvise bojim)

jel bi ponovila?

ma, to ti se skida kao krpice, jos sam ja nestrpljivo i sama povlacila da ubrzam..
sve se u tih 7 dana iscistilo, nikakvi prijelazi, nista..

da, namjeravala sam ponoviti godinu dana kasnije tj. slijedecu zimu, pisala sam o tome vec... a onda me kozmeticarka odgovorila i rekla da cemo probati tretmanima ocistiti novonastalo i zaostatke, a ako ne uspijemo do pred proljece i prije sunca, jos stignem ponoviti.. i nisam otisla, jer nije bilo potrebe..a istovremeno sam imala promjene na poslu i nisam mogla uzeti tjedan dana godisnjeg...
meni je najvece ogranicenje ustvari izostanak sa posla..ne mogu na godisnji kada ja to hocu..a ovo nije za bolovanje..:mig:

namelessone
22.08.2011., 18:56
Zuba, svaka čast na hrabrosti, prekrasno izgledaš !!!

FFE
22.08.2011., 21:55
Zuba, svaka čast na hrabrosti, prekrasno izgledaš !!!

Potpis!

Zuba, jel' ti dermatologica (ili bilo tko drugi) iskljucila sekundarno pojavljivanje tih hiperpigmentiranih podrucja? Drugim rijecima, da li su iskljucili bilo kakve bolestine koje isto tako mogu raditi hiperpigmentacije?

Sjajno ti je kemijska dermoabrazija to rijesila. :s

Inace, imam i ja tih nekih sitnih mrljica po ljeti, samo se ja bas ne uzbudjujem previse, a mozda bih i trebala. Meni se one pojave i sa sunscreenom, ali priznajem da nisam streber sto se toga tice da tako avidno stavljam preko dana i pazim (osim ako nisam na bazenu ili moru).

top-secret-koka
22.08.2011., 22:14
Koka, hvala ti puno na infu, možeš mi samo reć na koji tip lasera misliš, i ako okvirno znaš cijenu tretmana, te gdje si ih radila, ordinacija ili salon, te koliko ti ih je trebalo da ukloni fleke, kakve su ti bile reakcije na koži, koliko je trebalo da se koža regenerira...oprosti na silnim pitanjima, puno hvala unaprijed!!!

na racunu pise usluga - IPI - 5cm2
a u povijest bolesti I2PL od 8.5J/cm
treba uzet u obzir da je to 2006. godina, od tad je sigurno izasao puno bolji i jaci laser. placala sam 80kn po "blicu" trebas racunati da po dolasku "blicas" bar 5-6 x.
moras naci dobrog dermatologa koji ce jacinuu lasera prilagoditi tebi, moguce je da podrucje oko hiperpigmentacije jako reagira i taj dio postane nepigmentiran.
mogu ti na pm dati svoju dr. ona je u zagrebu, ne znam koliko ti znaci ta info. trebam reci da je divna :cerek:, al vjecito u guzvi :rolleyes:

top-secret-koka
22.08.2011., 22:30
jesi vidjela na slikama onaj dio na celu, cosak cela, sa desne strane, e, on je bio i ostao svijetliji od ostatka lica.. njega prekrije kosa, pa se ne zamaram..
fleke se nisu pojavile na istom mjestu, niti jedna.. nove jesu, ali u puuuno blazem obliku..takvom da ih prekrijem toniranom kremicom i ne vide se.. kada stavim puder, na licu se apsolutno nista ne vidi, ali rijetko ga sada i koristim, ovisno o inspiraciji, prilici i sl. radije pustim kozu da dise..
:

e vidis ovo je vrijedna informacja :s
hvala.

7 dana.. 7 dan isla na posao.. onda sam morala odgovarati sto sam to radila sa licem da mi je sjajno, glatko i zategnuto..:)

:

nakon samo 7 dana i mogu medju ljude :eek:
mislila sam da mi treba pola godisnjeg :D

da, namjeravala sam ponoviti godinu dana kasnije tj. slijedecu zimu, pisala sam o tome vec... a onda me kozmeticarka odgovorila i rekla da cemo probati tretmanima ocistiti novonastalo i zaostatke, a ako ne uspijemo do pred proljece i prije sunca, jos stignem ponoviti.. i nisam otisla, jer nije bilo potrebe..a istovremeno sam imala promjene na poslu i nisam mogla uzeti tjedan dana godisnjeg...:

ajde vidjet cu kako ce se dalje razvijat moje flekice.
niacinamid mi je super :s stvarno iznenadjenje. ali cinjenica je da su se one ovo ljeto pojavile u podjednakom broju kao i prije, samo sto su daleko svjetlije.
kem. piling mi je skroz zanimljiv, da ih sve sastruzem, a onda odrzavam sa niacinamidom...

svake godine sam li-la u toj odluci... nikak da odem :D
kad odlucim frendica/mm/mama mi vele - si luda? pretjerujes, to tebi ne treba!
i onda ostavim odluku za sljedecu jesen :D

anya
23.08.2011., 07:27
Mislim da je uz kemijski piling frakcijski isto super rješenje za melasmu....nakon 7 dana isto možeš na posao i oporavak je brz i jednostavan...evo ovakvo je stanje mog lica nakon godine dana (nakon tretmana je bilo kao bebina guza...)

http://imageshack.us/photo/my-images/690/img01104201108221609.jpg/

Slika nije najbolja jer se isto ne volim slikavati i nisam htjela da se vidim bolje.
Prije godinu dana stanje je bilo puno gore i kao što je zuba rekla nije mi potamnila koža ponovo na tim mjestima nakon toga. Ta zatamnjena koža bila je presuha i nije bilo kreme ni ulja koja bi tu pomogla i zato mislim da je frakcijski za to dobro rješenje i mislim da sam niacinamid tu ne bi pomogao.
Trebala sam ponoviti tretman ali to ću učiniti sad na jesen i nakon toga niacinamid za mrljice koje će se nakon nekog vremena vjerojatno pojaviti (mislim da će onda biti super...).

Nika4
23.08.2011., 07:34
Zuba, svaka čast! Rezultati su vau! :top:

U odnosu na te slike ja se nemam prava žalit na mojih par pjegica.
Danas mi je deseti dan da koristim niacinamid i čini mi se da su lagano posvjetlile :D

namelessone
23.08.2011., 08:09
na racunu pise usluga - IPI - 5cm2
a u povijest bolesti I2PL od 8.5J/cm
treba uzet u obzir da je to 2006. godina, od tad je sigurno izasao puno bolji i jaci laser. placala sam 80kn po "blicu" trebas racunati da po dolasku "blicas" bar 5-6 x.
moras naci dobrog dermatologa koji ce jacinuu lasera prilagoditi tebi, moguce je da podrucje oko hiperpigmentacije jako reagira i taj dio postane nepigmentiran.
mogu ti na pm dati svoju dr. ona je u zagrebu, ne znam koliko ti znaci ta info. trebam reci da je divna :cerek:, al vjecito u guzvi :rolleyes:

Molim te možeš mi poslati info na pm, jer ako budem u mogućnosti možda bih čak i do Zagreba otišla!!!...samo da ih se riješim:rolleyes:

VUITTONKA
23.08.2011., 08:40
cure jel vi ovaj serum s niacinamidom, ako ga stavljate ujutro, isperete ili na njega može ići krema pa puder

top-secret-koka
23.08.2011., 08:55
Molim te možeš mi poslati info na pm, jer ako budem u mogućnosti možda bih čak i do Zagreba otišla!!!...samo da ih se riješim:rolleyes:

ne znam koliko ti se isplati ici u zagreb, jer ces morati dolaziti min. 3-4 puta.
zasto ne odes zambelliju, on je u rijeci, ako se dobro sjecam, pola hrvatske ide njemu na korekcije :mig:
sigurna sam da ima laser, ako nema, znat ce ti dati preporuku u tvom gradu.
moja dr. http://www.dermolab.hr/

cure jel vi ovaj serum s niacinamidom, ako ga stavljate ujutro, isperete ili na njega može ići krema pa puder

nista ne ispires. na cistu i suhu kozu naneses serum pricekas da se dobro upije i nastavis dalje prema potrebi.
obavezno raditi piling bar 2x tjedno!

:)

top-secret-koka
23.08.2011., 09:54
Mislim da je uz kemijski piling frakcijski isto super rješenje za melasmu....nakon 7 dana isto možeš na posao i oporavak je brz i jednostavan...evo ovakvo je stanje mog lica nakon godine dana (nakon tretmana je bilo kao bebina guza...)

http://imageshack.us/photo/my-images/690/img01104201108221609.jpg/

Slika nije najbolja jer se isto ne volim slikavati i nisam htjela da se vidim bolje.
Prije godinu dana stanje je bilo puno gore i kao što je zuba rekla nije mi potamnila koža ponovo na tim mjestima nakon toga.....

daj malo vise podataka o tom laseru...
gdje? kod koga? koliko novaca? kakav je tretman? traba li vise puta ici tokom jedne zime?

namelessone
23.08.2011., 09:55
[QUOTE=top-secret-koka;35380965]ne znam koliko ti se isplati ici u zagreb, jer ces morati dolaziti min. 3-4 puta.
zasto ne odes zambelliju, on je u rijeci, ako se dobro sjecam, pola hrvatske ide njemu na korekcije :mig:

Hvala koka, stvar je u tome da sam htjela dobit pozitivan feedback od nekog tko je uistinu bio na nekom takvom tretmanu kod nekog dermatologa i da je taj postupak urodio plodom. Što se tiče Rijeke imala sam u vidu Zambellija, međutim ljudi, za koje znam da su nesto radili kod njega, su bili iskljucivo orijentirani na estetske korekcije, tipo nos, grudi, uši i sl., nitko nije radio korekcije tona kože! Ali svejedno sam planirala otić i čut misljenje...hvala ti još jednom!!!

top-secret-koka
23.08.2011., 10:18
bitno je naci dobrog doktora, onda nemas sto razmisljati.

znam da je meni dr. stavljala tufere na oci + celicne naocale + zastitnu masku i tek onda blicala laserom. bez obzira na sve to svaki blic sam vidjela. frendica je bila kod kozmeticarke i njoj je stavila samo blazinice od vate, tako da mi uopce nije jasno kakavim se laserom sluze kozmeticki saloni. ja bi ih zaobisla, ako nemas bas dobru preporuku za neku kozmeticarku koja zna sto radi.

ne mogu se sve fleke tretirati laserom, objasnit ce ti dr. a neke nece reagirati. vecinu ce ipak skinuti. kad ih blicne, osjetis trenutno peckanje, fleka pocrni i nakon dan-dva se oguli...ispod je mlada crvena koza i zarasta bez fleke.
takodjer se koristi razlicita jacina lasera, prvi tretman ide manjom jacinom, tako da se vidi kako fleke i koza oko njih reagira, a onda nastavljate po potrebi...

toliko da znas sto i kako te ceka :)

zuba
23.08.2011., 10:41
znam da je meni dr. stavljala tufere na oci + celicne naocale + zastitnu masku i tek onda blicala laserom. bez obzira na sve to svaki blic sam vidjela. frendica je bila kod kozmeticarke i njoj je stavila samo blazinice od vate, tako da mi uopce nije jasno kakavim se laserom sluze kozmeticki saloni.

ja bih vam rado odgovorila koji laser koristi moja kozma,ali nisam pitala, iskreno, nije me ni zanimalo...
i meni ona stavi tufere i naocale ali bez zastitne maske... svaki blic ja vidim i popratim ga instiktiivno trzajem tijela...(i socno opsujem, jer me uvijek iznenadi.. :D, pa se ispricavam non-stop..)
ovi moji tretmani su nekako umjerene jacine, sto cijenim vremenom potrebnim za oporavak mjesta koje se tretiralo..
bitno da mogu medju ljude, dan dva tri to se ljusti i gotovo.. u pravilu idem kozmi petkom navecer, pa se preko vikenda sve dovede u red..

ja sam nesto novo krenula isprobavati:
kako sam vec bila i radila mezoterapiju, a sada cekam jesen i nastavak, nabavila sam ovu skynedor crystal white kremu pa isprobavam...koristim ju samo navecer, jedno tjedan dana, a to je kratko vrijeme za bilo kakve rezultate..

evo link gdje ima o toj liniji i kremi, a i mezoterapiji:
http://www.farmex.hr/linija-skeyndor/crystal_white/

INTENZIVNA KREMA ZA IZBJELJIVANJE
s azijskim faktorom posvjetljivanja. SPF 15

Intenzivna krema obogaćena depigmentacijskim svojstvima usmjerenim na proces stvaranja pjega (melanogenezu).Čini ten blistavijim, korigira sve mrlje i sprječava pojavu novih. Primjenjuje se lokalno, samo na zone s izraženom hiperpigmentacijom.

namelessone
23.08.2011., 10:44
bitno je naci dobrog doktora, onda nemas sto razmisljati.

znam da je meni dr. stavljala tufere na oci + celicne naocale + zastitnu masku i tek onda blicala laserom. bez obzira na sve to svaki blic sam vidjela. frendica je bila kod kozmeticarke i njoj je stavila samo blazinice od vate, tako da mi uopce nije jasno kakavim se laserom sluze kozmeticki saloni. ja bi ih zaobisla, ako nemas bas dobru preporuku za neku kozmeticarku koja zna sto radi.

ne mogu se sve fleke tretirati laserom, objasnit ce ti dr. a neke nece reagirati. vecinu ce ipak skinuti. kad ih blicne, osjetis trenutno peckanje, fleka pocrni i nakon dan-dva se oguli...ispod je mlada crvena koza i zarasta bez fleke.
takodjer se koristi razlicita jacina lasera, prvi tretman ide manjom jacinom, tako da se vidi kako fleke i koza oko njih reagira, a onda nastavljate po potrebi...

toliko da znas sto i kako te ceka :)

:s

top-secret-koka
23.08.2011., 11:06
ja bih vam rado odgovorila koji laser koristi moja kozma,ali nisam pitala, iskreno, nije me ni zanimalo.....

nije ni bitno koji je bitno da radi posao :)

i meni ona stavi tufere i naocale ali bez zastitne maske... svaki blic ja vidim i popratim ga instiktiivno trzajem tijela...(i socno opsujem, jer me uvijek iznenadi.. :D, pa se ispricavam non-stop..)
..

:rofl:

ajde nemoj zenu plasiti, nije tak strasno...
al da, uvijek iznenadi :D
meni je dr. rekla - sad cu!
mislim si pa kaj (kulerica :D) znam da bude sad...
i hooop trznem se

namelessone nemoj se prepasti :mig:
to je trenutno i jako, jer ide duboko u kozu, nije bol, samo sekunda nelagode i jak bljesak.

VUITTONKA
23.08.2011., 11:09
obavezno raditi piling bar 2x tjedno[/U]!

ok, preko noći sam ostavljala, a ujutro sam držala pola sata pa ispirala, sad je neću skidati. hvala ti :grli:

top-secret-koka
23.08.2011., 11:14
evo link gdje ima o toj liniji i kremi, a i mezoterapiji:
http://www.farmex.hr/linija-skeyndor/crystal_white/

Intenzivna krema obogaćena depigmentacijskim svojstvima usmjerenim na proces stvaranja pjega (melanogenezu).Čini ten blistavijim, korigira sve mrlje i sprječava pojavu novih. Primjenjuje se lokalno, samo na zone s izraženom hiperpigmentacijom.

sto je to?

zuba
23.08.2011., 11:27
namelessone nemoj se prepasti :mig:
to je trenutno i jako, jer ide duboko u kozu, nije bol, samo sekunda nelagode i jak bljesak.

ma ne plasim ju..zaboga nije mi to bila namjera..
stvarno nije strasno, vec svaki blic - iznenadjenje!!! :D
a znas i o cemu se radi, i trenutak i sve... :D

sto je to?

ne znam na sto mislis ?

top-secret-koka
23.08.2011., 11:35

ne znam na sto mislis ?

sto je tocno azijski faktor posvjetljivanja?
nikad cula :confused:
ili je pjesnicki izraz :D

namelessone
23.08.2011., 11:58
Sve 5, nisam se prepala, volim dobiti sve moguće informacije prije no se odlučim za išta...svjesna sam da je to invazivni postupak uklanjanja, tako da sam se pripremila i na određenu količinu boli, šokantan izgled i sl., samo mi je bitno da ih uklonim! Cure najbolje ste, puno Vam hvala, od Vas sam dobila kvalitetne informacije i savijete, što ne mogu reći za neke ljude od struke koje sam imala prilike posjetit i zatražit mišljenje!!!

zuba
23.08.2011., 13:11
sto je tocno azijski faktor posvjetljivanja?
nikad cula :confused:
ili je pjesnicki izraz :D

ma, kao da ja znam.. :D

kaze lijepo da posvjetljuje..sta ce ti vise..i ima da probam... :D
mozda pobijelim ko' gejsa..

(vruce je za pop... i ne mogu ni misliti ni raditi ni tipkati ...nista...)

anya
24.08.2011., 09:48
[QUOTE=top-secret-koka;35380965]ne znam koliko ti se isplati ici u zagreb, jer ces morati dolaziti min. 3-4 puta.

Hvala koka, stvar je u tome da sam htjela dobit pozitivan feedback od nekog tko je uistinu bio na nekom takvom tretmanu kod nekog dermatologa i da je taj postupak urodio plodom. Što se tiče Rijeke imala sam u vidu Zambellija, međutim ljudi, za koje znam da su nesto radili kod njega, su bili iskljucivo orijentirani na estetske korekcije, tipo nos, grudi, uši i sl., nitko nije radio korekcije tona kože! Ali svejedno sam planirala otić i čut misljenje...hvala ti još jednom!!!

Ne moraš se bojati dr. Zambellija...da živim u Rijeci sigurno bih kod njega išla jer sam prije dosta pretraživala internet kad sam htjela odlučiti kod koga da odem a za njega nisam ništa loše pročitala...

anya
24.08.2011., 09:59
daj malo vise podataka o tom laseru...
gdje? kod koga? koliko novaca? kakav je tretman? traba li vise puta ici tokom jedne zime?

radi se o frakcijskom laseru a rade se obično 1-2 tretmana godišnje u razmaku od minimum mjesec dana ovisno i o tretmanu koji odabereš. Ja sam samo jedan tretman napravila srednje jačine (ljuštenje nakon 5-7 dana), a može se raditi i jače (ljuštenje za 10-ak dana) ili slabije (ljuštenje za 2-3 dana). MOžda je i zuba to radila.

Iskreno, tretman je malo bolan, ali to brzo zaboraviš....stisneš zube:).
Doktor je super, sve te lijepo ispita, u detalje sve objasni i posveti max. vremena pacijentu.
Kako sam čula, malo je skuplji od ostalih, ali ne bojim se ići kod njega opet.
Ne volim ovako javno nikoga reklamirati pa ti za ostalo napišem na pm ako te zanima.

namelessone
24.08.2011., 10:00
[QUOTE=namelessone;35382002]

Ne moraš se bojati dr. Zambellija...da živim u Rijeci sigurno bih kod njega išla jer sam prije dosta pretraživala internet kad sam htjela odlučiti kod koga da odem a za njega nisam ništa loše pročitala...

:top:

top-secret-koka
24.08.2011., 11:00
ma, kao da ja znam.. :D

kaze lijepo da posvjetljuje..sta ce ti vise..i ima da probam... :D
mozda pobijelim ko' gejsa..

)

zuba-san :D
http://www.beautymakeuptipss.net/wp-content/uploads/2011/08/Geisha-Makeup-5.jpg

radi se o frakcijskom laseru a rade se obično 1-2 tretmana godišnje u razmaku od minimum mjesec dana ovisno i o tretmanu koji odabereš. Ja sam samo jedan tretman napravila srednje jačine (ljuštenje nakon 5-7 dana), a može se raditi i jače (ljuštenje za 10-ak dana) ili slabije (ljuštenje za 2-3 dana). MOžda je i zuba to radila.

Iskreno, tretman je malo bolan, ali to brzo zaboraviš....stisneš zube:).
Doktor je super, sve te lijepo ispita, u detalje sve objasni i posveti max. vremena pacijentu.
Kako sam čula, malo je skuplji od ostalih, ali ne bojim se ići kod njega opet.
Ne volim ovako javno nikoga reklamirati pa ti za ostalo napišem na pm ako te zanima.

koliko kosta 1 tretman?
koliko si zadovoljna ucinkom samo 1 tretmana?

da li ste imali probni laser, na manjem dijelu koze, da vidite kako reagiras?
moze sve i na pp
hvala :)

anya
24.08.2011., 11:32
ma mogu i ovdje napisati, necu sad komplicirati...
super sam zadovoljna bila nakon jednog tretmana i nisam htjela niti ponovit iako je doktor preporučio dva tretmana (prvi kosta 3.500 a ostali 3.000 kn) ali nisam se najbolje čuvala sunca (ne znam da li je samo to razlog), pa su mi se brzo pojavile mrljice ali ta melasma u obimu kojem je bila nije se vratila i sad nakon ljeta situacija je puno bolja nego prije godinu dana...kasnije sam radila bio light fotopomlađivanje koji je stanje popravio ali ne skroz...mislim da bi kombinacija toga dvoje bila super za održavanje ali nažalost problem nisam riješila trajno za sada i već sam dosta novaca potrošila na sve to...sad si ti otkrila niacinamid ali nisam to još koristila i imam osjećaj da mi samo to ne bi rješilo problem....a uvijek i izmišljaju nešto novo tako da ne znam što bi bilo idealno za rješavanje melasme ili hiperpigmentacije. Čitala sam da se u starijoj dobi taj problem povlači sam od sebe a sada se ovako očito moramo pomiriti s tim.

delilaxx
24.08.2011., 11:47
ma mogu i ovdje napisati, necu sad komplicirati...
super sam zadovoljna bila nakon jednog tretmana i nisam htjela niti ponovit iako je doktor preporučio dva tretmana (prvi kosta 3.500 a ostali 3.000 kn) ali nisam se najbolje čuvala sunca (ne znam da li je samo to razlog), pa su mi se brzo pojavile mrljice ali ta melasma u obimu kojem je bila nije se vratila i sad nakon ljeta situacija je puno bolja nego prije godinu dana...kasnije sam radila bio light fotopomlađivanje koji je stanje popravio ali ne skroz...mislim da bi kombinacija toga dvoje bila super za održavanje ali bi bankrotirala da nastavim tako.... sad si ti otkrila niacinamid ali nisam to još koristila i imam osjećaj da mi samo to ne bi rješilo problem....a uvijek i izmišljaju nešto novo tako da ne znam što bi bilo idealno za rješavanje melasme ili hiperpigmentacije.

Je li ti veca povrsina na licu bila zahvacena pigmentacijom?
Kada sam proslu zimu dosla na pregled kod dermatologa, rekao mi je da se takvi problemi najbolje rjesavaju frakcijskim laserom. Nakon toga mi je pokazao slike pacijenata prije tretmana spomenutim laserom i poslije.
Rezultati su bili nevjerovatni. Iznenadila sam se koliko je muskih pacijenata bilo. Mahom su to bili jedrilicari i sve osobe izlozene stalnom suncu.
Ali, uvijek je tu neko ali... barem u mom slucaju:rolleyes:
Kako je moja pigmentacija 'samo' na nausnicama i nije bas toliko izrazena, doktor mi je rekao da nikako u takvim slucajevima poput mog, ne bi preporucio frakcijski laser. Isto misljenje sam dobila i kod drugog dermatologa.
Po njima, frakcijski laser je idealno rjesenje za bas dobrano zahvacenu kozu pigmentacijom. U protivnom, ne preporucuju!
I cijene nisu bile toliko velike, nego su se po tretmanu kretale oko 1000, 1000 i nesto kuna.
Da li je bolno ne znam. Kako mi je faze zacijeljivanja prikazao sve, imala sam dojam da je prilicno bolno.

cvijetić
24.08.2011., 13:48
Zuba, ja sam tu kremu koristila cca 2 mjewseca i sad kad sam se vratila s mora; nakon mjesec i po, skroz sam zadovoljna rezultatom...
ovako- koristila sam topivu lrp kremu-onu sa UVA 42. pigmentacije su potamnile ,ali duplo manje nego lani, a oni djelovi koje sam mazala sa skeyndorom su uglavnom ostali svijetliji-tj. normalni tako da planiram ponovo uzeti skeyndor intenzivnu i slijedeće ljeto opet LRP:top:

mucicaa
24.08.2011., 14:51
Malo sam kopala po njemačkim forumima.. Uglavnom jedna novinarka je imala isti problem ( fleke po licu i "brkove") Probala je dosta skupih krema/seruma ( Darphin. Clinique, Lierac,H.Rubinstein,Chanel, Shisedo Serum i SBT) I ništa joj nije stvarno pomoglo. Onda je probala COSMELAN i od toga joj je otišlo sve.. Samoooooo taj Cosmelan se kupuje u setu i dođe 425 € :eek:

Kao prvo neka maska pa onda krema itd..

Nakon toga je par mjeseci još mazala sa visokim faktorom par puta na dan, a sada samo stavi 1x ujutro faktor 50 i sve ok...

Na drugom pak forumu pisalo je se baš o tim "brkovima" i sve u svemu sve cure koje su prestale sa pilulom, njima je otišlo..

Kod drugih je se malo smanjilo jer pilule sada uzimaju iskljucivo navecer.

Dvije cure su koristile ASAP Clearskin Gel ( 15,5% AHA, 2%BHA) i njima su "brkovi" otišli nakon 3 mjeseca dnevnog mazanja..

Budem još malo prekopala..

Meni sestrična živi u SAD-u i kaže da ova krema koju si ti navela ne može se kupiti bez lječničkog recepta i da je baš mora recept napisati dermatolog i da se mora stavljati pod nadzorom dermatologa jer izjeda kožu, navodno je fenomenalna, ali pod nadzorom dermatologa i uz cijelu kolekciju.
Uglavnom, meni moja sestrična dolazi za mjesec dana i kupit će mi ovu kremu
http://www.civantskincare.com/about-meladerm/
pa ćemo vidjeti kako će ići, naravno prije toga ću se posavjetovati sa dr. Gregurić, navodno je vrhunski dermatolog, pa kad sam na dermalogicu bacila novce, a ništa mi nije pomoglo, ove god. poslije mora mi se mrlje počele širiti, a doslovno sam išla i spavati sa zaštitinim faktorom 50, pa ću palatiti i dr. Gregurić:cerek:

mucicaa
24.08.2011., 14:53
Zaboravih reći, zuba ti si fenomenalna žena, kada sam vidjela slike, ja sam skužila da je doslovno ni nemamam, iako ja imama 30 god, a kako je se počelo širiti, tko zna kako će završiti. Svaka ti čast što si stavila slike, i dala mnogima nadu da se sve može:cerek::top:.

zuba
24.08.2011., 21:47
duplirao mi se post, valjda je do veze, steka strasno..

zuba
24.08.2011., 21:48
zuba-san :D
http://www.beautymakeuptipss.net/wp-content/uploads/2011/08/Geisha-Makeup-5.jpg

:lol:
ha, gejšice su bile osim bijele u licu i vrlo pametne ženice (i još koješta.. :D ) ..sad sam u dilemi.. :D

...kasnije sam radila bio light fotopomlađivanje koji je stanje popravio ali ne skroz...mislim da bi kombinacija toga dvoje bila super za održavanje

o, da..itekako bi ova kombinacija bila super...
dovoljno i IPL+mikrodermoabrazija+redovna njega, što sve može i u dobrom kozmetičkom salonu..
(ja sam to kombinirala u zimskom razdoblju..)

Čitala sam da se u starijoj dobi taj problem povlači sam od sebe...

i što piše koje su to godine? :) da si izračunam vrijeme čekanja rješenja :D

..ja sam tu kremu koristila cca 2 mjewseca i sad kad sam se vratila s mora; nakon mjesec i po, skroz sam zadovoljna rezultatom...

super, ja nastavljam sa mazanjem, a kako sam s pocetkom jeseni namjeravala nastaviti mezoterapiju i to ovaj tretman za izbjeljivanje, idem unaprijed malo isprobati bar kremicu da vidim ima li to ikakvo djelovanje..

Svaka ti čast što si stavila slike, i dala mnogima nadu da se sve može:cerek::top:.

ma da..znam, i sama sam se premisljala.. jer ipak to je nesto skroz private jel'.. a tu svasta trkeljamo, tko zna tko je s druge strane..

za ovu kremu i liniju "cosmelan" sto se spomenula, samo da ti kazem da mi je upravo nju, 2008 godine, kao jedino djelotvornu i dobru za moj problem, preporucio dr. kirurg plasticar koji mi je tada radio kem. piling.. koliko se sjecam, mislim da mi je rekao kako je cijena tog cuda 1 400 kuna i da mi on moze nabaviti..
tada sam bila pod utiskom rezultata pilinga, krenula sa redovnom njegom i tretmanima, pa i prestala razmisljati o toj kremi..

anya
25.08.2011., 08:20
Je li ti veca povrsina na licu bila zahvacena pigmentacijom?
Kada sam proslu zimu dosla na pregled kod dermatologa, rekao mi je da se takvi problemi najbolje rjesavaju frakcijskim laserom. Nakon toga mi je pokazao slike pacijenata prije tretmana spomenutim laserom i poslije.
Rezultati su bili nevjerovatni. Iznenadila sam se koliko je muskih pacijenata bilo. Mahom su to bili jedrilicari i sve osobe izlozene stalnom suncu.
Ali, uvijek je tu neko ali... barem u mom slucaju:rolleyes:
Kako je moja pigmentacija 'samo' na nausnicama i nije bas toliko izrazena, doktor mi je rekao da nikako u takvim slucajevima poput mog, ne bi preporucio frakcijski laser. Isto misljenje sam dobila i kod drugog dermatologa.
Po njima, frakcijski laser je idealno rjesenje za bas dobrano zahvacenu kozu pigmentacijom. U protivnom, ne preporucuju!
I cijene nisu bile toliko velike, nego su se po tretmanu kretale oko 1000, 1000 i nesto kuna.
Da li je bolno ne znam. Kako mi je faze zacijeljivanja prikazao sve, imala sam dojam da je prilicno bolno.

Tretman je bolan kao što sam rekla ali poslije ništa ne boli i mažeš samo sa kremom avene cicalfat..ne smiješ se umivati ali možeš ponekad upotrijebiti termalnu vodu...nakon par dana malo češka jer imaš osjećaj da ti se odvaja koža (meni je to bio dobar osjećaj, kao zmija kad odbacuje svoju staru kožu:) i u roku od 5-7 dana se to oljušti, stvore se ljuskice kao kod ribe...stvarno ne izleda lijepo....
Meni je bila zahvaćena veća površina (lijeva strana više nego desna) ali kod mene nije pigmentacija takva da se ljeti pojavi a zimi nestane niti je pretamna(kao što neki ovdje spominju, kod trudnoće kad se pojavi, hormonalna i sl.) Mislim da su dermatolozi bili u pravu kad su rekli da u tvom slučaju ne bi preporučili frakcijski laser jer treba riješiti uzrok...mislim da bi ti se ona opet vratila....prije sam nailazila na tekstove da se melasma ne smije tretirati laserom jer se može pogoršati stanje mada je meni doktor taj kod kojega sam bila rekao da to nije istina pa sam ostala zbunjena...isto tako mi je rekao da je kod mene dijagnoza melasma što me isto začudilo jer sam bila uvjerena da imam hiperpigmentaciju mada neki i hiperpigmentaciju tumače kao melasmu....uglavnom taj frakcijski laser se dobro pokazao u mom slučaju.
Možeš mi reći kod kojeg doktora si ti bila koji ti je pokazivao te slike i gdje košta 1000 kn?
Hvala.

anya
25.08.2011., 08:23
[QUOTE=zuba;35410521]:lol:
ha, gejšice su bile osim bijele u licu i vrlo pametne ženice (i još koješta.. :D ) ..sad sam u dilemi.. :D

i što piše koje su to godine? :) da si izračunam vrijeme čekanja rješenja :D

ako se dobro sjećam to bi bilo negje kad prođe menopauza....doktor Kaliterna jer napisao taj članak, mislim da sam pročitala to na njegovoj web stanici ali kod njega ne bih išla ni da mi sve tretmani radi mukte...

delilaxx
25.08.2011., 13:04
Tretman je bolan kao što sam rekla ali poslije ništa ne boli i mažeš samo sa kremom avene cicalfat..ne smiješ se umivati ali možeš ponekad upotrijebiti termalnu vodu...nakon par dana malo češka jer imaš osjećaj da ti se odvaja koža (meni je to bio dobar osjećaj, kao zmija kad odbacuje svoju staru kožu:) i u roku od 5-7 dana se to oljušti, stvore se ljuskice kao kod ribe...stvarno ne izleda lijepo....
Meni je bila zahvaćena veća površina (lijeva strana više nego desna) ali kod mene nije pigmentacija takva da se ljeti pojavi a zimi nestane niti je pretamna(kao što neki ovdje spominju, kod trudnoće kad se pojavi, hormonalna i sl.) Mislim da su dermatolozi bili u pravu kad su rekli da u tvom slučaju ne bi preporučili frakcijski laser jer treba riješiti uzrok...mislim da bi ti se ona opet vratila....prije sam nailazila na tekstove da se melasma ne smije tretirati laserom jer se može pogoršati stanje mada je meni doktor taj kod kojega sam bila rekao da to nije istina pa sam ostala zbunjena...isto tako mi je rekao da je kod mene dijagnoza melasma što me isto začudilo jer sam bila uvjerena da imam hiperpigmentaciju mada neki i hiperpigmentaciju tumače kao melasmu....uglavnom taj frakcijski laser se dobro pokazao u mom slučaju.
Možeš mi reći kod kojeg doktora si ti bila koji ti je pokazivao te slike i gdje košta 1000 kn?
Hvala.

Dermatolozi mi frakcijski laser nisu preporucili prvenstveno zbog malog dijela koze zahvacene pigmentacijom. Kada su me obojica pregledala, odmah su rekli... blago ostecenje od sunca, to ce proci samo ili uz pomoc odredjenih krema. Kod mene se nije radilo o hormonalnom poremecaju, trudnoci, ni nicemu slicnom.
Cak tocno i znam kako mi se pojavila. Tu su u pravu lijecnici, sunce je uzrok moje.
Jos samo nesto, obojica lijecnika su mi takodjer objasnili da frakcijski laser preporucuju samo u tezim slucajevima pigmentacije, jer laser oguli povrsinski sloj koze. Istina, ona se obnovi i bude jako lijepa, ali isto tako postane puno osjetljivija nego prije. Nakon tretmana laserom, ubuduce nigdje bez zastitnog faktora minimalno +50, ne smijes ici.
Mogli su mi odmah preporuciti laser, ali obojica su tu bila decidirana. Rekli su jedino na moje inzistiranje.
Inace, prije 5 godina su mi se pojavile dvije fleke ispod oka. Tretirala sam ih kremom i nikada se vise nisu vratile.
Informacije o lijecnicima ti posaljem na PM.

top-secret-koka
26.08.2011., 07:29
cure a zasto ne stavite imena svojih dr.
ako ste zadovoljne, ne vidim zasto dr. ne bi imao dobru reklamu za posao koji je dobro napravio :)

forum je pun preporuka za dobre kozmeticarke, frizerke, dermatologe, zubare....

kod kaliterne sam bila, covjeku bi trebalo oduzeti licencu za rad, ako je to u nasoj drzavi moguce :(

anya
26.08.2011., 08:10
O.K. Ja sam mislila da to baš nije dozvoljeno...ja sam sad zaboravila ime doktora a stranica ide ovako: www.laserski-centar-doctor.com. Samo jedan je doktor tako da nema zabune.

anya
26.08.2011., 08:17
Dermatolozi mi frakcijski laser nisu preporucili prvenstveno zbog malog dijela koze zahvacene pigmentacijom. Kada su me obojica pregledala, odmah su rekli... blago ostecenje od sunca, to ce proci samo ili uz pomoc odredjenih krema. Kod mene se nije radilo o hormonalnom poremecaju, trudnoci, ni nicemu slicnom.
Cak tocno i znam kako mi se pojavila. Tu su u pravu lijecnici, sunce je uzrok moje.
Jos samo nesto, obojica lijecnika su mi takodjer objasnili da frakcijski laser preporucuju samo u tezim slucajevima pigmentacije, jer laser oguli povrsinski sloj koze. Istina, ona se obnovi i bude jako lijepa, ali isto tako postane puno osjetljivija nego prije. Nakon tretmana laserom, ubuduce nigdje bez zastitnog faktora minimalno +50, ne smijes ici.
Mogli su mi odmah preporuciti laser, ali obojica su tu bila decidirana. Rekli su jedino na moje inzistiranje.
Inace, prije 5 godina su mi se pojavile dvije fleke ispod oka. Tretirala sam ih kremom i nikada se vise nisu vratile.
Informacije o lijecnicima ti posaljem na PM.

Da, to je istina da koža postaje puno osjetljivija i ne smiješ više nikad sunčati lice i spf 50+ uvijek....Ja od 20-te godine imam s tim problema (kao manja sam bila cijelo ljeto tako reći po cijeli dan na suncu bez ikakve zaštite tako da sad plaćam tu cijenu....) a nisam mogla lice ostaviti kakvo je bilo tako kad jednom oljuštiš sloj kože nema pomoći više...

memorysun
26.08.2011., 13:08
kod kaliterne sam bila, covjeku bi trebalo oduzeti licencu za rad, ako je to u nasoj drzavi moguce :(

Zašto? Ma sorry ako sam propustila, jer me baš zanima s obzirom da je podosta razvikan i stalno je na TV-u (tj. bio)

top-secret-koka
26.08.2011., 14:39
evo ugodno ljetno stivo :)

http://www.forum.hr/showthread.php?t=217047

negdje na 4 ili 5 stranici je i moje iskustvo. trebam reci da sam bila vrlo blaga i fina u opisu dogadjaja, a da je stvarnost bila takva da me jedva pustio iz ordinacije koja je bila zakljucana, a u poliklinici nije bilo nikoga osim nas dvoje :flop:

jedno vrlo osebujno iskustvo, jos me danas prodje jeza kad se sjetim :(

zato mislim da nije lose navesti barem imena dobrih doktora :top: jer ova doktorska krema sto se razvlaci po raznim medijima je cisti placeni oglas, a ne realnost.

delilaxx
26.08.2011., 17:10
evo ugodno ljetno stivo :)

http://www.forum.hr/showthread.php?t=217047

negdje na 4 ili 5 stranici je i moje iskustvo. trebam reci da sam bila vrlo blaga i fina u opisu dogadjaja, a da je stvarnost bila takva da me jedva pustio iz ordinacije koja je bila zakljucana, a u poliklinici nije bilo nikoga osim nas dvoje :flop:

jedno vrlo osebujno iskustvo, jos me danas prodje jeza kad se sjetim :(

zato mislim da nije lose navesti barem imena dobrih doktora :top: jer ova doktorska krema sto se razvlaci po raznim medijima je cisti placeni oglas, a ne realnost.

Sokirana sam! Cula jesam za doticnog doktora, ali se nikada nisam susretala sa iskustvima pacijenata.
Nije mi samo jasno kako se takav covjek nije suocio sa pozivom na sud zbog svoje nestrucnosti. :ne zna:

VUITTONKA
29.08.2011., 08:51
ovo ulje divlje ruže što ide u serum s niacinamidom jeli to eterično ulje ili nekakvo obično ulje? i čije koristite?

Estee Lauder
29.08.2011., 11:21
ovo ulje divlje ruže što ide u serum s niacinamidom jeli to eterično ulje ili nekakvo obično ulje? i čije koristite?

Ja sam imala od primavere i bilo mi je odlično. Velike su boce, imala sam i od jojobe.:)

VUITTONKA
29.08.2011., 14:31
hvala Estee, jesi ti sad u taj serum stavljala i to ulje? jel vidiš kakve rezultate? meni se nekad čini da su izbljedile, a onda opet drugi dan kao da nisu... i stalno u krug. možda je prerano za rezultate, možda će se nakon par mjeseci tek vidjeti pravi rezultat, samo da ga bude :)

Estee Lauder
29.08.2011., 14:46
hvala Estee, jesi ti sad u taj serum stavljala i to ulje? jel vidiš kakve rezultate? meni se nekad čini da su izbljedile, a onda opet drugi dan kao da nisu... i stalno u krug. možda je prerano za rezultate, možda će se nakon par mjeseci tek vidjeti pravi rezultat, samo da ga bude :)

Napravila sam običan serum, bez ferulične i onih ulja, iako imam i to.
Želim polako isprobati sve kombinacije.
Serum koristim tek 5-6 dana. Primijetila sam da mi je malo posvijetlilo kopletno lice i da mi izgleda onako čisto i zdravo. Nema mi velike razlike kad stavim bb kremu i bez nje. Vidjet ćemo dalje kako će djelovati na te sitne flekice. Mogu samo reći da mi je serum legnuo, ne iritira mi i ne isušuje lice. Pore mi nikad nisu bile tako stisnute, što je moguće i od c seruma i od baviphat bb kreme koja ima u sebi salicilnu.
Odlučila sam ove godine svu svoju njegu svesti na ova dva home made seruma, ducray 50 spf i bb kremu te hidratantnu kremu. To će biti sve i neću ništa više eksperimentirati.

Mažem i leđa sa istim serumom i vidim da mi se smanjuju crvenkaste flekice od prištića i nekako vjerujem da će ovo sve biti jako djelotvorno.:top:

anya
30.08.2011., 08:44
Evo ja upravo naručila sve sastojke za serum: glukozamin, niacinamid i ferulicnu. Sve skupa će me doći 19,82 USD ili 105,00 HRK. Nadam se da će to stići i da nisam što pogriješila....
Inače, starno je jednostavna registracija i kupovina...

Estee Lauder
30.08.2011., 13:08
Evo ja upravo naručila sve sastojke za serum: glukozamin, niacinamid i ferulicnu. Sve skupa će me doći 19,82 USD ili 105,00 HRK. Nadam se da će to stići i da nisam što pogriješila....
Inače, starno je jednostavna registracija i kupovina...

Da, kad pošalju dođe jako brzo, za 7 dana. A praha ko u priči. Da netko ne zna rekao bi da je bijelo....:rofl:

top-secret-koka
04.09.2011., 22:15
odmor i sluzbeno zavrsio :( nema vise lovljenja hladovine... prvo me sunce cinilo nervoznom, a sad mi zao sto je ljetovanje zavrsilo, nikad zadovoljna :D

s obzirom da sam ove godine vidjela vise sunca, nego nekoliko zadnjih godina zajedno, sa stanjem sam i vise nego zadovoljna. preostalo mi jos nesto pjegica, ima ih, ali nisu jako tamne. sve ih prekrije tanki sloj pudera :).

ovo toplo/suncano vrijeme se stvarno oduzilo, kakvo je stanje kod vas?

VUITTONKA
05.09.2011., 20:05
ja kao u začaranom krugu... malo izbljede pa se u minuti vrate... i tako stalno. ali sve u svemu ide na bolje. skoro pa sam pri kraju prvog seruma s niacinamidom i vide se promjene, i da bitan je piling. a vald će s vremenom biti još bolje. stigao mi Peter Thomas Roth Instant Mineral SPF 45, pa čemo vidjeti. ja sve prepisujem od koke i estee :cerek:

namelessone
06.09.2011., 06:56
Cijelo ljeto se sklanjam od sunca, štitim visokim faktorom, ono baš sam discipinirana, ali svejedno hiperpigmentacije su potamnile...sad čekam čarobni serum koji će mi Koka poslati, polažem high hopes u njega! Draga Koka hvala ti još jednom na serumu, tako si me razveselila!!! Izvještavat ću o promjenama!!!

anya
06.09.2011., 07:37
Evo ja čekam sastojke pa da smućkam. Zanima me može li umjesto vodke običan alkohol? Pretpostavljam da je on prisutan zbog dužeg roka trajanja sastojaka? Inače, zadovoljna sam stanjem lica na kraju ljeta koje izgleda puno bolje nego na kraju prošlog ljeta. Nisam poduzimala ništa posebno osim visokog zaštitnog faktora (sebamed sam prvi put kupila ove godine i krema mi je odlična, a ne košta puno...). Kupala sam se skoro svakodnevno ali iza 5, i pokrivala lice za vrijeme sunčanja.

tammy 1
06.09.2011., 08:45
Pozdrav,
već 7 godina muku mučim s tamnim mrljama. Probala sam brdo krema i kremica od kortikosteroida do raznih masti i ulja. Ništa nije pomoglo i nedavno sam naišla na jednu stranicu s prirodnom kozmetikom gdje nude kombinaciju kreme za ujutro i uljna mješavina za navečer. Pošto nije bilo tako skupo odlučila sam probati. 8 mj. kasnije nemam ni jednu flekicu :cerek: Ljeto je prošlo da se nije vratilo ništa. Svaka preporuka.....
http://www.naturaleza-kozmetika.com/

anya
06.09.2011., 09:19
Drago mi je da se netko javio kome je prirodna kozmetika pomogla...Inače, sve o tome ima i na ovom forumu pod temom prirodna kozmetika. Ja ću napisati recepture koje možete i sami napraviti (jeftiniju i skuplju varijantu, jednoj curi s foruma sam baš danas napisala recepture na pm.) Meni je pomoglo u tolikoj mjeri da se nije pogoršavalo stanje, bilo je to prije dvije godine. Kako se smije mazati samo zimi to sam malo zanemarila. Osim toga, bilo mi je malo teže nabaviti sastojke jer se moraju kupiti u specijaliziranim prodavaonicama, mada se sada može naručiti i preko net.
Mješavina za izbjeljivanje 1:
- 30 ml bazno ulje plod divlje ruže
- 18 kapi e.u. sjeme celera
- 12 kapi e.u. sjeme mrkve
ili
- 50 ml plod divlje ruže
- 20 kapi e.u. sjeme mrkve
- 20 kapi e.u. celera.
Mješavina za izjeljivanje 2:
- 12 kapi e.u. sjeme celer
- 12 kapi e.u. sjeme mrkve
- 3 kapi e.u. smilja
- 3 kapi e.u. ružmarin verbenon
- bazno ulje plod divlje ruže 15 ml
- bazno ulje noćurak 10 ml
- bazno ulje pšenične klice 5 ml.

novabbb
06.09.2011., 10:55
Pozdrav,
već 7 godina muku mučim s tamnim mrljama. Probala sam brdo krema i kremica od kortikosteroida do raznih masti i ulja. Ništa nije pomoglo i nedavno sam naišla na jednu stranicu s prirodnom kozmetikom gdje nude kombinaciju kreme za ujutro i uljna mješavina za navečer. Pošto nije bilo tako skupo odlučila sam probati. 8 mj. kasnije nemam ni jednu flekicu :cerek: Ljeto je prošlo da se nije vratilo ništa. Svaka preporuka.....

Pa i nije ti baš jeftina kozmetika.

tammy 1
06.09.2011., 12:17
Koliko inaće košta prirodna kozmetika ovo je super jeftino, s obzirom da se radi po narudžbi barem mogu biti sigurna da je svježe napravljeno i da nema svakakvih loših sastojaka koje inaće moraju staviti u kreme koje vas čekaju na policama.
Ja sam samo htjela napisati da napokon jedna krema i ulje je uspjelo maknuti ono šta se ja trudim već 7 godina riješiti i za ta nekih 300-tinjak kuna.

delilaxx
06.09.2011., 12:24
Koliko inaće košta prirodna kozmetika ovo je super jeftino, s obzirom da se radi po narudžbi barem mogu biti sigurna da je svježe napravljeno i da nema svakakvih loših sastojaka koje inaće moraju staviti u kreme koje vas čekaju na policama.
Ja sam samo htjela napisati da napokon jedna krema i ulje je uspjelo maknuti ono šta se ja trudim već 7 godina riješiti i za ta nekih 300-tinjak kuna.

Da li ti je bila dovoljna samo krema za hiperpigmentaciju ili si je kombinirala s još nekim proizvodom iz njihove linije?
Tek si za 8 mjeseci vidjela rezultate?

VUITTONKA
06.09.2011., 13:25
Zanima me može li umjesto vodke običan alkohol?

može, ali da nije denaturiran, tj. treba biti čisti etanol, ne smije sadržavati metanol. traži u ljekarni, to ti je onaj koji se koristi za praviti propolis, znači onaj koji smiješ piti

Estee Lauder
06.09.2011., 13:36
može, ali da nije denaturiran, tj. treba biti čisti etanol, ne smije sadržavati metanol. traži u ljekarni, to ti je onaj koji se koristi za praviti propolis, znači onaj koji smiješ piti

Ja sam kupila aethanolum dilutum 70% vol denaturatum. Valja li to?

tammy 1
06.09.2011., 13:54
Da li ti je bila dovoljna samo krema za hiperpigmentaciju ili si je kombinirala s još nekim proizvodom iz njihove linije?
Tek si za 8 mjeseci vidjela rezultate?

Kombinirala sam ulje i kremu zajedno. Kremu ujutro i ulje navečer. Prve rezultate vidjela sam nakon recimo mj. dana, a nakom 8 mj. svakodnevnog mazanja sve fleke su nestale.

VUITTONKA
06.09.2011., 13:59
ne, to je alkohol koji se koristi za čišćenje strojeva, ne smije se piti a ni stavljati na kožu lica. ako niste sigurne je li denaturiran bolje onda kupiti vodku, ima i malih pakovanja mislim za 20- ak kn, u njoj sigurno nije denaturiran jer se pije. tebi piše denaturatum, znači denaturiran je (onečišćen, ima drugih primjesa)

Estee Lauder
06.09.2011., 14:09
ne, to je alkohol koji se koristi za čišćenje strojeva, ne smije se piti a ni stavljati na kožu lica. ako niste sigurne je li denaturiran bolje onda kupiti vodku, ima i malih pakovanja mislim za 20- ak kn, u njoj sigurno nije denaturiran jer se pije. tebi piše denaturatum, znači denaturiran je (onečišćen, ima drugih primjesa)

Onda ću i ja kupiti malenu votkicu. A mogu li ovaj svoj koristiti barem za dezinfekciju, ne znam koje bi strojeve s njim čistila.:cerek: Kupila ja veliku bocu.:cerek:

top-secret-koka
06.09.2011., 14:47
Pozdrav,

ne otvara mi link, tako da ne znam sto sve sadrzi ta kozmetika..
ako su ovi recepti koje je napisala anya, mogu reci da meni nisu puno pomogli. nije mi smetao miris mrkve i celera i koristila sam 2 zime, ali poboljsanje je bilo stvarno minimalno.

mislim da svatko treba naci svoj sastojak koji mu djeluje, a to je metoda pokusaja i pogresaka dok se ne dodje do zgoditka. bitno je ne odustati :D

top-secret-koka
06.09.2011., 14:56
Cijelo ljeto se sklanjam od sunca, štitim visokim faktorom, ono baš sam discipinirana, ali svejedno hiperpigmentacije su potamnile...sad čekam čarobni serum koji će mi Koka poslati, polažem high hopes u njega! Draga Koka hvala ti još jednom na serumu, tako si me razveselila!!! Izvještavat ću o promjenama!!!

ajde nemoj tolko hvalit, sad mi neugodno :crta:
nadam se da ce ti serum biti dobar i da ce odraditi posao :D
uglavnom stalno hocu reci, al vec 3 mjeseca od kad koristim serum, nemam niti jednog pms pristica :)

Onda ću i ja kupiti malenu votkicu. A mogu li ovaj svoj koristiti barem za dezinfekciju, ne znam koje bi strojeve s njim čistila.:cerek: Kupila ja veliku bocu.:cerek:

ma tih malih vodkica ima po svim lokalnim ducanima, a i treba je stvarno malo :mig:

novabbb
06.09.2011., 14:59
Koka,

Puno ti, puno, hvala !!!:cerek:
Izvijestit ću kako mi je serum djelovao, ali sam toliko uvjerena u djelotvornost niacinamida da će mi sigurno bit super.

lida
06.09.2011., 15:36
HVALA TI KOKA!!!Očito je Koka opskrbila pola cura s ove teme sa serumom, moramo joj nekako zahvaliti!!!

VUITTONKA
06.09.2011., 18:22

možeš koristiti za dezinfekciju nekog pribora, radne površine u kuhinji, kupaonice, ja nekad prebrišem i frižider i iznutra i izvana skine i masnoću i sve.. ne smije se koristiti za rane

namelessone
06.09.2011., 18:57
HVALA TI KOKA!!!Očito je Koka opskrbila pola cura s ove teme sa serumom, moramo joj nekako zahvaliti!!!

Da, slažem se!!!!!!!!!

Estee Lauder
06.09.2011., 19:14
možeš koristiti za dezinfekciju nekog pribora, radne površine u kuhinji, kupaonice, ja nekad prebrišem i frižider i iznutra i izvana skine i masnoću i sve.. ne smije se koristiti za rane

Tnx!

Estee Lauder
06.09.2011., 19:23
ajde nemoj tolko hvalit, sad mi neugodno :crta:
nadam se da ce ti serum biti dobar i da ce odraditi posao :D
uglavnom stalno hocu reci, al vec 3 mjeseca od kad koristim serum, nemam niti jednog pms pristica :)

Koka koliko misliš koristiti serum, da li se treba neka pauza napraviti ili se može konstantno koristiti?

Inače, ja sam prezadovoljna sa ovim serumom kojega kombiniram sa c serumom. Nikad mi nije ten bio čišći, flekice po čelu mi se lagano povlače, onaj svjetliji prostor među njima kao da se sve više širi.
I leđa mi izgledaju bolje, kao da nestaju one crvenkaste flekice od prištića. Ali o tome je još rano govoriti, jer još nisam počela vježbati.

zuba
06.09.2011., 20:25
kakvo je stanje kod vas?

jako sam si lijepa.. :D
ništa novo nije nastalo, staro i ja smo već dugo u simbiozi i odnosi su nam ok..

(inaće, ovo je moj mjesec tako da sam puna pozitivne energije i misli.. :) ništa me, pa ni hiper..što god.. neće baciti u depru..)

lida
06.09.2011., 20:30
Kako da ja ubacim taj serum u svakodnevnu njegu lica? Svaku drugu vecer stavljam retin i svaku drugu vecer c serum. Kad bi bilo najpametnije stavljati Kokin serum? Da c serum stavljam uljutro a kokin serum svaku drugu vecer?! Na 100 muka sam, ne znammkako i kada???

novabbb
06.09.2011., 21:04
Kako da ja ubacim taj serum u svakodnevnu njegu lica? Svaku drugu vecer stavljam retin i svaku drugu vecer c serum. Kad bi bilo najpametnije stavljati Kokin serum? Da c serum stavljam uljutro a kokin serum svaku drugu vecer?! Na 100 muka sam, ne znammkako i kada???

Negdje sam citala savjete zene (dermatologica) koja vodi kliniku u Londonu i ona je opisivala svoju dnevnu rutinu : ujutro: cleanser, niacinamid serum, vitamin a c e serum, hidratantna krema prema potrebi. Navecer: cleanser, retinadelhid serum, exfoliant serum.

top-secret-koka
06.09.2011., 21:22
ja kao u začaranom krugu... malo izbljede pa se u minuti vrate... i tako stalno. ali sve u svemu ide na bolje. skoro pa sam pri kraju prvog seruma s niacinamidom i vide se promjene, i da bitan je piling. a vald će s vremenom biti još bolje. stigao mi Peter Thomas Roth Instant Mineral SPF 45, pa čemo vidjeti. ja sve prepisujem od koke i estee

taj zacarani krug i mene muci.
mislim da je definitivno stvar u svjetlu pod kojim se gleda. kad se gledam u kupaoni koja je jako osvjetljena vidim i ono cega nema, ako se gledam u rucno ogledalo popodne uz prozor stanje je :cerek:
najljepsa sam si u liftu, rasvjeta je iza ogromnog ogledala i tamo mi je lice ko bebina guza, cisto, napet...
kad me ulovi frustracija po pitanju fleka samo se liftom vozim :D

bas me zanima kakav ce ti biti spf puder. ja ga nosim svud sa sobom u torbi, mislila sam da mi vise nece trebati, al ovo ljeto nikakako da zavrsi :rolleyes:

Koka,

Puno ti, puno, hvala !!!
Izvijestit ću kako mi je serum djelovao, ali sam toliko uvjerena u djelotvornost niacinamida da će mi sigurno bit super.

meni je niacinamid super, stvarno mi nista nije izbljedilo fleke takvom brzinom. frendici djeluje nesto sporije nego meni (provodi vikende u prirodi bez spf :504: ) al ih definitivno skida i nije agresivno kao aha kiseline ili retin :mig:

Koka koliko misliš koristiti serum, da li se treba neka pauza napraviti ili se može konstantno koristiti?

Inače, ja sam prezadovoljna sa ovim serumom kojega kombiniram sa c serumom. Nikad mi nije ten bio čišći, flekice po čelu mi se lagano povlače, onaj svjetliji prostor među njima kao da se sve više širi.
I leđa mi izgledaju bolje, kao da nestaju one crvenkaste flekice od prištića. Ali o tome je još rano govoriti, jer još nisam počela vježbati.

ajde bas mi je drago :)
djevojke, jos uvijek nije vrijeme da bi niacinamid pokazao svoju pravu potenciju, sunce je jos prejako. mislim da cete punu korist imati tek kad malo zahladi. nedavno sam bila na moru i fleke su stale na onom stupnju na kojem sam ih izbjelila u zagrebu (sunca nisam vidla od posla) nisu se pogorsale, ail nisu ni izbjelile.

serum mislim koristiti dok ne izbjelim sve fleke, do tada necu raditi pauze. isto tako ga nemam namjeru koristiti kad sa stanjem budem zadovoljna da slucajno fleke ne postanu imune na niacinamid :)

jako sam si lijepa.. :D
ništa novo nije nastalo, staro i ja smo već dugo u simbiozi i odnosi su nam ok..

(inaće, ovo je moj mjesec tako da sam puna pozitivne energije i misli.. ništa me, pa ni hiper..što god.. neće baciti u depru..)

:cerek: blago tebi

lida c serum stavljaj ujutro, tada ces imati najvecu korist od c vitamina.
ja bi na tvom mjestu neko vrijeme koristila niacinamid 1x dnevno, a kasnije povecala na 2x dnevno. sama izaberi vrijeme koje tebi odgovara, al nemojh koristit navecer kad koristis retin.

jako je bitno raditi piling. ja ga radim navecer barem 3x tjedno i uvijek stavim niacinamid serum, tad imam osjecaj da mi skine najveci dio fleka, ujutro sam :cerek:

top-secret-koka
06.09.2011., 22:00
za cure koje su me pitale preko pp napisat cu ovdje da ne pisem svakoj posebno.
odavdje sam narucila dozu od 1ml
http://www.ebay.com/itm/320726065673?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2649
ok je seller, stize brzo.

vjerojatno ima i jeftinijih, nisam puno trazila.

za recept nije neophodno ulje divlje ruze, pogotovo za one sa masnom kozom.
nije ga potrebno narucit izvana, ima i kod nas, u bilo kojoj prodavaonici koja prodaje etericna i bazna ulja. ja imam oshadhi, nije jeftino, ali kako sam vec rekla, nije neophodno.
e ulja ima kod nas za kupiti, ali ako ste u mogucnosti kupovati preko interneta moja preporuka je http://www.feelunique.com/p/JASON-Vitamin-E-Oil-45000-IU-Pure-Beauty-Oil-59ml
trosim vec 3 bocicu i mogu samo :s ulje je ljekovito i ni do koljena slicnim e-uljima koja se kod nas prodaju. ima ga puno previse nego je potrebno za serum, ja ga ukapam u losion za tijelo i dobro promuckam, koza je divna naon toga. ponekad ga debelo namazem na lice i ostavim da se upije, a visak pobrisem i bolje mi je od bilo koje maske. koristim ga i umjesto kreme za ruke, uglavnom ulje je visenamjensko i za sve mi je :cerek:
gusto je kao med, koncentrirano. meni nije komedogeno.

Estee Lauder
06.09.2011., 23:11
I ja imam to E ulje od Jasona kao i aloe veru što mi je Koka preporučila. I mogu reći da je odlično.

Koka, drugi bi serum napravila sa feruličnom kiselinom, mogu li u onaj bazni niacinamid serum dodati feruličnu, otopljenu u votki, a da izostavim ružino i e ulje, jer bi mi bilo ipak masnije nego ovo, a sa ovim sam jako zadovoljna kako se upija i kako mi ne masni lice.

Angor
07.09.2011., 00:48
Ja sam odlučila pljuniti lovu za proizvode Dr Murad vitamin C,navodno su super,uzet ću serum i tonik za početak...:ne zna:Jel zna neko koliko će me to skupa izaći?:ne zna:

VUITTONKA
07.09.2011., 07:09
I ja imam to E ulje od Jasona kao i aloe veru što mi je Koka preporučila. I mogu reći da je odlično.

Koka, drugi bi serum napravila sa feruličnom kiselinom, mogu li u onaj bazni niacinamid serum dodati feruličnu, otopljenu u votki, a da izostavim ružino i e ulje, jer bi mi bilo ipak masnije nego ovo, a sa ovim sam jako zadovoljna kako se upija i kako mi ne masni lice.

nisam koka, al ja sam smučkala takav serum, bez ulja, ali s feruličnom i puno mi je bolje s feruličnom nego bez, mislim da je koka već jednom napisala da može tako

anya
07.09.2011., 07:32
[QUOTE=top-secret-koka;35643106]taj zacarani krug i mene muci.
mislim da je definitivno stvar u svjetlu pod kojim se gleda. kad se gledam u kupaoni koja je jako osvjetljena vidim i ono cega nema, ako se gledam u rucno ogledalo popodne uz prozor stanje je :cerek:
najljepsa sam si u liftu, rasvjeta je iza ogromnog ogledala i tamo mi je lice ko bebina guza, cisto, napet...
kad me ulovi frustracija po pitanju fleka samo se liftom vozim :D

slažem se ovo sa svjetlom...imam i ja isto iskustvo:)

još mi nisu stigli sastojci...sad već postajem nestrpljiva...hvala na objašnjenju za alkohol..
što se tiče ovih receptura za izbjeljivanje ja sam koristila onu najobičniju jednu zimu ali nisam bila oduševljena rezultatima mada se stanje nije pogoršavalo...jedan aromaterapeut mi je rekao ako ne vidim rezultate nakon duže vremena da ih onda neće ni biti...ali mislim ipak da ne bi bilo loše s tim mazati se kao njega umjesto krema nakon seruma, nadam se da ne bi umanjilo utjecaj istoga...

tammy 1
07.09.2011., 08:14
ne otvara mi link, tako da ne znam sto sve sadrzi ta kozmetika..
ako su ovi recepti koje je napisala anya, mogu reci da meni nisu puno pomogli. nije mi smetao miris mrkve i celera i koristila sam 2 zime, ali poboljsanje je bilo stvarno minimalno.

mislim da svatko treba naci svoj sastojak koji mu djeluje, a to je metoda pokusaja i pogresaka dok se ne dodje do zgoditka. bitno je ne odustati :D

Uljna mješavina moguće da je bila slične recepture ali znam da u kremi ima tinkture tratinčice i potočnice. Za to sam i prije čula da je djelotvorno i stvarno je pomoglo meni i nekim mojim prijateljicama.
Slažem se da svatko treba naći svoj sastojak koji mu najbolje djeluje ali ja ću uvijek isprobati sve iz priroda pa tek onda ću krenuti dalje. I ta gospođa mi je rekla dugotrajno i svakodnevno mazanje jedino je što će pomoći.....:p

probajte ponovno pogledati link http://www.naturaleza-kozmetika.com/

anya
07.09.2011., 09:18
Ja sam koristila kreme na bazi tih bilja i ama baš nikakve pozitivne pomake nisam vidjela...
Evo na ovom linku ima više o tome i o recepturi za izbjeljivanje.

http://www.fitoteka.bloger.hr/post/kad-sunce-kaze-mrlja-kaze-celer-hiperpigmentacija/1523635.aspx

Estee Lauder
07.09.2011., 09:32
Uljna mješavina moguće da je bila slične recepture ali znam da u kremi ima tinkture tratinčice i potočnice. Za to sam i prije čula da je djelotvorno i stvarno je pomoglo meni i nekim mojim prijateljicama.
Slažem se da svatko treba naći svoj sastojak koji mu najbolje djeluje ali ja ću uvijek isprobati sve iz priroda pa tek onda ću krenuti dalje. I ta gospođa mi je rekla dugotrajno i svakodnevno mazanje jedino je što će pomoći.....:p

probajte ponovno pogledati link http://www.naturaleza-kozmetika.com/

Nemoj se previše osloniti na prirodu, meni i mojoj sestri krema i koncentrat za izbjeljivanje od Plante Sistema, os soje, je spržilo lice, njoj pogotovo, godinu dana je sanirala štetu. Nije ni sva priroda onakva kakva bi trebala biti.:ne zna:

Estee Lauder
07.09.2011., 09:33
nisam koka, al ja sam smučkala takav serum, bez ulja, ali s feruličnom i puno mi je bolje s feruličnom nego bez, mislim da je koka već jednom napisala da može tako

Onda super!:cerek:

top-secret-koka
07.09.2011., 11:24

hmmm pa ja sam mislila da si ti vec smuckala sa ferulicnom?
ne pratim na satu:D

najbitniji sastojci za izbjeljivanje su niacinamid, glukozamin i ferulicna, sve ostalo je dodatak, moze i ne mora.
preko ljeta sam stavljala e-ulje, ulje divlje ruze i nar, pa mi je ta mjesavina bila odlicna i nisam trebala kremu iznad. preko zime cu izbaciti ulja jer ce mi iznad trebati jaca krema, a ako stavim vise ulja u serum onda mi se losije upija u kozu i slabije djeluje :mig:

Estee Lauder
07.09.2011., 12:43
hmmm pa ja sam mislila da si ti vec smuckala sa ferulicnom?
ne pratim na satu:D

najbitniji sastojci za izbjeljivanje su niacinamid, glukozamin i ferulicna, sve ostalo je dodatak, moze i ne mora.
preko ljeta sam stavljala e-ulje, ulje divlje ruze i nar, pa mi je ta mjesavina bila odlicna i nisam trebala kremu iznad. preko zime cu izbaciti ulja jer ce mi iznad trebati jaca krema, a ako stavim vise ulja u serum onda mi se losije upija u kozu i slabije djeluje :mig:

Nisam koka, znaš da ja idem korak po korak, potrošila sam aloe veru, ali imam još nešto seruma, a sada sam naručila aloe od 250 ml. Stvarno je dobra, ništa ne isušuje.:)

top-secret-koka
07.09.2011., 12:57

da nevjerojatno, aloe vera bi trebala biti kod svih proizvodjaca gotovo identican proizvod. meni je ova stvarno odlicna, a od drugih sam reagirala alergijom i kojecime.

nemoj vise zaobilaziti ferulicnu, super je :cerek:

Estee Lauder
07.09.2011., 13:01
da nevjerojatno, aloe vera bi trebala biti kod svih proizvodjaca gotovo identican proizvod. meni je ova stvarno odlicna, a od drugih sam reagirala alergijom i kojecime.

Koka, sve što si mi preporučila, nije me razočaralo. Imam čak i onaj privjesak sa perlama za sunce na mobitelu.:K

top-secret-koka
07.09.2011., 21:47
sareni se privjesak:D

mala je nedavno objasnila teti konobarici da mama pije kavu samo di su kuglice bijele.
zena me opako odmjeravala :zmaj:

ko zna na kakvo "bijelo" je ona mislila :D

anya
08.09.2011., 08:17

Molim vas napišite ponovo stranicu gdje naručujete aloe veru, tražila sam ali nisam mogla naći.
Hvala.

top-secret-koka
08.09.2011., 09:46
http://www.feelunique.com/p/JASON-Aloe-Vera-98-Moisturizing-Gel-125g

anya
08.09.2011., 10:01
Ovih 125 g koliko bi to bilo u ml?
Već sam gledala od esi-ja i organski sa web shopa ali 30 ml košta 54 kn pa ne znam što se više isplati..
Od biofarma nije skup ali je krcap parabena, dok ovaj od esi-ja ima ulje čajevca u sebi pa sigurno isušuje ali čitala sam komentare da nije loš.

top-secret-koka
08.09.2011., 10:24
4 oz-a, to je nesto manje od 120 ml.

anya
08.09.2011., 10:53
Super, hvala:)

Estee Lauder
08.09.2011., 12:11
Super, hvala:)

Moja preporuka, uzmi odmah 250 ml, samo je funtu ipo skuplje, ja je za svašta pored seruma koristila, za depilaciju, kad se opečem i potroši za čas, najmanje za serum.:)

Samantha
08.09.2011., 13:08
Koka, sve što si mi preporučila, nije me razočaralo. Imam čak i onaj privjesak sa perlama za sunce na mobitelu.:K

kakve perle za sunce:D
i ja bi to:D

VUITTONKA
08.09.2011., 19:18
kakve perle za sunce:D
i ja bi to:D

to ti je privjesak za mobitel s pokazateljem uv zračenja, bilo je u dm-u za 25 bdova

http://www.dm-drogeriemarkt.hr/template/images/upload/images/po%C4%8Detna/djeca%20sunca/Uv%20privjesak.jpg

Perlice na privjesku služe kao UV-indikatori i inicijalno su bijele boje. Na suncu se boja perlica mijenja i što je index UV-zračenje viši postaje sve intenzivnija. Kada se boja ljubičate perlice izjednači sa simbolom sunca, index UV-zračenja je visok.

ima za kupiti na internetu

http://www.dealextreme.com/p/uv-index-detection-dynamic-color-beads-cell-phone-strap-23123

Nika4
08.09.2011., 20:35
Ja sam imala oshadi aloe vera sok, 30 ml i nestane za tren :( Dobar mi je, ali preskup.
Imam i esi gel, ali mi baš i nije nešto, koristim ga za tijelo, ne sviđa mi se miris.
Mislim da ću i ja morati nabaviti Jasona

Inače, i dalje koristim niacinamid serum, lice mi je skroz izblijedilo, vidi se da fleke polako nestaju, ali sada muku mučim s crvenilom. Prije mi je lice bilo u tri boje: normalna koža, tamne flekice i crvene flekice. Sada je u dvije :D

Samantha
08.09.2011., 23:25
to ti je privjesak za mobitel s pokazateljem uv zračenja, bilo je u dm-u za 25 bdova

http://www.dm-drogeriemarkt.hr/template/images/upload/images/po%C4%8Detna/djeca%20sunca/Uv%20privjesak.jpg

Perlice na privjesku služe kao UV-indikatori i inicijalno su bijele boje. Na suncu se boja perlica mijenja i što je index UV-zračenje viši postaje sve intenzivnija. Kada se boja ljubičate perlice izjednači sa simbolom sunca, index UV-zračenja je visok.

ima za kupiti na internetu

http://www.dealextreme.com/p/uv-index-detection-dynamic-color-beads-cell-phone-strap-23123

tnx.bas cu naruciti:)

anya
09.09.2011., 07:21
Moja preporuka, uzmi odmah 250 ml, samo je funtu ipo skuplje, ja je za svašta pored seruma koristila, za depilaciju, kad se opečem i potroši za čas, najmanje za serum.:)

Budem, jer još nisam naručila...:) Mora li se dugo čekati za ovu naruždbu jer mi oni sastojci sa bulkactives još nisu stigli. Da li si ti poslije narudžbe slala kakvu potvrdu ili sl. jer ja nisam ništa...

lida
09.09.2011., 07:33
Stavljam Kokin serum i baš mi je super. Jako brzo se upije i nemam nikakve reakcije, još. Valjda neće niti biti. Javim kroz neko vrijeme imam li kakvih promjena...

top-secret-koka
09.09.2011., 07:56
Budem, jer još nisam naručila...:) Mora li se dugo čekati za ovu naruždbu jer mi oni sastojci sa bulkactives još nisu stigli. Da li si ti poslije narudžbe slala kakvu potvrdu ili sl. jer ja nisam ništa...

paketi sa feeluniqua stizu za 5-6 radnih dana.
sa bulka nista ne traba potvrdjivati, ako si platila oni ti posalju mail da su poslali narudjbu i to je to. stize za 2-3 tjedna, ovisi kada si narucila, jer pakiraju i salju samo jedan dan u tjednu :)

Inače, i dalje koristim niacinamid serum, lice mi je skroz izblijedilo, vidi se da fleke polako nestaju, ali sada muku mučim s crvenilom. Prije mi je lice bilo u tri boje: normalna koža, tamne flekice i crvene flekice. Sada je u dvije :D

sama si muckala niacinamid ili si kupila gotov proizvod? ne sjecam se vise.
kako god bitno da je pomoglo :mig:

Stavljam Kokin serum i baš mi je super. Jako brzo se upije i nemam nikakve reakcije, još. Valjda neće niti biti. Javim kroz neko vrijeme imam li kakvih promjena...

ako slucajno lose reagiras nema tu puno mudrolije ili ti ne odgovara aloe vera, niacinamid, glukozamin, ferulicna, e vitamin ili ulje divlje ruze. drugog nema :D

ma zezam, bit ce ti ok, samo nemoj oko ociju mazat dok se koza ne privikne :mig:

VUITTONKA
09.09.2011., 09:36

meni je s bulkactivesa stiglo za 7 ili 10 dana

anya
09.09.2011., 10:28
O.K. Vjerojatno će doći ali treba malo duže čekati...upravo naručujem Jason gel. Da li je bolje odabrati način plaćanja Pay Pal ili drugi gdje nude vrste kreditnih kartica?

Nika4
09.09.2011., 13:09
I meni se čini da mi je s bulkactives došlo dosta brzo.

Koka, ja sam isto sam svoj majstor pa si sama mućkam serume i kremice :D

Estee Lauder
09.09.2011., 13:16
O.K. Vjerojatno će doći ali treba malo duže čekati...upravo naručujem Jason gel. Da li je bolje odabrati način plaćanja Pay Pal ili drugi gdje nude vrste kreditnih kartica?

Uvijek paypal, jer u slučaju da ne dobiješ imaš pravo otvoriti dispute, a sa karticom nema reklamacije.
I meni je sa bulka došlo za tjedan dana, a sa feelunique isto, ali su poslali nakon 4-5 dana.

delilaxx
09.09.2011., 16:48
Stigao mi je, napokon, serum. :jumping:Veceras svecana premijera:rofl:.
Nadam se da ce i meni djelovati, kao sto je slucaj sa vecinom forumasica.
Koka, hvala iz svega srca:Pivo:
Javim se sa rezultatima kroz koji dan:w

top-secret-koka
11.09.2011., 10:09
sad dobar piling, serum, hidratacija i spf faktor.

lida
11.09.2011., 12:01
Ne kuzim zasto mi se kad iznad seruma stavljam kremu, nocnu ili ujutro spf pojavljuju grudice?!
Kao dai se serum runi s lica kad dode druga krema gore preko njega! Tada imam osjecaj da sve skinem s lica sto je bilo u serumu.

novabbb
11.09.2011., 12:29
Ne kuzim zasto mi se kad iznad seruma stavljam kremu, nocnu ili ujutro spf pojavljuju grudice?!
Kao dai se serum runi s lica kad dode druga krema gore preko njega! Tada imam osjecaj da sve skinem s lica sto je bilo u serumu.

Jel pustis prije da ti se upije ili odmah nanosis kremu?

Estee Lauder
11.09.2011., 12:49

Isto to mi se jučer požalila sestra. Meni se je to desilo samo jednom, uz korijen kose i mislim se zašto, da li je u pitanju višak seruma ili se jednostavno nekad, ovisno o stanju lica, ne upije.

VUITTONKA
11.09.2011., 13:08
koka jel ti Peter Thomas Roth Instant Mineral staviš samo jednom dnevno ili ga obnavljaš tijekom dana

lida
11.09.2011., 15:07
A pustim ja da se serum upije pa tada mazem kremu, mozda ga stavim previse. Probat cu sa manjom kolicinom. I da, jako brzo se on meni upije stvarno nemam nikakav masni trag cak mi je i malo presuh.

top-secret-koka
11.09.2011., 17:56

previse si ga stavila. serum ide u tankom sloju, nakon nekog vremena ako dobro reagiras koristis ga 2x dnevno.

koka jel ti Peter Thomas Roth Instant Mineral staviš samo jednom dnevno ili ga obnavljaš tijekom dana

uopce ga ne stavljam ujutro, nego mi je to pomocni spf koji prepudram preko svega. ujutro se nasminkam i vecinu dana sam u zatvorenom, popodne kad opet idem van, sunce je jos jako, a nemam mogucnosti skidat sve sa lica i ponovljat jutarnji postupak.

drzim ga u torbi i nosim svud sa sobom :)

lida
11.09.2011., 19:37
Sigurno je to greška šta ga stavljam više nego je potrebno. Smanjit ću količinu pa ću vidjeti jel bolje. Nemam do sad nikakve reakcije.

VUITTONKA
12.09.2011., 19:06
evo moje kratko izvješće :cheer:

danas sam bila cijelo popodne na suncu (morala sam zbog posla), iako ga od polovine 7 mj izbjegavam i izlazim samo kad zađe i pet minuta do posla i natrag... uglavnom pigmentacije nisu potamnile :cerek:, ostale su onakve kakve su bile, znači serum i Peter Thomas Roth funkcioniraju onako kako treba.

druga dobra vijest

mislim da je ovo drugi tjedan kako koristim serum i sestra me nije vidjela bez šminke u ta dva tjedna, nije mogla vjerovati da su fleke toliko izbljedile. koka spasila si i mene :grli: samo kod mene ide malo sporije nego kod vas, ali ide.
i skužila sam da mi se zapravo smanjuje i površina i oblik melasme, a ne samo da blijedi

top-secret-koka
12.09.2011., 23:44
:cerek:

super, bas mi je drago.

vidis meni stvarno brzo brise flekice, sto mi je skroz nelogicno ako uzmem u obzir onu pricu o koristenju proizvoda barem 3 mjeseca koliko je kozi potrebno da se skroz izmijeni. ukupno ga koristim tek 3 mjeseca i to ljetni period.

jedini prigovor niacinamidu, djetvorno izbjeljuje hiperpigmentacije, ali ih ne sprjecava. po meni, to mu je jedina mana. al dobro, sad vec cjepidlacim :D

novabbb
13.09.2011., 17:12
Evo da se i ja javim s prvim dojmovima o kokinom serumu.
Prosli tjedan sam bila na ciscenju u kozmeticarke i mogu reci da mi je oziljke nakon ciscenja sanirao u rekordnom roku.:)
Koristila sam ga navecer bez hidratacije a ujutro u kombinaciji s loccitane spf (mineralna) emulzijom pa mi se lice malo isusilo, inace me aloe vera malo isusi. Sad sam kupila Lancomov visionare serum pa cu ih kombinirat. On je prilicno hidratantan pa se nadam da ce to biti ubojiti dvojac:rofl:

delilaxx
18.09.2011., 18:36
Prije 9 dana sam pocela koristiti Kokin serum sa niacinamidom.
Lice mi odlicno reagira. Nikakvog crvenila, peckanja, ni osjetljivosti nije bilo. Tri dana sam ga stavljala samo navecer, medjutim, kada sam vidjela da je sve u redu, pocela sam ga nanositi i ujutro.
Kako imam fleku na nausnicama, stavljam ga samo na to podrucje i na jos par pjegica. Rezultati su nevjerovatni. Kroz kratko vrijeme, fleka je izblijedjela za 80-90%. Sada se jedva nazire. Zbilja se moram dobro zagledati da je primjetim. Kada stavim puder, ne vidi se uopce. :D
Nadam se da ce mi u skoro vrijeme, fleka nestati u potpunosti.
Javim se sa daljnjim rezultatima.
Ako se dobro sjecam, Koka je negdje spomenula da bi se rezultati sa niacinamidom trebali, u konacnici, vidjeti tek nakon 3 mjeseca koristenja?!?!

lida
18.09.2011., 19:05
Hm ja evo isto tako nekih desetak dana koristim, ALI ne vidim neke pomake na bolje. U smislu da su mi pjege i flekice posvijetlile, nisu JOŠ!!! Sve je isto kakvo je i bilo, nadam se da ću i ja biti te sreće pa da mi barem upola posvijetle.

E da, moj serumić je dobio neku žućkastu boju, jel to ok?

top-secret-koka
20.09.2011., 08:19
Evo da se i ja javim s prvim dojmovima o kokinom serumu.
Prosli tjedan sam bila na ciscenju u kozmeticarke i mogu reci da mi je oziljke nakon ciscenja sanirao u rekordnom roku.:)
Koristila sam ga navecer bez hidratacije a ujutro u kombinaciji s loccitane spf (mineralna) emulzijom pa mi se lice malo isusilo, inace me aloe vera malo isusi. Sad sam kupila Lancomov visionare serum pa cu ih kombinirat. On je prilicno hidratantan pa se nadam da ce to biti ubojiti dvojac:rofl:

niacinamid se koristi protiv akni i pristica, tako da bi on trebao rijesiti taj dio problema. nadam se da ce ti i pigmentacije izbijeliti :)

Prije 9 dana sam pocela koristiti Kokin serum sa niacinamidom.
Lice mi odlicno reagira. Nikakvog crvenila, peckanja, ni osjetljivosti nije bilo. Tri dana sam ga stavljala samo navecer, medjutim, kada sam vidjela da je sve u redu, pocela sam ga nanositi i ujutro.
Kako imam fleku na nausnicama, stavljam ga samo na to podrucje i na jos par pjegica. Rezultati su nevjerovatni. Kroz kratko vrijeme, fleka je izblijedjela za 80-90%. Sada se jedva nazire. Zbilja se moram dobro zagledati da je primjetim. Kada stavim puder, ne vidi se uopce. :D
Nadam se da ce mi u skoro vrijeme, fleka nestati u potpunosti.
Javim se sa daljnjim rezultatima.
Ako se dobro sjecam, Koka je negdje spomenula da bi se rezultati sa niacinamidom trebali, u konacnici, vidjeti tek nakon 3 mjeseca koristenja?!?!

tako i meni djeluje :cerek:
sto se tice vremana koristenja, sve je to individualno. obicno za sve proizvode kazu da im treba dati min. 3 mjeseca sanse, jer je toliko potrebno kozi da se sva regenerira. meni niacinamid djeluje trenutno, narocito ako sam napravila dobar piling i nakon toga stavila serum 2-3x dnevno.
doslovno "vidim" kako mi je posvijetlio pjegice u jednom danu :cerek:

Hm ja evo isto tako nekih desetak dana koristim, ALI ne vidim neke pomake na bolje. U smislu da su mi pjege i flekice posvijetlile, nisu JOŠ!!! Sve je isto kakvo je i bilo, nadam se da ću i ja biti te sreće pa da mi barem upola posvijetle.

E da, moj serumić je dobio neku žućkastu boju, jel to ok?

pricekaj jos neko vrijeme, mozda kod tebe sporije djeluje. uvijek postoji mogucnost da na tvojoj kozi ne djeluje uopce, kao na mojoj retin. ako nista drugo bar si pokusala i vise ne moras isprobavati izbjeljivace sa niacinamidom, sumnjam da ces na slobodnom trzistu naci ovoliki postotak, pa ako on nije djelovao, bolje da potrazis neki drugi proizvod :)

hmmm svoj serum najcesce potrosim unutar 10 dana (koristim za ramena i ruke) tako da mi nista nije pozutilo. mozda da ga maknes sa svjetla?

lida
20.09.2011., 10:55
Da može biti da je nešto oksiditalo u njemu jer mi stoji u kupaonici na polici, a u kupauni svijetla od krovnog prozora ko u priči, FAK kaj ću sad??? Da ga koristim i dalje ili je možda izgubio svoja svojstva?!
A jel moguće da mi se prištići rade od nekog sastojka u njemu, malo sam se osula zadnjih dana, a nije pms.
Malo sam već luda od toga svega, naporne su te kreme,serumi, pilinzi.........

novabbb
20.09.2011., 11:49
I meni je požutio, ja ga sporo trošim jer ga štedim.

Koka,

Koliki je postotak niacinamida u tvom serumu?
Otkrila sam da je Afroditina acne stop linija bazirana na niacinamidu. Gel za sušenje prištića i maska ga imaju u najvećem postotku (mislim 4-5%) ostalo do 2%. Taj gel za sušenje je odličan, brzo sasuši prištić i obnovi kožu bez da je sasuši (sadrži i timijan). Zanima me da li si upoznata s ovom linijom i šta misliš o sastavu ovih proizvoda.

namelessone
22.09.2011., 12:03
...izgleda da meni Kokin serum ne pomaže, hiperpigmentacije ni makac :( ...mazat ću i dalje, možda meni treba svjetlosna godina da odreagiram!

VUITTONKA
22.09.2011., 13:12
...izgleda da meni Kokin serum ne pomaže, hiperpigmentacije ni makac :( ...mazat ću i dalje, možda meni treba svjetlosna godina da odreagiram!

koliko dugo ga koristiš? kod mene ide sporije nego kod ostalih, ali ide, valjda :confused:

lida
22.09.2011., 15:30
ima nas još..........

namelessone
22.09.2011., 19:25
koliko dugo ga koristiš? kod mene ide sporije nego kod ostalih, ali ide, valjda :confused:

Nekih 3 tjedna...znam da nije dugo, ali neke su cure napisale da su imale pomak vec nakon par dana koristenja.

top-secret-koka
23.09.2011., 10:29
I meni je požutio, ja ga sporo trošim jer ga štedim.

Koka,

Koliki je postotak niacinamida u tvom serumu?
Otkrila sam da je Afroditina acne stop linija bazirana na niacinamidu. Gel za sušenje prištića i maska ga imaju u najvećem postotku (mislim 4-5%) ostalo do 2%. Taj gel za sušenje je odličan, brzo sasuši prištić i obnovi kožu bez da je sasuši (sadrži i timijan). Zanima me da li si upoznata s ovom linijom i šta misliš o sastavu ovih proizvoda.

5% niacinamid i glukozamin
2.5% ferulic
nemam iskustva sa tom afroditinom linijom.

Nekih 3 tjedna...znam da nije dugo, ali neke su cure napisale da su imale pomak vec nakon par dana koristenja.

da, sve smo razlicite.
ja gotovo uopce nemam flekice. kako blijede tako sam ih prestala zagledavati, pa ne mogu bas 100% tvrditi da ih nema, ali evo, gledam se sada nasminkanu i ne vidi se niti jedna :cerek:. prijasnjih godina sam takvu kozu imala tek u kasno proljece, ako sam cijelu zimu koristila citavu kombinaciju proizvoda.

VUITTONKA
23.09.2011., 19:26

ma sve je to vrlo individualno, svatko reagira drugačije. pa jel baš ništa ne primječuješ? ja sam si dala vremena do nove godine, ako do tad ne izbljede onda tražim nešto novo.

namelessone
23.09.2011., 21:01
ma sve je to vrlo individualno, svatko reagira drugačije. pa jel baš ništa ne primječuješ? ja sam si dala vremena do nove godine, ako do tad ne izbljede onda tražim nešto novo.

Nažalost ništa:503:

lida
24.09.2011., 05:49
Ja sam dobila par prišteva od kad koristim serum :504:, tak da sam ga pospremila na neko vrijeme...:503:

Nika4
24.09.2011., 07:22
Ja sam počela s retinom pa me od seruma peče lice i isto sam ga, za sada, stavila na čekanje.
Meni je brzo posvijetlio flekice, i dalje su tu, ali puno manje.
Da nije retina, sigurno bih nastavila.

VUITTONKA
24.09.2011., 07:42
Ja sam dobila par prišteva od kad koristim serum :504:, tak da sam ga pospremila na neko vrijeme...:503:

U početku su i meni izbijali prištići. Inače sam imala problematičnu kožu s prištičima sve do 30 - te god. Imam osjećaj da su mi u početku korištenja seruma izlazili neki potkožni koji su mirovali, i nakon te faze pročišćavanja više mi ne izlaze, čak štoviše uopče nemam nikakvih prištića, čak ni u vrijeme pms-a.

Možda ti aloe vera isušuje lice pa to uzrokuje pojačano lučenje sebuma (ako je aloe vera od ESI-a, jer ima čajevca koji može isušivati kožu)

Ne možemo svi očekivati iste rezultate, nisu nam melasme svima iste, nemamo svi istu količinu melanina u koži. Radi redovito peeling. Na početku korištenja isto nisam primjećivala neke promjene pa me koka upozorila da treba redovito raditi peeling, i zaista otkako ga radim primjetim da izbljeđuju.

lida
24.09.2011., 09:56
Da, potpisujem svaku rijec!
I ja sam u tridesetim vec ohoho pa mi stalno od neceg izbijaju vrazji pristevi. Kad sam imama kombinaciju retina i xeninog c seruma sve je mirovalo i nije nista izbijalo. Sad kad sam uvela ovaj serum svali dan neki novi prist se pojavi, uglavnom su isto potkozni i bolni. Ne da mi se opet to sve prolazit!!!
Mislim si da probam mazati samo dekolte cisto da potrosim serum i da se ne pokvari.
Za piling znam i radim ga i inace bar 2x tjedno ali vjerovatno mi je kombinacija aloe vere sa uljima u serumu nepovoljna za moje problematicno lisce!
Ah, uvijek neki problemi. Bilo bi sve presavrseno da nas nesto ne zajeb....

top-secret-koka
26.09.2011., 09:24

od 01.06. od kad sam pocela koristiti ovaj serum nisam prist vidjela, ma niti jedan pms pristic :)

Ne možemo svi očekivati iste rezultate, nisu nam melasme svima iste, nemamo svi istu količinu melanina u koži. Radi redovito peeling. Na početku korištenja isto nisam primjećivala neke promjene pa me koka upozorila da treba redovito raditi peeling, i zaista otkako ga radim primjetim da izbljeđuju.

da, uvijek dodjem do tog zakljucka.
ponekad se pitam cemu opce davati preporuke kad ono sto meni cini dobro, nekom drugom je problematicno. imam frendicu koja je isto u pocetku reagirala pristicima na serum, kasnije vise ne, njoj izbjeljuje flekice ali puno sporije, ali joj je napravio cudo po pitanju pora :eek: postale su skoro nevidljive i to u dobi 40+ godina, a muku muci sa njima od puberteta. opcenito joj serum sjajno djeluje na lucenje sebuma i koza joj se preporodila.

meni je serum sto se tice pora beskoristan, ali mi doslovno brise pjege.

i sad ti budi pametan i donesi neki konkretan zakljucak :D

lida
26.09.2011., 16:17
Čini mi se da ipak nije serum prouzročio prišteve, ne koristim ga već neko vrijeme a svaki dan mi novi prišt izroni odnekud! Ne znam, nisam više pametna.

delilaxx
26.09.2011., 16:38
[QUOTE=top-secret-koka;35949881]od 01.06. od kad sam pocela koristiti ovaj serum nisam prist vidjela, ma niti jedan pms pristic :)

Potpisujem! Serum koristim oko 2 ipo tjedna. Inace nisam sklona pristicima, ali su mi se od nekih krema znali javiti. Sa serumom nije takav slucaj. Ni jednog pristica, crvenila ili bilo kakve iritacije nema. Kako imam suhu kozu, serum mi odgovara savrseno. Ujutro kad se probudim, lice nije premasno, ma predobar efekt postize.
Fleka na nausnicama jos uvijek je tu. Izblijedijela je dosta, ali nazire se. Nadam se da ce kroz izvjestan period u potpunosti nestati. Imala sam par pjegica na nosu; no nakon koristenja niacinamida, nestala je i posljednja prije neki dan. Sada ga mazem i na ramena. Vec i tu vidim smanjenje fleka.
Ovo je jedini pripravak, koji tretutacno koristim, u borbi protiv pigmentacija.

lida
26.09.2011., 20:20
Ajme bas mi je drago da ti je super! I ja cu od sutra mu opet dati sansu pa cemo vidjet ko je tu lud!

VUITTONKA
28.09.2011., 13:43
stigle meni one perlice što pokazuju koliko je uv - zračenje :cerek:, samo imam jedan problem, objašnjenje je na kineskom :confused:, pa molim nekoga da mi objasni. iznjela sam ih van i odmah su porozile, tj. prva je bila više ljubičasta, pa dvije roza, teća je bila bijela, a zadnja plava. jel trebaju biti sve bijele da mi smijemo biti vani

anya
29.09.2011., 07:36
Evo i meni napokon stigli svi sastojci, nakon skoro mjesec dana čekanja, dok je aloe vera stigla za oko tjedan dana.
Oboje mi je stiglo na kućnu adresu bez ikakvih dodatnih troškova:)
Jučer sam to probala izmućkati ali mi je ispalo nekako pregusto i jedva sam to prerila u bočicu koja nije adekvatna pa slabo izlazi van...uglavnom dobila sam oko 15 ml toga po recepturi koja je stavljena. Valjda je to dobro?

top-secret-koka
29.09.2011., 08:33
SERUM niacin/glukozamin/ferulicna

u 4ml destilirane vode dodati:
1ml glukozamina
1ml niacinamida
mijesati dok se ne otopi
dodati 20 ml aloe vere
sve dobro promijesati

u 2 ml vodke otopiti
0,5 ml ferulicne
ako se lose otapa dodati jos 1ml vodke i dobro promijesati dok ne postane bijela jednolicna masa (ne smije biti grudica, ma koliko sitne bile)
sve dodati u prethodno namijesan serum

ukapati 5 kapi e vitamina
+ 5 kapi ulja divlje ruze
dobro promijesati i preliti u bocicu.

anya stvarno si dugo cekala sastojke :rolleyes: .
trebalo ti je ispasti vise seruma, samo aloe vere ide 20ml. gust je, mozes ga staviti i u neku teglicu od prijasnje kreme iako bi bilo bolje u flasici jer ima manje doticaja sa zrakom.
ja imam jednu bocicu na pumpicu sa dosta velikim otvorom pa mi je lako pretociti, ali mozes u apoteci kupiti 30ml plasticne bocice, dosta su mekane pa serum lako ide unutra i van :)

Estee Lauder
29.09.2011., 08:34
Evo i meni napokon stigli svi sastojci, nakon skoro mjesec dana čekanja, dok je aloe vera stigla za oko tjedan dana.
Oboje mi je stiglo na kućnu adresu bez ikakvih dodatnih troškova:)
Jučer sam to probala izmućkati ali mi je ispalo nekako pregusto i jedva sam to prerila u bočicu koja nije adekvatna pa slabo izlazi van...uglavnom dobila sam oko 15 ml toga po recepturi koja je stavljena. Valjda je to dobro?

Ja napravim 3-4 doze, lakše mi bude i onda iz te čaše špricom sve prebacim u jednu bočicu sa uskim grlom.:)

top-secret-koka
29.09.2011., 08:41
stigle meni one perlice što pokazuju koliko je uv - zračenje :cerek:, samo imam jedan problem, objašnjenje je na kineskom :confused:, pa molim nekoga da mi objasni. iznjela sam ih van i odmah su porozile, tj. prva je bila više ljubičasta, pa dvije roza, teća je bila bijela, a zadnja plava. jel trebaju biti sve bijele da mi smijemo biti vani

kad su skroz bijele onda nema nikakvog uv zracenja, to je obicno u zatvorenim prostorima. kad izadjes van na sunce naravno da ce dobiti boju, ali to ni nije neka mudrost, pokusaj ih testirati u hladovini, tamo gdje mislis da nema uv zracenja, to ce te iznenaditi, a pogotovo kad je kisovito ili tmurno vrijeme :mig:

uv zrake su prisutne cijele godine neeovisno o vremenu i godisnjem dobu, ali im jacina varira.
mozes i spf kreme testirati sa tim kuglicama, jednom sam probala ali mi je terasa bila u hladu i zracenje nije bilo intenzivno pa nisam izvukla nikakav zakljucak, poslije sam zaboravila.

anya
29.09.2011., 11:08
anya stvarno si dugo cekala sastojke :rolleyes: .
trebalo ti je ispasti vise seruma, samo aloe vere ide 20ml. gust je, mozes ga staviti i u neku teglicu od prijasnje kreme iako bi bilo bolje u flasici jer ima manje doticaja sa zrakom.
ja imam jednu bocicu na pumpicu sa dosta velikim otvorom pa mi je lako pretociti, ali mozes u apoteci kupiti 30ml plasticne bocice, dosta su mekane pa serum lako ide unutra i van :)

Ah, namučila sam se malo dok sam to izmućkala...imam samo špricu za mjerenje ml pa sam poslije tekućine sipala prah pa se zalijepilo i jedva da sam to iskrenila i kasnije nekako ubacila u bočicu ali kako sam bila nespretna nešto mi se prolilo, izlilo pa je toliko ostalo..drugi put će biti bolje:)
Estee L. dobra ideja ovo sa špricom, pokušati ću drugi put tako:)

Melasma
29.09.2011., 16:07
Pozdrav svima,

evo jos jedna koja se vec godina bori s melasmom, probala sam dosta krema i seruma, rezultati su jako slabi ili nikakvi.

Imam par pitanja o Kokinom serumu:
moze li bez glukozamina?

ako nemam cisti niacinamid, moze li B kompleks u prahu?

macka
01.10.2011., 13:27
moze jedno blesavo pitanje - di kupujete destiliranu vodu za serum? mislim, u ducanima imaju ona ogromna pakiranja za pegle & co., ali je li se to moze koristiti? jer sam nadobudno uletjela u Farmaciju u cc1 pitati, a zena me tako zgrozeno pogledala da oni ne drze tako nesto (ne drze oni puno previse toga za jednu ljekarnu sta se mene tice :rolleyes: ), da je ispalo k'o da sam ne znam sta pitala :ne zna:

Estee Lauder
01.10.2011., 15:58
moze jedno blesavo pitanje - di kupujete destiliranu vodu za serum? mislim, u ducanima imaju ona ogromna pakiranja za pegle & co., ali je li se to moze koristiti? jer sam nadobudno uletjela u Farmaciju u cc1 pitati, a zena me tako zgrozeno pogledala da oni ne drze tako nesto (ne drze oni puno previse toga za jednu ljekarnu sta se mene tice :rolleyes: ), da je ispalo k'o da sam ne znam sta pitala :ne zna:

Meni u apoteci prodaju i to samo one koje me poznaju. Sve one ostale se doslovno išćuđavaju što pitam, a zadnji put sam uzela pola litre i platila 12 kuna, pa se mislim što se imaju išćuđavati ako litru vode naplate 24 kune.

macka
01.10.2011., 19:10
Meni u apoteci prodaju i to samo one koje me poznaju. Sve one ostale se doslovno išćuđavaju što pitam, a zadnji put sam uzela pola litre i platila 12 kuna, pa se mislim što se imaju išćuđavati ako litru vode naplate 24 kune.

a koji kuki se iscudjavaju ako to imaju u ponudi? :ne zna:
probat cu jope sutra, mozda sam
naletjela na pogresnu tetu :rolleyes:

lida
01.10.2011., 19:14
Ma imaš u svakom dućanu destiliranu vodu, mislim da ima i od 1 lit. Da to je ista voda ko i za pegle....a ovi u ljekarnama nisu normalni!!!

VUITTONKA
02.10.2011., 18:12
cure jel koja od vas koristi mineralni make up? ne znam koji je najbolji u prekrivanju što se tiće melasme. vidim da meow ima neki koji baš ima jaku moć prekrivanja, koristi ga možda netko ili šta savjetujete?

macka
02.10.2011., 18:56
Ma imaš u svakom dućanu destiliranu vodu, mislim da ima i od 1 lit. Da to je ista voda ko i za pegle....a ovi u ljekarnama nisu normalni!!!

ah ne, nisam naletjela na pogresnu tetu u Farmaciji... danas su me uputili na 'klasicnu' ljekarnu :rolleyes:
nabijem i njih i njihovu 'neklasicnost' :durica

Nika4
02.10.2011., 19:43
Vuittonka, ja koristim meow, ali ne onaj puder za najjače pokrivanje (flawless feline) nego za srednje (pamperred puss). Ne pokrije fleke potpuno, ali se može bildati (ne mogu se sjetiti pravog izraza). Doduše, ja i ne volim da zacementiram lice pa stavim samo jedan sloj i lijepo ujednači ten.

Probala sam i ovaj s jačim prekrivanjem, ali mi ne paše jer se mi uvlači u pore i baš mi je previdljiv. ALi pokrivanjeje definitivno bolje nego sa drugom verzijom.

Lula Mae
02.10.2011., 19:57
Postavila sam pitanje na "Ožiljci,flekice....." ali nije baš bilo odgovora pa evo i ovdje molim za savjet i iskustva.:)
Koristi li netko ovu novu Fade out noćnu kremu za lice?To je nova,nema hidrokinon kao ona stara, nego niacinamid i nekakve prirodne sastojke.
Inače, imam flekice od prištića na lijevom obrazu koji tako zajedno izgledaju kao veća fleka i dosta sitnih malih po ostalim dijelovima lica,kao pjegice.:(
Krema je ok,ne stvara prištiće,koristim ju 2-3 tjedna.Lice mi se čini malkice svjetlije,ali flekice kao da su ostale zasad iste.:rolleyes:
Pa me zanima je li netko riješio takve flekice tom kremom.Mislim sa njom mazat lice cijelu zimu.Hvala:)

http://i51.tinypic.com/t0kz6g.jpg

top-secret-koka
03.10.2011., 07:21
Pozdrav svima,

evo jos jedna koja se vec godina bori s melasmom, probala sam dosta krema i seruma, rezultati su jako slabi ili nikakvi.

Imam par pitanja o Kokinom serumu:
moze li bez glukozamina?

ako nemam cisti niacinamid, moze li B kompleks u prahu?

moze bez glukozamina, ne moze b kompleks.

Postavila sam pitanje na "Ožiljci,flekice....." ali nije baš bilo odgovora pa evo i ovdje molim za savjet i iskustva.:)
Koristi li netko ovu novu Fade out noćnu kremu za lice?To je nova,nema hidrokinon kao ona stara, nego niacinamid i nekakve prirodne sastojke.
Inače, imam flekice od prištića na lijevom obrazu koji tako zajedno izgledaju kao veća fleka i dosta sitnih malih po ostalim dijelovima lica,kao pjegice.:(
Krema je ok,ne stvara prištiće,koristim ju 2-3 tjedna.Lice mi se čini malkice svjetlije,ali flekice kao da su ostale zasad iste.:rolleyes:
Pa me zanima je li netko riješio takve flekice tom kremom.Mislim sa njom mazat lice cijelu zimu.Hvala:)

http://i51.tinypic.com/t0kz6g.jpg

koristila sam je prosle jeseni.
odlicna zamjena za aha kiseline, ne isusuje i radi svoj posao. mozda mrvicu sporije od aha. svakako cesto trebas raditi piling i koristit spf kreme. nakon nekog vremena pjegice potamne, sto je mene zbunilo pa sam bacila spf kremu misleci da ne radi svoj posao, ali fade out tako djeluje, pojaca hiper koje se onda "ogule" pilingom.
stara verzija sa hidrokinonom se ne proizvodi dosta dugo i ako unazad godinu dana nisu mijenjali formulu, ova krema je vec dugo u ponudi :mig:
nekoliko cura sa foruma ima iskustva sa njom.

anya
03.10.2011., 07:25
a koji kuki se iscudjavaju ako to imaju u ponudi? :ne zna:
probat cu jope sutra, mozda sam
naletjela na pogresnu tetu :rolleyes:

ma grozne su ove po apotekama...meni su se čude i kad pitam praznu bočicu, pa što će vam to bla bla itd...

inače, serum sam počela stavljati i ne vidim nikakve pomake za sada...odmah sam počela mazati tri puta dnevno i nemam nikakvih iritacija niti mi izlaze prištići pa sam mislila povećati količinu niacinamida...da li se to smije?

top-secret-koka
03.10.2011., 07:30
ma grozne su ove po apotekama...meni su se čude i kad pitam praznu bočicu, pa što će vam to bla bla itd...

inače, serum sam počela stavljati i ne vidim nikakve pomake za sada...odmah sam počela mazati tri puta dnevno i nemam nikakvih iritacija niti mi izlaze prištići pa sam mislila povećati količinu niacinamida...da li se to smije?

hmmm pa ja ne bi povecavala kolicinu, mozda za tijelo i to nakon nekog vremena, ali za lice ne. u svakom slucaju, ako se usudis - probaj :)

tete u ljekarni me ponekad neodoljivo podsjecaju na monty pythone :D

VUITTONKA
03.10.2011., 08:10
Vuittonka, ja koristim meow, ali ne onaj puder za najjače pokrivanje (flawless feline) nego za srednje (pamperred puss). Ne pokrije fleke potpuno, ali se može bildati (ne mogu se sjetiti pravog izraza). Doduše, ja i ne volim da zacementiram lice pa stavim samo jedan sloj i lijepo ujednači ten.

Probala sam i ovaj s jačim prekrivanjem, ali mi ne paše jer se mi uvlači u pore i baš mi je previdljiv. ALi pokrivanjeje definitivno bolje nego sa drugom verzijom.

a koju nijansu si uzela, i jesi li ti tamnoputa ili svjetloputa?
za koliko ti je stigla pošiljka? i još nešto, jesi uzimala samo puder ili i korektor i fiksator? jesm navalila s pitanjima :D

anya
03.10.2011., 11:05
[QUOTE=top-secret-koka;36051953]hmmm pa ja ne bi povecavala kolicinu, mozda za tijelo i to nakon nekog vremena, ali za lice ne. u svakom slucaju, ako se usudis - probaj :)

ne bih još ništa za sada, mažem tek 2-3 dana, ne mogu ni biti rezultati, vidjeti ću kako bude...

novabbb
03.10.2011., 12:24
Ja serum koristim jednom dnevno (samo navečer, a koristila bi ga i ujutro ali me aloa malo isušuje). Uz njega koristim i Lancomom Visionare i lice mi je trenutno super (godinama nije bilo ovako, sve me je strah napisat da ne ureknem). Meni je ovaj niacinamid čudo, puno djelotvorniji od c vitamina i aha kiselina.

Nika4
03.10.2011., 13:01
Vuittonka,
ja sam dosta svijetle puti, žućkasti podton, a paše mi nijansa frisky siamese (to je neutralna). Inače, za usporedbu, ja bih bila valjda chanel vitalumiere aqua b20.

Mislim da sam dosta dugo čekala da mi meow stigne, čini mi se oko tri tjedna. Prvi put sam uzela samo sampleove, a drugi put puder.

Imala sam i sample od top cat finishing powder i bio mi je super. Kad smo već kod toga, ne znam ni sama zašto ga nisam naručila, ali mislim da hoću jednog dana. Super matira i transparentan je.

Za korektore ne znam, nisam probala.

Nadam se da sam ti bar malo pomogla :)

Pokušavam skužiti kako ide ovaj quote, ali sam izgleda tele pa mi ne ide :504:

Melasma
03.10.2011., 15:59
moze bez glukozamina, ne moze b kompleks.

Hvala na odgovoru.

cure jel koja od vas koristi mineralni make up? ne znam koji je najbolji u prekrivanju što se tiće melasme. vidim da meow ima neki koji baš ima jaku moć prekrivanja, koristi ga možda netko ili šta savjetujete?

Ja sam probala Jane Iredale, BareEscentuals i Youngblood.

Jane Iredale je dosta prirodan na licu, ne pokriva bas najbolje.

BareEscentuals je meni bio bez veze, niti pokriva niti koza izgleda bolje s njim, naglasi svaku boru.

Youngblood mi pokriva najbolje, njemu se uvijek vracam, najbolje mi lice izgleda s njim.

Problem s mineralnim puderima je taj sto se ne slazu bas dobro s kremama za zastitu od sunca, odnosno ponistavaju djelovanje kreme ukoliko krema sadrzi nesto, ne mogu se sjetiti sto, pisale su cure negdje na forumu o tome. Uglavnom Avène Sun Lotion Mineral SPF50+ ne sadrzi to.

top-secret-koka
04.10.2011., 09:43
Ja serum koristim jednom dnevno (samo navečer, a koristila bi ga i ujutro ali me aloa malo isušuje). Uz njega koristim i Lancomom Visionare i lice mi je trenutno super (godinama nije bilo ovako, sve me je strah napisat da ne ureknem). Meni je ovaj niacinamid čudo, puno djelotvorniji od c vitamina i aha kiselina.

bas mi je drago da ti je serum dobar :)
ako ti koza dobro reagira koristi ga i ujutro, pa kad se upije, povrh normalno namazi kremu koju bi i inace.

Wedding
04.10.2011., 11:41
evo mene opet nakon ljeta:rofl: al u dobrom tonu:D

Prije ljeta sam tretirala lice Skinorenom i Depigment kremom, po ljeti se mazala kremom u boji sa faktorom 50+, na plazi nisma uopce stavljala faktor na lice i naravno radila peelinge sa lufom:lol: (da bas sa lufom - muz me blijedo gledao) i da pokucam u drvo lice mi je super, Melazme jos ima ali bar 50 % manje i sad za mjesec dana idem najkasnije na onaj cuveni Green Peel:D, vec sam dogovorila cuvanje klinaca da me se ne preplase i ide mama na uljepsavanje napokon:D

anya
04.10.2011., 12:51
Jesi već radila koji put Green Peel i da li si bila zadovoljna? Čula sam za to, ali sam bila odustala od toga..

anya
04.10.2011., 12:54

I meni isto dobro djeluje serum, lice izgleda osvježeno ali su pjegice i neujednačen ten još uvijek tu (mada je prerano govoriti za konačne rezultate jer koristim tek par dana). Stavljam 2-3 x dnevno i poslije toga niti jednu drugu kremu za sada jer nemam potrebe...aloa od jansona koju sam naručila s neta je super i niti malo ne isušuje kožu (a sklona sam tome).

Wedding
04.10.2011., 15:49
Jesi već radila koji put Green Peel i da li si bila zadovoljna? Čula sam za to, ali sam bila odustala od toga..

Nisam na zalost, trebala sam u proljece al sam se glupaca dala odgovorit i nagovorit na IPL koji je cak dobro obavio posao al nepotpuno i puno para a za te pare sam mogla napravit 2 GreenPeela ... Al jbg svi grijesimo i ucimo na svojim greskama:o

VUITTONKA
04.10.2011., 16:55
Vuittonka,
ja sam dosta svijetle puti, žućkasti podton, a paše mi nijansa frisky siamese (to je neutralna). Inače, za usporedbu, ja bih bila valjda chanel vitalumiere aqua b20.

Mislim da sam dosta dugo čekala da mi meow stigne, čini mi se oko tri tjedna. Prvi put sam uzela samo sampleove, a drugi put puder.

Imala sam i sample od top cat finishing powder i bio mi je super. Kad smo već kod toga, ne znam ni sama zašto ga nisam naručila, ali mislim da hoću jednog dana. Super matira i transparentan je.

Za korektore ne znam, nisam probala.

Nadam se da sam ti bar malo pomogla :)

Pokušavam skužiti kako ide ovaj quote, ali sam izgleda tele pa mi ne ide :504:

hvala Nika, i meni se čini da bi mi najviše pasala ta nijansa frisky siamese, iako ja nisam baš svijetle puti, ali uz izbjegavanje sunca i sve te tracke sam pobjelila. trenutno imam True Minerals i dosta sam zadovoljna, samo što me dosta isušuje, a čitala sam da meow ne isušuje

što se tiće quotea, stisneš samo quote i pišeš ispod tog teksta

VUITTONKA
06.10.2011., 07:56
jeli čuo netko za ovo?

glabridin je spoj iz korijena biljke sladića -ima ga u biodermi photoderm spot

pronašla sam kremu Godiva Lico White oni kažu da je glabridin 10 puta jači od vitamina C , 16 puta učinkovitiji od hidrokinon, a 30 puta aktivniji od melawhite i Kojićne kiseline, rezultati se vide već nakon tjedan dana. rezultati su kao kod korištenja 4% hidrokinona samo što je ovaj spoj potpuno siguran i nema negativnih posljedica, korjen sladića koristi se u prehrani

top-secret-koka
06.10.2011., 08:43
dosta krema za izbjeljivanje sadrzi sladic :mig: gore spomenuta fade out, bioderma spot, meladerm...

VUITTONKA
06.10.2011., 10:20
dosta krema za izbjeljivanje sadrzi sladic :mig: gore spomenuta fade out, bioderma spot, meladerm...

ja za sad najbolje reagiram na photoderm spot, pa sam malo tražila o glabridinu, i sad dolazim u napast da naručim tu kremu :D , ova hiperpigmentacija će me odvesti bankrot :mad:

top-secret-koka
06.10.2011., 17:37
nisam cula za tu kremu pa ne znam da li je skupa, probaj sa fade out, na ebay-u se prodavala za cca 100kn.

meni je najgora investicija promasen proizvod, a ne onaj koji je skup.
ponekad mi ne pomognu ni preporuke s foruma, pa cak ni testeri. dok ne potrosim pola proizvoda ne mogu izvuci zakljucak :rolleyes:
jesam te utjesila :D

VUITTONKA
06.10.2011., 18:38
nisam cula za tu kremu pa ne znam da li je skupa, probaj sa fade out, na ebay-u se prodavala za cca 100kn.

meni je najgora investicija promasen proizvod, a ne onaj koji je skup.
ponekad mi ne pomognu ni preporuke s foruma, pa cak ni testeri. dok ne potrosim pola proizvoda ne mogu izvuci zakljucak :rolleyes:
jesam te utjesila :D

ma nije ni meni žao dati novac, nego mi je žao što nema rezultata, a puno je bilo takvih krema, ma naručujem ja ovu pa možda to bude baš ta prava :lol:

sagena
07.10.2011., 17:38
Uzela sam danas u DM-u knjižicu s kuponima za popuste (onu za 50bodova) - ima popust za neku kremu protiv pjega za lice i ruke... piše: Biobaza exclusive (mislim da piše da je i s maslinovim uljem, sitna su slova), nigdje na netu ne mogu pronaći tu kremu, jedino sam pronašla ovo:http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_28c862842.html
Zna li netko nešto o toj kremi, je li isprobao?
Inače joj je cijena 69,90kn, a sad s ovim popustom od 25% - 52,42kn.

top-secret-koka
08.10.2011., 08:42
nisam vidjela tu kremu, pa ne znam.
treba pogledati u sastavu sto je izbjeljivac, jer cesto stave 1% aha kiseline i napisu da je protiv pjega, a taj postotak bi ih izbjelio nikad.

lida
08.10.2011., 17:06
Cijeli sastav je u ovom linku, gledala sam ju danas u dm-u. Nema tu ništa za izbjeljivanje.Najprostija hidratantna krema.

zuba
08.10.2011., 19:41
Zna li netko nešto o toj kremi, je li isprobao?

kako je to nesto sto vuce na prirodno, ja sam vec isprobala...:) i mogu se inace "uklopiti" u vecinu tih prirodnih mirisa prirodne kozmetike, ali ova mi krema ne lezi mirisom nikako..masline, maslinovo ulje, ali nekako cudno..ne znam ni sama sto je to odbojno mom nosu..
uzmem ju pa ponekad namazem ruke (podlaktice) ali i to sve rjedje..
inace se lako razmaze, brzo upije, koza je poslije bas glatka..ali he'emu misa sto to vrijedi kada smrdi..

sastav je ono sto je gore netko vec napisao + jos 20% fruit oil i onaj citrus je citrus limonum (citrus oil)

za kremu kazu da "ozonizirano maslinovo ulje ujednacuje boju koze i stiti ju od nastanka pjega, aktivno sprjecava prerano starenje stanica koze i smanjuje pigmentaciju, odrzava mladenacki izgled, a shea maslac intenzivno njeguje kozu, regenerira ju i daje glatkocu..."

osim glatkoce, ostalo nisam uspjela/stigla/docekala/ dozivjeti zbog mirisa..:D pa ne mogu niti reci ima li ili nema ta krema nekakvog efekta..

ovo je njihov link (iako te kreme nema tamo):

http://www.biobaza.com/hr/naslovna/

namelessone
12.10.2011., 06:44
Cure koje ste koristile Uriage Depiderm serum kako vam se pokazao?
Evo, nakon nekih dva mjeseca svakodnevnog koristenja moram definitivno zakljucit da Kokin serum kod mene nema nikakvog impakta :(

anya
12.10.2011., 07:36
Avon je izbacio novu liniju, piše da je baš revolucionarna za diskoloracije i bore...
Nisam probala...
http://www.anew.avon.com/hr_hr/genics/index

Inače, serum sa niacinamidom mi se pokazao učinkovit, nakon 10-ak dana mazanja flekice se manje vide (za oko 30%), i općenito mi lice izgleda svježe i bez mrljica...baš sam zadovoljna za sada:) Koka, hvala puno na podjeli iskustva:)
Prvi tjedan sam mazala sa 1ml niacinamida, dok sam drugi tjedan povećala na 2 ml i nije se ništa značajnije dogodilo, mada mislim da i 1 ml je dovoljan...izašla su mi samo dva prištića u početku koja sam lako sredila uljem čajevca...

VUITTONKA
12.10.2011., 15:03
Cure koje ste koristile Uriage Depiderm serum kako vam se pokazao?
Evo, nakon nekih dva mjeseca svakodnevnog koristenja moram definitivno zakljucit da Kokin serum kod mene nema nikakvog impakta :(

ja sam koristila Uriage depiderm i nije bilo nikakvog efekta, kokin serum koristim mjesec i pol i meni su se smanjile za 20-30%

blago vama kojima serum djeluje dobro i brzo

namelessone
12.10.2011., 15:21
ja sam koristila Uriage depiderm i nije bilo nikakvog efekta, kokin serum koristim mjesec i pol i meni su se smanjile za 20-30%

blago vama kojima serum djeluje dobro i brzo

Meni apsolutno ne djeluje serum s nianciamidom, jedini njegov ucinak je isusenost koze, Depiderm mi je nahvalila magistra u ljekarni, kao opciju broj dva mi je ponudila Eucerin Anti pigment fluid, iako ovo nisam nasla na sluzbenim hrvatskim stranicama :ne zna:, i Ducray Melascreen emulzija za posvijetljivanje koze. Ako je tko jos koristio ista od navedenog molim za kratku recenzijicu jer ni u jednoj ljekarni mi nisu imali/htjeli dati testerice da vidim kako bi mi koza uopce reagirala na navedeno...moje hiperpigmentacije se nalaze na granicnom podrucju s podocnjacima pa nikakav laser i slicno nisu preporucljivi, samo njega serumima i sl.
Svaki prijedlog o nekom ucinkovitom poizvodu koji je dostupan u HR je dobrodosao:cerek:

VUITTONKA
12.10.2011., 16:33
...moje hiperpigmentacije se nalaze na granicnom podrucju s podocnjacima pa nikakav laser i slicno nisu preporucljivi, samo njega serumima i sl.
Svaki prijedlog o nekom ucinkovitom poizvodu koji je dostupan u HR je dobrodosao:cerek:

i moje su ispod očiju , ali imam i iznad obrva, na sred čela i na nausnici :(

već sam ranije spomenula da ja dosta dobro reagiram na biderminu photoderm spot, tu sam kremu kupila radi spf i tek nakon korištenja skužila da mi posvjetljuje hiperpigmentacije, tako da ja sad na kokin serum stavljam i biodermu

namelessone
12.10.2011., 16:47
i moje su ispod očiju , ali imam i iznad obrva, na sred čela i na nausnici :(

već sam ranije spomenula da ja dosta dobro reagiram na biderminu photoderm spot, tu sam kremu kupila radi spf i tek nakon korištenja skužila da mi posvjetljuje hiperpigmentacije, tako da ja sad na kokin serum stavljam i biodermu

hmm, zanimljiva informacija o kombinaciji...photoderm sam koristila pocetkom ove godine, nista nije popravila, ali nista se nije ni pogorsalo tokom koristenja ove kremice...ma ja sam izgleda jedna od onih osoba koja slabije reagira, odnosno na malo sta reagira pomacima, cak se mislim da kupim L'occitaneov Noćni dragocjeni eliksir Immortelle ECOCERT organska formula jer on navodno ima najvecu koncentraciju ulja smilja u sebi...

novabbb
12.10.2011., 17:17
hmm, zanimljiva informacija o kombinaciji...photoderm sam koristila pocetkom ove godine, nista nije popravila, ali nista se nije ni pogorsalo tokom koristenja ove kremice...ma ja sam izgleda jedna od onih osoba koja slabije reagira, odnosno na malo sta reagira pomacima, cak se mislim da kupim L'occitaneov Noćni dragocjeni eliksir Immortelle ECOCERT organska formula jer on navodno ima najvecu koncentraciju ulja smilja u sebi...

Ja sam koristila serum i emulziju iz te immortelle linije i nisam osjetila apsolutno nikakav ucinak. Doduse ovo ljeto sam i dalje koristila emulziju ali samo zbog spf40 mineralnog, jer ne masti kozu ali ucinak na ujednacenje tena nikakav. Sta se tice Ducuray emulzije (s vitaminom c i niacinamidom) bila mi je dobra, ali meni izgleda niacinamid opcenito dobro djeluje.

namelessone
12.10.2011., 17:28
Ja sam koristila serum i emulziju iz te immortelle linije i nisam osjetila apsolutno nikakav ucinak. Doduse ovo ljeto sam i dalje koristila emulziju ali samo zbog spf40 mineralnog, jer ne masti kozu ali ucinak na ujednacenje tena nikakav. Sta se tice Ducuray emulzije (s vitaminom c i niacinamidom) bila mi je dobra, ali meni izgleda niacinamid opcenito dobro djeluje.

Hvala ti na infou, znaci da ne bacam novac, Ducray cu isto onda zaobici jer meni Kokin serum ne djeluje...pokusavam naci dobitnu kombinaciju za sebe, ali dosad nisam bila uspjesna, si probala mozda Eucerinov Anti pigment fluid ili Uriage Depiderm intenzivni tretman?

top-secret-koka
12.10.2011., 20:20
namelessone, kod hiperpigmentacije najcesci sistem je eliminacija, nazalost.
sad si saznala da ti niacinamid ne djeluje i ubuduce gledaj sastav krema, ako je pri vrhu, da ne bacas novce i trosis vrijeme bez rezultata.

za sve ove kreme koje si nabrojala probaj naci sastav. to sto pise da izbjeljuje, ujednacava ten.... ne mora znaciti nista. dovoljno da stave mrvicu c, e vitamina ili aha kiseline i mogu napisat da je protiv hiperpigmentacija :(

jesi li probala aha kiseline?
one su opcenito dobre i ucinkovite, narocito jace koncentracije. recimo one meni naprave dobar posao, ali me izdehidriraju strasno. sada aha koristim iskljucivo kao piling i volimo se jako :cerek:

ulja? mjesavina - celer,mrkva, divlja ruza.

retin a?

c vitamin serum?

krema - fade out ima dobar sastav, ako si u mogucnosti kupiti je vani. ima je u ljekarnama svih susjednih nam zemalja, osim kod nas :rolleyes:

delilaxx
13.10.2011., 01:23
Moja fleka nalazi se na nausnici. Pojavila se pred kraj ljeta 2010. kao posljedica izlaganja suncu. Imala sam spf +50 na licu, ali se isprao, jer sam dobar dio dana provela u vodi.
Odmah sam otisla kod dermatologa i rekli su da se radi o blagom ostecenju koze, te da za suzbijanje u obzir dolaze samo kreme, nikakvi agresivni tretmani, posebno ne laser, jer je 'ostecenje na malom dijelu koze i preblago je'. No, meni je smetalo pogledati se u ogledalo i vidjeti da imam brkove, koje ne mogu depilirati, posto nemam dlaka.
Preporucen mi je Uriage Depiderm serum. Bila sam zbilja uporna. Koristila sam ga 4-5 mjeseci, ali neke velike pomoći nije bilo. Napominjem da je fleka zimi izblijedila, ali lijecnici su rekli da ce se to najvjerovatnije dogoditi samo od sebe. Sad, da li je njihova prognoza bila tocna ili je to od nekih krema, ne znam.:ne zna:
Nakon Uriage-a, i meni su predlozili Eucerin Anti pigment fluid. I njega sam koristila 3-4 mjeseca i nikakve promjene nisam vidjela.
Ducray Melascreen emulziju za posvijetljivanje koze, nisam probala.
U 7. mjesec 2011., kada sam primjetila da mi je fleka nijansu potamnila, kupila sam L'occitaneovu Immortelle kremu za posvjetljivanje. Lijepo djeluje na licu, stvori ugodan film, hidratizira ga i tu je, na zalost, sve stalo.
Onda sam u 9. mjesec probala serum sa niacinamidom i to je upalilo. Koristim ga mjesec dana. Imala sam par pjegica na nosu. Nema vise nijedne. Fleka na nausnicama je izblijedila za 80-85%, a kako serum mazem i na pjegice po ramenima, primjecujem da su se i one vidno smanjile.
Sto se tice tvoje hiperpigmentacije, koja se nalazi na granicnom podrucju s podocnjacima, imala sam isti problem. Ali, sam ga u potpunosti uspjela rijesiti. Guam krema mi je pomogla u tome i nestale su zauvijek. Kasnije su promijenili recepturu kreme i kada sam je kupila lani za fleku na nausnicama, bila je potpuno beskorisna.
I za kraj, odlucila sam serum sa niacinamidom koristiti jos mjesec dana. Ako i tada fleka bude jos vidljiva, otici cu na tretman maskama Dr. Murada suzbiti je do kraja. Bila sam na pregledu i rekli su da je fleka jako posvijetlila i da bi svega 2 tretmana trebala biti dovoljna.
Sretno!:top:

namelessone
13.10.2011., 07:04
Koka, trenutno koristim kombinaciju ulja koje si navela i ujutro umivanje u vitaminu c, benefit koji je uistinu vidljiv za sad, je da mi je koza smirena, elasticna, izgleda svjeze, nadam se da ce se dugorocnim koristenjem hiper ublaziti...ako ne i nestati:moli:
Aha kiseline u onoj koncentraciji koja bi imala impakt ja ne mogu koristit jer mi koza tanka, dehidrirana, atopicna.
Moze preporuka za dobar serum s c vitaminom, gledala sam John Masters Organics Vitamin C Anti Ageing serum, sta mislis o njemu? Retin A u Rijeci ne mogu nabavit...
...i da Fade Out, mooozda, mozda ga uspijem nabavit u 12.mjesecu...
Delilaxx, puna ti hvala na informacijama iz prve ruke, sto se tice L'occitaneove Immortelle linije za izbjeljivanje, koristila sam serum, kremu i zastitu od sunca, serum i krema za mene nisu nista napravili, ali mi se zastita jako svidila, ali cisto iz razloga jer mi je bila ugodna na licu. Sto se tice Guam kreme, u Rijeci je nisam nasla, ako neke cure imaju info gdje je ima molim da me isprave. A Murad...mislim da je za moju kozu, atopicna, tanka i dehidrirana, agresivan.

sagena
13.10.2011., 08:47
kako je to nesto sto vuce na prirodno, ja sam vec isprobala...:) i mogu se inace "uklopiti" u vecinu tih prirodnih mirisa prirodne kozmetike, ali ova mi krema ne lezi mirisom nikako..masline, maslinovo ulje, ali nekako cudno..ne znam ni sama sto je to odbojno mom nosu..
...za kremu kazu da "ozonizirano maslinovo ulje ujednacuje boju koze i stiti ju od nastanka pjega, aktivno sprjecava prerano starenje stanica koze i smanjuje pigmentaciju, odrzava mladenacki izgled, a shea maslac intenzivno njeguje kozu, regenerira ju i daje glatkocu..."

Hvala.:):mig:
MOžda je ipak uzmem, pa makar je koristila za ruke... :ne zna:

Avon je izbacio novu liniju, piše da je baš revolucionarna za diskoloracije i bore...
Nisam probala...
http://www.anew.avon.com/hr_hr/genics/index

...

Ja sam za početak naručila uzorke, ali ne vjerujem u te " Avonove revolucije" previše... iako su im Anew kreme općenito zaista dobre, ali da su tako čudotvorne kako pišu - i nisu...:kava: Nervira me ta njihova "dramatičnost" koju toliko spominju.

top-secret-koka
13.10.2011., 08:53
namelessone po ovome kako opisujes svoju kozu mislim da bi ti fade out bio pun pogodak :). ima citav spektar izbjeljivaca, a ne isusuje, niti istanjuje kozu. uz nju je neophodan dobar piling.

na forumu ima cura koje iz usluge narucuju sa ebay-a uz neku proviziju, probaj se raspitati.

tajana21
13.10.2011., 08:54
I moje su se nalazile na istom području. Ja sam svoje makla:cerek:

Jednu večer retin + aha,drugu večer retin + vitamin c,treću večer ulje ploda divlje ruže i dobra hidratantna krema i tako dok nisu otišle.

Znam da to nije preporučljivo pogotovo ispod očiju.Sasušilo mi je kožu ali su otišle i fleke. Iza toga sam se serumom i kremom za hidrataciju trackala u ogromnim količinama i napokon imam normalnu kožu,nije suha i nema fleka.

namelessone
13.10.2011., 13:59
namelessone po ovome kako opisujes svoju kozu mislim da bi ti fade out bio pun pogodak :). ima citav spektar izbjeljivaca, a ne isusuje, niti istanjuje kozu. uz nju je neophodan dobar piling.

na forumu ima cura koje iz usluge narucuju sa ebay-a uz neku proviziju, probaj se raspitati.

Hvala na informaciji...a bi mi na pp poslala ime curke?

top-secret-koka
13.10.2011., 20:32
ne znam imena cura, jer mi nije trebalo.
pitaj na modi, tamo su iz usluge kupovale starke ili tako nesto, ne sjecam se detalja :ne zna:

namelessone
13.10.2011., 20:37
Hvala!!!

anya
14.10.2011., 08:00
Hvala.:):mig:
MOžda je ipak uzmem, pa makar je koristila za ruke... :ne zna:

Ja sam za početak naručila uzorke, ali ne vjerujem u te " Avonove revolucije" previše... iako su im Anew kreme općenito zaista dobre, ali da su tako čudotvorne kako pišu - i nisu...:kava: Nervira me ta njihova "dramatičnost" koju toliko spominju.

ne koristim ja avon uopće ali neke cure su spominjale da je jedan serum bio jako dobar za pigmentaciju pa možda bi i ovo nekome pomogne..kako si naručila uzorke?

Wedding
17.10.2011., 10:44
Samo da javim da u cetvrtak idem na GreenPeel:D (napokon), drzite mi fige a ja javim rezultate i naravno moram se pofotkat u etapama da vidim kako se raspadam:rofl:

Estee Lauder
17.10.2011., 11:36
Samo da javim da u cetvrtak idem na GreenPeel:D (napokon), drzite mi fige a ja javim rezultate i naravno moram se pofotkat u etapama da vidim kako se raspadam:rofl:

Sretno i javi nam se!

VUITTONKA
19.10.2011., 09:02
cure, nitko ništa ne javlja. jel se šta događa kod vas? ja sam opet otišla korak unazad. preko vikenda sam bila vani,( poslovno), izložena suncu, cijele dane. nisam se mogla stalno maljati sa spf, i ovako su me svi bljedo gledali kad sam tu i tamo izvadila svoju četku s spf faktorom i muljala se po licu :D

fleke su mi naravno malo potamnile, ali ne jako.

no ima nešto i pozitivno, otkrila sam dobar način peelingiranja četkicom za zube na baterije :lol:, vidjela na youtubeu, i stvarno funcionira dobro, baš skida fleke, najbolje ispeelingirana koža do sad, jedan nastavak rezerviran za lice :cerek:

Samantha
19.10.2011., 11:42
cure, nitko ništa ne javlja. jel se šta događa kod vas? ja sam opet otišla korak unazad. preko vikenda sam bila vani,( poslovno), izložena suncu, cijele dane. nisam se mogla stalno maljati sa spf, i ovako su me svi bljedo gledali kad sam tu i tamo izvadila svoju četku s spf faktorom i muljala se po licu :D

fleke su mi naravno malo potamnile, ali ne jako.

no ima nešto i pozitivno, otkrila sam dobar način peelingiranja četkicom za zube na baterije :lol:, vidjela na youtubeu, i stvarno funcionira dobro, baš skida fleke, najbolje ispeelingirana koža do sad, jedan nastavak rezerviran za lice :cerek:
ovo zvuci odlicno s cetkicom..a sto stavis na cetkicu,neki piling il??
a koja ti je to cetka s Spf??

VUITTONKA
19.10.2011., 19:04
ovo zvuci odlicno s cetkicom..a sto stavis na cetkicu,neki piling il??
a koja ti je to cetka s Spf??

koristim Garnier 3u1, onaj gel za umivanje sa glinom i mikrogranulama

a četka s spf je http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P235908

Samantha
19.10.2011., 21:22
koristim Garnier 3u1, onaj gel za umivanje sa glinom i mikrogranulama

a četka s spf je http://www.sephora.com/browse/product.jhtml?id=P235908

Hvala:)
Cim sam vidjela Pether Roth,odmah je isla na wish listu..obozavam njegovu kozmetiku:)
i pliz link s you tube-a na taj piling s cetkicom:D

VUITTONKA
20.10.2011., 09:27
Hvala:)
Cim sam vidjela Pether Roth,odmah je isla na wish listu..obozavam njegovu kozmetiku:)
i pliz link s you tube-a na taj piling s cetkicom:D

evo ga http://www.youtube.com/watch?v=V61IJIE7sH4&feature=results_main&playnext=1&list=PLA80BDB4F04AD935A

VUITTONKA
20.10.2011., 18:58
stigla moja Godiva, već sam namaljana :cerek:
rezultati se očekuju

anya
21.10.2011., 11:37
Kod mene nema daljnjeg poboljšanja otkad koristim serum s niacinamidom...prvih 10-ak dana mi je poboljšanje bilo vidljivo, ali flekice se još malo vide i ne miču se...krajem mjeseca dogovorila sam i ja GreenPeel, ali još nisam sigurna da li ću moći izostatati koji dan s posla.

Wedding
25.10.2011., 13:47

Sretno i javi nam se!

Evo isteko mi ban sad mogu pisat:rofl:

Prosao je moj GreenPeel:D, uglavnom iskustvo je full pozitivno, rezultati super lice blista, pore mnogo manje, nestali flekovi od akni jos je ostalo malo flekica melazme al onako u tragovima tako da cu totalne rezultate znat tek nakon bar 3 tjedna kada koza potpuno dodje k sebi ali i ponovit cu jos jedan GP za cca 3-4 tjedna.
Sam peeling je malo onako grublji al nije nesto neizdrzivo ustvari najgore je ono skidanje peelinga sa lica jer se ne smije umivat nego se skida sa vaticom i losionom pa je to frkovito na onako crvenu i iziritiranu kozu.
1. dan tj dan peeling (cetvrtak navecer) - koza crvena, iziritirana i ne smije se dirat jer svaki dodir pece za poludit al se to polako smiruje do jutra
2. dan (petak) lice jos uvijek crveno al umjerenije tako da se moze bit na poslu i pokrit sa kremom u boji koja se dobiva u salonu - navecer lice poprima polako tamnu boju
3. dan(subota) - tad se vec izgleda ne bas primamljivo i idealno za ostat u kuci i skrivat se od svih zivih i nezivih i lakano pocinje ljustenje ali skroz lagano
4 dan (nedjelja) ujutro je izgled koma, izgledala sam kao da sam opecena, koza je bila full tamna i ljustenje je vec intenzivnje pa sam izgledala ofucano i flekavo da bi navecer kada sma se ogulila bila svjeza sa ful mladom kozom ali na nekim mjestima i crvena tj tamo gdje je peeling bio malo zesci:cerek:
5 dan (ponedjeljak) izgled super, jos je bilo malo crvenila al to se sve predobro pokrije sa njihovom hranjvom kremom u boji

eto, ja prezadovoljna, kozmetika koja se dobiva uz tretman mi full pase i goza ju guta u enormnim kolicinama:D i kad napravim ideci peeling imat ce ten kao nikad u svom zivotu al bez pretjerivanja

BTW: da sam prije bila pametnija prije bi ovo ucinila tako da preporucam:)

Nika4
25.10.2011., 15:26
Kod mene nema daljnjeg poboljšanja otkad koristim serum s niacinamidom...prvih 10-ak dana mi je poboljšanje bilo vidljivo, ali flekice se još malo vide i ne miču se...krajem mjeseca dogovorila sam i ja GreenPeel, ali još nisam sigurna da li ću moći izostatati koji dan s posla.

I meni je isto serum s niacinamidom na početku djelovao super brzo, a poslije kao da je stao. Imam jednu flekicu iznad obrve koja uopće nije reagirala, a ostale su dosta izblijedile. Više ga ne koristim pa sam ga proslijedila mami. Ona je oduševljena, kaže da joj fleke po rukama naočigled blijede. A koristi ga tek tjedan dana.

Wedding
25.10.2011., 16:27
Nemam pojma.. Evo link.. Ali imaju samo slovenski, njemački i engleski jezik

http://www.pharmadab.si/depigment_ger_01.htm

Sad tek vidim ovaj post- ja sam koristila ovu kremu i moram priznat da je dobra jedino je mana sto mi nije vlazila kozu pa sam bila dosta dehidrirana sto mi je problem i inace a ona se mora koristit dva puta dnevno sama al to je opcenito mana svim tim kremama za izbjeljivanje, uglavnom eto ja ti mogu preporucit tu kremu

zuba
25.10.2011., 20:06
cure, nitko ništa ne javlja. jel se šta događa kod vas?

ja sam u petak navecer radila piling retinoicnom kiselinom..
ne umivas se bar 24 sata od pilinga,
pa je bilo ovako:
subota- nista se ne primjecuje prijepodne i poslijepodne..navecer se umila i zacrvenila istog trena..da ne kazem, buknula..počinje me svrbiti i češkam se..
nedjelja-žarko crveni dekolte, vrat, rubovi lica..svrbi za poluditi..češem se non-stop..
ponedjeljak-manje crven vrat, dekolte, lice vise nije..ali i dalje svrbi, ne mogu se češkati na poslu, pa sam svađalacki nastrojena..
utorak-vise nista nije crveno..drapam se i dalje jer mi prešlo u naviku..

o tome što se dogodilo sa kožom ne mogu ništa napisati jer ništa ne vidim, samo pod rukom osjetim da je koža glatka, klizi ruka..
u subotu bih trebala opet ići..
razmisljam da odgodim odlazak..ne češe mi se više.. :D

novabbb
25.10.2011., 20:15
Wedding

Jel mozes napisat di si radila GP i ako imas neki link sa informacijama.

delilaxx
25.10.2011., 20:23
Ako se dobro sjecam, ti si na jednom od postova spominjala Intenzivnu kremu za izbjeljivanje iz linije Skeyndor!?! Je li bilo kakve pomoci i da li je jos koristis?
Jutros sam se slucajno zatekla u ljekarni kada je spomenuta linija proizvoda imala svoju prezentaciju. Nisam imala bas previse vremena, ali vidjeno je zvucalo ohrabrujuce.

Wedding
25.10.2011., 20:35
Wedding

Jel mozes napisat di si radila GP i ako imas neki link sa informacijama.

Ja sam bila u Centru Skin jer imam povjerenja u dr Sanju a vise o peelingu probaj saznat na njihovim stranicama ili na originalnim stranicama dr Christine Schrammek
www.centar-skin.hr/
www.schrammek.de/
Prije 2 sata sam se vratila sa post peel tretmana koji vraca vlagu i ja sam prezadovoljna:cerek:.... Inace po Zagrebu dosta salona radi taj piling i cijene su podosta razlicite i nekima se od njih nebi ni u ludilu dala u ruke a nekima i bi :)

novabbb
25.10.2011., 20:41
Ja sam bila u Centru Skin jer imam povjerenja u dr Sanju a vise o peelingu probaj saznat na njihovim stranicama ili na originalnim stranicama dr Christine Schrammek
www.centar-skin.hr/
www.schrammek.de/
Prije 2 sata sam se vratila sa post peel tretmana koji vraca vlagu i ja sam prezadovoljna:cerek:.... Inace po Zagrebu dosta salona radi taj piling i cijene su podosta razlicite i nekima se od njih nebi ni u ludilu dala u ruke a nekima i bi :)

Hvala ti. Bila sam prije par godina kod nje na tretmanu vocnim kiselinama i zena je OK.

Wedding
25.10.2011., 20:50
Hvala ti. Bila sam prije par godina kod nje na tretmanu vocnim kiselinama i zena je OK.

Raspitaj se pa vidi, ja sam radila i tretmane vocnim kiselinama, dermoabrazije, mikrodermoabrazije, IPL tretmame i sve je to gledajuci rezultate macji kasalj u usporedbi sa ovim Green Peelom a bacila sam toliko novaca da bi samu sebe izpljuskala kad se sjetim..... Sad trazim savrsenstvo pa jedva cekam da ponovim jos jedan:D

zuba
25.10.2011., 21:04
Je li bilo kakve pomoci i da li je jos koristis?

nikakve promjene nisam primjetila, potrosila tubicu i nisam kupila ponovno..
mazala sam bas ove vidljive flekice, onako samo njih..otvor na kremici je bas mali pa ciljano mazes..

to sto meni nije od prve tubice bilo nekih pomaka, ne znaci da nekom drugome nebi napravilo posao.. ja sam i citala o toj kozmetici i radila mezoterapiju s njom i meni se cini da bi kroz duze vrijeme koristenja pokazala da radi nesto..
nemam pojma zasto nisam nastavila..ma, meni je dermalogica dobra i ja se ne odricem nje tako lako..

delilaxx
25.10.2011., 21:32
nikakve promjene nisam primjetila, potrosila tubicu i nisam kupila ponovno..
mazala sam bas ove vidljive flekice, onako samo njih..otvor na kremici je bas mali pa ciljano mazes..

to sto meni nije od prve tubice bilo nekih pomaka, ne znaci da nekom drugome nebi napravilo posao.. ja sam i citala o toj kozmetici i radila mezoterapiju s njom i meni se cini da bi kroz duze vrijeme koristenja pokazala da radi nesto..
nemam pojma zasto nisam nastavila..ma, meni je dermalogica dobra i ja se ne odricem nje tako lako..

Hvala na informacijama!
Upotrebljavas neku kremu od Dermalogice, radis pilinge sa nekim njihovim proizvodima ili sto vec? Nikad njihovo nista nisam koristila.
Ja sam koristila serum sa niaciamidom. Par pjegica koje mi se pojave ljeti su ekspresno nestale. Jedina fleka koju imam na licu je i dalje na nausnicama, samo sto ju je serum posvijetlio za nekih 85%, ali cini mi se da je tu stao. Pjegice na ledjima mazem i dalje, i vidim da ih je svakim danom sve manje. Kako je krenulo, mogle bi i nestati! :mig:
Nemam nikakvog iskustva u uklanjanju fleka, kada se radi o nekoj agresivnijoj metodi, poput lasera, IPL-a, dermoabazije, kem. pilinga... nista. Koristila sam par krema, o kojima sam pisala na jednom od postova i to je sve. Sada se zelim rjesiti jos tog izblijedjelog ostatka pigmentacije na nausnicama. Zato tragam za dobrom i ucinkovitom kremom. Za sve ostalo, mislim da bi zbog tako malog poducja bile samo uzalud bacene pare, a koza ostala trajno osjetljiva.
Kakva su tvoja iskustva sa aha kiselinama?

top-secret-koka
26.10.2011., 08:11
www.centar-skin.hr/
www.schrammek.de/

wedding ne stizem detaljno pogledati link, ako nije tajna, koliko te sve kostalo u konacnici. znaci sam piling + kozmetika + kasniji tretmani.

razmisljam o obagi plavom pilingu, al mi se cini malo preagresivan, ovaj tvoj bas dobro zvuci :)

Wedding
26.10.2011., 08:44
wedding ne stizem detaljno pogledati link, ako nije tajna, koliko te sve kostalo u konacnici. znaci sam piling + kozmetika + kasniji tretmani.

razmisljam o obagi plavom pilingu, al mi se cini malo preagresivan, ovaj tvoj bas dobro zvuci :)

nije tajna:mig:

sada trenutno je akcija u Centru Sin do kraja mjeseca pa sam platila 1350 kuna i ta cijena obuhvaca peeling+ kozmetiku za doma ( hranjiva hidratantna krema, zastitna krema u boji i losion)+Postpeeltretman

Nego, kakav ti je to oblagi plavi piling :)? za to nisma cula

zrinkazg1
26.10.2011., 09:33
Pozdrav cure!

Koristim retin a kremu već četiri mjeseca i dosad nisam imala problema,ali sad mi se pojavila dosta velika bijela fleka nasred lica,a prije par dana sam uočila dvije tamne flekice za njih mi je rečeno da se znaju pojaviti i da će nestati nakon nekog vremena. Jel zna netko o čemu se radi?

zrinkazg1
26.10.2011., 10:13
Prije dva dana sam kupila nevenovu kremu od subana (ima alkohola u njoj). Uzela sam ju jer mi ove dvije tamne flekice izgledaju ko da je lagano koža oguljena sa njih.

lida
26.10.2011., 10:19
Jel stavljaš visoki spf pobožno svaki dan???

zrinkazg1
26.10.2011., 10:40
Stavljam spf 50+ od la roche.

zrinkazg1
26.10.2011., 10:53
Sad kad se sjetim jedino čega se nisam pridržavala je to da se treba staviti spf pola sata prije nego izađeš van,al sad baš da do toga nisam sigurna.

top-secret-koka
26.10.2011., 11:00
nije tajna:mig:

sada trenutno je akcija u Centru Sin do kraja mjeseca pa sam platila 1350 kuna i ta cijena obuhvaca peeling+ kozmetiku za doma ( hranjiva hidratantna krema, zastitna krema u boji i losion)+Postpeeltretman

Nego, kakav ti je to oblagi plavi piling :)? za to nisma cula

mislila sam da je veca cijena :)
budes ga jos jednom ponovila ili si zadovoljna?

obagi je jedan od jacih piling, postoji puno varijacija, ponekad se po nekoliko mjeseci koza priprema za zahvat, jako je popularan vani, navodno jako djelotvoran. odnedavno se radi i kod nas, vidi http://www.miloclinic.com/cro/obagi-chemical-peels.aspx

top-secret-koka
26.10.2011., 11:04
Pozdrav cure!

Koristim retin a kremu već četiri mjeseca i dosad nisam imala problema,ali sad mi se pojavila dosta velika bijela fleka nasred lica,a prije par dana sam uočila dvije tamne flekice za njih mi je rečeno da se znaju pojaviti i da će nestati nakon nekog vremena. Jel zna netko o čemu se radi?

frendica je pitala dermu zasto joj se ljeti pojavljuju bijele flekice na licu i zena joj rekla da je to takodjer fotoostecenje.
mozda je retin izvukao problem na povrsinu :ne zna:

zrinkazg1
26.10.2011., 11:08
Ne znam što sad da radim . Da li da nastavim sa retin a?

top-secret-koka
26.10.2011., 11:13
pa ne znam, kakva je to fleka?
da li redovito radis piling?
iz kojeg razloga koristis retin?

zrinkazg1
26.10.2011., 11:21
Dosta je velika i nepravilnog oblika najradije bi ju malo osunčala ne znam stvarno kako da ti objasnim. Koristim od avene cleanance (aha,bha,kaolin),a retina sam počela koristiti radi masne kože.

top-secret-koka
26.10.2011., 11:27
sto znaci da si prije 4 mjeseca pocela koristiti retin zajedno sa pilingom sa aha i bha kiselinama, pa nije to bas najsretnija kombinacija :D

ja bi odustala od retina na neko vrijeme da vidim kakko ce se ponasati fleka.

Wedding
26.10.2011., 11:27
mislila sam da je veca cijena :)
budes ga jos jednom ponovila ili si zadovoljna?

obagi je jedan od jacih piling, postoji puno varijacija, ponekad se po nekoliko mjeseci koza priprema za zahvat, jako je popularan vani, navodno jako djelotvoran. odnedavno se radi i kod nas, vidi http://www.miloclinic.com/cro/obagi-chemical-peels.aspx

tnx za info - to je butalan peeling tj cim vidim da pise da je kemijski odustajem u trenu:D

Ja sam jako zadovoljna jer je efekt stvarno super:cerek: al kao kokoš koja je prosla 30u sad pocinjem bit cangrizava i trazim perfekciju pa cu ponovit jos jedan:lol:

zrinkazg1
26.10.2011., 11:32
Budem napravila jedno vrijeme pauzu pa ću vidjeti kako dalje. Fala ti puno top secret koka!

zuba
26.10.2011., 19:51
razmisljam o obagi plavom pilingu, al mi se cini malo preagresivan..

iscitala sam malo sto se pise o njemu i meni to izgleda ok..ne cini mi se toliko agresivan, koliko trazi vremena za oporavak..(meni je sve vise od 2-3 dana previse, kratka sam sa vremenom kako god da okrenem, ostane mi samo vikend za te stvari)
po agresivnosti je ispod tca pilinga, po vremenu potrebnom za oporavak jednak kao tca..
citam komentare, gledam fotografije i video snimke o stanju prije i poslije, i rezultat je po meni odlican..niti jedna mazalica, kucni tretmani i ostale nase zanimacije, nece dati takav izgled da ih svakodnevno tri puta na dan radimo i rabimo do mirovine, pa ovaj tretman i 10-tak dana karantene su sitnica..
ne znam, ja bih uzela godisnji (da sam u prilici) i iskusila i tu mogucnost..

lida
26.10.2011., 20:10
Koja bi bila cijena te cijele priče sa plavim pilingom??? Meni je to very najs!!!

top-secret-koka
27.10.2011., 08:16
prije par godina sam upoznala zenu koja je radila taj piling u americi, tamo je platila cca 1000$, ne znam koliko je kod nas, tesko mi je otici na dogovor kad ne znam da li cu biti u stanju organizirati ostanak kod kuce.
u biti obagi nije samo klasican piling, 2-3 mjeseca prije se dobije set za kucnu upotrebu (retin, aha, c vitam, hidrokinon.... ovisi o stanju koze i zeljenom rezultatu) i tek onda se ide na profi piling. tako je ona isla.

zuba obagi je navodno skroz druga prica od tca, jer se djeluje sa nekoliko razlicitih pilinga, kod svake koze se radi drugaciji sastav, pa treba imati velikog povjerenja u dr. koji o tome odlucuje.

btw. ne korisrim niacinamid mjesec dana, prestala sam da vidim hoce li se fleke vratiti. tek sad sam potpuno pobijelila od sunca tako da su se pojavile jos neke blijede flekice koje do sada nisam vidjela. jos cu umijesati jednu dozu seruma da ih sve obrisem, ali uglavnom kad stavim puder lice mi je jednolicno i neflekavo kakvo nije bilo godinama :cerek:

eh, sad bi ja da sljedecu jesen nemam nikakvih flekurina, pa razmatram profi pilinge. ja bi kruha nad pogace :rolleyes:

zuba
27.10.2011., 08:28
je, vidjela sam iscitavajuci stranice, obagi je nesto drugo, samo sam napravila poredbu sa tca po pitanju agresivnosti i potrebnog vremena..
ajde, odluci se da nam mozes prenijeti iskustva..
(netko mora biti prvi.. ;-) , da je to meni pri ruci, kakva sam luda, ja bih..)

Estee Lauder
27.10.2011., 08:51
prije par godina sam upoznala zenu koja je radila taj piling u americi, tamo je platila cca 1000$, ne znam koliko je kod nas, tesko mi je otici na dogovor kad ne znam da li cu biti u stanju organizirati ostanak kod kuce.
u biti obagi nije samo klasican piling, 2-3 mjeseca prije se dobije set za kucnu upotrebu (retin, aha, c vitam, hidrokinon.... ovisi o stanju koze i zeljenom rezultatu) i tek onda se ide na profi piling. tako je ona isla.

zuba obagi je navodno skroz druga prica od tca, jer se djeluje sa nekoliko razlicitih pilinga, kod svake koze se radi drugaciji sastav, pa treba imati velikog povjerenja u dr. koji o tome odlucuje.

btw. ne korisrim niacinamid mjesec dana, prestala sam da vidim hoce li se fleke vratiti. tek sad sam potpuno pobijelila od sunca tako da su se pojavile jos neke blijede flekice koje do sada nisam vidjela. jos cu umijesati jednu dozu seruma da ih sve obrisem, ali uglavnom kad stavim puder lice mi je jednolicno i neflekavo kakvo nije bilo godinama :cerek:

eh, sad bi ja da sljedecu jesen nemam nikakvih flekurina, pa razmatram profi pilinge. ja bi kruha nad pogace :rolleyes:

Meni je lice jako dobro od ona dva seruma i strah me i pomišjati da išta drugo stavljam. E sada ....do kada će ovo djelovati :ne zna:. U ovu novu turu seruma sam stavila feruličnu i kao da mi je mrvicu bolji nego bez nje.

A o tim obagi pilinzima mogu samo sanjati ili gledati na youtube, kod nas u Zadru Tca piling radi samo jedna poliklinika gdje se ne bi usudila otići i da mi mukte rade, a cijena im je koliko se sjećam, samo 1000 eurića.:cerek:

Wedding
27.10.2011., 08:55

ja sam se zainatila pa bi htjela bit bez fleka do proljeca:kava: hehe:D

top-secret-koka
28.10.2011., 13:08
A o tim obagi pilinzima mogu samo sanjati ili gledati na youtube, kod nas u Zadru Tca piling radi samo jedna poliklinika gdje se ne bi usudila otići i da mi mukte rade, a cijena im je koliko se sjećam, samo 1000 eurića.:cerek:

opcenito vlada misljenje da je u zagrebu sve dostupno i dobro, a to je tako daleko od istine. nemas za cim zaliti, vjeruj mi.
nazalost nemam u blizoj okolici nikoga tko je isao na profi piling, zapravo imam al mi ne zele reci kod koga su bile :rolleyes: ali za zene koje znam da su se sredjivale kirurski jedna je to napravila u rijeci, a druga u bolnici, od svih opcija privatnih-razvikanih-zagrebackih imena.

Pikova dama
30.10.2011., 11:32
Samo sam vam htjela reći da je piling sa rotirajućom četkicom za zube :zubo:, baš dobar.
Ja koristim L'Occitane Immortele piling.

Na netu sam pročitala da unošenjem 1400mg c vitamina i 200 i.j. e vitamina dnevno, za tri mjeseca smanjuje flekice. A ja pijem, pa ću vidjet.

mirna_nemirna
13.11.2011., 23:26
top-secret-koka, pobrišeš poruke u inboxu pliz? Ne mogu ti poslat pm. :(

(isprike na offu)

Wedding
16.11.2011., 11:29
vidi da ova tema malo spava pa da vas probudim - ajde me prosvijetlite:D dal taj aloe gel koji je potreban za serum sa niacinamidom je obican aloe vera gel koji se pije ili nekaj drugo:o?
Pitam prvenstveno je vidim da masa tih gelova ima u sebi i komadice aloe

I da imam kod kuce neku cistu aloe vera tekucinu od neke firme koja prodaje samo preko posrednika (ne sjecam se imena ovako napamet) to moja sveki zna jer ona to koristi pa me zanima dal moze i to ici tj dal mogu sa time radit serum ijako imam feeling da ce tad biti full tekuce il sam u krivu:confused:

ajde komadi pomozite djevojčetu u nevolji :zubo:

EDIT:
evo sta pise o toj aloa first tekucini:

Easy-to-apply spray, formulated in a base of stabilized aloe vera gel, Aloe First contains bee propolis, allantoin and 11 natural plant extracts.

Aloe First® is an excellent addition to any first aid kit. This exclusive skin soothing formula is an excellent first step for soothing minor skin irritations. Formulated in a base of stabilized Aloe Vera Gel, Aloe First contains Bee Propolis, Allantoin and eleven exclusive plant extracts:

Bee Propolis increases the natural skin-soothing and cleansing properties of the Aloe Vera Gel.
Allantoin is a beneficial ingredient found in many plants, including aloe.
Eleven carefully selected plant extracts, also known for their beneficial properties, complete this powerful formula.

The combination of aloe and herbs provide a naturally soothing, pH-balanced spray that is easy to apply to even sensitive skin. Aloe First is designed to soothe the skin after minor cuts, scrapes, burns, and sunburn.

Other uses for Aloe First include spraying on hair to help ward off the elements. It is even used in some hair salons as a pre-perm solution, as it helps combat the drying effects of perming solutions. Aloe First is especially soothing after waxing.

Every first-aid kit should have one
Soothes minor skin irritations
Good for your hair, too
Pre-perming solution
Soothing after wax treatments

a ovdje je sve potanko napisano i sas sastva pa tko se bolje kuzi, molim pomoc:)
https://gallery.foreverliving.com/gallery/FLP/download/products/040_Aloe_First_ENG_v9.pdf

Arabea
19.11.2011., 21:12
Postoji li ista sto moze izbijeliti pjegice rodjenjem? Ili kako se vec zovu? Nisu od sunca, prirodno sam frekles po nosu i gornjem dijelu obraza ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Wedding
20.11.2011., 09:05
Postoji li ista sto moze izbijeliti pjegice rodjenjem? Ili kako se vec zovu? Nisu od sunca, prirodno sam frekles po nosu i gornjem dijelu obraza ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mislus na pjegice koje si imala od rođenja ili si dobila pjegice kada si rodila?

Arabea
20.11.2011., 12:14
Mislus na pjegice koje si imala od rođenja ili si dobila pjegice kada si rodila?

Ja ih imam od rođenja ;)

Wedding
20.11.2011., 16:56
Ja ih imam od rođenja ;)

Uf za to nisam sigurna tj cula sam da se to moze uklonit ijako tezr al to se definitivo rijesava kod dermatologa:mig:

Tajda
21.11.2011., 16:11
S čime prekrivate hiperpigmentacije? Moje oko očiju su sada još i dodatno potamnile i ničim ih ne mogu prekrit :(. Stavim puder, kamuflažu za podočnjake i na to još korektor, a one su i dalje tu!!! :( Izluđuje me to doslovce..

Jel netko ima pozitivna iskustav sa Ducray melascreen kremom za izbjeljivanje? Ja koristim onu za zaštitu sa spf 50. Nije loša, makar mi je dosta teška i lice se brzo zamasti

Melasma
21.11.2011., 19:10
S čime prekrivate hiperpigmentacije? Moje oko očiju su sada još i dodatno potamnile i ničim ih ne mogu prekrit :(. Stavim puder, kamuflažu za podočnjake i na to još korektor, a one su i dalje tu!!! :( Izluđuje me to doslovce..

I moje se tesko prikrivaju, jos nisam nasla nesto da ih skroz prekrije. Probala sam svasta, s nekim korektorima izgledaju jos gore.

Wedding
22.11.2011., 11:23

Jel netko ima pozitivna iskustav sa Ducray melascreen kremom za izbjeljivanje? Ja koristim onu za zaštitu sa spf 50. Nije loša, makar mi je dosta teška i lice se brzo zamasti
Kad su mi fleke bile jace pokrivala sam ih sa Sisley korektorom u tubi, to je i za podocnjake i za cijelo lice, a sad ih visr ne miram pokrivat jer su izbljede dosta od Green peela... Melascreen sam koristila ali nista posebno se nije dogodilo tak da od tih kupovnih krema najvise pohvala imam za Skinoren i Depigment kreme- dobila sam sad i preporuku za Avene Triacneal(6% glikolna kis, 0.1% retinaldehid i neki patentirani Efectinose):mig:

Pikova dama
22.11.2011., 11:55
dobila sam sad i preporuku za Avene Triacneal(6% glikolna kis, 0.1% retinaldehid i neki patentirani Efectinose):mig:

Ali ona je više namijenjena koži sklonoj prištičima?
Što su ti rekli da skida i hiperpigmentacije?

Wedding
22.11.2011., 16:44
Ali ona je više namijenjena koži sklonoj prištičima?
Što su ti rekli da skida i hiperpigmentacije?

Da, dubinski rijesava hiperpigmentacija, radi tzv svakodnevni lagani kemijski piling a i kod koza sklonoj pristicima regulura to nesto da se pore ne cepe itd:rofl: to nisam bas slusala ijako me ponekad muce i pristici to me ne muci kao hiperpigmentacija

Treba probat:mig:

Melasma
22.11.2011., 16:59
Da, dubinski rijesava hiperpigmentacija, radi tzv svakodnevni lagani kemijski piling a i kod koza sklonoj pristicima regulura to nesto da se pore ne cepe itd:rofl: to nisam bas slusala ijako me ponekad muce i pristici to me ne muci kao hiperpigmentacija

Treba probat:mig:

Kako se nanosi ta krema? Ima li kakvih pravila kao kod tretinoina?