PDA

View Full Version : Hiperpigmentacija lica

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15

Jovi97
17.02.2012., 22:39
imam problema sa aknama i to već dosta dugo. Koristila sam sve moguće od avene diacnel,dercome clear,sona gel,eucerin crema-gel... više manje ništa nije pomoglo. onda mi je dermatologca prepisala antibiotik Minociklin i stanje se popravilo,sada ga ne pijem već mislim da ima 3 mjeseca i pojavljuju se akne ali znatno manje. prije kojih 10 dana dosadilo mi je sve to što koristim zato što mi i baš ne pomaže. sada samo perem lice 1x na dan sa avene cleanance i 1x tjedno mažem lice sa sona gelom,ali mislim da ću prestati pošto mi jako isušuje lice. i začuđujuće kada sam prestala se sa svime time trackaci, lice mi se smirilo i trenutno imam 2 prištića i to neka mala. lice mi nikada nije bilo tako čisto. ali sada je problem što su mi po obrazima i čelu ostale hiperpigmentacije i stvarno ih je puno i jako su vidljive. dali mi netko može preporučiti nešto što bi mi moglo pomoći? planiram probati ulje divlje ruže čula sam da je dobro za to.

mala kockica
17.02.2012., 22:43
koristila sam mikrofibra krpicu nakon mlijecne, bez ikakvih problema.
moras biti malo njeznija, radije se sa njom blago pilingiraj ujutro i uvecer, nego da pretjeras odjednom.
ta krpica zna prevariti, dok ti je koza mokra pase da malo jace stisnes, ali oguli ona dobro :D

Možeš li, molim te, staviti link ili sličicu te krpice ako imaš?:mig: Još sam je prije u Mulleru tražila,
tete tamo nisu imale pojma za to, pa nisam ništa uzela na koncu.

top-secret-koka
18.02.2012., 07:58
lice mi nikada nije bilo tako čisto. ali sada je problem što su mi po obrazima i čelu ostale hiperpigmentacije i stvarno ih je puno i jako su vidljive. dali mi netko može preporučiti nešto što bi mi moglo pomoći? planiram probati ulje divlje ruže čula sam da je dobro za to.

probaj sa nekom laganijom aha kremom, mislim da su cure hvalile cosmel. nemam iskustva sa aknama tako da ne znam sto bi ti preporucila, ali ulje ne bi bio moj prvi izbor :mig:

Možeš li, molim te, staviti link ili sličicu te krpice ako imaš? Još sam je prije u Mulleru tražila,
tete tamo nisu imale pojma za to, pa nisam ništa uzela na koncu.

kockica ako zelis komplicirati, onda kupis tu krpicu za piling u mulleru, pakirana je u bijeloj kutijici, bas sam je jucer vidjela u mulleru na trgu (ako si iz zagreba).
ako zelis proci 3x jeftinije, onda kupis obicnu mikrofibru u dm-u ili bilo kojem ducanu gdje prodaju sredstva za ciscenje.
nema neke razlike, dobila sam gratis jednu krpicu za piling od muslina, kad sam kupovala neki set (kostala je poprilicno) i ne radi nista ni bolje, ni blaze od obicne prasinarke :mig:

Melasma
22.02.2012., 17:16
http://www.laroche-posay.com.hr/proizvodi-tretmani/Effaclar/EffaclarDuo-p2514.aspx

http://http://www.laroche-posay.com.hr/proizvodi-tretmani/Effaclar/Effaclar-A-I-p2513.aspx (//http://www.laroche-posay.com.hr/proizvodi-tretmani/Effaclar/Effaclar-A-I-p2513.aspx)

Jeste li probale sta od ovoga? Pise da sadrze niacinamid ali ne pise u kojoj koncentraciji.

lučica
25.02.2012., 10:55
http://www.laroche-posay.com.hr/proizvodi-tretmani/Effaclar/EffaclarDuo-p2514.aspx

http://http://www.laroche-posay.com.hr/proizvodi-tretmani/Effaclar/Effaclar-A-I-p2513.aspx (//http://www.laroche-posay.com.hr/proizvodi-tretmani/Effaclar/Effaclar-A-I-p2513.aspx)

Jeste li probale sta od ovoga? Pise da sadrze niacinamid ali ne pise u kojoj koncentraciji.

Ja sam probala i ništa. Da li je netko isprobao Uriage Depiderm serum i spf50? Preporučili su mi ga u apoteci ali nisam ih još kupila.

lučica
25.02.2012., 15:55
Koja krema sa faktorom 50 je najbolja za zaštitu od pjega ljeti, a da nije previše masna nego više kao fluid, molim vas vaša iskustva. Ja sam ih dosta isprobala i još nisam našla idealnu. Lani sam koristila od Bioderme i od Roca ali nikakve koristi nije bilo.

antonia175
29.02.2012., 18:31
bok cure :)

bas razmisljam da nabavim mliječnu pa imam par pitanja..

koristim glikolnu kao piling 2 puta tijedno i to od ovu : http://www.peterthomasroth.com/p-64-un-wrinkle-peel-pads.aspx

fantasticna je, ali i skupa :(

pa sam je mislila zamijeniti sa mlijecnom sa aromantica..

naime, isto bih napravila tonik od 20% koji bi nanosila sa blazinicom..

da li mogu smanjiti ph sa gelom za pranje lica sa 8,5% glikolne ili nesto drugo mi treba?

e da, vidila sam da puno cura preporuca nakon peelinga da se stavi krema sa AHA za preko noci od 15% pa ne znam da li je to ok ili ne?

najsretnija bi bila kad bi mogla napraviti istu shemu ko sa ovim blazinicama koje vec koristim, da ih prelijem otopinom i da stoje zatvorene.. ful je prakticno :cerek:

sara77777
03.03.2012., 22:12
Nakon dvije godine zaredom tretmana AHA u kozm. salonu, mogu reci da ove godine nisam nikako zadovoljna, i sada mi jedna kozmeticarka nudi Dermatologicu kao odlican izbor ali davati tolike nove mi se cini preriskantno.

Jeli koja cura slucajno koristila Murad proizvode i Dermatologic da mi da usporedbu:D

X-plorer
05.03.2012., 11:19
netko bio možda, rezultati, dojmovi?
http://www.tidamtidam.hr/ponuda.php?id=63-popusta-na-tretman-pomladivanja-lica-laserom-u-kozmetickom-centru-lora-265

Lil miss
08.03.2012., 09:50
Djevojke, može li me netko, molim vas, malo bolje uputiti što da radim.. Naime, oduvijek imam oko brade dooosta primjetne fleke, narančasto smeđe boje, oko usta i po bradi. Najviše to primijetim na fotografijama. Nikakva zadebljanja, ništa, najobičnije fleke.
Dakle, što mi je, po vašemu mišljenju, činiti? Pokušala bih s nekom kremom, pripravkom kućnim, a ako ne ide išla bih i kozmetičaru. Pliz, napišite mi koju riječ, vi iskusnije curke. :moli:

Estee Lauder
08.03.2012., 23:55
Djevojke, može li me netko, molim vas, malo bolje uputiti što da radim.. Naime, oduvijek imam oko brade dooosta primjetne fleke, narančasto smeđe boje, oko usta i po bradi. Najviše to primijetim na fotografijama. Nikakva zadebljanja, ništa, najobičnije fleke.
Dakle, što mi je, po vašemu mišljenju, činiti? Pokušala bih s nekom kremom, pripravkom kućnim, a ako ne ide išla bih i kozmetičaru. Pliz, napišite mi koju riječ, vi iskusnije curke. :moli:
Ja bi na tvom mjestu sama doma radila pilinge sa mlječnom kiselinom. I to možeš tretirati samo ta mjesta gdje imaš fleke.:)

Lil miss
09.03.2012., 09:07
Hvala ti puno, Estee! :kiss: Možeš li mi još pliz reći kakva je to kiselina (koju da kupim, koliko) i s cime ju mijesam (omjeri), koliko često to radim i, općenito, koja su pravila? hvala ti još jednom!

antun tun
09.03.2012., 17:54
pa daj pročitaj bar zadnjih 10ak strana, sve ti piše :rolleyes:

Estee Lauder
09.03.2012., 18:58
Hvala ti puno, Estee! :kiss: Možeš li mi još pliz reći kakva je to kiselina (koju da kupim, koliko) i s cime ju mijesam (omjeri), koliko često to radim i, općenito, koja su pravila? hvala ti još jednom!

Evo ovdje, dosta ti je 100 mililitara, ako naručiš, javi mi se na pm, pa ću ti sve reći.:)

http://www.aromantic.co.uk/buy-lactic-acid-uk.htm

Lil miss
09.03.2012., 20:47
pa daj pročitaj bar zadnjih 10ak strana, sve ti piše :rolleyes:

Pročitala sam ih zadnjih 9, to be precise i - ne snalazim se. Što ćemo sad? :ne zna:

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Estee, tebi, majko svih pomagača na ovome Forumu :cerek:, beskrajno hvala! :s Sve ću napraviti prema uputama, ukoliko zapnem, javim se!

Bea...
14.03.2012., 21:22
Dali mi netko može reći dali se serum sa niacinamidom može korisiti cijelu godinu, tj. i ljeti kada je sunce jače?? Naravno, zaštita se podrazumijeva. Hvala

NiT
17.03.2012., 08:22
Cure, meni je ovaj tjedan došla nova pošiljka niacinamida i glukozamina, a budući da si više neću raditi serum, jer sam si kupila losion za izbjeljivanje koji ujedno ima i zaštitni faktor, ako je koja namjeravala uzeti novu pošiljku s bulkactives mogu joj ja prosljediti ovo moje...

Estee Lauder
17.03.2012., 13:14
Cure, meni je ovaj tjedan došla nova pošiljka niacinamida i glukozamina, a budući da si više neću raditi serum, jer sam si kupila losion za izbjeljivanje koji ujedno ima i zaštitni faktor, ako je koja namjeravala uzeti novu pošiljku s bulkactives mogu joj ja prosljediti ovo moje...

Koji si kupila losion, ducray?

NiT
18.03.2012., 10:16
Koji si kupila losion, ducray?

Ne, nego http://www.ebay.com/itm/260796912434?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Htjela sam http://www.ebay.com/itm/SkinWhite-Powerwhitening-Hand-Body-Lotion-200ml-/320868521133?pt=US_Skin_Care&hash=item4ab54114ad ovoga jer ima niacinamid u sastavu, ali nisam mogla naći nijednog koji šalje u Hrvatsku po nekoj normalnoj poštarini.

Ducray sam već prije koristila, ali problem mi je jer imam pjegice po cijelim rukama, dekolteu i leđima i treba mi neki povoljan losion kojeg dosta ima. A ja Ducray potrošim u 10 dana ako mažem sve to...

Tako da se sad mislim mazati s ovim više puta dnevno ako ništa drugo bar kao zaštita od sunca. Iako se ja više ponašam kao šišmiš i ne izlazim iz kuće dok je sunce:)

Estee Lauder
18.03.2012., 10:21
Ne, nego http://www.ebay.com/itm/260796912434?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Htjela sam http://www.ebay.com/itm/SkinWhite-Powerwhitening-Hand-Body-Lotion-200ml-/320868521133?pt=US_Skin_Care&hash=item4ab54114ad ovoga jer ima niacinamid u sastavu, ali nisam mogla naći nijednog koji šalje u Hrvatsku po nekoj normalnoj poštarini.

Ducray sam već prije koristila, ali problem mi je jer imam pjegice po cijelim rukama, dekolteu i leđima i treba mi neki povoljan losion kojeg dosta ima. A ja Ducray potrošim u 10 dana ako mažem sve to...

Tako da se sad mislim mazati s ovim više puta dnevno ako ništa drugo bar kao zaštita od sunca. Iako se ja više ponašam kao šišmiš i ne izlazim iz kuće dok je sunce:)

Ajde javi kako ti je to, a jesi li razmišljala i da mlječnu kiselinu dodaš u losion za tijelo. To probaj zbog pjegica ako ti ovo ne uspije.:)

NiT
18.03.2012., 10:31
Ajde javi kako ti je to, a jesi li razmišljala i da mlječnu kiselinu dodaš u losion za tijelo. To probaj zbog pjegica ako ti ovo ne uspije.:)

Razmišljala sam i o tome. Ali sam odlučila sad kad je sunce počelo da ću koristiti cijelo proljeće i ljeto takav nekakav losion za zaštitom koji ujedno NADAM SE:) i izbjeljuje, a onda na jesen krenuti sa agresivnijim nekim tretmanima. Jer sam ove godine totalno prekasno krenula sa svime. A mliječna me malo odbija zbog mirisa. Navečer kad idem spavat stavljam neko bilje na kosu, ricinus na trepavice, nekakve gluposti od krema lice koja isto smrdi...i da stavljam još i mliječnu mislim da bi mi zabranili pristup krevetu:lol::rofl:

black marla
20.03.2012., 18:35
Da li je netko probao uklanjati hiperpigmentaciju sa ovim proizvodom (http://www.blemish-free.com/) ? Ima li netko sa iskustvom?

NoStress
21.03.2012., 06:12
Da li je netko probao uklanjati hiperpigmentaciju sa ovim proizvodom (http://www.blemish-free.com/) ? Ima li netko sa iskustvom?

Evo ti ovaj video,mislim da sasvim dovoljno govori o tome :) http://www.youtube.com/watch?v=tgrJl5JXriU

Wedding
21.03.2012., 10:17
Evo ti ovaj video,mislim da sasvim dovoljno govori o tome :) http://www.youtube.com/watch?v=tgrJl5JXriU

Bas sam to gledala neki dan:rofl:, strasno sta ljudi popuse i sta su u stanju stavit na lice - jest da tip malo sere jer to nije kompromirani zrak nego tekuci dusik al da moras bit biser da si ides time uklanjat hiperpigmentacije i madeze to je no comment:eek:
Sve te stranice tipa smrsavi.com, celulit.com, blish-free.com i na slicnu temu su glupost nad glupostima a ljudi to puse ko ludi:(

ajetam
21.03.2012., 10:36
meni smeta to kaj mi je vrat ko sir bijeli a lice tamnije ,jos kad si napravim flekice sa pristicima ,mazem se sa onim c tonikom svaki 2-3 dan al ne kuzim bas neku promjenu..

black marla
22.03.2012., 08:50
@NoStress - HVALA!

sagena
05.04.2012., 14:54
Ima li tko iskustva s Classic Anti spot - tonikom protiv pjega?

FASHION GIRL
09.04.2012., 23:00
Dosta sam čitala o mlječnoj kiselini da je puno blaža kiselina od svih AHA, da se na kraju dobiju isti rezultati na koži uz minimalne iritacije. I da je čak najbolja za hiperpigmentaciju.

Naručila sam 200 ml sa aromantic-a, 80 % koncentracije jer sam htjela raditi piling tijela i lica. Pa računam od te visoke koncentracije ću razrjeđivati po potrebi kako mi paše.

Piling tijela sam započela raditi, ali sam u međuvremenu to zapustila, jer mi dugo traje to mackanje tijela, ali ću se natjerati i to raditi 2 mjeseca, koliko traje tretman.
Svako jutro i večer se treba mazati sa nekim nemasnim mlijekom za tijelo u kojega se doda mlječna kiselina. Na 250 ml mlijeka ili nekog gela( ja stavila milerovu aloe veru) se doda 30 ml 80% mlječne kiseline. I po nekim računima to mlijeko bi trebalo imati oko 20 % koncentaciju, možda nešto mrvicu manje, što je za piling tijela dovoljno za svakodnevnu upotrebu.:)

E sad lice, tu sam redovita. Radim jednom tjedno, obično subotom navečer ,piling sa 40% koncentacijom.
Prva tri tretmana sam držala po 10 minuta, jer sam malo iznenađena sa tom mliječnom kiselinom, koliko žari na licu, više nego 50 % glikolna. Očekivala sam da je to blaža kiselina od glikolne, ali bome na licu nije. :confused: Sumnjam da ću ići na više koncenracije, a možda i probam 50%.

Dok držim kiselinu na licu, neka mjesta oko nosa i obraza mi se malo zacrvene, vrat najviše, pa i dekolte. Međutim ujutro to sve nestane, imam osjećaj zategnutosti cijeli dan i nakon toga lice se ponovo vrati u normalu, što je kod glikolne nemoguće ispod 4-5 dana. Možda tu leži ta njezina nježnija strana od glikolne.:cerek:

Kako mi se od svih aha kiselina u početku lice izneredi, tako je i kod ove. Oprištavila sam kod prva dva tretmana, ali se sad sve polako očistilo i nakon trećeg tretmana sam se počela ljuštiti.:eek: Ovo je za mene nepojmljivo jer sam mislila da to više nije moguće nakon toliko godina korištenja aha.
I to cijelo lice, vrat i dekolte. Moram se krpicom pilingirati gotovo svaku večer. Zbog toga sam jako sretna.:rolleyes:

E sad...dali nešto primjećujem? Da, najviše na čelu, počinju se sve više i više nazirati ti svjetli prostori koji su godinama bili prekriveni tamnijom nijansom. A ta tamnija područja kao da su sve suhlja i nazire se njihovo ljuštenje.

Planiram napraviti 8 tretmana, pa pauzu 2 tjedna, pa još koji i onda nakon toga tek mogu izvijestiti o konačnim rezulatima. Ovo do sada su samo privremeni.:rofl:

Pročitala sam jako puno topica i shvatila da je ovaj tvoj opis temelj svih tretmana u borbi s flekama. Moj su problem fleke od uraslih na nogama.
Nakon korištenje jako puno krema s AHA i usprkos jako dobrim recenzijma Cosmel mlijeka nisam baš uspjela sve rješiti.

Evo kupila sam ovdje sa još uljem e vitamina. Poštaina je 5.5 funti.

Kiselinu razrjeđujem neposredno pred tretman. Špricom uzmem 2-3 mililitra i to dodam u jednu malu posudicu u koju sam stavila istu količinu destilirane vode vode. Eto kemije iz osnovne, uvijek kiselinu u vodu, a ne obratno. Da samo vidite kako se golim okom vidi kako se razrjeđuje kiselina, sva se uzmuti i onda razbistri.

Umijem se, osušim lice i premažem se sa novader glikolnim losionom i pustim da se lice dobro osuši, jedno 10 minuta. Onda uzmem 2 štapića za uši i s njima premazujem cijelo lice, izbjegavajući dio oko očiju i usta. Cijelo vrijeme stojim i gledam se na ogledalo, nema nikakvog curenja u oči ili usta jer se brzinski upija. Najzanimljivije je da mlječna kiselina meni miriše na jabučni ocat.
Vrat i dekolte pramažem natopljenom blaznicom, tko bi to sa štapićem.
Nakon jedne minute -dvije kada se sve upilo, mažem drugi sloj, jer sada ako prvi sloj nije legnuo na dovoljno kiselu kožu, drugi je zagarantiran. Ponovno sve mažem i tek onda pustim 10 minuta.
Neutralizaciju radim sa sodom bikarbonom, jedna mala žličica dobro otopljena u decilitru obične vode. Blaznice pamuka jednom umočim u sodu i prebrišem preko pojedinog dijela i bacim, uzmem opet novu i tako koliko je god potrebno. To radim sagnuta u lavabou od kupaonice. Ne mogu vam opisati kako se zapjeni lice, koja je to kemijska reakcija, nije mi tako bilo sa nijednom kiselinom, pa ni kod dermatologa.
Nakon toga se malo duže umivam u hladnoj vodi i kada se koža osuši, ponovno je premažem sa glikolnim losionom da se koža povrati u blago kiselo stanje ako se sa sodom previše zalužila. Nakon toga hidratantna krema u debelom sloju kao maska.

Ukoliko radim na gore opisani način tako da jednom tjedno radim taj jaki tretman a svakodnevno koristim ovaj piling mogu li očekivati neke pomake u kraćem periodu?? Mislim da sad još možda nije kasno jer kratke hlače neću još nositi barem mjesec i pol a uvijek mogu koristiti spf zaštitu.

Zamolila bi za savjete i preporuke jer tek sam sad našla ovaj topic o hiperpigmentacijama na kojima su jako dobri savjeti možda i za moj problem.

Eto očekujem vaše savjete i preporuke i bacam se u naručivanje.

P:S: Koliko bi bočica trebala kupiti od 100 ml i koliko tretmana s tim stignem napraviti??

Melasma
10.04.2012., 09:46
Ima li tko iskustva s Classic Anti spot - tonikom protiv pjega?

Nisam ga nikad koristila, ali ako hoces neki tonik/serum s c vitaminom mozes napraviti i sama, imas tu na temi recept.

sagena
10.04.2012., 17:54
Nisam ga nikad koristila, ali ako hoces neki tonik/serum s c vitaminom mozes napraviti i sama, imas tu na temi recept.

Kupila sam ga jer dođe nekih 40-ak kn (ili manje), pa što bude bude... malo ću proučiti ovo "mućkanje" seruma za lice, nekad davno sam imala neki recept za tonik s peršunom, ali ga se više ne sjećam... iako pretpostavljam da je i tu vic u C vitaminu...:ne zna:

Estee Lauder
10.04.2012., 22:35
Pročitala sam jako puno topica i shvatila da je ovaj tvoj opis temelj svih tretmana u borbi s flekama. Moj su problem fleke od uraslih na nogama.
Nakon korištenje jako puno krema s AHA i usprkos jako dobrim recenzijma Cosmel mlijeka nisam baš uspjela sve rješiti.

Ukoliko radim na gore opisani način tako da jednom tjedno radim taj jaki tretman a svakodnevno koristim ovaj piling mogu li očekivati neke pomake u kraćem periodu?? Mislim da sad još možda nije kasno jer kratke hlače neću još nositi barem mjesec i pol a uvijek mogu koristiti spf zaštitu.

Zamolila bi za savjete i preporuke jer tek sam sad našla ovaj topic o hiperpigmentacijama na kojima su jako dobri savjeti možda i za moj problem.

Eto očekujem vaše savjete i preporuke i bacam se u naručivanje.

P:S: Koliko bi bočica trebala kupiti od 100 ml i koliko tretmana s tim stignem napraviti??

Znači ti bi to koristila za noge, onda možeš koristiti i 80% koncentraciju, jer se za tijelo ide sa višim. Naravno, započet ćeš sa nižom, da vidiš kako ti koža reagira. Možda ti nije još kasno da napraviš tretmane, samo što prije naruči, dosta ti je 200 ml, to su dvije bočice koje su 6-7 funti.
Rezultate češ vidjeti odmah nakon prvog tretmana kad se počneš guliti i tako nakon svakog. Samo se dobro maži sa spf i bježi od sunca.

FASHION GIRL
11.04.2012., 12:58
Da koristila bi samo za noge tj potkoljenice koje su problem, pogotovo na listovima..uf..

Evo naručila sam kako si i rekla 2 po 100ml..........ali imam problem, tj. poslali su mi mail INVOICE order ali prije toga pojavila se obavijest kako transakcija nije moguća u onom zadnjem koraku na aromanticu ( preko PayPala, sredstava gore ima. U poslanom mailu pos payment method stoji PayPal Pro:Expressed Checkout a na PayPal history-u nema te današnje narudžbe.

Gdje sam fulala tj jesam li ja uopće naručila, nije mi prvi put preko PayPala ali ovo ne kužim, molim Vas za pomoć jer ne bih opet duplo išla naručivat pa da dođe dvostruko sve..

Estee Lauder
12.04.2012., 00:48
Da koristila bi samo za noge tj potkoljenice koje su problem, pogotovo na listovima..uf..

Evo naručila sam kako si i rekla 2 po 100ml..........ali imam problem, tj. poslali su mi mail INVOICE order ali prije toga pojavila se obavijest kako transakcija nije moguća u onom zadnjem koraku na aromanticu ( preko PayPala, sredstava gore ima. U poslanom mailu pos payment method stoji PayPal Pro:Expressed Checkout a na PayPal history-u nema te današnje narudžbe.

Gdje sam fulala tj jesam li ja uopće naručila, nije mi prvi put preko PayPala ali ovo ne kužim, molim Vas za pomoć jer ne bih opet duplo išla naručivat pa da dođe dvostruko sve..

Ne znam što bi moglo biti,:ne zna:, meni se to nije nikad desilo, ako se netko kuži neka kaže u čemu je problem.

FASHION GIRL
12.04.2012., 00:50
Ajoj neznam ni meni nikad dosad. No poslala sam im mail i sad čekam odgovor.

Za koliko vremena stigne od narudžbe??

Estee Lauder
12.04.2012., 08:03
Ajoj neznam ni meni nikad dosad. No poslala sam im mail i sad čekam odgovor.

Za koliko vremena stigne od narudžbe??

Dođe za 7 dana, ali ti tek pošalju za 4-5.

Wedding
12.04.2012., 08:49
Dođe za 7 dana, ali ti tek pošalju za 4-5.

ja sam cekama skoro mjesec dana:o, dobila mail da mi je posiljka poslana i nakon 2 tjedna dobila opet isti mail i tek tada mi je doslo nakon 10 dana, ali ukupno skoro mjesec dana :D

FASHION GIRL
12.04.2012., 12:31
Uh mjesec dana skoro, ako i meni tako stvarno neman sreće a aromanticom. No danas se čula s njima javio se problem kod njih normalno utipkala ponovno sve podatke i sve OK.

FASHION GIRL
15.04.2012., 15:38
Ok, dok čekam svoju prvu mliječnu da vidim dali sam sve dobro pohvatala. Svakako me ispravite ako nešto radim krivo ( Estee vidim ti si zaista stručnjak za mliječnu)

Za moje nožice odlučila sam raditi ovako: jednom tjedno jaki tretman( jakosti ovisno o tome kako ću izdržati) s neutralizacijom i svakodnevno ujutro i navečer mazanje s spravljenim losionom i mliječnom.

Znači za početak ću napraviti losion od 30 ml mliječne i 90 ml losiona što bi bilo prema unatrag pročitanom koncentracija od 20% pa ću tim mazati ujutro i navečer. Nakon što vidim kako mi koža reagira tj. dali mi je dovoljna ili bi mogla podnijeti i jaču koncentraciju, napraviti ću jaki tretman jednom tjedno. Tu mislim zasad možda 50% ili 60% ali vas molim da mi napišete koliko mliječne u koliko destilirane za to dobiti? BITNO: uvijek kiselina u vodu?
Imam dosta visok prag tolerancije na bol pa bi 50% ili 60%. Ako imate drugi savjet samo recite.

Znači trebam kupiti:
-neki nemasni losion - dajte preporuke
-destiliranu vodu
-sodu bikarbonu
-krpicu od mikrofibre (pretpostavljam da je ona obična rukavica za kupanje pegruba i da bi me oderala do kraja na tako osjetljivu kožu)

Ovako sam ja to sve shvatila. Opet ispravite ako je krivo:
Za svakodnevno mazanje jednostavno nakon tuširanja nanesem losion ujutro i navečer i nije mi potrebna neutralizacija. MOžda glupo ali moram li se svakodnevno istuširati prije svakog nanošenja i blago ispilingirati krpicom ili je dovoljan tuš samo navečer?? I bitno ako mi koža bude suha smijem li koristiti neku hidratantnu kremu za tijelo ( i koju-npr. Nivea losion sa arganom, opet prijedlozi vaši) ali opet ne bi da mi izbaci neku reakciju?

Za jaki tretman jednom tjedno napravim smjesu mliječne i destilirane vode i smjesu sode i obične vode za neutralizaciju. Najprije prvi sloj kiseljenja istom tom koncentracijom a kad se posuši i drugi sloj oko 10 minuta. I nakon toga neutralizirati i isprati običnom vodom. Opet pitanje smijem li i koji hidratantni losion nakon toga koristiti ??

Eto to sam zasad pohvatala. Jesam li dobro ??

Estee Lauder
16.04.2012., 08:49
FASHION GIRL
Ako ćeš jaču koncentraciju 50-60 % stavi omjer kiseline i vode 2:1, znači uzmeš 2ml kiseline i 1 ml vode, ovo sve možeš uduplavati koliko ti treba, samo se dži omjera 2:1 . Uvijek kiselina u vodu.

Meni je odličan Olay beauty losion za tijelo, on je neutralan, dobro hidratizira i nije masan,
Tijelo ne trebaš prati prije mazanja sa losionom, ali isto gledaj da se namažeš u dva sloja. Znači jedan tanki sloj, da se zakiseli koža, a drugi je onaj bitniji. Neće ti više trebati nikakva hidratacija, ali ako preko dana osjetiš da te zateže, slobodno se maži.

Kad radiš tjedne jače tretmane isto kao za lice, nakon neutralizacije stavljaš hidrataciju, možeš opet olay, ali da u njemu nema mliječne. I nakon tjednog tretmana u okviru 24 sata ne stavljaj nikakav aha. Znači samo tretman, losion sa aha preskoči taj dan.

FASHION GIRL
16.04.2012., 13:18
[QUOTE=Estee Lauder;39001644]FASHION GIRL
Ako ćeš jaču koncentraciju 50-60 % stavi omjer kiseline i vode 2:1, znači uzmeš 2ml kiseline i 1 ml vode, ovo sve možeš uduplavati koliko ti treba, samo se dži omjera 2:1 . Uvijek kiselina u vodu.

Meni matematika nije jača strana i stvarno sam tuka.
Znači za dobiti konc od 50% stavim 50ml liseline i 25ml vode ? ili 100 ml kiseline i 50 ml vode? Dali je bolje da to radim neposredno prije tretmana, ili mogu napraviti u nekoj bočici. Jer neznam koliko mi toga treba za jedan tretman za podkoljenice

Meni je odličan Olay beauty losion za tijelo, on je neutralan, dobro hidratizira i nije masan,

Gdje ga mogu nabaviti i po kojoj cijeni? ( DM, Plodine). Uopće mi nije poznat taj losion. Nisam mogla naći sliku

Koji su to bitni sastojci da bi losion bio neutralan tj da nije mastan.
Znači ne smije imati glicerin, ulja ili sl?

Estee Lauder
16.04.2012., 21:11
Da takvi su ti odnosi, ali to ti je previše. Radi razrjeđivanje neposredno prije tretmana, nikako unaprijed. Meni je za lice dosta 3 ml, znači da bi za potrkoljenicu, za svaku, trebalo biti dovoljno recimo 8-9 mililitara, znači stavi 6 ml kiseline i 3 ml vode.
Olay ja kupujem u milera a ima ga i u dm-u, dođe oko 38 kuna.
Piše ti na njemu da je ph neutralan.

FASHION GIRL
16.04.2012., 22:07
Estee, hvala puno na ovim informacijama:s.
Znam da sam dosadna i da gnjavim ali stvarno ne bi htjela fulati pa da si izgorim kožu.
Evo hvala zasad, sigurno ću još pitati kako se sjetim...
Jedva cekam da mi dođe pa da počnem kemijati.:mig:

anya
18.04.2012., 07:11
Ja sam isto naručila mliječnu i kako je počelo neće mi sigurno stići prije mjesec dana...
Što se tiče seruma sa niacinamidom zanima me da li ti sastojci imaju neki određeni rok trajanja?
S obzirom da se dobije dosta tog praha i ne troši se toliko brzo može li biti učinkovit i nakon dužeg stajanja?
Koristim taj serum više od nekoliko mjeseci i sad mi se čini da ne djeluje tako dobro kao na početku, iako mi se lice ne pogoršava (bar mi se tako čini).
Hvala.

Estee Lauder
18.04.2012., 07:53
Ja sam isto naručila mliječnu i kako je počelo neće mi sigurno stići prije mjesec dana...
Što se tiče seruma sa niacinamidom zanima me da li ti sastojci imaju neki određeni rok trajanja?
S obzirom da se dobije dosta tog praha i ne troši se toliko brzo može li biti učinkovit i nakon dužeg stajanja?
Koristim taj serum više od nekoliko mjeseci i sad mi se čini da ne djeluje tako dobro kao na početku, iako mi se lice ne pogoršava (bar mi se tako čini).
Hvala.

To bi trebalo poslati mail na bulk pa ih pitati. Meni isto nije efekt kao na početku, ali mi paše licu općenito.

Wedding
18.04.2012., 08:05
Hvala.

:rofl: znaci i ti kreces na pilinge - ajme svi smo u istim tretmanima:D

Ja sma isto skuzila da vise nemam efekt od niacin seruma al nebi rekla da je do roka trajanja nego je to tako jer po svim stranim forumima sam citala da se efekt vidi u prvih 2-3 mjeseca i to je najcesce wow efekt kada serum ucini svoj maximum a nakon toga sve stagnira ali nema pogorsanja.
Inace, svoje sastojke sam sve prebacila u tamne staklene bocice i drzim ih u tamnom ormaru pa sumljam da im je nesto, ali da je blentavo sto nigje nema roka trajanja to je istina:mig:

BTW: u nedjelju sam radila 60% piling sa mlijecnom i drzala 15 min i uopce ne skoro ne gulim:D tako da cu iduci vikent ic na 70%:D

top-secret-koka
18.04.2012., 09:56
di ste zene :W

kakvi su vam rezultati nakon mlijecne?
mogu reci da nakon 11 tretmana razlicitog % mlijecne kiseline sam dosegla maximum. zadnjih par tretmana koje sam radila nisu napravili nikakv napredak i izgleda da je to-to.

niacin serum nisam koristila od kad koristim mlijecnu, tako da dobijem tocnu informaciju sto mi od toga vise pomaze.
zakljucila sam da mi je niacin serum brzi i djelotvorniji, pod mlijecnom su mi se cak i pojavile neke stare flekice, vrlo blijede, pokrije ih samo transparentni puder u prahu, ali ipak su se pojavile :( . dobra strana mlijecne je sto je blaga, nema skoro nikakvih negativnih posljedica nakon koristenja, tako da se moze raditi bilo koji dan u tjednu i sutra normalno funkcionirati da te nitko nista ne pita. cijela koza je bas meka i u boljem stanju :cerek: ali nakon prvih nekoliko tretmana po pitanju fleka mi nije napravila puno, pogotovo je to doslo do izrazaja jer sam prestala koristiti niacin.

kako kod vas?

Wedding
18.04.2012., 13:18

mogu reci da nakon 11 tretmana razlicitog % mlijecne kiseline sam dosegla maximum. zadnjih par tretmana koje sam radila nisu napravili nikakv napredak i izgleda da je to-to.

niacin serum nisam koristila od kad koristim mlijecnu, tako da dobijem tocnu informaciju sto mi od toga vise pomaze.
zakljucila sam da mi je niacin serum brzi i djelotvorniji, pod mlijecnom su mi se cak i pojavile neke stare flekice, vrlo blijede, pokrije ih samo transparentni puder u prahu, ali ipak su se pojavile :( . dobra strana mlijecne je sto je blaga, nema skoro nikakvih negativnih posljedica nakon koristenja, tako da se moze raditi bilo koji dan u tjednu i sutra normalno funkcionirati da te nitko nista ne pita. cijela koza je bas meka i u boljem stanju :cerek: ali nakon prvih nekoliko tretmana po pitanju fleka mi nije napravila puno, pogotovo je to doslo do izrazaja jer sam prestala koristiti niacin.

kako kod vas?

Ja sma negdje na 8 tretmanu :confused: ak dobro pamtim a zaboravila sam pisat:D, dosla sam do konc 60% i drzanja 15 minuta....
...e sad ne znam dal se koza zasiti ili sta vec ali vise kao da se ne ljusti, tj ljusti mi se samo brada i dio izmedju obrva a onaj dio koji i treba tj obrazi ni da mrdnu:ne zna:..... i da sad si me trgnula sa konstatacijom da vise ne vidis pomak jer sam to proucavala zadnji put i nekako si nisma dala priznat dal fakat vise nema pomaka ili je prvih par pilinga bio vau pomak pa ga sad slabije vidim:ne zna: - rekla sam sama sebi da cu sad napravit jos 2-3 pilinga pa cu stat jer kasnije vise encu ni moc 1. zato sto idem na operaciju nosa a 2. jer ce bit prejako sunce pa se ne mislim igrat:D.

I da, definitivno je poslje mljece lice fino mekano:cerek:i nekako mi se cini da je opcenito koza izjendacenija i sa manjim porama i neravninama:ne zna:

FASHION GIRL
18.04.2012., 15:02

kako kod vas?

Molim te nemoj zezati u vezi boldanog, ja sam je naručila upravo radi flekica na nogama od uraslih kako bi se nova koža čim prije obnovila i one polako otišle...
možeš mi objasniti kao to da ti se vide sad više???

anya
19.04.2012., 07:37
:rofl: znaci i ti kreces na pilinge - ajme svi smo u istim tretmanima:D

Ja sma isto skuzila da vise nemam efekt od niacin seruma al nebi rekla da je do roka trajanja nego je to tako jer po svim stranim forumima sam citala da se efekt vidi u prvih 2-3 mjeseca i to je najcesce wow efekt kada serum ucini svoj maximum a nakon toga sve stagnira ali nema pogorsanja.
Inace, svoje sastojke sam sve prebacila u tamne staklene bocice i drzim ih u tamnom ormaru pa sumljam da im je nesto, ali da je blentavo sto nigje nema roka trajanja to je istina:mig:

BTW: u nedjelju sam radila 60% piling sa mlijecnom i drzala 15 min i uopce ne skoro ne gulim:D tako da cu iduci vikent ic na 70%:D

Hvala na objašnjenju:)

Imam još jedno pitanje, da li je netko koristio kremu STRIVECTIN SD za bore, pigmentacije, fleke. Piše da djeluje u roku 4 tjedna...

top-secret-koka
19.04.2012., 10:22
Molim te nemoj zezati u vezi boldanog, ja sam je naručila upravo radi flekica na nogama od uraslih kako bi se nova koža čim prije obnovila i one polako otišle...
možeš mi objasniti kao to da ti se vide sad više???

vide se jace, jer ih je niacin serum drzao pod kontrolom. ne mislim da je to neka losa strana mlijecne, jednostavno ne moze jedan proizvod drzati sve vrste flekica pod kontrolom. mlijecna je posvijetlila neke pjegice na koje niacin nije djelovao. zato je i bitno znati koliko pojedini proizvod izbjeljuje i onda se odluciti za kombinaciju koja djeluje.
sve je to jako individualno i ovo sto djeluje na mojoj kozi kod tebe mozda nece, a osim toga velika je razlika u kozi lica i nogu.

top-secret-koka
19.04.2012., 10:27
Ja sma negdje na 8 tretmanu :confused: ak dobro pamtim a zaboravila sam pisat:D, dosla sam do konc 60% i drzanja 15 minuta....
...e sad ne znam dal se koza zasiti ili sta vec ali vise kao da se ne ljusti, tj ljusti mi se samo brada i dio izmedju obrva a onaj dio koji i treba tj obrazi ni da mrdnu:ne zna:..... i da sad si me trgnula sa konstatacijom da vise ne vidis pomak jer sam to proucavala zadnji put i nekako si nisma dala priznat dal fakat vise nema pomaka ili je prvih par pilinga bio vau pomak pa ga sad slabije vidim:ne zna: - rekla sam sama sebi da cu sad napravit jos 2-3 pilinga pa cu stat jer kasnije vise encu ni moc 1. zato sto idem na operaciju nosa a 2. jer ce bit prejako sunce pa se ne mislim igrat:D.

I da, definitivno je poslje mljece lice fino mekano:cerek:i nekako mi se cini da je opcenito koza izjendacenija i sa manjim porama i neravninama:ne zna:

da ista stvar. ali bilo bi preoptimisticno ocekivati da samo mlijecna napravi sav posao, ipak je hiperpigmentacija vrag :504:

mislim da ni ja necu raditi predugo tretmane kako sam planirala, jer im ne vidim svrhu ako su dosegli svoj maximum. ovih dana cu smuckati novi niacin/glukozamin serum i malo cu koristiti paralelno sa kiselinom da vidim kakvi ce biti rezultati, a onda mlijecnu ostavljam za jesen.

FASHION GIRL
19.04.2012., 12:20
vide se jace, jer ih je niacin serum drzao pod kontrolom. ne mislim da je to neka losa strana mlijecne, jednostavno ne moze jedan proizvod drzati sve vrste flekica pod kontrolom. mlijecna je posvijetlila neke pjegice na koje niacin nije djelovao. zato je i bitno znati koliko pojedini proizvod izbjeljuje i onda se odluciti za kombinaciju koja djeluje.
sve je to jako individualno i ovo sto djeluje na mojoj kozi kod tebe mozda nece, a osim toga velika je razlika u kozi lica i nogu.

Jasno mi je da svatko drukčije reagira, ja se borim jako dugo s tim i mislim i nadam se da mi je mliječna jedna od zadnjih šansi da mi pospješi uklanjanje tih flekica. Pokušati ću pa kako bude, nadam se bar malom rezultatu jer sam već dosta postigla ali trudim se i dalje.
Hvala

Wedding
21.04.2012., 09:06
Izgleda da smo mlijecna i ja zavrsile pricu, jucer sam radila 70% piling i drzala ga 15 minuta i nekako mi se cini da vise ne reagiram na nju, guljenje ne ocekujem, peckalo me gotovo i nije a i zacrvenila sam se gotovo neprimjetno:ne zna:

FASHION GIRL
25.04.2012., 15:03
Dok još uvijek čekam da mi stigne paket...pitanje jedno

Kad radim losion s mliječnom opet dodam kiselinu u kremu a ne obrnuto??.. i kako vi to razmiješate, samo promućkate ili ??

Estee Lauder
25.04.2012., 21:12
Dok još uvijek čekam da mi stigne paket...pitanje jedno

Kad radim losion s mliječnom opet dodam kiselinu u kremu a ne obrnuto??.. i kako vi to razmiješate, samo promućkate ili ??

Dodaš kiselinu u losion, samo radi manje doze jer se stajanjem losion nekako razvodni.

FASHION GIRL
25.04.2012., 21:41
Dodaš kiselinu u losion, samo radi manje doze jer se stajanjem losion nekako razvodni.

U redu, taman imam neke male bočice na pumpicu pa će mi biti taman
npr 10 ml mliječne i 30 ml losiona umjesto onih 30 ml mliječne i 90 lm losiona opet daje knc od 20% jelda ?? Sory gnjavim ali ja i mate nismo na ti..:mig:

FASHION GIRL
26.04.2012., 16:02
npr 10 ml mliječne i 30 ml losiona umjesto onih 30 ml mliječne i 90 lm losiona opet daje knc od 20% jelda ?? Sory gnjavim ali ja i mate nismo na ti..:mig:

Došlo mi danas, večeras napravim svoju prvu kemiju tj losion s mliječnom..:) :) jeejj, nadam se da će biti sve u redu
Samo trebam odgovor za ovu manju doze ...hoće biti u redu za konc. od 20% 10 ml mliječne i 30 ml losiona ???

Za losion sam uzela od Creme 21 neki s lotosom pise ph neutralan, nisam našla olay..valjda će biti i ovaj dobar

Estee Lauder
26.04.2012., 16:28

Da to je dobar omjer, isti samo manji, vidjet ćeš ako ti i to bude jako , slobodno smanji udio kiseline. Za losion je bitno da nije masan.

FASHION GIRL
26.04.2012., 16:33
U redu hvala ti.
Nije mastan sad sam probala namazati ruke i jako je lagan, odmah se upija, i baš je dosta kao vodenast.

Mogu ga usporediti sa balea losionom s noćurkom ili od eveline od vanilije i kozjeg mlijeka po teksturi. A miris je divan..

Ako se sutra ne javim onda sam na kožnom odjelu negdje...:eek:

FASHION GIRL
27.04.2012., 11:41
I`m alive :D:D

Napravila sam sinoć svoj prvi losion sa 20%.
Ispalo je jako dobro, a nanijela sam ga ovako:

Znači stavila sam najprije rukavice koje koristim za bojanje kose obzirom da nisam znala kako će mi reagirati ruke, onda sam lagano nanijela blagi tanki sloj da vidim koliko me žari i kad sam vidjela da je sve u redu dobro sam namazala normalan sloj na obje noge.

Ne mogu reći da me peklo jer nije ali prvih 10-15 minuta imala sam osjećaj da milijun mrava po meni gmiže i onako lagano kao da me škakljalo ali nije to onaj osjećaj da me peče, a nakon toga osjećala sam samo toplinu. Čak ni crvenila nije bilo.
Ujutro nije bilo apsolutno nikakve promjene na koži samo je već imala jako ijepi sjaj.
Jutros sam ponovila postupak i radit ću tako svako jutro i navečer.

Sad znam da mogu i veće konc.ali neznaš kako će biti dok ne probaš.
I možda je i to razlog što sam se pripremila da će žariti ko sam vrag a na kraju nije pa mi je ispalo super sve u svemu.

I sviđa mi se što nakon 10 minuta ishlapi taj miris mliječne kao octa i to mi je super čak mi ni plahte ne smrde ni pidžama.

Sad kad sam isprobala losion probati ću sutra navečer dati tjedni udarni piling samo s mliječnom i vodom zato sutra ujutro neću stavljati losion.

Idem s 40 % pokušati.
Koliko stavljam omjer vode i mliječne za to?? Može 6 ml mliječne i 4 ml vode, daje to tih 40%??

I nakon koliko dana ste vi primjetile lagano ljuštenje nakon korištenja ovog dnevnog losiona??

colour me happy
27.04.2012., 16:24
Cure, moze li se mlijecna kupiti u ljekarni?

FASHION GIRL
27.04.2012., 21:49
Cure, moze li se mlijecna kupiti u ljekarni?

Hej nisam sigurna ali skoro sam cijeli topic pročitala i sve cure naručuju sa raznih stranica tako da mi se čini da ne.

Možda griješim :ne zna:
Inače, imaš na temi o uputama za izradu puno tih stranica na kojima ima mliječne i ostalih stvari pa si malo vidi..

colour me happy
29.04.2012., 20:13
Hej nisam sigurna ali skoro sam cijeli topic pročitala i sve cure naručuju sa raznih stranica tako da mi se čini da ne.

Možda griješim :ne zna:
Inače, imaš na temi o uputama za izradu puno tih stranica na kojima ima mliječne i ostalih stvari pa si malo vidi..

Ok, hvala. :)

Moj tata je, koliko se sjecam, kupovao mlijecnu kiselinu za skidanje bradavice, pa sam mislila da bi se mozda mogla u ljekarni kupiti i ova za piling.

Estee Lauder
29.04.2012., 20:29
I`m alive :D:D

Napravila sam sinoć svoj prvi losion sa 20%.
Ispalo je jako dobro, a nanijela sam ga ovako:

Znači stavila sam najprije rukavice koje koristim za bojanje kose obzirom da nisam znala kako će mi reagirati ruke, onda sam lagano nanijela blagi tanki sloj da vidim koliko me žari i kad sam vidjela da je sve u redu dobro sam namazala normalan sloj na obje noge.

Ne mogu reći da me peklo jer nije ali prvih 10-15 minuta imala sam osjećaj da milijun mrava po meni gmiže i onako lagano kao da me škakljalo ali nije to onaj osjećaj da me peče, a nakon toga osjećala sam samo toplinu. Čak ni crvenila nije bilo.
Ujutro nije bilo apsolutno nikakve promjene na koži samo je već imala jako ijepi sjaj.
Jutros sam ponovila postupak i radit ću tako svako jutro i navečer.

Sad znam da mogu i veće konc.ali neznaš kako će biti dok ne probaš.
I možda je i to razlog što sam se pripremila da će žariti ko sam vrag a na kraju nije pa mi je ispalo super sve u svemu.

I sviđa mi se što nakon 10 minuta ishlapi taj miris mliječne kao octa i to mi je super čak mi ni plahte ne smrde ni pidžama.

Sad kad sam isprobala losion probati ću sutra navečer dati tjedni udarni piling samo s mliječnom i vodom zato sutra ujutro neću stavljati losion.

Idem s 40 % pokušati.
Koliko stavljam omjer vode i mliječne za to?? Može 6 ml mliječne i 4 ml vode, daje to tih 40%??

I nakon koliko dana ste vi primjetile lagano ljuštenje nakon korištenja ovog dnevnog losiona??
Za 40 % stavi omjer 1:1, znači 5 ml mliječne i 5 ml vode, zato što ti je koncentracija mliječne 80 %.
Ljuštenje ćeš na tijelu primijetiti nakon par dana, ovisi o debljini kože.
Ja sam sinoć nadlaktice tretirala sa 80 % mliječnom i držala 15 minuta i sve je prošlo super. Čekam sad da mi se ona grublja koža isprhuta.

anya
30.04.2012., 10:10
Evo ja tek u subotu dobila mliječnu (nakon više od mjesec dana čekanja). Sad me strah s tim raditi jer sam se već počela pomalo sunčati...staviti ću u frižider pa na jesen.

FASHION GIRL
30.04.2012., 12:29
Za 40 % stavi omjer 1:1, znači 5 ml mliječne i 5 ml vode, zato što ti je koncentracija mliječne 80 %.
Ljuštenje ćeš na tijelu primijetiti nakon par dana, ovisi o debljini kože.
Ja sam sinoć nadlaktice tretirala sa 80 % mliječnom i držala 15 minuta i sve je prošlo super. Čekam sad da mi se ona grublja koža isprhuta.

Uh svaka čast ali ja mislim da neću nikad stići do 80 %. Ti mora da imaš kožu tijela kao one žene iz časopisa lijepu, sjajnu, njegovanu :D

Evo nakon 2 puta (navečer i ujutro) korištenja losiona koža mi se već oljuštila samo sam malo previše istrljala s krpicom i bilo mi je izuzetno crvena koža ali danas je već jako dobro. Sva sreća pa sam imala Sudocrem doma i jako mi je smirio situaciju i crvenilo je skoro nestalo.
Stvorio se novi sloj kožice ali me tako zateže da me jedino mast od nevena spašava i to mi drži pola dana a onda opet mazanje.

Zasad ne koristim losion jer mi se čini da će me peći i opet biti jako crvenilo na tako mladu kožu. Nastaviti ću kad koža recimo tako ojača. Tako da neću ni ovu jako koncentraciju raditi sad ali pamtim taj omjer za dalje.

Jedino me mući sad jako velika razlika u koži potkoljenica( lijepa sjajna) i natkoljenica ( skroz tmurna i sivkasta u odnosu na potkoljenice) pa mislim i na natkoljenice nanositi taj losion bar dok ne skinem taj gornji sloj da mi se ujednači. Ali sad sam pametnija pa neću trljati odmah kako se počne ljuštiti da opet budem crvena nego neka se lijepo samo oljušti.

Imaš kakav savjet u vezi te neujednačenosti i kako bi ti nastavila ???

Estee Lauder
30.04.2012., 17:25
Uh svaka čast ali ja mislim da neću nikad stići do 80 %. Ti mora da imaš kožu tijela kao one žene iz časopisa lijepu, sjajnu, njegovanu :D

Evo nakon 2 puta (navečer i ujutro) korištenja losiona koža mi se već oljuštila samo sam malo previše istrljala s krpicom i bilo mi je izuzetno crvena koža ali danas je već jako dobro. Sva sreća pa sam imala Sudocrem doma i jako mi je smirio situaciju i crvenilo je skoro nestalo.
Stvorio se novi sloj kožice ali me tako zateže da me jedino mast od nevena spašava i to mi drži pola dana a onda opet mazanje.

Zasad ne koristim losion jer mi se čini da će me peći i opet biti jako crvenilo na tako mladu kožu. Nastaviti ću kad koža recimo tako ojača. Tako da neću ni ovu jako koncentraciju raditi sad ali pamtim taj omjer za dalje.

Jedino me mući sad jako velika razlika u koži potkoljenica( lijepa sjajna) i natkoljenica ( skroz tmurna i sivkasta u odnosu na potkoljenice) pa mislim i na natkoljenice nanositi taj losion bar dok ne skinem taj gornji sloj da mi se ujednači. Ali sad sam pametnija pa neću trljati odmah kako se počne ljuštiti da opet budem crvena nego neka se lijepo samo oljušti.

Imaš kakav savjet u vezi te neujednačenosti i kako bi ti nastavila ???
Gornji dio maži svaki dan losionom, a donji tjedno tretiraj i bit će ok.
Meni skoro nema razlike kad stavim na tijelo 40 ili 80 %, uvijek isti učinak i ista reakcija. Ali na lice ne idem više od 55%.

FASHION GIRL
30.04.2012., 21:10
Gornji dio maži svaki dan losionom, a donji tjedno tretiraj i bit će ok.
Meni skoro nema razlike kad stavim na tijelo 40 ili 80 %, uvijek isti učinak i ista reakcija. Ali na lice ne idem više od 55%.

Hvala na savjetu, raditi ću tako onda gore svaki dan a dolje 1 tjedno. Samo se nadam da neće opet biti onog jakog crvenila jer moram reći da sam se malo prestrašila ono u smislu, bože kad će to proć i hoće li i dal sam nešto zeznula i tako to:eek:

Wedding
02.05.2012., 13:56
dosla sam do 80% mlijecne na licu:cerek:

BellaTheCat
02.05.2012., 17:14
Bok curke.. čitam vas onak na preskokce. Al uhvatit ću se koji puta pa malo detaljnije. Vidim da se sad zadnje spominje izrada nekih preparata u kućnoj radinosti.
Mene u biti zanima, za koji tip pigmentacija ih koristite?
Ja nekako brijem, da je moja najjača, jer jaču nisam nikada vidjela. Osim što sam probala svašta sa tržišta, kozmetičkih, dermatoloških i sl. tretmana.. mislim da mi preostaje još samo laser..
Kakve su vaše pigmentacije? Količinski? Od čega su nastale? Da li se vide tokom cijele godine?
I ima li koja da nije bez šminke (pudera) izašla van, al ono .. nikada?

FASHION GIRL
12.05.2012., 12:24
Evo da kažem malo o svojim dosadašnjim rezultatima i dosad postignutom.

Koristila sam samo losion s mliječnom (oko 20-30%) na području nogu i jako lijepo mi djeluje i super sam zadovoljna. U 15 dana koliko sam koristila, lijepo sam je oljuštila na potkoljenicama i više puta a gore možda 2 puta.
Onaj tretman s jakom koncentracijom ipak nisam radila to ostavljam za nadolazeću zimu.

Koža izgleda fantastično, lijepa i sjajna, ravnija, nestalo mi je dosta flekica i neki blagi ožiljci, definitivno zimi nastavljam opet kada cu si naručiti i napraviti onaj niacin-ferul nešto serum pa tretirati u kombinaciji. I također ću isprobati na licu.
Sada ću prestati jer je počelo toplo i nebih htjela oštetiti kožu.

Tako sam sretna da sam naišla na ovu temu i zahvaljujem svim curama koje su pisale i objašnjavale svaki svoj korak, pokušaje, promašaje i rezultate a pogotovo zahvaljujem Estee koja mi je sve strpljivo i promptno objašnjavala.

Estee Lauder
13.05.2012., 00:04
Baš mi je drago, izgleda da ta mliječna djeluje svima. Ja sam nad nadlakticama sa stražnju stranu imala neke sitne crvene piknice, sve mi se oljuštilo, sada mi ruke imaju fini sjaj, ta kiselina je fantastična.

FASHION GIRL
13.05.2012., 15:15
Eh a kako je tek meni drago, muku mučim s tim flekama već jako dugo vremena i stvarno sam probala krema i preparata za poluditi puno ali s blagim i malim rezultatima.
Opet kažem ova tema i kiselina mi je otkriće i nastavim sigurno na zimu.
Drago mi je da i ti s njom rješavaš sve ono što ti smeta na koži i da zbilja djeluje na sto i jedan problem.

Ostalo mi je malo spravljenog losiona pa ću to baciti i napraviti novog kad mi opet zatreba, a ove bočice kiseline držati ću taman u jednoj hladnoj prostoriji u ormariću preko ljeta.

anya
23.05.2012., 07:15
Jel netko probao ovo? Stigla mi je nedavno na mail obavijest za ovaj proizvod...

http://www.feelunique.com/p/DG-Skincare-Alpha-Beta-Face-Peel-Extra-Strength-30-Day-Application?utm_campaign=i_do_0512&utm_content=1055295537919&utm_medium=email&utm_source=Emailvision

BellaTheCat
23.05.2012., 11:15
Prvi puta vidim (a vidila sam puuuno proizvoda za hiperpigm.) :ne zna:
Vidim da ovdje svi koristite te neke proizvode što djeluju samo površinski (po ovome što piše, rekla bih da i ova djeluje na istom principu), a kod mene to ne pali.. meni treba nešto konkretnije, dubinsko, ne samo "ljuštenje" verzija..
:tuzni:

Dorée
24.05.2012., 11:10
koliko treba da stigne mliječna k. sa aromatic-a ?
i koja je cijena, vidin nešto oko 5 funti:)

Estee Lauder
24.05.2012., 13:47
Dođe za tjedan dana, ali je tek šalju 4-5 dan. !00 ml je oko 5 funta. Plus poštarina 3-4 funte.

NiT
24.05.2012., 14:11
Ako sad krenem s mliječnom po nogama koliko dugo moram u potpunosti izbjegavati sunce? Mislim noge mi ionako vide sunce samo na moru kad neizbježno moram biti na suncu. Sve osim toga izbjegavam sunce u potpunosti... Tako da si mislim ako ne moram izbjegavati sunce dulje od mjesec dana, stigla bi to obaviti sad...

Wedding
24.05.2012., 14:28

Ja sam je cekala oko 1 mjesec :(, a mislim da ju je jos netko cekao dugo :(

Dorée
24.05.2012., 19:17
Dođe za tjedan dana, ali je tek šalju 4-5 dan. !00 ml je oko 5 funta. Plus poštarina 3-4 funte.

Ja sam je cekala oko 1 mjesec :(, a mislim da ju je jos netko cekao dugo :(

Aha, hvala vam.:)Nadam se da neću tako dugo čekat.

Estee Lauder
24.05.2012., 22:33
Ako sad krenem s mliječnom po nogama koliko dugo moram u potpunosti izbjegavati sunce? Mislim noge mi ionako vide sunce samo na moru kad neizbježno moram biti na suncu. Sve osim toga izbjegavam sunce u potpunosti... Tako da si mislim ako ne moram izbjegavati sunce dulje od mjesec dana, stigla bi to obaviti sad...

Pa probaj, samo se onda na moru dobro maži i neće biti problema. :)

Pirgo
25.05.2012., 09:27
Bok svima! Čitam već 3. dan (na poslu i ne radim ništa) vaše postove i želim vam reći samo kako ste super i hvala vam za savjete, podijeljena iskustva, otvorenost.. dojmile ste me se jako, naročito Koka, Estee, weding, zuba svaka čast, wuittonka isto... ma super ste ženske! Najviše od svega mi je super kako ste konstantne i na vas čovjek stvarno može računati :)
Između ostalog apsolutno mislim da se ni jedna žena ne bi trebala boriti s ovim uz sve ostalo na grbači; majčinstvo, konstantno čupanje dlačurina, ludovanje hormona i tako dalje...
no na kraju izguramo mi i to.
O sebi vam nemam ništa pametno reći, osim da je ovo 3.god. flekica i jedne fleketine i naravno to su BRKOVI. Jko su vidljivi i sivo-smeđe boje su i da, svi me zezaju brko i tako.. nestane zimi, pojavi se sve u 4.mj.cca
zapisala sam po redu svaki vaš savjet pa krećem lagano... (kretala sam i prije, no bezuspješno) flekica pod okom je tu skoro pa stalno, prva izađe, al kao mala je i simpa pa sam ju zanemarivala. al fucking BRKOVI!! imam ih ovak i onak pa još sad i u obojanoj verziji pa mislim stvarno.. :( oni su došli u ljeto 2009. samo sam se 1 dan vratila s plaže s njima.
stalno sam na moru i suncu i ne mogu se baš toga odreći, moram naći neki kompromis koji mogu koristiti (osim zaštita) a visiti na suncu istodobno.
Mlada sam isto.. 26.god. podosta stabilna u glavi tako da im se još uvijek smijem i kao tu su one i šta da im radim. No sve me više strah da se ne umnože, a i trudnoća ako dođe, pa još te trudničke.. uf uf!
eto, toliko od mene.. pozdrav svima i hvala na svemu do sada pročitanom! :mig:

top-secret-koka
26.05.2012., 08:58
Bok svima! Čitam već 3. dan (na poslu i ne radim ništa) vaše postove i želim vam reći samo kako ste super i hvala vam za savjete, podijeljena iskustva, otvorenost.. dojmile ste me se jako, naročito Koka, Estee, weding, zuba svaka čast, wuittonka isto... ma super ste ženske! Najviše od svega mi je super kako ste konstantne i na vas čovjek stvarno može računati :)
Između ostalog apsolutno mislim da se ni jedna žena ne bi trebala boriti s ovim uz sve ostalo na grbači; majčinstvo, konstantno čupanje dlačurina, ludovanje hormona i tako dalje...
no na kraju izguramo mi i to.
O sebi vam nemam ništa pametno reći, osim da je ovo 3.god. flekica i jedne fleketine i naravno to su BRKOVI. Jko su vidljivi i sivo-smeđe boje su i da, svi me zezaju brko i tako.. nestane zimi, pojavi se sve u 4.mj.cca
zapisala sam po redu svaki vaš savjet pa krećem lagano... (kretala sam i prije, no bezuspješno) flekica pod okom je tu skoro pa stalno, prva izađe, al kao mala je i simpa pa sam ju zanemarivala. al fucking BRKOVI!! imam ih ovak i onak pa još sad i u obojanoj verziji pa mislim stvarno.. :( oni su došli u ljeto 2009. samo sam se 1 dan vratila s plaže s njima.
stalno sam na moru i suncu i ne mogu se baš toga odreći, moram naći neki kompromis koji mogu koristiti (osim zaštita) a visiti na suncu istodobno.
Mlada sam isto.. 26.god. podosta stabilna u glavi tako da im se još uvijek smijem i kao tu su one i šta da im radim. No sve me više strah da se ne umnože, a i trudnoća ako dođe, pa još te trudničke.. uf uf!
eto, toliko od mene.. pozdrav svima i hvala na svemu do sada pročitanom! :mig:

pirgo dobrodosla :cerek:

ovo boldano, hmmm kako da kazem, kad ti se zareda nekoliko pjegavih godina i kad vidis kumulativni ucinak, odustat ces od trazenja kompromisa i drzat se debelog hlada :D

aria
28.05.2012., 14:52
i ja bi mlijecnu :D
gdje trebam pocet citat?
gdje je topic s receptima? ne nalazim :(

na ovoj stranici koju ste stavile sam nasla 80% lactic acid- to narucujem?
moj problem su fleke od urastanja na nogama, pureca koza i fleke od pristeva na nadlakticama a i lice bi moglo bit bolje :(
koristila sam glyton tretmane 40% i 50% kiselina kod dermatologa i super podnosila, retin a takodjer ali uz jace ljuskanje.
vidim da ste pune novih ideja a dugo nisam pratila pa ne snam
sto da kupim za pocetak :)

hvala :)

FASHION GIRL
28.05.2012., 15:07
i ja bi mlijecnu :D
gdje trebam pocet citat?
gdje je topic s receptima? ne nalazim :(

na ovoj stranici koju ste stavile sam nasla 80% lactic acid- to narucujem?
moj problem su fleke od urastanja na nogama, pureca koza i fleke od pristeva na nadlakticama a i lice bi moglo bit bolje :(
koristila sam glyton tretmane 40% i 50% kiselina kod dermatologa i super podnosila, retin a takodjer ali uz jace ljuskanje.
vidim da ste pune novih ideja a dugo nisam pratila pa ne snam
sto da kupim za pocetak :)

hvala :)

Evo da ti pomognem barem malo obzirom da imam sličan problem kao i ti.
Ja sam krenula s potpunim čitanjem topica i kopiranjem meni bitnih stvati u jedan folder da mi je na jednom mjestu sve bitno, to savjetujem i tebi jer ćeš se inače pogubiti s količinom informacija i tipova što kome bolje odgovara i kako nešto funkcionira.

Vezano uz recepte dosta stvari ima i na uputama za izradu isto na ovom podthreadu preparativna kozmetika.

Na ovom postu koji sam quotala sama sebe je jako dobro ukratko objašnjeno od Estee što se i kako radi s mliječnom znači dali ćeš udarni tretman s nekom jačom koncentracijom ili losion kojeg ćeš koristiti svakodnevno, evo:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=38878311&postcount=1778-

Stranica s koje su cure većinom naručivale mliječnu i s koje dođe za 7 dana ukoliko sve ide glatko ( ja sam imala problem s paypalom pa se odužilo na 15)

Gore sam navela i svoja iskustva u ovo kratko vrijeme korištenja pa si pročitaj.
I ono što je bitno a i ja sam tek s korištenjem shvatila svaka koža reagira drukčije pa su takvi i rezultati.

I vrlo bitno- dolazi toplo vrijeme pa se dobro maži s zaštitnom kremama.

aria
28.05.2012., 15:39
hvala! bacam se na citanje :) samo mi reci osim mlijecne trebam li jos sto naruciti? odmah bi sastavila narudzbu pa
zato pitam :) s cim miksam mlijecnu!?

top-secret-koka
28.05.2012., 17:00
mlijecna sa aromantica je stvarno ok, ali oni kao stranica su :rolleyes:
prvu narudzbu sam cekala i cekala, platila sam karticom i autorizacija je bila blagoreceno cudna :eek: a na mailove nitko nije odgovarao.
kako je sve na kraju proslo ok, narucila sam jos jednom i tada paket cekala vise od 5 tjedana, nisu ga poslali (valjda im ponestalo mlijecne), ali su se bar ispricali. nadam se da ces imati vise srece, jer je nekim curama stvarno berzo stiglo, ja s njima jednostavno nisam imala srece :mig:

svakako plati paypalom :)

kaduljica
28.05.2012., 18:07
e cure, jel ima neka od vas da prodaje taj losion, znači, već gotov? ja bi kupila..:)

FASHION GIRL
28.05.2012., 21:43
hvala! bacam se na citanje :) samo mi reci osim mlijecne trebam li jos sto naruciti? odmah bi sastavila narudzbu pa
zato pitam :) s cim miksam mlijecnu!?

A ove stranice ne.
Mliječnu miješaš s destiliranom vodom ako radiš jaku konc i neutraliziraš sodom bikarbonom ( ja to nisam radila pa ti neznam reakcije i rezultate) ili miješaš s nekim neutralnim losionom na kojem ti piše ph neutralan isto prema jačini koju želiš što ćeš koristiti svakodnevno. Sve jačine konc su navedene isto na ovoj temi te na onoj s uputama za izradu, meni baš ne ide preračunavanje pa mi je Estee ljubazno izračunala ali ima sve na temi sigurno zadnjih 15 str..

aria
28.05.2012., 23:21
hvala :) slozila sam narudzbu al nisam sigurna je li prosla, glupa im je stranica :S

Dorée
31.05.2012., 03:31
Nije mi još stigla mliječna, ali planiram stavljati 40% na leđa i dekolte, a 20 na lice.

za 20%
ide 6ml miliječne i 30ml vode

a za 40% jel onda stavim 15ml i 30ml vode ili?

i da li je okej da stavljati dvaput tjedno ili jednom?:)

Estee Lauder
31.05.2012., 08:31
Nije mi još stigla mliječna, ali planiram stavljati 40% na leđa i dekolte, a 20 na lice.

za 20%
ide 6ml miliječne i 30ml vode

a za 40% jel onda stavim 15ml i 30ml vode ili?

i da li je okej da stavljati dvaput tjedno ili jednom?:)

Stavljaj dva puta tjedno, ti omjeri su ti dobri, ali ih prepolovi, jer ti neće trebati toliko za pojedinačan tretman, razrjeđuj neposredno prije, jer ako razrjediš pa ti stoji se brzo pokvari.:)

top-secret-koka
04.06.2012., 09:49
estee sad vec dugo koristis losion za tijelo od mlijecne, kakvi su ti ukupni dojmovi?
koji problem tocno ti je rijesila?

Estee Lauder
04.06.2012., 15:28
estee sad vec dugo koristis losion za tijelo od mlijecne, kakvi su ti ukupni dojmovi?
koji problem tocno ti je rijesila?

Nisam uopće koristila losion sa mliječnom, nego sam tjedno mazala nadlaktice sa 80 % i držala 15 minuta. Imala sam neke kao lišajeve na lijevoj ruci, a pozada onako isušenu crvenkastu kožu, kao da je rosacea. Sve mi se skinulo i ujednačilo sa ostatkom kože u 3-4 tretmana i sad sam zadovoljna.
Lice dan danas kad se sjetim tretiram sa 50 %, jest da nema više prhutanja, ali čisto preventivno. Flekice se uvijek malo povrate na ovo sunce, ali čini mi se da mi je manje nego prošlu godinu. I ja sam odlučila ljeti svakih 15 dana preventivno stavljati mlječnu.

top-secret-koka
04.06.2012., 22:24
bas dobro da ti je rijesila probleme na ruci.
kod mene nema sta puno za napraviti, ali nekoliko puta sam namazala dekolte, trbuh i ruke i stvarno je koza nako toga neponovljiva, nikakav mehanicki piling je ne moze dovesti do takvog savrsenstva, ali :503: lijena sam i sve skupa traje i neda mi se :D

za sada za lice koristim glikolnu 20% + retin + niacin serum + c-vitamin serum + spf (2-3xdnevno). tokom cijelog proljeca i ljeta cu povremeno stavljat blazi % mlijecne.
ako se i tada fleke pojave u punom sjaju, casno cu kapitulirati :504:

tajana21
04.06.2012., 22:39
koka koju glikolnu koristiš?

Šoljica
06.06.2012., 15:23
Cure, koliko placate postarinu za mlijecnu? Ja sam iz BiH, nisam do sada kupovala online, pa ne znam bas kako to ide.

Naime, ja vec godinama imam problem sa flekicama na ledjima, koje su ostale kako posljedica pristica. Probala sam razne kreme i nista nije dalo efekta. Vidim da se ovdje dosta hvali mlijecna, pa bih voljela isprobati.

FASHION GIRL
06.06.2012., 22:08
Poštarina je 4.50 funti za Hrv.
Mislim da će i tebi izaći toliko...ako griješim neka me netko ispravi:ne zna:

Dorée
10.06.2012., 04:00
Da i meni je tolika bila poštarina.
Još mi nije stigla, a shippana je 25.05 :ne zna:

Dorée
15.06.2012., 23:48
Nisam uspjela naći sterilnu vodu, tj. rekli su mi da ne prodaju. Pa sam uzela neku baby vodu.:D
I da napravila sam prvu smjesu a tijelo i kasnije sam u to dodala istu količinu vode da ne radim ponovo za lice, jel to okej, s obzirom da ide kiselina u vodu.

Wedding
18.06.2012., 08:32
Nisam uspjela naći sterilnu vodu, tj. rekli su mi da ne prodaju. Pa sam uzela neku baby vodu.:D
I da napravila sam prvu smjesu a tijelo i kasnije sam u to dodala istu količinu vode da ne radim ponovo za lice, jel to okej, s obzirom da ide kiselina u vodu.

Humana Baby voda - ima je u DMu:mig:

Dorée
19.06.2012., 02:39
Humana Baby voda - ima je u DMu:mig:

Kupila sam na kraju hipp baby vodu, ali hvala.:)
Nakon koliko vremena vam se pocela ljustit koza, stavljala sam 2 puta 40% i nije se zasad ljustila, jedino je glatka dosta.:D

top-secret-koka
20.06.2012., 09:11
kakva je to baby voda?
destilirana?

Wedding
20.06.2012., 10:22
kakva je to baby voda?
destilirana?

nije destilirana ali je meksa od pipovace i sterilna jer je to voda za bebeke tj za piti i za pripremu flasice:mig:

ivuška
20.06.2012., 20:27
Bok curke.. čitam vas onak na preskokce. Al uhvatit ću se koji puta pa malo detaljnije. Vidim da se sad zadnje spominje izrada nekih preparata u kućnoj radinosti.
Mene u biti zanima, za koji tip pigmentacija ih koristite?
Ja nekako brijem, da je moja najjača, jer jaču nisam nikada vidjela. Osim što sam probala svašta sa tržišta, kozmetičkih, dermatoloških i sl. tretmana.. mislim da mi preostaje još samo laser..
Kakve su vaše pigmentacije? Količinski? Od čega su nastale? Da li se vide tokom cijele godine?
I ima li koja da nije bez šminke (pudera) izašla van, al ono .. nikada?

Meni su se pojavile prošle godine na licu,nakon tretmana voćnim kiselinama.Kako je ljeto prolazilo bile su sve tamnije.Pojavila mi se jedne nasred čela,dvije mrlje sa lijeve i desne strane malo dalje od nosa,jedna mrlja na samom nosu i naravno brkovi!Na jesen sam dermatologici pljunula 2500 kn,a prije toga potrošila još oko 400 kn za thiospot kremu i roler.Ova krema i roler mislim da ne vrijede ništa,a taj tretman neznam više kako se zove od 2500 kn mi je pomogao ukloniti mrlje,osim one sa čela.Al vidim da su se mrlje opet pojavile,i muka mi je,nemam 2500 kn za ponovno privremeno uklanjanje mrlja.Neka tupača je ovdje spominjala ocat,limun.Nažalost svako ovdje može doći i napisati neku priču od svoje babe.I sad meni nakon ljeta dermatologica predlaže tretman ULTRAZVUČNA ŠPATULA.Jedan tretman je 500 kn,potrebno ih je bar 6.Probala sam jedan taj tretman prije 2 mj i ipak odustala od daljnjih tretmana.Taj tretman uključuje kiseline,i iako sam joj ja rekla da sam ja mrlje i dobila od tih kiselina,ona mi je rekla da te kiseline ne uzrukuju mrlje itd,al sam ovaj put odlučila vjerovat sebi i ne napravit seriju od 6 tretmana.Vi se raspitajte kod svojih dermatologica za ovaj tretman,jer je navodno najbolji koji trenutno postoji na tržištu.Možda bi za neku od vas bio idealan.Moj zaključak je kad se jednom pojave mrlje,to znači borbu sa njima do kraja života.Nikad ih se više nećeš u potpunosti riješit.A ovi razni tretmani i kreme koje skupo plaćamo,koliko koriste,toliko i štete,jer su intenzivni i koža postaje još osjetljivija.Ja više neznam što napravit.Novaca više nemam i neznam na što ću ličit do kraja ljeta.

novabbb
20.06.2012., 21:42
Ivuska

Da te utjesim, ja sam dobila prije petnaestak godina mrlju iznad usta tzv brkove i mislim da sam je imala dva ljeta i nakon toga je nestala bez ikakvog tretmana.

Samantha
20.06.2012., 22:50
Ivuska ja imam po opisu na potpuno istim mjestima mrlje kao ti,pojavile su se prije 7 godina.Jedno ljeto mi je ta brkata jaca,pa jedno ljeto slabija,pa je nema,pa opet tako u krug sve fleke celo,obrazi brkovi se smjenjuju u intezitetu.Ne znam od cega sam ih dobila.Tretmane nisam probala nijedan,a krema jesam.Jedno ljeto sam koristila hidrokinonsku kremu,nocu i ona je onako drzala donekle pod kontrolom,sad nemam vise volje jer vidjela sam sve daje slabe rezultate.Zimi same prodju i lice bude cisto.Ljeti puder,bronzer i drugog rjesenja nemam.
Cak sam primjetila da mi se vise isticu kad lice mazem visokim zastitnim faktorom,lice ostane svjetlo,one potamne..a sad sam lice izlozila suncu,pocrnila a fleke su jednako tamne kao i kad je lice svjetlije,s tim sto se sad manje vide..kao da su potamnile do odredjene granice i tu stoje...

Željka90
21.06.2012., 07:25
Ivuska

Da te utjesim, ja sam dobila prije petnaestak godina mrlju iznad usta tzv brkove i mislim da sam je imala dva ljeta i nakon toga je nestala bez ikakvog tretmana.

Te se mrlje samo odjednom pojave ili?

Ja imam problema s mrljama od prčkanja, i nikako neće proći, sad kad sam parila lice jako dolaze do izražaja , a ne znam šta mi je činiti, da pustim lice da se odmara bez krema, i izbjegavam sunce, ili da baš probam uhvatiti malo boje ali strah me da još više ne potamne.. :(

Wedding
21.06.2012., 08:47
Meni su se pojavile prošle godine na licu,nakon tretmana voćnim kiselinama.Kako je ljeto prolazilo bile su sve tamnije.Pojavila mi se jedne nasred čela,dvije mrlje sa lijeve i desne strane malo dalje od nosa,jedna mrlja na samom nosu i naravno brkovi!Na jesen sam dermatologici pljunula 2500 kn,a prije toga potrošila još oko 400 kn za thiospot kremu i roler.Ova krema i roler mislim da ne vrijede ništa,a taj tretman neznam više kako se zove od 2500 kn mi je pomogao ukloniti mrlje,osim one sa čela.Al vidim da su se mrlje opet pojavile,i muka mi je,nemam 2500 kn za ponovno privremeno uklanjanje mrlja.Neka tupača je ovdje spominjala ocat,limun.Nažalost svako ovdje može doći i napisati neku priču od svoje babe.I sad meni nakon ljeta dermatologica predlaže tretman ULTRAZVUČNA ŠPATULA.Jedan tretman je 500 kn,potrebno ih je bar 6.Probala sam jedan taj tretman prije 2 mj i ipak odustala od daljnjih tretmana.Taj tretman uključuje kiseline,i iako sam joj ja rekla da sam ja mrlje i dobila od tih kiselina,ona mi je rekla da te kiseline ne uzrukuju mrlje itd,al sam ovaj put odlučila vjerovat sebi i ne napravit seriju od 6 tretmana.Vi se raspitajte kod svojih dermatologica za ovaj tretman,jer je navodno najbolji koji trenutno postoji na tržištu.Možda bi za neku od vas bio idealan.Moj zaključak je kad se jednom pojave mrlje,to znači borbu sa njima do kraja života.Nikad ih se više nećeš u potpunosti riješit.A ovi razni tretmani i kreme koje skupo plaćamo,koliko koriste,toliko i štete,jer su intenzivni i koža postaje još osjetljivija.Ja više neznam što napravit.Novaca više nemam i neznam na što ću ličit do kraja ljeta.

:rolleyes: ajde malo oladi sa ovakvim ponasanjem i nazivanjem forumasice

I imas krivi zakljucak:D, to je mozda samo tvoje misljenje koje ionako nije 100% tocno

VUITTONKA
21.06.2012., 12:56
Meni su se pojavile prošle godine na licu,nakon tretmana voćnim kiselinama.Kako je ljeto prolazilo bile su sve tamnije.Pojavila mi se jedne nasred čela,dvije mrlje sa lijeve i desne strane malo dalje od nosa,jedna mrlja na samom nosu i naravno brkovi!Na jesen sam dermatologici pljunula 2500 kn,a prije toga potrošila još oko 400 kn za thiospot kremu i roler.Ova krema i roler mislim da ne vrijede ništa,a taj tretman neznam više kako se zove od 2500 kn mi je pomogao ukloniti mrlje,osim one sa čela.Al vidim da su se mrlje opet pojavile,i muka mi je,nemam 2500 kn za ponovno privremeno uklanjanje mrlja.Neka tupača je ovdje spominjala ocat,limun.Nažalost svako ovdje može doći i napisati neku priču od svoje babe.

Draga Ivuška, jako si nekulturna i neinformirana. Ako nisi znala u voću se nalaze prirodne AHA kiseline, jabučna kiselina (iz jabučnog soka), limunska kiselina (iz limuna), vinska kiselina (iz vina)...

Ne znam čemu vrijeđanje

BellaTheCat
22.06.2012., 00:35
Što se tiče kozmetičkih tretmana, kod mene to ne djeluje, a ni home made pripravci.. nažalost.
Probala sam i jedno i drugo.. Sve su to površinski tretmani, koji vjerojatno većini pomažu, a kod mene se vjerojatno radi o vrlo dubokoj pigmentaciji, tako da bi samo neko agresivnije sredstvo (tipa lasera) moglo djelovati.. A njega me ipak malo frka.. Jedan krivi potez i eto ti ožiljka.. Za sada, jedino što radim je krema za samotamnjenje na ostale dijelove lica, da se donekle izjednači, a onda puder tuto kompleto i tekući i u kamenu..
Da šizim.. šizim, jer sam ovisna o njemu još od srednje škole.. i da nisam slobodna, nisam.. Nadam se da će jednog dana iskrsnuti neko jednostavnije rješenje :zubo:
Nekako brijem da ga korejke ili japanke već znaju i koriste, budući je kod njih izbjeljivanje najnormalniji dio dnevnog rituala.. Zbog toga kada ih vidite tu kod nas nose šešire, duge rukave, nogavice, rukavice.. kako ne bi slučajno potamnile.. Bijela porculanska put je ono što se tamo cijeni..

Eto pa ako tko ima kakvih kontakata sa tim dijelom svijeta, neka se malo raspita i donese nam koju pametnu.. možda i kakvu preporuku za neki preparat.. ;)

VUITTONKA
22.06.2012., 09:45
ne kažem da kreme i pilinzi ne pomažu(kod mene jako slabo pomažu), ali to je samo privremeno uklanjanje posljedica (melasme). Treba riješiti uzrok problema. Moje hiperpigmentacije su počele nakon korištenja kontracepcijskih tableta, te usljed stresa koji poremeti rad hipofize, a ona nadzire rad svih ostallih žlijezda, odnosno lučenje svih drugih hormona, hipofiza proizvodi i Melanocit stimulacijski hormon (MSH) koji potiče proizvodnju melanina pigmenta koji daje boju koži i tu je zapravo uzrok - znači treba to dovesti u ravnotežu. ali kako?? kako se oduprijeti stresu u današnje vrijeme?

ja na jesen nastavljam s mliječnom, do tad ću stvari popravljati iznutra, ulje noćurka, Konopljika-Vitex agnus-castus, i čaj od vrkute dovode u ravnotežu hormone...sad samo koristim bb kremu, biodermu spot i peter tomas roth
za dva tjedna idem na more i sve me strah kakva ću se vratiti, već sad sam ko rakun

Mantissa69
22.06.2012., 14:35
Što se tiče kozmetičkih tretmana, kod mene to ne djeluje, a ni home made pripravci.. nažalost.
Probala sam i jedno i drugo.. Sve su to površinski tretmani, koji vjerojatno većini pomažu, a kod mene se vjerojatno radi o vrlo dubokoj pigmentaciji, tako da bi samo neko agresivnije sredstvo (tipa lasera) moglo djelovati.. A njega me ipak malo frka.. Jedan krivi potez i eto ti ožiljka.. Za sada, jedino što radim je krema za samotamnjenje na ostale dijelove lica, da se donekle izjednači, a onda puder tuto kompleto i tekući i u kamenu..
Da šizim.. šizim, jer sam ovisna o njemu još od srednje škole.. i da nisam slobodna, nisam.. Nadam se da će jednog dana iskrsnuti neko jednostavnije rješenje :zubo:
Nekako brijem da ga korejke ili japanke već znaju i koriste, budući je kod njih izbjeljivanje najnormalniji dio dnevnog rituala.. Zbog toga kada ih vidite tu kod nas nose šešire, duge rukave, nogavice, rukavice.. kako ne bi slučajno potamnile.. Bijela porculanska put je ono što se tamo cijeni..

Eto pa ako tko ima kakvih kontakata sa tim dijelom svijeta, neka se malo raspita i donese nam koju pametnu.. možda i kakvu preporuku za neki preparat.. ;)

Ej ,mene zanima koju kremu koristiš za samotamnjenje lica ? Hvala

ivuška
22.06.2012., 21:06
Ivuska ja imam po opisu na potpuno istim mjestima mrlje kao ti,pojavile su se prije 7 godina.Jedno ljeto mi je ta brkata jaca,pa jedno ljeto slabija,pa je nema,pa opet tako u krug sve fleke celo,obrazi brkovi se smjenjuju u intezitetu.Ne znam od cega sam ih dobila.Tretmane nisam probala nijedan,a krema jesam.Jedno ljeto sam koristila hidrokinonsku kremu,nocu i ona je onako drzala donekle pod kontrolom,sad nemam vise volje jer vidjela sam sve daje slabe rezultate.Zimi same prodju i lice bude cisto.Ljeti puder,bronzer i drugog rjesenja nemam.
Cak sam primjetila da mi se vise isticu kad lice mazem visokim zastitnim faktorom,lice ostane svjetlo,one potamne..a sad sam lice izlozila suncu,pocrnila a fleke su jednako tamne kao i kad je lice svjetlije,s tim sto se sad manje vide..kao da su potamnile do odredjene granice i tu stoje...

Samantha,ja ne koristim ni puder niti išta,već hodam takva flekava.
Znači fleke su se pojavile na istom mjestu di i prošlo ljeto.Manje se vide nego prošli put,ali pošto je ljeto tek počelo,ima vremena da se pojačaju.Koristila sam zaštitni faktor 50,al pošto vidjeh da ništa nije pomogao,prestala sam ga koristit,U biti više neću koristit niti jednu kremu za lice.Kao prvo skupe su,zatim koža se brzo navikne,pa traži još jaču kremu.Nakraju završiš mazajući se sa bar 3 kreme,a prenjegovati kožu nije dobro.Netko je tu spomenuo i laser.Meni to ne pada napamet.Kažeš da ti se kad dođe zima fleke same povuku.Ja ih po zimi isto nisam imala,al sam mislila da sam ih se riješila zahvaljujući ovim tretmanima od 2500 kn,a vidiš možda bi se povukle same od sebe.Imam još thiospot rolera,koji je inače namjenjen lokaliziranim pigmentiranim područjima na koži,pa s tim mažem fleke,iako treabaju mjeseci korištenja da bi se malo ublažile fleke.Najtvrdokornija mi je fleka nasred čela.Nju sam dobila kad sam 1.put otišla na tretman voćnim kiselinama(to sam išla jer imam masnu kožu,pa umjesto klasičnog čišćenja lica),samo tada to nisam skužila.Čekala sam da se sama povuče,a ona je otišla u dublje slojeve kože,i nema šanse do kraja je istrijebit više.Inače to sranje od tretmana voćnim kiselinama reklamiraju na svakom koraku,a to je u biti jači piling lica,i mislim da mi je od toga koža postala osjetljiva na sunce.Prošlo proljeće sam bila zadnji put na tim tretmanima i još mi je doktorica rekla da će to dobro djelovti na fleku na čelu,koju sam tada jedino imala,kad ono za nekih mjesec dana dobila ja fleke i na ostalim mjestima koje sam već opisala.Promjenim dermatologicu(da stručna osoba,dermatologica me je uništila) i ta druga kaže da oni inače ne savjetuju kiseline tamnoputijim osobama poput mene!Al ova 1.koza, isto stručnjak mi ni riječ nije rekla za to.Samo da mi uzme lovu.Inače sve te dermatologice kuže da se fleka nećeš vjerojatno riješit nikad,al uvijek nešto novo izađe na tržištu,one vide priliku zaradit,pa ti to preporuče,a tvoja koža je sve osjetljivija.Neznam ni jednog muškog sa tim problemom,pa bit će da ima nešto i u našim ženskim hormonima.ja nemam pojma kakvi su ti moji hormoni.Štitnjača mi je ok.Neznam jel stres utječe na te flekurine,nešto kao da dobiješ pad imuniteta,pa te fleke napadnu:ne zna:

Novabb-povukli su se brkovi i ostala flekad ovu zimu,al evo ponovno su se vratile.Mislim da če to kod mene biti doživotni proces.

5rich
22.06.2012., 21:11
....

Novabb-povukli su se brkovi i ostala flekad ovu zimu,al evo ponovno su se vratile.Mislim da če to kod mene biti doživotni proces.

U koje doba godine si radila tretman voćnim kiselinama prvi puta?

Kreme sa visokim zaštinim faktorima, ponajviše mineralnim filterima bi trebale spriječiti nastanak novih mrlja. Ne izblijediti stare. Očito ti se mrlje pojavljuju od Sunca. Stoga, koristi redovito, za svaki izlazak i do kontenjera kremu sa visokim zaštitim faktorom. Ublažit će nastanak novih mrlja.
Btw. tretman voćnim kiselinama nema nikakve veze s jačim pilingom. Mora da ti je to netko prilično nestručan radio.

ivuška
22.06.2012., 21:19
Draga Ivuška, jako si nekulturna i neinformirana. Ako nisi znala u voću se nalaze prirodne AHA kiseline, jabučna kiselina (iz jabučnog soka), limunska kiselina (iz limuna), vinska kiselina (iz vina)...

Ne znam čemu vrijeđanje

Gle,ja nisam nikog imenovala,al ako si se ti našla prozvanom,onda dobro:kava:
Nemam blage veze koja je to forumašica savjetovala,jer je to bilo prošlo ljeto,kad sam skužila da imam hiperpigmentacije,došla na forum,i pročitala te savjete sa limunom i octom.Primjenjivala sam ih nekih mjesec i pol dana,koža mi se sva sasušila na mjestu di su fleke,a fleke se nisu posvjetlile ni malo.I dermatologica je samo zakolutala očima na ocat i limun,a iz vlastitog iskustva znam i zašto.Al hvala na savjetu,svejedno.

5rich
22.06.2012., 21:23
Nemam blage veze koja je to forumašica savjetovala,jer je to bilo prošlo ljeto,kad sam skužila da imam hiperpigmentacije,došla na forum,i pročitala te savjete sa limunom i octom.Primjenjivala sam ih nekih mjesec i pol dana,koža mi se sva sasušila na mjestu di su fleke,a fleke se nisu posvjetlile ni malo.I dermatologica je samo zakolutala očima na ocat i limun,a iz vlastitog iskustva znam i zašto.Al hvala na savjetu,svejedno.

A mogla si malo bolje čitati. Ocat i limun se za ime svijeta ne koriste ljeti po najvećem Suncu.:503::503: Ako se koriste onda se koriste uz visoke zaštitne faktore, jer kiseline potiču regeneraciju površinskog sloja kože i time koža gubi prirodnu zaštitu od Sunca. Još si dobro prošla.:504:

VUITTONKA
22.06.2012., 21:28

nisam se našla prozvanom, nego ne znam čemu takav riječnik... nismo ovdje da se vrijeđamo nego da razmijenimo iskustva o problemu kojeg imamo...

BellaTheCat
22.06.2012., 23:25
Za samotamnjenje koristim Chanel za lise, zlatnu nijansu. Ima jos jedna tamnija. Nije jeftina pa uzmi u Limoniju tak da dobijes bar na drugu kupovinu onaj bon od 50kn.. Jer Chanel nije nikada nigdje na akciji. Stavim ju preko noci, jedan sloj..na svjetlije dijelove... Lijepo mirisi tj.nema onaj specifican miris kakav obicno imaju takve kreme kod vecine proizvodjaca.. Obicno stavljam svaki drugi dan jer mi se skine zbog sminke i skidanja sminke...
Tuba traje ful dugo...a i sminka mi bolje stoji, manje se kuzi hiperpigm.

ivuška
27.06.2012., 18:03
U koje doba godine si radila tretman voćnim kiselinama prvi puta?

Kreme sa visokim zaštinim faktorima, ponajviše mineralnim filterima bi trebale spriječiti nastanak novih mrlja. Ne izblijediti stare. Očito ti se mrlje pojavljuju od Sunca. Stoga, koristi redovito, za svaki izlazak i do kontenjera kremu sa visokim zaštitim faktorom. Ublažit će nastanak novih mrlja.
Btw. tretman voćnim kiselinama nema nikakve veze s jačim pilingom. Mora da ti je to netko prilično nestručan radio.

Vratila sam se nedavno sa ljetovanja,i suvenir su mrlje.na istim mjestima di i prošlo ljeto.ovo sam koristila faktor 30 i faktor 50,al svejedno ih dobih.Sad već 2 tjedna ne koristim nikakvu kremu za lice,i nisam dobila ni jednu fleku više.Tako da kreme sa zaštitnim faktorom,niti uopće kreme više ne koristim.imam masnu kožu i samo dobijem prištiće od tih krema,fluida,emulzija i sl.čudesa,a fleke su se ionako pojavile.
A išla sam u kozm.salon 1.put.A 2.put kod dermatologice kad sam radila voćne kiseline.i to iz razloga jer imam masnu,nečistu kožu.ona je i dalje masna i nečista plus još flekava.

ivuška
27.06.2012., 18:04
nisam se našla prozvanom, nego ne znam čemu takav riječnik... nismo ovdje da se vrijeđamo nego da razmijenimo iskustva o problemu kojeg imamo...

ok.bilo,pa prošlo.

ivuška
27.06.2012., 18:08
A mogla si malo bolje čitati. Ocat i limun se za ime svijeta ne koriste ljeti po najvećem Suncu.:503::503: Ako se koriste onda se koriste uz visoke zaštitne faktore, jer kiseline potiču regeneraciju površinskog sloja kože i time koža gubi prirodnu zaštitu od Sunca. Još si dobro prošla.:504:

Ma gle,to sam koristila navečer,pred spavanje.i nisam fleke dobila od toga.Dobila sam ih od nestručnih tretmana,tzv.stručnih osoba.Radile su mi na proljeće tretmane voćnim kiselinama.nakon tretmana koji su uvijek bili po danu,ja bih izašla na sunce i to je to.A kome da se u Hrvatskoj obratim,jer mi je dermatologica uništila kožu?Nikome.Oni se odmah ograde,a znaju da im nemožeš ništa.neće izgubit dozvolu za rad.

5rich
27.06.2012., 19:21
Vratila sam se nedavno sa ljetovanja,i suvenir su mrlje.na istim mjestima di i prošlo ljeto.ovo sam koristila faktor 30 i faktor 50,al svejedno ih dobih.Sad već 2 tjedna ne koristim nikakvu kremu za lice,i nisam dobila ni jednu fleku više.Tako da kreme sa zaštitnim faktorom,niti uopće kreme više ne koristim.imam masnu kožu i samo dobijem prištiće od tih krema,fluida,emulzija i sl.čudesa,a fleke su se ionako pojavile.
A išla sam u kozm.salon 1.put.A 2.put kod dermatologice kad sam radila voćne kiseline.i to iz razloga jer imam masnu,nečistu kožu.ona je i dalje masna i nečista plus još flekava.

Ako si namazala tanki sloj kreme, kao da i nisi. No, istina je da neki ljudi imaju kožu koja dobija mrlje s godinama bez obzira na kreme sa SPFom i slično :mig:

Ma gle,to sam koristila navečer,pred spavanje.i nisam fleke dobila od toga.Dobila sam ih od nestručnih tretmana,tzv.stručnih osoba.Radile su mi na proljeće tretmane voćnim kiselinama.nakon tretmana koji su uvijek bili po danu,ja bih izašla na sunce i to je to.A kome da se u Hrvatskoj obratim,jer mi je dermatologica uništila kožu?Nikome.Oni se odmah ograde,a znaju da im nemožeš ništa.neće izgubit dozvolu za rad.

:facepalm:
Mogla si se raspitaiti prije, ako ti već oni nisu rekli. Općepoznata činjenica je da je većina dermatologa jako neozbiljna kad se radi o Suncu. S 1.3 nema više nikakvih zahvata na licu, pogotovo kiselina, bez zaštitnog faktora. Normalno da nisu imali nikakvog efekta. Mene su recimo kiseline spasile, ramena mi ovo ljeto izgledaju puuuno bolje nego prošlo.

top-secret-koka
27.06.2012., 22:18
ivuska, zivis u doba kad je najlakse doci do informacija i to sjedeci doma za kompjutorom. ne mogu ti svi biti krivi za sve. informiraj se, pitaj i preuzmi odgovornost za svoje odluke i kozu.

jedna forumasica je rekla da ce koristiti meladerm kremu.
http://shopfreshlook.com/meladerm-review-increasing-demand-for-skin-care-products
ne mogu sad naci gdje smo o tome pisale, ali bi bilo lijepo, ako cita da napise par rijeci o kremi i svoja, nadam se, dobra iskustva :cerek:

VUITTONKA
28.06.2012., 06:18
Koka, ja sam koristila meladerm, ali vrlo kratko

koristila sam je svega mjesec i pol dana, i ne znam što bih rekla... prvo sam bila oduševljena jer su mi se fleke posvjetlile (onako malo) i onda kao da su stale, ali sam tada prestala koristiti jer sam bila često vani i bojala sam se zbog jakog uv - zračenja

i da jedna velika fleka na čelu kao da se počela razbijati, ali sam tada koristila i mliječnu...
tako da ne znam što bih rekla, prekratko sam je koristila... za sada je meni najbolje rezultate davala biderma photoderm spot

top-secret-koka
28.06.2012., 10:36
Koka, ja sam koristila meladerm, ali vrlo kratko

koristila sam je svega mjesec i pol dana, i ne znam što bih rekla... prvo sam bila oduševljena jer su mi se fleke posvjetlile (onako malo) i onda kao da su stale, ali sam tada prestala koristiti jer sam bila često vani i bojala sam se zbog jakog uv - zračenja

i da jedna velika fleka na čelu kao da se počela razbijati, ali sam tada koristila i mliječnu...
tako da ne znam što bih rekla, prekratko sam je koristila... za sada je meni najbolje rezultate davala biderma photoderm spot

e da, ti si ta forumasica:)

bas sam se nadala nekoj dobroj recenziji jer krema ima odlican sastva.
ovo boldano, mlijecna ne razbija fleke, ona ih posvjetljuje, tako da ti je to sigurno napravila meladerm kreama. meni se to isto dogodilo sa biodermom, a mislim da i znam sto nam je razbilo fleke. kad ulovim vremena napisem vise

Wedding
28.06.2012., 13:41

ovo boldano, mlijecna ne razbija fleke, ona ih posvjetljuje, tako da ti je to sigurno napravila meladerm kreama. meni se to isto dogodilo sa biodermom, a mislim da i znam sto nam je razbilo fleke. kad ulovim vremena napisem vise

Meni je mlijecna upravo razbila flekice:mig: - u tih mjesec i pol dok sam radila pilinge sam prekinula sa svim osim tu i tamo retinA i definitivno mi nista drugo nije moglo razbit flekice:cerek:

VUITTONKA
28.06.2012., 15:59

ajde piši baš sam nestrpljiva sad

top-secret-koka
28.06.2012., 21:34
Meni je mlijecna upravo razbila flekice:mig: - u tih mjesec i pol dok sam radila pilinge sam prekinula sa svim osim tu i tamo retinA i definitivno mi nista drugo nije moglo razbit flekice:cerek:

puno ovisi o tome, sto sve mi tri podrazumijevamo pod "razbiti" flekice :D

je moguce je da ti je "razbilo" fleke ako si koristila mlijecnu jacu od 50% a kako ja nisam prelazila taj % od tud i moj zakljucak, jer u tom slucaju ona ne prodire u donje dijelove koze, vec radi blago izbjeljivanje cijele flekave povrsine.

vuittonka, ako si radila jaci % mlijecne, onda je moguce da si fleku razbila i sa mlijecnom kiselinom.
ponekad je tesko napisati nesto sazeto, a da je pogled siri od vlastitog iskustva :mig:

top-secret-koka
28.06.2012., 21:43
e sad opet slijedi samo moje iskustvo i neki zakljucci :D

vuittonka, ako pod "razbila" mislis na fleku koja se polako razjedinila u mozaik onda pricamo o istom efektu. meni je takodjer bioderma spot napravila takavo izbjeljivanje na jednoj blijedoj fleki na celu. slican sam efekt dobila i sa fade out kremom, a jedini zajednicki sastav tih dviju krema je licorice root extract.
vidi:
http://www.bioderma.com/en/nc/the-products/what-s-new/product/characteristics/230.html

http://www.fadeout.com/products/night-cream.aspx

prosle godine sam ga htjela naruciti, al sam se zabavljala niacinamidom i zeljela vidjeti samo njegov efekt, pa je licorice ostao po strani, ali taj ekstrakt je svakako vrijedan paznje :cerek:.

ako imas talenta i volje da si sama napravis tonik, ne bi trebalo biti tesko, samo se doda vodenoj fazi u odredjenom %. svakako treba kupiti tekuci (po mogucnosti bez alkohola) a ne ekstrakt u prahu jer se tesko topi.
uglavnom to je jedna od mojih sljedecih domacih zadaca :D, vjerojatno vec na jesen.

top-secret-koka
28.06.2012., 21:53
e da nisam rekla da je u sastavu meladerm kreme licorice ex. :mig:
uz jos neke druge, vrlo probrane i dobre sastojke:D

BellaTheCat
28.06.2012., 23:04

Ja bih ovdje dodala i bitnu razliku koja se odnosi na to koliko je kome pigmentacija duboka.

VUITTONKA
29.06.2012., 05:37
e sad opet slijedi samo moje iskustvo i neki zakljucci :D

vuittonka, ako pod "razbila" mislis na fleku koja se polako razjedinila u mozaik onda pricamo o istom efektu. meni je takodjer bioderma spot napravila takavo izbjeljivanje na jednoj blijedoj fleki na celu. slican sam efekt dobila i sa fade out kremom, a jedini zajednicki sastav tih dviju krema je licorice root extract.

da, razbila se na mozaik. zbog licorice root extracta sam ja i kupila meladerm, jer sam došla do zaključka da na njega reagiram.

na jesen ćemo kemijati :cerek:

Wedding
29.06.2012., 08:55

je moguce je da ti je "razbilo" fleke ako si koristila mlijecnu jacu od 50% a kako ja nisam prelazila taj % od tud i moj zakljucak, jer u tom slucaju ona ne prodire u donje dijelove koze, vec radi blago izbjeljivanje cijele flekave povrsine.

vuittonka, ako si radila jaci % mlijecne, onda je moguce da si fleku razbila i sa mlijecnom kiselinom.
ponekad je tesko napisati nesto sazeto, a da je pogled siri od vlastitog iskustva :mig:

uuuuu pa dosla sam ja do 80 %:D jer mi 50% vise nije poticalo ni guljenje ni ikakav efekt. Mislila sam i ponovit ovaj maximum al vise nisam imala vremena zbog operacije surle :zubo:
Sad su mi flekice razbacane tj te velike su mi se razbile u sitne pa izgledam vise prljavo:rolleyes: al mi je opet bolje jer vidim da se micem sa mrtve tocke:cerek:

E da, ne znam kaj me pere al opristavila sam ko siparica u pubertetu:o, puna sam upaljenih pristeva koji bole za poludit - pa se mazem nekim losionom u ampuli od BDR-a (uzela kod kozmeticarke) koji ima svega vraga od tih kiselina koji pece ko lud al i pomaze doslovno na ocigled a trebao bi smanjit i hiperpigmentacije pa cu vam javit za cca mjecec-dva rezultate. (fleke od pristeva brise doslovno u 2-3 dana pa ocekujem cudo iznad cuda da mi jos malo apšisaju i moje ostale fleke :zubo:)

yole00
29.06.2012., 20:07
Evo ja koristim Meladerm odnosno koristila sam ga nekih mjesec i po do, prestala sam jer se bojim sunca. Ne znam šta bi rekla, neki veliki pomak se ne vidi. Ja sam svoje fleke zaradila lani na kraju ljeta, jedno sam jutro skužila da imam fleke. Nisu hormoni, ni stres, ja sumnjam na jednu kremu koju sam koristila (sa eteričnim uljima) Naivno odem u apoteku i tražim neku kremu za izbjeljivanje kupim Melascreen od Ducray - efekt nula. Naručim se u dermatologa on kaže frakcijski, fleke nisu stare, skida ih 100%. Bez puno razmišljanja sam otišla na tretman (nisam čitala ni forume, ništa, mislila sam valjda da sam jedina na svijetu sa flekama). Preživim tretman, cijelo lice se ogulilo, suuuuper koža bez ijedne fleke,ja oduševljena, nije prošlo ni dva tjedna sve fleke su se vratile na svoja mjesta. Potom sam napravila ovaj vaš serum sa niaciamidom i njega i sad koristim, ja iskreno ne vidim neki pomak,ali barem nisu potamnile, a živim na moru, izbjegavam sunce koliko god mogu i mažem se sa najvećim faktorima. Sigurno ću još koristiti Meladerm, potrošit ću je samo da je ne gledam u kupatilu, pročitala sam sva vaša iskustva po nekoliko puta i slijedeći logičan korak mi se čini jedino mliječna (kada prođe ljeto).
O laseru ne znam šta reći, ja sam toliko očekivala, ipak je to muka, biti zatvoren u kući dok to dve prođe i poslije se čuvati sunca i dati toliko love da bi mi efekt bio 2 tjedna?
Moja koža nakon lasera je bila savršena, ja nisam mogla vjerovati, sve točkice od prijašnjih istiskanja, sve je nestalo, predobra. Sve te iste mrljice, fleke, melasma sve se vratilo točno na mjesta na kojima su i bila, nevjerovatno, a koža mi je bila doslovno spržena i sva je otpala, imam slike prije, tijekom tretmana i nakon pa to su nevjerovatne razlike. Kad su mi se fleke vratile samo mi se zacrnilo pred očima, eto moje iskustvo ukratko. the show must go on!

BellaTheCat
29.06.2012., 23:50
:( na kakav laser si isla?
I kod koga, ako nije tajna..
Ja isto polazem nade u laser, al nakon ovoga sto si napisala...uf

yole00
30.06.2012., 16:50
U Splitu ne znam kako se zove klinika naći ću negdje link. Ja sam sigurna da ima negdje ljudi koji su se na taj način riješili fleka, svaka je koža drugačija, moja očigledno ne reagira na ništa dosad probano. Kupila sam neki dan Biodermu toniranu 50 faktor i čim sam se namazala došlo mi je da povratim, užasan okus u ustima, mislim valjda sam luda, probala još par puta pa to je živi užas, pitam u apoteci da li je to normalno, kaže žena - da moguće je, koža je organ i vašoj očigledno ova krema ne odgovara.
Iskreno ja bi sutra išla opet na laser i platila bi i sjedila kući u mraku, pila tablete za bolove (prvih 12 sati nakon tretmana sam mislila iz kože iskočiti) ali kakve sam sreće opet bi bilo isto, nemam pojma možda treba ići na dva - tri tretmana u nekom određenom razdoblju, ali tu se radi o većim ciframa, kad pomislim koliko sam već dala za sva ta čudesa, bolje o tome ne misliti...
Ja ću se definitivno riješiti fleka ne znam kako i ne znam kad ali s flekama neću živjeti nema šanse......ne idem na plažu a živim na njoj, to je valjda već granica ludila:)))))

delilaxx
30.06.2012., 17:32
U Splitu ne znam kako se zove klinika naći ću negdje link. Ja sam sigurna da ima negdje ljudi koji su se na taj način riješili fleka, svaka je koža drugačija, moja očigledno ne reagira na ništa dosad probano. Kupila sam neki dan Biodermu toniranu 50 faktor i čim sam se namazala došlo mi je da povratim, užasan okus u ustima, mislim valjda sam luda, probala još par puta pa to je živi užas, pitam u apoteci da li je to normalno, kaže žena - da moguće je, koža je organ i vašoj očigledno ova krema ne odgovara.
Iskreno ja bi sutra išla opet na laser i platila bi i sjedila kući u mraku, pila tablete za bolove (prvih 12 sati nakon tretmana sam mislila iz kože iskočiti) ali kakve sam sreće opet bi bilo isto, nemam pojma možda treba ići na dva - tri tretmana u nekom određenom razdoblju, ali tu se radi o većim ciframa, kad pomislim koliko sam već dala za sva ta čudesa, bolje o tome ne misliti...
Ja ću se definitivno riješiti fleka ne znam kako i ne znam kad ali s flekama neću živjeti nema šanse......ne idem na plažu a živim na njoj, to je valjda već granica ludila:)))))

I sama sam u sličnim problemima. Živim u Splitu praktički na plaži, kao i ti, ali me to ne spriječava da se kupam. Moja se fleka pojavila prije 2 godine na nausnicama. Dosta mi je izblijedila ovu zimu, zahvaljujući Kokinom serumu sa niacinamidom, Nikelovoj kremi protiv pjega i pripravcima od hrena iz kućne radinosti. Ljeto je došlo i ne želim sjediti u hladu, tako da nigdje na izlazim bez šešira, spf 50 i mažem se, svako malo, kad izađem iz mora.
Za sada se fleka ne povećava, niti tamni. Klasika, kao i prijašnjih godina, točnije od djetinjstva, uvijek mi se pojave pjegice, koje izblijede sa dolaskom jeseni, pa se nadam da će tako i ove, a da se moj 'mustache look' neće dodatno pogoršavati.
Kada mi se fleka pojavila, otišla sam kod dermatologa, no meni, za razliku od tebe, nisu htjeli lice tretirati laserom, jer je 'zahvaćeno premalo kože' (da ih citiram; dobila sam mišljenja od čak trojice). No, ako se stanje pogorša, definitivno bih se odlučila na to.
Objavila sam rat dlakama prije više od godinu i pol dana i za sada dobivam bitku, pa se nadam da će isto biti i sa flekama.
Ako se sjetiš gdje si radila laser, molim te, pošalji link ili možeš i ime dermatologa tj. klinike na PM.
Gdje su se tebi pojavile fleke?
Sretno...

yole00
30.06.2012., 19:26
A klasika na čelu jedna malo veća nešto sitno na licu i to mi sve ništa ne smeta jer se super pokrije puderom (puno pudera) i nausnica koja se teško pokrije, dajte otkrijte mi neki dobar puder tekući koji može sve maskirati. Doktor je na Firulama nasuprot glavnog ulaza, super je, išla bih ja opet kod njega ali mislim da nema smisla.

Samantha
30.06.2012., 19:48
Jao ovo me obeshrabrilo,ni frakcijski laser ti nije pomogao:( A planirala sam uloziti u to.

yole00
30.06.2012., 21:35
Nemojte se obeshrabriti jer nisu ni sve fleke iste, pročitala sam ovaj forum nekoliko puta pa i dosta stranih,meni se čini da nema pravila. Mene je tretman onako blago je reći razočarao, koliko me ljudi odgovaralo od njega da poslije nisam od muke ni mogla svima naglas reći bili ste u pravu. A s druge strane ima i ovdje na forumu cura koje su laserom riješile fleke.

aria
01.07.2012., 13:15
sto mislite o ovom?
http://www.esthederm.com/en/suncare_products/protection_for_hyper_pigmented_skin/photo_reverse

top-secret-koka
01.07.2012., 19:22
Evo ja koristim Meladerm odnosno koristila sam ga nekih mjesec i po do, prestala sam jer se bojim sunca.....

uuh yole :eek:
ne bih te htjela obeshrabriti, ali ako je laser napravljen dobro (sto vec to znacilo) i nije pomogao, ne znam sto bi ucinio jos jedan tretman. ovo je iskljucivo laicki gledano. iskreno, ne znam da li bi pomogla i mlijecna. (ovo bi svakako pitala doktora, ako vlada problematikom)
zasto? mlijecna djeluje na razbijanje starih pigmentacija kao i laser, dakle spada u istu skupinu tretmana. u tu istu skupinu spada i niacinamid, dakle post-melanin synthesis. s time sto niacin i prevenira mrlje (ne znaju tocno kako, ali dokazano 30-70%). kod niacinamida je odlicna stvar sto ne izaziva iritacije i moze se koristiti tokom ljeta. uglavnom to je sve jedna skupina.

recimo retinol (tretinon) djeluje na drugaciji nacin i on cini drugu skupinu, pre-melanin synthesis.
c i e vitamin spadaju u trecu skupinu, inhibit uv melanin synthesis.
arbutin, hidrokinon u cetvrtu...

kod hiperpigmentacije je najbolje kombinirati nekoliko razlicitih skupina jer ju onda napadas sa vise strana, ali sve je to agresivno i rijetko koja koza ce podnjeti nekoliko tretmana odjednom (ti wedding se ne javljaj :D ti si vanzemaljac) zato su obagi tretmani toliko uspjesni i popularni. dosta sam gledala i vagala taj obagi sistem, ali pokusavam o tome misliti hladne glave i mislim da ga moja koza ne bi izdrzala :( koliko god me privlacio.

kako radis niacinamid serum?
kod njega je jako bitno da mu ph bude u okvirima. u zadnje vrijeme ga radim kao tonik, samo sa glukozaminom i b5, jer mi je tako najstabilniji. (prije sam stavljala i ferulicnu i hijaluronsku, ali tada treba dosta konzervansa)

top-secret-koka
01.07.2012., 19:33
sto mislite o ovom?
http://www.esthederm.com/en/suncare_products/protection_for_hyper_pigmented_skin/photo_reverse

ovo sam koristila proslo ljeto.
nisam donjela nikakv zakljucak jer sam bila u ekstremnim uvjetima. cinjenica je da sam se tog ljeta vratila najmanje flekava unazad ohoho godina, ali sam istodobno koristila i niacinamid serum. on mi je skoro sve flekice izblijedio poslije ljeta i na mojoj kozi stvarno radi cuda, tako da nemam konacno misljenje o photo reverse, osim da je skupa :D.

ostalo mi je jos dosta, mozda cu biti odusevljena nakon ovog ljeta :ne zna:
uglavnom, francuski dermatolozi je jako hvale.

gyioia
01.07.2012., 19:34
di se kupuje ta krema?
da li se moze kombinirati sa svim puderima?
mozes li malo detaljnije opisati teksturu? ostavlja li bijeli trag?

yole00
01.07.2012., 20:25
Ma ni nemam u planu ići opet na laser, samo sam mislila reći da bih bila u stanju sve to istrpiti i platiti ali da to bude trajniji rezultat pa barem par godina...
top-secret-koka ubila si me u pojam sa mliječnom ja se taman spremam naručiti, a joj :( . Serum radim po ovom vašem "baznom" receptu, samo niacinamid, glukozamin i aloa vera i najstrože se držim količina. Ima li još išta da se može koristiti ljeti, a da ne uzrokuje još veću štetu....???

Wedding
01.07.2012., 20:59
ti wedding se ne javljaj :D ti si vanzemaljac

:rofl:
Al fakat, na agresivne kreme i preparate reagiram super al ce me zato kriva krema za svakodnevnu njegu izbacit iz takta jer izreagiram ko kreten, fakat sam naopacke :zubo:

Nego, tko zna ziher sta od ovdje spominjanih preparata nije pametno rabit u trudnoci? Znam za RetinA al sta je sa mlijecnom, Glikolnom, niacinamidom, ferulicnom itd.., spremam se povecat natalitet pa da zbam kaj me ceka "zubo":durica

aria
01.07.2012., 21:57
ovo sam koristila proslo ljeto.
nisam donjela nikakv zakljucak jer sam bila u ekstremnim uvjetima. cinjenica je da sam se tog ljeta vratila najmanje flekava unazad ohoho godina, ali sam istodobno koristila i niacinamid serum. on mi je skoro sve flekice izblijedio poslije ljeta i na mojoj kozi stvarno radi cuda, tako da nemam konacno misljenje o photo reverse, osim da je skupa :D.

ostalo mi je jos dosta, mozda cu biti odusevljena nakon ovog ljeta :ne zna:
uglavnom, francuski dermatolozi je jako hvale.

nije te bilo strah sto nema
spf nego taj neki njihov stogoddaje :D ?

BellaTheCat
01.07.2012., 22:52
vezano uz kupanje na moru.. Ja se kupam sa full make-upom .. I tako vec sigurno dvadesetak god.. Nekome je to mozda nepojmljivo, al drugacije nema sanse :ne zna:
Svaka cast npr.onoj curi na VZ5 prosli tjedan (nije pigmentacija, al je vrlo izrazena fleka na licu), i ja joj se divim kako je slobodna odnosno zivi slobodno..
Al eto, nismo svi isti...

aria
01.07.2012., 22:54
kakav make up koristis da ti se ne pokvari od mora :D ?

BellaTheCat
01.07.2012., 22:57
di mi je nestalo pola posta?
Jos sam otipkala da mi se cini da se kod pigmentacija borimo s vjetrenjacama.. Npr.moje lice nije sunce vidilo bez icega, rekoh vec koliko godina, ali eto probije bez beda i znacajno potami kroz kremu 50 faktor, tekuci, u kamenu i rumenilo... I to zesca kolicina..
Dok npr. 50tica mi dobro stiti po tijelu da ne pocrvenim jer imam izrazito svjetlu put..
Ali kad je nakupina pigmenta u pitanju, ne znam sto bi ju sprijecilo da po ljetu dodatno potamni.
Kakva su vasa ljetna iskustva?

BellaTheCat
01.07.2012., 23:06
;) koristim vec dosta dugo: tekuci Max Factor Lasting performance (002), u kamenu Rimmel Stay Matte (003), Bourjois rumenilo (74), maskaru kako kada... Max Factor, Bourjois, L'Oreal.. I to obicne, one vodootporne mi sfrkaju trepavice :D
Al da bi sminka ostala "postojana" nema brisanja lica i ociju :zubo:
Ja ronim i gledam pa mi nije bed izroniti i pustiti da se samo osusi.. Pecka, al brzo prodje ..
I dozirati to ronjenje da opet nije too much..
Ogledalce just in case za baciti pogled kasnije ;)
Ja se ispraksala...

novabbb
01.07.2012., 23:27
;) koristim vec dosta dugo: tekuci Max Factor Lasting performance (002), u kamenu Rimmel Stay Matte (003), Bourjois rumenilo (74), maskaru kako kada... Max Factor, Bourjois, L'Oreal.. I to obicne, one vodootporne mi sfrkaju trepavice :D
Al da bi sminka ostala "postojana" nema brisanja lica i ociju :zubo:
Ja ronim i gledam pa mi nije bed izroniti i pustiti da se samo osusi.. Pecka, al brzo prodje ..
I dozirati to ronjenje da opet nije too much..
Ogledalce just in case za baciti pogled kasnije ;)
Ja se ispraksala...

Svaka ti cast kad uspijes ronit sa svim tim i izgledas OK. Ali ti onda ne obnavljas Spf pa ti mozda zbog toga i potamni lice. A da probas Shiseido tekuci on je vodootporan a ima vidoki spf, mogla bi ga vise puta nanijet.

BellaTheCat
01.07.2012., 23:36
Al ne mogu nanjeti ponovno tekuci kad je na vrhu u kamenu :ne zna:
A i Shiseido mi zvuci skupo.. Mjesecno mi treba cca 1-2 tekuca i 2-3 u kamenu..
Realno, mislim da rijetko tko kuzi da imam sminku na plazi...
Zato volim kad i puse lagani vjetric jer je onda sve postojanije :zubo:

BellaTheCat
01.07.2012., 23:43
btw.ovo sa tamnjenjem se ne odnosi samo na plazu. Vec potamni i po gradu kad krene jace sunce...
A na plazi sam obavezno uvijek u hladu i nikad se ne kupam u zvizdan..
Tak da vecinu pokupim u hodu...

Al zanimaju me i vasa iskustva :)
I ima li jos koja da je ovisna o make-upu :zubo:

top-secret-koka
02.07.2012., 08:34
di se kupuje ta krema?
da li se moze kombinirati sa svim puderima?
mozes li malo detaljnije opisati teksturu? ostavlja li bijeli trag?

http://www.salonskincare.co.uk/product_info.php/products_id/11382
tekstura je lagana, najlaksa od svih spf krema koje sam imala unazad dosta godina, ali nije skroz nemasna, ne ostavlja bijeli trag.

nije te bilo strah sto nema
spf nego taj neki njihov stogoddaje :D ?

ima spf, samo nije brojcano naznacen :mig:

Svaka ti cast kad uspijes ronit sa svim tim i izgledas OK. Ali ti onda ne obnavljas Spf pa ti mozda zbog toga i potamni lice. A da probas Shiseido tekuci on je vodootporan a ima vidoki spf, mogla bi ga vise puta nanijet.

ovo bi potpisala. shiseido je jako pigmentiran i barem mene, prilicno matira, tako da nakon njega ne bi trebala puno pudera u prahu :mig:

top-secret-koka
02.07.2012., 08:43
Ma ni nemam u planu ići opet na laser, samo sam mislila reći da bih bila u stanju sve to istrpiti i platiti ali da to bude trajniji rezultat pa barem par godina...
top-secret-koka ubila si me u pojam sa mliječnom ja se taman spremam naručiti, a joj :( . Serum radim po ovom vašem "baznom" receptu, samo niacinamid, glukozamin i aloa vera i najstrože se držim količina. Ima li još išta da se može koristiti ljeti, a da ne uzrokuje još veću štetu....???

a gle, koza je stvarno cudan organ, mozda bi te mlijecna ugodno iznenadila, ali tu svakako pricamo o ozbiljnim % a to ipak ne bi trebala raditi ljeti.

ljeti mozes koristiti c vitamin, e vitamin, b3 (niacinamid), ferulicnu, dobar uva faktor, zeleni/bijeli caj, licorice ex., nisku konc. aha ili bilo koji drugi piling, stalno hladovina + kape, sesiri, suncane, astaksantin, beta karoten...

ovo ljeto cu koristiti c vitamin ujutro, stalno obnavljati zastitini faktor, niacinamid bar 3x dnevno i navecer retin i fade out, naizmjenicno, svako 2. vecer.

BellaTheCat
02.07.2012., 08:46
probat cu naci neki tester cisto znatizelje radi. Ali u prahu/kamenu uvijek ide otprilike ista kolicina bez obzira na tekuci ispod jer bez te "odredjene" kolicine sigurno se nece sve zajedno fiksirati za cijeli dan.. Tako da "malo ili manje" onog u prahu/kamenu, bar kod mene, ne pali...

top-secret-koka
02.07.2012., 08:53
ako vec ne mozes bez sminke na plazi da probas drugacije.
kupiti maramice za skidanje sminke i svako 2 sata (ako si jos uvijek na plazi) skinuti sve sa lica (osim ociju) i namazat debelo spf kremu, pa na to shiseido puder i samo lagano preprasiti puderom u prahu :mig:

ili umjesto svega bioderma 50+ tonirana (ima i avene i roc, mislim) pa to fiksirati puderom.

VUITTONKA
02.07.2012., 09:08
jel ima koja saznanja smije li se Bioderma photoderm spot koristiti u trudnoći, trudna sam :cerek:

rosa_salvaje
02.07.2012., 09:18
Meni su se (genetske predispozicije) s godinama počele po licu pojavljivati sunčane pjege, ali to nisu bile pjege nego fleke koje su zahvatile veći dio lica... Protiv teških i jakih tretmana sam, tako da sam bila sigurna da druge pomoći nema, osim iduće godine ne izlaziti iz kuće bez visokog zaštitnog faktora. Ali naravno, od toga se nisu povlačile :rolleyes: a malo se novih pojavilo. Sve te fleke mi ni puder nije mogao prekriti jer su dosta tamne.

Sasvim slučajno sam čula za kremu Dr. Derm za izbjeljivanje sunčanih pjega i mene je preporodila. One površinske fleke su brzo nestale, a i one dubinske su se nekako ublažile. Nju sma koristila samo po noći. Mislim da ima i neki rok da se koristi tipa mjesec dana pa pauza. Ali bila sam baš zadovoljna.

Poslije sam kupila Linoderm koja ima i zaštitni faktor i može se koristit i kao dnevna i kao noćna. Njenim korištenjem sam prošlo ljeto dobila vrlo malo pjega i sve je ostalo u granicama normale.

Ove godine sam slučajno probala L'oreal BB kremu koja mi je isto skidala pjege, bila sam oduševljena :) samo što mi malo isušuje kožu (vjerojatno je za normalnu/mješovitu kožu, a moja je izrazito suha).

Sad sam se prebacila na azijske BB kreme koje imaju i zaštitni faktor i izbjeljivanje, pa ću na kraju ljeta donijeti novu procjenu.

namelessone
02.07.2012., 10:40
rosa salvaje, mozes stavit ingredients listu s L'oreal BB kreme, pa da "strucni tim" prokomentira aktivni sastojak...
Osobno se borim vec par godina sa hiper, dosad mi nista nije pomoglo, a stalno koristim nesto za izbjeljivanje+stalno i uvijek +50zf, ali jednostavno moje fleke na nista ne reagiraju, laseri i ostali sl.agresivni tretmani ne dolaze u obzir, jer se hiperpigmentacije nalaze na granicnom podrucju s tankom okoocnom kozom...uvijek isprobam sve sto ovdje predlozite, jedino jos mlijecnu nisam isprobala...ja sam valjda od onih rijetkih kojima uistinu nista ne pomaze i kojoj je nezamislivo pojavit se u javnosti bez kamuflaze na licu...

rosa_salvaje
02.07.2012., 10:46
rosa salvaje, mozes stavit ingredients listu s L'oreal BB kreme, pa da "strucni tim" prokomentira aktivni sastojak...
Osobno se borim vec par godina sa hiper, dosad mi nista nije pomoglo, a stalno koristim nesto za izbjeljivanje+stalno i uvijek +50zf, ali jednostavno moje fleke na nista ne reagiraju, laseri i ostali sl.agresivni tretmani ne dolaze u obzir, jer se hiperpigmentacije nalaze na granicnom podrucju s tankom okoocnom kozom...uvijek isprobam sve sto ovdje predlozite, jedino jos mlijecnu nisam isprobala...ja sam valjda od onih rijetkih kojima uistinu nista ne pomaze i kojoj je nezamislivo pojavit se u javnosti bez kamuflaze na licu...

Mogu, kad dođem doma prepisat ću ili slikati :)
Da, moje se nalaze po cijelom licu ali najjače su bile na tom graničnom području, i dijelu gdje inače stavljam rumenilo...
Ja svakako stavljam neki puder ili toniranu kremu... Ali problem s tim flekama što se vide ispod jer su mi bile pretamne i nekako se i dalje vide i postaraju me.

Jesi probala ovu Dr. Derm? U apotekama je ima za 70tak kn (bar je toliko bila prije). Jednoj poznanici koja je imala baš izražene po cijelom licu fleke je dosta pomogla.

Naknadno ću javiti i kakve su mi po tom pitanju azijske BB kreme, sad ih testiram nekoliko, jer one osim što su puderi imaju i taj efekt izbjeljivanja fleka.

sagena
02.07.2012., 13:32
.

Ove godine sam slučajno probala L'oreal BB kremu koja mi je isto skidala pjege, bila sam oduševljena :) samo što mi malo isušuje kožu (vjerojatno je za normalnu/mješovitu kožu, a moja je izrazito suha).
.

Evo, već sam napisala i na temi BB kreme... naime, ja na žalost taj učinak skidanja pjega nisam primjetila... :ne zna:... Možda ne koristimo istu kremu?! Moja je ova: http://zena.hr/proizvod-recenzija/nude_magique_bb_krema/10

tajana21
02.07.2012., 13:40
a gle, koza je stvarno cudan organ, mozda bi te mlijecna ugodno iznenadila, ali tu svakako pricamo o ozbiljnim % a to ipak ne bi trebala raditi ljeti.

ljeti mozes koristiti c vitamin, e vitamin, b3 (niacinamid), ferulicnu, dobar uva faktor, zeleni/bijeli caj, licorice ex., nisku konc. aha ili bilo koji drugi piling, stalno hladovina + kape, sesiri, suncane, astaksantin, beta karoten...

ovo ljeto cu koristiti c vitamin ujutro, stalno obnavljati zastitini faktor, niacinamid bar 3x dnevno i navecer retin i fade out, naizmjenicno, svako 2. vecer.

Koka odakle naručuješ fade out?

jel ima koja saznanja smije li se Bioderma photoderm spot koristiti u trudnoći, trudna sam :cerek:

Cestitam:cerek::cerek:

rosa_salvaje
02.07.2012., 13:58
Evo, već sam napisala i na temi BB kreme... naime, ja na žalost taj učinak skidanja pjega nisam primjetila... :ne zna:... Možda ne koristimo istu kremu?! Moja je ova: http://zena.hr/proizvod-recenzija/nude_magique_bb_krema/10

Ma to je ta :( na našem tržištu imaju samo tu... J sam je koristila par dana i vidjela rezultate, ali sam prestala jer mi nakon par sati zateže lice.
Meni je čak razbila pjege koje su ostale nakon drugih tretmana (krema za skidanje fleka).

aria
02.07.2012., 18:14
http://www.salonskincare.co.uk/product_info.php/products_id/11382
tekstura je lagana, najlaksa od svih spf krema koje sam imala unazad dosta godina, ali nije skroz nemasna, ne ostavlja bijeli trag.

ima spf, samo nije brojcano naznacen :mig:

ovo bi potpisala. shiseido je jako pigmentiran i barem mene, prilicno matira, tako da nakon njega ne bi trebala puno pudera u prahu :mig:

hvala :) zamolit cu onda frendicu da mi dofura, jos imam ostatke flekova na bradi i celu od proslog ljeta pa da barem sprijecim nove :(

BellaTheCat
02.07.2012., 21:18
Ne ide mi quotanje preko moba pa @ Koka ;)
Skidanje pa stavljanje pudera na plazi nije opcija jer ga i stavim u startu kako ne bih bila bez u javnosti... Plus sto se kod mene pigm.nalazi i preko jednog oka..
Spf sam ove godine uzela novi Roc koji ima jos i funkciju izbjeljivanja.. Za mene beskorisnu.
A i ponovno stavljanje spf-a u principu ne bi nista puno promijenilo jer tamniju nijansu povucem "u hodu" vec u proljece i tak je do zime kad je koju nijansu svjetlije.. Opet nedovoljno za no make-up...

BellaTheCat
02.07.2012., 21:22
@namelessone, vec sam pisala o tome, al evo...vezano uz to da ti se vidi i kroz make-up tak je i kod mene, ali ublazavam stavljanjem kreme za samotamnjenje na ostali dio lica pa se onda manje vidi kroz sminku. Po ljetu cak i siske ponekad osisam jer mi isto bolje kamuflira..
Djizs koliko truda, k'o da sam superstar :bonk:

BellaTheCat
02.07.2012., 21:29
Sta podraumjevate pod ovi "azijskim BB kremama"? Jel to neka od kod nas dostupnih krema?
To sam isto spominjala prije par dana... Jel tko informiran o postupcima i preparatima kako azijatkinje izbjeljuju kozu? Buduci je to kod njih za sve "must"!

Wedding
02.07.2012., 22:12

Cestitam:cerek:
Smijes koristiti:mig:

VUITTONKA
03.07.2012., 07:46
Cestitam:cerek:
Smijes koristiti:mig:

Hvallllaaa!! :D:D

top-secret-koka
03.07.2012., 07:49
Koka odakle naručuješ fade out?

sa ebay-a, bilo koji seller koji ima dobar feedback i uvijek sve stigne ok. uzimam tamno plavu, nocnu :mig:

Sta podraumjevate pod ovi "azijskim BB kremama"? Jel to neka od kod nas dostupnih krema?
To sam isto spominjala prije par dana... Jel tko informiran o postupcima i preparatima kako azijatkinje izbjeljuju kozu? Buduci je to kod njih za sve "must"!

estee ti se razumije u bb kreme.
azijatkinje bi pale u nesvijest da vide kako mi provodimo ljeta :D nedavno sam ih vidjela u gradu, suncobran, naocale, sesir i bijele rukavice, ma komplet zakamuflirane :D

cestitam :cerek:
mislim da je bioderma sigurna, ali pitaj u ljekarni za svaki slucaj.

hvala :) zamolit cu onda frendicu da mi dofura, jos imam ostatke flekova na bradi i celu od proslog ljeta pa da barem sprijecim nove :(

nemoj uzimati kremu nego body spray, ima ga 150ml a identicnog je sastava kao i krema. bar ovaj koji sam prosle godine narucila, ako ti frendica kupuje neka usporedi sastav. cijena je zanemarivo veca s obzirom na mililitrazu :mig:

aria
03.07.2012., 08:33
ovaj? ne mogu naci sastav , ti si ga koristila na licu?

http://www.lookfantastic.com/institut-esthederm-photo-reverse-body-spray-150ml/10362296.html

rosa_salvaje
03.07.2012., 09:21
Mogu, kad dođem doma prepisat ću ili slikati :)

Zaboravila sma da ju je uzela frendica :mig: tako da više nije kod mene pa ne mogu prepisati sastojke :(

BellaTheCat
03.07.2012., 09:49
da da...bas ih i ja promatram :D Sve su obucene od glave do pete bez obzira na godine... I dugi rukavi i te rukavice, osjecam se golo pored njih :zubo:

namelessone
03.07.2012., 12:54
rosa, ma pronjuskala sam po netu i citala vise puta listu, ali ja, nisam neki strucnjak, ali ne vidim izbjeljujuci aktivni sastojak na popisu...
Bella, nakon cetiri godine koliko se "borim" sa hiper, stvarno vise nemam zivaca za neke extra napore, jednostavno sam oguglala, sad stavim spf50, ysl teint resist povise i nadam se da izgledam ne previse flekavo...

BellaTheCat
03.07.2012., 15:55
onda vjerojatno i nije tako upadljivo ;) I bolje da nije!

ajetam
03.07.2012., 21:50
u mulleru sam naisla na garnier kremu protiv mrlja sadrzi vitamin c ,kosta oko 80 kn
da li je netko probao ? mislim da je to ova http://www.echemist.co.uk/productmedia/garnier-dark-spot-corrector.jpg

Dorée
04.07.2012., 00:36
spržila mi se koža na dva mjesta od mliječne, čime da to namažem?
stavljala sam nevenu mast

inače koža mi se ništa ne guli:ne zna:

top-secret-koka
04.07.2012., 07:10
u mulleru sam naisla na garnier kremu protiv mrlja sadrzi vitamin c ,kosta oko 80 kn
da li je netko probao ? mislim da je to ova http://www.echemist.co.uk/productmedia/garnier-dark-spot-corrector.jpg

ako je puna c vitamina, mogla bi biti zanimljiva barem za ublaziti svjeze flekice tokom ljeta (narocito curama sa aknama).
mozda ovaj sastav?
http://www.ulta.com/ulta/browse/productDetail.jsp?productId=xlsImpprod3530011#deta ils

spržila mi se koža na dva mjesta od mliječne, čime da to namažem?
stavljala sam nevenu mast

inače koža mi se ništa ne guli:ne zna:

bepanthen krema, kupuje se u ljekarni. postoji i verzija iz dm-a, puno jeftinija d-panthenol ali je malo masnija, stoji pored cajeva, vitamina....

doree koju si koncentraciju mlijecne stavila?
sad jako pazi na sunce, ne idi van ako bas ne moras, uv index je jos uvijek ekstremno visok, ne pomazu ni spf kreme :(

top-secret-koka
04.07.2012., 07:20
to je ova krema iz dm-a

http://ecx.images-amazon.com/images/I/4132vor2%2BjL._SL500_AA300_.jpg

Dorée
05.07.2012., 00:56
ako je puna c vitamina, mogla bi biti zanimljiva barem za ublaziti svjeze flekice tokom ljeta (narocito curama sa aknama).
mozda ovaj sastav?
http://www.ulta.com/ulta/browse/productDetail.jsp?productId=xlsImpprod3530011#deta ils

bepanthen krema, kupuje se u ljekarni. postoji i verzija iz dm-a, puno jeftinija d-panthenol ali je malo masnija, stoji pored cajeva, vitamina....

doree koju si koncentraciju mlijecne stavila?
sad jako pazi na sunce, ne idi van ako bas ne moras, uv index je jos uvijek ekstremno visok, ne pomazu ni spf kreme :(

ok, hvala, imala sam tu iz dm-a prije:)

stavljala sam 40%,jedanput 50% i inače mi je koža dosta debela i otporna,ali eto
tu na dekoltu je valjda najtanja:ne zna:
pazit ću svakako, trudim se ne izlazit kad nije nužno prije navečer

Samantha
05.07.2012., 19:38

Koka,ako koristim vitamin c serum nocu,iskljucivo nocu...ako me i uhvati sunce sto je neminovno u mom nacinu zivota,postoji li opasnost od novih fleka i pogorsanja postojecih?Imam bocicu Avalona spremljenu za zimu,bilo me stah ljeti koristit,al tako sam ocajna da bih posegnula za njom.
Ove su uzasne trenutno i na rubu sam zivaca,zimi fino se povuku same i od fade out kreme,al ljeti sam bespomocna.

rosa_salvaje
05.07.2012., 21:50
Nisam sigurna je li ovo pravo mjesto, ali vidim da imate dosta iskustva pa ako netko možda zna... Već nekih 6-7 godina se borim sa sunčanim pjegama/flekama i zadnjih godinu dana navečer prije kreme stavljam na lice Ulje mrkve Diaderma Karotten-Öl (http://www.codecheck.info/kosmetische_mittel/gesichtspflege/cremen/ean_4004704004315/id_372394/Diaderma_Karotten_Oel.pro) koje mi je super jer imam suhu kožu, međutim nisam sigurna da li je to ok koristiti i ljeti...
Da li bi se inače ono moglo korsititi i po dani ispod kreme ili pudera? Da li bi ono pomoglo u zaštiti od pjega ili ih čak poticalo :ne zna:

Sastav - Inhaltsstoffe / tech. Angaben -
Olea Europaea, Fruit Oil, Prunus Amygdalus Oil, Carthamus Tinctorius Oil, Seed Oil, Glycine Soja Oil, Zea Mays Germ Oil, Persea Gratissima Oil, Daucus Carota Sativa Root Extract, Flavor, Arnica Montana Extract, Hamamelis Virginina Extract, Chamomilla Recutita Floer Extract, Salvia Officinalis Extract, Ledum Palustre Extract, Ledum Palustre Extract, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Coumarin, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Linalool

anya
06.07.2012., 07:18
Možeš koristiti bez problema ulje mrkve. Ja tokom cijele godine koristim eterično ulje sjeme mrkve, a macerat pomaže u prirodnom tamnjenju kože.
Ali, obavezno treba izbjegavati citrusna ulja kao što su: bergamot, limun, grejp, gorka naranča, mandarina, slatke naranča i limeta.
Evo ovdje imaš cijeli članak o tome: http://www.naturala.hr/sto-izbjegavati-za-vrijeme-suncanja/246/

NiT
06.07.2012., 07:41
Mama si je kupila od Guama kremu protiv strija koja sadrži 10 posto glikolne kiseline i c vitamin. Naravno ja odmah pomislila kako bi to bilo super i za moje pjegice...hahhaha. Ionako imam strije pa si mislim da ubijem dvije muhe jednim udarcem. Mazala bi noge na kojima su mi strije + pjegice. A ako bi se pokazalo dobrim prešla bi i na ruke:) ugl. jel se može krema s deset posto glikolne sad koristiti po ljetu - da se navečer namaže npr.? Na njoj ne piše ništa....hvala:)

rosa_salvaje
06.07.2012., 07:45
Možeš koristiti bez problema ulje mrkve. Ja tokom cijele godine koristim eterično ulje sjeme mrkve, a macerat pomaže u prirodnom tamnjenju kože.
Ali, obavezno treba izbjegavati citrusna ulja kao što su: bergamot, limun, grejp, gorka naranča, mandarina, slatke naranča i limeta.
Evo ovdje imaš cijeli članak o tome: http://www.naturala.hr/sto-izbjegavati-za-vrijeme-suncanja/246/

Hvala :)

top-secret-koka
06.07.2012., 08:06
Koka,ako koristim vitamin c serum nocu,iskljucivo nocu...ako me i uhvati sunce sto je neminovno u mom nacinu zivota,postoji li opasnost od novih fleka i pogorsanja postojecih?Imam bocicu Avalona spremljenu za zimu,bilo me stah ljeti koristit,al tako sam ocajna da bih posegnula za njom.
Ove su uzasne trenutno i na rubu sam zivaca,zimi fino se povuku same i od fade out kreme,al ljeti sam bespomocna.

a gle, c vitamin ne radi kao zastitni faktor, on ima antioksidativna svojstva i "popravlja" stetu nastalu uv zracenjem.

How Topical Vitamin C Works?
Vitamin C, being an anti-oxidant, reduces the sun damage caused on the skin by neutralizing free radicals. It thus reduces sun damage to an extent. Though it cannot be used as a sunscreen, but if formulated with sunscreens, it adds to the property of protection against sun damage. Vitamin C also stimulates collagen and elastin production in the skin. As we age, we lose collagen. We also lose collagen because of sun exposure. Vitamin C helps reduce this loss of collagen. Vitamin C topicals are therefore used to reduce age lines and sun damage. It may also protect against sunburn to a certain extent.

evo i ovdje mozes procitati vise:
http://www.skincare-md.com/index.cfm?event=showStory&StoryID=60

c vitamin koristim ujutro. sama ga radim jer mi se najlakse upija u kozu kada je u najjednostavnijoj formi (tada vidim najbolji efekt) ujutro ga nanesem na lice na vaticu kao tonik 2x i ostavim da djeluje dok si ne popijem kavu, nakon cca 10 min ga skroz isperem sa lica, stavljam niacin serum i nastavjam dalje, krema, spf, puder....

Vitamin C solutions should be used after your cleanser or cleanser and toner in the morning before any lotions, creams or sunscreens. With regular use, Vitamin C products can produce a complexion that is visibly brighter and clearer, with a smooth tight texture.

nece biti nikakva steta ako ga naneses navecer, dokazano je da se zadrzava (odredjeni %) u kozi min. 2 dana :mig:

top-secret-koka
06.07.2012., 08:10
Mama si je kupila od Guama kremu protiv strija koja sadrži 10 posto glikolne kiseline i c vitamin. Naravno ja odmah pomislila kako bi to bilo super i za moje pjegice...hahhaha. Ionako imam strije pa si mislim da ubijem dvije muhe jednim udarcem. Mazala bi noge na kojima su mi strije + pjegice. A ako bi se pokazalo dobrim prešla bi i na ruke:) ugl. jel se može krema s deset posto glikolne sad koristiti po ljetu - da se navečer namaže npr.? Na njoj ne piše ništa....hvala:)

pa teoretski moze :D
pitanje je sto je sve u toj kremi osim 10% glikolne?
i kako ce tvoja koza reagirati na to.
pogotovo ako nikad nisi koristila aha kiseline :D

Samantha
06.07.2012., 10:51
Hvala top-secret-koka na odgovoru,samo jos pliz baci pogled na ove P.T.Roth blaznice,sta mislis o sastavu,mogu li i njih koristiti il da sacekam za njih jesen?Btw.opcenito jesu li ok za anti-age tretman:D
http://www.peterthomasroth.com/p-64-un-wrinkle-peel-pads.aspx

NiT
06.07.2012., 16:21
pa teoretski moze :D
pitanje je sto je sve u toj kremi osim 10% glikolne?
i kako ce tvoja koza reagirati na to.
pogotovo ako nikad nisi koristila aha kiseline :D

Koristila sam aha za lice...i nije bilo nikakvih problema...štoviše:)
Mah...ja ću probati mazat noge pa baš da vidim...:rofl:

ajetam
07.07.2012., 18:50
u novom muller katalogu je ova nova garnier krema protiv mrlja snizena sa 79 na 64kn

BellaTheCat
08.07.2012., 22:40
Jel netko probao novi L'oreal serum? :kava:
Nekak brijem da je jedan od mnogih.. isto sr*** i doslovno drugo pakovanje..
al eto... da pitam..

woman999
09.07.2012., 17:44
drage forumašice,trebam pomoć
svako ljeto na licu dobim nove fleke...dermatologica mi preporučila na jesen piling s aha kiselinama(80%),navodno se fleke time izbjeljuju...ima li ko iskustva????
ili da probam s dermoabrazijom ili tako nešto??

Hvala:cerek:

top-secret-koka
09.07.2012., 23:08
Hvala top-secret-koka na odgovoru,samo jos pliz baci pogled na ove P.T.Roth blaznice,sta mislis o sastavu,mogu li i njih koristiti il da sacekam za njih jesen?Btw.opcenito jesu li ok za anti-age tretman:D
http://www.peterthomasroth.com/p-64-un-wrinkle-peel-pads.aspx

svaki aha je ok za tretmane protiv starenja :D
ovo su dokazano ucinkoviti tretmani za pomladjivanje:

Clinically Proven Effective
Tretinoin (Retin A, Renova)
Retinoids
Alpha-hydroxy Acids
Estrogens
Vitamin C
Vitamin C derivatives
Anhydrous vitamin C combo
Vitamin C + E + ferulic acid

ovaj proizvod iz linka ti ne mogu komentirati jer ga nisam probala. puno ovisi koliko se dnevno kreces po suncu i koliko ti je koza osjetljiva. ja bi ga, recimo, koristila dok sam u zagrebu i veci dio kriticnog dana sam u zatvorenom, ali za vrijeme odmora na moru ne bi koristila te blazinice bez obzira koliko pazim i obnavljam spf jer puno vise vremena provodim na otvorenom.

drage forumašice,trebam pomoć
svako ljeto na licu dobim nove fleke...dermatologica mi preporučila na jesen piling s aha kiselinama(80%),navodno se fleke time izbjeljuju...ima li ko iskustva????
ili da probam s dermoabrazijom ili tako nešto??

Hvala:cerek:

puno se pisalo o aha kiselinama, pogledaj par stranica unazad. neke od nas si i same doma radimo pilinge.

mediteranea
10.07.2012., 12:40
Već nekoliko godina imam problema s flekovima od sunca. Preko zime ok, čim grane jače sunce, koma. Ove godine na preporuku dermatologa počela sam koristiti Ducray melascreen 50+ i Ducray melascreen depigment.
Nakon par dana na moru, lice mi je bilo koma, ono, kao da se nisam umila mjesecima a depigment sam ostavila doma... poslije mora, nakon nekoliko dana korištenja depigmenta, flekovi su se znatno smanjili tj. povukli. Još su tu i dalje me užasno smetaju ali su znatno manji nego prije. Moje preporuke za Ducray

Željka90
10.07.2012., 21:34
Već nekoliko godina imam problema s flekovima od sunca. Preko zime ok, čim grane jače sunce, koma. Ove godine na preporuku dermatologa počela sam koristiti Ducray melascreen 50+ i Ducray melascreen depigment.
Nakon par dana na moru, lice mi je bilo koma, ono, kao da se nisam umila mjesecima a depigment sam ostavila doma... poslije mora, nakon nekoliko dana korištenja depigmenta, flekovi su se znatno smanjili tj. povukli. Još su tu i dalje me užasno smetaju ali su znatno manji nego prije. Moje preporuke za Ducray

To su fleke baš samo od sunca, nastale kao posljedica izlaganja suncu ili od istisnutih prištića i utjecaja sunca?
Nije mi jasno, a vidim da se stalno tako spominje, da mogu odjednom nastati fleke? Mlada sam, nemojte zamjerit na pitanju ak nije na mjestu :)

BellaTheCat
10.07.2012., 22:03
Imaš obje verzije.. kod mene npr. je genetski, ali ne od rođenja, već od prvih izlaganja suncu.. Ono kao kad vidiš kak netko ima fleku na nozi, ruci..
A ima i ovih "novijih" kod nekih cura, što hormonalnih, što trudničkih, što od ožiljaka, prištića i sl... također nekada i kreme mogu utjecati, parfemi i sl.. ali tada su to, srećom, obično samo površinske promjene..

ajetam
11.07.2012., 11:24
mozda ovaj sastav?

da li se mogu sad mazat sa tom kremom ili ima nesto u sebi da ne bi smjela na sunce

top-secret-koka
11.07.2012., 23:24
pa ovako, na brzinu, rekla bih da se moze koristiti.
za svaki slucaj pitaj na temi sastav proizvoda, tina :cerek: sve super objasni.

anya
14.07.2012., 09:49
Jel netko probao novi L'oreal serum? :kava:
Nekak brijem da je jedan od mnogih.. isto sr*** i doslovno drugo pakovanje..
al eto... da pitam..

ja probala...bačeni novci...taman potrošila serum s niacinamidom koji inače sama radim pa za promjenu mazala s tim tjedan dana...lice mi se pogoršalo (poboljšanja nikakvog) i sada se opet intenzivno mažem sa mojim serumom...stanje se ne pogoršava, malo je bolje ali na jesen obavezno radim piling s mliječnom....

BellaTheCat
14.07.2012., 20:53
Tak sam si nekak I mislila .. Thanx!
Danas sam u jednom stranjskom casopisu vidjela kremicu jednu, pa vam stavim slicku kasnije.. Prevladava vit.C..

Melasma
15.07.2012., 10:18
Sta mislite o hidrokinonu? Ima ko kakvih iskustava?

Ja ga namjeravam poceti koristiti na jesen.

BellaTheCat
15.07.2012., 14:04
U vecim koncentracijama iskljucivo pod nadzorom dermatologa. U kremicama (tipa Murad), da, ali ni blizu suncu..pa ni sa najvecim SPF-om. A opet, zadnjih godina su komentari dosta oprecni, lagano klizi prema listi "ne".. Ja sam ga koristila prije cca 15god. Tad je bio hit. Sad..mozda je ipak malo "zastario". Nije se pokazao tako dobar kao sto je bio cilj (meni se sve sto je izblijedilo donekle, I vratilo).. A I nus pojave dugorocnog koristenja su mu upitne..

Wedding
16.07.2012., 14:31
Sta mislite o hidrokinonu? Ima ko kakvih iskustava?

Ja ga namjeravam poceti koristiti na jesen.

Nisam ga rabila al moja mana se rijesila melasme sa kremom radjenom sa Hidrokinonom koju je kupivala u salonu Žana prije cca 30 godina i nikad joj se fleke nisu vratile:D.

Estee Lauder
16.07.2012., 18:02
Ja sam ga isto koristila u onoj kremi od Paule, mislim da je bio 2 %. Ali nikakvih rezultata. Isto sam čula da je nekima super. Ali nije me ništa iritirao, iako sam čitala da ga neki ne podnose.

Melasma
16.07.2012., 20:27
A I nus pojave dugorocnog koristenja su mu upitne..

Meni je skoro svejedno za nuspojave, dosta mi je ovog sarenila u licu. A sto se tice SPF koristim faktor 50 i ljeti i zimi.

Nisam ga rabila al moja mana se rijesila melasme sa kremom radjenom sa Hidrokinonom koju je kupivala u salonu Žana prije cca 30 godina i nikad joj se fleke nisu vratile:D.

Idem kod Zane prvom prilikom, nadam se da jos uvijek pravi tu kremu.

Ja sam ga isto koristila u onoj kremi od Paule, mislim da je bio 2 %. Ali nikakvih rezultata. Isto sam čula da je nekima super. Ali nije me ništa iritirao, iako sam čitala da ga neki ne podnose.

Bas nikakvih rezultata?

Ja sam vec ocajna, ne znam vise sta da koristim.

Estee Lauder
16.07.2012., 22:35
Bas nikakvih rezultata?

Ja sam vec ocajna, ne znam vise sta da koristim.

Sve sam nade polagala u njega ali nažalost ništa. U mom sličaju najbolja se pokazala glikolna, a još bolja mlječna. Mlječna mi je otkriće. Najmanje flekica sad preko ljeta nakon nje.:)

Samantha
19.07.2012., 12:06
Sve sam nade polagala u njega ali nažalost ništa. U mom sličaju najbolja se pokazala glikolna, a još bolja mlječna. Mlječna mi je otkriće. Najmanje flekica sad preko ljeta nakon nje.:)

Koju mljecnu koristis?

Estee Lauder
19.07.2012., 13:40
Koju mljecnu koristis?

Ova je odlična.:)

Samantha
19.07.2012., 19:34
Ova je odlična.:)

Pretpostavljam da si duboko skrivena od svakog tracka sunca poslije ovog?Koliko ja smijem ovo koristit s obzirom da zivim na moru?

Estee Lauder
20.07.2012., 00:30
Pretpostavljam da si duboko skrivena od svakog tracka sunca poslije ovog?Koliko ja smijem ovo koristit s obzirom da zivim na moru?
Pa i nisam.:cerek:

Izlazim izjutra u spizu, kavica.... i oko pet popodne idem na more. :cerek:
Još je i dalje koristim, dva puta mjesečno, ali meni je koža naviknuta, a tebi rađe preporučam da je koristiš na jesen.

Samantha
20.07.2012., 10:24
Pa i nisam.:cerek:

Izlazim izjutra u spizu, kavica.... i oko pet popodne idem na more. :cerek:
Još je i dalje koristim, dva puta mjesečno, ali meni je koža naviknuta, a tebi rađe preporučam da je koristiš na jesen.

A jel se ona razrijedi s necim il ti ovako koristis?Neznalica sam potpuna s tim vasim kucnim serumima:)I smotana:D

Estee Lauder
20.07.2012., 15:31
A jel se ona razrijedi s necim il ti ovako koristis?Neznalica sam potpuna s tim vasim kucnim serumima:)I smotana:D

Kupiš 80 % i razrjeđuješ sama sa destiliranom vodom, neposredno pred sam tretman. Počneš sa 40 %, znači izvadiš 2 ml kiselinei dodaš 2 ml vode. Tako napraviš par tretmana, pa ideš na višu koncentraciju, negdje oko 55 %. Uzmeš 2 ml kiseline i 1 ml vode.

Samantha
20.07.2012., 17:26
Uuuu super,to bi mogla od jeseni.To je za fleke i jel za jos nesto?borice:cerek:

Estee Lauder
20.07.2012., 22:31
Uuuu super,to bi mogla od jeseni.To je za fleke i jel za jos nesto?borice:cerek:

Većina voćnih kiselina djeluje protiv flekica, finih bora i izglađuje ožiljke, regulira sebum i vlažnost kože. Ljušti površinski sloj kože i ona se stalno obnavlja, ljepšom, čišćom i blistavijom kožom.
To su rezultati koji se vide na koži koja ih voli, međutim ima ljudi koji ne mogu podnositi te kiseline, pa su nažalost uskraćeni za njezine blagodati. Ja ih već koristim 10 godina, naravno sa pauzom. :)

zviri
22.07.2012., 17:13
Zeza me mob, nikako da posaljem post.
Molim pomoc 35 god fleke, potkozne akne pogotovo po bradi vratu i obrazima, oziljci, bore pocele lagano.
Koza masna dubindki, povrsinski drhidrirana, oko nosa otvorene pore koje trenutno ne vidim kao problem.
Prioritet su mi fleke i akne.
Danju koristim spf 50 cijelu godinu, al evo su mi se fleke pojacale. Imam bas fine brcice.
Akne nisam imala jedino u trudnoci sa kceri, sa sinom su mi bile uzasne. Sad se opet sve vratilo na staro. Grozno. Razmisljam o roacutanu? Ali zelim pokusati sve prije njega

Bila bih vam zahvalna da me naputite od kud da krenem jer sam se pogubila u retinima, kiselimama, c vitaminu i mogucnosti medjusobnog kombiniranja.
Koji sastojci ove kreme imaju svrhu izbjeljivanja? Imala sam tester bila mi je solidna ali prepreskupa http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_b30916988.html

anya
23.07.2012., 08:33
Evo da i ja javim moje dojmove nakon korištenja mliječne kiseline 50%. Prvi put sam radila 2 ml kiseline i 2 ml vode i nisam se puno gulila, niti su rezultati bili spektakularni. Sada sam stavila 2 ml kiseline i 1 ml vode. Lice mi nije kao i prvi put svugdje jednako reagiralo. Najviše mi je zahvatilo područje oko usta i bradu, tj. najviše me to peklo pa sam prvo to neutralizirala sa sodom. Počela mi je čak i brada oticati tako da sam se baš prepala. Tek nakon pola sata mi se lice smirilo. Iduća dan dobila sam ranice i lice mi je malo na tom djelu posmeđilo. Taj dio sam mazala sa Avene Cicalfate. Ta krema mi je inače super za iritacije i s njom sam se mazala i nakon frakcijskog lasera. Drugi dan počela sam se ljuštiti i treći dan mi se to sve lijepo oljuštilo tako da mi je tu sada lijepa mlada koža. Povrh usnica sam imala jednu uočljiviju flekicu ili madež (ne znam kako bih to nazvala i na moje iznenađenje to je nestalo:) Ali ostatak lica ništa, obrazi nisu uopće reagirali niti sam se ljuštila tu ni na bradi, osim malo na nosu. Idući put ću raditi parcijalno, tj. tretirati samo obraze i čelo. U međuvremenu sam napravila i tonik od peršina kojeg sam ubrala u vrtu i lice mi općenito sada izgleda svježije i zdravije. LIce mi općenito ne izgleda loše (sada mi je stanje kao i prije ljeta) ali ja sam perfekcionist i svaka mi sitnica smeta...

Estee Lauder
23.07.2012., 10:00
Evo da i ja javim moje dojmove nakon korištenja mliječne kiseline 50%. Prvi put sam radila 2 ml kiseline i 2 ml vode i nisam se puno gulila, niti su rezultati bili spektakularni. Sada sam stavila 2 ml kiseline i 1 ml vode. Lice mi nije kao i prvi put svugdje jednako reagiralo. Najviše mi je zahvatilo područje oko usta i bradu, tj. najviše me to peklo pa sam prvo to neutralizirala sa sodom. Počela mi je čak i brada oticati tako da sam se baš prepala. Tek nakon pola sata mi se lice smirilo. Iduća dan dobila sam ranice i lice mi je malo na tom djelu posmeđilo. Taj dio sam mazala sa Avene Cicalfate. Ta krema mi je inače super za iritacije i s njom sam se mazala i nakon frakcijskog lasera. Drugi dan počela sam se ljuštiti i treći dan mi se to sve lijepo oljuštilo tako da mi je tu sada lijepa mlada koža. Povrh usnica sam imala jednu uočljiviju flekicu ili madež (ne znam kako bih to nazvala i na moje iznenađenje to je nestalo:) Ali ostatak lica ništa, obrazi nisu uopće reagirali niti sam se ljuštila tu ni na bradi, osim malo na nosu. Idući put ću raditi parcijalno, tj. tretirati samo obraze i čelo. U međuvremenu sam napravila i tonik od peršina kojeg sam ubrala u vrtu i lice mi općenito sada izgleda svježije i zdravije. LIce mi općenito ne izgleda loše (sada mi je stanje kao i prije ljeta) ali ja sam perfekcionist i svaka mi sitnica smeta...

Kako si radila taj tonik od peršina?

rosa_salvaje
23.07.2012., 10:51
@Estee Lauder
Ako sam dobro shvatila ti koristiš i BB kreme? Jesu li tebi imale kakvog utjecaja na pigmentaciju? Da li ju sprječavaju, da li se s njima javljaju manje pjege i da li su možda stare blijedile s tim?

anya
23.07.2012., 12:44
[QUOTE=Estee Lauder;40530836]Kako si radila taj tonik od peršina?[/QUOTE

Recept sam pronašla na netu. 25 gr svježeg peršina sam prokuhala u 2 dcl vode, to ohladila u zatvorenoj posudi, kad se ohladi držala tako malo na otvorenom (to je pisalo da se mora tako iz nekog razloga, nisam točno upamtila kojeg). Nakon toga procijedila i trebalo bi dodati 3 dcl min. vode ali ja nisam tako radila nego sam samo procijedila i spremila u staklenu tamnu bočicu i u frižider. Tek sam počela koristiit ali osjećam da mi na licu godi, samo malo zateže, pa ću ubaciti žličicu glicerina. Držim stalno u frižideru.

ajetam
23.07.2012., 13:10
ima ovdje na nikel str recept http://www.nikel.com.hr/savjeti-iz-ljekarne/pjege-od-sunca-sl1-56

Estee Lauder
23.07.2012., 18:32
@Estee Lauder
Ako sam dobro shvatila ti koristiš i BB kreme? Jesu li tebi imale kakvog utjecaja na pigmentaciju? Da li ju sprječavaju, da li se s njima javljaju manje pjege i da li su možda stare blijedile s tim?
Općenito su mi posvijetlile i ujednačile ten, dosta su mi spriječile povratak flekica, i od ovoga ljeta ih koristim bez ikakve spf podloge, samo njih, ali sa visokim faktorom i jako sam zadovoljna sa stanjem, a cilj mi je da izbljeđene flekice držim što dulje pod kontrolom.
[QUOTE=Estee Lauder;40530836]Kako si radila taj tonik od peršina?[/QUOTE

Recept sam pronašla na netu. 25 gr svježeg peršina sam prokuhala u 2 dcl vode, to ohladila u zatvorenoj posudi, kad se ohladi držala tako malo na otvorenom (to je pisalo da se mora tako iz nekog razloga, nisam točno upamtila kojeg). Nakon toga procijedila i trebalo bi dodati 3 dcl min. vode ali ja nisam tako radila nego sam samo procijedila i spremila u staklenu tamnu bočicu i u frižider. Tek sam počela koristiit ali osjećam da mi na licu godi, samo malo zateže, pa ću ubaciti žličicu glicerina. Držim stalno u frižideru.

Baš ću probati, imam masu peršina.:)

BellaTheCat
23.07.2012., 19:40
Uhvatila se opet malo kopanja po netu o ovoj temi.. pa evo jedan tekst o hidrokinonu o kojem se pričalo na prethodnoj stranici. Tko ima volje, i filmić je ok: http://envymedical.wordpress.com/2010/11/29/breaking-news-medical-report-details-the-increasing-risks-of-hydroquinone-in-skincare/

BellaTheCat
23.07.2012., 19:43
I da, nikako da pitam.. prošli tjedan je na dr.Oz-u jedna od tema bila o hiperpigmentacijama. Jel netko gledao? Pokušavala sam uhvatiti reprizu, al zaspala :bonk:
Da li je bilo što korisno?

rosa_salvaje
23.07.2012., 22:13
Općenito su mi posvijetlile i ujednačile ten, dosta su mi spriječile povratak flekica, i od ovoga ljeta ih koristim bez ikakve spf podloge, samo njih, ali sa visokim faktorom i jako sam zadovoljna sa stanjem, a cilj mi je da izbljeđene flekice držim što dulje pod kontrolom.

:) super... Ma zanimalo me jer ja relativno kratko koristim BB kreme, ali su mi skinule mnogo pigmentiranih dijelova ili bar izblijedile, pa samo da provjerim je li ja to umišljam :mig: i da se možda ne radi o želji da pjege blijede nego da su i drugima BB kreme pomogle u tome.

zozibn
23.07.2012., 22:27
Pozdrav ... vidim da mnogo znate o njezi koze, pa da vas pitam i ja nesto .... prije dve mjeseca su mi se pojavile malo svjetlije fleke na zglobovima prstiju, i jedna na koljenu, pa se plasim da bi mogao biti vitiligo :( Mada, ove moje fleke kao da su malo suvljeod ostale koze i kao da se malo perutaju ........ Pomoc, ako iko nesto zna ... cime da mazem, sta da radim? :504: :504: :504:

BellaTheCat
23.07.2012., 22:30
Pozdrav ... vidim da mnogo znate o njezi koze, pa da vas pitam i ja nesto .... prije dve mjeseca su mi se pojavile malo svjetlije fleke na zglobovima prstiju, i jedna na koljenu, pa se plasim da bi mogao biti vitiligo :( Mada, ove moje fleke kao da su malo suvljeod ostale koze i kao da se malo perutaju ........ Pomoc, ako iko nesto zna ... cime da mazem, sta da radim? :504: :504: :504:

uputnica i pravac dermatologu.. Ili privat (kod nekog provjerenog)..
Ovako kroz par riječi je dosta teško za pretpostaviti što je...

zozibn
23.07.2012., 22:40
uputnica i pravac dermatologu.. Ili privat (kod nekog provjerenog)..
Ovako kroz par riječi je dosta teško za pretpostaviti što je...

Ma znam, ali i ovi doktori su uzas ... navuku se na 5 krema i dijagnoza,i to je to!
Prije 2 godine mi se pocele pojavljivati crvene fleke na licu( samo podrucje t-zone, svbi i pece, pa se poslije tri-cetiri dana pocne da ljusti ..... katastrofa ...... odem dermatologu, kaze "Nije to nista, procice", prepouci mi DIDERMAL :503:,
ja malo snjcala po netu, pronadjem da je to neki seboreicni dermatitis ili tako nesto, da nema lijeka, moze samo da se smanji, a dolazi iskljucivo od stresa ..:ne zna: ... lakse sami sebi postavimo dijegnozu nego doktori :503::503::503:

BellaTheCat
23.07.2012., 22:46
je, ima nešto u tome da su, neki, skloni davanju onih preparata od farmaceutskih kuća koje su najdarežljivije. Al neka te to ne spriječi da ipak posjetiš jednog, dva.. skupiš koje mišljenje. Nije mala stvar tako neka nagla promjena na koži, pa bolje neka to stručno oko pogleda..

Estee Lauder
24.07.2012., 00:03

Moja teta tih svijetlih fleka ima po nogama ( listovima) i to krcato, koža joj izgleda kao da je isušena. Takve flekice su sada počele izlaziti i mom tati. Meni to sve izgleda kao da se gube pigmenti, neki čudni točkasti vitiligo?

zviri
24.07.2012., 08:47
Zeza me mob, nikako da posaljem post.
Molim pomoc 35 god fleke, potkozne akne pogotovo po bradi vratu i obrazima, oziljci, bore pocele lagano.
Koza masna dubindki, povrsinski drhidrirana, oko nosa otvorene pore koje trenutno ne vidim kao problem.
Prioritet su mi fleke i akne.
Danju koristim spf 50 cijelu godinu, al evo su mi se fleke pojacale. Imam bas fine brcice.
Akne nisam imala jedino u trudnoci sa kceri, sa sinom su mi bile uzasne. Sad se opet sve vratilo na staro. Grozno. Razmisljam o roacutanu? Ali zelim pokusati sve prije njega

Bila bih vam zahvalna da me naputite od kud da krenem jer sam se pogubila u retinima, kiselimama, c vitaminu i mogucnosti medjusobnog kombiniranja.
Koji sastojci ove kreme imaju svrhu izbjeljivanja? Imala sam tester bila mi je solidna ali prepreskupa http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_b30916988.html

Molila bih savjet. Stvarno sam se pogubila i ne unsm od kuda krenuti. Ako trebaju dodatne informacije, tu sam
Hvala ubaprijed.

Melasma
24.07.2012., 16:03

Ove bijele fleke ti mogu biti Pityriasis versicolor, gljivica.

Otidji doktoru, nemoj sama postavljati diajgnoze.

Melasma
24.07.2012., 16:12
Molila bih savjet. Stvarno sam se pogubila i ne unsm od kuda krenuti. Ako trebaju dodatne informacije, tu sam
Hvala ubaprijed.

Ako nisi trudna ili planiras trudnocu i ako su ti bas jake akne onda mozes probati s Roacutanom.
Retinoidi ce ti isto pomoci pod uvjetom da ih koristis kako treba.

Ove kreme za izbjeljivanje tipa Shiseido, Lancome i ostale drogerijske marke zaboravi, nisu nikome nesto znacajno pomogle. Za te novce mozes kupiti masu drugih boljih stvari. Napravi sama Niacin serum ili piling s mlijecnom kiselinom. Cure su tu na forumu objasnile jako precizno kako se radi.

zviri
24.07.2012., 16:57
Hvala melasma.
Trudnocu ne planiram, 2 sam vec odradila.
Na jesen mislim do derm i roaccutane. Prvo da pokusam rijesiti akne pA poslije fleke.
Thnx

Seeenka
28.07.2012., 13:13
Drage moje hiperpigmentirane, ja se već 12 godina borim sa hiperpigmentacijom. Probala sam sve osim kemijskog pilinga i rezultati skoro pa nikakvi. U dr.Murad sam išla na kiseline-glikolnu i nekakvo paljenje više se ni ne sjećam kako se to zove od tog sam bila sva u krastama a rezultat nikakav. Prošlu zimu išla sam na IPL dobro platila pigmentacija vrlo malo se povukla. Inače cijele godine imam na licu zaštitni faktor najmanje po zimi 15 a po ljetu 50, bježim od sunca, u vrtu sam sa šeširom na glavi i više neznam kako se te napasti riješiti jer mi je lice skoro sve hiperpigmentirano. Zaboravila sam vam reći da sam proklete fleke dobila u 4 mj. dok sam okopavla ruže i tada nisam pila već 6 mj. Diane i neznam koji je uzrok njihovog nastanka jer sam obavila tada sve pretrage i sve je bilo OK. Inače rijetko pocrvenim na suncu i ako da ne peče me već drugi dan budem crna tako da baš nisam osjetljiva na sunce bila. Trenutno koristim CAUDALIE serum za izbjeljivanje, dnevni fluid, noćnu kremu i 2 puta tjedno masku po preporuci jedne dermoapotekarice ali to je svega 10 dana pa ne vidim baš rezultate osim da mi je koža mekša. Da li neka od vas ima iskustva s ovom kozmetikom jer nije baš jeftina ali ova tvrdi da je dobra i ako imate neki iskušani recept koji pomže. Zanima me cijena ako netko zna kemijskog pilinga i gdje ga napraviti jer grad u kojem živim ima samo 1 kozmetički salon sa osnovnim tretmanima(čišćenje lica,maska, piling itd.)

Estee Lauder
28.07.2012., 13:40
Seenka kažeš da nisi išla na kemijski piling, pa ako si radila murad glikolne tretmane, to ti je kemijski piling. Ako ti nije pomogla glikolna, postoje i druge kiselne koje ti možda budu pomogle.

zviri
28.07.2012., 13:44
Jucer su mi apoteci preporucili avene TRIACNEAL da ce mi pomoci i za akne i za hiperpigmentacije, uz preporuku da ga koristim samo po noci, a po danu ionako cijrlu god imam spf 50.
Ima li tko iskustva sa ovim. Osnovni sastojak je glikolna kielina?

Seeenka
28.07.2012., 14:15
Seenka kažeš da nisi išla na kemijski piling, pa ako si radila murad glikolne tretmane, to ti je kemijski piling. Ako ti nije pomogla glikolna, postoje i druge kiselne koje ti možda budu pomogle.

Vjerojatno sam krivo napisala, vidjela sam na na ovom forumu da je neka od forumašica išla na neki piling i pokazala je sliku prije i poslije i to meni kod nje izgrada super, a ni Muradove kreme nisu mi ništa pomogle niti mi je pomogla mikrodemobrazija koju mi je dermatologica radila pararelno sa IPL i obećala nestanak hiperpigmentacije ali osim ljepo mekog lica ništa,a imam i 47 godina i bar bi htjela umrijet bez hiperpigmentacije. Nedavno sam pročitala na netu da koristi sok od nezrelog grožda koji se nanosi na hiperpigmentirna područja a i ova moja kozmetika bazira se na groždu, sadrži glikolnu kiselinu i mliječnu. Sad sam si sa neta naručila mliječnu kiselinu a probat ću i onaj vaš serum samo moram naručiti sastojke a za to moram uhvatiti svog sina jer on kupuje preko e-baya jer više ne mogu se gledati flekavu. Jedna gospođa gradonačelnica iz mog mjesta išla je na nekakav tretman ali ne moguće je doznti koji samo znam da je bila 6 mj. na bolovanju a lici bez i jedne flekice. Znaš li možda što je to prolaze mi godine a fleke ostaju

Estee Lauder
28.07.2012., 17:50
Vjerojatno sam krivo napisala, vidjela sam na na ovom forumu da je neka od forumašica išla na neki piling i pokazala je sliku prije i poslije i to meni kod nje izgrada super, a ni Muradove kreme nisu mi ništa pomogle niti mi je pomogla mikrodemobrazija koju mi je dermatologica radila pararelno sa IPL i obećala nestanak hiperpigmentacije ali osim ljepo mekog lica ništa,a imam i 47 godina i bar bi htjela umrijet bez hiperpigmentacije. Nedavno sam pročitala na netu da koristi sok od nezrelog grožda koji se nanosi na hiperpigmentirna područja a i ova moja kozmetika bazira se na groždu, sadrži glikolnu kiselinu i mliječnu. Sad sam si sa neta naručila mliječnu kiselinu a probat ću i onaj vaš serum samo moram naručiti sastojke a za to moram uhvatiti svog sina jer on kupuje preko e-baya jer više ne mogu se gledati flekavu. Jedna gospođa gradonačelnica iz mog mjesta išla je na nekakav tretman ali ne moguće je doznti koji samo znam da je bila 6 mj. na bolovanju a lici bez i jedne flekice. Znaš li možda što je to prolaze mi godine a fleke ostaju

To je naša Zuba išla na TCA piling.:)
Napravi tretmane sa mlječnom, paralelno koristi svaki dan serum c vitamina, kao i serum sa niacinamidom. To su ona dva što sami radimo. Udari sa svim raspoloživim sredstvima, tvoja hiperpigmentacija je očigledno tvrdokorna, ali valda i za nju postoji neko rješenje i pitaj tu gradonačelnicu na kakve je tretmane išla kad je imala takve razultate. Bit će garant TCA piling koji se radi kod estetskog kirurga kad je 6 mjeseci bila na bolovanju.

Estee Lauder
28.07.2012., 17:56
Jucer su mi apoteci preporucili avene TRIACNEAL da ce mi pomoci i za akne i za hiperpigmentacije, uz preporuku da ga koristim samo po noci, a po danu ionako cijrlu god imam spf 50.
Ima li tko iskustva sa ovim. Osnovni sastojak je glikolna kielina?

I retinaldehid. To je novija verzija diacneal. Moraš ga nanijeti na potpuno suhu kožu i to za cijelo lice veličinu graška, nakon pola sata stavi hidratantnu kremu. U početku je moguće da će te malo irtirati i svrbiti, ali ako ga pravilno koristiš onda to sve prođe.

zuba
28.07.2012., 19:35
neka od forumašica išla na neki piling

ta sam..:mig:
i kao sto rece Este bio je to TCA..

niti mi je pomogla mikrodemobrazija koju mi je dermatologica radila pararelno sa IPL i obećala nestanak hiperpigmentacije ali osim ljepo mekog lica ništa

nakon TCA sam, kod kozmeticarke, 1 x mjesecno na tretmanima, pa smo tako radile i mikrodermoabraziju uz IPL kao odrzavanje stanja, s tim da mi je IPL skinuo veliki dio ostataka fleka i manjih mrljica uz rub kose, na nausnici, i gdje su vec bile ostale..ali, i dan danas imam ostatke ostataka koji ne idu dolje, medjutim, sada je to posve drugaciji oblik nase simbioze.. :)

...a imam i 47 godina i bar bi htjela umrijet bez hiperpigmentacije. ....prolaze mi godine a fleke ostaju

ja sam sa 47 radila taj TCA, tako da stignes jos.. :) a ovo umiranje, tako ti svega, vise ne spominji .. tek si sada u punom naponu, pa se lijepo okreni sebi i udri po flekama svim sredstvima kojima raspolazes..
i ono sto je jako, jako vazno - budi uporna...mjesec dana "necega" ili "na necemu" nije nista..

Seeenka
28.07.2012., 21:41
Zuba, koliko košta taj TCA jer trenutno sam ne zaposlena a i živim 100 km od Zagreba i gdje si ga radila? Ja sam već na ovo svoje lice potrošila preko 10 000 kn a i dalje sam hiperhiperpigmentirana, a što se tiče gradonačelnice pitala ja nju ali ona se pravi blesava kao od uvijek ima takav ten a ja sam je svaki dan viđala prije toga punu fleka od hiperpigmentacije očito neke žene ne žele podjeliti svoja iskustva. Da li sastojke za serum sa niacinamidom mogu nabaviti kod nas jer komplicirano mi je preko neta jer onda moram tražit sin da mi on to napravi a onda svi zvocaju da bacam novce da svejedno od toga niša i da li se serum C vitamina može kupiti gotov. Hvala Vam svima na savijetima ja već dugo čitam ovaj forum ali evo danas sam se odulčila javiti.

zuba
28.07.2012., 22:09
seeenka, tamo negdje 24 str. pa dalje sam pisala detalje o pilingu, pa baci oko..
ovo oko ostalih sastojaka znaju cure koje su na tu temu vec doktorirale, pa ce ti to one reci, ali i o tome se pisalo na drugim temama detaljno..prolistaj serume, retinoide itd...
naci ces sto te zanima ali i vise od toga i onda ces tek biti u problemima... :-)

novabbb
28.07.2012., 22:37
I retinaldehid. To je novija verzija diacneal. Moraš ga nanijeti na potpuno suhu kožu i to za cijelo lice veličinu graška, nakon pola sata stavi hidratantnu kremu. U početku je moguće da će te malo irtirati i svrbiti, ali ako ga pravilno koristiš onda to sve prođe.

Moguce je da ce se i akne u pocetku pogorsati jer izlazi sve na povrsinu.

Estee Lauder
28.07.2012., 23:56
Moguce je da ce se i akne u pocetku pogorsati jer izlazi sve na povrsinu.
Je i na to se treba spremiti.:)

Estee Lauder
29.07.2012., 00:01
Zuba, koliko košta taj TCA jer trenutno sam ne zaposlena a i živim 100 km od Zagreba i gdje si ga radila? Ja sam već na ovo svoje lice potrošila preko 10 000 kn a i dalje sam hiperhiperpigmentirana, a što se tiče gradonačelnice pitala ja nju ali ona se pravi blesava kao od uvijek ima takav ten a ja sam je svaki dan viđala prije toga punu fleka od hiperpigmentacije očito neke žene ne žele podjeliti svoja iskustva. Da li sastojke za serum sa niacinamidom mogu nabaviti kod nas jer komplicirano mi je preko neta jer onda moram tražit sin da mi on to napravi a onda svi zvocaju da bacam novce da svejedno od toga niša i da li se serum C vitamina može kupiti gotov. Hvala Vam svima na savijetima ja već dugo čitam ovaj forum ali evo danas sam se odulčila javiti.

Nemaš nekog velikog troška, 100 kuna jedan, 100 kuna drugi serum. Za niacinamid nemaš sastojke kod nas, neka ti sin naruči sa ove stranice ovo

http://www.bulkactives.com/niacinamide.htm

http://www.bulkactives.com/Glucosamine.htm

http://www.bulkactives.com/ferulicacidnatural.htm

Za C vitamin imaš sve u apoteci:
askorbinsku kiselinu u prahu od Poljoevelin
glicerin
ulje e vitamina od dietpharma u kapsulama pa ga cijediš:)

skushica
29.07.2012., 00:32
Da ne čitam od prve stranice...
U posljednjoj trudnoći sam dobila koma hiperpigmentaciju, rodila prije godinu dana i stanje nije bolje, naprotiv lošije jer smo ove godine više na moru (unatoč kremama s faktorom 30 i 50).
Imate li preporuku otkuda krenuti u zagrebu? Radije bih prvo posjetila nekog dermatologa ili kozmetičara nego sama udarila sa serumima a ne znam kod koga otići.
Znam da su iskustva različita ali me bar usmjerite.

BellaTheCat
29.07.2012., 04:16
Mislim da neces moci izbjeci citanje od pocetka, bar sam ja to tak sad shvatila citajuci zaostatke na ovoj stranici. Mislila sam da znam puno o ovoj temi, a sad vidim da ne znam hrpu toga I budem krenula ispocetka detaljno. U biti ono sto najbolje znam je kako sakriti da se manje vidi tj.ne vidi, a toga mi je lagano isto vec dosta. S jedne strane, blazena sminka I sto sve moze, a s druge, dosta mi je stavljanja maske svaki dan.. Sad bar vidim cije postove mogu ozbiljnije shvatiti I proanalizirati.. Jedino, s obizirom da sam sad trudna pa slijedi dojenje, nekak mislim da do daljnjega mogu samo citati/uciti.. :misli: