PDA

View Full Version : Koga biste podržali u slučaju eventualnih sukoba u BJR Makedoniji?

stranice : 1 [2]

Mishko Pishko
22.12.2007., 23:21
aj malo da ja poobjasnim
to sto je policija ubila PRAVILNO je postupila ( bas me zanima kako bi policijata bilo koje druge drzave postupila) snimka je prikazana cijelom svetu i mnogo fino se vidi da je frajer pokusao baciti BOMBU na policiju a ne mobilni telefon kako sto neko voli da kaze
aj da prezentiramo neka herojstva
1.policiska patrola kod s.vejce je podmuklo napadnuta i vecina od njih pobijeno a po ubistva tela su masakrirana secena nozevima udarana kundacima i sta sve nije radjeno to nije mrznja to je zvjerstvo.
2. karpalak - napadnuta vozila koja su prevozila vojnike normalno herojski opet od zasede
3. motel kod s. brvenica pazi ovo zarobljeni su dvoje ljudi posle mucenja vezani su za stub od tog motela i motel je dignut u vazduh eksplozivom EEEEEj - koje herojstvo
4. da ne spominjem onih 12 mislim da su bili toliko kojih nema nigde (to su bili najobicni civili) - njihove porodice jos mole ahmetija da im kaze bar gde su im grobovi - ili masovna grobnica
5. silovanja i slicne gadosti necu da nabrajam nad NEALBANSKOM ili nemuslimanskom narodu.
6. strane drzavljanke koje prisilno rade kao plesacice (citaj prostitutke) silom se cuvaju i tjeraju na prostituciju po privatnim prcvarnicama nazvane (javne kuce) koje se nalaze u bogovinje pirok poroj semsevo zerovjane i ostala sela da ih ne nabrajam u kojima su nealbanci nepostojecka stvar - i ovde kad policija napravi raciju i spasi te sirotice i vrati ih u njihovim drzavama neki se zale da im se ugrozavaju covekova prava.
7.jedno mnogo me interesuje ali hocu da neko od mojih sunarodnika albanaca bude korektan i kaze da ovo nije tako
8. od strane one su zarobljeni 4 najobicna radnika koji su radili na autoputu skopje-tetovo kod s.zelino na njihova ljedja nozevima je ispisano UCK, na jednom od njih je vrsen i blud (razumete sta ocu da kazem - silovan)

aj sad neka kaze bilo ko gde su makedonci ili kako ih od miline nazivate slavomakedonci uradili nesto slicno ali sa argumentima i posteno

znaci ako je policija ili vojska upotrebila silu ona ili uck ne bi opstojali ni 7 dana ali tada bi imalo puno nevinih zrtava kod civilnog albanskog stanovnista i zbog toga je stvar tako ispala
nemojte da pricate gluposti

i sta ste vas nekoliko zapeli i okomili po snezani mk,
sa nijednom recenicom nije iznjela lazi ili uvrede nikome
cekam neko da ovo sto sam napisao da argumentirano demantira a to je samo deo ima jos puno da se napise

1 sto i gdje je cijeli svijet vidio?zataskana istraga cak ni korumpirani istrazni sudac nije mogao pricati sa policajcima na koje je bacena bomba jer su poslani u Krivu Palanku drugi dan.
2za karpalak ne znam cinjenice i ne zelim nista tvrditi
3.Brvenica smrdi generalno i ne vidim motiv od strane albanaca ovdje jedino je brat Ljubetu bilo u interesu da nastavi rat a nije znao kako
3.vejce je bila klasicna zasjeda u ratnom djelovanju zasto ne kazes da su gorile dzamije u Bitoli nakon toga.Nitko ama bas nitko nije registrirario masakriranje
4.12 nestalih je krivnja UCK i nadam se da ce netko odgovarati.Najpozvaniji su Leka i Zeqiria iz Neprostenog.Sad nek VMRO to sredi sa DPA (koalicijski parneri)
5.ovo je naklapanje
6.istina da toga ima u kamenjane ali nemoj mi reci da nema Makedonaca upletenih u trafficking.Sta se dogadja u Vratnici na pevaljkama i koje su tamo drzavljanke
7 nisam Albanac nit Makedonac nego Hrvat
8.Nemoj me vc za jezik.Prebili su Makedonci vise Albanaca nego obratno

i jos da dodam ovo sve pises na internetu u real life nemas muda da ovo kazes ijednom Albancu

Valderama
23.12.2007., 10:33
Makedonce

Vuco
23.12.2007., 11:58
Makedonce
I ja Mekedonce.

A Albancima bih dao Kosovo. :zubo:

Forca
23.12.2007., 14:30
I jos nesto teroristi su ubili djete na kosarkaskom igralistu pucali su iz auta dok su igrali ,ako znas molim te iskomentiraj dali je ubojstvo djece koje se igraju na igralistu borba za graganska prava.INace ubojica je sad u zatvoru gde mu je mjesto ,dozivotno.

Ubistvo nema veze sa UCK , to je bilo posle rata. Nemoj da LAZES.
Potoa dali znas ti da su 12 albanski civili su bili ubijeni u 2001 , u selo Slupcane , svi su bili u podrumu, imalo je 5 deca , jedna majka koja je bila bremena, i nekolku starce. ???
Znas li ti deka u 2001 u selo Poroj su bili ubijeni 8 albanski civili , isto tako u podrum su bili.
Znas li ti deka u 2001 u selo Luboten su ubijeni 9 albanski civili, i za ove ubistve sada u HAG se nalazi Lube Boshkovski
Znas li ti deka u 2001 su ubijeni 6 pakistanski civili, samo za da mogu da prikazuju sveta , deka u makedoniju ima arapski teroristi ?? zamislite samo, su radili , nc cnc
Znas li ti deka 6 albanski civili su kidnapirane, i jos nije poznato gde se nalaze.
Ovo su uradili Teroristicka Drzava FYR. Macedonia.

#PEJKO#
23.12.2007., 14:32
Bez razmišljanja - Makedonce.

Forca
23.12.2007., 14:37
E konacno si sam odgovorio da ne volis svoju drzavu i sve dok tvrdis da nisi makedonac nema buducnosti u nasoj drzavi.
TI SI MAKEDONAC ALI ABANSKE NACIONALNOSTI,POJEZIKU I VJERI.Svi koji zive u Mkd su Makedonci .Znam da ti je drago shvatam ,vise nego da sebe nazoves makedoncem a molim te kazi mi sta je shipnija na vasem jeziku tu rjec stalno upotrebavate vi sami i ne mjesaj slavene sad da ne pocnemo i o istoriji.

Vo Makedonija nema makedonce, ima : Slaveni , Albanci, Turci , Romi...
Makedonski Slaveni, Makedonski Albanci...
Zasto Slavo makedonce imaju istu kulturu kao sto imaju bugari, zasto imaju slican jezik s'bugarskom,
ZASTO 70 000 sll. makedoci su uzmeli bugarsku drzavljanstvu ?
Zasto Lupco Georgievski vas patriot (bivsi premier) , je isao u Bugarija, i ima Bugarsko drzavlanstvo.
Albanci u makedoniju imaju 35% drzave u nivne race, no mi ke cekame i ke imamo 100% od nju

Forca
23.12.2007., 14:47
Rat u Makedoniji

Vreme: 2001.
Rezultat: Razoružavanje Albanaca
Sukobljene strane:
Republika Makedonija protiv
Albanska "Oslobodilačka nacionalna armija"

Gubici
72 vojnika i policajaca, i 394 terorista

Sukob u Makedoniji 2001. je bio oružani konflikt koji je izbio kada je albanska paravojna grupa Oslobodilačka nacionalna armija napala snage bezbednosti Republike Makedonije početkom 2001. godine. Sukobi su završili ohridskim sporazumom kada su dogovoreni prekid vatre i razoružanje gerilaca koga su obavile snage NATO-a.

Sukobi u Makedoniji počinju februara 2001. u pograničnom selu Tanuševci. Nakon dvonedeljnih okršaja albanski gerilci se spuštaju prema Tetovu. Makedonske snage 23. marta kreću u široku akciju protiv pripadnika Oslobodilačke nacionalne armije na području Tetova i nanose im poraz. Prema oceni zapadnih stručnjaka albanci nisu bili spremni da se suprotstave makedonskoj vojsci i policiji.

28. aprila albanski gerilci su postavili zasedu i ubili osam makedonskih vojnika što izaziva revolt širom Makedonije.

Dana 4. maja između tri i četri hiljade albanskih gerilaca upada sa Kosova na makedonsku teritoriju i u prvom naletu osvajaju sedam makedonskih sela u okolini Kumanova. Armija republike Makedonije započinje ofanzivu u Kumanovskom kraju. Vode se teške borbe oko sela Slupčane, Vaksince, Lipkovo, Orizare, Otlja. Albanski teroristi pomeraju težište sukoba južnije.

Dana 9. juna započinje nova ofanziva makedonske armije na sela Matejče i Slupčane.

Dana 22. juna započinje najžešća ofanziva na Aračinovo, selo posle tri dana borbe pada u ruke makedonskih snaga.

U julu se vode sporadične borbe da bi u avgustu ponovo dobile na intenzitetu, naime 10. avgusta kosovski zaštitni korpus napada selo Raduša koje uz velike gubitke zauzimaju. S druge strane makedonske snage uspostavljaju kontrolu nad Tetovom koje je bilo sedmicama izloženo napadima albanaca. Makedonska armija je imala 72 mrtva vojnika a albanski gubici nikad nisu saopšteni mada se procenjuju na oko 700-800 mrtvih.

AHAHAHAH , ne budi smesan 394 :)
Nemalo ni 100 padnati albanaca, sa svim , i Vojnike i Civile,
UCK su bili vrlo dobro obuceni , i najgolem broj od njih su ratovali u Kosova, Presheva, neki i u Hrvatsku.
I sllavo makedonska vojska je bila zajebancija za nama,
Rat je poceo u jednu selu (Tanusha) , pa se prosirio u : Tetovo , Kumanovo, Lipkovo, Haraqina (10 km iz Skopje) , Radusha ( blizu skopje) , zatim UCK je bila spremna da prosiri rat u Gostivar , i u samom gradu Tetova i Kumanova.
I na kraju sllavo makedonci ne bi imali dovolan broj vojnika za da odrze citav front ratovanja.
Da objasnim u Makedoniju ima samo 1.2 milion makedonaca. Najgolem broj iz ovih su izbegavali da ratuju, plasile se, a makedonija nema jaka vojska,
Ako produzio rat, 100% mi bi smo dobili pola makedonija. To je to.

snezana mk
23.12.2007., 15:09
Zasto Slavo makedonce imaju istu kulturu kao sto imaju bugari, zasto imaju slican jezik s'bugarskom,
Zasto Lupco Georgievski vas patriot (bivsi premier) , je isao u Bugarija, i ima Bugarsko drzavlanstvo.
Albanci u makedoniju imaju 35% drzave u nivne race, no mi ke cekame i ke imamo 100% od nju

Slavo makedonci ne postoje vec MAKEDOCI I TO SU SVI KOJI ZIVE U MKD BEZ OBZIRA NA NACIONALNOST A TI MOZES MISLITI I CEKATI KOLIKO HOCES MOZDA I NEKAD DOCEKAS:top:

#PEJKO#
23.12.2007., 15:14
Slavo makedonci ne postoje vec MAKEDOCI I TO SU SVI KOJI ZIVE U MKD BEZ OBZIRA NA NACIONALNOST A TI MOZES MISLITI I CEKATI KOLIKO HOCES MOZDA I NEKAD DOCEKAS:top:

Ok, a koji narodi onda žive u Makedoniji: Turci, Torbeši, Albanci, vjerovatno Bosanci- to jest bosanski Srbi, bosanski Hrvati, Bošnjaci (a gdje nas nema?),...

Tko još hvali?

Valderama
23.12.2007., 15:30
I ja Mekedonce.

I ja bih,nek ti dodju u goste i udome se:rofl:

Likusa
23.12.2007., 15:32
I ja Mekedonce.

Tako bi ja dao Istru Slovencima.

Ilir-HH
23.12.2007., 15:33
Ima Ljudi koji su toliko ubjedjeni u svoje Lazi i u Lazi svojih predaka,da Istinu pred ocima nece da vide.
Ovdje makedonci iznose lazi drske ne nadajuci se da smo mi Albanci upravo svuda,da ukazemo i dokazemo Istinu.
Svako pitanje sam doticnima odgovorio a oni meni nijedno:

_Ko je Aleksander Makedonski
-Sta je on po Nacionalnosti
-Kakva je njegova veza sa Slavenima
-Kad je zivio Aleksander
-Kad su stigli slaveni na Balkanu
-Zasto se desio Ustanak Albanaca u Mkd
-Sta je ishod toga

i mnogo toga.
Sami nacin postavljanja ove Ankete je uvreda za Albance.
Promijenite ga u : Za bugare(Slavomakedonce)
: Za Siptare(Albance)
: Za one koji su u Pravu

..... i bez plakanja pojedinih molim,ako cemo voditi diskusiju onda znaci ako budemo nekoga vrijedjali,normalno je da cemo biti vrijedjani,a ne da se onda zove Moderator u pomoc i da se brisu postovi.
Hvala

Ilir-HH
23.12.2007., 15:35
I ja bih,nek ti dodju u goste i udome se:rofl:

Kad dobijemo nase Kosovo ne trebamo nigdje u Goste.
Bicemo svoji na svome............

Likusa
23.12.2007., 15:36
Makedonci su lepši, Albanci su ružni. To je naučna činjenica.

Valderama
23.12.2007., 15:38
Da kao i 41 bili ste na svojemu a sad ste na americkom,cekajte jos malo...........

Ilir-HH
23.12.2007., 15:47
Da kao i 41 bili ste na svojemu a sad ste na americkom,cekajte jos malo...........

Da,a ko si ti sta si ti.
Predstavi se i iznesi svoje misljenje,a ne krijuci se.
Mi smo svoji na svome,druga Albanska drzava u Evropi nastaje,treca i cetvrta se spremaju ali sve polako.
Jer ti stvarno mislis da ijedna od tih drzava Balkana i sire,moze i smije se Amerikancima oduprijeti,naprotiv i tamo gdje Ameri ne htjednu imati baze,pojedine zemlje ce ih moliti za to,prva srbija pa onda makedonija.
Nedostaju vam Argumenti a nemoc vas pritisce i vrijedjate Albance,ta cinjenica govori o vama kakvi ste.
Jer se izgleda ne radi o tome ko je u pravu nego ko je pokvareniji da se bori Lazima i uvrjedama.......
Svaka Cast

#PEJKO#
23.12.2007., 15:49

Lažeš. I dalje čete se izseljavati, vjenčavati po dogovoru između familija i svigsdje se širiti, bit če vas ko lišća i trave gdje god se pojavite.

Ilir-HH
23.12.2007., 15:50
Ocigledno jeste sa BG fakulteta kao i ti:rofl:
Ne ja sam iz Konstantinopolskog Univerziteta,pardon Istanbulskog,zaboravih da nema vise Konstantinopel

Ilir-HH
23.12.2007., 15:52
Lažeš. I dalje čete se izseljavati, vjenčavati po dogovoru između familija i svigsdje se širiti, bit če vas ko lišća i trave gdje god se pojavite.

Uuuu Zemljace,tebe mora da su Albanci dobro opekli hahahahahahahahaa.
Pa u pravu si,mi smo od svih naroda u Evropi broj jedan,sto nas iz dana u dan ima vise.
Bjezi za juznu Afriku dok te nismo stigli..........

ljativ
23.12.2007., 15:59

znaci do sada su bili samo albanci a od danas makedonski albanci pa ako nema makedonce zasto se omdak zove makedonija ili kako ti milujes reci firom
i albanci bi uzeli bugarsko drzavjanstvo ali decki su pametni i ne daju svakomeznas onu narodnu
nadaj se ku.. na pijane zene
i sad ko je nacionalista ko hoce da pravi velike drzave sta znaci ova izjava ce cekamo malo

snezana mk
23.12.2007., 16:01
Mi smo svoji na svome,druga Albanska drzava u Evropi nastaje,treca i cetvrta se spremaju ali sve polako.

A inace sve je bilo zbog graganskih prava:rofl: a ne zbog teritorija i drzava ,vi se nadate na 4 drzave albanaca :nono:

#PEJKO#
23.12.2007., 16:03
Pa u pravu si,mi smo od svih naroda u Evropi broj jedan,sto nas iz dana u dan ima vise.

Ha ha, teško da smo ja i ti zemljaci. Ta politika širenja, ustvari održavanje čiste rase, vam je pametna što se tiče, ajde recimo opšteg dobra naroda ili borbe za nacionalni interes. Ta vaša povezanost me je uvijek fascinirala.
Ali to je i razlog ( po mojim iskustvima, odnosno primjetio sam to kod Albanaca koje poznajem ) da vam je život kao pojedincu u tom sustavu katastrofa. Provodite život sa osobom koja vas uopšte ne interesuje, koja vam je nametnuta a i vi njoj. Cijeli život nešto krijete, muljate i petljate od žene i njene familije. Ponavljam, to sam primjetio kod Albanaca koje ja poznajem, možda nije tako kod svih, možda se razlikuje od regije do regije, ali iskreno, čisto sumnjam.
Neka vas, samo se vi širite.Nikad ne bih menjao svoj za ovu lakrdiju od vaših života.

ljativ
23.12.2007., 16:05
Da,a ko si ti sta si ti.
Jer ti stvarno mislis da ijedna od tih drzava Balkana i sire,moze i smije se Amerikancima oduprijeti,naprotiv i tamo gdje Ameri ne htjednu imati baze,pojedine zemlje ce ih moliti za to,prva srbija pa onda makedonija.
Nedostaju vam Argumenti a nemoc vas pritisce i vrijedjate Albance,ta cinjenica govori o vama kakvi ste.
Jer se izgleda ne radi o tome ko je u pravu nego ko je pokvareniji da se bori Lazima i uvrjedama.......
Svaka Cast

a da te pitam nesto posto vec u tvojoj glavi si napravio puno drzava ko ce im biti glavni grad ljubljana ili idemo prema parizu :))

koji bre argumenti koja nemoc i ko koga vredja

snezana mk
23.12.2007., 16:05
Ha ha, teško da smo ja i ti zemljaci. Ta politika širenja, ustvari održavanje čiste rase, vam je pametna što se tiče, ajde recimo opšteg dobra naroda ili borbe za nacionalni interes. Ta vaša povezanost me je uvijek fascinirala.
Ali to je i razlog ( po mojim iskustvima, odnosno primjetio sam to kod Albanaca koje poznajem ) da vam je život kao pojedincu u tom sustavu katastrofa. Provodite život sa osobom koja vas uopšte ne interesuje, koja vam je nametnuta a i vi njoj. Cijeli život nešto krijete, muljate i petljate od žene i njene familije. Ponavljam, to sam primjetio kod Albanaca koje ja poznajem, možda nije tako kod svih, možda se razlikuje od regije do regije, ali iskreno, čisto sumnjam.
Neka vas, samo se vi širite.Nikad ne bih menjao svoj za ovu lakrdiju od vaših života.

Slazem se:w

ljativ
23.12.2007., 16:10

nemogu da postignem svima da odgovorim
tako je broj jedan u sverc droge oruzja prostitucije i hrabro postavljanje zaseda

Ilir-HH
23.12.2007., 16:21

Pa kako prijatelju onda iznosis ovdje predrasude

ljativ
23.12.2007., 16:24
AHAHAHAH , ne budi smesan 394 :)
Nemalo ni 100 padnati albanaca, sa svim , i Vojnike i Civile,
UCK su bili vrlo dobro obuceni , i najgolem broj od njih su ratovali u Kosova, Presheva, neki i u Hrvatsku.
I sllavo makedonska vojska je bila zajebancija za nama,
Rat je poceo u jednu selu (Tanusha) , pa se prosirio u : Tetovo , Kumanovo, Lipkovo, Haraqina (10 km iz Skopje) , Radusha ( blizu skopje) , zatim UCK je bila spremna da prosiri rat u Gostivar , i u samom gradu Tetova i Kumanova.
I na kraju sllavo makedonci ne bi imali dovolan broj vojnika za da odrze citav front ratovanja.
Da objasnim u Makedoniju ima samo 1.2 milion makedonaca. Najgolem broj iz ovih su izbegavali da ratuju, plasile se, a makedonija nema jaka vojska,
Ako produzio rat, 100% mi bi smo dobili pola makedonija. To je to.

jeste mnogo su bili obuceni zato su ih spasavali iz aracinova i na drugim mestima kad malo zagusti oni se presvuku u obicne civile tacnije u zene sa mantilima
cekaj uck u prevod oslobodilacka vojska kosova jel tako sta imaju veze oni so makedonija ovde je bila ona ili kako se vec naziva ili pa gresim A
pa sto niste produzili imali ste sanse u stvari sanse uvek ima pa probajte
budi zahvalan americkom interesu na balkanu i glupom milosevicu a ne necijoj hrabrosti i umesnosti

Ilir-HH
23.12.2007., 16:25
a da te pitam nesto posto vec u tvojoj glavi si napravio puno drzava ko ce im biti glavni grad ljubljana ili idemo prema parizu :))

koji bre argumenti koja nemoc i ko koga vredja

Ti se prvo predstavi ko si sta si,koja nacija koja vjera pa cemo nastaviti.
Vrijedja nas svako ko nije Albanac a naziva nas siptarima,i svaki koji se kao Albanac predstavlja a nije i iznosi lazi.

#PEJKO#
23.12.2007., 16:26
Pa kako prijatelju onda iznosis ovdje predrasude

Da se ja i ti razumjemo, ja nemam ništa protiv Albanaca. Upoznao sam mnoge Albance koji su dobri ljudi i dobro se slažem s njima. Ja sam se u istinitost ovih predrasuda uvjerio kod tih istih ljudi.

Ilir-HH
23.12.2007., 16:27
jeste mnogo su bili obuceni zato su ih spasavali iz aracinova i na drugim mestima kad malo zagusti oni se presvuku u obicne civile tacnije u zene sa mantilima
cekaj uck u prevod oslobodilacka vojska kosova jel tako sta imaju veze oni so makedonija ovde je bila ona ili kako se vec naziva ili pa gresim A
pa sto niste produzili imali ste sanse u stvari sanse uvek ima pa probajte
budi zahvalan americkom interesu na balkanu i glupom milosevicu a ne necijoj hrabrosti i umesnosti

A sto bi nastavljali kad smo postigli cilj,sad zasad.
Ushtria
Clirimtare
Kombtare
Pa ti kao pseudo Albanac bi to trebao znati

ljativ
23.12.2007., 16:27
Ti se prvo predstavi ko si sta si,koja nacija koja vjera pa cemo nastaviti.
Vrijedja nas svako ko nije Albanac a naziva nas siptarima,i svaki koji se kao Albanac predstavlja a nije i iznosi lazi.

dali si u nekom mom postu procitao uvredu za albance

ljativ
23.12.2007., 16:28
edi edi
taj ic mos ki gajle

ljativ
23.12.2007., 16:29
ali iz razloga sto smo gosti na ovom forumu moramo pricati na hrvatski da mogu svi da razumu jel tako

Ilir-HH
23.12.2007., 16:29
Da se ja i ti razumjemo, ja nemam ništa protiv Albanaca. Upoznao sam mnoge Albance koji su dobri ljudi i dobro se slažem s njima. Ja sam se u istinitost ovih predrasuda uvjerio kod tih istih ljudi.
Ali ih dalje nazivas predrasudama sto znaci da ipak nisu istina,ako te dobro razumijem

Ilir-HH
23.12.2007., 16:31
edi edi
taj ic mos ki gajle

U ta qifsha at turbeshin e familjes,ta qifsha magjupin e karanenes,a ti kan qi shiptaret kejt me rend,ene nuk munde ne ftyr tva kthejsh po ktau ke ardh bre ti qifsha robt e magjupve

ljativ
23.12.2007., 16:34
za ilir-hh
sto ti mislis (tvoje licno misljenje) koje bi bilo resenje da na balkanu bude mira odnosno na malo duze vreme dan ema pucnjave sa bilo koje strane

Ilir-HH
23.12.2007., 16:39
za ilir-hh
sto ti mislis (tvoje licno misljenje) koje bi bilo resenje da na balkanu bude mira odnosno na malo duze vreme dan ema pucnjave sa bilo koje strane

Medjusobno postovanje

Ilir-HH
23.12.2007., 16:42
Ja ti ne prijetim ,na ovom forumu samo ti to radis ,ja samo prijavljujem to sto me licno vrega jer je to saglasno sa pravilima ovog foruma da si ih procitao mozda bi znao .

Naravno,tebe interesuje samo sta tebe vrijedja,a kad ti vrijedjas to te ne interesuje.
Prijavi sta hoces i kome hoces,zali se svetom Aleksiji drugom i rusiji i kome hoces.
To nista ne mjenja,mozda me i i izbace.
Ali jedna istina ostaje,vama nema druge nego da nas prihvatite kao narod koji sa drugim narodima cini tu BJRM.

ljativ
23.12.2007., 16:43
a da probamo da ne koristimo termine
slavomakedonci i siptari

snezana mk
23.12.2007., 16:44
Naravno,tebe interesuje samo sta tebe vrijedja,a kad ti vrijedjas to te ne interesuje.
Prijavi sta hoces i kome hoces,zali se svetom Aleksiji drugom i rusiji i kome hoces.
To nista ne mjenja,mozda me i i izbace.
Ali jedna istina ostaje,vama nema druge nego da nas prihvatite kao narod koji sa drugim narodima cini tu BJRM.

Kako kad zelite da pravite 4 drzave,:flop: jednu ste vec dobili zar nisi to sam rekao.

Ilir-HH
23.12.2007., 16:45
Jedini porazeni ce na kraju biti šiptarski teroristi

Vise volim poraz nego onakvu Pobjedu ko sto ste je vi srbi imali na Kosovu polju.,i po citavoj ex.jugi

ljativ
23.12.2007., 16:47
problem je obostrano neprihvacanje a ne jednostrano i cudi me zasto uvek se koriste neke kratenice za oslovljavanje makedonije tesko je nekome da napise celo ime ili je nesto drugo u pitanju

#PEJKO#
23.12.2007., 16:50
A u čemu je zapravo problem u Makedoniji? Koliko sam ja upoznat sa situacijom tamo, Albanci imaju sva moguča prava, jezik u školi itd..

Valderama
23.12.2007., 16:50
Da,a ko si ti sta si ti.
Svaka Cast
Pa eto bas u ovim recima se vidi sirenje nacionalizma,kazes druga,treca itd albanska drzava a ovamo kao ljudska prava,fuj!!!!!!!!!!!!!

ljativ
23.12.2007., 16:52
Vise volim poraz nego onakvu Pobjedu ko sto ste je vi srbi imali na Kosovu polju.,i po citavoj ex.jugi

postoji li nacin da nema pobednika i porazenih sa bilo koje strane ili nema to me zanima
i jos nesto zasto zajednicki da se ne radi na temi obedinjavanje sa ostalim civiliziranim narodima
allooooooo
dali ste culi da normalni ljudi ne postavljaju nove granice nego postojece vade
ili pa ovde ima nesto nenormalno

snezana mk
23.12.2007., 16:52
A u čemu je zapravo problem u Makedoniji? Koliko sam ja upoznat sa situacijom tamo, Albanci imaju sva moguča prava, jezik u školi itd..

Tako je:top: problema nema za sad ali kad dobiju nez.kosovo tada ce im se projaviti zelja za sirenje.

ljativ
23.12.2007., 16:54

problema nema ali mi smo tu da napravimo problem i tamo gde ga nema
za to smo eksperti
problem je samo u necijim bolesnim mozgovima i megalomanstvu

snezana mk
23.12.2007., 16:58
Da,a ko si ti sta si ti.
Svaka Cast

Ovako da vas prihvatimo daj molim te to su vasa graganska prava?

Ilir-HH
23.12.2007., 20:50
Ovako da vas prihvatimo daj molim te to su vasa graganska prava?

Salis se?
Zar bi stvarno ukinula jednom citavom narodu gradjanska prava radi ispada pojedinih?

Ilir-HH
23.12.2007., 20:52
Pa eto bas u ovim recima se vidi sirenje nacionalizma,kazes druga,treca itd albanska drzava a ovamo kao ljudska prava,fuj!!!!!!!!!!!!!

Pa naravno, Ljudska prava i trazimo i nudimo!

Ilir-HH
23.12.2007., 20:56
Razumiješ ti mene dobro,samo se, izvini, praviš blesav.

Da da ja tebe razumijem,a blesav se ne pravim bojim se ostacu tako ,kao sto se tebi mozda desilo.
Dali ti te tvoje misli kazes svojim prijateljima Albancima,da ja o nekome mislim kao o barbarima,ne bih se njima druzio i morao kriti moje misli.

Ilir-HH
23.12.2007., 20:58

I nema problema,mirovni sporazum i predvidjene zakonske mjere su u toku,Albanci su manje vise zadovoljni,ali nekim to smeta,zele od nas crnce da naprave.

Ilir-HH
23.12.2007., 21:02
a da probamo da ne koristimo termine
slavomakedonci i siptari

Pa vidis da je ova Anketa i na vrijedjanju zasnovana,pita se Siptare ili Makedonce.
Ja na primjer znam po cemu sam Shqiptar ili Albanac ili Arnaut ili Ilir,nek Makedonci objasne po cemu su oni Makedonci i zasto se pozivaju na Aleksandra Makedonskog.
A mozemo i da se klonemo toga.
Za makedonce sam ja Albanac.Ako cemo bez pokusaja vrijedjanja.

Ilir-HH
23.12.2007., 21:03
Tako je:top: problema nema za sad ali kad dobiju nez.kosovo tada ce im se projaviti zelja za sirenje.

Eto vidis,ti se ne hvatas za realnost i sadasnjost nego se bavis sta bi bilo kad bi bilo.
Prirodni Proces u Istoriji je uvijek bio da jedni narodi dolaze a drugi odlaze.

Ilir-HH
23.12.2007., 21:08
postoji li nacin da nema pobednika i porazenih sa bilo koje strane ili nema to me zanima
i jos nesto zasto zajednicki da se ne radi na temi obedinjavanje sa ostalim civiliziranim narodima
allooooooo
dali ste culi da normalni ljudi ne postavljaju nove granice nego postojece vade
ili pa ovde ima nesto nenormalno

Ljudi o kojima govoris,uklanjaju Granice zemalja posto su prvo uklonili granice po glavama.
Njamcki narod osudjuje djela koja su njihovi pretci cinili,i svi ljudi ovdje imaju ista prava.
Prvo su poceli da vjeruju u ideju da su svi ljudi Isti,ravnopravni,da jedni nemaju prava nad drugima,da je razlika medju Ljudima Bogatstvo Ljudi a ne da te drugacije ljude treba pobiti i vrijedjati,sebe uzdisat a druge spustat,iz cistih predrasuda ili nizih pobuda........

Forca
23.12.2007., 21:29
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/0b/Albanians_in_macedonia2002_03.png/618px-Albanians_in_macedonia2002_03.png

Evo kako su nam davali ljudske prave, su pucali na nenaoruzane demonstrante sa Kallashnikovima. Ubili su 3 , povredili deseticu, i priveli su oko 500 ljude, svi su bili tepani , mozete da vidite sami
Ehhh koji su Sllavomakedonci, zal mi e sta vi ne ste mogli da upoznate njima u oblasti racizma.
http://youtube.com/watch?v=cCx7K0KnJng

Ilir-HH
23.12.2007., 21:37
problem je obostrano neprihvacanje a ne jednostrano i cudi me zasto uvek se koriste neke kratenice za oslovljavanje makedonije tesko je nekome da napise celo ime ili je nesto drugo u pitanju

Pa makedonija ja priznata po imenu Bivsa jugoslovenska republika ta i ta.

Ilir-HH
23.12.2007., 21:40
Kako kad zelite da pravite 4 drzave,:flop: jednu ste vec dobili zar nisi to sam rekao.

Napravi cemo,ali vas necemo ni tjerati ni omalovazavati ni slicne gluposti.

Forca
23.12.2007., 21:41
FYROM , je osuden na unistenje, ili ke bude cela pod albansku kontrullu, ili ke bude podeljena izmegju albancite i bulgarite, ne moze da prezivi dolgo ovaa artficijalna drzava, i ovoj bugarski narod

Ilir-HH
23.12.2007., 21:51
FYROM , je osuden na unistenje, ili ke bude cela pod albansku kontrullu, ili ke bude podeljena izmegju albancite i bulgarite, ne moze da prezivi dolgo ovaa artficijalna drzava, i ovoj bugarski narod

Boll Shqipe,se i mbejtem!

Pershendetje nga Hamburgi

Mishko Pishko
23.12.2007., 22:07

Albancima je bolje u Makedoniji nego u Velikoj Albaniji.

i kad Makedonija udje u NATO nema vise sanse da se nesto dijeli na silu.

ZVi se dole ne mrzite dovoljno da bi pravo ratovali.

Nikad ni necete.

ovo sto se pise po internetu je sranje i nijedan to nece rec u facu nikom.

dole treba sredit korupciju i educirat brdjane i seljane.

Zenska emancipacija polako sredjuje patrijahalno Albansko drustvo.

za 30 godina ste gotovi decki.

thung

Ilir-HH
23.12.2007., 22:11
Albancima je bolje u Makedoniji nego u Velikoj Albaniji.

i kad Makedonija udje u NATO nema vise sanse da se nesto dijeli na silu.

ZVi se dole ne mrzite dovoljno da bi pravo ratovali.

Nikad ni necete.

ovo sto se pise po internetu je sranje i nijedan to nece rec u facu nikom.

dole treba sredit korupciju i educirat brdjane i seljane.

Zenska emancipacija polako sredjuje patrijahalno Albansko drustvo.

za 30 godina ste gotovi decki.

thung

Hvala za ove Bozicne Cestitke

taxi94
23.12.2007., 23:02
BAš me briga za sukob Albanaca i Makedonaca. To je samo njihova stvar, ja ne bih prljao ruke...

Ilir-HH
23.12.2007., 23:33
BAš me briga za sukob Albanaca i Makedonaca. To je samo njihova stvar, ja ne bih prljao ruke...

Pocetkom domoginskog rata u Hrvatskoj Albanci nisu mislili tako,nego su vam pruzili pomoc.

taxi94
23.12.2007., 23:39
Pocetkom domoginskog rata u Hrvatskoj Albanci nisu mislili tako,nego su vam pruzili pomoc.

Imaš pravo. Podržao bih svakog koji se brani od pravoslavaca

snezana mk
24.12.2007., 14:12
Ako Makedonija i Albanija uđu u Nato onda zbogom za vaše četiri države,cilj svakokog ko je nacionalist je stvaranje nesto Veliko ali hvala bogu da u nasoj Makedoniji žive i Albanci koji su svesni da u danasnje vreme stvaranje velikih drzava na Balkanu ludost da treba maknuti iz svoje duše nacionalizam i živeti i raditi za svoju državu a to je Makedonija.Nitko od bivših učk u Mkd više se neče boriti za to ,znam jer poznajem nekoliko, obečavali su im novac ako ratuju ali su ih izvisili ,a kako im je u Mkd dobro nemaju više sta tražiti.

A vi koji priželjukjete da našu državu snema zaboravite nitko vam je neče dati na poslužavniku.

Ilir-HH
24.12.2007., 14:15
Ako Makedonija i Albanija uđu u Nato onda zbogom za vaše četiri države,cilj svakokog ko je nacionalist je stvaranje nesto Veliko ali hvala bogu da u nasoj Makedoniji žive i Albanci koji su svesni da u danasnje vreme stvaranje velikih drzava na Balkanu ludost da treba maknuti iz svoje duše nacionalizam i živeti i raditi za svoju državu a to je Makedonija.Nitko od bivših učk u Mkd više se neče boriti za to ,znam jer poznajem nekoliko, obečavali su im novac ako ratuju ali su ih izvisili ,a kako im je u Mkd dobro nemaju više sta tražiti.

A vi koji priželjukjete da našu državu snema zaboravite nitko vam je neče dati na poslužavniku.

Snezana,dali ti postujes Albance,dali i smatras ravnopravnim gradjanima Makedonije,koji imaju pravo na jezik,Kulturu i vjeru.

snezana mk
24.12.2007., 14:39
Snezana,dali ti postujes Albance,dali i smatras ravnopravnim gradjanima Makedonije,koji imaju pravo na jezik,Kulturu i vjeru.

Da poštujem one koji kažu da im je domovina Makedonija one što vole Mkd što ne misle na stvaranje na novu državu već žele stvarati i živjeti u Mkd što se ne zamaraju sa nacionalizmom da svi albanci moraju živjeti u jednu državu što se nikad više neče uhfatiti oružja da bi ostvarivali neka prava ,teritorije i slično a pogotovo one što se žele izboriti sa Grčkom oko imena koje žele da glasno izgovore ja sam iz Mkd ,koji na političke skupove pored albanskog i amerike stoji i Mkd zname svi koji su shvatili da je 2001 bila ludost i da se ne treba više ponoviti.
Vidiš možda je tebi čudno da ja imam i prijatelje albance,imam komšije i oni svi dobro znaju da ih poštujem i da su zbog tog sukoba 2001 išli pognutih glava nisu me mogli pogledati u oči, ali život ide dalje svest se kod ljudi mjenja .

A ti i tvoji istomisljenici koji vam je jos u glavi stvaranje novih i velikih država vam ostaje samo da se nadate jer sve je manje ljudi koji vjeruju u to pogotovo mladih koji se ne žele više petljati u to :top:

Ilir-HH
24.12.2007., 14:57
Da poštujem one koji kažu da im je domovina Makedonija one što vole Mkd što ne misle na stvaranje na novu državu već žele stvarati i živjeti u Mkd što se ne zamaraju sa nacionalizmom da svi albanci moraju živjeti u jednu državu što se nikad više neče uhfatiti oružja da bi ostvarivali neka prava ,teritorije i slično a pogotovo one što se žele izboriti sa Grčkom oko imena koje žele da glasno izgovore ja sam iz Mkd ,koji na političke skupove pored albanskog i amerike stoji i Mkd zname svi koji su shvatili da je 2001 bila ludost i da se ne treba više ponoviti.
Vidiš možda je tebi čudno da ja imam i prijatelje albance,imam komšije i oni svi dobro znaju da ih poštujem i da su zbog tog sukoba 2001 išli pognutih glava nisu me mogli pogledati u oči, ali život ide dalje svest se kod ljudi mjenja .

A ti i tvoji istomisljenici koji vam je jos u glavi stvaranje novih i velikih država vam ostaje samo da se nadate jer sve je manje ljudi koji vjeruju u to pogotovo mladih koji se ne žele više petljati u to :top:

Nikad niko nece voljeti drzavu koja ga ugnjetava,kad god budu ugrozena nasa ili bilo cija prava,narod ce se dizat na puske.
Ja bih se licno izborio sa grckom oko imena,ako mi ti objasnis vasu nacionalnu vezu sa Aleksandrom Makedonskim,kako ste vi vezani snjim.
Kako kad su slaveni skoro 1000 g poslije njegove smrti stigli na balkanu.
2001 prva nije bila ludost nego velika Neophodnost,i dok vi ne priznate da ste ugnjetavali Albance i natjerali ih na ustanak,crno se pise toj zemlji.
Meni nije cudno sto ti imas prijatelja Albanaca jer smo mi fini ljudi,na dobro odgovaramo jos vecim dobrom,a na zlo,pa znas i sama.
A ti sto su isli pognutih glava,ne znam dali si sigurna da su Albanci,mozda su cigani ili bog zna,svega ima u toj BJRM.

Ilir-HH
24.12.2007., 15:01
Kako ti nisi isla spustene glave,kad su Albanci bivali ugnjetavani i hapseni od te tvoje tako humane Drzave.

Ilir-HH
24.12.2007., 15:04
Zasto onda nisi izlazila na Miting da branis Gradjane Makedonije koje su hapsili radi skolstva,jezika,kulture.
Zasto su Tetovom(vecinsko stanovnistvo Albansko)do skoro rukovodili Makedonci.

Ilir-HH
24.12.2007., 15:05
Dali je bila 2001 prva neka promjena tog stanja na vidiku,pa su Albanci iz cistog zla se digli na puske.
Dali ste vi to namjeravali da nam date Gradjanska prava bez pucanja?

snezana mk
24.12.2007., 15:27
www.macedonia.org Ovde citaj ako te interesuje istorija,e sad koliko da znas gradonacalnik je uvek bio Albanac i molim te kazi mi kakva prava imaju makedonci koji zive u Albaniji.

Ilir-HH
24.12.2007., 15:30
www.macedonia.org Ovde citaj ako te interesuje istorija,e sad koliko da znas gradonacalnik je uvek bio Albanac i molim te kazi mi kakva prava imaju makedonci koji zive u Albaniji.

Jesi li mi citavo vrijeme govorila da makedonija treba da je moja drzava,sto me sad ispitujes o susjednoj drzavi.
Ako hoces da vodis diskusiju samnom,odgovori mi na sva pitanja koja sam ti postavio redom,kao sto sam ja dosada cinio.
I nemoj da skaces iz teme u temu.

Ilir-HH
24.12.2007., 15:34
Tu gdje si me poslala da citam,nema nista novo za mene.
Rekla si i da vam se Aerodrom zove Aleksander,odgovori mi zasto prisvajate tudje Licnosti i nazivate svojima,pojasni mi vasu vezu snjima,samo mi to reci nista drugo.

snezana mk
24.12.2007., 15:34
Mnogi naši državljani koji su u stranim državama su slali novac terorističke org.učk ali sad nakon svega jedni pitaju gde im je otišao novac traže ga od Ahmetija dok drugi sami sebe uvjeruju da im je novac u prave ruke otišao.

Ilir-HH
24.12.2007., 15:37

Ja sam ti napisao,da sam za Slobodu svih naroda,ma gdje oni zivjeli.
Ako makedonci u Albaniji,(ako ih tamo uopste ima),nemaju gradjanska prava,pa trebali bi od nas Albanaca iz makedonije da su nesto naucili,slobodu ti niko na Posluzniku ne daje,nek uzmu Puske u ruku...........ako nema druge....

snezana mk
24.12.2007., 15:39
Tu gdje si me poslala da citam,nema nista novo za mene.
Rekla si i da vam se Aerodrom zove Aleksander,odgovori mi zasto prisvajate tudje Licnosti i nazivate svojima,pojasni mi vasu vezu snjima,samo mi to reci nista drugo.

Ja nemam vremena a i ne želim tebi objasnjavati jer negiras moj narod i zemlju i to vrega ali sam usluzna pa sam ti stavila link gde mozes čitati i ako želiš možemo o tome na povjest ovde je druga tema nije dozvoljeno.

Ilir-HH
24.12.2007., 15:40
Mnogi naši državljani koji su u stranim državama su slali novac terorističke org.učk ali sad nakon svega jedni pitaju gde im je otišao novac traže ga od Ahmetija dok drugi sami sebe uvjeruju da im je novac u prave ruke otišao.

Ja ne pitam gdje mi je novac otisao,promjenom politicke situacije u Mkd sam zadovoljan,i bolje da taj nas Novac uzme Ali Ahmeti,(nek uziva covjek)nego Sllavomakedonska drzava,koja stime ugnjetava Albance.

Ilir-HH
24.12.2007., 15:43
Ja nemam vremena a i ne želim tebi objasnjavati jer negiras moj narod i zemlju i to vrega ali sam usluzna pa sam ti stavila link gde mozes čitati i ako želiš možemo o tome na povjest ovde je druga tema nije dozvoljeno.

Ja ne negiram tvoj ili bilo ciji narod,nego sam Etnolosko-povijesno zaInteresovan,pa mi eto jedino kod vas makedonaca to interesovalo,kako vi objasnjavate tu vezu sa Aleksandrom,taj link je stvarno veoma krhk,krhko je znanje:)

snezana mk
24.12.2007., 15:54
Pa salji jos novca Ahmetiju nek ti ga trosi ionako više nije na vlast nit pa ce doći, lažu vas koji ste nadvor i hrane sa nacionalizmom da bi vi uzeli novac jer vi pojma nemate šta se zapravo ovdje događa nema stvaranje velkike Albanije to niko neće podržiti ni Amerika ni Eu nit pa čete više nešto dobiti ,sem možda kosovo.

MAKEDONIJA ne ugnetuje nikoga ,albanci koji rade u Mkd počeli su da plaćaju danak u drzavi čudiš se zašto zato jer žele da žive u finansiski stabilnoj državi a ne da daju novac teroristima i da se s tiime hvale.

snezana mk
24.12.2007., 15:56
Ja ne negiram tvoj ili bilo ciji narod,nego sam Etnolosko-povijesno zaInteresovan,pa mi eto jedino kod vas makedonaca to interesovalo,kako vi objasnjavate tu vezu sa Aleksandrom,taj link je stvarno veoma krhk,krhko je znanje:)

Moyda ne znaš kako da pretražiš jer nažalost je veoma obeman.:ne zna:Kad kazes da ne postoje Makedonci i takav narod negiras me.

Ilir-HH
24.12.2007., 16:12
Pa salji jos novca Ahmetiju nek ti ga trosi ionako više nije na vlast nit pa ce doći, lažu vas koji ste nadvor i hrane sa nacionalizmom da bi vi uzeli novac jer vi pojma nemate šta se zapravo ovdje događa nema stvaranje velkike Albanije to niko neće podržiti ni Amerika ni Eu nit pa čete više nešto dobiti ,sem možda kosovo.

MAKEDONIJA ne ugnetuje nikoga ,albanci koji rade u Mkd počeli su da plaćaju danak u drzavi čudiš se zašto zato jer žele da žive u finansiski stabilnoj državi a ne da daju novac teroristima i da se s tiime hvale.

Sta sam slao slao sam,danak u Makedoniji su Albanci uvijek davali,nego se prije trosio za Slavomakedonce,sad posle promjene,trosi se po tim opstinama gdje se i daje.
To dali ima ili nema stvarana velike Albanije,ne znam,nisam vidovit da gledam u buducnost.
To sto kazes "sem,mozda Kosovo",to nije sem,to je mnogo za nas Albance i trebala bi da nam cestitas.

Makedonija sad nikoga ne ugnjetava,posto su se ugnjetavani odbranili i stvorili uvjete za Zivot,nasiljem,koje je bilo neizbjezno.
Ja gdje god da zivim,ja sam uvijek sa svojim narodom,informacije uzimam od rodjaka,koji su dole.
Bas mi ujak kaze da je u zadnje vrijeme super,da mnoge Makedonke rade kod njega po poljima i da ste stvarno vrijedni.

Ilir-HH
24.12.2007., 16:18
Moyda ne znaš kako da pretražiš jer nažalost je veoma obeman.:ne zna:Kad kazes da ne postoje Makedonci i takav narod negiras me.

Moguce da ne znam,posto znas mi smo neznalice kako te deda ucio.
Makedonci su postojali u vrijeme stare grcke,Aleksandar Veliki je rodjen 323 g p.n.e a umro je 356 g p.n.e.
Kad je on vladao ovim prostorima i mnogim drugima,Slavena nije bilo na Balkanu nego su oni stigli tek u 7 i 8 stoljecu nove ere.
A ja mislim da si ti Slavenka,ustvari da te pitam dali ste vi slaveni,kao sto su Srbi,Bugari,Rusi,Cesi,Ukrainci i mnogi drugi.
Jer,objasni mi molim te kako sebe nazivate Makedoncima kad je opstepoznato ko su bili Makedonci.

snezana mk
24.12.2007., 16:24
A vidovit si da kazes da ce biti 4 drzave albanske za to si vidovit daj zbroji se sta pričaš ,naše mozda rade po poljima ali zato vaše po kavanama:top:

snezana mk
24.12.2007., 16:26
Makedonci su postojali u vrijeme stare grcke,Aleksandar Veliki je rodjen 323 g p.n.e a umro je 356 g p.n.e.
Kad je on vladao ovim prostorima i mnogim drugima,Slavena nije bilo na Balkanu nego su oni stigli tek u 7 i 8 stoljecu nove ere.
A ja mislim da si ti Slavenka,ustvari da te pitam dali ste vi slaveni,kao sto su Srbi,Bugari,Rusi,Cesi,Ukrainci i mnogi drugi.
Jer,objasni mi molim te kako sebe nazivate Makedoncima kad je opstepoznato ko su bili Makedonci.

Kome je opstepoynato grcima i tebi:lol:

Makedonec
24.12.2007., 16:37
Mogu da vam posaljem istrazivanje sta su radili iz oxforda,da vidis tko smo mi makedonce...a tko su one idiote sta sebe nazivaju grci.....grci su dosli iz etiopije.........jel znas tko su albance i odakle su dosli??? Jel znas tko su prave ilire......jel znas odakle su dosli sadasni albanaca???

Ilir-HH
24.12.2007., 16:39
A vidovit si da kazes da ce biti 4 drzave albanske za to si vidovit daj zbroji se sta pričaš ,naše mozda rade po poljima ali zato vaše po kavanama:top:

Pa da.
Jesi li se ti to nasla uvrijedjena sto makedonke rade po poljima kod Albanaca?
To za cetiri drzave to je jasno kako sam mislio,u Istoriji je tako da jedni Narodi idu,gube se znaci,nestaju,a drugi se razmnozavaju,pa se sire.
To ti je istoriski fakt,to nema veze sa Nostradamusom.
U evropi su Albanci,narod broj jedan po razmnozavanju,pa izracunaj sebi.

Da nase po kafanama rade,to je cisto malo zlo sa tvoje strane,jer ne mozes da podneses,da Slavomakedonke rade kod nas,a trebala bi u to da gledas kao napredak drzave i medjunacionalnih odnosa,ne da pokusavas da vrijedjas.
Istina Albanci stvarno su dobri u Gastronomiji ali je poznato da njihove zene nisu radile po kafanama,mozda u Kuhinji,tih istih.

Makedonec
24.12.2007., 16:39
a za ovu temu.....ma znate kako ide to....svi nas podrzavaju dok ne dodze do konflikta....kad dodze,tad svi se kriju,svi su "otisli" iz makedonije,a svi se udaraju u grudima da su patrioti.....svasta.....a ja naravno cu podrzati ovu nasu sadasnu Мakedoniju ...

Ilir-HH
24.12.2007., 16:41
Kome je opstepoynato grcima i tebi:lol:

Pa objasni mi ako se varam.
Poznato je modernoj evropskoj Istoriji,koju sam ja izucavao.
Objasni mi vezu Slavena i Aleksandra i trazicu Izvinjenje ako se varam,a ne varam se sanse nema.,jer posle ovih podataka sto sam ti iznio to je samo stvar Matematike.

Makedonec
24.12.2007., 16:43
Ja ne pitam gdje mi je novac otisao,promjenom politicke situacije u Mkd sam zadovoljan,i bolje da taj nas Novac uzme Ali Ahmeti,(nek uziva covjek)nego Sllavomakedonska drzava,koja stime ugnjetava Albance.

:lol: :lol: :lol: :lol:
Bolje nek uzme Ahmeti.....pa ako tako hoces idi iz makedonije i tamo mozes slati tvoj novac svugda....ali dok si kod nas mozes samo da shutis i da dajes sve prihode.....a za ugnetivanje albanaca...tu se ne slazem sa tobom.....ako ti zivis normalno i ne uradis neka glupa stvar tko ce te dirati?? Vi sami stvarate takvu tenziju,sami mislite da Makedonce vas mrze,kako mogu da tebe mrzim ako nisi bio neki kriminalac itd itd itd...

snezana mk
24.12.2007., 16:46
Pa da.
To za cetiri drzave to je jasno kako sam mislio,u Istoriji je tako da jedni Narodi idu,gube se znaci,nestaju,a drugi se razmnozavaju,pa se sire.

Da nase po kafanama rade,to je cisto malo zlo sa tvoje strane,jer ne mozes da podneses,da Slavomakedonke rade kod nas,a trebala bi u to da gledas kao napredak drzave i medjunacionalnih odnosa,ne da pokusavas da vrijedjas.
Istina Albanci stvarno su dobri u Gastronomiji ali je poznato da njihove zene nisu radile po kafanama,mozda u Kuhinji,tih istih.

Dobro pa svi ovde znamo da je tvoj san velika albanija a da ste bili prvi u razmnozavanju i to je tacno ali vase zene vise ne ragaju po 5-6-7 deca vec po dve koliko i sav emancipiran narod ali ti to verojatno ne znas ne zivis u Mkd.znaci nista od vaseg sirenja razmnozavanjem to je zavrsilo .

Makedonec
24.12.2007., 16:50
Pa da.

gde radu bre....nemoj da pricas takve glupe stvari..........sta zelite da uradimo za vas???? Makedonija vam je dala sve,kad ste bjezali...dosli ste tu kod nas....(nemoj da me loso da me razumes,pricam za svima) kako ste nam uzvratili??? Ali znas sta...krug se vrti..jednog dana vi cete se moliti nama....ali to ce biti jednog dana...Samo tko ce izdrzati to videce....a za vasu veliku albaniju nemojte se puno nadati...znas da je to samo san....

Ilir-HH
24.12.2007., 16:53
Mogu da vam posaljem istrazivanje sta su radili iz oxforda,da vidis tko smo mi makedonce...a tko su one idiote sta sebe nazivaju grci.....grci su dosli iz etiopije.........jel znas tko su albance i odakle su dosli??? Jel znas tko su prave ilire......jel znas odakle su dosli sadasni albanaca???

Posalji mi!
Tko ste vi Makedonci?
Vi ste slaveni.
A oni "idioti grci",sto trenutno sacinjavaju grcku,nisu pripadnici onog drevnog grckog naroda,o kojima ucimo po skolama.
Dali su dosli iz Etiopije(cisto sumnjam,posto su bjeli) ili ko vi Slaveni iz Urala to ne znam.
Grci su isto ko vi se tu pojavili i ukrali prigrabili Istoriju i djela tog drevnog naroda.
Iliri su narod koji na prostorima Balkana zivi od 7 stoljeca prije nove ere,ustvari to su najnovija saznanja Istoricara,do skoro je bilo poznato da se iliri prvi put u Istoriji spominju 228 p.n.e,kad se o tome govori kako Albanska/Ilirska Kraljica Teuta naredjuje da se rimski Brodovi napadaju.

Albanci su Potomci Ilira,oko toga su se slozili najistaknutiji Istoricari u to nema sumnje.
A predpostavlja se da su Iliri dosli sa Kavkaza prije 2700 ili vise godina.

Ako znas da su znaci prvog Zivota uopste, nadjeni u Africi,sto je Kolevka Covjecanstva.
A Iliri/Albanci su na Balkanu opstali,mnogo Naroda i Vojski,Diktatura i Kraljeva smo uspjeli nadzivjeti,i ustrajacemo na tom Putu.
Ako Bog da

Ilir-HH
24.12.2007., 16:58
:lol: :lol: :lol: :lol:
Bolje nek uzme Ahmeti.....pa ako tako hoces idi iz makedonije i tamo mozes slati tvoj novac svugda....ali dok si kod nas mozes samo da shutis i da dajes sve prihode.....a za ugnetivanje albanaca...tu se ne slazem sa tobom.....akoali dok si kod nas mozes samo da shutis i da dajes sve prihode.....a za ugnetivanje albanaca...tu se ne slazem sa tobom.....ako ti zivis normalno i ne uradis neka glupa stvar tko ce te dirati?? Vi sami stvarate takvu tenziju,sami mislite da Makedonce vas mrze,kako mogu da tebe mrzim ako nisi bio neki kriminalac itd itd itd...

Kako me ne mrzis ,kad mi kazes da sutim i dajem sve prihode.
Pa jadna,nisam majmun ili tele.
Dajemo prihode i ne sutimo,zajedno sa svim narodima uredjujemo Makedoniju.
Ako me nitko ne dira,nitkog i ne diram.
Za vas smo Kriminalci ako trazimo Slobodu,hocete da nam Gradjanske duznosti iznudite a da ne date gradjanska prava.
Sama si napisala da dam novac i da sutim......

Ilir-HH
24.12.2007., 16:59
a za ovu temu.....ma znate kako ide to....svi nas podrzavaju dok ne dodze do konflikta....kad dodze,tad svi se kriju,svi su "otisli" iz makedonije,a svi se udaraju u grudima da su patrioti.....svasta.....a ja naravno cu podrzati ovu nasu sadasnu Мakedoniju ...

Ovu sadasnju cu i ja da podrzim,ali ne onu prije 2001

Ilir-HH
24.12.2007., 17:05
gde radu bre....nemoj da pricas takve glupe stvari..........sta zelite da uradimo za vas???? Makedonija vam je dala sve,kad ste bjezali...dosli ste tu kod nas....(nemoj da me loso da me razumes,pricam za svima) kako ste nam uzvratili??? Ali znas sta...krug se vrti..jednog dana vi cete se moliti nama....ali to ce biti jednog dana...Samo tko ce izdrzati to videce....a za vasu veliku albaniju nemojte se puno nadati...znas da je to samo san....

Sta pricas jarane,probudi se pobrko si sve izgleda.
Makedonke rade po Poljima kod Albanaca i to je ta promjena o kojoj govoris,ona se vec desila,prije ste vi gospodarili Makedonijom a sad se malo okrenulo.
I ko je bjezo,odakle smo mi to bjezali i dosli vama,sta lupetas.
Bjezali su Albanci sa Kosova,kod nas,kod svoje Brace po Krvi u Makedoniji,gdje smo ih primili kako to prilici medju bracom.
Kod vas niko nije dolazio,sta brbljas.
Posle smo mi Albanci iz Makedonije,mislim Zene i djeca,bjezali kod nase brace na Kosovu.
kakvu ste vi Makedonci tu ulogu odigrali.

vasileus
28.12.2007., 15:30
Nije mozda potpuna paralela, ali je dobra. Gledajuci situaciju sa bosanskim nazivljem, Šiptar ima veoma pogrdnu konotaciju dok je Albanac neutralan pojam. Takvu znacenjsku razliku mi smo vjerovatno pokupili od srpske prakse upotrebe ova dva naziva. Bilo bi interesantno vidjeti kako je doslo do toga da domaci narodnosni termin za Albance dobije pogrdno znacenje kod Srba. Pogotovo sto historijski gledajuci Srbi imaju jos dva naziva koje su koristili za Albance - Arbanasi i turcizam Arnauti, ali ni jedan od ova dva nema toliko negativan prizvuk koliko Šiptari (a nisu vise ni u masovnoj upotrebi).

Albanci naravno nisu glupi ljudi, skontali su sami da je upotreba naziva Šiptar kod Srba (a preko njih i Bosnjaka i Hrvata) sa negativnim prizvukom, te nije ni cudo da se ljute kad ih se ovako naziva.

Naravno da su nazivani Arbanasima tj Arnautima jer u to vreme nije postojala drzava Albanija pa prema tome kako smo ih mogli nazivati?
I ne bih se slozio da je Šiptar pogrdno značenje! U svakom slučaju podržavam Makedoniju! Kao što mnogi ovde neprestano pominju veliku Srbiju tako i ja pominjem veliku Albaniju, u istom kontekstu!

Kalasnjikov
28.12.2007., 16:37
Predstavnici Albanaca u Makedoniji klone se izjava koje bi iritirale Makedonce, jer im je veoma važno da zvanično Skoplje podrži nezavisnost Kosova, pa i ne upitani izjavljuju da će Makedonija ostati njihova država i kad Kosovo postane nezavisno. Makedonci su, s druge strane, naprosto primorani da daju podršku nezavisnosti južne srpske pokrajine, jer bi se u protivnom koliko sutra suočili sa sličnim albanskim zahtevima u svojoj zemlji. Na takvu mogućnost ih redovno upozoravaju zapadni emisari, a Vašington od Skoplja javno zahteva da se pre svih izjasni o priznavanju nezavisnosti Kosova.

Ako bi se uzela u obzir brojnost Albanaca, njihova koncentrisanost na teritoriji, zastupljenost u državnim organima i institucijama, pre svega u policiji, vojsci i diplomatiji, te političke poruke koje šalju, moglo bi se reći da se oni treniraju za federalno ustrojstvo u Makedoniji, u iščekivanju kosovskog raspleta i mogućeg pripajanja „Velikoj Albaniji”. A na mogućnost odvajanja zapadnog dela pre izvesnog vremena upozorio je Klaus Rajnhart, bivši komandant KFOR-a na Kosovu. Aktuelna vlast u Skoplju se nada da će takva nastojanja makedonskih Albanca osujetiti SAD, koji se vidi kao zaštitnik makedonskog suvereniteta.

ljativ
28.12.2007., 20:39
Posalji mi!
Tko ste vi Makedonci?
Vi ste slaveni.
A oni "idioti grci",sto trenutno sacinjavaju grcku,nisu pripadnici onog drevnog grckog naroda,o kojima ucimo po skolama.
Dali su dosli iz Etiopije(cisto sumnjam,posto su bjeli) ili ko vi Slaveni iz Urala to ne znam.
Grci su isto ko vi se tu pojavili i ukrali prigrabili Istoriju i djela tog drevnog naroda.
Iliri su narod koji na prostorima Balkana zivi od 7 stoljeca prije nove ere,ustvari to su najnovija saznanja Istoricara,do skoro je bilo poznato da se iliri prvi put u Istoriji spominju 228 p.n.e,kad se o tome govori kako Albanska/Ilirska Kraljica Teuta naredjuje da se rimski Brodovi napadaju.

Albanci su Potomci Ilira,oko toga su se slozili najistaknutiji Istoricari u to nema sumnje.
A predpostavlja se da su Iliri dosli sa Kavkaza prije 2700 ili vise godina.

Ako znas da su znaci prvog Zivota uopste, nadjeni u Africi,sto je Kolevka Covjecanstva.
A Iliri/Albanci su na Balkanu opstali,mnogo Naroda i Vojski,Diktatura i Kraljeva smo uspjeli nadzivjeti,i ustrajacemo na tom Putu.
Ako Bog da

auuuu al ste zalaufali

ostavim vas same nekoliko sata a vi svasta iznapricate :)
ako cemo da iskreno govorimo treba da prvo budemo samokriticni
znaci sadasnji albanci imaju neke veze sa originalnim ilirima ko sto imaju veze eskimi sa marokancima (mozda su ovi blizi)

sad drugo i NAJBITNIJE
albanci sa kosova-makedonija i jedan deo albanaca koji sada zive u albaniji sa originalnim potomcima ilira nemaju nikakve dodirne tacke

e sad ko su pravi albanci
originalno ime skenderbega koji albanci (MUSLIMANI) prisvojavaju je
Georg kastriot i po vjeroispovjesti je K A T O L I K a ne musliman da ne mjesamo babe i zabe

da napravimo suma sumaru pravi albanci su po vjeroispovesti KATOLICI a ovi drugi albanci (MUSLIMANI) osim sto zive u zajednickoj drzavi nemaju AMA BAS NISTA zajednicko

znaci da to rascistimo

e sad sto je bilo pre neznam koje ere ko odakle gde i zasto je dosao to ama bas niko sa sigurnoscu nemoze da potvrdi
svi mi koji smo sada zivi nismo ni bili u planu da dodjemo na ovaj svet pa prema tome nemozemo ni tvrditi nista pouzdano
zna se da se povijest pise kome kako je u interesu i prema tome
ostavimo povijest i pandorinu kutiju na stranu

ljativ
29.12.2007., 21:53
Makedonke rade po Poljima kod Albanaca i to je ta promjena o kojoj govoris,ona se vec desila,prije ste vi gospodarili Makedonijom a sad se malo okrenulo.
Bjezali su Albanci sa Kosova,kod nas,kod svoje Brace po Krvi u Makedoniji,gdje smo ih primili kako to prilici medju bracom.
Posle smo mi Albanci iz Makedonije,mislim Zene i djeca,bjezali kod nase brace na Kosovu.

?

ljativ
29.12.2007., 21:55

zanima me dali je neko napravio racun i dali nekoga to uopce zanima koliko je kostao onaj cirkus koji ga neko naziva ratom u makedoniji

ljativ
29.12.2007., 21:58

tacno dolazili su kod rodbine i prijatelje
a ona brojka od oko 300.000 sto je bila po shatorima kod stenkovac, neprosteno i td. koliko se ja secam bila je na teret drzave bjrm tacno dolazili su kod rodbine i prijatelje
a ona brojka od oko 300.000 sto je bila po shatorima kod stenkovac, neprosteno i td. koliko se ja secam bila je na teret drzave bjrm

Svarog
06.01.2008., 05:19
evo ukratko nisam bas imao strpljenja čitati sve postove od početka do kraja....
puno se toga nakupilo...

u svakom slucaju albance netreba podrzati...imaju tu albaniju...to je drzava koja sve zivo uvozi nema uopce vlastite proizvidnje...nedavno je na tv-u bio neki dokumentarac o albancima sa kosova...pol sata su razmisljali kako da odmotaju kabal sa onog velikog namotaja...i takvima dat jos jednu drzavu mislim da je i jedna previse s obzirom na sposobnost :lol: :rofl:i kazem opet kakva je to drzava koja uopce nema nikakve industrije...a i kosovo u potpunosti zavisi od srbije jer se i napaja sa strujom iz srbije i svime...sta ce biti kad se granice zatvore?? oce im amerikanci nositi ampere struje u kantama

nego a u hr mislim da ce biti ista takva situacija pa pogledajte istra i dalmacija samo puna je albanaca ko blata...pekare slastičarnice ovo ono....a iza toga droga, prostitucija i sl jednom rijecju kriminal....a s obzirom da se razmnožavaju ko zečevi ja bi se zamislio malo da nebi hrvatska dobila isti problem ko srbija sa kosovom....

:kava:

ljativ
06.01.2008., 12:36
nego a u hr mislim da ce biti ista takva situacija pa pogledajte istra i dalmacija samo puna je albanaca ko blata...pekare slastičarnice ovo ono....a iza toga droga, prostitucija i sl jednom rijecju kriminal....a s obzirom da se razmnožavaju ko zečevi ja bi se zamislio malo da nebi hrvatska dobila isti problem ko srbija sa kosovom....

ovo je tacno
nek navede neko gde ima veceg broja albanaca a da nema problema u bilo koju drzavu
znaci trafik droge, belog roblja i ostalog - glavni akteri su albanci

Svarog
06.01.2008., 12:42
pa znam iz prve ruke u pra mjesta u istri npr lokalni ljudi sve znaju i sta se desava i sve samo policija nekim cudom pojma nema kao pa sta imaju para sezona na moru restorani ovo ono...nerazumijem kako ljudima sta su na vlasti nije cudno da albanci imaju para ko blata a drzava im je banana nema ni industrije ni nicega..odkud pare....i opet koliko sam čitao na kosovu je počelo to kad su davalio srbima koji su rtamo zivjeli masne pare za kuce i sve a ljudi priodavali i isli u unutrasnjost pa su albanci od manjine postali vecina (naravno uz svoj ubrzani tempo razmnozavanja)

ista situacija se desava i u hr mada ljudi zmire i šute kao ma nece to nas...
i jos jedna digresija vezana za kriminal i sve...vise od polovice ih je u hr ilegalno...pa nigdje albanske osmrtnice ili žive vječno ili to samo kad jedan umre tjelo u more ili se negdje zakopa pa opet drugi dodje na njegove papire...:ne zna:

Forca
06.01.2008., 15:22

A ima li u Dalmaciju POLICIJAAA ? Zasto nji dozvolavaju da rade kriminal ???
Albanci postovaju hrvate , pozdrav

ljativ
06.01.2008., 16:45
A ima li u Dalmaciju POLICIJAAA ? Zasto nji dozvolavaju da rade kriminal ???
Albanci postovaju hrvate , pozdrav

policija ima svuda ali i svuda ima probleme

postovanje
ha ha ha

ljativ
06.01.2008., 18:48
evo na primer u mkd policija je pocela nesto korisno da radi
uhvacen je vlasnik auta iz kojeg je izvrseno ubistvo pre neki dan
slucajno vlasnik je iz tetova. Izjavio je da je auto pre neki dan prodao nekome ali se "neseca kome"
vjerujem da ce se do ujutro sjetiti i kako se zove drugi komsija napoleona bonaparte

dzontra
07.01.2008., 18:10
Inace, albanski nacionalisti (citaj, vecina Albanaca), veci deo Makedonije zove Ilirida. Ilirida je sastavni deo "Velike Albanije". Nezvanicno se govori i o "Velikom Kosovu" koje bi trebalo da "proguta" okolna podrucja sa albanskom vecinom. Pokusali su Presevo, Bujanovac, Medvedju i sever Makedonije 2001. Nije im uspelo, ali iz ranijih iskustava (Prizrenska liga, Velika albanija (WW2), visenavratne demonstracije u SFRJ i, na kraju, bombardovanje SRJ) primetno je da Albanci ne odustaju od svojih zahteva.

kako ide ono "rugala se sova sjenici da ima velike oči!!!"

dok srbi komentiraju ovu temu već rade računicu u glavi koja glasi:

makedonci : albanci = makedonci al sa 30 % stanovništva manje (albanci sa 70 %)
+
invazija srbije na makedoniju i kosovo

(ovo je naravno crni humor....srbi nisu takvi da bi se širili po susjednim državama....:D)

ljativ
23.01.2008., 22:27
evo opet neke poznate dubare od strane "nevinih zrtava" nasilja makedonske policije
naime policija je u pokusaja hapsenja kriminalaca koji treba odlezati dugogodisnju robiju i osumnjicenog za ubistvo policajaca ubila istog koji je pruzio otpor hapsenju u s.aracinovo
posle toga na televiziju se prikazuju uplasene i rasplakane zene od akcije hapsenja ovog coveka
ovo isto se desavalo i ranije ista zajebancija samo drugi akteri

Ringo59
24.01.2008., 06:07
pa znam iz prve ruke u pra mjesta u istri npr lokalni ljudi sve znaju i sta se desava i sve samo policija nekim cudom pojma nema kao pa sta imaju para sezona na moru restorani ovo ono...nerazumijem kako ljudima sta su na vlasti nije cudno da albanci imaju para ko blata a drzava im je banana nema ni industrije ni nicega..odkud pare....i opet koliko sam čitao na kosovu je počelo to kad su davalio srbima koji su rtamo zivjeli masne pare za kuce i sve a ljudi priodavali i isli u unutrasnjost pa su albanci od manjine postali vecina (naravno uz svoj ubrzani tempo razmnozavanja)

ista situacija se desava i u hr mada ljudi zmire i šute kao ma nece to nas...
i jos jedna digresija vezana za kriminal i sve...vise od polovice ih je u hr ilegalno...pa nigdje albanske osmrtnice ili žive vječno ili to samo kad jedan umre tjelo u more ili se negdje zakopa pa opet drugi dodje na njegove papire...:ne zna:

Ma jel' to neki zele da plase Hrvate albanskom opasnoscu.
Nesto ne vjerujem da poslaticari i cevabdzije mogu ugroziti Hrvatsku. Ovo mi malo mirise na podmetanja ... tipicna srpska nacionalisticka spika.

Postoje drzavne sluzbe koje se bave drzavljanstvima i pitanima legalne i ilegalne migracije.

Uostalom, treba pogledati statistike, brojke, demografske analize i stpoe nataliteta pa onda pricati.

A sto se tice kriminala u Hrvatskoj od strane Albanaca, pa gledajuci opet statistike i crne kronike, mislim da treba najprije rijesiti pitanje hrvatskih kriminalaca i domaceg kriminala u samoj Hrvatskoj. Mnogo je veci problem od nekog uvezenog albanskog krimnala.

giannis
27.01.2008., 07:08
Svakako moze svaki narod da izabere svoj nacionalni naziv. Ali svoj naziv, iz svog jezika i istorije i ne nacionalno ime njihovog Suseda.
Ne prostoj drugi primer u svetu da neki narod dobio nacionalno ime od teritorija u kojoj se naselio
Svi narodi sveta, imenovali su teritoriju po njihonim imenom.
I Makedones, kad su sisli is Pindskih Planina, pre 4.000 god. preimenovali zapadnu Trakiju u Makedoniju.
Kazu Fyromci da Grcima smeta to sto se zbrka ime Rep. Makedonija sa provinciom Makedonia severne Grcke. I zato, je savim glup grcki argumet da se zahteva promena imena te drzave.
Firomci su majistrori u propagandi. Svakako taj argumet je smesan jer Grci nikada nisu tvrdili to. Grci tvrdlili, tvrde i tvrdece sledece :
a)Uzurpacijom grckog nacionalnog naziva Makedonija i Makedones, staro 5.000 godina, od kada se formiralo to grcko pleme, direktno megira postojanja Grcke Nacije ( Jer integraciom srodnim plemenima se stvaraju Nacije)
b)Nevidjeno je na svetu da narod neki uzima nazionalno ime od teritoria gde zivi. Svi narodi daju i dali su svoj nacionalno ime teritoriji koju naseljavaju, osim Fyromaca.
c)Sada su Fyromci otkrili da Atinjanin Demosten, nazvao Filippa Makedonskog Varvarina. Alli nisu otkrili da za Demostena bili Varvari i svi Grci koji pili vino cisto , tj, koiji nije bilo mesano sa vodom ili sokon. Isto tako nisu otkrili za Demostenovu politicku opoziciju, Eshina i Isokrata i za ostalih mnogobrojinih grckih pisaca koji su pisali za Makedoniju, koji zovu Filippa spasitelja Grcke i pozivaju ga da ujedini vec jednom grckog sveta. Podsecam da grci imali stotine Drzave, Grad –Drzava i ratovali su mnogo cesto medjusobno. I sigurno lokalne vlasti jedne drzave nisu lako prihvatale ujedijienja u jednoj Drzavi zato sto bi izgubili vlast i privilegija .
d)U najstariji Grcki tekst “Teogonija”od Hesioda vidi se genealogija grckih plemena. Vidi se je da Makedon bio brat sa Magniton (Tessalija) i obe su bili unuci Helena (Grka).
e)Makedones su gradili svetilista i gradova u cast Herakla ( Herakea =Bitola) koi je bio njihov predak. Zvali su sebe “Herakleides” i njihova Dinastija nosila kao prezime (po danasnjem smislu) ime Argeades ( t.j. ti koji poticu iz Argos peloponeski, mesto gde ja ziveo Hekakles). Smatrali su takodje i Ahilea (Kralja Magnesije) za pradeda.
f) U arheoloskim iskopavanjima u Makedoniji, nadjeno 65.000 natpisi SVI na Grckom. Isto i u juznim delovima Fyrom-a, gde su nekada ziveli Makedones, svi natrisi koji su nadjeni su na grckom jeziku. Svakako Fyromski arheologi objasnjavaju to kao moda medju Makedonaca da pisu na grckom!!!
g) Svi Etimoloski Recnici u Svetu, cak i srpski i Bugarski i Turski, jasno kazu da rec Makedonia- Makedon, grcka!
Mora svako da zna da ta Etnogeneza tih takoznvanih “Makedonaca” _ Fyromaca, predstavlja najiveci problem u Evropi. Veoma je Drsko da, neki koji su uzurpirali vekovno grcko ime i nastali politickon odlukom Tita, 1943 g., negiraju od tada do danas grcku naciju i da imaju takvu mrznju prema grcima, koja ne moze da se objasni ni po naucnim terminima.
Ta prica, ta bajka koja je pretvorena u istoriji, treba da se zavrsi.
Grci nece nikada prihvatiti da izbrisu sebe i njihovo nacionalno postojanje da bi bio Cervenkovki Makedon. Jer ti Ljudi nisu Makedones i nikada nece ni biti. Ne zaboravimo uostalom da Makedonija je stigla samo do Veles i sam grad Skopja bio kapitalni grad Kosovskog Vilaeta do 1912-13. Ti ljudi treba da izaberu nacionalno ime iz svoga jezika i istorije i ako im se ne svidja, tu postoj i stara Peonija i stara Dardanija. Zasto su izabrali ime makedonjia kada su znali da vec makedonia i makedones postoje;
Oprostite za greske

semberac
08.04.2008., 07:46
Tema bi ponovo mogla da bude aktuelna.Glasao sam a moji prijatelji iz Makedonije znaju i kako!!!:D:mig:

Povijest&Politika
08.04.2008., 12:34
Pobogu, nikoga ne bih podržao u sukobu, a pogotovo ne bih sada prije nego što je i izbio. To bi značilo da ću bazirati svoju odluku samo na osnovu dosadašnjih saznanja, a prvenstveno da se modeliram praktično isključivo po etničkom principu... :ne zna:

nulas
08.04.2008., 15:55
a koliko licemjerja na ovom forumu
pojedini su nekidan podržavali grke kad su makedoncima blokirali ulazak u NATO, ali sad kad se spomenu šiptari onda jedva čekaju da daju podršku sirotim makedoncima, njihovim prijateljima

Mrak
09.04.2008., 01:06
evo ukratko nisam bas imao strpljenja čitati sve postove od početka do kraja....
puno se toga nakupilo...

u svakom slucaju albance netreba podrzati...imaju tu albaniju...to je drzava koja sve zivo uvozi nema uopce vlastite proizvidnje...nedavno je na tv-u bio neki dokumentarac o albancima sa kosova...pol sata su razmisljali kako da odmotaju kabal sa onog velikog namotaja...i takvima dat jos jednu drzavu mislim da je i jedna previse s obzirom na sposobnost :lol: :rofl:i kazem opet kakva je to drzava koja uopce nema nikakve industrije...a i kosovo u potpunosti zavisi od srbije jer se i napaja sa strujom iz srbije i svime...sta ce biti kad se granice zatvore?? oce im amerikanci nositi ampere struje u kantama

Potpisujem,...a podlo smo se smijali Srbima.

Siptari su kod nas veliki problem, i samo onaj tko nikad nije upoznao njihovo pravo lice, ih hvali. U Hrvatskoj ih ima jako puno, i mozemo se pribojavati da kod nas naprave, kao u Srbiji sa Kosovom.

Jer kao sto je receno, kote se, da je to nenormalno. A kakve tek probleme imamo sa njima. Njih 30 istuce njih 4 iz cistog mira, to uopce nema kulture.
Slasticarne, i pekare, im sluze kao pranje novca, kojim ionako financiraju svoju mafiju. Higijenski uvjeti u pekarama, i slasticarnama su katastrofa, ali nije problem potkupiti cijelu opcinu, zupaniju, i inspekciju, bar kod nas u Hrvatskoj.:(

OT> Makedonce naravno.

Albatros
09.04.2008., 08:22
Neće biti nikakvih sukoba. NATO i USA situaciju drže čvrsto u svojim rukama i neće je više nikad ispustiti. Albanija je dobila pozivnicu u NATO. Kosovo je nezavisno. Makedonija nakaon dogovora sa Grcima će dobiti pozivnicu u NATO, postati će punopravnom članicom NATO kad i Hrvatska, Albanija 2009 u Berlinu na 60 summutu NATO.

Kraj priče.

Honesty
09.04.2008., 17:28
Neće biti nikakvih sukoba. NATO i USA situaciju drže čvrsto u svojim rukama i neće je više nikad ispustiti. Albanija je dobila pozivnicu u NATO. Kosovo je nezavisno. Makedonija nakaon dogovora sa Grcima će dobiti pozivnicu u NATO, postati će punopravnom članicom NATO kad i Hrvatska, Albanija 2009 u Berlinu na 60 summutu NATO.

Kraj priče.

Potpuno slazeeem.