PDA

View Full Version : Diane

stranice : 1 [2] 3 4 5 6

Blondy-ri
20.11.2007., 14:14
Mozete li mi molimavs pomoci. Naime, pijem diane35 vise radi akni nego kontracepcije i trenutno imam uzasnu upalu grla ali me strah uzeti antibiotike. Da li ih mogu izimati uporedo sa DIane ili moram pauzirati sa DIane? Ne znam sta da radim.

Naravno da ih možeš uzimati usporedno, samo se onda zaštiti još nekim kontracepcijskim sredstvom. To je to.

bjelovarcanka
03.12.2007., 18:34
trebam hitan savjet, danas trebam poceti sa diane ,8dan mi je, a kako sam si izracunala menstruaciju trebam dobiti taman pred novu godinu, e sada moje pitanje je da li se moze ikako rijesiti da mi ne dode za novu ili da ne pijem ovaj mj,ili da odgodim,tj da produzim terapiju na dva mj ,nisam bas pametna,,,hitno....umjesto pauze da nastavim piti dalje...help........

bjelovarcanka
03.12.2007., 18:51
trebam hitan savjet, danas trebam poceti sa diane ,8dan mi je, a kako sam si izracunala menstruaciju trebam dobiti taman pred novu godinu, e sada moje pitanje je da li se moze ikako rijesiti da mi ne dode za novu ili da ne pijem ovaj mj,ili da odgodim,tj da produzim terapiju na dva mj ,nisam bas pametna,,,hitno....umjesto pauze da nastavim piti dalje...help........

božica_17
23.12.2007., 17:12
ja sam trenutno 9. dan na dianama zloglasnim. brrr... ugl. i inače imam problema s 5 kg viška, a i božićno je vrijeme vrijeme kolačića :kava: :D , ali ipak ne znam baš da sam se samo od keksa udebljala toliko u samo 9 dana!!! :eek: :mad: :( :flop: isto tako, imam pitanje. jeste li se osjećale bezvoljno dok ste uzimale diane?:o ja inače imam strašno puno energije, idem na aerobic, a sad se samo premještam s kauča na fotelju i jedva se natjeram van na kavu!! :o :confused: :confused:

SSDM
24.12.2007., 16:39
Ja sam na diane vec treci mjesec i stvarno nemam apsolutno nikakvih nus pojava osim povecanih grupi sto mi je ono pravo jupiiiii. Od yasmina sam bila uzasno depresivna, bolila me glava, bilo mi je muka. Inace ja i diane osim sto smo imenjakinje super se slazemo i sve dok bude tako nemam namjeru da se skinem sa njih. Eh jedino sto sam i ja dobila koju kulu i primjecujem neki celulit koji tu prije nije bio, ali to me ne zabrinjava jer sam mrsavica.

jelena-85
30.12.2007., 20:59
Ja sam na diane vec treci mjesec i stvarno nemam apsolutno nikakvih nus pojava osim povecanih grupi sto mi je ono pravo jupiiiii. Od yasmina sam bila uzasno depresivna, bolila me glava, bilo mi je muka. Inace ja i diane osim sto smo imenjakinje super se slazemo i sve dok bude tako nemam namjeru da se skinem sa njih. Eh jedino sto sam i ja dobila koju kulu i primjecujem neki celulit koji tu prije nije bio, ali to me ne zabrinjava jer sam mrsavica.

ne bih htjela soliti pamet nikome, ali nadam se da znaš da diane nisu uopće kontracepcija, već lijek za ciste itd. kontracepcijski učinak je samo popratna nuspojava.s obzirom da su jeftine, lako dostupne itd. ginekolozi ih prepisuju kao pilule. svakako bih ti savjetovala da ih zamjeniš, jer su vrlo nezdrave i koriste se kao lijek a ne kao kontracepcija.

Ivanicapeca
04.01.2008., 18:53
Čitam o ovoj temi cijelo popodne......totalno sam zbunjena. Počela sam piti Yasmin prije 8 dana, isključivo zbog kontracepcije. Prije 5 godina pila sam Diane 35 oko 3 godine i od njih nisam imala većih nuspojava osim većih grudi (što je u mom slučaju negativno:( ). Zadnjih tjedan dana na Yasminu sam katastrofa; dobro cice su mi ponovno veće, to je bilo i za očekivati, ali sam toliko plačkava da je to nepodnošljivo. Nema od čega drugog biti jer prolazim jedno od sretnijih razdoblja u život. Mučnina mi je svako popodne, a sinoć sam na aerobicu morala odustati na pola sata jer sam mislila da ću se prevrnuti. Vježbam već godinama skoro svakodnevno.
Eh sad....nisam pametna; da ih prestanem piti odmah? Koliko je uopće potrebno tjelu nakon toga da se očisti od tih glupih hormona? Ili da pričekam kraj prvog pakiranja?
Ako ih prestanem piti nakon 8 komada kad ću dobiti stvari? Ovo me zanima jer 13.01. idem k dečku na 10 dana pa baš i ne bih krvarila ako ne treba jer smo se prilično zaželili jedno drugog:mig: :mig: :cerek:

Ginekolog mi je, naravno na godišnjem do 14.01., ma mogu nazvati i nekog drugog, ali ako netko od vas zna odgovor bilo bi super!!

Odguslaj kutiju do kraja pa se vrati na Diane. Očito ti više pašu. Čemu se patiti onda:ne zna: Ko šiša sise, dečko ti je sigurno presretan:cerek:

Bitanga i princeza
04.01.2008., 20:03
Odguslaj kutiju do kraja pa se vrati na Diane. Očito ti više pašu. Čemu se patiti onda:ne zna: Ko šiša sise, dečko ti je sigurno presretan:cerek:

Ma da....sigurno će biti i presretan kad mu budem cmoljila u krilu 10 dana, a nismo se vidjeli 2 mjeseca:D
Anyway, hvala ti na savjetu iako se moram definitivno posavjetovati i sa gin. jer kad sam pila Diane imala sam 25 godina, a sad imam 30....promijenile su se neke stvari u tijelu, nažalost:(
Preživjet ću nekako onda ovu kutiju pa ima i nekih trećih ili petih tableta valjda...zapravo sam se stvarno isprepadala čitajući sve ove situacije kroz koje su cure prolazile sa tabletama. Iako sam apsolutni pobornik pilula isto se malo zamisliš.....

jelena-85
07.01.2008., 18:02
@zlatorepa- da onda ti se vrate, bar su tak govorile cure kojima se to dogodilo. inače diane i ne smiješ piti 5 god...mislim da svega par mjeseci jer su ko jako štetne...

Mala_Plava
08.01.2008., 10:53
bok cure evo ja pijem diane 35 tocno 9 dana...sve 5 i nikakvih problema nemam....no pocela sam piti 1.dan mjesecnice kako mi je i receno al sad imam problem sto menga traje vec 9 dana i jako je obilna.... ima li tko slicnih problema,jer ja nemam ni sa mucninom,glavoboljama niti promjenamaa raspolozenja sto vise cak sam malo i bolja al menga:confused:

Blondy-ri
08.01.2008., 11:04
bok cure evo ja pijem diane 35 tocno 9 dana...sve 5 i nikakvih problema nemam....no pocela sam piti 1.dan mjesecnice kako mi je i receno al sad imam problem sto menga traje vec 9 dana i jako je obilna.... ima li tko slicnih problema,jer ja nemam ni sa mucninom,glavoboljama niti promjenamaa raspolozenja sto vise cak sam malo i bolja al menga:confused:

Diane imaju dosta hormona, ali mi je opet nekako 9 dana obilne mjesečnice previše. Kakve su ti inače mjesečnice bile? I mogla bi malo nazvati ginekologicu i pitati je za mišljenje. :)

Mala_Plava
08.01.2008., 11:16
Diane imaju dosta hormona, ali mi je opet nekako 9 dana obilne mjesečnice previše. Kakve su ti inače mjesečnice bile? I mogla bi malo nazvati ginekologicu i pitati je za mišljenje. :)

menga je kod mene uvijek bila ok, do proslog mjeseca sam znala na prste kad cu dobiti i da traje 4-5 dana
prosli mj sam dobila toliko obilno krvarenje da spavat nisam navecer mogla a ujutro na posao:flop: otisla sam kod ginekologa i rekao mi je da imam policisticne jajnike i da pijem diane 35 od sljedece menge-sto sam i uradila no ovo sad sto se desava je previse slabo mi je i cak nemam snage nizasta previse i predugo krvarim....a plus pojavili se pristici koje nisam imala na podrucju dekoltea. ginekolog kaze-hormonski poremecaj i da se strpim al sta je previse previse jeee:(

BuBuBubiiiii
11.01.2008., 10:58
Imam jedno pitanje. Pijem diane već godinu dana (radi sitnocističnih jajnika).
Mogu li zatrudnjeti u onoj pauzi od 7 dana ako spavam sa momkom bez kondoma? I naravno ako se to desi može li se ta trudnoća održati, tj.neznam da sam trudna a nastavljam piti tablete poslije pauze?

bjelovarcanka
11.01.2008., 21:54
hej,curke,da li netko od kontreacepcijskih pilula ima visoki tlak,ja pijem diane negdje pola godine , i u tih pola godine pojavio mi se je taj tlak, visoki 150/80 ., a u licu se sva zacrvenim i postane mi vruce u licu, lagane glavobolje,vrtoglavice,...

Margita
16.01.2008., 13:58
Pijem Diane nekih tri godine i prilicno ih dobro podnosim. Zanimaju me iskustva takvog duzeg pijenja.....koliko ste dugo pili bez pauze, kako ste podnijeli pauze ili potpuni prestanak pijenja?

I, jos jedno - kad se odlucim za trudnocu, jel ima neki preporuceni period (tipa mjesec, dva) nakon prestanka pijenja ili se hormoni normaliziraju odmah sljedeci mjesec i moze se, jel :D, radit potomstvo?

Flora7
16.01.2008., 18:18
Ja pijem Diane već 7 godina (radi policističnih jajnika). Doktorica u Petrovoj mi je rekla da ne trebam raditi nikakve pauze jedino treba raditi jetrene probe.
Ja uopće nisam dobila kila, jedino mi se čini da mi je kosa oslabila.

Margita
17.01.2008., 08:54
Ja pijem Diane već 7 godina (radi policističnih jajnika). Doktorica u Petrovoj mi je rekla da ne trebam raditi nikakve pauze jedino treba raditi jetrene probe.
Ja uopće nisam dobila kila, jedino mi se čini da mi je kosa oslabila.

Vidis, to za probe nisam znala. A ni ja nemam problema sa kilama...inace sam mrsavica i ako sam dobila koji dekagramcic nisam ni primjetila. A kosa...da, vec sam to prije nekad bila pitala jer sam i ja pomislila da su mi Diane tome uzrok....ali posto se one piju bas protiv opadanja kose, to je i meni malo cudno. Ali srecom, imam dosta i kose :D

Hvala na odogvorima :)

Nana_dbk
24.01.2008., 19:39
Bok cure! Molim za savjet...
ja sam na terapiji od 3 mjeseca i doktor mi je prepisao diane 35 zanima me kakva su vaša iskustva s njima i jeli bi bilo pametno da sam na nekim drugima s obzirom da....
sam fakat debela al ono fakat pretila, pojačana mi je dlakavost, masti mi se kosa itd.
Strah me da se još više ne zdebljam ... što savjetujete??????
Na ovoj sam terapiji zbog regulacije neredovitog ciklusa (i dobro je otkad ih pijem) a poslije toga planiramo se baciti na djecopravljački seks iako bi ja volila prvo smršavit ali mi je fakat teško...

Nana_dbk
25.01.2008., 09:45
meni je prijateljica pila cileste i rekla je da joj je trebalo nekoliko mjeseci da se to sve regulira.
Ja kad sam počela piti diane nisam imala nikakve izljeve tijekom 21-dnevnog uzimanja ali u onih 7 dana pauze nikad nešto obilnije nisam vidjela izljevi krvi i ugrušaka fakat sam se bila prepala ... ali to je bilo samo prvi mjesec, sadapijem već 4-tu kuru i sve je ok

bjelovarcanka
27.01.2008., 14:46
a ja sam pila diane i prestala sam ih piti jer sam od njih imala sve simptome ,i cak sam dobila poviseni tlak ,150-80.ma katastrofa , sada cekam endokrinologa u 2mj pa cemo vidjeti.

Get Thee To A Nunnery
27.01.2008., 17:24
ja sam pila diane 2 god...

nakon što sam prestala ne samo da sam dobila prišteve nakon par mjeseci (a prije nikad nisam imala problema s njima), nek sam dobila farmu majki svih prišteva, posebno po leđima...

i kosa mi se zamastila u par sati i počela otpadat u pramenovima...

prosrala se od straha, da prostite, i počela ih opet pit.

znam, morala bi opet prestat i ić to provjerit hormone, al bojim se da se opet ne ponovi ono i nemrem se prisilit...

malabudala26
30.01.2008., 12:35
Imam cesto mokrennje i doktor mi preporucuje Bactrim, antibiotike da pijem 7 dana. pijem Diane 35 vec 7 mjeseci, uz redovne nalaze koji su uredni. Da li Bactrim smanjuje djelotvornost kontracepcije i trebam li se dodatno zastititi?

confused_girl00
30.01.2008., 17:21
Bok cure....trebala bih malo vise informacija o ovim kontrac. pilulama
..danas mi ih je dermatologica preporucila posto imam problema s aknama ali samo na podrucju brade..tj ona misli da su nastale kao posljedica cista na jajnicima

..odmah sam se narucila kod ginica za ultrazvuk jajnika pa cemo vidjeti nakon toga

ee sada zanima me dali ih je bas koja od vas koristila zbog problema s aknama? dali je bilo poboljsanja ? sto s nuspojavama?

Blondy-ri
30.01.2008., 22:35
Uglavnom se stanje s aknama prilikom uzimanja Diana 35 poboljša. No, svaka djevojka je individua i nitko ti ne može sa sigurnošću reći kako će tvoj organizam reagirati na pilule i hoće li ti uistinu biti bolje, ostati jednako ili se pogoršati.

Just a Girl
31.01.2008., 08:44
ja sam ih koristila nekih 5 godina (sad sam presla na yasmin). i to zbog policisticnih jajnika. problema s aknama nikad nisam imala.
diane su mi super pasale, nikakvih nuspojava nisam imala.
frendica ih je koristila zbog akni (ona nije imala policisticne jajnike) i ten joj se odlicno popravio. takodjer nije imala nikakve nuspojave.

no sve ti je to poprilicno individualno. trebas se konzultirati s ginekologom i dermatologom, napraviti sve pretrage pa odluciti hoces li poceti piti i koje tablete.
kao sto rekoh, meni su diane odgovarale, ali mi je ginekologica preporucila da predjem na yasmin jer su kao bolje, imaju manje hormona.... nemam ni od njih nuspojava, jedino znam imati glavobolje tijekom menge (samo tijekom menge), sto mi se s dianama nije desavalo :ne zna:

alexxx
31.01.2008., 14:14
i ako ti nalaz uzv-a bude ok, traži endokrinološku obradu..

I dok je u ranijim klasifikacijama morfološki izgled jajnika igrao glavnu ulogu, danas se težište problema fokusira na endokrinološkoj obradi pacijentice. Poremećaj karakterizira u početku blagi hormonski disbalans i kasnije znatna odstupanja u hormonskom statusu: porast razine muških spolnih hormona testosterona i androstendiona (hyperandrogenaemia) kao i izmijenjena funkcija hipofize s prevagom LH u odnosu na FSH (inverzan FSH/LH ratio).
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/neplodn/05pcos.asp

jelena-85
07.02.2008., 17:21
..ne, oni koji imaju tamo zdravstveno ne plačaju..bilo bi ok kad bi to i u hr uveli:)

ja iskreno ne vidim zašto bi kontracepcija bila besplatna? to nije lijek. ok je da se ne plaćaju npr. diane jer one služe kao terapija za policistične jajnike.
tako bi onda svi vitamini i dodaci prehrani trebali biti besplatni, a osim toga Hrvatska ima pronatalitetnu politiku tako da se to nikada kod nas neće dogoditi.

SharkyZg
09.02.2008., 20:59
ja iskreno ne vidim zašto bi kontracepcija bila besplatna? to nije lijek. ok je da se ne plaćaju npr. diane jer one služe kao terapija za policistične jajnike.
tako bi onda svi vitamini i dodaci prehrani trebali biti besplatni, a osim toga Hrvatska ima pronatalitetnu politiku tako da se to nikada kod nas neće dogoditi.

Hmmm da vidimo hrpa samohranih majki koja se povečava iz dana u dan, ma ne bolje pronatalitetna politika.
Ja sam radije za to da se da lova iz proračuna nego da mi danas sutra kćerka(koju nemam) ostane trudna sa nekim majmunom koji je dobio dopust iz lepoglave.

vn206
18.02.2008., 12:31
ja koristim diane već 1,5 god..prije nego sam ih počela uzimati ginekolog me poslao na vađenje krvi i mokrače..

lice mi se očistilo,ali prije menge dobim par prištića..

nisam se udebljala..

jedino me sada brine smeđi iscjedak kojeg imam već 3 dana, ali samo jednom na dan i jako malo..moguće da je to zbog tableta ili...?

Blondy-ri
18.02.2008., 15:29
ja koristim diane već 1,5 god..prije nego sam ih počela uzimati ginekolog me poslao na vađenje krvi i mokrače..

lice mi se očistilo,ali prije menge dobim par prištića..

nisam se udebljala..

jedino me sada brine smeđi iscjedak kojeg imam već 3 dana, ali samo jednom na dan i jako malo..moguće da je to zbog tableta ili...?

Moguće je,da. Probojno krvarenje vjerojatno.

ZlatkaZ
19.02.2008., 18:30
točnije diane... :o

jel ih prodaje koja ljekarna u zg-u?
budući da nisam iz zg i neću jedno vrijeme doma, a nemam recept tu :bonk: i trebam uskoro početi s novom karticom... :zvrko: jer će mi lice izgledat ko u pubertetlije :mama:

zna tko? :moli:

(guglala sam i tražila po forumu... našla nešt na 123./124. strani..., al ono bitno gdje ih kupit valjda promaklo mom čoravom oku)

bjelovarcanka
20.02.2008., 17:11
da li mi moze netko preporuciti koje su dobre kontracepcijske,jer sutra idem kod endokrinologa u vuk vrhovec ,pa da znam ,mislim koje imaju manje hormona.pila sam diane,pa mi te nisu odgovarale. i neznam da li uopce smijem piti ako imam poviseni secer i tlak.

zvijezda
24.02.2008., 19:29
Hej, cure! hitno mi treba neki savjet i i koji odgovor pa nisma čitala sve od prve stranice. Ginekolog mi je preporučio diane-35. Trebam ih početi piti. DA mi se menga ujednači,da me prestane boliti trbuh, kao bolji ten..i tako. A kakve su te tablete što se tiče kontracepcije? jel imate neke nuspojave? i čula sam, sad ne znam jel su to samo priče ili ima istine u tome, da kad žena dugo pije tablete da može biti da od toga ne može kasnije roditi djecu? ako je to istina ja ih ne bi pila i unosila te gluposti u sebe... Please, podijelite svoje iskustvo sa mnom. Inače imam 18 godina.

in spe
24.02.2008., 22:35
Diane 35 su pilule s puno hormona i koriste se kao terapija kod policističnih jajnika, pa ako nemaš tih problema, ne preporučam... Jel ti ginić napravio UZV jajnika i vidio što se dešava? Jesi vadila hormone u vezi s neredovitim ciklusima? Davanje jake kontracepcije zbog "tena" mi je onak', malo aljkavo...

jahorinka
25.02.2008., 09:14
Diane 35 su pilule s puno hormona i koriste se kao terapija kod policističnih jajnika, pa ako nemaš tih problema, ne preporučam... Jel ti ginić napravio UZV jajnika i vidio što se dešava? Jesi vadila hormone u vezi s neredovitim ciklusima? Davanje jake kontracepcije zbog "tena" mi je onak', malo aljkavo...

pa valjda ginekolog bolje zna od tebe.
i ja sam ih dobila za ten. :)
a da ne pričamo o tome da diane preporučuju i dermatolozi.

jahorinka
25.02.2008., 17:03
nije ti najpametnije bez doktora prelazit na druge. :nono:

osim toga, kaj ti piše u uputama od yasmina za prelaz na druge pilule?
jer kad se s nekih drugih prebacuješ na diane, trebaš ih početi kao piti odmah nakon zadnje pilule. znači bez stanke od 7 dana. (tak bar piše u uputstvima)

sad kolko je to zdravo :ne zna:

Blondy-ri
25.02.2008., 21:58

jer kad se s nekih drugih prebacuješ na diane, trebaš ih početi kao piti odmah nakon zadnje pilule. znači bez stanke od 7 dana. (tak bar piše u uputstvima)

Nemoj širiti dezinformacije :nono: Uopće nije točno da se ne smije napraviti pauza prilikom prelaska na druge pilse.

Mikalica
26.02.2008., 21:09

Mislim da ovo nije točno. Koliko ja znam (na trećim tabletama sam) prelaziš na nove praktički u bilo kojem trenu. Popiješ ne znam, 15. dan diane, možeš ti već 16 početi uzimati druge, ali naravno do onih 7 dana pauze. Ukoliko završiš jedan paket jedne vrste, druge počneš piti kada bi načela novo pakovanje starih. Dakle, nakon 7 dnevne pauze.

jahorinka
27.02.2008., 22:23
Nemoj širiti dezinformacije :nono: Uopće nije točno da se ne smije napraviti pauza prilikom prelaska na druge pilse.

(tak bar piše u uputstvima)

:)

edit - Ako prelazite s drugoga oralnog kontraceptiva možete početi uzimati Diane-35 dan nakon uzimanja posljednje tablete iz prethodnog pakiranja, što zanči da nema stanke. Ako pakiranje sadrži i neaktivne tablete, možete početi s uzimanjem Diane-35 dražeja dan nakon posljednje aktivne tablete (ako niste sigurni pitajte liječnika ili ljekarnika). Možete početi i kasnije, ali nikada kasnije od jednog dana nakon stanke. Ako slijedite te upute, nije potrebno primijeniti dodatnu kontracepcijsku metodu.

:ne zna:

Blondy-ri
27.02.2008., 22:39
:)

edit - Ako prelazite s drugoga oralnog kontraceptiva možete početi uzimati Diane-35 dan nakon uzimanja posljednje tablete iz prethodnog pakiranja, što zanči da nema stanke. Ako pakiranje sadrži i neaktivne tablete, možete početi s uzimanjem Diane-35 dražeja dan nakon posljednje aktivne tablete (ako niste sigurni pitajte liječnika ili ljekarnika). Možete početi i kasnije, ali nikada kasnije od jednog dana nakon stanke. Ako slijedite te upute, nije potrebno primijeniti dodatnu kontracepcijsku metodu.

Pa da, ako ne radiš pauzu ne moraš i uputstvima tako piše. Zato fino imaš svog ginekologa/icu pa ga/ju pitaš za dodatne informacije i nejasnoće. :mig:
I vidiš da piše da se može početi i kasnije, samo pauza ne smije bit duža od 7 dana.

Seraphine
10.03.2008., 12:44
...ten mi se nije nista popravio.pijem yasmine.

ola zenskice evocu vam ja dat par savjeta tj ono sto sam ja saznala o kontacep pil koje sam pila dosta dugo... 7 godina...

prve koje sam koristila bile su dijane koristila sam ih 3 godine a one su zapravo uz kontracepciju i lijek tj ciljano djeluju i na pristice akne masnu kozu, kosu... znaci hormonima djeluju da se to unormalizira a uz to su i kontracepcija.... diane zapravo i zbog toga imaju najvise hormona sve ove ostale imaju manje hormona pa su recimo i blaze i bolje za piti.... ali ako postoji problem tena, kose... onda se preporucuju piti diane a ako ga nema onda neke druge... diane ne bi stoga trebalo ni piti jako dugo ja ih jesam evo 3 godine (godinu godinu i pol bi trebalo... nisam znala...) i onda se prebacila na yasmine...

yasmine su mi bile oke... u biti nikakve nus nisam nikad imala i uvijek su mi radile dobro... prestala sam pit jer mi je 2much 100 kn svaki mjesec davat za yasmine + pocela sam razmisljat kolko je to uopce zdravo.... nemam pojma ja sam prestala malo ciscenja dobro ce doc :mig:

ali ali kad sam prstala primjetila sam pristice tu i tamo (u pocetku sad se i to unormaliziralo) jer dok sam pila nikakove pristice nisam imala (meni su stvarno super djelovale...)

i menzis je opet bolan...

i sad sta radit dali se vratit ili nastavit

i kolko je to zdravo......

darkNess(ie)
10.03.2008., 20:59
ola zenskice evocu vam ja dat par savjeta tj ono sto sam ja saznala o kontacep pil koje sam pila dosta dugo... 7 godina...

prve koje sam koristila bile su dijane koristila sam ih 3 godine a one su zapravo uz kontracepciju i lijek tj ciljano djeluju i na pristice akne masnu kozu, kosu... znaci hormonima djeluju da se to unormalizira a uz to su i kontracepcija.... diane zapravo i zbog toga imaju najvise hormona sve ove ostale imaju manje hormona pa su recimo i blaze i bolje za piti.... ali ako postoji problem tena, kose... onda se preporucuju piti diane a ako ga nema onda neke druge... diane ne bi stoga trebalo ni piti jako dugo ja ih jesam evo 3 godine (godinu godinu i pol bi trebalo... nisam znala...) i onda se prebacila na yasmine...

yasmine su mi bile oke... u biti nikakve nus nisam nikad imala i uvijek su mi radile dobro... prestala sam pit jer mi je 2much 100 kn svaki mjesec davat za yasmine + pocela sam razmisljat kolko je to uopce zdravo.... nemam pojma ja sam prestala malo ciscenja dobro ce doc :mig:

ali ali kad sam prstala primjetila sam pristice tu i tamo (u pocetku sad se i to unormaliziralo) jer dok sam pila nikakove pristice nisam imala (meni su stvarno super djelovale...)

i menzis je opet bolan...

i sad sta radit dali se vratit ili nastavit

i kolko je to zdravo......

ne znam koliko cu ti odgovoriti na pitanje, ali dam ti jedan primjer. moja sestra ima policisticne jajnike i skroz sjebane hormone, pije diane 35 vec nekoliko godina. kose na tjemenu ima sve manje i manje, a poboljsanja nikakvog. jedino pogorsanje jer joj se na ostalim dijelovima tijela dlakavost povecala za negdje 3 puta. stvaraju joj se keloidni oziljci (zbog kojih je i pocela piti diane) tako da se ne mogu ukloniti jer ce novi narasti, a i rastu novi. menstruacija joj je i dalje povremeno bolna. i sta sad covjek reci? da sam na njenom mjestu bacila bi ih u smece i poslala doktore u pm. i svoje bi bacila, samo cekam da mi nestane cista ili cu uzeti neke s jos manje hormona, al mi moja ginekologinja uporno neda, nego samo fila yasmin.
jedino sto mi valjda u svoj toj prici je seks koji je toliko dobar bez kondoma da se ne mozes ni usporediti s onim prije.

pa sad, stavi na vagu i odluci. :cerek:

racingbaby
24.03.2008., 22:27
POZDRAV
SRETAN USKRAS
Nova sam ovdje ali bi se rado ukljucila u temu
Celestice su ok ja sam ih pila ali one su mi propisane samo zbog kontracepcije, i uglavnom ih tako kategoriziraju.
Trenutno pijem Diane 35, njih sam dobila zbog problema sa aknicama i jako sam zadovoljna. S tim da moram napomenuti da Diane 35 ginekolozi propisiju kod policisticnih jajnika, ali nemoraju se piti samo vezano za taj problem. Jer meni su jajnici super a smijem Diane ybog lica piti

litta
04.04.2008., 13:55
A znaš li ti uopće definiciju policističnih jajnika? Ako ne znaš, onda ću ti ja sad napisati kako su to jajnici s cistama, dakle to jest slučaj kod tebe. Zbog takvih ti je jajnika ciklus neredovit i ovulacija često izostaje.
Očito ti je ginekologica ipak s razlogom dala Diane.

Doktorica mi je rekla da imam policističke jajnike i kad sam išla na ultrazvuk kod drugog dokotra rekao mi je da šta si ja umišljam i tko mi je rekao da imam policističke jajnike, da uz ciste ide još sto stvari da bi to bili policistički jajnici.. i sad sam ja malo zbunjena...

schmetterling
11.04.2008., 15:56
Cure, imam jedno pitanje za vas posto ste iskusnije nego ja sto se tice kontracepcije, ja pijem diane 35 zbog policisticnih jajnika
vec mjesec dana pa me nesto interesuje da li se smije piti npr.Aspirin on je poznat po tome da razredjuje krv ne svaki dan ali
ponekad radi prevencije, jeli to stetno?

Pozdrav:rolleyes:

Blondy-ri
12.04.2008., 13:55
bok curke.ovako trebam malu pomoc.jucer sam bila kod ginekologa i nace imam policisticne jajnike i hormonalni poremecaj i pila sam 2-3 godine diane, ali sam ih prestala piti u 1mj ove godine, zadnja kutija mi je bila u 12mj, da bi dobila stvari 16.1, a 16.2 mi je dosla bez tableta, a sada mi kasni ,trebala je doci 16.3.posto sam uocila od nove godine visoki tlak i secer na granici ,pitala sam ginekologa da li smijem nastaviti piti dalje , ali da bi ja pokusala sa laksima,npr cilest ,a on mi je rekao da smijem piti i da su najlakse yasmin,i naravno prepisao mi je , e sada posto meni stvari kasnu, kako da ja pocnem piti yasmin, da cekam sljedecu mengu ili da ju zazovem sa dabrostonom, neznam sta da ucinim, i mozete li mi odgovoriti da li yasmin pomaze kod pcos. hvala

Što se tiče poticanja, najbolje da ginekologa pitaš, već je prošlo mjesec dana otkad su trebale doć, tako da možda i ne bi bilo loše da ih malo potakneš.
Što se tiče policističnih jajnika, svake pilule će ti donekle pomoći, nikako odmoći, ali vjerojatno Yasmin u manjoj mjeri nego Diane.

i osim što pišam non stop a ne pijem puno, jučer sam se i izrigala... :rolleyes:
curke, nemojte vjerovat pilulama, to ću vam ja reć.
a ja nisam jedna od onih koja jednu popije a jednu ne.. ja dva put na dan svaki dan provjerim da li sam uzela tabletu i da li ju uzimam po pravom danu... i ne pijem nikakve lijekove uz njih... :ne zna:

A nemoj sad tako jer si ti paranoična, ja ih stvarno već dosta pijem i hvala Bogu nikad nikakvih problema, a znala sam i zaboravit i svašta.
I nemoj bit k'o hipohondar, imaš simptome umišljene trudnoće, umislila si da si trudna i sad odjednom imaš sve moguće simptome, a od toga i uvjerenosti da si trudna ne bih se čudila da ti mjesečnica stvarno zakasni. Nemoj toliko paničarit, barem pričekaj kraj kutije i nju, molim te. :mig:

dvatricetiri
30.04.2008., 19:09
imam jedno pitanjce. nadam se da cete imati strpljenja i razumijevanja sto ulijecem ovako, ali muci me jedna mala dilema :)
vec nekih 5 mjeseci pijem diane tablete zbog problema s kozom, aknama koje su bile naprosto nesnosljive, masnog lica, bolnih mentruacija sve sto ide u tom paketu. uglavnom nisam imala problema s njima, osim lagane mucnine na pocetku, ali sam vec na samom pocetku bila svjesna stetnosti tableta.
eh sad one su meni pomogle, koza se ne masti, ten se drzi pod kontrolom, menstruacije nisu bolne ni bliiizu kao ranije ali sam danas dobila nalaze krvi i zabrinula se zbog povisenih trombocita i pojave anemije, opcenito mi se kvalitet krvi pogorsao.
ko pije diane vjerovatno zna da se kod njih spominje tromboza i opasnost od iste pa je mene sad uhvatila malo panika da su tablete krive i da cu ih morati prestat piti, te da ce se stari problemi vratiti :( za anemiju nisam sigurna da li ima ikakve veze s tabletama, ali cinjenica je da nalazi nisu pjesma...
ako je neko imao slicnih problema voljela bih da mi prenese svoje daljnje djelovanje. prestat piti tablete, preci na druge... sta sad :confused:

blekica
01.05.2008., 01:24
imam jedno pitanjce. nadam se da cete imati strpljenja i razumijevanja sto ulijecem ovako, ali muci me jedna mala dilema :)
vec nekih 5 mjeseci pijem diane tablete zbog problema s kozom, aknama koje su bile naprosto nesnosljive, masnog lica, bolnih mentruacija sve sto ide u tom paketu. uglavnom nisam imala problema s njima, osim lagane mucnine na pocetku, ali sam vec na samom pocetku bila svjesna stetnosti tableta.
eh sad one su meni pomogle, koza se ne masti, ten se drzi pod kontrolom, menstruacije nisu bolne ni bliiizu kao ranije ali sam danas dobila nalaze krvi i zabrinula se zbog povisenih trombocita i pojave anemije, opcenito mi se kvalitet krvi pogorsao.
ko pije diane vjerovatno zna da se kod njih spominje tromboza i opasnost od iste pa je mene sad uhvatila malo panika da su tablete krive i da cu ih morati prestat piti, te da ce se stari problemi vratiti :( za anemiju nisam sigurna da li ima ikakve veze s tabletama, ali cinjenica je da nalazi nisu pjesma...
ako je neko imao slicnih problema voljela bih da mi prenese svoje daljnje djelovanje. prestat piti tablete, preci na druge... sta sad :confused:

ovako,moj savjet ti je da probaš s nekim lakšim pilulama koje imaju manje hormona..više nisam u toku kakvih sve ima jer ih ne pijem skoro 2 godine upravo zbog DVT iliti duboke venske tromboze koja mi se dogodila baš dok sam pila diane..i samo da napomenem po ničem nisam bila rizična skupina,znači nisam niti pušila niti je itko u mojoj obitelji imao problema s trombozom,tako da..:ne zna:
dobro je da si na vrijeme primijetila da ti trombociti nisu uredu..i trebala bi to shvatiti kao upozorenje svog organizma da nešto ne štima,to ne znači da će se i tebi tako nešto dogoditi..ali zato je najbolje reagirati na vrijeme..
najbolje bi bilo da si provjeriš PV,to ti je protrombinsko vrijeme i ono je bitnije od samih trombocita..
znam da te strah starih trauma,ali zdravlje ti ipak treba biti na prvom mjestu..:top:
ja imam stravično bolne menstruacije tako da te po tom pitanju savršeno razumijem,ali nekako naučiš živjeti s tim iako prvih par dana nisi među živima..:rolleyes:
nadam se da sam pomogla,gud lak..

Ely
10.05.2008., 01:09
Ja se izvinjavam na malo mozda i glupim pitanjima, ali ful sam zbunjena:confused:

Bila sam danas kod svog ginekologa, i propisao mi je diane kao kontracepciju.
Medjutim nisam ga stigla nista pitati sto me zanimalo jer me ful nabrzao i stigla sam ga jedino pitati hoce li antibiotici koje pijem lose utjecati na dejstvo, rekao je da nece. I jedva mi je jos progovorio da ih trebam poceti piti prvi dan slijedece menge. I onda mi je samo rekao da se javim ako bude kakvih nuspojava, i sestra zatim samo sto me nije izvukla iz ordinacije.

E sad, ja imam policsticne jajnike pa predpostavljam da mi je zato propisao diane. Medjutim kada procitam eventualne nus pojave dodje mi da odustanem os svega toga. Inace primjetim da sam nasljedila probleme sa venama i cirkulacijom, i citam ovdje da se u tom slucaju oralna kontraceptivna sredstva ne bi trebala opce piti:confused::confused:

Zatim, ovo me sada zanima ako se desi slucajno da jedan dan zaboravim popiti, ne budem u prilici popiti tabletu bas u isto vrijeme kao inace, jel onda mogu slijedeci dan odma nastaviti normalno piti?
I nakon koliko vremena one pocinju djelovati, mislim sad ako popijem prvi dan uopce jednu tableticu predpostavljam da ne mogu odma racunati da djeluje isti dan, ili kako ti ide??????
I trebam li praviti neke pauze, ili svaki dan pijem.......

Ma nemam pojma opce, bas sam :confused: i mrzim ovo kada ne znam tocno sve sto me zanima, mislim jos ono debljanje kao nus pojava, pa ti neki kapilari sto pucaju po bedrima, opadanje kose..... sve me to nekako zabrinjava.
Nisam ih jos pocela piti, cekam mengu:)

Ja se nadam da ce mi netko odgovoriti na pitanja, i definitivno pocinjem ici u priivatne ordinacije!!!

Lady_M
12.05.2008., 15:38
Taman htjedoh otvoriti novu temu kad vidjeh da vech ima o Dianama. Bijah prije mjesec dana kod ginekologa i dao mi ih je zbog bolnih menstruacija. Inache sam 2 i pol godine bila na Triquilaru. Chula sam svashta o Dianama,malo me to sve uplashilo i sad ne znam ni sama jesam si umislila neke simptome ili su stvarni. Naime, stalno mi se spava, konstantno sam iscrpljena i puno jedem. Ima li tko kakvog iskustva s takvim simptomima, mislite li da je to normalno? Znam da imaju puno vishe hormona nego Triquilar i da na svakog tablete djeluju drukchije,ali mene su sve te reakcije malo preplashile..od debljanja, nateknutih nogu, ma svega.. :confused:

Kristina19
12.05.2008., 20:24
Taman htjedoh otvoriti novu temu kad vidjeh da vech ima o Dianama. Bijah prije mjesec dana kod ginekologa i dao mi ih je zbog bolnih menstruacija. Inache sam 2 i pol godine bila na Triquilaru. Chula sam svashta o Dianama,malo me to sve uplashilo i sad ne znam ni sama jesam si umislila neke simptome ili su stvarni. Naime, stalno mi se spava, konstantno sam iscrpljena i puno jedem. Ima li tko kakvog iskustva s takvim simptomima, mislite li da je to normalno? Znam da imaju puno vishe hormona nego Triquilar i da na svakog tablete djeluju drukchije,ali mene su sve te reakcije malo preplashile..od debljanja, nateknutih nogu, ma svega.. :confused:

Mislim da je glupo davat Diane za bolne menstruacije :ne zna: Moja frendica je pila Logest i bile su joj super kaj se tiče bolnih mengi.

A kaj se tiče tena, ja sam ih pila godinu dana pa mi se nije niš poboljšalo, dok je mojoj frendici bilo savršeno lice! Samo meni nije ni bilo bitno zbog tena, nego zbog dlačica

Tiambia
12.05.2008., 20:33

e pa ja sam koristila Diane, prije jedno šest godina, zbog akni i nisu mi baš odgovarale.:( doduše, ten mi se znatno bio popravio - lice ko bebino:D - ali sam se puno udebljala i imala sam konstantan pritisak u glavi:flop: (i to trebalo mi je jedno četiri mjesecada se ten popravi!)
e, onda sam prešla na Triquilar jer mi ih je ginekolog preporučio baš zato jer sadrže manje hormona, i sasvim su mi odgovarale, a i ten mi je bio ok (iako tada više nisam niti imala baš problema s aknama jer sam ih valjda s Dianama riješila). a zašto ti nisi više na Triquilaru?

Lady_M
13.05.2008., 15:25
Pa kad sam prvi put otishla ginichu, rekla sam mu da zhelim tablete zbog zashtite, ali i zbog bolnih mengi pa mi je dao Triquilar. Bila sam na njemu preko 2 godine i nishta mi nije pomogao oko bolova, i dalje sam se kljukala tabletama protiv bolova. I kad sam bila prije mjesec dana, rekla sam mu da su mi te tablete skroz okej shto se svega ostalog tiche, ali da nisu pomogle pri bolovima i onda mi je rekao da probam s Dianama. Inache imam strashne bolove i ako ne popijem tabletu na vrijeme, pochinje cijela drama od grcheva pa do povrachanja, padanja u nesvijest i slichnog. :( Chitala sam razne komentare, nekim curama su noge oticale, mojoj frendici su sise narasle, a neke cure nisu imale nikakvih reakcija...pa sam se malo zabrinula.

deia
13.05.2008., 19:09
Ja sam ih pila zbog polic. jajnika skoro 6 god. Sad me skinula s njih i prebacila na Yasmin. Čak sam čitala u brošuri od Diane da uzrokuje bolne menstruacije, ali mene samo nekad malo zaboli na njima i bez njih. Koliko sam shvatila ne bi ih se smjelo piti ako nemaš polic. jajnike, tako da to treba utvrditi. One su lijek a ne obična kontracepcija, čak su i besplatne. I ja sam uvijek bila umorna ali nisam pomišljala da je to zbog toga, tek će se pokazati nakon nekog vremena, ali noge su mi užasno natekle i malo sam se udebljala. E sad sve to mogu biti i geni (neki imaju stupaste noge u obitelji) ali i godine su prošle pa malo sam se morala udebljat. Ko će tu biti pametan?!?
Mene zanima ako netko zna jel me trebala skinut s njih jer ja sam imala klasični poremećaj uzrokovan viškom muških hormona, a kao samo one to liječe?

Bojana
14.05.2008., 14:26
Mene zanima ako netko zna jel me trebala skinut s njih jer ja sam imala klasični poremećaj uzrokovan viškom muških hormona, a kao samo one to liječe?

Joj i mene muči isti problem... svaki put kad mi ginekolog kaže da napravim pauzu (pijem ih također i zbog toga što mi menga kasni po nekoliko mjeseci) i kad napravim pauzu mengi ni traga :ne zna: i onda me odmah opet stavlja na njih jer nije zadravo ne imati menstruaciju.... i sad sam osuđena na njih jer bez njih ne mogu dobiti mengu....

jahorinka
14.05.2008., 14:56
ja sam diane dobila zbog prištića... jesu se oni povukli, al bi pred menstruaciju njih par skočilo. uglavnom, niš strašno kak je prije bilo.
a svojih par kila gore :ne zna: možda jer sam se ulijenila :D

sad sam bila na ultrazvuku i doktorica me pohvalila da imam jako lijepe jajnike :cerek:, al je rekla da mi je razina testosterona malo viša... pitala dal sam maljava, zbunjeno me pogledala i skužila da nisam :rofl: i prepisala mi yasmin s kojima danas počinjem :cheer:

GothicRomance
15.05.2008., 19:26
ja sam pila diane duze od 3 godine zbog hormonalnog poremecaja i sve je bilo divno i krasno dok sam ih uzimala. onda sam odlucila napravit pauzu od 3 mjeseca (a i trebala sam ih prestat pit jer se taj poremecaj trebao popravit za te 3 godine). i onda je nastao kaos. pristava ko nikad u zivotu. lice masno ko da me netko danonocno s uljem poljeva, pocela sam ponovno dlakavit... uglavnom stanje je bilo 100 puta gore nego sta je bilo prije nego sta sam ih pocela pit. i sad sam ih opet nastavila pit jer mi jedino one odgovaraju bas zbog mojih glupih hormona i morat cu ih vjerojatno pit cjeli zivot :(. druge nuspojave od njih nemam niti sam ih ikada imala.

Suey
15.05.2008., 19:46
ja sam ih pila oko 5 godina pa se prebacila na cilest, a ginicka mi ih je dala zbog u to vrijeme necistog lica (bas sam joj naletila takva:rofl:, inace nisam imala nikad nekakvih velikih problema s licem). ionako mi je htjela dati neku kontracepciju jer sam pocela hodat s jednim deckom pa je tak ubila dvije muhe:rofl:, a isticala je i da lijece policisticne jajnike. nisam nikada imala problema zbog njih, lice predivno i cisto, nisam se puno udebljala, niti imala neke promjene raspolozenja, libido je bio super, ali su mi cice bile bolne od njih i naoticale pred mengu. zato sam presla na cilest. no, diane se inace ne bi smjele uzimati dulje od 3 mjeseca jer su prvenstveno hormonalna terapija pa onda kontracepcija.

jagodica_bobica
15.05.2008., 19:47
ja sam pila diane duze od 3 godine zbog hormonalnog poremecaja i sve je bilo divno i krasno dok sam ih uzimala. onda sam odlucila napravit pauzu od 3 mjeseca (a i trebala sam ih prestat pit jer se taj poremecaj trebao popravit za te 3 godine). i onda je nastao kaos. pristava ko nikad u zivotu. lice masno ko da me netko danonocno s uljem poljeva, pocela sam ponovno dlakavit... uglavnom stanje je bilo 100 puta gore nego sta je bilo prije nego sta sam ih pocela pit. i sad sam ih opet nastavila pit jer mi jedino one odgovaraju bas zbog mojih glupih hormona i morat cu ih vjerojatno pit cjeli zivot :(. druge nuspojave od njih nemam niti sam ih ikada imala.

također..samo, ja ih pila 7 godina i probleme sam imala baš kad sam ih prestajala piti..zapravo ih nisam ni mogla prestati piti jer sam mengu dobivala 2 puta godišnje nakon njih,a koža mi je izgledala tako da nisam iz kuće htjela izaći. da se razumijemo, takvih problema nikada prije početka diana nisam imala. ja sam ih zamrzila iz dna duše..ono, baš smo postali neprijatelji:D
ali, nemoj vjerovati u to da ćeš ih morat piti cijeli život..ja sam isto to vjerovala,ali sam kasnije počela vjerovati da mi one ne trebaju. i malo po malo, riješila sam ih se..
one se čak i ne smiju piti nakon neke životne dobi,a i nije preporučljivo i zdravo uzimati ih predugo. u nekim zemljama su baš one(diane) i zabranjene zbog navodne visoke rizičnosti po zdravlje. doktori ih olako propisuju(ne kažem da njihovo uzimanje ponekad nije opravdano) i bez detaljnih potrebnih pretraga.

jagodica_bobica
15.05.2008., 19:50
no, diane se inace ne bi smjele uzimati dulje od 3 mjeseca jer su prvenstveno hormonalna terapija pa onda kontracepcija.

:eek:diane u službi hormonalne terapije tek počinju djelovati nakon cca 3 mjeseca..

GothicRomance
15.05.2008., 19:54
također..samo, ja ih pila 7 godina i probleme sam imala baš kad sam ih prestajala piti..zapravo ih nisam ni mogla prestati piti jer sam mengu dobivala 2 puta godišnje nakon njih,a koža mi je izgledala tako da nisam iz kuće htjela izaći. da se razumijemo, takvih problema nikada prije početka diana nisam imala. ja sam ih zamrzila iz dna duše..ono, baš smo postali neprijatelji:D
ali, nemoj vjerovati u to da ćeš ih morat piti cijeli život..ja sam isto to vjerovala,ali sam kasnije počela vjerovati da mi one ne trebaju. i malo po malo, riješila sam ih se..
one se čak i ne smiju piti nakon neke životne dobi,a i nije preporučljivo i zdravo uzimati ih predugo. u nekim zemljama su baš one(diane) i zabranjene zbog navodne visoke rizičnosti po zdravlje. doktori ih olako propisuju(ne kažem da njihovo uzimanje ponekad nije opravdano) i bez detaljnih potrebnih pretraga.

a znam da se to bas ne bi trebalo dugo uzimat, al ovo stvarno nije bilo normalno kad sam ih prestala pit. a mengu naravno nisam ni dobila u ta 3 mjeseca, a prije sam znala imat i jednom godisnje. rekla mi je ginekologica da cu ih vjerojatno trebat pit sve dok necu htjet imat djecu, a onda cu mozda morat prec na neke druge tablete koje izazivaju ovulaciju (jer je ja vjerojatno nemam). a nisam uopce razgovarala s njom nesto puno o prelasku na druge tablete jer mi je rekla ak nemam apsolutno nikakvih nuspojava i krvna slika, jetra i sve to mi je savrsena, nema potrebe pit druge tablete pogotovo zbog pojacane dlakavosti. prije diana sam par mjeseci pila logest i nenormalno sam odlakavila. ja se navikla da ih stalno pijem i ok mi je sad :)

GothicRomance
15.05.2008., 19:55
i da kao hormonalna terapija pocnu djelovat tek nakon par mjeseci. meni se dlakavost sad nakon pauze pocela opet smanjivat nakon 4-5 mjeseca

Suey
15.05.2008., 21:33
:eek:diane u službi hormonalne terapije tek počinju djelovati nakon cca 3 mjeseca..

hm, meni je ginicka rekla drugacije, no, svejedno sam ih pila 5 godina. a mislim i da pise u uputi da se uzimaju 3 mjeseca?:ne zna:

meni uopce nisu utjecale na dlakavost, tj. imam tu i tamo neke dlacice po licu, pa nisu bas nestale.

Kristina19
17.05.2008., 09:53
al moze se i vidit i eliminirat neke koje ne dolaze u obzir ovisno o razini hormona tak da je to itekako potrebno.

To ti skoro ni jedan neće radit, osim ako imaš naznake da bi mogla imati hormonalni poremećaj. I to nije osnovna pretraga. Meni je vadio hormone ali zato jer je bilo očito da mi nekaj ne štima s njima. I to opet ne znači da će pogodit koje pilule da ti da. Hormonsko nadomjesno liječenje je drugo (tu se određuje točno koliko kojih moraš dobit), a drugo je prepisat kontracepciju. Ak imaš višak muških hormona, dat će Diane ili Yasmin. Inače ti daje ovisno o tegobi koju imaš (bolne menge, obilne i sl.)

Ali slažem se da se krvna slika treba napraviti, čisto da se vidi da nemaš slučajno kakvu upalu, nedostatak željeza, problem s bubrezima ili jetrom i sl.

BTW, ja sam pila godinu dana cilest, menge opet nisu dolazile poslije njega. Pa godinu dana Diane (jer su mi hormoni popizdili) pa opet ništa. Sad se spremam na Yasmin... Može mi samo čudo pomoć:(

SSDM
21.05.2008., 12:35
Cure molim pomoc. Pijem diane35 vec pola godine, znaci pocela sam negdje u zimu, sada uvjek kada me obajsa ovo proljetno sunce koza mi postane jarko crrvena i to crvenilo traje par dana isto kao da sam se przila na suncu satima, a ne izasla od kuce do trznice. Ince nisam sklona opeklinama od sunca tamnije sam puti: Da li je to od diane ili je nesto drugo??

Ely
21.05.2008., 23:41
imam samo kratko pitanje, pocela sam piti diane i zanima me da li alkohol djeluje na dejstvo pilula?????????????????????????

Ely
21.05.2008., 23:44
pocela sam piti diane, medjutim meni ginekolog nije nista objasnio kako to sve ide, i samo je jedva cekao da me izbaci iz ordinacije... pijem ih radi zastite a imam i policisticne jajnike.

zanima me kako to ide sa pauzama? kada popijem onu jednu tablicu koliko dugo traje pauza dok opet moram poceti piti? i da li u to vrijeme mogi imati odnose, bez rizika od trudnoce?

i da jos nesto jel alkohol djeluje stetno na dejstvo tabletica????

Kristina19
22.05.2008., 11:16
pocela sam piti diane, medjutim meni ginekolog nije nista objasnio kako to sve ide, i samo je jedva cekao da me izbaci iz ordinacije... pijem ih radi zastite a imam i policisticne jajnike.

zanima me kako to ide sa pauzama? kada popijem onu jednu tablicu koliko dugo traje pauza dok opet moram poceti piti? i da li u to vrijeme mogi imati odnose, bez rizika od trudnoce?

i da jos nesto jel alkohol djeluje stetno na dejstvo tabletica????

Jesi ikad pila pilule?

U paketićću imaš 21 komad. Svaki dan popiješ 1 u isto vrijeme (odredi si to i uvijek pij u isto vrijeme). Kad popiješ svih 21, onda ne piješ ništa sljedećih 7 dana. U tih 7 dana ti dođe menstruacija (može doći odmah prvi, a može i zadnji, bitno da dođe u toh 7 dana). Onda opet počinješ ispočetka 8. dan (makar još menstruacija nije prošla)

Sigurna si i u tih 7 dana pauze ak ne zabrljaš negdje s uzimanjem pilula

Ely
22.05.2008., 11:36
Jesi ikad pila pilule?

U paketićću imaš 21 komad. Svaki dan popiješ 1 u isto vrijeme (odredi si to i uvijek pij u isto vrijeme). Kad popiješ svih 21, onda ne piješ ništa sljedećih 7 dana. U tih 7 dana ti dođe menstruacija (može doći odmah prvi, a može i zadnji, bitno da dođe u toh 7 dana). Onda opet počinješ ispočetka 8. dan (makar još menstruacija nije prošla)

Sigurna si i u tih 7 dana pauze ak ne zabrljaš negdje s uzimanjem pilula

hvala puno na odgovoru.
nisam nikada pila pilule ovo mi je prvi put i tek sam na cetvrtoj piluli.

Kristina19
22.05.2008., 11:53
hvala puno na odgovoru.
nisam nikada pila pilule ovo mi je prvi put i tek sam na cetvrtoj piluli.

A joj, pa to ti je trebao ginić objasnit... :( Ak niš, uvijek možeš na forumu pitati. A i pročitaj si onaj papirić koji dobiješ u kutiji :mig:

E da, kak si ih počela pit? Jesi počela s prvim danom menstruacije?

malabudala26
22.05.2008., 17:50
Pijem Diane 35 vec 10 mjeseci, prosli mjesec sam pila redovno, i tacno, nisal preskakala, imala proljev ni povracala. Danas sam regularno dobila, prestajem piti nedeljom, a dobijam uvijek cetvrtkom. Brine me stalna mucnina zadnjih nekoliko dana, ma sta pojela, blaga je, ali stalno prisutna. Jednom sam povratila na silu, prije 2 dana.
Da li postoji mogucnost da sam trudna? Najvise me brine ako sam trudna, a dobila sam mengu, sta ce biti ako nastavim piti tablete, da li mogu uticati na plod? Malo sam uznemirena, pa pomozite.

malabudala26
23.05.2008., 11:44
A kad je najbolje napraviti test, jel na prvi jutarnji urin? Ili moze bilo kad. Trebala bih poceti novu kutiju Diane u nedelju navece, jel bolje da napravim test u subotu ili nedelju, nestrpljiva sam. Juce sam dobila, a danas mi normalno ide, samo me buni ova mucnina.
Ajd molim vas pomozite mi

Kristina19
23.05.2008., 13:04
A kad je najbolje napraviti test, jel na prvi jutarnji urin? Ili moze bilo kad. Trebala bih poceti novu kutiju Diane u nedelju navece, jel bolje da napravim test u subotu ili nedelju, nestrpljiva sam. Juce sam dobila, a danas mi normalno ide, samo me buni ova mucnina.
Ajd molim vas pomozite mi

Prvi jutarnji

peg
26.05.2008., 17:19
Što se tiče kupovanja tableta bez recepta nije mi jasno odakle vam to da treba recept. Ja sam recept dobila samo za Diane tek kad sam počela piti kontracepcijske pilule. Sve ostale sam kupovala sama bez recepta. Ginekolog mi je rekao koje su najbolje i te sam kupovala. Trenutno sam na Yasminu kojeg kupim u bilo kojoj ljekarni a tako kupuju i sve ženske osobe koje ja znam. Kod nas nam nitko ne daje recepte. Blago vama koje ih ne morate plaćati

Ely
28.05.2008., 00:00
A joj, pa to ti je trebao ginić objasnit... :( Ak niš, uvijek možeš na forumu pitati. A i pročitaj si onaj papirić koji dobiješ u kutiji :mig:

E da, kak si ih počela pit? Jesi počela s prvim danom menstruacije?

pokusala sam ti napisati pm al nesto nije uspjelo:rolleyes:

ginica nisam stigla pitati, on je jedva cekao da izadjem iz ordinacije nekakav je neljubazan, necu vise ici kod njega:)
a kada sam kupovala tabletice, uzela sam samo za jedan mjesec i zenska mi je dala onu tablicu jednu, i naravno bez papirica.

a da ti odgovorim, uzela sam prvu kada mi je bio prvi dan menstruacije.
a zanima me koliko dugo ja moram cekati da bi mogla imati normalno odnose bez straha od trudnoce i to? jel ima neki odredjen period koliko dugo trebam da ih pijem prvo,ili mogu odma nakon prve pilule???

GothicRomance
28.05.2008., 10:05

ginica nisam stigla pitati, on je jedva cekao da izadjem iz ordinacije nekakav je neljubazan, necu vise ici kod njega:)
a kada sam kupovala tabletice, uzela sam samo za jedan mjesec i zenska mi je dala onu tablicu jednu, i naravno bez papirica.

a zanima me koliko dugo ja moram cekati da bi mogla imati normalno odnose bez straha od trudnoce i to? jel ima neki odredjen period koliko dugo trebam da ih pijem prvo,ili mogu odma nakon prve pilule???

:eek: ajme kakva je to muljaza. mislim dobit tablete bez kutije i uputa !?!?!?!?!?

Kristina19
28.05.2008., 21:53

Ubuduće si nemoj ovo dopustit! Traži ju normalnu kutijicu s uputama! Vjerojatno je uzela iz paketa di su po tri (tromjesečno pakiranje, koje je jeftinije) i onda prodaje pojedinačno! Kak joj nije neugodno uopće! :flop::flop::flop: Koja babetina!

Ako si uzimala od prvog dana menstruacije, onda si zaštićena od prvog dana (tak vele na papiriću). Ali ja bi ipak pazila prvi tjedan (barem!). To mi je i ginić preporučio. Najsigurnije ti je da malo pripaziš cijeli prvi ciklus, pa kad počneš s novom kutijom, onda znaš da si sigurna. :mig:

Ely
28.05.2008., 22:25
Ubuduće si nemoj ovo dopustit! Traži ju normalnu kutijicu s uputama! Vjerojatno je uzela iz paketa di su po tri (tromjesečno pakiranje, koje je jeftinije) i onda prodaje pojedinačno! Kak joj nije neugodno uopće! :flop::flop::flop: Koja babetina!

Ako si uzimala od prvog dana menstruacije, onda si zaštićena od prvog dana (tak vele na papiriću). Ali ja bi ipak pazila prvi tjedan (barem!). To mi je i ginić preporučio. Najsigurnije ti je da malo pripaziš cijeli prvi ciklus, pa kad počneš s novom kutijom, onda znaš da si sigurna. :mig:

Hvala ti puno,sto si odvojila vremena da me prosvjetlis:)

ma znam, trebala sam trazitit papiric onaj, i do me mene je na neki nacin:p
ja sam pazila prvih sedam dana i onda sam imala odnose sa deckom bez zastite i bez prekinutog snosaja, pa me malo panika uhvatila da li sam trebala cekati jos... al eto pocela sam ih piti od prvog dana menstruacije, pa se nadam da sam bila zasticena..

Kristina19
28.05.2008., 22:28
Hvala ti puno,sto si odvojila vremena da me prosvjetlis:)

ma znam, trebala sam trazitit papiric onaj, i do me mene je na neki nacin:p
ja sam pazila prvih sedam dana i onda sam imala odnose sa deckom bez zastite i bez prekinutog snosaja, pa me malo panika uhvatila da li sam trebala cekati jos... al eto pocela sam ih piti od prvog dana menstruacije, pa se nadam da sam bila zasticena..

Ne trebaš se brinuti. Na pilulama piše da djeluju od prvog dana ak se počnu pit na dan mjesečnice.

E, jedno pitanje! Ti piješ Diane i plaćaš ih? :confused:

Ely
28.05.2008., 23:57
Ne trebaš se brinuti. Na pilulama piše da djeluju od prvog dana ak se počnu pit na dan mjesečnice.

E, jedno pitanje! Ti piješ Diane i plaćaš ih? :confused:

da, placam..nazalost

Kristina19
29.05.2008., 09:04
da, placam..nazalost

Ček, pa kaj nemaš zdravstveno osiguranje? Diane idu na recept (onaj normalni recept) i dobiješ kutiju s tri kartice i mirna si 3 mjeseca.

Zbog čega ih piješ? Samo zbog kontracepcije ili imaš nekih problema? Ja sam ih pila godinu dana i dobivala na recept. Ni kune nisam platila :ne zna:

Linea Exclusive
29.05.2008., 09:21
Moja priča je sljedeća: dobila sam Diane 2002. zbog neredovitih menstruacija (40-60 dana ciklus) i neurednih hormona (ultra visok androstendion, nizak estrogen, inverzija FSH/LH). Njima sam bila jako zadovoljna, lice mi se očistilo, dlakavost se smanjila, jedino što sam se malo udebljala, ali to vjer ima veze s godinama u kojima sam ih uzimala (17-21). Pila sam ih do zime 2006.-2007., s malim pauzama.
Od 3.2007. do 3.2008. sam pila Yasmin, koje mi uopće nisu odgovarale. Dobila sam hrpu celulita, libido ispod nule, a i znala krvarit cijeli mjesec. Pa odustala.

Prije 3 tjedna sam se vratila na Diane, čekam da opet sve dođe na svoje. Upoznata sam s rizicima, ali se ne bojim jer radim pauzu svake godine i jetrene probe u pauzama. Ako mi opet budu odgovarale, mislim ih piti do prije trudnoće.:s

Ely
29.05.2008., 14:52
Ček, pa kaj nemaš zdravstveno osiguranje? Diane idu na recept (onaj normalni recept) i dobiješ kutiju s tri kartice i mirna si 3 mjeseca.

Zbog čega ih piješ? Samo zbog kontracepcije ili imaš nekih problema? Ja sam ih pila godinu dana i dobivala na recept. Ni kune nisam platila :ne zna:

Imam zdravstveno osiguranje, znam da idu na recept ali ipak moram placati.
Prvenstveno ih pijem radi kontracepcije, imam i policisticne jajnike znam da se koriste i u terapiji istih.. samo sto sam ja skroz nadrljala sa svojim ginekologom jer definitivno nije zainteresovan za pacijente tako da moram novog potraziti:ne zna:

Kristina19
29.05.2008., 16:16
Imam zdravstveno osiguranje, znam da idu na recept ali ipak moram placati.
Prvenstveno ih pijem radi kontracepcije, imam i policisticne jajnike znam da se koriste i u terapiji istih.. samo sto sam ja skroz nadrljala sa svojim ginekologom jer definitivno nije zainteresovan za pacijente tako da moram novog potraziti:ne zna:

Joj, da ti je ginić malo bolji, dao bi ti ih na recept. :flop: Zapravo, ak imaš policistične jajnike, mora ti ih dat na recept jer to njima liječiš!

Zapravo Diane uopće nisu namijenjene kontracepciji nego kao lijek za cure koje imaju hormonalne poremećaje. A same ciste na jajnicima možeš riješiti i nekim drugim pilulama, ne baš ovim najjačim. Ne znam jel imaš samo ciste ili imaš i poremećaj hormona, problema s aknama, dlačicama, neredovitim menstruacijama i sl..

možeš mi poslat privatnu (ak želiš), očistila sam si inbox :D

*roxy*
30.05.2008., 15:39
ovako imam jedan problem,pijem diane 35 vec 3godine i 2mjeseca.ginekologica mi ih je dala zbog akni kojih mi je bilo puno cijelo lice,lice je sada super akne su se povukle skroz jos prije 2 godine i ja bi zeljela prestat pit diane zbog nuspojava.
ali me strah da se akne ne vrate jer nebi zeljela opet prozivljavat to,a nisam jos cula za nikoga kome se nakom diana stanje skroz poboljsalo a da nisu trebali preci na druge pilule ili se vratit na diane.puno ljudi ima losa iskustva sa prestankom pijenja kontracepcije...pa dal ima netko sa dobrim iskustvima???help

jahorinka
30.05.2008., 16:33
slažem se s kristinom :top: i ja sam ih kao terapiju dobila besplatno na recept.

nemesiss
11.06.2008., 09:21
pozdrav svima,
Imam pitanje, ako neka od vas ima iskustva, a vjerujem da ima, sa prijelazom sa Diane na Yasmin. Naime, pijem Diane vec 5 godina, radi PCOS-a. Pomogle su mi, ten mi se ocistio, ali primijetila sam dosta popucanih kapilara, i tonu celulita kojem su vjerojatno kumovale jer poticu zadrzavanje vode. Buduci da je 5 godina vec dosta dugo, htjela bih pokusati sa Yasminom, da vidim kako cu reagirati na njih sto se tice zadrzavanja vode (znam da imaju sastojak koji sprjecava zadrzavanje tekucine u organizmu), no strah me je da mi se ten ne bi pogorsao jer su slabije...
Znam da svatko razlicito reagira na pilule i da bi trebalo vjerojatno pokusati, pa vidjeti reakciju, no ako netko ima iskustva sa ovim prijelazom, bila bi zahvalna da napise koju :)
e da, i ako mijenjam tablete, da li je potrebna ona pauza 7 dana između, ili samo nastavljam sa novom kutijom, bez pauze? Jer mi se čini da sam čitala da ove pauze od 7 dana nema, ako prelazim na tablete sa nizom razinom hormona...

Kristina19
11.06.2008., 09:47
pozdrav svima,
Imam pitanje, ako neka od vas ima iskustva, a vjerujem da ima, sa prijelazom sa Diane na Yasmin. Naime, pijem Diane vec 5 godina, radi PCOS-a. Pomogle su mi, ten mi se ocistio, ali primijetila sam dosta popucanih kapilara, i tonu celulita kojem su vjerojatno kumovale jer poticu zadrzavanje vode. Buduci da je 5 godina vec dosta dugo, htjela bih pokusati sa Yasminom, da vidim kako cu reagirati na njih sto se tice zadrzavanja vode (znam da imaju sastojak koji sprjecava zadrzavanje tekucine u organizmu), no strah me je da mi se ten ne bi pogorsao jer su slabije...
Znam da svatko razlicito reagira na pilule i da bi trebalo vjerojatno pokusati, pa vidjeti reakciju, no ako netko ima iskustva sa ovim prijelazom, bila bi zahvalna da napise koju :)
e da, i ako mijenjam tablete, da li je potrebna ona pauza 7 dana između, ili samo nastavljam sa novom kutijom, bez pauze? Jer mi se čini da sam čitala da ove pauze od 7 dana nema, ako prelazim na tablete sa nizom razinom hormona...

Ja isto prelazom nakon Diani na Yasmin. Evo sad sam pred kraj prve kutije i za sad je sve ok. :top:

Ako ti je bitna kontracepcija, nemoj radit pauzu jer moguće da to zaštita ne bude maksimalna u prvih tjedan dana. Ako ti nije bitno, napravi pauzu.

nemesiss
11.06.2008., 10:24
hvala ti na savjetima, nadam se da ce i meni biti dobre :)
citala sam dosta tu na forumu da se curana nakon sto dugo piju Diane (par godina), pa prestanu stanje ful pogorsa, da se vrate akne, hormoni podivljaju, ma jos gore nego prije pocetka uzimanja pilula, zato sam pomislila da ne bi mozda bilo lose da pokusam sa necim blazim.
A odluku sam donijela kad mi je nedavno lijecnik prokomentirao kako su mi noge otecene i pune vode, pa sam se malo zamislila..mislila sam cijelo vrijeme da su mi listovi jednostavno predebeli i da je to do tezine, a ne do vode (imam par kila viska, ali sve u granicama normalne tezine).Celulit da ne spominjem, imam ga tonu, a nije bas da je samo do gena, jer imam sestru identicne visine i tezine, koja ga nema uopce...

Kristina19
11.06.2008., 10:45
hvala ti na savjetima, nadam se da ce i meni biti dobre :)
citala sam dosta tu na forumu da se curana nakon sto dugo piju Diane (par godina), pa prestanu stanje ful pogorsa, da se vrate akne, hormoni podivljaju, ma jos gore nego prije pocetka uzimanja pilula, zato sam pomislila da ne bi mozda bilo lose da pokusam sa necim blazim.
A odluku sam donijela kad mi je nedavno lijecnik prokomentirao kako su mi noge otecene i pune vode, pa sam se malo zamislila..mislila sam cijelo vrijeme da su mi listovi jednostavno predebeli i da je to do tezine, a ne do vode (imam par kila viska, ali sve u granicama normalne tezine).Celulit da ne spominjem, imam ga tonu, a nije bas da je samo do gena, jer imam sestru identicne visine i tezine, koja ga nema uopce...

Meni se pogoršalo nakon kaj sam prestala pit Diane. Dlake se sve vratile, ne dobivam mengu, imam koji prištić al to me ne smeta. Samo sam sretna kaj više nisam puna vode. A kak će mi Yasmin djelovat, vidjet ćemo:mig: A kaj se tiče celulita, to je sigurno od zadržavanja vode! Bar meni. Sad ga je pola samog nestalo...

Kristina19
14.06.2008., 16:11
ja isto ne vidim razlog nabijanja cijena. bzvz :rolleyes:

za jednu kutiju yasmina dobiš 6 kutija trivonuma :cry:

Točno, a nije baš da u Yasmin stave ko zna kaj drugačije... Al eto, treba netko i na nama zaradit. Šteta kaj su Diane jedine koje idu na recept. :(

Het
17.06.2008., 21:06
Sve bi trebalo bit ok, ti popij po uputama a krvarenje ces dobit kad zavrsis prvi paket Diane.
Bar se meni tako cini, ovdje zene znaju popit par paketa bez ikakvih pauza (ne da bi ja to radila ali navodno ne skodi).

sejla85
20.06.2008., 09:48
Hej djevojke blago vama pa ne placate Diane 35. Meni je propisala dermatologica Diane i jos kamaru proizvoda od URIAGE, haos skupo, mislim meni je bar, jer sam student. Ja sam inace iz Bosne, i Diane kostaju oko 68 kuna, plus sto sam se potrosila na kremice, ludnica i plus jos tretmani. Znaci ko je slab sa parama taj ce imati lice puno akni a da ne pricam o ozbiljnijim stvarima kad si bolestan, pare rade sve.
Diane su mi trenutno dobre pijem ves 4 dana, dojke su mi osjetljive i ponekad osjetim neku mucninu ali to je kao normala dok se ne naviknes, i tak. pusa svima

Kristina19
01.07.2008., 23:24
Ja sam pila yasmin i od njih dobila kolesterol. prestala sam piti i nakon 3 mj je sve u redu. jel ima neko slicnih iskustava? htjela bih opet pocet pit tablete al neznam koje? ne bih htjela imat opet povisen kolesterol?jel znate neke od kojih se ne dobije?
hvala

Ja sam pila Diane pa sam imala povišeni kolesterol i ultravisoko željezo :( Nitko ne može znati od kojih se kaj dobije ili ne dobije. Recimo ja s Cilestom nisam imala nikakvih problema.

deich
08.07.2008., 20:27
Yasmine su još prije godinu dana kad sam ih ja pila bile ~86kn. Šta su poskupile?

Ja sam bila na Yasminama otprilike dve godine, ali mi se u jednom stresnom periodu u životu desilo da su se vratili svi simptomi koji su nestali kad sam ih počela piti (promjena raspoloženja, pogoršanje tena, bolne mesntruacije), pa je ginekologica utvrdila da sam imala prirodni ciklus, i prebacila me na Diane. Zašto Yasmine nisu djelovale nikad neću znat, jel zbog stresa, jesam li ja u tom periodu jednostavno preskočila dan i uzela 9. umjesto 8. dana novu kuru ili se organizam jednostavno počeo buniti - nikad neću znati :ne zna: Srećom, tad *nisam* pa se bar trudnoće nisam bojala.

Diane su me uništile skroz, jedino pozitivno je kaj su mi cice narasle, al dajem obje u dobrotvorne svrhe sam da više nikad ne budem ko tad :p Stalne promjene raspoloženja kroz cijeli mjesec, depresija, tjeskoba, debljanje, glavobolje... Moj doma sam šta egzorcista nije zvao :D
Onda sam se skinula s Diana, sad pijem Cilest i opet sam sretno i stabilno djevojče. S glavoboljama tu i tam imam problema, ali ni blizu ko s Dianama ili bez tableta, prestala sam se debljat, ten je sasvim ok, a jajnici ne šize i sve pet :top:

Kristina19
09.07.2008., 20:35
Vjerujem. Mislim da ću ja prestati na jesen.

Ja do jeseni na Yasminkama pa ćemo vidjeti kakvo je stanje s hormonima. Makar već znam... Ak mi Diane nisu pomogle, ne znam kaj bude. :(

Gipsyqueen
30.07.2008., 11:37
Dali je tko od vas imao manju zelju za seksom od yasmina? ili bilo kojih drugih kontaceptiva? :confused:

Ja sam par godina pila Diane 35, pa onda Yasmin. Nikad nisam imala tih problema, ali to je vjerojatno individualno.
Moje nuspojave su bile povišen tlak, izraženije vene i pojava celulita kojeg dotad nisam imala.:mad:

njoka83
31.07.2008., 22:49
bok. evo ja sam prije 3 mjeseca dobila recept od ginekologice za Diane 35 zbog prištića koje sam imala. Jučer sam započela 3 kutiju. Izgleda da moji problemi nisu hormoni jer sada to više nisu prištići, već ogromne akne koje bole i ne mogu ih ničim prikriti. luda sam već i ne znam jeli to normalno ( prođe li nakon nekog vremena) ili da ih već večeras bacim u smeće, jer se takva više ne mogu trpiti??!!! naravno da je gigi otišla na godišnji pa se s njom ne mogu konzultirati....

anam1391
02.08.2008., 19:14
prijateljica mi je pila diane 35 iz istog razloga i nisu joj odgovarale jer joj se ten skroz pogoršao, isto ovo što i ti kažeš. prestala ih je piti i dermatolog joj je onda dao roaccutan da bi joj se lice kroz par mjeseci skroz poboljšalo i sad je super.

jahorinka
16.08.2008., 13:54
Evo imam i ja pitanje:D

Otkrili su mi da imam cistu,prije godinu dana,sinoc su otkrili da raste:D mene zanima mogu li pilule pomoci u suzbijanju rasta ciste cak i njenog smanjenja?

Jer sam procitala u jasmin knjizici da pomazu u sprijecavanju nastanka dobrocudnih cisti...rade li sta cistama konkretno?:D

Eto,nadam se da ste shvatili pitanje i da imate neku informaciju i iskustvo,pa da podijelite s mnom.:)

Hvala.

pa obično su prije davali diane za policistične jajnike. :ne zna:
kao ciste trebaju puknuti... a zakaj ti odmah nisu dali neki lijek kad su ti je otkrili? :confused:

(ja sam došla kod ginekologa prvi put sa spikom da imam policistične jajnike jerbo mi po radi i vratu rastu prištići... prepisal mi je diane i naručil na ultrazvuk da se t vidi, na koji nisam otišla... i ove godine sam ga konačno obavila, nestali su mi prištići i teta ginekologica me pohvalila da imam jako lijepe jajnike... tak da ni ne znam dal sam imala ciste ili ne :bonk:)

@ an@ - ajde, idi, obavi to... to ti je 10min posla i kad to rješiš buš vidla da bude ti lakše :D

Goran2@
16.08.2008., 14:47
Pa kaj Diane nisu kontracepcijske pilule????

Malina
16.08.2008., 15:36
pa obično su prije davali diane za policistične jajnike. :ne zna:
kao ciste trebaju puknuti... a zakaj ti odmah nisu dali neki lijek kad su ti je otkrili? :confused:

(ja sam došla kod ginekologa prvi put sa spikom da imam policistične jajnike jerbo mi po radi i vratu rastu prištići... prepisal mi je diane i naručil na ultrazvuk da se t vidi, na koji nisam otišla... i ove godine sam ga konačno obavila, nestali su mi prištići i teta ginekologica me pohvalila da imam jako lijepe jajnike... tak da ni ne znam dal sam imala ciste ili ne :bonk:)

@ an@ - ajde, idi, obavi to... to ti je 10min posla i kad to rješiš buš vidla da bude ti lakše :D

Pa doktor je rekao kao da ne treba nista,da vidi kako ce to samo razvijati se,medjutim ona je porasla,pa kontam da odem kod ginekologa ovih dana da uzmem pilule,pa da pokusam suzbiti cistu s njima.

Zanima me,ako od koristenja tih pilula dobijem cilulit koji sad uopce nemam,da li ce se povuci nakon prestanka istih?

Hvala.

Kristina19
16.08.2008., 19:56
Moja cura ih je počela piti prvi puta u životu,evo danas točno prošla 3 tjedna...bila kod ginekologa i preporučio joj te...a nema niti akni ni ništa....

:eek: Svašta... Definitivno joj nije te trebao dati jer su Diane prvenstveno lijek. Možda ima ciste na jajnicima? :confused: Jel ih plaća ili dobiva besplatno?

Goran2@
17.08.2008., 10:44
:eek: Svašta... Definitivno joj nije te trebao dati jer su Diane prvenstveno lijek. Možda ima ciste na jajnicima? :confused: Jel ih plaća ili dobiva besplatno?

Dobila ih je zbog jakih menstrualnih bolova :mig: i for free su..na recept...

[WoW]
20.08.2008., 11:41
Uzimam Diane već neko vrijeme i sve je bilo u redu dok nisam presla i na drugu kutiju. Ne uzimam ih radi kontracepcije već radi menstrualnih problema i otkad sam pocela piti drugu kutiju imam poremecaj prehrane i ne mogu prestati jesti. Udebljala sam se 7 kila u samo 2 mjeseca i iako sam na strogoj dijeti i pazim sto jedem i kako kombiniram hranu jednostavno se ne mogu zaustaviti.
Cak niti ne osjecam glad nego samo potrebu za hranom i nisam mirna ako stalno nesto ne jedem. Pocela sam osjecati mucnine i bolove u zelucu i ne znam sto da radim. Ugovorila sam razgovor s ginekologinjom sad ubrzo, ali zanima jesu li Yasmin po tom pitanju bolje odnosno mislite li da bi mi se stanje moglo poboljsati ukoliko se prebacim na njih?

Općenito, imate li neki prijedlog? savjet?

Nikad nisam imala ozbiljnih problema s kilazom i buduci da se bavim plesom moram ostati u formi, a bojim se da se ne mogu kontrolirati. :(

Ako je neka slicna tema vec bila zao mi je.

jesicca
20.08.2008., 15:12
Diane su visoko dozirane kontracepcijske pilule, a Yasmin i Trinovum su ti jedne od nisko doziranih tableta-pa pokusaj joj predloziti da ti dade nisko dozirane-koje vjerojatno nece utjecati na porast tezine i ostale nuspojave..:ne zna:

iz osobnog iskustva: Trinovum su bar meni odlicne tablete, nikad nisam imala nikakvih nuspojava, niti primjetila neko povecanje tezine, dlakavost... I ja sam ih u pocetku pocela piti zbog toga da mi se normaliziraju ciklusi, a kasnije sam samo nastavila ih piti eto zbog kontracepcije..., tako da svakako ti ih preporucam...:)

NikolinicaR
23.08.2008., 09:33
pozdrav:mig:
pijem dugi niz godina Diane 35...htjela bi ih promjeniti....
inace kg su zaljepljeni i to je jedini razlog radi kojih bi prestala ih piti.
Zanimaju me Vas iskustva...od kojih se ne deblja...
hvala.......:s

LuNa_LOVEGOOD
23.08.2008., 14:11
jedna cura je pitala za debljanje kad koristi kontracepciju, ja koristim diane 35 i toliko je ljudi reklo da je dobilo hrpetine kilograma da je to na mene utjecalo upravo suprotno- izgubila sam na težini, ali celulita... majke ti, cijele noge su me.. =(

jenis007
02.09.2008., 16:12
pozdrav svima!

prije svega da opisem svoje stanje prije nego sam počela piti pilule i kako je sada.

kada sam imala 16 mjesecnicu nisam imala oko 2 godine ogromne čireve od akni po leđima prsima, licu i 42 kile. :ne zna: prvi posije ginekologu bez ikakvih krvnih pregleda i slično dala mi je diane 35. u roku od 6 mjseci udebljala sam se oko 12 kila, čirevi su se u potpunosti maknuli sa leđa i prsa s tim da napomenem i sa lica . sve to je bilo tako divno trajalo 2 godine. dok jednog dana nisam počela dobivati sa 19 godina vene po nogama počela me je prati teska depresija. nakon cega sam ja na nagovor prijtaljice samovoljno prestala piti. no počeli su opet problemi. lice katastrofa, neredovite mjesecnice. inae zadovoljna sam time da mi je pomoglo oko cireva na leđima i prsima. i svako toliko imam potrebu otici kod ginekologa po recept samo zbog prišica no bojim se depresije ponovne, vena i uzasnih bolova u nogama, zbog slabe cirkulacije zbog cega sam i celulit dobila koji nikada nisam imala :mad::mad:, ali nema veze. jos uvijek imam policistične jajnike...i tako...mislim da mojim problemima nema kraja jednostavno ocajna sam prije svega te menge,pa pristevi, oa vene pa joj joj luda sam i fakat ne znam sto bih rekla na diane 25 dali su u redu ili ne. prije svega nađite si odličnog ginekologa koji ce voditi racuna o tome a ne kao moja koja mi nije niti rekla da trebam praviti pauzu svakih 6 mjseci i tome slicno.

gejzirica
03.09.2008., 12:46
ali hobby, 8. mjesec sam pauzirala sa pilulama!! pa je možda veća mogućnost :ne zna: prošlo je 48 sati. koja je kombinacija sa diane pilulama? njih imam, koliko ih trebam popiti za dan poslije? već sam jednom davno to radila, ali ne sjećam se koliko

Kristina19
03.09.2008., 12:52
ali hobby, 8. mjesec sam pauzirala sa pilulama!! pa je možda veća mogućnost :ne zna: prošlo je 48 sati. koja je kombinacija sa diane pilulama? njih imam, koliko ih trebam popiti za dan poslije? već sam jednom davno to radila, ali ne sjećam se koliko

Diane piješ 2, i opet 2 za 12 sati.
Ali gle, mislim da ti to nema stvarno svrhe, obzirom da si trebala dobit (nisu ti trebali bit plodni dani). Jel inače imaš redovite menstruacije kad ne piješ pilule?

Hobby
03.09.2008., 14:16
ali hobby, 8. mjesec sam pauzirala sa pilulama!! pa je možda veća mogućnost :

Ne paničari.
To što si pauzirala ne znači da ovuliraš svaka 3 dana.
Ako te toliko frka, popij kombinaciju za dan poslije (ako je odnos bio prije 48 sati).
Nemaš baš milijun mogućnosti - ili pričekaj, ili popij Diane na svoju ruku ili pokušaj doći do ginekologa (a to si već trebala).
Ne znam što ti još eventualno preostaje.

Kristina19
05.09.2008., 18:40
Tu si vjerojatno u pravu.
Ako ti je sve OK s jajnicima, odnosno nemaš policistične jajnike, nemoj ih piti, osim ako ti nije do kontracepcije.

Što se tiče neplodnosti - ne bi imala problema zbpg kontracepcijskih pilula.
U slučaju PCOS-a još je gore ako ih ne piješ, jer se stanje sa svakim ciklusom pogoršava, pa je sve veća mogućnost neplodnosti.

Meni se sve vratilo nakon samo 3mj nepijenja Diana. :flop: Tak da nema smisla, pogotovo ako nema problema. Ne znam kaj joj je uopće išla prepisat Diane.. :ne zna:

klimy
09.09.2008., 23:46
Mislim da su te zene umirale u plucne embolije. Jednostavno se napravi ugrusak i ode u pluca. Moze otici i na druga mjesta. Jako gadna stvar.

U svakom slucaju, trebala bi prestati pusiti. Ali, znam ja kako je to jer i sama pusim pa ti necu propovijedati. Ono...nemoj da to bude vise od pola kutije :) dnevno.

Puno se kreci, budi jaaako oprezna kad ides na neki duzi put autom, busom ili avionom. Moras se cesto razgibavati, prosetati.

Upoznaj se sa nuspojavama koje su opisane na onom papiricu sto ga dobijes s pilulama da ih znas primijetiti na vrijeme.

Ako su ti krvni nalazi ok (radila si protrombinsko vrijeme ili kak se vec zove?), onda nema razloga za strah.

neznam tu informaciju za plucnu emboliju,ali definitivno znam da su povecani mozdani udari pri uzimanju BILO KAKVIH pilula.svaki neurolog ce te prvo pitati,(ukoliko dodes na pregled radi migrena ili sl.)da li uzimas kontracepcijske,i iskljucivo narediti da prestanes!!!!Provjerena informacija

Michaela
10.09.2008., 08:13
pazi se sa Diane 35

moja prijateljica je umrla od njih

imaju 4 puta vecu stopu stvaranja ugrusaka krvi koji dovode to mozdanog ili srcanog udara i uopce nisu predvidjene za duzu upotrebu i NISU odobrene kao kontracepcijeske tablete

Diane 35 su STRIKTNO za lijecenje teskih slucajeva problematicne koze

zavrijeme uzimanja Diane 35 NIJE POTREBNO uzimati drugu vrstu oralnog kontraceptiva zbog hormona koje sadrze i koji su isti kao u kontracepcijskim tabletama

ali one same imaju i drugih sastojaka koje jako povecavaju rizik od ugrusaka krvi i nisu predvidjene za upotrebu godinama - kao sto su ostale kontracepcijske tablete u US su zabranjene 100% kao kontraceptiv

DIANE-35 is also used for oral contraception in women requiring treatment for these androgenic conditions; it is not recommended just for contraception. evo ti ostatak web site-a

med-safe (http://www.medsafe.govt.nz/Consumers/cmi/d/diane35.htm)

ako ikako mozes promjeni ih!

evo jos (http://www.medsafe.govt.nz/Profs/PUarticles/VTEwithCPA.htm)

To pokušavam objasniti prijateljici, ali baš me ne ferma... Koristi ih kao kontracepcijske iako ima savršen ten i nema ciste na jajnicima (PCO). I dalje ne razumije...

butterfly27
10.09.2008., 10:58
istina je za diane da nisu za dugotrajnu primjenu kao niti jedne druge. Ja ih pijem već dosta dugo i počela sam imat takve migrene da jednostavno kad dođu ne funkcioniram,ali to je tako jednu stvar liječiš a drugu uništavaš.

yin yang
10.09.2008., 18:57
Jenis stvarno jadna ti. U jednom ti pomognu,a u drugom odmognu.. Ako te tako peru depresije,da odeš dr pitat za neke antidepresive možda? Jer i nisu tako štetni kako se čini i ne izazivaju ovisnost,to nisu lijekovi za živce.

Ja sam pila Diane 8-9 godina,imala sam bolove i težinu u nogama svakih 6 mj,i tad bi se spasila Ginkom forte(ali ne s onom Belupovom glupošću);i muke bi prestale za par dana rapidno.Inače taj ginko mi je i pozitivno utjecao na glavobolje.Imala sam pojačane dlačice na nekim djelovima,prištiće i uf neke kile viška uz policistične jajnike. Tijekom uzimanja Diane,sve je to nestalo,dlake se prorijedile,prištići nestali odmah,smršavila u prvih par mj,ali što je s jajnicima,navodno se ni ne može znati dok uzimam hormone jer oni onda ne proizvode ništa pa su sada atrofirani kao.:ne zna:
Godinu dana pijem Yasmin,a sve to skupa bez ikakve pauze;i počeli opet kronični bolovi u nogama,sad sam na ginku forte opet par dana i već mi je bolje,ali strahujem ipak,a pogotovo uz priče o umiranju zbog ugrušaka.Dosta pušim u zadnje vrijeme i možda je ta loša cirkulacija u toj kombinaciji to i potakla.Stvarno neznam što poduzeti pa mi logika nalaže da treba na bilo koji način potaknuti cirkulaciju. Mislim da mi je toliko godina dosta tih hormona,i imam pregled idući mjesec pa ću pokušati se konzultirati s gin. o nekoj pauzi pa uz rizik makar. Htjela bih vidjeti dali će opet hormoni biti poremećeni,iako dr kaže da ću morati piti tabl.zauvijek:eek:

galebica
11.09.2008., 12:48
ja cu poludjeti, vise ne znam sto da radim. pocela sam piti diane zbog jajnika i akni, pijem ih negdje 8-9 dana, znam da je jos rano, ali lice nikako da se pocne smirivati! svaki dan mi izbije nesto novo, ne sjecam se kad me zadnji put nesto nije boljelo na licu! uzas! koliko treba uopce da pocnu djelovati pilule?

Kristina19
11.09.2008., 12:55
ja cu poludjeti, vise ne znam sto da radim. pocela sam piti diane zbog jajnika i akni, pijem ih negdje 8-9 dana, znam da je jos rano, ali lice nikako da se pocne smirivati! svaki dan mi izbije nesto novo, ne sjecam se kad me zadnji put nesto nije boljelo na licu! uzas! koliko treba uopce da pocnu djelovati pilule?

Joj, pa ne djeluje to taj tren. Uglavnom kažu da treba 2-3mj da se vide neke veće promjene. Nisu tablete čudotvorne :mig:

Noise
22.09.2008., 21:01
o divno se osjećam sad kad sam sve ovo pročitala...vrlo ohrabreno da za par dana krenem sa svojom prvom diane35 tableticom...naime, prve 3godine svog seksualno aktivnog zivota pila sam cilest no od njih mi je bilo poprlično zlo, pa sam imala promjenu na triquilar pa pauzu od godinu dana pa godinu dana pila yasmin zbog mikrocističnih jajnika iako sam na sve moguće i nemoguće pretrage krenula zbog pojačane dlakavosti. Sadašnja ginekologica mi je prepisalal diane zbog te dlakavosti, jer su mi se jajnici popravili. trebala bi ih poceti piti za par dana ali, da ga jebeš, ovo sve kaj sam pročitala, malo me ušokiralo...s obzirom na to da imam astmu, i trenutno uzimam samo terapiju redovitu za istu, a i ginekologica zna za to, zanima me da li netko od vas ima kakva iskustva sa diane i astmom... pretpostavljam da bi mi doktorka rekla da ih ne pijem ukoliko nekaj nije u redu, ali eto, nije mi nikaj rekla.

papricica1
23.09.2008., 00:07
Moja frendica pije Diane35 vec godinu dana...dobila ih je zbog strasnih pristeva na ledjima i zato sto nije imala stvari 7mj...u tih godinu dana procistila su joj ledja totalno i ciklus joj je redovit...
Ja u petak imam zakazan termin kod ginekologice i dala mi je uputnicu da idem vadit krv da mi pogledaju prolastin,estinol,estrogen,progesteron i hormone stitnjace...je li to dovoljno ili bih trebala jos neke pretrage napravit? moram priznat da sam se malo sad ustrtarila...

Violently happy
23.09.2008., 16:32
moja gin meni nije htjela dati recept dok nisam došla s nalazima hormona, KKS, jetrene probe i koagulograma...

ginekologica od moje sestre i frendica isto tako...

naravno..ima ih i normalnih.
Ali evo..ima jedan koji je moju poznanicu pitao da šta će njoj antibaby.Zamisli..I onda joj je preko k* napisao Diane.I naravno, bez ikakvih pretraga.

SSDM
23.09.2008., 19:28
Vec godinu dana uzimam diane35 kao terapija za akne. Do sada nisam imala nikavih problema, lice super ali sam se prepala zbog onog dnevnika na novoj. ZElim da prestanem da ih koristim, ali me zanima sta mogu da ocekujem da ce mi se desiti sa licem? Da li ce stanje biti gore nego prije pilula? imate li iskustva sa time i kao ste rjesila pitanje akni? HVALA

SSDM
23.09.2008., 20:01
Vec godinu dana uzimam diane35 kao terapija za akne. Do sada nisam imala nikavih problema, lice super ali sam se prepala zbog onog dnevnika na novoj. ZElim da prestanem da ih koristim, ali me zanima sta mogu da ocekujem da ce mi se desiti sa licem? Da li ce stanje biti gore nego prije pilula? imate li iskustva sa time i kao ste rjesila pitanje akni? HVALA

ko_ka
24.09.2008., 16:06

Ja sam do pocetka uzimanja Diana imala gotovo savrsen ten, bez puno dlacica.. to je bilo pred 10god. Prvi pauzu sa Dianama sam napravila pred 8-9 godina i bila je duza od 6mj i nuspojava nije bilo. U drugoj turi sam Diane pila krace, a pauza je bila duza. U vrlo kratkom vremenu javile su mi se akne poput crvenih velikih gnjoba od kojih mogu ostat oziljci. Otisla sam dermatologu, kupovala skupocjene kremice al nista nije prolazilo. Sto sam vise razmisljala o aknama sam vise i padala u depresiju. Prosle su jednostavnim ne-zivciranjem i kupovanjem blazih preparata, potom i ponovno uzimanjem pilula.

Onda je uslijedilo sopanje Yasminama i nakon prvog mjeseca prelaska opet na Diane. Zbog neslaganja sa ginekologinjom, nastupila je ponovno prisilno pauza. Vise od 6mj sam bila u strahu sto ako mi se akne opet pojave?! No, nisu se pojavile al na opci sok javila se povecana dlakavost koje se teze rijesit od samih akni.

Pravo rjesenje za akne jest slusati sebe i naci ono sto tvom licu pogoduje. Ja svoje lice tretiram klindamicin losionom kojeg kupim u ljekarni i obicnom hidratantnom kremom od Garniera. Nastoj lice sto manje dirati prstima i tretirat ga agresivnim preparatima. I bez panike, stres nazalost moze samo odmoc.:top:

cura_
26.09.2008., 08:13
Prvo su se pojavili problemi s aknama, pa problemi s neredovitim ciklusom i natečenosti. Otišla sam na ultrazvuk i rekli su mi da imam policistične jajnike.
Poslali su me specijalistici u Zagreb i nakon tri vađenja krvi i dodatnog vađenja hormona, propisala mi je Diane.
Sada će biti skoro dvije godine kako ih pijem. Ostao mi je još jedan karton pilula.

Za dva tjedna imam kontrolu (inače je kontrola svakih 6 mjeseci) i već smo se dogovorile da ćemo prijeći na neke druge tablete da smanjimo dozu hormona.
Nuspojave? Istina, udebljala sam se 5 kg, ali sam 3 izgubila. Za ove dvije doktorica kaže de neće ići dolje dok ne prestanem s Dianama.
Navodno ću prijeći na Yasmin. I nije me strah jer u potpunosti vjerujem svojoj doktorici :)

teticalu
14.10.2008., 14:16
da li se kojoj od diane smanjio "apetit" za seksom?

gangea
21.10.2008., 19:19
Baš ne kužim zašto se sve brinete za akne, mene je više frka ostat trudna! :ne zna:
Pijem Diane već punih 6 god bez pauze, generalno sam ih dobila zato što sam imala malo više prištića ali pravi razlog je bio kontracepcija!
Malo su me uzdrmali vaši postovi tako da sam se odlučila po prvi put napraviti pauzu!
Iskreno, strah me je, jer su mi Diane toliko dobre da sve ne mogu vjerovat šta sve vi prolazite!
Od kako ih pijem menga mi je tako redovita da ju dobijem točno u sat, malo sam se zdebljala (što je dobro jer sam "mršavica"), nemam prištića, nemam PMS i sve mi je super! :mig:
Nisam išla na nikakve pretrage niti me je ginekologinja išta pitala o tome (što mi je bilo malo čudno)!
Pitala sam ginekologinju da li da napravim pauzu, a ona mi je rekla ako želim ostati trudna onda da!
Danas je bilo opet na TV-u o Yasmin tabletama i stalno govore da uz kontrolu i savjet liječnika sve bi trebalo biti u redu!
Sad se pitam ak mi sve ove godine nije bilo ništa od Diana i nisam imala nikakvih problema da li da uopće prestanem pit kontracepciju ili ne?!

P.S. Nisam izgubila želju za seksom, jednostavno obožavam seks :top:

nana_22
21.10.2008., 20:39
Sad se pitam ak mi sve ove godine nije bilo ništa od Diana i nisam imala nikakvih problema da li da uopće prestanem pit kontracepciju ili ne?!

Hm, 6 godina je dugo. Prvo, odi napravit krvne pretrage pretrage. Reda radi, da vidiš dal je sve ok.

A meni je moj ginekolog rekao da bih svake tri godine trebala napraviti pauzu. Ja sam sada na pauzi, nakon tri i pol godine uzimanja pilula, ni meni se baš nije radila pauza, ali jebiga...

cura_
21.10.2008., 21:36
Ja sam prvenstveno počela piti Diane zbog problema s jajnicima. Nije imalo nikakve veze s kontracepcijom.

gangea
22.10.2008., 12:49
Hm, 6 godina je dugo. Prvo, odi napravit krvne pretrage pretrage. Reda radi, da vidiš dal je sve ok.

A meni je moj ginekolog rekao da bih svake tri godine trebala napraviti pauzu. Ja sam sada na pauzi, nakon tri i pol godine uzimanja pilula, ni meni se baš nije radila pauza, ali jebiga...

Koliku ćeš raditi pauzu?
Ja razmišljam nekih 3-4 mjeseca, budem vidjela kak će mi biti ciklus kad prestanem pit tablete!

bjelovarcanka
22.10.2008., 12:56
bok curke,,, evo ja sam pila diane,,radi policisticnih jajnika i hormona, ali sam ih prestala piti od nove godine ,,, zadnja kutija mi je bila u 12mj ,, u 1 mj sam dobila mengu od tableta,, u 2 mj mi je sama dosla,, znaci 8 mj nemam menge.od 3mj.a stanje mi se je sve vratilo,,, masna kosa, akne,, neredovit ciklus,,,, i naravno policisticni jajnici.

nana_22
22.10.2008., 14:02
Koliku ćeš raditi pauzu?
Ja razmišljam nekih 3-4 mjeseca, budem vidjela kak će mi biti ciklus kad prestanem pit tablete!

Rekao mi je ginekolog da pauziram tri mjeseca .

Prije nego što sam išla na pauzu sam radila krvne pretrage (kompletnu krvnu sliku, pv, jetrene probe) i sve je bilo dobro osim kolesterola, pa bi ga sada na pauzi trebala (pokušati) smanjiti. Prije nego što opet počnem piti ću ponoviti pretrage da vidim kakvo je stanje kada ih ne pijem.

Mene isto zanima kakav će mi biti ciklus, jer prije nego što sam ih pila je bio katastrofa, imala bi mengu dva puta mjesečno, pa onda dva mjeseca ništa, i tako u krug... :rolleyes:

gangea
22.10.2008., 21:24
Mene isto zanima kakav će mi biti ciklus, jer prije nego što sam ih pila je bio katastrofa, imala bi mengu dva puta mjesečno, pa onda dva mjeseca ništa, i tako u krug... :rolleyes:

Joj mogu si misliti, slično je bilo i meni samo što sam ja više ne imala mengu nego imala! Onda mi je ginić dao Dabroston i nekak mi se uravnotežila! :mig:

bok curke,,, evo ja sam pila diane,,radi policisticnih jajnika i hormona, ali sam ih prestala piti od nove godine ,,, zadnja kutija mi je bila u 12mj ,, u 1 mj sam dobila mengu od tableta,, u 2 mj mi je sama dosla,, znaci 8 mj nemam menge.od 3mj.a stanje mi se je sve vratilo,,, masna kosa, akne,, neredovit ciklus,,,, i naravno policisticni jajnici.

Si bila na pregledu? Šta ti kaže ginić?

bjelovarcanka
22.10.2008., 22:17
Joj mogu si misliti, slično je bilo i meni samo što sam ja više ne imala mengu nego imala! Onda mi je ginić dao Dabroston i nekak mi se uravnotežila! :mig:

Si bila na pregledu? Šta ti kaže ginić?

ma bila sam neki dan u petrovoj na ultrazvuku,,,malo sam kasnila i nisu me htjele primiti,, i sad cu ici ovdje na ultrazvuk,, a doktorica pavicic mi preporucuje terapiju sa gestagenima, i po njezinom misljenju vratiti se na terapiju diane,, ali bez vadenja krvi.i redukcija tjelesne tezine.mislim kako da se vratim na diane bez vadenja krvi,, zadnji put sam vadila prosle godine u 4mj. katastrofa. a da li mi doktorica opce prakse moze dati uputnicu za vaditi krv ,mislim za hormone.

gangea
23.10.2008., 17:10
Pa mislim da može! Ja idem kod privatnog ginekologa i ona mi obično napiše koje pretrage moram napraviti i s tim odem kod svoje doktorice opće prakse i ona mi napiše uputnice!

bjelovarcanka
23.10.2008., 17:29
ok,,pokusat cu i ja tako.

Alanna_st
24.10.2008., 10:53
Prvo su se pojavili problemi s aknama, pa problemi s neredovitim ciklusom i natečenosti. Otišla sam na ultrazvuk i rekli su mi da imam policistične jajnike.
Poslali su me specijalistici u Zagreb i nakon tri vađenja krvi i dodatnog vađenja hormona, propisala mi je Diane.
Sada će biti skoro dvije godine kako ih pijem. Ostao mi je još jedan karton pilula.

Za dva tjedna imam kontrolu (inače je kontrola svakih 6 mjeseci) i već smo se dogovorile da ćemo prijeći na neke druge tablete da smanjimo dozu hormona.
Nuspojave? Istina, udebljala sam se 5 kg, ali sam 3 izgubila. Za ove dvije doktorica kaže de neće ići dolje dok ne prestanem s Dianama.
Navodno ću prijeći na Yasmin. I nije me strah jer u potpunosti vjerujem svojoj doktorici :)
bok,
da li su ti hormoni bili u redu?...ja sam vidila krv i ginekolog mi je rekao da je sve ok..iako nema takvih pretraga a da si siguran, sta se tice zgrusavanja krvi i tromboze)..meni je jedan ginekolog prepisao diane 35 drugi yasmin..pa sad u cemu je razlika,za koji oblik akni se daje diane 35?kako da procjenim koje mi vise odgovaraju?zasad pijem yasmin al mi jos ne djeluju(pijem ih 2mjeseca)..al one sporije djeluju od diane 35..tako da jos moram pricekati..

cura_
24.10.2008., 10:59
Da, hormoni su mi bili u redu, ali opet znači da ti nešto jajnici luče previše, čim imaš previše jajašaca.
Ja sam ti na licu imala i akne i mitesere i sve živo i neživo... Tako da stvarno ne znam za koju vrstu toga se daju Diane, a za koju ne... Ako se to uopće tako gleda.
I Diane su mi počele djelovati tek nakon 3-4 mjeseca. Da naglasim, počele djelovati.
A akne i prištići su nestali tek nakon nekih 8 mjeseci.

Sad ću poluditi ako ću opet morati kroz to bespotrebno prolaziti :(

Alanna_st
24.10.2008., 11:04

jos ti je prerano;treba ti vremena, bar 2mjeseca..a diane ti brze djeluju od asmin, ja kad am ih pila vec mi je za mjesec dana bilo ok lice.

Alanna_st
24.10.2008., 11:12
Da, hormoni su mi bili u redu, ali opet znači da ti nešto jajnici luče previše, čim imaš previše jajašaca.
Ja sam ti na licu imala i akne i mitesere i sve živo i neživo... Tako da stvarno ne znam za koju vrstu toga se daju Diane, a za koju ne... Ako se to uopće tako gleda.
I Diane su mi počele djelovati tek nakon 3-4 mjeseca. Da naglasim, počele djelovati.
A akne i prištići su nestali tek nakon nekih 8 mjeseci.

Sad ću poluditi ako ću opet morati kroz to bespotrebno prolaziti :(
ti si prestala s dianama?
pa zasto sad ces uzimat yasmin..ako ti je bilo ok?

Alanna_st
24.10.2008., 11:14
to ti je prepisala doktorica ili ginekolog?

Inaf
24.10.2008., 12:43
Ja Diane pijem vec 9 godina sa jednim prekidom za vrijeme trudnoce i dojenja. Nikad mi endokrinologica nije ni promislila da stanem pit Diane a i ono sta sam ja citala o njima i terapije koje se preporucuju sa njima u americi, pokazuju da cu ih vjerojatno piti cijeli zivot. Naravno ako ne izume nesto bolje!!!

bjelovarcanka
24.10.2008., 18:07
cure,pomagajte, dobila sam menstruaciju ,nakon 8mj, i sad neznam u nedoumici sam da li da pijem diane ili ne,,

cura_
24.10.2008., 19:11
ti si prestala s dianama?
pa zasto sad ces uzimat yasmin..ako ti je bilo ok?

Nakon Diana se akne vrate. Pogotovo nakon jedva 2 godine korištenja Diana.
A ja ne želim akne i stare probleme :(

Idem kod specijalistice u Zagrebu, dr. Šikanić.

cura_
24.10.2008., 19:15
cure,pomagajte, dobila sam menstruaciju ,nakon 8mj, i sad neznam u nedoumici sam da li da pijem diane ili ne,,

Ne znam, moraš odlučiti sama, mene je strah išta ti savjetovati...

bjelovarcanka
24.10.2008., 20:01
a neznam ni sama,ali rekla mi je dr pavicic da po njezinom misljenju bi se trebalo vratiti na diane.

bubica
24.10.2008., 20:42
Totalno off topic, ne zamjerite :zubo:

Alanna_st isprazni inbox :mig:

gangea
24.10.2008., 21:10
a neznam ni sama,ali rekla mi je dr pavicic da po njezinom misljenju bi se trebalo vratiti na diane.

Moj savjet ti je da odeš po mišljenje drugog ginekologa!
Tako sam i ja napravila kad sam bila sumnjičava u ono što mi je ginekologinja rekla otišla sam po drugo mišljenje (u ovom slučaju mišljenja su bila ista)!

bjelovarcanka
24.10.2008., 21:15
a otici cu ja kod svoje doktorice opce prakse,po uputnicu za vaditi hormone..

bjelovarcanka
25.10.2008., 14:45
ovako jucer sam dobila menstruaiju,, ali je bila slaba,par kapi, i nisam bila sigurna da li da ju popijem ili ne tabletu diane,, i danas mi je normalna,, e sada da li da popijem tabletu od jucer ,znaci od petka i od danas subote.hvala

LuNa_LOVEGOOD
04.11.2008., 21:03
pila sam diane 35 godinu i pola, sad mi je doktorica rekla da zbog straha što je bilo s jasminom, ne želi dalje prepisivati. ugl. htjela sam kupiti u slobodnoj prodaji trinovum, ali mi ga nisu htjeli prodati bez recepta. zašto nemam recept je duga priča, no moje pitanje je, prošla mi je pauza od 7 dana od kako nisam pila tablete, recite mi ako za tri dana, znači deseti dan, je li mi poslije smanjena kontracepcija, i da li moram koristiti kondome da budem sigurna

cura_
04.11.2008., 22:11
Naravno da moraš koristiti kondome.

Alanna_st
06.11.2008., 10:52
Nakon Diana se akne vrate. Pogotovo nakon jedva 2 godine korištenja Diana.
A ja ne želim akne i stare probleme :(

Idem kod specijalistice u Zagrebu, dr. Šikanić.

jedan poznati ginekolog mi prepisao diane, al nakon pregleda kod svog ginekologa i utvrdjivanja pcos on mi prepisao yasmin...al otkad ne pijem diane (pila sam ih 6mj),napravila sam pauzu, i da akne mi se vratile. Isto tako znam curu koja je pila 2god yasmin, i nakon pauze lice joj je ok.:ne zna:
sad da li to ovisi o godinama neznam, moja prijateljica od puberteta ima akne, bolne menstruacije...nerijetko zavrsi u doktora radi bolova i akne na bradi..dakle dijelu licu koji pokazuje da s jajnicima nesto nije u redu..sad ima 30god, ne zeli piti pilule,iako vjerujem da bi joj bilo bolje..ipak toliko godina boriti se s tim i prepustit.. mislila je da ce se s vremenom rijesiti, cini mi se nista od toga, a pritom ne nalazis neko alternativno ili ucinkovito rjesenje..
tako da sad pijem yasmin, pa sta bude, nemam nikakvih nuspojava a po pretragama nema prepreke da ih ne pijem..

SamoMaloSebe
17.12.2008., 11:03
<Jel ima neko pravilo nakon koliko vremena se moram opet ići ukazati ginekologu na neki kontrolu - jel šalju opet na vađenje krvi ili kaj? Pijem Diane godinu dana zbog policističnih jajnika i to vrijeme samo dobivam recepte, doktora nisam ni vidjela. Jel mu se moram ići pokazati ili kaj?

cura_
17.12.2008., 22:53
A iz kojeg razloga piješ Diane?
Ja sam zbog problema s tenom i neredovitom menstruacijom imala (i još uvijek imam) kontrole svaka 3 mjeseca.

Eve*
24.12.2008., 23:42
Da li na nastanak prosirenih vena i/ili troboze utjece estrogen ili progesteron?
Naime dobila sam prosirene vene nakon sto sam pila Diane 35(koje valjda imaju oba ta hormona?),a sad razmisljam o stavljanju mirene(koja ima samo progesteron):misli::misli:

jagodica_bobica
25.12.2008., 18:04
Da li na nastanak prosirenih vena i/ili troboze utjece estrogen ili progesteron?
Naime dobila sam prosirene vene nakon sto sam pila Diane 35(koje valjda imaju oba ta hormona?),a sad razmisljam o stavljanju mirene(koja ima samo progesteron):misli::misli:

ja mislim da imaju..
i ja ih imam:(, a pila sam dugo diane isto.

Eve*
25.12.2008., 22:16
a zna mozda netko koji od ta dva hormona utjece na nastanak prosirenih vena?ili oba utjecu:(?

mejan
26.12.2008., 00:05
<Jel ima neko pravilo nakon koliko vremena se moram opet ići ukazati ginekologu na neki kontrolu - jel šalju opet na vađenje krvi ili kaj? Pijem Diane godinu dana zbog policističnih jajnika i to vrijeme samo dobivam recepte, doktora nisam ni vidjela. Jel mu se moram ići pokazati ili kaj?

svakih godinu dana. po potrebi cesce

jagodica_bobica
26.12.2008., 14:17
a zna mozda netko koji od ta dva hormona utjece na nastanak prosirenih vena?ili oba utjecu:(?

ah, ne znam.. uvijek piše kako kontracepcija može utjecati na njih,ali se ne navodi precizno koji točno hormon.. ali ti veliku ulogu u tome igra i genetika i način života(vježbanje, prehrana..)..moja mama ima problema sa venama pa možda nije čudno za očekivati da ću imati i ja. može biti da ih je kontracepcija malo više još potaknula,ali možda ona niej glavni i jedini uzročnik..

Lunita_86
15.01.2009., 09:07
pozdrav svima!!!! ja diane 35 pijem od 17g i to mi je privatno ginekologinja preporučila, ali s 20g prepisan mi je yasmin kao blaža pilula zbog akni ali s njim svejedno nekako nisam se u potpunosti riješila akni, je da s dianeom nakon 2,5mj lice mi se očistilo i imala sam pauzu i akne mi se vratile!!!! diane jesu lijek, ali koliko dobra kontracepcija neznam, a sad imam pitanje ako itko zna.... i ja sam sama odlučila prekinuti s yasminom zbog one afere, i doktorica ( privatni ginekolog u osijeku) vratila me na diane, rekla mi je da ih mogu piti sve dok ne poželim biti trudna, ja od njih nikakvh nuspojava nemam, osim što su mi grudi malo narasle i što sam se malo udebljala.... pa tko ih pije redovno i dosta dugo, zanima me koliko su jake kao kontracepcija i koliko dugo ih se pije prije neke tzv pauze( ne one između menzesa) ....??????????? hvala!!!!!!

frupy
15.01.2009., 18:24
pozdrav svima!!!! ja diane 35 pijem od 17g i to mi je privatno ginekologinja preporučila, ali s 20g prepisan mi je yasmin kao blaža pilula zbog akni ali s njim svejedno nekako nisam se u potpunosti riješila akni, je da s dianeom nakon 2,5mj lice mi se očistilo i imala sam pauzu i akne mi se vratile!!!! diane jesu lijek, ali koliko dobra kontracepcija neznam, a sad imam pitanje ako itko zna.... i ja sam sama odlučila prekinuti s yasminom zbog one afere, i doktorica ( privatni ginekolog u osijeku) vratila me na diane, rekla mi je da ih mogu piti sve dok ne poželim biti trudna, ja od njih nikakvh nuspojava nemam, osim što su mi grudi malo narasle i što sam se malo udebljala.... pa tko ih pije redovno i dosta dugo, zanima me koliko su jake kao kontracepcija i koliko dugo ih se pije prije neke tzv pauze( ne one između menzesa) ....??????????? hvala!!!!!!

Sto se kontracepcije tice, sigurna si kao i sa svim ostalim pilulama - nemas brige. A sto se tice pauze, meni su 2 doktora rekla da ne trebam raditi pauzu dok se ne odlucim na trudnocu. Ja sam ih pila 5 godina bez pauze, poslije toga yasmin 4 godine bez pauze i sad planiram trudnocu pa sam vec 7 mj. bez pilula.

mejan
16.01.2009., 18:03
Sto se kontracepcije tice, sigurna si kao i sa svim ostalim pilulama - nemas brige. A sto se tice pauze, meni su 2 doktora rekla da ne trebam raditi pauzu dok se ne odlucim na trudnocu. Ja sam ih pila 5 godina bez pauze, poslije toga yasmin 4 godine bez pauze i sad planiram trudnocu pa sam vec 7 mj. bez pilula.

pila si tbl 9 god bez prestanka???
jel se to smije?? :confused:
sto e organizam ne bi trebao malo "ocistiti"?????

bjelovarcanka
16.01.2009., 19:38
bok curke,, trebam malu pomoc.jucer sam dobila menstruaciju,,, sutra trebam poceti piti 8 dan pauze,, ali do ginekologice nisam danas stigla pa cu ici u ponedjeljak,, znaci pocet cu 10 dan pauze uzimat,,da li to ima kakve veze,,jer ih pijem radi policisticnih jajnika ,, i menstruacije i hormona..

frupy
16.01.2009., 20:45
pila si tbl 9 god bez prestanka???
jel se to smije?? :confused:
sto e organizam ne bi trebao malo "ocistiti"?????

Da, ne vidim sto je tu cudno?? Isla sam paralelno soc. i privatnoj ginekologici, obje su rekle da ako mi pilule pasu, nema razloga za pauzu. Cca. svakih 10 mj. sam isla na krvne pretrage i dvaput godisnje na papu. Organizam mi je funkcionirao savrseno, ja ama bas nijednu jedinu nuspojavu nisam imala. Prije i sad poslije pilula sva sam u totalnom kaosu - menge nema, ovulacije nema, akne posvuda, kosa ispada, dlakavost, neopisivi grcevi, napuhnutost.. Jos dan danas zalim sto je morao doci taj dan da se skinem s tableta. :tuzni:

Metric
16.01.2009., 22:30
ok, pročitala sam cijeli ovaj topic and i'm scared!:( Po prvi puta bi išla na pilule,ginekologica mi je dala diane (radila sam krvnu sliku) za kontracepciju, no eto sad ovdje čitam da se te tablete ne preporučaju samo za kontracepciju već za druge probleme kao što su akne i šta već. Ja nemam problema s aknama niti hormonalnih poremećaja, pa me zanima da li je zbilja pametno da idem piti diane pošto ,kako kažete, imaju najveću dozu hormona??:confused::rolleyes:
jao,što se ja bojim tih svih pilula...:|

frupy
16.01.2009., 22:40
ok, pročitala sam cijeli ovaj topic and i'm scared!:( Po prvi puta bi išla na pilule,ginekologica mi je dala diane (radila sam krvnu sliku) za kontracepciju, no eto sad ovdje čitam da se te tablete ne preporučaju samo za kontracepciju već za druge probleme kao što su akne i šta već. Ja nemam problema s aknama niti hormonalnih poremećaja, pa me zanima da li je zbilja pametno da idem piti diane pošto ,kako kažete, imaju najveću dozu hormona??:confused::rolleyes:
jao,što se ja bojim tih svih pilula...:|

Ako si sigurna da nemas hormonalni poremecaj ili pcos, onda diane nisu za tebe. Popricaj s ginicom i reci joj da bi ti radije neke nazovi "laganije" pilule. Diane su prvenstveno lijek, a tek usput i kontracepcijske pilule.:mig:

Metric
16.01.2009., 22:45
hvala na brzom odgovoru!:) ;)
još mi ginićka kaže da su diane inače ženama ok, da se na njih najmanje žale šta se tiče nuspojava. hm pročitajući ovaj topic,ne bih baš rekla:rolleyes::D
mislim da ću se ić posavjetovat još...ili uopće odustat od toga. :D

(eh da, samo da još kažem da sam anemična...ne znam dal uopće to ima kakve veze)

gabrijella
16.01.2009., 22:53
ja pila diane skoro 2god,isto mi ginic rekao da mi ne treba pauza,ali pocela sam pod kraj imati smedji smrdljivi iscjedak:confused: i bolili su me jajnici.
otisla sam kod privatnika da bi mi on rekao kako su diane JAKE i da su mi pocele unistavati sluznicu maternice i da sam zato imala taj iscjedak. veli on meni prestani piti i oporavit ce se nakon dva do tri mjeseca i je.

tako da meni nisu bile dobre i ja bih svakako preporucila pauzu svakih god dana kod bilo kojih pilula jer se tijelo optereti i teze se kasnije vrati u normalu.

isto kako i kod antibiotika i lijekova protiv bolova dodjete u fazu kada se organizam navikne i one vise ne djeluju tako je i kod pilula

frupy
16.01.2009., 23:01
ja pila diane skoro 2god,isto mi ginic rekao da mi ne treba pauza,ali pocela sam pod kraj imati smedji smrdljivi iscjedak:confused: i bolili su me jajnici.
otisla sam kod privatnika da bi mi on rekao kako su diane JAKE i da su mi pocele unistavati sluznicu maternice i da sam zato imala taj iscjedak. veli on meni prestani piti i oporavit ce se nakon dva do tri mjeseca i je.

tako da meni nisu bile dobre i ja bih svakako preporucila pauzu svakih god dana kod bilo kojih pilula jer se tijelo optereti i teze se kasnije vrati u normalu.

isto kako i kod antibiotika i lijekova protiv bolova dodjete u fazu kada se organizam navikne i one vise ne djeluju tako je i kod pilula

Ma normalno da ce netko tko ima neke nuspojave ili probleme uzrokovane pilulama napraviti pauzu ili ih zauvijek prestati piti. Na prve cudne znakove se mora reagirati. Ali to je sve jako individualno i zato se i rade sve pretrage i gledaju rizicni faktori. Ja sam govorila u svoje ime. Meni su pilule djelovale jednako od prvog do zadnjeg dana, nisam primjetila prestanak djelovanja nakon nekog vremena. Zato i nije bilo potrebe da napravim pauzu. I evo, jos sam ziva...:kucaudrvo: :rofl:

Lunita_86
17.01.2009., 09:04
frupy slažem se s tobom, ni meni pilule ne štete sada čim skupim malo više para idem opet na privatni pregled, krvna slika i to, ali ja ponekad tj 1om godišnje tražim utrazvuk da mi se nedaj bože nebi nešto pojavilo na maternici pa da kasnije neću moći roditi,.... sve zavisi od ginekologa do ginekologa ali meni nekako bolji privatnici!!!!! meni čim ih prestanem piti, lice mi nakon mjesec dva bude užas, nemogu reći ružno ali više sam navikla na lice ko dječja guza da mi je!!!!!!! ali sve zavisi od osobe do osobe!!!!!

frupy
17.01.2009., 15:39
frupy slažem se s tobom, ni meni pilule ne štete sada čim skupim malo više para idem opet na privatni pregled, krvna slika i to, ali ja ponekad tj 1om godišnje tražim utrazvuk da mi se nedaj bože nebi nešto pojavilo na maternici pa da kasnije neću moći roditi,.... sve zavisi od ginekologa do ginekologa ali meni nekako bolji privatnici!!!!! meni čim ih prestanem piti, lice mi nakon mjesec dva bude užas, nemogu reći ružno ali više sam navikla na lice ko dječja guza da mi je!!!!!!! ali sve zavisi od osobe do osobe!!!!!

Potpis! :top: Samo se ti nastavi kontrolirati redovito i sve ce biti ok! Bitno je to drzati pod kontrolom i biti savjestan i odgovoran prema svom tijelu. :mig:

Lamb Of God
18.01.2009., 17:40
hej... imam jedan problem i nadam se da mi možete pomoć...
imam PCOS i dobila sam terapiju Diane 35 koje su mi ujedno propisane i kao kontracepcijsko sredstvo, ali tu postoji problem. ja naime unazad manje od godinu dana nisam dobivala menstruaciju bez korištenja tableta Provera i sad su mi nađeni PCOS. zadnju mengu sam imala 6.12. i otad ju nisam dobila jer bez tableta ne dolazi. ginekolog mi je dao Diane 35 i rekao neka ih pijem od 12.01. pa nadalje, da ću dobit mengu, da mi je to terapija za jajnike, a ujedno i zaštita protiv neželjene trudnoće. a mene sad muči da li sam ja zaštićena pošto nemam menge trenutno i jer tu prvu dozu nisam popila na 1. dan ciklusa već kao usred ciklusa? ako nisam, da li ću ja onda opće i bit zaštićena nakon što dobijem mengu nakon popijene prve doze? totalno sam zbunjena sad i nadam se da ćete mi pomoć...

nephthys
18.01.2009., 17:48
ti najvjerojatnije nemaš niti ovulacije (mislim, prilično je sigurno). možeš koristiti dodatnu kontracepciju ako želiš neko vrijeme da budeš sigurna, ali s početkom drugog ciklusa više se uopće ne trebaš brinuti.

Lamb Of God
18.01.2009., 19:09
mislila sam ovaj sad prvi mjesec korištenja ostat još na kondomima a onda drugi hehe

leigurana
26.01.2009., 12:23
Zanima me nakon sto ste prestali piti kontracepcijske pilule koliko je vremena proslo do prve menstruacije? Ja sam pila diane 35 godinama i vec dva mjeseca nakon prestanka nema menstruacije...

traxy
28.01.2009., 13:08
Zanima me nakon sto ste prestali piti kontracepcijske pilule koliko je vremena proslo do prve menstruacije? Ja sam pila diane 35 godinama i vec dva mjeseca nakon prestanka nema menstruacije...

ja sam popila zadnju prošli tjedan i sad pravim pauzu, javim ti kad dobijem:top:

leigurana
28.01.2009., 15:38
moze...moze...kod mene jos nista...a prvi put kad sam radila pauzu, bilo je sve ok...kao i s tabletama...

Kinky
28.01.2009., 16:26
prestala piti nakon 4 god, bez pauza
normalno dođe vještica svakih 28 dana... :ne zna:

SamoMaloSebe
28.01.2009., 16:36
Ja čekam u svojoj prvoj pauzi. Javim zapažanja...

leigurana
29.01.2009., 11:09
Inace...pila sam Diane vec ohohohhoooo...i nemam nikakva losa iskustva...nikad nista lose, jedino sto sam primjetila da imam malo celulita na nogama, ali nije strasno...kao kontracepciju nisam koristila nista drugo i nikad nista...meni su bas odlicne bile...bez brige i pameti...
Ali vec ih dosta duo pijem pa sam odlucila napraviti pauzu...i nakon toga cu do ginekologa....cito da vidim jel sve ok...cula sam da ima dosta žena kojima treba duze vremena do menstruacije ali zanima me bas koliko....je li par mjeseci ili godinu dana...uglavnom ici cu do ginekologa...sto je najpametnije...
E sad nakon so sam ih prestala piti prvi mjesec je bio ok...a onda mi je koza postala masna...pristica imam dosta po ledima najvise...nesto malo po licu ali bas primjetim da mi je koza masana, pocela sam se tusirati pilingom svakih nekoliko dana i pomaze ...isto tako kosa mi je masna i dosta je ispadala u zadnje vrijeme...prorijedila se...ali mislim da je to neka normalna reakcija, dok se tijelo privikne na novu situaciju...jer ipak je rijec o hormonima...

leigurana
29.01.2009., 11:19
Osobno mislim da je to nesto sasvim individualno da li ce diane biti dobre ili ne...pa mi je glupo vidjeti da ljudi govore to ti nije dobro i ovo i ono...probas i ako nije dobro odmah vidis...imam prijateljicu kkoja je probala dvije tri vrste tableta (nijedne nisu bile diane jer joj je trebala iskljucivo kontracepcija a diane se daju i kao lijek...meni osobno za pristice i neredovitu menstruaciju) i nijedne joj nisu bile dobre jer je imala glavobolje i promjene raspolozenja, muz joj je sizio na njeno stanje jer ga je izludivala... U svakom slucaju treba probati...i ici na redovite kontole...cisto da se vidi da je sve ok...onda ce sve biti u redu!!!

dersette
30.01.2009., 21:30
Imaju li Diane 35 ikakve veze,odnosno mogu li imati,s blago povišenim hormonom štitnjače TSH?
Trenutno sam na sedmodnevnoj pauzi,prošla su 4 dana i nisam ju dobila. Pročitala sam na papiru da piše ako ju ne dobijem,da nastavim piti i ako ju sljedeći ciklus ne dobijem postoji vjerojatnost da sam trudna te da odem do liječnika. E sad, ako jesam(a nisam) znači ja bi mjesec dana pila pilule s bebom u trbuhu koje bi mu naškodile. Bi li u naškodile i kako?????

Scáthach
31.01.2009., 00:57

Nisam pila diane, nego yasmin... ali kada sam prestala...nista od menge... evo, sad ce biti dva mjeseca od zadnje... :rospija:

Prepisala mi je ginekologica duphaston, da pokrene stvar, pa cu to sutra pocet piti... :zubo:

Inace, imam policisticne jajnike, tako da je mozda u tome stvar... iako nikad ranije mi nije toliko kasnilo :rolleyes: Blah...

leigurana
01.02.2009., 00:57
Imaju li Diane 35 ikakve veze,odnosno mogu li imati,s blago povišenim hormonom štitnjače TSH?
Trenutno sam na sedmodnevnoj pauzi,prošla su 4 dana i nisam ju dobila. Pročitala sam na papiru da piše ako ju ne dobijem,da nastavim piti i ako ju sljedeći ciklus ne dobijem postoji vjerojatnost da sam trudna te da odem do liječnika. E sad, ako jesam(a nisam) znači ja bi mjesec dana pila pilule s bebom u trbuhu koje bi mu naškodile. Bi li u naškodile i kako?????

U sedmodnevnoj pauzi ja sam uvijek dobivala tocno peti dan pauze...ne mozes menstuaciju dobiti odmah taj dan kad prestanes piti tablete...vjerojatno ces ju dobiti...a to za djecu sam citala da ne steti bebama...tj jest da ima slucajeva da zene nisu znale da su trudne i pile tablete pa sve dobro proslo...to sam samo citala ne i dozivila tako da.....

leigurana
02.02.2009., 15:59
Evo dosla menstruacija-jucer....vise od dva mjeseca nakon prestanka s Diane 35.....zanimljivo...
Dobro se sitila viseeeeeee :top::D

studentica12345
20.02.2009., 00:11
ma ja pijem diane već 3 godine( sad pijem bellune isto sranje)
nisam ni na tezini dobila,ni nikakvih problema nisam imala...
jedino me sad kao strah te pauze da ne poprištavim

nataodzanata
20.02.2009., 02:24
Ja sam koristila dijane do 10 mj prošle godine, koristila sam ih od 2002, znači ima tu već dosta godina. Razočarana sam jer me ni jednom, osim prvi put, ginekologinja nije poslala ni na kakve pretrage u vezi krvi i ostalog! O prištićima koji su se vratili na velika vrata da i ne govorim - po leđima, vratu, ramenima, licu!!! Razmišljam o povratku dianama, ali nekako me strah zbog svega što se desilo u poslijednje vrijeme... Nedavno, tj. prošle godine, jedna poznanica je tijekom ljetovanja osjetila bolove u nozi, koja joj je i poplavila. U bolnici su joj rekli da ima trombozu i da je to najvjerovatnije zbog tableta!!
Iako sam dosta dugo koristila diane, bez nekih značajnijih nuspojava, ne znam da li da zanemarim povremene, ali česte trnce u nogama i rukama, nešto kao živčanost i ponekad probadanje u prsima. Jel netko imao slična iskustva? Imam dečka i nekako sam se mogla opustiti, ali korištenje kondoma ne pruža mi sigurnost, a i dečku nije isti doživljaj. Što da radim?!

frupy
20.02.2009., 09:19
Ja sam koristila dijane do 10 mj prošle godine, koristila sam ih od 2002, znači ima tu već dosta godina. Razočarana sam jer me ni jednom, osim prvi put, ginekologinja nije poslala ni na kakve pretrage u vezi krvi i ostalog! O prištićima koji su se vratili na velika vrata da i ne govorim - po leđima, vratu, ramenima, licu!!! Razmišljam o povratku dianama, ali nekako me strah zbog svega što se desilo u poslijednje vrijeme... Nedavno, tj. prošle godine, jedna poznanica je tijekom ljetovanja osjetila bolove u nozi, koja joj je i poplavila. U bolnici su joj rekli da ima trombozu i da je to najvjerovatnije zbog tableta!!
Iako sam dosta dugo koristila diane, bez nekih značajnijih nuspojava, ne znam da li da zanemarim povremene, ali česte trnce u nogama i rukama, nešto kao živčanost i ponekad probadanje u prsima. Jel netko imao slična iskustva? Imam dečka i nekako sam se mogla opustiti, ali korištenje kondoma ne pruža mi sigurnost, a i dečku nije isti doživljaj. Što da radim?!

Kao prvo, promijeni ginekologa i nadji nekog s kim mozes u miru popricati. Obavezno obavi sve pretrage, ispricaj joj/mu sve o svojim simptomima, ne mora znaciti da su ti ovi simptomi od pilula, mogu biti i psihosomatski. Zivcanost ti vjerojatno je od pilula, ipak su to velike doze hormona, ali to nije nista zabrinjavajuce, osim ako bas nemas neke pretjerane "epizode". Osim toga, ako mislis da imas ruzne nuspojave bas od diana, moze ti gin dati i yasmin. Sto se tice cijele prasine koja se digla oko yasmina, to je sve prenapuhano i ako se redovito kontroliras i iskljucis sve rizicne faktore, nemas brige. Nisu pilule bezazlene, ali nisu ni bojni otrov.
Sretno!

traxy
23.02.2009., 06:51
eve, da se javim, dobila sam ju, nakon 8 dana kašnjenja :top:

jelena_22
24.03.2009., 14:38
cure drage pretpostavljam da imate vise iskustva od mene pa da vas pitam nesto...

ja sam pocela piti diane 35 radi policisticnih jajnika i jakoo problematicnog tena.. ten mi se poboljsao jako nemam vise akni ali ostali su oziljci od prije.. stvarno mi je lice trajno unisteno i nezelim ih prestati piti jer nezelim dobiti vise ni jednu aknu jer mi lice dovoljno grozno ovako izgleda..

ali problem je u tome sto te tablete strasno utjecu na moju psihu. To su takve promjene raspolozenja da nemogu to opisati. Kanije prespavam i ohladim se shvatim koliko sam sizila bezveze al kad me to uhvati, a to obicno bude navecer pocnem plakati, neka histerija me uhvati oko neke sitnice i ponasam se kao malo razmazeno deriste :(. A nikad nisam bila takva.

Pijem ih 3 mjeseca tek i moj decko me vise nemoze podnositi. Neznam zasto mi je tako i zanima me dali je jos nekome tako? I hoce li to prestati? Ta depresija, histerija i paranoje?
Jer prije sam uvijek bila vesela..

Molim vas recite mi da je i vama bilo tako da ce to proci s vremenom :(

mejan
26.03.2009., 12:18
ja ti savjetujem da promijenis tablete. cula sam da se u zadnje vrijeme i yasmin pripisuje za polic.jajnike. ugl,ako tbl utjecu lose na tvoju psihu moras ih mijenjati. vidis da ti nije dobro za organizam. meni je yasmin bio super i protiv pristica (isto sam imala grooozaan ten). savjetuj se s ginekologom.
ja sam pila diane35 godinama al sam se jako debljala od njih i nakon sto bih ih prestala pit svi bi mi se problemi pogorsali (jos jaca dlakavost, pristici, uzasno bolne menge..) a s yasminom mi je bilo puno bolje. isto tako na logest sam bila jako nervozna i libido na nuli. a opet, mojoj sestricni nije pasao yasmin nikako. ona je isto cijelo vrijeme bila jako nervozna i zivcana i nije ju proslo s vremenom (pila ih je 2god i kaze da je cijelo vrijeme bila "nabrijana" i da je cak i muzu smetalo jako). sve to ovisi od organizma.
pitaj ginekologa da ti preporuci nesto drugo. reci mu u cemu je problem. vjerujem da ce ti druge tbl bit puno bolje. drzim fige :top:

~°Valkira°~
27.03.2009., 14:16
I ja pijem diane već nekih 6 mj., nisam imala nikakve psihičke smetnje niti oscilacije u težini, meni sasvim odgovaraju, osim osjećaja da unosim u sebe nešto štetno, to me puca malo, al što se može, nužno zlo.:)
Ten mi se malo popravio, nisam nikad niti imala probleme s njim neke velike, al sad je još bolje. Pijem ih prvenstveno kao kontracepciju, ali nema više niti bolnih mengi niti užasnog pms-a (što mi pomalo fali, dalo se na njega lijepo izvuči u nekim situacijama :zubo: ).

žohar34
28.03.2009., 13:22
bok
mene zanima treba li se kod pijenja diane(bellune) raditi kakve stanke,ili se može konstantno to piti..
naime,pijem već neko vrijeme i nemam nikakvih nuspojava( nisam dobila na težini, nemam ništa s onog papira kaj piše pod nuspojave)

frupy
28.03.2009., 17:58
Ako nemas nuspojava i sve drzis pod kontrolom, ne moras raditi pauzu.

Phantom Phreak
01.04.2009., 12:17
Pozz svima!:mig:

Evo počela sam piti DIANE 35 prije 6 tjedana i naravno bilo je tu svih navedenih simptoma, od bolova i naticanja dojki, do umora i male živčanosti, ali sve u granicama! Čak mi se i ten sredio (naravno osim tu i tam koji prištić prije mjesečnice)!
No zabrinulo me to što u posljednih par dana sam primjetila lagani svrbež dolje i smeđkasti lagani iscjedak, pa se bojim da nisu neke gljivice u pitanju!:confused:
I koža na licu (čelo i obrazi) se počela strašno ljuštit,a prije mi je bila užasno masna!:confused:
Zanima me dal netko od vas ima ili je imao slične simptome, pa da mi pomognete nekim savjetom!:mig:

frupy
01.04.2009., 16:39
Moze biti da si pokupila gljivice jer se na pilulama malo mijenja kiselost rodnice. Kupi canesten kremu i mazi prema uputama ako su gljivice u pitanju. A koza ti se isto susi zbog pilula, kupi neku dobru hidratantnu kremu prilagodjenu tvom tipu koze. :top:

Phantom Phreak
01.04.2009., 16:56
Moze biti da si pokupila gljivice jer se na pilulama malo mijenja kiselost rodnice. Kupi canesten kremu i mazi prema uputama ako su gljivice u pitanju. A koza ti se isto susi zbog pilula, kupi neku dobru hidratantnu kremu prilagodjenu tvom tipu koze. :top:

Hvala,hvala,hvala! :s
Jel znaš možda dal se to ljuskanje kože povuče tj. prestane nakon nekog vremena ili će trajat dok god uzimam tablete (jer se meni to tek sada pojavilo nakon 6 tjedana)?:confused:

frupy
01.04.2009., 18:49
Hvala,hvala,hvala! :s
Jel znaš možda dal se to ljuskanje kože povuče tj. prestane nakon nekog vremena ili će trajat dok god uzimam tablete (jer se meni to tek sada pojavilo nakon 6 tjedana)?:confused:

Ma nema na cemu! :mig:
Povuci ce se ljuskanje ako budes koristila odgovarajucu hidratantnu kremu. Sad nakon mjesec i pol koristenja pilule su ti pocele djelovati na kozu, smanjuje se lucenje sebuma i samim time, smiruju se pristici. Ten ce ti se skroz procistiti, ali ne mozes bez kreme. Uzmi si neku laganu koja ce ti smiriti perutanje a opet nece cepiti pore.

Phantom Phreak
01.04.2009., 18:55
Ma nema na cemu! :mig:
Povuci ce se ljuskanje ako budes koristila odgovarajucu hidratantnu kremu. Sad nakon mjesec i pol koristenja pilule su ti pocele djelovati na kozu, smanjuje se lucenje sebuma i samim time, smiruju se pristici. Ten ce ti se skroz procistiti, ali ne mozes bez kreme. Uzmi si neku laganu koja ce ti smiriti perutanje a opet nece cepiti pore.

Znam da ću ispast dosadna, ali bila bih jaaako zahvalna ako bi mi preporučila neku kremu s kojom imaš iskustva da je OK, jer ja sam ih tolko isprobala da više neznam što da tražim (zadnje sam koristila od Dr. Scheller dnevnu kremu na bazi dunje:confused:)
:mig:

frupy
01.04.2009., 20:19
Ma nisi dosadna, samo pitaj!
Ovisi kakav tip koze imas... Ako ti je inace masna ili mjesovita, najvjerojatnije bi ti pasala avene hydrance legere ili skin recovery cream. Ako ti je sad bas suha koza, a ne samo dehidrirana mogla bi uzeti i avene hydrance riche. Ili neku tipa Hydraphase od la roche posay... Uglavnom, definitivno je najbolja i najsigurnija ta apotekarska kozmetika na bazi termalne vode. A osim toga, za svu tu kozmetiku mozes dobiti tester u ljekarni pa probati prije nego kupis. :top:

Phantom Phreak
02.04.2009., 08:03
Ma nisi dosadna, samo pitaj!
Ovisi kakav tip koze imas... Ako ti je inace masna ili mjesovita, najvjerojatnije bi ti pasala avene hydrance legere ili skin recovery cream. Ako ti je sad bas suha koza, a ne samo dehidrirana mogla bi uzeti i avene hydrance riche. Ili neku tipa Hydraphase od la roche posay... Uglavnom, definitivno je najbolja i najsigurnija ta apotekarska kozmetika na bazi termalne vode. A osim toga, za svu tu kozmetiku mozes dobiti tester u ljekarni pa probati prije nego kupis. :top:

Milijun puta hvala! :s
Pročitala sam već negdje da je dobra ta kozmetika na bazi termalne vode, kažu da čak ima u spreju pa si možeš pošpricat lice kad ti je jako suho ili tak neš...uglavnom budem to malo isprobala!:top:

frupy
02.04.2009., 16:37
Nnc! :mig:
Ne znam da li si iz zg, ali ako jesi - odi u apoteku u jurisicevu. Tamo ti imaju ogroman izbor takve kozmetike i sto je najvaznije - imaju puuuno testera koje daju sakom i kapom pa sve mozes isprobati prije kupnje.
Meni osobno su najbolje kreme od avenea i la roche posay-a, ali imas jos cijelu hrpu slicnih brandova pa probaj.

Phantom Phreak
02.04.2009., 22:51
Nnc! :mig:
Ne znam da li si iz zg, ali ako jesi - odi u apoteku u jurisicevu. Tamo ti imaju ogroman izbor takve kozmetike i sto je najvaznije - imaju puuuno testera koje daju sakom i kapom pa sve mozes isprobati prije kupnje.
Meni osobno su najbolje kreme od avenea i la roche posay-a, ali imas jos cijelu hrpu slicnih brandova pa probaj.

Iz Zg sam...budem baš otišla tam jedan dan, hvala na preporuci...pokupit ću im sve testere :rofl:
:s:s

frupy
03.04.2009., 19:50
Super! Tete su ti tamo jako ljubazne, popricaj s njima, reci im kakva ti je koza i bez problema ce ti dati testere. :top:

marija2m
07.04.2009., 14:33
jesu dobre??? malo su mi se hormoni poremetili pa mi je ginich dal to....

Vinska

Iskreno ja sam osobno VELIKI protivnik kontracepcijskih pilula !!!!!
jer sam toliko lose o njih citala da nezelis znati
reci ti 2 primjera za Diana pilule

1. moja ih je frendica uzimala ko kontracepcije i za ljecenje akni
i nije uopce imala problema do dan danasnjeg. oko 8 godina

2. Ja sam bila 3 mjeseca na njima zbog akni i mislila da cu poluditi
imala sam SVE amabas SVE simptome i moj tadasnji ginekolog mi nije vjerovao !!!
:eek::eek::eek:
:flop:
:mama:
:tuctuc:

Bila sam ljuta ko pas !!!!
vise nikada nisam isla kod njega i prekinula terapiju

nakon 3 mjeseca TERORA sa pilulama rekla sa da nikada vise necu ih uzimati pa makar mi lice odpadne

nakon toga samo isla dermatologu koji mi je ocistio lice :cheer::cheer::tulum:

Sretno :D

mejan
08.04.2009., 22:55
@ marija2m: ne mozes na temelju jednih pilula koje ti nisu pasale tako lose suditi. ni meni diane nisu pasale, ali yasmin mi je bio savrsen i svakom bih ga preporucila (ali naravno da nece ni na sve jednako dobro djelovat).

Linea Exclusive
09.04.2009., 09:13
Ne treba generalizirati. Ja pijem Diane već 7 godina s pauzama (radi pretraga i operacija), jedno godinu dana sam pila Yasmin, koje su mi bile koma.
S Dianama sam prezadovoljna, od nuspojava jedino slabi libido.:o
Svakih godinu-godinu i pol napravim stanku od 3-4 mjeseca, u kojoj napravim jetrene probe. Nikad nisu bile povišene.
Diane pijem i jer mi jajnici moraju mirovati, do trudnoće. Ne mislim ih mijenjati.:top:

frupy
09.04.2009., 19:47
Ne treba generalizirati. Ja pijem Diane već 7 godina s pauzama (radi pretraga i operacija), jedno godinu dana sam pila Yasmin, koje su mi bile koma.
S Dianama sam prezadovoljna, od nuspojava jedino slabi libido.:o
Svakih godinu-godinu i pol napravim stanku od 3-4 mjeseca, u kojoj napravim jetrene probe. Nikad nisu bile povišene.
Diane pijem i jer mi jajnici moraju mirovati, do trudnoće. Ne mislim ih mijenjati.:top:

Meni su isto diane bile savrsene iako sam ih se bojala jer sam se naslusala svakakvih prica rekla-kazala. :rolleyes::rolleyes:
Nisu mi ni yasmin bile lose, ali su mi diane ipak bile bolje. Nijednu nuspojavu nisam imala, dlake su se skroz prorijedile, a ten je bio kao bebina guza...:cerek:

SamoMaloSebe
14.04.2009., 18:40
Auuu... Baš sam išla zbrajati i ovo je :horor: Pila sam ih godinu dana zbog policističnih jajnika i rekao ginić neka probam napraviti pauzu 'da vidimo što će biti...' Pa eto što je: prvu menstruaciju sam dobila redovno, na 28 dan, a sad bome već tri mjeseca ništa... Primjećujem i pomalo povratak prišića koji su savršeno prošli za tih godinu dana... I kaj sad kvragu? Jel kad napokon dočekam ciklus da se vratim na staro i nastavim ih piti... Ili joj... Baš bez veze. :ne zna:

Hermina
14.04.2009., 22:05
Auuu... Baš sam išla zbrajati i ovo je :horor: Pila sam ih godinu dana zbog policističnih jajnika i rekao ginić neka probam napraviti pauzu 'da vidimo što će biti...' Pa eto što je: prvu menstruaciju sam dobila redovno, na 28 dan, a sad bome već tri mjeseca ništa... Primjećujem i pomalo povratak prišića koji su savršeno prošli za tih godinu dana... I kaj sad kvragu? Jel kad napokon dočekam ciklus da se vratim na staro i nastavim ih piti... Ili joj... Baš bez veze. :ne zna:

to ti je tako nakon pauze..nekom se vrate prijašnji simptomi, nekom ne.

a kod tvojih jajnika se vjerojatno dogodilo to da su 1. mjesec još bili čisti i sad se, nažalost, ponovno javljaju ciste pa ti kasni menga.. hebiga. ili ponovno na pilse ili možda beba :p

SamoMaloSebe
15.04.2009., 12:51
to ti je tako nakon pauze..nekom se vrate prijašnji simptomi, nekom ne.

a kod tvojih jajnika se vjerojatno dogodilo to da su 1. mjesec još bili čisti i sad se, nažalost, ponovno javljaju ciste pa ti kasni menga.. hebiga. ili ponovno na pilse ili možda beba :p

Da je beba bila bi nova vjera... :D Sve mi se čini da kad i ako dočekam da nešto dođe, nastavljam ja po starom... Još čak i doma imam dvije kutije... :ne zna:

ella03
18.04.2009., 16:12
ej,pijem diane35 točno godinu dana zbog policisitičnih jajnika(reko doktor na ultrazvuku da ih ima i previše). meni ne stvaraju nikakv problem-jesam dobila malo na težini,ali ništa strašno. No, u 4 mj je godina dana i došla sam na redoviti pregled i reko ginić da ih samo nastavim piti do 9mj kada da opet dođem na kontrolu,jer nema smisla prekidati i remetiti ciklus. Jako se bojim samo neplodnosti,što ne mora značiti da mi se može desiti. Nije me poslao na nikakva vađenja krvi, nego ja prek stare u bolnici izvadim krv i do sada je sve bilo u redu. Plašite me sa tim aknama jer ih ja nisam imala po licu(imam samo dosta prišteva po nogama,al se ne miću). Dosta sjedim i bojim se i tromboze pa sam počela malo vježbati doma, jer nemam vremena dok je fax ići na aerobik i sl. valjda će sve biti u redu. uživajte

mejan
18.04.2009., 22:17
valjda će sve biti u redu

redovite kontrole i sve bude u redu :top:

mejan
18.04.2009., 22:21
Primjećujem i pomalo povratak prišića koji su savršeno prošli za tih godinu dana...

tako je i meni bilo svaki put kad sam radila pauzu s diane :( cak sam se znala tokom koristanja pilula jaaakoooo zdebljat,a u pauzi totalno smrsavit, nenormalno..... :flop:

I kaj sad kvragu?

hehe,to sam se i ja pitala :rofl:
pitaj da ti mozda preporuci nove tbl??? meni je yasmin bio savrsen. ja nemam probl s polic.jajnicima al cula sam da se u novije vrijeme yasmin daje i u tom slucaju. savjetuj se s ginicem :mig:

SamoMaloSebe
19.04.2009., 09:02
Ma krenuli smo od yasmina, to je bio :horor: Nema šansi... I meni su Diane savršeno odgovarale. Samo što radimo pauzu 'da vidimo što će biti'... A sve mi se čini da će biti to - ako se ova menga ikad pojavi - da ćemo nastaviti po starom... I svi mirni... :ne zna:

frupy
19.04.2009., 16:37
Ma krenuli smo od yasmina, to je bio :horor: Nema šansi... I meni su Diane savršeno odgovarale. Samo što radimo pauzu 'da vidimo što će biti'... A sve mi se čini da će biti to - ako se ova menga ikad pojavi - da ćemo nastaviti po starom... I svi mirni... :ne zna:

Ali znas kaj je najtragicnije? Jednom ces MORATI prestati s pilulama... I kaj onda? :ne zna: Pristevi i ostale tegobe nemaju veze s godinama. Vecini se sve vrati u jos gorem obliku nakon pilula, bilo to s 25 ili 45 godina.

SamoMaloSebe
21.04.2009., 18:40
Mene pitaš? :ne znam: Računam da ću onda biti stara i udana i neću morati pokazivati novu tetovažu (prištevi je malo, jel unakaze :zubo:) i bit ću si mužu lijepa kakva jesam i baš će boljet đon... :zubo: Al to je u teoriji... U praksi jednostavno :ne zna:

Kad mi je rekao 'da vidimo što će biti', ja sam se nadala da ćemo vidjeti nešto lijepo i pozitivno - kao 'čiribu, čiriba, sve je unormalilo'. A kad tamo... Fuj.

frupy
21.04.2009., 18:46
Mene pitaš? :ne znam: Računam da ću onda biti stara i udana i neću morati pokazivati novu tetovažu (prištevi je malo, jel unakaze :zubo:) i bit ću si mužu lijepa kakva jesam i baš će boljet đon... :zubo: Al to je u teoriji... U praksi jednostavno :ne zna:
Kad mi je rekao 'da vidimo što će biti', ja sam se nadala da ćemo vidjeti nešto lijepo i pozitivno - kao 'čiribu, čiriba, sve je unormalilo'. A kad tamo... Fuj.

:rofl:
Bas fuj!
Tocno tako je i meni, samo ja sam udana (i stara :D) i puna sam akni, rasturaju me bolovi, ciklusi su mi nenormalni...
I mislim da me razumijes, buduci da smo kolegice po struci, kako to izgleda kad si najpristaviji u cijelom okruzenju ... :horor:

LadyMA
21.04.2009., 21:36
Evo, ja sam upravo dobila kutiju Diane35 zbog akni koje njima liječim. Sad kad vas čitam, vidim i pozitivna i negativna iskustva te pozitivno-negativna iskustva :) kao ono da se kasnije nakon upotrebe pilula sve vrati. Toga me strah. I još nešto mi je dala upalo u uho: da će mi prvo poboljšanje uslijediti tek nakon POLA GODINE! Malo mi je to dugo, ali ako je vrijeme cijena izliječenja, onda nema problema.
Eto, nadam se da ću riješiti svoj aknasti problem ovim Dianama... ;)

EDIT: Ginica mi je rekla da ćemo opet napraviti krvnu sliku nakon prve kutije (3 mjeseca) pa vidjeti štima li se, to mi daje neku nadu, valjda će biti dobro... ;)

hollandija
27.04.2009., 18:14
cure drage pretpostavljam da imate vise iskustva od mene pa da vas pitam nesto...

ja sam pocela piti diane 35 radi policisticnih jajnika i jakoo problematicnog tena.. ten mi se poboljsao jako nemam vise akni ali ostali su oziljci od prije.. stvarno mi je lice trajno unisteno i nezelim ih prestati piti jer nezelim dobiti vise ni jednu aknu jer mi lice dovoljno grozno ovako izgleda..

ali problem je u tome sto te tablete strasno utjecu na moju psihu. To su takve promjene raspolozenja da nemogu to opisati. Kanije prespavam i ohladim se shvatim koliko sam sizila bezveze al kad me to uhvati, a to obicno bude navecer pocnem plakati, neka histerija me uhvati oko neke sitnice i ponasam se kao malo razmazeno deriste :(. A nikad nisam bila takva.

Pijem ih 3 mjeseca tek i moj decko me vise nemoze podnositi. Neznam zasto mi je tako i zanima me dali je jos nekome tako? I hoce li to prestati? Ta depresija, histerija i paranoje?
Jer prije sam uvijek bila vesela..

Molim vas recite mi da je i vama bilo tako da ce to proci s vremenom :(

JA PIJEM DIANE 35 VEC 8 GOD I OD TOLIKO GOD SAM NAPRAVILA SAMO 2 PUTA KRACU PAUZU PO 3 MJ.POCELA SAM IH PITI ZBOG PROBLEMETICNE KOZE I LICE MI SE SUPER ISCISTILO,ALI I JA SAM DEPRESIVNA I LJUTA NEKAD PUKNEM BEZ VEZE ZA NEKU SITNICU KAO I TI.EVO TEK SAM SE UPISALA U OVAJ FORUM I SVASTA PROCITALA PA SE MISLIM DA IH PRESTANEM PITI PA DA VIDIM ONDA REZULTATE LICA I ZIVCANOSTI PA PROMJENA RASPOLOZENJE.

Het
27.04.2009., 19:29
Molim te nemoj koristit caps lock.

Hvala

tajnaT
28.04.2009., 07:57
Pila sam ih 2g. malko zivcana u pocetku.....al sve nakon nekog vremena sjelo kak treba Nakon godine napravila nalaz sve 5,i nastavila pit jos godinu,presla na yasmin,kpji mi se iskreno nije svidio,pocela plavit noga pa ih skroz prestala.Evo sad nakon 7-8 mjeseci ten katastrofa ,dlake ko u majmuncica..Iskreno ni sama ne znam kaj da radim

~hellena~
13.05.2009., 19:48
pila sam ih dvije godine i danas sam bila kod ginića, rekao mi je da su nakon reforme zabranili izdavanje jer nemaju kontracepcijski učinak!?! :confused:
od danas sam na Triquilar-u pa ću vidjet kako ću reagirati na njih :ne zna:

bossy_kt
13.05.2009., 20:31
pila sam ih dvije godine i danas sam bila kod ginića, rekao mi je da su nakon reforme zabranili izdavanje jer nemaju kontracepcijski učinak!?! :confused:

:eek: nemaju kontracepcijski ucinak??? mislim..diane su izmisljenje inace zbog kuliranja hormona koliko ja znam, zbog problematicne koze i to..ali da nemaju kontracepcijski ucinak?!?!?!

~hellena~
13.05.2009., 20:36
:eek: nemaju kontracepcijski ucinak??? mislim..diane su izmisljenje inace zbog kuliranja hormona koliko ja znam, zbog problematicne koze i to..ali da nemaju kontracepcijski ucinak?!?!?!

tako mi je čovjek danas reko, ja sam se šokirala isto :confused:

frupy
13.05.2009., 21:37
tako mi je čovjek danas reko, ja sam se šokirala isto :confused:

Ma to je cista laz. Taj tip lupeta gluposti. :kava:

~hellena~
13.05.2009., 22:24
Ma to je cista laz. Taj tip lupeta gluposti. :kava:

pa reko mi je da mi je svaki put morao lažirati recept :ne zna:

kika123
13.05.2009., 23:53

da ziher...koji biser :rolleyes: po toj tvrdnji bi već 10 puta bila trudna jer sam ih pila 2 godine...kako neki lupetaju glupostiii :kava:

~hellena~
14.05.2009., 05:53
da ziher...koji biser :rolleyes: po toj tvrdnji bi već 10 puta bila trudna jer sam ih pila 2 godine...kako neki lupetaju glupostiii :kava:

pa pila sam ih i ja koliko vidiš i nisam ja to izmislila, a imam nećaku od 5 godina koja je začeta na njima tako da vidiš da nije nemoguće

frupy
14.05.2009., 09:07
pa reko mi je da mi je svaki put morao lažirati recept :ne zna:

:confused:
Bjezi od tog "doktora" glavom bez obzira. :trk:

bossy_kt
14.05.2009., 12:45
Meni je isto ginicka sad zadnji puta rekla da vise ne moze davat diane obicnim receptom, jer se sad kao ide pred komisiju neku statijaznam..i tek onda ih mozes dobit bespla? ali nisam cula nikad da nije kontracepcija. morat cu to provjerit kod novog ginica.

frupy
14.05.2009., 19:09
To je mozda zato sto su diane bas zestoki LIJEK za pcos i ne bi ih trebalo davati samo za kontracepciju, sto je puno ginekologa radilo. Ne vidim nijedan drugi razlog. Ali to jesu kontracepcijske pilule, tu dileme nema. :mig:

-meryelen-
26.05.2009., 10:40
Evo samo da vam podijelim svoje iskustvo sa yasminom...dakle, pijem ga već god. i nešta, to je bio drugi put kako ga pijem nakon pauze, jer mi se lice katastrofalno uprištavilo i ginkić mi je savjetovao da se vratim pilulama i lice će mi biti kao bebina guza. Tako je i bilo. Pila sam ih iako mi nije trebala kontracepcija, no kasnije sam i dečka našla pa sam spojila jedno i drugo. Radila sam ja i krvnu sliku koja je bila kao sve super i 5, međutim, ono što sam ja zanemarila, a ne vidi se iz krvne slike su jaaake glavobolje tj.migrene popračene smetnjama vida koje ni u ludilu nisam htjela pripisati pilulama, a javljale su se tu i tamo. Dalje sam ih pila. Prije nekih desetak dana sam počela imati nesanice, nebi spavala cijele noći i po danu depresija i tako u krug. Bila sam kod doktorice opće prakse i ona mi je rekla da se hitno riješim pilula jer se nuspojave ne moraju javiti odmah, već neki vanjski utjecaji mogu pospješiti njihovo neg.djelovanje. Kaže da je ona protivnik općenito kontracepcijskih pilula što ni od jednog ginkića nećete čuti-samo pij,pij,pij...Halo ljudi, pa to su hormoni koji djeluju na cijeli organizam, a znate koliko hormona u tijelu imamo?!! Moj savjet je da što prije prestanete kao što sam i ja trebala, jer ništa šta nije prirodno NIJE ZDRAVO!! Sad me uskoro očekuju i prištevi, pa se polako pripremam za dermatologa... :kava:

hlapa
30.05.2009., 21:30
evo da i ja napisem svoju povjest bolesti :mig:
dakle, pre kojih 8 godina su mi se pocele pojavljivati akne. to su bile tipicne pubertetske akne na T zoni (celo, nos, brada), koristila sam sve moguce moguce kreme i losione (od onih komercijalnih iz dm-a, do klindamicina, skinorena i mnogih drugih cija imena vise ni ne pamtim a prepisala mi ih je dermatologica), al naravno nista mi od toga nije pomoglo. pre koje 3 godine sam pocela piti logest radi kontracepcije, plus to sto sam ocekivala nekakvo poboljsanje u vezi akni. iako mi kontracepcije pasu, u smislu da nemam neke vece nuspojave, ten mi se nimalo nije popravio. u zadnje dve godine sam primetila da su mi se akne promenile, tj da nisu vise tipicne pubertetske. sada se javljaju na podrucuju vilice prema vratu, te su potkozne, jako upaljene i bolne, ne prolaze po mjesec dana iako zadnja 3mj koristim avene diacneal i idem na kozmeticke tretmane koji su prokleto bolni. posto su to tipicni primeri akni uzrokovanih policisticnim jajnicima, isla sam na ultrazvuk gdje mi je ginekolog rekao da jesu blago policisticni "ali da je on vidio i gore". zanima me koliko je pametno prelaziti na diane 35? imam 20 god, ne pusim, nuspojave logesta su mi bile naglo debljanje (5kg u 3mj, a inace sam jako sitna, imam jedva 50kg), i bolovi u venama za koje se nakon 3 puta vadenja krvi i testiranja zgrusavanja, te ultrazvuka vena, ispostavilo da nemaju veze sa kontracepcijama, naprotiv, krv mi se presporo zgrusava. plus to sto mi je nedavno stara dobila aneurizmu, pa neznam koliko je pametno uzimati toliko jake kontraceptive posto oni pojacavaju rizik od te bolesti? hvala na bilo kakvom odgovoru!

frupy
30.05.2009., 22:24
Koliko god ja bila na strani hormonalne terapije pilulama, mislim da ona u tvom slucaju ne bi bila pametno rjesenje..:(

hlapa
30.05.2009., 22:35
zbog cega? zbog vena ili aneurizme?

frupy
30.05.2009., 22:58
A ni jedno ni drugo nije bas bezazleno. Pogotovo uz diane. Bolje ne.

andreari
12.07.2009., 01:34

stvarno ne lupetaj ja bi trebala imat 100dijece pijemm ih već 5 g

~hellena~
12.07.2009., 12:34
stvarno ne lupetaj ja bi trebala imat 100dijece pijemm ih već 5 g
trebala bi i ja, pijem ih isto godinama, a jesi pametna

Pru
20.07.2009., 11:48

ja sam ih pila 6 godina ... ah dijete mi je moglo skoro u školu ić :rofl:

hlapa evo nešto i za tebe. u mojoj obitelji, s obje strane, postoji velik problem s venama i popucanim kapilarama, tromboze i općenito problemi s krvožilnim sustavom. uzimala sam dijane 6 godina, nisam imala komplikacije, ali povremeno (cca 2 puta tijekom ciklusa) su mi se javljali grčevi u listovima i stopalima. ne uzimam dijane od 5.mjeseca ove godine i od tada nisam imala niti jedan grč, a i cirkulacija u nogama mi je bolja.
kada znaš da imaš probleme s venama dobro razmisli da li započinjati uzimati kontracepciju. sada kad si mlađa to možda i nije strašan problem, ali postaje s godinama. dobro se raspitaj, nađi doktora koji ćete poslušat i savjetovati i kontroliraj svoje stanje. to je moj topli savjet.

hlapa
22.07.2009., 00:31
ej evo mene opet :)
na dianama sam evo tjedan dana i za sad je sve oke, nemam nikakvog krvarenja niti me noge bole. @ pru - fala za savjet, al kao sto sam rekla ja nemam nikakvih potvrdenih problema sa venama, bila sam na pretragama. ono sto me boli me nije evo vec bar 2-3mj nijednom zabolilo, a inace me zaboli jednom u tom periodu. ne mislim diane pit na duze vreme, nego 3-6mj, pa ako mi se akne nakon toga vrate, dermatologica mi je rekla dat roaccutane.

eh sad ja imam pitanje. kak sam glupa i mutava, danas sam u 15h otisla na poso i zaboravila uzet diane. inace ih pijem oko 15h, al posto sam tek u 00:30 doma dosla, tek sam tad popila tabletu. znaci razlika je bila kojih 10h. znam da pise da ako se popije unutar 12h da je oke, al dal neko ima iskustva s tim? kolko je to sigurno onda? jer ipak sam tek na pocetku ciklusa i volila bi se seksati :) a s druge strane sam vecni paranoik da cu zatrudnit. jesu sigurne ko i inace il manje? help anyone? :(

thinair
22.07.2009., 12:18
Mislim ako nije unutar +/- 4 sata da za ovaj mjesec trebaš koristiti kondome ako želiš biti sigurna (Ali naravno, trebaš i dalje uzimati diane). Tako piše u uputama.

hlapa
22.07.2009., 14:10
meni sad vise nista nije jasno O.o
meni u uputama pise: ukoliko je tableta uzeta unutar 12 sati od propuštene doze, zaštita od začeća je održana.
a na onom cybermedu il di vec sam procitala da se radi o 6h. a tu mi pak vele 4h.
XD
kad sam logest pila, držala sam se tih 12h, al pošto su mi diane neistraženo područje (tek sam u prvom tjednu) neznam zbilja dal isto funkcioniraju O.o
moze mi odgovorit neko ko ima iskustva s tim?

~hellena~
22.07.2009., 20:40
meni sad vise nista nije jasno O.o
meni u uputama pise: ukoliko je tableta uzeta unutar 12 sati od propuštene doze, zaštita od začeća je održana.
a na onom cybermedu il di vec sam procitala da se radi o 6h. a tu mi pak vele 4h.
XD
kad sam logest pila, držala sam se tih 12h, al pošto su mi diane neistraženo područje (tek sam u prvom tjednu) neznam zbilja dal isto funkcioniraju O.o
moze mi odgovorit neko ko ima iskustva s tim?

pila sam ih par godina i nekoliko puta zaboravila i popila naknadno unutar tih 12 sati i sve je bilo ok :top:

thinair
23.07.2009., 20:03
Onda sam ja to očito krivo pročitala :misli:

Tourniquet_
09.08.2009., 09:18
Pijem Diane 4 dana pa me zanima jel se nuspojave(ak će ih bit) odma počnu pojavljivat ili tek nakon dužeg perioda pijenja?

Suzanna
14.08.2009., 11:06
Meni pripisala ginekologica Diane zbog problematičnog tena; sve ostalo mi je u redu. Razmišljam da uopće počnem piti s obzirom na svakojake nuspojave i s obzirom da se ipak ten nakon prestanka uzimanja opet vrati kakav je bio ili čak i gori. Pa sam mislila da ipak prvo odem do dermatologa. Što vi mislite? Nisam ni sama pametna što da radim.

Pru
14.08.2009., 11:44
suzanna pametno je da si postavljaš to pitanje. mogu ti reći moje iskustvo. počela sam piti diane s 20 godina, ali ne zbog tena. inače oduvijek imam masnu kožu i u pubertetu sam imala probleme s aknama, ali nisam bila neki ekstremni slučaj. s 20 godina ti su se problemi počeli smirivati, ali i dalje sam imala prištiće, samo ne toliko akutne koliko ranije. kad sam počela s dianama lice mi se dosta popravilo, a to znači da nisam više imala akne, ali zato sam i dalje imala masno lice, mitesere i povremeno, ali stvarno povremeno koju upalu. sad imam 26. godina i ne pijem diane tri mjeseca. lice mi je malo podivljalo od tada, tu i tamo imam akne, ali se pomalo smiruju. pretpostavljam da se hormoni trebaju vratiti na svoje. pomirila sam se s činjenicom da je moje lice nečisto (što je bilo i tijekom uzimanja diana) i to je to.
neću ti reći ni da počneš s uzimanjem niti da ne počneš jer možda tebi stvarno pomogne, ipak svako tijelo drugačije reagira. moje mišljenje je da se problematično lice može riješiti i bez uzimanja kemije kao što su diane i sl. toplo ti preporučam da posjetiš pdf o prirodnoj kozmetici. meni je osobno puno pomoglo.
sretno :)