PDA

View Full Version : Diane

stranice : 1 2 3 [4] 5 6

Good evil
25.03.2010., 13:52
jesi ti to diane dobivala na plavi recept? odnosno đabe??
Jer vjerojatno ti ih vise ne zeli davati đabe, nemas indikacija za to :misli:
Il trazi yasmin.

Ja sam sa yasmin presla na logest, i iskreno ne vidim nikakvih promjena.. no udebljala sam se otkako sam na OHK, al sasvim sigurna sam da je tome pridonjela i moja lijenost za trošenjem kalorija :(

Djevojče
25.03.2010., 14:39
da, besplatno,na plavi recept,a ja bi ih i plaćala ,da mogu. al je rekao da ne mogu dobit na recept
imam još uvijek indikacija za diane. vratile su se/djelomično/akne po leđima al ništa

yasmin mi je preskup, preko 100kn dođe,onda bi rađe uzela yaz,jer je cijena tu negdje ako se ne varam...

ja se od diana u 2-3 godine nisam udebljala a sad od logesta sam dobila 4 kile i stalno imam potrebu za hranom

tejjja
25.03.2010., 16:05
e ovako, pijem diane već mjesec dana i sad trenutno pravim pauzu od onih 7 dana, danas mi je 6. dan i mengu još nisam dobila, imala sam spolni odos samo jednom u tih mjesec dana (mislim da je to bio drugi tjedan kak sam pila diane), kolike su mogućnosti da sam trudna?

hlapichka
25.03.2010., 20:07
djevojchica, sad mozda nisi imala nuspojave jer si mlada i relativno kratko si ih pila. ako nastavis, posljedice se mogu javiti kasnije, pogotovo u obliku teskih vena na nogama do jos gorih nuspojava (tromboza vena). takve nuspojave su se znale javljat zenama godinama nakon sto prestanu pit diane. tako da, pij ih sto krace moguce. a ako ti odgovaraju diane, rade probaj sa yasminom il yazom jer su najslicnije.

dianna
26.03.2010., 07:50
djevojchice i yaz ti je skup blizu 120kn...:rolleyes:

Djevojče
26.03.2010., 12:07
pa to sam i rekla, da bi rađe uzela yaz da imam love za jasmin
ali eto situacija s ovima se popravila

znači diane kasnije uzrokuju grde nuspojave??? onda bolje da sam prestala

dianna
31.03.2010., 11:18
Cure pitanje : prvi put pijem Diane , danas sam na 13.-toj tableti, zasad je sve super , nemam nekih nuspojava...

e sad, muči me vrijeme kad ih pijem... počela sam ih pit u 5 popodne jer sam u to vrijeme dobila mengu i odma popila , zanima me kad završim s ovom tablom i otvorim drugu jel mogu promjenit vrijeme npr. da ranije pijem , oko podneva jer mi je ovako baš nezgodno,??? jel utječe to na zaštitu..

totalno zaboravim na njih sva sreća do sad nisam brljala popijem u razmaku pola sata gore dole

nephthys
31.03.2010., 11:38
mogla si to i odmah napravit, pomičeš se unaprijed, ne unatrag i mislim da ne bi bilo nikakvih problema.

dianna
31.03.2010., 11:53
aha..ok.. a niš, neću sad na pola table mjenjat, pričekat ću da drugu tablu otvorim... hvala ti :raspa:

tri.n.ity
10.04.2010., 14:14
pila sam diane 35 10 mj
i sad sam stala
menstruacija ne dolazi, evo brojim 30-i dan
u pon idem doktorici....dva duga dana predamnom....
imali tko iskustva s tim?

tinaa
10.04.2010., 17:06
Što nisi uopće dobila menstruaciju nakon što si prestala sa tabletama?

tri.n.ity
10.04.2010., 17:17
Što nisi uopće dobila menstruaciju nakon što si prestala sa tabletama?

prestala sam ih pit, nakon par dana dobila menstruaciju i od tad ništa...:ne zna:

tinaa
10.04.2010., 20:47
da tak sam i pretpostavljala ali si napisala sad sam ih prestala pit pa me to malo zbunilo:)
Nista se ne brini to ti je sve normalno da ti sad malo kasni. Ja inace uvijek imam 28 dana i nakon prestanka s diane trebalo mi je par mjeseci da se sve vrati u normalu. nista se ne brini i meni je tako kasnila 7 dana, nakon što sam prestala s diane.

tri.n.ity
11.04.2010., 11:06
da tak sam i pretpostavljala ali si napisala sad sam ih prestala pit pa me to malo zbunilo:)
Nista se ne brini to ti je sve normalno da ti sad malo kasni. Ja inace uvijek imam 28 dana i nakon prestanka s diane trebalo mi je par mjeseci da se sve vrati u normalu. nista se ne brini i meni je tako kasnila 7 dana, nakon što sam prestala s diane.

NEMAŠ POJMA KOLIKO SAN TI ZAHVALNA :)

rekla mi je doktorica kao, da bi ciklus treba bit normalan nakon njih, al eo ti i još na par mista san pročitala da curama zna kasnit i po par miseci... uff.. :)

tinaa
11.04.2010., 12:47
da da, sad se tijelo opet treba priviknuti na to da ne uzimaš više pilule. ja sam pila diane 2 puta po godinu dana i oba puta nakon prestanka korištenja menga mi je kasnila. Ali nakon 2- 3 mjeseca opet se sve vratilo u normalu. Ništa se ne brini sve bude ok!:)

Bubbi
13.04.2010., 20:18
Pozdrav, cure :) Da pitam, znam sve nuspojave, sve propisano, ali da i vas pitam, da li je koja od vas dobila migrene kad ih je počela pit?! Ja ih pijem već drugi put, prvi put mi je bacilo na psihu, grudi i celulit... ovako uzasno mršava i s vježbanjem i svim, nakeljilo se krcato tog srunja.. i sve to sam pregrmila, jer s 30-ak cisti jedino mi nož i Diane preostaju :( No, zadnjih par mj samo migrene rasturaju i zadnjih dana toliko povraćam, da sam gora od frendice koja je trudna :(

pítā
13.04.2010., 21:00
I mene pucaju na psihu (još se kolko tolko uspijem kontrolirat) i na celulit; strava kolko ga ima i popizdim kad netko kaže da pilule nemaju veze s celulitom. Ne uopće pa nemaju....................... Migrene, hvala Bogu, nemam. Nadam se da će ti se javiti neka cura sa savjetom u vezi toga.

dianna
14.04.2010., 06:53
Ja nemam baš neke nuspojave, jedino mi žao što mi grudi uopće nisu narasle :zubo: :zubo: , ovako od ozbiljnijih nuspojava nemam baš nešto, celulit..hm... uvijek sam ga imala, nisam skužila da se povećao, pijem drugu tablu sada, možda sam jedino nekako...ne znam, bezvoljna, nekad u depri nekoj :ne zna:

jel se vama mijenja raspoloženje?

Ajša Krtanjek
21.04.2010., 11:10
Pila sam diane prije nego sam ostala truda godinu i pol i bila sam prezadovoljna. Sad je prošlo 25 mjeseci kak nisam pila niti jedne kontr. tablete i sad mi moja ginekologica veli da njih više ne smijem piti. Zašto? Ove koje sad pijem su mi koma, ja bi natrag Diane dal ih stvarno ne smijem piti i zbog čega?

pítā
21.04.2010., 20:46
Jesi ih prvi put dobila samo kao kontracepciju ili zbog nekog problema?

Ajša Krtanjek
22.04.2010., 08:08
zbog diane zbog cističnih jajnika, neredovite i grozne menstruacije,prišteva...A sad ove zbog neredovite i grozne menge, ali su mi koma, oprištavela sam i menga traje pa traje, u depri sam itd...

pítā
22.04.2010., 08:23
Koje su te druge koje piješ i koliko dugo ih piješ? Možda ti ne odgovaraju, ali ako ih piješ kratko možda se tek tijelo privikava. S obzirom da imaš cistične jajnike i akne ne znam koji je razlog da ti ih ginekologica ne da, mogu samo nagađati. Jesi li ju pitala? Što ona kaže?

Ajša Krtanjek
22.04.2010., 14:41
nisam je pitala zašto, pila sam ih mjesec dana i odustala jer sam bila katastrofa iscrpljena, živčana, depresivna, prištava i slaba. Sad me zanima dal ih smijem dobiti ponovno ili se one smiju samo određeno vrijeme piti, ne kužim u ćemu je caka, sad sam pila yaz

Eneida
24.04.2010., 11:30
Bok cure!
Pijem diane već 5 mjeseci i još mi se uvijek javljaju prištići pa me zanima da li ima koja cura s tim iskustvom jer sam nekako očekivala da će se sve povuć kao što se to i dogodilo 99% cura!
Dobila sam ih zbog policističnog jajnika i nisam ni prije imala puno prištića, ali mi je nekako čudno da još uvijek dobivam one potkožne prištiće..da li to možda znači da ti moji prištići nisu bili posljedica policističnog jajnika?

attention whore
03.05.2010., 17:56
Pozdrav, cure :) Da pitam, znam sve nuspojave, sve propisano, ali da i vas pitam, da li je koja od vas dobila migrene kad ih je počela pit?! Ja ih pijem već drugi put, prvi put mi je bacilo na psihu, grudi i celulit... ovako uzasno mršava i s vježbanjem i svim, nakeljilo se krcato tog srunja.. i sve to sam pregrmila, jer s 30-ak cisti jedino mi nož i Diane preostaju :( No, zadnjih par mj samo migrene rasturaju i zadnjih dana toliko povraćam, da sam gora od frendice koja je trudna :(

ja ih pijem sad već više od godinu dana (imam hrpu bolnih cistica). prva 3 mjeseca sam imala užasne nuspojave: točno 6 sati nakon uzimanja tablete- mučnina, povraćanje, nizak tlak, hladan znoj i nesnosna glavobolja. trajalo je oko pola sata i prestalo-svaki dan 3 mjeseca...premjestila sam vrijeme pijenja da kao prespavam te tegobe, al onda sam patila od nesanice. kad sam počela piti 4. blister, te nuspojave su nestale ko rukom odnesene. doktor mi je svo to vrijeme govorio nek izdrzim, da je to hormonska bomba za organizam i normalno je da tako reagira tijelo na to,iako se malo brinuo oko glavobolja.rekao mi je ako se nastave da ih ne smijem više piti...sad nikakvih nuspojava osim totalne suhoće rodnice :mad:

dianna
06.05.2010., 21:37
Cure, jel moguće ikako ubrzati mengu bar za jedno 2-3 dana ????

tinaa
06.05.2010., 21:47
Da, nemoj popiti zadnje 3 pilule, da ti menga dođe 3 dana ranije.

dianna
07.05.2010., 06:42
Da, nemoj popiti zadnje 3 pilule, da ti menga dođe 3 dana ranije.

Jesi sigurna?? :misli:
i onda čim dobijem nastavljam sa novim blisterom??

dianna
07.05.2010., 06:50
ja sam našla ovaj članak ---->>>

Svaka žena se jednom našla u situaciji da bi rado odgodila mjesečnicu – godišnji odmor, vjenčanje ili neki drugi bitan događaj. S hormonskom pilulom možete ili odgoditi ili organizirati da vam menstruacija dođe ranije.

Ako želite ubrzati menstrualni ciklus umjesto da popijete 21 tabletu, konzumirajte njih 14. Dva do tri dana nakon što ste uzeli zadnju tabletu trebala bi započeti mjesečnica. Kao i inače pauza traje tjedan dana prije ponovnog uzimanja tablete.
Ako želite odgoditi mjesečnicu ne radite pauzu od tjedan dana. Odmah nakon što popijete 21 tabletu nastavite s novim pakovanjem. Novo pakovanje konzumirate onoliko dugo koliko želite da vam kasnije dođe menstruacija. Nakon što prestanete piti tablete napravite normalnu pauzu od tjedan dana.

**** znači piše popiti samo 14 tableta??? hm... :misli: heeeeeeeeelp cure :moli: želim da mi dođe ranije menga

dianna
09.05.2010., 11:58
:moli: :moli: netko??

tinaa
09.05.2010., 18:40
ja sam tako radila par puta, naravno pitala sam za savjet ginekologa.
Ako želiš da ti dođe 3 dana ranije, nemoj uzeti zadnje 3 tablete i onda nakon 7 dana pauze, ponovno počinješ s pilulama s novog pakovanja.
bude ti sve ok.

hlapichka
10.05.2010., 08:43
to ti nije pametno radit, rade spoji dvije kutije i preskoci mengu nego ovako sjebavat ciklus. takoder sam pitala ginekologa, i to mi je savjetovo.

dianna
10.05.2010., 10:53
ok, pitat ću ipak ginekologa još za svaki slučaj...thanks ;)

tinaa
10.05.2010., 13:36
Pa nije ni u redu da preskočiš mengu. Zato se to ne radi često, nego ono ako baš treba. Neznam onda najbolje nazovi ginekologa i pitaj. Meni je moj rekao ili da prije prestanem piti, a i da mogu samo nastaviti s drugim pakovanjem. Ali pošto se radi o samo 2 - 3 dana, ja bih radije prestala s uzimanjem zadnje 3 pilule.

dianna
11.05.2010., 07:09
pitala sam jučer ginekologa, reko je da bolje da ju odgodim nego da ubrzam jer kao nije baš pouzdano :ne zna: i da nastavim odma piti drugi blister, a opet mi ni to ne odgovara jer ću svejedno dobiti, meni baš treba da mi ranije dođe

hlapichka
11.05.2010., 09:40
pa dobices ju sa cca 21 dan zakasnjenja :D, mislim da je to dovoljno vremena da obavis to sto trebas?

dianna
11.05.2010., 10:52
pa dobices ju sa cca 21 dan zakasnjenja :D, mislim da je to dovoljno vremena da obavis to sto trebas?

hm... kako 21dan zakašnjenja , ne kontam sad :misli: meni gin. reko jedno 10-tak dana :rolleyes:

hlapichka
11.05.2010., 12:10
znaci ne radis nikakvu pauzu nego odma pijes novu kutiju, a kutija ima 21 tabletu. znaci da ces u potpunosti preskocit ovu mengu i dobit tek sljedecu za cca 21 dan.

dianna
12.05.2010., 07:03
hm.. moj gin.mi nije tako rekao :misli: on kaže 10-tak dana...

hlapichka
12.05.2010., 18:29
sta, da pijes 10 tabl? pa tak ces prekinut usred ciklusa sto je najgora kombinacija. neznam, ja sam 2-3 puta preskocila mengu i to tako da sam popila 2 kutije za redom kako mi je rekao ginekolog i sve je bilo ok. a sad, ja ti nemogu govorit kaj da radis, al meni se ovo cini najgorom kombinacijom :D

dianna
12.05.2010., 21:57
nee,nee.. krivo si me shvatila... rekao je da mogu odgoditi mengu najdulje za 10-tak dana , a to mi opet ne paše

hlapichka
12.05.2010., 22:12
pa da, to znaci pit cca 10 pilula iz nove kutije. gle, ak ih pijes vec duze vreme i nemas nikakvih nuspojava, savjetovala bi ti da nastavis bez pauze pit drugu kutiju i to do kraja. tako si jedino neces sjebat ciklus tolko. kolko nesporazuma, bas smo babe :D

dianna
13.05.2010., 05:42
pa da, to znaci pit cca 10 pilula iz nove kutije. gle, ak ih pijes vec duze vreme i nemas nikakvih nuspojava, savjetovala bi ti da nastavis bez pauze pit drugu kutiju i to do kraja. tako si jedino neces sjebat ciklus tolko. kolko nesporazuma, bas smo babe :D

ma babetine na kvadrat :zubo: babo jedna :cerek: šalim se...

ufff..ma ne paše mi ni da za 10 dana dobijem, ma znaš šta , pustit ću ja kako je , nek dobijem kad trebam preživit ću koji dan šta sad :rofl::D

slronhill
14.05.2010., 22:50
menga se ne ubrzava već se preskače. dakle kako je već netko napisao nakon što ste popile jedan blister jednostavno nastavljate piti drugi bez rađenja pauze. znači sada ste pile 21 dan i nastavljate još 21 m- ukupno pijete tablete 42 dana bez prestanka i tada se radi pauza od 7 dana.
dozvoljeno je preskočiti jedan ciklus, nije preporučljivo više od jednoga osim uz izričitu dozvolu ginekologa pod nadzorom ali se to ne prekticira tj izbjegava se.

prekidanjem th za 3 dana ili koliko već želite gubi se smisao kontraceptiva jer je mogućnost oplodnj veća tj možete ostati trudne. također se stvara dibalans hormona ( kod tableta koje imaju različit udio hormona ovisno o tjednu u kojem se piju npr. trinovum...)

dianna
16.05.2010., 20:19
Ček sad, jooj više mi ništa nije jasno... Meni je gin.rekao da se menga može odgoditi za 10-tak dana :misli: , a slronhill kažeš da taj mjesec kad produžiš sa blisterom da uopće ne dođe taj mjesec ili???

SSDM
18.05.2010., 22:52
cao.
Pijem diane od oktobra prosle godine, radi akni. Tek mi se prije par mjeseci lice oporavilo u potpunosti. Medjutim u zadnjih sedam dana akne su mi se vratile. Cijelo lice mi je osuto sitnim bubuljicicama koje svrbe i po obrazima po tri cetiri velike upalne.
Nikad mi se to ranije nije desilo dok sam na dianama.

Da li neko ima slicno iskustvo i od cega bi to moglo biti.

Ono na sto ja sumnjam je to sto sam u periodu prije ovih kisa bila izlozena suncu u vecem dijelu dana. A i malo sam cesce pila mlijeko koje inace izbjegavam zbog akni.

I evo vec sedam dana lice mi se ne smiruje, a izlaze nove bubulje.

attention whore
19.05.2010., 08:19
ej, zanima me jel ikoja od vas cura šta pijete "Diane" ima nuspojava u obliku smanjene spolne želje i smanjenja vlaženja?

SSDM
19.05.2010., 12:23
Imam ja, a koliko znam i vecina ostalih cura koje su na dianama.
U zadnje vrijeme stanje mi je katastroficno sto se tice libida. Partner se vec poceo buniti :( .
A sto se tice vlaznosti uzmi lactogyn tabletice kako bi ti se flora u rodnici vratila u normalu, i obavezno neki lubrikant. Mi koristimo kanatrionovo ulje dobro je za njegu sluznice u rodnici...ugodno sa korisnim:cerek:.

Inace libido i vlaznost se vracaju u normalu kada prestanes piti pilule.

attention whore
19.05.2010., 14:10
jooj isuse poludit ću! kad ništa ne pijem "podrapala" bi nekog koliko sam luda i mokrogaća,a dok sam pod terapijom žali bože! moj se isto buni naravno a meni prvo nije bilo jasno šta se događa jer to meni nije slično,znala bi pobogu da me dragi ne privlači, i onda mi sinulo! koja ironija-djeluje kao kontraceptiv na nemaš volje... :mad: kupila sam u ljekarni Gynaicol gel za to,ali nekako mi to nije to ... nekako mi je bed reći giniću da me smetaju te nuspojave :ne zna:

dianna
20.05.2010., 12:55
Poludit ću , pijem Diane evo 4.-ti mjesec, i dobila sam 2 akne na čelu , i 2 na bradi, užasne su crvene i bole me :mama: :mama: kad će više prestat moja agonija sa aknama :(

hlapichka
22.05.2010., 21:35
jesi probala sa roaccutaneom?! ja evo zavrsila prije mj dana sa 6-mjesecnom terapijom i prvi put nakon 7 god nemam nijedne akne ^^
p.s. - sto se tice libida, moj je podivljo otkad sam na tabletama, a pijem ih vec 4 god, probala sam logest, diane (radi akni) i sad sam na yasminu.

dianna
14.06.2010., 13:52
Jel se kome od vas događalo da krvari između menge na Diane ???? meni evo već više od 2 tjedna stalno malo krvi bude, ne baš crveno, već onako tamnije dosta..

elly_00
15.06.2010., 06:52
To krvarenje ti se naziva spotting, tzv."točkasto krvarenje" i normalno je. To je jedna od mogućih nuspojava koje prouzrokuju diane. Pročitaj upute, mislim da tamo piše nešto o tome.

dianna
15.06.2010., 10:05
da znam da je nuspojava, ali čudi me što tek sada, 6 mjeseci ih već pijem :misli:

dianna
01.07.2010., 06:11
Cure, imam pitanje: Ako bi nakon 21.tablete odma nastavila sa drugim blisterom da odgodim mengu zanima me kad ću onda dobiti???za koliko se menga može odgoditi??? jel koja probala od vas ??

SSDM
02.07.2010., 22:59
Cure, imam pitanje: Ako bi nakon 21.tablete odma nastavila sa drugim blisterom da odgodim mengu zanima me kad ću onda dobiti???za koliko se menga može odgoditi??? jel koja probala od vas ??

Probala sam, ali kazu da nije preporucljivo bas precesto to raditi.

Mengu ces dobiti kao i uvijek nakon popijene zadnje pilule. Ja sam nakon popijene 21 tabletice iz redovnog pakovanja, popila jos 10 iz novog i time produzila ciklus. Mengu sam dobila uobicajeno treci dan nakon zadnje popijene. Nakon toga sam redovno nastavila sa novom kutijom nakon sedam dana.

Mene zanima da li je iko probao plivinu zamjenu za Diane, apotekar mi je neki dan predlozio da je kupim umjesto diana. kaze da je to identicna pilula, samo drugi proizvodjac,a duplo je jeftinija.

dianna
03.07.2010., 13:39
Probala sam, ali kazu da nije preporucljivo bas precesto to raditi.

Mengu ces dobiti kao i uvijek nakon popijene zadnje pilule. Ja sam nakon popijene 21 tabletice iz redovnog pakovanja, popila jos 10 iz novog i time produzila ciklus. Mengu sam dobila uobicajeno treci dan nakon zadnje popijene. Nakon toga sam redovno nastavila sa novom kutijom nakon sedam dana.

Mene zanima da li je iko probao plivinu zamjenu za Diane, apotekar mi je neki dan predlozio da je kupim umjesto diana. kaze da je to identicna pilula, samo drugi proizvodjac,a duplo je jeftinija.

Čekaj..aj mi objasni malo, trebala bi odgoditi mengu na jedno 2 tjedna, znači iz tog novog pakovanja pijem tih 14 tj. onoliko dana za koliko želim odgoditi???

eMeM
05.07.2010., 00:10
Ja sam počela piti dijane prvo zbog preporuke dermatologa cca 6 mjeseci sam ih pila, ten savršen, kad sam prestala piti ten se pokvario i počela sam ih ponovo piti, ali tada su dobile duplu svrhu i za ten i za zaštitu! Pila sam ih tri godine, pravila sam kontrole jetre i krvi i sve je ok, ten je super, ali problem je taj što sam dobila celulit. I to naočigledno i odlučila sam prestat ih koristiti jer stanje je i više nego grozno jer kao i većina žena celulita sam imala samo na guzi :D i to je to, a sada mi noge katastofa izgledaju, a i na rukama se primjećuje, bivša sam gimnastičarka i ovo me ubilo :cry::horor::cry: u pojam! Da napomenem kile nisu išle gore, čak sam imala i 5 kila više pa nisam celulita imala, a sad kad imam manje imam osjećaj kao da sam se udebljala ono cca 20 kg :brukica:

kika123
05.07.2010., 00:30
Ja sam počela piti dijane prvo zbog preporuke dermatologa cca 6 mjeseci sam ih pila, ten savršen, kad sam prestala piti ten se pokvario i počela sam ih ponovo piti, ali tada su dobile duplu svrhu i za ten i za zaštitu! Pila sam ih tri godine, pravila sam kontrole jetre i krvi i sve je ok, ten je super, ali problem je taj što sam dobila celulit. I to naočigledno i odlučila sam prestat ih koristiti jer stanje je i više nego grozno jer kao i većina žena celulita sam imala samo na guzi :D i to je to, a sada mi noge katastofa izgledaju, a i na rukama se primjećuje, bivša sam gimnastičarka i ovo me ubilo :cry::horor::cry: u pojam! Da napomenem kile nisu išle gore, čak sam imala i 5 kila više pa nisam celulita imala, a sad kad imam manje imam osjećaj kao da sam se udebljala ono cca 20 kg :brukica:

e i meni se nekak čini!! vježbam ko i prije al se uopće to ne primjeti :mad:
prije 4 god sam počela s diane, pa sam ih pila oko godinu i pol (tad sam trenirala 6x tjedno tako da nisam tad primjetila) , onda sam na yasmin prešla i pila ih 2 god i s njima je bilo malo bolje, sad pol god opet pijem diane i celulit hopa došao :D. ono što mene smeta je što mi je trbuh kao napuhnut često. nemam sala nego baš ko balon se znam napuhat i to me živcira. jel to isto nekom na dianama?

greba
05.07.2010., 06:16
Ja nisam imala problema s dianama. Dobro ih podnosim. Samo sto sam dobila hrpu celulita i to me ubija u pojam. Uvjek sam pazila sto jedem i redovito vjezbam..Jako sam razocarana cak razmisljam da ih prestanem piti zbog toga. U uputama nigdje nije bilo navedeno da se dobije celulit.:(

pítā
05.07.2010., 08:27
Ista stvar i kod mene. Koliko dugo ih piješ?

Gipsyqueen
05.07.2010., 09:24
Čekaj..aj mi objasni malo, trebala bi odgoditi mengu na jedno 2 tjedna, znači iz tog novog pakovanja pijem tih 14 tj. onoliko dana za koliko želim odgoditi???
Da, piješ ih onoliko dana za koliko odgađaš.
Nakon što popiješ zadnju, tijekom pauze od 7 dana ćeš dobiti mengu. Ja sam 2x odgađala menstruaciju, doduše ne na dva tjedna već par dana, ali svaki put je bilo sve ok.

Ja nisam imala problema s dianama. Dobro ih podnosim. Samo sto sam dobila hrpu celulita i to me ubija u pojam. Uvjek sam pazila sto jedem i redovito vjezbam..Jako sam razocarana cak razmisljam da ih prestanem piti zbog toga. U uputama nigdje nije bilo navedeno da se dobije celulit.:(

Ma daj? :eek:
Meni su Diane bile super, a pila sam ih par godina. Problemi su nastali s Yasmin tabletama. Celulit, koža mi se malo pogoršala, kile teže idu dolje,... Doduše, kod mene je problem bio i visok tlak. Onda sam i njih prestala piti.:D

dianna
05.07.2010., 12:33
Gipsy znači ne pijem svih 21 jel???

greba
05.07.2010., 13:06
Ista stvar i kod mene. Koliko dugo ih piješ?

Sada ce biti 6 mj.

greba
05.07.2010., 13:15
Da, piješ ih onoliko dana za koliko odgađaš.
Nakon što popiješ zadnju, tijekom pauze od 7 dana ćeš dobiti mengu. Ja sam 2x odgađala menstruaciju, doduše ne na dva tjedna već par dana, ali svaki put je bilo sve ok.

Ma daj? :eek:
Meni su Diane bile super, a pila sam ih par godina. Problemi su nastali s Yasmin tabletama. Celulit, koža mi se malo pogoršala, kile teisi idu dolje,... Doduše, kod mene je problem bio i visok tlak. Onda sam i njih prestala piti.:D

Sve ovisi od osobe do osobe.Netko ne mora imati nikakvu reakciju na njih.I kako sada funkcijoniras bez tableta? Jel su ti prosle ciste?

SSDM
05.07.2010., 22:30

Upravo tako, pijes 14 tabletica

SSDM
05.07.2010., 22:31
Gipsy znači ne pijem svih 21 jel???

Pa mozes ih ti popiti ako zelis, ali ce ti onda ciklus trajati 42 + 7 dana, sto je malo previse za organizam.

dianna
06.07.2010., 06:38
Ok, hvala vam , popit ću toliko, ma ni ne trebam više od 10-12 dana ;)

Gipsyqueen
07.07.2010., 14:17
Sve ovisi od osobe do osobe.Netko ne mora imati nikakvu reakciju na njih.I kako sada funkcijoniras bez tableta? Jel su ti prosle ciste?

Ja tad nisam imala problema s cistama. UZV mi je bio uredan, menstruacija uvijek točna i redovita.
Diane sam počela piti zbog problema s kožom i težinom. Brzo nakon što sam ih počela piti, koža se normalizirala i puno lakše sam smršavila.

Tek kasnije su mi nastali problemi s jajnicima, no tad više nisam pila nikakve pilule. Jako pazim na prehranu, izbacila sam UH gotovo u potpunosti, vježbam... Sveukupna situacija je puno bolja nego prije.

Harry_potter
12.07.2010., 12:11
Ne kužim, zakaj se mora počet pit tablete kad menga počne, zakaj ne bilokad? hvala :)

SSDM
12.07.2010., 13:49
zato jer je jedino tada zastita zagarantovana. Ako pocnes piti pilule drugi il treci dan menge, narednih sedam do deset dana moras koristiti dodatnu zastitu.
A sto se bas tada moraju poceti piti, vjerovatno radi hormonalne "situacije" u organizmu zene u tom momentu. Sigurna sam da ima i te kako dobar razlog, ali mi nismo doktori da bi znali sto se konkretno dogadja sa svim tim hormonima.
Zato ne pitaj puno, nego slusaj savjete svog doktora.

Harry_potter
12.07.2010., 16:47
Kad mogu počet sa sexom bez kondoma i svršit u nju, odma nakon što popije 1. tabletu ili?

SSDM
12.07.2010., 20:06
upravo tako, ako ju je pocela piti na prvi dan menzisa. A ako je pocela piti drugi, treci, cetvrti dan onda tek nakon sedam dana, kao sto vec rekoh

sabre
13.07.2010., 22:14
S Dianama sam počela prošli tjedan. Ovaj sam tjedan uočila grozno pogoršanje u raspoloženju, svaki problem čini mi se pet puta većim, samo bih plakala i šrmcala. To inače nije baš moj uobičajeni način nošenja sa svakodnevnim problemima pa se pitam je li moguće da su tome uzrok hormonalne promjene ove vrste s obzirom na činjenicu da se baš nekako vremenski pogodilo. Je li itko imao sličnih problema... ili da se obratim psihologu jer ovo je prilično teško i naporno :flop::tuzni:ovako tužna nisam bila stoljećima, a nisam navikla ovako reagirati.

tinaa
13.07.2010., 22:18
Velika je vjerojatnost da to ima veze s pilulama, još ako si to primjetila da ti se događa od kad si ih počela piti. I ja kad sam ih pila, mogla sam plakati svaki dan, onak skoro bez razloga. ipak su to hormoni

sabre
13.07.2010., 22:37
Velika je vjerojatnost da to ima veze s pilulama, još ako si to primjetila da ti se događa od kad si ih počela piti. I ja kad sam ih pila, mogla sam plakati svaki dan, onak skoro bez razloga. ipak su to hormoni

Da, otprilike 2 dana nakon što sam ih počela uzimati. Istina, imam nekih problema, ali nisu baš toliko friški i nisam na njih tako plačljivo reagirala pa sam zbunjena. Ne znam jel' to dobra ili loša vijest. Nadam se da se radi o privremenoj nuspojavi jer teško mi je živjeti s ovakvom sobom.

dianna
14.07.2010., 11:52
Joj opet ja imam pitanje, pisala sam već da trebam odgodit mengu za sljedeći mjesec, i sve bi bilo ok da nemoram odgodit za 3 tjedna , znači popit svih 21 tabletu

šta da radim?
jel može tako, skupilo se svašta, prvo more, nema šanse da tamo curim jer imam 8 dana i umirem i svašta nešta što mi ne odgovara da imam mengu tih dana.... jel smijem to napravit?? i koliko je uopće sigurno da se tako menga može odgodit tj. da nebi slučajno došla ??? postoji li ta mogućnost??

tinaa
14.07.2010., 12:33
sabre, bude se valjda s vremenom stabilariziralo stanje, mora se tijelo priviknut na hormone. Nadam se da češ riješiti probleme i da bude sve ok. A promjene raspoloženja su se meni stalno javljale, čas bi bila ok, za 5 min u stanju nekog zadaviti. Sretno!

Hannah 3
14.07.2010., 13:55
Joj opet ja imam pitanje, pisala sam već da trebam odgodit mengu za sljedeći mjesec, i sve bi bilo ok da nemoram odgodit za 3 tjedna , znači popit svih 21 tabletu

šta da radim?
jel može tako, skupilo se svašta, prvo more, nema šanse da tamo curim jer imam 8 dana i umirem i svašta nešta što mi ne odgovara da imam mengu tih dana.... jel smijem to napravit?? i koliko je uopće sigurno da se tako menga može odgodit tj. da nebi slučajno došla ??? postoji li ta mogućnost??

koliko ja znam, mozes uzeti najvise 2 paketica uzastopce, dakle 42 tablete.
neces dobit mengu, eventualno spotting, al ne moras ni to.

sabre
14.07.2010., 17:49
@ Tinaa
Hvala na podršci :), i ja se nadam da će se sve srediti.

dianna
14.07.2010., 19:35
koliko ja znam, mozes uzeti najvise 2 paketica uzastopce, dakle 42 tablete.
neces dobit mengu, eventualno spotting, al ne moras ni to.

joj hvala ti , sad mi je lakše :grli:

Linea Exclusive
15.07.2010., 20:49
@ dianna: smiješ produžiti pijenje Diana (ja to radim svako ljeto po potrebi, da si poštelam mengu prema godišnjem), ali ti ne bih savjetovala da produljuješ za sva 3 tjedna. To je ipak dupla količina hormona, i može ti "menga" koju dobiješ biti puno obilnija, bolnija, i simtomi prije ful pojačani.
Osobno sam produživala najviše za 2 tjedna, uglavnom 1. I to bude bez ikakvih nuspojava.

Moja je frendica pila Yasmin tako 42 dana, pa je rekla da se pred kraj osjećala toliko loše (grudi nabrekle, bol u trbuhu, PMS na entu) da sad više ne želi ni za 7 dana produžiti.:D

SSDM
15.07.2010., 21:58
ja sam produzivala za dva cijela pakovanja i sve mi je normalno bilo.

ljepotica_20
22.07.2010., 19:29
ja pijem DIane35 vec skoro godinu dana, neam nijedan pristic, aknu, nuspojava nemam apsolutno nikakvih, udebljala se nisam ni grama....
imam par sitnih oziljaka i to su mi ostavile upravo one akne koje sam ostavila da same zacijele, umejsto da sam ih izmasakrirala pa sad nebi bilo nijednog oziljka, al ja sam slusala price nemoj nista dirati po licu, nemoj nista tiskati...

SSDM
27.07.2010., 10:56
a meni su oziljci ostali samo od onih akni koje sam cackala i istiskala...one koje su same prosle a neke od njih su bile upaljene i preko pola obraza nije ostalo ni traga.
Desilo mi se da sam imala dvije aknurine na obrazu, iste po svojoj gradji i konstitucije hehe. Jednu mi je kozmeticarka izmasakrirala, a drugu joj nisam dopustila jer me je previse bolio i za par tjedana je prosla sama od sebe. Ostao mi je oziljak samo od ove izmasakrirane. Od tada ne idem vise na tretmane ciscenja lica i ne bih nikome preporucila posebno ako ima upaljene akne. S miteserima je i pozeljno da se odu ocistiti.

Ja sa dianama imam jedan mali problem. naime kada pravim pauzu od sedam dana da dobijem mengu lice mi se ospe sitnim bubuljicama. Isto tako ako sam izlozena suncu duzi period u toku dana dobijem taj sitni osip. Preko zime mi se to nije desavalo. Ne znam sto bi moglo biti u pitanju.

Harry_potter
28.07.2010., 23:50
Imam pitanje banalno ali eto... Ako bi slučajno cura zatrudnila, ako pije tablete stalno znači da nema šanse da ostane trudna? :D

SSDM
29.07.2010., 17:04
SANSA JE 0,1%

pixie007
31.07.2010., 20:06
Curke, da vas pitam:mig:
Pijem Diane ponovo i kak sam krenula s njima, gljivice su mi se vratile:facepalm: i čula sam da se pije kao vitamin c 1000mg da se pokušaš riješiti ili da ublažiš gljivice. I kupila sam i pila, dok nisam u uputama pročitala od vitamina c 1000mg da kakti vit. c ne bi smjele piti osobe koje piju kontracepciju, jer vit. c povećava estrogen koji onda dovodi do neželjenih učinaka. kakvih učinaka?trudnoće valjda?:ne zna:
pa sad ako je netkome jasno... Ali ovo su Diane, bog i batina među hormonima:rofl:

moonyena
01.08.2010., 00:17

Da, ne piše. Da piše, polovica žena koje ih piju, vjerojatno ih ne bi pile. :D Ja sam uzimala 4 i pol godine zbog PCOS-a uglavnom Diane, ali zbog teških glavobolja sam prelazila i na Triqilar, Logest, i još neke, pa nazad na Diane...

A sve pod šifrom da trebam liječiti PCOS zbog toga jer mi upravo on vjerojatno izaziva prurigo, a i da mi se izreguliraju ciklusi, itd. Bilo je malo bolje na terapiji, ali ništa, baš ništa se nije promijenilo čim sam prestala uzimati terapiju. Sve po starom -prvi ciklus 23 dana, sljedeći 33... :bang:

Glavno da sam za uspomenu dobila celulit, i možda povećan rizik za moždani ili srčani udar. :( :mad: Da sam znala kakav me rezultat čeka (tj. ne čeka), ne bih uzimala ništa.

Najbolja fora je zapravo da su me ginekolozi uvjeravali da ću vjerojatno teže zatrudniti s tom dijagnozom, a oba puta sam ostala trudna vrlo brzo.

pollyanna~
01.08.2010., 14:00
Da li se Diane mogu dobiti samo na recept ili moze i onaj papiric - preporuka od privatnog ginekologa?

elly_00
03.08.2010., 05:59
Hej, ljudi...u drugom tjednu korištenja pilula, jedan dan odmah nakon popijene tablete sam dobila proljev i mislila sam da se tableta nije apsorbirala pa sam popila drugu. Po tome ispada da sam u 7.mjesecu popila 20 pilula, a ne 21. Da li je to u redu, postoji li mogućnost da sam trudna?

dianna
03.08.2010., 06:30
Danas mi je onaj dan kad trebam počet odgađat mengu znači jučer mi je bila zadnja tableta popijena i sad trebam produžiti sa novom tablom za jedno 16-tak dana, ali me strah, zanima me dali postoji mogućnost da iako nastavljam sa tim tabletama tj.pijem novu tablu da ipak dođe menstruacija ? :misli:

pollyanna~
03.08.2010., 11:35
Danas mi je onaj dan kad trebam počet odgađat mengu znači jučer mi je bila zadnja tableta popijena i sad trebam produžiti sa novom tablom za jedno 16-tak dana, ali me strah, zanima me dali postoji mogućnost da iako nastavljam sa tim tabletama tj.pijem novu tablu da ipak dođe menstruacija ? :misli:

Kada sam ih prije pila, doktor mi rekao da je moguce prokrvariti na kratko, ali da to bude u rijetkim slucajevima. Savjetovao mi je i da je bolje da nastavim cijelu karticu nego pola ili koliko mi vec treba :ne zna: Ne mogu reci da sam imala ikakvih problema zbog toga.

Jos jednom pitam, mozda netko zna - mogu li se Diane kupiti na onaj papiric od privatnog ginekologa ili bas mora biti recept?

dianna
03.08.2010., 11:41
Kada sam ih prije pila, doktor mi rekao da je moguce prokrvariti na kratko, ali da to bude u rijetkim slucajevima. Savjetovao mi je i da je bolje da nastavim cijelu karticu nego pola ili koliko mi vec treba :ne zna: Ne mogu reci da sam imala ikakvih problema zbog toga.

Jos jednom pitam, mozda netko zna - mogu li se Diane kupiti na onaj papiric od privatnog ginekologa ili bas mora biti recept?

e hvala ti...upravo sam popila prvu iz nove table..nadam se da neće bit krvarenja jer idem na more uskoro :)

ja mislim da moraš imat recept, nisam sigurna :ne zna:
ali svaki put kad trebam nove tablete moram ić kod gin.ili svoje doktorice da mi da recept

elly_00
03.08.2010., 11:41
Mogu se kupiti na taj papirić od privatnog ginekologa. Na recept ti je besplatno, a ovo ćeš morati platiti.

dianna
03.08.2010., 11:42
Mogu se kupiti na taj papirić od privatnog ginekologa. Na recept ti je besplatno, a ovo ćeš morati platiti.

ups..evo netko tko zna točno :mig::mig:

e da, i koliko inače dođu diane ako se kupuju? :misli:

pollyanna~
03.08.2010., 12:19

Hvala ti na odgovoru :)

ups..evo netko tko zna točno :mig::mig:

e da, i koliko inače dođu diane ako se kupuju? :misli:

Pred dvije godine je kutija bila nekih stotinjak kuna, ne znam kolika im je sada cijena :ne zna:

elly_00
03.08.2010., 12:28
Između 115 i 130 kuna.

zhozy
04.08.2010., 15:03
Ei cure....Nisam čitala sve što ste pisale jer ima poviše toga,zanima me jedna stvar. ja pijem diane mjesec i pol i nemam nekih većih nuspojava,al sam primjetila neke smeđe mrlje po tijelu,ko modrice,al ne bole me i pojavile su se ispod pazuha i na leđima pa me zanima da li to može bit od tableta i jel to opasno? malo me strah :/

pollyanna~
05.08.2010., 09:57
Ei cure....Nisam čitala sve što ste pisale jer ima poviše toga,zanima me jedna stvar. ja pijem diane mjesec i pol i nemam nekih većih nuspojava,al sam primjetila neke smeđe mrlje po tijelu,ko modrice,al ne bole me i pojavile su se ispod pazuha i na leđima pa me zanima da li to može bit od tableta i jel to opasno? malo me strah :/

Ako se dobro sjecam, na uputama prilozenim u kutiji te mrlje su navedene kao moguca nuspojava.

lanaxx
05.08.2010., 11:56
počela sam piti diane prije 7 dana, znači na prvi dan ciklusa. Od tada mi menstruacija nije prestala, a inače mi nikad nije trajala dulje od 5 dana. Nisam nikad bila neki paničar, ali čitajući sve ovo počenjem se brinuti....... Inače, diane sam dobila zbog policističnih jajnika...
Sutra mislim zvati doktoricu da pitam o čem se radi, jer idem na more za koji dan i nadam se da će mi menga stat.

Da li je netko imao sličnu situaciju?? :ne zna:

dianna
05.08.2010., 13:46
oooo da... nemoraš se brinuti , ja sam prošli mjesec nakon menge još par dana krvarila, sveukupno 9 dana, nekad zna biti i više između menstruacija..

nemoraš se sekirat, puno cura se to događa :)

zhozy
05.08.2010., 18:42
Ako se dobro sjecam, na uputama prilozenim u kutiji te mrlje su navedene kao moguca nuspojava.

naveden je osip (urtikarija),al ovo su baš ko modrice... nije da paničarim,al neka cura je spomenula da joj je prijateljica koja je navodno umrla zbog Diane-a imala tijelo puno modrica

dianna
08.08.2010., 15:26
ovako: popila sam danas tabletu normalno kao što i pijem ( samo što sad odgađam mengu ovaj mj. zbog putovanja) i u roku od 2 -2,5 sata sam 2 puta imala stolicu i to onako "mekšu" kako da kažem...

pa me zanima jel se ne moram brinuti da je tableta izašla van možda? :misli: kak da znam da nije ?

ako se to npr. desi, što onda napraviti?

Hannah 3
08.08.2010., 20:01
pa ak nije jaki proljev, ne vjerujem da je diana mogla u roku 2 sata stici u debelo crijevo.
ja bi za svaki slucaj nazvala bolnicu koja je dezurna, trazila ginekologiju da me spoje i pitala dezurnog ginekologa.mislim, s obzirom da je neradni dan.

dianna
08.08.2010., 20:46
ma ne, nije to ni bio klasičan proljev :zubo: već onako ajmo reć mekša stolica, inače imam problema sa stolicom jer je tvrda a danas je baš bilo suprotno, uvijek mi je tako poslije nedjeljnog ručka :cerek: znači nema brige

SekaSis
09.08.2010., 11:20
Ispricavam se ako je ovo pitanje vec bilo. Da li postoji takozvani "trajni" recept za diane? Stvarno me nervira sto svaka 3 mjeseca moram ici po recept i doktorica je sad na godisnjem pa cu ih vjerojatno morat sama kupit :mad:.

pollyanna~
09.08.2010., 11:28
Svojevremeno su mi u jednoj ljekarni rekli da to postoji, ali me doktorica blijedo pogledala kada sam je zamolila za takav recept :ne zna:
Inace, kupnja bez recepta ili barem one preporuke lijeka od privatnog doktora je totalna gnjavaza - svaki 'savjesni' ljekarnik ce te otpiliti da ti to ne smije prodati bez recepta :rolleyes:

SekaSis
09.08.2010., 12:47
Svojevremeno su mi u jednoj ljekarni rekli da to postoji, ali me doktorica blijedo pogledala kada sam je zamolila za takav recept :ne zna:
Inace, kupnja bez recepta ili barem one preporuke lijeka od privatnog doktora je totalna gnjavaza - svaki 'savjesni' ljekarnik ce te otpiliti da ti to ne smije prodati bez recepta :rolleyes:

Briga me, pokazat cu im povijest bolesti u ljekarni pa nek se uvjere da mi ih je dr. dala. Zvala sam bolnicu da se narucim i kazem im da mi treba samo recept, a sestra me pita sto vam doktorica nije dala onaj trajni ? Sljedeci put cu je definitivno pitat za to. Svejedno, thx na odgovoru.

Sigurna
09.08.2010., 12:54

Ja sam to napravila par put u životu, spojila po dvije pločice da izbjegnem krvarenje u razdoblju mora. Uvijek sam popila obje do kraja. I baš svaki put sam negdje nakon 10-te tablete druge poločice dobila točkasto krvarenje. I tako sveeeeeeeeee do kraja pločice i redovnog krvarenja, tako da sam si napravila medvjeđu uslugu. :ne zna: Tako da očito ta pojava nije rijetka, ja bi čak rekla da je češći ovaj slučaj, nego onaj da je sve bez mrljanja do kraja druge pločice.

blentori
14.08.2010., 08:44
kao što vidite nova sam ovdje (da novya ne mogu bit!)..ugl.mojoj ginički uopće nisu problem moje konstantno-upalno-bradne-akne kao ni mašćenje kose(također extremno)-narawno ne nosi ih ona sebi na glawi!!! Uporna je sa cilestom (koji ne pomaže ni ne odmaže):mad: ..drospirenonske,gestodenske su mi preskupe! potpuno sam zdrava u svim aspektima i pitam ju da bi ih i sama plaćala (bellune 3 mj. oko 80 kn) i opet ne da,prejake su,bla,bla..ne da ni da PROBAM!!! a pošto weć gutam hormone;što i prištewe ne ryešit.čak mi je primarno naći neke da me oslobode komplexa nosanja korektora swuda sa sobom.jel se ko želi myenjat za cilest ili mi ispod pulta poklonit/prodat dotične ciproteron-acetatske tbl.?PLEASE!!!:s

Hannah 3
14.08.2010., 16:45
kao što vidite nova sam ovdje (da novya ne mogu bit!)..ugl.mojoj ginički uopće nisu problem moje konstantno-upalno-bradne-akne kao ni mašćenje kose(također extremno)-narawno ne nosi ih ona sebi na glawi!!! Uporna je sa cilestom (koji ne pomaže ni ne odmaže):mad: ..drospirenonske,gestodenske su mi preskupe! potpuno sam zdrava u svim aspektima i pitam ju da bi ih i sama plaćala (bellune 3 mj. oko 80 kn) i opet ne da,prejake su,bla,bla..ne da ni da PROBAM!!! a pošto weć gutam hormone;što i prištewe ne ryešit.čak mi je primarno naći neke da me oslobode komplexa nosanja korektora swuda sa sobom.jel se ko želi myenjat za cilest ili mi ispod pulta poklonit/prodat dotične ciproteron-acetatske tbl.?PLEASE!!!:s

ako imas (dok nisi pod terapijom) povisen DHEA ili testosteron ili slobodni testosteron, ne vidim zasto ti gin. ne bi dala pilule sa ciproteron acetatom (bellune, diane, minerva....sve je to isti sastav).
meni je nadjen povisen DHEA, uz normalne vrijednosti svih ostalih spolnih hormona, imala sam katastrofalne cisticne akne jako dugo i u roku 4 tjedna diana sam bila bez ijedne nove.
sad sam na dianama 4. ciklus i nemam niti jednu aknu.
ali, zasto ti ginicka ne napravi hormonske testove, da se vidi uzrok akni?
pa ne daju se niti jedne pilule kao terapija za akne bez da se vade hormoni.

eMeM
14.08.2010., 18:56
ako imas (dok nisi pod terapijom) povisen DHEA ili testosteron ili slobodni testosteron, ne vidim zasto ti gin. ne bi dala pilule sa ciproteron acetatom (bellune, diane, minerva....sve je to isti sastav).
meni je nadjen povisen DHEA, uz normalne vrijednosti svih ostalih spolnih hormona, imala sam katastrofalne cisticne akne jako dugo i u roku 4 tjedna diana sam bila bez ijedne nove.
sad sam na dianama 4. ciklus i nemam niti jednu aknu.
ali, zasto ti ginicka ne napravi hormonske testove, da se vidi uzrok akni?
pa ne daju se niti jedne pilule kao terapija za akne bez da se vade hormoni.

Ja sam dobila tablete a da nisu rađene nikakve pretrage! To mi je bilo čudno, al šta da ja radim, dr. mi ih je dala i to je to!

blentori
14.08.2010., 21:13
Ma ova moja škrtari za popiz... na swemu-ko da plaća iz swog džepa.Dijagnostika joj je nula-nikad u 5 god.nye dala uputnice za brisewe,twrdokornu kandidu lyeči plimycol kremom koja,narawno,ne pomaže!sugeriram joj diflucan,mikonazol,nistatin,klortimazol-ali po njoj to ne treba, pa ja sama kupujem.u protiwnom od swraba ne bih mogla nikada iz kuće izaći.
Ond prowjeri u komp i naglas-ewo medazol je 16 kn i još nadplatiš koju kunu njihowe marže.brisewi bi tek dokazali da bakterije imam jer ih wanjskim pregledom,kao i bez mikroskopa ne može dokazati-ne prepisuj antibiotik ako trebam antimikotik.
Ne da ni trinowum čak na upit-joooj to ti je prejako!! a uwalila bi jazz pod razno..
Tako da je njoj SF poslati nekoga na hormonalne pretrage-IPAK TO DRŽAWU KOŠTA!!!
Ide owe god u penzyu i jedwa čekam.I tako odem 1x god. samo zbog pape,(uwyek widim da je uzela jedwa zadowoljawajuć uzorak!!) a dijagnostika i lyečenje su na meni!! zasad uspyešni!!

blentori
14.08.2010., 21:27
E da,najjača fora joj je (narawno soc.ginićka) da uwyek radi UZV--da ne ispadnem kontradiktorna prethodnodnom postu--iz tog razloga što traži i po
3x da platom njoj(ne sestri) tih 100kn za UZV za koje ne izda rč. jer je narawno aparat njen priwatni!! i to je neki prethistoryski 2D na kojem widi(!!!!?) da su jajnici zdrawi i ne izda ni sličicu bar za uspomenu (doduše nikad ju ni pitala nisam).Spika tad joj je:cryewa su ti napuhana,mjehur se polako puni..SAMO NEMOJTE NAPASTI ZAŠT SAM TAKO GLUPA I ŠTA SE NE MAKNEM OD NJE..

Dita Von Teese
14.08.2010., 21:38
E da,najjača fora joj je (narawno soc.ginićka) da uwyek radi UZV--da ne ispadnem kontradiktorna prethodnodnom postu--iz tog razloga što traži i po
3x da platom njoj(ne sestri) tih 100kn za UZV za koje ne izda rč. jer je narawno aparat njen priwatni!! i to je neki prethistoryski 2D na kojem widi(!!!!?) da su jajnici zdrawi i ne izda ni sličicu bar za uspomenu (doduše nikad ju ni pitala nisam).Spika tad joj je:cryewa su ti napuhana,mjehur se polako puni..SAMO NEMOJTE NAPASTI ZAŠT SAM TAKO GLUPA I ŠTA SE NE MAKNEM OD NJE..

... :rolleyes:... neznam koliko imas godina, dal si studentica, ali ako mozes, odi kod jedne privatno, da ti bar jedno napravi sve pretrage kak spada... bris, pregled, ultrazvuk, itd. ...
Dal te nesto boli, ili? (to ide na onaj dio, da su ti crijeva napuhana i mjehur da se puni...), jer to su meni rekli prije nekih 10 godina, kad me sve bolejlo, ali doktoru se nije dalo napravit postene pretrage...
Ako mozes, idi na "posteni" pregled, da znas, da je sve pod kontrolom, pa onda dalje. Ali, ako te nesto boli, obavezno nesto napravi, prije nek se zakomplicira...
gud lak :top:

natalija85
16.08.2010., 11:41
pijem diane 35 prvi put i danas trebam popiti 14 drazeju. Zanima me da li treba slijediti one strelice koje oznacuju dane kako bi zastita bila djelotvorna jer sam primjetila da sam zadnja dva dana pila u smjeru obrnutom od nacrtanih strelica. sinoc sam imala nezasticeni sex pa se iskreno nadam da su te strelice samo radi lakseg pracenja i da nemam razloga za brigu.

*Loona*
16.08.2010., 12:11
sve ok, svaka sadrži istu količinu hormona pa je svejedno koju si popila. strelice su u ovom slučaju samo za lakše praćenje.

blentori
16.08.2010., 15:44
hoće li mi koja pro/dat bellunke,dianke da probam s njima ryešit prištewe po bradi? moja mi tupi da su prejake;ali s cilestom ne prolaze a yasminke su mi malo too much skupe..nalazi mi uredni..

Hannah 3
16.08.2010., 17:54
ne mozes na svoju ruku uzimati hormonsku terapiju, nemoj to raditi.
moras obaviti pretrage,znam da ti je tesko, ali bilo bi neodgovorno da ti itko ustupi diane i da ih pijes bez da si obavila pretrage i bez da ih je prepisao ginekolog ili endokrinolog.

Harry_potter
18.08.2010., 13:35
Cura mi prestala u ned pit, popila je prvih 21 tabletu, sad je na pauzi 4. dan i nije dobila mengu. jel to normalno?

pollyanna~
18.08.2010., 15:02
ne mozes na svoju ruku uzimati hormonsku terapiju, nemoj to raditi.
moras obaviti pretrage,znam da ti je tesko, ali bilo bi neodgovorno da ti itko ustupi diane i da ih pijes bez da si obavila pretrage i bez da ih je prepisao ginekolog ili endokrinolog.

A dermatolog ne moze?

Hannah 3
18.08.2010., 17:15
pa ne znam , valjda moze, ali vjerujem da prvo treba napraviti neke hormonske testove, iako postoji mogucnost i da su hormonski nalazi redu, a akne su prisutne jer receptori u kozi primaju na sebe previse muskog hormona, ali nisam strucna da bi se mogla upustiti detaljnije objasnjenje.
svakako, mislim da prije prepisivanja bilo kakve terapije lijecnik treba bar pokusati utvrditi uzrok problema.

bembo69
03.09.2010., 22:28
Bok svima.Ne znam dal su se ovakva pitanja pojavljivala i prije, ali molila bih vas za pomoć.Budući da imam ciste po jajnicima, neuredne menstruacije, a najveći problem mi je hirzutizam (povećana dlakavost, muški tip dlaka , ne znam gdje sve već ih nemam :mad::mad:) doktor mi je nakon svih živih hormonskih pretraga preporučio Diane-35.Pa sad, budući da nikad nisam pila pilule ikakve (i ne treba mi sama kontracepcija kao kontracepcija jer još nemam odnose) kaj bih mogla očekivati od njih? je li ikome to pomoglo tako da su mu se dlake smanjile?? i zabrinjavaju me naravno te nus-pojave o kojima se tolko priča i piše tu...:(:(:(

Hannah 3
04.09.2010., 01:19
Bok svima.Ne znam dal su se ovakva pitanja pojavljivala i prije, ali molila bih vas za pomoć.Budući da imam ciste po jajnicima, neuredne menstruacije, a najveći problem mi je hirzutizam (povećana dlakavost, muški tip dlaka , ne znam gdje sve već ih nemam :mad::mad:) doktor mi je nakon svih živih hormonskih pretraga preporučio Diane-35.Pa sad, budući da nikad nisam pila pilule ikakve (i ne treba mi sama kontracepcija kao kontracepcija jer još nemam odnose) kaj bih mogla očekivati od njih? je li ikome to pomoglo tako da su mu se dlake smanjile?? i zabrinjavaju me naravno te nus-pojave o kojima se tolko priča i piše tu...:(:(:(

nuspojave najvjerojatnije neces imati, vecina zena ih nema, samo sto one koje imaju se vise osjecaju ponukane pisati o tome po forumu, nego one koje ih nemaju.

ja znam dosta zena koje su ih uzimale ili uzimaju, ukljucujuci i sebe samu i nikakvu ni najmanju nuspojavu nemam.
uzimam ih 4 mjeseca.
sto se tice hirsutizma, diane jesu lijek prvog izbora, zbog antiandrogenog sastojka ciproteron acetata.
jedino sto rezultate nemoj ocekivati brzo,potrebno je cak i do 6 mjeseci za hirsutizam, ali mozda ce biti i ranije.
meni su akne nestale u roku mj.dana,prakticki znaci odmah nisam imala ni jednu do prije nekih tjedan dana kad sam dobila dvije, od kojih jednu bas "prelijepu", ali ne znam je li to dozvoljena pojava na dianama ili je posljedica majoneze i stresa kojima sam bila izlozena.
majonezi svojevoljno, a stresu nerado.

bembo69
04.09.2010., 13:46
puno hvala na odgovoru hannah:) ja sam popriličan paničar :D:bonk:
i samo još jedno pitanje...
je istina da su žene na dianama uglavnom stalno gladne i da ako se ne pazi na prehranu kile brzo idu gore?

SamoMaloSebe
04.09.2010., 16:45
Ea. I ja sam dobila Diane zbog policisičnih jajnika, kao i preporuku da smršavim ili će biti svega... Tako da sam paralelno s uzimanjem pilula skinula 20 kila... Sad samo moram trpiti namigavanje ginekologa neka si nađem "nekoga" da pređemo na "prave" preglede. :rolleyes:

bembo69
04.09.2010., 17:46
Ea. I ja sam dobila Diane zbog policisičnih jajnika, kao i preporuku da smršavim ili će biti svega... Tako da sam paralelno s uzimanjem pilula skinula 20 kila... Sad samo moram trpiti namigavanje ginekologa neka si nađem "nekoga" da pređemo na "prave" preglede. :rolleyes:

Same here.S tim da ja imam normalnu težinu ali me svejedno muče s tim "pravim" pregledima :rolleyes:
I mene strah da ne dobim koju kilu zbog Diana.mhm.

Hannah 3
05.09.2010., 02:32
puno hvala na odgovoru hannah:) ja sam popriličan paničar :D:bonk:
i samo još jedno pitanje...
je istina da su žene na dianama uglavnom stalno gladne i da ako se ne pazi na prehranu kile brzo idu gore?

ja nisam nista gladnija nego inace, ali i inace imam naviku redovito jesti, pa ne ogladnim, tj, ne pregladnjujem.
gle, moze se desiti da ti pilula malo promijeni metabolizam ugljikohidrata i da zbog toga imas cescu glad, ali to se jako dobro rjesava tako da izbjegavas koncentrirane secere, jedes redovito i nastojis u svakom obroku pojesti proteine, da razina secera u krvi bude stabilna.
ja nisam dobila ni grama speka ni celulita, a imam 38 godina.
nece ti kile brzo niti lako ici gore ako jedes kao sto si do sada jela.ja ne znam nikoga tko se udebljao od diana, evo sa mnom na fitnes idu 2 cure-zene, jedna je godinam na dianama, druga godinu dana, i stalno su iste, nemaju viska kila.
ako slucajno pocnes dobivati, samo smanji secere i koncentrirane ugljikohidrate i sve ce biti ok.
ne brini nista.

Hannah 3
05.09.2010., 02:38
Same here.S tim da ja imam normalnu težinu ali me svejedno muče s tim "pravim" pregledima :rolleyes:
I mene strah da ne dobim koju kilu zbog Diana.mhm.

ne kuzim, kaj vas ginici nagovaraju na sex, iako jos niste u vezi nemate partnere.
to bi kao trebalo biti duhovito?!
ajd molim vas, cure, ne slusajte te gluposti.
ne brzajte i ne dajte se pozurivati takvim komentarima.za sve ima vremena.
a kad dodje vrijeme, bilo bi tim vasim ginicima pametnije da vam ponajprije odrze informativno predavanje o spolno prenosivim infekcijama, sto JE njihov posao, nego da vas pozuruju u sexualni zivot, sto NIJE njihov posao.

Hannah 3
05.09.2010., 02:42
zene, hoce meni netko odgovoriti na moje dvojbe oko majoneze i stresa i mogucnosti da od toga dobijem akne i masniju kozu unatoc dijanama?!

Ereshkigal
05.09.2010., 11:17
zene, hoce meni netko odgovoriti na moje dvojbe oko majoneze i stresa i mogucnosti da od toga dobijem akne i masniju kozu unatoc dijanama?!

Nisam nikada uzimala Diane, ali sam godinama uzimala Yasmin pa ću ti reći iz svog iskustva. Njih sam dobila kao terapiju za pcos. Nisma imala problema sa aknama, ali mi je jako padala kosa. I neovisno o tabletama kada bi prošla kroz jako stresno razdoblje bi mi uvijek opadala kosa. Tako da je moguće d ati je to od majoneze i stresa. Ne brini!:mig:

Luna1991
06.09.2010., 11:18
Hmmm pijem diane i dosad sam uvijek dobila menstruaciju 4. dan (baš svaki put, 8 mj.), trebam li se brinuti, ako je danas peti dan i nisam dobila? :confused:

Hannah 3
06.09.2010., 15:21
Nisam nikada uzimala Diane, ali sam godinama uzimala Yasmin pa ću ti reći iz svog iskustva. Njih sam dobila kao terapiju za pcos. Nisma imala problema sa aknama, ali mi je jako padala kosa. I neovisno o tabletama kada bi prošla kroz jako stresno razdoblje bi mi uvijek opadala kosa. Tako da je moguće d ati je to od majoneze i stresa. Ne brini!:mig:

hvala ti, je, fakat imam stresan period jako.

Linea Exclusive
06.09.2010., 21:44
Hmmm pijem diane i dosad sam uvijek dobila menstruaciju 4. dan (baš svaki put, 8 mj.), trebam li se brinuti, ako je danas peti dan i nisam dobila? :confused:

Na trebaš, ja sam uvijek dobivala 3. dan, pa sam odjednom počela dobivati 5.:mig:
Ako ti ne dođe 7 dana, odi kod gin.
Ali ako si pila kako treba i nisi imala npr. povraćanje i proljev, trebala bi svakako doći.:top:

Predivan :)
07.09.2010., 20:29
diane su prividno izlječenje

calamitas
08.09.2010., 23:55
Nisam još pila Diane no sada ih moram piti. Znam da moram početi kada ponovno dobijem menstruaciju, pijem 21 dan, onda 7 dana ne pa opet 21 dan itd. No imam pitanje: Što ako nakon 21 dana ne dobijem menstruaciju? 7 dana ne pijem i šta onda ako baš dobijem onda kada ih ponovno počnem piti? Mislim, da li je to kakav problem?

I još jedno pitanje: Kombiniranje Diane 35 i roaccutana je ok?

SSDM
12.09.2010., 21:24
ja pijem diane radi akni i u zadnje vrijeme mi je lice postalo katastrofa!! Opet akne i ne shvatam zasto jer redovno pijem pilule.
Ima li iko slicnog iskustva?

blentori
13.09.2010., 09:47
Nemam iskustva s dianama,ali po iščitawanjima sam widila kako se kod mnogih cura/žena prvih mjesec-dwa pogorša stanje,pa tek onda slijedi lijepi ten.inače na cilestu meni ne prolaze akne-stalno su tu(vilica,vrat)..:mad: a dr.twrdi da za diane nisam,jerbo drugih ženskih problema,osim akni,nemam.

LadyMA
14.09.2010., 10:03
Ja isto pijem Diane i jedva čekam da prestanem!!! Ćudljiva sam, preosjetljiva, i udeblajla se oko 5 kg u to vrijeme od 2 godine.
Jel itko primijećuje višak od par kila od tih tableta?

SekaSis
14.09.2010., 15:34
Ja isto pijem Diane i jedva čekam da prestanem!!! Ćudljiva sam, preosjetljiva, i udeblajla se oko 5 kg u to vrijeme od 2 godine.
Jel itko primijećuje višak od par kila od tih tableta?

Ta sam ! Ali vjerojatno sam si sama kriva jer sam se ubijala u sladoledu i cokoladi, i ostalim grehotama...Mislis da te tablete mogu same od sebe zdebljati ili je problem u tome da otvaraju apetit ? Primjecujem i vise celulita.

LadyMA
14.09.2010., 16:19
Ta sam ! Ali vjerojatno sam si sama kriva jer sam se ubijala u sladoledu i cokoladi, i ostalim grehotama...Mislis da te tablete mogu same od sebe zdebljati ili je problem u tome da otvaraju apetit ? Primjecujem i vise celulita.

Ne znam šta da više mislim. Vječito se rekreiram, od hodanja do faksa po sat i pol i natrag, preko teretane sad preko ljeta. Čak ni ne jedem previše slatkog i nezdravog, baš volim povrće, ne volim meso, kruh mi ne treba...
Ali, i prije tableta mi je bio neki hormon štitnjače malo visok, a i to itekako ima veze s težinom. Još ako su mi Diane sad i to regulirale...
Glupe tablete...
Idem sad kod Stepanićke i nek mi obavi sve preglede da vidi jel mogu prestati piti te gluposti.
I ja primijećujem celulit! Jooj, glupe tableteee

Hannah 3
17.09.2010., 01:16
ja pijem diane radi akni i u zadnje vrijeme mi je lice postalo katastrofa!! Opet akne i ne shvatam zasto jer redovno pijem pilule.
Ima li iko slicnog iskustva?

imam ja.
mislim da je kriv stres.
u 10. mj. imam ponovo kontrolu androgenih, pa cemo vidjeti.
u roku 10-15 dana u podrucju oko obrva i obrvama(tamo sam ih imala i prije diana, uz klasicno po bradi i vilici) izaslo mi je jako puno noduloznih kvrga i manjih akni.
ginic kaze da moze bit stres, ali ipak ce vaditi hormonr, jer ce u 10. mj. biti 6 ciklusa na dianama.
stres ne mogu kontrolirati, jer sam bas u nekim govnima, ali sam ukinula sve mlijecne proizvode i majonezu i dezinficirala obrve plivaseptom i mazem ih nocu kremom sa benzoyl peroxidom, pa se popravlja, ali od sutra opet imam tjedan koji ne znam kak cu progurat,jer me cekaju neka sranja i nerviranje,nespavanje itd. pa ako mi se pogorsa, onda je definitivno od stresa.

Hannah 3
17.09.2010., 01:19

moguce otvaraju apetit, jer mijenjaju metabolizam secera, kao u trudnoci.
treba jesti redovito svaka 4 sata i paziti da u svakom obroku bude proteina i izbjegavati koncentrirane secere, tako da razine glukoze u krvi budu stabilne.

LadyMA
17.09.2010., 09:49
Prije par dana me nešto počelo smetati i stezati u prsima. Kao da mi slon sjedi na rebrima i pritišće, a usto imam i knedle u grlu. I to mi se događa najčešće prije spavanja, nekad i preko dana. Ne traje dugo, par dana, a to možda isto mogu pripisati Dianama, makar ne znam. U stresu nekom baš i nisam, ispite riješila u 6.mj., čeka me stan u Zgu, općenito sam sretna, tako da ne znam šta se događa.

Mrzim ove tablete i mrzim svaku koju popijem. Dale su mi čisto lice, ali i hrpu drugih gluposti koje nisu toga vrijedne.
Od idućeg tjedna ću se potruditi da ih više ne pijem. Samo mi Stepanićka mora odobriti i pregledati.

dianna
17.09.2010., 12:56
Lady koliko ih dugo piješ??? ja ih pijem oko 10 mjeseci i nemam stvarno ama baš niti jednu nuspojavu..

LadyMA
17.09.2010., 14:40
Malo više od godinu i pol. Pošto je ionako vrijeme za stanku, nadam se da ću ih tako i prestati.

elly_00
28.09.2010., 06:42
Ej cure, žene...danas mi je 6.dan pauze i još nisam dobila mengu...inače uvijek dobijem 4.dan...što ako ne dobijem ni sutra? Jel jedini razlog može biti trudnoća ili nešto drugo...pila sam i antibiotike zbog gllupe E.Coli...

dianna
28.09.2010., 06:57
Ej cure, žene...danas mi je 6.dan pauze i još nisam dobila mengu...inače uvijek dobijem 4.dan...što ako ne dobijem ni sutra? Jel jedini razlog može biti trudnoća ili nešto drugo...pila sam i antibiotike zbog gllupe E.Coli...

ti bi trebala znati jel imaš razloga za brigu zbog trudnoće, ali mislim da se ne trebaš opterećivati, dobit ćeš mengu danas ili sutra, možda ti je to od tih antibiotika pa se malo produžilo...

Jeste vi pravile pauzu sa ovim tabletama?? nakon koliko?? i jeste poslije opet počele piti??

Linea Exclusive
28.09.2010., 07:10
Pijem Diane više od 8 godina (s prekidima). Pauze radim svakih godinu-godinu i pol. Čekam da dobijem 3 svoje menge (što kod mene zbog dugih ciklusa bude više od 3 mjeseca), i kad dobijem treću, počnem piti opet.
U pauzi pijenja izvadim hormone i jetrene probe.

Do sad sam se uvijek poslije pauze vraćala na njih - nema razloga da ih ne piješ opet ako ti odgovaraju.

dianna
28.09.2010., 07:21
Pijem Diane više od 8 godina (s prekidima). Pauze radim svakih godinu-godinu i pol. Čekam da dobijem 3 svoje menge (što kod mene zbog dugih ciklusa bude više od 3 mjeseca), i kad dobijem treću, počnem piti opet.
U pauzi pijenja izvadim hormone i jetrene probe.

Do sad sam se uvijek poslije pauze vraćala na njih - nema razloga da ih ne piješ opet ako ti odgovaraju.

ma odgovaraju mi , super su , nemam ništa od nuspojava :s ni ikakvih problema, već sam jučer išla po novi recept i sestra kod gin. je rekla da bi trebala napravit sad pauzu bar 2 mj. , a ja sam mislila popit još jednu tablu i onda u potpunosti prestat, jer i ona mi je rekla da to nisu baš tablete za dugo uzimanje :rolleyes:

elly_00
28.09.2010., 07:31
ti bi trebala znati jel imaš razloga za brigu zbog trudnoće, ali mislim da se ne trebaš opterećivati, dobit ćeš mengu danas ili sutra, možda ti je to od tih antibiotika pa se malo produžilo...

Jeste vi pravile pauzu sa ovim tabletama?? nakon koliko?? i jeste poslije opet počele piti??

Pa popila sam ih sve, svaki dan po jednu...kao i uvijek, samo sam jednu popila u razmaku od 8-10 sati. inače sam pila oko 17h, a ovu sam popila oko 3 ujutro...

možda i to mogao biti problem...

dianna
28.09.2010., 07:36
ma nije ti to sigurno, nema veze sa razmakom, i ja nekad ne popijem na vrijeme, ili ranije ili koji sat kasnije pa je sve u redu, možda kažem zbog tih antibiotika...a najbolje ćeš sama vidjet, dug je dan imaš još prilike dobit :top:

SSDM
28.09.2010., 09:28
Imam jedno pitanje.
Kakve su vam menge kada pijete diane?
Meni se nekad zna desiti da je veoma oskudna tako da mi i ne treba ulozak, nego samo onaj dnevni. Ono sto me brine je to sto pred sami kraj menge, tj 4-5 dan mi se desi da dole izlazi nekakva sluz providna i prilicno kompaktna koja je umrljana krvlju. Ne znam sto bi to moglo biti.

dianna
28.09.2010., 13:10
Meni je normalna menga, pošto sam imala obilne i prije i sad je takva, ali isto mi se dešava ta sluz što si ti rekla, bude onako lagano roskaste boje ( a jesam li ga opisala :cerek: ) to je sve normalno...nema brige :)

SSDM
28.09.2010., 13:16
Ma kod mene nije roza nego je uprljana crnom krvi. Inace mi je menga oskudna, zgusnuta i pred kraj prilicno crna. Zato se i brinem.

dianna
28.09.2010., 13:18
Ma kod mene nije roza nego je uprljana crnom krvi. Inace mi je menga oskudna, zgusnuta i pred kraj prilicno crna. Zato se i brinem.

mislim da ni to nije ništa, i meni je to bilo sad prije tj.dana kad sam imala mengu, prvi dan je bila potpuno crna, ni ja ne znam zašto :ne zna: al mislim da nije ništa za brinuti se

elly_00
29.09.2010., 07:29
Ljudi, panika...danas zadnji dan pauze, a ja još nisam dobila...pa ne mogu vjerovati, nikada mi se to nije dogodilo...

kishaa
29.09.2010., 13:22
Evo da napišem i ja svoje iskustvo :D Pila sam ih bez prestanka 3 godine i u to vrijeme nisam imala a baš nikakve smetnje. Lice mi se očistilo, stvari su bile redovne i puno lakše su kile išle dolje. Nakon tri godine sam napravila pauzu, i u prvih pola godine bez tableta nisam mogla dobiti stvari, nego sam pila Proveru i sl. Nakon pola godine više manje ciklus se vratio u normalu, i sad nakon pola godine vraćam se starim navikama, najviše zbog prištića :( Nadam se da će bit uspješno kao i prije.

sheena0512
30.09.2010., 13:09
Pijem Diane već 4 mjeseca i nemam nekakvih ozbiljnijih poteškoća osim mučnine prvih pet dana uzimanja i malo me je lakše izbaciti iz takta nego inače, ali ja se ne dam! :D
Pozitivne strane: smršavila sam, celulita nemam, prištić, ah, tu i tamo koji, libido se povećao :cerek:, nisam depresivna niti izgleda kao da sam u pms-u 28 dana.

Imam jedno pitanje; namjeravam ih piti još dva mjeseca što će ukupno biti šest mjeseci. Znam da bi nakon toga trebala napraviti pauzu, ali ne znam koliko dugu. :confused:

dianna
01.10.2010., 06:03
Pijem Diane već 4 mjeseca i nemam nekakvih ozbiljnijih poteškoća osim mučnine prvih pet dana uzimanja i malo me je lakše izbaciti iz takta nego inače, ali ja se ne dam! :D
Pozitivne strane: smršavila sam, celulita nemam, prištić, ah, tu i tamo koji, libido se povećao :cerek:, nisam depresivna niti izgleda kao da sam u pms-u 28 dana.

Imam jedno pitanje; namjeravam ih piti još dva mjeseca što će ukupno biti šest mjeseci. Znam da bi nakon toga trebala napraviti pauzu, ali ne znam koliko dugu. :confused:

zašt poslije 6 mj.?? jel ti tako gin. rekao ?? meni je rekao nakon godinu dana.. trebala bi barem 2 mj. pauzirat, meni je tako rekao

sheena0512
01.10.2010., 08:04
zašt poslije 6 mj.?? jel ti tako gin. rekao ?? meni je rekao nakon godinu dana.. trebala bi barem 2 mj. pauzirat, meni je tako rekao

Koliko smo učili u srednjoj i kad bi u posjet došli liječnici uvijek bi govorili da je preporučljivo napraviti stanku nakon šest mjeseci uzimanja oralne kontracepcije pa pošto Diane pijem isključivo radi kontracepcije, a ne radi cista, akni i sl. mislim da bi bilo dobro napraviti stanku.
Od mog ginekologa ne mogu ništa saznati - šta, kako, kada, koliko itd. jer je uvijek u žurbi i prije si vani nego unutra. Rekao je samo da dođem na pregled nakon šest mjeseci.

glomp
01.10.2010., 08:55
hej!
ginić mi je prepisao diane zbog tena (iako nije baš katastrofa, al nađe se tu po nekoliko potkožnih prištića) i zbog neredovitih i obilnih menstruacija. završila sam s prvom karticom i danas mi je 4. dan pauze. jučer sam dobila kao menstruaciju, kažem kao jer je to više smeđi zgusnuti iscjedak pa me zanima je li to normalno i da li da to brojim kao mengu? inače od 10. dana uzimanja tableta sam primjetila roskasti iscjedak, ali samo prilikom brisanja, al ovo sad je baš obilno pa sam sad sva zbunjena i zabrinuta. ili nema mjesta panici jer se jajnici tek navikavaju na hormone pa je zbog toga menstruacija takva? pliiiz help :)

Linea Exclusive
01.10.2010., 10:17
glomp: da, jajnici se navikavaju na hormone, bez brige. U prvih 2-3 mjeseca je normalno povremeno "krvarenje" tijekom uzimanja, dok se organizam ne navikne.
I da, to što si dobila je menga, brojiš kao mengu, i ona se treba ustalit.

Samo polako.:mig:

SSDM
01.10.2010., 10:57
Mislim da to mozes racunati kao menzis i meni je tako ponekad.

SamoMaloSebe
01.10.2010., 21:00
Ne znam o kakvim se pauzama stalno priča - ja ih pijem dvije godine i svaki put kad pitam ginekologa za pauzu on se strže od smijeha da je to bapska priča... I da tko pije Diane zbog policističnih jajnika (kao da) treba ih piti dok ne počne planirati trudnoću... I to je to...

malaodradara
02.10.2010., 13:18
ej, bok, cure!

evo da i ja podijelim svoja iskustva s dianama.
pijem ih već četvrtu godinu. prije sam pila triquilar i jasmin i nisu mi sjele. bila sam jako depresivna, to je bio jedan od najvećih problema. kad su mi dijagnosticirani policistični jajnici (koji se najviše manifestiraju u vidu groznih akni po licu) ginićka mi je dala diane. trebalo mi je devet mjeseci da akne stanu.... ali jesu i lice mi je bilo super. napravila sam pauzu nakon dvije godine i - oh, boy, was that a mistake.... vratile se akne. pa ja lijepo nakon četiri mjeseca nazad na diane. ovaj put je trebalo oko pet mjeseci da akne stanu. ali jesu, i eto me i dalje, na dianama, bez akni..
ja nemam nikakvih nuspojava od njih, jedino mislim da me malo hormoni zaje... što se apetita tiče. imam periode od po mjesec-dva kad mi se toliko ždere da je svaki dan borba s frižiderom. ali eto, držim se unutar dvije kile gore-dolje. menga je onak - ima za uložak, ali nije obilna. to je normalno. i da, nekad dođe treći, nekad četvrti, nekad peti dan od zadnje pilule. al i to je normalno.
ipak, voljela bih prestati piti to više... ne da mi se stalno mislit jesam li popila, ne da mi se prolazit kroz te promjene apetita (e, da, i ooooogromna depra kad sam napravila pauzu me oprala - dva dana sam samo plakala. al doslovno. dečko je bio na rubu živaca, skupa sa mnom). hoću svoj normalni ciklus, ali s obzirom na jajnike, ne bum to tak brzo doživjela.... :(

cure, sve vi koje pilule pijete samo zbog kontracepcije, nemate pojma kak vam zavidim... :(

bembo69
02.10.2010., 13:44
POčela sam piti Diane prije 8 dana, i osim kaj mi menstruacija neće stati, tj stala je ,ali je počelo nekaj smeđe ići (već mi se prije javilo usred ciklusa ili odmah nakon menstruacije), činim se sama sebi malo depresivnija nego obično, makar nisam sigurna dal je to zbog tableta ili zato kaj sam već dva tjedna bolesna :( i ne mrdam iz kuće osim na faks.Također mi se smanjio libido.Da li je to zbog hrpe novih briga i jer sam tolko dugo bolesna ili je od tableta?
I rekao mi je doktor da bi nus pojave bilokakve ako se jave trebale stati nakon prvog mjeseca ili dva uzimanja...
Molim vas za odgovore, nikad ne bih to pila da ne moram radi pcos...:confused:

blentori
03.10.2010., 09:08
bembo,nemoj se toliko sekirati..moraš im dati wremena da widiš jel to priwikawanje tyela, ili ti dugoročno ne paše CTA iz diana.
prwa menga je u prawilu uwyek drugačya po konzistencici,boji i trajanju-ne brini. :mig:
wjerojatno uzroci leže u swemu-stres zbog faxa+bolest+nowe pilule.
strpljen-spašen!!!!
ako ti libido i dalje(kroz koji mjesec) bude u q-traži ga druge pilule-wećina ih pomaže kod PCOS(yasmin;cilest..)..sretno :p

pítā
04.10.2010., 21:55
Ima li koja cura da je prestala koristila Diane zbog problematičnog tena a da joj se nije sve vratilo na staro ili čak gore?

dianna
05.10.2010., 08:59
Ima li koja cura da je prestala koristila Diane zbog problematičnog tena a da joj se nije sve vratilo na staro ili čak gore?

joj i mene ovo zanima, jer i ja pijem Diane zbog akni, i sad trebam prestat pa me strah da se sve ne vrati :mama:

pítā
05.10.2010., 14:53
Bila sam danas na pregledu i konzultacijama kod gin. Sad ih pijem već oko godinu dana. Dala mi je da napravim neke krvne testove (jetra, kolesterol i koagulacija a u međuvremenu nastavim piti ovo što još imam (imam dvije table od kojih sam jednu već počela trošiti), napravila je i papu. Pa mi je rekla kad dođu nalazi da ćemo se dogovoriti za dalje (druge pilule ili, ono meni prihvatljivije, prestanak s njima). Kaže da je povratak akni moguć te da se događa brojnim curama no da se bez problema opet može vratiti natrag na pilule.

Eto, nema nam spasa.

malaodradara
05.10.2010., 19:31
nažalost, ja ne znam nijednu curku koja je ostala ''izliječena'' nakon prestanka uzimanja pilula, a da ih je počela piti zbog akni. i meni su se vratile u gotovo rekordnom vremenu kad sam napravila pauzu (policistični jajnici).
ah, nisu pilule nažalost lijek, to je samo sredstvo kojim se sprečava daljnje pogoršanje... na kraju se sve svodi na to da svaka od nas mora prvo temeljno poraditi na svojim životnim navikama (prehrana, sport, redukcija stresa, dosta sna, bla bla..) i jednom se uhvatiti u koštac s tim. ili ono - napravit pauzu pa pokušati što prije zatrudnjeti :lol: nekima je i to pomoglo, pa tko je spreman, samo naprijed, zašto ne?
ja gledam svoju kutiju baš sad, ono tromjesečno pakiranje. imam još dvije table za popit (tj. jednu sad pijem, i jedna cijela me još čeka). budući da su mi se pojavile neke anomalije u krvnoj slici (treba redovito raditi krvnu sliku i jetrene probe!!!, a to znači jednom godišnje barem), anomalije koje ni ginićka ni doktorica opće prakse baš ne znaju objasniti (reakcija je bila - ma to mora da je neka greška!! - hm, pa si ti misli :D ), mislim da ću ja nakon ove dvije svoje table opet na pauzu. pa makar dok se akne ponovo ne pojave (što će bit odmah vjerojatno :lol: šalim se. prošli put sam izdržala dva mjeseca s normalnom mengom i čistim licem). probat ću se ne živcirati i piti čajeve koje su neke cure na ovom forumu spominjale pa ćemo vidjeti. ah, da mi je normalan ciklus natrag, i čisti glatki jajnici umjesto ovih mojih grozđanih... :(

Tajda
06.10.2010., 11:26
Jel ko pije Diane zbog pojačane dlakavosti i prorijeđene kose? Postoje li dobra iskustva , da se nakon prestanka pijenja stanje popravilo tj. nisu se ponovo vratile dlake i opadanje kose?

pítā
06.10.2010., 13:05
Čini mi se da Diane ipak samo prikrivaju problem.
Iako bih rado željela da se javi neka cura kojoj su Diane zaista pomogle te je stanje ostalo popravljeno i nakon prestanka s njima.

bembo69
06.10.2010., 15:28
Ovako,
spoting (neko smeđe krvarenje,sluzavo :rigo:) od tableta (Diane) koje sam počela uzimati 25.9 mi traje već tjedan dana, pa me zanima kolko je inače normalno trajanje tog spotinga nakon kaj se počne s tabletama??
Znam da sam tek počela uzimati i sve, ali me zabrinjava to :( jer ne postaje niti slabije niti ništ :( )

malaodradara
06.10.2010., 20:31
Ovako,
spoting (neko smeđe krvarenje,sluzavo :rigo:) od tableta (Diane) koje sam počela uzimati 25.9 mi traje već tjedan dana, pa me zanima kolko je inače normalno trajanje tog spotinga nakon kaj se počne s tabletama??
Znam da sam tek počela uzimati i sve, ali me zabrinjava to :( jer ne postaje niti slabije niti ništ :( )

niš se nemoj brinut, to je normalno, i trajat će ti do sljedeće menge najvjerojatnije, ako ne i još mjesec-dva. meni je ipak trajalo samo jedan mjesec kad god sam krenula ih piti.
inače, osim toga, ja nikad nisam imala problema s dianama. pijem ih godinama. tak da don't worry :mig:

Nefertiti111
09.10.2010., 15:30
Jel postoji netko tko je pio Diane 35 samo radi akni? Naime,ja imam cista po jajnicima i akne u predjelu vrata i čeljusti,ponekad i na licu,ali iz nekog razloga mi većina doktora kaže da nemam policistične jajnike, jer kao ne zadovoljavam hormonski za tu dijagnozu, i nisam debela i dlakava :confused: što je po meni van svake pameti jer čak i ja znam da ne mora svaka žena s policističnim jajnicima biti debela i dlakava niti imati cikluse od npr. 40 dana i više, ali ok, kažu da nemam pol jajnike i nemaju pojma odakle ciste i akne. Međutim preporuka zadnje doktorice kod koje sam bila je da radi tena uzimam Diane 35. Njih sam već bila uzimala kad sam imala 16 god radi tada katastrofalnog tena i sve je bilo ok dok ih nisam prestala piti(pila sam ih oko godinu i pol). Iza toga katastrofa - ten još gori,nagli gubitak kilaže i izostanak mjesečnice na duži period,mislim da sam čak i godinu dana iza toga morala mjesečnicu izazivat Dabrostonom,spontano nije dolazila. Meni sad doktorica kaže da je to bilo zato šta sam ih dosta mlada pila i da se moja mjesečnica još nije bila ustalila. E sad ne znam koliko mi ih je pametno opet uzimat,jel ima netko tko je imao problema s tenom pa da su se ti problemi povukli i s nekim drugim tabletama,lakšim od Diane 35??? Jer koliko sam skužila one nisu samo za kontracepciju već i za liječenje nekih malo težih stvari poput androgenih poremećaja i policističnih jajnika i od dosta liječnika sam čula da ih u biti i ne preporučuju baš.A planiram imat još djece pa ne bih htjela sad se ići trpat nekim težim hormonima i kemijom. Mislim planiram imat još djece nakon terapije,znam da ih ne mogu imat za vrijeme terapije,već bi to uzimala samo neko vrijeme dok mi se ten malo ne smiri pa iza toga na bebača,znam da mi u trudnoći neće buknit akne,nisu ni prvi put. Pa sad ne znam ni sama šta bi,pomozite pliiz!

malaodradara
09.10.2010., 20:38
Jel postoji netko tko je pio Diane 35 samo radi akni? Naime,ja imam cista po jajnicima i akne u predjelu vrata i čeljusti,ponekad i na licu,ali iz nekog razloga mi većina doktora kaže da nemam policistične jajnike, jer kao ne zadovoljavam hormonski za tu dijagnozu, i nisam debela i dlakava :confused: što je po meni van svake pameti jer čak i ja znam da ne mora svaka žena s policističnim jajnicima biti debela i dlakava niti imati cikluse od npr. 40 dana i više, ali ok, kažu da nemam pol jajnike i nemaju pojma odakle ciste i akne. Međutim preporuka zadnje doktorice kod koje sam bila je da radi tena uzimam Diane 35. Njih sam već bila uzimala kad sam imala 16 god radi tada katastrofalnog tena i sve je bilo ok dok ih nisam prestala piti(pila sam ih oko godinu i pol). Iza toga katastrofa - ten još gori,nagli gubitak kilaže i izostanak mjesečnice na duži period,mislim da sam čak i godinu dana iza toga morala mjesečnicu izazivat Dabrostonom,spontano nije dolazila. Meni sad doktorica kaže da je to bilo zato šta sam ih dosta mlada pila i da se moja mjesečnica još nije bila ustalila. E sad ne znam koliko mi ih je pametno opet uzimat,jel ima netko tko je imao problema s tenom pa da su se ti problemi povukli i s nekim drugim tabletama,lakšim od Diane 35??? Jer koliko sam skužila one nisu samo za kontracepciju već i za liječenje nekih malo težih stvari poput androgenih poremećaja i policističnih jajnika i od dosta liječnika sam čula da ih u biti i ne preporučuju baš.A planiram imat još djece pa ne bih htjela sad se ići trpat nekim težim hormonima i kemijom. Mislim planiram imat još djece nakon terapije,znam da ih ne mogu imat za vrijeme terapije,već bi to uzimala samo neko vrijeme dok mi se ten malo ne smiri pa iza toga na bebača,znam da mi u trudnoći neće buknit akne,nisu ni prvi put. Pa sad ne znam ni sama šta bi,pomozite pliiz!

hej!
ja sam isto počela pit pilule sa 16. triquilar. imala sam ful redovne menge (do u sat), ali užasno bolne, pa su mi nakon svih pretraga (koje nisu otkrile ništa od čega bi bilo to tako bolno) prepisali pilule. pila sam ih skoro godinu dana, nakon toga menga više nikad nije bila ful točna, ali bila je unutar par dana.
e onda iza dvadesete - akne... isprva ok hormoni, nešto folikula po jajnicima, ali akne sve gore i gore. zatim nakon godina obilaženja dermatologa i kozmetičara (bez uspjeha) opet ja na pretrage, kad tamo - jajnici NALIK policističnima. e to je ono kaj i ti imaš vjerojatno. nešto folikula, ali nikakvi drugi simptomi koji bi mogli potvrditi policistične jajnike (hormonski disbalans, dlakavost, problemi sa štitnjačom, izostanak menge i slično, što je baš vezano za policistične jajnike). dakle, oni su bili tako malo osuti folikulima, ali sve ostalo i dalje ok. osim mojih akni. i niš, ja sam ti onda počela uzimat diane. moram te razočarati - nakon dvije godine (kad mi je lice bilo super čisto već duže vrijeme) prestala sam ih piti. kao, sad je to ok, riješen je moj problem. e vraga - nakon dva mjeseca vratile se akne, jajnici se osuli folikulima (sad uopće više ne vidim jajnik od tog grožđa po njem), hormoni u disbalansu... dijagnoza - hipercistični jajnici. moram naglasiti da su mi životne prilike tih godina bile i više nego turbulentne, pa je očigledno stres odradio svoje. preporuka - do planiranja trudnoće nastaviti s dianama.
možda bi ti bilo dobro prakticirati neke od savjeta cura koje su se riješile policističnih jajnika i akni - zdrava prehrana, sport, umjerena tjelesna težina, puno sna, ŠTO MANJE stresa i tak. ima i jedna dijeta, jedna curka mi je baš to spomenula (imala je akne), a zove se LCHF dijeta. malo je radikalna prehrana, ali cura kaže da joj je super pomogla. prosurfaj.
ak si i dalje za pilule dok ne počneš planirat sljedeću trudnoću, onda ti možda ne bi bile loše neke lakše pilule, tipa yaz, ili koje su već lakše i modernije (ja sam osuđena na diane pa ne pratim šta je moderno :lol: ). ali imaj na umu da će ti vjerojatno trebat par mjeseci dok se stanje ne smiri. al ak ti nije jako grozno, možda bolje da se kloniš pilula i da probaš manje radikalne mjere...
ja zavidim bilo kojoj curi koja bez pilula može kontrolirat svoje lice... :(
good luck!

Nefertiti111
09.10.2010., 21:13
hej!
ja sam isto počela pit pilule sa 16. triquilar. imala sam ful redovne menge (do u sat), ali užasno bolne, pa su mi nakon svih pretraga (koje nisu otkrile ništa od čega bi bilo to tako bolno) prepisali pilule. pila sam ih skoro godinu dana, nakon toga menga više nikad nije bila ful točna, ali bila je unutar par dana.
e onda iza dvadesete - akne... isprva ok hormoni, nešto folikula po jajnicima, ali akne sve gore i gore. zatim nakon godina obilaženja dermatologa i kozmetičara (bez uspjeha) opet ja na pretrage, kad tamo - jajnici NALIK policističnima. e to je ono kaj i ti imaš vjerojatno. nešto folikula, ali nikakvi drugi simptomi koji bi mogli potvrditi policistične jajnike (hormonski disbalans, dlakavost, problemi sa štitnjačom, izostanak menge i slično, što je baš vezano za policistične jajnike). dakle, oni su bili tako malo osuti folikulima, ali sve ostalo i dalje ok. osim mojih akni. i niš, ja sam ti onda počela uzimat diane. moram te razočarati - nakon dvije godine (kad mi je lice bilo super čisto već duže vrijeme) prestala sam ih piti. kao, sad je to ok, riješen je moj problem. e vraga - nakon dva mjeseca vratile se akne, jajnici se osuli folikulima (sad uopće više ne vidim jajnik od tog grožđa po njem), hormoni u disbalansu... dijagnoza - hipercistični jajnici. moram naglasiti da su mi životne prilike tih godina bile i više nego turbulentne, pa je očigledno stres odradio svoje. preporuka - do planiranja trudnoće nastaviti s dianama.
možda bi ti bilo dobro prakticirati neke od savjeta cura koje su se riješile policističnih jajnika i akni - zdrava prehrana, sport, umjerena tjelesna težina, puno sna, ŠTO MANJE stresa i tak. ima i jedna dijeta, jedna curka mi je baš to spomenula (imala je akne), a zove se LCHF dijeta. malo je radikalna prehrana, ali cura kaže da joj je super pomogla. prosurfaj.
ak si i dalje za pilule dok ne počneš planirat sljedeću trudnoću, onda ti možda ne bi bile loše neke lakše pilule, tipa yaz, ili koje su već lakše i modernije (ja sam osuđena na diane pa ne pratim šta je moderno :lol: ). ali imaj na umu da će ti vjerojatno trebat par mjeseci dok se stanje ne smiri. al ak ti nije jako grozno, možda bolje da se kloniš pilula i da probaš manje radikalne mjere...
ja zavidim bilo kojoj curi koja bez pilula može kontrolirat svoje lice... :(
good luck!

Znam kako ti je i ja sam ih pila i kao šta sam već rekla nakon šta sam ih prestala piti - katastrofa! Imala sam i ja hrpu sitnih cista na jajnicima,tzv. grozdove i trebalo mi je puno da stanje vratim koliko-toliko u normalu, tj. da sad bude jedna ili dvije ciste i da dobivam menstruaciju spontano,bez tableta. Najprije mi je gin rekao da 3 mjeseca ne uzimam ništa pa ako menga ne dođe spontano da ćemo je izazvati nečim sa puno manje hormona,npr.Primolutom. Međutim,menga mi je tad mjesec dana iza došla spontano,nakon skoro god dana. Koja je to sreća bila. I malo po malo te sitne ciste su nestajale i javljale su se povremeno ciste,malo veće ali bila bi po jedna i pucale bi na mengi,šta mi je opet nekako bolja solucija nego da imam hrpu sitnih cista koje ne idu nikako.Puno vremena i čekanja mi je trebalo da to postignem. I to sam uvjerena da mi je bila posljedica od Diane. A šta se lica tiče, to meni sad i nije tolika katastrofa već bukne na dane i to predio vrata i čeljusti,ponekad i na bradi i obrazima. A još sam uzimala Roaccutane - kao neće se više vraćat - da moš si mislit!

lana.ri
13.10.2010., 23:50
Pozdrav! Mene zanima vase misljenje. Ovako, imam sitnocisticne jajnike i nemam nikakvih problema vezanog uz to osim akni i to mi jako, jako smeta. Menstruacije su mi redovite i bezbolne. Napravila sam provjeru hormona i oni su svi u granicama normale. Znaci, nista mi nije poviseno. Ginekologica mi je preporucila Diane 35 - kao pomoci ce jajnicima i licu. Sta vi mislite? Da li da to pijem ili su za to bolje neke druge pilule s obzirom da nemam hormonalni poremecaj. Hoce li mi biti bolje od toga ili ce biti dobro dok pijem, a nakon toga jos gore? Da se razumijemo - pilule ne bi pila radi kontracepcije, nego radi jajnika i akni.

Silvery
14.10.2010., 00:35
Sitnocistični jajnici su zapravo PCOS, tj. sindrom PCO-a manje izražen.
Tebi je očito manje, zapravo vrlo blago i ne remeti ti ciklus, niti nema nekih disbalansa u hormonima.
Ne znam jesi li doista sve moguće hormone provjerila jer očito neka napravilnost ili njihov odnos remeti normalniju funkciju jajnika pa imaš cistice, tj. folikule (i akne).
Ako imaš redovito ovulaciju (ne znam jeli pratiš) onda možda i nema neke potrebe za Dianama.
Sve je na tebi. Pilule tu samo prikrivaju/smiruju stanje, tj. dobro je dok ih piješ - poslije uglavnom opet na staro jer opet dolazi do tvog prirodnog ciklusa, ovulacije i ostalog.
No, ako ti akne doista jako smetaju i probala si neke druge terapije za njih, onda počni sa Dianama, svakako će ten biti ljepši, a jajnici će biti na stand by-u.

dianna
14.10.2010., 06:14
Ja ih prestala piti, čisto me zanima šta će sad biti sa licem, hoće li se vratiti na staro. Molim Boga da ne :moli: :moli: :moli:

pítā
14.10.2010., 07:38
Sretno dianna, javljaj rezultate, ja planiram početkom iduće godine odmah prestati piti.

dianna
14.10.2010., 07:48
hvala...javljat ću naravno :) drži fige da nema akni :moli:

Hoćeš ti prestat za stalno, ili samo praviš pauzu?

pítā
14.10.2010., 10:31
Vidjet ću. Ako se akne vrate vraćam se na pilule, što mi drugo preostaje?

dianna
14.10.2010., 10:56
Vidjet ću. Ako se akne vrate vraćam se na pilule, što mi drugo preostaje?

tako sam i ja mislila...ali ne znam, dvoumim se još uvijek..pa neću valjda cijeli život piti diane :rolleyes::rolleyes: mislim, jednog dana treba i rodit itd... :ne zna:

tinaa
14.10.2010., 12:37
Cure sretno i držim fige da vam se ne vrate... Ja sam opet počela razmišljati o dianama. Pila sam ih 2 puta po dvije godine naravno zbog akni. Bilo mi je bolje, ali nikad mi lice nije bilo full čisto. Nakon što sam prestala sve se naravno vratilo... Sretno vama!

lana.ri
14.10.2010., 15:47
Sitnocistični jajnici su zapravo PCOS, tj. sindrom PCO-a manje izražen.
Tebi je očito manje, zapravo vrlo blago i ne remeti ti ciklus, niti nema nekih disbalansa u hormonima.
Ne znam jesi li doista sve moguće hormone provjerila jer očito neka napravilnost ili njihov odnos remeti normalniju funkciju jajnika pa imaš cistice, tj. folikule (i akne).
Ako imaš redovito ovulaciju (ne znam jeli pratiš) onda možda i nema neke potrebe za Dianama.
Sve je na tebi. Pilule tu samo prikrivaju/smiruju stanje, tj. dobro je dok ih piješ - poslije uglavnom opet na staro jer opet dolazi do tvog prirodnog ciklusa, ovulacije i ostalog.
No, ako ti akne doista jako smetaju i probala si neke druge terapije za njih, onda počni sa Dianama, svakako će ten biti ljepši, a jajnici će biti na stand by-u.

Pa dala mi je da provjerim testosteron, prolaktin, LH, FSH i estradiol. Ne znam da li je to dovoljno. Mislila sam da bi to ona trebala znati. A sto se mene tice, ja bi da su mi sve moguce provjerili, pa da budem sigurna. Jos cu malo razmislit sto se diana tice. Ne znam da li se isplati to uzimat ako ce se kasnije opet sve vratit :(. Ali dobro, bar bi kratkotrajno bila sretna.

Silvery
14.10.2010., 23:40
Pa mogla ti je dati da provjeriš štitnjaču, androstendion, progesteron, ukupni(totalni) testosteron. Možda je baš tu negdje nastao kratki spoj. :ne zna:
U svakom slučaju, ako ćeš uzimati, onda uzimaj na duge staze. Ne isplati se raditi baš pauzu nakon kratkog vremena.

hera86
15.10.2010., 08:31
pila sam diane godinu i pol, ponajviše radi akni, ciklusa, a onda i kontracepcije.
akne su nestalo vrlo brzo,. ciklus se unormalizirao, a i trudna nisam ostala.
e sad sam ih prestala pit prošli mjesec,
nakon toga jedna menga,,,
sad ćemo vidjet dal će stić na vrijeme.
što se akni tiče, nakon koliko vremena su se vama opet pojavile?
nadam se da neće, jer će me to izludit...

Silvery
15.10.2010., 11:31
U pravilu nakon pilula se sve vraća na staro jer se polako vraća ženin prirodan ciklus sa svim njenim hormonima (pravim) i ako prije pilula neki hormoni nisu štimali (i za posljedicu imali akne i nestabilan ciklus) onda se to i dalje nastavlja jer pilule "liječe" samo dok ste na njima. Poslije je to sve po starom. Ima iznimaka, naravno. Obično kažu za Diane da se pauza treba napraviti nakon dužeg vremena, a najidealnije kad se želi ostati u drugom stanju (za one koje žele) je upravo ono kraće razdoblje nakon Diana dok se ciklus opet ne izneredi i dođu sve ostale popratne stvarčice kao što su akne i sl.

lana.ri
15.10.2010., 18:55
Pa mogla ti je dati da provjeriš štitnjaču, androstendion, progesteron, ukupni(totalni) testosteron. Možda je baš tu negdje nastao kratki spoj. :ne zna:
U svakom slučaju, ako ćeš uzimati, onda uzimaj na duge staze. Ne isplati se raditi baš pauzu nakon kratkog vremena.

Eh, stvarno ne znam zasto nije dala sve to :mad:. Evo ja uzela danas prvu tabletu. Nadam se da ce sve bit ok. Malo se bojim tih nekih nuspojava. Al, vidjet cemo. Zanima me jos nesto. Da li ce mi se sa dianama smanjiti ciste na jajnicima ili skorz nestati? Mislim, nece se valjda pogorsati stanje?

malaodradara
15.10.2010., 21:34
pila sam diane godinu i pol, ponajviše radi akni, ciklusa, a onda i kontracepcije.
akne su nestalo vrlo brzo,. ciklus se unormalizirao, a i trudna nisam ostala.
e sad sam ih prestala pit prošli mjesec,
nakon toga jedna menga,,,
sad ćemo vidjet dal će stić na vrijeme.
što se akni tiče, nakon koliko vremena su se vama opet pojavile?
nadam se da neće, jer će me to izludit...

kad sam ja prestala prošle godine u ljeto, imala sam dvije normalne menstruacije i čisto lice. onda se počelo pogoršavati i sve nizbrdo - ciklus se počeo produžavati i akne se vratile... :( ukupan rezultat - nakon četiri mjeseca pauze nazad na diane.... trebalo je još jedno četiri-pet mjeseci da se lice smiri opet.
mene sad zanima ima li neka od vas ovaj problem: meni je lice do prije par mjeseci s dianama bilo super. ali zadnjih otprilike pol godine mi izbijaju periodično akne (i to u sredini ciklusa točno) i to baš one ''kurvinske'' potkožne :D dođu, i onda stoje tjednima i smetaju. i nemreš im ništa - ni stisnut, ni smanjit! i lice mi je tad, tih recimo tjedan dana, ekstra suho, peruta se, pogotovo dio oko usta i brada (tamo gdje u principu mi i izbijaju akne). sve u svemu, ne znam kako to popraviti.
odlučila sam - pravim opet pauzu. u ponedjeljak mi je zadnja tableta pa ćemo dalje vidjeti. jednostavno mi ih je dosta više, htjela bih da se ti grozdovi bar malo smanje sami od sebe (tj. uz moju pomoć i trud, naravno). a i mikroflora pati već od ovog umjetnog...
nadam se, toplo se nadam, da će mi ovaj put ako ništa bar pauza duže trajat... fingers crossed... :s

Silvery
15.10.2010., 23:43
Eh, stvarno ne znam zasto nije dala sve to :mad:. Evo ja uzela danas prvu tabletu. Nadam se da ce sve bit ok. Malo se bojim tih nekih nuspojava. Al, vidjet cemo. Zanima me jos nesto. Da li ce mi se sa dianama smanjiti ciste na jajnicima ili skorz nestati? Mislim, nece se valjda pogorsati stanje?

Stanje ti može samo biti bolje, neće gore. Ali ima različitih iskustava jer je PCOS kompleksan i nije u svakog isto. Mnogima se jajnici očiste, nekima bude manje cista i to znatno, lice se očisti, a evo možeš vidjeti i neka iskustva u kojima se gotovo ništa nije promijenilo ili tek mrvicu na bolje :ne zna:. No uglavnom bude sve OK kad si na njima. Diane se i daju baš za PCOS.

cheche20
16.10.2010., 17:10
bok cure! pila sam diane 35 na preporuku ginekologa( vadila sam krv) i na osnovu toga. super su mi odgovarale, linija odlicnnaaa, menstruacija nimalo bolna, pristica nema, pila sam ih oko 2 godine..ne pijem ih vec nekih godinu i pol i dobila sam 15-ak kilograma, a normalno se hranim kao i onda...jako me to muci jer mi kile jako smetaju, i jako sam nervozna otkad ih ne pijem...sto da radim???

Gipsyqueen
18.10.2010., 12:11
S tim pilulama uvijek problemi. Ja npr. nikad nisam dobila kile, kad sam pila Diane - baš suprotno.:s

Nego, frendica mi tvrdi da ima neke lišajeve po koži (flekice koje su izrazito suhe) od Diana. Da li je koja od vas imala sličan problem? :confused:

sum41
20.10.2010., 17:41
Nisam dugo bila na ovom forumu i vidim da se zadnjim postovima dosta spominju akne i netko je dobro napisao (necu cijeli zivot pit pilule, trudnoća i to) ili (ako se vrate moram se vratit na pilule, sta cu drugo...) - samo ću reći da su meni akne izliječile tablete roaccutane. nakon 3 mj pilula negdje su se povukle, drugdje pojavile (čeljust, vrat) ali nakon 5 mjeseci roaccutana sve je otislo.sto je najbolje kad roacutanne prestanes pit,akne se ne vracaju. imala sam ih cijelu srednju a od 5.mj ove god (kad je ujedno i zavrsilo 5 mjeseci terapije roaccutanom) nisam imala skoro ni prištić. pilule i dalje pijem zbog kontracepcije ali tu sam zbog drugog pitanja, naime:

prije 2 mj sam vadila krvnu sliku koja nije bila najbolja pa mi je gin. dala jos jednu kutiju pa da nakon nje ponovim,ak bude opet lose pauza od 3 mj. danas bi trebala pocet s tim trecim koji mi je ostao al razmisljam da tu puzu od 3 mj pocnem praviti sada. jucer uopce nisam mogla uci na forum pa ako bi mi netko mogao do reci kako vam je bilo prvi mjesec od prestanka pilula i sto me najvise zanima, jel vam ciklus postao neredovit ili ste normalno dobile nakon 28 dana?

lana.ri
21.10.2010., 13:54
Bok cure! Ja sam našla di piše da se diane ne smiju pit ako imate migrene praćene, primjerice, poremećajima vida...E sad, mene glava zna bolit radi vida nekad. Znači, bolila me prije diana i dok sam na dianama. Mogu li ja nastavit pit pilule ili ne? Oprostite ako je pitanje glupo, ali kad sam malo nesigurna oko tih pilula :(.

HollyP.S.
21.10.2010., 15:19
Bok cure! Ja sam našla di piše da se diane ne smiju pit ako imate migrene praćene, primjerice, poremećajima vida...E sad, mene glava zna bolit radi vida nekad. Znači, bolila me prije diana i dok sam na dianama. Mogu li ja nastavit pit pilule ili ne? Oprostite ako je pitanje glupo, ali kad sam malo nesigurna oko tih pilula :(.

Ni ja nemam dobar vid, ovudvijek. a glava zna zaboljeti svakoga i iz raznih razloga. ne znam, mislim da ima i "težih" razloga zbog kojih se treba prekinuti s dianama, ne znam bas jel ovaj jedan od njih...

zi-gro
21.10.2010., 20:37
Ne smijete piti pilule ako imate migrenu (jake glavobolje, pracene mucninom, povracanjem, poremecajima vida- dvoslike i slicno...). A ako lose vidite, a ne nosite naocale pa vas zato boli glava to nije problem, kao ni neka obicna glavobolja, koja nije migrena

tinaa
21.10.2010., 21:31
sum41 meni je prvi mjesec nakon prestanka korištenja menstruacija kasnila kojih 3-4 dana, i kasnije sve normalno. Ok, ja nikad nisam imala problema sa ciklusima, uzimala sam diane zbog akni.

sheena0512
22.10.2010., 07:34
Već sam napisala u jednom postu da mi Diane kao kontracepcija pašu, jer nemam nikakvih gadnih nuspojava. Međutim napravila sam jetrene probe i enzim GGt mi je lagano povišen. Njegove granice su od 10-24, a meni je 29 U/L. Liječnica opće prakse kaže da to nije ništa strašno i da ću moći nastaviti piti bilo koje pilule, no ona ipak nije ginekolog.Zaista bi ih htjela nastaviti piti pa me zanima da li netko je netko bio u sličnoj situaciji, kako mu je jetra reagirala na Diane, tj. ima li nade da ću ih i dalje moći piti Diane, a ne neke druge s manjom dozom hormona. (npr. Cilest - ne daj bože!)

sum41
22.10.2010., 08:16
Već sam napisala u jednom postu da mi Diane kao kontracepcija pašu, jer nemam nikakvih gadnih nuspojava. Međutim napravila sam jetrene probe i enzim GGt mi je lagano povišen. Njegove granice su od 10-24, a meni je 29 U/L. Liječnica opće prakse kaže da to nije ništa strašno i da ću moći nastaviti piti bilo koje pilule, no ona ipak nije ginekolog.Zaista bi ih htjela nastaviti piti pa me zanima da li netko je netko bio u sličnoj situaciji, kako mu je jetra reagirala na Diane, tj. ima li nade da ću ih i dalje moći piti Diane, a ne neke druge s manjom dozom hormona. (npr. Cilest - ne daj bože!)

gle ja ti imam 18 godina a od 17.g kad sam i prije pilula vadila nalaze ustanovljeno je da (ne zna nitko zbog cega, ni internist/gastroenterolog,radiolog,dermatolog,nitko) imam povišene jetrene nalaze, meni je najgori AST, gornja granica je 38 meni nikad nije ispod 50, počela sam ipak s pilulama da vidimo hoće li nešto se povećati (moral sam zbog akni) ali ostalo je isto, mislim meni je uobičajeno koliko god vadila nalaze,pila diane ili roaccutane, AST je oko 50,60. ni doktori ni ja se vise ne zamaramo s time iako sam ja mislim relativno mlada za neke probleme ali opet sta da radim, pila/ ne pila isto je. mislim da se ne trebas brinuti ako ti je GGT 29, kod AST-a velikiii problemi su tek kad prijeđe 100 ili nešto, tako i ovo, nemas ti GGT preko 70... i sama dokt. ti je rekla da nije strašno... moraju pilule nekome bar nešto donijeti...

Tourniquet_
22.10.2010., 10:02
Diane su moj spas! Pijem ih već godinu i 3 mj.(zbog akni) i akne su mi se dosta povukle,ne sasvim, al to je moje lice ali dobro izgleda naprama onome kak je izgledalo prije. :cerek:
Isto tako, moje prreebolne menge su nestale. Sad imam male bolove koji nestanu već nakon 1 šalice vrućeg čaja. Isto tako, kraće su i manje obilnije. Ugl, znam da ih neću moć pit cijeli život(a još sam mlada) al zasad su nalazi oke tako da nastavljam. Evo meni se život promijenio na bolje :top:

lana.ri
23.10.2010., 17:30
Imam problem. Pijem diane vec 8 dana i jos uvijek krvarim, a inace sam trebala vec prestat. Da li je to normalno? I kad bi to trebalo prestat? I jos sam se uz to razbolila i pijem antibiotik. Ne znam da li to utjece nekako na diane. :flop:

sum41
24.10.2010., 16:52
Za cure koje su pile diane za akne i kojima su pomogle po tom pitanju:
-od prestanka uzimanja diana, ako su se akne vratile, nakon koliko vremena su se otprilike počele vracati i u kojoj mjeri? Da li su dosegle isto stanje kao i prije ili? Najviše me zanima,nakon koliko vremena ih mogu opet očekivati :confused::flop:

tinaa
24.10.2010., 18:10
Meni su se vratile nakon 2, 3 mjeseca do tada su vjerojatno još pilule djelovale. i to u dosta gorem obliku

Gipsyqueen
25.10.2010., 15:40
Meni se lice nije baš pogoršalo nakon pilula.:ne zna: Prvo sam pila Diane pa prestala, a onda Yasmin pa i njih prestala.

Išla sam redovito na čišćenje lica, a pomogli su mi i neki A-derma i Avene proizvodi.

sum41
26.10.2010., 19:21
i to je još dobro ako se tebi nije vratilo jako al stvar je u tome što ja nemam ni jednu jedinu bubuljicu i nisam bila skoro godinu dana na ciscenju i presla sam na baleine proizvode (sto znaci da stvarno vise na bacam novce) kad mi nije potrebno... ne znam kako cu se uopce moc pomirit ponovno s time jer sam fakat zaboravila kako je imat ih :(((( al znam da mene sigurno to nece zaobic...al ako nece jos nista sljedeca 2,3 mjeseca onda je bar to dobro...

malaodradara
30.10.2010., 20:34
i to je još dobro ako se tebi nije vratilo jako al stvar je u tome što ja nemam ni jednu jedinu bubuljicu i nisam bila skoro godinu dana na ciscenju i presla sam na baleine proizvode (sto znaci da stvarno vise na bacam novce) kad mi nije potrebno... ne znam kako cu se uopce moc pomirit ponovno s time jer sam fakat zaboravila kako je imat ih :(((( al znam da mene sigurno to nece zaobic...al ako nece jos nista sljedeca 2,3 mjeseca onda je bar to dobro...

sum41, meni su se akne nakon prve pauze vratile nakon dva mjeseca. sad sam opet na pauzi i čekam šta će se dogodit. pijem neke čajeve koji kao pomažu kod pcos-a...

za sve cure:
nakon prestanka uzimanja diana, je li ijedna imala glavobolje nekoliko dana zaredom? ja sam u ponedjeljak trebala popit prvu pilulu opet, ali nisam jer sam odlučila uzet pauzu i probat prirodnim putem malo bar ublažit pcos. međutim, otad me glava boli. tj. od utorka ujutro. ne prestaje. bole me zapravo oči, kad ih mičem, i općenito taj prednji dio. ne jako, al dovoljno da me živciraju. ne znam od čeg bi drugog bilo... ne sviđa mi se to.

Gipsyqueen
30.10.2010., 20:39
sum41, meni su se akne nakon prve pauze vratile nakon dva mjeseca. sad sam opet na pauzi i čekam šta će se dogodit. pijem neke čajeve koji kao pomažu kod pcos-a...

za sve cure:
nakon prestanka uzimanja diana, je li ijedna imala glavobolje nekoliko dana zaredom? ja sam u ponedjeljak trebala popit prvu pilulu opet, ali nisam jer sam odlučila uzet pauzu i probat prirodnim putem malo bar ublažit pcos. međutim, otad me glava boli. tj. od utorka ujutro. ne prestaje. bole me zapravo oči, kad ih mičem, i općenito taj prednji dio. ne jako, al dovoljno da me živciraju. ne znam od čeg bi drugog bilo... ne sviđa mi se to.
:(
Ja nisam imala takve glavobolje. Meni su glavobolje bile problem prije uzimanja pilula i kasnije su se smanjile.

Da li si možda ovih dana loše spavala ili puno bila na računalu, gledala tv?
Meni se ovakve glavobolje javljaju kad previše radim na kompu i slabo spavam.:o

SekaSis
02.11.2010., 11:55
Sinoc sam u 21 popila tabletu, u 21:30 sam povracala (ne zbog diana nego zbog nekakve migrene). Nisam uzela novu tabletu i to znaci da ce mi menstruacija doc dan ranije ili sto ?

lana.ri
02.11.2010., 13:46
Bok cure! Mene zanima nakon koliko vremena od pocetka uzimanja pilula su vam se akne povukle? Ja ih uzimam 20ak dana i jos uvijek nista. Mozda ih cak ima i vise :ne zna:

malaodradara
02.11.2010., 20:35
to gipsyqueen: znam da su glavobolje tipične za početak uzimanja pilula. nigdje nisam našla da se javljaju po prestanku uzimanja... nisam imala nikakav poseban dan što se tiče ekstra buljenja u komp ili slično. jednostavno me ubijala glavobolja tih pet dana... srećom, smirilo se i sad sam ok. super mi je bez pilula, moram reć. nadam se da će se moj pcos malo smiriti i da ih više neću ni trebati...
to sekasis: mislim da si trebala popiti još jednu... koliko sam ja čitala, ukoliko povratiš unutar tri sata od uzimanja pilule, smatra se da nije apsorbirana i trebala bi popiti još jednu. ako nisi, pij dalje kao dosad, ali koristi dodatne metode zaštite kod seksa.
to lana.ri: stara, moram te razočarati - meni je trebalo oko pola godine da stanu akne... samo strpljivo, doć će i to.

lana.ri
02.11.2010., 22:06
Hvala na odgovoru. Uf, onda cu se definitivno morat strpit. A ja mislila da ce se vec nakon mjesec dana vidjet neki napredak :D. Joj joj...

sum41
03.11.2010., 09:36
Mene zanima jedna stvar, prestala sam ih pit prije 2 tjedna nakon 14 mjeseci uzimanja. Jel vjerujete da bi ja svaki dan mogla nositi pravi always ulozak koliko ja imam iscjedka. Ja moram nositi barem nekoliko dnevnih na faks kako bih ih mijenjala ako ne zelim da mi hlace budu mokre. Gacice su mokre redovito. Ja to nikako ne kuzim i uzasno mi to smeta. Drugo je da zene opcenito imaju iscjedak vamo tamo, meni je to znalo bit u 2.polovici ciklusa, zato i postoje dnevni ali u ovoj mjeri?? Prestrašno! A čemu drugom da to pripišem nego prestanku uzimanja pilula? Jel ikome poznato nešto slično?

malaodradara
03.11.2010., 18:04
Mene zanima jedna stvar, prestala sam ih pit prije 2 tjedna nakon 14 mjeseci uzimanja. Jel vjerujete da bi ja svaki dan mogla nositi pravi always ulozak koliko ja imam iscjedka. Ja moram nositi barem nekoliko dnevnih na faks kako bih ih mijenjala ako ne zelim da mi hlace budu mokre. Gacice su mokre redovito. Ja to nikako ne kuzim i uzasno mi to smeta. Drugo je da zene opcenito imaju iscjedak vamo tamo, meni je to znalo bit u 2.polovici ciklusa, zato i postoje dnevni ali u ovoj mjeri?? Prestrašno! A čemu drugom da to pripišem nego prestanku uzimanja pilula? Jel ikome poznato nešto slično?

:lol: e pa ja sam se skoro upišala od smijeha na ovaj tvoj post! :rofl:
šalu na stranu: žao mi je kaj ti je to tak. ne, meni nikad nije bilo tak jako. je jači iscjedak, ali ne puno. toliko da kužim da je to moje tijelo, a ne pilule :)
radila sam pauzu i nakon 8 mjeseci, i nakon 2 godine, i nakon godinu, i nikad nisam to imala kao problem. ostaje ti samo da čekaš cijeli ciklus da prođe i vidiš šta će se dogodit...?! :ne zna:

sum41
03.11.2010., 18:45
pa smiješno je ali šta da radim:) znam,nadam se. aj hvala

notme
13.11.2010., 17:10
malo skrecem s teme mozda, nisam sve ni pregledavala..al pijem diane i imam sad problemcic..zabunom sam popila dvije tablete jedan dan tako da mi je nakraju falila jedna...inace zadnju popijem u petak, sad sam popila tu zadnju u cetvrtak i sad ne znam jel trebam novo pakovanje pocet 8 dan, dakle u petak, ili u subotu posto sam dosad svaki put pila prvu u subotu...strah me da mi se nece poremetit sve ako sad krenem u petak....??

Maribela
13.11.2010., 17:59
ja sam zbunjena skroz u vezi s njima..kao ih trebam pocet pit, oni nalazi su mi ok, ali ipak (sva iskustva i sve sto sam procitala), stvarno se uzasno dvoumim..
ne znam sta je duphastonu falilo, ali kaze moj gin. da pocnem s diane...
neke cu morat pit definitivno, ali sta ne postoji neka zamjena za ove.. istina da su reakcije na lijekove individualne, ali po svojim prijasnjim problemima ja sumnjam da bi mi ove odgovarale..

sum41
13.11.2010., 19:47
malo skrecem s teme mozda, nisam sve ni pregledavala..al pijem diane i imam sad problemcic..zabunom sam popila dvije tablete jedan dan tako da mi je nakraju falila jedna...inace zadnju popijem u petak, sad sam popila tu zadnju u cetvrtak i sad ne znam jel trebam novo pakovanje pocet 8 dan, dakle u petak, ili u subotu posto sam dosad svaki put pila prvu u subotu...strah me da mi se nece poremetit sve ako sad krenem u petak....??

Najbolje bi bilo možda posavjetovati se s doktoricom ali i ja sam za subotu. ne bi ti se možda puno toga poremetilo, sve bi se pomaknulo možda za jedan dan al i ja bih se ja mislim prije odlučila za sub...

sum41
13.11.2010., 19:53
ja sam zbunjena skroz u vezi s njima..kao ih trebam pocet pit, oni nalazi su mi ok, ali ipak (sva iskustva i sve sto sam procitala), stvarno se uzasno dvoumim..
ne znam sta je duphastonu falilo, ali kaze moj gin. da pocnem s diane...
neke cu morat pit definitivno, ali sta ne postoji neka zamjena za ove.. istina da su reakcije na lijekove individualne, ali po svojim prijasnjim problemima ja sumnjam da bi mi ove odgovarale..

Jedino ti preostaje probati ih. Neke od nuspojave su da se neke cure npr. udebljaju (ja npr. nisam) a najpozitivnija stvar je da recimo mnogima očiste lice a i sise se stvarno povećaju. Meni je super što kod pilula znam točno kad ću dobit a bez njih sam uvijek bila na mukama,nikad nisam znala. Druge osim diana nisam pila i nemam zato šta za reći. (diane su mi jedine na recept). Iako sam prošli mjesec prestala i jedva čekam da počnem ponovno... prestala jesam zbog malo lošijih nalaza (grušanje i to) nakon godinu dana uzimanja ali nakon nekog vremena napravit pauzu od 2,3 mjeseca je sasvim ok... rekla bih da bi to trebalo vrijediti za sve pilule... probaj pa ako ne pašu,uvijek možeš promijeniti :top:

Maribela
13.11.2010., 20:42
Jedino ti preostaje probati ih. Neke od nuspojave su da se neke cure npr. udebljaju (ja npr. nisam) a najpozitivnija stvar je da recimo mnogima očiste lice a i sise se stvarno povećaju. Meni je super što kod pilula znam točno kad ću dobit a bez njih sam uvijek bila na mukama,nikad nisam znala. Druge osim diana nisam pila i nemam zato šta za reći. (diane su mi jedine na recept). Iako sam prošli mjesec prestala i jedva čekam da počnem ponovno... prestala jesam zbog malo lošijih nalaza (grušanje i to) nakon godinu dana uzimanja ali nakon nekog vremena napravit pauzu od 2,3 mjeseca je sasvim ok... rekla bih da bi to trebalo vrijediti za sve pilule... probaj pa ako ne pašu,uvijek možeš promijeniti :top:

meni bi te navedene nuspojave i odgovarale :D
to je i kod mene problem, isto nikad ne znam kad cu dobit. jos cu se ja posavjetovat sa svojom doktoricom, mada sumnjam da ce ona biti za njih jer i ne preferira bas lijekove. samo sto se meni s vremenom nista ne poboljsava, pa mi drugo ni ne preostaje osim probati...

pítā
14.11.2010., 11:00
Meni je psiha totalno u banani od tih diana. Već sama sebe živciram s ponašanjem a o drugima da ne govorim.
Imam neke probleme s nogama, koža naelektrizirana po cijelom tijelu, akne još uvijek dobivam (manje nego prije ali...), i lice mi ima dosta onih sitnih prištića i crvenila - znači daleko od bajnog. Ali najgora je psiha. Užas. Uništile me.
Pijem ih sad godinu dana i radit ću pauzu ili skroz prestati. Još si razmišljam.
Sise su mi iste, jedino me bolile prvih mjesec dana,

lana.ri
27.11.2010., 00:55
Pijem diane mjesec i pol, a akne nikad nisu bile gore i nikad ih nije bilo vise...Bas mi to sve jako smeta...Sram me izac iz kuce :(, ali nazalost moram zbog obveza :(. Hoce li to proc ubrzo ili? Ima li ko slicna iskustva? Past cu u depru :flop:.

carmensita
27.11.2010., 17:25
evo da se i ja priključim temi.. ugl dobila sam diane 35 jer sam htjela počet koristit pilule,inaće imam problema sa tenom,al ne akne i sl,tu i tamo dobijem neki veći potkožni prišt,ništ što se neda prekriti,nemam policistične janike,barem koliko znam,menustracija mi je uredna,ako kasni,kasni dan-dva... nakon svih ovih postova me strah piti. pogotovo jer nisu za zaštitu,a pune su hormona...
izvadila sam krv i doktorica mi ih je svejedno prepisala... sad sam u strahu,dal da ih počnem piti,jer vidim da su neke cure kada su ih počele piti dobile još više prištića.
uglavnom koliko znam od svoje ginekologice sve je uredu sa mojim jajnicim i nemam poremećaj hormona,dali mi ih je pametno početi pit?

veronika_87
27.11.2010., 17:33
evo da se i ja priključim temi.. ugl dobila sam diane 35 jer sam htjela počet koristit pilule,inaće imam problema sa tenom,al ne akne i sl,tu i tamo dobijem neki veći potkožni prišt,ništ što se neda prekriti,nemam policistične janike,barem koliko znam,menustracija mi je uredna,ako kasni,kasni dan-dva... nakon svih ovih postova me strah piti. pogotovo jer nisu za zaštitu,a pune su hormona...
izvadila sam krv i doktorica mi ih je svejedno prepisala... sad sam u strahu,dal da ih počnem piti,jer vidim da su neke cure kada su ih počele piti dobile još više prištića.
uglavnom koliko znam od svoje ginekologice sve je uredu sa mojim jajnicim i nemam poremećaj hormona,dali mi ih je pametno početi pit?

Ja sam ih pila prije par godina kad sam imala ciste na janicima i neredovite mensturacije i nisam imala nikakve nuspojave,ali koliko znam one se koriste kao terapija za akne i pojačanu dlakvost kod policističnih jajnika.S obzirom da ti nemaš problema s tim čudno mi je što ti je ginekologica dala baš diane uz velikih izbor drugih i mnogo slabijih pilula.Meni je ginekologica rekla da više nemam ciste i sad mi je dala yaz,one imaju najmanje hormona.
Neznam,možda da ipak popričaš još malo s ginekologicom i pitaš je za neke druge pilule,nema smisla da uzimaš toliko hormona ako ti je potrebna samo kontracepcija a sve drugo ti je normalno :ne zna: :mig:

pítā
27.11.2010., 18:58
Nemoj ih počet pit. Uzmi neke druge s manje hormona.

SSDM
27.11.2010., 20:37
Je li iko ima problema sa opadanjem kose dok je na dianama? Meni je kosa opadala i mastila se kada sam bila na pauzi, ali sada sam opet na pilulama vec godinu dana i u zadnje vrijeme mi kosa uzasno opada. Al u ogromnom kolicinama, tako da me je strah da ubrzo ne ostanem bez nje. Da li pilule imaju s time veze?

Hannah 3
27.11.2010., 21:30
ja ne znam jel to normalno, ali prosli ciklus u 7-dnevnoj pauzi uopce nisam imala krvarenje.
inace mi je na dianama krvarenje jaako slabo, gin kaze da se jako stanjio endometrij i upozorio me da ce se to mozda desiti (da ne prokrvarim u pauzi), pa sam nastavila s iducom kutijom po rasporedu.
trudna nisam, to je sigurno.
je li se to nekome od vas dogodilo.?
na njima sam od svibnja, akne su se dobro ocistile, iako kad sam u stresu ili jedem putar i cokoladu ipak dobijem koju.

carmensita
28.11.2010., 09:58
neznam zašto mi ih je dala,mislim nije da nevidi lice kad dođem kod nje..može skužiti da nemam problema sa aknama... ma danas mi je prvi dan menustracije i neznam sto da radim. što je najbolje kad sam došla kod nje sa krvnom slikom i rekla da nebi te diane jer sam čitala na forumu da su jakoooo loše,samo je rekla da to pišu cure koje nikada nisu pile...mislim halo, to ti je jedini odgovor koji mi možeš dati za pitanje jel mi može kosa ispast,dal mogu dobiti začepljenje krvnih žila itd. i dobro uzmem ih jer se mislim valjda nije đabe završila za ginekologa,nešto je valjda i naučila ako ne na faxu,onda u praksi. da bi onda na forumu skužila da su za policistične jajnike i da nisu za zaštitu. pa se sada razmišljam,dali mi može biti što ako ih počnem piti,tj 1mj da ih uzimam,i da se prebacim na druge?? jer neda mi se sada opet čekati mj dana do iduće menge i onda tek počet uzimat druge. dali se može tijekom mjesečnog uzimanja prebaciti na druge,mislim vjerovatno može,al koliko je to zdravo?? i ja sam pila te yaz i malo sam si bila živčana i glava me često bolila,tako da sam samo prestala uzimati nakon 2mj.

sum41
28.11.2010., 10:34
Zanima me koliko koštaju neke druge pilule s manje hormona ako ti ih ginekolog propiše na recept-mislim jel plaćam punu cijelu ili nadoplatu i koliko bi me to izašlo u jednom a koliko u drugom slučaju za npr Logest ili bilo koje druge? Koje bi vi preporučili? jer meni su diane bile stvarno super,dobila sam ih najprije za akne a nedavno sam prestala zbog lošije krvne slike pa treba napravit samo pauzu od 3mj. pošto mi je lice stvarno fantastično, a netko je gore napisao da ih ne treba piti samo zbog kontracepcije što je trenutno i jedini razlog zasto ih trebam...a inače nisam imala nikakvih nuspojava od njih,zapravo samo pozitivne stvari... stvar je u tome što su one jedine besplatne u mojoj bolnici... zato su valjda jedine koje kruže po mom gradu :)

malaodradara
28.11.2010., 21:30
svim curama koje bi pile diane samo zbog kontracepcije:
nemojte. nije vrijedno toga. ja sam ih godinama pila zbog pcos-a prvenstveno. sad sam na pauzi dok sve opet ne ode u k...
nisu to loše pilule, tj. ne može se reći da su univerzalno loše. meni nije bilo apsolutno nikakvih nuspojava (nažalost, ni povećanja sisa :( ), ali jednostavno - ne isplati vam se to uzimati jer su one zbilja specifične zbog tog antiandrogenog djelovanja, zbog čega se i preporučuju prvenstveno za pcos.
pila sam još davno ( u teen godinama :D ) yasmin i triquilar i dosta loše reagirala na njih. triquilar sam podnosila 8 mjeseci, a onda me oprala takva depra da sam mislila da ću se ubit. ili da će me neko iz okoline ubit, koliko sam ih živcirala stalnim kenjkanjem i plakanjem :D yasmin još gore - u mjesec dana krvarenja, debljanje, depra, ma nema šta nema... ne znam. iskreno, nakon svega (pila sam pilule preko pet godina i imam dosta iskustva), čini mi se da bi možda bilo bolje probat s nekim lakšim niskohormonskim pilulama, možda čak s ovim novim, s prirodnim estradiolom (ona klaira il kako već), ili jednostavno kondomom... :D ubile mi me feministice da me se dočepaju - žene su se 60-ih i 70-ih toliko borile za pravo na pilulu, a ja sad tu kenjkam.... :D
svakome je na izbor - ali ako ne morate diane, nemojte, zbilja mislim da su vam možda malo too much.

pozdrav :)

carmensita
29.11.2010., 08:37
Zanima me koliko koštaju neke druge pilule s manje hormona ako ti ih ginekolog propiše na recept-mislim jel plaćam punu cijelu ili nadoplatu i koliko bi me to izašlo u jednom a koliko u drugom slučaju za npr Logest ili bilo koje druge? Koje bi vi preporučili? jer meni su diane bile stvarno super,dobila sam ih najprije za akne a nedavno sam prestala zbog lošije krvne slike pa treba napravit samo pauzu od 3mj. pošto mi je lice stvarno fantastično, a netko je gore napisao da ih ne treba piti samo zbog kontracepcije što je trenutno i jedini razlog zasto ih trebam...a inače nisam imala nikakvih nuspojava od njih,zapravo samo pozitivne stvari... stvar je u tome što su one jedine besplatne u mojoj bolnici... zato su valjda jedine koje kruže po mom gradu :)

ja sam ti pila yaz one su ti bile oko cca 120kn,mislim da su i yasimn tak negdje,uglavnom sve oko 100-tinjak kuna. al sam čula da cure kupuju preko granice jeftinije.

sum41
29.11.2010., 16:24
ja sam ti pila yaz one su ti bile oko cca 120kn,mislim da su i yasimn tak negdje,uglavnom sve oko 100-tinjak kuna. al sam čula da cure kupuju preko granice jeftinije.

To kutija s 3 pakiranja tj pilule za 3 mj?

blentori
02.12.2010., 08:39
Naravno da ne.sve se kupuju za po mj.dana;izuzev diana, eventualno cilesta, trinovuma..druge na našem tržištu su samo 1 tabla-1 mjesec korištenja..
carmensita imaš privat poruku..

SSDM
04.12.2010., 11:15
ja ne znam jel to normalno, ali prosli ciklus u 7-dnevnoj pauzi uopce nisam imala krvarenje.
inace mi je na dianama krvarenje jaako slabo, gin kaze da se jako stanjio endometrij i upozorio me da ce se to mozda desiti (da ne prokrvarim u pauzi), pa sam nastavila s iducom kutijom po rasporedu.
trudna nisam, to je sigurno.
je li se to nekome od vas dogodilo.?
na njima sam od svibnja, akne su se dobro ocistile, iako kad sam u stresu ili jedem putar i cokoladu ipak dobijem koju.

I meni su menge jako oskudne u zadnjih par ciklusa. Pijem pilule nesto vise od godinu dana. Evo maloprije gledam pakovanje ulozaka ono od 10 komada mi traje dvije menge i jos je ostalo dva komada.
Al svakako pilule namjeravam prestati piti od nove godine.

Hannah 3
04.12.2010., 15:27
I meni su menge jako oskudne u zadnjih par ciklusa. Pijem pilule nesto vise od godinu dana. Evo maloprije gledam pakovanje ulozaka ono od 10 komada mi traje dvije menge i jos je ostalo dva komada.
Al svakako pilule namjeravam prestati piti od nove godine.

ma meni je ovo zadnje krvarenje izostalo, tj. jedan dan me malo bolio trbuh, a iduci sam samo na papiru vidla tragove neceg sto se ne moze nazvat krvarenjem.
i to je sve.
yasmin nisam podnosila, imala sam mucnine i visoki tlak, ali krvarenje je bilo normalnije.

snoopy07
05.12.2010., 11:19
Da li je netko koristio ili koristi ove kontracepcijske?

Vidim da su relativno nove, a i nisam nasla bas puno o njima. Sastav je kao i Diane, ali ipak dobro bi mi dosle informacije od nekoga tko koristi bas te?

Meni su propisane zbog PCOS, policisticnih jajnika, a i imam akne pa se gin vjerojatno zbog toga odlucila za njih?

Nuspojave?
Pozitivna iskustva?

Misljenja?
:top:

blentori
05.12.2010., 11:28
to ti je isto sr.. drugo pakovanje(generički lijek)
DIANE 35 = bellune, midane, diacare,gynofen, attemptia ratio, jennifer 35, bella hexal, clevia, morea sanol....

Hannah 3
06.12.2010., 18:22
cure, moze jedno pitanje? postavila sam ga na chatu, al mozda je bolje ovdje.
koliko nakon prestanka uzimanja pilule dodje prva normalna menstruacija, dakle ne ono par dana nakon pilula, nego prva menstruacija nakon tog krvarenja koje je doslo iza zadnje pilule.
ciklus mi je uvijek bio uredan,a bila sam sad 7 mjeseci na dianama zbog povisenog dhea i akni i sad imam jos desetak pilula u ovom ciklusu i prestajem.
na 20.ili 21. dan prvog pravog ciklusa moram raditi hormonski status, pa me zanima kad ga mogu ocekivati.

tinaa
06.12.2010., 21:07
Meni je prvih par mjeseci kasnila 2 - 3 dana, nakon toga dalje normalno. Jesu ti se povukle akne?

Hannah 3
06.12.2010., 22:03
Meni je prvih par mjeseci kasnila 2 - 3 dana, nakon toga dalje normalno. Jesu ti se povukle akne?

pa jesu, dobim tu i tam koju ak se nazderem cokolade ili majoneze ili ak se nekaj jace nanerviram, al u usporedbi s onim kak je bilo..
brzo su se bile povukle, u toku drugog ciklusa na pilulama nisam imala vise ni jednu, a prije pilula sam izgledala ko cudoviste za medicinsku enciklopediju.
one cisticne potkozne, puuuno, najvise po bradi i oko obrva, kvrgetine prave su bile. a imam 38 godina-malo jadno imat takvo lice a nisi u pubertetu.
a jesi ti uzimala diane zbog akni?
i kak ti je sad? mislim,ten.

dianna
07.12.2010., 06:46
Ja sam prestala s dianama u 10.-tom mj. i a pila sam ih isto zbog neredovite menge i prvenstveno zbog akni...

Od tada je evo prošlo 2 mj. i moje iskustvo: prva menga mi je kasnila 10 dana :rolleyes: što me ne čudi, cijeli život mi kasni :rolleyes: ,što se tiče akni na tabl.su se povukle, nakon tableta su mi možda dvje izbacile, pa su se opet povukle ( ništa strašno) , i sada sam opet dobila jednu na bradi ( trebam dobit mengu jel :zubo: ) ali isto ništa strašno naspram onoga kakvo mi je lice bilo prije tableta

SSDM
07.12.2010., 10:18
Ja sam prestala s dianama u 10.-tom mj. i a pila sam ih isto zbog neredovite menge i prvenstveno zbog akni...

Od tada je evo prošlo 2 mj. i moje iskustvo: prva menga mi je kasnila 10 dana :rolleyes: što me ne čudi, cijeli život mi kasni :rolleyes: ,što se tiče akni na tabl.su se povukle, nakon tableta su mi možda dvje izbacile, pa su se opet povukle ( ništa strašno) , i sada sam opet dobila jednu na bradi ( trebam dobit mengu jel :zubo: ) ali isto ništa strašno naspram onoga kakvo mi je lice bilo prije tableta

Ja sam prvo pila diane jedno godinu dana i kada su mi se akne smirile prestala sam ih piti mmisleci da sam se izlijecila. Isto kao i tebi mi je jedno dva tri mjeseca lice bilo i dalje cisto, do pola godine se moglo podnositi, da bi jedno desetak mjeseci poslije lice postalo gore nego sto je bilo prije pilula. Menge neredovne, ciklusi mi trajali i po 40 dana. Zato sam opet na pilulama vec godinu dana. Jedina mi je nada da ce se lice smiriti u toku i nakon trudnoce.

SSDM
07.12.2010., 10:19
Da li je netko koristio ili koristi ove kontracepcijske?

Vidim da su relativno nove, a i nisam nasla bas puno o njima. Sastav je kao i Diane, ali ipak dobro bi mi dosle informacije od nekoga tko koristi bas te?

Meni su propisane zbog PCOS, policisticnih jajnika, a i imam akne pa se gin vjerojatno zbog toga odlucila za njih?

Nuspojave?
Pozitivna iskustva?

Misljenja?
:top:

Meni je ljekarnik preporucio isto neke tablete na b, mozda su iste ove koje spominjes. Mnogo su jeftinije, mislim da pakovanje za tri mjesece dodje oko 120 kuna. Kaze da je to isto sto i diane, ali ja nisam smijela kupiti dok se ne posavijetujem sa ginicem.

SekaSis
07.12.2010., 11:55
Pitanje za vas koje ste uzimale Diane pa onda radile pauzu ili ih prestale uzimati ; da li vam je kosa pojacano ispadala u tim periodima ?

tinaa
08.12.2010., 10:26
Meni su se isto dosta povukle, nakon godinu i pol korištenja, i bilo ok par mjeseci, al nažalost opet su se vratile. Sad već godinu dana nisam na pilulama i stanje je tako tako, uglavnom se jave neke potkožne koje me onda muče duže vrijeme. al ne vraćam se na pilule

malaodradara
08.12.2010., 21:51
ej, curke!

samo da podijelim svoje iskustvo: ukratko, godinama diane, povišeni dheas i kortizol, strašne akne. kad sam prvi put prestala pit pillule, bilo mi je lice ok dva mjeseca i menga točna u dan (28). i onda je krenuo show: ciklusi se produljili, akne se vratile, pa ja nazad na pilule.
s obzirom da mi je zadnjih mjeseci izričito smetalo piti pilule, prestala sam prije mjesec i pol. zasad, da se pohvalim, nema nešto akni, prva menga je kasnila par dana, i zasad se osjećam super. nije sve savršeno, i baš zato se i veselim. ali sve je vrlo lijepo i više nego podnošljivo. nadam se da će to potrajati.
isto tako planiram posjet endokrinologu sa svim nalazima koje imam: hormoni štitnjače, lh, fsh, testosteron, dheas, kortizol (ta dva zadnja opet nažalost ne valjaju pa se mislim obratiti nekome tko zna nešto o nadbubrežnoj žlijezdi, jer su to njeni hormoni), i nalazi ogtt testa. i još ultrazvuk jajnika u prvom mjesecu. zadnji (tik nakon skidanja s pilula), bio je bolji nego zadnjih par godina. čak imam čistih dijelova površine jajnika, jee... :)
nadam se da se neće akne vraćati, to mi je ogroman strah...

cure, drž'te se!