PDA

View Full Version : Trudovi

Mirjana.P.
11.08.2007., 09:55
ja tražila ali nigdje nema konkretne teme o trudovima
ja sam 36+3 i u 35 tj sam već imala divljake kako doc kaže iliti lažne trudove ali meni se to javilo ko menstrualna bol,držalo par sati pa prošlo al zadnjih dana ih imam gotovo svaki dan,uglavnom navečer,a sinoć me držalo oko pola sata i to tako jaki bolovi da su mi krenule suze i bilo mi je muka

zanima me kako idu ti trudovi svakih nekoliko minuta kad mene uhvati to bude po pola sata
u srijedu idem u bolnicu na ctg
molim one koje su imale iskustva s tim da mi pojasne što mi se događa i da opišu svoja iskustva s trudovim
i napišite koliki je razmak bio kad ste prvi put imale lažnjake pa do poroda
ne volim kad mi se događa nešto o čemu nemam pojma i kako ću ja uopće znati kad mi je red da odem u bolnicu:mad:

moja volja
11.08.2007., 10:36
Mirjana ja sam imala lažnjake i do dosta dugo...od 35 tjedna pa do 41...i isto su trajali na početku po pola sata /sat pa sve do pred porod kada su znali i par sati trajati...pravi trudovi se razlikuju od tih lažnih po tome što pravi popuste i u pravilnom razmaku se jave a ovi lažnjaci ne..bude trud pa 10 min ništa pa trud pa 20 minuta ništa po trud pa 5 minuta ništa..a pravi ne tako divlje..i eto ja sam ih imala skoro do poroda samog...

*Mistique*
11.08.2007., 10:38
;) ja tražila ali nigdje nema konkretne teme o trudovima
ja sam 36+3 i u 35 tj sam već imala divljake kako doc kaže iliti lažne trudove ali meni se to javilo ko menstrualna bol,držalo par sati pa prošlo al zadnjih dana ih imam gotovo svaki dan,uglavnom navečer,a sinoć me držalo oko pola sata i to tako jaki bolovi da su mi krenule suze i bilo mi je muka

zanima me kako idu ti trudovi svakih nekoliko minuta kad mene uhvati to bude po pola sata
u srijedu idem u bolnicu na ctg
molim one koje su imale iskustva s tim da mi pojasne što mi se događa i da opišu svoja iskustva s trudovim
i napišite koliki je razmak bio kad ste prvi put imale lažnjake pa do poroda
ne volim kad mi se događa nešto o čemu nemam pojma i kako ću ja uopće znati kad mi je red da odem u bolnicu:mad:

vidim da ti nitko ništa ne odgovara,zato ću te ja pokušat koliko-toliko, smirit,iako je i meni ovo prva trudnoća.Isto sam kao i ti u 35-om tj.Slične su mi se stvari počele događati prije 4-5 dana,nagla oštra bol u donjem dijelu maternice,pritisak..i sve to tako da me zabrinulo.Jučer sam bila kod svog gin.napravio je pregled i uzv i kako ona kaže sve je Ok.nisam niti malo otvorena,beba je glavicom već u pripravničkom položaju a bolovi se javljaju kako se beba spušta,ništa ćudno sam što je kod prvorotkinja bol jače izražena.Svejedno ti pođi na pregled i vidi što će ti tvoj gin.reči.Eto nadam se da sam te malo utješila iako nemam nikakvih prethodnih iskustava.

Maryanna
11.08.2007., 12:19
Koliko je meni medicinska objasnjavala a i uvjerila sam se osobno prvorotkinje bole krsta i zdjelica pri trudovima i pojavljuju se u relativno pravilnim razmacima, dok kod drugog poroda i svakog sljedeceg bol je u prednjem djelu apsolutno me kriza ni jednom nisu zabolila,pri drugom porodu, samo naprijed sve ce proci brzo:)

Ani4
11.08.2007., 19:24
Ja sam 37+4, cetvrta beba. Isto imam vec neko vrijeme te lazne trudove. Trbuh mi se jako utvrdi i ponekad me boli a ponekad ne. Razlika od pravih trudova je u tome sto lazni prestanu kada promjenis polozaj tijela, npr; ako sjedis ustani i malo proseci i obrnuto, dok se kod pravih bol ne smanjuje vec se ponekad i povecava sa kretanjem. Kod laznih trudova boli bas trbuh, tj. donji dio trbuha, dok kod pravih bol ide kroz donji dio leda, ponekad i u noge, a manje u trbuh, slicno kao kod isijasa. I normalno ne javljaju se u pravilnim razmacima. Ali lazni se zovu i pripremni, pa ako su stvarno cesti javi se docu. Meni je moja rekla da pijem puno magnezija, cak do 700 mg dnevno. I to mi pomaze. Mada isto ponekad nisam sigurna sto se dogada. :cool:

Mirjana.P.
11.08.2007., 22:51
hvala svima
moji ponoćni opet počeli,bar me podsjećaju kako je to imati menzu
samo što sam prije to riješavala lijekovima
dao mi doc uputnicu za ctg u bolnici,idem 15.08
što bi voljela da mi kažu GOSPOĐO KRENULO JE MORATE OSTATI
al valjda ću skužiti kad krene za pravo
makar kad mali turi glavu van i kaže BOK MAMA:rofl:

Esni
11.08.2007., 22:53
mene je bolilo ko jaca menstruacijska bol al nisam nikud isla dok nije krenula ko sukrvica a to je od otvaranja usca maternice i to je onda to.Tak je pisalo u knjizi i ja sam to cekala i tak je i bilo
Sve dok ta ko krv ne krene to nije to!

Esni
11.08.2007., 22:54
inace sam os sedmog mjeseca imala ko te lazne trudove drzali me po pol sata.Al bez sukrvice nista.

Mirjana.P.
11.08.2007., 23:52
inace sam os sedmog mjeseca imala ko te lazne trudove drzali me po pol sata.Al bez sukrvice nista.

to nisam znala,a šta još piše o tome i koja je to knjiga?
ovi zadnji tjedni su najgori,nikako ga dočekati,sve si ne mogu smiriti živce trba mi čarobni štapić,svaki put kad me jače zaboli ponadam se da je krenulo a to još ništa

Ani4
12.08.2007., 07:13
[QUOTE=Mirjana.P.;9688539]to nisam znala,a šta još piše o tome i koja je to knjiga?

Ja sam basneki dan citala da sukrvica, Tj. sluzavi cep moze izaci i tjedan- dva prije poroda, a nekad tik prije poroda. Pa si ti sad misli.:confused: Ja sam isto cekala dok me nisu bas rasturali trudovi i onda nije bilo greske koji su to, a jednom mi je puko vodenjak pa su mi rekli da dodem u bolnicu iako nisam imala trudove. Ali znate kako kazu, kada krene, znat ces! :top:

oštrilo
12.08.2007., 08:38
Danas sam ušla u 38. tjedan i mogu vam reći da uopće do sada nisam osjećala te lažne trudove :misli:
Pa me sada zanima imaju li ti lažni trudovi ikakve veze s time hoćeš li roditi prije ili kasnije :brukica:

Esni
12.08.2007., 09:02
ma to je knjiga zaboravi kak se zove al je sve super opisano i stara je
Mene je bolilo i onda sam ja hodala dok ta ko krv lagano mi nije krenula a nije bilo ni p od poroda
jos mi gin reko da cu garant prenjet trudnocu a ja poludila
bila sam u 39tom tjednu trudnoce i rodila sam 7 dana prije termina
al ja sam hodala i hodala danima jer mi je vise dopizdilo sve
rodila sam 23.10.2006 zdravog djecaka teskog 4 kg i dugog 53 cm
sta mislis koliki bi bio jos da sam cekala?
i ovo jedva izadje
za dva sata sam rodila svoje prvo djete

Mirjana.P.
12.08.2007., 09:37
Danas sam ušla u 38. tjedan i mogu vam reći da uopće do sada nisam osjećala te lažne trudove :misli:
Pa me sada zanima imaju li ti lažni trudovi ikakve veze s time hoćeš li roditi prije ili kasnije :brukica:

pa ja bi rekla,prema dosadašnjim saznanjima da nema veze,moja volja kaže da ih je imala od 35tj do 41tj
toliko baš ne bih voljela čekati

Mirjana.P.
12.08.2007., 09:45
bila sam u 39tom tjednu trudnoce i rodila sam 7 dana prije termina
al ja sam hodala i hodala danima jer mi je vise dopizdilo sve

čitala sam da se treba :Sex: (al mm neće ni pod razno i kaže da sam ja bezobrazna što ga želim izbaciti van,:rolleyes: neznam tko je tu bezobrazan
očito njega ne zanima mali kad ga ima strpljenja čekati) da porod krene
a nisam znala da šetnja pomaže
koliko ti je pomogla?????????
samo neznam kako ću to izvesti jer dok odem do pekare mi je zlo

Esni
12.08.2007., 10:14
čitala sam da se treba :Sex: (al mm neće ni pod razno i kaže da sam ja bezobrazna što ga želim izbaciti van,:rolleyes: neznam tko je tu bezobrazan
očito njega ne zanima mali kad ga ima strpljenja čekati) da porod krene
a nisam znala da šetnja pomaže
koliko ti je pomogla?????????
samo neznam kako ću to izvesti jer dok odem do pekare mi je zlo

u pomaze i to dobro.Evo,ja sam isla petkom gin koji je reko nist otvorena nisam da necu rodit ni na termin i da dodjem ak nerodim na termin 4ti dan poslje do njega pa ce vidit sta ce.Ja razocarana uzas,od petka pa sub i ned sam samo hodala hodala,bilo mi tesko al sam picila.I u ned navece dok sam setala sa muzem morala sam stajat svakih 5 min jer sam osjecala pritisak dole ko da cu se da prostis i popisat i posrat u isto vrijeme. i ljepo ujutro u ponedjeljak u 6 sati zaboli mene i ja cekala krv jer kao to nije to dok nekrvari malko. i nakon sat i to krene i ja sva sretna u 10 sati odem i iza podne legnem na stol a u 15.oo rodim bebije.eTO!sAMO HODAJ I HODAJ

moja volja
12.08.2007., 15:03
Uf...čuj...ta krv što vesnic spominje ti je cervikalni čep..to ti izgleda kao ''balac'' prošarano s kapilaricama , krvi...to ti može kao meni početi ispadati u 38-39 tjednu i moeš roditi za 24h pa do 14 dana...ništa ti nije 100% isto kao kod drugih...a ako budeš dočekala da ti rade amniocintezu(gledanje plodne vode) taj čep če ti ispadati poslije svakog pregleda...eto..100% sigurno pravilo da češ roditi u dogledno vrijeme su ti trudovi i oni ne moraju nužno boljeti u leđima ..mene nisu ...bolio me stomak kao pred menzu samo miliom i petsto tisuća puta jače...i da lažni se smire kada prošetaš a pravi ne...ma ne brini nečeš ti još imaš joaš dva tjedna do tada..ajde ajde

oštrilo
12.08.2007., 15:14
pa ja bi rekla,prema dosadašnjim saznanjima da nema veze,moja volja kaže da ih je imala od 35tj do 41tj
toliko baš ne bih voljela čekati

Ja do sada ništa nisam skužila... Ili ih imam al mislim da to nije to :rofl:
Ali ne vjerujem, ništa me ne bolucka :raspa:

oštrilo
12.08.2007., 15:17
Znači hodati, hodati i samo hodati? Evo već sam se uputila :zubo:

Esni
12.08.2007., 18:00
samo hodaj i hodaj...To ti nece skodit a moze ti pomoc da brzo rodis. i lako.Mada ce sad opet neko rec da ni to nema veze sa nicim,e a onada hebiga!

oštrilo
05.09.2007., 17:45
što bi voljela da mi kažu GOSPOĐO KRENULO JE MORATE OSTATI

:s :s

Ani4
05.09.2007., 20:12
I mene je mucilo hocu li znati da li su to pravi ili lazni trudovi. I, vjeruj mi, znat ces. Pravi su me toliko sarafili da nisam mogla uspravno stajati, a to jos niti nisu bili jaki trudovi. Puno lakse mi je bilo kada sam se cucnula. Ponekad su me zabolila leda, ali ne svaki put. Bolio me cijel trbuh, ne mogu tocno odrediti gdje najvise.

Wedding
05.09.2007., 20:54
I mene je mucilo hocu li znati da li su to pravi ili lazni trudovi. I, vjeruj mi, znat ces. Pravi su me toliko sarafili da nisam mogla uspravno stajati, a to jos niti nisu bili jaki trudovi. Puno lakse mi je bilo kada sam se cucnula. Ponekad su me zabolila leda, ali ne svaki put. Bolio me cijel trbuh, ne mogu tocno odrediti gdje najvise.

nemora bit..ja sam imala prave trudove tri dan prije poroda i uopce nisu bili jaki, cak su bilislabiji od menstrualne boli a nemam bas bolne menstruacije;) ...tek sam osjetila sta su to pravi trudovi cca pola sada nakon pucanja vodenjaka i onda mi je pao tlak i povracala sam od boli:flop:

zoro007
05.09.2007., 21:01
mnoge žene imaju proljev nekoliko dana prije poroda (što je i znak da će porod uskoro početi)
slično je i sa povraćanjem kad već počne porod (koliko god gadno u tom trenutku)

to je na neki način vrsta "čišćenja" probavnog trakta..prije no što bebać ugleda svjetlo dana..

didi1
05.09.2007., 21:04
nemora bit..ja sam imala prave trudove tri dan prije poroda i uopce nisu bili jaki, cak su bilislabiji od menstrualne boli a nemam bas bolne menstruacije;) ...tek sam osjetila sta su to pravi trudovi cca pola sada nakon pucanja vodenjaka i onda mi je pao tlak i povracala sam od boli:flop:
U prvoj trudnoci iako je bio preuranjeni porod doc mi dao pogresnu diagnozu imala sam trudove doslovno 3 dana i 3 noci. Bili su uzasni bolovi nisam mogla doci do zraka i mislila sam da ce mi oci ispasti kasnije konstatirali da sam dosla 20 min. kasnije da bi umrla i ja ,a ne samo moje zlato malo:cry: :cry: :cry: U drugoj trudnoci bez trudova,carski Lukas 5280g.:s

mandy
05.09.2007., 23:20
ja sam imala trudove kao malo jaču menstrualnu bol i to samo u donjem dijelu trbuha (u leđima ni jedan trud osjetila nisam)....i tako su bili od ponoći do pola 11 ujutro (kad sam došla u bolnicu) i bila sam otvorena 8 cm.....najnormalnije prespavala skoro sve trudove al sam bila u euforiji pa si zapisivala vrijeme trudova na račun od Bille :lol:

nakon prokidanja vodenjaka i dripa malo jači trudovi al niš strašno osim što su bila 3 vrhunca u jednom trudu pa mi malo remetili disanje....

kad su me okrenuli na leđa za porod nisam ih više uopće osjećala....kao ni na stolu za vrijeme pregleda...

nisu me klistirali jer nisu stigli, par puta tokom noći išla na wc na sve nužde i nisam se uneredila :zubo:

tommy.g
07.06.2008., 18:55
Ja sam u 36 tjednu. Jutros (oko 7) me probudila bol kao da imam stvari. Cak sam i sanjala da sam ih dobila i probudila sam se s osjećajem kao da imam stvari. To je trajalo jedno sat vremena i onda je prošlo. Opet mi se javila bol oko podne s tim da je tada trajalo dobra 2 sata i bol je bila užasno jaka - donji dio trbuha i leđa. U jednom trenutku sam imala osjećaj kao da moram na wc. Onda mi se stanje smirilo i sad sam ok iako još uvijek osjećam nešto. Jesu li to trudovi ili ipak samo namištanje bebe? Je li bi trebala otići u bolnicu ili da ne radim paniku? Sama sam doma, a doktorica mi ne radi i glupo mi je ići na hitnu ako to ipak nije ništa. Jer pravi trudovi su pravilni, zar ne? A onda opet šta ako je to stvarno to???

ashley
07.06.2008., 19:10
Koliko ja znam pravi trudovi ne moraju nuzno biti pravilni. Moja kuma je radala i ni u jednoom trenutku i kroz cijeli porod nije imala pravilne trudove. Neki su bili na razmaku 5 neki samo minutu razmaka. I ne nuzno tim redom. Ja bi se ipak javila nekom. Cisto da budem na miru.

tough_cookie
08.06.2008., 19:01
evo nasla sam temu Kako prepoznati da je poceo porod (http://www.forum.hr/showthread.php?t=296428).

mozda pomogne :mig:

zečica
08.06.2008., 20:32
imam jedno pitanje. jel moguće da lažni trudovi mogu počet već u 30.- om tjednu? mislim, mene je zadnja 2 dana bolilo malo u leđima i malo u donjem djelu trbuha, a jako jako puno sam putovala... i ono što me još više brine - zadnja2-3 dana imam užasne bolove u zdjelici, mislim, prije me malo bolilo a sad je to katastrofa, tolko me boli da se p onoći ne mogu okrenut u krevetu jer počnem plakat od boli a ujutro se ne mogu dić na noge nego se ili moram pridržavat ili me mm mora primit, i ne mogu prvih pola sata hodat. užasna bol... jel nekome bilo tako?

Lake
08.06.2008., 20:46
zečice, znam da se u 30.om tjednu beba okreće za porod naglavačke pa ti se možda okrenula i pritišće ti zdjelicu :ne zna:

Taja.st
08.06.2008., 20:47
imam jedno pitanje. jel moguće da lažni trudovi mogu počet već u 30.- om tjednu? mislim, mene je zadnja 2 dana bolilo malo u leđima i malo u donjem djelu trbuha, a jako jako puno sam putovala... i ono što me još više brine - zadnja2-3 dana imam užasne bolove u zdjelici, mislim, prije me malo bolilo a sad je to katastrofa, tolko me boli da se p onoći ne mogu okrenut u krevetu jer počnem plakat od boli a ujutro se ne mogu dić na noge nego se ili moram pridržavat ili me mm mora primit, i ne mogu prvih pola sata hodat. užasna bol... jel nekome bilo tako?

Sutra trk u svog ginekologa...jer ako imaš lažne trudove može se vrlo lako desit i da se otvaraš...zaboravi na putovanja ako vidiš da ti škode...ne igraj se , još ti je rano za roditi....ja sam 29tj. i već sam mjesec dana na prisilnom mirovanju upravo zbog toga što se nisam obazirala na zatezanja i lažne trudove...karakeristično za lažne trudove ( ja mislim da je isto BRAXTON HICKS KONTRAKCIJE) jest to da ti se i stomak kao skameni , stvrdne naglo i zateze te,...nije mi namjera prepadati te ali sama kažeš da se patiš s time...sutra idi pliz u ginekologa.

Taja.st
08.06.2008., 20:50
zečice, znam da se u 30.om tjednu beba okreće za porod naglavačke pa ti se možda okrenula i pritišće ti zdjelicu :ne zna:

A vidiš koliko muke sa tim otvaranjem imam ja nisam niti osjetila da mi se beba tamo negdi u 27.tjednu okrenila :lol::lol::lol: jedino sam dva dana osjećala kao nekakvo sijevanje na samom ušću dole ali ništa da se nisam mogla maknit od boli...ali zna se desit od lažnih trudova da se ne moš maknit ....ne znam bolje ne nagađat nego nazvat il otić do ginekologa....zato su tu da nam pomognu....

Lake
08.06.2008., 20:54
slažem se tajo, bolje pitat doktora ili otić do njega za svaki slučaj! :top:

zečica
08.06.2008., 20:56
Sutra trk u svog ginekologa...jer ako imaš lažne trudove može se vrlo lako desit i da se otvaraš...zaboravi na putovanja ako vidiš da ti škode...ne igraj se , još ti je rano za roditi....ja sam 29tj. i već sam mjesec dana na prisilnom mirovanju upravo zbog toga što se nisam obazirala na zatezanja i lažne trudove...karakeristično za lažne trudove ( ja mislim da je isto BRAXTON HICKS KONTRAKCIJE) jest to da ti se i stomak kao skameni , stvrdne naglo i zateze te,...nije mi namjera prepadati te ali sama kažeš da se patiš s time...sutra idi pliz u ginekologa.

ok... ne paničarit... ionak sutra imam redovnu kontrolu, ali me zanima dal je neka od vas to doživjela. od kad su trudovi i bh kontrakcije isto :ne zna:?

Taja.st
08.06.2008., 21:08
ok... ne paničarit... ionak sutra imam redovnu kontrolu, ali me zanima dal je neka od vas to doživjela. od kad su trudovi i bh kontrakcije isto :ne zna:?

trudovi su trudovi iliti KONTRAKCIJE a BH kontrakcije su LAŽNI TRUDOVI koji nam govore da se organizam na neki način i postepeno priprema za porod ili nastanu od velikog napora ili čak i zbog dehidracije...te kontrakcije nisu u pravilu bolne...ali dovode do omekšanja cerviksa koji se tako priprema za porod....i bla bla bla da ne pametujem,nema mjesta panici ali lipo sve detaljno opiši sutra na kontroli kako se osjećaš....:cerek:

palachinkica
08.06.2008., 21:38
Da se samo nadovežem... danas mi je 40+2... u četvrtak bila na kontroli... zatvorena skroz, ctg pokazuje trudove na čistoj nuli... mekana sam i skraćena. Zbunjena sam skroz. Mislila sam da će mi dr u četvrtak reći da sam bar malo otvorena... kad ono ništa :ne zna:

Beba je nemirna za poludit... trbuh je još jako visoko... noge kao balvani... ruke isto otečene i toliko bolne da ne mogu šake stisnuti.
Da ne pričam koliko su mi noći teške.... nikako se namjestiti. Već me dobra 2 tjedna bole kosti dolje.... i to tako jako da jedva mogu korake raditi. Kaže doktor da se zdjelica širi... a ja si mislim kad će kraj tom širenju.

Bolove nemam gotovo nikakve... tu i tamo me malo zaboli trbuh kao lagana menstrualna bol... ali to traje jako kratko i pojavi se jednom na dan. Sve u svemu... ništa posebno :confused:

Doktoru u Vinogradskoj je to sve normalno... kaže da smijem i mogu (kao prvorotkinja) prenijeti 2 tjedna :s ... i da sve to može krenuti odjednom. Zadnji uzv je bio prije točno mjesec dana i beba je procijenjena na 3100 gr i 49 cm. Pitam se kolika će biti ako stvarno prenesem 2 tjedna :confused:

Ima li koja od vas slična iskustva... tj. da je već u 41. tj trudnoće a nema nikakvih konkretnih naznaka da bi porod mogao krenuti?! :confused:

nina-nl
09.06.2008., 06:30
:D...evo i mene....sutra ulazimo u 41.tjedan..i nista...nikakvih naznaka....

ponekad neka kontrakcija...ali nista strasno...i to uvijek tjekom noci,,na spavanju..preko dana mogu na maraton..:D

beba je jako nemirna ...kako i uvijek...(doduse nije ni bila mirna...sjecam se prvih uzv..nismo je mogli uhvatit,uvijek je skakala:)..)

a meni vise muka...ja bi da se to rijesi vec jednom...da rodim..i da napokon vidim svoju baby...joj jedva cekam..a sad od nestrpljivosti postajem dosadna sama sebi...i nervozna sam ponekad...

neznam vise ni sama kako se osjecam....uglavnom molim Boga da sto prije krene..i da brzo i sto bezbolnije prodje..

eto...pa se cujemo jos...

pozzdrav

tommy.g
09.06.2008., 14:20
Koliko ja znam pravi trudovi ne moraju nuzno biti pravilni. Moja kuma je radala i ni u jednoom trenutku i kroz cijeli porod nije imala pravilne trudove. Neki su bili na razmaku 5 neki samo minutu razmaka. I ne nuzno tim redom. Ja bi se ipak javila nekom. Cisto da budem na miru.

Hvala ti na odgovoru. Eto ipak je ispalo da su to lažni trudovi (odnosno te kontakcije koje su priprema za porod). Nazvala sam ginekologa u bolnicu i on mi je rekao da ne trebam paničarit i da dodjem ako se ponovi. Kako se sve smirilo samo od sebe, nisam ni išla. Jučer mi je bilo dobro, a danas super. Kao da ništa nije bilo. A iskreno, malo sam se i ponadala da će bit akcije, jer stvarno jedva čekam više vidit bebicu :)

tommy.g
09.06.2008., 14:24
:D...evo i mene....sutra ulazimo u 41.tjedan..i nista...nikakvih naznaka....

ponekad neka kontrakcija...ali nista strasno...i to uvijek tjekom noci,,na spavanju..preko dana mogu na maraton..:D

beba je jako nemirna ...kako i uvijek...(doduse nije ni bila mirna...sjecam se prvih uzv..nismo je mogli uhvatit,uvijek je skakala:)..)

a meni vise muka...ja bi da se to rijesi vec jednom...da rodim..i da napokon vidim svoju baby...joj jedva cekam..a sad od nestrpljivosti postajem dosadna sama sebi...i nervozna sam ponekad...

neznam vise ni sama kako se osjecam....uglavnom molim Boga da sto prije krene..i da brzo i sto bezbolnije prodje..

eto...pa se cujemo jos...

pozzdrav

ciao, drži se, valjda će sve krenit ubrzo. Meni je isto beba masu aktivna. Šta se tiče nervoze, užas! Ja se pokušavam suzdržavati i energiju trošit na mahnito čišćenje, ali ponekad niti to ne pomaže.

foresst
09.06.2008., 14:35
mene je zadnja 3 mjeseca trudnoće bolilo za poluditi, nisko u leđima, prepone i malo u lijevu nogu.. gin rekao da beba vjerojatno glavom pritišće neki živac negdje. isto se nisam mogla okrenut u krevetu, dizanje je bilo pravo mučenje, hodanje prvih bar pola sata bolno užasno. ali, svejedno sam svaki dan bar 2-3 sata šetala. ustvari, sjedenje me je ubijalo. probaj to izbjegavati (ako možeš), ili šetaj ili lezi. uf, kad se sjetim koliko puta sam se rasplakala koliko me je divlje bolilo
ali, prođe s porodom. ustvari, još možda 2-3 tjedna nakon me je znalo malo boliti kada bi ležala na boku, ali neusporedivo manje
drži se!

lopticica
09.06.2008., 15:15
Mene je isto dosta dugo bolila zdjelica,kriza i desna noga. Btw 11.2. mi je beba procjenjena na 3425g,roden je sa 3810g 19.3. i to 12 odnosno 17 dana kasnije(imala sam 2 termina) tako da palachinkica nemoj se sekirati.

nina-nl
09.06.2008., 15:31
opet ti...:D....

joj sto je dobro kad imas koga pitat za savjet...cool

lopticica
09.06.2008., 15:37
http://www.smilies-smilies.de/smilies/lustige_smilies/111.gif (http://www.snukk.de)bilo kuda kiki svuda!http://www.smilies-smilies.de/smilies/lustige_smilies/111.gif (http://www.snukk.de)

ashley
09.06.2008., 17:12
Hvala ti na odgovoru. Eto ipak je ispalo da su to lažni trudovi (odnosno te kontakcije koje su priprema za porod). Nazvala sam ginekologa u bolnicu i on mi je rekao da ne trebam paničarit i da dodjem ako se ponovi. Kako se sve smirilo samo od sebe, nisam ni išla. Jučer mi je bilo dobro, a danas super. Kao da ništa nije bilo. A iskreno, malo sam se i ponadala da će bit akcije, jer stvarno jedva čekam više vidit bebicu :)

Zelim ti sto prije da ugledas svoje malo zlato i jos brzi porod! :)

Ivy4
09.06.2008., 18:25
Mene su poceli lazni trudovi muciti kada sam usla u 35 tjedan...onda malo vjezbam disanje i hodam po kuci jer mi je tako lakse :)
Sada sam u 36 tjednu i dalje me muce ti lazni trudovi...a ja si sve mislim ako me lazni tako bole, pa covjece sto ce biti kada pocnu pravi :eek:

draganica
09.06.2008., 18:40
E moja Ivy, spremi se za najjacu bol koji ne mozes ni zamisliti. Ja sam mislila da me nista ne moze boleti toliko da vristim ko krava tako da me cuje pola bolnice i da cu se ja umeti obuzdati...ahaaaa, kako da ne...bolje da znas i da budes spremna nego da te to iznenadi...boli i mora boleti...moj savet- umesto da vristis, stisni zube i guraj - brze ce proci, a i pametnije ces iskoristiti tu energiju...misli na to kako ce se beba manje muciti unutra ako se ti potrudis...meni je pomoglo...

Najteze je dok je beba tu negde gde su ti jajnici, a sam njen izlazak kroz otvor je prelagan...samo isklizne...

I onda sva bol prestaje...i to nije fraza..i nije zato sto si videla svoje dete...to je zato sto vise nema pritiska u tebi...nema unutra malenog stvorenja koje je stvorilo bol svojim prolaskom...

Jedino sto ce te posle boleti jeste rana od epiziotomije ako te budu sekli...ali nije to nista...

Ja sam rekla posle poroda - posle tog iskustva NISTA me vise fizicki ne moze TOLIKO boleti...

Ne pricam o ovome da bih uplasila tebe ili bilo koju drugu...meni je bilo lakse da sve to istrpim jer sam nekoliko nedelja pre svog poroda videla curu u bolnici neposredno pre odlaska na sto...meni je to izgledalo kao agonija...uplasila sam se za nju...onda sam pitala doktorku da li sve cure izgledaju tako kad idu roditi...na sta je ona rekla da izgledaju upravo tako, samo sto neka vise panici i vristi, a neka stegne zube...
Onda kad je mene strefilo, setila sam se te cure...jednostavno sam znala da tako mora biti...i dala sam sve od sebe da to sto krace traje - hodala i hodala i disala i disala...satima...na stolu sam provela svega 35 minuta....

Kazu, bolje je da sto duze trpis trudove i hodas nego da ih trpis na stolu dok ne mozes hodati...hodanje ti bar malo olaksa situaciju...

I ja sam mislila da od tih najjacih trudova nema jace boli...ipak, dok su trajali trudovi (od 9 ujutru do pet minuta iza ponoci, na pocetku otvorena 1,5 cm, na kraju svih 10, bez lekova, sve prirodno) nisam vristala...kad su me stavili na sto i probusili vodenjak, onda jesam...dakle - postoji jaca bol...tako su mi i rekli u predradjaoni - trudovi samo SVRBE naspram boli koju posle osetis...sreca pa sam porod brzo prodje - tih 35 minuta meni su izgledali ko 15...

I posle odmaras...

Sve smo mi to prosle i evo nas zive i zdrave sa svojim bebama najsladjim na svetu...

A bol...pa znam da je bila jaka...ali NE SECAM se sada te jacine...samo svog vristanja...mozak takva iskustva jednostavno gurne u podsvest...

Pa, sretno...i samo hrabro... :)

Ivy4
09.06.2008., 18:50
Draganica hvala ti puno na ovim rijecima i savjetu jer mi to stvarno puno znaci :kiss:
Bolje da se pripremim na najgoru mogucu bol jer cu onda znati sto ocekivati na porodu...primjetila sam da i sada kada me peru ovi lazni trudovi da mi je lakse ako hodam...
Samo se nadam da kada ce me spojiti na ctg da me nece pustiti da hodam okolo :(

lopticica
09.06.2008., 20:11
Ne mozes hodati i bit na ctgu. Bar ne na SD. ;) Ali ti ga mogu svako malo iskopcat i reci ti da hodas-da bi se brze otvorila.
Ja sam bila cijelo vrijeme na ctg i dripu pa nisam ni mrdnut mogla.
Mozes ti tohttp://www.smilies-smilies.de/smilies/freundschaft_smilies/freundschaft7.gif (http://www.snukk.de)

Taja.st
09.06.2008., 20:21
Ajmo cure...nije rodit znanstvena fantastika....bila i opet ću...nisam imala svojih trudova a bila otvorena 6 prstiju i u uru dripa tolko me razdrmalo da sam se otvorila na 10...isto bi volila da sam imala svoje jer umjetno je ipak umjetno!Kad te režu ni ne osjetiš ali kad te šiva malo neugodno...savjet za što brži oporavak...prati se u otopini hipermangana i kapnuti ga i na uložak onaj pamučni...zacjeli u tren i punti sami ispadaju...

lopticica
09.06.2008., 21:06
Ma ja sam mm negdje oko 4. sata na dripu poslala sms da cu sve ponoviti sa slijedecom bebom tako da.... Nije neizdrzivo, kako draganica kaze sva bol nestane kada beba dode-ali doslovno.

pink5
09.06.2008., 21:23
Mislim da u našoj bolnici ima bežični ctg,ali nisam sigurna:ne zna:. Porod boli to je normalno,ali se ta bol relativno brzo zaboravi i ja bih isto voljela da sam ona 3 i pol sata na dripu šetala,nego ležala na stolu,hebeno je to,svaki trud se okrećem,a babica ne da nego da ležim na lijevom boku,jer su mi tako trudovi bili najjači

nina-nl
10.06.2008., 09:58
Draganice-upravo se i pripremam za nevjerovatno jaku bol...ono psihicki...sta da kazem..mora boljeti...ali i prodje

cure moje no sikiriki....eto vidite 15min do pola sata i beba je s vama...:D

tindlbel
22.04.2009., 15:00
podižem ovu staru temu jer me baš zanima dal kod svake počinje slično ili se sve razlikujemo...

Lady_dawn
22.04.2009., 16:57
I mene to zanima...Ja sam vec 38+ i moze biti svaki dan...A ja nemam pojma kako trudovi izgledaju a i kad mi pricaju odkud znam da je kod svakog isto?

ivapetar
22.04.2009., 17:05
Bože ja sam rodila dvoje i ne znam kako da Vam objasnim trudove....Mene su lovili "grčevi" u leđima i jednostavno znaš da je to to.... Ne znam kako, ali znaš !
Prepoznati ćete trudove kad dođu. Sigurno!

Lady_dawn
22.04.2009., 17:34
Bože ja sam rodila dvoje i ne znam kako da Vam objasnim trudove....Mene su lovili "grčevi" u leđima i jednostavno znaš da je to to.... Ne znam kako, ali znaš !
Prepoznati ćete trudove kad dođu. Sigurno!

Ajme meni,ja cim se bebac stane mrdat malo jace mislim si da to nisu mozda trudovi...:rofl:

ivapetar
22.04.2009., 18:03
Ajme meni,ja cim se bebac stane mrdat malo jace mislim si da to nisu mozda trudovi...:rofl:

Kada dođu znati češ da je to to.... valjda nam instinkti prorade.

the redCat
22.04.2009., 18:15
Ovi lažni trudovi su me danas rasturili...nisam mogla stajati, ma koraknuti, jedva sam došla do kauča, cijeli trbuh me bolio, tvrd kao kamen. Trajalo je dobrih 15 minuta istim intenzitetom i ponovilo se nakon 45 min ali nakon toga skroz stali. Sinoć isto probadanje i bol ali puno manje, pitam se kako li će tek biti kad krene za pravo i jedan za drugim, danas sam samo cvilila i pokušala disati. Još pet dana do termina pa sam stalno na oprezu je li to to, ali ovo danas, još si mislim pa zašto tako dugo traje, valjda treba početi s kraćim trudovima i većim razmakom, a mene odmah tako stislo...

ivapetar
22.04.2009., 18:19
Sa svojim Petrom sam prve trudove dobila u četvrtak u 23 sata, ponavljalo se svaka 2 sata do petka do 16 sati, a tek nakon toga su dobili neki jači intezitet. Petar je rođen u subotu u 3,35 .
Tako da je draga moja moguće da su i kod tebe krenuli.
Sretno !

mandy
23.04.2009., 10:33
kod svakog je drugačije....ja u leđima nisam osjetila ništa cijelo vrijeme...boljelo me ispod trbuha kao kad imam M...i to lagana bol, baš kao kod M..trudovi nakon trajanja 10 sati mrvicu jači od početnih, normalno i hodala i disala...skoro skroz otvorena došla u bolnicu...

a da su trudovi shvatit ćete kad-tad..ja prva 3 sata mislila da su crijeva...javljali se svakih 20 min, počelo oko ponoći i probudilo me 3 puta (a ja si mislim što sam sad pojela :D), poslje pogledam na sat pa zaspem, kad me opet probudi zaboravila koliko je sati bilo prije...:lol:
ugl u 3 ustala da vidim jel razmak pravilan....bio je pravilan :)

dosta cura je napisalo da je najgora bol bila kad su bilena leđima...ja trudove nisam uopće osjetila kad su me okretali na leđa da me pregledaju i prije izgona...al baš ništa...
doktor mi rekao kad da tiskam kad da stanem i ja sam radila što je on rekao :)

mandy
23.04.2009., 10:35
test za lažne trudove (ja ih nisam imala pa neznamjel djeluje, sigurno nije pravilo)....šetanje i tuširanje...ako se smiri lažni su, ako nastave nisu lažni...:)

SummerNight
23.04.2009., 11:11
kod svakog je drugačije....ja u leđima nisam osjetila ništa cijelo vrijeme...boljelo me ispod trbuha kao kad imam M...i to lagana bol, baš kao kod M..trudovi nakon trajanja 10 sati mrvicu jači od početnih, normalno i hodala i disala...skoro skroz otvorena došla u bolnicu...
.....

E mene bas to znaima, jel ima veze s tim kako te inace menstruacija boli. Kad osjetim m onda je to u ledjima pritisak, nikad me nije bolio bas trbuh od m. :confused:

mini.
23.04.2009., 11:25
E mene bas to znaima, jel ima veze s tim kako te inace menstruacija boli. Kad osjetim m onda je to u ledjima pritisak, nikad me nije bolio bas trbuh od m. :confused:

mene isto to zanima...a ima mi smisla da je to povezano...ja sam mengu isto uvijek prvo osjetila u leđima, i trbuh me bolio ali uvijek puno manje nego leđa :ne zna: pa i sad tako očekujem, a možda se varam

Gricko2008
23.04.2009., 11:25
meni je doc.bilapropisala normabel za lažne....kaže ako su lažni - smirit će se, a ako nisu-ako su pravi da će se onda ustaliti na pravilne razmake:ne zna:
ja inače imam lažnjake već neko vrijeme, a sinoć su bili malo žešći:eek: :eek: a i sad su, hm pa :ne zna:

mini.
23.04.2009., 11:26
meni je doc.bilapropisala normabel za lažne....kaže ako su lažni - smirit će se, a ako nisu-ako su pravi da će se onda ustaliti na pravilne razmake:ne zna:
ja inače imam lažnjake već neko vrijeme, a sinoć su bili malo žešći:eek: :eek: a i sad su, hm pa :ne zna:

ja zasad i dalje imam samo bezbolne lažne...kad krenu boljeti mislim da ću umrijet od straha :eek:

Lady_dawn
23.04.2009., 11:53

a da su trudovi shvatit ćete kad-tad..ja prva 3 sata mislila da su crijeva...javljali se svakih 20 min, počelo oko ponoći i probudilo me 3 puta (a ja si mislim što sam sad pojela :D), poslje pogledam na sat pa zaspem, kad me opet probudi zaboravila koliko je sati bilo prije...:lol:
ugl u 3 ustala da vidim jel razmak pravilan....bio je pravilan :)

dosta cura je napisalo da je najgora bol bila kad su bilena leđima...ja trudove nisam uopće osjetila kad su me okretali na leđa da me pregledaju i prije izgona...al baš ništa...
doktor mi rekao kad da tiskam kad da stanem i ja sam radila što je on rekao :)

Po ovome sto pises izgleda kao da tebi ti trudovi nisu bili nista strasno ni bolno...:D
Mene nekad zaboli u donjem djelu trbuha ali nikad nisam sigurna jel to sto moram piskiti pa beba tiska pun mjehur ili nesto drugo...

lipica
24.04.2009., 11:45
Sad sam u 33.tjednu i osjećam udarce dolje..Ne smeta mi toliko udarci bebe u trbuh koliko mi je neugodno kad me udari nisko kao da hoće van.
Podsvijest mi radi 100 na sat pa se bojim da ne dođe do prijevremenog jer je doktor rekao da sam otvorena do unutarnjeg ušća.
Isto osjećam menstrualne bolove u zdjelici, a nekad ujutro kad se probudim, imam osjećaj da je sve mekano.
Pijem Mg jer su i BH kontrakcije česte.

Ovo mi je drugo dijete i nadam se da drugi porodi idu lakše nego prvi. Može li mi koja od vas reći svoje iskustvo s drugog poroda.

ane_007
24.04.2009., 12:12

a mene nikad nije nešto strašno boljelo kad sam imala menstruaciju, možda bi me malo piknulo ali ništa strašno, tako da ja ni ne znam kakvi su to bolovi

sijandraffm
24.04.2009., 12:48
Sad sam u 33.tjednu i osjećam udarce dolje..Ne smeta mi toliko udarci bebe u trbuh koliko mi je neugodno kad me udari nisko kao da hoće van.
Podsvijest mi radi 100 na sat pa se bojim da ne dođe do prijevremenog jer je doktor rekao da sam otvorena do unutarnjeg ušća.
Isto osjećam menstrualne bolove u zdjelici, a nekad ujutro kad se probudim, imam osjećaj da je sve mekano.

Ovo mi je drugo dijete i nadam se da drugi porodi idu lakše nego prvi. Može li mi koja od vas reći svoje iskustvo s drugog poroda.

moj prvi i drugi porod kao nebo i zemlja !
prvi 18sati teske muke

drugi porod jedva stigla u bolnicu od prvog truda do poroda oko 3 sata:p

ali to nista neznaci i nemora znaciti da drugi bude laksi od prvog, moja jetrva rodila njih petero i kaze da joj je najtezi bio peti porod.

Dakle nema pravila tu.:ne zna:

tindlbel
24.04.2009., 13:26

prvi porod super brz,sve ukupno bilo gotovo za 3 sata,a drugi još brže ,došla u bolnicu oko 10 ,puko mi vodenjak dobila drip i točno u 12(podne) rodila...

seven_
24.04.2009., 13:50
prvi porod super brz,sve ukupno bilo gotovo za 3 sata,a drugi još brže ,došla u bolnicu oko 10 ,puko mi vodenjak dobila drip i točno u 12(podne) rodila...

I ja bi tako rodila :mama:!

SummerNight
24.04.2009., 14:29
a mene nikad nije nešto strašno boljelo kad sam imala menstruaciju, možda bi me malo piknulo ali ništa strašno, tako da ja ni ne znam kakvi su to bolovi

Pa da, i ako osjetim m onda je to blagi pritisak u krizima, nikakvi grcevi ni bolovi. :ne zna:

ane_007
24.04.2009., 15:05
Pa da, i ako osjetim m onda je to blagi pritisak u krizima, nikakvi grcevi ni bolovi. :ne zna:

e, i sad mi ne znamo ni kakvi su to približno bolovi:cerek:

renatap
24.04.2009., 16:00
mene isto to zanima...a ima mi smisla da je to povezano...ja sam mengu isto uvijek prvo osjetila u leđima, i trbuh me bolio ali uvijek puno manje nego leđa :ne zna: pa i sad tako očekujem, a možda se varam

evo cure ja cu vam odgovoriti....
i ja kad imam mengu uvijek me bole ledja a nikada stomak....
trudovi pocelo je ovako
petak popodne me presjeklo u ledjima....(vec sam bila prenela dva dana termin)
od tada svakih 45 minuta me sijece i budi cijelu noc ali ja kontam to nemoze biti trud kad je u ledjima...
u subotu ujutro sam isla na kontrolu i ctg pokazao lagane trudove i ja otvorena 1 prst salju me doma i kao necete skoro....
subota popodne 6 sati mi je izasao sluzni cep, ja se okupala pospremila sve i reko sad cu mjeriti....oko 10 navecer sam bila na 10 minuta ali trudovi skroz u ledjima...
oko 11 krenula u rodiliste, tamo na ctg-u nema trudova a otvorena 3 prsta... poslije ponoci sam u boksu sa ctg-om i dripom jer mi ne vjeruju da me boli jer nista ne vide na ctg-u muza salju doma uz rijeci ona sigurno nece prije 7 ujutro...
uglavnom rodila sam u 4 ujutro i skroz uz trudove u ledjima stomak uopce nisam osjetila ni u onim najjacim trudovima...
mozda vama nece biti ovako ali ako vas kicma presijece i to se ponavlja znate da je to to...SRETNO

mala_sreca
15.08.2009., 09:25
cure moze jedan savjet..

ovo mi je prva trudnoca i ovu noc mi se prvi put dogodilo da me boli donji dio trbuha toliko jako da se ne mogu ni okrenuti u noci, niti na bok niti na leda, nista mi ne pase, osim sjedenja.. ne mogu hodati kad moram na wc jer me zaista boli.. imam osjecaj kao da je to nekakav grc dolje i uzasno je.. niti sam mogla ja spavati niti beba, a bome niti dragi..

pa me sad zanima jesu li to lazni trudovi ili je to nesto drugo? dal mi savjetujete da odem sad na hitnu da me pregledaju pa da vide kako mi je beba? i sta je u pitanju.. ha?

marcipanka
15.08.2009., 11:45
cure moze jedan savjet..

ovo mi je prva trudnoca i ovu noc mi se prvi put dogodilo da me boli donji dio trbuha toliko jako da se ne mogu ni okrenuti u noci, niti na bok niti na leda, nista mi ne pase, osim sjedenja.. ne mogu hodati kad moram na wc jer me zaista boli.. imam osjecaj kao da je to nekakav grc dolje i uzasno je.. niti sam mogla ja spavati niti beba, a bome niti dragi..

pa me sad zanima jesu li to lazni trudovi ili je to nesto drugo? dal mi savjetujete da odem sad na hitnu da me pregledaju pa da vide kako mi je beba? i sta je u pitanju.. ha?

koliko si trudna? jel ti se trbuh uz taj grč i "skamenio"? ako je, to su BH kontrakcije.

nata_lie
26.10.2009., 09:34
evo da malo dignem temu.trebam pomoc jer se ne snalazim bas dobro u svemu s obzirom da mi je prva trudnoca.

od jucer u 5 ujutro osjecam poprilicno jake bolove u krizima,a pomalo i u trbuhu..u 38. tjednu sam pa ne znam dal bi to mogli biti pravi ili lazni trudovi..totalno sam zbunjena :ne zna:

ne bih htjela panicariti previse ali ipak sam malo i zabrinuta.
razmaci nisu nesto pravilni..bol nekad prestane kad se krecem, a nekad ne.
ne krvarim, vodenjak mi nije pukao ali bol ne popusta.

stoga, pomoc..pliz!!! :moli:

nata_lie
26.10.2009., 10:27
ispricavam se modovima na jos jednoj ovakvoj temi ali treba mi pomoc pod hitno.

ne zelim panicariti ali opet, zabinuta sam.
ovo mi je prva trudnoca pa se bas i ne kuzim u te stvari.
u 38. tjednu sam i od jucer ujutro me love trudovi..i stvar je u tome sto ne mogu bas prepoznati dal su pravi il lazni.

naime, osjecam uzasnu bol u krizima, i pomalo u trbuhu.
i copi me svakih recimo pol h, nekad u pravilnim razmacima, nekad ne..i nekad bol prestane kad se pocnem kretati a nekad ne, pa sam pomalo zbunjena.

i zato help curke, sto bi to moglo biti??

silvaes85
26.10.2009., 10:33
ispricavam se modovima na jos jednoj ovakvoj temi ali treba mi pomoc pod hitno.

ne zelim panicariti ali opet, zabinuta sam.
ovo mi je prva trudnoca pa se bas i ne kuzim u te stvari.
u 38. tjednu sam i od jucer ujutro me love trudovi..i stvar je u tome sto ne mogu bas prepoznati dal su pravi il lazni.

naime, osjecam uzasnu bol u krizima, i pomalo u trbuhu.
i copi me svakih recimo pol h, nekad u pravilnim razmacima, nekad ne..i nekad bol prestane kad se pocnem kretati a nekad ne, pa sam pomalo zbunjena.

i zato help curke, sto bi to moglo biti??

ja mislim da su lazni, jer koliko mi je poznato laznjaci se smire ako promjenis polozaj. ali ako nisi sigurna, ja da sam an tvom mjestu, otisla bi ili kod svog ginekologa ili u bolnicu. sta je sigurno, sigurno je.

~Scarlet~
26.10.2009., 10:33
Pa ak si u 38 tj, mogu vrlo lako biti pravi, ja sam rodila u 38+3. A zašto ne odeš u bolnicu i riješiš dilemu?.:kava:

Lindy2008
26.10.2009., 10:35
TRUDOVI su to....

Ako će ti se vremenski bol povečavati,, znači, s pola sata, na svakih 20, pa na svakih 15tak minuta itd., pokupi stvari i pravac rodilište.

Ako ti bolnica nije daleko, idi šta prije, da ti zaustave trudove da nećeš prerano roditi.

I ako ćeš morat ležati još 2 tj. do poroda, biti ćeš tamo pod kontrolom.

Spakiraj se i idi, stavit ćete na aparat i vidjet dal su pravi il lažni.

nata_lie
26.10.2009., 10:53
a moram na pregled u srijedu pa nisam htjela stvarat paniku ako nije potrebno.

a bolovi nikako ne prestaju od jucer u 5 ujutro, i tako i cijelu noc i sad cijelo jutro, i sve mi ode u kriza..uzasno me bole.
znaci mislite da je ipak bolje da se javim u bolnicu?

tina06
26.10.2009., 11:13
evo da malo dignem temu.trebam pomoc jer se ne snalazim bas dobro u svemu s obzirom da mi je prva trudnoca.

od jucer u 5 ujutro osjecam poprilicno jake bolove u krizima,a pomalo i u trbuhu..u 38. tjednu sam pa ne znam dal bi to mogli biti pravi ili lazni trudovi..totalno sam zbunjena :ne zna:

ne bih htjela panicariti previse ali ipak sam malo i zabrinuta.
razmaci nisu nesto pravilni..bol nekad prestane kad se krecem, a nekad ne.
ne krvarim, vodenjak mi nije pukao ali bol ne popusta.

stoga, pomoc..pliz!!! :moli:

Koliki su ti razmaci,otprilike? Jel se bolovi smire kad legneš? Kakva je sad situacija (prošlo je skoro 2 sata od posta) ? Inače ako su pravi trudovi ne popuštaju kad legneš i kad se smiriš...Ajd odgovori na ovih par pitanja...

Žare 23
26.10.2009., 11:19
Neznam...po meni su ti lažnjaci, jer to se je i meni dešavalo već od 35. tj....a kad krenu pravi to češ itekako osjetiti...bolje nazovi bolnicu kad nisi sigurna pa vidi šta će ti reči, nemoj se zezati...Sretno!

nata_lie
26.10.2009., 11:20
Koliki su ti razmaci,otprilike? Jel se bolovi smire kad legneš? Kakva je sad situacija (prošlo je skoro 2 sata od posta) ? Inače ako su pravi trudovi ne popuštaju kad legneš i kad se smiriš...Ajd odgovori na ovih par pitanja...

ma isto mi je i kad lezim i kad se krecem..bas me uzasno boli...i nakon svakog moram na wc..i cak mi se lagano pocelo i povracati...:confused:

i nekako se razmak drzi na nekih 10-15 min..i tako je cijelo vrijeme...daj reci sta da radim :eek:

Lindy2008
26.10.2009., 11:48
a moram na pregled u srijedu pa nisam htjela stvarat paniku ako nije potrebno.

a bolovi nikako ne prestaju od jucer u 5 ujutro, i tako i cijelu noc i sad cijelo jutro, i sve mi ode u kriza..uzasno me bole.
znaci mislite da je ipak bolje da se javim u bolnicu?

Ako nisi predaleko, idi...nemoj čekati da se nešto ne iskomplicira onda će te špotati šta si čekala doma.

Preko telefona teško da će ti znati dati pametan odgovor..

Trudovi su i kada su u leđima i kada su naprijed. Iz iskustva, ovi iz leđa su naj naj gorji....idi dok možeš hodati...uskoro nećeš moći (bar meni tako bilo)..

nata_lie
26.10.2009., 11:48
a i trudovi su sve cesci...zar me ne bi trebao boliti trbuh ako su lazni?
a meni sva bol ode u kriza..i jebeno me boli.
i nekako me sad boli i dalje i kad se krecem :ne zna:

~Scarlet~
26.10.2009., 11:56
[QUOTE]Ako ti bolnica nije daleko, idi šta prije, da ti zaustave trudove da nećeš prerano roditi.

I ako ćeš morat ležati još 2 tj. do poroda, biti ćeš tamo pod kontrolom.

A zašto da joj zaustavljaju trudove, pa u 38 tj. je. I ja sam rodila u 38 tj i sve ok s bebom. Pretpostavljam valjda ako je mala kilaža...:ne zna:
nata_lie ajde ti lijepo do bolnice, da se još ne porodiš doma...

nata_lie
26.10.2009., 12:10
[QUOTE=Lindy2008;23249321]

A zašto da joj zaustavljaju trudove, pa u 38 tj. je. I ja sam rodila u 38 tj i sve ok s bebom. Pretpostavljam valjda ako je mala kilaža...:ne zna:

ma sve je ok s bebom..samo eto pitam jer ne znam sto se dogadja..malo sam se prepala iskreno.
ali odlucila sam..idem laganini u bolnicu pa cu vidjet sta je...jer zbilja me previse boli da bi bili lazni...a i precesti su :ne zna:

amareda
26.10.2009., 12:16
Imaš trudove i logično je da u 38. tjednu odeš što prije u bolnicu!! Sretno!

Laura-L
26.10.2009., 12:17

Idi u bolnicu, bez obzira koliko ti je daleko, mogu biti lažni, a ne moraju, nemoj da ti nešto poslije bude žao. I nekad je bolje bit paničar nego mirno čekati.

nata_lie
26.10.2009., 12:22
cure hvala na svemu...zbilja ste mi pomogle..bila sam totalno izgubljena,a jos sam i sama doma :D

a idem u petrovu..a ja sam u dubravi, nije predaleko a ima me i tko voziti.
javim se prvom prilikom.
hvala jos jednom!!!

:grli::grli:

iva0404
26.10.2009., 12:24
NATALIE išššššš u bolnicu! Sutra buš rodila :cerek: Tako je bilo i meni samo sa 39+7... jedno popodne čopala mene bol u križima... al lagana... sljedeći dan na termin sam rodila! Sretnoooooooooooooooooooo :kiss:

iva0404
26.10.2009., 12:25

cijelo vrijeme poroda i trudova mene je kičma rasturala...ne sjećam se nikakve boli osim te u kičmi.... ko da mi ju netko para....draga to su ti trudovi!!!! kaj čekaš piči u bolnicu.....

mandy
26.10.2009., 12:38
ako nisu redovni i zaustavljaju se nakon kretanja,kupke i sl...nisu pravi

neke cure bole križaneke trbuh (mene je samo trbuh kao kod menge)

i lažni trudnovi otvaraju a pošto si veću 38-om tj odi u bolnicu...bolje da te vrate jer si došla bezveze :)

sretno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :grli:

jel otišla da mjenjam naslov? :D

mazuljkić
26.10.2009., 12:52
ako nisu redovni i zaustavljaju se nakon kretanja,kupke i sl...nisu pravi

neke cure bole križaneke trbuh (mene je samo trbuh kao kod menge)

i lažni trudnovi otvaraju a pošto si veću 38-om tj odi u bolnicu...bolje da te vrate jer si došla bezveze :)

sretno ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ :grli:

jel otišla da mjenjam naslov? :D

ja sam imala lažne okupam se hodanja i prestanu otišla u bolnicu i rodila za 3 sata ....kad čemo o lažnima a kad su došli pravi:eek::eek: ovi lažni su mila majka:lol::lol::lol:
i opet bi sve ponovila....

djura19
26.10.2009., 12:54
ma to su ti pravi trudovi, tak je i meni bilo. samo sto sam ja rodila u 35 tjednu. ja sam zvala svoju legicu kaze ona meni odi do dr. ja se premisljala, al ajd idem ja. ona me poslala u bolnicu i htjeli me ostavit ja nisam htjela, pa se malo natezali i dobro da sam ostala jer sam sljedeci dan rodila, a glupavi ctg mi nije pokazivao nikakve trudove (zato nisam htjela ostajat u bolnici), ni u radjaonici, ja trebam rodit, on nista, a ja umirem u bolovima. bila sam toliko zbunjena da je meni dr na neki nacin rekla da cu rodit a ja nisam imala pojma. prva trudnoca, mjesec dana ranije, sta ja znam kak to treba izgledat

Trnc
26.10.2009., 12:59
Vozi za petrovu! Garant trudovi! Ja sam se na taj način, nepravilni trudovi, tzv. oćeš - nećeš, onako bezvezni... otvorila 6 centi. Ni sama nisam vjerovala doktoru kad me pregledao!

tina06
26.10.2009., 13:09
ma isto mi je i kad lezim i kad se krecem..bas me uzasno boli...i nakon svakog moram na wc..i cak mi se lagano pocelo i povracati...:confused:

i nekako se razmak drzi na nekih 10-15 min..i tako je cijelo vrijeme...daj reci sta da radim :eek:

Sorry, morala sam s malim kod doktora.
Opusti se i kad ti razmak bude na 5 min put pod noge i u rađaonu! Osim ako ti je daleko onda za svaki slučaj idi ranije! Sretno!!!!! :cerek:

Lindy2008
26.10.2009., 13:10

Meni zaustavili trudove, bila 40+3 dana!!!! Pa si misli, rodila drugi dan, i mali skoro umro pri porodu, nije disao, pupčanu vrpcu imao oko vrata.....igraju se oni, igraju...

Mene špotali zašto sam došla u trudovima, da sam još mogla počekati doma jer mi nije vodenjak puknuo (a nije do samog poroda dok ga dr. nije probušio)...

mandy
26.10.2009., 13:25
prvi put čujem da su išli zaustavljat trudove u terminu a pogotovo kad preneseš :eek:

Lindy2008
26.10.2009., 13:32
prvi put čujem da su išli zaustavljat trudove u terminu a pogotovo kad preneseš :eek:

U Čakovečkom rodilištu je i to moguće.

Imaju samo 4 kreveta i imali cijeli dan dupko punu rađaonu..i sve zaustavljali osim one kojima već beba virila van...

Rekli su mi da sam morala roditi, rodila bi na krevetu..ne mora se baš roditi u rađaoni...i sad si misli, a ja kao 3. porod neka ne dižem paniku među rodiljama.

djura19
26.10.2009., 13:33

i ja isto, za ne povjerovat :eek: ja sam bila 35 tjedan pa mi nisu htjeli zaustaviti trudove

mazuljkić
26.10.2009., 20:44
Meni zaustavili trudove, bila 40+3 dana!!!! Pa si misli, rodila drugi dan, i mali skoro umro pri porodu, nije disao, pupčanu vrpcu imao oko vrata.....igraju se oni, igraju...

Mene špotali zašto sam došla u trudovima, da sam još mogla počekati doma jer mi nije vodenjak puknuo (a nije do samog poroda dok ga dr. nije probušio)...

Grozno:eek::eek:

Žare 23
26.10.2009., 21:23
Sretno!! Bolje da odeš jer ni mene nije boljelo a došla u bolnicu 8 cm otvorena! Nadam se da češ i ti imati tako brz i bezbolan porod!! Pusa!

katekit
27.10.2009., 13:50
Ne želim da moj post utječe na ničiju odluku ali moja preporuka svim trudnicama je čekati da se trudovi pojačaju i budu pravilni na svakih najviše 5 minuta. Dakako uvjet je da je trudnoća protekla uredno bez komplikacija i da je bolnica blizu.
Moji trudovi(nepravilni) su krenuli noć prije a oko 7 ujutro su se ustalili da bi oko 12 došli na 5 minuta. Otišla sam u bolnicu i od prijema do poroda je bilo 3 sata. Već sam bila otovorena 6 prstiju i dok su obavili klizmu i brijanje i stavili me u boks ja sam rodila u roku sat-dva.

Mislilm da bi trudnice malo više trebale vjerovati svome tijelu.

mandy
27.10.2009., 16:59
i meni su trudovi počeli uponoć a krenuli kad su bili sat vremena na 5 min....došla tamo otvorena 8 cm, nisu me stigli klistirat, odma u box, rodila za 2 sata..

al su bili baš školski, pravilni razmak, pravilno smanjenje razmaka

kod lažnih neznam dal bi imalahrabrosti ostat doma jer i oni mogu otvorit a ja si mogu mislit ma lažni su....

Žare 23
27.10.2009., 19:25
i meni su trudovi počeli uponoć a krenuli kad su bili sat vremena na 5 min....došla tamo otvorena 8 cm, nisu me stigli klistirat, odma u box, rodila za 2 sata..

al su bili baš školski, pravilni razmak, pravilno smanjenje razmaka

kod lažnih neznam dal bi imalahrabrosti ostat doma jer i oni mogu otvorit a ja si mogu mislit ma lažni su....

Kako to da si tako dugo rađala...ipak si došla 8 cm otvorena? Šta se bebolinjo nije spustio dovoljno ili...:ne zna:
Tako sam i ja došla 8 cm otvorena, nisu me stigli klistirat a i dr. je rekao da ne treba, odmah su mi prokinuli vodenjak i za 20 min sam rodila...

mandy
27.10.2009., 21:22
meni nisu odma vodenjak probušili..a i moraju pričekat da se skroz otvorim, kod tebe je očito išlo brže otvaranje do kraja:)
meni je i ovo bilo brzo :D

majaa
28.10.2009., 10:19
meni nisu odma vodenjak probušili..a i moraju pričekat da se skroz otvorim, kod tebe je očito išlo brže otvaranje do kraja:)

ja sam isto došla 8-9 cm otvorena, pukli mi odmah vodenjak al trebalo mi je još 2,5 sata da rodim jer se beba nije spustila

Žare 23
28.10.2009., 15:14

Da.... ma super, glavno da si se ti dobro osjećala i da ti je porod ostao u dobrom sjećanju, i bebica da se ne muči puno. :cerek:

pipi3108
28.10.2009., 17:54
Meni je procurila plodna voda,nakon pola sata sam dobila trudove odma na 5 min,koji su u sljedecih po ure se smanjili na 3 min, u 10 sam dosla u rodiliste 5 prstiju otvorena,odma su me spojili na drip i probili mi vodenjak,a posto se nije tila spustit u zdjelicu rodila sam tek u 6 popodne...o trudovima na cjelodnevnom dripu necu ni govorit :visi:

Corina26
13.02.2010., 13:08
Čitam vaša iskustva,čitam po net-u razliku između pravih i lažnih,i sve je izmiješano i kod svakog je drukčije.Mene su šarafili oko dva sata (od ponoć do dva sinoć) bolni tudovi,u nepravilnim razmacima,križa su me boljela cijelo vrijeme,popila sam čašu vode,šetala ali nije bilo lakše.Jutros ništa.Po svemu sudeći čine se kao lažni,ali nisu u pravilnim vremenskim razmacima nego totalno razbacani-po tome su lažni.Ja stvarno više ne znam.....

ančica2
13.02.2010., 17:42
Čitam vaša iskustva,čitam po net-u razliku između pravih i lažnih,i sve je izmiješano i kod svakog je drukčije.Mene su šarafili oko dva sata (od ponoć do dva sinoć) bolni tudovi,u nepravilnim razmacima,križa su me boljela cijelo vrijeme,popila sam čašu vode,šetala ali nije bilo lakše.Jutros ništa.Po svemu sudeći čine se kao lažni,ali nisu u pravilnim vremenskim razmacima nego totalno razbacani-po tome su lažni.Ja stvarno više ne znam.....

Vjerojatno su lažni, jer pravi kad krenu ne prestaju. Ja sam se uvijek pitala hoću li znati prepoznati trudove, sa prvom bebon. Kad su počeli, oči su mi ispale, sve boli, i trbuh i križa. Bili su u razmacima od 20 minuta, i u panici sam otišla u bolnicu iz koje su me vratili doma i rekli da dođem kad bude razmak na 5 minuta jer je prva beba, pa to može potrajati. Tako sam se patila od 6 ujutro do 22 navečer kad je krenulo svakih 5 minuta. I više me nisu vraćali doma.

Sa drugom i trećom bebom su mi već na zadnjem pregledu rekli, kad trudovi počnu, bez obzira na razmak, trk u bolnicu jer porod može ubrzo uslijediti. Tako je i bilo, jer su trudovi čim su počeli imali razmak od 5 minuta.

Naravno, svaka ih doživi drugačije. Ali samo želim reći, da ako ti je prva beba, a oni su prestali nakon 2 sata, onda su lažni. Ali ako krenu češće bez prestanka, možda je i bolje otići u bolnicu na pregled, jer ti ne znaš koliko si se otvorila. Pa ako te vrate doma ok. Mi nismo doktori da sami zaključujemo.
Uostalom, kad ti krenu pravi, mislit ćeš da je ovo što te boljelo šala.

Hely
13.02.2010., 20:15

mene ti je to tak stalno po malo bolilo...i samo odjednom je bilo na 5 min i kad se ponavljalo tako kroz 20 min znala sam da je to to ali me nije nista jace bolilo nego i ovi prethodni (nepravilni ) koji su trajali danima...oko 18h su mi poceli na 5 min da bi u 23 i 10 rodila.zadnjih 45 min me pocelo rasturat...ne znam koliko ti je daleko bolnica ali ako je relativno blizu idi tek kad ti budu na 5 min..nemoj da te stalno pregledavaju dolje jer si se pocela otvarat a nisi jos u terminu,a znas i sama da svakim pregledom te otvaraju jos vise...tako da tek kad trudovi budu u pravilni idi...vjeruj znat ces kad budu pravi... p.s neka se bebica strpi jos barem dva tjedna....:)

cezar5
06.01.2011., 13:13
evo malo da podignem temu :mig:

otkad sam se probudila imam lagane trudove otprilike svakih sat vremena.
čim ga osjetim u leđima, promijenim položaj i ne prestaje. traje manje od minute.
kako da znam dali su pravi ili lažni? čini mi se da me to premalo boli da bi bio pravi trud :ne zna:
ili početni malo bole :confused:

MaminaMaza
06.01.2011., 13:58
pocetni malo bole,kao menstrualna bol..pa sve jace i tako do kraja najjace..
mene su copili neki dam uzasni bolovi u bubrezima,krizima..ajme bilo je strasno..
ali je prestalo..

pink nail
02.10.2013., 07:44
Sinoc oko 19h sam pocela osjecati menstrualne bolove i bol u krizima. I to je trajalo citavu noc (nisam uopce spavala) i sad se nastavlja. Na pocetku su to bili razmaci od 20ak min prvih par sata, pa onda 10ak, onda par po 5min, pa opet 10, 15, 8, 6, 12...itd. Uglavnom sad je recimo na 10ak minuta. (trudovi traju oko 30ak sekundi)

Je li bi trebala ici u bolnicu? Nama su na tecaju rekli da idemo ako imamo trudove svako 5 minuta tokom 2 sata. Tako da jos cekam... Neg se bojim da mi mm nece stic na vrijeme s posla kad to krene. Ne zelim rodit doma :)

Isto tako... od subote imam jak iscjedak (mislim da je sluzavi cep) i maloprije sam primjetila da je smeckasto-rozi.

Danas sam tocno 39tj.

annaaa
02.10.2013., 09:06
pink nail, ja bih rekla da ti je porod počeo!
ako ti je prvi porod, ne trebaš žuriti, pričekaj da ti se smanje razmaci na 5 minuta, stići ćeš bez brige.

ja sam i s prvim i drugim bila doma dok kod sam mogla izdržati bol, a tako se nekako i poklopilo da su došli trudovi na svakih 5 minuta. i isto su mi bili skroz nepravilni, ko i kod tebe

sretno!

pink nail
02.10.2013., 09:27
Hvala na odgovoru :)

Da, prvi mi je porod. Znam da je kod svih individualno i citala sam razlicita iskustva ali je li se ovi trudovi mogu protezati danima ili se prije radi o satima?

annaaa
02.10.2013., 10:17
meni su trudovi trajali ravno 24 sata (prvi put). a znam jednu curu (tu s foruma) koja je imala trudove 2 dana (bila je doma). dal može trajat još duže :ne zna:

samo si ih mjeri da znaš kako se odvija situacija. a jel ti se pojačava bol?

La_LuNa
02.10.2013., 10:29
Sinoc oko 19h sam pocela osjecati menstrualne bolove i bol u krizima. I to je trajalo citavu noc (nisam uopce spavala) i sad se nastavlja. Na pocetku su to bili razmaci od 20ak min prvih par sata, pa onda 10ak, onda par po 5min, pa opet 10, 15, 8, 6, 12...itd. Uglavnom sad je recimo na 10ak minuta. (trudovi traju oko 30ak sekundi)

Je li bi trebala ici u bolnicu? Nama su na tecaju rekli da idemo ako imamo trudove svako 5 minuta tokom 2 sata. Tako da jos cekam... Neg se bojim da mi mm nece stic na vrijeme s posla kad to krene. Ne zelim rodit doma :)

Isto tako... od subote imam jak iscjedak (mislim da je sluzavi cep) i maloprije sam primjetila da je smeckasto-rozi.

Danas sam tocno 39tj.
izuzev iscjetka danima (meni se iscjedak pojavio tek s trudovima) identicno je bilo i kod mene, ukljucujuci i te nepravilne razmake kakve ti imas :mig:
"unormalili" su se tek kad su dosli na 5 minuta i tek tada im je intenzitet postao jaci.
ako nemas prejake bolove i ako ne krvaris, ja bih ti savjetovala da sto duze budes doma, cekaj da razmak dodje na 5 min barem. ja sam u bolnicu dosla kad su trudovi bili na 3 - 4 minute razmaka :mig:
i ne brini se, ako ti se razmak medju trudovima smanjuje (a smanjuje se, iako nepravilno) nece to trajati danima :mig:
moji su oko 3 - 4 popodne bili na cca 15 - 20 minuta, da bi vec oko 19 pali na 5, i oko 9 kad sam primljena u bolnicu su bili na 3 minute. rodila sam u 01:15 :D

La_LuNa
02.10.2013., 10:33
meni su trudovi trajali ravno 24 sata (prvi put). a znam jednu curu (tu s foruma) koja je imala trudove 2 dana (bila je doma). dal može trajat još duže :ne zna:

samo si ih mjeri da znaš kako se odvija situacija. a jel ti se pojačava bol?

meni su trudovi trajali 15 sati, s tim da su postali jako bolni tek kad su pali ispod 3 minute, u bolnici. brijem da je pridonjelo lezanje na boku :rolleyes: dok sam bila doma i u predradjaoni te se mogla kretati kak mi pase, bilo je skorz izdrzljivo.
zato ja osobno ne preporucam ici rano u bolnicu (ako nema krvarenja i ako je vodenjak ocuvan), jer cete ispizdit ako vas strpaju u krevet na bok :zubo:

pink nail
02.10.2013., 13:37
thanks cure!

Znaci ipak moze trajati vise dana. Meni se ne ide danas u bolnicu. :D
Intezitet boli se ne pojacava (ili se bar meni tako cini). Gore me boli kad imam mengu. Ovo bar prestane nakon 30ak sekundi :)

Trudovi jos nisu pravilni (cak su puno nepravilniji nego nocas i uspjela sam odspavati par sati sto je sinoc bilo nemoguce) tako da sam jos doma. Stvarno mi se neda biti u bolnici vise nego je potrebno. Jedino me malo muci taj iscjedak ali nije cista krv tako da mislim da je to ok.

nuklea500
10.10.2013., 10:24
Ja sam se dan prije pregleda lose osjecala, ali me nista nije bolilo. Ujutro sam imala nelagodan osjecaj u donjem dijelu ledja. Dok sam cekala pregled, ta se nelagoda pretvorila u laganu bol. Na pregledu su ustanovili da sam se otvorila 4 psta i rekli mi da ne mogu kuci, ali da mogu izabrati hocu li odmah u radjaonu ili cu na patologiju trudnoce. Izabrala sam drugo. Trudove sam imala od, dakle, ranog jutra i postajali su sve jaci, ali su bili nepravilni. U 20h su me ponovno pregledali i utvrdili da sam isto otvorena kao i jutros, iako sam trpila grozne trudove cijeli dan, i poslali me u radjaonu. Oko 21 h mi doc prokinuo vodenjak i rodila sam u 23 i 45.
Mozda sam trebala odmah ujutro u radjaonu kakpo su mi i nudili, mozda bih brze rodila jer su me ovako iscrpili trudovi koji me ni mm nisu otvorili. Tek nakon busenja vodenjaka sz krenuli trudovi koji su me skroz otvorili u nekoliko sati i to bez dripa.

cezar5
17.10.2013., 18:38
Da li je moguce da prvi trudovi bole samo u ledjima, lagano i da se trbuh ne stvrdne svaki put?
Bolove osjetim svakih 15-20 mim

pink nail
02.12.2013., 09:20
thanks cure!

Znaci ipak moze trajati vise dana. Meni se ne ide danas u bolnicu. :D
Intezitet boli se ne pojacava (ili se bar meni tako cini). Gore me boli kad imam mengu. Ovo bar prestane nakon 30ak sekundi :)

Trudovi jos nisu pravilni (cak su puno nepravilniji nego nocas i uspjela sam odspavati par sati sto je sinoc bilo nemoguce) tako da sam jos doma. Stvarno mi se neda biti u bolnici vise nego je potrebno. Jedino me malo muci taj iscjedak ali nije cista krv tako da mislim da je to ok.

Na kraju su to kod mene bili trudovi. Od pocetka trudova do poroda je proslo 1,5 dan. Veci dio sam odradila doma. U bolnici provela nekih 9 sati (do samog poroda).

Elle_
09.12.2013., 16:28
Da, mogu trajati više dana, pripremni. Meni sve pocelo u sub navečer pa se smirilo, v ned ujutro opet počelo,al ne u pravilnim razmacima pa sam mislila da su lažni. Par sati pre poroda jos sam šetala gradom u trudovima. Mene boljeli užasno zadnja 2,3 cm, al to mi bilo podnošljivo do izgona, taj dio mi bio katastrofa! Taj pritisak dolje, brate mili uff!

atms
14.12.2013., 08:07
Ah evo mene i ovdje. Juče imala bolove na 2 min,otišla u bolnicu dok me pregledala,otvorena tri prsta ali grlic još uvek tvrd. Tako da me je pustila kući dok grlic ne omekša. Meni bolovi prošli sad čekam.

bonjour-1
24.01.2014., 19:25
Ja uopce nisan imala trudove. Meni je ginic reka da prvorotkinje ne moraju imat laznjake a ja nisam imala ni prave. Dosla 4 prsta otvorena, stavili me na drip i rodila za 2 sata