PDA

View Full Version : Perilice rublja

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

zoreena
07.08.2003., 14:00
Molim vas da mi netko napise tko je ima, dal je zadovoljan snjom i tako..inace ono vise su kao gorenje na glasu, pa me zanimaju misljenja, a ja sam sa gorenjevim servisem imala toliko problema iako sam imala garanciju i sve i 2 mjeseca sam cekala da mi otklone kvar na sporetu kojeg sam samo otpakovala i vidjela da nevalja, zamislite za svoje pare jos me netko zahebava i sad kad kupujem poreilicu rublja odlucih za Koncar pa da vidim sta vi mislite?

Fala

Winona
11.08.2003., 12:56
a jel moraju biti bas ove dvije firme u igri ?

Miele je dobra firma, Bosch, Electrolux

magic
12.08.2003., 09:02
Osim shto im je cijena bar dvostruka od Konchareve, zaista zashto ne :rolleyes:

Breskvice, sad imam Gorenje mashinu, a prije nje sam imala Koncharovu, dobila sam ju iz trece ruke i mislim da je bila stara petnaestak godina.

Osim jednog kvara nastalog iz nepazhnje ~ sestra okrenula programator na krivu stranu, te promjene gume na vratima, mashina nikad nije imala kvar.

zoreena
13.08.2003., 09:29
Serviser mi je rekao ovako: mana Koncarevih perilica je ta sto svaka koja prelazi preko 600 okretaja ima problem sto joj elektronika ode ako stoji u kupaoni, zbog vlage.

A moja je od 1000 okretaja :( :rolleyes:

ROAD RUNNER
13.08.2003., 09:51
Od kućanskih aparata kupujem samo Gorenje!!!
Prvi kvarovi pojavljuju se nakon 20 godina i to zbog truleži lima. To popraviš i vozi dalje.

Tajna za dugi vijek trajanja vešmašine je brisanje gume nakon pranja i puštanje otvorenih vrata kako bi se osušila.

:top:

polly
13.08.2003., 10:15
breskvica kaže:
Serviser mi je rekao ovako: mana Koncarevih perilica je ta sto svaka koja prelazi preko 600 okretaja ima problem sto joj elektronika ode ako stoji u kupaoni, zbog vlage.

A moja je od 1000 okretaja :( :rolleyes:

Moja ima 1200.
Promijeni servisera.

magic
13.08.2003., 10:16
Shto se tiche vijeka trajanja, kod jednostavnijih modela i nije vishe upitno. Koshtaju 2 - 3 tisuce kuna maximalno, a tri do pet godina ce izdrzhat, ma shto s njima radili.

zoreena
13.08.2003., 11:56
Kazu da najobicnije perilice traju duze i sahrane tri moderne, pa sad si mislite.:rolleyes:

A sto se tise gorenja, to je cisti bezobrazluk, kupim novu stvar koja je pritom pokidana i cekam popravak 2 mjeseca i bas namjerno nisam htjela gorenje :D

Winona
13.08.2003., 17:04
si onda kupila koncar ?

Kazu da najobicnije perilice traju duze i sahrane tri moderne,

ovo je cista predrasuda.

Juraj
14.08.2003., 09:41
Obzirom da Koncar NE proizvodi bijelu tehniku nego lijepi samo naljepnicu na proizvode koje za njega ovaj cas rade kolko znam u Elektrolux grupi slobodno je kupi. Nit je bolja niti gora od ostalih, a dosta je jeftinija. Ako nemas srece pokvarit ce se i najskuplja i najbolja ;) perilica, a ako imas srece neces imati frke ni s najjeftinijom. Kod bijele tehnike ja vise uopce ne obracam paznju na "brand" pod kojim se nesto prodaje nego na energetski razred i razinu buke koje stroj radi te na cijenu. Relativno frisko sam kupio koncarev frig u klasi A / energetski razred A i razina buke A/ i stvar je ispala 2-3 puta jeftinija nego frig istog volumena poznatijeg branda i losije kvalitete.

Winona
14.08.2003., 18:26
za frizider/zamrzivac je uz ovo sto je Juraj napisao bitno koliko sati izdrzi bez struje ( ima ih od 6 sati do 36 ili vise )

Za frizider ( ne kosta puno vise ) je dobro pitati jel ima onaj sefl clean sistem tj. da se zamrzivac ne mora odmrzavati i cistiti od leda.

No cini mi se da to svi noviji modeli imaju ili ?

zoreena
28.10.2003., 07:42
Imam je tek dva mjeseca, marke je Koncar ARDO A1000.

Dal netko ima sta slicno?

Ovako, imam problem sa preilicom, dva sata mi pere rublje na 40 stupnjeva tako dugo kao da iskuhava.

Imam tri tocka za regulaciju, prvi je za stupnjeve, drugi za centrifugu (tu npr. stavim na 700, 750), a treci za odabir programa (tu odaberem 3, umjereno prljavo za postojane boje).

Pa nekuzim, mozda nesto krivo napravim?
:confused:

Tek sam nova u kucanskim poslovima pa se osijecam glupo, neznam sta je, procitah ta uputstva vec peti put!

Aj ljudi pomozite ako znate!

:rolleyes:

sanjalica
28.10.2003., 08:45
breskvica kaže:
Imam je tek dva mjeseca, marke je Koncar ARDO A1000.

Dal netko ima sta slicno?

Ovako, imam problem sa preilicom, dva sata mi pere rublje na 40 stupnjeva tako dugo kao da iskuhava.

možda je stajala u skladištu 20 godina :D
šalim se malo, ali nemam pojma u čemu je problem, moja je gorenje, stara 3 godine i dva sata pere kada bijelo rublje stavim na predpranje (1) i iskuhavanje, a ostalo pere pol sata.

zoreena
28.10.2003., 10:53
Stara mi kaze da njoj isto tako na predpranje pere 2 sata, a kad pere sareno otprilike sat vremena ili manje, a meni isto, nekuzim?

:confused:

Winona
28.10.2003., 11:23
zato sto je Koncar ;)

Nego sad ozbiljno - zasto ne nazoves servis, masina je pod garancijom neka dodju pogledati.

Kad su meni moji dostavili, spojili kao i sve pet mogu prati ( pazi, to su kao bili profesionalci) ja okrenem program a´bubanj ni da mrdne.

Nego pogledao muz tu istu vecer a ono one "zeljezne osigurace" koje ukljeste prilikom transporta da se bubanj ne potrga, ostavili na masini. Uglavnom sam mogla tako strgati cijelu masinu. Koju bi onda oni platili, ali opet steta.

nn-st
28.10.2003., 12:03
ima li ta mašina otprilike po sredini niz botuna?
možda je kojim od botuna isključena centrifuga ili uključeno EKO pranje, ili isključena max. temperatura (podešena prema botunu) ?

zoreena
28.10.2003., 12:38
nn-st kaže:
ima li ta mašina otprilike po sredini niz botuna?
možda je kojim od botuna isključena centrifuga ili uključeno EKO pranje, ili isključena max. temperatura (podešena prema botunu) ?

Ima po sredini niz tipki i nista od njih nisam dirala jer sam smatrala da mi nije potrebno tako da su sve iskljucene.

A ste se tice servisa znam da je najbolje da njih nazovem, ali posto ih je susjeda zvala zbog necega svoga nedavno koliko ih je dugo cekala ja sam mislila pokusati ovako, al cu nakraju ako nista nebude islo ga pozvati.

Ako jos tko zna sta ili pretpostavlja da probam neka se javi...

nn-st
28.10.2003., 13:31
"..nista od njih nisam dirala jer sam smatrala da mi nije potrebno tako da su sve iskljucene.."

a možda koja i treba bit uključena?
što piše u manuelu o njima?
možda si tako isključila onaj botun- termostat pa sad pere samo na 40C ?

Winona
28.10.2003., 13:46
da, kod mene je eto bas tako. Jedan od gumbiju u nizu MORA biti ukljucen inace masina ne opere kak spada ( pri dostavi su svi bili iskljuceni gumbi). Kaze ovaj iz servisa da to i jest bas blesavo - obicno ukljujues gumbe kad zelis extra funckije a sve ovo uobicajno bi trebalo po defaultu funkcionirati.

zoreena
28.10.2003., 13:46
Ovako idu tipke:

1. tipka za ekonomicno pranje
2. tipka-zaustavljeno zavrsno cenrtifugiranje
3. tipka- ekonomicno pranje
4. tipka- iskljuceno centrifugiranje
5. tipka "ukljuceno/iskljuceno"

zatim imam tri tocka - regulatora

prvi je regulator temperature
drugi regulator broja okretaja
i treci regulator programatora

zoreena
28.10.2003., 13:47
Winona kaže:
da, kod mene je eto bas tako. Jedan od gumbiju u nizu MORA biti ukljucen inace masina ne opere kak spada ( pri dostavi su svi bili iskljuceni gumbi). Kaze ovaj iz servisa da to i jest bas blesavo - obicno ukljujues gumbe kad zelis extra funckije a sve ovo uobicajno bi trebalo po defaultu funkcionirati.

Winona sto je kod tebe ukljuceno?

Winona
28.10.2003., 14:34
centrifuga ( na kasnijem modelu su to ispraivli, dakle tek kad zelis manje centrifuge onda mora biti ukljuceno)

Nego, zasto dvije tipke za ekonomicno pranje?

zoreena
28.10.2003., 14:36
Ovako tocno pise:

tipka za ekonomicno pranje / temperature limit button

i

tipka - ekonomicno pranje / economy wash button

zoreena
28.10.2003., 14:43
Sad nekuzim mozda ovu prvu moram ukljuciti?

bodul
28.10.2003., 23:36
Perilica
Obrati paznju u popis programa , jer na nekim perilicama je recimo broj 1 bio namakanje , pa onda to traje 1 ili do 12 sati . Ili ima posebno botun koji to ukljucuje.

nn-st
29.10.2003., 06:44
"
1. tipka za ekonomicno pranje
2. tipka-zaustavljeno zavrsno cenrtifugiranje
3. tipka- ekonomicno pranje
4. tipka- iskljuceno centrifugiranje
5. tipka "ukljuceno/iskljuceno"

tipka za ekonomicno pranje / temperature limit button
i
tipka - ekonomicno pranje / economy wash button
"

tipka prva -uključuje /isključuje veliki botun za regulirat temperaturu - ja bi ga uključio ako hoćeš višu temp. od 40C

tipka treća - troši manje vode kad je uključena..svejedno..

zoreena
29.10.2003., 07:32
ma netreba meni visa temperatura, imam ja visu i sve u redu, al kad perem na 40 stupnjeva pere mi dva sata,

znam i za trecu tipku da trosi manje vode, al mi nije jasno kako mi na 40 pere 2 sata

sanjalica
29.10.2003., 10:49
Ako staviš programator na 3, a temp. na 40 ne bi smjela prati dva sata, no ako staviš programator na 1 neovisno o temperaturi prati će cca. dva sata. Valjda :rolleyes: Još ću ovdje skužiti da ni vlastitu mašinu ne poznajem :D

nn-st
29.10.2003., 11:03
ti je dobro rekla
kad su svi programi (predpranje, pranje bijelog (90C), pranje šarenog(60-40C), ispiranje i centrifuga)- onda pranje traje dva sata.
ako staviš samo pranje šarenog, ispiranje i centrifuga onda traje sat.
dakle, slijedi pitanje, da ti nisi podesila temperaturu na 40C i uključila programe pod 1. tj. sve?

ako nije tako, onda tebi kompletno pranje (od predpranja, pa dalje ) - pere tri-četri sata?

točno?
- onda je programator u kvaru , tj. vjerojatnije motorić programatora..

nn-st
29.10.2003., 11:07
i teško prima vodu
ili su presostati..

ovako daljinski teško ćemo kužit u čemu je kvar..

koliko treba vremena da se napuni vodom?

zoreena
29.10.2003., 11:23
nn-st kaže:

kad su svi programi (predpranje, pranje bijelog (90C), pranje šarenog(60-40C), ispiranje i centrifuga)- onda pranje traje dva sata.

Nekuzim tu sto kazes da i pranje sarenog traje 2 sata?

Znam da na 90 pere 2 sata, i da sareno nebi smjelo duze od sat....to mi je jasno.

zoreena
29.10.2003., 11:25
nn-st kaže:
dakle, slijedi pitanje, da ti nisi podesila temperaturu na 40C i uključila programe pod 1. tj. sve?

ako nije tako, onda tebi kompletno pranje (od predpranja, pa dalje ) - pere tri-četri sata?

Podesim temperaturu na 40 i probala sam na 3 ili 4 medjutim pere opet 2 sata, nije bas 3 ili 4

zoreena
29.10.2003., 14:14
Hvala svima na trudu, probat cu jos nesto iskombinirati i zovem servisera.

sanjalica
30.10.2003., 07:14
nn-st kaže:

ovako daljinski teško ćemo kužit u čemu je kvar..

točno, najbolje da se spakujemo, da odemo do breskvice i na licu mjesta vidimo u čemu j e problem, možda nam da šta i da prezalogajimo;)...nadam se da nema iste probleme s štednjakom jer onda smo naje...:D

Winona
30.10.2003., 09:58
:jumping:

mislim kad se hrana spominje....da ne zaboravite da je i winona tu nekog jarca skrabala :p :klopa:

zoreena
30.10.2003., 10:07
Ma stednjak radi, samo vi dodjite!

nn-st
30.10.2003., 10:49
to bi bilo ovako..

dođemo ja i sanjalica i naravno još par njenih prija..
i ja se tamo natežem s mašinom,
a one bla,bla..
pa onda bla, bla..
kaj nn-st, otkud ta voda po podu, ko će to pokupit..
bla, bla..
kaj nn-st, još nije gotovo?..
bla,bla..
nn-st , oš sendvič ima još jedan..
bla,bla..

pa dolazi faca od breskvice..
kaj, onaj nn-st još nije gotov...
bla,bla.
nn-st, kaj je mašina tak zajebana?
bla,bla
pa faca od breskvice odlazi..
bla,bla..
bla, bla..
nn-st, kaj nisi uzel sendvič bili su dobri..
bla, bla
kaj, treba kupit gumice?
nn-st, kaj ti nebi skočil, ja to ne bum znala kupit..
bla,bla..
nn-st odlazi, kupuje čevape i gumice, vraća se
bla, bla..
kaj, tak mali kvar, tak dugo trajal..
bla, bla..
nn-st odlazi mrtaf umoran
one i dalje bla, bla..

otprilike bi to tako izgledalo..

zoreena
30.10.2003., 11:45
joj crkla sa od smijeha :s

nn-st
30.10.2003., 13:22
..sve isto ka i gore..
....
bla, bla
kaj, treba kupit gumice?
nn-st, kaj ti nebi skočil, ja to ne bum znala kupit..
a i mogel si kupit dvi pice, otvoril nam se apetit..
bla,bla..
nn-st odlazi, kupuje čevape, pice, gumice, i pak flastera jer se zrezal na onaj lim u mašini..
vraća se, one i dalje bla, bla..
kaj, tak mali kvar, tak dugo trajal..
bla, bla..
nn-st odlazi mrtaf umoran i misli se
dobro sam zbrisal, još ne kuže da sam zlomil vodokotlić
a i onaj luster u hodniku im treba bolje montirat, još dva dana pa će im past, dobro ga nisam glavom zrušil..
aaaaa, ova breskvica pravi komad,
trebal sam zriktat struju u mašini da drmne onog njezinog papka..

otprilike bi to tako izgledalo..

zoreena
30.10.2003., 13:42
Neboj se za lustere ja ih nemam tako da ih neces moci rusiti glavom, a mog papka jos nediraj tek ga malo imam.

Ja sam ti jos veoma friska u mraku, mislim braku :D

nn-st
30.10.2003., 13:48
"..a mog papka JOŠ nediraj .."

kol'ko trebam čekat'?

zoreena
30.10.2003., 13:51
Ah jos je on meni dobar, neznam, mozda kad se pokvari? :)

nn-st
30.10.2003., 13:55
nema garanciju?

zoreena
30.10.2003., 14:00
ma zajebavam se malo, a gdje li nas je odvela ova perilica a jos je nisam popravila :rolleyes:

sanjalica
31.10.2003., 07:16
nn-st kaže:
to bi bilo ovako..

dođemo ja i sanjalica i naravno još par njenih prija..
i ja se tamo natežem s mašinom,

kakav muškarac :rolleyes:
pored toliko žena, on bi se sa mašinom natezao :B :D

P.S. vidim da "blablablanje" i tebi ide jako dobro
;)

nn-st
31.10.2003., 07:33
"on bi se sa mašinom natezao "

pa netko mora i mašinu popravit',kaj ne?

zoreena
31.10.2003., 07:55
Joj ljudi skontala ja, kolegica mi ima takvu istu masinu (nisam ni znala) i kaze na zelenom regulatoru programatora perem za sareno a na tamnom za bijelo, kaze da nemoram gledati tolike funkcije jel to nitko ni ne koristi sve.

Pa sta napisu sve da covijeku zivot zagorcaju.

I ja sinoc probam na tom zelenom i pere fino sat vremena.

Eh zivote :bonk: :bonk:

sanjalica
31.10.2003., 08:00
breskvica kaže:

I ja sinoc probam na tom zelenom i pere fino sat vremena.

:frajer: evo i taj problem smo riješili :D ali ništa od našeg izleta:(

jel ima tko sličan problem :cerek:

zoreena
31.10.2003., 08:02
hm, cuj mozda nije sve tako crno :D

:D kapa mi malo voda iz dovoda prema perilici, mogli bi to popravljati :D

fairy
30.04.2004., 09:59
Zna li netko koliko se kreću cijene veš-mašina i gdje ih ima, te koje su mogučnosti plačanja na tom mjestu!
Naime jučer mi je riknula mašina koja je ionako bila prastara pa bi uzela novu. Naime, nikako nebi plačala u gotovini pa ako netko možda zna gdje postoje neke jeftine gdje se može kupiti na čekove ili na karticu na rate???
TNX!!! :moli: pomoć!

Prolaznica
30.04.2004., 10:29
Fairy, ves masina imas u svakoj trgovini bijele tehnike. Mislim da ti se cijene krecu od 1500 kn pa na dalje (imas i masina od 9 somova kn). Na cekove i rate ce ti svatko prodati. Ja sam svoju kupila u Europatrade-u, 2600 kn, na 6 rata.

fairy
30.04.2004., 10:39
Ma znam ja da ima puno dučana s bijelom tehnikom, samo me zanimalo dali tko zna gdje ima najjeftinijih(ne baš zadnjih drloga) i koliko se uopće kreću cijene te klase jeftinih. Hvala ti puno na pomoći. Znači misliš da su najjeftinije otprilike 1500 kn? A kakva im je kvaliteta? Dali su to one stvarno katastrofalno loše?:W

chiquita
30.04.2004., 10:58
ovisi kaj želiš - moj savjet ti je da obratiš pažnju na klasu, znači koliko energije troši, koliko okretaja ima mašina (ima raznih jačina okretaja), da li je silent ili ne (silent mašine imaju dodatak koji utišuje rad), imaš i mašine koje su ujedno i sušilice...
to sve kaj sam napomenula variraju cijene...
najbolje da odeš u neki dućan i da ti prodavač da neke osnovne informacije o mašinama pa možeš krenuti od svojih želja, potreba i mogućnosti.
gud lak!:W

fairy
30.04.2004., 11:05
chiquita kaže:
ovisi kaj želiš - moj savjet ti je da obratiš pažnju na klasu, znači koliko energije troši, koliko okretaja ima mašina (ima raznih jačina okretaja), da li je silent ili ne (silent mašine imaju dodatak koji utišuje rad), imaš i mašine koje su ujedno i sušilice...
to sve kaj sam napomenula variraju cijene...
najbolje da odeš u neki dućan i da ti prodavač da neke osnovne informacije o mašinama pa možeš krenuti od svojih želja, potreba i mogućnosti.
gud lak!:W

joj tenx puno. vidim kužiš se u aparate!?
meni je samo bitno da nije preskupa i da ide na rate, a pretpostvljam da ove koje troše manje energije, imaju silent i suše veš koštaju puno, jel tak?:W

chiquita
30.04.2004., 11:17
pa ovisi kaj ti je puno - ima vešmašina od soma i pol pa do 5 somova ako ne i više ali te su onda neke svemirske.
evo pogledaj si tu kaj ima (http://www.gorenje.si/default.asp?id=36&page=0&RequestURL=)
vidi energetske razrede i broj obrtaja.
ja imam mašinu sa 600 okretaja što je meni čist ok, nije silent jer mi je u kupaoni, a ne u spavaćoj sobi do kreveta :D (mislim, zakaj davat soma kuna više za silent mašinu kad je mašina nova i teško da će bučat kod pranja, ipak su mašine danas puno modernije), nema sušilicu jer mi to ne treba, i mislim da je energetski razred B.
eto, nadam se da sam ti pomogla.

fairy
30.04.2004., 11:26
chiquita kaže:
pa ovisi kaj ti je puno - ima vešmašina od soma i pol pa do 5 somova ako ne i više ali te su onda neke svemirske.
evo pogledaj si tu kaj ima (http://www.gorenje.si/default.asp?id=36&page=0&RequestURL=)
ja imam mašinu sa 600 okretaja što je meni čist ok, nije silent jer mi je u kupaoni, a ne u spavaćoj sobi do kreveta :D (mislim, zakaj davat soma kuna više za silent mašinu kad je mašina nova i teško da će bučat kod pranja, ipak su mašine danas puno modernije), nema sušilicu jer mi to ne treba, i mislim da je energetski razred B.

joj, hvala ti puno, baš si srce! :kiss:

traxdata
30.04.2004., 12:17
ti si u zagrebu, pa pogledaj u plana prometu, mislim da je tam malo jeftinija tehnika..ali, treba usporediti cijene..

Winona
30.04.2004., 15:50
chiquita kaže:

kaj je to 600 okretaja? Moja ima 1200 ( da se nastimati manje, okrenem gumb) kad centrifugira, izadje van gotovo suhi ves...

A zasto je vazno imati tihu. Zato kad imas malo dijete a u stanu si - mnogim je familijama vazno da masina ne pocne centrifugirati nakon sto su konacno nakon visesatnog pokusaja uspavali dijete.

Susilicu imam posebno i uvijek bi to preporucila, ti parati 5u1 kako ih ja zovem, se mnogo brze pokvare...barem tako kazu serviseri.

Ako zivite u drzavi gdje je struja skupa isplati se odvojiti za energetski razred A jer vam se to vec kroz prvu godinu vrati.

Osim toga nekome je bitna i velicina bubnja meni je tako da mogu prati djecje deke i poplune, nase jastuke itd.

Nekome je bitno i programiranje tj. da moze sprogramirati masinu da pocne prati taman kad su na poslu i da ne slusaju kako pere...

Znam da ce moja sljedeca perilica biti Miele, jesu skupe ali najbolje u klasi, ovdje se Miele perilice krecu od 600 - 1600€

Sad ova za 1600 € valjda i pegla sama, ne ;) :D

Winona
30.04.2004., 15:51
traxdata kaže:
ti si u zagrebu, pa pogledaj u plana prometu, mislim da je tam malo jeftinija tehnika..ali, treba usporediti cijene..

jel to ono prek puta zagrepcanke? tam moja mama kupuje sve, kaze da je povoljno, nedavno kupila i teve i telefon....

Juraj
30.04.2004., 16:46
Posto si na malom budgetu odi u planu i pogledaj. Imaju jeftinih turskih na koje daju dugu garanciju. Imaju i sve moguce kredite.

chiquita
30.04.2004., 19:12
Winona kaže:
kaj je to 600 okretaja? Moja ima 1200 ( da se nastimati manje, okrenem gumb) kad centrifugira, izadje van gotovo suhi ves...

A zasto je vazno imati tihu. Zato kad imas malo dijete a u stanu si - mnogim je familijama vazno da masina ne pocne centrifugirati nakon sto su konacno nakon visesatnog pokusaja uspavali dijete.

Znam da ce moja sljedeca perilica biti Miele, jesu skupe ali najbolje u klasi, ovdje se Miele perilice krecu od 600 - 1600€

Sad ova za 1600 € valjda i pegla sama, ne ;) :D
a jebiga winona, ti si onda priušti vešmašinu za 1600 eura da ti bude tiha dok ti bubač spava i da ti iz nje odma ispadaju suhe i speglane košulje i majice. osim toga sumnjam da bu mašina bila tako jaaaako bučna da bu skakala po kupaoni dok centrifugira da bu beba imala noćne more - give me a break, mamina mašina stara 25 godina nije bučna nit skače do plafona pa onda valjda ni ove nove nisu putujuća pneumatska bušilica...mislim ono, zakaj 600 okretaja - a zakaj ne?! možda ja ne volim da mi je veš zgužvan ko da ga je krava žvakala al bitno da je suh, kad ga izvadim iz mašine. ja recimo volim da se posuši na vjetru i suncu. ali da...kaj je to 600 okretaja...

margarita
30.04.2004., 20:28
chiquita kaže:
a jebiga winona, ti si onda priušti vešmašinu za 1600 eura da ti bude tiha dok ti bubač spava i da ti iz nje odma ispadaju suhe i speglane košulje i majice. osim toga sumnjam da bu mašina bila tako jaaaako bučna da bu skakala po kupaoni dok centrifugira da bu beba imala noćne more - give me a break, mamina mašina stara 25 godina nije bučna nit skače do plafona pa onda valjda ni ove nove nisu putujuća pneumatska bušilica...mislim ono, zakaj 600 okretaja - a zakaj ne?! možda ja ne volim da mi je veš zgužvan ko da ga je krava žvakala al bitno da je suh, kad ga izvadim iz mašine. ja recimo volim da se posuši na vjetru i suncu. ali da...kaj je to 600 okretaja...

ma naravno da je sad sva tehnika bolja od onih od prije 10 godina

pusti ti Winchi - ta je pljuvala na nas sto smo hvalile shusilicu a sad jo je dobra :D

osim toga ko voli dat 1600 eura za komad opreme koji - ona konkretno drzi u podrumu- nek da

bitno je da ti mashina fino pere, da traje i da trosi malo

a sad jel govori 26 stranih jezika - e jebiga koga briga

;)

mi smo bas sad u procesu kupovine svih 5 kucanskih aparata za novu kucu i mogli smo lijepo spicit 20 tisuca $$ na to ali nismo

umjesto Boschove perilice i sushilice (nova Nexxt - tek izashla - svemirska sushilica i perilica zajedno koshtaju 3 soma) mi se odlucili za Maytag od proshle sezone i platili obje 1,2 soma

pa umjesto Fisher Paykel ladice - perilice sudja od 2 soma mi kupili maytag tall tub- tri korpe za sudje $750

frizider smo se malo izvalili - ali zato sto mi treba veliki jer pravim kolace jako cesto i to za rodjendane svadbe i ostalo pa smo se odlucili za ovaj (http://www.maytag.com/mths/products/productzoom.jsp?model=MZD2766GEW&color=MZD2766GEB&cs=0&BV_UseBVCookie=Yes) i kosta nas je 2.5 soma

i sve osim sporeta je tzv EnergyStar sto znaci da je vrhunska energetska klasa

a kucanske aparate ko i aute - svake godine dodaju novi gumbic i odmah ti nashiju 500 eura/dolara/kuna vishe

cisti dokaz je da smo mi frizider platili 2,500 (crni) a da smo htjeli onaj od nehrdjajuceg celika kosta bi nas 3,100 - isti model

koje pomodarstvo :rolleyes:

chiquita
30.04.2004., 20:34
u podrumu veliš?:D

margarita
30.04.2004., 20:36
chiquita kaže:
u podrumu veliš?:D

:D

SETRA Samoborček
30.04.2004., 20:40
Odi u elipso, tamo ti imaju svašta, a i u nekim verzijama plaćanja imaš popust od 10%:top:

više na:
http://www.elipso.hr/

------------------

al daj mi nemoj kupovat vešmašinu za 1500 kuna, pa to je sporo i nevalja, a opet će crknut, popravi ovu za 200 kuna i skupi za pošten stroj

Winona
30.04.2004., 21:53
helou zene gdje sam napisala da sam imam masinu za tu lovu ? Ohladite malo :rolleyes:
A da i imam moja stvar, zar ne?

Ti si se chiquita pitala zasto netko hoce silent masinu, ja ju sad nemam al sam ti objasnila zasto ju netko mozda hoce i sad se ti tu nesto pjenis?:p

Za margaritu - ja nisam pljuvala po susilici, to je tvoja specijalnost, pljuvanje. Ja sam rekla da iz europskih susilica izlazi zguzvani ves. A to su ti potvrdile i ostale zene. Sad kaj ja susim pelene u susilici je nebitno.

Kaj se tice Bosch-ove perilice ti si prosle godine pisala da je ta sigurno tvoja kad se preselis, samo zato kaj sad nisi kupila tak skupu ne znaci da po skupima moras pljuvati.

Ni ja si nisam kupila najskuplji uato na trzistu pa opet ne pljujem po skupima.

Ne znam kak je kod margarite ali dosta ljudi u Canadi ima veseraj u podrumu. I u Njemackoj. To je super jer se time stedi mjesto u kupaoni. Ali to je vec neka druga tema. Bitno da ste vi zdravo, zivo i veselo :W

margarita
01.05.2004., 03:32
Winona kaže:
helou zene gdje sam napisala da sam imam masinu za tu lovu ? Ohladite malo :rolleyes:

Ti si se chiquita pitala zasto netko hoce silent masinu, ja ju sad nemam al sam ti objasnila zasto ju netko mozda hoce i sad se ti tu nesto pjenis?:p

Za margaritu - ja nisam pljuvala po susilici, to je tvoja specijalnost, pljuvanje. Ja sam rekla da iz europskih susilica izlazi zguzvani ves. A to su ti potvrdile i ostale zene. Sad kaj ja susim pelene u susilici je nebitno.

Kaj se tice Bosch-ove perilice ti si prosle godine pisala da je ta sigurno tvoja kad se preselis, samo zato kaj sad nisi kupila tak skupu ne znaci da po skupima moras pljuvati.

Ne znam kak je kod margarite ali dosta ljudi u Canadi ima veseraj u podrumu. I u Njemackoj. To je super jer se time stedi mjesto u kupaoni. Ali to je vec neka druga tema. Bitno da ste vi zdravo, zivo i veselo :W

ama niko ti nije rekao da smeta sto je veseraj u podrumu - podrum je spomenut iz drugih razloga ;)

a grijeshish za mene jer tu Boschovu nisam ni vidjela proshle godine (jer je tek ove godine izashla na trziste)- postoji stari Boschov model ali mi se vishe svidio Maytagov Atlantis i veceg je kapaciteta

mislim kupi ti perilicu za 100 tisuca sasvim tvoj problem

ali zasto se tako s visoka odnosish prema chiquiti jer je rekla da je njoj 600 obrtaja dosta?

cemu snobizam? -

ajd sad pichi prat vesh :W

traxdata
01.05.2004., 13:53
Winona kaže:
jel to ono prek puta zagrepcanke? tam moja mama kupuje sve, kaze da je povoljno, nedavno kupila i teve i telefon....

ja sam bila u preckom, koliko se sjecam, tam u onom shoping centru precko..tam di je i getro..

chiquita
01.05.2004., 19:11
Winona kaže:

je, bitno da se mi kužimo!:zubo: :zubo:

Winona
01.05.2004., 19:15
ovak macke, nekome je bitniji frizider ( meni ocito ne) nekome masina. I jedni i drugi imaju pravo svoju lovu dati kam im se cefne :)

A to dal ce masina okretati 600 ili 1200 ili vise ne ovisi o CIJENI nego o modelu a tih modela ima vec za 200,00 €.

Mislim da smo time okoncali pricu o bahatosti.

A sto je margarita pisala i cak linkove davala na tu neku masinu ( njemacku) koju je namjeravala prije godinu dana kupiti, sve to jos stoji negdje na forumu...

Dalje za ove koji traze povoljne masine, Privileg ( Quelle marka) ako ima u cro, decki su spominjali na drugom podforumu, dakle cini mi se da ima.

Cijenom pristupacni a ovdje ljudima traju 10-15 godina bez popravaka.

Pusa macke i ne se toliko zivcirati ;) :) :W

chiquita
01.05.2004., 19:23
ma ko bi se živciral kaj ti je...al bitno da tvoja ima 1200 okretaja a moja samo 600, jer kaj je to, to ni niš...
ali najbitnije od svega je da služi svrsi.

Winona
01.05.2004., 19:30
e da sam znala da ces tako shvatiti :rolleyes: ne bi ni pisala. Gle to ti ovdje imaju najjeftinije masine, nije to nis s cim bi se covjek isao praviti vazan. Cak i mamina u cro, stara ima isti sistem.

S firmom mozda da, ali nisam napisala koje firme sad imam.

Al nikad ne znas na kaj je tko osjetljiv i gdje ces kome stati na zulj

a kaj mi je? Malo sam umorna, inace sve oke :) fala na pitanju

traxdata
01.05.2004., 19:52
isuse, radi cega se vi prepirete, majko moja:rolleyes:
ja imam jako malu kupaonu i kuhinju i kad sam kupovala ves masinu, morala sam, na zalost, kupiti najmanju, da bi mi stala u kupaonu.a ta najmanja je bila najskuplja, ima od 500-1000 okretaja, s tim da ja koristim skoro uvijek 500, pogotovo kad je lijepo vrijeme, pa se brzo osusi..dakle, nikad ne koristim 1000, jer mi ves bude uzasno zguzvan kad se osusi, a ne da mi se sve pizdarije peglati..
a sto se tice jebeno velike cijene, mislim da bas i nije garancija da se ne bu kvarila, jer nije prosla niti godina dana, a vec me malo zajebavala..vise volim jednostavnije, nego ovakve, mislim da se ovakve lakse i pokvare, a onda masno placaj popravak..za informaciju, jedan sat tipa koji ih popravlja dodje 180 franaka, znaci oko 900 kuna..
eto, na zalost, ja sam bila ogranicena manjkom prostora..
a ironija je u tome, sto se i uskoro selim i imacu puno vecu kupaonu:rolleyes: eto...

Winona
01.05.2004., 19:56
traxdata koja je to, jel to ona koja se od gore puni?

Slobodno napisi i firmu, da znam kaj da nuzno ne kupujem sljedeci put.

A kaj se popravka tice, kaj nije bila pod garancijom?

Tak i ja kad sam kupovala ovu masinu, bili smo u stanu a ne u kuci i to puuuno manjem pa je i to utjecalo na kupnju.

Tam mi je masina bila u kuhinji, tak su prikljucke sredili.

Kaj se svadje tice, zna se tko se na to pali :cool:

Winona
01.05.2004., 19:59
kaj je to 600 okretaja

:D sorry chiquita ja tek sad kuzila na kaj se ti palis...

ovo gore nije trebalo biti kao sprdnja nego pitanje. Pitanje koje sam trebala napisati ; kaj znaci to 600 okretaja jel to oznaka za centrifugu ili za nesto u pranju itd... nisam skuzila odmah kaj si tim brojem oznacila

Samo je na kraju ispalo ovak kak je ispalo :D

traxdata
01.05.2004., 20:04
Winona kaže:
traxdata koja je to, jel to ona koja se od gore puni?

Slobodno napisi i firmu, da znam kaj da nuzno ne kupujem sljedeci put.

A kaj se popravka tice, kaj nije bila pod garancijom?

to ti je ducan fust, masina je novamatic..bum potrazila, pa ak nadjem na netu, stavim link..ne puni se od gore..ma, imala je smetnje, pa sam ju isla po uputstvima prazniti, mislim na vodu..ali znam koliko dodje sat tog koji popravlja, jer mi je frendica pricala..dobila sam neki dan uplatnicu da si produzim garanciju jos godinu dana, to se tak moze tu..dodje godisnje oko 500 kuna..

traxdata
01.05.2004., 20:09
http://www.fust.ch/fust/product.asp?catalog%5Fname=Fust%5FOnline%5FShop&category%5Fname=Waschmaschinen%5FGG&product%5Fid=104981&nav=Elektrogrossger%E4te%2FWaschmaschinen%5FGG

nasla sam ju na netu, hahaha, garancija je satro 2 godine, ja imam samo jednu..

Winona
01.05.2004., 20:10
aha isti sistem ovdje...ovo za garanaciju.

Ima jedan lanac ducana tehnicke robe koji daju garanciju 24 mjeseca a ostali traze nadoplatu za drugu godinu garancije.

Ako nekoga u DE zanima, ducan je Promarkt i osim sto imaju povoljne cijene daju i tu 24-godisnju garanciju a kak sam cicija nema sanse da kod konkurenta to nadoplacujem :D

A servisi su i ovdje skupi.

traxdata
01.05.2004., 20:14
mislis 24-mjesecna garancija? napisala si 24-godisnja..
ma, isplati se uplatiti garanciju, jer te pare fakat lako spiskas na gluposti, a ak nekaj ode, onda bankrotiras..

Winona
01.05.2004., 20:14
traxdata kaže:
http://www.fust.ch/fust/product.asp?catalog%5Fname=Fust%5FOnline%5FShop&category%5Fname=Waschmaschinen%5FGG&product%5Fid=104981&nav=Elektrogrossger%E4te%2FWaschmaschinen%5FGG

nasla sam ju na netu, hahaha, garancija je satro 2 godine, ja imam samo jednu..

zgodna masina

nama su rekli da ak se odlijepi ona orginal naljepnica za garanciju da ne zele popravljati jer je netko prckao. I tak ti moj odljepio to kak on voli prckati, sva sreca da se nije pokvarilo nis nam ne bi odobirli :rolleyes: :D

Sad vise nemam ni garancije dugo je to...sad moram prema masini biti fina i mila ;)

isto vidim da trosi malo vode tvoja, ekoloska :) i mozes ju isprogramirati uanprijed a i obje klase su A :top:

Winona
01.05.2004., 20:15
traxdata kaže:
mislis 24-mjesecna garancija? napisala si 24-godisnja..
ma, isplati se uplatiti garanciju, jer te pare fakat lako spiskas na gluposti, a ak nekaj ode, onda bankrotiras..

:eek: :D hvala na ispravci, vrijeme je da winona ode u krpe, da se ne blamira vise :W

traxdata
01.05.2004., 20:19
Winona kaže:
isto vidim da trosi malo vode tvoja, ekoloska :) i mozes ju isprogramirati uanprijed a i obje klase su A :top:

ma za te pare uopce ne bi smjela trositi vodu:D
da, sjetila sam se, ima kotacice, tak da ju je lako transportirati..no, svejedno je preskupa, jer perem na samo 2 programa..

Winona
01.05.2004., 20:26
traxdata kaže:
ma za te pare uopce ne bi smjela trositi vodu:D
da, sjetila sam se, ima kotacice, tak da ju je lako transportirati..no, svejedno je preskupa, jer perem na samo 2 programa..

ovo za vodu :D

je i pise na linku da je -fahrbar-:)

kad razmislim i ja koristim samo dva programa vecinu vremena samo temperature mijenjam ( ja to sve rucno moram, ali nije bila tak skupa ;) ) Neka srednja klasa.

Mi smo sve odjednom trebali i namjestaj i sve aparate pa smo gledali da nam i lova segne, da smo kupili najskuplju masinu onda bi u boravku umjesto na sofi sjedili na podu :D a to nam se bas nije svidjalo ;)

margarita
01.05.2004., 20:31
Winona kaže:
ovak macke, nekome je bitniji frizider ( meni ocito ne) nekome masina. I jedni i drugi imaju pravo svoju lovu dati kam im se cefne :)

A to dal ce masina okretati 600 ili 1200 ili vise ne ovisi o CIJENI nego o modelu a tih modela ima vec za 200,00 €.

Mislim da smo time okoncali pricu o bahatosti.

A sto je margarita pisala i cak linkove davala na tu neku masinu ( njemacku) koju je namjeravala prije godinu dana kupiti, sve to jos stoji negdje na forumu...

Dalje za ove koji traze povoljne masine, Privileg ( Quelle marka) ako ima u cro, decki su spominjali na drugom podforumu, dakle cini mi se da ima.

Cijenom pristupacni a ovdje ljudima traju 10-15 godina bez popravaka.

Pusa macke i ne se toliko zivcirati ;) :) :W
rekoh li ja tebi da zapisujesh :D

je istina - stavila sam link na mashinu ali ne Nexxt od Boscha - to garant nisam

a ako se vec oces izvuc kad nesto drmnesh onda daj smisli bolji izgovor

ako nisi znala sto Chiquita oznacava sa 600 obrtaja kako si znala da tvoj ima 1200 obrtaja?

prozirna si winchi ko da ti je caca staklar bio

i da - snob si do bola - jer istina nisi napisla koju mashinu sad imash ali da ces kupiti onu od 1600 eura si kao "uspiut dodala" i te jadne obratje si isto usput dodala

koja si ti ptica sojka

:W

chiquita
01.05.2004., 20:37
margarita, slažem se u potpunosti s tobom.
enivej, ja dižem ruke od ove teme.
moram ić objesti veš, jer ima premalo okretaja da mi ga izbaci suhog van.:D
sva sreća da ne moram ić u podrum.to mi se ovog trena stvarno ne bi dalo.:D

traxdata
01.05.2004., 20:43
chiquita kaže:
margarita, slažem se u potpunosti s tobom.
moram ić objesti veš, jer ima premalo okretaja da mi ga izbaci suhog van.:D
sva sreća da ne moram ić u podrum.to mi se ovog trena stvarno ne bi dalo.:D

ma daaaaj, a bas je postalo zanimljivo:D
imamo i mi u podrumu jednu ogromnu, zajednicku masinu, pa ubacis karticu i peri-deri..ode po 20 kuna po pranju..a i ogromna je, pa je nikad ne bi mogla napuniti..
i primijetila sam da se krade roba kad se susi u toj zajednickoj prostoriji..ma, nema sanse...

Winona
01.05.2004., 21:18
traxdata kaže:
ma daaaaj, a bas je postalo zanimljivo:D
imamo i mi u podrumu jednu ogromnu, zajednicku masinu, pa ubacis karticu i peri-deri..ode po 20 kuna po pranju..a i ogromna je, pa je nikad ne bi mogla napuniti..
i primijetila sam da se krade roba kad se susi u toj zajednickoj prostoriji..ma, nema sanse...

u pravu si, postaje zanimljivo ;) :D

pogotovo kad ljudi znaju da bum kupila masinu od 1600 € a ja samo napisala da bu moja sljedeca miele i u kom omjeru se cijene te marke krecu ali ne i po kojoj cijeni cu ja kupiti :D ..jao sto me vole, cak i misle u moje ime...nema sanse da margie ne zasere topick, gdje ta prodje tu trava ne raste...

Kaj se podruma tice, cuj chiquita nekak moram skinuti i ovo speka kaj mi ostalo oko trbuha, tak da ti ja svaki dan gore, dole te zbog vesa, te zbog flase vode te zbog ....ma nebitno, bitno da ja secem...:D

chiquita
01.05.2004., 21:21
sam ti šeći.
ja bi ti predložila da rađe malo otspavaš prije nego ti mali krene sa kme kme.
pusa malome.:w

Winona
01.05.2004., 21:24
chiquita kaže:
sam ti šeći.
ja bi ti predložila da rađe malo otspavaš prije nego ti mali krene sa kme kme.
pusa malome.:w

sad za ozbac, ne isplati se....ja sam najgora kad me zbude, a prvi kme keme bu po mojoj racunici za pol vure...tek onda imam dozvolu da zacorim na kojih dva tri sata :rolleyes: :D

hvala na pusi :)

margarita
01.05.2004., 21:28
chiquita kaže:

i ja - nema svrhe :D

SETRA Samoborček
02.05.2004., 12:20
jebale vas mašine i obrtaji

kupite motor od 3000 obrtaja pa ga ugradite, radit će isto

fairy
03.05.2004., 09:09
joj mene nema na forumu za vikend, a vidi kak ste se raspisale oko teme veš-mašina. curke puno, puno hvala na savjetima, linkovima itd., ali žao mi je što se svađate zbog toga, ajde nemojte više.
PUSA!!!:kiss: :kiss:

chiquita
03.05.2004., 10:58
ma ko se svađa kaj ti je ;)
mi smo samo konstruktivno raspravljale :D

fairy
03.05.2004., 11:25
chiquita kaže:
ma ko se svađa kaj ti je ;)
mi smo samo konstruktivno raspravljale :D

niš mi ni!
sorry!
:W

traxdata
03.05.2004., 19:14
i jesi nasla kaj povoljnoga?

fairy
04.05.2004., 14:06
traxdata kaže:
i jesi nasla kaj povoljnoga?

Kupili jučer ja i dragi u Pevecu za 1900 kn na 6 rata super mašinu. 500 okretaja, firma Gorenje i najvažnije-garancija 3 godine. Bili smo i u Mercatoneu, Plani ali taj model je skuplji za skoro 300 kn na tim mjestima tako da smo na kraju uzeli u Pevecu jer je tamo na akciji. Danas kad dođem s posla imamo svečano otvaranje...čarapice, majčice i hlačice jebale ste ježa!!!!!!;)

traxdata
04.05.2004., 20:06
ajde super...jeba te, razlika od 300 kuna:flop:

Winona
04.05.2004., 20:34
ja tak gledam prospekte dobila u kaslic pise masina bosch 1600 okretaja ( potrosnja vode 37 litara a ja spadam medju one koji su nekad mislili da od tkoliko vode ne moze izaci cisti ves van) jel za nekih 300 eurica i odmah se sjetim foruma :D

Lee Champa
05.05.2004., 05:27
Pozdrav!
Više nikad ne kupujem Bosch!!!:W
Imam peć Bosch novu, sat ne radi dobro, Servis se dopisuje sa onim u Splitu (glavni zastupnik Boscha) i ništa.
Imam mikrovalku Bosch, onom u Splitu teško je poslati rezervni dio.:D
Srećom dijelovi su Panasonic i to poprave u servisu u Zg.:top:

cudim_se
18.05.2004., 13:49
Meni se masine ispod 1.000 okretaja cine malo slabe. Opet, ak imas susilicu valjda nije bitno.
Ja svoju otfrljim na 1200, ves mi se osusi za jedno popodne. Mislim da to nije bas dobro (cini mi se da mi se vesta pohabala od jedno 10 pranja) ali f...k , ak mi se zuri i ak se hocu rijesit vesa...
A ak ne, onda smanjim na 800 tek toliko.....

Energetski razred A
Indesit
Ima tajmer, brzo pranje i ekonomicno pranje. I ne ronda.
Oko 3.500 kuna za cash u elipsu.

Plana mi ne djeluje povoljno!

Albert
20.05.2004., 16:59
Razmisljam o kupnji one ves masine kaj se puni od gore, jel ima ko iskustava sa takvima, bolje, losije ili isto ko i klasicne?

PrittPen
20.05.2004., 21:19
ja znam da moji doma imaju bosch i za robu i za suđe mašinu, i hvala bogu da ok rade pošto je servis očajan.... bila su nam se razbila ona vratanca za detergent u mašini za suđe (ok to smo sami krivi) i 2 mjeseca smo ih čekali. a ta dva mjeseca je bilo svega za 6eročlanu obitelj.. ma zamislite. :)

SETRA Samoborček
06.07.2005., 10:45
Ovak, u Metrou je još danas ponuda Quadro vešmašina za 2000 kn. 1400 rpm, 5 kg, A klasa, LCD.... 3 g garancije

A od sutra je pak LG WD 80150 TP s 7kg, 800 rpm, LCD, širokim vratima, odgodom pranja, 1 g garancije za 1900 kn

Pitanje je, šta uzeti????

Thnx.

BTW. Jel neko zna dal se na vešmašinama kao i na frižerima da mjenjat strana otvaranja vrata? Ova se otvaraju na obje mašine s desnog na ljevo, a meni to nikako ne paše

snick
06.07.2005., 11:08
Ne znam za ove dvije mašine ali ako nemas previse prostora, preporucujem ti ovu sto se puni odzgo tzv. "toploderica" širine 45 cm. Mi smo uzeli od Gorenja 1100 okr, klasa AA, 5 kg i dobra je. Bila je oko 3000 Kn.

chiquita
06.07.2005., 11:11
jel se zajebavaš ili stvarno pitaš da li da uzmeš "quadro" ili LG?

CrveniVrag
06.07.2005., 11:15
Ja se ne bi zezala s tim, kupi neku gorenje, ni one ne koštaju puno a zna ih biti na akcijama ( isto u metrou).

SETRA Samoborček
06.07.2005., 11:17
chiquita kaže:

Ne, ne zezam se, stvarno pitam, jer quadro ima 3 g garancije, a LG ima 1 g valjda (nisu napisali).
Sad, LG je poznata marka, a Quadro kolko znam postoji samo kod nas (vani nisam vidio). Zato pitam.

E i da, čini se da niš od tog, jer izgleda da se na svim vrata isto otvaraju, a to nemože kod nas...

BTW. Neću gorenje, nekad davno smo imali preloša iskustva s gorenje frižiderima :D

MadVlad
06.07.2005., 11:22
chiquita kaže:
Čemu čuđenje? LG je kao neki provjereni, popularni i svima znani proizvođač vešmašina?

SETRA Samoborček
06.07.2005., 12:46
dižem još malo :D

TiM_Company
06.07.2005., 12:52
Nasi ljudi ocito imaju neki otpor prema Quadro proizvodima. Vjerojatno zato jer je to ime (krivo) sinonim za jeftino i lose...
Po meni je Quadro jednostavno "best buy" jer daje izvrsnu kvalitetu za ulozene novce.
A i dajte razmislite ljudi...ako se netko usudjuje dati 3 godine garancije na svoj proizvod onda to nesto znaci. Pogotovo ako je rijec o nekoj mladoj firmi koja se probija na trziste, i stalo joj je da opstane i ostane na tom trzistu.
Moj glas za Quadro! :top:

vinova lozinka
06.07.2005., 13:04
A čija je firma taj Quadro?Gdje se proizvodi?

chiquita
06.07.2005., 13:06
MadVlad kaže:
Čemu čuđenje? LG je kao neki provjereni, popularni i svima znani proizvođač vešmašina?
aha. a quadro je?

TiM_Company
06.07.2005., 13:09
vinova lozinka kaže:
A čija je firma taj Quadro?Gdje se proizvodi?

Relativno mlada Svicarska firma, sjajan odnos ulozeno/dobiveno. Pitas li 10 korisnika Quadro proizvoda kako su zadovoljni, gotovo sam siguran da ce 9 od 10 reci da su zadovoljni, a to je puno, i to nesto govori...
http://www.quadro.tv/product.php

Kikica
06.07.2005., 13:45
mi smo imali 2 proizvoda Quadro, oba su krepala mjesec dana nakon što im je istekla garancija. Popravak nemoguć. TV pogotovo. al onda im je garancija bila 2 godine, tak da valjda sad dulje traju :rolleyes:

Crow Jane
06.07.2005., 13:47
Ja pak imam fobije od kupovanja kucanskih aparata na snizenjima. Pogotovo u takvima tipa Metro, Pevec itd....:rolleyes:

Al glasam za Gorenje. :D

miss_Piggy
06.07.2005., 14:00
Kikica kaže:
mi smo imali 2 proizvoda Quadro, oba su krepala mjesec dana nakon što im je istekla garancija. Popravak nemoguć. TV pogotovo. al onda im je garancija bila 2 godine, tak da valjda sad dulje traju :rolleyes:
I tebi? :eek:
Meni isto točno tak! Također TV, također garancija 2 godine i također krepalo mjesec dana nakon garantnog roka. Popravak skuplji nego novi Quadro :rolleyes:

Ajvar
06.07.2005., 15:35
Quadro kućno kino - bitno mi je bolje od 3x skupljeg Sony-jevog (bez zezanja).

chani
06.07.2005., 16:02
quadro dvd cita svako smece od formata, dok sony dvd samo originale
uzeli veliku telku quadro, radi ok, super je

gorenje ves masine su se malo pokvarile, nije to ko prije 20 godina kad su ti doslovno toliko i trajale

ja bih uzela quadro jedino ako ti je potrebnija LG masina s kapacitetom od 7 kg
btw vidim da je razlika i u rpm

sto se tice telki, gledala sam u Pevcu, mislim da se zvala Thomson firma, onak mi je izgledala bolja slika od quadra, cak i od sony-a, a to je ustvari taj thomson isti vrag ko i quadro

margarita
06.07.2005., 16:25
ja imam LG i perilicu i sushilicu - super sam zadovoljna

jedan od presudnih faktora je bilo shto je mashina na direct drive - nema remena

radi ko doksa

vinova lozinka
06.07.2005., 17:14
Ja uvijek bila zaljubljena u Gorenje. Kupila vešmašinu, štednjak i hladnjak (tad, pred tri godine, garancija je još uvijek bila godinu dana). Hladnjak išao na prvi popravak odmah jer se vrata nisu dobro zatvarala, a na drugi 40 dana od isteka garancije (250 kn). Pećnici krepao donji grijač 29 dana nakon isteka garancije (280kn) i to nakon doslovno DVA (dva) uključivanja u tih 13 mjeseci.
Kad sam servisera pitala za pojašnjenje, rekao mi je : "Joj ne znate vi kako je tek kod Končara, njima grijač krepa odmah!:" confused:

SETRA Samoborček
06.07.2005., 18:57
margarita kaže:
ja imam LG i perilicu i sushilicu - super sam zadovoljna

jedan od presudnih faktora je bilo shto je mashina na direct drive - nema remena

radi ko doksa

Jel sigurno to ta? Kako da to saznam, bilo bi super da je i ova direkt :)

SETRA Samoborček
06.07.2005., 19:00
Mi imamo isto Gorenje, ali staro, sredina osamdesetih, od početka su zahebavali, također vrata. Frižeri su bili ugradbeni, a ni na ledenici ni na hladnjaku se nisu dala zatvorit kak Bog zapovjeda. Nakon godinu dana je hladnjak crko, tj. nije, ali je bacao svako malo glavnu sklopku u kući. Greška je bila negdje u onom ''grijaču'' za led. I tak, sranje živo...

margarita
06.07.2005., 20:33
SETRA Samoborček kaže:
Jel sigurno to ta? Kako da to saznam, bilo bi super da je i ova direkt :)

evo koja je moja - mislim da su sve LG direkt - pogledaj na site-u

perilica (http://us.lge.com/Product/proddetail.do?actCategory=home&archivedYn=&actType=search&categoryId=0000030201&prodId=1000000200&parentId=0000000302&parent2levelId=0000000003&category_level=4&totalItem=6&currentPage=1&perPage=10)

keš
06.07.2005., 21:00
jednom gorenje, nikad više gorenje.
preveliki razmak od gume i bubnja,popapala brdo čarapa, potrgala nekoliko košulja i zasluženo je dobila anistal.
LG je bolji izbor. velika brzina centrifuge nije nešto jer zgužva veš.

KatarinaJ
06.07.2005., 21:01
:w

TiM_Company
06.07.2005., 21:24
margarita kaže:
evo koja je moja - mislim da su sve LG direkt - pogledaj na site-u

perilica (http://us.lge.com/Product/proddetail.do?actCategory=home&archivedYn=&actType=search&categoryId=0000030201&prodId=1000000200&parentId=0000000302&parent2levelId=0000000003&category_level=4&totalItem=6&currentPage=1&perPage=10)

Zasto link na americki sajt?!?! Pa zar su potpuno isti modeli za njihovo i nase trziste?!?!
Ako nista drugo napon struje i uticnice nisu iste, a to vec cini ogromnu razliku... ;)

vrabac
07.07.2005., 08:16
Quadro TV imam već godinu i pol, nikakvih problema. Imaju ih i obje bake i ujak, također nikakvih problema. Frendica ima njihov DVD, super zadovoljna... Za veš mašine ne znam, ali ja sam stekla prilično poštovanje prema toj marki :)

undercover
07.07.2005., 11:53
quadro tv sljaka dobro
quadro telefon pokretni-kod nas nije pokretni-cim se maknes dva metra od baze vise se nista ne cuje a pise da hvata do 5o m:(

btw vrata na perilici se mogu okrenuti na drugu stranu

margarita
07.07.2005., 13:33
TiM_Company kaže:
Zasto link na americki sajt?!?! Pa zar su potpuno isti modeli za njihovo i nase trziste?!?!
Ako nista drugo napon struje i uticnice nisu iste, a to vec cini ogromnu razliku... ;)

zato shti ja zhivim u kanadi - pa ti ne znam kakve vi tamo imate modele

samo sam linkala svoj

te@
07.07.2005., 21:32
Evo SETRA da ti vratim savjetodavne usluga sa Automobila. :D

Elem, quadro i ne ulijeva neko povjerenje, bar što se tiče imena, mada ga je moj bratić kupio za novi stan prije nekih pola godine (jebiga opremali su čitav stan i svaka im je lipa bila bitna) i to čini mi se taj od 800 okretaja, za sad nema nikakvih problema, zadovoljan je.

LG - baš i nisu nešto poznati na tržištu veš mašina. Ono da je mobitel ajde-de, tako da ti je to mačak u vreći, majstori s njime baš i nemaju neka iskustva.

Moj ti je savjet ako želi value per money - Gorenje. S njima do sad imam izvrsno iskustvo, kako ja, tako i svi oni koje znam - poečvši od moje super zahtjvne mame, koja vrti mašinu najmanje tri puta dnevno.

Ja sam lani u ovo doba u Pevecu kupila na nekoj akciji Gorenje, 1200 okretaja, 5 kila, energetski razred A, za 2500 kuna (bila je inače 3000) i super sam zadovoljna.

Ima switch za 500 i 1200 okretaja, ako ne želiš da ti se odjeća puno gužva staviš na 500, poseban switch za temperaturu, a što je najbolje - kad vrti na 1200 potpuno je nečujna. Milina. :cerek:

Eh, da i ima 3 godine garanciju.

Imaš i Gorenje do 2000 kuna, 500 okretaja isto je đast fajn, moja ju stara kupila prije godinu i pol.

keš
08.07.2005., 06:45
eto, za mene je gorenje smetje.
mi svoju doslovce nakon ni godinu maknuli, rekoh nikada više gorenje.
nekome quadro, nekome lg, ustvari sve je to skoro isto, gro dijelova tako i tako rade kinezi.

Lee Champa
08.07.2005., 13:14
eto, za mene je gorenje smetje. :D

Imam Gorenje kod koje su prašak bacali kroz vrata i još radi. Mjenjao sam samo gumene proizvode i ležaje.:W

te@
08.07.2005., 13:17
keš kaže:
eto, za mene je gorenje smetje.
mi svoju doslovce nakon ni godinu maknuli, rekoh nikada više gorenje.

Ček, ovo nisma shvatila? Kako misliš ni maknuli? Novu veš mašinu? Pa šta nema neku garanciju, šta li? :eek:

Btw. usporedbe radi: Mi imamo punta nikad s njim u ove tri godine većih problema (dobro, sad su otišle disk-pločice, al niš strašno).
Sin od tatinog frenda istog takvog punta imao, isto godište i zapalio mu se ničim izazvan u vožnji nasred Jadranske magistrale.

Shit happens. :(

hivo
08.07.2005., 13:29
to je kako koga dopadne:bang:

margarita
08.07.2005., 14:34
te@ kaže:

Shit happens. :(

kazhe se - shit happens and then you die !:D

keš
08.07.2005., 15:19
nezadovoljan njenim radom, nije greška u radu nego sama koncepcija. ova naša je imala preveliku rupu izmedju bubnja i kotla, pa je papala čarape,majce, rukave trgala...
nikada više.

tilla
08.07.2005., 15:33
LG uzmi.

imaju je moji doma.

oduševljeni su.
okrenu bar 3 runde dnevno.
stara je oko 2.g. pere isto ko i prvog dana.

bez greške radi.

Crow Jane
11.07.2005., 09:53
Ja kupila Elektrolux perilica / susilica. :D 4.600 kn :cool: :rolleyes:

chiquita
11.07.2005., 11:55
Crow Jane kaže:
Ja kupila Elektrolux perilica / susilica. :D 4.600 kn :cool: :rolleyes:
u jebote, kaj ta i masira i frizure radi?

Crow Jane
11.07.2005., 12:51
chiquita kaže:
u jebote, kaj ta i masira i frizure radi?

Pa kaj, to je prihvatljiva cijena za vešmašinu. Imaš Gorenje kaj je SAMO perilica a košta 9 k kn. :eek:

bodul
12.07.2005., 21:51
Eto bas i mene zanima gdje se proizvodi Quadro, na kutijama pise made in Swizerland, je kako da ne , pita ja moje rodjake , nikad culi , a naravno nema ni grada gdje .
Pa da skratim Quadro ne postoji , nema tvornice , kao ni jos 1000 firmi cija se roba nalazi u HR i svijetu .
Sva ta roba se proizvodi na dalekom istoku i moze svako evo i ja , ako zelim , dacu vam na netu adrese, pod markom bodul , narucim jedan kontejner , platim i dobijem . Kasnije prodajem po zelji .
Oni koji su pazljivije gledali , vidijeli su takve cuvene marke u svim robnim kucama.
Ukratko to su trgovacke robne marke .
Ako neko zeli , mozemo napraviti popis , na posebnom topicu.

chani
03.10.2005., 18:00
imala sam ovaj vikend peripetije s majstorima i perilicom rublja gorenje, uglavnom kad je ves u njoj, bubanj se nije htio vrtit,
bez vesa se vrti
dojde prvi majstor, mucka, spaja neka cuda i kaze da mi masina ne uzima dovoljno vode te da mi je navodno vodena pumpa crkla ili programator sta li vec, pa gleda u nju bijelo jos kojih pol ure ,pa kaze bude on dosel sutra, a cijena bude pristupacna mozda do kojih 1000 kn rofl

muz zove frenda i kaze kaj je ovaj rekao, mada ni nama nije jasno kakve veze ima dovod vode s bubnjem,ovaj se odvalil i rekao da trazimo drugog da nema veze s pumpom, kad je frend bil na terenu i ni mogel dojti,a meni pun balkon VESAAAAA

zovem staru, ona najde nekog svog inzenjera, nazovemo ga, covjek se zaleti popodne do nas i za 10 minuta promijeni nekakav kondenzator koji je zgoril i uzme 150 kn za sve (ruke i materijal)
znaci odmah iz price skuzi kvar,i zacas to promijeni

ja sva sretna, masina radiiiiiiiiiii, ruke me peku od onih vanisha i inih sranja za fleke

onda se muz jos zaprical s njim pol ure o dvd-ima, mpr playerima i inim tehnickim cudima, da skratim pricu jos ima dobrih majstora, mada sam bila splasena nekim pricama o popravcima gorenje masina od 800 kn na jednom forumu:headbang: :zivili:

Kit
09.10.2005., 10:12
Iako je problem riješen, moram podijeliti neka svoja iskustva oko kvarova za koje nije nužno uvijek zvati majstora. Ako netko ima primjedbi ili dopuna, bilo bi dobro da napiše.

1) Ponekad uzrok predugom pranju može biti slab dovod vode. Moja perilica (a vjerujem i ostale) ima kod dovoda (tamo gdje se tanka siva cijev spaja u perilicu) jedno sito koje se vrlo lako napuni nečistoćom i tako skoro sasvim začepi. Naročito ako je bilo nestalo vode pa čestice hrđe iz velikih ventila na zgradi nakon zatvaranja i otvaranja dođu u cijevi.

2) Odvod također može biti začepljen sitnim končićima ( za to treba ipak malo duže vremena). U tom slučaju perilica jednostavno prestane raditi jer se pumpa preoptereti i isključi (ovo je moje tumačenje - nisam stručnjak i ne mora biti točno). Začepljenje može nastati i u blizini pumpe u gumenom rebrastom crijevu ali još lakše u zidnom sifonu (onaj metalni komad u zidu na koje je spojeno sivo rebrasto crijevo).

3) Grudnjake sa žicama treba prati u jastučnicama jer ako žica propadne kroz bubanj i počne strugati, vađenje je mukotrpno kroz otvor grijača koji je mali. Naravno, grijač treba skinuti. Poželjno je imati dugačku pincetu ili nešto slično.

GoldenSurferFromCRO
07.12.2005., 13:35
Nakon elektircnih aparata sada krecem u potragu za perilicom rublja pa sto trebam za osnovno?

Treba imati od 800-1000okretaja u minuti, do 5kg susenog prljavog rublja i jos par sitnica kao sto je timer.

Da li je timer (odgoda starta rada) vazan? Zenica mi kaze d aje, ali u biti da nije. Ona bi htjela nakon posla doci doma i zateci gotovo oprano rublje te odmah ovjesiti i to bude za pet. Ali struja preko dana je skuplja pa niej pametno ukljuciti ves masinu po danu.

No po noci bi trebalo dobro raditi uz jeftiniju struju no treba oprano rublje ovjesiti prije posla a to istiskuje dobru energiju prije nego idemo na posao...

Pa sto je bolje? Imati timer ili ne? neki bolji savjet?

Prodavaci kazu da je bolje iamti do 1200okretaja pa koristiti samo 800-1000 i time ce perilica duze trajati. Pametno? Gorenje nudi veci obujam prljavog rublja i to je zanimljivo. Do 6 kg! Znaci d aje Gorenje bolje. Kazu da Canyeve nove masine da se lakse kvare od starijih modela, no prodavaci kazu kako tko, cak se Miele perilica jednom pokvarila a slove se kao skupa i bolja marka. Tako nadalje kazu da tu nema pravila, samo dobar model i dobra elektronick ainstalacija koja je prosla dobru provjeru kvalitete i tako ce perilica dugo, dugo raditi uz dobre uvjete rada....

Trebam li jos nesto obratiti paznju na odabir perilica rublja? Aha, cijene, zelim da bude sto jeftnijije! Mislim u rangu od 2000-2600kn, moze?!

magriz
07.12.2005., 18:50
GoldenSurferFromCRO kaže:
Nakon elektircnih aparata sada krecem u potragu za perilicom rublja pa sto trebam za osnovno?

Treba imati od 800-1000okretaja u minuti, do 5kg susenog prljavog rublja i jos par sitnica kao sto je timer.

Da li je timer (odgoda starta rada) vazan? Zenica mi kaze d aje, ali u biti da nije. Ona bi htjela nakon posla doci doma i zateci gotovo oprano rublje te odmah ovjesiti i to bude za pet. Ali struja preko dana je skuplja pa niej pametno ukljuciti ves masinu po danu.

No po noci bi trebalo dobro raditi uz jeftiniju struju no treba oprano rublje ovjesiti prije posla a to istiskuje dobru energiju prije nego idemo na posao...

Pa sto je bolje? Imati timer ili ne? neki bolji savjet?

Prodavaci kazu da je bolje iamti do 1200okretaja pa koristiti samo 800-1000 i time ce perilica duze trajati. Pametno? Gorenje nudi veci obujam prljavog rublja i to je zanimljivo. Do 6 kg! Znaci d aje Gorenje bolje. Kazu da Canyeve nove masine da se lakse kvare od starijih modela, no prodavaci kazu kako tko, cak se Miele perilica jednom pokvarila a slove se kao skupa i bolja marka. Tako nadalje kazu da tu nema pravila, samo dobar model i dobra elektronick ainstalacija koja je prosla dobru provjeru kvalitete i tako ce perilica dugo, dugo raditi uz dobre uvjete rada....

Trebam li jos nesto obratiti paznju na odabir perilica rublja? Aha, cijene, zelim da bude sto jeftnijije! Mislim u rangu od 2000-2600kn, moze?!

ja imam gorenje s 1500 okr/min, perem na 1200 i super je. niš zgužvano, a dobro ižmikano. nema tajmer, jer perem kad je jeftinija struja, a ujutro mi treba 10ak min da to povješam na sušilo. bila je oko 3000 kn i prezadovoljna sam
moji su godinama imali candy, pa je (nakon >20 godina rada bez kvarova konačno crkla), pa su opet uzeli candy - užas, kvar za kvarom

te@
07.12.2005., 22:09

Meni se čini to s tajmerom da je malo bullshit za one koji baš imaju para.

Ja sam za 2500 kupila u Pevecu Gorenje perilicu prije godinu dana s kojom sam prezadovoljna. Okretaja 1200, razina ekonomičnosti potrošnje struje - A, što znači - najštedljivija.

Ima opciju 500 i 1200 okretaja, ali ja većinom perem na 1200 i super je, ne prveč zgužvano, a skoro pa suho.

Uglavnom stavljam da radi uvečer, kad je jeftinija struja, ali mislim da nije greda ako zbog hrpe veša i obaveza staviš i u drugo doba dana. Otprilike znaš koliko joj treba da neke stvari na određenim programima opere, npr. veš na 90 bez pretpranja cca 1.5 sati.

Uostalom, masu puta je stavim uvečer da radi prije spavanja i samo ujutro razgrnem da se suši. Ne kužim tu poantu tajmera, pa neće se zapalit i ekspoldirat ako ostane uključena koji sat nakon što je završila pranje.

polly
07.12.2005., 22:28

a jest ti posao veš objesit

ne kupovati ispod 1200 okreteja
razred A
i to je uglavnom to

GoldenSurferFromCRO
08.12.2005., 06:19
Jako zanimljivo kada nitko nece timer? Hmm, mislim da vi vise znate o tome.

Nego kada bih kupio perilicu bez timera znaci u 22h prije nego odem na spavanje ukljucim ves masinu i to radi nekih 2-3 sata ovisno o programu i sto ce onda ujutro, bit ce zguzvano kada ce tako dugo stajati u bubnju ili cu morati u 3h ujutro objesit ves? To govori covjek koji dosad nije dirao ves masinu osim izvlacenja opranog rublja iz bubnja po naredbi moje predrage zenice....:D

Lei
08.12.2005., 08:40
Mislim da, bar sto se tice timera, ako ti je to bas bitno da ti se vise isplati kupiti obican nastavak za uticnicu koji ima timer na sebi... dakle pusti ti struju onda kad si ga namjestio. Definitivno je jeftinije rjesenje nego perilica s timerom, a i izbor perilica ce ti onda bit puno veci :top:

Timer je zgodan za sve ove stvari koje spominjes, no i bez njega se da prezivjeti. Pa makar roba malo pricekala u perilici dok je se ne objesi.... stavis centrifugu na manje pa nece bit toliko zguzvana :)

GoldenSurferFromCRO
08.12.2005., 08:54
Zanimljivo, kako netko gore rece, ima Gorenje s 1200okretaja i kako toliko brzo se okrece, na kraju kosulja bude suha i ravna? Pa zakaj se onda koristi spora centrifuga?:confused:

GoldenSurferFromCRO
08.12.2005., 08:55
Lei,

Ono s timerom na uticnicu ti je JAKO dobra ideja! Zahvaljujem! Mislim da to ima negdje za jeftino kupiti a i sigurnije je, jer kako rece majstori sto vise funckije na perilici to sve veca pizdarija!:top:

te@
08.12.2005., 09:19
Jako zanimljivo kada nitko nece timer? Hmm, mislim da vi vise znate o tome.

Nego kada bih kupio perilicu bez timera znaci u 22h prije nego odem na spavanje ukljucim ves masinu i to radi nekih 2-3 sata ovisno o programu i sto ce onda ujutro, bit ce zguzvano kada ce tako dugo stajati u bubnju ili cu morati u 3h ujutro objesit ves? To govori covjek koji dosad nije dirao ves masinu osim izvlacenja opranog rublja iz bubnja po naredbi moje predrage zenice....:D

Ma kakva 2-3 sata, na ovoj mojoj na "najduljem" programu, znači na 90, pranje, pretpranje i to - pa joj je maksimum sat i 40 minuta.

Oće vraga bit zgužvano, zgužva se više manje i ovako i onako, ja veš ne peglam - ne pada mi na pamet, a plahte samo kad sam iznimno dobre volje. :D

Inače, manju brzinu okretaja koristiš za neke osjetljivije materijale, kad ne želiš da ti se vesta otegne do koljena i to.

Billi
08.12.2005., 09:42
uf, ja imam kompliciran sistem pranja vesa. za pocetak, stavim opciju bez centrifuge jer mi tijekom pranja po par puta vrti to necu. valjda cuvam ves... zatim, uvijek stavljam na `2 kompletna ispiranja, a poslije ukljucim centrifugu itd...
goldi ti si cijelu nauku napravio od tog pranja...:D

GoldenSurferFromCRO
08.12.2005., 10:47
Pricajte drag imoj narode, vidim da se utobario dviej strane, jedna protiv centrifuge a druga za centrifugu i to za 1200okretaja!

Zenica mi veli d aje bolje uzeti 800-900okretaja te A razred, a timer kupiti na uticnici. S time da ves masina imade 3 godine garancije a to imaju Gorenje i Quadro! Gorenje imaju do 6kg suhog rublja, a svi hvale Gorenje, a ja ne volim bas SLovence, no moram priznati da to meni polako ide u prilog...samo da nadjem neku dobru ves masinu s Gorenje znakom....i sa sto jeftinijem po mogucnosti bozicni popust....

Billi
08.12.2005., 11:04
ako imas mogucnost rihtanja broja okretaja, uzmi jacu. ja imam 1200 i to je polusuho kad izvadis. naravno, radi se o obleki koja to drzi. za tajmer ne znam, imam duzi i kraci program i regulaciju temperature .
btw moja je Edy :rolleyes: i imam je oko 8 godina i radi besprijekorno.

magriz
08.12.2005., 18:42
Pricajte drag imoj narode, vidim da se utobario dviej strane, jedna protiv centrifuge a druga za centrifugu i to za 1200okretaja!

postoje različite vrste robe, i za svaku se koristi drugačija brzina centrifuge, normalno da finu vunenu majicu ili nešto svileno nećeš centrifugirati na 1200 ili 1500 okr/min. isto tako, bijeli veš i neosjetljivo (štrapac trenirke, traperice) centrifugiram na 1200-1500. dakle, mašina bi po meni, morala imati podešavanje broja okretaja. tajmer mi je bespotreban. mašinu upalim navečer, ovisno o programu gotovo je za 40 min do max 2,5 sata (bijeli s predpranjem i 2 ispiranja), pa prostrem ili odmah nakon pranja ili ujutro. niš nije izgužvano, a peglam samo stvari tipa košulja. majice, trenerke, traperice, bijeli veš i posteljinu pazim kako prostirem i ne peglam.

polly
08.12.2005., 20:06
magriz kaže:
postoje različite vrste robe, i za svaku se koristi drugačija brzina centrifuge, normalno da finu vunenu majicu ili nešto svileno nećeš centrifugirati na 1200 ili 1500 okr/min. isto tako, bijeli veš i neosjetljivo (štrapac trenirke, traperice) centrifugiram na 1200-1500. dakle, mašina bi po meni, morala imati podešavanje broja okretaja. tajmer mi je bespotreban. mašinu upalim navečer, ovisno o programu gotovo je za 40 min do max 2,5 sata (bijeli s predpranjem i 2 ispiranja), pa prostrem ili odmah nakon pranja ili ujutro. niš nije izgužvano, a peglam samo stvari tipa košulja. majice, trenerke, traperice, bijeli veš i posteljinu pazim kako prostirem i ne peglam.

a da im ti pomogneš pri izboru vešerice i prvih mjesec dana pereš veš?:mig:
vidim dobro se razmeš u posel

magriz
09.12.2005., 12:37
polly kaže:
a da im ti pomogneš pri izboru vešerice i prvih mjesec dana pereš veš?:mig:
vidim dobro se razmeš u posel

pa golden ima ženicu koja obožava sve kućanske poslove, a on joj samo pokupljenim savjetima želi omogućiti uživanje u trudu ruku svojih :D

GoldenSurferFromCRO
09.12.2005., 13:35
magriz i polly, pst, zelim svojoj zenici sve najbolje i zato prolaze samo sve vrste kucanskih aparata koji su najjeftiniji a da se moze nositi s najljucom konkurencijom.

Kod mene ne pali, koliko para toliko muzike, jer ja znam da neki aparati vrijede i vise nego sto pise na cijeni, samo trebam znati koji su to aparati! Svako dobro!:W

magriz
09.12.2005., 18:16
magriz i polly, pst, zelim svojoj zenici sve najbolje i zato prolaze samo sve vrste kucanskih aparata koji su najjeftiniji a da se moze nositi s najljucom konkurencijom.

Kod mene ne pali, koliko para toliko muzike, jer ja znam da neki aparati vrijede i vise nego sto pise na cijeni, samo trebam znati koji su to aparati! Svako dobro!:W

pa ja sam ti rekla moje iskustvo s gorenjem, nije preskupa, a po svim parametrima zadovoljava potrebe mog veša i evo, radi godinu dana skoro svakodnevno bez ikakvih pritužbi

GoldenSurferFromCRO
15.12.2005., 11:37
Sada sam blizu odabira ves masien iz programa Quadro, istina je da je to turski proizvod sa svicarskim certifikatom i da ima premnogo funkcija za koje se bojim da ce se moci pokvariti, no cijenom me odusevio pa nek me ubi ak se pokvari...

No to vise niej problem, nego zelim sve vas pitati sto mislite o jos jednom ormaru ladici koji bi stajao ispod ves masine i zbog toga ormara ves masina bi se digla na vecu visinu gdje bi otvaranje i zatvaranja bilo na dobroj visini od one kada bi bila cisto na podu.
U ormaru ladici bi stavljalo prljavo rublje i lakse ce moci ubaciti iz ladice izravno u otvor perilice rublja. No mislim da se bojim kada bi se perilica drmdndala i vibrirala pa bi onda ormar sklepnuo i srusio ladicu? Perilica je teska 62 kila i tijekom godinu dvije bi mogla ozbiljno nastetiti stativu ormara ladice koji stoji ispod nje?! Ozbiljne komentare primama!

chani
15.12.2005., 12:16
polly kaže:
a jest ti posao veš objesit

meni je psihicki zamoran:D ,jednostavno mrzim baratat s vesom:D :D :D

Zmijica
15.12.2005., 13:20
Sada sam blizu odabira ves masien iz programa Quadro, istina je da je to turski proizvod sa svicarskim certifikatom i da ima premnogo funkcija za koje se bojim da ce se moci pokvariti, no cijenom me odusevio pa nek me ubi ak se pokvari...
Uf, racunaj da ti majstor nece uzet manje od 300 kn za svaki popravak.
Ajde, lako i za lovu, kupis novu, al tko ce ti teglit vesmasinu gore-dole? Za samo pomaknut to, treba dva jaka momka... Znam jer kad smo teglili nasu uz samo 22 stepenice muz i frend su se napatili k'o stoka...
I da - pripazi je li dostava u stan uracunata u cijenu, i ako nije - koliko kosta.
"Besplatna dostava" cesto znaci samo do ulaza u zgradu, a onda po 80 kn svakom od momaka koji tegle.
Nije neka velika lova, ali i to treba uzeti u obzir.

No to vise niej problem, nego zelim sve vas pitati sto mislite o jos jednom ormaru ladici koji bi stajao ispod ves masine i zbog toga ormara ves masina bi se digla na vecu visinu gdje bi otvaranje i zatvaranja bilo na dobroj visini od one kada bi bila cisto na podu.
U ormaru ladici bi stavljalo prljavo rublje i lakse ce moci ubaciti iz ladice izravno u otvor perilice rublja.
Meni micanje ne zvuci kao problem, kostur ormara-ladice se moze napravit od celicnih sipki ili tako necega otpornoga i nemas problema.

Nego mi to ne zvuci nimalo prakticno za ves, jer se moras ubiboze sagnut da ga dohvatis i stavis u vesmasinu, mozda cak i cucnuti.

Sad, vidjela sam u Bauhausu male hoklice po 50 kn, pa sjest na to i baratat s vesem - to bi moglo bit OK.

polly
15.12.2005., 14:04
chani kaže:
meni je psihicki zamoran:D ,jednostavno mrzim baratat s vesom:D :D :D

shvati to kao poslanje
svoju sudbu (kletu :D )
moj raspored je:
ujutro - još jedno ispiranje veša opranog prek noći, skidanje sa štrika veša od dan prije, vješanje friško opranog, stavljanje veša na pranje, odlazak na posao
predveće - još jedno ispiranje veša opranog dok sam se zabavljala na poslu, skidanje sa štrika veša od jutra, vješanje friško opranog, stavljanje veša na pranje, zabava sa ostalim kućnim poslovima, šetnja cucka, navažanje djece, konstruktivne rasprave s mužem, još jedno ispiranje veša opranog pred veće, vješanje friško opranog, stavljanje veša na pranje, tuširanje, odlazak na spavanje

fala Bogu da postoji subota i nedelja pa ne gubim vrijeme na posao
mogu cijele dane manevrirat s vešom
a imam vremena i za najdražu aktivnost
:cerek: peglanje :mama:

GoldenSurferFromCRO
16.12.2005., 08:29
Zmijica kaže:
Uf, racunaj da ti majstor nece uzet manje od 300 kn za svaki popravak.
Ajde, lako i za lovu, kupis novu, al tko ce ti teglit vesmasinu gore-dole? Za samo pomaknut to, treba dva jaka momka... Znam jer kad smo teglili nasu uz samo 22 stepenice muz i frend su se napatili k'o stoka...
I da - pripazi je li dostava u stan uracunata u cijenu, i ako nije - koliko kosta.
"Besplatna dostava" cesto znaci samo do ulaza u zgradu, a onda po 80 kn svakom od momaka koji tegle.
Nije neka velika lova, ali i to treba uzeti u obzir.

Meni micanje ne zvuci kao problem, kostur ormara-ladice se moze napravit od celicnih sipki ili tako necega otpornoga i nemas problema.

Nego mi to ne zvuci nimalo prakticno za ves, jer se moras ubiboze sagnut da ga dohvatis i stavis u vesmasinu, mozda cak i cucnuti.

Sad, vidjela sam u Bauhausu male hoklice po 50 kn, pa sjest na to i baratat s vesem - to bi moglo bit OK.

Kupljeno, uz jeftiniju perilicu dobio sam TV badava, to je bilo vec od danas u Pevcu i to traje do sutra.
Dostava nije problem jer sve se moze trpati u auto i doma imam tatu koja mi pomaze nositi sve do lifta pa onda na gore. Nije bilo bas pravog puf-pant ackije. Sve je bilo predobro i lezerno za nositi...

A za ormar-ladicu jos neznam, svi mi kazu da to nitko nema pa to sigurno znaci da je lose i neprakticno. Perilica je podignuta na vise i malo se moze saginjati, no treba vise cucati jer se ladica otvara pa se prljavo rublje bira po izboru i onda sve to trpa u ves masinu koja bi stajala malo vise. Sve se to radi iz cuceceg stava, no prostor za prljavo rublje je korisno i ne zauzima prostor a i iznad perilice je uvijek prazno....

cutee
01.03.2006., 22:10
na netu sam procitala da je u Americi to normalna stvar da se preuredi mashina za vesh da ima dovod i tople vode za pranje i normalno hladne za ispiranje, (ispiranje je uvijek bolje u hladnoj vodi). jel netko zna vodoinstalatera koji bi to znao? imam toplu vodu iz zida i brijem da je to jeftinije i za mene i za druge.

klinsider
02.03.2006., 04:12
Zanimljiva ideja. Samo zasto nema toga kod nas? Mozda su nase perilice drukcije?

priučeni majstor
03.03.2006., 08:00
Ja sam takvu mashinu kupio prije cca 9-10 godina. PHILCO WM??
To je izvrsno ako imaš toplu vodu preko toplane ili zajedničke toplinske stanice jer ti se onda troši puno manje struje, a trošak tople vode se i tako plaća po kvadratu stana i raspoređuje na sve susjede.
Ova moja je već krepala (a sad mi nije važan taj tip jer nisam na toplani).

Uglavnom, postoji odavno i kod nas samo treba tražiti.:D

Sretno

cutee
05.03.2006., 18:50
Vodoinstalater iz iza4.com je rekao da nema problema da jednostavno moze prikopcati na toplu vodu (naravno topla voda iz toplane) i sve ide s toplom. cool. jedino mi treba štemati za novu pipu..pa je tu zapelo..jednog dana kad bude vise kunicha u budgetu.

bodul
10.03.2006., 22:06
Jerdino je mali problem , sto u HR su perilice sa 2 prikljucka jako rijetke.

mareblu7
16.03.2006., 11:56
Bok svima,

Imam Gorenje perilicu staru 3 godine i do sada nisam imala nikakvih problema s njom. Prije 2 dana jednostavno se bubanj prestao vrtiti. Zna li netko u čemu bi mogao biti problem? Voljela bih čuti vaše komentare prije nego što pozovem majstora. Hvala!

milenii
16.03.2006., 12:35
Bok svima,

Imam Gorenje perilicu staru 3 godine i do sada nisam imala nikakvih problema s njom. Prije 2 dana jednostavno se bubanj prestao vrtiti. Zna li netko u čemu bi mogao biti problem? Voljela bih čuti vaše komentare prije nego što pozovem majstora. Hvala!

Ukopčaj kabel natrag u utičnicu ako se isčupao. Promijeni osigurač ako je iskočio. Upali perilicu ako je ugašena. Pomakni programator u položaj kada bi se trebao bubanj vrtiti. Ako se nakon toga motor čuje i vrti a bubanj miruje onda ti je spao remen pa ga vrati natrag. Jednostavno je. Ako se motor čuje a ne vrti i dimi se iz njega ili ako se ni ne čuje niti vrti zovi majstora da vidi šta je ili sam odi kupi novi i zamijeni ga. I to je jednostavno. Samo prvo provjeri da ti nije neka žica u prekidu ili je crko kondenzator. Eto.

Zmijica
16.03.2006., 16:00
Prije svega - provjeri filter.
To je obicno neka ladica dole koja se redovito mora praznit - tu bude konaca, blata, takvih stvari.
Pocisti, vrati, ukljuci.
I javi na kraju sto je bilo, bas me zanima.

mareblu7
17.03.2006., 11:25
Ukopčaj kabel natrag u utičnicu ako se isčupao. Promijeni osigurač ako je iskočio. Upali perilicu ako je ugašena. Pomakni programator u položaj kada bi se trebao bubanj vrtiti. Ako se nakon toga motor čuje i vrti a bubanj miruje onda ti je spao remen pa ga vrati natrag. Jednostavno je. Ako se motor čuje a ne vrti i dimi se iz njega ili ako se ni ne čuje niti vrti zovi majstora da vidi šta je ili sam odi kupi novi i zamijeni ga. I to je jednostavno. Samo prvo provjeri da ti nije neka žica u prekidu ili je crko kondenzator. Eto.

Hvala ti na odgovoru! Perilica je uključena u struju i nije iskočio osigurač. Iz tvog opisa rekla bih da je spao remen, jer čuje se motor, ali bubanj miruje. A kako da vratim remen? Nemam pojma o rastavljanju perilice. By the way, ja sam žensko :)

mareblu7
17.03.2006., 11:27
Prije svega - provjeri filter.
To je obicno neka ladica dole koja se redovito mora praznit - tu bude konaca, blata, takvih stvari.
Pocisti, vrati, ukljuci.
I javi na kraju sto je bilo, bas me zanima.

Ma filter je potpuno čist. To sam odmah probala.

laki30
23.03.2006., 13:25
osim gorenje WU62111 jel netko zna za još neku

duda
23.03.2006., 13:36
http://www.aspecto.hr/electrolux/electrolux-ew-1232.html

Dan
26.03.2006., 15:36
U trgovinama Svijeta tehnike ima za kupiti perilice američke tvrtke General electric koje imaju dovod za toplu i hladnu vodu. Cijena im je oko 5000 Kn.

eliot24
31.08.2006., 10:50
Kupujem perilicu rublja, pa kako o tome namam pojma tražim vašu pomoć.
Pregledao sam većinu modela koje se nude u Merkuru, Gorenju i Gramatu i sad stvarno vidim da je i to postala znanost. Najveća razlika u cijeni je na račun broja okretaja u centrifugi. Pa kad vidim da ona od 1000 okr. košta 3000kn - 6.000kn pitam se jeli to vrijedi toga. Malo sam se raspitao i recimo moja mama ima mašinu od 400 okr. nedavno kupljenu koja joj je super i kaže da ne treba jača.:rolleyes:
Onda vidim da po toj njihovoj proizvođačkoj mašina od 600 okr. i nije kao tehnološki napredna pa se pitam nije li to samo marketinška fora da bi ja mislio da ću za onu od 1000 okretaja dobiti nešto wow što mi uopće i ne treba.

Tako sam sad suzio izbor na 2 komada:
Gorenje - oko 600 okr. cijena 1.999kn
Candy - isto 600 okr., ali ima tipku 1/2 koja je dobra kad ziviš sam i nemaš puno robe za oprati ali dodje 2700 i nešto kuna
:confused: http://val-ma.hr/images/Gorenje_WA482.jpg
Što Vi mislite jel bitan broj okretaja centrifuge i zašto i kojeg proizvođača preporučate. Gdje je najbolje kupit perilicu? :confused:

homosapiens
31.08.2006., 12:42
Kod perilice rublja je najbitniji broj okretaja, sto vise to bolje!
A neki ce reci i klasa (A,B...) a ja mislim da je samo klasa marketinski trik tj. perilica A klase zna biti skuplja i do 1000kn od Bklase, pa ti sad vidi koliko godina moras s njom prati da bi ona sebe isplatila u toj razlici cijene sto bi ustedila struje! Glupost najveca koju usjpjevaju uvaliti ljudima.

xxGaladrielxx
31.08.2006., 13:49
veci br okretaja - krace susenje i manje guzvanja
400 je jako, jako malo

SETRA Samoborček
31.08.2006., 14:35
400 je za qrac da prostiš, tolko na ruku okreneš :D

Ali da spasim stvar:

Metro od danas pa sljedeća 2 tjedna:

Gorenje WA 50100
1000 obrtaja
5 kg
A/A/(C?) klasa
dim 85x60x60
sistem kontrole stabilnosti (??!? :D)
15 programa
elektronski programator
3 godine garancije

2194,78 kn s PDV
http://www.gorenje.hr/11921?aid=11195

Ja sam za sličnu cijenu nedavno kupio Whirlpool, ali sa 7 kg i isto soma obrtaja, samo 1g garancije...

PS. Tipka 1/2 ti netreba kod el. programatora koji automatski regulira količinu veša koja je nutra (takvog ima ta Gorenje, kao i moja whirlpool)

PS2. Nemoj Candy nikako

VvZG
01.09.2006., 08:25
PS2. Nemoj Candy nikako

Odnosi li se to samo na konkretni model ili općenito nešto ne valja s Candy (s argumentima, molim)?
Pitam jer mi je zapela za oko ona 5/5 kg na temi perilica-sušilica?

BUFFET
01.09.2006., 10:57
Evo jedne "mudrosti" koju mi je serviser rekao nema ni najbolje ni najgore perilice sušilice imate samo onu koja u vašoj blizini ima dobar i pouzdan servis ili nema. Pa ako znate da ima servis recimo gorenja i da su pouzdani onda gorenje.... Inače ako neželite servise onda Miele.

Bankei
30.10.2006., 06:39
Žena me uhvatila da pred zimu uzmemo novu perilicu sa više okretaja. Već imamo Gorenje i skroz smo zadovoljni pa smo to prvo pogledali. Makine izgledaju OK, i cijena OK i garancija 3 godine, ali ne može im se podešavati broj okretaja, već (tako nam je objasnio prodavač za jedan Classic model od 1200okr) može centrifugirati na 1200 ili ništa. A opet u uputstvima od te mašine (ima ih na gorenje.hr) postoje podaci koliko troši struje/vode kad radi na 400, 700, 1000, 1200 okretaja. I sad mi ništa nije jasno?

Ako netko ima neku od Gorenje perilica novijeg datuma, molio bih ga da me prosvijetli.

Usput gledamo Bosch (5 godina garancije) i Electrolux, ali to su sve neke varijante za istočna tržišta proizvedene u Turskoj, Rumunjskoj i sl. pa bih radije Gorenje koji svima dila istu robu.

Traper
30.10.2006., 07:38
Mislim da bi bilo pametnije tom prodavaču da pokuša sa poljoprivredom a ne sa prodajom. Kakva bi to perilica bila da ima samo 1200 okretaja za centrifugu. Pa neke stvari nesmiješ centrifugirati na toj brzini. Ja (ustvari moja žena) doma imamo gorenje koja ima 4 brzine centrifuge s max.1200 okretaja. To je bitno i ako planirate jednog dana kupiti sušilicu jer se veš za sušilicu mora centrifugirati na minimalno 800 okretaja. Mi je imamo (također gorenje) i super je stvar kod nas u Zagrebu kad je vani magla i sl. kad bi se veš sušio 2 dana.

Bankei
30.10.2006., 07:47
Mislim da bi bilo pametnije tom prodavaču da pokuša sa poljoprivredom a ne sa prodajom. Kakva bi to perilica bila da ima samo 1200 okretaja za centrifugu. Pa neke stvari nesmiješ centrifugirati na toj brzini. Ja (ustvari moja žena) doma imamo gorenje koja ima 4 brzine centrifuge s max.1200 okretaja. To je bitno i ako planirate jednog dana kupiti sušilicu jer se veš za sušilicu mora centrifugirati na minimalno 800 okretaja. Mi je imamo (također gorenje) i super je stvar kod nas u Zagrebu kad je vani magla i sl. kad bi se veš sušio 2 dana.

A kako podešavate te 4 brzine, ovaj model koji smo gledali nema nikakav regulator brzine. Ustvari ima, uz svaki program je vezana nekakva defaultna brzina okretaja, npr. bijelo na 95C ima max broj okretaja. Ali kako postići npr. da bijelo na 95 izvrti na nekoj manjoj brzini ako tako želim?

Traper
30.10.2006., 08:03
Mi imamo poseban gumb za reguliranje brzine. Sam si napisao da u uputstvima piše da ima više brzina centrifuge. Ajde napiši koji tip imaš u planu pa da malo prosurfamo po netu.

Bankei
30.10.2006., 08:16
Mi imamo poseban gumb za reguliranje brzine. Sam si napisao da u uputstvima piše da ima više brzina centrifuge. Ajde napiši koji tip imaš u planu pa da malo prosurfamo po netu.

Ne budi lijen nazvao sam par Gorenje trgovina i pitao. Dakle Classic modeli (oko 3400 kn za 1200 okr) NEMAJU mogućnost ručnog zadavanja broja okretaja, svaki program ima svoju brzinu i to je to, eventualno možeš centrifugu skroz isključiti.

Skuplji modeli Premium i Exclusive, to su oni sa displejom, cijena npr. 4200 za 1300 okr, imaju mogućnost ručnog podešavanja broja okretaja.

SETRA Samoborček
30.10.2006., 08:26
koji lihvari ti janezi nemreš bilivit :D

pivka
26.04.2007., 09:31
evo ovako imam problemček pa molim par savjeta.
naime u potrazi sam za nekakvom vešmašinom.pošto mi dragi više gleda,bira i prati kakve su funcije u iste od nekakve ženice,skužila sam da ću perilicu kupiti za jedno 5 godina.
Gorenje-stara dobra klasika,ali imamo doma jednu koja je sva pohrđala oko spremnika za prašak.Dali je to slučaj i sa novima.
Electrollux-divne,krasne,ali koštaju.
Končar-kaže dragi smeće
LG-previše elektronike,skup servis,a i tko zna i di je servis
Matrix-naime slovenska marka,reče dragi kinesko govno
Candy-preskup :rolleyes:

e sad pošto ja nemam živaca i stvarno bi uletila i kupila prvu koja je tamo na polici,a razum druge polovice kaže da se treba pogledati i energetski razred i jačina centrifuge i potrošnja vode....
Što bi vi meni preporučili,koji su kriteriji vas vodili.
E da financije nisu neki problem,ali opet dragi bi htjeo dati što manje para za što bolju kvalitetu.

mvi
26.04.2007., 10:28
Mi imamo Whirpool - 4. godina u funkciji, 2 male djece, dnevno u prosjeku ženica opere 1.5 mašinu i kaže da je zadovoljna opranim.

Gustavo
01.05.2007., 23:32
Candy

SETRA Samoborček
01.05.2007., 23:52
A gle ovak, stavi si neki minimum, recimo
min 1000 obrtaja/min
A en. klasa radi.... nečeg, uštede, okoliša...

i onda odeš u dućan i gledaš...

Izbjegao bi no-name marke (quadro included) i one manje poznate.
Činjenica je da je većina perilica kod nas za istočno tržište (upišeš u google i nađeš sajtove u češkoj, poljskoj, rusiji...) tak da gledaj i garanciju.

Nemoj očekivat da će ti trajat 10-15-20 god. ta mašina jer ih tako više ne rade.

Neke dodatne opcije za pranje i te finte, to me ne pitaj, nemam pojma o tome :)

Gorenje bi moglo biti ok, končar sumnjam da ima nešto u A klasi, a i to su sve ''socijala'' modeli, candy je prije bio loš, sad su navodno ok, samsung i lg su ok.

Neznam na što aludiraš s ono previše elektronike? Pa svaka tog sad ima hrpu.

freya.k
07.05.2007., 12:06
ja bih uzela samsung silver nano. navodno se dugoročno isplati jer koristi manje praška i svega ostalog. navodno je bolja za okoliš. i bolje ubija bakcile svojom novom tehnologijom. :rofl: tako kažu.

SETRA Samoborček
07.05.2007., 12:46
Pretpostavka je majka zajeba :D

amater_total
07.05.2007., 23:22
Ak ćeš koristiti sve silne programe, kupi sofisticiraniju, ak rihtaš samo na šareno, bijelo i zavjese, kupi jednostavniju. LCD displeji i kupaoničko okruženje se vole ko pas i mačka; zezat će te elektronika bez koje se može. Ak veš sušiš u malom stanu (u zatvorenom) kupi stroj s više okretaja pri centrifugi (1.200), samo moraš biti svjesna da su takvi strojevi skuplji, bučniji i skloniji kvarovima (trpe ležajevi bubnja).
Osim toga, voda je užas. Većina kvarova na strojevima za rublje dogodi se zbog kamenca i izgubljenih žica iz grudnjaka. A kad se stroj pokvari-uzalud i okretaji i pametni programi. Hrpa se gomila, i svi nervozno čekaju majstora.Da se što prije popravi. Dakle: kupi si mašinu koja se lako popravlja ! Jer: najbolja perilica je ona koja radi !

crazyform
09.05.2007., 08:12
Ak ćeš koristiti sve silne programe, kupi sofisticiraniju, ak rihtaš samo na šareno, bijelo i zavjese, kupi jednostavniju. LCD displeji i kupaoničko okruženje se vole ko pas i mačka; zezat će te elektronika bez koje se može. Ak veš sušiš u malom stanu (u zatvorenom) kupi stroj s više okretaja pri centrifugi (1.200), samo moraš biti svjesna da su takvi strojevi skuplji, bučniji i skloniji kvarovima (trpe ležajevi bubnja).
Osim toga, voda je užas. Većina kvarova na strojevima za rublje dogodi se zbog kamenca i izgubljenih žica iz grudnjaka. A kad se stroj pokvari-uzalud i okretaji i pametni programi. Hrpa se gomila, i svi nervozno čekaju majstora.Da se što prije popravi. Dakle: kupi si mašinu koja se lako popravlja ! Jer: najbolja perilica je ona koja radi !

nakon 10 godina mukotrpnog rada moja candyca je preminula i našla se ja u sličnoj dilemi.no,kako sam prije dvije nepune godine izdvojila popriličnu svotu za candy suđericu i dobila totalno sranje, odlučila sam kupiti quadro veš mašinu i zasada sam prezadovoljna.1000 o/min,iskuhava ko luda,hrpa programa za pranje,tiha i učinkovita,a koštala je 1900 kn i ima garanciju tri godine.taman da izdrži toliko,ja zadovoljna.

Dinosaur
09.05.2007., 10:29
nakon 10 godina mukotrpnog rada moja candyca je preminula i našla se ja u sličnoj dilemi.no,kako sam prije dvije nepune godine izdvojila popriličnu svotu za candy suđericu i dobila totalno sranje, odlučila sam kupiti quadro veš mašinu i zasada sam prezadovoljna.1000 o/min,iskuhava ko luda,hrpa programa za pranje,tiha i učinkovita,a koštala je 1900 kn i ima garanciju tri godine.taman da izdrži toliko,ja zadovoljna.

U potpunosti potpisujem. Mi smo nekad imali Gorenje i s njom je uvijek bilo nekih problema. nakon što je po N-ti put nekaj riknuli odlučili smo kupiti novu. Nakon tjedan dana obilaženja trgovina odlučili smo se za Quadro (mislim da je to onda bio najbolji model) - pere 7 kg, 1400 okretaja centrifuge, funkcija odgode, 3 godine garancije .. I sve to za nekih 2500 kn.
Za sada radi savršeno (kuc-kuc-kuc :-)) - imamo malu bebu pa je svakodnevno u pogonu - bez kvara.
Jedina zamjerka koju bih imao je da je možda malo glasnija u radu od konkurencije.
Sve u svemu - ima tri godine garancije - pa neka izdrži toliko i mi zadovoljni.

BTW. primjetio sam da sada Gorenje nudi čak 5 godina garancije, ali njihova veš mašina neće više u našu kuću.....

Pozdraf,

Dinosaur.

kerbi
09.05.2007., 19:54
Imam bosh perilicu sušilcu. Miljon funkcija i lcd ekran (da zadovoljiš dragog). Pere 5 kg a suši 2.5 Centrifuga na 1200 rpm (ili manje ak podesiš). Uglavnom mrak stroj i ne prebučna.

amater_total
09.05.2007., 23:37
Naravno da je razmišljanje kupim nešto za malo novaca pa nek pere tri godine i poslije bacim potpuno u redu. Samo, ovo je rubrika sam svoj majstor pa sam mislio da su vam savjeti s popravcima od pomoći. Konkretno, imamo stroj Ariston s 1200 okr. i sušilicom. Dvoje male djece, 1-2 pranja dnevno i tako 4 i pol godine bez problema. Dakle, dala je svoje. I stvarno: postala bučna. Htjeli je baciti. Ja je rastavio, promijenio semering i dva ležaja, dva poslijepodneva u garaži i ponovo tiha kao nova. Cijena: 100 kn.U servisu rekli 800 kn jer ju trebaju uzeti sa sobom i vratiti za pet šest dana. Nedugo nakon toga, nikako da završi pranje. Otišao grijač. Rastavio i kupio novi. Ugradio. Sat vremena posla. Cijena 60 kn. Servis nisam zvao. 200 kn minimalno...
Zaključak: da sam za ovo radio u servisu, bio bih budala koja ima pet godina star stroj i potrošio je 1000 kn na njega. Nikad ne znam kaj bu opet riknulo.
Ovako, pljunuo sam 160 kunica, ispao faca pred ženom i uz malo sreće radit će još koju godinu.http://www.forum.hr/images/smilies/thumbs.gif
:top:

Zvon
10.05.2007., 07:21
Kaj mislite o Candy perilicama?
I o onima koje su perilice/sušilice (kondenzacijske)? Valja li to ili su bolje dva odvojena stroja?

Imam izbor AEG/Electrolux, Candy i Gorenje (zbog servisa).

Imoen
10.05.2007., 07:55
Mene isto zanimaju preporuke za perilicu/sušilicu... :)

amater_total
10.05.2007., 09:02
Svatko će reći da je bolje imati dva odvojena stroja(perilicu+sušilicu), iako ne znam zašto. Ustvari znam, ako operete maksimalan kapacitet (npr. 6 kg), u kombi stroju nećete moći osušiti sve nego samo oko 4 kg, 2 kg treba odvaditi i neznam što bi s njima.Ali ako u stroj stavite odmah samo 4 kg, narihtate gumbe i stvar šljaka... To je jedini problem
Ako kupujete posebno ima više problema:
1. dva stroja zauzimaju dvaput više mjesta a neki (pa i ja) nemaju mjesta za to.
2. dva stroja imaju u konačnici dvije cijene pa izračunajte
3. kad perilica opere, svu robu trebate izvaditi i ponovo staviti u sušilicu
I još bitno za sve sušilice: da bi rezultat sušenja bio kako treba, rublje bi vam trebalo biti podjednake vrste. Super rezultat dobijete ako na pranje i sušenje stavite npr. samo ručnike. Odaberete neki jači program sušenja i ručnici su suhi, nisu zgužvani i to je to. Ali kaj ak imate miješano potkošulje i ručnike( na istom programu). Ručnici su ok, a potkošulje zgužvane i presušene da ih se nemre speglat.
U već opisane 4 i pol godine sušilicu smo koristili samo ponekad. Centrifuga od 1200 okr. već tako dobro iscijedi robu, da je treba samo malo prostrijeti i brzo je suha. Naravno da nikad i ni iz kojeg materijala na pod(parket) nije pala niti jedna kapljica vode. Kad je sezona grijanja, dobro dođe malo vlage u zraku, a kad je toplo vani, osuši se na suncu i super...
Možda nekom pomogne....

crazyform
10.05.2007., 09:13
Kaj mislite o Candy perilicama?
I o onima koje su perilice/sušilice (kondenzacijske)? Valja li to ili su bolje dva odvojena stroja?

Imam izbor AEG/Electrolux, Candy i Gorenje (zbog servisa).

ja imam bosch kondenzacijsku sušilicu i zadovoljna sam.
inače,kažu da je bolje uvijek kupiti posebno sušilicu i posebno perilicu, naravno ako imate mjesta, s tim da ako kupujete sve u jednom trebate paziti,jer ima modela koji ne mogu osušiti turu veša odjednom.mislim da između kondezacijske i ventilacijske nema nekih razlika u kvaliteti već samo u cijeni.stoga,ako imate gdje probušiti rupu za cijev,uštedjet ćete oko 1000 kn.ako kupujete perilicu i sušilicu zajedno,dve moje frendice su si kupile aristonove (3 500 kn) i vele da su jako su zadovoljne.što se gorenja tiče,mislim da je njihovo vrijeme prošlo,aparati su im koma, posebno se ljudi žale na njihov lim.

amater_total
10.05.2007., 09:39
[QUOTE=crazyform;8437322]
trebate paziti,jer ima modela koji ne mogu osušiti turu veša odjednom

Niti jedna ne može osušiti maksimalan kapacitet pranja

zutokljunac505
10.05.2007., 09:56
Sve se kvare ali pitanje je koju je najlakše i najjeftinije popraviti.
Već 15 god. koristim gorenje perilicu, bilo je ponekoh sporadičnih kvarova ali oprala je bezborj tura (prosjek 2 mašine tjedno).
Kažu da ove nove Gorenje nisu tako kvalitetne, ali barem dijelova za njih ima maltene u kiosku.

mayy
10.05.2007., 10:33
što se tiče odvojenih aparata, naravno da su u prednosti. mamina elctrolux sušilica ima svojih desetak godina i radi ko šašava. nikad (čak i ako bi veš stajao u njoj preko noći) nije niš zgužvala (naravno, ako ju se ne prenatrpa).

druga je stvar to da ju treba nekamo staviti, ali samo kad nabavim još koji kvadratić viška...

što se tiče preporuka, ja imam indesit perilicu/sušilicu već tri godine. imala sam jedan manji kvar. super je jer joj je kapacitet sušenja skoro jednak pranju (5,5/4), što baš nije slučaj s mašinama, barem nije bio u vrijeme kad sam ju kupovala (uglavnom su imale 5/2,5). naravno, to 4 je donekle upitno, ali ne baš previše (ovisi o vrsti robe). a ima i (za saaamo malo više novaca) u srebrnoj boji

http://www.saturo.hr/indesit.htm

amater_total
10.05.2007., 10:38
Indesit i Ariston je ista firma. Otvoriš ariston i nutra je sve indesit.

Imoen
10.05.2007., 15:42
Netko je tu bio pisao da ima Indesit Widl 106, ali da izlazi ili vlažan ili zgužvan veš nakon sušenja.

Da li postoji netko tko je bas zadovoljan svojom Indesit perilicom/sušilicom?

(Moj prijatelj je skroz zadovoljan Candyjevom koja i pere i suši 5 kg veša, ali zato i dodje 5 tisuća kuna)
Ja baš nemam toliko za dati budući da je to samo jedna stvar s popisa za nenamješten stan....

tom324
12.05.2007., 22:10
Jedna mala preporuka za ove nove perilice rublja s velikim brojem okretaja: obavezno stavite perilicu na tvrdu i stabilnu podlogu (npr. plocice) i nakon toga podesite perilicu tako da stoji horizontalno po SVIM pravcima mjereno na gornjoj ploci prerilice. Odstupanje od horizontale ne smije biti vece od par stupnjeva. Ovo mozete postici upotrebom libele.

Podesavanje obavezno raditi tocno na mjestu gdje perilica stoji jer pod nije svuda iste visine i/ili nije ravan.

Gorenje WA162P, 1600 okretaja, radi vec 6 godina i puno je tisa od stare vesmasine.

Tom

Oskar
13.05.2007., 17:39
Konkretno, imamo stroj Ariston s 1200 okr. i sušilicom.

Veliš bučna, krepo grijač... a jel si kad imao problema s elektronikom? Ova naša, isti tip, nekaj zna kenjati -> one 4 lampice uđu u neki blinkajući mod, po kojem bi ja trebao vozit mašinu na servis. To se dogodilo jedno 2-3 puta u godinu dana. Al se nakon restarta svega stvar oporavi.
Se vama to dešava?

amater_total
14.05.2007., 10:17
Veliš bučna, krepo grijač... a jel si kad imao problema s elektronikom? Ova naša, isti tip, nekaj zna kenjati -> one 4 lampice uđu u neki blinkajući mod, po kojem bi ja trebao vozit mašinu na servis. To se dogodilo jedno 2-3 puta u godinu dana. Al se nakon restarta svega stvar oporavi.
Se vama to dešava?

U kojem statusu počnu blinkat ? Da li prilikom izbacivanja vode? Možda je mući neka sitnica. Npr. začepljena pumpa za vodu ili je nekaj opalo u crijevo između pumpe i bubnja. Najprije očisti pumpu (ak ne znaš kak točno-pitaj me) i "izmijesi" prstima onu širu gumu ispod bubnja; unutra nebi trebao ništa osjetiti, osim malo kamenca. Tu se često nađe koja kunica, ispala iz đepa prilikom pranja, tak da imaš za pivu nakon popravka :top: !!!

Oskar
14.05.2007., 23:38
Hm, jednom se dogodilo odmah kod startanja mašine, drugi puta za vrijeme rada - žena ju je samo našala takvu. Možebitno je baš trebala pljunut vodu. Probat ću ovo kaj si reko, iako fakat nikad nisam čistio pumpu. U biti ne znam ni kak se čiste filteri, iako mislim da ih ima unutra, i to više od jedan :D i onda bi po nekoj logici trebala i pumpa bit tu negdje?

amater_total
15.05.2007., 12:51
Hm, jednom se dogodilo odmah kod startanja mašine, drugi puta za vrijeme rada - žena ju je samo našala takvu. Možebitno je baš trebala pljunut vodu. Probat ću ovo kaj si reko, iako fakat nikad nisam čistio pumpu. U biti ne znam ni kak se čiste filteri, iako mislim da ih ima unutra, i to više od jedan :D i onda bi po nekoj logici trebala i pumpa bit tu negdje?

Ovaj stroj ima samočisteću pumpu. To znači da nema klasični filter, nego se pumpa čisti sama; sve dok nešto ne zapne u "turbinici" pumpe.Tada to nešto treba izvaditi-očistiti.
1. Odštekaš sve s mašine
2. Skineš donji sokl (plastični) na način da primiš za lijevi i desni gornji rub sokla i povučeš prema dolje (prema podu)
3. Ak imaš sifon, dovučeš mašinu desnim kutem do njega (tu se nalazi čep od pumpe, nešto kao filter)
4. Odvrneš čep malo, dok ne počne curiti voda-pustiš dok se ne isprazni
5. Odvrneš do kraja i izvlačiš čep pri tome gledajući da li će nešto ispasti van
6. Ak već nije ništa ispalo, zaviri u turbinicu pumpe i pažljivo gledaj ima li kakvo strano tijelo (kunica, kvačica od zavjesa, špangica i sl.)
7. Pročačkaj nekakvom žičicom za svaki slučaj (jednom sam čistio pumpu i nisam našao ništa, kad sam sutradan ponovo otvorio-nađem zavučenu kvačicu zavjese...)
8. Vrati obrnutim redoslijedom

Sad si očistio turbinu pumpe. Da bi bio 100% siguran učini slijedeće:
1. Nagni mašinu prema prednim vratima (gornji rub od sebe gledajući sa stražnje strane.
2. Učvrsti mašinu dobro
3. Ispod bubnja ima jedna dost debela guma koja ide na pumpu
4. Malo je izmijesi...
5. Ako nešto osjetiš, moraš je skinuti
6. Drži se obujmicom za otvor na bubnju, otšarafiš šelnu i skineš dolje
7. Očistiš je, namažeš ušće s malo sapuna i natakneš je gore, navučeš obujmicu i pritegneš

Sad si očistio pumpu u potpunosti i trebalo bi raditi. Ak ne onda sorry, možda je ipak nešto drugo. Ipak, vjerojatnost da je to uzrok je velika, a posao ti i nije neki problem pa nemaš što izgubiti...
Puno sreće !:top:

zed_alive
15.05.2007., 13:22
definiraj kaj je preskupo, i kakve posebne zahtjeve imaš (tipa koliko okretaja). do koje cijene si spremna ići?

Zvon
16.05.2007., 14:04
Vidio sam perilice Zanussi po povoljnim cijenama.
Ima li tko kakvu preporuku/pokudu/iskustvo?
Hvala!

suba
18.05.2007., 11:45
Ovako, imamo doma neku staru mašinu koja je krepala, i sada moramo nabaviti novu pod hitno.
Ja se (naravno :zubo: ) ništa ne razumijem u mašine, pa me zanima šta biste mi preporučili za neku normalnu cijenu.. Ni sam ne znam koja bi normalna cijena bila, jer pojma nemam kako se kreću cijene ovih dana (niti sam ikada znao :zubo: )
Vidio sam da neke imaju i pranje i sušenje u jednoj mašini, to bi mi bilo zgodno, ako nije preskupo..
Uglavnom, bilo kakve preporuke su dobrodošle :s

BTW, kupujem u Rijeci..

mvi
18.05.2007., 12:33
1. Otvaraš već 16. topic o veš mašinama
2. Ja sam prije par dana nonićima kupio u Pevecu - najveći izbor, normalne cijene
3. Kombinacija perilica-sušilica je loša kombinacija
4. Cijene od 1500 do 5000

zico_zg
18.05.2007., 12:35
pranje i susenje u istoj masini izbjegavaj

kad se kupuje ves masina, onda se kupuje candy!

elegant
18.05.2007., 17:00
Ovako, imamo doma neku staru mašinu koja je krepala, i sada moramo nabaviti novu pod hitno.
Ja se (naravno :zubo: ) ništa ne razumijem u mašine, pa me zanima šta biste mi preporučili za neku normalnu cijenu.. Ni sam ne znam koja bi normalna cijena bila, jer pojma nemam kako se kreću cijene ovih dana (niti sam ikada znao :zubo: )
Vidio sam da neke imaju i pranje i sušenje u jednoj mašini, to bi mi bilo zgodno, ako nije preskupo..
Uglavnom, bilo kakve preporuke su dobrodošle :s

BTW, kupujem u Rijeci..

moja preporuka ... a i iskustvo progovara ... uzmi one kaj se otvaraju prema gore :top:
Puno su stabilnije u centrifugi (bubanj je fiksiran dvostrano), zauzimaju bitno manje n+mjesta, praktične su jer vidiš da ti nije kaj ostalo u mašini, istog su kapaciteta kao i one "klasične", imaš ih u raznim varijacijama kvalitete, od više proizvođača ... mi imamo whirpool, a i moju roditelji imaju njihovu već više od 10 god još uvijek bez servisa.

Laganini
18.05.2007., 20:50
Preporuka moje mame - ona što se otvara odozgo: manje prostora zauzima i praktičnija je. I Gorenje.
Frendica kaže Ariston. U jednom stanu sam ju i ja imala u kombinaciji sa sušilicom, s pranjem bila zadovoljna, ali ne preporučam sušilicu i perilicu u jednom.
Što se marke tiče, ja imam Whirlpool 6.čulo, ne znam točno koji model, ali sam prezadovoljan njome. Na botuniće je s mogućnošću odgode pranja... bila skeptična prema tome svemu, ali bila 40%na sniženju jer se zatvarao dućan i ušdetjela 2000kn. Nisam požalila, u ovih godinu i pol nikakve primjedbe: nije bučna kod centrifuge, ne miče se, na displayu pokaže koliko joj vremena treba da opere... :top:

Migra
18.05.2007., 23:01
Preporuka žene koja je probala i onu odozgo i onu odozdo - definitivno ona odozdo pošto ova prva zna biti jako nezgodna prilikom otvaranja bubnja, a i gornja ti ploha mašine uvik dobro dođe za stavit štagod na nju pa je onda to nezgodno stalno micati ako je moraš otvarati da bi je napunio ili ispraznio robu iz nje. U svakom slučaju, prije nego se odlučiš i kupiš pitaj dragu što od toga preferira (naravno, samo ako se ona više bavi pranjem od tebe). Inače imam Whirlpoolicu nekih godinu i po i zasad sve 5.
Glede marki i modela... sve ti je to kod nas na istočnom tržištu li-la, ono što se prodaje na zapadu pod npr. Electroluxom nije isto kao ono što se prodaje tu kod nas tako da ti to na kraju u neku ruku ispadne lutrija. Al nemoj se sad opet namirit na live marke tipa Eletrozetta - imala je moja majka, krepala za 5 miseci i nije se mogla popraviti, imali je prijatelji, krepala za godinu i po, popravak se nije isplatio, a jeftina bila...

suba
19.05.2007., 00:02
1. ja se ispričavam što sam postavio 16. topic o vešmašini, ali nisam na prve tri stranice našao što mi je trebalo, pa sam pitao ;)

A što se tiče ostaloga, hvala na savjetima, ali izgleda da ipak ne kupujemo novu mašinu jer je došao drugi majstor koji je nešto sfušao i sad bi kao trebala radit.. Vidjet ćemo koliko će to držat :zubo:

Inače, hvala svima na odgovorima :s

amater_total
20.05.2007., 22:49
Oskar- jesi kaj napravio ???

bunnx
15.06.2007., 13:15
bok, meni treba jeftinija perilica za viksu. Ako imate kakve preporuke, da li ste vidili koju na akciji? hvala :eek:

široki
16.07.2007., 20:51
Cimer i ja kupujemo neku perilicu rublja, najvažnije nam je da je jeftina i da se ne kvari previše.
Zbog manjka sredstava dolazi u obzir sve ispod 1000 kn (čitaj: rabljeno)

Ima itko neki pametan savjet šta da tražimo?

keko_hr
16.07.2007., 21:24
veci br okretaja - krace susenje i manje guzvanja
400 je jako, jako malo

mala tvrdi krace susenje ali vece guzvanje..
ima i logike

široki
17.07.2007., 22:07
Cimer i ja kupujemo neku perilicu rublja, najvažnije nam je da je jeftina i da se ne kvari previše.
Zbog manjka sredstava dolazi u obzir sve ispod 1000 kn (čitaj: rabljeno)

Ima itko neki pametan savjet šta da tražimo?

ne želim požurivati ili dosađivati, ali prljavi veš se taloži... :zubo:

koliko je sigurno kupovat preko oglasnika, postoji velika vjerojatnost da nam tko zna šta uvale...

Krijes Sedam
18.07.2007., 11:48
Gle, u Mercatoru se mogu nać perilice za 1.500kn i to solidne Emmezeta. Nekad znaju bit i po 1.300.
Tako smo ja i moj cimer jednom.. Sad mi je žao te perilice jer smo je prodali dok smo se selili (kupili je za 1.200), a sad imamo neko smeće od Quadra :D

Bar imaš garanciju i znaš da će radit bar par godina.
Probajte možda skupit još malo love ;)

široki
19.07.2007., 09:00
Gle, u Mercatoru se mogu nać perilice za 1.500kn i to solidne Emmezeta. Nekad znaju bit i po 1.300.
Tako smo ja i moj cimer jednom.. Sad mi je žao te perilice jer smo je prodali dok smo se selili (kupili je za 1.200), a sad imamo neko smeće od Quadra :D

Bar imaš garanciju i znaš da će radit bar par godina.
Probajte možda skupit još malo love ;)

a ne znam baš koliko nas se isplati uzimat novu zato jer nam treba na max godinu, dvije...

Krijes Sedam
19.07.2007., 10:20
toliko je trebala i nama.
nakon dvije godine smo je prodali novim podstanarima, za skoro 1.000 jer smo je u novom stanu imali.

ne znam. meni je bolje dat par sto više pa nemat problema, nego riskirati iz oglasnika ;)
ako ti se polovna pokvari, već na jednom popravku ćeš uštedjeti novce koje si dao više za novu. a nova i ak se pokvari, imaš garanciju..

POdStanarka
19.07.2007., 13:48
Osim toga Široki - iskustvo moje frendice kupnjom perilice iz Oglasnika bilo je toliko gadno, da je mogla samo sjest i plakat. I bila je sva sretna kad je napokon kupila NOVU

široki
22.07.2007., 08:10
ok, nova it is ;)

marke, okretaji...šta da gledamo?
cijena nam je, kako navedoh, jako bitna...

Madame Hooch
22.07.2007., 13:06
eliot24, široki ...ako se odlučite za Gorenje (a nadam se da hoćete) , izaberite kupovinu u Gorenje Servisu, a ne u nekom od šoping centara ...cijena, popusti, odgode plaćanja su isti ko u centrima, a uz to dobijate besplatnu dostavu i instalaciju, te bolje servisne usluge (nije da će biti potrebne ...moja je gorenjica stara skoro pa 7 godina i nisam do sad :kuc-kuc: morala nikog zvati zbog nje :cerek:

btw. moja šljakerica ima 3 nivoa centrifuge , ovisno o programima i težini ubačenog veša ; jednako tako je uvjetovana i količina vode koju uzima ...s tim da postoji mogućnost isključivanja centrifuge, te mogućnost dodavanja dodatne vode u toku pranja što si ona sama izračuna (ovisno o količini veša)

Špranja
23.07.2007., 00:11
Broj okretaja je itekako važan! Pogotovo zimi i po lošem vremenu, i pogotovo ako se veš suši u negrijanoj ili slabije grijanoj prostoriji. Ljeti nije važno...
Imam na moru mašinu sa 600 okretaja, ljeti na suncu sušenje mi je sasvim OK, sunce odradi posao :D . Ali u jesen jesen i proljeće - kad se još ne grije, a vani više nije sunčano i toplo - sušenje je užasno sporo. U Zg imam 1000 okr. i to mi odgovara u svim uvjetima (ljeti sušim vani, a zimi u podrumskoj prostoriji u kojoj je i bojler za centralno grijanje, pa je uvijek lagano zagrijano).
Još jedan savjet koji mi je prije zadnje kupnje perilice dao moj, inače izvrstan, majstor za više-manje sve kućanske aparate, i koji sam poslušala. Savjet će prihvatiti samo oni koji neće biti baš previše nesretni ako nemaju zadnji tehnološki "krik mode"...a glasi: ne kupiti perilicu s digitalnim displayem, nego s običnim programatorom! Kvarovi su rjeđi, a cijena popravka je neusporediva! Baš je tih dana imao popravak neke relativno nove "digitalke" (taman istekla garancija), a popravak je bio oko 1000kn...:eek: Dakle, kome nije važno da ima neki svemirski brod-look mašine, svakako mu se isplati kupiti "običnu" mašinu s onim okruglim gumbom - programatorom. A peru isto jedna ili druga (sve ovisi o boljim ili lošijim karakteristikama pojedine mašine...)
I, naravno, važna je dostupnost dobrog servisa / rezervnih dijelova...

široki
23.07.2007., 21:23
GORENJE WA 61061 perilica rublja

Tehnička svojstva:
Energetski razred A
Učinak pranja A
Učinak ožimanja E
Broj okretaja centrifuge 600 okr/min
Punjenje 6,5 kg
Potrošnja struje 1,22 kWh
Potrošnja struje za ciklus/punjenje 0,19 kWh//ciklus/kg
Potrošnja vode 69 l
Vrijeme pranja 142 min
Dimenzije aparata (ŠxVxD) 60 × 85 × 60 cm

evo, naišli na akciju u Gorenju, cijena je 2000 kn.
5 godina garancije, besplatna dostava.

mišljenja?

zoranp
24.07.2007., 00:04
Moji frendovi su kupili neki model od LG-ja. Nešto malo više od 2000 i oduševljeni su.

apf11
24.07.2007., 21:32
Složio bih se da je danas kupovina skoro bilo kakve tehnike postala svojevrsna "nauka" jer je dosta parametara u igri.
No, ipak se mogu postaviti neki kriteriji koji olakšavaju izbor.
Funkcionalni kriteriji (što bi se od perilice trebalo očekivati):
1. broj okretaja: 800 - 1.300 (manje od 800 ne treba uopće razmatrati)
=> cijena kod istog proizvođača osjetno raste s max. brojem okretaja
Kako izabrati: ovisno o uvjetima sušenja
- ako se ima gdje sušiti bez potrebe za sušilicom (npr. balkon, grijana soba, ostava ili sl.) -> birati s manjim brojem okretaja npr. 800 (jeftinije je)
- ako se ima odzračna sušilica (na topli zrak) => dovoljno je 800
- ako se ima kondenzacijska sušilica -> brže bi osušila - razmišljati oko 1.000 okretaja
2. Kapacitet: za obitelj - minimalno 6,5-7 kg
Prednosti: velika vrata (lakše se puni i prazni) i puno manje gužva kod pranja
3. Programator: Današnji su skoro svi elektronički. Imaju brojne softificirane programe pranja kakvi se ne apsolutno ne mogu dobiti od starih mehaničkih (različiti intenziteti pranja kod različitih temperatura, istovremeno pranje miješanih stvari, pranje tenisica, izbor skraćenog programa za manje prljavo, pod-program protiv gužvanja skoro u svim glavnim programima, samo su neki od svega.
4. Displej: Vrlo je koristan jer se kod elektroničkog programatora ne vrti gumb (nema brojke) pa se ne zna što stroj trenutno radi. Na displeju pišu simboli koji prikazuju uključene funkcije, piše broj okretaja koji će stroj koristiti u maksimumu (može se i smanjiti), piše vrijeme pranja (koje se smanjuje tokom rada), piše greška (npr. nisu vrata dobro zatvorena, nema dotoka vod i sl.). Kad nestane struje, stroj krene od točke gdje je stao.
Ne treba biti "tuch screen" preko kojeg korisnik može napraviti svoj program za pranje (kao da ih nema dosta- ali nek se vidi "raskoš").
5. Dozirna posuda: treba se moći vaditi kako bi se povremeno mogla dobro isprati od ostatak sljepljenog deterdženta
6. Filter: samočisteći (manje brige) ali nije tako bitno

Ostalo: energetski razred, potrošnja struje, vode i sl. nije toliko bitno. Svaki suvremeni stroj s gore opisanim karakteristikama zadovoljava standarde po raznim "razredima". Priča o potrošnji (struje, vode) lako se kompenzira racionalnošću kod pranja i izbora programa tako da "štedljivost" nekog modela na prvi pogled, nije u praksi apsolutna
Izbor proizvođača
Osobno sam uvijek birao one proizvođače koji su renomirani, suvremeni i nadasve servisno rasprostranjeni kod nas. Optimalni izbor po tim kriterijima je Gorenje.
Imaju svjetski konkurentne i moderne proizvode, cijena im je niža od ostalih u klasi (nema carine) a servisna mreža je vrlo jaka i rasprostranjena, dijelova ima i nisu problematični (ni po brzini dobave ni po cijeni u odnosu na druge proizvođače).
Jamstva: do 4. mjeseca 3 godine od 4 - 5 godina (ali i skuplje za cca 20-tak %)
Nisam sklon nekim "egzotikama" pa makar se činili povoljnim (LG, Quadro, Excello, pa i Samsung, Mercatone - Emezeta) jer je servisna mreža vrlo ograničena (najčešće se mora ići u centralni servis a što može biti problem ako se ne živi blizu njega)

Osobno nedavno, po gore navedenim kriterijima kupih Gorenje, model: WA63080. 800 okretaja (imam gdje sušiti a imam i odzračnu sušilicu). Rezultati vrhunski (neusporedivo sa starom gorenje 400 okretaja i mehaničkim programatorom). Tiha, ne "skače", "pametno" centrifugira, pametno vrti pri kraju da se roba ne gužva. Mrak.
Kupljena na akciji do kraja 3. mj. : 2.600 kn za keš, jamstvo 3.g.

Sada je jamstvo 5 g. na isti model(e) ali je cijena prešla 3.000 kn (ovisno o Inače osnovne cijene Gorenje proizvoda trebale bi svugdje biti jednake (prodavači zarađuju na rabatu). O prodavaču ovisi koliki će dati popust kupcu. Modeli na akcijama su svugdje po istoj cijeni. Tako da se ne treba opterećivati mjestom kupovine.

zlatko_
26.07.2007., 08:07
GORENJE WA 61061 perilica rublja

Tehnička svojstva:
Energetski razred A
Učinak pranja A
Učinak ožimanja E
Broj okretaja centrifuge 600 okr/min
Punjenje 6,5 kg
Potrošnja struje 1,22 kWh
Potrošnja struje za ciklus/punjenje 0,19 kWh//ciklus/kg
Potrošnja vode 69 l
Vrijeme pranja 142 min
Dimenzije aparata (ŠxVxD) 60 × 85 × 60 cm

evo, naišli na akciju u Gorenju, cijena je 2000 kn.
5 godina garancije, besplatna dostava.

mišljenja?

Ja sam za,a ti?
Gorenje je poznata marka,garancija je bolja da ne može biti,a servis osiguran sa rezervnim dijelovima.

miro76
26.07.2007., 14:32
Ja sam za,a ti?
Gorenje je poznata marka,garancija je bolja da ne može biti,a servis osiguran sa rezervnim dijelovima.

Slazem se Gorenje je zakon i daje 5 godina garancije na nove proizvode. Ako ništa drugo ima dosta servisa i rezervni dijelovi nisu skupi.

homosapiens
26.07.2007., 17:26
A tko ne daje dans 5 god. garancije? Vecina daje odavno

Gorenje poznata marka kojoj ces platit samo staru slavu i drugo nista.
Proizvodni pogoni vec neko vrijeme u Srbiji (Kragujevcu) i neces kupit sigurno slovensku

apf11
26.07.2007., 19:48

Gorenje poznata marka kojoj ces platit samo staru slavu i drugo nista.=> ovo je potpuno neargumentirana izjava. Ne trebaš biti naklonjen Gorenju (osobna stvar) ali treba biti i objektivan.
Proizvodni pogoni vec neko vrijeme u Srbiji (Kragujevcu) i neces kupit sigurno slovensku

I BMW ima pogone u Kini, Toyota u Turskoj (između ostalih), Mazda u Španjolskoj, tenisice svih jačih brandova rade se u jednoj tvornici u Kini itd. itd.
Cijena je niža zbog jeftinije proizvodnje (ne samo radne snage već i niza ekoloških, radno-humanitarnih i sličnih uvjeta čije ispunjenje u Europi košta, a u Kini se može proći bez toga (i dodatnih troškova koji opterećuju proizvod).
Kvaliteta se postiže automatiziranom proizvodnjom koja zahtjeva relativno malo radnika u proizvodnje, a s druge strane jakom kontrolom kvalitete proizvodnog procesa (ISO 9001). Ovaj zadnji dio obavlja par ljudi iz firme čija je izvorna "licenca" (know-how).
Ovo je model po kojem razvijeni svijet danas radi (Europa svakako).

zlatko_
27.07.2007., 15:45

Ako niš drugo marka je,imaš osiguran servis i dijelove.
Ja već 33 godine koristim njihovu perilicu 664 bio, te mogu samo reći riječi hvale. Jednostavno je nepoderiva.
Što god sam uzimao od njih radi i dan danas.

Madame Hooch
27.07.2007., 15:54

bullshit :flop:

jal ...horvatski jal je teška bolest ...pred 15 godina morali smo uvjeravati bahate sunarodnjake da IBM diskovi proizvedeni u Mađarskoj imaju istu proizvodnu traku u hermetičkim i tehnološki istovjetnim uvijetima, ko i one iz Irske, Mexika i Singapura ...ali, ne ! Hrvat je mrzio činjenicu da mađar proizvodi tehnologiju ...ali, za to nemojte kriviti Srbe, a ni Slovence ...krivite HDZ :top:

edge79
28.07.2007., 11:04
samo izbjegavaj one s puno elektronike.
osjetljive su i servis je skuplji.

Rock Star
12.08.2007., 22:23
Prošlo je već nekoliko godina otkad sam kupila zadnju perilicu rublja, a kak sad selim u novi stan + vrijeme je da konačno staru perilicu zamijenim novom, obilazim razne dućane s bijelom tehnikom i šokirana sam! Nema više perilica na kojima se da ručno podesiti temperaturu na kojoj želim prati veš!? Neke nemaju čak ni za centrifugu, samo programe pranja s čijim opcijama se moram složiti, a meni to nikak ne paše jer mi nije baš jasno kaj će mi predpranje sa 60 stupnjeva jer kaj bih ga uopće koristila da mi ne treba 90 (ništa manje od toga mi ne skida mrlje)?

Ja sam fakat demode kad to ne znam ili sam samo gledala krive perilice? Dost mi je hitno kupiti je čim prije (čim pliću, ali ne s manje od 5 kg veša), pa ak me netko može uputiti...

apf11
12.08.2007., 22:40
Prošlo je već nekoliko godina otkad sam kupila zadnju perilicu rublja, a kak sad selim u novi stan + vrijeme je da konačno staru perilicu zamijenim novom, obilazim razne dućane s bijelom tehnikom i šokirana sam! Nema više perilica na kojima se da ručno podesiti temperaturu na kojoj želim prati veš!? Neke nemaju čak ni za centrifugu, samo programe pranja s čijim opcijama se moram složiti, a meni to nikak ne paše jer mi nije baš jasno kaj će mi predpranje sa 60 stupnjeva jer kaj bih ga uopće koristila da mi ne treba 90 (ništa manje od toga mi ne skida mrlje)?

Ja sam fakat demode kad to ne znam ili sam samo gledala krive perilice? Dost mi je hitno kupiti je čim prije (čim pliću, ali ne s manje od 5 kg veša), pa ak me netko može uputiti...

Ovo s temperaturama koje sama ne možeš podešavati, ne treba te brinuti. Suvremene perilice imaju niz pomno razvijenih glavnih i pomoćnih progarama pranja koji, zajedno sa suvremenim deterdžentima, odlično "rade" i na nižim temperaturama (i s "booster" dodacima deterdžentima kao npr. "Oxi action").

A što se tiče "upućivanja", predlažem da pročitaš u postovima što je do sada o teme napisano (a samo u zadnje vrijeme dosta). Pa ćeš steći dojam o novim perilicama i njihovim mogućnostima, o markama perilica i cijenama.
Kad proučiš dosadašnje informacije, biti će ti puno jasnije (ili ćeš biti još zbunjenija što kupiti ;) ).
A i sam sam pisao kriterije za odabir perilice. Ako budeš imala nejasnoća, javi se na PM da se ne ponalja(mo) ovdje po n+1 puta na istu temu. :)

t3ak
10.09.2007., 22:31
Sorry, ukoliko vec postoji ovaj post, u kojem slucaju bih zamolio za link.

Zanima me, koje perilice bi se po Vasem iskustvu nasle u grupi najbolji omjer cijene i kvalitete, recimo za kategorije:
- cijena od 3.500 KN do 7.500 kn
- cijena od 7.500Kn do 10.000 Kn

Gdje su kupljene (Zg ducani)?

Hvala!

Aussie-Gold
13.09.2007., 20:50
Sorry, ukoliko vec postoji ovaj post, u kojem slucaju bih zamolio za link.

Zanima me, koje perilice bi se po Vasem iskustvu nasle u grupi najbolji omjer cijene i kvalitete, recimo za kategorije:
- cijena od 3.500 KN do 7.500 kn
- cijena od 7.500Kn do 10.000 Kn

Gdje su kupljene (Zg ducani)?

Hvala!

3 500 - Whirpool ;)
7 000 - Jeftini Miele ili nabrijani Whirpool :D
10 000 - srednje skup Miele :top:

Imas Euronics kod Kike...