PDA

View Full Version : Plava kosa #1

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69

Anfora2305
29.06.2010., 13:03
Bok cure nije me dugo bilo al evo mali update moje kose ovakva mi je boja kose sada s malim poboljsanjima sto se duzine kose tice :) rep na kopcu i savrsen mi je totalno mi izgleda ko prava kosa i boja je skroz pogodena uz moju tako da sad uzivam :)

http://i1011.photobucket.com/albums/af232/anfora2305/4613f306.jpg

Mallory Knox
29.06.2010., 16:43
Umm..ja bi na tvom mjestu pričekala,
bar tjedan dana s obzirom da si se nakon blajhanja odmah bojala.
Daj kosi da se odmori,
a onda na gornji dio neki preljev. Možda Keune? Čime si se farbala?

ma i mislila sam bar tjedan dana pričekati. Nakon blajha umjesto nekog preljeva sam stavila garnier 111, jer me bilo strah smućkati neki preljev da ne napravim još gore. Ali morat ću izjednačiti jer izgleda neprirodno. Mislila sam možda 10.21, ona na moju kosu baca nekako zlaćano s primjesom rozog sjaja. Ako ubacim 8.11 opet će ovaj svjijetliji dio glave povući na sivo a to nikako ne želim. Ne znam ni sama...

p.s. Anfora, super ti je kosa :)

Cosmo-Girl
30.06.2010., 08:40
@The White Rabbit - Ja se farbam sa tom Subrinom zadnjih godinu dana, samo nisam nikad kao sad cijelu kosu, nego sam radila pramenove s njom, i ne požuti nimalo, još bude i plavije, bar u mom slučaju. I uopće se ne ispire, ja nisam primjetila da mi je manje intenzivna boja, baš je postojana. Uglavnom imam samo riječi hvale. :cerek:
Budući da sam se prije sama ofarbala sa Pallette bojom i ispalo mi je jako žuto i narančasto, bojala sam se obojati cijela sad sa Subrinom, iako su mi pramenovi uvijek ispadali super. I eto, odvažih se prije par dana i prezadovoljna sam, svi me pitaju kako sam dobila tako divnu plavu boju. Kakvu imaš sad boju kose? I da li je to farbana boja?
Ja ti ne preporučam da mijenjaš u 9% hidrogen, jer je onda veća mogućnost da će ti ispasti žuto. Probaj sad sa 12, pa ako bude dobro, probaj slijedeći puta sa 9... Ja sam držala boju malo duže, nekih 50tak minuta jer mi nije bilo dovoljno preporučeno vrijeme, bila mi je dosta tamnija kosa na izrastu i eto, ispalo je svijetlije. Ugl., nisam ništa drugo radila, samo to. I kosa mi nije uopće oštećena ni suha, dapače, još je mekša, onaj regenerator što se dobije je preodličan, da ga se bar može kupiti posebno :(

super ti je boja, do koje si nijanse zadnje bila prije bojanja cijele kose sa ovom subrino? jel ona ista kao 1517 keune? omjer koji koristis? i prirodna koja ti je boja? (pitam sve jer sam jednom zakiksala)

E i cure vi koje se bojate se 1517 koji hidrogen stavljate? 2 po 6% il 2 po 12%

ToxiclyStronger
30.06.2010., 18:01
@Cosmo - Hvala. Ne kužim baš prvo pitanje, imaš sliku prije/poslije, i video kakva mi je kosa bila prije farbanja.
Prirodna boja je na slici, odmah prvi post na ovoj stranici. Ofarbala sam se jednom s Pallette najsvjetlijom ,ispalo koma, prefarbala sa smeđom, i to mi izblijedjelo na tamno plavu, i nakon godinu dana odmora sam krenula izvlačiti pramenove sa Subrinom 80/8. To sam napravila 3 puta u razmaku od 2 mjeseca, i sad se ofarbala cijela.
Eto. Pitaj ako te još šta zanima :)

Cosmo-Girl
30.06.2010., 23:32
@Cosmo - Hvala. Ne kužim baš prvo pitanje, imaš sliku prije/poslije, i video kakva mi je kosa bila prije farbanja.
Prirodna boja je na slici, odmah prvi post na ovoj stranici. Ofarbala sam se jednom s Pallette najsvjetlijom ,ispalo koma, prefarbala sa smeđom, i to mi izblijedjelo na tamno plavu, i nakon godinu dana odmora sam krenula izvlačiti pramenove sa Subrinom 80/8. To sam napravila 3 puta u razmaku od 2 mjeseca, i sad se ofarbala cijela.
Eto. Pitaj ako te još šta zanima :)

Uglavnom imala si približno plavu prije bojanja cijele kose, jer sam i ja davno nekad imala pramenove pa kad sam se obojila sama cijelu kosu ispala zuta, sada isto imam pramenove i bojan izrast pa zato pitam, strah me zutila ko duhova i gore od toga!

Jasna 1963
01.07.2010., 09:12
pozdrav cure
trebam vašu pomoć
do sad sam se farbala sa Schwarzkopf 813 satin blond i sad sam htjela malo promjeniti i stavila sam LoreaL Preference Recital 01 naturel blond i naravno da mi je vrh glave žut.
Stavila bi preljev, imam doma Keune 1511 :misli:( nisam sigurna ) neka siva nijansa.
Sad me samo zanima točno kako se radi preljev.
Znam da ide regenerator, hidrogen ( koji?), boja: U kojem omjeru?
Da li će mi to izvući žutilo?

Hvala vam puno

znam da se o tome puno pisalo ali nemam vremena tražiti

The White Rabbit
01.07.2010., 09:33
Znam da ide regenerator, hidrogen ( koji?), boja: U kojem omjeru?
Da li će mi to izvući žutilo?
Hvala vam puno

ne treba ti regenerator, samo hidrogen od 3%. Koliko hidrogena toliko i farbe, iako neki stavljaju duplo hidrogena...u mom slučaju to ne hoda (ili jako loše hoda:rofl:).
Da li će izvući žutilo, nisam sigurna, barem će ublažiti:confused:, a inače se te superposvjetljujuće farbe ne preporučuju za preljev..iako, opet, neke cure ih koriste.

Jaya
01.07.2010., 10:53
ne treba ti regenerator, samo hidrogen od 3%. Koliko hidrogena toliko i farbe, iako neki stavljaju duplo hidrogena...u mom slučaju to ne hoda (ili jako loše hoda:rofl:).
Da li će izvući žutilo, nisam sigurna, barem će ublažiti:confused:, a inače se te superposvjetljujuće farbe ne preporučuju za preljev..iako, opet, neke cure ih koriste.

A nemre se stavit preljev sa običnom farbom onom u kutiji, recimo Schwarc. neka svijetla boja? Ha? Na mokru kosu da je blaže i samo 20 min. :confused:
Il baš mora ta mućka sa farba+hidrogen+mokra žuta kosa :D

The White Rabbit
01.07.2010., 10:56
Il baš mora ta mućka sa farba+hidrogen+mokra žuta kosa :D

:rofl: al to onda nije preljev:ne zna: U svim tim farbama su hidrogeni od 12% uglavnom, rijetko vidim devetku. (ako uopće piše) Zašto da kuri kosu bezveze?:ne zna:

Jaya
01.07.2010., 10:59
:rofl: al to onda nije preljev:ne zna: U svim tim farbama su hidrogeni od 12% uglavnom, rijetko vidim devetku. (ako uopće piše) Zašto da kuri kosu bezveze?:ne zna:

A zoooo :D I pod obavezno moraš imat mokru žutu kosu jer ne prima na fino krem obojanu :D

Neg, na tim Shwarc.ne piše postotak hidrogena, pa ništ ne kužim. Sam znam da sklizne s kose za 2 tjedna, i onda si opet u senf fazi :rolleyes:

The White Rabbit
01.07.2010., 11:04
A zoooo :D I pod obavezno moraš imat mokru žutu kosu jer ne prima na fino krem obojanu :D

Neg, na tim Shwarc.ne piše postotak hidrogena, pa ništ ne kužim. Sam znam da sklizne s kose za 2 tjedna, i onda si opet u senf fazi :rolleyes:

daj prestani s tom mokromžutomkosom:rofl: Ne piše, mrzim kada ne piše:mad:
Hoću znati barem otprilično koji drek si maljam po glavi.:mad:

Jaya
01.07.2010., 11:11
Hoću znati barem otprilično koji drek si maljam po glavi.:mad:

Je, ja sam si juče namaljala Color Erbe, onaj superposvjetljivač i gle - ništ ne piše, samo neke alge, sljez i moš mislit biljčice bu mi posvjetlile kosu :rolleyes:
Ispalo je dobro, oću reć nije žuta i tak je fest posvjetlila da si mislim - tu ima 20% hidrogena :eek: Al nije skurena, tak da valjda nema. Mislim da si mi ti rekla da ima neki čudan posto 7,4 tak nekaj..

The White Rabbit
01.07.2010., 11:30
Je, ja sam si juče namaljala Color Erbe, onaj superposvjetljivač i gle - ništ ne piše, samo neke alge, sljez i moš mislit biljčice bu mi posvjetlile kosu :rolleyes:
Ispalo je dobro, oću reć nije žuta i tak je fest posvjetlila da si mislim - tu ima 20% hidrogena :eek: Al nije skurena, tak da valjda nema. Mislim da si mi ti rekla da ima neki čudan posto 7,4 tak nekaj..

:eek: ja ti nisam sigurno rekla, nikada nisam koristila taj Herbarij.:rofl:
Ma ku...jel, same biljčice a superposvjetljuje. Ne pušim to. Zašto ne napišu kae nutra i gotovo. :mad:

Jaya
01.07.2010., 11:35
:eek: ja ti nisam sigurno rekla, nikada nisam koristila taj Herbarij.:rofl:
Ma ku...jel, same biljčice a superposvjetljuje. Ne pušim to. Zašto ne napišu kae nutra i gotovo. :mad:

Tak da popušiš da travicu mećeš na glavu i da je sve fino zdravo i vegetarijanski, i nije testirano na životinjama, i nema alergije i tak si gotovo prirodno plava!:kava:
Neznam, neko je pisao tu da ima 7,4% al nigdje na kutiji ne piše :ne zna:

Jasna 1963
01.07.2010., 11:40
hvala cure

uvijete za preljev imam :rofl:
žutu kosu imam, navečer bu i mokra
slamu na glavi imam, sad još i jaču s Lorealom nego sa
Schwarzkopfom
uglavnom žao mi što sam uopće išla mijenjati boju.
Godinama sam se farbala sa Keune 9.32 i bilo je dobro, ali
sad sam htjela biti svjetlija.
Sad imam picek look.
hvala još jednom

poslije preljeva krećem sa maskama da probam spasiti kosu

The White Rabbit
01.07.2010., 12:11
Tak da popušiš da travicu mećeš na glavu i da je sve fino zdravo i vegetarijanski, i nije testirano na životinjama, i nema alergije i tak si gotovo prirodno plava!:kava:
Neznam, neko je pisao tu da ima 7,4% al nigdje na kutiji ne piše :ne zna:
ah jesu bedasti. pa stavile bi mi i domestos kada bi znale da će ispast' baš ona "praaaaa-vaaa" boja. :rofl:

Godinama sam se farbala sa Keune 9.32 i bilo je dobro, ali
sad sam htjela biti svjetlija.
Sad imam picek look.
hvala još jednom

poslije preljeva krećem sa maskama da probam spasiti kosu
aha, l'orealove kure kosu prilično. Ajde, pa javi kako je ispalo.

Gilian_G
01.07.2010., 12:21
Kako dobit ovu boju?? trenutno imam neku srednje plavu sa par nijansi svjetlijim pramenovima.

hey yo...:D
malo sam gledala postove i naletjeh na tvoj s obzirom da si stavila Heidi koju ja obozavam jer mi je slatka i uvijek rado viđeno lice.
Znam podosta o njoj pa tako i o tome cime farba kosu ;).....iako ti ne budem znala reći tocno u brojevima koje nijanse boje idu ali znam da je ovo dobiveno ovak: ona njezina boja plave kad reklamira pjenu push-up volumen; tam ima neku plavu boju na koju su izvučeni pramenovi u kombinaciji sive i biserno-bijele boje..a treci pramen bude ostavljen u toj baznoj boji koja je bila od prije..

..eo inace je isprobano...jer i ja nosim ovakav friz kao i ona na slici sa šiškama i imam ti takvu boju..
sasvim slučajno hehehehehe:cerek:

fairy_dea
01.07.2010., 13:46
Bok cure nije me dugo bilo al evo mali update moje kose ovakva mi je boja kose sada s malim poboljsanjima sto se duzine kose tice :) rep na kopcu i savrsen mi je totalno mi izgleda ko prava kosa i boja je skroz pogodena uz moju tako da sad uzivam :)

imam i ja takva rep (ista boja) ali moja kosa nije takve boje,pa se sad mislim prefarbat da mi bude ista.koju to boju koristis? :confused:

Anfora2305
01.07.2010., 14:25
imam i ja takva rep (ista boja) ali moja kosa nije takve boje,pa se sad mislim prefarbat da mi bude ista.koju to boju koristis? :confused:

Koristim blajh i tri posto hidrogen + preljev od neke pepeljaste farbe s isto tri posto hidrogena al mi ne ispadne pepeljasta nego ovako zato jer s preljevom mazem samo novo izblajhani izrast a ne vrhove :)
Zasto nisi uzela rep u svojoj boji lakse bi ti bilo ovako je tesko bas istu nijansu pogoditi.

fairy_dea
01.07.2010., 14:30
Koristim blajh i tri posto hidrogen + preljev od neke pepeljaste farbe s isto tri posto hidrogena al mi ne ispadne pepeljasta nego ovako zato jer s preljevom mazem samo novo izblajhani izrast a ne vrhove :)
Zasto nisi uzela rep u svojoj boji lakse bi ti bilo ovako je tesko bas istu nijansu pogoditi.

hehe.znam,bila je ta boja i jedna koja vise vuce na sivo.a meni se vise ova svidjela,svjedno se sad moram bojat,pa cu malo nesto iskombinirat

ToxiclyStronger
01.07.2010., 15:55
Anfora- super kosa, i divan rep, izgleda stvarno prirodno.

Za The White Rabbit, nakon 3 pranja, meni izgleda još svijetlije, i koliko ja vidim nije žuto.
http://i49.tinypic.com/2n71sfq.jpg
Ignorirajte facu lol.

profesionalac
02.07.2010., 19:46

VAU!!! :s :s :s :s Prekrasno... :top: A kad se sjetim piceka od godine dana...

Zmijica
02.07.2010., 20:27
Navratim i ja tu i tamo vidit što ima... :)
Anfora, s kratkom kosom si slatka, ali sa dugom baš vau :cerek:
Puštaj kosu! bar do ramena.
I šiške ti super stoje.

ovchica
02.07.2010., 20:29
I šiške ti super stoje.

Mislim da je za većinu žena tak - rijetkima stoji kratka bolje neg duga.

Anfora2305
02.07.2010., 21:59
VAU!!! :s :s :s :s Prekrasno... :top: A kad se sjetim piceka od godine dana...

:) hvala,bas si me nasmijao :) pa da to su bili poceci blajhanja sad je sve lakse
sad ne petljam puno po kosi pa je bolja ;)

Anfora2305
02.07.2010., 22:01
I šiške ti super stoje.

Hvala da pustam ju pustam sad nek raste ne pada mi na pamet opet se sisati...bas ste me razveselili,drago mi je da vam se svida :)

Anfora2305
02.07.2010., 22:09
[QUOTE=ToxiclyStronger;27554248]Anfora- super kosa, i divan rep, izgleda stvarno prirodno.

Hvala da bas sam i ja ostala iznenadena kako prirodno izgleda bila sam malo skepticna kad sam isla u kupovinu :)

The White Rabbit
03.07.2010., 13:28

:eek: vau, pa kak sam ovo fulala. Pa, Anfora naraso ti repak u rekordnom roku:rofl::p
Lijepo ti stoji. Puštaj svoju, bolje ti stoji duža.:mig:

lala_l
03.07.2010., 17:38
Evo ja sam postala plavusa pa se odlucila i sama prijaviti na forum jer sam nasla tu puno dobrih savjeta.
Moja prica je ovakva: kao mala sam bila plava i onda sam postala onako misje siva. Odlucila sam biti plava pa pravac kod frizerke da ne dodjem zuta.

Ona me prvi put ofarbala u istu boju kao i moju (kako joj je to uspjelo nemam pojma) jer kao imam crveni pigment.

Nakon par dana sam se vratila i trazila da me opet ofarba gratis u svijetlije, sto je i ucinila. Ali samo par nijansi jer moja kosa bez blajhanja ne moze vise posvijetliti. Nisam imala mira i kupila sam od garniera color naturals 111 i 113 nijanse pepeljasto plavu i bez plavu i bez blajha sam dosla kao prirodna plavusa.
E sad ja vas pitam, zasto je ona meni rekla da ja imam taj pigment, jer pretpostavljam da ga nemam kad nisam dosla narancasta. Vjerovatno sam i ja pogrijesila sto sam otisla kod nje, uzela mi je 300 kuna za nista.

Uglavnom ako je netko u takvoj situaciji s kosom preporucujem boje, bas sam se ugodno iznenadila, jer bih na blajhanje tesko pristala.

Klara22
03.07.2010., 20:36
Pozdrav, prirodno imama tamno tamno plavu kosu i trenutno se bojam u dosta svjetlo plavu boju, e sad bi ja htjela prijeći na pramenove dakle i dalje bi bila plava ali sa nekim pramenovima zanima me što mi vi savjetujete, kakve pramenove?

Anfora2305
03.07.2010., 22:01
:eek: vau, pa kak sam ovo fulala. Pa, Anfora naraso ti repak u rekordnom roku:rofl::p
Lijepo ti stoji. Puštaj svoju, bolje ti stoji duža.:mig:

Haha ma jesi ti vidila najbrze pustanje kose u povjesti haha :)
Hvala ti :)

MoonSparkle
04.07.2010., 15:42
Evo i mene k vama , pa da podjelim svoje iskustvo s plavom kosom .
Kao djete sam imala svjetlo plavu kosu , skoro bijelu .
I onda oko 10/12 godine mi je počela tamniti , tako da je na kraju bila neka svjetlo mišje siva s plavim pramenovima na krajevima .
Negdje sa 14 godina ofarbala sam se prvi put u plavo i ispala se nekako žučkasta , a onda svakim farbanjem sve svjetlija i svjetlija .
I onda negdje sa 18 godina puklo me da se ofarbam u tamno crveno :D
I tako sam bila negdje 3/4 godine i onda ajmo oped u plavo s time da sam pustila da mi izraste jedan dio moje prirodne kose a ova crvena se s vremenom isprala ... Prvo farbanje je bilo u frizerkom salonu i ispala je ok s obzirom da mi je kosa bila pola crvena i pola mišje siva ..
I od onda sam plava , s time da sam nekoliko puta davala pramenove na kosu , što mi i nije baš odgovaralo jer mi je kosa počela opadati pa sam prešla sasvim na boju ...
Frizerka me farbala s nekom mješavinom Matrix boja pa kad je njih nestalo prešla je na neki profi Loreal boje i boja je onako bila ok..ne posve bijela već onako baby plava
No naravno meni to nije bilo dosta , morala sam eksperimentirati na sebi pa je u među vremenu , bilo tu i Keune 1517 , Garnier , Palette , Subrina itd
Sa Keune 1517 mi je kosa bila "bijela" ali sam prestala s njome jer više nisam mogla podnjeti miris boje ,peckanje i sprženo tjeme na glavi .
Garnier mi nije odgovarao jer sam jednom ispala pileće žuta na svoju svjetlu boju kosu i od onda nikad više .
Ostao je Palette , probala sam skoro sve svjetle nijanse ali mi je uvijek izrast bio tamniji od ostatka kose pa me to izluđivalo , dok nisam probala Palette UIL+ blond boju .
E ta boja je moje otkriće i od onda ne idem više frizeru nego se sama doma bojam

Evo ova (http://www.henkel.hu/huu/content_images/Palette_Blond_UIL__153593_300dpi_1772H_1772W.jpg)

Od ove boje kosa mi uopće ne ide na žuto , ne peče , niti mi gori tjeme . Boja kose nakon što se opere je kao sa kutije , bijela !
Korijen je isti kao i ostatak kose . Nema blajhanja . Cijena pišljivih 30 kuna , što je jako malo s obzirom da sam ostavljala i po 400 kuna u frizerskim salonima . Nikakve preljeve ne stavljam , nego pošpricam kosu sa malo silver ehotona . Dobijem lijep srebrnkast odsjaj kose
Najveće moje otkriće je John Frieda Colour Renew ljubičasti šampon i regenerator za platinastu kosu , jednostavno " ubijaju" žutilo kose i ne isušuju kao Keune .

Sparkly
04.07.2010., 18:11
Evo ova (http://www.henkel.hu/huu/content_images/Palette_Blond_UIL__153593_300dpi_1772H_1772W.jpg)

To se onda mora probat. :D
Hvala što si podijelila s nama. Welcome.

Edit: Ovoga, a ta boja ne smrdi? I znaš li možda koliko postotni hidrogen je unutra, čini mi se dosta agresivna iako možda griješim.

MoonSparkle
04.07.2010., 19:19
To se onda mora probat. :D
Hvala što si podijelila s nama. Welcome.

Edit: Ovoga, a ta boja ne smrdi? I znaš li možda koliko postotni hidrogen je unutra, čini mi se dosta agresivna iako možda griješim.

Vjeruj mi smrdi manje nego Keune
Meni su oči znale biti crvene i pune suza koliko me iritirao miris .
Ova se osjeti ali ne toliko i ne peče za divno čudo , dok sam od Keune imala rane po tjemenu i pekla je ko sam vrag .
Jedina zamjerka ovoj boji je što ima ima neka sitna zrnca unutra , kao prah , vjerovatno je to neki aktivator boje pa se teže ispire .
12% hidrogen je u kutiji

Anita2507
04.07.2010., 21:26
Jel može netko reći kakve su ove boje - http://www.palette.com.hr/nasi-priozvodi/deluxe/deluxe-gold-gloss-blonds/palette-nijanse/product-container/204-badem-zlatnog-sjaja/

ili jel tko probao ove od 10min http://www.palette.com.hr/nasi-priozvodi/10-min-color/10-min-color/palette-nijanse/plava/1000-svijetloplava/

cammyblond
04.07.2010., 22:50
I onda oko 10/12 godine mi je počela tamniti , tako da je na kraju bila neka svjetlo mišje siva s plavim pramenovima na krajevima .
Negdje sa 14 godina ofarbala sam se prvi put u plavo i ispala se nekako žučkasta , a onda svakim farbanjem sve svjetlija i svjetlija .
I tako sam bila negdje 3/4 godine i onda ajmo oped u plavo s time da sam pustila da mi izraste jedan dio moje prirodne kose a ova crvena se s vremenom isprala ... Prvo farbanje je bilo u frizerkom salonu i ispala je ok s obzirom da mi je kosa bila pola crvena i pola mišje siva ..
I od onda sam plava , s time da sam nekoliko puta davala pramenove na kosu , što mi i nije baš odgovaralo jer mi je kosa počela opadati pa sam prešla sasvim na boju ...
Frizerka me farbala s nekom mješavinom Matrix boja pa kad je njih nestalo prešla je na neki profi Loreal boje i boja je onako bila ok..ne posve bijela već onako baby plava
No naravno meni to nije bilo dosta , morala sam eksperimentirati na sebi pa je u među vremenu , bilo tu i Keune 1517 , Garnier , Palette , Subrina itd
Sa Keune 1517 mi je kosa bila "bijela" ali sam prestala s njome jer više nisam mogla podnjeti miris boje ,peckanje i sprženo tjeme na glavi .
Garnier mi nije odgovarao jer sam jednom ispala pileće žuta na svoju svjetlu boju kosu i od onda nikad više .
Ostao je Palette , probala sam skoro sve svjetle nijanse ali mi je uvijek izrast bio tamniji od ostatka kose pa me to izluđivalo , dok nisam probala Palette UIL+ blond boju .
E ta boja je moje otkriće i od onda ne idem više frizeru nego se sama doma bojam

Od ove boje kosa mi uopće ne ide na žuto , ne peče , niti mi gori tjeme . Boja kose nakon što se opere je kao sa kutije , bijela !
Korijen je isti kao i ostatak kose . Nema blajhanja . Cijena pišljivih 30 kuna , što je jako malo s obzirom da sam ostavljala i po 400 kuna u frizerskim salonima . Nikakve preljeve ne stavljam , nego pošpricam kosu sa malo silver ehotona . Dobijem lijep srebrnkast odsjaj kose
Najveće moje otkriće je John Frieda Colour Renew ljubičasti šampon i regenerator za platinastu kosu , jednostavno " ubijaju" žutilo kose i ne isušuju kao Keune .

Ja tu boju korisitim već nekih 5 mjeseci, i mogu ti reći da je i meniotkriće, predobra je boja, ail ti i u njoj ima blajha, u onoj maloj vrećici, ali je to podnošljivo sve, i da sama se bojam....ja sve najbolje o toj boji imam za reći

The White Rabbit
04.07.2010., 23:20

a bome ima. naime, nema te boje koja će ti posvijetliti kosu za 6-8 nijansi. Ne postoji takva, osim blajha. A blajh dolazi zajedno s tom farbom u kutiji, nije li tako?:mig:

danas sam imala trku po kupaoni:rofl: odlučila sam staviti onu subrinu 80..nešto, kao preljev. Prvo, pomiješala sam farbu s 3% hidrogena ali toliko je smrdila i toliko peče da nema šanse da ju ikada stavim ponovo, a pogotovo ne miješanu sa 12%:eek:
Tek što sam namazala počela je ljubičastiti, spopala me frka i panika, gotovo odmah sam isprala.:rofl: Jako hvata, i jako peče, i jako smrdi.:ne zna:

Jaya
05.07.2010., 09:39

Kozačo, kaj nisi meni ovo gore napisala? Veliš da u tim bojama već ima hidrogen i onda tutnes jos 3%, pa naravno da peče, smrdi i kuri :lol:

A možda nije bila dovoljno mokražutakosa :ne zna::D

Zmijica
05.07.2010., 11:28
Jaya, krivi spoj: nije Zecinjo nije stavila hidrogen iz kutije, neg ga je bacila i u farbu stavila svoj :)
Mislim, kutije isto dođu s 2 bočice: farba i hidrogen.
Ja se farbala u crveno sa Subrinom, mene nije puno peklo (L'oreal mi je bio najgori), al smrdi, da. Kosa mi je još par dana smrdila na hidrogen.

MiaMao
05.07.2010., 12:03
dobar dan..

pridruzuje vam se jos jedna pepeljasta plavusa :D

radujem se debatama na forumu.

Jaya
05.07.2010., 12:10
Jaya, krivi spoj: nije Zecinjo nije stavila hidrogen iz kutije, neg ga je bacila i u farbu stavila svoj :)
Ja se farbala u crveno sa Subrinom, mene nije puno peklo (L'oreal mi je bio najgori), al smrdi, da. Kosa mi je još par dana smrdila na hidrogen.

Aaaaaa nikak da shvatim u čem je caka :D Ma ja imam u kutiji samo tubu sa farbom i razvijač boje, tekući. Tak da ne kužim gdje je taj ubojiti prah :confused:
U jednoj Palette sam imala u vrećici prah, uz te dvije bočice pride, al u ovoj Shwarc. nemam :ne zna:

The White Rabbit
05.07.2010., 15:48
Kozačo, kaj nisi meni ovo gore napisala? Veliš da u tim bojama već ima hidrogen i onda tutnes jos 3%, pa naravno da peče, smrdi i kuri :lol:

A možda nije bila dovoljno mokražutakosa :ne zna::D
pej atenšn http://www.pic4ever.com/images/5.gif
u toj subrinjači dobiješ 12% hidrogen, ja sam (kao što i inače pravim:rofl: preljev) stavila svoj od 3%:p
Svečano objavljujem da se odričem keune homemade preljeva, koristit ću ovu.
Osim ak se ne pojavi profi i počne vikat' na me :brukica:
No, moram se samopohvaljivat, danas su se konačno divili boji mojih konaca, višestruko.:rofl: Koliko ispiranja će držati, vidjet ćemo.

http://www.pic4ever.com/images/128fs318181.gif aha. ne znam što je nutra, ali smrdi ko sto vragova. Plus što sam još dodala octa za ispiranje...miomiris.

The White Rabbit
05.07.2010., 15:50
Aaaaaa nikak da shvatim u čem je caka :D Ma ja imam u kutiji samo tubu sa farbom i razvijač boje, tekući. Tak da ne kužim gdje je taj ubojiti prah :confused:
U jednoj Palette sam imala u vrećici prah, uz te dvije bočice pride, al u ovoj Shwarc. nemam :ne zna:

:rofl: pa nema u svima prah (=blajh). Hvala bogu.:p

tincek_'91
05.07.2010., 23:07

koliko vidim pise ''ultra intensive lightener plus'', sto znaci da je blajh (lightener),u kutiji se nalazi vrecica s prahom-blajh, hidrogen i krem-ulje za njegu kose.... probala sam taj proizvod i slazem se da je kosa super nakon toga, a tjeme ne pece posto se u smesu dodaje krem-ulje ;)

Mystique3123
06.07.2010., 03:01
Zakaj je toliki bauk pofarbati obrve sam doma? Koja je razlika izmedu obrva i kose? Mislim sve je to... Dlaka.

Jaya
06.07.2010., 11:14
pej atenšn http://www.pic4ever.com/images/5.gif
u toj subrinjači dobiješ 12% hidrogen, ja sam (kao što i inače pravim:rofl: preljev) stavila svoj od 3%:p.

Sad si me skroz educirala :lol:
Mene tak privlače ti preljevi, al viš da ne znam ni kaj mećem na kosu, bitno da nije žuto :rolleyes:
Koliko držiš na kosi tu Subrinjaču? Jel metneš na cijelu ili na samo na izrast?

Jaya
06.07.2010., 11:15
Zakaj je toliki bauk pofarbati obrve sam doma? Koja je razlika izmedu obrva i kose? Mislim sve je to... Dlaka.

Valjda u koži tjemena i ispod obrve :ne zna:
A i valjda zbog šlampastih kojima to kapne u oko, bolje da to radi frizer :D

Sparkly
06.07.2010., 11:45
Valjda u koži tjemena i ispod obrve :ne zna:
A i valjda zbog šlampastih kojima to kapne u oko, bolje da to radi frizer :D

to i tanje su pa brže svijetle/tamne....

The White Rabbit
06.07.2010., 15:05
Sad si me skroz educirala :lol:
Mene tak privlače ti preljevi, al viš da ne znam ni kaj mećem na kosu, bitno da nije žuto :rolleyes:
Koliko držiš na kosi tu Subrinjaču? Jel metneš na cijelu ili na samo na izrast?
ma, prvi puta sam je stavila prekjučer.:o prvo na izrast, a onda malo razmulj-razmulj po dužini, tj to je bio plan. E, al pazi vamohttp://www.pic4ever.com/images/2i8d4ao.gif inače tako radim, no Subrinjača je počela hvatati kao luda (sivo-ljubičasto)čim sam je raskeljila po tjemenu :D, tako da do dužine nisam baš ni stigla, jelte, pa sam sada pola pola. :zubo:
Keune sam znala držati puno duuuže i slabije je primalo. Ne znam u čemu je fora.:mad:

to i tanje su pa brže svijetle/tamne....
um kak, pa meni su dlačice na obrvama deblje. Al opet, ja nisam neko mjerilo.:rofl:

LaReina
06.07.2010., 17:47
Hello... Vidim da je ova tema poprilično razrađena... I ja se vec nekoliko godina farbam u plavu boju prvo pramenovi pa sam presla na boju. Moj problem prelaska sa pramenova na boju je sto mi kosa jako brzo raste i jednostavno blajhanje ju je toliko isusilo da je to bilo koma. Ja ako ne odem svakih najvise 6 tjedana kod frizera izgledam ko netko tko se nije farbao 2 i pol mjeseca. Imam prirodno tamnosmeđu kosu sa crvenkastim pigmentom koji mi u zadnje vrijeme poceo stvarati probleme i to velike... Da ne idem u dubinu, uglavnom zadnjih 10 mjeseci nikako dobit boju sa kojom sam bila zadovoljna do 6.mj prosle godine. Moja (sad bivsa) frizerka je bila rekla da mi je kao prirodna kosa potamnila i da mi zato sada izrast pocinje hvatati zuto. Sto je meni totalna debilana, jer kako mi je prije normalno hvatala... Uglavnom nakon jednog njezinog "strucnog" farbanja ja sam iz salona izasla sa narancastim izrastom koji mi je dobro naplatila i rekla da nije lose... Mene zanima da li tko kombinira neke nijanse boja iz DM tipa Keune ili slicno i dali uopce ima problem kao ja? I ako ima kakav savijet da mi ga udijeli... Jos moje savjetovanje sa frizerima nije urodilo plodom... (onako kako bi ja htjela) - a to je da NE BUDEM zutog i narancastog izrasta... hvala :)

The White Rabbit
06.07.2010., 18:49
si probala onu 1517 Keune? Cure su ovdje dosta o njoj govorile, pogotovo ove prirodno tamnije kose su baš tu farbu jako hvalile.

LaReina
06.07.2010., 21:20
si probala onu 1517 Keune? Cure su ovdje dosta o njoj govorile, pogotovo ove prirodno tamnije kose su baš tu farbu jako hvalile.

Nisam se jos nikad probala doma farbati u plavu boju... Pa sam mislila probati sa keune... Citam da cure puno koriste tu 1517, samo me zanima da li tko mozda kombinira taj broj sa jos nekim od svijetlih,...

Mallory Knox
06.07.2010., 23:10
Anfora, pliz, reci koja je tvoja prirodna boja kose? Jer rekla si da se blajhaš s tri%-tnim hidrogenom pa onda preljev, pretpostavljam da je svijetla. Meni jedva 6% izvuče s blajhom neku plavu nijansu.

Playboy_
07.07.2010., 00:32
Pozdrav plavuše! Ovako... ja koristim ovu boju http://yfrog.com/j784672415j za farbanje izrasta, jer mi je ostatak kose vrlo sličan kao na slici. Eh sad razmišljam o tome da cijelu kosu prefarbam sa tom bojom da ju kakti "osvježim" jer je nestao sjaj, vjerojatno jer koristim od keune-a silver za micanje žutila, a i zato jer vidim da mi je nekoliko pramenova ispod kose mal tamnije, onak zlatne boje, a na to sam alergična, pa bi voljela u jednom mahu to sve izjednačit. Nakon što pofarbam izrast, pretpostavljam da bi trebala na ostatak kose nanjet farbu tek pred kraj pošto je jaka farba (posvjetljuje do 8 nijansi). Mene zanima kolko pred kraj, što mislite? I pošto imam dugu kosu jel bolje da kupim dvije farbe i dal obje sve koristim ili od druge farbe po pola sadržaja uzmem? Hvalaaaa :)

Playboy_
07.07.2010., 00:38
Ja tu boju korisitim već nekih 5 mjeseci, i mogu ti reći da je i meniotkriće, predobra je boja, ail ti i u njoj ima blajha, u onoj maloj vrećici, ali je to podnošljivo sve, i da sama se bojam....ja sve najbolje o toj boji imam za reći

savršena boja! i ja to koristim, no svejedno imam par pitanja u postu iznad pa pošto se i vi farbate, onda ćete mi najbolje znat odgovorit :)

The White Rabbit
07.07.2010., 07:14
Nisam se jos nikad probala doma farbati u plavu boju... Pa sam mislila probati sa keune... Citam da cure puno koriste tu 1517, samo me zanima da li tko mozda kombinira taj broj sa jos nekim od svijetlih,...

misliš miješa li tu farbu s nekom drugom? Sumnjam..čini mi se dosta rizično jer 1517 ima u sebi ljubičasti pigment.:ne zna:
A da probaš samo blajhati izrast 3% hidrogen+blajh pa preljev od neke pepeljaste ili bežaste farbe? Ipak u tu 1517 idu dva hidrogena od 12%.
Ja radim tako, kosa mi je u puno, puno boljem stanju nego je bila dok sam se samo farbala.:ne zna: Problem je u tome što sam lijena :zubo: pa mi izmeđ' dva farbblajhanja:D malo požuti jer mi se ne da dva puta petljati s preljevima.

vjerojatno jer koristim od keune-a silver za micanje žutila
uh, uzmi si neki drugi silver, ovaj je prestrašan. Kosa od njega postane krta, suha ko sijeno i bez sjaja.

fairy_dea
07.07.2010., 11:28

evo i ja sam se odlucila isprobat,do sad sam koristila palettinu A10,ali mislim da ce mi ova vise izvuc i bolje ispast (kao boja umetka sta sam kupila) :rolleyes:

Playboy_
07.07.2010., 12:15
uh, uzmi si neki drugi silver, ovaj je prestrašan. Kosa od njega postane krta, suha ko sijeno i bez sjaja.

koji preporučaš a da ga mogu nać u Kozmu?

efghi
07.07.2010., 14:01

ja kupila danas tu boju, jedva cekam sutra da odem do svoje frizerke :mig:
samo me zanima jesu u mulleru i boje kao kvalitetnije kao i samponi obzirom na dm i sl? pitam zato jer sam ju u mulleru platila 50 kn i kasnije navratim nesto u kozmo i vidim da je 35 kn :eek:

Ensi
07.07.2010., 14:07
Maksimalno skidanje (do 3 tona svjetlije) treba pomijesati 1 mjericu blajha + 30 mL 6% peroksida +30 mL šampona.
Ovaj postupak sam našla tu na forumu, sad me samo zanima kolika je to 1 mjerica blajha? :ne zna:

LaReina
07.07.2010., 14:46
[The White Rabbit] misliš miješa li tu farbu s nekom drugom? Sumnjam..čini mi se dosta rizično jer 1517 ima u sebi ljubičasti pigment.:ne zna:
A da probaš samo blajhati izrast 3% hidrogen+blajh pa preljev od neke pepeljaste ili bežaste farbe? Ipak u tu 1517 idu dva hidrogena od 12%.
Ja radim tako, kosa mi je u puno, puno boljem stanju nego je bila dok sam se samo farbala.:ne zna: Problem je u tome što sam lijena :zubo: pa mi izmeđ' dva farbblajhanja:D malo požuti jer mi se ne da dva puta petljati s preljevima.

a ne znam... u frizerskom su mi uvijek mijesali oko 3 boje kao jer od jedne nije moguce dobit nijansu koju hoces (iako nisam ni tada dobila, :rolleyes:)... ne bih se htjela igrati sa blanšom, nisam to nikad isprobala, pa da jos ne ostanem celava :rofl:, pa zato pitam da li tko kombinira tu 1517 sa nekom drugom keune bojom za plavu kosu... :)
stvar je u tome da ak bi taj izrast bio i nijansicu "tamniji" iliti drugaciji od ostatka ne bi ja patila... mene muci kaj ispadne zuto ili narancasto... to je ono najtragicnije...

korny30
07.07.2010., 14:48
ja sam si sama znala zblajhati puno puta, a tamno smeđa sam, i jako mi je dobro ispadalo, sto puta bolje neg u salonu
uzela bi hidrogen i plavu boju, to sve smućkala :cheer:

The White Rabbit
07.07.2010., 15:11
koji preporučaš a da ga mogu nać u Kozmu?
Ne znam, ne koristim ga.:ne zna: Koristila sam Keune i nakon prisilnog šišanja odustala od silvera uopće. Malo pretraži topik, cure su navodile više marki.:mig:

;27663634']Maksimalno skidanje (do 3 tona svjetlije) treba pomijesati 1 mjericu blajha + 30 mL 6% peroksida +30 mL šampona.
Ovaj postupak sam našla tu na forumu, sad me samo zanima kolika je to 1 mjerica blajha? :ne zna:
Uzmi si onu mjericu iz Vanisha, ta ima po sebi oznake.:mig:

ne bih se htjela igrati sa blanšom, nisam to nikad isprobala, pa da jos ne ostanem celava :rofl:, pa zato pitam da li tko kombinira tu 1517 sa nekom drugom keune bojom za plavu kosu... :)
nećeš ostati ćelava od miješanja s 3%..mislim, ako ja nisam do sada onda neće nitko.:rofl: Imam finu svilenkastu kosu, zato kažem da ako ta moja takva nije otpala neće ni tebi tvoja.:p

Mah, najbolje da zoveš Profija:cerek: i priupitaš njega. Al slabo nam se nešto javlja u posljednje vrijeme. :tuzni:

Sparkly
07.07.2010., 16:38
;27663634']Maksimalno skidanje (do 3 tona svjetlije) treba pomijesati 1 mjericu blajha + 30 mL 6% peroksida +30 mL šampona.

Ja ti ovo nebi preporučila kad se samo sjetim sebe nakon ovoga, jao jao. Takvo žutilo još vidla nisam, i riješit ga se nikak ni s tisuću 1517ica.

The White Rabbit
07.07.2010., 17:14
Ja ti ovo nebi preporučila kad se samo sjetim sebe nakon ovoga, jao jao. Takvo žutilo još vidla nisam, i riješit ga se nikak ni s tisuću 1517ica.

:confused: pa kak ti je to uspjelo, mazala si blajh po tamno farbanoj kosi ili?

Ensi
07.07.2010., 17:46
Šta ću?
Btw još nisam skužila koliko da uzmem blajha? Cijelu mjericu od venisha ili? :brukica:

The White Rabbit
07.07.2010., 18:08
;27667701']Šta ću?
Btw još nisam skužila koliko da uzmem blajha? Cijelu mjericu od venisha ili? :brukica:

koliko hidrogena toliko isto i blajha. 30/30/30 znači.:mig:

Ensi
07.07.2010., 18:09
Aha, hvala. :)

The White Rabbit
07.07.2010., 18:19
;27668120']Aha, hvala. :)

a šta ideš radit'?:p Mislim, kakvim efektima da se nadamo?:p

Playboy_
07.07.2010., 18:24
Pozdrav plavuše! Ovako... ja koristim ovu boju http://yfrog.com/j784672415j za farbanje izrasta, jer mi je ostatak kose vrlo sličan kao na slici. Eh sad razmišljam o tome da cijelu kosu prefarbam sa tom bojom da ju kakti "osvježim" jer je nestao sjaj, vjerojatno jer koristim od keune-a silver za micanje žutila, a i zato jer vidim da mi je nekoliko pramenova ispod kose mal tamnije, onak zlatne boje, a na to sam alergična, pa bi voljela u jednom mahu to sve izjednačit. Nakon što pofarbam izrast, pretpostavljam da bi trebala na ostatak kose nanjet farbu tek pred kraj pošto je jaka farba (posvjetljuje do 8 nijansi). Mene zanima kolko pred kraj, što mislite? I pošto imam dugu kosu jel bolje da kupim dvije farbe i dal obje sve koristim ili od druge farbe po pola sadržaja uzmem? Hvalaaaa :)

anyone? :(

Ensi
07.07.2010., 18:35
a šta ideš radit'?:p Mislim, kakvim efektima da se nadamo?:p

Sad sam stavila na glavu tu smjesu. Malo peče, jel to okej?
Ne želim bit plava, možda eventulano tamno plava, može i narančasta samo ne žuta. Ma može sve samo ne žuta. :rofl:

The White Rabbit
07.07.2010., 18:39
;27668618']Sad sam stavila na glavu tu smjesu. Malo peče, jel to okej?
Ne želim bit plava, možda eventulano tamno plava, može i narančasta samo ne žuta. Ma može sve samo ne žuta. :rofl:

ali ja ne znam niti što si ti planirala.:ne zna: Skinuti par tonova pa prefarbati u plavo? Koju boju imaš sada? Jes' farbana ili prirodna..ne znam ništa.:ne zna:
Mene nikada ne peče, ali ja sebi miješam 3%-tni hidrogen tak da ne znam kako je sa šest.

Ensi
07.07.2010., 18:43
ali ja ne znam niti što si ti planirala.:ne zna: Skinuti par tonova pa prefarbati u plavo? Koju boju imaš sada? Jes' farbana ili prirodna..ne znam ništa.:ne zna:
Mene nikada ne peče, ali ja sebi miješam 3%-tni hidrogen tak da ne znam kako je sa šest.

Sad ne peče ni mene više, biće to samo nešt malo u početku.
Imala sam bojanu kosu, tj bila je crvena, pa crna pa dekolorizirana pa onda nešto smeđe gdje je izrast uvijek bio svjetliji od ostatka. I sad se nadam da će se to nešto ujednačit. A koju boju planiram stavit to ne znam još :zubo: zavisi kako mi ispadne sad ovo.

The White Rabbit
07.07.2010., 18:47
;27668752']Sad ne peče ni mene više, biće to samo nešt malo u početku.
Imala sam bojanu kosu, tj bila je crvena, pa crna pa dekolorizirana pa onda nešto smeđe gdje je istrat uvijek bio svjetliji od ostatka. I sad se nadam da će se to nešto ujednačit. A koju boju planiram stavit to ne znam još :zubo: zavisi kako mi ispadne sad ovo.

uhmhttp://www.pic4ever.com/images/padded.gifpuno kemijanja sve to skupa. Nekako si mislim da ćeš ipak morati izjednačavati kasnije. Sad me zanima kak će ovo ispasti, držim fige.

Ensi
07.07.2010., 18:50
uhmhttp://www.pic4ever.com/images/padded.gifpuno kemijanja sve to skupa. Nekako si mislim da ćeš ipak morati izjednačavati kasnije. Sad me zanima kak će ovo ispasti, držim fige.

Hvala. Nakon ovog ću se smirit malo. :rofl: Samo da ispadne dobro. :moli:

Edit: sve se žuti. :facepalm:

The White Rabbit
07.07.2010., 19:03
;27668890']Hvala. Nakon ovog ću se smirit malo. :rofl: Samo da ispadne dobro. :moli:

Edit: sve se žuti. :facepalm:

čitaj dok čekaš
http://www.forum.hr/showpost.php?p=20876872&postcount=12947

Ensi
07.07.2010., 19:31
Ah radosti. Moj izrast bijeli, onaj svjetili dio nekako žuto-smeđe, tamniji dio nekako narančasto smeđi. Kul mi je ovaj narančasto smeđi. Ovaj plavi me totalno šokira jer sam i ja blijeda i ne mogu se zamislit s ovom kosom.

Evo slike
http://i28.tinypic.com/11buc14.jpg
http://i28.tinypic.com/rr0ccn.jpg

I dečko će me ostavit. :rofl:

The White Rabbit
07.07.2010., 19:48
;27669619']Ah radosti. Moj izrast bijeli, onaj svjetili dio nekako žuto-smeđe, tamniji dio nekako narančasto smeđi. Kul mi je ovaj narančasto smeđi. Ovaj plavi me totalno šokira jer sam i ja blijeda i ne mogu se zamislit s ovom kosom.

Evo slike

aj aj, dugačka ti je kosica..ček, pa ova boja na drugoj slici i nije tak loša, samo daleko je to od "ujednačeno plave" :visi:...bilo bi najlakše ovo sada ofarbat u riđe jbt nešto tipa ovoga na drugoj sliji, jel da..gdje je profi kad je panika. gdje je Zmijica, gdje Travuljaga http://www.pic4ever.com/images/mpr.gif

a dečko..gleč:rofl: ako moj nije zbriso na Mars kada sam se prvi puta ukazala iz kupaone u sto boja bijelo-žuto-kreštavožuto-narančastp-drekasto a faca u panici(to idem kako je bilo po dužini) onda valjda neće ni tvoj.:rofl:

Ensi
07.07.2010., 19:57
aj aj, dugačka ti je kosica..ček, pa ova boja na drugoj slici i nije tak loša, samo daleko je to od "ujednačeno plave" :visi:...bilo bi najlakše ovo sada ofarbat u riđe jbt nešto tipa ovoga na drugoj sliji, jel da..gdje je profi kad je panika. gdje je Zmijica, gdje Travuljaga http://www.pic4ever.com/images/mpr.gif

a dečko..gleč:rofl: ako moj nije zbriso na Mars kada sam se prvi puta ukazala iz kupaone u sto boja bijelo-žuto-kreštavožuto-narančastp-drekasto a faca u panici(to idem kako je bilo po dužini) onda valjda neće ni tvoj.:rofl:

Meni se baš boja s druge slike, samo takva nikad neće ispast. Bitno da nije presvijetlo šta je sad ovo gore. Jebemu nisam ovo trebala radit. :rofl:

I kad sam se prije dokolorizirala, slično ovako je ispalo i onda sam stavila garnier plavu, po preporuci Zmijice, sad se ne sjećam broja i sve je postalo smeđe, nešto svjetlije nešto tamnije. Al ako će već bit smeđe ja bi da sve bude iste boje. :tuzni:

cammyblond
07.07.2010., 21:26
evo i ja sam se odlucila isprobat,do sad sam koristila palettinu A10,ali mislim da ce mi ova vise izvuc i bolje ispast (kao boja umetka sta sam kupila) :rolleyes:

Curke moje, slikice molit ću nakon bojanja, pošaljem Vam i ja svoju, jer sam se u ponedjeljak bojala...:D
http://i831.photobucket.com/albums/zz236/cammyblond/100_1480-2-1.jpg
evo slikice, malo sam čupava, red spavanje je...

Sparkly
07.07.2010., 21:56
:confused: pa kak ti je to uspjelo, mazala si blajh po tamno farbanoj kosi ili?

To sam se prvi put blajhala, i uzela tu blajh kupku da bude ravnomjerno.
Vrhovi su bili plavi (Keune 10) , a korijen neki pepeljasti izrast. Ovako otprilike,
http://img709.imageshack.us/img709/8995/141911122563lo.jpg (http://img709.imageshack.us/i/141911122563lo.jpg/)
Ja mislila to sve ujednačit.
Prvo, pile pile. Pa stavim 1517, malo manje fluorescentno pile.
Ne znam gdje je bila greška.
Malo odmorih kosu i sad imam Keune 8icu na glavi. Ispalo je jakoo tamno.
Sad ću ju neko vrijeme pustit, pa nijansu po nijansu posvjetljivat.
Ne najdenom jer očito it doesn't work for me.

žalfija
08.07.2010., 00:38
Sparkly to ti je dobar plan, ljeto je...Keune 8 je dosta tamna, ali ispirati će se pomalo jer je podloga posvijetljivna. Onda možeš eventualno na pramenove ili prijeđi na 9 -ku pa ćeš vidjeti.

@ Ensi...a ja ne kužim..koje ti sad boje želiš biti?

Ok, hoćeš ujednačiti, ali šta? Na plavo, na crveno, na smeđe?

Teško ćeš sad iz tog mišunga u plavo bez još blajhanja dužine, a mislim da si dosta kemijala, zapravo ne znam, ti znaš kakva ti je kosa, dal' je jako suha i to..:misli:

Probaj neku svijetlo smeđu, tamnoplavu...sedmicu ili osmicu otprilike, ja bi na tvom mjestu sa 3 % hidrogena ofbarbala izrast i pustila 10-15 min. i onda dužinu sa 6% razvukla još toliko.:ne zna:

btw. Ja sam se upustila u avanuturu zvanu "9% hidrogen" i..njaaaaaaaaa..ne sviDja mi se...presvijetlo mi je to uz tjeme, stvarno mi se stopi s tenom i bezveze sam si, ali morala sam probati da se napokon uvjerim da nisam svijetlo plavuša.:p

Profice, proficehttp://www.pic4ever.com/images/mayi.gif...ako pročitaš...kakve su ovo nijanse u ovom katalogu pod Ambra? 7.84 mi je lijepa neka, šta bi bila ta osmica tu, koja kombinacija a? a?

www.hip-haar.com/index.php?action=extra&extra=A_maxima_kleurenkaart&lang=EN

I 8.31 je predivna, golden sand..ah. :cerek: I ove 8.99 nešto..lješnjak, badem, uf, ja bi sad to. :rofl:

Ensi
08.07.2010., 07:24
@ Ensi...a ja ne kužim..koje ti sad boje želiš biti?

Ok, hoćeš ujednačiti, ali šta? Na plavo, na crveno, na smeđe?

Teško ćeš sad iz tog mišunga u plavo bez još blajhanja dužine, a mislim da si dosta kemijala, zapravo ne znam, ti znaš kakva ti je kosa, dal' je jako suha i to..:misli:

Probaj neku svijetlo smeđu, tamnoplavu...sedmicu ili osmicu otprilike, ja bi na tvom mjestu sa 3 % hidrogena ofbarbala izrast i pustila 10-15 min. i onda dužinu sa 6% razvukla još toliko.:ne zna:

btw. Ja sam se upustila u avanuturu zvanu "9% hidrogen" i..njaaaaaaaaa..ne sviDja mi se...presvijetlo mi je to uz tjeme, stvarno mi se stopi s tenom i bezveze sam si, ali morala sam probati da se napokon uvjerim da nisam svijetlo plavuša.:p

Mislim da ću se ipak držat smeđe pa sad koja nijansa ispadne, samo da ne bude dosta tamno. Baš kao šta kažeš, nekako sam si cijela bzvz sa svijetlom kosom, čak i ovaj narančasti dio mi ne paše jer je isto dosta svijetlo.

Ugl ako napravim ovo po vašem savjetu oće mi ispast tamno? Neće zbog hidrogena? Jer sa onom garnier plavom bojom sam ispala smeđa, pa me strah da ne ispadnem crna ako uzmem tamnoplavu boju ili svijetlo smeđu? :ne zna:
Kosa mi je sad nakon blajha malo suha, a prije je bila čisto okej jer sam se dokolorizirala za vrijeme Božićnih praznika i onda se samo bojala po potrebi. I ne pada mi se napamet više blajhat. :nono:

The White Rabbit
08.07.2010., 07:57

a jel a nisi se pohvalila.:p Di je slija?:cerek:

www.hip-haar.com/index.php?action=extra&extra=A_maxima_kleurenkaart&lang=EN

I 8.31 je predivna, golden sand..ah. :cerek: I ove 8.99 nešto..lješnjak, badem, uf, ja bi sad to. :rofl:
ujb..šta tu ima lijepijeh bojic':cerek: (auuu 913 pogotovo)

Jaya
08.07.2010., 10:25

Meni je čista 9-ka naaaajs :cerek::cerek: Kak bi ja neeeki preljev s toooom:rolleyes:

žalfija
08.07.2010., 14:53
;27676963']Mislim da ću se ipak držat smeđe pa sad koja nijansa ispadne, samo da ne bude dosta tamno. Baš kao šta kažeš, nekako sam si cijela bzvz sa svijetlom kosom, čak i ovaj narančasti dio mi ne paše jer je isto dosta svijetlo.

Ugl ako napravim ovo po vašem savjetu oće mi ispast tamno? Neće zbog hidrogena? Jer sa onom garnier plavom bojom sam ispala smeđa, pa me strah da ne ispadnem crna ako uzmem tamnoplavu boju ili svijetlo smeđu? :ne zna:
Kosa mi je sad nakon blajha malo suha, a prije je bila čisto okej jer sam se dokolorizirala za vrijeme Božićnih praznika i onda se samo bojala po potrebi. I ne pada mi se napamet više blajhat. :nono:

Hmmm, nemoj onda nešto pretamno nabiti da ne bude uzalud svo ovo skidanje boje, zašto ne probaš koji od ovih DM-ovskih koloraca bez amonijaka?:)

a jel a nisi se pohvalila.:p Di je slija?:cerek:

Nijes se pohvalila jerbo mi se ne svidja, ali evo slije tamo u Crvenokosom taboru, više manje je realna.:o

Si vidjela kako su lijepe nijanse a? Nije loša ta Maxima kao farba.

Ja sam naravno uzela 901, ali to mi je zadnji put (:rofl:), stvarno sam dosadna više, ali svaku novu farbu koju otkrijem ja jednostavno moram isprobati svijetlo pepeljasto plavu u slučaju da stvarno takva ispadnem...nema šanse, ni sa 9% hidrogenom. Pjegava sam i bog, vuče na crveno.

Ali fala bogu i presvijetlo mi je, uvjerila sam se da to meni ne stoji, pramenovi da, ali sve svijetlo... ne znaš gdje završava faca i počinje kosa, bljaki.:D

Sad ću i ja neki bez amonijak nabiti da to malo preplašim.:hekla:

Ensi
08.07.2010., 16:49
Ma ne znam više šta ću. Koje si mi bespotrebne probleme radimo. :zubo:

žalfija
09.07.2010., 00:34
http://www.allemoticons.com/Evil/witch.gif

Mislim da je do mjesečevih mjena.:o

The White Rabbit
09.07.2010., 07:49
Nijes se pohvalila jerbo mi se ne svidja, ali evo slije tamo u Crvenokosom taboru, više manje je realna.:o

Pjegava sam i bog, vuče na crveno.

Ali fala bogu i presvijetlo mi je, uvjerila sam se da to meni ne stoji, pramenovi da, ali sve svijetlo... ne znaš gdje završava faca i počinje kosa, bljaki.:D

Idem vidjet.:D Oš ti moju vidjet? :zubo:
I ja sam pjegava, i mislim da je nemoguće postići onaj jedan određeni ton, al nebriga me, momentalno mi se ovo što sam sada iskemijala sviđa.:)

Ko da mene opisuješ:rofl: alo, mir. No, sjetila sam se kako sam cvilila Zmijici da se više ne znam našminkati s ovom bojom kose. Skužila sam (kad sam gledala slije sad nedavno) da sam čitavo to vrijeme imala nekakvu žutu pizdariju na glavi koja mi je bacala takav odsjaj i na gubec, i sve to zajedno je bilo eew i izgledalo truljavo. Sad je ok.
I još nešt'; zimi i dalje to izgleda..si izgledam bolesno, ali zato sada, na ljetnom svjetlu fiinooooo je :lux:

MiaMao
09.07.2010., 08:36
playboy,mislim da ti n ije pametno farbati se ovakvom nijansom i ovim farbama ako inace imas svijetliju nijasnu.
ja imam pepeljasto /bijelkasto plavu (ovisi kako kada),ali kada bi na tu svijetlu stavila bilo koju iz palete ovih koju si ti navela,odmah bi pozutila kao pile,a poslije bi se grizla.

Playboy_
09.07.2010., 13:45
playboy,mislim da ti n ije pametno farbati se ovakvom nijansom i ovim farbama ako inace imas svijetliju nijasnu.
ja imam pepeljasto /bijelkasto plavu (ovisi kako kada),ali kada bi na tu svijetlu stavila bilo koju iz palete ovih koju si ti navela,odmah bi pozutila kao pile,a poslije bi se grizla.

kak bi mogla požutit ako mi je kosa vec (donekle) takve boje? prije mislim da će još više posvjetlil, šta nebi tako trebalo bit... Ne farbam se ja iz crne u plavo pa da mi požuti. Moja stara si je stavljala tu farbu na crvenu kosu i izvuklo joj je platinastu boju..

Ensi
09.07.2010., 17:59
Novi apdejt: obojala sam se sa subrinom 08. Očekivala sam da će ispast dosta tamnije, al nije pa sam sad svijetla. Ubila se dosta žuta i narančasta boja i baš je okej. Iako sada nikako nisam htjela bit plava, očito je da ću na kraju bit. Možda stavim slike drugi put sad idem vani.
Hvala puno White Rabbit i žalfija. :five:

žalfija
09.07.2010., 23:23
ma daj? i dobro ispalo?:hekla:
Običnom subrinom 08, srednje plavom? ovom (http://www.subrina.si/f/pics/Nianse_cream_colour_1/08_s2.jpg)? Ili onom 8/08 iz linije za plavuše?

Ensi
10.07.2010., 11:23
ma daj? i dobro ispalo?:hekla:
Običnom subrinom 08, srednje plavom? ovom (http://www.subrina.si/f/pics/Nianse_cream_colour_1/08_s2.jpg)? Ili onom 8/08 iz linije za plavuše?

Mislim da je ova prva. Piše samo 08 i boja je tamno plava. Očekivala sam da će ispast tamnije skoro smeđe jer kad sam uzimala ovakve boje ispalo bi smeđe... Nije ništa posebno ispalo, još sam u dvije boje, al su obe okej. :rofl:

Mystique3123
10.07.2010., 12:41
;27669619']Ah radosti. Moj izrast bijeli, onaj svjetili dio nekako žuto-smeđe, tamniji dio nekako narančasto smeđi. Kul mi je ovaj narančasto smeđi. Ovaj plavi me totalno šokira jer sam i ja blijeda i ne mogu se zamislit s ovom kosom.

Evo slike

Koja ti je prirodna boja kose? Mislim, ovak kak ti se boja primila na izrast je meni prekrasno, pa si gledam da si i ja tak nes smuckam. Inace sam beige plava. A prije toga sam 1517 konstantno koristila, i obavezno prva dva dana (prije ponovnog pranja kose) sam imala cudne zelene pramenove :lol: A kaj ces :zubo: Sad sam odustala od Keune i presla na neki natural colours iz dm-a. Works like a charm :)

Ensi
10.07.2010., 19:10
Prirodno mi je tamno plava. :)

The White Rabbit
11.07.2010., 08:53
A prije toga sam 1517 konstantno koristila, i obavezno prva dva dana (prije ponovnog pranja kose) sam imala cudne zelene pramenove :lol: A kaj ces :zubo: Sad sam odustala od Keune i presla na neki natural colours iz dm-a. Works like a charm :)

:rofl: koju sada koristiš?:)

Mystique3123
11.07.2010., 13:44
Schwarzkopf Natural & Easy. (http://www.naturalandeasy.schwarzkopf.com/#product/lightening-light-shades/532-mother-of-pearl-light-ashblonde.html) Meni jedna od najboljih boja, odlicno prekrivanje (s time da se mora uzeti u obzir da ja imam prirodno svijetliju kosu i dosta sivog pigmenta), kosa mi nije spaljena nakon toga, ne pece, ne smrdi, ma sve najbolje. To je inace boja za za prekrivanje sijedih (koje nemam... valjda *fingers crossed* plava sam pa se i ovako i onako ne vidi :zubo:), ali meni funkcionira savrseno. :ne zna:

žalfija
11.07.2010., 16:48
Ajde reci koji broj pliz. :moli: I meni su dobre Naural& easy, ali..530 malo baca na zelenkasto, 532- ova sa slike ispada bljakavo tamna na mojoj glavi, 542 lijepa pepeljasta ali pretamna, 550 tamna..daklem koju ti imaš na glavi?:)

Onu dajmond blond iz grey linije? Ta je lijepa na slici totalno..:hekla:

Zhuta
11.07.2010., 17:52
Ajde reci koji broj pliz. :moli: I meni su dobre Naural& easy, ali..530 malo baca na zelenkasto, 532- ova sa slike ispada bljakavo tamna na mojoj glavi, 542 lijepa pepeljasta ali pretamna, 550 tamna..daklem koju ti imaš na glavi?:)

Nemoj se previše ravnat po slikama sa kutije nego uzmi njihov nijanser u dm-u i tamo gledaj boje, jer tako ispadaju na glavi.

http://www.naturalandeasy.schwarzkopf.com/#http://www.naturalandeasy.schwarzkopf.com/product/lightening-light-shades/536-macadamia-light-goldenblonde.html vidi razliku boje i kutije.

Meni je ispalo http://i27.tinypic.com/2wrn60y.jpg (takva je točno u nijanseru)

Anita2507
11.07.2010., 21:13
To je 536, super ti je ispalo, jel ti izrast žut?

Zhuta
11.07.2010., 21:16
To je 536, super ti je ispalo, jel ti izrast žut?

Hvala.
Nije ispao žut, ispao je nešto tamnije od ostatka kose (prirodno sam tamno smeđa)
http://i32.tinypic.com/2wdalhk.jpg

(napomena, slikano je unutra, inaće je sve mrvu svjetlije)

žalfija
11.07.2010., 21:24
Aaaaaa ti uzmeš macadamiu golden blond. Pa dobro ti je, s obzirom da si tamnosmeđa taman ti je lijepe svijetle boje..recimo meda. :top:

Zhuta
11.07.2010., 21:30
Aaaaaa ti uzmeš macadamiu golden blond. Pa dobro ti je, s obzirom da si tamnosmeđa taman ti je lijepe svijetle boje..recimo meda. :top:

Salo izrast je tamno smeđi, do prije par mjeseci sam bila blajhuša i odustala od tih egzibicija jer mi je kosa otkazivala poslušnost.
Nakon toga sam bila svijetliji med (ima slika negdje na temi) a ovo je najtamnija faza do sad (jbg, došle tamnije klipse od predviđenog pa sam se potamnila malo) al zadovoljna sam bojom

Mystique3123
11.07.2010., 23:23

532 kad hocu prirodno plavu, onako baby plava ispada na mojoj kosi (mozda nijansu ili dvije svijetlije nego na pakiranju), a kad hocu malo hladniju onda 522. Ili ih zmiksam, pa imam prekrasan bućkuraj na kosi :cerek: Ali bez obzira na nijansu - uvijek svijetlo plava boja, bez zutih nijansi.

žalfija
12.07.2010., 01:11
522 ti ispadne hladnije? 532 baby plava?:eek:

Blago tebi, meni to sve povuče na žuto, nema šanse, ja bi čisto sivilo trebala staviti i još bi bila zlaćana bez obzira što mi je kosa tamnoplava i lako posvijetli, pjegavica sam jbg.:D

532 mi je ispala grozno, nekako zagasito žućkasta :(, fuj, a baš sam bila polagala sve nade na nju. Jedino 530 funkionira na mojoj glavi, mrvicu je sivkasto zelankasta, ali to se brzo ispere i onda je lijepa nijansa.

Mystique3123
12.07.2010., 16:51
Probaj sa Keune 1511, to je super pepeljasto blond nijansa + oni razvijaci, 2 ti trebaju za to. Ja sam bila par mjeseci na toj, i bijah bas bijelo plava. Mislim da ce ti to uspjet, posto imas mnogo crvenog pigmenta. :)

žalfija
12.07.2010., 17:35
Ma ne, ne, nije tako svijetlo za mene,:) evo zadnje sam stavljala Maximu 901 i 9 % hidrogen, držala 45 min. kako piše...zlatna sam, kosa mi je suha..
Ne bi svijetlije od toga i to mi je presvijetlo jer sam blijeda i pjegava, a ni tako veliki postotak hidrogena mi očito ne paše, nježnu dlaku imam, liječim se kokosovim uljem.:o

Mystique3123
12.07.2010., 20:41
To sam rekla jer ove "tamnije" blond nijanse ti ocito ispadaju zuto, pa rekoh ako stavis bijelju nijansu, mozda ce ti ispasti plavo-plavo :D

žalfija
12.07.2010., 21:17
Pa čuj..budući sam prirodno tamnoplava vjerojatno i bi ispalo plavo bijelo sa tim Keune 15-icama, samo bi to trebala tonirati eventualno, pa stavljati čuda od maski jer bi mi kosa bila suha k'o slama, pa izrast stalno drljati..poludjela bi!.:mig:

Svaka čast curama koje svaki mjesec farbaju, toniraju, svaka tri tjedna izrast sređuju..

Mystique3123
13.07.2010., 09:58
Posvijetli nijansu boje za kosu i smanji hidrogen, ja nikad nisam stavljala hidrogen veci od 3%, imam dosta delikatnu kosu pa mislim da bi mi veci hidrogen spalio kosu.

vampire weekend
22.07.2010., 10:11
Pozdrav cure, evo i mene na ovoj temi, razlog-neki dan sam ošišala svoju duuuuguu kosu skroz na kratko i ofarbala u plavo..Da ne duljim, prvo je blajh bio u igri pa na to neki preljev (kod jednog frizera gdje se više ne vraćam :bonk:) i ispalo je-pogađate-žućkasto/narančasto... (inače mi je prirodna boja neka svjetlo smeđa/smeđa). Ova avantura se loše završila, tako da sam se isti dan vratila svojoj frizerki (kojoj više NIKAD neću otkazati vjernost :) i ona mi je stavila preljev s kojim sam dobila pepeljastiju, srebrnkastiju boju. Zasad sam poprilično zadovoljna, iako bi htjela još "bjeliju" nijansu, to ćemo vidjet kako će proć kod drugog farbanja. Htjela sam vas pitati je li onda onaj Keuneov šampon za ubijanje žutila dobar, oštećuje li kosu ili je ok? Idem danas u dm po to pa pitam prije nego kupim. Ima li još koji takav šampon sa istim djelovanjem, ako je netko isprobao? Hvala unaprijed, stvarno ću pokušat sve samo da ubijem te žućkaste nijanse jer mi je to koma :p

chrissy
22.07.2010., 11:06
Od tog šampona je većini nas na ovom topicu (pa i meni) kosa ko slama... :ne zna:
I meni je žutilo/naranđastilo koma, ali još nisam našla djelotvoran način kako ga ubiti... :(

vampire weekend
22.07.2010., 11:53
a kvragu :( ja se baš ponadala, a definitivno ne bi da mi isuši kosu, moram pazit..ako ima još netko savjet ili neki proizvod za preporučit, javite...

vampire weekend
22.07.2010., 14:04
Evo kupila ja taj šampon pa ćemo vidjet..koliko stavljate tog šampona za 1 pranje?

chrissy
22.07.2010., 16:46
Stavljam ga toliko koliko i občinog šampona...
Ako si ga već kupila, nadam se da imaš neku dobru masku/regenerator...
Inače, meni taj šampon i nije imao nekog efekta, ali možda kod tebe bude drugačije, držim fige! :)

vampire weekend
22.07.2010., 18:36
thanks :) a imam neki regenerator od Balee, za plavu obojanu kosu...Inače, ovo mi je prvi put da sam se blajhala i farbala u plavo i prvi put da imam kratku kosu uopće, tako da nemam baš iskustva s tim preparatima... Trebala bih si masku kupiti, čitala sam da su od Keunea maske za kosu dobre... Maske se stavljaju jednom u 10 dana, ako se ne varam? A ne bi naodmet bio i neki sprej s UV zaštitom.. Ova moja frizura sad stvarno zahtjeva njegu i brigu :)

chrissy
23.07.2010., 14:16
Ja ti masku koristim kod svakog pranja, umjesto regeneratora... blajh mi je dosta isušio kosu pa mi treba... :ne zna:
I još poslije stavljam regenerator koji se ne ispire. I još je slamasta. :D

The White Rabbit
23.07.2010., 18:01
I još je slamasta. :D

sa koliko posto hidrogena ti miksaš blajh?
Inače, onaj se preljev od subrine još uvijek nije isprao. nemrem vjerovat da sam konačno upikla formulu.:cerek: :lux: Dva tjedna (ak se dobro sjećam:confused:) i još se drži. Keune bi otplahutala nakon tri pranja.

Nemojte si taj silver Keune drek stavljati.:(

Jaya
24.07.2010., 09:36
Inače, onaj se preljev od subrine još uvijek nije isprao. nemrem vjerovat da sam konačno upikla formulu.:cerek: :lux: Dva tjedna (ak se dobro sjećam:confused:) i još se drži. Keune bi otplahutala nakon tri pranja.

Daj pukni sliku :D
Ja se još nisam odlučila za neki preljev. Dodjem u DM i one silne bojice me zabljesnu :facepalm:, ne znam koju bi si upiknula i onda se sjetim one Palette kad sam ispala picek :vidiga: i :troll:
Ova Svarc 811 mi isprobano dobra 2 tjedna, nakon toga se pretvori u senf i jbga! E sad bi ja između lijepe bojice i senfa preljev do slijedećeg farbanja.:D

The White Rabbit
24.07.2010., 09:50
Daj pukni sliku :D
Ja se još nisam odlučila za neki preljev. Dodjem u DM i one silne bojice me zabljesnu :facepalm:, ne znam koju bi si upiknula i onda se sjetim one Palette kad sam ispala picek :vidiga: i :troll:
Ova Svarc 811 mi isprobano dobra 2 tjedna, nakon toga se pretvori u senf i jbga! E sad bi ja između lijepe bojice i senfa preljev do slijedećeg farbanja.:D

ja ih obilazim ko kugu, da ne dođem u napast.:rofl:
Sve se prije ili kasnije pretvore u žutost:D. Meni je bila donekle dobra ona wella najsvjetlija, ali je bila puno žutija od ovoga sada, kako da objasnim, dakle dubina tona:lol: je bila ista, ali je ton biJo gadan. Onako..umjetno dosta. ek.:ne zna:

Jaya
24.07.2010., 10:05
ja ih obilazim ko kugu, da ne dođem u napast.:rofl:
Sve se prije ili kasnije pretvore u žutost:D. Meni je bila donekle dobra ona wella najsvjetlija, ali je bila puno žutija od ovoga sada, kako da objasnim, dakle dubina tona:lol: je bila ista, ali je ton biJo gadan. Onako..umjetno dosta. ek.:ne zna:

Da, ne kužim ti ja to, zakaj se tak brzo ispiru :ne zna: Kad se sjetim crnih farbi (ima tome godina), jebate držale su 4 tjedna, imaš onu crtu uz tjeme kak se vidi izrast :D I Lorealove su bile najjače.
S ovim plavim imam paletu boja kroz mjesec :lol:

The White Rabbit
24.07.2010., 10:33
Da, ne kužim ti ja to, zakaj se tak brzo ispiru :ne zna: Kad se sjetim crnih farbi (ima tome godina), jebate držale su 4 tjedna, imaš onu crtu uz tjeme kak se vidi izrast :D I Lorealove su bile najjače.
S ovim plavim imam paletu boja kroz mjesec :lol:

objasnio je Profi, sjećam se, samo ne znamponovit' suvislo.:D Nešto tipa, jel, :zubo: za ove svjetloplave moraš prvo "ubiti" svoj prirodni pigment, razgraditi ga, a onda se pigmenti iz farbe vežu na to kaj je ostalo. Takva je kosa jako porozna, a ako je blajhana još i više, pa se ti umjetni tonovi tipa pepeljastog brzo isperu. nemaju se siročeki za što držat'.:rofl:
Kod tamnijih boja (crna npr) nemaš kaj ubijati svoj pigment, oni iz farbe se vežu za onaj u lasima:ne zna:

vampire weekend
24.07.2010., 11:02

Nemojte si taj silver Keune drek stavljati.:(

Kakav si to preljev kupila, koju nijansu?

The White Rabbit
24.07.2010., 11:25
Kakav si to preljev kupila, koju nijansu?

nisam kupila preljev, kao "gotov" preljev:mig:, nego ovu -
http://www.subrina.si/f/pics/Nianse_saten_blondes/80_8_fin_NOVA_path_b.jpg - farbu, i od nje sam sama smućkala preljev.:mig:
:)

patuljcic
24.07.2010., 16:29
Dobar dan :)

evo ja sam tu skroz nova, i cijelo vrijeme čitam postove i sve al nikak da se natjeram da nekaj i ja sama napišem..

naime, velika mi je želja postat plavušom ko i svi tu naravno :D

bila sam nekoliko puta na pramenovima.. i sve je to ok.. ali po mojem nekak prežuto..

problem je u frizeru kojeg imam, kad mu velim kaj bi htjela kao da to bude svjetlo, donesla mu ja i slike i sve, on bi meni rekel : jooooj, pa tak lijpu kosuuu, pa nemoj si to uništitiii, blabla..

i nikak da dobijem ono kaj trazim.. sad sam već dobila dobrani izrast ( imam recimo tamno plavu kosu prirodnu) i spremam se naći novu frizerku..

prvom prilikom budem stavila slikicu.. pa vidim da ste svi tu već profići pa bi normalno cijenila savjete mišljenja da baš ne dodem kod te nove frizerke ko zadnji tupan ono dobar dan pofarbajte me, nego da vidi da ima nekog pojma i da me nebre zaribati pogotovo ako bude ta nova neka kod koje nisam isla. :)

evo isprtike zbog poduzeg posta, ugodan dan:)

http://img696.imageshack.us/img696/3605/kosau.jpg (http://img696.imageshack.us/i/kosau.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

evo slikice malo je loša al budem nadam se našla nekaj bolje :)

Jaya
24.07.2010., 17:09
Eh draga, nema tu nekog savjeta :D Donesi joj sliku koja je najbliža boji koju želiš, raspitaj se koja frizerka je dobra (po mogućnosti od neke plavuše :cerek:) i udri :mig:
Bitno je da ona zna kaj sa tvojom kosom a ne ti.

Meni je najljepše ispalo kod frize kad mi je stavila puno sitnih pramenova blajhom, pa prek toga neki preljev koji je sve to malo izjednačio (moj korjen i pramenove). Al to nije za održavanje jerbo pramenovi isuše ko slamu :rolleyes: Al barem postigneš svijetlu podlogu, a dalje se muči ko i mi s izrastom :raspa:

patuljcic
24.07.2010., 17:26
znam u pravu si za ovaj dio da bi ona trebala znati s mojom kosom, ali baš me toga strah zbog ovog frizera kod kojeg sam trenutno.. jer on je kao rekel ajde budemo ti ipak napravili kak hoćeš.. i gledam ja njega u špiglu, črčka on neke, maže.. al nisam imala pojma kaj radi dal blajha kakvu boju stavlja. a dok ga pitam. on meni sam se ti opusti :D

i dvoumim se dal nastavljati dalje sa pramenovima ili da jednostavno stavim farbu pa gotovo. s bojom me malo strah jer mi pramenovi onak zvuče nekak više 'nevino' :D ne znam kak da se drugačije izrazim.. a boja mi je onak ozbiljna .. o bože zvučim glupo.. :D ugl.

moram priznati da mi kosa dosta dobro izdrži pramenove, istina je da je prvo suha ali za 2 - 3 tjedna se potpuno oporavi ko da nije bila farbana..

istina trebam naći dobru frizerku, ali problem je kaj sam ja iz Varaždina i rijetko ko koga znam ima lijepu plavu kosu da bi mogla biti sigurna da je njezina frizerka super..

a u zagrebu recimo ima naravno puno više frizeraja za biranje.. pošto je Vž mali nekak je sve ograničeno..

http://img186.imageshack.us/img186/7702/jessicasimpson02.jpg (http://img186.imageshack.us/i/jessicasimpson02.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ovo mi je recimo jako lijepo.. strukturom mi je identična kosa kad se opere friško, ali nisam sigurna dal bi bila hrabra tolko svjetlo ići :)

Jaya
24.07.2010., 19:12
Lijepo bi ti stajala ta boja :cerek: Imaš super kosu :mig:

Ak misliš da je bezbolnije s pramenovima i da ti se dobro oporavlja, onda kreni s tim, traži bijele pramenove, jer ovo kod tebe je sad zlatno.. Samo, ne znam baš kak buš izdržala 3-4 tjedna :lol: jer na ovoj boji će ti se izrast vidjet nakon cca 2 -3 tjedna.

patuljcic
25.07.2010., 10:36
istina ovo s izrastom :D :D

mislila sam možda nekaj bezbolnije, tipa ovog http://img843.imageshack.us/img843/6900/taylorswiftprofile.jpg (http://img843.imageshack.us/i/taylorswiftprofile.jpg/)

opet je normalno svjetlo i to, al tješim se da bi se tak i tak trebala zafrkavati s izrastom u bilo kojem ' plavom' slučaju..

kaj bi se recimo trebalo napraviti u ovom slučaju slikice?

i još jedno bezvezno naravno pitanje, jel bi se moglo recimo samo pitat frizerku s kojm bojom je kaj radila ili otprilike s kojom bi ja mogla sebi povremeno bojati izrast da baš ne dajem svakih 3 tjedna pare u salon?

vidla sam da se tu spominju svakakvi tonovi, brojčice boja :D i tak.. i nebudem lagala al ne razmem se bas u to :D

i vidla sam da se spominje crveni pigment, kad sam ja pitala svog frizera kao dal imam crveni pigment, dal bu to utjecalo na kaj i tak, on reko : ma nema to nikakve veze s ničim :D i tak :D

i hvala za komplimentić ;)

TinaR1
25.07.2010., 20:59
pozdrav svima :)
tražim rješenje na moj problemičić sa kosom..i našla cijelu temu o plavoj kosi :s
ovako..inače sam smeđa, na to sam imala premenove i sve super..ja to htjela posvjetliti i uzela sam palette c10 i sve je ispalo super...i nakon par mj, sad prije tjedan dana sam se ofarbala sa c12 i koooooma :rolleyes: oni prijašnji pramenovi su sivo-plavi, sjedi:(
kaj da radim..hoće se to isprati, ili moram prefarbati ponovo ili kaj da radim..pomozite molim vas:confused:

chrissy
26.07.2010., 09:51

Više se ne farbam sama, idem (opet) kod frizerke - rekla mi je da mi stavlja 3%. Valjda ne laže... :ne zna:

A prije sam stavljala 6 ili 9%, kako kad. :o

profesionalac
26.07.2010., 21:38
objasnio je Profi, sjećam se, samo ne znamponovit' suvislo.:D Nešto tipa, jel, :zubo: za ove svjetloplave moraš prvo "ubiti" svoj prirodni pigment, razgraditi ga, a onda se pigmenti iz farbe vežu na to kaj je ostalo. Takva je kosa jako porozna, a ako je blajhana još i više, pa se ti umjetni tonovi tipa pepeljastog brzo isperu. nemaju se siročeki za što držat'.:rofl:
Kod tamnijih boja (crna npr) nemaš kaj ubijati svoj pigment, oni iz farbe se vežu za onaj u lasima:ne zna:

Hej Zec, kaj zezas... Vidis da znas ponoviti. I to skroz suvislo... :top:

Malena05
26.07.2010., 22:30
Moze mala pomoc i za moj problem :moli:
Prirodno mi je kosa tamnoplava ali sam htjela ic skroz u plavo. Do sad sam se vec 3, 4 puta piturala od tada ali nikako ne mogu pogodit da mi cila kosa bude ravnomjerno opiturana. Uporno mi je korijen svijetliji od ostatka kose. Zadnji put sam prvo piturala donji dio kose i tek na kraju korijen i skroz kratko drzala i opet sam gore svjetlija...
Ne znam vise kako to ispravit :confused:

The White Rabbit
27.07.2010., 07:31
Hej Zec, kaj zezas... Vidis da znas ponoviti. I to skroz suvislo... :top:

: štreber::mirko: a konačno imam i suvislu boju. Najviše tebi zahvaljujuć.:kiss:

sunce2001
27.07.2010., 12:49
O, Profi, pa ti si tu...
ŽELIM DA TE PITAM, AKO HOĆEŠ DA MI ODGOVORIŠ KAKO DA DOBIJEM OTPRILIKE OVU BOJU http://img710.imageshack.us/img710/9901/2jpgvg.jpg ILI OVU http://img541.imageshack.us/img541/89/bojakose3.jpg
INAČE, BAŠ MI JE TRENUTNO SVETLA KOSA, FARBANA 9-tkom.

dianna
27.07.2010., 13:19
O, Profi, pa ti si tu...
ŽELIM DA TE PITAM, AKO HOĆEŠ DA MI ODGOVORIŠ KAKO DA DOBIJEM OTPRILIKE OVU BOJU http://img710.imageshack.us/img710/9901/2jpgvg.jpg ILI OVU http://img541.imageshack.us/img541/89/bojakose3.jpg
INAČE, BAŠ MI JE TRENUTNO SVETLA KOSA, FARBANA 9-tkom.

Mislim da bi bila od Pallete broj 7 takva boja, meni je slično ispala

TinaR1
28.07.2010., 14:17
hvala na pomoći:flop::rolleyes:
btw. problem rješen

chrissy
28.07.2010., 15:28
btw. problem rješen

Kaj buš, nije ti forum baš uvijek ekspres-brz... :ne zna:

No, kad si već riješila problem, podijeli s nama...

žalfija
28.07.2010., 23:47
btw. problem rješen

Pa kad si već našla cijelu temu, onda si mogla malo i pročitati.:mig:

Već smo sto puta pisali o tome, sivilo se brzo ispere isto kao i ljubičastilo, pogotovo ako uzmeš agresivniji šampon tipa protiv peruti, ako staviš masku preko noći isto ide brže..sve piše.:p

TinaR1
29.07.2010., 08:55
ispričavam se..pročitala sam zadnjih 10-ak stranica koliko mi dopuštaju djeca..nemam vremena čitati svih 400 stranica..:rolleyes:

uglavnom problem sam rješila, pranjem je izašlo van..
pozdrav svima:)

LadyMA
02.08.2010., 16:05
Ima li netko iskustva s Keune šamponom za sijedu ili silver kosu?
Što on uopće radi?

The White Rabbit
02.08.2010., 19:13
Što on uopće radi?

pretvara kosu u slamu.:mig: (meni je:o, a vidjeh i druge sličnih sudbina)
Inače, neutralizira žutilo, ono gadno koje se pojavljuje na jako svjetloplavim ili sijedim kosama.

angelhorse
02.08.2010., 22:24
Ima li netko iskustva s Keune šamponom za sijedu ili silver kosu?
Što on uopće radi?

meni je taj šampon odličan!
spasio mi je neuspjele pramenove koji su umjesto bijeli ispali odvratno žuti. svako malo s njim operem kosu, nekad samo s njim i perem i nimalo mi nije isušio, od njega mi je kosa skroz dobra.

LadyMA
03.08.2010., 08:20
A tako.... Hvala, cure! ;)
Ma ja ću ga kupiti jednom, da probam.
A jel može on onda posvjetljivati kosu?

žalfija
03.08.2010., 12:35
Jok.:)

Zmijica
03.08.2010., 16:48
Pa nije Keune jedini.
Samo je do Keunea najlakše doći, svaki dm i Kozmo ga imaju.
Al svaka firma koja malo drži do sebe ima neki ljubičasti šampon za srebrnu kosu :)
Npr. John Frieda (Bipa, Muller) ima.
Frendica ga je imala, baš se vidjela razlika - em uklonio žutilo, em joj je kosa puno zdravije izgledala.

(gledala sam jučer neki hororac i žemskinja je imala krasnu plavu kosu... došlo mi na trenutak :o)

žalfija
03.08.2010., 19:16
..
gledala sam jučer neki hororac i žemskinja je imala krasnu plavu kosu... došlo mi na trenutak :o)

Cmijo, cmijo, tu ci! http://www.pic4ever.com/images/dancegirl2.gif

Došlo ti a? :zubo:

I meni svašta dolazi ovijeh dana.:no: :rofl:

Bebwy
04.08.2010., 18:47

U, jako sam se obradovala kad sam procitala ovaj post i videla ovu boju i odlucila sam je probat, inace imam tamno smedju kosu sa crvenim pigmentom NARAVNO :rolleyes: ... boja je pocela da 'hvata' posle bukvalno nekoliko sekundi od nanosenja i svetlila je sve do fluoroscentne zuto-narandzaste... horor. dan kasnije sam preko nje prefarbala garnier color naturals 111 (popularna 'pegica'), drzala 1o min i boja je fenomenalna, neocekivano dobra - nesto izmedju bele i one lepe nijanse zute (kako napisat lepo zuto a da ne zvuci gadno :lol:), kao barbie boja. Uglavnom, ova Palette UIL sama po sebi je po meni veliki no-no, ali combined sa 111 pun pogodak! i da, kosa je mnogo zdravija nego sa 1517 koja ne postize ni priblizno dobru boju! :)

cammyblond
04.08.2010., 20:42
U, jako sam se obradovala kad sam procitala ovaj post i videla ovu boju i odlucila sam je probat, inace imam tamno smedju kosu sa crvenim pigmentom NARAVNO :rolleyes: ... boja je pocela da 'hvata' posle bukvalno nekoliko sekundi od nanosenja i svetlila je sve do fluoroscentne zuto-narandzaste... horor. dan kasnije sam preko nje prefarbala garnier color naturals 111 (popularna 'pegica'), drzala 1o min i boja je fenomenalna, neocekivano dobra - nesto izmedju bele i one lepe nijanse zute (kako napisat lepo zuto a da ne zvuci gadno :lol:), kao barbie boja. Uglavnom, ova Palette UIL sama po sebi je po meni veliki no-no, ali combined sa 111 pun pogodak! i da, kosa je mnogo zdravija nego sa 1517 koja ne postize ni priblizno dobru boju! :)

Već sam i ja pisala o toj boji od Palette, i meni odgovara i jako je dobram koristim ju već duže vrijeme, samo pazi kada naneseš ehoton (tako i ja radim ), vuče ti taj dio na narančasto,da se ne uplašiš ispire se.

Sparkly
04.08.2010., 21:50

Sliku,
at least one pleeeaase.:moli:

SweetHeart
06.08.2010., 10:31
Inače uvijek čitam par stranica unazad, ovaj put nisam i ispričavam se unaprijed jer je ovo pitanje vjerojatno bilo, ali toliko me boli glava da jedva ovo pišem. :(

Uglavnom, prije mjesec dana farbanja kosa mi je bila kao na lijevoj slici, izrast mi je prekrasan (njega samo i farbam), ovako svjetlo plavi, ne znam koja je to točno boja, ali jako mi se sviđa. Ali, on potamni nakon 2 tjedna, i sad izgleda kao na slici desno, neka zlatna boja koja mi se ne sviđa. Naravno da znam u čemu je problem. Ne koristim neki poseban šampon za ofarbanu kosu, to sam tek prekjučer shvatila. Molim za savjet koji bih šampon mogla koristiti. :s
http://a.imageshack.us/img22/5946/forumsv.jpg

Anita2507
10.08.2010., 12:00
Farbala sam se zadnji put u 6mj, bijah mjesec dana na moru, i sad imam pošten crn izrast od 3cm, farbam se pallete ice blond, ledeno plavom, pa da pitam koliko bi ju sad trebala držat da mi se izjednači s ostatkom, jer mi je na moru posvjetlila, obično sam držala 30-35min.

ovchica
11.08.2010., 09:32
Inače uvijek čitam par stranica unazad, ovaj put nisam i ispričavam se unaprijed jer je ovo pitanje vjerojatno bilo, ali toliko me boli glava da jedva ovo pišem. :(

Uglavnom, prije mjesec dana farbanja kosa mi je bila kao na lijevoj slici, izrast mi je prekrasan (njega samo i farbam), ovako svjetlo plavi, ne znam koja je to točno boja, ali jako mi se sviđa. Ali, on potamni nakon 2 tjedna, i sad izgleda kao na slici desno, neka zlatna boja koja mi se ne sviđa. Naravno da znam u čemu je problem. Ne koristim neki poseban šampon za ofarbanu kosu, to sam tek prekjučer shvatila. Molim za savjet koji bih šampon mogla koristiti. :s
http://a.imageshack.us/img22/5946/forumsv.jpg

Možeš probati s ovim novim preljevom od palette u vrećici za najsvjetliju plavu kosu, ženskica s kratkom kosom je gore ili si kupi ljubičasti šampon a tu imaš više varijanti, Keune, Kay, Annyer, L'oreal itd.

patuljcic
12.08.2010., 13:57
ne znam dal uopće još čita ko ovu temu :D

ali naručena sam u utorak u 12 sati.. idem skroz na plavo.. i strah me.. i tak :)

morala sam to podjeliti s nekim :Server:

uživajte djevojke :) i pokoja figa bi dobro došla :bicedobro:

Sparkly
12.08.2010., 14:57
fige ofkors:cheer:
nego šta sad imaš pramenove?kolko svjetlo ćeš ić?

ja ću ovaj tjedan na pramenove:o
ajde neka i to ispadne kako spada

patuljcic
12.08.2010., 15:22
imam skroz guste dvobojne pramenove koji više onak sveukupno vuku na zlatnu plavu.. i kovrčavu kosu do struka :)

a sad bi to trebalo ovak nekak izgledati http://img690.imageshack.us/img690/5500/plavuse.jpg (http://img690.imageshack.us/i/plavuse.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

samo se bojim da nebude onak ruzno zuto pa da izgledam ko metla.. :(

sve u svemu strah me i uzbudena sam iako to jako hocu ali ono, znas kak je :D ipak je promjena ići na tak svjetlo..

i ja tebi drzim fige ;)

TinaR1
14.08.2010., 22:52
patuljčić sretno, neka ispade po tvojoj želji:jumping:

mene je zbunilo prošli put, tražim po dućanima cool blond i nema..pa kak nema, već sam bila tužna jer su mi dobro ispadale, i sad otkrijem da su te iste nijanse pod drugim imenom INTENSIVE COLOR CREME, a šifre su iste :rolleyes:

ne kužim zakaj su to mjenjali:ne zna:

patuljcic
15.08.2010., 20:04
hvala tina :) bude valjda nekak.. još 2 dana :D juhuu :D

vidim da si iz vž-a i ja sam, znaš koju dobru frizerku ? neka iskustva možda ? ja idem tam negde u kukuljevićevoj u fantazy, nemam pojma :D sad budem prvi put prbala, da bog da bude nekaj s toga. :P

MissSikko
18.08.2010., 02:40
:(:( Meni se desilo nešto strašno.
Inace imam svjetlo plavu prirodnu boju i htjela sam dobit još
svijetliju hladniju plavu, ne bijelu skroz, al svijetliju, i sve sam zasrala.
Izgubila sam svoju boju, dobila glupu žućkastu toplu nijansu (neš ovakvo),

http://img31.imageshack.us/img31/1461/82360433.jpg

.....a imala sam ovak nes, s time da mi je izrast bio pinkicu tamniji i moja je kosa jakoo duga:

http://img204.imageshack.us/img204/3060/images2fl.jpg

Koristila sam onu Palette Ultra Intensive Lightner Plus (posvijetljuje od 6 do 8 nijansi, s tim da sam tek kasnije vidjela da nije za plavu kosu nego za svijetlo smedu kosu itd.).
Nisam mislila da ce bit TAK žuto, nego ono kao joj gle lijepa, slatka, svijetla plava idem si to savit, jeeej. BUM! I evo ga na.
Ne znam što sam mislila. Koji fail. Kakav promasaj.
Ovo mi je najveća pogreška na kosi ikad.
Uzela sam totalno krivu nijansu za svoju boju kose i sad nemrem mirno spavat, užas mi je:(:( Još ne vjerujem da se to desilo.....:(:(
Da li da idem frizerki ili mogu nekak ubiti to žutilo, ili nešto učiniti jer ovo mi je grozno.

Sparkly
20.08.2010., 08:24
Evo samo da javim da sam plavojka.:cerek:
Bila sam na pramenovima i uopće nisam očekivala da će ispast tako svjetlo,
ajme prvi put u životu sam zadovoljna.
I pepeeeeeljasta je.
Samo, što da sad stavljam na kosu da mi se što sporije ispire ta pepeljasta nijansa da za dva tjedna ne bude žumanjak?

tobleronica
20.08.2010., 13:43
Nemoj se previše ravnat po slikama sa kutije nego uzmi njihov nijanser u dm-u i tamo gledaj boje, jer tako ispadaju na glavi.

http://www.naturalandeasy.schwarzkopf.com/#http://www.naturalandeasy.schwarzkopf.com/product/lightening-light-shades/536-macadamia-light-goldenblonde.html vidi razliku boje i kutije.

Meni je ispalo http://i27.tinypic.com/2wrn60y.jpg (takva je točno u nijanseru)

U životu nisam ljepšu boju vidjela i ljepšu i sjajniju plavu kosu. Ovako sam stala :eek: :cerek:
Možeš li mi molim te objasniti kako si došla do nje. Pročitala sam par tvojih postova ispod ovog ali nisam baš najbolje razumjela. Zanima me kakva ti je boja kose bila prije farbanja ovom farbom (pretpostavljam da nije neka prirodna, to sam bar zaključila iz tvojih postova)? I da li ti je iz prve ovako ispalo? Jesi kod frizera radila? Koliko je dugo držano na glavi i šta je prvo farbano... izrastak ili...? :cerek:

tobleronica
20.08.2010., 14:10
Zhuta... zaboravih napisati da si mi na toj slici kao lutka, baš kao barbika! Presjajna kosa, dužina, volumen, ma sve savršeno! Oduševljena sam toliko da to nije normalno. :cerek: Vidi se. :rofl:

http://img256.imageshack.us/img256/4836/forrr.jpg

Evo, ovo je moja boja sada. Nije prirodna ali je slična prirodnoj, nisam se farbala već 3mj. (tada sam izašla iz crne u tamno - smeđu) i pokušavam ju isvijetliti što više. Jel znaš ti ili neko drugi kojom farbom bih ju mogla posvijetliti do neke svjetlije smeđe ili tamno - plave ili tamnije boje meda. Najsvjetlije bih voljela tu nijansu kao kod Zhute...
I ovako nešto mi se sviđa, od tjemena tamnije pa prema svjetlijoj, sviđa mi se boja na sredini i vrhovima... Inače volim kada ima više nijansi. I da, pigment mi je žućkast. I dok sam bila crnka, kada podignem jedan pramen i gledam "kroz" njega - vidjelo se žutilo. Znači, ne baca na crveno/narandžasto nego žuto...

http://img525.imageshack.us/img525/3295/forumsh.jpg
Nadam se pomoći... :(

Hrčkolina
20.08.2010., 18:18

Također, probala sam tu boju jer se stvarno mučim s tim žutilom. Kad sam isprala kosu gotovo da nisam dobila živčani slom. Žutooooo. Užas. Odmah sam stavila onaj keune silver shampoo, kojeg ne volim stavljat jer mi isuši kosu, ali bila sam očajna. Više uopće ne znam koju boju da probam. :ne zna: Palette plave nijanse su mi dosta loše. Od svih koje sam probala sam bila žuta. :(

MiaMao
20.08.2010., 18:51
ja sam se takodjer dugo mucila dobiti lijepu,ne preumjetnu plavu,pepeljastu boju kose..i nakon svega sto sam probala moram pohvaliti keune 1012. nju koristim svaki mj i farbam samo izrast. svijetlo plava mi je kosa i vuse na pepeljasto,i ni malo nije zuta.

a 1517 mi je definitivno preagresivna,a prirodno imam tamnu kosu..

nussha
21.08.2010., 09:28
http://img134.imageshack.us/img134/3203/42327102.jpg (http://img134.imageshack.us/i/42327102.jpg/)

Evo moje boje nakon ravno 2. mjeseca nefarbanja :cerek:.Izrast je ogorman , slijedeci tjedan idem to sanirati , ali sam i vise nego zadovljna tonom kose nakon sto je proslo toliko vremena,a jos sam na moru bila mjesec dana :)

Tako da svim plavojkama preporucam bonacure color save silver sampon :s

Jucer sam bas kupila i sampon i regenerator iz njihove linije blond me za hladne plavuse ,javim kakav je kad probam :)

cammyblond
21.08.2010., 21:23
http://i831.photobucket.com/albums/zz236/cammyblond/100_1971-1.gif
http://i831.photobucket.com/albums/zz236/cammyblond/100_1970.jpg
jupi napokon sveže ošišani vrhovi, zdrava kosica, s tim da sam i sa bojom zadovoljna, nisam se 1,5 mj.farbala niti preljev bilo kakav, samo ju hranila, iako ja samo izrast bojam.
čisto da s vama drage podjelim zadovoljstvo!:D

cammyblond
21.08.2010., 21:25
http://img134.imageshack.us/img134/3203/42327102.jpg (http://img134.imageshack.us/i/42327102.jpg/)

Evo moje boje nakon ravno 2. mjeseca nefarbanja :cerek:.Izrast je ogorman , slijedeci tjedan idem to sanirati , ali sam i vise nego zadovljna tonom kose nakon sto je proslo toliko vremena,a jos sam na moru bila mjesec dana :)

Tako da svim plavojkama preporucam bonacure color save silver sampon :s

Jucer sam bas kupila i sampon i regenerator iz njihove linije blond me za hladne plavuse ,javim kakav je kad probam :)

boja ti je jako lijepa, isto tako i kosa, tj.kvaliteta.
Osobno sam se bojala 3 x sa blond me bojama i jak su dobre i kvalitetne, naime bilo mi je preskupo pa sam odustala, tu i tako se s tim počastim, ali boje i proizvodi si extra, kupovala sam si i silver šampon i regenerator plave boje za blon kosu od blond me kolekcije.

nussha
22.08.2010., 09:15
jupi napokon sveže ošišani vrhovi, zdrava kosica, s tim da sam i sa bojom zadovoljna, nisam se 1,5 mj.farbala niti preljev bilo kakav, samo ju hranila, iako ja samo izrast bojam.
lijepo :cerek:
s cim se ti bojas? :)

i hvala :top:

Ija
22.08.2010., 09:25
nussha gdje kupuješ bonacure??

fairy_dea
22.08.2010., 23:50
naravno da sam i ja morala isprobat palette blond uil :D i nakon farbanja izrast mi je dosta izvukao,ali ostatak kose bas i ne :rolleyes: i odmah sam oprala sa silverom da ubije zutilo,ali jos mi je bila zuta,pa sam poludila.i rekla sam nikad vise,medutim nakon 2,3 pranje kao da je izblijedila i onda mi se vise svidala,i jos sad kak sam bila na moru i non stop na snucu sad je jos vise i sad mi je taman,i sad sam odusevljena s bojom,ali sad je tu vec izrast i neznam sta da radim. :(
prije sam koristila paletinu A10 i garnier 111,ali mi se cini da je ova najbolja (nakon sto je posvijetlila na suncu),a sad neznam dal ce ak se ofarbam opet s tom palettinom blond bit tako kao sto je sad? :ne zna:

Bebwy
23.08.2010., 07:14
Da li namerno ostavljas zulufe (sideburns) da su smedji? Ili imas kosu farbanu u 2 boje? Posto se ne vidi najbolje na slici. Inace ova plava je bas lepa, bas kako sam dobila sa UIL+111 (mada vise nikad necu koristit taj kombo :lol:).

nussha
23.08.2010., 07:52
nussha gdje kupuješ bonacure??
s obzirom da zivim na relaciji Zagreb-Prag uvijek u Pragu kupim u jednoj trgovini firzerske opreme jer su nesto jeftiniji nego kad nas :)

MiaMao
23.08.2010., 10:29
lijepi pozdrav...

zanima me da li ste probale opcenito farbe za kosu od revlona? naisla sam na nesto zanimljivo za hladne tonove od njih,zove se blonde up.

da li netko ima iskustva i gdje nabavlja?

jer gdje god bi htjela naruciti,normalno ne dostavljaju u Hr.

hvala.

tincek_'91
23.08.2010., 11:00
drage forumasice, molila bih vas za savijet, imam plavu boju kose ( prirodna tamnosmeda), farbam se sa keune 1517 i 12 % hidrogena, izrast mi je malo tamniji pa me zanima kolika bi bila steta kad bi sad pri sljedecem farbanju izrasta koristila blajh od pallete oil+ , posto zelim pepeljasto svijetlo-plavu boju, hvala

nussha
23.08.2010., 12:03
lijepi pozdrav...

zanima me da li ste probale opcenito farbe za kosu od revlona? naisla sam na nesto zanimljivo za hladne tonove od njih,zove se blonde up.

da li netko ima iskustva i gdje nabavlja?

jer gdje god bi htjela naruciti,normalno ne dostavljaju u Hr.

hvala.
ja sam probala,ali u frizrskom salonu,ne znam gdje se mogu nabavit inace.Odlicni su proizvodi,imaju super boje i preljeve :top:

MiaMao
23.08.2010., 12:57
hvala na odgovoru nussha! :)

znaci imaju dobre proizvode kazes.. nadam se da cu pronaci negdje mjesto gdje mogu kupiti farbe jer sam inace frizer po struci pa se farbam doma,ne idem u salon. :D

Mallory Knox
23.08.2010., 17:35
nussha, pleeease, reci čime se farbaš i koja ti je prirodna boja kose?

cammyblond
23.08.2010., 20:08
Da li namerno ostavljas zulufe (sideburns) da su smedji? Ili imas kosu farbanu u 2 boje? Posto se ne vidi najbolje na slici. Inace ova plava je bas lepa, bas kako sam dobila sa UIL+111 (mada vise nikad necu koristit taj kombo :lol:).

Kao što rekoh u ostu, nisam se 1,5mj. farbala, pa odtuda i smeđkasti zulzfi.

Ivana_ZD
23.08.2010., 23:47
evo i mene friško ofarbana... boja mi nije baš ovakva a kad sam lina i slikala sam se sad sa laptop kamericom :zubo: ali boja je jako lipa, zadovoljna sam, frizerka je predobra, napokon pravi pogotak :cerek:
možda je nijansu tamnija sad od cammyne kose. prije ovog blajhanja izrasta + preljev sam se sama uz pomoć frendice farbala i isto je bila zadovoljavajuća boja. :)

http://i34.tinypic.com/2njbvpx.jpg

MiaMao
24.08.2010., 12:12
imam svijelo plavo / pepeljastu boju kose,koja se vec nakon par pranja od farbanja pocne ispirati i lagano dobija onaj zlatni ton.
zanima me kako bi bilo kada bi stavila ovaj preljev za kosu? jucer sam ga gledala u dm-u ali nisam kupila jer nisam bila previse sigurna u to.
da li je tko probao?

http://www.palette.com.hr/nasi-priozvodi/instant-color/instant-color/palette-nijanse/izrazito-plava/

nussha
24.08.2010., 13:15
nussha, pleeease, reci čime se farbaš i koja ti je prirodna boja kose?
blajh i 3% hidrogen na izrast i onda preljev na cijelu kosu :)
prirodna boja mi je neka pepeljasto tamno plava :mig:

vesela :)
24.08.2010., 23:03
...zdravo svima mah mah :) citala sam dosta komantara ovde ali bih zamolila sve raspolozene da mi pomognu.. dobrodosli :D.imam prirodno smedju kosu iskreno vishe neka mis boja sa jako izrazenim crvenim pigmentom ..lm shatirala sam se 3 ipo godine i sad imam te blkajhane premenove na glavi i..odluchila sam se da odem u plavushe ali da dobijem boju kao sto je npr.keune 1000 nesto slicno tome znaci ona divna plava boja jako jako svetla bez zutih momenata na njoj..fuj! ..prefarabala sam se sa 1517 i to dva puta i verovali ili ne zuta sam a nesto kao ridjkaste :s:spremanove koje sam imala jos od shatiranja IMAM IDALJE...plavi pramenovi mi posive ostatak kose je zut!!! i imam te ridjkaste premenove ...ja sam u shoku da mi cela kosa nije koliko toliko slichne zute boje jel.. a svi puna usta hvale sa tom 1517..e sad to nije sve drugarica mi je preporuchila da uzmem indoline farebe s tim sto ne znam nikog ko ima iskustva sa njima posebno ne sa izborom boje s'obzirom na "moju situaciju" i.. ako neko ima neki savet neka ga prosledi ali zaista zelim da licim vise na nesto muka mi je od ove boje!!!...ne zelim da budem izbeljena plava ali taman ona divna nijansa izmedju bele i najsvetlije "zute" da ne kazem bez boja kikiki.... HVALA!!!! od srca vesela :*

Zhuta
25.08.2010., 05:07
U životu nisam ljepšu boju vidjela i ljepšu i sjajniju plavu kosu. Ovako sam stala :eek: :cerek:
Možeš li mi molim te objasniti kako si došla do nje. Pročitala sam par tvojih postova ispod ovog ali nisam baš najbolje razumjela. Zanima me kakva ti je boja kose bila prije farbanja ovom farbom (pretpostavljam da nije neka prirodna, to sam bar zaključila iz tvojih postova)? I da li ti je iz prve ovako ispalo? Jesi kod frizera radila? Koliko je dugo držano na glavi i šta je prvo farbano... izrastak ili...? :cerek:

Oprosti što tek sad odgovaram, bila sam na godišnjem van civilizacije :rofl:

Hvala ti draga, evo ovako:
bojala sam se sa Schwarzkopf Natural&Easy br.536 (Macadamia Light-Goldenblonde) na svjetlo medeno plavu boju.
Sama sam se bojala, na glavi sam je držala koliko piše u uputstvima (sad se ne sjećam koliko točno) i da te razveselim- noje to sve moja kosa, tu nosim klipse :mig:

Tvoja smeđa boja i dužina su mi prekrasne, da ja imam takvu kosu, nebi ni prismrdila plavom bojom na nju :cerek:

tobleronica
25.08.2010., 14:39
http://img153.imageshack.us/img153/3118/dsc04738y.jpg
http://img841.imageshack.us/img841/1480/dsc04740l.jpg

Ipak sam uradila farbanje i pramenove. Nisam baš extra zadovoljna jer mi kosa ima dosta zlatnog sjaja, svugdje, a to ne volim. Ne znam ni koja je ovo boja. Jel se može nazvati tamno - plavom ili svijetlo - smeđom. Sad samo čekam sutrašnji dan da odem po ekstenzije koje će mi frizerka urediti ovako, do tada. Makar si mogu potamniti, to je najlakše, sa tamnijim pramenovima, vidjet ću kako će se ponašat. :)
A Zhuta, znala sam za extenzije, znam te sa te teme, ja sam ona luđakinja što je mislila da si dosta starija i što je pitala za kupanje sa ekstenzijama. :rofl: Ni ono nije sva moja kosa. :rolleyes: :D Ali hvala i pusa za tebe!

efghi
25.08.2010., 17:13
ovak :)
ja sam jos u 6 mjesecu bila crna-crna i odlucila ici u plavo, da sad ne nabrajam sva moguca blajhanja, farbanja i pramenove raznih proizvođača..trebala bih savjet.
trenutno je izrast 1cm tamno smeđi, zatim 10ak cm platinasto plava, a ostatak do ispod ramena postepeno tamniji sve do tamnoplavo-narancast s tim da nije toliko kricavo ni zuto jer koristim j.friedin ljubičasti sampon koji mi je to super ubio.
sljeseći tjedan idem na farbanje i sad ne mogu odlucit koju boju da uzmem (znam da ne mogu sve identično izjednačiti ali bi htjela to jos posvjetliti). posto sam procitala vecinu teme u dilemi sam izmedu keune1517, palette A10 i palette one UIL+? ne znam koja bi najbolje posvjetlila a da opet ne bude bas jako zuta, a i kosa mi je vec kad ju operem na granici rastezljivosti kao ''žvaka''...

MissSikko
25.08.2010., 18:40
nemoj palette UIL.
to ti bas i nije fora
:s:s:s:s

partijanerica666
25.08.2010., 20:38
mislim da sam se sjebala jako i hitno trebam pomoc neku....ovak kupila od keune 1517-pepeljasto ljubicasto blond farbu i ispalo super,sad trebam izrast pofarbat,ali sam zajebala malo,uzela sam jednu farbu i jedan hidrogen i to od 3% samo....zanima me jel mi treba jos jedan ili mogu samo taj jedan i oce to primit na izrast koji je onak svjetlosmedi posto je samo 3 %....pomoziteeee :confused::confused::confused::confused:

Bebwy
26.08.2010., 00:16
ovak :)
ja sam jos u 6 mjesecu bila crna-crna i odlucila ici u plavo, da sad ne nabrajam sva moguca blajhanja, farbanja i pramenove raznih proizvođača..trebala bih savjet.
trenutno je izrast 1cm tamno smeđi, zatim 10ak cm platinasto plava, a ostatak do ispod ramena postepeno tamniji sve do tamnoplavo-narancast s tim da nije toliko kricavo ni zuto jer koristim j.friedin ljubičasti sampon koji mi je to super ubio.
sljeseći tjedan idem na farbanje i sad ne mogu odlucit koju boju da uzmem (znam da ne mogu sve identično izjednačiti ali bi htjela to jos posvjetliti). posto sam procitala vecinu teme u dilemi sam izmedu keune1517, palette A10 i palette one UIL+? ne znam koja bi najbolje posvjetlila a da opet ne bude bas jako zuta, a i kosa mi je vec kad ju operem na granici rastezljivosti kao ''žvaka''...

Ako uzmes UIL - bices jako zuta (pile zuta), tako da ako ne planiras neki preliv posle nje ili ehoton - izbegavaj je.
1517 uzasno ostecuje kosu (i meni nikad dobro nije izvukla boju (imam tamno smedju kosu)), to i nisam primetila do momenta kad sam shvatila da moram osisati pola kose,
a A10 nisam nikad probala pa ne znam :) Nadam se da ti to bar malo pomaze! :ne zna: :lol:

ovchica
26.08.2010., 10:56
mislim da sam se sjebala jako i hitno trebam pomoc neku....ovak kupila od keune 1517-pepeljasto ljubicasto blond farbu i ispalo super,sad trebam izrast pofarbat,ali sam zajebala malo,uzela sam jednu farbu i jedan hidrogen i to od 3% samo....zanima me jel mi treba jos jedan ili mogu samo taj jedan i oce to primit na izrast koji je onak svjetlosmedi posto je samo 3 %....pomoziteeee :confused::confused::confused::confused:

Treba ti 9% hidrogen od 60 ml ako ćeš za izrast koristiti pol tube farbe. Ako ćeš koristiti cijelu, treba ti 120 ml, sve ovisi o dužini izrasta i gustoći kose. S 3% nažalost ne buš niš napravila.

Zhuta
26.08.2010., 22:22
http://img153.imageshack.us/img153/3118/dsc04738y.jpg

Ipak sam uradila farbanje i pramenove. Nisam baš extra zadovoljna jer mi kosa ima dosta zlatnog sjaja, svugdje, a to ne volim. Ne znam ni koja je ovo boja. Jel se može nazvati tamno - plavom ili svijetlo - smeđom. Sad samo čekam sutrašnji dan da odem po ekstenzije koje će mi frizerka urediti ovako, do tada. Makar si mogu potamniti, to je najlakše, sa tamnijim pramenovima, vidjet ću kako će se ponašat. :)
A Zhuta, znala sam za extenzije, znam te sa te teme, ja sam ona luđakinja što je mislila da si dosta starija i što je pitala za kupanje sa ekstenzijama. :rofl: Ni ono nije sva moja kosa. :rolleyes: :D Ali hvala i pusa za tebe!

A ribica pa to si ti!! :cerek:
Boja ti je prekrasna, i pramenovi mi se sviđaju i duljina.
Ja ću isto morat na farbanje jer mi je boja katastrofalno apšisala od mora i sd sam opet svjetli med.
A to mi nije ćeif :mig::D (sam dobro napisala??)
Takvu boju bi dobila i sa tom švarckopficom.

(ja najozbiljnije razmatram da odem u smeđe, popizditis sam dobila) :ne zna:

Sparkly
27.08.2010., 11:10

Meni je ovo prekrasno.:)

Summer beach hair, izgleda posvjetljeno od sunca a ne boje.

Off topic; stvarno ne kužim kak vam se da natezat s tim ekstenzijama naručivat, pogodit boju, skraćivat, stavljat svaki dan itd. kad vam kosa i bez njih izgleda lijepo prirodno. ahahh, dobro samo sam to morala reći

emilee
27.08.2010., 16:41
Ovako, trebam pomoć. Imam platinasto plavu kosu, s tim da mi se sad već sve ispralo i normalno požutila je. Pa sad razmišljam da sredim prvo izrast jer je dosta velik ima nekih 2cm pa onda ću dalje razmišljat o cijeloj kosi. Koju farbu mi preporučujete za izrast i koliko postotni hidrogen?

emilee
28.08.2010., 11:09
Ovako, trebam pomoć. Imam platinasto plavu kosu, s tim da mi se sad već sve ispralo i normalno požutila je. Pa sad razmišljam da sredim prvo izrast jer je dosta velik ima nekih 2cm pa onda ću dalje razmišljat o cijeloj kosi. Koju farbu mi preporučujete za izrast i koliko postotni hidrogen?

Itko? :confused:

Anubisova Robinja
28.08.2010., 18:43

Ovo ti je predivno :cerek: Od boje do zdravlja kose.
Koliko si puta prije toga bila na pramenovima?

ovchica
28.08.2010., 19:33
Itko? :confused:

Nisi napisala koja ti je prirodna boja a koja željena ali za platinastu bi vjerojatno morala blajhat + preljev.

sunčica_zg
28.08.2010., 19:42
opet ja sa fix idejama :D

evo ovak, s obzirom da moram za koji dan na pramenove razmišljala sam da bih mogla na dvobojne, neznam, vjerojatno boju meda i plave ..inače sad imam samo blajhane pramenove na svojoj prirodno tamno smeđoj kosi ..uglavnom ovo mi se sviđa veri mač pa ako netko ima kakvu ideju kaj tu svašta ima nek se javi :) al boja mi je zbilja prekrasna :cerek:

http://i36.tinypic.com/16ll6wn.jpg

emilee
28.08.2010., 22:19
Nisi napisala koja ti je prirodna boja a koja željena ali za platinastu bi vjerojatno morala blajhat + preljev.

ma rješeno. kupila sam si 1012 i 12% hidrogena i izrast mi je ispao malo žutiji. al nema veze. inače prirodna boja mi je svijetlo smeđa.

sunčica_zg
29.08.2010., 10:52
šta bi ovo, pa di ste plavuše?:rospija:

frayla
29.08.2010., 11:54
imam svijelo plavo / pepeljastu boju kose,koja se vec nakon par pranja od farbanja pocne ispirati i lagano dobija onaj zlatni ton.
zanima me kako bi bilo kada bi stavila ovaj preljev za kosu? jucer sam ga gledala u dm-u ali nisam kupila jer nisam bila previse sigurna u to.
da li je tko probao?

http://www.palette.com.hr/nasi-priozvodi/instant-color/instant-color/palette-nijanse/izrazito-plava/

nikad vidjela ovu boju za preljev, ali izgleda super boja i sad me živo zanima da li ipadne tak piše:confused:

efghi
29.08.2010., 12:47
ja probala, to ti je kao neki ljubicasti sampon s tim da ti kosa vise ''posivi'' nego običnim npr.keune samponom. i za razliku od ostalih preljeva smije se drzati samo 5min. praktično za ubijanje zutila ali sto se tice izrasta nema nikakav učinak

MiaMao
29.08.2010., 13:49
znaci,vise posivi nego sa keune?
imam taj sampon doma vec preko godinu dana i imam ga jos pola jer ga ne koristim,nije mi uopce bio dobar na kosi.

efghi
29.08.2010., 15:08
definitivno vise! ak ti je kosa zuta nemas kaj izgubit, probaj, a i nije neka investicija 10-15 kn :mig:

btw.sto se tice tog silver sampona, ja koristim john frieda ljubicasti (ima u mulleru), sto puta mi je bolji od keune, ne ostaje nimalo zmazano po prstima/noktima, ne isusuje tak jako, mirisi..a ima i regenerator

MiaMao
29.08.2010., 16:05
definitivno nije neka investicija. mozda ga i isprobam koji put,posto sam se medju vremenu ofarbala,trenutno mi ne treba. :)

ja sam u puli i nemamo muller ovdje,ali znam skociti do kopra pa tamo nailazim na j. friedu,ali nisam nikada isprobala. ako kazes da je bolji,mozda bi i mogla. s njim je isto moguce dobiti one ruzne ljubicasto sive pramenove nakon? :D
to mi se desilo jednom,grozota.

efghi
30.08.2010., 15:27
jel koristi koja plavusa lorealove boje za kosu? :mig:
zapela mi je ova za oko:
http://www.lorealparis.com.hr/bojenje-kose/boja/feria-preference/p01-metallic-blonde-silver.aspx
posto je na kozmo srijedi, a keune nije pa me zanima jel slicna njihovoj popularnoj 1517?

MiaMao
30.08.2010., 20:29
nije bas slicna. 1517 je vise pepeljastija,sivkasto bijela.
ovo je lijepa nijansa,ali ja na zalost nemam povjerenja u lorealove i garnierove farbe.

ali good luck :top:

DreamStickle
30.08.2010., 20:37
Kod mene je "pramenovasta plava". :zubo:
I dosta sam je bogme uništavala i maltretirala, ali mi je relativno zdrava i jaka. Prepustim se frizerki, ne radim ništa u kućnoj radinosti, samo sam se farbala tako.

E sad, ovako (http://img405.imageshack.us/i/308ye.jpg/) to izgleda. Jel znate, ima li nešto onako za prvu pomoć, za izrast, u onim bočicama od Palette je jednom davno bilo, ja mislim još sam u srednjoj tad bila. :rofl:
Uzmite u obzir da mi kosa jako teško prima boju. Da tražim nešto ili da ipak ne eksperimentišem? :D

MiaMao
30.08.2010., 21:06
lijepa ti je boja i okvir naocala mi je se jako svidja :) bas moram sebi sada uzeti neke.

ja imam isto tamnu kosu i mucila sam se sa izrastom sa palette i sl. farbama..
ja bi ti preporucila keune.. iz osobnog iskustva.

DreamStickle
30.08.2010., 21:18
Hvala. :D
A meni trebaju oni pripravci za pramenove, s nekakvim malim češljićima. Ne znam koliko to funkcionira i koliki je postotak blanša. :ne zna:

off t. - ovaj sam okvir najduže nanosala, a platila sam ga svega nekih 200 kn. :rofl:

MiaMao
30.08.2010., 21:49
ja sam to probala jednom i boja mi je ispala ok,samo sto se ja bas nisam snasla s tim cesljicem,razmazivalo bi mi se okolo po kosi... mozda sam ja samo seprtlja :D

a gdje si kupila okvir ako se smije znati? :)

DreamStickle
30.08.2010., 21:50
ja sam to probala jednom i boja mi je ispala ok,samo sto se ja bas nisam snasla s tim cesljicem,razmazivalo bi mi se okolo po kosi... mozda sam ja samo seprtlja :D

a gdje si kupila okvir ako se smije znati? :)

Ništa onda, i ja sam smotana, a i kosa mi je pregusta. :mama:

Evo na pm ću ti da ne budem off više. :rofl:

MiaMao
30.08.2010., 22:21
to je samo moje iskustvo sa tim cudima za pramenove... mozda ce tebi i uspijeti :)

imas i ti pm.

fairy_dea
31.08.2010., 11:51
Bojam se u cetvrtak,sad trebam savjete :moli: zadnji put sam koristila palette blond uil,i oja je ispala ok,malo zuta,ali sam koristila ehoton pa je izgledalo bijelo-sivkasto kako sam i htjela.Sad sam malo citala i vidjela sam da dosta cura koristi keune 1517,i da je ta dobra,ali ostecuje kosu? Sad neznam koju boju da uzmem da mi kosa bude nesto kao na slici,mozda jos svjetlija?

http://a.imageshack.us/img709/1962/n10166021323131628073.jpg (http://img709.imageshack.us/i/n10166021323131628073.jpg/)

Malina
31.08.2010., 14:33
Bojam se u cetvrtak,sad trebam savjete :moli: zadnji put sam koristila palette blond uil,i oja je ispala ok,malo zuta,ali sam koristila ehoton pa je izgledalo bijelo-sivkasto kako sam i htjela.Sad sam malo citala i vidjela sam da dosta cura koristi keune 1517,i da je ta dobra,ali ostecuje kosu? Sad neznam koju boju da uzmem da mi kosa bude nesto kao na slici,mozda jos svjetlija?

http://a.imageshack.us/img709/1962/n10166021323131628073.jpg (http://img709.imageshack.us/i/n10166021323131628073.jpg/)

Pozdrav svim plavusama :D
Ja se vec duze vrijeme planiram da se farbam u plavo, medjutim preskupo mi je kod frizerke, ja imam smedju kosu, ne svijetlo smedju , ne tamno smedju, bukvalno smedju :D:D
Eh sad me zanima kako da dobijmem ovu boju kao sto je na slici?!
Moram li koristiti blans, kako se to koristi, moze li brzi tecaj farbanja za mene neuku, molim vas :)
Hvala unaprijed.

fairy_dea
31.08.2010., 15:06
Ja se vec duze vrijeme planiram da se farbam u plavo, medjutim preskupo mi je kod frizerke, ja imam smedju kosu, ne svijetlo smedju , ne tamno smedju, bukvalno smedju :D:D
Moram li koristiti blans, kako se to koristi, moze li brzi tecaj farbanja za mene neuku, molim vas :)
Hvala unaprijed.

joj i ja oper zelim takvu boju,to je bilo jako davno pa se i nesjecam koja je boja bila u pitanju :bonk:,a jedino znam da sam na tu boju stavila pramenove odgore tako da je izgledalo jos svijetlije :cerek:

cammyblond
31.08.2010., 22:07
Hvala unaprijed.

Nemoj si s blanchom kosu, ako ikako možeš izbjeći, blanch + hidrogen= suha uništena kosa.
znam da se samo tak može postići lijepa blond boja, probaj postepeno, sa nekoliko pramenova, ili pak možda od Palette UIL+, iako naravno u tome ima i blanche i hidrogen....sam mi žao da si ne uništiš kosu, sretno

fairy_dea
01.09.2010., 11:20
Nemoj si s blanchom kosu, ako ikako možeš izbjeći, blanch + hidrogen= suha uništena kosa.
znam da se samo tak može postići lijepa blond boja, probaj postepeno, sa nekoliko pramenova, ili pak možda od Palette UIL+, iako naravno u tome ima i blanche i hidrogen....sam mi žao da si ne uništiš kosu, sretno

ja sam probala palette UIL i nedobije se takva boja,bude vise zuta :rolleyes:

Malina
01.09.2010., 16:27

Hvala na savjetu :)
Pokusat su s Kene 1571 ili neka druga oznaka :D:D:D nisam sigurna :D
ugl,cuala sam da ona navodno najblje izvlaci svijetlo plavu kosu, iako ja mislim da ce mi trebati najmanje dva puta.
Manje se ostecuje s farbom, nadam se :)
A koji hidrogen da uzmem, 6 ili 9??

cammyblond
01.09.2010., 20:15
[QUOTE=fairy_dea;28663788]ja sam probala palette UIL i nedobije se takva boja,bude vise zuta :rolleyes:[/QUOTE

http://i831.photobucket.com/albums/zz236/cammyblond/images.jpg
http://i831.photobucket.com/albums/zz236/cammyblond/100_1971.jpg
Palette UIL +gore slika

e sada ja imam pitanje, gdje kupiti ovu boju, te marke
http://i831.photobucket.com/albums/zz236/cammyblond/ab535f340ad84_0_b.jpg

http://i831.photobucket.com/albums/zz236/cammyblond/Slika564.jpg
keune1517+6% razrjeđivačax2 bočice

fairy_dea
02.09.2010., 11:01
[QUOTE=fairy_dea;28663788]ja sam probala palette UIL i nedobije se takva boja,bude vise zuta :rolleyes:[/QUOTE

http://i831.photobucket.com/albums/zz236/cammyblond/images.jpg
http://i831.photobucket.com/albums/zz236/cammyblond/100_1971.jpg
Palette UIL +gore slika

joj tebi je super ispala s palette UIL :cerek:
meni je kad sam se obojala bila zuta,ali onda kad sam otisla na more posvjetilala je dosta,ali neznam dali bi tako i ovaj put bilo

tobleronica
02.09.2010., 12:35
A ribica pa to si ti!! :cerek:
Boja ti je prekrasna, i pramenovi mi se sviđaju i duljina.
Ja ću isto morat na farbanje jer mi je boja katastrofalno apšisala od mora i sd sam opet svjetli med.
A to mi nije ćeif :mig::D (sam dobro napisala??)
Takvu boju bi dobila i sa tom švarckopficom.

(ja najozbiljnije razmatram da odem u smeđe, popizditis sam dobila) :ne zna:

Oh, hvala. :D Mada, nešto su mi se isprali. Sad se slabije primijete, više sam tamniji med - svijetla narandža. A šta da radim više i ja. :mad:

Btw... Jes, jes, ĆEIF, hahaha.

tobleronica
02.09.2010., 12:42
Meni je ovo prekrasno.:)

Summer beach hair, izgleda posvjetljeno od sunca a ne boje.

Off topic; stvarno ne kužim kak vam se da natezat s tim ekstenzijama naručivat, pogodit boju, skraćivat, stavljat svaki dan itd. kad vam kosa i bez njih izgleda lijepo prirodno. ahahh, dobro samo sam to morala reći

Hvala puno. :cerek: I htjela sam tako, da se ne primijete oni rježnjići od pramenova, ali kao što napisah iznad, ispiru se. :( Meni se izgleda ništa ne isplati uradit. :D

A za ekstenzije, ma samo pucaj. :rofl: Mene spašavaju jer mi je kosa rijetka, slaba, tanka dlaka, oštećena, ma to nije normalno! I jest mi malo frka imat toliko kose na glavi i svaku noć skidat jer me mrzi spavat s njima, i žao mi vezat a onako ću pojest sve dlake... :rofl::rofl:
Ali ljepše izgleda, bujna kosa, lijepa, a i bez njih nikad ne bih mogla imat dugu kosu, najduže mi je ova sad moja prirodna (malo niže ramena ako brojim tih par dlaka u zadnjih 4cm :D). I malo jest problem s bojom i zato što bar moje ekst., imaju neki poseban sjaj al uklopim nekako. I samo jednom ih naručim, ošišam da se uklopi sa mojom frizurom i to je to. :D Ovo je bila iznimka kad je frizerka zbog manjka vremena ostavila kod sebe.

tobleronica
02.09.2010., 12:46
Ovo ti je predivno :cerek: Od boje do zdravlja kose.
Koliko si puta prije toga bila na pramenovima?

A hvala ti ženo. :cerek: Mada i nije baš zdrava al koristim sve što mi dođe pod ruku da malo ublačim oštećeni izgled.

I ovo je prvi put da sam radila pramenove. Imala sam crnu boju, pa narandžastu, pa tamno - smeđu koja se ispirala 3mj. do neke lijepe smeđe i onda me je frizerka prefarbala nekom svjetlijom smeđom i uradila pramenove boje meda. Samo što sve ukupno izgleda sjajnije, ima više zlatnog sjaja iako mi to ne paše ono baš. :D Niko meni udovoljit. :rofl:

Anubisova Robinja
02.09.2010., 15:27
Imala sam crnu boju, pa narandžastu, pa tamno - smeđu koja se ispirala 3mj. do neke lijepe smeđe i onda me je frizerka prefarbala nekom svjetlijom smeđom i uradila pramenove boje meda.

To sam sve i ja prošla sa svojom :zubo: Ko što kažeš: niko meni udovoljiti, pa ni ja sebi sama :rofl:
Sad sam i ja u smeđoj, planiram još puštati kosu, pa lagano u plavo...kroz pramenove, naravno - nekako mi prema nekoj logici, manje šteti kosu nego cjelokupno blajhanje onako, odjednom :ne zna:

efghi
02.09.2010., 16:49
samo da se pohvalim da sam pocetkom 6.mj.jos bila crna-crna, danas sam skroz pepeljasto svjetlo plava. u biti nemam se cim hvalit jer su mi vrhovi dosta unisteni :D, hvala bogu na maskama uljima i silikonima koji to sve prekriju..ali mada mi je to bila ogromna zelja, opet se okrecem za lijepim tamnijim bojama. ma, mi zene...:mig:

tobleronica
02.09.2010., 17:05
To sam sve i ja prošla sa svojom :zubo: Ko što kažeš: niko meni udovoljiti, pa ni ja sebi sama :rofl:
Sad sam i ja u smeđoj, planiram još puštati kosu, pa lagano u plavo...kroz pramenove, naravno - nekako mi prema nekoj logici, manje šteti kosu nego cjelokupno blajhanje onako, odjednom :ne zna:

E baš smo... žene. :rofl:
I kod mene je isto tako, lagano idem prema plavoj, kako mi se ten bude ispirao - bolje će mi pasati svjetlija kosa. Super! :cerek:

fairy_dea
02.09.2010., 22:11
evo moja nova plava i sad sam zadovoljna,i usput sam se osisala :D

http://a.imageshack.us/img839/4545/fotografija0633copy.jpg (http://img839.imageshack.us/i/fotografija0633copy.jpg/)

cammyblond
02.09.2010., 23:23
evo moja nova plava i sad sam zadovoljna,i usput sam se osisala :D

http://a.imageshack.us/img839/4545/fotografija0633copy.jpg (http://img839.imageshack.us/i/fotografija0633copy.jpg/)

sada ti je lijepa boja.
što si koristila pri tom tretmanu?

Sintia_84
03.09.2010., 08:45
Fairy Dea, meni je divna i boja i frizurica :cerek:.

fairy_dea
03.09.2010., 10:36
joj curke hvala vam :cerek: to je palettina A10 i pramenovi,sad je napokon uspjela boja kak sam htjela :s

xena01
05.09.2010., 02:04
..hej bok svima :)..imam jedno pitanje za avs, za nekog tko se malo konta u boje..ugl, moja sestra se boja u plavo i ugl, zadnje vrijeme konstantno dobiva neki zelekast pigment, boja joj je platinasta/bijela, ali uporno ima nečeg zelenkastog..ugl, nadam se da kontate na što mislim..i ugl, ako kontate, jel znate možda od čega je to? i kako se to može ispravit? koji pigment treba stavit da to ubije?..
..a zbog tog zelenkastog sam i ja odustala još prije od plave kose jer sam to uporno imala..
..hvala :)..

...Luciferka...
05.09.2010., 08:16
Blajhala se, pa na to farbala? Ili?

Lutka29
05.09.2010., 19:57
..hej bok svima :)..imam jedno pitanje za avs, za nekog tko se malo konta u boje..ugl, moja sestra se boja u plavo i ugl, zadnje vrijeme konstantno dobiva neki zelekast pigment, boja joj je platinasta/bijela, ali uporno ima nečeg zelenkastog..ugl, nadam se da kontate na što mislim..i ugl, ako kontate, jel znate možda od čega je to? i kako se to može ispravit? koji pigment treba stavit da to ubije?..
..a zbog tog zelenkastog sam i ja odustala još prije od plave kose jer sam to uporno imala..

Čula sam od frizerke da za zelenilo pomaže blajh-kupka :s, valjda blajh, voda i šampon, nisam pitala kako se radi, proguglaj, ili još bolje raspitaj se kod neke ok frizerke da ti to napravi :cerek:

Anfora2305
05.09.2010., 21:22

Koliko ja znam kupanje u bazenu daje zeleni stih zbog klora... Ako i nije od toga znam da se protiv zelenog odsjaja koristi obicni sumeci aspirin rastopljen u casi vode pa se s time zalije oprana vlazna kosa i drzi malo pa ispere to je prastari trik :)

Tinach
05.09.2010., 21:25
Koliko ja znam kupanje u bazenu daje zeleni stih zbog klora... Ako i nije od toga znam da se protiv zelenog odsjaja koristi obicni sumeci aspirin rastopljen u casi vode pa se s time zalije oprana vlazna kosa i drzi malo pa ispere to je prastari trik :)

Ja sam jos davno cula za kecap :ne zna:

xena01
06.09.2010., 01:28
Blajhala se, pa na to farbala? Ili?

..ne nije se blajhala..samo se obojala i u boju stavila malo srebrnog pigmenta da ubije žutilo...s 9% se bojlala..
..jel može to možda bit od previše srebrnog pigmenta?..ne znam, možda pričam gluposti :ne zna:..

nussha
06.09.2010., 08:17
samo da se pohvalim da sam pocetkom 6.mj.jos bila crna-crna, danas sam skroz pepeljasto svjetlo plava. u biti nemam se cim hvalit jer su mi vrhovi dosta unisteni :D, hvala bogu na maskama uljima i silikonima koji to sve prekriju..ali mada mi je to bila ogromna zelja, opet se okrecem za lijepim tamnijim bojama. ma, mi zene...:mig:
:rofl:

poznato mi je ovo.ja sad imam super plavu kosu , a razmisljam o crnoj :D.
nista izmedu mi ne stoji.ili skroz svijetla ili crna :)

...Luciferka...
06.09.2010., 20:45
..ne nije se blajhala..samo se obojala i u boju stavila malo srebrnog pigmenta da ubije žutilo...s 9% se bojlala..
..jel može to možda bit od previše srebrnog pigmenta?..ne znam, možda pričam gluposti :ne zna:..

Cudno... To se zna dogodit kad se farba blajhana kosa...
Moze pozelenit i od klora, ali koliko sam shvatila pozelenila je prilikom farbanja...
Cudno mi je to... Ne znam...
I da, za farbanje je dosta 6% hidrogen - da se ne muci i ne unisti kosa previse...

Tinach
07.09.2010., 18:45
Cudno... To se zna dogodit kad se farba blajhana kosa...
Moze pozelenit i od klora, ali koliko sam shvatila pozelenila je prilikom farbanja...
Cudno mi je to... Ne znam...
I da, za farbanje je dosta 6% hidrogen - da se ne muci i ne unisti kosa previse...

To se meni dogodilo farbanjem blajhane kose i to bas zbog previse sivog tona. Kosa mi je izgledala pljesnivo

Pixie Chic
08.09.2010., 02:22
cure, trebam savjet....:)

Imam plavu blajhanu kosu, ali se platinasto plava boja već dosta isprala i sad ima nekakvu žućkastu nijansu, pogotovo blizu korijena. Izrast mi je kojih 2-3 cm, boja pepeljasto plava...

e sad, htjela bi prijeći u medenoplavu, da ima onako lagani zlatni odsjaj.
nešto tipa ovo:
http://img412.imageshack.us/img412/5563/6892q.jpg

da li je to izvedivo iz prve; ako je, kako? hvala :)

...Luciferka...
08.09.2010., 07:23
Ako ti je kosa sad lagano zuckasta onda ce farba tipa ova
http://www.google.com/m/search?site=images&gl=hr&client=safari&source=mog&hl=hr&q=garnier+blond#i=2
dat otprilike takvu kakvu zelis..
Jedino sto ce se posto si blajhana sve sto stavis na kosu ispirat..

Pixie Chic
08.09.2010., 11:11
Hvala puno :mig:
Ma pretpostavljala sam da će se ispirati, lani sam probala sa smeđom, pa se na kraju isprala skoro do kraja, makar je na početku super izgledala...

Probat ću pa ćemo vidjeti :p

emilee
08.09.2010., 20:21
Da li je netko probao Syoss farbe? Kakvi su dojmovi? :ne zna:

Pixie Chic
09.09.2010., 00:56
zaboravila sam pitati: da li boja u mom slučaju treba prvo stajati jedno vrijeme na korijenu, pa ju onda nanijeti na ostatak, ili na cijelu kosu odjednom? :ne zna:

nala_01
09.09.2010., 20:08
Ovako, do sada sam koristila farbu Keune 1517 i boja je super, ali zelela bih da budem bela.
Da li tu boju mogu da izvucem farbom Garnier Super Blonde E0 posto sadrzi blans?
Da li je neka od vas imala iskustva?

...Luciferka...
09.09.2010., 20:44
zaboravila sam pitati: da li boja u mom slučaju treba prvo stajati jedno vrijeme na korijenu, pa ju onda nanijeti na ostatak, ili na cijelu kosu odjednom? :ne zna:

Trebala bi duze stajat na korjenu da se bokje primi (pogotovo ako imas bas tamnu kosu), ali ce ti i tako korjen ispast drukciji

cammyblond
09.09.2010., 20:49
http://i831.photobucket.com/albums/zz236/cammyblond/100_1986-1-1.gif

Curke malo neuredne pletenice sa izrastom....:D

cammyblond
09.09.2010., 20:50
http://i831.photobucket.com/albums/zz236/cammyblond/100_1987-1-1.gif

Malo vuče na žuto, ali nije, više je bijelo-siva, ona lijepa boja kao keune 10.21, od nje radim preljev....ovo su slikice prije bojanaj izrasta, sada sam se prije 7 dana bojala, samo izrast

ovchica
10.09.2010., 11:37
Meni se jako sviđa boja cammy!

nala_01
10.09.2010., 14:27
Da li neko moze da pomogne, posto je bas hitno? :)