PDA

View Full Version : Kutak za ljubitelje zračnih pušaka

stranice : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10

BD-zg
28.07.2008., 21:29
Koja je funkcija stabilizatora?
Osim što pomiče težište još prema naprijed?
Hvatište dok napinješ pušku s preklopnom cijevi:ne zna:

Ako je dobro napravljen onda ga možeš koristi kao malu pomoč kod napinjanja
osnovna namjena uvjerio sam se masu puta anuliranje povratnog trzaja
i ja recimo lakše nišanim kad mi puška malo vuče cijev prema dole
volim teže modele (mod48 sad je custom kundak od laminiranog drva tak da sam još dobio 20-53dkg) teža puška a snaga da nije pretjerana npr 300m/s idelano :top:

bollas
28.07.2008., 22:21
Pogledajte kako se Ameri zabavljaju
http://www.youtube.com/watch?v=FVms5xxwpEE&feature=related

JoZ@
28.07.2008., 23:02
Pogledajte kako se Ameri zabavljaju
http://www.youtube.com/watch?v=FVms5xxwpEE&feature=related

:ne zna:
platis i rokas

RoundMan
29.07.2008., 03:25
@ buldog62 & bd_zg

hvala na objasnjenju sta se tice kundaka, nisam mislio da bi ga na taj nacin mogo i puknut...

@ riko3

imas osvrt na realtree par stranica nazad

BD-zg
29.07.2008., 20:24
Zabava za cijelu obitelj :top:
http://www.youtube.com/watch?v=FV74rbgIsr8

Pilatus
29.07.2008., 21:49
Zabava za cijelu obitelj :top:
http://www.youtube.com/watch?v=FV74rbgIsr8

A da se držite teme:rolleyes:

BD-zg
30.07.2008., 19:59
A da se držite teme:rolleyes:

Prvi su počeli:lol::lol::lol:

Neno2
31.07.2008., 14:26
Ja sam novi na ovom forumu, ali nisam novi po pitanju zračnog oružja, još kao klinac sam imao nekoliko zračnih pušaka, (Teley, Slaviu, Zastavu i Anshutz) i bavio sam se streljaštvom (zračna puška standard i MK) pa imam nekog iskustva:)

Prije nekog vremena me spopala želja da ponovo posjedujem zračnu pušku, onako kada se zaželim malo pucati, da ne moram iči na streljanu što ostali dio mog osobnog arsenala zahtjeva.
Nisam htio uzeti nešto jako skupo ali ni nešto jeftino pa sam nakon malo googlanja odlučio da to bude Panther 31 cal 5,5 i mislim da nisam pogriješio, jedina moja zamjerka je pre kratak kundak za mene (186 cm) i malo pre tvrdo okidanje. Ni jedno ni drugo nisu nerješivi problemi, ali sada imam treči, kako na karabinu i kombinaciji imam optike tako sam se navikao na korištenje istih i odlučio sam je staviti i na Dianu, sada me zanima Vaša preporuka po pitanju optike i montaže, a da ne probijem budžet od cca 800 Kn.

Hvala

bollas
31.07.2008., 19:47
Gamo 3-9x40, čisto dovoljno za zračnu pušku. cca 500kn

BD-zg
31.07.2008., 20:38
Ja sam novi na ovom forumu, ali nisam novi po pitanju zračnog oružja, još kao klinac sam imao nekoliko zračnih pušaka, (Teley, Slaviu, Zastavu i Anshutz) i bavio sam se streljaštvom (zračna puška standard i MK) pa imam nekog iskustva:)

Prije nekog vremena me spopala želja da ponovo posjedujem zračnu pušku, onako kada se zaželim malo pucati, da ne moram iči na streljanu što ostali dio mog osobnog arsenala zahtjeva.
Nisam htio uzeti nešto jako skupo ali ni nešto jeftino pa sam nakon malo googlanja odlučio da to bude Panther 31 cal 5,5 i mislim da nisam pogriješio, jedina moja zamjerka je pre kratak kundak za mene (186 cm) i malo pre tvrdo okidanje. Ni jedno ni drugo nisu nerješivi problemi, ali sada imam treči, kako na karabinu i kombinaciji imam optike tako sam se navikao na korištenje istih i odlučio sam je staviti i na Dianu, sada me zanima Vaša preporuka po pitanju optike i montaže, a da ne probijem budžet od cca 800 Kn.

Hvala

Kak je precizna sa kalibrom 5.5mm?? isprobal sam 4,5 i bila je super
do 500kn možeš izabrati bar 4 firme hawke,tasco,gamo,bushell
a nosači optike orginal koje dobiješ uz optiku samo staviš štoper iz nje da ti ne klizi od trzaja:top:

Neno2
01.08.2008., 07:33
Preciznost?
Pa na 23 metra (po daljinomjeru), sjedeči s dobrim naslonom i Gamo diabolama postigao sam s 7 diabola grupu od oko 5,5 cm.
Mislim da bi s optikom mogao i bolje.

Zanima me gdje ima kupiti Hawke, i koja bi bila cijena onih iz Air Max serije, čine mi se kao dobar izbor jer su namjenjene baš za zračne puške, takođe me zanima izbor i cijene po Zagrebu jer kod mene u Splitu kada pitam optiku za zračnu pušku sve počinje i završava na 4X20.

Zahvalan sam na svim informacijama o ponudi :top:

sharpshooter
01.08.2008., 10:10
Trebam dječju pušku male mase i snage za nećaka,jako ga zanima streljaštvo.Htio bi se upisati u streljački klub.Ako bi mu išlo,ozbiljniju natjecateljsku pušku bi dobio kasnije (dok malo ojača).

Pošalji malog na streljanu, sigurno imaju neku puškicu za njega. Mislim, bezveze ti je kupovati pušku ak se mali još nije odlučil za taj sport.

rubinho
01.08.2008., 10:19
evo moja optika, danas je montiramhttp://img301.imageshack.us/img301/4792/31072008296ku5.th.jpg (http://img301.imageshack.us/my.php?image=31072008296ku5.jpg)

matko
01.08.2008., 15:05
gamo cfx ispucala sto pedeset kom. poslije svakog ispucanog metka otpusti se vijak na nišanu po visini za dva mm. da koristimo garanciju ili da probamo sami sanirati nedostatak inaće sve dobro o pušci.

JoZ@
01.08.2008., 16:13
gamo cfx ispucala sto pedeset kom. poslije svakog ispucanog metka otpusti se vijak na nišanu po visini za dva mm. da koristimo garanciju ili da probamo sami sanirati nedostatak inaće sve dobro o pušci.

ako si ju kupil sa montiranom optikom onda iskoristi garanciju :top:

El_Capitan
01.08.2008., 19:24
Pozdrav

Ovako, imam SSSR zračnicu, neznam što drugo da napišem jer ostale su oznake nečitljive (ćilirica)... Razmišljali smo kako bi uzeli neku drugu, sa optikom, čisto za zezanciju, ali tko zna, možda poslije i nešto ozbiljnije..

U monster-rbs-u, sam našao crossman phantom 1000x, ali koliko vidim nema je više u ponudi... E pa ako bi mogao netko preporučiti nešto, pa makar i bez optike tako da nju kasnije stavim(naknadno).

Hvala

bollas
01.08.2008., 21:03
Pozdrav

Ovako, imam SSSR zračnicu, neznam što drugo da napišem jer ostale su oznake nečitljive (ćilirica)... Razmišljali smo kako bi uzeli neku drugu, sa optikom, čisto za zezanciju, ali tko zna, možda poslije i nešto ozbiljnije..

U monster-rbs-u, sam našao crossman phantom 1000x, ali koliko vidim nema je više u ponudi... E pa ako bi mogao netko preporučiti nešto, pa makar i bez optike tako da nju kasnije stavim(naknadno).

Hvala

Ovo bi bila moja preporuka za malo novaca dobre performanse i to 5,5cal
http://www.monster-rbs.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=237&category_id=41&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

bollas
01.08.2008., 21:07

Da, to je malo prejeftino izvedeno. Ja imam shadow 1000 i neki dan ju izvlačim iz torbe i skužim da mi se taj šaraf skroz odšarafio i ispao u torbu, ali feder nisam našao pa sam stavio od kemiske .LOL.

Dali ima posebno za kupiti zadnji ciljnik ali nešto kvalitetnije:confused:

Medvedev
01.08.2008., 23:30
Da, to je malo prejeftino izvedeno. Ja imam shadow 1000 i neki dan ju izvlačim iz torbe i skužim da mi se taj šaraf skroz odšarafio i ispao u torbu, ali feder nisam našao pa sam stavio od kemiske .LOL.

Dali ima posebno za kupiti zadnji ciljnik ali nešto kvalitetnije:confused:

U Bjelovaru imaš gamo ciljnik(ako sam dobro zapamtio ti si iz BJ),košta 120 kuna(bezobrazno skupo).Samo isti je kao tvoj.Imaju i ciljnike za hatsana i još neke,ali ti su još gori,uopće se ne mogu podešavati po visini.Na ebayu nisam vidio ništa što bi se moglo montirati na gamo,sve neki skupi,visoki "svemirski" nišani.
Tu je gamo malo zabrljao iako to nisu natjecateljske puške mogli su to malo kvalitetnije izvesti.Nišan baš nije od čvrstih materijala,prema gore ga drži samo nekakva slaba opruga,ali vijci se ipak nemogu odvrnuti sami od sebe,imaju nekakav klik mehanizam.
Na kraju krajeva fućkaš nišan ionako svi koristimo optiku.:D

Medvedev
01.08.2008., 23:36
Pozdrav

Hvala

Danas sam u Monsteru vidio jedan čovijek kupio crossman phantom 1000x:)

bollas
02.08.2008., 11:16
Na kraju krajeva fućkaš nišan ionako svi koristimo optiku.:D

Ja sam svoju sad već mogu reći davno skino, jer svoju pljucu koristim kao brzopoteznu paklenu napravu tako da me optika usporava u tom slučaju. A gađam "mete" na nekih 8-15M. Tako da nemam potrebu za optikom:top:

riko3
02.08.2008., 11:40
molim preporuku dali da kupim gamo shadow1000 ili crossman quest 1000/800

bollas
02.08.2008., 12:50
molim preporuku dali da kupim gamo shadow1000 ili crossman quest 1000/800

Ja imam shadow 1000 i jako sam zadovoljan što se tiče snage i preciznosti, puška je lagana, lako se preklapa i ništa nije na trzaj sve se radi vrlo glatko, okidač je malo tvrđi ali se čovjek navikne.Mislim da je to slučaj sa svi puškama te kategorije. Na crosmanu quest prednji ciljnik ti nije od fiberglasa pa je nešto manje uočljiv, pogotovo u sumrak. Na Crosmanovim strancama imaš ovo Max Velocity: up to 1000 fps (304.8 m/s) znači do 304.8, a ako je manje oni su se ogradili. Ja bi preporučio svakome tko ima dvojbe o kupnji da ode u trgovinu i uzme oba modela u ruku. Vjerujem da je onda odabir puno lakši. Kad ti osjetiš pušku u ruci i vidiš kako ti leži puno se je lakše odlučiti.:top:

Mislim da bi ti i ovo moglo pomoći pri odabiru,pogledaj si:
http://www.reviewcentre.com/reviews3151.html
http://www.reviewcentre.com/reviews78569.html

El_Capitan
02.08.2008., 13:10
Ok, super, znaci ima 1000x :) ... Mislim da kada skupim novaca još malo, da ću je uzet... Ako ne nju, onda quest...

tnx :)

bollas
02.08.2008., 18:07
Borer 4,5mm, komad drveta za kalup, lemilica.

Ovo smo bratić i ja napravili iz čiste dosade i znatiželje.
http://img217.imageshack.us/img217/9533/dsc00032ys5.th.jpg (http://img217.imageshack.us/my.php?image=dsc00032ys5.jpg) Grubo izliven projektil 4,5 cal od lem žice. Bio je gotov za minutu. Vrh obrađen turpijom(stvarno se nismo ni trudili, vidi se).
http://img227.imageshack.us/img227/2606/dsc00034ur5.th.jpg (http://img227.imageshack.us/my.php?image=dsc00034ur5.jpg)Rezultat u hrastovom parketu(hatsan 125mod). Projektil nema deformacije.
http://img204.imageshack.us/img204/3164/dsc00039ia9.th.jpg (http://img204.imageshack.us/my.php?image=dsc00039ia9.jpg)Napravili smo i ovaj manji da ga usporedimo sa Gamo roketom u letvici ljevo.
Ovo je rađeno čisto iz pokusa i najvjerovatnije štetno za cjev, ispucali smo svega par komada. Tako da ovim postom ne ohrabrujem nikoga samo sam želio da podjelim iskustvo sa vama jer mislim da je pokus zanimljiv. Znam da se pogotovo BD bude zgražo ali eto, šta da kažem. Nismo mogli odolit ideji

zgaja
02.08.2008., 20:37
Bog ljudi novi sam ovdje volim zracno oruzje imam slaviu 631 sa jeft. optikom ALI sa veliko a narucujem novu Zr. pusku FX cyclone 5.5 mm PCP air rifle ocekujem da mi dode za 20-30 dana jer je narucujem iz NJemacke,pa cu vam poslati koju sliku i misljenje o njoj skupa je ko sam vrag ali ko voli nek izvoli.Nisam lovas radim prosjecni posao ali mi za ovakvu stvar nije tesko dati lovu.Pogledajte link i uzivajte http://www.fxairguns.com/ Ima dobar filmic pod download na istom linku,MORATE pogledati (ko nije)

JoZ@
02.08.2008., 20:48
narucujem novu Zr. pusku FX cyclone 5.5 mm PCP air rifle

ja bi Revolution :s
http://www.fxairguns.com/_gfx/product/revolution2.jpg

zgaja
02.08.2008., 21:04
The best off,ali ja vise volim puske sa dusom ova kad je gledam izgleda ko igracka

Pilatus
02.08.2008., 22:06
Bog ljudi novi sam ovdje volim zracno oruzje imam slaviu 631 sa jeft. optikom ALI sa veliko a narucujem novu Zr. pusku FX cyclone 5.5 mm PCP air rifle ocekujem da mi dode za 20-30 dana jer je narucujem iz NJemacke,pa cu vam poslati koju sliku i misljenje o njoj skupa je ko sam vrag ali ko voli nek izvoli.Nisam lovas radim prosjecni posao ali mi za ovakvu stvar nije tesko dati lovu.Pogledajte link i uzivajte http://www.fxairguns.com/ Ima dobar filmic pod download na istom linku,MORATE pogledati (ko nije)

očekujemo detaljnu recenziju:top:

s čim ćeš je "puniti"? S pumpom ili preko adaptera i boce za ronjenje?

zgaja
02.08.2008., 23:15
S pumpom za pocetak,bas trazim po oglasima kakvu polovnu bocu za ronjenje,ne isplati mi se uzimati novu

zgaja
02.08.2008., 23:39
E zaboravio sam reci da pumpu za pcp puske(za veliku vecinu) moras kupiti posebno,koja je to gamad,puknu cijenu da padnes na guzicu a nedaju osnovnu opremu uz pusku to nije normalno.

zgaja
02.08.2008., 23:51
E jos sam mislio pitati,da li iko zna gdje se mogu za kupiti rez. djelovi za slaviu terba mi onaj plasticni ili teflonski(neznam koji je materijal) dio sa vrha klipa sto tlaci zrak u cilindru za Slaviju 631.Malo sam je "tunirao" pojacao sam feder (grijanjem-rastezanjem)i ispolirao sam stijenku u cilindru.Volio bi promjeniti taj dio jer se na njemu vide tragovi trosenja.I moram vam reci sto sam zakljucio poslje toga "tuniranja" da je puska 3 puta tisa nego sto je bila prije.Logicki gledano nebi trebalo biti veze ali izgleda da je ima.Puska sada ima tako zdrav zvuk da je to nesto strasno.Odusevio sam se

Medvedev
03.08.2008., 07:45

Puška je mrak!:top:
Ajd nam reci koliko košta.

zgaja
03.08.2008., 12:12
Kosta 640 Eur +70 Eur postarine i troskova drugih

bollas
03.08.2008., 17:53
Kosta 640 Eur +70 Eur postarine i troskova drugih

Prije u postovima smo komentirali oko carine. Pošto sad imaš iskustva iz prve ruke reci nam točno kako to ide. Ili te to iskustvo tek sljedi.

Ili možda "kum" prevozi preko grane u Mečki ispod blatobrana.
Šala..:top:

sharpshooter
03.08.2008., 20:30
S pumpom za pocetak,bas trazim po oglasima kakvu polovnu bocu za ronjenje,ne isplati mi se uzimati novu

Samo pazi kad ces pumpat po zimi da ti pumpa uvijek bude zagrijana na sobnu temp. jer ce ti se u suprotnom kondenzirati vlaga i nadrukat ces si vodu u patronu.
Samo za info, na kolko bara se puni patrona?

zgaja
03.08.2008., 23:37
Prije u postovima smo komentirali oko carine. Pošto sad imaš iskustva iz prve ruke reci nam točno kako to ide. Ili te to iskustvo tek sljedi.

Ili možda "kum" prevozi preko grane u Mečki ispod blatobrana.
Šala..:top:

Sta se tice carine na njihovoj sluz. stranici nemozes sanati nista jer je komplicirana do jaja,uspio sam saznati da se na proizvode izradene u EU ne placa porez znaci da mi ostaje pdv 22%.Sve ce mo vidjeti kad stigne,pa cu vam sve objasniti.Sta kod da treba platit,platit cu,stisnuti cu se jebiga napaljen sam na nju ima 5 g.

zgaja
03.08.2008., 23:40
Samo pazi kad ces pumpat po zimi da ti pumpa uvijek bude zagrijana na sobnu temp. jer ce ti se u suprotnom kondenzirati vlaga i nadrukat ces si vodu u patronu.
Samo za info, na kolko bara se puni patrona?

Thanks,nisam znao za to iako je logicno,patrona je testirana 250 bar,a preporucuju 200 bar max.

Neno2
04.08.2008., 09:59
Idealno bi uz ovakvu pušku bi bilo imati kompresor za punjenje ronilačkih boca on kroz filtere od silica gela odstranjuje vlagu koja se poslje pod tlakom kondenzira, a tlak od 250 bara je standardan za ronilaćke boce.

Nedavno je bio jedan rashodovani trident za sitnu lovu jer je počeo ubacivati ulje u zrak što mislim pušci ne bi škodilo ali mojim plučima bi sigurno, ne znam da li je prodan.

sharpshooter
04.08.2008., 10:24
Nedavno je bio jedan rashodovani trident za sitnu lovu jer je počeo ubacivati ulje u zrak što mislim pušci ne bi škodilo ali mojim plučima bi sigurno, ne znam da li je prodan.

Mislim da ulje nije baš najzdravije za puškicu koja radi na komprimirani zrak, pogotovo ne za komoru u koju zrak ulazi.

zgaja
04.08.2008., 13:34
Idealno bi uz ovakvu pušku bi bilo imati kompresor za punjenje ronilačkih boca on kroz filtere od silica gela odstranjuje vlagu koja se poslje pod tlakom kondenzira, a tlak od 250 bara je standardan za ronilaćke boce.

Sta ce ti kompresor za punjenje boca ,(na pumpama imas filter koji odstranjuje vlagu) kad sa jednom bocom za ronjenje mozes min. 100 puta napuniti pusku.Ljepo bi ga bilo imati ali nije to igracka mozes prika poginuti ako nestrucno s njime radis ili gore ostati invalid(ne daj boze).Barem danas na svakom uglu imas ronilacke klubove gdje za smjesnu cjenu mozes puniti ako znas koga ko je clan

Lovac izdaleka
04.08.2008., 18:31
Ovako imam 1300 kn na raspolaganju i neznam koju bi si pusku kupio.........pa mi preporucite da je malo jaca ali da se ne raspadne nakon 4 napinjanj ..........makar snaga nije presudna bolje kvaliteta samo da nije slavia jel su jako slabe ..ko zna pusku sa 200+ m sec da je dobra neka mi kaze!!!!!!!!!!!!!!

El_Capitan
04.08.2008., 21:15
Ovako imam 1300 kn na raspolaganju i neznam koju bi si pusku kupio.........pa mi preporucite da je malo jaca ali da se ne raspadne nakon 4 napinjanj ..........makar snaga nije presudna bolje kvaliteta samo da nije slavia jel su jako slabe ..ko zna pusku sa 200+ m sec da je dobra neka mi kaze!!!!!!!!!!!!!!

Pa evo, baš sam ja gledao, crossman phantom x, ako ti je potrebna optika.. Sad nisam ja ekspert niti se kužim previše, tako da :)

bollas
04.08.2008., 21:17

Za tu lovu mislim da je ovo najbolji izbor

http://www.monster-rbs.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=262&category_id=7&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1

Lovac izdaleka
04.08.2008., 22:05
Ma ono odlucio sam slavia 634 razlog:imam pun k**** gamadi po dvoristu i treba mi nesto precizno a sada gamo!!!neznam bas za kvalitetu ko u slavie...

Lovac izdaleka
04.08.2008., 22:24
Cyber 7 daj mi molimte reci koja je to tvoja puska koliko si platio i koliko je duga cijev............

bollas
04.08.2008., 22:24
Ja sam sa svojom ispucao preko 10 000 dijabola i ista je kao prvog dana. A ti sad vidi....

Lovac izdaleka
04.08.2008., 22:29
Bollas daj mi sada reci ti imas tu gamo i isplati se pa kaj nisu diana i slavia naj.....slavia je kao ono mercedes medu zracnicama......i diana naravno ali to nije za moj dzep

bollas
04.08.2008., 22:33
Slavija je super tako svi kažu. Ali meni se nesviđa zato što su ostali u jednom desetlječu za drugima po izgledu a brzine su koma, ali svi govore da je jako kvalitetna. Meni je i brzina jako bitna stavka

Lovac izdaleka
04.08.2008., 22:36
Pa gle :Hunter Realtree

Pogledajte sliku u punoj veličini

Gamo Hunter Realtree
( Gamo )

Cijena: 1.390,00 Kn (uključen PDV)

--------------------------------------------------------------------------------

- Kalibar 4,5 i 5,5
- Težina 3kg
- Duljina 1100 mm
- Izlazna brzina zrna:305m/s i 220m/s

Slavia 634
( Česka Zbrojovka )

Cijena: 1.350,00 Kn (uključen PDV)

--------------------------------------------------------------------------------
Kalibar: 4,5 / 5,5 mm
Du?ina cijevi: 450 mm
Du?ina puške: 1080 mm
Te?ina: 3,1 kg
Izlazna brzina: 240 / 175 m/s

Dilema velika ono

bollas
04.08.2008., 22:38
http://img167.imageshack.us/img167/9656/flaapics2rb1.th.jpg (http://img167.imageshack.us/my.php?image=flaapics2rb1.jpg)

Evo šta radi Gamo 305m/s na nakih 50M

Lovac izdaleka
04.08.2008., 22:46
ok uvjerio si me d aje precizan sam jel znas ti kaj to cyber 7 ima

bollas
04.08.2008., 22:48
On ti ima Noricu, koji model neznam.

Lovac izdaleka
04.08.2008., 22:50
Noricu????jel ima toga u monsteru i koliko ovo tovje cudo ima dugu cijeV??

Lovac izdaleka
04.08.2008., 22:52
daj di ima za kupiti norice da vidim ja to malo ako nisu pretjerane cjene

bollas
04.08.2008., 22:52
Nemam pojma, progooglaj malo. Saznačeš puno

DeGa
05.08.2008., 00:58
Šta uzeti! HELP.

Gamo Shadow Sport
1.950,00 Kn (uključen PDV)
-zračna puška u kompletu sadržava optiku GAMO 3-9x40 i dijabole GAMO Raptor

Gamo Shadow 1000 + neka optika
1.580,00 Kn (uključen PDV)

Gamo CF-30 + neka optika
1.690,00 Kn (uključen PDV)
puška ima fixnu cijev i napinje se napinjačem ispod cijevi

Diana Mod. 31 Panther + neka optika
Cijena: 1.800,00 Kn (uključen PDV)

Cijena bi trebala biti maks.:mad: :ne zna:2000 kn + neka optika.

Hvala!

Medvedev
05.08.2008., 09:11
Šta uzeti! HELP.

Gamo Shadow Sport
1.950,00 Kn (uključen PDV)
-zračna puška u kompletu sadržava optiku GAMO 3-9x40 i dijabole GAMO Raptor

Gamo Shadow 1000 + neka optika
1.580,00 Kn (uključen PDV)

Gamo CF-30 + neka optika

Diana Mod. 31 Panther + neka optika
Cijena: 1.800,00 Kn (uključen PDV)

Cijena bi trebala biti maks.:mad: :ne zna:2000 kn + neka optika.

Hvala!

Ako pušku kupuješ da ti traje i da bude precizna sa optikom i nakon desetaka tisuća dijabola,onda svakako uzmi pušku sa fiksnom cijevi (CF-30 ili CFX 1900kn).
Inače najbolja puška od nabrojanih je Diana mod.31,i ona će ti dobro služiti,moraš jako,jako puno ispucati da se rasklima lockup na Dijani.
Shadow 1000 i Shadow sport su ti iste puške,dosta su dobre.Ako se odlučiš za neku iz hunter serije preporuka je da optiku i nosače kupiš posebno.Nosači koje dobiješ sa Shadow sport nisu adekvatni za pušku te snage i klize od trzaja,i puška nema meh.nišan koji ti nekad može zatrebati.Neznam kako ti se sviđa camo dizajn na Hunter realtree,za 2000 kn kupiš istu pušku,dobru optiku,nosače,stoper (ili jednodijelni nosač) i 500 dijabola.
Što god kupiš nećeš pogriješiti.Kao što je već netko rekao,najbolje je da svaku pušku primiš u ruku i vidiš kako ti "leži".Sigurno ti nebude isto legao drveni kundak na CF-30 (meni se jako dopao) i dugi,tamni sintetički kundak na Dijani mod.31 (nije mi baš po ukusu,ali kod tebe možda bude obratno).

DeGa
05.08.2008., 10:59
Nakon 3 sata surfanja odlučio sam uzeti pušku sa fixnom cijevi, je fiksna cijev ima svoje prednosti.
I našao još 500kn, tako da puška sa optikom bi trebala biti max. 2500kn:p

Gamo CF-30 , Kalibar 4,5
Gamo 3-9x50
690,00 Kn (uključen PDV)

Gamo CFX + neka optika, Kalibar 4,5
1.900,00 Kn (uključen PDV)
-puška ima fiksnu cijev te se napinje polugom smještenom ispod cijevi
Gamo 3-9x40 WR
540,00 Kn (uključen PDV)

Hatsan Torpedo 150, Kalibar 5,5
2.379,00 Kn (uključen PDV)
-puška ima fiksnu cijev,automatsku kočnicu i flourescentni nišan
Gamo 4x20 WATV
130,00 Kn (uključen PDV)

Molim neku profesionalno mišljenje jer ne bih volio da baci 2500kn za nešto bez veze. Ako netko ima pametniju ideju tj, kombinaciju unaprijed HVALA!:)

Hvala!

Cyber_07
05.08.2008., 11:46
Cyber 7 daj mi molimte reci koja je to tvoja puska koliko si platio i koliko je duga cijev............
Norica Dragon Camo:

- Caliber: 4,5 m/m.
- Weight: 2,9 Kg.
- Total length: 1160 mm..
- Barrel length: 484 mm.
- Speed: 305 m/s.
1650 kn u Lovca u Dubrovniku... nemaju je u ponudi, ali pitaj, moze li se narucit.. ja sam ful zadovoljan sa njom.. bez optike sam svaki put pogadjo sto sam naumio, samo je problem s optikom ko i kod svih ostalih break barrel pusaka.. i btw, prodavam je za 1000 kn i uzimam nesto malo jace, pa ako neko misli kupovat, neka javi..

Lovac izdaleka
05.08.2008., 12:20
ej vidim da imas isti problem ko i ja ali ja se dvoumim izmedu slavie 634 i gamo cf-30 cjena je 300 kn razlike ali ima gamo fixnu cijev neznam sto uzeti

Medvedev
05.08.2008., 12:42
Nakon 3 sata surfanja odlučio sam uzeti pušku sa fixnom cijevi, je fiksna cijev ima svoje prednosti.
I našao još 500kn, tako da puška sa optikom bi trebala biti max. 2500kn:p

Gamo CF-30 , Kalibar 4,5
Gamo 3-9x50
690,00 Kn (uključen PDV)

1.900,00 Kn (uključen PDV)
-puška ima fiksnu cijev te se napinje polugom smještenom ispod cijevi
Gamo 3-9x40 WR
540,00 Kn (uključen PDV)

2.379,00 Kn (uključen PDV)
-puška ima fiksnu cijev,automatsku kočnicu i flourescentni nišan
Gamo 4x20 WATV
130,00 Kn (uključen PDV)

Molim neku profesionalno mišljenje jer ne bih volio da baci 2500kn za nešto bez veze. Ako netko ima pametniju ideju tj, kombinaciju unaprijed HVALA!:)

Hvala!

Par sugestija;
Optika 3-9x50 ti je malo prevelika,zahtjeva više nosače inače će ti doći tik do puške i stražnji nišan će ti zakloniti trećinu vidnog polja...a što više odmakneš optiku od cijevi to je teže gađati na jako malim daljinama.
Svaka puška preko 200m/s će ti strgati optiku 4x20,trgovac ti ju i neće htjeti prodati.Zapravo mnogi se žale da im je Hatsan uništio optike koje su namjenjene za jake zračne puške (strašno jaka puška),tako da neznaš što kupiti,tu moraš imati i malo sreće.:)
Eto,sad si napravi novu kalkulaciju:top:

Medvedev
05.08.2008., 12:48
ej vidim da imas isti problem ko i ja ali ja se dvoumim izmedu slavie 634 i gamo cf-30 cjena je 300 kn razlike ali ima gamo fixnu cijev neznam sto uzeti

...i 500m/s veću brzinu

Lovac izdaleka
05.08.2008., 12:50
gamo cf 30 nema 500 ms nego 290 ono solidna puska

Lovac izdaleka
05.08.2008., 12:52
i da ako uzmem cf 30 daj neku optiku preporuci max 300 kn ono.......pocetnik sam

Medvedev
05.08.2008., 13:00
DeGa kaže:

Gamo CF-30 , Kalibar 4,5

Vidim da nisi načisto niti što se tiče kalibra (kao ja prije par mjeseci:))
Sada kad znam razliku iz prve ruke,više se nebih dvoumio niti sekunde.Moj odabir je 5.5.Neću ti objašnjavati zašto,probaj sam ako imaš kod koga.

Medvedev
05.08.2008., 13:11
i da ako uzmem cf 30 daj neku optiku preporuci max 300 kn ono.......pocetnik sam

4x32
3-9x32
4x40
3-9x40
Traži optiku koja je namjenjena za jake zračne puške.Ne mogu ti reći konkretnije jer su uglavnom iznad 300kn,npr Gamo4x32WR 390kn u Monsteru

Lovac izdaleka
05.08.2008., 13:12
odlucio sam sada ako uzme cf 30 dosta jaka puska necu nikakvu optiku uzimati neko vrijeme ali jel bolje za mene cf 30 ili slavia 634 trebam preciznost

Medvedev
05.08.2008., 13:13
gamo cf 30 nema 500 ms nego 290 ono solidna puska

50 m/s veću brzinu od Slavije 634:mig:

Lovac izdaleka
05.08.2008., 13:21
Pa gle sa fiksnom neces pogjesiti jer kada stavis optiku onda ti se nece nakon 15 000 dijabola bjezati cjev tako da ce ti optika stalno biti ista i nemozes strgati cjev ako prejako nategnes (mislim nemozes ovako)ali ima iznimaka

Medvedev
05.08.2008., 13:23
odlucio sam sada ako uzme cf 30 dosta jaka puska necu nikakvu optiku uzimati neko vrijeme ali jel bolje za mene cf 30 ili slavia 634 trebam preciznost

Ako trebaš preciznost za streljanu (udaljenost 10m) onda Slavija,to je natjecateljska puška (starog tipa:mig:)
Ako hoćeš preciznu pušku za zabavu,a pretpostavljam da je tako čim tražiš optiku,onda je CF-30 bolja opcija,jača puška,precizna je i na većim daljinama.

Medvedev
05.08.2008., 13:39
Hoću kvalitetnu pušku min. 300 m/s, preciznu i da traje jer nemam namjere nakon kupnje imati problema. Stalno se dvoumim ova ili ona, ali nekako diana panther 31 bi trebala zadovoljiti moje zahtjeve ali me brine stalno ta fiksna cijev. Inače pušku bi koristio za gađanje mete radi zabave, šuma, štakori i neki drugi uljezi.

Nije ti bitna sama brzina već odnos brzine i mase,5.5 kalibar iz mog iskustva stvara dosta veću štetu pri udaru u tvrdu površinu od kal.4.5 iako je manja brzina.
...i kakvi drugi uljezi?,nemoj se zafrkavati s puškom jer bi mogao ostati bez nje. Pozovi frendove i gađajte limenke,dovoljno je zabavno.I da te upozorim,nije dozvoljeno spominjanje pest controla na ovom forumu,neki članovi su izbačeni na par dana!

DeGa
05.08.2008., 13:45
A koja je razlika između Gamo CFX i Cf30 a taj
Hatsan MOD 125 šta je on tako loš da ga nitko ne preporučuje. Najgore mi je što sam iz Rijeke a ovdje nemam gdje vidjeti nego moram napamet preko online kupti. Jedino što sam našao da šalju poštom je MONSTER-RBS i dali su njihove cijene OK.

Cyber_07
05.08.2008., 13:45
A sada jos dilema 4,5 ili 5,5 pocetnik sam i treba mi za sitnu gamad a sada ono....sa 5, 5 nije 290 nego nesto manje ali me zanima preciznost cf 30 sa 5,5 na 50 m(220 m/S)
Cini mi se preslabo za tu udaljenost.. trebo bi gadjat ko minobacacem...

Cyber_07
05.08.2008., 13:50
Hatsan MOD 125 šta je on tako loš da ga nitko ne preporučuje. Najgore mi je što sam iz Rijeke a ovdje nemam gdje vidjeti nego moram napamet preko online kupti. Jedino što sam našao da šalju poštom je MONSTER-RBS i dali su njihove cijene OK.
CFX je noviji i nesto jaci model.. a sto se tice tega da nemas nidje, mislim da se varas, jer je ovdje bio jedan na forumu iz Rijeke i ako se ne varam, rekao je da u Rijeci ima Pevec i na njemu odjel zracnog oruzja.. i to u vezi Hatsana, neznam kakav je, ali pretpostavljam da nije nesto.. sada su izasli noviji modeli sa fixnom cijevi, trebalo bi saznat kakvi su oni.. predobro izgledaju i imaju dosta sitnica kao sto je rail za optiku i block arrestor.. (Hatsan Torpedo 150 - 155)

Medvedev
05.08.2008., 13:55

Ja imam CFX 5.5,kupljen u Monsteru,cijene su OK iako neke puške možeš naći drugdje 50 kn jeftinije ali ne šalju puške pouzećem.
Napisao si da tražiš preciznu pušku,a ne isključivo jaku,pa ti ju zato nitko ne preporučuje.Hatsan 125 ima jaču oprugu koja jače trza,pa je zato nepreciznija.

DeGa
05.08.2008., 13:59
Hatsan Torpedo 150
Fiksna cijev
Cijena: 2.379,00 Kn (uključen PDV)
Kalibar 4,5 i 5,5
Duljina cijevi 430 mm
Duljina 1200m
Izlazna brzina 380m/s i 305m/s
Težina 4,3g

Medvedev
05.08.2008., 14:15
Hatsan Torpedo 150
Fiksna cijev
Cijena: 2.379,00 Kn (uključen PDV)
Kalibar 4,5 i 5,5
Duljina cijevi 430 mm
Duljina 1200m
Izlazna brzina 380m/s i 305m/s
Težina 4,3g

Držao sam je u ruci,vrlo velika i vrlo teška puška,lijepo izgleda sa drvenim kundakom,ali nikada je ne bih kupio.Njena snaga je impresivna,ali ju Hatsan nije uspio iskontrolirati kao recimo Diana.

Lovac izdaleka
05.08.2008., 14:17
jeli bi mi bila slavia 634 recimo 4,5 240 ms.....jel bi sa njome mogao gadati bocu (pivsuke)ne nekih 50 m ako nema vjetra i tih ako je ljepo vrijeme

Lovac izdaleka
05.08.2008., 16:11
Htio bih znati dali se isplati dati 1600 kn za gamo cf-30 ima fixnu cijev i jaca je od slavije ali me muci jeli precizna i kvalitetna ko slavia...ipak za mene su to velki novci tako da....pa opet da uzmem 4,5 ili 5,5 dajte mi preporucite to od te 2 puske kaj da uzmem i koji cal.

bollas
05.08.2008., 16:47
Njena snaga je impresivna,ali ju Hatsan nije uspio iskontrolirati kao recimo Diana.

Diana nema niti jedan model jačine kao Hatsan pogotovo u 5,5cal.

bollas
05.08.2008., 16:51
Htio bih znati dali se isplati dati 1600 kn za gamo cf-30 ima fixnu cijev i jaca je od slavije ali me muci jeli precizna i kvalitetna ko slavia...ipak za mene su to velki novci tako da....pa opet da uzmem 4,5 ili 5,5 dajte mi preporucite to od te 2 puske kaj da uzmem i koji cal.
Svaka puška sa fixnom cjevi je preciznija od preklopne, pogotovo se to osjeti kad je rabljena. Na preklopu ima djelova koji mogu popustiti ili se s vremenom ishabaju pa dolazi do lufta. Dok toga na fixnoj cjevi nema.
Drugo, što se tiče kalibra več se nekoliko puta spominjalo da 5,5cal. ima oko 40% jači udarac od 4,5cal. zbog mase( E=mc2)
Ja mislim da svatko tko je ozeo 4,5cal sad hoće 5,5.Meni osobno je žao što odmah nisam kupio 5,5mm

Lovac izdaleka
05.08.2008., 20:51
Jel mi moze netko reci jel u slaviu 634 idu bb kuglice 4,5

DeGa
05.08.2008., 21:41
Znači najbolje ueti sa fiksnom cijevi i da je 5.5 kalibar, sta nije preslabo 220m/s za 5.5.

DeGa
05.08.2008., 22:04
Koja je točno razlika između:

4.5 305 m/s
5.5 220 m/s

što se tiče: preciznost, udaljenost, domet, za skinut štakora, :ne zna:

ivek1111
05.08.2008., 22:24
Bok !
Evo ja se prvi put javljam na ovu temu ,procitao sam ju od pocetka dao kraja i odlucio na kupnju gamo cfx , naravno nakon što sam procitao komentare od BD-zg, i vidim da covjek zna sto prica!
Jako sam zadovoljan sa puškom , puška ima fixnu cijev u kalibru je 5.5(nikada nebi uzimao kalibar 4.5 nakon što sam vidio što ova moze , osim za klasično pucanje u metu, ali onda slavija(imao ))!
Nikada ne gađam životinje , ali cfx stvari uništava ,prodje kroz lim od automobila (gadjano na 5 metara, neka olupina, gamo pro magnum dijabole) , kroz razne jelove letvice do max 2cm oviso o letvi i daljini, ne gubi na snazi ni nakon 30tak(provjereno) metara , efektivan domet 70 m(tvornicki podaci u što ne sumljam), odlična kvaliteta i završna obrada s obzirom na cijenu od 1835kn(Pevec u Rijeci)
Evo možda nekom pomogne !
moja preporuka s obzirom na cijenu i kvalitetu !

P.S. Volio bi vidjeti komentare na turski Hatsan torpedo 150 , po izgledu ne izgleda loše , fixsna cijev i 305 m/s u kal 5.5 i cijena 2350 kn , najeftinija u klasi pa me zanima dali je i toliko slabija! Vidio sam dosta loših komentara o hatsanu ali zbog jačine i cijene me konkretni model zanima , vidim da dosad nitko nije taj model opisao , zanima me probojna moc i preciznost!

ivek1111
05.08.2008., 22:30
bolje uzet kalibar 5.5 imaju probojnu moc vecu ako ti treba za pest control, imam puške u jednom i drugom kalibru 4.5 ti je dobra za mete i streljaštvo nešto tipa slavia!
Za zabavu obavezno 5.5 , preporucam Gamo CFX jako zadovoljan!

DeGa
05.08.2008., 22:39
100% uzimam 5.5 kalibar, samo neznam jos sta mislim odvojiti 2000kn + 500kn optika,kad turci te mame cijenom i snagom, 305 m/s 5.5 je dosta razorno.Koliko je to ustvari jače od 220 m/s.
A šta je sa Hatsan MOD 125, kalibar 6,35/275m/s.
Koja je dobra optika do 500kn za cfx. jer cfx je za sada jedan od favorita.

Lovac izdaleka
05.08.2008., 23:01
Jel mi moze neko reci ako bd-zg ima radionu di je cini se obrazovan i da zna sto radi pa ako netko zna jel mi moze dati adresu da odnesem njemu na ustimavanje.............

Cyber_07
06.08.2008., 11:29
Bok !
P.S. Volio bi vidjeti komentare na turski Hatsan torpedo 150 , po izgledu ne izgleda loše , fixsna cijev i 305 m/s u kal 5.5 i cijena 2350 kn , najeftinija u klasi pa me zanima dali je i toliko slabija! Vidio sam dosta loših komentara o hatsanu ali zbog jačine i cijene me konkretni model zanima , vidim da dosad nitko nije taj model opisao , zanima me probojna moc i preciznost!
I mene to zanima, jer je mozda uzmem.. previse mi je davat 3800 za 460 Magnum.. probojnost je neizreciva, pogledaj komentare, ima ti tu nesto na forumu, na prethodnim stranicama...

Cyber_07
06.08.2008., 11:37
Neko je napisao bio formulu E=mc2... koliko sam ja upucen ta se formula odnosi na svijetlost, a prava formula u vezi ovega sto se hoce docarati je P=mv... dakle snaga=masaxbrzina... i sada racunajte koji se kalibar vise isplati.. i nemojte zaboravit da 4,5 brze gubi brzinu...

DeGa
06.08.2008., 11:50
Ostale su još dvije u uži izbor, nakon 10 sati surfanja i čitanja.

Diana Panther 31, kalibar 5.5

ili

Gamo CFX 5.5

Šta uzeti!!!:mad::ne zna:

Cyber_07
06.08.2008., 11:58
Neko je napisao bio formulu E=mc2... koliko sam ja upucen ta se formula odnosi na svijetlost, a prava formula u vezi ovega sto se hoce docarati je P=mv... dakle snaga=masaxbrzina... i sada racunajte koji se kalibar vise isplati.. i nemojte zaboravit da 4,5 brze gubi brzinu... po zakonu o ocuvanju kolicine gibanja.. masa oznacuje tromost tijela i odupire se promjeni gibanja.. dakle manji kalibar = veca brzina = vece usporavanje zbog manje mase...

Cyber_07
06.08.2008., 11:59
Ostale su još dvije u uži izbor, nakon 10 sati surfanja i čitanja.

Diana Panther 31, kalibar 5.5

ili

Gamo CFX 5.5

Šta uzeti!!!:mad::ne zna:

GAMO!

rubinho
06.08.2008., 12:42
pitanje za naseg puskara: kod puske s fiksnom cijevi u odnosu na preklopnu varijantu me zanima trajnost mehanizma za napinjanje i njegove eventualne mane, naime pregledom stranice diana-airguns.de sam vidio lijepu puskicu koja je dobavljiva i kod nas mod.48 black professional a zanima me kad istresem 3500 kunica da me odrzavanje i reparatura poslije ne stoji previse
unaprijed hvala

Lovac izdaleka
06.08.2008., 13:22
Evo ovako kupio sma slaviu 634 4,5 i neku uptiku za 150 kn tako da se nadam dobrome idem pucati pa cu vam svoje dozivljaje :) i slikae staviti poslije

DeGa
06.08.2008., 13:43
Evo napokon je odluka pala.:)

Naručio sam Gamo CFX, 5.5
Optika Gamo 3-9x40 WR

Nadam se da nisam zeznuo! Roba stiže u petak. Nakon isprobavanja napisaču mali review sa slikama.

Hvala na savjetima!:top:

Neno2
06.08.2008., 13:59
Primječujem da se piše o manje više svim markama zračnog oružja a niko ni da spomene mog favorita (nažalost nisam ga uspio dobiti pa sam kupio Dianu).

Ovako za početak HW 35 još je Hitlerjugend trenirala s njom, toliko o uspješnosti konstrukcije.

HW 90 theoben gas ram sistem umjesto opruge, čudo od uglađenosti a ima i snage.

HW 77 fiksna cijev napinjanje polugom ispod cijevi 230 m/s cal 5,5 mm skroz pristojno.

Kvalitet obrade?

Bolje i od Diane.

DeGa
06.08.2008., 14:12
http://www.z-shops.eu/

Lovac izdaleka
06.08.2008., 14:47
http://img84.imageshack.us/img84/6870/dsc00790ez3.th.jpg (http://img84.imageshack.us/my.php?image=dsc00790ez3.jpg)

http://img84.imageshack.us/img84/8641/dsc00792dj9.th.jpg (http://img84.imageshack.us/my.php?image=dsc00792dj9.jpg)

http://img360.imageshack.us/img360/7633/dsc00798br6.th.jpg (http://img360.imageshack.us/my.php?image=dsc00798br6.jpg)

Evo to sam slikao malo i uzeo sam dijabole diana high power..puska je jako precizna i nije bas slaba tako da ju preporucam...

Lovac izdaleka
06.08.2008., 17:11
I ovaj daj mi recite kaj se dogodi ako u zracnicu stavim 2 metka u isto vrijeme(necu pokusavati samo znatizelja)

ivek1111
06.08.2008., 17:55
I ovaj daj mi recite kaj se dogodi ako u zracnicu stavim 2 metka u isto vrijeme(necu pokusavati samo znatizelja)
Ništa se posebno ne dogodi ,ali ne bi preporučio pogotovo na slaviji da to radiš , zar je nije šteta? ja sam to probao na kineskoj(nju nije nikako bilo šteta), razumijem znatiželju ali nemoj to radit neceš ništa dobit osim eventualno oštetit pušku , meni je cak metak ostao u cijevi pa sam morao ponovo napinjat ali moja kineska je koštala tada 200 kn pa mi je bilo svejedno ! za vecu moć ti treba 5.5 kal !

Medvedev
06.08.2008., 18:39
Evo napokon je odluka pala.:)

Naručio sam Gamo CFX, 5.5
Optika Gamo 3-9x40 WR

Nadam se da nisam zeznuo! Roba stiže u petak. Nakon isprobavanja napisaču mali review sa slikama.

Hvala na savjetima!:top:

Odlična kombinacija!:)
Zeznuo,hi,hi?!Već znam šta ćeš reći za tjedan dana.Namštimaj optiku na 20m,a na 30m gađaj 3-4cm iznad mete,vidjet ćeš CFX ne promašuje.Uvećanje stavi koje ti odgovara (5x)i ne diraj puno poslije.Koje si dijabole kupio?

DeGa
06.08.2008., 18:46
Gamo Rocket
Gamo TS-18 Long distance
Gamo Expander
Gamo Pro magnum,

htjeo sam i Raptore ali nije imao.Kažu da su raptori najbolji za cfx.

Da vidim koje su razlike.

Jeli ovo dole na slici moguće!

Medvedev
06.08.2008., 19:04

Pretpostavljam da si vrlo mlad.Ako je tako Slavija je dobar izbor,samo nemoj izvoditi slične nepodobštine jer ćeš oštetiti pušku ili povrijediti nekoga. Zračnica nije bezopasna i zahtijeva odgovornost.Dobro je što pitaš,nema glupih pitanja.:top:
Za mlade početnike je bolje da ne kupuju odmah jake i skupe puške,čemu ćete težiti kasnije kada budete imali više novca i iskustva.Treba napraviti dugoročni plan.:mig:

Medvedev
06.08.2008., 19:14
Gamo Rocket
Gamo TS-18 Long distance
Gamo Expander
Gamo Pro magnum,

htjeo sam i Raptore ali nije imao.Kažu da su raptori najbolji za cfx.

Da vidim koje su razlike.

Moraš znati da ti svaka vrsta dijabola radi drugačiju grupu.TS-18 imaju dosta velik pad,ostali su OK.Raptor je kontradiktorna dijabola,na nekim puškama super precizna na nekim katastrofa,no jedno je sigurno,od tvrde je legure i oštećuje cijev. Isprobaj koji su najprecizniji i kupuj samo njih.Baš me zanimaju rezultati.Ja koristim Pro magnum.

Lovac izdaleka
06.08.2008., 19:16
Evo ovako zivim u kuci i imam nesto dvorista iza iza su susjedi i nemam kamo pucati a bojim se da ne ozljedim susjeda...pa mi je palo na ideju da napravim "susjedobran":lol::lol::lol: uzeo sam 4 daske cca 2,5 cm debljine (duzina nije toliko bitna i stavio ih na letve i to je to zabio cavlaima i stavio metu na slaviji sa 220 m/s meci udu nekih 0,5-0,80 cm max 1 cm znaci ostaje 1,5 cm nemorate se brinuti da cete nekoga ubiti evo ja sam to sklepo i izgleda ovako http://img84.imageshack.us/img84/8307/dsc00801yr7.th.jpg (http://img84.imageshack.us/my.php?image=dsc00801yr7.jpg) znam da nije nesto najbistrije ali bolje to nego da nekoga ozljedim...nadam se da ca nekome koristiti....poZzdrav

Medvedev
06.08.2008., 19:20
Da o tome smo pisali,plinska "opruga" umjesto klasične.Nude i takvu kombinaciju ali je skuplje i još nema nikakvih povratnih informacija.Nije pametno kupovati "prototip".

Medvedev
06.08.2008., 19:33
Evo ovako zivim u kuci i imam nesto dvorista iza iza su susjedi i nemam kamo pucati a bojim se da ne ozljedim susjeda...pa mi je palo na ideju da napravim "susjedobran":lol::lol::lol: uzeo sam 4 daske cca 2,5 cm debljine (duzina nije toliko bitna i stavio ih na letve i to je to zabio cavlaima i stavio metu na slaviji sa 220 m/s meci udu nekih 0,5-0,80 cm max 1 cm znaci ostaje 1,5 cm nemorate se brinuti da cete nekoga ubiti evo ja sam to sklepo i izgleda ovako http://img84.imageshack.us/img84/8307/dsc00801yr7.th.jpg (http://img84.imageshack.us/my.php?image=dsc00801yr7.jpg) znam da nije nesto najbistrije ali bolje to nego da nekoga ozljedim...nadam se da ca nekome koristiti....poZzdrav

Prošarao po netu,odabrao,kupio pušku,upucao i napravio susjedobran sve u jednom danu,svaka čast!:)

ivek1111
06.08.2008., 20:13
Moraš znati da ti svaka vrsta dijabola radi drugačiju grupu.TS-18 imaju dosta velik pad,ostali su OK.Raptor je kontradiktorna dijabola,na nekim puškama super precizna na nekim katastrofa,no jedno je sigurno,od tvrde je legure i oštećuje cijev. Isprobaj koji su najprecizniji i kupuj samo njih.Baš me zanimaju rezultati.Ja koristim Pro magnum.

Isto tako pro magnum najzadovoljiniji sam njima!

Lovac izdaleka
06.08.2008., 21:30
Hvala medvedev ah puno sam naucio iz vasih clanaka i pisanja

riko3
06.08.2008., 21:39
ja sam sam se odlučio za cf-30.naručit ću je za koji tjedan inače puška mi treba za streljaštvo i gađanje limenki na 30m oko vikendice

Lovac izdaleka
06.08.2008., 21:49
hmm 30 m???ja sam sa slaviom 634 na 30 koraka pogodio metu nije u sredinu ali na 1 ali je to bez optik n mehanicki tako ja ti preporucujem slaviu 634 super je precizna a moj ju frend tj vise poznanik ima 20 god ko i prvog dana je ali ti odluci......ja sam danas kupio slaviu isprobo savrseno pogledaj slike na 54 stranici...

Lovac izdaleka
06.08.2008., 22:05
Dajte mi recite neke dobre diabole da dobim malo na snazi slavie 634 nekako su mi pro magnum privlacne pa sta milsite od njima sad koristim diana high power...

bollas
06.08.2008., 22:18
Dajte mi recite neke dobre diabole da dobim malo na snazi slavie 634 nekako su mi pro magnum privlacne pa sta milsite od njima sad koristim diana high power...

Najveću probojnost dobit češ sa najlakšim dijabolama. Moja preporuka Dinamit Nobell.Tupe, ali pucaj u lim i vidjet češ da su najefikasnije.

Pilatus
06.08.2008., 22:33
bolje uzet kalibar 5.5 imaju probojnu moc vecu
Nema

Kalibar 4,5 bolje penetrira
Kalibar 5,5 ima veću kinetičku energiju dijabole(naravno,podrazimujevamo isti model puške,sami različi kalibar)

a prava formula u vezi ovega sto se hoce docarati je P=mv... dakle snaga=masaxbrzina...

Nije.

Prava formula je 1/2 m V2(1/2 masa puta brzina na kvadrat)

Formula za izračunavanje kinetičke energije:kava:

Cyber_07
07.08.2008., 00:23
Nije.

Prava formula je 1/2 m V2(1/2 masa puta brzina na kvadrat)

Formula za izračunavanje kinetičke energije:kava:

Govorim o ocuvanju kolicine gibanja, ako nisi primjetio.. sta uvjek pametujes.. procitaj malo, nemora uvijek tvoja bit zadnja...
P=mv
Ek=(mv2)/2

rubinho
07.08.2008., 08:38
Govorim o ocuvanju kolicine gibanja, ako nisi primjetio.. sta uvjek pametujes.. procitaj malo, nemora uvijek tvoja bit zadnja...
P=mv
Ek=(mv2)/2

mora on biti poklopac svakom loncu
koje su dimenzije natjecateljski meta?

riko3
07.08.2008., 09:14
ali ovo ne kužim kako ću očistit cijev na cf-30 ako nema preklopnu cjev, jel se cijev uvijek čisti iznutra prema van

vikirebic
07.08.2008., 11:15
evo pitanja: razlika 350 i 460 magnum - moja mišljenja, saznanja.

znam da je fiksna cijev nakon duže vremena preciznija jer se u one koja se slama stvara luft (samo zategnete vijak, šaraf - kako hoćete, i nema lufta)
pošto meni treba snaga, obje su kvalificirane, samo tko će skupit još para
baš mi je drago upucavati puške (na slamanje) jer ne koristim optiku, koja je po mom mišljenju nepotrebna. na diana.airguns.de kaže da 350 i 460 ima istu snagu u 5.5 kalibru kojeg sigurno uzimam jer ima 10%-30% jaču udarnu snagu na metu. jeli istina da su iste po snazi? itko zna?
pošto volim rastavljati puške (obe su magnum, obe su komplicirane) mislim da je lakše rastaviti 350.

kolika je razlika u preciznosti - neznam,to je pitanje, koja je kvalitetnije izrađena (mrzim plastične dijelove, imam slaviu 630 koja nema niti jedan plastični dio)

samo pitanja:
koja je kvalitetnije izrađena?
koja ima jednostavniji mehanizam za rastavljanje, podmazivanje i čišćenje?
koja zadrži preciznost duže (zaboravite luft - samo odvijač u ruke i riješeno)?
koja zadrži snagu duže?
koja je općenito preciznija, kada se malo upuca s nekih 500-1000 diabola (zanemarite fix cijev, recimo da pucam iz naslonjene puške, ruka niti malo šeta, ko na starim igrama)?

riko3
07.08.2008., 12:19
oče mi neko odgovorit na pitanje

Medvedev
07.08.2008., 12:24
vikirebic
Moj susjed ima staru rusku zračnicu,ima takav luft da cijev visi 1cm,pola zraka iscuri na spoju kad pukne.To se još i da riješiti (treba navariti i izbrusiti "zub" za kvačenje i promijeniti oprugu)ali luft lijevo,desno je teško riješiti, ne pomaže nikakvo stezanje,plohe su nepravilno poderane.Istina puška je stara ali je ruska,a tamo puške prave od puškarskog čelika u tvornicama oružja,a ne igračaka kao u Americi (Daisy,Crosman).Zna BD-zg šta priča kad preporučuje fiksnu cijev,puno mu je pušaka prošlo kroz ruke.

riko3
pušku sa fiksnom cijevi napneš,zakočiš i čistiš izvana prema unutra,nije nikakav problem.

Medvedev
07.08.2008., 12:26
...a imaš za kupiti i dijabole od filca,samo ih staviš i ispucaš i cijev čista

riko3
07.08.2008., 12:58
oružje se nikada ne čisti izvana prema unutra jer gubi na preciznosti

Medvedev
07.08.2008., 13:10

Ja svoju ne mogu drugačije,a nevidim zašto bi gubila na preciznosti,cijev dodiruje samo mekana četka.Nije to vatreno oružje da cijev moraš "ribati".

riko3
07.08.2008., 13:15
a dal se može cijev skinut pa onda očistit

Storo
07.08.2008., 13:22
Evo čitam postove i nigdje niko nije spomenuo marku cometa... Zar nije vrijedna spomena ili ima neka caka...

Molio bi nekog ko je bio u kontaktu s comet mod. 400 5.5 da napiše par dojmova.

Hvala!

rubinho
07.08.2008., 13:42
Evo čitam postove i nigdje niko nije spomenuo marku cometa... Zar nije vrijedna spomena ili ima neka caka...

Molio bi nekog ko je bio u kontaktu s comet mod. 400 5.5 da napiše par dojmova.

Hvala!

nabaci par linkova i opisi je ako je posjedujes, uglavnom pisemo o onome sto imamo ili sto zelimo

Medvedev
07.08.2008., 13:46
a dal se može cijev skinut pa onda očistit

Cijev se može skinuti ali to se ne radi da bi očistio pušku.Takve zahvate prepusti puškaru,koji ima znanje i alat da ju skine i postavi kako je bila,a da ju ne ošteti.

Storo
07.08.2008., 13:50
nabaci par linkova i opisi je ako je posjedujes, uglavnom pisemo o onome sto imamo ili sto zelimo

Ja sapadam u kategoriju "što želimo", ali pošto niko nije ni dobro ni loše pričao o toj marci, a nalazi se na popisu proizvoda u http://www.monster-rbs.hr malo mi je čudno, a o drugima se ili hvalilo i pljuvalo... :mig:

Lovac izdaleka
07.08.2008., 14:18
Ma gle ovisi jel ti to pva zracnica i ako ne zelis prejaku ali preziznu kvalitetnu i pouzdanu ja ti osobno preporucujem slaviu 634 ja imam i zahvalna je i dobra...

Storo
07.08.2008., 14:29
Ma gle ovisi jel ti to pva zracnica i ako ne zelis prejaku ali preziznu kvalitetnu i pouzdanu ja ti osobno preporucujem slaviu 634 ja imam i zahvalna je i dobra...

Htio bi čim precizniju ali da je i jaka (sad neku zlatnu sredinu nač). Po pričama vidim da je hatsan najjači ali da zato gubi na preciznosti, slavia nema ništa u toj klasi, crossman nema niš u toj kategoriji, a diana i gamo imaju ali cometa je jača za tu cijenu.

Dali je tih 250-260 m/s prejako za finu preciznost ili bi trebalo nešto slabije?

Da prva zračnica je. Ali pošto več kupujem htio bi kolko tolko kupiti nekaj pošteno jel nema smisla da dam 1200-1500 kn pa za godinu dana prodajem i kupujem nekaj za 2200-2500kn.

Hvala!

bollas
07.08.2008., 14:46
Ja sapadam u kategoriju "što želimo", ali pošto niko nije ni dobro ni loše pričao o toj marci, a nalazi se na popisu proizvoda u http://www.monster-rbs.hr malo mi je čudno, a o drugima se ili hvalilo i pljuvalo... :mig:

Cometa, isto vrlo reminirana Španjolska firma po mojem mišljenju čak i bolja od Gama pošto sudeči po njihovim modelima vidi se da pridodaju više pažnje izradi pušaka nego Gamo koji baca "500" modela na tržište pa koji uspije. Najvjerovatnije puno manja firma od Gama sa manjim proizvodnim kapacitetima, ali možda je to baš i prednost zbog veče mogučnosti kontrole i nadzora nad proizvodnjom. Brzine sad več standardne za zračne puške. Ali počinje se nuditi i bogata dodatna oprema za njihove modele.
http://www.cometaairgun.com/COMPACT.pdf

Sudeči po službenoj web stranici, vrlo mala firma za tržište koje pokrivaju. Stranica je koma
http://www.cometaairgun.com/marspain.htm

bollas
07.08.2008., 14:49
Htio bi čim precizniju ali da je i jaka (sad neku zlatnu sredinu nač). Po pričama vidim da je hatsan najjači ali da zato gubi na preciznosti, slavia nema ništa u toj klasi, crossman nema niš u toj kategoriji, a diana i gamo imaju ali cometa je jača za tu cijenu.

Dali je tih 250-260 m/s prejako za finu preciznost ili bi trebalo nešto slabije?

Da prva zračnica je. Ali pošto več kupujem htio bi kolko tolko kupiti nekaj pošteno jel nema smisla da dam 1200-1500 kn pa za godinu dana prodajem i kupujem nekaj za 2200-2500kn.

Hvala!

Za tu lovu si uzmi Gamo Shadow 1000, cal.5,5 , 1500 i nekaj sitnog

bollas
07.08.2008., 14:53
Mene osobno zanima onaj Hatsan 125mod. cal.6,35 sa brzinom od 275m/s. Volio bi da netko tko ga ima stavi neke slike, da vidimo šta to "đubre" od puške može da napravi štete. Vjerujem da na 10-25M rastura sve živo i neživo.

zgaja
07.08.2008., 15:29
Vec sam postavio ovo pitanje prije par dana.Dali itko zna gdje se u Hrvatskoj mogu naruciti(ili kupiti direktno) rezervni djelovi za Slaviu 631,treba mi opruga stavio bih i od 634 ako moze pasati i onaj teflonski dio na vrhu klipa sto komprimira zrak u cilindru.Nije valjda da niko u HR to ne prodava.

rubinho
07.08.2008., 15:38
Vec sam postavio ovo pitanje prije par dana.Dali itko zna gdje se u Hrvatskoj mogu naruciti(ili kupiti direktno) rezervni djelovi za Slaviu 631,treba mi opruga stavio bih i od 634 ako moze pasati i onaj teflonski dio na vrhu klipa sto komprimira zrak u cilindru.Nije valjda da niko u HR to ne prodava.

provaj preko privatne poruke kolegi BD-zg

ivek1111
07.08.2008., 16:54

Hvala!

Za tu lovu si uzmi Gamo Shadow 1000, cal.5,5 , 1500 i nekaj sitnog

Ne sumljam da je gamo shadow 1000 dobra puška (1580kn) , ali ja bi ti preporučio Gamo CFX košta 1835kn(pevec) ima fixnu cijev 5.5 220 m/s izlaznu brzinu! s obzirom na 250 kn razlike a fixna cijev!

Ja sam je kupio po recenziji BD-zg i jako sam zadovoljan( on ju je ocijenio sa 5) , kvaliteta izrade odlicna ,precizna , mislim da je izrada kvalitetnija puno više od comete (prijatelj posjeduje )!Imaš video recenziju na http://www.pyramydair.com/video/
ali u kalibru 177(4.5) , jedino ako imaš love za dianu 350 , ili 460 magnum! ima i njihovih video recenzija gore ali pod imenom rsw!

Od jacih a jeftinijih Hasan torpedo 150 , to je mene zanimalo ali nitko još nije napisao nešto o toj pušci , navodno su hatsan puške neprecizne , mene zanima da li je to do izrade(konkretni model me zanima ) , tj kvalitete cijevi ili jačine udarca ,puška inace ima fixnu cijev!

Necto
07.08.2008., 18:45
Ako se vec ima novca za Dianu 350 ili 460 Magnum , mislim da bi bolja solucija bila mod. 48 ili 52. (Kalibar 5.5) :top:

350 M ima preklopnu cijev i 260m/sec, 460 je iste jacine ali fixna cijev a nateze se ispod cijevi.

Mod. 48 i 52 su 270m/sec, fixna cijev i natezu se sastrane.

Po meni je bolje kad je sastrane, mozes staviti nogare i ako pucas s naslonom ili lezeci nemoras dizati pusku za nategnuti
(iako bi se i tamo moglo bacit pusku bocno pa natezati)

Meni je u planu mod. 54 AirKing :D :s

hmm... Kojim brzinama sada vjerovati, na official stranici Diane pisu jedne brzine tu na Monsteru pisu druge ?

neki lik
07.08.2008., 19:11
alo ekipa evo ja san novi na forumu baš san nedavno kupija noricu tribal 5.5 sa tasco 4x32 optikom pa me zanima šta vi mislite i ako neko ima kakav savjet, jeli je treba održavat i kako, bija bi van zahvalan

Pilatus
07.08.2008., 19:22
P=mv
Ek=(mv2)/2

Ne odustaješ:rolleyes:

Pišeš da je snaga(P) jednako masa puta brzina P=mv

prava formula u vezi ovega sto se hoce docarati je P=mv... dakle snaga=masaxbrzina.

Što nije točno.
jer je snaga(P) rad(W) u jedinici vremena(t) P=W/t

Snaga zračne puške se ne može izračunati.

Može se izračunati samo kinetička energija ispaljene dijabole(mjerenjem brzine dijabole poznate mase)
Dakle Ek=1/2 masa puta brzina na kvadrat

Vrlo jednostavno.

A za zračne puške, i puške općenito, onaj kvadrat brzine je jako važan:mig:

Cyber_07
07.08.2008., 19:31

Ma sta pricas ti? kako ces drukcije ocistit fixnu cijev..?

Cyber_07
07.08.2008., 19:39
Ne odustaješ:rolleyes:

Pišeš da je snaga(P) jednako masa puta brzina P=mv

Što nije točno.
jer je snaga(P) rad(W) u jedinici vremena(t) P=W/t
Snaga zračne puške se ne može izračunati.
Može se izračunati samo kinetička energija ispaljene dijabole(mjerenjem brzine dijabole poznate mase)
Dakle Ek=1/2 masa puta brzina na kvadrat
Vrlo jednostavno.
A za zračne puške, i puške općenito, onaj kvadrat brzine je jako važan:mig:

Jeli ti mozda palo na pamet da za snagu ima vise formula..?? i da ima vise vrsta mjerenja snage??? GOVORIM O """OCUVANJU KOLICINE GIBANJA"""!!!!dijabole!!!!
Evo ti i link bog te jebo i tebe i ovo... http://hr.wikipedia.org/wiki/Koli%C4%8Dina_gibanja

Pilatus
07.08.2008., 20:01
Jeli ti mozda palo na pamet da za snagu ima vise formula..?? i da ima vise vrsta mjerenja snage??? GOVORIM O """OCUVANJU KOLICINE GIBANJA"""!!!!dijabole!!!!
Evo ti i link bog te jebo i tebe i ovo... http://hr.wikipedia.org/wiki/Koli%C4%8Dina_gibanja

Di se u gornjem linku spominje "snaga"?

"snaga zračne puške" je kolokvijalizam,koji je netočan ali se i dalje upotrebljava.

Kapiši?

Necto
07.08.2008., 20:22
Evo kako je Leapers rjesija pomak optike, :top:

http://www.pyramydair.com/cgi-bin/accessory.pl?accessory_id=2297

Jel zna itko dali ima u hrvatskoj za nabaviti Leapers optike ?

riko3
07.08.2008., 20:51
fixnu cijev ću očistit tako da odnesem puškaru i on ju očisti tako da rastavi i cijev

ivek1111
07.08.2008., 21:00
Ako se vec ima novca za Dianu 350 ili 460 Magnum , mislim da bi bolja solucija bila mod. 48 ili 52. (Kalibar 5.5) :top:

350 M ima preklopnu cijev i 260m/sec, 460 je iste jacine ali fixna cijev a nateze se ispod cijevi.

Mod. 48 i 52 su 270m/sec, fixna cijev i natezu se sastrane.

Po meni je bolje kad je sastrane, mozes staviti nogare i ako pucas s naslonom ili lezeci nemoras dizati pusku za nategnuti
(iako bi se i tamo moglo bacit pusku bocno pa natezati)

Meni je u planu mod. 54 AirKing :D :s

hmm... Kojim brzinama sada vjerovati, na official stranici Diane pisu jedne brzine tu na Monsteru pisu druge ?

pa službenoj stranici bi valjda trebalo vjerovat mada su to sve sad nijanse , uglavnom treba svaku pušku uzet u ruke i onda ocijenit kako koja kome leži u ruci , vidim da je razlika u kalibru 5.5 30fps , ali je zato u kalibru 4.5 50fps više kod 460 magnum , pa sad ga ti znaj, a to je sve ništa tj nikakva razlika!

ivek1111
07.08.2008., 21:09
fixnu cijev ću očistit tako da odnesem puškaru i on ju očisti tako da rastavi i cijev

A sto se sa tobom dešava pa nemaš automatsku pušku da je treba čistiti svako malo!!
Zračna puška se ne zamaže toliko jako ,očistiš ju izvana sa šipkom finom četkicom ili malo krpe , bude samo fina prašina i fine strugotine od dijabola, ok ju je čistit ali ne svako malo pa nemaš posla sa barutom!

DeGa
07.08.2008., 22:32
ja uzimam OVO (http://www.forum.hr/showpost.php?p=13215154&postcount=35) :D

Danas sam drzao torpedo Hatsan 125 i torpedo 150 (fiksna cijev), sve se nešto klima djeluje nekako loše, a što se tiče torpeda izrada djeluje dosta dobro ali je pre teška, a kraj nje Diana magnum 350 i onda ti je sve jasno:lol:. Najgore kad te ta "turska đubrad" mame snagom i cijenom. Kad nema neki pravi review za 125 i 150 od nekog profića. Ja sam uzeo sebi CFX 5.5 u monsteru pa sam ga pitao za torpedo 150 i rekao mi je da ju je dobio negdje prije 4 mjeseca i da ga nitko još nije pitao za nju. Po glasu mu se vidjelo da mu se sere od turčina.:s:lol:

DeGa
07.08.2008., 22:38
Jeli to pametno promjeniti!

bollas
07.08.2008., 23:07
Evo kako je Leapers rjesija pomak optike, :top:

http://www.pyramydair.com/cgi-bin/accessory.pl?accessory_id=2297

Jel zna itko dali ima u hrvatskoj za nabaviti Leapers optike ?

neznam dali svi Ali moj Gamo več ima probušenu rupu na zadnjem gornjem djelu puške u koji uvrčeš šaraf koji se nalazi na nosašu optike tako da je klizanje nemoguće. Meni se je dešavalo klizanje unutar nosača ali to je druga priča.

bollas
07.08.2008., 23:10

daj nemoj pričati gluposti vidi se da si mlad i da nemaš iskustva. kako smo onda čistili kalašnjikove u vojsci. Ili misliš da ljudi sa ratišta iz rova idu puškaru svaki dan pošto imaju fix. cjevi.
Fiksna cjev se čisti normalno kao i svaka.

bollas
07.08.2008., 23:16
alo ekipa evo ja san novi na forumu baš san nedavno kupija noricu tribal 5.5 sa tasco 4x32 optikom pa me zanima šta vi mislite i ako neko ima kakav savjet, jeli je treba održavat i kako, bija bi van zahvalan

pozdrav i dbrodošao.
Pošto si ti kupio pušku reci ti nama svoje mišljenje i šta ti se sviđa a šta ne na tvojoj novoj ljubimici.

Stvar je da svi samo hvale svoje do neba a nitko zapravo neželi otkriti niti jednu manu na svojoj zraji. Jel po manama ljudi mogu se odlučiti šta im je bitno a šta ne, pa da im pomognemo pri izboru. Jer mi samo pišemo kako su nam sve naše zraje super:mig:. Ja sam več spomenuo da mi je na mom Gamu zadnji ciljnik užasno loš i prejeftino izrađen nisam puškar pa nemogu da procjenim stručno dali je normalno da mi se diftung lufta (luft gumica) počela raspadati nakon 10 000 ispucanih dijabola. Na Hatsanu to nije slučaj, još je kao nova. Nadam se da ste me shvatili što sam htio reči:top:

Za održavanje bih preporučio svakome ulje za finu mehaniku. Ja osobno svaki put nakon korištenja stavim malo ulja na krpu i prebrišem ju ali ne na suho. Ostavim ju lagano masnu. Netko če reči ja imam futrolu pa netreba, imam ju i ja pa mi je počela hrđati sad na ovaj način opet izgleda kao nova.

bollas
07.08.2008., 23:22
Je ako imaš love na bacanje ili si stvarno profesionalac.

bollas
08.08.2008., 01:07
Sve o Gamo CFX 4,5
http://www.pyramydair.com/video/?video=gamo-cfx-agr-episode-7.flv

DeGa
08.08.2008., 08:00
Je ako imaš love na bacanje ili si stvarno profesionalac.

120kn:kava:

ivek1111
08.08.2008., 09:06
120kn:kava:

Da li ima to u Hrvatskoj za kupit ?
Znam za ameriku !
Ako to treba narucivat onda racunaj najmanje duplo + montaža !

DeGa
08.08.2008., 10:08
Da li ima to u Hrvatskoj za kupit ?
Znam za ameriku !
Ako to treba narucivat onda racunaj najmanje duplo + montaža !

34 dolara,imas detaljno uputstvo za montazu. Ne rastavljas minobacac. Do 50 dolara nema carine i PDV-a.

http://www.charliedatuna.com/GRT-III%20Trigger%20New.htm#info-install

Lovac izdaleka
08.08.2008., 10:08
Evo ljudi ja sam kupio slaviu i uzeo neki nosac za 100 kn vec sam ispuco 500 dijabola nije se ni pomanuo bw slavia ima ko urezano na cijevi i to onemogucuje klizanje optike

Medvedev
08.08.2008., 11:49
Evo ljudi ja sam kupio slaviu i uzeo neki nosac za 100 kn vec sam ispuco 500 dijabola nije se ni pomanuo bw slavia ima ko urezano na cijevi i to onemogucuje klizanje optike

Dosta si već ispucao.Znamo da puška ima natjecateljsku preciznost na 10m,kakva je na 30m i više,je li velik pad dijabole?

Lovac izdaleka
08.08.2008., 11:57
Pa gle skido sam cep sa 15 m sa optikom i ljepo leti a sada skinuo sam konzervu na nekih 25 m i probusilo ju je ali na 1 strani nije prosla dijabola.....ali ono lose dijabole mislim nisu bile diana hig power svim pocetnicima preporucujem slaviu 634

ivek1111
08.08.2008., 12:12
34 dolara,imas detaljno uputstvo za montazu. Ne rastavljas minobacac. Do 50 dolara nema carine i PDV-a.

http://www.charliedatuna.com/GRT-III%20Trigger%20New.htm#info-install

ma znam da mozes sam montirat , ali netko mozda ne zna , ako šalje avionom onda te prijevoz moze dosta koštat oko 200 kn ili više bez obzira sto ne placas carinu !

DeGa
08.08.2008., 13:07
ma znam da mozes sam montirat , ali netko mozda ne zna , ako šalje avionom onda te prijevoz moze dosta koštat oko 200 kn ili više bez obzira sto ne placas carinu !

Naručio sam si!

34 dolara sa poštarinom (155kn) !:cerek::top:

ivek1111
08.08.2008., 15:04
Naručio sam si!

34 dolara sa poštarinom (155kn) !:cerek::top:

A ništa , napiši recenziju kad dobiš i proceduru (mislim kod naruđbe) !

riko3
08.08.2008., 15:16
dal se na cf-30 isto stavlljaju meci ko na cfx

Necto
08.08.2008., 17:33
Ne stavljaju se isto.

CF-30 ima ovaj sistem ,

http://img206.imageshack.us/img206/262/cf30ld0.png

A CFX ima rotacijski sistem

http://img155.imageshack.us/img155/7531/cfxwd8.png

Lovac izdaleka
08.08.2008., 18:03
Evo ovako imam pusku neka 3 dana i ispuco sam vec 500 dijabola danas sam kupio nove cometa(40 kn)a imo sam diana (70 kn) gadao sam konzervu na 15 m i evo sto se dogodi sa dianom a sto sa cometom ---->

http://img528.imageshack.us/img528/6918/dsc00810ew6.th.jpg (http://img528.imageshack.us/my.php?image=dsc00810ew6.jpg)

malo je mutno ali se kuzi razlika...pokraj svakoga metka stoji njegov neiskoristeni ljevo je cometa a desno diana.....po mom misljenju isplati se dati 30 kn vise za dianine metke:top::D

djekic
08.08.2008., 18:27
Kao sto sam pomenuo u naslovu radise o gore navedenoj pusci pa malo da i ja napisem svoje iskustvo i probleme.
Citam vec odavno vas forum ali se nisam bio registrovao sto sam upravo uradio pa mozda ja nekome pomognem a mozda neko meni!
Imam ovu pusku vec 2 godine i mogu vam reci da sam prezadovoljan sa jacinom i preciznoscu! Posto volim da mi sve pude perfektno tako sam pre 2-3 meseca rasklopio da promenim oprugu i dihtung,ali se javio mali problem zapravo nije bilo sanse da skinem sraf koji spaja cev i glavu pa bih zamolio ako moze neko da mi pomogne u cemu je trik ?
U napred puno pozdrava i hvala!

djekic
08.08.2008., 20:39
Da li je moguce da niko nema neke ideje ili resenje ? Sta se zbiva samajstorem BD-ZG da li bi on zeleo da pomogne u strucnom pitanju ??

Lovac izdaleka
08.08.2008., 20:39
Ono je samo dokazivlao da se isplati dati 30 kn vise

bollas
08.08.2008., 20:43
Da li je moguce da niko nema neke ideje ili resenje ? Sta se zbiva samajstorem BD-ZG da li bi on zeleo da pomogne u strucnom pitanju ??

Bd ti sigurno može dati odgovor, možda je čovjek na godišnjem odmoru, nemaga zasad. Ali prati postove, pa češ vidjet kada se bude uključio.
Pozzz, i dobrodošao.

djekic
08.08.2008., 20:47
kao sto sam naveo problem je skinuti sraf koji spaja cev sa glavom puske nije bilo sanse skinuti ga nikako ! da li je mazan lepkom,farbom,kontra navoj ili ... neznam ni sam

bollas
08.08.2008., 20:49
Lovac, ti bi trebao koristiti lakše dijabole zati što ti je brzina slabija. Sa lakšom dijabolom dobijaš na brzini.
Za sve koji neznaju da se tvornički testovi rade sa najlakšim dijabolama i brzine se mjere odmah po izlasku iz cjevi. Tako da tvoja brzina od 220m/s(ili koliko već, nije sad niti bitno) očitana je na 0M, a na 10 metara ona već pada na nekih180m/s - 190m/s i što dalje to slabije. I još kad dodaš tešku dijabolu.....logika

bollas
08.08.2008., 21:00
Lovac, ti bi trebao koristiti lakše dijabole zati što ti je brzina slabija. Sa lakšom dijabolom dobijaš na brzini.
Za sve koji neznaju da se tvornički testovi rade sa najlakšim dijabolama i brzine se mjere odmah po izlasku iz cjevi. Tako da tvoja brzina od 220m/s(ili koliko već, nije sad niti bitno) očitana je na 0M, a na 10 metara ona već pada na nekih180m/s - 190m/s i što dalje to slabije. I još kad dodaš tešku dijabolu.....logika

O ovome sam pričao, pogledajte detaljno, sve piše na 10 yards, 25y, 50.
Pa vidite kako brzine jako opadaju i šta znači razlika u dijaboli
http://www.straightshooters.com/ourtake/ottest350.html

Evo koliki udarac ima dijana na nekih 45m(50yards), 559fps x 0,3048 = 170,38m/s

Lovac izdaleka
08.08.2008., 21:17
ma znam ja to sve ali su slabije dijabole zakurac sa 15 m sam skinio cep sa optikom sa diana high power dijabolama

bollas
08.08.2008., 22:32
sa 15 m sam skinio cep sa optikom sa diana high power dijabolama

To bi trebao skinuti i sa kamenom:lol::lol:

Lovac izdaleka
08.08.2008., 23:15
da bw meni se ruke tresu ko neznam kaj

El_Capitan
09.08.2008., 00:55
da bw meni se ruke tresu ko neznam kaj

Pa ako je početnik dobro je, valjda...

Inače, moja puška je sssr(to je sve što se da pročitat na njoj), ne znam koliki joj je max domet, možda 70m, ali s 55 ide čep(od bioaktiva znači malo veći), bez optike...

Ne znam za vas, ali mene jako malo stvari može veselit poput pucanja i onda još pogađanja na nekoj "većoj" udaljenosti :)

neki lik
09.08.2008., 07:59
[QUOTE=bollas;15373008]pozdrav i dbrodošao.
Pošto si ti kupio pušku reci ti nama svoje mišljenje i šta ti se sviđa a šta ne na tvojoj novoj ljubimici.

hvala na savjetu za ulje, zapravo još nisan ima vremena pošteno testirat svoju novu ljubimicu samo san malo gađa borove sa balkona na nekih 15-20m i mislin da moran još malo naštimat optiku jer po tome šta vi pišete sa ovon puškom mora bi bez problema to skidat ovo mi je prva puška i skroz san
novi u ovome i ako imaš još koji savjet u vezi bilo čega rado ću ga poslušat

vikirebic
09.08.2008., 10:47
svi spominju dianu 350 i 460. 350 ima nakon duže vremena luft, u monstera nema kupiti 460 u 5,5mm cal. to su mi 2 VELIKA problema oko 350 i 460

48 i 52 nitko ne spominje, kakve su? kojih su brzina? ima li tko iskustva?
kolko ja vidim, konkurentne su 350 i 460 po svemu, može li me netko prosvijetliti oko ove dvije u odnusu na 350 i 460. ako nema komentara no ovaj reply morat ću posebno naručiti 460 u 5,5mm (koje nema u monstera, samo 4,5mm)

Necto
09.08.2008., 11:50
350 je preklopna cijev ove ostale su fixna.

Po brzinama na official stranici Diane, mod. 48/52 imaju brzinu od 270m/sec
350 i 460 su 260m/sec .

350 je preklopna cijev, 460 je fixna cijev s natezanjem ispod cijevi, 48/52 se natezu sastrane.

Razlike izmedju 48 i 52 u mehanizmu nema, razlika je jedino u kundaku, 58 ima malkice duzi kundak cini mi se, i ima naslon za obraz .

http://i281.photobucket.com/albums/kk230/NectoCro/48.png
http://i281.photobucket.com/albums/kk230/NectoCro/52.png

Ako imas novca za mod. 52 ja ti nju preporucam :top:

vikirebic
09.08.2008., 13:13
52 je totalno precijenjena, košta 400kn više od 48, a za što?

ako budem nabavljao, uzimam 5,5mm cal. uzeo bih 460 bez razmišljanja ali je nema u 5,5 varijanti. ako ju pronađem u 5,5 - uzimam. zasada su mi u užem izboru mod 48 i mod 350 magnum. po svemu sudeći mod 48 je bolji

vikirebic
09.08.2008., 13:50
cal .45 - koliko je taj kalibar u nas (u milimetrima)

evo prave dileme: mod48 ili 350M?

diana (na njemačkom) kaže da u 5,5mm kal 48 ima 270 m/s a 350 260 m/s

dajte preporuku. neću stavljati optiku i ne namjeravam imati pušku preko 20 godina. ubrzo ću nabaviti pravu pušku pa zanemarite onaj luft i fix cijev. odgovorite po ostalim kriterijima kao što su preciznost i čija opruga duže zadrži snagu

Pilatus
09.08.2008., 14:58

11.43

po zakonu o oružju, najveći dozvoljeni kalibar kratkog vatrenog naoružanja

Cyber_07
09.08.2008., 16:55
Da.. sigorno si dubokog dzepa..
A sto se sa tobom dešava pa nemaš automatsku pušku da je treba čistiti svako malo!!
Zračna puška se ne zamaže toliko jako ,očistiš ju izvana sa šipkom finom četkicom ili malo krpe , bude samo fina prašina i fine strugotine od dijabola, ok ju je čistit ali ne svako malo pa nemaš posla sa barutom!

Ljudi sta vam je.. ciscenje cijevi se preporuca svako 200 diabola... oces je tako cesto nosit puskaru??

Cyber_07
09.08.2008., 17:03
ali se javio mali problem zapravo nije bilo sanse da skinem sraf koji spaja cev i glavu pa bih zamolio ako moze neko da mi pomogne u cemu je trik ?
U napred puno pozdrava i hvala!

JEsi li ga uspio odvidat skroz, pa ti je onda zapeo??? to se meni dogodilo.. to ti je zato jer opriga gura polugom cijev naprijed.. potegni je malo prema sebi i onda izvuci saraf..
E i da.. ako ga uopce nemozes odvidat, provaj prelomit cijev, samo da skljocne, ne je nategnut, nego samo da iskoci, pa onda probaj.. a onda nakon tega, kada odvidas, primjeni ono sto sam ti prvo napisao jer kako opruga gura naprijed, tako se saraf zaglavi...

Indy_616
09.08.2008., 17:04
Bok ljudi evo dolazim iz osijeka i imam priliku nabaviti zraćiku mora biti njemica tako oko 2600 kn gledam RWS 34 magnum i neku s fiksnom cijevi tako da imam dilemu puška mi još mora služit za trening na streljanu tako da preciznost je zlato
također past će i pokoji štakor tako da snaga mora bit dovoljna da probije lubanju bizonskog štakora pušku ću narućit preko cabelasa evo molim da mi pomognete da ne završim s nekim šitom :D

Necto
09.08.2008., 19:40
Jesi razmislja koliko ce te doci ta puska koju narucis preko Cabelas-a ?

Postarina, PDV pa jos na carini oni dodaju nekih svojih sranja, pa zajebancije s carinom itd ...

RWS ti je rebranded Diana za USA trziste.

RWS 34 ti je Diana mod. 34

Evo imas je u Monstera za 2.150,00 Kn

http://www.monster-rbs.hr/Diana mod. 34 (http://www.monster-rbs.hr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=63&category_id=15&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=1)

Za taj budzet s fixnom cijevi imas Gamo CFX, ali Gamo ti ima tvrd okidac sta i nije bas super kod preciznog gadjanja na streljani.

http://www.monster-rbs.hr/Gamo Zracne Puske (http://www.monster-rbs.hr/index.php?page=shop.browse&category_id=7&option=com_virtuemart&Itemid=1)

bollas
09.08.2008., 20:59

evo prave dileme: mod48 ili 350M?

diana (na njemačkom) kaže da u 5,5mm kal 48 ima 270 m/s a 350 260 m/s

dajte preporuku. neću stavljati optiku i ne namjeravam imati pušku preko 20 godina. ubrzo ću nabaviti pravu pušku pa zanemarite onaj luft i fix cijev. odgovorite po ostalim kriterijima kao što su preciznost i čija opruga duže zadrži snagu

Preciznost je uvjek veća na fix. cjevi tako da tu nema dileme. Fixna cjev je fixna cjev. Drugo, neznam koja je to prava ako ti Diana nije. Uvjek bi uzeo pušku sa fix. cjevi i sa bočnim napinjanjem. Lakše ju je napet(prirodniji hvat za ruku), imam takvu pa znam prednost. A oko razlike 10m/s je smješno debatirati jer apsolutno neznači ništa. U svakom slučaju sam za fix.cjev, bočno napinjanje polugom i kalibar 5,5.

bollas
09.08.2008., 21:04
Bok ljudi evo dolazim iz osijeka i imam priliku nabaviti zraćiku mora biti njemica tako oko 2600 kn gledam RWS 34 magnum i neku s fiksnom cijevi tako da imam dilemu puška mi još mora služit za trening na streljanu tako da preciznost je zlato
također past će i pokoji štakor tako da snaga mora bit dovoljna da probije lubanju bizonskog štakora pušku ću narućit preko cabelasa evo molim da mi pomognete da ne završim s nekim šitom :D

Za štakore upotrebljavaj izraz PESTCONTROL, mada ni sa tim nismo načisto sa moderatorima. Ubijanje životinja su strogo zahranili. A kažnjava se banom.

U svakom slučaju treba ti kalibar 5,5, vjeruj:mig::top:

djekic
10.08.2008., 00:01
Nisam uopste uspeo ni pomeriti sraf a opruga ne moze da ga neteze jer je na glavi a sraf samo spaja cev i glavu on je neutralan ali sam pokusao i da je netegnem ali ne ide nikako

Lovac izdaleka
10.08.2008., 00:25
a da jednostavno rastalis cjelu pusku?????sala, a da odes do puskara mozda??nezz jel bi oni to radili ali probaj

Cyber_07
10.08.2008., 01:08
Nisam uopste uspeo ni pomeriti sraf a opruga ne moze da ga neteze jer je na glavi a sraf samo spaja cev i glavu on je neutralan ali sam pokusao i da je netegnem ali ne ide nikako

Ima ti veze, razmisli malo... ovako.. to je onaj saraf sto spaja cijev sa tijelom, dakle tijelo ima 2 kao vilice i izmedju njih je ugurana cijev koja je pricvrscena sarafom.. sada, kada bi isao odsarafiti, potrebna ti je malo veca sila.. probaj ovako: uzmi onaj mali kao gedor sa nastavkom od kacavite(sarafcigera) i neka ti poluga bude sto duza, i onda kada stavis to u saraf, pritisni odozgo rukom, da ti slucajno nebi proletilo, pa izglodalo saraf... onda naaglo trzni drugom rukom, sami kraj pluge(sami kraj, jer ces onda dobit vecu silu(sila x krak)... onda bi onaj najtezi dio trebo bit gotov i trebalo bi s pocet lagano odvijat ako ne uspije, provaj ponovo, samo gledaj da ti bude sto duza poluga s kojom odvidavas.. ako nisi razumio na kakav gedor mislim, javi na personal, pa cu ti poslat sliku...
http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://picture.yatego.com/images/453dfe7caf0633.8/Gedore_ITX.jpg&imgrefurl=http://www.yatego.com/wema-werkzeuge/p,459bba112f864,453dfe7caf0633_8,schraubendreherei nsatz-gedore-torx&h=281&w=420&sz=19&hl=hr&start=8&tbnid=Fn1pN7FBYXeufM:&tbnh=84&tbnw=125&prev=/images%3Fq%3DGedore%26gbv%3D2%26hl%3Dhr
Evo, ovakav nastavak, samo krizasti, jer pretpostavljam da je glava sarafa krizasta... E sada, ovo nataknes na gedor(sa sto duzom rucicom ili polugom, ako mozes, provaj nadodat jos jednu polugu, ako su ti premale gedore) i onda radis ono sto sam ti rekao, da trznes naaglo i to

zgaja
10.08.2008., 12:57

to je saraf stezan kilo kljucem(kilo sarafciger) ili pistoljem na zrak.Sta moras napraviti ,nasloni sarafciger ili (kacavitu) na saraf kao da ga ides odviti i lupni par puta lagano sa laganim cekicem po sarafcigeru .Znaci sarafciger ti je sjeo u saraf (sarafciger stoji pod kutom 90% na prema pusci)i par puta laganim cekicem,laganim udarcima lupni po sarafcigeru kao sto sam vec rekao.I onda probaj da ga odvidas

bollas
10.08.2008., 13:22
http://www.pyramydair.com/p/hammerli-x2-dual-caliber-air-rifle.shtml

Ovo je fora, dual-calibar.

zgaja
10.08.2008., 15:09
To je neprecizno,nemoram je ni probati da bi znao da je njesra.Imas za uzeti ja mislim Crossman,treba poguglat malo sa dva kalibra ali se mjenjaju komplet cjevi.

djekic
10.08.2008., 20:01
evo srafa sa jedne strane

djekic
10.08.2008., 20:58
slika 2

Necto
10.08.2008., 22:21
Prva slika ti je premala da se ista vidi, a druge nema :ne zna:

DeGa
10.08.2008., 22:48
Puška je stigla u petak, sa optikom gamo 3-9x40 WR, torba Norica crna, dijabole Gamo Rocket, Gamo TS-18 Long distance, Gamo Expander, Gamo Pro magnum. Prva stvar je sigurna kalibar 5.5. i fiksna cijev. Jer meni 4.5 kalibar izgleda premali, nekako sitan. Čak i vizualno i na testu je 5.5 moćniji (meni). Prvi dojam nakon otvaranja:cerek:, nisam pogriješio.!:top:.
Jedino prva stvar mi je bila što nisam imao malo više para da uzmem sa drvenim kundakom, meni je ljepša (drvo je drvo) mada i sa plastičnim izgleda odlično. Pošto pušku mogu koristiti vikendom, nosim je u Istru (selo kraj Labina) i tamo ostaje jer meni nije za grad. Što se kvalitete čini moj dojam (plastika, metalni dijelovi,punjenje,napinjanje) ocjena 5., to govorim nakon što sam držao "2 turčina" i odmah ti je sve jasno. Nakon montiranja optike dijabole lete na sve strane samo ne tamo gdje ja hoću. Nakon 30 minuta štelanja već je puno, puno bolje. Nisam bolje mogao naštelat kad je stalno puhalo i neznam sa kojim dijabolama, udaljenost itd. Potrošio sam oko 600 dijabola, malo jedne, malo druge, 10m, 15, 20, 30 i 50m, boce, limenke i ...! Preciznost, fenomenalna, ustvari nisam baš očekivao takvu preciznost, tako da mi je sad još draže da nisam pogriješio. Preciznost 5 (meni). Stime da vjerujem da se optika može još bolje naštelati. Punjenje me na početku malo nerviralo ali nakon kratkog vremena sasvim normalno i nema više nerviranja brzo i jednostavno. Jedino što me još malo nervira je zvuk, zvuk federa nakon pucnja (dali je to normalno, pitanje vlasnika iste puške). Što se tiče dijabola, expander 10m i 25m ocjena 2, meni nevaljaju. TS-18 Long distance na 10m i 25m ocjena 5, pro hunter na 10m ocjena 5, 25m 4, Gamo Rocket na 25m ocjena 3 na 10m ocjena 5. To su moji prvi dojmovi i jako sam zadovoljan.:top:

Lovac izdaleka
10.08.2008., 23:07
svaka ti cast ako si u 1 danu ispuco 600 dijabola ja sam 500 u 3 dana :)

Cyber_07
10.08.2008., 23:39
to je saraf stezan kilo kljucem(kilo sarafciger) ili pistoljem na zrak.Sta moras napraviti ,nasloni sarafciger ili (kacavitu) na saraf kao da ga ides odviti i lupni par puta lagano sa laganim cekicem po sarafcigeru .Znaci sarafciger ti je sjeo u saraf (sarafciger stoji pod kutom 90% na prema pusci)i par puta laganim cekicem,laganim udarcima lupni po sarafcigeru kao sto sam vec rekao.I onda probaj da ga odvidas
Pre tesko je sa obicnom kacavitom.. bolje je sa gedorama...

DeGa
10.08.2008., 23:55
svaka ti cast ako si u 1 danu ispuco 600 dijabola ja sam 500 u 3 dana :)

2 dana, ja i ekipa, pucalo se po cijeli dan.!:ne zna:

I još jedna stvar, što se više puca čini se da je sve preciznija.

bollas
11.08.2008., 00:08
2 dana, ja i ekipa, pucalo se po cijeli dan.!:ne zna:

I još jedna stvar, što se više puca čini se da je sve preciznija.

Sad si dobru stvar reko, puška treba da se malo upuca tj. razradi ali neče ti biti precizna ako sad malo puniš ove dijabole a sad bi malo ove. Odabereš dijabole sa kojima si zadovoljan i pereš. Kad počneš koristiti druge, malo preštelaš optiku(zbog promjene težine i aerodinamike dijabole i samog kalupa). znači upucaš ju ponovno i gassssssssss:top:

djekic
11.08.2008., 09:04
vecu sliku ne mogu da ubacim izbacuje mi da je limit 9.8kb neznam kako da ubacim

Necto
11.08.2008., 10:13
Evo tu je uploadas i samo kopiras link ...

http://imageshack.us/ :Pivo:

DeGa
11.08.2008., 11:27

Naručeno je! Ali sam zaboravio pitati šta dobivam!:ne zna:

Necto
11.08.2008., 12:52
Di sta dobivas ? Dobivas novi okidac. ?

Mekse i preciznije okidanje ...

RoundMan
11.08.2008., 15:30
bas me zanima komentar na taj okidac jer i sam razmisljam da ga narucim, a cijena od 155 kn i nije nesto pretjerana ako se uzme u obzir da je uracunata i postarina

ako je jos neko zainteresiran mogli bi i neki group buy organizirat...

jolly_jocker
11.08.2008., 16:12
pročitao sam cijeli vaš forum,svaka čast, ima dobrih informacija i šala.:) namjeravam nabaviti zračnu pušku,pregledao sam skoro sve na stranici od monstera. najviše mi se sviđa hatsan model 150 i 155,mislim da je razlika među njima samo u drvenom kundaku.optika me ne zanima.inače u zračne puške se slabo razumijem ali nešto znam o puškama općenito.pa bi zamolio bolje poznavaoce da mi kažu šta misle o modelu 150 hatsan,5,5 kalibar,bez optike. unaprijed zahvaljujem

Lovac izdaleka
11.08.2008., 16:23
Ovako ljudi cayber i ja planiramo napraviti web kako bi vam pomogli u odabiru i tome i mogli bi napraviti temu buy grop pa narucimo sve kaj nam treba web ce biti sutra prekosutra.....dobiti ce te adresu

Storo
11.08.2008., 17:14
Ovako ljudi cayber i ja planiramo napraviti web kako bi vam pomogli u odabiru i tome i mogli bi napraviti temu buy grop pa narucimo sve kaj nam treba web ce biti sutra prekosutra.....dobiti ce te adresu

Svaka čast! To bi bilo super! Kaj bu i neki forum uz stranicu?

zgaja
11.08.2008., 17:33
evo srafa sa jedne strane

A jesi dobru sliku stavio,stavi sliku normalnu negdje na net. i stavi link da mozemo vidjeti kakav je to saraf

zgaja
11.08.2008., 17:42
Pre tesko je sa obicnom kacavitom.. bolje je sa gedorama...

Pretesko je ako nema pravu kacavitu sa rupom na kraju drske,provuce drugu kacavitu kroz rupu na drsci i ima polugu samo taku,ali treba da mu pusku neko cvrsto drzi ili jos bolje u morsu je stavit

Lovac izdaleka
11.08.2008., 19:11
Da biti ce i forum i popisi puskara i popisi trgovina u svim gradovima (potrudicemo se)

bollas
11.08.2008., 19:50
Da biti ce i forum i popisi puskara i popisi trgovina u svim gradovima (potrudicemo se)

Eto bravo i svaka čast na trudu. Stavite i reklame od tih trgovina i zauzvrat neka vam daju neke popuste. Malo to i iskoristite:top:

zovite sve telefonski pričajte sljudima, objasnite da je to Web samo za zračne puške lov i ribolov, recimo.

jolly_jocker
11.08.2008., 20:07
odlično za taj popis.kad već pišete možda bi mogli uvrstit i neke marke ruskih zračnih pušaka,ja vjerujem da ih ima,mada nisam naišao da ih neko prodaje. to kažem jer znam da je rusko oružje,ovo normalno,prilično viske kvalitete pa ne bi ni zračne puške trebale puno odudarat.

Lovac izdaleka
11.08.2008., 20:52
Gledajte ovako ideju su pale sutra je izrada i uredivanje web ce biti u pogonu u cetvrtak lov i ribolov biti ce za prave zracne puske i za stapove i to staviti cemo popis svih ducana u svim gradovima(koje nademo)radimo cyber i ja i jos sa nama ce to uredivati bdzg i bollas ako se slazu i imaju vremnea(strucna misljenja)staviti cemo puskatre i history o starim puskama i tako to...imati cemo forum i listu prjedloga pa tamo mozete ostavljati webove i ono stao bi htjeli a mi cemo vidjeti i oluciti o idejama.pozZdrav

rubinho
11.08.2008., 22:52
odlično za taj popis.kad već pišete možda bi mogli uvrstit i neke marke ruskih zračnih pušaka,ja vjerujem da ih ima,mada nisam naišao da ih neko prodaje. to kažem jer znam da je rusko oružje,ovo normalno,prilično viske kvalitete pa ne bi ni zračne puške trebale puno odudarat.

ja sam nedavno vidio baikal (750 kn)

Cyber_07
11.08.2008., 23:00
Pretesko je ako nema pravu kacavitu sa rupom na kraju drske,provuce drugu kacavitu kroz rupu na drsci i ima polugu samo taku,ali treba da mu pusku neko cvrsto drzi ili jos bolje u morsu je stavit

Ja sam uspio sam, sada neznam jesam li nadaren, ili sto..hehehe.. neznam, meni je lakse bilo s gedorama, pusti me 2 kacavite i provlacenja..

Cyber_07
11.08.2008., 23:06

Neznam bas.. znam da Baikal proizvodi natjecateljske, ali koliko sam upucen, kvaliteta njihovih lovackih pusaka je jako losa...

zgaja
11.08.2008., 23:13
Ja sam cijeli svoj zivot medu lovcima,stari mi je lovac i njegovi prijatelji,znaci 28g.i jos nisam cuo za NEKU STRASNU RUSKU PUSKU.RUSKE SU PUSKE JEDINO DOBRE JER SU JEFTINE,A I CELIK IM JE NEKVALITETAN(sto trazi vise i cesce odrzavanje) i zavrsna obrada katastrofa.Ali na kraju krajeva bolja je i ruska nego nikakva puska,moze se covjek i sa njom dobro zabaviti.

zgaja
11.08.2008., 23:20
Neki dan sam narucio u monstera optiku Gamo 4x28tv (190kn),optika je strasna za te pare ja sam se odusevio.Ocekivao sam neko sranje radi cjene ali me je pozitivno iznenadilo,prije ove nove na pusci sam imao neku kinesku 100kn ne da se nemoze usporedivati ovom Gamo nego je 10 klasa ispred.Fakat je preporucujem svimA necete se zajebati ako je uzmete.

zgaja
11.08.2008., 23:27
Naručeno je! Ali sam zaboravio pitati šta dobivam!:ne zna:

Nemogu vjerovati da si narucio custom made okidac a neznas cemu sluzi.Sluzi ti za manji otpor pri okidanju i sigurno je da ga mozes dosta bolje nastelovati po svom ukusu.To ti je prava stvar,pogotovo za mete gadati

zgaja
11.08.2008., 23:31
DJEKIC gdje su slike,bas me zanima kakav je to saraf?

zgaja
11.08.2008., 23:36
Znate ljudi sta nebi bilo lose kad bi svi stavili linkove sa slikama svojih pusaka,bas bi volio vidjeti sta imate ljudi

vikirebic
12.08.2008., 07:11
malkice truda da cyberu uštedim: imaš u imotskom (tu živim) trgovinu "beštija". opredjeljeni su za zračnice, ribolov i kućne ljubimce. dobavljač zr. oružja im je lovac trgovina.

molim te da na stranice staviš i reviewe nekih vrlo poznatih pušaka ko gamo cfx, viperskeet (puca sačmu 9mm), slavie, diane 31 48 46 460 350 52 54...

evo ti link pa malo prouči neke diane magnum serije:
http://www.straightshooters.com/navagationpages/alldynamitnobelguns.html

video review 460 magnum:
http://www.pyramydair.com/video/?video=agr-episode-1.flv
gamo cfx:
http://www.pyramydair.com/video/?video=gamo-cfx-agr-episode-7.flv
diana 34:
http://www.pyramydair.com/video/?video=agr-episode-4.flv

ako nađem još što. napravit ću post o tome
nadam se da sam ti malko pomogao

Medvedev
12.08.2008., 07:16
Neznam bas.. znam da Baikal proizvodi natjecateljske, ali koliko sam upucen, kvaliteta njihovih lovackih pusaka je jako losa...

Ne znam za lovačke,ali zračne puške su im vrhunske,natjecateljske imaju bolje karakteristike od nekih trostruko skupljih.Za nas je zanimljiva MP-513M, velika puška,izgleda kao vojni karabin (nije čudno jer je bajkal vojna tvornica, proizvode slavni Makarov),brzina je 4.5/5.5 - 320/270 m/s. Sa njom se dobiju i dvije rezervne opruge i brtve (pohvalno).
Baikal puške prodaje http://www.detonex.hr/
Evo par rewiewa za MP-513 http://www.reviewcentre.com/reviews101143.html

Neno2
12.08.2008., 07:45
Ja sam cijeli svoj zivot medu lovcima,stari mi je lovac i njegovi prijatelji,znaci 28g.i jos nisam cuo za NEKU STRASNU RUSKU PUSKU.RUSKE SU PUSKE JEDINO DOBRE JER SU JEFTINE,A I CELIK IM JE NEKVALITETAN(sto trazi vise i cesce odrzavanje) i zavrsna obrada katastrofa.Ali na kraju krajeva bolja je i ruska nego nikakva puska,moze se covjek i sa njom dobro zabaviti.

Ne znam da li imaš osobnog iskustva s oružjem marke Baikal (inače Baikal je komercialni naziv za oružje proizvedeno u Izhevsky Mekhannicesky Zavod ili po naški IŽ) ali ovo da im je čelik loše kvalitete apsolutno ne stoji, to da su jeftine stoji, završna obrada je loša, ali otpornost na atmosferlije i znoj je bolja nego u višestruko skupljeg Merkel-a (imao sam i jedno i drugo pa znam o čemu pričam) a kvaliteta čelika i trajnost puno bolja nego u talijanskih pušaka "B" lige.

Ako hočeš primjer dobre ruske puške raspitaj se kod znalaca što misle o sačmarici MC-109 ili vidi što sve majstori iz Izevska mogu napraviti na:
http://www.baikalinc.ru/en/company/297.html

jolly_jocker
12.08.2008., 08:52
ja sam nedavno vidio baikal (750 kn)

gdje se prodaju te baikal? jel se može otići malo pogledat kakve su?

jolly_jocker
12.08.2008., 08:55

iskreno ne znam baš za lovačke puške ali kalašnjikovi su im izvrsni cijevi trpe po 25 000 metaka dok npr.rumunski ili mađarski su baždareni na 7-8 tisuća.

jolly_jocker
12.08.2008., 09:52
Ne znam za lovačke,ali zračne puške su im vrhunske,natjecateljske imaju bolje karakteristike od nekih trostruko skupljih.Za nas je zanimljiva MP-513M, velika puška,izgleda kao vojni karabin (nije čudno jer je bajkal vojna tvornica, proizvode slavni Makarov),brzina je 4.5/5.5 - 320/270 m/s. Sa njom se dobiju i dvije rezervne opruge i brtve (pohvalno).
Baikal puške prodaje http://www.detonex.hr/
Evo par rewiewa za MP-513 http://www.reviewcentre.com/reviews101143.html

čuo sam se sa detonex,od baikala imaju samo jednu pušku mp-512m cal 4,4,izlazne snage 170m/s mala cijena ali snaga mala i kalibar.ovu mp-513m nemaju niti će je nabavljati. imaju od jačih crosmana benjamina 330/ms u cal.5,5,tako kažu,pa ako neko zna o toj pušci nešto.

Necto
12.08.2008., 12:34
Jos jedna super stranica koja pojasnjava neke stvari ... napravljeno u flashu

http://www.arld1.com/ :top:

Lovac izdaleka
12.08.2008., 13:16
malkice truda da cyberu uštedim: imaš u imotskom (tu živim) trgovinu "beštija". opredjeljeni su za zračnice, ribolov i kućne ljubimce. dobavljač zr. oružja im je lovac trgovina.

molim te da na stranice staviš i reviewe nekih vrlo poznatih pušaka ko gamo cfx, viperskeet (puca sačmu 9mm), slavie, diane 31 48 46 460 350 52 54...

Ok hvala ti puno misliili smo napraviti rewiwev i miljenaja svih puski u hrvatskoj koje ima na trzistu i neke ako neki naruci izvana......

djekic
12.08.2008., 14:15
nevredi ljudi da li sam ja glup ili...
ja nikako ne mogu da ubacim sliku vecu od 9.8kb a ovu sto sam ubacio je tolika i kazete da se nista ne vidi neznam sta da radim nije mi jasno to za link na drugoj stranici
CYBER-07 na kojoj si pusci skidao i koji je navoj jel standard ili kontra (na koju stranu si ga odsrafio) ?

Lovac izdaleka
12.08.2008., 14:23
nevredi ljudi da li sam ja glup ili...
ja nikako ne mogu da ubacim sliku vecu od 9.8kb a ovu sto sam ubacio je tolika i kazete da se nista ne vidi neznam sta da radim nije mi jasno to za link na drugoj stranici

gle odi na www.imageshack.us i tamo odi brows sliku i host it i imati ces hrpu codova bb codova imati ces iznad slike 3 ili 4 uzmi onaj di ti sastrane do njega pise for forums 1 tak nes i taj kod stavi tu copy bb kod i zaljepi ga i poslaji odgovor i to ti je to veca slika je tu.......

bollas
12.08.2008., 14:38
čuo sam se sa detonex,od baikala imaju samo jednu pušku mp-512m cal 4,4,izlazne snage 170m/s mala cijena ali snaga mala i kalibar.ovu mp-513m nemaju niti će je nabavljati. imaju od jačih crosmana benjamina 330/ms u cal.5,5,tako kažu,pa ako neko zna o toj pušci nešto.

To ti je takmičarska puška i kao takva ni nesmije imati veču snagu(brzinu) da nebi gubila na preciznosti.
Benjamin ti ima na službenim stranicama podatak od 1000fps-a brzine što je točno 304,8 m/s. Ali vjeruj i da je recimo tih 305m/s vrlo upitno. 850-930fps-a pretežno. Jedino bolje performanse mogu postići sa ledfree dijabolama ali to neznam gdje bi u Hr. kupio u 5,5 kalibru.

DeGa
12.08.2008., 15:24
Jedan stari puškar mi je rekao da se cijev čisti alkoholom da je to najbolje. Nikakva ulja i WD, da cijev mora biti suha. Uljem ili wd-om se može jedino podmazivati mehanizmi i vanjski dijelovi puške. Šta vi mislite o tome. :mig:

zgaja
12.08.2008., 16:02
Ne znam da li imaš osobnog iskustva s oružjem marke Baikal (inače Baikal je komercialni naziv za oružje proizvedeno u Izhevsky Mekhannicesky Zavod ili po naški IŽ) ali ovo da im je čelik loše kvalitete apsolutno ne stoji, to da su jeftine stoji, završna obrada je loša, ali otpornost na atmosferlije i znoj je bolja nego u višestruko skupljeg Merkel-a (imao sam i jedno i drugo pa znam o čemu pričam) a kvaliteta čelika i trajnost puno bolja nego u talijanskih pušaka "B" lige.

Ako hočeš primjer dobre ruske puške raspitaj se kod znalaca što misle o sačmarici MC-109 ili vidi što sve majstori iz Izevska mogu napraviti na:

Jebiga sad,ja sam govorio o izradi prosjecne ruske puske,naravno da imaju i vrlo kvalitetne izrade ali su skupe ko sam vrag.Sta se tice baikal-a nemam iskustva ali sto se lovackog oruzja tice imam iskustva ,znam da se u nas u RH dosta lovaca izbjegava rusko oruzje,kupuju ih pocetnici i oni koji nisu pri parama.Ja negovorim da njihovo oruzje nevalja kurca ali mozes za malo vise para kupiti bolje.

zgaja
12.08.2008., 16:10
Jedan stari puškar mi je rekao da se cijev čisti alkoholom da je to najbolje. Nikakva ulja i WD, da cijev mora biti suha. Uljem ili wd-om se može jedino podmazivati mehanizmi i vanjski dijelovi puške. Šta vi mislite o tome. :mig:

Ne mogu ti reci da valja ili nevalja jer prvi put cujem zato.Sto se tice ulja u cjevi znam da nevalja da ga ima previse u cjevi jer se onda cjev brzo sporka( zaprlja)Mozda to i nije lose kad koristis pusku ali kad puska stoji makar i 3 dana mora biti lagani film ulja u njoj jer ce definitivno poceti hrdati,pogotovo poslje alkohola jer on brzo hlapi i nema nista u cjevi da je stiti.

Cyber_07
12.08.2008., 17:09

Meni djed, koji ima 85 god prica kako su prije imali ruske puske i da su bile katastrofa.. da bi to zahrdjalo odma..

Cyber_07
12.08.2008., 17:11
iskreno ne znam baš za lovačke puške ali kalašnjikovi su im izvrsni cijevi trpe po 25 000 metaka dok npr.rumunski ili mađarski su baždareni na 7-8 tisuća.
Za to sam cuo... srpski su isto katastrofa..

Cyber_07
12.08.2008., 17:23
Ljudi, zamolio bih vas, da ako nije problem, napisete adrese oruzara u vasim gradovima, jer je ovako nemoguce naci..

ivek1111
12.08.2008., 18:38
Quote:
jolly_jocker kaže: Pogledaj post

Za to sam cuo... srpski su isto katastrofa..

Nije istina da su srpski katastrofa model M70ab2(tvz , sbrijanka ili ciganka) sa preklopnim kundakom je bolji i od klasičnog ruskog ak47 a ni ostali modeli nisu bili slabiji, sve ovisi o celiku iz kojeg je rađen! Jugoslavija je 1980 god imala tvornicu cak i u iraku i koristila kvalitetne materijale za izradu tih pušaka !Nije da su mi posebno dragi , ali puška je stvarno kvalitetna!

zgaja
12.08.2008., 19:05
Ljudi, zamolio bih vas, da ako nije problem, napisete adrese oruzara u vasim gradovima, jer je ovako nemoguce naci..

Ja sam "gospar" ko i ti tako da ti nemogu puno pomoci,imamo lovca i to je sve

zgaja
12.08.2008., 19:08
Quote:
jolly_jocker kaže: Pogledaj post

Nije istina da su srpski katastrofa model M70ab2(tvz , sbrijanka ili ciganka) sa preklopnim kundakom je bolji i od klasičnog ruskog ak47 a ni ostali modeli nisu bili slabiji, sve ovisi o celiku iz kojeg je rađen! Jugoslavija je 1980 god imala tvornicu cak i u iraku i koristila kvalitetne materijale za izradu tih pušaka !Nije da su mi posebno dragi , ali puška je stvarno kvalitetna!

Srpkinja je imala dobar celik sto se tice podnosenja temperature,znaci lako je podnosila duge rafale,ali je podlozna jako hrdanju

ivek1111
12.08.2008., 19:17
Srpkinja je imala dobar celik sto se tice podnosenja temperature,znaci lako je podnosila duge rafale,ali je podlozna jako hrdanju
istina da ali uz dobro održavanje nije bilo problema , osobno sam imao prilike vidjeti i probati pucati iz puške koja je bila izgorila , kad je jna odlazila masovno su palili puške(koje nisu mogli ponest) u bacvama , prijatelj ju je popravio izmjenio djelove koji nisu više bili za upotrebu ,ali cijev je ostala ista(bez nekih večih zahvata) , interesantno ali nije ništa nepreciznija bila spram ovih ostalih!

-fallenone-
12.08.2008., 23:04

1. da li sa cyclone dolazi i optika?
2. cemu sluzi ona opcija na njoj da se moze podesavati izlazna brzina (185-225-280 m/s), ne kuzim zasto bi ti trebala manja izlazna brzina:ne zna:
ak moze neko pojasnit

pero760
13.08.2008., 00:02
Pozdrav ljudi,svaka čast na trudu,dobri ste nema šta. Ja sam prije imao Shangai B3-2 i pošto sam bio klinac bila mi je sasvim ok. Nedavno sam shvatio da sam imao jednu od najlošijih pušaka na tržištu:ne zna: Ima tome već više od 6,7 godina i ta je puška završila kod nekog rođaka i vjerojatno više i nije u funkciji.. Planiram kupiti novu zračnicu a prema vašim kritikama to će vjerojatno biti Gamo CFX 5.5mm. Sad nisam pri lovi tako da će to još malo pričekati ali pratim ovaj forum i stvarno sam naučio dosta od vas. Samo tako a ja ću se već javiti kad skupim lovu i kupim pušku. Nadam se što prije,pozdrav:usama:

Cyber_07
13.08.2008., 07:00

Suti, dobro je da imamo i lovaca.. nego, na to sam ja i mislio u vezi sprkinje..